11 listopada 2011 – wydarzenia

Udało mi się uczestniczyć w Marszu Niepodległości, niedługo zamieszczę nagranie. Według mojej oceny brało w nim udział 20-30 tys osób. Oszacować to można było przez czas przemarszu – przez ulicę o szerokości 30m, która z łatwością mieściła 50 osób w jednym rzędzie. Potrzeba było co najmniej 20 minut żeby wszyscy ludzie przeszli – stąd to oszacowanie. 
W marszu brali udział głównie ludzie młodzi, ale nie brakowało też w średnim i starszym wieku. Nie była to więc żadna „hołota”.  Trasa marszu została zmieniona na skutek bezprawnej interwencji policji – była ona znana od dawna, a marsz był całkowicie legalny w tym dniu. To, że władze Warszawy uznały go za nielegalny jest nieistotne – 11 listopada jest Świętem Niepodległości – i tylko obcy okupant może uznać demonstrację patriotyzmu w tym dniu za nielegalną. Śmiem więc twierdzić, że władze Warszawy zachowały się jak władze Generalnej Guberni pod zarządem Hansa Franka.
Stąd więc też reakcja młodych ludzi, szczególnie w stosunku do kryminalnych mediów, które łżą jak z rękawa. Cel tych kłamstw jest jasny dla większości ludzi – chodzi o zniszczenie naszego kraju oraz ludobójstwo większości słowiańskiej ludności. To jest nie tylko moja opinia.
Czy młodzi ludzie zachowali się rozsądnie? Nie. Można to było pominąć milczeniem i nie wdawać się w bójki. Ale młodych ludzi, którzy tego dnia byli wyraźnie prowokowani, nie można przekonać do tego by nagle zamilknęli. Dlatego nastąpiły zamieszki i potyczki.  Można było tego uniknąć.
Nie podobało mi się natomiast kto szedł w pierwszych szeregach – ci sami ludzie, którzy od dawna próbują przejąć pałeczkę kontroli, ale nie reprezentują żadnego rozsądnego programu.
Dowodem na to jest fakt, że nikt nie kontrolował tego co się dzieje w Warszawie – a wystarczyłoby wysłać zwiad na inne demonstracje i informować o ich przebiegu i kierunku marszu.
Dlatego też wynikły nieporozumienia spowodowane, jak przypuszczam, przez dezinformatorów.
Ogólnie jednak mobilizacja ludności patriotycznej w tym dniu była rzeczą bardzo pozytywną. Zachowanie policji jeszcze przedyskutujemy, ale słusznie zajęła się bandytami zza granicy, którzy próbowali zniszczyć polską patriotyczną uroczystość.
==================================================
Proszę o zamieszczanie bieżących informacji o wydarzeniach w Polsce. Szczególnie interesuje nas to co się dzisiaj będzie dziać w Warszawie. W miarę możliwości będę uzupełniał ten wpis – z materiałami wideo, jeśli uda mi się je zdobyć. Mój wyjazd do Warszawy ma jednak charakter służbowy, więc nie obiecuję, że będę miał możliwość brać czynny udział w manifestacjach.

Reklamy