Wydarzenia i komentarze, 20 lutego, 2012r.

Rezygnacje globalnych kryminalistów wstępem do aresztowań?
MSNBC rezygnuje ze współpracy z Patem Buchananem NEW YORK (AP)
 

Rezygnacje globalnych kryminalistów wstępem do aresztowań?

Czy poniższe informacje oznaczają początki zmian w systemie finansowym świata? Jeszcze nie wiadomo, jednak należy mieć nadzieję, że nie są przymiarką do stworzenia podległych NWO bloków państw, takich jak Unia Europejska. Rezygnacji jest sporo, szczegółowo opisałem tylko cztery wybrane, zainteresowanych odsyłam do artykułu:

Koniec kadencji Prezesa Banku Światowego.
http://business.time.com/2012/02/15/world-bank-president-zoellick-resigns/
Współodpowiedzialny za kryzys globalny, Zoellick, kończy swoją kadencję 30 czerwca. Oświadczył, że po raz pierwszy w historii prezesem może zostać osoba spoza USA. Zgodnie z wytycznymi z 2011 roku, wybory po raz pierwszy odbędą się w sposób transparentny, a kandydaci będą musieli mieć odpowiednie kwalifikacje (cha! dotąd nie mieli?!). Zerwana może zostać więc umowa sprzed 68 lat, gdzie ustalono, że prezesem Baku Światowego ma być Amerykanin, a Międzynarodowego Funduszu Walutowego Europejczyk.

Rezygnacja szefa finansowego Australia & New Zealand Banking Group Ltd.
http://www.proformative.com/news/1470243/cfo-anz-bank-resigns-amid-turmoil
Rezygnacja Petera Marriotta nastąpiła po przetasowaniach i zwolnieniu 1000 pracowników sektora finansowego. W banku mają nastąpić inne ważne zmiany, a dział operacji azjatyckich ma odegrać większą rolę w globalnej bankowości. Peter Marriott nie zamierza powrócić już na pozycje dyrektorskie…

Prezes Banku Centralnego Nikaragui rezygnuje
http://www.bloomberg.com/news/2012-02-14/nicaragua-central-bank-head-quits-amid-row.html
Antenor Rosales zrezygnował na skutek sporu z z prezydentem Danielem Ortegą. Chodzi o wkład w bank regionalny krajów latynoamerykańskich Alba, którym kieruje Wenezuela. Rosales był przeciwny przekazaniu bankowi 1% z rezerw międzynarodowych Nikaragui (17 mln dolarów). Wenezuela przekazuje 300 mln dolarów Albie.

Prezes Goldman Sachs Lloyd Blankfein przygotowuje się do rezygnacji
http://finance.fortune.cnn.com/2012/02/17/gary-cohn-goldman-sachs/
Może to nastąpić na początku lata. Zastąpi go prawdopodobnie Gary Cohn dotychczasowy szef działu operacji finansowych. Rezygnacja Blankfeina nie jest jeszcze pewna, ale sądząc po doniesieniach prasowych na to się jednak zanosi. Może zajść też sytuacja, że pozycja prezesa będzie pełniona przez dwie osoby. Zmiany wiąże się z utratą reputacji przez Goldman Sachs na skutek kryzysu finansowego (gdzie Goldman Sach najprawdpodobniej pełnił rolę głównego wykonawcy, o ile nie reżysera).

Artykuł podaje jeszcze linki do informacji o rezygnacjach prezesów i dyrektorów w bankach w Szwajcarii, Niemczech, Szkocji, Kuwejcie, Słowenii (dwa banki) i Indiach.

MSNBC rezygnuje ze współpracy z Patem Buchananem NEW YORK (AP)

Redakcja kanału informacyjnego amerykańskiej telewizji kablowej MSNBC zawiesiła współpracę ze znanym konserwatywnym komentatorem Patem Buchananem w cztery miesiące po wydaniu jego najnowszej książki.

Książka pt. „Suicide of a Superpower” („Samobójstwo supermocarstwa”) zawiera rozdziały zatytułowane: „The End of White America” („Koniec białej Ameryki”) oraz „The Death of Christian America” („Śmierć chrześcijańskiej Ameryki”). Buchanan odrzucił zarzuty krytyków, którzy określili jego książkę jako rasistowską, antysemicka i homofobiczna. Prezes MSNBC Phil Griffin powiedział w zeszłym miesiącu, że nie uważa, że książka Buchanana „powinna być częścią narodowego dialogu, a tym bardziej dialogu na falach MSNBC”.

