Czy to ludzie Palikota liczyli głosy?

(…) Uzupełnię tylko, że firma MikroBit jest firmą, której siedziba jest w kontenerowych barakach, gdzie zajmuje kilka pokojów i główną jej działalnością było składanie komputerów. Pochodzi ona z Lublina i jej udział w obsłudze wyborów rozpoczął się dokładnie w tym samym roku gdy jak królik z kapelusza wyskoczył na polską scenę polityczną Palikot (…)   Nie jest to żadna insynuacja, może to być zbieg okoliczności, ale sądzę, że to o czym mowa poniżej jest co najmniej dziwne.  

Na Naszym Ekranie, Eugeniusz Sendecki zamieścił wpis n.t. kompromitującego PKW sondażu TVN24 jaki ukazał się w poniedziałek już podczas liczenia głosów. Moją uwagę zwróciły jednak komentarze Irandy i AdNovum. Idąc ich śladem trafia się do artykułu Przetarg na „wykonanie i wdrożenie oprogramowania dla obsługi wyborów do Sejmu
Cytuję w całości, po odnośniki odsyłam do w.w. artykułu:

Przetarg na „wykonanie i wdrożenie oprogramowania dla obsługi wyborów do Sejmu i Senatu RP w 2011 roku wygrała spółka PIXEL Technology s.c. (www.pixel.com.pl). Jako spółka cywilna, nie ma ona osobowości prawnej i nie przekazuje do KRS informacji o sprawozdaniach finansowych, strukturze właścicielskiej, czy powiązaniach kapitałowych, bo spółki cywilne nie podlegają obowiązkowi rejestracji w KRS. Jedyne, co wiem, to że właścicielami spółki PIXEL Technology s.c. są: Tomasz Szeler, Jakub Musiałek i Adam Szczepanik.
Okazuje się, że w związku z wyborami do Sejmu i Senatu w 2011 roku było kilka przetargów. Jeden z nich dotyczył „wykonania i wdrożenia serwisu internetowego wyborów do Sejmu RP i Senatu RP w 2011 roku”, a drugi „wykonania i wdrożenia oprogramowania do obsługi wyborów do Sejmu RP i Senatu RP w 2011 roku.
Ogłoszenie o zamówieniu w trybie przetargu ograniczonego na „wykonanie i wdrożenie serwisu internetowego wyborów do Sejmu i Senatu RP w 2011 roku zamieszczono 07.04.2011 roku(1).
Specyfikacja istotnych warunków zamówienia na „Wykonanie serwisu internetowego wyborów do Sejmu RP i Senatu RP w 2011 r.” (już bez „wdrożenia”) wymaga złożenia ofert w terminie do 27 kwietnia 2011 roku w siedzibie PKW(2).
Według pisma z 11 maja 2011 roku(2), zamówienie publiczne na „Wykonanie serwisu internetowego wyborów do Sejmu RP i Senatu RP w 2011 roku” przyznano firmie Dituel Sp. z o.o. z Warszawy. W przetargu brały ponadto udział spółki Mikrobit Sp. z o.o. z Lublina oraz Squiz Poland Sp. z o.o. ze Szczecina – oferta tej ostatniej została odrzucona(3).
Firma Dituel powstała w 2001 roku, a od maja 2009 roku działa jako sp. z o.o. Firmą zarządzają Łukasz Sosnowski (prezes zarządu) oraz Dariusz Pietrzak (członek zarządu). W 2010 roku firmy osiągnęła przychody w kwocie 1 mln 27 tysięcy PLN oraz zysk w kwocie 44 629 PLN. Kapitał własny spółki wynosi ok. 90,5 tys. PLN. Według danych z KRS, firma wygrała trzy przetargi, wszystkie na rzecz Krajowego Biura Wyborczego (wykonanie i wdrożenie serwisu internetowego wyborów 2011 (198 030 PLN), wizualizacja wyników wyborów samorządowych kadencji 2011-2014 (44 280 PLN), wdrożenie i administracja serwisu internetowego wyborów samorządowych 2010 (239 120 PLN).
Natomiast Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ), dotycząca oferty na „Wykonanie i wdrożenie oprogramowania do obsługi wyborów do Sejmu RP i Senatu RP w 2011 roku” wymagała złożenia ofert do 15 marca 2011 roku w siedzibie PKW(4). To ten przetarg, który wygrała spółka PIXEL.
W piśmie z 22 marca 2011 roku(5) PKW informuje, że wykonawcą oprogramowania jest firma PIXEL Technology s.c. Jej konkurentami były firmy: RIGHT Information z Wrocławia, 3 Soft s.c. z Katowic, SPARQ-SYSTEMS z Łodzi, Espeo Software sp. z o.o. z Poznania, jPalio S.A. z Warszawy oraz Dituel Sp. z o.o. z Warszawy.
Może spróbujemy dowiedzieć się nieco więcej o firmach, które informatyzowały PKW? W końcu, jak mawiał wiecznie żywy towarzysz Lenin, nieważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy.
Iranda

Oto komentarze:
ciociababcia 13 Październik 2011 o 4:59 pm
(..)
Przeczytaj uważnie powyższy tekst. Wynika z niego, że jeden przetarg na najważniejsze oprogramowanie w Polsce wygrywa spółka o rocznych obrotach (nie dochodzie!) 1 mln PLN, do tego istniejąca od 2008 roku (przedtem właściciele nie mieli statusu sp. z o.o.), która wygrała tylko trzy przetargi – wszystkie dla PKW.
Z drugą spółką jest jeszcze ciekawiej, bo nic o niej nie wiadomo – jako s.c. nie podlega obowiązkowi rejestracji. Nie wiemy o jej obrotach, dokonaniach, osiągnięciach, powiązaniach kapitałowych, wygranych przetargach itp. Kolejne, co mnie zastanawia, to bardzo niska cena tych usług – świadczonych w skali całej Polski, w kilkuset lokalizacjach. Dodatkowo zastanawia, że w przetargach PKW nie uczestniczą znane i duże firmy informatyczne. Dlaczego? To wszystko tkwi między wierszami. Pozdrawiam myślących.  IrandaRebeliantka 14 Październik 2011 o 10:42:29
JAKA FIRMA OBSŁUGIWAŁA PROGRAM KOMPUTEROWY ZLICZAJĄCY GŁOSY??
Najważniejsze, aby jakaś niezależna instytucja zbadała prawidłowość działania tego programu komputerowego pod kątem możliwości wprowadzanie fikcyjnej liczby oddanych w wyborach głosów. (…)
w komentarzach wyżej wyjaśniło się jakie firmy obsługiwały wybory pod kątem liczenia oddanych głosów.
Uzupełnię tylko, że firma MikroBit jest firmą, której siedziba jest w kontenerowych barakach, gdzie zajmuje kilka pokojów i główną jej działalnością było składanie komputerów. Pochodzi ona z Lublina i jej udział w obsłudze wyborów rozpoczął się dokładnie w tym samym roku gdy jak królik z kapelusza wyskoczył na polską scenę polityczną Palikot.
Generalnie można powiedzieć, że jest to firma „krzak”, która firmuje coś czego sama, ze względów technicznych i profesjonalnych, nie ma możliwości wykonać.
Co do samych wyborów- bardzo znamienny jest przyrost o około 10% oddanych głosów po godzinie 19:00, gdyż była to największa liczba oddanych głosów po tej godzinie od 1989 roku!!!

Linki w komentarzach prowadzą też do blogu Mirosława Kraszewskiego w Nowym Ekranie. Pisze on:

Kto decyduje o wynikach wyborów?   9.04.2011 11:04
Kto projektuje, podlicza i czy w końcowym efekcie również decyduje o wynikach wyborów w Polsce?
Nie tylko dociekliwym dziennikarzom, ale przede wszystkim politykom powinno byc wiadomo, że o ostatnich wynikach wyborów  prezydenckich zadecydują i zadecydowały dwie firmy wybrane do obliczenia wyników wyborów przez kogoś tam z PKW z wolnej ręki, łódzki PIXEL Technology i lubelska firma MikroBit (telefonowałem do PKW – mamy pełne zaufanie do tych firm, powiedział rzecznik) z pominięciem, unieważnieniem przetargu.
Czy wyniki wyborów zależą głownie od firmy PIXEL, która obsługuje PKW i została wybrana „z wolnej ręki”, po tym jak przetarg z dnia 2010-04-01 w sprawie wykonanie i wdrożenie oprogramowania dla obsługi wyborów Prezydenta RP w 2010r., numer ogłoszenia: 75183 – 2010 został unieważniony? Kto liczy ma pełne pole do popisu w tej sprawie. Pytanie do zainteresowanych: Kto faktycznie posiada i kontroluje te firmy?
Pomijam dawno zapomnianą aferę związaną z firma Pixel wykrytą  po wyborach samorządowych:
„Kontrowersyjna firma Pixel wykona system IT do obsługi wyborów
Firma Pixel, owiana złą sławą po aferze z obsługą informatyczną ostatnich wyborów samorządowych, została wybrana do budowy systemu IT dla Krajowego Biura Wyborczego.
Maciej Samcik  2004-01-21, ostatnia aktualizacja 2004-01-21 15:08?”
http://wyborcza.pl/1,75248,1878171.html
Dlaczego nawiązuję do tych artykułów i komentarzy?
Bowiem, jeśli dokonał się jakiś wielki przekręt wyborczy, a sondaż TVN24 na to wskazuje, to mógł on mieć miejsce tylko w dwóch krytycznych punktach – na drodze przewożenia kart do głosowania do PKW oraz w trakcie samego liczenia głosów. Ta ostatnia opcja nie jest wcale żadną abstrakcją, w USA np. udowodniono, ze wybory na prezydenckie Florydzie były sfałszowane – właśnie poprzez furtkę (back door) w oprogramowaniu komputerów liczących głosy! Tu świadek mówi o programie, który może sfałszować wyniki wyborów:
W Polsce mamy nieco lepszą sytuacje, gdyż głosowanie dokonuje się na papierowych kartach, tak więc można by podliczyć głosy ręcznie.
Nie rozumiem, dlaczego po opublikowaniu kompromitującego PKW sondażu w TVN24 ani PiS, ani SLD, ani PJN nie zorganizowały konferencji prasowych w tej sprawie?! A może już wcześniej było ustalone, że to skompromitowane 4-letnim rządzeniem PO będzie się załatwiało ze społeczeństwem w najbliższych latach?

