Wiadomości w skrócie, 30 lipca 2011r.

Ponad 270,000 farmerów amerykańskich złożyło zbiorowy pozew przeciwko Monsanto

Pozew został złożony 29 marca, lecz dopiero teraz robi się głośno na ten temat. Pozew przygotowało stowarzyszenie Organic Seed Growers and Trade Association wraz z 60 innymi ugrupowaniami. Ma on na celu unieważnienie patentów na nasiona genetycznie modyfikowane. W uzasadnieniu farmerzy powołują się na decyzję sędziego Josepha Story z 1817 roku, że patenty i ich skutki nie mogą być szkodliwe dla społeczeństwa. W ten sposób walczą o utrzymanie swoich tradycyjnych upraw z nasion naturalnych (organicznych).
Jest to konieczność bowiem takie giganty GMO jak Monsanto niszczą setki farmerów pozwami o naruszenie patentu, jeśli tylko ich pole będzie zawierać minimalną ilość nasion GMO. Oczywiście, nasiona mogą trafiać na pole farmerów zupełnie przypadkowo, np. mogą być rozsiane przez wiatr. Co więcej, rośliny GMO są odporne na pewne rodzaje herbicydów jak Roundup, które niszczą zbiory organiczne traktując je jak chwasty. W ten sposób np. zniszczono większości upraw rzepaku naturalnego w USA. Tak więc farmerzy chcą zabezpieczyć się przed utratą organicznej kukurydzy, soi i innych upraw.
Pomijając szkodliwość upraw GMO, Monsanto i inne giganty rolnicze działają wbrew prawu monopolizując rolnictwo. W pozwie zasądzono Monsanto również o herbicydy, takie jak Roundup, które powodują udokumentowane uszkodzenia zdrowia ludzkiego.
Ten artykuł warto by przetłumaczyć w całości, bowiem mógłby być punktem wyjściowym do założenia spraw przeciwko gigantom GMO w Polsce, a także posłom i senatorom, którzy głosowali za wprowadzeniem tych szkodliwej dla ludzi i katastrofalnej dla ludzkości upraw.

inne materiały:

Fukushima: TEPCO nie wie gdzie są stopione rdzenie trzech reaktorów!
Firma serwisująca elektrownię atomową w Fukushima już 16 maja przyznała oficjalnie, że w reaktorach 2 i 3 mogło dojść do stopienia rdzeni. Co do pozostałych dwóch reaktorów wyjaśnienia miały być w „przyszłości”. W reaktorach 2 i 3 do stopienia doszło, gdyż po trzęsieniu 11 marca nie były one chłodzone przez 6 godzin, z uwagi na awarię systemów zasilających. 29 lipca oświadczono, że z reaktorów 1,2 i 3 co godzinę uwalnia się 1 miliard bekereli substancji radioaktywnych (czyli rozpadów radioaktywnych). Dla porównania aktywność izotopu potasu 40K w ciele ludzkim wynosi 4,000 bekereli na sekundę, a godzinna emisja 1 miliarda bekereli (1·109 Bq) jest 8 trylionów razy mniejsza niż radioaktywność bomby zrzuconej na Hiroshimę.
Pomiary w elektrowni nie są jednak dokładne – w celu ich uściślenia zamierza się dokonać pobrania próbek powietrza z reaktorów. Z reaktora nr. 1 miało to się odbyć wczoraj (piątek 29 lipca) natomiast z reaktora nr. 2 ma być to na początku sierpnia. Do reaktora nr. 3 nie można się w ogóle dostać z uwagi na zbyt wysoki poziom promieniowania. Najgorsze jednak jest to, że TEPCO w ogóle nie wie gdzie są stopione rdzenie reaktorów i jaka ilość substancji radioaktywnych jest faktycznie uwalniana na zewnątrz. Jeśli rdzenie się przetopiły przez żelazną obudowę, a następnie przez cementową to niedługo  może dojść do zetknięcia się z wodą gruntową, a to będzie oznaczało uwolnienie ogromnych ilości substancji radioaktywnych do atmosfery. Będziemy mieli więc z kolejną katastrofą na miarę zwielokrotnionego Czarnobyla…

PROSZĘ O KOMENTARZE NA POWYŻSZE TEMATY. Chyba, że wypadnie coś ważnego. Komentarze na temat wyborów zostaną zachowane i opublikowane później.

