17 sierpnia – protest przeciwko „ustawie o ludobójstwie”

(…) Firmy globalne w pogoni za pieniądzem oraz uzależnieniem klienta od nasion swoich roślin, prowadzą swoim działaniem do ludobójstwa na skalę dotąd nie spotykaną. Wielu badaczy tzw. NWO przypuszcza, że jest to działanie celowe, prowadzące do depopulacji globu. PO i PSL swoim głosowaniem w Sejmie dały nam do zrozumienia, że są częścią globalnego układu zmierzającego do eksterminacji ludzkości  (…)

Sejm przegłosował "ustawę o ludobójstwie"

Staram się nie być hipokrytą i nazywać rzeczy po imieniu. Ustawa o „nasiennictwie” zezwala na wprowadzenie na polski rynek zabójczych dla życia nasion transgenicznych, co oznacza śmierć naszego narodu w ciągu kilku pokoleń. Nie są to czcze spekulacje, lecz potwierdzone przez naukowców fakty! Firmy takie jak Monsanto nie pozwalają na tego typu badania, zasłaniając się patentami na ziarna – tak więc mamy wprowadzić do polskiego rolnictwa coś, czego formalnie nie można nawet zbadać!
Naukowcy, jak prof. dr hab Jan Narkiewicz – Jodko, uważają, że powinno być co najmniej 10-letnie moratorium na wprowadzenie tychże nasion, aby je dokładnie zbadać.
Rosyjscy naukowcy, jak prof. Ermakowa ustalili poza wszelką wątpliwość, że niektóre rośliny transgeniczne powodują sterylność u ssaków! Dodatkowo są zabójcze dla wielu owadów – przypuszcza się, że obumieranie pszczół jest właśnie wynikiem wprowadzenia roślin GMO.

Firmy globalne w pogoni za pieniądzem oraz uzależnieniem klienta od nasion swoich roślin, prowadzą swoim działaniem do ludobójstwa na skalę dotąd nie spotykaną. Wielu badaczy tzw. NWO przypuszcza, że jest to działanie celowe, prowadzące do depopulacji globu. PO i PSL swoim głosowaniem w Sejmie dały nam do zrozumienia, że są częścią globalnego układu zmierzającego do eksterminacji ludzkości.

Ci ludzie powinni odpowiadać przed trybunałem międzynarodowym za udział w ludobójstwie!

W pierwszym rzędzie jednak należy ich za wszelką cenę usunąć z polskiego Sejmu.
Opór wobec GMO jest już wszędzie. Trzeba być ślepcem by nie widzieć czym to grozi. W Indiach 10,000 rolników popełniło samobójstwo, bowiem ich pola nawet po 2-krotnym zasianiu nie dają plonów z nasion bawełny transgenicznej. W USA setki tysięcy farmerów zakłada pozwy firmie Monsanto, Węgrzy do cna czyszczą pola, na których zasiano kukurydzę GMO. Inne kraje też reagują w bardzo ostry sposób na ten ewidentny zamach na ludzkość.

Poniższy tekst publikuję z rezerwą – nie powinien mieć on sarkastycznego tonu, sprawa jest śmiertelnie poważna i taka forma wcale tego nie podkreśla. Czyżby organizatorzy protestu bali się założenia spraw przez firmy o nazistowskim rodowodzie?
—————————————————————————————————————————–
Ostateczny protest  przeciw GMO

Witamy. Jako ruch obywatelski Gamonie i Krasnoludki piszemy do Was, aby poprosić o współpracę i udział w działaniach mających na celu odrzucenie przez Prezydenta RP Ustawy o Nasiennictwie, w której kuchennymi drzwiami wprowadza się GMO do uprawy i obrotu w Polsce.
NIE DLA GMO W POLSCE!
Wzywamy Wielkiego Łowcę – Prezydenta RP do odrzucenia skorumpowanej Ustawy o Nasiennictwie!
Żądamy NATYCHMIASTOWEGO nagłośnienia problematyki GMO w MEDIACH i ogólnospołecznej debaty!

Zapraszamy na wiec w środę od 16:30 do 20:00 – Powszechny Strajk Krasnoludków i Pogrzeb Rodzimej Kukurydzy!

Pozdrawiamy
Gamonie i Krasnoludki

PS Przesyłamy nasz komunikat prasowy z informacjami na temat planowanych przez nas i naszych przyjaciół akcji:
Polska Klasa Polityczna to Genetycznie Modyfikowane Obiekty!
A Gamonie i Krasnoludki mówią „Stop GMO!”
NIE dla USTAWY O NASIENNICTWIE i dla Polskiej Klasy Politycznej, która ją forsuje!
Zdwojonym wysiłkiem grupy „patriotów” agrobiznesu (PO oraz PSL) przeszła ćwierkająco przez obydwie izby Parlamentu tzw. Ustawa o Nasiennictwie, która de facto otwiera szeroko furtkę dla upraw GMO w Polsce, wpisując GMO do krajowego katalogu upraw, a także „dopuszczając obrót na ‚użytek własny’ genetycznie zmodyfikowanymi nasionami” przez rolników (czytaj: duże koncerny agrobiznesu).
Ustawa także ogranicza prawnie i procentowo dostęp do tradycyjnych/regionalnych nasion. No cóż!
Trzeba przecież zadbać o szerszy rynek dla produktów Monsanto, Syngenty czy też innego ucznia
czarnoksiężnika. A któż ma to zrobić jeśli nie usłużny Sejm RP…?
Obowiązek konsultacji społecznych przy podejmowaniu decyzji dotyczących GMO nakładają na Polskę:

1. Protokół Kartageński o bezpieczeństwie biologicznym ratyfikowany przez Polskę w 2003 roku

2. Konwencja z Aarhus ratyfikowana 30-10-2001 roku. Wprowadzając uprawy GMO kuchennymi drzwiami bez referendum w tej sprawie, Parlament RP spokojnie, bez hałasu, w sezonie ogórkowym i wobec biernej postawy mediów i społeczeństwa, łamie podstawowe zasady demokracji bo:
Brak Konsultacji to brak Demokracji czyli fakt nadający się do natychmiastowego nagłośnienia na forum międzynarodowym w radosnym okresie Prezydencji Polski w EU a także zaskarżenia w międzynarodowych trybunałach!
Choć już 9 europejskich krajów, w tym Węgry, Niemcy, Francja, a nawet Grecja – ten książkowy przykład nepotyzmu i korupcji – wprowadziło w obronie własnego kraju zakaz upraw GMO, PO-lacy są jak zwykle gotowi wylizać pupy przedstawicieli żarłocznego kapitału a swoje wymiociny przekazać społeczeństwu jako koszty uboczne!

Paru mądrali uniwersyteckich na usługach korporacji inżynierii genetycznej zapewni nas i decydentów, że kukurydza z genem bakterii Bacillus thuringiensis lub świnia z genem twojej babci są dla naszego dobra i są tak „naturalne” jak „naturalna selekcja ewolucji”… A pokorny lud ma to kupić, bo w końcu, przecież wiadomo nie od dziś, że politycy chcą tylko naszego dobra!
Mądry człowiek uczy się na cudzych błędach, półgłówek na swoich, ale głupek nie uczy się nigdy! Więc zgodnie z logiką przyczynowości i skutku Polacy reprezentowani przez swą nieudaczną klasę polityczną, nigdy się niczego nie nauczą!
Wylądują na drzewie w Smoleńskiej mgle, by zaledwie parę miesięcy później ukatrupić w Andorskich chmurach dwie kolejne awionetki z pasażerami na pokładzie!
Wyprzedadzą perły z korony w tzw. prywatyzacji i pozwolą by całe sektory -handel i bankowość, na których mądry Żyd Tułacz zbudował światową fortunę – wpadły w ręce obcego kapitału!
A na koniec wyprzedadzą naturalne środowisko swojego kraju, a tym samym zdrowie i życie swych dzieci i wnuków za poklepanie po plecach, marny bilet wstępu na salony biogenetyki (i parę tysięcy  dewaluowanych Euro lub dolarów)!
Ale my im na to nie pozwolimy. Na szczęście dla Polskich Gamoni, są też z nimi Krasnoludki! Krasnoludki mówią politycznym Gargamelom NIE! Stanowcze NIE!
Jest nas dużo, więc nie damy strzelić sobie „samobója” jak inne postaci ze sceny politycznej. Jesteśmy mali i będziemy gryźć.
Bo MY CHCEMY nasze żabki, nasze fiołki, nasze grzybki i Pszczółki Maje! Bez genu szczura i Pana Tuska, bez genów dżdżownic i posłów PSL!
NIE DLA GMO W POLSCE!

Wzywamy Wielkiego Łowcę – Prezydenta RP do odrzucenia skorumpowanej Ustawy o Nasiennictwie!
Żądamy NATYCHMIASTOWEGO nagłośnienia problematyki GMO w MEDIACH i ogólnospołecznej debaty! Zapraszamy na więc pod Pałacem Prezydenckim: w środę od 16:30 do 20:00 – Powszechny Strajk Krasnoludków i Pogrzeb Rodzimej Kukurydzy!

Nie ma Wolności bez Krasnoludków!
KWW Krasnoludki i Gamonie
więcej o tym, dlaczego NIE dla GMO na stronach:
http://www.icppc.pl/antygmo/
http://www.gamonie.net (dlaczego nie http://www.GMOnie.net ?)
http://gmo-w-polsce.pl
PS W sobotę 13.08. br odbyła się akcja Czerwonych Buraków „Brak konsultacji = Olewanie Demokracji” przed Pałacem Prezydenckim

Całość: http://gmo-w-polsce.pl/a/prezydent-GMO.html
————————————————————————————————————————
Komentarze n.t. GMO z ostatnich kilku dni:

Jerzy 16 Sierpień 2011 o 8:36 am Dziennikarze obywatelscy i dziennikarze niezależni wysłali list do Biura Bezpieczeństwa Narodowego zawierający prośbę do Ministra Kozieja, aby Biuro Bezpieczeństwa Narodowego – na potrzeby i w ramach trwającego Strategicznego Przeglądu Bezpieczeństwa Narodowego – przyjrzało się zagrożeniom związanym z GMO. List kończy się apelem do Ministra: ‘… skoro lobbing potężnych, międzynarodowych koncernów zainteresowanych podporządkowaniem sobie polskiego rynku rolniczego jest jak widać niezmiernie skuteczny w swoich działaniach, a bezbronne społeczeństwo nie ma żadnego już sposobu na powstrzymanie nieuchronnie
zbliżających się i nieodwracalnych zmian – może liczyć już tylko na Biuro Bezpieczeństwa Narodowego i Pana Prezydenta…’
WIĘCEJ: http://www.radiownet.pl/publikacje/list-dziennikarzy-obywatelskich-do-bbn

DN 16 Sierpień 2011 o 10:34 pm Pozew przeciw Monsanto
http://www.schodamidonieba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1080:pozew-przeciw-monsanto&catid=44:swoje&Itemid=125

Jerzy 15 Sierpień 2011 o 9:55 pm (…) Wprowadzając w Iraku tak zwane „Prawa Bremera” przyjęto pełną, niczym nie skrępowaną kontrolę nad tamtejszą gospodarką żywnościową, a można pokusić się o stwierdzenie, że rujnując żyzne pola uprawiane przez człowieka od tysięcy lat w dolinach Tygrysu i Eufratu, rujnują rejon kolebki rolnictwa w ogóle.
Zarządzenie Bremera nr 81 z 26 kwietnia 2004 roku mówi wyraźnie;
„Farmerom zakazuje się powtórnego wykorzystywania do siewu nasion chronionych odmian lub odmiany”.
Daje to właścicielom patentów przez 20 lat absolutną władzę nad farmerami używających ich nasion.
Nasiona te są genetycznie zmienione i są własnością zagranicznych firm ponadnarodowych.
Używający ich iraccy rolnicy muszą podpisać umowę z zastrzeżeniem, że będą płacić ‘ opłatę technologiczną’ oraz roczną opłatę licencyjną.
Używanie nasion ‘podobnych’ do chronionych, patentowanych odmian grozi
wysokimi karami pieniężnymi i więzieniem .
Jądrem tego zarządzenia jest amerykańska ustawa Plant Variety Protection ( Ochrona Odmian Roślin), dzięki której nasiona G M O uzyskały ochronę i pomoc w zadaniu wyparcia uprawianych od 10 000 lat odmian roślin.(…)
(źródło; „Zasiew nasion destrukcji”, Stephen Lendman, Nexus , nr 60)
http://bazarmedyczny.wordpress.com/2011/02/04/gmo-genetycznie-modyfikowana-smierc/
ZIARNA PRAWDY: http://www.youtube.com/watch?v=gbGtw25pyRc

