Dennis Kucinich: kreacja pieniądza przez rząd uratuje Amerykę i świat.

Zamieszczam to jako osobny artykuł, bowiem uważam, że wypowiedź Dennisa Kucinicha ma bardzo ważne znaczenie. Nie jest to ani żaden dziennikarz ani mało znaczący polityk. Kucinich jest jedną z najważniejszych postaci w amerykańskiej polityce. Odpowiednik republikanina Rona Paula wśród demokratów, nie boi się mówić prawdy w oczy mafii bankierskiej, która przejęła kontrolę nad USA i większością świata.
Poniższa wypowiedź Kucinicha świadczy to tym, że to co się dzieje na Wall Street nie jest przypadkiem, że ruch jest sterowany – i to przez siły, które chcą przywrócić normalność temu światu. 

Wczoraj na swoim wideoblogu, Kucinich oświadczył:

„Nowa Ameryka rodzi się na naszych ulicach. Wy, młodzi ludzie okupujący Wall Street, Main Street i inne ulice w naszych miastach, jesteście początkiem nowej Ameryki. Jesteście na ulicach, ale nie jesteście sami – macie poparcie milionów. Wiemy, że obecny system zagarnął majątek naszego narodu, przekazując go w ręce niewielkiej grupy. 14 milionów Amerykanów jest bezrobotnych, 50 milionów nie ma ubezpieczenia zdrowotnego, miliony nie są w stanie sprostać kosztom wyższego wykształcenia, miliony tracą swoje domy, zagrożone są ich pensje. Wasze marzenia zniszczone przez system, zostaną ocalone waszym wysiłkiem, waszym poświęceniem dla nowej Ameryki.
nasz system finansowy zabiera majątek narodu, przenosząc go na szczyt. 1% ludności kontroluje 42% majątku. Wiemy, że musimy to zmienić. Oto w jaki sposób – czas wprowadzić National Emergency Deployment Defence Act. Jest to konkretny plan, który upoważnia Kongres USA do naprawy systemu ekonomicznego. Artykuł 1 sekcji 8 Konstytucji daje Ameryce prawo i odpowiedzialność za kreację pieniądza. Zamiast używać tego prawa aby pomagać ludziom, w 1913 roku w tzw. Federal Reserve Act, rząd oddał go w ręce prywatne. Dzisiaj FED kreuje biliony dolarów z niczego i przekazuje je prywatnym bankom. Musimy odebrać to prawo do tworzenia pieniędzy. Zamiast pożyczać je od prywatnych banków, od Chin, Południowej Korei czy Janponii, Ameryka może zapewnić sama przepływ pieniędzy, przez co wytworzą się nowe miejsca pracy. Poprzez kreację pieniądza i wprowadzenie go bezpośrednio do ekonomii, uda się naprawić naszą infrastrukturę, da się przekształcić Amerykę w „zieloną ekonomię”. Rezolucja 2990 pozwoli Kongresowi na zapewnienie stałej podaży pieniądza, który nie będzie miał pokrycia w długu. Ten plan pozwoli rządowi USA umieszczenie bezdługowego pieniądza w ekonomię w sposób nieinflacyjny.
Przyjaciele, zmienimy świat. Uda nam się zbudować świat, o jakim marzymy.
Nie rezygnujcie z okupacji Wall Street, Main Street, ja będę okupował Kongres w tej walce o sprawiedliwość ekonomiczną.”

Tymczasem kongresman Ron Paul, który jest w czołówce republikańskiej w kampanii prezydenckiej, w swojej wypowiedzi dla Press Club stwierdził, że „nie wie kim są ci ludzie i dlaczego demonstrują, ale rozumie frustrację spowodowaną sytuacją i zgadza się z tym, że ludzie muszą mieć prawo do wyrażania swojego niezadowolenia.”
Paul dodał, że jak wynika z jego długoletnich badań, USA musi w końcu zbankrutować, że w ciągu 10 lat gdy populacja wzrosła o 10 milionów, nie przybyło nowych miejsc pracy. Tak więc to co obserwujemy wynika z tego, że nie ma już co dzielić. Jego zdaniem skandalem jest to, że ludzie trafiają do więzień za to, że egzekwują swoje prawo do wyrażania opinii. Jednak nie poparł zdecydowanie okupacji Wall Street twierdząc, że nie wie jeszcze kim są ci ludzie i po co to robią. Najważniejsze jest to by zmienić sytuację ekonomiczną kraju.

monitorpolski: Pozytywne zmiany w USA spowodują stopniową poprawę także i w Europie, a więc i w Polsce. Możemy mieć więc nadzieję, że szkodnicy, którzy doprowadzili nasz kraj do ruiny zostaną odsunięci od władzy i ukarani. Trzymajmy kciuki za Stany Zjednoczone!

Uwaga: Jeśli zauważę komentarze nie wnoszące nic do dyskusji, bądź też zawierające atak personalny, to będę je usuwał. Nie o to bowiem chodzi byśmy się kłócili.

Polecane materiały multimedialne (w kolejności chronologicznej):

Reklamy

167 responses to “Dennis Kucinich: kreacja pieniądza przez rząd uratuje Amerykę i świat.

 1. Aryteja 6 października 2011 o 10:37 am

  Toż to najzwyklejsza ZMYŁA !
  – nie widzicie tego ?

  • monitorpolski 6 października 2011 o 12:13 pm

   Nie, nie widzimy. W którym momencie jest to zmyła? Przecież wiadomo za co odstrzelono Kennedy’ego – za to, że chciał przejęcia kontroli nad emisją pieniądza w postaci tzw. „greenbacks”.

   • zenobiusz 6 października 2011 o 12:38 pm

    Marek,tu masz szczegóły o swoim herosie .
    „Rodzina Kennedy jest jednym z czołowych 13 rodziny llluminati .”
    http://www.theforbiddenknowledge.com/hardtruth/the_kennedy_bloodline.htm

    • mm 6 października 2011 o 1:05 pm

     Zeno, w każdej rodzinie trafia się czarna owca. A w tej iluminanckiej rodzinie taką czarną owcą był JFK

     • Brus_Zły_Lis 6 października 2011 o 8:31 pm

      no jestem ciekawy – gdzieś na jakimś portalu przeczytałem że amerykanie chcą wprowadzić podatek liniowy 3 x po 9 %
      http://czerwonykiel.blogspot.com/2011/10/czerwone-dynastie-rodzina-michnikow.html

    • Stirlitz 6 października 2011 o 1:15 pm

     Fakty sa takie że Kennedy i Reagan to 2 najlepsi prezydenci po 2 wojnie światowej , nie prowadzili niesprawiedliwych wojen i blokowali czerwona zaraze

    • monitorpolski 6 października 2011 o 2:20 pm

     Zeno, mogę ci podać setki stron o naszym herosie ś.p. L. Kaczyńskim…Jak się chce kogoś zniszczyć to się niszczy też medialnie. Kennedy faktycznie jest dla mnie bohaterem, to ostatni Prezydent USA, który miał coś do powiedzenia. Tu są jego złowieszcze słowa o tajnych stowarzyszeniach, jak ktoś ma to przetłumaczone na polski to bardzo proszę podać link:

     • Aśka 6 października 2011 o 3:54 pm

      tutaj na szybko jeden film, chociaż wiele jest już usuniętych z youtube … myślę, że warto sobie zachować go na swoim dysku
      Prezydent, który powiedział prawdę: http://www.youtube.com/watch?v=byd0EHN-72M

     • rabarbarek 6 października 2011 o 10:18 pm

      Bardzo goraco polecam raport w sprawie smierci JFK juniora. Pamietacie ten „wypadek” malego samolotu , kiedy zginal wraz z rodzina?
      Nie bede komentowala , chociaz dla mnie raport ten jest szokujacy. O seniorze pisalam juz nieraz , a tak dla pelniejszego zobrazowania sytuacji calej rodziny , wrzucam ten raport. Zeby zobaczyc tekst w 3 czesciach trzeba kliknac pod kazdym z nich.

      http://www.tomflocco.com/Docs/Interpol/index.htm

      • monitorpolski 6 października 2011 o 11:05 pm

       JFK juniora zabito. Masońskie zlecenie wykonał podobno GW Bush, tak jak jego ojciec dowodził akcją przeciwko JFK.

   • hjk 6 października 2011 o 12:52 pm

    Można zacząć od anulowania tych długów, które nie zostały bezmyślnie skonsumowane, tylko zainwestowane np. w jakieś dobra trwałe czy sprzety konieczne do zycia, jak domy czy samochody itp.,a od strony rządu w jakąś infrastrukturę, a pozostałe odbarczyć z lichwy, która powoduje szaleńczy wzrost zadłuzenia w czasie i ruinę. Drugi krok to jakieś zarzadzanie tym bezlichwowym długiem w stosunku do osób, ktore nie są w stanie spłacać z powodów kryzysu ekon., osobistej sytuacji, itd. No i oczywiście przejęcie kontroli nad emisją pieniadza przez rządy. Po czwarte anulowanie wszystkich długów z banków, na które nie ma pokrycia w depozytach; jeśli wspołczyniiki wypłacalnosci wahają się od 3 do kilkunastu% oznacza ti, ze tylko takie jest pokrycie w depozytach a reszta długu jest „z powietrza” i trzeba to anulować. Wtedy natychmiast sytuacja na swiecie się uzdrowi. Oczywiscie USA i podobne uprzemysłowione kraję maja dodatkowy problem polegający na przeniesieniu produkcji do krajów z tanią siłą roboczą, ale i to by sie stopniowo rozwiązało po likwidacji „finansowych zatorów”. Aha, ostatnie to tzw. „podatek Tobina” (jak nie pomyliłem nazwy) od spekulacji.

    • baba wanda 6 października 2011 o 3:16 pm

     @hjk
     Mam pytanie i mysle, ze bedziesz w stanie odpowiedziec. Jak ktos inny zna odpowiedz to tez poprosze 🙂 .
     Ile potrzeba ziemi, zeby uprawiac sobie warzywa i owoce wystarczajace dla jednej rodziny? Zeby byly i ziemniaki na caly rok i tak wogule wszystkiego po trochu. Chodzi mi o to, zeby byc w stanie wyzywic rodzine z takiej dzialki/pola. Ewentualnie jeszcze jakies miejsce dla kur. Ktos moze ma jakies doswiadczenie w tym temacie? Z gory dzieki.

     • BirdDwa 6 października 2011 o 3:43 pm

      Na samych ziemniakach nie wyżyjecie, połowie rozkradną, potrzebna jest też chemia. Myśmy próbowali bez oprysków – nie ma szans

      Pomidory, cebula, koperek takie coś nie warto, ewentualnie same ogórki. Wszystko co daje dużo plonów.

      Co do kartofflów ^.- nie wiem. Dużo i potrzeba pole nie ogródek. Z polem jest taki problem że ładwo na nie się dostać osobą niepożądanym.

      Ale to tak pisze, gdybym sie szykował mając sporo kasy to właśnie tak bym to urządził. Ale zanim coś sie stanie, jeśli w ogóle to jeszcze dużo czasu minie.

      Tak to już jest.

      • baba wanda 6 października 2011 o 7:05 pm

       BirdDwa
       Moze nie calkiem jasno napisalam – „wyzywic” dla mnie znaczy, zeby rodzina miala co jesc, nie koniecznie zeby na tym zarabiac 🙂 . Kupic taki kawalek pola „na czarna godzine” jak to mowia. W razie czego posiac wlasnie wszystkiego po troszku, na wlasne potrzeby.
       Calkiem sie nie znam – ar, 10 arow, hektar, 10 hektarow?

       • 999AQQ 6 października 2011 o 7:40 pm

        @ Baba W. Mieć gospodarstwo, a uprawiać ( polę, czy hodować zwierzęta) to 2 różne sprawy.
        Na tym trzeba się znać tzn posiadać wiedzę z dziada pradziada. Kopaczką i szpadlem nie uprawisz gleby,posadzisz ziemniaki-stonka je zeżre, zboże też nie wyrośnie samo dziś bez oprysków i nawozu nic nie wyrośnie, trzeba stosować płodozmian,a nie na każdej ziemi wyrośnie co zaplanujesz.
        Krowa musi mieć paszport*,a mleko jak wypijesz sama zostaniesz kryminalistką…
        No zbożem, warzywami,pracą w polu można by się wymieniać-na moje oko tak z 2ha (oczywiście zaraz trafiasz* w KRUS) musisz miec.

