Mam do was pytanie – wolność słowa czy uzasadniona cenzura?

Od samego początku chciałem by ten blog był świecki i pomijał tematy religijne. Chodzi o dotarcie do jak najszerszej grupy odbiorców – byśmy mogli powstrzymać to zło, które się realizuje w postaci NWO.
Niestety, komentujący często schodzą na tematy religijne, być może zresztą celowo – by realizować zlecone im zadania.
Nie zawsze mam możliwość kontrolować zawartość komentarzy, właściwie to rzadko kiedy mogę siedzieć non-stop i sprawdzać je zaraz jak się ukażą. No i się ukazują, ostra jazda przeciwko Kościołowi Katolickiemu, Watykanowi, Papieżowi. Większość to podstępny atak z materiałami „źródłowymi”, które w większości są puszczane przez wrogie Kościołowi siły. W satanistycznych „Protokołach” głównym celem działania jest zniszczenie Kościoła katolickiego i chrześcijaństwa. Nie mam wątpliwości, że te ataki rzekomych wyznawców Chrystusa i znawców Biblii mają na celu osłabienie podstaw, na których się opiera cywilizacja łacińska.

Sądziłem jednak, że otwarta dyskusja da możność obrony przed tymi najczęściej wyimaginowanymi argumentami – za długo mieszkałem w USA, żeby nie docenić czym jest wolność słowa – literalnie. Bowiem jak się zacznie cenzurować jedną małą rzecz, to „wolność” staje się fikcją. Niestety, wykorzystuje to wszelka agentura by namącić tym czytelnikom, korzy jeszcze nie zdołali przejrzeć prowadzonej gry – szczególnie ci młodsi, dają się podejść kuszącej wizji wolności krytyki księży i religii.
Bo proces demonizacji Kościoła, Watykanu i księży jest już daleko posunięty w Polsce – dzięki „liberalnym” mediom, które też stosują „wolność słowa” ale w tym sensie, że wolność ma dotyczyć plucia i niszczenia, a wszelkie inne opinie się blokuje.

Więc może i ja powinienem całkowicie zablokować jakiekolwiek dyskusje na temat naszej wiary, oczywiście pozostawiając „wolność” w krytyce tych tematów, które są przez kryminalne media blokowane?
Proszę tu o wasze opinie, bowiem widzę, że kilka osób poczuło się naprawdę dotkniętych tym co się ukazało na blogu, a i dostaję baty też przez komunikatory.

Częściowa moderacja i bany są już i tak wprowadzone, nie dało się funkcjonować w okresowych atakach trolli. Ale oni tylko czekają na moment gdy jestem czymś zajęty i sączą w mój blog ukrytą nienawiść.
Sądziłem, ze są to po prostu ludzie innej wiary, prosiłem wiele razy by zostawić drażniący temat, ale widzę, że ktoś ciągle do tego wraca – być może te same osoby z różnymi nickami i numerami IP. Widać, że mają zadanie.

Można zadać pytanie – czy taka forma indoktrynacji działa? Czy faktycznie ludzie nie myślą i reagują na podstępny atak na ich umysły? Niestety, po tym jak satanistom udało się zniszczyć podstawy kulturowe u młodzieży, można sądzić że tak. Skutki tego będą straszne, oni sobie z tego zdają doskonale sprawę, zatem ta działalność ma cechy okrutnego zła. Rzekome uwolnienie młodych ludzi od wypracowanych przez stulecia wzorów zachowań może mieć tylko jeden efekt – w momencie krytycznym nie będą oni mieli żadnych hamulców i dojdzie do strasznego ludobójstwa.
Ci, którzy z premedytacją do tego dążycie, zastanówcie się, czy w te sposób nie trafiacie w otchłań zła i nie niszczycie swoich dusz? Dowodów na istnienie świata niematerialnego nie brakuje, można żyć ułudą, że w tym świecie wszystko jest dopuszczalne. Ale przyjdzie moment, gdy się zetkniecie z boskim bezmiarem, czy jak niektórzy to wolą określać superświadomością ogarniającą cały Wszechświat, i wtedy poczujecie siłę zła jakie poczyniliście temu światu. Ale wtedy będzie już za późno na jego naprawienie.

Tak więc pytam: wolność słowa czy uzasadniona cenzura?

Reklamy

288 responses to “Mam do was pytanie – wolność słowa czy uzasadniona cenzura?

 1. K 3 grudnia 2011 o 10:50 pm

  Nie liczy sie , czy ktoś powstrzyma NWO czy nie.

  Liczy się to, czy jesteś zbawiony czy też nie.

  Jeśli się nie nawrócisz, to skończysz w jeziorze ognistym, tak samo jak wszysycy sataniści czy sam szatan.

  Nawracajcie sie! Odstąpcie od grzechów! Poznajcie osobiście Pana Jezusa!

  • volv 4 grudnia 2011 o 12:03 am

   tak pierdolac do niczego nie dojdziesz.

   • hjk 4 grudnia 2011 o 10:59 am

    odlotowy koment 🙂 🙂

    Prawda jednak jest taka, ze gdyby wszyscy się nawrócili, jak pisze K, nie byłoby żadnego NWO, a przynajmniej gdyby wiekszosć się nawróciła…
    Bo NWO opiera się na słabości i wadach ludzi, człowiek prawdziwie nawrócony z tej racji, ze dobrze zyje już siłą rzeczy przeciwstawia się NWO, a jeśli jest świadomy zagrożeń, niejako „z konieczności” czy „z natury” włacza się do walki tam, gdzie uważa za stosowne.
    A więc masowe nawrócenie ludzi spowodowałoby niemalże natychmiastowy upadek NWO…

  • Ironizator 4 grudnia 2011 o 12:14 pm

   Rozwiazanie jest jedno…
   Mietolic codzien rozaniec, a po mszy obgadywac bliznich.
   Ogarnijcie sie ludzie, ten na gorze wie kto godzien drugiej szansy. Nie wazne czys katolik, muzulmanin, swiadek jehowy czy poganin. Masz czyste serce, pelne milosci to jestes friend Najwyzszego.

   • choice 4 grudnia 2011 o 12:41 pm

    „Masz czyste serce, pelne milosci to jestes friend Najwyzszego.” haha świetne ale trafne pozdrawiam

   • gruszka 4 grudnia 2011 o 4:16 pm

    Ironizator , a jednak jak mówią Św. Pisma ma znaczenie , bo tylko wiara w Jezusa i jego zmartwychwstanie , wiara w jego imię zbawia ..Więc Ateiści czy inni raczej nie są tacy friend 🙂
    Moim zdaniem nie powstrzymacie żadnrgo NWO i żadnego ucisku , bo Biblia o tym mówi , że przyjdzie i już przyszedł. I będzie jak będzie niczego nie powstrzymacie swoją świadomością i tyle. Żadnej wojny , żadnego NWO!
    Nawracajcie się i wierzcie w ewangelię , nie w kościół , bo kościół nie zbawi Was! Jezus nas zbawi !

    • monitorpolski 4 grudnia 2011 o 4:50 pm

     Widać kogo reprezentujesz. Ostatni taki wpis, inne tego typu będą wymazywane.

   • Manian 4 grudnia 2011 o 5:07 pm

    „Czyste serce, pełne miłości to jesteś friend Najwyższego.” Owszem i przede wszystkim wiara w Chrystusa poparta tymi dobrymi owocami bez bałwochwalstwa żadnego i mamy zbawienie według Słowa Bożego.

 2. VS 3 grudnia 2011 o 10:54 pm

  widzisz monitor nigdy nie odkryjesz zrodla NWO zakladajac takie watki SZCZERZE WSPOLCZUJE CI ALE TO NIE TWOJA WINA TAK CIE SFORMATOWANO W ZAKATKU SWIATA ZWANYM POLSKA

  • monitorpolski 3 grudnia 2011 o 10:58 pm

   Nie obawiaj się, wiem na pewno lepiej niż ty gdzie to tkwi, bowiem udowodniłem to w 2009 roku, reagując w odpowiednim czasie na to co się działo. Gdzie ty byłeś z tą swoją „wiedzą”?

   • trueplmedia 4 grudnia 2011 o 1:23 am

    To tkwi w szatanie to on jest zlem i ludzie ktorzy dla niego pracuja. Kto nimi jest to nie wazne poniewaz wszystko co zapisane tak czy tak musi sie spelnic

    • zenobiusz 4 grudnia 2011 o 12:05 pm

     http://zenobiusz.wordpress.com/2011/12/04/spotkanie-z-demonemrelacja-z-bloga-dariusza-kwietnia/#respond
     Za NWO stoi świat demonów,i w rękach Boga ich zagłada,my jednak musimy robić co w naszej mocy by z Bogiem współdziałać,jedni walką i modlitwą,drudzy tylko modlitwą.

     • jakisbuk 4 grudnia 2011 o 12:13 pm

      Monitor pisze „Od samego początku chciałem by ten blog był świecki i pomijał tematy religijne”

      to może Zenobiusz sie dostosujesz ? czy mamy brać z ciebie przykład ?

      • choice 4 grudnia 2011 o 12:39 pm

       Nie świecki blog to się nazywa tolerancja mówi ci to coś?? Faszyści twardo walczyli z Bogiem kościołem z chrześcijaństwem a teraz znowu są u władzy!!! kogo ty bronisz trolu z kim chcesz walczyć?? Jeżeli pisze ci zeno wyraźnie że za nwo stoi świat demonów to po jaką cholerę tu mącisz??

       • jakisbuk 4 grudnia 2011 o 3:56 pm

        chice – masz jakieś zwidy – a co ja mam wspólnego z faszyzmem ? a to sąsłowa Marka nie moje „Monitor pisze „Od samego początku chciałem by ten blog był świeck”

        tak faszyści walczyli z bogiem i to na klamrach 🙂 „gott mit uns”

  • rabarbarek 4 grudnia 2011 o 5:57 am

   VS , czy znasz lepszy i ladniejszy, zakatek na swiecie niz Polska? Nie mam na mysli pieniedzy spadajacych z drzew [ choc te tez juz przestaja spadac w bogatych do niedawna krajach ] . Wielu z nas ” sformatowanych” jest wlasnie w tym zakatku swiata i uwazam , ze to powod do dumy , a nie rozpaczy. Wspolczuj sobie , ze ten kraj tak malo dla Ciebie znaczy.

   • gruszka 4 grudnia 2011 o 4:19 pm

    A w czym ten kraj jest lepszy od innych ? Bop chyba mi nie powiesz , że tylko dlatego , że jest Katolicki 🙂 Bo tu „prawdziwych: katolików to mało 🙂 Kradzieże, cudzołóstwa, bandytyzm , nietolerancja, bałwochwalstwo ! I co tu dobrego ?

    • rabarbarek 4 grudnia 2011 o 5:50 pm

     Gruszka pojawiasz sie i znikasz . Wpadasz na chwile , zeby osmieszyc i ponizyc Polske , Polakow , nasza wiare , historie . Kiedy robia to obcy – boli , ale mozemy sobie wytlumaczyc , ze niewiele o naszym kraju wiedza , ale kiedy robia to Polacy jest niewybaczalne. A jak myslisz kto nas wpedzil w biede , kto nam mowil ” robta co chceta” , komu zalezalo , zeby nas na mapach nie bylo i komu zalezalo , zeby Polska nie byla Polska? Nietolerancja ? – co masz na mysli? Bylismy kiedys najbardziej tolerancyjnym krajem w Europie i teraz kaza nam za to placic miliardy dolarow.

     A co tu dobrego? Rzady sie zmieniaja , ideologie przemijaja , a ta ziemia zwana Polska jest ciagle nasza ojczyzna. I tego nikt nie zmieni…

  • Ktoś 4 grudnia 2011 o 1:52 pm

   Zaraza NWO sączy się na świat z Pałacu Buckingham. To wiadomo od kilku wieków choć ich propaganda dzielnie rozmywa ślady zwalając odpowiedzialność na kogo się da.

 3. Demolay 3 grudnia 2011 o 10:57 pm

  Z pełnym szacunkiem dla Ciebie Drogi Monitorze i dla wielu świetnych głów czytających tego bloga, jeśli zabronisz ‚innowierczych myśli’ to ja jako czytelnik sporo na tym stracę.
  Bardzo polubiłem To Miejsce i wielu jegoWspółutorów. Dlatego, Drogi Monitorze, wołam: Nie idź tą drogą! 🙂 Bez trolli -żeby było jasne- np. jakiegosbuka za trolla w ogóle nie uważam- będziemy sobie tylko potakiwali a to przecież nie o to chodzi. Może po prostu tnij ostro bezowocne dyskusjie n temat Watykanu itd. Albo jak onet czy gazeta załóż jakies blokdy na „vatykan”, „papież” itd. Trochę to niepoważne myslę, ale jeśli da Ci troche spokoju to może warto pokombinować?
  Serdecznie pozdrawiam całą blogową ekipę! Czytanie Was wieczorem przed snem i wspólne przeżywanie tego swiata to duży przywilej.
  Respekt.

  • monitorpolski 3 grudnia 2011 o 11:31 pm

   Tez jestem tego samego zdania – jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
   Blokada słów kluczowych już jest, ale to oznacza, że pewne komentarze będą czekać w kolejce. Też uważam, że „jakisbuk” to nie troll, nie ten styl. Oczywiście, ze potrzebny jest sceptyk, inaczej tworzy się towarzystwo wzajemnej adoracji.

   • jakisbuk 3 grudnia 2011 o 11:41 pm

    dzieki za nie trola 🙂 problem mam tylko taki że mógłbym tu napisać coś wiecej i cześciej – ale po co skoro, każdy mój wpisa czeka po kilka – kilkanaście godzin na publikacje – wiec w zasadzie dyskusja jest niemożliwa – pozdrawiam

    • sebecx 4 grudnia 2011 o 8:42 am

     ..a bywało, że żeńskich końcówek używasz…

     • jakisbuk 4 grudnia 2011 o 8:50 am

      widocznie mnie z kimś mylisz – ale jak chcesz to przeszukaj forum i przytocz moją wypowiedź z takimi końcówkami – jak nie znajdzesz to oczekuje przprosin

      • choice 4 grudnia 2011 o 10:14 am

       ja również trolu oczekuje przeprosin za to i za wiele innych pustych komentarzy pozostawionych bez echa odpowiedzi
       „jakisbuk 2 Grudzień 2011 o 10:03 pm
       przypomne tylko ze tego waszego boga wymyślili wasi „ulubieńcy” zydzi – nie daje wam to do myślenia „

       • hjk 4 grudnia 2011 o 11:04 am

        co do dyskusji na bieżąco to można by uruchomić jakiś kanał IRC, to tam się można produkować 🙂

       • Demolay 4 grudnia 2011 o 11:19 am

        Wydaje mi się, że bardzo trudno jest dowieść kto wymyślił słowo „Bóg” tak samo jak niewiadomo kto pierwszy uzył określenia „człowiek”. Wiadomo, że już Heraklit pisał o Jednym Nierzołącznym Jestestwie i Sensie, Stwórcy, Logosie. Nie każde słowo da się ‚bez strat’ przełożyć na inne języki.

       • jakisbuk 4 grudnia 2011 o 11:27 am

        choice – wybacz za brak odpowiedzi – ale skoro moje posty wiszą w moderacji po kilka kilkanaście godzin – to sie tego nie da fizycznie zrobić, bo nie da sie cały dzień siedzieć na forum i sprawdzać co poszło a co nie i kto na co odpisał

       • pola 4 grudnia 2011 o 1:25 pm

        Ja nie oczekuje przeprosin od jakisbuk tylko ubolewam nad nim że pogubił się w tym wszystkim,wierzyc nie wierzyc może przejść bokiem,najważniejsze aby nie zapomniał być dobrym człowiekiem ponieważ o to jest walka>>BYĆ DOBRYM CZŁOWIEKIEM<<
        Chociaż zabolały mnie jego słowa,jak wyżej.

 4. Aśka 3 grudnia 2011 o 11:09 pm

  Myślę, że jednak uzasadniona cenzura. Dlaczego? Wierzący wiedzą, co znaczy wiara i jak ważna jest wspólnota Kościoła. Niewierzący, na tym blogu poprzez tłumaczenie prawd wiary i istoty wiary, z pewnością się nie nawrócą.
  Prezentując natomiast zagrożenia NWO – i jednym, i drugim można otworzyć oczy, żeby wreszcie spostrzegli przed jakimi zagrożeniami stoi ludzkość, stoi on sam także. Wierzący zwrócą się o wstawiennictwo Boże, a niewierzący pod wpływem przerażenia sami może się ockną i zaczną szukać czegoś niematerialnego i sami wejdą na drogę Bożą.
  Utarczki na tematy kościelne nie służą ani poznaniu otaczającej rzeczywistości, ani nawróceniom. Tak sadzę.

  • Aśka 3 grudnia 2011 o 11:37 pm

   Zapomniałam dodać ->
   Agenturze zamknie się usta, przestaną nas dzielić i wspólnie będziemy mogli w spokoju roztrząsać istotne tematy.
   Zresztą cenzura, która wszystkim będzie zabraniała poruszanie spraw Kościoła i tak jest lepsza niż ta w mainstreamowych mediach, bo tam mają zakaz tylko osoby wierzące, a ci drudzy mają nieograniczony czas antenowy i miejsce na łamach.

   • choice 3 grudnia 2011 o 11:41 pm

    „Zresztą cenzura, która wszystkim będzie zabr…….” Świetnie Asia o to chodzi tam jest cenzura i szyderstwo z naszej wiary…

   • monitorpolski 4 grudnia 2011 o 12:23 am

    No właśnie, tamci grają bez reguł, mają kasę bez ograniczeń i są bezkarni. To może przynajmniej na swoim podwórku pilnować by psy nie wchodziły? Na tyle, na ile się da z ograniczonym czasem.

    • Demolay 4 grudnia 2011 o 9:57 am

     Jeśli pilnuje się tylko swojego podwórka to już się na nim mentalnie zostaje.
     Czy o to chodzi? Ja naprawdę ‚kleję’ zasady tego bloga i nie umieszczam swoich mysli -tak mam własne!- tutaj w tematach religijnych. Nie chcę tutaj dyskutować na tematy religijjne ! Ale banowanie kogoś tylko dlatego, że ma swoje zdanie na takie tematy… to chyba nie wymaga komentarza?
     Wydaje mi się, że jesli ktoś jest tandtentym (bo to przecież jakość się liczy!) trollem to niech spada, ale są przecież i inteligentnte i zabawne wpisy, często też niewygodne, które trollowymi być nie muszą (Peryskop [Pozdrawiam!] ma pewnie inne zdanie 😉 ) Zresztą nawet troll może mądrej jednostce dodać wiedzy a nie odebrać. Może umocnić w przekonaniach, zainspirować do poszukiwań itd.
     Hahawygląda na to, że jestem juz bliski napisania ‚Vivat Trolle!’ <—– ŻART ! 😀

  • Totalsky No Problemsky 4 grudnia 2011 o 4:13 am

   biedna kobieto….. „prawda cie wyzwoli”, i mnie również, „nas wyzwoli” – comprende????; moze jeszcze zaczniesz drewienka na stos zbierać? „o święta naiwności”… – wiesz, kto to powiedział? a taki tam jeden błogosławiony (googla polecam, to sobie sprawdzisz); nawracac to ty se możesz na dwupasmówce (byle nie na ciągłej podwójnej!)

   • Aśka 4 grudnia 2011 o 2:59 pm

    Właśnie nie chcę tego robić. Nie chcę nikogo nawracać!! Ani to nie miejsce na to, a i pewnie niejeden z Was mógłby mnie nawrócić.

 5. VS 3 grudnia 2011 o 11:12 pm

  nie wiem na co reagowales i co tam sobie udowodniles z swoja „wiedzą” ale jezeli piszesz, ze trzeba starannie analizowac zaistniala sytuacje odnosnie Watykanu i ich ostatnich wezwan do stworzenia organizacji ladu swiatowego, to radze ci zebys moze jeszcze raz starannie ale naprawde starannie(moze to byc czasochłone) HISTORIE

  • monitorpolski 3 grudnia 2011 o 11:35 pm

   Problem jest w tym, że ta „historia” jest strasznie zmanipulowana. Przykład – choćby papieża Piusa XII, o którym się mówi, że współpracował z nazistami. A tymczasem się okazuje, że jest wyróżniony za uratowanie dużej ilości Żydów! http://www.catholic.com/documents/how-pius-xii-protected-jews
   A więc to tak wyglądała jego „współpraca”.
   Takich manipulacji będzie więcej. Tu trzeba bardzo dobrego historyka, nie mnie to rozstrzygać. Widzę atak medialny na Watykan i Kościół, wiem skąd idzie atak – to mi wystarczy. I nie należy pomagać tym ludziom, ot co. To taki „świecki” argument.

   • Totalsky No Problemsky 4 grudnia 2011 o 4:17 am

    pycha idzie przed upadkiem….. p. Monitor: twój blog, aczkolwiek interesujący, jest jednym z KILKUSET (jesli nie więcej) podobnych blogów na polskim necie; polecam zastosowanie „brzytwy Ockhama”…. – w skrócie: nie twórz bytów ponad koniecznośc;…. ja chromolę… ale ludziom mózgi sie lasują…….!!

    • hjk 4 grudnia 2011 o 11:10 am

     „historię” to można sobie spokojnie odpuścić w tym sensie, ze jakieś wysiłki historyków traktować jako ciekawostkę kulturową. Bez żyjących świadków można o niej zapomnieć, bo wszysto to prefabrykaty… My dzisiaj nie wiemy, co naprawdę się dzieje, bo najważniejsze rzeczy są utajnione, a odgrywa się tylko sopki dla mas, a co tu mówić o tym co było 50 (aczkolwiek tu są jeszcze jacyś swiadkowie), 100, 200 czy 500 lat temu??

     Trzeba starać się badac dzisiejszy swiat i wyciągać jakieś wnioski…

     • Demolay 4 grudnia 2011 o 11:23 am

      Historia jest tylko i aż narracją. Ktoś musi opowiadać, aby istniała. A, że nigdy nie była obiektywna i oparta tylko na faktach? To oczywiste dla każdej myślącej osoby.

      • jakisbuk 4 grudnia 2011 o 11:34 am

       „historie piszą zwyciezcy” i ja zgadzam sie z hjk i Demolay – my nawet dziś nie wiemy co sie wkól nas dokładnie dzieje 🙂

   • gruszka 4 grudnia 2011 o 4:21 pm

    To weź mi Monitorze prześlij linka z dowodami , że to jest atak na Watykan i że Watykan nie jest niczemu grzeszny , niczemu winny i nie ma sobie nic do zarzucenia:)
    I że wszystko robi zgodnie z Biblią

    • monitorpolski 4 grudnia 2011 o 4:49 pm

     Nic ci nie będę udowadniał, bo mój czas jest cenny i nie będę się zajmował demaskowaniem agenturalnych publikacji. Poczytaj najnowszy artykuł – rozmowę z La Rouchem. Gdzie masz „watykańskie” statki z bronią termojądrową u wybrzeży Iraku?

  • Peryskop 3 grudnia 2011 o 11:51 pm

   @VS : „…nie wiem na co reagowales i co tam sobie udowodniles z swoja „wiedzą”…”

   Nie znasz zaangażowania p. Marka na rzecz uświadomienia ludziom, że świńska grypa to lipa?
   Z jakiej choinki się urwałeś VS?

   • sebecx 4 grudnia 2011 o 8:45 am

    HPV … VS…

 6. Janek 3 grudnia 2011 o 11:12 pm

  Myślałem że każde zarzuty można oddalić rozzsądną kontargumentacją a nie wprowadzć cenzurę. Chyba jednak nie masz zbyt wiele na obronę KK.