Przedstawiciel sieci powiedział w czwartek, że „po 10 latach, zdecydowaliśmy się rozstać z Patem Buchananem. Życzymy mu szczęścia.”

Buchanan skomentował powyższą decyzję jako „niezaprzeczalne zwycięstwo zwolenników czarnych list.”

Liberalni komentatorzy w ostatnich latach podkreślali, ze były kandydat Partii republikańskiej jest nie na miejscu w MSNBC. Mimo tego, Buchanan występował regularnie, chociaż miał odmienne poglądy na większość spraw niż prowadząca talk show Rachel Maddow. Buchanan pisał, że grupy interesów jak Color of Change i Anti-Defamation League, określają ludzi jako rasistów i antysemitów jeśli ci ośmielą się „wyjść poza wąskie granice, w których starają się utrzymać debatę”. Starają się uciszyć i cenzorować ludzi o odmiennych poglądach, głosząc w tym samym czasie swoje przywiązanie do wolności słowa, zagwarantowanej w Pierwszej Poprawce do Konstytucji.”.

„Znam dobrze tych wyznawców czarnych list”, pisał. „Oni działają za zamkniętymi drzwiami, korzystają z telefonów i listów, aby ostrzegać i szantażować.”. Pracują w ciemnościach, ponieważ, jak powiedział Al Smith, nic co jest anty-amerykańskie nie może przetrwać w świetle Słońca.” Przedstawiciel organizacji Media Matters for America, która reprezentuje liberalne media powiedział, że MSNBC podjął właściwą decyzję pozbywając się Buchanana. „Ostatnia jego książka nie była ani jego pierwszym, ani najgorszym występkiem „, powiedział Ari Rabin-Havt, wiceprezes Media Matters. „Buchanan wyraża takie same niewrażliwe na sprawy rasowe, oraz antysemickie i homofobiczne poglądy przez ostatnie 50 lat.”

Komentarz monitorpolski: Nie zapomnijmy, że Pat Buchanan był nominowany przez Partię Republikańską na kandydata na Prezydenta w 1992 i 1996 roku, MSNBC uchodzi za stację konserwatywną – widać więc jak media zmieniają się w ścierwomedia, podporządkowane politycznej poprawności kreowanej przez syjonistów. Jednak usunięcie Buchanana przez MSNBC, a wcześniej sędziego Andrew Napolitano z FOX, nie przysporzy im popularności. Można być pewnym, że Buchanan znajdzie swoje miejsce w mediach alternatywnych, które w USA są już mocniejsze od ścierwomediów. Audycje radiowe Alexa Jonesa codziennie są słuchane i oglądane przez większą ilość osób niż najpopularniejsze programy CNN czy MSNBC.
Można się więc zapytać – dlaczego usuwa się komentatorów, którzy przysparzają popularności stacjom?
Otóż właściciele ścierwomediów i siły nacisków w postaci np. ADL, żyją już w odcięciu od świata realnego, we własnym, wirtualnie wytworzonym. Ukazane to zostało dobitnie w filmie „Zniesławienie”.
Realizują plany Wielkiego Izraela i nie mogą się pogodzić z tym, że w XXI wieku niemożliwa będzie realizacja starożytnych planów dominacji globalnej. Nie słuchają głosów ludzi rozsądku takich jak np, Norman Finkelstein, zaliczając ich do „antysemitów”, a Żydów ortodoksyjnych takich jak Neturei Karta, to najchętniej by eksterminowali.
Wypowiedź Buchanana potwierdza jedną niepokojącą rzecz – że istnieją „czarne listy”, w tym antysemitów.
Ja sam, pracując w Nowym Jorku dla firmy, której właściciele byli z dobrych syjonistycznych rodzin, powiązanych z New York Times, słyszałem o takiej liście z komentarzem n.t. ówczesnego prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej, Edwarda Moskala, że „jest pierwszy na czarnej liście”. Trzy lata później Edward Moskal już nie żył, a krążą pogłoski, że został załatwiony wirusem. W ciągu roku zabiła go niezwykle mocna cukrzyca.
Tak to jest z tymi „czarnymi listami”. W USA powinna się tym zająć prokuratura, gdyż istnieje niebezpieczeństwo, że zarówno Buchanan, jak i Napolitano mogą zostać usunięci.

Reklamy