Wydarzenia i komentarze, 18 sierpnia 2011r

Wielki rozbłysk słoneczny uderzy w piątek w Ziemię
CME – Coronal Mass Ejection, czyli gwałtowny wybuch korony słonecznej, która wyrzuca duże ilości plazmy w przestrzeń międzyplanetarną. Ziemia jest chroniona przez magnetosferę, ale tym razem wybuch jest bardzo duży – na poniższej animacji wygląda to dość ciekawie. Ziemia oznaczona jest żółtym kołem, poruszający się kwadrat z pomarańczowym kołem w środku to Merkury i krążąca wokół niego sonda Messenger.

Jest to największy rozbłysk od 4 lat. We wtorek Słońce wyrzuciło wielkie ilości plazmy, które zagrażają satelitom GPS oraz całemu systemowi komunikacji na Ziemi. Rozbłysk może także spowodować wyłączenia prądu, a nawet napromieniować pasażerów samolotów, które znajdą się w pobliżu biegunów. Takie erupcje zdarzają się gdy linie magnetyczne wokół Słońca się łączą. Występuje to głównie w pobliżu plam słonecznych, gdzie magnetyzm jest największy. Największy rozbłysk zanotowano w 2003 roku podczas ostatniego tzw. „maksimum słonecznego”. Było ono tak silne, że zablokowało urządzenia pomiarowe. NASA zwołała na dzisiaj specjalną konferencję.
Interesujące są komentarze na katastroficznym forum dyskusyjnym >godlikeproductions.
„kupcie ciężkie metalowe pudełkaby schować w nie dyski komputerowe”
„będą tylko światełka w wysokich partiach atmosfery, zakłócenia radiowe i telewizyjne, ot co”
„wybaczcie moją ignorancję, ale co to jest ‚rozbłysk słoneczny’?”
„Mieliśmy już poważne problemy z łącznością bezprzewodową przy poprzednich rozbłyskach. Teraz może być gorzej”
„Uderzy w Ziemię 19 sierpnia o godzinie 6-tej i skończy przejście 6 godzin później”
„Dobrze, że Merkury zablokuje nieco ten rozbłysk”
„Magnetosfera jest słaba ostatnio – nigdy tak źle nie było, >link. Nie sądzę by nas ochroniła, ale w końcu nie jestem naukowcem”
„Czy ktoś z was zastanawiał się co się stanie gdy TO uderzy w kometę Elenin?”
„Jak pokazane jest na wykresach, nie było dotąd rozbłysków większych od typu C: http://www.swpc.noaa.gov/rt_plots/Xray.gif
„Nigdy nie widziałem, żeby te przerywane linie się tak zaginały”
„Już nie zrobicie sobie prażonej kukurydzy w kuchence mikrofalowej – rozbłysk wam ją usmaży!”
„Co się stanie z tymi, którzy mają rozrusznik czy jakieś inne urządzenie wspomagające?…”

Nagranie wideo: http://www.youtube.com/watch?v=kCCbe-FURsA: „Nie ma się czym martwić, jest to rozbłysk klasy C, co do tej „konferencji NASA” to są jedynie plotki…
Jest to idiota albo dezinformator. Wyraźnie widać na animacji, że fragmenty rozbłysku są ciemnoczerwone, a więc bardzo groźne. a co do konferencji, mamy oficjalne oświadczenia prasowe, będzie nawet relacja telewizyjna.

Nowe wycieki ropy z Zatoce Meksykańskiej
Oil Rising from Macondo Well
Świeża ropa pokazuje się w części północnej Zatoki. Wycieki są tak wielkie, że wyglądają jak wyspy – miraże wijące się milami. Jest to raczej świeża ropa, więc nie może to być ta, którą zepchnięto na dno za pomocą Corexitu. British Petroleum (BP) bez nagłośnienia medialnego wznowił akcję oczyszczania o nazwie Vessels of Opportunity (VoO). Zatrudniono 40 łodzi w celu zatrzymania wycieku w Deep Water Horizon, 50 mil od wybrzeży Luizjany. Ropa wydostaje się z dna w pobliżu źródła Mocando, z którym to właśnie były problemy w zeszłym roku. Tym razem jednak może się ona wydostawać z pęknięć w podłożu spowodowanych pracami ratowniczymi BP z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu. Doniesienia o wyciekach nie są nowe, już w styczniu tego roku do Kongresu USA wpłynął ostrzegawczy list od jednego ze specjalistów od zagrożeń geologicznych, BK Lima. Uważa on, że wyciek jest raczej niemożliwy do powstrzymania, a cała Zatoka Meksykańska nie ma już przyszłości.

Nagrania wideo:

Relacja wideo z wczorajszego protestu przeciwko GMO pod Pałacem Prezydenckim
Uczestnicy ujawniają naciski na p(czy jeszcze?) polski Sejm w sprawie wprowadzenia ustawy akceptującej ludobójstwo na Polakach w postaci akceptacji nasion GMO.
Zadam tu tylko jedno pytanie – czy religijni Żydzi też akceptują bez dyskusji w Knesecie niekoszerne GMO?
Autor: Zbigniew Juźków:

Reklamy

138 responses to “Wydarzenia i komentarze, 18 sierpnia 2011r

 1. FAKIR 18 sierpnia 2011 o 8:38 am

  „Papież to nazista”, „Nie dla umysłowego Guantanamo”, „Lepszy jamnik od wilczura niemieckiego” – krzyczeli. Powiewali flagami republikańskimi i w kolorze tęczy. Wobec niesionych przez pielgrzymów krzyży pokazywali prezerwatywy.

  „Chroń siebie i swoje dzieci przed tęczą”
  Antymaterialny 2011.07.07

  Wkrótce uzyskam OSTATNI, najważniejszy przekaz od tego człowieka.

  • Ditka 18 sierpnia 2011 o 9:21 am

   i od tego trzeba zacząć

  • rambo8 18 sierpnia 2011 o 11:04 am

   Ale jaką tęczą ? co masz na mysli mówiąc tęcza ? Bo nie chodzi ci chyba o tą która oznacza
   porozumienie Boga z ludzmi.

   • peryskop 18 sierpnia 2011 o 1:51 pm

    @rambo8 nie zamulaj.
    Z kontekstu i z licznych „parad” dobrze wiadomo o jaką tęczę tu chodzi.

 2. Olo_kru 18 sierpnia 2011 o 8:47 am

  Coś Monitor mało informacji dajesz nt. Alesia, co to go zły Łukaszenka do paki za podatki wsadził, jak Ala Capone nie przymierzając.
  http://mercurius.myslpolska.pl/2011/08/seremet-poswiecil-swoich-prokuratorow/

  W związku z tym zamiast tarabanić o głupocie prokuratorów, o skandalu i o kompromitacji – należałoby postawić następujące pytania:

  – Ile pieniędzy, począwszy od roku 2004, Polska przekazała na „export demokracji” na Białorusi?

  – Kto i na podstawie jakiej decyzji dokonuje wpłat na prywatne konta „obrońców praw człowieka”?

  – Na co są wydawane te pieniądze?

  – Co to ma wspólnego z polską racją stanu?

  Tych pytań, nawet jednego, nie zadało żadne polskie medium.

  Nie zadała tych pytań także opozycja, w tym wasz ulubieniec JarKacz.
  Albo, proszę zapodać linka że się mylę.

  • monitorpolski 18 sierpnia 2011 o 8:59 am

   Od tego masz komentarze. Ja nie jestem agencja prasowa, nie mam czasu na wszystko – z czegoś muszę żyć. Umieściłem numer konta dla sprawdzenia czy ludzie są zainteresowani sponsorowaniem niezależnego źródła informacji, widzę że nie. W ciągu miesiąca wpłynęło 10 złotych, zresztą od gościa, z którym koresponduję – dał na rozruch. Zastanawiam się czy w ogóle tego nie zamknąć. Polacy sami nie chcą się ratować to co ja się mam zarzynać. Jeszcze mnie opluwają jako agenta…

   • Olo_kru 18 sierpnia 2011 o 9:06 am

    Rozumiem.
    Ale nie poddawaj się – Twój serwis jest dobry bo jest czytelnie zorganizowany, np. u Beina to straszny jest bałagan z linkami i notkami, ciężko czytać, a u Ciebie porządek jest i jest przejrzyście i się wygodnie czyta. Dobór informacji też robisz dobry – często masz takie info którego nie ma w innych serwisach.

    • monitorpolski 18 sierpnia 2011 o 11:09 am

     Dzięki. I tak wiem, że za mało czasu poświęcam. Jakby była kasa to moglibyśmy zorganizować serwis newsowy z prawdziwego zdarzenia. Znam sporo dziennikarzy, którzy by chcieli być rzetelni, a nie mogą.

     • Zbyszek 18 sierpnia 2011 o 11:54 am

      Wszedzie tylko ferajna rozbija sie o kase .
      Tak spolecznie popracowac nie mozna ?
      Ksiadz przeciez glosi kazania za darmo,zobacz ks. Natanek .
      Gorsza sprawa z Rydzykiem ,ten juz o wdowi grosz prosi.
      Z Ciebie „Monitor” rowniaka i strony nie zamkniesz,no chyba,ze dostaniesz rozkaz ale wytrwaj do piatku,kiedy to juz wszystko sie spali na tym swiecie,bo faktycznie slonko zwariowalo i ludziom na mozgi dziala !
      Ludzie oddajcie majatki przed piatkiem (obojetnie ktorym),do kosciolka i na kolana,nagroda bedzie w niebie.

      • monitorpolski 18 sierpnia 2011 o 7:44 pm

       Jaki „rozkaz”? Nie wiesz co mówisz.

   • TZ 18 sierpnia 2011 o 9:58 am

    „Umieściłem numer konta dla sprawdzenia czy ludzie są zainteresowani sponsorowaniem niezależnego źródła informacji, widzę że nie.”

    Ludzie nie są zainteresowani oddawaniem SWOICH pieniędzy przypadkowym ludziom na przypadkowe cele. To, że ty powiesz, że je dobrze wykorzystasz, nic nie znaczy. Ot i cały sekret.

    • monitorpolski 18 sierpnia 2011 o 11:11 am

     Sam o sobie powiedziałeś. Nie wystarcza ci dowód w postaci mojej darmowej pracy dla Polski w ciągu ostatnich 3 lat na blogach, a wcześniej 5 lat na stronie internetowej monitorpolski.com?

