Życzenia Noworoczne!

Ja się dołączam do życzeń, które wysłał Alex, a które zawierają się w (nareszcie)  mądrych słowach Premiera:
http://www.youtube.com/watch?v=iFldSI4K2hE
No i oby Majowie nie mieli racji co do 2012…

No i jeszcze kilka nowych linków:

Ważny artykuł z Naszego dziennika: Orbán przejmuje węgierski bank centralny! 

====================================================================

Ważna informacja (przesłał hjk):

Nasz Dziennik, 2011-12-31

http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1141130

Węgierski parlament głosował wczoraj nad ustawami, które budziły sprzeciw w Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych. Najważniejsza z nich dotyczy nowych przepisów regulujących ustrój banku centralnego.

Według niektórych polityków europejskich oraz administracji Baracka Obamy, działania rządu Viktora Orbána zagrażają demokracji na Węgrzech. Największe kontrowersje budzą zmiany związane z ustrojem węgierskiego banku centralnego MNB. Z ich powodu Budapeszt opuściła niedawno misja Międzynarodowego Funduszu Walutowego, która miała przygotować plan pomocy dla osłabionych kryzysem finansowym Węgier.

Projekt ustawy o banku narodowym przewiduje, że zastępców szefa MNB miałby wybierać premier, a w Radzie Monetarnej banku – odpowiednika polskiej Rady Polityki Pieniężnej – wzrosłaby liczba członków mianowanych przez parlament. Partia premiera Orbána, Fidesz, dysponuje w parlamencie kwalifikowaną większością ponad dwóch trzecich głosów.

Pod głosowanie został również poddany projekt nowej ustawy o religii, zgodnie z którym liczba wspólnot wyznaniowych korzystających z państwowych dotacji zmniejszy się z 300 do 14. Posłom przedłożono także nowe regulacje procesu legislacyjnego. Mają one przyspieszyć uchwalanie ustaw, ale zarzuca się im, że znacznie ograniczona zostanie swoboda debaty w parlamencie.

Europejski Bank Centralny kilkakrotnie ostrzegał Węgry przed ingerencją w niezależność Rady Monetarnej. Według prezesa MNB Andrasa Simora, jego nowi zastępcy, podobnie jak nowi członkowie Rady Monetarnej, byliby „politycznymi komisarzami” rządu w banku narodowym. Europejski Bank Centralny w opinii niektórych ekspertów może nawet zdecydować się na skierowanie przeciwko Węgrom pozwu do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu.

Premier Orbán przed głosowaniem powiedział w publicznym radiu, że jego zdaniem zarzuty ze strony EBC są niesprawiedliwe. – Europejski Bank Centralny miał 15 uwag do ustawy i parlamentarna komisja wprowadziła 13 z nich jako swoje poprawki z pełną zgodą wszystkich członków. W dwóch obszarach nasze stanowiska pozostają rozbieżne, ale jesteśmy gotowi bronić się na drodze prawnej – oświadczył węgierski premier. Według niego, „stan uświęconej niezależności” to „europejska moda”. Skrytykował też prezesa banku centralnego za nielojalność wobec państwa. – Każda wskazówka ze strony rządu działa jak pobudzenie końcówek nerwowych i wysyła sygnał do Brukseli – stwierdził Orbán.

Reklamy

168 responses to “Życzenia Noworoczne!

 1. Irol 31 grudnia 2011 o 4:10 pm

  Jedyne co zrozumiałem to słowo „szuja” gdzieś tak na początku tej arcyciekawej wypowiedzi. Co wyraźnie charakteryzuje całokształt rządów tego Pana.

  • sebecx 31 grudnia 2011 o 4:49 pm

   Oczywiście WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ale … „rozmawiam dziś rano z kolegą i pytam jak jest? ..noooo 700 – 800 paliwo (na remontach indywidualnie na czarno Lublin) i około 1000 na czysto w kielnie wychodzi !!!!!!!! „… takie realia … aha to co wyżej napisałem to w markecie taką rozmowę słyszałem jak prowadziło ją 2 samców gatunku ludzkiego …hehehehehehe… no ale jeden do drugiego mówi ałutobusy w miastach mata !!!!….. i ałta so elektryczne dla miastowych – samo dobro – bez spalin, stoi nie je, a większość czasu stoi….. na co kolega mu – idź i się wyśpij… popieram w pewnych aspektach NWO…

   • sebecx 31 grudnia 2011 o 6:20 pm

    ..tak! popieram auto miejskie ONLY elektryk!!!!!! i autobusy !!!! chinole mają elektryczne !!!!

    • sebecx 31 grudnia 2011 o 6:22 pm

     ha… nawet na Islandii są wodorowe – elektryczne autobusy…. vide rejkiavik ..

     • jakzawsze 31 grudnia 2011 o 7:06 pm

      po Londynie też jeździ pokazówka masonów, … autobus na wodór …, ale z tym BIOGAZEM to ciekawy patent , zazwyczaj proste patenty mają powodzenie, tą droga omijamy chciwców ekonomicznych … , jak śnieg oddtaje to wpadam ze sztychuwką na ogród i działam …. , makiete pokazową zrobić aby ludzie / sąsiedzi to zobaczyli …. . Mieszkam beskidach i to jak wycinają (rujnują) lasy to zgroza, legalna kradzież pod parasolem politycznym i ekologicznym , zgroza ludzie jak koncerny kradna i wywożą do fabryki sklejki IKEA po stronie Czechosłowackiej … zgroza …

      • kefir2010 1 stycznia 2012 o 1:28 pm

       niebezpieczny narkotyk niszczy młodych Rosjan – dla otrzeźwienia dla co po niekturych! ostrzegam, materiał drastyczny:

       http://kefir2010.wordpress.com/2012/01/01/ekstremalnie-niebezpieczny-narkotyk-niszczy-mlodych-rosjan-ponad-100-000-uzaleznionych-zywych-trupow/

       • kefir2010 1 stycznia 2012 o 4:04 pm

        jak byłem w Rosji jeszcze za czasów licealnych, to tam dawali krokodyl w żyłę, szczykawką, i jakoś żyli. mniejsza, że dopiero zaczynali brać to świństwo. krokodyl uzależnia już po pierwszej dawce, a zabija po roku brania.
        ja brałem krokodyl jako roztwór do wypicia, żołądek i kwasy żołądkowe neutralizowały większość tych toksycznych dodatków. jednak to już lepiej wziąć apteczną kodeinę, tak samo działa w sumie. krokodyl tylko podany dożylnie ma większą siłę narkotyczną niż kompot czy heroina razem wzięte. jednak ja tego nie robiłem – mam tyle oleju w głowie, by nie brać niczego dorzylnie. teraz sobie najwyżej ghb wezmę, albo jakiś speedball zarzucę.

        • zenobiusz 1 stycznia 2012 o 9:59 pm

         To widać.

        • OddanyBogu 1 stycznia 2012 o 11:26 pm

         nawet to jest bezsensu… po uja cokolwiek lykac

        • wizzgaa 2 stycznia 2012 o 1:56 pm

         Z całym spokojem KEFIR – indoktrynujesz młodych /tu / ludzi > opowiadając od niechcenia ,że kosztowanie trucizn to normalka . Nie rozumiem cię .

     • sebecx 2 stycznia 2012 o 9:08 am

      Krzysztof Jackowski o 2012 : http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/przepowiednie-na-2012-rok-jasnowidz-krzysztof-jackowski-przewiduje-upadek-unii-europejskiej-kryzys-s_220137.html

      • rebo3 2 stycznia 2012 o 9:54 am

       Przyznaję szczerze,że powiało grozą.Unia bis…?Cholera co to jest?Czas się w końcu obudzić z życiowego letargu.Jak długo jeszcze będziemy stąpać po cieńkim lodzie?Jak długo będziemy pozwalać na te wszystkie pieprzone manipulacje i żąglowanie ludzkim życiem…?

 2. Wesołych Świąt 31 grudnia 2011 o 4:15 pm

  🙂

  • rabarbarek 31 grudnia 2011 o 5:22 pm

   panie prezydencie, tylko tyle.. ????

   • Wesołych Świąt 31 grudnia 2011 o 6:51 pm

    i Szczęśliwego Nowego Roku 🙂

 3. lukaszr20 31 grudnia 2011 o 4:21 pm

  dziwne co on gada ze nas niedlugo pozamykaja? ;o

 4. Waleczne serce 31 grudnia 2011 o 4:32 pm

  Wygląda jakby miał w dupie wibrator z napisem zion.

 5. Sully 31 grudnia 2011 o 4:54 pm

  Wszytkiego dobrego w Nowym Roku!! Pozdrawiam…i szampańskiej zabawy!

 6. sebecx 31 grudnia 2011 o 5:05 pm

  dam jeszcze o biogazie ponieważ daje on miejsca ZATRUDNIENIA i jest EKO-LOGICZNY… Monitor – woda do ałta owszem… a co do gęby??? … ????…???? ja mieszkam na wsi z wyboru i z miejskich „WSIOKÓW” celowo z dużej, bo nie mają nic wspólnego z Wieśniakami śmieję się do spodu.. z niezależnych badań środowiskowych wynika, że BMW w zdecydowanej większości posiadają buraki .. doktory też się tu wlicza… no ale do rzeczy… staram się czasem wypowiedź dać w formie pytania… ale… z wody japońskich silników para… a biogazowni JAKO ODPAD !!!! NAWÓZ NATURALNY !!!! NIE POLIFOSKA…. NIE AZOFOSKA… a ZIEMIĘ TRZA ODTRUĆ !!!! … kto czuje ten wie co jest 5….

  • sebecx 2 stycznia 2012 o 12:08 pm

   ..a tutaj ZIMNA FUZJA POD STRZECHY http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/20_lat_darmowego,p1013231751

 7. Ramires 31 grudnia 2011 o 5:29 pm

  Ja na komórki wysłałem takie życzenia.( ok. 10 sms)
  „Życzę podwyżki vat , wieku emerytalnego , wszelkich składek i POdatków , akcyz i zwiększenia wszelkiej możliwej biurokracji a to wszystko by żyło się lepiej! POzdrawiamy swoich wyborców.”
  Niestety do tego momentu nikt nie odpisał na te oryginalne i niezwykle realistyczne życzenia.
  Ps. Nie mam nawet cienia wątpliwości iż się spełnią. A tu zero reakcji. (?) Twórcy dzieła nie są z siebie dumni ?

  • hjk 31 grudnia 2011 o 9:10 pm

   zwolennikom czy raczej fanatykom PO? 🙂

 8. bebe 31 grudnia 2011 o 5:32 pm

  LUDZISKA WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NA TEN (OSTATNI NASZ) ROK
  NO CHYBA ŻE MAJOWIE SIĘ WALNĘLI CO TYLKO NA DOBRE NAM (NIESTETY TEŻ NASZYM RZĄDZĄCYM) WYJDZIE

  • maupa102 31 grudnia 2011 o 6:18 pm

   MAJOWIE SIĘ NIE WALNĘLI ;D tylko merdia „przerobiły” wiadomości od Majów na apokalip sy i inne końce świata 😉 W 2012 roku będzie koniec zahipnotyzowanych baranów! LUDZISKA BĘDĄ SIĘ SZYBCIEJ BUDZIŁY ! Będzie przybywać świadomych ludzi w zadziwiającym tempie! LUDZIE PRZESTANĄ TOLEROWAĆ MANIPULOWANIE NIMI !! Uważajcie na własne marzenia – będą się szybciej spełniać (jeśli są sprecyzowane) ŻYCZĘ WAM WSZYSTKIM PIĘKNEGO I SZCZĘSLIWEGO ŻYCIA W TYM 2012 ROKU !

   • sebecx 31 grudnia 2011 o 6:26 pm

    ..co do „nauki” przez „doświadczanie” przyznam Ci rację… niemalże z dnia na dzień można zaobserwować…

    • Wesołych Świąt 31 grudnia 2011 o 7:05 pm

     Media perzerobiły date końca świata Majów, hmmm to może mieli w tym jakiś cel ? np. przyszłoroczna grudniowa inwazja ufo która zakończy szybką i intensywną 3ww na którą sie zapowiada i uzrdrowią nam finanse światowe które też nie chybnie w najbliższym czasie możliwe że sie załamią, no i dadzą nam kosmicznego Jezusa który przyniesie „pokój i dobrotyt” na całe 3,5 roku. Tak se tylko gdybam.

   • Ania 31 grudnia 2011 o 7:01 pm

    Dziękuję za piękne życzenia. Niech się twoje marzenia spełnia jak najszybciej.

 9. zenobiusz 31 grudnia 2011 o 5:59 pm

  What happens in 2012 http://www.youtube.com/watch?v=-siPe9hBN2k&feature=results_main&playnext=1&list=PL5E46EB458787876C
  Wszystkiego najlepszego w Nowym roku,i oby Mayowie się walnęli.

  🙂 🙂 🙂

  • Ado 31 grudnia 2011 o 6:27 pm

   Przecież dzisiejsi majowie się wypowiadali na teamt 2012,i żadnego końca świata nie przewidują,jedna wielka manipulacja ludzi z NEW AGE,dodajmy na to złych władców którzy za pomocą technologi wywołają pare kataklizmów i ot co notowania dla NA idzą bardzo w górę,sami z NA twierdzą że zacznie się oświecenie ludzi(pewnie przybędą rzekomi kosmici i zechcą zbawić świat,a cała akcja dla wtajemniczonych nazywać się będzie project blue beam,lub owi kosmici zbawiciele okażą się demonami xD).Co jak co.
   Oby Nowy Rok był owocny,żeby nas ”konspirantów” przybywało coraz więcej,w Kupie siła ludziska! :D.Pzdr.

   • baba wanda 1 stycznia 2012 o 2:42 am

    Tak, film „Biala droga” Elke Von Linden i Michael Springer. Tam sie wypowiadaja wspolczesni Majowie na temat „konca swiata”, ktorego nikt sie na razie nie spodziewa.

