Wydarzenia i komentarze, 13 września 2011r.

Dr Zbigniew Kękuś znów głoduje!

kliknij by posłuchać rozmowy

>>http://www.youtube.com/watch?v=EB9yJqxioFQ

Tym razem głodówka odbywa się pod Pałacem Prezydenckim.Ma na celu wyegzekwowanie od Państwa Polskiego pieniędzy, które urzędy państwowe zrabowały niesłusznie skazanemu. Pomijając straty własne liczące się w setkach tysięcy złotych, co byo wynikiem utraty przez Z. Kękusia intratnej posady i niemożności znalezienia nowej pracy jako osoba z przeszłością kryminalną, Państwo Polskie ukradło mu 8 tysięcy złotych! Poszkodowany, który jest od kilku lat bezrobotny i nie ma nawet pieniędzy na jedzenie postanowił umrzeć z głodu przed Pałacem Prezydenckim, a nie anonimowo gdzieś pod mostem.
Oczywiście, ma nadzieję, że Prezydent RP, Bronisław Komorowski, zareaguje pozytywnie na ten desperacki akt samoobrony. Jako Marszałek Sejmu nie pomógł skazanemu niesłusznie Z. Kękusiowi, jednak przynajmniej starał się uzyskać informacje na temat tej sprawy. Niestety, ówczesny Minister Sprawiedliwości ustosunkował się negatywnie do tej sprawy, co w chwili obecnej można odebrać co najmniej jako akt złej woli, o ile nie działania kryminalnego z premedytacją.

Włoskie obligacje rządowe poszybowały w górę po rozmowach z Chinami
Wyrażenie chęci zakupu włoskich obligacji nie był najważniejszym celem rozmów włosko-chińskich, ale jego efektem był niespodziewany wzrost zysku w stosunku do poprzedniej aukcji – z 2.959% do 4.153%. Na początek Chiny mają zakupić obligacje o wartości 7 mld euro. Poważnie rozważają możliwość zainwestowania we Włoszech – trzeciej co do wielkości ekonomii Unii Europejskiej. Włoski rząd jak na razie nie komentuje rozmów. Jak wiadomo, Włochy mają 1,9 biliona Euro długu, więcej niż Grecja, Irlandia i Portugalia razem wzięte, w tym roku musi sprzedać jeszcze 70 miliardów dolarów swojego długu by pokryć deficyt oraz sfinansować spłaty.
Informacje na temat możliwości interwencji Chin w europejską ekonomię spowodowały, że akcje amerykańskie na giełdzie odzyskały swoje straty w ostatnich 90 minutach.

A może by tak zainteresować Chińczyków w inwestycje w Polsce? Wystarczyłoby gdyby pomogli nam wybudować kilka elektrowni geotermicznych i po zabawie.

Eksplozja pieca we francuskiej przetwórni paliwa plutonowego Marcoule
Eksplozja, która wydarzyła się  12 września spowodowała śmierć jednej osoby i zranienie czterech. W opinii EDF – rządowej agencji d.s. energii elektrycznej, eksplozja pieca nie miała charakteru nuklearnego, a „przemysłowy”. Nie wiadomo jednak co było jej przyczyną. Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Pierre-Henry Brandet oświadczył, że „nie ma żadnych wycieków radioaktywnych”. Ofiary w ludziach są skutkiem wybuchu, nie promieniowania. Elektrownię otoczono jednak kordonem bezpieczeństwa. W elektrowni przetwarza się pluton z broni jądrowej, nie ma tam jednak reaktorów. ASN, francuska agencja monitorująca przemysł nuklearny, podała jednak, że zniszczony piec służył do topienia odpadków o stopniu radioaktywności od „niskiego do bardzo wysokich”. Jak wiadomo, pluton P-239, jest 2 miliony razy bardziej zabójczy niż wzbogacony uran, jego czas połowicznego rozpadu wynosi 24,000 lat. Wystarczy więc by ulotniło się tylko kilka miligramów by skazić glebę na dziesiątki tysięcy lat.
Francuska Komisja Energii Atomowej uspokaja, że „na razie jeszcze się nic nie ulotniło”, jednak tego typu sformułowania nie są optymistyczne. Energetyka francuska, to w 70% energia atomowa, każdda więc awaria w tym przemyśle może grozić nieobliczalnymi skutkami dla ekonomii tego kraju. Warto przypomnieć, że podczas katastrofy w Czarnobylu władze francuskie ukrywały przed opinią publiczną wielkość zagrożenia, tak więc nie ma gwarancji, że teraz będą szczere.

Reklamy

147 responses to “Wydarzenia i komentarze, 13 września 2011r.

 1. dialog 13 września 2011 o 7:43 pm

  A moze by tak Chiny kupily nasz pseudo rzad,
  O Boze jakim trzeba byc debilem zeby zrobic tyle
  zla w swojym wlasnym kraju…To jest dopiero edukacja..
  Oni wszyscy jak wiemy sa postudiach,,Wiec maja glowy tengie
  No chyba ze do geszeftu,,Ale co tu pisac,,Ludzie zidiocieli,,

  • Konarski 13 września 2011 o 7:51 pm

   Ci, którzy rządzą w tym kraju od 1945r. nie są Polakami.
   Oni reprezentują inne interesy jednak by to wydatnie czynić muszą udawać Polaków podszywając się pod polskobrzmiące nazwiska.

   Czy to tak trudno pojąć?

   • FAKIR 13 września 2011 o 8:16 pm

    Nie są Polakami. Są z matplanety!

    a co to mało Polaków bandziorów?? Mało polski mafiozów?? Mało pijaków?? Mało złodziei??
    Oczywiście, że na samej górze tej piramidy są sternicy, którzy mają inne pochodzenie etniczne jak większość Polaków. Oni to wysługują się Polakami, którzy zdradzają swoich rodaków. Jak sięgnąć pamięcią bywało tak wiele razy i przed 1945 rokiem.
    Mamy do czynienia ze zjawiskiem ogólnoświatowym.
    Narodowość nie ma tutaj nic do rzeczy

    • OlO 13 września 2011 o 8:51 pm

     A czy był jakikolwiek okres w ponad 1000-letniej historii gdy wszystkim żyło się dobrze? Jedno jest pewno, w tym kraju jest albo za dobrze albo do dupy.

   • Święty 13 września 2011 o 11:26 pm

    polecam ciekawy art. ze strony https://piotrbein.wordpress.com/2011/09/07/powolac-miedzynarodowy-trybunal-dla-osadzenia-zydowskich-zbrodni-dokonywanych-nie-tylko-w-polsce/ oto jego fragment”Jak zachowywali się Żydzi w powojennej Polsce stalinowskiej świadczy choćby taki przykład przytaczany przez Jerzego Waldorffa, którego trudno byłoby posądzić o antysemityzm, który pisze: „ za armiami wkraczającymi od wschodu albo i w samym ich składzie, przyszli ocaleni z niemieckiego pogromu Żydzi, jakże mało skłonni do wszystkie serca obejmującego pojednania! Pamiętam … w jednym z teatrów zebrano przedstawicieli sztuki, na estradę weszła Judyta w mundurze, z naganem u pasa aby nas oświecać , że wojna … wcale nie jest skończona! Teraz dopiero musi polać się krew byłych obszarników, kapitalistów , fabrykantów aby dało się zbudować państwo dyktatury proletariatu. Niebawem też zaczęły porażać wiadomości z przesłuchań w śledztwach politycznych, gdzie najokrutniejszych badań podejmowali się Żydzi (…) Za jedno przy tym z większych przestępstw uznano jakąkolwiek próbę potępienia jakichkolwiek żydowskich postępków… Była to uboczna pokuta , jaką za zbrodnie hitleryzmu wziąć musieli na siebie Polacy.”(Jerzy Waldorf, Fildrek, W-wa 1989, s. 96-99

    Była to więc czarna niewdzięczność Żydów za ratowania im Życia.

    • monitorpolski 13 września 2011 o 11:49 pm

     Daj spokój, przypomina to podskakiwanie ratlerka przy słoniu. Ratlerek musi wyróść na tygrysa.

     • Święty 14 września 2011 o 9:42 am

      jesli zebrac wiecej takich ratlerkow, to bylaby niezla gromada

      • sebecx 14 września 2011 o 12:19 pm

       ..a no pewnie… nic tak nie w.k.u.r.w.i.a, jak szarpanie za nogawki i ciągła kąsanie po kostkach…

  • sebecx 13 września 2011 o 8:16 pm

   ..tęgie chyba to łby do chlania…
   ..dziś patrzę w telewizor, a tam se brylują podstarzałe alkoholiki ..jeden na filipinkę i skurcz goleni chory, a drugi ten co to się go poznaje jak kończy, a nie zaczyna… i mają czelność mordy w tivi pokazać ..i publicznie pochwalić się, że na wódeczkę się spotykali….
   ..@dialog, tak w ogóle to trzeba by się zastanowić, czy to ich kraj… bo za to co robią to chyba nie, albo już nie…

   • Ramires 13 września 2011 o 8:35 pm

    Ulica mówi tak : głosujemy na PO bo nie chcemy państwa policyjnego i rozpamiętywania Smoleńska. Chyle tu czoło przed specami od soc technik. Super robota. Najwyższe gratulacje!

