Wydarzenia i komentarze, 24 lutego 2012r.

Egipski kandydat na Prezydenta: Wojna z Izraelem w ciągu 3 miesięcy”
Koniec GMO w Kalifornii?
 

Najnowsze materiały filmowe Monitorpolski na YouTube:

WAŻNE: List Sir Juliana Rose do do rolników i konsumentów
w sprawie GMO – roześlij dalej!

=============================================================

=============================================================

UWAGA: TREŚCI ANTYKATOLICKIE BĘDĄ USUWANE Z BLOGA, A AGENCI JE UMIESZCZAJĄCY BANOWANI

Egipski kandydat na Prezydenta: Wojna z Izraelem w ciągu 3 miesięcy”

Niepokojące informacje dochodzą z Egiptu. Kandydat na Prezydenta, Tawfiq Okasha, wydał oświadczenie, że w ciągu 3 miesięcy armia egipska będzie toczyła wojnę z Izraelem, Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską. Okasha dodał, że „podobnie do nazistów, Żydzi terach chcą rządzić światem i go posiąść dla siebie”.  Porównał hitlerowską ideologię panowania rasy najwyższej do tej, którą wyznają semiccy Żydzi. Hitler doskonale sobie zdawał sprawę z tej żydowskiej, rasistowskiej ideologii, dlatego też wypowiedział im wojnę na śmierć i życie. Przegrał, ponieważ w jego otoczeniu znaleźli się żydowscy agenci. Okasha uważa, że ta konspiracja żydowska toczy się od zakończenia II Wojny Światowej – nie zgadza się to jednak z nazistowską propagandą, wg. której konspiracja trwa już od stuleci. Wg. Tawfiqa Okashy, Izrael, USA i Unia Europejska, chcą zniszczyć w sposób wyjątkowo brutalny trzy filary niezawisłości Egiptu: służbę bezpieczeństwa narodowego, armię i wywiad wojskowy.
-„Wojna się już rozpoczęła” oświadczył kandydat na prezydenta Egiptu.
– „Chociaż jeszcze bez strzału, to skończy się konfliktem zbrojnym” .
– „Egipska armia otworzy ogień w kierunku armii wrogów” – dodał.  „W ciągu trzech miesięcy”.

Artykuł ukazał się po angielsku w portalu nr. 1 Izraela – Israel National News http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/152994#.T0dgjrSH88c

komentarz monitorpolski: Nie sądzę by tłumaczenie artykułu mogło się ukazać w polskich ścierwomediach. Słowa egipskiego kandydata na prezydenta odzwierciedlają bowiem to co się dzieje w naszym kraju, może nie w sposób drastyczny, ale systematyczny. Polski wywiad został zniszczony lub przejęty, armia jest już w stanie szczątkowym. Jeśli tak jest jak mówi Okasha, to Egipcjanie mogą nie mieć innej opcji by uratować swoje państwo i naród. Irakczycy są już praktycznie martwym narodem – stosowanie broni masowego rażenia w postaci zubożonego uranu i broni chemicznej, spowodowało już tak poważne zmiany genetyczne u większości Irakczyków, że odrodzenie się nie będzie możliwe. chyba, że z populacji Irakczyków mieszkającej poza granicami tego kraju. Podobnie może się stać z innymi krajami arabskimi i Iranem.

Koniec GMO w Kalifornii?

Kalifornijska organizacja Organic Consumers Association, zwalcza uprawy i żywność genetycznie modyfikowaną poprzez akcje mające na celu obowiązkowe oznakowanie na etykietach. W Kalifornii odbywa się głosowanie an ten temat i jeśli inicjatywa o takim oznakowaniu wejdzie w życie, to będzie to oznaczać praktycznie koniec żywności GMO w tym stanie. Oczywiście, pociągnie to za sobą podobne ustawy w innych stanach, bowiem większość Amerykanów jest przeciwna GMO. Byłby to więc „śmiertelny cios” dla żywności i upraw transgenicznych w USA.
Sytuacja jest tak zła, że aż 75% produktów spożywczych zawiera składniki GMO. Jeśli nakaz oznakowania wejdzie w życie, to wszystkie te produkty nie będą miały szans na sprzedaż, gdyż 90-95% Amerykanów obawia się GMO i chce znać skład produktów pod tym kątem. Nie ma wątpliwości, że wywoła to panikę u dużych firm, które dotąd bezkarnie truły Amerykanów.
Kampania  „Miliony przeciwko Monsanto”,  organizowana przez  Organic Consumers Association (www.OrganicConsumers.org) ma na celu zebranie co najmniej 750 000 podpisów. Wymaga to zatrudnienia armii wolontariuszy. Udało się zebrać spore fundusze na jej przeprowadzenie, tak więc jest duża szansa, że się uda. Wprowadzenie nakazu informowania o GMO na etykietach byłoby jak dotąd największym ciosem dla Monsanto i innych globalistycznych firm, które uczestniczą w ludobójstwie o nazwie GMO.

Reklamy

301 responses to “Wydarzenia i komentarze, 24 lutego 2012r.

 1. Tuptusia 24 lutego 2012 o 11:36 am

  Najświętsza Maria Panna: Módlcie się, żeby wojna atomowa w Iranie mogła być uniknięta

  Posted by Dzieckonmp w dniu 23/02/2012

  Orędzie nr 356 z serii Ostrzeżenie

  Czwartek, 23.02.2012, godz.16.00

  Moje dziecko, jest to moment dla Moich dzieci, aby połączyły się jak jeden mąż przez szacunek dla Mojego drogiego Syna, tak żeby wojna atomowa w Iranie mogła być uniknięta.

  Ta wojna jest bardzo blisko i musicie się mocno modlić, aby ją powstrzymać, ponieważ zabije ona miliony dzieci Bożych.

  Szatan i jego demony pracują, aby spowodować straszliwe zniszczenie.

  Jeśli unicestwią dusze, zanim dana im będzie szansa rehabilitacji w oczach Mojego Syna, wówczas będą one utracone.

  Taki jest plan złego.

  Szuka on tak wielu dusz, aby zapobiec ich wejściu do Królestwa Mojego Ojca.

  Dzieci, Mój Święty Różaniec może zapobiec wojnie, kiedy modląc się odmawiacie wszystkie tajemnice w jednej modlitwie.

  Zjednoczcie się teraz przez jeden dzień i odmawiajcie Mój Różaniec, aby powstrzymać tą atomową wojnę, która jest obecnie planowana.

  Módlcie się za te biedne dusze, nie tylko w Iranie, ale w krajach, które zostaną nieświadomie uwikłane.

  Módlcie się także za te biedne kraje, które są używane jak pionki w nikczemnej grze kłamstw, planowanej przez grupy, które nie są od Boga, Mojego Przedwiecznego Ojca.

  Moje dzieci, idźcie teraz i nakłońcie wszystkie Moje dzieci, aby razem modliły się dla złagodzenia tego wielkiego okrucieństwa wobec ludzkości.

  Wasza ukochana Matka

  Matka Ocalenia

  Tłumaczył: Chrisgi

  Dzieckonmp powiedział/a
  23/02/2012 @ 10:57 pm

  Proponuję w sobotę jako dzień modlitw aby nie doszło do wojny atomowej
  która według gazet zachodnich może się nawet w sobotę rozpocząć

  Polubienie

  • zenobiusz 24 lutego 2012 o 11:56 am

   http://zenobiusz.wordpress.com/2012/02/24/gdy-toczy-sie-wojna-przeciwko-polsce-polacy-maja-sie-bronic/

   Mówi Pan Jezus w Ewangelii: „Gdzie jest padlina tam się zgromadzą i sępy”.

   Sępy traktują padlinę jako swoje żerowisko.

   I Polska – jeżeli stanie się padliną, a wielu by chciało aby się stała – będzie żerowiskiem dla różnych sępów: i tych wewnętrznych sępów, które Polskę chcą zabić, i tych zewnętrznych sępów, które współpracując z wewnętrznymi zdrajcami, skazują Polskę na śmierć, na los padliny.

   Czy pozwolimy na to, abyśmy stali się jako naród padliną? Czy pozwolimy na to aby rozdziobały nas najgroźniejsze sępy?

   Są sępy znane i nieznane. Wiele z tych sępów można nawet nazwać po imieniu i po nazwisku. Darujemy sobie, domyślamy się o kogo chodzi. Ale dowódcą owego stada sępów jest nie człowiek – jest demon.

   Tutaj siły piekła sprzysięgły się przeciwko nam, walka duchowa ma wymiar społeczny, cielesny, narodowy, ale ona trwa. A w tej walce duchowej bez Maryi bez Chrystusa zwycięstwo jest niemożliwe.

   Ocalenie Polski w tych warunkach, gdy jej duchowe moce zła i wykonawcy tych rozporządzeń piekła sprzysięgli się przeciwko Ojczyźnie, w tych warunkach ocalenie Polski, zwycięstwo bez Chrystusa, bez Matki Najświętszej nie jest możliwe.

   Dlatego przychodzimy do Matki i Królowej, dlatego do Niej się modlimy, dlatego odmawiamy różaniec, dlatego uczestniczymy w Krucjacie Różańcowej, dlatego modlimy się o intronizację Jezusa na Króla Polski na wzór intronizacji Matki Najświętszej, która w roku 1656 się dokonała.

   Polubienie

   • zenobiusz 24 lutego 2012 o 12:53 pm

    Oto w sławnym egzorcyzmie Lucyfer, to jest szatan we własnej osobie, w Imię Boże był zmuszony mówić o Różancu: “Bóg dał Jej (Matce Bożej) moc wyrzucania nas i Ona czyni to bardzo skutecznie przez Różaniec. To jest bicz na nas, nasz upadek, nasza klęska… Różaniec zawsze nas zwycieża i jest źródłem niesłychanej łaski dla tych, którzy odmawiają go w całosci. Z tego powodu my się mu sprzeciwiamy i zwalczamy ze wszystkich naszych sił, wszedzie, a zwłaszcza we wspólnotach, których siła złamałaby wszelki nasz opór. Wiele z nich wie, że nie ma zła, które mogłoby oprzeć się wspólnotowemu Różańcowi”.
    http://dzieckonmp.wordpress.com/2012/02/23/najswietsza-maria-panna-modlcie-sie-zeby-wojna-atomowa-w-iranie-mogla-byc-uniknieta/#comment-69681

    Polubienie

    • O Rzesz 24 lutego 2012 o 4:51 pm

     Ale to już wasza, chrześcijan judaistycznych, opinia.
     Idea nieskuteczności krzyża jest głoszona przez kabalistyczno – masońskich syjonistów którzy, swego czasu, zakładali w USA różne odłamy sekt „chrześcijańskich”.
     Wielu ludzi daje się zwieść tej propagandzie nie mającej nic wspólnego z prawdziwą wiarą w Jezusa Chrystusa.
     Twoje słowo przeciw mojemu!.

     Polubienie

     • zenobiusz 24 lutego 2012 o 5:06 pm

      Żydujące sekty,trudno już nawet nazwać judaistycznymi,,ich syjonizm jest wypierany przez kryptosatanizm.Piszą piękne teksty,tylko,ta łyżka cyjankali duchowego ,….
      Świadectw,o uwolnieniu,i nawróceniu dzięki różańcowi,jest tak wiele,
      Maryja tak doskwiera demonom jako królowa Aniołów,ze nie dziw,
      że taka kampania propagandowa antymaryjna,jest sednem ich działań.

