Wydarzenia i komentarze, 14 listopada 2011r.

Nowy Ekran centralą opozycji?
IV Rzesza działa! – „IV Reich works”
Nowy Ekran centralą opozycji?
Prezydent USA Barack Obama twierdzi, że Iran nie pracuje nad bronią jądrową
Pro-izraelskie lobby naciska na BBC i Sky News
Materiały z Marszu Niepodległości
 

http://pietkun.nowyekran.pl/post/37618,wyszkoleni-prowokatorzy-to-policja-bila
Wszystko wygląda jak najlepiej. Złożone zawiadomienie „złożyliśmy dzisiaj do Prokuratora Generalnego doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez Komendanta Stołecznego Policji”, w którym Andrzej Zdzisław Słonawski wraz Pawłem Pietkunem piszą, że przestępstwo polega na umyślnym niedopełnieniem obowiązków służbowych, polegających na braku nadzoru nad działaniami policji (…) co skutkowało nadużyciami prawa przez funkcjonariuszy policji, popełnienia czynu bestialskiego pobicia przypadkowego przechodnia itd. I coś jeszcze o złamaniu Ustawy Prasowej.
Nie można było wymyślić coś mocniejszego? A co z prowokacjami? A co z celową dezorganizacją Marszu? A co ze sprowadzeniem faszystowskich bojówek z Niemiec, co można zinterpretować nawet jako działanie terrorystyczne?

Najbardziej jednak przeraził mnie ten fragment:

„Prosimy Was o jak największą dokumentację dotyczącą Marszu Niepodległości. Wszystkie zrobione przez Was zdjęcia, filmy – nawet słabej jakości, relacje naocznych świadków, przysyłajcie do nas na adrespawel.pietkun@nowyekran.pl

Jaką macie gwarancję, że nie ma to posłużyć zgromadzeniu materiałów aby destruktorzy byli przygotowani, by wiedzieli co naprawdę jest w rękach kamerzystów i fotografów?

Ja osobiście miałem z Andrzejem Słonawskim bardzo złe doświadczenie – kłamstwa, które ukazały się na Nowym Ekranie nie mogły się ukazać bez jego akceptacji. Zadzwoniłem na jego prywatny numer, a w NE ukazała się informacja, że dzwoniłem do redakcji NE z szeregiem kolejnych kłamstw. Są na to świadkowie, nawet w Porozumieniu Rawskim, w którym Słonawski pełni ważną rolę. Nie chcę tu powiedzieć, że w Stowarzyszeniu prowadzi działalność destrukcyjną, wręcz przeciwnie – jest bardzo aktywny i ciągle goni po sądach… Ale numer jaki mi wystrzelił był po prostu chamski. Dlatego proponuję żebyście nie zdawali się na Nowy Ekran jako centrum dyspozycyjne opozycji warszawskiej i niezależnych dziennikarzy. Sami składajcie skargi i zawiadomienia do Prokuratury, a zdjęcia powinny być umieszczane na blogach. Linki wysyłajcie do wszystkich redakcji, nie tylko w Polsce. Wtedy na pewno dowody nie zostaną zmiecione pod dywan.

I BROŃ BOŻE NIE DAWAJCIE SWOICH NAMIARÓW ANI DANYCH KOMUKOLWIEK!!!
To co się szykuje będzie gorsze niż III Rzesza!

IV Rzesza działa! – „IV Reich works”

To nagranie neonazisty kopiącego Polaka będzie oglądał cały świat: http://rafzen.wordpress.com/2011/11/13/independence-day-in-poland/
Independence Day in Poland. Police and Communists beat the Poles. Is this Europe we want? NO !!!  We Poles have vomiting reflex at the sight of such behavior of Police ! http://www.youtube.com/watch?v=UTKqRS4VL5E
Hallakw
dit : novembre 13, 2011 à 9:15  Hanba!! Niech mamulka i tatus wstydza sie teraz za zachowanie swojego synalka, kryminalisty, ktorego oglada teraz caly swiat.