       • sebecx 6 października 2011 o 7:59 pm

        myślę, że 30 arów by Ci wystarczyło dla 3-4 osób, tylko kury odgrodzone żeby nie grzebały w kartofelkach… no chyba, że jakiś wielki nieurodzaj no to mało… jak chcesz własne zboże na mąkę to jeszcze z 10 arów …

       • monitorpolski 6 października 2011 o 8:39 pm

        Na ten moment zrób zapasy ziarna, konserw, wody + witaminy, aspiryna, jakaś kuchenka gazowa z zapasem gazu, agregat do prądu, albo ogniwa słoneczne (na podstawowe potrzeby). Informacje na ten temat były podawane wcześniej, warto by je wygrzebać.
        Jak się nie znasz na roli, to umrzesz z głodu zanim ci coś wyrośnie. Do takiego stadium udało im się już to doprowadzić.

        • baba wanda 6 października 2011 o 10:02 pm

         Monitor
         Jakos nie przemawia do mnie gromadzenie konserw. Jak sie nie przydadza, to trzeba je bedzie wyrzucic, bo ich nie jadamy. A jakby sie mialy przydac, to o ile przedluza zycie – 2 tygodnie, miesiac? Pozatym jest kwestia – gdzie to wszystko przetrzymywac, bo wielkimi powierzchniami nie dysponuje. Jakies srodki tez trzeba na to przeznaczyc, a potem co, do smieci?
         Na roli rzeczywiscie sie nie znam, ale po pierwsze nie mysle o jakims wielkim gospodarstwie. Po drugie ludzie w miastach tez nie znali sie na uprawach, a jak zostali posiadaczami dzialek, to jakos powoli sie doksztalcali i zdobywali doswiadczenie.
         Temat bardziej interesuje mnie pod wzgledem uprawy swoich, zdrowych warzyw zamiast kupowac od innych pryskane nie wiadomo czym. W razie naglego kataklizmu to ani z pola, ani z konserw porzytku wiekszego nie bedzie 🙂 . Jedynie gdyby jakies protesty lub rewolucje wybuchaly, to zawsze spokojniej i bezpieczniej na wsi, z dala od duzych miast.

        • Tomasz 6 października 2011 o 10:14 pm

         Chyba ze zabronia upraw przy domu,jak to chcieli zrobic w Anglii. Na szczescie ani zakaz upraw w przydomowych ogrodkach ani prywatyzacja lasow nie przeszly

        • Tomasz 6 października 2011 o 10:16 pm

         Takze jakas iskierka nadziei jest ,ze nie wszyscy wsrod rzadzacych sa zepsuci,czego i zycze po wyborach w Polsce

       • Joanna 7 października 2011 o 7:52 am

        Ja bym kupiła z pół hektara-to jeszcze nie gospodarstwo rolne, a można dodatkowo uprawiać zioła na herbatkę, kwiatki, trochę owocowych drzewek. Warzywa są bardzo zdrowe-mogłabyś uprawiać buraki (znajomy gość sokiem z buraków wyleczył raka), kapustę, marchew, groch i fasolę.

     • dracena8 6 października 2011 o 6:07 pm

      Ponieważ trochę się znam na uprawach i mam działkę, mogę odpowiedzieć na Twoje pytania, podaj e-mail, wytłumaczę dokładnie łącznie z własnymi sposobami na opryski.
      Nawóz można zrobić samemu. Moja działka na której stoi dom, ma 11 arów, wszystkie warzywa mam swoje. Ekologiczne i bardzo dobre, dzisiaj zebrałam jeszcze cukinię i pomidory.
      Wanda

      • sebecx 6 października 2011 o 9:27 pm

       ..ja do oprysków stosuję mleko oraz orzechy piorące… 🙂 …miałem to szczęście kupić siedlisko gdzie w oborze zalega parkiet do kolan… który przekształcił się w torf… rośnie na tym aż miło… 🙂

      • baba wanda 6 października 2011 o 9:31 pm

       dracena8
       Chetnie.

       Prosba do Monitora – mozesz jakos podac mojego emaila, zeby nie upubliczniac?

     • hjk 6 października 2011 o 8:38 pm

      Mój ojciec twierdzi, ze dla zaspokojenia potrzeb „warzywnych” przeciętnej rodziny wystarczy ok 1/2 ha dobrej ziemi i mozna sobie tam posadzić po trosze wszystkiego w zalezności od potrzeb – ziemniaków marchwi, pietruszki, porów, selerów, kapusty, sałaty, pomidorów, ogórków, itp.

      Dawniej gospodarstwo było samowystarczalne żywnościowe przy ok 2-3 ha z koniem i naturalnym nawozem od krów i swiń, rownież na dobrej ziemi, ale we wspólnocie z innymi podobnymi we wsi. Ta dodatkowa część ziemi to dla wyzywienia zwierząt i dodatkowych zbiorów na sprzedaż, żeby mozna było kupić rzeczy niewytwarzane przez gospodarstwo, jak narzedzia, ubrania, itd.
      Dzis jednak spekulanci zaniżyli ceny skupu, wiec jest trudniej i trzeba wiecej albo ziemi, albo dodatkowych dochodów, bo zwindowane są środki produkcji jak maszyny, opryski, nawozy czy paliwo…

   • kosiardeyablos 6 października 2011 o 2:10 pm

    siemka! a to tak przy okazji, po trochu z tematem związane w sposób nie związany: http://zmianynaziemi.pl/wideo/czy-15-pazdziernika-wybuchnie-ogolnoswiatowa-rewolucja

    • kosiardeyablos 6 października 2011 o 2:31 pm

     i na dodatek :http://october2011.org/
     z tej samej stroni przeklejka. Mam robote, więc mało czasu, dlatego tylko co jakisz czas rzucam sie na monit w celu wykonania czynności czytających.

     • kosiardeyablos 6 października 2011 o 7:28 pm

      Mam pomysła (wymyśliliśmy to z bratem Marcinem alias Tex – z nie zarejestrownego Bractwa Dęba którego patronem jest Sw. Jarzombek) Nowy twór polityczny : P.R.O.M (Patriotyczny Ruch Odbudowy Macierzy) i hasło wyborcze ” Z NAMI POPŁYNIESZ !!!” Co wy NA TO! …ha ha ha ha!!!! słucham tera PIERSI – są na czasie cały czas!!!

      • kosiardeyablos 6 października 2011 o 8:34 pm

       Paweł Kukiz i Piersi: http://www.youtube.com/watch?v=qTxvGgCIQUY

 2. bebe 6 października 2011 o 11:17 am

  Odebranie „przywileju” kreowania pieniądza grupie która prawie wiek temu podstępnie zyskała taką możliwość byłaby w obecnej sytuacji sztucznie wywoływanej zapaści ekonomicznej właściwie całego świata jedynym słusznym rozwiązaniem
  Nie łudzę się jednak że w jakikolwiek prosty sposób jest to osiągalne ,ani kilkutysięczne demonstracje ani jeden czy drugi blog nawet któregoś z polityków który dociera do marginalnej części „zainteresowanych tematem” nie stanowi jak na razie większego zagrożenia dla banksterskiej dziczy
  Pewne jest że nie zawachają się użyć najgorszych sztuczek jeśli staną w obliczu perspektywy rozliczenia,czują się bezkarni i bezpieczni popierani przez marionetkowe rządy otoczeni przez legiony polityków których sowicie wynagrodzili lub skutecznie zastraszyli (niepokorni zostali wyeliminowani)
  W obecnej sytuacji należałoby się liczyć raczej albo z próbą ukręcenia łba całej sprawie (przeczekać jednocześnie ośmieszając i wypaczając medialnie całe zajście sprowadzając ją do wybryku społecznego marginesu) albo w ostateczności prób wywołania chaosu który da im możliwość wprowadzenia stanu wyjątkowego i co za tym idzie siłowego rozwiązania zaistniałej sytuacji
  Jedynym wyjściem byłoby przejęcie mediów i dotarcie do szerokich rzesz karmionych propagandową papką której zamierzonym efektem jest zamiana potencjalnego zajadłego wroga niegodziwości w tempego ignoranta albo w najlepszym przypadku zastraszonego i ostrożnego obserwatora przekonanego że na nic nie ma wpływu

  • monitorpolski 6 października 2011 o 12:16 pm

   Nie zgodzę się z tobą. Na pewno istnieje silny ruch patriotyczny, który będzie popierał przejęcie kontroli nad emisją pieniądza. To, że Kucinich się odważył jest dowodem na to, że ci ludzie czują się dość mocno. To, że mainstream media blokują informacje o tym wystąpieniu, świadczy o tym, że nie jest to na rękę banksterom. Poczekajmy jak się to rozwinie.
   Oczywiście, może to być tylko dawanie fałszywej nadziei w celu podsycenia nastrojów…

   • hjk 6 października 2011 o 12:58 pm

    jest na to bardzo prostu sposób – przejęcie banków przez państwo (rządy) i oczyszczenie sytuacji zgodnie z powyższymi czy podobnymi zasadami. Ale muszą sie znaleźć patrioci w rządzie. Inny sposób to jw, działania coraz szerszych ręgów patriotów az zacznie sie ruch masowy. faktycznie USA maja na to szansę, poniewaz nikt ich z zewnątrz nie zaatakuje, a jak nawet to sie obronią, zas ew. ataki typu „inside job” będa ew. koniecznym kosztem uzdrowienia sytuacji i powinny być przez te siły patriotyczne ścigane i w miarę mozności uniemożliwiane.

    • 999AQQ 6 października 2011 o 1:14 pm

     W Polsce też próbuja przejąć te zasrane banki :)))
     http://www.sfora.pl/Zamknieto-najwieksza-fabryke-falszywych-euro-Byla-w-Polsce-a36559

    • Aśka 6 października 2011 o 9:10 pm

     hjk, słusznie prawisz, że konieczne są „działania coraz szerszych ręgów [kręgów oczywiście] patriotów”, ale rzeczywistość jest taka, że mało ludzi garnie się do stowarzyszeń i organizacji. Trzeba byśmy sobie uświadomili, że każdy z nas powinien działać w sposób bardziej zorganizowany. Wspaniałą sprawą jest to, że piszemy i uświadamiamy ludzi, ale to będzie trochę za mało w chwili, kiedy np. odetną zasilanie, tj. wstępu do internetu nie będzie. Dobrze jest znaleźć namiary na jakieś stowarzyszenie zawczasu. I wspierać je tak jak można, aby tym ludziom tam działającym chciało się chcieć 🙂

     • hjk 6 października 2011 o 10:25 pm

      wszyscy się obudzą i nabiorą ochoty, jak zacznie się cos dziać, wtedy będzie nadmiar chętnych do działania. I na tę okoliczność muszą być już przygotowani ludzie swiadomi, aby umiec pokierować tymi chętnymi. A naturalnymi ośrodkami będą parafie i stad cała robota unych idzie tam, by zdyskredytować i osłabić Kościół.

   • vkali 6 października 2011 o 5:07 pm

    ..monitorpolski młody jesteś i naiwny….kucinich, he, he…

    • Aśka 6 października 2011 o 9:25 pm

     vkali, zapytam tylko, czy rozumiesz i akceptujesz takie działania?
     „Mamy wypowiadać prawdę, gdy inni milczą.
     Wyrażać miłość i szacunek, gdy inni sieją nienawiść.
     Zamilknąć, gdy inni mówią.
     Modlić się, gdy inni przeklinają.
     Pomóc, gdy inni nie chcą tego czynić.
     Przebaczyć, gdy inni nie potrafią.
     Cieszyć się życiem, gdy inni je lekceważą.”
     – Ks. Jerzy Popiełuszko

     Dlaczego starasz się obrazić monitora? Zamieścił i zamilknął. Jak sam pisze czeka na rozwój wypadków trzymając rękę na pulsie. Prowadząc tego bloga, pomaga, gdy inni powołani do przekazywania informacji milczą. I na dodatek jest niezwykle wyrozumiałym człowiekiem, z szacunkiem odnosi się do tych, którzy tutaj zamieszczają komentarze, przebaczając nam częste odskoki od głównego tematu. Ajajaj, taka laurka mi wyszła.

