Jutro „krwawy poniedziałek” 8-8?

Wygląda na to, że czwartkowy kryzys był zapowiedzią czegoś znacznie gorszego. Jedna z najbardziej rzetelnych stron internetowych nt. finansów – ZeroHedge już od dłuższego czasu ostrzega, że Niemcy nie zgodzą się na spłacanie długów konającej Europie (…) Spowodowane to może być utratą przez Stany Zjednoczone najwyższej (AAA) oceny wiarygodności, w ocenie agencji Standard & Poor’s. W ten sposób dano nam delikatnie do zrozumienia, że USA jest już bankrutem…

Niedziela po południu: APMEX – American Precious Metals Exchange, jeden z największych dilerów metali szlachetnych w USA przestał przyjmować dzisiaj zamówienia na kupno. Podobnie inne sieci, jak http://www.bullionbypost.co.uk w Anglii. Wygląda na to, że jutro ceny wyraźnie poszybują w górę. Oznacza to że możemy mieć do czynienia z początkiem ogólnoświatowej hiperinflacji.

Niemcy mówią „NIE” pomocy finansowej walącej się ekonomii Włoch
Po tzw. bail-outach Grecji i Irlandii, które są de facto zaciągnięciem kolejnych pożyczek na spłatę zaległych odsetek z tytułu pożyczek, w Europie robi się naprawdę gorąco. Kolej bowiem na duży kraj – Włochy. Jak można się było spodziewać, na taki ruch nie zgadzają się Niemcy, które nie wiadomo z jakiego powodu mają dźwigać na barkach swoich podatników nie swoje długi.

Wygląda na to, że czwartkowy kryzys był zapowiedzią czegoś znacznie gorszego.
Jedna z najbardziej rzetelnych stron internetowych nt. finansów – ZeroHedge już od dłuższego czasu ostrzega, że Niemcy nie zgodzą się na spłacanie długów konającej Europie. Musiało w końcu dojść do momentu, gdy zdecydowanie powiedzą „nie”. ZeroHedge podaje, że:

 • Rząd niemiecki oświadczył, że Włochy są zbyt dużym krajem dla pomocy finansowej przez EFSF (źródło Spiegel)
 • Wg. rządu niemieckiego nawet potrojenie funduszu EFSF niekoniecznie pomoże Włochom
 • Jak uważa rząd niemiecki, Włosi powinni zacząć oszczędzać i poczynić reformy antykryzysowe (źródło Spiegel)
 • Gwarancja wobec długu włoskiego naraża finanse Niemiec (źródło Spiegel)
 • Rząd niemiecki uważa, że EFSF powinien pomagać tylko małym i średnim krajom (źródło Spiegel)

Należy nadmienić, że EFSF – European Financial Stability Facility jest”wehikułem” finansowym ustalonym pomiędzy 27 krajami Unii Europejskiej mający na celu zapewnienie stabilności finansowej członków. Europejski Bank Inwestycyjny zapewnia pomoc administracyjną i zarządzanie skarbem. ESFS może wystawiać obligacje i inne instrumenty długu na rynku z pomocą Niemieckiego Biura Obsługi Długu (German Debt Management Office). Obligacje są gwarantowane przez państwa członkowskie w zależności od ich udziału w Europejskim Banku Centralnym (ECB) – http://en.wikipedia.org/wiki/European_Financial_Stability_Facility.
EFSF został zawiązany w maju ub.r, zapewne w przygotowaniu na kryzys w krajach członkowskich.
Europejski Bank Centralny nie finansuje ESFS. Członkowie tego ostatniego muszą się jednomyślnie zgodzić na pomoc finansową 2,5-3,5 biliona na ratunek Włoch i Hiszpanii.

Niemcy na pewno się nie zgodzą na finansowanie długu, który wynosi prawie 140% ich produktu narodowego brutto. Są przeciwni >decyzji Europejskiego Banku Centralnego podjętej 5 sierpnia, wykupienia obligacji państwowych Włoch i Hiszpanii. Oznacza to praktycznie blokadę ze strony Niemiec. W takiej sytuacji pomoc dla Włoch nie jest możliwa, wykluczona jest nawet pomoc Chin, które rzekomo miały wspomóc fundusz EFSF kwotą 5 bilionów dolarów.

Jak podał Reuters, włoski Minister Ekonomii Giulio Tremonti w czwartek oświadczył, że azjatyccy inwestorzy nie mają zamiaru wykupienia obligacji włoskich, gdyż nie robi tego Europejski Bank Centralny. Tremonti dodał, że dobrze byłoby gdyby ECB poszedł w ślady Japończyków i Szwajcarów zapobieżenia kryzysu w strefie europejskiej.

Przyszły tydzień, początkiem „końca świata”?

Wybierać czy nie?

Niemiecki HARTGELD podaje, że czeka nas kryzys globalny, wiadomo bowiem, że żadne pożyczki nie może być zażegnany przez ekspansję kredytu – powoduje to bowiem jeszcze większe zadłużenie.
Powołując się na dyskusję na godlikeproductions.com nawołuje do natychmiastowego wyciągania pieniędzy z banków, które mogą być już jutro niewypłacalne!
Spowodowane to może być utratą przez Stany Zjednoczone najwyższej (AAA) oceny wiarygodności, w ocenie agencji Standard & Poor’s. W ten sposób dano nam delikatnie do zrozumienia, że USA jest już bankrutem. Reakcja jest jednak gwałtowna – niektóre opinie są skrajnie pesymistyczne – uważa się, że oznacza to tzw. „doom” – koniec świata, bankructwo całego świata.

Dzisiaj transakcje na jedynej czynnej w niedzielę, izraelskiej giełdzie, zostały zawieszone.W pierwszej godzinie bowiem nastąpił 6% spadek. Wczoraj spadek w bursie w Arabii Saudyjskiej Tadawul spadek wyniósł 5,5%.  Pojawiają się też plotki o zamknięciu giełd w poniedziałek. Dzisiejszym popołudniem ma się też odbyć specjalna telekonferencja ministrów finansów krajów G7, tematem ma być utrata wiarygodności przez USA oraz tzw. PIIGS – sytuacja finansowa Włoch, Hiszpanii, Portugalii i Grecji.
Ostrzega się, że z uwagi na wydarzenia w USA i w Europie, jest ponad 50% szans na totalny krach systemu w przyszłym tygodniu. Komentujący doradzają wybranie pieniędzy z banków już dzisiaj – w niedzielę.

W nawale pesymizmu, można znaleźć też opinie optymistyczne, m.in. z powodu interwencji Chin, którym wcale nie zależy na krachu w USA.

Na koniec niezły cytat podsumowujący sytuację – z e-maila: (…) Powiedzmy sobie brutalna prawde..S&P amerykanski osrodek analiz ekonomicznych obnizyl ranking bondow rzadowych…co patrzcie w poniedzialek na gieldy  obnizy min 10% wartosci chinskiego, ruskiego i kazdego na swiecie inwestmentu, jaki wlozyli w amerykanskie bondy rzadowe… Sami Chinczycy maja zainwestowane 1 bilion dollarow… i co w poniedzialek beda mieli????  Juz tylko 900 miliardow..
Jak zaczna kombinowac agencja zabierze plus od dwoch AA. I Chinczykom zostanie moze 600 miliardow…Zaczna teraz wszyscy sie pozbywac bondow..a Srule (…) po cichu w kilkunastu firmach krzakach, bedzą je skupowac z dyskontem…czyli –  tak jak polski dlug – kupia te bondy za… powiedzmy 4 centow za dolara…
Pozyczyliscie flache Johnny Walkera…koles wypil , zostawil kieliszek na dnie i resze dolal..bo mu sie sikac chcialo i kolor przypominal oryginal… i wam odniosl powiadajac – dziekuje serdecznie…:-))) Transakcja czysta- jak mocz…a niewidzialna renka rynka czyni cuda:-)))) Warto sie bic o flaszke szczyn??   R.

Reklamy

118 responses to “Jutro „krwawy poniedziałek” 8-8?

 1. Neo 7 sierpnia 2011 o 11:53 am

  Wykop:

  http://www.wykop.pl/link/837081/alex-jones-genetyczne-hybrydy-genetic-hybrids-pl/

  sorry, że znowu o tym, ale pomóżcie wykopać, jest już blisko

  • kefir2010 7 sierpnia 2011 o 7:21 pm

   większość długów jest czysto wirtualna, tak, jak gotówki. można jej „dodrukować” biliony dolarów, jednym kliknięciem myszki komputera w banku federalnym. jutrzejsze downgrady na giełdach będą sztucznie zaplanowaną akcją.

   P.S. news dnia – Lepper od listopada bał się o swoje życie i spotkał się z redaktorem Gazety Wolskiej. od piątku na ż.y.d.o.w.s.k.i.m. salonie 24 pojawiają się pisane na zamówienie fałszywki oczerniające Leppera i jego partię jako powiązaną z WSI. to element kryminalnej info – wojny

   • sebecx 7 sierpnia 2011 o 8:23 pm

    ..a tak prawi sikorski o Lepperze http://www.tvn24.pl/-1,1713264,0,1,przykre–alenbspnie-idealizowalbym-tej-postaci,wiadomosc.html …a na pierwszą część |Twojej wypowiedzi powiem: I co z tego, że sztucznie zaplanowaną… a jaką miały by być akcją skoro to prowadzi do III wś i NWO….

