Wydarzenia i komentarze, 8 listopada 2011r.

Bob Chapman: nowy dolar w drodze
Rosja ostrzega przed okropnymi konsekwencjami ataku na Iran
El Hierro – wybuch coraz bliżej
  

Bob Chapman: nowy dolar w drodze
http://bobchapman.blogspot.com/2011/11/bob-chapman-new-dollar-is-underway.html
Jeden z najbardziej znanych niezależnych ekspertów finansowych, były broker giełdowy, ujawnia plotkę, która krąży wśród profesjonalistów z górnej półki elit finansowych, którzy są bezpośrednio związani z FED (Federal Reserve – prywatna instytucja, która od 1913 roku jest m.in. odpowiedzialna za emisję dolara).
Otóż FED zamierza wprowadzić na rynek nową walutę. Nie będzie nią Amero, o którym było dość głośno kilka lat temu, ale prawdopodobnie nowy dolar. Powodem ma być fakt, że dolar amerykański już niedługo, może w ciągu półtora roku, może mniej, utraci status waluty światowej. Nowy dolar jeszcze nie zaczął być nawet drukowany. Chapman zastrzega sobie prawo do poprawki tej informacji, jeśli sytuacja się zmieni.

Rosja ostrzega przed okropnymi konsekwencjami ataku na Iran
http://www.theaustralian.com.au/news/world/russia-says-strike-on-iran-would-be-a-very-serious-mistake/story-e6frg6so-1226188099943

Tak ma wyglądać nowa mapa Izraela

Rosyjski minister spraw zagranicznych, Sergiej Ławrow oświadczył, że byłby to „poważny błąd, pełen nieprzewidzianych konsekwencji”.
Oświadczenie jest reakcją na groźby Izraela, które poprzedzają nowy raport ONZ na temat programu nuklearnego Iranu. Rosja w ten sposób próbuje ochronić swojego sprzymierzeńca z czasów sowieckich przed szkodliwymi sankcjami oraz wojną.
Zdaniem Ławrowa (i chyba nie tylko), każda militarna interwencja przynosi tylko ludzkie cierpienie i ofiary. Akcja militarna nie jest sposobem na rozwiązanie problemów z Iranem, tak jak i na inne problemy we współczesnym świecie. Najlepszym przykładem jest niepowodzenie akcji militarnych NATO w Afganistanie.
Zgodnie z kartą ONZ użycie siły możliwe jest tylko w przypadku obrony przed interwencją z zewnątrz oraz jeśli podjęta zostanie odpowiednia uchwała Rady Bezpieczeństwa ONZ.
Należy tu dodać, że Izrael nieformalnie posiada 500-800 głowic jądrowych oraz ofensywne bronie biologiczne i chemiczne. Informacje o arsenale jądrowym zostały ujawnione przez Mordechaja Vanunu, który odbył za to karę 18 lat więzienia w samotnej celi. Po wypuszczeniu nadal jest represjonowany.
Międzykontynentalne rakiety balistyczne „Jerycho” mają zasięg 11,500 km i są przeznaczone do odparcia ataku nuklearnego. Dodatkowo posiada łodzie podwodne z rakietami uzbrojonymi w głowice jądrowe. Izrael nie podpisał układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej. Nikt dotąd nie zadał sobie trudu zbadania arsenału Izraela. Wynikać to może z szantażu nuklearnego jakim Izrael trzyma w szachu cały świat – tzw. „opcji Samsona” – ostatecznego unicestwienia świata w przypadku ataku na Izrael.
Z drugiej strony, takie małe państwo jak Izrael nie miałoby szans w konwencjonalnej wojnie z państwami arabskimi, stąd konieczność specjalnego uzbrojenia. Arabowie z kolei boją się realizacji planów tzw. „Wielkiego Izraela” – syjonistycznego mocarstwa, które będzie się rozciągało od Egiptu do Iranu.
Sądząc po wojnach w regionie, te plany są obecnie realizowane, a Iran z bronią nuklearną może być poważną przeszkodą.

Materiały:

El Hierro – wybuch coraz bliżej
Wczoraj na forum lunaticoutpost.com porównano zgromadzoną obecnie energię do tej z 7 października. El Hierro można oglądać na żywo gdy kamera jest włączona tutaj: http://www.ustream.tv/channel/el-hierro1
Wykres dowodzi, że następują ciągłe podwodne erupcje. Przypuszcza się, że są przynajmniej 3 otwory, przez które lawa wydostaje się do morza. Badacz El Hierro Raymond Matabosch uważa, że morze w Las Calmas świeci na czerwono. Widziano sześć takich rozbłysków. Dzisiaj na jego stronie earthquakereport.com alarm został podniesiony do czerwonego, gdyż drgania harmoniczne nagle osłabły. Mogło to być przyczyną podniesienia się aktywności otworów erupcyjnych.
Wydarzenia toczą się bardzo szybko, zamieszczone zdjęcia satelitarne NASA sprzed kilku są prawdopodobnie już nieaktualne.
Raymond Matabosch prowadzi obserwacje z wybrzeża, wcześniej był na morzu, ale musiał się wycofać gdyż nie można było tam już oddychać. Erupcje pary i pyłu, które ostatnio oglądał miały już wysokość 40-100 metrów.Matabosch uważa, że erupcje będą się stopniowo powiększać. Na stronie są też niezwykłe zdjęcia i nagrania wideo.

Reklamy