NIE DLA ACTA – wolna dyskusja, 24 stycznia 2012r.

(…) ACTA to następny etap zniewolenia – zanim masoneria światowa przystąpi do jawnego zabijania ludzi, musi przecież im najpierw uniemożliwić komunikację (…) wybrani mają dostać prawa autorskie na dzieła, których prawa autorskie wygasły, lub też takie, które nigdy nie były zabezpieczone takimi prawami. Mogą to być więc równie dobrze wszystkie wydania Biblii! (…) 

Nie wierzyłeś w NWO? Czas się obudzić!

Boisz się inwigilacji? Powinieneś.

W powyższym filmiku słyszymy oburzonego młodego człowieka, który nam wyjaśnia jak będzie wyglądał koniec internetu po wprowadzeniu ACTA, jak to nas będzie można pozamykać do więzień za wsadzenia nagrania z prywatki… A gdzie ten młody człowiek był gdy biliśmy w dzwon na alarm, że wprowadzane są totalitarne przepisy w Polsce i innych krajach, których celem jest zniewolenie społeczeństwa, że jesteśmy na co dzień truci opryskami chemicznymi, że następuje

Maska do wycięcia

frontalny atak na to co jemy poprzez modyfikowanie genetyczne roślin i zwierząt, że truci jesteśmy aspartamem, fluorem, dodatkami chemicznymi do prawie każdego produktu spożywczego? Gdzie on był, gdy szczepiono polskich bezdomnych eksperymentalną szczepionką na świńską grypę, po której zmarło 23 osoby? Gdzie był podczas fałszywej pandemii, której celem było zaszczepienie większości ludzkości świata skażonymi śmiertelnym wirusem ptasiej grypy szczepionkami?
Dlaczego młodzi ludzie budzą się dopiero, gdy odbiera im się ulubioną zabawkę, którą jest internet, a nie reagują na jawny atak na ich zdrowie i życie?

Czy nadal będzie się uważać fakty przedstawione na tym blogu i innych stronach za śmieszne teorie konspiracji?  Czy wreszcie się obudzicie i zaczniecie walczyć o życie?!
To co się odbywa to jedna wielka eksterminacja ludzkości, zwana czasem depopulacją. Wszystko jest starannie zaplanowane.

Czy sądziliście, że ci ludzie na tym poprzestaną?

ACTA to następny etap zniewolenia – zanim masoneria światowa przystąpi do jawnego zabijania ludzi, musi przecież im najpierw uniemożliwić komunikację.
To jest logiczne. Zanim zniszczy się wszelkie zgromadzenia z kultywowaniem religii włącznie, to należy zabezpieczyć się formalnym pretekstem – to też jest jasne. I to się właśnie dzieje. Nie mamy szans, jeśli nie zrozumiemy charakteru tych działań – ich perfidii i planowania. Czy sądzicie, że nazistom udałoby się wymordować tyle ludzi w obozach koncentracyjnych bez odpowiednich planów, które zabezpieczyły ich przed rewoltą tam przywożonych?
A przecież za NWO stoją ci sami ludzie, co za ludobójstwem w Rosji, Chinach czy nazistowskich Niemczech.

Wszystko co się dzieje było do przewidzenia – oczywiście, że mamy do czynienia z decyzjami tajnego jeszcze prywatnego rządu światowego, który poprzez ONZ, organizacje międzynarodowe, korporacje, NATO, rządy państw i ludobójcze media, wprowadza na siłę tzw, Nowy Ład Światowy.

Coraz wyraźniej widać na czym ma polegać ten ich „ład” – ma być to totalne zniewolenie, w którym człowiek nie będzie nic znaczył, pozbawiony zostanie wszystkich praw, łącznie z prawem do życia.
Declan McCullagh z CNET News (http://news.cnet.com/8301-13578_3-20003005-38.html)  ostrzegał już ponad półtora roku temu, że umowa ACTA – Anti-Counterfeiting Trade Agreement, była tajnie przygotowywany już od dłuższego czasu, administracja Obamy wprost zakazała ujawniania jej treści, z uwagi na „narodowe bezpieczeństwo”. Zwróćmy uwagę, że przygotowywany on był w USA, a więc stoją za nim ci sami ludzie, co za PNAC, Patriot Act czy NDAA – są to skrajni syjoniści.