    • Neo 7 sierpnia 2011 o 9:47 pm

     mozliwe tez ze jutro się nic specjalnego nie bedzie dziac

 2. wojox 7 sierpnia 2011 o 12:20 pm

  Kryzys z 2008 nigdy się nie skończył, teraz tylko następuje fala kulminacyjna. Zapewne ten tydzień bedzie ostro w dół na giełdzie.
  Zobaczymy jak posklejają to co upada. A posąg z Księgi Daniela zaczyna się destabilizować.
  Myślę że Narody są juz zjednoczone do walki z Bogiem….

  • monitorpolski 7 sierpnia 2011 o 12:27 pm

   2008? A nie 1913? Kryzys jest sztuczny – jest to zamach na świat jaki znamy, wypróbowany wcześniej symulacjami na superkomputerach. Co można zrobić? Chyba już nic. Społeczeństwo nie jest zdolne do nieprzewidywalnego reagowania. Dlatego nie widzę wyjścia z kryzysu – będzie wojna totalna, która zmiecie większość ludności świata. Jedyna szansa to obietnice Fulforda, który twierdzi, że Stowarzyszenie Białego Smoka ma wszystko w swoich rękach i że to co się dzieje jest „zgodne z planem”… Coś mi się zdaje, że jest to kolejna ściema, nakierowana na tych, którzy mogliby faktycznie coś zdziałać.

   • wojox 7 sierpnia 2011 o 1:48 pm

    Raczej nie kryzys, ale zadłużenie jest sztuczne. Przykład Islandi i Węgier pokazuje że idzie dać sobie radę bez Banków. Osobiście pamiętam jak było w Polsce tylko PKO i Bank Spółdzielczy, a dostanie kredytu było prawie nie możliwe. 2 żyrantów z żonami do podpisu skutecznie zniechęcało, zwłaszcza te żony…
    Potem nastał czas masowego zadłużania społeczeństwa. Wszystko dawano na kredyt, zwłaszcza emerytom. Znałem osoby które miały po 15 kredytów, kończyły kompornikami i długim oczekiwaniem wierzycieli na powolny zwrot kasy…

    Co do Fulforda to ten mityczny Biały Smok kojarzy mi się tylko z Biblijnym Smokiem-Szatanem który wprowadza w błąd całą zamieszkaną Ziemię. I on ma oczywiście wszystko pod kontrolą…

   • Ania 7 sierpnia 2011 o 2:08 pm

    No właśnie, jakoś nie słychać ostatnio o Fulfordzie i tym Białym Smoku. Ktoś coś słyszał, podrzućcie linki.

    • monitorpolski 7 sierpnia 2011 o 2:33 pm

     Dalej publikuje, jak wspomniałem – uspokaja. Może się wezmę za małe opracowanie.

     • rabarbarek 7 sierpnia 2011 o 7:08 pm

      Strona Fulforda. Napisal o tym , ze wlasnie nastepuje zmiana rezimu na swiecie. Trwa to dlugo poniewaz pewne sily chca uniknac wielkiej wojny, glodu i zawieruchy. Nawoluje do cierpliwosci. Jakies to takie puste dla mnie. Wojny sa, glod jest , wala sie sie gospodarki swiatowe. Cierpliwosc na wykonczeniu. W mediach dalej uspokajaja , zupelnie jak Fulford. A wulkan wrze. Juz glosno mowi sie o wyrzuceniu dolara w rozliczeniach gieldowych. Dopoki nie ma waluty swiatowej , dolara ma zastapic kilka walut jednoczesnie np, frank szw. i juan .

      http://benjaminfulford.typepad.com/benjaminfulford/

    • baba wanda 8 sierpnia 2011 o 3:05 am

     Bajki dla dzieci: fulford, biale smoki, czerwony kapturek itd.

     • Annah. 8 sierpnia 2011 o 6:43 am

      Owszem, Fulford może być ich człowiekiem, Cierpliwie czekać – to zgubne, trzeba się organizować a przede wszystkim informować społeczeństwo o tym co chcą nam zrobić a także jak można zapobiec ogólnoświatowemu reżimowi, a z nim wszelkim plagom. Bez tej wiedzy, ludzie postąpią sztampowo, czyli tak jak ich zaprogramują media.

   • Lamacz Matryc 8 sierpnia 2011 o 6:52 am

    Cytuje Monitora:”Jedyna szansa to obietnice Fulforda, który twierdzi, że Stowarzyszenie Białego Smoka ma wszystko w swoich rękach i że to co się dzieje jest „zgodne z planem”… W kim Ty pokladasz nadzieje?Tego co nadchodzi zadna ludzka reka nie zatrzyma!!To co doswiadczamy to odbicie Nas Samych.Nastepuje Polaryzacja z jednej strony ludzkiego Ego i Boskiego Ducha.Czas Zniwa juz nadszedl….wszystko juz jest gotowe na zbiory!

    Pozdrawiam i z calego serca Bogu zaufajcie nie polegajcie na wlasnym rozsadku a droga swa pojdziemy bezpiecznie

  • Polak Potrafi 7 sierpnia 2011 o 12:33 pm

   Żeby ktoś zarobił na giełdzie, ktoś musi stracić. Giełda to nie „perpetum mobile”.Kulminacja nastąpi wtedy kiedy Francja i Niemcy stracą jakąkolwiek ochotę ochrony euro. A to chyba już blisko. Jeżeli od poniedziałku do piątku WIG straci 50% to mamy pozamiatane i frank to nie wartość 4 złotych tylko około 5 złotych a złoto nie 1660 dolarów a tylko 3000-4000 dolarów za uncję. No i zobaczymy jak będziemy wyglądać po tej całej transformacji. Jedyna nadzieja to w nas samych.

   • monitorpolski 7 sierpnia 2011 o 1:00 pm

    Dopóki żyjemy i mamy co jeść to jest nieźle. Przecież pieniądze to rzecz umowna, tak naprawdę nie mają żadnej wartości – banki operują na niepisanej umowie, że te papierki są coś warte.

    • Ania 7 sierpnia 2011 o 2:05 pm

     Umowa z bankiem niestety jest ” pisana „, mimo umowności wartości banknotów. I to jest duża przykrość. Ludzie potracą domy, mieszkania, znaczną części pensji.

    • sebecx 7 sierpnia 2011 o 3:06 pm

     @Monitor napisałeś …”Dopóki żyjemy i mamy co jeść to jest nieźle.” … a ja dodam swoje 2 grosze ….no i …”oprócz błękitnego nieba, nic nam dzisiaj nie potrzeba” …

     • baba wanda 8 sierpnia 2011 o 3:07 am

      „Troszeczkę ziemi, troszeczkę nieba
      bo chmur i cieni nam już nie trzeba
      Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca
      trochę nadziei i więcej nic” 🙂

   • atryda 7 sierpnia 2011 o 1:46 pm

    Jeśli mamy do czynienie z światowym kolapsem finansowym, to ci, co „nigdy nie tracą” są już na pozycjach wygranych, teraz następuje upadek małych i bardzo małych.
    Teraz możemy spekulować, jak w tym wygląda Polska.
    Jeśli jest to, czego się obawiamy to ci, co zostali przy akcjach, mają papier i nie mają gotówki, teraz ci, co mają gotówkę, jeśli padnie dolar i euro też mają papier.
    Ci, co zamienili gotówkę na dobra typu art, mają precjoza, które mają wartość w wymiarze jakiegoś wspólnego kręgu kulturowego, bo taki Maorys może, co najwyżej obraz Munka wykorzystać jako opakowanie na talizmanu.
    Ci, co mają ziemie mają ziemię, ale co będzie, kiedy ruszą narody i głowice.
    Ci, co zamienili gotówkę na złoto mają złoto i w dobie światowego chaosu mogę, cieszyć się świadomością, że posiadają coś cennego i wartościowego, ale tylko w tedy, kiedy zostanie zachowana jakaś tożsamość tej cywilizacji, którą znamy (np. dla Indian Ameryki złoto nie było cenne póki nie pojawił się Europejczyk).
    Teraz jak się zachowają systemy finansowe nie zintegrowane z Bankiem Światowym np. białoruski, kubański lub też takie jak te, co myślały, że są traktowane poważnie przez ww., np. polski?
    Gdzie obecnie przebiega linia frontu czy będzie niszczona całość czy mamy do czynienia z ponownym skokiem na bank?
    Dalej czy wydarzenia na świecie są jeszcze kontrolowane przez „coś” czy wymknęło to się wszystko i zacznie żyć swym życiem?
    I co odpowiadać tym wszystkim, którzy twierdzą, że mamy do czynienia z naturalnym procesami historii, a spiskowa teoria dziejów jest tylko fatamorgana dla naiwnych.
    Ludzie sami idą na rzeź, sami oddali swą wolność, za miskę soczewicy.
    Ci, co darzą do katastrofy finansowej powinni zakładać jakieś elementy cywilizacji by wypracowane przez nich pozycje miały jakąś wartość chyba, że zostali oszukani przez oszusta i nie zdają sobie sprawy, że oni też mają zostać złożeni na stosie zniszczenia świata.
    W takim wypadku nadzieja w Bogu i w tych, co jeszcze myślą racjonalnie i w Duchu Bożym.