      Polubienie

      • Wesołych Świąt 24 lutego 2012 o 7:00 pm

       O rześ tyś, miałem cie wyśmiać lecz doświadczenie które przeżyłem zasiało we mnie pewne wątpliwości co do krzyża (mimo iż staram sie od wszelkich symbolów trzymać dystans)
       [monitorpolski: usunąłem fragment obrażający uczucia religijne katolików]

       Polubienie

       • zenobiusz 24 lutego 2012 o 7:05 pm

        Uderz w stół …….
        Ale cóż,dziwny przymus,
        opluwania właśnie Maryi.!!!

        Polubienie

        • Starża 24 lutego 2012 o 8:54 pm

         Jeżeli deklarują się ze kochają Jezusa i Go poważają ,a nie szanują Jego matki,to znaczy że nie szanują Jego samego i Go obrażają.A to co mówią i robią to sam fałsz i obłuda.
         Poza tym jest to obraźliwe dla samego Jezusa bo On na pewno jeśli byłby tu na miejscu nie pozwoliłby obrażać swojej matki.

         Polubienie

         • zenobiusz 24 lutego 2012 o 9:04 pm

          Z ust mi to Waszmość Pan,wyjąłeś.
          Mi się to widzi,że oni mówić będą,
          Jezusie,nasz przyjacielu, wierni Ci jesteśmy i byliśmy,
          ale wybacz na chwilę ,bo widzimy, że mamy okazję,
          napluć w twarz Twojej Matce, wszak ona jest demonem,
          o czym Cię informujemy,gdybyś nie wiedział.
          nie możemy wszak sobie odmówić.

          Polubienie

         • Starża 24 lutego 2012 o 9:40 pm

          Jak już to Pani.Tak, tylko jak On ich spotka, to nie chciałabym być w ich skórze.

          Polubienie

         • Smoke 24 lutego 2012 o 9:46 pm

          On ci tak powiedział?..
          Cyrk, szanuje ja każdy kto szanuje Jezusa ale to czy się do niej modlić jak do jakiegoś bożka to już inna sprawa..

          Najlepiej było by ocenzurować i zamknąć tutaj tematy dotyczące religii.. No chyba ze Ap. Jana i przepowiedni z RFID itd…

          Polubienie

         • Smoke 24 lutego 2012 o 9:47 pm

          do
          @Starża

          Polubienie

         • Starża 24 lutego 2012 o 9:51 pm

          Nikt nie każe ci się do Niej modlić JEŻELI jej nie uznajesz, ale OBRAŻAĆ NIE MUSISZ.

          Polubienie

         • zenobiusz 24 lutego 2012 o 9:59 pm

          Widzę Smoke@,że dla Ciebie normalne,
          plucie na Twoją Matkę.???

          Polubienie

         • Smoke 24 lutego 2012 o 10:29 pm

          A gdzie ja napisałem ze na nią pluje?.. Kazdy tutaj przedstawia swoje poglądy..
          Jedni wklejają wyliczanki, inni coś innego itd..

          Moim zdaniem chwała należy się tylko Bogu, jeżeli nie wiesz jak sie modlić to się nie modlisz. Jeżeli nie wiesz czy można się modlić to „matki boskiej” to się nie módl

          Polubienie

         • Starża 24 lutego 2012 o 10:51 pm

          O obrażaniu było ogólnie.A co modlitwy i chwały..Bogu należy się chwała i uwielbienie, a skoro Najświętsza Maria Panna była MATKĄ Boga więc i jej należy się oddawać honor, szacunek i uwielbienie.A modlimy się do niej,czyli prosimy Ją o wstawiennictwo u Jej syna.Czy widziałeś kiedyś jak wygląda Litania do Matki Bożej ,a jak do Pana Jezusa?

          Polubienie

         • Starża 24 lutego 2012 o 10:54 pm

          Miało być A co do modlitwy…….

          Polubienie

         • Starża 24 lutego 2012 o 11:19 pm

          Podobno, muzyka łagodzi obyczaje ,więc na dobranoc http://www.youtube.com/watch?v=soDZBW-1P04

          Polubienie

         • Orka 25 lutego 2012 o 1:05 am

          Starża@ , co zrobić przybywają jak stonka , to już jest plaga ci fakto-mitowi pojeb…y , przepraszam za słownictwo ale nie wiem jak to inaczej nazwać .

          Polubienie

         • Starża 25 lutego 2012 o 1:41 am

          W zasadzie to tolerować i dyskutować,ale nie pozwalać ubliżać naszej ,czy innej wirze.Takie napaści na Matkę Boską i bluźnierstwa świadczą ,że człowiek taki nie ma szacunku dla ludzi
          innej wiary,a z takimi się nie rozmawia.Pycha ich rozsadza, bo myślą że są nieomylni .

          Polubienie

         • Starża 25 lutego 2012 o 2:16 am

          Oj namieszałam coś z komentarzami ten niżej jest do @Orki

          Polubienie

         • hjk 25 lutego 2012 o 2:33 am

          Rozpada się struktura komentarzy zazwyczaj po interewencji „wycinającej” moderatora. Trzeba kasować treść, a nie cały wpis, to się wtedy moze nie posypie…
          No chyba, ze sie inaczej nie da…

          Polubienie

         • libro77 25 lutego 2012 o 11:45 am

          hjk – masz chyba rację, bo dzisiaj nowe komentarze lądują w środku, co nie zachęca do czytania forum, wielu z nas ze słabym netem wręcz to uniemożliwia

          Polubienie

         • libro77 25 lutego 2012 o 11:50 am

          Peryskop – jesteś być może najbardziej opiniotwórczą, może najważniejszą osobą tego forum.
          Dlatego powinieneś się określić.
          I zapewniam, jeśli nie jesteś katolikiem, to u większości z nas nic nie stracisz na szacunku

          Polubienie

         • Smoke 24 lutego 2012 o 11:58 pm

          ale byki robi ;/

          Polubienie

         • Starża 25 lutego 2012 o 2:05 am

          @smoke No właśnie zgadzamy się ,że Pan Jezus sroce z pod ogona nie wyszedł,więc matkę miał.No właśnie, więc o co ten raban? Co do osoby mogła oczywiście być inna ,ale jest powiedziane że Jezus będzie z rodu Dawida więc ….a Ona była.Więc była godna zostać matką
          Boga ,który jest w trzech osobach ,żeby nie było wątpliwości,jeżeli Jezus jest Bogiem i jest najwyższy i najświętszy ,to i Jego matka musi być tym samym nadzwyczajną kobietą a więc
          godną czci i chwały. Co do Sodomy i Gomory to nic się nie dzieje bez woli Boga.
          Do porozumienia nie dojdziemy o tak, to prawda,ale dyskusje możemy prowadzić oczywiście bez ubliżania Matce Pan Jezusa.

          Polubienie

         • hjk 25 lutego 2012 o 2:31 am

          Nie będziemy gdybać, co by mogło być, tylko trzeba brać pod uwagę to, co się faktycznie zdarzyło…
          Jak każdy sekciarz nie rozumiesz, ze cześć jest proporcjonalna do „ważności” osoby oraz że święci czy Maryja mogą bez problemu „oddać” przyjmowaną cześć Bogu, ponieważ sa w jedności z Bogiem, więc nie ma się czym excytować 🙂
          Co do ew. „wyższości” Maryi musisz się dokształcić, bo nie rozumiesz podstawowych spraw…

          Polubienie

         • hjk 25 lutego 2012 o 2:25 am

          jasna sprwa, ale do sekciarzy nie dociera – wielokrotnie było to mówione tu i jeszcze na „grypie…”

          Polubienie

       • Totalsky No Problemsky 25 lutego 2012 o 1:00 pm

        @Monitor
        Nie-Podoba-Mi-się-to!!!!! katolik/chrześcijanin ma byś silny wiarą, a nie nakazami/zakazami; „wybacz im, bo nie wiedzą co czynią” – nie będę przypominał, kto to powiedzial; zaglądam tu po pierwsze dla wiedzy – ogólnie – o NWO, a nie po to, by uczestniczyc w zamordystycznych rekolekcjach (gwoli jasności: piszcie co chcecie o NMP, objawieniach etc. – najwyzej nie będę czytał tego, co mnie nie interesuje, natomiast p. Monitor – przestań byc takim Savonarolą, bo ci z tym nie do twarzy, i rozwalasz tę, generalnie fajną grupę ludzi, która się tu spiknęła)! moja wiara jest na tyle silna, że nie potrzebuję dodatkowych obrońców; i na koniec cytat z czasów słusznie minionych: „przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał/wrogów poszukam sobie sam/dlaczego k…mać bez przerwy/poucza ktoś, w co wierzyć mam”!!

        Polubienie

        • monitorpolski 25 lutego 2012 o 3:24 pm

         Nic nie rozwalam, a blokuję satanistyczną agenturę. Tego nie będzie na moim blogu, bowiem oznaczaloby to współpracę z wrogiem ludzkości. Jeśli tego nie rozumiesz, to nie musisz tu wchodzić. Zresztą będę unikał w ogóle tematyki religijnej – należy się przyglądnąć tym, którzy skierowuja uwagę na te tematy – to jest dystrakcja.

         Polubienie

         • libro77 25 lutego 2012 o 3:42 pm

          Monitor – chyba przesadziłeś, hjk dał tylko techniczną skazówkę

          Polubienie

         • libro77 25 lutego 2012 o 5:30 pm

          wskazówkę oczywiście

          Polubienie

         • libro77 25 lutego 2012 o 6:08 pm

          Bardzo wolno ładuje się strona, może Monitor dasz nowe wpisy?

          Polubienie

    • Irol 24 lutego 2012 o 11:09 pm

     @ Katolicy i Buddyści. A wiecie przyjaciele i przyjaciółki, że już kiedyś odbyła się taka światowa akcja wspólnej 48-goddzinnej modlitwy i medytacji we wszystkich kościołach katolicko-protestanckich oraz grupach medytacyjnych na całym świecie? Akcja miała na celu uratowanie i oczyszczenie Ziemi. Nie wiem kto to organizował, ale bardzo mi się wtedy akcja spodobała. I jeszcze jedna uwaga: nie mieszajcie religii, ani nawet nie mieszajcie rożnych odłamów religijnych. Dla własnego rozwoju trzymajcie się jednej wykładni. Unikajcie jak ognia New Age i uwaga z Hinduizmem ( coś się złego dzieje bo Hinduiści zachowywali się ostatnio bardzo agresywnie – szczególnie w stosunku do Katolików).

     Polubienie

     • Peryskop 25 lutego 2012 o 1:48 am

      Dzięki Irol za to przypomnienie.
      I słuszną wskazówkę, żeby nie mieszać pojęć, co robi się coraz trudniejsze w dobie synkretyzmu czyli właśnie organizacyjnego splatania różnych religii – często wbrew woli wyznawców.
      Natomiast agresywne postawy Hinduistów względem Katolików, a także Muzułmanów w Pakistanie i w Afryce, można wytłumaczyć kilkoma przyczynami, w mojej ocenie zwłaszcza przez:
      – prowokowanie konfliktów przez agenturę w celu skłócenia ludzi i dezawuowania religii;
      – wzrost napięć wywołany na tle kryzysu gospodarczego wobec polityki popierania „swoich”;
      – wykorzystywanie fanatyków religijnych przez tajne służby do zamachów bombowych;
      – bunt przeciwko zakłamanym interpretacjom różnych zjawisk podawanym przez meRdia;
      – solidarność z Afgańczykami i innymi w walkach przeciwko najazdom chrześcijańskiego NATO;
      – walka fundamentalistycznych przywódców o utrzymanie wpływów w rządzeniu duszami.

