Czy Sikorski chce zmienić Unię Europejską w Związek Socjalistycznych Republik?

(…) Jeśli mówimy, że coś się szykuje, że władza wie o czymś, czego my nie wiemy, to czytając przemówienie Ministra Radosława Sikorskiego, kończą się przypuszczenia. Można być pewnym, że to co on powiedział, nie było ot takim wybrykiem ministra. Trudno przypuścić, żeby trockiści z American Enterprise Institute zainwestowali w niego miliony, po to by teraz mógł sobie mówić co mu ślina na język przyniesie (…)
==========================================================================
Zachęcam do przestudiowania w całości przemówienia Ministra spraw Zagranicznych RP, Radosława Sikorskiego: “Polska a przyszłość Unii Europejskiej”.
Trudno jest się nie zgodzić z pewnymi argumentami min. Sikorskiego, przede wszystkim tym, że „kryzys” tak naprawdę nie powinien istnieć. Obroty handlowe pomiędzy krajami znacząco wzrosły, zatem biznes się kręci:
„Zachodzi więc pytanie: jak to się stało, że strefa euro popadła w obecne tarapaty?. Zacznę od tego, czego ten kryzys nie dotyczy. Nie został on wywołany – jak niektórzy sugerują – rozszerzeniem. Rozszerzenie stworzyło rozwój i bogactwo w całej Europie.”
Tłumacząc to co się dzieje, minister zaczyna manipulować nie podając istotnych faktów.
Nie ma słowa o tym, że banki centralne są w rękach mafii kilku rodzin, o tym, że większość pożyczek udzielona państwom członkowskim była bandyckim przymuszeniem, że gdyby nie weszły w sferę euro, to nie byłoby w ogóle potrzeby brania pożyczek na inwestycje, gdyż państwa, które mają własną walutę, mogą stworzyć odpowiednie fundusze na ich finansowanie!
Nie mówi też o tym, że cały ten „kryzys” jest stworzony sztucznie po to by zmusić państwa członkowskie do jeszcze większej integracji pod wspólnym rządem kierowanym przez niewybieralne, więc niedemokratyczne czy wręcz antydemokratyczne instytucje, takie jak Komisja Europejska.
Sikorski też straszy:
„Rozpad spowodowałby kryzys apokaliptycznych rozmiarów, wykraczający poza nasz system finansowy (…)”.  Jakoś nie było problemu, gdy każde z państw członkowskich miało własne waluty i było niezależne. Dlaczego teraz miałoby więc być inaczej?

Kluczem przemówienia jest rozwiązanie jakie podaje nasz minister: „…stoimy przed wyborem, czy chcemy być prawdziwą federacją, czy też nie. Jeżeli ponowna nacjonalizacja lub rozpad są nie do zaakceptowania, pozostaje nam tylko jedna możliwość: sprawienie, by Europą w końcu można było rządzić, a co za tym idzie, doprowadzenie z czasem do Europy bardziej wiarygodnej (…) W celu wzmocnienia konwergencji ekonomicznej, Komisja i Eurogrupa uzyskałyby prawo do szczegółowego badania z wyprzedzeniem wszystkich głównych planów reform gospodarczych, których skutki mogłyby być odczuwalne w strefie euro; nakładałyby sankcje na kraje niewdrażające zaleceń politycznych, a grupy krajów uzyskałyby zgodę na zsynchronizowanie swoich polityk rynku pracy, emerytalnych i społecznych”.

I jeszcze to: „Komisja Europejska powinna zostać wzmocniona. Jeżeli ma odgrywać rolę nadzorcy gospodarczego, to jej komisarze powinni być autentycznymi przywódcami z autorytetem, osobowością i co więcej – charyzmą, tak aby być prawdziwymi rzecznikami wspólnych europejskich interesów. Komisja powinna być mniejsza, aby być bardziej efektywna”.
Czyli chodzi o oddanie całej władzy w ręce antydemokratycznego organu, jakim jest 27-osobowa Komisja Europejska. Do tego, Sikorski chce jeszcze zmniejszyć jej skład! Czym się różni Komisja Europejska od Centralnego Komitetu Wykonawczego Rad w Związku Radzieckim? Jest mniejszy, a więc jeszcze bardziej dyspozycyjny. Ciąg dalszy przemówienia ministra jest jeszcze bardziej złowróżbny:
„Im więcej władzy przekażemy instytucjom europejskim, tym większą legitymizację demokratyczną powinny uzyskać”.

Min Sikorski nie zauważa, że jest to jawna centralizacja władzy sprzeczna z Konstytucją RP:
„Konstytucja RP Art. 15.:  Ustrój terytorialny Rzeczypospolitej Polskiej zapewnia decentralizację władzy publicznej”.

Coś takiego już przerabialiśmy w Sowietskim Sojuzie i absolutnie się na to nie zgadzamy. Centralizacja władzy oznacza totalitaryzm, a ten zawsze prowadził do ludobójstwa i można być pewnym, że i tak się stanie w tym przypadku.  W opisie totalitaryzmu w Wikipedii czytamy m.in.: „W systemach totalitarnych życie ludzi podporządkowane jest wszechobecnej kontroli ze strony władzy. Wyznacza ona standardy i normy zachowania, określa status socjalny obywateli, ustala kierunki, obszary i granice aktywności publicznej oraz kształtuje wzorce życia osobistego. Stosowane są: terror i ludobójstwo, na przykład w obozach koncentracyjnych w hitlerowskich Niemczech lub łagrach w stalinowskim ZSRR. Obywatele są silnie uzależnieni od władzy. W skrajnych przypadkach władza wpływa nawet na przyrost naturalny jak w Chinach”

Pewne elementy już nam w Europie podstępnie wprowadzono, a min. Sikorski chce zacisnąć nam szubienicę apelując o stworzenie tworu na wzór ZSRR!

Jeśli chodzi o nasz kraj, to minister chce nas wepchnąć w bagno euro: „Na koniec kadencji tego rządu, Polska będzie spełniała kryteria członkostwa w strefie euro. Zależy nam bowiem na przetrwaniu i rozkwicie strefy euro, do której planujemy przystąpić”, godzi się też na uszczuplenie (czyt. utratę) suwerenności: „Polska wnosi również do Europy gotowość do kompromisu – nawet w zakresie wspólnego podejścia do suwerenności – w zamian za uczciwą pozycję w silniejszej Europie”. Czy nie jest to dokładnie to samo co Targowica?
Pytam: w czyim imieniu występuje pan Minister – w imieniu Polaków, czy Rządu Światowego?

Nie wnikam już w manipulację faktami historycznymi przez min. Sikorskiego, jak choćby ukrywanie faktu, że Konstytucja 3 Maja była masońskim zamachem na Polskę, czy że tak chwalone przez niego USA są obecnie odpowiednikiem nazistowskich Niemiec, które w początkowym okresie miały służyć międzynarodowym bankierom w podboju świata. Chodzi o to, że minister polskiego rządu wykorzystuje swój urząd do promowania poczynań niezgodnych z interesem Polski i Polaków, poczynań, które stworzą z nas niewolników prywatnego tworu jakim była i jest Unia Europejska! Nie jest tajemnicą, że Parlament Europejski jest świetnie opłacaną atrapą dla ukrywania prawdziwej władzy, która tkwi w niewybieralnych demokratycznie instytucjach jak Komisja Europejska (zob: http://danielhannanpl.wordpress.com/2011/11/02/antydemokratyczna-komisja-europejska/), a ta pracuje dla prywatnego Rządu Światowego, który systematycznie ogranicza nasze prawa, jednocześnie małymi krokami wprowadza w totalną nędzę i niemożność jakiejkolwiek obrony.

Nie łudźmy się, że ci ludzie działają w naszym interesie – nic na to nie wskazuje. Nie ma żadnego powodu byśmy musieli cierpieć za nie nasze długi wobec międzynarodowej sitwy bankierskiej, która i tak już ma w swoim posiadaniu większość majątku świata. Ich fortuna została zdobyta metodami kryminalnymi i to nie my, a oni powinni nam zagrabione majątki zwrócić.

Kryzys można by bardzo łatwo zakończyć, wprowadzając np. prawo ograniczające wielkość indywidualnej fortuny do 100 mln euro. Żaden człowiek nie potrzebuje więcej, ta suma i tak jest niewyobrażalnie wielka. Wprowadzenie tego prawa uwolniłoby natychmiast niewyobrażalne fundusze, które spowodowałyby, że nikt na świecie nie musiałby umierać z głodu, czy myśleć o dachu nad głową. To ci ludzie są przyczyną problemu i jeśli świat sobie z nimi nie poradzi, to za kilkanaście, góra kilkadziesiąt lat, Ziemia będzie totalnie wyludniona – z grupkami superbogatych uzbrojonych po zęby psychopatów, którzy będą wciąż walczyli między sobą o władzę i złoto. Bo tacy są ci ludzie – bez umiaru i bez ludzkich instynktów. Niestety, ale wydaje mi się, że tych ludzi reprezentuje minister Sikorski.

Jeśli mówimy, że coś się szykuje, że władza wie o czymś, czego my nie wiemy, to czytając przemówienie Ministra Radosława Sikorskiego, kończą się przypuszczenia. Można być pewnym, że to co on powiedział, nie było ot takim wybrykiem ministra. Trudno przypuścić, żeby trockiści z American Enterprise Institute zainwestowali w niego miliony, po to by teraz mógł sobie mówić co mu ślina na język przyniesie. Warto dokładniej się przyjrzeć temu co planują dla nas i dla świata ci ludzie. Materiałów na ten temat nie brakuje.

zob. też:

Reklamy

192 responses to “Czy Sikorski chce zmienić Unię Europejską w Związek Socjalistycznych Republik?

 1. Cramer 1 grudnia 2011 o 9:30 pm

  „Centralizacja władzy oznacza totalitaryzm, a ten zawsze prowadził do ludobójstwa i można być pewnym, że i tak się stanie w tym przypadku.”
  Mały komentarz: do ludobójstwa prowadzi nie tyle totalitaryzm co systemowy ateizm.
  Np. Rewolucja (anty)Francuska nie była (jeszcze) systemem totalitarnym ale była systemem niewątpliwie ludobójczym.

  • monitorpolski 1 grudnia 2011 o 11:41 pm

   A która centralizacja nie prowadziła do ludobójstwa? W USA nie ma ateizacji. a ludobójstwo istnieje i to na olbrzymią skalę. 200 tys zamordowanych co roku tylko w samych szpitalach.

   • Cramer 2 grudnia 2011 o 12:46 pm

    Centralizacje, które nie prowadziły do ludobójstwa (przynajmniej własnych obywateli):
    Starożytny Rzym
    Francja Ludwika XIV
    Rosja Carska

    Nowożytne systemy ludobójcze:
    Rewolucja Francuska
    Rewolucja Radziecka/ Komunizm Radziecki
    Narodowy Socjalizm
    Rewolucja Hiszpańska (ale nie „faszyzm” gen.Franco!)
    Komunizm Chiński
    Komunizm Płn. Koreański
    Komunizm Kambodżański
    – wspólny mianownik – systemowy ateizm

    A co do ludobójstwa w USA – rządzą tam sataniści udający ateistow lub ateiści. Stąd prawo przyzwalające na ludobójstwo.

    • rafzen 2 grudnia 2011 o 5:30 pm

     Małe sprostowanie.
     Nie było żadnej rewolucji radzieckiej czy komunizmu radzieckiego.
     Zmiany własności w Rosji przeprowadzili żydzi mordując Cara i wmawiając Słowianom, że teraz im będzie lepiej mordując przy każdej okazji kilka milionów podczas masowych mordów.
     Żydzi w Rosji mordowali masowo tylko Polaków i Słowian.
     Rosja jest w rękach żydowskich, a Putin jest ich czołowym przedstawicielem.

     • ... 2 grudnia 2011 o 9:59 pm

      Żydzi 😉 ?? – ” Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem ” OBJAWIENIE JANA 3:9

      , ” znam ucisk twój i ubóstwo, lecz tyś bogaty, i wiem, że bluźnią tobie ci, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, ale są synagogą szatana ” OBJAWIENIE JANA 2:9

      , jesli jakis człowiek przechodzi np na judaizm talmudyczny to czy wg ciebie jest Żydem 😉 ???

      , nie widzicie ze przypisywanie wszelkiego zła , tzw Żydom to oszustwo i psychomanipulacja ??? , nie widzicie ze ksiaze tego swiata znalazl sobie wygodnego kozła ofiarnego ??? , ale wiekszosc z was gardzi Biblia wiec skad mozecie o tym wiedziec jak pewnie nie wiecie nawet kto jest ksieciem , władnca i bogiem tego upadłego , bezboznego swiata – 2 Koryntian 4:3-4

      , ta istota zwodzi cały swiat i wszystkich tych ktorzy dali sie złapac na tzw ŻYDÓW

      ” I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat ” OBJAWIENIE JANA 12:9

      , http://zbawieni.com/forumdisplay.php?fid=8

   • Lutek 2 grudnia 2011 o 10:03 pm

    40 000 tysięcy zabitych w wypadkach. 3 miliony rannych.
    Ale Polski i tak nie przebiją w przeliczeniu na 100 000 mieszkańców.
    U nas to ludobójstwo jest większe.

    Dali homosapiącemu samochód, powiedzieli: człowieku, jesteś w XXI wieku.
    I uwierzył.

    A mówią, że powszechny dostęp do broni spowoduje jadkę.
    Tylko dlaczego w wypadkach w USA ginie 40 000,
    a we wszystkich zabójstwach 15 000?

    Jedno jest pewne: swobodny dostęp do samochodu
    jest dużo głupszy, niż taki sam dostęp do broni.

    • Hamerykanczyk 2 grudnia 2011 o 11:28 pm

     Nie zgadzam sie z Toba Marku co do tego iz w USA ginie 200 tys ludzi rocznie w szpitalach, bynajmniej nie z powodu samej opieki zdrowotnej. Mieszkam w Polsce oraz w Stanach i mam porownanie, i smiem twierdzic ze procentowo duzo wiecej osob umiera w Polsce oczekujac pomocy, czekajac w kolejkach, nie dostajac odpowiedniej opieki w Polskich szpitalach niz jest to w USA. Zgodze sie ze rachunki szpitalne potrafia zrujnowac nie jednego bez dobrej polisy ubezpieczeniowej ale poziom pomocy jest DUZO DUZO wiekszy niz w nie jednym kraju.

     • monitorpolski 2 grudnia 2011 o 11:46 pm

      To są oficjalne dane, nie kwestia czy się zgadzasz czy nie. Ludzie są zabijani z list. Na jednym moim znajomym, znakomitym chirurgu oka polskiego pochodzenia, Tadeuszu Leoniaku, który pomagał nam w walce z mafią, wykonano wyrok zastrzykiem z silnym izotopem promieniotwórczym. Miało to być nowe lekarstwo na guza, którego miał na ręce od 20 lat. Dali mu 10-krotnie większą dawkę, umierał w mękach przez 3 tygodnie, na żywo schodziła z niego skóra. Drugi miał większe szczęście, przeżył choć niejaki dr Gold zrobił mu bypassy, gdy ten miał tylko wrzody żołądka. Ledwo to przeżył. Znakomity portugalski kardiochirurg nie chciał uwierzyć w to na co go operowano. Przeżył gdyż jest bardzo silny. Poczytaj sobie to: http://newworldorder.com.pl/artykul,1801,Daryl-Bradford-Smith-rozmawia-z-dr-Lorraine-Day
      Mówię ci, łowcy skór w Polsce to małe piwo.
      Dodaj jeszcze dziecięcych 2500 ofiar mordów rytualnych, tysiące zabijanych na narządy, nie mówiąc o tym co się dzieje w więzieniach. W USA szykuje się mordownia i to już niedługo.