WIDEO

Rewolucja w Nowym Jorku się rozszerza – wczorajsze nagrania z demonstracji na Wall Street:

WYWIAD DNIA: dzisiaj polecam wideo: Anna Walentynowicz zza grobu:

„Największe zniewolenie jest gdy się tylko mówi o wolności”

Reklamy

148 responses to “Czy to ludzie Palikota liczyli głosy?

 1. oz 15 października 2011 o 11:24 am

  dziwne nie ma , przyjaciele czarodzieje

  • zenobiusz 15 października 2011 o 11:30 am

   Czy ty korzystasz z tłumacza Google,pisząc posty ?
   Zrobił ci kawał.Powinien przetłumaczyć
   Dziwne nie jest,przyjaciela czarodzieje.
   Dziwne nie ma, to chyba germanizm
   ,w tłumaczeniu na żywca.

   • oz 15 października 2011 o 4:02 pm

    byc inteligętnym to bardzo męczące

    • peryskop 15 października 2011 o 8:05 pm

     @oz – tak, męczące dla otoczenia

  • sebecx 15 października 2011 o 5:39 pm

   ..czy ja dobrze widzę na 1 filmiku z Łol Strit, że nowojorskim pałom pomaga jakiś kark wyciągać ludzi z tłumu?….

 2. Fredek 15 października 2011 o 11:29 am

  Marek, jesteś w najnowszym artykule Łażącego Łazarza na Nowym Ekranie. Warto żebyś się zapoznał http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/30223,sukces-nowego-ekranu-nasz-bloger-i-upadek-dyrektora

  • monitorpolski 15 października 2011 o 11:43 am

   Stek kłamstw. Nigdy nie dzwoniłem do Nowego Ekranu. Sami widzicie jak i kto to rozgrywa. To można łatwo sprawdzić po liście połączeń.
   Jeszcze piszą „z upoważnienia dyrektora”. A gdzie to „upoważnienie”?
   DLATEGO UWAŻAJCIE NA PROWOKACJE ODNOŚNIE WYCHODZENIA NA ULICE!!!!

   • Fredek 15 października 2011 o 11:46 am

    Bym na Twoim miejscu to sprostował, przynajmniej w komentarzach pod artykułem

    • monitorpolski 15 października 2011 o 11:53 am

     Możesz mi wyjaśnić dlaczego mam prostować artykuły jakiegoś anonima? Wiem dla kogo pracujesz i że prowokujesz Fredek. Czy sądzicie, że „uwalicie mnie” w ten sposób?!

     • Fredek 15 października 2011 o 12:02 pm

      Łażący Łazarz nie jest anonimowy, to redaktor naczelny NE – Tomasz Parol. Wyraźnie pisze, że dzwoniłeś do redakcji czyli do niego:
      „W środę, 12-ego października, zadzwonił do Redakcji Nowego Ekranu, niejaki Marek Podlecki, z upoważnienia Dyrektora Ciska, byśmy natychmiast przyjechali z kamerą do Muzeum Wojska Polskiego, gdzie podobno wzburzona załoga chce w obronie Ciska sprostować pojawiające się na NE enuncjacje. Powiedziałem: zgoda, ale nie żadne zaraz – musimy przygotować kamerę (a poza tym chciałem przeczytac uważnie teksty Demostenesa i się porządnie przygotować) – i umówiliśmy się na czwartek, tak by sie od razu spotkać z samym Ciskiem. Kilka godzin później Podlecki zadzwonił jeszcze raz i przesunął spotkanie na piątek (14-tego) na godzinę 11.00 w Gabinecie Dyrektora Muzeum Wojska Polskiego. Mieliśmy sie stawić z kamerą i sprzętem audio.

      Postanowiłem ten dodatkowy dzień zwłoki wykorzystać na gruntowne zapoznanie sie z tematem, napisałem też na PW do Demostenesa”

      Prostować po to aby obronić swoje imię jeśli jest to wyssane z palca, masa ludzi to czyta. Chyba, że będziesz im sprawę zakładał, nie wiem, ale to tylko była moja drobna rada.

      • monitorpolski 15 października 2011 o 12:28 pm

       Lepiej żeby mieli na to dowody. A nie mają.

       • maupa102 15 października 2011 o 2:16 pm

        Monitor, moim zdaniem, ta prowokacja jest „grubymi nićmi szyta”!!! Nie reaguj, bo ruszysz g…o i będzie jeszcze bardziej śmierdziało 😉 Każdy świadomy czytelnik już wie kim jest ŁŁ – WYSTAWIŁ SIĘ SAM 😉 😉 😉

        • monitorpolski 15 października 2011 o 3:03 pm

         Ja nie będę reagował, są bardziej zainteresowani, a ci dali im atuty do ręki. Usuwanie artykułów już nic nie da,

     • Fredek 15 października 2011 o 12:10 pm

      ha, dobre. Powiedz dla kogo to zgłoszę się po wypłatę

      • FAKIR 15 października 2011 o 1:13 pm

       Tam jest napisane teraz Podlewski…….
       Czy wcześniej było Podlecki???

       • monitorpolski 15 października 2011 o 1:17 pm

        Tak, żeby jeszcze namieszać. Widzisz co się dzieje. Chyba zacznę umieszczać programy Misji Specjalnej i in., które robiliśmy dla TVP, bo od tego zaczął się atak. Wygrywam w sądzie sprawę z prywatnego oskarżenia założoną w 2007, to muszą coś nowego przygotować, nie?

        • FAKIR 15 października 2011 o 1:29 pm

         Nowy Ekran to smród, smród i smród
         Zacząłem się dziwić bo chłopaki od antymaterialnego pisali, że banują „niewygodne”

       • Aśka 15 października 2011 o 1:28 pm

        nadal jest Podlecki, a nie Podlewski

      • monitorpolski 15 października 2011 o 1:20 pm

       A co nie byłbyś przewrażliwiony gdyby tak cię atakowano?

       • FAKIR 15 października 2011 o 1:35 pm

        Pierwsze ostrzeżenie od antymaterialnego dostałem, abym się zastanowił, gdy na Nowym Ekranie pojawił się artykuł w którym podkładano bombę na dworcu centralnym.
        Drugie ostrzeżenie to było kilkanaście skanów promowanych artykułów, abym przemyślał.

        • zenobiusz 15 października 2011 o 3:07 pm

         Właśnie ŁŁ wpuścił komenty Antymaterialny@’
         @Ryszard Opara
         Świetnie! Dobra rada! Pycha!


         Antymaterialny 15.10.2011 13:38:09
         http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/30223,sukces-nowego-ekranu-nasz-bloger-i-upadek-dyrektora
         Czyżby prowokacja ??

   • zenobiusz 15 października 2011 o 12:10 pm

    Ciekawie wymyślone.Marek,mogący sam nakręcić film,dzwoni do NE,by wciągnąć w pułapkę,gdzie czyha Żandarmeria.Komuś się bardzo spieszyło,by dopiąć,materiał.
    Czyżby reakcja ,na wychwycenie,wpadki TVN.????????????

    • Fredek 15 października 2011 o 12:17 pm

     no dla mnie to też się kupy nie trzyma

     • monitorpolski 15 października 2011 o 12:29 pm

      Sam widzisz. Przeglądnij dobrze blog – komu informacje zamieszczone tutaj mogą przeszkadzać?

      • pola 15 października 2011 o 8:45 pm

       Właśnie przeglądam wpisy na blogu,teraz rozumiem poprzednie ujadanie i dobre szczekusiów rady abyś zajął się chemitralsem,wulkanem i innym mało znaczącym gównem .Wiedziałam że jest zle ale że takie bagno śmierdzące.Miej nas panie Boże w opiece.

    • FAKIR 15 października 2011 o 8:01 pm

     Zenobiuszu
     Zauważyłem, że wpadkę TVN opisał chyba po raz pierwszy „fiatowiec” z NE

  • Warszawiak 15 października 2011 o 11:45 am

   http://www.wykop.pl/link/912085/sukces-nowego-ekranu-zwolnienie-dyrektora-muzeum-wojska-polskiego/

   • monitorpolski 15 października 2011 o 12:01 pm

    A co to jest, twoja sprawa, że masz z tym problem?