Pierwsze informacje o tym czego ma dotyczyć ta umowa zostały ujawnione po głosowaniu w Parlamencie Europejskim. Jednak nadal nie pojawia się zbyt wiele informacji czego ma dokładnie dotyczyć ta umowa. W USA dzięki masowym protestom udało się dość łatwo zablokować rzekomo antypiracki Stop Online Piracy Act (SOPA) oraz rzekomo zabezpieczający własność intelektualną Protect Intellectual Property Act (PIPA) . Co najmniej takie same protesty są potrzebne w.s. ACTA, która ograniczy prawdopodobnie nasze podstawowe wolności, a także wkroczy na tak kluczowy grunt jak dostęp do suplementów, witamin i lekarstw, blokując do nich wolny dostęp.

Alex Jones w czwartkowym programie ostrzegł, że Kongres USA przygotowuje się do wprowadzenia prawa autorskiego na dzieła, które dotąd były własnością publiczną.
Co to ma oznaczać? Otóż wybrani mają dostać prawa autorskie na dzieła, których prawa autorskie wygasły, lub też takie, które nigdy nie były zabezpieczone takimi prawami.

Mogą to być więc równie dobrze wszystkie wydania Biblii!

Łatwo sobie wyobrazić taką sytuację, gdy np. Bill Gates wykupuje prawo do przejęcia praw autorskich na wszystkie wydania Biblii, a potem za każde wykorzystanie bierze opłatę, lub też wręcz zakazuje dostępu do Biblii. Taka sytuacja wcale nie jest hipotetyczna – ACTA sformalizują ten zakaz, nasyłając specjalne oddziały policji na księży czy pastorów cytujących Biblię podczas Mszy Świętej!
Pod pozorem ochrony własności intelektualnej i ochrony praw autorskich nastąpi otwarty atak na religię!
I może to dotyczyć nie tylko chrześcijaństwa, podobne przejęcie praw autorskich może dotyczyć także Koranu czy nawet Talmudu! ACTA może być więc o wiele bardziej podstępną ustawą niż nam to przedstawiają nawet media alternatywne.

Wczoraj odbyła się burzliwa dyskusja na tym blogu nt. wprowadzenia  AKTA. Ponieważ nie każdy ma czas i cierpliwość przeczytać wszystkie komentarze, wybrałem kilka ciekawych. Zachęcam jednak do przeczytania całości – mało gdzie jest tyle konkretnych informacji o tym totalitarnym zamachu na społeczeństwo.

Najnowsze materiały monitorpolski na YouTube:

sara10 23 Styczeń 2012 o 8:50 pm  (…) ACTA, twierdzi poseł Jaworski z PiS, powstały w wąskim gronie osób prywatnych w USA (iluminaci?). Ci ludzie następnie, TAJNIE konsultowali to z rządami państw, które to (bez konsultacji społecznych) wprowadzają na siłę w swoich krajach. Ten fakt nazywa się zamordyzmem. Nie mamy tu doczynienia z Białorusią a Koreą Północną.
[monitorpolski:  sara10 – Nie porównuj Białorusi z Koreą Północną – chciałabyś mieć tu Białoruś, z mądrym i przewidującym Łukaszenką… Nie porównuj tyranów z wielkimi patriotami, którzy się nie poddają NWO]

Adam 23 Styczeń 2012 o 4:51 am Polecam wam zapoznać się z usługami VPN. W wielkim skrócie, jest to usługa która udostępnia serwer w innym kraju (np. chiny, rosja) przez który filtrowane jest cały nasz ruch. Wszystko jest szyfrowane. Dzięki temu nie można wyśledzić co wysyłamy, ani co pobieramy, nie jest możliwe określenie naszej lokacji po adresie IP. Minusem jest z pewnością pewne zmniejszenie prędkości przesyłu danych, choć jeśli chcemy możemy naprzemiennie korzystać z połączenia VPN i zwykłego.
Tutaj podstawowe informacje na ten temat
http://www.green-trading.pl/vpn-bezpieczne-i-anonimowe-polaczenie-z-internetem.html
[monitorpolski: ściągać i drukować. Niedługo będziemy zdani tylko na informacje, które udało nam się pościągać z internetu przed wprowadzeniem ACTA]