  • galluss 13 września 2011 o 9:35 pm

   tłumaczę, że w Polską i całym światem rządzi grupa talmudycznych spiskowców spod znaku gwiazdy dawidowej lub heksagramu jak kto woli. Ich machinę władzy genialnie reprezentuje masońsko-lucyferiańska piramida, która możemy znależć w niektórych lożach masońskich. U mnie w moim mieście również można takie symbole znaleźć na drzwiach niektórych budynków lub murów. Niech przykładem dla was będzie to, że na ulicy Gdańskiej jest bardzo drogi „hotel pod orłem” i w murze jest wyryta pieczęń stowarzyszenia Rotary, które jest żłobkiem masonerii.

   Zagarnęli dla siebie najdroższy hotel w mieście i spotykają się tam raz na tydzień o godzinie 18:30. Masoneria je kolacyjkę w swoim gronie spiskowców a na zewnątrz ich drogich samochodów pilnują ochroniarze z nieoznakowanej agencji ochrony.

   chcecie porozmawiać z masonami i powiedzieć im prosto w oczy co o nich myślicie? to zapraszam do Bydgoszczy w każdą środę o godzinie 18:30 w hotelu pod orłem

   • monitorpolski 13 września 2011 o 11:53 pm

    gallus, może być tak jeszcze, że nimi ktoś steruje. Nie sądzę bowiem, żeby mogli oni się tak wystawić – sami udostępnili internet i co widzimy – cała prawda wychodzi na jaw? To przecież pierwsze co robią, zamykają internet i to już 10 lat temu!
    Od dawna mają komputery, które potrafią symulować rzeczywistość, wiedzą że w końcu „prawda wyjdzie na jaw” i co – nie reagują? Lepszym tłumaczeniem jest to, że ktoś chce żebyśmy się obudzili – może chodzi o konflikt, w którym się wybijemy? Ja nie mam wiedzy żeby to rozstrzygnąć, ale na miejscu Żydów i masonów, zastanowiłbym się nad tym, gdyż może się dla nich to też źle skończyć.

    • Wizzgaa 14 września 2011 o 12:10 pm

     Monitor – oni nie zamknęli / póki co / internetu , bo przyznasz , że internet jest dopełnieniem medialnych technik dezinformacji i manipulacji . A jeśli wiedzą ,że prawda wyjdzie na jaw to znaczy , że WIERZĄ W SWÓJ PRZETESTOWANY /?/ SPOSÓB PRZETRWANIA każdej zadymy i uniknięcia kary . Tylko ich wiara zakłada nieistnienie Boga Sprawiedliwego. A hotel , o którym mówi Gallus -jest faktem , jest norą osobników , którzy śmieją się z nas przy dobrej wyżerce . Że ktoś nimi steruje ?? To jasne ,ale co z tego ! Każda banda ma przecież szefa czy szefów.Tylko nie wiem , jaką metodą Gallus chciałby wedrzeć się na tę kolacyjkę Pod Orłem ???

 2. z4truty 13 września 2011 o 7:47 pm

  A to ciekawe:
  [monitorpolski: jak Papieża skażą to będziemy pisać, na razie nie powielajmy mediów kryminalnych]
  i to też:
  http://moto.wp.pl/kat,23681,title,Pol-miliarda-na-kierowanie-ruchem,wid,13777193,wiadomosc.html

 3. peryskop 13 września 2011 o 8:37 pm

  Nie tylko obligacje poszybowały.

  Nie tylko produkcja i ekonomia świata przenosi się do Chin.

  Oto na naszych oczach „centrum” chrześcijaństwa przeniosło siię do Azji.

  W Chinach w niedzielnych mszach uczestniczy więcej tamtejszych Chrześcijan niż w całej Europie!

  http://www.bbc.co.uk/news/magazine-14838749
  11 September 2011
  Christians in China: Is the country in spiritual crisis?

  • monitorpolski 13 września 2011 o 9:09 pm

   Syn sąsiadki mieszka w Pekinie od 20 lat i chodzi potajemnie na Msze Święte do prywatnego tajnego kościoła. Nie wiem więc skąd te nagłe zmiany? Info idzie z BBC, co mi nie daje spokoju.

   • sebecx 14 września 2011 o 8:43 am

    http://www.tvn24.pl/-1,1717305,0,1,chiny-wyciagaja-pomocna-dlon-do-usa-i-europy,wiadomosc.html
    ..zastanawiam się dlaczego ostatnio pojawia się tyle informacji Chinach i może to po prostu wynika samo z siebie, ale pewne sprawy mnie niepokoją… a dokładnie pigułki na wzmocnienie i zupka oraz ichnie biotechnologie i temu podobne …

  • Ramires 13 września 2011 o 9:13 pm

   Byłem 2 mc. temu w Białowieży. Pamiątka to żubr , made in china. Ciupaga z Zakopanego , made in china. Fermowy kurczaczek na Krupówkach taki sam w markecie za 10 zł. tam prawie za 100 pln. Pytam gdzie jedzenie regionalne? Unia ściga ! A i turyści wolą pizzę i kebaba niż baraninę. No koment……!

  • Święty 13 września 2011 o 11:36 pm

   Chiny to jakies 1.3 miliarda ludzi, w tym oficjalnie 2% to chrzescijanie.Daje to ok 26milionow chrezscijan wg. oficjalnych danych, Nieoficjalnie moze byc o wiele wiecej, o tym sie nie mowi

  • Święty 13 września 2011 o 11:38 pm

   Chiny to jakies 1.3 miliarda ludzi, w tym oficjalnie 2% to chrzescijanie.Daje to ok 26milionow chrzescijan wg. oficjalnych danych, Nieoficjalnie moze byc o wiele wiecej,ale o tym sie nie mowi

 4. OlO 13 września 2011 o 8:45 pm

  Szanowny Panie Marku i użytkownicy czy to możliwe jak Grecja (kraj filozofów) upadnie, to zacznie kruszyć się cały system finansowy na świecie także i w Polsce? Tak mi się zdaje że żadne reformy dla tego systemu nie pomogą ani wpompowywanie nieistniejących pieniędzy, on musi upaść aby powstało całkiem coś nowego na normalnych zasadach.

  • monitorpolski 13 września 2011 o 9:08 pm

   Chyba nie… Zdaje się, że LaRouche ma rację – Europa nie ma szans wyjścia z tego bagna. Nadzieja tylko w USA, że usuną tego „buma” i ogłoszą Glass Seagall.

   • peryskop 13 września 2011 o 9:24 pm

    … i ogłoszą Glass Seagall.

    albo dojdzie do puczu jak w tej odezwie sprzed 3 dni:

    09/10/2011 J.B. Campbell The Military Solution

    …America must inevitably experience a military coup to rescue itself from Jewish Rule, which has saturated our political, social and legal systems. Jewish Rule is why America is so sick and degenerate and overrun by aliens.

    This is not far-fetched, as we can plainly see with the sudden and unexpected fall of the House of Murdoch. This Jewish propaganda machine is self-destructing. The rest of the Hollywood /New York axis must also be dismantled. Jews must not be allowed in any positions of power or influence, ever again…

    http://www.jbcampbellextremismonline.com/

   • ALFA 13 września 2011 o 9:31 pm

    Rozniosą polskie miasto? Jadą tu związkowcy z całej Europy
    Swój przyjazd do stolicy Dolnego Śląska zapowiedzieli też związkowcy z Europy. Organizują tam manifestację, w której udział ma wziąć 40 tys.osób –
    http://www.sfora.biz/Rozniosa-polskie-miasto-Jada-tu-zwiazkowcy-z-calej-Europy-a35852

 5. Aśka 13 września 2011 o 9:51 pm

  Wikileaks ujawnia

  Szokujące informacje w związku z GMO dostarczył portal WikiLeaks już dwukrotnie – depesze dotyczące Polski ujawniono w końcu sierpnia 2011 r. Z kolei opublikowana na początku 2011 r. depesza z ambasady Stanów Zjednoczonych w Paryżu zaleca sporządzenie wykazu państw europejskich, które sprzeciwiają się inżynierii genetycznej, który posłużyłby w celach dokonania „retorsji wobec tych krajów.

  Ambasada USA w Paryżu zaleciła Waszyngtonowi, aby rozpocząć wojnę handlową w stylu wojskowym przeciwko każdemu państwu Unii Europejskiej, które sprzeciwia się wprowadzaniu roślin genetycznie modyfikowanych. W odpowiedzi na decyzję Francji na rzecz wprowadzenia zakazu dla kukurydzy modyfikowanej genetycznie (produkt amerykańskiej korporacji Monsanto) pod koniec 2007 roku, ambasador Craig Stapleton, przyjaciel i partner biznesowy byłego prezydenta George’a Busha, poprosił Waszyngton o nałożenie sankcji na Unię, a zwłaszcza na te państwa, które nie wspierają wprowadzania roślin GM.

  Czytaj więcej: http://www.naturalnegeny.pl/aktualnosci/wikileaks-ujawnia/

  • Aśka 13 września 2011 o 10:23 pm

   Tutaj program „Uwaga” z dnia 12.09.2011 nt. GMO
   http://uwaga.tvn.pl/289757,reportaze,stop_gmo,wideo_detal.html

   • latarnik 14 września 2011 o 12:11 pm

    A jednak jeszcze nasza TV potrafi coś pożytecznego pokazać. Wie ktos moze coś więcej o tym programie Uwaga, bo z tego co wiem to nie pierwszy ich reportaz na tematy raczej omijane w naszych mediach. Dla tych co nie oglądali to w sondzie przeprowadzanej podczas transmisji tego programu 97% było przeciwko GMO.

 6. vortex 13 września 2011 o 9:57 pm

  Popieram pana Kękusia i ludzi mu podobnych. To jest wolny człowiek.

  • peryskop 13 września 2011 o 10:03 pm

   A ja gratuluję dr Kękusiowi wytrwałości oraz Monitorowi dzielnego wspierania uciemiężonych.

