„Leśny” o wyborach.

(…) Niepójście na wybory to nie jest dobre rozwiązanie!
Co zrobi rząd PO wygranej? Wprowadzi podatek katastralny na dzień dobry 1,5%-2%. Jak macie jakieś mieszkanie lub dom czy działkę pomnóżcie jej obecną wartość i podzielcie przez 12 miesięcy. To będzie comiesięczny haracz dla rządu z bardzo dużą dziurą budżetową (…)  

=============================================================
„Przysięgam Polakom, że każdy kto w moim rządzie zaproponuje podwyżkę podatków, zostanie osobiście przeze mnie wyrzucony”  Donald Tusk, 2007 rok.

Nie wiem co zrobi obecny rząd ,ale władzy nie odda.
Trzeba by się rozliczyć ze Smoleńska (zresztą nie tylko z tego) A to by było naprawdę bolesne.
Tak się rządzi zieloną wyspą. A PO kolejnej wygranej czeka nas niekończący strumień pomysłów na nowe podatki. To co jest poniżej, to tylko krótki odcinek z ostatniego 1,5 roku rządów „Naszej Kochanej Koalicji”

Zapowiedziane jest że od początku roku zostanie wprowadzona akcyza węgiel. Bardzo słusznie przecież węgiel to towar luksusowy. Wysokie i postępujące geometrycznie zadłużenie pozwoli na kolejne podwyższenie Vat-u do 25%. Jest pocieszenie, że coś mamy najtańsze w Europie. A może trzeba by podwyższyć żeby dorównać bogatej Europie?

Troska rządzących o młode rodziny się przejawia się wprowadzonym właśnie podatkiem przedszkolnym. Wdzięczni rodzice protestują w przedszkolach. Z podwyższenia Vat-u na ubranka dla dzieci rodzice też się cieszą.

oto również niektóre podatki nieuczesane – podatek dachowy śniegowy oraz gradowy:

Podatek denny zwany cieniowym

Na początku lat 80 ZUS wynosił 19% dziś prawie 50%.
Dlaczego rosną podatki. Dług wew. I zew 800MLD zł a nieoficjalnie 3000MLDzł (trzy bilony ).
Dowiemy się po wyborach w jakim szambie tkwimy.

Dlatego również rosną podatki:

W 1989 roku mieliśmy 90 tyś urzędników państwowych. Dziś 600 tyś. Oni wszyscy i ich rodziny pójdą glosować na swego pracodawcę . Ci z koalicji wraz z rodzinami znajomymi i pociotkami pójdą również na siebie głosować. Zakłady karne jak zwykle głosują tak samo. W końcu trzeba popierać SWOICH.

Niepójście na wybory to nie jest dobre rozwiązanie!

Co zrobi rząd PO wygranej?
Wprowadzi podatek katastralny na dzień dobry 1,5%-2%. Jak macie jakieś mieszkanie lub dom czy działkę pomnóżcie jej obecną wartość i podzielcie przez 12 miesięcy. To będzie comiesięczny haracz dla rządu z bardzo dużą dziurą budżetową.
I tak miesiąc w miesiąc rok w rok za nieruchomości, której podatki już zapłaciliście w materiałach budowlanych czy robociźnie i po opłaceniu podatku od nieruchomości. To w miastach, a na wsi czy rolnika zostawią w spokoju? Z pewnością nie. Po wprowadzeniu tego podatku polskie rolnictwo przestanie istnieć. Lichwę bankierską przecież trzeba płacić.
A PO w spotach wyborczych reklamuje: wyrwiemy z Uni 300 MLD. Tak będzie to kolejna lichwa za którą będziemy płacić coraz to nowe wymyślane podatki.  Żeby można zatrudnić kolejnych Rychów i Zbychów na kolejne 4 lata. I kolejne hasło wyborcze Polska w budowie. Szczególnie dobrze im idą rusztowania prosto do nieba.

Znalezione w necie:
27.09.2011
Podatek katastralny wejdzie w życie – to jest już przesądzone. To nie czcza gadanina, lecz fakt. Więcej informacji (choć zdezaktualizowanych trochę) tutaj:

Podlinkowany artykuł pochodzi z roku 2003 i jest częściowo zdezaktualizowany. Bo w Polsce – według tego, co zdążyłem wyguglować, rozważa się podatek od 1,8% do 2,4%, a prace nad wdrożeniem ostro trwają. Podobno UE chce, by w Polsce podatek katastralny wszedł w życie w 2012 r., przy czym pewnie wejdzie z opóźnieniem, bo Państwo musi wykonać ewidencję i wycenę wszystkich gruntów w Polsce, a to trochę potrwa. Jeśli wejdzie w życie stawka podatku 1,8%, to za nieruchomość o wartości 100 000 zł trzeba będzie płacić rocznie 1800 zł, a obecnie taka nieruchomość jest opodatkowana kwotą od 100 do 150 zł. Jak widać, podwyżka może być ponad 10-krotna.

26.09.2011.
Kto by ustalał wartość nieruchomości czy gruntu? Potęga jeśli chodzi o nadużycia. Zaraz wysmażą ustawę na 120 kilo maszynopisu, tabelki, przeliczniki, formularze, wnioski, aneksy, zwolnienia, zastrzeżenia, wyjątki. Całe ministerstwo urzędników, zatrudnienie dla tysięcy geodetów, sprawdzanie zapisów ksiąg wieczystych, stopnia pokrewieństwa osób zameldowanych, setki komorników, rachmistrzów, rzeczoznawców sprawdzających stan faktyczny posesji i gruntów przyległych. Czy kościół też będzie płacił za zajmowane tereny? Czy hipermarkety będą płacić od metra hali, czy jakiś miły poseł zaproponuje poprawką „a może ryczałtem”? Czy kluby sportowe będą płacić za boiska i trybuny? A co z szkołami, szpitalami, muzeami, teatrami, operami?
Jeśli ma być równość wobec prawa to nie tylko prywatny właściciel powinien płacić, ale i spółdzielnie, spółki prawa handlowego, stowarzyszenia, fundacje i zrzeszenia.
A Związek Działkowców to też musiał by płacić? Albo Lasy Państwowe?
A jak zrobię sobie remont to zaraz mi podwyższą podatek?
A jak sobie kupię stary dworek w ruinie i wyremontuję to tak samo?
A grunty i budynki porzucone przez właścicieli. To podatek obciąży hipotekę?
A jak Samorząd lub skarb państwa przejmie za niepłacenie długu wysypisko odpadów chemicznych bo właściciel wyjechał sobie do Argentyny to kto będzie zobowiązany takie coś usunąć?
Teraz najlepiej sprzedać mieszkanie jakiejś „martwej duszy” najlepiej jakiemuś chłopu bez rodziny z Madagaskaru. Samemu mieszkać jako dzierżawca za dolara rocznie, bo w umowę trzeba coś wpisać i niech urząd szuka właściciela żeby wyegzekwować.
Będzie bagno i za bagno też trzeba będzie płacić. Wprowadzenie podatku katastralnego pozwoli zatrudnić kolejne 100 tyś urzędników obsługujących ten podatek.

A co robi rząd?

Wszystkim waszym znajomym chcącym glosować na„Naszą Kochaną Koalicję” wyślijcie powyższy tekst.
http://3.bp.blogspot.com/_kRVHYwkw7LE/TRMrEhdpAfI/AAAAAAAAAOY/X3X6XwVaoqo/s1600/pocztowka.jpg

Pozdrawiam,
leśny

Reklamy

212 responses to “„Leśny” o wyborach.

 1. peryskop 1 października 2011 o 12:40 am

  Oto dwa spoty wyborne:

  DONALD TUSK – SZOKUJĄCE ZESTAWIENIE FAKTÓW!!!

  część I http://www.youtube.com/watch?v=bNMXl1pjXQU
  część II http://www.youtube.com/watch?v=ZpzwxwAbT_A&NR=1

  Owszem opanowali sądy i prokuratury.
  Ale na jak długo?

  • seler 1 października 2011 o 2:20 am

   Peryskop,

   Don Judas Tuskariota – w 2007 roku – rzucając Słowa na wiatr omamiał:

   „Przysięgam Polakom, że każdy kto w moim rządzie zaproponuje podwyżkę podatków, zostanie osobiście przeze mnie wyrzucony”

   ja pozwolę sobie – parafrazując – powiedzieć:

   #Przysięgamy Ci, P.ch.emierze, że za każdy nowy podatek i za każdą nową podwyżkę co już proponujesz, zostaniesz osobiście
   przez Naród wyrzucony# – w roku pańskim 2011 oznajmił

   wyborca

   • seler 1 października 2011 o 2:35 am

    post scriptum

    a Bankierzy wydymają Polaków w grudniu… przepadek miliardów

    http://marucha.wordpress.com/2011/09/30/bankierzy-wydymaja-polakow-w-grudniu-przepadek-miliardow/#more-15642

    • jakisbuk 1 października 2011 o 2:56 am

     ja zamieniam kase na wóde papierosy i kawe 🙂 w razie bum – bede panisko 🙂 a wy róbta co chceta 🙂

     • 999AQQ 2 października 2011 o 10:38 pm

      Z-Buku> Kupuj-napędzasz kasę z akcyzy… średnio ok 50%

  • Brus_Zły_Lis 3 października 2011 o 11:21 pm

   bardzo dobre klipy
   http://czerwonykiel.blogspot.com/2011/10/czerwone-dynastie-rodzina-torunczykow.html

 2. peryskop 1 października 2011 o 12:42 am

  Wyniki innych wyborów toczonych codziennie:

  Legia Warszawa 3 : Hapoel Tel Aviv 2

  29.09.2011 – Jihad Legia – Oprawa

 3. indianin 1 października 2011 o 12:46 am

  jesli przestane placic rachunki i podatki to pojde siedziec?po co mam tyrac 12h dziennie od pon. do pt. jak i tak nic nie mam bo musze to oddac. w celi dostane jedzenie,wyspie sie i bede toczyl egzystencje,wiec po co mam sie pocic i denerwowac,ze na chleb nie mam?

  • BirdDwa 1 października 2011 o 12:51 am

   Bo tak urządzony jest ten świat. Dopóki będą oni wiedzieć że mogą cie jebać z kasy to będą to robić. Przy okazji wielu kolejnych dojdzie a ty na nich bedziesz musiał tyrać jeszcze więcej aż padniesz pod taśmą na zawał. Ale to nic nie zmieni, na twoje miejsce przyjdzie kolejny.

   • indianin 1 października 2011 o 1:29 am

    oleje za niedlugo ubezpieczenie auta,policja mnie lapnie za brak,sprawa pojdzie do sadu,ja powiem sedziemu,ze mnie nie stac na tak wysokie ubezpieczenie,moge placic,ale rozsadnie zeby za moja ciezka prace kupic tez jedzenie,rodzine zaspokoic na poziomie minimum(nie srednio) i rachunki zaplacic,moze to da dla sadu i lawy przysieglych do myslenia?! mysle,ze jest wiele osob w podobnej sytuacji i co? zamkna nas?

    • Druzyna AA 1 października 2011 o 10:58 am

     „i co? zamkna nas?”

     Mam nadzieję. Najlepiej zanim spowodujecie wypadek.

    • BirdDwa 1 października 2011 o 3:18 pm

     Ja już to wszystko olałem, dawno temu. Nie dam im satysfakcji. Jak wspomniał na tym forum kilka dni temu Policjant/Grafik.

     po przerobieniu/zaadaptowaniu do mojej sytuacji..
     – uciekne do lasu i będę jadł ryby, robaki a wrócę jak będę gotowy.
     A jak nie dam rady to zdechne z głodu w jakieś puszczy 200metrów od prywatnej posesji na której szczęśliwa rodzinka zadowolona z tego że są niewolnikami robi sobie grilla, karmiąc na siłe najedzonego psa, kiełbasą.

  • Ania 1 października 2011 o 8:33 am

   Za niepłacenie podatków zabiorą ci sądownie wszystko ( komornik). A jak nie zapłacisz rachunków za media, to ci odetną, i tyle. Jesli nie zapłacisz podatku od nieruchomości, to gmina automatycznie niemal obciąży hipotekę.

   • monitorpolski 1 października 2011 o 9:20 am

    Ciekawe czy zrobiliby to w przypadku wszystkich Polakó, lub nawet 1 miliona? Niestety, wiem, że to jest niemożliwe – tylko otwartego wroga da się bojkotować. Ale wszystko idzie w tym kierunku, dlatego mają obsadzone media by nie doszło do otwartej identyfikacji wroga.

    • Aśka 1 października 2011 o 10:56 am

     Grekom się udało w akcji „Nie płacę” zmniejszyć opłaty za autostrady http://stooq.pl/n/?f=515946&c=3&p=18
     Teraz walczą tym sposobem z podatkiem od nieruchomości. Wiem, wiem, Grecy są inni, im się chce.

     • pola 1 października 2011 o 4:16 pm

      Wczoraj w telewizji przemknął krótki urywek pokazujący jak Greccy obywatele mówią do przedstawicieli UNII,zabierzcie swoje pieniądze my nie potrzebujemy ani was ani waszych pieniędzy,świadczy to tylko o tym że ludzie mają dość unijnego kołchozu.

      • Aśka 1 października 2011 o 5:25 pm

       tutaj http://wiadomosci.onet.pl/swiat/grecja-demonstranci-zablokowali-wejscia-do-kilku-m,1,4865076,wiadomosc.html
       trochę o tej akcji … skandowali „Zabierzcie swoją pomoc i wyjeżdżajcie”.

  • Joanna 1 października 2011 o 2:38 pm

   Niestety, to im się nie KARKULUJE-:)) Naliczą Ci odsetki, wyślą do egzekutora i będą gnębić bezczelnie! Za niepłacenie podatków dołożą domiar w pieniądzu. Do siedzenia w ciupie trzeba być git człowiekiem(albo cwelem-to na czasie)

 4. monitorpolski 1 października 2011 o 1:02 am

  To co opisał „leśny” można nazwać jednym słowem – LUDOBÓJSTWO. Musimy zacząć to wszystko nazywać po imieniu. Ci ludzie chcą nas wszystkich pozbawić możliwości kontynuowania życia. I nie mówię tu o Tusku czy obecnej administracji – rozkazy idą z góry. Aby z tego wyjść trzeba poczynić drastyczne posunięcia, takie jakie się obecnie dzieją w wielu miastach USA i w Grecji. Nie jestem zwolennikiem przemocy, ale nacisk społeczny może dużo zmienić. Do demonstrujących w Grecji przyłączają się policjanci, w Nowym Jorku pracownicy transportu lotniczego, przyjdzie pora na żołnierzy – kto zostanie tym bandziorom by ich bronić?

  • rabarbarek 1 października 2011 o 1:38 am

   I tak trzymac , Monitorze. Enough is enough jak mowia starzy gorale. Nosi mnie pod sufit kiedy patrze na to co sie dzieje. Nawet podczas pielgrzymki na Jasna Gore [ msza Legionow Maryi we wrzeniu] biskup plocki grzmial , ze nie wolno nam spokojnie przygladac sie jak zlo zatacza coraz szersze kregi. Dlaczego to my mamy placic za czyjs rozboj, jak dlugo mamy patrzec i tolerowac bezprawie, jak dlugo mamy nadstawiac drugi policzek , zeby nas bito, obrazano , skazywano …

   • jakisbuk 1 października 2011 o 2:42 am

    >> rabarbarek – czyż to nie Jezus powiedzial że masz nadstaiwć drugi policzek ? wątpisz w jego słowa ?

    więc komu ufasz ? swojej mądrości wyczytanej w internrecie ?

    • rabarbarek 1 października 2011 o 3:30 am

     jakisbuk, nie watpie i zapewniam Cie , ze cale zycie probowalam zyc zgodnie z przykazaniami . Ale Jezus powiedzial tez „Czuwajcie” a apostolowie usneli .Nie chce spac , kiedy nadejdzie czas walki z szatanem. Po ukrzyzowaniu Jezusa apostolow sparalizowal strach , czy nas tez ma sparalizowac , ze nie bedziemy w stanie bronic wolnosci , Boga i naszych rodzin? Czy mamy poddac sie bez walki , kiedy nam kolbami w drzwi zalomoca? Czy mamy isc na zez jak stado baranow ? Jesli raz w zyciu nie nadstawie policzka , wierze , ze Bog mi wybaczy.
     A gdybys czytal moje wczesniejsze wpisy to wiedzialbys , ze ” moje madrosci” nie pochodza z Internetu. A internet to tylko dodatek i wcale nie najwazniejszy. Pozdrawiam.

     • pola 1 października 2011 o 9:49 am

      @jakisbuk,czy to nie Pan Jezus powiedział

      Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie. Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu,
      odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny. I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego.
      A teraz ,co to jest zgorszenie.
      ,,2284 Zgorszenie jest postawą lub zachowaniem, które prowadzi drugiego człowieka do popełnienia zła. Ten, kto dopuszcza się zgorszenia, staje się kusicielem swego bliźniego.
      Narusza cnotę i prawość; może doprowadzić swego brata do śmierci duchowej. Zgorszenie jest poważnym wykroczeniem, jeśli uczynkiem lub zaniedbaniem dobrowolnie doprowadza drugiego człowieka do poważnego wykroczenia”

      ,,Zgorszenie może być spowodowane przez prawo lub instytucje, przez modę lub opinię publiczną”

      ,,2287 Ten, kto używa władzy, którą rozporządza w sposób prowadzący do czynienia zła, jest winny zgorszenia i odpowiedzialny za zło, któremu bezpośrednio lub pośrednio sprzyjał. „Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą” (Łk
      17,1). „

     • jakisbuk 1 października 2011 o 7:44 pm

      >>rabarbarek – ” nie watpie i zapewniam Cie , ze cale zycie probowalam zyc zgodnie z przykazaniam” – a ja wątpie zebyś przeszłą test Hioba 🙂

      ciekawe ilu by zostało wierzących na świecie – gdyby dziś Bóg tak was przetestował jak kiedyś Hioba ? no ilu ? wg mnie żaden 🙂

    • monitorpolski 1 października 2011 o 8:34 am

     Tak, i wygonił faryzeuszy ze świątyni. Polska jest naszą świątynią.

    • Quick 1 października 2011 o 12:20 pm

     Cała manipulacja tego świata jest oparta na tej „głębokiej” myśli, jaką przytoczyłeś. Manipulacja dokonana przez ciemne siły. Żydowstwu ciemni powiedzieli, jesteś narodem wybranym, któremu wszystko się należy, zabieraj głupim gojom niech cierpią, a gojom powiedziano , nastawiaj drugi policzek , dawaj się okradać, to nie ważne ,że to Twój upadek, ważne ,żeby Żydzi mogli urządzić piekło za Twoje pieniądze na Ziemi i na Twojej krzywdzie.

     Taki archetyp powoduje również,co jakiś czas, wybuch, pogromów ,wojen, gdy chrześcijanom dymanym przez Żydów znudzi się pozycja lanego po mordzie.

    • Joanna 1 października 2011 o 2:47 pm

     Nadstawianie policzka i głupia bezczynność/tolerowanie zła to dwie różne rzeczy. Pan Jezus powiedział również zło dobrem zwyciężaj. Zwyciężaj czyli bądż aktywny,nie siedż jak Budda z rękoma założonymi na brzuchu. Twoje nadstawienie policzka może kosztować wieloletnią nędzę obecnie małych dzieci. Lepiej się pomódl a nie zabierasz za interpretacje.

     • jakisbuk 1 października 2011 o 8:13 pm

      >> Joann- wszystko sie zgadza oprócz tego że ta wasza wiara jakoś nie działa 🙂 2000 lat i co ? i dupa za przeproszeniem – W polsce podobo jest 95 % katolików – no to powinniśmy być niedoścignionym wzorem dla całego świata – a kim jesteśmy dla świata ? jakoś nie slychać zeby nas opisywano jak wzór cnut i mądrości 🙂 – czym sie różnimy od innych którzy może nawet o towim Bogu nie słyszeli ? Jesteś lepsza od aborygena który modli sie do drzewa i nie wie co to różanieć ?

      ” Zwyciężaj czyli bądż aktywny,nie siedż jak Budda” – Budda zostawił królestwo żeby szukać mądrości – dzisiejsi hierarchowie kościoła zostaili mądrość (boga) i budują sobie królestwa, więc kto tu mądry a kto głupi ?

      a czy to nie Jezus powiedzial że co boskie Bogu a co cesarskie cesarzowi ?
      A czy to nie za przyzwoleniem Boga ktoś otrzymuje włądzę ? wiec z czym ty chcesz walczyć? w wolą boską ?