  • Aśka 3 grudnia 2011 o 11:44 pm

   Szkoda na to czasu. Zobacz ile dni, miesięcy już temat Kościoła był poruszany, ile argumentów padło i nic z tego nie wynika, prócz tego, że na istotne, egzystencjalne tematy czasu nie starcza, bo wątki główne zostają zaśmiecane przez świadomych prowokatorów i osoby nieświadome/niezorientowane, a dające się wciągać w dyskusję.

   • Peryskop 4 grudnia 2011 o 12:01 am

    Ponadto są blogi specjalizowane, gdzie mogą się do woli wykazać zarówno orędownicy wierzeń religijnych, jak i ich przeciwnicy.

    Na Monitorze główny nurt stanowią fizyczne zagrożenia ludzkości, a pozamaterialne niestety im towarzyszą, więc całkiem ich wyeliminować nie da się.

    Ale rozstrząsanie poszczególnych kwestii doktrynalnych, czy tylko historycznych, to zbyt obszerna problemtyka, skomplikowana i wymagająca szerokiej i wszechstronnej wiedzy. Zatem stosowanie rozważnego odcedzania – jak to miało miejsce dotychczas – wydaje się wskazane.

    • monitorpolski 4 grudnia 2011 o 10:41 am

     I pewnie też o to chodzi – skierowanie na nas dyskusje o tym ile diabłów się zmieści na końcu szpilki. Wrzucasz temat, inny troll go ciągnie, i już nikt nie pamięta, że w dyskusji chodziło o np. przymusowe szczepienie dzieci w szkołach.

     • Janek 4 grudnia 2011 o 11:07 am

      Jesteś bardzo niekonsekwentny. Piszesz że to nie blog o zabarwieniu religijnym a sam wypisujesz bzdury o objawieniach prowokując dyskusję. Uderz się w pierś i powiedz że nigdy tego nie robiłeś.

      • Peryskop 4 grudnia 2011 o 12:50 pm

       @Janek – skąd nagle ci się zebrało na moralizatorskie połajanki ? Centrala ?

       Praktycznie nie było cię tu słychać, nie dawałeś ani ciekawych linków, ani komentarzy.

       Jeśli „każde zarzuty można oddalić rozzsądną kontargumentacją” to dlaczego nie oddalałeś?

       Masz pełno innych blogów, gdzie z satysfakcją się utwierdzisz, że objawienia są bzdurami.
       Możesz tam śledzić konsekwencję ich właścicieli.

       • Janek 4 grudnia 2011 o 2:38 pm

        No i zaczyna się „rzeczowa” dyskusja.
        Swoją drogą to jakim prawem wypraszasz mnie i innych z NIE TWOJEGO bloga, chcesz być bardziej papieski od papieża?
        Może sam się przeniesiesz gdzieś gdzie nie będzie „odmieńców”.

        • Peryskop 4 grudnia 2011 o 7:07 pm

         Chciałbyś żebym się przeniósł? Ale przcież to nie ja narzekam.
         To twoim oczekiwaniom Monitor nie odpowiada.
         I nie chce się uderzać w pierś na twoje życzenie.

         Jeśli „każde zarzuty można oddalić rozsądną kontargumentacją” to dlaczego nie oddalasz?
         Zamiast lać tu krokodylowymi łzami pokaż klasę malkontencie – poprawiaczu.
         Błyśnij wreszcie wiedzą i intelektem.

     • gruszka 4 grudnia 2011 o 4:22 pm

      Tak , z tym się zgodzę Monitor ! Ale niestety , tu nie chodzi o troli , tylko ludzi , którzy chcą wiedzieć tak samo jak ty, chcą być pewni ,że nie są oszukiwani także przez religie ! w tym wypadku przez kościół katolicki

      • monitorpolski 4 grudnia 2011 o 4:48 pm

       W czym ciebie KK oszukuje? Nie podoba się, to nie chodzisz do kościoła, to nie jest przymusowe.

   • zenobiusz 4 grudnia 2011 o 12:14 pm

    Problem polega na tym że mamy zespół gości rodem z masońskiego portalu racjonalista,którzy wklejają obszerne „kobyły” przygotowane przez sztab facowców,a mające na cel ,osłabić Kościół,który finalnie chcą zniszczyć.Wcale się z tym nie kryją.Ponawiają te same ataki,mimo wielu wypowiedzi udowadniających fałsz ich twierdzeń.
    Chodzi o dotarcie do mniej wyrobionych,czy młodych czytelników.Tacy powinni mieć szlaban.
    W przeciwnym wypadku ten blog zacznie,a chwilami jak Marek nie miał czasu,już tak było odgrywać rolę jeszcze jednej tuby propagandy masońskiej,anty patriotycznej,i antychrześcijnańskiej w sumie.

    • jakisbuk 4 grudnia 2011 o 12:22 pm

     Zenobiusz – sam wywołujesz takie tematy – a potem sie dziwisz że ktoś podejmuje temat religii

     o czym jest twój pierwszy dzisiejszy wpis ?

     • Peryskop 4 grudnia 2011 o 12:53 pm

      Jeśli cię wkurza co pisze Zeno, to daj sobie sbuku spokój i zajmij się innymi blogami.

  • cosima 3 grudnia 2011 o 11:52 pm

   To nie takie proste Janek . Argumenty wspierane linkami ze źródeł wrogich KK trudno z marszu obalać kontrargumentacją . Monitor ma rację , trzeba by do tego historyka wirtuoza i do tego obiektywnego . Agenci wrodzy KK są znakomicie przygotowani do swojego zadania i nie da się „z marszu” storpedować ich „materiałów źródłowych” . Na tym blogu i tak dokonuje się cudów prostujących fałszywe tezy i zwykłe pomówienia . Sądzę ,że bywalcy już sobie radzą z „trudnymi braćmi” . Cenzury bym nie wprowadzała ale uparcie powtarzające się slogany pomawiajace KK można przerzucać do specjalnej szuflady dostępnej dla blogowiczów żeby mieli świadomość istnienia wrogów ale bez możliwości wstawiania tam komentarzy . Na blogu pozostawałyby komentarze przystające do tematu i ew. małe przerywniki poprawiające nastrój.

   • Janek 4 grudnia 2011 o 8:40 am

    jei tak bardzo blog jest zaśmiecany również wina tych którzy odpisują. Jeśli uważacie że to prowokacja to wystarczy nie odpisywać i argument umrze śmiercią naturalną. Cenzura nigdy nie jest dobra i dopuszcza do wielu nadużyć. To jest, co prawda prywatny blog monitora ale aspiruje i w pewnym sensie jest głosem ludzi nie chcących poddać się totalitarnym czy nawet zbrodniczym planom naszych kochanych polityków. I jako taki powinien przestrzegać wolności słowa jako jednego z priorytetów.
    Cenzura to jest w pewnym sensie kpieniem z inteligencji czytelników, ponieważ cenzor „wie lepiej” niż przeciętny czytelnik co jest dobre a co złe. Tą sama postawa prezentuje świat polityki podejmując decyzje przy stoliku nie zważając na „motłoch”.
    Czym więc się będziecie różnić od waszych przeciwników?

    Chciałbym, ale nie wierze że ten blog będzie wolnym forum wymiany poglądów. Jeszcze kilka miesięcy temu był to fajny blog gdzie można było podyskutować normalny sposób z innymi.

    Chociaż często wpisy były śmieszne i oddalone od realiów to komentarze nadrabiały i miło się siedziało przy komputerze. Teraz, wpisy dalej są jakie są a komentarze w jednym tonie nudne jak flaki z olejem. Gdyby nie jakisbuk to byście się „zagłaskali na śmierc”. Niestety jemu też się niedługo znudzi bo ile można pisać tylko po to by post czekał godzinami w oczekiwaniu na moderację. Znudziło się mi, znudziło się innym i blog z upływem miesięcy staje coraz monotonny.
    Zwycięża paranoja monitora i pogarda dla innych zadających sobie trud napisania postu i podzielenia się z innymi swoimi przemyśleniami.

    • monitorpolski 4 grudnia 2011 o 9:58 am

     Prywatny blog, ale i źródło informacji dla wielu ludzi, dla mnie też. Stworzyła się cała ekipa, która codziennie podaje nam unikalne rzeczy- jakich nie znajdziesz w mainstream. A ja nie mam paranoi, ale pełną skrzynkę emailową z prośbą o cięcia trolli.

     • jakisbuk 4 grudnia 2011 o 10:31 am

      widze że stałem sie tu trochę znany i jak widzisz mam swoich zwolenników 🙂 którzy zapewne czekają co napisze, bo to stwarza jakąś dyskusje a nie „zaglaskiwanie sie” – faktem jest, że to oczekiwanie strasznie mnie zniechęca żeby cokolwiek tu pisać – skasuj po przeczytaniu 🙂 bo ja tu sławy żadnej nie szukam – tylko tak jak piszesz „unikalne rzeczy- jakich nie znajdziesz w mainstream” – albo nie kasuj 🙂 albo zrób jak uważasz – bo nie chciałbym wyjść na jakiegoś narcyza 🙂

      • Demolay 4 grudnia 2011 o 11:28 am

       no i proszę! jakiśbuk mimo swojej postawy a`rebours został ‚gwiazdą’ bloga, cóż za przewrotna sytuacja!
       Wg mnie najważniejsze jest, aby nie używać argumentów ad personam i w ogóle dbać o poziom kultury wypowiedzi. Jeśli ktoś zaniża to olać go. Ja w życiu dyskutuje tylko z osobami, które na to zasługują.

       • sebecx 4 grudnia 2011 o 12:04 pm

        ..a gdzie tutaj ad personam jak wszyscy nicki mamy…. hehehe…

      • Aśka 4 grudnia 2011 o 3:05 pm

       Tylko, czy ważną rzeczą na tym blogu jest podtrzymywanie dyskusji, czy informowanie?

     • Peryskop 4 grudnia 2011 o 10:45 am

      @Janek, @cosima już ci pewne kwestie wyjaśniła.

      Piszesz: „Jeśli uważacie że to prowokacja to wystarczy nie odpisywać i argument umrze śmiercią naturalną….”

      Niestety, już to było tu dyskutowane, że takie bierne oczekiwanie nie wystarcza, bo smród zatruwa atmosferę. Więc ktoś musi nos zatkać, pochylić się i chociaż piaskiem przysypać oraz ostrzeżenie postawić, jeśli dopuszczane są ekskrementy w ramach wolności. Przecież nie chcemy, aby ktoś nieświadomy w to g.wno wlazł.

      Czy byłeś tu po publikacji opracowania Rafała Gawrońskiego gdy zaroiło się jak od much, żeby zwalczać prostą myśl, że Polska i Polacy też mają całkiem dobrze uzsadnione „wybraństwo”?

      • Janek 4 grudnia 2011 o 11:00 am

       Nie, nie byłem bo bywam tu coraz rzadziej. Stajecie się naprawdę coraz nudniejsi i monotonni. Zaglądam za to na inne blogi o tej tematyce. Blogi na które kiedyś nie zwracałem uwagi bo wystarczał mi monitor, teraz jednak jak już pisałem to nie to samo miejsce co kiedyś.

       • Aśka 4 grudnia 2011 o 3:08 pm

        Sprawdź, czy ten moment znużenia Monitorem nie jest w związku z coraz dłuższymi dysputami o Kościele. Powiem szczerze, że kiedyś też chętnie tu zaglądałam i więcej czerpałam z komentarzy.

        • Aśka 4 grudnia 2011 o 3:25 pm

         I nie dlatego mniej czerpię, ponieważ ich jakość komentarzy spadła, tylko dlatego, że trudno się do nich dokopać, bo wokół nich pełno jest zamulaczy. Kiedyś co wpis był ważny teraz wszystko zostało schowane. Nie mam czasu przez te wszystkie wpisy przebrnąć.

        • Janek 4 grudnia 2011 o 3:35 pm

         A gdzie mam to sprawdzić?

         Napisze co mi się nie podoba to będzie prościej:
         – to że w każdym doszukujecie się są agentów, lucyferian, satanistów. itp,
         – to że publikowane są proroctwa wszelkiej maści bez względu na ich pochodzenie,
         – to że nie szanujecie poglądów różniących się od waszych i obrażacie każdego kto je wyraża,
         – to że większość rzeczy o których pisano okazała się bzdurą (wystarczy pogrzebać w archiwum sprzed kilku miesięcy),
         – ciągłe straszenie czym się tylko da.

         A oto co mi się podoba:
         – monitor za zaangażowanie i pracę włożoną w blog,
         – informacje których nie można znaleźć w mediach,
         – różnorakie poglądy komentujących pozwalające dostrzec różne aspekty sprawy,
         – zajęcie się sprawami osób poszkodowanych przez system,
         – wiele wpisów mimo tego co napisałem jest naprawdę ciekawych.

        • Aśka 4 grudnia 2011 o 3:57 pm

         Napisałeś: „Stajecie się naprawdę coraz nudniejsi i monotonni. ”

         Więc pytam od kiedy, a Ty na to robisz wyliczankę co Ci się podoba, a co nie. Analizując te podpunkty w żaden sposób nie mogę stwierdzić, że stajemy się coraz nudniejsi i monotonni, ani znaleźć przyczyny, ani czasu, w którym to się stało. Proponuję archiwum, aby dotrzeć do przyczyny.

       • Janek 4 grudnia 2011 o 4:15 pm

        Myślę że powolny regres nastąpił kiedy monitor wycofał możliwość oceny postów tzw łapki. Potem zbanował wielu fajnych ludzi i wprowadził ostra moderację. Dyskusja przestała mieć jakikolwiek sens. Ile razy można czytać te same opinie w tym samym tonie tych samych ludzi? Tym bardziej że do niczego konstruktywnego nie prowadzą.

      • pan_prezydent 4 grudnia 2011 o 11:07 am

       Ciekawe czy te dyskusje nie rozpoczynają sie od wrzucania objawień, modlitw rużańcowych czy innych wynalazków, na co reagują osoby które mają inne zdanie na ten temat, często poparte biblią i tak zaczyna sie te całe schow wokół kościoła. Bo mi sie wydaje że nikt sam od siebie ni z gruszki ni z pietruszki nie wyjerzdża że kościół jest be, tylko jest to uwcześnie sprowokowane właśnie takimi wrzutkami objawień.

       • Demolay 4 grudnia 2011 o 11:29 am

        Akcja – Reakcja. Jedno z fundamentalnych praw Uniwersum.

       • Janek 4 grudnia 2011 o 12:00 pm

        Zgadzam się w 100%. Może monitor zacznie blokować również te wpisy jako że cytuje monitora „Od samego początku chciałem by ten blog był świecki i pomijał tematy religijne.”

        • jakisbuk 4 grudnia 2011 o 12:06 pm

         jest dokładnie tak jak pisze pan_prezydent

        • Janek 4 grudnia 2011 o 12:10 pm

         Albo raz na jakiś czas temat religijny i wolna dyskusja oczywiście z zachowaniem kultury, a chamskie lub obraźliwe wpisy do kosza.

        • jakisbuk 4 grudnia 2011 o 12:16 pm

         Janek – właśnie to samo napisałem Zenobiuszowi – którego pierwszy wpis dzisiaj oczywiście o bogu wierze i modlitwach – no i sie zaczyna „świecki” blog 🙂

        • Janek 4 grudnia 2011 o 12:38 pm

         Odpisałeś Zenkowi, może jeszcze na jego blogu? Niezły twardziel z ciebie. 🙂 Coś mi mówi że staruszek Zeniu chyba jednak się z tobą nie zgodzi.

        • Peryskop 4 grudnia 2011 o 1:00 pm

         Janek, weź ratuj jakiegosbuka oraz p_prezydenta i uwolnijcie się od tej zmory, którą dla was stanowi „coraz mniej ciekawy” Monitor i wciąż nie tak świecki jakbyście tego sobie życzyli.

        • pan_prezydent 4 grudnia 2011 o 1:42 pm

         Panie Jezu Chryste, Synu Boży, zmiłuj się nade mną grzesznikiem

        • choice 4 grudnia 2011 o 2:19 pm

         nie dajcie się sprowokować przez jaksisbuk szczuje was przeciwko sobie!!

 7. Demolay 3 grudnia 2011 o 11:14 pm

  No i czy przy takiej cenzurze jest/byłaby tutaj możliwa poważna (!) rozmowa o wpływach Jezuitów i Zakonu Maltańskiego na historię i dzisiejszą politykę?
  Monitorze, proszę o odpowiedź.

  • monitorpolski 3 grudnia 2011 o 11:40 pm

   Nie, ponieważ ustaliliśmy już skąd idzie zagrożenie. Jest to na grypa666.wordpress.com
   szukanie winnych „jezuitów” jest bzdurą. Zakon Maltański, o ile wiem zajmuje się głównie działalnością charytatywną, ale jest i zagrożeniem dla syjonistów. Wydaje też własne znaczki pocztowe. Demolay, problem jest tu: http://www.thewatcherfiles.com/bloodlines/rothschild.htm
   Oni mają większość majątku świata.

   • Aśka 3 grudnia 2011 o 11:48 pm

    I tam też siedzi agentura, i też agentura NWO (widać to po pewnych działaniach tych zakonów), jednak to nie zakony są winne, ale ludzie NWO. Myślę, że jak powstrzymamy NWO i zakony będą tym, czym być powinny.

    • Demolay 4 grudnia 2011 o 12:32 am

     http://www.orderofmalta.int/diplomatic-relations/755/multilateral-relations/?lang=en

     Oficjalna strona Zakonu. Niech każdy zajrzy i pomysli samodzielnie.
     Monitorze, zauważ proszę, że mój wpis nie jest atakiem na Kościół. Cytuję oficjalną stronę Zakonu.

     The Order of Malta has delegations or representations to international organizations:
     CTBTO- Preparatory Commission for the comprehensive nuclear-test-ban Treaty Organization – (Vienna)
     ICCROM – International Centre for the study of the preservation and restoration of cultural property – (Rome)
     ICMM – International Committee of Military Medicine – (Brussels)
     ICRC – International Committee of the Red Cross – (Geneva)
     IDB – Inter-American Development Bank – (Washington D.C.)
     IIHL – International Institute of Humanitarian Law – (Sanremo, Geneva)
     IFRC -International Federation of Red Cross and Red Crescent Societies – (Geneva)
     IOM – International Organization for Migration – (Geneva)
     UNIDROIT – International Institute for the Unification of Private Law – (Rome)
     UNILAT- Latin Union – (Santo Domingo, Paris)
     Council of Europe – (Strasbourg)

     The Order of Malta has relations at Ambassador level:
     European Commission http://www.orderofmalta.int/wp-content/uploads/2010/12/Matthew-Festing-Jose-Barroso-Bruxelles-18.2.2009.jpg

     The Order of Malta has permanent observer missions to the United Nations and its specialised agencies:
     United Nations – New York
     United Nations – Geneva
     United Nations – Vienna

     ESCAP – United Nations Economic and Social Commission for Asia and the Pacific – (Bangkok)
     FAO – Food and Agricultural Organization of the United Nations – (Rome)
     IAEA – International Atomic Energy Agency – (Vienna)
     IFAD – International Fund for Agricultural Development – (Rome)
     UNEP – United Nations Environment Programme – (Nairobi)
     UNESCO – United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization – (Paris)
     UNHCHR – United Nations High Commissioner for Human Rights – (Geneva)
     UNHCR – United Nations High Commissioner for Refugees – (Geneva)
     UNIDO – United Nations Industrial Development Organization – (Vienna)
     WFP – World Food Programme of the United Nations – (Rome)
     WHO – World Health Organization – (Geneva)

     Daje do myślenia?

     I jeszcze jedno, ważne, czy Drogi Monitorze wiesz kim jest/był Francis Bacon i jego „Nowa Atlantyda”? Wybacz, że upominam, ale to należy wiedzieć, żeby wyjść poza pozory ‚teorii spiskowych”

     Pozdrawiam i proszę Cię o odpowiedź. Zauważ proszę, że w moim wpisie nie atakuje i nie obrażam nikogo. Zadaje kilka pytań, to chyba nic złego?

     • monitorpolski 4 grudnia 2011 o 12:36 am

      Aśka dobrze napisała. Ale jeszcze raz polecam ci lekturę o Rotszyldach, bo tam jest problem. http://www.thewatcherfiles.com/bloodlines/rothschild.htm
      Powiem brutalnie – „rycerze” Zakonu Maltańskiego nie mordują dzieci i nie wypijają z nich krwi. Problem jest w satanizmie, ale nie tym z teledysków, tym prawdziwym.
      Jeszcze jedno – nie tak dawno otworzono w Krakowie klinikę dla dzieci sfinansowaną właśnie przez Maltańczyków. Nawet mało kto o tym mówił, zrobili to więc w celu charytatywnym, a nie dla rozgłosu.
      Podobnie jest z tymi ich „obserwatorami” – to jest organizacja z tradycją, te funkcje mogą wynikać właśnie z tej tradycji. Tak, czytałem książkę Jima Marrsa o masonerii, znam tę niechlubną „tradycję”, ale nie sądzę by organizacja była trzonem NWO.

      • sebecx 4 grudnia 2011 o 9:09 am

       .., a kliniki jak wiemy służą czemu??? …ciekawostką jest znajdujące się logo po prawej stronie:
       http://pomocmaltanska.pl/o-zakonie-maltanskim.html ..praca bez barier… coraz częściej pojawia się ten motyw dwóch „kół zębatych”… w różnych miejscach.. ot choćby na elektronarzędziach chińskiej firmy sprzedawanych w Biedronce… po seriach beznadziejnej produkcji pojawiła się właśnie ta z kółeczkami i jest bardzo dobrej jakości – sprawdzone przez praktyków….czyli kółka gwarancją solidności, uczciwości i bla, bla, bla…… ciekawe czy ma to związek z nowym właścicielem Biedronek… .. itd. popadając w paranoję… …lubimy to co znamy…
       …nie wykluczam też cwaniaczków od reklamy siedzących na stronach spiskowych i podłączających się do wielkiego cyca…. zapewniającego NLP i zbyt…

      • Demolay 4 grudnia 2011 o 9:43 am

       Juz Monitorze zaraz czytam ten link.
       Mam jeszcze pytanie: Czy, jesli uznam to za stosowne, mogę kontynuować temat jezuitów –> nie obrażając nikogo, wklejajć tylko zdjęcia i ewentualne cytaty z podpisanych źródeł? Twóh blog, ty decydujesz.
       Pozdrawiam!

       • monitorpolski 4 grudnia 2011 o 10:48 am

        Demolay, możesz wklejać, ale po co? Jeśli masz dowody na udział jezuitów w GMO, chemtrailsach, zatruwaniu szczepionek w Baxterze, masowej produkcji pojemników na zwłoki, zamach na WTC itp, to dawaj! Wtedy będziemy jechać na jezuitów! Ale wiem, że takowych nie masz, bowiem jezuici nie mają nic wspólnego z satanistyczną konspiracją. Daryl Bradford Smith od dawna mówi o tej ściemie, mającej na celu odwrócenie uwagi od prawdziwych sprawców. Publikacji „demasujących” jezuitów nie brakuje, ale jak dobrze poszukasz, to znajdziesz kto je zamawiał. Daj sobie spokój z tym tematem, szkoły jezuickie wykształciły najszlachetniejszych Polaków, wielu z nich zginęło w Katyniu.

        • pan_prezydent 4 grudnia 2011 o 11:24 am

         Pszepraszam ale jeśli mówimy o faktach jak pszykładowo błogosławieństwa nazistów to nie może być na to cenzury tylko dlatego że odbieracie to jako atak. Takie są fakty i jeżeli mamy odkrywać prawde to nie można jej cenzurować choćby nie wiem jak brutalna była tylko dlatego że godzi w czyjeś uczucia. Ktoś wrzucił info że byli za bankiem światowym to takie coś jest odbierane jako atak, skoro to prawdziwe udokumentowane zdarzenie, teraz tylko można to wyjaśnić jako niby masoni wewnątrz robią krecią robote ale trzeba o tym mówić bo takie rzeczy dzieją sie na prawde w „świętej” instytucji.

