Wydarzenia i komentarze, 16 lutego 2012r.

Uwaga na dezinformatorów!

No, tośmy sobie wczoraj „pokomentowali” ważny wpis nt. masońskiego spisku na Grecję. Spodziewałem się tego, ale nie sądziłem, że dezinformacyjny atak wyjdzie właśnie od tych osób. Po czym można sądzić, że są to dezinformatorzy? A po tym, że ani razu nie nawiązali do tematu głównego, który był szokujący – czyżby nie interesowała ich własna przyszłość w totalitarnej Europie?
No to wypadało się przyglądnąć skąd ci panowie nadają (mapka po lewej).
Teraz zrozumiałe, dlaczego się nie przejmują Armią Europejską, wspólną polityką gospodarczą, podatkami płaconymi wprost do Brukseli czy też perfidnym niszczeniem ekonomii krajów Europy Południowej i Wschodniej. Panowie siedzą sobie wygodnie w Mieście Aniołów, popijając dżin i myślą jakby tu nam, Polaczkom, namieszać nasze dociekanie do prawdy.
Poszukiwania poszły jeszcze dalej – okazuje się, że ci panowie potrafią przejąć IP innych ludzi!
I tak z tego samego IP znalazłem m.in. takie rzeczy:

 1. Dziś po powrocie ze szkoły chciałem se wejść pograt a tu mi pisze ze mam bana… To nie moja wina ze mam publiczne ip i akurat ten koles ma takie jak ja. Proszę o UB bo chce se na tym serwie jeszcze pograć bo mi sie spodobał…
 2. Wpis nr 21: Imię: Asia E-mail:  Strona: IP: … Data: 2011-07-11 10:11:23 Witajcie ! Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda i czy strona jest aktualna, ale chciałam zapytac, bo sądzę że Wy będziecie dobrze poinformowani. Czy to prawda że ks Piotr Leśniak odchodzi ?
 3. Anonim IP… Komentarz: Zwróciłam sie do dr B. w sprawie dla mnie bardzo bardzo trudnej. Moja córka była zdiagnozowana i stwiedzono mozliwośc choroby nowotworowej. Dr B. pomógł mi diagnozując córkę i prowadził dziecko do czasu uzyskania wyników na tyle dobrych, ze moglismy odetchnąć po straszliwym stresie. Dziekuje za prowadzenie i leczenie dziecka. J. M. z Biernej
 4. gra w zabijanie ludzi : Zabij profil Łączna Kills … 12 … Strzal w glowe 66.67% … 8. Friendly Fire …
  0 Wszystkich Smierci 0 Friendly Fire 0 Całkowita dokładność 21,43% Wystrzelone 140 Trafione 30
  Zabija na śmierć 12.00 Zabija na minutę …Z wyrazami szaczunku wierny gracz Uper

Jest tego jeszcze więcej – połączenia z różnych krajów, bany na forach, gry, wpisy – wszystko z jednego IP!
Nie da się analizować każdej komentującej osoby, ale ci osobnicy zaczęli grać na ostro – wszystko aby rozmydlić dyskusję i skierować na inne tory, żeby peryskop, hjk, iHe, Orzesz, Zeno, Rabarbarek i wielu innych rzetelnych blogowiczów, nie miało przebicia. I żeby nowe osoby wchodzące nie wiedziały kompletnie co jest grane.
To wszystko byłoby do zaakceptowania, przywykliśmy do różnych stylów, błędów – jesteśmy tolerancyjni.
Ale zaczęły się pojawiać ataki na Kościół, Papieża, wulgarności i co najgorsze – nawoływanie do przemocy.
A to już nie jest do zaakceptowania. Nie mam możliwości warowania i moderacji każdego komentarza. To co zauważyłem usunąłem. Ale warto było sprawdzić kim są ci ludzie – stąd poszukiwanie tropów.
Warto było też zrobić test na ich możliwości. Spróbowałem prostą podmianą linków – by sprawdzić jak szybko zareagują. I tu był szok – NATYCHMIAST. Niezauważalne dla oka zmiany linków, a ci od razu zareagowali!
Wniosek jest jeden – ci panowie dysponują doskonałym oprogramowaniem m.in. analizującym wpisy i podającym im informację o zmianach. Po co – można się domyślać – to są maniacy kontroli, ludzie NWO.
Dodatkowa rzecz – po usunięciu ich wpisów, strona zaczęła się szybciej ładować. Nie wiem jak to robią, ale może się to wiązać z umieszczaniem skryptów przez komentarze. Dlatego też może być pewien bałagan w komentarzach, ponieważ usuwam wszystkie wpisy „anonimowych”. Tacy z nich „anonimowi” jak ze mnie Turek. Zorientowali się dość późno w tym co robię, udało się im wsadzić tylko jeden atak, że jesteśmy tu wszyscy „antysemitami” – co było pewnie w rozkładówce działań:
– zdobyć zaufanie
– wprowadzić wulgarność i bałagan
– zaatakować wiarę katolicką
– uderzyć w antysemityzm
Chyba wszyscy wiemy kto stosuje takie metody. Ale ich czas się kończy i oni zaczynają to podskórnie czuć, bowiem takie wpisy jak poprzedni i wiele innych nie dadzą im spokojnie spać.

A jeśli nie są agentami, to czekam na maila z przeprosinami. Może z  Bielska – Białej?
I jak najszybciej na egzorcyzm do ks Natanka!

List do Obywatela

Pojawił się w jednym s komentarzy, sądzę, że warto go w całości jeszcze raz zamieścić do powielenia.

,,Obywatelu !
Czy zdajesz sobie sprawę, że w naszym ukochanym kraju, a zasranym państwie, jesteś regularnie robiony w wała? Na każdym kroku i w każdym obszarze. Lecz skoncentrujmy się dziś na jednym wąziutkim aspekcie, bo nasycenie bezczelnego chamstwa, hipokryzji i oszustwa, osiągnęło właśnie swoje apogeum.

Oczywiście rozchodzi się o ustawę emerytalną.

Wsiadłem jak zwykle do samochodu i aby sobie podnieść różne poziomy, w tym, przede wszystkim agresji, zamiast łyknąć amfy, czy wciągnąć działeczkę koki, włączyłem TOK FM. Uch, jak to daje kopa… Prezentował się niejaki Borowski, polityk zawodowy i sejmowy wyjadacz i łgał i kręcił, jako, że mu pewnie ci agorowcy dobrze zapłacili. Referendum? To bzdura; to tak, jakby ludzi zapytać czy wolą być piękni i bogaci, czy biedni i brzydcy. Nie ma sensu. Bla, bla, bla. Po chwili już byłem nakręcony, jak ten czarny koleś z Formuły 1. A miałem już dobry podkład, bo był to chyba 50 głos, nie wiem czy durnego, czy tak cynicznego, nieważne, bowiem mającego nas za ciemne bydło, polityka. Głos ich wszystkich, tych samozwańczych półbogów od siedmiu boleści.

Obywatelu !

Policz sobie sam. Powiedzmy, że jesteś średniak, średniak statystyczny. Skończyłeś, no powiedzmy, nawet uniwersytety i w wieku 25 lat rozpoczynasz pracę i rzetelnie i przykładnie pracujesz 40 lat, by jak dotychczas mając lat 65 przejść na emeryturę i pożyć sobie jeszcze, gapiąc się w telewizor, albo nawet pieląc działkę, ostatnie 10 lat. Ukochane państwo, za te 40 lat znoju, wypłacać ci będzie, jak będzie szczodrobliwe, 1500 zł. Ciężko będzie, lecz nie zdechniesz.

A teraz popatrz. W dupie mamy te wszystkie ZUSy, KRUSy i inne złodziejskie kantory. Sami będziemy przez te 40 lat odkładać miesięcznie na przykład 300 zł. To chyba jest w dolnych granicach, ale co tam. Odkładamy więc na koncie, które też jest niewygórowanie oprocentowane, niech będzie 5%. I po 40 latach, prostego procentu składanego, uzbierałeś bracie 360 000 złotych.

Gdybyś już dalej nie korzystał z oprocentowania i żyłbyś te same głupie 10 lat, to byś sobie mógł wydawać 3600 zł miesięcznie.

Czujesz? Od złodzieja masz 1500, a nawet od najbardziej złodziejskiego banku 3600 zł.

Ale to jeszcze nie wszystko. Państwowy gangster okrada wszystkich jeszcze bardziej. Pracodawca za każdego z nas opłaca w przybliżeniu 60% ZUSu od każdej pensji. Powiedzmy zarabiasz skromne 3000 zł, to twój pracodawca oddaje złodziejowi jeszcze 1800 zł. I to jest składka emerytalna i składka zdrowotna. Nawet gdyby dzielono ja 50/50 to znaczy, że na emeryturę jest w twoim imieniu zabierane 900 zł miesięcznie, co daje po 40 latach 1 080000 zł. Fajnie co?

I te śliskie piskorze, ten cały Borowski, z hordą przydupaśnych ekspertów jęczą, że nie ma forsy; że trzeba skrócić zasłużony odpoczynek i zarżnąć bydło, jak już przestanie dawać mleko. Widzicie ten fałsz i obłudę? Tyle kradną, a forsy nie ma!

Nikt nigdy nie twierdził, że wybiera się polityków z racji wysokiego poziomu intelektu. Pies ich drapał. Ale k…a nie pozwolę, żeby ze mnie robili wała i idiotę. Tępota tych osobników, bo ciągle nie jestem pewny czy to czysta głupota, jest przerażająca.

Jakoś to wszystko lepiej, czy gorzej, kręciło się przez 50 lat. Aż consiglieri Rostowski przy słynnym Capo di tutti capi, tak się rozpędził, że nawet zaczął kraść ludziom już uzbierane emerytury. I zrobiła się potężna dziura. I tej dziury nie ma czym załatać. A ponieważ na złodzieju czapka gore, to krzyczą w niebogłosy. Muszą głośno, by zakrzyczeć zdrowy rozsądek i prostą logikę narodu. Solidarny kopniak w dupe się należy, tak, by się zatrzymali gdzieś za orbitą Urana.

Ja chcę tylko jednego – odpieprzcie się wszyscy od mojego życia i mojej forsy. Chętnie zapłacę jakieś tam podatki (miało być liniowe 10% wg. pana Tuska – pamiętacie?), żeby ten cały cyrk się jakoś kręcił. Ale ubezpieczać się będę sam, zgodnie z moim widzimisię. Na zdrowie też sam będę łożył. Zresztą już chyba od lat 10 korzystam z prywatnej opieki medycznej, bo inaczej nie da rady (rezonans prywatnie za 2 dni, za 380 zł; z NFZ za darmo w lipcu).

I emeryturę też będę zbierał sam. I wtedy na pewno będę spędzał wakacje pod palmami, a nie karmił złodziei.

Niech mi tu ktoś nie wyjeżdża, że w innych, cywilizowanych krajach jest tak samo – gówno prawda. Może w Rumuni i Bułgarii.

A wiecie, jak jest w zbankrutowanej Grecji? No właśnie…

Motto na dzisiaj:

Nie ma nic bardziej przerażającego niż rozwścieczony marynarz.”

Reklamy

373 responses to “Wydarzenia i komentarze, 16 lutego 2012r.

 1. navajo88 16 lutego 2012 o 12:51 am

  Co się martwisz Monitor i tak będzie wojna !!!!! hahahahahahahahahahahahahaha
  J.M.H

  • monitorpolski 16 lutego 2012 o 1:01 am

   śmieszne, nie?

   • ... 16 lutego 2012 o 11:48 am

    mozliwe ze navajo88 tak naprawde sie boi i tak reaguje na to ,

    http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-ostrzega-uzyjemy-broni-jadrowej,1,5028525,wiadomosc.html

    ,pamietajcie oswiadczenie Rogozina sprzed miesiaca ? – cytuję : „”Iran jest naszym bliskim sąsiadem, na południe od Kaukazu. Gdyby coś się stało w Iranie, gdyby Iran został wciągnięty w jakiekolwiek trudności polityczne lub militarne, to będzie to bezpośrednie zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa narodowego ”

    ,czas chyba mówic nie owojnach ale co sie stanie po nich , a po wojnach i chaosie nadejdzie fałszywy pokój i bezpieczeństwo , ekonomia możliwe ze zostnie zbudowana na kształt zwodniczego projektu wenus lub rownie zwodniczej NESARY – dopiero PAN JEZUS da prawdziwy pokój , bezpieczeństwo i sprawiedliwość , to On oczysci z grzechu ziemie http://zbawieni.com/showthread.php?tid=139

    fałszywy pokój którym wielu bedzie sie zachwycac : http://zbawieni.com/showthread.php?tid=10

    ……….

    Navajo88 jesli sie boisz to czytaj Biblie i obserwuj swiat a zobaczysz ze to co w niej zapisane sprawdza sie

    • navajo88 16 lutego 2012 o 12:09 pm

     hahahahahahahahahahahahahahahaha , a strach to co to jest ???????? , pozyj trochę i przynajmniej tyle latek co i ja ! hahahahahaha i przeżyj to co i ja !!!!! hahahahahahaha ,,, a zobaczymy czy się będziesz jeszcze czegokolwiek się bał hahahahahahahahahahahahahaha
     J.M.H

   • navajo88 16 lutego 2012 o 12:27 pm

    Bardzo Monitorze ! hahahahahaha
    J.M.H

   • kosiardeyablos 18 lutego 2012 o 6:57 am

    Mr Monitor, taka mała sugestia : skoro mova o partyzantce, niekoniecznie musi odbywać się to za pomocą środków walki bezpośredniej opartej na użyciu wszelkiego rodzaju środków fizycznej anihilacji. Co ma teraz większą siłę przebicia ? kula czy informacja ? W kwesti globalnej optuje za inforamcją, będącą przysłowiową bombą atomową w poruwnaniu do działąń zbrojnych wymagających pokrycia w środkach finansowych i wymagających zabezpieczenia materiałowego – materiał bojowy (środek) i materiał ludzki (nośnik).
    Czy dostęp do środków przekazu informacji wizyjnej nie jest bronią, jeśli to odpowiada interesom pewnych ugrupowań sadystycznych (tv ?). skoro tak, a przysłowie takowe jak „wroga zwyciężysz jego własną bronią” nie jest czasem kluczem do adekwatnych operacji informacyjnych wymierzonych w NWO dosłownie na wizji TV ? Czy jest możliwy przysłowiowy atak na fale i bezpośredni przekaz na wszystkich możliwych i dostępnych kanałach TV na których łape trzyma sitwa NWO ? Czy to wymaga aż takich środków finansowych by dokonać szturmu wirtualnego na sieć wizji TV, tak ogólnodostępnej dla wszelakiej gawiedzi? Powiadam że jest możliwy, biorąc pod uwagę że kanały TV przekazywane są drogą cyfrową. Co zatem insynuuje :
    Skoro hakerzy potrafią gmyrać i blokować to dlaczego nie są wstanie atakować stacji TV nie po to by uniemożliwić przekaz ale puścić własny i właściwy materiał – materiał prawdy !
    Niespodziewanie i w godzinach największej oglądalności, bo jeśli nie są wstanie tego zrobić, w co wątpię. to wszelkiego operacje blokad stron rządowych nazwałbym operacją fałszywej flagi mającej na celu celowe wymuszenie restrykcyjnych działań przydupasów NWO i tyle w temacie. To jest tylko sugestia. Nie posiadam takowych środków do przeprowadzenia ofensywy informacyjnej ale wiem że pozytywni hakerzy, tak i nie tylko oni ! Pozdro

  • zenobiusz 16 lutego 2012 o 1:06 am

   navajo88@

   Zmień sobie avatara,będziesz godniej wyglądał.

   • Totalsky No Problemsky 16 lutego 2012 o 8:31 am

    @Zeno
    Hendrix ci się nie podoba? twoja sprawa…. widocznie ci jakiś przypadkowo przechodzący w pobliżu słoń na ucho nadepnął….; „wyglądać godnie” to wcale nie oznacza, żeby od razu być tetrykiem; witam z rana;-)

    • zenobiusz 16 lutego 2012 o 9:02 am

     Wypij kawę,i przetrzyj oczy i włóż okulary.
     ,to ta sama twarz,tylko starsza o 20 lat,
     i nie jest to Hendrix,a navajo88,
     w czasach bujnej młodości
     ,to co ma na avatarze,
     Ta proponuję uaktualnienie.

     • Totalsky No Problemsky 16 lutego 2012 o 9:47 am

      @Zeno
      kawę dopijam, brylle przetarłem, i… dalej widzę Hendrixa, a nie Navajo; no, chyba że to klasyczny przykład reinkarnacji….

      • zenobiusz 16 lutego 2012 o 10:25 am

       Powiększ to zdjęcie z młodości.
       Tam jest odcisk suchej pieczęci,
       z legitymacji szkolnej.
       Sądzisz ,że navajo88,
       ma dostęp do zdjęcia z takiej legitymacji,JMH ??
       On po prostu,zewnętrznie był nieco podobny.

       • zenobiusz 16 lutego 2012 o 10:50 am

        O ,mamy Hendrixa,
        wrócił,ci on,wrócił..!!!!

        • navajo88 16 lutego 2012 o 12:19 pm

         hahahahahahahahaha , ale się ubawiłem hahahahahaha ,,,, zeno to nie jest odcisk z pieczątki z legirymacji tylko z dowodu osobistego !!!!!! mojego i ostatniego przed wyjazdem do Azji !!!! tok 1970 !!!! .
         Ale dzięki za dobrą zabawę ! hahahahahahahahahaha
         J.M.H
         Ps: Tokalsky no Problem masz rację to co teraz widać to jest zdjęcie Jimiego Hendrixa z festiwalu w Woostock ,powodzenia !

       • zenobiusz 16 lutego 2012 o 1:23 pm

        Przynajmniej ,jak Cie spotka blogowicz,to pozna .

        🙂 🙂 🙂

        • Totalsky No Problemsky 16 lutego 2012 o 3:56 pm

         @navajo
         swoja droga to weź mi zdradź sikret, jak to sie robi, zeby zamiast tego bohomaza dać jakąś focię w charakterze avatara; jestem zalogowany, klikam co trzeba, i ciągle mnie wykrzacza; a „wizualny identyfikator” chciałem dac, coby mnie Monitor przypadkiem nie posądził o chazarsko-hasbarsko-kalifornijskie koneksje (sorry, Marek – złośliwośc, ale bez złych intencji;-)

        • zenobiusz 16 lutego 2012 o 8:48 pm

         http://pl.gravatar.com/
         Według instrukcji.
         trzeba powiązać z pocztą,
         do logowania na blogu.

        • Totalsky No Problemsky 16 lutego 2012 o 11:42 pm

         @Zeno
         dzięki, spróbuję, ale już nie dziś…. – wpisuję co trzeba i mnie wywala, bo twierdzi ze nick/mail jest niewłaściwy…; no nieważne… tzw. mniejsza szczegóła… ale thx

   • wisznu 16 lutego 2012 o 12:45 pm

    dobre

  • hjk 16 lutego 2012 o 10:55 am

   nasila się retoryka (zimno-)wojenna:
   http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-ostrzega-uzyjemy-broni-jadrowej,1,5028525,wiadomosc.html

  • Schatz 16 lutego 2012 o 11:11 pm

   Polecam popracować nad emocjami. Wojny nie będzie.

   Swoją drogą „PANIE MONITORZE” mam prośbę…
   Chciałbym prosić o więcej otuchy w artykułach wobec czytelników. Nie wszyscy są w temacie i nie każdy odwiedza „Cię” codziennie i może przyjąć te informacje negatywnie w sensie dalszego myślenia.
   Chodzi mi głównie o wywoływanie, w pewnym sensie strachu i niepokoju.
   Po dłuższym analizowaniu wszystkich faktów taki „świeżak” (nikogo nie obrażając) zaczyna się bać i żyć w niepokoju zamiast działać w prawidłowym kierunku. Jak wiadomo strach, lęk agresja to karma tego kur***wa więc przestańmy im wiecznie dawać tego czego chcą.

   Nie chciałbym żeby mnie zrozumiano jako jakiegoś cieplaczka spod kołderki ale powinniśmy uważać na to jak przekazujemy naszą wiedzę, ponieważ każdy koduje wszystko po swojemu. Więcej „słynnej” miłości haha

   • monitorpolski 16 lutego 2012 o 11:24 pm

    Schatz, widać że nas nie czytasz. Np. coś takiego: https://monitorpolski.wordpress.com/2012/01/29/nadchodzi-moment-rozliczen-z-szubrawcami/

   • Totalsky No Problemsky 17 lutego 2012 o 12:05 am

    @Schatz
    ja Cię rozumiem (jak sądzę) i w pełni popieram; sadząc po nicku – Deutschland? oni tam (ja tez… kiedyś, blisko) żyją dniem dzisiejszym, i nawet jak ma pierdyknąć, i wszyscy zginiemy … chlip chlip… to oni przynajmniej sobie pożyli; a my, Polacy, ciągle tylko martyrologia, powstania (wszystkie przegrane, poza Pyrami, ale to pół Niemcy… – Wielkopolanie… wybaczcie… ironia, no i szacunek, przede wszystkim;-) i narzekanie; poza tym… Monitor robi naprawdę wspaniałą robotę… generalnie – i za to mu chwała (bo mnie by sie nie chciało, nawet mając jego wiedzę nt. internetu); mniej lukru, więcej cukru…. szanowni Rodacy (kto qma, ten zajarzy);

 2. falszywyprorok 16 lutego 2012 o 12:55 am

  W Grecji najlepsze (najgorsze) jest to, że aby dostać którąś tam transzę kasy od UE musieli wprowadzić nowe podatki. I tak np. bezrobotni płacą podatek od bezrobocia (48% młodych nie ma pracy)… To pewnie znacie z TV, natomiast ciekawym jest to, że zgodnie z którymś tam zaleceniem UE, pedofile dostają rentę od państwa bo mają jakieś schorzenie. Europa robi się totalitarna i ludzie mają tego dość.

  Ostatnio czytałem o Niemcach albo Austriakach, już nie pamiętam dobrze. Wprowadzono legalną prostytucję i urzędy pracy ogłoszenia o nabór prostytutek. Aby pobierać zasiłek, trzeba mieć ileś tam przepracowane dni w roku. Więc ludzie łapią się każdej oferty z urzędu by tylko przepracować ileś tam wymaganych dni. Nie wolno odmówić ileś tam ofert. Więc urzędnicy przedstawiają gówniane oferty, kobieta odmawia. A na koniec dają jej oferty prostytucji. Więc ma wybór, prostytuować się i dostać potem socjal. Albo się nie prostytuować i zdychać z głodu. Co z tego że płaciła podatki gdy kiedyś przecież pracowała.

  Ten list do obywatela, słuszny. Trzeba robić wszystko żeby nie płacić ZUS’u i unikać urząd skarbowy. Ja też ostatnio byłem na pewnych prostych badaniach (5 min trwały). Za darmo państwowo, miałem termin na za 1.5 miesiąca. Płatnie 29 pln miałem od ręki. Zgadnijcie co wybrałem.
  Nie płacćie podatków, nie płaćcie zusu. Unikajcie tych instytucji, nie musicie nie zakładajcie firm, działajcie w szarej strefie, pierwszy rok dadzą wam urzędnicy pożyć, ale potem przy pierwszym chociażby zwrocie podatku/vatu zniszczą was kontrolami. Zresztą co to za prowadzenie działalności, 1000 na zus, vaty sraty. A jeszcze teraz nasz kochany Donek ma zwiększyć ZUS dla osób samozatrudniających się, czyli firm jednosobowych. Ludzi którzy i tak słabą przędą, lub są mali skoro nie zatrudniają pracowników.

  Gdyby jeszcze ludzie olewali te faktury, ale każdy chce tą fakturkę byle tylko oddzyskać troszkę zagrabionych przez państwo pieniędzy. Nikt nie myśli, że jak teraz przestanie fakturować to w niedługiej przyszłości, państwo nic mu nie będzie zabierać. Nie wiem tak se myślę.

  • monitorpolski 16 lutego 2012 o 1:00 am

   Marzenie: wszyscy przestają płacić… Większość to tchórze, bez wyobraźni. Komory gazowe byłyby nie do zrealizowania gdyby ludzie nie byli takimi tchórzami i naiwniakami.

   • Ania 16 lutego 2012 o 8:41 am

    Takim odważnym to można se być, jak się nic nie ma.
    Bo jak masz cokolwiek, to zaległości ściągnie ci taki czy inny urząd przez komornika, wchodząc np na hipotekę. Albo zajmie samochód. Ludzie płacą podatki i te ZUSy bo nie mają wyjścia a nie dlatego, ze chcą. Jak masz własną działalność, to możesz tego ZUS nie płacić, ale konsekwencje jak wyżej. A jak jesteś pracownikiem najemnym to nie masz nic do decydowania. Dostajesz pensję już netto, bo pracodawca na obowiązek odliczyć i odprowadzić zobowiązania wobec budżetów.
    Takie to proste ! Nie wiem po co nawoływać wtedy do niepłacenia, jak nie ma to sensu.
    Likwidacja kont w bankach ma juz większy sens, choć pracodawcy będą sie opierać żądaniom wypłaty wynagrodzeń w gotówce.
    A przy własnej firmie, to obrót gotówkowy jest możliwy tylko do pewnej kwoty transakcji ( na szczęście dość wysokiej ).
    Ale rezygnacja z usług banków jest możliwa dla niemal każdego z nas, choć pewnie nie wszystkich da się przekonać.
    Wystarczyłaby połowa obywateli a banki zarobiłyby znacznie mniej.

    • monitorpolski 16 lutego 2012 o 9:50 am

     Masz absolutną rację – bojkot ZUS nie wyjdzie, bo nie może wyjść. System zakłada, że większość ludzi nigdy nie będzie na tyle zdeterminowana by nagle wyjść na ulice. Ale to jest właśnie przyczyną największych tragedii, niezrozumienie zagrożenia. Jak to kiedyś powiedział znakomity dziennikarz amerykański w ostatniej swojej audycji na PBS w 2004 roku Bill Moyers: „gdyby Amerykanie wiedzieli co się naprawdę dzieje, to wszyscy byli by na ulicach”. To samo jest w Polsce – „gdyby Polacy wiedzieli co się naprawdę dzieje..”.
     Dlatego też najbardziej opanowane przez agenturę są media – które de facto wykonują czynności przygotowawcze do eksterminacji, dezinformując ludzi.
     Co ma to wspólnego z ZUS-em? A to, że składki ZUS są po prostu rabunkiem. Rabunek zaś ma na celu osłabienie ofiary, która ma się stać tak słaba, że nie będzie w stanie oponować gdy dojdzie do ludobójstwa. O czym mówię? O masowych szczepieniach, GMO, sterylizacji, zabieraniu dzieci rodzicom, masowym mordowaniu w szpitalach, skrytobójstwach (jak Ratajczaka czy Leppera) itd.

    • masakalambura 16 lutego 2012 o 10:18 am

     Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, konto w banku MUSISZ mieć obowiązkowo, gdyż wpłaty na ZUS oraz do Urzędu Skarbowego wykonać można wyłącznie z takiego firmowego konta. To kaganiec na firmy. Jedyna metoda niepłacenia podatków i składek to szara strefa, do której wiele firm musi wchodzić, gdyż niewielu klientów zdecydowałoby się na usługę z rachunkiem ( 23 lub 8 % droższą).

     Pozdrawiam

     • pola 16 lutego 2012 o 11:21 am

      Jeśli jesteś osobą fizyczną możesz robić przelewy z prywatnego konta.

      • Ania 16 lutego 2012 o 1:03 pm

       Tak i to jest wyjście. Ale jedno konto musisz mieć. Cociaż na poczcie też ZUS i podatek możesz opłacić. Tak naprawdę obowiązku posiadania konta dla małych firm nie ma. Ale skarbówka przekonuje, że jest.

       • masakalambura 16 lutego 2012 o 3:19 pm

        Nie wydadzą jakiegoś zaświadczenia, kiedy konta nie założysz. Nie pamiętam już jakiego. A to uniemożliwia dokończenie rejestracji działalności czyli legalną działalność.

     • Ostatni Normalny 16 lutego 2012 o 12:54 pm

      Co ty powiesz ?

      Osoba fizyczna prowadząca działalność nie musi w ogóle posiadać żadnych rachunków.
      Do ZUS i US można dokonywać wpłat nawet na poczcie.
      Co do tego , że na droższą usługę „z rachunkiem/fakturą” ludzie się nie decydują to bzdura.
      Na takie „jaja” to mogą sobie pozwolić płytkarze czy inne „złote rączki” natomiast przy poważnej działalności podajesz ceny brutto bo byś nie wyszedł z tych kontroli które by ci przysłali ludzie zaskoczeni doliczaniem podatku do ceny w przypadku chęci otrzymania faktury.

      Większość czytelników tego bloga to chyba gimnazjaliści albo życiowi frustraci , którzy gówno widzieli ale wszystko wiedzą… Ostatni etap to mania prześladowcza – wszędzie sataniści, agenci NWO itp…

      Państwo nas doi równo, ale tak było zawsze nie dopatrywałbym się tutaj ciemnych sił…
      Szczerze mówiąc nasi obywatel święci nie są – i jak tylko mogą to też wyłudzają co się da od Państwa.
      ======================================================
      monitorpolski: Muszę zareagować, bo widzę, że mamy do czynienia z osobą nową na blogu. Państwo jest rządzone przez płatnych agentów NWO. NWO realnie istnieje i trochę jeszcze minie aż ich dostaniemy. Satanizm pochłania rocznie ok. 2500 ofiar rytualnych w samych USA, w Polsce też to się zaczęło, mieliśmy niedawno przykład. NWO jest tworem satanistów – lub jak kto woli syjonazistów, choć to ostatnie jest węższym pojęciem. Otwórz oczy na „teorie konspiracji” bo od tego może zależeć też i twoje życie. Jesteś jak wszyscy truty, ogłupiany przez ścierwomedia, a twoje życie utrudniane w każdy możliwy sposób – byś się nie stał zbyt bogaty i nie miał zbyt dużo czasu na myślenie.

      • masakalambura 16 lutego 2012 o 7:17 pm

       Na ofertach w usługach budowlanych podaje się ceny netto, ponieważ w tym sektorze nie ma jednej stawki VAT panie najmądrzejszy. Drobny hydraulik nie zawsze wie, czy rozmawia z osobą prywatną, posiadaczem firmy, czy dyrektorem placówki i komu z nich rzeczywiście zepsuty kran wymienia. Na rynku działają nie tylko wielcy. Jest sporo maluczkich.

      • O Rzesz 16 lutego 2012 o 8:18 pm

       O fakturach masz pojęcie, to widać ale co do reszty … najmniejszego.
       Widać ogrom faktur przesłania ci ogrom faktów.

      • pola 17 lutego 2012 o 10:14 am

       Oprócz tego że jestem urodzoną optymistką a firmę prowadzę przez większość swojego zycia zawodowego to według tego co napisałeś to została mi mania prześladowcza ,tylko dlaczego ta mania siega do mojego portfela i programuje mi życie.

  • sebecx 16 lutego 2012 o 1:16 am

   ten ZUS na firmy „jednoosobowe” już jest zwiększony… a co do listu Obywatela to jaką ma propozycję na stan przejściowy – czyli: co z robić z aktualnymi emerytami, którzy mają emerytury według starego systemu czyli z „naszych” aktualnych składek? a jak wiemy kasa idzie na bieżąco? ..bo zlikwidować ZUS i z czym zostawić ludzi? – z Pianką , Holdrenem i Gatesem sam na sam? ..

   • hjk 16 lutego 2012 o 1:41 am

    Likwidacja zusu jest możliwa pod warunkiem przywrócenia stanu z 90 roku, czyli anulowania wszelkich prywatyzacji. Wtedy wszystkie spółki skarbu państwa wchodzą do funduszu emerytalnego (bo sa w wiekszosci własnością emerytów) i ponowne ale uczciwe i stopniowe prywatyzowanie tych,które nie dają korzysci gotówkowych, będzie źródłem dla obecnych emerytur i tych, którzy dotąd płacili na ZUS. A od dnia ustanowienia f.e. nikt nie płaci przymusowo na zus, chyba ze chce. Po iluś tam latach ZUS spłaci wszystkich emerytów, którzy stopniowo prawem natury będa wymierać. Do f.e. mozna właczyć pozostały majątek narodowy. Oczywiście prywatyzacja, ale tylko w krajowe ręce z zakazem jakiegokolwiek niszczenia likwidacji, itd.