Reklamy

19 responses to “Wiadomości w skrócie, 30 lipca 2011r.

 1. Ania 30 lipca 2011 o 11:50 am

  A tu macie skondensowaną informacje o działaniu GMO .
  http://pracownia.org.pl/dzikie-zycie

  Polubienie

 2. hjk 30 lipca 2011 o 1:46 pm

  Niesamowity jest ten blog BG. Trzeba to koniecznie zachować jako ważny przyczynek do historii „polskiej” państwowości i materiał obowiazkowy dla studentów prawa przede wszystkim, a takze dla liceów na tzw. WOS i dla każdego, żeby wiedziec, w jakim kraju się żyje. Dobrze by 18-latkowie wiedzieli, w jakim kraju przychodzi im żyć i albo się organizowali ze wszystkimi innymi i walczyli, albo uciekali, o ile gdzieś jest lepiej… Albo jakoś wegetowali, co nazywa sie „przystosowaniem”…
  ===============================================================
  monitorpolski: do blogu jest stały link po prawej stronie, podaję adres jeszcze raz http://bgoczynski.wordpress.com/

  Polubienie

 3. theaspartam 30 lipca 2011 o 1:51 pm

  System trzyma cie za jajca!. (George Carlin) http://www.youtube.com/watch?v=NWE5x7NvzXA

  Polubienie

 4. hjk 30 lipca 2011 o 1:54 pm

  A co do nasiennictwa modyfikowanego GMO jedyna rada by to odwrócić to albo wybierać nieskorumpowanych polityków, albo ludzie swiadomi musza się przenosić na wieś i świadomie uprawiac ziemię, a dodatkowo trzeba uswiadamiać rolników i organizowac sie w jakieś grupy konsumenckie, aby koncerny nie mogły im nic narzucać…
  Zachęcam np. mojego jednego znajomego do porzucenia życia w mieście i powrotu na wieś, gdzie ma możliwości uprawy ziemi i hodowli zwierzat. Z lat pobytu w mieście ma sieć znajomych, ktorzy od niego będą odbierali eko-żywnosć, co pozwoli uniknąć uzależnienia od cen skupu i zagwarantować zbyt…
  Koncerny tylko dlatego expandują, gdyż zazwyczaj niewielki procent farmerów/rolników jest całkowicie zdominowany przez mafie bankowe, dystrybucyjne, skupowe, itd., które na nich żerują. Przy znacznym % żyjących na wsi ludzie mogą się zorganizować i unikac tych niebezpieczeństw…

  Polubienie

 5. trebor 30 lipca 2011 o 1:57 pm

  Credo Mutwa i przesłanie do narodów świata: http://www.youtube.com/watch?v=i4_DuPPc_IE

  Polubienie

 6. Stanisław 30 lipca 2011 o 2:05 pm

  W miarę możliwości trzeba obserwować tę sprawę zbiorowego pozwu przeciwko Monsanto, jak potoczy się to przed ich sądami. W między czasie u nas powinno się oskarżyć tych co doprowadzają do wprowadzenia GMO – działanie na szkodę Kraju i Obywateli. Wiem że pisanie przychodzi łatwo, lecz z czynami jest gorzej – mam jednak nadzieję że sprawa GMO stanie na tyle ważna że „obudzi” ludzi zaślepionych oficjalną propagandą .