    • monitorpolski 7 sierpnia 2011 o 2:40 pm

     To ostatnie najpewniejsze…
     Nie można mieć wątpliwości, że cały „kryzys” został przetestowany na różne opcje rozwoju, Po Argentynie już nie było potrzeby sprawdzania w świecie rzeczywistym, wystarczyła doskonała symulacja komputerowa, którą zapewne mają – i to przetestowaną na wszelkie możliwe sposoby. Na podstawie takiej symulacji mogą sterować teraz rozwojem kryzysu według potrzeb.
     Na arenę może tylko wejść konkurent z podobnym systemem symulacji i swoim planem, jak Chiny, ale zauważmy kto miał pierwszy zachodni bank w tym kraju? Lazard!
     Czyli ta sama ekipa. Przez lata nie mieli tam konkurencji.
     Kto jeszcze? Rosja? Tu jest wielka niewiadoma, ale sądzę, że dali się już przekupić…

 3. Bird1-2 7 sierpnia 2011 o 12:25 pm

  A ja uspokajam mówiac że nic sie nie stanie. W przyszłym tygodniu też będę uspokajał, we wtorek jade nad jezioro gdzie będzie 10 osób dzięki czemu będę mógł się wyciszyć. A w sobotę sie schleje za wasze zdrowie.

  • monitorpolski 7 sierpnia 2011 o 2:41 pm

   Już się stało. Nie czytasz newsów? Jesteś z tych, którzy będą wątpić do momentu gdy mu poderżną gardło. Nie widzisz, że cały system finansowy jest rozwalany?!

   • KingOvNothing 7 sierpnia 2011 o 4:06 pm

    newsy…?…przecież to propaganda…słabi się wysypią, grubasy się obkupią i dalej hossanna…
    Jest taki np.Warren Buffet ( inwestor stulecia,majątek ponad 62 miliardy $) i się wcale nie martwi…a dolary,to można drukować i drukować…
    Ciekawe,że na stronach finasowych,ludzie którzy mają akcje się nie panikują,a raczej zastanawiają się kiedy akcje można będzie brać z rynku…
    Ale może oni się nie znają…?

 4. 7 sierpnia 2011 o 12:31 pm

  a co z polskim kapitałem w obcych bankach?

 5. nazwanazwa 7 sierpnia 2011 o 12:43 pm

  Sakiewicz w prokuraturze z dowodami od Leppera. Lepper bał się o życie mówił o tym Sakiewiczowi kilka miesięcy przed śmiercią. Dzisiaj Sakiewicz zaniósł to do prokuratury i wspomniał też że Lepper zabezpieczył inne dowody.

  http://vod.gazetapolska.pl/348-oswiadczenie-tomasza-sakiewicza
  http://niezalezna.pl/14296-gp-ma-nagranie-rozmowy-z-lepperem

  • monitorpolski 7 sierpnia 2011 o 1:02 pm

   Lepper był przewidującym politykiem. Nie można mieć wątpliwości, że teraz głowy polecą. I nie można mieć żadnych skrupułów co do tych bandytów!

   • wojox 7 sierpnia 2011 o 1:54 pm

    Może i polecą głowy, ale zawsze te niewinne. Tak jak cały pułk 36, który niczemu w całości nie był winny. Prawdziwi mocodawcy nawet się nie obawiają „prokuratury”, bo ta tak kieruje procesem jak tym od Olewnika….czyli mataczy aby zagmatwać i aby nic nie wyszło na jaw…

   • Bromba 8 sierpnia 2011 o 12:57 am

    Mnie zastanawia ta choroba syna,wg informacji miał się zatruć oparami chemicznymi przy pracy w polu.Jakiej to chemii czy nawozów używał,że doprowadziły do niemal śmiertelnego zatrucia?

  • Neo 7 sierpnia 2011 o 1:20 pm

   sorry, ale to są ludzie bez żadnych skrupułów, zabiją każdego kto będzie im zagrażał, banda je***ych sku****li

 6. wars 7 sierpnia 2011 o 1:04 pm

  Bardzo dobrze, że pęka balon spekulacyjny na giełdach. Jeszcze tylko niech się rozleci w drobny mak bańka na surowcach i wrócimy do normalności.
  Na giełdach stracą spekulanci i niech tracą.

  Miejmy nadzieję, że spadki będą poziomu 60÷80%.

  Oszczędnością i pracą narody się bogacą a nie kontraktami terminowymi, forexami i innymi tego rodzaju tworami.

 7. Sully 7 sierpnia 2011 o 1:17 pm

  Słuchajcie nie znam się na ekonomii…ale co robić, bo wyciąganie pieniedzy z banku to chyba nic nie da, bo to będzie tylko papierek tyle warty co gazeta..więc…jaka jest alternatywa?

  • monitorpolski 7 sierpnia 2011 o 1:32 pm

   Kupuj co się da do żarcia, co się nie psuje. Nie wiadomo co będzie się działo, ja też się na tym nie znam, ale jak dolar runie to z nim wszystkie waluty świata. Złota ani papieru nie zjesz. Dobrze jest mieć też zapas paliwa, świeczki itd. U nas może nie być to takie ostre, najgorzej będzie w USA – Zachodnie i Wschodnie Wybrzeże, Anglia, Izrael – tam będzie piekło.

   • wojox 7 sierpnia 2011 o 1:57 pm

    Nie wiem czym się będzie różniło bagno w Anglii od bagna z Polski. Wszędzie wygłodniałe chieny ruszą na wieś w poszukiwaniu kartofla i kuroka, a może i świńka się trafi…
    Wielki ucisk jak wpadnie będzie dotyczył wszystkich…

   • sebecx 7 sierpnia 2011 o 3:24 pm

    … kupić to już trzeba było dawno, bo teraz takie rzeczy się dzieją, ze może prądu nie być albo terminal, albo bankomat nie działać…. http://losyziemi.pl/slonce-najwiekszy-od-30-lat-koronalny-wyrzut-materii-japonczycy-wylaczyli-satelite-telekomunikacyjnego-kodama/

    ….i gdyby tak się stało, że systemy w banku siądą, to gówno z wyciągania depozytów…

  • Ania 7 sierpnia 2011 o 2:02 pm

   kup coś, co da się zjeść lub wymienić na coś innego.

   • Sully 7 sierpnia 2011 o 3:01 pm

    Aniu cenna uwaga, tylko wiesz co mnie najbardziej przeraża…chaos i poczucie pewnych grup , że nie ma policji i wszystko im wolno, polecam książkę Gdy zgasną światła…naprawdę trafnie oddaje to co może się zdarzyć wbliskiej lub dalszej przyszłości.

    • po_prostu 7 sierpnia 2011 o 3:27 pm

     Kupujcie suchary, makarony, konserwy i inne długoterminowe jedzenie, a do tego witaminy, by nie zachorować na szkorbut jakby co xD

     • Kasandra 7 sierpnia 2011 o 7:32 pm

      „WODA PRIORYTET NR.1” – survivalowa strona niemiecka. Jak nie bedzie pradu lub rury pekna przez trzesienie to po 3 dniach bez wody kapa… beczki, banki, kanistry, 5-litrowki…

      • Sully 7 sierpnia 2011 o 8:06 pm

       no tak woda, tylko że ona jest objetościowo wielka, znaczy zajmuje duzo miejsca ile jej mozna nagromadzić , na miesiąc , dwa…a co potem..ech moze nie będzie tak źe, a z tymi fajkami to całkiem sprytny pomysł, sama nie pale ale można sie zaopatrzyc do wymiany;-)

   • ramires 7 sierpnia 2011 o 4:07 pm

    Prowadzę budowę tzn. z życia wzięte: papierosy, alkohol , kawa. To zawsze zamienicie na coś innego a nie jest jeszcze przewartościowane jak złoto.

   • ama12 7 sierpnia 2011 o 8:09 pm

    Warto sie rozeznać co możesz zjeść z tzw chwastów – łodygi ostu smakują prawie jak szparagi, nasiona szczawiu na krwawa biegunkę, skrzyp wypłukuje toksyny. Mięsa możesz nie mieć jak przyrządzić – zastąp fasolką z puchy. To tylko przyklady.

  • rabarbarek 7 sierpnia 2011 o 7:26 pm

   Nawet papier toaletowy moze miec wieksza wartosc niz pieniadze, niestety. Zwroccie uwage na spotkanie ministrow fnansow wielu krajow. Zamiast odpoczywac na zielonej laczce oni obraduja.

   W zlej sytuacji sa ci zadluzeni w bankach. Juz zapowiadaja , ze w USA wzrosna oprocentowania kredytow [ domy , samochody , karty kredytowe] . Znowu nastapi nowa fala opuszczania niesplaconych domow.

 8. pl21 7 sierpnia 2011 o 2:17 pm

  Oby Polska była cała. Oby przeczekać zimę.

  Mt 24:20-22
  „A módlcie się, żeby ucieczka wasza nie wypadła w zimie albo w szabat. 21 Będzie bowiem wówczas wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd i nigdy nie będzie. 22 Gdyby ów czas nie został skrócony, nikt by nie ocalał. Lecz z powodu wybranych ów czas zostanie skrócony”.

 9. Lutek 7 sierpnia 2011 o 2:20 pm

  Idzie zamordyzm. Będzie 3000 grzywny za odmówienie przyjęcia szczepionki.

  Dotarły do mnie zdwakowe informacje, że ministerstwo finansów stworzyło jakiś projekt ustawy, który „podwyższy kary dla kierowców”. Odnalazłem więc ten projekt, żeby przeczytać samemu a nie po przerobieniu go przez dziennikarzy (2 pozycja na liście, projekt i uzasadnienie):

  http://bip.ms.gov.pl/pl/projekty-aktow-prawnych/prawo-karne/

  I tak sobie czytam, czytam, że teraz sądy zamiast grzywny do 5000 zł będa mogły nałożyć do 10000 na kierowcę. Oprócz tego wiele innych zmian do obecnej ustawy. Warto przeczytać wszystkie.
  Prawie pod koniec czytam:

  33. w art. 115 § 1 otrzymuje brzmienie:
  „§ 1. Kto, pomimo zastosowania środków egzekucji administracyjnej, nie poddaje się obowiązkowemu szczepieniu ochronnemu przeciwko gruźlicy lub innej chorobie zakaźnej albo obowiązkowemu badaniu stanu zdrowia, mającemu na celu wykrycie lub leczenie gruźlicy, choroby wenerycznej lub innej choroby zakaźnej,
  podlega karze grzywny do 3000 złotych albo karze nagany.”;

  W uzasadnieniu piszą, ze to tylko zabieg dostosowania wysokości kar do inflacji.

