MF Global – jawny rabunek 1,2 miliarda z kont klientów

(…) CME nie potrafi zwrócić „drobnych” kilkuset milionów, co więc mówić o „gwarantowanych miliardach”. Wniosek może być jeden – w nadchodzącym krachu prawdopodobnie nikt z inwestorów nie odzyska swoich pieniędzy! Celente zresztą wprost używa na określenie CME Group sformułowania „Chicago Mafia Enterprise” – Chicagowski Interes Mafijny (…)  

Tak wyglądały akcje MF Global przed i po aferze

MF Global, znany wcześniej jako Man Financial, który 31 października złożył wniosek o bankructwo, był jednym z głównych globalnych brokerów derywatów. Był również głównym dealerem papierów wartościowych w USA. Wszystko się zaczęło 25 października, gdy stwierdzono straty $191.6 miliona dolarów w bieżącym kwartale, jako rezultat handlu europejskimi obligacjami.  30 października oddział brokerski w Nowym Jorku powiadomił o niedoborze w funduszach klientów. Następnego dnia konta o wartości ogólnej 5,45 miliarda dolarów zostały natychmiast zamrożone, a MF Global Inc. złożył wniosek o bankructwo – 8-me co do wielkości w historii USA.
Niedobór w funduszach 38,000 klientów MF Global wynosi około 1,2 miliarda dolarów – wygląda na to, że do 31 października przetransferowano setki milionów dolarów z kont transakcji terminowych (futures) na inne. Prowadzone dochodzenie syndyka, James Giddensa ma na celu ustalenie m.in. czy pieniądze klientów nie były wyciągane w postaci gotówki po to by ratować firmę. Równocześnie FBI bada czy nie była prowadzona działalność kryminalna. Jak na razie nie postawiono nikomu żadnych oskarżeń. MF Global na razie tłumaczy się źle prowadzoną księgowością.

Na finansowanie swojej działalności, broker używał dużej ilości kontrowersyjnych i skomplikowanych umów ponownego zakupu (repurchase agreements – repos). Niektóre z nich są związane z obligacjami najbardziej zadłużonych krajów Europy, a to może być bezpośrednią przyczyną kryzysu. Jak oświadczono, zrobiono zakład w wysokości 6,3 miliarda dolarów na pewien europejski dług państwowy.
Głównym gwarantem finansowym MF Global jest CME Group.

CME Group: Gdzie obiecane 100 mld dolarów na zabezpieczenie?

Terrence Duffy, prezes CME Group. na konferencji prasowej z 2010 roku twierdził, że nikt z klientów nigdy nie stracił nawet centa na skutek bankructwa jakiejkolwiek firmy członkowskiej. Na zabezpieczenie CME Group miał mieć rzekomo 100 miliardów dolarów. Jak się jednak okazuje, w rzeczywistości tak nie jest.

Syndyk masy upadłościowej, James Giddens twierdzi, że brakuje około 1,2 miliarda dolarów, ale że nie jest to kwota ostateczna. Sąd, który przyjął wniosek o bankructwo zgodził się na zwrot gotówki 60% klientów, trzymającym pieniądze na 23,000 kont. Jednak 17 listopada są uznał, że ci, którzy na kontach mieli tzw. handel otwartymi pozycjami, nie odzyskają funduszy. CME Group. zwróci tylko 550 milionów dolarów. Co więc z obiecywanym zabezpieczeniem co do centa?

Bankructwo firmy brokerskiej MF Global, nie dość, że zrujnowało finansowo tysiące klientów, to przede wszystkim podważyło zaufanie w działalność całej giełdy handlowej CME Group.
Powstała ona w 2007 roku z połączenia Chicago Mercantile Exchange i Chicago Board of Trade, a w 2008 r. przyłączono do niej nowojorski NYMEX Holdings, Inc. i Commodity Exchange, Inc (COMEX).
W 2010 roku CME Group. zakupiła 90% indeksów Dow Jones, w w tym Dow Jones Industrial Average.
CME Group jest uważana za finansową „skałę Gibraltaru”, na której się opiera cały rynek towarów.
Zachwianie tej skały wróży katastrofę.

Ten "przyjaciel Polonii" rządził MF Global

Afera w MF Global źle świadczy również o politykach. Ostatnim prezesem MF Global był Jon Corzine, były gubernator New Jersey, dobrze znany Polonii w tym stanie. Co ciekawsze, Corzine był też prezesem Goldman Sachs, o której mówi się, że „rządzi światem”.
Z funkcji prezesa MF Global zrezygnował 4 listopada i będzie zeznawał przed Kongresem w grudniu. Nie postawiono mu jak dotąd żadnych zarzutów, choć sprawa nielegalnego transferu gotówki jest ewidentna. Jest to jeszcze jeden przykład wszechogarniającej USA korupcji , bezprawia i bezkarności pewnej grupy ludzi.

Poszkodowani uważają, że to co się dzieje z MF Global,  jest to jeden wielki chaos. „International Forecaster” Gerald Celente, który zajmuje się od lat przewidywaniami nie tylko finansowymi, sam jest klientem MF Global, i jak twierdzi, stracił ok. 100,000 dolarów. Obiecywane przez prezesa CME 100 miliardów dolarów jako zabezpieczenie, jest więc jednym wielkim oszustwem. CME nie potrafi zwrócić „drobnych” kilkuset milionów, co więc mówić o „gwarantowanych miliardach”. Wniosek może być jeden – w nadchodzącym krachu prawdopodobnie nikt z inwestorów nie odzyska swoich pieniędzy! Celente zresztą wprost używa na określenie CME Group sformułowania „Chicago Mafia Enterprise” – Chicagowski Interes Mafijny.
Celente zauważa, że świadomość tego co się wydarzy u inwestorów powoduje chwilowy spadek cen złota, chyba po to by dobrze poinformowani europejscy inwestorzy mogli wykupić sztaby złota wartości 6,2 miliarda dolarów. Ciekawe jest to, że suma ta jest bardzo zbliżona do 6,3 miliarda dolarów zgłoszonego po bankructwie przez MF Global zakładu na dług państwowy.

Ostatnie informacje w sprawie bankructwa MF Global są bardziej pocieszające. Jak podał Reuters 23 listopada, udało się odzyskać 1,3 miliarda dolarów z montrealskiego oddziału Harris Bank. Pieniądze te nie są jednak tymi, które zniknęły z kont klientów. Ustalenia syndyka co do 1,2 miliarda wydają się być też przeszacowane. Gotówka z banku Harris posłuży ma posłużyć do zwrotu pieniędzy klientom, którzy stracili ponad 20% wartości kont. Syndyk będzie dysponował już 5 miliardami dolarów w stosunku do potrzebnych 5,45 miliarda, co spowoduje spadek strat klientów do 10%. Nic jednak nie jest jeszcze pewne. Choć jest to dość dobra informacja dla klientów, to trzeba sobie zdać sprawę, że kroki te mogą być podejmowane też po to by ratować zaufanie do całego rynku handlu deratywami.

Oświadczenie syndyka masy upadłościowej

Reklamy

130 responses to “MF Global – jawny rabunek 1,2 miliarda z kont klientów

 1. Wojox 24 listopada 2011 o 1:21 pm

  Dlatego od dawna uważam że skarpetka to najlepsza skarbonka. Mam tu kolegę Anglika, który wpadł w manię 3 filarów. Z tygodniówki zostaje mu 40 f na „życie”, z czego większość przepali, a fajki w Anglii drogie jak złoto, dlatego tu się robi skręty.
  Ale wracając. Odkłada na emeryturę, a niebawem wszystkie super fundusze popłyną jak ten Global… i co ?? jak zawsze zostaną ludzie z ręką w nocniku…

  Polubienie

  • Wizzgaa 24 listopada 2011 o 1:49 pm

   Wojox : ten gość odkłada na trzech filarach kosztem większości życia ? On sądzi ,że paląc skręty i żrąc surowce wtórne przeżyje 30-ci upojnych lat emerytury ? Obyśmy nigdy tak nie oszaleli .

   Polubienie

   • Wojox 24 listopada 2011 o 6:50 pm

    Mieszka w karawanie, wyglada już jak 5 groszy na zakupach….
    Tu w Anglii ludzie są tak wyprani, idą w szeregu jak zaprogramowani.
    Ja wszędzie widzą działania anormalne. Teraz pokazało się mnóstwo znaków 20 mil na h. Było 30 do tej pory,,, Absurd bije absurd….

    Polubienie

    • Brus_Zły_Lis 24 listopada 2011 o 7:18 pm

     Daniel Passent – jego ojczymem był niejaki Parwin żołnierz armii czerwonej oraz generał LWP
     http://czerwonykiel.blogspot.com/2011/11/czerwone-dynastie-daniel-passent-cz23.html

     Polubienie

     • Brus_Zły_Lis 25 listopada 2011 o 5:30 pm

      do czerwonych dynastii – prolog
      http://czerwonykiel.blogspot.com/2011/11/czerwone-dynastie-prolog.html

      Polubienie

    • sebecx 24 listopada 2011 o 9:12 pm

     @Wojox brachu… podeślij temu kumplowi tego linka … http://popalone.wordpress.com/ksiazka-jak-rzucic-palenie/ …ta książka jest rewelacyjna ..różnie mówią – podobno nawet 90%, którzy przeczytali przestaje palić… ja swoją papierową pożyczyłem na razie 6 osobom … 4 już nie palą…

     Polubienie

     • sebecx 24 listopada 2011 o 9:13 pm

      ..a żeby Angola przekonać do knigi – to ją napisał właśnie Anglik – Allen Carr…

      Polubienie

      • wojox 24 listopada 2011 o 11:31 pm

       Odpada, napisałem „kolega”, trochę przesadziłem, raczej współpracownik. Ale tu gdzie robię poziom IQ jest na poziomie 34. Oni tylko oglądają takie gazety, na których co druga strona ma gołą panienkę. Z literami mają problem. Jak kiedyś wspomniałem o David Icke, to powiedzieli że to Crazy man…. Szkoda czasu na nich, a jakie mniemanie o sobie mają…

       Polubienie

  • ciociababcia 24 listopada 2011 o 1:56 pm

   Właścicielami większości funduszy (agencji ubezpieczeniowych II i III filaru) są banki powiązane z rządem światowym.