      Polubienie

      • hjk 25 lutego 2012 o 2:37 am

       Dlatego w tym kontekście potępiane przez „tradycjonalistów” spotkania miedzyreligijne paradoksalnie mają sens, bo pokazują, ze religie mogą współistnieć i spotykać się i nie sa przyczyna konfliktów, co się usilnie usiłuje wmawiać i przeciwstawiać wyznawców …

       Polubienie

       • Brus_Zły_Lis 25 lutego 2012 o 2:58 pm

        A TUTAJ COŚ O SŁYNNYM DZIENNIKARZYNIE TEFAŁENU I JEGO WYJEŹDZIE DO IZRAELA W CZASIE PRL
        http://czerwonykiel.blogspot.com/2012/02/zwiczajnie-morozowski.html

        Polubienie

 2. choice 24 lutego 2012 o 11:48 am

  Witam was zobaczcie poniższy filmik dotyczący – Propaganda wschodniej duchowości Rozmowy niedokończone gościem programu była: s. Michaela Pawlik
  program prowadził: o. Benedykt Cisoń http://www.youtube.com/watch?v=dlO_5lSettw&feature=related

  Polubienie

  • choice 24 lutego 2012 o 12:27 pm

   Jeżeli ktoś ma małe pojęcie o buddyzmie siostra M.Pawlik chyba najlepiej przedstawi co kryje się za to religią. Jak już kiedyś zacząłem rozmowę na temat buddyzmu z tym że nie koniecznie dałem dobry przykład Cejrowskiego, który ironicznie naśmiewał się z tych ludzi. Jest to fałszywa religia pokoju, religia nowej ery która połączy wszystkie religie, poprzez bliskie cechy podobieństwa.. propaganda na skalę światową a cel jest jeden nowy porządek światowy….

   Polubienie

   • Marslim 24 lutego 2012 o 2:41 pm

    Buddyzm nie jest religia, buddyzm jest stanem umyslu – tu i teraz.

    Polubienie

    • Marslim 24 lutego 2012 o 2:45 pm

     Religia planowana dla NWO to New Age, przed ktora przestrzega kazdy mnich buddyjski gdyz prowadzi ona do pomieszania w buddyzmie. Tutaj dobre wytlumaczenie czym jest buddyzm, niestety w j. angieslkim:

     Polubienie

     • Marslim 24 lutego 2012 o 2:45 pm

      przepraszam -New Age prowadzi do pomieszania w umysle

      Polubienie

      • Irol 24 lutego 2012 o 5:04 pm

       Pierwszą rzeczą jakiej każdy wierzący powinien się wystrzegać jest POMIESZANIE. A NEW AGE to jest właśnie POMIESZANIE i to do kwadratu albo nawet do sześcianu. Każdy buddyjski Lama przestrzega przed POMIESZANIEM. Buddyzm nie jest stricte religią to jest jedną z ciekawszych Nie-Religii która z konieczności stała się Religią po przeniesieniu jej w Tybetańskie wyżyny (koniecznością było wyparcie istniejącej tam „od zawsze” dość krwawej religii Bon). Na dzień dzisiejszy trzeba uważnie wybierać sobie nauczycieli bo bardzo łatwo wpaść w łapy oszustów gadających o jakiś wibracjach czy częstościach. Buddyzm opiera się na medytacji, ale to jest tylko narzędzie które pozwala się odnaleźć w tłumie uczuć i pragnień. Osoby z doświadczeniem i wykształceniem rodem z zachodu mają zupełnie inne potrzeby i właściwości które wspaniale można wykorzystać do osiągnięcia przebudzenia. Najciekawsza wiedza o buddyzmie jest opisana w książce :”Forma i pustka” która porównuje pogląd na temat pustości świata z najnowszymi badaniami nad cząstkami i fizyką kwantową.

       Polubienie

       • Peryskop 24 lutego 2012 o 8:03 pm

        Wciąż niedoceniana jest, bo słabo znana, umiejętność buddystów myślenia abstrakcyjnego w sposób trudny dla Europejczyka.

        Już Budda (566-486 BC) dla osiągnięcia szczęścia zalecał umiarkowanie, wyzbycie się egoizmu oraz empatię wobec wszelkich istot „czujących”.

        Podkreślał ulotność rzeczywistości i dopuszczał współwystępowanie stanów wzajemnie sprzecznych odbieranych jako „niemożliwe”.

        Postrzeżenie jest jak złudzenie wzrokowe. Świadomość jest jak urojenie. Uczucie jest jak bańka z wody. Forma jest Pustką, Pustka jest Formą. Materia jest jak kłąb piany.

        Noblista Erwin Schrödinger napisał m.in. że cząstki to tylko pozorność, a inspirowany filozofią Orientu postulował ‚transfuzję krwi’ z Azji ażeby uchronić zachodnią naukę od duchowej anemii ! Widział o co chodzi.

        Paradoks kwantowości Schrödinger zilustrował zamykając kota w pudle z trutką uwalnianą zjawiskiem kwantowym – zmianą spinu elektronu; aż do chwili otwarcia pudła kot Schrödingera zgodnie z logiką kwantową jest i żywy i martwy!

        Tego typu zjawisk – które prawdopodobnie rządzą naszym światem – nie da się łatwo zrozumieć tkwiąc w regułach zachodniej logiki klasycznej.

        Dzięki Irol i Marslim 😀

        Polubienie

       • zenobiusz 24 lutego 2012 o 8:44 pm

        http://zenobiusz.wordpress.com/2012/02/24/ofiara-ludzkie-w-hinduizmie-i-buddyzmie-ofiara-ludzka-a-ofiara-boska-maj-15th-2009po-polsku/
        Najciekawsze,muszą być abstrakcyjne myśli lamów,w trakcie składania ofiar z ludzi.
        Zachęcam wszystkich ,do poszerzenia wiedzy.

        Polubienie

        • Peryskop 24 lutego 2012 o 10:05 pm

         Zeno, obsesyjnymi opowiastkami nie prowokuj proszę remanentu błędów i wypaczeń dla realizacji rozmaitych, często dość krwawych, przedsięwzięć biznesowych zwanych „nawracaniem” pogan lub niewiernych. Niestety każda religia ma coś na sumieniu.

         A ponieważ buddyzm ma tego bodaj najmniej, i w dodatku nie jest religią (poza Zen – nomen omen?), to trzebało coś dorobić w temacie.

         Polubienie

         • monitorpolski 24 lutego 2012 o 10:29 pm

          Znajoma Hinduska się modliła do posążku Buddy… To jest religią, czy nie?

          Polubienie

        • Irol 24 lutego 2012 o 10:49 pm

         @Monitor : No cóż, powiem w skrócie: religia Hinduska jest religią akumulacyjną. Zwyczajnie wierzący akumulują wszystkie postacie i modlą się do nich ( np. ponieważ Jezus Chrystus uzdrawiał chorych to na dzień dzisiejszy został wcieleniem Wisznu odpowiedzialnym za uzdrawianie. Hinduiści modlą się do Jezusa jak są chorzy. A Budda? No cóż, widać, że była raczej biedna i zwyczajnie modliła się do Posągu Buddy o bogactwo :). To, że Hinduiści się modlą do posągów buddy nie robi z nich Buddystów, tak jak modlitwa do Jezusa nie robi z nich chrześcijan.

         Polubienie

        • Peryskop 24 lutego 2012 o 11:22 pm

         Monitor: „Znajoma Hinduska się modliła do posążku Buddy… To jest religią, czy nie?”

         I tak i nie.
         Z tego co wiem, to oni „modlą się” przypomcy obracanych bębenków, a także powiewających na wietrze kolorowych choragiewek przypiętych do lin.

         A przed Buddą medytują – rozmyślają o życiu, o sobie, o innych, o przeszłości i o przyszłości. No i co może być potem… Czyli tak jak my.

         Jedynie wyznawcy Zen (głównie w Japonii) czczą Buddę jako Boga.
         Natomiast ogromna większość pozostałych buddystów traktuje Buddę zgodnie z jego prośbą – jako człowieka. Ale „przebudzonego” tj. takiego który wyrwał się z letargu intelektualnego tj. z poprzedniego błędnego, bo materialnego, rozumienia świata, i dostrzegł świat duchowy.

         Co znamienne Budda jest jedynym znanym mi autorytetem religijno-moralnym, który apelował do swoich wyznawców o nieustanne doskonalenie zgromadzonej przez niego wiedzy.

         Czy zna ktoś bardziej demokratyczny system religijno-filozoficzny ?

         Jeśli takie medytacje nazwiesz modlitwą, to chodzi o prośby do ducha Buddy, aby pomógł im doświadczyć swego osobistego „przebudzenia”.

         Dzięki, Monitor, za to ciekawe pytanie. Bo właściwie zachodzi analogia pomiędzy buddyjskim „przebudzeniem” a stanem jaki byśmy chcieli wywołać u większości ludzi zepsutego materializmem Zachodu.

         Ludzie, niezależnie od religii, przebudźcie się do jasnej cholery !

         Świat i nasze życie nie kończy się na błyskotkach i fidrygałkach !

         Polubienie

        • hjk 24 lutego 2012 o 11:53 pm

         @Monitor: “Znajoma Hinduska się modliła do posążku Buddy… To jest religią, czy nie?”

         Nie. Modlitwa do posążku nie jest religią 🙂
         Raczej jakaś praktyką quasi – religijną. Podobnie jak politykierstwo naszych polityków nie jest polityką, a bazgranie po kartce nie jest sztuką. Itd. Itp.

         Bo chcac sie porozumieć czy dyskutowac racjonalnie musimy używać jakichś określonych rozumień pewnych istotnych pojęć. Nasza kultura i cywilizacja ma juz ponad 2500 lat, więc już nad pewnymi rzeczami się zastanowiono i podano pewne rozwiązania. A to że dziś sie o nich „zapomina” i je zwalcza, prowadzac tym do wspomnianego zametu i pomieszania to inna sprawa. Dzisjesza dyskusja na blogu pokazuje tylko ten stan pomieszania.

         Co do podanej kwestii oczywiste jest w naszej cywilizacji łacińskiej, ze religia jest odniesieniem się do Boga. Figurka z oczywistych względów nim nie jest. Co innego, gdy figurka ma tylko pomóc w odniesieniu się do Boga, bo jest jakimś Jego przedstawieniem czy przypomnieniem albo symbolem. Z tym mamy do czynienia np. w chrześcijaństwie, czego niektórzy nie sa w stanie zrozumieć zarzucając, ze chrzescijanie modlą się do obrazów czy posągów ew. tzw. „świętych”, co jest absurdem i swiadczy o ograniczonej inteligencji i nieuctwie.

         Polubienie

        • Marslim 25 lutego 2012 o 5:49 am

         @Peryskop
         Nie, nie modlimy sie z bebenkami do buddy. Postrzegamy kazdego jako budde, poniewaz budda to stan umyslu, do osiagniecia ktorego dazymy. Kazda czujaca istota „moze zostac budda”(czytaj: jest budda tylko tego nie dostrzega ze wzgledu na pomieszanie w umysle). Budda to umysl wolny od pomieszania, wolny od negatywnych uczuc.
         @Zenobiusz
         Nie wglebialem sie w link, ktory zamiesciles i nie zarzucam, ze jest nieprawda. Wszedzie znajdzie sie ktos kto tam byc nie powinien. Ale nie oceniaj prosze ksiazki po okladce. Czy to zle, ze chce swoje zycie przezyc bedac dobrym, pomocnym, pelnym milosci i wspolczucia dla wszystkich czujacych istot?

         Polubienie

        • zenobiusz 25 lutego 2012 o 9:31 am

         Marslim@
         Nie wgłębiam się w link.A właśnie ty i inni pseudo buddyści ,bo buddystów tu nie ma,
         powinniście to przeczytać.To kubeł zimnej wody,bardzo wam potrzebny.Od zaraz.
         Toż to ucieczka we własne wyobrażenia,gonienie własnego ogona.
         Buddyzm ,przerabiałem na sobie 40 lat temu,i posłuchaj dobrej rady.Nie koncentruj się na ładnym opakowaniu,zajrzyj do środka.Zastanów się nad okrucieństwem cywilizacji buddyjskiej,japońskie zbrodnie wojenne, chińskie tortury,chyba że jesteś tchórzem.