      życzę powodzenia 🙂

  • Stanisław 1 października 2011 o 8:43 am

   Bardzo dobry tekst zamieściłeś Monitor, może by całość wpisu Leśnego plus odnośniki dać jako jeden PDF ? zrobiłem taką próbę, mi wyszło to na 28 stron, Taki materiał będzie łatwiej rozesłać pocztą do znajomych.

   • monitorpolski 1 października 2011 o 9:18 am

    Nie, nikt tego nie przeczyta. Niestety, trzeba poświęcić trochę pracy – wybrać 2-3 zdania z każdego tekstu, może nawet wystarczy tytuł. W obecnej dobie ludzie czytają głównie tytuły, a jak ich zaciekawisz to może nawet i całą stronę.

    • Ramires 1 października 2011 o 7:05 pm

     Prawda ! Mało kto ma czas na długi artykuł. To tak jak na kazaniu ponad 15 min. to już myśli się o czymś innym.

  • seler 1 października 2011 o 11:36 pm

   do >> Monitorpolski,

   oglądam właśnie, jak wypasione wieprze co to bronią bogatych przed biednymi, co to za $$ i na rozkaz sprzedałyby własną matkę,
   wyciągają sobie pojedynczo spośród protestujących upatrzone „owce na rzeź”, wiążą, upadlają i prowokują pozostałych do agresji,

   dlaczego to robią ? – bo wieprze na usługach satanistów nie pozwolą aby protestować przeciw zbrodniarzom, złodziejom i tym satanistom
   właśnie… a dlaczego nie wolno protestować ?
   bo do godnego życia mają prawo TYLKO sataniści, zbrodniarze, złodzieje, kłamcy, obłudnicy, bankierzy i syjoniści – reszta to „bydło
   rzeźne” a w drodze łaski najwyżej przeznaczone do niewolniczej pracy za Jarmułżnę, zwaną kiedyś jałmużną…

   Tak – to jest stopniowe, na wszystkich frontach – materialnych i duchowych – LUDOBÓJSTWO
   i ludobójstwem jest już nawet sam zakaz protestu przeciw niegodziwościom, przeciw szatańskim metodom, przeciw ludobójstwu
   w majestacie bezprawia – „bydło” ma być grzeczne, potulne, i zadowolone że idzie na RZEŹ – teraz, lub nieco później

   http://www.livestream.com/globalrevolution trudno się ogląda, jest 20188 wejść, internet mi siada

   czy przesadzam ? – nie sądzę, jak na to patrzę to tak to właśnie wygląda… na razie niby humanitarnie [związać, zakneblować, zastraszyć,
   zgnoić, wyeliminować, a może nawet i zabić po cichu – duchowo i materialnie]
   Dzięki za Twoją pracę w celu obudzenia i uświadomienia
   tych co poszukują. Nie wszyscy tego zechcą, licz się z tym, a taką sytuację można najkrócej nazwać jednym słowem – WYBÓR.
   pozdrawiam

 5. falszywyprorok 1 października 2011 o 1:38 am

  ODEZWA DO ELEKTORATU PLATFORMY (dowód na to że elektorat PO to kretyni)

  Drogi, szanowny Elektoracie PO. Chwalisz się Pan poparciem jakiego udzielasz obecnej władzy – która jako pierwsza w historii wolnej Polski posiada niczym nieskrępowaną władzę, mają wszystkie stołki, biura powiatowe, wojewódzkie, a nawet te od żyrandola. Mogą wszystko. Co więc takiego zrobili? Wprowadzili wiele nowych podatków, o których niżej. Zwiększyli wydatki państwa na podsłuchy, monitoring, fotoradary. Przy jednoczesnym zwiększaniu podatków, zadłużyli nasze państwo w sposób rekordowy.

  Tyle zrobiła Platforma. I Pan, Panie szanowny obywatelu, głosujesz na nich. Wierząc, że oni coś zmienią. Czemu nie zrobili tego teraz? Gdzie ten ich plan, te postulaty, ta irlandia, te CUDA!!!??? Ano masz Pan odpowiedź : kryzys, który dotyka UE. A dlaczego nie dotyka Chin i krajów rozwijających się? Dlatego, że one nie mają dyrektyw i 30 prezydentów unijnych którzy decydują nawet o kształcie banana lub ogórka i kątu jego zakrzywienia. Nie mają przedewszystkim EURO, które sprowadziło zapaść ekonomiczną na Grecję. Tusk chce tego Euro za wszelką cenę – jego minister groził nawet wojną w parlamencie europejskim w tej sprawie(to jest dopiero przejaw agresji i to w jakim miejscu, ale dla ynteligenta już nie, bo telewizje tego nie rozdmuchały – w ogóle wiesz pan o czym mówię?). Pan chcesz tego euro, chcesz sprowadzić na nas zapaść. Pan w ogóle chcesz jeszcze więcej podatków, obostrzeń, przepisów i ograniczania wolności… w imię czego? W imię zwalczania agresji i nienawiści Kaczyńskiego. Panie, ja prowadziłem biznesy w latach 2005-2007 i miałem piękny rozwój, pracowników jedynie było ciężko znaleźć bo wszyscy mieli pracę… nie przypominam sobie żadnej agresji, by mnie policja atakowała czy cokolwiek. Żaden z moich znajomych też nie był nękany przez system w stopniu wiekszym niż jest obecnie. Widocznie problem taki, że my nie łyknęliśmy propagandy antypisowskiej, która występuje we wszystkich ośrodkach przekazu…. Pan twierdzisz żeś inteligent? Chyba ynteligent, pan jest autodestrukcyjny dla siebie ale co gorsze dla Nas, bo Pan nam ten los ciężki zgotował a zgotować chce jeszcze gorszy. Bez pozdrowień, kończę temat, no chyba, że jaśnie nam oświecony wielbiciel Tuska – wklei nam tutaj argumenty RACJONALNE argumenty, w postaci np przyjętych ustaw przez Tuska, które mają dobry wpływ na społeczeństwo. Aby rozwiać wątpliwości – wzrost podatków ma negatywny wpływ, tak jak i zadłużanie państwa bo hamuje rozwój społeczeństwa. Do dzieła ynteligencie, przeczytaj to dwa razy, bo jest tu tak wiele skrótów myślowych, że możesz nie podołać. Darowałem sobie rozpisywanie o dziełach tuska bo i tak do leminga to nie trafia, kto ma mózg – potrafi sam sobie wygoglować i zrozumieć, że popieranie Tuska jest wbrew logice

  jest sens pisać, że przy całej WŁADZY jaką posiadają, jako partia liberalna….żenada…. nadal jesteśmy w rankingach za krajami azjatyckimi a nawet afrykańskimi jeżeli chodzi o wolnośc gospodarczą… ma sens przytaczanie ciężkich argumentów skoro proste w postaci 24% vat od przyszłego roku – nie trafiają? Ba są zbijane, że co z tego – skoro kaczor robi złą minę 😀 😀 No proszę was ludzie…. to głupota w czystej, krystalicznie czystej postaci

  właśnie obejrzałem spot Tuska 😀 Już wkrótce to czy tamto, już wkrótce będzie tamto a zrobimy to…. po 4 latach totalnej władzy co za debil może to kupić. Normalny człowiek się spyta „a czemu tego nie zrobiliście przez te 4 lata?”… No i Polska w budowie, Łódź centrum komunikacyjnym…. przy zgaszonych światłach, dziurawych drogach i płatnych autostradach (za tuska już 2 podwyżki opłat na bramkach a od 2012 kolejna podwyżka – to już będzie 100pln na bramki by dojechać najdalej na północ) Tej piotruś, ciebie to też wali pewnie co? Masz jakiś samochodzik?? Czy tylko tą nienawiść do kaczora? 🙂

  5 godz. temu · Lubię to!

  „Przysięgam Polakom, że każdy kto w moim rządzie zaproponuje podwyżkę podatków, zostanie osobiście przeze mnie wyrzucony” Donald Tusk, 2007 rok. – Piotruś zostałeś okłamany, oszukany a i tak Ci dobrze 😀 Wiem że cię już czołgam po podłodze no ale co poradzę – zasługujesz na to

  21 minut(y) temu · Lubię to!

  A teraz zmiażdzę cię jak karalucha 😀 Chcesz dalej dyskutować i wyjść z twarzą to na każdy mój argument – musisz przedstawić kontrargument w postaci korzystnej dla Polski i Polaków ustawy autorstwa Tuska 😀

  Lecimy :

  – podwyżka cen energii

  – podatek ekologiczny

  – podwyżka VAT na książki (lemingom i tak zbędne więc…)

  – podwyżka przeglądów rejestracyjnych aut

  – podwyżka akcyzy na papierosy

  – 20 mln w nagrodach dla rządu Tuska w 2010 roku

  – podwyżka abonamentu RTV

  – podatek od tipów (to cię dotyka)

  – podatek od muzyki w klubach

  – podatek vat 23, 24 w 2012, 25 w 2013

  – Podwyżka opłat za dzierżawę gruntów

  – podwyżka vat na żywność

  – Dług publiczny blisko konstytucyjnego progu

  – Podatek katastralny od 2012 roku

  – Podwyżka akcyzy na gaz od 2012 roku

  – Podwyżka Vat na ubranka dziecięce

  – Podwyżka opłat paliwowych

  – Podwyżka cen żywności

  – Podwyżka stóp a co za tym idzie problemy ze spłatami kredytów

  – Brak rewaloryzacji progów podatkowych PIT

  – Przekazanie pięniędzy z OFE do ZUS

  – Zerwanie umowy o budowę elektrowni atomej na spółkę z Litwą

  – Sprzedaż gazu łupkowego USA za grosze

  – Wprowadzenie podatku dachowego, śniegowego i od deszczówki

  – Podatek od basenów

  – Wzrost liczby urzędników o 70 tyś!

  – ignorowanie referendum lizbońskiego w Irlandii

  jest tego więcej ale sądzę że przy 2 punkcie skończyły ci się kontrargumenty 😀

  Ta lista nie uwzględnia afer i przekrętów Platformy a o tym możesz poczytać tutaj :

  http://markd.pl/afery-po/

  I co nie jesteś kretynem? Potrafisz sobie odpowiedzieć szczerze? Czy dalej będziesz się łudził, że coś tam w tej pustej bani masz.

  Zostałeś oficjalnie przeczołgany po obrzyganej podłodze… jeżeli masz odrobinkę honoru to teraz przeprosisz oraz podziękujesz za otworzenie Ci oczu, oraz zagłosujesz na kogokolwiek innego niż Tusk. No a jeśli jesteś debilem to zaznacz PO w nadchodzących wyborach.

  I niech ktoś teraz powie, ma czelność powiedzieć, że epitety używane w kierunku motłochu jakim jest elektorat Platformy i tutejszy przedstawiciel Piotruś – nie sa uzasadnione» Blog Archive » Afery PO »

  markd.pl

  „Uczciwe rozliczenie jest takim etycznym fundamentem. Ludzie, którzy mówią prawd…

  To nie uwzględnia w ogóle ustaw ograniczających prawa obywatelskie, ale serio już mi się nie chce. Dla przypomnienia, dopalacze, monitoringi, największa ilość nielegalnych podsłuchów w całej UE…. dziękuje dobranoc panu

  i żeby nie było o kryzysie i że cała europa ma chujowo : „Tymczasem Europa obniża podatki. Pionierami w naszym regionie są: Słowacja i Estonia. Słowacja w 2004 r. wprowadziła liniową taryfę podatku PIT ze stawką 19 proc., ale co ważniejsze, z ciągle rosnącą kwotą wolną od podatku od 3 tys. euro do obecnej 4027 euro (ponad 16 tys. zł.). – Kwota ta jest multiplikowana liczbą dzieci. W rezultacie duża liczba gospodarstw domowych nie płaci podatku dochodowego – tłumaczy prof. Grądalski. Jeszcze odważniej w rozwiązaniach podatkowych poszła Estonia. W roku 2004 r. obniżyła stawkę podatku liniowego do 18 proc. i sukcesywnie zwiększała kwotę wolną od podatku, która obecnie wynosi około 7 tys. zł. (W Polsce jest to nieco ponad 3 tys. zł). To, co jednak dynamizuje gospodarkę Estonii jest likwidacja podatku od zysku przedsiębiorstwa, jeśli nie został on podzielony. Firma estońska płaci jedynie 18 proc. od tej części zysku i tylko wtedy, kiedy zostaje ona „wyprowadzona” poza firmę. Tak długo jak długo zysk jest reinwestowany, CIT wynosi zero. Przypomnijmy, że firma w Polsce płaci podatek (19 proc.) w momencie księgowego wykazania zysku w bilansie a właściciel firmy po raz drugi obciążony jest podatkiem od należnej mu dywidendy. Trudno więc dziwić się, że polska gospodarka ledwo dyszy, a inwestycje zagraniczne omijają nasz kraj szerokim łukiem. Wracając do Estonii należy podkreślić, że wpływy do budżetu systematycznie rosną, 14-proc. kryzysowy spadek PKB w 2009 r. został zaledwie w ciągu kilku miesięcy odrobiony, a kraj spełnia restrykcyjne warunki wejścia do strefy Euro – podsumowuje prof. Gradalski, który sugeruje rządzącym, rekompensować wzrost podatku VAT obniżką podatku PIT do liniowej stawki 15 proc. z kwotą wolną od podatku w wysokości 10 tys. zł rosnącą wraz z liczbą dzieci. – Sugerowałbym także pilne rozważenie estońskiego wariantu opodatkowania przedsiębiorstw podatkiem CIT. W efekcie dałoby to ogromny impuls do akumulacji kapitału wewnętrznego i tym samym ograniczałoby uzależnienie naszej gospodarki od zewnętrznych rynków finansowych.”

  wyczerpałem temat, dużo czytania więc debil i tak zagłosuje na PO bo szkoda jego cennego czasu na pozyskanie odrobinki wiedzy i świadomości 😀 Dlatego nazywam was debilami bo nimi jesteście – proste jak kurwa drut… bring it on

  • jakisbuk 1 października 2011 o 2:47 am

   co wiec proponujesz ?

  • Czytelnik 1 października 2011 o 8:09 am

   Jeżeli to wszystko zostanie wprowadzone to będziemy świadkami masowych emigracji z kraju.. bo jak mieszkać w takim kraju, który nas „okrada”…
   Ten tekst obrazuje ilu w Polsce mamy wtórnych analfabetów, jak dużo osób jest omamionych przez media..

   • monitorpolski 1 października 2011 o 8:37 am

    Nie, w Polsce dojdzie do obalenia takiej władzy i powywieszania ich na słupach. Oni nie czują w ogóle zagrożenia. Polacy mogą znieść ucisk do pewnego momentu, potem to pójdzie lawinowo. Tak zresztą jest nie tylko w Polsce – zobaczcie co się dzieje w Grecji. Najlepiej poradziła z tym sobie Islandia. Międzynarodowych bankierów trzeba osądzić i umieścić tam gdzie jest ich miejsce.

    • Czytelnik 1 października 2011 o 9:14 am

     Oby tak było.

    • O Rzesz 1 października 2011 o 10:22 am

     Daj Boże. Metodą pokojową, bez zbędnej przemocy, wysprzątać łajno ze stajni.
     A nanieśli go tu wiele:

   • Joanna 1 października 2011 o 2:50 pm

    Na tym im zależy. Polska jest bogatym krajem, więc wielu ostrzy sobie na to pazury. Otumianionych wyborców sposobem porozganiać za chlebem (a zasiedlanie trwa, podejrzanie in cognito)

  • Druzyna AA 1 października 2011 o 11:09 am

   Co zrobił rząd PO? Odpowiedź jest prościutka: bezboleśnie przeprowadził nas przez kryzys. Mnie to wystarczy. Aha, i przypominam, że żyrandol mają dopiero od roku, więc nie manipuluj.
   Co się zaś tyczy obniżania podatków na Słowacji i Estonii – gdybyśmy, jak Słowacja i Estonia, mieli euro, byłaby inna rozmowa. Debilem sam jesteś, skoro uważasz, że za „podwyżkę cen żywności” odpowiada rząd. Tu masz jeszcze skrót tego, co zrobiła PO. Pokaż mi podobne dokonania innych partii, to pogadamy:

   Mówienie o lenistwie PO tak ad hoc bez żadnych argumentów jest domeną PIS i Rz. Więc odświeżę panu Lisickiemu parę rzeczy, które mu “umknęły”. Uproszczono przepisy i ruszono w końcu z budową autostrad, z których ( A1 i A2) zostały zablokowane przez PIS ze względów politycznych, na masową skalę buduje się boiska dla młodzieży Orliki, po wielu latach w końcu wprowadzono możliwość internetowego rozliczania się z podatków, rusza e-administracja, przywrócono w służbie cywilnej konkursy na stanowiska, rozpoczęto reformę finansów publicznych, uchwalono reformę służby zdrowia zniszczoną przez Prezydenta, w budżetówce wzrosły wynagrodzenia szczególnie nauczycieli, wyprowadzono wojska z Iraku, wprowadzono zawodową armię, uchroniono Polskę gospodarkę przed kryzysem światowym, stworzono jedno okienko dla przedsiębiorców ( choć prawdę mówiąc mogłoby być lepsze), buduje się stadiony i infrastrukturę na EURO 2012, wprowadzono sądy elektroniczne, rozdzielono funkcje Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości odpolityczniając ten Urząd, zlikwidowano w końcu niesprawiedliwe przywileje emerytalne, obniżono ubekom emerytury ( nawet PIS tego nie zrobił), zlikwidowano w końcu nierentowne stocznie, do których cały czas wszyscy dokładaliśmy, ruszyliśmy w końcu z dalszą prywatyzacją po najbardziej nieudolnym PISowskim ministrze Jasińskim, rozwiązano w końcu wieloletni problem PZU-EUREKOi wprowadzono firmę na GPW , wprowadzono internetowy dostęp do ksiąg wieczystych.

   • sebecx 1 października 2011 o 1:34 pm

    ..jednak jesteś idiotą.. to nie twoja wina..

   • falszywyprorok 1 października 2011 o 3:19 pm

    Duzyna AA juz wcześniej zauważyłem że jesteś trollem z biura ministra… jesteś impotentem intelektualnym i teraz to udowodnię :
    „Aha, i przypominam, że żyrandol mają dopiero od roku, więc nie manipuluj.”
    Co to zmienia? Poszukaj ile ustaw zawetował prezydent Kaczyński – podpowiem bardzo bardzo mało.

    „Uproszczono przepisy i ruszono w końcu z budową autostrad”
    O tym jest w tekście, co z tego że budują, skoro budują mało i na dodatek będą płatne?

    „na masową skalę buduje się boiska dla młodzieży Orliki”
    Każdy orlik kosztuje państwo 10 mln pln, kiedy taki orlik można wybudować za mniej niż milion, ilość przekrętów jaka na tym idzie jest oszałamiająca. Poza tym, ORLIKI są PŁATNE, przynajmniej w moim mieście. Wybudowane za moje podatki, po to by biznesmeni mogli się nakraść a na koniec jeszcze mam za to płacić?

    „po wielu latach w końcu wprowadzono możliwość internetowego rozliczania się z podatków, rusza e-administracja”

    Super, teraz przez internet mogę się rozliczać weee bo to takie proste, że po co komu księgowi nie?. a wzywać też będą emailami? Puknij się w łeb baranie.

    „rozpoczęto reformę finansów publicznych”

    Tak oczywiście, nowe podatki = reforma – debil

    „uchwalono reformę służby zdrowia zniszczoną przez Prezydenta”

    Ojejku czyli co w szpitalach już jest super? jaka reforma?

    „w budżetówce wzrosły wynagrodzenia szczególnie nauczycieli”

    Propaganda, o ile wzrosło wynagrodzenie nauczycieli a o ile ceny/podatki. Podpowiem nie adekwatnie, jesteś debilem powtarzasz hasełka.

    „wyprowadzono wojska z Iraku, wprowadzono zawodową armię,”

    To akurat było w planach już PIS, ułożone na 2008 rocznik więc…Tusk po prostu tego nie zepsuł

    „uchroniono Polskę gospodarkę przed kryzysem światowym”

    Bzdura, niby jak większym zadłużeniem i nowymi podatkami?

