Wolna dyskusja 20 grudnia, 2011r.

W związku z dużą ilością komentarzy, otwieram nowy wpis do dyskusji. Kolejna część „Twarzy Illuminatów” już niedługo. Niestety, moje możliwości „przerobowe” są ograiczone…

W międzyczasie polecam obejrzenie reportażu z rozprawy w Bielsku-Białej w procesie założonym przez Prezesa Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu o odszkodowanie za stan wojenny. Okazuje się, że prokuratura i sąd w Bielsku-Białej prowadzą działania godne najgorszej komuny – dopuszczają anonimy jako dowody. Anonim, który ktoś wysłał do prokuratora zawiera oskarżenie wobec Jerzego Jachnika, że jest mordercą i donosicielem.
Jerzy Jachnik dowodzi, że w sądzie nie powinno się dać zastraszyć, pamiętajmy – sędzia to też człowiek i może się mylić.
http://www.youtube.com/watch?v=kI0xIciRuNw

Reklamy

366 responses to “Wolna dyskusja 20 grudnia, 2011r.

 1. falszywyprorok 20 grudnia 2011 o 2:19 am

  Coś szybko przemknęliście z tymi sfałszowanymi wyborami…
  Mnie to zaskakuje, albo były sfałszowane albo polacy to skończeni kretyni.
  Spójrzcie na onety.pl, tvn24.pl i inne mainstreamowe media, jadą po tusku na maxa… mam na myśli komentarze – czyli ludzi.
  Chyba że jest tak, że ta częśc społeczeństwa która czyta wiadomości w internecie i interesuje się na tyle by mieć swoje zdanie, jest tą częścią inteligentną. A reszta to idioci… no i nie wiem, tak jest?
  A może do debili docierają podwyżki tuska…

  • BirD2 20 grudnia 2011 o 2:27 am

   Tu masz odpowiedź http://www.youtube.com/watch?v=dNz1op1M6EE

   • kefir2010 20 grudnia 2011 o 3:22 am

    zapodaj jeszcze władcuw much. ziomalu. jeśli być chcesz ę i ą, to musisz być na czasie, ziomal. a teraz w mtv i innych żydomendiach przebojem jest właśnie ten żydogermański szajs. to, co dałeś – to jakaś andergrandowa szmira dla uduchowionych anarchistów wierzących w energię kundalini. zupełnie jak hard rock czy hard techno, takie mocne i apokaliptyczne. ludzie tego nie kupują, ziąąą.
    a zresztą – nawiasem muwiąc – wystarczy to, co dałeś, jest wporzo, ziąąą wyobrażam sobie ciebie tak, jak tego z prawej z frytkami.

    • BirD2 20 grudnia 2011 o 3:52 am

     Moim zdaniem wyraźnie odpływasz ziąąą, nie bierz wszystkiego na poważnie. Tu patrz z dystansem i humorem..

     • kosiardeyablos 20 grudnia 2011 o 6:01 am

      czego mu czasem ziąąąą ( ? ) brakuje – poczucia humoru ziąąą !!! hahahaha…..kefir !!! Chwilami jesteś drętwy jak stara taczanka na stepie ZIAAA, a zachowujesz sie czasem O! sorki – jak stara obrażóna blond tandeciara !…bez kitu….ziąąą……co ty? wiek jużź masz emerytalny? no daj na luuuuuzzzzzz ziąąąąąąą!!!! to nie onet !!!

     • jakisbuk 20 grudnia 2011 o 6:10 am

      władza dla ludu ? dla jakiego ludu, skoro 90% ludu to glupki oglądajace taniec z gwiazdami – prawda ? no wiec jeżeli ktoś chce temu ludowi dać władze to musi sie liczyć z konsekwencjami – a wiec bedzie konstytucyjnie nakaz oglądania tańca z gwiazdami itp. – uważasz że bedzie wtedy OK ?
      dzisiejsze wladze też wybrała jakaś wieksza mniejszość czy odwrotnie:) no to czego reszta drze papy ? były wybory ? – byly, kto chciał to poszedł – wybarł lud – wybrał – no to czego dusza jeczy ? 🙂 ja nie byłem – i nie narzekam – wiekszość wybrała i niech tak bedzie skoro tak chcieli – macie swoich posłów i senatorów to teraz od nich wymagajcie – bo ich wybraliście – ja sie jakoś dostosuje 🙂 dałem sobie rade w PRL-u to i teraz dam sobie rade, bo możliwści dużo większe, trzeba zapierdal…c a nie narzekać, bo narzekaniem na wszystko i wszystkich jeszcze nikt żadnego rachunku nie zapłacił 🙂 wiec tym wszystkim narzekaczom radzę brać sie do nauki jak nic nie potrafią robić aby zarobic, a jak już sie czegoś nauczą to kasa sama przyjdzie, i nie mowie tu o skończniu szkoły studiów itp – bo paierkiem to sobie możecie podetrzec – liczy sie wiedza i umiejętności nie papierek, znam mase tzw „kucharek nie gotujących” pokończyli szkoly studia itp i zielonego pojecia nie mają jak to przelożyć na rzeczywistą prace – ale teksty w stylu „z moim wykształecniem nie ma pracy” 🙂 popularny kierunek „zarządzanie i marketing’ – hehehhehe – ilu z was ma takie „studia” ? a potraficie zrobic jakiś wykres graficzny w excelu ? policzyc jakiesz rzeczywiste koszty pracy itp – pewnie nie – no cóż pozostaje kasa w tesco 🙂 jakie studia taka praca – chcesz zarabiać to skończ zawodówke – ale sie czegoś naprawdę naucz, zacznij prace w wieku lat np 18 a po kilku latach bedziesz szpecem w swojej dziedzinie – bo ja obserwując dzisiejsze szkolnictwo widzę że produkujemy oczytanych głupków, ktorzy wiedzą tyle po studach co kiedyś każdy licealista, a potem duma nie pozwala zacząć od „czyścibuta” wiec pozostaje emigracja na „zmywak” – a jak sie tam troche zarobi to powrót do polski i darcie papy jak to tu jest źle 🙂
      a tak na koniec to wesołych świąt zimowego przesilenia 🙂 słońce świeci zawsze – albo nad chmurami albo po drugiej stronie ziemi – dlatego jest naszym bogiem od tysiącleci 🙂

      • sebecx 20 grudnia 2011 o 12:03 pm

       „bo ja obserwując dzisiejsze szkolnictwo widzę że produkujemy oczytanych głupków, ktorzy wiedzą tyle po studach co kiedyś każdy licealista, a potem duma nie pozwala zacząć od „czyścibuta” wiec pozostaje emigracja na „zmywak” – a jak sie tam troche zarobi to powrót do polski i darcie papy jak to tu jest źle :)”… no tutaj się zgadzam w 100%..

       • jakzawsze 20 grudnia 2011 o 4:03 pm

        z ubogich rodzin selekcjonują genetycznie narybek ktory za 10 lat posłuzy jako klucz francuzki w rekach satanistów

        …. kołomnie mnieszka taka sobie rodzinka i tam sie genisz znalaz to go wysłali na ATH, ale musieli sprzedać połowe swojego majątku aby dzieciekowi zrobić wyprawke (kupic gnojkowi samochód) , a dzieciak stanie się KLUCZEM FRANCUZKIM w rękach satanistów ( widzieliście insygnia szkół utworzonych przez RYDZYKA – TE PIECZĄTKI mają symbole czysto masońskie)

        • hjk 20 grudnia 2011 o 8:11 pm

         co to jest to ATH?

        • jakzawsze 20 grudnia 2011 o 8:19 pm

         @hjk

         Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej
         http://www.ath.bielsko.pl/

        • jakzawsze 20 grudnia 2011 o 8:20 pm

         Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej
         http://www.ath.bielsko.pl/

       • Tomasz 20 grudnia 2011 o 10:58 pm

        Sebecx to juz jest nudne z tym zmywakiem-tak wam wmowily media. Osobiscie nikogo nie znam co pracuje na zmywaku

        • sebecx 21 grudnia 2011 o 1:01 am

         ..cudzysłowów Tomciu nie zauważyłeś…. a tak w ogóle to wyjęte z jakiegośbuka…

       • Tomasz 20 grudnia 2011 o 11:00 pm

        No i Polski pisze sie z duzej litery:)

        • sebecx 21 grudnia 2011 o 12:58 am

         to jakiegośbuka z tym….

      • Tomasz 20 grudnia 2011 o 11:07 pm

       Jakisbuk masz racje co z tego ze skonczyl np Politechnike a nie potrafi wlaczyc maszyny i chce byc madrzejszy od majstra,ktory pracuje w zawodzie 30 lat

       • sebecx 21 grudnia 2011 o 1:03 am

        np. pc z Windows…

      • gruszka 21 grudnia 2011 o 6:31 am

       „chcesz zarabiać to skończ zawodówke – ale sie czegoś naprawdę naucz, zacznij prace w wieku lat np 18 a po kilku latach bedziesz szpecem w swojej dziedzinie ”
       Coś takiego jest właśnie w Szwecji. Tam młodzież jeśli ma już dogodność , zaczyna pracę bardzo wcześnie. Wcześniej mają praktyki w później zatrudnienie , jeśli jest miejsce. W mojej firmie, gdzie pracuję ,są osobniki co mają po 21, 22 lata i już mają wypłatę i start. Niektórzy mają kupiony swój dom. Co prawda na kredyt, ale mają pracę.A kredyty nie są tak złodziejskie jak w Polsce.

       • jakis_buk 21 grudnia 2011 o 6:47 am

        gruszka > moim zdaniem to ma sens co piszesz – bo w polsce to sie obecnie produkuje pożytecznych idiotów

      • gruszka 21 grudnia 2011 o 6:42 am

       „bo ja obserwując dzisiejsze szkolnictwo widzę że produkujemy oczytanych głupków, ktorzy wiedzą tyle po studach co kiedyś każdy licealista, a potem duma nie pozwala zacząć od „czyścibuta” wiec pozostaje emigracja na „zmywak” – a jak sie tam troche zarobi to powrót do polski i darcie papy jak to tu jest źle… ”

       W tym momencie troszkę przeholowałeś, myślę ,że nawet chwilami widzę tu jakieś symptomy zazdrości ,że ktoś wyjechał, odważył zmienić swój styl życia lub polepszyć…Ja sam wyjechałem , nie na „zmywak” , do pracy. Próbowałem znaleźć pracę w moim regionie, do jednej dojeżdżałem nawet 75 km w jedną stronę swoim samochodem, z kumplem , to chociaż paliwo się zwróciło. I co dostałem ? Gówno ! 1400 zł , a obiecane było 2500 i wyżej. 20 nadgodzin! I jeszcze pan BHP karę by mi dał , bo jak odwróciłem jeden baniak z jakimś związkiem chemicznym do mycia rąk z farb ,wyleciała kropla , bo nie wiedziałem ,że jest dziura :)Zobaczył to , podbiegł , klęknął i wąchał glebę jak pies , wstaje i mówi ” Nazwisko ! …I było by z 300 zł kary 🙂 Ale się wybroniłem…Tyle daje Polska , więc „drogi kolego” nie pisz mi tu ,że ktoś gębę drze,jak to jest źle w Polsce. Bo ma rację ! Jest kurwa źle!

     • kefir2010 20 grudnia 2011 o 6:35 am

      ludzie, może to wynik tego, że mało się tu udzielam i nie jestem popularny jak bird2? tzw efekt nieopierzenia w stadzie znany z neurobiologii.. a jak nie – to cóż tu muwić, jesteście totalnie pierdolnięci albo totalnie brak Wam poczucia luzu i humoru. wiecie, ja jestem anarchistą, dzięki czemu mogę napisać co chcę, i tak zlewam na to, jak to jest odbierane. Wy pisząc swoje teksty przede wszystkim dbacie o swoją opinię, o swój IMAGE. jakkolwiek żenująco to nie zabrzmi, ale tworzycie coś na kształt towarzyskiej propagandy, i stajecie się jej zakładnikami. nie wiem od czego, ale może od obcowania z wieloma magicznymi substancjami, uwolniłem się od tego złudnego uczucia – tak, też byłem takim lemingiem jak Wy. może macie jakiś zmysł polityczny, ale totalnie brak Wam towarzyskiego dystansu jaki mam ja..

      gdyż – komentowany przeze mnie materiał to nic innego jak szmira z jakiegoś mtv, polsatu czy innej tuby propagandowej wiecie kogo. mnie żaden cebularz ani koryciarz nie przekona, co jest dla mnie najważniejsze.
      po prostu – nie ma tutaj co komentować, może niepotrzebnie rozbijam ten temat na czynniki pierwsze, ale mam prawo – w końcu mamy luźną dyskusję dziś, ziąąą, to mogę błysnąć zajebistością, możecie ją chłonąć bo jestem tak wspaniałomyślny, by się tutaj produkować. koniec gadki, walka trwa!

      • kosiardeyablos 20 grudnia 2011 o 6:31 pm

       kefir !!! Przestań sie tu PO-PiS-ywać. W tej twej wypowiedzi jest duże EGO, czyli same zło……tantryczne zwichnięcie. Właśnie napisałem wcześniej o twoim poczuciu humoru KOCIE. Raz pieprzysz od rzeczy a raz do rzeczy…więc nie określaj gości na tym blogu mianem jakiś dewot emocjonalnych bo sam zachowujesz się czasem jak dewota, łapiesz temat i siejesz paniore więc gdzie tu poczucie humoru no i te twoje JA. Muchy masz w nosie czy jesteś z nad Wisły ? Juz tu pisałem coś na ten temat. Tematy partyjno-duperelne odstaw na inne blogi proideologiczne gdzie panuje szabasgejowska ekstaza polityczna. Tu tematem jest globalny syf a nie drobnomieszczańskie pierdoły. mnie pis to zwis a po mnie gnio, jak na razie ty tu siejesz defetyzm z tego co czytam, pohamuj piętą Ziom !!!
       A co do walki ? Masz jakieś przeszkolenie ? choćby przeszedłeś jakiś survival cump czy cóś bo sie wozisz jak Frania na Taczce ? …hehehe…..trzym sie ramy to sie nie posramy !!! Bez uraz Zioooooom !!!

      • kosiardeyablos 20 grudnia 2011 o 6:41 pm

       …o mogę błysnąć zajebistością, możecie ją chłonąć bo jestem tak wspaniałomyślny
       Te Inteligent Szpagatowy, jak chcesz sie tak udzielać to rób to w Operze. Temat już mam:
       „Noc Jogurtowa !”. A jak chcesz świecić to wspomóż krasnoludki bo biedne światła nie mają. Królewna Śnieżka wypaliła wszystkie świeczki…..hahahahaha…nie tylko je paliła…taka jest napalona….

    • orio31 20 grudnia 2011 o 6:40 am

     @kefir, kto ci pisze bloga jak ty takie byki robisz he he ? 😀

    • kmina 20 grudnia 2011 o 6:38 pm

     najpierw naucz sie pisac panie kefir2010 madralinski

  • kefir2010 20 grudnia 2011 o 3:35 am

   a ty? kogo popierasz, proroku? musisz wiedzieć, że jeśli popierasz kogokolwiek – już przegrałeś. jeśli wbijasz się w tryby wojny polsko polskiej, jeśli przeciw temu nie protestujesz – już przegrałeś. bo „ten, kto nie nienawidzi, już przegrał..”
   kaczyzm jest takim samym systemem, jak platfizm. PO to taka sama bolszewicka, syjonistyczna agentura, jak PiS. czy na odwrót. zresztą, już tych aktorów nie rozróżniam, niedługo Marek zapoda jakieś podsumowanie z polskojęzyczną odmianą tych aktorów – robotów czy czym oni kurwa są. gonić tych skurwysynów gdzie pieprz rośnie, a nie nabijać im frekwencję oddając np nieważny głos.

   poza tym: wybory są fałszowane od bardzo dawna i nie tylko PRL w tym wiódł, ale PRL bis, czyli III RP też. dlaczego dopiero teraz zrobiło się z tego wielkie halo? bo jakiś kaczor, żeby sobie nabić punktów, zaczął to bezmyślnie powtarzać? ludzie obudźcie się w końcu! czy naprawdę myślicie, że ci, którzy mają we władaniu wszystkie media świata, dopuścili by w tak kluczowym dla globalistów kraju jak nasz, do powstania jakiejkolwiek konstruktywnej opozycji? owszem, taka opozycja istnieje, lecz jest to andergrand, jest to hardcore którego w mediach po prostu nie ma. weź np wypowiedź użyszkodnika: ‚bird2′ piętro niżej i jego śmieciarski filmik, na który odbekałem w zrozumiałym dla tego PiSobolszewika śmieciarskim języku.

   musimy się powolnie pogodzić z tym, że bez boskiej interwencji w ten cały chłam i szajs sobie nie poradzimy. zwyczajnie, nie mamy na to siły. chyba, że za boską interwencję brać przejawy wzrostu świadomości i regulowania rezonansu Schumanna. nawet tutaj na blogu ludzie wklejają chłam, odpad i szajs z polsatu, emtivi czy innych koszer’ zażydzonych łże’ mendiów kompleksu jot. czy naprawdę jako naród, Naród Polski, nie wypracowaliśmy żadnych innych form kulturowych / artystycznych, że musimy się posiłkować koszernym szajsem z emtivi czy innej żydotuby przeznaczonej dla demoralizacji euro goim?

   • wizzgaa 20 grudnia 2011 o 11:14 am

    Kefir , porąbało się dzisiaj czy co ?? Skąd ci się wzięło to ” kto nie nienawidzi , już przegrał „. Obecne zmagania należy traktować ,jak szachy i zachować constans emocjonalny . To głowa ma pracować a w przypadku katolików wzmacniana modlitwą . Jeżeli to Bóg zadecyduje o wszystkim / w co wierzę / to NIENAWIDZĄCY mogą wygrać bitwę lub nawet bitwy ale nie mają mocy wygrać wojny z dobrem . Sfałszowane wybory to w ICH mniemaniu jakaś tam wygrana ale w ostatecznym rozrachunku utoną . Kefir > mamy wspaniałych artystów i nie musimy sie posiłkować koszernym szajsem ale zwyczajnie utrąca się NASZYCH żeby eksponować TAMTYCH .

   • jakzawsze 20 grudnia 2011 o 4:08 pm

    kefirze napisz komu piszesz @XXXX bo jest zamieszanie , a robi się ciekawie 🙂

    • Tomasz 21 grudnia 2011 o 12:18 am

     Czy wy nie potraficie sie nie klocic, czy nie mozecie dzialac razem?. Nie dziwne,ze nie ma po co pomagac poza granicami przyjezdnym-wiadomo dlaczego. Wesolych Swiat!

     • zenobiusz 21 grudnia 2011 o 12:29 am

      http://www.godlikeproductions.com/forum1/message1733160/pg1
      Może ta lektura rozjaśni ci trochę sytuację.Myślisz ,że na tym blogu to się nie dzieje ??

   • kosiardeyablos 21 grudnia 2011 o 7:16 pm

    KOGO? Misia GOGO….kurna…..

  • zenobiusz 20 grudnia 2011 o 8:17 am

   http://zenobiusz.wordpress.com/2011/12/20/wybory-w-rosji-kto-liczy-glosy-%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D1%89%D0%B5%D1%8F/
   Nie sądzisz że to już jałowe dyskusje ??Trzeba dojść do tego ,jak oni to robią.
   W Rosji zdaje się mechanizm jest taki sam.

  • doroboty 20 grudnia 2011 o 3:44 pm

   Wolna dyskusja czy aby wolna.Mniejsza oto.Mysle ze polemika jest zybyteczna w sprawie destrukcyjnego sprawowania wladzy przez obecna ekipe polityczna naszego kraju,,Niemoze mi przez gardlo przejsc sprzedac wszystko wobce rece.I wmawiac spoleczenstwu ze zrobilismy
   najlepszy interes stulecia.Oni dla siebie alez oczywiscie zrobili biznes..Ale jaka sz…………a trzeba byc komus pokrzyzowac wszystko..I jakim ciemniakem i glupcem zarazem zeby dac sie
   tak w h……………………………..a zrobic…Skupmy sie na polityce tego kraju anie na polemice czy ktos powiedzial to czy tamto. Polityka jeszcze raz polityka powinna nas interesowac.Pytanie do wszystkich czy w tym kraju sa prawdziwi mezczyzni……

  • wizzgaa 20 grudnia 2011 o 4:57 pm

   Obejrzałam filmik / powyżej / o pełnej determinacji walce p. Jachnika w sądzie . Powiem tylko , że moje doświadczenia w sądzie były podobne chociaż nie uczestniczył w tym prokurator . Trzeba wielkiej odporności żeby stawiać w pojedynkę czoła stronniczemu sądowi . Panu Jachnikowi grożą conajmniej komplikacje sercowe bo to on się spala w tym procesie a kolejni prawnicy obserwują go z zaciekawieniem i myślą : ekscytujące, czy ta mucha wymknie się jakoś z sieci . Osobiście wolę bez sądu dużo zgubić niż z sądem cokolwiek znaleźć . Zupełnie mnie nie zaskoczyło ,że sędzina nie wywaliła „na pysk ” prokuratora z jego nieopracowanym anonimem . Do nas już wszedł zwyczaj , że ofiara terroru musi sama udowadniać wszystko . A sędzia podsumuje wysiłki ofiary – mniej lub bardziej inteligentnie , dobrze jesli nie stronniczo .

   • jakzawsze 20 grudnia 2011 o 5:15 pm

    W Bielsku-Białej sędziowie to 80% kryminalna mafia w togach , ….. dzieci komuszków , nie wierzycie to sobie sprawdziecie nazwiska i rodowody obecnych młodych SENDZIŃ i kim byli ich rodzice i dziadkowie i wujkowie / kuzyni …. to wam szczeki opadna …. TO CZERWONE SKÓRWYSYŃSTWO PANOSZY SIĘ DALEJ

    *(…. przepraszam za wulgarny celowy język)

    • hjk 20 grudnia 2011 o 8:20 pm

     najlepsze gdzies było takie opracowanie o demokracji, ze najwiekszym osiagnięciem było podzielenie władzy sadowniczej, ustawodawczej i wykonawczej, do których to władz wybierano przedstawicieli z ludu. No i ta, był taki wykresik ze strzałkmi od ludu do władz, ale …
     …ale tylko z dwoma tymi „ciałami” 🙂
     Bo trzecie oczywiście jest „niewybieralne” to kasta – klan, która sama siebie wybiera i przyjmuje w swe szeregi kogo dopuści i która tak naprawdę decyduje o wszystkim, sama dla siebie pisze prawo, itd. Ogólnie rzecz biorąc jest ponad prawem i praktycznie bez żadnej kontroli.
     I taka tu i pewnie gdzie indziej „dymukracja” panuje…

 2. iHe 20 grudnia 2011 o 2:46 am

  http://www.wykop.pl/link/88223/film-o-korei-polnocnej-defilada-7-czesci/

 3. kefir2010 20 grudnia 2011 o 3:14 am

  czy 4Th Empire to coś w stylu ś.p. 4 rp? celowo napisałem małymi literami. jeśli tak, to tego po prostu nie kupuję.. w końcu moim naczelnym hasłem jest: nigdy więcej PiS!! a teraz dawajcie mi minusy, kaczyści. walka trwa!

  • Totalsky No Problemsky 20 grudnia 2011 o 3:56 am

   nigdy więcej PiS-u, nigdy więcej Rudzielca, nigdy wiecej Pawlaka, nigdy wiecej Millera… kuźwa…to kto? albo dyktatura, albo emigracja wewnętrzna, albo zasilanie monopolu państwowego… albo stąd wyjade.. w pi…du!!!!

   • Orka 20 grudnia 2011 o 11:39 am

    A Palikota ???!!! nie wymieniłeś …

    • Totalsky No Problemsky 20 grudnia 2011 o 4:30 pm

     @orka
     dla twojej – jak sądze – satysfakcji: i Palikota też – zawiódł mnie juz na wstepie tym, że zamiast, np. zająć sie w I kolejności pomysłem z likwidacja powiatów, co dałoby miliardowe, wymierne oszczędności w budżecie (chyba właśnie tym pomysłem przekonal mnie do głosowania na niego, podczas spotkania przedwyborczego w mojej pipidówie) – to zajmuje sie krzyzem na ścianie; ten krzyz pasuje tam jak kwiatek do kozucha, z uwagi na wzajemne relacja pań i panów parlamentarzystów (to moje zdanie), ale skoro juz tam wisi, to mógłby sobie jeszcze powisieć, bo w tym kraju sa obecnie dużo poważniejsze problemy do rozwiązania; i tak jeszcze w myślach rozgladam sie po sejmowej sali – przegapiłem kogoś? chyba nie – byłaś kiedys taka piosenka kabaretowa, bodak „Wałów Jagiellonskich” (swoja drogą – co za nazwa!;-) – o pszczółkach trzech” ….. „a jak znajdzie sie kandydat co ode mnie wyżej lata? – to juz było! ci mówilem, że nie widze kandydata”…. – no właśnie: nie widze kandydata do dobrego rządzenia tym krajem; to juz chyba lepiej – żartuje oczywiście – żeby wróciły partie z I sejmowego rozdania z przełomu lat 80/90-tych, np. Polska Partia Przyjaciół Piwa; madre toto nie było, ale przynajmniej smieszne… amen!

     • hjk 20 grudnia 2011 o 8:26 pm

      Palikot ostatnio wyskoczył jak Filip z konopii z krytyką budzetu zaproponowaną przez Rostowskiego, ze nie widzi, jak maja sie zwiększyć dochody państwa, co projekt budzetu zakłada.
      Udaje głupa czy naprawdę taki ciemny, ze nie rozumie, że czekają nas spore podwyżki wszystkiego, co przecież w dość oczywisty sposób przełoży sie na wpływy budzetowe, przede wszystkim energia el., gaz, paliwo, alkohole i papierosy, nie wspominając o innych rzeczach…

      • sebecx 20 grudnia 2011 o 9:45 pm

       .bo to może paligłup jest… z centrali taki tekst pewnie dostał

     • Orka 21 grudnia 2011 o 1:13 am

      Totalsky…
      Jak ja ci współczuje , że się tak zawiodłeś…
      Ale to było jasne od początku po co powstała grupa Palikota . PO traciło w sondażach , trzeba było utworzyć szybko jakąś zapchaj dziurę by łatwiej można było zmanipulować lub sfałszować wybory.
      No i udało się ! Dzięki totalskym zrobiło się aż 10% dla Palikota a i przy okazji z 10% przybyło PO !
      Nie zajmuj się nigdy broń Boże polityką !!!
      Jesteś strasznie lajtowym chłopakiem pod 60-tkę !
      Zastanawiam się co ci więcej czasu na studiach zabrało , balangi czy nauka.
      cyt :”…owszem, zagłosowałem na palikociarnię – z jednej prostej przyczyny: zraziłem sie do PO (w 2007 dałem na nich mój krzyzyk), z PiS-em nigdy mi nie było po drodze, komuchów nie cierpie organicznie, a z chłopami mam tyle wspólnego, ze sam jestem chłop, czyli facet;-); i co? tragedia sie stała? ja sie osobiście bardzo ciesze, ze na naszej zabetonowanej scenie politycznej troche sie ruszyło…”
      Stała się straszna tragedia , następne zmarnowane 4 lata i jeszcze więcej gówna na „zabetonowanej ” scenie …dzięki takim wyborcom .
      Czy ty wiesz co to jest odpowiedzialność ?
      cyt: „…a tak w ogóle to poważnie sie nad tym zastanawiam, czy stąd nie wypitolic tam, gdzie sie czułem soba, czyli do Niskich Krajów); i kto was wtedy będzie bulwersowac na tym blogu;-)?…”
      Wybacz , ta zabawa z bulwersowaniem dowodzi twojej niedojrzałości emocjonalnej a także problemów z określeniem tożsamości narodowej przez co wystawiasz złe świadectwo swoim opiekunom ( rodzicom ?).
      Ja nie mam takich problemów ,
      cyt : „…ta wymiana zdań Sully-Zenobiusz-Wizgaa najlepiej pokazuje, że „jacy parlamentarzyści, tacy i wyborcy…”
      O moja matko ! i kto to mówi…
      cyt : „…podobno Bóg nas, Polaków, „wybrał”, podobna Maryja okryła nas „niebieskim płaszczem”…i takie tam pitu-pitu: ja sie pytam: po co? dla nas? Polaków? to juz lepiej było postawic na Czechów: sympatyczni, pragmatyczni (stawiaja butelki z ulubionym piwem pod domem Havla, a u nas to tylko znicze i umartwienie na pokaz…”
      Problem z religijnością . Totalsky , które z przykazań tak bardzo nie daje się w twoim przypadku , przestrzegać ?
      Pijacy , narkomani , cudzołożnicy , złodzieje i kłamcy , to im nie pasuje Kościół i księża . Notoryczni grzesznicy , którzy nie mogą przystąpić do sakramentu pokuty , którzy dla usprawiedliwienia gnoju w swojej duszy , splują , wyszydzą wszystkie świętości chrześcijańskie bo wiedzą , że będą bezkarni . Wie to i Nergal ale Tory ani Koranu to on nie podrze , tutaj parszywa odwaga się kończy , bo albo koniec kariery albo palnik w du.ie albo trup na parkingu .