         Polubienie

        • zenobiusz 25 lutego 2012 o 9:35 am

         Peryskop@ powiadasz:
         Ludzie, niezależnie od religii, przebudźcie się do jasnej cholery !

         Świat i nasze życie nie kończy się na błyskotkach i fidrygałkach !
         Toż to „proletariusze wszystkich krajów ,łączcie się”,tylko w innych dekoracjach.

         Polubienie

        • zenobiusz 25 lutego 2012 o 9:41 am

         „Zeno, obsesyjnymi opowiastkami nie prowokuj proszę remanentu błędów i wypaczeń dla realizacji rozmaitych, często dość krwawych, przedsięwzięć biznesowych zwanych “nawracaniem” pogan lub niewiernych. Niestety każda religia ma coś na sumieniu.’
         Tu peryskop@,przeszedłeś samego siebie ,w ucieczce od tekstu którego ocenę zaproponowałem.Zapytam więc ,jaszcze raz ,bo libro77@ odpowiedzi się nie doczekał,czy jesteś katolikiem,co wyznajesz,dokąd prowadzisz twe owieczki ??

         Polubienie

        • choice 25 lutego 2012 o 9:42 am

         a wisznu to nic innego jak biblijny baal, widzisz podobieństwo bo ja nie..

         Polubienie

        • choice 26 lutego 2012 o 12:06 pm

         sory za błąd miało być czy widzisz podobieństwo bo ja TAK

         Polubienie

    • kosiardeyablos 25 lutego 2012 o 8:43 am

     i tu masz racje Marslim. Buddyzm to nie religia – to idea bytu będącego w trakcie praktyk w stanie uśpienia, to stan ducha i umysłu. Dlatego dziwie się że jeszcze dziś mówi sie o buddyźmie jak o religji, paranoja, pomylenie wątków. Stan buddy to stan nauki o ….a nie religijnych dogmatów. Sziwa i takie tam to wyznania „religijne”, modlenie sie do, dlatego postrzeganie przez osoby duchowne jakiegokolwiek wyznania buddyzmu jako religji jest błędem. Równie dobrze można modlić się do atomu i być wyznawcą fizykonizmu albo cheminizmu i być wyznawcą „świetego kwasa” !!! Buddyzm jest świecki i tyle w temacie. Jest wyższą formą o ile nie stanem postrzegania rzeczywistości i takie tam tralala………..Hung!

     Polubienie

     • zenobiusz 25 lutego 2012 o 9:03 am

      Powtarzacie to z uporem godnym lepszej sprawy,jakbyście deszcz zaklinali.
      Weź przeczytaj,i powiedz jak to wobec tego wytłumaczysz?
      http://zenobiusz.wordpress.com/2012/02/24/ofiara-ludzkie-w-hinduizmie-i-buddyzmie-ofiara-ludzka-a-ofiara-boska-maj-15th-2009po-polsku/

      Polubienie

     • zenobiusz 25 lutego 2012 o 9:09 am

      ” Stan buddy to stan nauki o ….a nie religijnych dogmatów. Sziwa i takie tam to wyznania “religijne”, modlenie sie do, dlatego postrzeganie przez osoby duchowne jakiegokolwiek wyznania buddyzmu jako religji jest błędem.”
      Sziwa nie ma nic wspólnego z buddyzmem,zlituj się chłopie,wielokropki ….mające sugerować głębie myśli,są dobre dla małolatów.
      Weź się za siebie ,bo jesteś na dobrej drodze ,by się sam poważnie skrzywdzić.

      Polubienie

      • kosiardeyablos 26 lutego 2012 o 10:43 am

       zeno, z całym szacunkiem – otwórz oczy i nic więcej. Styka……nie mam adresu strony którą bym ci polecił, może znajdę wkrótce ale skupianie się na wartościach moralnych i religijnych wschodu to problem na wschodzie. Akurat tu i teraz wchodzicie na grząski grunt związany z religijnymi pierdołami, powiadam wara wam i mowie to w imieniu wszystkich praktykujących buddyzm a wszczególności dzogczen ! Mr.Monitor powiedzał jedno -jako boss tego bloga nie toleruje On ataku na kościół kat., Ja, jako gość na blogu nie toleruje ataków na buddyzm !!!
       Skoro piszesz o ofiarach to wspomnij ofiary KrK, dosłownie w tym samym czasie, i nie jest to nowina. Ktoś już wspomniał, prawdopodobnie Peryskop – są idee i idee, jedne wypaczony przez głupich i wrednych su….ów innne przez rządnych władzy. Skoro tak traktujesz tzw. fenowmen Buddy to wręcz sie dziwie że obstajesz przy dogmacie chrześcijańskim w taki a nie inny sposób – co oznacza że sięnie rozwijasz, bez uraz, ale to fakt ! Poszerzenie twej świadomości wykroczyło by poza materie, jeśli tak sie stało to dobrze, jeśli nie, stoisz w miejscu!!! Płyniesz z prądem lub jesteś rzeźbiony przez płynąca wodę!!!
       A nawet jakbym był szatanistą – tolerancja ? Zgodnie z naukami J.Ch. ? Bo w tym momencie przeprowadzacie znów krucjate przeciwko niewiernym !!! Pytanie – kto tu jest niewierny, kto tu jest poganin, bo gdyby przenalizować historie świata i uprzeć sie przy swoim jest tyle dowodów na to by OBLALIC jakąkolwiek religie świata !!! Gdyż świat jest stworzony z materii !………..ide robić kawe, zara wracam !

       Polubienie

    • choice 25 lutego 2012 o 9:49 am

     buddyzm to religia a wiarą ich jest osiągnięcie pewnego stanu umysłu..
     Są tam obrzędy, posiadają świątynie itd..

     Polubienie

     • kosiardeyablos 26 lutego 2012 o 10:47 am

      to nie jest religja. ale skorro tak uważasz to JA wyznaje MATEMATYZM i modle się do plusika !!!!….co za pierdoly.

      Polubienie

   • Peryskop 24 lutego 2012 o 2:56 pm

    Choice, obawiam się, że się mylisz.
    To nie buddyzm jest fałszywy, ale jego niuejdżowskie podróbki.

    Dr Michaela P. zapewne dysponuje dużą wiedzą ale robi za wiele wysiłków, żeby ośmieszyć hinduizm i buddyzm. To bardzo przypomina postawę tych przeciwników KK, którzy nie widzą w nim żadnych wartości a tylko niegodziwość nieuczciwych księży i hierarchów oraz głupotę zaślepionych wyznawców.

    Wyobraź sobie, że ktoś do ciebie przychodzi, drwi z wyznawanej przez Ciebie wiary i kpi z treadycji odziedziczonej po Twoich przodkach, a jeśli próbujesz tych wartości bronić – to drwi i z Ciebie, przypisując Ci wszystkie zwyrodnialstwa wyznawców Twojej wiary. Przecież ludzi wspaniałych, jak i podłych, można spotkać pod każdą chorągwią.

    Niestety postępując w ten sposób trudno o pokój na Ziemi. Poobracałem się tu i tam wśród wyznawców większości religii (poza woodoo) i nie znalazłem bardziej pokojowo i przyjaźnie nastawionych ludzi od buddystów. Mam na myśli zwłaszcza tych oryginalnych tj mieszkańców Indii, Chin i Nepalu.

    Hinduizm jest bardziej skomplikowany choćby z uwagi na wielość czczonych Bogów. Ale i oni odnosili się do mnie z przyjaźnią i życzliwością, prawdopodobnie dlatego bo nie starałem się ich przekonywać do mojej religii jako „lepszej”, ani wyśmiewać ich obrzędy.

    Poznałem urodzonych tam katolików – także Japończyka. I wiem że niełatwo jest im funkcjonować jako mniejszość. A jednym z powodów tych trudności jest właśnie postawa demonstrowana przez siostrę Michaelę Pawlik.

    Wydaje mi się, że rozumiem jej powody dla tej krucjaty tj. duża popularność hinduskich prądów religijnych z Hare Kriszna, moda na dewocjonalia buddyjsko-hinduistyczne oraz wzrost liczby osób wierzących w reinkarnację.

    Ale czy najlepszą metodą obrony własnej religii i eliminowania jej słabości i dewiacji (bo i takie bywają) jest atakowanie i wyśmiewanie wyznawców innych religii ???

    I na koniec: co bardziej fanatyczni wyznawcy każdej z prawdziwych religii mają zazwyczaj przekonanie, że ich religia jest najprawdziwsza. A czczony Bóg jest Bogiem prawdziwym.

    Polubienie

    • Sully 24 lutego 2012 o 3:10 pm

     I taka powinna być postawa ludzi dorosłych i świadomych, jestem chrześcijaninem, pokaże Ci mojego Boga, opowiem o nim, ale to Ty zdecydujesz czy w niego uwierzysz, masz wolny wybór. Ja nie widzę niczego złego w tym, że jest wiele różnych religii jeśli prowadzą do rzeczy dobrych. fanatyzm i ateizm jak już kiedys pisałam dwie skrajności, ale niebezpieczne.

     Polubienie

    • choice 24 lutego 2012 o 4:08 pm

     Peryskop@ otóż nie w tym wypadku to ty się mylisz.. ta kobieta bardzo dobrze przedstawia buddyzm i bez jakichkolwiek podtekstów mających na celu wyszydzenie bądź też ośmieszenie tej wiary chyba troszeczkę nie zorientowany jesteś w temacie wyjaśnię ci dlaczego, szacunek każdy będzie miał(nie zawsze ale większości) do ciebie tylko w tedy jak ty uszanujesz kogoś poglądy tym bardziej wiarę( a najbardziej wiarę), mniej więcej tak jak między nami, ty jesteś katolikiem, a ja nie ale szacunek do siebie mamy, jedna wymiana zdań starczy, kto ma rację każdy ma rozum i może się zastanowić czy podlega indoktrynacji czy też nie.. Sam osobiście widziałem jak wygląda podział na kasty, jak osoba z niższej kasty „dirty” jest traktowana przez tą resztę. Czy muszę tu przypomnieć znowu Hitlera i jego zboczenie na punkcie wyższości oraz fascynacji buddyzmem. W pierwszej kolejności do pieca szli ludzie biedni kalecy a takich było bardzo dużo po I wojnie.
     „Hinduizm jest bardziej skomplikowany…” masz rację ale dla nie wtajemniczonych jest tak skomplikowany, mnisi dobrze wiedzą jakie „duchy” bardziej demony przywołują lub się z nimi kontaktują i komu oddają pokłony……

     Polubienie

     • Peryskop 24 lutego 2012 o 7:25 pm

      Wysłuchałem kiedyś wywiadu z dr Michaelą w Trwam jeszcze przed podróżą do Indii . A tam na miejscu – a raczej w kilkunastu miejscach od północnej granicy do Chennai (Madras) – szukałem weryfikacji jej wiedzy. I nie natrafiłem.

      A jak już wcześniej tu pisałem w Varanasi poznałem umierającą staruszkę, spokojną o swoja reinkarnację i jej pogodny stan wprawił mnie w zadumę.
      Nie każdy wie, że reinkarnacja ma dwa kierunki zależne od zgromadzonej za życia karmy tj bilansu uczynków dobrych względem złych. Czyli to nie jest łatwy automat, ani gwarancja możliwej powtórki życia, bo człowiek zły może się reinkarnować w ciele zwierzęcia.

