Bill Still – rada dla Chorwacji: nie wchodźcie do strefy Euro!

Chorwacja może uciec przed nadchodzącym kolapsem Euro, ale tylko dlatego, że posiada swoją suwerenną walutę państwową. Jeśli wejdą w strefę Euro, Chorwacja będzie zdana na łaskę Europejskiego banku Centralnego w Frankfurcie, nad którym nie będą mieć jakiejkolwiek kontroli!  

Bill Still

Bill Still, autor takich hitów filmowych jak „The MoneyMasters”  (1996) czy „Secret of Oz” (2009) ostrzega Chorwację przed wejściem w strefę Euro. Still, od 3 lat regularnie umieszcza na YouTube swoje komentarze dotyczące głównie ekonomii i pieniądza.
Jak wiadomo, w swoich filmach ujawnił kulisy działań finansowych na świecie, w tym głównie kryminalnych charakter produkcji pieniądza przez tzw. „międzynarodowych bankierów”. Jego filmów i publikacji nie znajdziecie w księgarniach, Amazon.com wycofał nawet sprzedaż jego ostatniego filmu „Secret of Oz”. Na szczęście jest on dostępny nawet za darmo w internecie – np. w postaci bit torrenta.
Tu np. jest polskojęzyczna wersja jego hitu z 1996 roku:
http://www.youtube.com/view_play_list?p=5E99DD49640B5323

W 26 odcinku swoich komentarzy na YouTube, Still odpowiada na e-maile z Chorwacji. Chodzi o nagłośnienie sprawy ewentualnego przyjęcia tego kraju do Unii Europejskiej. Ma być to finał 6-letnich negocjacji. Chorwaci jednak muszą to zatwierdzić w referendum prawdopodobnie jeszcze przed końcem bieżącego roku. Jeśli to nastąpi, Chorwacja będzie kolejnym krajem, który się zrzeknie niepodległości, na początku głównie w sferze monetarnej.
Still komentuje to jednoznacznie: Euro jest skończone, nie funkcjonuje, w krajach należących do strefy Euro mówi się o zaniechaniu tej waluty z Niemcami włącznie!

Nigel Farage komentuje w Parlamencie Europejskim:

Nigel Farage

– Jakie słowo najczęściej występuje w sąsiedztwie „Euro”?
– Nie jest to „porażka”, choć mogłoby być. Tym słowem jest „stabilność”. Dekadę temu wszyscy mówili: jeśli przyjmiemy Euro to będziemy mieć „stabilność”. Niestety, wszystko co przyniosło wprowadzenie Euro to jest chaos, niezgoda i nędza dla milionów. Za pomocą Euro udało się wam uwięzić ludzi w ekonomicznym więzieniu. 60 lat temu żelazna kurtyna przedzieliła Europę, dzisiaj mamy żelazną pięść Komisji Europejskiej, co widać efektywnie w przypadku Grecji, która została zmieniona w protektorat. Biedna Grecja uwięziona w ekonomicznym więzieniu Euro.

Still kontynuuje: Od momentu gdy państwa zrezygnują ze swojej waluty narodowej, poddają się we wszystkim. Narody całkowicie tracą kontrolę nad państwami.
Dlaczego Chorwacja miałaby to zrobić? Przecież dopiero co uzyskała pełną niepodległość w 1995 roku.
Unia Europejska chce też jak najszybciej włączyć w strefę Euro Islandię, argumentując to, że byłoby miło gdyby oba kraje „trzymając się razem za ręce” wskoczyły do tego ekonomicznego jeziora ognia. Coś jak wspólne samobójstwo. Ciekawe jak Wikingowie ustosunkują się do tego pomysłu, zwłaszcza, że już dwukrotnie głosowali przeciwko bankierom w tym roku i mimo katastrofalnych przepowiedni, m.in. w Wall Street Journal, ich ekonomia wraca do życia.

Znów Nigel Farage do Komisji Europejskiej:
Mówiliście wcześniej, że będziemy kontynuować naszą sprawę, co oznacza cierpienie milionów, podczas gdy będziecie na siłę próbowali utrzymać ten katastrofalny projekt, jakim jest Euro. Nie ma wątpliwości, że to się rozpadnie na części. Mamy teraz sytuację w Irlandii. Wiem że częściowo winna jest tu głupota  i chciwość irlandzkich polityków, ale Irlandia nigdy nie powinna się godzić na wejście w strefę Euro – mają przez to niższą stopę procentową i całkowitą klęskę. I jak im na to odpowiedzieliście w momencie gdy następował załamanie się ich rządu? Że byłoby niewłaściwe gdyby doszło do wyborów powszechnych! Powiedzieliście, że należy należy najpierw rozpatrzyć budżet, zanim pozwoli się im na wybory powszechne. Do diabła, co wy sobie wyobrażacie, że kim wy jesteście?!

Chorwacja ma długą i dumną historię niezależnego systemu finansowego. 2000 lat temu jako formy płatniczej przy uiszczaniu podatków używano cennych skór kun. Tak więc w sposób naturalny walutą narodową stała się „kuna”, która  podkreślała niezależność finansową kraju. Jednak nastąpił atak międzynarodowych bankierów – wykupili wszystkie banki, z wyjątkiem jednego, siódmego co do wielkości – HPB, który jest bankiem poczty chorwackiej. Bankierom udało się również przekonać rząd do tego by zaczął pożyczać pieniądze. Politycy argumentowali to w ten sposób, że pożyczki były konieczne by poprawić infrastrukturę. To nie jest prawda. Naród z niezależnym systemem finansowym nigdy nie musi pożyczać. Może po prostu wytworzyć pieniądze, które mu są potrzebne.
Jednak politycy zaczęli pożyczać i budować nowoczesny system autostrad. Zatrudnili jednak największą amerykańską firmę inżynieryjną Bechtel, minimalizując jednocześnie ilość pieniędzy w kraju pochodzących z tej pożyczki narodowej. Jak to jest w przypadku wszystkich państw, w momencie gdy rząd zaczyna pożyczać z zewnątrz, staje się nałogiem dalsze pożyczanie. szybko się zapomina, że w przypadku państw suwerennych, pożyczanie jest zupełnie niepotrzebne.
Stało się więc to, że Chorwacja w ciągu 16 lat swojej niepodległości dorobiła się długu o wartości 58% swojego produktu narodowego brutto. Może to nie wyglądać zbyt dobrze, ale nie jest to tak źle jak reszta Europy, gdzie Hiszpania ma 60% długu, Wielka Brytania 76%, Francja 82%, Niemcy 83%, USA 92%, Portugalia 93%, Irlandia 97%, Włochy 119%, Islandia 126%, a Grecja 142%.
Przypatrzmy się jak to jest w przypadku ekonomii, które wciąż dobrze prosperują: Rosja 9%, Luxemburg 15%, Hong Kong 17%, Arabia Saudyjska 17%, Chiny 19%, Korea Południowa 23%, Indonezja 25%, Australia 27% i Nowa Zelandia 30%.
Tak więc Chorwacja może uciec przed nadchodzącym kolapsem Euro, ale tylko dlatego, że posiada swoją suwerenną walutę państwową. Jeśli wejdą w strefę Euro, Chorwacja będzie zdana na łaskę Europejskiego banku Centralnego w Frankfurcie, nad którym nie będą mieć jakiejkolwiek kontroli!

Nigel Farage do Komisji Europejskiej:
– I znów ciągle używacie  słowa „stabilność”. A tak naprawdę nie możemy sobie poradzić na akcjach obligacji, które miały miejsce w zeszłym tygodniu w Portugalii. W rzeczywistości Centralny Bank Europejski użył pieniędzy podatników by wykupić swój własny dług. Wasze zapewnienia, że wszystko jest w porządku już nie działają. Panie Van Rompouy, komu pan tu ściemnia? Chcecie nawet powiększyć rozmiar pomocy finansowej (bail-out) co wam pozwoli na więcej czasu w wykupywaniu waszego własnego długu. Używacie tego kryzysu do wielkiego przejęcia kontroli (…) Powinniśmy zmienić nazwę z Unia Europejska na Unia Długu.

Zwróćmy uwagę, gdzie Euro zyskuje na popularności poza Europą – na Kubie, w Korei Północnej i w Syrii. Czy to jest klub, do którego wypadało by się przyłączyć?
Tajemnicą wolności jest de-konsolidacja władzy, która powinna być rozprzestrzeniona tak szeroko, jak to jest tylko możliwe. Jest to esencja republik demokratycznych, i jest to klucz do wolności, gdzie my – naród, możemy kontrolować decyzje polityczne. Bez kontroli nad pieniądzem nie można tego czynić.
Chorwacja dopiero co uciekła od komunizmu, gdzie była najwyższa centralizacja władzy. Dlaczego mają więc wchodzić w nową pułapkę z wesołą twarzą Euro na wierzchu? to nie jest wolność, jest to powrót do poddaństwa, przed czym przez ostatnie 1000 lat ludzkość starała się uciec.

Nigel Farage do Komisji Europejskiej:
Jesteście bardzo, bardzo niebezpiecznymi ludźmi. Wasza obsesja z tym utworzeniem państwa Euro, oznacza, że niszczenie demokracji sprawia wam przyjemność. Cieszycie się, że miliony ludzi straciło pracę, stało się biedakami. Miliony będą cierpieć, by wasz sen o Euro był kontynuowany.

Nie widzicie, że oni przyzwyczajają wasze państwo do pożyczania? Za pomocą tego tzw. „długu narodowego” zmuszają was do utraty niepodległości. Waszej finansowej niepodległości.
Wolni obywatele Chorwacji i Islandii, odrzućcie Unię Europejską, Euro, i jakiekolwiek dalsze pożyczki zaciągane przez rząd. Państwo nie musi pożyczać, gdy samo może wytwarzać własny pieniądz bez zaciągania długu. Zarówno Chorwacja i Islandia, ale także USA, Szwecja, Wielka Brytania, Norwegia i wiele innych krajów, ciągle mają suwerenną walutę. to jest dar od Boga. Używajcie jej, nie oddawajcie jej – z uwagi na wolność waszych dzieci i wnuków.
Więcej szczegółów w mojej książce „Nigdy więcej długu państwowego”.

Jak pewnie zauważyliście, wywody Billa Stilla dotyczą także Polski. Pożyczki zaciągane przez nieodpowiedzialnych ludzi w polskim rządzie są niepotrzebne – mamy jeszcze suwerenną walutę, którą jest złoty. Wbrew temu co nam się wmawia, złoty ma swoją wartość – w postaci chociażby zabezpieczenia w surowcach naturalnych (większość przemysłu już nam zrabowano) czy w potencjale wytwórczym naszego narodu. Pożyczanie z zewnątrz jest więc zbrodnią, mającą na celu ubezwłasnowolnienie naszego narodu, wciągnięcie go w łapy międzynarodowych bankierów. My jako naród, powinniśmy żądać ukarania tych, którzy to robią. a robią to z premedytacją, więc jest to zbrodnia z tych najgorszych, jak ludobójstwo.
Powielajcie ten artykuł, jest o wiele ważniejszy niż nam się wydaje na pierwszy rzut oka, bowiem daje narzędzia do uwolnienia się z koszmaru w jaki nieświadomie wdepnęliśmy, głównie z winy konspiratorów przy Okrągłym Stole.

Reklamy

180 responses to “Bill Still – rada dla Chorwacji: nie wchodźcie do strefy Euro!

 1. FAKIR 5 września 2011 o 11:17 am

  Fajnie, że o tym piszesz Marku.
  Jak najwięcej należy o tych sprawach pisać!
  Zło na ziemi finansuje się właśnie w ten sposób.
  Sataniści na tym jadą jak po maśle.
  Odbierzmy im tą ogromną władzę, a wszystko za jakiś czas wróci do normy

  Sir Josiah Stamp (dyrektor Banku Anglii w latach 1928-41)

  „Nowoczesny system bankowy robi pieniądze z niczego. Ten proces jest prawdopodobnie najbardziej zdumiewającą sztuczką iluzjnerską, jaką kiedykolwiek wynaleziono. Bankowość została poczęta w niegodziwości i urodzona w grzechu. Bankowcy rządzą Ziemią. Odbierzcie im ją lecz zostawcie władzę kreowania pieniędzy, a w mgnieniu oka stworzą ich wystarczająco dużo, by kupić ją ponownie!