    „stworzono jedno okienko dla przedsiębiorców ( choć prawdę mówiąc mogłoby być lepsze)”

    Tak gdyby w ogóle istniało, wyjdz z biura posła i spróbuj założyć firmę – jesteś debilem powtarzasz hasełka oderwane od rzeczywistości. Nadal trzeba iść do GUS > US > ZUS i urzędu miasta. NIE MA ŻADNEGO JEDNEGO OKIENKA

    „buduje się stadiony i infrastrukturę na EURO 2012”

    Niesamowite, najdroższe stadiony na świecie i najdroższe autostrady na świecie – które potem będą płatne,.

    „wprowadzono sądy elektroniczne, rozdzielono funkcje Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości odpolityczniając ten Urząd”

    Buahahah tak bo przykładów mafijnych układów w sądach to nie brakuje, chociażby na tym blogu….

    „zlikwidowano w końcu niesprawiedliwe przywileje emerytalne”

    Hasełko, nie mające nic wspólnego z prawdą. Byli Sbecy nadal dostają po 3 tyś emerytury.

    „obniżono ubekom emerytury ( nawet PIS tego nie zrobił)”

    jak wyżej, kłamstwo powielane nie staje się prawdą.

    „zlikwidowano w końcu nierentowne stocznie, do których cały czas wszyscy dokładaliśmy”

    Stocznie miały zlecenia, wystarczyło wywalić biurokratów z nich i przynosiłyby zysk. Tak działałby rząd polski. Tusk niestety polakiem raczej nie jest, więc wolał nie reformować stoczni a je sprzedać handlarzom broni…

    „ruszyliśmy w końcu z dalszą prywatyzacją po najbardziej nieudolnym PISowskim ministrze Jasińskim”

    Nieudolnym no pewnie, sprzedać pola gazu łupkowego za dolara to trzeba umieć, sprzedawać lasy i morskie oko też trzeba umieć….

    „rozwiązano w końcu wieloletni problem PZU-EUREKOi wprowadzono firmę na GPW , wprowadzono internetowy dostęp do ksiąg wieczystych.”

    W taki sam sposób jak JNS? Po prostu z budżetu im zapłaciliśmy?

    powtarzasz hasełka propagandowe, te sukcesy są nic nie warte w obliczu porażek.

    Ale klep dalej sobie z tego biurka posła, jesteś skończonym debilem – udowodnione już dwa razy,.

    • nowy84 1 października 2011 o 4:38 pm

     dodać trzeba jeszcze to:
     „przywrócono w służbie cywilnej konkursy na stanowiska”

     tylko że te konkursy są już ustawione przed jego rozegraniem gdzie na jedno miejsce przypada 70 osób, teraz tworzą sztuczne egzaminy na stanowisko które i tak już jest obstawione po „znajomości” no ale konkurs się odbył 🙂

    • Ramires 1 października 2011 o 7:22 pm

     Fałszywy proroku ! Urzędniczy gnoju czy trolu jak by to zwał.! Skorzystaj z jednego okienka i bądż szczęśliwym płatnikiem zus 1000 pln mc. bez względu na dochód. Polecam ! Zarejestruj działalność ” trolowanie ” ! Ta kasa nie jest zmarnowana. Ubecy , sędziowie, mundurowi , na nią czaczekają !

     • falszywyprorok 1 października 2011 o 10:51 pm

      Kolego już to przeszedłem, jedno okienko i 1000 pln na miesiąc zus… przechodzę to nadal…
      A komentarz powinieneś kierować do drużyny aa a nie do mnie

      • Ramires 2 października 2011 o 3:08 pm

       Zwracam honor, mój koment dotyczy cepa o ksywie „drużyna aa”. Sory za pomyłkę !

    • 999AQQ 2 października 2011 o 11:34 pm

     Taka qrwa zarabia do 4,500 zł…z naszych podatków.
     Było kiedyś ogłoszenie w łodzkiej prasie…

   • O Rzesz 1 października 2011 o 8:51 pm

    Drużyna AA … jak zwykle. Tam gdzie leży gówno ty widzisz cukierki!.

   • sara10 2 października 2011 o 6:14 pm

    Drużyna AA (ten nick kojarzy mi się z Anonimowymi Alkoholikami). Ty tak na trzeźwo te głupotki wypisujesz, czy po głębszym?:))

  • pola 1 października 2011 o 1:16 pm

   Jak do tej pory żaden rząd nie przyjął tylu uchwał i ustaw które tak dotkliwie dotykają Polskie społeczeństwo,wszystkie ustawy zamiast sprzyjać rozwojowi Polskiej rodziny i obywatela,bronić tę rodzinę przed zakusami różnych korporacji które starają się aby odpowiednimi ustawami za szelką cenę wcisnąć swoje produkty Polskiemu społeczeństwu tak,aby to ono ponosiła koszty które przynoszą zysk tym lobby.Powoduje to spychanie ją na skraj marginesu społecznego lub emigracji ,dlatego tak wiele Polskich rodzin wybiera kraje Takie jak Niemcy czy Anglia ponieważ tam prawo skutecznie broni już może nie rodziny ale obywateli na najniższym szczeblu społecznym ,ponieważ to ci ludzie są podstawą każdego państwa i to oni wytwarzają dobra które przynoszą zysk firmom,konsumując je.
   Ja osobiście jestem przerazona w jakim tepie to wszystko się odbywa,przeżyłam wszystkie etapy transformacji naszego państwa ,ale to do czego doprowadziły rządy PO przeszło wszystkie granice.

 6. Lutek 1 października 2011 o 2:02 am

  Nie wiem kto to jest ten Leśny, ale dobrze opisał, jakie będą konsekwencje, kiedy Polacy znowu jak barany zagłosują na bandę czworga. Pan Korwin-Mikke dobrze to ujął: jak barany.

  Czy znacie jakąś partię /poza Kongresem Nowej Prawicy/ która zamiast obiecywać że coś komuś da, załatwi, wyżebra w Brukseli, zamiast zajmować się bzdurami, ma cokolwiek do powiedzenia na temat długu publicznego? Bankructwa złodzieja zwanego ZUS, czyli że emerytur może nie być? Na temat polskiej armii? to są poważne sprawy, ale oni nic na ten temat nie mówią, bo chcą dalej nas zadłużać i niszczyć, byle tylko dorwać się do koryta, nakraść na kilka pokoleń, a potem choćby potop. Ich program jest rzaden.

  Znacie taką partię? Taką, po której można się chociaż spodziewać, ze zrobi porządek z tym bagnem? Nowa Prawica na przykład zapowiada 7-krotnie mniejsze obciążenie podatkowe. Nie, że jednym podniosą o 1 procent a innym obniżą i dalej to samo. Tylko 7x mniej haraczu. Biurwy do lamusa a Rostowski i 80 % pozostałego towarzystwa do kryminału. Około 30 posłów/senatorów na wiejskiej zamiast 560 darmozjadów. I kowalem losu człowieka on sam a nie państwo, które szuka oszczędności jak na tym obrazku i chce naszego dobra i dlatego mamy go coraz mniej.

  Zapraszam na Balladę o bandzie czworga, politycznie całkiem neutralna:

  i jeszcze coś:

  Głosując na bandę czworga głosujecie jak barany na PZPR podzielony między PO, PIS, SLD i PSL.

  • Aśka 1 października 2011 o 11:09 am

   daj sobie spokój z tym Korwinem … dziś Leśny podał na niego link http://finanse.wp.pl/gid,13170910,galeria.html?T%5Bpage%5D=9
   Podatki – co już było, a co cię czeka
   Podatek pogłówny

   fot.Konrad Żelazowski/Wp.pl
   Podatek pogłówny
   Dawna forma opodatkowania, która polega na płaceniu taksy przez każdego w tej samej wysokości – nie liczą się tutaj dochody. Podatek stosowano od starożytności aż do XIX wieku. W ten sposób naliczano m.in. świętopietrze.

   Dziś jego wprowadzenia chce Janusz Korwin-Mikke. Zdaniem kontrowersyjnego polityka każdy Polak, bez znaczenia, czy jest ubogi czy bogaty, powinien do budżetu państwa odprowadzać taki sam podatek – miesięcznie wynosiłby ok. 200 zł.
   ____
   Wyobrażasz sobie, aby ktoś, kto zarabia netto 1032 zł (tyle wynosi min. pensja netto) płacił podatek 200 zł miesięcznie. Korwin (mason?) działa (pewnie ktoś go sponsoruje), aby rozbijać prawicę, przejmować, część głosów, dzięki tym zabiegom mniej prawicowych (często patriotów) jest w parlamencie. Przestańcie reklamować rozbijaczy.

   • navigator 1 października 2011 o 12:57 pm

    Zdenerwowała mnie twoja głupota. Pisząc o podatku pogłównym nie podawaj kwoty netto, czyli opodatkowanej wszystkimi obecnymi podatkami!!! Podatek Korwina to będzie jedyny podatek !!! Brak podatku dochodowego, Zmniejszona akcyza opołowę (póżniej wogóle)i VAT na początek 15 procent. Brak przymusowego ZUSu (płacisz sobie sam gdzie chcesz). Podsumowując: twoja kwota netto 1032zł to ok. 2350zł brutto-200zł podatku daje 2150zł do twojej dyspozycji. Wtedy sobie rób z tym co chcesz: kupuj tańsze paliwo (bez akcyzy) płac mniej za media (prąd i gaz bez akcyzy), kupuj w sklepie co chcesz taniej( mniejszy VAT) Prawda, że można poszaleć!!! No chyba, że pracujesz w administracji (ok.600tysobecnie, Korwin obiecuje bezrobocie dla nierobów)

    • Aśka 1 października 2011 o 2:37 pm

     kwota netto 1032, to 1386 zł brutto

     • Lutek 1 października 2011 o 3:32 pm

      Nie uwzględniając akcyzy, VATu. Jak kupujesz jakiś towar, np szczoteczkę do zębów, musisz pokryć koszt akcyzy pobranej od paliwa i energii wykorzystanej na jej wyprodukowanie i przetransportowanie. I dlatego jest drogo, bo od jednego towaru jest kilka podatków. I nie wiem o co ci w ogóle chodzi, kiedy wydasz 200 zł na podatek pogłówny a za kolejne 200 ubezpieczysz się na życie i odłożysz na starość, będziesz nadal mieć w kieszeni 1000 zł, z tym że nie będziesz zdana na łaskę ZUS i NFZ.

      Koszta pracy, krótko i czytelnie:
      youtube.com/watch?v=lUkVrH_LhYI

      • Aśka 1 października 2011 o 5:33 pm

       To ile będą wynosiły sumaryczne dochody do budżetu?

       • navigator 1 października 2011 o 6:41 pm

        A co za przeproszeniem obchodzą cię „sumaryczne dochody do budżetu”? Nowa Prawica chce zlikwidować wszystkie niepotrzebne ministerstwa, zostaną tylko: MON, MSW, MSZ i Sądownictwo. Na taką administrację kasy mu starczy (śmię twierdzić, że jeszcze będzie naddatek).A ludziom po prostu zostaną pieniądze na własne potrzeby, a nie na potrzeby tzw. Państwa. Pamiętaj, że Państwo uważane jest za bogate nie wtedy kiedy ma wysoki budżet ale gdy mieszkają w nim bogaci i zadowoleni obywatele.

        • Aśka 1 października 2011 o 7:27 pm

         Obchodzą, bo w kraju w wieku poprodukcyjnym jest 6 445 000 ludzi, w wieku produkcyjnym 1 649 000 bezrobotnych ( jak zmniejszą się obciążenia to, ta grupa znacznie zmaleje), oprócz tego są niepełnosprawni.

   • 999AQQ 1 października 2011 o 6:45 pm

    Do mnie TO przemawia-karta wypłaty z 42r.(okupacja!)
    http://kwadryga.blox.pl/2010/12/Karta-obrachunkowa-1942.html

 7. rabarbarek 1 października 2011 o 3:52 am

  Taka sobie strona o przetrwaniu zlych czasow , kiedy one nadejda. Ciekawe sa wypowiedzi internautow. Ustawilam strone na wypowiedz Swifta , ktory przepracowal 27 lat w policji i wie , ze nikomu nie wolno wierzyc. Twierdzi on , ze choc liczba obozow FEMY moze byc przesadzona to jednak one istnieja. Docieraja do niego wiadomosci o czestych cwiczeniach w tychze obozach . Sluza one przygotowaniom na wypadek wprowadzenia stanu wyjatkowego. Pisze , ze jest juz chory i stary , i kiedy przyszliby po niego , nie podda sie i bedzie bronil swojej wolnosci .
  Inne wypowiedzi sa jeszcze ostrzejsze i opisuja odczucia Amerykanow na wypadek krachu w USA. Jeden z internautow opisuje specjalnie powolane juz centra , w ktorych rozdawana bedzie zywnosc i lekarstwa , oznaczac to moze , ze rzad bedzie kontrolowal spoleczenstwo przez rozdawnictwo srodkow niezbednych do zycia. [ pamietacie zapasy FEMY?]
  Istnieje takze prawdopodobienstwo uzycia wojsk ONZu , w wypadku gdyby wojso i policja USA odmowila posluszenstwa. Oath Keepers to potezna dzisiaj organizacja, ktorej czlonkowie zlozyli przysiege , ze beda stali na strazy Konstytucji i wolnosci .

  http://secretsofurbansurvival.com/1066/fema-detention-camps-gun-confiscation/

  • mi461 1 października 2011 o 4:15 am

   niestety smutne, ale bardzo prawdopodobne.Az strach sie bac – jak sie to wszystko „rozgrzeje do czerwonosci”.
   Masz racje piszac „Czy mamy poddac sie bez walki , kiedy nam kolbami w drzwi zalomoca” ?
   Ten czas sie zbliza wiekszymi krokami niz nam sie wydaje i trzeba bedzie sie zdecydowac
   a decyzja jest tylko JEDNA .

   • rabarbarek 1 października 2011 o 4:49 am

    Coraz wiecej osob przestaje sie bac i tego wlasnie obawiaja sie „oni” .

    Chodza niepotwierdzone informacje , ze czesc policjantow w NJ odmowila przyjscia do pracy na znak protestu pzeciwko brutalnosci policji na Wall Street. Swiadkowie zeznaja , ze zauwazyli , ze policja z bialymi obwodkami jest szczegolnie brutalna [ inne oddzialy?] Natomiast calkowitym ich przeciwienstwem sa ” niebiescy” policjanci. Wiecej na ten temat

    http://ampedstatus.org/internal-nypd-rift-over-agressive-tactics-used-against-peaceful-occupywallstreet-protesters/

    • monitorpolski 1 października 2011 o 9:30 am

     Rabarbarek, jak masz takie teksty – to zbierz w całość i mi podeślij mailem – wsadzę to jako artykuł. To ważne, bo ja nie mam na tyle czasu by to zgromadzić z komentarzy. Pamiętaj, że komentarze się nie pozycjonują na google tak jak artykuły.

  • monitorpolski 1 października 2011 o 9:33 am

   Każdy stadion jest potencjalnie „obozem FEMA”. Zobaczcie co się dzieje w PL ze stadionami. Powód: oczywiście Euro 2012. Każda galeria sklepowa może być ufortyfikowana i stanowić bastion dla wojska lub kolejny obóz FEMA.

   • Aśka 1 października 2011 o 11:17 am

    Też mnie zastanawia ten temat. Te wymogi odnośnie wielkości hal sportowych, na których mogą odbywać się mecze są tylko po to, aby duże obiekty były, aby można je było wykorzystać tak, jak obozy fema (ogrodzenie w każdej chwili można zbudować i podłączyć do prądu). I to nie trwa od czasu, kiedy „wygraliśmy” organizację Euro 2012. Wymogi odnośnie tych hal obowiązują już jakieś 5-7 lat.

    • peryskop 1 października 2011 o 10:22 pm

     Dot. „Orlików”.
     Były nasz bramkarz Jan Tomaszewski przesłał ostatnio do posłanki PiS materiał, z którego wynika, że większość Orlików została pokryta sztuczną murawą z Chin bez atestów. Te plastikowe pokrycia to ukryta broń biologiczna o czym pisał m.i. dr Z. Hałat : http://www.halat.pl/trawa.html

     • Annah. 1 października 2011 o 10:51 pm

      Wysyłamy zapytania do dyrektorów szkół czy nawierzchnie sztuczne mają atest, jeśli nie ma dziecko nie będzie korzystać w czasie zajęć szkolnych, Rodziców należy zainteresować tą problematyką przekazując artykuły doktora Hałata albo namiar na jego stronę.

 8. Annah. 1 października 2011 o 4:37 am

  Dziś w TV Trwam o 16.00 będzie wyemitowany nagrodzony w Niepokalanowie film Dominika Tarczyńskiego „Columbia – świadectwo dla świata”. Autor zwraca się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w jego dystrybucji.

  zwiastun filmu

 9. Annah. 1 października 2011 o 4:48 am

  Ze stron Królowej Pokoju

  Dzieckonmp powiedział/a
  01/10/2011 @ 12:07 am
  Apel do wszystkich wierzących Polaków w Ojczyźnie i we wszystkich zakątkach Świata
  Odmawiajmy Różaniec od 1 do 7 października w intencji Ojczyzny o mądre i roztropne wybory Polaków, aby Polska była rzeczywistym Królestwem Chrystusa, a nasza wiara katolicka mogła cieszyć się nieskrępowanym rozwojem. Różaniec jest najlepsza bronią, aby walczyć o dobro. Każdy z nas, niech przynajmniej przez 1 równą godzinę modli się
  w tym czasie za Polskę i Naród Polski. Wszystkich, którzy mogą, wzywamy
  do modlitwy w czasie, gdy mało kto czuwa – to jest po północy i przed
  świtem, tak – aby nasz Różaniec do Matki Bożej Królowej Polski – trwał
  bez przerwy przez 7 dni!…
  Przesyłam poniżej wezwanie, wystosowane przez parafię Zbawiciela w Warszawie, do powszechnej 7-dniowej modlitwy Różańcowej w intencji Polski i Polaków.
  Szczęść Boże!
  http://parafiazbawiciela.org/news/896/77/Nieustanny-Rozaniec-1—7-pazdziernika/

  • raining 1 października 2011 o 10:34 am

   rozaniec jest poganskim wymyslem i odradzam.

   • Annah. 1 października 2011 o 10:42 am

    Tak? to jak wyjaśnisz te udokumentowane fakty
    http://www.rozancowe-karty.com.pl/pl/rozaniec_cuda.htm

    http://www.google.pl/search?q=cuda+ro%C5%BCa%C5%84cowe&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&safe=active

    • abrams 1 października 2011 o 1:54 pm

     Wyjaśniam

     1 List do Koryntian 13:8 -10

     ps. to co zupełne to Pismo Święte które za czasów pisania listów przez Pawła nie było jeszcze skompletowane – czyli niezupełne.

     No chyba że różaniec jest dla ciebie ważniejszy

     • Mariusz 1 października 2011 o 9:10 pm

      Św O. Pio na kilka chwil przed śmiercią powiedział do swojego asystenta:
      – „podaj mi broń…”
      O. Parente nie wiedział co za broń ma podać konającemu, wtedy Św poprosił o różaniec.

      Podczas wielu egzorcyzmów złe duchy przyznają jaką moc ma modlitwa różańcowa.

      Nie warto dyskutować ze sługami nieprzyjaciela o różańcu. Biedacy gorzko będą żałować po śmierci ale czasu już nie dostaną powtórnie 😦

      • abrams 2 października 2011 o 12:04 am

       Nie wiem nie rozmawiam ze złymi duchami bo jak dla mnie to kłamcy i oszuści jak ich ojciec Szatan. Więc wiara w to co mówią złe duchy jest dla mnie brataniem się z nimi.

       Ale myślę że to co wcześniej zostało napisane jest wystarczające do zrozumienia.

       Różaniec wywodzi się z Buddyzmu skąd przejęli go Mahometanie a podczas krucjat Chrześcijanie.

       List do Galacjan 1:8 polecam.

       Ale dzięki że życzysz mi od razu śmierci i cierpień – poczułem chrześcijańską miłość

       • sara10 2 października 2011 o 8:12 pm

        Abrams
        „Nie wiem nie rozmawiam ze złymi duchami bo jak dla mnie to kłamcy i oszuści jak ich ojciec Szatan. Więc wiara w to co mówią złe duchy jest dla mnie brataniem się z nimi.”