     • wojox 18 sierpnia 2011 o 12:15 pm

      Prawda jest taka że nasz naród (Polacy) gówno by spod siebie zjadł. Mam przykłady z Anglii. W polskim sklepie robią zakupy do 10 funtów, tylko takie niezbędniki, a wcale nie jest tak drogo. Natomiast w Lidlu to juz pełne szaleństwo (oczywiście towar GMO, aspartam, glutaminian itd..)
      Za to jak Owsiak zrobi swoją orkiestrę pomocy wtedy jest szał, i to co on nazbiera, o tyle mniej rząd przeznacza na słuzbę zdrowia…

      Dla Ciebie Marku nie dadzą z czystego sknerstwa, licząc że ktoś inny ci wrzuci parę groszy. A że każdy tak rozumuje dostałeś 10 zł. Nie kasuj tego konta ze strony, jak znajdę czas to przetransferuję co nie co…

      • pola 18 sierpnia 2011 o 12:29 pm

       Każdy sądzi po sobie ja osobiście wspieram parę osób które pieniądze przeznaczaja na pomoc innym takim którzy naprawdę nic nie mają i nie widzą przed sobą przyszłości ,oprócz tego sponsoruję dom dziecka i nie mówiąc o dalszej rodzinie gdzie bieda aż piszczy dla mnie każde 10zł to chleb dla innych którzy go nie mają ,także przykro mi że nie mogę ciebie wspomóc ale sama odczuwam ten kryzys i z miesiąca na miesiąc mam coraz mniej do podzielenia się z innymi.
       Ale doceniam to co robisz i chwała ci za to.

       • monitorpolski 18 sierpnia 2011 o 7:42 pm

        pola, wśród czytelników są tacy co mogliby spokojnie zasponsorować niezależną telewizję. Z mojego doświadczenia jednak wiem, że niestety – im bogatszy tym gorsza świnia. Dopiero się budzą jak mają nóż na gardle, ale wtedy jest zazwyczaj za późno.
        Miałem przykład w swoim bezpośrednim otoczeniu gdy była „pandemia” świńskiej grypy. Opublikowaliśmy wtedy dokumenty rządowe z Francji i Anglii o przymusowych szczepieniach czymś co w Polsce wcześniej zabiło kilkadziesiąt bezdomnych. Wiadomo było, że przymusowe szczepienia ma wprowadzić i Polska. Wtedy usłyszałem: „jak to możliwe? Przecież tego nawet nie przetestowane i mają być obowiązkowe? Marek,rób coś!”. Gnój jeden z drugim śmiali się ze mnie gdy pisałem kilka miesięcy wcześniej o skażonych śmiertelnym wirusem ptasiej grypy szczepionkach na H1N1.
        Polacy, dopóki ich coś samych bezpośrednio nie dotyczy, mają w dupie czy ktoś cierpi czy nie i czy istnieje jakieś zagrożenie dla świata. Dlatego będą umierać w mękach.

        • Leon 18 sierpnia 2011 o 9:27 pm

         Co sie dziwisz Polakom ,przeciez w krzyzu cierpienie w krzyzu zbawienie !
         Pojales ?
         Ty im nieba nie dasz ani nie przyblizysz ale ksiadz tak.
         Wiec daja ksiedzu na tace i za obrzedy religijne.
         Ty mszy za dusze zmarle nie odprawisz ,a zobacz ile ich ksieza odprawiaja .
         Szybko wal do seminarium ,jeszcze mozesz zostac ksiedzem,a kto ma ksiedza w rodzie tego bida nie bodzie i to juz dawno wiadomo.

      • Vortex 18 sierpnia 2011 o 3:46 pm

       U mnie ludziska kupuja w polskich sklepach nawet i sporo.Czesto sa kolejki.To nie zmienia faktu ze i polskie jedzenie nie jest juz tym czym bylo poprzednio.Chleb plesnieje po dwoch dniach albo juz splesnialy sie kupuje (nie spozywam glutenu to i tak odpada,soki-wiekszos zawiera slodziki a roznego rodzaju gotowe dania w sloikach pelne wypelniajacych maczek (kukurydziana,ziemniaczana,sojowa…) nie wiadomo czy nie GMO.A tak w sumie to co moglbym kupic w polskim sklepie tak bez przesady.Chyba tylko piwo (Perla,Lomza…),mieso odpada bo jak juz jem to raczej baranine (jedyny zwierz co jeszcze trawe wcina) a tam w lodoweczkach glownie prosiaczek,nabialu nie jadam oprocz owczego sera i mleka a zieleniny raczej nie sprzedaja,Reszta produktow tak nabita cukrem ze juz przed wejsciem mozna by wate cukrowa skrecic.W supermarketach troche wiekszy wybor.Aldi i Lidl najtansze.Do tych najlepszych zaliczylbym M & Spencer i Sainsbury.Wole jesc malo ale dobrze.Nie pisze zdrowo bo teraz juz nic nie jest zdrowe.No chyba ze wlasne.
       Co do darowizny to chetnie bym oddal cokolwiek.Sam nie zarabiam wiele.Dom rodzina.Tez i nie wiele zostaje.Pomagam znajomym w rozny sposob.Jak dostane premie to cos wplace. Nie radzilbym jednak zamykac tego serwisu.Potrzebny jest.

       • Kuba 18 sierpnia 2011 o 9:27 pm

        mieszkasz w UK ? Gdzie?
        odezwij sie, moze pojdziemy podyskutowac np. na dechy ;]
        healing@healthanchor.co.uk
        pozdro

        • vortex 19 sierpnia 2011 o 11:33 am

         South-west London.

       • Leon 18 sierpnia 2011 o 9:31 pm

        Chlopie czy babo !
        Wiesz ile w obecnych piwach jest trucizn ?
        Jakbys wiedzial to nigdy bys tej trucizny do ust nie wzial.
        Bierz sie za maslanke ale pytanie czy ja jeszcze na wsi produkuja, bo ta z miasta to tez trucizna.
        Zreszta dzisiaj ludzi truja czym sie da i tak bedzie az sam nie zaczniesz uprawiac swej zywnosci chocby na balkonie !
        Tylko szczelne rurki miej.

        • outofstep 19 sierpnia 2011 o 11:27 am

         @Leon
         Z tym piwem to byl tylko przyklad.A Browar Lubelski Perla jest dobry.Swinstwa juz sa w wodzie ktora pijesz na codzien.Tego swiata juz sie nie da uratowac.Zrobili sobie enklawy. Parki narodowe ,resorty,pola golfowe.Popatrzcie co robia z ameryka poludniowa.A my do roboty a pozniej co zdrowsi na pobor organow.Wystarczy popatrzec na ich elementarz o nazwie Hollywood.Tam jest wszystko od A do Z.

     • TZ 18 sierpnia 2011 o 2:34 pm

      Ty to nazwiesz „pracą dla Polski”, ja to nazwę „realizacją fantazji, racjonalizacją fobii i podbijaniem sobie bębenka”. Masz manię wielkości.

      • Regards 18 sierpnia 2011 o 9:12 pm

       „TZ” Człowieku idz gnój dla fantazji w oborze przewalaj lepiej.
       Ten człowiek robi kawał dobrej roboty.

   • navajo88 18 sierpnia 2011 o 10:32 am

    hahahaha

   • freenata 18 sierpnia 2011 o 9:09 pm

    No co Ty, chyba nie wypowiadasz się serio? Są różne nagromadzenia, nie tylko materialne. Dobrze jest zasilać konto na ” górze”. Tak uważam. Proszę, nie myślcie, że się mądrze. Pozdrawiam.

   • jony 19 sierpnia 2011 o 9:19 am

    Obecnie sądzę że ta strona jest najlepszą stroną informacyjną w polsce, wiec źle by się stało gdyby zniknęła. Monitor nie poddawaj się, nie przejmuj się trolami. Dla pocieszenia dodam ten artykuł: http://politykier.pl/kat,1025795,wid,13699855,wiadomosc.html

 3. Ditka 18 sierpnia 2011 o 9:19 am

  z czegoś

 4. OlO 18 sierpnia 2011 o 9:22 am

  Marku, co do słońca było niedawno uderzenie w magnetosferę ziemską z piątego na szóstego sierpnia 2011
  05.08.2011 http://www.youtube.com/watch?v=He95p-cEuxU
  06.08.2011 http://www.youtube.com/watch?v=MkPohbL-OrM
  jakie było następstwo, wykres dobił do maksymalnej skali na http://www.n3kl.org/sun/noaa.html, pierwszy raz w życiu wdziałem w nocy tyle gwiazd nawet światła miasta ich nie przytłumiły, w dzień było prawie 50 stopni ciepła na słońcu upał niesamowity, następnego dnia 7. 08 mafia zaczęła poważne opryski jakich nigdy wcześniej nie widziałem, posiatkowali tak niebo że chmury w oczach się rozpuszczały, zacząłem chorować kaszel i ból w płucach

  • monitorpolski 18 sierpnia 2011 o 11:14 am

   Wydaje mi się, że mimo wszystko magnetosfera nas dobrze chroni. Może są jakieś lokalne przecieki, ale przecież żyjemy. Boję się jednego – że elity wykorzystają taki rozbłysk do spowodowania jakiejś katastrofy i zrzucą winę na „zniszczoną przez człowieka” jonosferę. Albo powiedzą „widzicie jakie są skutki globalnego ocieplenia”.
   „Każdy kryzys musi być odpowiednio wykorzystany” – tak twierdzi czołowy izraelski agent w USA, Rahm Emanuel. Zresztą pupilek Polonii w Chicago….

   • Zbyszek 18 sierpnia 2011 o 11:58 am

    To nieprawda !
    Chicago popiera Obame i liczy na to,ze to on wlasnie uratuje Ameryke przed……
    Ale sie chlopu dostalo urzedowanie ale Emanuel musial odejsc.

    • OlO 18 sierpnia 2011 o 12:04 pm

     Tak, Obama uratuje Amerykę ale z pomocą szatana
     Obama – Yes We Can = Thank You Satan http://www.youtube.com/watch?v=jqALdkTArqs
     are you sure?

   • Leon 18 sierpnia 2011 o 9:32 pm

    z piatku na sobote szlag ich trafi !