    To tylko mały punkt w całosciowym planie zmian, jakich trzeba dokonać, aby przywrócić tu warunki do normalnego życia. Kolejny punkt to podniesienie minimalnej emerytury do jakiejś godziwej wysokości a obnizenie tych najwyższych i oczywiście zrewidwanie ich, za co są…Itd. itp.

    • kosiardeyablos 18 lutego 2012 o 7:26 am

     gadasz do rzeczy : gdzieś padło słowo reset. Tak reset powinien być ale pod warunkiem przejęcia sterów rządu przez właściwych obywateli – nie politykierów ale wybranych w formie referendalnej ludzi z odpowiednim doświadczeniem i nastawieniem (gdzieś ktoś tu o tym wspominał – jedno mandatowe tralala…..). Reset wszystkiego po 90 roku jak najbardziej, oraz anulacja jakiegokolwiek zadłużenia co zresztą zakłada ów reset.
     Podobnie z przepisami – nie tworzyć nowych bo szkoda czasu – poprawić stare, skreślić co trzeba, uaktualnić co jest wartościowe – reset systemu jak najbardziej. Dokonano już tylu błędów że jest nad cym się zastanawiać i co uskutecznić w praktyce. Materiał jest gotowy, wymaga tylko obróbki. Pole do działań też jest, wymagać będzie właściwie konsekwentnych działań, jak w formie prawnej, tak i finansowej !
     A i przy okazji – z jakiej paki ZUS płaci emerytury sowieckim trepom bytującym w naszej krainie za PRL-u ? Ot zagwostka- i to jeszcze nie takie małe sumki ?

   • pola 16 lutego 2012 o 10:34 am

    Nie wiem czy ktoś bierze pod uwagę ze po wojnie nastąpił reset i wszyscy dzisiejsi emeryci zasłużenie wypracowali sobie emeryturę która powinna była być dla nich odłożona ale jak można finansować dzisiejszych emerytów jak pieniądze zostały wyprowadzone i w cudowny sposób na nowo powróciły do naszego kraju,w postaci inwestycji tylko inwestorzy jacyś tacy polskiego pochodzenia mający podwójne obywatelstwo ,z całym szacunkiem dla ludzi uczciwych z takim przywilejem.Wszyscy wiemy że zostaliśmy okradzeni za naszym przyzwoleniem i ponosimy tego konsekwencje,a teraz wyborcy jedynej słusznej partii ojczyzna was wzywa ,pracować aż do śmierci a gdy lat 67 nie do żyjecie to wasi spadkobiercy powinni dopracować te słuszne lata aby wszyscy mieli PO równo.A ode mnie wara ponieważ mój organizm nie trawi pasożytów i zwalcza je w naturalny lub chemiczny sposób ,nawet jak kleszcz się opije krwi to odpadnie a tu żadne ścierwo odpaśc nie chce aż do zdechnięcia i jeszcze się rozmnoży i z rodzinę nakarmi.

    • hjk 16 lutego 2012 o 10:49 pm

     wszyscy dzisiejsi emeryci zasłużenie wypracowali sobie emeryturę która powinna była być dla nich odłożona

     powinna być ale nie była, ponieważ nikt nie odkładał, a system funkcjonował tak, że obecnie pracujący pracowali na obecnych emerytów i gwarantował, ze następni pracujący będa płacić na następnych emerytów…

     Ta zasada przeszła po 89 roku do (rzekomo)nowego systemu, ponieważ nikt nie pokwapił się wymyślić i zrealizować programu likwidacji ZUSu w stylu np. jak powyżej.

     Obecnie system się załamuje na skutek zapaści demograficznej i kryzysu powodującego bezrobocie i świadomej polityki zniszczenia gospodarki polskiej. I nadal nikt nie mysli nad jego reformą likwidacyjną, To, co obserwujemy to jedna z form krachu czy bankructwa – wydłuzenie wieku emerytalnego po to, żeby zmniejszyć ilość odbiorców. Inną formą krachu byłoby zmniejszenie wysokości emerytur, co dla tych najniższych jest nie do przyjęcia, a byłoby może jakimś rozwiązaniem, gdyby obciąć te najwyższe. Jeszcze inną jest zwiększenie obciążenia dla obecnie pracujacych, co prawdopodobnie doprowadziłoby do krachu całej ekonomii.

     D.2sk wybrał jedyne mozliwie „bezkonfliktowe”, gdyż w postępującym załamaniu demograficznym prawdopodobnie nawet zmniejszenie wszystkich emerytur do poziomu max. np. 2 tys/mc. niewiele by pomogło, zaś obciążenie pracujacych doprowadziłoby do szybkiego załamania gospodarki…
     Natomiast opodatkowania hipermarketów i innych zagranicznych podmiotów i bogatych jest „nie do pomyslenia”, podobnie wyemitowanie nieoprocentowanego pieniądza przez NBP czy użycie rezerw dewizowych czy złota na spłatę długu, od którego płacimy odsetki w wys. 35 mld rocznie…

     • pola 16 lutego 2012 o 11:08 pm

      Tu się się z tobą nie zgodzę ,ponieważ pieniądze tychże emerytów były w sprzedawanych fabrykach zakładach i innych spółkach skarbu państwa nie wspomnę o bankach,niestety wszystko poszło w siną dal ponieważ nie ma gospodarza wszystko zostało rozszabrowane.

  • Tola 16 lutego 2012 o 6:04 am

   @falszywyprorok – nie bardzo moge sie zgodzic z twoja koncepcja , bo wydaje mi sie niemozliwa do zrealizowania.
   Jesli np. jestes szefcem czy krawcowa (takie uogolnienie) to mozesz wszystkiego unikac.
   Natomiast nie da rady prowadzac firme z pracownikami.Z jednej strony jestes obstawiony przez urzedy , faktury etc.,a z drugiej przez pracownikow , ktorzy chca miec placone ubezpieczenia itd.Do tego od lat prowadzona jest polityka napuszczania pracownikow na pracodawcow , jakby to oni byli zrodlem wszystkiego zla i niskich pensji .Kreuje sie obraz pracodawcy krwiopijcy i zlodzieja. Pracownik czesto ma swojego szefa za najwiekszego wroga I nie odpusci zadnej okazji,zeby mu dokopac czy to w formie donosu czy kradziezy.
   Ja wiem,ze moze wielu sie na to zdanie obruszy ,ale spojrzcie na to uczciwie czy tak sie nie dzieje.
   Generalnie chodzi mi o to,ze system doskonale zapetlil nas juz w rozne zaleznosci.
   Powiem szczerze ,ze nie mam pomyslu jak to zmienic nawet gdyby to wszystko mozna bylo zbudowac od poczatku ,poniewaz w glowach ludzi tez juz jest utrwalony pewien stereotyp myslenia.
   Nieplacenie ZUS-u moze byc tragiczne w skutkach tym bardziej,ze nagminnie stosuje sie hodowanie odsetek , nie mowiac o innych konsekwencjach.
   Czyli jak np. jestes winny do ZUS 8.000 to oni sie nie upominaja tylko siada ci na konto po 5-ciu latach i razem z odsetkami zabiora ci 32.000.
   A jak nie masz na koncie to masz jeszcze pare rzeczy,ktore komornik moze ci zajac.
   To jest wszystko tak spasowane ,zeby wykonczyc polska przedsiebiorczosc i klase srednia.

   • Tola 16 lutego 2012 o 6:08 am

    Pamietam ,jak zaraz po przystapieniu do UNI pewnien szef SKOK-u opowiadal mi o tym wszystkim co sie dzieje wlasnie teraz.Myslalam,ze wariat jest.Caly czas tylko odwolywal sie do traktatu i tego co tam jest napisane.Prawda jest taka,ze malo kto w tamtym czasie to przeczytal , bo kazdy byl zachlysniety mozliwoscia poruszania sie po EU bez paszportow i wolnym handlem.Tak nas pieknie zlapali na marchewke ,a z tylu juz byl przygotowany kij.

   • monitorpolski 16 lutego 2012 o 8:13 am

    Pamiętajmy, że jest to czysto bandycki system obmyślony przez stosujących się do „Protokołów” satanistów. Zresztą nie tylko „Protokołów”, są i inne dokumenty scenariusza zniewolenia i ostatecznej eksterminacji gojów. Zaznaczam, że nie mówię tu o Żydach, tylko o syjonazistach, którzy zdominowali masonerię i poprzez nią rządy i parlamenty.
    Zauważmy, że ubezpieczenia są też podatkiem z częściowym zwrotem, czyli też sposobem na osłabienie ludzi. Podatki są niepotrzebne do funkcjonowania państwa, wręcz osłabiają wzrost, co dowiodły eksperymenty ekonomiczne przeprowadzone w USA jeszcze za Reagana – uwolnienie ludzi od podatków powoduje nagły wzrost ekonomiczny. Wystarczy, że pieniądze na funkcjonowanie państwa pochodzą od opodatkowania korporacji i małego podatku na pewne towary.
    W USA Konstytucja zabrania obarczania podatkiem pracy i wszystkiego co jest niezbędne dla życia. Zaczęto to sprytnie omijać wprowadzając podatek na wojnę i nie anulując go. W innych krajach podatek jest już wpisany do „obowiązków” obywateli – co powinno zostać zaniechane.
    ZUS mógłby zostać zastąpiony kontami oszczędnościowymi, zamkniętymi do wybierania aż do wieku emerytalnego lub do momentu gdy człowiek jest niezdolny do pracy. Rozwiązań nie brakuje – ważne jest to, że cały system jest oszustwem.

    • alexirin 16 lutego 2012 o 8:50 am

     Wystarczy, że pieniądze na funkcjonowanie państwa pochodzą od opodatkowania korporacji i małego podatku na pewne towary.
     własnie tu jest pies pogrzebany od 22 lat te właśnie korporacje zagraniczne nie płacą w polsce podatków
     mało że nie płacą podatków to jeszcze wykanczają krajowe firmy które muszą słono płacić
     powiem krótko od 22 lat polską rządzą ekipy lobbystów zagranicznych korporacji i przedsiębiorstw a nie polskiego przemysłu 🙂 🙂

     • monitorpolski 16 lutego 2012 o 9:59 am

      No i opodatkowanie transakcji giełdowych. To co zaproponowano i chyba zrealizowano w Niemczech. To poważny dopływ finansów dla państwa, a smycz dla spekulantów.

     • alexirin 16 lutego 2012 o 4:07 pm

      jesli wpuszcza się do polski sieć np hipermarketów które nie płacą tutaj zadnych podatków to tym samym wykancza sie polskie firmy handlowe które płacą tutaj podatki czyli jest to de facto podcinanie gałęzi na której się siedzi
      http://podatki.onet.pl/wielkie-sieci-a-placa-male-podatki,19923,4991676,1,prasa-detal
      ten link to jest tylko przykład jak rząd działa na szkode polski i działa w interesie obcego kapitału pisałem i pisze o tym że te zagraniczne sieci i korporacje powinny zostawiać w kraju 60% podatku dochodowego a nie płacą nic
      tusek i jego lobbyści chcą łatać dziurę budzetową kosztem ubogich polaków
      no ale skoro ich naród wybrał to 🙂 🙂 pozdrawiam

      • alexirin 16 lutego 2012 o 4:20 pm

       aha na koniec zapomniałem dodać że ten rząd działa w i nteresie narodu ale wybranego haha :)) 🙂

    • masakalambura 16 lutego 2012 o 10:38 am

     Konta oszczędnościowe będą skrytykowane jako bezsensowne zamrożenie kapitału, który mógłby budować „lepszą Polskę” – oczywiście się z tym nie zgadzam, moja pewna lepsza przyszłość to przecież lepsza przyszłość Polski.
     Z drugiej strony, gdyby na tych kontach trzymać pieniądze drukowane, jest to stratą (inflacja) lub przymuszaniem do lichwy (obracanie kredytach) a jak wiadomo nie tylko udzielanie ale również branie lichwy jest niemoralne.
     Jedynym rozwiązaniem jest przymus składek w złocie – brak dewaluacji + bezpieczeństwo polaków na starość a tym samym młodszych pokoleń (bezpieczeństwo mojego ojca jest również moim bezpieczeństwem).

     Ale tego nie będzie można wprowadzić przy obecnym systemie tyrani kredytowej, ona bowiem przyjmie za swój główny cel zniszczenie takiego systemu z trzech powodów, które pewno wszyscy tu znacie:
     1. Przy standardzie złota, a jest to poniekąd projekt jego wprowadzenia, niemożliwe jest dodrukowywanie znikąd wartości (okradania ludności z wartości majątku ruchomego, jakim dysponują poprzez jego przesuwanie części wartości z banknotów starych na nowe)
     2. Przy standardzie złota niemożliwe jest przymuszenie do niewolniczej pracy nawet w wieku późnej starości a to jest jednym z priorytetów pasożytniczych rządów i państw.
     3. Całkowity zakaz lichwy – a do tego by doprowadzono w drugim kroku, jak tylko ludzie zorientowali by się, jakim złem ona jest w swej istocie – to koniec lichwiarzy, a to znaczy że nie poddadzą pola bez walki.

   • wizzgaa 16 lutego 2012 o 1:02 pm

    Nie da się nie płacić Zusu – przy samozatrudnieniu też nie . Zus po trzech miesiącach zalegania / niezaleznie od przyczyny / zaczyna cię ścigać , jak wytresowany wsciekły pies . Sądy ,odsetki , horror . I nie odpuszcza . Wiem to na pewno.

   • hjk 16 lutego 2012 o 10:52 pm

    To jest wszystko tak spasowane ,zeby wykonczyc polska przedsiebiorczosc i klase srednia.

    Podobne to do tzw. bitwy o handel za H.Minca po wojnie. Polska przedsiębiorczość i klasa średnia ma zniknąć, wszyscy mają się zamienić w niewolników globalnych koncernów – czyli socjalizm pełną gębą.

    • tamara 16 lutego 2012 o 11:21 pm

     Współczesna ekonomia to dom wariatów. Politycy nie mają nad tym kontroli …..tylko super bogaci.Tak to sobie zaaranzowali, aby otrzymywać coraz to ogromniejsze premie, opłacane przez podatników.Sensem zachodniej polityki gospodarczej jest po prostu zawsze chronic bogatych przed utratą ich majątku a długami siodłać podatników . Oficjalny cel gospodarczy Zachodu (choć nigdy nie wyrażone w tych slowach) jest: ZACHOWAĆ(utrzymać) BOGATEGO BOGATYM……………………………………………………………………….
     Zadaj sobie to pytanie ;
     dlaczego masz płacić za coś, czego nigdy nie bedziesz właścicielem, za coś z czego nigdy nie bedziesz miał żadnych korzystaci( z zysków )-(ogromne premie), które trafiają w pierwszej kolejności do ludzi, którzy wszystko spartaczyli(delikatniej mówiąc)? Czy to akt racjonalnie myślących ludzi? Ponadto, jak pracownicy banków wogóle mogą mieć wyplacony bonus o astronomicznej kwocie skoro bank jest niewypłacalny? ………oczywiście bonus-y nie są wypłacane z zysków – tylko bezpośrednio z kieszeni podatników!!!!!!
     Powodem dlaczego premie muszą być wypłacane jest szantaż”,jeśli mi nie wypłacicie to odejde a wasz bank zbankrutuje” . Innymi słowy, oni szantażują podatników i grożąc wyłudzają od nas pieniędzy.
     Dlaczego my zwykli ludzie nie wsadzimy tych podłych złodzieii do więzienia,do pudła,za kraty ,……… czy to Mafia hoodlums? (którą w rzeczywistości są)

     • kosiardeyablos 18 lutego 2012 o 7:31 am

      i tu przydała by sie inicjatywa ala Islandia ( z założenia też u nas pojawiły by się jakieś wulkany….)

  • dalmat 16 lutego 2012 o 8:51 am

   Odnośnie zus.
   ——
   Istnieje w Polsce forma prawna działalności gospodarczej, w której nie odprowadza się składek do ZUSu. Jest nią spółka cywilna założona przez dwa podmioty prawne. Czyli firmę otrzymujemy, zamiast z Urzędu Miasta bądź Urzędu Gminy, od dwóch podmiotów prawnych (np. spółek z o.o. lub akcyjnych) zwanych dalej założycielami.
   ——-
   Osobiście znam ludzi korzystających z tej formy. Istnieją również spółki oferujące takie usługi
   Jestj ustawa, która to ułatwia a raczej jest furtką dla tej całej bandy politycznej, ponieważ oni wszyscy i ich rodziny prowadzą działalność na takiej zasadzie
   http://artelis.pl/artykuly/32726/jak-prowadzic-dzialalnosc-nie-podlegajac-pod-zus

   • monitorpolski 16 lutego 2012 o 9:34 am

    Ciekawe! I ciekawe dlaczego ten wpis znalazł się w spamie?
    Już puściłem link gościowi, który siedzi w temacie – niedługo zrobimy dłuższy program na ten temat!

   • Tola 16 lutego 2012 o 10:36 am

    @dalmat – oczywiscie,ze istnieje ,wszyscy o tym klepia ,a jak wyglada to w praktyce? Tylko wieksze firmy moga sobie na to pozwolic , poniewaz jesli masz spolke cywilna to musisz miec pelna ksiegowosc.
    Wszysciutenkie papierki,papiereczki,ktore bedzie ukladac i zliczac twoja ksiegowa.A kosztowac moze ona wiecej niz twoj ZUS.
    I tu jest haczyk.
    Spolki tylko dla bogatszych firm-czyli wszystko po staremu.

    • Tola 16 lutego 2012 o 10:39 am

     tak wiec monitor uwazaj z tym,bo wielu sie zacheci lub zrobi a potem sie okaze,ze maja reke w nocniku.
     Jakby to takie bylo proste juz dawno wszyscy by to robili.
     Dziury sa prawie szczelnie pozatykane.
     Jak ludzie zaczeli sie samozatrudniac to od razu powymyslali tysiace sposobow,zeby im sie to nie oplacalo.

    • dalmat 16 lutego 2012 o 11:58 am

     Z tego co wiem, to mojego kolegę kosztuje to 480 zł miesięcznie w tym ma pełną księgowość.
     oferta jest skrojona dla małych firm. Wszystkie faktury przesyła do nich. Ale dowiem się więcej.

     • kosiardeyablos 18 lutego 2012 o 7:44 am

      dalmat ! Oj dowiedz się prosze więcej bo chce założyć firme, dzięki której skorzystam z tzw kruczków prawnych dla swych korzyści – no jak by nie inaczej, przecież to logiczne – tzw materiał narodowy ku chwale ojczyzny !

      • kosiardeyablos 18 lutego 2012 o 8:01 am

       ….czyli taka porada prawna dla wszystkich chcących się wyłamać z zasyfiałego systemu złodziejskich opłat – tak czułem że istnieje sposób na obejście złodzieja bo zawsze jest jakiś sposób, jakikolwiek ale właściwy ! Ha !

   • jerkey 16 lutego 2012 o 10:40 am

    To jest naprawdę rewelka, jeśli tak można. Właśnie teraz muszę zlikwidować firmę, która prowadziła moja żona, ponieważ wchodzi w duży ZUS i zabawa się kończy. A tak byłoby super. Kwestia tylko jak wygląda ze składkami na ubezpieczeni zdrowotne?

    • dalmat 16 lutego 2012 o 12:09 pm

     Na ubezpieczenie zdrowotne możesz sobie płacić. Wkrótce będę wiedział więcej ponieważ sam jestem zainteresowany kolega działa tak od półtora roku. wcześniej jakoś mnie to nie interesowało, ponieważ wydawało mi się drogo te 480 zł, Sam prowadzę książkę przychodów i szczerze mówiąc, mam dość siedzenia nad tym. Jednak kiedy szukałem biura rachunkowego to nie nie znalazłem oferty mniejszej jak 300 zl tak więc teraz kwota 480 zł ma inne znaczenie

     • Tola 16 lutego 2012 o 12:30 pm

      @Dalmat -jedynym plusem spolki jest to,ze nie odpowiadasz swoim majatkiem .
      Poza tym pare lat temu placilo sie wiekszy podatek dochodowy-chyba 30%.
      Spolka jest tak skonstruowana,ze jesli meczysz sie sam z ksiazka to bedzie ci jeszcze trudniej ze spolka.
      Nie chce cie zniechecac ,ale zanim cos zrobisz zapoznaj sie z jak najwieksza iloscia materialu na ten temat i jak to bedzie pasowac do twoich mozliwosci.

    • Joanna 16 lutego 2012 o 2:49 pm

     Żadna rewelka, sprawdzałam. ZUS-u nie unikniesz, chyba że zamkniesz działalność. Ale poczytać możesz.

   • ekonomiczny hitman 16 lutego 2012 o 3:17 pm

    Nie zapominajcie tez o prowadzeniu firmy na Cyprze lub w UK lub gdzie indziej. Są drogi obejścia wszystkiego, tylko nie mówi się o nich głośno. Polecam poczytać ten wątek:

    http://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=102427&st=0

    Fragmenty rozmowy:

    „Czy to będzie Irlandia, czy UK to już nie ma większego znaczenia. W przypadku Irlandii całość możesz załatwić przez internet bez opłat, jeżeli będziesz się posługiwać imieniem i nazwiskiem jako nazwą firmy. W przypadku rejestracji nazwy biznesowej koszt rejestracji wynosi 20 euro przy rejestracji przez internet i 40 euro przy rejestracji w urzędzie (zródło http://www.cro.ie). Jeżeli chodzi o wymagania formalne to do rejestracji potrzebny jest adres, z którego możesz odbierać korespondencję, oraz odpowiednik polskiego numeru pesel i nip w jednym, czyli PPS. Aby otrzymać ten numer musisz się jednak pojawić osobiście, aby złożyć podanie. Później już całą resztę załatwisz przez internet bez wychodzenia z domu, lub opuszczania PL. Jeżeli chodzi o adres to nie musisz się martwić, bo możesz podać adres znajomego, lub wynająć wirtualne biuro w centrum Dublina. Mam nadzieję, że jakoś pomogłem i chętnie odpowiem na inne pytania związane z prowadzeniem działalności w ROI. WAŻNE! W Irlandii odprowadza się składkę emerytalną w okolicy 2% zysku. Jeżeli Twoja firma nie przynosi dochodu, lub przynosi stratę nie musisz się martwić skąd wziąć 750zł na ZUS, bo nie nic nie zapłacisz. Fajnie?”

    „Generalnie jeśli chcesz uniknąć biurokracji i wysokich składek (które tylko w 1/3 idą na poczet twojej przyszłej emerytury ) to zakładaj wszędzie oprócz Polski!! I to ci każdy powie ! Chyba nawet w Niemczech tak nie „łupią”!!”

    Każdy orze jak może.

  • Cramer 16 lutego 2012 o 10:51 am

   Na podstawie tego, co pisze „The Telegraph”, wygląda, że Grecja jest już pól-oficjalnie skazana. Więcej „pomocy” z EU nie będzie. Zdecydowali, że wywalają Grecję z EU a dzięki temu tamtejsze kłopoty nie będą wpływać na sytuację innych EU-landów. (Ha ha!)

   Germany and Northern allies seem willing to force Greece out of the euro unless there is total compliance, calculating that the eurozone is now strong enough to stem any contagion. Luc Frieden, Luxembourg’s foreign minister spelled out the warning in crystal clear terms. “If the Greek people or the Greek political elite do not apply all of these conditions, I think they exclude themselves from the eurozone. The impact on other countries now will be less important than a year ago.” Mr. Frieden even suggested a return to the drachma. “It might be something which would allow Greece also to get a new start, to create an economy that can create jobs,” he said. The tone of recent comments from Germany, Holland and Finland suggest that the creditor powers have already decided to eject Greece, causing great bitterness in Athens.

   http://www.telegraph.co.uk/finance/financialcrisis/9082843/Greek-economy-spirals-down-as-EU-forces-final-catharsis.html

   • rabarbarek 16 lutego 2012 o 11:20 am

    Wydaje sie , ze za prawanem odbywaja sie niezle tance ” przyjaciol” , ktorzy wiedza , ze rozpad UE juz sie rozpoczal , ale kazdy boi sie o tym powiedziec pierwszy. Co wiadomo?

    Greccy ministrowie roznych resortow powiedzieli wczoraj glosno i wyraznie ” Grecy juz wiecej ciezarow nie udzwigna” , dali tym samym do zrozumienia , ze nie tylko nie zgodza sie na nowe obciazenia finansowe, ale nie beda w stanie wywiazac sie z juz nalozonych. Sygnal dotarl do decydentow , ktorzy zauwazyli , ze faktycznie zaciskanie petli na szyi Grekow juz nic nie pomoze , bo z pustego to i Salomon nic by nie nalal.

    Spieszono sie z wymuszeniem od Grecji podpisu pod ” europejskim wyrokiem” , a kiedy ta podpisala okazuje sie , ze bailotu nie bedzie . Moze dopiero po wyborach w kwietniu. Do tego czasu Grecja , ktora nie splaci wslascicieli akcji , podziekuje za mile chwile pobytu w UE i oglosi bankructwo, Za nia podaza kolejne kraje i tak zakonczy sie sen o wielkiej Europie. Niemozliwe??? Nie tylko mozliwe , ale nawet bardzo prawdopodobne.

    Zobaczcie kobiete , ktora stojac w oknie 2 pietra budynku rzadowego , zagrozila , ze skoczy z niego , jak sie rzad nie wycofa z drakonskich obciazen nalozonych na narod grecki. Czy grozba pomogla , zobaczymy wkrotce.

    http://www.dailymail.co.uk/news/article-2101543/Greek-debt-crisis-Lambrousi-Harikleia-threatens-jump-Athens-office-building.html

    • Cramer 16 lutego 2012 o 11:36 am

     Tak – w EU po cichu liczono na to, że teraz to już się na dalsze zaciskanie pętli nie zgodzą i będzie można ich z EU wywalić.
     Ale greccy parlamentarzyści tak bali się o swoj tyłki, że zgodzili się sprzedać swój kraj EU.
     Ale EU okazała zawiedziona, bo chiała już potraktować Grecje z buta zamiast „pomagać”, więc postawiono jeszcze więcej wymagań i w końcu greccy ministrowie zrozumieli czego się od nich oczekuje.

     • rabarbarek 16 lutego 2012 o 11:50 am

      Albo tak jak pisalam wczesniej , podpisali , zgodzili sie na warunki , zeby UE i Rotschildy daly im spokoj , a i tak doskonale wiedzieli , ze zadne bailouty im nie pomoga. Przeciez oni zdaja sobie sprawe z tego w jakim g…e siedzi ich kraj. Pozyczki przewyzszajace roczny dochod panstwa sa niesplacalne.

      Jesli Grecja upadnie to odbije sie to potezna czkawka na calym swiecie. Dlatego warto zabezpieczyc sie na wypadek kryzysu jak pisza nizej hjk ,i sebecx . Jakies male nawet zapasy powinny znalezc sie w kazdym domu. A zwlaszcza w tych , w ktorych sa dzieci.

      • hjk 16 lutego 2012 o 11:06 pm

       Grecja nie upadnie, co najwyzej mogą upaść banki czy inne podmioty, które im pożyczały czy które sa w posiadaniu greckiego długu.
       Grecja powróci do własnej waluty, ustawi jej odpowiedni kurs, zawiesi spłatę długów, stanie sie konkurencyjna i postawi gospodarkę na nogi.
       Ale wczesniej musi przejść przez okres chaosu, kiedy hieny będą rozrywać i wyrywać dla siebie co lepsze kawałki. Podobno jest tam sporo własności państwowej, której nie chcieli „prywatyzować”…

  • largoxx 16 lutego 2012 o 9:34 pm

   List do Obywatela
   Racja popieram ja juz 10lat temu gadal ze placenie zusu i innych tym podobnych pierdul niema sesu bo to ciulanie ludzi odkladajc samemu kase co miesiac na strare lata porzyjemy w dostatku a jak nie dorzyjemy to przynajmniej rodzina bedzie miala kase a tak te zlodzieje zabiora

 3. ojtamojtam 16 lutego 2012 o 1:00 am

  http://www.youtube.com/watch?v=SN0F7jVaoQk zbliznie nie na ksiazke w 5:00 jak by ktos chcial

  For more than a century, ideological extremists at either end of the political spectrum have seized upon well-publicized incidents to attack the Rockefeller family for the inordinate influence they claim we wield over American political and economic institutions. Some even believe we are part of a secret cabal working against the best interests of the United States, characterizing my family and me as „internationalists” and of conspiring with others around the world to build a more integrated global political and economic structure – one world, if you will. If that’s the charge, I stand guilty, and I am proud of it ->
  Niektórzy wierzą, że jesteśmy częścią tajnej społeczności pracującej przeciwko rządowi stanów zjednoczonych, charakteryzując mnie i moją rodzinę jako ‚internacjonalistów’ którzy spiskują z innymi na całym świecie w celu stworzenia bardziej zintegrowanej globalnej struktury politycznej i ekonomicznej – jednego rządu jeśli ktoś woli […] Jeśli to jest zarzut, to jestem winny i jestem z tego dumny

  —–
  We are grateful to the Washington Post, The New York Times, Time Magazine and other great publications whose directors have attended our meetings and respected their promises of discretion for almost forty years. … It would have been impossible for us to develop our plan for the world if we had been subjected to the lights of publicity during those years. But, the world is now more sophisticated and prepared to march towards a world government. The supranational sovereignty of an intellectual elite and world bankers is surely preferable to the national auto-determination practiced in past centuries.

 4. Lutek 16 lutego 2012 o 1:07 am

  Niestety, złodziejski system obłożył takie tematy cenzurą.

  http://www.youtube.com/watch?v=NWzdgHYPiIw

  Warto zwrócić uwagę na pojawiające się w filmie 83%.
  Mietek w rzeczywistości nie pracuje na podatki do połowy czerwca, do dnia wolności podatkowej,
  tylko do końca PAŹDZIERNIKA (12 miesięcy x 83% to w przybliżeniu 10). CZYLI ŻYJE PRZEZ CAŁY ROK Z TEGO, CO WYPRACOWAŁ PRZEZ 2 MIESIĄCE!!! To jest główna przyczyna biedy w Polsce.
  Jesteśmy biedni nie dlatego, że tak już zawsze było, jest i będzie, tylko dlatego, że jesteśmy okradani na każdym kroku od dziesiątek lat.

  http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/placimy;podatki;od;podatkow;nawet;piec;razy,255,0,458751.html

  • hjk 16 lutego 2012 o 1:45 am

   Cóz, pewnie nadchodzi czas, by odebrać to, co zostało zrabowane…
   Ale trzeba to zrobić planowo.
   Albo przynajmniej przestać dać sie okradać…

   • AQQ 16 lutego 2012 o 10:43 pm

    Z 14mld wpłaconych w zeszłym roku zostało 2mld (a-fe)

 5. Lutek 16 lutego 2012 o 1:11 am

  Wciskają nam kit, że Polska jest krajem rozwijającym się, a na zachodzie są kraje wysoko rozwinięte. I dbają o to, żeby się przypadkiem za szybko ta Polska nie rozwinęła.

  • kosiardeyablos 18 lutego 2012 o 9:00 am

   Ot to jest prowda ! A kto sie boji nas najbardziej ? Jaka bladź boji sie NAS ? Pytanie retoryczne……..a teraz czarne wizje na białym tle……ale odnośnie POdniesienia wieku emerki to wcale nie takie głupie : My Starzy Wiecznie Młodzi !!! hasło Wieku XXI- go. Ja bym POdniułs wiek do setki ! A o co mi chodzi ?
   Kiedy sportowiec przestaje być POtrzebny ? No jak sie zestarzeje. No to dajmy starszym motywację do działania. POdnieśmy wiek sportowca o te pare dych by mógł być czynny na sportowo !!! Skoro Musk tego chce, to oznajmiam że tacy piłkarze POwinni grać do upadłego (!!!) Wyobraźmy sobie takich sportowców po 70-tce na płycie boiska, no i chasło „MY STARZY WIECZNIE MLODZI”. A takie czirliderki po sześćdziesiątce ? No musiałaby powstać nowa grupa wiekowa SUPER OLD BOJóW. A koszykówka, nie mówiąc o piłce ręcznej, ale byłyby jaja. Wyobraźmy sobie skoki o tyczce czy w dal na olimpiadzie w grupie SOB, no masakiera. A propo piłki nożnej, na ławce rezerwowych siedziało by wiecej zawodników, szczególnie bramkarzy, no bo POdczas obrony bramki rzucali by sie na glebe a to nie jest takie hop siup. Zmiany były by częstsze….hahaha…to wcale nie jest śmieszne……hahahaha….my tu o sporcie a wojsko ? No już widze komandosów ( z balkonikami….hahahaha ) albo czołgistów…ups. NO a taksiarze czyli „złotówy”? Szczególnie jak taki ma sklerozę i zapomniał nazwy ulicy lub gdzie ona jest….uff o zgrozo…no ale co ? byłoby wesoło, no ja tam nic do nich nie mam no bo też sie niedługo zestarzeje ale………..To wizja Muska, czemu nie Tuska ? Bo dalej MUska, a kogo ? Pytanie retoryczne !