      • Demolay 4 grudnia 2011 o 11:43 am

       „Tak, czytałem książkę Jima Marrsa o masonerii, znam tę niechlubną „tradycję”, ale nie sądzę by organizacja była trzonem NWO.”

       Drogi Monitorze, mam dla Ciebie szacunek, ale i Ty miej dla mnie i swoich czytelników. To co napisałeś wynika z niewiedzy (w co wątpie) lub swiadomej dezinformacji (to przykre). Nawet w tym linku, który dwukrotnie wkleiłeś jest wyraźnie napisane:
       „The Masonic reference book 10,000 Famous Freemasons, Vol. 4, p.74, indicates two other sons of Amschel were Masons, James Meyer Rothschild, and his brother Nathan Meyer Rothschild. James Rothschild in Paris was a 33 degree Scottish Rite Mason, and his brother Nathan in London was a member of the Lodge of Emulation. And Jewish Freemason Katz indicates Solomon Meir Rothschild, a third member of the five brothers, was initiated into Freemasonry on June 14, 1809.(31) The Rothschilds became powerful within Freemasonry.”

       Nie odpowiedziałeś mi także na pytanie o Francisa bacona i „New Atlantis’, książki, która zawiera opis Nowego Swiata stowrzony przez nieślubnego syna królowej Elżbiety. To nie są tajemnice. Choć nie mówi się o tym głośno.
       Każdy kto choć trochę interesuje sę tematem, wie, że NWO to całkowicie robota Masonerii. Precyzyjnie realizowany plan ostatecznej jednościjest realizowany od setek lat i, osobiście nie widze w tym nic złego, tzn. niektóre metody są dość przerażające, ale W TEORII wszystko ma prowadzic do wyzwolenia człowieka.

       Chyba sam widzisz wyraznie, że NIE DA SIĘ rozwijac NWO nie będąc w strukturach masonerii. Tam są największe ‚szychy’ świata od wieków. Naprawde myślisz, że NWO mogłoby odnosić sukcesy bez udziału bossów z masonerii?

       ???

       Polecam debate zorganizowaną przez Inter-American Institute popmiędzy Oscaro de Carvalho i Alexandrem Duginem (oficjalna prawa ręka Putin. Panowie rozmawiają tam otwarcie o trzech światowych siłach: Atlantach (NWO – USA + UE), rosyjsko-chińskim projekcie EuroAzjii (ostatnio podpisane umowy pomiędzy Rosją, Kazahstanem i Białorusią są dwodem na wiedzę obu panów) i Islamski kalifat.

       —–
       Pozwoliłem sobie na napisanie tego długiego posta, ponieważ ufam w pragnienie zdobywania wiedzy przez Czytelników i Twojej Monitorze odwagi do dyskusji.
       Wiem, że potrafisz to docenić, dlatego prosze Cię o wypowiedź na poruszane przeze mnie powyżej tematy.
       Serdecznie pozdrawiam! 😀

     • jakzawsze 4 grudnia 2011 o 9:04 am

      Koligacje-układy ludzi i instytucji NWO wyjaśnia http://www.nndb.com/ . Jest to tysiące firm i FUNDACJI oplatających swoją zdradliwą pajęczyną kule ziemską.
      To jest ciekawe że ktoś kto należy do zakonu maltańskiego jest też członkiem (klientem) fundacji kartelu rockefelera a ten facet to Michael Novak ( http://www.nndb.com/people/326/000116975/ lub jego prywatny „sajt” : http://www.michaelnovak.net/ ) Lub weźmy pod lupe takiego człowieka jak Geoffrey T. Boisi ( http://www.nndb.com/people/197/000163705/ ). Członek Knights of Malta , ale też ten delikwent siedzi w jak dla mnie w kryminalnych instytucjach jak : Carnegie Corporation Trustee , Trilateral Commission , JP Morgan Chase Vice Chairman & Co-CEO (2000-02) , Goldman Sachs eventually Senior General Partner & GM Investment Banking (1971-93). …..i Dalej >>> Joseph E. Schmitz jest lub był jakimś tam dyrektorkiem w Pentagonie ale też ma tytuł Knights of Malta 1999 a pisze to tu : http://www.nndb.com/people/466/000104154/ – Kiedyś „liznołem” tematu i się poprostu zdziwiłem i by nikt nie uwierzył jakie syfy dziadostwa można wyciągnąć. http://grawitacja44.files.wordpress.com/2011/11/zakon-maltanski.jpg

      Co do bloga to myśle że jest nr 1 i codziennie zaglądam i polecam wszystkim. Cenzura ? czasami musi być. Sam się przyznam że czasami wrzucam tu dosyć drażliwe tematy (KK), co może szokować ludzi z KK, ale zauwazyłem że podając jakąś informacje opartą na faktach dotyczącą religii można obrazić katolika, a to nie o to tu chodzi, bo jak wiadomo celem NWO jest zniszczenie wiary w boga, co postępuję w trybie dzisiaj naocznym, bo kościół został już zinfiltrowany przez satanistów przebierańców i to już jakieś 50 lat po śmierci Jezusa i też zaczęto jakoś w tym okresie nazywać (przezywać) ludzi zwykłych , którzy mieli w dupie imperium rzyskie, przezywali ich chrześcijanami.

      Coż wam powiem ludziska, czytajcie dużo, weryfikujcie informacje, badajcie fundamenty danych dziedzin od religii do ludzi obecnych którzy nami manipulują.

      Szatan diabeł (reptylianie-gady) nienawidzi ludzi i zazdrości. Gwiezdna gadzia oligarchia jest starszym tworem od rasy ludzkiej. Jest bunt w niebie o czym wielu już wie. Bóg kazał Szatanowi słuzyć człowiekowi, ale się zbuntował. Obecnie my ludzie jesteśmy w fazie TESTU ( okresu przejściowego, coś jak eksperyment labolatoryjny na szczurach) , mogą z nami robić co chcą, ale do czasu, BO TO SĄ CZASY DNI OSTANICH i szatan z demonami ( LEGION !!! – tysiące) zostaną usunięci.

      Zresztą, co tam bede pisał , kto czyta-bada biblie ten wie co tam pisze i czym to jest i czym pachnie, a to nie jest jakiś zlepek jakiś starych legend, tylko to są fakty historyczne i miejsca które nadal istnieją pod innymi nazwami obecnie współcześnie. Sam IRAK ! Babilon …. wieża babel …. , a dzisiaj tam co ? wiadomo co …. . w Biblii pisze że te terytoria będą „deptane” do dnie ostatnich (armagedonu)

      Sorry monitor że sie tu rozpisałem na tematy religijne, ale na wstępie rzuciłem wątek z linkami do analizy…. co czym jest w postaci fundacji (pralnia) zwolnionej z podatku …

      Co mnie też dziwi i to dziwne i straszy to że w tej biblii pisze że będzie powrót połączenie żydów i pod panowaniem Jezusa w 1000 letnim królestwie po armagedonie podobno będzie 12 pokoleń Izraela ( mam nadzieje to nie będą Talmudyści psychopaci tylko Ortodyksyjni) .

      Sam nie wiem co to bedzie, a człek tyle wie ile przeczyta i zobaczy i później ten zlepek informacji pogrupuje połączy puzzle matrixowej układanki, co jest tragiczne że ktoś troche poliże tematu i połączy to z głupotami „wgranymi” przez obecny system edukacyjny i zacznie śruby wkręcać człowiekowi „ciemnemu”, przewaznie taki „ciemny” człowiek zacznie spostrzegać „oświeconego” w tematyce NWO jako psychicznie chorego…

      OK STARCZY PÓŹNIEJ COŚ TUTAJ DORZUCE/napisze o cezurze a teraz kawke pijemy wszyscy ….

      • jakzawsze 4 grudnia 2011 o 9:09 am

       …. i blog ten musi być ! Bo jak załanczam kompa to w pierszeństwie klikam otwieram monitora, jako wiarygodne źródło prawdziwych informacji, a komercją żygam i się brzydzę …

      • monitorpolski 4 grudnia 2011 o 10:58 am

       Jest jeszcze inna, bardziej prawdopodobna opcja. Otóż ludzie z nieograniczonymi funduszami bawią się w realizację przepowiedni biblijnych dla realizacji swoich celów – dominacji nad światem. W ten sposób mają armię fanatycznych wojowników, którzy poświęcą życie, bowiem „realizuje się przepowiednia czasów ostatecznych”. Zauważ, że niemal za wszystkim co się obecnie dzieje stoi wielka kasa. Nie byłoby np. „deptania” Iraku czy Afganistanu, gdyby nie rotszyldowska infiltracja rządu amerykańskiego. Wiesz co mogłoby zmienić wszystko? Jedna bombka na Jerozolimę. Całe poparcie fanatyków by prysło, imperium by się zawaliło. Dlatego tak się boją jednej irańskiej bomby. Bo założę się, że Jerozolima byłaby jej pierwszym celem. Ludzie, myślcie – gdzie w Biblii jest mowa o zamachu na WTC? A to było kluczowe, historyczne wydarzenie. A Nostradamus to nie Biblia.

       • mocniejszy 4 grudnia 2011 o 11:40 am

        „Otóż ludzie z nieograniczonymi funduszami bawią się w realizację przepowiedni biblijnych dla realizacji swoich celów – dominacji nad światem”
        – to jest bardzo prawdopodobne, pytanie zachodzi, od jak dawna takie zabawy trwają i czy bawiący się na przestrzeni dziejów stanowią ciągłość czy też różni ludzie niezależnie biorą się za zabawę, może naśladując innych bez związków z nimi?

        • vortex 4 grudnia 2011 o 12:13 pm

         Ja bym powiedzial ze przez ostatnie 500 lat jest juz to swiadome dzialanie.

        • sebecx 4 grudnia 2011 o 12:18 pm

         ..no pewnie, że jest to możliwe… wystarczy poczytać co i jak pisano i mówiono na tvn24 od początku roku…. używane były określenia o „apokaliptycznych” powodziach i suszach… „armagedonach” i takich tam… ta stacja to przykład kliniczny…

        • Peryskop 4 grudnia 2011 o 1:28 pm

         A czy nie było tak, że biblijne proroctwa powstały na bazie dość solidnej wiedzy psychologicznej (że jeśli jedni będą pasożytować na drugich to konflikty są nieuniknione) oraz sporej wyobraźni co do rozwoju techniki (w tym wojennej przez coraz bardziej sprawne wykorzystanie „ognia”), a w efekcie powstał scenariusz, który był co kilkaset lat aktualizowany – m.in. przez Weishaupta i Pike’a, a ostatnio jest przez Brzezinskiego i innych „mędrców” posadzonych przed kamerami ?

         I czy rzeczywiście pod kamuflażem „świętych przepowiedni” nie jest na naszych oczach realizowany program ujarzmiania ludzkości – poprzez otumanianie, rabunek i eksterminację ?

         Tym skuteczniej, że dla gawiedzi znieczulonej fluorem, aspartamem, chemtrailami, szczepionkami, haarpem, polepszaczami smaku, tefałenami itp to co teraz mamy, to jest „święte przeznaczenie”, przed którym już RZEKOMO nie ma odwrotu.

         Mam wrażenie, że po wielu próbach w kinach i telavizjach obecnie HORROR jest grany w realu.

        • mocniejszy 4 grudnia 2011 o 5:50 pm

         Jeśli faktycznie „ludzie z nieograniczonymi funduszami bawią się w realizację przepowiedni biblijnych dla realizacji swoich celów – dominacji nad światem” (co może mieć miejsce niezależnie od autentyczności przepowiedni) – to wziąwszy pod uwagę wolość woli i niedpopowiedzenia (otwartość) proroctw – złu można zapobiegać, zło można wiązać, można leczyć jego skutki. Weźmy na przykład skutki upadku euro – rysują niektórzy wizje straszliwe, a przy pozytywnym działaniu – upadek euro może być błogosławieństwem:

         http://mocniejszy.wordpress.com/2011/12/04/jak-bezpiecznie-zlikwidowac-walute-euro/

         • monitorpolski 4 grudnia 2011 o 5:53 pm

          Też tak sądzę – oni nie są nieomylni, może tym razem przesadzili. Miliony ludzi już rozumie jakie mają plany, z tych milionów, setki tysięcy nie ma zamiaru siedzić z załozonymi rękami i czekać na swoją śmierć.

        • Peryskop 4 grudnia 2011 o 7:20 pm

         Ciekawe, że w obecnym zdenerwowaniu wokół „ratowania auro” nie może się mendiach przebić informacja, że Angela stara się jak może uniknąć katastrofy po złożeniu pozwu do sądu w Karlsruhe przez czterech profesorów opartego na twierdzeniu, że dokonane już bail-outy były sprzeczne z niemieckim prawem.

 8. choice 3 grudnia 2011 o 11:34 pm

  Na początku Marek wkładasz dużo pracy w ten blog za co muczios gracjia 😀 lubię go czytać i będę zaglądać kiedy będę miał czas… jesteś katolikiem szanuję twoją wiarę i określę się na starcie, jestem mocno wierzący i staram się ile mogę czytać biblię, sprawdzać zgodność z innymi wydaniami oraz z tłumaczeniami, nie ujmuję słowu Bożemu, choć wiem że występują błędy w tłumaczeniu i staram jak mogę być lepszym człowiekiem tak jak uczył Jezus Chrystus..

  Kościół mam dużo argumentów na tak i bardzo dużo na nie, czyli parę pytań bez odpowiedzi… Ale walczyć z katolikami nie zamierzam i nie będę!!

  Mam mieszane uczucia co do banowania ale jednak należało by parę dezinformatorów typu jakisbuk zbanować dlaczego? a dlatego że szydzi z religii z wiary z Boga, ten człowiek nie wchodzi w rozmowę tylko zaczepia i narzuca swoje nazistowskie ideologie… nie ma takiej możliwości próby rozmowy z tym osobnikiem…

  Blokada na trolle będzie dobra bo i tak różnimy się zdaniami, więc bez obawy tematów do kłótni i sporów nam nie zabraknie a czytać wypociny sbuka, to już lepiej czytać łonet albo pooglądać tefałen…dobra rada nic na tym blog nie straci a zyska przejrzystość……

  • jakisbuk 4 grudnia 2011 o 12:30 am

   „nazistowskie ideologii” a to w jaki sposób urodziło sie w twojej „oświeconej” główce na mój temat – moze to wyjaśnisz ? bezczenie kłamiesz – ty wierzysz w boga ? jakiego ? chyba tego z rogami

   • choice 4 grudnia 2011 o 12:39 am

    co cię trole w oczy kole 😀

    • jakisbuk 4 grudnia 2011 o 1:04 am

     jesteś kłamcą – wiec jesteś równiesz fałszywy wobec swojego boga w którego podobno wierzysz

     „staram jak mogę być lepszym człowiekiem tak jak uczył Jezus Chrystus..” to twoje słowa – po twoich wpisać widać jak sie starasz – kogo ty człowieku okłamujesz ? chyba samego siebie

     to jest właśnei wasza „moralnosc” – najpierw deklarujsze wiare w boga – a klika zdań piźniej plujesz na kogoś bez powodu i to jeszcze kłamiąc
     – powodzenia przy rozliczaniu sie z życia z „myślą mową i uczynkiem”

     • choice 4 grudnia 2011 o 11:00 am

      „jesteś kłamcą” nie jestem kłamcą po prostu popierasz nazistowskie ideologie i jesteś trolem..

      „to twoje słowa – po twoich wpisać widać jak sie starasz – kogo ty człowieku okłamujesz ? chyba samego siebie” ślepy czy ni citaty ni pisaty staram się to wcale nie znaczy że jestem wspaniałym chrześcijaninem a i pewnie jestem gorszy od nie jednego islamisty czy buddysty.. ja się nie okłamuję po prostu przyznaję się do Boga..

      ”to jest właśnei wasza „moralnosc” – najpierw deklarujsze wiare w boga – a klika zdań piźniej plujesz” spocznij sbuk możecie się odmeldować i nie piszcie do mnie w liczbie mnogiej ja nie jestem wojskowym….

      „- powodzenia przy rozliczaniu sie z życia z „myślą mową i uczynkiem”” dziękuję właśnie powyżej mnie oceniłeś…

    • Demolay 4 grudnia 2011 o 9:51 am

     A ja bronię jakiegosbuka i nieraz uśmiechnąłem się czytając jego wpisy.
     I po to mam rozum, żeby myśleć -w miarę- samodzielnie i nie wierzyć, we wszystko co napiszesz Ty, jakisbuk czy -nawet- Mr Monitor. Ban dla buka czy innegobuka nie zwolni Cię od myślenia. Jesli ktos -nie mówię, że Ty (!) jest lemmingiem to System i tak nim wyobraca, że bedzie robił i myślał co należy. Zgadzasz się?
     Pozdrawiam!

     • choice 4 grudnia 2011 o 10:44 am

      zgadzam się ale manifestacji szydery w stronę Boga nie zniosę bez poparcia jakimiś dowodami.. a teraz walczy znowu mocimtrol jak może o utrzymanie się na tym blogu…

      • monitorpolski 4 grudnia 2011 o 11:01 am

       choice, zauważ że jest to zjawisko społeczne, moda. Można nazwać opętaniem medialnym. Młodzi jeśli nie zadrwią z o. Rydzyka czy Kościoła, to nie są „cool”. I z tym trzeba walczyć, ale mądrze – trafiającymi do serca publikacjami. Dobrze, że o. Rydzyk nie daje się prowokować i robi swoje. A ci, którzy dzisiaj drwią, będą kiedyś mieć wyrzuty sumienia, że sami sobie podcięli gałąź, na której siedzieli.

       • Demolay 4 grudnia 2011 o 11:48 am

        ‚Opętanie medialne” dobre! Zgadzam się!

      • jakisbuk 4 grudnia 2011 o 11:01 am

       Choice – ja nie szydze z boga , jeżeli tak, to zacytuj gdzie to napisałem – obecnie ludzie wierzą na ziemi w kilka tysiecy bogów, inni ludzie wierzą w innych bogów niż ty i jesteś dla nich innowiercą itp. czy ci sie to podoba czy nie – takie są fakty i niech to wreszcie do Ciebie dotrze – wiara nie zaczyna sie i nie kończy sie na biblii, są inne ksiegi o innych bogach, i chyba zdajesz sobie z tego sprawę – prawda ? . Jeżeli odniosłeś wrażenie że szydzę z jakiegoś boga to sie mylisz, jeżeli miałbym z kogoś szydzić, to co najwyżej z ludzi, którzy sami zaprzeczają swojej wierze, ponieważ co innego mówią a co innego robią. Proponuje abyś zaiął sie pracą nad sobą zgdnie z przykazaniami swojej wiary i nie marnował czasu na osobiste wycieczki w moim kierunku i innych którzy sie z tobą nie zgadzają

       pozdrawiam 🙂

       • monitorpolski 4 grudnia 2011 o 11:04 am

        jakisbuk, zdjąłem ci moderację, ale proszę zachowaj umiar – nie drwij z czyichś poglądów. Postaraj się dać nam kontrargumenty na to o czym piszemy, to na pewno wzbogaci wszystkich.

        • jakisbuk 4 grudnia 2011 o 11:14 am

         dzieki – postaram sie 2 x zastanwić zanim palnę coś za co potem bedę sie musiał wstydzić, przew forumowiczami a i co najważniejsze, przed samym sobą, bo mi moich grzechów nikt nie chce odpuścić – musze to robić osobiście a to nie łatwa sprawa 🙂

       • choice 4 grudnia 2011 o 12:23 pm

        dopiero teraz zaczynasz się tłumaczyć ale walcz do końca waż słowa bo sam się we własnych wpisach pogrążasz… a jeżeli ja się mylę osądzi mnie Bóg i nie musisz mi o tym przypominać bardzo dorze znam nauki Jezusa.. a słowa typu „jak ktoś jest wierzący a przeczy swojej wierze czynami” odpowiem ci mocium panie to nie jest żaden argument wszyscy jesteśmy grzesznikami.. ty grzeszysz odciągając lemingi od prawdy a ja jeszcze nie wyleczoną do końca agresją…
        ”jakisbuk 2 Grudzień 2011 o 10:03 pm
        przypomne tylko ze tego waszego boga wymyślili wasi „ulubieńcy” zydzi – nie daje wam to do myślenia ”
        Co do wiary i Boga jest tylko jedna droga i Jeden Bóg wszystko jest ze sobą powiązane każdy ma prawo dociekać autentyczności swojej wiary i Boga..
        Oczekuję tolerancji dam ci przykład idź do islamisty i wyszydź mu jego boga zrobi ci taką przekopkę że będziesz miał delirę na samą myśl o islamskim bogu, ale może być lepsza opcja i trafisz na pierwszą stronę twojego ulubionego portalu łonet pt zasztyletowany 40latek….

        Nie obchodzi mnie kto w co wierzy a ciebie tak i jesteś w dodatku dobrym prowokatorem i sprawia ci o przyjemność uśmieszku.. to właśnie przez takich ludzi jak ty narody się mordują bo koś ich podjudza…

        • jakisbuk 4 grudnia 2011 o 12:36 pm

         choice – islamiści wierzą w tego samego boga co ty – ciekawe dlaczego tak sie nienawidzicie, ciekawe po której stronie stoi bóg, jak zrzucacie na siebie bomby ? jak myślisz ?

        • Peryskop 4 grudnia 2011 o 1:43 pm

         @sbuk: „…islamiści wierzą w tego samego boga co ty – ciekawe dlaczego tak sie nienawidzicie…”

         Dlaczego wmawiasz ludziom poprawnościowe politycznie przekonanie, że chrześcijanie mają nienawidzieć muzułmanów?

         Przecież to perfiidna propaganda, żeby nas zastraszyć islamem, zniesmaczyć i wygenerować poparcie dla wojen z Irakijczykami, Afgańczykami, Irańczykami, Pakistańczykami Libijczykami.
         Czy nie dostrzegasz tego? I w imię czyjego interesu bierzesz w tej propagandzie udział?

         Dzięki Monitor za przechowanie @sbuka, który co i rusz ujawnia nam swoje prawdziwe oblicze.

        • choice 4 grudnia 2011 o 2:35 pm

         „islamiści wierzą w tego samego boga co ty – ciekawe dlaczego tak sie nienawidzicie, ciekawe po której stronie stoi bóg, jak zrzucacie na siebie bomby ? jak myślisz ?” —-??????????
         czy to jest odpowiedz na moje pytania? powiem ci znowu NIE! bo znowu odbiegasz ot tematu i trolujesz nie odpowiadaj pytaniem na pytanie z tobą się nie da rozmawiać…

         choice 4 Grudzień 2011 o 12:23 pm Nie obchodzi mnie kto w co wierzy a ciebie tak i jesteś w dodatku…. dodam mam wielu przyjaciół islamistów grekokatolików protestantów i powtarzam nie mam nic do ich wiary i koloru skóry są oni wspaniałymi ludźmi..
         „Dlaczego wmawiasz ludziom poprawnościowe politycznie przekonanie, że chrześcijanie mają nienawidzieć muzułmanów? ” peryskop luneta sprawna trafnie wyłapane i o tym cały czas mówię..

        • jakisbuk 4 grudnia 2011 o 3:27 pm

         peryskop i choice – fakty są takie, że wszystkie duże religie wywodzą sie z jednego źródła – wiec wierzą w tego samego boga – co nie zmienia faktu, że napierdzielają sie od wieków miedzy sobą – zaprzeczycie ? i to nie jest żadna propaganda – to są fakty.
         a z naszego podwórka nailepszym przykładem jest stosunek katolków do ŚJ – traktujecie ich jak najwiekszą zaraze – prawda ? i moze zakończmy tą dyskusje o religii – bo i tak swojej miłości bliźniego tym sposobem nie udowodnicie.