   Ludzie!
   Słowo „uciemiężony” niespodziewanie powróciło z lamusa do powszechnego użytkowania!

 7. iHe 13 września 2011 o 10:13 pm

  Kostki domina powoli sie wywracają:
  http://forsal.pl/artykuly/547039,niewyplacalnosc_grecji_to_juz_nie_tabu_niemcy_przygotowuja_sie_na_bankructwo_hellady.html
  http://biznes.onet.pl/grecja-raczej-nie-zrealizuje-pierwszego-celu-prywa,18493,4848069,3219970,199,1,news-detal

  „Inspektorzy z Unii Europejskiej, Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Europejskiego Banku Centralnego, czyli tak zwanej “trojki” mówią, że ich zdaniem Ateny nie zrealizują założonego celu. Dodają, że frustruje ich systematyczne nierealizowanie przez Grecję celów budżetowych.”

  Wybaczcie,że tak wyklejam bloga ,ale to bardzo ciekawe co się dzieje:

  „Ameryka i Europa są zjednoczone w karaniu Iranu za to, że zagraża stabilizacji, lecz pożytecznie jest przypomnieć, jak bardzo są w tym odosobnione. Kraje niesprzymierzone energicznie popierały prawo tego kraju do wzbogacania uranu. Arabska opinia publiczna w regionie mocno sprzyja irańskiej broni nuklearnej. Znacząca regionalna potęga, Turcja, głosowała w Radzie Bezpieczeństwa przeciwko ostatniemu, zainspirowanemu przez USA wnioskowi o zastosowanie sankcji, czyniąc to wspólnie z Brazylią, najbardziej podziwianym krajem Południa. Ich nieposłuszeństwo doprowadziło do ostrej reprymendy, zresztą nie po raz pierwszy: Turcja została ostro potępiona w 2003 roku, kiedy rząd poddał się woli 95% populacji i odmówił udziału w inwazji na Irak, demonstrując tym samym słabe zrozumienie demokracji w stylu zachodnim.

  Po swoim zeszłorocznym występku w Radzie Bezpieczeństwa, Turcja została ostrzeżona przez najbardziej biegłego w sprawach europejskich dyplomatę Obamy, Philipa Gordona, że musi „zademonstrować swoje zaangażowanie w partnerstwo z Zachodem.” Uczony z Rady Stosunków Zagranicznych zapytał, „Jak utrzymamy Turków na właściwym torze?” – aby wypełniali rozkazy, jak na dobrych demokratów przystało. Prezydent Brazylii Lula został skarcony w nagłówku The New York Times, że podjęty przezeń wspólnie z Turcją wysiłek znalezienia rozwiązania kwestii wzbogacenia uranu poza ramami wpływów USA jest „plamą na dziedzictwie brazylijskiego przywódcy.” W skrócie, rób, co ci każemy, bo w przeciwnym razie…

  Interesującą dygresją, skutecznie zatuszowaną, jest to, że porozumienie Iran-Turcja-Brazylia zostało z góry zaaprobowane przez Obamę, przypuszczalnie przy założeniu, że zawiedzie, dostarczając ideologiczną broń przeciwko Iranowi. Kiedy powiodła się, aprobata zmieniła się w naganę i Waszyngton przeforsował rezolucję Rady Bezpieczeństwa tak słabą, że ochoczo podpisały ją Chiny – i teraz są upominane za podporządkowanie się postanowieniom rezolucji, a nie jednostronnym dyrektywom Waszyngtonu; przykładowo w aktualnym numerze Foreign Affairs.”

  Okazuje się,że WW#3 tym razem może dotrzeć nawet do Brazylii.:(
  Swoją drogą dla mnie to bardzo dobra wiadomość,że Brazylia popiera Iran i Turcję.
  A tych Chiny.Ogólnie polecam cały art. jako uzupełniający do szachownicy Brzezińskiego.
  Nie chce zamulać Monitorowi.
  http://exignorant.wordpress.com/2011/09/10/n-chomsky-czy-swiat-jest-zbyt-wielki-aby-upasc-kontury-globalnego-porzadku-cz-ii/

 8. iHe 13 września 2011 o 10:45 pm

  W art.Chomsky m.in broni antropologicznego globalnego ocieplenia ,ale wiadomo ,że obecnie większość ekspertów wymaga wybiórczości.
  Dosyć z niego czerwony ekspert ,co można mu wybaczyć z uwagi na solidny anty korporacjonizm.

  „Tak długo, jak generalna populacja będzie pasywna, apatyczna, zajęta konsumpcjonizmem lub nienawiścią wobec bezbronnych – ludzie wpływowi zrobią, co zechcą, a ci, którzy zdołają przetrwać pozostaną, aby kontemplować rezultat. „

 9. finito 13 września 2011 o 10:49 pm

  chiny wszedzie sie wcisna, a swa potege wybudowaly na wykowrzystywaniu ludzi do pracy za miske ryżu, we wszystkim chca byc naj…

  • peryskop 14 września 2011 o 12:12 am

   @finito, nie dawaj się łapać na propagandę anty-chińską.

   Byłeś tam?
   Poczytaj historię Chin.
   To nie głupi naród i bardzo ceniący swój dorobek, z którego i my korzystamy.

   I tam mają miejsce rozmaite wypaczenia, ale gdzie ich dziś nie ma?

   Ale to też ludzie, którzy potrafią ciężko pracować, gdy białemu przestało się już chcieć.

   • sebecx 14 września 2011 o 9:39 am

    ..ja też mam wrażenie, że jest nagonka na Chiny…

   • finito 14 września 2011 o 3:01 pm

    Będziemy inaczej mówić jak te chiny wkońcu zaatakuja świat, po co sie tak zbroją mocno? Dlaczego tak duza czesc pieniedzy idzie na wojsko? Szykują coś czy sie obawiają?

 10. ARTUR 13 września 2011 o 11:27 pm

  Ciągłe narzekania że inne narody potrafią więcej nie ma sensu bo z wyjątkiem drobnych różnic jesteśmy tacy sami .Aby czegoś dokonać nie należy udawać że się pracuje / np.polityk / ale walczyć z przeciwnościami na bieżąco .Dawno temu wybitny polarnik Roald Amundsen napisał że należy wszystko przewidzieć ,o niczym nie zapomnieć i wtedy musi się udać .Niestety nie da się z bieguna wyskoczyć po nici bo rozpruł się anorak lub złamała płoza sań ,o żywności nie wspomnę .Polecam do przeczytania biografię tego człowieka napisaną przez Centkiewiczów .Czasem aby zastosować jego życie do swoich warunków należy przeanalizować ją powtórnie .Stosowanie jego zasad życia prowadzi do innego spojrzenia na problemy które właściwie są błahostkami niewartymi zajmowania lub zapamiętania gdyż życie jest zbyt krótkie .

 11. galluss 13 września 2011 o 11:27 pm

  Dariusz Kwiecień opowiada, że Hitler był Żydem i jego sekret władzy kryje się w tajnych Żydowskich organizacjach!!!! a UFO to tajny niemiecki eksperyment i pojęcie nadludzi wymyślili Syjoniśći Żydowscy
  YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=IgnOGQlIj1U http://www.youtube.com/watch?v=hjmxD1O4rfc
  proszę o udostępnianie na waszych stronach aby jak najwięcej ludzi mogło obejrzeć!!!

  • BirdDwa 14 września 2011 o 12:21 am

   Co do UFO
   http://www.youtube.com/watch?v=hZY7wZiD9UM&feature=channel_video_title

   Co zaś tyczy sie Adolfa.

   Kiedyś czytałem że kazał zaorać jakiś cmentarz żydowski i na jego miejscu zrobili poligon by zatrzeć ślady. Nie pamiętam o jakie miejsce/region Niemiec chodziło ale celem było zatarcie jego korzeni?
   itd.. itd..

   Tak czy siak można sobie wymyślać do woli nt. Drugiej Wojny..
   Super tajna broń, ufo, Afolfik z jakimś ufoludem

   • galluss 14 września 2011 o 12:53 am

    nie bądź śmieszny i zadaj sobie trud aby poznać historię powstania nazizmu! przecież UFO to wynalazek Hitlera i nazistów i NASA została również założona przez nazistów.nIE MASZ POJĘCIA O TYM, ŻE naziści nawet stworzyli hybrydę człowieka ze zwierzętami aby te hybrydy obsługiwały statki latające, bo człowiek przez swoją fizjonomię nie wytrzymywał przeciążeń.

    szaraki i inne to eugenika i stwory stworzone przez ludzi, 99,99% z tych stworów mieści się w tajnych podziemnych laboratoriach a część żyje na wolności w dzikich lasach, nawet w Polsce. Jedz człowieku na dolny śląsk i wejdz do byłych tunelów nazistowskich, lub bunkrów, lub po prostu zamieszkach w lesie przez tydzień a spotkasz taką hybrydę. i to nie jest żadne ufo, czy szaraki tylko i zmodyfikowani ludzie, ale to jest temat rzeka i ksiazke mozna na ten temat napisac

    • Grafik 14 września 2011 o 9:54 am

     Dowody? zdjęcia etc? Temat jak dla mnie ciekawy i sam bym przy tym posiadział ale gdzie szukać?