Prezydent USA Barack Obama twierdzi, że Iran nie pracuje nad bronią jądrową

To nieoczekiwane oświadczenie miało miejsce wczoraj w Honolulu na APEC forum. Artykuł na ten temat ukazał się na rosyjskim portalu http://top.rbc.ru i niedługo potem został usunięty (http://top.rbc.ru/politics/14/11/2011/624798.shtml). Internautom z forum godlikeproductions udało się jednak znaleźć podobną informację na http://www.utro.ru/news/2011/11/14/1010572.shtml

Oto kopia na wypadek gdyby „zniknęła”:

Обама: Иран не собирается создавать ядерный арсенал РБК | 08:32:19
Президент США Барак Обама на форуме АТЭС в Гонолулу заявил о том, что действия Ирана не нацелены на создание ядерного арсенала. Глава Белого дома сказал, что к такому общему мнению США пришли вместе с Китаем и Россией. Обама при этом добавил, что совместно с лидерами других стран намерен продолжить обсуждение данного вопроса в течение ближайших недель. Он отметил, что для всех наиболее приемлемым вариантом разрешения ситуации является дипломатический, однако не стоит „исключать и другие варианты”.

Tłumaczenie na angielski:
„United States President Barack Obama at the APEC Forum in Honolulu said that Iran was not aimed at the establishment of a nuclear arsenal. The head of the White House said that such a general view of the United States came along with China and Russia. Obama added that together with the leaders of other countries intend to pursue this matter in the coming weeks. He noted that for all the most acceptable option is diplomatic resolution of the situation, but not „to exclude other options”

Ja widać następuje zmiana polityki USA wobec problemu irańskiego, wyraźnie pod wpływem nacisków ze strony Rosji i Chin. Prawdopodobnie rozpatruje się rozwiązania dyplomatyczne, choć jak podkreślił Obama, jeszcze „nie wyłącza się innych opcji”.
Jest to dość zaskakujące oświadczenie, zwłaszcza wobec niedawnej prowojennej indoktrynacji medialnej przeprowadzonej zapewne przez media starowane przez Izrael. Zmiana polityki Białego Domu jest dobrym znakiem jeśli chodzi o pokój na świecie, wojna z Iranem byłaby dla cywilizacji wielką katastrofą. Tylko sama podwyżka cen benzyny mogłaby spowodować śmierć milionów ludzi w trudnym okresie zimowym. Nie możemy jednak wykluczyć, że rzekome oświadczenie prezydenta USA jest dezinformacją – jak na razie nie potwierdziły tego żadne zachodnie media poza forami dyskusyjnymi.
Zob. też: http://www.godlikeproductions.com/forum1/message1703050/pg2
========================================================================

Pro-izraelskie lobby naciska na BBC i Sky News

Komentarz monitorpolski: Jeśli chodzi o poziom dezinformacji, to polskie media nie są wyjątkiem. Są raczej regułą w obecnej rzeczywistości opanowanej przez super-mafię NWO. Mafia ma swoje ośrodki dyspozycyjne w różnych miejscach globu, chyba najważniejszym jest londyńskie City z wszechpotężnym imperium Rotszyldów i innych rodzin Illuminati. Państwo Izrael jest właśnie tworem tych ludzi – jest to de facto prywatna oaza dla światowego terroryzmu i azyl dla kryminalistów z całego świata. Imperialne działania NWO w dużej mierze podejmowane są właśnie z terenu tego państwa, które było i jest rządzone w totalitarny sposób przez gangsterów rodzaju Ariela Sharona czy Benjamina Netanjahu. Opozycja izraelska jest praktycznie bezradna, gdyż rządzący ultrasyjoniści są obficie dotowani m.in. przez USA i imperium brytyjskie. Poniższy artykuł ukazuje mechanizm działania obecnych mediów kryminalnych.

