Gdzie są pieniądze NFZ? Oszustwo pieczątkowe.

Dzisiaj prezentuję rozmowę z lek. med. Eugeniuszem Sendeckim (znanym też jako inicjator Telewizji Narodowej) na temat refundacji leków przez NFZ. Okazuje się, że oprócz pieczątek na receptach, o których głośno mówią media, są też inne, wbijane w kartoteki pacjentów, o których wszyscy milczą! 
Eugeniusz Sendecki wyciąga przerażające i daleko idące wnioski, ale są one całkowicie uzasadnione.
Gdzie są nasze pieniądze, które powinny być na kontach funduszu NFZ?!!!

Poniżej filmiku zamieszczam artykuł Sendeckiego z jego blogu na Nowym Ekranie.


Bezpośreni link: http://www.youtube.com/watch?v=MBj6DLAeF8k

Afera receptowa i pieczątkowa to zasłona dymna. Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) i druga Grecja.
Lek. med. Eugeniusz Sendecki

Chodzi o gigantyczne pieniądze polskich pacjentów, które prawdopodobnie nie zostały przez ZUS przekazane do kasy NFZ. Jak zmusić urzędników do oddania tych pieniędzy pacjentom? NAPUŚCIĆ NA NICH INNYCH URZĘDNIKÓW!

Obywatele RP za pomocą europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) mogą zablokować nadużycia Rządu RP, ZUS-u i NFZ-etu i wyzwolić się spod panowania skompromitowanych mediów. Głośna afera receptowa i pieczątkowa to medialna ZASŁONA DYMNA, zakrywająca prawdę o wstydliwie ukrywanej gigantycznej aferze finansowej – malwersacji pieniędzy pacjentów ubezpieczonych przymusowo w Narodowym Funduszu Zdrowia. Nieudany zamach elit Polski po-okrąglostołowej na pieniądze NFZ-etu zakończy się kompromitacją rządu taką jak socjalistów na Węgrzech.

Coraz jaśniejsze się staje – że spór urzedników Narodowego Funduszu Zdrowia ze środowiskiem lekarskim o refuncację recept jest ZASŁONĄ DYMNĄ nad sprawą o wiele wazniejszą – zmalwersowaniem pieniędzy polskich pacjentów przez urzedników ZUS-u, którzy Z PRZYCZYN POLITYCZNYCH nie przekazali pieniędzy do kasy NFZ-etu.

Wyobrażam sobie sprawę tak; premier pod koniec roku 2011 poinstruowany przez ministra Rostowskiego NAKAZAŁ ZUS-owi zakupić obligacje za pieniądze, kóre miały byc wpłacone do NFZ-etu. Reżymowym dziennikarzom i urzędnikom NFZ-etu nakazał ROBIĆ DYM, żeby sprawę zataić. Rzecz koordynuje minister zdrowia, który za sprawę zapłaci utratą stołka, będzie uzyty jako zderzak, bufor, czy jak się to teraz nazywa… Usłuzni dziennikarze nagłasniają pieczątkę „refundacja do decyzji NFZ” którą opatruje się recepty. Wszyscy milczą na temat DRUGIEJ PIECZĄTKI, którą lekarze przybijają do dokumentacji pacjenta. Jest na niej napisane „brak możliwosci weryfikacji uprawnień pacjenta do leków refundowanych”. I to jest klucz do zrozumienia afery. Urzędnicy NFZ nie dlatego nie weryfikują na bieżąco ilości ubezpieczonych, że nie potrafią. Owszem – potrafią jak najbardziej! Nie weryfikują, bo nie chcą ujawnić, że po prostu pieniedzy w kasie NFZ jest mniej niż ubezpieczeni wpłacili na ręce ZUS-u, który miał je funduszowi przekazać, ale naciski polityczne zmieniły bieg zlotego strumienia! Pętla się zaciska, bo jak obligacji nikomu się nie da od-sprzedać i odzyskać zainwestowanych pieniędzy – będzie druga Grecja!

Kluczem jest obywatelskie wymuszenie na Narodowym Funduszu Zdrowia uczciwego wystawiania poswiadczeń – że pacjenci są ubezpieczeni (znaczy – że NFZ jest w stanie finansować ich potrzeby zdrowotne). Nie dajmy się oszukać, że jest to niemozliwe. JAK NAJBARDZIEJ JEST MOŻLIWE! Takim poświadczeniem jest „Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego”(EKUZ)*. Należy się masowo zgłaszać do NFZ i składać wnioski o wydanie tej karty. Pojedynczy obywatel moze złozyć wnioski za całą wieś, kamienicę, zakład pracy. Wtedy, gdy pacjent dysponuje EKUZ – żaden lekarz nie może zarzucić NFZ-etowi, że nie zweryfikował ubezpieczenia takiego pacjenta. Dostarczając lekarzowi numer swojej EKUZ dajemy mu wielką broń finansową (WSPARCIE) w walce z Systemem. Gdy urzędnicy NFZ-etu podpiszą się pod krytyczną iloscią wydanych EKUZ – będą musieli zameldować swojemu prezesowi „Szefie poświadczeń wydaliśmy wiecej, niż jest pieniędzy w kasie!”, a wtedy… przyparty do muru prezes NFZ niech się nawet rzuca do gardła prezesowi ZUS-u, ministrowi finansów, albo i samemu premierowi! I niech się nawet pozagryzają! Byleby nasze pieniądze dotarły tam, gdzie jest ich miejsce!

Ja skwapliwie informuję moich pacjentów, że w przypadku przedstawienia mi karty EKUZ – nie będę przybijał do recepty pieczątki „refundacja leku do decyzji NFZ”. Proste, prawda?

______________

*Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) jest wydawana obywatelom polskim ubezpieczonym zdrowotnie w NFZ, gdy wyjeżdżają za granicę. Wystarczy pójść do biura NFZ i zażyczyć sobie wydania jej – w związku z podróżą zagraniczną planowaną na najblizszy czas. Bo przecież wszystkim nam się marzy piekna podróż do slonecznej Chorwacji, lub nad fiordy norweskie, prawda? Wedlug obowiązującego prawa – urzędnicy NFZ mają obowiązek wydać ją nam kiedy tylko zechcemy. EKUZ jest wydawana pacjentom zgodnie z europejską zasadą swobody podróżowania i na podstawie umów międzynarodowych będących ponad ustawami naszego Sejmu. Czyli pokonujemy euro-kratów ichnią własną bronią. Ano – niech więc teraz poczują jakie są koszta bycia euro-urzednikami. A jak się nie podoba – to niech sobie samym wydadzą EKUZ i… emigrują jak najszybciej!


Reklamy

281 responses to “Gdzie są pieniądze NFZ? Oszustwo pieczątkowe.

 1. sebecx 12 stycznia 2012 o 11:24 am

  super artykuł ..trzeba się dobrać do dupy tym zwierzętom…
  i jeszcze przeklejka z poprzedniego tematu:
  @Monitor czy obejrzałeś cały film na temat Germańskiej Nowej Medycyny?… ja po obejrzeniu i analizie najbliższego otoczenia doszedłem do wniosku, że to wszystko co jest na filmie to 100 % PRAWDA… rozumiesz… próbowałeś to sam potwierdzić? ..tylko trzeba obejrzeć do samego końca.. wszystko się staje jasne, że dlatego wykrywają „raka” nawet u dzieci, bo mają metody, aby „podejrzeć” fizjologię organizmu… to jest zasadniczo KRYMINALNA sprawa… kryminalna jak cholera… od dziecka wiedziałem, że z medycyną coś jest nie tak… po prostu od zawsze wiedziałem…

  • monitorpolski 12 stycznia 2012 o 12:17 pm

   Osobny temat.

  • hjk 12 stycznia 2012 o 12:27 pm

   Napisz coś wiecej z tym „podglądaniem fizjologii”???

   Co do topiku to pieniądze pewnie poszły pod koniec roku na zmniejszenie polskiego zadłuzenia w relacji do PKB, bo gdyby sie okazało, ze 55% próg został przekroczony, to trzeba by bilansować budzet by był bez deficytu, a wtedy bankstaerzy by nie zarobili na finansowaniu deficytu a ludzie dostali mocno po …. z powodu radykalnego podwyższania podatków na zbilansowanie pudzetu… Podobnie samorządy nie dostały na „subwencję oświatową”, rzekomo z powodu pomyłki…czyli okradają wszystkie dziedziny zycia, by doraźnie ratować sytuację…

   Ale miejmy nadzieję, że banksterzy w końcu pożyczą te pieniądze, zresztą już było info, ze sprzedali jakiemuś tam konsorcjum €obligacje za 750 mln€.

   Ja patrzac przez lata na to, co się dzieje, mam takie powiedzenie, jak ktoś mówi, ze „nie ma pieniędzy”: „A kto ukradł i na co poszły”?
   Miejmy nadzieję że tu nie ukradł, tylko „pożyczył”…

   • hjk 12 stycznia 2012 o 12:30 pm

    samorzady nie dostały na „subwencję osw.” tyle, co w zeszłym roku, tylko o chyba kilkaset milionów mniej, przez co idzie przez szkoły fala zwolnień i różnych oszczędności…

    • sebecx 12 stycznia 2012 o 1:33 pm

     @hjk musisz obejrzeć całość o GNM… ja to tak upraszczając podałem… i uproszczę jeszcze bardziej…. chodzi im o to, że „raka” dostajemy przez całe życie i on nam się sam cofa … tak działa po prostu nasz organizm…wszystko jest sterowane z mózgu i dotyczy także innych zwierząt nie tylko ludzi.. ale „specjaliści” widząc obrzęk na organie chcą go wyciąć !!!! …a czy nie są znane przypadki, że rak się cofną? …doktory mówią wtedy, że widocznie była zła diagnoza… a to powstały konflikt to „wywołał”… hehehe… słowa klucze: tomografia komputerowa oraz całościowe traktowanie pacjenta w szczególności jego funkcjonowanie w środowisku…
     po prostu oglądnij… niesamowite …choć momentami można mieć zastrzeżenia…. ludzie zdrowieją gdy zrozumieją dlaczego zachorowali… niesamowite…

     • sebecx 12 stycznia 2012 o 1:36 pm

      „chodzi im o to, że „raka” dostajemy przez całe życie i on nam się sam cofa” …wielokrotnie – dodam…

      • hjk 12 stycznia 2012 o 2:32 pm

       aaa, o to ci chodziło… No to oczywiste, tylko ze kiedyś dochodzi do eskalacji rakowacenia czy kumulacji „konfliktów” i narastania guzów w newralgicznych obszarach ciała, gdzie zakłócone sa inne zyciowo wazne funkcje, a wtedy moze nastapić smierć…

       Ale faktycznie można to odwrócić, jak by z tego wynikało i jak wyika z relacji ludzi stosujących alternatywne metody.

       Problem polega na tym, jak mówił mój znajomy onkolog, ze oni działają w systemie, który musi być naukowo zweryfikowany, a to wymaga gigantycznych nakładów ze strony koncernów, ktore to zarabiaja potem na wprowadzaniu mega kosztownych metod – radio i chemioterapii, ktore często są rujnujące dla zdrowia pacjentów.

       Zastosowanie „nienaukowej” metody mogłoby narazić go na sankcje, a jedynie „experymenty” dopuszczalne są w drodze specjalnych procedur w nielicznych wyjątkach.

       Chcąc użyć metody alternatywnej trzeba miec prywatny gabinet i nie być związanym z oficjalnym miejscem pracy typu szpital czy przychodnia. Znajomy ów twierdził, ze ma cały pokój z papierami o roznych alternatywnych metodach przywiezionych przez pacjentów, ale brak wyników naukowych badań wyklucza ich „oficjalne” zastosowanie, bo NFZ ich nie zarejestrował i nie płaci za nie….

       Jedna z najsłynniejszych metod prof. Burzyńskiego, dość obiecujaca jeszcze nie przeszła wszystkich 4 stadiów badania…
       A są inne skuteczne metody, ale ta ich skuteczność nie została dowiedziona badaniami, a co ważniejsze „zaakceptowana” w „społęczności” no i w lokalnych NFZach… Wiadomo, z jakich jeszcze powodów…

       • sebecx 12 stycznia 2012 o 3:54 pm

        @hjk.. eskalacja według GNM jest z powodu niezrozumienia przyczyn powstawania… obejrzyj film… nie będziesz żałował.. choć tak jak piszę mam zastrzeżenia… powiem Ci jeszcze, że potwierdziłem tą teorię na znajomych … np „konflikt utraty rewiru” – u kobiety = rak szyjki macicy… no i o czym nie wiedziałem – że prątki gruźlicy „rozkładają” raka….

        • AQQ 12 stycznia 2012 o 4:04 pm

         @ Sebex, umiesz wytłumaczyć dlaczego rodzą się chore dzieci?czyżby wpływ obawa matki… napisałam do GNM ale bez odpowiedzi

        • sebecx 12 stycznia 2012 o 5:55 pm

         @ AQQ nie wiem sam się chętnie bym dowiedział ..choć mam pewne podejrzenia, ale ja nie doktór …być może rzutuje, to właśnie w taki sposób na dziecko od matki ..trzeba by to zbadać.. kiedy pisałaś może odpowiedzą?…

      • baba wanda 12 stycznia 2012 o 3:07 pm

       Obejrzalam narazie polowe filmu. Jedno pytanie ciagle mi chodzi po glowie, a mianowicie dlaczego ludzie, ci ktorzy nie stosuja chemi, radio i tym poodobnych terapii (bo przeciez tacy sa), mimo wszystko umieraja na raka? Moze jest to wyjasnione w dalszej czesci. Ciagle brak czasu, a filmik jest dlugi.

       • ALFA 12 stycznia 2012 o 3:22 pm

        @baba wanda strach depresja paraliżują komórki ,trzeba też mieć dobrą psychikę.
        Każdy ma z nas raka,a odnowa komórek zachodzi w nocy dlatego noc jest od spania ,a nie balowania i pracowania.Dobrze wiedzieli też o tym i zrobili pracę na noce.
        Najważniejsze godziny w naprawie organizmu to kłaść się spać między godziną 21:30 a 22:30 i spać 8 godzin.Pokój ma być chłodny i ciemny.

       • sebecx 12 stycznia 2012 o 3:37 pm

        @baba wanda – wszystko jest .. ale ja też mam pewne zastrzeżenia..

        • ALFA 12 stycznia 2012 o 4:38 pm

         Ale bardzo ważne są witaminy ,minerały i aminokwasy.Po to Bóg dał na warzywa i owoce.
         Orzech włoski wygląda jak mały mózg, lewa i prawa półkula, nawet ma fałdy, podobnie jak kora mózgowa.Czerwona fasola „Kidney” uzdrawia i pomaga zachować prawidłowe funkcje nerek i rzeczywiście wygląda tak samo jak ludzkie nerki.Pomidor ma cztery komory i jest czerwony.
         Serce ma cztery komory i jest czerwone.Plasterek marchwi wygląda jak oko ludzkie.
         Źrenica, tęczówka i promieniste linie, wyglądają podobnie jak ludzkie oko …
         Figi są pełne nasion i wiszą dwójkami, gdy rosną.
         Figi zwiększają mobilność męskich plemników i wzrost liczby plemników, pomagają przezwyciężyć męską niepłodność itd
         http://www.dzikimietek.com/medycyna-naturalna-mainmenu-74/74-metody-tradycyjne/359-boza-apteka.html

       • hjk 12 stycznia 2012 o 8:36 pm

        moze to pomoże, dlaczego jednak rak nas pokonuje – generalnie dlatego, ze nie potrafimy poradzić sobie z problemami…

        http://www.dzikimietek.com/medycyna-naturalna-mainmenu-74/74-metody-tradycyjne/295-o-czym-swiadcza-nasze-dolegliwosci.html

        Wynika z tego, ze człowiek całkowicie czy szczerze wierzący cieszy się doskonałym zdrowiem, bo Bóg pomaga mu pokonac konflikty.
        GNM zgadza się i z psychologią i teologią…

        • hjk 12 stycznia 2012 o 10:13 pm

         a tu trochę już wystygły zdrowotny temat, ale wciąż aktualny:
         http://www.dzikimietek.com/images/stories/nieznany_swiat_zarowki/1.jpg

        • Peryskop 13 stycznia 2012 o 12:50 am

         @hjk: „GNM zgadza się i z psychologią i teologią…”

         Według opinii podawanych przez badaczy problemu wierzący żyją przeciętnie 8 lat dłużej.

         I to jest PROBLEM eugeników lucyferiańskich.

       • ALFA 12 stycznia 2012 o 10:14 pm

        @AQQ ja ci odpowiem dlaczego dzieci rodzą się chore,bo znam młode kobiety, które mają niepełnosprawne dzieci.Bo piły coca colę,pepsi,jadły zupki w proszku ,piły niby zdrowe soki z kartonu jadły wędliny ,kurczaki karmione antybiotykami i soją modyfikowaną i tak pomyśl o całym naszym żarciu jak truje .To jak ma się dziecko rozwijać w łonie matki jak odżywia się chemią.

        • monitorpolski 12 stycznia 2012 o 10:57 pm

         No i kilkadziesiąt szczepionek w ciągu pierwszych 2 lat życia – to jest coś strasznego.

       • Lamacz Matryc 13 stycznia 2012 o 11:37 am

        Czasami porostu trzeba umrzeć,śmierć częścią życia

        • Lamacz Matryc 13 stycznia 2012 o 11:43 am

         Czasami porostu trzeba umrzeć,śmierć częścią życia jest!

         Ja swojej córki nie szczepie ale z tego powodu musiałem stoczyć walkę z systemem i własna rodzina.Dzieciaki pochorowały na ospę w żłobku a moja zdrowa 🙂

   • monitorpolski 12 stycznia 2012 o 12:49 pm

    Pożyczanie na spłatę odsetek to jest paranoja. Nie ma możliwości rozwiązania problemu bez zmiany całego systemu frakcyjnego. System nie dopuszcza istnienia na rynku nawet części pieniędzy w pożyczkach – nie będzie można ich spłacić NIGDY. Ten system jest stworzony po to by nas zniewolić.

    • hjk 12 stycznia 2012 o 2:11 pm

     No nie ma sensu, ale chwilowo mozna uratować sytuacje…
     I o to im chodzi…
     a potem oddadzą władzę i nie oni maja problem, tylko następcy …

     • sebecx 12 stycznia 2012 o 2:35 pm

      ..jak to 2sk powiedział: „liczy się tylko tu i teraz”.. czy jakoś tak..

      • hjk 12 stycznia 2012 o 3:13 pm

       …to jest własnie demo(no)kracja…

  • 87pruk 14 stycznia 2012 o 5:57 pm

   Spokojnie, moze to nowa prowokacja jakiejs grupy majaca na celu osiagniecie innych korzysci jak nasz interes(pacjentow). Przeciez tu spiera sie milion innych spraw jak chocby chec pograzenia Polski w kryzycie lub lekarze chcacy umyc sobie raczki od jakiejkolwiek odpowiedzialnosci.
   Jak to wszystko obserwuje to kazda zmiana to nic innego jak wieksze pole do wiekszych naduzyc.

 2. szuwaxpl 12 stycznia 2012 o 11:40 am

  Jeden wielki, niestety nie jedyny przekręt nieżądników.
  Tylko co my jako społeczność możemy zrobić – skoro oni mają media ?
  Budzą się ludzie, ale to jeszcze za mało !

  • sebecx 12 stycznia 2012 o 11:47 am

   .ja rozsyłam gdzie się tylko da… ciekawe, czy trolle dzisiaj będą kąsać… może któryś troll przedstawi nam naukowy dowód na istnienie wirusa…

   • hjk 13 stycznia 2012 o 11:05 am

    A teraz planują skok na oswiatę – szkoła to firma, wiec potrzebny fachowy menedzer po najlepiej po ekonomii, a uczeń to produkt, który trzeba sprzedać – to całość (pseudo-)”filozofii” POwskiej…
    http://biznes.onet.pl/dyrektorzy-szkol-do-wymiany,18553,4996781,1,news-detal

 3. wilkzlasu 12 stycznia 2012 o 12:05 pm

  Ostatni byłem w przychodni i Pani pytała mnie się czy jestem ubezpieczony. Wyjąłem EKUZ Karte i pokazałem ale ona powiedziała ze to ją nie interesuje mam pokazać RUMuna.
  Jak pokazałem to dopiero mnie zarejestrowała.
  Jak widać absurd goni absurd.

  • monitorpolski 12 stycznia 2012 o 12:19 pm

   Sądzę, że warto takie coś nagrać i wykorzystać jako dowód w sprawie przeciwko przychodni. Polska jest w UE, nie mogą czegoś takiego nie respektować. Chyba, że jest przepis, że EKUZ jest tylko na zagranicę.

   • Peryskop 13 stycznia 2012 o 1:03 am

    Argumentacja dr Sendeckiego jest prawidłowa – jeśli NFZ potwierdza na karcie EKUZ fakt opłacenia składki ubezpieczeniowej, to karta ta powinna być dowodem także uprawniającym w Polsce do nabywania leków refundowanych.

    Jeśli jest inaczej, to mamy do czynienia z malwersacjami.

    Przecież Polska też należy do EU i dlaczego tylko na terytorium Polski karta EKUZ nie małaby być honorowana jako formalne poświadczenie prawa do ubezpieczenia zdrowotnego ?

    W tej sytuacji można się spodziewać lawinowego narostu przypadków omijania prawa – nawet bez zachowania pozorów.

 4. milek 12 stycznia 2012 o 12:05 pm

  Pan Sendecki powinien wiedzieć, że kartę EKUZ wydaje się na podstawie zaświadczenia z zakładu pracy, czyli tzw. RMUA (musi być aktualna), a nie sprawdzenia przez NFZ faktycznego ubezpieczenia danego delikwenta. Reasumując: nie mamy RMUA z zakładu pracy, NFZ nie wyda nam EKUZ. Co może i dodaje smaczku tej sprawie..

  • hjk 12 stycznia 2012 o 9:27 pm

   To trzeba mieć chyba z urzedu pracy, jak się jest bezrobotym…

 5. Michal 12 stycznia 2012 o 12:09 pm

  Totalna bzdura.
  1. Przy wydaniu EKUZ kontrolowane jest czy wpłynęły do ZUS składki, a nie czy ZUs przelał je do NFZ
  2. Nie można złożyć wniosku o kartę EKUZ za całą wioskę miasto itp. tylko na siebie i swoją rodzinę.
  3. W ten sposób wydamy miliony na karty plastikowe, a zarobi ich dostawca (może Pan doktor ma jakieś udziały???)