     • sebecx 14 września 2011 o 12:22 pm

      ..po co Ci zdjęcie.. pewnie będziesz się fotoszopa doszukiwał…

      • sebecx 14 września 2011 o 12:22 pm

       🙂

       • Grafik 14 września 2011 o 12:41 pm

        😛 ojojo co tak ostro zaraz 😀

  • Joanna 14 września 2011 o 8:30 am

   Na chomiku jest książka „nazistowskie korzenie ue”, gdzie autorzy nie roszczą sobie pretensji do praw, przeciwnie-zalecają ją czytać i powielać. Są tam skany dokumentów potwierdzających postawione tezy. Niezwykle zajmujące opracowanie. Polecam.

 12. BirdDwa 13 września 2011 o 11:32 pm

  Nie ma nic wspólnego z tematem ani jakimś wydarzeniem.Humor..

  Coś innego.. Dziś na mój skromny kanał na YT zawitał gość.. Wrzucam to dla humoru..

  Zaczął pluć jadem, wyzywać i moim zdaniem jego celem było nie tyle sprowokowanie ale bym dał sobie spokój. Choć ja tylko zapisuje filmy nie udostępniam.

  – Another gay clown to get fame
  Want a loser in life
  No one cares you dip shit close your gay channel and get some real friends or girls you clown

  – You are retarded
  You really belief 9/11 was an inside job. I was in new york and saw each plane hit the towers and desperate people jumping of to there deaths form the towers. Al Qeada did this and they admit it as a global offense of jihad and they targeted the towers because they symbolize Americas economic success.
  You suck in life
  No one cares in the real world about your crazy mind
  Your intelligence is equal to that of people that don’t believe the nazis invade poland or holocaust ever happened.

  – Gay chimpanzee

  Nie dajcie się prowokować im chodzi o to by pochylić głowe i odejść!

 13. Aśka 14 września 2011 o 12:32 am

  Świetny (moim zdaniem) sposób na rozmowę z osobami, które uwierzyły tefałenowi i wybiórczej, że w Polsce jest dobrze, a PO działała przez cztery lata znakomicie.

  Zasłyszane, a właściwie sczytane 🙂 z komentarzy w onecie
  „Znam człowieka, pracuje ze mną, który bierze prawie 2tys,\. zl na rękę,M_3 na długoletni kredyt,ledwie wiąże koniec z końcem, ale głosuje na PO, bo ONI budują tyle autostrad i stadionów! Zapytałem go: „Ale co Ty z tego masz, skoro nie stać Cię nawet na paliwo?” Nie potrafił odpowiedzieć…”

  ____
  Nie tłumaczyć, że autostrad nie ma i długo nie będzie … że zarobki nie wzrosły … że … itd …itd , (bo oni wierzą, że są skoro tefałeny i inne takie mówią, to jest prawdziwe), tylko „uznać”, że mówi rozmówca prawdę i pytać jaką korzyść z tego on osobiście ma … a tych korzyści niewiele, oj niewiele

  • BirdDwa 14 września 2011 o 1:08 am

   Dałeś/aś sobie nic Aśka a tu taki błąd..
   – „Zapytałem go”.. Czyżby zaburzenia osobowości?
   x D
   X

   • Aśka 14 września 2011 o 9:53 am

    Oj BirdDwa, może Tobie zdarza się występować w dwóch postaciach. Skoro jest BirdDwa, to może jest i BirdJeden?
    Wyraźnie napisałam, że treść spisałam z komentarzy w onecie. Dodatkowo dałam cudzysłów. No, ale cóż wymagać od …
    Radzę ćwiczenia w czytaniu ze zrozumieniem. Pozdrawiam

    • Mariusz 14 września 2011 o 2:50 pm

     Jakie ćwiczenia skoro nie rozumie co piszesz 🙂

    • peryskop 14 września 2011 o 5:38 pm

     Brawo Aśka!

     Ten troll z dwoma ptakami ustrzelony.

 14. vortex 14 września 2011 o 12:56 am

  Jeszcze troche o 9/11. A wlasciwie o tym ze wiekszosc afganczykow nigdy o tym nie slyszala.
  Tak jak ktos powiedzial w filmie „oni nie maja nawet osiolkow to jak mogli zaatakowac kogokolwiek” (sic)

 15. Michał Archanioł 14 września 2011 o 5:52 am

  Zapraszam do mnie: http://michalarchaniol.wordpress.com/

 16. nowy84 14 września 2011 o 6:50 am

  Lotnisko w Denver chyba każdy zna, czy kojarzy… Tak więc chyba 28 bm. Obama ma być w Denver, tak samo jak duża liczba pracowników NASA, gdzieś niedawno czytałem o przenosinach centrali CIA do Denver…a bodaj 26 września Elenin ma być najbliżej Ziemi…za dużo zbiegów okoliczności jak na jedno miasto :/

  • Jano 14 września 2011 o 8:39 am

   I co ze Elenin ma byc najblizej jesli teraz to kupa kamieni. Straszenie elenin od jakiegos roku na portalach typu YT to naprawde bylo zalosne patrzac teraz z perspektywy czasu (3 dni ciemnosci no to bylo najlepsze:))

   • sebecx 14 września 2011 o 9:57 am

    cytuję z wczoraj:
    wyjęte z http://moje-riese.blogspot.com/ „W 1986 r. podczas jednego z naszych ostatnich spotkań Jarecki bardzo dużo wspominał , można by powiedzieć że mówił o tym ciągle, a mianowicie o Zakonie Baphometa. Bał się powrotu rycerzy zakonu – „Pamiętaj to co powiem, Oni tu wrócą, a mówiąc Oni mam na myśli rycerzy spod znaku Thule. Wspominałem Ci wiele razy o czarnej armii.Naziści to tylko ich forma przejściowa.Te ich prace są tylko początkiem. Wielki mistyk (mówił o Himmlerze) mówił o odrodzeniu i powstaniu Nowej Rzeszy w 80`dziesiąt lat po jej upadku. Zapamiętaj to co ci powiem , ów zakon jest tu w twoim otoczeniu, nawet może jesteś już ich członkiem ( spotkanie Argentyńczyka było początkiem mojej aktywności). Lecz to co się teraz dzieje nie jest groźne. Zakon odrodzi się i będzie w pełni sił po Wielkim Misterium ( 15.10.2011- we wszystkich zamkach należących do Thule),Wtedy nastąpi czas odrodzenia i zjednoczenia.” Nie rozumiałem tych słów absolutnie, dopiero teraz po wieloletniej analizie znam sens jego słów.”
    ..moim zdaniem data intrygująca 15.10.2011…przypomnę tylko, że kometa Elenin która się oficjalnie rozpadła jak podali faszyści z NASA najbliżej ziemi będzie 16.10.2011, a odległość jej po przeliczeniu na nasze kilometry miała by wynosić coś około 69069.XXXX ..te xxx to nie pamiętam…. no i do tego ostatnie wystąpienie Obamy……

    …to że się medialnie rozpadła to nie znaczy, że nic nie leci (o ile w ogóle istniała) ..fali radiowej np nie widać….

    ..

  • Grafik 14 września 2011 o 9:17 am

   dobra ale gdzie ten elenin… codzień patrze w niebo w poszukiwaniu i jakoś nie widzę.

 17. Stanisław 14 września 2011 o 7:44 am

  Martwi mnie ta kolejna głodówka, oraz miejsce, ponieważ pamiętam to co działo się gdy broniono krzyża – mimo dużej liczby ludzi, znajdowali się przeciwnicy chcący zbezcześcić symbol wiary i „nasza dzielna” policja jakoś tego nie widziała.
  Jeżeli znajdą się ludzie dobrej woli, powinni na zmianę pilnować by protestującemu nić się nie stało, wspierać go przez podawanie płynów by nie odwodnił organizmu.

 18. trebor 14 września 2011 o 7:47 am

  Orgonite Peaceful Weapons PART1 PL

  • zenobiusz 14 września 2011 o 9:45 am

   http://treborok.wordpress.com/orgon/opisy/

   Czemu,trzymasz swój blog ,w ukryciu ?
   Czyż nie po to go prowadzisz,by ta wiedza rozeszła się jak najszerzej.???
   Trebor ma bloga,ciekawego,i wartego czytania,ale jest,nieśmiały 🙂

 19. trebor 14 września 2011 o 7:48 am

  Planeta X Nibiru Anunnaki PL

 20. zenobiusz 14 września 2011 o 8:23 am

  http://zenobiusz.wordpress.com/2011/09/14/czeski-serwer-odnotowal-wstrzas-45-w-libii/
  Niedawno mieliśmy już do czynienia,z wstrząsem w Libii,do którego natury i zaistnienia,nikt się nie przyznał.

 21. pola 14 września 2011 o 9:00 am

  Nasz świat wkrótce pogrąży się w wojnie i chaosie. Tak przynajmniej prognozuje komputer

  Sprawdził się w przypadku Egiptu, Tunezji, Libii, a także na Bałkanach. Specjalny program uruchomiony na superkomputerze potrafi analizować informacje dochodzące z całego świata i na tej podstawie ostrzegać przed wybuchem rewolty lub ogólnonarodowych buntów. Jedyne, czego potrzebuje do pracy, to miliony artykułów prasowych, z których odczytuje ogólny nastrój społeczeństwa i nastawienie międzynarodowe.

  Jest tak dobry, że odczytał przypuszczalne miejsce pobytu Osamy bin Ladena. Z dokładnością 200 kilometrów.

  http://www.rp.pl/artykul/716229.html

  • sebecx 14 września 2011 o 10:04 am

   …hehehe.. niezła manipulacja.. oddajmy nasze życie w ręce komputerów… one pokierują nas do szczęścia i dobrobytu i ŚWIATŁA…. to jest właśnie to co nam implementują…
   autoboty przybywajcie!!! ..rasa ludzka potrzebuje nadzoru maszyn….