   • choice 4 grudnia 2011 o 10:05 am

    Odrzucenie jakiegokolwiek boga świadczy o wierzę w teorię ewolucji….
    Zwolennikiem teorii Darwina był Hitler chciał stworzyć rasę aryjską… ta chora wiara powinna być zakazana po II wojnie światowej bo jest niebezpieczna dla ludzi i stworzeń i nie zmieniam zdania kto wierzy i popiera tą teorię jest satanistą rasistą i nazistą..
    ”jakisbuk 2 Grudzień 2011 o 10:03 pm
    przypomne tylko ze tego waszego boga wymyślili wasi „ulubieńcy” zydzi – nie daje wam to do myślenia ” takich szyderstw jest wiele, to nie jest sceptycyzm monitorze to są chamskie i prostackie odzywki bez poparcia dowodami…

    • Peryskop 4 grudnia 2011 o 11:01 am

     @Choice – o @sbuku już sporo pisaliśmy.
     On tak już ma i na szczęście jest dość przewidywalny.

     Ale warto go tu trzymać jako żywy przykład szyderczych upodobań, które tkwią w ludziach.

     Zdrowy organizm nie pozbywa się patogenów do końca, żeby było wiadomo jakie są zagrożenia i jak przyuczać młode limfocyty (czytaj: młodzi czytelnicy Monitora) do zwalczania zarazków.

     W biologii te procesy odbywają się węzłach chłonnych, a w realu te funkcje spełnia blog.

     • jakisbuk 4 grudnia 2011 o 11:05 am

      choice – „waszego boga wymyślili wasi „ulubieńcy” zydzi – nie daje wam to do myślenia ” takich szyderstw jest wiele, to nie jest sceptycyzm monitorze to są chamskie i prostackie odzywki bez poparcia dowodami…”

      a kto go wymyślił – eskimosi ? – to co napisałem to są fakty a nie jakieś „szyderstwa” a jeżeli sie mylę to daj mi dowody

      • pan_prezydent 4 grudnia 2011 o 11:43 am

       Takie uogulnienie że wasi żydi, przecież wiesz że 90% dzisiejszego żydostwa nie ma nic wspólnego z biblijnymi hebrajczykami.

       • jakisbuk 4 grudnia 2011 o 12:01 pm

        pan_prezydent – nie jestem specyjalistą ilu zydów w % w co wierzy – ale zakładam ze wiekszosc wierzy jednak w boga Abrahama – jeśli sie mylę to mnie wyprostuj

        • pola 4 grudnia 2011 o 2:01 pm

         Jeśli nie jesteś specjalista,dlaczego naśmiewasz się z wiary innych czy ktoś wytyka tobie twój ateizm,dlaczego nie naśmiewasz się z ludzkich ułomności tylko atakujesz moje SACRUM.

      • choice 4 grudnia 2011 o 11:44 am

       Co za fakty chyba z łonetu??

       • jakisbuk 4 grudnia 2011 o 11:56 am

        choice > nie z łonetu tylko z biblii – którą przeczytałem – a ty ?

        • choice 4 grudnia 2011 o 1:35 pm

         podaj werset który mówi że jest to wymysł żydów? a ja ci za w czasu odpowiem Biblia jest pięknym słowem Bożym a nie dyrdymałami sbuka..
         Szatańskie wersje biblii mnie nie interesują czytaj sobie w spokoju i nie powołuj się na biblie bo znowu bluźnisz przeciwko mojemu Bogu a ja rad nie rad muszę skwitować cię nie oczytanym mącitrolem 😀

        • jakisbuk 4 grudnia 2011 o 3:35 pm

         chojce – ja mam biblie tysiąclecia i gdańską – może ty masz eskimoską w której żydzi nie występują – ale to nie mój problem – polecam zakup takiej w której występuje bóg abrahama, bo możliwe ze mówimy o innych bogach, sadząc po tym co wypisujesz.

     • monitorpolski 4 grudnia 2011 o 11:06 am

      jakisbuk nie jest problemem – on w to wierzy co pisze. I sądzę, że jeśli go przekonamy to będzie z nami. W ten sposób można zyskać ludzi, którzy się zaangażują w walce z NWO.

     • Ktoś 4 grudnia 2011 o 4:03 pm

      Prawdziwy Jezus pochodzi z Buddyzmu (z pewnymi zastrzeżeniami). Ten „jezus” jakim się dziś świat epatuje to podszywaniec jaki miał na bazie oczekiwania tamtego podbić świat i dać go sanhedrynowi na tacy. Akcja się nie udała a Rzymianie dokonali rzezi żydowskich spiskowców a żydzi później paląc starożytne księgi czy niszcząc wykopaliska zamazali prawdę w mroku dziejów.

      Teraz numer „na Jezusa” jest dokładnie w ten sam sposób powtarzany tyle, że mu dorobili trochę więcej łatwostrawnego image dla poza-jezusowych mass. Ale cel jest ten sam – skołować wiernymi by byli wstanie uwierzyć w każdą bzdurę (masońskie słowo boże), pokazać im cuda (High End) okraszone rozmodlonymi tłumami (Mind Control) i pokazać przygotowanego własnego „mesjasza” (-> Dziecko Rosemary). Ten polski podszywaniec jaki wypłynął rok czy dwa lata temu ma za zadanie stestować poziom ogłupienia Polaków a dzielni i prawi sejmowi sodomici powiększyć poziom moralnego wykolejenia i jeszcze mocniej potrenować „lud” w bezgranicznej wierze w słowo natchnione płynące z TV. I tyle.

      To co wkleja ‚dzieckokomp” o wizjach to też tresura. Jezus był całkowitym pacyfistą. Tylko ci którzy nienawidzą Boga, siebie czy innych marzą karaniu kogokolwiek w jak najbardziej obrzydliwy i wykolejony sposób -> inkwizytorzy religii wszelakich na przykład. A to, ze w swych kłamstwach podszywają się pod BOGA to już inna historia i za to trafia w miejsce dla którego męki z Tartaru będą niewinnymi pieszczotami.

      Polska była bardziej Jezusowa przed niż po przyjęciu Chrztu ale go musieliśmy przyjąć (złożyć hołd lucyferowi) bo by inaczej masoneria sodomiczno-satanistyczna nas rekami Teutonów wycięła w pień. Teraz też o tym marzy a te wszelkie zapewnienia o „dozgonnej przyjaźni z Zachodem” możecie traktować z takim samym znaczeniem jakim się traktuje zużyty papier toaletowy. Sikorski jest podnóżkiem polityki korony brytyjskiej na Europe Wschodnia. To co wygłosił w Berlinie oznacza tylko zgodę (kolejną) Anglii na nazistowski „Drang nach Osten” bo po raz kolejny murzynami wdrażającymi NWO w Europie będą naziole z Niemiec (po to państwo tam hodowało na rządowych zapomogach te wszystkie Antifowe ekstremy). Reszta to kłamstwa. Zło płynie z Londynu ale swoimi mackami (rakowatymi naroślami) oplątało już wszelkie organizacje wiec mówienie, że ci czy tamci są tym czy tamtym jest mało wiarygodne. Pewne jest tylko jedno – rodowód członków brytyjskiej korony gdzie czarno na białym dowodzą swojego lucyferycznego pochodzenia. (było tu niedawno wklejane)

 9. Ada 3 grudnia 2011 o 11:41 pm

  Temat wiary wzbudza wielkie emocje. Ja staram sie unikac. Nie rozmawiam z nikim o zadnej religii, nie wierze w zaden system religijny, nie uprawiam, nie uczestnicze w obrzedach. Rozwijam moj swiatopoglad, staram sie nauczyc tego moje dzieci.
  Co do cenzury na blogu to chyba jestem za, przerzucanie sie argumentami za i przeciw kk jest bez sensu.

 10. AQQ 3 grudnia 2011 o 11:50 pm

  Jestem za wolnością..slowa przede wszystkim, gdy nie czuję tematu nie zabieram głosu…a trolla można olać, nie odpowiadać-proste! Zróżnicowanie musi istnieć bo gdyby na Ziemi były same anioły skrzydłami by się pozabijali…

  • Aśka 4 grudnia 2011 o 12:07 am

   Trzeba sobie określić, co jest celem tego bloga. Miłe, zróżnicowane i przez to ciekawe rozmowy, czy ostrzeżenie przed zagładą. Jeżeli to pierwsze, to masz rację AQQ, że mniej nudno jest, jeżeli wpadnie tu od czasu do czasu jakiś maciwoda. Byle by nam tak nie namącił, że stracimy wroga z pola widzenia i przegramy walkę o przeżycie.

   • monitorpolski 4 grudnia 2011 o 11:07 am

    Moim celem było i jest informowanie o tym co ukrywają media kryminalne przed społeczeństwem, głównie jeśli chodzi o wszechstronnie realizowane ludobójstwo.

    • Aśka 4 grudnia 2011 o 1:04 pm

     No właśnie.
     Poprzez tak szerokie poruszanie spraw Kościoła stajemy się dla ludzi, którzy wpadli tutaj po raz pierwszy, czy drugi, blogiem ludzi wierzących i wiele z tych osób nie będzie tego chciało czytać (powiem szczerze, że sama mam przesyt tych treści i staram się je pomijać, co jednak jest dość uciążliwe). Wątek wiary jest poruszany pod każdym tematem!! Decydując się na tak szerokie omawianie spraw Kościoła, religii, od razu pozbawiamy się możliwości dotarcia do ludzi, którzy od Boga są trochę dalej, od razu powodujemy, że ludzi dobrze poinformowanych o zagrożeniach i zaangażowanych w walkę z NWO będzie mniej, zdecydowanie mniej. Wiadomo, że NWOwcom zależy na podziałach, bo wtedy jesteśmy słabsi. Chcemy dzielić, czy łączyć?

 11. choice 3 grudnia 2011 o 11:56 pm

  Na początku Marek wkładasz dużo pracy w ten blog za co muczios gracjia 😀 lubię go czytać i będę zaglądać kiedy będę miał czas… jesteś katolikiem szanuję twoją wiarę i określę się na starcie, jestem mocno wierzący i staram się ile mogę czytać biblię, sprawdzać zgodność z innymi wydaniami oraz z tłumaczeniami, nie ujmuję słowu Bożemu, choć wiem że występują błędy w tłumaczeniu i staram jak mogę być lepszym człowiekiem tak jak uczył Jezus Chrystus..

  Kościół mam dużo argumentów na tak i bardzo dużo na nie, czyli parę pytań bez odpowiedzi… Ale walczyć z katolikami nie zamierzam i nie będę!!

  Mam mieszane uczucia co do banowania ale jednak należało by parę dezinformatorów typu jakisbuk zbanować dlaczego? a dlatego że szydzi z religii z wiary z Boga, ten człowiek nie wchodzi w rozmowę tylko zaczepia i narzuca swoje nazistowskie ideologie… nie ma takiej możliwości próby rozmowy z tym osobnikiem…

  Blokada na trolle będzie dobra bo i tak różnimy się zdaniami, więc bez obawy tematów do kłótni i sporów nam nie zabraknie a czytać wypociny sbuka, to już lepiej czytać łonet albo pooglądać tefałen…dobra rada nic na tym blog nie straci a zyska przejrzystość……

 12. Peryskop 4 grudnia 2011 o 12:04 am

  AQQ – wolność słowa jest cenną wartością.
  Ale chyba się zgodzimy, że pod warunkiem zachowania kultury i powściągliwości.

  • AQQ 4 grudnia 2011 o 12:17 am

   Oczywizda, czy są jakieś zastrzeżenia wobec mnie?

   • monitorpolski 4 grudnia 2011 o 12:27 am

    Nie, ciebie kiedyś zablokowałem z uwagi na komentarze osoby z podobnym nickiem na blogu o charakterze terrorystycznym.

    • AQQ 4 grudnia 2011 o 12:33 am

     Niesamowite no ale cóż! Od dziś pewnie jestem ter—-ką bo pisałam i apelowałam do rodziców małej dziewczynki chorej na białaczkę aby przejrzeli na oczy!

    • sebecx 4 grudnia 2011 o 9:46 am

     …nie wyczuwam u ciebie Monitor złych intencji… ja sam postanowiłem zaprzestać dyskusji na temat KK, bo w zasadzie też mogłem dać się podejść, w myśl zasady jednego z protokołów „wady ich wyolbrzymiać, a naszą myśl gloryfikować”.. tudzież naszych niszczycieli umieszczać…. tak więc – Twój blog – ty decydujesz … a tak w ogóle dzięki za to co robisz…

   • Peryskop 4 grudnia 2011 o 12:35 am

    Bynajmniej!

    Ale oprócz ciebie i weilu innych zaglądają tu też osobnicy „z tezą” do wykonania. To się czuje.

    Żeby było jasne – też będę bronił prawa do posiadania własnych opinii – także odmiennych od moich własnych. Jednak jak już to omawialiśmy, nie można pozostawiać bez reakcji wrzutek dla sabotażu promującego NWO, czy dla dokopywania KK, bo do tego celu są inne „media”.

    • Peryskop 4 grudnia 2011 o 12:36 am

     Bynajmniej to do AQQ – z pozdrowieniami.

     • AQQ 4 grudnia 2011 o 12:51 am

      KK temat nie na ten blog, ale ogólnie jestem z Wami.

  • Totalsky No Problemsky 4 grudnia 2011 o 4:22 am

   zdefiniuj pojęcia „kultura” i „powściągliwośc”, please!!!!

   • sebecx 4 grudnia 2011 o 10:09 am

    ..ja to zrobię ..coś w ala w twoim stylu… ” nie należy doprowadzać do ejakulacji za każdym razem kiedy mamy erekcję” …kulturalnie i powściągliwie…. hehe…

    • Peryskop 4 grudnia 2011 o 11:04 am

     Dzięki @sebecx!
     Bo mowa nasza musi być giętka i dopasowana poziomem do odbiornika.

   • monitorpolski 4 grudnia 2011 o 11:11 am

    Sądzę, że dla wszystkich jest to jasne. Nie plujmy sobie w twarze, nie drwijmy z innych religii – najlepiej omijać ten temat. Uważam, że satanizm nie jest religią, bowiem szatan nie jest bogiem.

 13. volv 4 grudnia 2011 o 12:05 am


  to jest odpowiedz na wiékszosc Waszych przemyslen, :):)

  • sebecx 4 grudnia 2011 o 10:03 am

   ..strach ..strach …aż strach pomyśleć co się stać może jak naukowcy odkryją, że po ekonomicznym kolapsie zacznie się kolaps wszechświata… i wszystko zacznie się kurczyć do wielkości jednego małego punktu… np. taki siedzący na wózku „myśliciel wszechczasów ” jak go media promują … to nie przypadek, że trauma implementującego ma pomóc w implementacji jego prawd… powie, że to się zaczęło i co…. może ufole powstrzymają ten kolaps? ..toż w bajkach dla dzieci sprzęty drugo i trzecio planowe wyglądają jak ufo .. lubimy to co znamy…..i chmury coraz bardziej takie jak w rzeczywistości …a może jednookie wszędobylskie w reklamach mają też jakiś cel… może odwołują się do archetypu… może w genomie na zasadzie 100-nej małpy mamy zapisany paniczny strach przed cyklopami? ….może „śmieciowe” jak nam wpierają DNA zawiera właśnie jakieś takie informacje… i dlatego pewne symbole wywierają taki a nie inny wpływ… stąd strach i niemoc ludziowców?… ach ta paranoja…

   • monitorpolski 4 grudnia 2011 o 11:16 am

    Projekt Orion – z 1917 r. o ile się nie mylę. „Inwazja” obcych zmusza narody do powołania rządu światowego. Ten cały „disclosure” też mi śmierdzi konspiracją. Owszem, ludzie ci wierzą w obcych, ale jakie są konkretne dowody? Zresztą to jest osobny temat.

 14. szuwaxpl 4 grudnia 2011 o 12:07 am

  Może jeszcze prośbą – nie groźbą, ale faktycznie nie czytałem tych wielu elaboratów na temat KK i Bibli . Wchodzenie w szczegóły, tu nawet zachwyciła mnie wiedza niektórych ! Ale osobiście preferuję zasadę szali – jeśli większość spraw wiary przeważa ZA, czy wtedy potrzeba aż tylu dociekań, albo się akceptuje ‚istotę’ Boga, to taka swoista legenda. Powinniśmy szanować wiarę każdego człowieka, aby nikogo nie krzywdził, to można uważam szanować ludzkie wybory.
  Ludzie mają to do siebie, że wszystko spieprzyć potrafią .
  Ode mnie podziękowanie dla Monitora i Tych, którzy tworzą ten blog ciekawymi wpisami. Obawiam się, że ciekawe czasy nadchodzą i trzeba będzie zdeklarować swoim życiem w co wierzymy ?!

  • monitorpolski 4 grudnia 2011 o 12:31 am

   Dokładnie i jak tak sądzę. Człowiek jest człowiekiem i wśród księży znajdziesz zło. To jest potem wykorzystywane do antykościelnych manipulacji. Najlepiej temat zostawić innym niech roztrząsają, my tu będziemy mieli bardzo poważne problemy już niedługo. Nie zdążyłem dzisiaj, ale koniecznie należy omówić wywiad Alexa Jonesa z LaRouchem, który twierdzi, że stoimy na krawędzi wojny termonuklearnej.

  • AQQ 4 grudnia 2011 o 12:35 am

   Popieram szuwaxpla.

 15. Jan Tarwid 4 grudnia 2011 o 12:19 am

  Przytaczm ponownie cytat z gazety Nasz Dziennik na temat,
  Nergal nie potrzebuje parasola.
  Cytat „trzeba wreszcie zauważyć głosy prostych ludzi, bo to oni, kiedy trzeba, stają w obronie Kościoła – powiedział ks. bp Mering”.
  Licze na to ze wiersz jaki napisalem zostanie kiedys zauwazony i propagowany w celu obrony wiary.
  Zycie.
  Zyciem na ziemi rzadzi ten,
  co kontroluje wiatr gdy kartkami przewraca
  liczac na to, ze niewiernych nawraca.
  Autor Mr.Jan Tarwid. Wpisz do przegladarki:
  YouTube – JAN PAWEL 2 – TELEDYSK
  YouTube – Dorota Osinska – Zostan z nami
  YouTube – Ostatnia minuta Papieza JPII
  P.S.Licze na to ze Ci co maja wiedze to podniosa rekawice i pokaza na otwartym placu, ze to Oni potrafia na ziemi kontrolowac wiatr i kartkami przewracac liczac na to ze wiernych na niewiernych beda nawracac.
  Albo niech przestana sie osmieszac i do Naszej wiary mieszac.
  YouTube – Polski Teolog Karol Wojtyla.
  ========
  From podajdalej11 Dec, 10/2010 USA
  Please circulate this poem according to recognition, which I wrote under the title
  Life.
  Life on earth is ruled by him who holds
  the assertion to control the wind scattering the pages,
  hoping that the unbelievers convert.
  Autor: Mr. Jan Tarwid.
  YouTube – Ostatnia minuta Papieza JPII
  P.S. I am expecting those who have the knowledge to accept the challenge to put up the glove, and prove on an open square that they will be able to control the wind on earth and keep turning the pages, assuming that they will convert the faithful into unbelievers.
  Or let them stop being ridiculous and interfering in our faith.
  YouTube – Polski Teolog Karol Wojtyla.
  ——————————
  Life
  The poem of „Life” explains everything
  short and explicit.
  What do Illuminati say about it?
  Nothing, because the Illuminati
  are very afraid of its truth,
  that God truly exists.
  Author Mr. Jan Tarwid – historical Dawid.

  Zycie. Life.
  Wiersz Zycie tlumaczy wszystko
  krotko i wezlowato i co oswieceni na to?.
  I nic na to, bo ci co czytaja
  to bardzo sie prawdy o tym,
  ze Bog istnieje obawiaja.
  Autor Mr.Jan Tarwid – historyczny Dawid.

  • sebecx 4 grudnia 2011 o 10:14 am

   piękny wiersz.. nie znałem go …już sms znajomym na niedzielny obiadek podsyłam…

 16. BirD2 4 grudnia 2011 o 12:28 am

  Bardzo interesujący film o globalizacji, Kaddafim i amerykańskiej hegemonii

  Zapraszam do dyskusji 🙂

  • BirD2 4 grudnia 2011 o 12:32 am

   A tu o Produkcji..

  • jakzawsze 4 grudnia 2011 o 10:30 am

   A ja to „l o k a l n i e” podsumuje tak, chyba większość z nas zna ten dosyc popularny filmikYT

   z punktu widzenia patryjotyzmu to zdrajcy którzy perzejebali Polske za korzyści materialne (konta „szwajcarskie” + inwestycje w nieruchomości poza granicami Polski …., itp. gówna doczesne). Nagle się pojawił jakiś R.Sikorski który ma do powiedznia bardzo wiele pod dyktando eugenicznych psychopatów Bilderberga.. i tego typu klubików przez nich pozakładanych jak pierdolone loże-fundacje-bohemianGrov’y-oenzety-regionypolityczne-jakieśKomisje300-klubikiRzymskie, dla mnie jest to jebana banda pedalstwa inaczej genetycznego,HWDP 🙂

   Jaki my wpływ jako jednostki mamy na to ?

 17. Henry Kubik 4 grudnia 2011 o 1:14 am

  Cenzura nie jest nigdy uzasadniona. Pragnę podkreślić, że usuwanie spamu to nie cenzura. Cenzura to blokowanie sprawdzalnych informacji, które są niewygodne dla cenzora. Cenzura jest mieczem kłamstwa.
  Odnośnie Watykanu. Kilka klatek wyżej jest ukazany film pt. Kadafiego zabiło kłamstwo. Zgodnie z prawdą ukazuje się w nim obraz zbrodni świata zachodniego na Kadafim.
  tej informacji już nikt tutaj nie będzie cenzurował.

  Ale istnieje pewien poważny element, który z pewnością doczeka się cenzury. Watykan poparł oficjalnie ową zbrodnię. Podałem to w jednym z moich artykułów.

  Drażniący link – http://www.catholicherald.co.uk/news/2011/10/21/vatican-gaddafis-death-marks-end-of-harsh-and-oppressive-regime/

  Usunąć za pomocą cenzury? Przecież taki komentarz daje nam zielone światło do linczowania na ulicach każdego polityka.

  Takich materiałów, które ukazują Watykan w niekorzystnym świetle jest MASA. Niestety informacje te są najczęściej prawdziwe i sprawdzalne.

  Ale cenzura uważa, ze jest to proces demonizacji kościoła.

  Czyli powstrzymując informacje ukazujące prawdziwe oblicze Watykanu stajemy się jego współpracownikami, oraz współuczestnikami jego wielu zbrodni, które dopiero teraz ukazują się w świetle dziennym. Podobnie jak Smoleńsk doczekał się zielonego i pozbawionego cenzury światła, w ten sam sposób prawda dociera do mas na temat Kościoła.

  Blokada tych informacji za pomocą cenzury ukazuje nieuczciwe motywy oraz poważnie rujnuje reputację tego blogu, który już jest uważany za organ Watykanu.

  Polacy doświadczyli tak syjonistów jak i tych w czarnych sukienkach. JP II dał nam „Bolka” i nie da się tego ukryć. Dramat Polski polega na dwóch opcjach.

  1. Indoktrynacja syjonistyczna – na wskroś szatańska.
  2. Klerykalizm katolicki, który niewiele się różni od tej pierwszej.

  Żadna cenzura tego nie zmieni. Wystarczy zajrzeć chociaż raz do Biblii, aby natychmiast zauważyć, że nie mówi ona o żadnej indoktrynacji. Jezus nie założył żadnej religii i nie przyłożył ręki do żadnej.

  „Poznacie prawdę i ona was wyswobodzi.” Z okowów jakiejkolwiek indoktrynacji.