 3. Aśka 15 października 2011 o 12:03 pm

  Były kontakty Ryszarda Opary z Gromosławem Czempińskim?
  http://www.ktokogo.pl/Ryszard_Opara

  • zenobiusz 15 października 2011 o 12:15 pm

   Łażacy Łazarz nazywa się Tomasz Parol i nie jest żadnym agentem
   Ta notka jest polemiką z wczorajszym tekstem Piotra Bączka „Kombinacja operacyjna „Łażący Łazarz”” /TUTAJ/ w którym autor zapewnia, iż nie jest Aleksandrem Ściosem oraz twierdzi, że Łażący Łazarz jest specjalnie „zadaniowany” przez tajne służby w celu rozbicia prawicy. Zupełnie w to nie wierzę. Żaden agent nie popełniłby tylu błędów, co ostatnio ŁŁ i nie postępowałby w ten sposób.
   Pierwsza kwestia to ukrywanie się pod nickiem. Czy ktoś zastanowił się dlaczego wszyscy piszą glównie o ŁŁ, a prawie nikt poza Zygmuntem Korusem, Katron, mną i Starosta Melsztyńskim nie wspomina o faktycznym właścicielu Nowego Ekranu, czyli Ryszardzie Oparze? Dzieje się tak dlatego, że ten ostatni oficjalnie ujawnił swoją tożsamość, co automatycznie budzi zaufanie.
   A przecież to chowanie się za pseudonimem jest na pewno czymś niewłaściwym. Przyjmując stanowisko redaktora naczelnego Nowego Ekranu i zostając uczestnikiem projektu medialnego, ŁŁ przestał być zwykłym blogerem, którego chroni netykieta. Reguły przejrzystości biznesowej nakazywały tu podanie danych personalnych. Wyszły one zresztą na jaw już 08.04. , kiedy to Starosta Melsztyński opublikował w Salonie 24 notkę „Nowy Ekran – errata” /TUTAJ/, w której napisał, ze ŁŁ to Tomasz Parol. Zajrzenie do Goldenline pozwala obejrzeć stronę http://www.goldenline.pl/tomasz-parol /TUTAJ/ na której znajduje się zdjęcie pozwalające stwierdzić, że tym razem Starosta Melsztyński się nie pomylił. Bloger ten opublikował póżniej /15.05/ inny tekst o ŁŁ /TUTAJ/. Napisał w nim, że ŁŁ przedstawiał się też jako Bartłomiej Tomasz Parol. Przeszkolony oraz „zadaniowany”” agent nie popełniłby takiego blędu i nie używalby nicka, /co stawiało go natychmiast w pozycji kogoś podejrzanego/.
   W dniu 26.04 ŁŁ opublikował w Nowym Ekranie tekst „Jedna opozycja to za mało, by wygrać”, w którym postulował stworzenie nowej partii politycznej „trzeciej siły”. Od tego się zaczęło. Mnie się wydaje, że inspiratorem był tu pan Opara. Być może to on jest poszukiwanym agentem, choć niewykluczone, że obaj zostali zręcznie „podpuszczeni” przez osoby będące w cieniu. W każdym razie pomysł ten wzbudził żywy sprzeciw większości wypowiadających się na jego temat blogerów. Zadziwia nieudolność reakcji ŁŁ na zarzuty mu stawiane. Najpierw zachowywal sie jak „obrażony majestat” obrzucając obelgami swoich krytyków, co w efekcie tylko pogłębilo nieufność, a potem zastosował infantylną metodę „to nie ja – to on” i zaczął twierdzić, że Aleksander Ścios to pułkownik Piotr Bączek. Obaj zainteresowani przekonywująco zaprzeczyli temu i ŁŁ wpadł we własne sidła. Widać tu brak elementarnego przeszkolenia psychologicznego, które agenci przecież mają. Tak więc uważam, że ŁŁ to ambitny bloger, który chcial zrobić coś pożytecznego i został bezwzględnie wykorzystany jako „użyteczny idiota”.
   Pytanie „co dalej?”. Nowy Ekran być może przetrwa obecną burzę, ale nigdy już nie wzbudzi entuzjazmu i pozostanie marginalnym przedsięwzieciem typu kontrowersje.net . Jego początkowy sukces pokazał jednak, że jest miejsce w blogosferze na tego typu inicjatywę. Chatakterystyczne, że powstanie Nowego Ekranu nie zmniejszyło wcale poczytności innych podobnych blogowisk, a nawet ją zwiekszyło. Sa więc tu znaczne rezerwy. Może należałoby powołać jakąś spółkę lub spółdzielnię blogerów? W każdym razie nigdy wiecej „dobrych wujków z Australii”.

   Polecam moją notkę: „Kto demonstracyjnie okazuje lekceważenie…” /TUTAJ/.
   http://niezalezna.pl/10850-lazacy-lazarz-nazywa-sie-tomasz-parol-i-nie-jest-zadnym-agentem

 4. elo 15 października 2011 o 12:05 pm

  Do końca roku już prawie co trzecia karta płatnicza będzie wyposażona w technologię zbliżeniową. Nikt jednak nie pyta klientów, czy w ogóle chcą mieć je w portfelach. Większość banków nie pozostawia wyboru: albo zbliżeniowa, albo żadna.

  http://wyborcza.biz/finanse/1,105684,10474893,Zblizeniowy_dyktat__czyli_jak_to_jest_z_tymi_nowymi.html

  • monitorpolski 15 października 2011 o 6:32 pm

   To rezygnujemy w ogóle z kart. Po co nam one?
   Oczywiście, że idzie to w kierunku zaczipowania całego społeczeństwa!

 5. PokójWam 15 października 2011 o 12:15 pm

  Istnieją 2 możliwości czemu żadna z tych partii nie zareagowała w tej sprawie:

  I. Nie wiedzą o tym – ktoś się z nimi kontaktował o tym? Chociażby poprzez maila

  II. Wiedzą o tym, są kontrolowaną opozycją i biorą w tym oszustwie udział

  • maupa102 15 października 2011 o 1:08 pm

   Jest jeszcze trzecia opcja: WIEDZĄ, ALE SIĘ BOJĄ „WYBRAŃCÓW NARODU” ;(

 6. zenobiusz 15 października 2011 o 12:19 pm

  „Piotr Bączek jest blogerem Aleksandrem Ściosem, Bączek jest pułkownikiem służb specjalnych i ma zadanie skłócić przed wyborami nie tylko prawicę, ale zniszczyć również rodzące się inicjatywy obywatelskie” – takie i inne „rewelacje” przeczytałem ostatnio na kilku portalach internetowych.

  Autorem tych „njusów” był znany bloger „Łażący Łazarz”. Potem przez kilka dni słuchałem pytań: „czy jesteś Ściosem”, „dochrapałeś się pułkownika”?
  http://zenobiusz.wordpress.com/2011/10/15/kombinacja-operacyjna-%E2%80%9Elazacy-lazarz%E2%80%9D/
  Zanim odniosę się do kwestii mego „pułkownikostwa”, blogowania pod pseudonimem Aleksander Ścios oraz rozbijania „inicjatyw obywatelskich”, nakreślę od siebie parę słów o tym demonicznym pułkowniku, który niszczy obecnie „inicjatywy obywatelskie” (jak to sformułowanie przypomina słowo wytrych rodem z PRL).

  • zenobiusz 15 października 2011 o 12:20 pm

   No Marek,gratuluje,stałeś się równie niewygodny dla
   „kogóś” jak Aleksander Ścios.

  • monitorpolski 15 października 2011 o 12:31 pm

   Miałem przyjemność poznać kiedyś Piotra Bączka. Bardzo sympatyczny facet, ma na pewno dobre intencje w swoim działaniu.

   • Stirlitz 15 października 2011 o 12:51 pm

    hahah od razu mi się ten łazarz nie spodobał , gdyz posługuje się chamskim, wulgarnym językiem , dysortografik i nieprzyjemny facet przypomina Michnika.

 7. geoprex 15 października 2011 o 12:23 pm

  Czy to prawda panie Marku że ma pan obszerną teczkę w IPN? Piszą tak w komentarzach na stronie nowyekran.pl. Proszę się ustosunkować.

  • monitorpolski 15 października 2011 o 12:26 pm

   A kim Pan jest, że się mam „ustosunkować”?
   Odsyłam do najnowszej książki o ś.p. Januszu Kurtyce, tam jest wszystko wyjaśnione.

   • geoprex 15 października 2011 o 12:33 pm

    Jeżeli ktoś komuś coś zarzuca a Pan obojętnie do tego podchodzi to budzi wiele niejasności.

    • zenobiusz 15 października 2011 o 12:36 pm

     To jest ciekawsze,a książkę radzę też przeczytać.
     http://zenobiuszsamotnywilk.wordpress.com/2011/10/14/o-co-chodzi-z-tym-15-10-2011/

     • geoprex 15 października 2011 o 12:38 pm

      Poproszę o tytuł wspomnianej książki.

      • monitorpolski 15 października 2011 o 12:42 pm

       Nie znam, wiem że się już ukazała. Wysil się jak jesteś ciekawy.

       • Stirlitz 15 października 2011 o 1:00 pm

        jakby na to nie patrzeć czy Łazarz jest Łazarzem , Bączek jest Ściosem czy Ekran jest Monitorem , to ktoś się bierze za rozpracowanie tych mediów niezależnych , robi się smród jednym słowem i trzeba kilka tygodni przeczekać chyba jak się coś wyjaśni ….