 22. Mariusz 14 września 2011 o 9:31 am

  W piątkowe popołudnie, w Łochowie pod Bydgoszczą (woj. kujawsko-pomorskie) z kranów przestała płynąć woda. Z megafonów aut pogotowia wodociągowego jeżdżących po miejscowości ludzie dowiedzieli się, żeby nie używali jej zapasów, bo sanepid znalazł w niej trichloroeten – groźną dla zdrowia i życia, rakotwórczą truciznę. Na miasteczko padł blady strach.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,title,Trucizna-w-wodzie-na-ludzi-padl-blady-strach,wid,13783933,wiadomosc_prasa.html
  Dziwne te ostatnie przypadki..

  • galluss 14 września 2011 o 3:00 pm

   Mariusz ja jestem z Bydgoszczy i rzeczywiście było parę incydentów na przestrzeni ostatniego roku z wodą. Generalnie woda z kranu w niektóre dni strasznie śmierdzi a potem znowu nic nie czuć

 23. Aga 14 września 2011 o 9:59 am

  A propos superkomputera, jest jeszcze inna osoba, Cliff High, ktory zajmuje sie tzw. linguistics. Na ich podstawie prognozuje sytuacje polityczno-ekonomiczna na swiecie.
  http://www.halfpasthuman.com/
  Polecam!

  • sebecx 14 września 2011 o 10:35 am

   …oczywistym też jest, że taki „super-kompoter” jeśli ma zadane zmanipulować internautów to to robi… w zależności od nastrojów i tego co łykają …hehehe… tak nimi miącha, aby uzyskać zadany efekt… hehehe… i na dokładkę taki komp potrafi to udowodnić „racjonalnie” i przy pomocy dowodów, bo doskonale „wy-analizuje” co INTER-NAUTA łyknie… a i tak prawie nikogo nie stać, aby zweryfikować to co nam podają własnymi badaniami ..choćby organoleptycznymi…. hehehe…

   • pola 14 września 2011 o 11:31 am

    Komputer to tylko maszyna,która ma możliwości zweryfikowania podanych informacji,za wszystkim i tak stoją ludzie która odpowiadają za jej działanie,natomiast sam w sobie nie jest grozny to tylko jeszcze jedno narzędzie.

    • sebecx 14 września 2011 o 12:37 pm

     ..masz na myśli desktop rozumiem… bo co do super komputerów to nie był bym pewien… przecież elity dlatego chcą wybić ludzi, bo ich nie potrzebują ponieważ mają roboty.. a one potrzebują tylko zasilania i oprogramowania… ludzie w większości nie są w stanie konkurować z maszynami.. zasadniczo w sposób jednoznaczny i niepodważalny odróżniają nas od nich emocje…. które to emocje są na bezwzględnym celowniku lucyferian od zawsze…

     • pola 14 września 2011 o 2:26 pm

      Gdyby to było takie proste to pewnie nie byłoby ciebie ani mnie,komputer nie ma duszy nie ma woli,nie może się opowiedzieć po której stanie stronie,nie wiem czy ktoś zauważył ale wszystko rozbija sie o to po której stronie się opowiesz,masz wolną wolę nikt ciebie nie może do niczego przymusić,pomyśl czy pokochasz osobę do której nie żywisz żadnych uczuć,która nie zafascynuje ciebie,tak też jest z tym czego doświadczamy ,masz opowiedzieć się czy idziesz w stronę światła czy ciemności i oto jest kaman.Ci którzy jeszcze tego nie zrozumieli ,błądzą w końcu kiedyś dojdą do tego i dlatego ludzi nie zastąpią żadne maszyny czy hybrydy tylko zmiana w naszych genach może spowodować to że gdzieś zaprzepaścimy swoją wolną wolę.Może to zmienić żywnośc genetycznie modyfikowana lub jakieś inne wynalazki,trudno powiedzieć.

      • sebecx 14 września 2011 o 3:14 pm

       „Może to zmienić żywność genetycznie modyfikowana lub jakieś inne wynalazki,trudno powiedzieć.”
       ..to już się dzieje… przypomina mi się ..”uważajcie na fałszywe podarki”…dobrze piszesz, ale weź pod uwagę również to, ze konflikt woli powodują właśnie emocje…
       ..jak się sprzedaje produkty w reklamach ..programowanie NLP…

 24. pio9a 14 września 2011 o 10:08 am

 25. ktos 14 września 2011 o 10:10 am

  Polski paradoks

  Polak rano wstaje, włącza japońskie radio, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemiecki piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku zleca internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu lodówki o hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu i gotuje na rosyjskim gazie. Na koniec siada na włoskiej kanapie i… w polskiej gazecie szuka pracy, a tam ofert pracy BRAK.

  • zenobiusz 14 września 2011 o 11:20 am

   …. a tam ofert pracy BRAK.Wbija więc polskie jajca w amerykańskie dżinsy,i idzie pracować na czarno, u kuzyna b.sbeka,aktualnie byznesmana.

   • Ania 14 września 2011 o 11:36 am

    I haruje bez żadnej umowy ( na tzw umowę ustną , co jest synonimem określenia: na czarno) , za najniższą krajową albo niewiele więcej w nielimitowanym czasie pracy.

 26. Vodkas 14 września 2011 o 10:29 am

  ktos
  Za tą wypowiedź masz u mnie litra polskiego bimbru!

 27. foobar 14 września 2011 o 11:25 am

  Czemu znowu siejesz panikę świadomie zmieniając treść?

  „służył do topienia odpadków o stopniu radioaktywności od „niskiego do bardzo wysokich””

  A tak naprawdę to:

  „nastąpiła eksplozja pieca spalającego metaliczne odpady o niskim i bardzo niskim promieniowaniu”

  Widać czym jest ten blog, tak formułujesz i dobierasz informację by siać jak największą panikę a tym samym oglądalność a to kasa z reklam…

  • monitorpolski 14 września 2011 o 1:10 pm

   Linki podane w artykule – tłumaczenie dokładne sformułowania “The furnace that exploded is used to melt waste with levels of radioactivity ranging from low to very high.” Jak będziesz ludzi wprowadzał w błąd to cię zablokuję kryminalny dezinformatorze. To jest działalność kryminalna co robisz i wiedz, że w końcu wasza dominacja się skończy.

   • foobar 14 września 2011 o 3:34 pm

    Ochłoń. Jestem normalnym człowiekiem i ani nie jestem z takimi jak ty ani przeciwko. Po prostu razi mnie robienie sensacji z niczego i wzbudzanie paniki w ludziach.

    • jerkey 14 września 2011 o 3:56 pm

     Bez względu na to, czy jesteś normalny, czy też nie – nie w sposób nie zauważyć, że ostatnio mamy dziwny wzrost wszelkiego rodzaju awarii w elektrowniach atomowych. Czy to jest normalne? Można to olać i powiedzieć „no cóż”, można też doszukiwać się przyczyn takiego stanu rzeczy.

     • peryskop 14 września 2011 o 5:46 pm

      @foobar masz dobrą nauczkę!

      Przed ostrą reprymendą, jaką zrobiłeś Monitorowi – trzeba było sprawdzić źródło.

      Nie zaszkodzi znać angielski w czasach kiedy i tłumaczenia bywają bezczelnie fałszowane.

      Po wpadce wypada przeprosić i podziękować za korektę, zamiast foo-barować pod nosem.

 28. theaspartam 14 września 2011 o 11:26 am

  Potencjalna tragedia i ostatnia nadzieja: Technologiczna Osobliwość. http://www.globalnaswiadomosc.com/tragediainadzieja.htm

 29. foobar 14 września 2011 o 11:27 am

  Może byś napisał o tym:

  http://energetyka.wnp.pl/szef-maea-reaktory-w-fukushimie-sa-zasadniczo-stabilne,150234_1_0_0.html

  Ale rozumiem, taki news nie sieje paniki tylko spokój a to jest tobie nie na rękę.

  • monitorpolski 14 września 2011 o 1:08 pm

   Nie wiesz co mówisz. Wręcz przeciwnie, nie chce ludzi dobijać tym co się dzieje. Czy sądzisz, że 1000 Czarnobyli ot tak się rozejdzie? W prefekturze Fukushima setki osób popełniły już samobójstwa, tego się nie dowiesz z mediów eksterminacyjnych jak powyższe.
   Rząd japoński zabronił ludności pomiarów radioaktywności: http://fukushima-diary.com/2011/09/breaking-news-japanese-govs-trying-to-stop-citizen-measuring-radiation/
   Mówi się o ewakuacji ludności w strefie do 30 km, choć jest już za późno – ilość promieniowania, którą ludzie tam dostali zabije ich w ciągu kilku lat… http://mdn.mainichi.jp/mdnnews/news/20110913p2a00m0na010000c.html
   Nie tylko cała Kalifornia, ale także duża część kontynentalnych USA, Alaska, wschodnia część Rosji są skażone cezem promieniotwórczym – tu masz wyniki pomiarów francuskiej agencji CEREA:
   http://blog.alexanderhiggins.com/2011/09/01/frances-cerea-cesium-contamination-levels-exponentially-higher-parts-japan-66981/
   Czy sądzisz, że ja się delektuję podawaniem takich informacji? Skąd ty jesteś i jakie masz zadanie?

   • foobar 14 września 2011 o 3:37 pm

    Jestem normalnym Polakiem mieszkajacym i normalnie zyjacym w Polsce. Z ciekawoscia przegladam blogi takie jak twoj, wystarczy spojrzec w historie co to juz nie mialo sie wydarzyc, ile koncow swiata, ile wojen, ile wybuchow Fukushimy itepe… Rece opadaja.