Jak prostytuują się brytyjskie media.
http://freeamericatoday.pl/news/infowars.com/pro-izraelskie-lobby-naciska-na-bbc-i-sky-news.html

Organizacja miliarderów oskarżona o nakłanianie do „konsultacji” z dziennikarzami przed publikowaniem relacji o Izraelu

za Paul Joseph Watson z Infowars.com, 7-11-2011. Na podstawie artykułu żydowskiego dziennikarza i muzyka Gilada Atzmona: This Is How Israel Runs The British Press

Przed oczekiwanym powszechnie atakiem Izraela na Iran doszło do skandalu dyplomatycznego w Wielkiej Brytanii. Wpływowa organizacja elitarna, BICOM (Britain Israel Communications and Research Centre), lobbująca na rzecz Izraela na terenie Zjednoczonego Królestwa, została przyłapana na naciskach i działaniach mających zmienić faktyczny wizerunek Izraela przedstawiany przez media brytyjskie. Fakty te ujawniono po przecieku maila o tym, jak wydawcy BBC i Sky News zmieniali narracje z wydarzeń związanych z Izraelem.

Chaim “Poju” Zabludowicz

Rewelacje wyszły na jaw w trakcie dociekań związanych ze skandalem Liam Fox, brytyjskiego Sekretarza Obrony, zmuszonego do rezygnacji miesiąc temu po ujawnieniu szczegółów jego relacji z Adamem Werritty, byłego szefa już nie istniejącej Atlantic Bridge Research and Education Scheme (charytatywnego forum “think tank”) stworzonego w celu promocji neo-konserwatywnej wizji polityki międzynarodowej pośród elit politycznych USA i UK.

Mimo braku jakichkolwiek formalnych uzasadnień takich jak zatrudnienie, umowy czy stosunki dyplomatyczne z Rządem Wielkiej Brytanii, Werritty wielokrotnie uczestniczył w spotkaniach z ministrem Foxem, przy czym okazało się, że Warrity powiązany jest z działaniami wywiadu izraelskiego Mossad mającymi na celu zmianę rządów w Iranie, i spotykał się wielokrotnie z przedstawicielami opozycji w Iranie.

Poprzedni „Most Atlantycki” Werritty’ego otrzymywał fundusze od BICOM-u poprzez patronat Michael Lewis. Powiązania te wyszły na jaw, gdy Londyński Guardian raportował, że BICON opłacał przeloty i pobyt Werrity’ego w Iranie podczas konferencji, jaka odbyła się w Izraelu w 2009, a dotyczyła Iranu.

BICOM, został założony przez milionera Chaim “Poju” Zabludowicz (zdjęcie powyżej), 18-tego na liście najbogatszych obywateli UK. Jak się okazuje, fundacja ta sponsoruje wszystkie trzy największe partie polityczne Wielkiej Brytanii.

Obecny prezes (CEO) BICOM-u jest była posłanka (MP) Labour Party Lorna Fitzsimons, a która ujawniła swoje „demokratyczne” jak na labourzystkę poglądy w zeszłym roku na konferencji, „Opinia publiczna nie może wpływać na politykę zagraniczną Wielkiej Brytanii. Sprawy zagraniczne to zadanie dla elit.” Fitzsimons przejęła kierowanie BICOM-em po byłym (nieczynnym od 2 lat) wysokim urzędniku w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Izraela Danny Scheck.

Fitzsimons niechcący wyjawiła powiązania i naciski BICOM-u wysyłając przez pomyłkę maila do jednego z dziennikarzy, który te fakty ujawnił.

Mimo tych szokujących doniesień żadne szczegółowe informacje nie zostały rozpowszechnione przez mainstreamowe media. dowodzi tak jak dalece kontrolowane są media korporacyjne, czy to poprzez stosunki właścicielskie czy też układy w świeci elit, agencji i grup lobbystycznych.