 6. Lutek 16 lutego 2012 o 1:14 am

  Obawiam się, że lada dzień system emerytalny runie, Tusk spieprzy daleko stąd a ludzie będą musieli zakładać odwróconą hipotekę żeby mieć co jeść na starość.

  • sebecx 16 lutego 2012 o 1:22 am

   jak będą mieli co odwrócić…
   to byłby wielki test dla społeczeństwa Polskiego ..na wszelki wypadek mieć jakąś broń w domu w takim przypadku… ja ze znajomymi myśliwymi już rozmawiałem o straży sąsiedzkiej na wypadek wymknięcia się sytuacji spod kontroli… rok temu się jeszcze śmiali… dziś już nie i temat zaczynają traktować serio…

   • hjk 16 lutego 2012 o 1:48 am

    tak wsie mogą być grabione i plądrowane w poszukiwaniu żywności.
    Z drugiej strony trzeba przygotowywać miejsce w stodołach dla migrującej z miast ludnosci, czy choćby pod jakies namioty…
    Umieć odróżnić bandytów od potrzebujących pomocy…

    • hjk 16 lutego 2012 o 1:56 am

     z drugiej strony system „nie moze” runąć, bo natychmiast runęło by wszystko inne z całym państwem, a to dałoby podstawę do przejęcia nad nim kontroli demokratycznej przez naród i wybranych realnych przedstawicieli, którzy wprowadziliby tu jakies ludzkie zasady zycia i funkcjonowania.

     Ale gdyby faktycznie runął, trzeba być przygotowanym na przejęcie władzy i wprowadzenie porządku na wszystkich szczeblach.
     Do tego ludzie muszą już zacząć organizować się lokalnie, tak jak @sebecx proponujesz.
     moze nadchodzący krach systemu będzie jakimś argumentem dla niektórych, by zaczeli mysleć i coś robić.
     Montuj sebecx ekipę!

     • navajo88 16 lutego 2012 o 2:34 am

      Czyli jak napisałem na początku będzie wojna !!!!!
      J.M.H

      • navajo88 16 lutego 2012 o 2:41 am

       I wielkie zamieszanie !!!!!
       J.M.H

       • hjk 16 lutego 2012 o 11:09 pm

        Wojna nie jest nikomu na rękę, poza psychopatycznymi depopulatorami, ale zamieszanie owszem, które chcą wykorzystac do własnych celów…

  • pola 16 lutego 2012 o 10:42 am

   Odwrócona hipoteka to następny bankierski przekręt aby skłócic pokoleniowo rodzinę,wcale nie będę zaskoczona jak tacy ludzie będą umierać szybciej.

   • sebecx 16 lutego 2012 o 11:49 am

    dokładnie tak jest.. mówiłem to wszystkim po pierwszej reklamie tego gówna … śmiali się jeszcze wtedy…

 7. Peryskop 16 lutego 2012 o 3:32 am

  Kolejny dzień trollowania nt. religijne rzeczywiście był jałowy, bo jedną z zasad psychologii społecznej jest unikanie dyskusji nt. religii, polityki, seksu, bowiem w tych dziedzinach większość dorosłych osób posiada dość skrystalizowane poglądy i zazwyczaj nie jesteśmy w stanie ich zmienić.

  Czy ktokolwiek z wtorkowych i środowych dyskutantów na MP może pochwalić się jakimś znaczącym osiągnięciem?

  Na szczęście dostrzegło to kilkoro osób dotychczas milczących i pojawiły się słuszne apele o zaprzestanie jałowych sporów, przeplatanych inwektywami. Warto się do tych głosów dostosować i nie karmić trolllli.

  W trudnym temacie emerytalnym oczywiście wypadałoby zacząć od rzetelnego remanentu – ze świadczeniami na rzecz mundurówki, sądownictwa i innych uprzywilejowanych świadczeniobiorców – łącznie z lewymi kombatantami, inwalidami oraz martwymi duszami na listach wypłat.

  Ale jak na razie na taką otwartość jeszcze nie można liczyć, jak pokazuje choćby sprawa kontrowersyjnych premii za „pobudowanie” Przekrętu Narodowego. Tu kolejne echa:

  http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-ks-isakowicza-zaleskiego/23180-mucha-dala-prezesowi-to-co-ekipa-tuska-cofnela-niepelnosprawnym-po-prostu-nie-ma-wstydu

  15 LUTEGO 2012

  ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski:
  Mucha dała prezesowi to, co ekipa Tuska cofnęła niepełnosprawnym. „Po prostu nie ma wstydu”

  570 tys. złotych premii dla odchodzącego prezesa Narodowego Centrum Sportu, to dokładnie tyle samo, co roczne utrzymanie Świetlicy Terapeutycznej dla 30 niepełnosprawnych intelektualnie dzieci. Joanna Mucha, pracownik Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a zarazem minister-dyletant ds. sportu, przyznając tą premię po prostu nie ma wstydu.

  Ciekawe, co na to władze KUL, czy dalej taką osobę będą nadal zatrudniać?

  Co do zagrożonych Świetlic, to jeżeli PFRON odmawiać będzie nadal dotacji na nie, to dojdzie do ulicznego protestu tak przed siedzibą rządu, jak i przed stadionami piłkarskimi w czasie EURO 2012. Nie rzucam tych słów na wiatr.

  A wczoraj, 14 lutego 2012 r., w dniu św. Walentego Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego i odrzucił odwołanie esbeka Edwarda Kotowskiego. Tym samym sprawa karna przeciwko mnie została ostatecznie umorzona. Dodam, że gazeta Adama Michnika i Seweryna Blumsztajna relacjonując to wydarzenie nie wspomniała ani słowem, że Kotowski był etatowym funkcjonariuszem Służby Bezpieczeństwa.

  • Tola 16 lutego 2012 o 6:20 am

   Dla mnie sprawa emerytur i ubezpieczen jest prosta.Obecny system dziala tak,jakbysmy byli dziecmi ,bierze od nas kase i obiecuje ,ze o nas zadba. My jak dzieci oddajemy im te pieniadze , a potem …………….
   Najlepiej by bylo gdyby kazdy mogl wziac odpowiedzialnosc sam za siebie i sam dysponowal swoimi pieniedzmi.Jesli ktos sie sam nie zabezpieczy ,to na starosc bedzie mogl miec pretensje tylko do samego siebie.Przeliczcie tylo sami -jesli przecietnie co miesiac oddajemy 500zl na zus to ile bysmy tych pieniedzy zaoszczedzic.Nawet gdyby trzeba bylo zaplacic za usluge lekarska ,to przecie ludzie w wieku produkcyjnym nie choruja co miesiac.
   Inna sprawa,ze wszyscy pisza tu u grupach samopomocy i jest to swietny pomysl.To samo mozna by bylo przeniesc na grunt rodziny ,jesli chodzi o emerytury.Najlepszym przykladem sa tu np. chinczycy.Rodzice pracuja ,zawsze cos zaoszczedzaja.W tym czasie dziadkowie pilnuja dzieci,sprzataja , gotuja itp. Rodzice dbaja o dziadkow.Szpitali jest mnostwo i z racji konkurencji uslugi sa tanie.

   • iHe 16 lutego 2012 o 10:02 am

    „Niewinna” Mucha pod packą się tłumaczy:

    „Joanna Mucha poinformowała również, że żadne premie nie zostały jeszcze wypłacone i osobiście wydała polecenie wstrzymania wypłat, bowiem to nie ministerstwo, lecz sama spółka NCS dokonuje wypłaty.

    Odnosząc się do warunków kontraktów minister sportu podkreśliła, że obejmując stanowisko nie wiedziała jaka jest ich treść, z uwagi na klauzulę tajemnicy. Przyznała jednak, że po zapoznaniu się z ich treścią uważa, iż mogła być ona sformułowana inaczej. Wadą jest zbyt ogólne określenie celów i warunków tak zwanego sukcesu.
    – To nie był dobry kontrakt – oceniła.

    Pytana o to, kto podpisał kontrakt z Kaplerem, Mucha wyjaśniła, że po uzgodnieniu warunków umowy akceptowało go Walne Zgromadzenie spółki, w tym wypadku ówczesny minister sportu Mirosław Drzewiecki, a podpisał przewodniczący Rady Nadzorczej spółki.
    Jak dodała, w trakcie trwania umowy zmiana warunków była możliwa jedynie za zgodą obu stron, a rozwiązanie kontraktu przez ministerstwo skutkowałoby identycznymi konsekwencjami finansowymi.”
    (Ciekawe ,że nie ma mechanizmów zaskarżania takich umów jako niekorzystnych dla skarbu państwa,mogłaby się zwrócić do NIKu czy cuś,nie to za wiele na jej małą smutną główke nie do takich celów powołaną)

    2sk to prawdziwy miszcz kamuflażu(a właściwie jego PR musterpuppet)
    Wybierając muche na zderzak łagiewki..
    http://demotywatory.pl/46032/Mucha-zyje-ok.-4-tygodni
    Mucha piękna,mucha równa,mucha bardzo lubi ….. ,yy fryzjera.
    demot już usunięty..właca już zwąchała.

    Ciekawe komentarze pod artem na podparcie tej tezy.
    http://wiadomosci.onet.pl/kraj/joanna-mucha-ws-umowy-kaplera-taka-nagonka-jest-do,1,5028313,wiadomosc.html

    • AQQ 16 lutego 2012 o 10:46 pm

     Tomaszewski mówił, że za stadion we Wrocławiu (też nieczynny) wzięli takich grantów 25mln…

     • hjk 16 lutego 2012 o 11:19 pm

      Joanna Mucha, pracownik Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a zarazem minister-dyletant ds. sportu, przyznając tą premię po prostu nie ma wstydu.

      J.Mucha, o ile wiem, już nie jest pracownikiem KUL, a premii nie przyznawała tylko wynikały one z zawartych umów, tak przynajmniej informowały media, no chyba, ze żle informowały, albo ja źle zrozumiałem te wypowiedzi…

      • pola 17 lutego 2012 o 10:20 am

       Tymczasem Mucha „Fucha” z miną niewiniątka robi dokładnie to samo! W styczniu wydała rozporządzenie dotyczące nagród rocznych dla szefów podległych jej jednostek, z którego wykreśliła zapis uzależniający przyznanie nagrody od osiągnięcia „dodatniego wyniku finansowego lub zmniejszenia straty”. A to znaczy, że nawet gdyby kierownicy pieniądze przehulali, to nagrody i tak by im wypłacono!
       http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Mucha-podpisala-skandaliczne-przepisy,wid,14260857,wiadomosc.html

   • Kruk 16 lutego 2012 o 10:43 am

    Tola, tak przecież ludzkość funkcjonowała od tysiącleci i jakoś dawaliśmy sobie radę. Mało tego – dzięki utrzymywaniu rodziny wielopokoleniowej utrzymywała się stabilność emocjonalna rodziny, przekazywano tradycję i rozeznanie spraw ważnych . Dopiero w XX w. rozpoczęto wprowadzanie polityki atomizacji człowieka – najpierw był podział na rodziny jednopokoleniowe a później rozpoczął się podział na singli. Wczoraj w jakimś filmie widziałem obraz domu starców – choć to był przybytek dla bogatych starców, przedmiotowe traktowanie człowieka i jego ogromna samotność u kresu życia budziła we mnie okropne odczucia.

    • Tola 16 lutego 2012 o 11:22 am

     @Kruk -dzieki za pomoc-ja nie mam takiego polotu w pisaniu 🙂

     • hjk 16 lutego 2012 o 11:23 pm

      .Obecny system dziala tak,jakbysmy byli dziecmi ,bierze od nas kase i obiecuje ,ze o nas zadba. My jak dzieci oddajemy im te pieniadze , a potem …………….
      Jednym słowem Gombrowiczowskie upupienie.

   • zenobiusz 16 lutego 2012 o 10:47 am

    Całość systemu,jest skonstruowana tak,by opozycja,wciąż walczyła o zmiany kosmetyczne,które nie prowadzą donikąd.
    Czy ten system ma słabe punkty.Moim zdaniem tak.
    Po to byśmy ich nie szukali,
    podsuwa nam się mnóstwo tematów zastępczych,
    wprowadza przepisy koszmarki,
    mianuje na stanowiska durniów,
    byśmy mieli z czym walczyć.
    A recepta ,jest w odpowiedzi ,
    o fundamenty wolności.

    • Adam 16 lutego 2012 o 12:29 pm

     Witam.
     Zenobiusz, mówisz o systemie, opozycji, tematach zastępczych. Z całym szacunkiem dla Was i Waszej pracy, ale nie uważacie że nawet większość z Was kręci się w kółko zajmując się sprawami mało istotnymi lub takimi bez znaczenia? Mówicie o systemie, o złym prawie itp. Jeśli tak bardzo nam się to nie podoba to go zmieńmy. Słabe punkty systemu? Jest ich bardzo dużo. Nasze słabe punkty? Najsłabszym punktem jest to, że nie wierzymy iż można coś zmienić. Co można zmienić? To co nam się nie podoba – Prawo. Wiem, że brzmi to abstrakcyjnie, ale zastanówmy się, czy w Polsce nie da się wprowadzić zmian na lepsze? Czy nie słyszeliście, że wiara góry przenosi? Jeśli znajdzie się grupa ludzi, która stworzy pakiet ustaw zmieniających naszą szarą rzeczywistość, to z całą pewnością znajdzie się inna grupa ludzi, która będzie wiedziała jak zmusić władzę do przyjęcia tych ustaw. Większość polityków to ludzie próżnie, głodni władzy i pieniędzy. Ich wady to nasza siła. Ich głupota, to nasza mądrość. Jeśli chcemy zmian to przestańmy narzekać i zastanówmy się czego chcemy. Potem zastanowimy się jak to wprowadzić w życie.

     • Roma 17 lutego 2012 o 12:11 am

      @ Adam, masz rację,
      monitorujemy rzeczywistość, narzekamy zapominjaąc, że krytyka powinna być konstruktywna
      dokładnie dzisiaj przyszła mi do głowy opcja nt podniesienia wieku emerytalnego
      marionetki NWO (Rostowski, Tuskołaki itd) mówią, że tzw reforma systemu jest konieczna
      z uwagi na KRYZYS DEMOGRAFICZNY.
      Co do tego, że jest kryzys demograficzny wszyscy jesteśmy zgodni.
      Zatem pytanie podstawowe jest dlaczego rodzi się mniej dzieci ?
      I jak temu zaradzić?
      Odpowiedzią jest polityka PRORODZINNA.
      Dla mnie to proste jak drut, może przeczyta to jakiś prawotwórca ?
      Przecież to jest nawet sprzeczne z logiką, żeby rozwiazywać problem metodą, która ten problem pogłębi. Babcia na emeryturze pomoże przy wnukach i tradycja rodzin wielopokoleniowych będzie trwać (więź emocjonalna to podstawa, żeby nie było psychopatów)
      Rząd powinien nawoływać młodych do robienia dzieci.
      Dawać ulgi, zapomogi, becikowe i dopłaty.
      Za lat 30 ZAMIAST tego podniesionego wieku emerytalnego
      będą nowi młodzi silni obywatele, w sile wieku produkcyjnego
      moja CONTRpropozycja to zamiast podnoszenia wieku emerytalnego
      system prorodzinny, faktycznie pomagający młodym, bo młodzi nie potrzebuja nic więcje jak poczucie bezpieczeństwa finansowego a nowych obywateli przybędzie szybciutko
      A gdy się zastanowiłam nad konkretami, czyli jak ten system powinien wyglądać
      to przyszło mi do głowy zbadanie tej kwestii u naszych bratanków Węgrów
      ale także we Francji.
      Generalnie, zamęczanie kobiet obowiązkiem pracy zawodowej do 67 roku
      to jest polityka ANTYrodzinna prowadząca do wymarcia narodu polskiego
      tylko polityka prorodzinna jest ratunkiem

      • AQQ 17 lutego 2012 o 12:15 am

       http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/593907,czy-gospodarka-wzrosnie-po-wydluzeniu-wieku-emerytalnego-prawie-nic-0-1-proc-rocznie.html?utm_source=link&utm_medium=referral&utm_campaign=nastepny-artykul
       !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      • monitorpolski 17 lutego 2012 o 12:23 am

       Rosja płaci za drugie dziecko ponad 9 tys dolarów rodzinie. W artykułach zachodnich mówi się o tym z zawiścią, że jest to „łapówka”, po to chyba by zdyskredytować prorodzinną politykę Putina, który widzi, że to jest podstawa rozwoju państwa. http://www.slate.com/articles/business/moneybox/2006/05/children_for_sale.html

      • Adam 17 lutego 2012 o 10:04 am

       Tak, zgadza się. Władza prowadzi politykę antyrodzinną. Celem tego jest degradacja umysłów młodych ludzi. Kto Wam mówił o zbrodniach komunistycznych, kto uczył że ZSRR to wróg a nie przyjaciel. Najczęściej byli to rodzice, dziadkowie. Kto ma powiedzieć następnym pokoleniom, że to co się teraz dzieje to nie jest raj tylko piekło? Rodzice daleko, dziadkowie pracują do śmierci i nie mają czasu. TV, internet? Jeśli nic nie zrobimy wolny internet będzie wspomnieniem, TV – szkoda gadać. Oni chcą aby ludzie byli zdeprawowani, bo tacy za kasę zrobią wszystko. Polityka prorodzinna? Ustawa o przemocy w rodzinie. Dlaczego niewielu protestowało? Wiara, nadzieja i miłość. W społeczeństwie brakuje wiary, że może się udać, nadziei że będzie lepiej, miłość została zamieniona na pieniądze, rozrywkę itp. Rodzi się mało dzieci? Wystarczy że władza nie będzie przeszkadzać a to się zmieni.
       Roma, jeśli możesz, znajdź materiały jak w innych krajach prowadzona jest polityka prorodzinna.

       • pola 17 lutego 2012 o 10:26 am

        W naszym kraju polityka prorodzinna jest taka że większość młodych ludzi zabiera rodziny do Niemiec,Anglii i tam budują swoją przyszłość,tam młode polki rodzą dzieci i posyłają do szkoły ponieważ gdy zostajesz bez pracy to masz taką opiekę że z głodu nie umrzesz a na bruk cię nie wyrzucą a u nas co prawo dla wybranych i praca też.

        • AQQ 17 lutego 2012 o 10:39 am

         Dzieci znajomych urodziły swoje dzieci w UK zakupiły domy i stać ich z 1-ej pensji na godne życie i kredyt.
         Maluchy będą zdrowsze bo lekarze nie szprycują ich chemią-propagują zdrowe naturalne metody.

      • inka 17 lutego 2012 o 11:22 am

       nalezy zrozumieć przede wszystkim że komuś zalezy na redukcji Polaków. Agenda 2000 wymienia podobno 17 mln jako „docelowo wystarczającą”liczbę. Ktoś kto to zaplanował zapewne dopilnuje by się stalo

      • kosiardeyablos 18 lutego 2012 o 8:33 am

       a propo polskich dzieci – rodzi sie ich mnóstwo ale nie tutaj. Tak że z tym nieżem demograficznym w sensie fizycznym nie jest tak źle, złe jest to żę nie rodzą się w Polsce, gdyż matki nie maja bezpiecznych podstaw do nietylko rodzenia ale i wychowania małolatów. Polityka Narządu PO jest PO prostu POlitycznym Zbiorem Gównarzerri i NIEdojebków SASskich. Wszyscy na POziomie inteligencji DODY ELEKTRODY. Ich wizja to nie wizja ogólnego dobra ale wizja snikersa do kawy. PO drugie to ograniczyłbym wiek POlitykierów do lat 40, gdyż tym wieku zaczyna się tak zwany upadek na ryj i szukanie wygodnej pierdoPOsadki za frajer podatników. Stare poweidzenie brzmi ; Młodzi budują Imperia, starzy POtrafią je tylko zniszczyć ! to POwiedznie z „odległej greki” (bodajrze).
       Równia POchyła wieku dojrzewania czyli bytu doświadczeń i upadek morale – fenomen lat 80-ciu. Czego nie zrobisz do czterdziestki, to po niej wszystko spieprzysz, ale są wyjątki, co by nie było że pije do starszaków !

   • zenobiusz 16 lutego 2012 o 4:22 pm

    Twoja wypowiedź,mnie w sumie zainspirowała.
    Ponieważ nie ma wielu chętnych,wyłuszczę mój pogląd.
    Warunki odzyskania wolności.
    1.Odwoływalność posłów i większości urzędników,na uzasadniony wniosek społeczny.
    2. Oddłużenie społeczeństw,czyli opcja zero.Od juta nikt nie ma długów.Zyska paru łajdaków,paru straci.ale, ludzie będą wolni.
    3.Wypłaty roczne wynagrodzenia ,z góry.Pozwolą planować ,i nauczą odpowiedzialności.
    4.Powszechny dostęp do broni.Policja ,mniej liczna,może liczyć na wsparcie obywateli,nie może stać się ramieniem totalitaryzmu.

    Te cztery punkty jako program,i nie ma mocnych ,na Polaków.

    • sebecx 16 lutego 2012 o 5:14 pm

     bardzo dobry plan… tym bardziej, że mam kredyty… 🙂 🙂

     • zenobiusz 16 lutego 2012 o 6:35 pm

      Nie wątpię,że jako człowiek uczciwy,mając świadomość wolnego człowieka,wsparłbyś tych którzy kredytów nie mieli,a niewłaściwie w pierwszych latach ,po opcji zero,zainwestowali,nagłą gotówkę.Powinny być fundusze ,biorące i to pod uwagę,,na szczeblu podstawowej społeczności,gdzie ludzie się znają.

      • iHe 16 lutego 2012 o 11:19 pm

       Mi się program podoba,obecna degeneracja wymaga radykalnych ,skutecznych posunięć
       bez ślepego naśladownictwa.Jest to jakiś realny ptk.zaczepienia.
       Obecne elity polskie jedyne wyjście widzą w ślepym naśladownictwie i wiernopoddańczości.
       Dobrze wiedzą ,że za taką politykę zostaną odpowiednio wynagrodzone,tyle,że nie przez naród..
       Maja taką strategie zarządzania ryzykiem od wieków.
       a obecnie nie dość ,że są na naszym utrzymaniu ,
       to jeszcze otrzymują żołd z UE.
       Taka sytuacja powoduje dość znaczną utratę tożsamości w epoce relatywizmu .

       Tylko pozostaje drażliwa kwestia skonsolidowania narodu przeciwko strażnikom
       matrixa na Polske.Ptk.1,2,4 bardzo mi się podobają ,co do ekonomi to na tym polu jest najwięcej sporów i zmiennych.
       Generalnie wprowadzenie jakiegokolwiek radykalnego planu przypuszczalnie przybliży nas znacznie klimatem społecznym do Grecji.
       No i oczywiście jeszcze pare ptk .trzeba dopisać:)
       Jak już pisałem temat na dużą debate.

       • hjk 16 lutego 2012 o 11:26 pm

        Dodam tylko, ze różne punkty a nawet całosciowe opracowania są porozrzucane po różnych blogach, tylko to trzeba zebrać.

        • Adam 17 lutego 2012 o 11:18 am

         Czy jesteś w stanie tego poszukać i dotrzeć do autorów?

    • Adam 16 lutego 2012 o 5:47 pm

     Cieszę się, że Kogoś moja wypowiedź zainspirowała. Co do moich propozycji:
     proces tworzenia nowego Prawa należy podzielić na kilka etapów.
     Etap I – wprowadzenie przepisów, które skutecznie zablokują wprowadzenie szkodliwych Ustaw.
     Etap II – zmiana istniejących Ustaw włącznie z Ustawą Zasadniczą tak aby skutecznie odciąć się od Systemu.
     Etap. III – wprowadzenie przepisów umożliwiających karanie byłych i obecnych zbrodniarzy (zdrajców).
     To tak w skrócie. Co do konkretów – kilka drobnych sugestii.
     1. Zmniejszenie ilości urzędników poprzez wprowadzenie zapisu uzależniającego koszty utrzymania urzędów państwowych od stanu finansowego Państwa. Koszty utrzymania struktur państwowych nie powinny przekroczyć ?% budżetu.
     2. Wprowadzenie odpowiedzialności urzędników oraz kandydatów na urzędników.
     3. Przedłużenie terminu przedawnienia się spraw w stosunku do urzędników o okres trwania immunitetu.
     4. Ograniczenia w immunitetach.
     5. Uniezależnienie 3 władz – nie może być tak, że Rząd decyduje o strukturach Sądów.
     6. Powołanie nadrzędnej komórki sądowniczej wybieranej przez społeczeństwo, która będzie odpowiedzialna za Sądownictwo. Możliwość rozliczania sędziów.
     7. Wprowadzenie możliwości odwoływania urzędników na wniosek organizacji społecznych.
     8. Wprowadzenie zapisu, który zakazywałby zaciągania przez Państwo kredytów na cele inne niż inwestowanie w infrastrukturę, przemysł.
     9. Wprowadzenie zapisu o priorytecie firm rodzimych.
     10. Uniezależnienie NBP od polityków oraz obcych instytucji.
     11. Zmiana przepisów dotyczących „pieniądza”, jego emisji i „dystrybucji”
     12. Sporządzenie nowej „listy” praw i obowiązków obywateli.
     13. Zmiany przepisów dot. funkcjonowania prokuratury, policji, wojska, itp.
     14. itp.
     To co wymieniłem, to tylko kilka ogólników. Dla większości wydadzą się bezwartościowym „biciem piany”. Proszę jednak pomyśleć co by było gdyby udało się np. przeforsować zapis mówiący że koszty utrzymania struktur ZUS-u nie mogą przekroczyć ?% wpływów do tej instytucji lub ograniczyć wydatki na innych urzędników? Dlaczego przyczepiłem się ekonomii a nie np. prawa do posiadania broni ( nie mówię nie )?
     Czy ekonomia to nie jest broń? Jeśli Polska uzależniłaby się od światowej finansjery ten cały system mógłby nas ……

     • zenobiusz 16 lutego 2012 o 6:40 pm

      To co proponujesz ,nie wdając się w szczegóły,to modyfikowanie systemu nowoczesnego niewolnictwa.Konstruowano go od stuleci,i my mamy pecha żyć w jego apogeum.
      A nie przyszło Ci do głowy,:całe dotychczasowe prawo,na śmietnik,łącznie z klasą próżniaczą ,
      zwaną prawnikami.?
      W Ewangeliach,zawarte jest proste prawo,oparte na dekalogu,zrozumiałe dla wszystkich.
      Kodeks praw określających funkcjonowanie Państwa i Narodu,powinien się mieścić w niewielkiej broszurce.

      • zenobiusz 16 lutego 2012 o 6:51 pm

       System o którym piszę można by na początek,testowo wprowadzić na terenie powiedzmy jednego powiatu,przetestować i dopiero wprowadzać szerzej.Nie dziwi was że na całym świecie jest taki sam niemal system.???
       Żyjemy już w NWO,jesteśmy niewolnikami,tylko do większości to jeszcze nie dotarło.
       Czekanie na rząd światowy,to sztuczka,
       mająca odwracać uwagę od tu i teraz.
       Rozejrzyjcie się.

       • Adam 16 lutego 2012 o 7:47 pm

        Częściowo masz rację, ale tylko częściowo. Wyobraź sobie, że w jakimś rejonie wprowadzone jest Prawo dające niemal nieograniczoną wolność. Co by się stało? Bardzo szybko w tym rejonie pojawiłyby się różnego rodzaju bandy żerujące na słabszych. Zapanowałby totalny chaos. Mieszkańcy bardzo szybko zatęskniliby za starym systemem. Obecny system to biurokratyczno – ekonomiczne niewolnictwo. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Powołujesz się na prawo w Ewangelii. Wierz mi, bardzo bym chciał doczekać czasów, gdy niepotrzebne będą setki tomów przepisów mówiących co jest złodziejstwem a co nie. Przykład – ACTA. Jeśli ktoś stworzy utwór muzyczny i będzie chciał za to kasę a ktoś inny skopiuje ten utwór i go upubliczni to czy jest to zgodne z prawem zawartym w Ewangelii? Jest napisane że za pracę należy się zapłata. Kopiując nielegalnie odbierasz komuś pieniądze. Nie myśl, że akceptuję ACTA. Przeczytałem umowę o ACTA i jestem przeciw. Doskonale wiem w jakim celu chcą wprowadzić ACTA oraz inne tego typu przepisy. Niestety, dopóki ludzie się nie zmienią na lepsze nie uda się wprowadzić prostego prawa. Sam napisałeś, że system był tworzony wiele, wiele lat. Nie można tego odkręcić w przeciągu roku, dwóch czy nawet dziesięciu lat. Większość ludzi nawet nie będzie wiedziała co zrobić, gdy np. nie trzeba będzie składać papierków z prośbą o pozwolenie na budowę domu lub podanie o jakąś bzdurę. Piszesz NWO. Cóż to takiego? Nowy Porządek Świata? Czy przypadkiem nie do tego dążysz? Chcę nowego porządku, ale z całą pewnością nie takiego jaki oferuje system. Jeśli chcemy wolności musimy sami się o nią postarać. Pamiętaj jednak aby wolność jednego człowieka nie stała się niewolą innego.

        • Onufry 16 lutego 2012 o 8:38 pm

         Adamie też tylko częściowo masz rację. Urzędnicy piszą przepisy a następnie zatrudniają następnych by je egzekwować za coraz to wyższe podatki (system kosztuje ). Dlaczego ktoś uzurpuje sobie prawo by wskazać co jest dobre a co złe. A jeżeli przepisy o nazwie prawo są ok. to dlaczego ściga się wykonawców tego prawa np. z okresu Hitlera czy Stalina. Przecież oni tylko wykonywali swoją robotę. A że miliony poszły do piachu to nie ważny epizod !

        • zenobiusz 16 lutego 2012 o 8:54 pm

         „Bardzo szybko w tym rejonie pojawiłyby się różnego rodzaju bandy żerujące na słabszych. Zapanowałby totalny chaos”
         Oj nie przy:
         4.Powszechny dostęp do broni.Policja ,mniej liczna,może liczyć na wsparcie obywateli,nie może stać się ramieniem totalitaryzmu.
         Szybko by się” zniechęcili’,amatorzy chaosu.

        • hjk 16 lutego 2012 o 11:31 pm

         A nie przyszło Ci do głowy,:całe dotychczasowe prawo,na śmietnik,łącznie z klasą próżniaczą , zwaną prawnikami.?

         dokładnie, tak jak Cejrowski – wszystkich won: http://www.youtube.com/watch?v=Pb0noWdOGF8

      • Onufry 16 lutego 2012 o 7:22 pm

       10/10 Panie Zeno !

       • zenobiusz 16 lutego 2012 o 7:39 pm

        Cóż z tego,jak nikt,nie garnie się do dyskusji,o najprostszym programie.??
        Będą nam podsuwać,reformy ,niereformalnego,
        prawnego bałaganu,dzielić na partyjki.
        Program powinien być prosty i oczywisty
        .Wszysto won,nie zmiana ekip.
        Zastanówcie się, jak będzie wyglądał świat po wojnie nuklearnej.
        Nie lepiej ją uprzedzić.?????????????????????
        Wprowadzić czytelne proste zasady społeczeństwa wolnych ludzi ??

        • Onufry 16 lutego 2012 o 8:27 pm

         Ja to widzę ! No i co z tego jak reszta nie chce zobaczyć. Wszystko na prawdę mogłoby być proste a staje się coraz bardziej zagmatwane. Jest to celowa robota. Dlatego, szarego człowieka można zawsze zaszachować przepisami i uziemić. Wszyscy żyją w strachu i cieszą się że system ich nie tyka. Ale on po swoje przyjdzie i pozorną sielankę zmiecie i to w najmniej spodziewanym momencie. Ja popieram, a tu nie dyskusja a czyny już są potrzebne. Kto przezwycięży strach i się wychyli. Oto jest pytanie ? A może to być „stawka większa niż życie !”