   • Kurohige 14 września 2011 o 4:36 pm

    Z tego co wiem od znajomych (mieszkałem w Tokio przez 2 lata) nikt im nie zabrania latania z miernikami. Czasami warto sprawdzić te informacje. Wejście na jakiegoś IRCa gdzie przebywają osoby mieszkające tam i zadanie pytania naprawdę nie zajmuje wiele czasu…

    • Kurohige 14 września 2011 o 4:41 pm

     Poza tym „trying to stop” a zabronił to co innego, prawda? Monitor czytaj dokładniej te newsy…

     • peryskop 14 września 2011 o 5:50 pm

      @Kurohige – czy w Tokio jest Fukushima?

      Dlaczego ściemniasz?

      Jesteście tu razem z foo?

      • Kurohige 14 września 2011 o 7:51 pm

       Rozumiem, że lubisz atakować ludzi, którzy wytykają błędy. Ok. Twoja sprawa. Nie zmieni to faktu, że w ogóle nie odniosłeś się do tego co napisałem wyżej.

       Ściemniam? Rozumiem, że chodzi Ci o fakt mojego pobytu w Japonii. Twoje prawo mi nie wierzyć.

 30. Ania 14 września 2011 o 11:34 am

  A tu coś bardzo, ale to bardzo ciekawego. Zwłaszcza w kontekście nadchodzących wydarzeń.
  http://wolnemedia.net/ezoteryka/serce-i-koherencja/

 31. Annah. 14 września 2011 o 11:34 am

  Nie sugerujcie się tytułem, w wywiadzie porusza się kilka tematów. Posłuchajcie na jakie tory próbuje sprowadzić tematy eurodeputowany i szef sztabu Donalda . Tym razem Olejnik pokazała jeśli nie klasę to na pewno dużo pokory. Oj, coś wisi w powietrzu…
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,title,Dziewczyny-w-mini-na-plakaty—PiS-zmienia-wizerunek,wid,13784325,wiadomosc_video.html#czytajdalej

  • Wizzgaa 14 września 2011 o 1:49 pm

   Jaka tam klasa Moniki . Pokora to też za mocne słowo . Ona po prostu : wie więcej niż inni , ma nosa i wierzy , że jakby nos ją tym razem zawiódł > to – jak zawsze , sprawdzą się starzy „przyjaciele”.

 32. Mariusz 14 września 2011 o 11:41 am

  Sąd w Szamotułach (woj. wielkopolskie) umorzył postępowanie w sprawie sterylizacji Wioletty Szwak z Błot Wielkich uznając, że był to zabieg ratujący życie. Adwokat kobiety Małgorzata Heller-Kaczmarska powiedziała, że decyzja sądu jest szokująca i złoży na nią zażalenie.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Szokujacy-wyrok-w-sprawie-sterylizacji-po-porodzie,wid,13784368,wiadomosc.html
  Depopulacja!

  • abrams 14 września 2011 o 5:21 pm

   weź człowieku się ogarnij … widziałem bo mieszkam niedaleko jak ci ludzie „mieszkają”. Bo to można nazwać gniazdowaniem w gnojowce. Pełno dzieciaków które jak bydło tarzają się w gnojowce.

   Depopulacja …

   I żeby było jasne bo zaraz zaczniesz tu rzucać jakieś bzdury ze maja prawdo do rozmnarzania. Tak maja prawo do płodzenia dzieci racja. Ale ja to napisałem odnośnie depopulacji … brak slow.

 33. FAKIR 14 września 2011 o 11:56 am

  Rostkowski straszy Europę WOJNĄ!

  Oczywiście une wiedzą co robią

  Jedyne co im zostało to ciągłe zastraszanie obywateli

  http://biznes.interia.pl/raport/kryzys_w_usa/news/rostowski-w-pe-europa-jest-w-niebezpieczenstwie,1694700,5429

 34. theaspartam 14 września 2011 o 11:58 am

  UWAGA!!! UWAGA UWAGA!!! http://www.globalnaswiadomosc.com/apps/forums/topics/show/6025812-warszawa-przygotowuje-si-281-do-wojny-na-wszelki-wypadek-

  • monitorpolski 14 września 2011 o 1:12 pm

   6 października? To by pasowało, może być nawet wcześniej, nie ufam Sternowi.

  • 999AQQ 14 września 2011 o 1:16 pm

   W tvn24 przed 11h dziś-14.09.2011 był jakiś strażak-opowiadał prawdopodobne scenariusze na ćwiczenia….

 35. theaspartam 14 września 2011 o 12:00 pm

  UWAGA!!! UWAGA UWAGA!!! http://www.globalnaswiadomosc.com/apps/forums/topics/show/6025812-warszawa-przygotowuje-si-281-do-wojny-na-wszelki-wypadek- .

 36. pola 14 września 2011 o 12:36 pm

  Sąd Najwyższy też gubi się w wyborach
  Komitet Wyborczy Wyborców Romana Sklepowicza dostaje liścik od Przewodniczącego Wydziału III Sądu Najwyższego. Widać problem jest poważny bo procedury przestały mieć znaczenie.

  http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/26710,sad-najwyzszy-tez-gubi-sie-w-wyborach

  • 999AQQ 14 września 2011 o 1:08 pm

   http://wolnemedia.net/wiadomosci-z-kraju/pkw-uwaza-ze-wybory-sa-wazne/
   ……………………………………………………………………………………………………….

  • 999AQQ 14 września 2011 o 1:41 pm

   i następny protest.
   http://dziennikarze.nowyekran.pl/post/26723,protest-wyborczy-janusza-korwin-mikke-do-sadu-najwyzszego

 37. luna 14 września 2011 o 12:40 pm

  Niebezpieczna gruźlica odporna na działanie leków rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie w Europie ( sześciokrotny wzrost zachorowań i mówi się już o pandemii ) – podało WHO
  Lekooporne formy gruźlicy to : MDR-TB (oporność wielolekowa) i XDR-TB (całkowicie lekooporna)
  Na Europę przypada co roku ok. 80 000 nowych zachorowań, z czego najwyższy wskaźnik zachorowań jest w Londynie, gdzie rocznie zgłaszane jest ok. 3500 nowych przypadków choroby. Śmiertelność chorych na gruźlicę wynosi 7%, a w przypadku formy lekoopornej 50 %.
  http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=pl&twu=1&u=http://www.reuters.com/article/2011/09/13/tuberculosis-europe-idUSL5E7KC2BR20110913&usg=ALkJrhjCoBt6BwqfuDBcEZZiw09ZrtGyew

  Mój brat wrócił w czerwcu z Anglii……. chory na gruźlicę węzłów chłonnych, na szczęście leki działają……

  • sebecx 14 września 2011 o 1:06 pm

   ..dlaczego organizm choruje na gruźlicę? ..czy nie przyczynia się do tego przypadkiem bezwartościowa żywność?

   • zenobiusz 14 września 2011 o 4:00 pm

    http://zenobiusz.wordpress.com/2011/09/14/londyn-stolica-nawracajacej-lekoopornej-gruzlicy/
    Nie brzmi to ciekawie.

   • monitorpolski 14 września 2011 o 5:47 pm

    Natychmiast zapisz się do dr Ratha, matka mojego znajomego wyszła z poważnej choroby bardzo szybko, mimo że lekarze nie dawali jej szans.

   • ALFA 14 września 2011 o 10:04 pm

    No i znowu wracamy do witaminy C i aminokwasów brak w organiżmie powoduje choroby niska odporność.Teraz trzeba się przyjrzeć jaką mamy żywność sama chemia .A szczególnie przy chorobach trzeba uważać na cukier to pożywka dla bakterii i wirusów.Takie żarcie i choroby się rozmnażają .Ludzie się nic nie interesują ,a tyle jest informacji w internecie.
    Mleko sery krowie czy kozie może być znakomitym lekiem na wszelkie choroby płuc, nie wyłączając gruźlicy. … aminokwasy (leucyna, izoleucyna, lizyna, treonina, metionina, fenyloalanina, …A jakie mamy wyroby mleczne sama chemia .białka i aminokwasy (metionina, lizyna, walina, fenyloanilina) … -zapobiega gruźlicy… Poza tym miód działa na laseczki wąglika, prątki gruźlicy dużo by wymiewniać.

    • luna 14 września 2011 o 10:39 pm

     @ALFA, wiadomo, że lepiej zapobiegać ale…..
     Jak już się złapie prątki, to sprawa nie jest taka prosta. Prątki mogą przeżyć w naszym organizmie aż 10 lat, kiedy jesteśmy w pełni zdrowia otorbiają się i spokojnie czekają na sprzyjający moment, czyli poważny spadek naszej odporności. Można też być nosicielem tej choroby, samemu nie chorować, ale za to zarażać wszystkich dookoła. No i w końcu można chorować bezobjawowo ( zaraża się innych nie mając świadomości choroby ), wyleczenie następuje wtedy zazwyczaj samoistnie, a o przebytej chorobie świadczą blizny na płucach w obrazie rtg.
     Należy jeszcze wspomnieć, że gruźlica ma wiele postaci i choć dotyczy najczęściej płuc (gruźlica płucna) to również może atakować ośrodkowy układ nerwowy, układ limfatyczny, naczynia krwionośne, układ kostno-stawowy, moczowo-płciowy oraz skórę.

  • sebecx 14 września 2011 o 1:44 pm

   przed chwilą czyli 13:43 dowiedziałem się, że u mojego ojca lekarz podejrzewa gruźlicę na 99% …jutro idzie na badania do szpitala….
   ..

