Wydarzenia i komentarze, 5 października 2011r.

El Hierro: 8,850 trzęsień od 17 lipca.
http://coto2.wordpress.com/2011/10/04/el-hierro-earthquake-count-reaches-8850/
Ilość trzęsień, szczególnie w ostatnim okresie spowodowała, że rząd Wysp Kanaryjskich znów podniósł poziom zagrożenia do „żółtego”, po poprzednim alarmie w połowie lipca. Historycznie notuje się tylko jedną erupcję, w roku 1793 na wyspie wybuchł wulkan Lomo Negro. Przez miesiąc wulkan wyrzucał z siebie lawę. Aktywność sejsmiczna może wróżyć jednak nową erupcję na wyspie. Obecne trzęsienia, nieco przesunięte w stosunku do poprzednich, które wystąpiły w lipcu, są jak na razie słabe, najsilniejsze miało 3,8 w skali Richtera i było na głębokości od 10-15km. Po wtorkowym nasileniu ewakuowano 50 osób. Wulkanolog Juan Carlos Carracedo, mówi o dość dużym prawdopodobieństwie erupcji wulkanu, jako że wyspa jest młoda, a pod nią zebrało się dużo magmy. Dyrektor hiszpańskiego Instytutu Geograficznego, María José Blanco, uspokaja, że jeśli nawet wulkan wybuchnie, co nie nastąpi w najbliższym czasie, to siła erupcji będzie niewielka. Możemy więc spać spokojnie, Cumbre Vieja jest na razie bezpieczna, przynajmniej ze strony sił przyrody…

Korporacyjna prasa w USA próbuje zdyskredytować protesty na Wall Street jako „marksistowskie”
http://blog.alexanderhiggins.com/2011/10/04/corporate-media-report-bullshit-list-demands-occupywallstreet-attacks-75631/
Gazeta „Washington Times” przedstawiła listę 13 żądań protestujących, m.in. $20/godzinę jako płaca minimalna, państwowy system opieki zdrowotnej i zakaz prywatnych instytucji ubezpieczeń zdrowotnych, darmowa studia wyższe, skończenie z energią paliw kopalnych, bilion dolarów na odnowę biologiczną USA, likwidacja wszystkich elektrowni atomowych, równe prawa dla obu płci, całkowite otwarcie granic dla imigrantów, łącznie z prawem do pracy, całkowita nulifikacja wszystkich długów z prywatnymi włącznie, itd. Ta poważna gazeta zaczerpnęła listę tych żądań z forum „Okupacja Wall Street”, nie jest to więc żadna oficjalna lista żądań, ale wpis jednego z anonimowych uczestników.
Propozycja oficjalnej listy żądań jednak istnieje i została opublikowana jako „Żądania dla Kongresu” (Demands for Congress). Jest ona całkiem konkretna i zawiera m.in. żądanie przeprowadzenia dochodzenia przeciwko kryminalistom z Wall Street, którzy sztucznie wykreowali kryzys w 2008 roku, rabując miliardy dolarów (mechanizm został opisany w poprzednim artykule).
Nie ma co się dziwić, że kryminalne korporacyjne media, próbują ośmieszyć demonstrujących, bowiem ich żądania uderzają bezpośrednio w nową planowaną akcję rabunkową na amerykańskich inwestorach i firmach.
Inne żądania też są bardzo celne i mogłyby wyciągnąć USA i świat z kryzysu- ponowne wprowadzenie ustawy Glass–Steagall, która by wprowadziła separację banków komercyjnych od inwestycyjnych, ograniczenie udziału korporacji w wyborach, podatki dla dużych korporacji i miliarderów, pozbawienie lobbystów wpływu na tworzenie prawa itd.

Reklamy