  ZABIERZCIE IM TĄ OGROMNĄ WŁADZĘ, a wszystkie ogromne fortuny jak moja znikną. A powinny zniknąć, aby ten świat mógł być lepszy i żyło się w nim szczęśliwiej. Jeśli jednak dalej chcecie być niewolnikami banków płacąc koszty własnego niewolnictwa, to pozwólcie im nadal tworzyć pieniądze i kontrolować kredyty.”

 2. OddanyBogu 5 września 2011 o 11:32 am

  wrzucam kazdy wazny artykul na facea ludzie ogladaja ale malo, przykladowo gmo ruszylo dopiero jak media kryminalne naglosnily ta sprawe…

 3. Ania 5 września 2011 o 12:09 pm

  Idzie epoka serca, http://wolnemedia.net/zdrowie/serce-i-mozg/

  • Jony 5 września 2011 o 12:16 pm

   Im człowiek zdrowszy tym bardziej optymistycznie nastawiony do świata a że serce to silnik człowieka to wiadome że dbanie o nie powoduje lepsze samopoczucie ale także to że człowiek jest zdrowy. W tym artykule jest poruszany też temat w którym samopoczucie ziemi ma także wpływ na nasze samopoczucie więc wynika z tego prosty wniosek, jesteśmy komórkami naszej planety. Iluminaci likwidując i osłabiając ludzi niszczą też ziemie a tym samym siebie a ponoć oświeceni oni są 🙂 Ich oświecenie można porównać do świecenia latarką w dupie murzyna.

 4. OlO 5 września 2011 o 1:06 pm

  Ale ten bajzel wybuchnie w powietrze

 5. FAKIR 5 września 2011 o 1:06 pm

  Marku jeszcze należy wymienić Malezję jako kraj, który doskonale funkcjonuje.
  Dzieje się tak dlatego, że działa w systemie bezodsetkowym.
  Ten kraj ominął prawie zupełnie kryzys bankowy!
  Premier Malezji oskarżył i przepędził w 1997 roku największego spekulanta Sorosa , twórcę tzw „planu Balcerowicza”

  • OlO 5 września 2011 o 1:08 pm

   jeśli to prawda: i dobrze że to zrobił a my musimy ich wszystkich konkretnie i sprawiedliwie osądzić

   • FAKIR 5 września 2011 o 1:09 pm

    Najprawdziwsza prawda.
    Premier Malezji bardzo się naraził spekulantom i bankierom

  • monitorpolski 5 września 2011 o 4:22 pm

   100% zgoda. dlatego moja propozycja jest taka by założyć sprawę Polsce za łamanie praw człowieka właśnie w Malezji, gdzie chyba jest też Międzynarodowy Trybunał pod kierownictwem, o ile się nie mylę sr Mahatir bin Mohamada.

 6. Ania 5 września 2011 o 1:07 pm

  Przeczytajcie ten tekst, proszę, jest bardzo ciekawy.
  http://czasprzebudzenia.wordpress.com/2011/09/05/proroctwo-indian-hopi-czekanie-na-prawdziwego-bialego-brata/

  • OlO 5 września 2011 o 1:09 pm

   Ania nie lamentuj, co ma się stać to się stanie i nie ma na to rady

   • Ania 5 września 2011 o 1:17 pm

    Skąd pomysł. że lamentuję ?

    • OlO 5 września 2011 o 4:14 pm

     a nie?

     • Ania 5 września 2011 o 5:01 pm

      Nie.

   • monitorpolski 5 września 2011 o 4:25 pm

    Trzeba też wziąć pod uwagę, że Wszechświat to nieskończony zbiór światów równoległych. Przepowiednie niekoniecznie muszą się ziścić – na tym polega nasza wolna wola, żeby świat swój nakierować na korzystną ścieżkę. Tu dobrze działa wspólna modlitwa – dlatego idzie taki atak na Kościół Katolicki ze strony satanistów, którzy o tym wiedzą, a ponieważ nie mają przewagi, to starają się nas podzielić.

    • inprogres 5 września 2011 o 5:13 pm

     #1″Trzeba też wziąć pod uwagę, że Wszechświat to nieskończony zbiór światów równoległych. ”

     #2″Przepowiednie niekoniecznie muszą się ziścić – na tym polega nasza wolna wola, żeby świat swój nakierować na korzystną ścieżkę.”

     Pyt #1: Jako katolik skad wziales taka teorie?
     Pyt #2: Jakie przepowiednie masz na mysli?

     Powiedz mi ile swiat liczy katolikow i czy wszyscy przyjma Ojca naszego Swietego?

     • monitorpolski 5 września 2011 o 5:41 pm

      A co ma wyznanie do prawdy. Istnienie światów równoległych jest udowodnione doświadczeniem Younga (http://pl.wikipedia.org/wiki/Do%C5%9Bwiadczenie_Younga) na pojedynczych fotonach.
      Nie ma innego wyjaśnienia interferencji pojedynczego fotonu niż ta, że interferuje on ze swoimi odpowiednikami ze światów równoległych.
      Pozostałe pytania nie są poważne.

      • inprogres 5 września 2011 o 6:30 pm

       Ja wiem kim jestes.

       • monitorpolski 5 września 2011 o 6:34 pm

        Nie jestem incognito – moje nazwisko jest wszędzie

        • inprogres 6 września 2011 o 8:16 am

         Nie chodzi o dane personalne.

      • abrams 5 września 2011 o 10:32 pm

       Gwoli wyjaśnienia
       Te doświadczenie niczego takiego nie potwierdziło co najwyżej utorowało drogę do takiej tezy! A teza a dowód to dwie rożne rzeczy. Tak samo jak fizyka kwantowa niczego takiego nie udowadnia ani nie dowodzi do tego co najwyżej utorowała tezę.

       • iHe 5 września 2011 o 11:37 pm

        Nawiązując do dyskusji ciekawy filmik.
        http://www.joemonster.org/filmy/14734/Jestes_w_stanie_ogarnac_10_wymiarow_
        „Teorie naukowe[edytuj]

        Według kwantowej teorii wielu światów Hugh Everetta III, nazywanej przez niego „Wieloświatową Interpretacją Mechaniki Kwantowej” (ang. The Many-Worlds Interpretation of Quantum Mechanics), wszystko co może się zdarzyć, zdarza się na pewno w którejś z odnóg rzeczywistości, która przypomina wielkie, rozgałęziające się w każdej chwili drzewo życia. U Everetta każdy stan superpozycji jest jednakowo realny, lecz zdarza się w innym, równoległym wszechświecie. Kwantowy multiwszechświat (termin zaproponowany przez Deutscha) jest jak rozgałęziające się w nieskończoność drzewo. Oznacza to między innymi, że i my, przebywający na takim drzewie, chcąc nie chcąc także się rozgałęziamy[2].

        Zgodnie z jedną z interpretacji mechaniki kwantowej w tej przestrzeni znajdują się wszechświaty, które pochodzą od naszego wszechświata. Co chwila powstają w tej przestrzeni nowe uniwersa, za każdym razem, gdy powstaje we wszechświecie wybór (np. dana cząsteczka może poruszyć się kilkoma drogami i wtedy powstaje tyle nowych wszechświatów, ile jest możliwych dróg – a w każdym z nich cząsteczka porusza się po innej drodze).

        Innego rodzaju multiwersum opisane zostało w 11-wymiarowym rozszerzeniu teorii strun zwanym M-teorią. W tej teorii nasz i inne wszechświaty powstały w wyniku kolizji membran w przestrzeni 11-wymiarowej. W przeciwieństwie do wszechświatów w „multiwersum kwantowym” mogą one mieć zupełnie różne prawa fizyki[3].

        Według obliczeń kosmologów-astrofizyków (prof.A.Linde i dr V.Vanchurin) z Uniwersytetu Stanforda w Kalifornii liczba takich wszechświatów może wynosić 10^10^10^7.[4], jest to liczba której nie da się zapisać w postaci dziesiętnej ze względu na liczbę zer większą od liczby atomów w obserwowalnym wszechświecie szacowaną na 10^80)[5].

        Tego typu teorie są jednak często krytykowane za niespełnianie zasady brzytwy Ockhama.

        Nie zmienia to jednak faktu, że dziś tylko nieliczni fizycy wierzą w tradycyjne ujęcie fizyki kwantowej – większość skłania się raczej ku teorii światów równoległych. W 2007 r. tygodnik „Nature” uhonorował półwiecze teorii Everetta specjalnym wydaniem, a w Oksfordzie zorganizowano poświęcone jej sympozjum[2].”
        http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielo%C5%9Bwiat

        • abrams 6 września 2011 o 3:04 am

         czyli do pewnej naukowo udowodnionej tezy czyli dowodu dodano pewna historie która jak dotąd nie ma potwierdzenia naukowego. Tak tak na dzień dzisiejszy … wiem ale
         trochę przypomina to teorie ewolucji która do faktów jakimi są nieznaczne „mutacje” (przystosowywanie się organizmów żywych do warunków w których się znajdują) wymyślono całkiem zgrabne spoiwo jakim jest ta teza ewolucji nie mająca potwierdzenia w niczym no może po za fantazją jej autorów.

    • gruszka 6 września 2011 o 5:40 am

     hahaha 🙂 Nie no teraz to przegiąłeś 🙂 Atak na kościół ? No z takim nastawieniem to jesteś praktycznie w stanie wszystko wyjaśnić 🙂 Nasza wolna wola zależy od przepowiedni ?HA , chciałbyś :)Przepowiednie ,które są w Biblii spełnią się ,niezależnie od naszej wolnej woli :)A katolicyzm upadnie i dobrze !Zresztą każda jedna religia upadanie i dobrze !W każdej jest odrobinę prawdy i dużo kłamstwa.. Wraz z przyjściem Pana Jezusa , przyjdzie nowa prawdziwa religia..A na teraz proponuję – Miłość!

  • FAKIR 5 września 2011 o 1:15 pm

   Oczywiście pisałem wielokrotnie, że większość wierzeń i religii jest jednością.
   Opowiada generalnie o tych samych wydarzeniach i jest usłana odwiecznym problemem walki dobra ze złem, różnie nazywanym.
   Gdziekolwiek nie byłem napotykałem ten sam rdzeń wierzeń.
   Nie znamy dnia sądu, więc głowa do góry i trzeba walczyć ze złem, zamiast spędzać dzień na wyglądaniu nieszczęść
   Bardzo dobrze, że Marek podjął dzisiaj temat finansowy.
   Jeśli uda nam się ukrócić bankierski szwindel, wtedy gwarantuje, że większości społeczeństwa będzie wiodło się lepiej
   Nigdy nie będzie raju na ziemi to jest jasne. Raj jest dla wybranych po śmierci.
   Jednak powinniśmy walczyć aby życie na ziemi było jak najbardziej do tego raju zbliżone

   • Ludzie Prawdy 5 września 2011 o 9:50 pm

    Raj jest dla „wybranych” w tym zyciu – ziemskim.

   • Podpis (required) 5 września 2011 o 11:27 pm

    „Niektórzy mogą zapytać, dlaczego MICHAEL zawsze porusza zagadnienie pieniędzy. Louis Even, założyciel tego pisma, pisał: „Dzieje się tak dlatego, że każdy problem ekonomiczny i prawie każdy problem polityczny jest przede wszystkim problemem pieniężnym. Nigdy nie twierdzimy, że sprawa pieniędzy jest jedynym problemem do rozwiązania albo jedynym, którym należy się zajmować. Nie twierdzimy nawet, że jest problemem największej wagi, ale jest oczywiście problemem najpilniejszym do rozwiązania, ponieważ wszystkie inne zagadnienia rozbijają się o problem pieniędzy.” Rozważcie wszystkie inne problemy dotyczące społeczeństwa i zobaczycie, że prawie wszystkie praktycznie związane są z pieniędzmi: rządy próbujące zredukować swoje deficyty i długi przez obcinanie programów społecznych i zwiększanie podatków, rodziny, które nie mogą związać końca z końcem, zabijanie nienarodzonych dzieci, ponieważ rodzice nie są w stanie wyżywić następnych członków rodziny, sprzedaż pornografii i eksploatowanie osoby ludzkiej aby zarobić nieco więcej, zanieczyszczenie środowiska, byle tylko podtrzymywać niskie koszty produkcji, itp.”

    http://www.michaeljournal.org/onas.htm

 7. FAKIR 5 września 2011 o 1:09 pm

  POLECAM
  http://blog.ekonomiapolityczna.pl/tag/soros/

  • peryskop 5 września 2011 o 2:45 pm

   @FAKIR, dzięki za ten kolejny otwieracz oczu.
   Dr Mahatir bin Mohamad podał ciekawą analizę sytuacji finansowo-gospodarczo-politycznej.