 5. iHe 18 sierpnia 2011 o 10:08 am

  Monitor nie poddawaj się ,ja i tak cie podziwiam,że w takim zalewie złych wiadomości nie zwariowałeś.Pieniądze przecież powoli się kończą,nowa waluta nadchodzi dla jednych miłość i współpraca dla 2gich ćip .Ziemia zaczyna nas zaskakiwać..Każdy coś dostanie, największe skarby i tak nie są w lolarach czy złociszach..

  Nie mam akkonta, bo już bym coś posłał.Jadę na dużym odcięciu od systemu więc też mi się nie przelewa,poza tym ciężko znaleźć motywacje do zbierania papierków kiedy widać ,że podział już nastąpił,teraz tylko czekamy na ostatni akt pełen napięcia i niespodzianek .
  Tak na prawdę ciągle wiemy,że nic nie wiemy..:(Chociaż swoje wiemy..)

  • monitorpolski 18 sierpnia 2011 o 11:07 am

   Mam pracę na szczęście. Agentura mocna pracowała by mi ją odebrać, ale na szczęście ich człowiek odszedł. Na razie mam więc za co żyć.

   • Zbyszek 18 sierpnia 2011 o 12:01 pm

    Nie martw sie ,agenci sami sie wykoncza !
    Chlebem cie tez poczestujemy ,nawet tym w plynie .
    Jeszcze sie taki nie narodzil co by wszystkim Polakom zaszkodzil !

  • wojox 18 sierpnia 2011 o 12:19 pm

   Wielu nie ma kasy, sorry za poprzedni komentaż bo wrzuciłem wszystkich do sknerskiego worka..

 6. mariusz-uk 18 sierpnia 2011 o 10:10 am

  zauwazyliscie cos ciekawego? Te wszystkie wybuchy sloneczne zawsze ale to zawsze leca w strone ziemi! Nie moga choc raz poleciec w inna strone?Czy to nie dziwne? pozdrawiam

  • luna 18 sierpnia 2011 o 10:18 am

   Nie zawsze, większość olbrzymich flar na szczęście ominęło ziemię. Do tej pory mieliśmy szczęście, ale nie ma co liczyć, że tak będzie zawsze. W końcu i ziemi się oberwie….

  • Fifi 18 sierpnia 2011 o 7:51 pm

   Dla ścisłości to baaaaaardzo wiele a wzasadzie ogromna większośćrozbłysków słonecznych jest skierowana „w inną strone”:)

 7. luna 18 sierpnia 2011 o 10:14 am

  Zwiększenie aktywności słonecznej oraz zagrożenie, jakie koronalnych wyrzutów masy (CME) stanowią dla Ziemi skłoniło NASA do zwołania konferencji prasowej w budynku siedzibą w Waszyngtonie w czwartek po południu. ( tekst z tłumacza )

  http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=pl&u=http://www.myweathertech.com/2011/08/17/solar-flare-activity-prompting-nasa-to-convene-a-news-briefing-thursday-in-washington/&usg=ALkJrhjAkYh3lu3KInLW0RVNvlEabLKMIA

 8. iHe 18 sierpnia 2011 o 10:29 am

  Onet wkracza na nasze tereny:
  http://strefatajemnic.onet.pl/apokalipsa/swiat-po-wybuchu,2,4816373,artykul.html
  Kolorowa wizja świata bez ameryki..
  Co by nie powiedzieć dość ciekawy scenariusz ,gdyby nie fakt ,że to co cenniejsze Usrael już pokitrał po DUMBach ,pozostawiając śmieci i zgliszcza na powierzchni..
  A prawie cała nagrabiona kasa poszła w komplex militarny..
  I kto tu jest najlepiej przygotowany na kataklizm?
  Ktoś kto o nim wiedział najwcześniej,czy ktoś kto się dowiedział o nim od niego i zaczął mu produkować komponenty za kase i technologie(oczywiście nie najnowsze)
  Najprawdopodobniej na wzór nazistów mają już 2gie równoległe społeczeństwo do powierzchniowców..Co więcej pewnie przyjmują emigrantów z powierzchni pod pewnymi warunkami.Tym razem to pewnie jest złota loteria wizowo/ćipowo/judaszowa.
  Rosjanie i Chińczycy nie są ciemię bici pewnie swoje niespodzianki mają.

  • monitorpolski 18 sierpnia 2011 o 11:16 am

   Poruszyłeś ważny temat. Tak jest – oni chcą wykorzystać naturalne kataklizmy do likwidacji gojów. Chorzy ludzie.

   • peryskop 18 sierpnia 2011 o 11:40 am

    Rosjanie właśne pokazali nowego myśliwca zbudowanego z Hindusami: http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-14568093

    A warto wiedzieć że oprócz satelitów Ziemi Indie umieściły też swoją własną sondę wokół Księżyca

    Trzeba ostrożnie traktować informacje z NASA, bo to jest źródło również dezinformacji.

    Marku, czy migotanie animacji to nie jest podpropogwy ogłupiacz, o któych wspomniałeś wczoraj?

    @Fakir – czekamy na zapowiadany njus od AntyMaterialnego.

    • monitorpolski 18 sierpnia 2011 o 7:19 pm

     To się fachowo nazywa GIF.

     • logged 18 sierpnia 2011 o 9:38 pm

      animowane giffy czy inne flashowe bannery,ktore reklamuja najwieksze koncerny i dobrze znane marki nie maja RZADNYCH podprogowych informacji. Mozecie myslec inaczej…sprawe znam od srodka od poczatku do konca, na wylot etc. Moge wszystko obiasnic jak to powstaje i jak sie to „produkuje’, czego sie uzywa, jak i jest porces etc.
      Pozdrawiam

   • wojox 18 sierpnia 2011 o 12:24 pm

    Ciągle myślą kategorią ludzką, nie biorą w ogóle faktu istnienia Boga i jego rychłej interwencji..
    Kto zna Biblię choć pobieżnie, wie że im to nie wyjdzie…

   • rob 19 sierpnia 2011 o 4:15 am

    pokażę Ci jednego chorego
    Potęga Izraela: http://www.youtube.com/watch?v=vDdWZn-JY8Q&NR=1
    2:


    3:

    Uwaga żałosne !

    • monitorpolski 19 sierpnia 2011 o 8:12 am

     Zastanawiam się czy to nie jest prowokacja. Jedno jest pewne – to jest chory człowiek.

     • rob 19 sierpnia 2011 o 10:17 pm

      zgadza sie,, ostro trochę i też tak pomyślałem, jeden z kolegów polubił ten profil na faceboku to sobie zerknąłem „Opierdalam bagietę w Charlotte i rzucam okruchy biedakom z Planu B”

  • Leon 18 sierpnia 2011 o 9:35 pm

   Izrael przestanie istniec na obecnym obszarze ,juz sie zaczelo !

 9. noni 18 sierpnia 2011 o 10:33 am

  Ludzie nie chcą dać głodnemu żebrakowi na chleb albo go nawet kupić z ciepłą herbatką i mu dać coś zjeść tylko udają że niewidzą takich ludzi a TY monitor chcesz żeby te same bydlaki ci kase wpłacali skoro większość polski to totalna znieczulica

  • monitorpolski 18 sierpnia 2011 o 11:05 am

   Nawet nie muszą wpłacać. Mało komu się chciało kliknąć w reklamy jak były na blogu!

   • peryskop 18 sierpnia 2011 o 11:42 am

    „Mało komu się chciało kliknąć w reklamy jak były na blogu!”

    Może mało kto wiedzial że trzeba klikać?

    • monitorpolski 18 sierpnia 2011 o 6:54 pm

     peryskop, wg. reguł nie wolno mi było o tym pisać. Ale jeśli są reklamy to jest logiczne, że ten kto zamieszcza ma coś za klikanie. Jak widzisz fajną stronę i reklamy to klikaj – w ten sposób wspierasz dobrych ludzi.

  • ktos 18 sierpnia 2011 o 12:23 pm

   A Ty kim jestes?

   • peryskop 18 sierpnia 2011 o 1:56 pm

    Sobą.
    A ty?

 10. felicyta 18 sierpnia 2011 o 11:54 am

  http://innemedium.pl/wiadomosc/dziwne-zwierze-mieszaniec-albo-nowy-gatunek-tylko-czego

  Zyjaca na wolnosci hybryda.

 11. OlO 18 sierpnia 2011 o 12:00 pm

  przypominam że giełda znowu leci na twarz

  • wojox 18 sierpnia 2011 o 12:28 pm

   Giełda na dół , a mi obiecano akcje JSW S.A. Ludzie są podjarani bo masę kasy dostaną i nie wiedzą po co jest prywatyzacja. Najpierw dadzą akcje, później ktoś od Pani Merkel wykupi 51 % i zaczną prawdziwą górniczą robotę w Polsce albo zamkna w tryb czuwania kopalnie na późniejszy czas, bo niemiecka gospodarka może potrzebować więcej węgla…
   S.A ten skrót to jawne złodziejstwo…

   • OlO 18 sierpnia 2011 o 12:51 pm

    spółka akcyjna CO TWOJE TO MOJE, ALE MEGO NIE RUSZAJ! 😐

   • monitorpolski 18 sierpnia 2011 o 6:57 pm

    Giełda to bandycki biznes, podobnie jak banki. To wszystko powinno być zlikwidowane, a ci spekulanci pousadzani w pierdlach. Już oficjalnie się chwalą, że mają oprogramowanie, które za nich gra na giełdach i ustawiają to sobie wg. potrzeb, tzn. aby mieć jak największy zysk. Do niedawna jeszcze udawano, że to jest „wolny rynek”, teraz jednak jest ostateczna rozgrywka – chodzi o wybicie proli, dlatego nie mają już żadnych hamulców. Czas byśmy sobie zdali sprawę, że mamy do czynienia z ludobójcami, a III wojna światowa toczy się wokół nas już od jakiegoś czasu.

   • Leon 18 sierpnia 2011 o 9:36 pm

    To nie gielda,to cyrk dla naiwnych !
    Sa jeszcze tacy co graja i wierza gieldom .
    Rodzina ratujcie ich !!!