      • Totalsky No Problemsky 21 grudnia 2011 o 9:00 am

       no i miałem juz byc w światecznym nastroju – i sie nie da, bo orka kąsa…
       ja sie zawiodłem nie tylko na Palikocie, od dobrych kilkunastu lat zawód sprawiają mi wszyscy bez wyjątku aktorzy na polskiej scenie politycznej; ale jeśli, jak twierdzisz, dzięki mojemu, i mnie podobnych, głosowaniu „PO zyskała 10 proc.” czyli – w domyśle – Kaczorowi ubyło te 10 proc. – to warto było! dopóki szczerbaty mały cesarz nie wróci z polityki pod pierzyne do mamusi, to choćby PiS miał najlepsze pomysły (a zdarza im sie to) – to ciągle beda tylko folklorem politycznym;
       musze cie zmartwić – ja nawet „mam papiery” na zajmowanie sie polityka; i nie są to żółte papiery;-)
       lajtowy czy nie lajtowy, chłopak czy nie chłopak, ale – zważywszy na tempo zdarzeń w obecnym świecie – jeśli w ogóle dozyję do 60-tki (pewnie wcześniej Iluminati mnie porwą zywcem na kuracje odmładzająca, bo Eichmannowi sie nudzi w tym bunkrze ;-), to z pewnoscia świat bedzie wyglądał zupełnie inaczej, niz dzis (jesli w ogóle bedzie….); a tak w ogóle to kwestia wieku blogowiczów zaczyna byc ostatnio jakoś tak szczególnie doceniana w dyskusjach, ciekawe dlaczego?;-)… – co prawda: „w styczniu – konie, w lutym – słonie, w marcu – koty, w kwietniu – psy, a w maju – my” – no ale do maja jeszcze daleko 😉
       na studiach były i balangi, i troche nauki – chromolić fałszywą skromność: zdolny jestem;-) – obroniłem sie na 4+, a wtedy jeszcze (bezpłatne „komunistyczne” studia „we w samej stolycy”) szóstek nie było w ogóle; inna sprawa – ze po pierwsze wolę „być”, a dopiero potem „mieć” – Strzelce tak mają, wiesz?
       czy wiem, co to odpowiedzialność? no, chyba wiem – starałem sie nie zapominać o gumkach, a poza tym miałem troche szczęścia, a szczęście sprzyja lepszym;-)
       co do tozsamości narodowej – z uwagi na wspomniany świateczny czas czas pomine te kwestie milczeniem, ponieważ, odpowiadając ci, musiałbym stać sie nieuprzejmy i zacząć napomykac coś o rękoczynach…wrrrrrrrrr!
       i żeby jeszcze bardziej nie przedłużać – ostatnie zdanie: z przykazan najbardziej nie pasuje mi to, które „wypadło” z katolickiego dekalogu – to o oddawaniu czci obrazom i posągom, a które nam, Polakom, szczególnie byłoby przydatne;
       raz jeszcze – z uwagi na zbliżające sie Świeta ponownie – wszystkiego dobrego dla wszystkich (włącznie z orką), bo w Wigilie to nawet „bydlątka” gadają ludzkim głosem, więc nawet im sie należy odrobina zrozumienia;-)
       ps. aleś sie do mnie przyfastrygował/a? to takie wstepne pieszczoty, czy cos poważniejszego? 🙂

       • Orka 21 grudnia 2011 o 6:54 pm

        Ech , totalsky … jak tak dalej pójdzie to ja i wielu innych nie dożyjemy Ojczyzny mądrze rządzonej , przez mądry patriotyczny rząd , wybrany przez mądrych wyborców … a nie przez filutów patrzących na świat przez gumkę , bywaj , odpruwam się …

  • zenobiusz 20 grudnia 2011 o 8:23 am

   Ale ty cienki jesteś.Sfałszowali wybory,a ty znowu swoje…. ,kaczyści.Czyżbyś zatęsknił za GMO???.Nie ma na razie żadnej siły politycznej będącej „trzecią opcją”.Popierasz więc PO, czy pro PO destruktorów atakujących PiS ?Zacznij pisać o ratowaniu zwierzątek,albo śledzi bałtyckich.Może w tych tematach lepiej Ci pójdzie.Jak na razie,z wyjątkiem krótkiego epizodu przed ostatnimi wyborami,przyczyniłeś się , do zwycięstwa PO.Ciszej więc nad tą trumną.

   • Sully 20 grudnia 2011 o 10:43 am

    Tylko wg mnie p.kaczyński osmieszył się wczoraj i nie tylko, teraz jesli ktoś nie popiera akurat tego co mysli pis, to nie jest patriota….A KTO MU DAŁ PRAWO OCENIAĆ?? A kimże on jest, że będzie ludzi obrażał?A momentami ma wrażenie, że przespał wybory i nie dociera do niego , że przegrał i ludzie go nie chca. Bo ja osobiście nie chce żeby do władzy doszła osoba tak msciwa. PO też mi nie pasuje, ale na pis nie oddam swojego głosu, chyba że zmieni sie „przywódca” .

    • zenobiusz 20 grudnia 2011 o 11:01 am

     Gratuluję .Buzi dla Tuska.Chyba że masz innego kandydata.?? Może Palikot ???
     Uczestniczysz w medialnej nagonce,jako leming ,czy służbowo ?

     • Sully 20 grudnia 2011 o 11:29 am

      Daleko mi do Palikota i Millera, za donkiem tez nei przepadam, ale kaczyńskiego poprostu wyjątkowo nie trawię. Sam jestes leming i trol, skoro nie potrafisz uszanowac czyichś przekonań i jak ci coś nei pasuje to od razu obrazasz.

      • ciekawy 20 grudnia 2011 o 12:33 pm

       ..jak mozna szanować czyjeś głupawe przekonania, skutki których ostro „dają po kieszeni” obywatelom ???

       • Sully 20 grudnia 2011 o 2:08 pm

        Następny co czytać nie potrafi, to że nie lubię kaczyńskiego, nie sprawi że automatycznie lubie Tuska, choc napewno mam do niego więcej szacunku.Z reformami ( niektórymi) nie zgadzam sie i tez otwarcie o tym piszę, mówic i co trzeba to pochwalę, a co mi sie nie podoba krytukuje.
        Natomiast szanuję ludzi, nawet tych z głupawymi pogladami, z którymi byc może się nie zgadzam, ale zupełny brak szacunku mam dla takich jak ty @ciekawy którzy niczego nei napiszą, a rytykuja i to jeszcze nieudolnie. Pozdrawiam

     • Sully 20 grudnia 2011 o 11:32 am

      I jeszcze jedno przestac pierniczyć o medialnej nagonce. Po obrazić umiesz,ale na pytanie przezemnie postawione NIE ODPOWIEDZIAŁES: JAKIM PRAWEM OBRAZA LUDZI ??

      • zenobiusz 20 grudnia 2011 o 12:53 pm

       Sullu,nie myśl że tylko ja widzę miałkie temaciki i młodzieżowy slang ,którym obficie zasypujesz ten blog.Może uzasadnisz czemu nie trawisz Kaczyńskiego ,do tego stopnia że jego nazwisko piszesz z małej litery.Ciekawe czy masz inne argumenty niż stajnia szechtera,czy millera.
       Ja wiem że jak się okazało ,że on jest dalekim potomkiem ruskich książąt, którzy zniszczyli Chazarię,to już nie ma zmiłuj.A a propos przekonań,ty nie masz przekonań,ty masz zadania.

       • Sully 20 grudnia 2011 o 1:01 pm

        Zenobiusz po raz kolejny stwierdzam, że nie potrafisz duskutować, bo Ty jesteś przekonany o swej nieomylnosci. Przykre to, bo to, że ktos ma lat 60 wcale nie upoważnia go do traktowania mlodszych gorzej i brania ich za głupków, a tak niejednokrotnie robisz, niestety.Dopóki Ty nie odpowiesz na postawione przezemnie pytanie, ja nie bede odpowiadała na Twoje. Bo jak wcześniej napisałam to ma byc dyskusja a nie stanie w szeregu do odstrzału.Chociaz teraz akurat strzelasz ślepakami;-) Pozdrawiam. A jesli dla Ciebie gmo, medycyna naturalna, czy to o czym pisałam wczoraj np. Korea sa miałkimi temacikami, to gratuluje.

        • zenobiusz 20 grudnia 2011 o 1:09 pm

         Sully,ty nie zadałaś żadnego pytania.
         Temaciki są miałkie ,bo powielasz to co wszystkie media podają nam jako bardzo ważne w danym momencie. ,temat wczoraj był zgoła inny,i jeśli to robisz z uwagi na młody wiek,to poanalizuj sobie własną aktywność na tym blogu,i przemyśl.

        • Sully 20 grudnia 2011 o 1:17 pm

         Zenobiuszu, z uwagi na Twój zaawansowany wiek, mogłes nie spostrzec, że pytanie moje brzmi: JAKIM PRAWEM KACZYŃSKI STWIERDZA KTO JEST A KTO NIE ,PRAWDZIWYM POLAKIEM I PATRIOTĄ? Nikt mu tego prawa nie dał, a zgadzanie się czy nie z pogladami pis-u nie ma tutaj wiele do rzeczy. Czy teraz zauważyłes moje pytanie? Ale oczywiscie nie odpowiesz na nie, bo niestety musiałbyś przyznac, że facet poprostu przegina. kropka.

        • zenobiusz 20 grudnia 2011 o 2:44 pm

         Pytanie o tyle prowokacyjne ,obłudne.
         Takim prawem,że ludzi działających na szkodę Polski
         ,a strojącymi się w piórka patriotów jest na pęczki.
         On ,jako jeden z nielicznych polityków starszej generacji,
         którym mimo usiłowań postkomunistycznych służb specjalnych,
         nie udało się przykleić żadnej łatki,ma do tego prawo w pierwszym rzędzie.
         Jeśli ci to nie wydaje się właściwe,to nie mam pytań,poza jednym.
         Pod jakim nickiem wcześniej wprowadzałaś na ten blog podobną atmosferę,
         szkoda mi czasu,na szukanie.
         Styl ci się nie zmienił.Tylko nick.

        • Sully 20 grudnia 2011 o 3:01 pm

         Zenobiusz, ja w przeciwieństwie do Ciebie nicka mam tylko jednego i to tego samego od zawsze, na tego bloga nie weszłam w poszukiwaniu patriotyzmu, którego mi nie brakuje, a przy okazji trzęsienia ziemi w Japonii, bo znalazłam na nim wiele cennym informacji. Miło, mi że wyrobiłam sobie swój styl, to znaczy że sie rozwijam, a nei tkwie w miejsc ja Ty .
         NIKT NIE BĘDZIE MI MÓWIŁ, KTO ZASŁUGUJE NA MIANO PATRIOTY NIKT A W SZCZEGÓLNOSCI kACZYŃKI!
         Masz rację Zenobiusz, ludzi działających na szkode Polski jest wielu, i zastanów się kto na tę szkodę działa.
         I prosze Cie wex już przestać wszędzie widzieć agentów i ludzi z którymi dogadać się nie potrafisz lub nie chcesz…bo zanieługo otworzysz szyfladę, buch agent, lodówka buch agent…opanuj się Zenobiusz.

        • Sully 20 grudnia 2011 o 3:02 pm

         Zapomniałam jeszcze zapytać, to taka Twoja cecha nabyta czy wrodzona?, że każde niewygodne pytanie nazywasz obłudnym?

        • Orka 21 grudnia 2011 o 12:14 am

         60 lat uważasz za podeszły wiek ?! A czyż to nie jest piękne , że 60 latek zniża się do dyskusji z tobą siuśmajtką i świetnie obsługuje komputer pomimo 60 lat ?! Czy ty jesteś naprawdę taka głupia , czy tylko sobie robisz jaja ?! Nie uważasz , że taki człowiek zasługuje na szacunek ?! Zastanów się , nie wiem czy ci się to uda , strasznie jesteś płytka , w jakiej będziesz formie w wieku 60 lat ?
         A tak a’propos , zmień dietę , jedz mięso , twój mózg bardzo potrzebuje białka !
         No , a teraz sobie poużywaj i wciśnij pierwszą gwiazdkę , tylko się nie pomyl !

        • Sully 21 grudnia 2011 o 9:56 am

         Orko, żal mi Ciebie, w majtki już daawno nei siusiam…ale moze Ty już to robisz ups..Gwiazdeczek nei klikam i dla Ciebie wyjątku nei zrobię, przykro mi. Chcesz jeść mieso to sobie jedz, smacznego.
         I jeszcze taka rada na przyszłość, jak nikt z Tobą nie chce rozmawiać, to nie wtrącaj się w rozmowy dorosłych , bo to niegrzecznie, no ale moglaś zapomnieć, albo jeszcze nikt Ci nei powiedział. Buźka;-)
         Uwierz mi, bardzo ale to bardzo musze nadwyrężać swój kręgosłup, żeby zejść do poziomu twoich wypowiedzi, ale cóż…staram się jak mogę.

     • Madry Inaczej 20 grudnia 2011 o 11:34 am

      Z tego co piszecie wynika że w Pl. mądry i niezależny kadydat nie ma szans wejść do parlamentu. Smutne i niestety prawdziwe. Ci co są niestety nie reprezentują naszych narodowych interesów.
      ‚Elita ” utrzymuje się przy władzy głosami otumanionej większości która sama siebie skazuje na zagładę.

      • Sully 20 grudnia 2011 o 11:36 am

       Niestety masz rację, niezalezny nei ma szans….a szkoda bo znam wielu wartościowych i mądrych ludzi, którzy maja fajne pomysły, ale bez poparcia partii..zapomnij.

      • zenobiusz 20 grudnia 2011 o 2:48 pm

       „Z tego co piszecie wynika że w Pl. mądry i niezależny kadydat nie ma szans wejść do parlamentu”
       A gdzie ty to wyczytałeś na tym blogu ?
       W Sejmie jest wielu mądrych ludzi,niestety nie mają większości,
       z uwagi na liczenie głosów przez prywatną firmę ,wybraną bez przetargowo,
       a powiązaną ze złotoustym ,miłośnikiem bimbru i PO ,z Lublina.

    • wizzgaa 20 grudnia 2011 o 11:19 am

     Sully , ale właściwie dlaczego mściwa ? Co powiedział ,że uznałaś go za prymitywa , który „oko za oko….” . W sumie nawet bym go rozumiała gdyby miał problem z opanowaniem rozpaczy i gniewu po 10-tym kwietnia …….

     • Sully 20 grudnia 2011 o 11:31 am

      Wizzga, nie zaprzątam sobie głowy zachowaniami kaczyńskiego, poprostu mam takie a nei inne o nim przekonanie i odczucie który wynika nie tylko z czytania gazet i blogów. Dlaczego nei potrfisz uszanować, że poprostu moge kogos nei lubić. Za jego czasem dziwne zachowania, momentami prymitywnenp. nei poda reki prezydentowi- czy tak się zachowują dorośli ludzi? Ot poprostu pare takich zachowac i całość poprostu nei podoba mi się.

      • wizzgaa 20 grudnia 2011 o 11:37 am

       Fakt , jak po prostu „nie lubisz ” to trudno z tym polemizować .

       • sebecx 20 grudnia 2011 o 12:10 pm

        czy Sully to automat .. nie dość, że skąpa biblioteka, to nawet słowa NIE nie ma poprawnie sformatowanego… jak można ciągle pisać „nei”..

        • Sully 20 grudnia 2011 o 12:20 pm

         Skąpy to ty masz rozum, bo ciągle to samo słyszę, byłoby miło gdybys jesli NIE masz niczego interesującego do powiedzenie, a jak widać na załączonym obrazku NIE masz , poprostu się do mnie NIE odzywał.

       • Sully 20 grudnia 2011 o 12:23 pm

        Dziękuję Ci wizgaa, to nie lubienie oczywiscie wynika z pewnych przekonan i pogladów, ale jakos specjalnie nie mam ochoty na to, żeby na blogu który prawie gloryfikuje kaczyńskiego polemizowac ( bezskutecznie) z wszystkimi, bo to mija się z celem, ja nie przkonam was a wy mnie. Lepiej rozmawiać o czyms w czym można dojść do porozumienia. Albo wymieniac się poglądami chociażby na dzisiejszy zamieszczony na blogu temat główny. Pozdrawiam Cie.

        • wizzgaa 20 grudnia 2011 o 1:47 pm

         Pozdrawiam cię również Sully . Ale skąd pomysł ,że Zeno jest facetem ” podeszlym ” w wieku – musiałabym coś o tym wiedzieć !?

        • Sully 20 grudnia 2011 o 2:12 pm

         Wizga, podeszły to dla każdego inny wiek;-) kiedyś ktoś jego zdjęcie zamieścił;-) zresztą to i tak nie jest ważne, podeszły, stary czy młody to nie jest aż tak istotne. Dyskutować można z każdym pod warunkiem, że to dyskusja anie walenie glową w ściane lub monolog.Nie martw się, nie mam sklerozy i wiem, że jesteś żona Zenobiusza, chyba, przynajmniej tak tutaj ktos kiedyś pisał, nie miałam okazji do zweryfikowania tej prawdy;-)

        • wizzgaa 20 grudnia 2011 o 2:23 pm

         Och Sully , nigdy cię nie przegadam . A co sądzisz o polemice Jakisbuka i Jakzawsze – dzisiejszej ?

        • zenobiusz 20 grudnia 2011 o 2:50 pm

         wizzgaa@
         Takie rozmówki to jej specjalność.Nie karm trolla.

        • Sully 20 grudnia 2011 o 3:13 pm

         Wizzgaa, a czy tu chodzi o przegadanie, nie. A tych dwoch wiele tematów porusza….ogólnie chyba jeden popiera kapitalizm, a drugi niekoniecznie;-) Ogólnie też bym sobie taki domek jak na zdjęciu wybudowała, no może ciut większy;-) Odchodząc od tematu domków, Kurczę to trudne tematy, no bo jest coraz więcej bezdomnych, ludzi którzy nie mają pracy , perspektyw…ale niejednokrotnie jak czytam lub ogladam w tv jakiś taki program ” o ludziach” to mam wrażenie że czasem na własne życzenie tak się użądzili…np. ostatnio głosno było o małżeństwie pod krakowem , że kobieta podpisała papiery i okazało sie że zamiast pod hipotekę sprzedała dom…pomijam że pewnei to było oszustwo, ale dlaczego nie przeczytała ?To tylko jeden przykład z tysiąca różnych….pytanie czy pomagać? ja mysle, że tak, przecież każdy może kiedyś potrzebowac pomocy i miłoby bylo gdyby ktoś pomógł. Dlatego pomimo, że wielu z was nie toleruje orkiestry i tvn, ja zawsze „cos na nich daję” mowię o fundacji tvn. Oni naprawde wybudowali fantastyczny szpital, z super aparaturą…zresztą kto chce to da a kto nie , to i tak się go nie przekona. Ale się rozpisałam.
         Zenobiusz, sam jesteś troll.

        • wizzgaa 20 grudnia 2011 o 3:22 pm

         Sully – mają ODROBINĘ racji ci , którzy cenią u ludzi inteligencję , przemyślność / spryt / i pewną lekkość w obieraniu drogi życiowej > czytaj , niedobór skrupułów . Biorę jednak pod uwagę fakt ,że nie wszyscy mają te cechy i nie wszyscy są w stanie wypracować je w sobie . To jak ? Na drzewo z nimi ? A gdzie tak zwana „godność osoby ludzkiej ” ?

        • Totalsky No Problemsky 20 grudnia 2011 o 4:18 pm

         ta wymiana zdań Sully-Zenobiusz-Wizgaa najlepiej pokazuje, że „jacy parlamentarzyści, tacy i wyborcy”, a w zasadzie – na odwrót; Sully trafiła na tego bloga po Fukishimie, ja – po Fulfordzie; nie szukam tu nawiedzonych politycznie pyskówek, ale niedostepnych gdzie indziej informacji; chociaż – podobnie – mam w bardzo głębokim poważaniu i Kaczyńskiego, i w prawie takim samym stopniu – całą reszte tego naszego tzw. establishmentu, to nie przeszkadza mi dyskutowanie ze zwolennikami tej czy innej partii, pod warunkiem, że dyskusja jest merytoryczna, a nie – taka w stylu dzieci z piaskownicy: „ty jesteś gupia, nie to ty jestes gupia” – i najlepiej jeszcze pokażcie oponentom język, zabierzcie grabki z piaskownicy i obrazeni udajcie sie do domku, do mamusi; to chyba wzbudza we mnie największa wściekłośc po powrocie z tej mojej emigracji: genetyczna (chyba) niezdolnośc Polaków do DYSKUTOWANIA; w skrajnych przypadkach prowadzi to do takich tragedii, jak ta, zakończona dziś wyrokiem dożywocia dla szaleńca, który zabił Bogu ducha winnego człowieka; ciekawy jestem, o ile zmniejszyłaby sie polska populacja, gdyby każdy z nas, wzorem Ameryki, mógł miec w domu giwerę? a poza tym – podobno 95 proc. z nas to osoby, dla których „miłośc bliźniego” powinna byc naczelną zasadą…. – ręce i nogi sie uginaja, sznowni państwo….

        • wizzgaa 20 grudnia 2011 o 4:28 pm

         Gdzie u licha moja odpowiedź na wyczerpujący post Sully ? Wyjdę na źle wychowaną !! PS . Totalsky : nie mam problemów z aktywnym acz spokojnym uczestniczeniem w dyskusji . Ty natomiast mówisz / piszesz/ za dużo – i zupełnie niepotrzebnie , to znaczy niekoniecznie blisko tematu . Jak wielu z nas , to forma oddechu po chwili napięcia . Ja to oczywiście rozumiem .

        • zenobiusz 20 grudnia 2011 o 5:04 pm

         Sully@
         ” kiedyś ktoś jego zdjęcie zamieścił;”
         Wymyśl coś lepszego,chyba że już masz ,kwestię,a coś mi się pomyliło.

        • navajo88 20 grudnia 2011 o 5:04 pm

         mam do odstąpienia kilka granatów rozprysowych i nawet mało używaną Baookę ,chentnie wam odstąpię ,,,J.M.H hahahahahahahahahaha

        • Sully 20 grudnia 2011 o 6:49 pm

         Zenobiusz , kiedyś ktoś dał linka do jakichs Twoich nagran czy filmików, i tyle, a zresztą jak juz powiedziałam komus innemu, mało mnie obchodzisz Ty i Twój wiek, poprostu ktoś dał te linki i tyle.

        • Sully 20 grudnia 2011 o 6:53 pm

         do Totalsky, dziekuję Ci, że starasz się mnei zrozumieć, widzę, że mamy podobne zdanie na tematy polityczne, cieszę się, że mozna tutaj porozmawiać też normalnie. Bo dla mnie normalność to m.in. to, że obojetnie kogo się popiera, to mozna dyskutować, a jak widzisz nie z każdym tak mozna. Pozdrawiam Cię.

        • Sully 20 grudnia 2011 o 6:56 pm

         do Navajo..bazooka..mmmm strzelalam taka w „wormsach’;-) niestety niezbyt celnie.

        • zenobiusz 20 grudnia 2011 o 7:08 pm

         Sully @
         ,widzę ze rozwinęłaś wersję ze zdjęcia na zdjęcia filmiki.
         Proszę o linka.
         Nigdy nic takiego nie miało miejsca,ponieważ nikt takowym materiałem na razie nie dysponuje.Niech ci zmienią trochę scenariusz ,bo ten na gąskę Balbinkę,zaczyna być skompromitowany.

        • Sully 20 grudnia 2011 o 7:26 pm

         Zenobiusz, ja nie pamietam kiedy to był, jestem tutaj na tym blogu od marca, więc jakoś po drodze, moze nie czytałeś tego wtedy nie wiem, ale juz naprawde nei chce mi się zajmowac Twoja osoba, bo nei wnosi to niczego interesujacego dla czytelników, pamiętam natomiast, że taki link był, i każdy mógł sobie go otworzyć, zapytaj moderatora, napewno wie gdzie to jest. Jakoś specjalnie nei sledzę Twoich słownych utarczek z niejednym blogowiczem którzy tutaj piszą, ale ten fakt odnotowałam. I niczego nei zamieniam, poprostu przypomniało mi się, że to nie było samo zdjęcie, a filmik, ale Ty jak zwykle węszysz teorię spiskowe.

        • Sully 20 grudnia 2011 o 7:30 pm

         Wizzga, ja rozumiem, że nie każdy ma taka lekkość, ale z drugiej strony dlaczego mamy placic za błedy innych…mnie tez jest żal tych ludzi, ale…no właśnie. A przy okazji dodam, że jestem przeciwniczką tego pakietu reform i pomocy bogatym krajom, które same sobie doprowadziły do takiej sytuacji, albo ich kreatywni księgowi;-)

        • Sully 20 grudnia 2011 o 7:33 pm

         Odpowieziałam Ci wizzgaa, ale niestety mój post czeka na ;;;zaakceptowanie;-) Pozdrawiam

    • jakzawsze 20 grudnia 2011 o 3:53 pm

     @sully

     wszystkie qurwy pasożytnicze z 1939 , a następnie od 1989 ich dzieci kurwy sanhedyńskie-babilońsko-arestokratyczne aż do dzisjaj do jednego wora wpierdolić= efekty są widoczne dzisiaj ….

     wszyscy poprostu wszyscy- to bylo już obkartowane WIEM ŻE TE QURWY SĄ przegrane w naszych oczach … żal i szkoda mi ludzi którzy pokładają nadzieje w tych draniech-DEMOkracjioKOMUSZKACH nigdy nie łykne chłamu

 4. Maik 20 grudnia 2011 o 4:12 am

  http://benjaminfulford.typepad.com/benjaminfulford/2011/12/weekly-geopolitical-news-and-analysis20111219-kim-jong-il-murdered-as-part-of-major-asian-power-battle.html
  Kim Jong zostal zamordowany przez agenta CIA

  • monitorpolski 20 grudnia 2011 o 8:31 am

   Nie ma wątpliwości. Ludzie płaczą, bo wiedzą, że będzie teraz krwawica.

   • iHe 20 grudnia 2011 o 9:57 am

    Jeśli tak jest w istocie,czego nie można wykluczyć bo 7 dni temu negocjował z USA bez swojego pociągu pancernego, to następca ze Szwajcarii będzie działał na konkretne zamówienie.Kurde znowu by było dokładnie odwrotnie od tego co ściemniał Obama.NIeprzewidywalne to przewidywalne.Nie zastosował się do apelu samokrytycznego apelu Tuska:”Przestańmy wreszcie kłamać..”Joblista był wyraźnie zadowolony bo pozwolił sobie na dużo lekceważenia.
    ..No i w takim układzie qui bono jest po stronie USA.

    Tak jak się zabrali za Rosje ,tak teraz kolej na Koree Pn czyli Chiny mają problem.
    Ciekawe czy Chiny dadzą sobie strzelić takiego gola Kimdzong Gorbaczowem.
    A najlepsze to jest to ,że tych głodujących mają gdzieś ale w planie jest dobra sytuacja wyjściowa do konfliktu z Iranem,czyli np.zająć czymś ręce Chinom na innej flance.

    Bo jak pokazują wydarzenia w Egipcie czy Tunezji to poprawa sytuacji najuboższych na pewno nie nastąpi..:(((
    To już nie te czasy dobrego wujka sama.

    • Peryskop 20 grudnia 2011 o 8:25 pm

     @Sully napisała: „Zenobiusz, ja nie pamietam kiedy to był, jestem tutaj na tym blogu od marca, więc jakoś po drodze, moze nie czytałeś tego wtedy nie wiem, ale juz naprawde nei chce mi się zajmowac Twoja osoba, bo nei wnosi to niczego interesujacego dla czytelników, pamiętam natomiast, że taki link był, i każdy mógł sobie go otworzyć, zapytaj moderatora, napewno wie gdzie to jest. Jakoś specjalnie nei sledzę Twoich słownych utarczek z niejednym blogowiczem którzy tutaj piszą, ale ten fakt odnotowałam. I niczego nei zamieniam, poprostu przypomniało mi się, że to nie było samo zdjęcie, a filmik, ale Ty jak zwykle węszysz teorię spiskowe.”

     Sully – jednak masz dobrą pamięć ale blond ! (bez obrazy, bo to twarzowy kolor)

     To przecież ja zażartowałem, że to Zeno na klipie jak facet na ulicy rezolutnie zbijał argumenty antykościelne. Zeno to zdementował – a ty kupiłaś !

     Hahahahahahaha, gdzie jest Navajo ze swoim Berettem, bo „nei” mogę !!!

     A na serio – niech ta przygoda będzie ostrzeżeniem dla nas wszystkich jak łatwo popłełniamy błędy, zupełnie bezwiednie i w świętym przekonaniu, że mamy rację.

     I „nei” u naszej Sully to tylko taka jej dysleksja klawiszowa, jak u mnie „wszytsko”.
     Po tym drobiazgu można Sully rozpoznań nawet po ciemku – to wskazówka dla Totalsky’ego…

     A kto nie robi literówek, ten niech rzuci kamieniem – w swój ekran oczywiście.

     • andzia 20 grudnia 2011 o 9:06 pm

      no i niech to będzie miłe zakończenie wątku 😉 bo się dziwnie zrobiło…, sama Sully przeciwko wszystkim.
      Zenobiuszu, chyba trochę przesadziłeś z tym trollem 🙂

      • Sully 20 grudnia 2011 o 9:35 pm

       Może to i Ty pisałeś, nie wczytywałam się kiedys w tego bloga aż tak mocno, napisałam co zapamiętałam… a to akurat jakos mi utkwiło.Taki koleś z dłuższymi włosami, tyle pamiętam…
       Blond twarzowy kolor, szkoda że nie mój;-)

       A co to za przytyki do Totalskiego hmmm toż to nie portal randkowy:-)

       Niestety z nei, masz rację, nie wiem dlaczego tak się dzieję, pisze dość szybko na klawiaturze, ale nei było od zawsze, już nawet ego nie poprawiam, jak cos szybko chcę napisać.