 2. szuwaxpl 1 grudnia 2011 o 9:32 pm

  pan SSikorski wyczuł o co ta gra, a przynajmiej tak mu się wydaje, ale ta machina wypluje pożytecznych idiotów ! Oni są zbędni dla tej fali…

  • kefir2010 2 grudnia 2011 o 3:51 pm

   Komentarz ode mnie: w zasadzie brak komentarza, wklejam tylko czysty tekst. link: http://kefir2010.wordpress.com/2011/12/02/czy-polska-szykuje-sie-do-wojny-rozporzadzenie-w-sprawie-dyzurow-i-mobilizacji-w-jednostkach-panstwowych-w-sprawie-gotowosci-obronnej-panstwa-iii-wojna-swiatowa-rosja-atak-na-iran-atak-na/

   „ZARZĄDZENIE Nr …
   MINISTRA ŚRODOWISKA1)

   z dnia ……………………………………2011 r. (??? czyżby to był tajny projekt który dopiero ma wejść w życie? przyp. Jarek Kefir (C) )

   w sprawie tworzenia i funkcjonowania systemu stałych dyżurów

   Na podstawie art. 18 ust. 3 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2004 r. Nr 241, poz. 2416, z późn. zm.2)), w związku z art. 13 ust. 2 pkt 7 ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarządzaniu kryzysowym (Dz. U. Nr 89, poz. 590 3)), § 3 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 stycznia 2004 r. w sprawie ogólnych zasad wykonywania zadań w ramach powszechnego obowiązku obrony (Dz. U. Nr 16, poz. 152) oraz § 8 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 września 2004 r. w sprawie gotowości obronnej państwa (Dz. U. Nr 219, poz. 2218) zarządza się, co następuje:

   § 1.

   1. Określa się sposób tworzenia i funkcjonowania systemu stałych dyżurów w:
   1)Ministerstwie Środowiska;
   2)Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska;
   3)Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska;
   4)Krajowym Zarządzie Gospodarki Wodnej;
   5)Państwowej Agencji Atomistyki;
   6)Wyższym Urzędzie Górniczym;
   7)pozostałych jednostkach podległych albo nadzorowanych przez Ministra Środowiska lub jednostkach terenowych jednostek organizacyjnych
   – zwanych dalej „jednostkami organizacyjnymi”.
   2. Ilekroć w zarządzeniu jest mowa o kierownikach jednostek organizacyjnych należy przez to rozumieć:
   1)Ministra Środowiska;
   2)Głównego Inspektora Ochrony Środowiska;
   3)Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska;
   4)Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki;
   5)Prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej;
   6)Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego;
   7)kierowników pozostałych jednostek organizacyjnych.

   § 2.

   1.Stałe dyżury tworzą kierownicy jednostek organizacyjnych.
   2.Kierownicy jednostek organizacyjnych posiadających jednostki terenowe tworzą stałe dyżury w tych jednostkach.
   3.W zależności od wielkości i warunków funkcjonowania jednostki organizacyjnej stały dyżur tworzy się w formie:
   1)całodobowej służby dyżurnej pełnionej w przygotowanym do tego celu pomieszczeniu;
   2)punktu kontaktowego działającego w godzinach pracy jednostki w oparciu o wyznaczone stanowisko pracy, a po godzinach pracy jednostki – w oparciu o domowy dyżur telefoniczny, sprawowany przez co najmniej dwóch wyznaczonych pracowników.
   4.Formę stałego dyżuru kierownicy jednostek organizacyjnych określają w uzgodnieniu z dyrektorem komórki organizacyjnej Ministerstwa Środowiska właściwej w sprawach obronnych.
   5.Stały dyżur w formie całodobowej służby dyżurnej może być pełniony w systemie dwu lub trzyzmianowym.
   6.Osobom pełniącym dyżur w formie całodobowej służby dyżurnej należy zapewnić warunki do odpoczynku oraz przygotowania i spożycia posiłku.
   7.Stały dyżur tworzony w formie punktu kontaktowego może być okresowo pełniony w formie całodobowej służby dyżurnej, z zachowaniem zasad stałego dyżuru pełnionego w formie całodobowej służby dyżurnej, w tym ustaleń dotyczących miejsca pełnienia stałego dyżuru.
   8.Decyzję o zmianie formy stałego dyżuru, o której mowa w ust. 7, podejmuje kierownik jednostki organizacyjnej samodzielnie lub na polecenie szefa Zespołu Zarządzania Kryzysowego Ministerstwa Środowiska.
   9.Stałe dyżury organizuje się przy wykorzystaniu pracowników jednostek organizacyjnych.
   10.Do pełnienia dyżurów nie mogą być wyznaczone osoby posiadające przydziały mobilizacyjne lub odpowiedzialne za realizację zadań obronnych nałożonych na jednostkę organizacyjną, chyba że przydział ten dotyczy wyznaczenia do pracy w stałym dyżurze.
   11.Osoby wyznaczone do pełnienia dyżurów powinny, w zależności od potrzeb jednostki organizacyjnej, posiadać odpowiednie poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych wydane na podstawie przepisów o ochronie informacji niejawnych.

   § 3.

   1.W jednostkach organizacyjnych, w których działa całodobowa służba dyżurna lub Centrum Zarządzania Kryzysowego obsługujące daną jednostkę, nie tworzy się odrębnie stałego dyżuru.
   2.W przypadku, o którym mowa w ust. 1, dla działającej całodobowej służby dyżurnej opracowuje się pełną dokumentację dotyczącą uruchamiania i pracy stałego dyżuru, zgodnie z postanowieniami niniejszego zarządzenia.

   § 4.

   Dokumentację stałego dyżuru prowadzą:
   1)w stanie stałej gotowości obronnej państwa — pracownicy prowadzący sprawy związane z wykonywaniem zadań obronnych jednostki organizacyjnej lub wydzielone komórki organizacyjne tych jednostek odpowiedzialne za prowadzenie tych spraw;
   2)w stanie gotowości obronnej państwa czasu kryzysu i w stanie gotowości obronnej państwa czasu wojny — starsi dyżurni zmian stałego dyżuru.

   § 5.

   1.W stanie stałej gotowości obronnej państwa, w celu realizacji zadań szkoleniowych lub w innych uzasadnionych przypadkach, w szczególności klęsk żywiołowych, awarii, katastrof zagrażających bezpieczeństwu życia lub mienia ludności, stałe dyżury mogą być uruchamiane w pełnym lub ograniczonym zakresie na podstawie decyzji:
   1)Ministra Środowiska – w jednostkach organizacyjnych;
   2)kierownika jednostki organizacyjnej – w terenowych jednostkach organizacyjnych nadzorowanych przez tego kierownika.
   2.W stanie gotowości obronnej państwa czasu kryzysu i w stanie gotowości obronnej państwa czasu wojny system stałych dyżurów uruchamia Minister Środowiska.
   3.Decyzję o zakończeniu działania stałego dyżuru wydaje podmiot, który wydał decyzję o jego uruchomieniu.
   § 6.

   Stały dyżur w jednostkach organizacyjnych przygotowujących stanowiska kierowania należy organizować jako element struktury organizacyjnej stanowisk kierowania.

   § 7.

   1.Zasady tworzenia i funkcjonowania systemu stałych dyżurów w jednostkach organizacyjnych określa Ramowa Instrukcja Stałego Dyżuru, stanowiąca załącznik nr 1 do zarządzenia.
   2.Kierownicy jednostek organizacyjnych w oparciu o Ramową Instrukcję Stałego Dyżuru oraz wzór Instrukcji Stałego Dyżuru w formie Całodobowej Służby Dyżurne, stanowiący załącznik nr 2 do zarządzenia, opracują, w terminie 2 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszego zarządzenia, Instrukcję Stałego Dyżuru w formie Całodobowej Służby Dyżurnej.
   3.Kierownicy jednostek organizacyjnych, w których tworzy się stały dyżur w formie punktu kontaktowego opracują również, w oparciu o Ramową Instrukcję Stałego Dyżuru, Instrukcję Stałego Dyżuru w formie Punktu Kontaktowego.

   § 9.

   Finansowanie zadań związanych z tworzeniem i funkcjonowaniem stałych dyżurów odbywa się zgodnie z przepisami rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 czerwca 2004 r. w sprawie warunków i trybu planowania i finansowania zadań wykonywanych w ramach przygotowań obronnych państwa przez organy administracji rządowej i organy samorządu terytorialnego (Dz. U. Nr 152, poz. 1599 oraz z 2007 r. Nr 197, poz. 1426).

   § 9.

   Traci moc zarządzenie nr 57 Ministra Środowiska z dnia 27 października 2006 r. w sprawie tworzenia i funkcjonowania systemu stałych dyżurów.

   § 10.

   Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

   MINISTER ŚRODOWISKA

   (tu następuje duże puste miejsce na pieczęcie – przyp. Jarek Kefir (c) )

   UZASADNIENIE

   Celem wydania niniejszego zarządzenia jest ustalenie nowych zasad tworzenia i funkcjonowania systemu stałych dyżurów w Ministerstwie Środowiska oraz jednostkach podległych albo nadzorowanych przez Ministra Środowiska.
   Zarządzenie wprowadza zmiany w stosunku do dotychczas obowiązujących zasad tworzenia stałych dyżurów polegające w szczególności na powierzeniu obowiązków pełnienia stałego dyżuru jednostkom organizacyjnym zapewniającym ich całodobowe funkcjonowanie. Stwarza też możliwość dla jednostek organizacyjnych dokonania wyboru formy pełnienia stałego dyżuru – w formie pełnej lub też punktu kontaktowego.
   Wejście w życie zarządzenia nie będzie miało wpływu na budżet Ministerstwa Środowiska.”

   =================================================

   co o tym sądzicie?

   • Aśka 2 grudnia 2011 o 5:41 pm

    w tej chwili strona isap.sejm.gov.pl jest nieczynna, ale wygoglowałam frazę: „w sprawie tworzenia i funkcjonowania systemu stałych dyżurów” i otrzymałam m.in. to

    http://www.infor.pl/dzienniki-urzedowe/ministra-srodowiska-i-glownego-inspektora-ochrony,rok,2006,nr,5,poz,122,zarzadzenie-nr-57-ministra-srodowiska-w-sprawie-tworzenia-i-funkcjonowania.html
    ZARZĄDZENIE Nr 57 MINISTRA ŚRODOWISKA1)

    z dnia 27 października 2006 r.

    w sprawie tworzenia i funkcjonowania systemu stałych dyżurów

    Na podstawie art. 18 ust. 3 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2004 r. Nr 241, poz. 2416, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:

    § 1
    Ustala się zasady tworzenia i funkcjonowania systemu stałych dyżurów, o których mowa w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21 września 2004 r. w sprawie gotowości obronnej państwa (Dz. U. Nr 219, poz. 2218) w:

    1) Ministerstwie Środowiska;
    2) Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska
    3) Krajowym Zarządzie Gospodarki Wodnej;
    4) Państwowej Agencji Atomistyki;
    5) jednostkach organizacyjnych podległych lub nadzorowanych przez Ministra Środowiska.
    […]
    ___
    Trzeba by porównać i wyłapać, jakie zmiany wprowadzili.

    • Aśka 2 grudnia 2011 o 7:39 pm

     Porównałam te dokumenty i nie znalazłam konkretnych zmian.

 3. Lutek 1 grudnia 2011 o 9:49 pm

  Dla mnie przemówienie Sikorskiego to typowy bełkot.
  Wszyscy widzimy, że on bredzi i próbuje to nadrabiać nowomową.

  A dzisiaj JKM linkuje na swoim blogu do Alexa Jonesa.

 4. Andy 1 grudnia 2011 o 9:57 pm

  Autorem tego przemowienia jest nie Sikorski a niejaki Charles Crawford ,prosze isc na link
  http://www.msz.gov.pl/files/docs/komunikaty/20111128BERLIN/radoslaw_sikorski_poland_and_the_future_of_the_eu.pdf a nastepnie nacisnac prawym klawiszem myszki na document propertis

  • monitorpolski 1 grudnia 2011 o 10:28 pm

   Dzięki Andy! Autorem dokumentu jest Charles Crawford. Czyli on to zapisał w formacie pdf. A może Min. Sikorski tylko odczytał ten tekst? Jeśli tak, to mamy jeszcze większy skandal.

   • rabarbarek 1 grudnia 2011 o 10:55 pm

    Pan Sikorski juz od dosc dawna probuje wplywac na polityke w Europie. Zapraszany jest czesto do studia BBC , gdzie swoimi spostrzezeniami dzieli sie z mieszkancami Europy. Sa one przewaznie anty-polskie i anty – narodowe. Pamietam wywiad z RS , kiedy to dziennikarz zapytal o jego odejscie z PiSu . Sikorski odchodzac wiedzial co robi, poniewaz nie nie interesowala go, i nie interesuje w dalszym ciagu ani silna Polska , ani patriotyzm przez duze P , ani niepodleglosc. Pracuje dla innych , wypowiada sie w ich imieniu i staje sie ich propagandowa tuba.

    Demokratyzowal ” Bialorus , nie mogl nachwalic sie bombardowaniem Libii, teraz zajal sie budowaniem Stanow Zjednoczonych Europy a moze lepiej Rzeszy Europejskiej. Zwroccie uwage na slowa w video , ze Bialorus nie chce postepowac wedlug wytycznych Polski i Unii i trudno ja do tego zmusic.

    Kim jest Sikorski i komu sluzy ?

    http://www.serwis24h7.pl/home/201-radoslaw-sikorski-agent-cia-mason/201-1-syjonistyczny-agent-radoslaw-sikorski-mason-CIA-hybryda-ludzka-reptylianin

    • Sully 2 grudnia 2011 o 9:29 am

     Akurat to, że Białoruś nie chce postępować tak jak wypadałoby by będąc cywilizowanym krajem, to chyba nikogo nei dziwi i nie dziwi mnie tez , że politycy chcą „wymusić” trochę cywilizacji w tym kraju. Tak, tak zaraz zaczniecie opowiadać jak to pięknie jest na bialorusi i jakim to idolem jest łukaszenka, to jedźcie sobie do tego raju na ziemi i potem pogadamy!

     • monitorpolski 2 grudnia 2011 o 10:31 am

      Sully, byłaś na Białorusi? Znasz to?: http://www.youtube.com/watch?v=5eddJST3AKg
      Białoruś jest przykładem dla świata – nie ma żadnych długów, cały majątek należy do narodu, nie było grabieży, które są nazywane „prywatyzacjami”, Łukaszenko pogonił mafię Sorosa, więc nie ma bydła rodzaju Gówno Wyborcze. A, że się rozprawia jak trzeba z satanistyczną agenturą? Bo wie co ci ludzie chcą zrobić z jego krajem.

      • Sully 2 grudnia 2011 o 10:40 am

       To zamieszkaj w tym raju na ziemi i spróbuj poprowadzić takiego bloga…ups…przepraszam nawet nei bedziesz mial szansy bo z netem to u nich cienko..Kurczę fajny blog, duzo ciekawych materiałów, ale jak zaczynacie wychwalać białoruś to nie wiem smiać się czy plakać..

       • Peryskop 2 grudnia 2011 o 7:11 pm

        Płakać Sully, nad własną naiwnością i wiarą w to, co ci media wcisnęły.