 10. deotibigratia 31 grudnia 2011 o 6:03 pm

  Zachęcam do obejrzenia filmu pt Historia kolorowych rewolucji
  na przykładzie Serbii Ukrainy i innych krajów pokazywany jest schemat przejmowania władzy przez globalistów (USA) metodą pokojowej rewolucji – film wyemitowany w kontekście ostatnich protestów wyborczych w Rosji

  Historia kolorowych rewolucji http://www.youtube.com/watch?v=mmtY14STzFk

  • deotibigratia 1 stycznia 2012 o 12:43 am

   Tłumaczenie z rosyjskiego:

   W przypadku ataku na Iran

   Chiński prezydent ostrzegł, że jeśli Stany Zjednoczone lub inny kraj zaatakuje Iran, Chiny podejmą szybkie działania i natychmiast przystąpią do wojny.

   Wczoraj, premier Władimir Putin i prezydent Miedwiediew zgodziłi się z prezydentem Hu Jintao, że jedynym sposobem na powstrzymanie agresji Zachodu wobec Iranu jest podjęcie bezpośrednich działań wojskowych, a Chińska Marynarka Wojennej będzie [ w to zaangażowana ] w odpowiedniej kolejności.

   W zeszłym tygodniu na spotkaniu z kadrą Chin chińskiej armii prezydent ostrzegł że Chiny będą wspierać Iran bez wahania, nawet gdybym miały za to zapłacić przystąpieniem do trzeciej wojny światowej […]

   Pentagon informuje, że Stany Zjednoczone opracowują „ostateczne rozwiązanie” kryzysu na Bliskim Wschodzie oraz wykorzystanie zabójczych broni biologicznej do ataku na Iran i Syrię.

   W ubiegłym tygodniu został zaprezentowany niemieckim wirusologom z Erasmus Medical Center w Holandii wirus biologiczny do dyspozycji na Zachodzie. Wirus ten jest pięć razy mocniejszy od ptasiej grypy i jest bardzo niebezpieczny i śmiertelny dla ludzi.

   W przypadku ataku USA na Iran wykorzystanie śmiertelnego wirusa nastąpi za najprawdopodobniej za pomocą UAV RQ-170.

   UAV RQ-170 – jest to szpieg bezzałogowy, który w ubiegłym tygodniu został przechwycony przez irańskie wojska.

   Przejęcie głównych charakterystyk tego statku powietrznego przez ekspertów Iranu i Rosji będzie stanowić poważny problem dla USA do wykorzystania ich w walce z wrogiem.

   http://vipof.com/2378-politika.html
   http://russian.irib.ir

   • deotibigratia 1 stycznia 2012 o 11:10 pm

    Iran zablokował Cieśninę Ormuz

    Irańska marynarka wojenna przeprowadziła symulację blokady cieśniny Ormuz w ramach ćwiczeń wojskowych pod kryptonimem „Velayat 90” – poinformował rzecznik sił zbrojnych Iranu admirał Mahmud Musawi, cytowany przez oficjalną agencję IRNA. Amerykanie kilka dni temu zapowiedzieli, że Piąta Flota USA nie dopuści do zakłóceń żeglugi w cieśninie Ormuzd.

    http://tvp.info/informacje/swiat/iran-zablokowal-ciesnine-ormuz/6080017

 11. sebecx 31 grudnia 2011 o 6:13 pm

  ..czy Donald Tusk czyści napletek??? ..może to zatrucie umysłu od braku higieny tegoż na „głowę” się rzuciło ..bo, co na dole to na górze czy jakoś tak????? PYTAM TYLKO?????.. hehehe
  http://www.tvn24.pl/-1,1729796,0,1,premier-grozi-lekarzom-konsekwencjami,wiadomosc.html
  ..hmmm… „A lekarze, którzy będą zachowywali się niegodnie i będą utrudniali pacjentom życie, będą podlegali konsekwencjom. Będziemy pracowali nad takimi konsekwencjami – ostrzegł premier”
  …A politycy, którzy będą zachowywali się niegodnie i będą utrudniali ludziom życie, będą podlegali konsekwencjom. Będziemy pracowali nad takimi konsekwencjami – ostrzegł Anonumous.. – http://www.youtube.com/watch?v=LMedWZZcUbk …hehehehe…
  ..czy któryś z agentów „umioncych” czytać „łumi” ustawić sparing K1??? ,, Ja -vs – samcopodobne alfa Tusk? – zapytała babcia babcię w Tesko…???…

 12. szuwaxpl 31 grudnia 2011 o 6:20 pm


  Panta rei – więc szantowo życzę wszystkiego co dobre na ten magiczny 2012 WOW dożyliśmy;)

 13. rabarbarek 31 grudnia 2011 o 6:32 pm

  Szczescia, pomyslnosci, zdrowia , uprzejmosci , wyrozumialosci , usmiechu na codzien, zyczliwosci ,
  w Nowym 2012 Roku

  zyczy Kominiarz

  Idac za przykladem naszego Premiera , piosenka noworoczna w podobnym jezyku… Tyle samo mozna z niej zrozumiec co i ze slow Premiera. A wlasnie … Naszym rzadzacym powinnismy zyczyc , zeby sie wreszcie obudzili i wzieli przyklad z Orbana. ,

  Chinese New Year Song 2012 http://www.youtube.com/watch?v=zr3PxDMA-k0

 14. waryjat 31 grudnia 2011 o 6:49 pm

  Przeżyliśmy już tu nie jedno, wybuchy wulkanów, ataki terrorystyczne, elenin to i przeżyjemy 2012. Mam nadzieje, że świadomi różnych zdarzeń będziemy za rok się tylko uśmiechali. Wszystkim tego życzę.

  Oczywiście dzięki za życzenia które się tu pojawiły.
  Przy okazji puszczę mojego spama http://www.youtube.com/watch?v=fSvC7bSBNs4 „W cierpieniu zwierzęta są nam równe”

 15. jakzawsze 31 grudnia 2011 o 6:52 pm

  Życze wam, nr 1 !! ZDROWIA, abyśmy mieli co do spiżarni włożyc, zycze niezalezności wobec chciwego systemu skorumpowanego, życze aby obecny kartel polityczny w polsce jak i na świecie skończył w kamieniołomach, natomiast 2012 rok to rok kolejny wielkiej wojny informacyjnej i mam nadzieje ŻE TA PRAWDA KTÓREJ WSZYSCY SZUKAMY WYJDZIE WRESZCIE NA WIERZCH.

  System ma swoich wyznawców wszędzie, wyraźnie się dystansujących od ludzi spotykających się tutaj u MONITORA, szukajcie, sprawdzajcie , weryfikujcie, obnażajcie kłamstwa, zostawcie system materialistyczny za sobą kosztem cennego czasu dla was, dla waszych rodzin-dzieci. Rok 2012 w moich oczach bedzie dalej polegał na zwodzeniu zdezorientowanych ludzi, którzy już niewiedzą po co zyją i dlaczego….

  Baczcie kogo słuchacie, nawet jeżeli ideowo jesteście związani z tym lub innym ruchem…

  Macki zainfekowanych tą Hydrą SYSTEMU (kupować-sprzedawać=lichwa) potrafią omotać ludzi wydawać by się mogło najbardziej odpornych …, dlaczego ? W systemach opartych na strachu pierwszymi ofiarami zawsze padają najsłabsi i najmądrzejsi.

  Ludzie pracujący w kryminalnych mediach, wojskowi, urzednicy państwowi jak i też bikupi podaja rękę diabłu bo dobrze płaci, wierni patrzą ze zgrozą na bratanie się z dawnymi oprawcami, wszystko w imię „dobra NOWEGO PORZĄDKU ŚWIATA” a raczej mamony i zboczeńców ekonomicznych.

  Najważniejsze sprawy czyli GMO-CHEMTRAILS-SZCZEPIONKI-BIOMETRIA leżą odłogiem, bezpieczeństwo energetyczne również, natomiast są siły i środki by wprowadzać najbardziej zaawansowany system inwigilacji obywateli w Europie PL.ID !!! (chipowanie-ZNAMIE) BESTI …

  ============================================
  Życzę wam aby bóg pobogoławił wasze rodziny i aby zapanowało KRÓLESTWO BOŻE, życzę sobie i wam abyśmy przetrwali armagedon bo bóg wykona wyrok na tym niegodziwym systemie

  Sylwestra nieobchodze bo to głupie ludzie świętują ale co że się stażeją ? … każdemu człowiekowi kończy sie limit życia, a głupcy oblewają to przekleństwo szampanem, całe szczęście że się wyrwałem z tego kłamstwa umysłowego czego oczywiście życze wszystkim …

  NIEZOSZE PETARD BO TO GLUPOTA MA MAXA, ZA TE PIENIĄDZE lepiej kupić miesa i psom do schroniska zanieśc żeby się nażarły. Pomyślcie o tych ekzplozjach i co zwierzęta przeżywają jak i ptaki i wszystko … głupota ludzka jest niestety bez dna …

  Zacytuje jeszcze biblie na koniec ku przestrodze … :

  „A jak było za dni Noego, tak będzie i za dni Syna Człowieczego. Jedli, pili, żenili się i za mąż wychodzili aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki i nastał potop, i wytracił wszystkich. Podobnie też było za dni Lota: jedli, pili, kupowali, sprzedawali, szczepili, budowali; a w dniu kiedy Lot wyszedł z Sodomy, spadł z nieba ogień z siarką i wytracił wszystkich. Tak też będzie w dniu, kiedy Syn Człowieczy się objawi”. ŁUKASZA 17:26-30

  … ja bym się raczej bał to nie są żarty , ku przestrodze

  AMEN i CHWDP systemowi …

  • sebecx 31 grudnia 2011 o 7:24 pm

   .Amen Bracie…

   • Rodriguez7 31 grudnia 2011 o 7:48 pm

    Amen

    • belinda 1 stycznia 2012 o 1:16 am

     amen

 16. Polak Potrafi 31 grudnia 2011 o 6:55 pm

  Witam was

  Z okazji zbliżającego się 2012 roku życzę,

  Niech powstanie Bóg
  i rozproszą się jego wrogowie
  niech ci, którzy go nienawidzą,
  uciekają przez Jego obliczem.
  Jak rozwiewa się dym, tak niech się rozwieją,
  jak taje wosk wobec ognia, tak nie zginą Szatani
  od oblicza miłującego Boga…

  Życzę nam by Pan uwolnił nas od trudności duchowych i nękań wszelakich.

 17. sebecx 31 grudnia 2011 o 7:08 pm

  Kochani! Przede wszystkim życzę Wam zdrowia bo bez niego trudno wytrzymać dzisiejsze czasy (niektórzy mówią że na trzeźwo się nie da:)), życzę w zbliżającym się Nowym Roku mądrych decyzji, spełnionych marzeń, dużo serdeczności zarówno otrzymanych jak i danych, utrzymania Polskiej wartości i ogólnie Wszystkiego Najlepszego!!!

  • sebecx 1 stycznia 2012 o 12:12 am

   …ho ho ho… styl i awatar mam nowy? …

 18. sebecx 31 grudnia 2011 o 7:11 pm

  Jestem zdziwiona: Sebecx mnie moderuje? Coś się zmieniło?

 19. wizzgaa 31 grudnia 2011 o 8:22 pm

  No to wszystkim – POMYŚLNOŚCI , na ile to będzie możliwe .

 20. deotibigratia 31 grudnia 2011 o 8:36 pm

  Najlepsze Życzenia na rok 2012 – dla łaknących prawdy, dla oczyszczających swe serca, dla miłościwych i miłujących pokój !

  Św. Andrzej Rublow i jego szkoła http://www.youtube.com/watch?v=nfElJJcfo1w

  Wo carstwii Twojem pomiani nas, Hospodi, jehda priidieszi wo carstwii Twojem.
  Błażeni niszczii duchom, jako tiech jest’ Carstwo Niebiesnoje.
  Błażeni płaczuszczii, jako tii utieszatsia
  Błażeni krotcyi, jako tii naslediat ziemlu.
  Błażeni ałcziuszczii i żażduszczii prawdy, jako tii nasytiatsia.
  Błażeni miłostiwii, jako tii pomiłowani budut.
  Błażeni czistii sierdcem, jako tii Boha uzrat.
  Błażeni mirotworcy, jako tii synowie Bożyi narekutsia.
  Błażeni izgnani prawdy radi, jako tiech jest’ Carstwo Niebiesnoje.
  Błażeni jestie, jehda ponosiat wam i iżdienut i rekut wsiak zoł głagoł na was łżuszczie Mienie radi.
  Radujtiesia i wiesielitiesia, jako mzda wasza mnoha na niebiesiech.

  W Królestwie Swoim wspomnij nas, Panie, gdy przyjdziesz w królestwie Twoim.
  Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
  Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
  Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
  Błogosławieni, którzy łakną i pragną prawdy, albowiem oni będą nasyceni.
  Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
  Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
  Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
  Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
  Błogosławieni jesteście, gdy wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was.
  Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie.