     • vkali 7 października 2011 o 11:42 am

      ..nie staram się obrazić monitora,…nie jestem fanem popiełuszki,..bliżej mi do jezusa niż do tego solidarnościowego fanatyka,..a co robić,..niewiele i wiele zarazem, bo tylko to, co zmienić możemy,..czyli zmieniajmy siebie i swoje własne światy,.. sprowadza się do prostowania własnych ścieżek, a nie ścieżek innych,..gdy na tym się skupimy wygramy,..w przeciwnym razie wygrają silniejsi i bogatsi kosztem wielu , którzy durno uwierzyli ,ze mogą zmienić ścieżki innych ..

 3. 999AQQ 6 października 2011 o 11:23 am

  I proszę, już się pchają. Wall Streat-okazja niebywała czeka na przywódcę-Bolka, który na plecach nieświadomych mas wjedzie wprost na szczyty w historii odwrotu stanów od kapitalizmu…
  My to mamy szczęście* bo z chwilą obalenia komunizmu w PL Ameryka do niego zmierza…

  • 999AQQ 6 października 2011 o 11:47 am

   The Obama Deception” http://www.youtube.com/watch?v=OVhRafT4AkA

  • hjk 6 października 2011 o 1:00 pm

   nie komunizmu, bo komunizm to jest teraz, jak ludzie mają pozorną własność, bo wszystko na kredyt i jest zastawione dla banku, tylko są faktycznymi gołodupcami bez własności, co własnie postulował komunizm.
   Jedynie gdzie moga zmierzać to do rozsądnego kapitalizmu, z którym się pozegnali na pocz. 20 wieku

   • sebecx 6 października 2011 o 8:06 pm

    …a ja jestem komunistą :)… „każdemu według potrzeb i każdy wedle swoich możliwości”… w społeczeństwach zawsze są jednostki, które będą chciały za wszelką cenę dominować nad innymi… i nie uważam aby miały do tego prawo….. w przeciwnym razie zakończy się to tak samo jak teraz…. hehehe… nie ma innego wyjścia… tylko problem w takim systemie, to nieuczciwi i ludzie…

    • hjk 6 października 2011 o 8:51 pm

     jest już wiele sprawdzonych systemów socjalnych z przetestowanymi rożnymi rozwiązaniami i znanymi słabościami i korzysciami, nawet my to przerabialiśmy za komuny i niektóre rozwiązania przeciez nie były złe.
     Nadto jest model skandynawski, niemiecki, szwajcarski, angielski (tam też sa zasiłki), iwc wystarczy rozsadnie to przemyśleć i zastosować, no ale „brak woli politycznej” i ciemnota zaczadziałych pseudoliberalizmem umysłów…

 4. zenobiusz 6 października 2011 o 11:27 am

  http://www.godlikeproductions.com/forum1/message1661279/pg1
  Occupy Wall Street Is a Fucking Liberal Scam & Part of Their 2012 Election Scheme.. FUCK THOSE PROTESTORS!
  Nie tylko ty tak sądzisz,jesteś przykładem, pocieszającym,że nie tak łatwo nas i nie tylko nas,zmanipulować.

  • abrams 6 października 2011 o 11:31 am

   wyjście na ulice złe niewychodzenie też złe ?!

   Krótko reasumując: nie ma szans by odwrócić to co nadchodzi – już jest za późno. Bo cokolwiek już zrobisz i tak już będzie źle.

   • zenobiusz 6 października 2011 o 11:52 am

    Grupy elitarne ,o różnych koncepcjach organizowania społeczeństw,siłą raeczy działają w formie partii.Jest tylko jeden momentkliedy szary obywatel ma wpływ na swoje losy,to nie ulica,a udział w wyborach.U nas społeczeństwo jest coraz bardziej świadome,dla tego ruch poparcia dla Wall Street,próbuje się lansować w oparciu o licealistów.
    http://www.globalnaswiadomosc.com/apps/forums/topics/show/6256096-protesty-na-swiecie-i-w-warszawie-15-pazdziernika-2011
    „organizatorem „porozumienia 15 października” jest uczeń szkoły średniej Grzegorz Janiczek i w Warszawie 15 października odbędą się protesty wspomagające Hiszpanię, Wall Street i cały świat.!!!.”
    To dopiero dobre.Pisałem wczoraj że ta strona straciła wiarygodność.Ciekawe kto ją przejął,i jaki jest los poprzednich jej autorów.
    I myślą sobie że Polacy dadzą się wpuścić w maliny.
    Protestu na Wall Streat do 15 października już nie będzie,bo kończą się chipsy,i Toy- Toy się zaczynają zapychać.

    • abrams 6 października 2011 o 3:36 pm

     każda elitarna grupa nie zważa na masy wiec i tak czy siak nic nikt nie zrobi

   • vkali 6 października 2011 o 5:15 pm

    ..pozostał bóg i kolejny „potop”…

  • monitorpolski 6 października 2011 o 12:18 pm

   W sondażu na GLP większość ludzi popiera protesty!

   • zenobiusz 6 października 2011 o 12:39 pm

    W sondażu zaś ,GW prowadzi PO.
    PZPR zaś miało poparcie 98,3 wyborców.

    • monitorpolski 6 października 2011 o 1:23 pm

     Tak, ale GLP to nie GóWno. Klikasz i pojawia się twój głos. Nie sądzę by musieli kombinować. Większość ludzi popiera pokojowe protesty. Niby dlaczego mieliby nie popierać – wszystko się przez tych ludzi z Wall Street wali!

    • ALFA 6 października 2011 o 1:29 pm

     Na stronie 870 telegazety podano jak zaproponować sondę i później zobaczyć jej wyniki.

     Sondaż wyborczy telegazety jest zaskakująco zgodny z sondażem w internecie http://www.fakt.pl

     Zagłosuję na PiS – 58% telegazeta TVP; 52% FAKT

     Zagłosuję na PO 33% telegazeta TVP 29% FAKT
     Oczywiście wyniki tych sondaży są tak daleko odbiegające od oczekiwań Salonu, że nie przypominam sobie aby jakieś media o nich wspominały.
     Naród od ostatnich wyborów jakby przejrzał, 4 lata edukacji jednak nie poszły na marne.
     Za kilka dni zobaczymy czy łatwiej wysyłać sms-y i głosować wirtualnie, czy też wyborcy osobistym spacerkiem wyślą Rząd Tuska na zasłużone smoleńskie wczasy pozostałą po specpułku Tutką, lub po wspaniałych polskich drogach jakie pozostawiła nam ta ekipa.
     http://bezprzesady.pl/aktualnosci/fascynujace-sondaze-w-telegazecie-tvp1

     • Annah. 6 października 2011 o 2:21 pm

      trzeba pamiętać ze internauta ma pełniejszy obraz sytuacji choćby dzięki takim blogom jak ten

     • Druzyna AA 6 października 2011 o 4:21 pm

      > Oczywiście wyniki tych sondaży są tak daleko odbiegające od oczekiwań Salonu

      One nie odbiegają od „oczekiwań Salonu”, tylko od rzeczywistości. Sam się przekonasz w poniedziałek, gdy PiS poniesie n-tą porażkę z rzędu.

      • sara10 6 października 2011 o 7:37 pm

       Drużyna AA (Anonimowych Alkoholików)
       Nie wiesz o tym, że wszystkie te CBOS-y przy ostatnich wyborach pomyliły się aż o 20%? O tyle był niedoszacowany PiS!
       N-tą porażkę może ponieść Tusku z kumplami!

      • Ramires 6 października 2011 o 8:02 pm

       Drużyna aa rejestruje działalność gospodarczą „Trolowanie ” w jednym okienku tuska i będzie co miesiąc opłacać 1000 zł. haraczu. Ale pewnie za ciebie zapłaci mocodawca ! Też w jednym okienku !

      • andzia 6 października 2011 o 8:54 pm

       jesli poniesie to na pewno będzie to zmanipulowane. I nie chce żeby ktoś na mnie naskakwiwał bo to piszę, ale rozmawiam z ludzmi i słyszę że ostatnio głosowali na PO teraz już nie chcą, ale PO i tak może wygrać, tak łatwo władzy nie oddadza, niestety… 😦

 5. Lutek 6 października 2011 o 11:27 am

  Pudzian z KNP, przemówienie warte wysłuchania: http://www.youtube.com/watch?v=i-la-FoZOno

  • monitorpolski 6 października 2011 o 12:00 pm

   MIEJMY NADZIEJĘ, ŻE POWSTAJE COŚ NORMALNEGO. bardzo mi się podobają słowa Pudziana – widać, że świadomy!!!

 6. Łukasz 6 października 2011 o 11:27 am

  Witam Panie Marku.

  Obserwuję blog od dawna i podziwiam pracę jaką Pan w to wkłada. Mam tylko mieszane uczucia co do kilku spraw, które wynikają z moich przemyśleń odnoście takiej formy przekazu.

  Problemem wydają się priorytety i cele a co za tym idzie sieczka informacyjna niewiele odbiegająca od tej z wsi 24, nie z uwagi na treść tylko formę ( dużo, często, rożne i jedziemy dalej a ty odbiorco masz 0,15 s. na analizę). Rozumiem że taka forma przyniosła popularność blogowi ale teraz można było by iść dalej. Kolejnym etapem było by moim zdaniem ponowne wyznaczenie celów ( zakładamy że dotychczasowy „propagujący prawdę” został zrealizowany w na tyle zadowalający sposób, aby mógł ustąpi miejsca „celu głównego” bardziej konkretnemu zagadnieniu. Mam tu na myśli podjęcie decyzji o zawężeniu pola działania np do naszego polskiego aspektu walki z NWO jako głównego kanału przekazu, kosztem kosmitów, sporów teologicznych, i serwowania każdej nawet zasłyszanej w pralni w Bangladeszu informacji o nadciągającej apokalipsie. Aby tego dokonać dość naturalne wydaje się tutaj zmiana formy na bardziej aktywistyczną i wychodzącą poza internet przy użyciu zgromadzonego potencjału ludzkiego i niewykorzystanych do tej pory źródeł. Niewykorzystanie możliwości czerpania dochodu z tak popularnej strony w formie reklam uważam za największy błąd. Stworzenie czegoś w rodzaju akcji kliknij przejrzyj reklamę ( tak wiem tych korporacji które nas niewolą ) i zapewnij środki które zostaną wykorzystane na drukowanie plakatów, ulotek, które wolontariusze rozwieszą w całym kraju jest chyba opcją wartą rozważenia. A to tylko początek możliwości.

  Pozdrawiam Łukasz.

  • monitorpolski 6 października 2011 o 11:59 am

   Łukasz, dzięki za cenne uwagi. WordPress nie pozwala na płatne ogłoszenia – miałem przez jakiś czas AdSense, który przynosił 1 Euro dziennie dochodu, zawsze coś. Kilka osób przekazało też donację, za co bardzo dziękuję – nie są to jednak sumy za jakie mógłbym rozwinąć działalność bloga w ruch społeczny. Dodam, że adwokat warszawski rzucił mi wczoraj sumę 25 tys złotych za obronę w sprawie, w której polski sąd nie może od 4 lat udowodnić jurysdykcji. Ekspertyzy biegłych są na moją korzyść, tak więc teraz powołują fałszywych świadków by mnie wsadzić na 3 lata. Nawet nie mogę pisać o szczegółach gdyż proces jest utajniony. I takie są problemy z niezależnymi publikacjami – aby zrobić coś sensownego trzeba mieć duże pieniądze, albo działać spoza UE. Nie wiem, może czytelnicy będą mieć jakieś pomysły…
   Jakby co to wyjadę na Białoruś (cha, cha!)

   • Łukasz 6 października 2011 o 12:34 pm

    Więc może czas na przeniesienie sie na swoje. Nie będzie to jednoznaczne z zaczynaniem od początku bo wielu podąży za rzetelna informacją a co do reklam to nie miałem na myśli ad sense a raczej coś w rodzaju pajacyka. I tak zaczynam dzień od monitora więc przy kawce chętnie kliknę na kilkanaście reklam, wiedząc że robię cos dobrego. Na pewno jest tu wielu kompetentnych webmasterów którzy pomogli by z czymś takim ruszyc.