  Jak znam życie, będzie tak, ze pijany kierowca ciężarówki, recydywista, robił tak już wcześniej (przykład z życia wzięty – rodzina) dostanie za swój czyn, będący przestępstwem, 1000 zł (przy możliwych nawet 5 000, a w przyszłości 10 000), oczywiście nie pójdzie siedzieć, i „polscy” sędziowie zostawią mu jeszcze kategorię prawa jazdy B, żeby go za bardzo nie skrzywdzić. Albo żeby pił dalej i dalej jeździł. A ten, który nie podda się szczepieniu, będzie zawsze dostawał 3000 i będzie zamykany w kiciu.

  • Anna 7 sierpnia 2011 o 2:40 pm

   LUDZIE CZY KTOS MI MOZE WYTLUMACZYC W PROSTYCH ZDANIACH DLACZEGO WYBUCHNIE TEN WIELKI KRYZYS?? DZIEKUJE Z GÓRY ZA ODPOWIEDZI

   • monitorpolski 7 sierpnia 2011 o 3:25 pm

    Obniżono wiarygodność USA, dolar to rezerwa światowa, spowoduje to zwiększoną inflację, może nawet hiperinflację. Ale ponieważ dolar jest rezerwową walutą na świecie to mamy krach we wszystkich krajach. Nie ma gdzie uciekać z pieniędzmi. Gdy był krach w Argentynie, Polsce, Niemczech czy innych krajach można było uciec. Teraz nie. Tak przynajmniej ja to rozumiem, ale nie jestem ekonomistą…
    Poza tym większość krajów świata jest potwornie zadłużona, ich rządy są skorumpowane – zamiast umorzyć nielegalne (bowiem wprowadzone w sposób konspiracyjny) długi, to mówi się o ich „spłacaniu”. Nie ma możliwości spłacania czegoś co ciągle rośnie przez nałożoną lichwę. Efektem zadłużenia będzie kryzys – bankructwo poszczególnych krajów, które będą oddawały swoje tereny w zamian za umorzenie długów, To się nazywa prywatyzacja świata, konkretnie jest to oddanie się w niewolę prywatnych bankierów. Jest to współczesna forma niewolnictwa, gdy nasze życie będzie dosłownie w rękach wąskiej grupy rasistów. Już zresztą jest – widać po tym co się dzieje w służbie zdrowia, przymusie szczepienia, it, itd.

    • KingOvNothing 7 sierpnia 2011 o 4:12 pm

     Islandia pokazała jak się rozmawia z bankierami.
     Tak więc bez paniki, Panie i Panowie.

     • suszonesliwki 7 sierpnia 2011 o 4:35 pm

      Mozna domniemac ze zdarzenia zostaja przyspieszone wlasnie ze wzgledu na casus Islandii.
      Wobec czego sytuacja jest powazna z powaznymi konsekwencjami.

      • rabarbarek 7 sierpnia 2011 o 8:14 pm

       Artykul o tym jak Islandia powiedziala NIE bankierom. Niech zostanie na stronie , bo w czelusciach komputerow takie artykuly gubia sie.A opracowanie jest dobre.

       http://mondediplo.com/2011/08/02iceland

   • Ania 7 sierpnia 2011 o 4:04 pm

    W prostych ? Bo grupa bardzo bogatych ludzi, którzy są tak bogaci, że nie ma na całej Ziemi rzeczy, której nie mogliby kupić, postanowiła obrabować pozostałą część ludzkości ( czyli 99%) ze wszystkiego. Bo widzisz, człowiek, który nic nie posiada jest bezbronny i bezsilny. Nie potrafi obronić siebie i najbliższych. Poza tym uznali, ze 7 mld ludzi to za duże obciążenie dla ekosystemu Planety i trzeba zmniejszyć liczbę ludności do 500 mln ( tak podaja niektóre źródła). A jest to możliwe, bo poziom techniki jest już taki, że aby gospodarka nadal dobrze funkcjonowała wystarczy te 500 mln. Reszta to zbedny balast.
    No a my ludzie nie chcemy być traktowani jak „balast” do skompostowania.

    • KingOvNothing 7 sierpnia 2011 o 4:29 pm

     Właśnie wtedy,gdy człowiek NIE MA NIC,to wtedy staje się dopiero niebezpieczny,bo nie ma już niczego do stracenia.
     I pójdzie z gołymi rękami na czołgi,a jest nas prawie 7 miliardów!
     Ludzie może są ogłupieni,ale mają jeszcze instynkt samozachowawczy,poza tym są kraje,które są NIEZALEŻNE.
     Mają własną walutę i jedzenie, i taka akcja totalnej eksterminacji jest niemożliwa do przeprowadzenia.
     Chyba,że rozwalą całą planetę w drobny mak,ale to już kompletnie bez sensu…
     Jeśli to będą robić, to małymi kroczkami,na wielu poziomach (chemitraile,szczepionki,czipy itd.)
     Wiem,że wszystko jest możliwe,ale panika jest najgorszym doradcą.

     • Ania 7 sierpnia 2011 o 5:36 pm

      Tylko ze czołgi nie są już do niczego potrzebne. Od zdobycia czołgu nie przybędzie ci jedzenia i ogrzewania, nawet jak w nim zamieszkasz. Jakiś czas ( pewnie ze 2 tygodnie) ludzie będą mieli żywność ze zrabowanych sklepów, a potem ?
      Poszukaj sobie na wolnych mediach o nowoczesnych broniach do walki z tłumami. A to pewnie tylko niewielki fragment mozliwości w tej dziedzinie.
      A na dłuższą metę to masz rację. Trujące ubezpładniające jedzenie, zatruta woda, trujące leki i szczepionki, sztuczne epidemie i gotowe. Niezalezność energetyczna i zywnościowa kraju ma znaczenie, ale pewnie nietrudno wywołać tam epidemię.

  • monitorpolski 7 sierpnia 2011 o 2:45 pm

   Ważne odkrycie Lutek. TO jest sprzeczne z Konstytucją RP. Na ulotkach jest bowiem napisane jak byk, że szczepienie może się skończyć zgonem. Poza tym są udowodnione badania, że szczepionki powodują autyzm, Parkinsona i wiele innych chorób. To kurewstwo trzeba zakończyć pozwem zbiorowym przeciwko skarbowi państwa, albo procesem o planowane ludobójstwo. Podobnie zresztą z GMO. Ja sam tego nie zrobię, jeśli jest jakiś uczciwy prawnik, to może nich się tu wypowie. Komentarz można zamieścić anonimowo przez serwer proxy, albo do mnie napisać na mail – podany po prawej powyżej mapki.

 10. jantar 7 sierpnia 2011 o 2:37 pm

  Hmm… cała nadzieja ,że frank poszybuje w górę ,powyżej 4 pln . Może wtedy 700 000 rodzin zadłużonych na mieszkania i domy zorganizuje się w jakąś partię i pogoni bandę czworga .
  Te 700 tyś .rodzin ,to potencjalnie 5 000 000 ludzi mogących powiedzieć jednym głosem -DOŚĆ -NIE SPŁACAMY KREDYTÓW -OGŁASZAMY BANKRUCTWO -NIE ZGADZAMY SIĘ NA ZNIEWOLENIE LICHWĄ NASZYCH DZIECI I WNUKÓW .

  • monitorpolski 7 sierpnia 2011 o 3:28 pm

   Przecież te kredyty były udzielane nielegalnie!!! Przypatrz się samym umowom, skonfrontuj je z Konstytucją, Kodeksami to na pewno ci wyjdzie, że gdzieś jest kruczek. Ja bym szukał w „zamiarze popełnienia przestępstwa”. Kredyt był udzielany we frankach chociaż banki wiedziały o nadchodzącym kryzysie i o tym, że jego wartość wzrośnie. Druga rzecz to wiedziały, że większość pożyczkobiorców będzie niewypłacalna. To samo było w USA gdy banki dawały pożyczki ludziom, którzy nawet nie zarabiali tyle by spłacać odsetki! Chodziło o zniewolenie!!! A to jest przestępstwo.

 11. mocniejszy 7 sierpnia 2011 o 2:40 pm

  Sensacyjny zwrot w sprawie śmierci Andrzeja Leppera:
  Jednak zabójstwo?
  Szczegóły na końcu uaktualnionego artykułu:
  http://mocniejszy.wordpress.com/2011/08/05/tajemnicza-smierc-andrzeja-leppera/

 12. rafaello89 7 sierpnia 2011 o 2:44 pm

  Nie straszcie mnie że nie będzie co jeść bo to jest nie możliwe żeby było tak fatalnie.
  I co moje zaoszczędzone papierki będą nic nie warte to co złoto będzie warte jedzenie 😀

  • monitorpolski 7 sierpnia 2011 o 3:30 pm

   Jak kupisz sobie 100 konserw i wstawisz na półkę w piwnicy to nic ci się nie stanie, na pewno nie stracisz. Kup jeszcze benzynę, lampę i kuchenkę gazową, olej, mąkę – wszystko co się nie psuje. Na pewno jutro nie zacznie się nalot na sklepy, ale ceny mogą powindować w górę. Lindsay Williams ostrzegał, że „półki będą pełne, ale nie będzie pieniędzy by móc coś kupić – tak wszystko będzie drogie”.