      • marit 2 grudnia 2011 o 6:49 pm

       Nasz minister poprostu okreznie mowi to o czym wypowiedzial sie juz nowy wladca wloch. Przytaczam, krazy to po internecie , znalazlam tylko wersje wloska, kto sobie przetlumaczy powinien zrozumiec wszystko : „La Crisi è fondamentale per far fare all’Europa passi avanti, perchè la crisi, per crisi si intente la cessione di parte della sovranità nazionale a quello comunitario .. Abbiamo bisogno di Crisi per fare passi avanti”

      • deotibigratia 2 grudnia 2011 o 7:45 pm

       OBY ostała się nam ta Białoruś taką jaka jest, sława Łukaszence , życzmy mu tylko by nie rozprawiono się z nim tak jak z pułkownikiem Kadafim

   • AQQ 1 grudnia 2011 o 10:59 pm

    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,10726365,_Polska_a_przyszlosc_Unii_Europejskiej___PRZEMOWIENIE.html

   • Aśka 2 grudnia 2011 o 12:18 am

    Tutaj następny czytacz cudzych słów w „naszym” rządzie

   • Wizzgaa 2 grudnia 2011 o 1:43 pm

    Jaki skandal ? Gorzej byłoby gdyby sylabizował swój własny tekst – wtedy wyszedłby na idiotę a tak pozostaje „tylko” zdrajcą swoich . Kogo to jeszcze dziwi .

    • Aśka 2 grudnia 2011 o 5:43 pm

     Nie dziwi tych zorientowanych, ale czytają nas także osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki na drodze do prawdy, które dopiero zaczynają dowiadywać się, w jakim matriksie żyjemy .

  • zenobiusz 1 grudnia 2011 o 10:40 pm

   Może tu tkwi odpowiedź???
   http://zenobiuszsamotnywilk.wordpress.com/2011/12/01/czy-szatan-jest-juz-posrod-nas-czy-zyjemy-w-koncu-czasow/
   cyt:
   Twarz księcia Williama jest dzięki temu prawie że idealna kopią twarzy z Całunu Turyńskiego, który to dopiero co został oficjalnie uznany przez Watykan jako prawdziwy. Spójrzmy zatem na obie twarze i obejrzyjmy film poniżej, w którym zostały one porównane. Bardzo znamienne są słowa w tym filmie: nie ma lepszego sposobu na udawanie Mesjasza, jak włożenie na siebie jego własnej skóry… Był by to dosłownie Wilk w Owczej skórze.
   William będzie koronowany w 2012 roku i z jakichś powodów zacznie być najważniejszą postacią w świecie, a inni władcy mu się pokłonią. Wtedy też najprawdopodobniej usłyszymy niezwykłe opowieści o nim.
   Dobrze udokumentowany artykuł.

   • zenobiusz 1 grudnia 2011 o 10:43 pm

    Nasz Sikorka przeciera szlaki dla Antychrysta,do władzy nad światem,ale Polonia Semper Fidelis,może być kamieniem sprzeciwu.?????

    • AQQ 1 grudnia 2011 o 10:47 pm

     Do jasnej chole-ry, kto toto wypromował?

     • monitorpolski 1 grudnia 2011 o 11:55 pm

      Nie „wypromował” tylko skonstruował. Sądzę, że Sikorski jest ofiarą „mind control”, projekt Monarch – on sobie nie zdaje sprawy z tego co robi, jest tak zaprogramowany. To nie jest science fiction, już Niemcy robili eksperymenty z ludźmi – robotami. Teraz jest to tak dopracowane, że mogą cię zaprogramować zdalnie, jak to się dzieje z tymi, którzy oglądają telewizję, nie zdając sobie sprawy, że są programowani na przyjście NWO. Nie wszyscy są jednak na to podatni – stąd konieczność stworzenia listy tych, którzy nie poddali się hipnozie. Będą zlikwidowani (red list) bądź poddani mocniejszym zabiegom (blue list). Dlatego nie likwidują internetu. My nie mamy innego wyjścia niż walczyć o wolność, bowiem jak uda im się skonsolidować władzę to będzie po nas – nie będzie gdzie uciekać.
      Dodam jeszcze, że zarówno Sikorski, jak i większość polityków może być zaczipowana. Zauważcie, że niedługo przed wyborami, Komorowski nagle się znalazł w szpitalu…tak tym samym, w którym ordynatorem był doktor G.
      http://niepoprawni.pl/blog/1507/prezydent-komorowski-pojdzie-do-szpitala-i-wszystko-sie-zmieni

      • pola 2 grudnia 2011 o 10:32 am

       Zastanawia mnie tylko kto lub co zmusiło Kaczyńskich aby powołać go do rządu,oczywiście po pewnym czasie naprawili ten błąd ale jak widać Sikorski dalej jest w rządzie i jak na razie nie usuwalny.

    • Totalsky No Problemsky 1 grudnia 2011 o 10:49 pm

     panu Sikorskiemu pogorszyło sie wyraźnie od czasu, gdy wokół niego zaczęły spadac jabłka z rosnącej nieopodal jabłonki…….

   • deotibigratia 1 grudnia 2011 o 11:03 pm

    pamiętacie ten film polańskiego rosemary baby – on tam właśnie przedstawił, lucyferiańską sektę i zapłodnienie rytualne

   • Sully 2 grudnia 2011 o 9:32 am

    Tak, tak i Diane poddano zabiegowi in vitro z wyselekcjonowanymi plemnikami , ach no i oczywiście to nic, że patrząc na niego widać „mieszankę” diany i karola…to czysty przypadek, że jest podpbny do obojga rodziców…ależ się sprytnie spisali

   • Ktoś 2 grudnia 2011 o 10:23 pm

    Trzy czy 4 lata temu już się pojawiały takie głosy jak piszesz. Na pewno dla kogoś żydki w issraelu ten tron budują z takim zaangażowaniem. I wszystko na to wskazuje iż to brytole nimi majtają jak chcą i w tej sprawie.

  • Aśka 2 grudnia 2011 o 12:25 am

   http://www.bibula.com/?p=47770
   Charles Crawford napisał Sikorskiemu berlińskie wystąpienie?
   Aktualizacja: 2011-12-1 12:24 pm

   • Peryskop 2 grudnia 2011 o 12:34 pm

    Wczoraj w TV Radek kategorycznie stwierdził, że jest autorem swej mowy berlińskiej.

    Co wcale nie wyklucza, że tekst napisał Charles Crawford.
    W końcu mamy postmodernizm.

    • Aśka 2 grudnia 2011 o 1:17 pm

     Zdementował, czyli potwierdził stawiane mu zarzuty. Ale się doczekaliśmy rzeczywistości: białe jest czarnym, prawda jest fałszem, w telAwizji wyspa szczęśliwości, a co 6 polak żyje za mniej niż 466 zł, a śmietniki są oblegane

     • Peryskop 2 grudnia 2011 o 7:16 pm

      Red. S. Michałkiewicz przytacza nie głupią myśl jakiegoś rosyjskiego generała,
      że wierzyć można tylko informacjom zdementowanym.
      Wbrew pozorom coś w tym jest.

 5. AQQ 1 grudnia 2011 o 10:19 pm

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/polska-zaproszona-do-negocjacji-o-przystapieniu-do,1,4939668,wiadomosc.html

  36 minut temu POg / PAP

  Polska została zaproszona do negocjacji o przystąpieniu do Eurokorpusu. List intencyjny w tej sprawie uroczyście podpisali dzisiaj w Berlinie szefowie sztabów generalnych pięciu krajów tworzących Eurokorpus oraz Polski. – Otrzymaliśmy zaproszenie do bycia państwem ramowym. Zawsze lepiej być razem niż osobno. Eurokorpus jest jedną z organizacji międzynarodowych, w których powinniśmy być i w których obecność przyniesie nam korzyści – ocenił Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał Mieczysław Cieniuch.

  – To dla mnie przywilej i zaszczyt powitać Polskę w gronie państw ramowych Eurokorpusu. Przebyliśmy długą drogę do tej chwili. W nadchodzących miesiącach rozpoczniemy integrację Polski z Eurokorpusem – powiedział szef sztabu generalnego niemieckiej Bundeswehry Volker Wieker.

  Oprócz Niemiec Eurokorpus tworzą Belgia, Luksemburg, Francja i Hiszpania. Polska ma być szóstym tzw. państwem ramowym (framework nation) korpusu i za pięć lat, w 2016 r., chce w pełni uczestniczyć w jego pracach. Obecnie ma status obserwatora (państwa delegującego).

  • m 1 grudnia 2011 o 10:25 pm

   Szybki krok do NWO, czy sojusze przed wojna?

   • Konarski 1 grudnia 2011 o 10:55 pm

    Siły do pacyfikacji społeczeństw i narodów.

    • sebecx 1 grudnia 2011 o 11:16 pm

     … w sklepie PEPCO widziałem dziś zestaw zabawkę: pała i hełm niemal identyczny jak 11.11.11 miała policja. Na hełmie jest oczywiście napis POLICJA jak i biało-czarna szachownica… hehe.. a w LTN była dzisiaj konferencja PAN po tytułem: Medycyna Personalizowana …baaaaaardzo dużo o genetyce … ciekawe, czy za jakiś czas, nie „okaże” się, że rodzimy się z „chorym” genem i trzeba nas leczyć od urodzenia… a najlepiej zmodyfikować „materiał siewny” …

     • Sully 2 grudnia 2011 o 9:34 am

      Takie zabawki były rok temu, dwa lata temu i 5 lat temu i nikogo nie zdziwiły…dzisiaj otworzyłeś oczy….kurde ludzie opamiętajcie się…czy nei widzicie, że podciąganie rzeczywistości do faktów już istniejących to zakłamanie …kazdą rzecz można dopasować do tego co było

      • sebecx 2 grudnia 2011 o 11:38 pm

       …. jak widać mało kumasz i wmawiasz swoje dziecko w czyjś brzuch… gdzie tu widzisz podciąganie do rzeczywistości w stwierdzeniu?… co miałem napisać, że takie same hełmy jak pały w Grecji mają… a jeśli takie zestawy „zomowca” były 5 lat temu, to oznacza iż od 5 lat są łby dzieciom i rodzicom prane w tym kierunku… … polecam Alana Watta Szok i Trwoga…. wtedy porozmawiamy…

       • sebecx 2 grudnia 2011 o 11:39 pm

        ..i skąd do kurwy nędzy wiesz, że nikogo nie dziwiły?? mnie zawsze dziwiły….

  • Ktoś 2 grudnia 2011 o 11:53 pm

   Szwaby jednak niewiele przyswoiły z klęski w ostatniej wojnie, nadal jak widać mają zapędy wielkomocarstwowe dzielnie podsycane przez satanistów. Tak samo jest z francuzikami bo i
   jednymi i drugimi poza kulisowo merdają brytole mając w zanadrzu szantaż „arabskiej wiosny”
   i w Niemczech i we Francji. Tak po to te arabusy tam są posprowadzane, to koń trojański satanistów
   bo pieśni o wolności i demokracji dla uciśnionych to możecie sobie między Talmudy włożyć.

   Jak sie rozpęta 3 to znowu z niemców zostanie wspomnienie, angole mają nadzieje na jeszcze
   większy torcik, francja porobi za muła a reszta krajów ciągnących do unych za frajernie z
   karnych kompanii co szli rozpoznawać stanowiska wroga bez broni. Politykierzy z bambustanów
   takich jak Polska nie będą im już potrzebni jak „bestia się wyłoni” i na „przystań w Londynie” dla
   zdrajców nie powinni liczyć. Oni maja dość swoich kuzynów, szwagrów i innych pociuiotków na
   wszelkie stanowiska w NOWYM RAJU jaki budują głosami ojro-Judaszy jak wy.

   —————-
   Siły o jakich piszesz mają pacyfikować Europejczyków jak jacyś ocaleją z ustawianej
   brytolska ręką wyrzynanki z Arabami i żydami. To w ten deseń jest szykowane.
   Wszak podwaliny ideologiczne pod niemiecki nazizm opracowano w Londynie
   i w trakcie 2 Wojny Światowej z wielką uwaga baczono na skrupulatne wypełnianie. 😉

 6. Aśka 1 grudnia 2011 o 10:22 pm

  http://www.bibula.com/?p=47566
  Trybunał Zbrodni Wojennych w Malezji: Inwazja na Irak w 2003 roku była zbrodnią; G.W.Bush i Tony Blair uznani winnymi ludobójstwa
  Aktualizacja: 2011-11-28 11:01 am

  Były prezydent USA George W. Bush oraz premier Wlk. Brytanii Tony Blair zostali uznani winnymi zbrodni wojny i ludobójstwa – przeciwko pokojowi i ludzkości – decydując się na inwazję Iraku w 2003 roku. Taką decyzję podjął Kualalumpur War Crimes Tribiunal (Trybunał Zbrodni Wojennych w Kualalumpur), który ma swoją siedzibę w Malezji.

  Inwazja na Irak została określona jako akt nieuprawnionej agresji, która skutkowała śmiecią wielu Irakijczyków. Sędzia podkreślił, że sfabrykowali oni dokumenty świadczące o rzekomym posiadani broni masowego rażenia przez Saddama.

  Francis Boyle, międzynarodowy prokurator badający zbrodnie przeciwko ludzkości powiedział, że Bush i Blair zostali skazani w oparciu o to samo prawo, w oparciu o które w Norymberdze skazano część elit nazistowskich. “Bush i Blair są zbrodniarzami wojennymi i winni być zatrzymani przez każde szanujące prawo międzynarodowe państwo. Nie ustaniemy w naszych działaniach, dopóki Bush i Blair nie zostaną zatrzymani i wsadzeni do więzienia.”.

  Nazwiska Busha i Blaira zostają dopisane do listy poszukiwanych zbrodniarzy wojennych.

  Trybunał został powołany z inicjatywy Prezydenta Malezji i nie ma umocowania w żadnym tworze typu ONZ, ale ma swoje umocowanie jako trybunał niezależnego kraju i jego wyroki podlegają wykonaniu na terenie większości krajów – także zachodnich. Tak więc sytuacja jest dość precedensowa i zobaczymy jak się rozwinie na świecie. Decyzja Trybunału jest kamieniem milowym w zmianie paradygmatu bezkarności elit rządzących. Oczywiście teraz rozpoczną się zakulisowe przetargi, gdzie Panowie Bush i Blair mogą bezpiecznie pojechać, a gdzie nie, ale z pewnością jest to krok w stronę lepszego świata. Zaczyna być naprawdę ciekawie…
  Za: Schodami do Nieba (24 listopada 201) (” Inwazja na Irak w 2003 roku była zbrodnią”)

  • rabarbarek 1 grudnia 2011 o 11:02 pm

   Teraz czas na Obame , Cameroona, Sarkozego i reszte. Tylko ani glowni aktorzy ani drugoplanowe postacie nie przejmuja sie sadami. Oni sa ponad sprawiedliwoscia , bo sprawiedliwosc to oni wymierzaja… Uprzedzajace uderzenia staja sie powoli norma …. i prawem..

  • monitorpolski 2 grudnia 2011 o 12:37 am

   Toż ja pisałem już dawno, żeby polskich zbrodniarzy postawić przed tamtym trybunałem za ludobójstwo, które tu się odbywa. Z definicji ludobójstwo, to niekoniecznie strzał w tył głowy, jest to także niszczenie rodzin za pomocą wymiaru sprawiedliwości, zabieranie dzieci, czy zatwierdzanie trucizn, jak GMO. Mówię wam, taki ruch może poskutkować na tych bandytów, Boyle dobrze wie co robi. Przypominam program sprzed prawie 2 lat, gdy mówiłem o Boyle:

 7. Aśka 1 grudnia 2011 o 10:25 pm

  http://www.bibula.com/?p=47611
  Francja: Sąd uchylił zakaz uprawy roślin genetycznie modyfikowanych
  Aktualizacja: 2011-11-28 10:36 pm

 8. Aśka 1 grudnia 2011 o 10:29 pm

  Jak daleko to zajdzie? Odbieranie rodzicom dzieci zaraz po urodzeniu?
  http://www.bibula.com/?p=47509
  Postulaty kanadyjskich postępowców: 2-latki do przedszkola, matki do pracy
  Aktualizacja: 2011-11-26 10:09 am

  • AQQ 1 grudnia 2011 o 10:45 pm

   NOO to witamy w Korei Płn.