   UWAGA – nadchodzi FERNANDO!
   To a propos wczorajszego tematu – o ćwiczeniach ataku na instalacje nuklearne w Dimona.
   Pamiętajmy, że ostatnio „ćwiczenia” dziwnie przemieniają się w zamachy „terrorystyczne”.

   09/04/2011 Israel to simulate attack on Dimona nuclear reactor, why now?!

   http://12160.info/page/israel-to-simulate-attack-on-dimona-nuclear-reactor-why-now

   Home Front Command to hold large exercise called “Fernando”; Israel closely studying recent crisis at Japan’s Fukushima plant.

   …exercise this week to simulate a missile attack against the Dimona nuclear reactor in the Negev.

   • monitorpolski 5 września 2011 o 4:28 pm

    Oni sami się plątają w tym szalonym rasizmie. Nic im z tego nie wyjdzie, informacja o ich psychozie już dotarła do większości myślących ludzi świata, a tego się nie da przepchnąć bez całkowitej konspiracji.

 8. Lux24 5 września 2011 o 1:12 pm

  Przewiduję jeszcze dziś potężne trzęsienie ziemi w okolicy Islandii,może być nawet powyżej 7 stopni w skali richtera.Spytacie pewnie czemu?Chodzi o tą sprawę: http://biznes.interia.pl/swiat/news/pierwszy-polityk-oskarzony-dwa-lata-wiezienia-za-kryzys,1690584 Będą chcieli odwrócić uwagę od tej sytuacji.A tak w ogóle to już dziś od rana tam trzęsie a będzie gorzej: http://hisz.rsoe.hu/alertmap/read/index.php?pageid=seism_read&rid=209653 / http://hisz.rsoe.hu/alertmap/index2.php

  • FAKIR 5 września 2011 o 1:21 pm

   Wiesz,
   Już pisałem wielokrotnie, że coraz bardziej dostrzegam brak przypadkowości w większości współczesnych „kataklizmów”, a zwłaszcza tych które wydarzyły się po 11 września.
   Sprawdźcie sami, że gwałtowny wzrost ilości trzęsień ziemi nastąpił po zamachach z 11 września.

   • FAKIR 5 września 2011 o 1:26 pm

    Jeśli wierzyć oczywiście podawanym statystykom

    Dziwne jest przykładowo to, że kilka miesięcy po tym gdy premier Japonii w wywiadzie odmawia, aby Japonia była krajem dzięki któremu nastąpi destabilizacja Chin, Japonia została pogrążona w chaosie tsunami i wybuchów w elektrowniach atomowych.

  • Jony 5 września 2011 o 2:21 pm

   Nie panikuj dla jednego człowieka nie będą haarpa uruchamiać.

  • monitorpolski 5 września 2011 o 4:29 pm

   Nie, mają media w swoich łapach. Niszowe blogi jak ten nie są zagrożeniem. Poza tym już wcześniej usadzili bankierów i nic się nie działo.

 9. DASR 5 września 2011 o 1:26 pm

  Mamy rosnący dług a Rząd kupuje policji Mercedesy !

  http://moto.onet.pl/1649374,1,mercedesy-dla-polskiej-policji,artykul.html?node=2

  • TZ 5 września 2011 o 4:28 pm

   Słuszna uwaga. Powinien kupić łady.

   • peryskop 5 września 2011 o 5:39 pm

    @DASR – właśnie na tym polega wciąganie nas w przepaść zadłużenia.

    A hasbara typu @TZ robi sobie z tego głupie żarty dla odwrócenia naszej uwagi.
    Kliniczny wręcz przypadek.

    @TZ, nie zmieniaj nicka i trwaj tak dalej na posterunku!
    Żeby już każdy przejrzał na oczy co się dzieje i jakimi metodami.

    • monitorpolski 5 września 2011 o 5:43 pm

     Nie bój, panuję. Wpuszczam ich żebyśmy mieli pogląd o ich poziomie. Na razie nie jest on zatrważająco wysoki. Mamy duże szanse wygrać tę batalię.

    • TZ 5 września 2011 o 6:57 pm

     Głupi tekst – to i moja odpowiedź była głupia. Nie odwracam niczyjej uwagi, po prostu wykazuję bzdurność waszych pretensji. Założę się, że gdyby zaoszczędzili na policji, też byście się ich za to czepili. Co dowodzi, że po prostu czepiacie się na oślep, po linii i na bazie – ale z dumą udajecie „merytorycznych”. Śmieszne to.

     • Ludzie Prawdy 5 września 2011 o 9:54 pm

      Czlowieku !
      Czy ty wiesz kto dzisiaj w policji i w wojsku sluzy ,za jaka kase ???

 10. pola 5 września 2011 o 1:31 pm

  Oto jakim pożywieniem powinni się odżywiać biedni.
  ,,Prawdziwy Twardziel nie je miodu, tylko żuje pszczoły ”
  http://www.sfora.pl/UE-nakarmi-nas-owadami-Bedziemy-jesc-pszczoly-i-swierszcze-a35609

  • OlO 5 września 2011 o 4:15 pm

   idiota!!!

  • Ludzie Prawdy 5 września 2011 o 9:55 pm

   Ludzie odzywiaja sie tym co jest w ich zasiegu !

 11. FAKIR 5 września 2011 o 1:34 pm

  JKM coraz bardziej pokazuje prawdziwe oblicze
  Nie tak dawno słyszeliśmy co sądzi na temat GMO
  Nie tak dawno słyszeliśmy co sądzi na temat oszustwa bankierów i długu
  Nie tak dawno słyszeliśmy co sądzi o Powstańcach z Wwy
  http://ewidentnyoszust.nowyekran.pl/post/25798,kim-jest-janusz-korwin-mikke

  • Ludzie Prawdy 5 września 2011 o 9:56 pm

   To jedna z kukiel w teatrze lalek .

 12. iHe 5 września 2011 o 2:02 pm

  Może już było,ale kupa śmiechu..
  http://fakty.interia.pl/swiat/news/rzad-usa-pozwie-banki-ktore-doprowadzily-do-kryzysu,1690129
  http://demotywatory.pl/1128704/Banki
  Ciekawe jak ta plutonomia odgryzie sobie rękę,chyba za dużo się piły naoglądali..
  http://bankowaokupacja.blogspot.com/2011/09/finansowy-terror-jak-miedzynarodowi.html
  Przypuszczalnie Usrael nadaje ton,pewnie niebawem przefarbują się z kolegami na „NwO bańk” wszystkich bańków..
  Niektórzy nie spodziewają się ,że dobra władza w pewnym momencie może pociągnie krucjatę antybankową po swojej linii..Dobrze by było im to uniemożliwić,nie pomagając jednocześnie lichwiarzom.
  Z bankierami jak z politykami,jedna formacja się zwija bądź zmienia szyld,pozbywa się zużytych graczy lub kozłów ofiarnych a reszta robi swoje..
  Banki wykonały swoje zadanie,teraz kolej na super bańk.
  Obawiam się ,że jest to też gra na czas.W końcu baniak obomba to taki większy matoł ,i na sporcie się zna.Trenuje gre w dołki(dobra na kryzys)
  http://demotywatory.pl/1556653/Barack-Obama-Golf-Tour

  http://demotywatory.pl/501242/Hydra
  W Polsce powstał wiedźmin i szewczyk dratewka,więc mamy pewne tradycje..

  • iHe 5 września 2011 o 5:04 pm

   http://maczetaockhama.blogspot.com/2011/09/filip-barrack-piekny-obama.html
   Tu jest też dosyć ciekawe wytłumaczenie tego z pozoru racjonalnego kroku..
   Co by nie powiedzieć zyskają czas,ale trupy w szafie gniją..
   Ten problem wyzwala reakcje na świecie i wymaga rozwiązania, a dobry kryzys nie może się zmarnować.Jakoś nie wydaje mi się,żeby kryzysowi planiści przegapili ten drobny szczegół potrzeby znalezienia winnych dla opinii publicznej.Jest tu sporo możliwości manipulacji,jak najbardziej Filip piękny to złota klatka bilderbergu etc.
   Ale jaja XXI w .a mafijne metody rodem ze średniowiecza.

   ..”Intresujące jest tu sporo rzeczy. Po pierwsze- w czasie paniki w 2008 Kongres ograniczył czas przedawnienia roszczeń wobec banków do 3 lat (od wejścia w życie ustawy), czyli czas ten mija niedługo.
   Po drugie- administracja zwlekała z tym bardzo długo- najwyraźniej wspomagając banki w „recovery”. Kiedy ożywienie okazało się fikcją przestali się certolić.
   To jest oczywiście optymistyczna teoria, zakładająca sensowności i celowość działania administracji USA dla dobra i prosperity tego kraju. Moim zdaniem, jeśli takie zachowanie się im zdarza, to przez przypadek.
   Więc mamy następne teorie- rząd rozgrywa z rynkami nieco większą batalię związaną z kredytowaniem deficytu- znaczy właśnie daje do zrozumienia „rynkom finansowym”, że nie jest mu obcy sposób myślenia Filipa Pięknego.
   Czy ta teoria jest prawdziwa- zapewne się przekonamy. Zewnętrznym objawem będzie to, że proces zakończy się ugodą- i to zapewne niezbyt dolegliwą dla banków. Choć pewnie ta ugoda nie nastąpi szybko- jakoś przecież trzeba trzymać towarzystwo w szachu. Dalszym zewnętrznym objawem będzie całkiem przyzwoita sprzedaż długoterminowych obligacji rządu USA. Wniosek taki się sam nasuwa- obecnie tylko kompletny idiota, lub ktoś z pistoletem przy głowie kupi te śmieci z praktyczną gwarancją straty. Stąd rząd przykłada pistolet do głowy tym, którzy mogą to kupić. Zabawne.”..

 13. pola 5 września 2011 o 2:41 pm

  Maski spadają
  Wypadek syna Wałęsy przypomniał społeczeństwu kumoterską politykę kadrową PO. Jedyną zasługą polityczną Jarosława Wałęsy jest to że ma ojca o znanym nazwisku. Jednak w świetle tej tragedii nikt nie zdobył się na tak haniebny gest na jaki zdobył się Lech Wałęsa po tragedii smoleńskiej. Nikt nie oświadczył, że największe osiągnięcie jego syna to to że uległ wypadkowi. A takie znamiona miała wypowiedź Wałęsy o śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Takie to są „klasy” popleczników PO. Gdy za PiS-u w telewizji publicznej pojawiło się kilku dziennikarzy prawicowych, histerii PO i ich popleczników nie było końca. Histeryzującym nie przeszkadzał fakt, że w najlepszym czasie antenowym występował Lis i jego druga żona. O podsłuchach, aresztowaniach, wykluczeniach, zastraszeniach, sądach wykorzystywanych do celów politycznych, komisjach sejmowych kpiących z faktów można pisać książki.
  http://yxv49.salon24.pl/339668,maski-spadaja

  • Ludzie Prawdy 5 września 2011 o 9:58 pm

   Nie zbadane sa wyroki Boskie !

   • peryskop 5 września 2011 o 11:06 pm

    @Ludzie Prawdy – a czy już nie macie tam na magazynie jakichś ciekawszych kawałków?