    • monitorpolski 6 października 2011 o 1:20 pm

     Strona jest gotowa… Trzeba wykonać tylko zdecydowany ruch. Ale jest jedna rzecz – strona będzie w Polsce, od razu mogą mnie więc dupnąć na „nielegalnych” nie moich komentarzach. WordPress jest w USA, więc mogą skoczyć.

     • Łukasz 6 października 2011 o 2:42 pm

      Można dodać forum dla zalogowanych członków z rejestracją obejmującą wzięcie odpowiedzialności za pisany tekst, lub prościej umieścić tutaj link do strony, która będzie tylko informacyjna, oraz pozwoli gromadzić środki a merytoryczne dyskusje nadal odbywa się tutaj. Wiem że trochę nachalnie lansuję wątek z kasą ale to wynika z z takiego przekonania które ostatnio mnie naszło odnośnie tego i podobnych blogów/stron. Mianowicie mają bardzo negatywny aspekt. Dają złudne poczucie aktywności dla przeglądających je osób. Niby wiesz że WIESZ, wiesz że inni WIEDZĄ, możesz o tym podyskutować do północy po czym z czystym sumieniem kładziesz się spać a od rana od nowa. A nie da się ukryć że nie da się wygrać tej walki z przed monitora ( komputerowego 🙂 ) zwłaszcza że ci z którymi przychodzi walczyć produkują/dostarczają monitor internet a nawet krzesło na którym siedzimy.

     • kosiardeyablos 6 października 2011 o 7:03 pm

      Zadam ci pytanie, i jest ono bardzo nie tralala ze względu na np: moją nie poprawność polityczną – czy w naszej prasłowiańskiej krainie dojdzie do buntu, zbrojnego buntu, i czy istnieje możliwość że ktoś to poprowadzi, tzw powstanie. Jest kilku kandydatów, a spośród trepostwa kilku generalców (gen. Petelicki tudzież gen. Czempiński). Pic polega na tym który pociągnie za sobą wojsko i czy w ogóle byłby w stanie doprowadzić do zbrojnego powstania za którym poszło by wojsko i nie tylko , tu wprowadzenie stanu wojennego czy nadzwyczajnego może być czynnikiem wywoławczym, społeczeństwo nie wytrzyma- (kibole- SALUT dla wszystkich) – dlatego jest to niebezpieczne pytanie. Sądząc po żydosprytkach, mogliby ( co niejednokrotnie już robili )powoli eliminować co nie których, podobnie jak św p. A. Leppera ( także Smoleńsk 10/04 )Konsekwencje wybuchu powstania ? – samosądy i nie tylko. Jestem za ! Dlatego w kupie siła.

      • Łukasz 7 października 2011 o 8:18 am

       Osobiście nie uważam żeby społeczeństwo zdążyło z buntem „do dołu” a przekonuje mnie dzisiejsza sytuacja gdy stan życia pogarsza się z dnia na dzień a wiele osób nie jest w stanie zdefiniować winnych tej sytuacji ( wciąż wysokie poparcie dla (nie)rządu i szeroko pojętej elity z pod znaku Urbana i Szechtera ) a moment krytyczny tzn chwila kiedy nie będzie czynników rozładowujących narastające ubóstwo takich jak możliwość emigracji ( bo wszędzie będą te same problemy) nie pozwoli na bunt przeciw władzy bo do gry wkroczą nowe naturalne w takiej sytuacji siły przetasowań geopolitycznych, ja osobiście stawiam na przesuniecie się Rosji na zachód. Co do buntu „od góry” to w grę wchodzi tylko i wyłącznie silne przywództwo, które da nam jak najwięcej atutów w tej nadchodzącej dużymi k rokami chwili. Każdy powinien sobie przed urną odpowiedzieć czy będzie to her Tusk, Kaczyński czy któryś z innych kandydatów.

   • hjk 6 października 2011 o 1:13 pm

    i poprosisz o azyl polityczny – staniesz się popularny i będziesz uświadamiał ludzi, co im grozi, jak białoruś przejmą „kapitalisci” jak u nas w 89 roku…

    • hjk 6 października 2011 o 1:14 pm

     a póki co to robią tam „schemat polski” z 88-89 roku – inflacja kilkadziesiat procent, horrendalne wzrosty cen, kursy walut idą w góre, ani chyba pojawi się jakiś lokalny Balcerowicz albo i nas zpójdzie tam „doradzać”…

   • monitorpolski 6 października 2011 o 2:23 pm

    Dziękuję! Tak, słyszałem o tym, chyba jest to rozwiązanie. Choć strona monitor-polski.pl jest już gotowa.

    • Fajny ten blog 6 października 2011 o 2:36 pm

     O kurde! Domena monitorpolski.pl jest zaparkowana i właściciel chce sprzedać ją na licytacji. Cena minimalna: 1000 Euro…

     Za to wolne są bardzo dobre domeny:
     monitorpolski.com.pl
     monitorpolski.eu

     • monitorpolski 6 października 2011 o 5:46 pm

      Nazwa domeny nie jest ważna, ja miałem przez 5 lat monitorpolski.com – rozkręciłem do 50 tys wejść dziennie. Zagapiłem się z odnowieniem, ale tu generalnie chodzi o włożoną pracę i treść – prawie każdą nazwę można rozkręcić.

 7. zenobiusz 6 października 2011 o 11:37 am

  Społeczeństwom,wmówiono że tak czy siak,decydują masy,i te masy należy obudzić.Nic bardziej błędnego.Pod przykrywką demokracji istnieje hierarchiczna elitarna struktura,którą może odsunąć tylko inna elitarna struktura,Masy są tylko dekoracją.Tak więc koncentrowanie się na postmarksistowskich propagandowych schematach,od razu wskazuje ,na autorów, inicjatyw ,jak wyżej.I tu Ron Paul,wykazuje swoim dystansem,że wie o co chodzi.

  Dynamikę polityczną strajku masowego zostały w pracy w Stanach Zjednoczonych od Wisconsin i Ohio mobilizacji lutego i marca. Teraz są w nim na dolnym Manhattanie i Boston specjalnie skierowane przeciwko Wall Street. Kolejna demonstracja protest odbędzie się w Waszyngtonie, począwszy od 6 października. Dobre: ​​wyzwanie polityczne na Wall Street jest rzeczywiście już dawno. Zajmij ściany demonstrantów ulicy są sceptyczni w stosunku do Obamy. Nie ma spore okręgu Ron Paul, a głupek austriackiej szkoły ekonomii jest mało reprezentowane. Przede wszystkim, jest chęć przełamania mocy Wall Street. To bardzo obiecujące, ale wciąż za mało, aby wygrać. demonstracjach pojawiają się początkowo jako przywódcy grup zaangażowanych w organicznym procesie dyskusji z których szczególne wymagania mają się pojawiać. Ale do tej pory, te demonstracje wysunął żadnych szczególnych wymagań, reform, lub konkretne środki w ogóle do walki z Wall Street. Jest to błąd krytyczny słabości politycznej. Ruch, który stara się iść do przodu z ogólnikowe slogany jak „Wolność” czy „obalenia kapitalizmu” ma szansę stać się łatwym łupem dla fundacji finansowanych przez spółdzielnie na lewym skrzydle Partii Demokratycznej. Jeśli ruch udaje, że nie mają przywódcy, to jest korporacyjne media, sami kontrolowane przez Wall Street, którzy wybiorą przywódców. Kilka dni temu, Wall Street, protestujących nazwie Kelly Heresy został namaszczony jako główny honcho Keith Olbermann, który pracował dla funduszy hedgingowych o nazwie General Electric, a który teraz pracuje dla Al Gore. To nie jest sposób na wybranie liderów. demonstracje mogą pojawiać się spontanicznie, ale to łatwo zauważyć, strażników i countergangs działające w ich środku, często z porządku obrad przeciwko powstańcom szczery. Zajmij Wall Street w szczególności pokazuje silny wpływ biurokratów związkowych z usług Pracownicy Międzynarodowej Unii, jak również Acorn – zarówno części maszyny Obamy. Celem tych spółdzielni jest utrzymanie ostrości protestów niejasne i rozproszone, tak że nie wymaga okazało się, że może być kłopotliwe dla Wall Street marionetką Obamy i jego kampanii o reelekcję. Ich ostatecznym celem jest absorbowanie protestów jak na lewym skrzydle wysiłku 2012 Obamy. Oznacza to, że wspieranie administracji, która nie tylko nie chce walczyć Wall Street, ale jest pełen Wall Street w najwyższej pozycji. Wątpliwe postaci Hollywood, jak Susan Sarandon i Michael Moore próbują zyskać rozgłos dla siebie, pokazując się na demonstracje. Michael Moore, który nie jest bardzo popularne wśród demonstrantów, odegrał w doprowadzeniu antywojennych i ruchów z urzędu w ostatnim dziesięcioleciu z powrotem do Partii Demokratycznej do wsparcia Obama. Dziennikarz Matt Taibbi inny świeżo upieczony znawca ruchu, jest pamiętany za jego pracę siekierą na rzecz teorii Busha z terroryzmem. Organizatorzy akcji na Wall Street, mówią, że chcą naśladować niedawnych protestów w innych krajach. Ich ulubionym jest placu Tahrir pobudzenie w Egipcie w lutym. Ale jeśli do Kairu dzisiaj, weterani tych pokazów będzie powiedzieć, że te działania realizowane stosunkowo niewiele, a przede wszystkim skutkiem było obalenie rządu cywilnego ucisku na rzecz jeszcze bardziej opresyjny rząd wojskowy słabych lalki CIA, które w dalszym ciągu funkcjonuje w stanie wojennym, nawet za ciemnych fanatyków religijnych zebrać siły. W Grecji, to prawda, że związki zawodowe mają zamontowane kilkanaście strajków generalnych, ale wszystkie z nich nie udało się przepędzić premier Papandreu, główny egzekutor cięć oszczędnościowych wymaganych przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy, a więc brutalne
  oszczędnościowe nadal. To samo odnosi się do Hiszpanii, gdzie indignados stał się tak pochłonięty w dyskusji i procesie konsensusu, że nigdy nie przedstawiła programu, aby zapisać społeczeństwa hiszpańskiego z bankowców. W Islandii zbyt anty-banku ruch nie był w stanie wyjść poza zwykłe protest, aby przejść serię konkretnych środków, które pozwolą im walczyć o władzę, przejąć władzę, i trzymać go dla dobra publicznego.
  Cytat za :

  An Emergency Program for Anti-Wall Street Protestors: Don’t Let Soros Hijack the Movement
  http://www.godlikeproductions.com/forum1/message1660242/pg1

  • monitorpolski 6 października 2011 o 11:48 am

   Problem jest w tym, że Kucinich jest katolikiem i to chyba dość mocnym. Szczególnie żona – Irlandka, bardzo mocno to manifestuje. Ron Paul natomiast protestantem. Kucinich uderza w to co zabiło Kennedy’ego – przejęcie kontroli nad emisją pieniądza. Sądzę, że jest to kluczowa sprawa.
   Oczywiste jest natomiast to, że taki ruch społeczny próbować będą przejąć agenci globalni – jak komuniści i socjaliści.
   Mnie pociesza propozycja żądań, o której była mowa w poprzednim wpisie. Te żądania są konkretne i celne. Argument więc, że nie ma żadnego programu, jest nieprawdziwy.

   • iHe 6 października 2011 o 12:34 pm

    Prędzej czy później NWO będzie musiało wprowadzić w USA wariant siłowy.
    Wtedy tak na prawdę się przekonamy kto jest kto.
    Banksterzy nie pozwolą trafić się w samo serce i odebrać sobie FED.
    Prędzej trafią Kucinicha i jemu podobnych.
    Jak za Kucinichem nie stoi jakiś generał to jego słowa nie mają żadnej wartości(niestety)

    Ja niestety przychylam się do opinii ,że w USA na pewno dojdzie do rozwiązań siłowych.Tam walczy się o władze bez względu na koszty.Kto wygrywa ten jest panem życia i śmierci mimo papierka zwanego konstytucją.

    Tam gdzie jest prawdziwa władza(potęga) nie ma miejsca na aksamitną rewolucje.