        • iHe 15 października 2011 o 9:45 pm

         Niezłe, jaja no widzę,że atak na Monitora się zaczął na poważnie .
         Prawica jest rozpracowywana bez wytchnienia,jak Palikot nie wystarczy to użyjemy tea ekran party..
         Strasznie skundlony przez słuszpy od zawsze ten już nie nasz kraj.
         Trzeba by wypracować mechanizm do unikania podziałów na prawicy będących wynikiem działania ubeków .Oni nam będą co chwile podrzucać jakiegoś bydlaka nawet do najlepszej inicjatywy.
         Taki jest plan 1projewropejska partia rozsądku szonci a reszta się żre o PO podkładane świnie.
         Ciekaw jestem jak tam reszta wystawionych na ekranie sobie z tym POradzi.
         Plan jest taki ,żeby zaczęli nas atakować zamiast się nad sobą zastanowić.
         Znowu się tak damy podzielić?
         Ciekawe ,że lewusy są takie zgrane a prawice zawsze rak toczy..
         http://demotywatory.pl/2964553/Damy-rade-bo-nie-damy-sie-sklocic
         http://demotywatory.pl/2681253/Wsrod-milionow-dzieci-neo-i-tysiecy-trolli

         W każdym razie pozdrawiam Monitora i ludzi którzy mu pomagają.

    • Czytelnik 15 października 2011 o 4:05 pm

     geoprex, winny sie tlumaczy

 8. Ado 15 października 2011 o 12:24 pm

  Dzisiaj przeczytałem a tego nie wiedziałem,może wiedzieliście już,okazało się że Palikot ukrywał w swoim teamie byłego agenta SB,będzie afera,ponoć mają wycofać mu mandat,i zakazać brania udziału w wynorach przez chyba 3-10 lat.

  • monitorpolski 15 października 2011 o 12:31 pm

   Link?

  • zenobiusz 15 października 2011 o 12:45 pm

   http://tvp.info/informacje/polska/kotlinski-z-ruchu-palikota-agentem-sb/5466516
   Jest o tym dość głośno.

   • Ado 15 października 2011 o 1:15 pm

    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Posel-Ruchu-Palikota-zatail-przed-wyborcami-kim-byl,wid,13897598,wiadomosc_prasa.html Ja tu wyczytałem,pytanie,co jeszcze ukrywa w ”rękawie”,pytanie 2,w takim razie jakich ludzi ukrywają jeszcze inni ludzie z inych partii…

 9. zenobiusz 15 października 2011 o 12:39 pm

  „dobry początek, prosimy o więcej
  To teraz życzę NEowi, żeby wyjśnił (albo przynajmniej spowodował, żeby ktoś sie zaczął tłumaczyć) kolejną bulwersującą sprawę wyników wyborów opublikowanych w tvn.”
  http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/30223,sukces-nowego-ekranu-nasz-bloger-i-upadek-dyrektora
  Ciekawe po tym komentarzu ustało przybywanie nowych,Klakierzy z Circ(znaną nam dobrze) na czele wyprztykali się,a nowe komentarze ,nie po myśli autora,”oczekują na moderację ” ???

  • FAKIR 15 października 2011 o 1:19 pm

   Antymaterialny jest już zbanowany u około 80% blogerow na NE.
   Nigdy nikogo nie obraził, ani nie używał niecenzuralnych zwrotów itd….
   Po prostu sprawnie demaskował blogerów na Nowym Ekranie 🙂
   Komentarze są kasowane 🙂

   • FAKIR 15 października 2011 o 1:20 pm

    Sam widziałem
    Czasami wystarczy jeden konkretny wpis i jest ban.
    Zrobił tak przykładowo „Circ”

    • seler 15 października 2011 o 2:06 pm

     biorą się za niewygodnych userów, blogerów, mnie zawiesza się komputer jak oglądam
     nieprzychylne dla systemu filmy [i buczy jak jakaś syrena – macie to ?] – wypowiadają wojnę
     niezależnym stronom – miejcie się na baczności – wszędzie roi się od żmij i agentów, mnie
     też banują i kneblują na innych stronach [nie podaję aby nie robić kryptoreklamy]
     Baphomet zajmuje miejsce wyrzuconego Boga… nie da się ukryć . Onet informuje [szybko znika takie info – ale zapisałem na dysk]

     http://wiadomosci.onet.pl/kraj/beda-kontrolowac-internet-to-nielegalne,1,4881432,wiadomosc.html

     • monitorpolski 15 października 2011 o 2:57 pm

      To wszystko jest bezprawne. Nie ma prawa zabraniającego publikować. Trzeba się postawić temu bydłu. Nie mogą zniszczyć internetu to będą próbować inaczej zniszczyć prawdę. Jest już jednak za późno.

      • Roma 15 października 2011 o 7:21 pm

       Polskie władze organizują przetarg na szpiegowanie obywateli
       http://www.bibula.com/?p=45650

       Aktualizacja: 2011-10-13 12:05 pm

       Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs 1/2011 na wykonanie projektów w zakresie badań naukowych lub prac rozwojowych na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa.

       […]Autonomiczne narzędzia wspomagające zwalczanie cyberprzestępczości[…]

       str 31:

       ■opracowanie narzędzi do identyfikacji tożsamości osób popełniających przestępstwa w sieci teleinformatycznej, kamuflujących swoją tożsamość przy użyciu serwera Proxy i sieci TOR
       ■opracowanie narzędzi umożliwiających niejawne i zdalne uzyskiwanie dostępu do zapisu na informatycznym nośniku danych, treści przekazów nadawanych i odbieranych oraz ich utrwalanie
       ■opracowanie narzędzi do identyfikacji, lokalizacji serwerów i komputerów w sieciach lokalnych, w tym w sieciach bezprzewodowych
       ■opracowanie zintegrowanego zestawu narzędzi do prowadzenia analizy zainfekowanego oprogramowania badanych urządzeń
       ■opracowanie narzędzi do wizualizacji środowisk systemów teleinformatycznych oraz sieci
       ■opracowanie narzędzi do dynamicznego blokowania treści niezgodnych z obowiązujących prawem, publikowanych w sieciach teleinformatycznych.
       Instytucja zgłaszająca: MSWIA oraz ABW.

       – Więcej na: http://sierp.libertarianizm.pl

       Marcin Hugo Kosiński

       Autor newsa jest naczelnym Korespondenta i współtwórcą KonteStacji

       • monitorpolski 15 października 2011 o 7:35 pm

        Teraz idą na całego. Nikt nie oponuje! Czy nie wydaje się wam to podejrzane. Holocaust narodu polskiego ma się odbyć w całkowitej ciszy. Jak Palestyny.

     • FAKIR 15 października 2011 o 2:59 pm

      O tej „syrenie” pisał mi antymaterialny.
      Nie wiemy jeszcze na 100% w jaki sposób działają, ale już jesteśmy bardzo blisko.

      Nie dajmy się skłócać. Lepiej wszystko sobie wyjaśnić.

      Patrzcie zawsze na takie sprawy

      1. Kto przeciw bankom komercyjnym
      2. Kto przeciw przymusowym szczepieniom
      3. Kto przeciw GMO
      4. Kto przeciw syjonistom
      5. Kto przeciw wychodzeniu na ulicę.
      6. Kto przeciw rozlewowi krwi
      7. Kto broni KK i Ewangelii Chrystusa nie używając agresji i nienawiści.
      8. Kto przeciw teorii ewolucji Darwina.

      Za takimi podążajcie.

      • Versus3 15 października 2011 o 10:57 pm

       Co ma teoria ewolucji Darwina do bankow komercyjnych i przymusowych szczepien?!? W ten sposob tylko nas wszystkich tutaj ośmieszasz jako „nawiedzonych nieuków”.

       • choice 15 października 2011 o 11:16 pm

        przynajmniej przytaknąłeś

        • choice 15 października 2011 o 11:21 pm

         a i nie nas wszystkich, ja popieram pogląd kolegi czyli nalezę do tej mniejszości……..

       • bardo 16 października 2011 o 9:26 am

        Tak zwana teoria Darwina nie jest teorią naukową z powodu braku dostatecznej ilości wiarygodnego materiału dowodowego. Jest jedynie poglądem filozoficznym, a jako taki ma prawo być kontestowana. Oczywiście, jest histerycznie wspierana przez lewactwo, bo stanowi poręczny przyrząd do dokładania Kościołowi Katolickiemu. Versus, nie ulegaj lewackiej indojktrynacji wg. której Darwin jest „genialnym odkrywcą”, Andrzej Wajda „najwybitniejszym rezyserem” a Joanna Senyszyn „autorytetem moralnym”.

        • choice 16 października 2011 o 11:15 am

         Ładnie opisałeś ale z Darwinizmem ale zapomniałeś dodać że jeszcze idzie w parze z jego teorią Eugenika….Głównym wielbicielem Darwina był Hitler…Sama teoria czysta oparta na ptakach bez żadnych dowodów zwykła spekulacja…. Wszystkie kości znalezione niby naszych przodków łączące nas z małpą zostały obalone a i tak nikt nie wycofał tej farsy z książek czy muzeów…

        • choice 16 października 2011 o 11:33 am

         mała poprawa….. Ładnie opisałeś z tym że zapomniałeś dodać że z tą teorią łączy się Eugenika…

        • Versus3 16 października 2011 o 9:49 pm

         Chodzi mi o to żeby nie mieszać poglądów i postulatów „od Sasa do lasa” tylko trzymać się konkretnie tematu. Jezeli popieramy polityka, ktory broni nas przed pazernoscią banków i przed korporacjonizmem, to po kiego …. mamy wiedzieć czy jest on zwolennikiem Darwina czy nie?! Co ma piernik do wiatraka? W ten sposob wystawiamy sie łatwo na manipulacje i zbywanie sloganami (GW w tym jest najlepsza), zamiast nalegac na rzeczowe dyskusje.

    • pola 15 października 2011 o 8:28 pm

     circ to kobiera

    • pola 15 października 2011 o 8:29 pm

     circ to ona.