   • Ania 7 sierpnia 2011 o 3:49 pm

    Głupota.
    Żywność musi być szybko sprzedawana bo inaczej się zepsuje. Sprzedawca woli sprzedać żywność zagrożoną zepsuciem taniej lub całkiem tanio, niż wyrzucić ją za darmo.
    Jak nie będzie nabywców na żywność z powodu braku pieniędzy, to sklepy nie będą jej brać w hurtowniach, a producenci zostana ze swoim produktem.
    Raczej moga być braki żywności z powodu niskiej podaży od producentów ( będą woleli przechować płody rolne, bo pieniądze stracą wartość) Wtedy żywności będzie mało i będzie droga.
    Nie ma takich cudów, aby żywność miesiącami leżała w sklepie i nikt jej nie kupował. Chyba że puszki i produkty konserwowane lub suszone.

    • monitorpolski 7 sierpnia 2011 o 3:56 pm

     Lindsay motywował to tym, że mamy gospodarkę globalną i że można sprowadzać żywność z odległych regionów świata. Zatem nikt się nie będzie przejmował lokalnymi rolnikami. Ale czy transport nie runie?

     • Ania 7 sierpnia 2011 o 5:26 pm

      Skąd by tę żywność nie wziąć, to ona łatwo się psuje i trzeba ją przed tym faktem sprzedać.

      • rabarbarek 7 sierpnia 2011 o 7:40 pm

       Ania , moze wlasnie dlatego niszczy sie cale rejony produkujace zywnosc. Mam dobry artykul o tym jak w USA kilkanascie stanow produkujacych zarcie jest zalana lub wysuszona . Rolnicy masowo sprzedaja bydlo , bo nie maja czym tego bydla karmic. Tragedia. W Kanadzie jest podobnie. Rejony produkujace zboze zalane. To co mamy teraz na polkach to ciagle jeszcze zeszloroczne zapasy , wkrotce jednak uslyszymy , ze ze wzgledu na zla pogode zbiory zmalaly i musimy sie liczyc , ze zmniejszona podaza zywnosci. Tak wiec obawiam , sie , ze tej szybkopsujacej sie zywnosci po prostu nie bedzie. Odczujemy to [ bez wzgledu na finansowy krach] jesienia.

       • sebecx 7 sierpnia 2011 o 8:59 pm

        USA, Kanada … a Rosja i Chiny też będą chcieli kupić papu… na wolnym rynku..

        • rabarbarek 7 sierpnia 2011 o 9:36 pm

         A moze ktos zgadnie dlaczego Soros i spolka wykupuja od rolnikow zalane farmy? To nie sa male pola ale wielkie polacie ziemi na ktorej uprawiano zboze , kukurydze , owoce itd. Dopuszczono do ich zalania a potem farmerzy dostali listy w sprawie ‚odkupna” tych farm , ktore zostaly nie tylko zalane ale takze zatrute brudami i chemikaliami, ktore niosla ze soba woda.

         http://www.americanfreepress.net/html/feds_seize_farmland_277.html

       • Ania 8 sierpnia 2011 o 8:27 am

        Też tak uważam. Inaczej nic by nam nie zrobili. Jakby żywności było dużo, to ludzie obracaliby nią jakoś mimo braku gotówki. A jak będzie mało i droga to zaczną się grabieże, rozruchy, napady. Czyli kocioł na całego.

    • KingOvNothing 7 sierpnia 2011 o 4:33 pm

     No,właśnie…sianie katastroficznych wizji sprawia chyba,niektórym sporo radochy…
     Jak będziesz mieć żarcie,to przyjdzie silniejszy i ci je zabierze..prawo dżungli…

     • ama12 7 sierpnia 2011 o 9:37 pm

      A zatem kupując żarcie nie zapomnij kupić też czegoś do obrony

 13. Lutek 7 sierpnia 2011 o 3:28 pm

  Eee… Ameryki nie odkryłem, bo takie prawo już obowiązuje, tylko że grzywna jest do 1500 zł.
  Obowiązuje kodeks wykroczeń z 2007 roku a ten projekt jest z 2008.
  Swoją drogą to ciekawe, że ponad 3 lata to za mało, żeby miłościwie nam panujący mogli wprowadzić w życie jakieś prawo. I jak tu ma być lepiej.

  Wklejając fragment tego paragrafu można trafić na dyskusję na ten temat np. na stronie stopcodex.pl.
  z egzekwowaniem tego bywa różnie, kiedy ludzie nie chcą się szczepić.

 14. navajo88 7 sierpnia 2011 o 3:54 pm

  NO NO NO !!!!! Co ja widzę wszystkie łacza są rozgrzane do czerwonści !!!!!, ale na poważnie masz monitor rację to wszystko zaczyna się walić i to w błyskawicznym tempie ,dzisiaj niemcy powiedzieli stanowczo NIE dla ratowania nakaroniarzy , a co to oznacza ????? ha tylko tyle ż zaczyna następować to ci bylo nie do uniknięcia ,czyli upadek uni europejskiej .ale te znaki zaczeły występować już wcześniej ,choć nieauważalne ,ale występowaly i macie rację jeżeli jutro zacznie się hekatomba finansowa świata , to beńdzie znaczylo jedno : Nasza cywilizacja zaczyna upadać !!!
  .A pamiętacie może jak zawsze mówiłem że jeżeli nadejdzie koniec wszystkiego ,to albo pieprznie w nas jakaś asteroida ,albo dostaniemy się pod wpływ jakiegoś promieniowania kosmicznego ???? przypomnijcie sobie ,bo przecież koniec świata nie musi nastąpiś w ogniu i pod bombardowaniem jakiś ateroid ,,,nie to może być powolna agonia ,ale nieubłagalna ,ktura w konzekwencji i tak doprowadzi do końca wszystkiego ,planeta to przetrwa ,,a ludzie ??????
  Wszystkie poprzednie cywilizacje zawsze się kończyły ,tylko ze nikt nie wiedział jak i dlaczego ,ale teraz to pawdopodobnie przekonamy się na własnej skórze ..
  Pamiętajcie że większośc ludzi na ziemi już dawno zatraciła swoje naturalne cechy przetrwania , i jedynie ludy prymitywne jak brazylijscy indianie narody chińczykow kturzy żyją na wyzynie tybetańskiej to zapewnie jakoś może przetrwają ,,a inni ??????? krutko mówiąc DUPA ZIMNA !!!
  Dobra bendę kończył i na razie trzymajcie się bo zapowiada się ostra jazda ,,,obym się mylił !!!!
  J.M.H

 15. nowy84 7 sierpnia 2011 o 3:56 pm

  Tusk zamyka kolejnego „młynowego” tym razem popisowa akcja gestapo podczas meczu Jagiellonia-Lechia

  Po niech spadnie z klifu na pysk, PiS żadną alternatywa nie jest, a do JKM chyba nigdy się nie przekonam zostało mi oddać głos na „ciasteczkowego potwora” :/

 16. PokójWam 7 sierpnia 2011 o 4:08 pm

  „Rozwiązaniem może być także wprowadzenie nowej, stabilnej i pewnej waluty rezerw światowych, aby uniknąć spowodowania katastrofy przez jedno państwo”.

  „Jest wielce prawdopodobnym że Mario Draghi zostanie namaszczony na nowego szefa ECB (European Central Bank- Europejski Bank Centralny)”

  Linki:

  http://www.blog.gwiazdowski.pl/index.php?subcontent=1&id=997

  http://radtrap.wordpress.com/2011/08/01/jezuici-powoli-ujawniaja-swoja-kontrole-nad-finansami-europy/

  http://ryszardpetru.bblog.pl/wpis,obnizka;ratingu;usa;troche;na;wyrost,55567.html

  • sebecx 7 sierpnia 2011 o 4:21 pm

   a ja dodam niezawodnego Sorosa…. http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/spotkanie_bretton_woods,p1023421948

   • rabarbarek 7 sierpnia 2011 o 7:54 pm

    Nie zapominajcie o dochodzeniu wytoczonym nowej szefowej IMF , pani Lagarde. Czyzby i ona nie pasowala elitom? W koncu to na nia wymienil fundusz pana Khana , i nie minely nawet dwa miesiace a pani Lagarde znalazla sie pod lupa sadow. Ogolny zachwyt elit, ktory towarzyszyl temu wybowowi calkiem niedawno , zostaje zamieniony na szczekanie ogarow pedzacych za zwierzyna w lesie. Czyzby pani Lagarde byla nieposluszna dziewczynka???

    http://www.dailymail.co.uk/news/article-2022443/Deja-vu-Investigation-launched-dealings-IMFs-latest-French-boss-Christine-Lagarde.html

 17. bia 7 sierpnia 2011 o 5:15 pm

  wojna jest nieunikniona jest taka kolejność rzeczy rewolucja kryzys wojna czyli jak na to nie patrzeć rewolucja 1989 kryzys 2008 wojna 20…. Trzecia wojna zacznie się od tego czym skonczyła się druga atomem i podziemnymi kompleksami misatami