 21. ... 31 grudnia 2011 o 8:42 pm

  przyszłe zycie na odnowionej ziemi : http://zbawieni.com/showthread.php?tid=139

  badzcie sprawiedliwi a co by sie nie stało na swiecie to dla was koniec konców wszystko sie dobrze skonczy – nawet sprawiedliwi umarli maja nadzieje – DZIEJE APOSTOLSKIE 24:15 : „nastąpi zmartwychwstanie sprawiedliwych’

  ,

  ” Występny ucieka, chociaż nikt go nie goni, lecz sprawiedliwy jest nieustraszony jak młody lew ” KSIEGA PRZYSŁÓW SALOMONA 28:1

  ,

  „Miej nadzieję w Panu! Bądź mężny i niech serce twoje będzie niezłomne! Miej nadzieję w Panu! ” KSIEGA PSALMÓW 27:14

  , „Kto mieszka pod osłoną Najwyższego, Kto przebywa w cieniu Wszechmocnego, (2) Ten mówi do Pana: Ucieczko moja i twierdzo moja, Boże mój, któremu ufam. (3) Bo On wybawi cię z sidła ptasznika I od zgubnej zarazy. (4) Piórami swymi okryje cię. I pod skrzydłami jego znajdziesz schronienie. Wierność jego jest tarczą i puklerzem. (5) Nie ulękniesz się strachu nocnegoAni strzały lecącej za dnia, (6) Ani zarazy, która grasuje w ciemności, Ani moru, który poraża w południe. (7) Chociaż padnie u boku twego tysiąc,A dziesięć tysięcy po prawicy twojej, Ciebie to jednak nie dotknie. (8) Owszem, na własne oczy ujrzysz I będziesz oglądał odpłatę na bezbożnych. (9) Dlatego, że Pan jest ucieczką twoją, Najwyższego zaś uczyniłeś ostoją swoją, (10) Nie dosięgnie cię nic złegoI plaga nie zbliży się do namiotu twego, (11) Albowiem aniołom swoim polecił,Aby cię strzegli na wszystkich drogach twoich. (12) Na rękach nosić cię będą, Byś nie uraził o kamień nogi swojej. (13) Będziesz stąpał po lwie i po żmii, Lwiątko i potwora rozdepczesz. (14) Ponieważ mnie umiłował, wyratuję go, Wywyższę go, bo zna imię moje. (15) Wzywać mnie będzie, a Ja go wysłucham, Będę z nim w niedoli, Wyrwę go i czcią obdarzę, (16) Długim życiem nasycę go I ukażę mu zbawienie moje. ” KSIEGA PSALMÓW 91:1-16

  • denuo 1 stycznia 2012 o 5:52 pm

   Świadkowie Jehowy i prawda o nich
   http://www.piotrandryszczak.pl/index.html

 22. rem 31 grudnia 2011 o 8:58 pm

  DOSIEGO ROKU WSZYSTKIM NAWET KOMUCHOM 😀

 23. helena 31 grudnia 2011 o 9:03 pm

  Drodzy Blogowicze
  Zycze Wam wszystkim, Zdrowia fizycznego i psychicznego
  abyscie nie ulegali zadnym wrozom i wrozbitom bo Pan Bog jest Jeden
  i tylko wiara w Niego , wszystkich moze Nas uratowac od wszelkiego zlego .
  Trawajmy w modlitwie , przepelnieni miloscia braterska do wszystkich a Bog zdzaiala cuda.
  Z Goralskim i Staropolskim Szczesc Wam Boze
  Helena
  Ps1 nie zapominajcie o naszym Pasterzu – Ojcu Natanku sluchajcie jego slow , ale nie badzcie biernymi sluchaczami !!!
  w zalaczniku modlitwa Ojcze Nasz w wykonaniu mlodej wokalistki Charlotte z Irlandii
  Charlotte Church The Lord’s Prayer http://www.youtube.com/watch?v=dU_MceRvh2U

 24. Anaka 31 grudnia 2011 o 9:28 pm

  A ja dla odmiany,Dziękuje za Rok 2011,Monitorowi,że mogłam czytać jego stronkę.Wszystkim tutaj piszącym,oraz czytającym,za to że są.Nie dziękuje tym ,którzy są nam przeciwni.Pozdrowienia.

  • BarbW 31 grudnia 2011 o 10:09 pm

   A może warto podziękować? 🙂 Dzięki opozycji masz debatę. Ja poczuwam się jako neutralna osoba…. Pozdrawiam Anię….

 25. navajo88 31 grudnia 2011 o 9:57 pm

  A JA ŻYCZĘ WAM TRZEŻWEGO SPOJRZENIA NA NASZ ŚWIAT !!!!!
  J.M.H

  • O Rzesz 2 stycznia 2012 o 1:22 pm

   Allle osssochośśsi … psześśsiesz my fszysssy jessseśmy szsześśśfi!.
   Czasami nawet za bardzo.
   Przyłączam się do twoich życzeń.
   To prawda że nie wszystko co nam się wydaje że jest tym co nam się wydaje jest tym co nam się wydaje że jest!. 😀

 26. BarbW 31 grudnia 2011 o 10:05 pm

  Dołączam się do życzeń: panie Marku życzę wspaniałego Nowego Roku 2012. Rok ten jest rokiem wykazującym częstotliwość o właściwościach ULECZANIA (HEALING). 2+0+1+2=5
  5 = CHRIST-MIND, HEALING tzn. UMYSŁ CHRYSTUSOWY, UZDRAWIANIE.
  ŻYCZĘ WSZYSTKIM FORUMOWICZOM DUŻO ZDROWIA I POMYŚLNOŚCI.
  O kalendarz Majów i ich przepowiednie nie martwiłabym się zbytnio. Przepowiednie ich tyczyły tylko Majów. Tak czy owak jest to przejście z jednej Ery w druga, OBY LEPSZĄ! TO JUŻ ZALEŻY OD NAS SAMYCH – OD NASZEGO SPOSOBU MYŚLENIA I POSTRZEGANIA….

 27. pterodaktylwkaftanie 31 grudnia 2011 o 10:32 pm

  Również życzę Wszystkim szczęścia w 2012r.
  Dobrze,że jest Monitor i Wy wszyscy,niby nas mało ale wielkie rzeczy zawsze rodziły się z małych

 28. Peryskop 31 grudnia 2011 o 11:04 pm

  Monitorowcom Polskim i Kapitanowi Markowi Wszystkiego Lepszego w Nowym Roku!
  bo Naj- chyba już było…

  Miło że w tę noc wynurzyło się jeszcze kilkoro czytelników uczestniczących w naszym rejsie zycia.

  Obyśmy nawigując tak razem omijali mielizny naiwności oraz rafy pazerności, przetrwali nawałnice bezczelności – i po pokonaniu spienionych bałwanów abyśmy zawinęli do zacisznej przystani.

  W tej trudnej przeprawie starajmy się nie zgubić map i nie stracić kompasu, ani WIARY co uzdrawia.

  Oby nasz okręt dołączył do konwoju formowanego pod banderą islandzką, węgierską, kubańską, wenezuelską, perską, białoruską oraz innych nacji miłujących pokojową, suwerenną koegzystencję.

  Ahoj!

 29. Święty 31 grudnia 2011 o 11:12 pm

  Prosze starannie obejrzec ten film, zycze wszystkim wszystkiego Najlepszego w Nowym 2012r aby rok ten byl pelen nadzieji dla nas wszystkich.
  Kropla wiedzy wraz z nadzieją 1/4 http://www.youtube.com/watch?feature=player_profilepage&v=x9Ft_Xkzrsk

 30. VS 31 grudnia 2011 o 11:33 pm

  SANTOS BONACCI obejrzyj i zastanów się
  Santos Bonacci Reclaiming Dominion Part 2 http://www.youtube.com/watch?v=4MIFhZr96cE
  2 http://www.youtube.com/watch?v=ZYDCGkvjUHo&feature=relmfu

 31. marian 31 grudnia 2011 o 11:51 pm

  Wszystkiego najlepszego w tym nadchodzącym roku 2012,aby byl nam bardziej przyjazny….
  wszystkim wam razem i z osobna życze.

 32. mi461 1 stycznia 2012 o 12:34 am

  SZCZESLIWEGO NOWEGO 2012 ROKU DLA P.MARKA ORAZ WSZYSTKICH BLOGOWICZOW MP 😀
  OBY TEN NOWY ROK BYL DLA NAS WSZYSTKICH LEPSZY I BOGATSZY

  HAPPY NEW YEAR !!!!!

  • mi461 1 stycznia 2012 o 12:40 am

   ALFABETYCZNE ZYCZENIA DLA WSZYSTKICH 🙂 A L F A B E T_ N A_ C A Ł Y_ R O K

   A…anioła stróża u boku
   B…buziaków słodkich miliony
   C…czasu wolnego dla siebie
   D…drogi usłanej różami
   E….ekskluzywnych wakacji
   F….fury pieniążków
   G…gwiaździstego nieba
   H…horoskopu korzystnego
   I…. i oprócz tego
   J…jasności umysłu
   K…kolorowych chwil
   L…lotów wysokich
   M…miłosnych uniesień
   N…nieprzemijającej urody
   O… oddechu od codzienności
   P…pogodnych dni
   R…romantycznych wieczorów
   S…szalonych nocy
   T…tylko spełnionych marzeń
   U…uroku osobistego
   W…wiary w sukces
   Z..zdrowia które sił doda

   Dla Was Wszystkich

 33. Rmld77 1 stycznia 2012 o 1:43 am

  Dziękuję Wam, Markow i, Markowi, Markowi… Jesteśmy silni razem. Piszę zawsze z komórki, przepraszam za błędy. MAREK TAK TRZYMAJ, NIE PODDAWAJ SIE, TWÓJBŁOG JEST FENOMENEM!
  GDZIE SIĘ SPOTKAMY, GDY CIEBIE ZABRAKNIE..?

  • monitorpolski 1 stycznia 2012 o 10:10 am

   To zależy od nas wszystkich – zakładajcie grupy dyskusyjne, tam się wymieniajcie mailami, a jak sobie zaufacie to adresami i telefonami. Wolność w internecie w końcu padnie.

 34. jakis_buk 1 stycznia 2012 o 2:20 am

  a ja wam życze optymizmu 😀 moze swiat w którym zyjemy nie jest idealny – ale jest taki na który kazdy sobie zasłuzyl – wiec nie narzekajmy tylko patrzmy w przyszlosc z nadzieją – bedzie dobrze !!! ale to zależy od nas !!! nie siejmy czarnowidztwa – szukajmy dobra – pracujmy i budujmy nowy dobry śwait – swiat prawdy !!!! 😀

  • Ramires 1 stycznia 2012 o 10:08 am

   Panie jaki buku, to dziwne ale jakbym w tych życzeniach znalazł nutę cynizmu. „Każdy zasłużył na to co ma ?” Niestety nie mogę się z tym zgodzić. Większość nie zależy od nas. Nie mamy większego wpływu na przyszłość a nawet na terażniejszość. Więzi nas system. Jesteś wolny to zazdroszczę bo ja nie.! Proponuję zalać do pełna amerykańską furę (oczywiście PO nowych cenach) na koszt POdatnika. Jechać i patrzeć jak ludzie nie wykorzystują okazji na luksusowe życie w systemie. Miłych wrażeń i emocji !

 35. baba wanda 1 stycznia 2012 o 2:54 am

  Zdrowia, szczescia i slodyczy baba wanda wszystkim zyczy.

  *.*✬⋰´¨) SZCZĘŚLIWEGO
  .•´,•*´¨)¸.•*¨)✬NOWEGO ROKU
  ¸.•´¸✬⋰.•*´¨)✬I SZAMPAŃSKIEJ
  *.*✬¸•´¸✬⋰.•*´¨)✬ZABAWY
  (¸✬⋰.•´ (¸.•` * ¸.✬⋰•´¸.•*´¨)✬⋰
  ……\~~~~~/…..\~~~~~/

  …….\~~~~/…….\~~~~/
  ……..\~~~/………\~~~/
  ………\~~/………..\~~/
  ……….\~/………….\~/
  ………..||……………||
  ………..||……………||
  ………..||……………||
  ……./****\………./ ****\.
  ✬⋰✬⋰✬⋰✬⋰✬⋰✬⋰✬⋰✬⋰

 36. isar 1 stycznia 2012 o 3:30 am

  Dwa okręty wojenne Stanów Zjednoczonych wpłynęły w obszar na którym Iran przeprowadza ćwiczenia marynarki wojennej!
  http://www.omantribune.com/index.php?page=news_main_page&id=1844
  — a chwilę później..
  Obama podpisał nowe sankcje skierowane przeciwko systemu finansowemu i banku centralnemu Iranu.
  http://english.alarabiya.net/articles/2011/12/31/185639.html

  A chyba pamiętacie co vice prezydent Iranu nie tak dawno powiedział wobec nowych sankcji… :>

 37. BirD2 1 stycznia 2012 o 5:01 am

  Obama Signs Martial Law Bill: NDAA Now Law


  🙂

  • BirD2 1 stycznia 2012 o 5:08 am

   Może ktoś mi to streścić bo zrozumiałem piąte przez dziesiąte..

   • monitorpolski 1 stycznia 2012 o 10:08 am

    Jest to dokładnie to o czym pisałem kilka dni temu nt. wypowiedzenia wojny Amerykanom. Zostało to przypieczętowane.
    31 grudnia Obama podpisał akt wojny przeciwko nie tylko Amerykanom, ale i całemu światu. Ta ustawa daje mu „prawo” bezterminowego aresztowania czy nawet zamordowania dowolnej osoby, włączając Amerykanów, bez podania powodu. Cały aparat militarny może być wykorzystany do działań wojennych na terenie każdego kraju na świecie, włączając w to USA. Media kryminalne cały czas kłamały, że ustawa nie dotyczy amerykańskich obywateli, w ostatnim tygodniu była nagonka na Rona Paula, że jego ostrzeżenia na ten temat są kłamstwem. Cała akcja opierała się na całym szeregu kłamstw – Obama twierdził, że nie podpisze, że ma obiekcje – była to typowa satanistyczna akcja dezinformacji. Jest to klasyczny przykład z kim mamy do czynienia – z satanistami, którzy stosują zasadę Goebbelsa, że najłatwiej jest uwierzyć w wielkie kłamstwa.
    Ale twierdzi, że niestety wszystko idzie dla nich zgodnie z planem.

    • Tola 1 stycznia 2012 o 10:42 am

     Zycze Wam wszystkiego najlepszego i nam ,zebysmy dalej mogli sie cieszyc wzajemnym towarzystwem .A moze ,ktoregos dnia wspolnym grillem u Sebecxa na wsi pod czystym niebem. Chce wierzyc ,ze to cale zlo stanie sie tylko consiracy teorie i nikt z nas , z naszych bliskich i wszystkich dobrych ludzi nigdy tego nie doswiadczy.Zycze tego wam i wszystkim ludziom na swiecie. :))))

    • jakzawsze 1 stycznia 2012 o 12:29 pm

     @monitor

     Kopia …. poszła tutaj >>>

     Co Barack Obama ( …gabinet cieni) planuje w 2012 ?
     http://dyskusb.wordpress.com/2012/01/01/co-barack-obama-gabinet-cieni-planuje-w-2012/

    • Dedal 2 stycznia 2012 o 6:22 pm

     Jesli chodzi o dezinformację, to chodziły także słuchy na temat tego, że kaczyński nie podpisze traktatu „lesbijskiego”, a jak przyszło co do czego to podpisał.

 38. Pingback: top 100 blog | Lesvosnews.net

 39. kaci 1 stycznia 2012 o 12:09 pm

  znalezione na http://www.gazetaprawna.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=47796&st=0&sk=t&sd=a&start=9140 zobaczymy, co przyniesie rok…..