        • iHe 16 lutego 2012 o 10:54 pm

         Sprawa wymaga przemyślenia.Bardzo mnie zaciekawił temat.
         Gdzie bym szukał możliwych postulatów reform:

         Tak na 1 ogień wrzuciłbym protokoły mędrków syfonu i odwrócił proces deprawacji systemu.

         Biorąc pod uwagę ,że obecnie rządzą marksiści skupiłbym się na funkcjonalistach.

         A po ludzku : trzeba by wprowadzić wszystko to co NWO tak usilnie niszczy.
         np.bankowość bezodsetkową..ale by się wkurzyli..

         Jak najbardziej się zgadzam z Zenobiuszem ,że prostota powinna nam przyświecać.
         Miałem długa tyradę naklikaną o obecnym systemie prawnym będącym typowym przerostem formy nad treścią delikatnie mówiąc..
         Temat dość złożony,nadawałby się na artykuł główny.

         Zenobiusz i Monitor na pewno świetnie zna jeden taki blog gdzie ten temat był wałkowany długi czas.
         Z grubsza biorąc ciężko wszystkim dogodzić i każdy swoje argumenty ma.
         a końcowy efekt i tak zależy od sytuacji u silniejszych sąsiadów..
         Ale,ale.. nic nie jest przesądzone,okno historii znowu się lekko uchyla,co ma też i swój negatywny aspekt.
         Polacy podczas WW1i2 walczyli o odzyskanie niepodległości..

        • zenobiusz 17 lutego 2012 o 12:06 pm

         W całym tym wątku,nie ma ani słowa o wychodzeniu na ulicę.
         To tylko droga do zmiany jednych przebierańców ,na innych.
         Przemyśl wstępne tezy,wyobraź sobie świat według nich funkcjonujący,
         dodaj konstruktywne pomysły,nie komplikujące,
         a upraszczające system.
         Nawoływanie do uwierzenia,do niczego nie prowadzi.
         Może niewłaściwie Cię oceniam,ale wejście miałeś niefortunne.

      • Roma 17 lutego 2012 o 1:06 am

       zgadzam się.Dekalog wystarczy.

       • Peryskop 17 lutego 2012 o 7:07 am

        „…Dekalog wystarczy.”

        Ale dopiero po dodaniu: 11. Nie kłam.

        Bowiem ‚nie mówienie fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu’ to nie to.
        Przecież obecny kryzys swoje korzenie ma właśnie w oszustwach !

        Adam, Zeno, iHe, tamra, Roma, Tola, Wizzgaa, MP i inni KONSTRUKTYWNI
        – z tej tłusto-czwartkowej mąki może wyrosnąć całkiem zdrowy chleb !

        Na miejscu wyjadaczy z „klasy politycznej” zacząłbym się zasta – nawiać…

        • tamara 17 lutego 2012 o 8:21 am

         Peryskop; ….dzien dobry….jak samopoczucie?…..
         .do upieczenia takiego chleba potrzeba świadomego piekarza (lidera) i zakwasu (czym karmisz ciało tym i dusze………i naszą szyszynke 😉 czyli trzecie oko…oko mądrości)….trzeba ciasto dobrze ugnieść……itd
         Większość tych “konstruktywnych” chce ..z motyką na księżyc……ktos mądry powiedział kiedys” jeśli ja nie zmnienie siebie samego to nigdy nie zmienie ich”…..nadszedł czas ,abyśmy to co robimy ,robili świadomie….i pomagajmy innym “być świadomymi….miłego dnia życze

        • tamara 17 lutego 2012 o 8:35 am

         Dodam jeszcze: biorąc pod uwagę ten sondaż http://www.deutsche-mittelstands-nachrichten.de/2012/02/38288/ ……. mamy w Polsce kupe roboty

        • Adam 17 lutego 2012 o 9:00 am

         Mówicie, że Prawo jest zagmatwane, rozbudowane do granic absurdu. Tak, to prawda. Tworzenie nowego Prawa miałoby na celu uproszczenie tegoż Prawa do minimum. Mówcie o 10 przykazaniach. Tak, są proste i piękne. Wyobraźmy jednak sobie sytuację, że zginął człowiek. Jaką karę należy wymierzyć sprawcy. Oko za oko, ząb za ząb? A jeśli to był wypadek nie morderstwo, jak to osądzić? Redukcja do 10 przykazań jest możliwa po diametralnej zmianie ludzi. Obecnie trzeba stworzyć obronę prawną przed tym co nadchodzi – całkowitym niewolnictwem systemu. Era wymachiwania szabelką dla obrony Ojczyzny już się dawno skończyła. Bejsbolem też się nie obronisz. Masz karabin?, oni mają ich więcej. Spójrzcie na Grecję. W Polsce gdy wybuchną strajki może być gorzej niż w Grecji. Jeśli tak się stanie, oni wygrają. Jeśli tak się nie stanie, oni też wygrają. Zobaczcie, jak oni to robią. Powoli acz konsekwentnie dokręcają nam śrubkę. Więc my powoli ją odkręcajmy. Powtórzę jeszcze raz, nie podoba nam się istniejące Prawo, więc zacznijmy je zmieniać. Zenobiusz, mówisz zmiana ekipy. Z jakiej na jaką. Myślisz, że nowa będzie lepsza? Onufry, piszesz o strachu. A czego Ty się boisz? iHe, dobrze kombinujesz. Trzeba radykalnie zmienić bankowość. Co byś jeszcze zmienił w bankach. Może coś o odpowiedzialności bankierów. Peryskop, zdefiniuj zwrot „Nie kłam” Czy niedotrzymywanie przez urzędników składanych obietnic to jest kłamstwo czy nie? A może najwyższy czas im to uświadomić.
         Nasza siła to ich słabość. Każdy system można pokonać. Trzeba tylko w to uwierzyć. Jesteście w stanie uwierzyć, a może właśnie tego się boicie?

        • zenobiusz 17 lutego 2012 o 11:06 am

         Adam@
         Napiszę krótko,jesteś dezinformatorem,który nagle się pojawił,bo poruszono niebezpieczny
         temat.
         Klasyczna próba wskoczenia na czoło,by udowodnić ,że w sumie nie ma sprawy,i zwekslować temat,na rozważanie fragmentów.Ba nawet zaczynasz wydawać polecenia.
         Nie mam czasu na analizę twoich wypowiedzi i polemiki,zwrócę Ci uwagę na jeden tylko fragment.
         ” Mówcie o 10 przykazaniach. Tak, są proste i piękne. Wyobraźmy jednak sobie sytuację, że zginął człowiek. Jaką karę należy wymierzyć sprawcy. Oko za oko, ząb za ząb? A jeśli to był wypadek nie morderstwo, jak to osądzić? Redukcja do 10 przykazań jest możliwa po diametralnej zmianie ludzi.”
         Jest to bełkot,zakładający ,że jesteśmy ,przygłupami,wyhodowanymi przez system,którzy nie odróżniają dekalogu,od prawa Hammurabiego,nie wiedzą że nieumyślne spowodowanie śmierci jest niekaralne.itd.szkoda na ciebie czasu.
         Nie mam specjalnej nadziei,na rozwinięcie konstruktywne tego tematu,niemniej myśl poszła w Naród.
         Nie wszyscy won,a wszystko won.Wyobraźcie sobie że jesteśmy po wojnie nuklearnej,i organizujemy się na nowo.Jesteśmy kandydatami na ludzi wolnych.

        • Adam 17 lutego 2012 o 11:51 am

         Zenobiusz, nigdy nie uważałem Ci za, jak to nazwałeś, przygłupa. Uważam Cię za człowieka inteligentnego, z dużą wiedzą i doświadczeniem. Nie chcę też wskakiwać na czoło. Piszesz, że nikt nie garnie się do dyskusji. Oczekujesz dyskusji czy przytakiwania. Jeśli moja obecność jest niewskazana, to przepraszam Gospodarza i już przestaję Wam przeszkadzać. Jeszcze tylko drobna sugestia – przestańmy dyskutować i zacznijmy działać. Działanie typu wyjście na ulicę nie zmieni sytuacji na lepsze tylko na gorsze. Nie ma żadnej wojny nuklearnej. Jest wojna ekonomiczna, polityczna, psychologiczna. Jak do tej pory przeciwnik odnosi pełne zwycięstwo. No cóż, wczoraj ACTA, dzisiaj emerytury, jutro nasze domy. Dyskutujmy.
         Miłego dnia.

        • zenobiusz 17 lutego 2012 o 12:09 pm

         0 0 Oceń wpis
         W całym tym wątku,nie ma ani słowa o wychodzeniu na ulicę.
         To tylko droga do zmiany jednych przebierańców ,na innych.
         Przemyśl wstępne tezy,wyobraź sobie świat według nich funkcjonujący,
         dodaj konstruktywne pomysły,nie komplikujące,
         a upraszczające system.
         Nawoływanie do uwierzenia,do niczego nie prowadzi.
         Może niewłaściwie Cię oceniam,ale wejście miałeś niefortunne.
         Tak to widzę.

    • kosiardeyablos 18 lutego 2012 o 9:21 am

     zeno ! dodaj jeszcze coś o immunitecie – ja bym go całkiem wywalił do śmietnika, nie byłoby wtedy tzw nietykalnych baranów. Wszyscy są równi w obliczu Pana ( nie nadaje mu imienia ze względu na (moją ) tolerancje religijną ) i nie ma przebacz. Bóg wybacza ale My nie !
     To tyczyło by się każdego obywatela świata tego bytującego w naszej krainie. Immunitet jaki by nie był jest wymówką do czynienia nierządu i nie POnoszenia konsekwencji !!!

 8. maran 16 lutego 2012 o 3:38 am

  Kapitalny cytat z filmu Apocalypto:
  „Jesteś zmartwiony.
  Tak. Co widziałeś w tych ludziach z lasu?
  Nie rozumiem.
  Strach. Głęboko zakorzeniony strach. Byli nim zainfekowani.
  Widziałeś to?
  Strach to choroba. WPELZNIE DO DUSZY KAZDEGO, KTO GO PRZYJMIE.
  Już zmącił twój spokój.
  NIE WYCHOWALEM CIE BY PATRZEC JAK ZYJESZ W STRACHU. ”

  Wyrzuć go z serca.
  Nie wnoś go do naszej wioski.

  • Peryskop 16 lutego 2012 o 4:42 am

   STRACH jak wiadomo jest źródłem wszelkiego ZŁA i ludzkiego ZNIEWOLENIA.
   Dlatego tak ważne jest opanowanie techniki pomocnej w opanowaniu strachu.

   STRACH bardzo często pojawia się w konteście lęków przed ŚMIERCIĄ.
   Dlatego tak ważne jest uporządkowanie swojej psychiki pod tym względem.

   LĘK przed ŚMIERCIĄ wiąże się często z materialistycznymi poglądami na świat,
   a także z niepokojami natury transcendentalnej – istnienie Boga, bytów po śmierci itp.

   Każdy z nas ma swoje osobiste wyobrażenia dot. powyższych kwestii.
   Według moich obserwacji większy spokój wykazują osoby wierzące w swojego Boga.

   Ale może to być mylne wrażenie, bo są to odczucia należące do sfery bardzo intymnej.

   Dzięki Maran za zwrócenie uwagi na zjawisko STRACHU – tak kluczowe w egzystencji ludzkiej.

   • Tola 16 lutego 2012 o 6:29 am

    @Peryskop -tak szczerze- nie kazdy boi sie smierci.
    Ja najbardziej sie boje o moich bliskich .
    To dla mnie jest wyzwanie i trudno mi jest to opanowac.
    Zgadzam sie -STRACH jest kluczowy.

    • pola 16 lutego 2012 o 10:56 am

     Masz rację Tola,śmierć nie jest straszna,straszne jest to co może czekać naszych bliskich.Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy ,do nie dawna ja również że pokłoniliśmy się BESTII i idziemy za nią,jest to system który został małymi krokami wprowadzony abyśmy zapomnieli o rodzinach o naszym duchowym życiu w pogoni za przyjemnostkami tego świata aż w końcu wpadliśmy w niewolę nie zdając sobie z tego sprawy .Nich każdy z was pomyśli czy nie ma problemu z płaceniem za cokolwiek i nie wiem jak będzie się starał to zaczyna nie nadążać aby tę bestię utrzymać.Czy ten twór nas wszystkich kiedyś nie pożre,czy aby nie zaspokoić roszczeń tego potwora nie zaprzedamy się a może już się zaprzedaliśmy tylko tego nie widzimy.

     • zenobiusz 16 lutego 2012 o 11:18 am

      „Nich każdy z was pomyśli czy nie ma problemu z płaceniem za cokolwiek i nie wiem jak będzie się starał to zaczyna nie nadążać aby tę bestię utrzymać”
      To jest jeden z kluczy do Wolności.
      Zagadnienie dotyczy wszystkich,niezależnie od statusu społecznego.
      Po prostu,utrwalił się system Wielkiego Taty,
      choć grozi nam się Wielkim Bratem.
      Kiedyś wypłacano tygodniówki,najemnej sile roboczej.
      XX wiek,przyniósł sukces.
      Tata wypłaca kieszonkowe co miesiąc,
      cóż z tego,jak z ołówkiem w ręku.
      Oblicza,ile,by dzieci wciąż były uzależnione,
      i skłopotane,że znowu na coś nie starcza.
      Podsuwa przy tym nowe zabawki,
      sterując też strefą marzeń.
      Cy może być inny system.?
      Uczący błyskawicznie odpowiedzialności ?

      • hjk 16 lutego 2012 o 2:55 pm

       Tu potrzewna jest Ewangelia, czyli inaczej dobra nowina:
       „Nie troszcie się o to co będziecie jeść, pić, ani w co się ubierać, bo o oto wszystko poganie zabiegają. Starajcie się wpierw o królestwo Boże, a to wszystko będzie wam dodane.”itd.

   • Cramer 16 lutego 2012 o 11:07 am

    Przypomina mi to bardzo trafny cytat z Gwiezdnych Wojen (sorry, jeśli uważasz to za niepoważne)
    Mistrz Yoda nie chciał szkolić Anakina Skywalkera na Jedi bo czuł w nim strach.
    cos jak: „Strach rodzi agresję, agresja rodzi zło”.

    Dla nas, pokładanie ufności w Bogu może być remedium na strach.
    „Jezu, Ufam Tobie” – to nie przyszło bez powodu.

    • masakalambura 16 lutego 2012 o 12:44 pm

     Albo: Bóg jest Wielki! Nie ma boga nad Boga Jedynego!

   • maran 16 lutego 2012 o 2:24 pm

    Czytam obecnie niesamowita ksiazke Viktora Frankl, ” W poszukiwaniu sensu” /Man’s search for meaning”. Przed 2 wojna swiatowa byl on znanym psychiatra austriackim.
    W czasie wojny umieszczono go w roznych obozach koncentracyjnych. Przezyl tam pieklo, ale odkryl tam tez wiele istonych spraw.
    Trudno to opisac w paru slowach, zachecam do przeczytania tej ksaizki, ale tak w skrocie mozna to wszystko podsumowac w jednym powerful zdaniu ,ktore wielu zna: ” Strzecie sie nie tych co moga wasze ciala zabic, ALE strzezcie sie tych ,co moga zabic Wasze ciala i Wasz dusze”.
    Frankl byl Zydem, ateista, ale wnioski do jakich dochodzi po przezyciu piekla na ziemi, ktore ludzie zgotowali ludziom sa bardzo bliskie chrzescijanskiemu spojrzeniu na swiat, zycie, smierc, cierpienie.
    Pisze o Milosci jako najwazniejszej , duchowej sile ktora jest ponad wszystko.
    Pisze o cierpieniu z ktorego mozna sie wiele nauczyc i ktore ma sens wbrew wszystkiemu, pisze o tym ze nawet w obilczu ostatecznego zniewolenia i upodlenia czlowiek i tak zachowuje WOLNOSC, wolnosc swoich mysli, wolnosc swojego swiata duchowego i wolnosc do ostatecznych wyborow. Nawet w obozach, w skrajnych nieludzkich warunkach byli ludzie, ktorzy podejmowali codziennie decyzje ze beda dobrzy, ze beda pomagac swoim wspolwiezniom na tyle na ile moga, dobrym slowem, okruchem chleba, cieplym gestem etc. Nikt nam nie moze odebrac nigdy praw do naszego duchowego swiata, do naszych decyzji bez naszej zgody.
    Polecam te ksiazke kotra zaznaczam byla pisana przez ateista, czowieka niewierzacego ale wnioski z niej sa niesamowite.

  • mi461 16 lutego 2012 o 5:25 am

   Moze dlatego ostatnio nas tak „straszono” roznymi kataklizmami itp zeby sparalizowac
   nasze mysli i wiare.
   Ten „strach” czesto jednak wywoluje w czlowieku sile do walki o zycie swoje i najblizszych.

   Uwazam ze kazde zlo mozna zamienic na cos pozytywnego i kazdy z nas posiada taka „sile”

   • Peryskop 16 lutego 2012 o 5:30 am

    Mi, to jest wielka zaleta charakteru jeśli potrafimy w opresji dostrzec szansę
    i umiejętnie ją wykorzystać !

    Czyż właśnie nie na tym polega tzw „mądrość życiowa” ?

    • Tola 16 lutego 2012 o 6:36 am

     Mysle,ze dosc dobrym sposobem jest umiec tez wykorzystywac strach.
     A wiec (wiedzac co sie dzieje) cieszmy sie z kazdego dnia,chwili ,z obecnosci bliskich i przyjaciol.Cieszmy sie przyroda , silnym mrozem i sloncem.Cieszmy sie codziennymi problemami , bo sa tak na prawde latwe do rozwiazania.Skupiajmy sie na „dzisiaj ” pamietajac co stoi za naszymi plecami.Nie myslmy o calosci tych wszystkich strasznym rzeczy.Pogadajmy sobie o tym ,wymienmy informacje , informujmy innych,dzialajmy ,ale nie robmy TYLKO tego.
     Zblizmy sie ponownie do siebie , do rodziny,sasiadow itd.
     Nadajmy sens naszemu zyciu jak dlugo/krotko by ono nie trwalo.

     • Totalsky No Problemsky 16 lutego 2012 o 8:40 am

      @Tola
      czyli, jednym słowem… a w zasadzie jednym zdaniem: „żyjemy, dobra nasza, co z życia chcesz, za życia bierz”; no i jeszcze: „pijmy za Barabasza (Barabasz pije też…”);

 9. Peryskop 16 lutego 2012 o 4:22 am

  Bułgaria asertywnie pokazała figę ACTA.

  I jest 6-ym krajem, który odmówił ratyfikowania ACTA do czasu przedstawienia spójnej opinii krajów EU.

  http://12160.info/profiles/blogs/bulgaria-refuses-to-ratify-acta?xg_source=shorten_twitter

  Bulgaria refuses to ratify ACTA

  15 February, 2012

  Bulgaria has become the sixth country that has refused to support the international Anti-Counterfeiting Trade Agreement (ACTA).

  ­The agreement is sponsored by the US and Japan, and meant to toughen intellectual property rights enforcement, but critics say limits freedom of speech on the Internet.

  Bulgaria’s Economy and Energy Minister Traicho Traikov says Sofia will not ratify the agreement until the EU member states elaborate a joint position on the document.

  FULL STORY: http://rt.com/news/acta-bulgaria-protesters-ratification-353/

  • hjk 16 lutego 2012 o 2:58 pm

   Dobrze, ze jeszcze są gdzieś suwerenni przywódcy, a nie sługusi „reżimu”, co to sami łeb podstawią pod gilotynę z uśmiechem na ustach…

 10. Fred Roman 16 lutego 2012 o 5:52 am

  Wczoraj wrzuciłem tu wpis o niejakim J.Ulickim Reku [monitorpolski: usunąłem komentarz z uwagi na atak personalny – proszę nie wykorzystywać mojego bloga do regulowania sporów]

  • hjk 16 lutego 2012 o 3:03 pm

   Na jakim „zbawieniu”?

   • Fred Roman 16 lutego 2012 o 4:17 pm

    Jest taki blog jur-a poszukaj pod tym tytułem,jest na pewno.zbawienie com i cos tam.

    • nikt 16 lutego 2012 o 5:50 pm

     O ile mnie pamięć nie myli to autorem był ktoś zupełnie inny. Pamiętam, że ktoś pisał o autorze jako „byłym” jehowcu. Niestety w tej chwili nie pamiętam nazwiska. Całkiem prawdopodobne, że właśnie tu w komentarzach u „Monitora” ewentualnie u „Zenobiusza” czy podobnych było na temat tego bloga i jego autora. Pan Ulicki-Rek ma blog owszem ale zupełnie innej treści. Traktuje o holokauście podobnie jak forum „polskawalcząca.com”.

     • Fred Roman 16 lutego 2012 o 6:42 pm

      On prowadzi i to zbawienie,może pod ksywką.Nie chce mi się tam zaglądać.
      Za nachalne zbawianie,wtrynianie z tego zbawienia antychrześcijańskiej oropagandy
      został wyrzucony z forum zjawisk niewyjasnionych.Wiem to ,bo w tamtym czasie trochę zabawiałem na fzn.

      • zenobiusz 16 lutego 2012 o 7:09 pm

       http://www.zbawienie.com/oswiadczenie.htm
       Tu masz Pana ,do którego nie chce Ci się zaglądać.
       Nieładnie,to co zrobiłeś nazywało się” opluskwianie.”
       http://www.facebook.com/people/Jerzy-Ulicki-Rek/1098012683
       To zaś Jerzy Ulicki,prawda ,że trudno pomylić. ???

       • Fred Roman 16 lutego 2012 o 9:01 pm

        Z Panem Ulickim znamy się poprzez blogowanie od lat.[monitorpolski: usunąłem komentarz z uwagi na atak personalny – proszę nie wykorzystywać mojego bloga do regulowania sporów]

        • zenobiusz 16 lutego 2012 o 9:51 pm

         „To,ze nie boje sie nazywać rzeczy po imieniu,a ty jak wielu kundli ujadasz unisono”
         No dziękuję za samookreślenie.Wiem już z kim mam do czynienia.
         Prosiłem o linki dokumentujące zarzuty,nie o inwektywy ,
         pod moim adresem.

        • zenobiusz 16 lutego 2012 o 9:58 pm

         Ja znam Jerzego osobiście,proponuję byś odszczekał co napisałeś,i marszczył Freda gdzie indziej.

        • hjk 16 lutego 2012 o 11:36 pm

         dzieki Zeno za wyjaśnienie sprawy

      • zenobiusz 16 lutego 2012 o 7:14 pm

       http://www.polskawalczaca.com
       To strona Jerzego Ulickiego
       Pisuje poza tym:
       Algemeiner, Redacted News, Nacjonalista.pl, Gizmag Emerging Technology Magazine, PRAVDA.RU, Ekran, KWEJK.pl, Strategic Culture Foundation, Chmurak, Marsz Niepodległości, # Occupy the Courts (Australia), AntyKomor.pl, globalrevolution, Usunac zydowskie symbole / Remove menorah, CONTRA EL CANCER DE SENO
       Nie widzę tam strony z której go pono wyrzucon.
       [monitorpolski: usunąłem fragment komentarza]

       • Peryskop 17 lutego 2012 o 7:42 am

        Intuicja mnie nie zawiodła w ripoście Fredowi@Romanowi.

        A tak się ładnie zakamuflował za fotkami, rowerkiem Herkulo i wierszykami.

  • zenobiusz 16 lutego 2012 o 6:58 pm

   Jerzy Ulicki,po pierwsze nie mieszka w Perth.Tam mieszka zgoła kto inny.
   W sumie dwóch ludzi.Terraaustralis@,autor bloga,
   i wielokrotny gość tego bloga ,pod różnymi nickami,
   autor strony zbawienie .com.

   • zenobiusz 16 lutego 2012 o 7:00 pm

    Zdało by się ,żeby Fred Roman@,poparł swoje zarzuty linkami,
    do stron dokumentujących jego twierdzenia.

  • monitorpolski 16 lutego 2012 o 10:02 pm

   Do Fred Roman i Zeno: proszę, zakończcie dyskusje nt. p. Jerzego Ulickiego Reka, to nic nie daje. Fred Roman, to może być szkalowaniem – jak się o kimś mówi w takim tonie, to wypadałoby poprzeć to jakimiś dokumentami. A nic takiego nie widzę. To tak jak gadanie o śmietanie, że jest mlekiem.

 11. Jony 16 lutego 2012 o 6:39 am

  ACTA to nic. Nowe prawo UE dopiero uderzy w prawa jednostki
  Unia Europejska tylnymi drzwiami próbuje wprowadzić restrykcyjne przepisy dotyczące kontroli towarów importowanych, które ingerują w prawa jednostki bardziej niż przepisy ACTA
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,ACTA-to-nic-Nowe-prawo-UE-dopiero-uderzy-w-prawa-jednostki,wid,14256711,wiadomosc.html

 12. Jony 16 lutego 2012 o 6:55 am

  Premier grozi Polakom. Reforma emerytalna konieczna
  Jeśli nie podniesiemy wieku emerytalnego, trzeba będzie trwale podnieść VAT na wszystkie produkty o 8 pkt. proc. – zagroził premier Donald Tusk.
  http://www.hotmoney.pl/artykul/kraj-premier-grozi-polakom-reforma-konieczna-23997

  • Tola 16 lutego 2012 o 7:25 am

   To juz nieoficjalnie biega od paru lat.
   Nie dosc,ze niszcza to jeszcze jest oficjalna procedura zniszczenia ,w ktorej musisz uczestniczyc i za to zaplacic-kilkaset zl.
   Moj znajomy pare lat temu dostal w paczce okularki batmana dla dziecka.Sprawa ciagnela sie piec miesiecy (przy okazji zatrzymali mu glowny towar-okularki to byl prezencik).
   Musial jezdzic wiele razy do w-wy ,zadali od niego koncesji i potwierdzenia od firmy,ze to nie podrobka a na koncu zapalcil za zniszczenie-suma kosztow 1200zl plus niewyliczalne z powodu opoznienia glownego towaru.
   Okularki byly autentyczne,nie podrobka ,ale nikt nie wpadl na to,ze trzeba miec potwierdzenie od producenta.
   Oni ,jak zechca to maja w rekawach tysiace hakow na wszystko

   • Fred Roman 16 lutego 2012 o 7:52 am

    Tym sie tak nie podniecajcie/to dopiero ograniczenie praw/ puszczone dzisiaj przez
    wp onet i wszystkie inne naraz w tym samym czasie,jako typowy temat zastępczy.
    Ucicha sprawa dziecka,rzucają nowy…Wielkie mi jawaj jak nie wpuszczą podrobionej
    chińszczyzny.Zresztą paczki to jednostkowe przypadki.
    Ja zostalem przyłapany na przemycie jeszcze za komuny za parę dlugopisów ktore wyslalem
    w paczce.Ile to było zalatwiania i bez kary zdaje sie nie obyło.
    Bądźcie trochę przytomni i czujni na takie tematy zastępcze.
    Ja z zasady odrzucam na wstępie wszelkie „rewelacyjne newsy” z przytoczonych mendiów.
    polecam fredroman.blogspot.com

  • Kruk 16 lutego 2012 o 10:47 am

   Solidarność zgromadziła około 1,5 mln podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego więc prawdopodobnie uda im się doprowadzić do głosowania które oczywiście wykaże sprzeciw społeczeństwa wobec prób podwyższenia wieku emerytalnego. W związku z tym tusk i jego ekipa z marszu podniesie vat. Gdyby uchwalono reformę emerytalna o proponowanym kształcie – dodatkowe oszczędności dla budżetu pojawiłyby się dopiero za kilka lat, a tak, gotówka popłynie żywym strumieniem już za kilka miesięcy.
   O ile nie dojdzie w międzyczasie do rewolucji.

   • hjk 16 lutego 2012 o 3:07 pm

    2sk to niech kaze płacic zagranicznym hipermarketom i innym zagranicznym firmom, a nie zwolnił ich z podatku, a chce grabić masy biedaków…

    • Peryskop 17 lutego 2012 o 8:42 am

     Coraz więcej wydarzeń – zaczynając choćby od złodziejskiej „prywatyzacji”, likwidacji stoczni i reszty przemysłu, afery hazardowej, nielegalnego śledztwa w sprawie zamachu smoleńskiego na podstawie przepisów dla samolotów cywilnych, kuglowania przy GMO, potajemnego zadłużania kraju, tolerowania straszeniem wojną, wątpliwych pod względem opłacalności dla obywateli RP kontraktów łupkowych i gazowego, rozhukanej prEUzydencji, poprzez machlojki przy wyborach, tolerowanie bezprawia, tuszowanie afer i krycie kolesiów, a teraz zgoda na zapłatę haraczu na rzecz lichwiarzy, podpisanie ACTA bez konsultacji i analiz, próby torpedowania referendum nt. „reformy emerytalnej”, kształtowanie „ładu medialnego” przez KRRTV w porozumieniu z Premierem – ma dziwny przebieg, często w kolizji z prawem, co musi bardzo niepokoić.

     Czy nie nastąpiło przejęcie władzy przez ugrupowanie o charakterze przestępczym ?

     Właściwie czyj interes reprezentuje obecny rząd zwany „polskim” ?

     Jak należy rozumieć deklarację „Polskość to nienormalność” ?

 13. Stanisław 16 lutego 2012 o 6:56 am

  Te ataki pokazują że to co robisz Waść Monitor jest dobre i jest solą w oku określonej grupy ludzi ( chcącej trzymać władzę )

  • Totalsky No Problemsky 16 lutego 2012 o 8:46 am

   @Stanisław
   popieram, chociaż – jak pewnie większości z Was wiadomo – czasami między nami (Monitorem i mną) iskrzy; no i dobrze – szacunek dla kogoś nie oznacza przecież wiernopoddańczego poparcia; keep on going, p. „Marku Monitorze’:-) – a moze mury kiedyś naprawdę runą, i to już ostatecznie!

   • monitorpolski 16 lutego 2012 o 9:42 am

    Zrozum mnie – ja nie jestem jasnowidzem i nie wiem kto reprezentuje tylko inną opinię, a kto rozmyślnie dezinformuje. Wiedząc, że tysiące ludzi czyta blog, należy być bardzo ostrożnym, bowiem cała intencja z jaką ten blog prowadzę – obudzenia społeczeństwa na to, że są oszukiwani, może runąć. Dlatego czasem ostro reaguję.

    • Totalsky No Problemsky 16 lutego 2012 o 9:55 am

     @Monitor
     spoko spoko… duzy chłopczyk jestem, i skórę mam twardą na pewnej cześci ciała, więc obrazic mnie jest naprawde bardzo trudno; poza tym przejrzałem właśnie to, co mnie ominęło, czyli poprzedni post (o Grecji): masz rację Monitor – klasyczny przykład „rozwalania dyskusji” (a mówi to, było nie było – „człowiek mediów”;-)…. zabrakło tylko jeszcze tematu doopy Maryni, bo tez „nośny” i każdy cos na ten temat wie; a ten „list do obywatela” skopiowałem na fejs-zbuka – może ktoś to przeczyta – to się chyba nazywa „praca organiczna, czy u podstaw”;-)

    • Fred Roman 16 lutego 2012 o 4:11 pm

     Monitorku przebudzić to możesz się sam z palcem w d….
     Obawiam się aby to stado nie przebudziły zawsze czujne demony i nie skierowały
     je w przepaść,Trzeba było nie spać jak wami kręciły,kierowały w obce kraje.
     „Głupi kwiat wyjechał,mądry bloom pozostał””Żreć możecie co zechcecie,
     nawet włóczyć się po świecie”
     To było napisane w Mieście Zakazanym ku przebudzeniu stada 10 lat temu.
     Zaden drukarz wtedy nie odważył mi sie tego wydrukować za moją kasę.
     Tak im się wtedy wydawało to przesłanie ‚”mój narod umarł”nierealne.
     polecam fredroman.blogspot.com

 14. Jony 16 lutego 2012 o 7:04 am

  Według informacji dwóch osób związanych z dochodzeniem międzynarodowe organy nadzoru ujawniły niedociągnięcia w wewnętrznej kontroli bankowej, które mogły umożliwiać maklerom manipulowanie stopami procentowymi na całym świecie.
  http://gielda.onet.pl/dochodzenia-dotyczace-manipulacji-wskaznikiem-libo,18726,5028261,1,news-detal

  • hjk 16 lutego 2012 o 3:10 pm

   kolejny kamyczek do wirtualnej ekonomii opartej na oszustwach…

 15. MaranaTha 16 lutego 2012 o 8:16 am

  Kocha ktos z was mamone i grzeszenie ???? , jesli tak to porzuccie te rzeczy bo ten kto WYBIERA NIEPRAWOSC uwierzy przyszłym oszustwom i cudom :

  ” ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów, (10) i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić. (11) I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu, (12) aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w NIEPRAWOŚCI ” 2 Tesaloniczan 2:9-12 , http://zbawieni.com/forumdisplay.php?fid=8

  • Totalsky No Problemsky 16 lutego 2012 o 3:49 pm

   @MaranaTha
   nie pamietam źródła tego cytatu (bo to cytat, a – niestety – nie moje, ale do mnie też pasuje, jak ulał); „jakie to dziwne – wszystko co lubię, co mnie fascynuje i co nakręca, jest albo zakazane, albo niezdrowe, albo grzeszne…”;

 16. rabarbarek 16 lutego 2012 o 8:22 am

  Ble , ble , ble o wyzszosci demokracji nad innymi systemami politycznymi nie ma sensu jesli narodom odbiera sie mozliwosc wyrazania swoich opinii w kwestiach dotyczacych waznych spraw narodowych. Jak pieknie brzmia slowa , ze w panstwach demokratycznych obywatele wspolrzadza swoim krajem , ze wladza musi rozliczac sie przed nimi ze swoich decyzji , a nawet te decyzje podejmowac po zapoznaniu sie z wola mieszkancow danego kraju. Niestety demokracja w krajach zachodnich zmienia sie powoli w totalitaryzm i kontrolowac wladzy juz nie mozna , za to wladza kontroluje nas , wykorzystujac do tego coraz zmyslniejsze narzedzia inwigilujace.