  Problem jest sztuczny, naganiany przez firmy farmaceutyczne, a wykorzystywani są lekarze i pacjenci. Bo jak inaczej nazwać pieczętowanie recepty emeryta – przecież to sam ZUS płaci składkę i nie ma tu żadnych wątpliwości co do uprawnień do refundacji.
  Problemem są stałe ceny za leki – firmy farmaceutyczne nie mogą już ich windować w górę tak że były droższe jak na zachodzie. No i znika możliwość promowania lekarza za wypisywanie danego leku, gdyż nie da się tej kaski odrobić w cenie leku. Tracą firmy no i lekarze
  Pozdrawiam

  • monitorpolski 12 stycznia 2012 o 12:20 pm

   Michał, karta NIC nie kosztuje. W czym pan doktor miałby mieć swoje „udziały”? W produkcji kart? Opamiętaj się. Czy twierdzisz, że EKUZ nie musi weryfikować tego, że NFZ ma pokrycie na ciebie? Sendecki uważa, że EKUZ to weryfikuje, zgodnie z przepisami europejskimi.
   Nie dałeś żadnego argumentu na to po co jest ta druga pieczątka, o której się nie mówi.

   • wilkzlasu 12 stycznia 2012 o 12:34 pm

    Przy wyrabianiu EKUZ Karty sprawdzali RUMuny z ostatnich 3 miesięcy ale oprócz tego w swoim komputerze również. Miałem wrażenie że w swoim własnym systemie NFZ nie miał nic co by wskazywało na to że moja kasa jest tam przelana. Pani zadawała same pytanie : gdzie peracuje, jak długo i czy jeszcze pracuje.
    Raczej potwierdza się to, że kasa w ZUSie ginie.
    Może trzeba tam iść z psem co wywącha moją składkę – dokładnie tą co ja ją wpłaciłem? 😉

    • milek 12 stycznia 2012 o 1:31 pm

     Nic nie sprawdzają, tylko wpisują dane do wydrukowania karty. Gdyby sprawdzali to RMUA nie byłaby im potrzebna, bo i po co?

     • krist 13 stycznia 2012 o 12:16 pm

      potwierdzam, byłem po karty i pani tylko chciała zobaczyc rumuna i nic wiecej!!! postukała na kompie i wydrukowała na poczekaniu ekuz’y…. bez zadawania pytań…

   • Michal 12 stycznia 2012 o 12:39 pm

    Drogi Monitorze
    Karta kosztuje, bo trzeba ją kupić, jej druk też kosztuje. I mimo że można powiedzieć że każda to paręnaście groszy to jeżeli zachęcacie do masowego ich brania to policz sobie koszty.
    W kraju ta karta nie ma żadnej wartości, tylko za granicą więc po co to robić.
    Odnośnie doktora. Tyle razy podejrzewacie tu różne osoby o korupcję itp. – przedstawiłeś jakiś dowód lub argument że pan doktor jest czysty jak łza?
    Na etapie wydawania karty nie ma żadnej weryfikacji pokrycia środków. Weryfikacja jest jedna – czy wysłano pieniądze do ZUS. One nie muszą nawet tam jeszcze dotrzeć – ważne że masz kwitek z poczty lub banku.
    A podałeś argument lub dowód że rzeczywiście druga pieczątka istnieje???

    • monitorpolski 12 stycznia 2012 o 12:52 pm

     To nie ja podaję argument, tylko facet, który rzeczywiście jest lekarzem – nie mogę odpowiadać za te informacje. Ale Sendecki reprezentuje nie tylko siebie ale i większe grono lekarzy – czy sądzisz, że kłamałby? Przecież za takie kłamstwo można pójść siedzieć. Skąd wiesz, że kartę trzeba kupić? Zrobienie takich kart to naprawdę groszowe sprawy, są ułamkiem tego co wpłacamy do ZUS.

     • Daniel 12 stycznia 2012 o 1:01 pm

      Co z tego skoro ona i tak do niczego nie uprawnia ?

      • hjk 12 stycznia 2012 o 2:40 pm

       Nie uprawnia w Polsce czy za granicą?
       Jest tu ktoś kto musiał ją użyc za granicą i moze opisać, jak to wyglądało?

    • hjk 12 stycznia 2012 o 10:05 pm

     „Odnośnie doktora. Tyle razy podejrzewacie tu różne osoby o korupcję itp. – przedstawiłeś jakiś dowód lub argument że pan doktor jest czysty jak łza?”

     No kolego, hola, hola…
     W naszej cywilizacji obowiązuje domnemanie niewinnosci, dopóki się nie UDOWODNI, ze ktoś jest winny, albo dopóki nie ma co najmniej jakichś wyraźnych poszlak. Więc to TY musisz przedstawić ew. niejasności i nieczyste intencje oraz argumenty czy dowody na ew. powiązania pana doktora.
     To w stalinizmie ludzie musieli udowadniać swą niewinność, bo wszyscy byli z założenia podejrzani i potencjalnie winni…

     • Peryskop 13 stycznia 2012 o 1:15 am

      @hjk – domniemanie niewinnosci itd – wszystko niby prawda, ale…

      W EU na wzór USA nikt formalnie nie neguje domniemania niewinnosci.

      Ale lansowane są poglądy, że podejrzanego o „coś tam cos tam” w imię enigmatycznych wyższych interesów można bez wyroku uwięzić, a nawet zabić.

      TO SĄ POGLĄDY PRZESTĘPCZE , ale ostanio nabrały wykonawczej mocy po podpisaniu przez prezydenta Obamę the National Defense Authorization Act (NDAA).

      • hjk 13 stycznia 2012 o 12:39 pm

       No niby tak, ale… 🙂
       W takim układzie mamy do czynienia z pseudoprawem albo z nadużyciem prawa i tylko dlatego „trzeba” je respektować, bo jak nie to wsadzą do więzienia… 😦
       To smutne, ze struktury państwowe zostały wykorzystane do uzasadnienia działań przestępczych, a państwo stało się zbiorem gangsterów, ktorzy (i z tego mają się zwykli ludzie cieszyć) jeszcze łaskawie nie stosują tego gangsterskiego prawa… Ale to kwestia czasu czy okoliczności…

       A przeciez państwo czy prawo ma chronic obywatela, a ścigać przestępców… Najlepszy dowód , ze przestępcy opanowali instytucje państwa, jest własnie taki, ze wszyscy normalni obywatele sa wg tego „prawa” potencjalnymi przestępcami czy tam ‚terrorystami”…

   • Sully 12 stycznia 2012 o 1:11 pm

    Michałowi chodziło o to, że to podatnicy czyli my wydamy kase na te plastikowe karteczki, no bo one maja jakiegos producenta, któremu trzeba zapłacić.
    Co do drugiej pieczątki, byłam ostatnio u lekarza i niczego takiego nie wbijała Pani w karte, a wiem bo akurat sobie czytałam swoja kartę jak czekałam na wizytę 😉 i odnosiłam po wizycie 😉

    • hjk 12 stycznia 2012 o 2:38 pm

     …bo wbija przecież nie w Twoją kartę, tylko w ich przychodniane dokumenty, którymi się rozliczają z NFZ.
     Przecież nikt nie będzie woził wywrotka dokumentów wszstkich pacjentów z przychodni co miesiac do NFZ z przychodni, by ten sobie mógł sprawdzić pieczątki 🙂
     A tylko raz na jakiś czas wpada kontroler do przychodzi i wyrywkowo kontroluje, czy się wszystko zgadza

     • monitorpolski 12 stycznia 2012 o 9:22 pm

      Dokładnie! I dziwię się, że tylko dr Sendecki o tym mówi. Niedługo będzie kontynuacja tematu, zobaczymy tę pieczątkę.

      • hjk 12 stycznia 2012 o 10:06 pm

       Reszta się boi, bo wbrew pozorom lekarze sa zakładnikami systemu i jest na nich wiele przygotowanych kijów, stosownie do różnych marchewek…

      • krist 13 stycznia 2012 o 12:30 pm

       czy kto się zastanowił dlaczego podatnik, ubezpieczający sie zaraz nie robi przelewu składek (jego pracodawca) do nfz a do zus’u??? a ten z kolei robi przelew do nfz’tu??!!!!
       dlaczego nie ma systemu czy składki ubezpieczonych trafiły na konto nfz’tu???? ano dlatego ze wiel;ka częsc pieniedzy zus nie przelewa!!!
       gdyby istniał taki system juz dawno wyszłoby szydło z wora!!!
       to ze dostaniemy karte ekuz nie oznacza iz nasze składki zostały przelane przez zus do nfz’tu bowiem ten nie ma takowej mozliwosci tego sprawdzic. dlatego tez aby wydac tę karte chce rumuna…. ot cała prawda/
       naszymi składkami zdrowotnymi tusk ratuje budzet i zus ktore ten przeznacza na emerytury/renty itp.
       Odpowiedni system informacyjny ujaniłby mega przekręt w wykonaniu zus’u!!!

   • navigator 12 stycznia 2012 o 8:32 pm

    W Angli za takie same karty, o jakich mówicie ( 3szt.dla całej rodziny) zapłaciłem 9,99 funta. Wszystko to przysłali po wypełnieniu formularza w internecie i zapłaceniu, nie wychodząc z domu.

    • monitorpolski 12 stycznia 2012 o 11:31 pm

     A czy w Anglii są one akceptowane jako dowód płacenia składek?

     • hjk 13 stycznia 2012 o 12:41 pm

      tam pewnie nie maja takich problemów …
      Jak to krążył „za komuny” taki żart, że „socjalizm bohatersko walczy z problemami, które sam powoduje…”

  • sebecx 12 stycznia 2012 o 12:45 pm

   hahaha…
   chyba w ogóle nie masz pojęcia co się dzieje… pieniądze z funduszu emerytalnego też były „przesunięte” – tylko… hahaha…
   odp.
   1. księgujemy komputerowo cyfry że wpłynęło i z głowy tak jak kredyt z powietrza…
   2. „Wniosek składa osoba zainteresowana wskazana we wniosku jako osoba wyjeżdżająca, lub osoba, która została do tego upoważniona. Upoważnienie, nie jest wymagane w przypadku niepełnoletnich dzieci oraz współmałżonków.
   Upoważnienie powinno zawierać numer dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość osoby upoważnionej. Upoważnienie powinno być wydane w celu złożenia wniosku oraz odbioru karty.
   Upoważnienie jest wymagane również od pracodawców którzy występują z wnioskiem dla swoich pracowników. Osoba upoważniona może podpisać wniosek „z upoważnienia”.
   3.”W ten sposób wydamy miliony na karty plastikowe, a zarobi ich dostawca (może Pan doktor ma jakieś
   udziały???)” —- ..cóż płacę więc wymagam ..

  • hjk 12 stycznia 2012 o 1:07 pm

   @Michał
   Rzecz polega na tym, ze „refundacja” jest własnie sposobem na podbijanie cen leków, bo jest jeden wielki „państwowy płatnik” – czytaj urzednicy, którzy decydują co i w jakiej wysokości będzie refundowane w jakiej zakupywane. A jak wiadomo, nie ma ludzi nieprzekupnych, kwestia tylko ceny. Jedynie czasami tylko ryba nie „bierze” 😦

   Skutkiem tego jest brak konkurencji i ustawianie cen na poziomach ograniczonych tylko wydolnością płatnika. A ta się z powodu kryzysu skończyła, wiec jest afera ze zmianami cen i list lekó refundowanych. Za kulisami prawdopodobie odbywa się równiez intensywny ruch emisariuszy farma-koncernów.

   Efekt jest taki, ze prawdopodobnie w Polsce mamy najwyższe w Europie ceny leków w relacji do pensji, a i nominalnie jesteśmy w czołówce w kwotach wydawanych na leki i wiele z nich jest droższych jak na zachodzie! Mówił o tym kiedyś dr Hałat w felietonie w RM, bo było chyba kiedyś kontrola NIKu w tej dziedzinie.

 6. Daniel 12 stycznia 2012 o 12:31 pm

  Niestety informacja nieprawdziwa.
  „Uwaga: EKUZ nie jest dowodem ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia uprawniającym do świadczeń zdrowotnych na terytorium Polski. Oznacza to, że osoba ubezpieczona w NFZ może posługiwać się EKUZ wyłącznie w innych państwach członkowskich.”

  http://www.nfz.gov.pl/ue/index.php?katnr=5&dzialnr=6&artnr=1815

  • sebecx 12 stycznia 2012 o 12:48 pm

   a czy to jest zgodne z prawem?

   • Daniel 12 stycznia 2012 o 12:59 pm

    Tego nie wiem. Nie czuję się na siłach by to sprawdzać.

    • hjk 12 stycznia 2012 o 1:16 pm

     No ale to jakiś absurd, ze na terenie Polski nie moza się posługiwać – przecież to chyba NFZ płaci za nas za granicą jak się leczymy, czy po prostu jest to umowa międzynarodowa, ze płaci każdy na swoim terytorium za każdego „obywatela unii”, niezaleznie czy ubezpieczony czy nie…?
     A wtedy NFZ byłby tylko „wydawcą” karty…

  • sebecx 12 stycznia 2012 o 1:07 pm

   w artykule jest …..”Wtedy, gdy pacjent dysponuje EKUZ – żaden lekarz nie może zarzucić NFZ-etowi, że nie zweryfikował ubezpieczenia takiego pacjenta.”
   a tutaj z NFZ:
   EKUZ oraz Certyfikat wystawiane są zasadniczo dla trzech kategorii podmiotów, tj. dla:

   * Osób ubezpieczonych w NFZ;
   * Osób wskazanych w art. 2 ust. 1 pkt. 2 i 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych tj.:
   o osób objętych decyzją wójta (burmistrza, prezydenta) gminy właściwej ze względu na miejsce zamieszkania świadczeniobiorcy,
   o nieubezpieczonych kobiet w okresie ciąży, porodu i połogu posiadających obywatelstwo polskie i miejsce zamieszkania na terytorium RP;
   o nieubezpieczonych osób posiadających obywatelstwo polskie i miejsce zamieszkania na terytorium RP, które nie ukończyły 18 roku życia;
   * Osób uprawnionych na zasadach określonych przepisami o koordynacji – tj. osób ubezpieczonych w krajach EFTA i zamieszkujących na terytorium RP, z zarejestrowanym formularzem E109 lub E121.

  • Sully 12 stycznia 2012 o 1:18 pm

   No nareszcie jakiś konkret, tak podejrzewałam, tylko nie chciało mi się szukać podstawy prawnej. Pewnei jest zgodne z prawem. Bo w Polsce posługujesz się RUMI-a a wyjeżdżając na teren innego państwa EKUZ i to w sumie ma sens.

 7. navajo88 12 stycznia 2012 o 12:45 pm

  Witaj Monitor wklejam artykół !
  http://wyborcza.pl/1,75248,10950635,Skandaliczny_film__amerykanscy_zolnierze_zalatwiaja.html
  hahahahahahaha USA !!!!!!! co robią w Afganistanie hahahahahahaha
  J.M.H

  • monitorpolski 12 stycznia 2012 o 12:55 pm

   I po co to tu wklejasz? Odciąga uwagę. Czy ty masz leki za darmo?

   • navajo88 12 stycznia 2012 o 12:59 pm

    Monitor nie mam za darmo !!!! ,ale myślałem że warto to przrczytać ,ale widzę że się pomyliłem ,oki wywal to !!!!!
    J.M.H

   • Sully 12 stycznia 2012 o 1:34 pm

    Monitor, a jak tam sprawa w sądzie? Pisałeś coś, że 11 miał zostać wydany wyrok? czy może coś pomyliłam?

    • monitorpolski 12 stycznia 2012 o 9:19 pm

     ZWYCIĘSTWO. Zostałem uniewinniony. Kolejna wygrana sprawa dzięki m.in. Stowarzyszeniu Przeciw Bezprawiu. Miałem jeszcze pomoc innych wspaniałych ludzi – m.in. znanego blogera zajmującego się bezprawiem w Polsce po 1989 r. Nie wiem jednak czy życzy on sobie bym o tym pisał.

     • hjk 12 stycznia 2012 o 10:10 pm

      No to gratulacje – gdyby było wieksze wsparcie społeczne w przypadku takich różnych „kontrowersyjnych” spraw, moze ta „temida” by się tak nie panoszyła…

     • Sully 12 stycznia 2012 o 10:19 pm

      Gratuluję!!

      • Peryskop 13 stycznia 2012 o 1:31 am

       Gratulacje!!!

       To kolejny dowód, że nie można się poddawać !

       System jako taki jest chory, ale wciąż zdarzają się w nim zdrowe jednostki.

       Brawa dla zaangażowanych społecznków z SPB i anonimowych wspomagaczy !

     • Polak Potrafi 13 stycznia 2012 o 5:03 pm

      Super….V

 8. Sully 12 stycznia 2012 o 1:16 pm

  Tymniemniej słuchajcie jesli kasy jest mniej niż ubezpieczonych, to na rekę im, że ludzie wykupują recepty na 100% , bo zawsze jakąś kaske zaoszczedzi resort finansów czy zdrowia. To jest chore i nadaje się do Trybunału Europejskiego. Ubezpieczony płaci 100% bo sie nie mogą /nie chcą dogadać i dzisiaj jeszcze straszenie aptekarzy…..Ja mam wrażenie że w tym naszym kraju nikt za nic nei chce brać odpowiedzialności, każdy się boi, że jak coś nei tak będzie to mu urzad karę wlepi i tutaj jest sedno sprawy. Trzeba ZMNIEJSZYĆ ARMIĘ URZĘDNIKÓW, bo to oni są dla nas a nei my dla nich, a urzedasy o tym zapominają i nieustannie trzeba im to przypominać, że taki sobie służebny zawód wybrali. Tylko, że jak się zaczną zwolnienia w urzędach ( jakiejkolwiek maści) to będzie znowu ,nazwy parti nie wypowiem, że bezrobocie, że biedni urzędnicy i że wogóle dymisja 😉

  • hjk 12 stycznia 2012 o 2:48 pm

   Po prostu powinny powstać społeczne kasy, a nie rządowe i ludzie we własnym interesie powinni kontrolować na co i ile idzie pieniędzy. Podobnie powinno być ze szpitalami, ze powinna być społeczna kontrola nad ich działaniami.

  • Ania 12 stycznia 2012 o 5:53 pm

   Sully, jak zwalniają to zwykłyvh , małych urzędników co obsługują petentów za 1500 brutto.
   Dyrektorów, kierowników, prezesów, zastepców, audytorów nie ubywa, a rośnie.

   • Sully 12 stycznia 2012 o 8:24 pm

    Aniu, niestety tych co zarabiała 1500 i 2500 też jest dużo…i ich tez nalezy zredukować, Kierowników też 1/2 mniej.

  • kosiardeyablos 12 stycznia 2012 o 8:51 pm

   Sully – urzędasy to paroby na nanszym wikcie i zgodnie z sumieniem mamy prawo takiego urzędasa wyciągnąć za wsiarz na ulice i zlinczować – prawo linczu społecznego niepodlega dyskusji anie ządnym pierdołom sądowym, a prokuratora który będzie chciał ferować wyroki to też na ulice i do społecznego linczu. Prawo społeczne powinno wziąć górę, wtedy syćkie te barany, eunuchy i reszta pedalskiej gawiedzi trzęsła by porami. NIe mam skąd tego wkleić ale:
   w Szczecinie na przełomie XIX w. doszło do licznu urzedasa i miało to podstawy nie prawne ale społeczne – podniesienie cen piwa czyli podniesienie podatku od browca. Ludzie sie tak wqrwili że tłumnie zwlekając sie pod ratusz wyciągnęli durnia za wsiarz i stłukli jak należy, ponoć powieszony był. I co? Znieśli podatek czy tylko umorzyli natychmiast. Dlatego bierzmy przykłady z przeszłości. To społeczeństwo jest panem a nie odwrotnie. Urzędas jest na usługach rządu a ten jest naszym sługusem i tak powinno być……lece do sklepu bo mi zara stonke zamknom……….

   • hjk 13 stycznia 2012 o 12:49 pm

    Tu masz rację, ale wystarczy tylko odpowiednio się zorganizować i protestowac. Na jednym blogu była opisana historia, jak jakiś mer we Francji chciał podwyższyć okolicznym rolnikom opłaty za paliwo, to wtedy wszyscy przyjechali traktorami i okrążyli ratusz z kanistrami z benzyną i powiedzieli, ze jak tego nie cofnie, to spala mu ten ratusz razem z nim 🙂

    • AQQ 13 stycznia 2012 o 2:26 pm

     @ hjk Był u nas taki jeden Bohater-obrońca narodu niestety POdobno się POwiesił.
     a szkoda bardzo…

 9. Ktoś 12 stycznia 2012 o 1:18 pm

  Ciekawostka z netu. czyżby zapowiedz gorącej wiosny?
  (http://wiadomosci.onet.pl/wiadomosci/putin-rosja-bedzie-reagowac-na-akcje-zachodu,1,4996001,wiadomosc.html)

  (~ee: )
  Po zwycięstwie Jednej Rosji, dzisiaj [artykuł pisany 9.12.2011 ] w Rosji nastąpi atak na frakcję rządzącą w postaci tzw. „Śnieżnej Rewolucji” (czy też „Białej Rewolucji”). Demonstracje są planowane w 130 miastach Rosji, w Moskwie oczekuje się 35 tys. ludzi z białymi balonikami, wstążkami i kwiatami…. rozwiń całość Jest to niemal kopia tego co się wydarzyło na Ukrainie w postaci tzw. „Pomarańczowej Rewolucji”, zainspirowanej i sfinansowanej przez globalistę Sorosa.

  Nie można mieć wątpliwości, że i za „Białą Rewolucją” stoją globalni ludobójcy, dla których Rosja z lokalnym dyktatorem, jest najpoważniejszą przeszkodą w dominacji nad światem.

  Komentarze „polskich” mediów odnośnie wyborów i rzekomych, czy też prawdziwych przekrętów wyborczych, nie pozostawiają złudzeń – Putin stanowi siłę niekompatybilną z ludobójczym reżimem światowej mafii globalistów.