  1) Koniec ery dominacji panstw zachodnich nad innymi panstwami w sferze gospodarczej jak militarnej .
  2) Najwiekszy w historii swiata kryzys gospodarczy panstw Europy i USA oraz Japonii , Chiny jako najwiekszy wierzyciel USA domagaja sie swoich pieniedzy w zlocie , tak samo inne panstwa ,odmowa oznacza konflikt zbrojny .
  3) Rosja domaga sie Alaske w zamian za dlugi od USA .
  4) W Europie wybuchaja najwieksze w historii rewolucje ktora pochlania kilkaset tysiecy ofiar w roznych krajach , przywodcy publicznie sa wieszani , demokracja jaka panowala w Europie tak szybko znika jak przedtem komunizm .
  5) W USA trwa wojna domowa , buntuja sie poludniowe stany przeciw centralnej wladzy Waszyngtonu , konflikt rozlewa sie na cale USA , wiekszosc stanow chca niepodleglosci , Meksyk stawia swoja armie w stan gotowosci przy granicy z USA .
  6) Konflikt w zatoce Perskiej konczy sie porazka USA i NATO , ciesnina Ormuz zablokowana , Iran w swiecie muzulmanskim zdobywa sympatie oraz wieksze poparcie od panstw muzulmanskich , nawet tych ktore byly przeciw Iranowi , Turcja , czlonek NATO deklaruje swoja pomoc , Turcja wykluczona z NATO .
  7) Rodzi sie nowa muzulmanska koalicja militarna , Europa i USA panikuja , Rosja i Chiny spokojne , Indie i Pakistan na krawedzi wojny atomowej .
  8) Poludniowa Ameryka zamyka granice emigrantom z USA , amerykanie uciekaja gdzie sie tylko da , Rosja , Bialorus i Ukraina zamyka granice dla emigratow z UE .
  9) Wszystkie klamstwa zachodu i USA od czasu zakonczenia II wojny swiatowej wychodza na jaw , swiatowa kompromitacja w tym organizacji ONZ .
  10)Chiny odzyskuja Tajwan bez jednego wystrzalu , Japonia i Korea Poludniowa pograzaja sie w strachu .
  11) Polska , Polska ulica pokaze sile i gdzie sa miejsca tych obludnikow od Solidarnosci az po partii politycznych ktorzy oszukiwali wlasnych obywateli , w Polsce pelna rewolucja , masowe lincze na politykach oraz zabojstwa , na czele rewolucji staje czlowiek nieskazitelny czysty narodowo duchowo i politycznie czlowiek ktory nie bedzie w stanie zapobiegac lincza choc je bedzie potepial , Tusk doprowadzi Polske miedzy mlot i kowadlo , ten nowy czlowiek doprowadzi do istnienia jak i powiekszenia panstwa Polskiego i doprowadzenia do swiatowej elity mocarstwa , zjednoczy wiele krajow slowianskich ku sobie a to za przyzwoleniem Rosji ktora zrozumie i zagwarantuje tym nietykalnosc swoich zachodnich granic , to bedzie nowa era w europie .
  12) Tuskowi udaje sie uciec z Polski ale nikt nie wie jak umiera , sa spekulacje .
  13) Atak Niemiec na Polske , Niemcy wchodza w glab Polski , Rosja nie popelnia bledow z II wojny swiatowej , natychmiast interwieniuje zadajac dotkliwe ciosy z ktorymi pozniej Polskie wojsko moze sobie poradzic i Rosjanie cofaja sie do Rosji ze wzgledu na konflikt graniczny z Chinami , Polska po pokonaniu Niemiec z pomoca Rosji staje sie wobec Europy nowym mocarstwem .
  14) Polska calkowicie nowym krajem , panuje nowy sprawiedliwy system polityczny bez zadnych immunitetow , z prawem karanien nawet premiera , prezydenta , sedziego i prokuratora z nowym kodeksem wedlug kar sprawiedliwych dla wszystkich bez wyjatkow czy sie jest bogatym czy biednym , za kazde przestepstwo beda uzywane te same jednolite kary .

  • navajo88 1 stycznia 2012 o 2:19 pm

   hahahaha ale się obśmialem ! , prędzej mi kaktus wyrośnie na jajach jak do tego dojdzie hahahahahahahahahahaha
   J.M.H

   • hjk 1 stycznia 2012 o 3:24 pm

    masz na myśli pkt 14? 🙂

  • Man 1 stycznia 2012 o 4:19 pm

   człowieku nie wrzucaj takich paszkwili, ktoś dla żartu to tam umieścił

  • czytelnik 2 stycznia 2012 o 8:35 am

   Tak – TAK SIE STANIE !
   Zbrodnie sie dokonaly ,teraz czas na kary !!!
   ROK 2012 ROK SADOW NAJWYZSZYCH .
   Drzyjcie LOTRY !!!!!!!!!!!!!!

   • wizzgaa 2 stycznia 2012 o 10:30 am

    Nie wygłupiaj się czytelnik

 40. sebecx 1 stycznia 2012 o 12:13 pm

  NA NOWY ROK!

  Z Nowym Rokiem coś się zmienia,
  Każdy nowe ma życzenia,
  NOWY ROK mi pióro łechce,
  Czego chcę a czego nie chcę?
  I nie wszystkich tym zachwycę,
  Czego nie chcę ,czego życzę!

  Cudów nie chcę już od TUSKA,
  Nie chcę ropy od Putina,
  Ani od innego ruska,
  Wolę KLAUSA i BOŻINA!
  Nie chcę z Ameryki TARCZY,
  Ani gazu z Emiratów,
  Lech Wałęsa mi wystarczy,
  Z grubą TECZKĄ doktoratów!
  Bogatemu byk się cieli,
  Więc ELITA się przeciska,
  By załapać się w BRUKSELI,
  Na poważne stanowiska!
  Mocno gonią za tym rajem,
  I Ci starzy i Ci młodzi,
  A co będzie z naszym krajem?
  To nikogo nie obchodzi!
  Niech Sikorski bierze NATO,
  Jak PZPN wziął Lato,
  Niech w spokoju nas zostawi,
  Niech się z NATO w wojnę bawi!
  Poseł GOWIN i podobni,
  Niech in vitro się zapłodni!
  Dla bogactwa tej techniki,
  Niech PALIKOT da plemniki!
  Terror sieje KOMOROWSKI,
  W Sejmie BUC i NIEDORAJDA!
  Wraz z bombowym NIESIOŁOWSKIM!
  Więc nie grozi nam AL-KAIDA!
  Nie potrzebne Polsce stocznie,
  I kopalnie i szpitale,
  Co rząd z tym majdanem pocznie?
  POLSKA? NIEPOTRZEBNA WCALE!!!
  Nie ma w Polsce polskiej huty!
  I z Wietnamu mamy buty!
  Wódka czeska,ukraińska,
  I konfekcja cała chińska!
  Poznikały polskie ryby,
  Przemysł nasz zakuto w dyby,
  Ledwo dyszą już rolnicy,
  Za to kwitną KOMORNICY!
  To jest ten nasz polski cud!
  Nam pozostał ino smród!

  (Tekst znaleziony na necie sprzed 4 lat)

  Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku życzy Ditka

 41. Ditka 1 stycznia 2012 o 12:18 pm

  Znowu wyszło mi że Sebecx i nie wiem dlaczego

 42. Ditka 1 stycznia 2012 o 12:22 pm

  Monitor proszę wykasować ten post bo dziwnie wygląda. Wczoraj pisałam z tel i pewnie dlatego tak się pomieszało.

  • zenobiusz 1 stycznia 2012 o 12:54 pm

   Znaczy raz piszesz jako Ditka ,raz jako SebacX ??
   Jak się mogło pomieszać,cuda Panie cuda. 🙂
   Podrabiasz go czasem,czy jesteś jedno w dwojgu???
   A wystarczyło zwalić na system że myli obrazki.!!!

   • Annah. 1 stycznia 2012 o 1:44 pm

    Tutaj choć można odróżnić po kolorze, autentyk ma nicka czarnego czego nie można powiedzieć o podróbkach na Zjednoczeniowym blogu 🙂

    • sebecx 1 stycznia 2012 o 2:33 pm

     ..dokładnie tak jak piszesz Annah… a że się ktoś podszywa…

   • sebecx 1 stycznia 2012 o 2:39 pm

    @ zenobiust .. sebecx a nie sebacx …to różnica, bo nick jest taki aby wyśmiać wszystkich „biznesmenów” polskich typu. zdzisiex, edex, kredex, szambex, dupex, pizdex, i tak dalej…. jak prawdziwy Polax … czaisz?

    • zenobiusz 1 stycznia 2012 o 3:13 pm

     🙂

     • sebecx 1 stycznia 2012 o 9:13 pm

      tu jest dowod !!!!
      MOZNA PODROBIC jak sie logujesz jako gosc > ZENO ma RACJE !!!!! Ditka kreci !!!!

      • DOWOD 1 stycznia 2012 o 9:15 pm

       MP przepusc komentarz to daje na dowod ze @DITKA wkreca nas

 43. PokójWam 1 stycznia 2012 o 12:47 pm

  Sytuacja jest już nie przewidywalna

  http://www.tvn24.pl/12691,1729862,0,1,iran-zamknal-ciesnine-potem-odpalil-rakiety,wiadomosc.html

  http://proroctwa.com/list-do-putina.htm

  http://konflikty.wp.pl/kat,1356,title,Na-polnocy-Nigerii-ogloszono-stan-wyjatkowy,wid,14128545,wiadomosc.html

  http://konflikty.wp.pl/kat,107154,title,Broncie-Kim-Dzong-Una-nawet-za-cene-wlasnego-zycia,wid,14128661,wiadomosc.html

  Film o magii po angielsku, oglądać z dystansem
  The Illuminati 2012 LUCIFER Brotherhood of the Beast KING OF BABYLON SATANIC freemason 2011 ! http://www.youtube.com/watch?v=nnoJMcTAz0g

 44. jakzawsze 1 stycznia 2012 o 12:53 pm

  Darmowa energia > prosty patent z alternatora, banalne rozwiązania mają powodzenie, prostota i skromność „sznurek i te sprawy” , sami zobaczcie i oceńcie a głupie to nie jest …
  Świetny pomysł! Homemade waterwheel out of bottles : http://www.youtube.com/watch?v=xgPnXVUUYHY

  • hjk 1 stycznia 2012 o 3:31 pm

   to, co na filmie, to zabawka, bo bez obciążenia tę prądnicę napędza… 🙂
   żeby to dawało moc, to trzeba nieco wieksze instalacje zrobić, takie jak na sąsiednich filmikach…
   No i trzeba mieć jakiś wodospadzik albo rzekę pod ręką 🙂

   • jakzawsze 1 stycznia 2012 o 4:35 pm

    No raczej (zabawka), taki gadżet surivalowy. Ale w przypadku kataklizmu jakiegoś tam rodzaju, tysiące samochodów bedzie stało -gniło odłogiem w rowach. 10h godzin pracy takiego alternatorka nabje nam akumlator, który też wymontujemy z pojazdu razem z układem regulatora ładowania … . Mozna uruchomić CB-LEDY-ładować ładowarki do jakiś urządzeń jak latarki lub tel mobilne. Co powiem to ostanio zaistalowałem na NOKI (symbian OS) aplikacje która można sie komunikować technologią WIFI, telefony muszą mieć adapter na þlycie głównej WLAN, jeśli kojarzycie co mam na myśli. A nadajniki GSM można na polikwidować bo i tak wiadomo w czyich rękach jest ta technologia.

    Może to wygląda zabawnie, ale niewiem czy tak bedzie zabawane dla dzisiejszych sceptyków, maminsynków którzy myśla że sklepy spożywcze i obecny handel ekonomiczny bedzie zawsze istnial taki jaki znamy dzisiaj.

    TAK TO PISZE , MOŻE SIE KOMUŚ TEN POMYSŁ SIĘ PRZYDA, WRAZIE CZEGO, A CAŁE ZAMIESZANIE WOKÓŁ 2012 TO TEŻ JEST BROŃ ZASTRASZANIA DLA MAS LUDZKICH .

    … namawiam was na wypady surwivalowe we własnym zakresie i zachęcam do improwizacji jak na powyższym nagraniu video, bo to fajna zabawa i przygoda … + jaki gril z rodziną na wolnym powietrzu arktycznym ….

    • hjk 1 stycznia 2012 o 5:48 pm

     to wszystko prawda, ale zabawka jednak nie nabije akumulatora, nawet przez 10 dni 🙂
     Trzeba czegoś ciut wiekszego, ale sama idea ok.
     Napisz coś więcej o tej komunikacji przez wi-fi i jaki programik, jakie telefony z tym „pojadą”, albo moze da się przeprogramować telefony tak, by komunikowały się bezpośredno, bez stacji bazowej?
     Co do survivalu:
     http://trwaj.implesite.pl/a/samowystarczalnosc.html

     • hjk 1 stycznia 2012 o 7:25 pm

      Aby ładować mały akumulator od UPSa (7 Ah) potrzeba pradu ok 1 A przez 7 h, czyli pradnica musi działać z moca 15 W przy napieciu ok 15V. Korzystając z wzoru W= mgh oznaczać to będzie, ze taki zestaw pod obciążeniem musi przenosić 1,5 l wody w ciągu 1 sek o 1m w dół, a biorąc pod uwagę sprawność przekładni trzeba będzie np. ze 2 l wody, a i to w warunkach „bezrozpryskowych”…

 45. Joanna 1 stycznia 2012 o 1:01 pm

  Życzę Markowi i wszystkim piszącym i czytającym ten blog ludziom dobrej woli dobrego roku 2012 -zdrowia, sukcesów wszelakich i spełnienia marzeń.
  Ps. Przebywający tu służbowo niech nie biorą tych życzeń do siebie-:))

 46. szuwaxpl 1 stycznia 2012 o 1:22 pm

  Czyli można wnioskować, że wojna dyplomatyczna wchodzi na ostatni stopień a potem nastanie to co każdy czuje i czego powinien się bać !

 47. darma 1 stycznia 2012 o 2:01 pm

  Monitor zapoznaj się z tym tematem ,to jest materiał na oddzielny temat .
  Paliwo z CO2 przemilczany temat
  Cytat:
  Chodzi właśnie o prof. Dobiesława Nazimka z Wydziału Chemii UMCS, który sztuczną fotosyntezą zajmuje się od wielu lat. Lubelski naukowiec opracował cały projekt z tym związany i wysłał go niedawno do Pawlaka. Ministra na tyle to zaciekawiło, że osobiście chciał o tym porozmawiać z badaczem.