        Tym zdaniem usadowiłeś siebie pośród wierzących, acz niezwykle naiwnych. Święcie wierzysz w Biblię (i słusznie!), nie do końca jednak w demony (a w Biblii jest o nich multum informacji). Musisz się zdecydować: wierzysz w cały świat poza zmysłowy, czy tylko w ten, który ci odpowiada?
        Nie masz npojęcia jak demony tobą manipulują. Jesteś dla nich łatwym celem (nie chodzisz na msze, nie lubisz księży, kościół ci niepotrzebny, itd – demonom właśnie oto chodzi. Bą

 10. Annah. 1 października 2011 o 6:15 am

  Kto jest kim w przestrzeni medialnej, także w internecie najlepiej widać przed wyborami. U Gajowego lansuje się zawsze modny w tym czasie bojkot wyborów…
  Zgodny chórek klakierów emigrantów i jeden z nielicznych głos rozsądku…..

  166 bojkot TVN powiedział/a
  2011-09-30 (piątek) @ 20:51:50
  Naiwniacy nawołujący do bojkotu kolejnych wyborów stoją w punkcie swojej wyimaginowanej rzeczywistości, że kiedyś będzie jakiś początek ich wymarzonego państwa (sami jeszcze nie wiedzą jak ono ma wyglądać), kiedy łaskawie pójdą do wyborów i wybiorą tego wymarzonego kandydata na ich posła (choć sami nie mają pojęcia kto to mógłby być).
  Tymczasem jak niedźwiedzie, albo ci rycerze z Giewontu udają się do krainy snów, przespać kolejną kadencję kolejnego polskiego sejmu, podporządkowując się zbrodniarzom, płacąc im podatki, i pobierając coraz to bardziej głodowe, już nawet nie bydlęce emerytury, bo bydlę za tyle by nie wyżyło.
  Zanim wpadną w bezmyślny letarg, bredzą w oderwaniu od rzeczywistości, że nie ma żadnej różnicy wśród „bandy czworga” i usiłują narzucić aktywnym i myślącym ludziom pomysł, żeby ci zbojkotowali wybory do sejmu. Czynią dokładnie to czego oczekują nasi najwięksi wrogowie – żeby ludzie zostali w domach i przestali nawet próbować coś zmienić, np. w czasie wyborów parlamentarnych.
  Bojkot wyborów to pomysł niebezpieczny, idiotyczny, a każdego, kto go propaguje, można uznać za zdrajcę.
  http://marucha.wordpress.com/2011/09/29/wybory/

  • monitorpolski 1 października 2011 o 9:28 am

   Annah, muszę jedno wytłumaczyć – ja nic nie lansuję. Jak PiS będzie działał wbrew interesowi Polski to będę nawoływał do bojkotu PiS, jak SLD okaże się partią patriotyczną (hipotetycznie) to będę wołał by głosować na SLD. Była taka sytuacja, że popieraliśmy Tuska i min. Kopacz za ich postawę w stosunku do masowych szczepień na świńską grypę, pamiętasz?
   Najlepiej gdyby w ogóle partie się nie liczyły, a indywidualni kandydaci o wysokim morale. Ale przy mafijnych mediach jest to mrzonka.

   • Annah. 1 października 2011 o 9:51 am

    Czy według Ciebie wyrwany z rozmowy u Gajowego post 166 bojkot TVN nawołuje do poparcia dla PiS?
    Gwoli wyjaśnienia, nie podoba mi się kandydatka z PiS z mojego okręgu ponieważ jej zachowanie, zbytnia gadatliwość, oraz niezbyt wnikliwe rozumienie pewnych kwestii dobrze nie wróżą dlatego na nią nie zagłosuję. Ale żeby tak wybierać trzeba poznać kandydatów i ich poglądy na kluczowe sprawy i ja się o to postarałam.

   • Druzyna AA 1 października 2011 o 11:11 am

    „Jak PiS będzie działał wbrew interesowi Polski”

    Już działa. Kaczyński w Krynicy powiedział, że chce armii europejskiej zamiast silnej polskiej.

    • monitorpolski 1 października 2011 o 3:15 pm

     Plota. Prosiłem o nagranie, nikt jakoś tego nie ma. To tak jakbym ci powiedział, że Palikot mówił, że zedrze skóry ze wszystkich księży na żywo i wypije z nich krew. Choć mówiąc to, mogę być bliższy prawdy niż ty.

   • Aśka 1 października 2011 o 11:21 am

    Może na początek znieść dyscyplinę partyjną i niech każdy głosuje wg swojej wiedzy i etyki. Ale przy takim upartyjnieniu, pewnie i ten prosty zabieg jest niemożliwy do realizacji.

 11. człek 1 października 2011 o 7:41 am

  A teraz, dla równowagi, wstaw Minitorze artykuł, co takiego zrobi pis, jeśli wygra wybory. Jedni warci drugich, co za pojebany kraj.

  • monitorpolski 1 października 2011 o 9:25 am

   Dlaczego niby mam to wstawiać? Rozliczamy tych co rządzą by ich odsunąć za zbrodnie na Polsce. Największą zbrodnią jest zadłużenie kraju. Mamy suwerenną walutę – złotego, pobieranie pożyczek w momencie gdy sami możemy wydrukować pieniądze na inwestycje jest ZBRODNIĄ. I to zbrodnią najwyższego stopnia – jest to niszczenie państwa i narodu, jest to ZDRADA.

   • człek 1 października 2011 o 1:00 pm

    Jeśli chodzi o zadłużenie kraju – tu zgadzam się z Tobą w 100%

  • py-skatka 1 października 2011 o 10:05 am

   Masz rację człeku, pojebany kraj, pojebane społeczeństwo. Gangrena polityczna zżera nasz kraj od co najmniej 89 roku bez względu na to, która partia jest u koryta, i Monitora wcale nie interesuje co zrobią pisowcy ale co ewentualnie może się wydarzyć po ich wygranej lub jeszcze przed. Prawda Monitorze? „Aby z tego wyjść trzeba poczynić drastyczne posunięcia, takie jakie się obecnie dzieją w wielu miastach USA i w Grecji.” Ale możesz mieć rację, bo to może być jedyna droga do zmian.

  • zenobiusz 1 października 2011 o 10:15 am

   człek@,
   Jako aktywny POpluwacz ,jesteś za leniwy by pogooglować więc ci ułatwię. 🙂

   Ponieważ bezustannie słysze, że przecież PIS przez te niespełna dwa lata rządów i tak nic nie zrobił, więc zapodaję, co zrobił:

   -produkt krajowy brutto w czasie rządów PIS-u przyrastał rocznie o ponad 6%, produkcja przemysłowa o ponad 10%, inwestycje o 20%, produkcja budowlana o ponad 60%.
   -w okresie 2005-2007 powstało 1,2 mln miejsc pracy w kraju
   – spadło bezrobocie z ponad 3 mln osób w 2005 do około 1 mln 100 tys. w 2008
   – inflacja była niska ( spełniała kryteria wejścia do strefy euro), a zloty stabilny ( złoty nie przekroczył bariery 3.50 za euro).

   -zmniejszono deficyt finansów publicznych z około 4 proc. PKB do w 2006 do 3 proc. PKB ( jedno z kryterium do przyjęcia waluty unijnej) ( Tu warto przypomnieć, że za rządów PIS Polska spełniała wszystkie kryteria przyjęcia do strefy euro. Jednak Kaczyński sensownie uznał, że jesteśmy za słabi gospodarczo i ekonomicznie, żeby starać się o wejście do korytarza ERM2 ( zamrożenie kursu złotego na dwa lata)

   -cena benzyny spadla z ok. 4,30 zł do 3,70 zł.

   -zlikwidowano podatek od spadków i darowizn
   – zmniejszono podatek dochodowy od osób fizycznych
   – obniżono o ponad polowe składkę rentową, dzięki czemu wzrosły pensje
   – podniesiono znacząco najniższą płacę.

   -w ramach funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności rząd PIS uzyskał 67,3 mld euro na lata 2007 – 2013. ( za które obecnie są budowane m.in. drogi ).

   -wprowadził w ramach polityki prorodzinnej nieznane w Polsce a powszechne w Europie Zachodniej odpisy od podatku na każde dziecko
   – wydłużył urlopy macierzyńskie
   – wprowadził też tzw. „becikowe”, czyli zapomogę z tytułu urodzenia dziecka
   – na dożywianie dzieci przeznaczył 500 mln zł rocznie.

   -zainicjował politykę bezpieczeństwa energetycznego przez poszukiwanie niezależnych źródeł energii w kraju i zagranicą
   – sprzeciwiał sie budowie gazociągu północnego z Niemiec do Rosji
   – zainicjował budowę „gazoportu”.

   -wprowadził mechanizmy konkurencji w telefonii komórkowej: spadły o prawie połowę ceny dostępu do internetu i ceny usług telefonicznych
   -stworzył Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciw praktykom monopolistycznym.

   -powołał Centralne Biuro Antykorupcyjne

   -wprowadził sady 24-godzinne (zlikwidowane przez rząd Donalda Tuska)
   – powołał Krajową Szkołę Sędziów i Prokuratorów. Po dwóch latach rządów PiS przestępczość kryminalna spadla o 18 proc.
   -dokonał likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych
   – powołał nowe służby specjalne
   – rozpoczął restrukturyzacje polskich sil zbrojnych.

   -przeprowadził ustawową lustrację zahamowaną dziś przez PO i SLD.
   -wzmocnił pozycję Instytutu Pamięci Narodowej.

   -nakłady na ochronę zdrowia wzrosły o ponad 10 mld zł, tj. o 26%, a niedopłacanym latami pracownikom tej branży podniesiono wynagrodzenia o blisko jedna trzecią. Żaden rząd tego nie przeprowadził do tamtej pory, a i do dziś.

   Za rządów PiS 86% Polaków deklarowało, ze czują sie zadowoleni, a ponad 60% twierdziło, ze żyje sie im dostatnio.
   http://niepoprawni.pl/blog/2518/czego-dokonal-rzad-pis-w-niespelna-dwa-lata-14vii2006-5xi2007

   • Aśka 1 października 2011 o 11:25 am

    i wszystko to, przy jazgocie mediów polskojęzycznych i zagranicznych, przy wsparciu tego jazgotu przez celebrytów i kabarety, które wtenczas wznowiły swoją działalność (nastąpił prawdziwy ich wysyp). Przypomnijcie sobie, czy za kwacha trendy były kabarety?

   • człek 1 października 2011 o 12:58 pm

    @zenobiusz
    cyt. „Jako aktywny POpluwacz ,jesteś za leniwy by pogooglować więc ci ułatwię”

    Widzę, że masz dar widzenia kto popiera jaką partię polityczną, hehe 😀 Sądzę, że czasami naprawdę warto wyjść z własnej dupy i zauważyć, że dookoła jest coś innego niż tylko własne gówno. Naprawdę nie wiem skąd przypuszczenie, że kibicuję PO. Zdradzę Ci pewną tajemnicę, tylko nie mów zbyt wielu ludziom (zwłaszcza, ze swojego propisowskiego środowiska), bo stracisz ów dar oceniania ludzi wcale ich nie znając. Oto owa tajemnica: mam wyjebane na wszystkich, którzy mają wyjebane na mnie. Nie głosuję na żadne kółko wzajemnej adoracji. A po wyborach będzie w wygranej partii więcej transferów niż w trakcie całego letniego piłkarskiego okienka transferowego… Tylko czy zauważysz to przez swoje ciemne okulary?

  • zenobiusz 1 października 2011 o 10:19 am

   INNE ZESTAWIENIE, CO ZDARZYLO SIE W POLSCE W CIAGU RZADÓW PiS

   PiS be with you, 26 września, 2011 – 04:13
   1.Stopa bezrobocia spadla do 12,2% , a wedlug sposobu liczenia UE do 8,2% (Eurobarometr)
   2.Liczba pracujacych wzrosla od stycznia 2006 o ponad 800tys . Eurostat: Stopa zatrudnienia w Polsce wzrosla w I kw. 2007 roku o 1,6 proc. r/r wobec wzrostu o 1,5 proc. w ostatnim kwartale 2006 roku, wynika ze wstepnych szacunków unijnego urzedu statystycznego Eurostat. )
   3.Inflacja nareszcie troche poszla w góre (2,3% r/r) co daje szanse na szyki wzrost PKB
   4.Zlotówka bardzo mocna (1EUR=3,6zl, 1$=2,5zl)
   5.Nastapil gwaltowny wzrost zaufania inwestorów zagranicznych-tych prawdziwych inwestujacych w gospodarke Od stycznia do maja 2007 roku Polska odnotowala rekordowa wielkosc bezposrednich inwestycji zagranicznych o lacznej wartosci 6,4 mld dolarów za 6 miesiecy. Polska awansowala na drugie miejsce w swiecie (po Chinach) pod wzgledem atrakcyjnosci dla inwestycji przemyslowych
   6.Firmy ratingowe : (Fitach Ratings, Moody’s) podniosly rating dla Polski. (Moody’s 2006-11-08 Moody’s Investors Service ustalila dla Polski rating dlugoterminowy `A2′. Wiadomosc z 18-01-2007r : Agencja Fitch Ratings, podniosla rating Polski dla zadluzenia w walucie zagranicznej do „A minus” z „BBB plus” Standard & Poor’s podniosla rating do AAA-.)
   7.PKB notuje wzrost najwyzszy w historii (7,4% r/r maj 2007)
   8.Produkcja przemyslowa wzrosla po lipcu 2007 10,7% r/r
   9.Gwaltownie wzrasta produkcja budowlana(60,8% r/r na koniec stycznia 2007)
   10.Bardzo szybko rosnie liczba budowanych mieszkan(Warszawa, 23.02.2007 (ISB) – Liczba rozpoczetych mieszkan wyniosla w styczniu tego roku 8.818 i wzrosla o 219,4 proc., podal Glówny Urzad Statystyczny (GUS) w piatek. ISB, pr /23.02.2007 15:46)
   11.Eksport wzrósl w 2006r o 22,6%, i nadal szybko rosnie
   12.Wynagrodzenia Polaków rosna szybko 8,5% przy inflacji 1,4% (Zródlo: Gospodarka, 16-01-2007, godz 14.10)
   13.Wskazniki gieldowe bija rekordy (WIG wrzesien2005=31884, dzisiaj sierpien 2007=59610, wzrost o 100%)
   14.Nastapil bardzo duzy spadek przestepczosci (napady i rozboje -20,7% , kradzieze samochodów -40% w okresie kwiecien 2007-kwiecien 2006,
   15.Deficyt budzetowy zmniejszono w 2006r do 25,5mld zl( z 32,5mld). W roku 2007 po raz pierwszy wplywy budzetowe sa wyzsze od wydatków ( +200mln zl po lipcu 2007). 16.Wprowadzono pierwsze ustawy prorodzinne (becikowe, odpis 140zl/dziecko )
   17.Rozwiazano WSI co wydawalo sie niemozliwe,
   18. Rozpedzono spóldzielnie mieszkaniowe- prywatne folwarki prezesów.
   19.Spadl poziom korupcji i Polska `awansowala’ z 70 na 61 miejsce w rankingu Transparency International. `Zero tolerancji’ dla korupcji pokazala ostatnia sprawa Lipca i Leppera.
   20.Znacznie spadla ilosc wypadków i ofiar smiertelnych spowodowanych przez pijaków
   21.Polski naród rozpoznal faryzeuszy. Notowania AGORY spadly z 71zl/akcje do 40zl/akcje (-46%) z rekomendacja MILLENIUM na 30,5zl/akcja a w stosunku do wzrostu WIG akcje AGORY spadly o dwukrotnie
   22.Wreszcie zaczynaja sie z nami liczyc na Zachodzie, a Unia przyjela nasze veto ze zrozumieniem i Niemcy (sic!) walcza w Moskwie o nasze mieso. Unia próbuje wprowadzic wspólna polityke energetyczna, o czym jeszcze rok temu nie chciala gadac. Bedziemy organizowac EURO2012.
   Polska stala sie celem pielgrzymek prezydentów i premierów z calego Swiata: z Chin, USA, Finlandii, Niemiec, Francji, Holandii, Wloch, Portugalii, Litwy, Armenii, Iraku, Izraela, Lotwy, Gruzji, Azerbejdzanu, ..
   23. Polacy coraz bardziej zadowoleni z zycia. „Rzeczpospolita”: Az 76 proc. Polaków
   deklaruje, ze sa szczesliwi. Niewiele ponad 60 proc. twierdzi, ze zyje sie im dostatnio. A 40 proc. jest zadowolonych z siebie. Nasze samopoczucie wciaz sie poprawia – jeszcze piec lat temu

   zadowolonych ze swojego zycia bylo tylko 30 proc. Polaków.
   24. PIS jako pierwszy i jedyny dotad rzad obnizyl koszty pracy o 4% od 1-07-2007r
   Podsumowanie prac rzadów Kazimierza Marcinkiewicza oraz Jaroslawa Kaczynskiego:
   W ciagu ostatnich dwóch lat Rada Ministrów przyjela m.in.: 380 projektów ustaw, 368 rozporzadzen, 447 uchwal, 611 dokumentów rzadowych w tym programowo-analitycznych.

   Quo Vadis Polsko?

  • zenobiusz 1 października 2011 o 10:29 am

   „Dlaczego o tym się nie mówi! To PiS wprowadził ustawę zmieniającą prawo spóldzielcze w ktorej lokatorzy mogli wykupić swoje mieszkania za przysłowiową złotówkę jak również ograniczyli w zasadniczy sposób wszechwładzę prezesów i zarządów spółdzielni a większe prawa dostali lokatorzy…. itp. A POlszewicy tuskomatoły POnownie przywrócili stare PRL-owskie prawa POprzez trybunał konstytucyjny całkowicie opanowany przez PEŁO!!! Krótko mówiąc peło zawłaszcza Polskę i Polaków a PiS Polaków i Polskę uwłaszczał!!! Polsko obudź się i głosuj na PiS!!!!!!!!!!!!”
   ” Za rządów PiS miały miejsce w mojej pracy (urząd państwowy niższego szczebla) jedyne znaczące podwyżki dla zwykłych pracowników (czyli tak zwanej podłogi).

   I tylko dlatego moja pensja jeszcze obecnie przekracza zasiłek dla bezrobotnych – choć dzięki rządowi PO zaczyna się do niego niebezpiecznie zbliżać (na tym chyba polega słynne hasło – „by żyło się lepiej”).

   Na marginesie dodam, że podwyżki w mojej pracy bynajmniej nie ogołociły budżetu państwa – wzięły się bowiem ze zlikwidowania różnych bezsensownych stanowisk, które (i tu już nastąpiło obciążenie budżetu państwa) jak bumerang powróciły na platformie…”

   http://niepoprawni.pl/blog/2518/czego-dokonal-rzad-pis-w-niespelna-dwa-lata-14vii2006-5xi2007

   • O Rzesz 1 października 2011 o 9:10 pm

    Tak było. Dziękuję Zenobiuszu za merytoryczne przedstawienie sprawy.

 12. navajo88 1 października 2011 o 8:15 am

  człek i dlatego tak ten świat się kręci wkoło jak gówno w przerębli !!!!! .
  J.M.H

 13. Totuś 1 października 2011 o 9:08 am

  Dla tej bandy proponuję jedno wspólne hasło wyborcze, a mianowicie:
  „Tyle co my obiecujemy to tego nikt wam nie jest wstanie wam dać. Głosujcie więc na nas, a my was urządzimy. Nasz drogi wyborco pamiętaj, że dobrze obiecać to tak jakby się dało”
  ——————
  W państwie dobrze rządzonym być biednym to wstyd, a państwie źle rządzonym być bogatym to hańba. (Konfucjusz)

 14. Annah. 1 października 2011 o 9:11 am

  Wywłaszczenie Polaków przez przyjęcie podatku katastralnego, kolejnego haraczu zgarniającego 1 do 2,6 procent rocznie od wartości nieruchomości, czyli mieszkania, domu czy ziemi, prześlij dalej.
  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=27602
  http://piastolsztyn.nowyekran.pl/post/925,podatek-katastralny-zniszczy-polakow

 15. ObserWator 1 października 2011 o 9:37 am

  Czy to nie ten sam Lesny napisal tekst, który tutaj byl lansowany 2 wrzesnia …

  „Na dniach w Polsce szykuje się stan wyjątkowy”

  – bylo naPISane wyraznie: do konca wrzesnia !!

  Czy dzis jest 1 pazdziernik ? I co kolejny tekst, ale juz zupelnie o czym innym … mydlenie oczy i nic wiecej.