  Tymczasem prezydent Syrii, B. al-Assad wystapil z propozycja jak najbardziej demokratyczna i zaproponowal referendum w sprawie zmiany konstytucji i w przeciagu 90 dni zorganizowania nowych wyborow , zeby to narod syryjski wybral swoich przywodcow , a nie obce panstwa.
  Wrzask podniosly wiadome kraje , ze” oprawca narodu syryjskiego” nie wzbudza w nich zaufania , i zadne wybiegi polityczne nie pomoga mu w utrzymaniu wladzy. Strach zajrzal w oczy ” krajom demokratycznym” , ze wyjdzie szydlo z wora klamstw o rebeli Syryjczykow i narod opowie sie za Assadem.
  Przedstawiciel Francji naciskal na Lawrova , zeby ten pozwolil otworzyc korytarz humanitarny w miejscach rebelii , aby umozliwic ewakuacje ” cywilow.” Rosja pokazala gest Kozakiewicza , mowiac , ze nie zgodzi sie na zadne propozycje ONZowskie , ktore moga zostac wykorzystane do zmiany ” rezimu”. Koniec , kropka.

  Za to bardzo ciekawa propozycje zlozyla ” demokratyczna ” teraz Libia , w ktorej codziennie dochodzi do walk miedzyplemiennych . Tymczasowy przywodca Libii wyrazi ogromna ochote zainstalowania w Trypolisie SNC [ Syrian National Council] jako tymczasowej wladzy syryjskiej.

  Liga Arabska razen z zachodnimi demokracjami glosno krzyczy o barbarzynstwie obecnych przywodcow Syrii i probuje wszelkimi sposobami dobrac sie do Assada, Jak narazie nie pomogly ani prosby , ani grozby , ani tragiczne zdjecia, ani apele . Rosja , Chiny i kilka innych krajow stoja murem za obecna wladza . Miasta w ktorych walcza najemnicy zostaly odgrodzone przez wojska rzadowe, wylaczono prad, odcieto dostep do Internetu. Armia przeszukuje domy , aby wylapac ” bojownikow” cudzoziemskich.

  Tak , Assad nie podoba sie Usraelom i innym demokracjom , wiec musi odejsc , natomiast o walkach w Bahrajnie nikt nawet nie wspomni , bo tam rzadza ” swoi” , wiec mowi sie , ze w Bahrajnie grupy ” domoroslych terrorystow” chca obalic rzad , gdy tymczasem tam wlasnie narod oswiecony przez rewolucje na Bliskim Wschodzie zechcial wziac sprawy kraju w swoje rece. No , ale im nie wolno.

  I Grekom nie wolno, i Hiszpanom , i Irlandczykom , i Polakom, …… A moze tak zorganizowac referenda w ” demokratycznych”krajach w sprawie wieku emerytalnego, GMO, bailoutow,i kilku innych spraw. Wiadomo , ze zadna wladza nie zgodzi sie na nie , a to dowod na to , ze demokracja juz nie istnieje. bla , bla , bla , tyle z niej zostalo .

  http://www.newsmax.com/Newsfront/Assad-Syria-elections-opposition/2012/02/15/id/429605

  • monitorpolski 16 lutego 2012 o 8:38 am

   Widoczne jest to w Polsce w debatach nt. przyjęcia telewizji „Trwam” do Multipleksu. Półtora miliona podpisów powinno zakończyć wszelkie debaty, a ci jednak chcą udowodnić, że katolicy są w Polsce nieznaczącą mniejszością. Bandytyzm w biały dzień, nawet niektórzy posłowie PO już nie wytrzymują tej hipokryzji.

  • Fred Roman 16 lutego 2012 o 8:40 am

   Dobrze nawijasz rab-ku o te politykie.Ale ty zejdź na te nasze ziemie i pomóż
   w odgłupieniu tego ludku,ktoremu grozi np.po likwidacji zusu i rzeczywista eutanazja.
   polecam fredroman.blogspot.com

  • Cramer 16 lutego 2012 o 12:01 pm

   Michałkiewicz też pisał o tym ostatnio – Syria jest przeszkodą w ataku na Iran. Wciąż się trzyma, chociaż CIA i Mossad robią co mogą.

 17. sosna 16 lutego 2012 o 8:26 am

  Jestem tu w Polsce 8-miesiecy.Bylem w Canadzie 21-lat.Wyjezdzalem byla bieda wiadomo(Komuna).Przyjechalem pelno towaru wsklepach a ludzie biedni.Zadluzeni tak tak przepraszam w
  Canadzie ludzie tez zadluzeni i to do konca zycia,(Ja mialem na tyle szczescia ze swoie karty kredytowe wszystkie splacilem).Powie ktos mozesz wracac z powrotem no oczywiscie.Ale poco
  robic za 15-dolarow na godzine .Oile dostaniesz prace czy raczej pracodawce ktory Ci da 15 dolarow.Bog powolal mnie do bytu w Polsce i wydaje mi sie ze moje miejsce jest tu.Tam jest twoj dom gdzie jest twoje serce.Ale to co wyprawiaja w Polsce .To przekroczylo stan alarmowy.A umnie jesli cos mi mowi (musisz zrobic z tym porzadek).To robimy.Jesli chodzi o ludzi wladzy w Polsce,
  To dlamnie oni nie sa ludzmi tylko DEMONY=Szatany.I naprawde moi drodzy rodacy zrobmy porzadek.I to jest nielada robota ..Cale te NWO=MASONERIA =OKULTYZM=666.Takze jest oco
  walczyc a co to jest (twoja dusza,twoja osobista wolnosc)Komuna to bylo pikus w stosunku do tego
  co teraz bedzie.I odnas zalezy czy to bedzie…WIEC NIE BAC LUDZIE.LUDZKOSC I TAK WYGRA

  • rabarbarek 16 lutego 2012 o 9:10 am

   Sosna , podziwiam i zazdroszcze podjecia nielatwej pewnie decyzji. Czuje podobnie , tylko odwagi brakuje.

   A tu jak Grecy widza swoja sytuacje , swoich darczyncow i nastepstwa zbojeckich pozyczek.
   Memorandum uczyni ich wolnymi [ skad my znamy te slowa????] . Niestety nas wszystkich chca uczynic wolnymi ; bez pracy , bez pieniedzy , bez dzieci, bez szkoly , bez Boga, bez ojczyzny ….

   http://www.joe.ie/news-politics/world-affairs/angela-merkel-depicted-as-a-nazi-on-cover-of-greek-newspaper-0020767-1

   • ??? 16 lutego 2012 o 9:38 am

    Odrobinę nie w temacie, ale Chiny kupią od USA gigantyczne ilości soi GMO.
    O co tu chodzi?

    http://finanse.wp.pl/kat,104124,title,Chiny-zakupia-rekordowe-ilosci-soi-w-USA,wid,14256858,wiadomosc.html

    • iHe 16 lutego 2012 o 10:21 am

     Może kupią to na pomoc humanitarną ,albo włączą do swojego własnego programu kontroli populacji.Do pewnego stopnia Chiny i USA idą ręka w rękę.
     Na wielu płaszczyznach współpraca jest bardzo ścisła.Najlepszy przykład ile kasy wywiezionej z USA obecnie przebywa w Chinach w formie inwestycji czy zwyczajnie na lokacie.
     Chiny w wielu sprawach przejmują thinktank całościowo.Potem robią z nim już co chcą.
     W warunkach wojennych taka trutka od razu nie zabije, a dla mięsa armatniego jak znalazł.
     Może właśnie zwiększają zapasy.
     USA się cieszy,Monsanto się cieszy Chiny się cieszą..kto będzie cieszył się ostatni?

     No i z randapem pewnie okres ważności spełnia rygorystyczne normy wojskowe.
     Nie zapominajmy,że Chiny to do pewnego stopnia zrealizowana utopia NWO z ptk.widzenia wydajności,kontroli nad jednostką i siły.
     Dla największych globalistów to wzór do naśladowania i źródło zachwytu.

     • rabarbarek 16 lutego 2012 o 10:40 am

      Chiny od lat kupowaly soje i kukurydze w USA, i to w ilosciach trudnych do wyobrazenia . Karmia tym swinstwem kury, swinie , krowy i rybki. Czesc tego towaru po zjedzeniu przez zwierzatka zamieni sie w miesko , ktore nastepnie sprzedawane jest do roznych krajow na swiacie , w tym do Polski i Kanady. Chinczycy tez juz samego ryzu jesc nie chca , wiec potrzebuja coraz wiecej miesa na rynku. Juz dawno madrzy ludzie ostrzegali przed chinskimi rybkami , ktore pochodza z farm rybich w Chinach . Czesc pojdzie na zapasy, na ciezkie czasy , a czesc pewnie na export lub wymiane za rope . [ Iran potrzebuje zboz , nasion itd w zwiazku z restrykcjami]
      Chiny zaopatrywaly sie w ziarna w Brazylii i Argentynie , ale powodzie zniszczyly tam zbiory i z importu nici. Ameryka sprzedaje do Chin wiecej niz 1/4 calej swojej produkcji.

      • iHe 16 lutego 2012 o 12:36 pm

       Niesamowite jakie to USA ma szczęście,problem ze zbytem i od razu konkurent za burtą..
       Coś podobnie było kiedyś z Australią..Też ich ostro zalało ,a luke wypełniły USA..

       Nie wiem czy znacie tego typu wynalazki ,bo jak się okazuje nie tylko mleko z melaniny można robić,ale nawet ryż z ziemniaka i żywicy.
       http://www.wykop.pl/ramka/630587/chinczycy-podrabiaja-ryz/
       http://wiadomosci.wp.pl/title,Smiertelna-melamina-w-mleku-Nestle,wid,10380303,wiadomosc.html

       A tak poza tematem POzamiatacze Polski planują Polaków doszczętnie wyzbyć z dziedzictwa narodowego pod pretekstem dziury budżetowej nad którą usilnie pracują,żeby nie malała..

       Qui bono wiadomo..Pewnie oprzytomniejemy jak zaczniemy przypominać z wyglądu niektóre ilustracje zapodane przez jakzawsze.
       Ciekawe kto ich upoważnił do prywatyzacji dobra narodowego..

       http://www.farmer.pl/fakty/polska/centrala-nasienna-do-kupienia,34389.html

       Krótkowzroczność tego szontu i ich POpleczników dorównuje chyba tylko gorliwym capo w hitlerowskich,niemieckich obozach zagłady pod szyldem praca czyni wolnym ,
       więc zapomnijcie o emeryturze bo i tak nie dożyjecie.

       • hjk 16 lutego 2012 o 3:15 pm

        Ale to nie „krótkowzroczność” tylko tzw. „celowa robota”…

 18. Fred Roman 16 lutego 2012 o 9:03 am

  Sosna dobrze zrobiłaś choc trochę za późno.Moi młodzi tutaj siedzą i chleb z masłem sobie jedzą.
  Jeden ma klikajną robotę,za niezłe pieniądze,co dwa lata nowa bryczka służbowa,
  darmowe paliwo,komórki itd.Drugi był w Holandii ale szybko,ale szybo wrócił i też ma
  podobną niezgorszą robotę.Pytam ich nieraz.-Żydy dobre są?-Ociec,jak miód z boczkiem,
  oby tak dalej.I o to chodzi.Oni mówią,że by poszli p-ko oburzonym jełopom i nieudacznikom.
  polecam fredroman.blogspot.com

 19. wacpan 16 lutego 2012 o 9:21 am

  Pamietacie GOODWILL? http://m.onet.pl/wiadomosci/5028222,detal.html

  • iHe 16 lutego 2012 o 2:49 pm

   Ludzie ich niesamowicie pozamiatali w komentarzach,raczej nie powinni się za bardzo obnosić z tą prowadzącą w objęcia masonerii sub qulturą..
   (hue ,hue być masonem to już wstyd:)

   Wnioski wyciągali prawie wyłącznie trafne i super trafne..
   ,bo już za wiele osób wie,że są hodowani na zdrajców.
   W każdym razie w przypadku przełomu ustrojowego ktoś litościwie wystawił ich na strzał.

   Pycha to słabość,którą mają rozpracowaną Chińczycy.
   Anglosasi za bardzo sobie z tym nie radzą.

 20. Pingback: Dla mnie sprawa emerytur i ubezpieczen jest prosta « Zenobiusz's Blog

 21. libro77 16 lutego 2012 o 9:48 am

  Monitor – ostatnio kilka razy wspominałeś, może nieświadomie o komorach gazyowych, zbadaj temat…

  • monitorpolski 16 lutego 2012 o 9:54 am

   Że niby co, że komory są ściemą? Tak, komora w Auschwitz 1 jest odtworzona, o czym turystom nie mówi. Ale są świadkowie, także Polacy, którzy potwierdzają masowe zbrodnie przez gazowanie. Wielu rewizjonistów działa na zlecenie Niemców, są też tacy, którzy robią to nieświadomie. Można kwestionować jedynie liczbę ofiar, nie metody.

   • szuwaxpl 16 lutego 2012 o 10:27 am

    Dobrze, że są prawdziwe opowieści sprzed wielu lat np. mam książkę pt. „Pracowałem z dr Mengele” Nyklosz Myszli Węgier, który opisuje to co tam się działo. W wielu sprawach wolę stare wydania, ponieważ nowe wersje często są przekłamane lub ładniej ubrane jako indoktrynację. Lub dzisiejsza zmora – historia pisana na nowo !

    • szuwaxpl 16 lutego 2012 o 11:32 am

     Miklos Nyszli – oczywiście „Pracownia dra Mengele” opis z marca 1946 r
     W internecie znalazłem dostępną publikację oby była nie zmieniona. Gorąco polecam wątpiącym . Za pomyłkę przepraszam, ale dawno temu czytałem.

 22. rabarbarek 16 lutego 2012 o 10:03 am

  MSM probowaly i probuja roznych sztuczek , zeby odebrac Ronowi Paulowi glosy, popularnosc , a narodowi amerykanskiemu nadzieje na prezydenta , ktory bylby w stanie dac mu szanse na prawdziwe , a nie te iluminacko-obamowskie zmiany. Jeszcze do niedawna opowiadano bajki , ze zolnierze popieraja kandydatow , ktorzy daza do wprowadzenia porzadku i ladu na swiecie , za pomoca karabinow i czolgow , oczywiscie.

  Teoria ta runela , kiedy okazalo sie , ze 71% datkow na kampanie wyborcze kandydatow , pochodzace od wojskowych , idzie na kampanie Rona Paula. 20 lutego , na znak poparcia dla swojego kandydata , zolnierze sluzby czynnej i weterani organizuja wielki marsz na Bialy Dom , zeby pokazac calemu swiatu kogo popieraja i kogo widza nastepnym prezydentem USA.
  Ciekawe czy zobaczymy to wydarzenie w mediach? Jesli nie , mamy na szczescie niezawodny narazie Internet.

  http://www.infowars.com/active-duty-troops-to-march-on-white-house/

 23. libro77 16 lutego 2012 o 10:25 am

  ZBADAJ TEMAT KOMÓR GAZOWYCH,

 24. libro77 16 lutego 2012 o 10:31 am

  Zapraszam Peryskopa do dyskusji, temat – komory gazowe

  • hjk 16 lutego 2012 o 10:48 am

   Ale o czym tu dyskutować? Trzeba objechac obozy FEMA czy inne podobne i sprawdzić, czy sa komory gazowe, zresztą nie potrzeba specjalnych komór, gdyż każde pomieszczenie łatwo moze stać się komora gazowa…

   • hjk 16 lutego 2012 o 10:50 am

    Jak dasz się zamknąć w jakimś wydzielonym miejscu, z którego nie ma ucieczki, to już mogą z tobą robic wszystko, a nawet wystarczyło zamknąć granice i wprowadzić komunizm, mozesz popytać starszych, jak to było, jak sam nie pamiętasz…
    Młodziez jest teraz tak ogłupiona, a i starsi pod wpływewm mediów tez zgłupieli, ze aż strach bierze…

    • iHe 16 lutego 2012 o 11:26 am

     Wschodnia chazaria wybierała mróz i głód ,zachodnia głód i z braku mrozu choćby gaz.
     Serio temat jest mega jałowy.
     Dobrze wiemy,że stali za tym ci sami ludzie?,a ideologia różniła się w detalach za to owoce były zaskakująco podobne.
     Technologia prison planet ma się dobrze.
     Szczególnie w świetle powtórki z rozrywki ,dopracowaniu metod zmienienia Ziemi w jedną wielka komorę gazową czy rentgenowską z karmą gmo i wielkim bratem do pilnowania pensjonariuszy.
     Można by się zastanowić czy komór gazowych nie zastąpił wszędobylski rak nazywany chorobą cywilizacyjną..
     O badaniach na więźniach IG farben już nie wspomnę.
     Wiele się musiało zmienić ,żeby nie wiele się zmieniło.Główne poletka ukryli lub przenieśli w bardziej niedostępne dla kamer rejony.Tam gdzie się nie dało przemalowali w tęczowe centra pomocowe ze słodziutką lub profesjonalną ornamentyką.
     Animatorzy nazistów/czekistów zrobili mega postęp od tego czasu

     • hjk 16 lutego 2012 o 3:20 pm

      @”Serio temat jest mega jałowy.”

      dokładnie – trzeba się zająć tym co dzis, jak piszesz.
      Jak się posłucha choćby D.Kwietnia o experymentach, jakie tam robili w KL-ach, to śmierc w komorze gazowej należała do gatunku tych „lżejszych”…

   • AQQ 16 lutego 2012 o 7:08 pm

    Na pewno wszędzie, w każdym pomieszczeniu…są kratki wentylacyjne.

    • hjk 17 lutego 2012 o 1:23 am

     można je zzatkać a poza tym liczy się wydajność wentylacji…

  • Peryskop 17 lutego 2012 o 9:41 am

   @libro, czy przejąłeś już od @rmld i @rubin funkcje trolla prowadzącogo ?

 25. Onufry 16 lutego 2012 o 10:51 am

  Brawo Monitor ! Dobry wpis ! Prawdziwym wrogiem ZUS. ! Ten syf zabija drobną przedsiębiorczosć i klasę średnią. To najgorszy nasz wróg !

  • Fred Roman 16 lutego 2012 o 12:50 pm

   Prawdziwym wrogiem drobnej przeds.są obce markety,wysysające z rynku pieniądz
   z wartości dodanej.Gdyby nie to,szło by ci tak dobrze,że składka na zus nie stanowiła
   by dla małych przeds. żadnego problemu.K…a gj…ch… to nie płać tej składki,
   spierd…….Ale wiedz,że emeryt też u takich przeds. nic nie kupi i padniesz.
   A potem bedziesz wołał.Ja chcem jenty,bo zdycham.
   Spier… myśmy ten kraj odbudowali,zbudowali dla ciebie a tobie się nie podoba.
   To poleź gdzieś na pustynię i zbuduj sobie swoje sprawiedliwe państwo.
   Ja np,mam dzieci i one odkładają składkę,z której korzystam.One będą brały
   ze składek swoich dzieci.A ty byś ten najlepszy system zabezp, na starość
   po przejściu społeczeństw ruralnych w przemysłowe/rozpad tradycyjnej rodziny/
   chciał rozwalić.To sp…dz…u.
   polecam fredroman.blogspot.com

   • hjk 16 lutego 2012 o 3:21 pm

    ZUS przemienił sie z instytucji urzedniczej w narzedzie rabunku dla podupadającej finansowo i zmasakrowanej przez banksterów i obcych gospodarki…

    • Fred Roman 16 lutego 2012 o 3:49 pm

     W zusie jak wiem było zatrudnionych ok 55tys,nie wiem ile teraz.
     Wypada 1 na stu emerytów Przy takiej jak obecnie komputeryzacji powinno się
     z mety zredukować tę liczbe o 90% a potem myśleć o dalszej.
     Na to nie wpadacie,Jest on obsadzony przez starych towarzyszy,ktorzy trzymają się mocno.
     Ale o tym żadne z bijących się po glowie nie beknie.Żadnej nowej myśli,tylko te
     podrzucone.Jeszcze raz,jak ktoreś się buntuje p-ko temu całemu systemowi,
     do ktorego doprowqadził siedząc całe te lata cicho,niech się stąd wynosi.
     Ludkow na świecie nie brakuje.Przyjdą inni będą płacić bez szemrania,jak wszędzie
     na świecie i skakać w górę z radości.Taki wariant wasi demiurgowie też od dawna
     rozważają
     polecam fredroman.blogspot.com

     • hjk 16 lutego 2012 o 5:31 pm

      @”Na to nie wpadacie,Jest on obsadzony przez starych towarzyszy, ktorzy trzymają się mocno.”

      Pewnie jest jak piszesz, ale tak jest ze wszystkim i mafie i gangi (jak mówi JKM i tu ma rację) obsadziły wszystkie wązniejsze i strategiczne pozycje, dlatego zrobią wszystko, by „system” nie upadł.
      No chyba, ze ci co nad nimi postanowią, ze czas na „reset”, dopiero wtedy będą jakieś szanse na zmiany…
      Ale tymi musi ktoś pokierowac – dlatego treba miec program i kadry…

   • Onufry 16 lutego 2012 o 6:59 pm

    Zus jest do niczego nie potrzebny ! Dla każdego emerytura socjalna od państwa ok. 1200 zł. Ktoś chce więcej może inwestować i oszczędzać. Są narzędzia ! W małych miejscowościach juz prawie nie ma sklepików ani innych usług przez zusowskie ścierwo. Zaraz padnie zdanie co z obecnymi emerytami. Odp. gdzie kasa z prywatyzacji , gdzie ? Na kontach w Szawjcarii ? Sprzedano majątek wypracowany przez pokolenie obecnych emerytów i co kto ma teraz to spłacać ? Nasze dzieci ? Tfu !!!!!

    • Fred Roman 16 lutego 2012 o 8:38 pm

     Wiem o tym żywy trupie,jak ost,nazwał was admin tego forum.Dopiero teraz się
     chcesz ożywić.Gdzie ty do k..nedzy byłeś jak obok ciebie w miastach,miasteczkach
     budowali markety.Do nich jadą wieśniacy po zakupy.Nawet specjalnie dopuścili do
     sprowadzania tych złomów na kółkach ze szrotów w niemcach i akuratny do tego tico.
     Ale ja choc nie mam z handlem nic wspólnego od pocz.lat 90 przestrzegałem przed
     inwazją marketów takich dziadowskich teraz „przedsiębiorców”,których nie stać na opłatę
     składki zus Słuchali mnie jak świnia grzmotu.Myśleli,że onemu może,ale jemu nic
     nigdy nie zagrozi.Mimo to sam doprowadziłem/zainspirowałem/znanego polityka do
     wejścia w koalicję nadziei.W trakcie jej rządów pani min.L. wyraziła się jak
     w moim utworze,że „dopóki będą tu obce markety,gospodarka nie ma szans na rozwój.
     I ku mojemu najw. zdziwieniu została zaraz po tej wypowiedzi usunięta z tego niby
     najbardziej patriotycznego i polskiego rządu.
     polecam fredroman.blogspot.com

     • Onufry 16 lutego 2012 o 8:53 pm

      Panie Fred !
      Po pierwsze nie wieśniacy jadą tylko Polacy tacy jak Ty chyba że myślisz inaczej…..?
      tzw. składka na zus to haracz a nie składka !
      to że celowo ludzi ogołocono i nie stać ich na nowe samochody bo państwo ukradło owoce ich pracy to nie powód byś mógł się z nich naśmiewać chyba że z tego żyjesz a to inna bajka !

      • AQQ 16 lutego 2012 o 9:26 pm

       Na mnie tez jak na wariatkę patrzą jak młodym zwracam uwagę żeby nie kupowali zdrowych paróweczek dla dzieciaczków, mąż nie chodzi ze mną bo się wstydzi… (:

      • hjk 16 lutego 2012 o 9:43 pm

       Państwo to ty,i nic ci nie ukradło tylko sam będąc spolecznie pasywny i indeferentny dopuściłeś do jego zepsucia.Dlaczego wszyscy o cos płaczecie i macie do kogos pretensję.

       słowa domagaja się podkreślenia…

       • Friend_of_Mine 17 lutego 2012 o 11:38 am

        Święte słowa hjk

        • Friend_of_Mine 17 lutego 2012 o 11:44 am

         A dla tych którzy uważają inne świętości obrazek niech klikną w obrazek poniżej:
         http://demotywatory.pl/3697197/Donald-Blagamy-Odejdz-juz

      • Onufry 16 lutego 2012 o 11:18 pm

       Państwo to ja ? To dziwne bo mam zamiar odnieść swój dowód bo państwo to nie ja ! Moje dzieci nie są państwowe tylko moje ! Dysputa, ostra ale wylezie kto kim jest. Ja o nic nie płacze i niczego się nie domagam ! To te państwo wyciąga łapę po moje pieniądze. To przez nie muszę kupić gruchota by jezdzić do pracy, bo 80 % zabrane w formie podatku, nie kupię nic innego. No pewnie, mogę wziąść kredyt ! Jestem taki zepsuty i aspołeczny ze tego nie zrobię ! I ćo jegomość na to ? Wszystko dla mojego dobra ? Za moją kasę ? Ale ja mam te dobro w 4 literach ! Może jakieś 500 tyś. nagrody dla kolejnego dupka państwowego, dupka który będzie szydził ze jeżdzę starym samochodem i jestem nieudacznikiem ! Bo jego stać na nowy ! Tak to działa TFU SPRAWIEDLIWOŚĆ !

 26. hjk 16 lutego 2012 o 10:53 am

  co ma „leczyć” to zabija, ew. pogarsza sprawę;
  http://wiadomosci.onet.pl/nauka/komorki-nowotworowe-moga-sie-przeksztalcac-w-komor,1,5028154,wiadomosc.html

  • ALFA 16 lutego 2012 o 1:20 pm

   „Nie ma chorób, tylko chorzy ludzie. Choroba nie jest żadnym okrucieństwem, czy karą, lecz tylko i wyłącznie korektą: instrumentem, którym posługuje się nasza dusza, w celu zwrócenia uwagi na nasze błędy, aby w ten sposób uchronić nas przed większymi pomyłkami, żeby nam przeszkodzić w wyrządzeniu jeszcze większych szkód – i nas przywrócić na drogę prawdy i światła, z której nie powinniśmy byli nigdy zejść.”
   Dr Edward Bach (esencje Bacha)
   Rak to jest zdrowienie organizmu,wszystkie bóle uznawane za koniec to początek zdrowienia ,gdzie lekarze rozkładają ręce i już nie możemy pomóc.Sięgnijcie do 5 PRAW NATURY.
   Pamiętajcie nigdy nie udowodniono przerzutów to jest kłamstwo.Studiujcie NGM. to bardzo ważne wiedzieć co dzieje się w naszym mózgu.Jak postępować.

   • hjk 16 lutego 2012 o 5:35 pm

    Najtrudniejsze jest odkrycie natury konfliktu, który wywołuje odpowiednie objawy i „programy”, bo to podstawa zdrowienia. Masz jakieś linki na ten temat, moze coś się nowego pojawiło na stronie?

    • ALFA 16 lutego 2012 o 7:28 pm

     Widziałeś to???
     Nowa Germańska Medycyna tylko dla żydów
     Nowa Germańska Medycyna tylko dla żydów Email Rafał do Piotr Bein 19.5.2011 Piotrze, polecam Tobie w kontekscie “kompleksu jot” informacje o Nowej Germańskiej Medycynie, którą chorym Żydom zalecają rabini zydowscy, a która jednocześnie jest niedostępna – na skutek działania systemu gojom. Oto wyjątek z tekstu: Najstraszniejszym jest fakt, co potwierdził rabin dr Esra Iwan Götz, […]
     http://dziennikarze.zawodowi.pl/index.php/nowa-germanska-medycyna-tylko-dla-zydow/

     • ALFA 16 lutego 2012 o 7:40 pm

      A więc bojkot Germańskiej Nowej Medycyny nie wynika z niewiedzy, z pomyłki czy też z braku informacji, tylko jest celowym światowym ludobójstwem, co też potwierdził dr Esra Iwan Götz.
      W obliczu tej nieopisanej zbrodni, której ofiarą padło w ostatnich 27 latach szacunkowo około 2 miliardów ludzi, uczestnicy konferencji uznają, że jest najwyższy czas, żeby to wielkie przestępstwo nazwać po imieniu i je ujawnić. Również wśród ludzi żydowskiego wyznania istnieją różne odłamy dobitnie dystansujące się od tej zbrodni. Do nich należy np. Word Union for Progressive Judaism[3] (światowa Unia dla Judaizmu Postępowego), któremu przynależy dr Esra Iwan Götz.
      Dlatego wzywamy wszystkich rzetelnych ludzi do angażowania się w działalność mającą na celu doprowadzenie do zakończenia tego przestępstwa, aby również pacjenci nie-żydowskiego wyznania mogli oficjalne korzystać z Germańskiej Nowej Medycyny®.
      Wraz z rabinem, dr Esra Iwanem Götzem prosimy wszystkich rabinów, a szczególnie onkologów: „Przerwijcie nareszcie to przestępstwo, to światowe ludobójstwo na pacjentach nie-żydowskiego wyznania!”

      Sandefjord, 17.12.2008
      http://www.germanska-nowa-medycyna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=452&Itemid=503

      • hjk 16 lutego 2012 o 9:49 pm

       Widziałem to, ale czy moze ostatnio przeglądałeś strony GNM i pojawiły się jakieś nowe informacje czy linki?

       • ALFA 16 lutego 2012 o 9:58 pm

        Nie nie widziałem.Cały czas śledzę stronę NGM.

        • ALFA 16 lutego 2012 o 10:44 pm

         Wynajdywacze chorób – jak robi się z nas pacjentów http://www.youtube.com/watch?v=RcI0Zxz0mzY&feature=player_embedded

 27. Kruk 16 lutego 2012 o 10:54 am

  Komory gazowe – temat zastępczy nic nie wnoszący do sprawy aktualnej sytuacji polski a jednocześnie podchodzący pod jakiś tam paragraf z tytułu negowania zbrodni wojennych – dla dobra bloga proponuję ignorować powyższe wezwania.

  • monitorpolski 16 lutego 2012 o 11:10 am

   już się wypowiedziałem. Odzywki typu „zbadaj temat” są niejasne. To coś jak „zbadaj temat UFO”

   • Tola 16 lutego 2012 o 12:44 pm

    A moze libro77 teskni za Peryskopem,tylko nie wie jak mu to powiedziec…?
    ha,ha,ha!!!!!!!!!!!

    • Totalsky No Problemsky 16 lutego 2012 o 8:19 pm

     @tola
     bo w tym cały jest ambaras, żeby dwoje (dwóch) chciało naraz”…;-))))))

     • Peryskop 17 lutego 2012 o 10:03 am

      Kruk, MP, Tola – podobnie odbieram @libro77 – jako prowokatora.
      Dla pozyskania naszego zaufania – afiszującego się religijnością.
      Tylko patrzyć jak się znowu rozbeczy pod publiczkę.