katerina404 23 Styczeń 2012 o 5:08 am Cały czas badam to ostatnio od strony niemieckiej i wszystkich powiazań z Niemcami i zauważyłam, że poszczególne, szczątkowe wprawdzie informacje w tym temacie, świetnie się o siebie zazębiają. Szykuje się pod płaszczykiem demokracji IV Rzesza, ta najgorsza. Faszyzm w najczystszej postaci. Czy wobec tak daleko posuniętych kłamstw, tajemnic, matactw i dezinformacji, nam samym, jako ludziom uda się powstrzymać tą zarazę? Tu potrzebna jest siła wyższa, chociaż nie możemy rezygnować z szerzenia prawdy i z tą siłą wyższą współpracować. Mam na myśli Swórcę i jego anielskie szwadrony. Nawet natura sama już się buntuje przeciwko takiemu zdziczeniu i takiemu bezprawiu.

ciociababcia 23 Styczeń 2012 o 7:29 am
POWIEDZMY . N I E. SOPA, PIPA i ACTA, globalnie skoordynowany atak na wolność słowa. http://www.prisonplanet.pl/files/1196098270/acta_sm.jpg  …Z naszego podwórka szef MSZ R. Sikorski też chce być w klubie wielkich „etyków internetu” i dlatego wykorzystując stanowisko państwowe dla własnych celów chce regulować internet:
„Wytoczyłem pozwy przeciwko wydawcom, którzy tolerują groźby karalne, mowę nienawiści, oszczerstwa i antysemityzm na swoich stronach. Dążę do ustanowienia precedensu prawnego, mianowicie, że fora internetowe rządzą się nie ustawą o hostingu, o użyczaniu serwerów, tylko rządzą się prawem prasowym, w związku z tym wydawcy są odpowiedzialni za treści, które rozpowszechniają” – powiedział dziennikarzom szef MSZ. Ruch mający na celu ograniczenia i kontrolę Internetu, jak już wielokrotnie ostrzegaliśmy, jest realizowany ponieważ skostniałe tradycyjne korporacyjne i rządowe media, przegrywają z alternatywnymi i niezależnymi źródłami informacji pod względem udziału widowni, zaufania i wpływu. Rządy jak tylko mogą starają się utrzymać własną narrację zdarzeń i polityki wydając grube miliony co od dłuższego czasu jest coraz mniej efektywne. Taki spadkowy trend w możliwości oddziaływania propagandy na społeczeństwo próbuje się zatrzymać właśnie takimi ustawami jak ACTA. Takie działania rządów i korporacji muszą się spotkać z ostrą opozycją na każdym poziomie oraz w całym spektrum politycznym. Regulacja Internetu nie tylko stanowi ogromny zamach na wolność słowa, lecz będzie tworzyła nowe przeszkody dla e-gospodarki i w konsekwencji doprowadzając do dalszej dewastacji opanowanej przez kryzys gospodarki.
Powiedz NIE dla ACTA i wyślij swojego maila ze słowami dezaprobaty do Sejmu RP. http://www.youtube.com/watch?v=XdvfZn4pB7o 
Oto maile niektórych posłów RP, więcej: http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/sopa_pipa_i_acta,p514601167

Aśka 23 Styczeń 2012 o 9:02 am
http://technowinki.onet.pl/biznes/10-rzeczy-ktore-powinienes-wiedziec-o-acta,1,5005235,artykul.html
10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o ACTA 22.01.2012, 16:26 Onet. * Marcin Kosedowski Onet.
ACTA mnie nie dotyczy, a dostawca sieci może mnie śledzić, bo nie mam nic do ukrycia” – może pomyśleć typowy Kowalski. Po przeczytaniu tych 10 informacji zmienisz zdanie.

Jak powstało ACTA?

ACTA to oficjalnie Anti-Counterfeiting Trade Agreement (umowa handlowa przeciwko podróbkom). Dokument był tworzony od 2007 roku w USA i utrzymywany w ścisłej tajemnicy. Na jego kształt wpływały instytucje lobbujące na rzecz ochrony własności intelektualnej. Dopiero 24 marca 2010 roku jego treść wyciekła do opinii publicznej. Odbyło się tylko jedno publiczne spotkanie w sprawie ACTA (w Meksyku), z którego wyproszono osobę próbującą je transmitować w internecie.