 12. Mariusz 18 sierpnia 2011 o 12:02 pm

  Sześć osób zostało zabitych, a co najmniej pięć rannych, podczas dwóch ataków na izraelskie autobusy pasażerskie przy granicy z Egiptem – poinformowało radio izraelskie. Według wcześniejszych informacji grupa napastników ostrzelała autobus.
  Jeden z autobusów został zaatakowany przez kilku uzbrojonych mężczyzn ok. 30 km na północ od miasta Ejlat, izraelskiego kurortu nad Morzem Czerwonym.
  – To był atak terrorystyczny – powiedział reporter radia.
  Doszło do strzelaniny między policją a uzbrojonymi napastnikami.
  http://konflikty.wp.pl/title,Ataki-na-izraelskie-autobusy-6-ofiar-smiertelnych,wid,13697305,wiadomosc.html

  • Leon 18 sierpnia 2011 o 9:37 pm

   To dopiero poczatek,zobaczysz jutro co sie zacznie dziac !

   • peryskop 18 sierpnia 2011 o 11:07 pm

    Jak pamiętacie scena podczas koncertu w Indianie zawaliła się od porywistego wiatru.

    Dziś mamy podobną tragedię w Belgii – co najmniej dwie ofiary śmiertelne
    http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-14582448

    Czy to nie zaczyna się zbyt często powtarzać?

 13. greg 18 sierpnia 2011 o 12:07 pm

  @monitorpolski: na blogu masz spory ruch wiec czy nie myslales aby sie podpiac pod ktorys z domow mediowych albo sprobowac chociaz np. adtaily (to taki polski system podobny w koncepcji do adsense) ?

  • monitorpolski 18 sierpnia 2011 o 12:54 pm

   Widać, że jesteś nowy. Usunięto mi adsense bez słowa.

   • greg 18 sierpnia 2011 o 1:53 pm

    a bo z adsense tak bywa, ze czasem ludziom usuwaja bez powodu. Przewaznie idzie to z automatu i ogolnie w google to nie ma z kim pogadac – tam wiekszosc automatow odpowiada na maile. Z reszta w sieci jest pelno info o blokowanych z nienacka kontach adsense. Mozesz sprobowac zadzwonic do jakiegos domu mediowego (najwieksze to: idmnet.pl, arbomedia: activeadvertising.pl) i spytac o wspolprace. Podstawowe pytanie u nich to jaki jest miesieczny ruch na stronie: ile odslon i ile unikalnych uzytkownikow. Oni generalnie wyswietlaja takie same banery jak na portalu typu onet. Jak z nimi sie nie uda to mozesz sprobowac tego adtaily ale to beda mniejsze wplywy niz z adsense.

    • monitorpolski 18 sierpnia 2011 o 6:59 pm

     Ciekawe, że to się stało po bardzo krytycznym dla Illuminati artykule… Przeczytało go kilkadziesiąt tysięcy ludzi w 2 dni, do dzisiaj może nawet kilkaset tysięcy.

     • greg 18 sierpnia 2011 o 7:41 pm

      Pierwsza kwestia to czy miales konto bezposrednio w google (wordpress.com na to nie pozwala) czy przez posrednictwo wordpress.com (wtedy dzielicie sie 50/50 wyczytalem).
      Druga kwestia to jesli nastapilo to po artykule majacym duzy ruch to moze wystapila jakas anomalia w klikach choc ogolnie nie powinno miec to znaczenia. Z tym adsense ludzie czesto maja problem i zachodza w glowe dlaczego zablokowali konto (i to dotyczy roznorodnej tematyki). Hmm moze byc tez tak:
      – zlosliwi ludzie mogli zglaszac naruszenia regulaminu adsense (ale wtedy powinien sprawdzic to jakis pracownik google zanim zablokuje konto). Tyle, ze podejrzewam, ze zadnego naruszenia nie bylo
      – moze adsense ma filtr na jakies slowa w artykule ktory sie pojawil (ale tez nie sadze bo nawet jesli takie by istnialy to raczej tylko na angielski jezyk)

      Tak wiec zagadka jakich wiele z tym adsense…

 14. Kuba 18 sierpnia 2011 o 12:23 pm

  Zlot przebilo 1800 dolcow za uncje ;]
  http://www.goldprice.org/gold-price.html

  • wojox 18 sierpnia 2011 o 12:30 pm

   Jezus wspomniał że bogaczowi będzie trudno wejść do Królestwa Bożego. Żadne złoto ich nie wykupi….

   • Kuba 18 sierpnia 2011 o 2:36 pm

    jezus wspominal takze o lewatywach… i co z tego ? co ma jezus do ceny zlota, czy srebra ?

    • Wojox 18 sierpnia 2011 o 6:01 pm

     to ma do wszystkiego że wszyscy teraz uciekają w złoto, jakby ten metal miał ich uchronic przed klapą świata…Kuba nie myśli jak widac, tylko ma alergię na postacie biblijne…

     • monitorpolski 18 sierpnia 2011 o 7:02 pm

      Wojox, zgadzam się z tobą. O życiu doczesnym wszak też trzeba myśleć bo co z walki o dusze jeśli nie masz co zjeść. Ale złota też się nie zje, coś mi się zdaje, że jest to jakaś pułapka. Jeśli miałbym większe sumy pieniędzy to inwestowałbym w bunkier z żywnością i zaufanych ludzi na trudne czasu, które są przed nami.

      • kuba 18 sierpnia 2011 o 8:29 pm

       Mysle, ze nie wszyscy uciekaja w zloto i przed niczym nie chroni. Mysle wydajniej niz Ci sie wydaje my love ;]
       A ze mam alergie na postacie biblijne… hmmm… przykro mi bardzo. Pan jezus mnie nie bawi nawet w 1%. jak kogos kreci pan jezus to super, kazdy jest wolnym czlowiekiem w wolnym kraju ;]

  • Leon 18 sierpnia 2011 o 9:38 pm

   Zlotem sie nie nazresz ,patrz gdzie i po ile jest maka !

 15. StopNWO 18 sierpnia 2011 o 1:55 pm

  Kolejny „ekspert” w tvn24 …
  Mówił że GMO w żadnym przypadku nie jest szkodliwe i że na palcach jednej ręki może policzyć przypadki w których komuś zaszkodziło .

  • monitorpolski 18 sierpnia 2011 o 7:05 pm

   Czy ten ekspert liczył siebie? Bo GMO ewidentnie obniżyło mu IQ do poniżej 90-ciu.

 16. ksant 18 sierpnia 2011 o 2:28 pm

  Eliminacja fanatyzmu religijnego przy pomocy wirusów i szczepień

  Film ten wydostał sie nieoficjalną drogą z Pentagonu (spotkanie urzędników Departamentu Obrony Narodowej).
  Omawiany jest pomysł stworzenia i wypuszczenia drogą powietrzną, lub z wykorzystaniem szczepień, wirusa zmieniajacego strukturę DNA ludzi, a dokładsnie – usuwajacego gen odpowiedzialny za przeżywanie doznań religijnych, pragnienia i mocne przekonania (VMAT2).

 17. Malgorzata z NJ 18 sierpnia 2011 o 2:28 pm

  Prosze, oto sprawozdanie i relacja z protestu przeciwko wizycie Papieza Benedykta XVI
  w Hiszpani prezenter Micheal Voris dziennikarz , Dr. Teologii= nasz Amerkanski Ksiadz Natanek
  rozmawia z przybyla mlodzieza na temat wyzwania jaka obecna mlodziez jest wystawiona .
  bardzo przepraszam ale nie przetlumaczylam obiecuje ze to zrobie w najblizszym czasie
  Pozdrawiam
  Korespondent TV Chrzescijanskich
  Malgorzata z NJ
  No bull in Madrid nr 1 http://www.youtube.com/watch?v=QSLrW-q-P3E

  • monitorpolski 18 sierpnia 2011 o 7:12 pm

   Ksiądz Piotr Natanek broni Papieża Benedykta XVI z całej siły!

   • Leon 18 sierpnia 2011 o 9:40 pm

    Juz mu szykuja ekskomunike,lada dzien to sie stanie a wtedy…… ratuj sie kto moze Komorowski wkracza do akcji !

 18. Kuba 18 sierpnia 2011 o 2:51 pm

  http://innemedium.pl/wideo/grudzien-2012-klamstwo-kataklizm-nastapi-juz-we-wrzesniu-2011

  bardzo ciekawe ;]
  Wg pana Retrova, mamy malo czasu ;]

  • monitorpolski 18 sierpnia 2011 o 7:11 pm

   Wysłuchałem wczoraj Retrova z uwagą. Wyraźnie motywuje się Księgą Objawień (Book of Revelations) i ma wiele celnych spostrzeżeń. Ale poszedł za daleko w interpretacjach – z czego wychodzą poważne błędy, przewidział np. wielkie trzęsienie ziemi na 17 sierpnia, było tylko 6,2… Podobnie, przewiduje, że wielkie kontynenty nagle „znikną”, nie podając w jaki sposób znikną. Wody w oceanach nie wystarczy by całą Ziemię naraz zalać.
   Sądzę, że Retrov jest kolejną ofiarą dezinformacji jaką sieją Rotszyldzi, którzy wykorzystują przepowiednie biblijne do ostatecznego celu – likwidacji większości ludności świata.
   To nie jest moja interpretacja, tego typu teza jest coraz częściej stawiana, są na to nawet dowody. Wykorzystywanie naturalnych katastrof do niecnych celów? Cóż w tym dziwnego? Wiedza oznacza władzę.

   • Kuba 18 sierpnia 2011 o 9:33 pm

    masz racje, tak czy siak, warto posluchac takich „magikow”. Sito na bullshit trzeba miec wlaczone 24/7. Czasami na sicie zostaja ciekawe puzzle do ukladanki :]
    Co do Retrova, czy ktos ma jakies info od jak dawna istnieje ? Co robil wczesniej, itp ?
    Z tego co wyczytalem na jego stronie, to bawi sie tarotem, organizuje wycieczki po Nilu i okolicy i sprzedaje DVD za 30 dolcow, etc.
    Hmmm… ?

   • peryskop 18 sierpnia 2011 o 11:16 pm

    „Wykorzystywanie naturalnych katastrof do niecnych celów?”

    Także pseudo-naturalnych tzn. wyzwalanych z użyciem wiedzy i techniki.
    Wtedy mniej świadomi są przekonani, że to przez ocieplenie, Nibiru, ulewy albo inne klęski żywiołowe.

 19. Ditka 18 sierpnia 2011 o 3:09 pm

  Nergal uniewinniony
  http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-nergal-uniewinniony-nie-obrazil-uczuc-religijnych,nId,354996
  gdyby podarł talmud dostałby zapewne dożywocie

  • pl21 18 sierpnia 2011 o 3:38 pm

   Zdecydowanie – i to bez przedterminowego zwolnienia.