   Polubienie

   • Peryskop 24 listopada 2011 o 2:24 pm

    @ciociubabciu !
    Czy musisz nam denerwować młodych, wykształconych stąd i stamtąd?

    Przecież oni się tak zajebiście starali pozabezpieczać !
    Wszystko miało być tylko SUPER EXTRA SMART BEST i OK.

    A tymczasem powoli sypie się w gruzy ten jakże kolorowy „BEAUTIFUL DREAM”.

    Polubienie

    • hjk 24 listopada 2011 o 4:24 pm

     To już drugi bankrut, wczoraj podali ze na łotwie „zbankrutował” w podobny sposób okradziony przez 2 włascicieli „Rosjanina” i „Litwina” duży bank na łotwie z depozytami wielkości chyba 1,1 mld $, z tego 350 mln jest gwarantowane przez państwo…
     Przy czym charakterystyczne jest, ze to nie „zwykłe” bankructwo polegające np. na niespłacanych kredytach czy błednych opercajach finansowych, tylko bezczelne „wyprowadzanie” gotówki, czyli złodziejstwo – podobno przed wielkim kryzysem „ci, co wiedzieli” kradli wszystko co się dało, nawet z siedzib wynoszono obrazy(!), cokolwiek miało jakaś wartosć…
     zaczyna sie jak

     Polubienie

     • navigator 24 listopada 2011 o 4:59 pm

      Koniec listopada jest dobrym momentem na krach systemu finansowego, jeśli nałoży się na taki scenariusz totalna zawierucha na świecie (mysle tutaj o wojnie z Iranem), brak ropy i nadciągająca zima..to można będzie powiedzieć, że „w ciekawych czasach nam przyszło żyć”. Wniosek mam jeden – jeśli do tej pory nie macie kilku złotych lub garści srebrnych monet w tzw. skarpecie to nie przeżyjecie do wiosny, totalny MAD-MAX nam szykują !

      Polubienie

      • hjk 24 listopada 2011 o 5:43 pm

       okazało się, ze to coś co miało się narodzić 24.11 to… nowy wygląd odremontowanego Tesco 🙂

       Co do krachu to ciekawe, bo wg wyliczen T,Urbasia obecne kursu walut spowodują (jesli się utrzymają do 31.12), ze nasze zadłuzenie przekroczy 55% i trzeba będzie modyfikowac budźet i wprowadzać drastyczne ciecia i oszczednosci…
       Toskomany musz zastosowac jakiś trick, podobny do tego, jak w zeszłym roku, ze podobno spłacicli cześć pożyczek pieniędzmi z UE, co obniżyło chwilowo zadłuzenie, a potem się znowu zadłuzyli…
       Tylko czy koledzy banksterzy będą tak hojni w tym roku, tym bardziej ze czają sie spekulanci i chcą coś i na Polsce zarobić…

       Polubienie

       • Mieszko 24 listopada 2011 o 7:15 pm

        Dług publiczny jest strasznie zaniżany, rzeczywisty wynosi co najmniej 170 % PKB.

        Polubienie

      • monitorpolski 24 listopada 2011 o 6:51 pm

       Nie, to jeszcze nie ta zima. To po Olympiaaadzie, kiedy ogłoszą Wielki Syjon. Mamy jeszcze trochę czasu.

       Polubienie

       • Święty 24 listopada 2011 o 9:22 pm

        Co oznacza ZION 2012? Macie jakas teorie/teze?

        Polubienie

       • Hieronim 25 listopada 2011 o 12:09 am

        Otoz to… Druga polowa 2012 bedzie decydujaca. Wg mnie wlasnie wtedy nastapi atak na Iran i byc moze 3ws…

        Polubienie

        • Totalsky No Problemsky 25 listopada 2011 o 2:26 am

         a potem to już tylko Nibiru, 157-a projekcja „Kevin-sam w domu” – i bedzie „z górki”;-)

         Polubienie

        • zenobiusz 25 listopada 2011 o 9:59 am

         Czemu z uporem zakładacie że im się uda.G…o prawda.Obudzą się z ręką w nocniku.
         Przestańcie zaklinać rzeczywistość. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

         Polubienie

     • Ktoś 24 listopada 2011 o 11:09 pm

      30 listopada kończy się bodajże ROK ROZRACHUNKOWY u Anglosasów więc bankructwo teraz jest metoda na ukrycie ‚starodawnej kreatywności” w prowadzeniu ksiąg rachunkowych. Po tych bankructwach będą kolejne – traktujcie to jak „prywatyzacje” sektora bankowego – czyli ogałacanie inwestorów spoza „klanu wielkiego mośka” z gotówki. Takie przygotowania do wielkiej wojny. głodu, etc

      Polubienie

    • ciociababcia 24 listopada 2011 o 6:17 pm

     Ja też wykupiłam dla syna w 1999 r polisę w Amplico live … City już bankrut.

     Polubienie

     • Peryskop 25 listopada 2011 o 1:55 am

      Przepowiadacz trendów Gerald Celente też się nakupował za 100.000 $.

      Polubienie

      • zenobiusz 25 listopada 2011 o 10:08 am

       Przepowiadacz trendów Zenobiusz twierdzi,że ni nie będzie.Poza totalnym kataklizmem.

       Polubienie

   • buholtz 24 listopada 2011 o 9:58 pm

    Ludzie nasza najlepsza obrona jest.Nie bujac w oblokach o (bogactwie).Wyjac pieniadze z banku.Zainwestuj w ziemie jesli chcesz kupic dom lub w siebie.Zapomnijcie o jakis inwestycjach w tzw.(money market).Zatrznijmy sie bardziej trzymac razem,Organizujmy sie od dolnie.I przedewszystkim radze wszystkim odmowic (Michro-veri Chip=RFID). jesli przyjmiesz to cacko pod skure jestes skanczony..A teraz pytanie do wszystkich?Co jeszcze oczekujesz od tego swiata?Ludzie zatrznijcie myslec logicznie..Dziekuje.

    Polubienie

    • zenobiusz 25 listopada 2011 o 10:18 am

     Masz racje largoxx

     Polubienie

  • AQQ 24 listopada 2011 o 5:49 pm

   Czy nie-nasz żont kupił już te 10letnie obligacje na kwotę 6MLD ojro od anielki, bo jakoś nie ma chętnych, bo jak anielę poniesie to 1939-ty murowany
   http://forsal.pl/artykuly/569262,juppe_ebc_powinien_odgrywac_zasadnicza_role_w_ratowaniu_euro.html

   Polubienie

   • AQQ 24 listopada 2011 o 10:24 pm

    Ciesz się narodzie, żont jest łaskawy, nie to co u Madziarów.
    http://www.sfora.biz/Wegrzy-beda-placic-rekordowe-podatki-Najwyzsze-w-Unii-a38004

    Polubienie

  • Ania 24 listopada 2011 o 7:49 pm

   W sumie smutne, że człowieka tak zakręcili, że całe życie spędzi na oszczędzaniu na emeryturę. Nawet jakby rzeczywiście miał ją dostać.

   Polubienie

   • kosiardeyablos 24 listopada 2011 o 10:18 pm

    Dlatego mam w dupie emeryture z ZUS. Jest to marzenie mojego pokolenia a zostało nam jeszcze jakiejś 25 latek. Najlepsze emerka to własne oszczędności, najlepiej odkłądane do skarpety. Jedyne wyjście to śmignąć no Norway i odtańcować z 10-ć latek. Jest poza unią i chwałą jej za to. Brakuje tam ludzi więc z miłą chęcią przyjmą nowych ciepłokriwstych słowian a nie przypalanych ciulków. Mówie serio. Jedyna waluta jaka się opstanie w juropie to norweska korona. Bez kitu. Zostaje jeszcze Finlandia. Tak na upartego można w Laponi. Tam rządy trzyma swiety mikołaj i elfy….hahahahaha…może da rade przeżyć…hihihihi………No i jeśli chodzi o tąpnięcie finansowo globalno-katastrofalne to jedyne z niewielu miejsc gdzie da rade przeżyć (reniefery do uboju ?W wodzie TAAAAKIE ryby…..) Tak sądze. A tu w Polandii? Tuskomatołki i reszta ferajny zrobi nam jeszcze większy syf….bez rewolty nie zrobimy nic !

    Polubienie

    • Totalsky No Problemsky 25 listopada 2011 o 2:38 am

     …”patrzył na ufny tłumów marsz, milczał wsłuchany w kroków stuk, a mury rosły, rosły, rosły… łancuch kołysał się u stóp….”; rewolty nie zrobia zjadacze chipsów, klienci mcdonalda i oglądacze tanca z gwiazdami, tudzież wszechstronnie wykształceni współcześni gimnazjalisci, licealisci, a nawet magistrowie (choćby i podwójni); ale to juz było, i nie wróci więcej – mam na mysli lata 80-te….:-(

     Polubienie

    • zenobiusz 25 listopada 2011 o 10:22 am

     A ja zamierzam żyć 160 lat,i id dawna żyję na własny rachunek.Trudne to,ale do zrobienie.

     Polubienie

     • Peryskop 25 listopada 2011 o 11:01 am

      Salvadore Dali też mówił, że bez końca pociągnie. Ale mu nie dali.

      Polubienie

 2. ciociababcia 24 listopada 2011 o 1:43 pm

  JESZCZE CHWILA I Z „POLSKICH” BANKÓW TEŻ BĘDĄ ZNIKAĆ PIENIĄDZE.
  Nadzór finansowy, którego szef namawia do „udomowienia” banków w Polsce, powinien najpierw sprawdzić, co kryje się w pozycjach pozabilansowych polskiego sektora bankowego. Mogą się tam ukrywać astronomiczne straty na derywatach, które zagraniczne centrale chętnie przerzucą do Polski

  Banki do audytu
  Małgorzata Goss

  Komputerowy wydruk kontraktów na instrumenty pochodne umieszczonych w pozycjach pozabilansowych Banku Pekao SA liczy kilkanaście metrów. Wykaz spoczywa w XX Wydziale Gospodarczym Sądu Okręgowego w Warszawie, złożony na żądanie sądu w sprawie o sygnaturze 323 XXGC 323/09 wytoczonej z powództwa mniejszościowych akcjonariuszy. Nikt dokładnie nie wie, co to za instrumenty i jaka jest ich rynkowa wycena. Lista zawiera sygnatury kontraktów w bankowych księgach i długie rzędy cyfr bez dodatkowych wyjaśnień. O tym, czy te kontrakty na derywatach przyniosą zyski, czy miliardowe straty, dowiemy się dopiero w chwili ich rozliczania.

