Grecja w ogniu

Grecja – Relacje na żywo:

20.10.2011 godz 19:15 Grupa ludzi została otoczona przez policją na stacji metra Acropolis. Są masowo aresztowani i wywożeni. Na stacji Ommonia ludzie zostali zaatakowani przez hordy policjantów.

20.10.2011 godz 18:20 Po akcji policji Monastiraki, ludzie pouciekali na stację metra i pozamykali się od wewnątrz, by uniknać wściekłych żandarmów bezprawia. Policja dostała rozkazy pacyfikacji stacji.
Protestujący uciekają przez wściekłą policją ulicami Thissio.

20.10.2011 godz 17:40 Jedna osoba zmarła – 53-letni mężczyzna. Zmarł na atak serca spowodowany prawdopodobnie przez zbyt dużą ilość gazu łzawiącego.

20.10.2011 godz 16:12 Są informacje, że siły specjalne w ilości 12,000 zostały ściągnięte do Aten. Na plac przybywają tysiące taksówkarzy, którzy dołączają się do protestujących.

20.10.2011 godz 15:55 Relacja na żywo stopcarteltvgr powróciła, ta część placu gdzie są reporterzy opustoszała, widać było setki policjantów, którzy rozpędzili protestujących. Jednak ludzie wracają, mówią że nie odpuszczą. Komunistyczna partia współpracuje z represyjnym rządem – komentator apeluje by tę informację nagłośnić. Komuniści są częścią systemu. Nie jest to żaden kapitalizm.

20.10.2011 godz 15:45 Ostre gazowanie, zakończyła się relacja na żywo, kamera na http://www.livestream.com/stopcarteltvgr pokazuje niemal konających, zagazowanych  ludzi – nie ma już komentarza na bieżąco. Słychać wybuchy bomb ogłuszających.
Informacja z en.contrainfo.espiv.net:
Przed parlamentem zgromadziły się tysiące członków PAME (zrzeszenie związków zawodowych). Policja wycofała się dolnej części placu Syntagma, małe grupy przeciwników autorytarnego rządu, związków zawodowych i skrajnej lewicy próbowały powrócić na plac, jednak większość demonstrujących znajduje się nadal w bocznych ulicach. Ministerstwo Finansów jest po okupacją strajkujących.

20.10.2011 godz 14:45 Komentujący: Nadchodzą siły specjalne, ludzie im klaszczą, oni idą w kierunku lekarzy i pielęgniarek, którzy pracują wolontaryjnie.

20.10.2011 godz 14:45  Komentujący: Sytuacja jest tragiczna, siły specjalne nas atakują, używają gazu. Próbujemy komentować na żywo żebyście wiedzieli co się dzieje. Wiele osób walczy w małych ulicach poza placem głównym. Jest nas tysiące, w centrum placu, które nie widzimy mogą być potężne demonstracje, ludzie próbują się dołączyć z okolicznych ulic. Przepraszam, ledwo mówię z uwagi na puszczony w nas gaz (…) Nic nas jednak nie powstrzyma – oni mają broń, ale my mamy wolę działania. Ostrzegamy was w innych krajach – gdy się to samo zacznie dziać, nie popełniajcie naszych błędów, nie czekajcie! Z nimi się nie da rozmawiać (…) Mamy jednak dobrą wiadomość – ludzie wracają na plac, widzimy ich uśmiechnięte twarze – przez ten dym i ogień! Ich jest tylko 154, a nas są miliony. Wygramy!
Nagrania na YouTube z ostatniej chwili:

20.10.2011 godz 13:45  Jak wynika z komentarze, rozpoczęły się potyczki pomiędzy członkami partii komunistycznej i demonstrującymi. Ludzie są ostrzeliwani „fajerwerkami. Jak widać z potyczki przechodzą w regularną walkę uliczną.Ci „komuniści” bronią Parlamentu, gdzie odbywa się głosowanie nad przyszłością Grecji, wbrew woli większości ci zdrajcy próbują zniewolić ten naród oddając go w ręce międzynarodowego gangu bankierów.