  • monitorpolski 1 października 2011 o 9:52 am

   Tak, ten sam. Czy jednak nie sądzisz, że gdyby było coś takiego planowanego, a społeczeństwo o tym wiedziało, to nie doszłoby do zaniechania tych niecnych planów? Zastanów się – może akcja „Leśnego” i innych temu zapobiegła. Po co ta instalacja syren i głośników na ulicach, po co ćwiczenia antyterrorystyczne w tych dniach? Kilka dni temu pisaliśmy o możliwym stanie wyjątkowym w całej Europie – zobacz jaka była reakcja Bundestagu.

   • ObserWator 1 października 2011 o 9:59 am

    Jesli tak – to OK.
    Proponuje popisac tutaj Lesnemu
    o falszerstwach wyborczych, majacych sie odbyc 9 pazdziernika
    – na pewno sie z tego wycofaja, ci co decyduja.

    Zakup syren i glosnikow ktos podpisal, ktos zakupil i trza bylo zainstalowac.
    cwiczenia antyterrorystyczne kiedys byc tez musza, wiec nic to takiego, czego kiedys nie bylo.

    • ObserWator 1 października 2011 o 10:23 am

     Co do tych syren i cwiczen niedawnych w W-wie
     Alef Stern upiera sie przy przedwyborczym czwartku,
     ze dojdzie do zamachow w polskim metrze.
     Moze dlatego cwiczyli, aby odstraszyc tych co czytali Sterna, zeby odstapili od tego?

    • iHe 1 października 2011 o 10:51 am

     Z drobnym podkręceniem śruby i aktualizacją zagrożeń.Dodajmy,że zagrożeń wyimaginowanych.Na amerykańska modłę.
     Rozmawiając z niektórymi mądralami z niepełnym wyższym dochodzę do wniosku,że nic ich lepszego nie może spotkać niż kolejne 4 lata rządów Tuska.
     (mądrale są też i z pełnym wyższy,-sklasyfikowani jako wykształciuchy-sam widziałem w onecie to już nazwa własna nie ksywka od „Jarka”)
     Tylko gdzie tu wyjechać,do Patagonii Krzakowi kosić trawniki?
     PO wyborach na pewno będzie(nie)ciekawie.
     Puder opadnie razem z kurzem z butów wybiórców.
     Nikt mi nie powie ,że okradanie społeczeństw dla dobra banków jest walką z kryzysem.
     Jest totalnym przejawem słabości społeczeństw i fasadowości ustroju miło-mściwie nam panującego.(demo-kracji)
     Debili w Polsce jest więcej niż nam się zdaje.Dla nich wciąż jesteśmy wyspą na oceanie długu.
     Czarne jest białe a białe jest czarne,a pamięć wybiórcza-pamiętają tylko to co jest im wygodnie albo nic.W wielu głowach jest nieprawdopodobne spustoszenie meerdiami.Zarzucaja fanatyzm PiS a w głowie maja microfanatykaPO jako ostatnią deske ratunku)
     Nasz PKB i ciężka praca nas z tego wyciągną.Tylko jakoś głodni chodzą i nic im się nie chce.
     Święcie wierzą w mantrę ,że z PiSem byłoby gorzej.Też mają swoją religie(taką świecką).
     Skoro z PiSem miałoby być tak źle to zastanawiające jest czemu zagranica jest tak niechętna powrotu do władzy PiS.Tak czy siak ORzesz wczoraj świetnie opisał naszą sytuacje z selerem w wierszach.Jeszcze parę osób opisało swoje doświadczenia reakcji betonu na ukrywaną rzeczywistość.
     W jednym się zgadzamy my i beton.I to minie.Z nami czy bez nas.

     Wiadomo,że tu mało kretynów zagląda więc przypomnę główną strategie wybiórczą PO.

     Jak PiS dojdzie do władzy, to ! Kabareton

     Zwycięskiego składu się nie zmienia..

    • Aśka 1 października 2011 o 11:35 am

     ObserWator, o jakim terroryźmie mówisz, kto ci rozmiękczył komórki

   • Druzyna AA 1 października 2011 o 11:13 am

    „Czy jednak nie sądzisz, że gdyby było coś takiego planowanego, a społeczeństwo o tym wiedziało, to nie doszłoby do zaniechania tych niecnych planów?”

    Niby czemu? W tym zdaniu nie ma śladu logiki. Gdyby ktoś chciał nas zgnoić stanem wyjątkowym, to by to zrobił, nawet gdybyś ty, monitor, o tym wiedział. Przestań się oszukiwać – nie ma megaspisku, nikt nie chce stanu wyjątkowego w Europie (i na świecie), rządzący mają głęboko w zadzie ciebie, Leśnego i wam podobnych. Spójrz prawdzie w oczy.

    • seler 1 października 2011 o 12:47 pm

     Do >> DrużynaAA
     napisałeś, cytuję:
     „…rządzący mają głęboko w zadzie ciebie, Leśnego i wam podobnych. Spójrz prawdzie w oczy.” – i tutaj masz RACJĘ
     i dlatego mylisz się tak rozumując, cytuję:
     „…nie ma megaspisku, nikt nie chce stanu wyjątkowego w Europie (i na świecie).”
     Właśnie to
     MEGASPISEK i dążą do zniewolenia Europy [test] – a później Świata [finał] przy pomocy stanu wyjątkowo wojennego [narzędzie]
     Tak to BRZMI – i sam sobie odpowiedziałeś – ja tylko ułożyłem te Klocki

     Zacznij wreszcie Odczytywać Rzeczywistość i naucz się Czytać Między Wierszami, zwłaszcza u tych, którzy Głoszą Kłamstwo !!!
     życzę Ci tego…

     • seler 1 października 2011 o 1:52 pm

      do >>> DrużynaAA
      reasumując
      „Ponieważ rządzący mają głęboko w zadzie ciebie, mnie, Leśnego i wszystkich Poddanych [bo uwielbiają tylko siebie i szatana],
      spoglądając Prawdzie w oczy widzimy ten fałsz i ten perfidny MegaSpisek, który dąży do stanu wyjątkowego w Europie i na świecie,
      tego właśnie Pożądają Egoiści, tego chcą, posługując się „oświeconymi”, marionetkami, meNdiami, muzyką, naukowcami, meNdycyną,
      religiami, okultyzmem, bronią wszelkiego rodzaju, pozorną troską o Ciebie, i na końcu bezmyślnym ludzkim „bydłem” – przeciwko „bydłu”

      Kiedy zakłamany „świat” – wykorzystując ww. narzędzia – coś Nagłaśnia – jest to fałszem, podstępną pseudo prawdą.
      Kiedy milczy lub usilnie podważa – zamilcza Prawdę lub ją niszczy, bo ma w tym In-teres świat Zakłamany.
      Tylko Jezus nie ma Nas jeszcze w dupie. Dlatego przyjdzie. Jak już każdy, ale to Każdy, dokona Wyboru. I to ma Sens – życia i „śmierci”.

      Czujesz To ?

     • sebecx 1 października 2011 o 1:56 pm

      ..wszystko zaplanował dawno temu Mazzini i Albert Pike.. a, że niektóre mówiące zwierzęta w to nie wierzą, to trudno…

    • monitorpolski 1 października 2011 o 3:16 pm

     Nie wiesz kto czyta ten blog i temu podobne. Przypomnę choćby aferę ze świńską grypą i szczepionkami. Sądzisz, że polskie służby to zignorowały? Nawet nie wiesz jakie maile dostawałem.

    • iHe 1 października 2011 o 10:33 pm

     @aa
     Stan wyjątkowy muszą wprowadzić w wyniku jakiejś zbawczej ideii(np.uratowanie przed armią czerwoną,atakiem hackerów;) inaczej są skończeni politycznie.Musieliby się potem znowu przefarbować.
     Jeśli ta idea będzie aż nadto oczywista(potencjalny false flag bądź podejrzenie ukartowania)
     dalej go będą mogli wprowadzić taj jak piszesz aa,ale zapłacą za to zbyt dużą cenę.
     I o tą cenę tu chodzi.
     Nie twierdze,że wolne blogi jakąś mega ilość ludzi obudziły ,środowiska opiniotwórcze zawrzały,ale już samo podważanie zbawczej roli stanu wyjątkowego obniża jego wartość do celów politycznych i skoku na kase .Poza tym tracą element zaskoczenia.
     Tak się składa,że najbardziej zainteresowani generalnie wiedzą co w trawie piszczy jak już zapiszczy.

     W orwellistanie jakim staje się powoli świat lepiej dmuchać na zimne niż się sparzyć.
     USA propagandowo już płaci bardzo wysoką cenę za 11września.Przegiąć pałe z terrorem(yzmem) jest bardzo łatwo.

 16. Annah. 1 października 2011 o 10:28 am

  Ze stron Królowej, wybacz Marku, ale nie mogłam nie przytoczyć w całości
  Kayo powiedział/a
  01/10/2011 @ 10:10 am
  Przesłanie dla wizjonerki z Ontario.
  Piątek, 30 września 2011
  WYNAGRODZĘ WAM, ZA KAŻDĄ DUSZĘ, KTÓRA DO MNIE POWRÓCI
  Dzieci Mojego Boskiego Serca.
  JESTEM, KTÓRY JESTEM.
  JAM JEST Alfa i Omega, Autor Wszystkiego.
  Przychodzę do was w Miłości. Przychodzę z radosnymi nowinami.
  Dzieci, wczoraj, wielu z was przyjęło Moje wezwanie. Wielu z was odpowiedziało na Moje wołanie.
  Pragnę się teraz tym z wami podzielić. Pragnę wam podziękować za wasz wkład miłości.
  Wczoraj, każdy z was wybrał kogoś, aby się za tą osobę pomodlić.
  Każdy z was przywołał Moje Błogosławieństwo na osobę, która budzi w was uczucia nienawiści, podziału, odrzucenia, zawiści i zazdrości.
  Modliliście się. Otworzyliście dla Mnie wasze serca i błagaliście Mojego Miłosierdzia dla dusz tych osób, przez które ogromnie cierpicie.
  Moje Dzieci, wasze wczorajsze modlitwy były dla Mnie miłe. Wspólnota Świętych wielce radowała się z tego powodu!
  Całe Niebo cieszyło się z waszej szczerej i otwartej chęci do modlitwy. Całe Niebo patrzyło na was z radością.
  Miłość dotknęła wiele dusz i zostały one obdarzone jedną kroplą Mojej Drogocennej Krwi.
  Dusze te są teraz Moje.
  Ciemność już zaczęła dusze te wypuszczać ze swoich szponów.
  Szatan szaleje, gdyż rozumie, że wzbudzam teraz armię wojowników modlitwy.
  Moje Dzieci, wasz czyn sprawił Mi tak wiele radości. Raduję się z wami.
  Wspólnie dokonaliśmy czegoś wielkiego: odbiliśmy dusze.
  Zmniejszyliśmy moc szatańskiego uścisku, w którym trzyma wiele dusz, a które w przeciwnym razie, byłyby stracone.
  Proszę, kontynuujcie ten zwyczaj przez jakiś czas. Sami zdecydujcie, jak długo będziecie zaangażowani w ten trud miłości.
  Wstawiajcie się za duszami, które wybraliście. Wstawiajcie się codziennie i proście o to, aby mogły one odrzucić ciemności raz na zawsze.
  Błagajcie dla nich o Moje Boże Miłosierdzie a wasze modlitwy przyczynią się do nawróceń.
  Ucieszyłoby Mnie niezmiernie to, gdybyście ten dar serca ofiarowywali nieustannie, aż do czasu, gdy przestąpicie próg Mojej Duchowej Rzeczywistości.
  Dzieci, to dzieło miłości, wysłuży wam wieniec chwały. Wynagrodzę wam, za każdą duszę, która do mnie powróci.
  Wynagrodzę wam stokrotnie. Radujcie się! Pozostańcie w Mojej Miłości.
  Wytrwajcie w posłuszeństwie. Wytrwajcie w pokorze. Wytrwajcie w wierze.
  Zostawiam wam Mój pocałunek pokoju. Od dzisiaj, wielu z was zostanie ambasadorami dla Mojej Chwały.
  Raduję się wami, zapamiętajcie to na zawsze.
  JA, Alfa i Omega, Autor Wszystkiego, raduję się wami, oraz sposobem, w jaki wyrażacie waszą niczym nie uwarunkowaną miłość dla braci i sióstr .
  Shalom
  http://jabezinaction.blogspot.com/

 17. Druzyna AA 1 października 2011 o 10:56 am

  Cóż, post Leśnego składa się po równo z informacji, dezinformacji, kłamstw i insynuacji. Czytelnicy sami sobie odsieją ziarno od plew… Ale nie, na blogu Monitora czytelnicy łykają „słuszne” informacje jak młode pelikany rybki. Powodzenia.

  • iHe 1 października 2011 o 11:05 am

   Drużyna AA opowiedz nam co ty łykasz bo bardzo tajemniczy jesteś?

   • Druzyna AA 1 października 2011 o 11:14 am

    Co we mnie tajemniczego? Ja prosty chłopak jestem, a od czytelników Monitora różnię się tylko tym, że myślę samodzielnie. Tu trudne, ale możliwe – uwierz mi.

    • Stirlitz 1 października 2011 o 2:02 pm

     Z moich informacji wynika że jesteś tu skierowany przez młodzieżówke PO , celem obserwacji blogu i kompromitacji załozyciela

  • Aśka 1 października 2011 o 11:37 am

   Drużyna AA, wskaż jedną tam podaną dezinformację.

 18. 999AQQ 1 października 2011 o 11:00 am

  .Z serii-by żyło się lepiej… http://wiadomosci.wp.pl/kat,8152,title,Skandal-130-mieszkan-dla-poslow-Za-darmo,wid,13852129,wiadomosc_prasa.html

 19. Druzyna AA 1 października 2011 o 11:19 am

  Oszołomom do sztambucha:
  http://www.fakt.pl/Wierszyk-o-Jarku-Kaczynskim-Wideo,artykuly,75852,1.html
  ======================================================================
  monitorpolski: mini, że nie cierpię ataków personalnych w tym stylu, zostawiam link byście widzieli jakie sataniści mają metody.

  • Aśka 1 października 2011 o 11:39 am

   „z Internetu”, to trzeba jeszcze umieć korzystać …

   • iHe 1 października 2011 o 1:16 pm

    @drużyna AA
    To jednak jesteś rasowym Polakiem europejczykiem ,tak jak podejrzewałem,swoją Europejskośc budującym na nienawiści do J.Kaczyńskiego i innych chłopców do bicia w mediach.To dosyć proste i bardzo oryginalne w Polsce.Nie wymaga wielkiego zachodu odpalasz pierwszy portal z brzegu i masz.
    Widzę tu więcej niezależnego myślenia niż w niejednej telewizji.

    Tak w skrócie to niezależne myślenie z pod znaku szkła kontaktowego.
    Dobrze wypromowane i nagłośnione.
    Korzystasz z gotowych wzorców całymi garściami.
    Nie powinno cię to uprawniać do niezależnego myślenia ,bo tylko jesteś jednym z tłumu klakierów.

    @all
    Niestety muszę teraz (nie dla AA bo on i tak już wszystko wie) zalinkować ciekawy tekst na temat nocnikarzy i presstytutek:(niestety bardzo długi ,ale też bardzo treściwy)
    http://www.blogpress.pl/node/3785

    Pięćdziesiąt dwie myśli przewodnie do sztambucha, w świetle których należy odczytywać medialne przekazy na temat PiS
    Ares, ndz., 25/04/2010 – 18:57

    Motto: Józef Maria Bocheński (profesor logiki i filozofii, dominikanin) : Dziennikarze mimo, że są dyletantami to przywłaszczyli sobie rolę nauczycieli, kaznodziei, moralistów. Wydaje się im, że mają prawo pouczać społeczeństwo, co powinno myśleć i czynić. Ponieważ ich poglądy są rozpowszechniane masowo, dlatego dziennikarze zajmują uprzywilejowane stanowisko, mają istny monopol na pouczanie ludzi. („Sto zabobonów” , 1992 , s.40)

    1. Chcąc przedstawić swój punkt widzenia jako , można posłużyć się tysiącem większych i mniejszych tricków. Każdy fakt można opisać na setki sposobów :

    – przesadnie wyolbrzymić jego znaczenie
    – przesadnie pomniejszyć jego znaczenie
    – uciec się do niedopowiedzenia
    – uciec się do przemilczenia
    – wykorzystać ocenę podprogową
    – coś wypaczyć
    – coś podkreślić
    – coś zniekształcić
    (Erik von Kuehnelt – Leddihn : „Demokracja – opium dla ludu ?”, 2008 , s.116 ; ; autor : 1909-1999, studiował prawo, ekonomię, nauki polityczne, teologię)

    2. Najniebezpieczniejsze kłamstwa to prawdy nieco zniekształcone.
    (G.C. Lichtenberg ; cytat za : Krzysztof Obremski „Retoryka, dla studentów historii, politologii i dziennikarstwa” , 2004, s.15)

    3. Eugeniusz Cezary Król : Józef Goebbels (dr filozofii, minister propagandy III Rzeszy) był zwolennikiem użycia karykatury dla celów politycznych, ponieważ karykatura koncentruje na wybranym obiekcie negatywne uczucia odbiorcy : gniew, odrazę, nienawiść.(s.56)
    Eugeniusz Cezary Król : Istota propagandy nazistów : uprościć, oddziaływać emocjonalnie, stale powtarzać.(s.87-88)
    Józef Goebbels : Opinia publiczna ma być produktem celowego oddziaływania, tworem wykreowanym a nie suwerenny partnerem w dialogu z władzą. Opinię publiczną się robi. (s.242)
    (Eugeniusz Cezary Król : Propaganda i indoktrynacja narodowego socjalizmu w Niemczech 1919 – 1945. Studium organizacji, treści, metod i technik masowego oddziaływania, ISP PAN Warszawa 1999)

    4. Derkaczew Joanna : Dziś człowiek wyśmiany nie ma szans. Dowcip stał się szalenie niebezpieczną bronią. Prawie jak na XVIII-wiecznym dworze francuskim, gdzie bycie śmiesznym oznaczało śmierć publiczną. (GW, 10-11.11.2007, s.16)

    5. Marcin Król : Opinia publiczna nie istnieje. Jest zawsze czyimś tworem : polityka, dziennikarza, socjologa i przyjmuje taki kształt, jaki oni jej nadadzą.
    (Słownik demokracji, 1989, s.45)

    6. Klata Jan : Telewizja i media stały się nowym dworem rządzonym przez dowcip. Bon moty i etykietki mogą zabijać. Co to za odwaga, gdy na spektaklu niemieckiego artysty w Bydgoszczy rzuca się workami z wodą w sylwetkę Kaczyńskiego. A może by tak rzucić w Żakowskiego, Michnika, Bartoszewskiego?. (jak dodam : Olejnik Monikę, Pochanke Justynę, Tadlę Beatę, Miecugowa, Owsiaka, szefów ITI , Paradowską i wielu im podobnych sofistycznych tuzów dziennikarskich). Nikt się nie odważy. To by był prawdziwy gest odwagi wobec środowiska, w którym się funkcjonuje. Jest ogromna dysproporcja w przyzwoleniu na profanowanie ikon jednej i drugiej formacji ; w Kaczyńskich można, każdy by sobie rzucił. Co dziś ryzykują ludzie podnoszący ten straszny krzyk przeciw PiS ? To ma być odwaga artystyczna, ideowa albo chociażby formalna? (GW, 10-11.11.2007, s.16-17)

    7. Justyna Prus : Rysunki Borysa Jefimowa – najsłynniejszego karykaturzysty ZSRR, który zmarł w dniu 01.10.2008 w wieku 108 lat – rozśmieszając radzieckiego obywatela uczyły kogo za co ma on nienawidzić w myśl powiedzenia, że karykatura to nienawiść z uśmiechem. Karykatury rysowane przez Jefimowa programowały oblicze wroga w głowach milionów ludzi. Mimo, że Jefimow znalazł się na czarnej liście Kremla, to jednak sam Stalin wydał rozkaz aby karykaturzysty nie ruszać. Stalin powiedział : potrzebujemy karykatury Eisenhowera, mamy w amerykanów walić śmiechem. (Magazyn Dziennika, 11-12.10.2008, s.11)
    [Proszę sobie zestawić tą wypowiedź z innymi wypowiedziami na temat ośmieszania polityków a będziemy mieli precyzyjną odpowiedź, dlaczego elektroniczne media prywatne tak obficie ośmieszają braci Kaczyńskich i innych posłów PiS]

    8. Miecugow Grzegorz : Rządzący dzisiaj czują przez skórę, że śmiech to jest straszna broń, że żart to jest coś co może wbić taki sztylet w plecy… i chyba dlatego nas tak nie lubią. (TVN, 28.01.2007 ; wypowiedź dotyczy „Szkła kontaktowego”)