      Miałem kontakty zarówno z osobami z kast średnich i wyższych, jak i z rodziną sympatycznego i profesjonalnego faceta z kasty „nietykalnych”. Dużo go kosztowało aby mi to wyznać, bo się obawiał, że się na niego wypnę. Ale ja nie uznaję żadnej formy rasizmu – także kastowego.

      Niestety system kastowy został wprowadzony właściwie na całym świecie tylko że chytrzej niż w Indiach, bo bez formalizacji. W tej zmodyfikowanej formie działa całkiem sprawnie, podobnie jak system cenzury – formalnie zniesiony, ale sprytnie zastąpiony „poprawnością polityczną”.

      To siostra Michaela otworzyła mi oczy na możliwe pochodzenie kapłańskiej kasty braminów z okolic zwanych Ziemią Świętą. Ale czy oprócz mentalnych podobieństwa mamy na to materialne dowody ? Szukam.

      Choice, więc nie musisz tu przypominać Hitlera, który poprzez koleżków z bractwa Thule nie tylko ukradł im (i nam) symbol szczęścia tj. swastykę, ale poprzez swoich naukowców chciał podebrać od buddystów wiedzę o sekretnych technologiach i broniach. Moim zadniem w tych historiach jest trochę autentycznej fascynacji filozofią Azjatów i sporo mitów.

      Teraz jeszcze z Twojego wywodu wynika, że to z fascynacji buddyzmem wynikała kolejność do pieca. Co ty plączesz ? Czy ludobójstwo nazistów nie było efektem fascynacji filozofiami Nietzschego (obłędnymi dosłownie) i jego brytyjskich kolegów – speców od darwinizmu ?

      Polubienie

      • hjk 25 lutego 2012 o 12:16 am

       Choice ma rację w tym aspecie, ze nazim, hitlerym, faszyzm czy jak to tam nazwiemy oprócz fascynacji miejscowym nieczeanizmem i importowaną eugeniką, miał w sobie też fascynację wschodnim okultyzmem i ezoteryzmem, teozofią i spirytyzmem.

       Zresztą nie była to tylko cecha tylko „nazizmu”, zanim on sie narodził, całe Niemcy i podobnie Rosja powiedzmy tak gdzieś od połowy 19 wieku podlegały inwazji i infekcji spirytyzmu, propagowanego przez naszych „dobrych znajomych” z bloga – illuminatów. Można powiedzieć, w zasadzie prawie cała elita społeczna tych krajów przynależała do jakichś tajnych stowarzyszeń… Taka to była „moda” i „duch epoki”, nawet mamy to w naszej literaturze, tylko ze u nas miało to charakter, jak to mówiono, „narodowowyzwoleńczy” i trzeba było konspirować niejako z konieczności.

       „Bracia masoni” obiecywali pomoc w dążeniu do „wyzwolenia”. Oczywiście chciano nas wyzwolić od religii i moralności, a politycznie od monarchii jako swoistej reprezentacji władzy boskiej. Ten swoisty atak na chrześcijaństwo i religię rozpoczął się we Francji jako ostoi cywilizacji i katolicyzmu i rewolucja francuska stała się modelem „postępów demokracji”. Kolejne rewolucje to tylko pochód tego antycywilizacyjnego i antychrześcijańskiego „ruchu”.
       Dziś żyjemy w epoce postrewolucyjnej i „permamentna rewolucja” (zgodnie z wytycznymi Trockiego i jego modyfikatorów, tzw. włoskich marxistów kulturowych) zasadniczo toczy się już w warstwie mentalnej (religia, kultura), ekonomicznej, i instytucjonalnej („marsz przez instytucje”) zapoczątkowany przez „rewolucję” w 1968 r. owcześni rewolucjoniści dziś piastują exponowane stanowiska w rządach, parlamentach, itd.

       Polubienie

       • choice 25 lutego 2012 o 10:15 am

        dzięki hjk bardzo fajnie to napisałeś „ze nazim, hitlerym, faszyzm czy jak to tam nazwiemy oprócz fascynacji miejscowym nieczeanizmem i importowaną eugeniką, miał w sobie też fascynację wschodnim okultyzmem i ezoteryzmem, teozofią i spirytyzmem. ” można by dodać jeszcze fascynację nad fascynacją nad druidyzmem Celtów.
        ”Naziści spisek okultystów” cz 1 http://www.youtube.com/watch?v=XIjx5p6vNIA dosyć ciekawy film w którym jest trochę nieścisłości i błędów ale warty uwagi.

        Polubienie

        • Peryskop 25 lutego 2012 o 2:38 pm

         hjk , choice – jak już tak wrzucacie co się da do jednego piekielnego kotła, to może dorzucić Molocha, Dyla Sowizdrzała, do smaku kilka wiedźm na miotłach i te rzeczy.

         Jakże łatwo poplątać zrozumienie ISTOTY danego zjawiska przez przepełnienie !

         A czy nie należałoby raczej prześledzić UWAŻNIE związki przyczynowo-skutkowe ?

         Polubienie

        • hjk 26 lutego 2012 o 10:19 am

         Ale właśnie rozpanoszony okultyzm, spirytyzm, itd. to istota nazizmu plus „jad filozofii niemieckiej” – odsłonił to ostatnio ks. prof. Tadeusz Guz w wykładach w RM i TT.

         Polubienie

       • libro77 25 lutego 2012 o 5:43 pm

        niezły wyklad, czytam akurat Trockiego „Moje Życie”, masz tu wiele racji

        Polubienie

        • libro77 25 lutego 2012 o 5:45 pm

         hjk ma wiele racji…

         Polubienie

        • hjk 26 lutego 2012 o 10:21 am

         Ja tylko cytuje opinie badaczy, kiedyś nabyłem na wyprzedaży książeczkę z 1948 roku, autorstwa ks.Halbana – prof. z KUL o okultyzmie w Niemczech przed wojną, tytułu już nie pamiętam…

         Polubienie

      • kosiardeyablos 26 lutego 2012 o 11:21 am

       ah te Prawo Karmy. Jest okrutne i cudowne. Okrutne dla złych a cudowne dla dobrych. To jedyne prawo, którego nie da sie obejść, ale naprawić szkody można poprzez „dobre uczynki” w stosunku do czujących istot. Napisałeś imć Peryskop to co trzeba i nic dodać i nic ująć. Dla niektórych pewne rzeczy są juz niepodważalne, taka jest ich ścieżka zrozumialego niezrozumienia. Prawo karmy jest proste, co po nie ktorym zacytuje mój ulubiony tekst : jeśli kopiesz psa, to urodzisz się psem, który będzie kopany ! I tak nie stety jest. Reinkarnacje zaś to pewnego rodzaju poziomy w drodze do zrozumienia – tu sensu życia bo żyjemy by się uczyć, doswiadczamy by doświadczać, przeżywamy by przeżyć – szkoła w drodze do urzeczywistnienia ! Każde życie jest klasą jak w szkole, życie to podróż z punku „A” do punktu „B”. Rodzimy sie po to by umrzeć – początek i koniec fizycznego bytu i duchowej emanacji jako istoty………i tak w kółko, do skutku ! By narodzić się na nowo, tak jak na to zasłużyliśmy., spotykając tych samych a jak innych ( ostatnio spotkałem sąsiada z poprzedniego wcielenia, ale wredny, ciągle warczał i szczekał, tupnąłem nogą i przestał ) Niektórzy kiblują w tej „szkole” do dziś !!! To też Prawo Wyboru, świadomego !!!

       Polubienie

       • hjk 26 lutego 2012 o 1:47 pm

        @”Reinkarnacje zaś to pewnego rodzaju poziomy w drodze do zrozumienia”

        Nie ma żadnej reinkarnacji, choć „prawo karmy” jest pewną rzeczywistością, tylko że to się dzieje natychmiast, a nie w jakiejś reinkarnacji. Człowiek po prostu ponosi na sobie skutki złych czynów i to jest karą dla niego, a podobnie dobrych i to jest nagrodą. Reinkarncja to „mit dla ludu ” mający m. in. uzasadnic konieczność moralności dla tych, którzy nie potrafią zrozumieć pewnych praw życia moralnego, a także wyraz niejasnego przekonania o niesmiertelnosci duszy i uzasadniający pewne zjawiska związane z tzw. upiorami, zjawami, głosami przypominającymi czynności za życia nieboszczyka, itd.,

        Polubienie

     • kosiardeyablos 25 lutego 2012 o 8:07 pm

      sorki ale dalej jesteś tylko przebudzo ?.hm….zwartą bateryjką !

      Polubienie

    • zenobiusz 24 lutego 2012 o 4:53 pm

     No nie powiedział bym by to było ośmieszanie,to zwracanie uwagi na sedno zagadnienia,poprzez wskazanie na elementy,
     którymi popularyzatorzy buddyzmu i hinduizmu nie są skłonni się chwalić.
     Wielu ludzi z biur projektowych SS Totenkopf,to byli przemili faceci,świetni logistycy i planiści.Zajmowali się transportem kolejowym,i jego usprawnieniem.A jacy wspaniali byli członkowie Waffen SS,wystarczy posłuchać ich weteranów,rycerze pola walki.

     Polubienie

     • Peryskop 24 lutego 2012 o 6:43 pm

      Czy nie jest przykre to, że ci „wspaniali członkowie Waffen SS” i innych formacji byli zazwyczaj katolikami ?

      Podobny dramat odbył się pod Grunwaldem, ale tym większy, że trzeba było chrześcijanom wystąpić zbrojnie przeciwko Zakonowi Krzyżackiemu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie.

      Oczywiście w imię obrony wartości przypisywanym wierze w tego samego Boga.

      Polubienie

      • zenobiusz 24 lutego 2012 o 6:55 pm

       Peryskop,to byli w przeważającej mierze sataniści,
       podobnie jak Krzyżacy,oj wiele jeszcze przed Tobą.

       Polubienie

       • Peryskop 24 lutego 2012 o 7:33 pm

        errata
        jest …byli zazwyczaj katolikami…
        powinno być … formalnie byli zazwyczaj katolikami…
        Lepiej ?

        A co do satanizmu, to jest oczywiste, bo KAŻDA wierchuszka ma skrywane związki z masonerią, a ta ma skrywane związki z satanizmem.

        Ale wciąż nie rozumiem skąd w tym kontekście nawiązanie do buddyzmu ?

        Polubienie

        • zenobiusz 24 lutego 2012 o 8:09 pm

         Komenda zanurzenie ,na peryskopową,na jakiś czas.
         „Pewnego razu moja babcia Nani wyjawiła mi tajemnicę, którą ukrywała przez wiele lat: Singh złożył w ofierze swego pierworodnego syna swojej ulubionej bogini Lakszmi, małżonce Wisznu-stróża. W Indiach był taki zwyczaj, chociaż nikt o nim otwarcie nie mówił.”
         „Lamowie zaczęli coraz głośniej czytać modlitwy i zaklęcia, coraz szybszy stawał się ich okropny śpiew. Do przodu wystąpił Dża-lama, jak wszyscy lamowie z gołą głową, w czerwonym płaszczu. Wypowiedziawszy słowa modlitwy, przyklęknął przed pierwszym z Chińczyków, wziął do lewej ręki krotki nóż ofiarniczy podobny do sierpa.. Błyskawicznie uderzywszy lewą ręką w pierś, Dża-lama prawą wydarł jeszcze żywe serce. Strumieniami krwi Mongołowie napisali na płótnie „formuły zaklęć”, gwarantujące im pomoc dokszytów, które doceniły „…
         „W namiocie Dża-lamy wisiał „tulum” – skóra zdarta w roku 1913 z kirgiskiego jeńca bez rozcięć, w kształcie worka, dokładnie wypreparowana przy pomocy soli i wysuszona. To nie był łup wojenny, lecz najpotrzebniejsze narzędzie modlitwy”
         czytaj dalej:
         http://zenobiusz.wordpress.com/2012/02/24/ofiara-ludzkie-w-hinduizmie-i-buddyzmie-ofiara-ludzka-a-ofiara-boska-maj-15th-2009po-polsku/
         Miłej lektury.