    Tam nie ma miejsca na sentymenty,banksterzy szykują się do konfrontacji z amerykanami już od dawna.Przyjęli wzorce chińskie postępowania z własnym społeczeństwem i orwellowskie.
    Elitom w Zionie wydaje się ,że Chiński model jest najlepszy, a on nie wzmaga nadmiernego wsłuchiwania się w głos ludu.Zawsze można taki lud autonomicznym czołgiem rozjechać.

    Już nie mówiąc,że rozważa się kolejną wojnę domową w USA.
    Narkomani władzy nie poddadzą się odwykowi po dobroci,choć wszyscy wiedzą,że nadają się do leczenia.

    Nadzieją napawa,że już kiedyś się banksterom pucz w USA nie udał,od tego
    czasu tylko zwiększyli wysiłki dla uzyskania upragnionego celu.

    Rockefeller Family in China: Then and Now (1 of 2)

    Dobrze sobie przebadali chiński model przez tyle lat.

    • monitorpolski 6 października 2011 o 2:15 pm

     Zapominasz o jednym. W historii nie było jeszcze sytuacji żeby 300 milionowy naród miał ponad 200 mln sztuk broni do dyspozycji. Próbowano ich rozbroić, ale teraz to chyba już za późno. Faktycznie, krew się może polać… Bądźmy optymistami, że im nie wyjdzie wprowadzenie totalitarnej kontroli. Co możemy zrobić na dzień dzisiejszy to cichy bojkot wszystkiego co się wiąże z tymi ludźmi. Wiem, że to nie jest łatwe, ale trzeba się przemóc i np. nie robić zakupów hipermarkecie.

     • kosiardeyablos 6 października 2011 o 4:54 pm

      Mniejsza o wyznanie. Jeśli dojdzie do jakiegokolwiek rozwiązania siłowego, będzie nim secesja. O ile pamiętam, a dawno to było (kilka lat temu) jednym ze zbuntowanych stanów jako pierwszy bodajże był stan Waszyngton, który chce ogłosić lub chciał ogłosić secesje i odłączyć się od „biurwowego usa”. O ile pamiętam pojawił się nawet reportarz na TV2ce, późną wieczorową porą, kiedy to gawiedź zwyczajowo idzie spać. Powstały nie uzbrojone bojówki ale milicja obywatelska – tu zaznaczam że nie w peerlowskim stylu tylko siły obrony obywatelskiej (samoobrony). Mniej więcej w tym samym czasie, mogę się mylić Qubeck też chciał ogłosić secesje i odłączyć się od Kanady, ale tu śmierdziało trochu robotą żydosprytków. Było grubo. Nie doszło do tego. Wojna wisiałą na włosku. Mało kto o tym wspomina. A co do Stanu Wasz. Nie wiem, co sie dzoeje teraz, ile stanów przyłąnczylo się do secesji a ile olało temat. Wojna domowa w USA też wisiała na włosku. Sam stan leży na granicy z Kanadą, na tak zwanym zadupiu. W stanach istnieją zorganizowane grupy czy ugrupowania, uzbrojone po zemby, czekające na sygnał. Jeśli jest jakaś tam grupa Trepostwa wyższych szarżą o których wie Ron Poul, to jest to sygnał że dojdzie do secesji, czyli powtórka z XIX wieku. Ap ropo południowców, dlacxzego nikt nie mówi o czarnych żołnierzach armii południa, tylko powtarza papkę informacyjną o rasistowskiej duperelni. to tak przy okazji. pozdro!

    • gozdek 6 października 2011 o 2:27 pm

     „Jak za Kucinichem nie stoi jakiś generał to jego słowa nie mają żadnej wartości(niestety).”
     stoi generał, ten: http://pl.wikipedia.org/wiki/Peter_Hans_Kolvenbach

   • gozdek 6 października 2011 o 12:58 pm

    Katolikiem, a szkoły jakie kończył, jezuickie?

    • monitorpolski 6 października 2011 o 1:18 pm

     http://www.beliefnet.com/News/Politics/2004/02/This-Conversation-With-You-Is-A-Meditation.aspx
     Katolik z wszechstronnym wykształceniem. Duży wpływ Deepaka Chopry, hinduskiego spirytualisty. Niezły gość, czytałem kilka jego książek w trudnym momencie życia, pomogły mi co nieco zrozumieć.

     • gozdek 6 października 2011 o 1:57 pm

      Czytając takie rzeczy, otwierasz się na demony.

      • freenata 6 października 2011 o 2:29 pm

       Jesteś pewien? Spędziłeś kilka lat koncentrując się na modlitwach? Posiadasz praktyczne doświadczenia?

      • monitorpolski 6 października 2011 o 2:32 pm

       Jakie demony? Demony się mnie boją, widziałem jak uciekały.

       • kosiardeyablos 6 października 2011 o 4:57 pm

        Jak moja żona wraca z pracy to demony spierniczają przez wentylacje aż huczy!!!! Ha ha ha!

        • hjk 6 października 2011 o 8:56 pm

         hahhaha, gdzie diabeł nie moze tam babę posyłać!
         Jak nas uczy Mickiewicz w „Pani twardowskiej” 🙂

      • PokójWam 6 października 2011 o 2:46 pm

       Potwierdzam, takie rzeczy prowadzą wprost do opętania

       Przyczyny wzrostu opętań.

       Nie ma dymu bez ognia. Jest to zrozumiałe i logiczne, że szatan i demony istnieją i na całym świecie toczy się wielka wojna duchowa. Świat medialny jest przepełniony olbrzymią ilością materiałów okultystycznych, magii, czarów, starożytnych bóstw i rytuałów z ofiarami ludzkimi włącznie.

       Media, zwłaszcza kinematografia oraz przemysł muzyczny sieją masowo satanizm, okultyzm oraz religię New Age, werbując naiwnych młodych ludzi do owej wysoce niebezpiecznej gry, której końcowym efektem jest opętanie a nawet… śmierć! Sprawa jest więc niezwykle poważna.

       Wzmagają się głosy przerażenia rodzin i przyjaciół tych, którzy popadli w takie tarapaty i ich ciała stały się hostami dla demonów. Problem ma wielki zasięg a egzorcyści mają pełne ręce roboty.

       W jaki sposób może dojść do opętania?

       Istnieje wiele dróg, Oto kilka najbardziej popularnych.

       Przywoływanie demonów za pomocą seansów spirytystycznych.

       Młodzi ludzie rozpoczynają zabawę w deskę Quia czy jakąkolwiek inną metodę przywoływania demonów. Wiele ostrzeżeń na temat pozornie niewinnej zabawy w wywoływanie duchów mamy w tym linku – Link.

       Większość ludzi znających ten temat twierdzi, że owe duchy, to duchy zmarłych. Moim zdaniem są to demony maskaradujące jako osoby zmarłe. Stąd owa okrutna złośliwość tych, którzy zostali uwikłani w owe ‚duchowe’ przygody. Rezultaty przywoływania duchów dają nam jasny obraz, kim w rzeczywistości są owe rzekome duchy zmarłych.

       Czary i magia.

       Jakiekolwiek próby działania w tych dziedzinach posiadają identyczne konsekwencje, jak w przypadku uczestnictwa w seansach spirytystycznych. Czary i magia to ścisła współpraca z demonami. Wszelkiego rodzaju zaklęcia czy rytuały do otwarta droga do opętania. Temat jest niezwykle obszerny i wystarczy zajrzeć na Google, aby znaleźć mnóstwo przepisów na ową niebezpieczną działalność.
       http://zbawienie.com/opetania.htm

       • teosia 6 października 2011 o 6:54 pm

        PokóWam – To co ty tu robisz???

 8. Qq 6 października 2011 o 12:22 pm

  Jak się dzisiaj nic nie stanie to ciekawe kiedy „137-sekund-blackout” wykombinuje jakąś nową datę 🙂 Tak na serio to wg. mnie listopad to może być tan miesiąc kiedy zacznie się wojna. Kiedyś słyszałem od pewnego dziadka, że wojna ma wybuchnąć w miesiącu na literę L. Nie pamiętam z jakiej to było przepowiedni ale pamiętam, że on często opierał się na Michaldzie.

  • Konarski 6 października 2011 o 12:41 pm

   🙂
   Luty
   Lipiec
   Listopad

   Szansa 1/4 🙂

   • Ania 6 października 2011 o 12:52 pm

    Gdzieś ty się matematyki uczył….

    • hjk 6 października 2011 o 1:05 pm

     1/4 bo to trzy miesiące z 12 tu, ale 1/3 jak jeden z tych trzech 🙂

     • Konarski 6 października 2011 o 1:54 pm

      o to to. 🙂

      • Hamerykanczyk 6 października 2011 o 6:13 pm

       Co z tego jak 3 miesiace z 12stu, skoro mowa jest o trzech na litere L. Czyli odpowiedz poprawna to 1/3 szans lub 33% jak kto woli….

       • hjk 6 października 2011 o 8:59 pm

        zależy od nastawienia – jak jest pewne, ze w miesiacu na L, to 1/3, a jak to nie jest pewne (no bo niby skad wiedziec, co illu planują?) to 1/4, bo skąd wiadomo ze nie na „c” czy „g” albo jakas inna litere? jak wojna to „w” 🙂

 9. monitorpolski 6 października 2011 o 1:13 pm

  Niespodzianka dla tych, którzy chcą „lepszej Rosji” – Putin proponuje Unię Euroazjatycką!!!
  Chodzi o przyłączenie Białorusi i Kazachstanu do Rosji. W ten sposób załatwią niepokornego Łukaszenkę, a potem może być jeszcze ciekawiej jak Rosja zaproponuje połączenie z Unią Europejską, w której będzie już oczywiście Izrael. Od tego krok do „Unii Światowej” ze stolicą w Jerozolimie – wszak to jest święte miasto dla 3 największych religii…
  http://www.thetrumpet.com/?q=8732.7473.0.0

  • hjk 6 października 2011 o 1:16 pm

   tak jak u orwella – unia euro-azjatycka, amerykańska i afrykańska

   • peryskop 6 października 2011 o 2:45 pm

    Na szczęście przy tworzeniu takich (PO)tworów powstają potworne naprężenia rozsadzające je na kawałki, i po fazie integrowania musi przyjść faza dezintegracji.

    Z drugiej strony można przecież spojrzeć na świat jako na spełniony już plan iluminatów, bo globalna wioska została zjednoczona, nieliczne enklawy „Osi Zła” jak Korea Pn, Kuba, Wenezuela, Iran, Palstyna i Libia są otoczone sanitarnym kordonem, a żont światowy – ONZ – wydaje rezolucje służące „dalszej poprawie ładu i porządku”. Tylko czasem zgrzytnie jakieś veto, ale to przecież nawet w najlepszej rodzinie się zdarza.

    A jak NWO daje sobie radę z ekonomią, to każdy już widzi. Można powiedzieć, że idea NWO
    skompromitowała się, zanim wspaniałe plany zostały doprowadzone „do końca”.

    • hjk 6 października 2011 o 9:01 pm

     Ale to chyba plan NWO na tym polega, by doprowadzic do upadku ekonomii i zrobienia globalnego gułagu, a nie uszcześliwienia ludzi?

     • peryskop 6 października 2011 o 10:12 pm

      Chcieliby iluminaci ten gułag wprowadzić po cichu, żeby się gułagowicze nie zorientowali.

      A to nie jest takie proste, na co zwróciłem uwagę: NWO-gułag już powstaje i widać na czym polega. Więc ludzie się budzą i podnoszą bunt – w Grecji, w Hiszpanii, na Wall Street itp.

      Właśnie doniesiono, że w NY policja coraz bardziej siłowo i Luke Rutkowski został aresztowany.

      Ale ta eskalacja terroru to loteria, bo czy „siłom porządkowym” nie zabraknie determinacji?

