Dr Zbigniew Kękuś dostał kasację od Prokuratora Generalnego, A. Seremeta

Z ostatniej chwili:  TUSK BOI SIĘ KĘKUSIA!!!!

POSEŁ DONALD TUSK, CHYBA Z OBAWY PRZED ROZMOWĄ Z DR ZBIGNIEWEM KĘKUSIEM, ZAMYKA SWOJE BIURO POSELSKIE W WARSZAWIE! Posłuchaj rozmowy telefonicznej ze skazanym na podstawie dowodów niewinności (!!!) dr Kękusiem. Materiały wideo:

===================================================
Uwaga: Jeśli masz konto na YouTube, kliknij na „fajne” n nagraniu rozmowy z dr Zbigniewem Kękusiem (>link). Sprawdzamy na ile licznik jest blokowany.

dr Zbigniew Kękuś nie popuści państwowym oprawcom, kliknij

Zbigniew Kękuś dostał kasację od Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta
To chyba jedna z nielicznych pozytywnych wiadomości odnośnie polskiego wymiaru sprawiedliwości, jakie się ukazały na tym blogu. Głodujący pod siedzibą Prokuratora Generalnego na przełomie maja i czerwca przez 17 dni dr Zbigniew Kękuś, ostatecznie 1 września otrzymał list od Andrzeja Seremeta z kasacją wyroku z 2007 roku. Warto przypomnieć, że Sąd w Dębicy uznał dr Kękusia winnym pomówień w internecie w stosunku do m.in. małżeństwa Andrzeja i Wiesławy Zollów oraz krakowskich sędziów, wbrew wcześniejszemu orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego odnośnie samej podstawy prawnej.

Sąd skazał dr Kękusia na podstawie dowodów … jego niewinności, tzn. dokumentów z Interii i Wirtualnej Polski poświadczających, że to nie oskarżony umieszczał zarzucane mu publikacje w internecie. Nie uwzględnił też chęci do zeznań osób, które to uczyniły.
Jawne bezprawie, kompromitacja sędziów i prokuratorów nękających dr Kękusia przez wiele lat.
Oczywiście, gdyby nie nagłośnienie sprawy w mediach internetowych, to po dr Kękusiu mogła by zostać skóra i kupa kości. Pewnie zmarłby na wycieraczce przed Prokuraturą Generalną lub gdzieś w warszawskim areszcie, gdzie by go zamknięto za „zakłócanie spokoju”.
Oczywiście, nie można negować dobrej woli samego Prokuratora Generalnego, który ostatecznie wypełnił swój obowiązek zbadania sprawy skazanego dr Kękusia, jednak nagłośnienie medialne na pewno pomogło. Należy tu podziękować również czytelnikom tego bloga, którzy rozpowszechniali linki do nagrań wystąpień skazanego przed kamerą.

Kękuś na szczęście żyje, lecz nie kończy walki, jego protest głodowy przeniesie się gdzie indziej, tam gdzie go nękano – nie popuści łotrom w togach i bandytom na posadkach państwowym.
W sprawie Kękusia powinna zostać powołana komisja sejmowa, gdyż w systemowe unicestwianie tego  człowieka zamieszanych jest 60 pracowników wymiaru sprawiedliwości! Sam jej przebieg wskazuje na możliwość powiązań kumoterskich osób skarżących z prokuratorami i sędziami. Jest to bardzo poważna sprawa i osoby winne powinny zostać surowo ukarane. Dodatkowo, powinno się zbadać powiązanie tychże osób z mediami, które w sposób zorganizowany bojkotowały zgłoszenia i apele dr Zbigniewa Kękusia o nagłośnienie sprawy niszczenia jego życia za pomocą wymiaru sprawiedliwości.

W poniższym nagraniu dr Kękuś ujawnia także skandaliczne zachowanie się Przewodniczego Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Sejmu RP, posła Ryszarda Kalisza – nie odpowiedział on do dzisiaj na alarmujące listy dr Kękusia, choć mógł jednym ruchem pióra uratować mu życie.
O wiele lepiej zachował się obecny Prezydent RP, Bronisław Komorowski, który jako poseł i Marszałek Sejmu, przynajmniej przekazał sprawę dr Kękusia do zbadania.
Czy taki człowiek, jak Ryszard Kalisz, który ma za nic życie nękanych przez wymiar sprawiedliwości obywateli, powinien być Przewodniczącym Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka? Czy w ogóle powinien być posłem?!

sądzili, że są bezkarni, kliknij

Jedno jest pewne – nękani przez system ludzie muszą walczyć o swoje prawa. Nie jest to sprawa beznadziejna, bowiem skorumpowanych urzędników jest znacznie mniej niż nas, poprzez nacisk społeczny można doprowadzić do ich usunięcia, a nawet ukarania. Nicolae Ceaucescu też myślał, że jest bezkarny, ludzie mu jednak nie darowali i wraz z żoną skończyli przed plutonem egzekucyjnym. Niech będzie to ostrzeżenie dla tych, którzy myślą, że system jest constant i że nic nie może się zmienić.

Reklamy