  • POPLONTANEZWYMIESZANYM 7 sierpnia 2011 o 5:25 pm

   a co z nazizstami …przeciez nie przegali wojny…obiekt Rise moze wracaja

 18. sevensea 7 sierpnia 2011 o 5:55 pm

  Że będzie zle to już chyba nikt nie ma w to wątpliwości. Jak to się rozwinie i na jaką skalę już niedługo się przekonamy. Że będzie wojna to już chyba także nikt nie wątpi. Kto z kim to się okaże ale takowa na pewno wybuchnie choćby po to by wprowadzać w krajach wojenne prawa i ograniczać „głos ludu”. Wojna po prostu będzie tłumikiem finansowych problemow świata. Moja rada dla wszystkich kupujcie srebro póki ono jest stosunkowo tanie. Srebro i złoto stanie się zapewne już niedługo ziemską walutą.

  pozdrawiam
  http://terris.blox.pl/html

  • Kuba 7 sierpnia 2011 o 8:33 pm

   Tak, sugeruje latwo podzielne monety lub sztabki.
   Zamiast kas fiskalnych, bedzie pan z waga i automatem 🙂

   ….reszty nie trzeba 🙂

 19. bia 7 sierpnia 2011 o 6:07 pm

  A na drzewach zamiast liści wisieć będą Sataniści Ich synagoga ma niezłą moc ale to tylko popłuczyna tego co może Bóg

 20. ArO 7 sierpnia 2011 o 6:38 pm

  Jeżeli lud żydowski jest wybrany przez Boga pod którym umieścili szatana i w Polskim rządzie i społeczeństwie jest ponad 80 procent żydów, to pod informacjami zawartymi pod linkiem można dojść do wniosku że, nic dziwnego że w kraju i na świecie dzieje się źle.
  http://radtrap.wordpress.com/2011/08/07/lucyfer-bogiem-judaizmu/
  ale to taka notka z przymrożeniem oka, chociaż rzeczywistość nie przeczy

 21. Annah. 7 sierpnia 2011 o 6:59 pm

  http://dzieckonmp.wordpress.com/2011/08/07/przeslanie-od-maryi-dziewicy-jeszcze-tylko-kilka-razy-ukaze-sie-w-swiecie/

 22. Ciekawska 7 sierpnia 2011 o 7:04 pm

  Teraz o godz. 20:00, program Janusza Zagórskiego na żywo.
  http://januszzagorski.pl/

  • Ciekawska 7 sierpnia 2011 o 7:23 pm

   Ale dzisiaj ma być krótki program.

 23. ArO 7 sierpnia 2011 o 8:07 pm

  Konfrontacja – Prawdziwa mafia – Akta Herszmana – 2006-07-12

 24. Krzysztof Wiśniewski 7 sierpnia 2011 o 9:00 pm

  Panie, Panowie, po co te nerwy. Stara zasada mówi, że nie idzie się przeciw trendowi. Jeśli ma on spaść to miast przejmować się tym należy przeczekać i skupować w dołkach. Na ten cykl kto miał, ten już się załapał. Teraz pora myśleć o kolejnym kryzysie i wykorzystać bieżący jako czas podkładania koszyków.
  Co wam da to biadolenie i szukanie przyczyn w teoriach spiskowych. Jeśli świat został zaplnowany, to teraz już nie ma się co obrażać, tylko trzeba umościć miejsce w nowej rzeczywistości. Popatrzcie na przyrodę. Radzi sobie od milionów lat.
  Krzysztof, http://kwis.abcdw.pl

 25. karlos33 7 sierpnia 2011 o 9:01 pm

  Jestem ciekawy jak by tak nagle każdy Europejczyk miał zarabiać tyle co przeciętny Polak , czy dali by sobie radę ze spłatami kredytów , zakupami, i oszczędzaniem jakiegoś grosza, czy może doszło by do protestów, rabowania czego się da i wojny.
  Ja ze swej strony nie widzę żeby sytuacja finansowa unii się poprawiła, klocki domina już zostały poruszone i teraz zaczyna to wszystko nabierać tępa. Jedno jest pewne że ceny surowców i ziemi pójdą mocno do góry, więc jeśli masz okazję kupić np.kawałek ziemi to inwestuj pieniądze oczywiście jeżeli je posiadasz 🙂 polecam jeszcze inwestycję w złoto.
  Szczęśliwi Ci co posiadają ziemię, albowiem będą mieli gdzie uprawiać warzywa i z głodu nie pomrą 🙂

 26. karlos33 7 sierpnia 2011 o 9:25 pm

  Ostrzeżenie

  „Proroctwa dotyczą globalnych wydarzeń,miedzy innymi zmian klimatycznych, przewrotów politycznych, kryzysu bankowego i wzrostu władzy antychrysta. Jedna z pilnych wiadomości odnosi się do zdarzenia mistycznego, które odbędzie się w świecie wkrótce. Wydarzenie opisane przez Jezusa Chrystusa jako ostrzeżenie, oświetlenie sumienia jako akt miłosierdzia. Wydarzenie to będzie doświadczane przez każdego człowieka na świecie w wieku powyżej 7 lat. To będzie bardzo silny akt, i nikt nie będzie mógł go zignorować. Każdy uświadomi sobie że Bóg istnieje i każdy pozna swoje grzechy, które ukażą się w oczach Boga. Ludzie, w tym ateiści wreszcie zrozumieją, że Bóg istnieje.Ten dar będzie zachęcać ludzi do ponownej oceny swojego życia i prosić Boga o przebaczenie.”

  Orędzie nr.156 z serii Ostrzeżenie.

  http://dzieckonmp.wordpress.com/2011/08/04/jedna-z-njbardziej-pilnych-wiadomosci-dla-czlowieczenstwa-pilne/

  Już kiedyś pisałem na blogu że najpierw ma być ostrzeżenie od Boga , a jeśli ludzie się nie zmienią i dalej pójdą drogą grzechu to nastąpi kara.

  • karlos33 7 sierpnia 2011 o 9:36 pm

   Orędzie nr.106 z serii Ostrzeżenie

   „Będziecie widzieć wielkie znaki na niebie zanim Ostrzeżenie będzie miało miejsce. Gwiazdy kolidować będą z takim impetem, że człowiek mylnie oceni spektakl widziany na niebie, jako katastrofalny. Wynikiem zderzenia komet będzie wielkie czerwone niebo, a znak Mojego Krzyża stanie się widoczny dla wszystkich na całym świecie. Wielu będzie się bać, ale Ja mówię: radujcie się, bo po raz pierwszy w swoim życiu zobaczycie prawdziwie Boski Znak, oznaczający wspaniałą wiadomość dla grzeszników na całym świecie.”

   Czyli podczas ostrzeżenia ukaże się znak na niebie w postaci krzyża, który powstanie w wyniku zderzenia dwóch komet , zjawisko będzie miało wygląd katastrofalny ale katastrofą nie będzie, będzie to znak dla ludzi od Boga że mają się nawrócić, przeprosić za grzechy i się poprawić.

 27. nazwanazwa 7 sierpnia 2011 o 10:09 pm

  Szok!!! Posłuchajcie co mówi Sakiewicz w Polsat News dzisiaj

 28. Annah. 7 sierpnia 2011 o 10:14 pm

  Orędzie nr.136 z serii Ostrzeżenie.
  Piątek, 8 Lipca 2011 r., 15,30
  Moja ukochana córko, zdaję sobie sprawę, że ta praca bardzo cię męczy i potrzebujesz tygodniowego odpoczynku, ale wysłuchaj co mam do powiedzenia. Moje dzieci powinny się obudzić i zobaczyć niepokoje na świecie gdzie kryzysy finansowe są bardzo liczne. Powiedz im, że chociaż chciwość ludzi była częściową przyczyną pogłębiających się długów, to kryzys bankowy został celowo zaplanowany przez Jedną Światową Grupę. Wielu uśmiechnie się po przeczytaniu tej wiadomości i ją zakwestionuje, nie wiedzą oni jednak, że jeśli nie wstaniecie i nie będziecie bronić swoich praw, to będziecie zmuszani do przyjęcia znamienia bestii aby uzyskać dostęp do własnych pieniędzy.

  Wprowadzenie nowej światowej waluty przez niewierzących.

  Społeczność niewierzących jest zdeterminowana aby wprowadzić nową globalną walutę, która zapewni im kontrolę. Jeżeli tak się stanie, to spróbują odmówić wam żywności. Jeżeli nie przyjmiecie do wiadomości tego faktu teraz, to pozostaniecie bezbronni pod kontrolą masońskiej Światowej Grupy Zła. Przygotujcie się w tym momencie Moje dzieci, zanim nastąpi Ostrzeżenie. Aby zatrzymać niewolników szatana i antychrysta nie wystarczy nawrócenie milionów, również części ich zwolenników, podczas Oświecenia sumień. Ze względu na kontrolę Światowej Grupy nad waszymi pieniędzmi trudno będzie wam bronić prawa do własności, żywności i zdrowia. Będą kontrolować te trzy sfery, jeśli nie wyrazicie już teraz głośno swojego oporu. Powstrzymajcie waszych przywódców, zanim zrobią kolejny krok. Nie pozwalajcie aby was tyranizowali. Jeśli wiecie o tych podłych planach w ich głowach, to ostrzegajcie innych.

  Zaplanujcie już teraz zapasy nasion i żywności.

  Róbcie zapasy artykułów spożywczych, kupujcie nasiona, które pomogą wam utrzymać się przy życiu. Zaopatrzcie się w srebrne lub złote monety aby móc nabyć niezbędne rzeczy. Co najważniejsze: znajdźcie miejsca, gdzie można będzie spotykać się w grupie, aby sprawować Najświętszą Ofiarę Mszy Św. ponieważ kościoły będą spalone.

  Słudzy szatana mnożą się jak tysiące mrówek .