         Polubienie

         • monitorpolski 24 lutego 2012 o 8:21 pm

          Praktyki satanistyczne stosowane do dzisiejszego dnia. Nie wierzycie? Polecam posłuchać Teda Gundersona: http://www.livestream.com/monitorpolski/video?clipId=flv_0c15bdb1-3741-4766-8ccc-1b928dc38e0e

          Polubienie

        • Peryskop 24 lutego 2012 o 8:50 pm

         Zeno i Monitor – czy nie widzicie jak daliście się złapać satanistom
         – tym razem buddyjskim ?

         Przecież to jasne dla rozgarniętego człowieka, że szatan niszczy lokalnie ale działa globalnie, a więc nie tylko w obrębie naszej religii. A to oznacza, że w każdej religii funkcjonują satanistycznie ukierunkowane ekstremy.

         Ale podciąganie buddyzmu pod satanizm to podobne nadużycie jak gdyby ktoś dowodził, że chrześcijaństwo jest wiarą satanistyczną, bo np „katolicki” ksiądz Boniecki wyraża przyzwalające opinie o „artyście”.
         Abo bp. Pieronek nie krytykuje masońskiiej symboliki w Beskidach !

         Przecież to nonsens wynikający z obarczania większej społeczności winą za dewiacyjne poglądy wyalienowanych jednostek.

         Znajcie proporcje Mocium Panowie !

         Polubienie

         • monitorpolski 24 lutego 2012 o 9:16 pm

          Mieszkałem z Hindusami przez półtora roku, buddystami. Matka dziewczyny, później zamordowanej przez Polaka, bardzo przypominała mi w swojej wierze moją własną. Piszę to nie dlatego by bronić buddyzmu, ale że nie czułem wcale żadnego satanizmu płynącego od niej. Z córką co innego – miała napady szaleństwa, i pewnie dlatego jej polski mąż później nie wytrzymał… Ale to inna historia. W rozmowach z matką dogadywaliśmy się na prawie każdy temat – jej poczucie dobra i uczciwości było 100% zgodne z naszym, chrześcijańskim. Nie pytałem o podziały na sekty, być może tu by się ujawnił konflikt. Peryskop, sądzę że masz rację odnośnie satanistycznych elit. Gawroński siedzi w więzieniu, usadzili go zaraz po ujawnieniu praktyk satanistycznych w Sejmie – gdzie podczas opłatka nawet nie było krzyża, a na stole talerzyki były ułożone w kształcie pentagramu…

          Polubienie

        • libro77 24 lutego 2012 o 9:27 pm

         peryskop – tu racja, ale ss-mani byli czesto katolikami, poniewaz fuehrer dzialal w bawarii, tam byla jego glowna ostoja

         Polubienie

        • zenobiusz 24 lutego 2012 o 9:43 pm

         Peryskop.ja nie mam złudzeń,ty je masz,intelektualiści ,piersi ulegli urokowi buddyzmów i hinduizmu.musisz przez to przebrnąć.

         Polubienie

        • hjk 25 lutego 2012 o 12:32 am

         Musimy tu odróznić 2 rzeczy: zawartość doktrynalną danej religii i faktyczne postepowanie jej realnych czy formalnych (ew. deklaratywnych czy papierowych) wyznawców. O tym, kto jest „prawdziwym” wyznawcą danej religii decyduje postępowanie wg. jej zasad.

         W tym sensie czciciele „Fuehrera” choć moze z metryki byli katolikami, to faktycznie czcili Hitlera czy używające go demoniczne moce, o czym mówiło nawet ichnie pozdrowienie. Chrześcijanie mieli w zwyczaju pozdrawiać się „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” (który to zwyczaj jeszcze niedawno obowiązywał na wsiach i został stopniowo wyparty przez miejskie i świeckie „dzień dobry”) albo „szczęść Boże”, co jest kultywowane do dziś w Austrii czy Bawarii i stanowi oficjalne pozdrowienie przy spotkaniu, wejściu do sklepu, urzedu, itd.

         Zatem jedynie porównanie zawartości doktrynalnej danej religii moze mieć jakiś większy sens, zaś konkretne zachowania „wyznawców” mogą miec zgoła odmienne od religijnych motywacje. Zachowania moglibyśmy porównywać tylko u ludzi całkowicie przenikniętych „duchem” danej religii, a więc np. u swietych chrześcijan i jakichś lamów, yoginów, braminów, buddów, proroków, guru, itd. innych religii.

         Polubienie

        • kosiardeyablos 26 lutego 2012 o 11:03 am

         jak to powiadają szklarze: z braku laku dobry kit…..temat zastępczy, no i uderz w stół a nożyce (dałem sie sprowokować, przyznaje !) ….. może tak wspomnieć dawnych Słowian, tak skutecznie nawracanych….ogniem i mieczem ? Ha ha ha a kilkaset lat później tępiono koty – gdyż były zwierzęciem szatana ! No tak, koty to diabły a myszki i szczurki to takie łagodne zwierzątka a że roznosiły zarazki, e tam…….gdzie tu logika ? Tu nie ma logiki !

         Polubienie

        • hjk 26 lutego 2012 o 1:53 pm

         Nie mieszaj tu kolego dawnych Słowian – dawni Słowianie pozostaliby wspomnieniem, gdyby nie Mieszko I i chrzest z Rzymu i polegliby pod mieczami Niemców albo dzidami Rusów, którzy używali religii jako ideologii czy pretekstu „nawracania pogan” ogniem i mieczem do poszerzania swego panowania i zdobyczy terytorialnych.

         Mieszko widząc, ze kiepsko z nimi będzie postanowił się ochrzcic i sprowadzić urzedników papieskich, by ten argument wytrącić z łap Germanów i Rusów. Poczytaj trochę o „Drang nach Osten”…

         Polubienie

      • libro77 24 lutego 2012 o 7:05 pm

       peryskop – pod grunwaldem bylo tylko okolo 600 zakonnych rycerzy, reszta to zbieranina z calej europy

       Polubienie

       • Peryskop 24 lutego 2012 o 7:34 pm

        600 wystarczyło, żeby Papież miał duży kłopot jak tamtą żabę połknąć.

        Polubienie

        • Peryskop 24 lutego 2012 o 10:42 pm

         Zeno: „Peryskop.ja nie mam złudzeń,ty je masz…”

         Jeśli twierdzisz, że nie masz złudzeń – a zakładam że jesteś człowiekiem – to znaczy że się mylisz bo masz złudzenia bowiem to jest zwykła cecha naszej fizjologii. I im mocniej tak twierdzisz, tym bardziej się mylisz !

         Przypomnij sobie proszę Twe niedawne bujanie w obłokach ufo/nibiru…
         Oraz inne przypadki twórczego błądzenia w ramach (p)oszukiwań.

         Ja też miałem rozmaite zwidy poznawcze i zapewne mam jakieś nadal.
         Ale bodaj mniejsze od czasu gdy poznałem tę cechę naszej fizjologii.
         Pokora czyni cuda, i nic na to nie poradzimy !

         Zeno: „intelektualiści ,piersi ulegli urokowi buddyzmów i hinduizmu. musisz przez to przebrnąć”

         Przebrnąłem. Gdy z okazji ich święta „holi” jakieś pulchne hinduistki z nadzwyczaj rozwiniętymi piersiami (nie mylić z pierwszymi) chciały mi umalować twarz kolorowymi pudrami, to się obroniłem.

         Ale zaraz potem uległem urokowi dwóch młodych bangalorek i nie tylko doszło do wzajemnego pudrowania, ale polała się i woda – jak w śmigus.
         I było dużo śmiechu 😀 😀 😀

         Nie wiem czy tym zgrzeszyłem.
         Niech się nad tym zaduma s. Michaela.

         Polubienie

        • zenobiusz 24 lutego 2012 o 11:26 pm

         „Przypomnij sobie proszę Twe niedawne bujanie w obłokach ufo/nibiru…
         Oraz inne przypadki twórczego błądzenia w ramach (p)oszukiwań.”
         Możesz uściślić ???
         Ja pisałem ,nie mam złudzeń co do rzeczywistej natury buddyzmu i hinduizmu,ty zaś uciekłeś w jakąś parabolę zakończoną nieco obraźliwie,że tak to łagodnie określę.

         Polubienie

        • Peryskop 25 lutego 2012 o 12:26 am

         „w ramach (p)oszukiwań”

         To miał być tylko żart słowotwórczy, a nie obraza.
         Jesteś asertywny gość, więc nawet bardzo nie muszę Cię przepraszać.

         Zresztą to był żart samokrytycznie odnoszący się i do mnie, bo bez bicia przyznałem się do oszukiwania siebie samego, że coś tam nareszcie wiem. Znowu. I wciąż. Im więcej, tym bliżej Sokratesa: wiem że nie wiem.

         Szacun za ewangelizację, bo to pokarm dla duszy.
         Ale jak to z pokarmami – trzeba uważać.

         Synkretyzm jest zagrożeniem, ale ks. Natanek słusznie dostrzega i inne kłopoty. A i on czasem przegnie – jeśli np wrzuca Mahometa do piekła.
         Religie nas podzieliły wystarczająco boleśnie więc po co dorzucać ?

         Zapraszam wszystkich na ucztę zaserwowaną przez Michała Anioła i innych – zwłaszcza że obecnie nie wolno fotografować ani filmować:

         Sistine Chapel
         http://www.vatican.va/various/cappelle/sistina_vr/index.html

         a tu menu:
         http://pl.wikipedia.org/wiki/Kaplica_Syksty%C5%84ska

         Polubienie

       • Onufry 25 lutego 2012 o 2:42 pm

        Takie drobne pytanko? Skoro to Krzyżacy napadli na Polskę to czemu bitwa rozegrała się na ich terytorium a nie pod Krakowem ? Może ktoś wie ?

        Polubienie

        • sara10 25 lutego 2012 o 7:57 pm

         Onufry
         Ja ci odpowiem. Pole pod wsią Grunwald, Krzyżacy wybrali wraz z Polakami (chodziło o to, by nie ucierpiała ludność cywilna). To po pierwsze, po drugie – Krzyżacy nie napadli na Polskę, tylko zostali do nas ściągnięci przez Konrada Mazowieckiego (podarował im ziemię chełmińską bodajże w 1222 roku). Tak więc bitwa nie rozegrała się na „ich terytorium” tylko na naszym. Rzecz w tym, że im było tu tak dobrze, że nie zamierzali się stąd wynosić. Jagiełło wtedy powiedział: dość szwaby, wynocha! No i jak wiadomo, dał im porządnego wtedy łupnia (1410 lipiec).