  Ponadto banki – matki już ratują się, sięgając do banków w Polsce. Podstawą prawną jest ustawa unijna.

  Polubienie

  • Ktoś 24 listopada 2011 o 11:23 pm

   I tak będzie wyglądało ogałacanie polskiego sektora bankowego z kasy utopionej przez „prywatyzacyjnych strategicznych inwestorów” którzy na koniec pozwolą nam pożyczyć od siebie tą skradziona kasę na ratowanie odkupionych przez NBP wraz z długami banki. Ciekawe jakie „kokosy” skrywają w swych wydrukach „FILARY DOSTATNIEJ EMERYTURY”?

   Polubienie

 3. ciociababcia 24 listopada 2011 o 1:48 pm

  Derywatywy, kto jest zainteresowany polecam:

  Nadchodzący kryzys derywatów i upadek całego światowego systemu finansowego.
  The Economic Collapse
  USA
  2011-10-21
  http://www.prisonplanet.pl/index.php?sid=&q=Nadchodz%C4%85cy+kryzys+derywat%C3%B3w+i+upadek+

  Polubienie

  • hjk 24 listopada 2011 o 4:40 pm

   Lyndon La Rouche pisał o tym pod koniec l. 90 tych jak dobrze pamietam, a na pewno po krachu internetowym z 2000/2001 r. Problem tu polega na tym, ze jedna strona tych kontraktów moze mieć krociowe zyski, a druga takiez straty. Ale w takim przypadku ten nie dostanie zysku, bo tamten ma taką stratę, ze się nie wypłaci ‚wygranemu” i obaj są „na lodzie”, a zarabialy banki, które oczywiście pobierały prowizje od „astronomicznych” sum,na jakiw opiewały te „kontrakty”. A ponieważ wszystko jest powiązane, to np. jeden bank, który sie nie może wypłacić powoduje kłopoty innych i domino zaczyna płynąć przez cały system.
   Jedyne wyjście to uniewaznienie wszystkich kontraktów, ktore nie sa związane z realna działalnością handlową czy produkcyjną i ochrona ealne działalności gospodarcej przez zgubnym wpływem machlojek finansowych.

   Polubienie

   • monitorpolski 24 listopada 2011 o 6:54 pm

    Pozamykać gamblerów, albo jeszcze lepiej – jak w Chinach. Tam już nie żyją.

    Polubienie

    • rabarbarek 24 listopada 2011 o 8:00 pm

     Rynek finansowy to jedno wielkie kasyno. Obecnego kryzysu poczatek to rok 2008. Upadek dwoch poteg finansowych, Bear Stearns i Lehman Brothers. Obecnie slychac glosy , ze byl to upadek polityczny .Przekret obliczony na zapoczatkowanie trzesienia ziemii na rynkach finansowych calego swiata. Ktos to zaplanowal , ktos inny wykonal plan , ktos zarobil a ktos stracil. Rynki na swiecie zaczely wariowac i wariuja coraz bardziej. Akcje Bear Stearns w ciagu kilku tygodni stracily na wartosci prawie 95% wartosci. [ z dawnych 133$ spadly na 5$] W ciagu kilku dni w marcu 2008 roku z 86 $ spadly do 3-5$. Ktos sie wowczas niezle zabawial . Ktos tez niezle na tym upadku zarobil. Dzisiaj na przyklad wiadomo , ze w Kongresie zorganizowano [ tuz przed upadkiem] zebranie , na ktorym pojawili sie przedstawiciele Federal Reserve . Spotkanie z Kongresmenami bylo spotkaniem zamknietym , a Kongresmenom odebrano komputery , telefony komorkowe , zeby wszystkie szczegoly spotkania pozostaly w czterech scianach i glowach uczestnikow.
     Po spotkaniu na rynku zaczely dziac sie dziwne rzeczy , miliony akcji Bear Stearn stracily wartosc , czuc bylo w tym reke inside trader lub kilku. [ do dzisiaj nie wiadomo] . Oczywiscie osoba ta powiazana byla z Kongresem. Do tej pory trwa walka o zaciemnienie sprawy i jedynie Ron Paul mowi o tym glosno[ choc probuje sie go uciszyc] Inside trading jest karalny , ale przepis ten nie obejmuje kongresmenow. Kazdy inny za wykorzystywanie poufnych informacji w celu osiagniecia korzysci pojdzie za kratki[ Martha Stewart} , ale nie wladza. Jej wszystko wolno. Co ciekawe po upadku tych dwoch gigantow , powolano komisje rzadowa do zbadania sprawy. Czyli ci sami , ktorzy kombinowali , wykorzystujac posiadane informacje , badali co bylo przyczyna upadku bankow. Niestety wiele spraw zostalo w tych czterech scianach , gdzie odbywalo sie spotkanie w 2008 roku.
     Przykladow takich pewnie jest mnostwo i tylko Pan Bog wie co sie za tym kryje.

     Film sprzed 3 lat , ale wciaz aktualny.

     Polubienie

 4. navajo88 24 listopada 2011 o 1:56 pm

  Spokojna głowa niedłógo to wszystko pierdyknie jak przekłóty balon !!!! i beńdzie płacz i zgrzytanie zembami ,,a wiecie kto na tym wszystkim wyjdzie najlepiej ????? powiem wam ,ci co nic nie mają ani mieskania i pracy i żyją z dnia na dzień ,czyli wszyscy menele tego świata to wszystko się nie dłógo zrówna ,,,a wniosej z tego sam się nasuwa bo wszyscy wielcy tego świata za bardzi zaczeli kombinować przy kasie ,,,ale co bendę wam pisał sami wkrótce to zobaczycie a nawet to odczujecie .
  J.M.H

  Polubienie

  • Peryskop 24 listopada 2011 o 2:25 pm

   @navajo – i znów masz sporo racji w swoich pozornie idiotycznych poglądach!

   Polubienie

   • zenobiusz 25 listopada 2011 o 10:51 am

    Marku Sz…Tak trzymać.

    M

    Polubienie

  • Madry Inaczej 24 listopada 2011 o 3:11 pm

   Na razie jednak wszystko chyba idzie dobrze. W niewielkim mieście gdzie mieszkam były dwa banki. Teraz jest ich siedem a kolejny w budowie. Reklamy kredytów stały się wręcz nie do zniesienia. Oczywiście mieszkańców nie przybyło.

   Polubienie

   • hjk 24 listopada 2011 o 4:33 pm

    „Leśny” pisał, ze najpierw muszą zadłużyć ludzi i faktycznie jest to wciskanie kredytów – a potem ogolą ludzi z resztek majątku i zrobią dożywotnimi dłużnikami – niewolnikami…

    w maju pojawiła się oferta na stronie banku, to chciałem 5 tys. i po rozmowie z panią za kilka dni przysłali mi majla, ze odmowa, bo „nie mam zdolności kredytowej”…
    Po czym teraz w paźdz. pojawila sie oferta kredtu zwykłego na 14 tys i odnawialnego na 12 i bez gadania (!) przyznali ten drugi… 1go nie chciałem, ale pewnie tez by dali..A nic się nie zmieniło w mej sytuacji fin…

    nie wystarczy im ze wpakowali „hipotecznych”, jeszcze bardziej chcą zwykłych ludzi wciągnąć – jak z „subprime” w stanach, gdzie dawali na przysłowiową „gębę”…

    Polubienie

    • monitorpolski 24 listopada 2011 o 6:58 pm

     „Leśny” miał rację w swoich proroctwach, tyle że się trochę pospieszył. Może to też tak wyglądać, że nagłośnienie tych rzeczy spowodowało zmianę planów – bandyci potrafią działać w świetle reflektorów.

     Polubienie

    • sebecx 24 listopada 2011 o 9:32 pm

     ..@ hjk ..do mnie też dzwonili od początku roku z byłego już Lukasa żeby se 10 tysi wziąć… ale teraz jak postanowiłem kupić blachę na dach, to „tylko” 6 mi za proponowali… no i wziąłem sobie nieduży kredycik z ubezpieczeniem – drogi jak cholera, ale…. chciałem raty po 100 na miesiąc i mam …co ciekawe oprocentowanie – i co za tym idzie raty – mam stałe przez cały czas obowiązywania umowy…. nie pytali czy chcę zmienne …

     Polubienie

    • kosiardeyablos 24 listopada 2011 o 10:33 pm

     Piernicz ten kredyt. To Marchewka, kij znajdzie się później. do końca roku żadnych kredytów, pospłacać cokolwiek. Ten rok jest ostatni. Następny będzie do bani., tak ze radzę się przygotować ! Zapomnieć o rozpoczynaniu biznesów i innych interesów bo dacie se po gaciach aż bedzie wam furczało ! Nastąpi czas skruchy i zupek kuksu na obiad. Koniec z kebabami. Nie będzie kasy na to. Paliwo ? Radze patentować na użytek własny – HHO do aut i dzielić się doświadczeniami. Jeśli padnie NET zostaje nam CB-radio. Znajdziemy się na FALI. Kto ma ruter niech sprawdzi jak wykorzystać go jako serwer, w małych grupach społeczności internetowej- osiedlowej ! No i uzbroi się w ponton a wypadek powodzi !!!

     Polubienie

  • rabarbarek 24 listopada 2011 o 5:42 pm

   Do wpisu Navajo

   ” Tak ostatni beda pierwszymi , a pierwsi ostatnimi”. Amen

   Polubienie

  • Totalsky No Problemsky 25 listopada 2011 o 2:41 am

   menele wszystkich krajów – łączcie się!