 14. pola 5 września 2011 o 3:24 pm

  Coś zżarło mój post -piszę jeszcze raz .
  Maski spadają

  Jedyną zasługą polityczną Jarosława Wałęsy jest to że ma ojca o znanym nazwisku. Jednak w świetle tej tragedii nikt nie zdobył się na tak haniebny gest na jaki zdobył się Lech Wałęsa po tragedii smoleńskiej. Nikt nie oświadczył, że największe osiągnięcie jego syna to to że uległ wypadkowi. A takie znamiona miała wypowiedź Wałęsy o śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Takie to są „klasy” popleczników PO. Gdy za PiS-u w telewizji publicznej pojawiło się kilku dziennikarzy prawicowych, histerii PO i ich popleczników nie było końca. Histeryzującym nie przeszkadzał fakt, że w najlepszym czasie antenowym występował Lis i jego druga żona. O podsłuchach, aresztowaniach, wykluczeniach, zastraszeniach, sądach wykorzystywanych do celów politycznych, komisjach sejmowych kpiących z faktów można pisać książki.
  http://yxv49.salon24.pl/339668,maski-spadaja

 15. mi461 5 września 2011 o 3:25 pm

  MONITOR dlaczego moje 3 komentarze-odpowiedzi sa dalej w MODERACJI? nie robie „nagonki” na nikogo jedynie odpowiedzialam na „kanalowe leczenie” ktore jest teraz na „tapecie” miedzynarodowego instytutu dentystyki. Dlaczego nie dopuszczasz komentarza w poprzednim swoim artykule?
  o co chodzi? @ VORTEX masz racje moja odpowiedz nie weszla.
  ==============================================================
  monitorpolski: pisałem już wielokrotnie, że wiele komentarzy ląduje w moderacji. Często przyczyna jest trudna do ustalenia. Jeśli piszesz na innych blogach WordPressa i ktoś cię zablokuje to pewnie możesz być kandydatem na spammera.

  • mi461 5 września 2011 o 3:28 pm

   @ VORTEX Twoja dentystka mowila prawde
   tu masz film (ang)http://video.godlikeproductions.com/video/Why_You_Want_to_Avoid_Root_Canals?id=f1aade54e021f45edbf

  • mi461 5 września 2011 o 5:59 pm

   NIE ,nie pisze, czasem tylko u ZENONA

 16. pola 5 września 2011 o 3:26 pm

  Piszę trzeci raz tego posta coś mi nie przepuszcza pewnie dla tego że o …………………
  http://yxv49.salon24.pl/339668,maski-spadaja

 17. mi461 5 września 2011 o 3:54 pm

  tlumaczenie LOGO „CERN” (jako sekret 666)

  Jaki wlasciwie ma cel CERN i jakie skutki przynosi?

  • TZ 5 września 2011 o 4:26 pm

   CERN to twór Szatana. To chyba oczywiste…

   Ale ty tak na serio pytasz?

  • O Rzesz 5 września 2011 o 10:26 pm

   Oficjalnie mają przede wszystkim udowodnić istnienie tzw. „Bozonów Higgsa” odpowiedzialnych wg oficjalnych teorii fizycznych za generowanie masy w materii.
   Nieoficjalnie mówi się że chodzi o tworzenie i badanie portali (przejść) międzywymiarowych.
   Co jest prawdą nikt postronny nie wie i zapewne się nie dowiemy jeszcze długo, jeśli w ogóle.

  • Ironizator 6 września 2011 o 12:02 am

   Napewno nie jest tym czym mowia ze jest i nie sluzy do tego do czego mowia ze sluzy… stanowczo za duzo kosztowal by byl to projekt naukowy ktory w dodatku mial by sluzyc ludzkosci.

 18. Jony 5 września 2011 o 4:03 pm

  Nieoficjalne wyprawy na Księżyc Apollo 18, 19 i 20

  Apollo 20 była to wspólna tajna misja USA-ZSRR, dla której zrealizowano poprzedzające misje Apollo 18 i 19 ze względu na ćwiczenia potrzebne do następnych misji. Celem tych przygotowań była druga strona Księżyca, gdzie postanowiono zbadać oraz zebrać dane o kilku tajemniczych i ogromnych przedmiotach, które tam zauważono podczas ostatniej oficjalnej wyprawie Apollo 17. Były to dwa trójkątne obiekty latające i ogromny w kształcie cygara statek. Podejrzewa się, że sfotografowane obiekty podczas ostatniej oficjalnej misji są starożytnymi pozaziemskimi statkami kosmicznymi. Członkami załogi Apollo 19 byli: Stefania Ellis, Aleksiej Sorokin i John Swigert. John umarł w 1982 na raka ale Stefania i Aleksiej zniknęli w 1975 lub 1976 roku, Powodem tego podobnież było gadulstwo Stefani, która rozpowiadała o misji i statku kosmicznym na Księżycu.

  Więcej filmików i treści na tej stronie: http://prawda2.info/viewtopic.php?t=14538

  A tu mamy premierę filmu iluminatów pod tytułem „Apollo 18”

  Jak widać filmik to totalne g…… został stworzony prawdopodobnie by ośmieszyć nieoficjalną misję apollo.

  • peryskop 5 września 2011 o 4:26 pm

   @Jony, nie zaśmiecaj tego bloga totalnym g…. jak sam to określieś!
   Są znacznie poważniesze sprawy.

   • Jony 5 września 2011 o 4:29 pm

    A ty swoją osoba nie zaśmiecaj tego bloga

    • monitorpolski 5 września 2011 o 4:38 pm

     No, akurat „peryskop” ze swoim doświadczeniem naukowym nie jest zaśmiecaczem. Patenty, publikacje, znane nazwisko w świecie. Nie wiesz z kim masz przyjemność dyskutować Jony.

     • inprogres 5 września 2011 o 5:01 pm

      Niech sie przedstawi z imienia i nazwiska skoro taki slawny.
      Boi sie? Ukrywa cos?

      Ja jestem osoba nic nieznaczaca wiec to nie ma znaczenia.

      • monitorpolski 5 września 2011 o 5:47 pm

       Żebyście go ustrzelili podczas wykładu?

       • inprogres 5 września 2011 o 6:27 pm

        Skoro sie nie ujawnia to albo nie jest znany (ja tez nie jestem znany) albo …

     • Jony 5 września 2011 o 5:38 pm

      Po komentarzach jakie tu ostatnio zostawia to wnioskuje że z prostakiem.

   • O Rzesz 5 września 2011 o 11:02 pm

    Zgadza się. Coś wiadomo o losach wynalazków Lucjana Łągiewki?. Wiem że specsłużby nieco go nastraszyły swego czasu.
    O zderzaku cicho jak makiem zasiał!.

  • monitorpolski 5 września 2011 o 6:43 pm

   Wystarczy posłuchać muzyki do pierwszego filmiku by się zorientować kto go zrobił. To ich wewnętrzny znak.

  • Łukasz Piętka 5 września 2011 o 8:53 pm

   jako fan kina powiem ci ze film bedzie wmiare ogladalny, bop motyw jest zajebisty, i napewno nie bedzie osmieszal zadnej misji, poprostu ktos podchwycil swietny temat na scenariusz :)_

  • Ludzie Prawdy 5 września 2011 o 10:01 pm

   Zasadniczem celem lotow kosmicznych bylo podporzadkowanie sobie ziemi i nia kierowanie.
   Teraz zostana zebrane tego „owoce”. !

 19. monitorpolski 5 września 2011 o 4:33 pm

  Kościół się sam obroni. Nie potrzeba mu „pomocy” z zewnątrz. A takich chętnych w Polsce nie brakuje – łażą w białych koszulach i namawiają na jakieś „świadki Jechowy” czy inne sekty. Kto im daje na to pieniądze? Po co?

  • wojox 5 września 2011 o 5:26 pm

   Po Twoim poście widać jak mało wiesz na temat wyznań. Z tego co się orientuję to Świadkowie Jehowy byli szybciej zalegalizowani (zarejestrowani jako wyznanie) w Polsce niż Kościół Katolicki. Poza tym struktóra organizacyjna KK wyraźnie potwierdza że KK jest sektą. Guru siedzi w Watykanie, a wierni robią zrzutkę na tacach…
   Poza tym władza woli wynająć stadion ŚJ bo wiedzą że nie trzeba po nich sprzątać ani ich pilnować. Jak byś był choć na jednym zgromadzeniu to byś zrozumiał. Świadkowie sami opłacają swoje potrzeby i zawsze jest sprawozdanie finansowe w wydanych środków.. Czegoś takiego nie słyszałem o KK.
   Piszesz że KK się sam obroni ?? Nie realne, podczas ataku i likwidacji poparcie ludzi będzie znikome…
   Nie piszę aby Cię denerwować czy drażnić. Ale sam unikałeś i zakazywałeś aby poruszać tematy związane z KK, a sam obrażasz inne wyznania od których KK może tylko się uczyć prawdziwego Chrystianizmu…
   Myślę że zmienię blog na inny, a Ty zostaniesz z jedynie słusznym elektoratem klakierów…

   • monitorpolski 5 września 2011 o 5:31 pm

    Odpowiedziałeś w czyim imieniu występujesz. Poczytaj sobie jak znasz angielski, lub weź tłumacza:
    http://www.jesus-is-savior.com/False%20Religions/Jehovah%20Witnesses/jw.htm
    To jest satanistyczna organizacja.

    • peryskop 5 września 2011 o 5:43 pm

     @wojox, ty też nie zmienaj nicka i trwaj dalej na swoim posterunku.

     Niech wahający się zrozumieją, jak są trollowani.

     • FAKIR 5 września 2011 o 6:23 pm

      Miałem do czynienia ze świadkami Jehowy.
      Prowadziłem z nimi polemiki na temat Biblii.
      Kilka spotkań i zaprzestali nachodzenia, gdy się zorientowali jaką wiedzę posiadam
      Dziękuję bardzo
      Korzystają z niewiedzy zagubionych ludzi

      • ARTUR 5 września 2011 o 7:58 pm

       @ FAKIR.Mogę potwierdzić ,przysyłali jakąś młodą bo myśleli że wie dużo a ona prawie przeszła na katolicyzm ,potem przysłali starszą parę aby potwierdzić iż nie mają takiej wiedzy jak ja i przestali przychodzić .

       • wojox 5 września 2011 o 8:58 pm

        Jezus wspominał o „strzepnięciu prochu z nóg”. Tylko ludzie pokorni, którzy rozumieja czym jest prawda, ci posiadą Ziemię. Nikt nikogo nie przysyła i nie umawia jakby cos złego miał zrobić.. To jest wasze postrzeganie z gruntu złe. A kolega poznał „prawdę” dzieki internetowi ?? I co tam zdziałał ? Poczekamy aż mu wyłączą i wogóle wyłączą…. ŚJ dalej będą działać tradycyjną metodą,,, a „kolega” ze swoimi „wiernymi” co zrobi ? Jakie ma efekty jako kruk ? który wydziubuje to co zasiane ?
        To jest koniec czasów, wszyscy tu o tym mówią ale nikt tego nie rozumie…

      • andc 5 września 2011 o 9:18 pm

       Bardzo polecam obszerny artykuł o ŚJ jest tam doskonale wszystko wyjaśnione : http://www.zbawienie.com/sj.htm

      • O Rzesz 5 września 2011 o 10:06 pm

       Typowa sytuacja … „świadkowie” nachodzili nas przez ponad siedem lat. Próbowałem różnych metod by dali nam spokój.
       Kiedy młode i młode inaczej adeptki sekty nie dały sobie rady zaczęli nasyłać facetów.
       Pomogło wreszcie ostentacyjne przeżegnanie się przed ich obliczami. Autentyczne!.
       Widocznie na demony to jednak działa!. 😉
       Minęło już chyba z siedem czy osiem miesięcy i jak by się pod ziemię zapadli.
       Poczułem się jak „Zapomniany diabeł” !. 😉

       Poznałem prawdę dzięki cudzemu doświadczeniu.
       Tak potrafią omotać ludzi że im oddają całe zasoby finansowe jakie mają.
       Nie wiem czy to nagminne ale w tym konkretnym przypadku tak było.
       Znajomy po powrocie z morza nie miał za co żyć.
       Żona wszystko co wpływało na wspólne konto oddała im. Sama nie pracowała.
       Przekonali ją że niedługo będzie koniec świata (było to w latach ’90. Ogłaszali ten koniec już chyba z sześć razy do tamtej pory od XIX wieku)
       Facet musiał założyć drugie konto by mieć na życie choć połowę zarobionych środków bo kobiecie już ufać nie mógł.
       Dzielić się trzeba ale w taki sposób?. Tego nawet nie ma wśród członków RM!.
       I tacy przychodzą do nie i mnie „nawracają”.
       A kysz.