   • Annah. 14 września 2011 o 2:13 pm

    Nie wiem czy to dla Ciebie jakieś pocieszenie, ale jak ma prątki to nie zachoruje na raka

   • zenobiusz 14 września 2011 o 2:27 pm

    Zanim da z siebie zrobić dożywotniego pacjenta,niech spróbuje srebra koloidalnego,z lakcidem na osłonę dobrej fauny w przewodzie pokarmowym,a dietę niech uzupełni o sok pomidorowy i surówki z rzeżuchy.

    • sebecx 14 września 2011 o 3:05 pm

     …dzięki, jutro może będę wiedział coś więcej..

     • pola 14 września 2011 o 3:25 pm

      hmm,idę w poniedziałek do specjalisty od płuc,dusi mnie w nocy a napady kaszlu są nie do zniesienia,nie wiem co jest wszyscy dookoła kaszlą,lekarze zlecają robienie zdjęć rentgenowskich,ale mam stracha.

      • sebecx 14 września 2011 o 7:53 pm

       ..a czy masz czasem – zaznaczam po tyk kaszlu taki metaliczny jakby posmak?….

       • luna 14 września 2011 o 10:15 pm

        Metaliczny posmak w ustach może być objawem np. refluxu albo drożdżycy (okropne paskudztwo ).

        @pola, nocne duszności i kaszel też miałam kiedyś, okazało się, że jestem uczulona na psią obrożę owadobójczą, po jej wyrzuceniu wszystko minęło jak ręką odjął. Może i Ty jesteś na coś uczulona i jeszcze tego nie wiesz…..

    • mm123 15 września 2011 o 7:27 am

     zenobiusz wlasnie mialam pisac o srebrze koloidalnym ktore ma naprawde niesamowite lecznicze..

 38. sebecx 14 września 2011 o 12:44 pm

  http://www.tvn24.pl/12692,1717319,0,1,rostowski-straszy-wojna-w-europie,wiadomosc.html
  ..a że ludzie nie będą chcieli wojny to się zgodzą na podwyżkę – pewnie vatu.. a wojna będzie i tak tylko później jak już się wyciśnie ludzi do cna….
  ….Albert Pike coś o tym ogólnie wspominał…

  • BirdDwa 14 września 2011 o 12:59 pm

   może to nie ostrzeżenie a zapowiedź. Euro i tak padnie a on mówi „co się stanie, gdy!..”
   Może nie dosłownie wojna (bynajmniej w takim sensie jakim my to interpretujemy) ale zamieszki, burdy, bieda, głód.

   Albo po prostu chodziło o zadyme polityczną.

   • pola 14 września 2011 o 1:22 pm

    Brytyjczycy nie mają sentymentów i zrobią to co będą uważali że leży w ich własnym interesie.
    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Wielka-Brytania-wyjdzie-z-Unii-Europejskiej,wid,13771889,wiadomosc.html?ticaid=1d05d&_ticrsn=5

  • Konarski 14 września 2011 o 1:31 pm

   Fragment (najpierw o rekwiracji pojazdów – pomijam a potem o rolli stołecznych HOTELI)

   „podobnie jak obsługa hoteli wyznaczonych na kwatery dla broniącego miasta wojska.
   Jakie to hotele?
   – Tajemnica. Podobnie jak trzeci blok ćwiczeń, czyli masowy wypadek komunikacyjny. Mogę zdradzić, że będzie miał związek z pociągiem. Chodzi nam o element zaskoczenia dla służb biorących udział w akcji.”

   No to każdy dowódca z zewnątrz (choćby półgłówek) od stopnia starszego szeregowca wzwyż wie, że w c wystarczy precyzyjnie zbombardować warszawskie hotele by wybić część sił zbrojnych będących w mieście.
   Bravo!

   • iHe 14 września 2011 o 5:35 pm

    Jak zwykle cały ciężar walk,choć na razie jeszcze nie wiemy z kim i po co opieramy o Warszawę.
    Przynajmniej za bardzo nie rozciągną linii frontu jak to drzewiej bywało.
    Niestety nie mamy pociągów pancernych.
    Hmm chyba w ogóle jest z nimi krucho.
    A może dlatego tam stoją i się niszczą taka nasza tajna broń..
    Szkoda tylko ,że (absolutnie zgadzam się z przedmówcą)nawet 1 patriota nie mają do zabezpieczenia stolecy.A nawet jak mają to pewnie 2 zdezelowane lub zabawkowe albo nie potrafią go obsługiwać.
    Biorąc pod uwagę,że plan obrony RP w 39r nie był majstersztykiem tak jak i całościowo polityka zagraniczna,to teraz możemy się spodziewać befsztyku jak nic.
    Przynajmniej Warszawiacy nie będą się męczyć z korkami.

    A tak na poważnie to kto mógłby nas napaść:
    a)błękitne hełmy za długi i brak reform i opór przed GMO
    b)Chińczycy za wspieranie USA i Izraela
    c)Rosja -chyba na wszelki wypadek w celu ochrony ludności przed wojskami ONZ
    d)Białoruś i Ukraina
    e)wojna domowa?
    f)hitlerowcy
    g)kosmici
    h)głodni zachodni europejczycy
    i)Rosja jako sojusznik Chin wpadnie tu pogonić szpaki i zmotoryzowaną emigracjedoUSAz rządu
    j)Niemcy odbiorą nam zabór pruski za długi
    Ciekawe, ciekawe, sen wariata o zielonej karcie.
    Wydaje się ,że pajac stosuje jakiś kamuflaż dla jakiejś grubszej akcji NWO,obawiam się ,że z Denver w tle.PO za tym fartuszki rozumieją tą nowomowe symboli gestów i idiotyzmów.


    kazik – mars napada.mp4

    • iHe 14 września 2011 o 5:57 pm

     Po zastanowieniu może okazać się ,że tak na prawdę szykują się do ewakuacji miasta, a nie obrony,z wojskiem utrzymującym stan wojenny ,a katastrofa komunikacyjna to po prostu paniczna ucieczka ludności.
     Może nawet rozpoczną typowo jako walkę z epidemią lub krachem bankowo/internetowym.
     W końcu nawet Buffet zaczął inwestować w kolei a zakładam ,że kolei to będzie najbezpieczniejsza możliwość ewakuacji.Zabezpieczona wojskiem i bez korków.
     No ,ale ta analiza może człowieka wpędzić w markotny nastój.Trzeba zrobić zapasy endorfin.
     Interesujące,że tak od razu nie chcą zapaść się pod ziemie.Normalnie jak 2012r.
     Ktoś zostanie,żeby pomagać nam do końca..Ciekawe losowali czy dostali zniżkę na rodzinę.
     Jest jeszcze opcja,że pod tym całym super syfem czają się jakieś resztki człowieczeństwa.

     To taka analiza stanu wyjątkowego ukrytego pod histerią wojenną.

 39. mlotnanwo 14 września 2011 o 1:31 pm

  Wiem że to nie na temat ale proszę spójrzcie na to:
  http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,10283324,Warszawa_przygotowuje_sie_do_wojny__Na_wszelki_wypadek.html

  Robi się gorąco.Obym się mylił.

 40. Aga 14 września 2011 o 1:59 pm

  Prezydent Obama na wyjezdzie 25, 26, 27 wrzesnia z docelowym pobytem w Denver, Colorado.
  http://www.denverpost.com/politics/ci_18801037
  A ciekawe gdzie w tym czasie bedzie Krolowa Brytyjska? Moze ktos wie?

  • BirdDwa 14 września 2011 o 2:04 pm

   Bodajże w tamtym roku świat obiegła nowinka że rodzina Rockeffelerów pilnie wyjechała do Indii „w interesach”. Zaczęto straszyć końcem, więc poszedłem do sklepu, naprułem sie i następnego dnia gdy się obudziłem nic się nie zmieniło, no tylko tyle że wytrzeźwiałem.

   Gdzie będzie królowa?. Jak zwykle będzie pić krew z Reptylianinami, gadać z ufo przez skype i zajadać sie truflami.

   Na poważnie to nic sie nie stanie.

  • Konarski 14 września 2011 o 2:22 pm

   Ciekawsze jest to, że do Denver ściągają 10tys. specjalistycznego personelu NASA z rodzinami…

   • Konarski 14 września 2011 o 2:28 pm

    Sprzęt też ciągną.
    Do tego budują na powierzchni jakieś logistyczne, techniczne i medyczne centra … a osoby, które tam będą pracować są specjalnie „wyselekcjonowane”.
    Ponoć cały kompleks podziemny Denver pomieści do ok. 2 milionów prominentów.

    • BirdDwa 14 września 2011 o 3:21 pm

     no to, to jeżeli jest prawda to jest to ciekawe i istotne.
     Przekonamy się 27’dmego bądź dodajmy jeszcze z 7dni tak na wszelki wypadek.

     Choć ja mówie że Nic się nie Stanie!

     • Konarski 14 września 2011 o 5:41 pm

      Jeśli się cokolwiek stanie to gdzieś około 3 – 9 listopad gdy Ziemia wejdzie w ogon gruzu i skał ciągniętych przez kometę.