      • hjk 6 października 2011 o 10:30 pm

       chyba w NY nie można posiadać broni i dlatego policja sobie tak śmiało poczyna z ludźmi…
       to chyba jeden ze stanów „zdemilitaryzowanych”

       • hjk 6 października 2011 o 10:58 pm

        co do Rosji jeszcze:
        http://www.bibula.com/?p=9267

 10. PokójWam 6 października 2011 o 2:00 pm

  http://radtrap.wordpress.com/2011/10/06/steve-jobs-nie-zyje-agenda-dziala-dalej/
  http://radtrap.wordpress.com/2011/10/05/soros-popiera-okupacje-wall-street/
  http://poznajprawde.xtreemhost.com/aktualnosci/146-poznaj-prawdziwego-wroga-.html

 11. peryskop 6 października 2011 o 2:21 pm

  Kucinich niedawno podkreślił, że wojny prowadzone przez Amerykę kosztują 2 mld $ na miesiąc.

  To wychodzi na ok. 760 $ w każdej sekundzie!

  A maszyny poligraficzne FED-u muszą jeszcze zaspokoić pozostałych chętnych.

  Warto zauważyć analogię w ściąganiu banksterskich haraczy ze społeczeństw poprzez wydatki na wojny oraz poprzez kredyty dopisywane do hipoteki przyszłym pokoleniom przez skorumpowane rządy. W obu przypadkach zwykły obywatel-podatnik nie ma nic do powiedzenia. DEMOKRACJA?

  A że jeszcze im mało to wprowadzają carbon tax na podstawie pseudo-naukowych bajek o grzaniu klimatu – ostatnio gdy grzanie zostało skompromitowane, to przeszli tax za zmiany klimatu. A zmiany wywołują techniką.

  • ALFA 6 października 2011 o 2:41 pm

   Fragmenty książki pisanej przez byłą żonę Osamy bin Ladena, który zmarł w 2001 roku na niewydolność nerek:
   (…)
   Ojcze, dlaczego nie zaatakujesz Izraela zamiast Ameryki?
   – Omarze, wyobraź sobie rower o dwóch kołach. Jedno koło zrobione jest ze stali, drugie zaś z drewna. Pomyśl, które koło zniszczyłbyś najpierw, gdybyś chciał zepsuć cały rower?
   – To drewniane – odpowiedziałem.
   – Masz rację, synu. Zapamiętaj: Ameryka i Izrael są jak jeden rower o dwóch kołach. Drewnianym kołem są Stany Zjednoczone, stalowym jest Izrael. Omarze, Izrael jest silniejszy od Ameryki. Czy generał podczas bitwy atakuje najsilniejsze pozycje nieprzyjaciela? Nie, rzuca wszystkie swoje siły do ataku na najsłabszy punkt linii obrony. Amerykanie są słabi, dlatego to ich trzeba atakować. Kiedy zepsujemy drewniane koło, stalowe również będzie do niczego. Nie można jechać na rowerze, w którym nie ma jednego koła.
   – Najpierw zniszczymy Amerykę. Doprowadzą do tego nie porażki militarne, ale klęska ekonomiczna. Sprawimy, że jej gospodarka się załamie. Kiedy to się stanie, Stany Zjednoczone przestaną dostarczać Izraelowi broń, ponieważ nie będzie ich na to stać, a wtedy stalowe koło pokryje się rdzą i rozpadnie. Tak zrobiliśmy ze Związkiem Radzieckim, który dzięki nam wykrwawił się na polach bitewnych Afganistanu. Rosjanie wydali wszystkie swoje pieniądze na wojnę, a kiedy nie mieli już za co się dozbrajać, uciekli. Niedługo potem upadł rządzący w Rosji system. Potężny naród padł na kolana przed bojownikami broniącymi Afganistanu. To samo stanie się
   z Ameryką i Izraelem, musimy tylko być cierpliwi. Ich upadek może nie nadejdzie za mojego życia, może nawet nie za twojego, ale w końcu nadejdzie.
   Mądrze powiedziane.
   http://kefir2010.wordpress.com/2011/10/05/wiadomosci-wydarzenia-polityka-informacje-wasze-komentarze-teksty-sprawa-smiertelnego-potracenia-kibica-w-zielonej-gorze-s-p-andrzej-lepper-i-sprawa-andrzeja-rudowskiego-ksiazka-zony-osam/

 12. FAKIR 6 października 2011 o 2:38 pm

  UWAGA

  Wczorajsza debata w TVP:

  Wypowiada się Palikot vel paligłup:

  „Nasz ruch będzie opowiadał się za tym, aby powstał jeden europejski rząd!”

  koniec kropka bez komentarza

  • Konarski 6 października 2011 o 3:01 pm

   Wielu twierdzi, że Palikot to żaden biznesmen! To SŁUP BIZNESOWY, który akurat znalazł się na drodze i posłużył do przejęcia Polmosu Lublin na swoje nazwisko przez dawnych kacyków z bezpieki PRL – czyli tych, którzy mają realną władzę w tym kraju sprawowaną zza kulis (niekonstytucyjnie), w dodatku te firmy „stojące” na Palikota są zarejestrowane w rajach podatkowych i w Polsce nie odprowadzają żadnych podatków. Akurat to był czas rabunku polskich zakładów produkcyjnych. Jeśli chodzi o jego program wskażcie choć jeden punkt w jego programie, realizacja którego będzie miała wpływ na rozwój przedsiębiorczości, na rozwój technologiczny, technicznej produkcji, na zwiększenie miejsc pracy, na wprowadzenie nowoczesnych technologi, na rozwój techniczny.
   Jego program wyborczy obliczony jest na populizm, na walkę z kościołem i hasła populistyczne. Czy od finansowania in-vitro i antykoncepcji oraz legalizacji marihuany czy homozwiązków zwiększy się produkcja czy PKB?
   Nie – nie zwiększy się – trzeba będzie dodatkowo opodatkować obywateli by mieć z czego opłacać te in-vitro, antykoncepcję itd…
   W dodatku Palikot przejmuje elektorat lewicy i PO – szczególnie ten sfrustrowany poczynaniami swych dotychczasowych pupili.
   I nie przez przypadek Palikot uczestniczył w szabatach Bildenbergów obradujących o nowym ładzie czy jak kto woli o NWO, o depopulacji itp…
   To koleś sterowany z góry – ma określone cele i zadania do wykonania.

   • hjk 6 października 2011 o 10:32 pm

    wiekszość tych nawet sławnych „biznesmenów” to słupy, nieliczni naprawdę sami się na czymś dorobili, ale ich sie prześladuje, jak R,Kluske

 13. on 6 października 2011 o 3:17 pm

  Przecie wiadomo że poligłup to protegowany rockefellera

 14. pio9a 6 października 2011 o 3:18 pm

  Kazanie ks. Piotra Natanka – 05.10.2011 http://www.youtube.com/watch?v=k63zW2whm_I

 15. Apsik 6 października 2011 o 3:30 pm

  Dług USA to 13 000 000 000 000 $ (słownie : 13 bilionów $), całą część z tych pieniędzy wraz z odsetkami należnymi, które wydrukował FED w zamian za obligacje rządu USA zobowiązujące społeczeństwo amerykańskie do spłaty żydowskim bankierom, można całkowicie anulować. Jest to zadłużenie społeczeństwa amerykańskiego na rzecz społeczeństwa amerykańskiego, czyli bilans na zero. Amerykanie płacą odsetki Żydom, tylko dlatego, że oni drukują im banknoty, kiedy potrzebują. Efektem tego jest wyżej wspomniana kwota. Jeśli będzie prawdziwa rewolucja to większość tego długu zniknie, pozostanie dług zagraniczny, np. u Chińczyków, gdyż Chińczycy wydają na pożyczki dla USA dolary, których nie wydrukowali, tylko zarobili sprzedając Amerykanom towary. Dlatego globalne zadłużanie się jest tak niebezpieczne, gdyż takie długi nie są wirtualne i jeżeli będą wysokie mogą prowadzić do globalnych wojen.

  • hjk 6 października 2011 o 9:10 pm

   tak, ale dług zagraniczny USA to ok 4 biliony (z tego 2 na chinczyków, 1 na Japończyków, kilka setek mld. europejczyków i pomniejsze nacje), a wiec to drobnostka wporównaniu z tym oficjalnym wewnetrznym, a mowi się o zobowiazaniach dla emerytów i sł. zdrowia. Do pewnego czasu pozwolono amerykanom i innym przybyszom na względny dobrobyt w zamian za wątpliwy zaszczyt pracowania na banksterów, ale teraz to się skończyło i chca ich doprowadzić do upadku jak w 1929 roku, tylko ze gorszego albo nieodwracalnego, bo w połączeniu z całym światem i globalnym gułagiem. Miejmy nadzieję, ze US-mani się nie dadzą, bo juz wiedzą, o co chodzi.

 16. marcin 6 października 2011 o 3:55 pm

  RON PAUL jest masonem, i cała ta farsa ma doprowadzić do niby obalenia rządów i banków, a w ich miejsce wskoczą przygotowani już dawno następcy pokoju,oczywiście wcześniej musi się wyprodukować kilka mocnych kataklizmów przy użyciu tech, i oczyścić ziemię aby wyglądało na boga gniew.

 17. PokójWam 6 października 2011 o 4:32 pm

  Ciekawe powiązania duchowieństwa i nauki (uniwersytety) z masonerią, która czci Lucyfera

  http://zbawienie.com/masonska-golgota.htm
  http://ekai.pl/wydarzenia/polska/x22662/zarzuty-wobec-golgoty-beskidow-to-przyklad-pychy-i-ignorancji/
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Czes%C5%82aw_D%C5%BAwigaj

  • gozdek 6 października 2011 o 8:38 pm

   http://umwisnicz.home.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1588:drzewo-jessego-i-drzwi-w-betlejem-paskorzeby-czesawa-dwigaja&catid=88

   • Versus3 7 października 2011 o 9:09 am

    Dźwigaj jest wśród rzeźbiarzy tym co grafoman wśród pisarzy. Tworzy pomniki masowo, tyle że są to nieforemne potworki. Kicz i tandeta, brak formy i stylu. Ale ma względy u bp Dziwisza i zamówienia na kolejne „dzieła”. Pomniki Papieża produkuje masowo, co kolejny to gorszy i bardziej pokraczny. Wszyscy, zwłaszcza w Krakowie mają juz dość jego pożal się Boże twórczości (jest nawet grupa na FB: STOP – pomnikom Dźwigaja w Polsce)
    Golgota Beskidzka jest faktycznie przerażająca, ale nazwisko autora wszystko tłumaczy.

    Dźwigaj nie jest żadnym masonem, on po prostu robi takie głupie,koszmarnie brzydkie pomniki z totalnie nieprzemyślaną symboliką. Odwala po prostu masówke na zamówienie, bezmyslnie i bez gustu. Przy okazji zrobię zdjęcie pomnika papieża, na którym wypisz wymaluj widać imperatora z Gwiezdnych Wojen, a nie JPII. Grafomaństwo Dźwigaja po prostu powala.

 18. vkali 6 października 2011 o 4:57 pm

  …teraz pojmuję po co, to całe occupy,…to młodzi amerykanie mają obalić dolara oraz w zamian zażądać wprowadzenie nwo’skiego amero, ….to młodzi amerykanie finansując tym, co jeszcze mają i tym co jeszcze mają ich bliscy mają uratować fortuny ich okupantów, nie tylko z wall street

  • zenobiusz 6 października 2011 o 5:31 pm

   Obawiam się że trafiłeś w sedno,oni maja być katalizatorem,który uruchomi „wybawców”.Pozostaje czekać ,kto jako „wybawca” się objawi.

   • hjk 6 października 2011 o 9:14 pm

    wybawcą ma być program racjonalnych zmian i rozliczenia sprawców obecnego upadku i rabunku w skali ogólnoswiatowej. Kto ten plan przeprowadzi to juz mniejsza o to, ludzie to powinni zrobic sami w skali lokalnej.

    • hjk 6 października 2011 o 10:12 pm

     policja pierze prostestujących

    • vkali 7 października 2011 o 12:01 pm

     „wybawcą program”, ….czyli nikt,… „do tego z przymiotnikiem raconalny”,…czyli do tego niczyje nic,
     .. ..ach te morzonki bezdusznych i pogubionych,…bardzo kosztowne mrzonki tych, którzy prócz siebie,.. za nic mają również swą krew oraz swe ciała, a za nic mają także swych bliskich oraz ich krew i ich ciała ….
     …i wystarcza tym małocennym pogubionym bezdusznym by jakiś Cenny, Cwany Cwaniak, wskazał im cel, …wgrał program w ich serca, ….dał marszową pieśń na ich usta oraz dał im broń do ręki,..a będą szczęśliwi gubiąc dalej i głębiej siebie i innych….