    • Ironizator 6 września 2011 o 12:15 am

     Nie sadz bys nie byl sadzony… To ze kochasz swa religie, to dobrze, lecz nie oznacza to bynajmniej ze jest ona ta prawdziwa(o ile taka wogule istnieje). Kto ma racje dowiesz sie dopiero po smierci, wiec powstrzymaj sie od osadow, zwlaszcza czegos o czym pojecia nie masz, bys pozniej przed Najwyzszym na idiote nie wyszedl.

     Ps: Viva wolnosc slowa!!! Pamietasz jeszcze co to…?

  • PokójWam 5 września 2011 o 5:36 pm

   EE czy ktoś tu pisze o jakiejś religii czyt. sekty? Żeby być zbawionym nie trzeba być w ŻADNEJ RELIGII. Autor witryny zbawienie.com oraz proroctwa.com był kiedyś świadkiem jehowym, ale dzięki internetowi poznał prawdę. A został ŚJ tylko dlatego, że czuł głód „duchowy” wiary, a katolicyzm nie potrafił odpowiedzieć na jego pytania.

   Tu jest więcej
   http://zbawienie.com/oswiadczenie.htm
   http://zbawienie.com/moja_historia.htm

   Ale dla Ciebie i Zenobiusza i tak na zawsze pozostaniemy agentami którzy nawołują do jakiejś sekty…

   • monitorpolski 5 września 2011 o 5:45 pm

    Zgoda co do pierwszej części. Ale w Polsce mamy katolicyzm i wszelkie osłabianie go w tych trudnych chwilach to dywersja. Sądzę, że wewnętrzne zagrożenie ze strony agentury w KK jest na razie niewielkie. Społeczeństwo polskie w trudnych chwilach się mobilizuje i widać to coraz wyraźniej. Do senatu kandydowało w tym roku 4,000 osób.

    • TZ 5 września 2011 o 7:01 pm

     „Ale w Polsce mamy katolicyzm”

     W Polsce „mamy” również inne religie oraz ludzi nie wierzących w gusła. Katolicyzm nie jest już, na szczęście, definicyjny dla Polski i polskości.

     • O Rzesz 5 września 2011 o 10:59 pm

      Chciał byś. Głęboko się mylisz i czas pokaże że tak jest!.

      • peryskop 5 września 2011 o 11:04 pm

       @TZ – a z jakiej to krainy nadajesz swoje rewelacje o lokalnym katolicyzmie?
       Chyba nie z Polski.

 20. Polska w budowie 5 września 2011 o 4:49 pm

  Ehh…
  http://wirtualnapolonia.com/2011/09/05/osadnicy-izraelscy-probowali-podpalic-meczet/

 21. navajo88 5 września 2011 o 5:01 pm

  witajcie ,wklejam wam pewien artykół z wykopu i jeżeli potraficie dodać dwa do dwóch ,a potem cztery do czterech to otrzymacie odpowiedż na to jak może wyglądać nasze życie po ewentualnym blacoucie ,a to byłby najlagodniejsza katastrofa i przedewaszystkim nasze zachowanie w obliczu katastrofy.
  http://www.wykop.pl/link/866943/ciemna-strona-powstania-warszawskiego/
  i miłego ,oraz przyjemnego czytania !!!!!
  J.M.H

  • Ludzie Prawdy 5 września 2011 o 10:02 pm

   Nie przewiduj ,bo nigdy nie przewidzisz co ciebie czeka !

   • navajo88 5 września 2011 o 11:08 pm

    Mylisz się !!!!! Ja wiem co nas czeka !!!!!! i dla tego jestem spokojny !!!!
    J.M.H

 22. OlO 5 września 2011 o 5:10 pm

  Biskup Dec: Nie chcecie bronić życia, nie idźcie do parlamentu
  W obecności pana prezydenta, w dniach kampanii wyborczej mówimy kandydatom do parlamentu: jak nie chcecie bronić życia w całej rozciągłości, od poczęcia aż do naturalnej śmierci, jak nie chcecie i nie macie zamiaru uchwalać dobrego i słusznego prawa, jak nie macie zamiaru dbać o prawdziwe dobro Ojczyzny, to nie ubiegajcie się o władzę, o fotele poselskie i senatorskie, o fotele ministerialne – mówił na Jasnej Górze , podczas ogólnopolskich dożynek biskup Ignacy Dec.
  To można posłuchać kazania bp.Deca plik wideo
  – Nie dajcie się zwieść propagandzie liberalistycznej nagłaśniającej tezę, że obrona poczętego życia jest sprzeczna ze standardami europejskimi. Zabijanie dzieci nienarodzonych, to prawdziwy holocaust naszych czasów – mówił do rolników bp Dec. Za bł. Janem Pawłem II apelował, by z drogi budowania cywilizacji śmierci wejść na drogę budowania cywilizacji życia. „Chwalimy naszych parlamentarzystów, którzy odrzucili 31 sierpnia projekt lewicy rozszerzający prawo do aborcji, ale wstydzimy się tych parlamentarzystów, którzy przegłosowali odrzucenie projektu obywatelskiego, pod którym złożono 600 tys. podpisów, opowiadającego się za całkowitą obroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Pocieszające jest to, że zabrakło niewielu głosów, by tak się stało” – mówił biskup.
  Kaznodzieja przypomniał, że tylko Bóg jest „właścicielem” życia i wbrew temu co mówią liberałowie „nie wolno nawet ułomnego dziecka w łonie matki karać śmiercią, trzeba je leczyć a nie zabijać. Nie wolno zabijać dziecka poczętego w wyniku gwałtu czy innego przestępstwa, trzeba ścigać przestępcę a nie karać niewinne dziecko śmiercią”.
  Ze szczególnym apelem bp Dec zwrócił się do kandydatów do parlamentu. „Z jasnogórskiej ambony, w obecności pana prezydenta, w dniach kampanii wyborczej mówimy kandydatom do parlamentu: jak nie chcecie bronić życia w całej rozciągłości, od poczęcia aż do naturalnej śmierci, jak nie chcecie i nie macie zamiaru uchwalać dobrego i słusznego prawa, jak nie macie zamiaru dbać o prawdziwe dobro Ojczyzny, to nie ubiegajcie się o władzę, o fotele poselskie i senatorskie, o fotele ministerialne”.
  Biskup podkreślił, że „Polska potrzebuje ludzi sumienia, broniących prawa Bożego, prawa człowieka, prawa narodu, także prawa człowieka tego bezbronnego, niewinnego będącego pod sercem matki”. (…)
  http://dzieckonmp.wordpress.com/2011/09/05/biskup-dec-nie-chcecie-bronic-zycia-nie-idzcie-do-parlamentu/

  może coś duchowni zrobią z tym ludobójstwem, nie wiem, pytajcie mnie a ja Was

  • Ludzie Prawdy 5 września 2011 o 10:03 pm

   Swinie domagaja sie jedzenia swym kwiczeniem .

 23. Hamerykanczyk 5 września 2011 o 5:18 pm

  Drogi Marku ( Monitorzepolski ), mam pytanie odnosnie dlugu zew. panstw, ktory podales tutaj na tej stronie, ze tak kolokwialnie zapytam skad bierzesz takie bzdurne i kosmiczne cyfry? Skoro w rzeczywistosci sa one duzo wieksze.

  A dokladniej :

  ” Hiszpania ma 60% długu, Wielka Brytania 76%, Francja 82%, Niemcy 83%, USA 92%, Portugalia 93%, Irlandia 97%, Włochy 119%, Islandia 126%, a Grecja 142%.
  Przypatrzmy się jak to jest w przypadku ekonomii, które wciąż dobrze prosperują: Rosja 9%, Luxemburg 15%, Hong Kong 17%, Arabia Saudyjska 17%, Chiny 19%, Korea Południowa 23%, Indonezja 25%, Australia 27% i Nowa Zelandia 30%. ”

  A teraz dam Ci poprawke z ” dnia ” dzisiejszego :
  http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_external_debt

  Wielka Brytania : 8,981,000,000,000.00 $ – 400% PKB – 144,338.00$ Na obywatela
  Hiszpania : 2,166,000,000,000.00 $ – 154% PKB – 47,069.00$ Na obywatela
  Francja : 4,698,000,000,000.00 $ – 182% PKB – 74,619.00$ NA obywatela
  Niemcy : 4,713,000,000,000.00$ – 142% PKB – 57,755.00$ Na obywatela
  USA : 14,590,000,000,000.00$ – 99% PKB – 47,568.00$ Na obywatela
  Portugalia : 497,800,000,000.00$ – 217% PKB – 46,795.00$ Na obywatela
  Irlandia : 2,253,000,000,000.00$ – 1103% PKB !!!!! – 503,914.00$ Na obywatela
  Wlochy : 2,223,000,000,000.00$ – 103% PKB – 36,841.00$ Na obywatela
  Islandia : ( Brak Danych z 2011 )
  Grecja : 532,900,000,000.00$ – 174% PKB – 47,636.00$ Na obywatela
  Rosja : 480,200,000,000.00$ – 33% PKB – 3,421.00% Na obywatela
  Luxemburg : 1,892,000,000,000.00$ – 3443% PKB – 3,759,174.00$ Na obywatela ( Bez Komentarza )
  Hong Kong : 750,800,000,000.00$ – 334% PKB – 105,420.00$ Na obywatela
  Arabia Saudyjska : 82,920,000,000.00$ – 19% PKB – 3,176.00$ Na obywatela
  Chiny : 406,600,000,000.00$ – 7% PKB – 303.00$ Na obywatela
  Kore Poludniowa : 370,100,000,000.00$ – 37% PKB – 7,567.00% Na obywatela
  Indonezja : 196,100,000,000.00$ – 28% PKB – 837.00$ Na osobe
  Australia : 1,169,000,000,000.00$ – 95% PKB – 52,596.00$ Na osobe ( Bez komenatrza )
  Nowa Zelandia : 219,589,000,000.00$ – 127% PKB – 50,260.00$ Na osobe ( Bez komentarza )

  Nie musze chyba podkreslac ze liczby ktore podales roznia sie diametralnie, a jedynie dlug USA jest taki jaki podales ( w stosunku do PKB ). Innym wytykasz wypisywanie dezinformacji, wiec bardzo by milo bylo panie Marku gdyby sam pan by jej nie sial.

  • Hamerykanczyk 5 września 2011 o 5:21 pm

   Dodam ze jest to tylko i wylacznie dlug zewnetrzny panstw, nie biore pod uwage dlugu zaciagnietego u obywateli.

   • FAKIR 5 września 2011 o 6:29 pm

    Dużo zależy od metody dokonywania obliczeń i ujęcia różnych składników zadłużenia.
    Najlepiej wysłać e-mail do Rostkowskiego 🙂 Z pewnością wyjaśni te rozbieżności:)
    Oficjalnie podawany dług Polski około 800 mld.
    Wszyscy tzw ekonomiści za plecami gadają i tajemnicą poliszynela jest zadłużenie Polski ponad 3 biliony zł.

    • FAKIR 5 września 2011 o 6:43 pm

     Natomiast co do danych podawanych przez Billa Stilla nie ma co dyskutować.
     Pisał o tematach związanych z bankowością kiedy wielu z nas jeszcze nie było na świecie.
     Nie zauważyłem błędów w jego artykule.
     W 90% pokrywa się z danymi, które posiadam.
     Nie tak dawno badałem zadłużenie i jego wzrost od 2008 roku w Wielkiej Brytanii.
     W 2009 roku było około 56%
     W 2010 roku było około 69%
     Teraz jest około 75 %, więc się ogólnie zgadza,.

     • FAKIR 5 września 2011 o 6:45 pm

      Tutaj pierwszy z brzegu artykuł, który mam w ulubionych
      http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zadluzenie;wielkiej;brytanii;eksploduje,161,0,495265.html

     • monitorpolski 5 września 2011 o 7:01 pm

      Oczywiście, że Still tego nie wysysa z palca. Może obliczenia długu dokonuje się w różny sposób, stąd mogą być rozbieżności.
      Jeszcze raz link CIA: https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2186rank.html

    • peryskop 5 września 2011 o 7:00 pm

     @FAKIR @Hamerykanczyk – podejrzewam, że nawet jakby ktoś dziś bardzo się starał, to dokładnych i uczciwych obliczeń nie dokona.

     Bo jest wiele składników dynamicznych, a część z nich ma charakter warunkowy (opcje, derywaty).