  – Chodzi o całą układankę, prowadzącą do ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery i zagospodarowania go – tłumaczy naukowiec. A wszystko opiera się na tym, że zamiast emitować CO2 do atmosfery, można go wykorzystać. – Łącząc dwutlenek węgla z wodą, bez trudu uzyskujemy paliwo: benzynę lub olej napędowy – tłumaczy prof. Nazimek.

  Jak szacuje badacz, jeśli ta metoda zostałaby zastosowana w największych zakładach przemysłowych w kraju, Polska mogłaby produkować 21 mln ton paliwa rocznie. Dla porównania Polacy wykorzystują rocznie 6 mln ton benzyny.

  całość tu
  Zrobią paliwo z dwutlenku węgla
  http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs…../115193327
  Cytat:
  Barierą, która na początku uniemożliwiała wdrożenie pomysłu prof. Nazimka były pieniądze – 100 mln zł. Tyle nie mógł wyłożyć ani UMCS, ani Ministerstwo Gospodarki, którego szef, Waldemar Pawlak, mocno zainteresował się projektem. Teraz okazuje się, że pieniądze się znajdą.

  – W ciągu kilku tygodni powstanie konsorcjum, które zajmie się realizacją naszego projektu – ujawnia prof. Nazimek. – Powoła go Ministerstwo Gospodarki.

  W skład grupy wejdą jednostki badawcze, w tym nasz uniwersytet, a także przedsiębiorstwa, głównie z sektora energetycznego – dodaje. Nieoficjalnie wiadomo, że będzie to m.in. jeden z koncernów energetycznych oraz kilka elektrowni. To one sypną pieniędzmi.

  Testowa fabryka powstanie prawdopodobnie w Zakładach Azotowych w Kędzierzynie-Koźlu w woj. opolskim. Południowy Koncern Energetyczny buduje tam instalację do magazynowania dwutlenku węgla.

  Dlaczego lubelski pomysł odjeżdża na Śląsk, a nie np. do Zakładów Azotowych „Puławy”? – U nas bardzo ciężko rozmawia się na ten temat. A na Śląsku przyjęli nas z otwartymi ramionami – podkreśla prof. Nazimek. – Ale postaramy się włączyć też kogoś od nas.

  reszta artykułu tu
  http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs…../994347122

  8 lipca 2009, 14:34
  Jeszcze pół roku temu byliśmy w tej technologii monopolistami na świecie. Teraz pracują nad nią Amerykanie i Japończycy. Dlatego dobrze, że wreszcie przystępujemy do jej realizacji – mówi prof. Dobiesław Nazimek, chemik z UMCS.
  To pod jego kierunkiem powstała w Lublinie sztuczna fotosynteza, dzięki której można produkować z dwutlenku węgla benzynę, olej napędowy lub gaz. To rewolucyjna metoda, nad którą zespół Nazimka pracował ponad 6 lat.

  – 6 miesięcy temu byliśmy monopolistami na świecie – podkreśla profesor. – Ale te 6 miesięcy przegadaliśmy. Większość naszych partnerów pytała: Czy to realne? Czy to się da zrobić? A ile to będzie kosztowało? Dopiero gdy Amerykanie doszli do tego, co my, skończyły się głupie pytania.

  Metoda podobna do lubelskiej powstała półtora miesiąca temu na w MIT w Stanach Zjednoczonych, jednej z najbardziej prestiżowych uczelni technicznych świata.

  – Amerykanie osiągnęli ten sam wynik, ale przy użyciu innych technologii. Jestem pewien, że gdybyśmy mieli takie środki jak oni, poszlibyśmy identyczną drogą – tłumaczy Nazimek. – Teraz Japończy są blisko tego samego efektu. Za 2 miesiące będą trzy ośrodki na świecie, które mogą wytwarzać z CO2 metanol, a z niego paliwo.
  http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090708/LUBLIN/808451302

  Polecam prześledzić artykuły z podanych linków ,aby uświadomić sobie ,że w Polsce rząd nie jest zainteresowany
  dobrobytem Obywateli ,wręcz odwrotnie . I to trzeba nagłaśniać .

  • zenobiusz 1 stycznia 2012 o 2:40 pm

   http://zenobiusz.wordpress.com/2012/01/01/panie-tuskpanie-pawlakgdzie-jest-to-paliwo-zrobia-paliwo-z-dwutlenku-wegla/

   Poruszony temat jest sensacyjny,i choć minęły dwa lata od

   publikacji,wciąż epatuje się nas jakimiś tematami

   zastępczymi,płaceniem za emisję ,i jesienią na zielonej

   wyspie.

   Zastanawiam się czy to nie jest temat,obok energii

   geotermalnej,w której jesteśmy potęgą,do konsolidacji

   wszystkich środowisk politycznych.Powinien się podnieść

   ogólnopolski okrzyk:

   Tusk,Pawlak!!!!!Gdzie nasza tania energia !!!.

  • Ania 1 stycznia 2012 o 6:00 pm

   Łącząc CO2 z H2O otrzyma się kwas węglowy. H2CO3. Jakim cudem z tego otrzymać jakiś weglowodór, to trudno sobie wyobrazić. Jeśli nawet, to byłaby to reakcja wysoko energochłonna. Więc gdzie tu korzyść ?
   Jesli nawet to prawda, to taka technologia gdyby istniała, opierałaby się na zupełnie nowej wiedzy, jakiej jeszcze nie ma w podręcznikach.

   • hjk 1 stycznia 2012 o 7:49 pm

    Nietrudno – zważywszy, ze robi to każda roślina 🙂
    moze to podpatrzyli, naśladują jakies procesy i coś z tego wyszło…
    No tak, podręczniki to mamy chyba z wiedzą sprzed 100 lat 😦

    • Ania 1 stycznia 2012 o 8:36 pm

     No tak, to fotosynteza, z której powstaje cukier.
     Ale zwróć uwagę, że roslina potrafi poprzez wiazanie energii słonecznej w ATP i NADPH . To jest ten moment, gdzie energia jest wiązana. Dalej to już synteza cukru ( nie tak znowu prosto) .
     Tak więc gdyby naśladować ten proces, trzeba by umieć jakos ” złapać” energię z otoczenia, a podobno jest jej nmóstwo. Węglowodory to byłby etap końcowy.
     Gdyby mozna było naśladować liść, to otrzymalibysmy cukier.
     To tez nieźle, bo po prostej fermentacji alkoholowej dostalibysmy alkohol, który jest tez niezłym paliwem ( albo i lepszym jak benzyna).

     • zenobiusz 1 stycznia 2012 o 9:04 pm

      Przeczytaj po prostu wywiad z Profesorem
      ,powtórzę raz jeszcze.

      Wszyscy łączą Lublin z Palikotem,o Prof.Nazimku niemal nikt nie słyszał.

      Może pora to zmienić ???

      Zważywszy że Profesor jest z KUL,wszystkie blogi i internauci z Lublina powinni zrobić z tego ruch poparcia ,pisać petycje,a reszta kraju powinna dołączyć.Marek może zrobić wywiady z Profesorem,w Kędzierzynie,gdzie miała być wdrażana technologia,a potem nawet i Pawlakiem i Tuskiem.Nie powinno się odpuścić,To nie jakieś jednostkowe historie ,że może tak ,a może inaczej,to temat na ogólnopolski patriotyczny nacisk.Na stworzenie nowej partii narodowej.

   • zenobiusz 1 stycznia 2012 o 8:02 pm

    Poczytaj,u mnie na stronie jest wywiad z Profesorem.Temat był w 2009 roku na paru blogach ale został zakrakany przez trolle,lub zamilczany,

    • zenobiusz 1 stycznia 2012 o 8:09 pm

     Zważywszy że Profesor jest z KUL,wszystkie blogi i internauci z Lublina powinni zrobić z tego ruch poparcia ,pisać petycje,a reszta kraju powinna dołączyć.Marek może zrobić wywiady z Profesorem,w Kędzierzynie,gdzie miała być wdrażana technologia,a potem nawet i Pawlakiem i Tuskiem.Nie powinno się odpuścić,To nie jakieś jednostkowe historie ,że może tak ,a może inaczej,to temat na ogólnopolski patriotyczny nacisk.Na stworzenie nowej partii narodowej.

     • darma 1 stycznia 2012 o 10:24 pm

      Widzisz zenobiusz , to ja twój stary znajomy -SPOKOJNY- przypomniał ten ważny temat i zgadzam się z tobą,że powinien powstać ,,ogólnopolski patriotyczny nacisk.”Oraz stworzenie nowej partii narodowej. 🙂

      • zenobiusz 2 stycznia 2012 o 12:42 am

       Obawiam się że nic z tego nie będzie.System blogów celowo wiąże dziesiątki tysięcy ludzi przy komputerach,dając im przeświadczenie,że uczestniczą w czymś istotnym,a tak na prawdę pożera to ich czas,więc jedną z wartościowszych składowych ,życia.Są od siebie skutecznie izolowani.System to przewidział.Po szczegóły sprawy, na mój blog weszło ze 100 osób,w tym,z tego bloga 70,przy wielu tysiącach wejść.
       To tylko inny sposób prania nam mózgów,zdaje się,zabawa,
       dla uciekinierów ,sprzed jednego ekranu,przed drugi.
       Dziękuję że wróciłeś do tego tematu,nie miałem o tym pojęcia,choć od trzech lat w sieci są informacje.Kiedyś uświadomiłeś mi,że trzeba jako weryfikanta” nowości,”stosować miernik Hollywoodu.Był to cenny wkład.Gdyby nie ta Twoja agresja….
       Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
       🙂

       • darma 2 stycznia 2012 o 12:16 pm

        Wrzuciłem informację o tym temacie na Nowy Ekran ,będzie to sprawdzian ich intencji i możliwości oddziaływania . Przy noworocznych podwyżkach energii ,paliwa ten temat musi wypłynąć do szerszej świadomości i Monitor może wiele dobrego w temacie zrozbić . Pozdrawiam wzajemnie 🙂

        • sebecx 2 stycznia 2012 o 12:23 pm

         Polska póki co jest rozgrywanym, a nie rozgrywającym…

 48. navajo88 1 stycznia 2012 o 2:25 pm

  Witam wszystkich w nowym roku , i mam nadzieję że wszyscy wytrzeżwieli hahahahahahaha
  A dzisiaj w Szczecinie leje jak diabli i zimy to chyba w tym roku już nie beńdzie .
  J.M.H

  • bodo 1 stycznia 2012 o 2:38 pm

   Jackowski w swojej przepowiedni cos o tym wspomnial :

   „Polaków nie będzie oszczędzała także pogoda:

   – Podczas tej zimy będzie miała miejsce anomalia, o której będzie się głośno mówiło – mówił Jackowski. – Zapowiadaną przeze mnie anomalią jest tajemniczy okres trwający od jednego do dwóch tygodni, kiedy nadejdzie nienaturalne na tę porę roku ciepło – precyzował.”

   se.pl

   • szuwaxpl 1 stycznia 2012 o 3:06 pm

    bodo – ale to była przepowiednia na 2011 chyba ?
    i faktycznie było ciepło, może się powtórzy i w tym wyjątkowym roku

   • wizzgaa 1 stycznia 2012 o 3:21 pm

    Bodo , nienaturalne ciepło jest cały czas – pisałam ,ze kwitnie niejedna róża , mizerne stokrotki podkwitają sobie cały czas od lata , FORSYCJA /marcowy krzew / cały czas puchnie w pączkach i co i raz wypuszcza żółty kwiatek . Bywały u nas ciepłe zimy ale tegoroczna pozwala na wegetację – pełną lub częściową , wielu roślinkom .

    • zenobiusz 1 stycznia 2012 o 3:35 pm

     Przedwczoraj ,obserwowałem kreta,który niezwykle aktywnie sobie poczynał.

     🙂

     • hjk 1 stycznia 2012 o 3:51 pm

      aktywność kretów poprzedza zazwyczaj okresy ciepłej pogody, tak zauważyłem w ciągu ostatnich lat na osiedlowych trawnikach… 🙂

      • Ania 1 stycznia 2012 o 5:52 pm

       Oj, zwykle zimą bywa odwrotnie. Jak krety sypia kopce zimą, to znaczy ze pogłębiaja nory i idzie fala mrozów ! Ale od kilku lat przepowiednie pogodowe słabo się sprawdzają.

     • tesa 1 stycznia 2012 o 5:52 pm

      O…krety to sa aktywne, moze maja akord..

    • hjk 1 stycznia 2012 o 3:46 pm

     widzę tu 2 możliwości:
     1. Lipiec i sierpeiń wyglądał jak ulewna wiosna, lato za to nadrabiało we wrześniu i październiku. I analogicznie grudzień – styczeń to opóźniona jesień, zima zacznie sie w lutym i do marca potrwa, albo:
     2. Nie było porządnego lata, to nie będzie porządnej zimy, tylko trochę pomrozi.
     Uzasadnienie:
     Przez ostatnie 10 lat obserwuje się prawidłowość, ze gorace i dobre lato skutkuje w długiej i mroźnej zimie i odwrotnie słabe, pochmurne lato daje stosunkowo łagodne i krótkie zimy.

     • hjk 1 stycznia 2012 o 3:53 pm

      Albo jak przepowiadał o.Klimuszko kiedyś – nastąpi przesunięcie stref klimatycznych i w Polsce mają pojawić się owoce tropikalne i dwukrotne zbiory w ciągu roku… Moze to już ten czas nadchodzi?