  Ostre zdławienie czwartkowych demonstracji przez Putina, było znakiem dla globalistów, że obecna władza nie podda się prowokacjom. Putin personalnie oskarżył Hillary Clinton do mieszania się w wewnętrzne sprawy Rosji, co potwierdziły publikacje z mediów amerykańskich, które połączyły to co się dzieje w Rosji z wydarzeniami w krajach arabskich i w Północnej Afryce. Kontrola nad „rewolucjami” jest wyraźnie scentralizowana, zresztą potwierdził to sam John McCain w Twitterze, zapowiadając Putinowi: „Drogi Władku, arabska wiosna do was też nadchodzi”.

  Nie są to tylko czcze pogróżki. Dzisiejsza demonstracja odbywa się na Placu Rewolucji, zaraz koło Kremla, jest porównywana już do tego co się działo w Egipcie czy Bahrainie. Tzw. „media socjalne”, których właścicielami są głównie żydowscy oligarchowie, przez cały tydzień bombardują ludzi sensacjami o oszustwach wyborczych. Golos, organizacja zajmująca się monitorowaniem wyborów, udostępniła bazę danych opartą na dokumentach Google’a, która zawiera ok. 5 tys. przypadków nieprawidłowości.

  Nie można mieć wątpliwości kto kieruje tą organizacją, tym bardziej, że podobne czynności są wykonywane w USA, np. na stronie Vice. Podobną rolę pełnią nagrania wideo, na które było tysiące wejść w krótkim czasie. Zmusiło to nawet prezydenta Miedwiediewa do oficjalnego wystąpienia, w którym zapewnił, że wybory były przeprowadzone prawidłowo, a domniemane nieprawidłowości będą wyjaśnione.

  Te same media socjalne oskarżają Putina o blokowanie opozycji w internecie. Prawdą jednak jest, że wśród 300 osób aresztowanych w poniedziałek, był bloger Alexey Navalny, który Jedną Rosją nazwał „partią oszustów i złodziei”. Rosyjskie służby FSB są oskarżane o zamykanie niewygodnych dla władzy stron internetowych. Właściciel jednego z portali społecznościowych vkontakte.ru, Pavel Durov, opublikował list jaki otrzymał od rosyjskich służb, w którym zażądano od niego cenzurowania publikacji.

  W raporcie na „demokratycznym blogu Uniwersytetu w Harvardzie”, Harvard’s Internet and Democracy Blog, Hal Roberts i Bruce Etling posunęli się do oskarżeń o tzw. atak DDoS (skoordynowany atak wielu połączeń na serwer, co powoduje w skutkach zawieszenie strony) na „niezależne” media internetowe. Spowodowało to, że strony te były niedostępne w Rosji podczas kilku dni przed, w czasie i po wyborach.
  Także na Twitterze służby rosyjskie wykorzystują rzekomo fikcyjne konta w celu zagłuszenia głosu aktywistów opozycyjnych.

  Czy akcja globalistów o nazwie „Śnieżna Rewolucja” przyniesie sukces okaże się w niedalekiej przyszłości, może już dzisiaj. Nie można mieć jednak wątpliwości, że internetowa kontrabanda kierowana przez pewne zachodnie frakcje, już teraz zachwiała potęgą Putina.

  Można mieć pewność, że to co się obecnie dzieje – demonstracje koordynowane przez globalną mafię z wykorzystaniem portali socjalnych, które są w rękach ludzi Rotszyldów, jest planem B – realizowanym gdyż nie wyszedł plan A – obalenie Putina w wyborach. Osobiście uważam, że powinniśmy się modlić o to by globalistom plan ujarzmienia Rosji się nie udał. Od tego zależy także nasze życie, bowiem Rosja, jako niezależny kraj, może się przeciwstawić światowej tyranii zmierzającej prostą drogą do ludobójstwa większości ludności globu – jest na to wystarczająca ilość dowodów, byśmy mieli jeszcze jakieś złudzenia.

  To, że Putin jest dyktatorem, nie ulega wątpliwości. Ale jest to dyktator lokalny, a nie globalny, co więcej – nie ma on ludobójczych zapędów charakteryzujących syjonistyczną mafię globalnych satanistów.

  Tak jak do tej pory byłem powściągliwy w komentowaniu wydarzeń w Rosji, tak teraz jestem już pewien, że polska opozycja powinna poprzeć Jedną Rosję, to jest bowiem dla nas jedyna szansa oderwania się od bloku, którym człowiek i jego życie przestaje się liczyć. W Unii Europejskiej wszyscy będziemy skazani na wykończenie, a walka będzie bardzo ciężka. Mocna Rosja Putina, jest w stanie zmusić globalistów do powstrzymania się od natychmiastowej egzekucji planu depopulacji – da nam to czas na przygotowanie się do walki o życie.

  Choć wiem, że ludzie nie orientujący się w sytuacji na świecie, zmanipulowani kryminalnymi mediami, nie odbiorą moich słów poważnie, to nie mogę przychylać się do poglądu, że Putin współpracuje z globalistami. To co się obecnie publikuje na temat wydarzeń w Rosji, oraz ewidentne prowokacje syjonistyczne, które są dokonywane rękami ogłupionych młodych ludzi, wskazuje na to, że wojna z Rosją Putina już się rozpoczęła. Jestem pewien, że jeśli nie wyjdzie plan B, to będize wprowadzany plan C – ataku nuklearnego na rosyjskie instalacje wojskowe i infrastrukturę, a być może i miasta. Polska w tych planach ma pełnić rolę bufora i możemy być pewni, że jak dojdzie do ataku to będzie z nami gorzej niż z Irakiem.

  Aha, i nie zamierzam dyskutować na temat czy Putin jest dobry czy zły, wszelkie takie wpisy będę uważał za agenturalne. Tu chodzi o życie większości ludności świata. W Rosji nie buduje się grobowców na miliony ofiar, nie gromadzi się kontenerów na zwłoki, nie uruchamia się setek obozów koncentracyjnych, nie wprowadza się ogólnego terroru za pomocą oddziałów TSA, Homeland Security i FEMA. W Rosji każde małżeństwo dostaje dodatkowe pieniądze za także słowiańskiego noworodka, podczas gdy np. w Polsce, ale przede wszystkim w USA, rodziny są niszczone, a dzieci masowo zabierane. Państwo nie prowadzi wojny z religią, nie akceptując równocześnie zboczonych satanistycznych demonstracji w postaci parad „równości”. Ta słowiańska Rosja znajduje pod atakiem globalnej mafii od wielu lat, a większość majątku została już dawno przejęta przez żydowskich oligarchów. To, że słowiańscy Rosjanie są w stanie jeszcze istnieć i kontrolować pewne rzeczy, w tym politykę, wynika z siły byłych służb w Rosji Sowieckiej, w której pod koniec istnienia udało się wyeliminować kryminalny element syjonistycznych wpływów.
  Dlatego też agent Illuminati, Gorbaczow, doprowadził do upadku takiej Rosji, co pozwoliło na szybką „prywatyzację” (czyt. kryminalną grabież) kluczowych gałęzi majątku narodowego. Zanim Rosjanie się połapali, ponad połowa majątku przestała być własnością narodu. Interwencja Putina zatrzymała ten proces, ale globaliści są jeszcze na tyle silni w Rosji, że mogą w każdej chwili przejąć z powrotem władzę. Uważam, że dla całego świata byłoby lepiej, gdyby tak się nie stało.

  Podsumowanie: Jak dotąd wiadomo, protesty przebiegły pokojowo, starcia były tylko w St. Petersburgu. W Moskwie zebrało się ok. 20 tys ludzi, co jest największą demonstracją antyrządową od 20 lat.
  W międzyczasie media amerykańskie wyraźnie, nie za bardzo usatysfakcjonowane pokojowym przebiegiem demonstracji w Rosji, pokazują zdjęcia potyczek sprzed roku, lub wręcz retransmitują starcia w Grecji przedstawiając je jako rosyjskie.

  • kosiardeyablos 12 stycznia 2012 o 11:54 pm

   i z tym bym się zgodził. My słowianie, choć niekiedy genetycznie przeklejeni z innej kreskówki – powinniśmy sie zjednoczyć przeciwko osi zła – syjo-pedzio-wduperelizmowi !

 10. jakzawsze 12 stycznia 2012 o 1:42 pm

  Z ludźmi mafia NFZ robi co chce, sądzę że za sznurki ciągną urzędnicy z kryminalnej Brukseli. Co mają zrobić milony ludzi którzy pracują na lewo lub na jakiś smieciowych umowach jak, o dzieło/zlecenie. Lub wogóle nie pracują tylko kombinuja aby przetrfać w tej dżungli. Myśle że żadne karty plastikowe nie rozwią tego problemu puki u władzy mamy skorumpowanych kryminalistów , ,ktorzy sie zagryzają miedzy sobą, a dotego dojcie czipowanie biometryczne. Może lepiej płacić jakieś ( i tak to jest ściema) , ubezpieczenie skladki w obcej firmie ubezpieczeniowej, do czego nienamawiam bo sam si·ę przekonałem, miałem wypadek a w szpitalu odmówili mi pomocy, to znaczy kazali mi placić haracz, grube pieniądze. Dlatego bede zawsze tempił ten system i krytykował bo i tak do do niczego dobrego nie zmierza. Ludzie są wprost dymani, ludzie się boją mówić, jak baranki do dojenia. Polskie aparatczyki wykonuja zlecenia kryminalistów w zamian za posadki, korzyści materialne. Tutaj fundamentem jest eliminacja Polaków, wydziedziczanie, odbieranie domów, poprzez niemozliwość splacenia pobranych kredytów, sami widzicie lawine ofert bankowych w kryminalnych mediach , nie mający żadnego interesu aby Polakom się powidzilo, to ma odwrotne znaczenie, eliminacje Polaków z ziemi Polskiej na emigracje po przez zadłużanie. Acała afera lekowa to dopiero SKALA, A SLOWO SKALA TO ZA MAŁO. Jezeli macie mozliwosci inwestucie w sprzed do filmowania w HD, róbcie wywiady niezalezne z ludźmi na te tematy,, tematy krymionalnego wykanczanie spoleczenstwa, póki wam propagandowe media już całkowicie wody z mózgu wody nie zrobią. To się wsztytko musi sypnąć ! . Hitler, Stalin i reszta panów tego typu eksterminowali, teraz narody się eksterminuje ekonomicznie , metodami socjologicznymi. TO JEST BOJKOT ! Z mojej strony dla mafi NFZ i reszty frontmanów realizujących rozkazy eurokryminalistów !!!

  • monitorpolski 12 stycznia 2012 o 9:15 pm

   Niedługo zamieszczę ciekawe tłumaczenie kilku rozmów grupy ludzi z Bractwa Białego Smoka (wcześniej tłumaczyłem jgo ako Stowarzyszenie B.S.). Jeśli nie jest to kolejna operacja psy-op, to są już wyroki sądowe na kilka tysięcy globalistów z USA i nie tylko. W tym roku nastąpi moment, że wszyscy zostaną aresztowani i przewiezieni do Holandii na proces, który być może będzie się nazywał Norymberga 2 (choć będzie w Hadze). Mam nadzieję, że jest to prawda – rozmowy, o których mówię są faktem, mam je pościągane, faktycznie jest grupa która potwierdza to co mówi Fulford.

   • kosiardeyablos 13 stycznia 2012 o 12:08 am

    mam nadzieje że to nie ściema !

   • O Rzesz 13 stycznia 2012 o 12:02 pm

    Bardzo piękne … ale mnie również jakoś to nie przekonuje.
    Co najwyżej dowiodą takim gestem że sługi szatana nie mają taryfy ulgowej i są traktowane instrumentalnie.
    Może też tak być że odstawią cyrk przed kamerami a potem nowe twarze, dokumenty i dalej będą żyć i knuć.
    Czy to nie trąca wprowadzaniem chaosu i cudownym przywracaniem pokoju?.
    Skądś to znamy, nieprawdaż?!.

    • hjk 13 stycznia 2012 o 12:52 pm

     Tak, masz rację, bo „ile trzeba pozmieniać, zeby nic się nie zmieniło”…
     Dlatego podstawą jakichś realnych przemian musi być uświadomienie społeczeństwa i jego oddolna organizacja, alby wszystko podlegało społecznej kontroli, ew. by realni przedstawiciele tak zorganizowanego społeczeństwa wykonywali władzę, a nie jacyś wzięci „z kosmosu” marionetkowi figuranci…

 11. Sully 12 stycznia 2012 o 1:51 pm

  W naszym pięknym kraju kombinuja jakby tu zmusić ludzi do prywatnych ubezpieczeń…to jest złodziejstwo w czystej postaci, płacić zus i korzystać z ubezpieczenia prywatnego! Swoja droga gdyby zrobili mozliwośc wyboru to w ZUS-ie pewnei nikt by nei został 😉

  • kosiardeyablos 12 stycznia 2012 o 2:45 pm

   w rzeczy samej. Jęsli miałbyś prawo wyboru i nikt by ci o to głowy nie suszył, to zdążyłbyś nie tyle się dobrze ubezpieczyć ale i nazbierać na emerke. NIestety ZUS sprzeniewierzył dawno temu emerytury i to co teraz płacimy to do słownie to co będą robić nasz dzieci czyli płacić ZUSowi na nas – misz masz. Dlatego Pier..le ZUS. Emerytura ? może mieć jak każdy, bez względu na wiek ale niestety system wygasił duchowe inicjatywy, indywidualne ale i też zbiorowe. Wolny wybór to fikcja. Płacąc prywatnie, nie powinniśmy mięc obowiązku a jest. Ubezpieczenie zdrowotne to indywidualna sprawa a państwowa słuzba zdrowia to druga – mogą się uzupełniać. ZUS sam w sobie jest restrykcyjnym badziewiem narzuconym na siłe i reliktem komuny – zawsze sie dziwiłem że to istnieje do dziś a nie powinno. NFZ ? Tylko to i nic więcej. składki emerytalne nie powinny być obowiązkowe ale niestety system bankowy wali sie na łeb – lichwiarski. Sprzeniewierzanie kasy podatników – wniosek do sądu o ukaranie urzędników, wszystkich !!!

 12. maran 12 stycznia 2012 o 1:57 pm

  fajny artykul. „Dzis grala orkiestra”.
  Mam tu nieodparte skojarzenie z filmem „Kabaret”.

  Na placach koncerty, wielkie finały. Na ulicach wolontariusze. Nie przypięli raczej serduszka mijającym ich ludziom, którzy właśnie poszli do apteki i dowiedzieli się, że nie stać ich na wykupienie lekarstwa za 100% ceny. Tego, które im czy ich dzieciom ratuje życie czy zdrowie. O nich nikt ze sceny nie wspomni. Słowo o kryzysie pieczątkowym nie padnie.
  Mam tu nieodparte skojarzenie z filmem „Kabaret”. Jego akcja rozgrywa się w początkowym stadium nazizmu w Niemczech. Dzisiejszy dzień kojarzy mi się z piosenką, z wesołymi scenami kabaretowymi przerywanymi brutalnymi scenami z rzeczywistości. Dlaczego? Powyżej opisałem.
  Inna scena to dziecko, śliczny blondynek śpiewający piękną pieśń. Potem kamera odjeżdża i widzimy go w mundurze Hitlerjugend, gdy pieśń podejmuje stado lemingów. Tak jest z orkiestrą, w szerszym planie widzimy Przystanek Woodstock z promocją establishmentowych polityków, tych, którzy odpowiadają min za zły stan służby zdrowia. Z Kondratem wołającym ze sceny, że „Polska nie jest najważniejsza”. Owsiak wiedział jak się pacyfikować młodzież, jeszcze za czasów wiernego sługi Imperium Zła, Jaruzelskiego.

  Wolontariusze nie mają pretensji do naszej służby zdrowia, nie zbierają podpisów pod propozycjami zmian w jej marnotrawnym, nieefektywnym funkcjonowaniu. Tym samym pośrednio akceptują jej stan. Ich działanie dołoży do niej jedną tysięczną środków, kilkadziesiąt milionów, choć średnio inne kraje wydają na nią kilka procent PKB więcej a to oznacza w naszym wypadku 20 – 30 miliardów.
  Około 100 tys urzędników niepotrzebnie zatrudnionych przez Tuska kosztuję ładnych parę miliardów rocznie, obsługa zaciągniętych przez niego długów to paręnaście miliardów. Jeśli te kilkadziesiąt milionów od Owsiaka „ratuje setki czy tysiące dzieci”, to ile to marnotrawstwo zabija?

  Czy nie widzę wiele pozytywnej energii w ludziach, altruizmu, widzę. Ale patrzę na to systemowo. Widzę też, że ludzie w tym uczestniczący zostają skanalizowani – nie róbmy polityki, zbierajmy pieniądze. Dlatego podstawowe narzędzie zniewolenia społeczeństwa czyli telewizja daje im cały dzień do dyspozycji. Nie dlatego robią zbiórkę, którą koszty zerują. To tylko pretekst.
  Dlatego Caritas, mający dziesięciokrotnie większe obroty, nie ma choćby swojego dnia w telewizji, proporcjonalnie powinien mieć dziesięć. Największego zbieracza po tamtej stronie Rydzyka nie dość, że do telewizji nie wpuszczają, to jeszcze nie wpuścili na multiplex ani jego radia ani telewizji. Tu zbożne cele są bez znaczenia. Polityka uber alles.

  Na FON przed wojną też zbierano ale wtedy państwo robiło co mogło w tym temacie, teraz w sprawie służby zdrowia się nie robi, jest ona jedną z najgorszych w Europie czy OECD
  WOŚP to reality show i kolejne święto w kalendarzu a my lubimy święta, „bezpłatne” koncerty, coś się dzieje, wszyscy czują się lepsi. W sumie to zbiorowe samookłamywanie się, że jest dobrze tam, gdzie jest bardzo źle. Właściwie zbiorowa schizofrenia – bo Polacy zgodnie bardzo źle oceniają służbę zdrowia i … w większości głosują na tych, którzy za to odpowiadają.
  Może uczestnicząc w zbiórce mają mylne wrażenie, że mają istotny wpływ na polepszenie służby zdrowia?
  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/47243,dzis-grala-orkiestra

  • hjk 12 stycznia 2012 o 2:51 pm

   „Może uczestnicząc w zbiórce mają mylne wrażenie, że mają istotny wpływ na polepszenie służby zdrowia?”

   No jak faktycznie rząd przeputał kase dla NFZ, to „orkiestra” będzie musiała „grać” w każdy łykend… 😦

  • deotibigratia 12 stycznia 2012 o 7:08 pm

   tu dyskusja o wielkiej orkiestrze promocji owsiaka i iluzorycznej pomocy, dużo konkretów, zastawienia (na wykresie) wydatków fundacji a także – o emocjonalnym terrorze WOŚP
   http://prawda2.info/viewtopic.php?t=14877&start=50

   • hjk 13 stycznia 2012 o 1:18 pm

    Nowy kwiatek do kożuszka:
    Dzis byłem w szkole u syna i oto patrzę, a na ścianie wisi ogłoszenie, że 17go będzie impreza poswiecona WOSP: zaprasza sie dzieci, nauczycieli i rodziców, bilety w cenie 3 i 5 zł, i bilet uprawnia dzieci do zwolnienia z lekcji (!).
    No jest skandal… owsiakowszczyzna pcha się nawet do szkół, nie wiem czy z przyzwoleniem ministerstwa, kuratoriów czy dyrektorów… Czy oni coś z tego mają, czy sa zastraszeni czy z głupoty???
    „Orkiestra fajna jest i przystanek łódstok tez”?!
    Pewnie ze lepiej zapłacić 5 zł i z dzieciakami iść na imprezę 2 godzinną i skasować 30 w ramach pensum nauczyciela…

 13. maran 12 stycznia 2012 o 2:04 pm

  To stwierdzenie jest super .
  „WOŚP to reality show i kolejne święto w kalendarzu a my lubimy święta, „bezpłatne” koncerty, coś się dzieje, wszyscy czują się lepsi. W sumie to zbiorowe samookłamywanie się, że jest dobrze tam, gdzie jest bardzo źle.
  Właściwie zbiorowa schizofrenia – bo Polacy zgodnie bardzo źle oceniają służbę zdrowia i … w większości głosują na tych, którzy za to odpowiadają.”
  Ta zbiorowa schizofrenia, lub moze tez zbiorowy autyzm, nie dotyczy tylko POlakow.
  Dotyczy wiekszosci „planktonu” ,jak ktos ladnie powiedziial o lemingach , na calym swiecie.
  Wypieranie ze swiadomosci rzeczywistosci, ktora jest paskudna, w zludnej nadziei, ze ta rzeczywistosc sie tak sama z siebie cudownie naprawi, polepszy. A ona sie nie polepszy, a jeszcze bardziej popieprzy jak nic nie zrobimy aby temu zaradzic.

  • Peryskop 12 stycznia 2012 o 2:31 pm

   Jest gorzej, niż myśleliśmy…

   Ile tak naprawdę kosztuje Polskę Wielka Orkiestra Promocji Owsiaka?

 14. Peryskop 12 stycznia 2012 o 2:27 pm

  Refundacyjny układ MF-ZUS-NFZ potwierdza, że kreatywna księgowość = defraudacja !

  Czy nie jest przestępcą kasjerka, która wzięła z kasy”garstkę” aby oddać gdy tylko wygra w lotka?

  Wiadomo, że gdy coś zaczyna się walić, to struktura podpierana jest podporowymi słupami.

  Ale tego typu słupy w sytuacjach krytycznych tworzą układ domina.
  Wkrótce się gorzko przekonamy: od którego miejsca, kiedy, w którą stronę i z jakim hukiem?

  • hjk 12 stycznia 2012 o 2:55 pm

   Tylko ze tu ryzyko wydaje sie mniejsze jak w totku – tym sie mozemy pocieszać, ze banksterzy kupią nasze obligacje, a za rok znowu cos trzeba bedzie kombinować 🙂

  • O Rzesz 12 stycznia 2012 o 4:06 pm

   To przykre … ale prawdziwe.

 15. kosiardeyablos 12 stycznia 2012 o 2:29 pm

  no to ide po ten EKUZ, a co mi tam. Mam zamiar se wyjechać z żoną i mam wyjebane na ZUS i NFZ, niech sie drapią te czerpaki do gnoju bo do czego innego sie nie nadajom. Jak nie geje i reszta to jeszcze bez-jajce bawią sie naszą kasom. Stado eunuchów czekających na przeszczep – iplant brakującego wora ! Kto sie EUnuchem urodził ten tak zdechnie – bez butów i jaj !!!
  I to : Załatwmy ich własną bronią !!! Racja, racja panie doktor !!!

 16. Roma 12 stycznia 2012 o 2:36 pm

  uwaga: dobra wiadomość !