     Na to jeszcze wpływają wprowadzone „kreatywne” metody pseudo-„naukowe” obliczeń, poplątane procedury oraz konsensus środowiskowy dający w efekcie pewność, że wszelkie audyty mają na celu sprytne ukrycie tego, co ma być ukryte.

     W tej sytuacji należy podziwiać, że kryzys przychodzi dopiero po wielu latach fałszowania dokumentów.

     • FAKIR 5 września 2011 o 7:13 pm

      Właśnie o to chodzi.
      Obliczanie długu jest dynamiczne.
      Rostkowski jest po prostu mistrzem wykorzystywania tejże dynamiki 🙂

      • FAKIR 5 września 2011 o 7:17 pm

       Kiedyś pamiętam czytałem artykuł o ENRON
       Wiecie co robili?
       Przed audytem kwartalnym wycofywali zadłużenie z bilansu 🙂
       Po audycie z powrotem dług pojawiał się w bilansie 🙂
       Zawsze byli i będą jeszcze lepsi od nich.
       Ciekaw jestem jakie szwindle wykrył by dokładny audyt finansowy.
       Jedyny rzetelny był przeprowadzany kiedyś w Kanadzie.
       Okazało się, że prawie wszystkie pożyczki rządowe przeznaczane były na spłatę poprzednich zobowiązań

    • TZ 5 września 2011 o 7:05 pm

     „Wszyscy tzw ekonomiści za plecami gadają i tajemnicą poliszynela jest zadłużenie Polski ponad 3 biliony zł”

     Czy ci „tzw. ekonomiści” mają coś wspólnego z autorami „tajnych sondaży”, na które niedawno się tutaj powoływałeś? Są tak samo anonimowi, tak samo bezkarni i tak samo nieistniejący?

     • peryskop 5 września 2011 o 8:27 pm

      @TZ dzięki że czuwasz i siejesz farmazony jak poprzednio.
      Good job, będzie premia!

     • sebecx 6 września 2011 o 6:31 am

      …dla mniej rozgarniętego … masz: http://www.tvn24.pl/0,1664064,0,1,3-biliony-polskiego-dlugu,wiadomosc.html – czyli media „prawdy” już ogłaszają-przyzwyczajają
      i tutaj: http://blogmedia24.pl/node/33854
      …zdajesz sobie sprawę, co to oznacza dla ludzi którzy uczciwie pracują i uwierzyli w państwo…

  • monitorpolski 5 września 2011 o 5:36 pm

   Od razu ci odpowiem. To nie są dane „Mareczka”, ale Billa Stilla – link jest podany pod artykułem. Nie rozumiem więc po co manipulujesz informacją. Twój komentarz powinien się rozpoczynać od:
   „Chcę wyjaśnić nieprawidłowości jakie znalazły się w reportażu Billa Stilla”, nie sądzisz?
   A jeśli chodzi o Wikipedię, to zobacz na to: http://educate-yourself.org/cn/wikipedialies20jan08.shtml
   Wikipedia, jak się okazuje może być źródłem dezinformacji i to poważnych. Sądzę, że lepiej zaufać takiemu ekspertowi jak Still niż Wikipedii.
   Polecam też już wcześniej tu publikowaną mapkę długów narodowych:

   • peryskop 5 września 2011 o 5:49 pm

    @Hamerykańczyk, nie zmieniaj nicka tylko dalej wal jak walnąłeś powyżej, PLEASE!

    Takich samo-ośmieszaczy potrzeba, żeby jeszcze więcej ludzi zrozumiało co jest grane.

    • Hamerykanczyk 5 września 2011 o 6:02 pm

     Marku, jak kazdy z nas dobrze wie mapka ta juz jest dawno NIE aktualna, co do wikipedi jako zrodla dezinformacji, moge smialo stwierdzic ze dane te pochodza z oficialnych zrodel rzadowych. A bardzo dziwnym by bylo aby panstwa same zawyzaly sobie dane makroekonomiczne szczegolnie odnoszace sie do dlugu zewnetrznego. Ile ludzi tyle opini, fakt faktem jest caly swiat jest pod kontrola banksterow, lecz nie mysle ze dane podane na wiki mialby byc w jakim kolwiek soptniu sztucznie zawywazne, bo w koncu po co komu to? ( Prosze nie dodawac komentarzy odnosnie ” agentow „, bez podania doraznych faktow ).

     • Hamerykanczyk 5 września 2011 o 6:06 pm

      @Peryskop

      Przykro mi ale nie jestem osoba o ktora mnie posadzasz. Poprostu czytajac ten blog juz prawie od roku i patrzac na realia zarowno Polskie jak i Amerykanskie ( Mieszkam w USA, ale obecnie jestem w PL na urlopie ) smialo stwierdzam ze sa pewne rzeczy ktore potwierdzaja sie w rzeczywistosci ale tak samo jest sporo bzdur, ktorych nawet nie ruszam bo szkoda sobie nimi glowe zawracac. Tak jak przy sprawach rozowdowych, kazda ze stron ma swoja racje, sztuka polega na tym aby wypsrodkowac prawde i ukazac ja taka jaka jest w rzeczywistosci a nie taka jaka np autor tematu, komentarza czy poprostu opini sobie wmowi i wymysli.

      • peryskop 5 września 2011 o 6:22 pm

       @Hamerykanczyk, jeśli jesteś poszukiwaczem prawdy, to witaj i ucz się życia w nowym świecie.

       Ale nie stawiaj Markowi zaczepkowych pytań w stylu: „skad bierzesz takie bzdurne i kosmiczne cyfry?”

       I nie bądź naiwny: „co do wikipedi jako zrodla dezinformacji, moge smialo stwierdzic ze dane te pochodza z oficialnych zrodel rzadowych. A bardzo dziwnym by bylo aby panstwa same zawyzaly sobie dane makroekonomiczne szczegolnie odnoszace sie do dlugu zewnetrznego….” bo w koncu po co komu to?”

       Jak to komu i po co? Banksterom, żeby pokazać że większość krajów jest już i tak zadłużona ponad uszy, więc jest to sytuacja całkiem „naturalna”, a ludzie powinni stracić nadzieję na ratunek.

       Czy teraz już wiesz komu i po co to?

      • monitorpolski 5 września 2011 o 6:44 pm

       CIA?

       • peryskop 5 września 2011 o 7:13 pm

        Zwrócmy uwagę, że do pewnego momentu starano się oszustwami ukryć faktyczne poziomy zadłużenia poszczególnych państw. Natomiast obecnie wygląda na to, że tym którzy kręca te najgrubsze lody przestało na tym zależeć. Bo przecież mleko lichwy polało się już szrokim strumieniem więc po co dłużej ukrywać.

        Czy w takiej sytuacji bankowi lodziarze mieliby się poprawić i podawać rzetelne wkaźniki?
        Czy ktoś jeszcze myśli, że oni są aż tak naiwni?

        Zatem jeśli skończyli korzystać z zaniżania długu, to przeszli na korzystanie z zawyżania go.

        Czyli chcą skorzystać ze skutków rozkręcanej paniki poprzez tak wywoływany STRACH!

        • FAKIR 5 września 2011 o 7:25 pm

         Obawiam się niestety najgorszego w nadchodzących latach, czyli wielkiej wojny

        • peryskop 5 września 2011 o 7:39 pm

         @FAKIR: „Obawiam się niestety najgorszego w nadchodzących latach, czyli wielkiej wojny”

         Sytuacja przyspiesza, więc raczej to kwestia miesięcy niż lat.

         Obyśmy się mylili i oby się rozeszło.
         Ale na to nikłe są szanse, bo mamy do czynienia z psychopatią globalną.

         W tej sytuacji warto pamiętać, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

       • FAKIR 5 września 2011 o 8:41 pm

        Niestety się zgadzam

        • navajo88 5 września 2011 o 10:52 pm

         A ja się nie zgadzam !!!!! hahahahahahahahaha

    • TZ 5 września 2011 o 7:09 pm

     „Takich samo-ośmieszaczy potrzeba, żeby jeszcze więcej ludzi zrozumiało co jest grane”

     I na tym polega geniusz teorii spiskowych: są niezatapialne. Albo gość się z nami zgadza, wtedy jest „nasz”, albo ośmiela się mieć inne zdanie, wtedy jest „agentem”. A jeśli to inne zdanie znajduje oparcie w źródłach? Cóż, źródła też bywają zmanipulowane i tylko „nasi” wiedzą, które źródła są OK. Chylę czoła…

     • peryskop 5 września 2011 o 8:29 pm

      @TZ: „… Chylę czoła…”
      tylko nie za nisko, bo zawadzisz nosem o posadzkę

     • Rodriguez7 5 września 2011 o 10:56 pm

      Weź spierdalaj frajerze albo daj adres i pogadamy eye vs eye

  • monitorpolski 5 września 2011 o 6:48 pm

   Tu są dane wg. CIA: https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2186rank.html

  • Ludzie Prawdy 5 września 2011 o 10:04 pm

   To wszystko wziete z sufitu !

 24. sebecx 5 września 2011 o 5:43 pm

  @Monitor kiedy usunąłeś nr. konta? ..i dlaczego? ..chyba nie z powodu krzykaczy?.. to był by dobry zwyczaj dać po parę groszy, a jak nie potrzebujesz tej kasy, to można by jaki cel sfinansować informacyjny…..

  • monitorpolski 5 września 2011 o 5:50 pm

   Bo od ten blog czytają ludzie biedni. Nic nie wpłynęło poza 10 zł od gościa, z którym koresponduję, a który dał na dobry początek. Nie wyżyjesz z publikacji, tu trzeba by było wyciągać towarem, a na blogu nie wolno. Ogranicza to oczywiście moją działalność, ale będę się starał coś tam zawsze wkładać w wolnym czasie. Dobrze, że mam zlecenia.

   • Wojsat 5 września 2011 o 8:00 pm

    sprostowanie-odemnie wpłyneło trochę więcej proszę sprawdzić .oczekuję odpowiedzi

    • waryjat 5 września 2011 o 8:40 pm

     Również proszę sprawdzić „oddana pożyczka na monitor” czy coś takiego było w tytule a kwota znacznie powyżej >10zł. Panie Marku gdyby było to przejrzyste np. tak jak na blogu Michalkiewicza. Imię, pierwsza literka nazwiska, miejscowość i kwota wszystko było by ok i wpłaty pewnie by jakieś minimalne były. Nie wiem czy wordpress udostępnia taki dodatek?

     • monitorpolski 5 września 2011 o 8:43 pm

      Dzięki za dobre chęci. Nie ma sobie czym zawracać głowy. Moja sytuacja się nieco poprawiła, na razie nie jestem zagrożony utratą pracy.

   • Ludzie Prawdy 5 września 2011 o 10:05 pm

    Proscie a otrzymacie.

  • po_prostu 5 września 2011 o 7:01 pm

   Tak Ci brakuje tego nru- a sam cokolwiek wpłaciłeś? ;]

   • sebecx 6 września 2011 o 6:41 am

    ..wpłaciłem – lepiej ci?

 25. FAKIR 5 września 2011 o 6:25 pm

  Kurcze trzymajmy się tematu!
  Sam się czasami łapię na to, że zamiast komentować artykuł wypisuję jakieś wywody zupełnie nie związane z artykułem.
  Może się wykażecie wiedzą na temat bankowości?

  • ALFA 5 września 2011 o 9:01 pm

   Nie znam się na tym ,ale myślę jakbyśmy wypłacili pieniądze swoje z banku to bank co ma a no nic .Obraca naszymi pieniędzmi ,pożyczki są dawane z naszych pieniędzy oni zarabiają na naszych pieniądzach dając % .To my dajemy pożyczkę z naszych pieniędzy.Jak ludzie przestaną spłacać to oni bankruci zamykają banki idą z torbami.Takie moje spostrzeżenie.

   • Ludzie Prawdy 5 września 2011 o 10:07 pm

    Oszczedzanie pieniedzy nie jest dzisiaj w modzie ,za to modne jest ich wydawanie bez opamietania.

    • Rodriguez7 5 września 2011 o 11:00 pm

     Społecznie masowe wypłaty gotówki i lichwiarze leżą i płaczą…

 26. Konarski 5 września 2011 o 6:29 pm

  We wtorek koło Wyborga rozpocznie się operacja napełniania gazem Gazociągu Północnego (Nord Stream), który przez Morze Bałtyckie bezpośrednio połączył Rosję z Niemcami – poinformował w premier Rosji Władimir Putin.
  Przekazał on też, że pierwszy surowiec do odbiorców popłynie bałtycką magistralą na przełomie października i listopada.