20.10.2011 godz 13:20 Z http://www.livestream.com/stopcarteltvgr:
Komentujący: Wielka demonstracja przed Parlamentem. Wczoraj było ponad 1 milion ludzi w centrum Aten. Dzisiaj jest jeszcze więcej. Jest to moment historyczny dla wszystkich krajów zachodnich. Odkryliśmy, że te wszystkie karty kredytowe, pożyczki, to był rytuał. Nie chcemy już więcej słuchać władzy. Idziemy na całego, czas na Kanadyjczyków, Niemców, Włochów – wszystkich, by usunąć dyktatury. Nie będą nami już więcej rządzić. Widzimy rezultaty ich eksperymentów w tym laboratorium. Nie ma już dyskusji. nie ma możliwości poprawy warunków życia – oni chcą z nas zrobić niewolników, a my nigdy się na to nie zgodzimy. Mówmy NIE natychmiast. Nie ma możliwości by oni mogli uratować nasze kraje. Siła jest w nas, w naszych sercach i w naszych rękach.
0711calling: Przepraszam za Merkel i życzę wam powodzenia!
StuUK: Ten 1%straszy was krachem po to żebyście pozostali biednymi, a oni bogatymi
neos1234: Ci sami ludzie, którzy wandalizowali sklepy są teraz w policji! Policja i KKE wykorzystuje te incydenty do szerzenia chaosu.
againstnwo: Zauważyliście, że w każdym kraju gdzie MFW „pomaga” robi się źle?
Maksimmus: W bankach nie ma już pieniędzy, ludzie nie mogą wybrać swoich depozytów!
PeterJennings: Rotszyldzi finansowali obie strony konfliktu w I i II wojnie światowej
yevrupnhoj:Chciałbym, żeby to co w Grecji wydarzyło się w USA
==============================================================
20.10.2011 godz 10:40 – Dzień drugi protestów pod greckim parlamentem. Jak podaje France 24 (>link), dzisiaj parlament ma dać zielone światło na wprowadzenie środków antykryzysowych wymaganych przez UE i MFW. Ma to rzekomo uchronić Grecję przed bankructwem. Grecy są przeciwni cięciom, które mają głównie uderzyć w najbiedniejszych, pozostawiając nietkniętą klikę bogaczy. Cięcia maja dotyczyć m.in. pracowników sektora publicznego, którzy utracą 20% swoich dochodów, mimo że już teraz trudno im jest powiązać koniec z końcem. Nie zważając na protesty, parlament poparł wczoraj pakiet antykryzysowy już podczas pierwszego czytania. Słyszy się jednak pogłoski, ze niektórzy posłowie z rządzącej partii socjalistycznej chcą głosować przeciw najbardziej kontrowersyjnym punktom planu. Zatwierdzenie go jest konieczne by Grecja mogła otrzymać nowe pożyczki, które uchronią ją przed bankructwem (nowe pożyczki = nowe odsetki do spłacenia, to jeszcze pogorszy sytuację tego kraju!).
Grecja jest sparaliżowana – statki są zadokowane w portach, szkoły zamknięte, szpitale pracują z minimalną załogą. Protesty przed parlamentem mają trwać do późnej nocy.

Komentarze protestujących Greków na stopcarteltvgr:
Komentująca: Nie mamy nic do stracenia, pójdziemy na całego.
davos_29: obudź się Francjo, przyłącz się do walki
Azulpersian: Jesteśmy z wami, nie traćcie nadziei, rozpoczęliśmy 15 w Paryżu i będziemy kontynuować, kolejnym celem jest centrum finansowe La Defense i będzie to 5 listopada
Komentująca: Jest nas więcej niż wczoraj, ale mam obawy, że nasi „przyjaciele”, służby specjalne zaraz rozpoczną atak.
Już nie mamy zamiaru dyskutować – powiedzieliśmy co chcemy i nie pozwolimy im więcej dyktować co mamy robić. Oni nawet nie potrafią nazwać tego co robią. Nie będziemy uznawać jakichkolwiek „głosowań”, ponieważ to my będziemy głosować. Oni tego nie powstrzymają, jest już za późno. Oni zapłacą ciężko za swoją politykę, oczywiści i my zapłacimy, ale jest to konieczne (…) My jako Grecy nie uznajemy już tego rządu, to nie jest demokracja. Wszystko co oni potrafią to wysyłanie czołgów na ulice.
W tym momencie odcięto przekaz dźwiękowy.
Komentująca:  Ten kraj jest wielkim laboratorium. I to jest wynik – miliony ludzi na ulicy, którzy nie uznają już więcej tego rządu.
Komentujący:  Chciałbym wyjaśnić ważną rzecz. Posądza się nas o to, że jesteśmy komunistami. 95% ludzi tu zgromadzonych nie ma nic wspólnego z komunistami, jesteśmy tu po to by zaprotestować przeciwko temu co się dzieje.
==============================================================
20.10.2011 godz 6:30 – W relacji na żywo podano, że oddziały specjalne przygotowują się do ataku na ludzi zgromadzonych na stacjach metra (które już od dłuższego czasu nie działa). Zaczyna to wyglądać na otwartą wojnę rządu przeciwko narodowi greckiemu.
==============================================================
19.10.2011 godz 23:00 – W parlamencie już podczas pierwszego czytania zaakceptowano wprowadzenie środków antykryzysowych (czyt. bandyckich podatków i ograniczeń wydatków na podstawowe potrzeby, cięcia w wypłatach).  „Ratunek”, który proponuje Unia Europejska dla Grecji jest zabójczy. Pożyczka 1.6 miliardów euro jest oprocentowana na 175% przez 3 miesiące! (>link). Świadczy to o metodach i intencjach globalnej mafii bankierskiej. Nie chodzi o pomoc, a o zniszczenie Grecji.
Na ulice Aten wyszło 100,000 ludzi. Słychać opinie, że w całej Europie zostanie wprowadzony stan wojenny by zakończyć zamieszki. Innymi słowy szykują nam niewolnictwo, dozorowane przez uzbrojone armie najemników. Można się domyśleć, że taki rozwiązanie zaproponowały superkomputery, za pomocą których modeluje się i prognozuje zachowania społeczne.
Tu jest relacja z Grecji na żywo:

W Polsce nie jest lepiej, chociaż nie weszliśmy jeszcze do strefy euro. A jeśli ktoś chciałby nas w tę strefę wciągnąć to jest zdrajcą.
Np. wczoraj w Krakowie debatowano nad fatalną sytuacją finansową miasta (>link)
W Krakowie brakuje pieniędzy?! Miasto odwiedza ponad 9 milionów turystów (>link), każdy z nich zostawia setki złotych, i brakuje pieniędzy?!
Zobaczcie jakie rozwiązania się proponuje – „chwilówki”! (>link). Kredyty, to konieczność spłaty nie tylko podstawowej sumy, ale i procentu, który w przypadku krótkoterminowych pożyczek może być równoważny pożyczonej sumie, co gorzej – rośnie! Jest to zabójcza lichwa, która jest zakazana w Islamie, ale także potępiana przez kościół katolicki).
Wiadomo jak to się skończy – protestami, gdy ludziom przestanie się wypłacać pensje, czynsze pójdą niebotycznie w górę, gdy ceny za już i tak bardzo drogą komunikację i parkingi wzrosną  o 100% lub więcej (po co tyle tramwajów i autobusów, które jeżdżą puste?!).
Świadczy to tylko o bandyckiej polityce finansowej rządzącej kliki, zresztą tak jest nie tylko w Krakowie. Cała Polska jest w przebudowie za kredyty pobrane od lichwiarskich banków i musi się to skończyć podobnie jak w przypadku Grecji. Z czego te kredyty mają być spłacane?
A rozwiązanie jest proste – zamiast pobierać kredyty, rząd może drukować pieniądze potrzebne na inwestycje. Każda nowa inwestycja to pokrycie dla nowych pieniędzy na rynku. Niestety, w rządzie mamy skorumpowanych sprzedawczyków, którzy dla napełnienia własnej kiesy wiodą kraj ku tragedii. Należy sobie z tego jasno zdać sprawę – pożyczki od lichwiarskich banków nie mogą być spłacone, tak więc pobieranie ich jest równoważne ze zdradą państwa.

Z doniesień agencyjnych:
Reuters podaje, że złapano rannego Kaddafiego: http://af.reuters.com/article/commoditiesNews/idAFL5E7LK34I20111020 Został on złapany dzisiaj nad ranem niedaleko Sirte podczas próby ucieczki przed nalotem samolotów NATO.Szef sił zbrojnych Kaddfiego Abu Bakr został zabity. Z komentarzy na twitterze wynika, że Kaddafi też podobno został zabity. Żródłem tych informacji jest ponoć NATO. Czekamy na potwierdzenie – nagranie pojmanego Kaddafiego lub z innych źródeł niezależnych.
Z ostatniej chwili: >zdjęcie rzekomego zabitego Kaddafiego – data wykonania zdjęcia ponoć
z 13 sierpnia (zob: http://www.godlikeproductions.com/forum1/message1678061/pg1)
—————————————————————————————————————
Znana pisarka dziennikarka i aktywistka amerykańska Naomi Wolff została aresztowana wczoraj w nocy podczas protestu przed budynkiem nowojorskiego Skylight Studios gdzie odbywała się gala na cześć gubernatora Andrew Cuomo, który został uhonorowany jako „Game Changer of the Year”. Protest dotyczył jego oporu wobec dodatkowego opodatkowania milionerów.
Nagranie z aresztowania: >link artykuł: >link
Jak relacjonuje Wolff, najbardziej dokuczliwy dla policji okazuje się tzw. „ludzki mikrofon”, gdy setki głosów powtarzają to co mówi jednak osoba. Omija się w ten sposób zakaz użycia megafonu.
Reklamy