   Polubienie

 5. pola 24 listopada 2011 o 2:01 pm

  Unia chce przejąć kontrolę nad narodowymi budżetami
  http://www.hotmoney.pl/artykul/unia-chce-przejac-kontrole-nad-narodowymi-budzetami-22700

  Polubienie

  • hjk 24 listopada 2011 o 4:43 pm

   to naturalna konsekwencja, bo jak jest wspólna waluta, to nie moze być jednych krajów w niej, której ja „psują” i innych, które jakos „trzymają fason”. Albo rozpad unii zatem, albo wzięcie „za twarz” lokalnych rządów. Co w zasadzie sprowadzi się do 1nej władzy ekonomicznej, a stad juz o krok do politycznej. A potem juz tylko 1 rzad swiatowy i takaz waluta…

   Polubienie

  • AQQ 24 listopada 2011 o 5:41 pm

   Do Pola. EEE tam chce – przecież ma…
   Do Peryskop, jak ma wyglądać to przebudzenie?

   Polubienie

   • Peryskop 24 listopada 2011 o 6:48 pm

    AQQ – jak ma wyglądać to przebudzenie?

    Raczej po islandzku, niż jak u żab podgotowywanych na bardzo powolnym ogniu…

    Polubienie

    • AQQ 24 listopada 2011 o 6:54 pm

     Oby tak nie było jak w Grecji i Italii…

     Polubienie

     • hjk 24 listopada 2011 o 8:28 pm

      Zauważcie – Grecja i Italia to symbole kultury europejskiej i tam illuminacka banksteria robią największe zamieszanie, zeby zniszczyć te narody, ludzi upodlić i zakuć w jarzmo niewolnictwa – ale miejmy nadzieję, ze te stare narody i nie dadza sie tak łatwo – raz ze grecy są narodem dumnym i mocno zorganizowanym – dlatego w nich jako pierwszych chciano tez uderzyc przymusowymi szczepieniami w czasie pseudopandemii, a dwa, ze włosi prócz tradycji i kultury maja swoją mafię, która broniła ich przed zakusami pseudopaństwa.
      No i oczywiście te kraje są centrami religijnymi – greko-katolicyzmu i rzymskiego…

      Polubienie

 6. pola 24 listopada 2011 o 2:04 pm

  U nas znajdziesz odpowiedzi na pytania, pomoc nie tylko prawną, niezbędne wsparcie, uzyskasz informacje jak i gdzie rozwiązać swój problem, itp. Na tej stronie nikt nie będzie Cię potępiał, tylko dlatego że wpadłeś w kłopoty lub poniżał, bo nie wystarczyło Ci wiedzy do właściwej obrony przed niesprawiedliwością.
  http://www.niedajmysie.com.pl/

  Polubienie

  • pola 24 listopada 2011 o 2:46 pm

   Dramatyczny apel o pomoc – nie bądź obojętny – chociaż podaj dalej!
   http://vrota.pl/2011/11/dramatyczny-apel-o-pomoc-nie-badz-obojetny-chociaz-podaj-dalej/

   Polubienie

  • Ditka 24 listopada 2011 o 10:28 pm

   Pola dziękuję za link. To straszne jak nagle coś potrafi człowieka wytrącić z równowagi. Mnie to spotkało niestety ale walczę choć tak ciężko…

   Polubienie

 7. pola 24 listopada 2011 o 2:23 pm

  Świat zachodni zachwiał się w posadach właśnie dlatego, że od lat hołdował zasadzie, którą islam odrzuca do dzisiaj. Mechanizm kreacji pieniądza skompromitował się spektakularnie w 2008 roku, kiedy abstrakcyjne instrumenty finansowe zachwiały światową gospodarką. W tradycyjnym islamie bank, jaki znamy, jest nadal niemoralny i jako taki – zabroniony. Choć oczywiście w krajach arabskich funkcjonują banki to korzystanie z nich, a tym samym masowa akumulacja kapitału, jest nieporównanie rzadsze niż gdzie indziej na świecie. Czy wyznawcy Allacha w ogóle nie tworzą własnych banków? Tworzą. W Emiratach od lat rozwijają się banki zgodne z szariatem, czyli takie,
  gdzie ryzyko wkładców jest etycznie ograniczone. Nigdy nie złapały skali światowej, bo przecież z przyczyn ideologicznych nie kreowały pieniądza w odpowiedniej skali. Ale im większa będzie zachodnia zadyszka… tym większe znaczenie może zdobywać model ekonomiczno-moralny tamtego społeczeństwa.
  http://rafalbauer.pl/bank-pieniadz-i-mahomet/

  Polubienie

  • Peryskop 24 listopada 2011 o 2:30 pm

   @Pola: „… Ale im większa będzie zachodnia zadyszka… tym większe znaczenie może zdobywać model ekonomiczno-moralny tamtego społeczeństwa [islamskiego]…”

   No i dlatego nasz kochany Zachód musi ich „humanitarnie” zbombardować pod egidą ONZ !

   Polubienie

   • pola 24 listopada 2011 o 2:39 pm

    Im bliżej końca roku to zaczyna coraz bardziej wrzeć pod kotłem jaki diabeł dorzuca do pieca i dlaczego?

    Polubienie

    • pan_prezydent 24 listopada 2011 o 3:37 pm

     Dokładnie, zapowiada sie że grudzień i styczeń wbrew porze roku będą bardzo gorącymi miesiącami.

     Polubienie

    • Peryskop 24 listopada 2011 o 6:50 pm

     A żaby w kociołku coraz słabiej i słabiej m y ś l ą, ż e t o n i e u n i c h !

     Polubienie

    • kosiardeyablos 24 listopada 2011 o 10:40 pm

     pola ! Te kotły są gazowe, i bardziej zautomatyzowane. Od kiedy w piekle zrobiono restrukturyzacje i podniesiono innowacyjność odnośnie nowych energii znalazłem sie na tzw – trawce piekielnej bo bylem palaczem kotła na węgiel. A tera wymyślili na gaz – łupkowy !!! Orzesz Mojrzesz !!!! RRRRRRRR !!!!! Szlag trafił TRADYCJE !!!….hahahaha !!!!

     Polubienie

 8. Peryskop 24 listopada 2011 o 2:47 pm

  Zamiast biadolić, załamywać ręce i czekać na niechybny kolaps trzeba się obudzić!

  ISLANDZKA LEKCJA DLA CAŁEGO ŚWIATA

  Islandczycy sprawili, że rząd, który aprobował pod dyktando światowej finansjery zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem aktualnie „przerabianym” przez Grecję, podał się w komplecie do dymisji! Główne banki w Islandii zostały znacjonalizowane i mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii.

  Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu ponownego spisania konstytucji. I to wszystko w pokojowy sposób. To prawdziwa rewolucja przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do aktualnego załamania.

  Na pewno zastanawiacie się, dlaczego te wydarzenia nie zostały szeroko nagłośnione? Odpowiedź na to pytanie prowadzi do kolejnego pytania: Co by się stało, gdyby reszta europejskich narodów wzięła przykład z Islandii?

  Oto krótka chronologia faktów:

  * Wrzesień 2008 roku: nacjonalizacja najważniejszego banku w Islandii, Glitnir Banku, w wyniku czego giełd zawiesza swoje działanie i zostaje ogłoszone bankructwo kraju.

  * Styczeń 2009 roku: protesty mieszkańców przed parlamentem powodują dymisję premiera Geira Haarde oraz całego socjaldemokratycznego rządu, a następnie przedterminowe wybory.

  Sytuacja ekonomiczna wciąż jest zła i parlament przedstawia ustawę, która ma prywatnym długiem prywatnych banków (wobec brytyjskich i holenderskich banków) wynoszącym 3,5 miliarda euro obarczyć islandzkie rodziny na 15 lat ze stopą procentową 5,5 procent.

  W odpowiedzi na to następuje drugi etap pokojowej rewolucji:

  * Początek 2010 roku: mieszkańcy zajmują ponownie place i ulice, żądając ogłoszenia referendum w powyższej sprawie.

  * Luty 2010 roku: prezydent Olafur Grimsson wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym 93 procent głosujących opowiada się za niespłacaniem tego długu.

  W międzyczasie rząd zarządził sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu. Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankowców, którzy przezornie odpowiednio wcześniej uciekli z Islandii.

  W tym kryzysowym momencie zostaje powołane zgromadzenie mające spisać nową konstytucję uwzględniającą nauki z dopiero co „przerobionej lekcji”. W tym celu zostaje wybranych 25 obywateli wolnych od przynależności partyjnej spośród 522, którzy stawili się na głosowanie (kryterium wyboru tej „25″ – poza nieposiadaniem żadnej książeczki partyjnej – była pełnoletniość oraz przedstawienie 30 podpisów popierających ich osób). Ta nowa rada konstytucyjna rozpoczęła w lutym pracę, która ma się zakończyć przedstawieniem i poddaniem pod głosowanie w najbliższych wyborach przygotowanej przez nią „Magna Carty”.

  Czy ktoś słyszał o tym wszystkim w europejskich środkach przekazu? Czy widzieliśmy, choćby jedno zdjęcie z tych wydarzeń w którymkolwiek programie telewizyjnym? Oczywiście – NIE!

  W ten oto sposób Islandczycy dali lekcję bezpośredniej demokracji oraz niezależności narodowej i monetarnej całej Europie pokojowo sprzeciwiając się Systemowi.

  Minimum tego, co możemy zrobić, to mieć świadomość tego, co się stało, i uczynić z tego „legendę” przekazywaną z ust do ust.

  Póki co wciąż mamy możliwość obejścia manipulacji medialno informacyjnej służącej interesom ekonomicznym banków i wielkich ponadnarodowych korporacji. Nie straćmy tej szansy i informujmy o tym innych, aby w przyszłości móc podjąć podobne działania, jeśli zajdzie taka potrzeba.