         Polubienie

        • hjk 26 lutego 2012 o 10:23 am

         dzieki Sara za przypomnienie historii

         Polubienie

     • kosiardeyablos 25 lutego 2012 o 8:26 pm

      buddyzm to filozofia, hinduizm to religia a prawdziwy tybetański system duchowości jest szamanizmem ktory niestety, dzięki niejakiemu niejakiego Padmasabawa (tudzież oszustowi podającemu się za niego) czy jaka mu tam, wprowadzając hinduizm do tybetu, tak buddyzm rozpieprzył na części ente że sama idea buddyzmu jako takiego szlag trafił. Zeno, gdybyś przetraw historie Tybetu, zrozumiałbyś żę poodobny syf był w Europie za inkwizycji. Sama inkwizycja była i jest dziełem szatana czego dalej nie będe tłumaczył – walka o wpływy i racje poprzez anihilacja konkurencji i na tym koniec tematu kto jest zły ! Wolny Tybet ? no halo. Szczerze mówiąc Chinole dzięki Tybetańskiemu tralala zgodziwszy sie na ochronę oraz prawne ubezwał;snowolnienie tybetu zapobiegli masowym rzeziom w imie poosranych idei. i wyobraź sobie obdzieranie ze skóry na żywca w imnie bytu (pacshalnego chyyba – bo tu pasuje) Stwierdziłbym obecność żydów chazarskich w odległym tybecie gdyż cała ta rzeź trwała w we średniowieczu i to przypreawia o telepacje na samą myśl o tym co działo się tam. to sie w pale nie mieści ! Dalej Lama jest sługą chazarów co nie oznacza że kultura Buddy jest zwichnięta, bo nie jest, sam Dzizus był Buddą, gdyż osiągnął ten stan który pozwalał mu przekazać nabytą więdzę ale niestety w taki a nie inny sposób wśród ciemnogrodu żydostwa palestyny – totalnych tępaków ! Dlatego na te tematy mordy w kubeł – nie przypierdalam siędo katoli, to oni wara od Buddy ! Koniec tematu ! Religie na bok, bo my tu o polityce i gospodarce, a nawiedzone dewoty bez pruby orgazmu na wiec seksualny siooooo!!!!!

      Polubienie

      • kosiardeyablos 25 lutego 2012 o 8:44 pm

       znam wywody nawiedzonych, wszędzie demony ! Kama Sutra to też demonizm ? Twierdze że prokreacja w stylu „wiemy o co chodzi” jest tłumaczeniem aktu seksualnego jako dymanie zwierzątek. Wedle tychże pierdół powiniśmy pieprzyć się jak chomiki a tak zwany orgazm jest dziełem SZATANA ! Co za pierdoły !!! Kiedy klecha mi tłumaczy akt seksualny to mnie zwija ze śmiechu, ludzie !!! Jakim to prawem prawiczek i cnotka nie-wydymka prawi o seksie, o eksrtrachalnym uniesieniu i moralnym prawie do orgazmu !!! Nie jesteśmy bezmyślnymi ruchadłami ! Skoro zostaliśmy stworzeni na bodobieństwo boskie, mamy prawo do boskich emanacji !!! Tyle w temacie !!! skupcie sie na faktycznych odczuciach, na milości, wierności, na fałszu i obłudzie a nie nienawiści do innych form wyznania, qrwa mać !!! Do czego zmierzam ? Już to pisałem wieki temu, na blogu ! Dalej widze żę ktoś brnie w ślepy zaułek ciemnoty ! Skupcie sie na faktach. Gdyby Bóg pozwolił na zwiększenie percecji i widzenia wiecej, czym obdażone niestety są zwierzęta, posralibyście sie ze strachu !!! Dlatego krzycze !!! Koniec z religijnymi pierdołami, skupmy sie na rzeczywistości !!!

       Polubienie

      • choice 25 lutego 2012 o 11:20 pm

       jasne z tym ze ten buddyjski dzizus jak go dobrze nazwałeś miał około 300 kobiet. Bo prawdziwy Jezus jest postacią historyczną i żadna pseudo żydowska propaganda tego nie zmieni!!

       Polubienie

    • Nowaja 24 lutego 2012 o 6:24 pm

     ,, nie znalazłem bardziej pokojowo i przyjaźnie nastawionych ludzi od buddystów ”

     Peryskop
     Pokój nie jest wartością nadrzędną.To wartość względna.

     Polubienie

     • Peryskop 24 lutego 2012 o 7:44 pm

      Nowaja: „Pokój nie jest wartością nadrzędną.To wartość względna.”

      I tak i nie.
      Bywają sytuacje, że trzeba się zbrojnie bronić odrzucając „rozwiązania” pokojowe.
      Ale to dotyczy wojny obronnej, która jest z zasady słuszna.

      A czy wojnę napastniczą, rabunkową możesz uznać za słuszną ?
      Bo potrzebna nam ropa, albo dostęp do morza, albo żyzne ziemie sąsiada ?

      Oczywiście wielki diabeł tkwi w szczegółach – w definicji i oceny co jest obroną.

      Czy pochwalasz „preemptive attack” na Afganistan i Irak, a teraz na Iran ?
      Czy Hitler słusznie zadbał zbrojnie o przestrzeń życiową Niemców na Wschodzie ?

      Polubienie

     • Henryk 24 lutego 2012 o 10:37 pm

      Nowoczesny blog z super artykułami. Serdecznie polecam!

      Polubienie

      • Peryskop 25 lutego 2012 o 2:09 am

       @Henryk, który blog taki nowoczesny?
       Dlaczego nie podałeś nam linka ?

       Polubienie

       • zenobiusz 25 lutego 2012 o 6:26 am

        Kliknij w Henryk.
        Wiele atrakcyjnych kredytów,min czeka na Ciebie 🙂

        Polubienie

    • libro77 24 lutego 2012 o 7:21 pm

     peryskop – buddyzm i hinduizm – chyba nie przemyslales swej odpowiedzi, popatrz kto dokonal najwiekszych rzezi wszech czasow, gdzie ludzi traktuje sie gorzej niz padline…

     Polubienie

     • monitorpolski 24 lutego 2012 o 8:36 pm

      libro77, to nie wszystko musi być tak jak się nam wydaje. Czy Bóg dałby się rozmnażać ludowi diabła? Czy Chińczyk, który nie wie nic o Chrystusie jest z góry skazany na potępienie? Rozmawiałem w USA kiedyś z pewną Rosjanką, która przeżyła śmierć kliniczną – twierdziła, że Bóg ją zesłał by leczyła ludzi, faktycznie to potrafiła, co więcej – czytała w myślach. Uważała, że jest wiele różnych dróg do Boga, choć Jezus jest tą najlepszą. Luba była prawosławną.

      Polubienie

      • libro77 24 lutego 2012 o 9:15 pm

       monitor – ani ja ani katolicyzm nie mowi o potepieniu buddystow

       Polubienie

      • libro77 24 lutego 2012 o 9:22 pm

       … ale wedlug logiki peryskopa buddysci sa lepsi od katolikow

       Polubienie

       • Irol 24 lutego 2012 o 10:11 pm

        @libro77. Tutaj nie generalizował bym bo znam zarówno gorszych Buddystów , jak i lepszych Katolików :). Wszystko zależy od osoby :-D.

        Polubienie

        • Peryskop 25 lutego 2012 o 2:13 am

         Irol,
         libro to taki nasz kontestator próbujący samodzielnego pływania na głębszej wodzie.

         Polubienie

        • libro77 25 lutego 2012 o 6:59 am

         Peryskop – czuję się zaszczycony i masz dużo racji w takiej ocenie mej osoby i umiejętności

         Polubienie

        • zenobiusz 25 lutego 2012 o 7:17 am

         libro 77@
         ,ale tak bez oświeconego przywództwa,uchodzi to ???

         🙂 🙂

         Polubienie

     • Irol 24 lutego 2012 o 10:07 pm

      Buddyzm to nie jest Hinduizm. Hinduizm jest religią specyficzną, a Buddyzm wyrósł na Hinduizmie odrzucając wszelkie Hinduistyczne zabobony ( jak kasty, ofiary z żywych istot, wszelkie gwałty i wymuszenia itd.). Niestety albo stety w Buddyzmie nie ma żadnych zakazów co pozwala dość często natrafić na różnych oszustów którzy korzystając ze swoich szat i obrzędów starają się zupełnie nie-buddyjsko zaatakować wolną wolę uczniów którzy zaufali nauczycielowi (guru/lamie). Dlatego Siddartha Gautama przestrzegał przed ślepym zaufaniem do nieznanego nauczyciela i kazał przedtem dokładnie go przetestować. Tutaj bardzo ważna jest buddyjsko-chrześcijańska maksyma „po owocach ich poznacie”. Jeżeli nauczyciel mówi co innego niż robi to zaleca się unikanie oszusta dla swojego własnego dobra.

      Polubienie

      • Irol 24 lutego 2012 o 10:17 pm

       Nie wiem, czemu mi nie wpisuje tekstu w ”. Napisałem, żywych, czyli odczuwających cierpienie istot.

       Polubienie

    • libro77 24 lutego 2012 o 7:53 pm

     peryskop – jestes katolikiem?, bo ja tak

     Polubienie

     • tamara 24 lutego 2012 o 9:27 pm

      Uogólniając Wasza dyskusję powiem tak;
      Każdy naród, tak jak i każdy człowieka, ma profil psychologiczny. Wiele narodów,tak jak wiele ludzi jest neurotycznie, niezrównoważonych i chorych psychicznie.
      Żyjemy w małej wiosce.
      Twoja wioska może się różnić od wsi innych ludzi, ale wszyscy jesteśmy więźniami.

      Czy uważasz, że Twoja wiara i przekonania są nienaruszalne? Czy uważasz, że jest
      niemożliwe, abyś kiedykolwiek porzucił(zmienił) swoje najcenniejsze przekonania(wiare)? Oto eksperyment myślowy dla Ciebie i Ciebie i Ciebie…… . Może jesteś wyznawcą…….(każdy sobie tu coś wstawi). Wyobraź sobie, że pojawiła się nowa religia i zdobyła szybko popularność, tak szybko, że w ciągu kilku lat prawie wszyscy ………. przeszli na nową wiare . Więc TERAZ zamiast być jedynym ………. wśród wielu innych ……… społecznie nagradzanym i podziwianym za swoje przekonania, jesteś TRAKTOWANY JAKO DZIWAK. Ludzie unikają cię i jesteś wyszydzany. Możesz stracić przyjaciół i nie masz szans na postępy w pracy. ……….(twoja wyznanie) staje się wielkim ciężarem dla ciebie, radykalnie utrudnia Twoje możliwości i czyni życie wyjątkowo trudnym. Naprawdę myślisz, że będziesz żołnierzem jako ……… czy raczej pójdziesz śladem innych?Nie okłamuj samego siebie,że nigdy nie zmienisz przekonań, bo w praktyce na pewno to zrobisz. Wiara nie mają nic wspólnego z prawdą i przekonaniem. Wiara to społeczna, polityczna i ekonomiczna konstrukcja, które zmienia się tak szybko, jak zmianiają się warunki społeczne, polityczne i gospodarcze. Łatwo jest być wyznawcą……(danej wiary ), jeśli wszyscy wyznają ……….. Ale kiedy wszyscy przechodzą na inną religię zaczyna to być niezwykle problematyczne, a niewielu ma siłę, by wytrwać. ………………..ciąg dalszy nastąpi
      Pytanie; dlaczego dotychczasowe religie przetrwały?………..

      Polubienie

      • tamara 24 lutego 2012 o 10:03 pm

       zenobiusz; „“Pewnego razu moja babcia……………” zapomniaiłes o historii Abrahama?

       Polubienie

       • zenobiusz 24 lutego 2012 o 10:40 pm

        To historia niemal wczorajsza,a nie z zamierzchłej przeszłości.
        Widzę że nie przeczytałaś,Jeszcze raz dam linka.
        Śmiało źródło jest prawosławne ,nawet nie katolickie.
        http://zenobiusz.wordpress.com/2012/02/24/ofiara-ludzkie-w-hinduizmie-i-buddyzmie-ofiara-ludzka-a-ofiara-boska-maj-15th-2009po-polsku/

        Polubienie

      • monitorpolski 24 lutego 2012 o 10:32 pm

       Bardzo dobra argumentacja.