   • rabarbarek 1 grudnia 2011 o 11:44 pm

    Wspolczesne szkoly maja przygotowac mlodego czlowieka do zycia w globalnej spolecznosci i globalnej duchowosci. Jedna wiara , jeden rzad, jedno spoleczenstwo … Im wczesniej zacznie sie wdrazanie tych wykolejonych teorii, tym lepiej . Panstwo zastepuje rodzicow , bo przeciez rodzice to wykolejony element , ktory mysli i robi „po staremu” a tu przeciez nowe idzie…

  • Lutek 2 grudnia 2011 o 12:49 am

   No, to teraz powinni się cieszyć nasi polscy postępowcy,
   którzy mają na brzegu języka „kobieta do garów”
   szczególnie kiedy usłyszą, że kobiety mogłyby leżeć i pachnieć gdyby państwo nie rabowało pieniędzy które zarabiają ich mężowie. No to macie postęp, feminazistki.

   Możecie pracować za marny grosz i myśleć, że jesteście wolne, i jak zawrzecie ślub państwowy, to może się jakoś w tym kraju utrzymacie. Ale wasze dzieci będą musowo indoktrynowane w państwowych szkołach. Albo w domowych szkołach na państwowym programie.
   Żeby przypadkiem nie próbowały wykroczyć poza linię systemu. A jeśli zawrzecie ślub kościelny, to ksiądz ma obowiązek was zakapować do USC, bo nie będzie się Polak żenił bez pozwolenia i nadzoru rozmaitych urzędów, o nie.

   U nas będzie za kilka lat to samo, nadciągnie moda z zachodu.
   Nobo w Kanadzie panie, to już od wielu lat tak majom.
   Nadciąga kolejna fala kolorowej, lewackiej wiosny ludów.

   • monitorpolski 2 grudnia 2011 o 7:04 am

    Mój znajomy poszkodowany przez sądy rodzinne mówi, że nie byłoby tak źle gdyby kobiety nie były tak głupie. Sorry za ten wtręt, ale naprawdę tak mówią męskie ofiary ludobójstwa sądowego.

    • Sully 2 grudnia 2011 o 9:38 am

     Do Lutka, nie musisz brac slubu czwilnego jesli nei chcesz moezesz tylko Koscielny, ale nei ma on skutkw prawnych

     • Aśka 2 grudnia 2011 o 10:00 am

      Tak było kiedyś. Teraz możesz wziąć tylko kościelny ślub i tak jak pisał Lutek ksiądz zgłasza to do USC i taki ślub ma takie same skutki prawne jak ślub cywilny.

      • Sully 2 grudnia 2011 o 10:42 am

       nie nie musisz brać cywilnego, to, że wszyscy tak robią to nie znaczy, że nie można wziąść tylko kościelnego , wystarczy pogadać z księdzem. Nie musisz brac konkordatowego, zrobili go tylko po to żebys miala mniej latania w urzedach, bo ksiądz defacto załatwia wszystko za ciebie. ale nie musisz takiego brać.

       • Aśka 2 grudnia 2011 o 5:32 pm

        mówimy o skutkach prawnych takiego ślubu kościelnego

    • choice 2 grudnia 2011 o 1:37 pm

     tak feminizm jest jest śmieszny.. ale jest to jeden z bardzo wielu czynników szatańskiej manipulacji, który przenika we wszystkie aspekty naszego życia… propaganda ta zakorzeniła się już paru pokoleń..

    • Wizzgaa 3 grudnia 2011 o 1:36 pm

     Monitor – gdyby nie testosteronowa żądza dominacji męskiej , kobiety nie musiałyby bywać podłe / w samoobronie /. A głupotę można przypisać obydwu płciom . Nie zauważasz ,że tradycyjne pouczenie dla kobiet brzmi : bądź usłużna , łagodna ,pokorna i zapomnij / z miłości do niego / o sobie a wtedy ON MOŻE BĘDZIE LEPSZY DLA CIEBIE . Dobre ? Wczoraj słuchałam kolejny raz w RM wypowiedzi na ten temat . Doceniam RM ale interpretacje pozycji kobiety w związku małżeńskim > podnoszą mi ciśnienie . Interpretacje stworzone przez męski szowinizm . A ten szowinizm każe nam – kobietom iść na ciągłe ustępstwa . Mowi ci to coś ? Chcielibyście mieć nad sobą tylko jednego pana – Boga a my mamy mieć dwóch ? A pies ma trzech – bo jeszcze kobietę , która mu daje do miski .

     • choice 3 grudnia 2011 o 8:28 pm

      szowinizm=feminizm a dla mnie jedno i drugie jest tak samo głupie a w związku musi być szacunek harmonia bo bez tego nie da się żyć a zdania że kobiety są płcią fizycznie słabszą nie zmienię, nie uniżam kobietom bo wiele z nic ma taką wiedzę że nie jednego pana do partu by sprowadziły..

 9. BirD2 1 grudnia 2011 o 10:33 pm

  Z innej bajki nt. „syndromu Chińskiego”..

 10. Ramires 1 grudnia 2011 o 10:48 pm

  Spokojnie, to wszystko to ledwie pianka , do konsumpcji piwa trochę czasu jeszcze zostało. A tak swoją drogą wybieracie się na marsz w rocznicę stanu wojennego ?

 11. AQQ 1 grudnia 2011 o 10:55 pm

  Londyn przygotowany jest na rozpad euro i ma plan, a dla Włoch nie ma juz ratunku, fundusz nie jest fachowo przygotowany do tego typu działalności. Dodatkowo nie miałby żadnych instrumentów wpływu, by na rządzie Włoch wyegzekwować wprowadzenie reform” tvn-24.pl

  • AQQ 2 grudnia 2011 o 3:10 pm

   Nigel Farage: Tak zaczyna się dyktatura!.

   • AQQ 2 grudnia 2011 o 3:48 pm

    Po wysłuchaniu N.Faraga nie ma się co dziwić rozpaczy von-Ta, a i przemówienie sikorbauma ma sens – boją się żeby ich nie zastapili jacyś lepsi i układniejsi.

    • sebecx 2 grudnia 2011 o 11:46 pm

     …dokładnie ..np Leszek M. lub Aleksander K….

 12. AQQ 1 grudnia 2011 o 11:56 pm

  Cyprian Kamil Norwid Piosnka II
  Do kraju tego, gdzie winą jest dużą

  Popsować gniazdo na gruszy bocianie,

  Bo wszystkim służą…

  Tęskno mi, Panie…

  Do kraju tego, gdzie pierwsze ukłony

  Są, jak odwieczne Chrystusa wyznanie,

  „Bądź pochwalony!”

  Tęskno mi, Panie…

  Tęskno mi jeszcze i do rzeczy innej,

  Której już nie wiem, gdzie leży mieszkanie,

  Równie niewinnej…

  Tęskno mi, Panie…

  Do bez-tęsknoty i do bez-myślenia,

  Do tych, co mają tak za tak – nie za nie,

  Bez światło-cienia…

  Tęskno mi, Panie…

  Tęskno mi owdzie, gdzie któż o mnie stoi?

  I tak być musi, choć się tak nie stanie

  Przyjaźni mojej…

  Tęskno mi, Panie…

 13. zenobiusz 2 grudnia 2011 o 12:32 am

  Ci to dopiero mają problemy,nie to co my.

  http://www.rp.pl/artykul/9102,763265.html

  Co dziesiąty Izraelczyk głoduje, a co piąta rodzina czuje, że nie ma zapewnionego „bezpieczeństwa żywieniowego” – wynika z najnowszych badań Narodowego Instytutu Ubezpieczeń

  10 proc. spośród ok. 7,8 mln Izraelczyków twierdzi, że systematycznie cierpi z powodu poważnego bądź umiarkowanego głodu.

  Badania wydziału badań i planowania instytutu oparto m.in. na bezpośrednich wywiadach z pięcioma tysiącami rodzin – z czego połowa to rodziny z dziećmi.

  Na tej podstawie autorzy raportu doszli do wniosku, że liczba izraelskich rodzin żyjących poniżej granicy ubóstwa i nie mających zagwarantowanego „bezpieczeństwa żywieniowego” jest dwukrotnie większa, niż wskazywały wcześniejsze dane organizacji charytatywnych.

  12 proc. Izraelczyków deklaruje, że niemal każdego miesiąca otrzymuje pomoc żywnościową od rodziny, przyjaciół bądź znajomych.

  Zdaniem liderki opozycyjnej Partii Pracy Shelly Jachimowicz, państwowe dane pokazują, że „gospodarka dżungli, popierana przez (premiera Benjamina) Netanjahu, pozostawia na marginesie najsłabszych, skazując ich na życie w biedzie i na granicy przetrwania”.

  • Aśka 2 grudnia 2011 o 12:42 am

   A jak jest „u nas”?

   • zenobiusz 2 grudnia 2011 o 12:51 am

    No o wiele lepiej ,i zapewne pan Sik orsky z przyjacielem Natan jahu,rozwiążą problem,repatriując ich do Polin

    • Aśka 2 grudnia 2011 o 10:16 am

     Nie pytałam, jak jest „u nas” dla nich, tylko u „nas” dla nas?

     Aż 17% Polaków zagrożonych jest ubóstwem – wynika z najnowszego raportu GUS. Ponad 5% obywateli żyje za mniej niż wynosi tzw. minimum egzystencji, co oznacza, że nie wystarcza im na zaspokojenie podstawowych potrzeb. W 2010 roku Instytut Pracy i Spraw Socjalnych ustalił, że dla gospodarstwa jednoosobowego powinno to być 466 zł, a dla rodziny czteroosobowej – 1257 zł.

     Czyli wychodzi, że co około 6 Polak żyje poniżej minimum egzystencji ustalonego zresztą na drakońsko niskim poziomie tj. za mniej niż 466 zł miesięcznie. Ciekawa jestem, ile wynosi minimum egzystencji w Izraelu? Śmiem przypuszczać, że jest to kwota wyższa.
     Wyobrażacie sobie, jak żyje czteroosobowa rodzina za 1257 miesięcznie? Mieszkanie ok. 450, prąd oszczędzając ok. 100 zł, gaz ok. 80 zł. Na wszystko pozostałe !! zostaje jej 627zł !!

     • Joanna 2 grudnia 2011 o 1:26 pm

      To celowa polityka państwa. Wystarczy zobaczyć ile otrzymują tzw.rodziny zastępcze za 1 dziecko (do 7 lat minimum-bo pomoc może być wyższa-988zł, powyżej 7 lat minimum 1318zł a do tego wynagrodzenie za opiekę minimum 1566zł).Wynagrodzenie to przysługuje nawet za stan „gotowości” do przyjęcie dziecka.
      Im więcej urzędasów i lewackich polityków, tym większe absurdy.

     • Aśka 2 grudnia 2011 o 5:14 pm

      Oj, przepraszam walnęłam się. Co 20 Polak, żyje poniżej minimum egzystencji, a co 6 jest zagrożony ubóstwem, przy powtarzam -drakońsko niskich ustaleniach kwot granicznych.

      • pola 2 grudnia 2011 o 7:56 pm

       Samobójstwo w Oleśnicy. Matka i córka powiesiły się z biedy. Wszystko dokładnie zaplanowały. Wstały nad ranem, gdy było jeszcze ciemno. Ubrały się i wyszły z domu. Wzięły ze sobą tylko sznur i dwa stołki – po jednym dla każdej… Wanda K. (†76 l) i jej córka Jadwiga M. (†53 l) powiesiły się na kracie przy wejściu do kościoła. – Miały dość życia w biedzie – mówią zszokowani sąsiedzi.

       Więcej
       http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/olesnica-samobojstwo-w-kosciele-matka-i-corka-powiesily-sie-z-biedy_216561.html

       • jakisbuk 2 grudnia 2011 o 8:23 pm

        a nie dziwi Cie to dlaczego powiesiły sie na kościele ? może chciały przekazać jakiś znak miłującym braciom i siostrom w wierze

        • pola 3 grudnia 2011 o 10:02 am

         Te kobiety zrobiły najstraszniejszą rzecz jaką może sobie zrobić człowiek,czy mnie dziwi,tyle strasznych dokonuje się aktów że człowiek zaczyna się w tym gubić.może chciały aby BÓG im wybaczył ten straszny czyn.Chcę zwrócić uwagę na jeszcze jedno że ludzie nie wytrzymują presji ekonomicznej i kto za to odpowiada.Obarczam winą za to nasz nie udolny rząd który kosztem społeczeństwa tego najmniej uposażonego robi oszczędności.

       • Aśka 2 grudnia 2011 o 9:25 pm

        Tysiące jest takich spraw; sama znałam 3 takie osoby

        http://wiadomosci.wp.pl/title,Tragedia-w-Katowicach-Podpalil-sie-na-przystanku-film,wid,14039124,wiadomosc.html?ticaid=1d7b6&_ticrsn=3
        Tragedia w Katowicach. Podpalił się na przystanku – film.
        TVN24 | dodane (06:39) 01.12.2011

        Jak poinformował rzecznik policji w Katowicach, około 40-letni mężczyzna najprawdopodobniej sam podpalił się na przystanku autobusowym w Katowicach. Po akcji ratunkowej, mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala.
        TVN24
        (kab, ked)

     • Ramires 2 grudnia 2011 o 5:57 pm

      Fajna dysputa niewolników. 80% kasy jaką macie w ręku to POdatki. Nie widzicie tego ? Państwo chce tylko POdatki. Masa która chce coś w zamian jest ciężarem ! Płać POdatki i Zus i żyj zdrowo do 67 lat. POzdrawiam !

  • felicyta 2 grudnia 2011 o 10:18 pm

   Tak to jest z wybranymi, gdyby pozostawic ich samym sobie w jednym ogrodzonym miejscu, zeby nie mogli pasozydowac na gojach, nie przezyliby.

 14. Aśka 2 grudnia 2011 o 12:40 am

  i nie jest to jeden przypadek ;(
  http://www.bibula.com/?p=47478
  Koniec odczytywania listy obecności. Szkoła z RFID
  Aktualizacja: 2011-11-25 10:33 pm

  • rabarbarek 2 grudnia 2011 o 1:50 am

   Ha, to Ameryka. A jak pamietamy koalicja wyruszala na wojne w Afganistanie z buzia pelna frazesow na temat koniecznosci walki z Talibami. Mialy byc szkoly dla chlopcow i dziewczynek , ktore nie mialy prawa korzystac z dobrodziejstw nauki, mialy byc drogi, mieszkania , ucywilizowane na modle zachodnia kobiety i sklepy pelne towarow.
   Zamiast tych dobrodziejstw , dostana Afganczycy karty z czipami i to wszystko co im bedzie przypominalo obiecane gruszki na wierzbie.Sa jeszcze bomby , drony, nowoczesne helikoptery , ale to moga sobie tylko poogladac a karty dostana wszyscy bez wyjatku. Zeby bylo weselej to dziennikarz napisal ” Rzad afganski zdecydowal o zbieraniu danych biometrycznych od wszystkich…. ” . Dalej o tym , ze sponsoruje akcje rzad amerykanski. No i tyle samodzielnych , niezaleznych decyzji rzadu afganskiego. Prawdopodobnie mamy w tym wypadku do czynienia z eksperymentem zaczipowania calego spoleczenstwa pod pretekstem oczywiscie , walki z terroryzmem.
   W tej chwili akcja wyglada tak , ze na lotnisku [ cywilnym i wojskowym] pobierane sa odciski palcow wszystkich bez wyjatku przybywajacych do tego kraju , natomiast zolnierze na ladzie zostali przeszkoleni jak uzywac sprzetu do pobierania odciskow , i biegaja z tymi urzadzeniani po gorach i dolinach afganskich i zbieraja dane od Afganczykow. Wkrotce bedzie to pierwszy kraj na swiecie z czipowata karta.