  Wiecie co to oznacza dla Polski w niedalekiej już przyszłości?
  Były rozbiory I RP
  Był Ribbentrop-Mołotow i rozbiór II RP we wrześniu 1939r

  Szykuje się rozbiór III RP

  • FAKIR 5 września 2011 o 6:35 pm

   Rzeczywiście to bardzo zła wiadomość dla Polaków. Jak bardzo zła przekonamy się już w najbliższych latach. Płacimy najdrożej za gaz i ropę z wszystkich krajów europejskich.
   Co będzie za kilka lat???
   Przypominam kolejny raz doskonały klip, który może być najlepszym komentarzem wyborów jakie dokonywała większość Polaków przez ostatnie 20 lat

   • Ludzie Prawdy 5 września 2011 o 10:08 pm

    Nie zamartwiaj sie !
    Pan Bog ten swiat stworzyl dla wszystkich.

    • Ironizator 5 września 2011 o 10:51 pm

     polecam wszystkim ktorzy znaja angielski wsluchac sie uwaznie w slowa, madry czlowiek, madry text. a tobie osobiscie 1:22…

 27. Lux24 5 września 2011 o 7:14 pm

  Dzień po dniu mamy jakąś 6 i powyżej w skali richtera…właśnie przed chwilą 6,6 na Sumatrze.Ciekawie się robi.A w okolicach Islandii się wyciszyło.Ale może to po prostu cisza przed burzą 🙂

  • Lux24 5 września 2011 o 7:15 pm

   już zmniejszyli do 5,8 🙂 kombinują cały czas

  • FAKIR 5 września 2011 o 7:21 pm

   Rzeczywiście niesamowita sprawa.
   Jak to się ma do tematu artykułu?

   • TZ 5 września 2011 o 7:39 pm

    Jak to „jak to się ma”? Dziś dopiero zauważyłeś, że na tym blogu roi się od tropicieli trzęsień ziemi, którzy przeżywają każdy wstrząs jak mrówka otwarcie lasu? Nie musi być na temat… I pewnie żyją w przeświadczeniu, że „kiedyś tylu wstrząsów nie było” :-).
    Nawiasem mówiąc – filmik o trzech szóstkach w logo CERN cię nie rozczulił? Był na temat?

    • FAKIR 5 września 2011 o 8:22 pm

     Filmiku z CERN bym nie lekceważył.
     Podejrzana sprawa.
     Wystarczy zrobić swoje własne śledztwo i odkryć jakie fundacje stoją za tym szaleństwem

    • monitorpolski 5 września 2011 o 8:41 pm

     A nie ma co śledzić? Zobacz trend.

  • Ludzie Prawdy 5 września 2011 o 10:09 pm

   Najgrozniejsza burza to burza mozgow ludzkich .

 28. peryskop 5 września 2011 o 7:34 pm

  @FAKIR @Lux24
  Na górze podany jest link do raportu o Islandii i atak na tę wyspę jest spodziewany, więc monitorowanie geo-sejsmiki ma dość bezpośredni związek z finans-tektoniką. A że żyjemy w splocie naczyń bardzo misternie połączonych, to wiele zjawisk pozornie niepowiązanych oddziałuje na siebie wzajemnie. Nie mów @FAKIR, że tego nie rozumiesz, bo pojawi się @Zenobiusz z orgonumentami.

 29. Ania 5 września 2011 o 7:46 pm

  A tu macie ciekawostkę. Nie chodzi o film, tylko o reklamę przed nim. Czyżby media nas przyzwyczajały do widoku takich istot ? http://zmianynaziemi.pl/wideo/dziwne-zjawisko-pacyfiku-przywialo-kalifornii-siedmiometrowe-fale

  • FAKIR 5 września 2011 o 8:20 pm

   Dziwne zjawisko

   • peryskop 5 września 2011 o 11:01 pm

    @Ania @FAKIR – a gdzie te fale na 20 stóp?

    Dziwne jest tylko to, że ludzie wpadają w ekscytacje, gdy pokażą typowe fale na których od lat serfuje się w Orange County, i dodadzą komentarz pełen sensacji: jedna osoba zginęła – wow! tam często jakiś surfer łame kark, a czasem tonie.

    Moim skromnym zdaniem ten filmik to oczywisty pomiar spustoszeń poznawczych dokonanych przez fluor, drobiny Al z chemtrails oraz telawizję. Dlaczego daliście się tak łatwo nabrać?

    Nie wiem jak @Ania, ale @FAKIR z niejednego pieca chleba zasmakował, a tu takie potknięcie!

  • Ludzie Prawdy 5 września 2011 o 10:10 pm

   To wszystko twory ludzkie !
   Nie lekajcie sie !!!

 30. kaci 5 września 2011 o 7:51 pm

  może zagmatwanym językiem , ale ciekawie co do dalszych rokowań….

  Franek, dokąd?
  Ten niepozorny rysunek można było wczoraj łatwo przeoczyć, więc – skoro kryje kilka bardzo istotnych informacji – postanowiłem go wyłowić na powierzchnię świadomości.

  1. Powróciła panika ucieczki z euro.

  Pomimo zdecydowanej akcji ratowania peryferiów, połączonej z bezprecedensową interwencją Szwajcarii, skoordynowaną z FED oraz ECB, gdzie na forex rzucono porażające kwoty rzędu pkb Szwajcarii (!) Ratowanie Grecji jest porażką, a jednoroczne obligacje mają tam dziś rentowność około 60%. W tym tygodniu Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe ogłosi swój werdykt w sprawie konstytucyjności wspierania przez Bundesbank krajów eurostrefy zagrożonych plajtą. Wykres wskazuje, iż rynek zgadza się z prognozą zezowatego sprzed roku, iż Niemcy odrzucają kontynuację ratowania peryferiów na koszt Hansa. Na moje oko negatywny wyrok jest prawie pewny.

  2. SNB, centralbank Szwajcarii pod wodzą Hildebranda, przeżył wczoraj koszmar porażki.

  Rynek właśnie przełamał zaporę zbudowaną z futuresów chfeur z ECB oraz swapów chfusd z FED. Jej wysokość sięga 1 biliona i jest bez precedensu. Teraz pytanie: czy Hildebrand już się poddał, czy nasypie kolejną warstwę opcji? Jak widać z rysunku lawinie zajęło miesiąc skonsumowanie obecnej zapory. Oczywiście lawina powstrzymać się na długo nie da. Pozostaje tylko kwestia strat. Obecnie idą one już w setki miliardów (!) Czy pokerzysta Hildebrand podwoi stawkę (i straty)? Możliwe. Z wykresu widać jedno – stoi na straconej pozycji, pozostaje tylko wysokość strat, które zainkasuje.

  3. Pani Angela jest już niewybieralna. (I dobrze, mam dość Makreli na pierwszych stronach)

  Jeśli będzie próbowała przymusić Niemców do dalszych poświęceń, wygwiżdżą ją i całą tę chadecką ferajnę, poprzetykaną Stasi, wywalą na śmietnik. Oczywiście będzie teraz ratować „europejski projekt” i przekonywać do konieczności poświęceń i solidarności. Spowoduje tym tylko dalszą irytację i utrwalenie populistów i ksenofobów, czyli neofaszystów. Abstrahując od ekonomicznego sensu ratowania Grecji i Hiszpanii (jeśli niemieckie banki nie uratują koniunktury w euro, ich kredyty i niemiecki eksport, czyli miejsca pracy będą zagrożone) należy stwierdzić, że Niemcy nie wierzą w euro i uznali go za przegrany eksperyment. Panika ucieczki do franka to jest właśnie fala euro, głównie z niemieckiego i francuskiego systemu bankowego. Odbywa się run na banki w centrum Europy, nie z peryferiów! Sprawdź wykres DAX, wyraźnie pokazuje recesję. Oznacza to zamykanie rynku wewnętrznego (i podcięcie tym samym koniunktury na peryferiach). Oczywiście Hans nie kojarzy, że jak za mocno przyciśnie Pedrosa, to nie tylko Commerzbankowi skisną kredyty na Costa Brava. Pedros przestanie kupować beemki, a hans straci nadgodziny i premię. Jest gorzej. Pedros przestanie kupować cokolwiek z czwórką z przodu (made in Germany) i stanie się to powszechną modą. Kto powiedział, że rynek jest racjonalny? Który idiota? Oczywiście nie jest, kieruje się od zarania dziejów emocjami, przecież to elementarne, Watsonie.

  4. MwzWM muszą się przyzwyczaić do wyższych rat. Wykres jest bezlitosny.

  Euro jest skazane na zagładę, więc wobec niego frank, nawet centralnie osłabiany drukarką Hildebranda, wygląda na walutę super bezpieczną, jak kiedyś dolar wobec złotówki (wszystko kręci się w kółko, teraz lollar wygląda jak złotówka przed denominacją). Czy to oznacza frank po cztery? Najprawdopodobniej. Parytet euro-frank jest w zasięgu tej jesieni i najpewniej tam pozostanie. Przykro mi, idzie według prognozy 🙂

  http://zezorro.blogspot.com/

  • Ludzie Prawdy 5 września 2011 o 10:11 pm

   Ekonomia finasowa to bledne kolo ,kreci sie gdy obraca nim czlowiek !

 31. OlO 5 września 2011 o 8:08 pm

  giełda jest na upadku

  • FAKIR 5 września 2011 o 8:19 pm

   Oczywiście, że tak
   Sytuacja jest prawie identyczna jak przed II wojną

  • Ludzie Prawdy 5 września 2011 o 10:12 pm

   To bardzo dobrze,swiatu zbedni sa gracze gieldowi.

 32. Damian 5 września 2011 o 8:29 pm

  około godziny 20 przechodziła u mnie burza, niby nic szczególnego ale podczas jej przejścia na 3 telefonach komórkowych u mnie w domu nie było zasięgu (2xnokia i se). Później dowiedziałem się od dziewczyny, która mieszka ok 10km ode mnie że ona też nie miała zasięgu.Trochę mnie to zaniepokoiło, bo nigdy wcześniej nie zaobserwowałem braku sieci podczas burzy.

  • FAKIR 5 września 2011 o 8:39 pm

   Zdarza się dość często. Zwłaszcza gdy uderzy piorun w stacje

  • Ludzie Prawdy 5 września 2011 o 10:13 pm

   Bez telefonu zycie jest mozliwe i spokojniejsze.

 33. ARTUR 5 września 2011 o 8:43 pm

  Myślę że bardziej przed I wojną .Mamy 3 mocarstwa ,USA ,Rosja ,Chiny ,a reszta to kraje zależne i zniewolone ,jest też taki sam wyzysk i bezprawie .

  • Ludzie Prawdy 5 września 2011 o 10:14 pm

   Kazde mocarstwo upada gdy przychodzi na niego czas !