  • sebecx 4 grudnia 2011 o 10:56 am

   … to co, rozklejamy ulotki Chemtrails?

 18. Hip 4 grudnia 2011 o 2:00 am

  Zarowka moglaby byc wieczna,ale sa produkowane tylko na 1000h.,samochod moglby byc na 50lat,a jest na 6-10lat,kopiarka nadaje sie do wyrzucenia po 18000 kopi,I-pod 18m-cy,poniewaz bateria wysiada i na smietnik,tucznik w 3 miesiace,kurczak w 2 m-ce.Kopiarka ma chipa,ktory wylacza ja na stale po 18 tys.kopii.Jak myslicie :po ilu latach ewentualny,planowany chip dla nas ?

  • sebecx 4 grudnia 2011 o 11:07 am

   ..proste ..jak spadnie produktywność goja – eutanazja… niewolnice seksualne jak zaczną się im zmarszczki – eutanazja… – taka rola dla kobiet jest szykowana, żadne biznesłumen…. i pasza białkowa z etanazjowanych dla następnych klonów… dlatego tak ważne jest, aby oddzielić/podzielić/rozgraniczyć, kiedy powstaje zarodek czy to już człowiek czy jeszcze nie… kropla po kropli kropla po kropli i pewnego dnia będziemy rozmawiać, czy in vitro wyhodowany w szklanej tubie, to człowiek z prawami, czy klon na organy bez świadomości, czy może nowy lachociąciąg… wszak wybieraliśmy najlepsze cechy do przyszłego zadania…. czy człowiek z chipem, to jeszcze człowiek… każde prawo i traktat można zmienić lub napisać aneks…

  • Ktoś 4 grudnia 2011 o 7:27 pm

   Raczej: NA ILE LAT BĘDZIE MIAŁ WPROGRAMOWANE DZIAŁANIE PO KTÓRYM UNICESTWI NOSICIELA.

 19. raa 4 grudnia 2011 o 2:38 am

  Kościół jest nadal silny i będzie silny (sam w sobie, oraz dzięki wielu swoim wyznawcom).
  I tak pozostanie.
  Wiele insynuacji jest na blogach i in. stronach. Jednak wiara ludzi oraz ich ufność w opiekę „siły wyższej” – jest tym co łączy i także ta siła nie pozwoli na upadek.
  Jeśli chcesz mojej rady – nie blokuj dyskusji religijnych. Bzdury na ten temat i tak inteligentny człowiek pominie…

  pozdrawiam

  • monitorpolski 4 grudnia 2011 o 9:54 am

   Problem jest w tym, że następuje eskalacja. A kończy się zawsze jednym – że Watykan to esencja zła. I jakoś ci ludzie słówkiem nie pisną o setkach milionów ofiar wymordowanych przez wszelkie -izmy, które mają jedną przyczynę. Nie, to jest celowa akcja tychże ludzi na zniszczenie ostoi wartości moralnych. I działają ze wszystkich strona, także od środka. Nie możemy im w tym pomagać.

  • hmm 4 grudnia 2011 o 10:32 am

   owszem inteligentny człowiek pominie, ale mniej inteligentnych to nakręca i szczuje przeciwko Kościołowi i o to własnie chodzi trolom.
   Jak ktoś chce dyskutować na tematy religijne to niech się udziela na religia.pl

   • choice 4 grudnia 2011 o 10:35 am

    a jak koś chce szydzić z boga pluć bluźnić niech się udziela na ateiści.pl

    • Peryskop 4 grudnia 2011 o 11:16 am

     @hmm i @choice oraz reszta Monitorujących:

     Czy nie należy zamiast karmienia ich – wklejać te linki „zagalopowanym” jako drogowskazy?
     To takie proste!

    • sebecx 4 grudnia 2011 o 11:22 am

     …hehe ..tylko, że szydercy mają blade pojęcie jako takie i na początek muszą odrzucić Biblie, bo tam jest jak szatan chciał Jezusowi ofiarować królestwo ziemskie… tak więc sprawcą nieszczęść na ziemi jest chwilowy jej władca, a oni przekierowują te krzywdy wyżej, że niby Bóg … no ale szatan jest częścią planu Boskiego bla, bla, bla…..temat rzeka …. wybór prosty: śmierć – życie … zdrowy lekarza nie potrzebuje … oby mylili się ci którzy mówią, o więzieniu własnej karmy…..hehehe… swoją drogą wiele firm i wielu ludzi za wszelką cenę chce uzasadnić rację swojego bytu i poglądów… hmm … może szatan robi to samo? ..podobno dzień i noc oskarża ludzi przed tronem PANA…

 20. felicyta 4 grudnia 2011 o 3:28 am

  Wg mnie prawdziwy Bog, prawdziwa wiara i prawdziwi chrzescijanie obronia sie sami (-e), bez wprowadzania cenzury. Jedyna cenzure jaka wprowadzilabym to na slowa uwazane powszechnie za obrazliwe, jakimi najczesciej szafuja na tym blogu rzekomi chrzescijanie.
  Mam podziw dla osoby o nicku „jakisbuk”, ze nie oddaje „pieknym za nadobne” i nie zniewaza tych, ktorzy jego nieustannie zniewazaja przekrecajac zlosliwie jego nicka czy to wprost wyzywajac.
  „Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą.”
  Arthur Schopenhauer

  • jakisbuk 4 grudnia 2011 o 10:18 am

   felicyta – dzieki 🙂 choć nie należe do zdanej religii cenię sobie wypowiedzi Jezusa i innych mistyków i staram sie je wprowadzać w swoje życie – wiem jakie to trudne 🙂 niestety bardzo denerwują mnie ludzie którzy z jednej strony deklarują sie jako wierzący a to co robią i piszą woła o pomstę do nieba – wiele potrafie znieść, ale hipokryzja, obłuda kłamstwo i fałsz – które czesto tutaj widze – to dla mnie uwlacznie ludzkiej godności i rozumowi, ludzie tak nie można – albo sie w coś wierzy albo nie – skoro nie potrafisz stosować sie do zasad swojej wiary to nie rób z siebie głupka i sie z niej wypisz, oczywiście wiem że nikt nie jest świety i bez grzechu, ale pisząc coś zawsze można sie chwię zastanowić zanim to sie opublikuje – prawda ? pamietajcie że swoimi postami sami wydajecie świadectwo o sobie, a i o swojej wierze oraz waszych wspól wyznawcach – co może być dla nich krzywdzące – bo można wyjść z takiego założenia
   „jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one”

  • hmm 4 grudnia 2011 o 10:25 am

   felicyta – to I ZASADA manipulacji – „Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą”.

   • Peryskop 4 grudnia 2011 o 11:29 am

    @felicyta – Masz podziw?

    Nie zauważyłaś, że już przeinaczeniem w nicku @jakisbuk zadrwił sobie z wierzących w Boga?

    Jeśli cytujesz Artura Schopenhauera, to zapewne wiesz, że był m.in. znawcą erystyki czyli sztuki prowadzenia sporów nawet metodami uznawanymi powszechnie za nieuczciwe.

    Ale ostatecznie radził tak: „Życie jest krótkie, a prawda działa i żyje długo: mówmy prawdę.”

    • jakisbuk 4 grudnia 2011 o 11:42 am

     peryskop – jeżeli tak cie razi mój nick – to mogę go zmienić – ale czy ty ludzi też oceniasz po nazwiskach – które są śmieszne ? a może po imionach ? czy dla ciebie np Adolf Dymsza to faszysta itp. ? wydajesz sie być nie głupim człowiekiem – ale moim zdaniem czasami przesadzasz w swoich interpretacjach rzeczywistości 🙂

     • Aśka 4 grudnia 2011 o 1:23 pm

      i właśnie o to chodzi w mądrej dyskusji, żeby nie bronić swoich racji po trupach, przytaczając dla ich obrony absurdalne argumenty i przykłady, próbując tym samym robić z rozmówcy idiotę … @jakisbuk – nicka sobie sam wybrałeś, czy dostałeś go wraz z urodzeniem, tak jak nazwisko i imię?

    • felicyta 4 grudnia 2011 o 2:57 pm

     @Peryskop 4 Grudzień 2011 o 11:29 am , ż przeinaczeniem w nicku @jakisbuk zadrwił sobie z wierzących w Boga?

     -jesli zadrwil, to z pewnoscia nie z prawdziwych chrzescijan, tylko z osob, ktore sluza komus innemu niz prawdziwemu Bogu a poznac ich mozna po ich wpisach pelnych nienawisci.

     • choice 4 grudnia 2011 o 3:10 pm

      oj felicyta zapętlasz się broniąc go drwina to szydera to nie szanowanie czyjeś wiary a tym samym poglądów i nie ważne kto jest jakiej wiary czy religii!!!
      zły na jakiegosbuka nie jestem ani nie czuje do niego nienawiści więc wasz słowa..

      • felicyta 4 grudnia 2011 o 3:27 pm

       @choice 4 Grudzień 2011 o 3:10 pm, zły na jakiegosbuka nie jestem ani nie czuje do niego nienawiści więc wasz słowa..

       -Jezus powiedzial „po czynach ich poznacie” a Twoje wpisy sa pelne nienawisci jesli uzywasz obrazliwych slow pod adresem innej osoby, bo przeciez milosc do Boga i blizniego nie pozwolilaby Ci ich napisac

       • choice 4 grudnia 2011 o 4:38 pm

        „oj felicyta zapętlasz się broniąc go drwina to szydera to nie szanowanie czyjeś wiary a tym samym poglądów i nie ważne kto jest jakiej wiary czy religii!!!” a tego już nie skomentowałeś.

        „bo przeciez milosc do Boga i blizniego nie pozwolilaby Ci ich napisac” równie dobrze tobie popierać ateistyczne poglądy i wyszydzanie niby że inne religie i bożki.. ale jednak cały czas żale są do wymyślonego Boga Abrahama..
        Dlaczego nie przedstawi jakiego jest wyznania? czy religii? jeżeli się wchodzi w polemikę przedstawia się swój pogląd tak jak zrobiłem to ja czy ty czy inni.. nie ciekawi cię to?
        Są strony typu dawid icke ale on uderza tutaj bo wie że wielu jego teksty czy nick zabolą i to jemu sprawia przyjemność…

     • Peryskop 4 grudnia 2011 o 10:15 pm

      @felcyta – skąd masz „pewność” ?

      Czy żeby było „miło” propagujesz nadstawianie drugiego policzka za drwiny na tle religijnym?

      Bo przecież właśnie w tym się tu @jakisbuk dał poznać.
      Dziś wciąż próbuje nas zawstydzać, że wojny wybuchały między podstawowymi religiami, w których wyznawany jest ten sam Bóg? (a może raczej buk?)

      Otóż te kwestie też były tu omawiane.

      To nie ten sam Bóg, zwłaszcza jeśli chodzi o Jahwe – mściwy i stronniczy, „słabnący nad ranem”.

      Nie religie są winne napięć, i ich wyznawcy, ale fanatyczni przywódcy i ich interesy dla rządzenia.

      Wojny wybuchają nie tylko na tle różnic religijnych, ale i w obrębie tych samych religii;
      vide choćby napaść katolickiego Hitlera na katolicką Polskę, a wcześniej wojny z Krzyżakami.

      Unikajmy wrzucania wszystkiego do jednego kotła, co @sbuki lubią robić, bo takie mają zadania.

  • choice 4 grudnia 2011 o 10:39 am

   felicyta tylko nie pęknij z zachwytu jak ci się tak podoba plucie w stronę Boga….

   • sebecx 4 grudnia 2011 o 11:25 am

    …poczekajmy … na owoce popatrzymy…

   • felicyta 4 grudnia 2011 o 2:32 pm

    @choice 4 Grudzień 2011 o 10:39 am
    felicyta tylko nie pęknij z zachwytu jak ci się tak podoba plucie w stronę Boga….

    -wierze w Boga i staram sie przestrzegac nauk Jezusa i dlatego nie pisze takich tekstow jak Ty

    • choice 4 grudnia 2011 o 2:49 pm

     to znaczy że ci się podoba jego styl.. rozumiem Hitlerem też niemcy były oczarowane…

     „dlatego nie pisze takich tekstow jak Ty” i bardzo dobrze że nie pobielasz ale obudź się człowieku bo nie dostrzegasz ironii w jego tekstach skierowaną w Boga i Jezusa…

     • felicyta 4 grudnia 2011 o 3:16 pm

      @choice 4 Grudzień 2011 o 2:49 pm,nie dostrzegasz ironii w jego tekstach skierowaną w Boga i Jezusa…

      -to nie jest ironia w strone Boga ani Jezusa tylko w strone ludzi, ktorym sie wydaje, ze sluza Bogu a nie przstrzegaja podstawowych praw boskich sluzac w ten sposob „jakiemus bokowi”.

      • choice 4 grudnia 2011 o 3:31 pm

       ale powiedz mi dlaczego ty się wypowiadasz w jego imieniu podając co miał na myśli jakjisbuk wybierając ten a nie inny nick… czy jesteście spokrewnieni? przyjaciółmi czy działasz pod dwoma nickami? czego nie dasz mu pole manewru do popisu..

       • felicyta 4 grudnia 2011 o 4:18 pm

        @choice 4 Grudzień 2011 o 3:31 pm, dlaczego ty się wypowiadasz w jego imieniu

        -nie mam problemu ze zrozumieniem czyichs wypowiedzi, Ty chyba tez nie, wiec po co odwracasz kota ogonem…

 21. Peryskop 4 grudnia 2011 o 3:37 am

  Dr Davd Duke zwolniony z aresztu w Niemczech

  „…I pomyśleć, że są politycy na Zachodzie, którzy krytykują brak wolności słowa w Iranie i Chinach”

  On my recent imprisonment and the fight for free speech and the heritage of our people!
  – Composed in a moving car! by Dr. David Duke

  And to think there are politicians in the Western World who criticize the lack of freedom of speech in Iran or China!

  My Dear Friends,

  I am free now, but a desperate fight is ahead of me for my rights and the rights of the people of Europe to hear me. They truly do want to hear me and they need to hear me and my message. Today videos of talks and appearances are reaching tens of millions of people.

  I think by now that you know my spirit, that I simply cannot back down from aiding our brothers and sisters efforts for their heritage in our ancient homelands of Europe any more than I could cease the fight for America. This a global effort to destroy our people, and it requires a global effort on our part to win it. We in America and Canada, Australia, across Europe and even across Russia must help awaken each other and aid each other.

  I won’t go into to many details of my arrest at this moment as a court case is yet to be fought, but I was imprisoned by a gross twisting of travel laws in a blatant attempt by the government to prevent a private and peaceful gathering of about a 100 German citizens eager to hear my message of heritage and freedom. My arrest and imprisonment was meant to silence my message and demoralize the people who came to hear it.

  For hours before my scheduled presentation at a private event, Police under orders from the politicians stopped all of our cars, including a couple over 90 years old who had driven over 75 kilometers to hear me. They demanded ID from all, delaying them for a long time on the street, and they told the people specifically that the meeting was cancelled. There at the police checkpoint, after a number of people had gone on to the private meeting site, they arrested me. Of course, the claim that the meeting was cancelled was a huge lie. The meeting was not cancelled. The owner of the hall honored the contract with the group, and in fact the meeting went on without me, thanks to the brave people who withstood all the intimidation, and who still persevered and made their way to the hall. (more…)

  http://www.davidduke.com/

 22. maran 4 grudnia 2011 o 4:12 am

  bardzo dobry komentarz znaleziony w sieci
  „Very good comment, copied from some site.

  “The 10 essential tenets of communism, in the name of the NEW WORLD ORDER
  done – Central banking system
  done – Government controlled education
  done – Government controlled labor
  almost done – Government ownership of transportation and communication vehicles
  headed that way – Government ownership of agricultural means and factories
  headed that way – Total abolition of private property
  test run/mortgage collapse – Property rights confiscation
  ramping up – Heavy income tax on everyone
  ramping up – Elimination of rights of inheritance
  ramping up – Regional planning
  But…………..

  Back in the 1950s, Gorbachev’s predecessor Nikita Khrushchev had seen firsthand how precarious was the edifice of the house that Stalin built on terror and lies. The Soviet model on a cultural level for the people, the most educated, the most intellectual, rejected that model on the cultural level because it does not respect the man, oppresses him spiritually and politically as well as financialy. To Gorbachev’s prime minister Nikolai Ryzhkov, the “moral state of the society” in 1985 was its “most terrifying” feature:

  [We] stole from ourselves, took and gave bribes, lied in the reports, in newspapers, from high podiums, wallowed in our lies, hung medals on one another. And all of this — from top to bottom and from bottom to top. Another member of Gorbachev’s very small original coterie of liberalizers, Foreign Minister Eduard Shevardnadze, was just as pained by ubiquitous lawlessness and corruption. He recalls telling Gorbachev in the winter of 1984-1985: “Everything is rotten. It has to be changed.”

  …..the basics of Stalinist repression has leached from Communist Russia into AMERICAS shores, education system, business practices in the guise of efficiencies, in GREEN economics ( global warming hoax and carbon tax ) that is fueling the destruction of the business competitiveness base here in the USA, and all politics at all levels of govt to suppress the common man and destroy the middle class social standing. Being progressive means being totalitarian by the few elite .

  Its a long and scary road for the world . Keep vigilant with prayers and THE TRUTH!!! Or none of us will live to see the day AMERICA is FREE again.”

 23. Totalsky No Problemsky 4 grudnia 2011 o 4:25 am

  a tak sobie wpisuję, dla sprawdzenia: chyba mam bana na mojego nicka….. naciskam „enter” i zobacze, czy „mój komentarz bedzie oczekiwał na moderację”; ale yaya – chyba sie doczekałem na stare lata statusu warchoła…. – jesli tak, to, p. Monitor: szczere gratulacje – przebiłeś śp. komune;-)

  • Peryskop 4 grudnia 2011 o 11:32 am

   @Totalsky – zrzucałeś Monitorowi megalomanię.
   Weź lusterko…

 24. felicyta 4 grudnia 2011 o 4:35 am

  Chyba najnowszy film z Projectu Camelot

  #1/6 Project Camelot – Dolores Cannon – Spleciony Wszechświat (napisy PL)

 25. rabarbarek 4 grudnia 2011 o 5:22 am

  Puste slowa , niespelnione obietnice , zaciskanie pasa, podwyzki cen , obnizki zarobkow , brak pracy , sluzba zdrowia w rozsypce , oklamywanie spoleczenstwa, nowe prawa likwidujace resztki wolnosci w USA , kraju , ktory niedawno byl wzorem dla innych. Kraj 3go swiata? Moze wkrotce…
  Spokojnie wyspiewala to mloda dziewczyna .

  Taki kraj jaki prezydent. [ i reszta] A moze by tak cos” naszym ” zaspiewac?

  http://www.youtube.com/watch_popup?v=aiGg8D4hFLc&vq=medium

 26. rabarbarek 4 grudnia 2011 o 6:41 am

  Norwegia kilka miesiecy temu. Samotny wilk [ to nie o Zenobiuszu ] dokonuje zamachu na niespotykana dotad w tym kraju skale. Detonuje materialy wybuchowe w centrum Oslo potem spokojnie przeprawia sie na wyspe i tam urzadza rzez prawie stu mlodych osob . Na koniec spokojnie oddaje sie w rece policji , ktora przybyla na miejsce z opoznieniem , ktorego w zaden zdrowo -rozsadkowy sposob wyjasnic nie mozna. Probowano nam wmowic zamachowca , terroryste, zaprawiono to podtekstem chrzescijanskim po to , zeby na sam koniec wystawic sprawcy zolte papiery. To prawdziwe oblicze NWO . Sa wszedzie , maja usluzne media , ktore wciskaja ludziom klamstwa spreparowane w zaciszach gabinetow i wlasnie dlatego takie niezalezne strony jak ta sa niezbedne aby otwierac oczy , budzic , zmuszac do myslenia , nie przyjmowac wszystkiego co powie „madra” glowa w tv za prawde objawiona.

  Trzymaj Monitor strone jak dotychczas. Jesli zablokujesz niektorych , to i tak wejda innymi drzwiami. Peryskop ma racje mowiac , ze czasami trzeba odpowiedziec bo nie wolno pozwolic , aby klamstwo zwyciezylo. Ale nie dajmy sie wciagac w dyskusje „bez konca” i bez szansy na znalezienie wspolnego mianownika dla spraw , ktore nas dziela.

  Mozesz tez zastosowac BS flage . Robia to na niektorych stronach i niezle to pracuje. Jesli dyskutant wchodzi w bardzo zabloconych butach , zamiast jego komentarza pokazuje sie taka flaga a czasem nawet trzy.

  Zdjecie Oslo po zamachu. Zblizenie . Warto zobaczyc ogrom zniszczenia. Taka misterna robota jednego , samotnego wariata. Czy sa tacy , ktorzy w to wierza?

  http://s3.amazonaws.com/data.tumblr.com/tumblr_loqsygENBf1qze0z6o1_1280.jpg?AWSAccessKeyId=AKIAJ6IHWSU3BX3X7X3Q&Expires=1323059424&Signature=uJC%2FeOm%2FO8gZ3z4b328apScihLQ%3D

  • rabarbarek 4 grudnia 2011 o 6:45 am

  • navajo88 4 grudnia 2011 o 10:13 am

   Rababrbarek zapewniam cię że są ,naprzykład wujaszek Józef Stalin i nasz polski ulubieniec pan Adolf Hitler kturego naszła ochota na to żeby pomalować nasz korytarz do Gdańska ! hahahahaha ,Rababrbarek jest wielu wariatów i to aż byś się zdziwiła ,pozdrawiam J.M.H

 27. rabarbarek 4 grudnia 2011 o 7:02 am

  A takie ksiazeczki dostaja teraz do czytania dzieciaki w szkolach. To , ze maluchowi na okladce wloski deba stanely , nie ma znaczenia. To decydentow nie interesuje. Ksiazeczka jest ” trendy” i polski elementarz nie wytrzyma konkurencji z tymi nowoczesnymi wytworami ” nowoczesnosci” . Nawet nasz Murzynek Bambo to juz przezytek , bo ma mame i tate. Do tego doprowadzilo uznanie mniejszosci, tolerancja itd. Tylko nie tak mialo byc . Jak jest kazdy widzi…

  Moi Dwaj Tatusiowie

  http://www.bronnyandmuntsa.com/childrens-books/my-two-dads/

  • sebecx 4 grudnia 2011 o 11:30 am

   .. w bajkach rysunkowych jest to samo …np. olinek okraglinek , że pominę resztę przesłania…..

 28. adrian 4 grudnia 2011 o 7:39 am

  Do dnia dzisiejszego ukrywany jest przed Polakami fakt zagrabienia 139 ton polskiego złota o wartości na dzień obecny 14,3 mld zł (nie licząc wielokrotnie wyższych od jego wartości odsetek i zysków z operacji finansowych, w których było wykorzystywane), które odzyskane po II WS z rąk niemieckich zostało oddane w depozyt przez rząd na uchodźstwie w banku w Londynie?