   Ciekawostka , Izrael zakupil ” tony” czipow , jak stwierdzil na wypadek poteznej katastrofy. Ciekawe o co im chodzi?

   http://www.nytimes.com/2011/11/20/world/asia/in-afghanistan-big-plans-to-gather-biometric-data.html?_r=1

   • rabarbarek 2 grudnia 2011 o 1:59 am

    Armia izraelska

    http://www.marketwatch.com/story/positiveid-corporation-receives-verichip-order-for-use-with-israeli-military-2011-10-11

    • monitorpolski 2 grudnia 2011 o 7:01 am

     Dobrze jakbyś wyjaśniła o co chodzi w kilku słowach tym co nie znają angielskiego. VeriChip to są po prostu implanty czipowe, które będą chcieli nam zaszczepić. Firma, która je produkuje m.in.do celów medycznych i lokalizacyjnych (inne cele pozostają w sferze domysłów) dostała zamówienie na sprzedaż dla izraelskiej armii. Tak więc albo będą im to wszczepiać, albo Izraelczycy będą wszczepiać innym.

     • rabarbarek 2 grudnia 2011 o 8:12 am

      W artykule jest mowa o kompanii PositiveID , ktora zajmuje sie nowymi technologiami opartymi na RFID. Kompania ta dostala zamowienie na dostawy instrumentow?? do wczesnego wykrywania wirusow i bakterii. Wynika z tego , ze Izrael przygotowywuje sie sie do odparcia ataku biologicznego. Na liscie firmy jest 6 rodzajow bakterii m.in. antrax i trad. Dalej mamy opis dlaczego implant czytaj czip usadowiony w naszym ciele jest przydatny nam i lekarzom , ktorzy beda mogli skorzystac z wiedzy zawartej w implancie nawet wtedy , kiedy bedziemy nieprzytomni.

      Co ciekawe pod koniec wyjasnien na temat zamowienia i opisu dzialalnosci firmy , nastepuje krotkie stwierdzenie , ze na przyszle pytania w sprawie zamowienia , firma nie bedzie udzielala zadnych wyjasnien. Nie bedzie informowala w jakich sytuacjach implanty beda wykorzystane.
      To juz tajemnica wojskowa IDF.
      Nizej strona PositiveID , gdzie opisuja swoja dzialalnosc . Pracuja dla ludzi , zwierzat i biznesow. Jeszcze niedawno slowo „czip” nalezalo do dzialu teorii spiskowych i wzbudzalo smiech u niedowiarkow , dzisiaj to rzeczywistosc , straszna i jak najbardziej prawdziwa.

      http://www.positiveidcorp.com/products.html

      • rabarbarek 2 grudnia 2011 o 8:40 am

       Zaczyna sie mowic , ze wkrotce bedziemy mieli do czynienia z najwieksza afera w dziejach USA. Chodzi o szczepionki przeciwko antraxowi. Ci szalency chca sprawdzic jak taka szczepionka bedzie dzialala na dzieci. Chca to swinstwo zaaplikowac nawet niemowletom. Do tej pory szczepionki sprawdzane byly na zolnierzach udajacych sie na rozne fronty wojenne. Czesc z nich nie przezyla eksperymentu , czesc jest sparalizowana , i nawet zastanawiano sie nad likwidacja tej szczepionki. Teraz przyszla kolej na dzieci i mlodziez. Ma to byc eksperyment na niespotykana dotad skale. A niech ich wszystkich … niech sobie zaaplikuja te trucizny , najlepiej potrojne dawki , zebysmy mieli pewnosc , ze po tym wstrzyknieciu, nikomu wiecej krzywdy nie zrobia.

       http://www.vaccinationcouncil.org/2011/11/28/experimental-anthrax-vaccine-children/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+vaccinationcouncil+%28International+Medical+Council+on+Vaccination%29

  • monitorpolski 2 grudnia 2011 o 7:12 am

   Nie jestem tego pewien, ale wydaje mi się, że można by stworzyć emiter mikrofal, który by wypalał selektywnie mikroczipy. Należy tylko ustalić częstotliwość i moc. Mikroczip jest mały, a więc wrażliwy na energię, szczególnie jak się ją dostarczy na częstotliwości rezonansowej. Masz ze sobą taki mini-emiter i wypalasz czipy ludziom w całym autobusie. Założę się, że zabezpieczą to prawnie podciągając pod terroryzm.
   LUDZIE – CZY SĄDZILIŚCIE, ŻE DO TEGO NIE DOJDZIE? ONI NAPRAWDĘ CHCĄ NAS WSZYSTKICH ZACZIPOWAĆ!
   Posłuchajcie jeszcze raz Aarona Russo:
   http://www.youtube.com/results?search_query=wywiad+z+aaronem+russo&oq=wywiad+z+aaronem+russo&aq=f&aqi=g2&aql=&gs_sm=e&gs_upl=6201l10261l0l10828l22l22l0l10l10l2l397l1923l4.5.2.1l12l0

   • zenobiusz 2 grudnia 2011 o 8:40 am

    • zenobiusz 2 grudnia 2011 o 8:42 am

     Mam to na blogu samotny wilk od 18 lipcabr.Nikt,nawet, nie skomentował.
     http://flattr.com/thing/42417

     instructions for building a RFID Zapper for less then 5 bucks out of a Disposable Camera.

     Anleitung für den Aufbau eines RFID-Zappers für weniger als 5 Euro aus einer Einwegkamera.

     Instructions pour la construction d’un RFID-Zapper pour moins de 5 € à partir d’un appareil photo jetable.

     Instrucciones para la construcción de un RFID Zapper por menos de 5 € a partir de una cámara desechable.

 15. cinomorecam 2 grudnia 2011 o 2:20 am

  Witam i pozdrawiam wszystkich blogowiczów ; Mam taka historie w pamięci ? Mianowicie wojna o wodę (do spożycia dla ludzi i zwierząt ,oraz innych celów – bez specjalnego przygotowania ) Ta historia \ z przed paru lat , mianowicie ktoś wspominał że będzie wojna o wodę – nie chybnie jest taki precedens w tym czasie w Libi > Teraz dodaje historie z GMO …co skutkuje skażeniem środowiska, gazem łupkowym – wydobycie przy pomocy szczelinowania (wysadzania podłoża i szprycy z chemicznymi dodatkami ) Jeszcze sprzedaż lasów i rabunkowa wycinka , prywatyzacja pokładów i ujęć wody pitnej ? Obym Się Mylił- lecz się nie zdziwię że za chwilę za litr wody zdatnej będzie trzeba więcej zapłacić jak za ropę ! Woda – Życie , bez niej nic i nikt nie przeżyje ! Jak wam się wydaje ? Pozdrawiam wszystkich .

  • Rodriguez7 2 grudnia 2011 o 2:46 am

   coś w tym jest…
   Na Podkarpaciu multum wyschniętych studni. O Boże…

   • monitorpolski 2 grudnia 2011 o 6:54 am

    To dlaczego do jasnej cholery górale nie zrobią demonstracji pod Ministerstwem Środowiska w sprawie oprysków chemicznych?!! Za durnotę się płaci. Niestety, ale B. Russell miał rację mówiąc, że ludzie są tak głupi, że można ich bezkarnie zabijać, a wciąż będą myśleć, że umierają z przyczyn naturalnych (parafrazuję). Pokaż jednemu z drugim co się dzieje na niebie, popuka się w głowę ale będzie narzekał na pogodę.
    WIECIE CO SIĘ DZIEJE NAD KRAKOWEM?! CAŁE DNIE LATAJĄ I PRYSKAJĄ, TAK JESZCZE NIE BYŁO!!!

    • zenobiusz 2 grudnia 2011 o 8:49 am

     Wiadomo powszechnie ,że to matecznik prawicy.Ale walczyć z tym ,budować cloudbustery,mieszać im szyki,nie ma chętnych.Wystarczy zgiftować kilka wież ,zainstalować kilka cloudbusterów,polać wodą ze studni i deszcz pada,ale nie Zenobiusz to oszołom internetowy.Moje wieże emitują orgon,i trzy bustery wokół miasta,i braków wody nie ma.

     • zenobiusz 2 grudnia 2011 o 9:29 am

      Jeśli w ciągu tygodnia ,na d strefą braku deszczu takowy się nie pojawi,planuję akcję ,wszystkie cloudbustery na południe.Udało nam się skroplić nad Bałtykiem radioaktywne ,być może chmury,udało się niegdyś zatrzymać front grożący powtórką z powodzi,czemu nie spróbować ?Muszę mieć jednak współpracę blogów Marka Królowej pokoju i Davida I, z ich forum busterowców.

      • zenobiusz 2 grudnia 2011 o 9:46 am

       Nie wykluczone ,że panowie ,z Wa-wki, doszli do wniosku,że tak unikną powodzi,Tuska musiało zaboleć jak oberwał od powodzianina,gdy robił sobie fotki na wałach pod Sandomierzem.Dziwne, ale brak opadów jest właśnie na terenach gdzie narodziła się pamiętna powódź.

       • zenobiusz 2 grudnia 2011 o 9:48 am

        http://sat24.com/image.ashx?country=pl
        Tu aktualna mapa powłoki chmur nad Polską na razie nie zanosi się na deszcz tam gdzie zrodziła się pamiętna powódź.

        • zenobiusz 2 grudnia 2011 o 10:04 am

         Podejmuję akcję samodzielnie .Jeśli na ciemnym obszarze nie pojawią się deszcze, po tygodniu poproszę o wsparcie blogi i busterowców.
         http://samotnywilk2011.wordpress.com/2011/12/02/susza-na-poludniowym-wschodzie-polski-czy-naturalna/
         Mam do dyspozycji orgon dwu zgiftowanych wież,swoje cong-jade i trzy cloudbustery.

        • zenobiusz 2 grudnia 2011 o 10:11 am

         Z mapli wynika że na miejscu działają co najmniej dwa cloudbustery,to świetnie ,postaram się je wzmocnić by opady ogarnęły całą strefę suszy.

        • zenobiusz 2 grudnia 2011 o 2:14 pm

         Uwaga na południu.Dobrze by było gdyby puszczano tą piosenkę zwłaszcza tam gdzie wyschły studnie.To znacznik muzyczny którym programuje wysyłaną energię orgonu. Powinno dać efekt zwłaszcza tam gdzie jest potrzebny.Wystarczy puszczać ten konkretny utwór.Orgon znajdzie właściwe tereny

        • 44 2 grudnia 2011 o 3:54 pm

         A jeżeli ktoś nie lubi Bajmu, albo go nie ma pod ręką, to może być inny utwór? Podaj przykłady, bo nie wiadomo czy chodzi o piosenki o deszczu czy o pustyni, czy może z ładną laską.

        • zenobiusz 2 grudnia 2011 o 8:14 pm

         44@
         kpisz ,ale ci odpowiem .Kto czyta ten post, ma Bajm ,a nim programuje kryształy.To jak dać psu powąchać przedmiot należący do sprawcy ,tak dla laika ujmując tak jak ty w komputerze masz kryształy krzemu.Więc znacznik musi być ten sam.

        • zenobiusz 2 grudnia 2011 o 8:16 pm

         http://samotnywilk2011.wordpress.com/2011/12/02/susza-na-poludniowym-wschodzie-polski-czy-naturalna/
         Zenobiusz powiedział/a

         2 Grudzień 2011 @ 16:36
         Za dwie godziny wycofuję energię.Południe w chmurach ,teraz kolej na miejscowe bustery .Front wyżowy który powodował słoneczną pogodę wycofał się daleko w wschód.Dziękuję za wsparcie modlitewne.
         Króluj nam Chryste.!!!

     • Ramires 2 grudnia 2011 o 9:42 pm

      Zenobiusz to nie oszołom ! Jeśli ktoś mocno w coś wierzy staje się to prawdą. Pomimo wszystkiego wiele zależy jeszcze od nas.!

      • zenobiusz 2 grudnia 2011 o 10:41 pm

       Sama wiara, nic by nie dała ,gdybym nie miał ,
       odpowiedniego sprzętu i wiedzy,no i sojuszników,ale dzięki .
       Jutro na Podkarpaciu nieco popada,
       będzie to wstęp do regularnych opadów

       .Budujcie cloudbustery.!!!!

       • AQQ 2 grudnia 2011 o 10:45 pm

        Wiara czyni cuda!

       • jakisbuk 2 grudnia 2011 o 11:08 pm

        zenobiusz pewnie prognoze przeczytałeś – to możliwe ze twoje czary zadziałają 🙂

        sobota

        temp.
        5°C
        duże zachmurzenie
        niedziela

        temp.
        10°C
        słaba mżawka
        poniedziałek

        temp.
        8°C
        okresami deszcz
        wtorek

        temp.
        5°C
        rozpogodzenia

        • monitorpolski 2 grudnia 2011 o 11:47 pm

         Zapoznaj się z działaniem orgonitów. To nie są żadne czary – mary.

        • zenobiusz 3 grudnia 2011 o 1:00 am

         Zbuk@
         Może podasz dla jakiego miasta ta prognoza? i linka,tak było by ,po prostu uczciwie,

        • jakisbuk 3 grudnia 2011 o 1:54 am

         zenobiusz – pisałeś o podkarpaciu – to sobie wygoglowałem 🙂
         http://pogoda.money.pl/rzeszow,miasto,138.html

        • jakisbuk 3 grudnia 2011 o 2:58 am

         „Zapoznaj się z działaniem orgonitów. To nie są żadne czary – mary.”
         monitor – bez urazy ale to są pierdoły dla naiwniaków – a tych jak widać nie brakuje, patrząc na ilość sklepów z ezoteryką itp – działa to tak samo jak piramidki amulety i inne bzdety – to placebo dla naiwnych i powie ci to każda wróżka 🙂 interesuje sie tym wszystkim od młodych lat i uwierz mi że to są wszystko bzdury.
         Tak z własnego doświadczenia podam ci przykład znanego kiedyś w Polsce uzdrowieciela Nowaka – pare książek chyba napisal i kiedyś nawet w Tv go pokazywali i to nie raz – nooooo myślalem kiedyś – ma facet jakiś dar 🙂 – dziwnym zbiegiem okoliczności kilka lat temu – kupił od mojego wujka ziemie i postawił sobie na niej chate – żyje sobie w luksusie, koniki i te sprawy – ale jak sie okazuje to zwykły oszust i naciągacz – a wiem to od wujka który ma z nim kontakty a przy wódeczce to sie nie jedno można dowiedzieć 🙂 przyjeżdżają ludzie z całej polski – czesto umierający, szukajacy alternatywnych źródeł leczenia – a on im sprzedaje jakieś ziólka za cieżką kase, choć dobrze wie że to nic nie pomoże ani nie zaszkodzi – głupich nie brakuje. Wszyscy w okolicy to wiedzą, oprócz naiwniaków z dalszych stron – tak właśnie działają ci uzdrowiciele, cudownie wynalazcy itp – żerują na ludzkiej naiwności – może czasami nawet nieświadomie. nie ma żadnych wiarygodnych źródeł na działanie tych urządzeń amuletów itp – to jest wiara – tylko po co wierzyć w takie „wynalazki” skoro można poprostu wierzyć w boga którzy załatwi wszystko globalnie 🙂 tylko ktoś stukniety może wierzyć w boga i jednocześnie w inne czary – gdzie tu logika ? no tak, tylko trzeba by jeszcze zapytać co wogóle wiara ma wspólnego z logiką 🙂

         pozdrawiam 🙂

         • monitorpolski 3 grudnia 2011 o 10:23 am

          Jeśli napiszesz mail do mnie z załączonym twoim zdjęciem, to poproszę znajomego jasnowidza, żeby powiedział szczegóły na temat twojego życia. Jeszcze się nie pomylił – potrafi powiedzieć jaki jest rozkład twojego mieszkania, czy masz żyły wodne, czy należy „odpromieniować” twoje mieszkanie (może to zresztą zrobić zdalnie, ale najczęściej wystarcza kilka paprotek), powie jakie masz choroby – niektóre potrafi zresztą uleczyć modlitwą. Też w to nie wierzyłem, dopóki nie dałem mu zdjęcia mojego ojca. Oczywiście powiedział mi od razu jaki mam rozkład mieszkania, a ojcu wymienił szczegółowo wszystkie schorzenia. Co więcej, powiedział dokładnie kiedy miał w życiu traumę, że się topił jako dziecko – skąd mógł to wiedzieć na podstawie zdjęcia?!
          Dodam, że jest to człowiek nadzwyczaj religijny, twierdzi, że ma bezpośredni kontakt z Bogiem. W trakcie takich seansów modli się, jakby wyłączając. Lekko otwarte powieki ukazują chodzące we wszystkie strony oczy. Podobnie opisywano Nostradamusa, który znikał z naszej rzeczywistości w momencie swoich wizji.
          Ignacy Żarski z kolei, który występuje w Monitorpolski Live, uzdrowił moją mamę lecząc je 2 cysty. Lekarze twierdzili, że bez operacji się tego nie uda wyleczyć – po 1 wizycie u Żarskiego, mama już nie miała większej cysty, po drugiej i ta mniejsza zniknęła. Lekarz stwierdził, że musiał być błąd w USG. Synowi znajomej powiedział, że ma platynę w głowie, aż się jego matka na niego obraziła, gdyż zrobił to w obecności osób trzecich, a to była tajemnica domowa.
          Takich ludzi jest więcej, zresztą jak będą do tego warunki, to zrobię serię filmów na ten temat.