  Nigdy nie przyjmujcie chipu, znaku Bestii. Módlcie się, módlcie się aby zapewnić waszym domom błogosławieństwo i ochronę przed armią, która próbuje do nich przeniknąć i uprowadzić was ze sobą. Słudzy szatana są jak mrówki, mnożą się przez tysiące z godziny na godzinę. Moje dzieci musicie się modlić aby zapobiec i zwalczyć serie zbrodni zaplanowane przez Nowy Światowy Rząd, który rwie się aby przejąć nad wami kontrolę. Zróbcie zapasy poświęconych świec aby móc utrzymać światło. Planujcie już teraz aby nie stać się ich niewolnikami.

  Kupcie kuchenki na butle gazowe, koce, suszone pożywienie i konserwy, tabletki do oczyszczania wody, świece oraz obrazy religijne dla siebie i waszych rodzin abyście mogli przetrwać wielką karę, która nastąpi po ostrzeżeniu. Modlitwy już osłabiły siłę oddziaływania wielkiej kary, ale wy, Moje dzieci, w każdej chwili musi mieć się na baczności. Przez to, że wykażecie się roztropnością podczas przygotowania, będziecie w stanie przetrwać wielkie bombardowanie, które zostało zaplanowane i będzie gorsze niż to, co Żydom przygotowano za rządów sługi szatana Hitlera. Weźcie sobie do serca to ostrzeżenie, zaoszczędzicie sobie wówczas buntu i szoku, który planuje dla was ten Nowy Światowy Rząd.

  Do tych, którzy związani są z Nową Grupą, mówię: Słuchajcie mnie teraz. Nawróćcie się. Weźcie pod uwagę Ostrzeżenie, ponieważ również dla was oferowana jest szansa, aby odwrócić się od szatana i ognia piekielnego.

  Rada dla Moich wyświęconych sług.

  Moi wyświęceni słudzy nie spuszczajcie swego wzroku ze Mnie, módlcie się do Ducha Świętego aby pomógł wam zachować czujność i rozpoznać fałszywego proroka, kiedy wyjdzie spośród was. Podczas prześladowań twórzcie i prowadźcie grupy aby moje dzieci mogły przyjmować Najświętszą Eucharystię.

  Ręka Mojego Ojca jest gotowa spaść z wielką siłą na przywódców banków, wschodnich i zachodnich mocarstw, którzy planują przejąć kontrolę nad wszystkimi. Mój Ojciec Przedwieczny zniszczy wszystkie ich działania aby zapobiec prześladowaniom Jego dzieci. On nie pozwoli na to. Pamiętajcie Moje dzieci, że Bóg Ojciec Przedwieczny chce ochronić was wszystkie. Jego cierpliwość się skończyła. Do ostatniej chwili czeka aby przyjść do Niego i prosić o przebaczenie, jednakże teraz zadziała z wielką mocą aby powstrzymać okrutne reżimy zadające ból reszcie Jego stworzenia. Uczyni to, ze względu na miłość do Swoich dzieci. Dla tych którzy mówią, że Bóg Ojciec nie może okazać gniewu, ponieważ kocha wszystkie Swoje dzieci. Zrozumcie, że jest słusznie zagniewany ze względu na niesprawiedliwość jaka spotyka Jego umiłowaną Rodzinę. On ponownie zjednoczy wszystkie swoje dzieci aby nareszcie mogły żyć w pokoju przez całą wieczność.

  Dzieci, nie przegapcie znaków, które są wokół was- ilość wojen, brak pieniędzy, brak jedzenia, brak opieki zdrowotnej- trzeba przyznać, że jest to dzieło szatana. Nie pochodzi to z ręki Boga Ojca Przedwiecznego. On już dłużej nie może akceptować takiego stanu rzeczy. Bądźcie wdzięczni za Jego obecność i działanie. Bóg Ojciec nie dopuści aby Jego stworzenie zostało zniszczone.

 29. Kuba 7 sierpnia 2011 o 10:22 pm

  AMPEX przy checkout: *Attention – Due to the uncertainty in the global precious metals markets, we will not be able to accept any additional orders until the global markets re-open in Asia. We expect to be accepting orders around 6:15 pm EST. Sunday August 7th, 2011, following the market open.

  :]

  https://www.apmex.com/

  • Kuba 7 sierpnia 2011 o 10:41 pm

   Bullionbypost otwieraja o 9:30AM. Zobaczymy, jakie beda ceny ;]

   Platyna w sprzedazy bez utrudnien :]

 30. Raa 7 sierpnia 2011 o 10:33 pm

  A ja sie pytam w czym tkwi problem??? , to znaczy U KOGO WSZYSTKIE KRAJE (w tym USA) ORAZ CAŁA EUROPA – SĄ TOTALNIE ZADŁUŻONE ????
  Kto rozdaje te karty?
  Gdzie ten NACZELNY LICHWIARZ? który ustawił program zadłużania?
  Czy jest on na tyle mocny aby przeciwstawić się MASOWYM PROTESTOM i BUNTOM NA CAŁYM ŚWIECIE w celu obalenia finasowego „niewonictwa”? Na pewno NIE. A jeśłi ‚nie’ – to jedyne co może zrobić to wywołać totalny CHAOS. To wszyttko na co go stać w tej ostatniej godzinie, która nadejdzie. Bez wątpienia nadejdzie, bo nas – jest WIĘCEJ!
  Ale ponawiam pytanie – KIM JEST TEN LICHWIARZ?
  Gdzie jest?
  WYSTARCZY przecież ZAPRZECZYĆ SYSTEMOWI. Wystarczy ANULOWAĆ DŁUGI ! (jak zrobiła Islandia)
  I będzie ok, Oczywiście jeśli wadza także będzie ‚nasza’. 🙂

  W Bogu nadzieja – że tak się stanie. I nadzieja w przebudzeniu narodów.
  pozdr.

  • monitorpolski 7 sierpnia 2011 o 11:14 pm

   Grupa międzynarodowych bankierów z synagogi szatana. Lyndon LaRouche wprost mówi international Jewish bankers (międzynarodowi bankierzy żydowscy). Piotr Bein dobrze rozgryzł ten układ, nazwał go „kompleksem jot”. Bankierzy są na równi z satanistyczną ekipą religijną, prawdopodobnie Chabad Lubavitch – ci ludzie uważają, że reszta ludzkości, łącznie z Żydami, są bydłem, gorszym od zwierząt. Wprost piszą, że goja można zabić na narządy, bez żadnych konsekwencji. Posłuchaj Davida Duke. Oczywiście, ludzie, którzy mówią prawdę oskarżani się o antysemityzm, choć z antysemityzmem to nie ma nic wspólnego. Powinno być raczej nazwane antyokultyzmem czy też antysatanizmem. Ci sami ludzie wspierali finansowo Hitlera i rewolucję bolszewicką, także jakobinów. Odpowiedzialni są za ponad 100 mln ofiar w ubiegłym wieku, łącznie z Holocaustem, kiedy to wymordowali innych Żydów by nie mieć konkurencji. To tak w skrócie, te informacje są ogólnie dostępne w necie. Dobrze mówią o tym właśnie Żydzi, jak Neturei Karta. Ogólnie można powiedzieć o nich, że są to skrajni syjoniści, choć nie jest to zbyt dokładne.

 31. ockamer 7 sierpnia 2011 o 10:51 pm

  1. Jeszcze w sobotę myślałem, że w poniedziałek giełdy będą na zero, ale to co się stało dziś na giełdzie izraelskiej nie napawa optymizmem. Można to tłumaczyć coraz większymi protestami żydów przeciw drożyźnie i spadkowi życia, ale zamknięcie giełdy nie nastraja optymizmem.
  2. Nie ma co kupować żywności na zapas. Nie w latach nadprodukcji, kiedy tony (!) warzyw i owoców są wyrzucane.
  3. Jak słucham co ta menda Sakiewicz mówi o śp.A.Lepperze, to mi się nóż otwiera. Ten człowiek nie miałby żadnych obiekcji w wydrukowaniu rewelacji, które rzekomo usłyszał, gdyby tylko mógł pogrążyć przewodniczącego Samoobrony.
  4. Dzisiaj Zbysiu Ziobro powiedział, że nie ma wątpliwości, że prokuratura udowodni iż A.Lepper popełnił samobójstwo. Zbysiu ma doświadczenie, w końcu wg prokuratury śp.B.Blida nie tylko popełniła samobójstwo, ale również wytarła wszelkie ślady.

  • Warszawiak 8 sierpnia 2011 o 12:11 am

   Jego wypowiedź była bardzo ostrożnie wyważona.

   • Warszawiak 8 sierpnia 2011 o 12:12 am

    Ziobry.

 32. iHe 7 sierpnia 2011 o 10:59 pm

  http://hansklos.blogspot.com/2011/08/lepperiada.html#comments

 33. KingOvNothing 7 sierpnia 2011 o 11:17 pm

  Co to dla mnie za różnica,czy na giełdzie spekulanci płacą 100 zł za akcje PKO,czy 2 zł ?
  Rynki się chwieją…nie mam akcji,więc niech się chwieją…sztuczny problem,sztuczne pieniądze,sztuczne długi…
  A na stronie tvn24,art.pt.”Najbogatsi problemów USA nie odczuwają”…chyba też się nie znają…
  Co dziwne,większość czytających tego bloga uważa media oficjalne,za niewiarygodne i kłamliwe,a nagle wszyscy ,aż kwiczą jaki to wielki kryzys,bo giełda spadła…
  Czasem coś rośnie (na giełdzie),czasem też spada.
  To jest specyfika giełdy i instumentów finansowych,które są wymyślone ,by zarabiać i na wzrostach i na spadkach (jakby ktoś nie wiedział…)…
  Nie wydaje mi się,że jak giełdy stracą te wirtualne miliony,to kartofle przestaną rosnąć…
  Tu jest większy problem… żywność.
  STOP GMO !!! To jest problem dla Polski w tej chwili.