  • ALFA 16 lutego 2012 o 12:04 pm

   Smutna prawda o Auschwitz i Rządzie Londyńskim http://www.youtube.com/watch?v=8to1nJpkxw4

   • AQQ 16 lutego 2012 o 12:16 pm

    A czy ktoś coś słyszał w meRdiach lub w rządzie na temat uczczenia rocznicy powstania Armii Krajowej?…

    • hjk 16 lutego 2012 o 5:36 pm

     to moze byś coś napisał albo dał linka dla niewiedzących, a nie enigmatycznie piszesz?

     • ricopolo 16 lutego 2012 o 5:45 pm

      Proszę http://newworldorder.com.pl/artykul,3419,70-rocznica-powstania-Armii-Krajowej

      • hjk 16 lutego 2012 o 5:48 pm

       Dzieki 🙂

    • Peryskop 17 lutego 2012 o 10:09 am

     http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/prezydent_pokazal_klase._wybral_walentynki_zamiast_holdu_ak_19109

 28. iHe 16 lutego 2012 o 11:06 am

  http://wiadomosci.onet.pl/raporty/deutsche-welle-w-onet-pl/ogromne-bogactwo-niemiec-maja-10-bln-euro,1,5028345,wiadomosc.html

  Następni na liście celów do okradzenia 😉 tu zupełnie wystarczy inflacja,denominacja czy powrót do marki.I śpimy sobie na sianku.Chociaż..
  Taki materac to odpowiednik ujemnie oprocentowanego banku z pozaszontową gwarancją wypłacalności co w obecnych czasach należy uznać za cenne do pewnego pułapu strat.

  Jak znam Niemców to franki mają poupychane po tych materacach i złoto.
  I jak tu produkować dług jak ludzie nie chcą wspierać wirtualnej produkcji mamony w świetle lewarowego prawa ustanowionego dla interesów banksterów?

  Ciekawe po co taki art podali,że niby Europa się broni przed kryzysem mając za sterników pachołki od banksterów?

  „Niemcy nie ryzykują przy inwestycjach; stawiają na ich bezpieczeństwo. Dlatego 70 procent obywateli Niemiec trzyma pieniądze pod materacem lub wpłaca na książeczkę oszczędnościową lub na lokaty terminowe. Jedynie pięć procent Niemców kupuje akcje.”

  Czy ktoś jeszcze pamięta różne piętnujące takie postawy kampanie reklamowe w telavivzji sponsorowane przez różne fundusze i ich matki banki?
  Czy ktoś pamięta ile nasze nieszonty zaryzykowały budując OFE i przegrywając na ruletce nasze pieniądze?
  Była nawet prośba do UE na zmianę sposobu wyliczeń długu publicznego z uwagi na koszty poniesione na tą deregulacje i reformę w jednym..

  Ciekawe ,że nikt nie przewidział,że koniec historii to tylko jej nowy początek..

  Nikt nie mógł przewidzieć oczywiście takiego rozwoju wypadków poza banksterami..
  A i tak byliśmy najdłużej zieloną wyspą..W meeediach.

  http://emerytury.wp.pl/kat,11691,title,Ranking-funduszy-emerytalnych-grudzien-2011,wid,14138878,wiadomosc.html

  • hjk 16 lutego 2012 o 5:46 pm

   No to mają z czego płacić odszkodowania dla nas…
   http://gazetawarszawska.com/2012/02/10/prof-zbigniew-dmochowski-2/

 29. Kruk 16 lutego 2012 o 11:21 am

  W rozważaniach o ewentualnej zmiany władzy w Polsce musimy brać pod uwagę rozwarstwienie społeczeństwa pod względem świadomości tego co naprawdę się dzieje. Naiwnością jest twierdzenie, że ucisk ekonomiczny musi wywołać reakcję społeczeństwa – że obalenie rządu, który prowadzi antypolską politykę jest tylko kwestią czasu i temperatury za oknem. Podejrzewam, że tak lekko licząc 70% naszego społeczeństwa jest stanie ruszyć tyłek tylko tedy, gdy zabraknie chleba i igrzysk – czyli pojawi się faktyczny głód, zabraknie w internecie filmów do ściągania, albo przestaną pokazywać kabarety w telewizji. Nie łudźmy się, że kwestie wolności, samostanowienia, praworządności są dla tej większości w jakikolwiek sposób istotne, dopóki nie wpływają na chleb i igrzyska. Nawet jeżeli zdarzy się cud i nastąpi ruchawka – w pierwszej kolejności należy podejrzewać ruchawkę sterowaną z podstawieniem pis’u jako zbawcy Polski (dopiero po kilku latach okaże się że nic się nie zmieniło). Aby nastąpiła rzeczywista zmiana, trzeba usunąć całą klasę polityczną i zastąpić nową, a to już prawdziwa rewolucji – rzecz raczej mentalnie, emocjonalnie i organizacyjnie niedostępna dla 25% mniejszości narodu (pozostałe 5% to ten gnój, który należałoby wypłukać z tej stajni Augiasza). Druga sprawa, to efekty ekonomiczna takiej rewolucji – czyli cofnięcie poziomu gospodarczego kraju o dziesięciolecia – to w społeczeństwie przywykłym do pewnych zdobyczy cywilizacyjnych wywoła niechęć i opór do idei rewolucji – czyli rzecz z góry skazana na porażkę.
  Można sądzić, że ewentualny konflikt światowy tak pozmienia świadomość ludzką i nasze preferencje, że wtedy wymiana klasy politycznej nastąpi zupełnie automatycznie. I tutaj zaczynam się zastanawiać, czy do konfliktu kiedykolwiek dojdzie – jeżeli demony nwo opracowały tak dokładny plan przejęcia władzy nad wszystkim na ziemi, to wątpię aby pozwolili sobie na grę przypadku jakim jest totalna zawierucha wojenna – myślę że w ich planach jest tylko wywoływanie stanu napięcia przedwojennego aby ludzie myśleli o innych sprawach niż to jak krok za krokiem zabiera im się wolność.

  • iHe 16 lutego 2012 o 12:57 pm

   Można POwiedzieć ,że nieszont nad Wisłą robi wiele ,żeby spełnić wszystkie warunki konieczne nawet dla najbardziej opornych,tylko się pewnie jeszcze synchronizuje z innymi bootnetami NWO w tej drażliwej kwestii..
   Pewnie czekają na jakąś salwe,event ,albo koniunkcje Venus do Marsa..;(
   Struktura państwa została absolutnie zaminowana więc ktoś spokojnie będzie mógł powiedzieć,że Polacy nie umieją sobą rządzić..

   Wykładnia 2ska:
   Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą.
   Otto von Bismarck

   Pytanie dla wszystkich nie brzmi czy tylko kiedy i na jakich warunkach?
   Z próżnego i Salomon nie naleje..

   • AQQ 16 lutego 2012 o 6:59 pm

    @ ihe. Ciekawe jakich to Polaków miał Bismarck na myśli?

    • iHe 16 lutego 2012 o 8:43 pm

     @AQQ
     🙂 no właśnie.Schemat wciąż ten sam od wieków.Jakoś nic się nie chce zmienić.
     Kiedyś to się nazywało król elekcyjny ,dzisiaj demokratycznie wybrany płemiel.
     Magnaci ze wsi też zawsze kradli dla siebie i wroga.
     Jakoś słabo u nas z rekrutacją,promocją ,szkoleniem ,ochroną i wizerunkiem prawdziwych przedstawicieli..
     Może dlatego ,że agencje headcuterskie zajmują się wkładaniem fartuszka i otrzęsinami zamiast pilnowaniem racji stanu tubylców?
     Uwala się już ich na starcie i podkłada kreatury yy karykatury.
     W zasadzie hasło PO nas choćby POtop świetnie wpisuje się w inny znany i lubiany za granica slogan:
     „Polska nierządem stoi”

  • hjk 16 lutego 2012 o 9:59 pm

   „Aby nastąpiła rzeczywista zmiana, trzeba usunąć całą klasę polityczną i zastąpić nową, a to już prawdziwa rewolucji – rzecz raczej mentalnie, emocjonalnie i organizacyjnie niedostępna dla 25% mniejszości narodu (pozostałe 5% to ten gnój, który należałoby wypłukać z tej stajni Augiasza). Druga sprawa, to efekty ekonomiczna takiej rewolucji – czyli cofnięcie poziomu gospodarczego kraju o dziesięciolecia – to w społeczeństwie przywykłym do pewnych zdobyczy cywilizacyjnych wywoła niechęć i opór do idei rewolucji – czyli rzecz z góry skazana na porażkę.”

   Nie bardzo rozumiem tę twoją arytmetykę, może jakoś wyjaśnij. Usunięcie klasy politycznej („wszystkich won” jak powiedział Cejrowski) to faktycznie warunek poprawy. Tylko nie rozumiem, dlaczego ma nastąpić cofnięcie poziomu gospodarczego kraju o dziesięciolecia , jak wtedy nastąpi poprawa, jesli sie to zrobi i wprowadzi zdrowe zasady funkcjonowania…

 30. tahion 16 lutego 2012 o 11:41 am

  ciekawe czy to nibiru ?
  _______________________
  Nibiru visible from Antarctica 16.02.2012

  Nibiru visible from Antarctica 16.02.2012 http://www.youtube.com/watch?v=Qm1rsukApRg

  Nibiru visible from Antarctica http://www.youtube.com/watch?v=G4kOSjm224Y

  _______________________
  pozdr0

  • Peryskop 17 lutego 2012 o 10:28 am

   Pilnuj tam i nie wracaj !

 31. master 16 lutego 2012 o 11:43 am

  co sie dzieje w szkole prawie nikogo nie ma bo wszystkich zwolnini i mnie dziwne niedlugo szkole zamkna co sie dzieje ??? o co chodzi z NWO moze mi ktos to wytlumaczyc ?o.o

 32. pola 16 lutego 2012 o 11:49 am

  „WSZYSTKO PRZEMYSLAŁAM DO KOŃCA. NIE MAM INNEGO WYJŚCIA – JAK SIĘ POWIESIĆ, NIE POZBAWIĘ MOJEGO JEDYNEGO SYNA DACHU NAD GŁOWĄ, CHCIAŁAM TYLKO MAŁE MIESZKANIE W W-WIE , ALE NIE !!! (…) WIESZAJĄ MNIE W IMIĘ SPRAWIEDLIWOŚCI !!! NIE MAMY SZANS , A TAK WIEM , ŻE PROKURATOR ZAJMIE STANOWISKO I INNE SŁUŻBY , BO TU TEN SĄD BYŁ I JEST STRONNICZY, OD POCZATKU BYLISMY NA STRACONEJ POZYCJI (…) TAK PANIE REDAKTORZE , DLA NAS NIE MA KONSTYTUCJI , MY NIE MAMY ŻADNYCH PRAW !!! JEŚLI STARSZA PANI MIAŁA ODWAGĘ SIĘ POWIESIĆ, TO JA TYM BARDZIEJ NIE BĘDĘ SIĘ BAŁA
  , ROBIĘ TO W IMIĘ SPRAWIEDLIWOŚCI W POLSCE , NIE TAKIEJ POLSKI OCZEKIWAŁAM , NIE DLA TAKIEJ POLSKI (…) ŻEGNAM PANA (…), BO JA TO WSZYSTKO PRZEMYŚLAŁAM NIE MA INNEGO WYJŚCIA , BĘDĄ MIELI TŁUSTY CZWARTEK . PRAWO JEST W NASZYM KRAJU DLA SZUBRAWCÓW, ZŁODZIEJI , TAKICH SĄDY BRONIĄ A DLA LUDZI ZWYKŁYCH NIE MA – PĘTLA”.
  http://pietkun.nowyekran.pl/post/52703,nie-dla-takiej-polski-cz-1

  • pola 16 lutego 2012 o 3:39 pm

   Jutro do Prokuratora Generalnego złożę doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez komornika Jacka Jarka, Krajową Radę Komorniczą, prezesa sądu Okręgowego w Bielsku-Białej oraz podległych mu sędziów. Komornik swoimi działaniami próbował doprowadzić do śmierci Kariny i Andrzeja Rosołowskich. Mam powody sądzić, że ich działanie było celowe – i de facto było zamachem na ludzkie życie.
   http://pietkun.nowyekran.pl/post/52797,egzekucja-komornicza-czy-po-prostu-egzekucja

   • pola 16 lutego 2012 o 4:17 pm

    Jestem zdruzgotana bandytyzmem jaki rozpanoszył się w naszym kraju,gdzie pod płaszczykiem prawa jest dokonywane bezprawie,gdzie układ kolesiostwa jest ponad prawem i za pieniądze podatników to prawo jest łamane.Jestem zrozpaczona tym że nawet nikt nie skomentował tragedii jaka rozgrywa się a raczej rozgrywała,czy wszyscy myślą że jak was to nie dotyczy to może wam się nie przytrafić ,nikt nie wie któremu panu z układów czyj dom lub działka się spodoba i w razie jakiegokolwiek zbiegu losu nadarzy się przejęcie tej nieruchomości.Tylko solidarność między nami może uchronić nas od przestępczej działalności grup,które w imię prawa tak skonstruowanego zrobią z każdego nędzarza i popchną go do najgorszego czynu jaki może dokonać chrześcijanin,targnięcie się na zycie.
    ,,Wszystkich, którzy mają możliwość duchowo wesprzeć rodzinę Rosołowskich z Ustronia proszę by nie szczędzili starań. Pomocą prawną zajmują się już fachowcy, a dobre słowo i ciepło z całą pewnością pomoże Rosołowskim pozbierać się i nabrać sił do dalszej walki o sprawiedliwość.”

    • hjk 16 lutego 2012 o 5:52 pm

     Trzeba tworzyć lokalne grupy interwencyjne, bo po prostu tak nie moze być, np. cos w stylu zaproponowanym przez sebecx’a.
     Zresztą śp. A.Lepper już dawno rzucił hasło „Samoobrona”…

    • Onufry 16 lutego 2012 o 7:09 pm

     Pola oni tylko na to czekają by odebrać sobie życie. Mnie jak przyrzyprą do muru to postaram się sam nie iść do piachu. Niech wiedzą że ich cudowne i prawe życie może też gwałtownie się skończyć….!

     • pola 16 lutego 2012 o 9:04 pm

      W moim rejonie na razie nie wiem o takiej eksmisji ale gdyby coś to pierwsza polecę i bedę bronić przed eksmisją.Bandytyzm siegnął zenitu ,ludzie nie mają pracy środków do życia nie wykupują leków brakuje na opał nie stać na podstawowe produkty a zapomoga śmiech na sali ,nie wiem dokłądnie ale trzeba przymierać głodem żeby otrzymać pomoc.Ostatnio coraz częściej widzę ludzi grzebiących w śmietnikach pod biedronką a bandyci przyznają sobie premie i to wszystko z naszych ciężko zapracowanych pieniędzy.

      • pola 16 lutego 2012 o 9:09 pm

       Blokujemy eksmisję małoletniego i osoby niepełnosprawnej na mróz!
       W dniu 27 lutego 2012 roku spotykamy się o godz. 7:00 w Al. Solidarności 126 m 12, aby zablokować eksmisję na bruk pani Joanny Papiernik, jej ośmioletniego syna i niepełnosprawnego brata. Eksmisji dokonuje Wojewoda Mazowiecki na wniosek Komendy Stołecznej Policji, z Zasobów Mieszkaniowych MSWiA.
       Piotr Ikonowicz
       LUDZIE DOBREJ WOLI Z WARSZAWY NIE POZWÓLMY ABY WYRZUCONO TYCH LUDZI NA BRUK .

       • hjk 16 lutego 2012 o 10:05 pm

        trzeba się skrzyknąć na facebooku jak młodziez …

        • pola 16 lutego 2012 o 11:19 pm

         z Tego co wiem to się właśnie organizują .To nie jest pierwsza blokada komornicza.

 33. mironik 16 lutego 2012 o 12:26 pm

  jakie ZA DARMO z NFZ kiedy każdemu zabierają 100zł z wypłaty a i bezrobotnemu 50 zł z zasiłku na służbe zdrowia? jak pracowałem ostatnio dwa lata to jeszcze 150 płaciłem dodatkowego ubezpieczenia, (a nikt sie nie dowiedział czy prywaciaż rzeczywiście płaci o czy bierze sobie, ale to inna historia) przestałem pracować (zero wypadku) to nikt mi przecież tej kasy już nie zwróci, na co to wszystko idzie…. ?

 34. ALFA 16 lutego 2012 o 12:27 pm

  Nie żyje człowiek, który mógł obciążyć prezydenta
  1 marca płk Tobiasz miał po raz pierwszy zeznawać przed sądem w sprawie rzekomej korupcji przy weryfikacji żołnierzy WSI. Jak podaje gazeta, miała też być przeprowadzona jego konfrontacja z Bronisławem Komorowskim.
  Na razie niejasne są okoliczności śmierci płk. Tobiasza – wstępnie jego pogrzeb zaplanowano na sobotę, ale – jak dowiaduje się „GPC” – ten termin może ulec zmianie ze względu na ewentualne śledztwo prokuratury.
  Tak naprawdę niewiele wiemy, poza tym, że pan Leszek nie żyje. Podobno zmarł nagle w Radomiu. Jeszcze dwa tygodnie temu rozmawialiśmy. Był zdrowy, rozmawialiśmy jak sąsiad z sąsiadem o wnukach, o zimie. Nic nie słyszałam, żeby miał problemy ze zdrowiem – mówi reporterowi „GPC” mieszkająca obok sąsiadka.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Nie-zyje-czlowiek-ktory-mogl-obciazyc-prezydenta,wid,14252875,wiadomosc.html?ticaid=1ded1

 35. ricopolo 16 lutego 2012 o 12:31 pm

  wiem to nie nowosc ale takimi ludzmi wysluguja sie elity….http://www.wiocha.pl/450961,Nawet_gdyby_zabili_niewinnego_czlowieka obejrzyjcie koniecznie uwaga drastyczne sceny podejscia policji do obywateli

 36. navajo88 16 lutego 2012 o 12:53 pm

  Monitor komory gazowe to teraz już przeżytek ! , są inne i całkiem wydajne metody uśmiercania ludzi i to na skalę masową jak w KL Auswitz
  J.M.H

 37. Sully 16 lutego 2012 o 1:07 pm

  Monitor, mnie osobiscie nie interesują teraz iluminacie, tylko to, że będę musiała zapier…ać do 67 roku życia. Może o tym coś napiszesz he? O niewybudowanych drogach na euro, o h..ej reformie szkolnictwa. o ciągłych problemach w służbie zdrowia, o tym, że gorsza ustawa niż ACTA próbuje sie przebić przez parlament w UE, ale o tym cicho sza! Coś znowu czytałam, że ogólniaki im sie nie podobają. O tym chce czytac i rozmawiać w pierwszej kolejności. Tylko mam już dośc pisania, przecież oni wprowadzą tę reformę czy nam się to podoba czy nie. Zobaczcie jak bronili 6 latków dzisiaj projekt wchodzi do czytania w sejmie ( projekt obywatelski) ciekawe co z tym dlej bedzie. Normalny burd…l się zaczyna robić. Kurcze trzeba zrobic coś z tymi emeryturami, gdzie są związki się pytam? Niech se rząd szuka oszczędności gdzie
  indziej, może od premii wszystkich prezesów spółek SPaństwa i ich zastępców i zastępców zastępców. Zmniejszyć biurokrację, stawiać na rozwój przedsiębiorstw żeby Ci urzędnicy mogli tam znaleźdć zatrudnienie.
  A nei że będzie nas straszył 8 % podwyżka vatu, jesli reforma emerytalna nei przejdzie.
  Dlaczego nei podoba im sie pomysł PSL, ostatecznie uważam że jest OK. Co to kurde, kobieta któa siedzi w domu z dzieckiem nic nei ma opłacane a pracuje 24 h- KOBIETY wiecie o czym piszę! Niańki mają płacone a matka, jak siedzi w domu znaczy nic nie robi!- takie to myslenie polityków i nie tylko! A taki rostowski mi powie, że kobiety będą miałay mniejsze emerytury i że ogólnie to dla ich dobra ten wiek. niech przestanei pitolic, emerytury w Polsce sa i tak głodowe i jesli ktos sobie nie odłozy to na starośc będzie mial wielkie gówn..o !
  Idę pobiegac żeby się rozladować. hej Totalski gdzie jesteś ?

  • navajo88 16 lutego 2012 o 2:16 pm

   Sully ja jak zawsze pamiętam to kobiety kiedyć zawsze zajmowały się domem i dziećmi ,a także i tym żeby jej mąż miał zawsze czystą koszulę do pracy i po prostu PROWADZIŁY DOM !!!!!! , i nie ważne jak ,ale w domu zawsze było czysto , adzisiaj to widzę że macie wymagania że HO HO HO !!!! . I przypominam pani że miejsce kobiety zawsze było w domu tak bylo od zarania dziejów , ale nie dzisiaj nastała moda na wyzwolenie kobiety i dawaj hulaj dusza piekła niet !!!!
   hahahahahahahahahahaha
   J.M.H

   • Sully 16 lutego 2012 o 3:15 pm

    Nawajo nie denerwuj mnie. My nie mamy wymagan, tylko jak kobieta w domu wychowuje dzieci i to jest jej wybór to niech jej Państwo zaplaci chociazby marny ZUS za te lata, kiedy mogła pracować, ale została w domu z dzieckiem. gdyby poszła do pracy to dziecko albo do żłobka z aktóry trzeba zapłacić albo niania której też trzeba zapłacić.
    A co masz do pracujących kobiet? Mamy wolność jeden pracuje drugi wychowuje dzieci to praca i to praca tylko, że za tę druga nic się nie dostaje. Uważam , że rekompensata którą psl daje jest całkiem do rzeczy. I znowu nie mówcie że kobiety bedą rodzić dzieci na potęgę żeby nie pracowac, bo kto ma dzieci ten wie, że 3 to jest pracy na 28 h na dobę.

    • navajo88 16 lutego 2012 o 4:08 pm

     Sully ja cię nie denerwóję ,tylko przypominam 40 lat temu to państwo dbało o kobiety , a atkże mężowie i nie mów mi że małyście wtedy żle !!!! bo to bzdura , jeżeli ci dziecko zachorowało ta miałaś zawsze posyępną pomoc !!!! , czy w przychodni nocnej czy w szpitalu a dzisiaj !!!!!! hahahahahaha dobre sobie !!!! karwia ! i dzisiaj jak umrze dzieciak jakiej kobiecie na rękach prze szpitalem to czy ktoś się przejmuje !!!!!!! a wała moja pani i powtarzam jeszcze raz nie nabijam się aniz ciebie a tymbardziej z innych kobiet !!!!!! bo wiem jak macie dzisiaj ciężko ! .
     J.M.H

     • navajo88 16 lutego 2012 o 4:20 pm

      I jeszcze jedno Sully nie powiesz mi że kiedyś życie było również ciężkie jak dzisiaj ,wtedy ludzie mieli do kogo iść na skargę !!!!! i zawsze znależli jakąś pomoc ,a wiem to z własnego doświadczenia i z tego jak sobie radzła moja matula !!!! , bo jeżeli zaczynała doskwierać jej bieda przez zarobki to potrafiła iść do komitetu wojewódzkiego partji i narobić takiego rabanu że pomoc bardzo szybko się znalazła a ten co zawinił to miewał spore kłopoty !!! .
      Widzisz Sully ja pomio że jestem po udaże ,ale doskonale pamiętam tamte czasy i nawet te najdawniejsze z lat 52 i następne ,pozdrawiam J.M.H
      Ps: pamiętaj Sully to nie ustruj był zły ,,,ale judzie kturzy go tworzyli !!!!!!!!

      • Sully 16 lutego 2012 o 5:05 pm

       navajo, ja nie wiem jak było kiedyś bo bylam w planach, ale wiem i widze jak jest teraz i teraz państwo nei dba o kobiety, ani o dzieci wogóle o nikogo. każdy dba o własna gębę przy korycie.

       • iHe 16 lutego 2012 o 6:46 pm

        Dość fajnie ludzie podsumowali politykę nie tylko demograficzną okupowanej POlski przez namiestników NWO pod tym artem:

        1)Zmusić do emigracji zarobkowej kolejne 5mln Polaków a pozostałym płacić grosze to drugi milion pewny na 100%. Dobrą politykę antynarodową ma reżimowa władza.

        2)Likwidacja szkół jest konsekwencą głębokiej przenikliwości obecnej ekipy rządowej. Dobrze zdają sobie sprawę z tego, że wykształcony obywatel może być źródłem problemów. Zamiast słuchac złotoustego Tuska czy Grasia, będzie czytał takie ACTA i jeszcze będzie mieć głupie uwagi.

        3)Pod rządami PO historia zatoczyła koło ! Uczniowie już walczyli o szkoły i o język Polski z Zaborcami! Teraz walczą również z zaborcą wewnętrznym!

        4)Nowych uczniów spłodzi wam Pan Biedroń z Panią Grodzką a urodzi Pani Czubaszek.

        5)Doprowadzili do tego celowo a teraz zdziwienie? Taki jest plan NWO – depopulacja. Zmniejszenie wszelkimi sposobami.

        http://wiadomosci.onet.pl/kraj/od-2005-r-liczba-uczniow-zmniejszyla-sie-o-milion,1,5028825,wiadomosc.html

   • Totalsky No Problemsky 16 lutego 2012 o 8:07 pm

    @Navajo
    ale kiedyś facet przynosił do domu taką pensję, że wystarczało i na to, żeby do gara włożyc, i jeszcze na czerwone korale z czerwonej jarzębiny z jarmarku (no bo internetu nie było); twoja wypowiedź zaleciała mi św. Augustynem…. gdy ten uczony mąż raczył był się wypowiedzieć na temat białogłów; metroseksualizm w wydaniu facetów – zdecydowanie nie!!! ale szacunek dla kobiet (tych, które na to zasługują) – zdecydowanie tak! – tak ja myśle, a jak Ty myslisz – to twoja sprawa…;

    • Totalsky No Problemsky 16 lutego 2012 o 8:11 pm

     a se posłucham, bo kiedys bardzo lubiłem ten kawałek… chwila muzycznego odeechu:http://www.youtube.com/watch?v=SG8B4DT6ud8

    • navajo88 16 lutego 2012 o 9:25 pm

     Tokalsky dla mnie kobieta w związku zawsze jest i partnerką i żoną i kochanką w tej kolejności i zawsze szanuję kobiety to jest moja zasada !!!!! ,a nawet wyobraż sobie że czasami całuję je w dłoń na powitanie tak zostałem wychowany w domu rodzinnym !
     J.M.H

     • Totalsky No Problemsky 17 lutego 2012 o 12:14 am

      @navajo
      pełna zgodność!! ja też je „czasami” całuje w dłoń… a potem… the rest is silence;-)

  • Totalsky No Problemsky 16 lutego 2012 o 8:00 pm

   @Sully
   Dziewczyno…. kocham cię za te cirriculum vitae:-) – i za treśc, ale po pierwsze – za styl! …. tez bym pobiegał, ale chyba nie dam rady sie doczłapac na czas do Ciebie, bo to pewnie znacznie dalej, niz maraton! pamietaj: wiosna.. jezioro.. rower… i piwo (oczywiście bezalkoholowe;-); no i dyskusje do bladego świtu… moze jeszcze ktoś dołączy?

   • Sully 16 lutego 2012 o 8:13 pm

    😉 czemu nie . A tak na powaznie wkurzyłam się poprostu jak przeczytalam wywiad z ministrem od finansów. Kurczę, a teraz czytam że miłosciwie nam panująca UE rekomenduje zasów do 72 roku , pięknie.
    Referendum- szef rzadu nie widzi sensu i podstaw. Cudownie!
    Zwiazki zawodowe cos tam się odgrażają, że ich premier zapamięta. Może i zapamięta, ale pytam się czy bedzie z tego jakas korzyść. Bo ja nei chce rozruby. Chce żeby ktos słuchał jak do niego mówie. A jesli ponad milion głosów jest za referendum, to niech je do jasnej cholery przeprowadzą. W dup…e mam juz UE, chociaż drogi nam finansują 😉

    • Totalsky No Problemsky 16 lutego 2012 o 8:29 pm

     @Sully
     dzisiaj byłem na sesji… w tej mojej pipidówie; szczególna sesja samorządu, bo radnymi stali sie na 2 godziny uczniowie z gimnazjum i liceum; przygotowali sie, przedstawili m.in. liste postulatów; naprawde niewiele chcieli: świetlica wiejska, „nie odbierajcie nam szkoły”, bo ta szkoła to jedyna (moze poza plebanią;-) ostoja tzw. kultury i zycia towarzyskiego w tej tam wiosce; były bardzo rozsądne propozycje, np. świetlica terapeutyczna dla dzieci z tzw. trudnych rodzin; było miło… na koniec Ktoś Ważny podziekował młodzieży za zaangażowanie, po czym stwierdził, że te propozycje wyczerpuja budżet gminy do 2100-go roku; troche upraszczam, ale ta sesja dla mnie to był klasyczny przykład „demokracji made in U.E”: pogadać to wy sobie możecie, pismaki zdjęcia porobią, troche frustracji się upuści przez wentyl bezpieczeństwa; i dalej bedzie tak, jak jest…; dzięki wszystkim Wam, na tym blogu, mam wciąz jeszcze trochę nadziei, że moze jednak coś sie zmieni, a ja nie wrócę z moralnie i ambicjonalnie podkulonym ogonem do Niderlandów…;

     • Sully 16 lutego 2012 o 11:13 pm

      Widzisz i tak jest teraz ze wszystkim, na nic nei ma kasy. Szkoły zamykają, zakłady produkcyjne też, bo z China się opłaca ściągnąć niz w kraju coś robić.
      A takie sesje to jak piszesz pic na wode, ludzie se pogadaja, postulaty wysuna a na końcu okaże się, że i tak nei ma na to kasy .
      Blog fajny, ale jakoś Cię ostatnio na nim mało było.
      Ach, do wszystkich , przepraszam za dzisiejsze przekleństwa, ale już mnie ta sytuacja powoli zaczyna wkurzać. A najgorsze z tego wszystkiego jest to, że nie ma żadnej alternatywy dla tego rządu, przynajmniej ja takiej nie widzę.

      • Totalsky No Problemsky 17 lutego 2012 o 12:42 am

       @Sully
       przekleństwa to najmniejsze zło, jakiego ten (nie)rząd może od nas oczekiwać; przecież ja ich kiedyś popierałem, i wierzyłem, że może są mało doświadczeni, ale się w końcu, do curwy nędzy, dokształcą; wyszło na klasyczny syndrom „przywiązania do koryta”; a skoro PiS jest constans…. a Palikot tylko narobił medialnego szumu (tia… głosowałem na toto, na zasadzie „blind shot”), a PSL jest… jakie jest… a SLD promuje młodych zdolnych typu Miller…. a JKM jest zbyt dumny, i świadomy swej wartości, zeby wejść w tabloidy, to…kuffa… co zostaje? albo rewolucja („a rewolucja to czerwone paznokcie”), albo emigracja; ale emigracja to dzisiaj tchórzostwo….; kupcie mi „maciejówkę”, co?;-)… i bądźcie moimi pretorianami…..:-))) można albo se yaya robić, albo się dołować…; wolę to pierwsze…;

    • pola 17 lutego 2012 o 10:52 am

     Z tym finansowaniem,to nie jest tak jakby się wydawało.
     Jedną ręką braliśmy pieniądze z UE, ale drugą ręką nie inwestowaliśmy ich w nowe i konkurencyjne technologie. Wszystko szło na konsumpcję. Rezultat był taki, że ci, którzy coś produkowali, zamykali swoje zakłady i zakładali firmy importowe, bo na tym dało się zarobić. Na tym właściwie polega klęska tego kraju – powiedział grecki minister gospodarki Michalis Chrisochoidis w wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.
     http://gospodarka.dziennik.pl/finanse/artykuly/378659,grecki-minister-gospodarki-dotacje-z-unii-zniszczyly-grecje.html

 38. theaspartam 16 lutego 2012 o 1:23 pm

  Czysto hipotetycznie – jak wyglądałoby twoje miasto po wybuchu bomby atomowej?