       Pozdrawiam Was, i życzę miłej nocki.

      • Peryskop 20 grudnia 2011 o 9:36 pm

       Czy to o ten klip poszło, Sully?

       Ręka mnie swędzi żeby panu przypierdolić.

       A może to jednak Zeno, bo rozsądnie zagadał ?

       • Sully 20 grudnia 2011 o 9:57 pm

        Nie Peryskop to nie ten filmik, tamten się zaczynał gadał jakiś facet( z rozmowy ponizej wywnioskować można było, że to Zenobiusz właśnie, a wręcz można było mieć pewność, bo ktoś napisał, że to on) z dłuższymi chyba kręconymi ( już nie pamiętam dokładnie) włosami, do połowy był tylko pokazany, i to był filmik bo można było kliknąć ( ja tgo nei zrobiłam więc nie wiem o czym tam mówił) kurczę zapytajcie Marka może kojarzy kiedy to było. To chyba nie jest jakiś super zajmujacy temat, ale moze dojdziemy w końcu o jaki filmik chodzi;-D

        • zenobiusz 20 grudnia 2011 o 10:20 pm

         Jak dalece ma się posuwać ta paranoja.?
         Może któryś z blogowiczów widział taki filmik.Nie bo takowy nie istnieje.

         ” z rozmowy ponizej wywnioskować można było, że to Zenobiusz właśnie, a wręcz można było mieć pewność, bo ktoś napisał, że to on”
         Pięknie weryfikujesz informacje,które potem w najlepsze rozsiewasz.Pogratulować ,metody poznawczej i talentu do”pójścia w zaparte”,chciałem napisać,samozaparcia.

        • Sully 20 grudnia 2011 o 10:32 pm

         Paranoje na tym blogu masz ty i nikt inny. I niczego nei rozsiewam, a swoją droga zobaczcie od czego się zaczęło, od tego iz stwierdziłam, że Zenobiusz jest …stary ups przepraszam w podeszłym wieku….ależ go to musiało zaboleć skoro gada i gada o tym, i drąży i gada i próbuje coś mącić…Zenobiusz na starość nic nei poradzisz, idź machnij se fajke , wpuśc tlen do płucek i lepiej ci się zrobi;-) choć nie wiem może nie palisz, bo fajki są niezdrowe…tak mówia lekarze głownego nurtu..ale jak oni tak piszą to idąc Twoim tokiem rozumowania …fajki to samo zdrowie, więc może jednak jarasz;-)

      • Sully 20 grudnia 2011 o 10:33 pm

       jak wy robicie te buźki?

       • Peryskop 20 grudnia 2011 o 10:46 pm

        O tak:
        🙂 🙂 😉

        • Sully 20 grudnia 2011 o 10:49 pm

         widzieć je widze, ale poproszę o kombinacje literek…;-)

        • Peryskop 20 grudnia 2011 o 11:44 pm

         zostaw spację przed dwukropkiem albo średnikiem

        • Totalsky No Problemsky 20 grudnia 2011 o 11:55 pm

         😉 🙂 ;-P tylko sprawdzam:-)

        • Totalsky No Problemsky 20 grudnia 2011 o 11:56 pm

         faktycznie – działa 🙂

        • Sully 21 grudnia 2011 o 9:58 am

         ; )

        • Sully 21 grudnia 2011 o 9:58 am

         : -)

        • Sully 21 grudnia 2011 o 9:59 am

         : -P

       • Sully 21 grudnia 2011 o 10:00 am

        ;-P

        • zenobiusz 21 grudnia 2011 o 10:24 am

         Widzę że publicznie robisz sobie test na inteligencję.
         Sugeruję jednak,byś czyniła to na innym forum lub blogu.
         Ludzie przychodzą tu po wymianę informacji na inne tematy.
         Wielu nie ma czasu na szukanie pereł ……..

        • Sully 21 grudnia 2011 o 10:54 am

         W przeciwieństwie do Ciebie nie muszę udowadniać swojej inteligencji, Ty natomiast jesli dnia nie zaczniesz od dogryzania komus, to pewnie uznajesz dzień za stracony….cóz typowe katolickie zachowanie” kochaj bliźniego swego jak siebie samego” widzę, że nie nie stosujesz go w praktyce, tylko duzo pierniczysz od rana.

        • Sully 21 grudnia 2011 o 10:58 am

         A ty zenobiuszu nie zaniedbuj swojego bloga, i przenieś na niego swoje cztery litery…wiem nikt tam nie przychodzi i wolisz sie udzielać tutaj…smutne to.

        • wizzgaa 21 grudnia 2011 o 12:41 pm

         Darzycie inteligencję / rozumiem , że IQ / przesadną estymą . Wszyscy zdają się zapominać ,że każdy naród to przewaga przeciętnych umysłów . To co , 10% tych powyżej 115 IQ mają się wypiąć na całą resztę mówiąc , że nie muszą odpowiadać / interesować się , pomagać , szanować / tych przeciętnych i poniżej ? Dobre ! Mówię to w zasadzie do Sully i Zenobiusza bo podkreślają swój szacunek do ludzkich cech / otrzymanych za darmo , niewypracowanych /. W takim razie zegnijmy kolana przed grupką tych powyżej 140 IQ dziękując ,że tolerują nas głupawych i nawet czasem udają ,że też mamy jakieś prawa a powinni nas wyeliminować bo co za uciecha funkcjonować w masie ludzkiej , która nie sprzyja rozwojowi geniusza i jest w pewnych kategoriach „nieestetyczna ” . Jeszcze raz uprzejmie przypominam o godności każdej osoby ludzkiej . No.

        • sinus 21 grudnia 2011 o 9:06 pm
     • Sully 20 grudnia 2011 o 9:41 pm

      acha bo zapomnialabym, widzisz, dobrze że sobie przypomniałeś co pisałeś, i że taki fakt mial miejsce na tym blogu, bo Zenobiusz…niestety nie chciał pamiętać albo nie pamięta…a szkoda nie musiałby mnie od agentów wyzywać, bo słowa” niech ci zmienią scenariusz” chyba o tym właśnie miały świadczyć, co jest oczywiscie kompletna paranoja, ale ja juz nei mam ochoty na rozmowy z Zenobiuszem.

      • Peryskop 20 grudnia 2011 o 10:39 pm

       Sully, najbardziej bolą oskarżenia bezpodstawne, więc wiem co czujesz.

       Ale żyjemy w takim bajzlu, że trzeba niestety pamiętać, że nikomu dziś nie można wierzyć.
       Zapewne i ja kogoś niesłusznie nazwałem tu czy tam trollem za jakąś wypowiedź albo za atak.

       Pamiętam momenty gdy z Zenem mieliśmy utarczki, bo bywa uparty i zadufany. A czy ja nie ?

       A poza tym czy wszyscy musimy mieć identyczne poglądy?

       Jak @iHe dziś podkreślił – na tym blogu daje się wytrzymać, bo nie ma chamstwa
       (jeśli to margines).

       I przecież szczypta trolla jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a skłania do myślenia i stymuluje ruchy robaczkowe.

       ======================================================
       Teraz o igraszkach ze zdrowiem, bo onety to olały w dbałości o spokój swych czytelniczek.

       [Silikonowe] Piersi na śmietnik

       http://www.rp.pl/artykul/669534,776036-Kobiety-musza-usunac-protezy-piersi-marki-PIP.html

       20-12-2011
       źródło: AFP

       Francuskie władze sanitarne do końca tego tygodnia mają zwrócić się z apelem do 30 tys. kobiet z silikonowymi implantami piersi marki PIP o usunięcie protez w związku z podejrzeniami o ich rakotwórcze działanie – pisze dziennik „Liberation”.

       Chodzi o protezy wypełnione żelem silikonowym, które mogą oderwać się i wywołać stan zapalny, a nawet raka – wyjaśnia dziennik.

       Wśród pacjentek z takimi uszkodzonymi protezami zasygnalizowano osiem przypadków raka – podał w czwartek 15 grudnia przedstawiciel ministerstwa zdrowia profesor Jean-Yves Grall.

       Pięć kobiet zachorowała na raka piersi (gruczolakorak), a kolejne – na nietypowego chłoniaka piersi (pacjentka zmarła), chłoniaka migdałków i białaczkę – wyliczył profesor Grall.

       Francuski rząd potwierdził, że do końca tygodnia ogłosi plan działania w związku z protezami tego typu.

       – Trzeba, by wszystkie kobiety z implantami PIP udały się na konsultacje do swoich chirurgów – powiedziała rzeczniczka rządu Valerie Pecresse, zapytana o artykuł w „Liberation”.

       Na pytanie, kto zapłaci, odpowiedziała: „Jeśli jest zagrożenie zdrowia oraz zdrowia publicznego, operacje będą refundowane”.

       Na silikonowe implanty piersi marki PIP wpłynęło do sądów ponad 2000 skarg i w związku z tym otwarto dochodzenie z podejrzenia o „nieumyślne zabójstwo i urazy”.

       także tu:
       http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-16264974

       French women ‚must have faulty breast implants removed’

       French authorities are to ask all the 30,000 women who received a potentially defective type of breast implant to have them removed, reports say…

       …PIP implants were among the cheapest available, and were also exported outside France. It is thought that as many as 40,000 British women may have them.

       Proszę zwrócić uwagę na manipulację BBC w tytule: problem zasadniczo Francuzek, a na końcu okazuje się, że kłopoty z tym ma 10 tysięcy więcej Brytyjek.

       • Sully 20 grudnia 2011 o 10:47 pm

        Wiem czytałam dzisiaj na jakims portalu, to straszne…przecież tu chodzi o zdrowie kobiet. Prywatne kliniki mamią kobiety cudnym wyglądem, a potem okazuje się, że przyczyniają się do raka…dlatego uważam że medycyna estetyczna to „zbawienie” dla ludzi po wypadkach, po chorobie ( mastektomia)….ale zwykłe upiększanie…ja wiem, że każdy chce ślicznie wyglądać, ale jakim kosztem? Przecież to nei wizyta u fryzjera albo wybielenie zębów, a czasami patrze na programy gdzie kobiety tak to właśnie traktują.

        • Totalsky No Problemsky 20 grudnia 2011 o 11:30 pm

         dlatego ja wole pure natural, nawet jesli gabaryty troche skromniejsze… aha, i zeby mi nie zarzucano, ze takie teksty to nie tutaj, to dodam: – A poza tym uważam, że NWO powinien zczeznąć!:-)

        • mi461 21 grudnia 2011 o 1:23 am

         jak beda musialy usunac te silikonowe piersi a niektore nawet posladki z silikonu
         to dopiero bedzie 😉
         nature mozna oszukac ale nie na dlugo i kiedys musi sie zaplacic za glupote. 😀

       • Totalsky No Problemsky 20 grudnia 2011 o 11:42 pm

        @peryskop – do I części twojej wypowiedzi – o twoim/naszym blogu

        niom…. – i tak trzymać; kłóćmy sie, ale nie obrażajmy, i szanujmy siebie, i odmienne poglądy;

        wygląda na to, że wybywam na kilka dni, i postaram sie nie zaglądac w ogóle na sieć (mam tylko problem z moją słabą silną wolą;-) – dlatego juz teraz składam wszystkim najszczersze życzenia dobrych, spokojnych, radosnych świat Bożego Narodzenia, ciepła rodzinnego, dobrych – czyli o niczym – wiadomości zarówno w rezimowych, jak i innych mediach (zakładam, że nic złego sie na świecie nie stanie w te swieta, więc w dziennikach będa „michałki”, a nie krew, przemoc i cierpienie); życze pogodnego nieba – bez chemtrailsów, zdrowego żarełka na stole (bez GMO), ze zmrozona wódeczka włącznie – byle tylko nie przesadzić – i nieudawanych uśmiech – na Waszych twarzach, i wokól Was; wszystkiego najlepszego!!!

        • wizzgaa 21 grudnia 2011 o 12:22 pm

         Totalsky , powiedziałeś „niom ….” ? Cały czas wiedziałam ,ze już cię czytywałam na blogu . Pozdrowienia Manuelu / don /. Jak znaleźć ten twój osobisty blog ? Zaczynam rozumieć „psychologiczne podstawy” narodzin trolla / bywam trollem / – po prostu są bardziej czujne / czułe / wrażliwe na znaczenie słów .No i wtedy nie potrafią się przymknąć .

        • Sully 21 grudnia 2011 o 1:07 pm

         Hmmm powiem szczerze, że nie rozumiem osób, które wchodzą na blogi ( obojętnie jakie) pod róznymi nickami…a jak już same ze soba rozmawiają…;-)
         A co do Totalskiego…chyba nie pisał wcześniej pod innym pseudonimem….a te niom…wiesz znam pare osób, które tego używa…może to takie..zmiękczenie wypowiedzi;-)

        • Totalsky No Problemsky 21 grudnia 2011 o 1:54 pm

         „niom” mi zostało po Holandii, ale faktycznie musze sie pilnować, bo znowu mi napisza ze jestem lajtowy luzak ;-)… ; nie, nie jestem Manuelem (chociaz to fajny nick); na tym blogu od marca tylko jako TnP; na onecie byłem, przed rejestracja „Swobodnym Dżordżem”, a po rejestracji, bo „Swobodny” nie wchodził, loguje sie jako „zeist1” (Zeist to taka mieścina w NL); niom:-) i to tyle, więcej grzechów nie pamietam i prosze o łagodny wymiar kary; a z tymi zyczeniami świątecznymi sie pospieszyłem, bo wyjazd mi sie opóźnił o dzień, więc jeszcze tu dzis troche narozrabiam;

     • Totalsky No Problemsky 20 grudnia 2011 o 10:38 pm

      @ Monitor
      dzieki, chłopie, za latarkę z namiarami na Sully. chociaż – jak siebie znam – to w przypadku „gdy sie zawezmę” i zaczne szukac, to znajdę bez pomocy; ale to miłe, że sie o mnie troszczysz (Sully – nie sądzisz? robi sie na tym blogu naprawde ciekawie;-)))

      • Sully 20 grudnia 2011 o 10:40 pm

       Sądzę sądze…że coraz ciekawiej, chyba sobie kupię tego psa…

      • Sully 20 grudnia 2011 o 11:03 pm

       Dobranoc wszystkim, popatrzę sobie na Archiwum X, albo Nic smiesznego…Spokojnej nocy..

       • Totalsky No Problemsky 20 grudnia 2011 o 11:25 pm

        hej, gdzie leci X-files, Scully, sorry: Sully?;-)

        • Sully 21 grudnia 2011 o 3:16 pm

         No widzisz rozgryzłes mojego nicka;-) chociaż to nie do konca tak;-)

 5. theaspartam 20 grudnia 2011 o 4:23 am

  ANONYMOUS – Illuminati (Song Download)- http://www.youtube.com/watch?v=cIrkH0QRr5c

 6. rabarbarek 20 grudnia 2011 o 4:47 am

  Anty-putinowcy w Rosji i ich zlote mysli na temat Putina , Miedwiediewa i przyszlosci Rosji. Jest tam kilka ciekawych , znanych nazwisk. Warto zobaczyc

  http://www.foreignpolicy.com/articles/2011/12/05/anti_putin_brigade_russia#0

 7. Peryskop 20 grudnia 2011 o 5:03 am

  Wielka Brytania nie dołoży się do funduszu IMF „dla ratowania euro” !

  UK refuses to contribute to €200bn IMF package

  The word from Westminster and Brussels this evening is that Britain is unlikely to contribute £25bn to an enlarged IMF rescue fund for Europe. Here’s why:

  The UK currently has around £38.7bn set aside to meet her international commitments through the IMF. Nearly £30bn of these funds are already allocated to various existing programmes, so there is just £9bn left in the pot.

  As David Gow puts it: „No wonder expectations are being dampened down….”

  more:
  http://www.guardian.co.uk/global/2011/dec/19/eurozone-crisis-live

  • rabarbarek 20 grudnia 2011 o 5:32 am

   Zbombardowac ich !!! Porzadek w UE musi byc . Rebelia nie powinna byc tolerowana pod zadnym pozorem , poniewaz zle sluzy wspolnym interesom Unii i moze byc postrzegana przez inne panstwa Unii jako zacheta do buntu. [ bynajmniej nie namawiam do przelewu krwi , ale patrzac wczoraj na Sarko , wscieklego na kolege z UK , czulam , ze gotowy byl na wszelkie rozwiazania , a wylom Anglii i odmowa placenia haraczu bardzo mu nie w smak]

   Tymczasem Saab wypelnil papiery bankruta , poniewaz nie znalazl sie zaden inwestor , ktory pomoglby firmie wyjsc z blota , w ktore wpadla w marcu tego roku. Akcje polecialy w dol o kilkadziesiat [ prawie 70] procent i znowu drobni ciulacze stracili , bo jak podejrzewam , wielkie ryby juz dawno odpuscily sobie Saaba i przesiadly sie do pewniejszych srodkow lokomocji.

   http://www.presstv.ir/detail/216628.html

   • Peryskop 20 grudnia 2011 o 5:55 am

    EU ZACZYNA DYKTATURĘ POD PRZYKRYWKĄ NOWEGO CIAŁA – ESM,
    czyli mechanizmu EUROPEJSKIEJ FINANSOWEJ STABILIZACJI

    Przy użyciu narzędzia „finansowej stabilizacji” jako usprawiedliwienia, EU cichcem chce narzucić państwom eurozony mechanizm stałego dofinansowywania olbrzymich kwot. Najdalej do lipca 2012, kiedy to 90 % państw eurozony ratyfikuje podtykany im „traktat zadłużenia” planowane jest stworzenie kolejnego, niewybieralnego i nie podlegającego kontroli ciała zwanego ESM, czyli European Stability Mechanism, czyli jednym słowem – stworzenie dyktatury tejże instytucji nad eurozoną.

    Założycielski kapital tego nowego ciała, na które państwa eurozony mają się bezzwrotnie zrzucić ma wynosić od 700 miliardów euro – do 1 tryliona euro. Jeden trylion to 1 + osiemnascie zer. Ale kwota ta w każdej chwili może zostać powiększona przez zarząd ESM – ciała, które będzie kompletnie poza i ponad prawami i rządami państw tworzących EU.

    „Członkowie ESM nieodwołalnie i bezwarunkowo zobowiązują się do wniesienia zaaprobowanej składki” – tak brzmi szkic traktatu.- „Będą punktualnie wpłacać przewidziane kwoty, zgodnie z zasadami ustalonymi w Traktacie.”

    Gdyby wstępny trylion euro okazał się niewystarczający – a biorąc pod uwagę zadłużone rządy Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Irlandii i innych krajów – z całą pewnością okaże się on niewystarczający – zarząd ESM po prostu zażąda więcej. A państwa bez szemrania muszą zażądane kwoty wpłacić i to w ciągu 7 dni.

    Nowe ciało EU będzie miało nie tylko prawo do pobierania dowolnych składek od członków eurozony. Będzie miało również prawo do sprzedawania długów.
    „ESM będzie uprawnione do zdobywania funduszy poprzez wydawanie papierów dłużnych” .
    Tak więc, jesli rządy danych państw zbankrutują, ESM może wydrukować na ich nazwisko papier dłużny.

    ESM ma przejąć władzę w lipcu 2012, jak tylko 90% państw członkowskich ratyfikuje „traktat dłużny”. Zastąpi tym samym takie „tymczasowe” ciała jak European Financial Stability Facility oraz European Financial Stabilization Mechanism. Oba te ciała przedstawiano przez lata jako „tymczasowe” i istniejące tylko celem ułatwienia finansowania podczas kryzysu. A teraz wygląda na to, ze jednak wprowadzi się je na stałe.

    ESM ma miec kwaterę główną w Luksemburgu, zaś zarządzana będzie przez niewybieralną i nikomu się nie tłumaczącą ze swych decyzji radę „szefów”. I co ciekawe, majątek, fundusze czy masa upadłościowa ESM „będzie nietykalna wobec wszelkich form śledztwa, rekwizycji, konfiskaty, wywłaszczenia, czy jakiejkolwiek innej formie przejęcia, zajęcia majątku z powodu zadłużenia, czy zaboru mienia poprzez działania ciał wykonawczych, sądowniczych, administracyjnych czy legislacyjnych.” I to bez względu na to, gdzie się będą znajdować, czy w czyich rękach…

    wiecej:
    http://niezalezna.pl/20633-eu-zaczyna-dyktature-pod-przykrywka-nowego-ciala-%E2%80%93-esm-czyli-mechanizmu-europejskiej-finansowe

    tam także link do klipa z informacją dot. projektu ESM:
    THE SHOCKING TRUTH OF THE PENDING EU COLLAPSE

    • jakisbuk 20 grudnia 2011 o 6:47 am

     peryskop – jest też taki projekt że niedlugo nastąpi armagedon i na ziemi zapanuje królestwo boże – a wiec karaina szczęśliwości itp – wiec ja wybieram ten projekt – nie twój 🙂 i możesz mnie straszyć do usranej dup… i tak ci nie wierze szatanie :)bo twoje czarnowidztwo – moim zdaniem pochodzi od złego – straszysz ludzi non stop – a bogiem strachu jest szatan – wec logicznie rzecz biorąc musisz być jego wyznawcka – innej opcji nie ma – widać twoje rogi na kilometr – wilku w owczej skórze – jak powiedzial Jezus „po owocach ich poznacie ‚ a owocem tego co piszesz jest – STRACH – kim więc jesteś ? podaj swoje imie

     • zenobiusz 20 grudnia 2011 o 10:35 am

      http://zenobiusz.wordpress.com/2011/12/20/skad-sie-biora-trolle-provocateurs-shillstrolls-and-disinfo-agents/
      Warto to wiedzieć.

      • Peryskop 20 grudnia 2011 o 11:43 am

       @jakisbuka dziś podkarmię, bo znów go samego zostawili na tym trudnym blogu.

       Jakoś nikt poza sbukiem nie zarzucał mi „straszenia ludzi non stop”. Bo nikogo nie straszę, ale pokazuję wydarzenia jak Monitor, Zeno, Rabarbarek, iHe, Jakzawsze, Sbecxs, Choice,, Aśka i inni.

       W amoku sbuk nie zobaczył, że info o EMS to był tylko cytat z „sigmy” z niezalezna.pl :
       http://niezalezna.pl/20633-eu-zaczyna-dyktature-pod-przykrywka-nowego-ciala-%E2%80%93-esm-czyli-mechanizmu-europejskiej-finansowe

       A może najbardziej trolli boli, że Anglicy nie chą uczestniczyć w zrzutce na euroland ?

       • jakzawsze 20 grudnia 2011 o 5:35 pm

        @jakibok To jakiś dzieciak w przedziale 18-14, dorosły człowiek by tak nie trolował-polemizował i miał… wysokie mnaiemanie ego o sobie , chocoaż są wyjątki

        • iHe 20 grudnia 2011 o 6:28 pm

         Hmm ja bym nie lekceważył jakisboka ,Peryskop wie co robi.
         Poza tym bierze na siebie ciężki kawałek społecznej roboty.To ,że jakisbuk czasem ma ciekawe spostrzeżenia niestety nie oznacza,że jest po naszej stronie.
         Stylizować można wszystko.
         A nie ukrywajmy ,mimo wszystko chodzi nam o ludzi którym moglibyśmy zaufać,ludzi którzy podzielają wiele naszych poglądów ,albo są dla nas jakimś wzorem,czy możemy się coś od nich nauczyć lub dowiedzieć.

         Programowo ten blog jest zupełnie antymainstreamowy w każdej dziedzinie więc zarzuty ,że tu się nie robi tego samego (czyli co chwile się nie powtarza jak jest dobrze) są dosyć zabawne,żeby nie powiedzieć z podręcznika antypisowca.)

         Oczywiście nie mamy monopolu na prawdę tak jak ministerstwo prawdy z wsi24 czy gW.
         Więc uzasadnionej krytyki nigdy za wiele o ile nie jest manipulacją.
         Zaufanie można zyskać ,stracić bądź utrwalać status quo.

         Tak ogólnie to unikam tego typu sądów choć czasem czuje się zobligowany do wyrażenia swojej subiektywnej opinii.
         Mimo diamentralnych różnic w wielu kwestiach udaje nam się utrzymać względną atmosferę szacunku na forum co powoduje ,że chce się je czytać i w nim uczestniczyć.

   • Peryskop 20 grudnia 2011 o 8:52 pm

    Albo facet ma zadanie ukrywać, że kryzys jest zaaranżowany i kontrolowany
    albo jest aż tak naiwny jak … rektor.

    Rybiński: Euroidioci pogrążą UE

    – W tym roku mieliśmy tylko wstęp do tego, co będzie się działo w roku przyszłym i w 2013. Lata 2012-2013 mogą być dla Europy prawdziwą katastrofą. W którą stronę nie spojrzeć – źle się dzieje. Padają kolejne rynki. Nie tylko rynki akcji, ale też rynki, na których banki pożyczają sobie pieniądze, rynki towarowe, rynki pożyczek pod zastaw. Upada wiarygodność kredytowa, nie ma już graczy, którym można bezpiecznie pożyczać, bo wszyscy tracą rating AAA. Dziś inwestorzy nie myślą, żeby zarobić, tylko żeby nie stracić tego, co uzbierali. Kryzys, który bez wątpienia uderzy w przyszłym roku, może radykalnie zmienić reguły gry. Gdy w 476 roku zbankrutowało Cesarstwo Zachodniorzymskie, skończyła się starożytność i rozpoczęło średniowiecze. Podobnie i teraz upadek Rzymu zapoczątkuje zupełnie nową epokę.

    „Rzym” upadnie po raz drugi w 2012 roku?
    – Jeżeli politycy nie zaczną wreszcie działać, to stanie się to w 2012 lub 2013 roku. Oni zamiast działać, zajmują się eurociotowaniem (mówiłem już o tym, także w Fakcie). Podejmują działanie spóźnione i nietrafione, a kryzys rozwija się w zastraszającym tempie.

    więcej myśli błyskotliwego Krzysia R. tu:
    http://www.fakt.pl/Rybinski-Euroidioci-pograza-UE,artykuly,140429,1.html

  • zenobiusz 20 grudnia 2011 o 8:01 am

   http://zenobiusz.wordpress.com/2011/12/19/the-mother-of-all-collapse-here-is-why-you-may-want-to-cool-it-with-the-britain-bashing-the-uks-950-debt-to-gdp/
   Oj nie będzie to wszysto takie proste.Oni chcą krok do przodu,z uporem.
   A gdzie leninowska zasada ,krok wstecz ,dwa kroki na przód.??

  • alexirin 20 grudnia 2011 o 7:14 pm

   jestem wqrwiony dlaczego nasze spłeczeństwo nie protestuje tak jak grecy i nie domaga się podwyżek pensji rent i emerytur?

   • alexirin 20 grudnia 2011 o 7:17 pm

    czekają nas polaków wyrzeczenia 67 lat pracy a naród milczy?

    http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/577429,50_letnie_wdowy_nie_dostana_juz_rent_po_mezach.html

    http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/577404,oplaty_za_uzytkowanie_wieczyste_znow_w_gore.html

    • jakzawsze 20 grudnia 2011 o 7:53 pm

     @alexo…
     Społeczeństwo zombi, podzielone , ogłupione lokalnymi samorządowymi wojenkami o majątki i spadki rodzinne, wyprane poprostu.Cieńko to widzę. zaprogramowane baranki na rzeź i to jest smutne, 80% społeczeństwa żyje w niewiedzy — >SZKODA.

     • andzia 20 grudnia 2011 o 9:32 pm

      @jakzawsze
      niewiedzy, ale na własne życzenie. Próby powiedzenia czegokolwiek, co by było poza ustalonymi ramami spotyka się z ironią, szyderstwem, kpinami, drwinami czy jak to jeszcze nazwać.
      Ja ostatnio usłyszałam ze mam głupie poglądy (przy okazji rozmowy o możliwym upadku strefy euro). Na prośbę o podanie argumentu „dlaczego to niby strefa euro nie upadnie?”, to otrzymałam odp, „po prostu to niemożliwe żeby upadła”. ŻADNEGO INNEGO ARGUMENTU NIE BYŁO!!! ŻADNEGO!!! A że z szefostwem się nie kłoci, to dałam dyskusji spokój, po co sobie robić w pracy wrogów, i to na samej górze 🙂

   • ALFA 20 grudnia 2011 o 9:13 pm

    Bo jeszcze dobrze nie dostało w dupę mózgi wyprane totalnie.

 8. theaspartam 20 grudnia 2011 o 5:27 am

  Wyprzedzający atak nuklearny na Iran- http://wolnemedia.net/polityka/wyprzedzajacy-atak-nuklearny-na-iran/

 9. theaspartam 20 grudnia 2011 o 5:42 am

  Tak w Gdańsku burzy się budynek w dobrym stanie- https://www.youtube.com/watch?v=iSxGIyY7X4Q

  • jakisbuk 20 grudnia 2011 o 6:25 am

   ale sensacja 😀 – człowieku weź leki – kotś kupił budynek – wyburzy – postawi nowy 3 x wiekszy i na tym zarobi, co w tym dziwnego ? jesteś naiwny jak dziecko – z twoim myśleniem to nadal byśmy mieszkali w gliniankach

   • jakzawsze 20 grudnia 2011 o 12:05 pm

    @jaksbuk

    Kasa i kasa żreć i zarabiać i żyłować , chciwość. Squrwysyny oligarchiczne w Bieslsku-Białej wyburzyli wielkie hale zakładów włókienniczych MERILANA, wielkie hale, i co tam postawili ? Pierdolone centra handlowe (świątynie Żydomasońskie) , aby ludzi grabić i żyłować, i ogłupiać elektroniką ….