  • jakzawsze 4 grudnia 2011 o 9:33 am

   Podczas II wojny światowej Niemcy zagrabiły Polsce prawie 139 ton złota. Zgodnie z prawem międzynarodowym powinno ono wrócić do Polski, jednak od 1948 roku stanowi depozyt USA, Wielkiej Brytanii i Francji w Bank of England w Londynie. ? Gdy złoto wywiezione z Polski do Niemiec zostało odzyskane, decyzją rządów trzech koalicjantów: USA, Wielkiej Brytanii i Francji zdeponowano je, czyli złożono na przechowanie w banku w Londynie. Jego wartość wynosi obecnie około 14,3 mld zł, nie licząc wielokrotnie wyższych od jego wartości odsetek i zysków z operacji finansowych, w których było wykorzystywane. Polacy mają prawo wiedzieć, co dzieje się z ich narodową własnością o ogromnej wartości. Dlaczego ta sprawa do dziś stanowi temat tabu? ? pyta Wiesław Serwach z Kołobrzegu, który od czterech lat próbuje bezskutecznie zainteresować nią polskie władze. Zagrabione przez Niemców, zawłaszczone przez aliantów Jak wyliczyli historycy, tylko na obszarze Generalnego Gubernatorstwa do początku 1940 r. Niemcy zabrali z polskich sejfów bankowych dewizy i różne kosztowności (także biżuterię) o wartości 2 238 149 ówczesnych marek niemieckich. Samych metali szlachetnych wywieziono do Niemiec 28 ton. Przez następne pięć lat wojny ? do 1945 r. zagrabili wielokrotnie więcej. Według Encyklopedii Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych z 1976 r. (str. 230) ?nie uregulowaną dotychczas sprawą związaną z odszkodowaniami wojennymi jest restytucja przez Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię i Francję złota zagrabionego w Polsce przez Niemcy i znajdującego się w depozycie 3 mocarstw?. Autorem opracowania prawnego na ten temat ? Problem prawny restytucji złota zagrabionego w okresie wojny opublikowanego w miesięczniku Komitetu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk ?Państwo i prawo? 1960 r., nr 6 ? jest nieżyjący już polski prawnik i dyplomata Manfred Lachs. Lachs, profesor prawa międzynarodowego na Uniwersytecie Warszawskim, był członkiem polskiej delegacji na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ oraz sędzią Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w latach 1967?1993. Od 1973 do 1976 r. pełnił funkcję przewodniczącego Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Według Manfreda Lachsa, roszczenia Polski obejmują złoto przejęte przez Reichskreditkassen i Emissionsbank, przez filie Reichsbank; skonfiskowane w Kasach Oszczędności i u osób prywatnych oraz zagrabione w obozach koncentracyjnych. W sumie 138 738,530 kg. Zgodnie z prawem międzynarodowym, restytucja tego złota jest nieuregulowaną dotychczas sprawą związaną z odszkodowaniami wojennymi. Niemcy już kilka lat po wojnie wywiązały się całkowicie z zobowiązań wobec wszystkich państw zachodnioeuropejskich i Izraela (kompensaty finansowe i reparacje) oraz ich obywateli w zakresie roszczeń cywilnoprawnych. Tymczasem wobec strony polskiej ? państwa i obywateli ? mają poważne zaległości. W myśl prawa międzynarodowego roszczenia państwa poszkodowanego o odszkodowania wojenne nie ulegają ? podobnie jak zbrodnie wojenne ? przedawnieniu. Zasadność polskich roszczeń potwierdziła powołana 27 września 1946 r. przez rządy USA, Wielkiej Brytanii i Francji specjalna komisja pod nazwą: Komisja Trójstronna dla Restytucji Złota Monetarnego z siedzibą w Brukseli, będąca efektem odbytej na przełomie listopada i grudnia 1945 r. w Paryżu konferencji reparacyjnej poświęconej problemowi odszkodowań od Niemiec. Zgodnie z jej postanowieniami powstał wspólny fundusz (pula), z którego miał nastąpić przydział złota proporcjonalnie do strat poniesionych przez państwa poszkodowane przez Niemcy z powodu dokonanych przez nie grabieży i zaboru mienia. Polska należała do państw, które najbardziej ucierpiały w II wojnie światowej. Nasze straty materialne zostały oszacowane przez powojenne Ministerstwo Administracji Publicznej na bilion (!) USD, tj. 38 proc. stanu z 1939 r. Ich częścią jest prawie 139 ton zagrabionego złota. 6 lipca 1949 r. Polska przystąpiła do III części aktu końcowego paryskiej konferencji reparacyjnej, określającego uprawnienia i obowiązek trzech koalicjantów do rozdziału odzyskanego złota. Poszczególne państwa zostały w nim zobligowane do przekazania ?szczegółowych i prawdziwych danych dotyczących strat złota zagrabionego lub wywiezionego do Niemiec (pkt. E)?. Milczenie premiera Tuska ? Komisja Trójstronna przesłała do wypełnienia wszystkim zainteresowanym państwom opracowany przez siebie kwestionariusz. Dysponują nimi rządy USA, Wielkiej Brytanii, Francji i oczywiście Polski. Premier Donald Tusk powinien go bezzwłocznie publicznie ujawnić, biorąc pod uwagę wagę sprawy. Tymczasem premier Tusk i jego rząd od dwóch lat nabrali w tej sprawie wody w usta ? mówi ?GP? Wiesław Serwach, który wysłał dwa pisma w tej sprawie do premiera Tuska. W pierwszym, z 26 listopada 2007 r., napisał: Mając na względzie polski interes narodowy, apeluję do Pana o bezzwłoczne podjęcie działań zmierzających do jak najszybszego odzyskania złota zagrabionego Polsce przez Niemcy podczas II wojny światowej, a od 1948 r. stanowiącego depozyt USA, Wielkiej Brytanii i Francji w Bank of England w Londynie?. [?] Nadszedł czas, by polski naród dowiedział się oficjalnie, że posiada za granicą prawie 139 ton złota [?]. Fakt istnienia tego zobowiązania potwierdził wcześniej Wiesławowi Serwachowi, 5 listopada 2005 r. w audycji ?Rozmowy niedokończone? w telewizji TRWAM, ówczesny premier rządu RP Kazimierz Marcinkiewicz. 29 stycznia 2008 r. z powodu braku odpowiedzi Serwach napisał kolejne pismo do Tuska. Wówczas otrzymał odpowiedź, że ?Kancelaria Prezesa Rady Ministrów nie może ustosunkować się do zawartych uwag i sugestii?. Napisał więc do prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Jego pismo Kancelaria Prezydenta przekazała 26 lutego 2008 r. ministrowi finansów z prośbą o ?dokonanie analizy problemu i poinformowanie o zajętym stanowisku Kancelarii Prezydenta RP oraz autora listu?. Po prawie siedmiu miesiącach milczenia ze strony ministra finansów Jana-Vincenta Rostowskiego Wiesław Serwach 12 października 2008 r. pisze w tej sprawie do prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego. 3 grudnia 2008 r. Kancelaria Prezydenta ponownie występuje do ministra Rostowskiego. ? Mimo upływu roku minister nie reaguje, dając tym dowód swojej arogancji wobec polskich obywateli i lekceważenia głowy państwa polskiego.

   • jakisbuk 4 grudnia 2011 o 9:41 am

    Myślę że to ciekawy temat i to powinien Monitor naglośnić – może znajdą sie ludzie którzy mają wiecej informacji na ten temat – a może należy zrobić jakąś akcję informowania wszelkiej maści polityków, dziennikarzy itp – aby sie tym zajęli

    • sebecx 4 grudnia 2011 o 11:32 am

     ..najwięcej informacji ma zapewne Soros… zadzwońmy do źródła…

     • jakisbuk 4 grudnia 2011 o 11:51 am

      czytałem już kiedyś tą informacje i bardzo mnie zaciekawiła – bo nigdy wcześniej o tym nie słyszalem – jeżeli jest ona prawdziwa to warto by to nagłośnić i tu licze na monitora, wrzucenie tego jako temat dnia pozwoliło by zainteresować tym wiekszą liczbę osób, bo w samej dyskusji niestety taki wpis ginie i niewiele osób go przeczyta.

 29. Stanisław 4 grudnia 2011 o 8:09 am

  Co do twojej prośby o wypowiedzenie się w temacie wolność słowa czy uzasadniona cenzura? pozwól że odpowiem tak.
  Czasami należy pozwolić wypowiedzieć się na dany temat, jednak trolowe wypowiedzi powinny być oznaczone jako dywersyjne z Twojego punktu widzenia

  • pola 4 grudnia 2011 o 1:06 pm

   Cenzurując wypowiedzi niektórych osób jest jakimś rozwiązaniem ale tematy tu poruszane będą niejednokrotnie opierały się o KK dlatego przychylam się do propozycji Stanisława.Gdyby ktoś nie zauważył to całe NWO ma na celu nie tylko panowanie nad zasobami ludzkimi ale zniszczeniem naszej wiary i to co Ona propaguje czyli dobro człowieka i jego życie w zgodzie z Prawami Bożymi.Ja osobiście nie mogę przejść obojętnie jak ktoś próbuje udowadniać że za tym złem stoi Pan Bóg i takie tezy będę z całą zaciekłością zwalczać,natomiast wszystkie inne argumenty które dotyczą człowieka i jego celów mogę
   dyskutować w miarę swojej wiedzy,nawet jeśli dotyczą Koscioła i jego funkcjonowania lub pominąć je jako prowokujące i nic nie wnoszące do dyskusji.Niektóre wypowiedzi są rozsądne nawet te wytykające błędy w KK ,sama je zauważam.Rozmywanie tematu przez niektórych odbywa się celowo i proszę zauważyć że dotyczy to przeważnie naszej religijności ponieważ jest to nasz najsłabszy punkt,żadne inne religie nie są wskazywane jako te które zwodzą nas na manowce tylko Katolicyzm(Chrześcijaństwo),ponieważ ta religia jest bastionem który stoi na drodze tym którzy przyczyniają się do niszczenia człowieka.

   • cosima 4 grudnia 2011 o 6:25 pm

    Pola , proponuję żebyś określenie „zasoby ludzkie” dawała w cudzysłowie . To pojęcie zaistniało w słownikach większości urzędów na kilka lat przed wejściem Polski do UE . Myślę ,że to typowo NW-owskie nazwanie i potraktowanie ludzi . Na szkoleniach „podprowadzających” nas do unii sprzeciwialiśmy się porównywaniu ludzi do zasobów np. bogactw mineralnych . Dzisiaj ,dokładniej niż wtedy widzę ,że istotnie jesteśmy dla NICH zasobami do pełnej dyspozycji .

    • pola 4 grudnia 2011 o 7:59 pm

     Specjalnie użyłam tego określenia,widzisz jak mało osób zwraca uwagę jak określa się ludzi w urzędniczych drukach.To co proponują nam planiści już w nazwach przechodzi do porządku dziennego.

 30. Lutek 4 grudnia 2011 o 8:32 am

  Monitorze, odkąd zacząłeś wspominać o cenzurze, a może raczej moderacji, chciałem ci pokazać ten filmik:

  http://www.youtube.com/watch?v=OrI81ktqOFY

 31. Lutek 4 grudnia 2011 o 8:34 am

  I jeszcze to:

  youtube.com/watch?v=2bxmFzL_074

 32. jakisbuk 4 grudnia 2011 o 9:10 am

  a co sądzicie o tym ?

  W Caracas nastąpi w sobotę wieczorem czasu miejscowego ogłoszenie dokumentów powołujących do życia w wyniku obrad delegacji 33 krajów Wspólnotę Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów (CELAC). Reprezentuje ona rynek 600 milionów obywateli regionu, od Chile po Kubę

  wiecej tu – http://wiadomosci.onet.pl/swiat/powstaje-wspolnota-panstw-ameryki-lacinskiej-i-kar,1,4946317,wiadomosc.html

  • Demolay 4 grudnia 2011 o 12:18 pm

   Ciekawe. Co na to Oscaro de Carvalho i Alexander Dugin?

 33. jakisbuk 4 grudnia 2011 o 9:31 am

  żebyście nie popadali w zbyt duzy samozachwyt na temat waszej wiedzy i przewidywań kto mądry kto głupi itp … pozwolę sobie wam przypomnieć – otóż niespełna rok temu pisano tu tak :
  „Nokaut w pierwszej rundzie – Węgry modelem dla krajów europejskich?
  Poczynania nowego rządu Węgier, które przejmują prezydenturę Unii Europejskiej spędzają sen z oczu wszelkiej maści liberałom, komunitom i „demokratom”, którzy chcą wprowadzenia rządu światowego z armią i policją antychrześcijańską … ” wiecej tu – https://monitorpolski.wordpress.com/2011/01/13/wydarzenia-i-komentarze-12-01-2011-r/

  a dziś mamy to : „Kilkadziesiąt tysięcy Węgrów, wzięło udział w antyrządowej demonstracji w centrum Budapesztu. Protest zorganizowali przedstawiciele związków zawodowych i organizacji obywatelskich …” wiecej tu – http://wiadomosci.onet.pl/swiat/antyrzadowy-protest-na-wegrzech,1,4946342,wiadomosc.html

  „Orbán poszedł świetnym przykładem Łukaszenki, który udowodnił, że prostymi zabiegami można postawić nawet zrujnowany komunizmem kraj na nogi”

  jak widać po reakcji wegrów – chyba nie podzielają wszego entuzjazmu 🙂

  pozdrawiam

  • Rodriguez7 4 grudnia 2011 o 11:29 am

   Jak śmiesz frajerze!?

   Kaczyński, Klaus i Orban mieli robić alterunię; założyć obóż opozycji na ataki na suwerenność i każdy miał być gwarantem każdego. Kaczkę – cichego inicjatora – ustrzelili, to teraz droga wolna dla niszczenia. Zmniejszyli ratingi Węgrom zniszczyli forinta a ludzie chcą chleba. Przecież to proste. Ale takie ŚCIERWA jak ty zawsze będą dobijać gwódź i siać zamęt. Oj biada Ci, że nie ja Cię będę oceniał tylko władca ziemi któremu torujesz drogę. WAKE UP!!!!!!!!

   • jakisbuk 4 grudnia 2011 o 12:28 pm

    Rodriguez7 – mozesz mi wyjaśnić dlaczego nazywasz mnie ścierwem i frajerem ? i o jakim władcy ziemi piszesz ? któremu ja niby toruje drogę ? możesz jaśniej

    • Peryskop 4 grudnia 2011 o 12:37 pm

     Jeszcze jaśniej?
     To nawet ja zrozumiałem Rodrigueza7.

     • felicyta 4 grudnia 2011 o 2:48 pm

      I zowu „prawdziwa” sluzba prawdziwemu Bogu oraz przestrzeganie nauk Jezusa:

      -do osoby o nicku „jakisbuk”;.
      „Rodriguez7 4 Grudzień 2011 o 11:29 am,Jak śmiesz frajerze!?, Ale takie ŚCIERWA jak ty(…)”
      Peryskop 4 Grudzień 2011 o 12:37 pm
      Jeszcze jaśniej?
      To nawet ja zrozumiałem Rodrigueza7.

      Strzez Panie Boze swiat przed rzadami takich ludzi jak „chrzescijanie”- Rodriguez7, Peryskop, Choice

      • choice 4 grudnia 2011 o 3:01 pm

       miło mi że mnie podłączyłeś do tej rozmowy…..

       • Annah. 4 grudnia 2011 o 3:42 pm

        🙂

        • Rodriguez7 4 grudnia 2011 o 5:32 pm

         Żmijowe nasienie
         Ja nazywam ścierwem, ale nie działam
         Bóg zadziała.
         Potop już był by oczyścić ziemię.
         Nie po chrześcijańsku? Zarzucasz to Bogu? ha ha ha…

      • felicyta 4 grudnia 2011 o 9:58 pm

       @riguez7 4 Grudzień 2011 o 5:32 pm ,Żmijowe nasienie
       Ja nazywam ścierwem, ale nie działam
       Bóg zadziała.
       Potop już był by oczyścić ziemię.
       Nie po chrześcijańsku? Zarzucasz to Bogu? ha ha ha…

       -uwazaj, zebys nie zginal w powtoryn czyszczeniu Ziemi, tym razem w ogniu (z Biblii, jakbys nie wiedzial)
       Dżalaluddin Rumi:
       Miłujący Boga nie mają religii, tylko samego Boga
       —–
       Jeśli nie widziałeś diabła, spójrz na własne „ja”

  • Aśka 4 grudnia 2011 o 2:14 pm

   @ jakisbuk 4 Grudzień 2011 o 9:31 am

   Przepraszam, że tak obszernie odpowiadam, ale niewiedza jakiegos buka w temacie Węgier i przyjmowanie przez niego informacji bez jakiegokolwiek zastanowienia przeraża mnie, więc postanowiłam zebrać informacje o działaniach rządu Orbana wybranego w maju 2010. Okres dokonań Orbana poniżej przedstawiony zawiera tylko jeden rok jego działalności – do maja 2011.

   http://biznes.onet.pl/wegry-jako-kolejna-kostka-europejskiego-domina,18506,3243897,1,prasa-detal
   Węgry jako kolejna kostka europejskiego domina
   12 czerwca 2010

   […]
   Wcześniejszy rząd złożył deklarację, że deficyt sektora finansów publicznych wyniesie w tym roku maksymalnie 3,8 proc. PKB. Tymczasem może się okazać, że prawdziwa wartość deficytu będzie dwukrotnie wyższa.

   Plan dzialania w trzy doby

   W wyniku ujawnienia tych nieścisłości ma zostać powołany zespół specjalistów, którego zadaniem będzie wnikliwe zbadanie sprawy oraz przedstawienie wstępnych danych dotyczących rzeczywistej kondycji gospodarki. Szijjarto zapowiedział, że rząd opublikuje plan działania w ciągu 72 godzin od ogłoszenia wyników dochodzenia przez komisję badającą sprawę. Projekt ten ma być wdrażany przez kolejne dwa lata. Poprzedniego dnia podobną wypowiedź można było usłyszeć z ust innego polityka, Janosa Vargi. – Węgry mogą podążyć w ślad za Grecją – powiedział Varga, ekonomista oraz szef kancelarii premiera.

   Viktor Orban, nowy premier Węgier, pełni swój urząd bardzo krótko, bo ledwie od 29 maja, ale jak widać postanowił od razu zabrać się za porządki po poprzednikach. Orban, przewodniczący centroprawicowej partii Fidesz, zwyciężył wybory zapewnieniami o obniżeniu podatków i pobudzeniu gospodarki. Jak twierdzi, do wypełnienia tych przyrzeczeń potrzebuje przejrzystej sytuacji i stąd całe zamieszanie mające na celu posprzątanie po poprzednikach. Jakkolwiek Unia Europejska niekoniecznie będzie ułatwiać mu to zadanie, ponieważ wniosek Orbana o pozwolenie na rozluźnienie polityki skarbowej skierowany do UE spotkał się z odmową.

   – W obecnej sytuacji, kiedy w całej Europie panuje tendencja do zaciskania pasa, Węgry nie mogą iść pod prąd – stwierdził szef Komisji Europejskiej José Manuel Barroso.
   […]

   http://waluty.wp.pl/kat,102634,title,Wegry-nie-chca-euro-Moze-za-10-lat,wid,12973083,wiadomosc.html?ticaid=1d7f6
   Węgry nie chcą euro. Może za 10 lat
   IAR | 22.12.2010 | 16:05

   Premier Węgier Viktor Orban oświadczył, że przyjęcie euro na Węgrzech nie jest realne w ciągu najbliższych dziesięciu lat.
   […]
   Wiosną bieżącego roku rządowa komisja do spraw oceny węgierskiej gospodarki zaleciła wprowadzenie euro w roku 2014.
   […]
   ______
   Orbana wybrano w maju. Może jakaś kolorowa rewolucja, mogłaby osunąć Orbana i przyśpieszyć wprowadzenie euro?

   http://biznes.onet.pl/koncerny-przemyslowe-apeluja-do-ue-o-ukaranie-wegi,18491,4095527,1,news-detal
   Koncerny przemysłowe apelują do UE o ukaranie Węgier
   dzisiaj, 13:06 PAP 02.01.2011
   fot. AFP PHOTO

   Trzynaście wielkich koncernów niemieckich, austriackich, holenderskich, francuskich i czeskich zaapelowało do Komisji Europejskiej o ukaranie Węgier, którym zarzucają podjęcie działań sprzecznych z wolną konkurencją.

   W 5-stronicowym liście wystosowanym 15 grudnia do przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso szefowie koncernów zarzucają Węgrom, które właśnie przejęły przewodnictwo w UE, nałożenie na te firmy specjalnych podatków – informuje w niedzielę na swojej stronie internetowej niemiecki dziennik „Die Welt”.

   Wśród sygnatariuszy są niemieckie grupy energetyczne RWE i E.on, czeski CEZ, austriacki OMV, holenderskie grupy finansowe ING oraz Aegon, francuska firma ubezpieczeniowa AXA oraz niemiecki Deutsche Telecom.
   […]

   http://marucha.wordpress.com/2011/01/07/szumowiny-sie-niepokoja/
   Szumowiny się niepokoją?
   Posted by Marucha w dniu 2011-01-07 (piątek)

   List otwarty obrońców praw człowieka przeciw działaniom władz Węgier

   Opublikowany dziś list otwarty 70 czołowych europejskich obrońców praw człowieka i byłych dysydentów politycznych – wśród nich Adama Michnika i Vaclava Havla – zarzuca władzom Węgier dążenie do demontażu demokracji m.in. poprzez podporządkowywanie sobie mediów. [Obaj Żydzi, jakby kto nie wiedział – admin]

   Udostępniony na stronie internetowej iprotest.hu w językach angielskim i węgierskim list ostrzega, iż „to, czemu Unia Europejska miała zapobiegać, i to, co wielu uważało za niemożliwe, obecnie się zmaterializowało: w pełni rozwinięta nieliberalna demokracja wewnątrz jej własnych granic – na Węgrzech, w państwie członkowskim UE od 2004 roku”.
   […]
   Uchwalona pod koniec grudnia przez centroprawicową większość w węgierskim parlamencie nowa ustawa o usługach medialnych i środkach masowego przekazu przewiduje wysokie kary finansowe, a nawet zakaz działalności dla mediów systematycznie lekceważących zawarte w niej przepisy. Domaga się ona m.in., by w programach informacyjnych przestrzegano „wyważonego charakteru komunikowania”.
   […]

   http://blogmedia24.pl/node/42964
   Żona min.SZ Polski, pani Applebaum, poucza premiera Węgier. Znowu. O kruchości demokracji, jeżeli nie jest lewicowa.
   avatar użytkownika Maryla
   Maryla, ndz., 09/01/2011 – 15:44

   […]

   http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wegry-porzadek-w-mediach-jest-konieczny,1,4110487,wiadomosc.html
   Węgry: porządek w mediach jest konieczny
   wczoraj, 14:12 WK / PAP 14.01.2011
   Prezydent Węgier Pal Schmitt z premierem Hiszpani Jose Luisem Rodriguez Zapatero, fot.AFP

   Prezydent Węgier Pal Schmitt oświadczył, że jego kraj utrzyma kontrowersyjną ustawę medialną, gdyż jest konieczne „zaprowadzenie porządku” w mediach, „czy się to komu podoba, czy nie”.

   Schmitt wypowiadał się na ten temat podczas śniadania roboczego w trakcie wizyty w Madrycie.

   Węgierski prezydent wyraził przekonanie, że także inne państwa europejskie „pójdą śladem” jego kraju.

   – Nie chcemy wprowadzać ograniczeń, chcemy zaprowadzić porządek, aby szanowano ludzką godność i zasadę służby publicznej – oznajmił.

   […]

   http://wiadomosci.onet.pl/kraj/apel-do-tuska-by-potepil-wegierska-ustawe,1,4110442,wiadomosc.html
   Apel do Tuska, by potępił węgierską ustawę
   dzisiaj, 00:04 POg / PAP 15.01.2011
   Protesty na Węgrzech, fot. AFP

   Helsińska Fundacja Praw Człowieka apeluje do premiera Donalda Tuska o „potępienie” kontrowersyjnej ustawy medialnej wprowadzonej niedawno na Węgrzech. Zdaniem HFPC, sprawa ta może się negatywnie odbić na prezydencji Polski w UE.