 19. 999AQQ 6 października 2011 o 5:43 pm

  http://wybory.wp.pl/title,Nieoczekiwany-apel-Solidarnosci-nie-glosujcie-na-nich,wid,13868749,wiadomosc.htm

  „Oceniając ostatnie cztery lata rządów PO-PSL, w tym dla Warszawy i Mazowsza, wzywamy mieszkańców, członków i sympatyków NSZZ „Solidarność” do niegłosowania na te partie w najbliższych wyborach parlamentarnych” – napisano w stanowisku związku.

  Jak przekonywał zastępca przewodniczącego mazowieckiej „S” Waldemar Dubiński, przez cztery lata rządów koalicja PO-PSL nie dotrzymała obietnic wyborczych i prowadziła działania antyzwiązkowe.

 20. Mariusz 6 października 2011 o 5:44 pm

  Władze Iraku powołały specjalna komisję, która ma odnaleźć 17 mld dol., które stanowiły dochód ze sprzedaży ropy, zanim zniknęły w 2004 roku, gdy Irak kontrolowany był przez okupacyjne siły amerykańskie.
  W skład komisji wejdą przedstawiciele ministerstwa finansów, banku centralnego i trybunału obrachunkowego. Grupa będzie składała systematyczne miesięczne raporty z postępu poszukiwań.
  W czerwcu przedstawiciele władz amerykańskich przyznali, że w Iraku „zniknęło” około 6,6 mld dolarów.
  Bagdad ocenia jednak, że blisko 17 mld dol. zostało skradzionych przez skorumpowane amerykańskie instytucje.
  Pieniądze te stanowiły dochód ze sprzedaży ropy w 2003 roku, już po ataku USA na Irak. Suma została przekazana Funduszowi Rozwoju Iraku w 2004 roku, gdy krajem zarządzał de facto Paul Bremer, były amerykański cywilny administrator Iraku.
  W oficjalnym liście z 11 maja, skierowanym do przedstawicielstwa ONZ w Iraku, którego kopię zdobyła agencja AFP, parlamentarna komisja antykorupcyjna oskarżyła instytucje amerykańskie, które kontrolowane były przez Tymczasowe Władze Koalicyjne w Iraku od maja 2003 do czerwca 2004.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1020349,title,Zniknelo-17-mld-dolarow—Irak-szuka-zlota-pustyni,wid,13870320,wiadomosc.html?ticaid=1d271

 21. ale.. 6 października 2011 o 6:03 pm

  czemu chca budwoac alektrownie atomowa w polsce skoro cała energetyka jest sprzedana? chca robic prezent zagranicznym koncerna ,dlaczego zagraniczne koncerny nieplaca za co2 tylko polska z naszych podatków .pozdr

  • sebecx 6 października 2011 o 9:45 pm

   ..dopiero zaczynasz w tym temacie? ..zobacz na Grypie666 wszystko o Fukuszimie… to że chcą budować elektrownie to jedno… są w naszym kraju tacy, którzy śmieci promieniotwórcze chcą przyjąć i składować …bo się kasy nażreć nie mogą… debile…

 22. Annah. 6 października 2011 o 6:27 pm

  Bardzo dobry film J.Lichockiej i M. Dłużewskiej „Pogarda”
  http://videobb.com/watch_video.php?v=cQfLXIguTcUw

  • Lutek 6 października 2011 o 11:36 pm

   Wiesz na kogo się powołujesz? Chyba pora się obudzić, bo ta twoja Lichocka to służka tego niekończącego się reżimu i jej nazwisko dużo mówi o tym jakim jest hmmm… dziennikarzem.

   Pani L, obrończyni wolności słowa w akcji:
   http://www.youtube.com/watch?v=7cFUN2cVv_I
   http://www.youtube.com/watch?v=qYgEV7qpnHg
   http://www.youtube.com/watch?v=LPjGokZ35qg
   http://www.youtube.com/watch?v=VoZLRzWD7SQbv

   /Monitorze, widziałeś to? Pytam szczególnie ze jesteś dziennikarzem i powinny cie interesować takie kwiatki. Na moje oko, jakby pani L miała jaja, to by powiedziała na żywo co i jak, a nastepnego dnia miałaby 5 ofert pracy od konkurencyjnych stacji. Ale nie. To tylko potwierdza tezę, ze dziennikarze to agenci, jak za komuny. I tez byłbym ciekaw twojego zdania na ten temat./

   I dlatego filmu nie obejrzę bo ta baba jest u mnie spalona, wklejaj sobie do woli.

   • monitorpolski 7 października 2011 o 12:23 am

    Szczerze, nie orientuję się dokładnie who is who wśród dziennikarzy, owszem, miałem okazję paru poznać, w tym bardzo dobrych, ale nawet ci byli ukierunkowani. To działa w ten sposób, że jeśli dziennikarz słyszy jakieś słowo, np „zwolennik PiS” to od razu ma wyrobione zdanie o danym człowieku i nie ma mowy o obiektywizmie. W obecnym systemie nie możemy nawet oczekiwać obiektywizmu od dziennikarzy, którzy dostają po prostu kasę za taki, a nie inny przekaz. Tak więc dziennikarzy można podzielić na 3 grupy – dziennikurwy, czyli prostytutki dziennikarskie, które za pieniądze napiszą wszystko, agentów – specjalnie szkolonych i dokładnie zdających sobie sprawę z tego, że dla kogoś pracują oraz na prawdziwych rzetelnych dziennikarzy, których system albo zniszczył, albo udało im się zaistnieć w niszy alternatywnej. W mediach kryminalnych znajdziesz tylko te 2 pierwsze grupy. Czasem ktoś się wychyli – wtedy ląduje w grupie 3, tj. bez pracy.
    Pracując dla TVP nie byłem dziennikarzem, teraz tak, ale nie w mediach głównego nurtu.

    • rabarbarek 7 października 2011 o 12:41 am

     A jednak mozna byc dziennikarzem uczciwym . Wywiwd z J. Kaczynskim, po rozmowie telewizyjnej z Lisem. Nie wiem czy ktos z Was sluchal radia wnet , ale ten wywiad jest naprawde dobry. I wlasciwie wytraca z rak bron przeciwnikom J. Kaczynskiego. Jest tam o bankach, kryzysie, polityce zagranicznej, obecnej sytuacji w Polsce , o ugrupowaniu Palikota , o UE, o Chinach . J. Kaczynski spokojnie tlumaczy wiele spraw i odpiera zarzuty swoich przeciwnikow. Warto posluchac.

     http://www.radiownet.pl/etery/ewa-tylus#/

   • Annah. 7 października 2011 o 5:45 am

    Według mnie wybrnęła bardzo dobrze i nie dała się sprowokować liderowi LPR, którego znam jako osobę nie do końca klarowną.

 23. Fajny ten blog 6 października 2011 o 6:40 pm

  50 tys dziennie!!!??? To niesamowity wynik, jak na blog tematyczny. Z reklam by kasa leciała 🙂
  Setki dzieciaków bawi się w blogowanie, żeby coś grosza wyskubać z kabla, a Pan z takimi wynikami odwiedzin jeszcze się zastanawia. 😛

 24. wiatrak 6 października 2011 o 7:00 pm

  Moze kogos zainteresuje, jak przedstawia sie gospodarzy Euro 2012 w Holandii. Partia VVD (Wolnosc i Demokracja) jest zaniepokojona bezpieczenstwem swoich kibicow w Polsce i na Ukrainie. Partia obawia sie bijatyk poniewaz polscy chuliganie beda miec wolna reke.
  Lokalna ludnosc twierdzi, ze nie ma zakazu sprzedazy biletow dla ekstremalnie brutalnych kibicow. I pierwsze bilety znajda sie w rekach przywodcow band.
  „Polscy chuliganie sa agresywni, rasisci, antysemici i nie cofaja sie przed morderstwem”.
  „Nasi kibice nie moga byc narazeni na niebezpieczenstwo. Na campingach naszych kibicow musza odbywac sie imprezy, a nie byc one twierdza ( forteca ).

  Oryginalny tekst:

  AMSTERDAM – De VVD maakt zich zorgen om de veiligheid van Oranjefans volgend jaar bij het EK voetbal in Polen en Oekraïne. De partij vreest voor een veldslag omdat Poolse hooligans vrij spel dreigen te hebben.

  Lokale veiligheidsmensen stellen dat de controle bij de kaartverkoop op extreem gewelddadige voetbalsupporters met stadionverboden tekort schiet. De eerste verlote kaartjes zouden al in handen zijn gevallen van vechtersbazen.

  „Poolse hooligans zijn gewelddadig, racistisch, antisemitisch en deinzen niet terug voor moord”, stelt VVD’er Bart de Liefde. „Onze fans lopen straks gevaar, dat kan niet. Op de Oranjecampings moet het een feest zijn, die moeten niet veranderen in een vesting.”

  • hjk 6 października 2011 o 9:17 pm

   nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, będzie mniej Holendrów czy innych, to więcej biletów zostanie dla nas i moze obniżą ceny 🙂

   • wiatrak 6 października 2011 o 9:37 pm

    hjk – oczarowales mnie swoja logika, ale nie badz az tak wielkim optymista, bo kibic holenderski powie – oni maja maslo w glowie i tak przyjedzie.

 25. BirdDwa 6 października 2011 o 7:30 pm

  Jeżeli było to proszę skasować http://www.youtube.com/watch?v=HIsk00qUL4c

 26. pola 6 października 2011 o 7:31 pm

  Pan redaktor Gugała przeprowadzając wywiad z Panem Hofmanem z PIS próbował za wszelką cenę wyprowadzić tego polityka z równowagi ale jak uczy historia kto dołki kopie to sam w nie wpada,nie mogąc zdzierżyć opanowania jakie zachował pan Hofman ,pan redaktor stracił nad sobą kontrolę o mało nie tocząc piany z ust zapomniał się po co on tak naprawdę tam jest,
  Może niektórzy nie wiedzą kim jest pan Gugała ,natomiast ja pamiętam tego pana z telewizji jak w stanie wojennym bodajże w wojskowym mundurze prowadził dziennik telewizyjny.

  Aktualna „gwiazda” takich polskojęzycznych mediów, jak Polsat czy TVN, a były spiker telewizyjny z lat stanu wojennego, Jarosław Gugała z rorzewnieniem zapewne wspomina dzis te czasy, w
  których sprawował urząd ambasadora z nadania nie świętej pamięci antypolaka, Bronisława Geremka, oraz innych antypolakow, jak Krzaklewski, w nagrodę za to , że pracując jako dziennikarz zniszczył ministra Tomaszewskiego.

  Tomaszewski wiedział bardzo dużo o aferach, oszustwach i skandalach, których autorami byli politycy i członkowie ówczesnego rządu i próbował zaprowadzić porządek. Wiedział tez o udziale Krzaklewskiego w wyprzedaży majątku narodowego. Gugała zaatakował go oświadczając, jakoby był on agentem komunistycznym. Działo się to w czasie, gdy minister Tomaszewski przebywał w Argentynie na odsłonięciu pomnika Jana Pawła II. Według prawa polskiego kto jest oskarżony o szpiegostwo zostaje zawieszony, Tomaszewski został więc zawieszony w swej funkcji.

  Kiedy zapytano Gugałę w TV skąd wie o rzekomym agencie Tomaszewskim wyznał, że wie o tym bowiem sam był przy tym, jak Tomaszewski szpiegował. Ta wypowiedź zmusiła go do dymisji w TV. Zrozpaczony Gugała poszedł po prośbie do Geremka i Millera i powiedział: „jestem na ulicy”….

  http://www.bibula.com/?p=5534

  • pola 6 października 2011 o 8:39 pm

   Gość Wydarzeń 5.10.2011 – obiektywizm wg Jarosława Gugały

   • 999AQQ 6 października 2011 o 9:36 pm

    POredaktor nie trzyma” ciśnienia-może marne wyniki z sondażowni przyszły..

    • 999AQQ 7 października 2011 o 8:51 pm

     http://niezalezna.pl/17343-gugale-ukarano-za-obrazanie-hofmana
     Nareszcie! Soloż nie zdzierżył chamstwa i kłamstwa Gugały..