    9. Prof. Winfred Schulz : Media daleko ingerują w procesy polityczne, jednakże nie podlegają żadnej kontroli porównywalnej do demokratycznej kontroli instytucji politycznych.
    („Komunikacja polityczna. Koncepcje teoretyczne i wyniki badań empirycznych na temat mediów masowych w polityce” , UJ – Kraków 2006, s.183)

    10. Najbardziej niebezpiecznym narzędziem, nie tylko w rękach polityków, stały się media. Sondaże opinii publicznej obrazują raczej efekt oddziaływania mediów na społeczeństwo, niż jego realne postawy.
    (Monika Pabijańska : „Psychomanipulacja w Polityce. Metody, techniki, przykłady” 2007, s.157)

    11. Paweł Śpiewak : Media dysponują olbrzymią i w istocie niemal zupełnie niekontrolowaną władzą. (Kontrapunkt Magazyn Kulturalny TP, 02.06.2001)

    12. Zbigniew Hołdys (do Kuźniara Jarosława) : Co tu dużo mówić, to wy media, dziennikarze macie prawdziwą władzę, to wy decydujecie o tym czego się społeczeństwo dowiaduje, co dotrze do społeczeństwa, co społeczeństwo zobaczy. (TVN24 , 12.04.2009 , 10.30)

    13. Tomasz Lis : Jak PiS-owi spadnie poparcie do 10% to może wówczas zajmiemy się PO bo naprawdę jest o czym mówić : służba zdrowia, autostrady itd. (TOK FM , 10.04.2009 , 8.55 u Żakowskiego Jacka)

    14. Tusk Donald : Wy jesteście moją najlepszą ochroną. (słowa skierowane do dziennikarzy na konferencji ; TVN24 , 13.11.2007 , 20.30)

    15. Żakowski Jacek : Tak miło jest pastwić się nad PiS-em. (TOK FM , 16.11.2007, 8.50)

    16. Tomasz Wróblewski : Media nie lubią PiS, dlatego PiS nie ma jak dotrzeć do społeczeństwa, nie ma szans dotrzeć do społeczeństwa. (Super Stacja, 26.04.2009 , 13.10 u Paradowskiej Janiny)

    17. Piotr Skórzyński : Eliminacja 1/3 aktywnych politycznie obywateli – wyborców PiS nie jest już możliwa w XXI wieku. Jak więc ją pozbawić znaczenia? Trzeba ją ogłuszyć przekazem medialnym – powtarzać dzień w dzień (a więc po goebbelsowsku), że są gorsi pod każdym względem – i w końcu zapędzić ich w taką psychiczną mysią dziurę, by nie ośmielali się wyrażać publicznie swoich poglądów. (Rz, 30.10.2007)

    18. Alain Finklelkraut : Żyjemy w czasach pontyfikatu dziennikarzy i jest to dowód, że dziennikarze są znacznie silniejsi od polityków. Nie ma dziś najmniejszego kłopotu aby ubabrać każdego polityka w błocie. (Dziennik – Europa, 24.11.2007)

    19. Jerzy Bralczyk : Media wpływają na społeczeństwo nagłaśniając takie lub inne sprawy (a nie nagłaśniając innych) w zależności od sympatii politycznych. (TVN24 , 30.12.2007, 9.20)

    20. Specjalista od PR : Dzisiaj władzę zdobywa się poprzez media. (RMF FM , 19.05.2009, 8.02)

    21. Karl Popper : Telewizja ciąży nad demokracją, ponieważ jest niekontrolowaną instancją polityczną. (Jerzy Surdykowski : „Wołanie o sens” 2006, s.47)

    22. Tadeusz Iwiński : 90% społeczeństwa czerpie wiedzę z telewizji. ( TVN, 05.03.2008, 18.10)

    23. Kuźniar Jarosław : Ja ten fragment rozmowy wytnę i będziemy go powtarzali tak aby wszedł telewidzom do głowy. (TVN24 , 12.04.2009, 11.25)

    24. Pochanke Justyna : Zdajemy sobie sprawę jaka jest siła telewizji i chcemy jej teraz użyć w dobrej sprawie. (TVN24 , 27.11.2007, 17.30)

    25. Gugała Jarosław : Kłamstwa na temat przeciwników politycznych trzeba powtarzać jak mantrę, jest to znana metoda od wielu lat. (Polsat, 04.12.2007, 18.50)

    26. Sianecki Tomasz : Jak coś się słyszy wiele razy, to nie dziwota, że samo wchodzi do głowy. (TVN24 , 04.12.2007, 19.00)

    27. Olejnik Monika : Polityk ma prawo krytykować dziennikarzy ale najpierw musi mieć jakieś osiągnięcia polityczne. (GW, 02.01.2009 ; ta implikacja nie dotyczy posłów PiS oraz prezydenta Kaczyńskiego)

    28. Alexander Bard, Jan Soderqvist : Media są instrumentem sprawowania władzy, dzięki któremu można manipulować społeczeństwem i fabrykować powszechne opinie. Ważne aby mieć oko na to, kto pociąga za spust i czyje interesy dany dziennikarz reprezentuje. Demokracja podlega tyranii mediów. Śmierć demokracji przedstawicielskiej, całkowita niemoc polityków i dyktatura hiperrealnych mediów. Statystyki, o których mówi się, że reprezentują opinię publiczną są w rzeczywistości narzędziami używanymi przez media do fabrykowania opinii. Media nie tolerują żadnej kontroli, analizy lub krytyki z zewnątrz.(„Netokracja” 2006, s.101, 88, 83, 84); (tych słów nie napisali medialni dyletanci ale ludzie z wnętrza mediów ; Aleksander Bard : wykładowca SpeakersNet w Sztokholmie, prowadzi telewizyjny talk – show ; Jan Soderqvist : wykładowca SpeakersNet, pisarz, krytyk filmowy, felietonista, redaktor magazynu literackiego oraz politycznego)

    29. Kuczyński Waldemar : Trzeba utrwalać antypisowskie emocje tak aby nie wygasły. (Rz, 20.02.2008)

    30. Kuczyński Waldemar : Nie powinniśmy nakładać sobie jakichkolwiek hamulców w krytyce rządu PiS, ponieważ to dobrze służy Polsce, rządy PiS to rządy szalikowców. (TVN24, 09.10.2007, 17.20)

    31. Schopenhauer Artur : Doprawdy nie ma tak absurdalnego poglądu, którego by ludzie nie przyjęli jako własny, o ile tylko potrafi im się wmówić, że pogląd ten został przyjęty przez ogół. (Teresa Hołówka : „Myślenie potoczne” 1986, s.94)

    32. Tusk Donald : Rządzimy w imieniu ludzi, którzy nas wybrali. (a ja myślałem, że w imieniu Polski) ; (GW, 20.02.2008)

    33. Piotr Zaremba : Tusk może być przekonany, że będzie rządził dłużej niż jedną kadencję, między innymi dzięki gigantycznemu poparciu mediów i elit. (Dziennik, 26-27.01.2008)

    34. Milewicz Ewa : Jeśli szukałam wad w sprawach A-B-C za rządów PiS to nie mam takiego obowiązku szukać wad w rządzie PO. Ja bardzo nie lubiłam rządów PiS ale rząd Tuska bardzo lubię. (TOK FM, 12.02.2008, 7.10)

    35. Jan Wróbel Jest taka lista kilkunastu polityków, którzy obojętnie co by niepowiedzieni to i tak będą krytykowani przez media. (Super Stacja, 26.04.2009, 13.10)

    36. Wróbel Jan : Znaczna część mediów przyjęła rolę opozycji politycznej wobec PiS, a nie taka jest rola mediów. Uprawiać niesiołowszczyznę znaczy : można wygadywać każdą bzdurę i będzie to wybaczone przez media. (TVN24, 07.10.2007, 11.40)

    37. Środa Magdalena : Nie wystarczy kogoś aresztować, by go zniszczyć, trzeba jeszcze sprawę medialnie nagłośnić. (GW, 04.03.2008, s.21)
    (Święta prawda pani profesor etyki. Ja jednak zamiast słowa „aresztować” wpisałbym np. : wyśmiać, wykpić, obrazić, ośmieszyć, przedstawić w złym świetle, zmanipulować wypowiedź i wiele, wiele innych, których szczególnie media prywatne a w tym szczególnie elektroniczne oraz większość tzw. elit nagminnie używają wobec PiS w celu zdyskredytowania oraz manipulowania wizerunkiem tej partii. Cały arsenał tych metod jest opisany w pracy Mirosława Karwata : „O złośliwej dyskredytacji. Manipulowanie wizerunkiem przeciwnika” , PWN 2007)

    38. Ryszard Czarnecki : Miesięcznik „Press” opiniotwórczy dla środowisk medialnych podał w swoim czasie, że 80% dziennikarzy głosowało na PO w roku 2007, pozostałe 20% podzieliło się między SLD a PiS.
    (Nowe Państwo, kwartalnik, 2/2009, s.31)

    39. Wypowiedź telewidza z Radomia : Zdejmijcie w tej stacji oraz w TVN24 z PO na 0,5 roku medialny parasol ochronny a zobaczycie jak PO polecą sondaże w dół. (Super Stacja, 26.11.2009, 5.50 ; oczywiście „dziennikarka” Małgorzata Serafin absolutnie nie zgodziła się z tą wypowiedzią)

    40. Rafał Ziemkiewicz : Wystarczy stwierdzić jedno : kłamliwe media stały się częścią systemu władzy. Bez ich gorliwości w fałszowaniu faktów, w usprawiedliwianiu nieudolności rządu Tuska argumentami w stylu , oraz , w przysłanianiu prawdziwych skandali wyssanymi z palca – propagandowa maszynka rządu Tuska kręcić by się nie mogła.
    (Rz , 14-15.11.2009 , Pasmo sukcesów czyli katastrofa ,A15)

    41. Blumsztajn Seweryn : W prasie rzadko kto przypomina o straszliwej władzy dziennikarzy, którzy skazują na infamię, w dodatku przy dość ograniczonej odpowiedzialności za słowo. Zwłoki, które zostają na placu boju po wyścigu o , to rzadko trupy dziennikarzy. Dziennikarz ma dość ograniczone możliwości sprawdzania faktów, a często nawet gdy może i chce – nie ma czasu. (GW , 14-16.08.2009, s.2)

    42. Sianecki Tomasz : Najcięższym z ciężkich oskarżeń jest mówienie, że dziennikarze TVN są nieobiektywni, mówiąc to prezes Kaczyński Jarosław obraża nas nie po raz pierwszy. Już samo pytanie o brak obiektywizmu jest obraźliwe. (Polska Dziennik Zachodni , 18.07.2008 , s.16)

    43. Zaremba Piotr : Faktyczne upolitycznienie mediów, nie tylko publicznych, jest ich największą wadą i kulą u nogi, która w znacznym stopniu odbiera im wiarygodność. Tylko wielkie opiniotwórcze gazety i stacje TV są wystarczająco potężne, aby móc kontrolować władzę w jej poczynaniach. Tym bardziej palący staje się problem ich obiektywizmu i wiarygodności. (Dziennik – Europa , 01-02.08.2009 , s.9)

    44. Piotr Gabryel : PiS jest słabą opozycją , PiS ma bardzo nieprzyjemne otoczenie medialne. (Łukasz Grass ani słowa o tej wypowiedzi ; dlaczego Gabryel nie zastosował w tym zdaniu implikacji : „ponieważ … to … „ (TVN24 , 04.11.2009 , 18.30)

    45. Dominika Wielowieyska : Ja dzielę polityków na tych, wobec których jestem bardzo krytyczna oraz na tych, których bardzo szanuję. (PR II, 16.05.2007, 7.15 ; co wynika z tej wypowiedzi ? : jestem bardzo krytyczna wobec tych polityków, których bardzo nie szanuję ; natomiast : tych polityków, których bardzo szanuję to nie krytykuję ; tych dwóch zdań powinni się uczyć studenci dziennikarstwa jako dowodu na to jak być „dziennikarzem niezaangażowanym” w zwalczaniu polityków partii znienawidzonej przez media)

    46. Soren Kierkegaard (duński filozof, 1813 -1855) , Dziennik , 2000 , s.82-83 :
    Podobnie jak dziś ze wstrętem i zgrozą myśli się o jezuitach jako o obrzydliwej degradacji, tak będzie się kiedyś myślało o dziennikarzach. (1849r.)
    Zapewne można znaleźć pośród rzeźników człowieka zacnego, ale pewnej brutalności nie da się oddzielić od bycia rzeźnikiem, ponieważ brutalność ta przynależy do tego zawodu. Jaszcze gorzej jest z zawodem dziennikarza : pewnego stopnia nieuczciwości nie da się oddzielić od najbardziej uczciwego dziennikarza. (1849r.)
    Służyć polityce z pomocą codziennych gazet to za wiele dla człowieka. Wprawdzie któż miałby odwagę powiedzieć, że jest wolny od tego, iż raz, może wiele razy, nie uciekł się do małego kłamstwa ? Ale codziennie posługiwać się małymi kłamstwami i z naciskiem narzucać je tysiącom czytelnikom – to rzecz straszna! Ludzie drżą wobec brutalności, z jaką rzeźnik używa noża. Ale jest to niczym wobec straszliwej lekkomyślności i zatwardziałości serca, z jakimi dziennikarz, zwracając się do całego kraju, posługuje się nieprawdą. (1849r.)
    Gazety są najbardziej niecną próbą kształtowania braku sumienia jako zasady państwa i ludzkości. (1850r.)

    47. Znamierowski Czesław (1888-1967 , filozof, prawnik, uczony tej samej miary co Kotarbiński, Chałasiński, Ajdukiewicz, Tatarkiewicz, Ingarden) , „Szkoła Prawa. Rozważania o państwie” 1988 :

    Ażeby spełniać swoją rolę rzetelnego przewodnika intelektualnego i moralnego, prasa winna być w wiecznym sojuszu z prawdą. Bywa tak, że redaktor gazety za urabianie opinii z góry dostaje sutą premię np od potężnego koncernu, któremu na jakiejś sprawie zależy. Wtedy otwiera się przepaść między prawdą a jej pozorem. W rzeczywistości kartelowy wydawca czy też cichy protektor zamawia i kupuje prawdę u redaktora. Te dyktowane prawdy mają zasilić umysły łatwowiernych i nie poinformowanych czytelników. Kartele kupują redakcje i dyktują im poglądy, są jak dyrygenci.(s.512-514)

    W życiu zbiorowości nowoczesnej jednostka w ogromnej większości zdana jest na informacje prasy, która w znacznej mierze zależy od różnych karteli czy trustów lub od jakichś innych niewidzialnych ośrodków dyspozycyjnych, które cenią wiadomości dla siebie pożyteczne, lecz nie cenią szkodliwej dla nich prawdy. Czytelnik dziennika jest bezbronny wobec swojego informatora, jeśli ten ma złą wolę i podaje mu prawdę dyktowaną. Z konieczności widzi on świat poprzez swoisty – właśnie dla niego spreparowany – obraz telewizyjny. (s.519)

    48. Karl Popper : Istotą demokracji jest poddawanie władzy politycznej określonej kontroli. W demokracji nie powinna istnieć żadna niekontrolowana władza polityczna. Telewizja stała się w naszych czasach kolosalną władzą, być może największą ze wszystkich, tak jakby zastąpiła głos Boga. Tak będzie dopóki społeczeństwo będzie pozwalało telewizji na wszelkie nadużycia. Telewizja posiada w ramach demokracji zbyt wielką władzę i żadna demokracja nie przetrwa, jeśli nie położy się kresu tej wszechwładzy. Demokracja nie będzie mogła istnieć, jeżeli telewizji nie podda się kontroli, mówiąc dokładniej demokracja nie będzie mogła istnieć w sposób trwały, o ile władza telewizji nie zostanie w pełni ujawniona.(s.50-51)
    („Telewizja – zagrożenie dla demokracji”, Wydawnictwo Sic!, 1996)

    49. Józef Goebbels : Nie byłoby czymś niemożliwym udowodnienie, przy dostatecznej liczbie powtórzeń i psychologicznej znajomości ludzi, że kwadrat jest w istocie kołem. Słowa można modelować dopóty, dopóki nie zamaskują myśli. (s.71)
    (Anthony Pratkanis, Elliot Aronson : „Wiek propagandy” , PWN 2004)

    50. Kutz Kazimierz : Dziennikarze są w kleszczach polityki i kapitału ; służą im i są przez nie zniewalani i korumpowani. Niezależnych czasopism i dziennikarzy jest na świecie równie mało jak żył złota na ziemi. TVP stworzyła globalną nadrzeczywistość, świat wirtualnej ułudy, z ludzi robi wtórnych analfabetów umysłowych i prowadzi do moralnej martwicy a nawet do ponownego zdziczenia, co może się skończyć rewolucją światową. (Dziennik Zachodni, 21.06.2002 ; panie Kutz : a co z elektronicznymi mediami prywatnymi ?!)

    51. Janke Igor : Wydaje się, że kapitałowo-polityczno-towarzyskie zależności w wielkich stacjach telewizyjnych tak publicznych jaki prywatnych będą coraz silniejsze. („Kontrapunkt Magazyn Kulturalny Tygodnika Powszechnego”, 03.06.2001)

    52. Oscar Wilde : Człowiek szczery, nie jest zupełnie sobą, ale wystarczy dać mu maskę i powie prawdę przede wszystkim o sobie. (dedykuję wszystkim „dziennikarzom” EMP, którzy pod maską swych programów – w ich mniemaniu satyrycznych – np. Gilotyna, Szkło Kontaktowe i wiele innych oraz Wojewódzki, Majewski, Figurski, Łasiczka mówią to, co naprawdę myślą o PiS oraz prezydencie Lechu Kaczyńskim, a na zarzut, że są chamami odpowiadają, że to przecież program satyryczny a PiS nie ma poczucia humoru itp.)

    (Na koniec : polecam książkę Mirosława Karwata : „O złośliwej dyskredytacji. Manipulowanie wizerunkiem przeciwnika” , PWN 2007 ; a będzie miał Pan Poseł pełny obraz tego, co elektroniczne media prywatne mogą wyczyniać ze znienawidzonymi członkami PiS oraz co faktycznie wyczyniają od jesieni 2005 roku do nadal)

  • zenobiusz 1 października 2011 o 12:49 pm

   To już wiemy z czyjej stajni rodem, ten Anonimowy Alkoholik@

   • Aśka 1 października 2011 o 2:07 pm

    Nie zagłosuję na Jarka:
    /muszę, muszę zacytować fragment

    za sieć podsłuchów i haków
    wydanie walki elitom
    za to, że zbudził rodaków
    za IV Rzeczpospolitą
    _____
    sami się przyznają (idioci) wolą rządzić uśpionymi Polakami (też idiotami) i z tupetem na końcu mówią, że to dlatego nie zagłosują, bo Polska jest najważniejsza,
    a odnośnie podsłuchów, to prym właśnie wiedzie PO (były na ten temat artykuły, m.in.
    http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/546462,ilu_z_nas_podsluchuja.html )

    poza tymi oszczerstwami z tekstu piosenki, cała realizacja jak najbardziej do naśladowania, muzyka wpadająca w ucho, krótko zwięźle podana informacja (no w tym przypadku akurat to dezinformacja), można tym trafić do wielu zabieganych

 20. pio9a 1 października 2011 o 11:51 am

 21. Seb 1 października 2011 o 1:23 pm

  Ja pierniczę…. AA wracaj do swojej dziury. Opamiętaj się. Jeszcze nie jest za późno. Dopóki żyjesz możesz się nawrócić. Potem będzie za późno. Kto sieje wicher ten zbiera burzę. Któż jako Bóg?

 22. blip 1 października 2011 o 1:45 pm

  Gdyby, zamiast PO, u władzy było PiS, mielibyśmy teraz drugą Grecję i ciekawe, co wtedy, Panie Marku, pisałbyś na tym blogu ? Tak naprawdę wszystkie partie to jedno i to samo g&wno, ale chociaż z Platformą mamy spokój i kryzysu w Polsce nie widać. Z PiSem czy SLD – zakładając, że to, co te partie mówią w spotach, jest prawdą – dopiero byłoby bagno. Ale, wiadomo, zawsze łatwiej jest psioczyć na rząd, bo opozycja realnej władzy nie ma, więc może sobie robić, mówić i obiecywać, co im się tylko podoba.