   […]

   http://www.lettertohungarians.eu/
   Węgierscy Przyjaciele,

   Przyjmijcie od nas wyrazy szacunku, podziwu i poparcia. Wynik ostatnich wyborów parlamentarnych na Węgrzech daje nadzieję na dokończenie procesu wychodzenia z komunizmu w Waszym kraju. Obserwujemy z nadzieją działania rządu Premiera Viktora Orbana. Determinacja Premiera i rządzącej koalicji może przynieść sukces, może doprowadzić do stworzenia prawnych i instytucjonalnych podstaw, które pozwolą przestać nazywać Węgry „krajem postkomunistycznym”.

   Premier Victor Orban i jego rząd przejęli władzę w obliczu grożącej krajowi katastrofy gospodarczej. Stan ten jest głównie skutkiem błędnych decyzji, kłamstw i oszustw, których dopuszczali się poprzednicy. Rząd w Budapeszcie zmaga się z wewnętrznym kryzysem we wrogim sobie otoczeniu międzynarodowym.
   […]

   http://www.wpolityce.pl/view/6296/Swietny_pomysl_Piotra_Naimskiego____List_do_Wegrow____Wasze_powodzenie_stworzy_precedens_i_wzor_do_nasladowania_w_Polsce_.html
   Świetny pomysł Piotra Naimskiego – „List do Węgrów”. „Wasze powodzenie stworzy precedens i wzór do naśladowania w Polsce”
   opublikowano: 2011-01-19 17:38:08 | ostatnia zmiana: 2011-01-23 22:46:07
   Panowie spokojnie PAP

   „Doszedłem z kilku znajomymi do przekonania, że czas najwyższy byśmy spróbowali publicznie dać wyraz naszej solidarności z Węgrami, którzy próbują równocześnie ratować swój kraj przed katastrofą gospodarczą zawinioną przez poprzednią post-komunistyczną ekipę rządzącą i dokończyć t.zw. transformację ustrojową. Być może po 20 latach będą pierwszymi, którym się to uda!” – pisze Piotr Naimski we wprowadzeniu do „Listu do Węgrów”.

   Organizatorzy akcji zachęcają do podpisania się i proszą o zaproponowanie przyłączenia się znajomym.

   Oto treść „Listu do Węgrów”:

   Przyjmijcie od nas wyrazy szacunku, podziwu i poparcia. Wynik ostatnich wyborów parlamentarnych na Węgrzech daje nadzieję na dokończenie procesu wychodzenia z komunizmu w Waszym kraju. Obserwujemy z nadzieją działania rządu Premiera Viktora Orbana. Determinacja Premiera i rządzącej koalicji może przynieść sukces, może doprowadzić do stworzenia prawnych i instytucjonalnych podstaw, które pozwolą przestać nazywać Węgry „krajem postkomunistycznym”.

   Premier Victor Orban i jego rząd przejęli władzę w obliczu grożącej krajowi katastrofy gospodarczej. Stan ten jest głównie skutkiem błędnych decyzji, kłamstw i oszustw, których dopuszczali się poprzednicy. Rząd w Budapeszcie zmaga się z wewnętrznym kryzysem we wrogim sobie otoczeniu międzynarodowym.
   […]


   Nigel Farage – Przemówienie do premiera Węgier Viktora Orbána

   http://marucha.wordpress.com/2011/01/23/orban-liderem-europy-srodkowej/
   Orban liderem Europy Środkowej
   Posted by Marucha w dniu 2011-01-23 (niedziela)

   Przed połączonymi komisjami spraw zagranicznych i do spraw UE w Sejmie, ambasador Węgier Robert Kiss zaprezentował priorytety prezydencji tego kraju w Radzie UE. Stało się to następnego dnia po tym jak takiej samej prezentacji dokonał premier Viktor Orban na forum Parlamentu Europejskiego.

   Nie było to tylko rutynowe wydarzenie, jakie ma miejsce co pół roku przy obejmowaniu przewodnictwa przez kolejne państwo członkowskie. Tym razem zainteresowanie było większe. I to nie tylko ze względu na oskarżenia padające z różnych, ale wpływowych kręgów, o ograniczanie przez prawicowy rząd wolności słowa. I nie tylko ze względu na skargę do Komisji Europejskiej grupy kilkunastu potężnych koncernów, głównie niemieckich, na obciążenie ich przez rząd w Budapeszcie nowym podatkiem kryzysowym. Ale przede wszystkim dlatego, że V.Orban zaproponował nową, odmienną od tej zalecanej przez międzynarodowe instytucje finansowe, politykę wychodzenia z kryzysu oraz nakreślił perspektywę innej roli państw Europy Środkowej w UE.

   Powszechnie forsowaną receptą walki z kryzysem i nadmiernym zadłużeniem budżetów państw są cięcia wydatków publicznych i podnoszenie podatków. Takie podejście forsuje Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Bank Światowy i Komisja Europejska. Na tym schemacie oparte są programy naprawcze prawie we wszystkich krajach europejskich, od Wlk. Brytanii po Grecję, także w Polsce, i w tym kierunku obmyśla się dalsze działania. Czyli mówiąc inaczej kosztami wychodzenia z kryzysu obarcza się zwykłych ludzi, gospodarstwa domowe i małe firmy. Bez większego uszczerbku dla tych, którzy ten kryzys wywołali, czyli ponadnarodowych wielkich korporacji.

   Inne podejście zaproponował i zaczął wdrażać na Węgrzech V.Orban. Podziękował za dalsze kredyty MFW i wiążące się z nimi zobowiązania w zakresie polityki gospodarczej. Oświadczył, że Węgry poradzą sobie same. Przeprowadził reformę podatkową. Wprowadził nowy podatek kryzysowy, którym obarczył tylko kilka najbardziej dochodowych branż: energetyczną, telekomunikacyjną, finansową i handel wielko powierzchniowy (hipermarkety).
   […]

   Orban obciążył dodatkowymi kosztami bogate koncerny zagraniczne, a postawił na rozwój rodzimych małych przedsiębiorstw.
   […]
   Rząd w Budapeszcie przeprowadził całkowitą likwidację OFE, które działały tam w sposób analogiczny do Polski, czyli były łatwym łupem dla międzynarodowych korporacji finansowych. Pieniędzy tam zgromadzonych, ok. 10,5 mld euro, nie wprowadził jednak wprost do budżetu, ale (…)
   […]
   Bogusław Kowalski
   http://mercurius.myslpolska.pl

   http://marucha.wordpress.com/2011/04/19/wegierski-parlament-przyjal-nowa-konstytucje/
   Węgierski parlament przyjął nową konstytucję
   Posted by Marucha w dniu 2011-04-19 (wtorek)

   […]
   Projekt nowej konstytucji budził wiele sporów na Węgrzech. Szczególnie mocno krytykowała go MSzP, której lider, Attila Mesterházy, określił proces przygotowania nowej ustawy zasadniczej jako „konstytucyjny zamach stanu”. Do krytyków projektu dołączyły także organizacje gejowskie, którym nie podoba się zawarta w nim definicja małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny oraz brak zapisu o zakazie dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. W ubiegły piątek negatywnie o projekcie wypowiedziała się także Amnesty International. Organizacja skrytykowała m.in. zapis, mówiący o ochronie ludzkiego płodu od momentu poczęcia twierdząc, że narusza on prawa kobiet.

   […]
   Oto lista najważniejszych zmian wprowadzonych do nowej konstytucji Węgier:
   – odwołanie w preambule do Boga słowami zaczerpniętymi z węgierskiego hymnu „Boże błogosław Węgrów” oraz podkreślenie pozytywnej roli chrześcijaństwa w historii Węgier
   – zmiana oficjalnej nazwy państwa z „Republika Węgier” (Magyar Köztársaság) na „Węgry” (Magyarország)
   – wprowadzenie większości dwóch trzecich, wymaganej do uchwalania większości ustaw w parlamencie
   – wprowadzenie zapisu o odpowiedzialności, którą państwo ponosi za Węgrów żyjących za granicą
   – wprowadzenie progu ograniczającego wysokość długu publicznego do 50% PKB
   – wprowadzenie zapisu o forincie jako walucie państwowej
   – wprowadzenie zapisu o ochronie płodu ludzkiego od momentu poczęcia
   – wprowadzenie zapisu o ochronie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny

   Źródła: politics.hu / sme.sk

   http://marucha.wordpress.com/2011/04/20/wegry-%E2%80%9Cskonczyly-sie-czasy-gdy-niemcy-mowily-nam-jak-ma-wygladac-konstytucja%E2%80%9D/
   Węgry: “Skończyły się czasy, gdy Niemcy mówiły nam jak ma wyglądać konstytucja”
   Posted by Marucha w dniu 2011-04-20 (środa)
   […]

   http://gielda.onet.pl/wegry-kupuja-pakiet-2122-akcji-mol-od-surgutnefteg,18726,4354431,1,news-detal
   Węgry kupują pakiet 21,22% akcji MOL od Surgutneftegas za 1,88 mld euro
   dzisiaj, 17:47 ISB 24.05.2011

   […]

   ____
   I to wszystko przez rok.
   Czy NWOwcy mogą się poczuć zagrożeni?
   Jak działają NWOwcy, kiedy widzą zagrożenie?
   Czy na Węgrzech będzie jakaś kolorowa zmiana?
   Czy te protesty, które właśnie się zaczęły nie są jej początkiem? Kto je sprowokował?

   • Peryskop 4 grudnia 2011 o 10:34 pm

    @Aśka – dzięki za przegląd sytuacji na Węgrzech.

    Należałoby tu jeszcze dodać pozbawienie imunitetu b.premiera Węgier Gyurcsanya.
    Znamienne jest przemilczenie onetu, że jednym z zarzutów jest wypowiedź urzędującego premiera, nagrana i stanowiąca dowód, że rząd cynicznie oszukiwał własne społeczeństwo.

    Węgry: osobistości publiczne przeciwko uchyleniu immunitetu Gyurcsanya
    14 wrz (2011)

    Kilkadziesiąt osobistości publicznych zaprotestowało w petycji przeciwko uchyleniu w poniedziałek immunitetu poselskiego byłego premiera Węgier Ferenca Gyurcsanya. Prokuratura chce go przesłuchać w związku z inwestycją w projekt budowy kasyna.

    Petycję podpisały do wtorku wieczorem 74 osoby, w tym ekonomiści, filozofowie, parlamentarzyści i ludzie telewizji. Ich zdaniem „przeciwko byłemu premierowi jest szykowany proces pokazowy” – informuje portal index.hu.

    Parlament, w którym ponad 2/3 miejsc ma rządząca centroprawicowa partia Fidesz, uchylił immunitet poselski byłego socjalistycznego premiera w poniedziałek wieczorem.

    „W opustoszałych dekoracjach demokracji powstaje dziś nowy despotyzm, węgierskie społeczeństwo znów poznaje smak strachu” – napisali sygnatariusze.

    Uważają oni, że zarzut przeciwko Gyurcsanyowi jest „fikcyjny, a postępowanie sądowe ma służyć władzy, nie zaś poznaniu prawdy”. „Takich procesów nie było od czasów (stalinowskiego przywódcy Matyasa) Rakosiego i represji po rewolucji z 1956 r.” – piszą.

    Prokuratura chce przesłuchać Gyurcsanya w związku z inwestycją w projekt budowy kasyna podczas jego urzędowania na stanowisku premiera. Inwestor otrzymał cenną działkę na jeziorem Velence, gdzie miało powstać kasyno, w zamian za trzy inne działki. Kasyno ostatecznie nie powstało, ale państwo węgierskie według prokuratury straciło na wymianie gruntów do 1,3 mld ft (5 mln euro). B. premier jest podejrzewany o nadużycie urzędu poprzez wypowiedź, w której poparł wymianę gruntów.

    Gyurcsany twierdzi, że inwestycja ta przyniosłaby krajowi miliard dolarów i stworzyłaby miejsca pracy dla 2500 osób. Jak podkreśla, podczas rozmów z inwestorami zapewnił ich tylko o swojej dobrej woli i nawet z dokumentów przesłanych mu przez prokuraturę nie wynika, by choćby jeden świadek uznał jego słowa za decyzję.

    Wśród sygnatariuszy petycji są m.in. były burmistrz Budapesztu Gabor Demszky, ekonomista Laszlo Bekesi oraz filozofka Agnes Heller.

    http://biznes.onet.pl/wegry-osobistosci-publiczne-przeciwko-uchyleniu-im,18515,4849033,1,news-detal

 34. czytelnik 4 grudnia 2011 o 9:35 am

  Czy wy zdajecie sobie sprawe,ze piszac,pokazujac,powielajac to co wyzej sami sie demaskujecie ?

  Rozumie ,ze dziennikarze musza z czegos zyc ale zeby tak „amatorsko” calymi godzinami sledczec przed komputerem i sie elektryzowac,ekscytowac,podniecac ,niszczyc swoje zdrowie ,to trzeba byc naprawde DEBILEM i nie rozumiec w co was wciagaja wrogowie zycia,ladu i pokoju !

  • sebecx 4 grudnia 2011 o 12:34 pm

   ..uważaj bo zegar tyka …http://illuminati.org/

 35. jakisbuk 4 grudnia 2011 o 9:50 am

  chociaż za KK nie przepadam to z tym panem zgadzam sie w 100 %

  „Nie wycieraj sobie gęby katolicyzmem”
  – Nie wycieraj sobie gęby katolicyzmem, po to, żeby usprawiedliwić polityczną walkę – apelował do polityków biskup Tadeusz Pieronek w rozmowie z wprost.pl.

  – Polityk, który deklaruje przywiązanie do wartości katolickich, a jednocześnie identyfikuje się jako zwolennik kary śmierci występuje przeciw Kościołowi. Taka osoba występuje przeciw swojemu chrześcijaństwu. Traktuje zasady moralne instrumentalnie. To jest brzydkie. To jest nie tylko niegodne pochwały, ale wręcz godne potępienia – ocenił biskup.

  http://wiadomosci.wp.pl/gid,14034729,gpage,2,img,14047474,title,Wyrwane-z-kontekstu,galeria.html

  • Aśka 4 grudnia 2011 o 2:44 pm

   No i znów trzeba by morze słów wylać i tłumaczyć wszystko od podstaw. Blog ten, jak deklaruje Monitor ma służyć celom poznawczym NWO, więc nie jest tu miejsce ku temu, żeby tłumaczyć prawdy wiary i oceniać poszczególnych ludzi, czy je wypełniają, czy też nie.

   MP:
   – „Chodzi o dotarcie do jak najszerszej grupy odbiorców – byśmy mogli powstrzymać to zło, które się realizuje w postaci NWO.”
   – „Moim celem było i jest informowanie o tym co ukrywają media kryminalne przed społeczeństwem, głównie jeśli chodzi o wszechstronnie realizowane ludobójstwo.”

   Pamiętajmy, że jesteśmy u Marka gośćmi, więc uszanujmy zasady panujące w domku gospodarza. Już dosyć mamy w Polsce gości, którzy chcą wprowadzać swoje prawdy i zasady (a właściwie brak zasad).

  • waryjat 4 grudnia 2011 o 5:51 pm

   Tu wystarczy przytoczyć felieton Michalkiewicza, że niegrzecznością było by uważać, że bp Pieronek nie zna katechizmu i pism świętych. 🙂

 36. mocniejszy 4 grudnia 2011 o 10:13 am

  „Nie zawsze mam możliwość kontrolować zawartość komentarzy, właściwie to rzadko kiedy mogę siedzieć non-stop i sprawdzać je zaraz jak się ukażą”.

  Coś tu się nie zgadza. Każdy mój komentarz na tym blogu – choć pomijam sprawy religijne – czeka na zatwierdzenie. Jednocześnie komentarze od innych są zatwierdzane szybciej. Zatem cenzura tutaj jest.

  Ten komentarz pewnie też odczeka wiele godzin…

  • mocniejszy 4 grudnia 2011 o 10:57 am

   Jak dopisałem „Ten komentarz pewnie też odczeka wiele godzin…”, pomyślałem,że tym razem komentarz pójdzie od razu i tak się stało 😉

   Na moim blogu są jasne zasady cenzury:

   „Zasady zamieszczania komentarzy
   Ze względu na osoby, które w pierwszym komentarzu piszą kulturalnie tylko po to, by w następnych móc się wyżyć – opcja automatycznej publikacji od drugiego komentarza została wyłączona i wszystkie komentarze będą ręcznie zatwierdzane.
   Do kosza trafią wypowiedzi:
   – wulgarne,
   – obraźliwe,
   – propagujące bezkarność zabijania ludzi nienarodzonych,
   – zachwalające energetykę atomową.
   Komentarze nie na temat zostaną puszczone tylko w sytuacji wyższej konieczności.
   !
   Uwaga! Ważna porada, jak komentować, żeby nie narazić się na oskarżenie o pomówienie.
   Jeżeli mamy jakieś poważne zarzuty pod adresem osoby (na przykład ministra) czy instytucji (na przykład rządu) i chcemy się nimi podzielić, ale nie mamy bezpośrednich dowodów, które uznałby sąd – unikajmy zdań twierdzących. Zamiast nich stosujmy pytania, zdania przypuszczające i warunkowe, cytaty z podaniem źródła wypowiedzi innych osób, redakcji. Pytać, snuć przypuszczenia, wyrażać wątpliwości nikt nam nie zabroni. Natomiast jeśli coś stwierdzamy, czyli przedstawiamy jako pewnik, a nie dysponujemy dowodami – narażamy siebie i właściciela strony na co najmniej nieprzyjemności. Jeśli zauważamy poszlaki – które są rodzajem dowodu pośredniego – zaznaczmy, że są to poszlaki, ślady, które mogą na coś wskazywać, ale nie muszą.
   Dbajmy o precyzję i kulturę wypowiedzi, żeby nie szkodzić pochopnie sobie ani innym”.

   http://mocniejszy.wordpress.com/zasady-zamieszczania-komentarzy/

   Jak widać, nie udaję, że u mnie nie ma cenzury. Jest i jest to jawna cenzura prewencyjna.

   Są trzy rodzaje blogów:
   – bez cenzury,
   – z jawną cenzurą (prewencyjną lub represyjną),
   – z cenzurą skrywaną.

   Uczciwie to powinno się jasno deklarować, czy jest cenzura i na jakich zasadach. Jeśli ktoś tak, jak to piszący, uczciwie ustala u siebie zasady cenzury i ogłasza je – to jest to uczciwe. Natomiast nie jest w porządku cenzurowanie ukryte, na niejasnych zasadach, na przykład cenzurowanie wybranych (jednym wolno coś pisać, a innym tego samego nie wolno), opóźnianie nie wiadomo dlaczego puszczania komentarzy od niektórych.

   Co do bloga Monitor Polski, to brakuje tutaj jasnych zasad cenzury. Są tematy tabu, ale do końca nie jest jasne które. Jak dotąd zauważyłem, że ryzykownie jest pisać o błędach pewnej grupy religijnej, o błędach pewnej partii i popierać bojkot wyborów. Czy coś jeszcze?

   Fakt, że blog jest ciekawy i dostarcza wielu ciekawych informacji. W kwestii cenzury doradzam jawność i konsekwencję. Czyli spisanie zasad i umieszczenie ich w widocznym miejscu. Byłoby też miło, gdyby komentarze nie łamiące ogłoszonych zasad były traktowane równo i puszczane na bierząco.

  • mocniejszy 4 grudnia 2011 o 11:23 am

   Jeszcze o rodzajach cenzury.
   Jest cenzura osób i wypowiedzi. Czyli na blogach: banowanie konkretnych osób lub cenzurowanie konkretnych wypowiedzi. Osobiście stosuję tylko cenzurę wobec wypowiedzi. Jeszcze nikogo nie zbanowałem i nie mam zamiaru. Każdy czasem może napisać coś złego, a kiedy indziej coś dobrego. Banowanie osób jest ich przekreślaniem, nie dawaniem szansy na poprawę albo przekazanie czegoś wartościowego na jakikolwiek temat. Oczywiście zbanowany może zmienić pseudonim, ale po co zmuszać innych do takich zmian pseudonimów, które pogłębiają nieufność w internecie…
   Podsumowując, blogerom, którzy chcą stosować cenzurę, doradzam nie tylko jawność zasad cenzury i sprawiedliwe ich stosowania, ale także radzę cenzurować wypowiedzi, a nie banować. Uwaga – unikanie banów jest ułatwione przy cenzurze prewencyjnej, bo ocenia się wypowiedzi przed puszczeniem i nie daje się możliwości dla chuliganienia. Przy cenzurze represyjnej, gdy najpierw puszcza się wszystko, a potem ocenia, banowanie może stać się koniecznością zwłaszcza wobec niekulturalnych osób.

 37. pan_prezydent 4 grudnia 2011 o 10:46 am

  Panie Jezu Chryste, synu Boży, zmiłuj sie nademną grzesznikiem. 🙂

  • Peryskop 4 grudnia 2011 o 11:44 am

   @p_p
   Czy mógłbyś się załatwiać na uboczu?

   • pan_prezydent 4 grudnia 2011 o 1:53 pm

    Panie Jezu Chryste, Synu Boży, zmiłuj się nade mną grzesznikiem

 38. jakzawsze 4 grudnia 2011 o 11:05 am

  ================================
  ================================
  ====== http://niebezpiecznik.pl =======
  ================================
  ================================

  Supermarkety coraz chętniej wykorzystują technologię umożliwiającą śledzenie ruchu swoich klientów na terenie sklepu poprzez monitoring sygnału wysyłanego przez ich telefony komórkowe.
  ====================
  Hacker o pseudonimie TrevE odkrył oprogramowanie szpiegujące zainstalowane na większości amerykańskich telefonów komórkowych z sieci Sprint i Verizon. Co gorsza, aplikacja o nazwie Carrier iQ jest instalowana fabrycznie iPhone, w telefonach Samsunga i HTC z Androidem, w Nokiach oraz na Blackberry… Oprogramowanie ma możliwość przechwytywania i wysyłania operatorowi sieci komórkowej dowolnych danych na temat pracy telefonu, w tym naciskanych klawiszy
  ====================
  Algierscy przestępcy podmienili stronę internetową firmy Kaspersky, producenta antywirusów
  ====================
  Tydzień temu wiceminister Beata Stelmach, straciła kartę dostępu do “systemu informatycznego” ministerstwa spraw zagranicznych.
  ====================
  Karta płatnicza od Facebooka (bug bounty).Szymon Gruszecki podesłał nam wzór karty debetowej, jaką Facebook może przesłać w ramach nagrody osobom, które zidentyfikowały i odpowiedzialnie zgłosiły do Facebooka błędy bezpieczeństwa w serwisie internetowym.
  ====================
  Paweł Sowiński informuje nas, że do użytkowników Allegro rozsyłane są wiadomości o poniższej treści: Czytaj dalej »
  ====================
  Zapewne większość z was pamięta skandal związany z samochodami Google Maps, które jak się okazało nie tylko robiły zdjęcia, ale również podsłuchiwały prywatne sieci bezprzewodowe. Google przeprasza i łaskawie umożliwia wam “wypisanie się” z ich projektu lokalizacji użytkowników w oparciu o okoliczne sieci bezprzewodowych. Musicie tylko zmienić nazwę swojej sieci.
  ====================
  Telefon Galaxy Nexus pracujący pod kontrolą Androida posiada ciekawą funkcję — możliwość odblokowania telefonu poprzez rozpoznawanie twarzy. Funcję tę jednak łatwo obejść: Czytaj dalej »
  ====================
  W lipcu 2011 rozpoczął się kilkumiesięczny atak na 29 firm z sektora chemicznego i 19 z sektora zbrojeniowego. Ofiarą padły firmy z kilku krajów. Atakujący wykradli dokumentacje projektowe i opisy procesów produkcyjnych. Ślad znów prowadzi do Chin.
  ====================
  Microsoft potwierdził, że Duqu, czyli wirus ochrzczony mianem drugiego Stuxnetu, wykorzystuje do infekcji systemu nieznany dotąd błąd w jądrze Windows.
  ====================
  Raport amerykańskiego Kongresu ujawnił, że od 2007 roku odnotowano 4 ataki na amerykańskie satelity. Jeden z ataków zakłócił pracę satelity na 12 min
  ====================

  **************************************
  … bezpieczeństwo/anonimowość jak ser szwajcarski-smierdzący i dziurawy

  • monitorpolski 4 grudnia 2011 o 11:19 am

   Ilu z was kupiłoby za niewielką sumę pudełko blokujące sygnał z i do telefonu komórkowego? Nie musisz wyciągać baterii.