      • Rodriguez7 1 stycznia 2012 o 4:42 pm

       Jaaaaaaaaa xD
       Też się tego boje. To te czasy lol 🙂

     • wronski111 1 stycznia 2012 o 7:04 pm

      http://muki.salon24.pl/375462,wszystkiego-najlepszego#comment_5507102

      • hjk 1 stycznia 2012 o 8:02 pm

       fantasta – przesuniecie osi wirującej Ziemi o 30 kilka stopni wymagałoby jakichś gigantycznych sił magnetycznych, a nie grawitacyjnych – o czym nie pisze (a mówiły inne filmiki z YT o 2012), a potem powrót do stanu normalnego wymagałby „przeciwsił” i to dokłądnie skorelowanych – czyste SF…

       • hjk 2 stycznia 2012 o 7:57 am

        choć z 2giej strony jeśli fizyka się myli albo nie ujmuje istoty i natury wszechswiata a tylko powierzchowne własnosci które usiłuje przeliczac i sprawdzac doswiadczalnie, to moze byc cos o czym nie wiemy, co jeszcze się nie ujawniło… I wiele moze byc takich rzeczy…

       • Ania 2 stycznia 2012 o 12:08 pm

        A jednak tak się już działo co najmniej kilkakrotnie w dziejach Ziemi. Jest nawet jeden tekst pisany chyba z Bliskiego wschodu, gdzie autor pisze, że Słońce nie zachodziło przez ok 2 dni, ” aby mozna było dokończyć bitwę „. A następnego dnia po nocy wstało z tej strony, z której zwykle zachodziło ”
        Jak znajdę link, to zamieszczę.

 49. bodo 1 stycznia 2012 o 3:06 pm

  10 sposobów na manipulację społeczeństwem
  Oto, oparta o prace amerykańskiego lingwisty Noama Chomskiego, lista „10 strategii manipulacji” przez establishment.

  1 – ODWRÓĆ UWAGĘ

  Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji. Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki. „Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy. Spraw, by społeczeństwo było zajęte, zajęte, zajęte, bez czasu na myślenie, wciąż na roli ze zwierzętami (cyt. tłum. za „Silent Weapons for Quiet Wars”).

  2 – STWÓRZ PROBLEMY, PO CZYM ZAPROPONUJ ROZWIĄZANIE

  Ta metoda jest również nazywana „problem – reakcja – rozwiązanie”. Tworzy problem, „sytuację”, mającą na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą się domagali podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Na przykład: pozwól na rozprzestrzenienie się przemocy, lub zaaranżuj krwawe ataki tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za cenę własnej wolności. Lub: wykreuj kryzys ekonomiczny aby usprawiedliwić radykalne cięcia praw społeczeństwa i demontaż świadczeń społecznych.

  3 – STOPNIUJ ZMIANY

  Akceptacja aż do nieakceptowalnego poziomu. Przesuwaj granicę stopniowo, krok po kroku, przez kolejne lata. W ten sposób przeforsowano radykalnie nowe warunki społeczno-ekonomiczne (neoliberalizm) w latach 1980. i 1990.: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność, masowe bezrobocie, poziom płac, brak gwarancji godnego zarobku – zmiany, które wprowadzone naraz wywołałyby rewolucję.

  4 – ODWLEKAJ ZMIANY

  Kolejny sposób na wywołanie akceptacji niemile widzianej zmiany to przedstawienie jej jako „bolesnej konieczności” i otrzymanie przyzwolenia społeczeństwa na wprowadzenie jej w życie w przyszłości. Łatwiej zaakceptować przyszłe poświęcenie, niż poddać się mu z miejsca. Do tego społeczeństwo, masy, mają zawsze naiwną tendencję do zakładania, że „wszystko będzie dobrze” i że być może uda się uniknąć poświęcenia. Taka strategia daje społeczeństwu więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także na akceptację tej zmiany w atmosferze rezygnacji, kiedy przyjdzie czas.

  5 – MÓW DO SPOŁECZEŃSTWA JAK DO MAŁEGO DZIECKA

  Większość treści skierowanych do opinii publicznej wykorzystuje sposób wysławiania się, argumentowania czy wręcz tonu protekcjonalnego, jakiego używa się przemawiając do dzieci lub umysłowo chorych. Im bardziej usiłuje się zamglić obraz swojemu rozmówcy, tym chętniej sięga się po taki ton. Dlaczego? „Jeśli będziesz mówić do osoby tak, jakby miała ona 12 lat, to wtedy, z powodu sugestii, osoba ta prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jakby rzeczywiście miała 12 lub mniej lat” (zob. Silent Weapons for Quiet War).

  6 – SKUP SIĘ NA EMOCJACH, NIE NA REFLEKSJI

  Wykorzystywanie aspektu emocjonalnego to klasyczna technika mająca na celu obejście racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki. Co więcej, użycie mowy nacechowanej emocjonalnie otwiera drzwi do podświadomego zaszczepienia danych idei, pragnień, lęków i niepokojów, impulsów i wywołania określonych zachowań.

  7 – UTRZYMAJ SPOŁECZEŃSTWO W IGNORANCJI I PRZECIĘTNOŚCI

  Spraw, aby społeczeństwo było niezdolne do zrozumienia technik oraz metod kontroli i zniewolenia. „Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i przeciętna na ile to możliwe, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami była dla niższych klas niezrozumiała (zob. Silent Weapons for Quiet War).

  8 – UTWIERDŹ SPOŁECZEŃSTWO W PRZEKONANIU, ŻE DOBRZE JEST BYĆ PRZECIĘTNYM

  Spraw, aby społeczeństwo uwierzyło, że to „cool” być głupim, wulgarnym i niewykształconym.

  9 – ZAMIEŃ BUNT NA POCZUCIE WINY

  Pozwól, aby jednostki uwierzyły, że są jedynymi winnymi swoich niepowodzeń, a to przez niedostatek inteligencji, zdolności, starań. Tak więc, zamiast buntować się przeciwko systemowi ekonomicznemu, jednostka będzie żyła w poczuciu dewaluacji własnej wartości, winy, co prowadzi do depresji, a ta do zahamowania działań. A bez działań nie ma rewolucji!

  10 – POZNAJ LUDZI LEPIEJ NIŻ ONI SAMYCH SIEBIE

  Przez ostatnich 50 lat szybki postęp w nauce wygenerował rosnącą przepaść pomiędzy wiedzą dostępną szerokim masom a tą zarezerwowaną dla wąskich elit. Dzięki biologii, neurobiologii i psychologii stosowanej „system” osiągnął zaawansowaną wiedzę na temat istnień ludzkich, zarówno fizyczną jak i psychologiczną. Obecnie system zna lepiej jednostkę niż ona sama siebie. Oznacza to, że w większości przypadków ma on większą kontrolę nad jednostkami, niż jednostki nad sobą.

  Autor: Noam Chomsky

  • deotibigratia 2 stycznia 2012 o 12:30 am

   e tam … stary nudziarz chomsky czy naomi clain od (no logo)- to żydzi którzy co nieco krytykują status quo ale w istocie nie pokazują o co chodzi – satanizm, illuminati depopulacja o tym nie piszą – ot to taka intelektualna przygoda w lewicową krytykę polityczną gdzie im tam do Dugina czy innych Rusków 🙂

 50. jakzawsze 1 stycznia 2012 o 3:19 pm

  „Sztorm słoneczny 1859” – poszukajcie sobie googleSS. Gdyby się powtórzył, byłoby „interesująco”…

  ==================================================================
  IBM i Holocaust / google: Edwin Black
  http://www.empik.com/ibm-i-holocaust-black-edwin,9665,ksiazka-p

  Zaskakujący, zdumiewający i wstrząsający dokument historyczny. Autor drobiazgowo ujawnia, jaką rolę w przeprowadzaniu Holocaustu odgrywał IBM, nowoczesna technika i systemy rejestrowania danych. Jak dotąd nikt nie poruszał tego zagadnienia. IBM i jego przedsiębiorstwa zależne świadomie przyczyniły się do znaczącego wsparcia Hitlera w realizacji jego niepojętych planów wyniszczania narodu żydowskiego. Książka opisuje nie tylko nieznaną i wstrząsającą stronę zagłady Żydów, lecz ukazuje także naganną moralnie gospodarczą współpracę ponadnarodowej multikorporacji, uważanej powszechnie za godną szacunku firmę.

  • hjk 1 stycznia 2012 o 3:49 pm

   chyba nieinteresujaco, bo trzeba by odbudowywać cywilizację, choć moze byłaby szansa na unikanie znanych złych ściezek i poszukiwanie tych bardziej pozytywnych…

   • jakzawsze 1 stycznia 2012 o 4:12 pm

    czas pokaże

 51. Apsik 1 stycznia 2012 o 3:46 pm

  Wszystkiego dobrego w nowym 2012 roku dla wszystkich , oby ten rok okazał się rokiem radykalnych pozytywnych zmian, rokiem upadku wszelkiej chorej władzy, chcącej stworzyć globalny totalitarny rząd , wszelkiej władzy przymykającej na ten fakt oko, czy to władza świecka , czy inna, a jeśli jeszcze nie całkowity upadkiem to przynajmniej zdemaskowaniem.

 52. szuwaxpl 1 stycznia 2012 o 4:11 pm

  http://translate.google.com/translate?hl=pl&prev=/search%3Fq%3Dyu55%26start%3D50%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26rlz%3D1T4SUNC_plPL401PL401%26biw%3D1549%26bih%3D700%26prmd%3Divns&rurl=translate.google.com&sl=en&u=http://www.sott.net/signs/list_by_category/4-Earth-Changes
  W stanach znowu pogrom ptaków, tym razem Kosy 😦

 53. pola 1 stycznia 2012 o 4:41 pm

  Witam wszystkich w 2012 roku i życzę wszystkim tego czego sami bycie chcieli sobie życzyć.

  Panie, połóż zbytkowi granice
  i pozwól granicom być zbytecznymi.

  Nie pozwalaj ludziom fałszować pieniędzy,
  ale i pieniądzom fałszować ludzi.

  Zabierz żonom ostatnie słowo
  i przypomnij mężom ich pierwsze.

  Daruj naszym przyjaciołom więcej prawdy,
  a prawdzie więcej przyjaciół.

  Polepszaj urzędników,
  przedsiębiorców i robotników,
  którzy są czynni, ale nie dobroczynni.

  Daj rządzącym lepszą polszczyznę,
  a Polsce lepszy rząd.

  Panie, spraw,
  abyśmy wszyscy dostali się do nieba,
  Ale nie zaraz!

 54. Annah. 1 stycznia 2012 o 5:52 pm

  Orędzie Maryi do Luz de Maria z 23.11.2011
  Posted by radoslaw w dniu 01/01/2012
  Mój kochany Ludu:
  Przychodzę w tych chwilach pukać do drzwi sumienia każdego z was.
  Otwórzcie Mi drzwi, aby Mój Duch oświecił wasz rozum, wasze zachowanie i wasze działania.
  Zanieczyszczone powietrze przechodzi przez Ziemię, zmieniając ludzki umysł, siłę, zachowanie i czynności. Zanieczyszczenie wzrośnie. To jest powód, dzięki któremu człowiek działa bez świadomości swojego zachowania.
  Antidotum na to zanieczyszczenie jest „przyjmować Mnie w Eucharystii odpowiednio przygotowanym i być miłością tak jak Moja Matka.”
  Emanowanie myśli miłości i dobra w kierunku całego stworzenia, w kierunku braci nawet w trudnych chwilach to także antidotum. Bądźcie miłością, aby odpierać to zanieczyszczenie.
  Słońce, gwiazda, która jest słońcem, emanuje gazy, które zbliżając się do Ziemi i łącząc z powietrzem, zmieniają bardzo człowieka.
  Żyjecie w intensywnej i strasznej walce duchowej. Zło szybko porusza się, rujnując człowieka, letniego człowieka.
  Wy, Moi wierni, nie spierajcie się wzajemnie, nie ścierajcie się wzajemnie, bądźcie miłością i jednością.(…)
  http://dzieckonmp.wordpress.com/2012/01/01/oredzie-maryi-do-luz-de-maria-z-23-11-2011/

  • Wladek93 1 stycznia 2012 o 7:44 pm

   Czy te orędzia są potwierdzone przez Kościół Katolicki? Chyba nie?

   • zenobiusz 1 stycznia 2012 o 9:57 pm

    Ze względu na uchylenie kanonu 1399 i 2318 dawnego Kodeksu Prawa Kanonicznego przez Papieża Pawła VI w roku 1966 (AAS 58/16) nie ma już zakazu publikowania nowych objawień, wizji, proroctw, cudów itp. Nie obowiązuje już odtąd zakaz ich rozpowszechniania bez imprimatur Kościoła.

   • Annah. 1 stycznia 2012 o 10:15 pm

    W poważnej większości objawienia prywatne nie mają oficjalnego imprimatur kościoła. Jeśli jednak czytaniu tych treści towarzyszą świadectwa przemiany życia , większa gorliwość w dążeniu do dobra, podjęcie postanowienia o pójściu do spowiedzi po wielu latach, powrót do praktyk religijnych, zerwanie z nałogami, wyciągnięcie ręki do wroga…… można uznać iż owoce są dobre, a takie świadectwa co jakiś czas się pojawiają.

 55. kaci 1 stycznia 2012 o 6:13 pm

  ciekawy artykuł – Budynek izraelskiego Sądu Najwyższego
  Rothschildowie oraz symbolika NWO

  http://newworldorder.com.pl/post,1904,0#22000

 56. szuwaxpl 1 stycznia 2012 o 6:15 pm

  Ciekawy film dla blogowiczów, jak nie macie nic innego do oglądania to proszę :

 57. Pingback: Panie Tusk,Panie Pawlak,gdzie jest to paliwo ???? Prof.Dobiesław Nazimek,zrobi paliwo z dwutlenku węgla. « Zenobiusz's Blog

 58. monitorpolski 1 stycznia 2012 o 9:18 pm

  Sorry, nie wchodziłem na blog – robiłem porządki z komputerem

 59. jakzawsze 1 stycznia 2012 o 9:41 pm

  Wgląda na to że się zaczeło
  =====================
  Dwa okręty wojenne Stanów Zjednoczonych wpłynęły w obszar, na którym Iran przeprowadza ćwiczenia marynarki wojennej!
  http://www.omantribune.com/index.php?page=news_main_page&id=1844

 60. Maria 1 stycznia 2012 o 9:57 pm

  Wszystkim sympatykom blogu oraz Markowi życzę z okazji Nowego Roku 2012 dużo pomyślności, wytrwałości w przekazywaniu ważnych wiadomości,owocnych dyskusji,cierpliwości i odwagi w uświadamianiu POznanych ludzi oraz otwartych uszu i oczu na rzeczywistość.
  P.S. Dziś np.operator TV2 na zakończenie transmisji z Oberstdorfu pokazał „wspaniały” chemitrails na błękitnym niebie.