    Niektórzy nadal wolą mieszkać w gliniankach i bardzo dobrze im się żyje-ekologicznie, a ci co zostali wydymani przez masońskich dymaczy żyją w szklanych domach (blokach) , i płacą haracze aby mieszkać jak szczury w klatkach, niewiedząc po co już wogule żyją tylko praca-żreć- i żyłować drugiego człowieka ….

    • sebecx 20 grudnia 2011 o 12:17 pm

     @jakzawsze brachu … uwielbiam Twoje wpisy.. są bardzo bliskie moim poglądom…

     • jakzawsze 20 grudnia 2011 o 12:33 pm

      Dziekuję za oklaski, ty też dobre teksty jedziesz, ja to się nauczyłem tej „dyplomatycznej” mowy na PALTALKU, niewątpliwie ciekawi tam są ludzie ….

      Interesujące by to było jakby Marek tam założył pokój, a wididownia słuchaczy była by wielka, z SOLIM-USA na czele, ten koleś dopiero jedzie hasłami albo PSYCHIATRA NACZELNY.

      Tutaj aplikacja kliencka działająca bez instalacji ze strony WWW ( …. może sie wieszać) , to dla tych którzy uzywają LINUX’y (polecam fedora) http://express.paltalk.com/

      Tutaj aplikacja działająca na WINDZIE ( komp się może zamulać) http://www.paltalk.com/download.php

      Jakby monitor uruchomił tą platworme to by był nieży szoł-pokaz no i przy okazji wszyscy fani monitora mogli by się poznać …..

      NAMAWIAM SERDECZNIE ….!

     • jakisbuk 20 grudnia 2011 o 12:50 pm

      jakzawsze > ciekaw jestem czy ty mieszkasz w gliniance ? widze jesteś nieźle sfrustrowany – co nie chciało sie chodzic do szkoły a teraz czujesz sie dymany przez wszystkich wokół ? czy masz jakiś inny powód aby obwiniać cały świat za swoje niepowodzenia ?

      • jakzawsze 20 grudnia 2011 o 1:28 pm

       @jakiś”ktoś” Polsłuchaj „panie smutyny” system i durnióþw trzeba ale to trzeba jebać, doookoła, może ty dałeś dupy i na twoim „świeckim” wykształceniu danym ci przez illuminati jest pieczątka MEDE IN EU. Obserwuje cie od dłuzszego czasu i stwierdziłem że tacy jak ty są też potrzebni (… marek też to tak określił w stosunku do ciebie „panie smutny jakiśKTOŚ”) inaczej byłoby nudno, czasami piszesz ciekawie ale odnosze wrażenie że musiesz jeszcze wiele spraw zweryfikować dotyczących tematów tutaj poruszanych. Zaliczam cie do osób które coś gdzieś liznoły pare filmików obejrzały , ale mimo to dają dupy za pieniadze (materialista typowy-wierzy w to co tylko widzi i słyszy)

       Czy mieszkam w gliniance ? mieszkam w górach i bardzo sobie cenie ekologiczny tryb życia , pijemy wode z gór, z podziemnych źródeł- niejeden by tak chciał … i sie marzy … DLA MNIE TO JEST STANDARD

       obadaj(cie) jakie domy GLINIANKI ekologiczne można budować, może monitor kiedyś poruszy ten temat.

       Zobaczcie te „glinianki” niejednemu by się taka marzyła.
       http://biobudownictwo.org/galeria-zdjec/

       JAKIŚ”KTOŚ” pochwal sie w czym ty żejesz, co preferujesz, możesz sie pochwalić śmiało niema sie czego wstydzić ….

       ….. glinianki to przyszłość wobeć aktualnych chorych trendów w budownictwie, jak zezwolenia kryminalistów w togach na budowe , bodowlanka to temat rzęka ….

       To co szkoły oferują to pranie mózgu i cała zakłamkana pierdolona historia książkowa, jak i to że od małpy pochodzimy – JESTEM SAMOUKIEM I JESTEM Z TEGO DUMNY, to co sie sam nauczyłem to tego w życiu by mnie szkoły nie nauczyły, może jesteś młody człowiek ja też ale każdą drogą bardzo sie ciesze że zaglądasz tutaj do monitora, bo przynajmniej dowiadujesz się tutaj takich spraw , O KTÓRYCH MNIEGDY CI W SZKOLE NIE POWIEDZĄ ….

       System trzeba jebać, a ciemnote edukować …

       • jakisbuk 20 grudnia 2011 o 1:51 pm

        nie mam zamiaru sie tu niczym chwalic 🙂 ale w przeciwieństwie do Ciebie – nie narzekam, choć w górach nie mieszkam i wody źródlanej sie nie napije taka jak ty – to studnie mam własną ale używam tej wody tylko do podlewania kwiatków i trawki wokół domu :), a tak ogólnie to – świat jest jaki jest – i trzeba sie umieć w nim znaleźć, a nie biadolić.

        • jakzawsze 20 grudnia 2011 o 2:06 pm

         tutaj trzeba napierdalać ile wlezie . Wiec jak to z tą ziemianką ? Co ci się w niej niepodoba ?

         Na ulicy tez szydzisz z ludzi bezdomnych, bo ziemianka to jakaś twoja aluzja ….
         No a co z tym twoim wykształceniem, smiało możesz się tu wszystkim pochwalić, niema się czego wstydzić, ja jestem samouk a ty ? …. co mamusia i tatuś kupili posade i wkształconko i domek synalkowi wybudowali ….

         Jak zaczołeś to skończ, słuchamy wszysyscy, trafiła kosa na kamień …. jakiego jesteś wogóle wyznania, zresztą niemów bo niema się czym chwalić ….

        • jakisbuk 20 grudnia 2011 o 2:46 pm

         jakzawsze – nie podniecaj sie dziecko bo ci jakaś żyłka pęknie i bedziesz musiał sie leczyć 🙂 – powiem ci tylko ze mam na karku już prawie piećdziesiatke – nikt mi w życiu nic za darmo nie dał, a wszystko co mam zawdzieczam własnej pracy, a co do ziemianek glinainek itp – to ty zacząleś temat nie ja – ja uważam ze każdy ma w życiu to na co sobie zapracował – biede również 🙂

        • wizzgaa 20 grudnia 2011 o 3:02 pm

         Jakisbuku : powiadasz ,że każdy ma w życiu to , na co sobie zapracował -biedę również . Uważam ,że to zbytnie uproszczenie i przy takim podejściu dyskusje o zmianach rządów , systemów i.t.p. nie mają istotnego znaczenia , bo skoro PRACOWITOŚĆ jest gwarancją powodzenia / dobrobytu / i ogólnie sukcesu to czego się czepiamy porządku świata ?? Czepmy sie tylko samych siebie .

       • wizzgaa 20 grudnia 2011 o 1:58 pm

        Jasne ,że fajne te domki , sama przystąpiłabym do „lepienia ” gdyby na moim małym terenie była odpowiednia glina . No , ale sufity drewniane – super . Kiedyś u Zena był ten temat . Dzięki za przypomnienie . Większość blokersów i bladawców śródmiejskich odżyłaby przy takiej robocie i mieszkając w takich warunkach. Obawiam się jednak ,że jesteśmy dalej niż kiedykolwiek od zdrowych rozwiązań . Pamiętasz Waldka Deskę ? Zrobią wszystko żeby ubożsi ludzie zdechli a nie rozkwitali .

        • jakzawsze 20 grudnia 2011 o 2:28 pm

         @wizzga Ja jestem chory na punkcie tych konserwatywnych technologi. Ostanio oglądałem na EDUSAT CHANEL. Pokazywali starą chate, jakieś skanseny. Komuś się to może kojarzyć że to prymitywizm ale o tym to puźniej. Wszytko ekologiczne ludzie sobie robili na własne potrzeby, wszystko z drewna. Od naczyń do narzędzi do produkcji żywności… Ludzie żyli wedługł praw przyrody wedługł „wskazuwek słońca”. Zero chemi,zeroGMO i innych gówien na hama nam wciskanych. Niebyło żadnych raków, a jak ktoś chciał zajarać peto to w ogódach uprawiali tytoń i konopie i zniech ubrania robili. Dzisja tytoń ….. dodają polon i inne syfy analogiocznie do GMO i KONSERWANTÓW.

         Zobaczcie proszę to: http://www.chatakawuloka.pl/galeria.html
         (… pusłuchajcie muzyki prawdziwej folklorystycznej, anie tej pierdolnietej jak RAPY-TECHNO-L.GAGI i reszta kurwa sprzedajnych)

         a dzisiaj mamy co …. GÓWNO i to dosłownie tego słowa ZNACZENIU-syntetyczne plastikowe społeczeństwo gotowe zarżnąc się z zazdrości na śmierć, I O TO CHODZI TYM ekonomicznym skorywysynom arystokratycznym

         jakzawsze-górol 🙂

        • Peryskop 20 grudnia 2011 o 10:02 pm

         @jakzawsze-górol : „…Wszytko ekologiczne ludzie sobie robili na własne potrzeby, wszystko z drewna. Od naczyń do narzędzi do produkcji żywności…”

         Dzięki za promocję zdrowia, rozsądku i harmonii – i tej muzyki na dudach !
         Ale żeby to docenić, trza być CZŁOWIEKIEM, a nie tzw. „wykształconym z dużych miast”.

         Szkoda, że tak duża część społeczeństwa – nie tylko w Polsce – dała się nabrać na „POSTĘP”.

       • zenobiusz 20 grudnia 2011 o 2:56 pm

        http://zenobiusz.wordpress.com/2011/10/29/jeszcze-polska-nie-zginela-gliniana-chatka/
        Jest u mnie więcej na ten temat na blogu,niestety zainteresowanie,jedynie w postaci milczącej akceptacji.

        🙂

        • zenobiusz 20 grudnia 2011 o 3:00 pm

         zbuk@
         ” ja uważam ze każdy ma w życiu to na co sobie zapracował – biede również ”
         Bieda nie hańbi ,a jak tam sumienie,spełniony obywatelu tuskolandu ?

        • jakisbuk 20 grudnia 2011 o 3:59 pm

         wizzgaa 20 Grudzień 2011 o 3:02 pm

         ” PRACOWITOŚĆ jest gwarancją powodzenia / dobrobytu / i ogólnie sukcesu to czego się czepiamy porządku świata ?? Czepmy sie tylko samych siebie.”

         tak uważam 🙂

        • jakisbuk 20 grudnia 2011 o 4:05 pm

         Zenobiusz – „a jak tam sumienie,spełniony obywatelu tuskolandu ?”
         jestem takim samym obywatelem jak ty – a sumienie mam OK, ja do ksiedza latać nie musze żeby sie ze swoich grzechów spowiadać jak ty 🙂

        • wizzgaa 20 grudnia 2011 o 4:10 pm

         To źle uważasz Jakisbuku . Pracowitość jest warunkiem co prawda koniecznym / przy uczciwym starcie w dobrobyt / ale niestety rzadko wystarczającym .

        • jakisbuk 20 grudnia 2011 o 4:23 pm

         wiazga – pracowitość, upór , odwaga itp
         stawiasz sobie cele w życiu i tyrasz – musi sie udać, jak sie nie poddasz przed metą 🙂 wiem to po sobie – z nieba nic ci nie spadnie

        • zenobiusz 20 grudnia 2011 o 4:39 pm

         Wizzgaa,nie karm trolla.
         on się urwał z pogadanki ZMS@owskiej.
         Takie kity w kraju gdzie są miliony bezrobotnych.
         Gdzie uczciwie pracujący emeryci przymierają głodem,
         a kolesiostwo,opływa w dostatki.

       • alexirin 20 grudnia 2011 o 8:29 pm

        Polska już niest zieloną a glinianą wyspa
        http://alexirin.wordpress.com/2011/02/26/nie-licz-na-obietnice-rzadowe-i-tanie-mieszkania/

        • zenobiusz 20 grudnia 2011 o 9:49 pm

         Czy ktoś wie co to jest „miedziane czoło” ???, względnie rozumie jeszcze ,stwierdzenie „mieć czelność” ???
         http://alexirin.wordpress.com/2011/11/27/islandzka-lekcja-dla-calego-swiata/#comment-3472

         12 Grudzień 2011 @ 09:29
         PONOWNIE OSTRZEGAM PRZED BLOGOWYMI ETATOWYMI RZĄDOWYMI DEZINFORMATORAMI

         MONITORPOLSKI I ZENOBIUSZ BLOG

         ( panowie owi to niejawni wspólpracownicy rządowego ośrodka w Białobrzegach )

         ======================================================

         nie dajsie sie ogłupiać I ODCIĄGAĆ UWAGI OD TEGO CO SIĘ W POLSCE DZIEJE

         ======================================================

      • Totalsky No Problemsky 21 grudnia 2011 o 8:42 pm

       no – jakisbuk…. z opóźnieniem, bo czytania od cholery pod tym postem, ale w koncu dotarłem do tego miejsca komentarzy, przeczytałem „jakzawsze”, „sebecx’a” i twoja odp., juz nie wyrwaną z kontekstu; i wiesz co? ty chyba jesteś klinicznym przypadkiem homo platformicus, co? zagoniony, podkształcony, z duzej wiochy; takich pis-dzielec, tylko a rebour? oni wierza w Yaro, ty wierzysz w to, „ze nie ma premiera nad Tuska, a Platforma jest moim przeznaczeniem”; w B-B byłem kiedy,s z wycieczka szkolna, więc nie znam lokalnych realiów; ale całe lata mieszkałem w Radomiu – i tam jest coś, co sie nieformalnie nazywa „aleja upadłości”, a formalnie – jakiegos tam Jana Cos Tam, chyba nr 2; „jakzawsze” wcurwia się na jedną rozwalona hale, w Radomiu ludzie sie wcurwiaja na to, że nie ma juz zakladów Metalowych, Polmetalu, Radoskóru, RWT i mnóstwa innych firm; ale jest chyba krajowy rekord w liczbie marketów na statystyczny łeb; i jesli ty nie jestes w stanie zrozumiec podcurwienia „jakzawsze”, tylko mu przysrywasz pod ambicje, to znaczy, ze jestes klinicznym przypadkiem leminga, który niewiele sie rożni od nawiedzonych pisolubów; zlasowała ci chyba mózg ta propaganda Wuielkiego Brata

       • jakisbuk 21 grudnia 2011 o 9:02 pm

        nie ma pojecia w jaki sposób wpałdłeś na to że jestem jakimś wyznawcą PO lub tuska – w innych komntarzach pisałem wiele razy że nie naleze do zadnej partii organizacji religii itp – jestem wolnym i niezależnym człowiekiem – na wyborach też nie byłem

        odpowiadam za to co napisałem – nie za to co ty zrozumiałeś 😀

  • Anaka 20 grudnia 2011 o 5:09 pm

   Za to masońskie chłamy muszą stać choćby ruiną,te się odnawia,za cenę nie wiadomo jaką,okna nie wstawisz bez pozwolenia,zobaczcie wokoło siebie ile tego na budowali dawniej.

 10. theaspartam 20 grudnia 2011 o 5:57 am

  Rząd tnie kasę Jan Pietrzak felieton- https://www.youtube.com/watch?v=Y-cfuPf0Px8

  • jakisbuk 20 grudnia 2011 o 6:30 am

   nikt go już nie zaprasza za kase- no to pozostaje głoszenie swoich „madrości” na YT – dla mnie ten facec zawsze był cieniasem i pozostanie nim na zawsze ze swoim cieniutkim dowcipem

   • Orka 21 grudnia 2011 o 2:32 am

    Może , gdyby podarł Biblię na scenie to by go zapraszano …
    Nie jest cieniasem a dowcip ma z najwyższej półki .
    Nie masz dzisiaj dyżuru na Onecie?

    • jakis_buk 21 grudnia 2011 o 4:46 am

     jego dowcip jest tyle wart co twoja wiedza o moich dyżurach na onecie 😀

  • Zenek 21 grudnia 2011 o 11:59 am

   Pietrzak stary ale jeszcze „kabareciarz”,zawsze mu bylo dobrze ,w kazdym ustroju.
   Ciekawe ile mu teraz odpalaja za te filmiki ?
   Ma facet glowke do interesu.
   Tak samo jak i tutejszy moderator Zenobiusz,ktory po swym wpisie nie pozwala nawet dac odpowiedzi,bo po co mu klopot (brak krateczki na odpowiedz i gdzie klikniesz we wlasne czolo ?).
   Tez ” sieciowy cyrkowiec” ,ktory jak Walesa jest „za a nawet przeciw” w kazdym temacie i ugrasz cos z takim ,za nic,bo zawsze racja jest jego .
   Walesa to juz teraz (kiedys gral wachowski „szofer po znajomosci”) na zonie zarabia,bo kazal jej ksiazke napisac zapominajac,ze „co nieco” moze mu z piszacym dziennikarzem malzonka wygarnac jak to z malzonkiem od solidarnosci bywalo na spotkaniach z „solidarnowkami”,ktore potem „tirowki szkolily”.
   Ksiazka wyszla ale slabo sie sprzedaje, bo wszyscy w legendy (wszelkie) juz watpia,nastapila ERA ZWATPIENIA i kazdy twierdzi,ze co ma byc to bedzie,a co ma wisiec nie utonie.
   Ciekaw jestem czy ten post w moderacji przejdzie ale chyba tak , bo to dla zena reklama !

 11. rabarbarek 20 grudnia 2011 o 7:02 am

  O obozach FEMY wie coraz wiecej ludzi, o trumnach w szczerym polu tez bylo glosno , ale o Lego blokach dla duzych chlopcow jeszcze nie slyszalam. Podobno sa , ktos zrobil zdjecia i wrzucil na Internet. Przenosne cele , z ktorych mozna zbudowac w dowolnym miejscu wiezienie w zaleznosci od potrzeb. Zdjecia pochodza z 2008 roku . Nierzad amerykanski wydaje sie byc dobrze przygotowany na walke z wlasnym narodem.

  http://cafr1.com/Legos.html

  • centurion 20 grudnia 2011 o 8:51 am

   Ładne prefabrykaty ale taka jest kolej rzeczy kiedyś budowało się z drewna potem z cegły aż w końcu zapanował beton.

  • navajo88 20 grudnia 2011 o 2:58 pm

   rabarbarek daj spokuj obozom Femmy szykuj kurtkę ciepłą i cieple skarpety i jedziemy ,a ja mam już gotowe swoja zabawki ,dla mnie Colt .45 a dla ciebie Beretta 9mm ,a cha tylko że byćmy nie utkneli w jakiś obozie północnokoreańskim na dłogie lata hahahahahahahahaha
   J.M.H

  • Zenek 21 grudnia 2011 o 12:07 pm

   Najpewniejsi to sa ci co juz w glebie,oni sie juz niczego nie obawiaja.
   Zywi moga miec strach jak nie ida z ……… i
   z postepem !
   Swieta za pasem dajcie jakas kolede ,chocby „Cicha noc” podczas ktorej maja na Iran uderzyc aby chrzescijan „pocieszyc” stojacych w kolejce po NWO .
   Karpie w polskich gojowskich stawach juz otrute,na Wigilie beda ale te „od zyda”,niech sie inny sprzedawca czy hodowca w biznes nie wpier..la (!) – kto handluje ten zyje..

 12. Ada 20 grudnia 2011 o 9:48 am

  No i stalo sie dostalam nowa karte z mbanka 😦 Ma paywave wrrrr. Macie jakies pomysly jak to popsuc? Nie chce miec tej funkcji, nie moge wylaczyc transakcji pw w serwisie transakcyjnym, nie moge ustalic zerowego limitu taka platnoscia. Moge sie tylko cieszyc z bezstykowego placenia :((
  Co za czasy zeby klient nie mogl wybrac jak chce placic 😦
  Z reguly place gotowka, ale karte mam w portfelu i nie chcialabym potem niespodzianek.

  • jakisbuk 20 grudnia 2011 o 12:01 pm

   to działa tylko do 50 zł – wiec nie panikuj 🙂

   • Sully 20 grudnia 2011 o 1:04 pm

    Albo jej wyczajnie nie uzywaj, przetnij w miejscu chipa.
    A swoją droga dają bezdotykowe karty, a u mnie na osiedlu nawet zwykłą zaplacić nei mozna o dotykowej nie wspominam nawet;-)

   • andzia 20 grudnia 2011 o 9:52 pm

    tez mi wcisneli taka karte. Napisali ze jednorazowo do 50zł, ale nie doczytałam ile takich transakcji moze być dziennie…
    Najchętniej to bym zrezygnowała z konta w banku, ale jak tu płacić kupując coś przez internet? Przez pocztę troche kliepsko.

    • hjk 21 grudnia 2011 o 2:37 am

     chipa rfid można spalić silnym impulsem pola magn. gorzej ajk spali się zwykłego chipa przy okazji, to karta do wymiany…
     czy te karty maja 2 chipy, czy tylko ten zwykły jak w starej karcie tel. jest widoczny?

     • sinus 21 grudnia 2011 o 9:57 pm

      rozebralem bilet na autobus taki rfid, specjalnie dla Ciebie 😉
      miedzy warstwami , jakbys go zyletka rozcial, jest „folia”, kawalek plastiku, w ktory wtopiona jest cala konstrukcja
      bilet jest wielkosci karty platniczej, „czip” zajmuje gora ze 3 mm kwadratowe, reszta wyglada jak ladnie rozwinieta na plasko cewka,

      wiec pewnie jest osobny stary czip, i nowy malutki z antena wtopiona w obudowe karty, na to jeszcze pasek elektromagnetyczny czasami

      pozdrawiam

 13. Sully 20 grudnia 2011 o 10:44 am

  Ada, nie osmieszaj się , karte mozna oddać , wystarczy stosowne oświadczenie i wizyta w banku.

  • Ada 20 grudnia 2011 o 2:50 pm

   Zabawna jestes, a niby jak mam nia placic? Czasami musze.
   Kurde gdzie jak gdzie ale tu spodziewalam sie normalnej odpowiedzi, a nie „nie osmieszaj sie”. Niby czym? Zapytaniem? Jesli nie masz nic do powiedzenia to nie obrazaj innych i sie po prostu nie odzywaj.

   jakisbuk kilka razy mi wyjma po 50zl i po moich pieniadzach 😉 Zreszta idiotyczne jest to ze w systemie transakcyjnym nie mozna tego zablokowac.

   • andzia 20 grudnia 2011 o 9:56 pm

    zaczyna się od kart (przymus, nie ma innych), reszta banków też pewnie pójdzie na to. Tak przyzwyczajają ludzi do czipów, które pewnie w końcu wprowadzą. Małymi kroczkami, byle do celu…

 14. britisz 20 grudnia 2011 o 10:49 am

  • jakzawsze 20 grudnia 2011 o 11:01 am

   …. o dziwo nawet w kryminalnych mediach podali tą informacje

 15. inter 20 grudnia 2011 o 11:10 am

  do sully – juz widze wizytę w mBanku – tylko sobie fak\jnego avatara wybierz…

  • Ada 20 grudnia 2011 o 2:54 pm

   Bez przesady, kolo mnie jest jeden mbank
   Trudno znalezc bank w ktorym nie ma limitu wplywow od 1000zl lub najczesciej wiecej.

 16. Sully 20 grudnia 2011 o 11:34 am

  W mbanku wystarczy napisać;-) Pozatym ktos kto zakłada konto w wirtualnym banku, chyba wie, że potem trzeba pisać i mailować ….albo niech Ada zmieni bank, na taki gdzie mozna załatwić cos z człowiekiem;-)

 17. Manian 20 grudnia 2011 o 11:42 am

  W mikrofalówce z pewnością chip zostanie zniszczony może magnes neodymowy by go popsuł.

  • hjk 21 grudnia 2011 o 4:15 am

   w mikrofali zniszczysz też zwykłego chip, a magnesem neod. tylko rozmagnesujesz pasek, jesli jeszcze tam jest

 18. Tystom 20 grudnia 2011 o 12:13 pm

  Rozmowa z Syjonistcznym Żydem (David Rockefeller) cz. 1/2

  1. Judaizm jest oparty na Talmudzie i praktycznie rzecz biorąc nie zajmuje się relacjami Bóg — człowiek, tylko ma na celu zdobycie dla Żydów absolutnej władzy nad światem. Żydzi będą panami, a cala reszta gojów będzie im służyć jako niewolnicy. To nie są wymysły antysemitów — Talmud jest pełen takich stwierdzeń, co łatwo jest stwierdzić u samego źródła.

  2. W judaizmie Bóg jest Bogiem tylko dla Żydów, a przed podjęciem decyzji zasięga rady rabinów (sic!). Wszystko, co istnieje na Ziemi, należy do Żydów, a w ręku gojów jest tylko przejściowo. Obowiązkiem Żyda jest odbieranie gojom swej własności przy użyciu dowolnych sposobów, włącznie z zabójstwem. Goja można również okłamać, oszukać, wykorzystać i nie jest to żadnym grzechem, gdyż goje to tylko odrażające zwierzęta z ludzka twarzą.

  3. Żydzi aszkenazyjscy nie są Semitami. Praktycznie wszyscy syjoniści są aszkenazyjskimi Żydami. Kiedy ktoś krytykuje złe działania syjonistów, wołają, z fałszywą zniewagą „jesteś antysemitą”. Ale ci aszkenazyjscy (syjonistyczni) Żydzi nie są Semitami.
  Sefardyjscy (arabscy) Żydzi, wraz z arabskimi muzułmanami i arabskimi chrześcijanami, są potomkami Sema, dlatego są Semitami.
  Ponieważ aszkenazyjscy Żydzi nie są potomkami Sema, lecz Japhatha, nie są semickimi Żydami — są sztucznymi Żydami. Będąc sztucznymi Żydami, nie mają żadnego biblijnego prawa do Palestyny, obecnie niesłusznie zwanej Izraelem.

  4. Naprawdę niedorzecznym aspektem tej sytuacji jest to, co jest napisane w żydowskiej świętej księdze, Talmudzie, a w mniejszym stopniu, Torze (która jest również źródłem nauczania religii chrześcijańskiej, bo to jest to samo co Pięcioksiąg, lub pięć pierwszych ksiąg Starego Testamentu w Biblii). Te ohydne słowa są najgorszą na świecie zbrodnią nienawiści (wyłączając na chwilę rasistowską retorykę należących do Żydów nowojorskich gazet, lub rasistowskich działań kontrolowanego przez Żydów amerykańskiego rządu).

  Księga, którą Żydzi udają czcić, Talmud, jest najbardziej patologiczną pornografią, jaką kiedykolwiek napisano.

  Postaraj się nie oburzać przez chwilę. Zastanów się, co on mówi.

  Wszystkie cytaty w tej części pochodzą ze źródeł żydowskich.

  Spójrzmy na kilka zwrotów z Talmudu, (przekład z wersji niemieckiej), aby zrozumieć, dlaczego barbarzyńscy Chazarowie zainteresowali się nagle by zostać „wyznawcami Talmudu”, a może zrozumieć, dlaczego zawsze polowano na Żydów, wszędzie gdzie mieszkali. Czy może jest jakiś tego powód?

  – „Tylko Żydzi są ludźmi, nie-Żydzi nie są ludźmi, tylko bydłem” (Goyim –ludzkie bydło) — (Kerithuth 6b s. 78, Jebhammoth 61a)

  – Żyd musi i powinien krzywoprzysięgać, kiedy goje pytają go, czy nasze księgi zawierają cokolwiek przeciwko nim (Szaloth-Utszabot, Księga Jore-Dia 17)

  – W czasie procesu sadowego wolno oszukiwac żeby żyd zawsze wygrał ” (Baba Kamma 113b)

  – Żyd może obrabować i zamordować goja. Za zamordowanie goja nie może być kary śmierci (Sanhedrin 57a)

  – Każdy żyd codziennie musi sie modlić: dzięki ci boże, że nie zrobiłeś mnie gojem, kobietą albo niewolnikiem (Menahoth 43b-44a)
  – Żyd może obrabować i zamordować goja. Za zamordowanie goja nie może być kary śmierci (Sanhedrin 57a)

  – „Spółkowanie z nie-Żydami jest jak spółkowanie ze zwierzętami” — (Kethuboth 3b)

  – „Każdemu Żydowi wolno wykorzystywać kłamstwa i krzywoprzysięstwo, by doprowadzić do ruiny nie-Żyda” — (Babha Kama 113a)

  – „Kiedy przyjdzie Mesjasz, wszyscy będą niewolnikami Żydów” — (Erubin 43b)

  – „Wszędzie gdzie oni (Żydzi) sie pojawią, będą książętami panów” — (Sanhedrin 104a)
  „Każdy Goj (nie-Żyd), który bada Talmud, oraz każdy Żyd który mu w tym pomaga, powinien umrzeć”. — Sanhedryn 59a Aboda Zora 8-6, Szagiga 13.

  „Zakazane jest ujawnianie tajemnic prawa” (Talmudu) — dektut Chadzasz, 171, 3.

  „Przekazanie Gojowi czegoś o naszych stosunkach religijnych jest równe zabiciu wszystkich Żydów, gdyż gdyby Goje dowiedzieli się, czego uczymy o nich, zabiliby nas otwarcie.” — Libbre David 37.

  „Jeśli Żyd zostaje wezwany do wyjaśnienia jakiejś części rabinicznych ksiąg (Talmud), powinien dać tylko fałszywe wyjaśnienia. Kto kiedykolwiek naruszy to prawo, powinien być skazany na śmierć” — Libbre David 37.

  • jakzawsze 20 grudnia 2011 o 12:20 pm

   a ten pan z wąsami stojący za rokefelerem to podby do Leszka Wałesy (na tym filmiku statycznej fotografi) :-), w końcu luminiarze przyznali mu nobla …..