OlO 15 Sierpień 2011 o 6:51 pm  Apel Polskiej Akademii Nauk w sprawie szkodliwości GMO
Komitet Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk (PAN) wystosował bezprecedensowy apel w sprawie zagrożenia zdrowia i środowiska ze strony GMO. Eksperci PAN wskazują na realne zagrożenie bioróżnorodności Polski ze strony wprowadzanych do środowiska organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO).
Uwalnianie tego typu organizmów do środowiska może wywołać bardzo poważne i dalekosiężne konsekwencje, których ostateczne rozmiary mogą okazać się daleko bardziej groźne niż dające się obecnie przewidzieć – czytamy w apelu wystosowanym przez najlepszych polskich specjalistów ochrony środowiska. W połowie lat dziewięćdziesiątych zespół Dr Árpáda Pusztaia ze Szkocji stwierdził, że modyfikowane genetycznie ziemniaki szkodziły nie tylko mszycom (do czego zostały zaprojektowane), ale także wielu innym organizmom, w tym pożytecznym owadom, jak biedronka dwukropka, która w naturze kontroluje populacje mszyc. Co jeszcze bardziej niepokojące, dieta oparta na modyfikowanych ziemniakach hamowała wzrost szczurów laboratoryjnych, zwłaszcza jeśli bazowały na niej przez dłuższy czas, zaburzała prawidłowy rozwój kluczowych organów wewnętrznych i osłabiała układ odpornościowy.
Herbicydy same w sobie stanowią ogromne źródło chemicznych zanieczyszczeń środowiska – ich pozostałości spotykamy w żywności, glebie oraz wodzie. Środki te przyczyniły się do zmniejszenia różnorodności biologicznej. Wysiew i sadzenie roślin modyfikowanych genetycznie – uodpornionych na herbicydy zwiększy ilości zużywanych środków chwastobójczych. W związku z tym, że będą one niszczyć tylko chwasty, nie zaś uprawy, rolnicy będą mogli stosować herbicydy albo w większych ilościach, albo o większej toksyczności. Jedynie uprawy odporne na działanie środków chwastobójczych mogą przetrwać kontakt z takimi herbicydami, uprawy, które nie zostały poddane manipulacjom genetycznym skazane byłyby na wyginięcie.
Eksperci Polskiej Akademii Nauk podkreślają też spowodowany szkodliwością GMO zdecydowany odwrót w ostatnim czasie od prób wprowadzenia GMO oraz zakaz uprawy roślin genetycznie modyfikowanych w najbardziej rozwiniętych krajach Europy (m. in. Niemcy, Francja, Austria czy Szwajcaria). Jednocześnie PAN zwróca uwagę na proceder wprowadzania na coraz większą skalę nielegalnych roślin genetycznie modyfikowanych w Polsce i to mimo obowiązywania całkowitego zakazu takich upraw; brak sprzeczny z przepisami unijnymi brak wystarczających procedur zabezpieczających. Ewenementem w skali europejskiej jest też wykazany w kontroli NIK brak nadzoru ze strony odpowiednich służb i urzędów oraz bezkarność osób i instytucji naruszających rygorystyczne dotychczas w tej kwestii prawo, a także całkowite nieprzygotowanie Polski do kontroli upraw GMO.
Apel PAN zbiega się w czasie z ogłoszeniem wyników badań naukowców francuskich pod kierownictwem prof. Gilles-Erica Seraliniego: nie ma już żadnych wątpliwości – GMO jest szkodliwe dla ludzi i zwierząt – objawy zatrucia mają w Ameryce Południowej już rozmiary epidemii wśród robotników rolnych pracujących przy uprawach GMO. Chodzi tu o poronienia i trudności z donoszeniem ciąży.
Prof. Seralini uważa, że dotychczasowa praktyka utajniania badań wpływu GMO na zdrowie ludzi jest niedopuszczalna: Mamy do czynienia z zaskakującą sytuacją, w której na początku XXI wieku wielka korporacja atakuje rząd europejskiego państwa za to, że upublicznia się wyniki badań krwi szczurów laboratoryjnych karmionych GMO, dla mnie osobiście jest to wielki skandal naukowy – mówi Przewodniczący Wydziału Biologii Molekularnej Uniwersytetu w Caen prof. Seralini.
http://ekologia.re.pl/artykul/3789.html

Może naukowcy którzy mają chodź trochę w głowie oleju wezmą się za zagrożenie życia od strony GMO

Annah. 15 Sierpień 2011 o 8:39 am  (…) mamy w tej chwili niepodważalne konkrety jaki jest mechanizm szkodliwości na ludzki organizm i środowisko tego badziewia, tylko co wobec tego jeść? bo podejrzewam, patrząc na łany zbóż, kukurydzy rzepaku i innych upraw gdzie nie uświadczysz chwastu, że w uprawie użyto odmian odpornych na randap, Strona przedstawicieli Monsanto, Polska jak dotąd działa i to nie od dzisiaj, przez granicę również można będzie przewieźć jak się z tym nic nie zrobi…
W linku jeszcze inne zaobserwowane skutki GMO.
http://pschp.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=66&Itemid=93

Marylka S. 15 Sierpień 2011 o 5:47 pm Kochani !  Naciski i straszenie ze strony Naszego Największego Soj-US-nikA i praca u podstaw. To oni piorą „muzgi” naszym (?) przedstawicielom, od posłów począwszy a na P. Prezydencie skończywszy. Wystarczy, że zagrożą np. wstrzymaniem dostaw zapasowych śrubek do ich przestarzałych samolotów.
Dowody ? Bardzo proszę – zaproszenie z zeszłego roku:
« CENTRUM STOSUNKÓW MIĘDZYNARODOWYCH
oraz
AMBASADA STANÓW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI
serdecznie zapraszają na seminarium „Globalne zmiany klimatu a problem głodu i ubóstwa. Rola biotechnologii w sektorze rolniczym”, w którym weźmie udział JACK BOBO Starszy doradca ds. Biotechnologii, Departament Stanu U.S.A. Wtorek, 15 września o godz. 17:30 Biblioteka Publiczna m.st.Warszawy, ul. Koszykowa 26/28
Spotkanie otworzy Ambasador Janusz Reiter, Specjalny Wysłannik Rządu ds. Zmian Klimatu, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych.
Seminarium będzie prowadzone symultanicznie w dwóch językach: po polsku i po angielsku. Prosimy o potwierdzenie udziału do piątku, 11 września 2010 e‐mailem: info@csm.org.pl lub telefonicznie: 0 22 646 5267
Jack Bobo jest starszym doradcą ds. Biotechnologii w biurze Handlu Zagranicznego i Rolnictwa amerykańskiego Departamentu Stanu i specjalizuje się w kwestiach zwiazanych z polityką handlową, bezpieczeństwem żywnosciowym i rozwojem w kontekście biotechnologii ze szczególnym uwzględnieniem problemów kontynentu europejskiego i azjatyckiego.
Jack Bobo jest odpowiedzialny za formułowanie i realizację amerykańskiego stanowiska handlowego w zakresie nowych technologii. Prowadzi negocjacje z rządami innych krajów w zakresie znoszenia barier regulacyjnych dla eksportu produktów amerykańskiego rolnictwa. Jack Bobo wspiera prace nad prawodawstwem związanym z biobezpieczeństwem i transferem technologii, zmierzającym do poprawienia produktywności w rolnictwie oraz do bezpieczeństwa żywnościowego w krajach rozwijających się. »
I to by było na tyle…

Jerzy 15 Sierpień 2011 o 9:55 pm  (…) Wprowadzając w Iraku tak zwane „Prawa Bremera” przyjęto pełną, niczym nie skrępowaną kontrolę nad tamtejszą gospodarką żywnościową, a można pokusić się o stwierdzenie, że rujnując żyzne pola uprawiane przez człowieka od tysięcy lat w dolinach Tygrysu i Eufratu, rujnują rejon kolebki rolnictwa w ogóle. Zarządzenie Bremera nr 81 z 26 kwietnia 2004 roku mówi wyraźnie;
„Farmerom zakazuje się powtórnego wykorzystywania do siewu nasion chronionych odmian lub odmiany”. Daje to właścicielom patentów przez 20 lat absolutną władzę nad farmerami używających ich nasion. Nasiona te są genetycznie zmienione i są własnością zagranicznych firm ponadnarodowych. Używający ich iraccy rolnicy muszą podpisać umowę z zastrzeżeniem, że będą płacić ‘ opłatę technologiczną’ oraz roczną opłatę licencyjną. Używanie nasion ‘podobnych’ do chronionych, patentowanych odmian grozi
wysokimi karami pieniężnymi i więzieniem. Jądrem tego zarządzenia jest amerykańska ustawa Plant Variety Protection ( Ochrona Odmian Roślin), dzięki której nasiona G M O uzyskały ochronę i pomoc w zadaniu wyparcia uprawianych od 10 000 lat odmian roślin.(…) (źródło; „Zasiew nasion destrukcji”, Stephen Lendman, Nexus , nr 60)
http://bazarmedyczny.wordpress.com/2011/02/04/gmo-genetycznie-modyfikowana-smierc/
ZIARNA PRAWDY: http://www.youtube.com/watch?v=gbGtw25pyRc

Reklamy

147 responses to “17 sierpnia – protest przeciwko „ustawie o ludobójstwie”

 1. Ania 17 sierpnia 2011 o 8:36 am

  GMO to nie koniec rewelacji, jakie przemysł spożywczy dla nas ma !
  http://wolnemedia.net/zdrowie/napromieniowywanie-zywnosci/

  • monitorpolski 17 sierpnia 2011 o 1:11 pm

   Dlatego to trzeba zacząć nazywać po imieniu: „depopulacja”, „ludobójstwo”, „eksterminacja ludzkości”.

   • peryskop 17 sierpnia 2011 o 4:13 pm

    http://marucha.wordpress.com/2011/08/16/list-dziennikarzy-obywatelskich-do-bbn/

    #51 Tekla powiedział/a
    2011-08-17 (środa) @ 07:17:15

    Jednym z pierwszych naukowców ,którzy zwrócili uwagę ,ze GMO jest śmiertelnie niebezpieczna zywnością,za którą stoi Monsanto był węgierski naukowiec pracujacy w Anglii Pusztai Arpad ,a to już 12 lat temu..

    Na Węgrzech w tym roku tysiące hektarów kukurydzy ma być zniszczone ,gdyz były to uprawy transgeniczne.,a Węgrzy się z tego wycofują.
    =======================================================

    Bracia-Węgrzy i tu pokazują, że jednak można!

   • Zbyszek 17 sierpnia 2011 o 4:21 pm

    A moze tak bardziej dosadnie :

    TRZYSTU WARIATOW CHCE ZABIC POL LUDNOSCI SWIATA !

    Ludzie – co to nie ma sily na najbogatszych ,ktorym nie podoba sie zyc wsrod biednych ???

    Ej wy sludzy w mundurach !
    Czy wiecie czym was karmia i poja na zoldackim chlebie ???

    Przeciez to od was zalezy ochrona dupy glupkow !
    Chyba wam nie trzeba tlumaczyc jak ich rzucic na/w glebe .

    MUNDUROWY CHCESZ ZYC DOBRZE A KROTKO ?

    Ta jeden drugi ciolku /matolku nie doczekasz emerytury sluzac DEBILOM za dzis dobra kase !!!
    Pomysl i przylacz sie DO OBRONY.
    Ich mozna pokonac w jeden miesiac albo i krocej gdy to im zalozycie bransolety na tlusciutkie raczki !!!
    LACZCIE SIE LUDZIE ,LACZCIE SIE NARODY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Rodriguez7 17 sierpnia 2011 o 5:26 pm

     Ehhhh nie pamiętam ale wiem że któryś prezydent USA powiedział (ofc nie dosłownie – zachowuje sens ino^^) „Gdyby wszyscy ludzie na ziemi w ciągu nocy zrozumieli problem systemu monetarnego rano byśmy mieli rewolucję”
     Ich można pokonać w godz – tylko globalna świadomość need

     • monitorpolski 17 sierpnia 2011 o 6:48 pm

      Doradca Lyndona Johnsona, znakomity dziennikarz Bill Moyers, gdy go wyrzucali z pracy w PBS w 2004 roku, w ostatnim swoim programie powiedział: „gdyby Amerykanie wiedzieli co się naprawdę dzieje, to byliby już na ulicach”. Teraz już wiedzą, ale nadal nie są. No i co?

      • Zbyszek 18 sierpnia 2011 o 7:23 am

       Monitor widze i czytam ze potrafisz korzystac ze swej glowy ale nie pisz glupot o Amerykanach,bo wsrod nich zyje i wiem na co kogo stac .
       Czy wiesz ile w USA jest kolorowych a ile bialych ?
       Po to Ameryke zaludniano (chyba nie trzeba tlumaczyc madrym,kto i po co to robil,kto handlowal i handluje niewolnikami na rozne sposoby) wszelkimi rasami aby na nich potem doswiadczac i zarabiac !
       Dzisiejsza biala mniejszosc to zadna potega ani tez za wiele nie rozumna,ich tak wyedukowano ,ze dzisiaj mysla „telewizyjnie i reklamowo” !!!
       Owszem jest jeszcze troche bialych,ktorzy rozumieja co w trawie piszczy ale sa tak zastraszeni i na posadkach i w biznesach,ze pary z geby nie puszcza, kto nie tylko Ameryka ale swiatem rzadzi . Dopiero jak kogos z roboty wywala to puszcza farbe za winkla i to jeszcze nie cala nadajac wszem i wobec do tego obwijajac w bawelne.