  • ALFA 14 września 2011 o 6:14 pm

   AUSTRALIA ale ma być w pażdzierniku ciekawe ciekawe

 41. Aśka 14 września 2011 o 2:15 pm

  Jadąc z Krakowa do Katowic autostradą, po jej lewej prawej stronie można dostrzec dziwne kopułowate zabudowania. Widziałam je pierwszy raz jakieś 2-3 lata temu. Zastanawiało mnie, co to może być. Nie powiem, trochę ciarki przeleciały mnie po plecach.
  Dzisiaj zobaczyłam ten artykuł
  http://film.onet.pl/wiadomosci/publikacje/artykuly/hollywood-pod-krakowem,1,4829160,wiadomosc.htm
  i takie zdjęcia z wnętrza tych budowli
  http://film.onet.pl/fotoreportaze/ladowisko-obcych-pod-krakowem-zobacz-zdjecia-alver,3847512,0,fotoreportaz-maly.html

  Zobaczcie to proszę, a zwłaszcza zdjęcia 2 i 17. Co Wam przypominają te znaki nad stołem reżyserskim?

  • Grafik 14 września 2011 o 2:36 pm

   no ale że co?

  • Aśka 14 września 2011 o 2:55 pm

   Jadąc z Krakowa do Katowic autostradą, po jej prawej stronie (…)

   • iHe 14 września 2011 o 5:09 pm

    Mi to przypomina realizacje dziecięcych marzeń projektanta wnętrz zafascynowanego grą alien versus predator ale kto wie;)Może w planach jest powołanie ufotv nie dla idiotów.
    Przylecą pogadają,podzielą się z nami kolorowymi paciorkami i czystymi endorfinami bez efektów ubocznych w płynie.Za jakąś zupełnie drobną opłatą.
    To będą jaja :ufoki gadające jak Tusk ,albo Obama z niewielką domieszką hitleryzmu.
    W końcu zionmendia donoszą o kosmitach z hitlerii;)
    Iron Sky Teaser 2 – The First Footage
    „Fajne” logo ma sneakpeek

   • Grafik 15 września 2011 o 9:05 am

    No dobrze stoi budynek przekształcony w studio nagrań i??!!

  • BirdDwa 14 września 2011 o 2:57 pm

   mi ten znak na środku na zdjęciu 17 wygląda jak nasionko z którego wyrasta roślinka w skali 1/10

  • Aśka 14 września 2011 o 10:44 pm

   Co Wam przypominają te znaki nad stołem reżyserskim? – zapytałam myśląc, że odezwą się te osoby, które opisywały niedawno (ale niestety nie mogę znaleźć, ani tutaj na blogu, ani na you tube) dziwne i niespotykane zjawisko na niebie, które się przemieszczało i miało właśnie taki kształt. Jak ktoś wie, o czym piszę, to niech wrzuci linka.

 42. pola 14 września 2011 o 2:56 pm

  Minister Finansów Jacek Rostowski skompromitował się w Parlamencie Europejskim podczas debaty. Powiedział tam, że Europa nie przetrwa rozpadu strefy euro. W dodatku zacytował prezesa jednego z polskich banków, który ponoć myśli o emigracji do USA.

  http://fiatowiec.nowyekran.pl/post/26734,rostowski-dal-ciala-jemu-nawet-strach-byloby-dac-skarbonke-do-reki

  • iHe 14 września 2011 o 4:52 pm

   Oj zacząłem czytać bloga od dołu i zdublowałem temat,a się tak uśmiałem ,że musiałem przerwać czytanie.A tak by the way to benzyna znowu przed wybiórami w górę.
   Menadżerowie z Orlenu rozbijający się avensiskami jak rasowi „gangsta kibole” z Krakowa tak zadecydowali badając obecne trendy.
   Ciekawy wizerunek media kreują..Walka na wizerunki trwa ,a wyborcza płakała ,że Kube skazali ,a kibole śpią na flagach na dworcu.Znaleźli się obrońcy polskości..

 43. Ado 14 września 2011 o 3:06 pm

  Nigdy nie rozumiałem strajku głodowego xD,on jest głodny nie ja,jak nie chce jesc to niech nie je,mi się nic od tego nie stanie.

  • zenobiusz 14 września 2011 o 3:16 pm

   To się nazywa brak empatii,iście gadzia cecha 🙂

 44. nowy84 14 września 2011 o 3:09 pm

  Germany’s EU commissioner Günther Oettinger said Europe should send blue helmets to take control of Greek tax collection and liquidate state assets. They had better be well armed.

  http://www.telegraph.co.uk/finance/financialcrisis/8755881/Germany-and-Greece-flirt-with-mutual-assured-destruction.html

 45. iHe 14 września 2011 o 4:39 pm

  http://demotywatory.pl/308339/Helm-ONZ
  – banksterskie interesy
  Aaa agent wzrostowski zastanawia się nad zieloną kartą w usraelu..
  No nieźle się zdekonspirował przed wyborami:)
  Może ktoś ma już filmik z jego wystąpienia w europarlamencie?

 46. adam 14 września 2011 o 4:44 pm

  GP-0050/1394/2011
  ZARZĄDZENIE Nr 1394/2011
  PREZYDENTA MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY
  z dnia 4 sierpnia 2011 r.
  w sprawie przygotowania i przeprowadzenia ćwiczenia obronnego

  Na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) w związku z art. 2 ustawy z dnia 21 listopada 1967 roku o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2004 r. Nr 241, poz. 2416 z późn. zm.) , w związku z Programem szkolenia obronnego województwa mazowieckiego na lata 2011 – 2016 oraz Programem Szkolenia Obronnego w mieście stołecznym Warszawa na lata 20011-2013 i Planem Szkolenia Obronnego w mieście stołecznym Warszawa na 2011 rok, zarządza się co następuje:

  § 1. Przeprowadzić w dniach 15 – 16 września 2011 roku w m.st. Warszawie, w ramach szkolenia obronnego, ćwiczenie obronne pod kryptonimem „STOLICA 2011”.

  § 2. Celem ćwiczenia obronnego jest osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej i realizacja wybranych przedsięwzięć wynikających z „Planu Operacyjnego Funkcjonowania Miasta Stołecznego Warszawy w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny” oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowej, w tym:

  1) sprawdzenie rozwiązań wynikających z „Planu Operacyjnego Funkcjonowania Miasta Stołecznego Warszawy w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny”, „Planu Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy” oraz rozwiązań funkcjonujących w ramach Stałego Dyżuru Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy;
  2) weryfikacja procedur reagowania kryzysowego stanowiących element składowy „Planu Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy”;
  3) sprawdzenie czasów reakcji podmiotów zaangażowanych w realizację zadań zarządzania kryzysowego;
  4) ewaluacja działań służb oraz wyciągnięcie wniosków będących efektem analizy podejmowanych decyzji i koordynacji realizowanych przedsięwzięć;
  5) sprawdzenie przygotowania kadry kierowniczej i pracowników Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy do realizacji zadań związanych z osiąganiem wyższych stanów gotowości obronnej państwa;
  6) sprawdzenie funkcjonowania akcji kurierskiej na obszarze m.st. Warszawy;
  7) sprawdzenie umiejętności do przekazywania zadań związanych z osiąganiem wyższych stanów gotowości obronnej państwa przez obsadę osobową Stałego Dyżuru Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy w Centrum Zarządzania Kryzysowego (CZK) oraz obsady Punktów Kontaktowych (PK) w biurach i urzędach dzielnic;
  8) sprawdzenie systemów łączności oraz alarmowego obiegu informacji w relacji Stały Dyżur Wojewody Mazowieckiego, Stały Dyżur Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy;
  9) sprawdzenie gotowości do realizacji zadań obronnych Szpitala Bielańskiego – samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej.

  § 3. W ćwiczeniu wezmą udział dyrektorzy biur Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, burmistrzowie dzielnic m.st. Warszawy oraz Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

  § 4.1. Kierowanie ćwiczeniem obronnym powierzam Dyrektorowi Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego;
  2. Powołuję Zespół Autorski w składzie:
  1) Elżbieta Szypuła – kierownik Zespołu;
  2) Andrzej Kowalski – członek Zespołu;
  3) Sławomir Nowicki – członek Zespołu;
  4) Iwona Porowska – członek Zespołu;
  5) Marcin Kamiński – członek Zespołu;
  6) Anna Podgrudna – członek Zespołu;
  7) Wojciech Poletyłło – członek Zespołu.

  3. Zespół Autorski zobowiązuję do opracowania:
  1) koncepcji przygotowania i przeprowadzenia ćwiczenia;
  2) planu przeprowadzenia ćwiczenia;
  3) założenia do ćwiczenia;
  4) planu podgrywki;
  5) sprawozdania z ćwiczenia.

  4. Kierownika Zespołu Autorskiego zobowiązuję do uzgodnienia koncepcji przygotowania i przeprowadzenia ćwiczenia z Dyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

  § 5. Ćwiczenie obronne należy prowadzić metodą aplikacyjną oraz epizodów praktycznych w oparciu o ustalenia „Planu Operacyjnego Funkcjonowania Miasta Stołecznego Warszawy w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny” oraz przyjętych w koncepcji założeniach.

  § 6. Uczestników ćwiczenia obronnego zobowiązuję do przekazania opracowanej dokumentacji z przebiegu ćwiczenia do Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w terminie do dnia 23 września 2011 roku.
  § 7. Wykonanie zarządzenia powierzam Dyrektorowi Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

  § 8.1. Zarządzenie podlega publikacji w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Stołecznego Warszawy.
  2. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania i obowiązuje do dnia zakończenia
  i podsumowania ćwiczenia.

  Prezydent
  Miasta Stołecznego Warszawy
  /-/ Hanna Gronkiewicz-Waltz

 47. Warszawiak 15 września 2011 o 12:27 pm

  W PDF-ie
  http://www.voila.pl/023/tapnc/index.php?get=1&f=1