Parlament Europejski dwukrotnie sprzeciwił się wprowadzeniu ACTA, domagając się odtajnienia prac nad porozumieniem. Organizacje reprezentujące przemysł, w tym BSA, lobbowały przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka o pominięcie opinii Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości przy wdrażaniu ACTA. Ostatecznie UE poinformowała o przyjęciu ACTA na stronie 43 komunikatu prasowego na temat rolnictwa i rybołówstwa.

Jak ACTA jest uchwalane w Polsce?

Uchwała pozwalająca na podpisanie ACTA przez Polskę nie zawiera w tytule skrótu ACTA, a nazywa się „Umowa handlowa dotycząca zwalczania obrotu towarami podrobionymi między Unią Europejską i jej państwami członkowskimi, Australią, Kanadą, Japonią, Republiką Korei, Meksykańskimi Stanami Zjednoczonymi, Królestwem Marokańskim, Nową Zelandią, Republiką Singapuru, Konfederacją Szwajcarską i Stanami Zjednoczonymi Ameryki”.
Jak donosi zajmujący się prawnymi aspektami funkcjonowania internetu serwis VaGla.pl, dokument wpłynął do Rady Ministrów 18 listopada 2011 roku. Podpisano go już 25 listopada. Biorąc pod uwagę, że także 18 listopada prezydent powołał nowy rząd, prawdopodobnie żaden z ministrów nawet się z nim nie zapoznał – uważa autor serwisu, Piotr Waglowski.

Na obiecywane przez premiera negocjacje w sprawie ACTA nie zaproszono domagających się tego organizacji pozarządowych, ale pojawili się na nim przedstawiciele międzynarodowych korporacji.

Polska treść ACTA została udostępniona na serwerze Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 18 stycznia 2011. Według dotychczasowych planów ACTA ma zostać podpisana przez Polskę 26 stycznia w Japonii, choć po ostatniej burzy i atakach hakerskich na strony rządowe nie jest to jeszcze przesądzone, a minister administracji i cyfryzacji Michał Boni ma się dziś spotkać w tej sprawie z premierem.

ACTA zabrania otwierania stron?

ACTA przewiduje kary dla osób dopuszczających się piractwa na skalę handlową. Pojęcie „skala handlowa” nie jest zdefiniowane w żadnym dokumencie UE, a zdefiniowane przez ACTA „piractwo” jest bardzo ogólne. Na jej podstawie można uznać za „pirata” np. osobę czytającą stronę internetową pochodzącą z kraju, w którym pobieranie plików naruszających prawa autorskie jest zabronione. Dlaczego? Ponieważ podczas przeglądania danej witryny przeglądarka internetowa zapisuje na komputerze jej lokalną kopię, czyli kod, grafiki, treść artykułów. Są to zwykle utwory chronione prawem autorskim.

Koniec z YouTube?

Świadome obchodzenie zabezpieczeń takich jak np. możliwość oglądania filmów tylko w wybranej strefie lub korzystanie z proxy w celu obejrzenia na YouTube filmu wskazanego dla wybranego kraju jest nielegalne. Podobnie z wersjami gier przeznaczonymi na inne rynki. Warto przy tym zauważyć, że programy na rynkach wschodzących są 5-10 razy droższe niż w USA.

http://m.onet.pl/_m/75fd9ab1a50c248c3fc81ed183fa9f3c,62,1.jpg  YouTube
Obejście zabezpieczenia przed wyświetlaniem materiałów w danym kraju ACTA uznaje za nielegalne.

Co z małymi stronami?

Właściciele stron będą odpowiadać za treści na nich, więc wielu zrezygnuje z ryzyka prowadzenia strony. „Gdyby wprowadzić odpowiedzialność po stronie przedsiębiorców internetowych za treści umieszczane przez użytkowników oraz obowiązek monitorowania tych treści to nie tylko doprowadziłoby to do cenzury w internecie, ale przede wszystkim sens biznesowy platform internetowych przestałby istnieć, co z kolei by skutkowało załamaniem gospodarki internetowej” – uważa Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji.