  Czechy nie podpiszą nowej umowy fiskalnej z Unią Europejską

  Prezydent Czech Vaclav Klaus nie podpisze nowej umowy fiskalnej z Unią Europejską. Poinformował o tym w specjalnym liście premiera Petra Neczasa.

  Stanowisko prezydenta skomplikowało sytuację w rządzie. Minister spraw zagranicznych i lider koalicyjnej partii TOP 09 Karel Schwarzenberg zapowiedział, że poda się do dymisji, jeśli premier Petr Neczas nie podpisze umowy fiskalnej. W wywiadzie dla dziennika „Lidove nowiny” szef dyplomacji uzasadnił to tym, że nie chce być członkiem gabinetu, który wyprowadzi Republikę Czeską poza „główny nurt integracji europejskiej i spowoduje jej izolację”.

  Szef rządu czeka na ostateczny jej tekst, który ma być gotów do końca stycznia. Stanowisko ministra Schwarzenberga określane jest przez komentatorów politycznych jako kolejny kryzys rządu.

  Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

  2012-01-12 09:53

  • hjk 12 stycznia 2012 o 2:57 pm

   To niech się podaje do dymsji, chętnych na urząd pewnie nie brakuje 🙂

 17. ALFA 12 stycznia 2012 o 2:38 pm

  Jak nie lekarze to aptekarze a jeszcze lepiej jakby protesty z robiły koncerny farmaceutyczne
  Ludzie będą zdrowsi bo jak długo można się leczyć i nie wyleczyć .
  Jeszcze nie zakończył się protest lekarzy, a swój zapowiedzieli już aptekarze. Nie będą – jak ogłosiła Naczelna Rada Aptekarska – realizować nieprawidłowych recept, także z pieczatką „Refundacja do decyzji” NFZ. Przystawiają je medycy, którzy żądają zmian w przepisach refundacyjnych. Z tego powodu pacjenci mają problem z wykupem leków.
  http://www.tvn24.pl/12690,1731175,0,1,zapis-zniknal-z-projektu-aptekarze-zaczynaja-protest,wiadomosc.html

  • hjk 12 stycznia 2012 o 3:00 pm

   Na razie nie jest tragoicznie, bo ludzie zrobli sobie zapasy w grudniu (gdzieś podali info, ze rynek apteczy wzrósł wtedy o 14%!!) i zazwyczaj oblęzona tania apteka w mieście obecnie jest pusta…
   Ale zeby było jak mowisz, musiała by nastąpić mega-promocja naturalnych metod i masowe doszktałcanie się…
   A naród wierzy powszechnie w leki i lekarzy, wiedza o zdrowiu i fizjologii jest znikoma…

 18. O Rzesz 12 stycznia 2012 o 2:46 pm

  Małe podsumowanie:
  Jak to gdzie są pieniądze … w Afganistanie, Iraku, Izraelu, w MFW.
  Wszędzie po za Polską!.
  Ile mamy zapasu złota?. Gdzie jest przechowywane?.
  Czy tak jak dane ze spisu powszechnego w Izraelu?.
  Czy jeszcze mamy jakiś zapas tego kruszcu oprócz jego złóż w kopalniach?.
  Jak można utrzymywać kontyngenty sił inwazyjnych po za granicami kraju?.
  Jak można utrzymywać ludzi w nieświadomości nie reagując na sygnały o konieczności reformowania finansów państwa?.
  W prosty sposób.
  Jeśli chce się doprowadzić kraj do upadku to bierze się kredyty a potem oddaje dochody lichwiarzom od których się (ze świadomym zamiarem uzależnienia od nich i realizowania ich nadrzędnych planów) pożyczało.
  Żydowska głowa na polskiej szyi (parafraza słów Artura Sandauera – polskiego Żyda) … albo jest głupia albo złośliwa i przebiegła co bardziej biorę pod uwagę.

  Nie daję nigdy na WOŚP.
  Wspomagam słabych osobiście. Tych których sam poznam i wiem że pomoc nie pójdzie na marne, z „przelewem”.
  WOŚP to uczenie ludzi że tylko leczenie oficjalnymi metodami może im pomóc.
  To łatanie skutków a nie usuwanie przyczyn.
  I ludzie sami tego chcą bo mogą się przez chwilkę poczuć szlachetni. Bezinteresowni.
  Nie mają tylko świadomości że cała kasa wpadnie w nienasycone łapy koncernów farmaceutycznych i ich mocodawców.
  „Wypieranie ze świadomości rzeczywistości, która jest paskudna” … sama prawda Maran!.
  U mnie działa szesnaście aptek w pipidówie liczącej mniej niż pięćdziesiąt tysięcy mieszkańców.
  Dawniej były trzy i wystarczały.
  Dziś ludzie są bardziej chorzy niż dawniej.
  Propaguję prewencję zdrowotną. Umiarkowaną higienę i zdrowe odżywianie z witaminą C na czele. Coraz więcej ludzi zaczyna przyswajać tą wiedzę choć ciągle widzę niedowierzanie i lekceważenie w oczach. Propaganda zrobiła soje. Mamy społeczeństwo naiwne i zahukane.
  Ograniczone w swoich horyzontach.
  Dlatego nie wspomagam współpracowników koncernów farmaceutycznych.
  Choćby i przyświecała im najbardziej światła, w tych warunkach, idea.

  • O Rzesz 12 stycznia 2012 o 3:27 pm

   P S
   Pomijam fakt czy EKUZ jest czy nie jest dowodem w procesie weryfikacji ubezpieczenia zdrowotnego obywatela RP na jej terytorium.
   O ile przedstawiona wyżej interpretacja sebecx’a jest trafna to faktycznie mamy kolejną paranoję urzędniczą bo do tego celu powinien służyć jeden dokument dla wszystkich urzędów w całej UE ale wtedy urzędnicza mafia mogła by czuć się zagrożona i niepotrzebna.

   Jeśli jednak ktoś będzie chciał nawet na kilka godzin skoczyć za granicę a jest jednym z tych co to im nawet w drewnianym kościele cegła na łeb spada to taką kartę warto mieć.

   Załatwienie karty EKUZ może odbyć się osobiście lub za pośrednictwem poczty i faksu.
   http://www.nfz.gov.pl/ue/index.php?katnr=5&dzialnr=6&artnr=4347
   W na stronie NFZ jest do pobrania i wydrukowania formularz.
   http://www.nfz.gov.pl/ue/index.php?katnr=5&dzialnr=4&artnr=1828
   Wysyłacie do właściwego terenowo oddziału.
   Trzeba załączyć ksero dokumentu poświadczającego ubezpieczenie.
   Emeryci wszelkiej maści dołączają ksero legitymacji emeryckich.
   Odział NFZ ma obowiązek wystawić i wysłać pocztą to poświadczenie w ciągu trzech dni roboczych od otrzymania wniosku.

   • monitorpolski 12 stycznia 2012 o 9:03 pm

    Najprościej byłoby założyć pozew zbiorowy przeciwko Polsce na nie akceptowanie EKUZ jako ważnego dokumentu w Polsce. Sądzę, że sprawa byłaby do wygrania.

  • Peryskop 12 stycznia 2012 o 3:50 pm

   UWAGA ORzesz – wiadomość ze strefy szyjnej:

   „Nie wszystkie plany okazały się możliwe do zrealizowania.”

   Transplantacja według wskazówek Artura Sandauera nie powiodła się jak zaplanowano !

   Po długotrwałych i ciężkich komplikacjach postępuje odrzut głowy przyszytej przez specjalistów.

   Przyczyną niespodziewanej reakcji może być atrofia przeszczepu lub odrastanie polskiej głowy.

   Ktokolwiek więcej wie o przyczynach odrzutu proszony jest o kontakt z blogiem Monitor Polski.

   • O Rzesz 12 stycznia 2012 o 4:10 pm

    Święte słowa panie Peryskop. Czuć gangrenę już z daleka.

   • AQQ 12 stycznia 2012 o 4:15 pm

    Pejsate powiedziały, że jak w PL rządzili Polacy było dobrze ale jak ży-dzi doszli do władzy to się tu nie da żyć…

    • hjk 13 stycznia 2012 o 2:05 pm

     A niemcy (celowo z małej lit.) mają czelność powtarzać „żarty” o „polnische Wirtschaft”…

 19. Ktoś 12 stycznia 2012 o 2:53 pm

  To co napisał ten lekarz o istocie przewałki z bandyckim sfinansowaniem DEFICYTU BUDŻETOWEGO wygląda na całkiem możliwe posuniecie nierządu Polszewi. Pytanie teraz gdzie jest kaska? Jeszcze w Polszewii czy już u bratnich krwiopijców z niemiec czy angli bo pod koniec roku BYŁ KLASYCZNY ATAK SPEKULACYJNY na złotówkę. I co za tym idzie nierząd dzięki niemu wydupczył z kraju kolejne miliardy złotych na ratowanie lichwiarzy tfu siły polskiej zielonej wyspy (nieużytków rolnych).

 20. ALFA 12 stycznia 2012 o 3:11 pm

  MOŻE NA TO PIENIĄDZE POSZŁY
  Przygody pana Ryśka z Gdyni
  W przeddzień ogłoszenia nowej listy leków refundowanych przez rząd Tuska wykupił akcje firmy farmaceutycznej, która zyskała na tej decyzji. Wcześniej, dzięki błyskawicznej zmianie prawa przeforsowanej przez PO, sąd umorzył sprawę przeciwko niemu. Od dziennikarki, która pokazała, jak powstawało jego imperium, żąda miliona złotych. Ryszard Krauze jest oligarchą, o którego związkach z władzą za rządów PO słychać najczęściej.
  Niesamowity instynkt akcjonariusza Krauzego

  22 grudnia 2011 r. Ryszard Krauze wykupuje 120 mln akcji firmy Bioton. W komunikacie giełdowym Bioton informuje, że Krauze kupił je po 7 gr, czyli za blisko 8,4 mln zł. Jak ujawniła „Gazeta Polska Codziennie”, stało się to na dzień przed opublikowaniem przez rząd nowej listy refundacyjnej leków. Okazało się, że jest ona korzystna dla Biotonu. Bo znalazła się na niej insulina ludzka produkowana przez Bioton, a nie ma tzw. insuliny analogowej. Ministerstwo Zdrowia zignorowało tym samym apele lekarzy oraz osób chorych na cukrzycę, którzy domagali się refundacji insuliny analogowej. Od kilku lat stara się o to m.in. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków.

  Według zapewnień zakup akcji przez Krauzego miał być długoterminową inwestycją w spółkę. Wraz z zależnym od niego Prokom Investments gdański biznesmen zwiększył swój faktyczny udział w firmie do blisko 27 proc. Tymczasem okazała się sukcesem od razu: kurs akcji Biotonu wzrósł o ponad 16,5 proc.
  http://niezalezna.pl/21558-przygody-pana-ryska-z-gdyni

  • hjk 12 stycznia 2012 o 3:17 pm

   ale na razie nic mu to nie dało, bo Bio jest dalej po 7 gr, a wahania z 7-8-9 gr są normalne, a juz wzrost o 1gr daje 11-15% wzrostu 🙂
   dopiero jak skoczy ze 20 gr, to będzie wzrost!

   • AQQ 12 stycznia 2012 o 3:21 pm

    Ciekawostka. Soloż-Żak zakupił (?) Plusa za 15,1mld….14mld to kredyt…..

    • hjk 13 stycznia 2012 o 3:46 pm

     wniosek z tego taki, ze nie Solorz kupił, a bank, u którego siedzi w kieszeni….

   • ALFA 12 stycznia 2012 o 3:34 pm

    @hjk musi trochę poczekać to jest gra ,kto manipuluje giełdą ,a oni.Giełdy są dla nich do nabijania sobie kasy to nie dla goi .

    • hjk 13 stycznia 2012 o 3:45 pm

     Ale ktoś musi tę kasę dostarczać 🙂
     zazwyczaj bezpośrednio albo za pomoca funduszy inwest. albo emerytalych…

  • O Rzesz 12 stycznia 2012 o 3:31 pm

   Zwyczajnie … jest lepszy od Krzysztofa Jackowskiego!. Widać służy mu życie na WSI.

  • AQQ 12 stycznia 2012 o 4:02 pm

   @ ALFA a może są tu….

   Oto ministerstwo pracy w Grecji wystąpiło o ……………

   Przyznanie świadczeń rentowych dla pedofili, ekshibicjonistów, sadomasochistów, piromanów i hazardzistów na podobnych zasadach jak inni niepełnosprawni. I tutaj warto przypomnieć że na te świadczenia złożymy sie też My, jako podatnicy. A to za sprawą niebywałej hojności premiera, przy udzielaniu pomocy dla bankrutów strefy euro. Jak miło wiedzieć że polityka miłości PO , weszła na nowy poziom absurdu.
   gazeta prawna.

 21. FAKIR 12 stycznia 2012 o 3:12 pm

  a to ciekawe :):)
  Wyzwalanie Iranu :):)

  http://antymaterialny.nowyekran.pl/post/47748,iranie-trzymaj-sie

  • Peryskop 12 stycznia 2012 o 3:27 pm

   @FAKIR – co tam się dzieje u diaska ?
   Czy antymaterialny sam wykasował swoje wcześniejsze posty ?

   http://virtusaskesis.nowyekran.pl/post/41986,dlaczego-zlikwidowano-konto-i-posty-antymaterialnego

  • isar 12 stycznia 2012 o 5:54 pm

   Zapisałem większość wpisów antymaterialnego na dysku. Dla tych co nie czytali lub nie zdążyli przeczytać 😛 wrzucam na bayfiles (serwis hostingowy)
   http://bayfiles.com/file/1lnj/GpmSZu/anty.rar

   w archiwum znajdziesz (wg daty publikacji):
   chcesz-byc-politykiem-smialo-rznij-glupa
   new-world-order-is-coming
   czy-jestes-gotowy
   psychomanipulacja-a-opetanie-baczek
   tsunami-w-japonii
   wielkie-oczyszczenie
   american-dream
   czy-to-juz-czujesz
   nasa-new-world-order
   sprawa-radwanskich
   kingdom-of-the-antichrist
   muammar-al-kaddafi-epitafium
   new-may-day-world-order
   cern-unnos
   onz-vel-new-world-order
   znak-bestii
   blue-monday
   polska-ameryka
   teczowe-szambo-zalewa-polske
   polska-w-europie
   frob-vel-new-world-order
   dwie-drogi
   janusz-cisek
   nowy-wspanialy-swiat
   karniak
   37280,pokoj-peace-szalom

   prymas-tysiaclecia
   3%-zgodnosci-po-sekcji-zbigniewa-wassermanna
   4-podejscie-walter-hallstein
   chemtrails
   chemtrails-uaktualnienie
   system-opieki-zdrowotnej
   chemtrails-uaktualnienie-cz-2
   mis
   masoneria-trawi-europe
   nawrocenie-czy-sekta
   dlug-deficyt-pierdu-pierdu
   jednym-zdaniem-bojta-sie
   swiatelko-do-piekla

   iranie-trzymaj-sie

 22. jowram 12 stycznia 2012 o 3:22 pm

  Sie dzieje

  Akcyza zatrzymała handel węglem

  Su­row­ce. No­wa usta­wa o po­dat­ku ak­cy­zo­wym od wę­gla i kok­su za­trzy­ma­ła han­del pa­li­wa­mi w ok. 10 tys. skła­dów opa­ło­wych

  Jak wy­ni­ka z in­for­ma­cji „Rz”, przez pierw­szy ty­dzień stycz­nia ob­ro­ty skła­dów opa­ło­wych spa­dły do 10 proc. ich śred­niej war­to­ści, co – według naszych szacunków – oznacza nawet 75 mln zł. Han­del prak­tycz­nie wstrzy­ma­no. Po­wód?

  – Roz­po­rzą­dze­nia do usta­wy po­ja­wi­ły się tuż przed syl­we­strem i do dziś jest pro­blem z ich in­ter­pre­ta­cją – mó­wi „Rz” Adam Gor­sza­nów, pre­zes To­wa­rzy­stwa Go­spo­dar­cze­go Sprze­daw­ców Pol­skie­go Wę­gla. Ak­cy­zę mu­szą roz­li­czać sa­mi sprze­daw­cy i to oni mają spraw­dzać, czy klient jest zwol­nio­ny z ak­cy­zy, czy nie. – Gdy pan Ko­wal­ski przyj­dzie po wo­rek wę­gla, mu­si­my go wy­le­gi­ty­mo­wać i stwo­rzyć czte­ry eg­zem­pla­rze do­ku­men­tu do­sta­wy. Ko­wal­ski do­sta­je dwa, je­dzie z wę­glem do do­mu i je­den mu­si nam od­wieźć lub ode­słać ja­ko do­wód do­sta­wy. Przy od­bio­rze nie mo­że pod­pi­sać, bo to nie mo­ment do­sta­wy, cel­ni­cy za bra­mą skła­du mo­gą to spraw­dzić – tłu­ma­czy pa­ra­dok­sy no­we­go pra­wa Gor­sza­nów. Do­da­je, że przez to za­mie­sza­nie skła­dy mia­ły też pro­blem z od­bio­rem wę­gla w ko­pal­niach, któ­re przez pierw­szy ty­dzień zre­ali­zo­wa­ły ok. 10 proc. planowanej sprze­daży wę­gli gru­bych.

  – Nie­któ­re skła­dy bę­dą sprze­da­wać tyl­ko wę­giel z ak­cy­zą, ok. 10 proc. droż­szy, bo by móc re­ali­zo­wać zwol­nie­nia, mu­szą się za­re­je­stro­wać w urzę­dzie cel­nym. To od­bi­ja się i na nas, i na ko­pal­niach, i na klien­tach, dla­te­go w po­nie­dzia­łek wystąpiłem z proś­bą o spo­tka­nie z wi­ce­mi­ni­strem go­spo­dar­ki To­ma­szem Tom­czy­kie­wi­czem – mó­wi Gor­sza­nów.

  Kom­pa­nia Wę­glo­wa uru­cho­mi­ła spe­cjal­ne in­fo­li­nie dla klien­tów do­ty­czą­ce ak­cy­zy, ale za­rów­no skła­dy, jak i ko­pal­nie cze­ka­ją na ja­sną in­ter­pre­ta­cję prze­pi­sów. – To tro­chę tak, jak z ap­te­ka­mi i re­cep­ta­mi „Re­fun­da­cja do de­cy­zji NFZ”. Uznać czy nie? – tłu­ma­czy Gor­sza­nów.

  Pol­ska mu­sia­ła wpro­wa­dzić ak­cy­zę na wę­giel i koks zgod­nie z wy­mo­ga­mi UE. Po uwzględ­nie­niu zwol­nień do bu­dże­tu ma wpły­wać z te­go ty­tu­łu ok. 143 mln zł rocz­nie.
  Rzeczpospolita

  • Sully 13 stycznia 2012 o 8:44 am

   I to jest dopero absurd, bo kowalski ma to w dupie i nikt go legitymował nie będzie…zawsze mozna wziąść dane z sufitu 😉

 23. rmld77 12 stycznia 2012 o 3:26 pm

  „KORZENIEM WSZELKIEGO ZŁA JEST CHCIWOŚĆ…”

 24. jakzawsze 12 stycznia 2012 o 3:29 pm

  Ludzie !

  W Polsce siedzi 5 tysiency rowerzystów za jazde po pijanemu !

  TO JEST ABSÓRD ! Bojkot … ( … na takie glupoty i zaburdy idą pienieadze ! )

  Łapać kryminalistów i pozamykać ich w piwnicach w corkach a mowa o => (PO-PIS-PLS-SLD-PALIGŁUP Z k300 i reszta pasożytniczego zaplecza ze zmianą płuci.pedalstwa)

  Co się dzieje w polsce ? Kto nami „rząndzi” ? Czy wy tego nie widzicie ? … zamordyzm NWO

  • hjk 13 stycznia 2012 o 5:30 pm

   ciekawe czy jeździli po ulicach czy gdzieś po polnych drogach ew. chodnikach?
   Ale nawet jak po drogach, to czy wsadza się do pudła pijanych kierowców??

 25. AQQ 12 stycznia 2012 o 3:38 pm

  Cały ten krajowy-bajzel, te sztucznie ustalone ugrupowania partyjniaków, te fundacje do spraw niczego*, te zusy, krusy, pzu, ofe i inne takie złodziejskie byty” są zaplanowane na naszą zgubę, cel oczyścić nas z ostatków grosza a nawet wywalić na pysk z mieszkań! więc siedzą sobie parchy na ciepłych posadkach i myślą czym tu zając tą hołotę* aby się nie nudziła, pokorna była, debilała coraz bardziej i aby miała o czym gadać przy piwie z tesco i o co się skłócać nawet w rodzinie!
  Starym jak świat rozwiązaniem jest podzielenie narodu wzdłuż i wszerz, tu kwestia religii się bardzo przyczyniła…/udało się/
  Galopująca bieda oraz praca ponad siły w nienormowanym czasie, a dla tych co siedza* w chałupie ogłupiając telAwiwzja i kolorowa prasa z golizną!/też sie udało/
  Wypaczona historia dla młodzieży oraz całkowite oduczenie myślenia samodzielnie- naŁka to testy i texty-regułki na pamięć i też wyszło…

  Co jeszcze mozna chcieć i wymagać od tak zaczadziałych mas?

  Ludzie uwielbiają wręcz chwalić się swoimi chorobami, oni tym żyją, czym więcej płaci za receptę tym czuje się lepiej, są zaczarowani, na inne terapie wcale nie oczekują tego.
  Sama pisałam do rodziców dziewczynki z białaczką, pisałam do babci chłopca chorego” na autyzm” i nie doczekałam się odpowiedzi.
  Informuję zawsze wolontariuszy zbierających na jakieś wyszukane drogie leczenia dzieci gdzie i jak szukać pomocy, spotykam się z niesmakiem bo to za proste metody.
  W rodzinie proszę od lat cukrzyka aby spróbował diety surowej, ależ po co? lepiej do apteki i konowała słuchać, marnować zdrowie i zasilać ig farben.
  Więc myślę, że ludzie niereformowalni, ślepi na real muszą odejść by zaistniał początek czegoś lepszego…. 🙂

  • AQQ 12 stycznia 2012 o 3:42 pm

   wpadłam do moderki.

   • Peryskop 12 stycznia 2012 o 4:05 pm

    AQQ – to się zmoderuje. Mogłaś wpaść gorzej 😀

    • AQQ 12 stycznia 2012 o 4:10 pm

     Nic z tego, chyba, że in-vitro….