   • monitorpolski 15 października 2011 o 1:22 pm

    Voila. Tu sobie pewne rzeczy wyjaśniliśmy i jest ok?

 10. BirdDwa 15 października 2011 o 12:43 pm

  Chyba się zaczęło..

  Ogromne protesty w 900 miastach świata

  Protesty „oburzonych” przeciwko bankierom, finansistom i politykom, oskarżanym o zrujnowanie światowej gospodarki, rozpoczęły się wczoraj w Australii, a także Japonii i Korei Płd. W ciągu dnia demonstracje mają przetoczyć się przez ponad 900 miast świata.

  W australijskim Melbourne ok. 1000 ludzi zebrało się na centralnym placu, gdzie przysłuchiwali się odezwom wygłaszanym przez organizatorów. Rzecznik stowarzyszenia OccupyMelbourne.Org, nawiązującego do ruchu „Okupuj Wall Street”, Nick Carson powiedział, że zebranych jednoczy potrzeba „rzeczywistej demokracji”. „Nie chcą wpływów korporacji na polityków. Chcą, by klasa polityczna była odpowiedzialna” – tłumaczył. Carson dodał, że podobne pokojowe zgromadzenia są planowane we wszystkich głównych miastach w Australii.

  W Sydney ok. 2000 ludzi przysłuchiwało się płynącym z głośników apelom: „Mamy dość chciwości korporacji. Wielkie banki, potężna korporacyjna siła kontroluje nas i odbiera nam nasze prawa”. Przedstawiciele społeczności Aborygenów, ugrupowań komunistycznych i związków zawodowych protestowali przed siedzibą banku centralnego Australii.

  Jednym z uczestników wiecu był 67-letni imigrant z Malezji, który powiedział, że 48 lat temu przybył do Australii w poszukiwaniu nowych możliwości. Teraz nie krył rozczarowania. „Wykończą każdego. Skończy się tak, że nasze długi będą spłacać nasze dzieci” – mówił.

  W największym mieście Nowej Zelandii, Auckland, ponad 3000 ludzi zorganizowało wiec na jednym z głównych placów. W rytmie bębnów skandowali antykorporacyjne hasła.

  W Tokio debatę publiczną zdominował kryzys nuklearny po marcowym trzęsieniu ziemi i tsunami, które doprowadziło do awarii elektrowni atomowej w Fukushimie. Kilkuset demonstrantów przemaszerowało pod siedzibę operatora elektrowni Fukushima I, firmy TEPCO, wznosząc antynuklearne hasła. Uczestnicy marszu protestowali także przeciwko partnerstwu transpacyficznemu – inicjatywie dotyczącej wolnego handlu, na której czele stoją USA; Japonia rozważa przyłączenie się do bloku.

  W południowokoreańskiej stolicy Seulu uczestnicy protestu przeciwko nierównościom społecznym zbierają się w dzielnicy finansowej i przed ratuszem.

  z kolei w Manili, stolicy Filipin, sobotnia akcja solidarności z ruchem „Okupuj Wall Street” splotła się z antyamerykańską demonstracją. Przed ambasadą USA zgromadzeni z jednej strony wyrażali poparcie dla ruchu kontestacji w USA, a z drugiej wznosili hasła przeciwko „amerykańskiemu imperializmowi”, prowadzonym przez USA wojnom i przemocy.

  W sobotę w ponad 950 miastach w ponad 80 krajach, w tym w Polsce, odbędą się protesty zorganizowane przez ruch „oburzonych”. Narodził się on przed pięcioma miesiącami w Hiszpanii, a ostatnio rozszerzył na inne kraje. Hasło manifestacji to „Zjednoczeni dla globalnej zmiany”.

  • BirdDwa 15 października 2011 o 12:44 pm

   Zapomniałem link dodać..

   http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ogromne-protesty-w-900-miastach-swiata,1,4881526,wiadomosc.html

   • zenobiusz 15 października 2011 o 12:57 pm

    http://zenobiusz.wordpress.com/2011/10/11/okupacja-wall-street-cointelpro-czyli-falszywa-opozycja/
    Protesty na Wall Street nie są tak konkretne.

    CONINTELPRO dba o to by protestujący nie mieli żądań – oni mają mieć „OŚWIADCZENIA”. Znacie procedurę, wszystkie te nic nie znaczące „STOP WOJNIE! LEGALIZACJA MARIHUANY!” , „Oddajcie nam przyszłość”!

    OCCUPY TOGETHER w USA i Kanadzie jest wyreżyserowane przez C.A.N.V.AS., tak samo jak te w czasie rewolucji w Tunezji i Egipcie. Wyglądają podobnie ale mają różne cele. Celem w Ameryce Północnej jest NIE OBALENIE reżimów.C.A.N.V.AS. jest też wspierana przez fundacje CFR, takie jak Carnegie Group i Albert Einstein Institute, oraz miriady innych fundacji tworzonych przez Illuminati.

    To jest kolejna międzynarodowa pułapka „kontrolowanej opozycji”. Tak samo jak Partia Herbaciana jest pułapką dla amerykańskich konserwatystów, ruch Okupuj Wall Street jest pułapką dla naiwnych lewaków.
    Czytaj dalej.

    • FAKIR 15 października 2011 o 1:53 pm

     antymaterialny twierdzi, że to WIELKA DUPA a nie protesty

  • navajo88 15 października 2011 o 2:18 pm

   BirdDwa a w warszawie tylko 100 osób bierze udział w tym teatrze hahahahahahahahaha ,ale jaja jak parASOL HAHAHAHAHAHAHA

   • zenobiusz 15 października 2011 o 2:40 pm

    Pewnie licealiścibo to oni byli organizatorami,dorośli się nie dali nabrać,
    ,i paru „kochajacych inaczej” 🙂

    • Mariusz 15 października 2011 o 7:06 pm

     w teleexpresie jeden z protestujących w Warszawie trzymał dłoń ułożoną jak 3 szóstki, po chwili zmienił na V jak za Solidarności. Ten gest był skierowany do filmującej go kamery. Zwróćcie uwagę w czasie wiadomości.

  • pola 15 października 2011 o 8:50 pm

   Teraz wyszli oburzeni ,poczekajmy jak wyjdą głodni i wkur..ni.

   • iHe 15 października 2011 o 10:01 pm

    😀

 11. Iasma 15 października 2011 o 12:52 pm

  Pigułka, gdzie szukać najnowszych nieocenzurowanych przez mainstream wieści z Libii
  video-newsy z frontu na kanałach YT:
  http://www.youtube.com/user/InomineX
  http://www.youtube.com/user/VSMRK
  http://www.youtube.com/user/108morris108

  Libyan News Update Oct 15 – Very Early Morning – 108morris108

  http://www.youtube.com/user/Adrenalinkz – na jego kanale niemal codziennie pojawiają się krótkie treściwe wiadomości z frontu walki Libijczyków z terrorystami al-qaeda i NATO

  Bardzo Istotne strony i blogi:
  http://www.mathaba.net/news/libya
  http://nsnbc.wordpress.com
  http://libyasos.blogspot.com

  • Iasma 15 października 2011 o 2:14 pm

   *z nadmiernego pośpiechu 😉 zapomniałem że konto VSMRK na YT zostało usunięte przez Google, poprawiony link:
   http://www.youtube.com/user/1VSMRK

  • Iasma 15 października 2011 o 3:36 pm

   Protesty przeciwko NATO i terrorystom ogarnęły całą Libię.

   13/10/2011

 12. bezgustu 15 października 2011 o 12:59 pm

  Frekwencja decyduje o wynikach wyborów 🙂 i pogoda 😉

 13. zenobiusz 15 października 2011 o 1:00 pm

  http://zenobiuszsamotnywilk.wordpress.com/2011/10/14/o-co-chodzi-z-tym-15-10-2011/
  Czy rytuały Loży Thule ,czy iluminatów,wymagają rozlewu krwi,a w najłagodniejszym przypadku,fali agresywnych emocji na ulicach miast?

  • nowecant 15 października 2011 o 2:09 pm

   to by pasowało – dzisiaj w kilkuset miastach na świecie ludzie protestują

   • monitorpolski 15 października 2011 o 2:55 pm

    Żeby go zabito? Kilka korzyści w jednym ruchu.

 14. FAKIR 15 października 2011 o 1:24 pm

  Szanowny Panie Dyrektorze,
  Ekipa reporterów Nowego Ekranu została zaproszona przez Dyr. Janusza Ciska za pośrednictwem Pana Marka PODLEWSKIEGO na godzinę 11.00 dnia dzisiejszego (14.10) na wywiad do gabinetu Dyrektora w Muzeum Wojska Polskiego.

  O co tu chodzi?
  W artykule jest inne nazwisko, a pod spodem w komentarzach piszą o nazwisku PODLECKI

  • monitorpolski 15 października 2011 o 1:34 pm

   Tak mają w głowach. Albo zabezpieczają się na proces.

   • FAKIR 15 października 2011 o 1:56 pm

    Raz piszą Podlecki a innym razem Podlewski.
    Nic z tego nie rozumiem. Chyba błąd w artykule.

    Tak czy inaczej trzymaj się Marek, bo coś mi tu śmierdzi.

    Już od dawna zauważałem, że oni piszą w stylu dla lemingów.
    Obym się mylił. Mam nadzieję, że się wszystko wyjaśni.

    • monitorpolski 15 października 2011 o 2:02 pm

     25 tysięcy odsłon na tym blogu wczoraj. Nie sądzisz, że to jest panika?