  „Would I Survive a Nuke” nakłada na mapę miast stopnie zniszczenia po wybuchu bomby atomowej. Wystarczy wybrać lokalizację i rodzaj bomby. Mamy do wyboru: Tsar Bomba (największa, zdetonowana do tej pory bomba atomowa), Castle Bravo (jeden z testów bomb termojądrowych), Minuteman i Peacekeeper (pociski balistyczne w służbie USA) i Fatman (bomba, która spadła na Nagasaki).
  Na przykładzie Warszawy, w momencie uderzenia największej bomby, Car Bomba, w jednej chwili znika całe Śródmieście i wszystkie przylegające dzielnice. Dalsze dzielnice, Ursynów, Białołęka, Bielany i Wawer, są niszczone falę ciepła, która wywołuje poparzenia trzeciego stopnia. Mieszkańcy wszystkich okolicznych miejscowości, aż po Nowy Dwór Mazowiecki są narażeni na poparzenia drugiego i pierwszego stopnia. http://www.wouldisurviveanuke.com/

  • Totalsky No Problemsky 17 lutego 2012 o 9:58 am

   @theaspartam
   nie walną „car-bomb” w Warszawę… już prędzej w Modlin, a najpewniej – w Mińsk Mazowiecki (23. baza lotnictwa taktycznego, mamy tam chyba to, co najlepsze w polskim lotnictwie – sprawdzone „Fulcrumy”, czyli postsowieckie MiG-29); co i tak oznacza, że życie w Warszawie praktycznie przestanie istnieć; weź mnie nie strasz….;

 39. marco 16 lutego 2012 o 2:08 pm

  Wszyscy sa zgodni co do tego, ze wiek emerytalny trzeba podniesc wynika to z prostej matematyki i demografii jesli chcemy utrzymac obecny system ale jak do cholery oni chca finansowac Zaklad Utylizacji Szmalu gdzie w Europie kolo 30% mlodych nie ma pracy, czy tu nie wystepuje jakis paradoks powiedzcie mi ? coraz mniej rak do pracy i coraz wieksze bezrobocie szlag by ich trafil tych politykow od 7 bolesci.

  • Sully 16 lutego 2012 o 3:17 pm

   Właśnie, trzeba podnieśc, ale najpierw trzeba zreformować skostniały ZUS gdzie jest więcej biurokratów niż roboty! Fajnie to sobie wymyślili, 6 latki do szkół szybciej skoncza szkołei bedą mogli pracować o ile takowa praca będzie, a starszym dowalić od drugiej strony i kaska na wyplaty dla prezesów i innych się znajdzie. Chory sytem który wymaga pomocy fachowca, którego neistety nie widze na scenie politycznej.

   • iHe 16 lutego 2012 o 3:40 pm

    Marco przecież cały czas na blogu piszemy w kółko jaka to jest bzdura podniesienie wieku emerytalnego.Ludzie obracają się w ramach pewnej biologi.
    Problem tkwi w pasożytniczym opartym na lichwie i jej marionetki/zakładników
    systemie jako takim.
    Puki co trans humanizm i genetyka przynajmniej oficjalnie nie zaszedł tak daleko,żeby można było sobie eksploatować ludzi ponad miarę i ich wg dowolnych chorych fantazji nazistowskiego ustawodawcy.

    To ,że ten pomysł jest bzdurą widać już teraz.
    (Starsi ludzie szukający pracy z likwidowanych zakładów czasem im się uda za śmieszne pieniądze,mają szczęście jak przejdą badania zdrowotne)

    Kiedyś oświeceni fartuszkowi debile zmienili liczbę dni tygodnia wprowadzając kalendarz rewolucyjny ,dla zwiększenia „pkb” ,bo jak zwykle im brakowało na jakąś wojnę czy dla lichwiarza pod pozorem walki z klerem..Po paru latach się musieli z tego wycofać,no ale to dopiero za pare lat..

   • Totalsky No Problemsky 16 lutego 2012 o 8:43 pm

    @Sully
    ten system nie wymaga pomocy fachowca, ale psychiatry, i to klinicznego);

    • Sully 16 lutego 2012 o 11:19 pm

     Psychiatry mówisz..to dobrze przynajmniej jest jakas nadzieja, bo gdyby potrzebował koronera to już byłoby by kiepsko 😉
     Ale powiedz nei wkurza Cię to, że facet kurcze zarabia tylko co inni przez 15 lat nie odłoża. No przecież to jest chore. Ja rozumiem sektor prywatny, niech sobie szasta swoją kasa, ale dlaczego tak marnotrawią pieniądze państwowe? Nie potrafię tego zrozumieć. I pomysl, że to jest tylko jeden facet, a to „tylko premia” ilu jest takich „prezesów ” na kontraktach , ile cięzkiej kasy zarabiają za nic nei robienie, premie , 13 , 14 i co kur…jeszcze? Się pytam i to ma być zdrowy system? W gazecie ostatnio czytałam już nie wiem w jakim mieście, nfz do nowej siedziby się przeniósł, bo poprzedni budynek był na dwoch piętrach i pracownicy musieli winda jeździć, a ona się psula i wogóle…..no jasna cholera co to jest pytam się, niepodoba się to niech sobie pracę zmienia.

     • Totalsky No Problemsky 17 lutego 2012 o 1:06 am

      @Sully
      wiesz, ja nie wiem, jak to zrobic, (jeszcze nie wiem?), tzn. nie znam metody; no bo jesteśmy „Europejczycy”, pochowaj swoje emocje,, „każdy robi błędy”… „daj mu szansę”; ale, kuźwa…basta!!! to o czym piszesz: premie za hgw co, kolesiostwo, arogancja, chowanie się za parawanem „przyjaznych” mediów…; dość do cholery!!! nie jesteśmy debilami: „młodzi, wykształceni, z wielkich miast”; a skoro wykształceni, to żaden miglanc nie będzie mi gitary zawracał tanimi tekstami! każdy ma prawo do błędów, ale nikt nie ma prawa do arogancji, i robienia ze mnie głupka! i mam to w nosie, że Prezes, że PiS… Prezes ma pod 70-tkę… wkrótce, naturalną koleją rzeczy, odejdzie (na emeryturę, daj Boże); mam dość tego pojebanego rządu!!! (też klnę, i też sorry); to nie był głupi facet… Tusk… ale coś mu na mózg padło, może megalomania? nigdy nie byłem premierem, może mnie też by tak trafiło (chociaż nie sądzę); ale jeśli jesteś tylko od poklepywania po ramieniu przez Naszą Anielę Kochaną, to ja cię mam w głębokim poważaniu – i pałuj sie, gościu!… ; i wiesz co…. na koniec mi to przyszło: UNE to wszystko czytają, po doświadczeniach z ACTA mam tego pewność… i UNE mają problem, bo nie ja; ja zawsze mogę wrócić na moje pół hektara, i sadzić ziemniory….;

      • hjk 17 lutego 2012 o 1:34 am

       @ten system nie wymaga pomocy fachowca, ale psychiatry, i to klinicznego);

       jest już na YT psychiatra naczelny 🙂

       • hjk 17 lutego 2012 o 2:22 am

        @ale dlaczego tak marnotrawią pieniądze państwowe? Nie potrafię tego zrozumieć.

        bo dla nich jestesmy bydłem roboczym, pora to w koncu zrozumiec…

        • Totalsky No Problemsky 17 lutego 2012 o 10:10 am


         :-)))))))))))))))

  • jerkey 16 lutego 2012 o 4:00 pm

   Cały pomysł z emeryturami to genialna zagrywka. Pod pozorem opieki nad starszymi i zapewnienia im środków finansowych na życie w okresie „bezproduktywnym” wprowadza się zwykłą daninę/podatek oraz zniewala się człowieka względem systemu. Człowieka od razu ustawia się pod życie w niewoli. A ludzie generalnie dali się w tą bzdurę wciągnąć.
   Pomysł ten rodzi kolejne głupolstwa np. tzw wiek emerytalny, czyli dyktuje się ludziom ile i jak długo powinni pracować. Co kogo to obchodzi ile chcę pracować i kiedy nie chcę pracować? A wszystko tłumaczy się jeszcze głupiej, że ludzi trzeba zmusić o to, żeby martwili się o swoją przyszłość, bo potem wyciągną rękę „po państwowe”. A przecież jak człowiek pracuje całe życie, to z palcem w d..pie powinien bez problemu zgromadzić tyle majątku, żeby potem mu starczyło.Oczywiście jak kochane „państwo” zabiera 70% dochodów, to nie ma możliwości zebrania czegokolwiek.
   Ponadto nie omawia się tutaj w ogóle kwestii rodziny/dzieci i takiego zabezpieczenia materialnego. Oczywiście demoralizacja społeczeństwa oraz odcięcie się od podstawowych wartości i zastąpienie ich wszystkowiedzącym państwem generuje same patologie. Patologie te uniemożliwiają teraz realizacji takiego pomysłu, ponieważ większość żyje tylko dla siebie, rodzina nie istnieje, dzieci nie wiedzą co to szacunek do rodziców etc. etc. etc.

   • Sully 16 lutego 2012 o 11:24 pm

    Ups zapomniałam dodać, że można na starość dom oddać bankowi, który za marne grosze chetnie go przejmie, co tez ja piszę. Dzięki bankowi polepszysz swoja jakość życia na stare lata i dom na który harowałeś całe życie stanie się własnością baknu, a Ty będziesz mógł w nim dożywotnio mieszkać,jeszcze bezczelnei się reklamuja. Normalnie az szkoda gadać.

    • Totalsky No Problemsky 17 lutego 2012 o 1:41 am

     @Sully
     to ma sens – „odwrócona hipoteka”… – ale np. w takiej Holandii, gdzie prawie każdy ma dom, a dzieci zostawiają rodziców, ale taki rodzic ma możliwość… praktycznie ze free… trafić do – na naszą nomenklaturę – „domu starców”… czyli po ichniemu… „domu złotej jesieni”, czy jakoś tak; wiem, jakie tam są warunki, bo przez kilka miesięcy myłem w takim przybytku okna – za 10 ojro za godzine, plus gratisy za „dobre słowo” – po angielsku to dobre słowo, oczywiście, bo prawie każdy holenderski emeryt „speek english”;-); to jest chore w tym naszym, polskim, kraju: CO2, biznes, podatki – „tak nakazuje Unia”; ale: bieda, sprzedaż alkoholu, przemoc w rodzinie, podatki (jeśli jestes płatnikiem), no i odpowiedzialność rządzących – wtedy to mamy czystą Azję (i to tę bardziej „ruską”, niż bardziej „południowokoreańską”); TEN RZĄD TRZEBA ZMIENIC, PANIE I PANOWIE, DEMOKRATYCZNIE, zanim „lud” się ostatecznie wcurwi, i wyjdzie na ulice…; może po to jest ten blog, żeby móc takie coś napisać, i nie trafic (póki co) za kratki….; l&p

     • Sully 17 lutego 2012 o 11:00 am

      Totalski nadajemy na tej samej fali, tez uważam , że w demokratyczny sposób trzeba zmienić władzę. Co to za rząd który nei słucha ludzi? Smiac mi się chce jak teraz próbują straszyć pisem, ale niestety to przestało działać, przynajmniej na mnie. Zdanei o pisie nie zmienię i nadal uwazam ich…zresztą nieważne , ale może lepiej by było gdyby platforma musiala się z nimi dogadać. Tylko tutaj trzeba dobrej woli i z jednej i z drugiej strony, pamiętajcie o tym.
      Apropos emigracji to ciągle mnie koleżanka namawia na wyjazd do irlandii, tylko ja jakos nei chce „zaczynać od nowa” nowe środowisko, koledzy, praca, kurcze przyzwyczaiłam się do moich znajomych. Do bani to wszystko.
      Masz rację z tą hipoteka, ale NIE W TYM KRAJU! W Niemczech sa „domy pogodnej starości” a u nas domy starców, ot róznica.

  • pola 16 lutego 2012 o 4:24 pm

   A mnie o mało nie trafił jak pan premier tylko nie jestem już taka pewna czy mojego kraju powiedział Polacy będą poszukiwanym towarem na rynku Europejskim ,to co będą nas pakować w worki i jak bydło sprzedawać,jestem tylko ciekawa czy w kompletach całymi rodzinami ,czy każdego z osobna,czy zależnie od wyznania czy koloru włosów.Ostrzegałam wszystkich przed wyborami nie głosować na przebierańców i co.

 40. marco 16 lutego 2012 o 2:48 pm

  W tej sytuacji na dluzsza mete perspektywa 20 lat widze 2 wyjscia:
  opcja a) wojna czyli stara dobra recepta na wszystkie problemy
  opcja b) ogloszenie bankructwa kraju i grabiez oszczednosci Polakow w celu utworzenia kolejnej piramidy finansowej na kilka dekad.

  Najgorsze jest to ze nic nie da sie na to poradzic i my jako ludzie swiadomi musimy czekac na ktorys z tych scenariuszy dlatego proponuje napisanie artykulu o tym jak uchronic sie przed utrata kapitalu kiedy gowno uderzy w wiatrak. Uswiadamiajcie znajomych i bliskich na ktorym wam zalezy jak chronic sie przed zapedami drapiezcow na nasza kase, wykorzystujcie wszelkie mozliwe sposoby i luki prawne tak jak to robia cwaniaki z rzadu, wybierzcie kase z banku, inwestujcie na forexie lub w akcje dlugoterminowo na dolkach i inwestujcie w dobra stale to przyspieszy upadek tej piramidy.

  • hjk 17 lutego 2012 o 1:36 am

   forex i akcje to metody golenia naiwnych

   • marco 17 lutego 2012 o 9:45 am

    hjk nie wiem czy doczytales wnikliwie, pisalem inwestujcie na dolkach wtedy kiedy inni uciekaja 1 prosta zasada na cale zycie moze uczynic was stopniowo coraz bogatszymi, bo istnieja na rynkach takie prawidlowosci jak cykle i to sie powtarza, oczywiscie trzeba miec troche do tego kapitalu a ten trzeba zarobic tyrka, no i dyzertyfikowac, uwierz mi lepsze to niz lokata z 0% z powodu inflacji. ja chetnie pogadam z kims kto jest obeznany na tematy inwestycji,bo czlowiek uczy sie cale zycie 🙂

 41. maran 16 lutego 2012 o 2:58 pm

  a tu piekna, znana modlitwa ,zamieniona w piosenke ,do poteznego Aniola, Sw Michala Archaniola, tego ,ktory stanal w obronie Boga i pogonill zbuntowane duchy.
  Warto modlitwe do sw Michala Archaniola odmawiac codziennie.
  Na pewno nikomu nie zaszkodzi.
  Mamy potezna armie duchowa po naszej stronie, czemu z niej nie korzystamy ????
  Jezelli wierzymy ,ze Illuminati/lucyferianie podpisali pakt z diablem i kumpluja sie z nim, to my MUSIMY zawrzec przymierze z Bogiem i jego wyslannikami, Jego armia.
  To jest potezna WALKA duchowa, o nasze dusze. Musimy korzystac z dostepnych nam srodkow, a takie istnieja , musimy tylko po nie siegac swiadomie.
  St Michael The Archangel Prayer / Song by Keith John Paul Horcasitas http://www.youtube.com/watch?v=5eBmNG0VCHU

 42. Marweg 16 lutego 2012 o 3:20 pm

  ACTA ACTA a rząd sobie.

  lepiej poczytajcie sobie:http://cirilla.nowyekran.pl/post/52729,nowy-numer-platformy-obywatelskiej-bardziej-niebezpieczny-niz-acta

 43. maran 16 lutego 2012 o 3:21 pm

  a tu przepiekna odspiewana Litania ( po lacinie) do Wszystkich Swietych.
  Tekst lacinski zawarty w description/opisie.
  Juz sluchajac tej modlitwy czlowiek ma wrazenie, ze jego dusza unosi sie nieco nad ziemia.
  Litaniae Sanctorum http://www.youtube.com/watch?v=CKWRuFjIRFo

 44. Simon85 16 lutego 2012 o 3:32 pm

  „Iran i przywódcy organizacji terrorystycznej Al-Kaida nawiązali współpracę w celu opracowania i przeprowadzenia ataku terrorystycznego na Zachodzie. Taką informację podała brytyjska stacja telewizyjna Sky News, powołując się na źródła w służbie wywiadowczej. Możliwe, że atak zostanie przeprowadzony w Europie i będzie zemstą za śmierć byłego przywódcy Al-Kaidy, Osamy bin Ladena.

  Źródła telewizji poinformowały, że Iran szkoli bojowników Al-Kaidy w posługiwaniu się nowoczesnymi rodzajami materiałów wybuchowych, przydziela środki finansowe i udziela im schronienia. Wszystko to jest częścią umowy, działającej od 2009 roku i zaowocowało już podniesieniem poziomu zdolności operacyjnych bojowników.

  Europejskie służby wywiadowcze nie wykluczają możliwości ataków terrorystycznych podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Być może bojownicy będą próbowali przeprowadzić zamachy w kilku miejscach jednocześnie. Dokładnych informacji na temat przygotowywanych ataków terrorystycznych nie udało się jak na razie uzyskać.”

  http://polish.ruvr.ru/2012_02_16/66220692/

  • zenobiusz 16 lutego 2012 o 4:00 pm

   http://zenobiusz.wordpress.com/2012/02/16/trzecia-plaga-rzeki-zmieniaja-sie-w-krewbejrut-libandzisiaji-nie-tylko-tamw-ostatnim-czasie/
   Co do stwierdzenia, że trzecia część wód w krew się zmieni to nie koniecznie mogło chodzić o prawdziwą krew lecz właśnie o jej kolor. Nagły wzrost tego typu zjawisk może mieć przyczynę w zmianach klimatu jak i również w działalności człowieka. Jeśli masowo giną ryby i inne zwierzaki wodne to siłą rzeczy glony mają leprze warunki wzrostu. Dodać do tego chwiejny klimat i brak równowagi w środowisku i mamy efekt zmiany trzeciej części wód w “krew”

   • iHe 16 lutego 2012 o 4:37 pm

    Skoro na portalu służba zdrowia przybliżają nam technologie „niestosowaną” chemtrails to nie ma się za bardzo co dziwić,że morze powolutku zmienia kolor „gdzieniegdzie”

    http://www.sluzbazdrowia.com.pl/news.php?nid=9788158
    http://wiadomosci.onet.pl/nauka/odwazny-projekt-zatrzyma-globalne-ocieplenie,1,4851417,wiadomosc.html

    „Brytyjscy naukowcy chcą rozpylić na wysokości do 20 km aerozole odbijające promienie słoneczne. Testem tego rozwiązania będzie w październiku próba rozpylenia aerozolu wodnego na wysokości kilometra – poinformował magazyn „Technology Review”.

    Projekt o nazwie SPICE (stratospheric particle injection for climate engineering), jest jednym z najambitniejszych projektów geoinżynieryjnych, mających zapobiec skutkom globalnego ocieplenia.”

    Jak tu nie domniemywać,że jakoś sobie radzą obecnie bez tych ultralekkich pomp,które mają być gotowe za 5 lat?

    „Cały projekt SPICE wymagałby współpracy Unii Europejskiej, USA, Rosji oraz państw Trzeciego Świata, np. Indii i Chin. Polegałby na umieszczeniu w różnych państwach 64 elastycznych rurociągów, którymi pompowane byłoby 5 kg związków siarki (m.in. SO2) na sekundę. Każdy z rurociągów ważyłby około 30 ton i byłby unoszony przez balon wypełniony helem, o średnicy 100 metrów – więcej niż mają obecnie największe balony tego typu.”

    Kiedyś kwaśne deszcze stanowiły problem,ale widzę,że w epoce NWO gdzie witaminy i zioła stają się niebezpieczna trucizną mało co jest człowieka w stanie zdziwić.

    • sebecx 16 lutego 2012 o 6:08 pm

     ..już było ale przypomnę: NANO chemtrails w Niemczech potwierdzone i zbadane… http://www.youtube.com/watch?v=ptEsWKKA9BI
     Monitor kiedyś dawał film jak było widać to pod światło słoneczne.. po tym zacząłem obserwować w taki sposób jak na filmie i sam też to widziałem … w nocy jak pryskają widać te „igły” w świetle lampy błyskowej… przebywając całe dnie na dworze przy dużych opryskach miałem dziwny kaszel, który kojarzył mi się z tym jakiego można doświadczyć ocieplając poddasze wełną… i teraz moje podejrzenia się sprawdziły …

  • iHe 16 lutego 2012 o 4:03 pm

   Nie przychodzi mi nic innego do głowy tylko plagiat z navajo88:
   hahahahahahahahahahahahahahahaha
   Poważny awans na liście zanotował falseflag Zionada..
   Tak szczerze mówiąc to mają ludzi za kompletnych debili..

   • pola 16 lutego 2012 o 9:53 pm

    I mają a co teraz im zrobią he .
    Tusk przyznał również, że jego partia celowo nie ogłaszała przed wyborami, że zamierza przeprowadzić reformę emerytalną. – Nie ogłaszaliśmy tych planów, bo pewnie te wybory wygrałby ktoś inny, kto nie miał zamiaru przeprowadzać takich zmian. To nie był cynizm. Nie jest sztuką popełnić polityczne samobójstwo. Czuję, że moi następcy by tego nie zrobili – wyjaśniał dziennikarzom w Sejmie.
    http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tusk-zyskal-sojusznikow-ws-emerytur-to-nie-jest-sl,1,5029266,wiadomosc.html

    • AQQ 16 lutego 2012 o 10:17 pm

     No i palikmiot nas dorżnie…ale co tam młodzi z wlk.miast przełkną….
     67-letni dziadek będzie musiał zapier…ać na swojego syna i wnuka….

     • mi461 16 lutego 2012 o 10:38 pm

      BEDZIE??? musial zap…??? nie wiem czy taki bedzie mial w ogole prace po 60ce,
      to jest czytsa „autanazja” na zywca !!

      Gdyby mozna bylo pracowac jak dawniej w 1 zakladzie do emerytury to i moze nie jeden by poszedl na to, ale teraz ? rynek pracy jest nie wiem dla kogo, jak nawet po studiach mlodzi nie moga jej dostac.
      Wymagane jest „doswiadczebue zawodowe” a gdzie je ma ten mlody zdobyc?

      Starsze osoby po 50 nie maja szansy (bo sa za stare) , jak nie kijem go to palka.
      taka jest ta polityka.

      • pola 16 lutego 2012 o 11:25 pm

       Jak nie znajdzie pracy to jak zapłaci rachunki,następny do wyrzucenia na bruk.

 45. maran 16 lutego 2012 o 3:52 pm

  tu zas z kolei bardzo dobry i ciekawy artykul pani Marii Kominek o tym zeby nie wpasc w przesade i byc czujnym bo nie wszyztko co wola Panie , Panie od dobrego Ducha pochodzi.
  “………Czasami nawet obawiam się o los ludzi, którzy uczestniczyli w takich nabożeństwach – skutki bywają różne – od zachwiania nerwowego do zatracenia poczucia własnej odpowiedzialności za swoje czyny i zrzucania wszystkiego na „powiązania międzypokoleniowe”, działania „przekleństw”, ingerencję szatańską.
  Nie chcę być źle zrozumianą.
  Nie neguję w żadnym wypadku możliwości ingerencji złego ducha, rzucenia czarów czy przekleństw.
  Jednakże Kościół uczy, że do tego potrzebna jest zgoda człowieka. Nadmierne dopatrywanie się ciągłej ingerencji duchowej grozi zatraceniem poczucia grzechu.

  Podobnie jest z nadmiernym dopatrywaniem się wszędzie działania Ducha Świętego.
  Temat jest niezmiernie trudny – zaznaczę go tylko skrótowo. Oczywiście Duch Święty działa i jak naucza Kościół – nie ma takiego dobrego dzieła, które nie było wykonane dzięki łasce Bożej. Oczywiście – nasze dobre myśli, decyzje, czyny – wykonywane są pod natchnieniem Ducha Świętego. Jednakże nie wolno uważać, że Duch Święty jest na posługach u człowieka i przyjdzie na każde zawołanie, albowiem On tchnie kiedy chce i gdzie chce.
  Chyba najbardziej pod tym względem niebezpieczne są dwa rodzaje nabożeństw, w jednym dochodzi do „zasypiania w Duchu Świętym” i do wybuchów „świętego śmiechu”, a w drugim – do tzw. „uzdrowień międzypokoleniowych”. (pisałam na ten temat w zeszłym roku – artykuł „Uzdrowienie czy…”)
  Stają się one coraz bardziej powszechne, wystarczy wspomnieć, że odbywają się nawet u oo. dominikanów – strażników wiary. Zapewniam, że nie ma nic budującego w oglądaniu padania wieli ludzi na ziemi „pod wpływem Ducha Świętego”, słuchaniu niekontrolowanych wybuchów śmiechu i wycia (tak dosłownie wycia!).
  Nie ma też nic budującego w wykrzykiwaniu przez wiernych (za wskazówką kapłanów – gości oo. dominikanów z dalekiej Brazylii) „Duchu Święty przyjdź, tu jestem” i podawanie swego imienia Duchowi Świętemu! Wręcz przeciwnie – jest przerażające, że to się dzieje pod okiem właśnie dominikanów. Dlatego tak bardzo zainteresowało mnie jakie będą wspomniane na początku rekolekcje……….”
  http://www.bibula.com/?p=3988

 46. Katon Najmłodszy 16 lutego 2012 o 4:03 pm

  NOWA LEWICA A SPRAWA ŻYDOWSKA

  Na stronie internetowej Forum Żydów Polskich ukazał się bardzo interesujący artykuł Dawida Wildsteina pt. Bejsbole i mordercy czyli Krytyka Polityczna a sprawa żydowska, w którym autor “rozprawia się” z tzw. nową lewicą skupioną wokół środowiska Krytyki Politycznej. Głos tym bardziej ważny, że pochodzący z opiniotwórczych kręgów żydowskich w Polsce i ukazujący faryzeizm tzw. nowej lewicy. czytaj: http://katonisliwka.wordpress.com/

 47. navajo88 16 lutego 2012 o 4:28 pm

  Swoją drogą my tu sobie piszemy i piszemy ,ale chyba uczeni chcą nam zafundować nowy kłopot ,a jaki ,,,,, a przeczytajcie !
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/czy-zwiekszenie-mocy-lhc-niesie-za-soba-niebezpieczenstwa
  J.M.H

 48. Konrad 16 lutego 2012 o 4:29 pm

  http://www.theufochronicles.com/2012/02/ufos-allegedly-over-nuclear-weapons.html%20

  Kto kontroluje glowice nuklearne w Polsce

 49. Benjamin 16 lutego 2012 o 5:44 pm

  Monitor, komus sie nie podoba ta strona ani Zenobiusza. http://kefir2010.wordpress.com/2012/02/16/monitor-polski-blog-i-zenobiusz-blog-czyli-lajdak-i-lotr-w-akcji-oto-jak-dziala-profesjonalna-hasbara-agentura-wplywu/#comment-4688
  Czytalem pierwszy blog tego kefirka w 2010 przez niespelna rok, zaraz por zamachu na Kaczynskim. Na poczatku byl za PISem, kosciolem, etc, ale po jakims czasie sie calkowicie zmienil, ostro krytykujac, tego czego tak bardzo bronil na poczatku. Nie tylko ja to zauwazylem, ale tez inne osoby piszac to na jego blogu. Co sie z nim tak naprawde stalo?

  • monitorpolski 16 lutego 2012 o 6:22 pm

   Benjamin, ja nie krytykuję innych autorów, jedynie jak mnie atakują. Tu jednak polecam olać.

 50. Jakob 16 lutego 2012 o 6:04 pm

  „Jakie próby udały się Kabałom przeprowadzić z powodzeniem w ostatnich latach? Zostali złapani na gorącym uczynku z ich ręką w słoiku z ciastkami, kiedy kradli ludzkie pieniądze i przekazywali je przestępczym banksterom na Wall Street, ale pomogło to tylko na przebudzenie milionów, którzy jeszcze spali. Myśleli, że mogą tak robić przez całe dziesięciolecia, a ich kryminalna prasa drukarska Rezerwy Federalnej została ujawniona i już zbankrutowała. Wojny w Iraku i Afganistanie są teraz wyraźnie widoczne, że miały łapę na ropie naftowej i wojska są odsyłane do domu. Ich toksyczne szczepionki zostały ujawnione i miliardy dziś niewykorzystanych ampułek zawala półki. Monsanto i ich trucizny GMO tracą jedną sprawę sądową za drugą i wkrótce zamkną swój biznes. Ostatnie desperackie próby Kabała, aby zainicjować 3-cią wojnę światową są zapobieganie na każdym kroku. Stracili kontrolę nad swoimi siłami zbrojnymi i Pentagonem, a ich kiedyś super tajna organizacja stała się powszechnie omawiana na forum publicznym. Ich agenda przez długie dziesięciolecia, aby ukryć istnienie naszych pozaziemskich braci, spotkała się z kompletną porażką. Co ci drobni oszuści zrobili ostatnio z jakimkolwiek sukcesem?”

  fragment tekstu zapożyczony z http://krystal28.wordpress.com/

  Pozdrawiam w pokoju i miłości 🙂

  • Logos 16 lutego 2012 o 8:03 pm

   http://www.prisonplanet.pl/trend_trak/alan_watt_nowy_wspanialy,p463281235

   Trend trak, warto przeczytać. Rzetelnie opracowany artykuł o planach elit. Czy im się uda? Nie sądzę, ludzie się budzą i przede wszystkim, mają wolną wolę…i intuicję 🙂

  • zenobiusz 16 lutego 2012 o 8:30 pm

   Co ci drobni oszuści zrobili ostatnio z jakimkolwiek sukcesem?
   Otóż wmówili milionom „,pozaziemskich braci,”
   którzy zgodnie z planem,objawią się ,
   by zagwarantować nam „pokój i bezpieczeństwo”,
   poprzez skarcenie ,z premedytacją ujawnionego,
   „złego kabalisty”,za jeden drobiazg,
   pokłon przed ich przywódcą.
   No trzeba będzie jeszcze oczywiście,
   zrobić porządek,
   z tymi okropnymi Chrześcijanami,
   ale to detal.

   • Jakob 16 lutego 2012 o 10:47 pm

    w chrześcijaństwie jest tyle podziałów i wspólnej nienawiści , że za bardzo nie rozumiem , których masz na myśli …

    • zenobiusz 16 lutego 2012 o 11:22 pm

     Nie ma nienawiści między Chrześcianami,
     naczytałeś się pseudo chrześcijańskich sekciarzy

     • Jakob 17 lutego 2012 o 6:37 am

      nie ma nienawiści ? Człowieku co drugi katolik w Polsce komuś czegoś zazdrości. I nie naczytałem się, tylko wiem to ze swojej autopsji. Jeśli chodzi o wyznanie wiary , to zapytaj ŚJ co sądzą o katolikach… Zapytaj innych wyznań to powiedzą Ci…Ja mam kilku znajomych w kilku religiach i mam jakieś podstawy ,żeby sądzić ,że jest ukryta nienawiść miedzy religiami chrześcijańskimi. Nienawiść lub wytykanie „błędów” jedni drugim, jak zwał tak zwał, często naśmiewanie się… I proszę nie pisz ,że się naczytałem , bo mam to podparte dowodami.

 51. AQQ 16 lutego 2012 o 7:35 pm

  „Musieliśmy słuchać Polaków przez 800 lat. Teraz już się ich słuchać nie musimy”. Te słowa izraelskiego generała świadczą, że nie szanuje on sojusznika i nie zna historii.
  Izraelskie lotnictwo ma nowego dowódcę. Został nim Amir Eszel.
  „Nad Auschwitz Eszel dokonał symbolicznej zemsty na Polakach, którzy upokarzali Żydów w trakcie stuleci, które doprowadziły do Holokaustu – napisał Goldberg w tekście, który został opublikowany w wielu gazetach USA i Kanady. – Jego ówczesny dowódca uznał, że ten przelot był najlepszym dowodem, że syjonistyczne przekonanie, iż Żydzi mogą liczyć tylko na siebie, jest prawdziwe”.
  http://www.rp.pl/artykul/159563,812965.html

 52. AQQ 16 lutego 2012 o 7:37 pm

  Ziemia jako rząd. (cc włącz polski.) http://www.youtube.com/watch?v=qqo2rsP4ZMs&feature=player_embedded

 53. Logos 16 lutego 2012 o 8:08 pm

  Dla zainteresowanych: niemiecki dokument (polskie napisy) o wielkim wynalazcy
  http://www.youtube.com/watch?v=eCJxhxDMIb0 Viktor Schauberger – Zrozumieć i naśladować naturę

  Jeśli by ktoś wiedział gdzie można kupić taką końcówkę na kran by „skręcać” wodę poproszę o info.