   • jakzawsze 4 grudnia 2011 o 11:43 am

    Zekranować folią ALU lub jakim arkuszem blachy miedzianej …
    =======================
    Podsłuch GSM >>> http://inwigilacja24.com/telefonia/podsluch-gsm , ….hmm, w imie zwalczania terroryzmu. Na dzień dzisiejszy jest mase SOFTU do audytu np. fedora spins security. Mase kompów jako klienckie podlonczone do neta (użytkownicy) na routerach poustawiane mają:

    Login: admin
    Password : admin

    … metoda na banała

    Co ciekawe że jak sie już wejdzie na router , to puźżniej na telneta a w telnecie są czytelne nie w postaci gawiazdki ale normalnie czytelne hasła loginy przyznane przez TPSA lub inne … złodziejskie prowidiery

    To jest plaga sami spawdźcie swoje kompy wpisując w google MY IP. , a skopiujcie i wklejcie w przeglonadarke netowa. Dotyczy to klientów kartelu TPSA , oraz innych ….

    …. Tą metodą chamską można banować około 20-50 osób dziennie, a niemówiac o instalowaniu na ich kompach programów „widama” czyli w tle cichodziałające serwerki jak PROGRAMOWY KEYLOGER.

    Ludzie to jest zgroza …. i temat rzeką, i w takich sprawach jestem konserwatystą czyli zwolennikiem też starych metod komunikacj redukujących inwigilacje „GOŁĄB POCZTOWY” 🙂

    NAWET BY TO BYŁO ZABAWNE JAK BY LUDZIE ZACZELI NP. ZA 200 LAT POWRACAĆ DO KORZENI bo elektronika ich zgubiła …. buuu hahahha

 39. OlO 4 grudnia 2011 o 12:45 pm

  Marku pełna wolność słowa to podstawa, ponieważ wtedy przynajmniej dowiemy się z ilu stron i jak wygląda prawda.

 40. OlO 4 grudnia 2011 o 1:07 pm

  Proponuje zrobić sobie test. Po odłączajcie swoje komputery, telewizory, radia i wszystko co zawiera elektronikę z prądu czyli z gniazdka, także wyłączcie telefony komórkowe i stacjonarne, tak przydałoby robić się na noc przed zaśnięciem, chodzi o to aby w pomieszczeniu w którym śpimy nie było aktywnych urządzeń elektronicznych. Elektroniczny budzik niech będzie w następnym pomieszczeniu tutaj proponuję zainwestować w nakręcany budzik wtedy przynajmniej nauczymy się systematyczności :). Po miesiącu będą pierwsze efekty. Elektronika strasznie wpływa na nasze ciało i psychikę, nie będzie tego robić jak pozbawimy ją zasilania. Ja tak robię od pół roku i śpię jak dziecko, wstaję wyspany i wypoczęty.

 41. rmld77 4 grudnia 2011 o 2:03 pm

  „MARKU, MARKU, CZY I TY CHCESZ MNIE OPUŚCIĆ…?”

 42. kokoko 4 grudnia 2011 o 2:04 pm

  bola mnie płuca tak mocno jakby ktoś mnie w nie uderzał przeważnie po prawej stronie (prawe płuco) nie po wysiłku fizycznym ani nic takiego czasami poprostu same z siebie. Nie pale(nigdy w zyciu nie wypaliłem 1 fajka brzydze sie tym)raczej ubieram sie stosownie do temperatury. Co to może być?? nie wiem nie moge mocno oddychac boli od 3dni ;//

  • navajo88 4 grudnia 2011 o 3:17 pm

   kokoko widzę to czarno !!!!! idż do lekaża !!!!!!!!!!!!!

  • sara10 4 grudnia 2011 o 3:41 pm

   Kokoko
   To raczej nie płuca. One są nieunerwione. Sprawdź, czy to nie serce!!! Koniecznie zrób BADANIA! Koniecznie!!!!

  • felicyta 4 grudnia 2011 o 4:24 pm

   @kokoko 4 Grudzień 2011 o 2:04 pm , bola mnie płuca

   -to moze byc tez od kregoslupa, niech ktos Ci wymasuje kregoslup olejem dziurawcowym (jak zrobic taki olej jest w sieci) i spij bez poduszki.

  • cosima 4 grudnia 2011 o 6:37 pm

   Kokoko , to prawdopodobnie wrzody dwunastnicy . Jednym z objawów osiowych są bóle przecinające ukosem prawe płuco , to znaczy my to tak odbieramy . Sprawdź w internecie objawy tych wrzodów . Akcja z tym bólem ” pod prawym płucem ” zaczyna się lub nasila późną jesienią i wczesną wiosną / zmiany ciśnień , pułap chmur nad głową i.t.p / Jeżeli jeszcze nad ranem zaczyna cię boleć głowa to masz prawie zestaw objawów .

 43. BB 4 grudnia 2011 o 2:15 pm

  Pragnę odnieść się do powtarzanego przez p. Monitora pytania, tym razem sformułowanego w ten sposób: „Ludzie, myślcie – gdzie w Biblii jest mowa o zamachu na WTC? A to było kluczowe, historyczne wydarzenie”, a dotyczącego Biblii.
  Generalnie, gdzie w Biblii jest o tych czasach i zjawiskach , które obserwujemy, w kontekście celowego czynienia zła i manipulacji na ludzkości.
  Otóż w 2 liście Pawła do Tesaloniczan, rozdział 2: 1-12.Szczególnie wersety:
  (4) przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga. (5) Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem? (6) A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie. (7) Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola. (8) A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego. (9) A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów, (10) i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.

  Jest tu o tym, że to co się dzieje jest tajemne, do czasu, o rzekomych cudach, oszustwach, i mocy.
  Dalej jak ktoś poczyta jest o „ostrym obłędzie, iż ludzie uwierzą kłamstwu”. Już teraz symptomy tego obserwujemy.

  Panie Monitorze pozwoliłam sobie na ten komentarz, bo jest myślę odpowiedzią na pytania przez Pana zadawane dotyczące Biblii, która jest podstawą wiary KK.

  Co do częstego ostatnio na blogu słowa „kościół”, chciałabym podać moje zrozumienie w kontekście chrześcijaństwa. W przypowieści o dobrym pasterzu (Biblia) są to owce słuchające głosu pasterza. Jak je poznać? Po owocach i miłości wzajemnej.
  Pozdrawiam serdecznie wszystkich blogowiczów w to niedzielne popołudnie.

  • monitorpolski 4 grudnia 2011 o 2:24 pm

   Takie „ostateczne czasu” istniały i będą istnieć, gdyż człowiek ma taki charakter, a nie inny. Są natomiast dowody na to, że historia jest fałszowana i że komuś bardzo zależy na tym, byśmy dali się ponieść fanatyzmowi. Dobrym przykładem jest próba wmówienia Żydom, że zamordowano ich 6 milionów już podczas I wojny światowej! Nie udała się ta próba, więc ponowiono ją, tym razem udaną – podczas II wojny. Zobacz jak się bronią przed tym, by ktoś nie udowodnił, że było to np. 6 i pół miliona. Zwrócił na to uwagę Żyd, Norman Finkelstein. To jest manipulacja historią, a cel jest jasny – sztucznie spowodowany Armageddon.

 44. jakzawsze 4 grudnia 2011 o 2:31 pm

  Tematyka już była niedawno poruszana na łamach MP

  .. ten cukierek

 45. pan_prezydent 4 grudnia 2011 o 2:37 pm

  Panie Jezu Chryste, Synu Boży, zmiłuj się nade mną grzesznikiem

  • pan_prezydent 4 grudnia 2011 o 2:39 pm

   Panie Jezu Chryste, Synu Boży, zmiłuj się nade mną grzesznikiem

   • sara10 4 grudnia 2011 o 3:48 pm

    pan_prezydent
    Tobie wydaje się, że Bóg stworzył TYLKO ziemię. A nie przyszło ci do głowy, że także wszechświat?
    Trzymając się tematyki UFO – w Roosevelt, przy zwłokach kosmitów znaleziono książkę. Strony były zrobione z materiału przypominającego cienką folię. Treść natomiast wypełniona była słowami przypominającymi Biblię. Uznano więc, że mogła być to ICH Biblia.

    • jakisbuk 4 grudnia 2011 o 4:01 pm

     sara10 – możesz podać źródło twoich rewelacji, bo różne rzeczy już słyszłem – ale o ufobiblii – to jeszcze nie 🙂

 46. BB 4 grudnia 2011 o 3:23 pm

  Przy okazji. Kiedyś pisał Pan p. Marku, że pochwycenie „rapture” jest zawarte tylko w Biblii bodajże Stafforda -zmanipulowanej celowo. Ja znajduję o tym w każdej innej. Zjawisko to nazwane przez KK paruzja jest opisane w kilku miejscach, głównie: cała przypowieść o mądrych i głupich pannach (ewangelia Św. Mateusza 25: 1-13) oraz dokładny opis jak to będzie wyglądało: 1 list Pawła do Tesaloniczan 4:15-17.
  Dziękuję Panu za prowadzenie bloga i blogowiczom za zamieszczanie istotnych informacji. Ja staram się konfrontować rzeczywistość i historię z Biblią. Mam nadzieję, że mój wkład też się przyda.

  • monitorpolski 4 grudnia 2011 o 3:31 pm

   Scofielda. Nie jestem fachowcem, ale chyba chodzi o coś znacznie poważniejszego. Gdzie jest w Biblii mowa o tym, że żywcem zostaniemy przeniesieni do Nieba? To też jest forsowane przez talmudystów (Scofield był zwykłym złodziejem sterowanym przez masonerię). Cała ta historia z „rapture” była ułożona przez talmudystów na ich użytek. W taki sposób manipulują, co może być przesłanką do przypuszczeń, że przekręty są jeszcze poważniejsze.
   Tu jest chyba niezły artykuł: http://www.sweetliberty.org/issues/hoax/scofield.htm

 47. Bit Bandu 4 grudnia 2011 o 3:25 pm

  Monitorze,
  tylko prawda nas wyzwoli, więc nie ma, co blokować jednych tematów a dopuszczać innych. Trzeba znaleźć środek, odpowiednie proporcje, dopuszczające do głosu wszystkich i przeciwników i zwolenników. Będziemy więcej wiedzieć na wszystkie tematy, będziemy coraz bieglejsi w rozpoznawaniu manipulacji, przez to automatycznie będziemy się zbliżać do prawdy.
  Źle jest być fanatykiem, jednych poglądów a odstawiać na bok drugie, droga środka , zawsze jest bliższa prawdy, po drugie wyrabia to otwartość umysłu i silniejszą psychikę , dostosowującą się do sytuacji a nie sytuację do siebie.

  Prawda nas wyzwoli.

  • Aśka 4 grudnia 2011 o 3:40 pm

   Czy na blogu religijnym, chciałbyś mieć o seksie, a na blogu o łowieniu ryb o Bogu?
   Monitor jasno przedstawił o czym ten blog ma być, więc sądzę, że może nie wpuszczać innych tematów.
   Piszesz: „Źle jest być fanatykiem, jednych poglądów a odstawiać na bok drugie” Ale własnie o to chodzi, że Marek nie chce cenzurować poglądów, tylko temat Kościoła.

   • Bit Bandu 4 grudnia 2011 o 3:57 pm

    Piszesz banialuki takie, że się nie chce tego komentować. Wszystko jest ze sobą powiązane, nie żyjesz w jakimś odizolowanym środowisku, chyba , że chcesz takie stworzyć, bo jesteś podszyta strachem i boisz się postrzegać w trochę szerszym spektrum, niż w to, w które wpakowali Cie , czarni magowie z Atlantydy.

    • Aśka 4 grudnia 2011 o 4:10 pm

     To zadam inne pytanie: Czy na blogu religijnym widziałeś wpisy o seksie, a na blogu o łowieniu ryb o Bogu? A jeżeli tak, to czy są one na miejscu? Czy są one w takiej ilości, jak na tym blogu wpisy na temat Kościoła?

     • Bit Bandu 4 grudnia 2011 o 4:27 pm

      Dalej nie kumasz w czym rzecz, poza tym ,jeśli ilość krytycznych opinii na temat KK się nie podoba, nie oznacza to, że wszystkie je należy blokować. Na forach religijnych, jak najbardziej trzeba poruszać tematy seksu w odpowiedniej proporcji , jak odnosi się do tego religia, jak obchodzić powinni się ludzie praktykujący daną religię z tą sferą życia, czy zaniechać, czy nie itd o rybach też można by łatwo uzasadnić, takie tematy.

      • monitorpolski 4 grudnia 2011 o 4:47 pm

       Bit Bandu, na tym blogu ta antykatolicka kampania zatraciła proporcje normalności. Komentarze pod każdym wpisem są umiejętnie kierowane przeciwko Watykanowi i Kościołowi, tak jakby komuś zależało na tym byśmy nie odkrywali prawdziwych sprawców tego co się dzieje. Polecam nowy artykuł – wywiad z Lyndonem La Rouche. Tam wszystko masz jak na dłoni.

      • Aśka 4 grudnia 2011 o 6:47 pm

       @ Bit Bandu
       Mnie nie przeraża ilość krytycznych opinii. To Ty sobie tak powiedziałeś. Nigdzie nie znajdziesz takiej mojej wypowiedzi. Mnie przeraża to, że opinie wszystkie ( i te pozytywne i krytyczne) w takiej ilości na temat Kościoła, odciągają od ważnych egzystencjalnych tematów, od zagrożeń, które wiszą nad nami coraz niżej.

       • Bit Bandu 4 grudnia 2011 o 6:59 pm

        To co Tobie może wydawać się nie istotne, nie musi takim być w rzeczywistości. To samo tyczy się to mojej oceny.

        • Aśka 4 grudnia 2011 o 7:28 pm

         W tym rzecz, że nie tylko mnie przeszkadza taka ilość komentarzy związanych z Kościołem i stąd właściciel tego bloga założył nawet oddzielny wątek, aby uzgodnić pewne sprawy w tym temacie.

        • Bit Bandu 5 grudnia 2011 o 12:42 am

         @Aśka
         Tobie przeszkadza ,innym nie przeszkadzałaby, rozsądnej dawce przedstawianie różnych faktów. Problem w tym, czy Tobie podobnych jest, większość , czy nie i jaka jest wola prowadzącego ten blog, bo to i tak od niego zależy, co zrobi.

        • Aśka 5 grudnia 2011 o 1:38 am

         Bit Bandu nie zamulaj się. Właśnie po to powstał temat, żeby każdy się wypowiedział na temat zadany przez właściciela bloga. A Ty chciałbyś, abym mówiła to, co Ty chciałbyś usłyszeć. Nie doczekasz się tego, więc nie lawiruj, nie przekręcaj słów, nie rób nagłych zwrotów, nie atakuj z różnych stron. Dam radę.

        • Bit Bandu 5 grudnia 2011 o 1:17 pm

         @Aśka
         To się wypowiadaj, tylko , że robisz to siłowo, manipulując rozmową, zarzucając innym swoje zamulenie.

     • Annah. 4 grudnia 2011 o 5:11 pm

      Nie wiem czy dobrze rozumiem ale chcesz przeciwstawić religijność życiu intymnemu czy na odwrót. U mnie gra w sferze seksu mam wrażenie dlatego, że w pożyciu z mężem kieruję się nauką kościoła Katolickiego, która daje pewne drogowskazy także dla tych właśnie intymnych relacji. Ludzie nie chcą dostrzec konsekwencji niewłaściwych życiowych wyborów, w których brakowało odwołania do Dekalogu i związanej z nim katolickiej nauki kościoła regulującej pewne tematy szczegółowo. Spodziewam się, ze na ateistycznym blogu o seksie otrzymam informację jak technicznie te sprawy się mają, ale raczej sadzę, że akt seksualny który jest częścią Bożego Planu wobec ludzkości splugawiony pigułką przed po czy z przygodną osobą , osobnikiem tej samej płci ubogaci którąś ze stron wewnętrznie. Dlatego jestem za tym by sprawę NWO przedstawiać w szerszym kontekście o którym wspomniałam.
      Unikanie tematów religijnych oczywiście w rozumieniu naszej chrześcijańskiej tradycji będzie przedstawianiem sprawy w krzywym zwierciadle, a debatowanie nad tym czy dopuszczać czy nie biorąc pod uwagę wysoka świadomość Marka powinno w ogóle nie mieć miejsca.

      • Aśka 4 grudnia 2011 o 5:48 pm

       Do jasnej ch…. mogłam napisać, że na blogu o jablkach pisze się o gruszkach lub inne przykłady. Nie mam ochoty wnikać tutaj w to, co kto odczuwa w życiu intymnym.

       • Annah. 4 grudnia 2011 o 8:33 pm

        Nie sądzę by można było nie zrozumieć sensu tego co napisałam, zachęcam do przyjrzenia się swojej dobrej woli.

        • Aśka 4 grudnia 2011 o 9:20 pm

         Annah, rozumiem, co napisałaś i się nawet z tym zgadzam, ale była to odpowiedź na mój wpis, a w nim chodziło mi o to, żeby za pomocą przykładów (może mało zręcznie dobranych) wskazać, że jeżeli na blogu będą sprawy mówiące o bezpośrednich zagrożeniach naszego życia ze sprawami kościoła, który nam nie zagraża, to niewiele przez to osiągniemy. Twój wpis powodował natomiast, że sprawa zaczęła być ciągnięta jeszcze w inny zakamarek. Stąd moja irytacja. Jeżeli przesadziłam, to przepraszam.

    • Demolay 4 grudnia 2011 o 4:48 pm

     Dlaczego czarni magowie? Idea jedności Hiram Abiff, John Dee i Bacon są przecież po jasnej stronie!

     • Peryskop 4 grudnia 2011 o 10:54 pm

      Współczuję tym, którzy dali się nabrać na Atlantów, ich „pierścienie”, czarne magie itp.

      Na tle tych urojeń dochodzi do przgięć jak zarzut @BitaBandu do chodzącej po Ziemi @Aśki,
      jakoby była „podszyta strachem i bała się postrzegać w trochę szerszym spektrum, niż w to, w które wpakowali Ją, czarni magowie z Atlantydy…”

      Tak oto bajki wykreowane przez propagatorów NWO zaczynają funkcjonować wśród ludzi na prawach „faktu”, a co najmniej argumentu żeby komuś dołożyć.

      Czy to nie żałosne?

      • Bit Bandu 5 grudnia 2011 o 12:33 am

       To jest dopiero żałosne, mówienie z butną pewnością, że obecna cywilizacja , nie mogła być poprzedzona o wiele lepiej rozwiniętą i wierzyć w spreparowaną specjalnie dla naiwniaków archeologię i historię człowieka sięgającą 6000 lat.
       NWO zrobiło sieczkę takim ludziom, jak ty z głów , którzy jeszcze dumni są ze swojej bezmyślności, nazywając fakty urojeniami.

       • Peryskop 5 grudnia 2011 o 11:39 am

        Cóż, czapki z głów!
        Nareszcie znalazł się BitB, który wszystko wie.

        2011-12-04
        Odkryto najstarsze ślady bytności człowieka w rejonie wyspy Wolin
        http://sluzbazdrowia.com.pl/news.php?nid=10317570

        • Bit Bandu 5 grudnia 2011 o 1:24 pm

         NWO zrobiło Ci kompletną jajecznicę z mózgownicy. Poszukaj sobie coś o zakazanej archeologii i nie wyjeżdżaj z teoriami o człowieku z epoki kamienia łupanego, to też należy do kanonu „teorii spiskowych”, aż dziw bierze , że taki ekspert od NWO , jak Ty, ma o tym zerowe pojęcie.

 48. BB 4 grudnia 2011 o 3:35 pm

  Dla łatwiejszego sprawdzenia podam treść w 1 Liście Tesaloniczan:
  „Albowiem jak wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, tak też wierzymy, że Bóg przez Jezusa przywiedzie z nim tych, którzy zasnęli. (15) A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli. (16) Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw
  powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, (17) potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.”

 49. BB 4 grudnia 2011 o 3:42 pm

  Jeszcze tu: Ewangelia Mateusza 24: 38-44:
  „Bo jak w dniach owych przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali, aż do tego dnia, gdy Noe wszedł do arki, (39) i nie spostrzegli się, że nastał potop i zmiótł wszystkich, tak będzie i z przyjściem Syna Człowieczego. (40) Wtedy dwóch będzie na roli, jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony. (41) Dwie mleć będą na żarnach, jedna będzie wzięta, a druga zostawiona. (42) Czuwajcie więc, bo nie wiecie, którego dnia Pan wasz przyjdzie. (43) A to zważcie, że gdyby
  gospodarz wiedział, o której porze złodziej przyjdzie, czuwałby i nie pozwoliłby podkopać domu swego. (44) Dlatego i wy bądźcie gotowi, gdyż Syn Człowieczy przyjdzie o godzinie, której się nie domyślacie.”

 50. BB 4 grudnia 2011 o 3:46 pm

  Lepiej o tym wiedzieć, bo gdy to nastąpi, żeby nie wierzyć w porwania UFO lub inną bajkę.
  Z szacunkiem dla wszystkich.

 51. felicyta 4 grudnia 2011 o 4:33 pm

  @BB 4 Grudzień 2011 o 3:46 pm ,Lepiej o tym wiedzieć, bo gdy to nastąpi, żeby nie wierzyć w porwania UFO lub inną bajkę.

  – „wniebowstapienie” jak najbardziej realne, masz o tym we filmie, ktory podalam wyzej
  #1/6 Project Camelot – Dolores Cannon – Spleciony Wszechświat (napisy PL)

 52. gruszka 4 grudnia 2011 o 5:02 pm

  Chcieli byście ,aby blog Marka był świecki , okej , fajnie , tylko , że wszystkie problemy tego świata biorą źródło z religii i główną przyczyną tego co się dzieje jest różnej maści religia. Począwszy od lucyferiańskiej.. Więc nie sposób w 100% wyodrębnić to wszystko, bo jeśli piszecie o satanistach i innych to piszecie o religii jakby nie było …

 53. ksant 4 grudnia 2011 o 5:07 pm

  Czy mamy zamknięte umysły?

  Krzysztof Jackowski o Bogu i Religii

  Wiadomość dla Świadomych na temat Nowej Ziemi

 54. jakzawsze 4 grudnia 2011 o 5:19 pm

  • Bit Bandu 4 grudnia 2011 o 5:56 pm

   Bardzo fajnie ogląda się i czyta , te jego historie, można dużo się dowiedzieć o Dolnym Śląsku, jak zryty jest podziemiami wykopanymi przez Niemców, Hitlerowców, starymi kopalniami, w których Niemcy mogli ukryć kosztowności, tajne technologie lub inne skarby, bo jak wiadomo Dolny Śląsk , był skarbcem III Rzeszy, zasięg angielskich bombowców nie pozwalał na bombardowania w tym rejonie.
   Ciekawe , ciekawe , wejścia do podziemi w Góry Ślęży, świętej góry Słowian.

 55. jakzawsze 4 grudnia 2011 o 5:41 pm

  Ciekawa fotka

  Nazista Wernher von Braun na spacerze z prezydentem Kennedy w Redstone Arsenal w 1963 roku.

  • Bit Bandu 4 grudnia 2011 o 6:27 pm

   W ramach operacji „Spinacz” , Amerykanie zagospodarowali nazistowskich naukowców.