  • Zenek 21 grudnia 2011 o 12:12 pm

   Co sie zydow czepiacie,goje sa jeszcze bardziej glupi .
   Dopiero reptylianie ludzi na ziemi rozumu naucza.
   Podobno juz je wyhodowano i sa pelnoletni,czekaja na wejscie smoka czyli na nowy rok chinski.
   Razem z zoltkami przyjda zbawiac ten zwariowany swiat !

 19. jakzawsze 20 grudnia 2011 o 12:15 pm

  mbank > czy wcześniej czy puźniej zostanie zeżarty przez lucyferiańska korporacje ( … heh i tak już nią jest) pod auspicjami banku światowego …. mbank jest bezplatyny i opłaca sie go używać tylko to jakiś tranzakcji powiaznanych przez PAyPal do robienie tranzakcji na ebay …., i nic wiencej, tylko tam trzymać dla ściemy 5 zł i nie sie nażrą 🙂

  mam nadzieje że te wszystkie banki padną jak ta faszi-demokracja zaprowadzana na hama w iraqu. Dni białych krawacików i kryminalitów w togach są policzone, niemoge się doczekać kiedy ci kryminaliści bedą zbierać kamienie i robić z nich kupki na drogach ….

 20. inter 20 grudnia 2011 o 12:44 pm

  zawsze kiedy słysze o zniszczeniu lub upadku czegoś pytam: a co w zamian? wolna amerykanka? przy takim upadku moralności wiara w samoregulację stosunków międzyludzkich po upadku systemu jest naiwna. MAD MAX jak się patrzy. ślicznie jest krytykowac wszystko wokół krzycząc : jacy to ONI sa be… tylko co dalej? jakieś rady ( tylko nie wyjeżdzać mi tu z karmieniem się światłem albo wiarą w jakiś dobrych kosmitów co to o niczym nie marzą tylko by nam nieba przychylić) druga sprawa: nawoływanie do przebudzenia, obudzenia, dowiedzenia się…i co dalej? co z tego że wiem? że ty wiesz? ten pan wie? ta pani wie? mnie to tylko przygnębia… za to mój pies ma się dobrze i drzewo za oknem tez raczej sie nie przejmuje i robi swoje… wygląda na to że one sa mądrzejsze – bo może po prostu WYSTARCZY BYĆ? bez konieczności cierpienia za miliony lub obsesyjnego dazenia do ułudnych celów? zauwazyliście że najszczęsliwszym jest się gdy się zapomina o wszystkim wokół? po usłyszeniu super dowcipu, zjedzeniu lodów, zobaczeniu sikorki żonglującej na powieszonej skórce? a potem przypominasz sobie o rachunkach , tusku, rostowskim, uni jewropejskiej i szczęście szlag trafia… ja nie życzę UNYM nieszczęść bo nikomu tego nie życze – ja sie dziwię jak można tak życie marnowac na te durnoty… czego oni chcą? władzy? nad czym? ile razy można być zachwyconym nawet najokrutniejszym czynem? przeciez nawet to się nudzi… nawet orgazm wywołany przerażeniem w oczach ponizanego człowieka tak porządnie to można przezyć tylko raz… a potem? co? oni musza umierać z nudy mając absolutnie wszystko a w domyśle mogąc to mieć… lubie portale takie jak ten ale zawsze zadaję pytanie na koncu: I CO Z TEGO WYNIKA? CO Z TEGO WYNIKA DLA „LEMINGA”? zwykłego człowieka pogardliwie nazywanego raz bydłem, raz pozytecznym idiotą, raz sheepeople? co z tego że wiem? że dowiedziałem się i płone oburzeniem? co z tego jesli nawet my wszyscy raptem zapłoniemy oburzeniem? CO POTEM? occupy Wall Street ma już kilka miesięcy…a wystarczyłoby na trzy dni przestać używac kompów i komórek i kart kredytowych… UPADEK SYSTEMU W TYM KSZTAŁCIE – TAK (TAK?) A JA PO RAZ KOLEJNY ZAPYTAM : I CO DALEJ? JAK ZAPEWNIĆ LUDZIOM NIE UMIEJĄCYCH ZARZĄDZAĆ SOBĄ SAMYMI TO CO POTRZEBUJĄ? takich kilka pytań – nie wrzeszczcie na mnie – nie olejcie moich watpliwości

  • zenobiusz 20 grudnia 2011 o 1:04 pm

   My możemy tylko odpowiadać we własnym zakresie.Co dalej u nas.
   Robić swoje we własnym ogródku.
   Uczyć innych tej zbawczej przerwy na obserwacje akrobacji sikorki,
   i w miarę posiadanej wiedzy i możliwości sposobić się do przetrwania,
   wbrew wszystkim ohydztwom ,które się dla nas żmudnie konstruuje
   ,odnowić więzy rodzinne ,sąsiedzkie,przypomnieć sobie ,
   co kiedyś było ważne .
   I trwać.

  • jakisbuk 20 grudnia 2011 o 1:08 pm

   inter > życiowe nieudaczniki muszą mieć wroga – bo inaczej zyc nie potrafią 🙂 wine za swoje niepowodzenia na kogoś trzeb zwalić – i gorzkie żale gdzieś wylac 🙂

   • Tystom 20 grudnia 2011 o 2:00 pm

    Tu nie chodzi o posiadanie wroga, tu chodzi przygotowanie się na to co może nadejść. Żeby się odpowiednio przygotować, trzeba jak najwięcej wiedzieć i samemu myśleć, myśleć i jeszcze raz myśleć. Większość naszego społeczeństwa (w tym też „wykształceni” po np. resocjalizacji, zarządzaniu i marketingu, historii itd.) zachowuje się jak otępiałe bydło. Nażreć się, nachlać się i od czasu do czasu se poruchać. Potem powyzywać na szabas gojów z PO lub PIS i jest gites.
    Chciałbyś mieć dzisiaj np. 100 000 pln na koncie, a jutro już nie, bo pozamykają banki..? Ja nie. Abstrahując od tego w banku nie trzymam papierów dłużnych (eufemistycznie nazwanych „pieniędzmi”), w ogóle ich nie trzymam, tylko zamieniam na środki trwałe (metale szlachetne, paliwo, jedzenie itp.) Jak nie będzie krachu deflacyjnego w połączeniu z wojną/wojnami (=zamknięcie giełd/banków), to nadejdzie hiperinflacja. Tak czy siak dobrze jest wtedy mieć coś do zjedzenia i coś za co można coś kupić/wymienić… A co będzie dalej tego nikt nie wie…

    • navajo88 20 grudnia 2011 o 4:46 pm

     słószna uwaga tystom !!!!!

    • sebecx 20 grudnia 2011 o 11:56 pm

     @tysom.. ja metale bym wymienił na seneka oil….

   • zenobiusz 20 grudnia 2011 o 3:03 pm

    Zbuk@
    Jesteś wszak tego, jaskrawym przykładem.
    Dla tego, tak odstajesz od towarzystwa.

    • jakisbuk 20 grudnia 2011 o 3:11 pm

     przykładem czego ? – a od towarzystwa jasne że odstaje bo nie jestem maniakiem teorii spiskowych i narzekania na wszystko – jak tutejsza wiekszość 🙂

     PS. a ty z megatsunami juz wyrosłeś ?

     • jakzawsze 20 grudnia 2011 o 3:29 pm

      widzisz @jakisbuk zenobiusz cie już opierdolił i ja cie też opierdalam, ale i tak nam jesteś potrzebny aby ludzie widzieli durnote (chociaż i tak cię lubię)

      NIGDY NIE NAZYWAJ CZŁOWIEKA NIEUDACZNIKIEM…

      „SZANUJ BLIŹNIEGO JAK SIEBIE SAMEGO I 77 razy wybaczaj tak jak to powiedział nasz mistrz Jezus-Jehoszua”

      Zenobiusz to bardzo mądry człowiek i wystarczy zobaczyć jakie informacje zgromadził na swoim blogu

      … @jakisbuk prowadzisz jakiś blog lub kanały na YT poka kim jesteś , albo twój żywot sie tutaj skończy i Marek cię zbanuje jak się wqurwi, ale jestem za abyś tutaj był i ukazał swoje ego

      ….wtedy Cię jakiś”ktoś” wyp[ierdolimy z naszego klubu

      • jakisbuk 20 grudnia 2011 o 3:50 pm

       jakzawsze – a ty musisz kląć jak szewc ? piszesz o Jezusie i wybaczaniu a kilka linijek dalej – „wyp[ierdolimy” – no ładnie nie ma co 🙂 – wiec ty mnie moralności nie ucz – bo sam masz jej tyle co kot napłakał

       • jakzawsze 20 grudnia 2011 o 6:23 pm

        przepraszam to jest moja słabość

        • andzia 20 grudnia 2011 o 10:07 pm

         to pracuj nad tą słabością, bo aż oczy bolą od czytania, zwłaszcza tych którzy nie klną wcale 🙂

     • zenobiusz 20 grudnia 2011 o 3:32 pm

      Zbuk@
      „nieudaczniki muszą mieć wroga – bo inaczej zyc nie potrafią”
      Jesteś wszak tego, jaskrawym przykładem
      ” ty z megatsunami juz wyrosłeś ?”
      Proszę,informowanie o tym,że istnieje możliwość ,zaistnienia takiego faktu,ludzi ,którym media o tym nie napiszą, nim będzie za późno to powód do kpin.
      „maniakiem teorii spiskowych i narzekania na wszystko – jak tutejsza wiekszość ”
      Co ty tu robisz,zatem.

      • jakisbuk 20 grudnia 2011 o 3:43 pm

       Zeno – przestań klamac – bo wiesz co ci za to grozi – prawda ?

       • zenobiusz 20 grudnia 2011 o 4:02 pm

        Zbuk@
        Uświadom mnie co mi grozi,i przy okazji gdzie kłamię.
        Jak pęka zbuk,wiadomo co się dzieje.
        O to ci chodzi ???

        • jakisbuk 20 grudnia 2011 o 4:09 pm

         Zeno – wiesz doskonale gdzie kłamiesz – no chyba ze w milicji straciłeś całkiem sumienie 🙂 i widze że najchetniej to byś mnie spałował jak za starych dobrych czasów – prawda ? 🙂

         ale nie te czasy bratku 🙂

        • zenobiusz 20 grudnia 2011 o 4:22 pm

         No i tu Zbuk@
         udaje, że nie zna moich blogów,nie wie ,że nigdy nie byłem milicjantem.
         Sięga zatem po argumenty rodem z arsenału,podobnego mu obrzydliwca w sieci,,nośne w technikach opluskwiania.Syara ubecka szkoła.
         Gdzie kłamię nie pisze,a witrualnie wypina rzyć,
         na wirtualne pałki.
         Marzyciel,”kombatant”.
         Pewnie cie nie internowali,co zbuk@.

        • jakisbuk 20 grudnia 2011 o 4:35 pm

         zenobiusz – jeżeli nie byłes nigdy milicjantem – to przepraszam – ale wydawało mi się ze w którejś dyskusji sam to stwierdziłes – a moze jakaś inna służba ? moze cos źle zrozumiałem ?

        • zenobiusz 20 grudnia 2011 o 4:43 pm

         Na drzewo zbuku,na drzewo.
         ::) 🙂 🙂

        • jakisbuk 20 grudnia 2011 o 4:54 pm

         Zenobiusz – mam nieodparte wrażenie że cos ukrywasz i nie jesteś wcale taki świety na jakiego sie kreujesz 🙂 – ale to nie ja cie bede rozliczał i twoje szczęście 😀

         dlaczego nie odpowiedziałeś na moje pytanie ?

        • zenobiusz 20 grudnia 2011 o 5:08 pm

         Bo jak zbuk pęka…..
         Oszczędź nam chociaż tego.
         🙂

        • wizzgaa 20 grudnia 2011 o 5:09 pm

         Sbuk , opanuj się . Zeno nieraz wyjaśniał , „jakie to były służby” co należy docenić bo niewielu na blogach przedstawia się tak konkretnie . Czep się siebie i pracowicie zarabiaj . Dobrze , żebyś dziękował Bogu za ….hm , potencjał i szczęśliwe życiowe okoliczności .

        • jakisbuk 20 grudnia 2011 o 5:13 pm

         Wiazga – to mnie uświadom jakie to były służby – bo ja tego nie wiem – a jak widać zeno zamiast mi to jasno wyjaśnić rżnie głupa 🙂

        • wizzgaa 20 grudnia 2011 o 5:21 pm

         Czy uważasz S-buk , że on ma obowiązek tłumaczyć się wielokrotnie , każdemu , kto nie doczytał ? Nie zauważyłam na blogach powszechnego zwyczaju publikowania danych o sobie . Ty też tego nie robisz .

     • jakzawsze 20 grudnia 2011 o 6:11 pm

      jakisbuk=ZOMBIE

      • Zenek 21 grudnia 2011 o 12:20 pm

       Fajnie to urzadzone na tym portalu,ze jak 2 dyskutuje to wejsc na zgode miedzy nich nie mozna ,nie ma miejsca gdzie kliknac i co pogodzisz takich ?

       To tak jak w zydowskiej synagodze podczas innej pory niz modly Zydzi sie kloca a w tym czasie rabin kase liczy (od tych co sie kloca i to o swoja racje ,bo rabe zawsze racje ma i zbawienie wieczne).

  • Ania 20 grudnia 2011 o 5:58 pm

   Nie zapewnisz niczego ludziom nie umiejącym zarządzać sobą samym.( No, moze ciepłą zupę raz dziennie). Oni muszą się sami tego nauczyć. Warto teraz potrząsnąć łodzią, może część się ocknie. Jak nie, czeka ich marny los.
   To ,co się teraz dzieje, prowadzi do nieuchronnej katastrofy dla zwykłych ludzi.
   Warto jednak zamieszać w tym kotle, zobaczy się co na wierzch wypłynie, jakie są mozliwości.
   Warto poczytać o Argentynie, jak oni wyszli w pięknym stylu z ogromnego kryzysu. Jak wspaniale się sami zorganizowali.
   Niekoniecznie musi być od razu źle. W ludziach mimo wszystko drzemie duży potencjał.
   Jak muszą, to się organizują, wykazują solidarność , odpowiedzialność.
   Wklejam pierwszy z brzegu link o cudzie argentyńskim.
   http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=argentyna%20kryzys&source=web&cd=3&sqi=2&ved=0CDIQFjAC&url=http%3A%2F%2Fprawda2.info%2Fviewtopic.php%3Ft%3D505&ei=H77wTs_PFIXrOdjB7aQB&usg=AFQjCNGo-41MqxMD_3JhD_-l-xQdncQYbg&cad=rja
   Wierzę, że w Polsce to też jest możliwe.
   Zatem….. rozhuśtajmy tę łódź!

   • Ania 20 grudnia 2011 o 6:12 pm

    Jakoś dziwnie mi wkleiło. To miała byc odpowiedź na post Intera.

  • zbigniew1108 21 grudnia 2011 o 1:36 am

   Dobrze ,że masz wątpliwości …
   Ja , w swojej młodości , ufałem różnym autorytetom ,że wiedzą , co
   ” następnego dnia „…
   Dużo zapłaciłem za swoją naiwność …
   Rób , to o czym Ty marzysz …
   Jeżeli kupujesz czyjeś marzenia , to sprawdzaj , czy ich sprzedawca sam w nie wierzy …
   Pozdrawiam
   Ps.
   Zamieszczę Twój komentarz na swoim blogu na Nowym Ekranie jako przykład myślącego i wątpiącego .
   Jeżeli , będziesz przeciwny , to daj mi w jakiś sposób znać o Twojej odmowie …

 21. Tystom 20 grudnia 2011 o 12:50 pm

  Następne wyznania rockefellera:

  Rok 2012 będzie bardzo ciekawy…

  • jakzawsze 20 grudnia 2011 o 1:50 pm

   Tyle tysięcy lat orali na to co widać, a ja tego nie łykam, nigdy nie byłem na żadnych wyborach i nigdy niebede popierał „swołczy”, dzieci w afryce umierają …..

   Film i inicjatywa na plusie, ale lepiej by sie przydało aby to ten kryminalista gadał + napisy, bo słuchjąc JANKA z ivony nieco niesmacznie to wygląda na poziomie komiksu , chociaż to co gada JANEK … to fakt bezprecendesowy …

  • koko 20 grudnia 2011 o 2:44 pm

   dlazego wymordowano w smolensku 96 wladzow bo USA chca miec jednego rzadu swiatowego… obczajcie to
   w 2012 moga nas wymordowac sam niewiem i mysle ze beda ludzii zabierac do obozu FEMA tak jak 2 wojnie swiatowej to uciekam z kraju

  • Ania 20 grudnia 2011 o 6:48 pm

   Jak ch@lera !
   http://czasprzebudzenia.wordpress.com/2011/12/19/czy-nwo-traci-kontrole-nad-swiatem-plejadianie-i-grozby-smierci-dla-davida-wilcocka/

  • Zenek 21 grudnia 2011 o 12:25 pm

   Ludzie powiadaja,ze ten w Polsce Palikot to tez do „swiecacych” nalezy dla tego mu tak wszystko dobrze idzie jak rzeznikowi z patroszeniem swini.

   Zreszta Palikot swinski ryj przyniosl i pokazal w telewizji (swoja twarz tyz z glowka dobrze zaczesana,bo przecie nie lysy ,chyba ze peruke nosi).

 22. jakzawsze 20 grudnia 2011 o 2:48 pm

  Monitorze ! otworzmy kanał na PALTALKU chociaż niebedzie lekko , ale „szoł” bedzie wielki ….

  Przez przeglądarke http://express.paltalk.com/
  Klienta (jak GG) http://www.paltalk.com/download.php

  • jakzawsze 20 grudnia 2011 o 3:14 pm

   już widze te kolejki łapek do góry …. naprawde to by była komedia , jak każdy co tu pisze -czyby miał odwage gadać ….. niesamowicie interesujące

  • andzia 20 grudnia 2011 o 11:14 pm

   też bym chciała Was poznać ale wolałabym na jakimś browarku 😉 ale ten pomysł też warty uwagi. A na skypie sie tak lub podobnie nie da?

   • Totalsky No Problemsky 21 grudnia 2011 o 9:22 am

    @andzia – i wszyscy inni, którym takie pomysły chodza po łepetynie

    Strzelce mają słomiany zapał, ale czasami doprowadzaja sprawy do końca:-); mam kawałek pola nad samym jeziorkiem, na Mazurach… w sam raz na na „majówkę polityczno-towarzyską”; pozyjemy – zobaczymy…

    • Sully 21 grudnia 2011 o 10:06 am

     Hahahaha juz widzę te tłumy..ale pomysł całkiem całkiem..i wart przemyślenia..Korzystając z okazji również wszystkim bez wyjątku chciałam życzyć zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia , bawcie się, jedzcie ( oby nie za dużo:-) ) nie myślcie o problemach świata tylko skupcie się na sobie i swoich rodzinach przez tych parę dni.. i do zobaczenia po Świętach. Pozdrawiam!!

 23. Noni 20 grudnia 2011 o 3:02 pm

  Fakt jest taki że co głosi new age w większości to prawda wg Mnie. To że wykorzystują prawdę by pośród niej siać kłamastwo i wykorzystanie ludzi to inna bajka.

 24. Maik 20 grudnia 2011 o 3:02 pm

  Naucz sie praw gry

  • jakzawsze 20 grudnia 2011 o 3:11 pm

   Na słynnych galeriach http://rense.com/ icke został negatywnie przedstawiony-po stronie jaszczurów. Czy icke to ateista ? ____ hyba nie , lub cholera wie, sam niewiem co mam mysleć …. chociaż jego książki demaskują sprawy , które analogicznie są poruszane TUTAJ

 25. Tola 20 grudnia 2011 o 3:10 pm

  Witam wszystkich!
  Czytam ten blog prawie rok,codziennie i chetnie dzielilabym sie tez swoimi opiniami.
  Niestety,kiedy dochodze do punktu,ze trzeba sie rejestrowac itp :wszystkie checi odpadaja.
  No,ale tym razem sie przemoglam.
  Chcialam napisac pare slow na temat Azji po przeczytaniu wielu komentarzy na temat Korei.Wielu z was jest „confused” i nie wie,jak to ugryzc i z ktorej strony.
  Zazwyczaj to zmieszanie wynika z tego,ze ludzie probuja przylozyc swoja miarke do azjatow i jakkolwiek ja przykladaja to i tak nie pasuje.To jest bardzo trudne komentowac Azje i azjatow poniewaz oni sa zupelnie z innego swiata.Nawet po 15 latach zycia z nimi i tak nie masz pewnosci,ze lapiesz o co chodzi.Temat bardzo trudny i do opisania ,i do komentowania i do proby prorokowania czegokolwiek.
  Temat tez bardzo szeroki,ale….no taki np. przywodca Korei.
  Wszyscy mamy zdanie,ze dyktator i czlowiek zly.
  Ale jak to sie ma do tego,ze azjaci szanuja i kochaja tylko sile (power)
  Jesli bedziesz po europejsku mily i grzeczny to beda cie miec za frajera.Jesli krzykniesz ,twoje akcje natychmiast ida w gore.Sila jest dla nich czyms bardzo namacalnym ,co szanuja, a co dalej- daje im poczucie bezpieczenstwa.
  Wiekszosc z nich na prawde kocha swoich dyktatorow.
  Z drugiej strony,to sprobujcie odpowiedziec,w jaki sposob mozna ogarnac taka mase ludzi ,ktorych poziom inteligencji,moralnosci i widzenia swiata jest taki sam ,jak u siedmiolatka.
  To nie zart-sprobojcie opisac cechy siedmiolatka.Zazwyczaj dzieci w tym wieku sa raczej okrutne niz kochajace,raczej nie kojarza przyczyny ze skutkiem itd….
  Koncze,bo wiem ze dlugie teksty niemile widziane.
  Pozdrawiam prawie wszystkich bardzo serdecznie.

  • Peryskop 20 grudnia 2011 o 7:59 pm

   @Tola – dziękuję za uwagi, które świetnie ilustrują problem zachodnich ocen Azjatów.

   To rzeczywiście są odmienne mentalności, inne systemy wartości, inny sposób rozumowania.

   Ale czy masz własne doświadczenia uzasadniające porównywanie dorosłego Koreańczyka – jego poziom inteligencji, moralnosci i widzenia swiata – do siedmiolatka (w domyśle: polskiego) ?

   Zważ proszę, że w każdym społeczeństwie znajdziesz enklawy dorosłych ludzi o poziomie 7-latka.
   Pozdrawiam.

   • Tola 21 grudnia 2011 o 3:22 am

    @Peryskop-piszac na prawde w totalnym skrocie (tu tez odpowiedz dla Zenobiusza). NWO robi z ludzi „siedmiolatkow” natomiast z azjatami jest troche inaczej (z nimi wszystko jest inaczej). Niestety ,tak popularna u nas opinia np o 5000 letniej kulturze jest troche mylna.Prawda jest taka,ze ,ze jest to 5000-cio tysieczna kultura sadzenia ryzu i zero edukacji .Tak wiec azjaci nigdy wogole nie wzniesli sie do poziomu 10-ciolatkow. Jako taka edukacja zaczela sie okolo 1970 roku i skupia sie glownie na nauce krzaczkow (zauwaz,ze jest to jedyna cywilizacja,ktora przetrwala z pismem….Co dalej ,ich mozgi nie sa „wytrenowane” na zadne myslenie .Azjaci np. sa znani z tego,ze jak zuja gume to juz nie moga chodzic,poniewaz nie maja podzielnosci uwagi.Oczywiscie napisalam to w formie zartu,ale to prawda.Oczywiscie jest mala grupa (w stosunku do calej populacji) dobrze wyksztalcona .Zeby sie nie rozpisywac,bo temat rzeka ,zainteresuj sie np. jak Koreanczycy wychowuja swoje dzieci ,podobnie chinczycy,jakie maja priorytety i jak to wspolgra z ich rozwojem emocjonalnym ,jak to sie ma do tego,ze w fabrykach jedna kobieta zszywa nogawki,ale guziki musi juz inna.
    Tak ,jak i wszystko ,nie ma tylko jednej strony.Prosze pamietac,ze wszystko co pisze nie ma intencji obrazania azjatow lub porownywania mnie z nimi na zasadzie,ja jestem wyzej a ty nizej (co jest standartowym podejsciem ludzi z zachodu).Zawsze staram sie czemus przygladac,NIE OCENIAC! Lubie potem to walkowac w swojej glowie na tysiac sposobow.Dlatego tez lubie ten blog,ludzie pisza jakies info i wspolnie walkuja mozgownicami temat probujac go ugrzyzc z kazdej strony.Jest to dla mnie jedyna droga by moc ogarnac swiat i cala nasza egzystencje.
    Pytanie zagadka-jak chinczycy pisza na komputerach?
    Pozdrawiam serdecznie

    • Peryskop 21 grudnia 2011 o 10:00 am

     Tola – dzięki za komentarz.

     Ale zagadka na końcu wskazuje, że nie byłaś w Chinach. Ani na Tajwanie czy w Japonii.
     Po prostu mają na klawiszach dodatkowe opisy i dla siebie piszą swoimi zredukowanymi znakami. Na szczęście są i nasze litery więc mogłem korzystać z gościnnych klawiatur.
     Z wieloma twoim i ocenami zgadzam się, ale nie ze wszystkimi.
     Każde społeczeństwo ma elitę i motłoch, a w Chinach (i w Azji w ogóle) są to piramidki z ostrym czubkiem. I to bardzo ostrym, bo inteligencji im nie brakuje, czego dowodem są cywilizacyjne wynalazki, które stamtąd przyswoiliśmy zazwyczaj wstydliwie bez wnikania czyje to dzieła. Gdyby nie Chińczycy i papier który wynaleźli to nie wiadomo, czy do toalety nie musielibyśmy chodzić z butelką wody jak robią to od tysięcy lat Hindusi – jako lud wiadomo „prymitywny” w oczach kołtunerii euro-amerykańskiej. Azjatyckie systemy irygacji i kanalizacji wyprzedzałey konstrukcje europejskie i przykładem jest fakt, że w stolicy Szwecji – zwanej Wenecją Północy – jeszcze sto lat temu wozacy odbierali od mieszkańców ich odchody skrzętnie gromadzone w skrzynkach i kotło-beczkach, a na wsiach bywa, że ten „spartański” system działa do dziś !

     Miałem – i moje dzieci – dość bliską styczność z rodzeństwem młodych Pd-Koreańczykow i nie mogę powiedzieć, żeby byli emocjonalnie spaczeni – poza wpojoną przez rodziców gorliwością w nauce i pracowitością w ogóle. No ale to Pd, a ponadto mała próbka.

     Zeno nawiązał do azjatyckich cech osobowości militarnych, ale wojskowi wszędzie mają przemeblowane pod czołem. Zapewne Pn-Koreańczycy są bodaj najbardziej nasiąknięci taką mentalnością, ale – jak już zauwazyłaś, bez większej dyscypliny nie sposób zarządzać, ani żyć w tak liczebnych społecznościach. Więc ta ich przyuczona i genetyczna karność to dla nich kwestia przeżycia. Dlatego dążenie do wolności ma w tamtych warunkach zupełnie inny sens niż u nas.

     Także stąd cała tradycja konfucjańska oparta jest na hierarchiczności – jakże silnej w Japonii , i ktoś kto to wyśmiewa lub tylko krytykuje jest ignorantem. Problem w tym, że ludzie z Zachodu mają blade pojęcie o uwarunkowaniach historycznych i kulturowych, a propagują stereotypy, które nie służą zrozumieniu tych subtelności, a przecież nasze wzajemne relacje stają się coraz bardziej doniosłe.

     Mam nadzieję, że pomoże nam taka wymiana opinii – zwłaszcza z osobami które spędziły lata podróżują cpo róznych krajach Azji i dysponują pewną wiedzą podstawową, żeby rozgryźć te nie łatwe ale fascynujące zagadki.

     Bo jak np. oceniać Azjatę, który zapytany o drogę coś nam odpowie – nawet nietrafnie ale odpowie, bo jego wtłoczona mu przez rodziców i nauczycieli ambicja nie pozwala na przyznanie się do niewiedzy ! Ktoś nie znający tych uwarunkowań może wyciągnąć błędne wnioski, że to był jakiś idiota, albo specjalnie nas źle pokierował, bo…

     Innym problemem w kontaktach z Azjatami są historyczne zaszłości. Nie powiedzą tego na trzeźwo – i nie każdemu, ale świetnie pamiętają, że „nasi” europejscy przodkowie łupili ich przodków i jeśli się nadarza okazja do rewanżu, to dlaczego nie ? Znów bez znajomości historii trudno o obiektywną ocenę rozmaitych zdarzeń, ale nie są naiwni i nie dają się nabrać na „grube kreski” i amnezję o przeszłości, czyli jak to nasi lokalni Azjaci usiłują nas przerabiać na szaro.