  źródło: Na podstawie artykułu Marco Pali „Storie di ordinaria rivoluzione…”,
  http://creativiculturali.ning.com/profiles/blog/show?id=3565617%3ABlogPost%3A86298&xgs=1&xg_source=facebook

  Posted on 19 Listopad 2011 by Mikołaj

  http://czasprzebudzenia.wordpress.com/2011/11/19/islandzka-lekcja-dla-calego-swiata/

  Polubienie

  • Totalsky No Problemsky 25 listopada 2011 o 2:50 am

   no dobrze: ale kto w takim razie odda te miliardy Holendrom i Brytolom? mieszkałem w NL, miałem znajoma rodzine, świadomi, wykształceni, syn na Oxfordzie itede…. i oni tez umoczyli wiele tysięcy euro w tym Glitnir czy tym Islandbanka czy jakos tak, bo oprocentowanie było o punkt wyzsze, a wiecie, jacy sa Holendrzy: niby kochaja cały świat, ale tak naprawde kochają tylko „geld”; tylko że im kase oddał ich własny rząd, ale dług pozostał; oczywiście z cała reszta tego tekstu sie zgadzam, ale – powtórze sie – Islandia to 250 tysięcy ludzi, inna skala…..

   Polubienie

   • rabarbarek 25 listopada 2011 o 4:31 am

    Totalsky No Problemsky, troche zmniejszyles liczbe ludnosci . Te marne 70 tysiecy to pestka dla Chin czy USA , ale dla Islandii to juz prawie 1/3 ludnosci. Ostatnie dane mowia o 320 tysiacach lub 318. Niestety widzialam program o Islandii , w ktorym wypowiadal sie minister finansow i wyraznie powiedzial , ze Islandia wezmie na siebie pelna odpowiedzialnosc za platnosci wzgledem Wlk. Brytanii i Holandii. Od kilku miesiecy siedza tam przedstawicie IMF. W pazdzierniku zorganizowali tam konferencje , chwalac jednoczesnie Islandie za szybkie wyjscie z kryzysu. Z ramienia IMF przemawial tam jakis facet o swojsko brzmiacym imiemieniu i nazwisku. Nazwiska nie pamietam , a na imie mu bylo Franek. Franek z ferajna wyraznie zaznaczyli , ze dzieki swietnej kooperacji z rzadem Islandii , pomoc IMFu dla tego kraju zostala dobrze wykorzystana. Czyli sobie przypisuja zaslugi , a nie madrosci rzadzacych.
    Problem w tym , ze Islandia chce sie znalezc w ” rodzinie europejskiej” , ktora cierpi na silna zadyszke , i jesli zdania nie zmieni , bedzie musiala zastosowac sie do polecen nadzorcow.

    Islandia jest chyba jedynym krajem na swiecie , w ktorym rzadzi pani premier ” kochajaca inaczej” i pierwszym jej zarzadzeniem bylo zlikwidowanie domow uciechy. [ od 2009] Dobrze , ze za tymi ludzkimi zarzadzeniami poszly potem polityczne i ekonomiczne , ktore wyciagnely Islandie z bagna.

    Polubienie

    • jakisbuk 25 listopada 2011 o 4:59 am

     rabarbarek – tu masz odpowiedzi na twoje problemy

     http://www.youtube.com/user/studiozaprog#p/u/48/5ZauwXfUv4Q

     Polubienie

 9. PokójWam 24 listopada 2011 o 2:51 pm

  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/koniec_odczytywania_listy,p791229668
  http://www.prisonplanet.pl/polityka/usa_i_pastwa_arabskie,p1572329623
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/11/24/izraelski-historyk-wojskowosci-przestal-ukrywac-zydowskie-plany/
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/11/24/doradczyni-hillary-clinton-u-steru-amerykanskiej-filii-amnesty-international/

  Polubienie

  • hjk 24 listopada 2011 o 5:02 pm

   To już wiemy po co jest tarcza anty-rakietowa…

   Polubienie

   • iHe 24 listopada 2011 o 9:18 pm

    Syjoniści wybudowali sobie Izrael jako straszak na Europe i świat.Mały kawałek pustyni nafaszerowany nukeami do terroryzowania prison planet.
    USA nie za bardzo może być antagonistą na Europe z uwagi na anglosaski rodowód za to Izrael może cisnąć bez stresu w razie potrzeby.

    Rozwalenie Izraela nie pozbawi Syjonistów siły bo są rozsiani po świecie i tworzą hierarchiczną dobrze zakamuflowaną mafie.Zresztą dobrze o tym wszyscy tutaj wiemy.
    Więc wiemy po co Rotshildom ta kupka kamieni i pomarańczy – oprócz religijnego rodowodu.
    Do terroryzowania..
    Nie wiem jak się nazywa w szachach takie nieustanne szachowanie.Może gambit hetmański?Tracimy dużo ,żeby ugrać jeszcze więcej..Ponoś bardzo skuteczny zamknięty system jak się przyjmie ofiare..

    Tarcza antyrakietowa na pewno nie zatrzymała by ani jednego pocisku z Izraela lecącego na jewrope podobnie jak żaden f-16 nie zestrzeli Izraelskiego z wyjątkiem tureckich.
    Tarcza jest stricte na Iran,(Rosje,Chiny) a „nasze” elity są absolutnie serwilistyczne .

    Co do naszej roli w zbliżającym się konflikcie jest parę niewiadomych ,
    jednak puki co nie ma się za bardzo z czego cieszyć.
    W Ziemi obiecanej2 potrzebny jest głos Niemca i Rusa ,żeby był pełen Geschäft.

    Jakby na to nie spojrzeć Polska to ZOG i jedynie instynkt samozachowawczy może tu pomóc..A jak się mają pozostałe ZOGi zobaczymy.

    Polubienie

 10. pola 24 listopada 2011 o 2:55 pm

  Najsilniejsze państwa strefy euro ustaliły podczas niedawnych negocjacji w sprawie wychodzenia z kryzysu zadłużeniowego, że instytucje europejskie będą mogły przejmować kontrolę nad gospodarkami państw, które skorzystają z pomocy Funduszu Stabilizacyjnego – ujawnia niemiecki dokument rządowy.

  Przedstawiony przez rząd Niemiec poufny plan rozwiązania kryzysu zadłużenia w strefie euro, poprzez stworzenie tzw. unii stabilności, zmierza bezpośrednio w kierunku utworzenia silnej unii
  politycznej .Tak wynika z sześciostronicowej notatki ministerstwa spraw zagranicznych tego kraju, powstałej po naradzie potęg europejskich w sprawie zadłużonej Grecji.

  Kryzys ma być wykorzystany do utworzenia europejskiego superpaństwa, którego wydatki i plany podatkowe będą ustalane bezpośrednio w Brukseli. Plan niemiecki przewiduje, że Europejski Mechanizm Stabilizacji (ESM) – czyli fundusz ratunkowy dla strefy euro, którego zasady funkcjonowania mają być określone do końca przyszłego roku – przekształci się w przyszłości w rodzaj Międzynarodowego Funduszu Walutowego Unii Europejskiej.
  http://www.wykop.pl/ramka/954869/europejski-fundusz-walutowy-bedzie-mogl-oglaszac-upadlosc-panstw/#

  Polubienie

  • hjk 24 listopada 2011 o 5:10 pm

   Ale taka jest kolej rzeczy, jesli robi się unie walutową i polityczną, to takie sa i będa konsekwencje… Bo inaczej będzie to fikcja…

   Polubienie

 11. felicyta 24 listopada 2011 o 3:13 pm

  KMN – Rozmowa z ministrem

  Polubienie

  • felicyta 25 listopada 2011 o 12:49 am

   ogladnijcie, dobre, polska rzeczywistosc…i posmiac sie idzie

   Polubienie

   • Totalsky No Problemsky 25 listopada 2011 o 3:02 am

    tez podobne, i tez śmieszne, i tragiczne…

    Polubienie

 12. pola 24 listopada 2011 o 3:25 pm

  Większość banków w Polsce jest obliczona na wyprowadzanie zysków za granicę, ich zagraniczni właściciele poważnie szkodzą krajowej gospodarce. Bezpośrednio Polska traci na tym 0,5 mld dolarów rocznie. Pośrednio – dużo więcej!

  – System bankowy jest jednym z fundamentów gospodarki rynkowej. Zapewnia obieg pieniądza, koncentrację środków finansowych, pośrednio równowagę popytu i podaży. Kieruje strumienie kapitałowe w najbardziej potrzebnych kierunkach. Czy w Polsce system bankowy pełni taką
  właśnie rolę?

  – Zacznę od tego, że u nas elity polityczne i gospodarcze na początku transformacji u progu lat 90. popełniły fundamentalny błąd, przyjmując wyjątkowo głupie i szkodliwe założenia, według których szybka sprzedaż systemu bankowego kapitałowi zagranicznemu spowoduje rozwój ekonomiczny, powszechny dobrobyt, rozkwit społeczeństwa i państwa. Tymczasem było to pozbawienie całego kraju krwioobiegu kapitału w gospodarce, wyhamowanie normalnych procesów rynkowych. W efekcie żadne z państw europejskich – oprócz jeszcze Węgier – nie ma tak fatalnego systemu bankowego jak Polska. U nas od 75 do 80 proc. banków znajduje się w rękach kapitału zagranicznego. I na te banki nikt nie ma w kraju żadnego wpływu, nie ma nawet takich możliwości. Z jednym wyjątkiem – Narodowego Banku Polskiego, który dysponuje odpowiednimi instrumentami. Lecz jak wiadomo, prezes NBP Leszek Balcerowicz nie kwapi się skorzystać z tych instrumentów. Nie uczynił nic, aby zagraniczne banki komercyjne np. obniżyły odsetki od udzielanych kredytów proporcjonalnie do obniżania stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Tymczasem mamy jedną z najwyższych marż odsetkowych w bankach komercyjnych w Europie, jedne z najwyższych kosztów manipulacyjnych, jedną z najwyższych rozpiętości między oprocentowaniem depozytów a oprocentowaniem kredytów. Na niekorzyść klientów banków.

  – Można prosić o przykład?

  – Chociażby bank PKO SA, należący do włoskiej grupy kapitałowej, który oprocentowuje rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe na 2 proc., czyli znacznie poniżej inflacji. Ale kredyt w tym banku jest oprocentowany na poziomie około 20 proc. nawet dla posiadacza ROR w tym banku! Jest to oczywista lichwa na wielką skalę. Ja to nazywam bankowym kanibalizmem, stosowanym wobec polskich kredytobiorców i wobec osób oszczędzających
  http://www.naszawitryna.pl/europa_334.html

  Polubienie

  • hjk 24 listopada 2011 o 8:31 pm

   ale niedługo te zyski im się mogą skończyć i zacząć sie straty…
   czy dlatego chcą sie ich pozbyć i łaskawie pozwolić na odkupienie?