  • iHe 5 września 2011 o 10:58 pm

   Ja też bym się przychylał do analogii z ww1,wtedy narodził się faszyzm i komunizm.
   Obecnie rodzi się transhumanizm , odradza eugenika i pojawił anty terroryzm.
   Ciekawe jak będzie wyglądała gra anno 2070 ,może da nam to jakiś pogląd jak sobie elity wyobrażają naszą przyszłość.
   Pewnie chipoland,hodowla ludzi i bolszewia na całego ,odchodzenie od indywidualizmu.
   No i jakiś 3 świat dla śmieci.Żeby buntownicy systemu mieli alternatywe.Piramida będzie sie chciała ostać to pewne.Współpraca hegemonów po wielkim kryzysie humanitarnym okupionym „jakąś” wojną.
   Przyspieszenie ośiągnięcia nowej formy społecznej pod pretekstem zagrożenia o skali planetarnej..(domniemuję ,kapłani wykorzystywali takie momenty bezwzględnie lub z konieczności)
   Mamy 3 światy z tym światem:elity,robole/użyteczni idioci i odpady ludzkie jako przestroga dla 2 pozostałych i wentyl bezpieczeństwa.
   Segregacja odpadów ludzkich to istotny kierunek w eko terroryźmie i gwarant trzymania za morde 2 pozostałych światów.
   Z odpadów można robić wiele pożytecznych ofiar i narzędzi systemu.
   Wiele się musi zmienić ,żeby nic się nie zmieniło..
   W każdym razie czytelnicy bloga zdają sobie sprawe,że smar(krew) tej rewolucji już płynie pachnąc jaśminem,czarną afryką i tymi co się nie umieją/nie wiedzą jak się bronić(czyli słodko-trupem)..
   Odkryciem epoki jest pewnie socjotechnika,która pozwala na każde bezprawie w majestacie prawa i świetle flashy.Naziści/bolszewia nie byli tak finezyjni.
   New world order buduje się na solidnych fundamentach,wracają do korzeni rządzenia.
   http://demotywatory.pl/2053926/Zjednoczona-Europa
   http://demotywatory.pl/794293/Bolszewicy-tez-chcieli-zjednoczonej-Europy

   I coś o lalkarzach tych 2 szlachetnych inicjatyw(w tej kwestii powtórzeń nigdy dosyć)
   Finansowe źródła nazizmu

   „Tak więc proces politycznego i ekonomicznego podporządkowywania sobie Europy rozpoczęto od Niemiec wykorzystując do tego hitlerowski narodowy socjalizm. Wprawdzie początkowo brakowało tutaj kapitałów, ale dzięki zagranicznej pomocy postanowiono przejąć kontrolę nad państwem, finansując jego wzrost gospodarczy. Chociaż historia oficjalna podaje, że od swego zarania hitlerowski nazizm zawdzięczał swe istnienie i rozwój dzięki ogromnej pomocy wielkiego przemysłu niemieckiego, wymieniając przy tym nazwiska Fritza Thyssena, Augusta Borsiga, Emila Kirdorfa, Alberta Voeglera, Georga Schnitzlera, czy dynastię Krupp von Bohlen. Jednak jak się okazuje jest to wyliczenie niekompletne i doskonały pozór by zatuszować odpowiedzialność, która nie była wyłącznie niemiecka. Profesor Antony C.Sutton jest pierwszym, który udowodnił po latach poszukiwań, w oparciu o dokumenty rządowe i inne źródła, że odbudowie niemieckiego przemysłu cały czas towarzyszyła również ogromna zagraniczna pomoc ze strony międzynarodowych bankierów i przemysłowców spod znaku Wall Street i londyńskiego City. Wyniki swoich dociekań w tej kwestii zawarł on w książce pt. „Wall Street and the rise of Hitler”. A.C.Sutton będąc pracownikiem naukowym „Hoover Institute for War, Revolution and Peace” opublikował wcześniej monumentalne trzytomowe dzieło pt. „Western Technology and Soviet Economic Development” dowodzące, że również potęga przemysłowa ZSRR została zbudowana przy wydatnej pomocy sfer finansowych USA. Choć prace te były dużym wydarzeniem w kołach uniwersyteckich, to główne media, nie próbowały nawet ich krytykować i zareagowały całkowitym milczeniem. Tak więc okazuje się, że elita bankowa z Wall Street współfinansowała nie tylko przymierze niemiecko-sowieckie po Rapallo , ale także różne narodowe nurty niemieckie , jak też partię narodowo-socjalistyczną i samego Hitlera ([2] str. 162). Niestety wszystkie te fakty zostały w Norymberdze pominięte całkowitym milczeniem. W tym międzynarodowym towarzystwie można znaleźć takich bankierów i finansistów, takich jak choćby Henry i Edsel Ford z „Ford Motor Company”, J.P.Morgana, J.D.Rockefellera, Warburgów, Schiffa, Dillona, Harrimanów, Lamonta i Du Ponta. Firmy Morganów i Rockefellerów już w latach 1900-1914 wysuwają się na czoło w Ameryce i na świecie ([2] str. 65). Rockefellerowie poczynając od swego imperium naftowego „Sandard Oil”, przejmują kontrolę nad rynkami miedzi , stali , tytoniu oraz centrów bankowych, w szczególności „National City Bank” i „U.S. Trust Company” jak też jedno z największych przedsiębiorstw ubezpieczeniowych na świecie „Equitable Life and Mutual ” w Nowym Jorku ([2] str. 65). Z kolei Morganowie rządzą przemysłem stoczniowym, elektrycznością, kauczukiem, jak również centrami bankowymi – „National Bank of Commerce” i „Chase National Bank” oraz firmami ubezpieczeniowymi. Klejnotami ich fortuny są „General Electric” oraz „Guaranty Trust Company”. Z grupą Morgana jest także zrzeszona poprzez „American International Corporation” (AIC) firma Kuhn, Loeb & Co. ([2] str. 123). ”
   http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/hitler/hitl1.html

 34. sono 5 września 2011 o 9:23 pm

  super piosenka. Odwoluja sie do swych korzeni, tradycji, Boga. Moze Rosja sie przebudzi i pojdzie we wlasciwym kierunku??

 35. Polska w budowie 5 września 2011 o 9:45 pm

  Ciekawostka. O rasizmie….
  http://autonom.pl/index.php/news/informacje/1323-biala-swinia-nie-jest-rasistowska-obelga

  • Ludzie Prawdy 5 września 2011 o 10:16 pm

   To nie rasy ,to rodzaj ludzki,Bog go stworzyl a czlowiek moze go odroznic.

 36. peryskop 5 września 2011 o 9:47 pm

  My tu roztrząsamy różne aspekty kryzysu teoretycznie, a tam kobieta „nie do zaszczepienia”
  kombinuje jakby z pomocą kilku niezbajerowanych ekspertów uzdrowić system finansowy świata.

  RED ALERT: NEW POLITICAL MOVEMENT FOR SOUND MONEY TO BE LAUNCHED IN VIENNA
  September 1, 2011

  http://birdflu666.wordpress.com/2011/09/01/red-alert-new-political-movement-for-sound-money-to-be-launched-in-vienna/

  Ciekawe co wymyślą i co z tego uda się wprowadzić w życie.

  • Ludzie Prawdy 5 września 2011 o 10:18 pm

   To wszystko zalezy od ciebie,rowniez to czy zechcesz byc niewolnikiem !
   Czlowiek to istota rozumna,choc bywa ,ze staje sie owca i baranem.

 37. Ludzie Prawdy 5 września 2011 o 9:57 pm

  Duchowni to tez ludzie i wiedza co im zagraza.

 38. OlO 5 września 2011 o 10:24 pm

  najlepiej byłoby wyjść z tej jebanej Unii Europejskiej, wyrzucić obce firmy, zmienić rząd i prawa, dostosować się maksymalnie do natury, polityków którzy niszczą kraj wygonić raz na zawsze, zmienić całkowicie system rządzenia, edukacji, zdrowia i inne rzeczy podlegające tej chorobie co jest w tej krainie,

  CAŁKOWICIE ZMIENIĆ SPOSÓB MYŚLENIA NA NORMALNY, ZGODNY Z MATKĄ ZIEMIĄ!!!

  • Polska w budowie 5 września 2011 o 10:31 pm

   Tylko , że ludzie będą bronić tego systemu… :/

   • cinomorecam 5 września 2011 o 11:22 pm

    Tak- popieram , będą bo tak wpajane mają przez media – lecz skończy się to jak braknie pieniążków i jedzenia…+ Dojdzie problem z kom€rkami(Brak łączności w młodzieży oburzenie na wszystko bo komura nie działa? ) Odnośnie Polska w budowie i powtórka z Londynu w Polsce ? Liczę na mądrość naszych Młodych wykształconych Potomków

  • Aśka 5 września 2011 o 11:48 pm

   http://www.bibula.com/?p=9127
   Ile kosztuje Bruksela?

  • Ludzie Prawdy 5 września 2011 o 11:57 pm

   WYJSC Z TEGO LABIRYNTU NIE TAKIE TO PROSTE.

  • Konarski 6 września 2011 o 12:27 am

   Uważaj bo mówiąc o „wyganianiu POlityków” narażasz się na bycie „antysemitą”.
   Oskarżą cię o antysemityzm. 🙂

 39. Aśka 5 września 2011 o 11:36 pm

  Przepraszam, ze nie na temat, ale nie mam jak inaczej tutaj tego przekazać. Policjanci podczas akcji legitymowania pijących piwo na ławce w W-wie, dwukrotnie przejechali psa. Najpierw po łapkach, a później po cierpiącym już zwierzęciu. Jest do podpisania petycja. Nie pozwólmy na takie barbarzyństwo! … choćby z tego powodu, że ono będzie się nasilać, jak nie zareagujemy. Pod wskazanym linkiem jest bulwersujący opis tego zdarzenia i link do petycji.
  http://bezznieczulenia.nowyekran.pl/post/25812,policjanci-dwukrotnie-przejechali-psa

 40. Ludzie Prawdy 5 września 2011 o 11:59 pm

  To sa „cwiczenia na zwierzetach” ,pozniej zajma sie ludzmi.

 41. Annah. 6 września 2011 o 5:04 am

  Z blogu Królowa Pokoju

  Zbyszko powiedział/a
  05/09/2011 @ 9:11 pm
  Zachęcam do podpisania petycji przeciw propagowaniu satanizmu w mediach publicznych;
  http://adriano.nowyekran.pl/post/25843,petycja-przeciwko-promocji-satanizmu-w-tvp
  ..ja już podpisałem:-)

 42. Annah. 6 września 2011 o 7:15 am

  Zareaguj na medialny rechot Multimedia Polska

  Witaj!
  Masz znów okazję przyłączyć się do naszych działań!
  Firma Multimedia Polska prowadzi kampanię reklamującą usługi
  dostępu do Internetu. W jej pierwszym etapie w największych
  miastach w Polsce zawisły wielkoformatowe billboardy z wizerun-
  kiem młodej kobiety w rozpiętych spodniach opatrzone hasłem
  „Od września dajemy za darmo”. Zdjęcie zobacz tutaj.
  Ten niezwykle prostacki marketingowy „żarcik” ma oczywisty podtekst
  seksualny. „Dawanie za darmo” ma być przeciwieństwem „dawania za
  pieniądze”, a „dawanie za pieniądze” to przecież zwykła prostytucja.
  Zjawisko prostytucji, niezależnie od tego, czy przyjmuje postać
  masowego wykorzystywania kobiet w domach publicznych i na ulicach,
  czy też praktyk nastoletnich dziewcząt sportretowanych m.in. w filmie
  „Galerianki” Katarzyny Rosłaniec, to kiepski temat do żartów.
  A jednak prezes Multimedia Polska S.A. Andrzej Rogowski doszedł
  zapewne do wniosku, że to poniżające kobiety zjawisko to świetny
  pomysł na reklamę, puszczając przy okazji oko do odbiorcy, chcąc
  pewnie powiedzieć „My dajemy za darmo. Inne za pieniądze. Wiecie
  o co chodzi, prawda?”
  My wiemy, ale czy prezes Rogowski wie, czym jest odpowiedzialność w
  reklamie? Wypuszczając w przestrzeń publiczną tego typu kampanię
  zrównał się z poziomem niedawnej kampanii centrum handlowego
  „Maximus”, w której hasłu „Opuszczamy na maxa” towarzyszyła kobieta
  zdejmująca bieliznę.
  Przyłącz się do wielu innych osób i napisz prezesowi Rogowskiemu,
  co o tym sądzisz!
  Tutaj znajdziesz adresy e-mail oraz przykładową treść maila, którą możesz
  wykorzystać, jeżeli się z nią zgadzasz. Samodzielnie wybierz tytuł e-maila.
  Swój e-mail wyślij do wiadomości Stowarzyszenia Twoja Sprawa oraz do
  organizacji przedsiębiorców: Lewiatana, Business Center Club oraz Krajowej
  Izby Gospodarczej.
  Uwaga: po wysyłce pierwszych 100 maili usuniemy adresy wyżej wskazanych
  organizacji przedsiębiorców, aby nie zasypywać nadmiernie ich skrzynek
  mailowych.
  Pozdrawiamy,
  Stowarzyszenie Twoja Sprawa

 43. Annah. 6 września 2011 o 8:30 am

  http://dzieckonmp.wordpress.com/2011/09/06/ostrzezenie-2/

 44. Magneto San Montiego de Cruze 7 września 2011 o 11:57 am

  Nie powinno się poniżać kobiet i dodatkowo promować takie postawy, powinni za to beknąć.