    • Aśka 15 października 2011 o 2:08 pm

     Widziałam ten artykuł już wczoraj w nocy. Na szczęście od razu skopiowałam go. W artykule tym raz pojawiło się nazwisko: Marek Podlecki

     „W środę, 12-ego października, zadzwonił do Redakcji Nowego Ekranu, niejaki Marek Podlecki, z upoważnienia Dyrektora Ciska, byśmy natychmiast przyjechali z kamerą do Muzeum Wojska Polskiego, gdzie podobno wzburzona załoga chce w obronie Ciska sprostować pojawiające się na NE enuncjacje.”

     a niżej w tym samym artykule: Marek Podlewski

     „Szanowny Panie Dyrektorze,
     Ekipa reporterów Nowego Ekranu została zaproszona przez Dyr. Janusza Ciska za pośrednictwem Pana Marka Podlewskiego na godzinę 11.00 dnia dzisiejszego (14.10) na wywiad do gabinetu Dyrektora w Muzeum Wojska Polskiego. ”

     w komentarzach jest już tylko Marek Podlecki.

     Nie było więc zamian nazwisk, no chyba że pomiędzy godzinami 00:10 15.10.2011 (o tej godzinie został opublikowany), a godziną 1:30 15.10.2011 (wtedy go kopiowałam).

     • FAKIR 15 października 2011 o 2:18 pm

      Zmiany nazwisk pewnie nie było
      Wyżej Podlecki a niżej Podlewski.
      Sądzę, że panika to za dużo powiedziane.
      Moim zdaniem chodzi o likwidację niewygodnych blogów, dalsze skłócenie Polaków i całkowite rozbicie opozycji

 15. qqryku 15 października 2011 o 1:50 pm

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/beda-kontrolowac-internet-to-nielegalne,1,4881432,wiadomosc.html

 16. maran 15 października 2011 o 2:13 pm

  Tu paroletnie ale swietne video niezwykle odwaznego, znanego czlowieka, Zyda, pana Normana Finkelsteina, ktory krotko i zwiezle nazywa rzeczy po imieniu.
  Postawa tego ogromnie uczciwego, szlachetnego czlowieka moglaby posluzyc wielu jako wzor madrosci, pracowitosci, skutecznosci i oczywiscie ogromnej odwagi i poswiecenia.
  Dlaczego nikt jeszcze nie zaprosil go do Polski na wyklady???

  • zenobiusz 15 października 2011 o 2:51 pm

   Odpowiedź jest prosta.Do Polski zaprasza się niejakiego Grossa. Tu artykuł sprzed 10 lat.
   ——————————————————————
   Autor „Przedsiębiorstwa Holokaust”, jako syn polskich Żydów, szczególnie uważnie obserwuje stosunki polsko-żydowskie. Według amerykańskiego naukowca, Żydzi w USA liczą na wyegzekwowanie od Polski kilkudziesięciu miliardów dolarów. Dzięki reprywatyzacji zamierzają bowiem przejąć w swoje ręce całe mienie należące niegdyś do Żydów. Finkelstein jednak uważa, że państwo polskie powinno zwrócić mienie tylko tym Żydom, którzy dzisiaj mieszkają w Polsce. I tyle synagog, szkół, szpitali, ile potrzebuje żyjąca w naszym kraju społeczność żydowska. Byłoby niemoralne przekazanie całej infrastruktury społecznej, która do wojny służyła trzem milionom Żydów polskich, tym kilkunastu tysiącom, które obecnie żyją w naszym kraju.

   – Co zaś do prywatnego mienia, to z wyjątkiem niezbicie udokumentowanych roszczeń rozdział ten powinien być zamknięty – mówił w ubiegłym roku Finkelstein korespondentowi Rzeczpospolitej w Ameryce Krzysztofowi Darewiczowi. – Ogromna większość byłych właścicieli już nie żyje, jakim więc prawem Kongres Żydów Amerykańskich i adwokaci mówią o kilkudziesięciu miliardach dolarów, skoro ocalała garstka? Przewodniczący Kongresu Edgar Bronfman lata własnym odrzutowcem i twierdzi, że potrzebuje pieniędzy dla „biednych” ofiar. Ja bym mu odpowiedział: proszę pana, ma pan własny majątek o wartości powyżej 3 miliardów dolarów, dlaczego pan się nie podzieli nim z ofiarami? Niech pan zostawi Polskę w spokoju.
   http://www.naszawitryna.pl/jedwabne_195.html

  • sara10 15 października 2011 o 7:41 pm

   Maran
   Dodam, że prof. Finkelstein jest prześladowany przez swoich ziomków. Wyrzucono go z uczelni, gdzie wykładał. Postanowiono również pozbawić go mieszkania. Ciekawi mnie, co się z nim teraz dzieje (widziałam obszerny o nim film na Planet)

 17. Pingback: Kontrowersje wyborcze. Łamanie ciszy wyborczej, działalność hasbary, łamanie prawa przez PKW. Obywatelska inicjatywa sprzeciwiająca się fałszerstwom wyborczym. Polityka, komentarze, publicystyka 15 października 2011 « Jarek Kefirek blog pol

 18. Pingback: Kontrowersje wyborcze. Łamanie ciszy wyborczej, działalność hasbary, łamanie prawa przez PKW. Obywatelska inicjatywa sprzeciwiająca się fałszerstwom wyborczym. Polityka, komentarze, publicystyka 15 października 2011 « Jarek Kefirek blog pol

 19. Stirlitz 15 października 2011 o 2:56 pm

  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/361747,oburzony-ryszard-kalisz-idzie-z-uczestnikami-protestu-w-stolicy.html przecież to jest kuźwa farsa ten Kalisz oburzony ???? a co zrobił przez 12 lat w sejmie dla bezrobotnych ???????????

  • FAKIR 15 października 2011 o 3:01 pm

   Paligłup też pewnie będzie

   Teraz widzicie co to są za „protesty”

  • Wizzgaa 15 października 2011 o 3:04 pm

   Stirlitz : no w sejmie to K. rysował sobie myszą po monitorze ale PRZEDTEM ! Reprezentował jedynie słuszną linię , gdzie ” każdemu według potrzeb „……za jakiś rozsądny czas czyli w komunizmie a w socjalizmie to chyba było : ” Od każdego wg jego możliwości – każdemu wg .jego pracy ” > ON ROZMYŚLAŁ rysując te myszy w sejmie , to znaczy rysując myszą po ekranie . Wszystkim nam gorzej po wyborach to i K. gra sprawdzonymi zabawkami czyli ” drepce tuż obok prawdy”.

   • sebecx 15 października 2011 o 4:10 pm

    …ale jak oni chcą się załapać na Zeitgaist?… jak dla mnie, to większość z tych obecnych politykierów może błędnie sądzić, że ocalą życie podczas zmian… a może właśnie zdali sobie sprawę z faktu, że rewolucja tym razem ich pożre…. ciekawe co Zibi Brzezinka dziś powie… tyle lat NWO budował a tu latka lecą ….

  • sebecx 15 października 2011 o 3:59 pm

   ..ja Ci odpowiem co Kalisz zrobił przez te 12 lat…. ano imponujących rozmiarów podgarle zapuścił… hehehe..

   • waryjat 15 października 2011 o 5:08 pm

    Oj nie doczytałem wątku do Twojego posta. Żart w podobnym stylu do mojego. 🙂

  • waryjat 15 października 2011 o 5:07 pm

   Słyszałem że Kalisz jest oburzony, bo marszałek nie chce przyjąć jego podania o powiększenie fotela sejmowego i wydawaniu w stołówce podwójnego schabowego.

  • pola 15 października 2011 o 9:03 pm

   No i proszę tęczowy tłusty hipokryta wmieszał się w tłum i jest oburzony tylko nie wiem czy bardziej ode mnie i innych porządnych ludzi którzy na takich muszą pracować aby ich te gęby zawsze były uśmiechnięte.

 20. Majonez 15 października 2011 o 3:05 pm

  Baba Wanga z Bułgarii miała rację. Przepowiadała, że będzie choroba, iż ludzie będą się starzeć w przeciągu chwili, link: http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Ma-26-lat-a-wyglada-na-80-Lekarze-nie-wiedza-co-jej-jest,wid,13896211,wiadomosc.html?ticaid=6d347

  • monitorpolski 15 października 2011 o 4:02 pm

   Trudno w to uwierzyć. Zdjęcia można sobie zamieścić.

  • sara10 15 października 2011 o 7:51 pm

   To nic nadzwyczajnego. Jest to rzadka choroba (nie pamiętam jej nazwy, niestety), na którą nie ma lekarstwa. Polega ona na gwałtownym przyspieszeniu obumierania komórek. Pacjent w efekcie umiera ze starości (sic!). Widziałm kiedyś w Polsce przypadek z dzieckiem.

 21. Ramires 15 października 2011 o 3:18 pm

  Panie Monitor ! Doszedł pan do 25 tyś wejść na stronę. Dużo czy mało ? Powiem inaczej ,albo powstanie z tego ruch społeczny i to niestety teraz, albo za kilka miesięcy takie strony zostaną zablokowane.” No i po ptokach”. Ruch należy do Pana. Do przodu lub do tyłu. Pozostać w miejscu raczej się nie da ! Pozdrawiam !