   Polubienie

 13. jakzawsze 24 listopada 2011 o 4:07 pm

  Zapraszam na http://polskinews24h.wordpress.com/ >>> Subskrybcje CIEKAWYCH wiadomości oraz CZAT i MUZYKA na http://london7th.republika.pl/index.html

  Polubienie

 14. Ada 24 listopada 2011 o 4:10 pm

  Dr Jan Żaryn o Marszu Niepodległości 11.11.11:

  Nie wiem czy bylo na blogu, ale facet dobrze mowi 🙂

  Polubienie

  • gozdek 24 listopada 2011 o 4:41 pm

   „Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w oświadczeniu na temat relacji medialnych z wydarzeń 11 listopada 2011 r. napisało, że tego dnia „miliony widzów otrzymały tego dnia fałszywy obraz wydarzeń”. Zdaniem stowarzyszenia media skupiły się wokół starć z policją, marginalnie traktując „skalę patriotycznej manifestacji”. Pod oświadczeniem podpisali się Krzysztof Skowroński, prezes SDP oraz wiceprezesi: Agnieszka Romaszewska-Guzy i Piotr Legutko.
   (…)”.
   całość tu: http://wiadomosci.wp.pl/title,Miliony-widzow-dostaly-falszywy-obraz-wydarzen-z-1111,wid,14014918,wiadomosc.html?ticaid=1d709&_ticrsn=3

   Polubienie

 15. Ramires 24 listopada 2011 o 4:28 pm

  Bajeczka
  Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…….

  Zbliżały się wybory do samorządów. Jaś i Małgosia bacznie się temu przyglądali.
  Jaś pracował w składzie budowlanym a Małgosia w sklepie spożywczym.Bywało różnie ale na życie mieli.
  Na burmistrza startował Pan Julek właściciel piekarni i trzech sklepików spożywczych gdzie pracowała Gosia.
  Pojawił się kontrkandydat Pan Zdzichu.
  Gosia wprost padła z zachwytu. Taki męski , elegancki , no i z partii POkemonów. Przyjechał z wielkiego miasta
  , ponoć wybitnie wykształcony, mówią (Oxfordczyk)
  Jaś na to , nie wiem czy wiesz ale gość żyje z trzecią żoną i o 20 lat młodszą i ponoć na dzieci z innych
  małżeństw nie płaci alimentów.
  Gosia na to , to zazdrośnicy wymyślili te bzdury, aby człowieka zdyskredytować , a że ma młodszą kobietę, to takie
  „trendy”. Wszystkie moje koleżanki z pracy za nim wzdychają. Po przeciwnej stronie kto?: Julek ten burżuj, haruję
  ile wlezie i tylko 2 tysie na rączkę. Jak przyszły Święta do dał po trzy setki extra. Chciałam powiedzieć, że za tą
  kase
  pan sam se święta zrób! Mało tego , ściga go urząd skarbowy bo po „tłustym czwartku” rozdał pączki co mu zostały i
  nie zapłacił VAT. Taki to gość. I do tego jest z partii tego z muszką. co powiedział że rolą kobiet jest
  zajmowanie się rodziną a nie zarabianie pieniędzy. Dość tego z wściekłością wykrzyknęła Gosia !
  Przyszły wybory.
  Zdzichu przeszedł jak pocisk. Szał nastał w miasteczku.
  Pierwsze posunięcie burmistrza to zgoda na budowę dwóch marketów spożywczych.
  Wielka radość ! Koniec drożyzny !
  Kiełba za 5, 99 , piwko po 1,39 , jajka po 0,19 zagościły masowo na stołach. Euforii końca nie było. Pan burmistrz
  spotykany na ulicy był traktowany jak zbawiciel.
  Nawet mieszkańcy wiosek przestali hodować kury bo po co?

  Rok po tym, zaczęło dziać się coś dziwnego.
  Zamknięto skład budowlany gdzie pracował Jaś , a za niedługi czas Pan Julek zamknął piekarnię i swoje sklepiki.
  Ludzie poszli na zasiłki.
  Jaś i Gosia stracili pracę. Mają zasiłek ale zaraz się skończy, co dalej ?
  Gosia mówi że koleżanka z byłej pracy poszła do burmistrza i załatwił jej robotę w markecie. Ja też tak zrobię.
  Warto dodać iż w miasteczku pozostały trzy zakłady pracy tj. dwa markety i urząd gminy.
  Jaś na to, pewnie dała d…. i za to ma robotę.
  Gosia szybko go gasi,
  nawet jeśli, to z nadgodzinami 1100 ma na rękę a my co……..?!

  Polubienie

  • centurion 24 listopada 2011 o 6:01 pm

   Gdzieś już taką bajkę w TV oglądałem „Gwiezdne wojny” a w roli Death Star gwiazdka dawida.

   Polubienie

   • Peryskop 24 listopada 2011 o 6:11 pm

    Naczelny GW bardzo boi się, ale pociesza się: „jeszcze jest szansa, jeszcze jest nadzieja”

    Jeszcze jest, ale jak długo?

    http://niezalezna.pl/16999-%E2%80%9Epotrzebna-polsko-rosyjska-koalicja-przeciwko-idiotom%E2%80%9D-%E2%80%93-michnik-w-moskwie

    2011-10-01

    „Potrzebna polsko-rosyjska koalicja przeciwko idiotom” – Michnik w Moskwie

    Kilka dni temu [w końcu września 2011] Adam Michnik, wybrał się do Moskwy szukać sojuszników i oto mamy pierwsze rezultaty tej wizyty. W wywiadzie na portalu RIAnowosti, przeprowadzonym przy okazji promocji zbioru artykułów naczelnego GW, „Antysowiecki rusofil”, dowiadujemy się, iż „dziś nacjonalizm doskonale czuje się w Polsce i w Rosji … i .. na Węgrzech” i ma on być „najwyższym stadium komunizmu”.

    Michnik skarży się, że „już kilka lat ich krytykuje”, a FIDESZ i Orbán „są tam teraz u władzy”. Fakt, niespotykany skandal. Michnik oburza się też do Rosjan, „że i w Polsce słychać głosy, iż w Polsce też trzeba iść w ślady Węgier Orbána”.

    Od naczelnego GW Rosjanie dowiadują się, iż „teraz „Solidarność” przekształciła się w maleńką grupkę konserwatywno-katolickich ludzi na marginesie, wykorzystujących nacjonalistyczną retorykę”.

    Następnie Michnik zgadza się, że GW znalazła się w sprawie Smoleńska po tej samej stronie barykady co Rosja i wystawia laurkę Putinowi:

    „– Być może Putin w swoim życiu zrobił wiele nienajlepszych rzeczy, ale nie jest winny katastrofy smoleńskiej! Po tej katastrofie zachowywał się bardzo godnie”.

    Jednym z osiągnięć III RP jest dla Michnika „brak antyrosyjskich pogromów”, strach przed którymi spędzał mu sen z powiek. Ale zło nie śpi, nacjonalizm bowiem już się nie czai i występuje z otwartą przyłbicą, więc Michnik bije na larum, uświadamiając liberalnych Rosjan od Putina:

    „… u nas główna partia opozycyjna „Prawo i Sprawiedliwość” jest czymś pośrednim między waszym Żirinowski a Rogozinem. I ta partia przez dwa lata rządziła Polską! Polacy mają krótką pamięć – już zapomnieli, że PiS rządził nami zaledwie cztery lata temu. Było to, mówią wprost, nieprzyjemne.”

    Naczelny GW bardzo boi się, ale w końcu pociesza się: „jeszcze jest szansa, jeszcze jest nadzieja” i wzywa:

    „W ogóle powinniśmy już dawno w Rosji i Polsce stworzyć koalicję przeciwko kłamcom i idiotom. Przecież mamy wspólny problem: u nas i u was jest kupa polityków, których zawodem jest demonizowanie sąsiadów i przedstawianie swego narodu jako niewinnej ofiary.”

    Z pewnością Putin jest dla Adama Michnika doskonałym koalicjantem przeciwko „polskiemu nacjonalizmowi”.

    Całość po rosyjsku: http://ria.ru/analytics/20110922/441802519.html

    Polubienie

 16. ekonomiczny hitman 24 listopada 2011 o 4:38 pm

  Nie wiem, czy ktoś to wrzucał, ale coraz bardziej złość zaczyna się udzielać w narodzie:

  http://www.wykop.pl/ramka/952109/dosc-tego-apel/

  Warto by było tam napisać coś od siebie, żeby nie wyszła z tego czasem jakaś głupawa rewolucja, która nic nie przyniesie pożytecznego.

  Polubienie

  • Peryskop 24 listopada 2011 o 4:57 pm

   Alan Watt – Szok i Trwoga. Masowe procesy manipulacji. (PL)

   http://pl.gloria.tv/?media=218565

   Godzinne wyjaśnienie sytuacji na świecie w najnowszym wywiadzie ze znanym dziennikarzem na temat masowej manipulacji: na czym polega rola Brzezińskiego i Bernaysa, taktyka „przerażenia”, po co był rock-and-roll, LSD, wolna miłość, obowiązkowa tv, feminizm, internet, trolle, rozbicie rodziny i społeczności, „komunitaryzm” – rozbicie społeczeństwa na grupki, itp.