       Zostawmy Ameryke i napiszmy cos o Polsce i Polakach.
       Odszedl Lepper i zobaczcie co sie dzieje – piorun strzelil w Samoobrone !
       Ktos tu udostepnil filmiki jak to sie Maksymiuk wil i bronil w ickowej tv, gdy zarzucali zaszczyty jemu i Lepperowi jakie otrzymali na ukrainskim uniwersytecie ,ze uczestniczyli w antysemityzmie a Lepper byl wtedy w-ce preziem.
       To taki z Maksymiuka „bohatyr”,ze dwuch ickow i trzeciego pasibrzucha w programie sie bal i nie nazwal,ze Zyd jest Zydem a Ukrainiec Ukraincem.Mozna zobaczyc i posluchac jak wil sie w odpowiedziach przy pytaniach krzyzowych szmulowatych !
       To samo nieboszczyk Lepper bedac juz tak wysoko w rzadzie i koalicji cackal sie z ickami z roznych partii,podsuwali mu rozne „lyzwy” do slizgania sie nawet i na du..ie ale ani razu nie powiedzial wprost: to wy icki za tym stoicie – rzczy i ludzi trzeba nazywac po imieniu i z nazwiska !
       Raz sie odwazyl ale to na pozegnanie i powiedzial „Balcerowicz musi odejsc” ale takich jak Balcerowicz (niezastapionych) jest ponoc w Polskich wladzach MILION !
       Caly Sejm i Senat RP czym waniajet ?
       To samo na sasiedniej Ukrainie,co bez obawy do kamery podaje jeden z nieustraszonych profesorow ukrainskich.
       A w Polsce mamy takich profesorow ?
       Pewnie, ktos wykrzyknie tak – J.R.Nowak i jemu podobni,ktorzy przy jednym ogniu rozne interesy zalatwiaja !
       Wszyscy w dzisiejszej Polsce boja sie juz od wielu lat aby nie nazwac go antysemita ,jedynie Leszek Bubel (wiadomo dflaczego – takie otrzymal zadanie) nazwal siebie „naczelnym antysemita” i nikt go do tej pory nie powiesil.
       Taaa ludzie, gdy wreszcie ludzie nie tylko w Polsce ale na calym swiecie nie stana/nie opowiedza sie za ANTYSEMITYZMEM a raczej ANTYSJONIZMEM, to ta karawana dalej bedzie sie przewalc przez swiat !!!
       To tak samo jakby kon sie bal zaby albo niedzwiedz kota.
       Dzisja trzeba otwarcie mowic kto rzadzi Polska i swiatem,malo tego mowic, trzeba sie w koncu ickom przeciwstawic !
       Oni sa juz tak pewni siebie,tak pyszni i „niesiolowaci”,ze nic tylko w morde lac .
       Ale do tego nie namawiam .lepsze sa juz taczki i odwiezienie tam gdzie trzeba takich rzadzicieli i ustawodawcow !!!
       Nie bic,nie kopac choc do tego prowokuja ale normalnie za wsiarz i zgiety kark w taczke i do przodu .
       Wieslaw.Wladek Gomulka pokazal jak „zwyciezac ” mamy – wystarczyl jeden miesiac,pomogla generalicja , wojsko i juz zrobilo sie luzniej we wszelkich wladzach az po uniwersytety !
       Starzy Polacy to pamietaja ,a przeciez wydawalo sie ze wszyscy czerwoni to icki lub ich dupowlazy majac za zony ickowe cory jak chocby Stasia Gomulkowa.
       Uczyc sie mlodzi i nie pokazywac swojej sily tylko na stadionach ,bo to ickowa podpucha ale organizowac ruch narodowy i dzialac z glowa a nie podpucha – i to tam gdzie was w jednym miejscu i jednym uderzeniem (jak chociazby stadion) nie wybija naraz !
       Akcja „KIBOLE” jest swietnie zorganizowana i w okerslonym celu ale to nie Polacy przygotowuja „jadke sportowa”,to kolejny chwyt na „modle bezmozgowca” – przypatrzcie sie dobrze kto to i jak robi .
       Na „S” i Walese tez nabrano Polakow !
       Jaki rozum takie zycie.
       Milego dnia i dobrych przemyslen ZYCZE !
       Gospodarzowi DZIEKUJE,za uzyczenie portalu i mozliwosci wypowiedzenia sie !!!
       POLSKA ZGINAC NIE MOZE,to euro-pejski most ale wczesniej trzeba ickom skrocic pejsy i ogolic brody wszystkim bez wyjatku i gdzie sie da.
       Nie bedzie icek plul nam w twarz chocby na polskim forum.

       • monitorpolski 18 sierpnia 2011 o 8:21 am

        Nie zapomnij, że ja też tam mieszkałem przez 18 lat – w różnych stanach, dobrze poznałem Amerykanów i wiem, że sobie poradzą. Wystarczy 1% ludzi aby osiągnąć sukces. Nie sądzę, żebyś słuchał audycji Alexa Jonesa, RBN czy innych niezależnych rozgłośni, bo byś tak nie mówił. Amerykanie są o wiele bardziej świadomi tego co się dzieje niż Europejczycy.

  • ramires 17 sierpnia 2011 o 10:39 pm

   Markety dziś. Po drodze do domu mam trzy. Parkingi na full. Zakupy na maxa ! Jak jednemu klientowi wspomniałem o GMO to mało brakowało że jako „czub” bym dostał w palnik. Jak ktoś jest zdania że to nie prawda to zapraszam na parking byle jakiego marketu , a najlepiej w piątek !
   Proszę opisać doświadczenia !

 2. Jurek 17 sierpnia 2011 o 9:04 am

  takie nazwy jak Krasnoludki u Gamonie fajne są w teatrzykach przedszkolnych.

  Parę lat temu byłem na pikiecie w W-wie, gdzie m.innymi prezentował się Krasnoludek.

  Obserwowałem przechodniów i ich reakcje. Na słowa Krasnoludki i … było widać i słychać zwykły ludzki kabaretowy śmiech. Czy treści mówcy też tak były odbierane, nie wiem.

  Znacie z historii nazwę np dywizji, zastępu łuczników itp. z nazwą wyzwalającą rechot przeciwnika ?

  • felicyta 17 sierpnia 2011 o 12:56 pm

   @Jurek 17 Sierpień 2011 o 9:04 am ,takie nazwy jak Krasnoludki u Gamonie fajne są w teatrzykach przedszkolnych…

   -oczywiscie, ze nazwa krasnoludki i gamonie jest BARDZO NIEADEKWATNA, malo tego, uwazam, ze nazwe wybral jakis bardzo cwany lis, ktory w rzeczywistosci chce osmieszyc problem gmo i poprzez to osmieszenie zastopowac akcje przeciw gmo, bo ktoz z doroslych, powaznych ludzi bedzie maszerowal pod sztadarem tych krasnali i gamoniow…Ja mialabym opory…

   • monitorpolski 17 sierpnia 2011 o 1:00 pm

    Też mam takie obawy. Trolle tak działają – sami zakładają organizacje opozycyjne by potem od środka niszczyć cały ruch.

   • sebecx 17 sierpnia 2011 o 1:33 pm

    Dokładnie tak jest z tą nazwą !

 3. Jerzy 17 sierpnia 2011 o 9:07 am

  Posłuchajcie homilii Arcybiskupa Dzięgi wygłoszonej 15.08. 2011r na Jasnej Górze. Niezwykle wartościowa.

  [audio src="http://www.radiomaryja.pl/dzwieki/2011/08/2011.08.16.kz.mp3" /]

 4. wacpan 17 sierpnia 2011 o 9:40 am

  Zatrzymanie „Starucha” http://www.youtube.com/watch?v=sKTR7UgKB6s

  • TZ 17 sierpnia 2011 o 11:18 am

   Staruch, pospolity bandzior, więźniem politycznym? Toż to lepsze niż kabaret! Aleście mi humor z rana poprawili.

   • Warszawiak 17 sierpnia 2011 o 1:22 pm

    Dokładnie…

   • wacpan 17 sierpnia 2011 o 2:40 pm

    jezeli uwarzasz ze Piotrek jest bandziorem to gratuluje….twoja POlskosc az razi!!

    • TZ 17 sierpnia 2011 o 3:23 pm

     Pan Piotr S. nie jest bandziorem. Wcale nie próbował bić J. Rzeźniczaka. Wcale nie napadł na kobiecinę na Starówce. Wszyscy kochamy pana Piotra S.
     Człowieku, zastanów się, kogo bronisz. Dla ułatwienia rozważań – polskość nie ma tu nic do rzeczy. Tu chodzi o przyzwoitość.

     • wacpan 17 sierpnia 2011 o 4:12 pm

      aha widze ze wierzysz w te brednie coz,….komuno wroc dajcie mi czlowieka a znajde na niego paragraf.

      • Ditka 17 sierpnia 2011 o 4:56 pm

       Wacpan daj sobie z nimi spokój bo Ci zaraz skonstruują art. 212 kk 🙂

      • TZ 17 sierpnia 2011 o 8:22 pm

       Wskaż, proszę, nieprawdę w stwierdzeniach, do których nawiązuję w poście z 3:23 PM. Bo na razie konkretów boleśnie brakuje, a ty bronisz przestępcy.

     • monitorpolski 17 sierpnia 2011 o 6:52 pm

      Nie znam szczegółów, jedno mogę tylko powiedzieć – w obecnej pseudodemokracji, z ludzi stanowiących zagrożenie dla mafijnego status quo robi się kryminalistów lub psychicznie chorych. Dlatego sądzę, że tu ma to miejsce. Niedługo zamieszczę ciekawą wypowiedź przedstawiciela Stowarzyszenia Bezrobotnych, które to zniszczono tysiącami bezzasadnych pozwów sądowych. 14 tysięcy teczek akt!!!

 5. wacpan 17 sierpnia 2011 o 9:41 am

  The LPA – Londyn – 26 III 2011 http://www.youtube.com//watch?v=aVUJzRtuRAw

 6. poko 17 sierpnia 2011 o 9:41 am

  ..TYTOŃ..przed laty wprowadzany do użytku..dziś – tępiony za szkodliwość.

  GMO..jest źródłem zarobku dla paru cwaniaków, jak w innej dziedzinie – fabrykanci leków / to też niezła banda/ swoim produktem chcą na siłę uszczęśliwić , coś co od wieków działało i BY DZIAŁAŁO jeszcze przez wieki. Niech zrobią eksperyment: niech na poletko w szklarni zmodyfikowanej żywności ..wpuszczą prawdziwe pszczoły…A pszczoły zdychają masowo..A pyłki z poletek GMO zarażają INNE rośliny..dzieje się tak w przypadku kiedy JUŻ mamy pierwsze badania nauki dowodzące iż GMO jest szkodliwe dla ludzi..
  Tak się zastanawiam: czy nie taniej jest sprzedawać rozwodniony odpowiednio CYJANEK POTASU..dla amatorów ..oczywiście. Stężenie można modyfikować.
  Wyjdzie na to samo ..a przynajmniej – pszczoły ocaleją..

  • Zbyszek 17 sierpnia 2011 o 4:45 pm

   Co to nie znacie pazernych rolnikow na wsi ?
   Czy myslicie,ze oni dzisiaj dbaja o zdrowie produjac taka a nie inna zywnosc ?
   Ich MONSANTO juz dawno kupilo i to jeszcze za czasow gdy na wsiach byly GS-y ,centrale nasienne i sprzedaz ziarna siewnego wraz nawozami sztucznymi i srodkami ochrony roslin.
   Wszystko zaczelo sie wraz ze stonka zmiaczana zaraz po wojnie i sypanie azotoxem.
   To stary dawny przemyslany plan,czyli cacy,cacy i pol uja w du.ie !
   Potem zasypywanie studni, kanalizacja wsi ,struta woda i zakaz zbierania obornika na wsi .
   Nastepnie wybicie drobiu w przydomowych kurnikach ,likwidacja bydla i koni .
   Wiec teraz macie co macie. – do koogo pretensje do glupoli na wsi ,ze maja puste obory/stajnie i stodoly po ojcach ?
   Gdy bylo drobne rolnictwo,warzywnictwo,ogrodki warzywne zamiast obecnych krzewow ozdobnych to byla i POLSKA ZDROWA ZYWNOSC .
   Teraz macie wielkorolny SZAJS i zrecie go !
   Juz dawno zrecie struta zywnosc ,chlop spi a jemu rosnie i to jakiemu chlopu,temu ,ktory sie nachapal hektarow po likwidacji PGR-owskich pol !
   Ilu dzisiaj takich jest pseudo rolnikow,studia przeciez pokaczyli ,inzynierami rolnymi zostali,mlodziez w technikach rolnych wyedukowali po to aby sie nauczyc ludzi truc !!!
   \Nauczyli sie doic ziemie/z hektara roslo toto jak na drozdzach i byla wydajnosc – ludzie chlali,pili i sie weseli a icki robili swoje !!!
   Wiec macie cala prawde,
   Teraz takich cepow rolnych wielkoobszarniczych globalisci trzymaja w swych rekach.
   Niech no sie tylko ,ktorys wychyli to zaraz w czape.
   Kto wie czy i Lepper za to nie oberwal ,bo tez maczal w tym palce a potem sie chcial z tego wycofac .
   Dzisiaj wszystko za kasiore i zaszczyty czyli nadal „ruska prawda” !

   Chcac wrocic do normalnosci trzeba ludziom pozwolic na wsi wrocic do dawnych form uprawy roli,stosowanie nawozow naturalnych a nie chemi ktora wyjalawia ziemie.
   Trzeba dalej miec przydomowa hodowle chocby na wlasne potrzeby i zaopatzrenie lokalne, a nie inspektorow weszacych na polskich podworkach czy tam ktos nie hoduje swego swinika – jadlo sie kiedys polska kielbase/szynke,dobre pieczywo,nabial a nie wielko-przenyslowe gowno zwane zywnoscia !
   Kogo wiec winic za to co zrobiono z Polska ,niech kazdy uderzy sie w piers ,chwyci za pale i pojdzie na psubratow !!!

   • Ania 17 sierpnia 2011 o 6:12 pm

    Zbyszek, masz rację.. Na wsi już nie ma normalnej żywności. Uprawiają ją i hodują tylko mniejsi i najczęściej dla siebie i dla rodziny. Czasem coś im zostanie, to można na targu u nich kupić. Ale jest ich coraz mniej.

   • monitorpolski 17 sierpnia 2011 o 6:56 pm

    Tak, jest to już od jakiegoś czasu, widać po ludziach… Ale czy nie czas temu przeciwdziałać. Hektar po hektarze przeorać, zniszczyć ziarna i pyłki jakie tam się uchowały i zasiać zdrowym organicznym ziarnem – jak to robią Węgrzy. Owszem, będzie to drogie, ale w ten sposób uratuje się jeszcze polskie rolnictwo. Chłopi nie są winni, winne są media, które propagują kłamstwa. Dziennikarze, a właściwie szefowie redakcji powinni też stanąć przed Trybunałem Stanu za współudział ludobójstwie.