  • monitorpolski 15 października 2011 o 4:07 pm

   To zależy od was, nie ode mnie. Możecie się zacząć umawiać. Na grypa666 doszliśmy do 32 tys dziennie i w sumie nic nie było, kilka spotkań. Teraz jednak jest inna sytuacja, społeczeństwo w dużym procencie jest obudzone, trzeba zakładać niewielkie grupy, a potem jak Orban je zjednoczyć w wielki ruch. Tego się nie będzie dało zinfiltrować, po prostu tych grup będzie zbyt wiele. Partie, nawet tak małe jak PPP czy Przymierze Narodu Polskiego, można szybko przejąć – od góry. Grupy niesubordynacji społecznej po 15-20 osób nie będzie się dało. Ja nie jestem typem wodza, po prostu tłumaczę artykuły i czasem coś wsadzę swojego, bo mnie szlag trafia gdy widzę jak okłamują to społeczeństwo. Te kłamstwa prowadzą do ludobójstwa, więc nawet nie mam innego wyjścia.

   • Stirlitz 15 października 2011 o 7:44 pm

    to już wiecie , o co chodziło z tym „ruchem” palikota z małej litery , to był ruch wyprzedzający , to co sami prognozowali , to oddolne oburzenie społeczne – teraz po wyborach widać , ze było to sterowane , bo posłowie sami się nie znają wszyscy są z krzaka , raczej wszyscy powiązani rodzinnie z SB , a cały ruch ma niszczyć symbole POLSKIE , a kreować satanistyczne

 22. Extazed 15 października 2011 o 4:52 pm

  Ciekaw jestem jak się ma „marsz oburzonych” na świecie. Ktoś ma jakieś nowe info odnośnie tych manifestacji?
  Zastanawiam się jak ta cała sytuacja się rozwinie, bo można by powiedzieć, że „już się zaczęło”. Ale czy przyniesie to jakieś zmiany? Czy rozpocznie się ogólnoświatowy strajk i bunt przeciwko banksterom i tym podobnych? Czy może fala ta opadnie bez większego echa?
  Ciekawe czasy, ciekawe ….
  Pozdrawiam

  • sebecx 15 października 2011 o 5:28 pm

   ..na pewno będą zmiany, bo Wałęsę podobno zapraszają na Łotr Strit i pewnie będzie „nie chcem ale muszem”…. http://www.tvn24.pl/12690,1720460,0,1,system-kapitalistyczny-nie-wytrzyma-tego-stulecia,wiadomosc.html …Zeitgeist…..

   • FAKIR 15 października 2011 o 5:55 pm

    Marsz oburzonych lemingów

 23. Konarski 15 października 2011 o 5:35 pm

  Marsz oburzonych w Warszawie
  http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/warszawa/protesty-na-swiecie-oburzeni-wyszli-tez-na-ulice-w,1,4881624,region-wiadomosc.html

  Kupa śmiechu – około 150 osób – dzieciaków z liceum nieświadomych jeszcze, że politycy próbują na tym zbić kapitał skoro były tam takie osobistości jak pani Nowicka, pani Krzywonos, pani Kalisz, pani Biedroń czy pani Grodzka.

  Buhahahaha. Ten „marsz” to lipa sterowana z góry przez razwiedkę.

  • monitorpolski 15 października 2011 o 6:00 pm

   Dlatego nic na ten temat nie pisałem. To nie tak się przygotowuje. Tu trzeba siły dojrzałych ludzi lub kibiców.

   • kosiardeyablos 15 października 2011 o 8:26 pm

    A co ty na to – prowokacja czy nie prowokacja, bo jak to przeczytałem to mnie szlag prawie trafił, toć to bezczelność i tupet na maxa, beeeez kitu. Jak mawiał mój Łojciec ” Zniosę gnój , ale w kupkach,ale po cholerę mi ten gnój, skoro mam nawóz już w woreczki pakowany” : http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/rewolucyjna-idea-jeden-proc-podatku-na-kosciol,1,4879368,region-wiadomosc.html

    • iHe 15 października 2011 o 10:55 pm

     Może to kolejna idea wsparcie dla „ruchu palikota”
     Kościół przez swoich insiderów właśnie łyka zatrutą pigułkę gotową do szoł ala dopalacze.
     W momencie dojścia do głosu Palikota i zdecydowanego kursu bicia piany(kapitału politycznego) na antyklerykalizmie w Polsce – jest to wyjątkowo niefrasobliwy pomysł.

     Niesamowite jak kościół się idealnie ustawia w narożniku do bicia.
     Tylko ,że to nie jest nastawianie 2policzka tylko wystawianie.

  • Ramires 15 października 2011 o 6:45 pm

   To prawda. Bo ci co powinni tam być mają zajęcie. Jakaś fucha, dodatkowa robota , praca zagranicą by mieć na życie rodziny i ewentualne kredyty. System nie jest taki głupi i daje jakoś, ciężko ale przeżyć. Po co komu martwy niewolnik. Reszta która ma dobrze tyłka nie ruszy. A ci co są , małoletni z kolczykami w nosach raczej siłą bojową nie są. Ale gdyby zamknięto Mac Donalda to kto wie , rewolta i dym na całego…..!

   • kosiardeyablos 15 października 2011 o 8:32 pm

    nie tylko McDonalda – przecie to kultowa żarciodajnia premiera RP (Rozjechanej Polski), na przykład Mac Fucka tyż by zamkneuli, to były by protesty, małolactwa! POkolenie Homo Clicens and Mięsożernych Wegetarian ruszyło by do boju w imie Kebaba i Hamburgiera. To by sie działo! „Wolność Frytce” „Uwolnić Kotleta”!!!

 24. OlO 15 października 2011 o 5:57 pm

  „Największe zniewolenie jest gdy się tylko mówi o wolności” chwila, czyli co na piszesz to tego chcesz, STOP GMO to dostaniesz GMO, stop szczepieniom to dostaniesz strzykawkę w dupę, stop chemitrail co będą na ciebie pryskać, stop kłamstwom to będą kłamstwa, napiszecie o złodziejach to będą kradli. To się nazywa prawo przyciągania. http://newworldorder.com.pl/artykul,3118,Prawo-przyciagania-zapomniania-bron-przeciwko-NWO

  Nie wywołuj wilka z lasu.

 25. Ania 15 października 2011 o 6:26 pm

  Oj tam !
  Za tydzień kolejny koniec świata.
  http://www.sfora.pl/Bog-unicestwi-swiat-21-pazdziernika-a36830

  • BirdDwa 15 października 2011 o 6:40 pm

   Właśnie tak myślałem o tym od wczoraj.
   Gość sie machnął w obliczeniach ale wybuch wulkanu (gdzieś ta) był więc może nie będzie końca – bynajmniej w naszym rozumieniu ale jakiś Naturalno-HAARPowy Event.

 26. ayoko77 15 października 2011 o 6:35 pm

  W Rzymie spalili radiowóz

 27. ayoko77 15 października 2011 o 6:39 pm

  http://www.livestream.com/occupytv

 28. anna 15 października 2011 o 7:14 pm

  KRZYSZTOF JACKOWSKI WIDZIAŁ WYGRANĄ PiS -u !!!!!!!! MYLIŁ SIĘ ???!!!!

  • sara10 15 października 2011 o 7:58 pm

   Anna, nie mylił się. Miał rację.Oszustwo wyborcze jest ewidentne. Dziwi mnie tylko ta cisza. Dlaczego partie czy dziennikarze nie podejmują tematu. Nie ma protestów, zapytań, konferencji, et. cet. Słowem – jest OK, nic się nie stało!

   • monitorpolski 15 października 2011 o 8:44 pm

    sara10, ja już jestem pewien, że to było USTALONE!!!
    PO i tak jest już skazana na kompromitacje, więc po co marnować nie skompromitowanych. Teraz zamordyzm, a tamci nas „wyzwolą”. I będzie jak z Gierkiem – taktyka osła i marchewki

    • Stirlitz 16 października 2011 o 12:32 am

     mnie też to dziwi , poraź pierwszy od 20 lat świadomie analizuję politykę krajową i czuję każdy element tej układanki . W gruncie rzeczy PiS nie przegrało , ma ponad 150 mandatów i dużą państwową datację na najbliższe 4 lata. co miało być ustalone zostało ustalone , w Krakowie zanosi się na likwidacje struktur PO , bo posłowie PO dziwnie operują kasą na wybory , która idzie setki tysięcy złoty. Kto przegrał te wybory -Polacy , oni nic nie mają do powiedzenia , bo wszystko jest „poukładane” jedynie coś moga „pośmiecić w samorządach ” -ale jak te samorządy działają ? u mnie od 15 lat od kiedy cena węgla poszła do góry ludzie palą śmieciami w piecach CO i cięzko wytrzymać z tymi troglodytami , powietrze jest strasznie zanieczyszczone , gorzej niż za komuny , wtedy wszyscy palili tanim drewnem i tanim węglem

   • zenobiusz 15 października 2011 o 9:38 pm

    sara10@
    Sądzę ,że nie spodziewali się takiej bezczelnej zagrywki, tak grubymi nićmi szytej,i boją się,(słusznie zresztą), że to prowokacja,mająca na celu doprowadzenie do rozruchów,by spacyfikować opozycję.Nie dziwię im się.Dalekowzroczny polityk,w takiej sytuacji,milczał by.
    Za dużo tych sensacyjnych oczywistości,wskazujących na sfałszowanie wyborów.Nikt nie jest tak nieudolny,to planowe wpadki.Trzeba społeczeństwu zacisnąć pasa,by spłacać jego krwawicą własne długi.Najwygodniej ,robić to mając pretekst,do zamordyzmu,i pacyfikacji,w imię dobra Ojczyzny,przeciw” nieprzytomnym oszołomom.”To już było ćwiczone ,i tym razem im nie wyjdzie.Będą musieli zjeść zupę,którą nawarzyli 🙂

    • zenobiusz 15 października 2011 o 10:08 pm

     Tu widzimy ,jak światły premier,chce nam wszystkim zrobić dobrze.Potrzebuje tylko „złych chłopców” do bicia.