     • Peryskop 13 stycznia 2012 o 2:02 am

      No no, z inem-vitrem nie ma sensu… Już lepiej w moderce. A jednak ci przeszło !!

      Wracając do twojej analizy to trudno się nie zgodzić z konkluzją, że głupcy muszą wyginąć.

      Powinniśmy wysłać rodzaj „ultimatum” do wszystkich naiwnych:

      KTO CHCE WCIĄŻ WIERZYĆ W BZDURY ZAKTUALIZOWANE PO IG FARBEN NIECH ROBI TO NA WŁASNE RYZYKO I ZATRACENIE, I NIECH NIE ZWRACA SIĘ DO NAS O POMOC CZY WSPARCIE !

      JEDYNE NA CO NAIWNIAK-ZAMOBÓJCA MOŻE LICZYĆ TO NA NASZE WSPÓŁCZUCIE.

 26. masakalambura 12 stycznia 2012 o 3:48 pm

  A mnie moja pani od geografii i jednocześnie wychowawczyni (wychowywała nas patriotycznie, a nasza szkoła odzyskiwała imię Piłsudskiego po 50 latach bezimienności) w 1990 roku powiedziała, że odzyskanie niepodległości było bardzo trudne, ale o wiele trudniejsze zadanie, które na nas spoczęło to niepodległości utrzymanie.

  A więc droga Pani M., jeśli to Pani czyta, to chyba się nie powiodło. Właśnie upada Rzeczpospolita i znów musimy walczyć by nie zginęła…

  • baba wanda 12 stycznia 2012 o 4:20 pm

   Przypomina mi to walke z nadwaga. Latwo jest zrzucic kilka zbednych kilogramow, ale trudniej ta nowa, idealna wage utrzymac 🙂

   • masakalambura 12 stycznia 2012 o 5:00 pm

    Daliśmy się uwieść demokracji. Zapominamy, że natura słowiańska (w szczególności kłótliwość i pijaństwo) wyklucza samorządność Polaków kiedy nie mają jednego i silnego Króla. Nie wybieralnego i słabego Prezydenta, ale Króla, który jest z nami w zdrowiu i chorobie ponosząc wraz z narodem los dobry lub zły. Króla mądrego i nieskazitelnego, który łączy podzielony naród w jedno.

    Bo w brew demagogom wszelkiej maści nie rodzimy się równi, nie jesteśmy równi i równi nie umieramy. Dziecko nie jest równe dorosłemu ani starcowi. Mężczyzna nie jest równy kobiecie, biedny bogatemu, inteligentny głupiemu a chudy grubemu, piękna brzydkiej, zaradna egzaltowanej, pragnąca dzieci pracoholiczce itd. Wszyscy jesteśmy inni i w tej nierówności jest nasze piękno. Zadaniem władcy jest pogodzenie tych nierówności, pilnowanie aby można je było niwelować i troska o wszystkich. Król powinien z nami być aż do śmierci, bo jednemu łatwiej ogarnąć wszystko, kiedy nie musi martwić się, co o nim powiedzą. Dogodzić się nie da wszystkim, a kiedy jest bieda lub czas dobrobytu, wszystkich dotyka podobnie.

    Na szczycie jest Bóg i Jego Prawo i tylko wobec Niego jesteśmy równi, bo dla Niego nie ma zwierzchności, poniżej powinien być Król, który tego Prawa przestrzega i jest jego strażnikiem oraz równości obywateli wobec tego Prawa, a poniżej są obywatele, którzy chcą stanowić o sobie samodzielnie ale w ramach Prawa. I tam można się wybierać.

    Jednak Króla musi wybrać Najwyższy. Czekając na powrót Jezusa (Pokój z Nim) który będzie Panem całej Ziemi szukajmy rodzimego Króla, który przygotuje nas na przyjście Jezusa.
    Czas zacząć się modlić o niego. I czas dodać do modlitwy: Przed Antychrystem obroń nas Panie. Prowadź nas po drodze prostej i uchroń od swej kary.

    • hjk 13 stycznia 2012 o 5:35 pm

     król to nie takie dobre wyjście, mówią o tym czytania na dziś:
     (1 Sm 8,4-7.10-22a)
     „Zebrała się więc cała starszyzna izraelska i udała się do Samuela do Rama. Odezwali się do niego: Oto ty się zestarzałeś, a synowie twoi nie postępują twoimi drogami: ustanów raczej nad nami króla, aby nami rządził, tak jak to jest u innych narodów. Nie podobało się Samuelowi to, że mówili: Daj nam króla, aby nami rządził. Modlił się więc Samuel do Pana. A Pan rzekł do Samuela: Wysłuchaj głosu ludu we wszystkim, co mówi do ciebie, bo nie ciebie odrzucają, lecz Mnie odrzucają jako króla nad sobą. I powtórzył Samuel wszystkie słowa Pana ludowi, który od niego zażądał króla. Mówił: Oto jest prawo króla mającego nad wami panować: Synów waszych będzie on brał do swego rydwanu i swych koni, aby biegali przed jego rydwanem. I uczyni ich tysiącznikami, pięćdziesiątnikami, robotnikami na roli swojej i żniwiarzami. Przygotowywać też będą broń wojenną i zaprzęgi do rydwanów. Córki wasze zabierze do przyrządzania wonności oraz na kucharki i piekarki. Zabierze również najlepsze wasze ziemie uprawne, winnice i sady oliwkowe, a podaruje je swoim sługom. Zasiewy wasze i winnice obciąży dziesięciną i odda ją swoim dworzanom i sługom. Weźmie wam również waszych niewolników, niewolnice, waszych najlepszych młodzieńców i osły wasze i zatrudni pracą dla siebie. Nałoży dziesięcinę na trzodę waszą, wy zaś będziecie jego sługami. Będziecie sami narzekali na króla, którego sobie wybierzecie, ale Pan was wtedy nie wysłucha. Odrzucił lud radę Samuela i wołał: Nie, lecz król będzie nad nami, abyśmy byli jak wszystkie narody, aby nas sądził nasz król, aby nam przewodził i prowadził nasze wojny! Samuel wysłuchał wszystkich słów ludu i powtórzył je uszom Pana. A Pan rzekł do Samuela: Wysłuchaj ich żądania i ustanów im króla!”

 27. ziomus 12 stycznia 2012 o 4:06 pm

  http://www.sfora.biz/Przeludnienie-brak-jedzenia-i-dlugi-Czeka-nas-trudna-dekada-a39497

  La Roucha mial racje i to przewidzial… bedzie wielki glod w kwietniu czy w maju o nie !!

  • hjk 13 stycznia 2012 o 5:42 pm

   Bzdury wszystko – jedyny powód dla głodu to gdyby jeszcze zima sie opóźniała i wzeszły czy zakiełkowały rośliny, a wtedy mróz by je ściął… wtedy pozostałyby tylko warzywa, a te zebrać by można dopiero na jesieni i do teo czasu mogłoby być krucho…
   Ale podobno mrozy już mają nadejść…
   A póki co żywności mamy nadprodukcję, dlatego lichwiarscy pośrednicy gnębią rolników niskimi cenami skupu…
   Jedyny inny powód głodu to wojna, ale to może zdarzyć się zawsze… 😦

 28. maran 12 stycznia 2012 o 4:28 pm

  Masters Of War
  Come you masters of war
  You that build all the guns
  You that build the death planes
  You that build the big bombs
  You that hide behind walls
  You that hide behind desks
  I just want you to know
  I can see through your masks

  You that never done nothin’
  But build to destroy
  You play with my world
  Like it’s your little toy
  You put a gun in my hand
  And you hide from my eyes
  And you turn and run farther
  When the fast bullets fly

  Like Judas of old
  You lie and deceive
  A world war can be won
  You want me to believe
  But I see through your eyes
  And I see through your brain
  Like I see through the water
  That runs down my drain

  You fasten the triggers
  For the others to fire
  Then you set back and watch
  When the death count gets higher
  You hide in your mansion
  As young people’s blood
  Flows out of their bodies
  And is buried in the mud

  You’ve thrown the worst fear
  That can ever be hurled
  Fear to bring children
  Into the world
  For threatening my baby
  Unborn and unnamed
  You ain’t worth the blood
  That runs in your veins

  How much do I know
  To talk out of turn
  You might say that I’m young
  You might say I’m unlearned
  But there’s one thing I know
  Though I’m younger than you
  Even Jesus would never
  Forgive what you do

  Let me ask you one question
  Is your money that good
  Will it buy you forgiveness
  Do you think that it could
  I think you will find
  When your death takes its toll
  All the money you made
  Will never buy back your soul

  And I hope that you die
  And your death’ll come soon
  I will follow your casket
  In the pale afternoon
  And I’ll watch while you’re lowered
  Down to your deathbed
  And I’ll stand o’er your grave
  ’Til I’m sure that you’re dead

  • maran 12 stycznia 2012 o 4:30 pm

   Masters of War: http://www.youtube.com/watch?v=VzYl_QyiZSg

 29. baba wanda 12 stycznia 2012 o 4:33 pm

  Dobra wiadomosc dla …zaniepokojonych 🙂
  „W mieście Gwatemala odnalazłem Antonia Cuxila, Maję i znawcę kalendarza Majów. Wyjaśnił, że rok 2012 tylko raz pojawia się w inskrypcjach Majów: na kamiennym reliefie z roku 700 n.e., znalezionym w Meksyku.
  – Rzeczywiście stanowi zakończenie trwającego 5126 lat cyklu, ale nie ma żadnych wzmianek o końcu świata.”
  http://przewodnik.onet.pl/ameryka-sr/gwatemala/konca-swiata-nie-bedzie,1,4994080,artykul.html

 30. AQQ 12 stycznia 2012 o 5:05 pm

  Wszystko ma swój sens i cel.(znalezione w necie)
  W Japonii zyl starzec, ktoremu zaginela klacz. Sasiedzi zeszli się do niego i zaczeli lamentowac jakie to go spotkalo straszne nieszczescie. „Nie wiadomo czy to nieszczescie” odparl. Nastepnego dnia klacz powrocila, przyprowadzajac ze soba ogiera. Sasiedzi jak wczesniej zeszli się do niego gratulujac mu niebywalego szczescia. „Nie wiadomo czy to szczescie” odparl. Nastepnego dnia, jego syn chcac okielznac ogiera, spadl z niego i zlamal noge. Sasiedzi trzeci raz zeszli się znow lamentujac nad jego nieszczesciem. „Nie wiadomo czy to nieszczescie” odparl. Nastepnego dnia do wioski przyjechali zolnieze i z rozkazu cesarza zabierali z kazdego domu mlodych mezczyzn zdolnych do walki. Syna starca nie wzieli, ze względu na zlamana noge.

  • Sully 13 stycznia 2012 o 8:49 am

   No właśnie AQQ i znowu mnie zastanawia czy życie to przypadek? 🙂

 31. maran 12 stycznia 2012 o 5:10 pm

  Szykuja sie pierony na wojne z Iranem
  „Thousands of US troops to arrive in Israel this week
  IMEMC 10 Jan — Accompanied by a US aircraft carrier, 9,000 US troops including airmen, missile interceptor teams, marines, technicians and intelligence officers are scheduled to land in Israel in the coming weeks. Many will stay up to the end of the year as part of the US-Israeli Army deployment in readiness for a military engagement with Iran, aiming at a synchronized military front against Iran. US Third Air Force Lt. Gen. Frank Gorenc commented in his visit two weeks ago that the coming action is more a „deployment” than an „exercise,”. The joint force will now be in place ready for a decision to attack Iran’s nuclear installations or any combat emergency.”
  http://www.imemc.org/article/62803
  http://mondoweiss.net/2012/01/israel-breaks-promise-to-the-u-s-by-subsidizing-settlement-housing.html

  • monitorpolski 12 stycznia 2012 o 7:59 pm

   To jest scenariusz jeszcze sprzed 9-11-2001 – podboju 7 państw w celu utworzenia Wielkiego Izraela. Gen Wesley Clark sypnął na ten temat. Ale chyba im to nie wyjdzie.

   • kosiardeyablos 13 stycznia 2012 o 6:29 am

    odnośnie USraela – czy aby czasem na jednym z blogów , pewien rabin ostro nie tyrał syjonistów starając się w ten sposób odciąć żydów od nie-żydów, stwierdzając że postępowanie USraela godzi w kulturę żydowską rodem z czasów biblijnych? Ponoć nie uznają tego państewka, trzymając się biblijnego proroctwa o ponownym nadejściu mesjasza (oczywiście uznają Jezusa). Jak bede miał linka to prześle no chyba żę wiesz o co mi chodzi Mr.Monitor. Trza oddzielić ziarno od plewu zawczasu. Są żydzi i żydzi. Syjony nieźle mieszają, więc w razie „W” warto wiedzieć kto jest kto, to jest w temacie obecnym dalej. Warto by było by sie określili jakoś bo wsadzanie ich do jednego wora to takie nie HALO !

 32. zenobiusz 12 stycznia 2012 o 5:12 pm

  Ponownie wklejam ,by nie umknęło uwagi.
  http://zenobiusz.wordpress.com/2012/01/12/czy-juz-jestesmy-oznakowani-jak-bydlo-co-o-tym-sadzicie/

  Jeden z czytelników,zwrócił mi uwagę na bardzo ciekawe zagadnienie.Czy nr pesel jest narzędziem do naszej dyskryminacji??Autorka tezy Dr.Halina Wróbel już ma o to spostrzeżenie opublikowane na swoim blogu sprawę karną,o czym z triumfem ,donosi Gazeta Wyborcza.Może warto się przyglądać i odkryciu,i losom dzielnej blogerki z Rzeszowa ???

  • Ania 12 stycznia 2012 o 5:36 pm

   No pewnie ! Od dość dawna ! NIP, PESEL, REGON, numer konta w ZUS.
   Numer dow. osob, nr paszportu itd.

   • hjk 13 stycznia 2012 o 5:59 pm

    H.Pająk w „Konspirację czas zaczynać” pisze, ze tak zakodowane pesele sa także narzędziem oszustw wyborczych…

 33. ALFA 12 stycznia 2012 o 5:34 pm

  Narodowa ulotka z okresu zaborów

  to jest patriota szuka szuka i zawsze coś znajdzie
  Jerzy Ulicki-Rek

  • szuwaxpl 12 stycznia 2012 o 5:48 pm

   WSPANIAŁE HASŁA, szkoda – za późno !

   • hjk 12 stycznia 2012 o 8:08 pm

    Nie, nie za późno, zawsze można to zastosować albo do tego wrócic na tyle, na ile możliwe…

 34. dyskusb 12 stycznia 2012 o 6:02 pm

  W Polsce nawet jak benzyna bedzie po 15zl to ludziowcy i tak nic nie
  zrobia i nie wyjda na ulice.Moze wyjda dopiero jak
  internet odetna .

  • hjk 12 stycznia 2012 o 8:03 pm

   Nie wyjdą, tylko wróca do „sprawdzonych” i „tradycyjnych” zajęć, jak picie wódki i oglądanie tv. Bo póki co taksiarz, z którym jechałem twierdził, że zasadniczo spada w czasie weekendów i tradycyjnych „imprezowych” okresów wykorzystanie taksówek, gdyż ludzie przestali pić na imprezach, a wielu przyjeżdża i odjeżdża własnymi samochodami…

 35. maran 12 stycznia 2012 o 6:10 pm

  swietne video. Trzeba objerzec do konca.

 36. ALFA 12 stycznia 2012 o 7:32 pm

  Słyszeliście min .Radosław Sikorski chce zburzyć pałac kultury w Warszawie.Czy on go budował ,żeby podejmował decyzję o wyburzenie.Czy nie czas ich pogonić.Czy my nie mamy prawa głosu czy chcemy burzyć.Co w tym miejscu postawią SYNAGOGĘ !!!!!!!!!!!!!!

  • hjk 12 stycznia 2012 o 8:00 pm

   „Sam Frank nastawił się najbardziej na diasporę polską i to do niej adresował swoje posłannictwo. Mówił o Polsce jako o prawdziwej, jedynej Ziemi Obiecanej- Judeopolsce. To tu miał odrodzić się duch żydowski i tu Żydzi mieli zaznać spokoju i wolności, a Jasna Góra stała się prawdziwa górą Synaj.[3]”

   http://www.sztetl.org.pl/pl/cms/wiedza/1676,kim-byli-frankisci-/

   Widać od czasów Franka niewiele się w takim razie zmieniło…
   Tylko widać uznali, ze nie Jasna Góra a Warszawa…

   • ALFA 12 stycznia 2012 o 8:59 pm

    @hjk tak zostaliśmy narodami wybranymi ,tylko żydzi żle to zrozumieli jako naród wybrany bo ostatnio słyszymy Polacy naród wybrany .I tu musimy zadać sobie pytanie do czego wybrani ???? A no jedziemy z nimi na jednym wózku.WYBRANYM .

  • AQQ 12 stycznia 2012 o 8:02 pm

   Film-dobry, zachęcam, zrobiony przez Niemców…o wybrakowanych braciach”.

   • monitorpolski 12 stycznia 2012 o 11:34 pm

    Sorry, ale ja mam inne zdanie. Propaganda hitlerowska nie powinna być akceptowana – prowadziła do ludobójstwa. Wiekszość Żydów to byli niewinni, ciężko pracujący ludzie, którzy trochę inaczej wyglądali. Znam historie Polaków uratowanych przez Żydów. Nie generalizujmy. Wersja angielskojęzyczna nazywała się chyba „Szczury” (Rats) – co jest dowodem skrajnego rasizmu.

    • rabarbarek 13 stycznia 2012 o 12:20 am

     Zgadzam sie z Monitorem. Nalezy pokazywac tych , ktorzy odpowiedzialni sa za destrukcje dzisiejszego swiata, ktorzy chowajac sie za parawanem dziela i rzadza, ktorzy , za pomoca mediow , bankow i rzadow , kontroluja przeplyw informacji, pieniedzy i wplywaja na losy polityki swiatowej. Przykladem jest przemowienie premiera Malezji . Ostre , dobitne , odwazne , z wyraznym akcentem , ze mowa o Syjonistach , ktorzy uzurpuja sobie prawo decydowania o losach calego swiata , wysylajac na ” swoje” wojny mlodych ludzi z USA i innych krajow.
     Moze ktos ma polska wersje?

 37. Fred Roman 12 stycznia 2012 o 7:32 pm

  polecam Miasto Zakazane na fredroman.blogspot.com

 38. ALFA 12 stycznia 2012 o 7:36 pm

  Fajnie się zaczyna to jest chore PAŃSTWO!!!!!!!!!!!!!
  10 lat więzienia za kradzież dwóch zup?Dwie puszki zup: pomidorowa i gulaszowa oraz płyn do mycia naczyń padły łupem złodzieja z Konotop koło Nowej Soli w woj. lubuskim. Sprawca został ujęty: za kradzież z włamaniem grozi mu nawet 10 lat więzienia.
  Tak będą karać Polaków
  http://www.tvn24.pl/12690,1731214,0,1,10-lat-wiezienia-za-kradziez-dwoch-zup,wiadomosc.html

  • monitorpolski 12 stycznia 2012 o 7:46 pm

   Włamanie, na to jest paragraf – lecą z paragrafu, i nie ma nic do rzeczy czy były to zupy czy samochód. Nie żebym bronił systemu, ale tak to jest… Nadzieja, że sąd potraktuje to jako czyn o małej szkodliwości i gość dostanie 6 miesięcy góra.

   • hjk 12 stycznia 2012 o 7:56 pm

    …tak bo kradziez jest przywilejem możnych i bogatych (dlatego czesto własnie są bogaci) i likwidują w ten sposób konkurencję… nie zebym pochwalał czyny drobnych złodziejaszków, ale taka jest prawda… Z drugiej strony jeśli mamy plagę złodziejstwa, to prawo musi być surowe..
    Szkoda tylko ze nie jednakowo do wszystkich i nieproporcjonalnie do kwot i szkodliwości społecznej…
    Np. jesli to prawda z tymi pieniedzmi, ktorych nie ma w nfz, to przy takiej surowości sprawcy tego zamieszani powinni być ukarani śmiercią. Podobnie skorumpowani przez banksterów politycy, którzy doprowadzają do bankructwa całe narody przez zaciąganie chorych długów i marnotrawienie pieniedzy, inni mega-defraudatorzy, itd., itp.

    • hjk 12 stycznia 2012 o 7:56 pm

     oczywiście „przywilejem” w chorych krajach…

     • AQQ 12 stycznia 2012 o 8:11 pm

      @ ALFA .Nieżont nie lubi konkurencji….

   • ALFA 12 stycznia 2012 o 8:07 pm

    @monitorpolski i będzie coraz więcej takich przypadków ludzie z głodu będą kradli.Trzeba karać rządzących polikwidowali zakłady pracy .Pracują na szkodę naszego narodu im wydać wyrok dożywocie z pracą w kamieniołomach.

    • ALFA 12 stycznia 2012 o 8:10 pm

     A za kradzież milinów amnestia dobre co nie ???????????

     • ALFA 12 stycznia 2012 o 8:16 pm

      @monitorpolski a Rycho,Zdzicho,Mirek i inni jaki dostali wyrok WCZASY ZA GRANICĄ.
      Jedni kradną miliony a drudzy zupki.Sprawiedliwość gdzie ona jest .Jest dobić POLAKA.

      • kosiardeyablos 12 stycznia 2012 o 9:14 pm

       Dzisiaj manifestowali Policjanty, ciekawe kiedy żołnierze.
       W imieniu Narodu Wzywam was do buntu, wzywam do rozsądku przemyślenia i narodowej rewolty ! Czas się skończył.
       Rodacy ! Nadeszła pora narodowoego zrywu, rewolty. Żołnierze ! Czas chwycić za broń. Oni nie są wybrańcami narodu ale zdrajcami narodu !!! Skłądając przysięge komu ją składaliście? Ojczyźnie która jest teraz w potrzebie czy lichwiarzom okradającym i zdradzającym naszą wspaniałą Ojczyznę.
       Pytam as ! Komu składaliście uroczystą przysięgę !!!
       Czas na pucz ! Jedynie w Was Nadzieja, na wyswobodzenie Ojczyzny z macek złodziejskiej ośmiornicy !!! Siły MON i MSW mogą się połączyć. Jako Obywatele przystąpimy do Was w imię ratowania Naszej Niemi, naszego Kraju, naszej Ojcowizny, Ojczyzny za której niejednokrotnie wywalczoną wolność popłynęła krew naszych ojców i braci !!!
       Wzywam WAS ! Powstańcie !!!