 7. WW 17 sierpnia 2011 o 9:43 am

  Cisną się do głowy epitety po wysłuchaniu co ma do powiedzenia Janusz Korwin-Mikke na temat na który nie ma, jak widać, żadnych podstaw do powiedzenia.
  Janusz Korwin – Mikke – JESTEM ZA GMO: http://www.youtube.com/watch?v=l8rGg2UKT78
  Jednak wysokie ambicje w dziedzinie politycznej prowokują go do mówienia publicznie. Osoba z takimi aspiracjami musi coś mówić. Nawet nie zdaje sobie sprawy z tego do jakiego stopnia ośmiesza się i dyskwalifikuje taką mentalnością i poziomem wiedzy. Przenosi się to na we wszystkie inne dziedziny. Prawdopodobnie liczy na aplauz i finansowe popacie z Monsanto jako „dyżurny” w razie potrzeby.
  Dyżurni w specyficznej lokalnej infrastrukturze w rodzaju lekarza pogotowia ratunkowego, który zadecydował, że śmierc A. Leppera to samobójstwo są potrzebni i wynagradzani.
  Inny „dyżurny” też lekarz, w sprawie daleko większego kalibru, zamordowania J. F. Kennedy wydał ekspertyzę autopsji sprzeczna z faktami. Lekarz ten nigdy w swoim życiu nie dokonal autopsji ran postrzałowych.

  • monitorpolski 17 sierpnia 2011 o 1:09 pm

   Tą wypowiedzią JKM się odsłonił. Albo jako dyletant, albo jako agent. Jedno i drugie nie jest akceptowalne u polityka wysokiej rangi jakim zamierza być.

   • sebecx 17 sierpnia 2011 o 1:30 pm

    ..już dawno się poznałem na Mykke… szkoda mi słów na tego pana… naprawdę na obecnych „jelitach” Nowej Polski nie zbudujemy…

   • Rodriguez7 17 sierpnia 2011 o 1:30 pm

    Ta, też zmieniłem o nim zdanie. Od jakiegoś czasu miałem wątpliwości ale teraz jestem pewien że z Korwinem jest coś nie halo

   • wacpan 17 sierpnia 2011 o 2:42 pm

    wiadome bylo od razu on i palikot nadaja sie tylko i wylacznie do tarcia chrzanu….

    • Ditka 17 sierpnia 2011 o 3:16 pm

     Spoko oni się nie przejmują, oni będą mieć swoje „pewexy”

  • Cierniu 17 sierpnia 2011 o 4:04 pm

   A ja powiem tak: Nie skreśla się człowieka po 1 wypowiedzi. JKM dawno walczy z tym co mamy w naszym kraju. Każdy może popełnić błąd. wielu może je popełniać. Natanek miał wpdadkę z tym że coś się dzieje i powiązania medycyny naturalnej z satanizmem a Icke z tym że ogłosił się nowym Chrystusem.Jednak oboje robią dużo dobrego. JKM popiera przede wszystkim wolność a nie jest lekarzem czy genetykiem to może nie wiedzieć o negatywach GMO. Oficjalne media mówią tylko o poztywach których nie ma faktycznie. Każdy ma własne zdanie. Ja też mogę być bebe bo nie lubię kościoła katolickiego i w życiu nie nazwę go świętym jestem też zdeklarowanym przeciwnikiem kraju i ludności Izraelskiej. Dla wielu to coś co mnie skreśla a może nie jestem zły. Nie skreślajcie po jednej opinii czy jakimś komentarzu. Tyle mojego zdania. Pozdrawiam Monitora. PS: Chciałem wpaść na protest ale nie mam dziś za bardzo jak bo za daleko mi trochę i nie mam możliwości. Poparcie jednak moje macie.

   • Zbyszek 17 sierpnia 2011 o 4:53 pm

    Ta czlowieku !
    Przed nimi globalisci postawili okreslone zadania w celach stworzenia NOWEGO SWIATA z poslusznymi MATOLAMI – czy tego nie rozumiesz ?
    Co wy myslicie ,ze Rydzyk,Natanek czy inny „spec” partyjny za koryto sam to robi ?
    Przeciez widzisz jak oni czuja sie pewnie – wszystkich ich lacza , jak ktos juz powiedzial w sieci JEDNE SWIATLO(Z)WODY !!!
    Narod latwowierny i glupi wszytsko kupi !

   • Aśka 17 sierpnia 2011 o 5:15 pm

    Cierniu 17 Sierpień 2011 o 4:04 pm
    „Jednak oboje robią dużo dobrego. JKM popiera przede wszystkim wolność …”

    I to w bardzo szerokim zakresie. Był wiosną wywiad na „Kontestacji”, a w zasadzie czat i odpowiadając na pytanie o seks z małoletnimi ( z dziećmi), odpowiedział – skoro jajeczkuje, to można (cytuję z pamięci)

    • peryskop 17 sierpnia 2011 o 10:47 pm

     Można, bo to zgodne z talmudem!

   • monitorpolski 17 sierpnia 2011 o 7:02 pm

    Nie wiem czy JKM jest z „globalistami”, pewne wypowiedzi świadczą, że raczej nie, ale sądzę że w tak ważnej sprawie jak GMO zanim się wypowiedział, powinien był zrobić dochodzenie. Wystarczy wpisać w google „GMO” i od razu wychodzą informacje o zagrożeniu.
    Z wypowiedzi masonów, których znam (wiem, że są masonami od ludzi), zauważyłem, że wszyscy są za GMO. Widać takie są odgórne zalecenia.
    Podczas niedawnego spotkania z masonami z wysokiej półki (oni nie wiedzą, że ja wiem) doszło do wymiany zdań nt. szczepionek. Od kolegi padło hasło na mój temat, że „uratował Polskę publikując prawdę o szczepionkach na H1N1” (to nie prawda, bo była duża grupa ludzi, dzięki czemu się to udało), masoni to skomentowali „puścili plotę, że szczepionki są skażone i zepsuli biznes porządnym firmom”. Takie jest ich podejście! Nieważne, że się uratowało życie ludzkie, ważne że stracili ich zwierzchnicy.

   • Baleburg 17 sierpnia 2011 o 9:30 pm

    Do większości towarzystwa, które czyta ten blog nie przemówisz w ten sposób. Dla nich jedyna słuszna partia to PiS (zapewne dlatego, że prezes jest zagorzałym katolikiem), Natanek jakiej głupoty by nie strzelił ma racje (nie mówię, że uważam go za wariata – cieszy mnie to, że w szeregach tego kościoła są jeszcze kapłani z szerszą wizją na świat, jednakże miał swoje wpadki), a Watykan jakiego okropieństwa by nie zrobił, do jakiego bałwochwalstwa nie dopuścił – jest jedyny i słuszny. I nie atakuje teraz niczyich poglądów – proszę jednak oto, byście tolerowali również innych ludzi, mających inne zdanie czy inne ideologie. Jak zauważyliście – inni, niż Wy czytający ten blog nie atakują Was, a jeżeli już KRK to podpierając się rzetelnymi dowodami. Pozdrawiam, i mam nadzieję, że mój komentarz nie zniknie w tajemniczych okolicznościach.

  • Ania 17 sierpnia 2011 o 6:15 pm

   Ten człowiek od dawna wymaga leczenia u dobrego specjalisty. A ma też wybitną skłonność do demagogii. Czytam czasem jego felietony w Angorze…

 8. ALFA 17 sierpnia 2011 o 10:13 am

  Czemu dzisiaj strajk kolejarzy a to dlatego bo 17.08 ma być podpisana ustawa o GMO przez prezydenta i w ten sposób blokada dojazdu ludzi pod pałac prezydencki.Nie ma protestu ,więc godzimy się na tą ustawę.Dobrze pomyśleli jak zablokować dojazd.No cóż teraz będziemy mieli pretensje do kolejarzy.

  • monitorpolski 17 sierpnia 2011 o 1:08 pm

   Też mam takie odczucia – bardzo dziwny zbieg terminów. Widać z tego kto działa w związku kolejarzy.

   • Stanisław 17 sierpnia 2011 o 1:34 pm

    hmmm zbieg okoliczności czy planowana akcja ? Trochę faktycznie dziwne, bo przecież dla prawdziwych związkowców taki temat jak GMO powinien być ważniejszy niż strajk o podwyżkę, a jeżeli już muszą, to pociągi do stolicy powinny kursować !

    • peryskop 17 sierpnia 2011 o 3:38 pm

     Takie są realia związkowe:

     http://mojsiewicz.nowyekran.pl/post/23988,agentura-przejmuje-solidarnosc

 9. Aśka 17 sierpnia 2011 o 10:21 am

  http://marucha.wordpress.com/2011/08/15/kody-na-jajkach/
  Kody na jajkach
  Posted by Marucha w dniu 2011-08-15 (poniedziałek)

  Niedawno oglądałem w telewizji program kulinarny, w którym prezenterki pokazywały potrawy z jajek. Przy okazji wspomniały o kodach na jajkach, które przyjmują na pierwszym miejscu wartości od 0 do 3. Postanowiłem to sprawdzić szczególnie, że twierdziły, iż te z 0 są najlepsze, a te z cyfrą 3 nie powinny być spożywane przez ludzi.

  Szybko poleciałem do lodówki. Zawsze braliśmy jajka „ze średniej lub wyższej półki” więc pomyślałem, że nie powinno być źle. Najpierw otworzyłem opakowanie, których cena w hipermarkecie należała do średniego pułapu. Spodziewałem się tam kodu rozpoczynającego się od 1 lub 2. Ku mojemu zaskoczeniu ujrzałem 3.

  Następnie sprawdziłem „droższe” opakowanie. Tu po poprzednim rozczarowaniu spodziewałem się 1, ale niestety na skorupce zobaczyłem 2. Postanowiliśmy, że przy najbliższym pobycie w Biłgoraju zaopatrzymy się w świeże wiejskie jaja.

  Tak też zrobiliśmy. Jaja te miały zupełnie inny zapach i smak. Przy nich te z hipermarketu po prostu śmierdziały. Ich skorupka była delikatna i krucha. Po latach mieszkania w Warszawie zapomnieliśmy jak wygląda zdrowe wiejskie jajko od kury biegającej wolno i karmionej ziarnem 🙂 Myślę ze teraz regularnie będziemy przywozić wiejskie jajka z Biłgoraja.

  Jajka od wiejskich kur. 100% kod 0 gdyby tam był 🙂

  Przy okazji sprawdziliśmy co oznaczają poszczególne cyferki.

  0 – chów ekologiczny (kura hodowana w tradycyjny sposób, z wolnym wybiegiem, na świeżym powietrzu, karmiona ziarnem);
  1 – chów wolnowybiegowy (kura hodowana w warunkach częściowo otwartych – z reguły zamyka się kury na noc, karmiona paszami);
  2 – chów ściółkowy (kura hodowana w zamkniętych pomieszczeniach, halach, może swobodnie poruszać się);
  3 – chów klatkowy (kura spędza całe życie zamknięta w klatce, bez możliwości obrócenia się).

  Pogrzebałem trochę, żeby zobaczyć jak wygląda taki chów klatkowy i znalazłem poniższy filmik.

  UWAGA! FILM JEST DRASTYCZNY. NIE OGLĄDAJCIE JEŻELI MACIE SŁABE NERWY.
  Po obejrzeniu tego filmu. Na pewno nie kupimy już jajek z 3 na początku!!!
  Jak jajka od takich kur, traktowanych w taki sposób mogą być zdrowe???
  http://www.wolnetempo.pl
  _____
  Niedawno na forum poruszany był temat nie kupowania produktów banksterów. Tę listę trzeba zrobić i często publikować lub wątek przykleić. Myślę, że BOJKOT JAJEK OZNACZONYCH KODEM 3 dla człowieka powinien być również priorytetowy przede wszystkim ze względów humanitarnych, jak również zdrowotnych. Nie odważyłam się oglądnąć tego filmu,

  • OlO 17 sierpnia 2011 o 10:48 am

   Fermy a na wschodzie polski jest ich bardzo dużo, produkują zatrutą żywność tak samo jak na całym świecie. Kury są karmione lekami i antybiotykami zawartymi w ziarnach. Teraz sprzedają mięso kurczaka razem z piórami. Naprawdę te jedzenie w sieciach i hurtowniach spożywczych jest bardzo mocno skażone. Ludzie nie mają pojęcia co jedzą, myślą bo tanie ale nie wiedzą co to jest, skąd jest i kto produkuje. Informacje na opakowaniu są oszukane i zakłamane. Teraz korporacjom i firmom spożywczym liczą się zysk każdym kosztem, już nikt z życiem się nie liczy. Pompują w produkty taką chemię że to się w głowie nie mieści. Ale no cóż jaki system takie społeczeństwo.

  • malutek 17 sierpnia 2011 o 10:58 am

   Dziękuję za info że film jest drastyczny,nie mam zamiaru oglądać.Bardzo kocham zwierzęta i bardzo cierpię jak widze co kolwiek złego na ich temat.Mam nadzieję że kiedyś przynajmniej w małym stopniu będę pomogał zwierzakom żyć godnie.

  • Zbyszek 17 sierpnia 2011 o 4:58 pm

   Gdzie ty widzisz na polskiej wsi drobna hodowle kur ?
   Piszesz Bilgoraj ,podaj adresy tych gospodarzy,ktorzy maja chociaz 10 kur.

 10. theaspartam 17 sierpnia 2011 o 10:35 am

  Krzysztof Jackowski o Bogu i Religii http://www.youtube.com/watch?v=87Dq4Ikkbxg

 11. Stanisław 17 sierpnia 2011 o 10:47 am

  Jak można dowiedzieć się z przetłumaczonych nagrań Alexa Jonesa GMO ma bardzo szkodliwy wpływ na zdrowie i życie, przyznam że fakty jakie on podaje mogą być bardzo szokujące, ale gdy przyjrzymy się bliżej temu tematowi, wychodzi na to że gość ma rację.