   Polubienie

   • ekonomiczny hitman 24 listopada 2011 o 6:43 pm

    Być może już to widziałem ale nie zaszkodzi sobie przypomnieć, tak wstępnie spoglądając to bardzo rzeczowy film. Jestem po kilku „bataliach słownych” i ciężko idzie powiedzieć ludziom z jak wielu stron są manipulowani. Byliby gotowi walczyć o to na pięści :). O zakłamaną prawdę, która jest oczywista jeśli poświęcą temu odpowiednią ilość czasu, i o to co mają przed oczami choć nie widzą bo jest zawalone serią ogłupiających dezinformacji. Napisał mi jeden gość, że to wszystko dla pieniędzy jest mówione by zarabiać na „tępakach”, choć za wszystko co wiem nie zapłaciłem ani grosza. Też to przerabiałem z Alexem. Mimo to i tak uważam, że jest coraz lepiej jeżeli chodzi o roznoszenie się informacji a to już jakiś sukces tego co się dzieje. Ale nadal jest tego jeszcze za mało by się zrównać z tą całą obniżającą myślenie dezinformacją. Mój brat już nawet zaczął to zauważać choć ciężko było dotrzeć do niego. Ciekawy jestem jaki będzie tego efekt, bo wieść się niesie, po nitce do kłębka a są rzeczy, których nie da się podważyć i powiedzieć, że tego nie ma…

    Polubienie

 17. pola 24 listopada 2011 o 4:47 pm

  Rozszerzenie bezpłatnych – obowiązkowych – szczepień przeciwko pneumokokom, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B i ospie wietrznej – to najważniejsze zmiany w kalendarzu szczepień na 2012 r., o których poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
  http://polskalokalna.pl/wiadomosci/mazowieckie/warszawa/news/nowy-kalendarz-szczepien-na-2012-rok,1725975,3319

  Polubienie

  • hjk 24 listopada 2011 o 5:22 pm

   coś widac koncerny cienko przedą, jak robią skok na publiczną kasę i lobbują za bezsensownymi szczepieniami… zamiast zwiekszać swiadomość i propagandę prozdrowotną, dbać o poprawę poziomu czystości i higieny w szpitalach…

   Polubienie

  • sebecx 24 listopada 2011 o 9:55 pm

   ..czy to po „szczepionych pneumokokach” były przypadki SEPSY?

   Polubienie

 18. Ada 24 listopada 2011 o 5:04 pm

  Jestem przerazona ;(

  Polubienie

  • Peryskop 24 listopada 2011 o 5:18 pm

   @Ada – przerazić się to prawie każdy potrafi.

   Poświęć godzinę a dowiesz się komu i dlaczego zależy żebyś była taka przerażona.
   Alan podaje też rady jak się nie dawać i nie poddawać!

   Alan Watt – Szok i Trwoga. Masowe procesy manipulacji. (PL)
   http://pl.gloria.tv/?media=218565

   Polubienie

   • hjk 24 listopada 2011 o 6:56 pm

    Naród w cywilizacji łacińskiej – prof. Piotr Jaroszyński
    wprowadzenie nieco porządku w myslenie…

    Polubienie

    • hjk 24 listopada 2011 o 8:16 pm

     Galopująca nowa lewica – prof. Piotr Jaroszyński

     Polubienie

   • Ada 24 listopada 2011 o 9:31 pm

    Moje przerazenie dotyczylo szczepionek.
    Mam dzieci 4,5 i 10 lat, nie chce ich szczepic i nie zaszczepie.

    Co do filmu to go znam, staram sie nie dac manipulowac soba i moja rodzina. Obydwoje z mezem jestesmy „poza systemem” 😉

    Polubienie

    • sebecx 24 listopada 2011 o 9:52 pm

     ..nikt do 18 roku życia NIE MA prawa wstrzykiwać żadnych szczepionek bez zgody rodziców.. tak więc zastanówmy się …czy są obowiązkowe jeżeli MUSZĄ się ZGODZIĆ prawni opiekunowie?????????? ..ja tam każdemu, kto mi wciska bajerę ze szczepionkami łącznie z paniami szczypiącymi z zoz mówię, iż posiadam spore oręże w walce o nieszczepienie… a jeśli to zawiedzie, to zastosowane zostanie prawo ojca ….

     Polubienie

     • Ada 24 listopada 2011 o 10:07 pm

      Wiekszosci szczepionek moje dzieci uniknely poniewaz calkiem zapomnialam o terminach albo byly chore. Nikt sie mnie nie pytal o te zalegle 😉
      Kazdemu dziecku jak bylo malutkie nasza neurolog zapisala specjalne szczepienia, „bezpieczne” i bez metali ciezkich w skladzie… Wiem bo sprawdzalam. Tak czy siak przez moje zapominalstwo i chorowanie dzieciakow wiekszosc je ominela.

      Polubienie

      • sebecx 24 listopada 2011 o 11:10 pm

       ..na zdrowie !! 🙂

       Polubienie

  • ... 24 listopada 2011 o 7:03 pm

   Czytaj Biblie ia szczególnie Ewangelie i nie bój się : ” Sprawiedliwy nigdy się nie zachwieje, lecz bezbożni nie będą mieszkali na ziemi ” KSIĘGA PRZYSŁÓW SALOMONA 10:30

   , http://zbawieni.com/

   Polubienie

 19. Kiełbaśniczy 24 listopada 2011 o 5:31 pm

  Nie „deratywa” tylko „derywaty”, czyli instrumenty pochodne.

  Można zmienić w artykule , bo głupio wygląda i brzmi.

  Polubienie

  • monitorpolski 24 listopada 2011 o 6:32 pm

   Dzięki, oczywiście, mój błąd. Po angielsku derivatives, po polsku derywaty lub derywatywy – można się pomylić jak się spieszy.

   Polubienie

 20. FAKIR 24 listopada 2011 o 5:59 pm

  Wywiad z antymaterialnym
  zapraszam
  http://antymaterialny.nowyekran.pl/post/41481,dzieci-zeusa

  Polubienie

  • Peryskop 24 listopada 2011 o 6:23 pm

   @Fakir – Czy nie masz wrażenia, że jakiś wsobny ten „wywiad” ?
   Przynajmniej jak na moje soczewki.
   Wiem, wiem – już przecierałem.
   I tym bardziej wsobny.
   Z Kanady?

   Polubienie

   • FAKIR 24 listopada 2011 o 7:47 pm

    Jest OK
    Wszystko najważniejsze jest zawarte

    Polubienie

  • AQQ 24 listopada 2011 o 7:04 pm

   Wywiad świetny! 0 wątpliwości! Czekam na kolejną część.
   Jak dotrzeć do masss?

   Polubienie

 21. OlO 24 listopada 2011 o 6:12 pm

  http://www.demotypolityczne.pl/index.html

  Polubienie

 22. jakzawsze 24 listopada 2011 o 6:45 pm

  Zapraszam na moją stacje radiową (muzyka technicza) :
  http://london7th.republika.pl/index.html

  …w fazie testu może sie komu spodoba podlinkujemy na czasie monitora i tego typu portale ,aby ludziowcy czytali co tak naprawde się dzieje na świecie.

  Polubienie

 23. mocniejszy 24 listopada 2011 o 7:16 pm

  A w Polsce szykuje się wyrzucenie miliardów w atomowe błoto.
  Co ciekawe, do propagandy za elektrowniami atomowymi zaczęto wykorzystywać antyniemieckie nastroje po 11 listopada. A robi to znane pismo judeochrześcijańskie:

  http://mocniejszy.wordpress.com/2011/11/24/atomowa-antyniemiecka-histeria-frondy/

  Polubienie

 24. theaspartam 24 listopada 2011 o 8:25 pm

  DZIŚ o 21;00 Audycja Krzysztofa Jackowskiego w Radiu bez cenzury Z Archiwum Jasnowidzenia – http://radiobc.pl/

  Polubienie

  • FAKIR 24 listopada 2011 o 8:38 pm

   Jasnowidzenie Jackowskiego coś nie bardzo się sprawdza odkąd udziela się w TVN.

   Polubienie

 25. rabarbarek 24 listopada 2011 o 8:49 pm

  Krotka analiza rynkow finansowych.

  Doszlismy do punktu , w ktorym zabawa sie skonczyla.

  Nikt nie chcial [ nie umial] przerwac zlodziejskiej polityki.

  Beda protesty, wysprzedaz akcji.

  Zadne Wasze konta inwestycyjne , a nawet zwykle konta bankowe nie sa bezpieczne.

  Istnieje duze prawdopodobienstwo ” naglego zatrzymania” rynku.

  Rynek jest skonczony.

  http://market-ticker.org/akcs-www?singlepost=2790911

  Polubienie

 26. Tomasz 24 listopada 2011 o 8:57 pm

  Niedlugo naloty na Syrie,a potem juz tylko Iran. . Z tego co mowil dzis Netanyahu Egipt tez przeszkadza.. Oj swieta moga byc gorace
  http://english.alarabiya.net/articles/2011/11/24/179003.html

  Polubienie

 27. rabarbarek 24 listopada 2011 o 9:02 pm

  Premier Kanady uhonorowal dzisiaj kanadyjskich zolnierzy , za wybitne osiagniecia na polu walki w Libii. Jak to ujal w swoim pochwalnym przemowieniu ,

  „W ten sposob oszczedzono zycie milionow libijskich cywilow” . Premier Harper z duma opowiadal jak to kanadyskie samoloty bombardujac cele na ziemi , bronily ludnosci cywilnej. Pewnie od tego ” radosnego i chwalebnego ” bombardowania zginal niejeden cywil . Ale z gory tego nie widac.
  I mieszkajac w tym kraju , wcale nie czuje dumy , patrzac na takie uroczystosci i usmiechnieta twarz premiera.

  http://www.torontosun.com/2011/11/24/libya-mission-vets-honoured-in-ottawa

  Polubienie

 28. AQQ 24 listopada 2011 o 9:21 pm

  Zerknijcie! Zdjecia z marszu 11.11.11. Tytuł-RoboKopter Zamieszki I http://www.youtube.com/watch?v=9vOor1xmVDs&feature=player_embedded

  Polubienie

 29. ekonomiczny hitman 24 listopada 2011 o 9:45 pm

  Rozmawiałem z jednym oponentem na youtube i doszedłem do jednej konkluzji. On mi napisał, że banki zarabiają pieniądze na tzw. „teoriach spiskowych” bo ludzie myślą, że będzie koniec świata i pójdą do banku po pożyczkę. Wtedy zacząłem mu tłumaczyć, że kompletnie nie wie co mówi ale jednak wyciągnąłem z tego jeden wniosek:

  Dlaczego teorie o końcu, świata, teorie o UFO nazywa się „teoriami spiskowymi”?
  Spisek to przecież, coś co dotyczy zgadania się „za kurtyną” co najmniej dwóch osób.
  To powinno brzmieć teoria katastroficzna i teoria ufo a dali do jednego worka. Pierwszy raz to zauważyłem właśnie teraz podczas tej rozmowy na dość niskim poziomie (emocje :)!).