  • ricopolo 16 lutego 2012 o 10:54 pm

   hej forum Swieta Geometria tacy badacze jak Dan Winter lub Nassim Haramein nic tylko szukac http://swietageometria.info/implozja-sekretna-nauka-ekstazy
   http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=452.0 wiem ze gdzies było o tej spirali na kran…swoja droga co sadzicie na temat Gryzinskiego i jego modelu atomu http://www.cyf.gov.pl/gryzinski/index.html wspominam o tym gdyz Nassim w filmie Przekoczyc Horyzont Zdarzen opieral sie tez o piktogramy no i mamy tez cos takiego jak model atomu http://www.paranormalium.pl/zagadka-piktogramow-rozwiazana,71,17,artykul.html tez piktogram?????

   • hjk 17 lutego 2012 o 1:48 am

    Z Gryzińskim – to moze mieć rację, bo obraz ruchów atomu przypomina inne struktury znane z układów makro, a coraz wiecej jest tego typu odkryć, ze rzeczywistość jest frasktalna i struktury miko odbijają te z makro swiata

 54. lucas003 16 lutego 2012 o 9:38 pm

  monitor co sądzisz o tych stronach
  http://niezalezna.pl/
  http://wolnemedia.net/
  http://www.nowyekran.
  byłbym wdzięczny za odpowiedź , ponieważ cenie sobie twoją tytaniczną prace jaką wkładasz w ten blog .
  i chciałbym abyś odniósł się do mojego pytania . Dzięki
  Niech żyje Polska !!!!!!

  • monitorpolski 17 lutego 2012 o 12:28 am

   Sądzę, że jest to kontrolowana opozycja.

 55. grey 16 lutego 2012 o 10:08 pm

  jak ja nienawidzę jak ktoś mi wmawia, że my pracujemy na emerytów!!
  co to za propaganda, co mnie emeryci??
  przecież każdy z nich całe życie pracował i odkładał składki, żeby być na emeryturze do jasnej cholery tak samo jak ja odkładam kasę do siebie żeby z niej skorzystać kiedyś.
  Likwidacja ZUS od ręki, natomiast składki każdy powinien odprowadzać do prywatnych firm ubezpieczeniowych, które miały by gwarancje skarbu państwa i na pewno działało by to dużo lepiej…

  • AQQ 16 lutego 2012 o 10:30 pm

   Ale jak propaganda polskojęzyczna stale gada w meRdiach to i utrwaliło się…to kłamstwo!

  • sebecx 16 lutego 2012 o 11:52 pm

   „natomiast składki każdy powinien odprowadzać do prywatnych firm ubezpieczeniowych, które miały by gwarancje skarbu państwa i na pewno działało by to dużo lepiej…” .. np. GoldmanSachs – Złoty Koniec …. lub JPMorgan – Srebrny Zjazd … łeh łeh łeh.

   • AQQ 17 lutego 2012 o 12:05 am

    Jak i co i skad i gdzie można u nas odkładać? przecież mają władzę i na takie okoliczności mogą robić dewaluacje i inne sracje.
    Każdy robol zapier..ala na co najmniej 15 pażodydów biurwowskich.
    Co wytwarza nauczyciel, lekarz, żołnierz, poseł, policjant, strażak, ksiądz, urzędnik, instytucje i fundacje od ch.j wie czego a biorą po 18 pensji w roku.

 56. Kamil 16 lutego 2012 o 10:13 pm

  Teraz NAJWAŻNIEJSZYM PRIORYTETEM jest zatopienie się NASZEJ świadomości w świadomość EKOSYSTEMU, który KARMI nasze CIAŁKA.
  Zwracajmy na to uwagę………nadzieja w świadomej kreacji.

  pzdr

 57. Jakob 16 lutego 2012 o 10:15 pm

  Zachęcam wszystkich obudzonych lub mniej obudzonych ludzi do obejrzenia tego wykładu. To jest naprawdę ważne !
  Inspirujący wykład, który może zmienić Twoje życie – Gary Yourofsky http://www.youtube.com/watch?v=t3DPCQjlanM

  • Kodżak 17 lutego 2012 o 12:10 am

   Jakob, nie jest tu do końca powiedziana prawda. W zależności od klimatu mamy inną dietę. Powiedz eskimosom żeby przerzucili się na wegetarianizm… Brak wyobraźni i głupota. Podobnie u nas zimny umiarkowany klimat, wymaga przyjaźni i bliskości ze zwierzętami i korzystanie z ich. Taki sam szacunek jak mieli natywni Indianie Północnoamerykańscy. Wegetarianizm jest taką rzeczą, że wszystko co spożywasz musi powtarzam MUSI być tworzone przez Ciebie i Twoje fekalia mają trafiać na to samo miejsce, w którym mieszkasz!!!! Inaczej ograbiasz żywy organizm jakim jest gleba. To właśnie jest to kupując zagraniczne, importowane bananki, figi, awokado, ograbiasz tym samym „jakąś” Kenię, Argentynę czy inny kraj z ich żywej materii. Jedz soję a będziesz największym niszczycielem i pasożytem Ziemi!!!
   Druga sprawa że to co zjesz, czyli no: takie mango, jego energia która trafia do Ciebie, jest 1 setną tej energii która była potrzebna na to że znalazło się na Twoim stole- bo tu wchodzi wytworzenie produktu, transport, marketing, pakowanie, sprzedaż w sklepie etc.
   Przestańcie łykać ekofaszyzm jak pelikany, bo tego chce system, zacznijcie zapoznawać się z wiedzą praktyczną, polecam człowieka i jego wiedzę : Bille Mollisone i stworzoną wraz z Davidem Holmgren pojęciem permakultura.

   • dalmat 17 lutego 2012 o 9:37 am

    Chłopie ale walisz farmazony.dopóki będziesz żarł to mięcho, to nic się w twoim rozumowaniu nie zmieni.

    • Friend_of_Mine 17 lutego 2012 o 11:30 am

     dalmat, wytłumacz rzeczowo, a nie metafizycznie, bo Twoja odpowiedź jest pusta, nie ma w niej konkretów. Co się zmienia, jak się zmienia?

     • dalmat 17 lutego 2012 o 12:05 pm

      Metafizycznie?? wiesz co znaczy?. Nie ma czasu na tłumaczenie prostych rzeczy, każdy musi zrozumieć sam. Czy wpis kodżaka nazywasz konkretem? przecież to demagogia i nie ma nic wspólnego z konkretami jemu się tak wydaje, a każdy kto żre to zatrute mięso poprze go. Mówiąc o zatrutym mięsie nie mam na myśli chemii w niego faszerowanej a negatywnej energii i strachu zawartym w zwierzętach hodowanych przez inteligentny gatunek ludzki. Biorąc to pod uwagę to trawa ma więcej składników odżywczych niż mięso.

      • Friend_of_Mine 17 lutego 2012 o 12:53 pm

       dalamt – Człowieku nawet nie widzisz, że to Ty demagogię uprawiasz, ekofaszyzm ubrany w słowa o dobroci dla zwierząt.
       Znasz się cokolwiek na biodynamice, na synergii ziemi, zwierząt , roślin i ludzi, wiesz w ogóle co to jest kompost? Wiesz co to znaczy obieg materii w przyrodzie?
       Jesteś nafaszerowany ścierwem ekofaszystów, filozofią, w której za grosz praktyki nie ma, tylko gołosłowne dyrdymały, rzygać mi się chcę jak słyszę oświeconych ekologów, którzy wpierdalają soję czy inne mainstremowe jedzeniez państw Afrykańskich, Azjatyckich czy Środkowej Ameryki przyczyniając się do głodu i biedy w tamtych rejonach, rzucą 5 złotych na fundację pomagającą Afryce, która za grosz nie ma nic wspólnego z pomaganiem i uznają się za świętych, jeżdżąc swoimi nowymi mercedesami i siedząc w klimatyzowanych pomieszczeniach.
       Przeliczając taki pasożyt zabiera energii za 1000 prosto i w zgodzie z naturą, żyjących ludzi.
       MYŚL GLOBALNIE DZIAŁAJ LOKALNIE.
       A więc, jedz sobie swoją trawę i powoli umieraj, ale daj żyć innym.

       • Friend_of_Mine 17 lutego 2012 o 1:05 pm

        Permaculture ethics are:
        Care of the Earth (including all life),
        Care of People
        & Fair Shares for All.
        Etyka Permakutlury to:
        1) Dbanie o Ziemię (wliczając w to wszystkie organizmy, a więc i całe życie glebowe)
        2) Dbanie o ludzi
        3) Sprawiedliwy podział dla wszystkich

        I to jest to, podstawa to gleba, Ziemia, bez niej jesteśmy biedakami, chodzącymi trupami, i to dlatego się na Polskę gnoje tak uwzięły, to u nas pozostały ostatki upraw Ziemi na małą skalę w której nie używa się chemicznych herbi- pesty- fungicydów, sztucznych nawozów. Solą w ich oku, jest sól naszej Ziemi. Bo mamy naturalne uprawy, zobaczcie co się dzieje w USA, powstały komórki rządowe, które kontrolują dzieciakom jedzenie w szkołach, które w przypadku gdy nie są uznawane przez normy eugeniczne , rodzice zostają ukarani, jedzenie dziecku odebrane, a w zamian otrzymuje chemiczną trutkę w postaci chicken nuggets! Niedługo będzie to powód (jedzenie żywności nie sterylnej, nie chemicznej a organicznej) aby odebrać dziecko rodzicom i upaństwowić je wbijając igłę ze szczepionkami czy czipem.

        Walczmy o swoje, jeździłem po wielu krajach i widzę co się tam dzieje. Polska to jeden z ostatnich o ile nie ostatni bastion zdrowej żywności i naturalnych upraw w Europie. Żywność to podstawa, a więc skąd jak nie z Polski ma wyjść rewolucja?
        A tutaj załączam odnośnik do filmu na temat Etyki i Permakultury o której pisałem na przodzie postu

       • dalmat 17 lutego 2012 o 6:24 pm

        O czym ty pierniczysz, idź lepiej do mcdonalda. Nie mam ochoty na dywagacje z analfabetą. Niby wiesz gdzie piszczy, ale nie bardzo wiesz jak to wyrazić.To tak jakbym rozmawiał z krową o matematyce. Powiem tylko tyle, nie masz racji, ba w ogóle ci się wszystko popieprzyło. Troche poczytałeś ale nie zrozumiałeś i teraz opowiadasz bzdury

        • Friend_of_Mine 17 lutego 2012 o 11:33 pm

         Najłatwiej nic nie mieć do powiedzenia i przeciwnika obrzucić inwektywami 🙂 Brawo dalmat, tak trzymaj jesteś tak zajebiście mądry że tłumy się kłaniają przed twoją mądrością!

      • Friend_of_Mine 17 lutego 2012 o 1:23 pm

       dalmat, jeśli chcesz być wege- proszę bądź tylko pamiętaj, że MUSISZ produkować jedzenie w tym samym miejscu gdzie żyjesz, mieszkasz. Cała Twoja materia którą przetworzysz ma trafić in situ, inaczej przyczyniasz się do ograbiania i degradacji gleby.
       Wyjaśniając prosto i obrazowo:
       – jeśli spożywasz warzywa i owoce , to co przerobisz ze spożycia – jako organizm który znajduje się w cyklu obiegu materii w przyrodzie, musi trafić do miejsca skąd pochodzi, oddajesz składniki mineralne na miejsce wytworzenia. A inaczej pobierasz zawarte w produktach składniki, ale nie dajesz nic w zamian, wtedy na to miejsce musi trafić materia organiczna (lub w tych „złych” przypadkach sztuczny nawóz) by uzupełnić niedobory w glebie. W tym przypadku następuje gdzieś degradacja gleby. Posiadając zwierzęta, to one przyczyniają się do wzrostu materii organicznej w glebie, gdzie spożywają niezdatne dla nas produkty i oddają w to miejsce tworząc tym samym nawóz, a więc przyczyniają się do wzrostu życia glebowego. Innymi słowy uprawa, w klimacie takim jak nasz umiarkowanym, jest ukierunkowana na współpracę ze zwierzętami. Możesz być w tym klimacie wegetarianinem, ale to osobiście Ty musisz zadbać o to by nie degradować gleby. Im bardziej na południe, im cieplejszy klimat, tym łatwiej o żywność typu owoce, warzywa i tym łatwiej być na diecie wegańskiej, wegetariańskiej. Im bardziej na północ tym bardziej potrzeba nam współpracy ze zwierzętami. I to jest prawo przyrody, którego żaden ekofaszyzm nie zmieni.

       • sebecx 17 lutego 2012 o 5:52 pm

        zagadka kto to powiedział: „w przyszłości wszyscy będą mieszkać w siedliskach”?

        • Friend_of_Mine 17 lutego 2012 o 11:35 pm

         B.G. ?

  • HenrykW 17 lutego 2012 o 12:27 am

   Hehe,,,,, to teraz za żabkę trzeba ludzi mordować i głodzić bo przecież jest taka ekologia!!!!!:P

   • hjk 17 lutego 2012 o 1:56 am

    pseudoekologia pozbawiona podstaw antropologicznych czy filozoficznych prowadzi do ubóstwienia natury lub degradacji człowieka…

    • Friend_of_Mine 17 lutego 2012 o 11:35 am

     Ot ekofaszyzm w pełnym wydaniu. Sposób produkowania tej świętej i ubóstwianej medialnie soji mówi sam za siebie, znacie tę historię? A nieświadomi weganie (te chodzące kości obciągnięte skórą przy sklepach ze zdrową żywnością) się nią zażerają i będąc w błogosławionym stanie nieświadomości wykańczają siebie i ludzi w krajach tzw. 3ciego świata.

 58. Konarski 16 lutego 2012 o 10:27 pm

  ,,Obywatelu !
  Czy zdajesz sobie sprawę, że w naszym ukochanym kraju, a zasranym państwie, jesteś regularnie robiony w wała? Na każdym kroku i w każdym obszarze. Lecz skoncentrujmy się dziś na jednym wąziutkim aspekcie, bo nasycenie bezczelnego chamstwa, hipokryzji i oszustwa, osiągnęło właśnie swoje apogeum.”

  Polecam wysłuchać Stanisława Michalkiewicza „współczesne niewolnictwo”:

  Współczesne niewolnictwo S.Michalkiewicz 1 http://www.youtube.com/watch?v=N2LtLMkNY94

  Współczesne niewolnictwo S.Michalkiewicz 2 http://www.youtube.com/watch?v=5lwoz9OQo6E

  Współczesne niewolnictwo S.Michalkiewicz 3 http://www.youtube.com/watch?v=b5vSUvn6ujA

  Współczesne niewolnictwo S.Michalkiewicz 4 http://www.youtube.com/watch?v=RzFceKu_DlE

  Współczesne niewolnictwo S.Michalkiewicz 5 http://www.youtube.com/watch?v=OPVaHErJrK4

 59. AQQ 16 lutego 2012 o 10:39 pm

  Kupię Wóz Drzymały i konia bez czipa!

  • pola 16 lutego 2012 o 11:31 pm

   A gdzie ten wóz postawisz może ja się dołączę .No chyba że jak cyganie ,ale prawdziwych cyganów już niema .

   • AQQ 16 lutego 2012 o 11:55 pm

    Będziemy se podróżowac może ktoś da kromkę chleba i wody….bo emerytury nie doczekam, mężowi każą robić do 67lat a on tirowiec (58l) już głuchy jest więc lada chwila go odwali konował z roboty…
    mam kawałek pola ale żadnych maszyn.

    • ALFA 17 lutego 2012 o 12:01 am

     Po co ci maszyny konik, łopata ,grabie i bryczkę kup.Będzie naturalnie maszyny się psują a konik ….. i pójdzie dalej.

    • mi461 17 lutego 2012 o 1:52 am

     no to witamy w klubie, moj „tirowiec”[truck driver] tez juz gluchy jak pien 😀 i tu mamy rok emerytalny 65, ale z tej emerytury to mozna kupic chleb a po wode do jeziora Ontario latac, ale i ta tez zatruta ze sciekow elektr.atomowej 😦
     eh to zycie

     • hjk 17 lutego 2012 o 1:59 am

      A gdzie ten wóz postawisz
      No jak to gdzie?
      prziecież jeszcze sporo terenów jest państwowa, np. lasy, a więc nalezy do wszystkich obywateli, więc stawiasz gdzie chcesz…

 60. ksant 16 lutego 2012 o 11:52 pm

  Mięso zabija świadomość. Przyszłość jest wegańska.

  Konsumpcja ludziny – http://youtu.be/6bTFc6sO8no

  • monitorpolski 17 lutego 2012 o 12:24 am

   Pogadaj z „optymalnymi”. Powiedzą, że chlebojady są głupie.

   • AQQ 17 lutego 2012 o 12:29 am

    TO Dieta dla i na niewolnika!

 61. ksant 17 lutego 2012 o 12:09 am

  RADICAL REVOLUTION_BLENDWSKIL (extended version)

 62. AQQ 17 lutego 2012 o 12:52 am

  Nie „reforma Tuska” tylko prawdziwa reforma emerytalna!! Uważam, że wysoko niemoralne jest podnoszenie wieku emerytalnego na 67 lat, bez przeprowadzenia całkowitej reformy emerytalnej i podatkowej (por. premie za NCS – w wysokości 23 lat pracy przeciętnego człowieka, obłożone dodatkowo tak niskim jak w Polsce podatkiem dochodowym), gdy np. we Francji, gdzie żyje się dużo spokojniej niż w Polsce podnosi się wiek emerytalny jedynie z 60 na 62 lata . Zresztą każdy mieszkający legalnie we Francji (nawet obcokrajowiec), kto osiągnął 60 lat, nawet, jeśli nie pracował, a nie ma innych źródeł utrzymania ma prawo do emerytury socjalnej wysokości ok. 700 € miesięcznie. To jest prawdziwy kraj przyjazny ludziom! Po pierwsze, zacznijmy od likwidacji nadmiernych i dziś niczym nie uzasadnionych przywilejów emerytalnych i największej ilości rencistów na świecie. Trzeba powiedzieć jasno, ze to już koniec z emerytami 35-45-50-55 letnimi czy choćby policjant lub żołnierz po jedynie 15 latach pracy!!! Oczywiście w wypadku uciążliwych dla zdrowia zawodów trzeba tę trudność brać pod uwagę i powyżej np. 50 lat znaleźć im inna, lżejszą prace! Np. policjant z ulicy za biurko, a maszynista do okienka… lub też tylko zmniejszenie ilości godzin pracy. Po drugie plafonowanie emerytur! Emerytura nie jest po to, aby się na niej bogacić lub żyć w luksusie wspomagając jeszcze dzieci i wnuki, nie jest też prostym odzyskiwaniem dotychczas wpłaconych składek , bo akurat te są podyktowane solidarnością pokoleniową i społeczną, ale jest przede wszystkim świadczeniem socjalnym danym obywatelowi po to, aby mogł żyć godnie na stare lata. Dlatego jak najszybciej należy ustawowo „splafonowac” (czyli określić maksymalny pułap) emerytury, maksymalnie np. do wysokości średniej krajowej. Oczywiście, jeśli ktoś opłaca sobie na 3-ci filar, to będzie tylko stamtąd miał więcej, ale nie z systemu ogólnego. Po trzecie, w drugim filarze emerytur wprowadzenie prowizji dla funduszy emerytalnych (OFE) nie od sumy otrzymanych składek, ale od rzeczywiście zarobionych pieniędzy. Po czwarte, odebranie niezasłużonych przywilejów emerytalnych. Oczywiście nie całych emerytur, bo tego zrobić nie można i Trybunał Konstytucyjny i ten w Starsburgu by to zakwestionował, ale obniżenie emerytur do poziomu średniej emerytury krajowej dla byłych działaczy aparatu partyjnego PRL, służby bezpieczeństwa, MO, ZSMP, SZSP, wywiadu oraz kontrwywiadu PRL. A dla tych, którzy później przenieśli się do UOP-u i Policji, zabranie przywilejów zwiększających emeryturę za cały okres PRL-u, natomiast zostawienie tej części która została uzyskana już w III-RP. Uważam, ze ktoś to powinien w Polsce powiedzieć głośno, a dopiero potem można by dyskutować o ewentualnym podwyższaniu wieku emerytalnego. http://vox.salon24.pl/391207,nie-reforma-tuska-tylko-prawdziwa-reforma-emerytalna
  napisał : iustus

  • AQQ 17 lutego 2012 o 10:31 am

   Andrew8 napisał.
   W Polsce mamy ok 9mln emerytow tj precyzyjnie 4 mln tych co placili skladki i 5 mln uprzywilejowanych.Te 4 mln musi utrzymac cala grupe 5 mln.Zatem wydluzony wiek dotyczy tylko tych pracujacych i placacych skladki ,oni musza pracowac do 67 roku ,by uprzywilejowani tj policja ,wojsko,mundurowi BORY,SORY,ABW ,BGW,CBA ,BBC RORY,itp,itp ,sedziowie,prokuratorzy,urzednicy tzw sejmowi unijni,gminni i uprzywilejowani inaczej-czyli tzw politycy mogli spokojnie pobierac emerytury juz od 45 lub 50 roku zycia. Dla zmylki narodu przywileje emerytalne nazywaja sobie zawieszeniem ,dyndaniem ,odwieszeniem ,uspieniem itd itd .TAK, te 4 mln ma utrzymac i to dla nich, ta tzw reforma ,fajne co ?????.
   Istota-to,to ,ze Polak -pracownik ma pracowac do smierci ,placic pod przymusem skladki /te 4mln emeryt. placacych/ ,reszta ma korzystac i ich owocow pracy tzn korzystaja pasozyty. A wystarczy tylko nie zmuszac ludzi do placenia skladek, kazdy sobie sam w banku odlozy,a przejsciowo roznice pokryc z EMISJI pieniadza NBP,/ciekawe kto te kase dzisiaj ok 80 mld zl bierze do kieszeni /, za przyrost PKB , ktory wypracowuja Polacy -wszyscy.No ale wtedy mafia zostanie bez pieniedzy ,a tak pod przymusem maja kase za nic, bez pracy.Kiedy Nasz Kraj bedzie wolny ,niepodlegly.?kiedy Polacy beda decydowac o swoim kraju ,kiedy?

 63. AQQ 17 lutego 2012 o 12:58 am

  ALE YAYA! Mężczyzna, który dochodzi do siebie w szpitalu w Zakopanem, brał udział w misjach w Iraku jako żołnierz Centralnej Grupy Działań Psychologicznych – jednostki stacjonującej w Bydgoszczy.
  http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-odnaleziony-w-tatrach-to-zolnierz-jednostki-specjalnej,nId,434500

  • navajo88 17 lutego 2012 o 2:03 pm

   AQQ ,jakie jaja ! to tylko dowodzi jacy są słabi dzisiejsi rzołnieże i tyle z epoki komputera i myszki , a także z cywilizacji obrazkowej , a nie z własnej siły wewnętrznej i tyle !!!!
   J.M.H

 64. navajo88 17 lutego 2012 o 2:35 am

  Witaj Monitor ,jako że jest nowy dzień 02.25 nad ranem !
  Mój pierwszy wpis na twoim blogu
  ” Co się martwisz Monitor i tak będzie wojna !!!!! hahahahahahahahahahahahahaha”
  właśnie przed chwilka wpadla mi do głowy nieprawdopodobna myśl na temat dlaczego tak na gwałt chcą wydłóżyć wiek pracy dla ludzi ! , zapewnw to tylko bzdura ale myślę że szykują jakiś świński numer , albo bendą chcieli w jakiś sposób wykończyć ludzi !!!!! albo zapowiada się naprawdę jakaś potężna rozruba na świecie ,,,,,, albo to ma w jakiś sposób związek z rokiem 2012 !!!!!! i być może że żądy już posiadają jakąś informację że może zginąć masa ludzi na świecie , wiem to brzmi idjotycznie ,,,ale tak zastanowić się na spokojnie to samo wydłóżenie czasu pracy nic by nie dało ,bo co z tego że będziemy pracować dłóżej jak będziemy zajmowali miejsca pracy dla ludzi młodych prawda ??? i myślę że tutaj jest chyba pies pogrzebany , nie wiem może się mylę i ta godzina kiedy mi wpadła ta myś do głowy !!!!!!! ale czasami miewam jakieś dziwne przeczucia i pozostawiam to do dalszej dyskucji !!!!!!
  J.M.H

  • sebecx 17 lutego 2012 o 8:22 am

   2sk powiedział kiedyś .. wyginiecie jak dinozaury…

   • tamara 17 lutego 2012 o 9:09 am

    dinozaury nigdy nieistnialy ! 🙂 tak jak i ludzie gignty

    • Peryskop 17 lutego 2012 o 6:30 pm

     @tamara: „dinozaury nigdy nieistnialy ! tak jak i ludzie gignty”
     Czy ta opinia to wynik Twoich oryginalnych przemyśleń ?

     Z gigantami było najłatwiej.
     Wystarczy pobadać fizjologiczne uwarunkowania (nie)sprawności współczesnych dryblasów z Chin i z Turcji. To są inwalidzi dlatego, bo właśnie są NIBY GIGANTAMI.
     Przyroda, biologia i fizjologia są obwarowane bezwzględnymi regułami przetrwania.

     Dłużej się pomęczyłem, żeby rozgryźć Apollo Mooooon Landing Hoax.
     Ale też już nie mam tu żadnych złudzeń.

     Teraz przyglądam się historyjkom dinozaurzym.
     Czy ma ktoś link do wiarygodnych DINO-demistyfikacji ?

     Podejrzewam, że prawda tu jest jak zwykle bardziej złożona niż „to wszystko lipa”.
     Prawdopodobnie nie wszystko. Ale co ?

     • tamara 17 lutego 2012 o 7:21 pm

      prawda o hoax-ach jest zawsze taka sama; ktos zarabia na tym grubą kase…..nie traciłabym czasu na badanie sprawy dinozaurów……choć oczywście moje „orginalne przemyślenie” ma potwierdzenie naukowe….kto szuka ten znajdzie 😉

 65. historykfiolkow 17 lutego 2012 o 10:52 am

  @AQQ
  napisalas: „Co wytwarza nauczyciel, lekarz, żołnierz, poseł, policjant, strażak, ksiądz, urzędnik, instytucje i fundacje od ch.j wie czego a biorą po 18 pensji w roku.”
  Hm, widze tu co najmniej pare zawodow ktore sa niezbedne do funkcjonowania wysokorozwinietej cywilizacji – inna sprawa jak pracuja. To co doprowadzilo nas do punktu w ktorym jestesmy to wlasnie cywilizacja wytwarzajaca tzw dobra w nadmiarze – upadlismy duchowo i ekonomicznie.
  napisalas: „a maszynista do okienka…” – a Pani z okienka gdzie ? – nie slyszalem o planach kolei na realizacje planu jedno okienko dla jedego podrozujacego.
  „Po czwarte, odebranie niezasłużonych przywilejów emerytalnych.” – z tym sie zgadzam.
  „i powyżej np. 50 lat znaleźć im inna, lżejszą prace” – fajnie, tylko jak. Myslisz, ze tak latwo sie komus pzrekwalifikowac- pamietaj, ze sa rowniez ludzie, ktorym nalezy sie stablilizacja i wiekszy odpoczynek w wieku 50 lat, a nie kolejny stres -tu nalezy szukac innych rozwiazan. O ile dla policjantow widze tutaj mzoliwosc stoipniowego pzrexchodzenia do wydzialow dochodzeniowych lub jednostek urzedowych – to z niektorymi innymi zawodami bedzie juz ciezko. Poza tym pamietaj, ze to sie wiaze z utrzymaniem coraz wiekszej ilosci osob na budzetowce- beda pobierali znacznie wieksze wyplaty niz emerytury.
  Probelm twki w systemie ktory nas okrada na skale wprost nieprawdopodbna, w ludziach ktorzy pchaja sie do wladzy, nie we wczesniejszej emeryturze „bezproduktownych” jak piszesz strazakow …

 66. janato 17 lutego 2012 o 10:53 am

  Ponieważ wczoraj rozwinęła się bardzo wartościowa dyskusja ,za co dziękuję komentującym , dodam kolejny ciekawy komentarz z sieci :

  ,, Walutę opieramy na zasadzie kredytu społecznego zaczynając od poznania rzeczywistej relacji między majątkiem Polski i Polaków a ilościa PLN i ewentualnych korektach tej ilości.
  Pożyczka narodowa na uruchomienie Polskiego Koncernu Gazowego- zajmującego się wydobyciem polskiego gazu i w 100% należącego do polskiego tzw drobnego akcjonariatu.
  Likwidacja OFE wraz z odzyskaniem funduszy …

  Stworzenie systemu Ubezpieczeń Państwowych gdzie składka emerytalna będzie b.płaska i emerytury nie będą zbyt zróżnicowane- jak ktoś chce wyższej niech się dodatkowo ubezpieczy albo kupi mieszkanie i wynajmuje, albo niech dobrze wychowa dzieci żeby mu dołożyły.
  pieniądze z funduszu Ubezpieczeń Państwowych oprócz wypłat emerytur obecnym emerytom( za wyjątkiem sb-eków ci niech zdychają z głodu sk-syny,jak również pracownicy kilku wydziałów sztabu generalnego.) inwestować w sieć szybkich dróg ekspresowych i strukturę energetyczną oraz teleinformatyczną kraju co z pewnością doprowadzi do przejścia Polski w tryb rozwoju gospodarczego na poziomie 5-6% rocznie przez dziesiątki lat. ”
  ——————————————-

  Dzisiaj kiedy POtusk do spóły z PSL ,Palikotem chcą wprowadzić przymus niewolniczej pracy do 65 roku życia a ROLNIKOM chcą wprowadzić księgowość ,odebrać Krus , a najpewniej po tych zmianach ,jeżeli ludzie nie zaprotestują wprowadzą dożynający PODATEK KATASTRALNY i kolejne podwyżki VAT-u podatków ,staje się jasne dlaczego zabili Andrzeja Leppera .

  PAMIĘTAJCIE , powstrzymać ich może tylko ogólnonarodowy sprzeciw .
  Na początek zbieranie podpisów pod protestujące petycje ,tak jak w sprawie emerytur ,aby zrobić referendum zebrano 1,5 miliona podpisów .To jest nasz społeczny przywilej ,i trzeba domagać się jego spełnienia .Mamy do tego konstytucyjne prawo .
  Jeżeli to nie poskutkuje ,należy się jednoczyć w stowarzyszenia i pokojowo protestować w ,, marszach dezaprobaty wobec polityki rządu ” ,właśnie pod takim hasłem ,ta dzisiejsza maź politykierów będzie musiała się do tego w jakiś sposób odnieść ,tracąc resztki zmanipulowanych zwolenników .

  Protesty młodzieży pokazały siłę protestów , czas aby starsza część społeczeństwa się zmobilizowała i zaczeła domagać się SWOICH PRAW DO GODNEGO ŻYCIA .

  Dzisiaj po 22 latach ,,transformacji” widać wyraźnie ,że zostaliśmy oszukani i okradzeni z MAJĄTKU NARODOWEGO I GODNOŚCI .

  Przykład Islandii i Argentyny ,niech będzie drogowskazem i zakończeniem biernopoddańczej postawy ,,nowoczesnego niewolnika” z 30 letnim kredytem lichwiarskim na mieszkanie i DŁUGIEM PUBLICZNYM nie możliwym do spłacenia przez następne pokolenia POLAKÓW .

 67. Pingback: Wszystko won, ciąg dalszy.czyli jak to zrobić.Sugeruję ,drukować i rozdawać. « Zenobiusz's Blog

 68. filmyprawdy 17 lutego 2012 o 6:13 pm

  WOJNA INFORMACYJNA

  https://filmyprawdy.wordpress.com/

  O informacjach zawartych na płytach powinien wiedzieć każdy z nas i właśnie z tego powodu powstała ta inicjatywa.

  Poświęć choć chwilę na materiały zawarte na tych nośnikach, ponieważ być może jest to twoja jedyna okazja, aby zobaczyć i zapoznać się z informacjami, które nigdy nie zostaną wyemitowane w telewizji, radiu i prasie.

  Płyty te nie powstały po to, aby umilić nam czas, ale by móc przekazać nam coś bardzo cennego – wiedzę, która jest przed nami ukrywana przez klasy rządzące, a której brak dotyka bezpośrednio każdego z nas.

  ZRÓB KOPIĘ I PODAJ DALEJ!

 69. Marek 17 lutego 2012 o 6:51 pm

  Zgadzam się złodzieji za jaja i na latarnię. W starożytnej Grecji łby by pospadały, a u nas rzadza święte krowy!

  Pozdrawiam Marek