  Dla mnie GMO jest jak armia milionów żołnierzy która została już powołana do wojny światowej, która podstępem doprowadzi do zagłady całych narodów po przez choroby i bezpłodność.

  Starsi i mądrzejsi by odwrócić naszą uwagę od tak ważnych spraw, rozkręcają terroryzm , nienawiść. Rzekoma walka z nim ma im dać wolną rękę w ich podstępnych działaniach na froncie GMO.

  ONI liczą chyba na to że gdy już się ockniemy, będzie za późno. Te nędzne resztki jeszcze żyjącej populacji jakie zostaną będą ich niewolnikami, dawcami narządów.

  Zniknie też nagle tak jak się pojawił terroryzm światowy i jak to było powiedziane w jednym z kabaretów w latach 80, zapanuje ład , porządek i ogólny dobrobyt dla tych nielicznych panów doczesnego świata.

  • monitorpolski 17 sierpnia 2011 o 1:05 pm

   Trzeba IQ powyżej 100 żeby to zrozumieć. Widać, że większość posłów z PO i PSL ma poniżej…

   • Stanisław 17 sierpnia 2011 o 1:25 pm

    Dlatego w najbliższych wyborach powiedzmy tym „nieukom” z wiejskiej DOŚĆ ! Tylko czy nowi będą mądrzejsi ? Myślę że każdy kandydat na posła czy też senatora powinien podpisać coś w rodzaju umowy stanowiącej że :

    – jakiekolwiek działanie z jego strony na zgubę Polski i Polaków będzie traktowane jako ZDRADA STANU !
    Jedyną i ostateczną karą za taki czyn jest CZAPA !

    Zdaję sobie że to radykalne rozwiązanie, ale chyba innego wyjścia nie ma . . .

    • Jony 17 sierpnia 2011 o 4:16 pm

     Wybory nic tu nie wskórają bo patrząc na sondaże które są nagminnie fałszowane dochodzi się do prostego wniosku że wybory tak samo zostaną sfałszowane. Zresztą gdyby KonDonek dopuścił do władzy kaczora to z pewnością by go czekała paka a do tego nie może dopuścić.

    • monitorpolski 17 sierpnia 2011 o 7:05 pm

     Dasz coś takiego i już nie wyjdziesz z kazamatów. Nie pisze się, robi się.

  • Zbyszek 17 sierpnia 2011 o 5:01 pm

   Plodnosc zalezy o uja i ipy – masz dzisiaj takowe i zdrowe ?
   Przeciez to wszystko jest …… , a zreszta popatrz sam na mlode pokolenia i daj sobie odpowiedz .
   Przeciez to do .uja nie podobne !

 12. Cierniu 17 sierpnia 2011 o 11:55 am

  Trochę z innej beczki. Kurcze nie wiem co o tym sądzić ale sami to oceńcie. Sami wyciągajcie wnioski http://www.youtube.com/watch?v=xnBx7mYM3eo&feature=watch_response

  • FAKIR 17 sierpnia 2011 o 3:42 pm

   „Chroń siebie i swoje dzieci przed tęczą”

   Jest to jeden z ostatnich przekazów i jeden z najważniejszych
   Antymaterialny

   • ostatni rozsądny? 17 sierpnia 2011 o 7:42 pm

    I przed popoludniowym kapusniakiem…
    Litości.

  • waryjat 17 sierpnia 2011 o 10:08 pm

   Za pierwszym razem filmik mi wszedł ale się zaciął, odświeżyłem i dostałem to

   „500 Internal Server Error
   Niestety, wystąpiła jakaś nieprawidłowość.
   Do rozwiązania problemu wysłano zespół świetnie przeszkolonych małp.”

   To informacja z Youtube!!! Pierwszy raz coś takiego widzę. To jakieś żarty?

   • sebecx 17 sierpnia 2011 o 10:14 pm

    odśwież ponownie… 🙂

 13. peryskop 17 sierpnia 2011 o 12:41 pm

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezydent-rozmawia-o-kontrowersyjnej-ustawie,1,4823031,wiadomosc.html

  Prezydent rozmawia o kontrowersyjnej ustawie
  dzisiaj 17.08.2011, 11:49
  GK / PAP


  W środę przed południem w Belwederze rozpoczęły się konsultacje prezydenta z przedstawicielami środowisk naukowych w sprawie ustawy o nasiennictwie. Wywołuje ona kontrowersje, bo nie zakazuje upraw genetycznie modyfikowanych (GMO).

  W spotkaniu biorą udział m.in.: doradca prezydenta ds. wsi Tomasz Borecki, prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber, prof. Karol Duczmal (Polska Izba Nasienna), prof. Piotr Węgleński (genetyk, b. rektor Uniwersytetu Warszawskiego), prof. Tomasz Twardowski (szef Polskiej Federacji Biotechnologii).

  We wtorek ws. ustawy o nasiennictwie prezydent wystosował list do premiera Donalda Tuska, w którym zwrócił się o przekazanie dodatkowych stanowisk właściwych resortów w sprawie wpływu nowych rozwiązań na zdrowie obywateli oraz na stan środowiska i bezpieczeństwo ekologiczne.

  Bronisław Komorowski ma czas na podjęcie decyzji w sprawie ustawy o nasiennictwie do 24 sierpnia.

  Premier Donald Tusk mówił w piątek, że jest przeciwnikiem żywności genetycznie modyfikowanej. Jednak – jak podkreślał – ponieważ sprawa GMO to „dylemat nierozwiązywalny”, będzie rozumiał decyzję prezydenta zarówno na tak, jak i na nie.

  Ustawa o nasiennictwie wywoływała wiele kontrowersji podczas prac w parlamencie. Nie reguluje sprawy upraw genetycznie modyfikowanych, ale też ich nie zakazuje. Określa ona tryb rejestracji i wytwarzania materiału siewnego głównie tradycyjnych odmian.

  Najbardziej kontrowersyjny przepis dotyczy możliwości rejestracji odmian transgenicznych. Jednak, jak tłumaczył w Sejmie wiceminister rolnictwa Jarosław Wojtowicz, został on wprowadzony z powodu orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, który stwierdził, że zakaz obrotu i rejestracji takich upraw jest niezgodny z unijnym prawem. Z tego powodu grożą Polsce wysokie kary finansowe.

  Minister rolnictwa może w drodze rozporządzenia wprowadzić zakaz stosowania materiału siewnego modyfikowanego genetycznie, a to jest gwarancją, że nawet jeżeli odmiana zostanie wpisana, to minister i tak zakaże jej uprawy – przekonywał Wojtowicz.

  Przeciwko ustawie o GMO kilkakrotnie przed Sejmem protestowały organizacje ekologiczne.

  =======================================================

  Mówienie, że Minister może rozporządzeniem zablokować GMO to jest zwykła DEMAGOGIA!

  • monitorpolski 17 sierpnia 2011 o 1:04 pm

   No to jeśli ktoś zaprojektuje BROŃ BIOLOGICZNĄ w postaci roślin niszczących podstawowe kultury rolne, to UE też ukarze za niezaakceptowanie takich roślin?
   Co więcej, tej BRONI BIOLOGICZNEJ nawet nie można sprawdzić, gdyż blokowane to jest patentami!!!! Właśnie mamy do czynienia z bronią biologiczną, nie mam co do tego wątpliwości – UE uczestniczy w zbrodni przeciwko ludzkości wprowadzając takie prawa!

  • sebecx 17 sierpnia 2011 o 1:21 pm

   ..no i ciekawe jak w innych państwach UE udało się zabronić GMO i jak one sobie radzą z tymi wysokimi karami finansowymi – niech na to pytanie odpowie ten Wojtowicz, ewidentnie widać po czyjej jest stronie… ..a Tusek, to już internet chciał „uwalniać” i inne cuda wianki wyczynia… ci panowie czekają na jakieś wydarzenie, albo mają nas za totalnych idiotów…
   ..jeżeli grożą Polsce kary za to, że nie chce wpuścić faszystowskich ludobójczych nasion to należy natychmiast opuścić UE Farben, a My Naród Polski powinniśmy wytoczyć proces o ludobójstwo odpowiedzialnym za ten przepis, a także zdrajcom Naszego Kraju..
   ..GMO oprócz bezpłodności to „ciekawe” przypadki medyczne, a także wyzwanie dla cybernetyki czyli „rozwój” dla imbecyli… transhumanistów..

 14. sebecx 17 sierpnia 2011 o 1:03 pm

  http://www.tvn24.pl/-1,1714251,0,1,atrapa-bomby-we-wroclawiu,wiadomosc.html ..no jak by można było odpuścić „rozczynione” Brejwikiem, jeszcze się okaże, że Alef się nie mylił….
  …a tutaj konsekwentnie likwiduje się zasoby przyszłych emerytów …http://www.tvn24.pl/12692,1708618,0,1,wg-rzadu-to-jest-pora-na-zjadanie-zaskorniakow,wiadomosc.html
  ..takie działanie może występować, gdy zobowiązania państwa daleko przekraczają dochód, a Goldman Sachs po otworzeniu filli w Polsce i wykupie ubezpieczeń społecznych zajmie się „problemem długowieczności” emerytów…

  • peryskop 17 sierpnia 2011 o 1:29 pm

   @monitorpolski
   „…tej BRONI BIOLOGICZNEJ nawet nie można sprawdzić, gdyż blokowane to jest patentami!!!! Właśnie mamy do czynienia z bronią biologiczną, nie mam co do tego wątpliwości – UE uczestniczy w zbrodni przeciwko ludzkości wprowadzając takie prawa!”

   @sebecx
   „Goldman Sachs po otworzeniu filli w Polsce i wykupie ubezpieczeń społecznych zajmie się „problemem długowieczności” emerytów…”

   Czy trzeba być Sherlockiem Holmsem żeby skojarzyć te działania?

   Jest to skoordynowana akcja skrytego mordowania ludzi dla przechwycenia świadczeń – należnych, bo wypracowanych przez całe życie.

   • sebecx 17 sierpnia 2011 o 2:02 pm

    ..a tutaj linki odnalazłem…..
    Goldman w Polsce…. http://www.bankier.pl/wiadomosc/Goldman-Sachs-wchodzi-do-Polski-2114364.html
    ..i instrumenty pochodne śmierci ..”ryzyko długowieczności”… http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/instrumenty_pochodne,p1947423986

  • 999AQQ 17 sierpnia 2011 o 8:50 pm

   Problem długowieczności Nas wszystkich rozwiąże gmo!!!
   /Już się dobrali do kasy na kwotę 4mld./
   Nawet nie będzie trzeba wydłużać wieku emerytalnego.

 15. Stanisław 17 sierpnia 2011 o 1:18 pm

  http://odkrywcy.pl/kat,111404,title,Spor-o-GMO-w-Polsce,wid,13692563,wiadomosc.html?smg4sticaid=6cdbe

  to co piszą na WP …..

  • sebecx 17 sierpnia 2011 o 1:54 pm

   „prof. dr hab. n. med. Janusz Limon, kierownik Katedry i Zakładu Biologii i Genetyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. – To jest podstawowe jedzenie dla większości ludzi na świecie. Poprzez genetyczne udoskonalanie rośliny stają się odporne na pasożyty, choroby i warunki atmosferyczne. Można też spowodować, że zawierają dodatkowe ilości witamin. To, że jedzenie takich produktów jest szkodliwe to bzdura. Przecież tam jest po prostu DNA. Takie same cząsteczki zjadamy z każdym pokarmem. We wszystkim, co zjadamy, są kwasy nukleinowe. Bo są po prostu w jądrze każdej komórki roślinnej i zwierzęcej. Jaka to różnica czy w tym DNA jeden nukleotyd jest w tym, czy w innym miejscu? To nie jest szkodliwe. ”
   ..hehehehehe… dobre, nie mają pojęcia w jaki sposób powstał wszechświat co jest jak uważam fundamentalne, a tutaj niepoparte niczym stwierdzenie ” To nie jest szkodliwe”….. proponuję w Nowej Polsce odbierać prof. za głupotę, a zwłaszcza zwyczajną… i tak sobie zacytuję:
   „Fajdros” Platona: bóg Tot nauczył sztuk i pisma lud króla Tamuza, który go tak krytykuje (ustami Sokratesa):

   Ten wynalazek niepamięć w duszach ludzkich posieje, bo człowiek, który się tego wyuczy, przestanie ćwiczyć pamięć; zaufa pismu i będzie sobie przypominał wszystko z zewnątrz, ze znaków obcych jego istocie, a nie z własnego wnętrza, z siebie samego. Więc to nie jest lekarstwo na pamięć, tylko środek na przypominanie sobie. Uczniom swoim dasz tylko pozór mądrości, a nie mądrość prawdziwą. Posiędą bowiem wielkie oczytanie bez nauki i będzie się im zdawało, że wiele umieją, a po większej części nie będą umieli nic i tylko obcować z nimi będzie trudno; to będą mędrcy z pozoru, a nie ludzie mądrzy naprawdę.

   …ehh..

   • Zbyszek 17 sierpnia 2011 o 5:07 pm

    Jak oni te profesury zdobywali ?

   • monitorpolski 17 sierpnia 2011 o 7:17 pm

    To jest profesor czego? … Faszyzmu?
    Dureń nawet nie zna publikacji laureata Nagrody Nobla Luca Montagniera nt. tego jak DNA się potrafi replikować zdalnie – nawet z martwych komórek! Nie mówiąc o komórkach żywych, które znajdują się w np. warzywach. Mamy takie organizmy jakie mamy, ponieważ są skoordynowane z biosferą. Zmienianie DNA rozstroi je całkowicie, efektem tego jest m.in. sterylność.
    Ten profesorek też się nadaje pod Trybunał.