 29. FAKIR 15 października 2011 o 7:51 pm

  Marek czy Ty w ogóle znasz Janusza Ciska?
  On przebywał w Nowym Jorku

  • zenobiusz 15 października 2011 o 8:55 pm

   Kompletna lipa!
   wiadomo, że Cisek miał 5letni kontrakt który skończył się 30.09. i pewnie dlaetgo szukając innej posady startował w wyborach do senatu. Żadna to więc zasługa NE że z końcem września przestał pełnić funkcję dyrektora. Nawiasem mówiąc wynik ponad 15 tys. głosów (z rekomendacji PSL) to całkiem dobry rezultat (Szeremietiew miał nieco ponad 3 tys.). Widać jasno, że zastępczyni zwolniona przez Ciska bardzo zapragnęła objąć tą funkcję a przy okazji dokopać mu jeszcze w wyborach jako deomostenes, bo pewnie gdyby został senatorem to ona nie miałaby szans na objęcie tej funkcji. Godne politowania to całe zadęcie o wielkich wpływa NE 🙂
   http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/30223,sukces-nowego-ekranu-nasz-bloger-i-upadek-dyrektora

   • monitorpolski 15 października 2011 o 9:04 pm

    Zeno, jak zwykle widzisz w nocy.

    • zenobiusz 15 października 2011 o 9:28 pm

     🙂 Ja tylko, widzę widzących. 🙂

  • monitorpolski 15 października 2011 o 9:07 pm

   Fakir, to nie jest rozmowa na forum dyskusyjne. Tylko jedno powiem – mało kogo nie znałem i mało kto mnie nie znał. Od 1994 roku pracowałem w mediach polonijnych i amerykańskich, robiłem reklamy dla różnych firm.

   • Versus3 15 października 2011 o 11:10 pm

    Monitorze, powiedz prosze ile masz lat? To by pomogło umieścic Cię „w czasoprzestrzeni”. Ja mam 36, czyli na poczatku 90-tych to jeszcze małolat.

 30. TheAspartam 15 października 2011 o 7:51 pm

  Illuminati mają jak w grze w szachy kilka opcji na oszukanie przeciwnika w swoich planach darzenia do celu wszystko zależy od reakcji przeciwnika na zamierzony plan ,każdy ma prawo się mylić bo na błędach się uczymy i wyciągamy wnioski by nie popełniać tych samych,można błędnie skreślić Jackowskiego albo szukać przyczyny dociekliwie jak działa konspiracja i dezinformacja illuminati by poznać strategie przeciwnika 🙂

 31. sara10 15 października 2011 o 8:01 pm

  TheAspartam
  Fajnie byłoby, gdybyś zaczął stosować kropki. Można by wtedy przeczytać twój post i do tego zrozumieć.

 32. artolomeo 15 października 2011 o 8:13 pm

 33. Hix 15 października 2011 o 9:36 pm

  czytam od kilkunastu dni ten blog
  POWIĄZANIE INFORMACJI WSKAZUJE JEDNO, NOWY EKRAN TO MANIPULOWANA KLIKA PRZEZ SŁUŻBY SPECJALNE, JEST WIELKIE ZAMIESZANIE Z POWODU TEGO BLOGA I NAGLAŚNIANIU FAŁSZERSTWA WYBORÓW, MAREK EWIDENTNIE WIDAĆ ŻE ROBISZ IM KUPE SMRODU, SŁUŻBY SPECJALNE DZIAŁAJĄ…

  • monitorpolski 15 października 2011 o 10:28 pm

   Dokładnie tak jest. Co więcej, niezależni publicyści powielają te informacje na samym NE, a ci nie mogą nic zrobić i szlag ich trafia.

   • Stirlitz 16 października 2011 o 12:42 am

    szlag ich trafia tez dlatego , że wydali na tego start-upa jakieś 50 000 i mają mniej wejść niż Monitor , który robi na darmowym skrypcie:))))))

 34. pola 15 października 2011 o 10:14 pm

  Wezmą pod lupę ruch intronizacyjny
  http://info.wiara.pl/doc/986866.Wezma-pod-lupe-ruch-intronizacyjny

 35. ussus 15 października 2011 o 11:11 pm

  Zdaje się, że jakiś czas temu ten cały Łażący Łazarz był publikowany w Gazecie Polskiej. A już na sto % jestem pewny, że pisywał na niepoprawni.pl – tej pisowskiej agenturze wpływu. Teraz zgrywa bohatera, ostatniego sprawiedliwego obrońcy demokracji.

  • Stirlitz 16 października 2011 o 12:54 am

   http://jan.bogatko.nowyekran.pl/post/30286,fakty-i-mity-posla-agenta-tw-janusz

   wszystko sie zgadza z tym , co pisał Zenobiusz i Monitor. na Nowym Ekranie jest porządny artykuł i pod nim komentują agenci SB, WSI i ruskiej rozwiedki

 36. Aśka 15 października 2011 o 11:35 pm

  Informowałam też o tym na Monitorzepolskim:

  Aśka 10 Październik 2011 o 11:00 am
  przytoczę fragment
  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,8027345,Wybory__Ostatnie_testy_systemu_do_glosowania.html
  Wybory. Ostatnie testy systemu do głosowania
  Anna Gmiterek – Zabłocka, TOK FM
  2010-06-17, ostatnia aktualizacja 2010-06-17 18:08
  Trwają ostatnie testy systemu, który będzie obsługiwać wybory prezydenckie. Za obsługę informatyczną odpowiadają dwie firmy – łódzki PIXEL Technology i lubelska firma MikroBit. W Lublinie dziesięciu informatyków – programistów w specjalnie przygotowanym pokoju na bieżąco śledzi, czy wszystko działa tak jak należy.
  MikroBit obsługuje wybory już po raz czwarty. To do Lublina spływają informacje z komisji wyborczych i to tutaj system przetwarza głosy wyborców na słupki, wykresy czy dane statystyczne. – Nasz praca polega na stworzeniu witryny internetowej, na której prezentowane są wszystkie dane wyborcze przed rozpoczęciem głosowania. W dniu wyborów jest publikowana frekwencja i wyniki głosowania na wszystkich kandydatów – mówi prezes firmy, Daniel Miłaczewski.
  […]
   Aśka 10 Październik 2011 o 11:02 am
  a także to:
  „Gdyby wybory odbywały się tak jak planowano na jesieni, zgodnie z kalendarzem wyborczym, PKW ogłosiłaby przetarg na obsługę informatyczną. Ale czasu było mało, dlatego zastosowano procedurę „z wolnej ręki”. MikroBit został wybrany w drodze negocjacji.”
   Aśka 10 Październik 2011 o 11:05 am
  I to
  http://aktynologia.nowyekran.pl/post/11199,kto-decyduje-o-wynikach-wyborow
  19.04.2011 11:04 9 komentarzy
  Kto decyduje o wynikach wyborów?
  Kto projektuje, podlicza i czy w końcowym efekcie również decyduje o wynikach wyborów w Polsce?
  Nie tylko dociekliwym dziennikarzom, ale przede wszystkom politykom powinno byc wiadomo, że o ostatnich wynikach wyborów prezydenckich zadecydują i zadecydowały dwie firmy wybrane do obliczenia wyników wyborów przez kogoś tam z PKW z wolnej ręki, łódzki PIXEL Technology i lubelska firma MikroBit (telefonowałem do PKW – mamy pełne zaufanie do tych firm, powiedział rzecznik) z pominięciem, unieważnieniem przetargu.
  Czy wyniki wyborów zależą głownie od firmy PIXEL, która obsługuje PKW i została wybrana „z wolnej ręki”, po tym jak przetarg z dnia 2010-04-01 w sprawie wykonanie i wdrożenie oprogramowania dla obsługi wyborów Prezydenta RP w 2010r., numer ogłoszenia: 75183 – 2010 został unieważniony? Kto liczy ma pełne pole do popisu w tej sprawie. Pytanie do zainteresowanych: Kto faktycznie posiada i kontroluje te firmy?
  Pomijam dawno zapomnianą aferę związaną z firma Pixel wykrytą po wyborach samorządowych:
  „Kontrowersyjna firma Pixel wykona system IT do obsługi wyborów
  Firma Pixel, owiana złą sławą po aferze z obsługą informatyczną ostatnich wyborów samorządowych, została wybrana do budowy systemu IT dla Krajowego Biura Wyborczego.
  Maciej Samcik 2004-01-21, ostatnia aktualizacja 2004-01-21 15:08?”
  http://wyborcza.pl/1,75248,1878171.html
  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,8027345,Wybory__Ostatnie_testy_systemu_do_glosowania.html
  _____
  To kpiny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! żeby wyniki zliczały prywatne firmy, a społeczeństwo nie mogło tego skontrolować

   Joanna 10 Październik 2011 o 11:50 am
  Firma zatrudniona przez rządzących-:)))

   Aśka 10 Październik 2011 o 12:12 pm
  no właśnie … śmiechu warte

  Aśka 11 Październik 2011 o 12:36 pm
  Nie bez kozery POwcy ostatnie miesiące tak popędzali na lubelszczyznę. Pamiętacie, ile tam wizyt złożono? No i Palikot przecież stamtąd