      • zenobiusz 3 grudnia 2011 o 12:23 am

       Dla tych ,co wątpią w słuszność tego co robię.
       http://samotnywilk2011.wordpress.com/2011/12/02/z-jasnej-gory-o-energi-orgonudla-tych-co-wciaz-mnie-atakuja-za-podejrzane-praktyki/

       • jakisbuk 3 grudnia 2011 o 2:12 am

        zenobiusz ty już widze masz zwidy – wskaż mi gdzie w tym artykule
        http://www.kciuk.pl/Rzecznik-Jasnej-Gory-Powodzi-winne-NWO-i-chemtrails-l18623
        jest jakiekolwiek słowo o tych twoich czarach ?

        jesteś manipulantem – powołaujesz sie na jasną góre aby dodać sobie wiarygodności ? gratuluje 🙂

      • zenobiusz 3 grudnia 2011 o 8:45 am

       http://samotnywilk2011.wordpress.com/2011/12/03/chmury-nad-poludniowa-polska/
       Tak to dziś wygląda

       • AQQ 3 grudnia 2011 o 10:03 am

        Mleko na niebie i lekka mżawka.

 16. Kinga 2 grudnia 2011 o 3:57 am

 17. jakisbuk 2 grudnia 2011 o 4:29 am

  kto z was widział film „robak” z 2006 ? – polecam – mówi o depopulacji chipach itp

 18. rabarbarek 2 grudnia 2011 o 5:25 am

  Apel Brandona Harrisa , programisty Wikipedii, po polsku

  https://donate.wikimedia.org/wiki/Special:FundraiserLandingPage?uselang=pl&country=CA&template=Lp-layout-default&appeal-template=Appeal-template-default&appeal=Appeal-Brandon&form-template=Form-template-default&form-countryspecific=Form-countryspecific-control&utm_medium=sitenotice&utm_source=B11_Donate_Brandon_AvsB&utm_campaign=C11_1114_AvsB_CA

  • monitorpolski 2 grudnia 2011 o 6:50 am

   Jaką mam gwarancję, że nie jest to kolejne wyłudzanie? Było kilka afer z Wikipedią. Dlaczego mam płacić kryminalistom, którzy piszą takie bzdury jak to: http://en.wikipedia.org/wiki/911_attacks
   Przecież za takimi oszustwami medialnymi stoją miliony ofiar.

 19. rabarbarek 2 grudnia 2011 o 5:58 am

  Dobra wiadomosc dla przeciwnikow GMO. Chwasty wygrywaja z Monsanto. A raczej super-chwasty. Juz od dluzszego czasu dochodzily wiadomosci o tym , ze Roundup , srodek uzywany przez Monsanto do zabijania chwastow nie dziala. Roundup przynosil firmie miliardowe korzysci finansowe , ale teraz okazuje sie , ze prawdopodobnie ” przedawkowanie” przyczynilo sie do rozkwitu super-chwastow , ktore niszcza cale plantacje w USA , na kontynencie Ameryki Poludniowej, Australii i Europy. Monsanto zaprzecza jakoby zbyt agresywne uzywanie pestycydow doprowadzilo do uodpornienia sie niektorych odmian chwastow. [ podobna sytuacja do naduzywania antybiotykow przez ludzi] i probuje zwalczac ” szkodniki” , zwiekszajac stosowanie Roundupu.
  Na rynku pojawily sie jednak firmy , ktore probuja wskoczyc na miejsce Monsanto i przejac rynek . Sa tez firmy , ktore produkuja naturalne srodki ochrony roslin i te maja szanse na poprawe sytuacji farmerow , ktorzy w tej chwili traca dorobek zycia.Zniszczone zostaly plantacje , ktore zamiast dochodu , przyniosly straty i farmerom nie przyznano zadnych odszkodowan. Monsanto konsekwentnie odmawia wziecia na siebie odpowiedzialnosci za zaistniala sytuacje. Byc moze w najblizszej przyszlosci wplynie zbiorowy pozew przeciwko Monsanto i widmo bankructwa pojawi sie na horyzoncie.

  Coraz wiecej specjalistow wskazuje odwaznie na degradacje srodowiska i zdrowia ludzkiego , do ktorej przyczynilo sie Monsanto i jego diabelskie technologie’ . Tak to jest jak probuje sie poprawiac dzielo Boga. Natura broni sie sama…

  http://permaculture.org.au/2011/12/01/monsanto-defeated-by-roundup-resistant-weeds/

  • monitorpolski 2 grudnia 2011 o 6:45 am

   To, że nie ma jeszcze pozwu zbiorowego wynika z kryminalizacji mediów. Jeśli społeczeństwa nie zmuszą mediów do rzetelnego informowania to nie wygramy. Konieczny jest bojkot, ale nie tyle mediów co sponsorów tychże.
   A co do „przegrywania” Monsanto z naturą – nie mają szans, nie są bogami, choć im się tak wydaje.

  • BirD2 2 grudnia 2011 o 10:46 am

   dobra?. W końcu wyhodują takie potwory że to my znajdziemy się w łańcuchu pokarmowym pod nimi..
   Te całe GMO nigdy nie powinno powstać. I oni chcą zmieniać świat?. Zmienili, na rośliny potwory a co dopiero będzie jak pojawią się efekty po Chemtrailach. To nie naukowcy a wariaci..

 20. navajo88 2 grudnia 2011 o 6:16 am

  No to szanowni blogowicze proponuję powoli szykować puste plastikowe butelki na wodę ,bo mogą wystąpić jej braki w naszym życiu a także szykować broń i noże hahahahahahahaha
  sorry żarty żartami ale zaczyna to wszystko przyspieszać ,ale jeszcze nie aż tak i mamy jeszcze trochę czasu na to żeby to wszystko zmienić ,,,,ale tylko okolo 45 lat ,a po tym czasie to wtedy już niestety ale beńdzie dupa blada !!!!!. No chyba że zajdzie do jakiegoś nagłego i nie zapowiedzianego wydażenia , ale nie na ziemi tylko w przeszczeni kosmicznej i tutaj nawet nie chodzi o ten nieszczęsny rok 2012 ,bo to może sie zacząć nagle i nie spodziewanie dla wszystkich i to bez wyjątku !!!!! i nie chodzi tu o jakieś tak zwane działania boskie,czy też nadprzyrodzone ,nie ! chodzi o wydażenie na kture my jako ludzie ,,,albo jeszcze lepiej jako gatunek wiodący na ziemi ( na razie )nie beńdziemy mieli żadnego wpływu . Wiem że dla wielu na tym blogu Marka to co czasami wypisuję to jest czysta herezja ,ale pomyślcie przez chwilkę na naszej planecie Ziemia życie się zawsze pojawiało i nagle gineło ,a to co ocalało to stawało się pozywką dla następnego życia i zapewnie i tak teraz też beńdzie !!! i miejcie to także na uwadze OKI?????, ale nie musicie ,bo każy z nas ma swą wolę i postępuje jak mu nakazuje rozum , kończę i pozdrawiam w nowym dniu Grudnia wszystkich blogowiczów !
  J.M.H

  • choice 2 grudnia 2011 o 9:33 am

   ty wierzysz w tą bajkę w przebiegunowanie ziemi? i ponownym potopem? nie martw się i nie stresuj prędzej na niebie zobaczysz wielkie grzyby..

   • navajo88 2 grudnia 2011 o 11:38 am

    choice ,a czy ja napisałem cokolwiek o podtopieniach ??? i przebiegunowaniu ????? ,ale skoro nie rozumiesz mojego wpisu no to trudno ,ale pozyjesz i zobaczysz mozewtedy zrozumiesz o czym pisalem i to może byc jutro ,jak i za kilkanaście lat ,ale jeżeli dozyjemy i zdrowie nam dopisze to zapewniam cię ze beńdzie masa niesamowitych wrażeń ,okrzyków w rodzaju o żesz matko boska itak dalej i dalej i pamiętaj że wszystko jest jeszcze przed nami !!!! hahahahahahahahahaha
    J.M.H

    • choice 2 grudnia 2011 o 11:57 am

     a jak o to kaman, to chyba większość tutaj osób się tego spodziewa..ale czy doczekamy? pożyjemy zobaczymy..

     • iHe 2 grudnia 2011 o 7:54 pm

      Ja bym jak najbardziej zaczął się interesować survivalem.Kiedyś Gallus wklejał ciekawe linki na blog monitora.
      Bear Grylls Szkoła przetrwania da się ściągnąć.
      Jakieś filtry do wody mogą być niezbędne w razie problemów z infrastrukturą.
      Bez wody mamy 3 dni.(z B.G.)Pozostałe 4 nam zostaną na kontemplacje.

      Ogólnie wydaje się,że chemtrailsami nieźle wysuszyli Ziemie gdzieniegdzie(w innych rejonach czasem zatopili wręcz..).
      Osobna sprawa czy tak czy siak by się nie wysuszyło od Słońca.
      Moglibyśmy kiedyś urządzić dyskusje ,co zyskuje NWO chemitrialsami,że przeciągnęli na swoją stronę tyle lemingowych nałkofcóuf.
      Może byśmy wtedy ustalili część prawdy przed która nas chronią merdikarze i politycy.
      Dużo na to wskazuje,że jak nie będzie wiosną powodzi to będzie susza..

      Chciwość jest dobra o czym wiedzą lucyferianie i dlatego nikogo z inwestorów w gaz głupkowy syf będący pochodną ich inwestycji nie przeraża w końcu tam nie mieszkają..
      A tu zasoby czystej wody mogą się drastycznie skurczyć..
      A może nawet zasoby wody nawet i tej brudnej z koktailem mołotowa sprzedawanym pod nazwą „anty gazprom”.

      Można śmiało stwierdzić,że depopulacja jest prowadzona celowym skażaniem lekarstw ,środowiska czy żywności jako takiej.To plus GMO + idiokracja = pewna redukcja populacji.
      A potem dalsza podróż do nikąd pod przywództwem autoryjtetuff.
      A ci tu gaz głupkowy będą toczyć..

      Nawet jak nic się nie zdarzy to jest to wystarczająco ciekawe,żeby zainteresować się tematyką przetrwania choćby po to ,żeby nie podupadać na duchu.

 21. Pingback: Jarek Kefirek: polityka, informacje, NWO, szczepionki

 22. kkk 2 grudnia 2011 o 7:40 am

  totalna glupota
  http://wiadomosci.onet.pl/wideo/szokujaca-gra-w-usuwanie-ciazy,10884211,1,klip.html#play

 23. choice 2 grudnia 2011 o 9:43 am

  Upadek strefy Euro i atak na Iran grożą chaosem na bezprecedensową skalę
  http://radtrap.wordpress.com/2011/12/01/upadek-strefy-euro-i-atak-na-iran-groza-chaosem-na-bezprecedensowa-skale/

  • rabarbarek 3 grudnia 2011 o 2:04 am

   Na jednej ze stron ktos zaproponowal Iranczykom wykonczenie bankierorw i zakonczenie wojny jeszcze przed jej rozpoczeciem. Bloger wezwal wszystkich Iranczykow w kraju i zagranica do ” skoku” na zloto i srebro , ktore znajduje sie na rynkach , i to nie to papierowe , ale prawdziwe . Ale to wezwanie nalezy traktowac z przymruzeniem oka.

   Chaos na swiecie trzeba jednak traktowac bardzo powaznie. Gdyby szalency zdecydowali sie zaatakowac Iran , to mielibysmy do czynienia z rozpetaniem wojny , ktorej skutki trudno przewidziec. Wydaje mi sie , ze celowo prowadzi sie propagandowa akcje przeciwko Syrii, podtrzymuje napiecie w kraju, szkoli rebeliantow w Turcji, dostarcza bron, i najemnikow . A wszystko to po to , aby pod pretekstem starym i wytartym, obrony ludnosci cywilnej, wejsc przymierzem natowskim , zrobic kipisz i wysondowac w ten sposob reakcje swiata przed atakiem na Iran.
   Uparta pozycja Rosji i Chin nie pozwala na podjecie szybkich i zdecydowanych krokow

   przeciwko Syrii i Iranowi, wiec matoda drobnych kroczkow szalency zdobywaja kolejne pozycje. . Dostarczenie przez Rosje systemu obronnego zaopatrzonego w przeciwokretowe pociski manewrujace zdenerwowalo koalicjantow, ktorzy robili wszysto co w ich mocy , aby te dostawy byly wstrzymane. Nie wiadomo jakich metod uzyl Izrael , aby naklonic Turcje do wspoldzialania i wspolpracy, ale Turcja prowadzona na smyczy mocarstw , robi wszystko wedlug polecen i nakazow. Partia opozycyjna Turcji potepia wspolprace swojego kraju z krajami szykujacymi kolejne przemiany na BW. Nawoluje do nie mieszania sie w wewnetrzne sprawy Syrii , zaprzestanie dostaw dla rebeliantow i zlikwidowanie ich baz wypadowych.
   Dodatkowo wyszla na jaw sprawa podpisania jakiej tajnej umowy miedzy Francja i Turcja w sprawie kooperacji wojskowej. Pakistan po ostatnich wydarzeniach , zdecydowanie stanal po stronie Syrii.
   Tak sie coraz milej robi na swiecie. Bankruty panstwowe nie maja pieniedzy na emerytury , na zorganizowanie miejsc pracy , na nic nie maja , poza wojnami , spotkaniami na szczytach,…

   Niezagrozone pozostaja przemysly, militarny i farmaceutyczny. Reszta , wlacznie z bankami to bankruty . Wkrotce czeka nas kolejne tapniecie na gieldach. Prawdopodobnie za sprawa JP Morgan i wielka afera ze srebrem. Juz wczoraj zostal obnizony rating 6 bankow amerykanskich , poniewaz kompanie ratingowe doskonale wiedza co w trawie piszczy. JP Morgan ma najwieksze „zasoby” papierow wartosciowych srebra. Sa to dlugoterminowe i krotkoterminowe akcje. Problem w tym , ze kompania ta nigdy nie byla poddana kontroli [ jak Fort Knoxx] i wszystko wskazuje na to , ze srebra tam niet.
   Kanadyjski bilioner Sprout dokonal zakupu bulionu srebra na sume 1,5 biliona dolarow. Nie papierow bynajmniej , ale twardego kruszczcu. Moze byc ciekawie. Bankruci podpieraja sie druga laseczka , bo jedna juz nie wystarcza, pozyczaja jeden drugiemu dodrukowane swieze papierki , wiedzac , ze bankrut pozyczajacy nie odda , bo nie ma z czego, w USA wyszlo prawo przeciwko szarakom , ktorzy za niezaplacone rachunki laduja w wiezieniach, wojny wisza w powietrzu .. Nadciaga zima i obysmy doczekali do wiosny. Moze wkrotce okazac sie , ze trzeba bedzie zrobic uzytek z zapasow na ciezkie czasy. Ktos rekomendowal strony przetrwania . Moze to madra rada.

   http://www.presstv.ir/detail/213295.html

 24. Pingback: Susza na południowym wschodzie Polski.Czy naturalna? « Zenobiusz-Samotny wilk

 25. Extazed 2 grudnia 2011 o 10:08 am

  Zaczął się weekend! Proponuję wszystkim ochłonąć i odpocząć. Positive vibration from regge bass nation! hehe : D

  Pozdrawiam wszystkich!