   Pokazał swój szacunek do Biblii – ile jest dla nie go warta.
   Oby się opamiętał i przeprosił w sercu jak i duszy.

   • Ditka 18 sierpnia 2011 o 3:58 pm

    „Czy Rosją rządzą Żydy?” http://www.youtube.com/watch?v=F1OFY8Zypdc

  • Leon 19 sierpnia 2011 o 12:38 am

   Cos ty,dozywocie ?
   Smierc przez powieszenie !

 20. noni 18 sierpnia 2011 o 3:17 pm

  Nergal został uniewinniony bo podarł biblie w prywatnym lokalu na koncercie zamkniętym tylko dla tych którzy przyszli na taki a nie inny koncert i oczekiwali takich a nie innych zachowań i muzyki.
  To że ktoś nagrał to i dał na neta to już inna kwestia ale nie zrobił tego jakby do końca oficjalnie bo właśnie zrobił to dla fanów w zamkniętym klubie dlatego taka decyzja sądu.

  • Aśka 18 sierpnia 2011 o 5:18 pm

   opisała to m.in. niezależna http://niezalezna.pl/14789-podarcie-biblii-dla-sadu-%E2%80%9Emedialne-show%E2%80%9D
   2011-08-18 11:38
   A oto co ciekawsze cytaty:
   Podarcie Biblii to dla sądu „medialne show”

   Sąd orzekł, że lider zespołu Behemoth nie znieważył niczyich uczuć religijnych drąc na koncercie Biblię i nazywając ją „kłamliwą księgą”.

   sąd orzekł, że nie będzie określał granic dla „działań artystycznych”

   Biblia została podarta na zamkniętej, biletowanej imprezie, na której nie powinno być osób postronnych.
   ____
   Czyżby sąd tolerował tajne stowarzyszenia? Co to znaczy osoby postronne na ogólnodostępnym koncercie, bo za taki ten, jak i inne uważam. Wystarczy kupić bilet przecież i już jest dostępny. Nie trzeba się przecież wykazywać przynależnością do sekty.

  • Ditka 18 sierpnia 2011 o 5:52 pm

   podaj mi jakiś możliwy przekaz to uwierzę

   • Ditka 18 sierpnia 2011 o 6:04 pm

    A z resztą pewne teksty już poszły w sieć więc spadaj

 21. StopNWO 18 sierpnia 2011 o 3:24 pm

  Dzisiaj kolejny „ekspert” wypowiadał się na temat GMO …
  Tym razem w tvn24.
  Mówił, że GMO w żadnym przypadku nie jest szkodliwe, a przypadków w którym komuś zaszkodziło może policzyć na palcach jednej ręki .
  Ręce opadają

 22. Wack 18 sierpnia 2011 o 3:52 pm

  Dobry Dokument ! Doktryna Szoku

  http://poznajprawde.xtreemhost.com/aktualnosci/131-doktryna-szoku.html

 23. Wojsat 18 sierpnia 2011 o 4:41 pm

  troch poszło proszę sprawdzić,Pozdrawiam Wojsat

  • sebecx 18 sierpnia 2011 o 9:53 pm

   … i ja 1,5 grosza puściłem

 24. kacper 18 sierpnia 2011 o 4:42 pm

  Domagam się zawetowania ustawy o GMO

  Jeśli wygramy wybory, zakaz GMO wprowadzimy niezwłocznie.

  GMO, czyli genetycznie modyfikacje jako metoda upraw roślin i hodowli zwierząt, słusznie budzi sprzeciw większości opinii społecznej w Polsce, podobnie jak i w całej Europie. Ta wciąż nie w pełni zbadana i wielce ryzykowna technologia niesie zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt, dla środowiska człowieka, a także dla gospodarki. W warunkach polskich uprawy GMO szczególnie zagrażają tradycyjnym gospodarstwo rodzinnym, a zwłaszcza gospodarstwom ekologicznym. Ekspansja upraw GMO to zniweczenie szans Polski jako kraju produkującego zdrową żywność, to całkowite uzależnienie rolników od żądnych zysku wielkich koncernów biotechnologicznych.

  Mój rząd, rząd Prawa i Sprawiedliwości, był jednoznacznie przeciwny ekspansji GMO, nie tylko w słowach, ale przede wszystkim w czynach. Rząd Prawa i Sprawiedliwości przeprowadził dwie ważne ustawy – o nasiennictwie i o paszach, w których ustanowione zostały zakazy obrotu nasionami GMO (czyli faktyczny zakaz ich uprawy) oraz zakaz importu pasz GMO. …

  Wyrażam wdzięczność i szacunek dla tysięcy Polaków, działaczy organizacji społecznych i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy aktywnie protestują przeciw tej złej ustawie i domagają się od Prezydenta RP odmowy jej podpisania. W pełni solidaryzuje się z tymi protestami i mam nadzieję, że okażą się one skuteczne.

  Jednocześnie składam publiczne przyrzeczenie i zobowiązanie: jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra najbliższe wybory i stworzy większość parlamentarną, całkowity zakaz upraw roślin GMO w Polsce wprowadzimy niezwłocznie!

  Wprowadzimy taki zakaz, bo bezpieczeństwo Polski i Polaków, bezpieczeństwo przyszłych pokoleń, jest dla nas najważniejsze.

  Jarosław Kaczyński

  salon 24

 25. OlO 18 sierpnia 2011 o 5:34 pm

  Po tygodniach milczenia powraca temat Fukushimy. Jak informują pracownicy elektrowni, powstają pęknięcia w ziemi pod fundamentami, na których stoją uszkodzone reaktory. Rozpadliny te zostają wypełnione radioaktywną parą, wyciekającą radioaktywną wodą i wreszcie – wysoce radioaktywnymi pozostałościami po stopionych rdzeniach. Oznacza to, że skażenie radioaktywne jest już rozprowadzane daleko poza terenem elektrowni – poprzez wody gruntowe i emisję pary ze szczelin do atmosfery.
  Russia Today: http://www.youtube.com/watch?v=fimRJocH_90
  http://www.schodamidonieba.pl/

  • Kurohige 18 sierpnia 2011 o 7:42 pm

   Apropos Fukushimy… http://www.youtube.com/watch?v=SzIx4z5fNHg

   • iHe 18 sierpnia 2011 o 10:44 pm

    Straszny z profesora lobbysta atomowy,najlepszy był niedorozwój z pytającycych z publiki ,co najbardziej się martwił tymi dwoma elektrowniami w Iranie i Korei pn.Na szczęście pocieszali się ,że amerykanie na pewno dadzą sobie z tym rade.

    Na filmiku nie padło ani jedno niewygodne pytanie co znamienne ,no może jedno: problemy z odpadami Niemców w jakiejś kopalni soli o których profesor nic nie słyszał.
    Stwierdził tez ,że nie ma problemów z energetyką jądrową bo nic się o tym nie słyszy w mediach etc..

    Większość wykładu to twierdzenie jaka to katastrofa była w Czarnobylu i jak to nijak się ma do awarii w Fuckushimie.

    A tutaj coś zdaniem nie lobbysty:

    W 14 marca wyemitowany w BBC, Busby został przeprowadzony wraz z Fells Ian i charakteryzuje wypadku jako „dokładnie taki sam scenariusz” w Czarnobylu . Przyznając, że zamknięcia struktury Fukushima Dai-ichi był bardzo zaawansowane niż w Czarnobylu, twierdził, że nie może być „eksplozji atomowej”, a nie (zgodnie ze sprawozdaniem) eksplozji wodoru, jeśli elementy paliwowe nie przetopione i gromadzone są na dnie statku. On również twierdził, że krótki skok poziomu promieniowania w reaktorze na północ od Fukushima Dai-ichi wskazane „do 100 kilometrów, mamy coraz stężenie plutonu, cez i jod” (sic – prawdopodobnie jego radionuklidów) zwolniony z Fukushima Dai- ichi, dzięki czemu uwalnia porównywalne w swojej opinii do Czarnobyla, w kategoriach ludzkiego wpływu na zdrowie.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Christopher_Busby

    Chris Busby (profesor szkoły nauk biomedycznych Uniwersytetu w Ulsterze i sekretarz naukowy Europejskiego Komitetu ds Zagrożenia Radiacyjnego): „Odnotowaliśmy bardzo, bardzo wysoki poziom skażenia odnotowany daleko na południe, aż do samego Tokio. Na przykład jedna z próbek pobranych w Tokio wykazała koncentrację radioaktywności wyższą niż poziomy odnotowane w strefie zamkniętej Czarnobyla. Sprawa jest bardzo poważna.”

    Sorry ,że tak obszernie:
    http://exignorant.wordpress.com/2011/04/14/fukushima-informacje-aktualizowane-14-04/

    Gniew opinii publicznej „eksploduje” – Japończycy dowiadują się więcej na temat kampanii rządu bagatelizującej rozprzestrzenienie radiacji z Fukushimy oraz zagrożenie zdrowia publicznego..”

    „Codzienne oburzenie: Japonia naraziła na niebezpieczeństwo ewakuowanych ludzi ukrywając dane o radiacji,” San Francisco Examiner, 9 sierpnia 2011:

    (…) Po upływie dwóch miesięcy od ewakuacji rezydenci Namie dowiedzieli się, że rządowy system komputerowy pokazał, iż przemieszczali się bezpośrednio w kierunku najbardziej radioaktywnej lokalizacji. (…)

    Skandal z Namie to zaledwie ostatni zdemaskowany fakt świadomej strategii Japońskiego rządu zmierzającej do ukrycia rzeczywistej skali katastrofy. (…)

    Gniew opinii publicznej eksploduje – Japończycy dowiadują się więcej na temat kampanii rządu bagatelizującej rozprzestrzenienie radiacji z Fukushimy oraz zagrożenie zdrowia publicznego.

    ABC: Agencja atomowa Japonii ukrywa wyniki pomiarów radiacji u dzieci

    „Japońska agencja atomowa ukrywa wyniki pomiaru radiacji,” ABC Australia, 11 sierpnia 2011:

    Japońska agencja nadzoru nuklearnego zabroniła opinii publicznej dostępu do wyników badań tarczycy ponad 1000 dzieci z Fukushimy, które miały kontakt z promieniowaniem radioaktywnym.