   • bazarmedyczny 17 sierpnia 2011 o 7:38 pm

    prof. dr hab. n. med. Janusz Limon, kierownik Katedry i Zakładu Biologii i Genetyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego……….. 🙂
    Limon… genetyk który nie ma pojęcia o medycynie klinicznej i walce o życie chorego, walce face to face np na dyżurze w szpitalu, genetyk który całe swoje życie spędził w laboratoriach, cały swój kontakt z chorymi pacjentami ograniczył do kontaktów z wyizolowanymi próbkami DNA lub RNA ! A i ten materiał genetyczny też najczęściej nie należy do gatunku ludzkiego, bo regułą jest przeprowadzanie doświadczeń i testowanie różnych chemicznych nowinek i psudo-leków np na szczurach i myszach ! Wyniki tych obserwacji mają się nijak do organizmów ludzi ! Aby mieć wiarygodne wyniki należałoby testować WSZYSTKO tylko i wyłącznie na ludziach – jak w obozach koncentracyjnych w czasie 2WŚ ! Oficjalnie jest to nieetyczne i nielegalne… oficjalnie… Ale i w moich artykułach są informacje z utajnianych stale wyników eksperymentów nazistowskich na więźniach obozów (przejęli to Amerykanie ! ) , są wyniki z wieloletnich już wstecznych badań-obserwacji i statystycznych zestawień ( np. rosyjskich ! ) opisujących miliony ludzi spożywających GMO i ostrzeżenia mówiące wprost : GMO to trucizna, to wektor najgorszych chorób i śmierci !!!
    I jeśli profesor medycyny i specjalista od genetyki pan Limon opowiada publicznie takie FARMAZONY że GMO to tylko DNA jak każde inne – opowiada to w madialnych oficjalnych tubach, wbrew doniesieniom i przestrogom płynącym z całego świata – to znak że czerpie wzorce i natchnienie np od swojego brata Jerzego Limona – speca od tragedii Shakespere’a , który to brat właśnie zapowiadał :
    ” Pokażą Szekspira na miarę XXI wieku !!!
    28 Lipca 2011 // Już w tę sobotę w Trójmieście startuje XV Festiwal Szekspirowski. Ale na klasyczne realizacje raczej nie ma co liczyć. Nie chcemy odtwarzać zakurzonego Szekspira – mówi dyrektor artystyczny przeglądu profesor Janusz Limon.”
    Jak wiadomo genialny Szekspir poruszał różne tematy, takie jak zdrada, przyjaźń, morderstwo, władza i ambicje. Tworzył tzw. sztuki problemowe, które łączą w sobie elementy komedii i tragedii (Miarka za miarkę) a także na romanse (Opowieść zimowa). Victor Hugo we wstępie do utworu Cromwell, okrzyknął Szekspira przedstawicielem groteski, gatunku ukazującego świat w krzywym zwierciadle. W Ferdydurke Witolda Gombrowicza główny bohater, Józio, uznaje barda ze Stratford za artystę w pełni i kapłana sztuki, a także za twórcę wspaniałych i pięknych scen zbrodni.
    Limonowi bracia nie uściślili tylko jednego w kwestii GMO – od której sztuki Szekspira zaczynamy a na której kończymy ? Czy będziemy czerpać z komedii :
    Komedie
    • Komedia omyłek (The Comedy of Errors; ok. 1591)
    • Stracone zachody miłości (Loves’ Labour’s Lost; 1594)
    • Poskromienie złośnicy (The Taming of The Shrew; 1594)
    • Dwaj panowie z Werony (The Two Gentlemen of Verona; 1590–1595)
    • Sen nocy letniej (A Midsummer Night’s Dream; 1595)
    • Kupiec wenecki (The Merchant of Venice; 1596)
    • Wiele hałasu o nic (Much Ado about Nothing; ok. 1598–1599)
    • Jak wam się podoba (As You Like It; 1599–1600)
    • Wieczór Trzech Króli (Twelfth Night or What You Will; 1600)
    • Wesołe kumoszki z Windsoru (The Merry Wives of Windsor; 1602)
    • Perykles, książę Tyru (Pericles, Prince of Tyre; 1608)
    • Wszystko dobre, co się dobrze kończy (All’s Well That Ends Well; 1602–1603)
    • Miarka za miarkę (Measure for Measure; 1604)
    • Cymbelin (Cymbeline; 1609)
    • Opowieść zimowa (The Winter’s Tale; 1610–1611)
    • Burza (The Tempest; 1611)
    • Dwóch szlachetnych krewnych (Two Noble Kinsmen, 1614)
    Czy raczej z tragedii :
    Tragedie
    • Tytus Andronicus (Titus Andronicus; 1593)
    • Romeo i Julia (Romeo and Juliet; 1595)
    • Juliusz Cezar (The Tragedy of Julius Caesar; 1600)
    • Troilus i Kresyda (Troilus and Cressida; 1601)
    • Hamlet (Hamlet, Prince of Denmark; 1600)
    • Otello (Othello; 1605)
    • Król Lear (King Lear; 1605)
    • Makbet (Macbeth; 1606)
    • Antoniusz i Kleopatra (Antony and Cleopatra; 1606–1607)
    • Koriolan (Coriolanus; 1607)
    • Tymon Ateńczyk (Timon of Athens; 1608)
    Czy też z wszystkiego po trochu ?
    I kolejne pytania :
    czy w kwestii GMO tytuły ww sztuk rozumieć dosłownie czy w przenośni ? Publika czyli bydło robocze oczekuje wyczerpujących odpowiedzi na te pytania, nawet jeśli smak i woń tych odpowiedzi byłyby kwaśno-limonkowe do granic wytrzymałości…
    O rodowodzie GMO tych limonek już nie wspominam – przez delikatność… 🙂
    PS :
    Jerzy Limon – anglista i teatrolog, prezes Fundacji Theatrum Gedanense, organizator Festiwal Szekspirowskiego w Gdańsku.. Wykłada na Uniwersytecie Gdańskim. Publikował artykuły w „Pamiętniku teatralnym”, „Shakespeare Survey”, „Shakespeare Quarterly”, „The Elizabethan Theatre”, „Comparative Drama”, „English Studies”. Tłumaczył dramaty elżbietańskie (w tym dwie sztuki Shakespeare’a) oraz Toma Stopparda.

    • monitorpolski 17 sierpnia 2011 o 8:18 pm

     globalist shill

    • 999AQQ 17 sierpnia 2011 o 9:06 pm

     Omijać szerokim łukiem Festiwal!
     Już raz, niedawno w Teatrze krakowskim była nauczka.
     Takie zabawy* nie są dla Polaków.

 16. Pingback: Ostre słowa, radykalne stwierdzenia, czy FAKTY!? | ANTYGMO – Przeciwko niszczeniu natury i zabijaniu człowieka!

 17. ziarnko prawdy 17 sierpnia 2011 o 3:16 pm

  Co raz wiecej wskazuje,ze smierc Andrzeja Leppera nie byla samobojstwem.
  Wedlug prokuratury Lepper powiesil sie z przyczyn finansowych,a wedlug Boguslawa Warchulskiego,pelnomocnika wyborczego Samoobrony,szef mial 4 tysiace zl. dlugu.
  Oto co najwazniejsze o smierci Andrzeja Leppera.
  http://filipstankiewicz.nowyekran.pl/post/24017,oto-co-najwazniejsze-o-smierci-andrzeja-leppera

  • TZ 17 sierpnia 2011 o 8:25 pm

   Cytuję za innym forum, do przemyślenia ludziom TRZEŹWO MYŚLĄCYM:
   >>>
   Lepper to – owszem – były wicepremier, ale także facet przegrany. Aż do objęcia teki u Kaczyńskiego miewał gorsze okresy, ale tez stale piął się w górę: od buraka w kufajce, poprzez ludowego trybuna, swego rodzaju gwiazdę mediów aż po polityka, najpierw małego kalibru a później już ważnego, wicepremiera. Miewał problemy – kolosalne! Długi, sprawy w sądzie, wyroki – ale miał też poczucie, że jakoś to będzie, że się wywinie, bo przeciez lejąc ludzi po dupach, blokując miasta i wysypując zboże – ciągle piął się do góry. A gdy już miał władzę, zatrudniał ludzi, rozdawał stanowiska, uzależniał ludzi od siebie. To wciąga.
   Czy rzeczywiście brał łapówy i bzykał podwładne, czy go w to wrobiono – nieistotne. W ciągu paru tygodni spadł z piedestału, to wszystko, co budował tyle lat legło w gruzach z dnia na dzień. Stracił władzę, stracił zainteresowanie mediów, stracił posłuch na wsi, bo rolnikom w UE zaczęło się żyć lepiej a ci nadal sfrustrowani już w Leppera nie wierzyli, bo dał się skalać byciem po stronie władzy, garniturem, limuzyną i opalenizną… Lepper z człowieka władzy stał się nikim. Pozostało mu jedno: kryminalna przeszłość, długi, afery. Ale nie maił już tego, na co mógł liczyć przedtem, że pozwoli mu się wywinąć. Miał też problemy osobiste: choroba syna, zapewne problemy w rodzinie po sexaferze i utracie wpływów…
   Z czymś takim nie radzą sobie silniejsi od Leppera. On też sobie nie poradził. Jeżeli prawdą jest to, co mówi Sakiewicz, że Lepper chciał zbliżyć się do Kaczyńskiego (a to było by możliwe jedynie, gdyby Lepper potwierdził wizje Kaczora, czyli że sam był złodziejem i łapówkarzem), to znaczy, że Lepper był w krańcowej desperacji i tracił zdolność logicznego rozumowania.

 18. Śród-Płn 17 sierpnia 2011 o 3:41 pm

  Może jednak tak bandycka ustawa nie przejdzie:
  http://tvp.info/informacje/agro-info/prezydent-ws-ustawy-o-gmo-to-bubel/5109318

  • peryskop 17 sierpnia 2011 o 10:58 pm

   Bubel prawny! Ale… dotyczy tylko bezzasadnych lęków!

   Chce nas uśpić?

   http://www.wprost.pl/ar/257872/Prezydent-krytykuje-poslow-Ustawa-o-nasiennictwie-to-bubel-prawny/

   Prezydent krytykuje posłów. „Ustawa o nasiennictwie to bubel prawny”

   2011-08-17 14:19

   Prezydent Bronisław Komorowski ocenił po konsultacjach z ekspertami, że ustawa o nasiennictwie to bubel prawny. Według niego, w parlamencie w ostatnim momencie do ustawy „wrzucono kontrowersyjne zapisy”.

   Komorowski podkreślił, że „ubolewa, iż w parlamencie poszło się na skróty”. – Parlamentarzyści wpadli na pomysł i wrzucili do ustawy zapisy dotyczące inżynierii genetycznej – ocenił. Dodał, że jest to przykład „złej i nieodpowiedzialnej legislacji”.
   Prezydent zastrzegł jednocześnie, że na tym etapie nie jest jeszcze gotowy do deklaracji czy ustawę zawetuje, czy nie. Prezydent ma czas na decyzję w sprawie tej ustawy do 24 sierpnia. Komorowski – po konsultacjach z ekspertami – powiedział, że „nie znajduje żadnego potwierdzenia”, że żywność GMO jest niezdrowa i że „nie istnieją naukowe dowody na jej szkodliwość”. W ocenie prezydenta istnieją tylko lęki dotyczące potencjalnej szkodliwości żywności GMO.

 19. OlO 17 sierpnia 2011 o 3:44 pm

  Mam takie pytanie „Czy Kościół Katolicki uznaje Napoleona Bonaparte za antychrysta?”

  • monitorpolski 17 sierpnia 2011 o 7:18 pm

   Daj spokój KK. Zadaj sobie pytanie, czy żydowski Mesjasz już wrócił? Okazuje się, że tak i nazywał się Schneerson.

 20. OlO 17 sierpnia 2011 o 3:48 pm

  Scena się złożyła jak domek z kart

  • OlO 17 sierpnia 2011 o 3:48 pm

   Indiana State Fair Collapse: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SRkdwrmzYXg

   • peryskop 17 sierpnia 2011 o 4:18 pm

    Trzeba zauważyć, że w podczas koncertu Indianie wiał porywisty wiatr.
    HAARP?

 21. pola 17 sierpnia 2011 o 3:54 pm

  Komorowski – po konsultacjach z ekspertami – powiedział, że „nie znajduje żadnego potwierdzenia”, że żywność GMO jest niezdrowa i że „nie istnieją naukowe dowody na (jej) szkodliwość”. W ocenie prezydenta istnieją tylko lęki dotyczące potencjalnej szkodliwości żywności GMO. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prezydent-ustawa-o-nasiennictwie-to-bubel-prawny-,wid,13694347,wiadomosc.html
  Panie Prezydencie,wolą Narodu jest aby w kraju nie wprowadzać GMO czy pan jest prezydentem Polaków czy garstki lobbystów?

  • TZ 17 sierpnia 2011 o 4:06 pm

   Jaką „wolą narodu”? Mów za siebie. W Polsce przeważają zwolennicy GMO – i dobrze, bo tani chlebek każdemu się marzy.

   • pola 17 sierpnia 2011 o 9:43 pm

    Tysiące osób podpisało petycję przeciwko ustawie GMO i z kimkolwiek rozmawiam jest przeciwny takiej żywności,wiec w jaki kraju żyjesz że większość ludzi jest za tym tanim chlebkiem.

   • sebecx 17 sierpnia 2011 o 9:50 pm

    …a ileż to tego chlebka zjadają, że tańszy musi być akurat on?

   • peryskop 17 sierpnia 2011 o 11:10 pm

    TZ – pomyśl choć przez chwilę – dlaczego „szkodniki” nie chcą jeść GMO?

    Przecież tzw „szkodniki” to są inne stworzenia, które żywią się często tym samym co my.
    Czy im tani chlebek się nie marzy? Na pewno – zwłaszcza, że uprawy GMO wyglądają dorodnie!