       • Zenek 13 stycznia 2012 o 11:15 am

        Nie marudz !
        Gdzie ty dzisiaj widzisz polskich policjantow a tym bardziej zonierzy ?
        To mieszanka krwi szmulo-szwabskiej chytrych do usrania na kase ,za ktora zdolni sa bic i mordowac a pozniej trupy olewac cieplym moczem !!!

        Po drugie nie namawiaj do rewolucji i przelewu krwi ,tak czynia agenci aby mozna zalegalizowac zbrojny najazd NATO (zbrodniarzy miedzynarodowych) ,ktore/a da w czape tym co podskocza im na wysokosc piet uzbrojonych po zeby imperialistow i zgniota cie jak robaka.

        Idz do ludzi i tlumacz jak nie dac sie bogatym,czyli nie isc do nich PO NIC,nawet do ich swiatyn nie uczeszczac i karmic te tluste PLUSKWY SZMULO-SZWABSKIE i chudych lub tlustych jebakow !
        Czyn MADRZE bez przelewu krwi ,sabotuj/ignoruj/dzialaj z ukrycia i wal ale w czule punkty bez narazania mas spolecznych wiedz ,ze oni maja sile i pieniadze a ty juz tylko osrane gacie gdy sie schlejesz ich zatrutymi ochlapami,ktore leja ci litrami browaru !!!

        Wspomnij sobie (ty i inni mlodzi,jak nie znasz poczytaj) zamachy na hitlerowcow w czasie okupacji,sabotaz,nieposluszenstwo i inne dzialanie, ktore nie tyle ich zniszczy co nasypie do dupy strachu i sami zaczna wiac .
        Wspomnij Wladka Gomulke i jego Stasie zydowke ,ktora mu przypalila zupe i dupe .
        Wiesio sie wsciekl,ze az mu piana poszla z ust i cale KC sie zatrzeslo ,strachliwe szmulki-srulki braly kapote i kubraki ,wiali gdzie pieprz rosnie.
        Za to po dzis dzien nie przebaczaja „jaruzelowi”,ktory majac ramie zbrojne nie ochronil szmulkow tylko jeszcze dosypal pieprzu i smoly .Potem popelnil kardynalny blad,bo UCHOWAL michnikowszczyzne i gieremszczyzne na pozniejsza swoja zgube ,gdy go kuroniowka poczestowali .
        Teraz jeneral nie moze spokojnie umrzec choc ma juz gotowy „testament zdrady narodowej” i ostateczne rozliczenie ze szmulowszczyzna,uwierzyl tym smrodom w Polsce urodzonym i przechowanym przez wojne gdy on szedl jako mlody chlopak-zolnierz od Lenino po Berlin ufajac ciubarykom,ze dadza wolnosc Polakom ,bedac mlodzienczo naiwnym i do konca niezorientowanym,ze Rosja (czytaj ZSRR) juz wtedy byla na szmulowskim paliwie pedzona czyli horylce,ktora dawano w manierki zolnierzom skolko ugodna i prjamo na Berlin .
        „Jaruzel” z nimi nie pil,bo to kulturalny i dobrze wychowany czlowiek (wiedzial,ze glowa pija to dupa spzredana!) .
        Nie byl radziecka bolszewicka szmata, z pijackiej rodziny nie pochodzil i jako trzezwy wiedzial do czego zdolne sa qwy pijane,ktore potem przepily Polske na czele z „bolkiem” podstawionym naiwnym i latwowiernym durniom polskim .
        Bolkiem od obcej solidarnosci,ktory po dzis dzien obnoszacego sie sie z Matka Boska w klapie marynarki,bolkiem w ktorego tylko glupi uwierzyli i po dzis dzien wierza.
        Zreszta glupi i naiwni uwierzyli we wszystko,solidarnoscia szmulowska ich polechtano ,dali nawet sobie oglupic wlasne dzieci i rodziny pzrez globalistyczne wychowanie i szkole, ci chca wieszac dzisiaj „jaruzela” , nie widzac faktycznych LOTROW SZMULO-SZWABSKICH,ktorzy autentycznie ROZPIER…LILI POLSKE, kupczyli i nadal kupcza Polska – tych nie sadza i nie wieszaja,ida na nich glosowac ,modla sie w ich swiatyniach partyjnych i koscielnych – DZISIAJ TE QWY SMIEJA SIE Z POLAKOW NA GLOS,DRWIA,SWINSKIE RYJE IM PODKLADAJA,FLAGE POLSKA W PSIE GOWNO WSADZAJA i to kto ICH NAJDUCHY,WYKARMIONE NA POLSKIEJ ZIEMI Z KRWAWICY LUDU POILSKIEGO.

        WSTYD POLACY,ZA SWOJE NIEROBSTWO,NAIWNOSC ,WIARE (az po bol) i WSZELKIE NIEUDOLNOSCI oraz TOLERANCJE i MILOSIERDZIE NAD LOTRAMI !!!!!!!!!!!!!

        Szkoda,ze „jaruzel” nie splodzil syna jeno corke,bo syn by po nim dokonczyl dziela oczyszczania Polski ze szmulow i szwabow.
        Sam dzisiaj stary juz nic nie moze,co najwyzej nawalic w pampersa.
        Na ostatniej rozprawie sadowej da (sam juz chyba nie bedzie mogl wydac glosu z siebie,zreszta czy mu pozwola ?) do przeczytania ten swoj ostatni polityczny testament a narod glupi moze wreszcie zrozumie,kto komu i kiedy sluzyl i jak nastapilo przestrojenie na nowy SZMULIZM !

        Mysl kazdy mlody czlowieku i nie daj sie zwiesc kto pies,suka a kto hiena .
        Nie sluchaj wszelkich lajdakow,ktorzy na garbie „naiwnego jaruzela” dorwali sie do wladzy i sprzedali Polske .
        Teraz beda sprzedawac twoja ziemie i domy ,bo tyle tylko z Polski pozostalo.
        Polakow wygnano za praca na emigracyjna wloczege ,dzisiaj nie maja juz do czego wracac ,bo na jego miejsce zjechali kolorowi i nienapasieni.

        Marku dopusc ten post jak jestes Polakiem,nie boj sie PRAWDY i ja przekazuj mlodym pokoleniom bez zadnego falszu czy poprawek.
        Pamietaj,ze za prawde wielu Polakow i to niedawno oddali swe zycie w tym mlody historyk dr. D.Ratajczak ,ktorego szmulowizna „ZAPILA” wlewajac mu na sile alkohol w gardlo i porzucila zwloki na opolskiej ziemi.
        CZESC JEGO PAMIWECI !
        Niech pamiec o nim da sile i zastrzyk na dzialanie MADRE MLODYCH POLAKOW !
        Inaczej WAS WSZYSTKICH ZAPIJA/ZABIJA I SQWIA !!!

        JESZCZE POLSKA NIE ZGINELA POKI MADRZY POLACY ZYJA !
        Co nam obca qwa wziela za to w Polsce zgnija !

        Marsz marsz narodzie PO PRAWDZIWEJ DRODZE
        DO ZWYCIESTWA !!!

     • AQQ 12 stycznia 2012 o 8:21 pm

      @ Alfa. Nieokiełznany egoizm kazdego zy-da uchodzi za boskie prawo, a jego religia czyni z oszustwa i lichwy Obowiązek :))

      • hjk 12 stycznia 2012 o 9:19 pm

       A jak nie ma kogo oszukiwać to oszukuja samych siebie, tj. jedni drugich – Pisał o tym swego czasu Kataw Zar (tak się to chyba pisało jak pamiętam) z Izraela, opisując w felietonach życie codzienne tamże dla „Najwyższego czasu”.
       Nie jest to potępiane, a nawet budzi podziw, jesli jest sprytnie zrobione i nazywa się to „chutzpa” w ich języku 🙂

   • ziomus 12 stycznia 2012 o 9:21 pm

    no tak a jak rzad okrada ludzi to czemu ich nie wsadza? gdzie prawiedliwosc? ;o

  • alexirin 12 stycznia 2012 o 8:47 pm

   pisałem już kiedyś o tym że talmudysta może zabić ukraść i włos mu z głowy nie spadnie a polaka posadzą do pierdla za 250 zł to jest upodlanie naszego narodu przez uny

   • hjk 12 stycznia 2012 o 9:24 pm

    ta historia z nfz ma własnie taki chyba cel, jak piszesz – tu ilustracja

    http://www.przeklej.pl/plik/nfz_jpeg-003ar186s96u

   • alexirin 13 stycznia 2012 o 11:47 pm

    a czy wiecie państwo że przyjeżdzają do polski rodziny z muzułmańskich krajów np kobieta troje dzieci i mąż dostają na głowę 800 pln czyli razem 3200 ‚miesięcznie w ramach pomocy z unii europejskiej
    czy słyszał ktoś aby polskie rodziny dostawały tutaj w kraju taki zasilek?
    żyjemy w kraju który jest nam wrogi

 39. Konarski 12 stycznia 2012 o 7:53 pm

  Na co Tusk wydaje nasze pieniądze:

  Jak miło wiedzieć komu się pomaga, i na co pójdą nasze pieniądze które Tusk chce przeznaczyć bez zgody społeczeństwa. Oto ministerstwo pracy w Grecji wystąpiło o renty dla pedofili, sadomasochistów i hazardzistów.
  http://zwyczajnie-normalny.nowyekran.pl/post/47734,grecja-renty-dla-pedofili-sadomasochistow-i-hazardzistow

 40. raffi5000 12 stycznia 2012 o 7:53 pm

  Czy nie jest tak, ze pieniadze z roznych resortow znikaja na calym swiecie do tajnych projektow przygotowujac sie na cos konkretnego ? Kryzys moze byc wywolany tym, ze pieniadze wyliczone i przeznaczone na pewne cele poprostu znikaja przerabiane w tajnych projectach. Czarny budzet musi byc z czegos montowany. To problem wielu krajow ostatnio. Pieniadze dla NFZ z ZUS nie przekazane bo znacznie oskubane i jak tu zaspokoic projekt finansowy sluzby zdrowia, skoro nie ma czym ?

  • hjk 12 stycznia 2012 o 9:22 pm

   Trochę w tym temacie, choć nie bez dodatku różnych mitologii, ale różne ciekawe rzeczy:
   http://www.dzikimietek.com/artykuly-prasowe-mainmenu-68/58-prasa-polska/321-wywiad-z-marcelem-messingiem.html

 41. ALFA 12 stycznia 2012 o 8:38 pm

  Wiecie co jak słyszę REKLAMĘ o szkodliwości cholesterolu to mnie szlak trafia .
  Jak piorą mózgi nam .Cholesterol jest tylko drugorzędnym czynnikiem ryzyka dla naszego organizmu.
  Leki które są na cholesterol zawierają statyny substancja rakotwórcza.
  Zapamiętaj że tylko wtedy będziesz należał do grupy ryzyka chorób układu krążenia, jeżeli ściany twoich tętnic osłabione będą poprzez długotrwały niedobór witamin i innych składników odżywczych! Tak więc trafne jest zaklasyfikowanie cholesterolu i innych tłuszczów krwi do grupy drugorzędnych lub podporządkowanych czynników ryzyka.
  Nie dziwi zatem fakt, że dzienny dodatek witamin i wybranych komórkowych składników odżywczych jest najlepszą naturalną metodą obniżenia produkcji cholesterolu, a tym samym poziomu faktorów ryzyka we krwi. Medycyna komórkowa pomaga pogłębić naszą wiedzę o różnych czynnikach wpływających na profil ryzyka danej osoby. Podstawowe poziomy cholesterolu i innych czynników ryzyka związanych z krwią są w Twoim organiźmie określone genetycznie i nie mogą być zmienione.
  http://www.zdrowiekomorek.pl/cholesterol.php

  • Zenek 13 stycznia 2012 o 12:26 pm

   Masz czlowieku racje z ta obluda o cholesterolu .
   Ludziska bijcie wlasne wieprze ,smalec z cebula w sloiki i do przodu !

   Dawniej zolnierz jak zjadl sloniny konserwowej i razowca z puszki, zapil kawa zbozowa kawa z bromem,pociagnal z manierki spirytusu, to i doszedl az po Berlin .

   Dzisiaj czym zolnierzy faszeruja ,jakie prochy i jadlo im daja,jaka trucizne w piwie lykaja ?
   Co po tym zolnierze wyczyniaja i jak koncza ???
   Spojrzcie na hamerykanow ,olewaja nawet trupow ,bo we lbie kielbie !
   A polski najemnik gdzie jedzie ,jakie to misje ,za rope ?

   No to macie teraz ceny jewro-pejskie i globalistczny dobrobyt ,a ma przyjsc jeszcze lepszy ,ze czlowiek czlowieka bedzie zjadal jak supermarkety zamkna ,a urodzajna ziemie zamienia wam w pustynie.

   • ALFA 13 stycznia 2012 o 2:01 pm

    @Zenek masz racje z tym smalcem nasz mózg lubi tłuste jedzenie dopiero pracuje ,a nie margaryna.Margaryna robi spustoszenie w naszym organizmie.Jedzcie naturalne tłuszcze ,smalec ,masło ,śmietanę bo to leczy i witaminy rozpuszczalne w tłuszczach dobrze się przyswajają.

    • ALFA 13 stycznia 2012 o 2:04 pm

     A jeszcze jedno smażyć to też na smalcu bo wytrzymuje największą temperaturę a oleje tylko spożywajmy na zimno do sałatek.I jest równowaga tłuszczy i będziecie zdrowi.

     • hjk 13 stycznia 2012 o 6:50 pm

      podobno tylko olej z palm kokosowych się nie rozkłada przy smażeniu, tak reklamują alternatywni doktorzy…

  • O Rzesz 13 stycznia 2012 o 12:59 pm

   Depopulacja … mówi ci to coś?.
   Dobrze że wałkujesz znów ten temat. Ludzie zapominają o tym … prawda Monitor?.
   Jak tam zdrowie po ostatnich przygodach?!.
   Przypominam że człowiek powinien dziennie wypijać co najmniej 1,5 litra płynów!.
   Najlepiej jak najbardziej wodo podobnych!.
   Sam widzę że miewam z tym problem a oprócz nasycenia organizmu mikroelementami potrzebny jest jeszcze ośrodek w którym będą one rozpuszczone.
   Jesteśmy jak ocean ale łatwo zamienić się w Morze Martwe!.

   Ponoć misyjna TV od 31 marca przechodzi na system cyfrowy.
   Świetnie.
   Będę miał przed oczami ponad połowę oglądanych reklam mniej bo dekodera ani nowego ogłupiacza już nie kupię.
   Stracę wprawdzie National Geographic czy Discovery ale gdy uwzględnić ilość programów pseudonaukowych wciskających ludziom oficjalne, błędne teorie czy filmy propagandowe kompleksu jot to naprawdę nie ma czego żałować!.

 42. dyskusb 12 stycznia 2012 o 8:56 pm

  Sad uzal kiszczaka,jaruzela i kogos tam, za winnych wprowadzenia stanu wojennego. Caly proceder byl nielegalny, bezpodstawny o charakterze kryminalnym, plus/minus -cos takiego gadali na ten temat w propagandowych mediach.

 43. kora 12 stycznia 2012 o 9:11 pm

  Co sie dzialo dzisiaj na Kostaryce?

  • Konarski 12 stycznia 2012 o 9:30 pm

   W całej Kostaryce słychać było dziwne dźwięki.
   1: http://www.youtube.com/watch?v=md-1NANJ9xE
   2: http://www.youtube.com/watch?v=rRKP7Hk9KHw
   3: http://www.youtube.com/watch?v=5eF5uExBFGE

   • BirD2 12 stycznia 2012 o 9:39 pm

    To za kilka miesięcy można spodziewać się przyjścia tego całego Ch*ja Mesjasza jeżeli teraz głośniki testują. Potem zwiedzenie i RFIDzik?. Ustawiać się w kolejkę!..

    • BirD2 12 stycznia 2012 o 9:44 pm

     albo jakiegoś ataku z Kosmosu 😀
     Ten pierwszy filmik to jakby z Gwiezdnych Wojen jakiś myśliwiec..

     Tak czy siak, cokolwiek usłyszycie czy zobaczycie nie padać na kolana i sie modlić tylko to olać bo będzie to tylko iluzja 🙂

    • Konarski 12 stycznia 2012 o 9:55 pm

     Może to ma coś wspólnego z tektoniką ziemi. ?

     • BirD2 12 stycznia 2012 o 9:58 pm

      cokolwiek by to nie było coś jest na rzeczy..

     • Ania 12 stycznia 2012 o 10:39 pm

      Chyba nie. Sejsmolodzy mówią, ze nic nie zatrzęsło. Przy przesuwaniu się warstw podłoża chyba byłyby jakieś drgania rejestrowalne przez sejsmografy.
      Może jacyś straszą ludzi ? Może to coś szumiało i skrzypiało w powietrzu ?

      • rabarbarek 12 stycznia 2012 o 11:23 pm

       Kostaryka jest bardzo specyficznym krajem. Lubuja sie w niej bogaci ” Amerykanie” [ domyslcie sie skad ten cudzyslow] . Stacjonuja tam duze ilosci wojska amerykanskiego i jak wmawia sie miejscowym , pilnuja przemytu narkotykow.{ tylko nie wiadomo czy zeby je zatrzymac czy zeby nikt nie przeszkadzal w wymianie handlowej?} Ja slyszalam jednak inna
       wersje. Do tego rzad jest w rekach wiadomej nacji . Tak wiec ” bogatym emerytom” zyje sie niezle a miejscowym jak wszedzie w tej czesci Ameryki .
       Biorac pod uwage stacjonowanie super wyszkolonych oddzialow Armii Amerykanskiej wcale sie nie dziwie , ze cos tam ” szumialo i skrzypialo” Mogla to byc proba generalna przed czyms powazniejszym. Warto sprawdzic za kilka dni czy papugi z drzew nie pospadaly …

  • zenobiusz 12 stycznia 2012 o 9:42 pm

   http://zenobiusz.wordpress.com/2012/01/12/tajemnicze-dzwieki-na-costa-rice-i-nie-tylko/
   Pytasz – masz

   • 44 13 stycznia 2012 o 1:49 pm

    Co masz? Kopiuj-wklej z tłumacza google? Nawet oryginalna wersja niczego nie wyjaśnia. Znakomita robota Zenobiusz – jak zwykle…

 44. jakzawsze 12 stycznia 2012 o 9:21 pm

  dyskusb=jakzawsze

  W czwartek Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że stan
  wojenny wprowadziła zorganizowana grupa przestępcza, na której czele stał gen.
  Jaruzelski. Generał powiedział, że do tej sprawy odniesie się, gdy sąd wezwie go na
  rozprawę. wiadomosci.wp.pl/title,Pierwsze-slowa-gen-Jaruzelskiego-po-wyroku-dla-Kiszczaka,wid,14162463,wiadomosc.html?ticaid=1dba6&_ticrsn=3

  ========================
  Nito teraz czekamy kiedy osadza obecnych kryminalistow rzekomy rzadow demokratycznych, ktore nic nie maja wspulnego z demokracja, a sa to rzady reżymowe wypelniajace rozkazy kryminalistow z uni, ktora zas ta niby unia ma fundamenty nazistowskie /igfarben.bayer.agfa.simens-nixdorf i reszta karteli skonczywszy na uni azjatyckiej,uni amerykanskiej,k300,klub rzymski ….

 45. jakzawsze 12 stycznia 2012 o 9:49 pm

  Jak donosi prasa brazylijska, drwalew Amazonii przywiązali do drzewa i spalili żywcem ośmioletnią dziewczynkę należącą do jednego z ostatnich dziko żyjących plemion w puszczy. Miało to być ostrzeżenie dla pozostałych Indian, by wynieśli się z zajmowanych przez siebie terenów.

  http://cia.media.pl/brazylia_drwale_spalili_zywcem_mala_indianke_by_przepedzic_ostatnie_dzikie_plemie

  ……………………
  zgroza,niech caly swiat widzi,co te hamskie ludzie robia ,czlowiek czlowiekowi

  • FAKIR 12 stycznia 2012 o 10:22 pm

   Było już?????

   http://antymaterialny.nowyekran.pl/post/47819,komitet-300

   • Peryskop 12 stycznia 2012 o 11:15 pm

    Dzięki FAKIR, dzięki antymaterialny!!!

    Niech pooglądaja wszyscy – także Sbuk, 44 i AA, którzy nam tu próbowali obrzydzić Iran.

    Streets of Iran: Iranian Beauty

    • zenobiusz 12 stycznia 2012 o 11:30 pm

     Iranian Army

     Ciekawe czy rozpoznacie polski sprzęt.??????

     • rebo3 13 stycznia 2012 o 8:09 am

      Dokąd ten durny świat zmierza…?Powiedzcie,podpowiedzcie,bo niczego nie potrafię w nim zrozumieć.

    • jakis_buk 13 stycznia 2012 o 5:11 am

     Peryskop > ja już za stary jestem na take młode laski 😀 i wole bez chustek 😀 – właśnie sobie obejrzełem „Wojna światów – następne stulecie” doskonały polski film z 1981 roku – polecam

     http://filmpolski.pl/fp/index.php/12165

     PS. ja na twoim miejscu dawno bym wyjechał na Białoruś do Iranu lub Korei – dziewie sie że siedzisz na tym zgniłym zachodze i nerwy tyracisz na dywagacje jak tu jest źle 😀 skoro tak taki raj to na CO TY CZEKASZ ?

    • kosiardeyablos 13 stycznia 2012 o 6:03 am

     Peryskop ! A ja tobie dzięki za tten filmik, no kurna ! Jakebym był kawaler to bym jechał na Iran, bez kiciora…..ale co ja tam biedny, okradany przez gejonistów Polak bym mógł poderwać, czym zaszpanować, kontem w żydosprytnym banku ? …..no dupeczki w pyte w tym Iranie, w moim guście takie łał. Te nasze Polki choć najpiękniejsze na świecie ale takie Z-DODZIAŁE sie zrobiły, z Polsatciały, nieuważasz ? Teraz kumam że to nie ropa jest przyczynkiem do wojny. To Krzywonose Syjonistki Lesby tak naprawde z zazdrości ło urode irańskich dziewuch chcom te wojne rozpętać, a parchate satan-samce to same geje wszędzie widzą rope – w dziurach !
     Aż miło popatrzeć na te dziołchy!…..mmmmm

    • Sully 13 stycznia 2012 o 8:58 am

     Wiesz co Peryskop nie wierzę, że jesteś taki naiwny. Ja też mogę Ci pokazać filmik Ulice Ameryki i nakręcić go w bogatych dzielnicach beverly albo Los Angeles….bo własnie tak mi to wyglada, na filmik reklamowy kręcony w bogatych dzielnichach Iranu, ( z domieszką jakichś „zwykłych zdjęć’) które nei przecze są, ale …to tylko wycinek rzeczywistosci, która tam dla KOBIETY wcale nei jest kolorowa. Wam facetom może się to podobać, ale już nam kobieta niekoniecznie.