     I tym optymistycznym akcentem…

     • Tola 21 grudnia 2011 o 11:19 am

      Drogi Panie Peryskopie!
      Gdzies mi umknal twoj komentarz i napisalam potem inny,w ktorym jest pomylka.Oczywiscie chodzilo mi o hierarchie a nie kastowosc (jem za duzo czosnku chyba :)))Jest ona w calej Azji tak samo silna ,jak w Japoni.
      Ale ty z pisaniem na kompie mylisz si i to dwa razy.
      Po pierwsze,niektore kraje ,jak Korea czy Japonia zmienily swoje pismo z hieroglifow na alfabet.W tym momencie slowa skladaja z poszczegolnych ichnich liter.I w tym przypadku moga tylko zmienic jezyk klawiatury.
      Natomiast chinczycy nadal maja swoje hieroglify i to ponos ponad 50000 i codziennie jest ich wiecej,bo cokolwiek powstanie nowego to musza do tego namalowac kolejny obrazek.Nawet gdybys mial te 50000 znakow w kompie to napisanie jednego zdania zajelo by ci kilka godzin.Odpowiedz na zagadke jest taka,ze zostal stworzony jakby dodatkowy jezyk :pin yin,ktory jest angielska transkrypcja krzakow.Wiec osoba ,ktora ten pin yin zna wpisuje naszymi literami ta transkrypcje np: hao i wtedy wyskakuja jej chinskie krzaki,a ona klawiszem wybiera odpowiedni.Bo musisz jeszcze wiedziec,ze chinczycy maja intonacje;w mandarynskim 4 tony a w kantonskim 9. W zaleznosci w jakiej intonacji powiesz to „hao” to znaczy ono cos innego ,a wszystkie krzaki hao sa do siebie niepodobne.Cala ta zagadka i wyklad o jezyku chinski sluzy,zeby przypatrzec sie na to ,jaki to ma wplyz,jak w na ludzi.Wiec ,po pierwsze,niewielu jest w stanie nauczyc sie tego pin yin,nawet nie maja checi,wiec ci co go nie umieja sa totalnie odcieci od jakichkolwiek zrodel informacji innych niz chinskie.Poza tym wyobraz sobie nauke np.fizyki czy chemi itd.Ile to nowych znakow trzeba poznac a i tak wszystkie sa opisowe.Dlatego istnieje powiedzenie,ze papier na ktorym spisana jest umowa po chinsku jest wiecej wart niz sama umowa.Ludzie blednie to odczytuja ,jako zle ,oszukancze intencje chinczykow.A to nie o to chodzi,to jest jezyk opisowy.Np wyrazenie: czy wszystko u ciebie OK sklada sie z dwoch bushes (ha,ha,ha) .Jeden to „ty” a drugi to kobieta z miotla w domu.Polaczenie tych znakow: Ni hao? znaczy czy u ciebie wszystko OK?
      Pare lat temu chciano zmienic ten jezyk na alfabet,ale nie przeszlo.Teraz juz wiesz czemu.Zobacz,jak to pieknie urzadzone.Troche uproscili krzaki,poucinali pare galazek.
      Zapytany Azjata o droge odpowie ci mylnie,jak nie wie,bo nie chce ci zrobic przykrosci i pozbawic cie nadzieji.
      W Chinach raczej nie spotyka sie nienawisci do bialych,raczej szacunek ,bo wiedza,ze ten caly ich boom powstal tylko na wiedzy bialych,co oczywiscie nie przekresla paru chinskich wynalazkow z przeszlosci.Jesli juz to nie przepadaja za amerykanami,glownie z tego powodu,ze zawsze ich cisna o nizsza cene (a potem sa afery,ze towar zly przez chinczykow-ale to juz inny temat)
      Jedyny objaw nienawisci,jaki spotkalam w azji to Wietnam.Tam na prawde bialych nienawidza,najbardziej Francuzow a potem Amerykanow.Nikomu nie polecam wycieczki w tamta strone,mimo niskich cen,atmosfera okropna.
      Koncze ,bo zaraz mnie zbanuja za takie dlugie teksty.

      • Peryskop 21 grudnia 2011 o 1:06 pm

       Tola – czy jesteś sinologiem?

       Nie znam chińskiego, ale znam szczególną wagę znaczeniową chińskiej intonacji, podziału na język mandaryński i popularny, oraz wiem o współwystępowaniu hieroglifów obrazkowych z japońskim alfabetem uproszczonym.

       Ale te urozmaicenia nie zmieniają faktu, że używanie komputerów jest tam dość powszechne.
       Także w Tajlandii, czy Myanmar, gdzie funkcjonują odrębne znaki alfabetu. Arabowie też dają sobie radę.

       Z twoich wyjaśnień wynika, że byłaś co najmniej w Wietnamie.
       Ciekawe, że twoje doświadczenia są bardziej traumatyczne niż moje. Przytoczę raz jeszcze swoją opinię sprzed tygodni, że osoby wrażliwe – a tych w Azji nie brak – wyczuwają nastawienie innych osób. I reagują adekwatnie. Podobnie reagują psy i inne zwierzęta – jeśli człowiek ma wobec nich złe zamiary, to są one wyczuwane. I tu nie wystarczy kontrolowanie słów czy gestów.

       Przy twojej lekceważącej ocenie intelektualnych możliwości Azjatów mogłaś nabyć przekonania, że to są ludzie „gorsi” od nas. Czy byłaś w muzeach pokazujacych dorobek tamtych społeczeństw ? Albo na koncertach ? Zastanawiałaś się dlaczego Azjaci są rozkochani w Szopenie ? I dlaczego szczególnie cenią osiągnięcia Marii Skłodowskiej-Curie i Zamenhofa ? A może miałaś styczność głównie z kategorią ludzi, którzy do tych kwestii nie dosięgali ?

       Ostatnio zostałem przekonany, że także Wielki Mur Chiński to wielki HOAX. Ale trzeba przyznać że imponujący, bo wykonany na zasadzie „Chińczyk też potrafi”, pieczołowicie, w kamieniu i w takiej skali, że podobno tylko tę jedną inscenizację ludzkiej działalności budowlanej widać z kosmosu. Podobno, bo jakoś dziwne, że nie ma zdjęć z NASA i podobnych agencji dezinformacyjnych.

       Ale wcześniejsze ich wynalazki są faktem i sprowadzanie tego do uprawy ryżu jest ma mały sens. Podobnie trudno się zgodzić, że potrafią tylko kopiować. Podobnie mówiło się o Japończykach aż do momentu, gdy ich „kopie” zachodnich produktów zaczęły być – i wciąż często są – lepsze od oryginałów. Chińczycy idą podobną drogą. A obok też Malezja i Singapur. Oraz Indie.

       • Tola 21 grudnia 2011 o 1:56 pm

        @Peryskop-nie jestem sinologiem,jestem,jak wiele osob na tym blogu ciekawska swiata.
        Pisalam bardzo wyraznie,ze nie traktuje ich nizej od siebie.Czasami uzywam takich moze zbyt dosadnych skrotow myslowych,bo nie chce pisac elaboratow.Osobiscie bardzo chinczykow lubie i wiele od nich wzielam dla siebie.Oprocz tego mam znimi bardzo dobry kontakt,czy to z kims wyksztalconym czy babka z warzywniaka.Ja po prostu lubie ludzi i jestem ich ciekawa.Zycie jest tak ciezkie czasami,ze czesto staram sie zartowac,smiac itp.
        To prawda,ze wszyscy czuja twoje nastawienie i to sa sprawy niewerbalne stad tez niewielu bialych czuje sie w Azji dobrze i czesto zamykaja sie w swoich enklawach.
        Cala ta moja chinska pisanina miala pokazac,ze nie mozemy naszymi linijkami mierzyc wszystkich.Kazdy narod ma swoje linijki i kazda z nich jest prawdziwa i rownie wartosciowa.Moze jedynie ten narod od cyrkla mi tu nie pasuje

     • Tola 21 grudnia 2011 o 11:25 am

      Jeszcze slowko do Peryskopa:
      Miałem – i moje dzieci – dość bliską styczność z rodzeństwem młodych Pd-Koreańczykow i nie mogę powiedzieć, żeby byli emocjonalnie spaczeni – poza wpojoną przez rodziców gorliwością w nauce i pracowitością w ogóle. No ale to Pd, a ponadto mała próbka.”
      Ladnie to nazwales,natomiast reality jest taka,ze dzieci nawet nie maja wolnych niedziel i nauke czesto koncza po polnocy.Tak wypelnione zycie dziecka kojarzy mi sie tylko z jednym…nwo

      • Peryskop 21 grudnia 2011 o 12:27 pm

       Tola – Przeciążenie młodzieży nauką to fakt i relatywnie wysoki wskaźnik samobójstw wśród dzieci w Azji.

       Kojarzysz to z NWO. Słusznie. Ale można w tym też dostrzec brutalną – a może i pragmatyczną ? – selekcję. Bowiem w naszym zwariowanym, konkurencyjnym świecie nie mają szans jednostki słabe i nadwrażliwe.

       A na tym tle pojawia się pytanie o „siłę społeczeństwa”.

       W zestawieniach badań inteligencji wśród młodzieży różnych narodowości Azjaci nie wypadają słabo. Spotkałaś się z tymi danymi ?

  • zenobiusz 20 grudnia 2011 o 9:02 pm

   Tola@
   ,nie musisz się rejestrować, żeby pisać,pocztę możesz podawać fikcyjną system ,to zaakceptuje,tak więc jedna bariera przed pisaniem ,odpada.
   Nie wiem czy Twoja ocena Azjatów jest słuszna,Znałem oficerów komunistycznej armii Wietnamu,a i Japończyków.Różnili się od nas ,nieznacznie.Byli inteligentnymi kompanami ,z poczuciem humoru,i szerokim spojrzeniem na świat.Nawet płk. Wan-Tan,z plecami pooranymi bliznami po bombie kulkowej,zdawał się nie mieć głębszego urazu do przeciwników, w ,jego wojnie.To reżim wychowania,terror,zmienia ludzi ,nie tylko Azjatów ,w siedmioletnie dzieci.
   To forma wycofania,by przetrwać,nie wszyscy są silni,nie wszyscy chcą być martwymi lwami.Większość woli rolę zająca.Jak mawiał,ojciec mojego kolegi,sybirak,i do przesady odważny czołgista,mjr w I Armii WP,”wole być trzy minuty tchórz,niż całe życie nieboszczyk”.
   Pozdrawiam.

   • Tola 21 grudnia 2011 o 3:38 am

    @Zenobiusz-z ta rejestracja to juz ” po zawodach” .Mam taki uraz,bo cokolwiek probuje zrobic to zaraz padaja pytania o rejestracje,telefon ,date ostatniej wizyty w toalecie itp.
    Jesli chodzi o Japonczykow to jest zupelnie inna bajka.To byl kraj z rozwinieta edukacja i dlatego tez ,doslownie garstka japonczykow opanowal w krotkim czasie prawie cale Chiny.Pare statkow europejskich po wystrzeleniu paru pociskow wyrwalo chinczykow ogromne tereny (Hong Kong , Macao itp) lub uzyskalo wplywy dzialajace do dzisiaj.
    Jako anegdote napisze,ze chinczycy probowali sie bronic.W tym celu wyslali swoja duza flote do walki z bialasami.Tylko,ze…………zapomnieli ja uzbroic.Flota byla bez jednego naboju czy pocisku i zostala wystrzelana,jak kaczki na tarczy.Jak zuja gume,to juz nie potrafia chodzic.I jeszcze raz powtarzam,dla calkowitej jasnosci-nie pisze tego zlosliwie,przyklad traci ironia,ale najlepiej oddaje to co widze.
    Czy ktos z Was wie dlaczego Niemcy maja taki potencjal gospodarczy i skad sa te pieniadze?
    Taki maly przyklad: w srednich chinskim miescie jest okolo 100.000-300.000 taksowek.W tej chwili jezdzi troche nowych KIA ,ale jeszcze pare lat temu wszystkie taksowki to byly Volsvageny (moge cos zle napisac-nie jest to moj ulubiony samochod)-prosze to pomnozyc przez ilosc miast.Ogromny przemyslmetalowy (czy ,jak to tam napisac) jest w rekach Niemcow.Niemcy sa tu bardzo uprzywilejowani ,poniewaz byli jedynym narodem ,ktory chinczykow nie szarpal ,a „pomagal” za co pozniej dostali ogromne mozliwosci roznych dzialan na platformie przemyslowej.Np. pierwszy samolot chinczycy dostali od Hitlera.
    Powtorze sie-temat rzeka.

    • zenobiusz 21 grudnia 2011 o 8:20 am

     @Tola
     Ciekawe spostrzeżenia..To mogą być kiedyś nasi przeciwnicy,więc nigdy za wiele wiedzy, na ich temat.Tola ,czy twoje refleksje wynikają z obserwacji osobistych,czy mają naturę nieco teoretyczną ??

     • Peryskop 21 grudnia 2011 o 10:21 am

      Tola – fajnie że dodałaś uwagę o Niemcach „podbijających” pokojowo Chiny, bo ten przykład doskonale ilustruje resentymenty, o których wspomniałem powyżej.

      A moglibyśmy też w tym uczestniczyć gdybyśmy dysponowali konkurencyjnymi technologiami. Siemens pobudował pierwszą komercyjną linię maglev z centrum Szanghaju na lotnisko. Ale już zanim wymyślili stuxneta były kłopoty z tym super szybkim pociągiem na magnesach.

    • No Tak 21 grudnia 2011 o 9:49 am

     @Tola
     Słuszne uwagi, czy aby na pewno to „Niemieccy idioci” którzy gamoni mieli za przywódców.
     Jak sama widzisz – rozgrywana jest partia szachów przez jedną osobę,
     to taka zabawa na wyższym poziomie.

     • Tola 21 grudnia 2011 o 10:45 am

      Powiem jeszcze krotko tak.Do jakiegokolwiek hotelu trafisz,nawet na najwiekszym zadupiu,gwarantuje ci ze beda tam Niemcy.
      Wiekszosc managerow duzych korporacji to Niemcy.
      W zwiazku z Niemcami mialam dwie mysli.Raz,ze sa bardzo madrzy a drugie,ze tez skrzetnie ukrywaja swoja dzialalnosc ,na polu przemyslowym, w Chinach.
      Jeszcze za Hitlera dostali dlugoletnia (nie pamietam ile lat) koncesje na wydobycie wolframu.To byl i drogi material a rowniez bardzo strategiczny.
      Te wszystkie info ,to nie jest zadna tajemnica,ale sie o tym oficialnie nie mowi.Malo kto w Europie o tym wie.
      Do Zenobiusza – nie wiem czy jest sens ich rozgryzac ,oni nas ,jesli juz, po prostu zadeptaja ,a jesli beda przy tym zuc gume to nawet tego nie zauwaza.
      Mysle,ze ich sila jest tylko w ilosci.Natomiast usa w sprzecie i technologii-nikt nie ma lepszej na swiecie.
      A propos Korei to mysle,ze i poludniowa i polnocna maja to samo tylko inaczej zapakowane.Jedni ladniej drudzy bardzo nieladnie,ale efekt koncowy ten sam.
      Wogole to mysle,ze oni swoje NWO maja juz od poczatku.To sa spoleczenstwa kastowe i kazda ze stron sie na to zgadza,bo jeden lubi rzadzic a drugi lubi miec sile nad soba.Te wszystkie granice i podzialy wiekszosc akceptuje.Poparte taoizmem nie podlega mysleniu i roztrzasaniu.Jesli zyja w miare dobrze to sa szczesliwi,w Azji nikt sie polityka nie zajmuje.
      I wlasciwie to chyba o to w zyciu chodzi.
      Tu sie zbieraja jacys osobnicy z „wada genetyczna” ,probojacy dociekac wszystkiego i mysle,ze dla wiekszosci jest to glownie pasja a dalej potem misja.
      No i nalezy sie z tego cieszyc,jak sie ma takie grono wkolo siebie i partnerow do dyskusji.
      Nie pamietam,ale ktos kiedys powiedzial,ze o tym jak sie czujemy w zyciu decyduja ludzie ,ktorzy sa wkolo nas.
      Pozdrawiam

      • zenobiusz 21 grudnia 2011 o 12:59 pm

       „.Niemcy sa tu bardzo uprzywilejowani ,poniewaz byli jedynym narodem ,ktory chinczykow nie szarpal ,a „pomagal” za co pozniej dostali ogromne mozliwosci roznych dzialan na platformie przemyslowej”
       Nie do końca tak.Tu widać jedynie chiński pragmatyzm.W czasie powstania „bokserów” niemiecki korpus interwencyjny,wyróżnił się niebywałym okrucieństwem,i Chińczycy o tym nie zapominają.
       Szczególny stosunek mają właśnie do Polaków, był czas gdy do ich portów zawinęły pierwsze statki z banderą biało czerwoną.Europejscy marynarze w tym czasie ,po zmroku,grzecznie wracali na okręty,bo jeśli by tego nie zrobili,wracali w sosnowej jesionce.Nasi marynarze o tym nie wiedzieli.Rankiem dopiero,wybuchła afera.Chińczycy odwieźli naszych pijaniutkich i śpiewających,rikszami pod trap.
       Co się okazało,dziwni gości po zmroku zostali zatrzymani przez”miejscowych”.Ci jednak wysłali
       zapytanie do „starców”,co z nimi zrobić ,co to za Polska.
       Dostali odpowiedź jedyny naród który nikogo nie podbijał.walczący zawsze o wolność swoją i innych.Ugościć.
       Wtedy szanowano zdanie”starców”.
       Zazdroszczono tego polskim marynarzom na wszystkich statkach.Nie wiem jak jest dziś.
       Z drugiej strony ,mamy dziś sojusz wojskowy z Chinami,więc jeśli do nas trafią to w pościgu za Rosjanami i Niemcami.
       🙂

       • Tola 21 grudnia 2011 o 1:43 pm

        @Zenobiusz-oj tak,Polakow lubia,kojarza glownie z komuna u nas.
        Moze ci starcy cos pamietaja,ale teraz wielu chinczykow nie wie nawet gdzie jest europa.Kompletnie nie znaja swojej historii oprocz tej czerwonej,napisanej.Nawet,jak Peryskop pisze o ich wynalazkach ,to malo ktory chinczyk o nich wie.

        • zenobiusz 21 grudnia 2011 o 2:27 pm

         Towarzyszu Mao melduję że,
         Polska wypowiedziała nam wojnę,
         Ilu ich jest ?
         Około 40 mln.
         A w którym hotelu mieszkają ???
         🙂

        • Peryskop 21 grudnia 2011 o 5:44 pm

         Zeno – twoja anegdota o potraktowaniu polskich marynarzy jest bardzo realna, bo przeszedłem podobne traktowanie i usłyszałem podobne uzasadnienie, chociaż obyło się bez porannej rikszy.

         Tola – raz jeszcze dziękuję za twoje uwagi, bo zwróciłaś uwagę na wiele ważnych aspektów.

         Z podzielnością uwagi włącznie, choć spotkałem tam dwóch takich, którzy żując mogą prowadzić samochód, rozmawiać przez komórkę i pokazywać ręką omijane po drodze ciekawostki.

         To racja, że o Azjatach krąży wśród Euro-Amerykanów dużo mitów i złośliwych dowcipów.
         Również wiem o dostawach, w których zwykle 20-30 % nie zgadza się z zamówieniem, ale i tak reszta towaru jest „tania” i opłaca się, a oni w sprytny sposób pozbywają się odrzutów w eksporcie.

         Czy sprzęt amerykański jest najlepszy ?
         Osobiście wątpię, ale przyznać trzeba, że Amerykanie są bardzo skuteczni, pragmatyczni i potrafili w ramach „brain-drain” zwabić specjalistów z Europy. Trzon kadry firmy Boeing tworzyli Niemcy – ci z programu „paper-clip” i ich następcy. Podobnie było we wszystkich innych korporacjach. Ale teraz już widzimy, że Krzemowa Dolina wyschła i biznesy przeprowadziły się stamtąd do Malezji, Chin, Indii, Tajwanu, Singapuru, Indii, Bangladesz, Wietnamu itp. O gasnącym micie dominacji amerykańskiej techniki świadczy super-okręt wojenny za $400 mln skorodowany po roku i ‚smart weapons’ celniejsze w raportach niż na poligonach i w boju, a ostatnio – także super-dron „niewidzialny” wylądowany w Iranie.

         Dla świata bardziej ważne od wchodzenia w erę Wodnika jest teraz to, że wchodzimy w erę Azji, dlatego tak doniosła jest każda sposobność pogłębienia wiedzy o tym rejonie i jego mieszkańcach.

  • Zenek 21 grudnia 2011 o 12:41 pm

   Aaaaaa ,o azjatach chcesz pisac ,bo ludziska ich nie znaja .
   Poczekaj troche za niedlugi czas przyjda i dojda wszedzie to ich poznaja,co to za typy.
   Hitler by sie ich nie powstydzil !
   Widzimy jak w Korei placza po smierci swego „swietego” ,ktorego ponoc hamerykancy ubili ,bo przewozil „os zla w pociagu”,zobacz w jakiej teraz sa rozpaczy i na kolanach wala wszystkimi „recami” w ziemie a krokodyle lzy im ciekna.

   Tak,tak azjata to zywa armata ,male toto ale gryza jak rzymskie mrowki.
   Poczekajcie z tym poznaniem ich,cale szczescie ,ze na ich drodze sa ruskie i to nietrzezwe, a pijany jak mu zakrzykna „ubijac” to pojdzie az po Berlin a co dopiero na Pekin.
   Ja tam za chinczykami nie tesknie ,wystarcza mi ich chinskie jadlodajnie ,slynne na calym swiecie ,jedynie pozostali przy zyciu Indianie w obu Amerykach nie chca jesc chinskiego zarcia twierdzac,ze na psim loju gotowane.
   Indianie to madry narod dobrze ludzoiom radza ,szkoda ze na wymarciu zawsze z nimi mozna bylo wypic i wypalic fajke pokoju do czasu gdy angole w tym nie przeszkodzili – szkoda Indian.
   Podobno teraz Polakow taki los czeka,bo charaktery do Indian maja podobne.

 26. zenobiusz 20 grudnia 2011 o 3:19 pm

  Saddam,Kadaffi ,kim wierne dzieci Stalina ,ciekawe, kiedy Fidel.
  Zaczynam się zastanawiać nad tymi odejściami,czy nie dziwne ,że zwłok nie wydano rodzinom,
  że pojawiają się relacje o żywym Saddamie,na przykład.Kim miał „rozległu zawał” rzadka przypadłość w Korei,a jeszcze on, słynął z hipochondrycznej dbałości o zdrowie,po spotkaniu z amerykanami,trąbi się ,że CIA go zabiło.Ja tak się zastanawiam.Oni wszyscy prowadzili doświadczalne farmy NWO,w stosunku do islamistów i azjatów,czy latynosów.
  Byli pretekstem do uśmiercenia już milionów ludzi.
  Czyżby zostali wycofani do przytulnych bunkrów na kuracje odmładzające w uznaniu zasług ???

  • jakzawsze 20 grudnia 2011 o 3:40 pm

   Zenobiuszu możesz mieć racje też to tak wiedze (AlexJones- też o tym gadał w swoich filmach cos o tym ) Oni mogą być umuwieni a przed nami robią teatr.

   =To wszystko jest klika która się zgadała poza opinią publiczną= , a przed nami robia teatr kukiełkowo-medialny w TV, aby doprowadzić rzeczywiście do NWO

   … czy ty Żenobiuszu masz 60 lat , tak jak tam gadają i cię atakują ?

   • zenobiusz 20 grudnia 2011 o 3:44 pm

    Rocznik 1953 ,prezent po śmierci Stalina ,dla rodziców ,od Wszechmogącego. 🙂

   • zenobiusz 20 grudnia 2011 o 3:56 pm

    Saddam,sojusznik USA,zastosował broń chemiczną przeciw własnym obywatelom,USA,zero reakcji.
    Atak na Saddama ,ceny ropy w górę ,kasa Rosji zaczyna puchnąć,od zysków,a wkrótce nowa koszerna ekipa,niszcząca naród rosyjski.To wygląda na naczynia połączone,przy okazji sprząta się i ośmiesza to co niechcący pozytywnego zbudowali ludzie zniewolonych przez bolszewię regionów.Najsprawniejsza ,pragmatyczna bolszewia ,Chińczycy,następni do dokarmienia.
    Tu się sprawdziło,przy okazji w Korei,poletko doświadczalne ,jak postąpić z nimi w Chinach,gdy będą Murzynem który musi odejść.
    Kadaffi.Eksperyment jak i czym urzec,muzułmanów. Wszystkie relacje o śmierci ,coraz bardziej jak z kiepskiego Hollywood,podobnie pojmanie Saddama,i jego proces.
    Czyżby zaczynała się ewakuacja.?
    Dodajmy do tego znikanie „artystów”.tj. ich nagłe zgony.

    • Peryskop 20 grudnia 2011 o 7:09 pm

     @Zeno – coś może być na rzeczy.

     Takim spektakularnie sprytnym był „zgon” szefa Enronu Kennetha Lay’a, bo „zmarł” już po uznaniu go winnym, ale tuż przed orzeczeniem o przepadku mienia na rzecz poszkodowanych (m.in. swoich pracowników pozbawił wkładów na kontach emerytalnych) i dzięki temu najbliższa rodzina zdołała odziedziczyć znaczną część wielomilionowego łupu !

     Lay podobno przebywa w Azji.

     Z uwagi na ogromne pionierskie zasługi prezesa Lay’a – bliskiego znajomego G.W. Busha i D. Cheneya – dla banksteryzmu światowego zacytuję tu tylko to, co oficjalnie podali na wiki:

     http://pl.wikipedia.org/wiki/Enron

     Enron Creditors Recovery Corporation (dawniej Enron Corporation, NYSE ENE) – amerykańskie przedsiębiorstwo energetyczne z siedzibą w Houston w Teksasie. Pod koniec 2001 roku przedsiębiorstwo ogłosiło bankructwo, po skandalu związanym z fałszowaniem dokumentacji finansowej firmy. Przed ogłoszeniem bankructwa Enron zatrudniał około 22 000 pracowników i był jednym z czołowych światowych przedsiębiorstw branży energetycznej.

     Skandal finansowy w 2001 roku
     Po doniesieniach dotyczących oszustw finansowych, Enron stanął na progu bankructwa. Wartość jego akcji spadła w krótkim czasie z około 90$, do zaledwie kilku centów, pomimo że Enron był postrzegany jako tzw. blue chip. W procesie sądowym, oskarżono zarząd przedsiębiorstwa, jak i członków rady dyrektorów, o oszustwa finansowe i współdziałanie przestępcze. Za te praktyki postawiono wiele oskarżeń, także w związku z fałszowaniem sprawozdań finansowych, oszustwami związanymi z papierami wartościowymi, wykorzystaniem informacji poufnych, a także składaniem fałszywych oświadczeń.

     Ława przysięgłych wydając werdykt, uznała za winnych m.in. 64-letniego Kennetha Lay oraz 52-letniego Jeffreya Skillinga. K. Lay był w Enronie przewodniczącym rady dyrektorów i został uznany za winnego sześciu zarzutom, jednak nie zdążył odpokutować za swoje winy, gdyż zmarł na zawał serca w lipcu 2006 roku. J. Skilling był prezesem Enronu i został uznany za winnego 19 zarzutom, za co skazano go na 24 lata i 4 miesiące więzienia, a także obłożono karą wypłaty odszkodowania na rzecz osób, które straciły pieniądze zgromadzone na funduszu emerytalnym spółki, w wysokości 45 milionów dolarów.

     W procesie dotyczącym upadku oskarżono także firmę audytorską Arthur Andersen, za pomoc w ukrywaniu długów firmy i fałszowanie sprawozdań finansowych w Enronie. Bezpośrednią przyczyną tego, było niszczenie dokumentów z audytów przeprowadzanych przez firmę Arthur Andersen. Agencja zgodziła się zawiesić część praw i licencji do wykonywania audytów w sierpniu 2002. Pomimo rozporządzenia w 2005 umożliwiającego agencji prowadzenie pełnej działalności, Arthur Andersen do dzisiaj nie odzyskała zaufania wśród klientów i wcześniejszego prestiżu, mimo że przed aferą w Enronie była jedną z największych i najbardziej poważanych oraz należała do ówczesnej „Wielkiej Piątki” („Big Five”) agencji audytorskich na świecie.

     W czasie przesłuchań w sprawie Enronu, Kongres Stanów Zjednoczonych oskarżył także czołowe agencje ratingowe (ang. rating agency) takie jak: Moody’s Investors Service, Standard & Poor’s i Fitch, za bycie zbyt mało agresywnymi w ocenie ratingowej, a przez to za małe naświetlenie obrazu problemów firmy. Otrzymały także ostrą krytykę za utrzymywanie dobrych ratingów przedsiębiorstwa, nawet w momencie, gdy akcje szybowały w dół. Co więcej Komisja Senacka USA (Senate governmental affairs committee) stwierdziła, że agencje ratingowe powinny i mogły przewidzieć upadek firmy, poprzez naciskanie na pełne informacje dotyczące rachunkowości i praktyk stosowanych w Enronie.

     Skandal finansowy w Enronie stał się jednym z głównych przyczyn uchwalenia ustawy Sarbanes-Oxley przez Kongres Stanów Zjednoczonych w 2002 roku.

     Po skandalu finansowym, Enron stał się symbolem zamierzonego oszustwa i korupcji w korporacjach. Od momentu upadku Enronu zaczęło się mówić o tzw. kreatywnej księgowości.

     • Peryskop 21 grudnia 2011 o 10:09 am

      Ciekawe jaki „akt zgonu” każe sobie wystawić Sylvio B., bo choć zapewne wynegocjował immunitet rezygnując z bunga-premierostwa, ale nie wszyscy nawiedzeni sędziowie zostali wybici w poprzednich okresach.