   • Rodriguez7 6 października 2011 o 10:03 pm

    dziwka

    • Druzyna AA 6 października 2011 o 10:50 pm

     Co prawda, to prawda. Hofman to dziwka.

     • zenobiusz 6 października 2011 o 11:44 pm

      Nie karmić trolla .:)

   • Aśka 6 października 2011 o 11:22 pm

    KOMPROMITACJA DZIENNIKARSTWA w Polsce … nic więcej nie dodam, bo mi mowę odjęło 😦

   • obserwator dnia codziennego 7 października 2011 o 2:27 am

    Kiedy dziennikarze i politycy w Polsce naucza sie kulturalnie dyskutowac ?
    Jak mozna komus wchodzc w slowo/zdanie i robic taki zydowski rajwach ???
    Skoncz wypowiedz a nastepnie ty posluchaj co druga strona chce tobie powiedziec .
    I to sa ludzie po wyzszych studiach ????????????

   • Piotr 7 października 2011 o 10:32 am

    Ślicznie dziękuję panu Gugale, za jasne wskazanie na kogo głosować. Co prawda brakowało mi jeszcze wyłoszenia podziwu dla miłościwie nam panującego premiera, który tak wspaniale gra w nogę. Mimo tego szczegółu i tak pan Gugała umocnił mnie w przekonaniu, że obecnie głosować można jedynie na PIS. Jeszcze raz serdecznie dziękuję

    • Piotr 7 października 2011 o 10:33 am

     miało być „wygłoszenia podziwu”…

 27. karolpolak80 6 października 2011 o 7:34 pm

  „Demokracja” po amerykańsku w pełnej krasie: http://www.youtube.com/watch?v=Pnyup4QrSbs

 28. pola 6 października 2011 o 7:40 pm

  DONOS NA POLSKĘ

  Część polskich mediów we współpracy z P0 dokonała po raz kolejny donosu na własny kraj, uprzejmie donosząc niemieckim mediom a później rządowi, o wypowiedziach Jarosława Kaczyńskiego, które, wcześniej w tym celu, same spreparowały.

  Akcja była jak zwykle przygotowywana od kilku dni. Pierwszy był Lis. Od Jarosława Kaczyńskiego
  próbował już w poniedziałek wyciągnąć coś kompromitującego, przy pomocy przygotowanego cytatu z książki tegoż. Ale mu się nie udało. Potem Newsweek dalej drążył to samo, ale Kaczyński nie powiedział wystarczająco dużo. Toteż dziennikarz musiał sam wypowiedzieć to co chciał usłyszeć, w formie pytania. Czyli że kanclerz Merkel to agentka STASI.

  Nareszcie wcześniej przygotowana i wielokrotnie wypróbowana w czasie rządów PiS, machina mogła ruszyć! Do niemieckich mediów idą, przygotowane donosy, a tamte, znane z „wielkiej przychylności” wobec naszego kraju, reagują jak trzeba, dodając oczywiście od siebie jeszcze że Kaczyński to populista i chce wygrać wybory strasząc Niemcami. Pomijając szczegół że to nie prezes Kaczyński zaczął z tym temat (z całym szacunkiem ale KTO CZYTAŁ KSIĄŻKĘ?!). Dalej karuzela mogła się kręcić według już dawno wypróbowanych zasad: polskie media cytują co napisały niemieckie media i robią z tego wielką aferę. Dziennik telewizyjny pierwszego programu telewizji państwowej (znany wcześniej jako Wiadomości, TVP1), zrobił z tego najważniejszy temat dzisiejszego wydania.

  Cała „afera” nawet dotarła do niemieckiego rządu. Oczywiście donieśli polscy dziennikarze zadając, nie pozwalające jej pominąć, pytanie podczas konferencji prasowej niemieckiego rzecznika rządu. A najgorsze jest to że, niektórzy dziennikarze faktycznie wierzą w to iż to prezes PiS wywołał ten międzynarodowy skandal.

  Tak więc powtarzam: NIE JEST! TO WY DONIEŚLIŚCIE OBCEMU MOCARSTWU NA WŁASNY KRAJ!

  http://www.niepoprawni.pl/blog/1785/donos-na-polske

  • Annah. 6 października 2011 o 7:50 pm

   Zawsze kolaborowali, muszą mieć jakieś kompleksy, ale nawet trudno mi sobie je wyobrazić.

 29. peryskop 6 października 2011 o 7:42 pm

  Czyzby Chiny chciały się pozbyć ton wolframu, na który się dały nabrać banksterom?

  October 06, 2011
  Return to real money: China to install more than 2,000 gold ATMs
  http://www.naturalnews.com/033786_gold_ATM.html

 30. pola 6 października 2011 o 8:13 pm

  Tusk skrytykował Lisa za debatę z Kaczyńskim !!! http://www.youtube.com/watch?v=4VXAhH2y1X4

  • monitorpolski 6 października 2011 o 8:41 pm

   Lis do nory! Już!!!

   • kosiardeyablos 7 października 2011 o 10:14 am

    To takie zwierze że jak tupniesz to czmycha, nazwa mówi sama za siebie, jest jego rzeczywistym schematem myślowym, cwaniaczka-chyt-ruska.

  • ALFA 6 października 2011 o 8:54 pm

   WPADKA Tomasz Lis prawdziwa twarz antypolaka
   TAK BARANY OGLĄDNIJCIE INTELIGENTA

   • Aśka 7 października 2011 o 12:05 am

    było jeszcze w necie youtube.com/watch?v=C9zPwkhqJ1I&feature=related ale niestety cenzura wywaliła „Tomasz LIS – Skandaliczne Zachowanie” … a jednak gdzieś znalazłam youtube.com/watch?v=XvSQR2atwdI (retrospekcja rozwoju dziennikarza)

    • kosiardeyablos 7 października 2011 o 10:09 am

     Tam jest ciong dolszy hecy z sierściuchem, a mianowicie P.Kukiz kontra SzczukaLisiata, warto lypnąć łokiem!

 31. 999AQQ 6 października 2011 o 8:16 pm

  Zuzia z wp. napisała: Jak PO i Palikot wygrają wybory:
  -Panie jak dojść do Placu Przyjaźni Rosyjsko-Niemieckiej? -Tutaj prosto Aleją Żydowskich Ofiar Armii Krajowej, to przy Muzeum Polskiego Wrodzonego Antysemityzmu, potem skręci pan w prawo przy Pałacu Gazpromu w bulwar Polskich Obozów Koncentracyjnych. Przy Pałacu Gazpromu spokojnie raczej patrz Pan w ziemię, bo można dostać 48 godzin z byle powodu. Dalej prosto minie pan Instytut Miłości i Cudów. Przejdzie pan w lewo wiaduktem nad Aleją Tolerancji, stoi tam pomnik Jaruzelskiego z dużym napisem „GENERAŁ HONORU”, nie da się przeoczyć. Dalej Skwerkiem Prezydenta Komorowskiego Myśliwego i w lewo na skuśkę Parkiem Piłkarza Kaszuba. W Parku Piłkarza są tzw. Tablice Tuska, to w kopane w ziemie kamienne płyty z przykazaniami: „Dlaczego Polskość Była Chorobą”. Miniesz Pan Park i jesteś na Placu Przyjaźni Rosyjsko-Niemieckiej. A poco Pan w ogóle idziesz na Plac Przyjaźni? – Potrzebuje zaświadczenie z Komitetu d/s Mniejszości Chrześcijańskiej. Syn mi się urodził i chciałem ochrzcić. -Potem musi pan to zarejestrować w Ministerstwie Poprawności Politycznej przy Rondzie Kiszczaka – to akurat w drugą stronę. Chyba, że od razu zadeklaruje pan wychowanie w rodzinie gejowskiej, wtedy rejestrować nie trzeba.

 32. bia 6 października 2011 o 9:00 pm

  Kreacja pieniądza nie uratuje świata przed nadchodzącą katastrofą Świat i ludzkość stoi w obliczu konfliktu znacznie wykraczającego poza bariery poznania Cywilizacja śmierci niszczy wszelkie przejawy kultu Jedynego Boga Tylko nowa kreacja zasad dekalogu odwiecznego prawa Stwórcy może uratować świat Jest już jednak za poźno i słowa proroka Izajasza stały się ciałem bo świat dziś stacza sie ku przepaści tak jak to zapisano

  Powszechny sąd Boży nad światem

  24
  1 Oto Pan pustoszy ziemię,
  niszczy ją i przewraca jej powierzchnię,
  a mieszkańców jej rozprasza.
  2 I będzie [dotknięty] jak lud, tak kapłan,
  jak sługa, tak jego pan, jak służąca, tak jej pani,
  jak nabywca, tak sprzedawca, jak pożyczkę dający, tak biorący ją,
  jak wierzyciel, tak jego dłużnik.
  3 Okropnie spustoszona będzie ziemia
  i bezgranicznie rozdrapana,
  bo Pan wydał taki wyrok.
  4 Żałośnie wygląda ziemia, zmarniała;
  świat opadł z sił, niszczeje,
  niebo wraz z ziemią się wyczerpały.
  5 Ziemia została splugawiona przez swoich mieszkańców,
  bo pogwałcili prawa,
  przestąpili przykazania,
  złamali wieczyste przymierze.
  6 Dlatego ziemię pochłania przekleństwo,
  a jej mieszkańcy odpokutowują;
  dlatego się przerzedzają mieszkańcy ziemi
  i mało ludzi zostało.

 33. Pingback: Wiadomości polityczne i antysystemowe, komentarze, wydarzenia, publicystyka i NWO. 300 miliardów Tuska to bezczelne kłamstwo! 6 października 2011 « Jarek Kefirek blog polityczny i informacyjny

 34. rabarbarek 6 października 2011 o 10:10 pm

  Trzeba posluchac tego chlopaka z Wall Street. Przeciez on mowi to samo co my od miesiecy walkujemy na stronie. Chocby dlatego warto jeszcze troche poczekac z krytycznymi uwagami dotyczacymi protestow. Tak i podobnie myslacych sa tam tysiace. Trzeba uwazac , zeby nie wylac dziecka z kaliela. Ktos ladnie napisal, oddzielic ziarno od plew.

 35. Er1 6 października 2011 o 10:24 pm

  Witam. Nie wiem czy to odpowiednie miejsce, aczkolwiek wydaje mi się, że to najlepszy wybór, zapraszam do przesłuchania tracku pt. „Dokąd?!” nawiązującego do ogólnoświatowej sytuacji. Od razu informuję, że jestem prostym chłopakiem z bloków, nie erudytą i jeśli kogoś rażą wulgaryzmy, to niech nie odwiedza tej strony, z góry dziękuję za ewentualną uwagę 🙂
  http://www.myspace.com/eronec2p

 36. luna 6 października 2011 o 10:51 pm

  Bank zastraszał dłużników. Zapłacił za to 1,2 mln odszkodowania

  Wywoływanie lęku, presji psychicznej i wprowadzenie w błąd – to główne zarzuty prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wobec działań windykacyjnych Eurobanku. Bank musi zapłacić 1,2 mln złotych kary.

  http://www.podlaskie.strefabiznesu.pl/artykul/bank-zastraszal-dluznikow-zaplacil-za-12-mln-odszkodowania-69351.html

 37. teosia 6 października 2011 o 11:18 pm

  http://www.eostroleka.pl/ostroleczanin-wystawil-swoj-glos-wyborczy-na-allegro,art19464.html

 38. teosia 6 października 2011 o 11:23 pm

  Bez sensu wpadają komentarrze

 39. Bromba 6 października 2011 o 11:56 pm

  George Carlin -Ten system trzyma cię za jaja

  • Versus3 7 października 2011 o 9:21 am

   Piękne: „American Dream” – you have to be asleep to believe it!

   • kosiardeyablos 7 października 2011 o 10:29 am

    exactly !

 40. Aśka 7 października 2011 o 1:07 am

  W Polsce na 14 mln gospodarstw domowych, telewizora nie ma już 700 tys. domostw – donosi http://www.bibula.com/?p=45073

 41. Pingback: Kongresmen Dennis Kucinich: kreacja pieniądza przez rząd uratuje Amerykę i świat. « Dziennik gajowego Maruchy