NIE DLA ACTA – wolna dyskusja, 27 stycznia 2012r.

Najnowsze materiały wideo z protestu w Warszawie i na temat afery ACTA:

Czy polscy posłowie przeciwni ACTA będą torturowani w obozach dla Al-Kaidy?

Wykop zbiera podpisy w.s. ACTA: http://www.wykop.pl/zbieramypodpisy/

Kilka szczegółów odnośnie wczorajszego aresztowania dziennikarza Rafała Gawrońskiego:

  • aresztowanie nastąpiło wczoraj, o godzinie 8 rano u znajomej Rafała.
  • aresztowano go na podstawie nakazu
  • nie poinformowano dlaczego – ta informacja miała być udzielona już w areszcie, jeśli „będzie taka wola”.
  • kilka godzin później, znajoma Rafała dowiedziała się, że Rafał ma odbyć wyrok ok. 40 dni więzienia za nieuiszczenie opłaty za proces sądowy. Dodała, że Rafał nie otrzymał ani zawiadomienia o rozprawie w tej sprawie ani informacji o wyroku.

Dodam od siebie, że kilka dni wcześniej Rafał w rozmowie ze mną, wyraził obawy, że „może mu coś się stać” z uwagi na jego ostatnie publikacje na temat satanizmu. Dotarł bowiem do informacji, które mogą być „bardzo niewygodne” dla pewnych ludzi.
Fakt aresztowania Rafała Gawrońskiego za rzekome nieuiszczenie opłaty za proces jest w takiej sytuacji bardzo podejrzane. Dlatego proszę was wszystkich o nagłośnienie sprawy aresztowania Rafała, by nic złego mu się nie stało w więzieniu.
W rozmowie ze mną Gawroński dodał, że „się zabezpieczył” przekazując krytyczne informacje kilku osobom. Mają one prawo do ich publikacji w razie gdy Rafałowi coś się stanie.

Z ostatniej chwili: Znajoma Rafała, Ewa Latoszek opublikowała szczegóły odnośnie aresztowania na blogu: http://rafzen.wordpress.com/
Na blogu są też ostatnie artykuły Rafała – być może w nich można znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego naprawdę go aresztowano.

Publikacje Rafała Gawrońskiego są też na jego blogu na Nowym Ekranie – niestety nie udało mi się wejść na tę stronę: http://poloniae.nowyekran.pl/
========================================================
Sąd Najwyższy uznał kasację Prokuratora Generalnego w.s. Zbigniewa Kękusia
26 stycznia 2012 r. w Sądzie Najwyższym odbyła się rozprawa kasacyjna złożona przez Prokuratora Generalnego w.s. dr Zbigniewa Kękusia, o której dokładnie informowaliśmy. Sąd Najwyższy z przewodniczącym SSN Jerzym Grubbą, uznał zasadność kasacji i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania przez Sąd Rejonowy w Dębicy.
Prezes Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu, Jerzy Jachnik, uważa to za sukces dr Zbigniewa Kękusia, bowiem w ten sposób Sąd Najwyższy uznał go za niewinnego. Ponowne przekazanie sprawy Sądowi Rejonowemu w Dębicy jest wg. Jerzego Jachnika poprawną czynnością sądową.
Natomiast dr Zbigniew Kękuś uważa, że Sąd Najwyższy powinien go całkowicie uniewinnić, a nie kierować ponownie sprawę do tego samego sądu, który w sposób niepoprawny (jak uznał Sąd Najwyższy) go skazał. Oznacza to rozpoczęcie tej samej sprawy od początku i dalsze nękanie oskarżonego. Jerzy Jachnik twierdzi, że obecność dr Kękusia na rozprawach nawet nie jest konieczna, bowiem wyrok musi być jeden – uniewinnienie.
W warunkach polskich widzieliśmy już niejedno, zatem nie można wykluczyć, że sąd będzie nadal nękał dr Kękusia, co wydłuży jego tragedię.
Dr Kękuś jest jednym z najlepszych w Polsce specjalistów z zakresu ekonomii, zarządzania i finansów. Od momentu oskarżenia nie może znaleźć pracy, a ostatni pracodawca, ING Bank Śląski wyrzucił go bezpodstawnie na bruk.

Niedługo zamieszczę reportaże na oba powyższe  tematy

Reklamy