    Krytycy oskarżają japońską Komisję Bezpieczeństwa Nuklearnego o blokowanie dostępu opinii publicznej do dokładnych informacji na temat kryzysu (…) w obawie przed negatywną reakcją na faktyczny stopień kontaktu dzieci z promieniowaniem ze zniszczonej elektrowni Fukushima.

    Specjalny materiał NHK: Japońscy badacze odkrywają promieniowanie wyższe od najbardziej skażonej strefy Czarnobyla nazywanej Czerwonym Lasem (materiał wideo)

    166.000.000 Bq/m² radioaktywnego jodu, cez na poziomie 21.200.000 Bq/m² wykryty przez badaczy 4 km od elektrowni Fukushima (materiał wideo)

    http://demotywatory.pl/2543750/Panie-profesorze-moze-Stoperan
    http://alexirin.wordpress.com/2011/05/21/lobby-atomowe/
    http://demotywatory.pl/3231201/Fukushima

    ps.Polski Sejm uchwalił napisane pod dyktando atomowych lobbystów nowe prawo atomowe.
    Atomowych lobbystów 13 maja (nota bene był to piątek trzynastego) poparli posłowie WSZYSTKICH partii politycznych wchodzących w skład Sejmu oraz WSZYSCY kandydaci niezależni. Zarówno tzw. „opozycja” (PiS), która znów głosowała identycznie jak PO, znajdująca się w koalicji rządowej partia PSL, jak i SLD, która poparła atomowe prawo mimo, że domagała się referendum.

    Jeszcze z exignoranta:
    Źródło rządowe: „Słyszałem o wydobywającej się parze i jestem zaniepokojony”

    „Pracownik elektrowni atomowej Fukushima I: Jest wiele lokalizacji, gdzie koncentracja przekracza 10 siwertów na godzinę,” EX-SKF, 17 sierpnia 2011:

    Z blogu niezależnego dziennikarza Kota Kinoshity:

    Ten sam pracownik poinformował swój kontakt, że 6 lokalizacji przekracza 10 siwertów na godzinę – przeczy to doniesieniom TEPCO.

    • monitorpolski 18 sierpnia 2011 o 11:42 pm

     Jest tylko jeden na to komentarz – wszyscy uczestniczą świadomie lub nieświadomie (co ich nie czyni niewinnymi) w LUDOBÓJSTWIE. Depopulacja to ludobójstwo, to eksterminacja ludzkości. Nauczmy się nazywać rzeczy po imieniu. Przez GMO PO i PSL to partie LUDOBÓJCÓW. Jeśli wszystkie partie akceptują narzucone przez lobby atomowe „prawo” to czyni to ich wszystkich potencjalnymi LUDOBÓJCAMI. Tu jednak może chodzić o coś innego – firmy budujące elektrownie będą się wynosić z Japonii i USA z uwagi na zakładane im sprawy cywilne i karne za szkody. Dlatego szukają frajerskich krajów, żeby się w nich usadowić. Polska jest jednym z głównych kandydatów z uwagi na bandycki syjonistyczny Sejm i Rząd.

     • Zbyszek 19 sierpnia 2011 o 5:44 am

      Masz racje !
      Zydowskie biznesy pchaja sie wszedzie i uciekaja z tamtad gdzie juz sie napasli,rozpoznano ich i grozi im czapa .

 26. ziarnko prawdy 18 sierpnia 2011 o 5:55 pm

  Domagam sie zawetowania ustawy o GMO !!!
  Mocny wpis prezesa PIS Jaroslawa Kaczynskiego.
  http://jaroslawkaczynski.salon24.pl/334256,domagam-sie-zawetowania-ustawy-o-gmo

 27. OlO 18 sierpnia 2011 o 6:03 pm

  Rynki wciąż nerwowe
  http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,Rynki-wciaz-nerwowe,wid,13696639,wiadomosc.html?ticaid=1cdda&_ticrsn=3

  proponuję już tworzyć projekt nowej gospodarki dóbr materialnych można wzorować się
  systemie NESARA
  jak to nie ruszy, mamy taki chaos że nie będzie co jeść i chaos w skupiskach ludzkich
  NESARA już działał ale Bush z elitą wyburzyli budynki w Nowym Jorku i zaczęli swój armagedon na świecie
  Marku napisz coś o dokumencie bo to jest jedna z alternatyw na chorą gospodarkę na świecie no, ale można napisać o innej alternatywie chyba że wolicie czekać na NWO i wszystko co z tym związane. Wasza wola.

 28. versus 18 sierpnia 2011 o 6:06 pm

  Zaraz, ta sama informacja, animacja i linki pojawily sie juz ok 2 sierpnia, a dotyczyly owszem piatku ale dwa tygodnie temu! Przeterminowane dane.
  Pojawia sie pytanie, czy inne wiadomosci sa podobnie „aktualne”?

  • sebecx 18 sierpnia 2011 o 10:02 pm

   …bo wyrzuty występują widocznie przed łikendem 🙂 … a na datę spoglądałeś… masz na myśli aktualność informacji z NASA rozumiem..

 29. versus 18 sierpnia 2011 o 6:07 pm

  Tutaj link:
  http://urbas.blog.onet.pl/Wystrzal-plazmy-w-kierunku-Zie,2,ID432581028,n

  to mialo byc 5 sierpnia!

 30. Konarski 18 sierpnia 2011 o 6:40 pm

  Roje owadów w Iowa
  http://news.yahoo.com/blogs/lookout/behold-bugnado-203649838.html

 31. pola 18 sierpnia 2011 o 7:38 pm

  Dzisiaj w Baltimore rozpoczyna się konferencja z udziałem naukowców z kilku znanych ośrodków uniwersyteckich w USA, będą debatować nad tym, jak doprowadzić do legalizacji pedofilii. Uczeni będą zastanawiać się, w jaki sposób przekonać Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologiczne do skreślenia pedofilii z listy zaburzeń psychicznych, podobnie jak to zrobiono w przypadku homoseksualizmu. http://www.bibula.com/?p=42215

 32. iHe 18 sierpnia 2011 o 7:44 pm

  STFU David Cameron!
  http://www.miejski.pl/slowo-STFU
  http://bankowaokupacja.blogspot.com/2011/08/stfu-david-cameron.html
  Filmik krzepiący.Szkoda ,że każdy kraj ma już takiego cudaka w demo kreacji.
  No może Islandia nie ma..Nie wiem jak z Węgrami bo coś ostatnio kozaczą.

  • Rodriguez7 18 sierpnia 2011 o 7:59 pm

   Pokochałem tego Keisera ❤

   • FAKIR 18 sierpnia 2011 o 10:10 pm

    Doprawdy?

    a może kochasz to coś za jego plecami?

    • Rodriguez7 18 sierpnia 2011 o 11:58 pm

     Co tym razem? All seeing eye?…

 33. Konarski 18 sierpnia 2011 o 8:02 pm

  Ciekawy artykuł o komecie Elenin
  http://czasprzebudzenia.wordpress.com/czy-kometa-elenin-zmieni-oblicze-naszego-swiata/

  • monitorpolski 18 sierpnia 2011 o 8:11 pm

   Czytałem go niedawno i po dyskusji z mądrymi ludźmi, z którymi koresponduję, stwierdziłem, że nie jest wart tłumaczenia. Owszem, na początku artykuł się jeszcze dobrze zapowiadał, ale potem zszedł w „inne wymiary”. To już mi pachnie niezłą ściemą, jak podróże w przeszłość. Nie neguję istnienia innych wymiarów, ale nie szukam magii tam gdzie jej nie musi być. Co niby mogło tak naładować kometę, że spali powierzchnię całej Ziemi? Gdzie jest różnica potencjałów? Dlaczego akurat Elenin? Może się mylę, ale sądzę, że ten artykuł to kolejna doza informacji abyśmy się już totalnie zatracili w prawdzie. Tu Nibiru, tam elektryczna Elenin, tu jeszcze rozbłyski słoneczne, miliony asteroidów, a w międzyczasie jesteśmy rabowani z wszystkiego co mamy. I wprowadzana jest globalna tyrania.
   Komety nie powstrzymamy, przed Nibiru też się nie ustrzeżemy, ale możemy zatrzymać psychopatów chcących dokonać depopulacji! Informujmy o tym co się dzieje na niebie, owszem – jeśli coś jest to warto wiedzieć, ale nie traćmy realnego świata z oczu.

   • Ania 18 sierpnia 2011 o 8:36 pm

    Komety to nie bryły brudnego lodu, maja elektryczną naturę. Cały wszechświat ma elektryczną naturę. Czytałam też kiedyś , że nasze Słońce też świeci dzięki energii łuku elektrycznego, czyli chodzi na prąd.
    W takiej sytuacji nie jest pewne, czy Elenin nas porazi ładunkiem , czy my ją !

    • kaci 18 sierpnia 2011 o 9:23 pm

     Tutaj mam cos rewelacyjnego: dokladna opowiesc o tym jak sie zniewala kolejne rządy i kraje, przez korporacje amerykanskie do pary z Bankiem Swiatowym. Opornych sie usuwa lub wznieca „rewolucje”.

     Gosc, ktory byl w to swego czasu osobiscie zaangazowany, teraz sie spowiada. Dokladnie analizuje sytuacje w Ekwadorze, Panamie i w Iraku (gdzie jest ta broń chemiczna co Busch mówił, biedny kraj). Przysluchajcie sie dobrze poczatkowi, gdy mowi o mechanizmie zniewalania: kredyty rzadowe, prywatyzacja, ciecie kosztow itp – jako żywo plan Balcerowicza! Mowi tez co sie stalo z przywodcami panstw, ktorzy postanawiali sie sprzeciwic narzucanym planom gospodarczym – wypadek samochodowy, samolot spadl….można by powiedzieć mały wątek z filmu Mechanik: Prawo zemsty – The Mechanic jak ktoś oglądał to zrozumie….