Celnicy zajrzą do twojej walizki

ACTA pozwala służbom celnym z własnej inicjatywy zatrzymać na granicy podejrzane towary, w tym przewożone w bagażu podręcznym lub wysyłane paczkami. Towary te mogą zostać zniszczone, jeśli zostaną uznane przez celników za stanowiące naruszenia.

Ponadto państwo może dostarczyć właścicielowi praw informacje dotyczące wysyłek jego towarów, w tym opis i ilość. Może to stanowić podstawę do monitorowania poczty.

Programy mogące obchodzić zabezpieczenia stają się nielegalne

Urządzenia i programy, które mogą być użyte do obejścia zabezpieczeń powinny być według ACTA konfiskowane. W tym miejscu pojawia się kwestia tzw. dozwolonego użytku osobistego i użycia zupełnie legalnego urządzenia do zdjęcia np. zabezpieczenia DRM. W tym przypadku tylko cel użycia przesądza o jego charakterze.

Dostawca internetu będzie Cię śledził

Właściciel praw autorskich dostanie dane osoby, którą tylko podejrzewa o posiadanie treści naruszających prawa autorskie.

Oskarżający może żądać informacji o wskazanych osobach w jakikolwiek sposób powiązanych z podejrzanym. Może to prowadzić do sytuacji, w której ISP będą musieli ujawniać dane wszystkich osób, które pobierały pliki od podejrzanego przez właściciela praw.

Państwa muszą przewidzieć możliwość niezwłocznego wydania właścicielowi praw autorskich przez ISP danych abonenta, co do którego istnieje podejrzenie, że z jego konta naruszono prawa autorskie. Oznacza to olbrzymie wydatki małych ISP na infrastrukturę monitorującą każdą akcję każdego internauty.

Będą Cię kontrolować również inne kraje

ACTA pozwala na działania służb wobec obywateli innych krajów i na terenie innych krajów. Może się to odbywać „bez wysłuchania drugiej strony” [strona – kraj] i przy konfiskacie mienia oraz wniesieniu kaucji przez osobę podejrzaną (nie oskarżoną). Jeśli podejrzenia okażą się niesłuszne, sąd może, ale nie musi nakazać rekompensatę.

Państwo będzie wspierało posiadaczy praw

Państwa, w tym już wkrótce prawdopodobnie Polska, „podejmują wysiłki, aby wspierać tworzenie i utrzymywanie formalnych i nieformalnych mechanizmów, takich jak grupy doradcze, w ramach których jej [Państwa – przyp. red.] właściwe organy mogą poznać opinie posiadaczy praw”.

Państwa zobowiązują się również do przeszkolenia urzędników w zakresie dochodzenia i egzekwowania praw własności intelektualnej. A kto jak nie „grupy doradcze” związane z instytucjami antypirackimi przeprowadzi takie szkolenia?
Autor: Marcin Kosedowski Źródło: Onet.

Stanisław 23 Styczeń 2012 o 9:04 am
WP zamieściła taki oto tekst http://wiadomosci.wp.pl/title,Prezydent-moze-wprowadzic-stan-wyjatkowy,wid,14188797,wiadomosc.html?ticaid=1dca1
Pozwolę sobie napisać kilka słów od siebie – protest przeciwko ACTA jest słuszny, jednak jak to już napisano wyżej , prawdopodobnie rząd oleje stanowisko społeczeństwa i zrobi to co karzą mu jego prowadzący z Brukseli. Jeżeli nastąpią dalsze poważniejsze ataki to nie byłbym zdziwiony gdyby faktycznie Bronek i Rudy odstawili taki numer , a wszystko to w imię ratowania kraju przed . . . no właśnie przed czym ?
Problem ACTA i reszty kretyństwa jakie dzieje się w jeszcze naszym kraju, polega na tym że trzeba odsunąć źródło zarazy jaka opanowała koryto władzy.

