Wywiad z Bogdanem Goczyńskim zza krat (Nowy Ekran)

Nowy Ekran: Rozmowa zza krat:

AKCJA: kiknij na gwiazdkach artykułu http://wp.me/p14XOh-hj by poprzeć Bogdana Goczyńskiego!

Jak już informowałem, Bogdan Goczyński – kolega, dziennikarz niezależny, tydzień temu trafił za kratki. Czekam na materiały, na podstawie których, mógłbym dokładnie opisać przyczyny jego aresztowania – niestety, nie udało mi się skontaktować z Bogdanem, mam tylko kontakt z jego bratem i znajomymi (którzy też niewiele wiedzą).
W ciągu ostatniego roku dość często się kontaktowałem z Bogdanem, nawiązaliśmy nić porozumienia na tematy dotyczące problemów współczesnego świata. O dziwo, niezależne drogi poznania doprowadziły nas do tych samych wniosków. Generalnie sprowadzają się one do tego, że większość krajów świata znalazła się w łapach międzynarodowej mafii osób związanych więzami krwi i interesów. Metody działania tej mafii przekraczają w swej brutalności i perfidii wszystko co do tej pory pokazał „człowiek”. Zaznaczam, że mamy dopiero początki tej nowej tyranii – jeśli społeczeństwa dadzą sobą pomiatać, to będzie jeszcze gorzej, znacznie gorzej niż za Stalina czy Hitlera.
Publikowane na tym blogu przykłady obchodzenia się „wymiaru sprawiedliwości” z Tadeuszem Chołdą, czy teraz z Bogdanem Goczyńskim, są tylko zapowiedzią tego co może nas wszystkich czekać. I nie separowałbym tych przykładów od Smoleńska czy śmierci Andrzeja Leppera – to wszystko może mieć wspólny mianownik.
Pamiętajmy jednak, że każde pokolenie musi walczyć o swoją demokrację. Szkoda, że tak niewiele osób to rozumie. Rozumie do dokładnie Bogdan Goczyński, sądzę że nawet zbyt dokładnie – i dlatego znalazł się za kratkami. Nie oceniajcie człowieka po tym, że został uznany przez jakiegoś sędziego za przestępcę, oceniajcie go po czynach. A publikacje Goczyńskiego to są jego czyny – wystarczy przeczytać kilka zdań i staje się jasne dlaczego mogli go zamknąć. Przynajmniej dla mnie – nie wierzę, że Goczyński siedzi za jakieś złudne pobicie, tym bardziej, że przeszedł test wariografem. Ten wyrok moim zdaniem jest za jego poglądy polityczne.
Wiele razy podkreślałem, że wymiar sprawiedliwości stał się w Polsce systemem represji. Jest to jeden z głównych wyznaczników, które wskazują na to, że w Polsce zaczyna dominować totalitaryzm. Niewygodnych ludzi się zamyka na podstawie fikcyjnych dowodów, a w najgorszym razie morduje.
Zresztą posłuchajmy co mówi Bogdan Goczyński zza krat:

Reklamy