     Nasi politycy po prostu trzesa portkami i jak widac moga miec powod. Koncesje wydobywcze poszly w rece Amerykanow bez szemrania. Kto z naszych politykow jest w stanie zaryzykowac doslownie życie, zeby zrobic cos dla kraju, a nie dla finansjery? Stopklatka w biurze Leppera moze zabrzmiec niektorym jako ostrzezenie…
     Znając życie niektórzy powiedzą, że to czyste i niepowiązane fakty a na końcu obudzą się w ręku w nocniku, poniżej film i artykuł na przykładzie Somali – poligon doświadczalny, współczuję tym ludziom, a przeciętny Kowalski co zobaczy i usłyszy w kryminalnych mediach to powtórzy i będzie bronić jak z GMO…miłej lektury

     [b]Napisy po POLSKU![/b]
     czesc1
     [Youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BM9yCk4IB8w[/Youtube]
     czesc 2
     [Youtube]http://www.youtube.com/watch?v=w4-5GbnoWDs&feature=related[/Youtube]
     ***************
     [b]
     Somalia: głód dla zysku i wschodnio-afrykański kryzys żywnościowy cz. I[/b]

     Somalia famine 1

     SOMALIA: FAMINE FOR PROFIT AND THE EAST AFRICAN FOOD CRISIS

     http://nilebowie.blogspot.com/2011/08/somalia-famine-for-profit-and-east.html

     Nile Bowie – 13.08.2011 tłumaczenie Ola Gordon

     Zdjęcia James Nachtwey

     Część 1
     [img]http://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2011/08/a50.jpg?w=300&h=201[/img]

     Niewiele miejsc na świecie dokładnie odpowiada opisowi piekła lepiej niż rozpadająca się stolica, Mogadiszu; państwa zdewastowanego przez imperializm, niestabilność i sabotaż gospodarczy, zorganizowane przez obce siły. Parady niedożywionych Afrykańczyków ustawiających się w kolejce by otrzymać przydział, są nagłaśniane w 30-sekundowych kawałkach wiadomości w większości głównych mediów, które pokazują żenująco nieistotne przykłady dziennikarstwa, z małym wyjaśnieniem dla tych obrazów o niespotykanej nierówności, poza skutkami suszy, podczas gdy nigdy nie przegapiają okazji, aby podkreślić zagrożenia ze strony al-Kaidy.

     Chociaż nie można zaprzeczyć, że obecne susze w Afryce wschodniej, najbardziej tragiczne w ostatnich 60 latach, potęgują sprawę braku żywności w Somalii, Kenii i Etiopii; olbrzymie konglomeraty pomocy, które „potrząsają puszkami na monety” z przychodzącymi darowiznami głównie od nie mającej gotówki ludności cywilnej „rozwiniętego” świata, a informacjom medialnym ciągle nie udaje się dojrzale przeanalizować przyczyn tej dysfunkcji gospodarczej w Afryce wschodniej, odpowiedzialnej za głodzenie tysięcy ludzi.

     W przypadku Somalii (kiedyś państwo samowystarczalne pod względem produkcji żywności), ‘ekonomiczny lek’ otrzymany od MFW, oraz żądanie kolosalnego rabowania ropy, przyczyniły się znacznie bardziej do zniszczeń niż susze, do produkcji obrazów niedożywionych i oszołomionych ciał pokazywanych w telewizji.

     Podczas gdy pewien procent ludzi na świecie cieszy się ogromnych rozmiarów kulturą globalizacji „fastfudów” w tym 3D HDTV wieku, poczwórnych cheese burgerów i bezsensownej nadprodukcji towarów, 3 mld ludzi, czy prawie połowa światowej populacji, utrzymuje się za mniej niż dwa dolary dziennie, przy corocznym wzroście globalnych cen żywności, o 37% w zeszłym roku. Odrażająco uprzedzone osoby, które składają się na społeczność międzynarodową, które są w stanie wyżywić cały afrykański kontynent drobnymi zawieruszonymi między poduszkami kanapy, wykorzystują dzisiejsze raporty nt. uprawnionego lub sfabrykowanego łamania praw człowieka w Afryce i na całym świecie, jako pretekst do wykorzystania sposobów nowoczesnego imperialnego podboju, w moralnie upadłym dążeniu do osiągnięcia prywatnych geopolitycznych, ekonomicznych i militarnie strategicznych korzyści; to powinno dać poważne wiarę motywacji wschodnio-afrykańskiej pomocy, dostarczanej przez zachodnie instytucje polityczne i finansowe, które przyczyniły się do tego ekonomicznego ludobójstwa, odpowiedzialnego za potrzebę takiej pomocy w ogóle.

     Obszar oznaczony jako współczesna Somalia to region, jak twierdzi się, skąd pochodzi pierwszy homo sapiens, odpowiedzialny za kreację ogromnych skarbów antropologicznych i eksponatów, dowodów na wysoko rozwiniętą starożytną cywilizację. Region kiedyś kwitł jako tętniące życiem centrum kupiectwa i zyskownego handlu międzynarodowego, ówcześni somalijscy kupcy szefowali wymianie handlowej między Azją, Persją i Afryką w czasie dynastii Ming, odpowiadali za wpływ językoznawstwa chińskiego w regionie.

     Obecnie, naród somalijski uważany jest za nieco więcej niż mrówki na pikniku, przez agencje wywiadowcze i interesy korporacyjne, chcące okupować ten strategicznie położony teren. Bronią wybraną przeciwko niemu jest stworzony przez człowieka głód.

     Somalijczycy należą do jednorodnej grupy etnicznej, składającej się głównie z nomadycznych plemion, które przykładały dużą wagę do poezji i innych ustnych tradycji, historycznie charakteryzowali się zaciekłym dążeniem do niezależności od zagranicznych sił podczas Walki o Afrykę, przede wszystkim od imponujących agentów Imperium Brytyjskiego w sojuszu z chrześcijańskimi Etiopczykami i włoskimi faszystami pod koniec XIX wieku, w dążeniu do kontroli somalijskich portów handlowych i strategicznego wybrzeża.

     Ówczesny religijny duchowny, który stał się patriotycznym liderem, Sayid Mohamed Abdulle Hassan, przeprowadził kilka udanych przedsięwzięć wojskowych, wykorzystując partyzanckie armie etnicznie somalijskich bojowników z całego Rogu Afryki, które kilkakrotnie pokonały brytyjskie siły imperialne. Podczas gdy jego sąsiedzi byli kolonizowani lub wykorzystywani jako wojska najemne, np. w Etiopii, w nowoczesnej Somalii Hassan ustanowił Państwo Derwiszów, zbudowane na filarach jednorodnej jedności językowej i religijnej, oraz narodowej samowystarczalności, które pozostało jedynym niezależnym muzułmańskim państwem na całym kontynencie afrykańskim. Podobnie jak dziś, każdy rząd, który opiera się dowództwu imperialistów (obecnie nazywanych ‘globalistami’) jest obalany militarnie, Brytyjczycy rozpoczęli pierwsze nowoczesne naloty w Afryce przeciwko derwiszowym bazom wojskowym w Somalii, skutecznie krusząc opór prawowitych rdzennych mieszkańców dla własnych prywatnych celów, co trwa do dnia dzisiejszego, ale bardziej wyrafinowanymi sposobami.
     [img]http://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2011/08/b9.jpg?w=400&h=193[/img]
     Somalia była kiedyś postępowym państwem zbudowanym na homogenicznej jedności i samowystarczalności rolniczej, które propagowało równość płci, rolę kobiet w wojsku i produkcji, oraz zakazywało obrzezania kobiet.

     Całkowicie lekceważąc warunki antropologiczne i różnice etniczne ludzi na obszarach, które przejęli, brytyjscy najeźdźcy oddali zamieszkałe przez etnicznych Somalijczyków regiony, takie jak Haud i Ogaden, swojemu sojusznikowi, cesarzowi Etiopii Menelikowi w 1948 roku; a później był wyniszczający konflikt regionalny powstały w próbach odzyskania tych skradzionych terytoriów. Granice geograficzne pierwszej Republiki Somalii, która uzyskała niepodległość w 1960 roku, dosłownie sporządziły siły brytyjskie i włoskie. Mohamed Siad Barre ogłosił Somalię państwem socjalistycznym po wojskowym zamachu stanu w 1969 roku i próbował zbudować państwo według wizji Hassana z jednością państwową i samowystarczalnością, poprzez spółdzielnie rolnicze i program nacjonalizacji przemysłu i produkcji masowej.

     Podczas gdy życie w czasach socjalistycznej Somalii było dalekie od czarującego, było absolutnie szczęśliwe w porównaniu z obecnym stanem rzeczy w Rogu Afryki. Wtedy Somalia była stabilna rolniczo i aktywnie wdrażała programy robót publicznych i dążyła do znacznego podniesienia poziomu edukacji w ramach programów miejskich i wiejskich, przy jednoczesnym wprowadzeniu pierwszej, opartej na alfabecie łacińskim ortografii w dialekcie somalijskim jako języku narodowym. Islamski rząd propagował bardzo postępowe poglądy w kierunku zwiększenia wpływu kobiet w społeczeństwie, zatrudnianie ich w wojsku i przy produkcji. Barre był zwolennikiem modelu Wielkiej Somalii, dążył do odzyskania etnicznych terytoriów somalijskich rozdanych przez poprzednią administrację kolonialną, która obejmowałaby Somalię, Dżibuti, Ogaden (Etiopia) i prowincję północno-wschodnią (Kenia); te aspiracje doprowadziły do ​​wojny o Ogaden z Etiopią, supermocarstwa wspomagały i finansowały ten konflikt, w zamian za budowę baz wojskowych, co skutecznie zredukowało Róg Afryki do dających się manipulować państw-klientów i zimnej wojny.

     Związek Radziecki miał bliskie związki z rządem Barrego i udzielał ogromnej pomocy wojskowej i gospodarczej, co pozwoliło Somalii zbudować największy arsenał na kontynencie przed zmianą strategii i wsparciem Etiopii, która była synonimem pro-amerykańskiego państwa przed przewrotem wojskowym, który doprowadził do przejęcia władzy przez etiopskiego przywódcę marksistowskiego, Mengistu Haile Mariama. Somalia zwróciła się do Stanów Zjednoczonych o pomoc, a konflikty zabiły tysiące Afrykańczyków i mocno osłabiły Etiopię i Somalię, a ich ziemie zostały wykorzystane jako nieistotne linie frontu obcych sił zbrojnych.