  • sebecx 8 sierpnia 2011 o 6:57 am

   …co do kartofli masz rację …. odp. na pozostałe drożyzna….

  • walek 8 sierpnia 2011 o 8:33 am

   Widać że z Ciebie inwestor i badacz trendów nie od parady:):):):)
   Znasz się na giełdzie jak mało kto :):)

   Przecież podczas paniki najwięksi inwestorzy pozbywają się masowo akcji i skupują przeważnie metale szlachetne i zwykłe, często miedź, kupują również żywność. Rzucają się wtedy na wszystko co ma jakąkolwiek materialną wartość, zamiast wirtualnych cyferek.
   W roku 2008 i 2009 tajemnicza firma z Kataru wykupiła przykładowo cały zapas kakao przeznaczone dla Europy.
   Chyba nie trzeba dalej tłumaczyć, że zwiększony popyt na dobra trwale wywoła dużą inflację, a być może i hiperinflację, gdyż pieniądza przybywa w zastraszającym tempie.

   PZDR

   • KingOvNothing 8 sierpnia 2011 o 9:00 am

    I po ile dziś to kakao,znawco ?
    Gdzie ta hiperinflacja?
    Sztuczny problem i tyle .
    A najbardziej skamlą ze strachu ci,którzy codziennie narzekają,że ten system jest do d…
    Hipokryci i tchórze.

    • walek 8 sierpnia 2011 o 9:32 am

     Fundacja Polsat krzyczy w spotach, że około 200 tys polskich dzieci jest nie dożywionych! mamy XXI wiek , Unia Europejska

     Tchórzami są ci którzy boją się przeciwstawić temu złu niszczącemu ziemię. Ja zrezygnowałem z pracy w korporacji żeby zrobić jeszcze coś dobrego dla ludzi bo szlak mnie trafia gdy obserwuję coraz większy syf ,który mnie otacza. Zarabiałem w granicach 10tys, zł . Mógłbym bić pianę jak mi jest dobrze. Przecież te pieniądze nie są warte papieru na którym są wydrukowane. Ważna jest WOLNOŚĆ, którą nam ten system sukcesywnie odbiera!!!!!!
     Ponadto wielu najlepszych Prezydentów, pisarzy, artystów, myślicieli a nawet psychiatrów postawiło trafną moim zdaniem diagnozę, że światem rządzą psychopaci.

     John Lennon, krótko przed tym gdy został zamordowany wypowiedział sławne słowa:

     „Uważam, że nasze społeczeństwa rządzone są przez szaleńców, którzy mają szalone cele.
     Sądzę, że jesteśmy prowadzeni przez opętanych w kierunku tragicznego końca. Jestem pewien, że w związku z tym, że dzisiaj o tym Państwu mówię, zostanę uznany za oszołoma i zamknięty w zakładzie psychiatrycznym, lub zostanę unieszkodliwiony w inny sposób i to jest najbardziej szalone w tym wszystkim”

     Mógłbym zamieścić tysiące ostrzeżeń bardzo znanych osobistości które wygłaszali na przestrzeni ostatnich 100 lat.

     Orwell tak pisał: „Jeśli nie wiesz jak będzie wyglądała przyszłość, to wyobraź sobie but na twarzy…..NA ZAWSZE”
     Użył trafnej metafory, aby uzmysłowić ludziom do czego prowadzi system, który był opracowywany m.in. w Eton College, w które uczył się Orwell.

    • monitorpolski 8 sierpnia 2011 o 11:18 am

     To nie idzie tak od razu. Poczekaj, dolar musi spaść, z nim złoty i wiele innych walut.

 34. Lutek 7 sierpnia 2011 o 11:22 pm

  Nie myśl o tym, że głosujesz na JKMa, tylko o tym, ze swoim głosem popierasz partię, która nie będzie cie ścigać za samo posiadanie rewolweru, partię która zapowiada siedmiokrotne obniżenie podatków, reformę sądownictwa z prawdziwego zdarzenia i jest jedyną partią przeciwną naszej podległości pod EUSSR. Partię która przywróci karę śmierci zarówno dla pospolitych morderców, jak i zdrajców stanu – na pewno się znajdą, choćby ci od GMO powinni już wisieć. Beton polityczny nic z tym nie zrobi, tylko będzie udawał, że pracuje. Będzie obiecywał, że zrobi dobrze, ale nie powie konkretnie co i jak chce tego dokonać.

  • Lutek 8 sierpnia 2011 o 9:43 pm

   To było do nowego84, a z tym że Nowa Prawica jest jedyną partią eurosceptyków, to się trochę zagalopowałem.

 35. rabarbarek 8 sierpnia 2011 o 1:52 am

  Alan Greenspan , byly szef Federal Reserve oswiadczyl wlasnie ,” Gospodrka USA nie zbankrutuje. Stany splaca kazde dlugi , bo mozemy dodrukowac tyle pieniedzy ile chcemy”.

  I to sie nazywa byc optymista – realista. Wniosek stad , banki” amerykanskie ” wytworzyly banke mydlana , ktora wlasnie peka , caly swiat przelicza straty , a ten bezczelny typ twierdzi , ze on sobie dodrukuje dolarow i nie obchodzi go co sie dzieje na swiecie. Nie bierze chyba pod uwage , ze moze tych dodrukowanych dolarow nikt nie bedzie chcial.

  Czy te oczy moga klamac??

  http://www.realclearpolitics.com/video/2011/08/07/greenspan_us_can_pay_any_debt_it_has_because_we_can_always_print_money.html

  • Ania 8 sierpnia 2011 o 11:45 am

   Dobrze gada.
   1. Stany drukują dużo pustego pieniądza
   2. Dolar szybko traci na wartości
   3. Zadłuzenie USA gwałtownie stopnieje, wierzyciele zostają z niczym.
   4. I teraz trzeba pozamiatać i coś przedsięwziąć, może wprowadzić Amero albo coś w tym stylu ?

  • sebecx 8 sierpnia 2011 o 9:55 pm

   …hehehe .. kochany Alan…

 36. rabarbarek 8 sierpnia 2011 o 3:45 am

  Drugi dzien rozruchow w Londynie[ Tottenham] . Relacje , zdjecia, videa.
  Rano powrot do relacji na zywo. Pala , niszcza, nie ma to nic wspolnego z protestem .

  http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/crime/8687177/Tottenham-riot-live.html

 37. Jony 8 sierpnia 2011 o 5:01 am

  Zwariowałam 1/4 : http://www.youtube.com/watch?v=KQUUk63reeI
  http://www.youtube.com/watch?v=ixuicqPQY9Q

 38. Jony 8 sierpnia 2011 o 5:02 am

  Czy naprawdę jesteście tak Głupi!? ( Mr. Freeman ) http://www.youtube.com/watch?v=ixuicqPQY9Q

 39. rabarbarek 8 sierpnia 2011 o 6:41 am

  O tym jak wyglada rynek dzisiaj w porownaniu z grudniem . Wszystko poszlo w gore w zastraszajacym tempie, metale szlachetne, zywnosc , benzyna. Tabela bedzie uaktualniona dzisiaj. Podobno zloto przekroczylo juz magiczna granice 1700 dol.
  Podano ciekawa wiadomosc. Znalazla sie firma [ najbogatsza na swiecie] , ktora bedzie kupowala akcje, ktorych inne firmy beda sie pozbywaly. Chodzi o to , zeby przecietni zjadacze chleba nie dowiedzieli sie , ze rynek jest na wykonczeniu . Ma to tez zmobilizowac nowych inwestorow do zakupow.
  Tak wiec nie bedzie powodu do radosci jesli uslyszymy , ze nie jest tak zle jak myslano. To bedzie zmylka i kolejne oszustwo.

  http://money.cnn.com/data/commodities/

  • rabarbarek 8 sierpnia 2011 o 6:49 am

   Ceny zlota ida w gore. Juz jest 1705 . Uaktualniane na biezaco , co pare sekund. Zobaczymy co bedzie sie dzialo , kiedy otworza gieldy europejska i amerykanska.

   http://money.cnn.com/

   • Kuba 8 sierpnia 2011 o 7:38 am

    Wlasnie czekam na ten moment:) bedzie gorsco:) z 1663 na 1705 w moment :)))

  • ArO 8 sierpnia 2011 o 8:58 am

   dla mnie ta giełda śmierdzi ponieważ widać dziwne skoki, info z ubiegłego tygodnia na DAX i NASDAQ od kilku dni zauważyłem tzw. wybicia spod kreski DAX z 6210 do w niektórych miejscach nawet do 6800 punktów a NASDAQ z 2480 do 2680. To dzieje się tylko w odcinku czasu około 2 godzin. Nie wiem może system statystyczny świruje albo ktoś bawi się danymi. Dane wzięte 2011-08-05 z widżeta bankier.pl na igoogle

   • Ania 8 sierpnia 2011 o 11:33 am

    Zwykle tak się robi, żeby ściągnąć kase z drobnych inwestorów.

 40. Konarski 8 sierpnia 2011 o 9:05 am

  Agencja ratingowa Standard & Poor’s ostrzegła, że w najbliższym czasie znów obniży rating dla USA.
  http://www.politico.com/news/stories/0811/60803.html

  Co co się dzieje i będzie działo jest dokładnie zaplanowane przez wąską grupę bankstersów.