  • demolay 2 grudnia 2011 o 10:39 am

   Reggae & Ska Forever! 😀
   Pozdrawiam!

   • Extazed 2 grudnia 2011 o 10:59 am

    :):)

    • Sully 2 grudnia 2011 o 2:43 pm

     Extazed do czego ty nas namawiasz…regge to tylko z jednym mi się kojarzy;-)

     • Extazed 2 grudnia 2011 o 6:24 pm

      Nie namawiam nikogo do niczego hehehe, ja mogę tylko proponować : P
      Dziś z rana miałem dobry humor to wrzuciłem, co by to pozytywnej wibracji dodać od siebie : )

  • Hirek 2 grudnia 2011 o 9:40 pm

   Mnie sie bardzo podoba, kocham takie sloneczne lajtowe klimaty 😉

  • Hieronim 2 grudnia 2011 o 10:06 pm

   Mnie sie bardzo podoba, kocham takie słoneczne lajtowe klimaty, pozdro 😉

 26. kk7qq 2 grudnia 2011 o 11:09 am

  No naprawde moze glowa rozbolec od tych wszystkich dolujacych wiadomosci .
  Exatazed teraz czas na rozrywke 🙂 I w weekend najlepiej nieodpalac komputera ani tv 😀

 27. Zenek 2 grudnia 2011 o 11:55 am

  Junia jewro-pejska sie wali ,w Polsce stan „stajenny” szykuja znowu na 13 grudnia ,do du.y z taka prezydencja polska.
  To juz lepiej pod ruskim bylo,przynajmniej nikt 1-go maja i 22-go lipca nie zaklocal, na swieta kartki z Jezuskiem na sianku sie slalo,byl oplatek,drzewko w kacie stalo,12 dan na Wigile bylo .
  A teraz nawet ponoc karpie w stawach polskich zdychaja,bo konkurencja dziala .
  Dermokracji zachodniej sie im cholerom zachcialo !

  Tffffuuuuu !!!

  • mi461 2 grudnia 2011 o 9:22 pm

   ha ha. . . a zebys wiedziel 😉 .Kazdy musial pracowac na 1go maja odnawiali wszystko,malowali kamienice, nawet krawezniki chodnika 🙂 a dzis ? czarno, brudno i smutno.
   Kto mial, to ma wiecej ,kto mial malo to ma jeszcze mniej nedza i glod.
   Ott …TAKA PRAWDA

   • Ania 2 grudnia 2011 o 9:43 pm

    Czyli zadziałała reguła św. Mateusza ?

 28. mocniejszy 2 grudnia 2011 o 12:13 pm

  „Czy Sikorski chce zmienić Unię Europejską w Związek Socjalistycznych Republik?”

  W sumie to już mało UE do CCCP brakuje. Jeszcze tylko NKWD oraz eurogułag zorganizować i będzie jak w Bolszewii.

  • teosia 2 grudnia 2011 o 8:41 pm

   dalszy ciąg „nocnej zmiany” 😀

  • Aśka 2 grudnia 2011 o 9:42 pm

   Nie wiadomo, czy brakuje. Mają tyle służb, że w odpowiednim momencie mogą podziałać.

   http://wiadomosci.onet.pl/swiat/decyzja-zapadla-sukces-polaka-w-ue,1,3762597,wiadomosc.html
   Decyzja zapadła. Sukces Polaka w UE
   13:28 KLe / PAP 29.10.2010

   Polak Maciej Popowski został mianowany zastępcą sekretarza generalnego Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych (ESDZ) – poinformowała szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton.
   […]
   Popowski pełnił dotychczas stanowisko szefa gabinetu przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka. Jest weteranem polskiej dyplomacji w Brukseli, gdzie pracował od lat 90. Uczestniczył w negocjacjach członkowskich. Od 2003 roku był polskim ambasadorem przy Komitecie Politycznym i Bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Odpowiadając za sprawy unijnej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa oraz obrony, zajmował się m.in. udziałem Polski w unijnych misjach wojskowych np. w Kongu czy w Czadzie.
   […]

   mają także:
   http://www.bibula.com/?p=20998
   “Grupa szybkiego reagowania” vel Policja Europejska już w 2013 roku
   Aktualizacja: 2010-04-27 12:59 pm

   Do 2013 roku ma powstać grupa szybkiego reagowania, składającą się z żołnierzy Francji, Niemiec i Polski czyli weimarska grupa bojowa. Potwierdzili to ministrowie spraw zagranicznych Trójkąta Weimarskiego w czasie spotkania w niemieckim Bonn.

   Ma to być jedna z kilku tego typu grup powstających w Unii Europejskiej.
   […]

   i z pewnością dużo innych różnych służb.

 29. pola 2 grudnia 2011 o 12:44 pm

  Onet i WP blokuje nie przychylne komentarze na temat Tuska i Sikorskiego.

 30. AQQ 2 grudnia 2011 o 1:18 pm

  http://bandyckapolicja.com/

 31. konik 2 grudnia 2011 o 1:53 pm

  Bandycki, nieprzewidywalny reżym

  „Ostatnie wydarzenia w Teheranie i szturm na brytyjską ambasadę, po którym już 4 europejskie państwa wezwały swych ambasadorów na konsultacje, potwierdza to, co od lat mówią zwolennicy militarnego powstrzymania atomowych aspiracji Iranu, że jest to państwo nieprzewidywalne i bandyckie, a broń jądrowa w jego ręku, nie jest tym samym, czym w ręku USA, Rosji, Chin, Izraela, czy nawet Korei Północnej. Fanatycznie religijna dyktatura rządząca dawną Persją od 1979 potwierdziła, że nie liczą się dla niej międzynarodowe umowy i traktaty a słowa Ahmadinedżada o rozpętaniu wojny, która przygotuje świat na przyjście Mahdiego, nie są tylko bełkotem maniaka, ale wyrazem autentycznej wiary i przekonań irańskiego lidera. ….

  … Zarówno te wypowiedzi, jak i te na forum ONZ, czy pełne religijnej egzaltacji listy do amerykańskiego prezydenta świadczą dobitnie o tym, że nie jest to tylko retoryka i jednorazowe wyskoki. Iran jako jedyne chyba państwo na świecie tak bezczelnie łamie zasady które respektują wszystkie inne państwa, bez względu na ich systemy polityczne i formę rządów. Iran nie boi się setek rakiet spadających na swe miasta, bo nie zależy mu na przetrwaniu obecnej formy państwowej ale na wznieceniu ogólnoświatowej pożogi z której jak wierzą jego przywódcy wyłoni się Mahdi i zwycięstwo islamu. Kto tego nie rozumie, do kogo nie przemawiają bandyckie metody i retoryka pełna nienawiści, niczego nie rozumie z obecnej sytuacji. ”

  konserVat

  http://www.konservat.pl/index.php?sp=art&art=1497&path=arty2011#nc

  http://www.konservat.pl/index.php?sp=art&art=1497&path=arty2011#nc

  • Peryskop 2 grudnia 2011 o 7:35 pm

   @konik – podałeś ten przykład perfidnej propagandybez komentarza.

   A zatem czy wpadłeś tu służbowo, żeby Irańczyków demonizować?
   Dla jakiej agencji pracujesz?

 32. pola 2 grudnia 2011 o 3:27 pm

  Przed reklamą nie ma ucieczki. Wystarczy spojrzenie na monitor w supermarkecie, by natychmiast pojawiła się na nim promocja pasująca do naszego wieku, płci czy koloru oczu – stwierdza „Dziennik Gazeta Prawna”.
  Dzięki najnowszemu oprogramowaniu Intela – AIM Suite Video Analytics – zainstalowana w telewizorze kamera skanuje twarz i wie kto patrzy: ile ma lat, jakiej jest płci, jaki ma kolor włosów. Nie rejestruje obrazu, zbiera jedynie dane.
  http://finanse.wp.pl/kat,104124,title,Namierza-cie-nawet-przy-kupowaniu-pietruszki,wid,14042915,wiadomosc.html

 33. OlO 2 grudnia 2011 o 3:36 pm

  http://www.demotypolityczne.pl/116/Donek.html

 34. rabarbarek 2 grudnia 2011 o 5:01 pm

  Wodz indianski prosi rzadzacych o powstrzymanie szalenstwa , ktore naruszylo balans w przyrodzie i permamentnie niszczy to co stworzyl Bog i natura. Mowi o chemitrailach , NWO i katastrofach , ktore sa skutkiem niszczacej dzialalnosci czlowieka. Piekna i wzruszajaca przemowa.

 35. jakisbuk 2 grudnia 2011 o 6:21 pm

  to sie nadaje do prasy 🙂 co potrafi religijna głupota
  „Zdaniem państwowej rady religijnej w Arabii Saudyjskiej, uchylenie zakazu prowadzenia pojazdów dla kobiet sprawi, że w kraju „nie będzie już dziewic” – informuje dailymail.co.uk.

  Przedstawiony przez radę raport głosi, że w efekcie rozluźnienia przepisów więcej Saudyjczyków – zarówno kobiet jak i mężczyzn – zwróci się w kierunku pornografii i homoseksualizmu. Autorzy ostrzegają także, że pozwolenie kobietom na prowadzenie pojazdów wywoła wzrost liczby prostytutek i rozwodów. W 10 lat od wprowadzenia zmian w Arabii Saudyjskiej miałoby nie być już dziewic.” …. http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/arabia-saudyjska-uchylenie-zakazu-prowadzenia-dla-,1,4940301,wiadomosc.html

  • choice 2 grudnia 2011 o 7:23 pm

   Poza łonetem to już świata nie widzisz?
   http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/wroclaw/ekolodzy-nie-chca-wycinki-drzew,1,3788310,wiadomosc.html

  • choice 2 grudnia 2011 o 8:38 pm

   100 powodów dla których ewolucja jest głupia http://www.youtube.com/watch?v=mAqIxQSzlHA
   Dlaczego nie WIERZĘ w TEORIĘ ewolucji http://www.youtube.com/user/crewEKS#p/c/369F0A1DC2A186BD/0/md5NeY9PgXA
   ale za to to jest najlepsze w co wierzy zagorzały ateista Richard Dawkins 😀 http://www.youtube.com/watch?v=pJuavyUa660&feature=related

   • pan_prezydent 2 grudnia 2011 o 9:51 pm

    Najlepsze jest to że mośki nie mogąc poprzeć dowodami wiary w ewolucje przeżucają sie na kosmitów i eksperymenty dna, włącznie z tym że Bóg był człowiekiem, zanaczy bogowie, latające spodki w starorzytności, kosmonauci, dosłownie wszystkie najbardziej głupie teorie i brednie byle by nie uznać biblijnego Boga jako stworzyciela.

    • jakisbuk 2 grudnia 2011 o 10:03 pm

     przypomne tylko ze tego waszego boga wymyślili wasi „ulubieńcy” zydzi – nie daje wam to do myślenia ? 🙂

     • pola 3 grudnia 2011 o 10:11 am

      Twoja ignorancja nie zna granic,jak można wymyślić BOGA.Bóg z Boga światłość ze światłości. Daje mi tylko to do myślenia że pochodzisz od małpy.

      • choice 3 grudnia 2011 o 10:30 am

       dzięki pola 😀 ale do takich osób nie docierają argumenty tak jak napisał to @pan-prezydent im łatwiej wierzyć w „głupie teorie i brednie byle by nie uznać biblijnego Boga jako stworzyciela.”

 36. AQQ 2 grudnia 2011 o 7:08 pm

  Hańba i Trybunał Stanu: Prezydent RP oddał Rosji prawa do ciał polskich oficerów zamordowanych w Katyniu.

  Podczas rozmowy Nowego Ekranu z Panią Witomiłą Wołk-Jezierską, córką polskiego oficera zamordowanego w Katyniu, starającą się od 20 lat o sprowadzenie ciała ojca do Polski i walczącą z Rosją przed Trybunałem w Strasburgu wyszły na jaw przerażające fakty. Według Pani Witomiły w 1998 r. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski podpisał z Rosją tajne porozumienie, w którym Polska zgodziła się, by ciała zamordowanych oficerów pozostały na zawsze w pobudowanych przez Rosję tzw. Memoriałach. Rzecz jest tym bardziej haniebna, że owe „Memoriały” noszą oficjalną rosyjską nazwę: Pomniki pamięci zwycięstwa nad Polakami.Podpisujący tajną umowę z Rosją o tym wiedzieli.
  http://tylkownowymekranie.nowyekran.pl/post/42559,katyn-prezydent-oddal-rosji-ciala-naszych-oficerow

 37. pola 2 grudnia 2011 o 7:32 pm

  Fotyga zarzuca Kurskiemu, że „klepie brednie o sile głosowania w Radzie, jaką dla Polski wywalczył Śp. Prezydent Lech Kaczyński”. „Klepiąc na prawo i lewo o nieprawdziwym ustępstwie, próbujesz utrwalić przekonanie, że to Lechowi Kaczyńskiemu będziemy zawdzięczać utratę suwerenności. Chronisz Polską Partię Pruską” – Fotyga nie kryje oburzenia zwracając się do Kurskiego.
  http://wiadomosci.wp.pl/title,Fotyga-klepiesz-brednie-chronisz-Polska-Partie-Pruska,wid,14045257,wiadomosc.html

  • Peryskop 2 grudnia 2011 o 9:16 pm

   Uwaga: teraz będą wyłazić z ludzi starannie poukrywane „misje”.
   Temu już wyszło.

 38. theaspartam 2 grudnia 2011 o 7:41 pm

  Praktyka Teorii Spiskowych.- http://www.youtube.com/watch?v=kGOkxs1Jpxo

 39. Ktoś 2 grudnia 2011 o 7:44 pm

  Przed 2 wojną światową brytyjscy naziole prowadzili politykę małych kroczków zmuszającą niemieckich nazioli do rozpętania 2 wojny światowej. To co obecnie wyprawia to coś będące politykiem „polskiego rządu” wpisuję się w tamtą politykę małych kroczków do rozpętania 3 wojny światowej. W czasie „talibskiej przygody” on był angielskim agentem i ta funkcje nadal z oddaniem wykonuje. I tyle.

 40. iHe 2 grudnia 2011 o 8:19 pm

  A to może wyjaśniać entuzjazm w powrocie banków do macierzy..
  http://biznes.interia.pl/raport/kryzys_w_usa/news/brukselski-przepis-jak-zrobic-z-naszych-bankow-wydmuszki,1727761

  http://hansklos.blogspot.com/2011/11/histeria-ministra-applebauma.html

  • Ktoś 2 grudnia 2011 o 8:53 pm

   Bankowy Fundusz Gwarancyjny – ktoś ma pomysła jak wydoić to do zera. Odkupimy banki z długami za to naszprycowane depozytami za które trza będzie oddać z państwowego.