  W tak prosty sposób udaje im się ośmieszać prawdę.

  Polubienie

  • Extazed 24 listopada 2011 o 10:28 pm

   Celne spostrzeżenie. Również, po zastanowieniu, miewałem takie przypadki. Społeczność jest zupełnie niedokształcona, nie poinformowana. Nie znają znaczenia niektórych terminów, a mimo to posługują się nimi i uważają za prawdę. Iście diabelskie to dzieło!
   Największym kłamstwem szatana było wmówienie ludziom że go nie ma.

   Polubienie

 30. AQQ 24 listopada 2011 o 10:31 pm

  http://vrota.pl/2011/11/bank-na-lotwie-upadl-prezes-uciekl-rp-pl/
  Łotwa ogłosiła oficjalny upadek Latvijas Krājbanka. Za właścicielami wystawiono międzynarodowy list gończy. Prezesi banków poprosili o azyl w Wielkiej Brytanii

  Klienci banku dostaną zwrot do 100 tys. euro do 20 grudnia. W banku było ok. 580 mln łatów (1,1 mld dol.) lokat. Eksperci podliczyli, że upadek banku uszczupli łotewską gospodarkę o ok. 1 proc. PKB kraju – informuje agencja Delfi. Łotwa wystawiła list gończy za właścicielami oligarchą Władimirem Antonowem i prezesem banku Snoras (kontrolował Krajbanku) Rajmondasem Baranauskasem.

  Polubienie

 31. Ditka 24 listopada 2011 o 10:44 pm

  Dobrze że jesteście. Dzięki takim ludziom jak Wy wierzę, że warto żyć. Nie mam ostatnio najlepszego humoru bo życie mnie nie rozpieszcza ale jak widzę, że tyle ludzi jest kochanych, pragnących pomagać bezinteresownie to lżej mi jest na sercu. Codziennie tu wchodzę i dziękuję Wam. Traktuję Was w większości jak wirtualnych przyjaciół

  Polubienie

  • Peryskop 25 listopada 2011 o 2:06 am

   3maj się Ditka!
   Ty tez potrafisz dodać innym animuszu swoimi wpiskami .

   Polubienie

 32. iHe 24 listopada 2011 o 11:20 pm

  Mam nadzieje,że się tym za bardzo nie zdołujemy..:

  http://stojeipatrze.blogspot.com/2011/11/liczba-dnia-27-wegry-w-rozsypce.html#comment-form

  „Węgrzy od 1 stycznia 2012 roku będą mieć najwyższą stawkę podatku VAT w Unii Europejskiej. Węgierski parlament zatwierdził wniosek rządu o podniesienie tego podatku od przyszłego roku z 25 do 27 procent. Okazuje się że taki poziom jest legalny w Unii Europejskiej.

  1 stycznia wzrosną również do 35 procent podatki dla przedsiębiorców, a towary luksusowe zostaną objęte 35-procentową stawką VAT.

  Z braku czasu jedynie krótko zaznaczę, że rząd na Węgrzech całkowicie stracił kontrolę nad gospodarką i wpadł w panikę. Wystąpił bowiem o pomoc do m.in. MFW. Węgrom grozi przy tym obcięcie ratingu kredytowego do poziomu tzw śmieciowego, a kurs euro do forinta węgierskiego osiągnął poziom z paniki 2009 roku (u nas oznaczałoby to kurs euro na poziomie 4,90).

  Węgry się sypią, a to z kolei może oznaczać utratę ratingu kredytowego Austrii jako znaczącego kredytodawcy dla tego kraju przez co austriacki nadzór bankowy i bank centralny nakazały lokalnym bankom komercyjnym, by ich spółki córki w Europie Środkowo-Wschodniej finansowały działalność kredytową depozytami pozyskiwanymi na lokalnych rynkach oraz ograniczyły akcję kredytową. Jednym słowem trzeszczy w posadach monarchia Austro-Węgier. Zresztą zaczyna drżeć cały region CEE.”

  Polubienie

  • wojox 24 listopada 2011 o 11:39 pm

   wygląda to na domino, jeden po drugim leci i nie wie co się dzieje…

   Polubienie

 33. AQQ 24 listopada 2011 o 11:40 pm

  Zamiast blisko 300 dolarów za tys. metrów sześc. gazu Mińsk zapłaci zaledwie 150. Nowa cena zacznie obowiązywać 1 stycznia 2012 r. – w momencie wejścia w życie Euroazjatyckiej Przestrzeni Gospodarczej. Ponadto, jak podał rosyjski dziennik „Wiedomosti”, od 2013 r. ceny gazu dla Białorusi nie będą wyliczane według stawek światowych, lecz obowiązujących w Rosji, które są trzykrotnie mniejsze niż płaci teraz. Dziś Gazprom sprzedaje surowiec rosyjskim konsumentom za ok. 99 dolarów za tys. metrów sześc. W 2012 r. cena wyniesie 106 – 107 dolarów. W przypadku Białorusi zostanie powiększona jedynie o koszty transportu i magazynowania.

  http://forsal.pl/artykuly/568874,bialorus_oddaje_suwerennosc_w_zamian_za_tanszy_gaz.html

  Polubienie

 34. Aśka 25 listopada 2011 o 12:13 am

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/epar-polski-wynalazek-podbija-swiat,1,4931105,wiadomosc.html
  Posłuchajcie! – szczególnie od 1:10 min, a właściwie 1:19 o tym co mówi syn Łągiewki.

  Polubienie

  • Ada 25 listopada 2011 o 8:35 am

   Powiedzial prawde 🙂
   Szkoda tylko ze straca na tym klienci.

   Polubienie

 35. rabarbarek 25 listopada 2011 o 12:57 am

  Mieso drobiowe z jelenia do nabycia w TESCO . Za jedyne 12.99

  http://www.wykop.pl/ramka/192831/mieso-drobiowe-z-jelenia-nowy-gatunek-kurczaka/

  Polubienie

  • choice 25 listopada 2011 o 12:28 pm

   smakuje jak kura, chodzi na czterech nogach jak jeleń, wygląda na to że.. jest to burek reksio..

   Polubienie

 36. Peryskop 25 listopada 2011 o 2:28 am

  Fiasko amerykańskiego programu energetyki wiatrowej.

  …”Thousands of abandoned wind turbines littered the landscape of wind energy’s California ‚big three’ locations which include Altamont Pass, Tehachapin and San Gorgonio, considered among the world’s best wind sites,” writes Andrew Walden of the American Thinker. „In the best wind spots on earth, over 14,000 turbines were simply abandoned. Spinning, post-industrial junk which generates nothing but bird kills.”…

  http://www.naturalnews.com/034234_wind_turbines_abandoned.html

  Polubienie

 37. adrian 25 listopada 2011 o 7:39 am

  znalezione w internecie…..

  Bajeczka
  Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…….

  Zbliżały się wybory do samorządów. Jaś i Małgosia bacznie się temu przyglądali.
  Jaś pracował w składzie budowlanym a Małgosia w sklepie spożywczym.Bywało różnie ale na życie mieli.
  Na burmistrza startował Pan Julek właściciel piekarni i trzech sklepików spożywczych gdzie pracowała Gosia.
  Pojawił się kontrkandydat Pan Zdzichu.
  Gosia wprost padła z zachwytu. Taki męski , elegancki , no i z partii POkemonów. Przyjechał z wielkiego miasta
  , ponoć wybitnie wykształcony, mówią (Oxfordczyk)
  Jaś na to , nie wiem czy wiesz ale gość żyje z trzecią żoną i o 20 lat młodszą i ponoć na dzieci z innych
  małżeństw nie płaci alimentów.
  Gosia na to , to zazdrośnicy wymyślili te bzdury, aby człowieka zdyskredytować , a że ma młodszą kobietę, to takie
  „trendy”. Wszystkie moje koleżanki z pracy za nim wzdychają. Po przeciwnej stronie kto?: Julek ten burżuj, haruję
  ile wlezie i tylko 2 tysie na rączkę. Jak przyszły Święta do dał po trzy setki extra. Chciałam powiedzieć, że za tą
  kase
  pan sam se święta zrób! Mało tego , ściga go urząd skarbowy bo po „tłustym czwartku” rozdał pączki co mu zostały i
  nie zapłacił VAT. Taki to gość. I do tego jest z partii tego z muszką. co powiedział że rolą kobiet jest
  zajmowanie się rodziną a nie zarabianie pieniędzy. Dość tego z wściekłością wykrzyknęła Gosia !
  Przyszły wybory.
  Zdzichu przeszedł jak pocisk. Szał nastał w miasteczku.
  Pierwsze posunięcie burmistrza to zgoda na budowę dwóch marketów spożywczych.
  Wielka radość ! Koniec drożyzny !
  Kiełba za 5, 99 , piwko po 1,39 , jajka po 0,19 zagościły masowo na stołach. Euforii końca nie było. Pan burmistrz
  spotykany na ulicy był traktowany jak zbawiciel.
  Nawet mieszkańcy wiosek przestali hodować kury bo po co?

  Rok po tym, zaczęło dziać się coś dziwnego.
  Zamknięto skład budowlany gdzie pracował Jaś , a za niedługi czas Pan Julek zamknął piekarnię i swoje sklepiki.
  Ludzie poszli na zasiłki.
  Jaś i Gosia stracili pracę. Mają zasiłek ale zaraz się skończy, co dalej ?
  Gosia mówi że koleżanka z byłej pracy poszła do burmistrza i załatwił jej robotę w markecie. Ja też tak zrobię.
  Warto dodać iż w miasteczku pozostały trzy zakłady pracy tj. dwa markety i urząd gminy.
  Jaś na to, pewnie dała d…. i za to ma robotę.
  Gosia szybko go gasi,
  nawet jeśli, to z nadgodzinami 1100 ma na rękę a my co……..?!

  Polubienie

  • Peryskop 25 listopada 2011 o 11:10 am

   @Adrian – spóżniłeś się! Ramirez to już wpisał wczoraj o 4:28 pm
   Następnym razem wpierw przeczytaj zanim coś dodasz.

   Polubienie