  Polubienie

  • Tita tita 30 lipca 2011 o 3:50 pm

   Kurczę, a może trzeba by westprzeć chociażby słowem i podpisem tych amerykańskich rolników? Myślę, że nie po to żyjemy w ciekawych czasach internetu by tylko linkować i lajkować na fejsie czy gdzieś tam. Dlaczego nasz kraj wspiera działania militarne USA, wysyła chłopaków na cudze wojny a normalny człowiek ma tylko gapić się w pudło i martwić się. Mój angielski jest niestety zbyt słaby żeby się tym zająć, ale gdyby było inaczej odnalazłabym kontakt do tego ich stowarzyszenia i napisała list, czy nie potrzeba im poparcia niefinansowego tylko deklarytywnego z naszej strony w zamian za ewentualne poparcie naszych listów do wiadomo kogo z prośbą o nie podpisywanie ustawy o nasiennictwie, która zawiara furtki dla upraw organizmów modyfikowanych.

   Polubienie

   • Stanisław 30 lipca 2011 o 5:02 pm

    Dobra myśl, może ktoś z Państwa dobrze znający angielski rozejrzy się w temacie ?

    Polubienie

 7. Lamacz Matryc 30 lipca 2011 o 2:58 pm

  Czy znacie tego Pana Alef Stern?

  Polubienie

  • monitorpolski 30 lipca 2011 o 3:22 pm

   Nie osobiście, ale sądzę że komentuje na tym blogu.

   Polubienie

 8. Ania 30 lipca 2011 o 3:24 pm

  A tu macie trochę humoru. W końcu jest sobota.
  http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2010/10/29/czym-sie-rozni-mozg-mezczyzny-od-mozgu-kobiety/

  Polubienie

 9. Lamacz Matryc 30 lipca 2011 o 3:51 pm

  Co myslisz o tym Panu Alef Stern Monitorze?

  Polubienie

 10. Ciekawska 30 lipca 2011 o 3:51 pm

  A czy słuchaliście już wywiadu posła Kłopotka w radiu WNET na temat GMO?
  http://www.radiownet.pl/publikacje/klopotek-i-gmo

  Polubienie

 11. Lamacz Matryc 30 lipca 2011 o 3:57 pm

  W programie – Bez Cenzury – Alef Stern mówi o tym, jak doszło do zamachu w Norwegii, swoich przepowiedniach w tej sprawie i przyszłości Polski oraz terminach planowanych zamachów. Z pisarzem rozmawiają Fiatowiec i Bloger Sek.
  Fragment wywiadu zaczerpniety ze strony http://czasprzebudzenia.wordpress.com/
  Warto przesledzic i poczytac

  Polubienie

 12. ALFA 30 lipca 2011 o 5:17 pm

  GMO. Powiedz NIE temu G! http://www.youtube.com/watch?v=doNqKLUHGWc

  Polubienie

 13. jola 30 lipca 2011 o 11:20 pm

  Już niestety senatorowie przyjęli ustawę bez poprawek .Ku.wa co oni nam zgotowali !!!!

  Polubienie

  • monitorpolski 31 lipca 2011 o 3:19 am

   Ludobójstwo, z premedytacją. To jednak jest obliczone na dziesiątki lat, gorsze jest to, które będą realizować jako plan B – szybkie, w postaci przymusowych szczepień czy też mordowania opozycji pod pozorem walki z terroryzmem. Spójrz jakie prawa są zatwierdzone w USA i przenieś je na nasz grunt – tu to samo będzie. Rządu USA może zabić obywatela i nie musi się tłumaczyć dlaczego.

   Polubienie

 14. Ania 31 lipca 2011 o 7:26 pm

  W sprawie szczepień, gdzieś wyczytałam ostatnio, że jest uniwersalna szczepionka na każdą odmianę grypy !!! Z tego co ja wiem o wirusach, to niemożliwe. Czyli jakaś nowa super-szczepionka dla każdego !
  Tylko patrzeć jak zaczną nam reklamować na jesień.

  Polubienie