 41. alexirin 2 grudnia 2011 o 9:14 pm

  Kto pisał Sikorskiemu przemówienie?
  http://wolnemedia.net/polityka/kto-pisal-sikorskiemu-przemowienie/

  • Ktoś 2 grudnia 2011 o 9:57 pm

   Jemu nie piszą przemówień, jemu dają teksty jakie ma odczytać.

 42. jowram 2 grudnia 2011 o 9:45 pm

  Grecja, Hiszpania, Italia, Irlandia ,Rosja– Budowę Dróg ,Mostów,Hoteli

  i Przepustów możemy już sobie darować, wszak gościć będziemy ludzi przyzwyczajonych do ekstremalnych warunków bytowania. Jedyna korzyść z tego losowania, to uniknięcie
  infrastrukturalnego wstydu. Sami bankruci?

 43. mocniejszy 2 grudnia 2011 o 10:21 pm

  UWAGA!!!

  Media w Polsce zataiły, że we wtorek 29 listopada 2011 roku Islandia uznała niepodległość Palestyny.

  Więcej:

  http://mocniejszy.wordpress.com/2011/12/02/islandia-uznala-niepodleglosc-palestyny/

  • Ktoś 3 grudnia 2011 o 12:49 am

   Teraz dla bezpieczeństwa powinni wszystkich mosków pogonić bo się kolejne breaviki w Europie objawią.

 44. Ciekawska 2 grudnia 2011 o 11:10 pm

  Trochę pozytywnej energii 🙂

  • szuwaxpl 2 grudnia 2011 o 11:30 pm

   Naprawdę dobra energia – jutro rano też tym zacznę.
   Ale ważniejsza myśl przeszła przez moje ciało – wszyscy ludzie powinni zagrać na całym świecie ten utwór, który ładnie się nazywa „WOLNOŚĆ”
   Jak widać da się …
   pozdrawiam w tym duchu, pozytywnej energii

   • jakisbuk 2 grudnia 2011 o 11:43 pm

    super muza 🙂 i właśnie dlatego świat powienien sie połaczyć w jedną wioskę bez żadnych granic jak na tym teledysku – a nie jak teraz, toczymy jakieś głupie wojny o kreski na mapach i słupki graniczne – cała ziemia należy do wszystkich ludzi !!! i dopóki tych granic i podziałów nie zniesiemy – nigdy nie bedzie dobrze

    • monitorpolski 2 grudnia 2011 o 11:50 pm

     Jeśli dwoje ludzi nie potrafi z sobą żyć, to co dopiero mówić o narodach. Każda grupa językowa powinna być suwerenna. Jesteś gotów na zalew Chińczyków czy Hindusów? Jesteś biały, czy też chcesz się zmieszać w jakąś nieokreśloną rasę? Oni do tego dążą, bowiem biali, szczególnie Słowianie, mają niesamowitą potencję rozwoju. Nie, ja nie chcę by z Polski zrobiono drugą Francję czy Anglię.

     • jakisbuk 3 grudnia 2011 o 1:21 am

      monitor wybacz ale to co piszesz to jest rasizm – albo patrzysz na to zbyt krótkowzrocznie – obecnie ludzie przemieszczają sie za chlebem – nie dlatego że chińczykowi podoba sie francja czy inny kraj – gdyby podzielić dobra ziemi w miare sprawiedliwie – nikt nie opuszczałby swojego kraju i rodziny, bo po co ? – chyba ze ktoś chciałby zmienić klimat.
      Wiem że na dziś to utopia – ale czyż nie tak bedzie wyglądać, królestwo boże na ziemi w które zdaje sie ty wierzysz ? jak sobie je wyobrażasz ? na jakich zasadach ? potrafisz sobie wybrazić śwait bez granic ? o jednakowej walucie ? o jednakowych podatkach ? bez ceł zakazów nakazów – komu gdzie co wolno sprzedać i przeweżć itp itd -przecież obecnie to wszystko właśnie dzieli ludzi na lepszych i gorszych – prawda ? oczywiście zaraz ktoś powie, że ja nawołuje do NWO – może i tak – tylko pytanie brzmi jakiego NWO ?- bo to że swiat sie kiedyś połaczy to jest pewne – problem tylko, na jakich zasadach – pana i niewlnika czy ogólnej współpracy dla dobra wszystkich ludzi

      pozdrawiam

      • monitorpolski 3 grudnia 2011 o 10:33 am

       Można to nazwać pozytywnym rasizmem, ponieważ chodzi o zachowanie dorobku cywilizacyjnego, a więc i kultury. Globaliści nie na darmo chcą to zniszczyć, a najprościej jest to zrobić mieszając ludzi. Jeśli domieszka innych ras jest niewielka, to nie jest to problemem – oni się zaadoptują. Ale jeśli jest tak jak np. z Turkami w Niemczech, to powstaje poważny problem.
       Zauważ kto najbardziej dba o to by się nie mieszać z innymi i blokować inne religie – Żydzi! I funkcjonują świetnie przez ponad 5 tysięcy lat. Oni wiedzą co jest zagrożeniem dla istnienia narodu. O tym doskonale mówi dr David Duke, którego syjoniści niemieccy nie mogą ścierpieć do tego stopnia, że go aresztują przed przemówieniem, a więc bezpodstawnie!
       Negatywny rasizmem jest taki, który zakłada wyższość pewnych ras nad innymi. Ani ja, ani Duke, nie zakładamy wyższości naszej rasy – jest po prostu inna, ma inne dokonania kulturowe – i na tym polega piękno tego świata. A co do mieszania się ludzi – nie mam zastrzeżeń, jeśli Indianka i Polak się pokochają i stworzą rodzinę, to też jest wspaniale. Połączenie ludzkości w jedną rasę i tak nastąpi, ale powinien być to proces powolny, umożliwiający syntezę kultur, a nie ich anihilację.

    • pola 3 grudnia 2011 o 10:16 am

     Masz rację nie powinno być żadnych granic i nikt nie powinien posiadać więcej niż mu potrzeba.

  • Ciekawska 3 grudnia 2011 o 12:19 am

   Mnie zachwyciło w tych ludziach to, że z tak wielkim darem, talentem, wyszli do ludzi na ulice.
   Mogliby spokojnie robić karierę w show biznesie, ale wybrali ulicę.
   Jeszcze raz dodam „Małego Dannego”, który śpiewa na stacjach metra w NY, trochę zginął pod pierwszym teledyskiem.

   • jakisbuk 3 grudnia 2011 o 1:25 am

    najlepszym instrumentem na świecie jest ludzki głos 🙂

 45. Aśka 3 grudnia 2011 o 12:25 am

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kwasniewski-o-powaznym-kryzysie-w-ue-albo-nam-sie-,1,4945769,wiadomosc.html
  […]
  „Sposobem na wyjście z kryzysu w UE jest, zdaniem Kwaśniewskiego, dalsza integracja. – Albo nam się powiedzie razem, albo nas diabli wezmą razem.”
  […]
  ____
  Postawili wszystko na jedną kartę, bo w przeciwnym przypadku stryczek. Tak to rozumiem. A Wy?

  • Ktoś 3 grudnia 2011 o 1:21 am

   Dokładnie tak. Polityków ogarnął syndrom indyka mażącego o sutym obiadku w niedziele.
   Z nim jako główne danie.

  • pola 3 grudnia 2011 o 10:25 am

   Niedawno został zatrzymany pan Czempiński czy to przypadkiem nie ma czegoś wspólnego z wywiadem Kwaśniewskiego.No i te konta tajne w Szwajcarii.Kto jest beneficjentem łapówek?

   Parlamentarzysta PiS w rozmowie z Mirosławem Skowronem wyraził zaniepokojenie, że prokuratura nie zwróciła się do sądu o tymczasowe aresztowanie tych osób. – Zatrzymano jedynie pośredników, a przecież ktoś te łapówki zainicjował i ktoś był ich końcowym odbiorcą. (…) Wypuszczono ludzi, którzy w sposób oczywisty mogą teraz mataczyć i uzgadniać wersje ze
   swoimi zleceniodawcami – mówił polityk.

   Kamiński zaznaczył w dalszej części rozmowy, iż oprócz „odpowiedzialności karnej jest też odpowiedzialność polityczna rządzących”. – W przypadku prywatyzacji LOT na czele rządu stał premier Jerzy Buzek (…). W przypadku Stoen-u był to Leszek Miller – wyliczał były szef CBA.
   http://wiadomosci.onet.pl/kraj/mariusz-kaminski-to-jest-ogromna-afera,1,4945938,wiadomosc.html

 46. Aśka 3 grudnia 2011 o 12:35 am

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/george-w-bush-zostanie-aresztowany-ai-apeluje,1,4945669,wiadomosc.html
  George W. Bush zostanie aresztowany? AI apeluje
  17:31 krk / PAP 02.12.2011

  Organizacja Amnesty International (AI) zaapelowała do władz Etiopii, Tanzanii i Zambii o aresztowanie byłego prezydenta USA George’a W. Busha. AI oskarża go o łamanie praw człowieka w wojnie z terroryzmem, w tym zbrodnie wojenne i tortury.

  AI domaga się aresztowania byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych i postawienia go przed sądem.

  Podczas swej prezydentury w latach 2001-2009 Bush osobiście zatwierdził nowe techniki przesłuchań, m.in. „water boarding”, czyli podtapianie. Tego typu działania organizacje broniące praw człowieka uważają za tortury.

  – Nie możemy przyzwalać na bezkarność tylko dlatego, że zarzuty dotyczą ważnej osoby – powiedziała w rozmowie szefowa Amnesty International Polska Draginja Nadażdin. – Prawo międzynarodowe jest jednoznaczne: każda osoba odpowiedzialna za torturowanie ludzi musi ponieść karę.

  Amnesty International twierdzi, że w lutym tego roku już raz pokrzyżowała plany George’a W. Busha. Według AI Bush musiał zrezygnować z wizyty w Szwajcarii ze względu na kampanię obrońców praw człowieka i groźbę aresztowania. Organizatorzy wizyty b. prezydenta za powód jej odwołania podali jednak względy bezpieczeństwa.

  Podobną kampanię informacyjną AI przeprowadziła tej jesieni w Kanadzie, jednak rząd tego kraju nie podjął żadnych kroków prawnych wobec George’a W. Busha. W odpowiedzi kanadyjski minister ds. imigracji Jason Kenney oskarżył organizację o „bankructwo moralne”, „zwyrodnienie” i „upolitycznienie”.

  – Nie wierzę, że jakiekolwiek państwo w Afryce aresztuje George’a W. Busha, ale apel ma sens – powiedział kenijski dziennikarz gazety „The Standard” Patrick Mathangani.

  – Afrykańskim przywódcom trzeba przypominać o istnieniu prawa międzynarodowego. Kenia bierze czynny udział w walce z organizacjami terrorystycznymi w Somalii. Poza tym w Guantanamo i innych więzieniach CIA na świecie torturowano również Afrykanów – dodał.

  Nadażdin jest przekonany, że były prezydent USA w końcu stanie przed sądem. – Mamy nadzieję, że rząd USA sam zajmie się tą sprawą i George W. Bush poniesie konsekwencje swoich czynów – dodała szefowa AI Polska.

  George W. Bush ma w najbliższych dniach odwiedzić Zambię, Tanzanię i Etiopię w ramach promowania kampanii walki z rakiem.
  Autor: krk Źródła: PAP

 47. Aśka 3 grudnia 2011 o 1:59 am

  Historyk Webster Tarpley przedstawia swoje hipotezy rozwoju wydarzeń światowych, po objęciu urzędu prezydenta USA, przez Baracka Obamę. M. in. o Brzezińskim, Sorosie, Rokefelerze, o stosunkach międzynarodowych. Ciekawe, polecam.


  Człowiek stojący za Barackiem Obamą część 1 / 2

  część 2 youtube.com/watch?v=PP9vhC64VP0

 48. Peryskop 3 grudnia 2011 o 2:00 am

  Zdrada czy głupota? Głupota czy zdrada? I zdrada, i głupota

  To nie jest nawet kwestia do dyskusji. Każdy, nawet średnio inteligentny widzi, że to ZDRADA. A jeśli ktoś ma wątpliwości, to niech posłucha jak go za ten wyczyn chwalą nasi wrogowie.

  Jacek BEZEG 02.12.2011

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=4978&Itemid=119

  Zdrada tam wyżej, tam gdzie rozumieją, a w każdym razie rozumieć powinni więcej. Głupota wśród przeciętnych czytelników pewnej gazety.

  Za głębokiej komuny, wtedy kiedy jeszcze było nam do śmiechu, bo mieliśmy nadzieję, że gdzieś tam jest lepszy świat, był taki dowcip:

  „Jak zdecydowanie poprawić sytuację Polski?
  Wypowiedzieć wojnę Stanom Zjednoczonym i od razu szybko się poddać. Musieliby nas wtedy wziąć na utrzymanie i byłoby OK.”

  No, ale to był tylko dowcip i w dodatku chodziło o Stany, które są daleko. Niestety, to co wymyślił Radek, to nie jest wcale śmieszne. Poddać się Niemcom, którzy są tak blisko, którzy już parę razy próbowali nas „przyswoić” i to bez wypowiadania wojny??!!

  To nie jest nawet kwestia do dyskusji. Każdy, nawet średnio inteligentny widzi, że to ZDRADA. A jeśli ktoś ma wątpliwości, to niech posłucha jak go za ten wyczyn chwalą nasi wrogowie. Naiwni może myślą o nich „przyjaciele”, ale to osoby mogą się przyjaźnić, państwa mają interesy. Wspólne, lub przeciwne. Nasze jakoś nie zawsze były zbieżne z interesami chwalących obecnie Radka. I tak jak nie mieli interesu bronić nas w 1939, tak mieli interes ulec Stalinowi w Jałcie. A teraz szukają kogoś kto będzie płacił i nie będzie o nic pytał.

  Banki niemieckie pożyczały pieniądze nie pytając Greków, Hiszpanów i Włochów czy będą mieli z czego oddać. Jakieś masowe otępienie padło na specjalistów od umów pisanych drobnym drukiem? Jeśli tak, to trudno, to będą musieli – jak to na wolnym rynku bywa – masowo bankrutować. Koncepcja dodrukowania euro, aby wyciągnąć banki z kłopotów może się bardzo spodobać tym którzy zaciągnęli kredyty w tej walucie. Euro potanieje.

  Możliwe, że banki liczyły na spłatę w naturze; wyspami, hotelami może kolejami. No, gdyby zechciały egzekwować spłatę w tej formie, to faktycznie może dojść do wojny. Co prawda banki żadnych wojsk nie mają, ale może sobie kupią?

  Tylko trudno zrozumieć jak pomoże bankom ściślejsze podporządkowanie się Polski Unii Europejskiej. Co ma piernik do wiatraka?

  Świetnym wyjaśnieniem całej sytuacji może być tylko taki pomysł, że po to sprokurowano cały ten kryzys, aby trochę ludzi postraszyć. Po to aby na wszystko się zgodzili dla świętego spokoju, dla pokoju na świecie.

  Ale taki wniosek mógłby wyciągnąć tylko ktoś, kto nie wierzy w wielką przyjaźń między narodami. Ja bym się nie odważył.

 49. Peryskop 3 grudnia 2011 o 3:01 am

  Kampania reklamowa w USA wzywająca amerykańskich Żydów – na tle trudności matrymonialnych – do powrotu do Izraela aby nie utracili tożsamości.

  Czyżby zawoalowane wezwanie do ewakuacji z tonącego okrętu?

  Are American Jews unfit to marry Israelis?

  Israel has pulled a controversial series of ads that portrayed American Jews as out of touch with their roots. The flap illustrates a growing distance between US Jews and Israelis…

  http://www.csmonitor.com/World/Backchannels/2011/1202/Are-American-Jews-unfit-to-marry-Israelis