    Ale „szkodniki” mają nie tylko krótsze kiszeczki od naszych, ale i znacznie krótszy cykl rozwojowy.
    Więc zdążą odczuć na sobie, że GMO im szkodzi i lecą gdzie indziej. A te co się nażarły, już nie polecą.

    A ich przedwcześnie zmarłe ciałka są przestrogą dla pozostałej chmary, że to trefny „chlebek”.

    Tak działa przyroda.

    A my mamy profesorów Limonków, przekupnych dziennikarzy i media, które nas otumaniają.

  • mz 17 sierpnia 2011 o 4:12 pm

   Godzinę temu jadąc samochodem o tym słyszałem…
   Aż mnie kur*** bierze!!
   To jest nie do pomyślenia żeby takie rzeczy działy się w „cywilizowanym kraju”.
   Cholera jasna no ludzie tak na serio co dokładnie możemy zdziałać? Bo w końcu trzeba zacząć działać przeciwko temu systemowi. Pisanie sobie o takich rzeczach na blogach nic nie daje, jedynie uświadamia ludzi a tak poza tym każdy później wraca do swojego życia i tym sobie głowy nie zaprząta.
   Czuje się jak taki Józef K. z „Procesu” Franza Kaffki…

   • monitorpolski 17 sierpnia 2011 o 4:42 pm

    Ludzie zaczynają kumać, że ktoś chce nas wyrżnąć. Szczepionki nie były jeszcze tak oczywiste.

    • sebecx 17 sierpnia 2011 o 8:25 pm

     …a czy obywatele mogą pozwać prezydenta przed sąd jeśli posiadają dowody na szkodliwość GMO?

  • Zbyszek 17 sierpnia 2011 o 5:09 pm

   To nie widzicie jak on porami trzesie ?
   On sie wlasnej baby boi.

 22. OlO 17 sierpnia 2011 o 4:00 pm

  Pedofilia jak się patrzy
  http://www.pudelek.pl/artykul/34449/4_letnie_modelki_reklamuja_bielizne_zdjecia/

  • Jony 17 sierpnia 2011 o 4:09 pm

   Ponad połowa komentarzy pod tymi zdjęciami jest chora, to tylko pokazuje jak społeczeństwo jest głupie i wyprane przez media masowej dezinformacji.

   • OlO 17 sierpnia 2011 o 5:37 pm

    wystarczy wrzucić coś kontrowersyjnego na masę społeczną i mamy pełny obraz destabilizacji umysłowej, nie wiem czy to w ogóle da się leczyć

 23. wacpan 17 sierpnia 2011 o 4:10 pm

  TORCIDA pomagała rannym w katastrofie kolejowej http://www.youtube.com/watch?v=vFY28z6WrBg

 24. navajo88 17 sierpnia 2011 o 4:15 pm

  a samotny wilk to ż to przecież ZENO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ,hahahahaha

  • monitorpolski 17 sierpnia 2011 o 7:17 pm

   Zeno już ich przejrzał … o czym niedługo.

  • Rodriguez7 17 sierpnia 2011 o 8:52 pm

   lol heheh xD

 25. freenata 17 sierpnia 2011 o 4:24 pm

  Słuchajcie otrzymałam przed chwilą nastepującą informacje ” Dwa lata temu podkarmiłem swoje pszczoły, w dwóch oddalonych pasiekach, syropem sporządzonym z cukru „Diamant” i po zimie stwierdziłem, że wszystkie pszczoły w obu pasiekach są martwe. Natomiast rok temu zastosowałem cukier z Torunia – „Polski cukier” i wszystkie pszczoły żyją do dnia dzisiejszego. W związku z tym chciałbym wiedzieć, czy w cukrze stosowany jest antyzbrylacz, tak jak i w soli kamiennej jodowanej?” Możecie jakoś zająć się tą sprawą. Niestety nie mam obecnie czasu. Przebywam poza Polską i na razie dostęp do internetu mam bardzo ograniczony.

  • Aśka 17 sierpnia 2011 o 6:12 pm

   Też zauważyłam, że z tym cukrem Diamant jest coś nie w porządku. Nie pamiętam, jak na to wpadłam, ale dawno go już przestałam kupować.

 26. lucid 17 sierpnia 2011 o 4:56 pm

  Bardzo ważna dziejsza informacja, którą omijają media głównego nurtu…

  Jak przewidział Jackowski, Unia się dzieli/rozpada…

  http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/539060,francusko_niemiecka_nowa_unia.html

  http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/539224,unii_europejskiej_grozi_rozbicie.html

  http://blog.rp.pl/jablonski/2011/08/17/unia-sie-dzieli-nie-mozemy-stac-z-boku/

  • Konarski 17 sierpnia 2011 o 8:09 pm

   Czy przyszło komukolwiek do głowy co się będzie działo i jaka będzie polityka Moskwy i Berlina wobec Polski gdy ruszy Nord Stream? To już niedługo w tym roku.
   Dlatego nie dziwi mnie, że wiele osób mówi wprost o scenariuszu rozbiorowym. (S. Michalkiewicz)

 27. Zbyszek 17 sierpnia 2011 o 5:11 pm

  Chlopie !
  Przeciez juz dawno wiadomo,ze cukier zabija, to biala smierc !!!

 28. spj 17 sierpnia 2011 o 6:42 pm

  Ciekawe informacje na temat największych światowych korporacji. Szczególnie polecam fragment o Mc Donald’s.

  http://www.endevil.com/blacklist.html

 29. ksant 17 sierpnia 2011 o 7:06 pm

  The Farmazony – Boże pobłogosław ten posiłek, tych, którzy go przygotowali…

  „Słowa od Boga”


  Szanujmy Boże stworzenia część 2/3

 30. StopNWO 17 sierpnia 2011 o 7:11 pm

  Najlepsze jest to, że taki „ekspert” wypowiada się w Panoramie, że GMO nie jest szkodliwe, a mój stary to wszystko łyka i jeszcze się kłóci ze mną bo przecież w tv powiedzieli ze nie szkodzi.
  Ludzie są głupi

  • waryjat 17 sierpnia 2011 o 7:37 pm

   Nie wiem dlaczego, ale ostatnio co chwilę spotykam się z takimi sytuacjami. Im więcej ludzie oglądają TV tym więcej w nich agresji. Tłumaczenie by zrobili coś dla wnuków i zainteresowali się np. GMO jak grochem o ścianę. Dziś jeździłem rowerkiem po okolicznych tokarzach za wiórami do chembustera i zupełnie nieznany mi człowiek opowiada mi historię że ma w domu same kłótnie z synem. Wysłuchałem, pocieszyłem bo ludzie mają ogromne tragedie i doradziłem by mniej oglądał tv i popatrzył jak fajnie krety robią kopce z ziemi, czy woda fajnie szumi w strumyku. Pewnie pomyślał co za waryjat.

   U mnie w domu było podobnie jednak jak poruszyłem lżejszy temat (gospodarkę) i mówiłem że za chwilę braknie pieniędzy na renty, emerytury. To zaczęła się jazda, jak może braknąć pieniędzy w bankomacie 🙂 Dziś już większość portali pisze o ograbieniu we wrześniu funduszu rezerwy demograficznej o kolejne 4 miliardy zł.

   • monitorpolski 17 sierpnia 2011 o 8:16 pm

    Informacje podprogowe + ukryte częstotliwości między tzw. ramkami. Jak to znajdę to wsadzę tłumaczenie

    • TZ 17 sierpnia 2011 o 8:28 pm

     Ty to masz jazdy…

     • peryskop 17 sierpnia 2011 o 11:24 pm

      TZ – najpierw przeczytaj sobie wyżej komentarz do twoich bajdurzeń o „tanim chlebku” GMO.

  • spj 17 sierpnia 2011 o 8:16 pm

   Na tym polega problem, że głupim ludziom i tak niczego nie wytłumaczysz. Nie wiem co się porobiło z ludźmi (a może zawsze tak było , tylko nie zauważałem). Prawie każdy dziś ma mózg przemielony przez reklamy. Ludzi nie interesuje to, że np. buty adidas są produkowane w Chinach w tych samych fabrykach co cała masa innych. Oni są przekonani , że właśnie nabyli prestiżowy produkt o wysokiej jakości itp… Co gorsza jak się chwilę zastanowić to prawie każda rozmowa dzisiaj jest prowadzona w kategoriach „ile zarobię i co ja za to kupię” ewentualnie : „co bym kupił gdybym miał kasę” . Najczęściej te plany dotyczą tzw „chaty , fury i imprez”. I szczerze mówiąc marnie to widzę żeby tych ludzi uświadamiać o czymkolwiek. Oni jak im zabraknie na chleb to się między sobą pozabijają a i tak się żaden nie zastanowi dlaczego na ten chleb im brakuje.

   • TZ 17 sierpnia 2011 o 8:31 pm

    „prawie każda rozmowa dzisiaj jest prowadzona w kategoriach „ile zarobię i co ja za to kupię” ewentualnie : „co bym kupił gdybym miał kasę” . Najczęściej te plany dotyczą tzw „chaty , fury i imprez”

    W takim razie współczuję ci towarzystwa, w jakim się obracasz.

    • ALFA 18 sierpnia 2011 o 8:32 am

     @TZ
     Najczęściej te plany dotyczą tzw „chaty , fury i imprez” i tak czas im pomyśleć o czterech dechach lub garnku i chacie na cmentarzu i jaką furą zajadą.To jest bardziej realny scenariusz dla Polaków.

  • TZ 17 sierpnia 2011 o 8:28 pm

   On wierzy TV, ty wierzysz innym mediom. Uszanuj to. Jedna i druga strona medialnego rynku ma swoje za uszami, żadna nie jest w stu procentach wiarygodna, a żaden z was dwóch (jak się domyślam) nie jest sam z siebie fachowcem od GMO.

   • sebecx 17 sierpnia 2011 o 10:08 pm

    ..co w/g Ciebie znaczy fachowcem od GMO? ..czy fachowiec od GMO jest w stanie udzielić gwarancji na „swój” produkt? http://www.youtube.com/watch?v=QpEtLgpU52A

   • StopNWO 18 sierpnia 2011 o 2:03 am

    Nie trzeba być fachowcem i mieć kilka literek przed nazwiskiem żeby mieć wiedzę .
    Swoją drogą to na pewno wiem więcej na temat GMO niż mój stary, który bierze informację z telewizji i nie bierze innych opcji pod uwagę .
    No ale przecież widzi że jakiś doktor profesor mówi że GMO nie jest groźne to mi nie uwierzy bo przecież nie mam tytułów przed nazwiskiem.
    To jest chore …

  • peryskop 17 sierpnia 2011 o 11:22 pm

   Dla niezdecydowanych pytanie na orientację:
   – dlaczego „szkodniki” nie chcą jeść GMO?

   Przecież tzw „szkodniki” to są inne stworzenia, które żywią się często tym samym co my.

   Czy im tani i smaczny chlebek się nie marzy? Na pewno – zwłaszcza, że uprawy GMO wyglądają dorodnie!

   Ale „szkodniki” mają nie tylko krótsze kiszeczki od naszych, ale i znacznie krótszy cykl rozwojowy.
   Więc zdążą odczuć na sobie, że GMO im szkodzi i lecą gdzie indziej.

   A te co się nażarły, już nie polecą.

   Ich przedwcześnie zmarłe ciałka są przestrogą dla pozostałej chmary, że to trefny „chlebek”.

   Tak działa NATURA.

   A my mamy profesorów Limonków, przekupnych dziennikarzy i media, które nas otumaniają.

   I Prezydenta, który zamiast alergii, spadku płodności, chorób nerek i wątroby – dostrzega tylko lęki.

 31. ALFA 17 sierpnia 2011 o 7:58 pm

  JUŻ POKAZUJĄ WARIATÓW JAK SOBIE WSTRZYKUJĄ CHIP RFID http://www.youtube.com/watch?v=vsk6dJr4wps

  • Konarski 17 sierpnia 2011 o 8:06 pm

   Niedawno widziałem na Onecie jak ktoś pisał o wszczepianiu chipów to rzesza lemingów tę osobę wyśmiała i opluła.
   A to już rzeczywistość.
   Wstrzykują to bogaci, osoby publiczne z rządów, parlamentów, wszyscy europosłowie mają wszczepiony microchip, wszczepują w korporacjach i bankach i instytucjach finansowych – zmuszają pracowników – najpierw wyższego szczebla i managerów… przyjdzie czas na kasjerki i sprzątaczki.

   • Ania 17 sierpnia 2011 o 9:19 pm

    Podaj źródło.

    • Konarski 17 sierpnia 2011 o 10:02 pm

     Forum tego onetu – jakiś art. o elektronicznych tatuażach (niedawno) i inne.
     PS a ciało Kaczyńskiego to na pdst. odczytu microchipa (nie wiem czy miał wszczepiony czy wszyty w ubranie)

 32. OlO 17 sierpnia 2011 o 8:18 pm

  Akcja Mossadu. Tak wywołują bezpłodność
  Przy pomocy balsamu do włosów.
  Egipska gazeta rządowa „Al-Ahram” informuje, że Izrael chciał „całkowicie zniszczyć zdolności reprodukcyjne Egipcjan”. W tym celu agent Mossadu sprzedawał nieświadomym zagrożenia mieszkańcom tego kraju balsam do pielęgnacji włosów – informuje stooq.com.
  en specyfik – jak twierdzi gazeta – miał wywoływać bezpłodność zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Jego sprzedażą miał się zaś zajmować niedawno oskarżony zaocznie o szpiegostwo na rzecz Izraela, rzekomy agent wywiadu tego kraju, Ofir Harrari.
  Harrari miał zlecić swojemu współpracownikowi Jordańczykowi Ibrahimowi Abu-Zaidowi założenie firmy, która miałaby wyłączność na import z Izraela balsamu do pielęgnacji włosów dla kobiet i mężczyzn. Ten zaś specyfik miał być „wzbogacony” specjalną substancją powodującą bezpłodność.
  Jordańczyk został aresztowany. Postawiono mu zarzut szpiegostwa.
  http://www.sfora.pl/Akcja-Mossadu-Tak-wywoluja-bezplodnosc-a35092

  Ciekawe ile my nieświadomie posiadamy takich produktów które niszczą nasze genotypy?