     • monitorpolski 13 stycznia 2012 o 9:13 am

      Pracowałem z Irańczykami w Teksasie. Muszę przyznać, że byłem zaskoczony ich klasą, opanowaniem i wiedzą. Szlachetna postura, widać, że to jest mocna i niezniszczona przez wojny kultura. Zauważcie, że nie ma otyłych ludzi. Tak, jest tam reżim, ale lepszy taki reżim niż „demokracja” syjonistyczna.

      • Polak Potrafi 13 stycznia 2012 o 5:33 pm

       To są Persowie – polecam CYRUS WIELKI – SZTUKA ZWYCIĘŻANIA – Ksenofont.

    • 44 13 stycznia 2012 o 1:52 pm

     Widzę, że macie już paranoję. Ani słowa nie pisałem na temat Iranu. Dziś piszę tu pierwszy raz od kilku tygodni. Ale jak ktoś sobie wbije coś do betonowej głowy, to trudno…

 46. filmyprawdy 12 stycznia 2012 o 10:49 pm

  KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!
  WYSTARCZY, ŻE NACIŚNIESZ W NAZWĘ FILMU, BĄDŹ W ZDJĘCIE, A MOŻESZ OGLĄDAĆ ONLINE WYBRANY PRZEZ CIEBIE FILM Z NASZEJ KOLEKCJI FILMÓW PRAWDY.

  LINK: https://filmyprawdy.wordpress.com/2012/01/12/kliknij-i-ogladaj/

  Więcej informacji: https://filmyprawdy.wordpress.com/

  Pozdrawiamy
  Redakcja Filmy Prawdy

 47. zenobiusz 12 stycznia 2012 o 11:17 pm

  http://samotnywilk2011.wordpress.com/2011/08/24/aresztowania-i-niszczenie-orgonitow/
  Dochodzi i do mordowania,aktywistów, ruchu orgonu,od kilku lat.

  • maniek 13 stycznia 2012 o 2:40 am

   nosz k…a!!!! toć ja pół tony tego mam 🙂

   • jakis_buk 13 stycznia 2012 o 6:39 am

    maniek – no to sie ciesz – przecież u ciebie zawsze świeci słońce – prawda ?

    • maniek 13 stycznia 2012 o 1:08 pm

     no szczerze to powiem Ci jak zasrają mi niebo to i tak nie pomaga ale chociaż samopoczucie jest lepsze że mam na nich broń:) a tak poza tym to większość porozdawałem dla rodziny i znajomych. jak trza będzie to i produkcję się uruchomi w lato 🙂 trzeba będzie poszerzyć okolicę giftując wieże i przy okazji urząd miasta 🙂

     • jakisbuk 13 stycznia 2012 o 1:25 pm

      maniek – > masz wiec broń która nie działa 🙂 bo jak piszesz „i tak nie pomaga ” – moze czas przestać wierzyć w zabobony 😀

      • 44 13 stycznia 2012 o 1:55 pm

       Jak to nie działa? Przecież czuje się lepiej.

 48. rabarbarek 12 stycznia 2012 o 11:50 pm

  Media Monitoring Initiative

  Kiedy mowimy lub piszemy o monitorowaniu Internetu lub o szpiegowaniu obywateli przez specjalne komorki rzadowe , wiele osob twierdzi , ze to bajki i straszenie. Czasami faktycznie az trudno uwierzyc , ze gdzies tam , komus chce sie siedziec i podgladac blogerow co tam sobie wypisuja. Niestety zyjemy w swiecie podsluchwania , obserwowania , szpiegowania, koordynowania , podgladania i ” udupiania” .
  Podejrzyjmy co na temat pisza w raporcie z takiego podladania na stronie Homeland Security.
  Strona i wiadomosci na niej uwiecznione niech beda dowodem na to , ze mamy do czynienia z masowa akcja przeciwko internautom . To jeden z frontow walki o prawde , ktory znalazl sie pod ostrzalem . A tak niedawno wmawiano nam , ze chodzi o walke z pornografia , potem terroryzmem , a tak naprawde to walcza z nami i prawda.

  Inicjatywa poczatkowo miala na celu monitorowanie sytuacji na Haiti po trzesieniu ziemii, potem rozszerzono ja na zimowa olimpiade w 2010 roku, , a po olimpiadzie stwierdzono , ze nalezy monitorowac blogi, websites , fora , na ktorych wypowiadaja sie rozne osoby, blogi politykow i znanych osobistosci itd. Jak zaznaczono nalezy byc czujnym wobec blogosfery i po zebraniu wiadomosci i dostepnych danych personalnych , mozna przekazac dane zainteresowanym stronom[ rzadom obcych krajow] Przy czym mowa tam o wewnetrznej i zewnetrznej wymianie informacji. Monitorowanie blogow tak ladnie nazwano ” wizytowaniem stron” , tylko , ze nikt tych wizytujacych tam nie zapraszal, wlaza brudnymi buciorami , nieproszeni.
  Inicjatywa nosi nazwe Social Networking / Media Capability [ SNMC]

  • rabarbarek 12 stycznia 2012 o 11:53 pm

   http://www.dhs.gov/xlibrary/assets/privacy/privacy_privcomrev_ops_monitoring_initiative.pdf

  • monitorpolski 13 stycznia 2012 o 9:03 am

   Gówno nam zrobią, to poszło już za daleko. Sądzę, że będzie wojna społeczeństwa z tymi ludźmi, może nie w Polsce, ale w USA na pewno.

 49. Raa 13 stycznia 2012 o 1:01 am

  LUDZIE! Czy wy nie widzicie podstawowej kwestii związanej z leczeniem i lekami, które oferuje nam obecna „medycyna”?
  Każda osoba, która ma jakieś problemy ze zdrowiem powinna natychmiast zmienić swój sposób odżywiania oraz zapoznać się z NATURALNYMI sposobami leczenia. Mam na myśli głównie preparaty ZIELARSKIE. To specyfiki stosowane od tysiącleci !
  Gdy kuleje „dilerka” CHEMICZNYCH środków farmaceutycznych (leków, które na ogół przepisują lekarze) – można tylko się z tego cieszyć! Społeczeństwo BĘDZIE ZDROWSZE.
  Wiedza nie boli, należy tylko ją przyswoić.
  Świat, w którym żyjemy – dostarcza nam wszystkiego co niezbędne. Także natura oferuje panaceum na praktycznie wszystko. Ten świat jest kompletny w sobie!. NIE POTRZEBUJEMY koncernów farmaceutycznych i ich „leków”. WSZYSTKO JUŻ ISTNIEJE. Tylko brak jest wiedzy o tym.
  Pozdrawiam

  • waryjat 13 stycznia 2012 o 2:04 am

   Zgadzam się całkowicie i każdemu również powtarzam, że cały ten bajzel może wyjść na zdrowie. Szkoda tylko że te składane pieniądze na NFZ strasznie się marnują.

   Ostatnio się nie udzielam na mp, ale Ci co mnie trochę tu znają to wiedzą, bo nie raz o tym pisałem, że od kiedy zmieniłem miejsce zamieszkania z miasta na wioskę i zacząłem uprawiać warzywa, owoce i przestałem nagle chorować. Po sokach w sezonie czuję się świetnie, no i gdzieś od 8 lat bez lekarza. Wyznanie jak na AZ (anonimowi zdrowi) 🙂 Od tygodnia miałem jakieś pierwsze kłopoty z pęcherzem. Nie wiedziałem co jest grane, ale w moment na te problemy znalazłem coś takiego jak żurawina. Kupiłem 100% sok, smakuje jak bezprocentowe wino z aronii, ale można rozrzedzić miodem, dosłodzić. Już po kilku dniach stwierdzam, że to rzeczywiście działa.

   • jakis_buk 13 stycznia 2012 o 6:04 am

    wARYJAT > POPIERAM – też jestem od lat antylekowcem i choruje coraz mniej – a w zasadzie wcale – oprócz jakiś katarów i przeziebień – ale już sporadycznie – bo jak je leczyłem lekami to miałem kilka razy w roku, w końcu przestałem leczyć tabletakmi, troche pocierpialem ale od 2 lat nie byłem chory 😀 – w wiekszości przypadków tabletki niczego nie leczą tylko ukrywają chorobe, bo lagodzą jej objawy – a w rzeczywistości ogłupiają nasz organizm, który zamiast wypracować sobie szybko metody obrony w rzeczywistości robi to znacznie dlużej – tylko my tego nie czujemy lub lek zabija wirusy „choroby” a przy okazji wybija mase tego co jest dla nas dobre – na każda chorobę najlepszy jest wypoczynek i sen – trzeba dać organizmowi czas na walkę – to moja metoda 😀
    niestety polacy to lekomani a te wszelkie dopłaty jeszcze cały ten system napędzają i kólko sie zamyka – im tańsze leki tym naród wiecej tego połyka – a jakie są skutki ? – wiadomo

    Pamietacie Biseptol ? ponieważ za młodu czesto chorowałem na róże przeziębinia itp – to zeżarłem tego nie wiadomo ile – bo lekarz ciągle mi to przepisywał – w końcu mój organizm powiedzial DOSĆ i kiedyś po zażyciu tego wynalazku o mało bym sie nie przekrecił – za pierwszym razem nie zdawałem sobie sprawy że to po Biseptolu bo objawy były do zniesienia – ale juz za nastepnym w kilka minut po zażyciu dostałem wysypki na claym ciele i jakiejś wewnętrznej bo o mały włos udusił bym sie od kaszlu – wiecej razy do ust tego nie wziąłęm i objawy nigdy się już nie powtórzyły – ale dało mi to do myślenia, czym nas „karmią” lekarze, zacząlem czytać szukać i od tej pory prawie nie uzywam leków, jeśli już ide do lekarza to na dzień dobry mu mówie że jestem antylekiem i niech robi wszystko aby mi przepisać ich jak naj mniej – a do tego wypytuje do bólu i działanie i skutki uboczne, zauważlem że nieźle sie tłumaczą z tego co przepisjuą – wiec myślę że to niezła metoda – aby lekarz nie zbył nas byle Biseptolem – a chyba czesto sie tak dzieje bo oni uwazają sie za bogów i myślą że pacjent nie ma prawa o nic pytać tylko ślepo wierzyć w ich wyroki – nie ze mną te numery Bruner 😀

    z ciekawostek – opowiadała mi mama że jak za jej czasów (2WŚ) małe dziecko płakało, grymasiło itp – to moja babcia gotowała wywar z makowin 😀 przepisu nie znam, ale działało to tak że dziecko spało potym 2 -3 dni i było potem spokojne i zdrowe – a dziś co ? pedzi sie do lekarza a ten zaplikuje jakieś syropki witaminki albo inną chemie – bo przeciez bez recepty od lekarza sie w zasadzie nigdy nie wychodzi – prawda ? no i mamy nowego pacjenta do końca życia – moja rada – do lekarza idź jak już widzisz kostuche w progu – unikajcie ich jak adwokatów – to taka sam banda 😀 dajcie mi klienta a ja paragraf na niego znajdę – dajcie mi pacjenta a ja mu chorobe znajde itd 😀

    zdrowia życze i rozsadku – nasz organizm leczy sie sam – ale możemy go zabić lekami – czesto refundowanymi 🙂 a wiec może szybciej bo taniej 🙂

    • Sully 13 stycznia 2012 o 9:04 am

     Z makowin mówisz, no to nic dziwnego, że spało skoro się najarało. Ludzie rozsądku życzę!!

     • jakisbuk 13 stycznia 2012 o 1:17 pm

      Sully – a co widzisz w tym nierozsądnego ? – to był jakiś stary ludowy sposób na uspokojenie moze chorego dziecka – przecież moja babcia sama tego nie wymyśliła – tak sie kiedyś poprostu robiło – „ludowa medycyna” opierała sie na tym co było dostępne w przyrodzie – a dziś mamy w zamiach apteki pełne chemii – a wiedza o takim „ludowym leczeniu” prawie zanikła – niestety

      • Sully 13 stycznia 2012 o 1:21 pm

       osobiscie nie dałabym dziecku maku! oczywiście możesz sobie stosować ludowe zwyczaje nikt Ci nie broni 😉 Niektóe były dobre i warte polecenia inne niestety jak kullą w płot – patrz wkładanei do pieca na 3 zdrowaski !

       • jakisbuk 13 stycznia 2012 o 1:47 pm

        nie wiem jak to działa, nie próbowałem ani na dzieciach ani na sobie 🙂 zresztą dziś to prawie niemozliwe – bo w Polsce maku sie praktycznie nie uprawia
        Zresztą, leki ziołowe też wkrótce znikną z rynku bo zdaje sie już weszła w życie ustawa że musza przechodzic takie same procedury badawcze jak leki chemiczne, wiec niedługo pewnie i rumianek bedzie w proszku w aptece – wyprodukowany na bazie jakiegoś E-666 z dodatkami smakowymi i bedzie miał tyle wspólnego z prawdziwym rumiankiem co dzisiejsze „mleko” w kartoniku z krową 😀

        • hjk 13 stycznia 2012 o 7:22 pm

         @sully
         „osobiscie nie dałabym dziecku maku!”

         sorry, ale to już czysta paranoja 🙂

         Jak byłem mały jeżdziliśmy do babci na wies i pod koniec lata dojrzewały makówki. Brało się nóz, ścinało grzebyczek makówki i lekko potrząsało, a przepyszny dojrzały mak wysypywał sie z szumem wprost do ust… 🙂
         Cymes!!
         Mozna było jeść garściami, tj. makówkami…
         nie pamiętam, by wiązały się z tym jakieś sensacje…

         Potem tylko jacyś debile zabronili uprawy pod pozorem, ze jacyś inni „dawali sobie w żyłę (podobno makowego) kompotu”…

         A dziś mak z torebki zawilgocony i gorzki, do niczego się nie nadaje, tylko do wyrzucenia, kiedyś jak przypomniał mi się smak z dzieciństwa naiwnie kupiłem torebkę, spróbowałem… i mam gdzieś chyba to świństwo do dziś…

    • ALFA 13 stycznia 2012 o 1:33 pm

     @waryjat i jakis_buk , a powiedzcie ilu ludzi wam udało się obudzić ,bo mnie jedną.Reszta wyśmiewa i po głowie się puka.

     • jakisbuk 13 stycznia 2012 o 1:53 pm

      wielu – wiedze trzeba też umieć przekazać – ale najlepiej pokazywać to na własnym przykładzie

  • Peryskop 13 stycznia 2012 o 2:36 am

   Dzięki Raa.
   Cieszy fakt, że coraz więcej osób jest świadomych tego przekrętu IG Farben i WHO.

   • jakis_buk 13 stycznia 2012 o 6:32 am

    Peryskop > ktoś tu niedawno wkleił film o nowej germańskiej medycynie – polecam – osobiście i z własnego doświadczenia zgadzam sie z tezami tam zawartymi – a w skrócie – zabija nas to co myślimy 😀 a rada – świat trzeba brać taki jaki jest – żyjemy tu i teraz – a dosłownie tylko w tej CHWILI – sory że to powiem – ale ten blog wpedzi nie jednego z was w chorobe – cale to czarnowidztwo które tu widzę skończy sie dla tych co w nie uwierzą poważną chorobą – to sa fakty, fakty które potwierdza ten film, wnioski musicie wyciągnąć sami, nie mam czasu na analizy kto co tu pisze ale móglbym zrobić listę – kto z was wkrótce bedzie miał wrzody na żołąku 😀 lub coś podobnego, co jest efektem nerwicy i stresu – moje szybkie typy 😀

    1. jakzawsze
    2. fakir
    3. zenobiusz
    4. Monitor
    5. Peryskop
    6. cała reszta …pesymistów

    ja wam źle nie zycze – ale alternatywne podejście do medycyny i zycia pozwala mi stworzyc taką listę – obym był złym prorokiem 😀

    • monitorpolski 13 stycznia 2012 o 9:01 am

     Odkrywasz rzeczy, o których wiemy od lat… Nie bój się o nasze wrzody, raczej myśl o swojej psychice – bo dostaniesz nieźle na otrzeźwienie jak wpr0wadzą walutę wirtualną i oficjalnie ogłoszą rząd światowy. Potem to już z górki: polowanie na opozycję, eutanazja, przejmowanie dzieci przez państwo, totalna kontrola, zdalnie sterowane samoloty obserwacyjne nad naszymi głowami, likwidacja wsi, zamknięcie miast, ograniczenie możliwości poruszania się itp, itd. O tym zresztą jest oficjalnie w dokumentach ONZ o nazwie Agenda 21 i tzw. „sustainable development”…

     • jakisbuk 13 stycznia 2012 o 12:00 pm

      Monitor – dalem sobie rade za komuny daje sobie obecnie – to mam nadzieje dam sobie równiez radę za rzadu światowego itp wynalazków 😀 – trzeba sie umieć dostosować do tego syfu jaki nam funduje świat wokoło 😀

     • 44 13 stycznia 2012 o 2:01 pm

      I niby na co czekają? Gdyby to wszystko mogli zrobić, zrobiliby już dawno. Nic nie idzie zgodnie z planem i nigdy nie pójdzie w 100%. Ważne, żeby te plany krzyżować.

    • zenobiusz 13 stycznia 2012 o 10:34 am

     Zbuk@
     Dziękuję za troskę,ale chorobotwórcze są lęki tłumione.
     Nie chorowałem od 30 lat,i nie zanosi się by coś miało się zmienić.

     • jakisbuk 13 stycznia 2012 o 12:02 pm

      Zenobiusz – w takim razie gratuluje zdrowia 🙂

     • Peryskop 13 stycznia 2012 o 12:05 pm

      Troska o zdrowie innych jest sympatycznym odruchem jeśli intencje są szczere.
      Ale mam podstawy, żeby w rankingu S@buka dopatrywać się raczej nieszczerości.

      Przecież wymieniona piątka kieruje uwagę czytelników na zagrożenia nie po to żeby ich straszyć, ani po to aby dać upust swoim fobiom (jeśli mieliby je) ale dla przestrogi i porady jak się bronić.

      A więc jest to działalność prospołeczna, humanitarna i patriotyczna, wynikająca z wiedzy oraz z osobistej postawy, i jest silnie wspierana przez liczne grono spontanicznych uczestników tego bloga, działających zapewne z podobnych pobudek.

      Ale trzeba docenić zmianę taktyki. Pewnie z poradą z Centrali nasz Sbuk chwali NGM i wmaśla się zwierzeniami o Biseptolu aby na tej wątłej podstawie układać swój ranking „chorych”. Takie diagnozowanie ma na celu przekaz dla słabiej zorientowanych czytelników, jakoby blog Monitor Polski był prowadzony i wspierany przez desperatów, cherlaków i maniaków z obsesjami.

      Musielibyście wymyślić coś sprytniejszego, Sbuku z Centralą, albo znaleźć sobie inne forum na prowadzenie waszych eksperymentów w celu mącenia w głowach.

      Tu się już nie da. Przeszczep według Sandauera nie chce się przyjąć.

      • jakisbuk 13 stycznia 2012 o 12:33 pm

       Peryskop – „jakoby blog Monitor Polski był prowadzony i wspierany przez desperatów, cherlaków i maniaków z obsesjami..” a nie jest ? samo sobie zrób ranking kto do jakiej kategorii wymienionej przez ciebie należy 🙂

       sam mam jakieś chore wizje z centralą jak antek macierewicz 😀 – ja cie przypisuje do „maniaków z obsesjami”

       • jakisbuk 13 stycznia 2012 o 12:36 pm

        Peryskop > *sory – miało być „sam masz wizje”

        • Peryskop 13 stycznia 2012 o 3:00 pm

         Ha ha !
         To nazywa się „freudowska omyłka”.

        • hjk 13 stycznia 2012 o 7:25 pm

         🙂

  • O Rzesz 13 stycznia 2012 o 1:13 pm

   Ja to widzę od dawna. Paru osobom pomogłem ale większość nie wierzy że do dobrego zdrowia potrzeba tak niewiele.
   Wszystkich nie da się uratować.
   Szczególnie tych którzy sami nie chcą!.

   • hjk 13 stycznia 2012 o 7:28 pm

    pytania od Boga:

 50. rmld77 13 stycznia 2012 o 7:14 am

  jakis_buk, witaj, czasami jesteś OK 🙂

 51. anonimowy zdrowy 13 stycznia 2012 o 9:25 am

  Trzymajcie sie z dala od lekarzy i leków, dołączam do AZ (anonimowych zdrowych) 🙂
  Tu macie bardzo dobry artykuł, niech tytuł Was nie zwiedzie. Cała geneza powstania leków chemicznych, i nie uwierzycie kto za tym znów stoi, znajomy ?

  http://www.bioslone.pl/lekarstwo_na_raka

 52. dyskusb 13 stycznia 2012 o 9:49 am

  Ja sie zdala trzymam od lekarzy,nawet jak mam teraz probleblem ,jakis virus,wezly hlonne spuchniete,gardlo zaprane,zawroty glowy jak po jakich psychotropach.To i tak nie pujde do lekarza,olewam ich tabletki,ktore i tak sa sciema, ito jest na wyciaganie piniedzy. WIERZE W MOJ SYSTEM IMMULOGICZNY,a nie w zlodziejski NFZ.Duzo czosnku i cytryny i dobrze pojesc……
  ==================
  Pozatym dzsiaj w nocy na poludniu polski w beskidach,byla burza,blyskalo sie,grzmialo.Bardzo nie typowe jak na ta pore roku,wiem ze to wielka anomalia,a kryminalisci dalej sprejuja chemitralsami…..

  • alexirin 13 stycznia 2012 o 9:54 am

   masz racje jesli lek nie pomaga w 7 lub 14 dni a trzeba go stosować 365 dni w roku to o kant d.py to można potłuc stosować tylko czosnek i cytryne to na pewno wystarczy 🙂

   • BirD2 13 stycznia 2012 o 10:37 am

    czytałem że nie wolno mieszać cytryny z herbatą?. Wiecie coś o tym?