 27. rafzen 20 grudnia 2011 o 4:57 pm

  Polecam dyskusję na temat mordów rytualnych.
  http://rafzen.wordpress.com/2011/12/20/general-leopold-okulicki-chazarski-mord-rytualny/

 28. Ania 20 grudnia 2011 o 8:07 pm

  Wierszyk mam dla Was, na dobranoc.
  Ballada o trzęsących się portkach

  Posłuchajcie, o dziatki,
  bardzo ślicznej balladki:

  Był sobie pewien pan,
  na twarzy kwaśny i wklęsły,
  miał portek z piętnaście par
  (a może szesnaście)
  i wszystkie mu się trzęsły:

  włoży szare: jak w febrze;
  włoży granatowe: też;
  od ślubu: jeszcze lepsze!
  marengo: wzdłuż i wszerz.

  Krótko mówiąc, w którekolwiek portki
  kończyny dolne wtykał,
  to trzęsły mu się one
  jak nie przymierzając osika.

  w ten sposób, przez trzęsienie,
  pan żywot miał bardzo lichy,
  bo wszędzie, gdzie wszedł, zdziwienie,
  a potem śmichy i chichy.

  W końcu babcia czy ciocia,
  już nie pamiętam kto,
  powiedziała do tego pana:
  „Chłopcze, ty uschniesz, bo

  nad portek sprawą przedziwną
  wylałeś trzy morza łez,
  a znowu nie jest tak zimno,
  więc spróbuj chodzić bez.

  Toć są materiały urocze.
  Toć są, kochanie. Toć.
  Ty kup sobie jakiś szlafroczek
  i w tym szlafroczku chodź;

  lub od razu na zadek
  kup sobie spódnic troszkę,
  a na wszelki wypadek
  parasolkę. I broszkę;

  też innych rzeczy mnóstwo,
  kociackie ochędóstwo,

  rzęsy z drutu, najlony –
  i już będziesz urządzony,
  a wąsy sobie wyskub.
  I tak wyglądasz jak biskup”.

  Kupił pan sobie szlafroczek,
  chodził w szlafroczku roczek,
  ale tylko w ciemności,
  bo i szlafrok trząsł mu się cości;

  a portki schowane w kredensie
  też się nie zrzekły tych trzęsień;
  trzęsło się całe mieszkanko,
  kanapy i futryny,
  bo to był dom melancho i bardzo cyko ryjny.

  Tutaj się kończy ballada
  o portkach się trzęsących,
  z ballndy morał gada,
  morał następujący.

  GDY WIEJE WIATR HISTORII,
  LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM
  ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST
  TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.

  Konstanty Ildefons Gałczyński

  • Totalsky No Problemsky 20 grudnia 2011 o 10:49 pm

   @Ania
   patrząc na oceny twojego wpisu dochodze do wniosku, że na tym blogu zdecydowaną przewagę na zakamuflowana opcja anty-poetycka:-) pozdrawiam!

   • rabarbarek 20 grudnia 2011 o 11:00 pm

    To pewnie przez zle skojarzenia, nie do Ani a do Galczynskiego.

    To ten wierszyk temu winien. http://www.youtube.com/watch?v=C-MXUcsstEE&feature=channel_video_title

    • rabarbarek 20 grudnia 2011 o 11:06 pm

     Tu jest wierszyk , o ktorym napisalam , tam wyzej jest Don Cherry sprawozdawca sportowy , ktory jako jeden z niewielu Kanadyjczykow ostro walczy o Swieta Bozego Narodzenia. W video mowi , zebysmy nie zapomnieli , ze 25 grudnia narodzil sie Pan Jezus. Wspolczesny swiat chce to wydarzenie zamienic na blizej nieokreslony Holiday .

     A tu Galczynski. http://www.youtube.com/watch?v=z3MJ4BILg4s

  • Peryskop 20 grudnia 2011 o 11:21 pm

   Izabela Brodacka
   Wiatr HISTORII

   …Znowu wieje wiatr historii. Nie przegapmy następnej szansy.
   Zawsze mówimy (jak głupia kobieta) – wykorzystano nas. A może raz my spróbujemy kogoś wykorzystać. Wykorzystać nie znaczy oszukać. Wykorzystać znaczy dopilnować (jak mądra kobieta) żebyśmy realizowali razem nasz wspólny cel.

   całość:
   http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=5117&Itemid=119

 29. PokójWam 20 grudnia 2011 o 8:15 pm

  http://zmianynaziemi.pl/wideo/pojawily-sie-plotki-ze-kim-dzong-il-mogl-pasc-ofiara-zamachu
  http://www.tvn24.pl/0,1728693,0,1,stworzyli-mutacje-h5n1-moglaby-zabic-miliony,wiadomosc.html


 30. jakzawsze 20 grudnia 2011 o 8:36 pm

  opis tego w jaki sposób Iran przechwycił drona http://niebezpiecznik.pl/post/gps-spoofing-iran-ujawnia-jak-przejal amerykanskiego-dronea/

 31. jakzawsze 20 grudnia 2011 o 8:46 pm

  Czy pamiętacie film nakręcony w stylu Blair Witch Project. Nie jest to dokument, ale FILM oparty na faktach w którym występuje David Icke. Icke nie brał udziału w jego produkcji, jest ona samodzielnym pomysłem i produktem TruthseekerTV.Mającym na celu sprawdzenie opinii publicznej , gazet i ich reakcji na tego typu „dokument”. Film ten obejrzało już kilka milionów ludzi, może nadszedł czas aby po trzech latach kilku obejrzało go w Polsce.

  Ale do czego zmierzam ? W sieci trafiłem na „torentachP2p” na zapis transkrypcje BRANDONA rozszeżającą tematyke filmu „The Brandon Corey Story (2006)” i pozwoliłem sobie to przepuścić przez translator goglowski , gdzie oczywiście zrozumienie spujności tekstu wymaga uruchmienia wyobraźni. W transkrypcji dowiadujemy sie o kompromitujących sprawach dotyczących czołowych polityków a mowa tu o pedofili-sataniźmie-poświęcanie dziedzi na ofiare-tajmenicze rytuał jak i także relacje osób które wiedziały zmiennokształtnych [demony-reptylianie].

  ORGINAŁ PDF DO POBRANIA:

  http://grawitacja44.files.wordpress.com/2011/06/pdftranskrypcjebrandonaen.pdf

  PDF POLSKI [SUROWE TŁUMACZENIE TRANSLATOREM]:

  http://grawitacja44.files.wordpress.com/2011/06/pdftranskrypcjebrandonapl.pdf

  SUROWE TŁUMACZENIE TRANSLATOREM GOGLOWSKIM WIĘC WYMAGA URUCHOMIENIA WYOBRAŹNI.

 32. jakzawsze 20 grudnia 2011 o 8:55 pm

  Ludziowcy DAvid Icke na proppagandoŁonecie !
  http://strefatajemnic.onet.pl/teorie-spiskowe/david-icke-i-spiskowe-teorie-dziejow,1,4975905,artykul.html

 33. jakzawsze 20 grudnia 2011 o 8:58 pm

  „Bogowie Edenu” – Williama Bramleya. To był początek snucia takich teorii. Icke jest w zasadzie drugi. Bramley zauważył w zasadzie to, że jesteśmy na Ziemi „hodowani” przez inne istoty, a ślady tego są już w historiach ze starożytności. Bramley pisze: Tak. Użyłem słowa „strażnicy”, co oznacza pozaziemskie stowarzyszenie, które zdaje się trzymać pieczę nad Ziemią, bowiem to ich własność. Odnosi się to do prac Charlesa Forta, który na początku XX wieku napisał „Księgę przeklętych” oraz „Nowe Ziemie”, gdzie dokładnie o tym mówi. Wszelkie dziwne zjawiska, z którymi się zetknął doprowadziły go do wniosku, że Ziemia znajduje się w posiadaniu przedstawicieli innych inteligencji, poruszających się po niebie w obiektach powietrznych. W pewien sposób, poprzez tajne stowarzyszenia, istoty te kierują ludzkością.

  Nazwałem ich zatem „Strażnikami”, potem zaś zacząłem śledzić historię, począwszy od Sumeru i religii starożytnych. Mówi ona o tym jak przypominający ludzi bogowie, którzy przybyli z niebios kontrolowali i przewodzili rasie ludzkiej, która była w owych czasach rasą co najwyżej niewolniczą. Strażnicy, w niektórych z tekstów, mówią o sposobach utrzymania kontroli nad ludźmi, w czym miał pomóc podział na grupy.
  Istnieje jedna grupa walcząca z drugą. To właśnie sposób Strażników na utrzymanie kontroli nad ludzkością. O czymś podobnym pisał Machiavelli w „Księciu”.
  „Bogowie Edenu” ukazali się w 1989 roku. Wówczas uważałem, że interesujące będzie sprawdzenie mojej teorii. W roku tym upadła żelazna kurtyna i zaczął rozpadać się blok komunistyczny, co uważałem za pozytywne zjawisko. Potem jednak zauważyłem pewne zaostrzenia na linii z Islamem. W tamtym okresie na jednym z wystąpień zadano mi pytanie: „Czy uważa pan, że kończy się wielka walka Zachodu z komunizmem?”

  • jakzawsze 20 grudnia 2011 o 8:59 pm

   http://strefatajemnic.onet.pl/teorie-spiskowe/david-icke-i-spiskowe-teorie-dziejow,1,4975905,artykul.html

  • Peryskop 21 grudnia 2011 o 8:48 am

   Oczywiście był okres kiedy Icke otwierał i moje oczy na różne aspekty świata.

   Ale to minęło gdy zorientowałem się, że pod przykrywką sensacji, ujawniania tajemnic
   i przekazywaniu lemingom „prawdy” sprytnie lansuje tezę o nieuchronności poddania się władzy „sił najwyższych” – a to illuminati, a to potomków atlantydy, albo reptylian, itp. Nibiru i piramida też się przydają…

   Icke to agent wpływu na usługach NWO, jak Alex J. Charakterystyczne, że obaj „ujawniają” kolejne rewelacje, gdy wielu ludzi już o tym wie, mówi i pisze – np. 9/11, afera ze szczepionkami, a teraz „kryzys”. A ponieważ korzystają z udostępnianych im możliwości technicznych i medialnych – robią to głośno i z akcentowaniem swojego rzekomego pionierstwa w demistyfikacjach. No bo starają się zachować przywódczą rolę „spiskowo”-opiniotwórczą.

   Nawet ich niby-apele do buntu są starannie przeplatane podprogowym przekazem, powodującym erozję wiary w powodzenie takiej akcji. No bo jeśli tyle lat „pełnej poświęcenia” działalności tego typu guru przyniosły tak mizerne rezultaty w sensie praktycznym, to… płaćcie dalej za nasze książki czy filmiki na DVD i śpijcie dalej śniąc o potędze i wolności.

   Ciekawe na tym tle dlaczego Veitch wycofał się z gry i przestał grać powierzoną mu rolę ?

 34. jakzawsze 20 grudnia 2011 o 9:07 pm

  Według rosyjskiej telewizji RT pomimo zapowiedzi Stany Zjednoczone wydają rocznie o wiele większe sumy pieniędzy niż podczas przed upadkiem Związku Radzieckiego. Szacuje się, że rocznie około 55 miliardów dolarów zostaje przeznaczony na program atomowych zbrojeń podczas gdy w czasie Zimnej Wojny ta kwota wynosiła średnio 35 miliardów rocznie.

 35. jakzawsze 20 grudnia 2011 o 9:15 pm

  29 kwietnia 1991 udzielił telewizyjnego wywiadu Terry’emu Woganowi na antenie BBC. W programie opisał swoją wizję zniszczenia Wysp Brytyjskich przez trzęsienie ziemi i ogromną falę. http://strefatajemnic.onet.pl/teorie-spiskowe/david-icke-i-spiskowe-teorie-dziejow,1,4975905,artykul.html

 36. ksant 20 grudnia 2011 o 9:23 pm

  Dziś Dzień Ryby (20.12)
  Ryby nie rosna na drzewach_świateczny paradoks_nadchodzą krwawe swięta!
  http://www.krwaweswieta.pl/
  http://www.dalymotion.com/video/x7km8m_koalicja-na-rzecz-bezkrwawych-ywiyt_lifestyle
  http://www.krwaweswieta.pl/kulisy.php

 37. ksant 20 grudnia 2011 o 9:35 pm
 38. Ada 20 grudnia 2011 o 9:38 pm

  W warszawie pada cudowny snieg 🙂

  • jakzawsze 20 grudnia 2011 o 10:20 pm

   @Ada
   zmieszany z cudownymi cząsteczkami CHEMTRAILS

   • kk7qq 21 grudnia 2011 o 9:21 am

    „cudowny snieg zmieszany z cudownymi czasteczkami chemtrails ” ! 😀 😀 smieszne ale prawdziwe.

  • andzia 20 grudnia 2011 o 11:33 pm

   rzeczywiście sypie… nawet nie zauważylam. To lipa, nie lubie śniegu, zimy, zimna, mrozu…

 39. Maik 20 grudnia 2011 o 10:51 pm

  http://www.activistpost.com/2011/12/is-polands-premier-leading-his-country.html
  Czy premier Polski prowadzi kraj do niewolnictwa

 40. zenobiusz 20 grudnia 2011 o 11:00 pm

  Troll trollowi nie równy.

  • Zenek 22 grudnia 2011 o 7:56 am

   Pewno,ze nie rowny ale instrukcje te same.
   Inne zasady oglupiania.
   Metody wg wlasnego sprytu.
   Wyniki rozne.
   Na szczescie wiekszosc Polakow ma wstret do komputerow, wola telewizyjne sieczkarnie i gazetowe mlyny !
   Mlodych komputeryzuja w szkolach ale w domu wola na kompie rozrywke,polityka i jej wiadomosci ich nie bawi.
   Polsce wyrasta pokolenie „rozrywkowe”,jesc daje mama i tata ,dach nad glowa tyz.

 41. jakis_buk 21 grudnia 2011 o 6:09 am

  monitor – taka uwaga techniczna – wydaje mi sie że odkiedy właczyłeś te gwiazdki oceniające komentarze – blog ładuje sie bardzo kiepsko – przglądarka zgłasza błedy itp – moim zdaniem to poroniony pomysl – jak chyba sam zauważyłeś po kilka kliknieć z ocenami – jaki to ma sens ? – moim zdaniem żaden – wyłacz to – bo tylko marnujemy czas na załadowanie strony a pozytku z tego żadnego – na moim kanapwym laptopku strona przeladowuje sie kilka minut – to chore – kiedyś tak nie było

  wydaje mi sie że to nie jest wina filmów z YT – tylko właśnie tych gwiazdek – przetestuj to – moge pomóc w ocenie szybkości ładowania strony

  ale to priv dla ciebie – nie na forum

  • hjk 21 grudnia 2011 o 6:52 am

   no scripta sobie zainstaluj – ale to dla FFoxa

   • Peryskop 21 grudnia 2011 o 8:11 am

    Trzeba przyznać, że nasz opiekun jaki@sbuk głupi nie jest i arkana dyplomacji poznał.

  • zenobiusz 21 grudnia 2011 o 7:59 am

   To nie gwiazdki,to „dialogi na cztery nogi” inspirowane przez zgrany zespół trolli,przeciążają stronę.Na tym to polega.Nie karmić trolli.

  • Totalsky No Problemsky 21 grudnia 2011 o 9:33 am

   podobna uwaga; nie wiem czy to przez gwiazdki, czy przez telewizje internetową; szkoda i telewizji, i chyba gwiazdek – gwiazdki są fajne, rozgrzewaja emocje;-) ale że strona z komentami otwiera sie 3-4 minuty, to fakt:-(

  • Zenek 22 grudnia 2011 o 8:19 am

   Nie narzekaj,tylko mysl i pisz PRAWDE !
   System jest tak zaprogramowany aby obce myszy nie grasowaly .
   Co ty sobie myslisz,ze „starsi panowie” z jedna stara babcia maja czuwac przez cala dobe z przerwa na ubikacje ,z jedzeniem i napitkiem przy kompie ?
   Wlasciciel musi „hulac” na odprawy ,spedzac czas w srodkach transportu ,pisac na kolanie artykuly i jego doba ma juz 28 godzin !

   Badz wyrozumialy tym bardziej ,ze……. .
   Zreszta dopowiedz sobie sam co ,kto komu sluzy i ile ,za co mu placa.
   To nie takie proste prowadzic w dzisiejszych czasach poczytny bloog i byc NIEROZPOZNAWANYM !

   Zobacz ile ludzi zatrudnia taki Palikot albo taki gajowy Marucha, ile lat ciezkiej pracy,tyle doswiadczenia ,ogromna ilosc materialu napisanego/powielonego z wtraceniami admina a frekwencja piszacych spada ,czytajacych jeszcze sie utrzymuje ale czytaja tylko pierwsze zdania a potem „olewaja propagande” i co ,zmienisz cos w Polsce (?),to narod zapatrzony w siebie,na nich oddzialywuje obraz i krzyz,dobry kaznodzieja i szczuply biskup.
   Partyjniacy wszyscy przegrali ,bo na partie juz nikt sie nie bierze ,Kwasniewski tez nie pomoze,bo mowia,ze „cos mu odbilo” i do Palikota lgnie.
   Wyglada na to,ze w netcie nastapilo przesilenie z powodu….. , no wlasnie jakiego.
   Chyba z takiego, jak z przejedzenia czy piciia,poprostu rzygac sie chce .

   Co innego tu ,jest wszystko i bigos tyz,a jakze myslwiski,znaczy sie kapusta a mieso w lesie.
   Zobacze czy to przejdzie ,bo nie wszedzie przechodzi pisanie i to takie prosto w oczy.
   Nikt nie lubi krytyki ,no chyba ze cnota ale o nia co raz trudniej nawet w zakonach zenskich,gdzie spowiedz moga prowadzic tylko ksieza po 60-tce – spoko.

   • wizzgaa 22 grudnia 2011 o 2:49 pm

    Zenek – zaczęlam czytać twój post cierpliwie , licząc , że na końcu chociaż będzie puenta . No i zaklęłam bo ty wciąż to samo . Też mi się zdarza mijać z tematem ale chociaż KRÓCEJ przynudzam .

 42. jakis_buk 21 grudnia 2011 o 6:19 am

  mnie tam osobiście wisi czy ktoś daje komuś gwiazdki na plus czy na minus- wazne co napisał – ocenie to lub nie – własnymi słowami a nie plusami dodatnimi czy ujemnymi 😀 takimi gwiazdkami to sie mogą podniecać tylko jakieś siusiumajtki -nie dorośli ludzie – przemyśl to – nie było w zsadzie dyskusji na ten temat – wiec moze niech sie wypowiedzą inni czy warto kosztem czasu ladowania strony wprowadzać takie wynalazki

  pozdrawiam 🙂

 43. jakis_buk 21 grudnia 2011 o 6:23 am

  test – po opublikowanie tego komentarza strona ladoowala sie 2 :20 sekund – to niedopuszczalne w dzisiejszych czasach

  • sebecx 21 grudnia 2011 o 6:51 am

   mnie się ładuje o wiele szybciej.. „PRACOWITOŚĆ jest gwarancją powodzenia”… hehehe…

   • choice 21 grudnia 2011 o 9:54 am

    hahahahaha
    cyt…”wine za swoje niepowodzenia na kogoś trzeb zwalić – i gorzkie żale gdzieś wylac :)”…
    „ale w przeciwieństwie do Ciebie – nie narzekam”….” a tak ogólnie to – świat jest jaki jest – i trzeba sie umieć w nim znaleźć, a nie biadolić.” 😀 😀 😀 😀
    mi strona się ładuje w około 15-20 sekund pozdrawiam

    • choice 21 grudnia 2011 o 9:56 am

     sory coś sobie dodałem coś około 10 sekund hahaha

     • Zenek 22 grudnia 2011 o 8:32 am

      Co ty,na smich zachorowales ?
      Tak postepuja tylko hamerykanie,ktorzy z byle czego rechocza i to zespolowo.
      W Polsce tyz to sie udziela tym z kolorem blond ?

      Moze ty trener z tym hahaha ???
      Nie ma sie z czego smiac ludziom do placzu przed swietami i to ……. ,z braku sniegu,przeciez ferie,dzieci,psy i koty sie nudza.

      Wyglada na to ze polskiej telewizji nie ogladasz i obrad sejmowych .

 44. hjk 21 grudnia 2011 o 6:51 am

  UKRYWANA PRAWDA

  Kmieciu -NWO

  Kmieciu – CZAS PRZEBUDZENIA

  Rebelia – My mamy PLAN tu

  Piosenka AntyNWO

  HempGRU – OBUDŹ SIĘ

  CAŁA PRAWDA
  http://www.raptorowo.pl.tl/Ca%26%23322%3Ba-prawda.htm

  • rabarbarek 21 grudnia 2011 o 8:16 am

   Czas przebudzenia. Ludzie zrobcie cos . Przepraszam , zrobmy cos , wszyscy razem , w Polsce i na emigracji. Nawet Activist Post zamiescil obszerny artykul na temat Polski i zdrajcow naszego kraju , ktory dorwali wladze zupelna , po to aby nas sprzedac . Juz nie zaklady pracy , nie ziemie, a w calosci rzucaja nas na pozarcie rekinom , ktore same ledwo zipia , a jeszcze chca wiecej . W artykule napisano i o probach wprowadzenia GMO, i o gazie lupkowym , z ktorego wydobycia zobaczymy fige , i o czarnej dziurze , w ktora laduje nas Tusk i reszta.
   Dzieki temu , ze nie jestesmy w strefie EURO , nasza sytuacja finansowa , choc nie jest dobra , na tle innych panstw nie jest najgorsza, a teraz kiedy bedziemy musieli placic i Brukseli i CBE we Frankfurcie, sytuacja finansow Polski moze ulec znacznemu pogorszeniu.
   Gdyby tak 20 milionow Polakow wyslalo petycje do naszych ” umilowanych przywodcow” to moze byloby to ostrzezeniem dla nich , ze z Polakami nie ma zartow. Banda sprzedawczykow , zdrajcow i wspolczesnych targowiczan ma w nosie Polske i Polakow. Robia wszystko , aby zapisac sie w podrecznikach historii jako Nowa Targowica 2011-12 roku.
   Jedza , pija , lulki europejskie pala i po cichu nas sprzedaja.

   Artykul o tym dokad prowadzi nas premier Tusk.

   http://www.activistpost.com/2011/12/is-polands-premier-leading-his-country.html

   • Zenek 22 grudnia 2011 o 8:40 am

    Co ty narzekasz i innych do tego namawiasz ?
    Polakom jest dobrze !
    I to szczegolnie tym,ktorzy nie biora kredytow/nie zyja na kreche i nie niosa swych urobionych pieneidzy do obcych bankow .
    Wiedza gdzie pieniadze trzymac i jak je wydawac.
    W panike wpadaja ci,ktorzy zaufali obcym a to dranstwo juz dobrze wie jak naiwnych wyru..c.
    Cacy ,cacy i juz pol …uja w du..e !!!
    To sa ich pieszczoty na ,ktore nabieraja sie ci koloru blond obu plci.

 45. jakzawsze 21 grudnia 2011 o 8:19 am

  ….o zbrodniczej przeszłości ojca urzędującego prezydenta-Aleksandera Kwaśniewskiego.

  http://www.obnie.info/stolzman_cd.htm

  lub

  Kwaśniewski i Miller to dwaj najwięksi złodzieje, którzy trzymają teraz z jeszcze jednym złodziejem…Tuskiem. Obadajcie jakie komentarze krytyczne daja na niego
  http://wiadomosci.wp.pl/title,Mocne-slowa-b-prezydenta-z-tym-trzeba-walczyc,wid,14101507,wiadomosc.html?ticaid=1d989

  • rabarbarek 21 grudnia 2011 o 8:27 am

   Votum nieufnosci dla calej bandy.

   Impeach rzad zlodziei , pacholkow Brukseli !!!

   • jakzawsze 21 grudnia 2011 o 8:51 am

    Ostanio przeglądając fora propagandowych mediów, czyta się bardzo mądre komentarze, kiedyś strasznie cenzurowano słowa kluczowe … , a czytając fora teraz , to ludzie nieźzle są już doinformowani …. , sami widzą co się dzieje i dostrzegają nieprawidłowości na wielu szczeblach życia społecznego …

   • Totalsky No Problemsky 21 grudnia 2011 o 9:38 am

    zgadzam sie, ze rzad powinien pójśc do wymiany! tylko że znowu: kto na ich miejsce, do cholery? Gowin?????, Michalkiewicz… Kluska…. kto jeszcze; znacznie łatwiej wymienic dlugaśna liste kandydatów do „wczasów w kratkę”!

    • jakzawsze 21 grudnia 2011 o 9:57 am

     …. co jest czym to wiadomo , ale powiem wam to tak :
     „W GÓWNIE NIEMA CO GRZEBAĆ PATYKIEM BO BEDZIE JESZCZE BARDZIEJ ŚMIERDZIAŁO”|

     • Zenek 22 grudnia 2011 o 9:08 am

      Dlugo nad tym myslales niczym znalazles rozwiazanie i przekonales sie ?
      Z gownem najlepiej miec do czynienia raz na dobe i to w ubikacji.
      Gorzej ze strachliwymi ,ci zawsze maja sraczke.

    • choice 21 grudnia 2011 o 10:18 am

     ktokolwiek nawet Balcerowicz ale na takiej zasadzie, że będzie widział los jaki spotkał wcześniejszych poprzedników, oraz że będzie wiedział, że jak spierdoli najmniejszą sprawę to przeprosin już nie będzie bo zaciśnięte pięści wkurwio.. tłumu poślą go w piach….

     • jakzawsze 21 grudnia 2011 o 10:46 am

      ta kryminalna banda od 89 szabrowników zostanie rozliczona i ich tatusie i mamusie w TOGACH…skorwysyny , bedą sobie premie przyznawali po 50 tyś , a ludzi na bruk wyrzucają z mieszkań. NIESTETY PRAWO NIE JEST PO STRONIE LUDZI, sądze że powinni się zacząć bać …. urzednicy i ich żołnieże gestapo w czarnych mundurach, cały świat patrzy na te filmiki dotyczące eksmisji ludzi którzy zostali do oskalpowani ze środków do życia,-dla manie to bandyztyzm i zamordyzm, cukrowanie przejebali,pozatapiali kopalnie, … stocznia, i reszta gałezi przemysłu , GDZIE CI LUDZIE SIĘ MAJĄ PODZIAĆ …. nie mówiac otym że w polscy miliony młodych ludzi niebedzie miało nigdy emerytur … bo niby z kad mają wziość

      • Totalsky No Problemsky 21 grudnia 2011 o 2:07 pm

       z jednym strony chciałbym, zeby tak solidnie pierdyknęło – ludzie na ulicach, „nie ma przeproś”, ujawnienie wszystkich przekrętów, z drugiej strony – boje sie, ze przemoc i złe emocje wezma górę nad rozsądkiem; faktem jest, że zmienia sie ton komentarzy na różnych forach, z „łonetem” włącznie, co juz samo w sobie wydaje się być małym cudem; chyba jednak juz wkrótce ilośc przejdzie w jakość (chociaz to marksistowskie twierdzenie, a ja marksistów najchętniej bym powywieszał); kiedyś tu zadałem pytanie: dlaczego nie zamkną internetu? moze po prostu nie mogą?

       • rabarbarek 21 grudnia 2011 o 5:26 pm

        Kiedys w Plocku istnial zaklad , ktory nazywal sie PPRM [ Plockie Przedsiebiorstwo Robot Mostowych] . Plocczanie nazywali je w skrocie Mosty. Przedsiebiorstwo dobrze prosperowalo. Budowali mosty nie tylko w demoludach , ale tez na Bliskim Wschodzie, m.in.w Libii i Iraku. No ale i na Mosty przyszedl czas. Budynki wyburzono , pracownikow wyrzucono na bruk, ziemie zaorano i wybudowano Galerie Handlowa. Na tym jednak nie koniec… Galerie nazwano Mosty. W ten sposob perfidnie zakpiono z Polakow. Zamiast zyskow , ktore przynosil zaklad Polsce i Polakom, mamy „zaklad” , w ktorym mozemy kupic majtki i skarpety , a zyski z ich sprzedazy odplyna w sina dal.

        Internetu nie moga ruszyc , poniewaz jest potrzebny takze im. Sledza pilnie co w trawie piszczy. Moga prowadzic akcje dezinformacyjne, moga z latwoscia wkroczyc w nasze zycie. Przeciez prywatosc internetowa praktycznie nie istnieje. Podejrzewam , ze nie jeden obywatel USA i nie tylko ma juz kartoteke w specjalnych katalogach. Kiedy uznaja za sluszne , ogranicza internetowa wolnosc i autonomie. Na wzor chinski albo pojda jeszcze dalej .

        Monitor na Premiera! Znajdziemy na stronie kandydatow na inne stanowiska [ prezydenta, prokuratorow, ministrow roznych specjalnosci] Podejrzewam , ze w ostatecznosci to lepsze rozwiazanie niz bierne przygladanie sie obecnej ekipie. Rzad Cieni – to jakis pomysl….

        • Totalsky No Problemsky 21 grudnia 2011 o 9:13 pm

         @rabarbarek
         a pamietasz dywagacje, kilka tygodni temu, tu,na tym blogu, pół żartem pół serio o tym, ze „une” tylko czekaja, zeby tacy malkontenci-dysydenci, jak my tu wszyscy na tym blogu, i na innych blogach, zorganizowali sie, to wtedy – zależy od okoliczności i – z ich punktu widzenia – skali zagrożenia: albo pare granatów, albo np. ABW plus anty-dragi… – i nie ma gabinetu cieni;-)

      • Zenek 22 grudnia 2011 o 8:47 am

       Cos ty wtedy robil gdy oni tego dokonywali ?
       Pozwoliles im ty i inni na to.

