Wolna dyskusja, 27 sierpnia 2011r.

Każdy potrzebuje odpoczynku, nie będę miał dostępu do internetu w ciągu najbliższych kilku dni, zatem całkowicie odblokowuję moderację i liczę na rzeczową dyskusję. Kolejne wpisy „Wolna dyskusja” są automatycznie ustawione na kilka następnych dni.

Dzisiaj na pewno tematem będzie „Irenka”, która sieje spustoszenie na razie na wyspach,ale zapowiada się na niezły wiaterek w New Jersey i Nowym Jorku. Nie wykluczałbym sztucznego pochodzenia tego nietypowego huraganu   , sądzę, że może to być odwet Rosji za Libię. Trzęsienie w Waszyngtonie też było podejrzane. Prędzej jednak jestem gotów uwierzyć w sztuczny huragan niż trzęsienie o tak wielkim zasięgu.

„Irene” uderzy w Nowy Jork dzisiaj wieczorem, kiedy w Polsce będzie już noc. Zapowiada się na to, że centrum Manhattanu zostanie zalane olbrzymią ilością wody deszczowej, nie mówiąc o silnym wietrze. Drapaczom chmur chyba jednak nic nie grozi. Gorzej jest z nowojorskim metrem – to zostanie zamknięte po raz pierwszy w historii Nowego Jorku. Burmistrz Bloomberg zarządził przymusowe ewakuacje ludności z terenów nadbrzeżnych i nisko położonych. Na razie obejmuje to ok. ćwierć miliona osób.

Gorzej może być w New Jersey. Zarządzono tam przymusową ewakuację 750 tys osób, ci którzy zostają proszeni są o wkładanie dowodów tożsamości do prawego buta, gdyż ułatwi to identyfikację zwłok…

„Irene” jest groźnym huraganem z uwagi na jego wielkość. Wiatry nie są tu zagrożeniem – raczej ilość wody, którą ze sobą niesie. Najgorszy w historii, jeśli chodzi o siłę wiatrów był „Andrew” z 1992 roku. Wiatr wiał wówczas w porywach z prędkością 350 mil na godzinę! (ponad 500 km/h). Narobił on najwięcej szkód w historii USA.

Na koniec ciekawostka: po przejściu huraganu nastąpi kolejny huragan … komarów, które zostały wyssane ze swoich kryjówek. Są wściekle głodne i kąsają wszystko co popadnie. To jednak nie jest głównym zagrożeniem – są nim choroby, które te komary mogą rozsiać, jak gorączka dengue czy malaria.

Reklamy