    • jakzawsze 13 stycznia 2012 o 11:11 am

     @BirD2 i wszyscy
     Wyzsza temperatura dezaktywuje substancje chemiczne, tak jak miodu ni wolno dodawać do gorącej herbaty czy mleka, raczej w letniej tem.rozcienczamy. W sumie to nie jest nowoścć, no ale tak na wszelki wypadek przypominam. Polecam ściagnać gdzieś neta dobre ksiażki zielarskie, lub ze sklepu i zacząć eksperymentować. Ale uwaga ! nie wolno kilug ziół naraz zażywać , NIE WOLNO ŁĄCZYĆ ,po przez reakcje polonczenie mozęmy „wyprodukować” toksyczna zabujcza substancje. Zażywa się jedno zioło np. kuracja miesiac lub wiencej i co ważne po kuracji trzeba odczekać 2 tygodnie lub wiencej nie przyjmując kolejnego, do momentu aż aktywan substacja zniknie z naszego ciała, a wtedy przeżucamy się na nastepne zioło. PRECZ Z =NFZ= bojkot ! jak i resztą pasożytów , żekomych uzdrawiaczy z pieczątkami. Ludzie z byle głupotą idą do lekarza, a eugenicy w białych kaftanach po fakultetach już im konkretną chemię przepisuje. Może przesadzam, bo są wiadomo przypadki gdzie trzeba iść do lekarza, i ci panowie za odpowiednia sume w kopercie rzeczywiści potrafią uratowąć życie czlowiekowi. Prawda jest taka… , W DZISIEJSZYCH CZASACH NIE LICZY SIĘ CZLOWIEK I JEGO ZDROWIE , ALE LICZĄ SIĘ PEINIADZE. Tak naprawde niema żadnej etyki lekarskiej, jak jakieś przysiegi hipokkratesa (rzymski-luminacki rytuał dla Doktorków)

     A ilu ludzi zostało straconych , przez lekarzy…. Żal mi bardzo ludzi jak zanoszą ostanie swoje grosze z rent-emerytur doktorom, widziałem to na własne oczy bo sam odrabiałem kryminalne wojsko, w szpitalu na neurologi,..naodziale paliatywnym,kardiologi, dość sie napatrzyłem, a pielegniarki są wypalone i nie posiadają empati do ludzi, poprostu to są zwykłe SU./ki na pieniadze do odklepania ,odbebnienia roboty i nic poza tym.

     Pozatym widziałem ciche eutanazje i brak udzielenia pomocy lekarzy i pielegniarek i na wskutek tego zgony. Plus testowanie „nowych” substacji na pacjentach przez kartele farmaceutyczne, a doktorki dobrze w łape dostają. TO JEST OCZYWISCIE TEMAT TABU, bo kto ma odwage dyskutować na ten temat, ach tam, żygać mie sie chce z tego bezceństwa i bezduszmosci ..

     • Orka 13 stycznia 2012 o 1:06 pm

      „każdy lekarzyk ma swój cmentarzyk”

    • Roma 13 stycznia 2012 o 1:00 pm

     kochani, przecież to wystraczy tylko logicznie pomyśleć:
     skoro wrzątek służy do DEZYNFEKCJI, a o tym wszyscy wiedzą chyba ?,
     że dezynfekuje sie poprzez gotowanie lub potraktowanie wrzątkiem,
     to logiczne, jak odziałuje wrzątek i wysoka tempertaura.
     a zatem cokolwiek mieszamy do jedzenia, NIE WOLNO używać gorącej wody
     bo temperatura zabija wartości odżywcze, w tym wit C.
     Trzeba pamiętać i nie dodawać miodu ani cytryny do herbary, która jest gorąca
     powinna max 60 stopni, czyli taka średnia do picia ma być
     ogólnie rzecz ujmując:
     każda obróbka termiczna niszczy wartości odżywcze WSZYSTKIEGO
     namawiam do jedzenia wszystkiego na surowo
     po co gotować marchewkę, skoro jest pyszna surowa ?
     namawiam też do jedzenia ryb, a mięsa wcale
     ryby są zdrowsze
     no i absolutnie żadnego smażenia !

     • AQQ 13 stycznia 2012 o 1:19 pm

      Zareklamuje świetną stronę Na zdrowie! http://naturalhealthconsult.wordpress.com/

    • ALFA 13 stycznia 2012 o 1:43 pm

     Tak herbata połączona z cytryną wytwarza aluminium ,który osadza się na mózgu.

     • Peryskop 13 stycznia 2012 o 3:18 pm

      @ALFA – żarty to zdrowie ale nie należy ich nadużywać gdy tyle dezinformacji wokół.

      • ALFA 13 stycznia 2012 o 4:01 pm

       @Peryskop wiem ,że żarty to zdrowie:D
       Krok 1 – Herbata z cytryną
       Jeżeli chodzi o wodę, można pić ją, dodając cytrynę, jednak we wszystkim trzeba znać umiar. Częste picie takiego napoju może doprowadzić u niektórych do nadwrażliwości zębów. Sprawa z herbatą jest bardziej skomplikowana. Sama herbata zawiera bardzo dużo aluminium, które może doprowadzić np. do choroby Alzheimera, jeżeli będzie odkładać się w mózgu. Jeżeli do mocnej herbaty ( w której są jeszcze fusy lub torebka) dodamy plasterek cytryny, wtedy aluminium z herbaty zamienia się w cytrynian glinu, który jest łatwo przyswajalny prze organizm. Ten metal okłada się w różnych tkankach organizmu, przez co szkodzi im. Sama herbata, mimo że zawiera aluminium, nie je st niezdrowa. Oczywiście pita w rozsądnych ilościach. Jeżeli chcemy zmniejszyć „szkodliwość” herbaty z cytryną, najpierw wyjmijmy ze szklanki czy filiżanki fusy lub torebkę, a następnie dodajmy trochę cytryny
       http://helpers.pl/porada/herbata-z-cytryna-szkodzi,1715.html

       • ALFA 13 stycznia 2012 o 4:09 pm

        Co ma w sobie herbata?

        Napój ten zawiera polifenole, które hamują rozwój wirusów w organizmie. Ponadto, w liściach herbaty znajduje się glin (aluminium). 25 proc. tego pierwiastka przedostaje się do naparu, gdy liście zalejemy wodą. Dobrą wiadomością jest fakt, iż nasz organizm w takiej postaci glinu nie przyswaja. Co jednak gdy do herbaty dodamy cytrynę? Wówczas zachodzi reakcja chemiczna, a jej efektem jest powstanie cytrynianu glinu, który nasz organizm jest w stanie przyswoić. Glin kumuluje się w mózgu, co – jak dowiodły badania – przyczynia się do wystąpienia choroby Alzheimera. – Najwyższe stężenie glinu występuje w czarnych herbatach – podpowiada Monika Gackowska, dietetyk. – Suche liście herbaty mogą zawierać do 30 gramów glinu na kilogram, zaś sam napar powyżej 10 mg. Niższe stężenie tego pierwiastka występuje w herbatach owocowych, które składają się z ziół, suszonych owoców aronii czy jabłek – podsumowuje specjalista.

        Za niebezpieczne dla zdrowia uznaje się podawanie herbaty z cytryną dzieciom. Przyjęcie dużych ilości glinu może w późniejszym wieku doprowadzić do uszkodzenia wątroby. Zrezygnować z tego duetu powinny także osoby, które leczą złamania bądź zmagają się odwapnieniem kości.

        Czym zatem zastąpić cytrynę? Dietetycy proponują sok malinowy lub łyżkę miodu. Ale uwaga: dodając ten słodki przysmak do herbaty, należy zadbać o to, aby woda nie była wrząca. Po zalaniu liści herbaty warto odczekać kilka minut, aby napój się ochłodził.
        http://www.prozdrowie.pl/Artykuly/Dieta-i-Fitness/ABC-zywienia/Pozywna-wiedza/Herbata-z-cytryna-szkodzi

        • inter 14 stycznia 2012 o 2:07 pm

         tak więc wyglada na to że aluminium w naszych organizmach to od tej niedobrej herbaty z cytryna a nie z oprysków… taaaa jasne…( sarkazm, jakby ktos nie załapał)

 53. dyskusb 13 stycznia 2012 o 10:02 am

  cze jaki_buku co porabiasz?

 54. jakzawsze 13 stycznia 2012 o 10:26 am

  Jezeli mamy goronczke to jest blendem zbijanie lekami temperatury.Organizm sam sie broni wydzielajac przeciw ciala przy podwyszonej temperatuze. WIEC POZWULMY SYSTEMOWI IMULOGICZNEMU ABY PRACOWAL A NI PRZESZKADZAJAC TABLETKAMI.

  • dalmat 13 stycznia 2012 o 10:41 am

   Jeżeli mamy gorączkę to jest błędem zbijanie lekami temperatury. Organizm sam się broni wydzielając przeciw ciała przy podwyższonej temperaturze. Więc Pozwólmy systemowi immunologicznemu  aby pogracował a nie przeszkadzać tabletkami

   • dalmat 13 stycznia 2012 o 10:43 am

    przeciwciała – bo przeoczyłem.

   • jakzawsze 13 stycznia 2012 o 1:33 pm

    @dalmat Po co ty xerokopiarko kopiujesz co ja napisalem. A kazdy inteligetny cztelnik sie domysli ,hyba nie ? nie badz taki poprawny, a jak juz to napisz cos madregego od siebie a ni bedzie mi tutaj klonowal

    • dalmat 13 stycznia 2012 o 6:07 pm

     Po to? ponieważ zaniżasz poziom bystrzaku. później każdy dziwi się dlaczego „ONI” tak nas traktują. A jak mają traktować kogoś, kto nawet pisać nie umie. Dlaczego inteligentny czytelnik ma się domyślać co miał na myśli analfabeta. Dla mnie jesteś kimś, kto celowo zaniża poziom błędami, aby później łatwiej było zdyskredytować informacje zawarte na blogu. Rozumiem zrobić błąd, każdemu się zdarzy, ale ty robisz to celowo, ponieważ nie wierzę w tak zaawansowany analfabetyzm.

 55. iHe 13 stycznia 2012 o 10:53 am

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/516589,Waszyngton-wycofuje-7000-zolnierzy-z-Europy

  Rzecznik Pentagonu George Little – Nasze zobowiązania jeśli chodzi o Europę i NATO pozostają niezmienne

  Wycofanie żołnierzy amerykańskich z Europy to jeden z elementów nowej strategii obronnej USA zaprezentowanej przez prezydenta Baracka Obamę 5 stycznia. Strategiczny priorytet doktryna przyznaje regionowi Azji i Pacyfiku oraz Bliskiemu Wschodowi. Brygada składa się zwykle z od 3 do 5 tysięcy żołnierzy.

  Obecnie w Europie stacjonują cztery brygady amerykańskie: trzy w Niemczech i jedna we Włoszech.

  To też dość ciekawe,szczególnie,że pokazuje,że budowa banksterskiego UE bez ich ulubionej metody „na wojne” może być bardzo trudna..Ogólnie nieźle UE pęka widać to w tym cytacie:

  „Nicolas Sarkozy, podobnie jak większość francuskich elit, jest przekonany, że wpływy Paryża były o wiele większe, gdy Wspólnota obejmowała niewiele krajów, i chce intuicyjnie wrócić do tamtych czasów. Wschód Europy w UE osłabia geopolitycznie Francję na rzecz Niemiec. Więcej: dla francuskiego prezydenta poszerzenie Unii było błędem, a francuskie nadzieje na specjalne stosunki polityczne między Polską i Francją się nie spełniły.”

  (kolejny pseudo-przyjaciel mniej..)
  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/374926,tusk-chce-zrezygnowac-z-umowy-miedzyrzadowej.html

  Przyjaciel fortuny – najczęściej jego kumplami są osoby z dużą ilością kaski. Do pomocy w pracach związanych z pieniędzmi zawsze jest pierwszy. Poprze każde twoje zdanie o ile mu za to zapłacisz. Lubi cię tak bardzo, jak bardzo duże jest twoje konto bankowe.
  http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Przyjaciel

  By uniknąć kontaktu z wyżej wymienionymi należy zaryglować drzwi i zakupić broń masowego rażenia. Pamiętać trzeba, że ludzie ci opanowali każdy zakątek świata. Może to być sprzedawca, osoba pisząca ten artykuł, członek twojej rodziny, działacze polityczni. Należy mieć oczy szeroko otwarte i nie dać się oszukać.

 56. iHe 13 stycznia 2012 o 11:22 am

  http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/374929,nigeria-i-iran-moga-zaburzyc-funkcjonowanie-swiatowej-gospodarki.html

  Takie tytuły zawsze wywołują u mnie łezkę w OKu.
  http://demotywatory.pl/1066336/Swiatowa-gospodarka

  A tak w ogóle to termin światowa gospodarka pewnie ma to samo pochodzenie co chrześcijański fundamentalista i inne meeedio/orwellowskie neologizmy.

  • iHe 13 stycznia 2012 o 11:37 am

   @rabarbarek

   „Do podobnego kroku Geithnerowi nie udało się przekonać Chin, które Amerykanin odwiedził w środę.

   Kampania USA na rzecz izolacji Iranu to odpowiedź na irańskie postępy w rozwoju technologii jądrowej, która – w przekonaniu Waszyngtonu – służy budowie bomby atomowej. Sankcje, przyjęte niedawno przez Waszyngton, zamykają dostęp do swojego systemu finansowego firmom współpracującym z irańskim bankiem centralnym (BM), uznawanym za główne źródło finansowania reżimu ajatollahów. Tymczasem właśnie za pośrednictwem BM świat rozlicza się za irańską ropę.

   Dołączenie do sankcji Japonii, drugiego co do wielkości odbiorcy surowca z Iranu, to wciąż za mało, by pogrążyć irańską gospodarkę. Finanse ajatollahów padną dopiero, gdy do bojkotu przystąpią Chiny, główny partner energetyczny Teheranu. Pekin ograniczył co prawda o połowę zakupy ropy, znajdując bez problemu alternatywnych dostawców w postaci Rosji i Wietnamu, ale uczynił to wyłącznie na czas rozmów o nowej umowie
   naftowej z Iranem.”

   Zobaczymy co będzie dalej ,ja bym stawiał na fiasko Geithnera mimo wszystko..
   Zdradzenie bądź czasowe „opuszczenie”Iranu pewnie może nastąpić dopiero podczas działań wojennych.
   Na pewno ostro główkują i produkują,bo grają na czas jak należy.
   Nie sądzę ,żeby Chiny/Rosja pozwoliły na upadek Ahmadinedżada,a nawet jeśli to to będzie zmiana kosmetyczna,do kolejnej walki o czas.
   Ale nie można wykluczyć podejmowania takich prób.

   Iran to Rubikon nie ma się co oszukiwać.
   Korporacyjni faszyści są zafascynowani antykiem
   alea iacta est
   Usrael stoi na słoneczku jak Krzyżacy pod Grunwaldem,prężą muskuły ,że aż miło
   http://demotywatory.pl/2792578/Marit-Bjoergen..

   • rabarbarek 13 stycznia 2012 o 6:31 pm

    iHe, Peryskop,

    Usrael prezy muskuly i Geithnera wyslal , zeby te muskuly jeszcze bardziej naprezyc. Zgadzam sie , ze misja nie wypalila. Tu nie chodzilo o mizerny sukces , a o spektakularne odtrabienie sukcesu , ze oto Chiny potepiaja Iran , dolaczaja do Usraela w krytyce wzbogacania uranu przez Iran i widza zagrozenie dla pokoju swiatowego wynikajace z postepkow Iranu. A tu klops. Chinczycy z kurtuazja przyjeli Geithnera , powiedzieli , ze nie stac ich na ograniczenia w imporcie ropy , i polecieli do krajow regionu zwiekszyc zamowienia. Poczatkowo rzeczywiscie wygladalo to na ustepstwa wobec Usraela , ale teraz wydaje mi sie , ze ustepstw zadnych nie bylo , a raczej Chiny asekuruja sie na nieprzewidziane wypadki w zatoce. Znalazlam , tez ciekawy artykul o tym jak Chiny kaza sie trzymac Usraelowi z daleka od ich zamiarow i planow. Ale o tym wieczorem.
    Warto obserwowac dyplomacje , wizyty, ustalenia, umowy. To powie nam wiecej niz manewry wojskowe wokol Hormuzu. Nie wydaje mi sie , zeby Iran zdecydowal sie ja zamknac , choc powiedzial wyraznie , ze wprowadzenie sankcji to wypowiedzenie wojny i Iran zamknie Hormuz. Ktorys z generalow dodal , ze drugi raz powtarzac tego nie bedzie. Ale bardziej wyglada to na grozby niz prawdziwe zamiary. Zobaczymy.

    Co do UE , to wszystkie ” maluchy unijne” powinny zbuntowac sie i pokazac , ze choc male to swoj jezyk maja. I oczy tez…

    • AQQ 13 stycznia 2012 o 11:01 pm

     @ rabarbarek. A może Chiny stosują też wszechobecną i modną NOWOmowę ?

 57. Niezalezny 13 stycznia 2012 o 12:22 pm

  Niezależna.pl jest zablokowana przez kogo i dlaczego?

 58. Peryskop 13 stycznia 2012 o 12:33 pm

  iHe, Rabarbarek
  Zapewne fiasko Geithnera w Chinach obtrąbi się w mediach jako umiarkowany sukces,
  podobnie jak sukcesem wciąż określa się „polską prezydencję”, która tylko nas kosztowała.

  Ale po policzku od kliki Barosso – zamykającym nawet drzwi eurolandowych schadzek przed ubogimi krewnymi wspierającymi bogatych krewnych miliardami euro – podobno nastał moment otrzeźwienia i krąży pytanie czy jednak nie wycofać się z paktu fiskalnego jeśli Klaus poszedł w ślady Camerona.

  Tego żagla już się nie da załatać! Zapowiadano wspaniały rejs, a jest już dryfowanie rufą do przodu.

 59. Peryskop 13 stycznia 2012 o 12:38 pm

  A tymczasem kolejne odkrycie afery zdrowotno-finansowej:

  „Po ustawie refundacyjnej nadciąga kolejny kataklizm. Chodzi o obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za błędy popełnione podczas leczenia, nałożone od tego roku na szpitale. Ubezpieczyciele żądają bajońskich sum.”

  Ubezpieczaj albo lecz

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120112&typ=po&id=po03.txt

  Lodo-ktrętni mówią, że te działania to „uszczelnienie systemu”, a ja widzę ubezczelnienie systemu.

  • Peryskop 13 stycznia 2012 o 12:43 pm

   Lodo-krętni

  • zenobiusz 13 stycznia 2012 o 1:53 pm

   http://zenobiusz.wordpress.com/2012/01/13/indie-uruchamiaja-ogolnokrajowy-program-bezgotowkowych-rozliczen-biometerycznych/
   Możliwe ,że ten chaos ma na celu ,znalezienie rozwiązania,w bezgotówkowym systemie biometrycznym,jak w Indiach ??

   • AQQ 13 stycznia 2012 o 1:59 pm

    cip,cip,cip kurczątka!

    • iHe 13 stycznia 2012 o 3:03 pm

     Jeszcze tylko bajońskie kredyty na studiowanie meedycyny i mamy Usrael jako żywy.
     W końcu 51 stan..
     A potem reforma WHO z chipem taniej..

 60. Lamacz Matryc 13 stycznia 2012 o 1:14 pm

  Jednym z podstawowych i szalenie istotnych punktów w życiu człowieka, jest uświadomienie ,lub rozpoczęcie procesu uświadamiania sobie faktu oryginalności swojej natury.
  Jest to jak z lampa naftowa;
  Czy lampa naftowa świeci?
  Czy możne płomień,który jest w lampie świeci a lampa go tylko przenosi!?
  Czy wiec płomień w lampie jest lampa?
  Żadna miara,płomień światłości jest płomieniem światłości a lampa jest lampa!
  Ludzie nie są kupa myślącego mięsa,jedynie myślą ze są!
  Łamacz Matryc

 61. sitek 13 stycznia 2012 o 9:26 pm

  http://www.nfz.gov.pl/ue/index.php?katnr=5&dzialnr=6&artnr=1815

  na tej stronie na dole na niebieskim tle:
  „Uwaga: EKUZ nie jest dowodem ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia uprawniającym do świadczeń zdrowotnych na terytorium Polski. Oznacza to, że osoba ubezpieczona w NFZ może posługiwać się EKUZ wyłącznie w innych państwach członkowskich.”

  • AQQ 13 stycznia 2012 o 10:56 pm

   @ sitek. Wydaje mi się, że to prosi się o unijny sąd, bo jak można wydawać ekuz na kraje unijne i jednocześnie nie tolerować ekuz w kraju unijnym…..To jakaś dywersja i sabotaż ale KOGO?

 62. dugi 13 stycznia 2012 o 11:55 pm

  No i doczytałem do końca… warto było, idę spać. Na ra…

 63. Analityk 14 stycznia 2012 o 2:06 pm

  Wg danych ze strony NFZ:

  „Zgodnie z przepisami o koordynacji, osoby ubezpieczone i uprawnione mają prawo
  do rzeczowych świadczeń zdrowotnych na podstawie karty EKUZ w czasie pobytu
  w innym państwie członkowskim UE/EFTA.
  Ponadto w myśl art. 51 ust. 1 ustawy o świadczeniach, EKUZ wydana przez Narodo-
  wy Fundusz Zdrowia stanowi potwierdzenie prawa do świadczeń opieki zdrowotnej
  przysługujących świadczeniobiorcy lub osobie uprawnionej do świadczeń opieki
  zdrowotnej na podstawie przepisów o koordynacji, na terytorium innego niż Rzecz-
  pospolita Polska państwa członkowskiego UE/EFTA.
  W kontekście powyższego wskazać należy, iż karta EKUZ nie jest dokumentem, na
  podstawie którego możliwe byłoby korzystanie ze świadczeń opieki zdrowotnej na
  terenie Polski.”

  Tym samym pomysł sam w sobie jest słuszny, tyle że fundusz zadbał już o to, aby nie można było wykorzystać dokumentu przeciwko niemu.

 64. Pingback: Dlaczego nasze składki zdrowotne nie dotarły do NFZ? « PUBLIKUJ Z LIBER BLOGIEM