  Natomiast trzeba być prawdziwym idiotą, aby nabrać się na kolejną zmianę twarzy i nastawienie Kaczyńskiego. Jeżeli ktoś głosuje na tego prawdziwego Jarka, to jestem jeszcze w stanie to zrozumieć, ale jeżeli odda głos na tę jego zakłamaną, łagodniejszą wersję, i będzie to jedyny powód, to gratuluję mu ynteligencji.

  • abrams 1 października 2011 o 2:13 pm

   święta prawda!

   na tym blogu politycznie prezentuje się druga stronę medalu. Tak samo jak oglądając np TVN ludzie są zachęcania do głosowania na PO tak samo czytając temu podobne blogi ludzie są zachęcani do oddania głosu na PiS.

   PiS chce państwa socjalnego – które obecnie chyba nie ma prawa bytu prowadzi do zapaści na przykładzie Grecji (inna sprawa ze to robota wyższych sfer – ale jakoś się trzeba przed tym bronić). Natomiast walka z GMO to szczytny cel – popieram!

   Wiec tak czy inaczej z jednej kupy w drugą. Pytanie którą lepiej mieć pod podeszwą.

   • FAKIR 1 października 2011 o 3:04 pm

    Kaczyński jest znienawidzony głównie dlatego, że dąży do repolonizacji największych banków i emisji złotego przez NBP.
    Sprawą oczywistą jest że ze względu na skomplikowany układ międzynarodowy nie będzie to proste.
    http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/483131,plan_kaczynskiego_dla_gospodarki_euro_moze_za_20_lat_repolonizacja_bankow.html
    Lepper również był znienawidzony głównie przez krytykę posunięć NBP, a szczególnie waćpana Balcerowicza

   • sebecx 1 października 2011 o 8:53 pm

    @bilp i @adams ..czy przeoczyliście panowie fakt , jak „Resztkowski” mówił dlaczego Polsce nie grozi kryzys? BO MAMY LINIE KREDYTOWĄ GWARANTUJĄCĄ KASĘ….I TO U KOGO!!!!! czy rozumiecie CO TO ZNACZY….???

    • abrams 1 października 2011 o 11:38 pm

     no może nie znam tego faktu ale nie zmienia to racji ze jak to mawiał Lepper oni już byli!

     tak naprawdę to glosowanie to jedna wielka ściema . Leppera skasowali, Mikkego tez  • Aśka 1 października 2011 o 2:21 pm

   blip, piszesz, że kryzysu w Polsce nie widać, a jak wypatrzyłeś ten kryzys na ulicach innych krajów EU

 23. ARTUR 1 października 2011 o 1:57 pm

  Może też dorzucę swoje trzy grosze do podatku katastralnego ,jego wartość liczy się w promilach a nie w procentach . Przepychanka wyborcza natomiast jest po to aby skłócić ludzi i dać im poczucie władzy ,przecież te same twarze od 20 lat są w polityce i szykują sobie nawzajem ustawy ,nie bądżmy idiotami ,głosowanie to przykrywka a główne sprawy są omówione i ustalone bez względu na to kto rządzi .Spójrzmy na giełdę tam też się gra ale podstawę stanowią zakłady wzajemne pomiędzy dużymi posiadaczami ,tak samo jest w kasynach ,czyżby Polacy tęsknili do hazardu .

  • tytus 1 października 2011 o 2:25 pm

   Dla tego nie idę głosować !!!

  • Aśka 1 października 2011 o 2:29 pm

   Czy to będą procenty, czy promile, tego jeszcze nie wie nikt. Są różne dane na ten temat, jak np. ta:
   http://subaru.nowyekran.pl/post/27917,konstruktywna-destrukcja
   http://wolnemedia.net/gospodarka/podatek-katastralny-zmowa-milczenia-politykow/
   Podatek katastralny – zmowa milczenia polityków
   Opublikowano: 26.09.2011 | Kategorie: Gospodarka, Prawo

   Politycy w trakcie obecnych wyborów nabrali przysłowiowej wody w usta i milczą na temat podatku katastralnego. Radni gminni znają już stawkę tego podatku – 1% wartości nieruchomości.

 24. ARTUR 1 października 2011 o 3:27 pm

  Katastrat nie dotyczy tylko osób ale też firm i urzędów publicznych ,tak więc bez podniesienia wartości gospodarki nie da się go wprowadzić .Natomiast aby nie wprowadzono katastru tylko dla osób fizycznych nie powinniśmy głosować gdyż jeśli nie będzie frekwencji to nie będzie mandatu społecznego do pełnienia władzy absolutnej ,w takim wypadku społeczeństwo może zażądać referendum w każdej sprawie .Niespełnienie żądania powoduje oskarżenie o totalitaryzm .Dlatego też jest nagonka reklamowa na to aby iść di głosowania.

 25. Aśka 1 października 2011 o 3:29 pm

  maluczki o wyborcach PiS
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/walesa-jeden-jest-niezadowolony-z-tesciowej-drugi-,1,4867641,region-wiadomosc.html

  „Problem polega na tym, że wielu ludzi jest niezadowolonych i to z przeróżnych rzeczy. Jeden z teściowej, drugi z żony, trzeci z chomika, a Kaczyński wszystkich ich zbiera”
  i jeszcze
  „tam zebrali się wszelkiego typu defetyści i paranoicy”.

  PO ocenia na 3+, ale mówi, ze to mniejsze zło i nie mamy wyboru, trzeba na nich głosować.
  ____
  no cóż demokracja i każdy mówi, co chce, chociaż ten sam Wałęsa powiedział, kiedyś słynne zdani: „Miała być demokracja, a tu każdy mówi co chce.”

 26. Ditka 1 października 2011 o 4:26 pm

  Przepraszam, że się teraz tak wcisnę „między wódkę a zakąskę” ale nie rozumiem czemu tydzień temu wkleiłam tu link z utworem i działał. Natomiast dzisiaj jest komunikat „ten film został usunięty przez użytkownika” podczas gdy na youtube jest i działa doskonale. Ktoś może mi to wyjaśnić? Pytanie chyba dla autora bloga

 27. Aśka 1 października 2011 o 5:27 pm

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kaczynski-bedzie-premierem-pojdziemy-sciezka-wegie,1,4402081,wiadomosc.html
  „Kaczyński będzie premierem, pójdziemy ścieżką węgierską i żaden Michnik nas nie zatrzyma”
  31 maja 2011, 16:10 Jacek Nizinkiewicz / Onet
  Artur Górski, fot. Onet.pl

 28. OlO 1 października 2011 o 7:09 pm

  Ludzie może zamiast się kłócić lepiej byłoby ze sobą współpracować i rozwiązać ten chory system podatkowy jak on działa a potem przerobić go i postawić coś nowego tak aby wszyscy to rozumieli,
  informacje z zakresu stosowania prawa podatkowego
  http://interpretacje.tmxp.pl/

  zacznijmy to rozumieć i zmieniać 🙂

  • Ania 1 października 2011 o 7:29 pm

   A tak, już nam pozwolą rozwiązać obecny system podatkowy!
   On jest po to, aby obedrzeć człowieka z ostatniego grosza.
   Państwo jakie znamy, nie pozwoli uszczuplić sobie dochodów, a przy ogromnej rzeszy urzędników, korupcji, złodziejstwie i marnotrawstwie to państwo jest workiem bez dna.
   Nie da się zmienić systemu podatkowego na lepszy ( w sytuacji Polaków na łagodniejszy) bo to oznacza mniejsze podatki i lepsze życie dla ludzi a ograniczenie dochodów państwa.
   Trzeba posłać na zieloną trawkę CAŁĄ KASTĘ RZĄDZĄCĄ jako zupełnie zdemoralizowaną i szkodliwą od samej góry do poziomu powiatu. Innej drogi poprawy życia w Polsce nie ma.

   • OlO 1 października 2011 o 11:02 pm

    Ania za agresywnie podchodzisz do sprawy

    • mi461 1 października 2011 o 11:25 pm

     @Ania masz racje !!!! TOCZKAMI poslac ich na zielona trawke.
     Niech tam sobie buduja swoja „zielona wyspe” szczescia

 29. Noni 1 października 2011 o 7:24 pm

  Ludzie z Islandii wychodzą na ulice…

  http://informacje.is/index.php?option=com_content&view=article&id=4816:przygotowania-do-protestu&catid=83:z-kraju&Itemid=145&lang=pl

  Nie szukałem informacji na ten temat ale koleżanka która mieszka w Islandi mówiła Mi że ludzie dziś mają w planach szturm na parlament. Policja już ustawiła Swoje siły. Wszystko wygląda jak przygotowania do wojny. Rząd w planach ma wydać grube miliony na różnego rodzaju ulgi i marchewki by okiełzać gniew ludu.

  • Gość 1 października 2011 o 7:55 pm

   Nini.. Jakie przygotowania do wojny ty widzisz w tym art., moze tak nie mieszać i nie wprowadzać niepotrzebnie zamieszania? Czytaj uważnie to co masz przed oczami.

  • mi461 2 października 2011 o 5:39 am

   Natomiast w N.York demonstracje rozszerzaja sie.
   Jak podali w wiadomosciach RT TV – demonstanci juz zablokowali Brooklyn Bridge .
   Robi sie naprawde „goraco”.

   • mi461 2 października 2011 o 5:53 am

    ‚The Marines are Coming to PROTECT the Protestors’ on Wall Street

    http://www.in5d.com/occupy-wall-street-the-marines-are-coming-to-protect-the-protestors.html

 30. mike 1 października 2011 o 7:43 pm

  http://inters.bayern.de/mnz/php/ifrmw.php?station=812&komp=207&tbltyp=2 prosze mi powiedziec czy to istotne czy nie? i dlaczego takei sumy ,podczas fukusimy najwiecej bylo 180

 31. Noni 1 października 2011 o 7:57 pm

  Nowy channeling Jezusa

  „Przygotowania do przemiany”

  http://jeszua.blogspot.com/

  • jakisbuk 1 października 2011 o 8:28 pm

   „Nowy channeling Jezusa” – „Mistrz obwieścił wam, że to się wydarzy; a tak naprawdę wielu mistrzów. I wy będziecie rzutować na świat pogląd, że te zmiany się wydarzą. I co ujrzycie? Zmiany. Te zmiany, o które modliliście się przez wiele wcieleń.”

   widze wracamy do reinkarnacji – a co na to papież ?

 32. monitorpolski 1 października 2011 o 8:00 pm

  Film o Kazimierzu Świtoniu – kandydacie na Senatora w Zabrzu i Bytomiu:

  • Ditka 1 października 2011 o 8:45 pm

   I dlatego tuż przed wyborami udam się do Urzędu Miasta po kartkę – pozwolenie na głosowanie w innym okręgu. Powiem, że wyjeżdżam akurat w tym czasie, a te kilkanaście km nie sprawi mi żadnej różnicy

 33. Totuś 1 października 2011 o 8:07 pm

  Ja chyba pójdę na wybory (rozważam to jeszcze), by oddać pełny demokratyczny głos. To znaczy skreślam wszystkich. A niech sobie wszyscy porządzą. Jak demokracja to demokracja.
  ———————–
  Opina jest królową świata, ponieważ głupota jest królową głupców. (Nicholas de Chamfort)

 34. ALFA 1 października 2011 o 8:26 pm

  Program PIS-u warto się zapoznać przemyśleć
  http://programpis.org.pl/

 35. PokójWam 1 października 2011 o 8:31 pm

  Ruch Obrony Krzyża? To jakiś żart?? Przypominam, że tzw. „obrońcy krzyża” to ludzie fałszywi którzy żyją agresją do innych którzy się ośmielą zaatakować krzyż, który nawet nie jest symbolem chrześcijaństwa. Katolicy czczą narzędzie śmierci Chrystusa! To tak jak by teraz oddawać cześć strzykawce czy krzesłu elektrycznemu. Jezus mówił że naszym znakiem mają być czyny a nie jakieś przedmioty wykonane ludzkie ręką. Ciekawy film:

  „Obrońcy krzyża” zostali stworzeni na rzecz podziału i nienawiści Polaków wobec siebie. Monitor otrząśnij się

  • Ditka 1 października 2011 o 9:03 pm

   Obejrzałam tylko połowę i zastopowałam. Moim zdaniem ten gość to jakiś hochsztapler a znamy takich np Anton Szandor La Vey – autor biblii szatana. Kombinuje, oj kombinuje. Nie podobają mi się jego wypowiedzi. Fakt, Jezus zmarł na krzyżu ale ten krzyż ma nam przypominać ile za nas wycierpiał a nie to, że w jakiś tam sposób napawamy się tym. Tyle w temacie

   • jakisbuk 1 października 2011 o 9:14 pm

    zobacz do konca może coś zrozumiesz

    • Totuś 1 października 2011 o 9:34 pm

     Co ty opowiadasz. Krzyż to znak nawieszonej miłości, na którym się ofiarował Jezus Chrystus również i za ciebie, abyś miał/a życie wieczne i nie zginął/zginęła na wieki.

     Z pierwszego listy św. Pawła do Koryntian:
     20 Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata? 21 Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej13, spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących. 22 Tak więc, gdy Żydzi żądają znaków, a Grecy szukają mądrości, 23 my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan, 24 dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów, jak i spośród Greków, Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą. 25 To bowiem, co jest głupstwem u Boga, przewyższa mądrością ludzi, a co jest słabe u Boga, przewyższa mocą ludzi.
     ————————-
     Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. (Jezus Chrystus)

     • jakisbuk 1 października 2011 o 9:49 pm

      dla mnie krzyż nie jest żadnym znakiem miłości – mam wyłacznie negatywne odczucia widząc krzyż

     • logged 1 października 2011 o 10:00 pm

      no i gdzie tu napisane, ze krzyz jest miloscia? Ja widze, ze GLOSZA Chrystusa ukrzyzowanego a to nie to samo co POKAZUJA emblematy. GLOSZA czyli mowia o tym – czyz nie?

      • Totuś 1 października 2011 o 10:35 pm

       Jezus Chrystus oddał dobrowolnie swoje życie przez Mękę, a następnie ukrzyżowanie (wówczas nie było bardziej haniebnej śmierci) uniżając samego siebie pomimo tego że był w postaci Boskiej stał się podobny do ludzi z wyjątkiem grzechu, odkupując w ten lud, który uwierzył w Niego z niewoli i z pod panowania grzechu ponosząc nasze na drzewo krzyża, gdyż umiłował ludzi tak jak ich/nas umiłował Bóg Ojciec. Czy to ci nie wystarczy.

       • jakisbuk 2 października 2011 o 1:05 am

        nie wiem czy tak dobrowolnie – taka była wola boska i on ją wykonał – on wiedział co sie stanie wiec niczego dobrowolnie nie zrobil

        • Totuś 2 października 2011 o 9:18 am

         Właście dobrowolnie. Masz racje, że taka była wola Boża. Ale mógł Ją Jezus jej nie wypełnić i na pewno Bóg to przyjął. Wspomnij na modlitwę Jezusa w Ogrójcu – Ojcze odsuń ode mnie ten kielich, ale niech będzie Twoja wola.
         Bóg nie narzuca nikomu swojej woli, Bóg proponuje i wskazuje drogę jaka należny kroczyć a wybór należy do nas. To właśnie Jezus pokazał.

   • O Rzesz 1 października 2011 o 10:32 pm

    Dlatego że „ten krzyż” ma taką moc.
    Jego siła przejawia się, przede wszystkim, na planie duchowym i to jest największy „bolak” dla wszelkich popleczników złego oraz co mniej obeznanych z ezoteryką naiwniaków.
    To symbol bolesnego wyzwolenia od doczesności i zdjęcia z nas klątwy wszelkich grzechów a nie narzędzia zbrodni.
    Sataniści osłabiają religię na różne sposoby. Głównie infiltrując struktury instytucjonalne ale przede wszystkim niszcząc jej symbolikę. W to miejsce wstawiają swoją (spirale, pentagramy, łby kozła itp.itd. ). Widzieliście to nieraz!.

    • jakisbuk 2 października 2011 o 1:10 am

     ja tam nigdzie tej mocy krzyża nie widze – tego odwróconego też – jak ktoś w te bajki chce wierzyć jego sprawa

 36. Noni 1 października 2011 o 9:04 pm

  No właśnie choć nie jestem Katolikiem (bo nie uważam że Chrześcijanin i Katolik to jedno i to samo) Katolicy powinni stosować nauki Jezusa ,a nie ciągle żyć złudzeniem, że Jezus przyjdzie rozprawi się z całym złem i zbawi jego wyznawców a resztę wrzuci do piekła na wieczność. System który stworzył kościół katolicki powinien skupić się na kierowaniu ludzi ku ich ludzkiej doskonałości nie tylko na płaszczyźnie duchowej ale także życiowej i fizycznej. Dużo osób jednak utknęło w dogmatach odrzucając nauki Swojego Mistrza.

  Jezus cechował się np. tolerancją, bezwarunkową miłością itd natomiast przykładowemu Katolikowi wystarczy powiedzieć, że się wierzy w kosmitów, channelingi , podróże w inne wymiary i różne ezoteryczne dziedziny by dostać dawkę solidnej agresji i ignorancji lub bezpośredniego ataku jaki to człowiek nie jest zły.

  Odmienne wierzenia nie powinny wpływać na Nas z poziomu emocji ani ego. Jednak jest inaczej.

  Tak samo praktyki duchowe. Katolicy nawet medytacje uznają że coś złego i prowadzącego do demonów razem z resztą praktyk innych kultur.

  Swoją wiedzę opierają na książce którą uznają za słowo Boga i za nic nie dają Sobie uświadomić że treść tej książki przez te setki lat była zmieniana zgodnie z polityką kościoła i kolejnymi kopiami.

  Dzięki temu np. Jezus jest singlem pomimo tego że wg Mnie miał żonę i dzieci 🙂

  • jakisbuk 1 października 2011 o 9:22 pm

   90 % katoloków w polsce nie czytało biblii i wiekszość nawet jej nie posiada – ja w swoim otoczeniu katolików nie znam nikogo kto przeczytał biblie – a cała ich „wiedza” pochodzi z ambony – i jaka wieda taka i wiara 🙂

   • Ditka 1 października 2011 o 9:30 pm

    no to jesteś w błędzie, ja posiadam i czytam, Do kościoła nie latam, modlę się w zaciszu i to mi najlepiej wychodzi. Ale nikogo nie potępiam za to że chodzi do kościoła. Wiara to wiara i w jakikolwiek sposób ktoś to uskutecznia to jego sprawa

    • jakisbuk 1 października 2011 o 9:37 pm

     czytasz ? a przeczytałaś całą ? poza tym należysz do wyjątków 🙂 posiadajacych biblie

     W Polsce to w ogóle jest jakiś ewenement – bo ja nigdy w życiu nie słyszałem w kościele aby jakiś ksiądz wspomniał cośo czytaniu biblii – a wiec ślepy prowadzi ślepego 🙂

     • Ditka 1 października 2011 o 9:44 pm

      A byłeś kiedykolwiek w kościele? Przecież tam jak czytają to tylko cytaty z biblii. Ja pier….kim ty jesteś??? jakisbuk – sam nick daje dużo do myślenia. ehh

      • jakisbuk 1 października 2011 o 9:55 pm

       czytaj ze zrozumieniem – powtarzam przez 30 lat chodząc do kościola (od dawna nie chodze :)) nigdy nie słyszałem żeby ksiądz zachęcał kiedykolwiek do czytania biblii.

       zakładam że Ty bibli nie przeczytałaś w calości – wieć coś tam wiesz – ale tylko coś tam 🙂

       • Ditka 1 października 2011 o 10:03 pm

        Idę spać i ostatni raz odpowiadam. Modlę sie za Ciebie

        • jakisbuk 1 października 2011 o 10:21 pm

         ulecz siebie – jak ci sie uda bierz sie za innych – nie odwrotnie 🙂

         zdrowia życzę 🙂

       • sara10 2 października 2011 o 9:04 pm

        jakisbuk
        „powtarzam przez 30 lat chodząc do kościola (od dawna nie chodze ) nigdy nie słyszałem żeby ksiądz zachęcał kiedykolwiek do czytania biblii.”

        Ja chodzę co niedziela do kościoła i słyszę, za każdym razem, nawołanie do czytania Biblii. To tak na marginesie.
        Wiesz, człowiek im starszy, tym powinien bywac mądrzejszy. Jakoś do ciebie ta maksyma nie pasuje. Zresztą, ziomale Nergala to na ogół łatwy cel manipulatorów. A poważnie – kwękasz, bredzisz jak ziomal Nergala, kpisz z Boga – myślisz, że On pozwoli ci tak długo Mu ubliżać?