  • monitorpolski 17 sierpnia 2011 o 8:30 pm

   W Iraku amerykańskie brygady śmierci mordują wyrywkowo osoby o pewnych genotypach. Prawdopodobnie chodzi o wysokie IQ. Jest to rasizm syjonistyczny – w najgorszej formie jaka zna ludzkość.

   • Ania 17 sierpnia 2011 o 9:06 pm

    To nie o inteligencję tu chodzi. To jedne rody tępią drugie. Z wojny w Iraku donoszono, że niekiedy specjalne oddziały amerykańskie likwidowały całe rodziny irackie, łącznie z dziećmi i staruszkami przy pomocy rytualnych…mieczy!

   • OlO 17 sierpnia 2011 o 9:32 pm

    oni chcą wytępić ludzi którzy w jakiś racjonalny sposób myślą i mogą obudzić resztę, z polakami też tak było najpierw uderzenie szło na inteligencję potem na buntowników a później dalej, w dzisiejszych pokręconych czasach nikomu i niczemu nie można ufać bo nie wiadomo co jest tą prawdziwą prawdą

 33. ALFA 17 sierpnia 2011 o 8:18 pm

  POLSKA SIE BUDZI http://www.youtube.com/watch?v=pv7pRnc1GIU

 34. OlO 17 sierpnia 2011 o 9:01 pm

  Syjonistyczny terroryzm w Nowegii – film przeciwko wszelkiej nienawiści (napisy)

  Żyjemy w czasach orwellowskich, to już powinno być dla każdego jasne!!!

 35. 5 wymiar 17 sierpnia 2011 o 9:30 pm

  Grudzień 2012 to kłamstwo, kataklizm nastąpi już we wrześniu 2011 ?
  Czy moze ktoś przetłumaczyć ten film ?
  http://innemedium.pl/wideo/grudzien-2012-klamstwo-kataklizm-nastapi-juz-we-wrzesniu-2011

  • Ania 17 sierpnia 2011 o 11:00 pm

   To mówisz, że mam nie płacić tego mandatu, co go dzisiaj zarobiłam , bo się nie opłaci ?

  • outofstep 18 sierpnia 2011 o 12:44 am

   Na YouTube w prawym dolnym rogu playera masz dwie literki CC tam sa napisy.Ustawiasz na tym myszke i otwiera sie menu wciskasz Translate Caption i wybierasz jezyk. Smacznego

 36. OlO 17 sierpnia 2011 o 9:58 pm

  Zagadkowa śmierć A. Leppera w opinii czytelników
  http://www.globalnaswiadomosc.com/smiercaleppera.htm

 37. nowy84 17 sierpnia 2011 o 10:15 pm

  Elenin coraz bliżej a nowych „wysokiej” jakości zdjęć czy filmików brak…jak widać komuś zależy by nie pokazać co tam faktycznie leci :/

 38. 999AQQ 17 sierpnia 2011 o 10:32 pm

  Ruter- napisał na forum:
  „Według ostatnich danych udostępnionych przez amerykańskie firmy Fayetteville i Marcellus koszt wydobycia 1000 m3 gazu łupkowego w USA spadł do ok. 30 USD. Jest to dużo mniej niż wynosi koszt wydobycia gazu tradycyjnego (w Polsce wynosi on ok. 100 USD za 1000 m3). Dzieje się tak dlatego, że technologia licznych odwiertów poziomych rozchodzących się się z jednego odwiertu pionowego pozwala na dokładniejszą penetrację i eksploatację złoża. Koszt wydobycia gazu łupkowego w Polsce będzie o ok. 30 % wyższy niż w USA ze względu na to, że polskie łupki są starsze niż amerykańskie i co za tym idzie zawierają nieco mniej materiału organicznego. W USA koszt produkcji gazu z uwzględnieniem opodatkowania i różnego rodzaju opłat wynosi średnio ok. 150 USD za 1000 m3. W Polsce podstawowe opodatkowanie podatkiem CIT jest stosunkowo niskie. Pozostałe opłaty (eksploatacyjne i środowiskowe za lasy, za użytkowanie dróg, koszt dzierżawy gruntu, opłaty przesyłowe, podatki od nieruchomości, inne lokalne opłaty) też nie są wygórowane, a koszty robocizny sporo niższe niż w Ameryce. Stąd też można sądzić, że łączny koszt produkcji będzie porównywalny lub niewiele większy niż w USA. Za jaką sumę – po doliczeniu marży – gaz ten będzie sprzedawany przez firmy wydobywcze, można się tylko domyślać. Według The Oxford Institute of Energy Studies cena polskiego gazu nie przekroczy 300 USD za 1000 m3. Jest to kwota znacznie niższa od tej jaką Polska płaci rosyjskiemu Gazpromowi (400 USD za 1000 m3).”-
  http://finanse.wp.pl/kat,104122,title,Gaz-lupkowy-poplynie-za-kilka-dni,wid,13692518,wiadomosc.html

 39. 999AQQ 17 sierpnia 2011 o 10:51 pm

  Niemieckie władze zamierzają zniszczyć niewykorzystane szczepionki przeciwko świńskiej grypie o wartości 250 mln euro – podał niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

  Według gazety w magazynach w całych Niemczech zalega jeszcze 30 mln dawek preparatu Pandemrix, który został zakupiony przez kraje związkowe w czasie pandemii grypy A/H1N1 dwa lata temu. Niemcy kupili wówczas w sumie 34 mln dawek szczepionki, płacąc za nie 303,2 mln euro. Pomimo kampanii zachęcającej do szczepień ostatecznie bardzo niewielu mieszkańców Niemiec zdecydowało się na przyjęcie Pandemrixu.

  Jak pisze „FAZ” niewykorzystane szczepionki muszą zostać zniszczone jesienią, bo upływa termin ważności preparatu. Już rok temu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła koniec pandemii świńskiej grypy.

  Rzecznik ministerstwa zdrowia landu Saksonii-Anhalt potwierdził w środę, że tylko w centralnych magazynach niemieckich krajów związkowych znajduje się jeszcze 196 palet z 16 milionami dawek Pandemrixu. Władze landu poszukują obecnie odpowiedniej spalarni odpadów, gdzie preparat zostanie zniszczony. Według „FAZ” pozbycie się leku kosztować będzie nie więcej niż 10 tys. euro.

  /Uważajmy, bo nie wierzę, że zniszczą-nakleją nową datę i sprzedadzą z zyskiem/
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/efekt-grypowej-paniki-250-mln-euro-do-kosza,1,4823239,wiadomosc.html

 40. O Rzesz 17 sierpnia 2011 o 10:59 pm

  Adresy internetowe.
  Kancelaria Premiera: http://www.premier.gov.pl/kancelaria_premiera/kontakt/
  kontakt@kprm.gov.pl

  Kancelaria Prezydenta: http://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/
  listy[at]prezydent.pl

  Nie od dziś wiadomo że mężczyźni są głowami rodzin ale ich szyjami kobiety!!!. 🙂
  Oto fragment tekstu deklaracji żony naszego Prezydenta RP, Pani Anny Komorowskiej:

  „Rola małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej, rola Pierwszej Damy, to nie tylko przywilej, to przede wszystkim wielka szansa skutecznego działania dla dobra jak największej liczby Rodaków.

  Wspieram mojego męża w jego pracy na rzecz dobra wspólnego, dobra naszej Ojczyzny. Chcę też dzielić się i służyć własnym życiowym doświadczeniem. To jest moim celem i moim pragnieniem.(…)
  Ważna jest dla mnie działalność prozdrowotna i proekologiczna, bo te kwestie rozstrzygają o jakości naszego życia. Dlatego będę aktywnie uczestniczyć w społecznych kampaniach kształtujących wzorce zdrowego stylu życia.

  Małżonka Prezydenta RP nie ma specjalnych uprawnień ani funduszy. Jednak autorytet urzędu pełnionego przez mojego męża daje mi siłę i wiarę, że moje działania dadzą dobry rezultat.

  Chcę informować o realizowanych projektach, dzielić się z Państwem pomysłami, szukać wsparcia dla ważnych przedsięwzięć.

  Z gorącymi pozdrowieniami,

  Anna Komorowska”

  Bez względu na to jak bardzo lubicie czy nie lubicie Panią Prezydentową uważam że to najlepszy sposób by Ona, zapoznawszy się z całą głębią zagadnienia szkodliwości GMO, mogła uczciwie i poważnie porozmawiać, w zaciszu alkowy, z własnym mężem.
  Prezydentem RP ale przede wszystkim mężem i ojcem własnych dzieci!.
  Będzie, w końcu, mogła bezpośrednio zrealizować to o czym min. sama napisała!.
  Przecież ich dzieci i wnuki również będą żyły w świecie zatrutym przez chemię i GMO.
  A niemożliwym jest to by żywiły się tylko zdrową żywnością specjalnie hodowaną dla „zasłużonych i ich rodzin”… chyba że schowają się w niesławnych arkach.
  Uważam że jest to jeden z kierunków działań jakie należy jak najszybciej przedsięwziąć dla oddalenia przerażającej opcji z GMO w tle.
  I nie mówcie mi że to naiwne lub że sugeruję iż Prezydent RP daje sobą manipulować (to dla WSI i ABW które co tydzień robią premierowi i prezydentowi prasówkę min. ze wszystkich takich blogów jak ten podając co ciekawsze „smaczki”).
  Panią Prezydentową należy traktować jako najbliższe mu, nomen omen, ciało doradcze. 🙂
  P S
  Spodziewam się że po odrzuceniu ustawy dojdzie za karę, zapewne jesienią lub zimą tak jak przewiduje to jasnowidz Krzysztof Jackowski, do ataku na naszą (choć nie tylko) walutę przez co najmniej jeden z banków z USA, znanych już z takiej działalności.
  Jest to jednak niczym wobec zagrożenia GMO!.

  • felicyta 18 sierpnia 2011 o 8:06 am

   @O Rzesz 17 Sierpień 2011 o 10:59 pm, Bez względu na to jak bardzo lubicie czy nie lubicie Panią Prezydentową uważam że to najlepszy sposób by Ona, zapoznawszy się z całą głębią zagadnienia szkodliwości GMO, mogła uczciwie i poważnie porozmawiać, w zaciszu alkowy, z własnym mężem…

   -uwazam, ze to swietny pomysl, piszmy do pani prezydentowej…

 41. BettyMegami 17 sierpnia 2011 o 11:13 pm

  http://zmianynaziemi.pl/wideo/czy-juz-25-wrzesnia-czeka-nas-katastrofa-oczekiwana-w-grudniu-2012 < ciekawy materiał

  • OlO 18 sierpnia 2011 o 8:36 am

   ściema ta o katastrofach jest najgorsza ponieważ włącza strach

 42. 999AQQ 17 sierpnia 2011 o 11:20 pm

  MSZ zaznaczyło w komunikacie, że „poza środkami w wysokości 2,5 mln zł, Polska przeznaczyła w tym roku już ponad 1,8 mln zł na wsparcie poszkodowanych w wyniku konfliktu w Libii”.
  – Nasz kraj przekazał również wsparcie dla podstawowych międzynarodowych organizacji i funduszy humanitarnych takich jak Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża, UNHCR, UNRWA, UN OCHA i Centralny Fundusz Reagowania Kryzysowego (CERF) – łącznie ponad 2,7 mln zł – czytamy w komunikacie.
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polskie-msz-pomoze-libii-i-somalii,1,4823075,wiadomosc.html

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/polska-prezydencja-zadowolona-ze-spotkania-merkel-,1,4823182,wiadomosc.html /unia się klaruje*/

  http://marucha.wordpress.com/2011/08/17/usa-konferencja-zwolennikow-legalizacji-pedofilii/#comments /kolejny obłęd…/

 43. Zbyszek 18 sierpnia 2011 o 12:40 am

  Leci,leci strach na goim !
  Moze tak zastraszeni goje zaczna dokonywac zbiorowych samobojstw ???
  Czy wam juz wszystkim na mozgi siedli icki ??????????????????

 44. Annah. 18 sierpnia 2011 o 3:42 am

  Włoski fizyk twierdzi że ma dowody na odchylenia orbity księżyca
  http://innemedium.pl/wiadomosc/anomalia-odchylenia-orbity-ksiezyca

 45. Jerzy 18 sierpnia 2011 o 7:24 am

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prezydent-ustawa-o-nasiennictwie-to-bubel-prawny,wid,13694347,wiadomosc.html?ticaid=1cdcf#czytajdalej

 46. Piotr 18 sierpnia 2011 o 8:15 am

  http://pl.gloria.tv/?media=185673 – część pierwsza
  http://pl.gloria.tv/?media=185681 – część druga

  Przyczyną wszelkich upadków był zawsze związany z upadkiem moralności, a to z kolei związane jest z upadkiem ducha, bowiem:
  Lex Orandi, Lex Credendi, Lex Vivendi !

 47. ALFA 18 sierpnia 2011 o 8:58 am

  SŁUCHAJCIE MNIE ZWIERZĘTA i BYDLĘTA ja kocham wszystkie zwierzęta, ale i to nas też dotyczy bo tak też jesteśmy traktowani
  może będzie nam lepiej dzisiaj głosowanie nad ustawą „OSTRZEJSZE KARY ZA DRĘCZENIE ZWIERZĄT” jak nas tak traktują jak zwierzęta ,a one też będą jadły GMO.A więc zbieramy podpisy,że żywność modyfikowana też im będzie szkodzić i rząd dręczyć będzie nasze zwierzęta.