 61. jowram 1 stycznia 2012 o 10:08 pm

  Wśród wielu mieszkańców Polski i krajów Zachodu zdumienie wywoływały niedawne obrazki z Korei Północnej, gdzie tłumy oszalałych z rozpaczy obywateli żegnały swego wielkiego wodza. Niektórzy z niedowierzaniem zapytywali, czy naprawdę jest możliwe doprowadzenie ludzi do takiego zbiorowego obłędu? Może na okazję uroczystości nafaszerowano północnokoreańskich obywateli jakimiś narkotykami?

  Nie wydaje się by taka chemiczna kuracja była im potrzebna. Przykłady totalnego obłędu mas znamy z własnego podwórka. Nie przejawia się on tak jak w Korei łatwo dostrzegalnymi dla kamery grymasami twarzy i gestykulacją, ale jest równie głęboki.

  Od dwudziestu lat stado „jasnogrodzkich baranów” tłoczy się w kierunku przepaści pobekując z aprobatą dla swych „pasterzy” i siłą stadnego pędu porywa także tych którzy nie chcąc do niej wpaść szarpiąc się bezskutecznie w tym tłumie. Pomimo to barany nadal popierają swych „POsterzy” i cieszą się ze swej nędzy zniewolenia i upodlenia, zapewne znacznie bardziej niż ich północnokoreańscy odpowiednicy.

  • dziadek 1 stycznia 2012 o 10:55 pm

   Po śmierci Stalina 1953 nasi zagorzali komuniści tez sie tak rozczulali

  • d'Jinn 1 stycznia 2012 o 11:26 pm

   Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości czy te reakcje koreańczyków były udawane czy nie, niech obejrzy „Defilade” A. Fidyka: http://www.youtube.com/watch?v=ba0C5udTqWI

 62. kaci 1 stycznia 2012 o 10:17 pm

  http://tomaszcukiernik.pl/artykuly/komentarze-wolnorynkowe/mamy-dalszy-wzrost-podatkow-i-cen/

  Władze PO-PSL przyszykowały dla nas na ten rok dalszy wzrost podatków, a co za tym idzie cen niemal wszystkiego. Należy wyraźnie powiedzieć, że to politycy, a nie rynek, są odpowiedzialni za to, że Polakom żyje się coraz gorzej.

  Zgodnie z przyjętymi przez rząd Donalda Tuska na ten rok ustawami budżetowymi, w 2012 roku w porównaniu z 2011 rokiem dochody publiczne zwiększą się z 609,8 mld zł do 668,4 mld zł, czyli o 9,6 procenta. Z kolei wydatki publiczne wzrosną z 673,1 mld zł w zeszłym roku do 714,9 mld zł w roku obecnym, czyli o 6,2 procent. Warto zaznaczyć, że wzrosty dochodów, jak i wydatków nie można usprawiedliwiać inflacją, gdyż z pewnością będzie ona niższa niż podane wartości. Dwie największe pozycje wydatkowe finansów publicznych w 2012 roku to wydatki socjalne, które wzrastają z 245 mld zł do 258,9 mld zł, czyli do 44,9 procenta wszystkich wydatków oraz obsługa długu publicznego, która wzrasta z 40,5 mld zł w 2011 roku do 45,9 mld zł w tym roku, czyli o ponad 13,3 procenta. Jednak aby wykupić dług zapadający w tym roku oraz dodatkowo mieć pieniądze na pokrycie planowanych deficytów, władze w imieniu podatników będą musiały pożyczyć gigantyczną kwotę ponad 176,1 mld zł. W rezultacie dług publiczny, który na koniec 2011 roku Ministerstwo Finansów wyliczyło na 812,3 mld zł, na koniec 2012 roku ma się zwiększyć do 832,5 mld zł, czyli o około 2,5 procenta. Co ciekawe, relacja długu publicznego do produktu krajowego brutto ma spaść z 53,7 procenta do 52,4 procenta. To w planach rządu, bo jak będzie w rzeczywistości, to nie wiadomo, gdyż niekoniecznie musi się spełnić prognoza 2,5-procentowego wzrostu gospodarczego.

  W porównaniu z rokiem 2008 – pierwszym pełnym rokiem rządów PO-PSL – w 2012 roku wydatki publiczne wzrastają o prawie 34 procent – z 486,9 mld zł do 714,9 mld zł. Z kolei dług publiczny, który w 2007 roku wynosił 527,4 mld zł, na koniec tego roku zwiększy się aż o 305,1 mld zł, czyli o ponad 57,8 procenta. Oznacza to, że przeciętny Polak, włączając w to niemowlaków, bezrobotnych i emerytów, płaci rocznie podatki i różnego typu składki w wysokości ponad 18 700 zł, podczas gdy jeszcze w 2008 roku płacił „tylko” 14 300 zł. Poprzez kredyty sektora publicznego przeciętny Polak na koniec 2012 roku zadłużony będzie na niemal 21 800 zł, podczas gdy na koniec 2007 roku było to „tylko” nieco ponad 13 800 zł.

  Aby móc zwiększyć dochody publiczne aż o 9,6 procenta, rząd Donald Tuska, wbrew wcześniejszym obietnicom, że żadnych podwyżek podatków nie będzie, wprowadził znaczną ilość podwyżek różnych podatków i opłat. Przede wszystkim nowe obciążenia zostały zapowiedziane w zeszłorocznym expose premiera. Wśród zmian fiskalnych premier Tusk zaanonsował m.in.: podniesienie składki rentowej o 2 pkt proc. po stronie pracodawcy, opodatkowanie rolników podatkiem dochodowym; wprowadzenie składki zdrowotnej dla rolników; likwidację ulgi internetowej; ograniczenie stosowania 50-procentowych kosztów uzyskania przychodów dla umów autorskich – na razie dla przychodów do 85 tys. zł rocznie; nałożenie nowego podatku na wydobywane surowce oraz likwidację ulgi na dziecko rodzin, których dochody przekraczają 85 tys. zł rocznie. Likwidacja 50-procentowych kosztów uzyskania przychodu w umowach autorskich z pewnością spowoduje powiększenie szarej strefy, a w zakresie obu limitów 85-tysięcznych należy się spodziewać, że to tylko pierwszy etap – drugim etapem podwyżek będzie jego likwidacja.

  Do tego dochodzą inne obciążenia fiskalne: nowa akcyza od węgla i koksu, by wypełnić unijne regulacje (co podniesie ich cenę o około 30-40 zł za tonę) oraz podatek bankowy, a także podniesienie akcyzy na olej napędowy o około 0,15 zł na litrze (unijne regulacje) oraz wzrost opłaty paliwowej o 10,44 zł za 1000 litrów (niektórzy analitycy uważają, że litr benzyny może kosztować nawet 8 zł), podniesienie akcyzy na biokomponenty i tytoń (co zwiększy przemyt ze Wschodu) oraz likwidacja tzw. lokat antybelkowych (miała być likwidacja podatku Belki, a jest jego uszczelnianie). Od stycznia zdrożał też z 8 procent na 23 procent VAT na ubranka i buty dziecięce, czego nie można zrzucać na wymogi unijne, bo na przykład Wielka Brytania czy Irlandia korzystają w tym zakresie ze stawki zero procent. W listopadzie 2011 roku Donald Tusk co prawda zapewnił, że rząd nie planuje wprowadzenia podatku katastralnego, ale raczej nie ma co wierzyć w te słowa, bo jeszcze w 2009 roku premier obiecywał, że nie będzie podnosił żadnych podatków. Należy się co najwyżej spodziewać, że pomysł tego podatku został przeniesiony w czasie.

  Ponadto planuje się usprawnić ściąganie abonamentu RTV, który miałyby pobierać firmy energetyczne w rachunku za energię elektryczną. Ale co z osobami, które korzystają z prądu, a nie posiadają telewizora w domu? Nie ma problemu – pewnie weźmie się przykład z Finlandii, gdzie wprowadza się nowy podatek radiowo-telewizyjny, który będzie obowiązywał nawet tych, którzy nie posiadają odbiornika telewizyjnego. Na dodatek Unia Europejska chce, by minimalna stawka LPG wzrosła z obecnych 125 euro… do 500 euro za 1 tys. kg. Pod naciskiem Brukseli wzrosnąć może także opodatkowanie rejestracji starych samochodów, szczególnie tych z silnikiem diesla, by w ten sposób walczyć o poprawę jakości powietrza.

  Nie tylko władze centralne chcą bardziej przyssać się do naszych kieszeni. Także władze samorządowe raźno popodnosiły podatki lokalne, po wcześniejszym podniesieniu stawek maksymalnych przez Ministerstwo Finansów. Chodzi tu nie tylko o podatki od nieruchomości, od środków transportu czy opłaty targowe, ale wiele miejscowości turystycznych podniosło też tzw. opłaty klimatyczne. Na przykład w Świnoujściu opłata miejscowa wzrośnie o 33 procent z 3 zł do 4 zł za osobę dorosłą za dzień, a w Ustce o 30 procent z 2 zł na 2,6 zł. Podobnie w innych miejscowościach. Skutek będzie oczywisty – jeszcze więcej turystów zrezygnuje z polskiego morza na rzecz cieplejszych krajów.

  Rosnący drenaż podatkowy to tylko jedna strona medalu. Drugą są podwyżki serwowane przez państwowych monopolistów i oligopolistów. Politycy wraz z PGNiG tak załatwili dostawy rosyjskiego gazu, że mimo spadających cen na rynku światowym, cena dla Polaków wzrośnie! Jak podaje gazetaprawna.pl, w Stanach Zjednoczonych gaz kosztuje około 110-150 USD za 1000 m3 z tendencją spadkową, podczas gdy PGNiG kupuje gaz od Gazpromu za ok. 400 USD za 1000 m3, a rosyjski monopolista zapowiedział jeszcze… dalsze podwyżki! Ponadto podniesienie cen węgla w wyniku wprowadzenia akcyzy napędzi ceny energii elektrycznej. Z kolei z powodu wzrostu cen energii i paliw ma podrożeć także piwo. Ale z tych samych powodów należy spodziewać się podwyżek niemal wszystkiego. Nowa ustawa refundacyjna powoduje 15-procentowy wzrost ceny leków. Przez Unię wzrosną nawet ceny jajek! Brukselscy urzędnicy żądają wymiany klatek dla kur, bo ich zdaniem obecne są mało przyjazne dla tych zwierząt, co może spowodować wzrost cen jajek.

  Co gorsza, także władze samorządowe nie tylko podatkami uderzają w nasze kieszenie: podnoszone są opłaty za wodę i odprowadzanie ścieków, opłaty za przedszkola, opłaty za parkingi czy ceny biletów komunikacji miejskiej. W takiej sytuacji nie ma się co dziwić, że ciągłe podwyżki cen napędzane przez wzrastające podatki i działania państwowych i komunalnych monopolistów spowodowały, że najnowsze dane GUS mówią już o inflacji na poziomie 4,8 procenta! Nie wzrastają jedynie ceny za telefon i Internet, bo te usługi są w całości w rękach prywatnych.

  Tymczasem, o zgrozo!, według najnowszego rankingu Banku Światowego „Paying Taxes”, który klasyfikuje państwa we względu na łatwość w płaceniu podatków, od początku rządów Donald Tuska Polska obsunęła się aż o dziewięć miejsc i plasuje się na 121 pozycji, podczas gdy jednocześnie w ostatnich latach aż 60 procent państw świata uprościło swoje systemy podatkowe.

  Skąd w tak fatalnej sytuacji finansowej premier Donald Tusk, który tak gorączkowo wszędzie szuka nowych dochodów dla państwa, chce wydawać jeszcze pieniądze na ratowanie unijnych bankrutów? Bierze wysoko oprocentowane kredyty, wypuszcza obligacje, bo brakuje pieniędzy, NBP zabezpiecza kosztem około 200 mln zł wielką linię kredytową w Międzynarodowym Funduszu Walutowym o wartości 30 mld zł, zabiera po raz trzeci pieniądze przyszłych polskich emerytów z Funduszu Rezerwy Demograficznej, a potem jak podaje „Gazeta Polska Codziennie”, lekką ręką pożycza 30 mld zł innym państwo-bankrutom. – Trzeba przyznać, że jest to niesłychana hojność, zadziwiająca w kontekście zapowiadanych cięć budżetowych i oszczędności – skomentował w rozmowie z portalem niezalezna.pl Janusz Szewczak, ekonomista SKOK. – Polska będzie płacić, żeby ratować bogatsze od siebie kraje – skomentował z kolei Adam Hofman, rzecznik PiS, co odzwierciedlają fakty.

  Jak wyliczył „Fakt”, średnie dochody, jakie uzyskują obywatele krajów-bankrutów, są znacznie wyższe niż w Polsce. Płaca minimalna w Polsce wynosi niecałe 1,4 tys. zł, podczas gdy we Włoszech w przeliczeniu wynosi 2,7 tys. zł, a w Grecji aż 3,9 tys. zł. Z kolei minimalna emerytura wynosi w Polsce 730 zł, a tymczasem w Grecji – 2,2 tys. zł, a we Włoszech aż 2,6 tys. zł. Z oficjalnych danych Eurostatu wynika, że PKB Polski na osobę to zaledwie 63 procent średniej unijnej, podczas gdy w Grecji – 90 procent, a we Włoszech – 101 procent. Poza tym wysoko zadłużone kraje, jak Niemcy czy Włochy, mają obywateli ze znacznymi oszczędnościami prywatnymi i wielkimi majątkami, więc niech oni się złożą na te długi, a nie my. Oszczędności Niemców sięgają 5 bilionów euro, podczas ich dług zaledwie przekracza 2 biliony euro. Z kolei całkowita wartość majątku netto gospodarstw domowych we Włoszech w 2010 roku wynosiła 8,6 biliona euro, czyli niemal pięć razy więcej niż dług publiczny tego państwa. Ale po co, skoro nieodpowiedzialni bankruci znaleźli sobie idiotów w postaci nowych członków Unii Europejskiej, by spłacali zaciągnięte przez nich długi. Co gorsza, nad Polską wisi niebezpieczeństwo przekroczenia progu 55-procentowego zadłużenia względem PKB, a według ekspertów stanie się to już w sytuacji, gdy wartość euro przekroczy 4,7 zł w związku z tym, że taki kurs znacznie podniesie zadłużenie zagraniczne Polski. A przecież aby polscy politycy pożyczyli krajom-bankrutom, muszą najpierw pożyczyć te sumy od kogoś innego! I to na większy procent!