W swym mailu Fitzsimons ujawnia jak to przedstawiciele BICOM-u regularnie spotykali się z kierownictwem, wydawcami, redaktorami i dziennikarzami BBC, Sky News i the Financial Times by „konsultować” (to ‘brief’) jak organizować przekaz informacji dotyczących Izraela, by ukazać „najbardziej porządany obraz Izraela” (“the most objectively favourable line was taken.”)

„W przeciągu weekendu, ludzie BICOM-u kontaktowali się z większością gospodarzy programów informacyjnych BBC i SKY, zapewniając najbardziej porządaną linię przekazu („ensuring that the most objectively favourable line was taken”), oferując „gadającym głowom”, odpowiedni rozwój ich kariery („unfolding”)” – pisze w mailu Fitzsimons.

I dalej podaje przykład:

„Starszy analityk BICOM’-u Dr. Noam Leshem, w sobotę, konsultował szefów redakcji BBC World News w czasie ich zabrania odnośnie wypadków podczas „oblężeniu” ambasady Izraela w Egipcie, i po tym SKY News zmieniła narrację.”

Dalej w emailu Fitzsimons ujawnia jak BICOM „regularnie kontaktował się z wydawcą Large of Prospect Magazine, Davidem Goodhart, „pomagając” mu w zdobyciu informacji o głosowaniu w ONZ na temat państwa palestyńskiego.”

Fitzsimons chwali się następnie jak BICOM „opiekował się” reporterem BBC podczas jego wizyty w Izraelu.

„BICOM ma swojego człowieka z BBC News pośród delegacji. Przy planowaniu jej (Sophie Long) pierwszej wizity w Izraelu BICOM skontaktował się z nią by pomóc jej przy spotkaniach w regionie. Sophie spędziła 3 dni podróżując po Izraelu, „Starym Mieście”, spotykając sie z Mark Regev i Dr. Alex Yacobsen, wizytując Ramallah i Sderot.”

Czy objektywne spojrzenie opłacanego przez brytyjskiego podatnika dziennikarza BBC nie zmieni się w wyniku szczodrej „opieki” ewidentnie pro-izraelskiej fundacji?

Jak ma się to do obowiązku objektywnego i bezstronnego informawania Brytyjczyków przez założoną i opłacana przez nich agencję informacyjną?

Fitzsimons ujawnia również jak to osobiście „konsultowała Jonathana Forda, czołowego felietonisty the Financial Times w sprawie jego wiodącego artykułu w jutrzejszym porannem wydaniu.”

Opisując „konsultacje” z Fordem nie posłużyła się terminem „wywiad” czy też „pytania o” tylko „instruowała” go co ma pisać.

Wszystkie przykłady przytoczone z maila samej uczestniczki opisanych wydarzeń skłaniają do stwierdzenia, że zarówno redakcje Sky News, the BBC jak i the Financial Times są posłuszne instrukcjom („briefing”) z BICOM-u a przedstawiane przez nich relacje mogą nie mieć nic wspólnego z obiektywizmem, a raczej dowodzą „prostytuawania” się tych mediów dla wpływowych lobby politycznych i stają się ich tubą propagandową.

Biorąc pod uwagę korelujący z informacjami ujawnionymi w mailu Fitzsimons ton relacji tychże mediów w ostatnich dniach, a szczególnie o zagrożeniu rozwojem technologii jądrowych ze strony Iranu, rosnącą atmosferę zagrożenia z jego strony, histeryczny ton przekazu, mamy do czynienia z przygotowaniem psychologicznym opinii publicznej do zaakceptowania, usprawiedliwienia czy też uzasadnienia mającego nastąpić ataku Izraela na Iran.

Przeczytaj ujawniony mail BICOM-u.

Źródła:

opracował Jerzy Mędoń, freeamericatoday.pl
=======================================================================
Materiały z Marszu Niepodległości:

Reklamy