AQQ 23 Styczeń 2012 o 12:41 pm
Zobaczcie koniecznie link wyżej są miasta wypisane. Prawie 30tys osób chce wziąc udział W-wa.
https://www.facebook.com/events/231718760242341/

Stanisław 23 Styczeń 2012 o 11:59 am
W sprawie anonimowych rozmawiałem z pewnym pracownikiem potężnej firmy informatycznej i oto co mi napisał: „Rozejrzałem się trochę za tą grupą i dotarłem do miejsc, w których się grupują i umawiają na kolejne ataki. To podobno ludzie dobrze znający się na komputerach, przepisach prawnych, analizie bezpieczeństwa itd. (wykwalifikowani informatycy, prawnicy, specjaliści ds. bezpieczeństwa), do których dołączają się osoby postronne, popierające to co oni robią. Ci ludzie mogą pomagać w atakach i robią to. Kusi ich przynależność do większej grupy, o której teraz jest głośno i mają posłuch na świecie.No i to,że razem są w stanie dokopać przynajmniej w niewielkim stopniu instytucjom rządowym. Tacy ludzie dostają gotowe narzędzia, których używają do przeprowadzania prostych ale skutecznych ataków. I to działa.
A dzięki temu, że atakują nie tylko członkowie tej grupy ci, którzy za tym stoją są trudniejsi do wykrycia.
Może i nawet sama grupa nie istnieje a ktos to wymyślił żeby siać zamęt.
Łapią się na to też dzieciaki, którzy pewnie wpadną.
1) powód do represji – pewnie tak
2) słuszność takiej akcji – tak
Popieram taki sprzeciw.”

Aśka 23 Styczeń 2012 o 12:18 pm
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/atak-hakerow-na-polske/koziej-mamy-do-czynienia-z-najwiekszym-protestem-w,1,5005497,wiadomosc.html
Koziej: mamy do czynienia z największym protestem w cyberprzestrzeni, który dotknął nasz kraj
10:48 GK / RMF FM, PAP 23.01.2012

  • Mamy do czynienia z największym protestem w cyberprzestrzeni, który dotknął nasz kraj. Nasi internauci jeszcze nigdy nie byli na tyle zorganizowani – stwierdził w programie „Kontrwywiad” w RMF FM szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej. – Jeśli długotrwałe ataki hakerów zakłócą życie publiczne i na masową skalę nie będą mogły działać instytucje rządowe, wtedy trzeba będzie zastanowić się nad koniecznością wprowadzenia stanu wyjątkowego – dodał.

Koziej uważa, że to dobrze, że taki protest pojawił się w Polsce. – BBN od dawna zwracał uwagę na tego typu problemy. Atak pomoże lepiej przygotowywać państwo polskie do funkcjonowania w cyberprzestrzeni – stwierdził. – Z punktu meritum sprawy to dobrze, że ten protest się pojawił. (…) To znak, że pojawia się wyzwanie i trzeba będzie coś poprawić – powiedział.
[…]
______
Taką mamy demokrację!!! Jak obywatele siedzą cicho, to jest prawidłowo, jeśli tylko suweren wyrazi swoje zdanie, to trzeba poprawiać system lub wprowadzać stan wyjątkowy (…)

jakzawsze 23 Styczeń 2012 o 1:02 pm

Aktualne info z przebiegu operacji anti-ACTA : https://twitter.com/AnonymousWiki
Jeżeli skorumpowany rząd w Polsce podpisze ACTA to wkrotce bedziecie jeść genetycznie modyfikowana żywnosc i nawet nie bedziecie o tym wiedziec, w ACTA nie chodzi tylko o internet rzekomą wlake z piractwem , do jednego worka zostało wrzuconych dużo grozniejszych narzedzi, propozycji jak patentowanie nasion, a więc na swoich działkach bedziecie musieli sadzic pomidory i ogórki z nasion ktore kupicie w sklepie a za używanie swoich nasion bedzie grozilo wam wiezienie, tak już jest w USA ze zbożem, kukurydza i soja , reszta biosfery …- … to jest „nowy” TERRORYZM ! ! !… o tym wam nie powiedzą w radiu/TV/Propagandowych portalach jak ONET/TVN24/POLSAT/TVP … , dlatego że te korporacje są wrekach tych samych kryminalistów którzy wykreowali A.C.T.A. , SOPA, PIPA, INDECT …
Reklamy