     Po wycofaniu się Somalii z wojny ogadeńskiej, nastąpiło załamanie gospodarki z powodu ogromnych wydatków militarnych i konieczności zaciągnięcia zagranicznej pożyczki. Stojąc wobec wzrastającego niezadowolenia społeczeństwa z poczynań rządu Barrego i utraty pomocy Związku Radzieckiego, Somalia zwróciła się do Zachodu; niefortunnie dla somalijskiego narodu. Na wezwanie odpowiedział IMF. Somalia musiała zgodzić się na określone przez IMF warunki, wymagające m.in. zawieszenia programów prac publicznych, inwestycji w edukację, oraz prawie każdej instytucji dbającej o poprawę warunków życia mieszkańców. Do Somalii wkroczył drapieżny kapitał, i państwowe zasoby dostały się pod obcy zarząd. IMF i inne firmy finansowe zabezpieczyły swój kapitał i Somalia stała się całkowicie uzależniona od dalszych pożyczek i pomocy zagranicznej, bezpośrednio atakujących niezależność narodową i samowystarczalność, za obronę których Somalijczycy oddawali życie.

     Zobowiązując się do nałożonych przez IMF ograniczeń wydatków, Somalia zaczęła odczuwać niedobór żywności, rekordową inflację i dewaluację waluty, do tego stopnia, że za prosty posiłek w restauracji trzeba było zapłacić stertą banknotów. Barre zaciągnął następne pożyczki w Klubie Paryskim i Międzynarodowym Stowarzyszeniu Rozwoju (IDA), które wymagały sprzedaży najważniejszych systemów publicznych, takich jak elektrownie, co spowodowało ciemności w Mogadiszu. Kiedy Somalia traciła stabilność, Etiopczycy uzbroili i sfinansowali różne bojówki, które obaliły 20-letni rząd wojskowy Barrego. Liczne z nich uważały się za następców Barrego, co doprowadziło do wojny domowej w 1991 roku, a to z kolei do anarchii. Były ambasador USA w Somalii powiedział: „Teraz jest walka o wodę, tereny pastewne i bydło. W tej walce posługiwano się strzałami i szablami, a teraz AK-47″.

     Od tego czasu Somalia nie miała stabilnego rządu, po dekadach interwencji obcych wojsk, naród rzucono na kolana. Teraz mówi się o niej jako nowym froncie ciągle szerzącej się wojny z terroryzmem. Większość kraju jest pod kontrolą grupy związanej z al-Kaidą, znanej pn. al-Shabaab. Z dalszej analizy zaangażowania społeczności międzynarodowej w Somalii, w jej bezczelnej zbrodniczości widoczny staje się cel oczyszczenia ziemi z jej rdzennych mieszkańców.

     • peryskop 19 sierpnia 2011 o 12:07 am

      Kluczem do zrozumienia Somalii jest
      Doktryna Szoku by Naomi Klein (2009, 90 min, PL) http://www.youtube.com/watch?v=34Z-q6mAffU

      A kluczem pomocniczym jest to, że Niemcy niszczą szczepionki
      2011-08-17
      Niemieckie władze planują zniszczenie niewykorzystanych szczepionek przeciwko świńskiej grypie o wartości 250 mln euro – twierdzi środowy „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.
      W niemieckich magazynach zalega jeszcze 30 mln dawek preparatu Pandemrix, zakupionego przez poszczególne Landy w czasie pandemii grypy A/H1N1 dwa lata temu. Niemcy kupili wówczas w sumie 34 mln dawek szczepionki, płacąc za nie 303,2 mln euro. Pomimo kampanii zachęcającej do szczepień ostatecznie bardzo niewielu mieszkańców Niemiec zdecydowało się na przyjęcie Pandemrixu. Pandemia grypy A/H1N1 wybuchła wiosną 2009 r. Wirus zabił ponad 16 tysięcy ludzi na całym świecie…
      http://wyborcza.pl/1,76842,10130562,Niemcy_niszcza_szczepionki.html
      ============================================

      A więc wciąż KŁAMSTWA!

      Jaka „pandemia”? Medialna.
      Od zwykłej grypy sezonowej na świecie umiera co rok kilkaset tysięcy ludzi!

   • OlO 18 sierpnia 2011 o 9:22 pm

    Na banknocie franka są dziwne grafiki, dlaczego tam nie ma na przykład gór? przecież Szwajcaria to góry, to mnie właśnie zastanawia dlaczego frank jest taki drogi. Może, żeby ludzie bardzie zwrócili uwagę na to co jest na banknocie, komuś zaświeciła by żaróweczka, tam jest tyle informacji narysowanych że nie każdy umie to objąć umysłem. Mi się zadaję że to ma jakiś wpływ na świecie.
    Dlaczego euro nie przyspieszyło swojej wartości lub inne waluty takie jak dolar lub funt?
    Czy ktoś się nad tym zastanowił?
    Przecież w kraju funta jest pełno banków które posiadają makulaturę w sejfach. Ale kogo to obchodzi jak każdy chce zarobić nie zastanawiając jak to działa i co się stanie.
    Ludzie po patrzcie na to wszystko spokojnie z każdej strony, różnymi metodami, a odpowiedzi same przyjdą, przecież to takie proste 😀

   • Leon 19 sierpnia 2011 o 12:42 am

    BRAWO !!!
    Chociaz jeden wlasciciel portalu nie ulegl panice .

   • Zenek 19 sierpnia 2011 o 5:47 am

    Jak widzisz to powstrzymanie ,czym – tylko informacja,ze wrog jest silny ?
    Gdzie sa rady co CZYNIC ???

 34. Warszawiak 18 sierpnia 2011 o 8:40 pm

  http://szpinaktak.wordpress.com/2011/08/18/prosba-o-pomoc-w-odnalezieniu-moniki/
  Prośba o pomoc.

 35. Katon Najmłodszy 19 sierpnia 2011 o 2:08 am

  Jesteśmy problemem
  „Oznacza to zgodę na zamordowanie ponad 500 dzieci rocznie dlatego, że będą dziwnie wyglądały i będą wymagać specjalistycznego leczenia i rehabilitacji. Że niska i bezpłodna dziewczynka nie będzie miała z tego powodu szansy nikogo zobaczyć, poznać, niczego się nauczyć. To informacja „dla was nie ma miejsca w świecie zdrowych, atrakcyjnych ludzi”. Jeśli to jest dobro, to ja nie wiem, co jest złe.” czytaj całość http://katonisliwka.wordpress.com/2011/08/19/jestesmy-problemem/

  • Zenek 19 sierpnia 2011 o 5:49 am

   To ciche przyzwolenie na zabijanie chorych i ulomnych !
   Ulomni rodza sie z wielu powodow ,jednym z nich jest KAZIRODZTWO !

   • Wizzgaa 19 sierpnia 2011 o 11:14 am

    No właśnie Zenek : ułomni rodzą się z WIELU POWODÓW więc co chcesz osiągnąć eksponując kazirodztwo ???

 36. peryskop 19 sierpnia 2011 o 2:17 am

  V-prezydent Monsanto Michael Taylor został właśnie mianowany przez Obamę
  jako starszy doradca w FDA (Administracja ds Zywności i Lekarstw)

  Tuesday, August 16, 2011

  OBAMA APPOINTS MONSANTO’S VICE PRESIDENT AS SENIOR ADVISOR TO THE COMMISSIONER AT THE FDA

  http://networkedblogs.com/lMhWu

  Folks, it just keeps getting more insane.

  Michael Taylor was just appointed senior advisor to the commissioner of the FDA. This is the same man that was in charge of FDA policy when GMO’s were allowed into the US food supply without undergoing a single test to determine their safety. He „had been Monsanto’s attorney before becoming policy chief at the FDA [and then] he became Monsanto’s Vice President and chief lobbyist. This month [he] became the senior advisor to the commissioner of the FDA. He is now America’s food safety czar. This is no joke.”

  Here’s the full story:
  You’re Appointing Who? Please Obama, Say It’s Not So!
  http://www.responsibletechnology.org/blog/858

  • sebecx 19 sierpnia 2011 o 7:30 am

   …no cóż, nieźle…

 37. prod 19 sierpnia 2011 o 7:29 am

  @ Peryskop – ten news normalnie zepsuł mi dzień z samego rana ale to tylko pokazuje jakie pieniądze idą za GMO oraz super lobbing. Jeżeli Obama mianuje na doradcę ds. Żywności i Lekarstw prezydenta Monsanto to nie dziwię się że nasz Bul Komorowski nie widzi sprzeciwu dla GMO. On jest tylko pajacykiem na sznureczkach. Jedyna nadzieja w ludziach…

 38. 137-sekund-blackout 19 sierpnia 2011 o 7:34 am

  Operacja MASON trwa jednym z punktów jest stworzenie dźwięków przypominających granych z daleka potężnych trąb. Ma to na celu przekonanie że oto dzieją się wydarzenia z apocalypsy za każdym razem kiedy będą słyszane po nich będą następować wydarzenia opisane w biblii a kiedy zabrzmiała pierwsza trąba …………..

  • Konarski 19 sierpnia 2011 o 9:19 am

   Przedwczoraj we Lwowie zarejestrowano podobne dźwięki do tych z Kijowa.
   We Lwowie nie ma metra. (chyba) http://www.youtube.com/watch?v=Kj-OOP8hRZw

   • nowy84 19 sierpnia 2011 o 10:56 am

    monitor weź usuń ten filmik z Lwowa bo zaraz jeszcze Tom Cruise wyskoczy na filmiku :/

 39. Lukasz 19 sierpnia 2011 o 9:31 am

  Weź kurwa nie zarażaj internetu takimi fejkami bo jeszcze ci ktoś uwierzy!

 40. vortex 19 sierpnia 2011 o 11:42 am

  F A K E !
  Jak sam tworca mowi inspirowane tym video z Kijowa.
  Zabawa komputerowa.Kto nastepny ?

 41. Katon Najmłodszy 19 sierpnia 2011 o 7:40 pm

  Tolerancja wg ateistów
  „Parę setek hiszpańskich ateistów atakuje młodych katolików dążąc do konfrontacji. Przebrani bluźnierczo w imitacje liturgicznych szat z tęczowymi flagami i kondomami w rękach, pokrzykują pod adresem modlących się katolików „Wasz papież to nazista”, „Religia to opium dla mas”, „Zamknąć Watykan, mentalne Guantanamo”, „Lepszy jamnik od owczarka niemieckiego”. W bluźnierczej parodii procesji niosą figurę penisa przyozdobioną w dewocjonalia. Tak wygląda tolerancja. Tak wygląda tolerancyjna, ateistyczna Europa” czytaj całość http://katonisliwka.wordpress.com/2011/08/19/tolerancja-wg-ateistow/