  Dlatego słusznie postąpił David Cameron, premier Wielkiej Brytanii, stawiając weto na unijnym szczycie, ratując w ten sposób swój kraj przed kolejnymi regulacjami i obciążeniami. Nadgorliwość Tuska nie zna granic. Chce pokazać, że będzie pierwszy i dobrowolnie, z dobroci serca pomoże upadającej Grecji i Włochom. Potem będzie tak samo, jak z nadgorliwością wobec Amerykanów. Proamerykańscy politycy wysłali żołnierzy do Iraku i Afganistanu, a na obiecankach ze strony Waszyngtonu się skończyło. Tym razem będzie podobnie. Tylko znowu skurczy się portfel polskiego podatnika. Czy Tusk i jego ekipa nie widzą, że wszyscy w Unii Europejskiej próbują jak najwięcej wyrwać dla siebie i jak najmniej dać w zamian? A teraz znaleźli sobie eurofila z Europy Środkowej, który umożliwi im wyruchanie kieszeni polskiego podatnika. Jednak jest cel ukryty: prywata. Jak poinformował „Super Express”, Josepf Daul, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, mówił o możliwości objęcia przez premiera Tuska ważnego stanowiska unijnego – tzw. prezydenta UE lub przewodniczącego Komisji Europejskiej. Z kolei nie ma co oczekiwać racjonalnych działań na poziomie państwowym od Jacka Rostowskiego, ministra finansów, skoro on sam nie potrafi sobie poradzić ze swoim budżetem domowym. Mianowicie – jak podaje gazetaprawna.pl – jego długi osobiste przekraczają jego sześcioletnią ministerialną pensję.

  Przeciwko pomaganiu unijnym bankrutom opowiedział się jak zwykle świeżo myślący Wacław Klaus, prezydent Czech, który stwierdził, że w sytuacji kryzysu i deficytu, jaki mają Czechy, „byłoby nieodpowiedzialne zwiększać nasze zadłużenie poprzez udzielanie pożyczek krajom skrajnie zadłużonym, co jedynie umożliwi dalsze odsuwanie rzeczywistych rozwiązań”. Sceptyczny wobec tej pomocy jest również czeski premier Petr Neczas, który jednak obawia się izolacji swojego kraju. Buntuje się też Bułgaria, której minister spraw zagranicznych Nikołaj Mładenow, zaznaczył, że jego kraj nie jest stroną umowy o europejskim mechanizmie stabilności i dlatego nie zamierza uczestniczyć w unijnym mechanizmie ratowania strefy euro. Z kolei Viktor Orban, premier Węgier, słusznie powiedział, że nie zamierza poprzeć zmian w unijnych traktatach, jeśli porozumienie dotyczyć będzie harmonizacji podatków, gdyż oznaczałoby to utracenie suwerenności w polityce podatkowej. Miało być 300 mld zł od Unii Europejskiej dla Polski, jak przed wyborami obiecywała na plakatach Platforma Obywatelska, a będzie 2000 zł na każdego pracującego Polaka do zapłacenia w ciągu roku w dodatkowych podatkach!

  Warto też zadać sobie pytania, w jakim zakresie członkostwo w Unii Europejskiej, składki, dotacje i inne regulacje płynące z Brukseli przyczyniły się do tego, że państwa członkowskie nie były w stanie bilansować swoich budżetów, a tym samym były zmuszone po powiększania długów publicznych? Jak słusznie zauważa Godfrey Bloom, europoseł z Partii Niepodległości Wielkiej Brytanii, kraje europejskie są zrujnowane finansowo z powodu ich głupich przywódców, którzy więcej pieniędzy wydawali niż zbierali z podatków i niemoralne jest, by wymagać od zwykłych podatników, by płacili rachunki za nieudacznych polityków i upadłe banki. – Zadłużenie nie bierze się z powietrza i nie jest zjawiskiem atmosferycznym. Jest konsekwencją błędnych decyzji politycznych – mówi z kolei Andrzej Sadowski, wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha. A jeśli chodzi o rząd Donalda Tuska, to dlaczego nie bierze przykładu z Chin, gdzie dzięki obniżce, a nie podwyżce podatków, dochody budżetu zwiększyły się o ponad 25 procent? Czyżby pan premier-liberał nie słyszał o krzywej Arthura Laffera?

 63. monitorpolski 1 stycznia 2012 o 10:53 pm

  Nie wiem czy oglądacie na Monitorpolski Live, odkryłem świetny film w jaki sposób kreuje się systemy totalitarne i jak człowiek daje się łatwo podporządkować „autorytetowi”. Flm skończy się ok 23:30, a potem puszczę fragmenty wspomnień polskiego Żyda z Drohobycza Alfreda Shreyera. Jest to ostrzeżenie przed dyskryminacją ludzi opartą na ich przynależności etnicznej. Uważajmy by nie wpaść w ślepą uliczkę.

  • hjk 2 stycznia 2012 o 8:04 am

   jest archiwum tych filmó, które puszczasz albo linki do nich>>>?

 64. ksant 1 stycznia 2012 o 11:32 pm

  W Nowym Roku 2012 życzę wszystkim dobrych relacji z Duchem Czasu!

  • xxxxx 1 stycznia 2012 o 11:59 pm

   JAM jest tym który niesie światło Stwórcy:))))) Niech spłynie na Was to światło prosto z centralnego słońca.

 65. Tomasz 2 stycznia 2012 o 1:13 am

  Spoznione ale szczere-wszystkiego naj. I Jeden z moich ulubionych kawalkow,nie dajmy sie badzmy soba 🙂

 66. rebo3 2 stycznia 2012 o 8:35 am

  Ja również przyłączam się do noworocznych życzeń.Życzę przede wszystkim spokoju i wytrwałości w kolejnych ponad 360 dniach.Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie.Roma dziekuję za wprowadzenie.

  • Roma 2 stycznia 2012 o 2:22 pm

   @rebo3
   witaj w klubie !
   Jest nas coraz więcej. Damy radę !

 67. Bromba 2 stycznia 2012 o 8:39 am

  Lepiej późno niż wcale,więc: „Znajdowania tego,co gubimy w codziennej gonitwie ;odkrywania jak bliscy są bliscy,jak dobre jest dobro i jak małe są kłopoty.” Szczęśliwego dla Marka,czytających i komentujących 🙂

 68. Mariusz 2 stycznia 2012 o 10:36 am

  Dowódca irańskiej marynarki wojennej Mahmud Musawi zaprzeczył, jakoby w ramach ćwiczeń na wodach wokół cieśniny Ormuz Iran przetestował rakiety dalekiego zasięgu, o czym informowały wcześniej państwowe irańskie media.

  Musawi powiedział irańskiej telewizji anglojęzycznej Press TV, że testy wszelkich typów pocisków rakietowych, krótkiego i dalekiego zasięgu, odbędą się w nadchodzących dniach. Sprecyzował, że jeszcze na morzu mają zostać umieszczone sztuczne cele w ramach przygotowań do odpalenia pocisków.

  Informację o irańskiej próbie rakietowej, w tym przetestowaniu pocisków dalekiego zasięgu klasy ziemia-woda, podały wcześniej irańskie agencje Fars i IRNA.

  W czasie ćwiczeń w 2009 roku Iran przetestował pociski balistyczne ziemia-ziemia Szahab-3, które mogą teoretycznie sięgnąć terytorium Izraela i amerykańskich baz wojskowych w rejonie Zatoki Perskiej.

  Także tygodnik „Aseman” zacytował irańskiego ministra ds. ropy Rostama Ghasemiego, który zapowiedział, że jeśli na eksport irańskiej ropy nałożone zostaną międzynarodowe sankcje – w odpowiedzi na program nuklearny Teheranu – cena tego surowca wzrośnie do ponad 200 dolarów za baryłkę.

  Zaniepokojenie społeczności międzynarodowej wywołało oświadczenie pierwszego wiceprezydenta Iranu Mohammada Rezy Rahimiego, który ostrzegł, że jeśli na jego kraj nałożone zostaną sankcje, Teheran zablokuje cieśninę Ormuz, odcinając dostawy ropy naftowej. W odpowiedzi Stany Zjednoczone skrytykowały „irracjonalne zachowanie Iranu” i oświadczyły, że „żadne zakłócenia w ruchu morskim w cieśninie Ormuz nie będą tolerowane”.

  Celem 10-dniowych ćwiczeń jest wypróbowanie zdolności irańskiej marynarki do zamknięcia tej strategicznej cieśniny, przez którą przepływa 40 proc. światowego morskiego transportu ropy.

  Teheran sprzedaje Europejczykom około 450 tys. baryłek ropy dziennie, czyli 18% swego całkowitego eksportu tego surowca. Głównymi odbiorcami są Włochy, Grecja i Hiszpania.
  http://konflikty.wp.pl/kat,1356,title,Iran-testuje-rakiety-Sprzeczne-informacje-,wid,14128119,wiadomosc.html

  Myślę, że w ostatnim zdaniu znajdujemy odpowiedź dlaczego doprowadzono do destabilizacji gospodarczej i politycznej we Włoszech, Grecji i Hiszpanii. Mają nie stawiać się w obronie Iranu, który obecnie gwarantuje im bezpieczeństwo energetyczne …

 69. rem 2 stycznia 2012 o 10:56 am

  Witam,jak nagrać filmy z livestreama na twardziela

 70. navajo88 2 stycznia 2012 o 12:25 pm

  Witam Gadyły wy tu gadu dadu a ja wkleję wam link ,k..rwa co się dzieje !!!!
  http://wyborcza.pl/1,75248,10898182,Likwiduja_wazne_specjalizacje__Lekarze_zaskoczeni.html

  • monitorpolski 2 stycznia 2012 o 2:55 pm

   Jak to co? Przecież powinieneś wiedzieć po tym co tu czytałeś. LUDOBÓJSTWO. Inaczej mówiąc DEPOPULACJA.
   Notować kto to robi, organizować się. Rozliczymy tych ludzi w Norymberga 2.

  • sebecx 2 stycznia 2012 o 5:29 pm

   większości lekarzy nie potrzebujemy !!!!

 71. Ania 2 stycznia 2012 o 1:03 pm

  No muszę trochę zepsuć noworoczny nastrój.
  Globaliści nie próżnują , niestety.
  http://biznes.onet.pl/bank-swiatowy-udzieli-polsce-1-mld-usd-pozyczki-na,18543,4986867,1,news-detal

 72. Kamil 2 stycznia 2012 o 1:16 pm

  Wszystko zajebiście tylko to chemtrails mnie niepokii :((((((((((((((

 73. kaci 2 stycznia 2012 o 2:09 pm

  zostawię to bez komentarza…już nie raz mam ochotę , wyjść z siebie, zrobić porządną rozróbę, bo nawet z nadgodzinami nie mam połowy tyle, wszystko drożeje…przynajmniej wiedziałbym za co poszedł bym do ciupy, tam przynajmniej ciepło i jeść dają….. http://finanse.wp.pl/kat,104132,title,Kto-moze-liczyc-na-podwyzki-w-2012,wid,14129512,wiadomosc.html

  Justyna

  A TAK ŻYJE OBECNIE URZĘDNIK W WARSZAWIE: Pewien mój dobry znajomy jest urzędnikiem w centralnym urzędzie warszawskim. Ma 35 lat, pracuje od 13 lat. Ma mieszkanie 75 metrów kw. w Warszawie, w ładnej okolicy – 4 pokoje, widna kuchnia, łazienka, osobne wc, klimatyzacja, duży balkon: byłam widziałam – elegancko urządzone. Kupił je bez kredytu już 10 lat temu (miał w tej kwestii oczywiście pewną pomoc od rodziny). Odkłada miesięcznie ponad 5 tysięcy zł na dobrze oprocentowane lokaty. Nie miał i nie spłaca żadnych kredytów ani nic nie pożyczał nigdy od nikogo. Nigdzie nie dorabia (na pewno), nie jest też dyrektorem. Ma kartę platynową (tak, tak – platynową – niedostępna dla większości!!!!) jednego z bardziej znanych banków w Polsce, należy do segmentu dla VIP-ów w tym banku (indywidualny doradca, lepsze warunki lokat, serwis concierge i nie stoi w kolejkach jak cała reszta). Roczny dochód znacznie ponad 100 tysięcy. Ma duże oszczędności w tych bankach, a samych odsetek z lokat i kont ma 1000 zł miesięcznie. W drugim banku też jest w segmencie bankowości prywatnej. Na wczasy na dobrym, lepszym niż średni, poziomie jeździ 3 razy w roku, do porządnych eleganckich ośrodków (Sopot, Kołobrzeg, Zakopane, Krynica Górska), czasem też za granicę. Żona jego jest bardzo elegancka i zawsze taka rozluźniona. Przyjęcie ślubne mieli w najelegantszym hotelu w mieście. Dostaje różne dopłaty do wczasów, zajęć sportowych i kulturalnych. Mieszkanie sprząta mu osoba do sprzątania. Ma tam własną luksusową małą siłownię. Ma prywatnego masażystę 3 razy w miesiącu. Je głównie potrawy z kuchni francuskiej, pije drogie francuskie wina od 200 zł/ butelka. Zna się na winach francuskich doskonale. Zakupy spożywcze rzadko robi sam – przywożą mu do domu z delikatesów.

  • wizzgaa 2 stycznia 2012 o 2:44 pm

   W ciupie dają jeść i ciepło ale za to inne niedogodności i . ….nieprzyjemności . Niestety , coś za coś . Lepiej już niedojeść . Pisałam kiedyś ,że tak , jak podaje kaci – żyje ok. 10% urzędników . W urzędach bardzo się dba o widoczną przepaść zarobkową między „szefami” a zespołem pracowników tego szefa . Przerobiłam to.

   • Mariusz 2 stycznia 2012 o 3:54 pm

    ja nie należę do tych 10 % i przyznam, że trudno mi utrzymać rodzinę. I niestety w moim przypadku może się skończyć emigracją zarobkową 😦