       Malo tego chodziles na ich wybory ,uwierzyles w magie partyjna.
       Inni uwierzyli „w krzyzu zbawienie”.
       Okazali milosierdzie i twarda du.e !

       Teraz nie ma co narzekac tylko ……… ,no wlasnie , co ???

 46. jakzawsze 21 grudnia 2011 o 8:44 am

  Temat nieco kontrowersyjny …
  Niektórzy twierdzą, że data Bożego Narodzenia wyznaczona na 25 grudnia, jest błędna, bowiem Jezus urodził się około 1 października. Co ciekawe 25 grudnia jest związane z przesileniem zimowym (21-33), i jako to żutuje ma związek z pogańskim kultem słońca, mimo tego że „Boże Narodzenie” jest silnie zakorzenione w tradycji KK ( …. szacun i recpect) …

  Co myślicie o tym … ?

  • Zenek 22 grudnia 2011 o 8:58 am

   Jakie to ma znaczenie kiedy kto sie urodzil ?
   Urodzi sie i zyje !
   Wazne tylko jak ?
   Jezus sie narodzil i zyl,dobrze nauczall,ludzie czcza po nim pamiec,bo dobrze mowil i dzialal,nawet jak wina zabraklo na weselu to dal cud.
   A dzisiaj tylko same klamstwa i diabelski spryt tak przed jak i po Bozym Narodzeniu,dobrze sie na tym robi kase wczesniej dajac reklame i towar !
   Ty nie musisz w to wierzyc a tym bardziej w daty ,jezeli juz to wierz w Boga ale tego NIEREKLAMOWANEGO.
   Reklama dzwignia handlu !
   Czy ty wiesz ktory rok maja Zydzi w swym kalendarzu ?
   Albo zauwazyles,ze zydowski tydzien zaczyna sie od niedzieli a nie od poniedzialku ???
   Gojom tez juz taki kalendarz sie serwuje i niedzielna msze w sobote.
   A dlaczego ,to pomysl sam i podziel sie z innymi swym dumaniem.

   • wizzgaa 22 grudnia 2011 o 3:03 pm

    Zenek daj spokój . Wpadłeś tu po kolejnej „podróży” i chcesz na skróty , jak najwięcej zaległej roboty wykonać . Chodzisz nerwowo tu i tam i wtykasz w trawnik gałązki ostu . Było nas przekabacać systematycznie a tak …. nie zdążysz przed terminem . Pisał Sbuk , że PRACOWITOŚĆ nade wszystko .

 47. jakzawsze 21 grudnia 2011 o 10:00 am

  Jerzy Jachnik – rozprawa 23 listopada 2011

  PAN JACHNIK JEST MISTRZEM I ŚWIETNIE JEDZIE NA SYSTEM … POPIERAM

  • jakzawsze 21 grudnia 2011 o 10:17 am

   Jerzy Jachnik >> Posłowie PiS, LPR i Samoobrony wzywamy was do publicznej dyskusji na temat śląskiego wymiaru sprawiedliwości !!! To wasz obywatelski obowiązek !!! Sądy RP zabierają stałe świadczenia (renty) ZUS, niszczą drobnych rzemieślników a obecnie zaś chcą zabrać emerytury małżeńskie. Zapytujemy Was publicznie co wy na to. Wzywamy was do publicznej wypowiedzi na łamach „MOIM ZDANIEM”!!! To wasz obowiązek poselski.
   http://www.super-nowa.pl/art.php?i=3441

 48. theaspartam 21 grudnia 2011 o 10:28 am

  Koalicja Na Rzecz Bezkrwawych Świąt.- http://www.youtube.com/watch?v=Nxo6mQcQl6g

 49. Mariusz 21 grudnia 2011 o 10:55 am

  Tuż przed zaprzysiężeniem Lecha Kaczyńskiego na urząd prezydenta RP Wojskowe Służby Informacyjne (WSI) przekazały najważniejszym służbom w państwie informacje o rzekomym zamachu, którego miała dokonać w Warszawie Al-Kaida. Szefowie WSI sugerowali wprowadzenie stanu wyjątkowego, który uniemożliwiłby zaprzysiężenie nowo wybranego prezydenta.
  Cel prowokacji WSI w grudniu 2005 r. był jasny – miał zostać wprowadzony stan wyjątkowy, który uniemożliwiłby zaprzysiężenie Lecha Kaczyńskiego na urząd prezydenta RP. Prowokacja WSI miała swoje uzasadnienie – kilka tygodni wcześniej, tuż przed II turą wyborów prezydenckich w Warszawie, której prezydentem był Lech Kaczyński, podłożono na przystankach tramwajowych atrapy ładunków wybuchowych. Jedna z hipotez zakładała, że za podłożeniem atrap stoją służby specjalne (kierowane wówczas przez SLD), które chciały wykazać, że prezydent Warszawy Lech Kaczyński nie radzi sobie z zagrożeniem terrorystycznym. Śledztwo zostało umorzone w 2008 r. za rządów PO z powodu niewykrycia sprawców.
  http://wiadomosci.wp.pl/title,WSI-straszyly-Lecha-Kaczynskiego-zamachem,wid,14102362,wiadomosc.html?ticaid=1d98b&_ticrsn=5

  • jakzawsze 21 grudnia 2011 o 11:22 am

   Okazało się że WSI to Ruskie służby w Polsce i taka jest prawda rodacy. I znów powtrzarzaja ALAIDA I ALKAIDA buszowska, gadaka, a redaktorek z WP zaduzo naoglądał sie CNN, popgrzało ich kompletnie i sami sie ośmieszają taką retoryką.
   „Jeśli nie jesteście z nami jesteście terroristami i jesteść przeciwko nam”-gestapowski W.Busch, no w końcu jego dziadek Prescot sposorował NAZI …

  • Zenek 22 grudnia 2011 o 9:16 am

   To bylo .
   A teraz wiesz jak bedzie ?
   Nie wiesz i sie nie dowiesz .
   A bedzie to co za Polska zaplanowali i namaszcza tych co im najbardziej sluza i sa sprawdzeni ,takze zahartowani ,jak dajmy na to „palipies”.

 50. Mariusz 21 grudnia 2011 o 11:00 am

  Nieznany dotąd wirus zaatakował w Holandii
  W Holandii rozprzestrzenia się nieznany dotąd wirus, który atakuje hodowle zwierząt. Ministerstwo rolnictwa wprowadziło wczoraj wieczorem obowiązek meldowania przez hodowców przypadków, które świadczą, że zwierzęta są nim zarażone.

  Wirus charakteryzuje się tym, że zarażone nim owce, kozy i krowy rodzą zdeformowane lub martwe płody. Od 1 grudnia takie zdeformowane zwierzęta przyszły na świat w 28 holenderskich gospodarstwach. Jagnięta mają wodogłowie, krzywe szyje czy sztywne stawy. Większość z nich przychodzi na świat martwe. U tych zwierząt zdiagnozowano nową odmianę wirusa, nazwanego Schmallenberg.

  Ten sam wirus spowodował na początku roku tak zwaną „krowią biegunkę” u bydła w Holandii i w Niemczech. Pierwszy raz pojawił się w gospodarstwie niemieckim we wsi Schmallenberg, stąd jego nazwa.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/nieznany-dotad-wirus-zaatakowal-w-holandii,1,4978511,wiadomosc.html

  • Extazed 21 grudnia 2011 o 12:12 pm

   A przypadkiem nie jest to spowodowane ilością zabójczego promieniowania, którego ci na naszej kochanej Ziemi pod dostatkiem?
   Czy np. Fukuszima mogła spowodować takie zjawisko?

   • Annah. 21 grudnia 2011 o 12:35 pm

    Czy ktoś nie chce na tym tradycyjnie zarobić? Szmalenberg….. agenci od scypionek? o ewentualności karmienia napromienionym krylem…….. sza.

   • sebecx 21 grudnia 2011 o 3:59 pm

    ..a może to Brejw Niu Łorld tak działa… zwierzęta w niektórych hodowlach od dawna żyją w NWO… pasza dla zwierząt ze zwierząt… to samo ma być z ludźmi…

   • Ania 21 grudnia 2011 o 6:27 pm

    Stawiałabym na polichlorowane bifenole.

  • O Rzesz 21 grudnia 2011 o 12:38 pm

   „Pierwszy raz pojawił się w gospodarstwie niemieckim we wsi Schmallenberg” … straszne „brudasy” z tych Niemców się zrobiły!.
   Co i raz tam u nich jakieś „zagrożenie” wybucha.
   Mam przypuszczenie graniczące z pewnością że to kolejny akt sabotażu przeciw europejczykom.
   Nie udaje się zabijać masowo ludzi wprost, szczepionkami itp. więc znów prawdopodobnie przeszli na stworzenie kolejnego wirusa zwierzęcego jak w przypadku „ptasiej” czy „świńskiej” grypy.
   Ciekawe czy za jakiś czas po raz kolejny dowiemy się że jest to „naturalny” międzygatunkowy podróżnik posiadający kilka różnych części odmiennego genomu połączonych sposobem cudownym przez naturę.
   Być może niedługo wyskoczą z kolejną „pandemią” i cudowną szczepionką „przeciw niej”.
   Nie dość że farsa to jeszcze tragiczna.

   Pan Jerzy Jachnik … ten człowiek ma ewidentnie duży współczynnik inteligencji i silną osobowość.
   Cały film jest dowodem na tezę że ludzie mniej inteligentni są bezbronni wobec tych o inteligencji wyższej.
   Szkoda że nie ma silnych sprzymierzeńców ale i tak cudownie jest patrzeć gdy używając prawdy „ścina łby” smokowi chazarskiej mafii prawniczej.
   Nie wiem jaki będzie skutek jego działań.
   Hydra tak łatwo nie da się pokonać i przekonać ale życzę mu wszystkiego co najlepsze i dowiedzenia swoich racji oraz wyegzekwowania tej namiastki zadośćuczynienia za przebyte krzywdy jakiej żąda, bo przecież straconych lat i szans nikt nigdy mu nie zrekompensuje.

   • wizzgaa 21 grudnia 2011 o 1:14 pm

    O Rzesz – inteligencja współgra z logicznym myśleniem i logicznym argumentowaniem > a te „sprawności ” nie robią wrażenia na przeciętnych sędziach . Przeciętny sędzia potrafi powiedzieć rzecz nastepującą : ” sąd ustalił ,że pozwany rzeczywiście nie wiedział o zaistnieniu sytuacji ale pomimo to ,powinien był sprzeciwić się i protestować ..” CZEGO ZABRAKŁO SĘDZIEMU ? Inteligencji – logiki , uczciwości czy najogólniej zdrowego rozsądku ? Jak mógł pozwany protestować przeciwko czemuś , o czym nie wiedział ?? Sędzia nie-lo-gicz-ny albo wyjątkowo bezczelny . Podałam ten przykład żeby pokazać iż inteligencja i.t.p cechy towarzyszące niewiele pomogą. Pan Jachnik ma szansę raczej dzięki nagłośnieniu sprawy , własnemu doświadczeniu i kamerom na sali sądowej . No i jest już „osobowością medialną”.

    • Peryskop 21 grudnia 2011 o 2:20 pm

     @wizzgaa – czy nie dopatrujesz się „braku logiki” w zwyczajnej chucpie?

     • zenobiusz 21 grudnia 2011 o 2:35 pm

      „Słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych” Władysław Kopaliński
      jidysz – chucpe
      hebrajski – hutspah
      potocznie: bezczelność, tupet, arogancja; hucpa
      Często to słowo zaczyna gościć na blogach.
      Apeluję,nie zachwaszczajmy naszego pięknego ,ojczystego języka.

      • Peryskop 21 grudnia 2011 o 3:58 pm

       @Zeno – popieram twój apel, ale przy skierowaniu go do autorów lawiny hucp.

       Tu kolejna hucpa – ale czyja ?
       „naszych” służb, nienaszych, Demostenesa, ŁŁ, czy pani profesor Barbary Ś. ?

       końcówka opracowania na blogu:
       http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=5126&Itemid=100

       Szanowna Pani Profesor,

       zgodnie z prawem prasowym zwracam się z następującymi pytaniami dotyczącymi opinii m.in. na temat ekshumowanego ciała Zbigniewa Wassermanna. Proszę o pilną odpowiedź:

       1. Czy opinia dotycząca badań ekshumowanych zwłok Zbigniewa Wassermanna jest już gotowa?

       2. Czy opinia podważy dotychczasowe ustalenia rosyjskiej komisji MAK?

       3. Czy ustalili Państwo coś, czego nie ustaliła komisja MAK?

       4. Czy prawdą jest, że na ciele lub ubraniach Zbigniewa Wassermanna stwierdzono cząsteczki lub ślady materiału pirotechnicznego?

       5. Czy jesteście Państwo gotowi zgodnie ze sztuką i etyką lekarską przekazać rodzinie Zbigniewa Wassermanna (m.in. Pani Małgorzacie Wassermann) oraz dziennikarzom rzetelną i zgodną z ustaleniami faktycznymi opinię w tej sprawie?

       6. Czy Państwo wiecie, że w sprawie Państwa opinii dotyczącej badania ekshumowanych zwłok Stanisława Pyjasa i okoliczności jego śmierci, toczy się śledztwo w sprawie nierzetelności Państwa pracy?

       • zenobiusz 21 grudnia 2011 o 4:52 pm

        To wygląda ,na próbę ośmieszenia,teorii zamachu.Widać komu na tym zależy.Ów Demostenes ,wywalił cały art.oparty na własnych „rozmowach telefonicznych”.
        Prof Dakowski,słusznie wyraża tam w komentarzach swoje zdziwienie.

        • FAKIR 21 grudnia 2011 o 5:07 pm

         Właśnie zobaczymy
         Ten „demostenes” coś stanowczo za dużo wydaje na telefony i ma dobrych informatorów, którzy na telefon informują o tym, że sprawy nie są na telefon:)

        • Peryskop 21 grudnia 2011 o 6:15 pm

         Zwróćcie uwagę jak @demostenes przekonspirował:

         „…Aby się nie ujawniać zwróciłem się e-mailowo (nie wprost i ze zmiennego IP) do Redaktora Naczelnego Nowego Ekranu, by zapytał szefową krakowskiego Zakładu Medycyny Sądowej…”

         Kilka tygodni temu obaj działając … i w porozumieniu usiłowali zdemonizować Marka od Monitora. A teraz @demostenes musi zmienić IP żeby przesłać notkę do @ŁŁ ?

        • zenobiusz 21 grudnia 2011 o 6:22 pm

         http://zenobiusz.wordpress.com/2011/12/21/ekshumacja-wassermanna-bledy-rosjan-bez-znaczenia/
         Naczelna Prokuratura Wojskowa ujawniła ekspertyzę polskich biegłych wydaną po ekshumacji Zbigniewa Wassermanna, który zginął w katastrofie smoleńskiej

         Protokół rosyjskiej ekspertyzy zawiera rozbieżności z ustaleniami poczynionymi przez polskich biegłych – przyznał rzecznik prasowy Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa.

       • O Rzesz 21 grudnia 2011 o 6:34 pm

        Bardzo specjalistyczna cegiełka z tworzącego się obrazu „muru” Zamachu Smoleńskiego:
        http://orks.nowyekran.pl/post/392,40-metrow-nad-falszywa-ndb

    • O Rzesz 21 grudnia 2011 o 6:28 pm

     Tak. Wiem. Wszystko to co napisałaś, wizzgaa, streściłem niejako zdaniem: „nie wiem jaki będzie skutek jego działań”.
     Nie wiem bo dopuszczenie jako „dowodu” anonimu jest rzeczywiście kuriozum świadczącym albo o mataczeniu po stronie systemu prawa albo nierozgarnięciu sędzi.
     Wydaje mi się oczywiste że tego typu chwyty poniżej pasa są bywalcom tego bloga znane i nie trzeba im w kółko powtarzać że sąd może, jeśli chce, zasłonić się „czyimś dobrem” itd., itp.
     Sam zetknąłem się ze sprawą gdy sąd uznał że w konflikcie ZUS-płatnik to płatnik „jako osoba po studiach” powinien zauważyć pomyłkę urzędniczki ZUS-u bo „ona miała tylko wykształcenie średnie” przez co zarzut o „zaległość płatniczą płatnika” został podtrzymany!.
     Tu wypowiedziałem się nt. konkretnej sytuacji zaobserwowanej w filmie.
     Jakkolwiek jest, chwała przypada panu Jachnikowi.
     Sąd dołożył kolejną cegiełkę dla potwierdzenia wniosku że status prawny funkcjonariuszy wymiaru sprawiedliwości powinien zostać zrównany w znacznie większym stopniu z resztą społeczeństwa w zakresie ich odpowiedzialności za ferowane wyroki.
     Ich niezależność polityczna, moralna czy branżowa jest coraz bardziej widoczną fikcją z którą należy wreszcie skończyć dla dobra naszego społeczeństwa.
     Tylko że to jest pewnego rodzaju oficjalny układ który ma wszelkie pełnomocnictwa do tego by siebie samego chronić.

  • Zenek 22 grudnia 2011 o 9:32 am

   No i wiedz,ze dziecko narodzilo sie z jednym tulowiem i dwoma glowami (wiadomosc i zdjecie obieglo swiat).
   Doswiadczenia trwaja,testowanie pelna para .
   Wszystko zaczelo sie od tego gdy zamiast ..ujem grzebano reka w du..e krowy a bylo to bardzo dawno,praktykowane i na polskiej wsi .
   Rolnikom/chlopom zamiast hodowac byka rozplodnika proponowano insyminatora,ktory ubieral rekawice i grzebal krowie w cip.e aplikujac jej „to czy tamto” .
   Dzisiaj bardziej „technika poszla w gore” i srodki sa doskonalsze ,krowy bez byka krotko zyja ale dojne sa i miesiste,interes sie kreci,zas byki na wymarciu .

   Kobiety bez chlopa tyz zaniedbane ,bo suoperman-i na saksy wyjechali i tam ….. padaja.
   In vitro,to jest to co ludziom „swiadomym” sie proponuje.
   Potem rodza sie trojaczki a tata popelnia samobostwo,bo…… i do reszty zglupial !

   Dziwny ten swiat a jeszcze dziwniejsi w nim ludzie.

 51. theaspartam 21 grudnia 2011 o 12:38 pm

  Największe w historii ćwiczenia armii USA i Izraela http://wolnemedia.net/wiadomosci-ze-swiata/najwieksze-w-historii-cwiczenia-armii-usa-i-izraela/

 52. jakzawsze 21 grudnia 2011 o 4:18 pm

  5 najemników zgineło …. w afganie

  1-Juz od jakiegos czasu wiadomo, ze Afganistan nie mial nic wspolnego z 9/11, a byl to JEDYNY powod inwazji.

  2-Decydując się na szkołę oficerską składali przysięgę.Gdzie tam jest o zaborczych wojnach poza granicami kraju? ! Mieli bronić Polskę i jej obywateli nie walczyć z wydumanym przeciwnikiem USA.

  3-Pakt NATO jest w załozeniu paktem obronnym. Znaczy to tyle że jezeli członka nato zaatakuje obcy to inni członkowie maja obowiązek mu pomóc . Z tego co pamietam to Afganistan nie zaatakował USA tylko USA rozpoczęło wojne w Afganistanie

  4-NATO to sojusz obronny a nie imperialistyczny (tak ma w statucie) więc na jakie państwo NATO rzekomo napadł Afganistan, że musi na to odpowiedzieć Polska współokupując Afganistan?

  5-Żołnierz który okupuje kraj musi liczyć się ze zginie taka jest kolej rzeczy. Pojechali dobrowolnie jako ochotnicy dla kasy w imie interesów faszystów amerykańskiech .Wszendzie ludzie giną w pracy, wypadkach itp i nike nie robi tragedii ….

  =====

  A tu komorek i ssTusek maski zakładają i płaczą skorumpowane borocki w mediach kryminalnych

  • wizzgaa 21 grudnia 2011 o 4:47 pm

   Jakzawsze : chyba musielibyśmy znać motywy tych żołnierzy / siedzieć w ich mózgu / żeby zaopiniować czy byli ew. bohaterami czy nie . A i tak każdy dokonałby oceny wedlug własnych kryteriów osadzonych na własnym systemie wartości . Czym kierował się np. ten 22-letni żołnierz , czy był w stanie usytuować jakoś patriotyzm w całej sytuacji . Czy wreszcie my cywile mamy w ogóle prawo wypowiadać się ? Nie wiem , jestem wzburzona i jednak zdezorientowana . Ale oczywiście – wypad z Afganistanu i to szybko . Nikt mnie nie przekona ,że MAMY OBOWIĄZEK TAM BYĆ – czy raczej ,ze nasze dzieci mają tam coś do szukania .

   • iHe 21 grudnia 2011 o 6:02 pm

    Ta twierdza Afgańska to dogodny teren w razie wojny z Chinami,Pakistanem czy może nawet Rosją etc.
    Jeżeli Pakistan,Rosja i Chiny na serio się wezmą za ich przeganianie stamtąd to wrócą wszyscy w workach nie zakosztowując za wiele uzbieranych na tej wojnie pieniędzy.
    (wystarczy dozbroić Talibów i trochę podszkolić)

    Wszyscy wiedzą,jak przegoniono stamtąd Sowietów i wiedzą,że w ten sam sposób można pogonić i NATO.Może właśnie nadchodzi ten czas pękania kruchych sojuszy wewnątrz NWO?

    No i to jest właśnie zagadka ,skoro nie powinno ich tam być, to czemu wciąż tam są?

    W sumie jest niby międzynarodowa zgoda na ich pobyt właśnie w tym strategicznym globalnie miejscu.(oficjalnie)

    (Pomijam oczywiste powody typu ,że dla koncernów i banksterki taka wojna to jak długoletni kontrakt na krew głupkową i złoto głupków w jednym.)

   • Orka 21 grudnia 2011 o 9:19 pm

    Na jednym z przedwyborczych filmików pokazano spacerującego Radka w otoczeniu jakichś tam ludzi i „wiwatujących” na jego widok , kibiców . Radek odezwał się do towarzyszących mu osób mniej , więcej tak : „…drzeć się to mają siłę a do Afganistanu to nie ma kto jechać…”
    Oznaczałoby to , że to nie są najemnicy i może musieli pojechać …

  • Zenek 22 grudnia 2011 o 9:45 am

   Czytales ksiazke autorstwa Henryka Pajaka >”Bandyckie NATO ” – tam masz pelnie wyjasnien ,rowniez te ,kto komu sluzy i za co .

   Nie zal tych na kontrakcie ,bo widzialy galy co podpisywaly,zal tych co pozostali przy zyciu,dzisiaj w zalobie – kondolencje dla nich ,smitne maja swieta .

   Nie chwala pamieci i glupocie „misjonarzy” ,bo miejsce czlowieka jest przy rodzinie a nie na obcych misjach,misjach sluzacych niczemu innemu jak tylko INTERES i pogon za pieniadzen,BOZKIEM MAMONEM !

   HANBA TYM CO NIE WALCZA W OBRONIE WLASNEJ OJCZYZNY !!!
   Polska i Polacy w potrzebie .
   Miejsce sluzby zolnierzy polskich jest w Polsce,wrog jest juz w niej.

 53. alexirin 21 grudnia 2011 o 4:19 pm

  monitorpolski 13 Grudzień 2011 o 10:57 pm

  Jutro nastąpi atak terrorystyczny w praskim metrze, albo wybuch w fabryce chemii, który zatruje 200 wsi i miast wokół…

  https://monitorpolski.wordpress.com/2011/12/13/wydarzenia-i-komentarze-13-grudnia-2011r/

  Premier Czech: sprzeciwiam się pożyczce dla MFW na ratowanie euro

  Czeski premier Petr Neczas oświadczył we wtorek, że osobiście sprzeciwia się udzieleniu przez Czechy pożyczki Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu (MFW) na ratowanie euro i powstrzymanie kryzysu zadłużeniowego w Unii Europejskiej.

  http://forsal.pl/artykuly/575429,premier_czech_sprzeciwiam_sie_pozyczce_dla_mfw_na_ratowanie_euro.html

  no i wykrakałes havel został zabity przez uny?monitorpolski skąd ty miałeś takie info? 🙂

  • Zenek 22 grudnia 2011 o 9:52 am

   Nie bredz i nie prowokuj, ten czlowiek jak i wielu ludzi umarl po ciezkiej chorobie,medycyna wspolczesna mu w tym pomogla .

   Na choroby cywilizacyjne z powodu pazernsoci sluzb medycznych i przemyslu farmaceutycznego umieraja miliony ludzi .

   Depopulacja ludzi juz dawno sie zaczela i to na rozne sposoby.
   Nic tu nowego nie odkrywamy ,czas zastanowic sie nad tym czy isc do doktora ,ktory z gory zaklada dlugie leczenie i interes na tym w koperacji/wspoldzialaniu z innymi zabojcami !

   BRONMY SIE !!!

 54. FAKIR 21 grudnia 2011 o 4:20 pm

  Cześć
  Dawno nie pisałem.
  Zwiedziłem, a może „zwiedziliśmy” w międzyczasie kawał świata.
  Ten Charini, czy jak mu tam, sprawia wrażenie nieźle „pojechanego”, chociaż jak zauważyłem udało mu się wyłapać kilka konkretnych wpadek przemysłu NWO.
  Dobre i to!
  Moim zdaniem będzie czasowe zachłyśnięcie tym tematem, a potem powrót do „codzienności”
  Podobnie było w przypadku „stowarzyszenia białego smoka” itd.

  • FAKIR 21 grudnia 2011 o 4:26 pm

   Przy okazji, czy pamiętacie sprawę Rona Asmusa?? Przesłuchanie w klatce które zrobił Sikorskiemu Lech Kaczyński??
   Ostatnio spotkałem kolejną niesamowitą osobę w moim życiu.
   Lechu K drążył, drążył i dużo wydrążył. Stanowczo za dużo żeby pozostać przy życiu.
   Asmus natomiast odszedł krótko po Smoleńsku do krainy wiecznych łowów, co było do przewidzenia.
   Sikorski widocznie jest mocny i ma jeszcze jakieś zadania do wykonania w środkowej Jełuropie.

  • zenobiusz 21 grudnia 2011 o 4:57 pm

   „Podobnie było w przypadku „stowarzyszenia białego smoka” itd.”
   Nie sądzisz ,że takie stowarzyszenia,są właśnie ruchem wyprzedzającym ,na wszelki wypadek. ???

   • FAKIR 21 grudnia 2011 o 5:12 pm

    Wiesz Zenobiusz
    Szczerze sądzę (niestety), że 90% takich ruchów to paranoicy w zaawansowanym stadium, zrzeszający wokół siebie różnych ludzi podatnych na tego typu „fascynatorów”, jak ich słusznie nazwał Łobaczewski.
    Nie trzeba być nawet wprawnym obserwatorem rzeczywistości żeby wyłapać takich typów.

    • FAKIR 21 grudnia 2011 o 5:23 pm

     i właśnie tym sposobem jak sądzę niestety ten Charini niedługo będzie porównywał uszy misia kolargola z uszami Grzegorza Laty, czym wprowadzi w trans wielką rzeszę internautów rządnych kolejnych sensacji. Tego typu sprawy można bowiem traktować wyłącznie jako internetową sensację. Nikt się poważny nimi nigdy nie zajmie i nie wykona nigdy żadnych badań, aby dowieść że to prawda.
     Jest to po prostu niewykonalne – niestety.

     Wśród zmanipulowanych tego typu filmiki wywołają jeszcze większy gromki śmiech i dodatkowo ośmieszą tzw „spiskowców”

     Natomiast wśród „spiskowców” spowodują gwałtowną wymianę komentarzy przez okres około 6 miesięcy a potem sprawa przycichnie jak każda inna podobna.

 55. Tola 21 grudnia 2011 o 4:39 pm

  Moze troszke wiecej?

 56. alex 21 grudnia 2011 o 5:21 pm

  I tutaj mamy kolejny dowód na to, że mają wszystko zaplanowane i ktoś o tym nas informuje:

  Początek gry Homefront. Na początku w grze informują o śmierci Kim Dzon Ila i jego następcy syna syna Kim Dzong Un. Gra wyszła 15 marca 2011.

  Polecam zobaczyć całe.
  To się właśnie dzieje

  • FAKIR 21 grudnia 2011 o 8:38 pm

   Oj tak
   Rok 2012 może być ciekawy w złym tego słowa znaczeniu

   • Zenek 22 grudnia 2011 o 10:05 am

    Nic szzcegolnego sie nie wydarzy .
    Jak w kazdej dobrej grze w szachy ,gina rozne figury ale do mata daleko ,bo gracze sa dobrze wyszkoleni i przygotowani ,nawet taki gracz jak Radoslaw Sikorski.
    Osobiscie przewiduje (nie prorokuje),ze zle skonczy tak Tusk ,jak i Komorowski i zanaczam,ze „nie kracze”.
    Szachisci potrafia robic dobre ruchy w swej grze,wygrywaja z przemyslenia i zaskoczenia !
    Zegar „szachowy” mierzy czas.

 57. Zenek 22 grudnia 2011 o 10:08 am

  Udanych dzialan ZYCZE !

  Czekam na obudzenie sie moderatora i dopuszczenie mych dzisiejszych postow dla czytaajcych i dyskutujacyh ,troche ich napisalem.

 58. Zenek 22 grudnia 2011 o 10:12 am

  MILYCH,WESOLYCH i ZDROWYCH SWIAT BOZEGO NARODZENIA oraz SZCZESLIWEGO POKOJOWEGO NOWEGO 2012 ROKU – do spotkania w nim !

  W imeinu wlasnym i zespolu przyjaciol
  Zenek