  • Konarski 1 października 2011 o 9:34 pm

   Skoro twierdzisz, że Jezus cechował się „tolerancją” to co przez to rozumiesz.
   Bo widzisz – nawet tolerancja ma swoje granice, dlatego też JEZUS POBIŁ I PRZEGNAŁ PRECZ LICHWIARZY ZE ŚWIĄTYNI. Wówczas nie był tolerancyjny.

   Monitorpolski już o tym napomniał a wy dalej swoje wydumane brednie.

   • jakisbuk 1 października 2011 o 9:41 pm

    widać że był człowiekiem i sie na chwile zapomniał 🙂 ale to nie była reguła

    • Konarski 2 października 2011 o 12:04 am

     Do tego powiedział, że „przyniósł światu miecz”.
     Dla osłów miecz jest symbolem podziału.
     Poprzez swą śmierć za całą ludzkość i swe życie doprowadził do podziału na tych, którzy poszli jego drogą i prawem dekalogu oraz na tych którzy poszli drogą demoniczną – a więc wbrew przykazaniom.
     Jezus wcale nie był „tolerastą” ani tolerancyjny osiołki bo gdyby tak było to wówczas nie dokonała by się ofiara na krzyżu i „tolerancyjny” Jezus otrzymałby od „władcy tego świata” pokazane mu przez niego królestwa i byłby czczony przez sanhedryn. A tak się jednak nie stało.
     Ponieważ nie był „tolerancyjny”.

     • jakisbuk 2 października 2011 o 1:20 am

      oświeć mnie – gdzie coś jezus wspomniał o dekalogu

      • Konarski 2 października 2011 o 1:24 am

       Z trolem nie ma sensu rozmawiać. Strata czasu.
       Poczytaj ewangelie i NT – może coś zrozumiesz.

       • Konarski 2 października 2011 o 1:33 am

        „kto wypełnia prawo mego Ojca”

        A czym jest to prawo?
        To jest 10 przykazań. Dekalog.

        • jakisbuk 2 października 2011 o 1:47 am

         „A czym jest to prawo?
         To jest 10 przykazań. Dekalog”

         no to dawaj mi tu wersety z których wynika twoja mądrość – gdzie masz w nowym testamencie wymienione te 10 przkazań no gdzie ? to są kościelnie bajki dla naiwniaków, nie żadna prawda wynikająca z biblii – i taka jest właśnie wiedza wiekszości religiantów – coś słyszeli że gdzieś dzwonią, tylko jak ich zapytać gdzie – to nie mają zielonego pojecia – wasza wiara jest tak pusta jak nasza panstwowa kasa 🙂 nie macie zielonego pojecia w co tak naprawdę wierzycie – ale za głupi krzyż dali byście sie pokroić na kawałki.

       • jakisbuk 2 października 2011 o 1:35 am

        jasne jak sie nie wie co powiedzieć to najprościej nazwać kogoś trollem – ciekaw jestem czy przeczytałeś w ogóle biblie – wątpie

        • Konarski 2 października 2011 o 1:39 am

         Właśnie cię „oświeciłem” co Jezus mówił o dekalogu, to jedna z wypowiedzi… jest ich wiele poszukaj sobie, i nie zanudzaj bym podawał cytaty.
         Sam sobie znajdź.

        • jakisbuk 2 października 2011 o 2:02 am

         „Konarski 2 Październik 2011 o 1:39 am
         Właśnie cię „oświeciłem” co Jezus mówił o dekalogu, to jedna z wypowiedzi… jest ich wiele poszukaj sobie, i nie zanudzaj bym podawał cytaty.
         Sam sobie znajdź.”

         ja nie musze szukać ja to wiem – a ty niczego nie znajdziesz na swoje wywody
         – kościól od wieków robi was w bambuko – a wy to łykacie jak pelikany 🙂

         zastanawiałeś sie kiedyś dlaczego zabraniano czytnia bibli przez wieki ? ano dlatego że ni jak sie to ma do tego co glosi KRK

         pomyśl nad tym

        • sara10 2 października 2011 o 9:13 pm

         jakisbuk
         Zgodnie z przekazem biblijnym oryginalny tekst dekalogu, zapisany w Księdze Wyjścia (Drugiej Księdze Mojżeszowej), słowo po słowie został podyktowany przez Boga Jahwe Mojżeszowi na górze Synaj (w Księdze Powtórzonego Prawa (Piątej Księdze Mojżeszowej) góra ta nazwana jest Horeb[1]) w trakcie wędrówki Izraelitów z Egiptu do Kanaanu Za Wikipedią)
         O tym również pisze św. Mateusz (Mt 5,17-19). Weź do reki Biblie (ale nie jehowitów!!!) poczytaj, podumaj i przestań wreszcie bredzić.

        • jakisbuk 2 października 2011 o 9:20 pm

         „sara10 2 Październik 2011 o 9:13 pm
         jakisbuk
         Zgodnie z przekazem biblijnym oryginalny tekst dekalogu, zapisany w Księdze Wyjścia (Drugiej Księdze Mojżeszowej), słowo po słowie został podyktowany przez Boga Jahwe Mojżeszowi na górze Synaj (w Księdze Powtórzonego Prawa (Piątej Księdze Mojżeszowej) góra ta nazwana jest Horeb[1]) w trakcie wędrówki Izraelitów z Egiptu do Kanaanu Za Wikipedią)
         O tym również pisze św. Mateusz (Mt 5,17-19). Weź do reki Biblie (ale nie jehowitów!!!) poczytaj, podumaj i przestań wreszcie bredzić.”

         to może ty weź biblię do reki i spróbuj znależć te swoje 10 przykazań których cie ksiądz nauczył – powodzenia – jak znajdziesz to je tu wklej – czekam 🙂
         PS. nie czytałem nigdy biblii jehoeitów

   • O Rzesz 1 października 2011 o 10:37 pm

    A ja bym Go teraz poprosił (modlił się) by pomógł nam przegnać ich z tej planety. Wyda się to może naiwnym i pobożnym życzeniem ale jeśli się czegoś naprawdę bardzo pragnie … no!. 🙂

    • ALFA 2 października 2011 o 9:56 pm

     @sara według tego filmu to zobacz gdzie przeszli dużo jest filmów i z tą teorią się zgadzam .

 37. Noni 1 października 2011 o 9:13 pm

  Tak samo kwestia uzdrawiania energią miłości która zależnie od kultury jest nazywana inaczej: np reiki albo uzdrawianie praniczne..

  Jezus leczył tą samą energią bo tylko jedna jest zdolna do takich rzeczy jest to ludzka miłość płynąca z czakry Chrystusowej Serca. Prawdziwa miłość i moc duchowa jest uśpiona w Naszych sercach ,a dostać się do tej przestrzeni uczył np. Jezus. Dzięki Niej możemy zamieniać wodę w wino czy leczyć innych ludzi…

  Dokładnie to samo robią dzisiaj współcześni uzdrowiciele nie ważna jest technika bowiem energia miłości jest taka sama w każdym przypadku.

  Co na to społeczność ludzi?? Ta energia to siły demoniczne 🙂 zakazane jest dla członków Kościoła Katolickiego korzystać z takich „usług”.

  Jakoś Papież nie emanuje pozytywnymi wibracjami skoro nie jest wstanie uzdrawiać ludzi, przeciętny uzdrowiciel z systemu reiki ma na koncie więcej uzdrowień niż cała banda z Watykanu razem wzięta. Czyżby nie potrafi uruchomić wibracji z serca i stać się Boskim kanałem ??

  Może w ogóle nie stoją po stronie Boga? Monitor o tym wspomniał lepszy taki system dl mas niż systemy demoniczne z Indii czy starożytnego Egiptu / Babilonu ale daleko Katolicyzmowi do doskonałości Moim zdaniem lepsza jest Huna , chrześcijaństwo ,,,

  • Apsik 1 października 2011 o 11:08 pm

   Jakie są systemy demoniczne z Indii ?

 38. ARTUR 1 października 2011 o 9:14 pm

  Jeżeli ktoś jest naprawdę przekonany że przez 20 lat startujący obecnie politycy zrobili wszystko co było możliwe aby ulżyć zwykłym ludziom ,niepełnosprawnym ,rodzinom wielodzietnym i tym które miały pecha urodzić się w tym kraju to niech idzie do urny .Jeśli ktoś nie chce aby jego rodzina była jak niewolnicy a on jak pańszczyżniany wyrobnik to lepiej niech sobie złamie nogę jeśli go będą kusić reklamy niżby miał wyrazić zgodę na upodlenie rodziny swoim podpisem na arkuszu wyborczym.

 39. Ditka 1 października 2011 o 9:17 pm

  A choć nie przeklinam na blogach to, to jest kurewstwo co izraelici robią z Palestyną
  http://ziomania.com/jews/the%20intl%20jew.htm

  • Annah. 1 października 2011 o 10:27 pm

   Boże, jak można żyć w takim upodleniu, MÓDLMY SIĘ o pokój na świecie i za tych biednych Palestyńczyków. może ocalisz choć jedno dziecko.

   • ARTUR 1 października 2011 o 10:59 pm

    Arabowie traktują kobiety i dzieci jak zło konieczne a dziewczynki jak niewolnice . Przydają im się czasem jako żywe tarcze w konfliktach lub żywe bomby ,na dodatek nie widziałem jeszcze araba pracującego np . na roli .Arab zawsze siedzi i dyskutuje ,gdzieś jedzie ,walczy ,modli się ale pracuje zawsze kobieta lub dziecko.

    • Konarski 1 października 2011 o 11:54 pm

     To poczytaj talmud i dowiesz się jak kapelusze traktują kobiety (szczególnie gojów) i dzieci (także żydowskie).
     Talmud pozwala im na pedofilię wobec dzieci obojga płci. Minimum wieku – dziecko musi mieć 3 lata i 1 dzień i nie może mieć więcej niż 9 lat.

     Fragmenty talmudu.

     -Abodah Zarah 36b.
     „Nieżydowskie dziewczyny są w stanie nieczystości (niddah) od urodzenia.”
     -Sanhedrynu 55b.
     „Żyd może poślubić trzy letnią dziewczynę (dokładnie trzy lata „i dzień”).”
     -Sanhedrynu 54b.
     „Żyd może mieć stosunek seksualny z dzieckiem tak długo, jak dziecko będzie mieć mniej niż dziewięć lat.”
     -Kethuboth 11b.
     „Kiedy człowiek dorosły ma stosunek z małą dziewczyną, to nie jest nic”.

     • Konarski 1 października 2011 o 11:55 pm

      Dociera już do was znaczenie terminu „synagoga szatana”?

  • Konarski 2 października 2011 o 12:06 am

   Niedługo Polacy podzielą los Palestyńczyków.
   Wszystko zmierza w tym kierunku.

 40. ARTUR 1 października 2011 o 9:39 pm

  Arabowie zawsze mówili na wszystko co się wydarzyło złego że ” Allach tak chciał ” ,niestety to kłamstwo i nie są nic lepsi od innych ludzi a zwłaszcza od Izraelitów .Powołując się na Koran ,że jest on pokojowy ,kłamią ciemnemu ludowi świata – bo kto czytał wszystkie ,również ukryte pomiędzy surami ,teksty Koranu które mówią o obowiązku zabijania niewiernych .

 41. ihtis2 1 października 2011 o 9:45 pm

  narod przestal sie modlic..wiec nie ma rozeznania..do tego co sie zlego dzieje w kraju…zlodzieje w rzadzie klamia mamiac ich pustymi obietnicami a wiekszosc polakow im ufa…prorok Natanel sprzedal swoje dziedzictwo za miske soczewicy..i juz wiecej nigdy nie odzyslal laski u Boga..

 42. ARTUR 1 października 2011 o 10:53 pm

  @ ihtis.Pamiętaj aby oddać Bogu co boskie a Cesarzowi co cesarskie .Bóg na to dał Izraelowi królów i proroków aby nie mieszać się w sprawy ziemskie bez powodu ,człowiek ma wolną wolę ale powinien uszanować wybór Boga iż wiara i władza nie powinny się mieszać bo dotyczą całkowicie odmiennych stanów świadomości .

 43. jantar 1 października 2011 o 11:03 pm

  Ja uważam ,że nie pójście na wybory jest w dzisiejszych czasach jedynym rozwiązaniem pokazania obcej agenturze bandy czworga ,totalnego NIEPOSŁUSZEŃSTWA I NIEPODDANIA poprzez BOJKOT PSEUDOWYBORÓW .

  proszę zrozumcie mnie ,PO wyborach NIC SIĘ NIE ZMIENI POZA TYM ,ŻE DACIE TYM farbowanym lisom MANDAT NA KOLEJNE 4 LATA ROZKRADANIA POLSKI !!!

  Ateraz wyobraźcie sobie ,że frekfencja jest 5% ,co to oznacza ,ano tyle ,że NIEWOLNICZY $$YSTEM SAM SIĘ POPIERA POPRZEZ WŁASNYCH URZĘDNIKÓW !!!

  I MOŻEMY ŻĄDAĆ POKOJOWEGO PRZEJĘCIA POPRZEZ POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO WŁADZY NAD WŁASNYM DOMEM —————————

  POLSKĄ …..zrozumieliście mnie ???

  • Konarski 1 października 2011 o 11:49 pm

   Wówczas gdy nie pójdziesz na wybory wraz czosnkokomuna przejmie władzę.

   • Aśka 2 października 2011 o 12:36 am

    miałoby to sens, gdyby faktycznie znikoma część poszła do urn … ale to jest nierealne (przynajmniej teraz) … teraz trzeba zadbać o to, by PO nie rozdało Polski do końca

 44. aduke 1 października 2011 o 11:22 pm

  Spamuj tym postem tam gdzie sa BAZY PO SLD MOZE BO TU AKURAT SA MYSLACY

 45. iHe 1 października 2011 o 11:39 pm

  Niestety bardzo prawdopodobny scenariusz.Jak go przetrwamy to następne wybory PiS ma w kieszeni chyba ,że nowa prawica się rozkręci i PJN.Pytanie tylko czy dotrwamy..W każdym razie wreszcie obudzi się cała Polska.Może pojawi się odnowiona samoobrona kto wie..
  Jak to wszystko pięknie zgrane z powolnym rozkładem unii.
  Aż się boje pomyśleć,że ta synchronizacja ruchów narodowych z końcem ue może mieć jakiś głębszy cel..jaki jeszcze nie wiem,wiem,że się dowiemy 😦
  Jeżeli nie ma końca świata,to należało by go wymyślić;)
  Ten scenariusz wybailoutuje na jakiś czas PO z tarapatów,ale to już ostatni bailout.Dobrze o tym wiedzą.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/grozna-koalicja-kowal-na-szczescie-macie-na-kogo-g,1,4853440,wiadomosc.html

  Zastanawiam się,czy dopiero po upadku tej koalicji nie będzie jazda z przedterminowymi wyborami ,albo stanem wyjątkowym.Powiem szczerze ,że widać tu pewną strategie o której się głośno nie mówi.
  Leśny niestety nie idzie do lamusa bo jedynie słuszna partia będzie musiała rządzić mimo wszystko..
  Tylko,że niektórzy grają 2 ruchy do przodu a inni va banque.
  Nad naszą polityką w każdym razie wisi miecz Damoklesa planistów NWO.

 46. Noni 1 października 2011 o 11:45 pm

  Nie chce mi się dokładnie wiercić tematu ale systemy demoniczne z Indii to takie w których występuję demon pod postacią Bogini/ Boga lub wielkiego Guru i poprzez rozmaite praktyki oddaje się mu swoją energię. Często karmi się go negatywnymi emocjami i ofiarami ze zwierząt. Hinduizm i jego różne odnogi ocierają się o siły demoniczne i widziałem wiele przypadków gdzie ludzie np. całą wioską są zniewoleni przez demona który trzyma wszystkich za jaja i w przypadku braku posłuszeństwa zabił np. córkę wodza. Był o tym film dokumentalny ale nieznam nazwy.

  • Apsik 2 października 2011 o 12:07 am

   Dzięki za odpowiedź.To ciekawe pierwszy raz o tym słyszę, nie znam kompletnie tematu. Dlaczego odpisujesz tak chaotycznie, tzn . nie pod moim pytaniem ?

 47. iHe 2 października 2011 o 12:11 am

  Ciekawe spojrzenie na to co dzieje się z € w/g Tarpleya to atak spekulacyjny z UK i USA
  Chyba nas to bardzo nie dziwi..
  http://tarpley.net/2011/10/01/europe-must-fight-back-against-us-uk-speculative-attacks/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss

 48. Rodriguez7 2 października 2011 o 1:03 am

  Nie no podatek kastralny nie przejdzie,

  Mówię moim znajomym a oni mi nie wierzą xD
  I tak sam się zastanawiam czy to możliwe. Bo jak oni to wprowadzą…No nie wiem jak Wy ale ja to widzę wojnę domową.

  • Konarski 2 października 2011 o 1:18 am

   Najpierw wprowadzą VAT na 25%, a od 2013 ma obowiązywać katastralny – płacony rocznie od wartości nieruchomości. Tak po cichu Tusk uzgodnił w Brukseli. Ile ma wynosić – jeszcze nie ustalone ale od 1%, 1,5% lub nawet 2% wartości nieruchomości rocznie.
   Początkowo pewnie ustalą na 1 lub 1,5% a za kilka lat przekonają lemingów, że koniecznie trzeba podnieść do 2% czy nawet więcej.

   Wszystko po to by spłacać same tylko i coraz większe odsetki długu zaciągniętego u międzynarodowej lichwy.

   • jakisbuk 2 października 2011 o 2:11 am

    tu jest rozwiązanie twojego problemu 🙂 to są nauki Jezusa – ale nie musisz mu wierzyć 🙂 nie masz nic nie placisz podatku kastralnego – proste ?

    A u tych wszystkich wierzących było jedno serce i jedna dusza i nikt z nich nie nazywał swoim tego co posiadał, ale wszystko mieli wspólne. (…). Nie było też między nimi nikogo, który by cierpiał niedostatek, bowiem ci którzy posiadali ziemię albo domy, sprzedając je, przynosili pieniądze uzyskane ze sprzedaży i kładli u stóp apostołów; i wydzielano każdemu, ile komu było potrzeba (Dz 4:32-35)

 49. Bruno 2 października 2011 o 8:05 am

  Najlepszą opcją jest Nowa Prawica. Każdy kto myśli inaczej zwyczajnie mówiąc ma telewizor zamiast mózgu i nie ma tu żadnej dyskusji.

  • Annah. 2 października 2011 o 9:04 am

   Ja myślę inaczej, zwłaszcza ze idą wybory i trzeba podać rękę tym co mają całkiem niezły program i największe szanse, a telewizora od dawna nie mam w domu. I co Ty na to?

   • Bruno 2 października 2011 o 9:10 pm

    Czyli kogo masz na myśli? Cała reszta to ta sama banda złodziei tylko porozbijana na mniejsze grupki np. palikot niby wyrzutek PO a tymczasem może być tak że to celowe działanie mające na celu stworzenie dla motłochu niby alternatywy. A później jak zdobędzie większe poparcie to się poprzenoszą do palikota i taka oto będzie alternatywa. Polska jest okupowana przez jednych i tych samych złodziei od 20 lat którzy się zmieniają przy korycie.

    • ALFA 2 października 2011 o 9:38 pm

     I radzę podnieść wszystkim tyłki i iść na wybory bo z podwójnym obywatelstwem jest ich sporo .Jak Palikot wygra to z PO stworzy koalicję i na odwrót.PSL też nic dobrego nie zrobiło tylnymi drzwiami przepycha GMO.

 50. rem 2 października 2011 o 2:53 pm

  Ja głosuje na PiS wystarczy mi że na PO stawia Olechowski były członek grupy Bilderberg…

 51. ARTUR 2 października 2011 o 9:59 pm

  Wszyscy co idą na wybory będą mocno zdziwieni czym się one odbiją w styczniu 2012 ,ale nie da się już cofnąć czasu i zorganizować referendum przeciw uciskowi.Będzie to czas jak obecnie w USA i innych krajach ,a wszyscy będą mówić że Polak głupi przed szkodą i po szkodzie .Wszyscy będą narzekać jak na przedszkola i nic nie będą mogli zrobić bo podpisali cyrograf na liście wyborczej że zgadzają się na każdy rząd jaki powstanie .