       Polubienie

       • tamara 24 lutego 2012 o 11:59 pm

        być może…..ale to co napisałam to tylko wstęp z którego wiekszość wyciąnie negatywne wnioski….już kiedyś pisałam „ja Tamara wierze w BOGA”a z powyżego wpisu chyba to nie wynika…..w dyskusji o Buddyzmie to co pisza Peryskop to wszystko prawda…..Buddyzm jest prawie idealny …………..ale jedyną „wadą”(hipokryzja) Buddyzmu jest Twierdzenie, że świat którego doświadczamy jest iluzją naszego umysłu, błąd w odbiorze (error in perception), jak to buddyści i hinduiści twierdzą, oznacza negowanie tego świat, stanie się nihilistą. odrzucić ten świat jest zaprzeczeniem samego życia. Nazywanie egzystencji(naszego życia) ILUZJĄ jest zaprzeczeniem wszystkiego(nierozumieniem niczego). Jest przeciwieństwem oświecenia. Jak można przejść test życia, jeśli nazywa się je złudzeniem? Ten świat materialny Demiurg-i – to arena cierpienia – jest zbyt realne. Jest to z pewnością gorszy świat do prawdziwego świata
        Bożego…, ale to nie iluzja, i nie można uciec od niego, poprzez próbe zaprzeczenia jego istnienia…………………jest tylko jedna prawdziwa religia………kto szuka ten znajdzie..

        Polubienie

        • hjk 25 lutego 2012 o 12:52 am

         I tu dotknełaś sedna – mówiła o tym w swym wykładzie s.M.Pawlik – buddyzm jest ucieczką od zycia i od rzeczywistości w świat swoich „mistycznych” praktyk, zamknięciem się w sobie i w swych „oswieceniach” czy nirwanach, jest kapitulacją przed swiatem.

         Chrześcijaństwo jest zwycięstwem i nad sobą i nad swiatem, ale moca Bozej miłosci, bo jest realnym kontaktem z osobowym Bogiem.
         Wszelkie abrracje swiadczą tylko albo o słabosci i niedoskonałości tej relacji, oczywiscie z winy człowieka, albo niedojrzałości do wchodzenia w tą relację i faktycznie jej tylko zaczątkowy charakter.

         Człowiek musi tego chcieć, musi to rozumieć, musi to podtrzymywać z własnej woli, musi przede wszystkim do tego dojrzeć, bo Bóg nikogo nie będzie do niczego zmuszał, gdyż zaprzeczyłby Sobie i danemu przez Siebie człowiekowi darowi wolnej woli. Bo chce On mieć do czynienia z osobami, a więc istotami rozumnymi i wolnymi, a nie robotami. Tak samo chce być traktowany jako Osoba, a nie maszynka do zaspakajania zyczeń, polisa na życie pozagrobowe, element tradycji, dodatek socjologiczny integrujący społeczność, lek na dobre samopoczucie, itd. itp.

         Polubienie

        • Peryskop 25 lutego 2012 o 4:48 am

         Tamara, moim zdaniem przerzucasz wajchę z wdziękiem, ale ciut za ostro.

         Robisz to zgodnie z częstym w naszej kulturze i w naszej europejskiej tradycji kartezjańskiej nawykiem, polegającym na szufladkowaniu rzeczy i zjawisk, na pojmowaniu świata na zasadzie albo-albo. Stany pośrednie są rzadkością. Kto nie z nami , ten przeciwko nam. Albo coś rozumiesz albo tego nie rozumiesz. Allbo widzisz, albo nie widzisz. Albo WIESZ, albo NIE WIESZ.

         Imperatyw opowiedzenia się za jedną opcją, lub za jej alternatywą, jest silny i przyczynia się do popełniania błędów w ocenie. Czasem nazywa się to niedouczeniem, albo niezdecydowaniem, lub brakiem bystrości. A tymczasem to niezdecydowanie może wynikać z braku obiektywnych przesłanek aby wybrać A albo B. No bo dlaczego nie C ? Albo D ? A może B-F ? R-M-S ? itd

         I jeśli ktoś snuje tego typu rzetelne i dokładne osądy może nagle zostać nazwany frajerem.
         Albo ignorantem – paradoksalnie dlatego, bo wie więcej niż osoba go oceniająca !

         Takich stanów niepewności mamy znacznie więcej w sferze pozamaterialnej niż w świecie fizykalnym, jako tako dostępnym dla naszych zmysłów, chociaż i te bywają wielce zawodne. Natomiast najgorszy jest brak sygnału alarmowego, że kolejne bodźce które docierają do naszych receptorów są już POZA FIZJOLOGICZNĄ GRANICĄ PERCEPCJI. Wtedy w pewnym ograniczonym pod-zakresie możliwa jest jeszcze percepcja podświadoma, ale zostawmy ją nieco z boku, bo jest to oddzielne bardzo złożone zagadnienie.

         Buddyści zdają sobie sprawę z tych naturalnych ograniczeń i dlatego podchodzą do oceny rozmaitych zjawisk z należytą ostrożnością. Do oceny złożoności zjawisk wokoło, ale i własnych przeżyć intelektualnych i duchowych, które przecież u każdego z nas są ulotne i subiektywne.

         Niestety my mamy tendencję do nazywania ich ocen tego rodzaju życiem w ILUZJI.

         Podczas kiedy – może to już dostrzegasz – sprawy mają się WRĘCZ PRZECIWNIE 😀

         I z tego wynika tak wiele nieporozumień, niezrozumienia owej tajemniczości obcej w naszej kulturze, czy wręcz zarzutów np. sekciarstwa, albo wręcz satanizmu. Na tym samym gruncie niezrozumienia istoty tej filozofii rodzi się strach przed buddyzmem, a także tylko lekko zawoalowana pogarda widoczna u Zenobiusza, a nawet u naszego przewodnika @hjk, któremu wyszło, że modlitwa przed jedną „figurką” jest modlitwą, a przed inną „figurką” nie jest modlitwą.

         A może jest modlitwą w 72% ? Albo chociaż w 12% ? Albo ……… ?
         KTO TO WŁAŚCIWIE WIE ? Proboszcz ? Siostra Michaela ? Biskup ?

         A czy modlitwa przed „figurką” uznaną za słuszną (?) jest zawsze modlitwą wartą owe 100% ?

         Buddysta raczej tego nie wie i to otwarcie powie.
         A Katolik często to wie, bo wie. Bo tak już ma włożone. I już !

         Buddysta przy tym się uśmiechnie, co może być poczytane jako drwina. Albo głupota!

         Dla jasności powtórzę, że nie zamierzam konwertować na buddyzm, bo w każdej religii można się realizować – a bodaj najpełniej w tej odziedziczonej po rodzicach. Lub w religii rozpowszechnionej najbardziej wokół nas – jak Tamaro słusznie zasugerowałaś. Podkreślam to dla wątpiących i poszukujących, bo znam z autopsji jak wiele pokus na nas czyha – także i w tym aspekcie.

         Napisałem już o prawdopodobnych przesłankach jakimi kierowała się s. Michaela w jej ocenach. Ale po tych uwagach muszę dodać jeszcze przypuszczenie, że ta skądinąd bardzo doświadczona osoba nie musi mieć talentu odbierania SUBTELNOŚCI filozofii buddyjskiej. Taki stan wywołuje skutki jakie widać w jej wystąpieniach. A dramat tej sytuacji polega na szczerości jej działania !

         I tu mamy kolejny przykład jak się tworzą konflikty, bo zapewne te krytyczne oceny hinduizmu i buddyzmu – w części słuszne, a w części krzywdzące – docierają do wyznawców tamtych religii, przyczyniając się do spadku wzajemnego zaufania i do wzrostu niesnasek, czy wręcz wrogości.

         Nieco trywializując tę sytuację wyobraźmy sobie podobnie uformowaną osobę, która po pobycie w Anglii powie: kraj OK, ludzie niby też, ale jeżdżą wciąż pod prąd jakby się niczego nie nauczyli !

         I w tej konwencji konkluzją niech będzie moja opinia o ruchu drogowym w Indiach i w Nepalu, która nawiązuje do miejscowej specyfiki kulturowej: w Indiach ruch jest lewostronny, natomiast w Nepalu PRZEWAŻA lewostronny. Prawda że nie łatwo to pojąć ? No ale jeździć jakoś trzeba…

         Polubienie

        • zenobiusz 25 lutego 2012 o 6:39 am

         „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” (Mt 28,19).
         Uwaga ,to już nieaktualne.!!!!!!!!
         Peryskop to odwołuje .Uwaga!!!!!!!

         Bo:” z tego wynika tak wiele nieporozumień, niezrozumienia owej tajemniczości obcej w naszej kulturze, czy wręcz zarzutów np. sekciarstwa, albo wręcz satanizmu. Na tym samym gruncie niezrozumienia istoty tej filozofii rodzi się strach przed buddyzmem, a także tylko lekko zawoalowana pogarda widoczna u Zenobiusza, a nawet u naszego przewodnika @hjk, któremu wyszło, że modlitwa przed jedną “figurką” jest modlitwą, a przed inną “figurką” nie jest modlitwą”.

         Polubienie

        • tamara 25 lutego 2012 o 10:31 am

         hjk ;” Człowiek musi tego chcieć, musi to rozumieć, musi to podtrzymywać z własnej woli, musi przede wszystkim do tego dojrzeć, bo Bóg nikogo nie będzie do niczego zmuszał, gdyż zaprzeczyłby Sobie i danemu przez Siebie człowiekowi darowi wolnej woli”……….to bardzo ważne co napisałeś ….ponieważ jestem typowym myślicielem i tylko logika daje mi wyzwolenie ….dlatego” rozbieram” wszystko na czynniki pierwsze( tak ; to komplikuje życie ale nie moje tylko wasze )…..WŁASNA NIEPRZYMUSZONA WOLA i tylko ona może cię wybawić ….dać WOLNOŚĆ pod każdym względem…..i tu nasuwa sie pytanie; jaka religia daje nam taką wolność ; nie każe padać na kolana? Nie przykazuje? Nie nakazuje?….nie zakazuje? ……..pierwszą,która odważyła sie okazać WOLNĄ WOLE była Ewa zrywając OWOC MĄDROŚCI ( a nie jak sie nam wciska owoc zakazany)…..jedząc owoc z drzewa MĄDROŚCI( poznania,wiedzy) poznajesz DOBRO I ZŁO ….stajesz sie ŚWIADOMY …..STAJESZ SIE PRAWDZIWYM CZŁOWIEKIEM……. akt Ewy NIE MA nic wspólnego z „grzechem pierworodnym”,.Wmawianie nam tego uczyniło z nas niewolników………musze konczyć….pa

         Polubienie

        • zenobiusz 25 lutego 2012 o 11:00 am

         .”.pierwszą,która odważyła sie okazać WOLNĄ WOLE była Ewa zrywając OWOC MĄDROŚCI ( a nie jak sie nam wciska owoc zakazany)…..jedząc owoc z drzewa MĄDROŚCI( poznania,wiedzy) poznajesz DOBRO I ZŁO ….stajesz sie ŚWIADOMY …..STAJESZ SIE PRAWDZIWYM CZŁOWIEKIEM……. akt Ewy NIE MA nic wspólnego z “grzechem pierworodnym”,.Wmawianie nam tego uczyniło z nas niewolników………musze konczyć….pa”
         No widzę ,że niebawem,zostanie nam objawiona nowa religia rozumu.
         Aż się nie mogę doczekać tego „oświecenia”

         Polubienie

        • tamara 25 lutego 2012 o 12:32 pm

         Peryskop; powiem krotko…..Zasada albo-albo (jeśli ją dobrze wykorzystasz) doprowadzi do PRZKROCZENIA GRANICY PERCEPCJI……a wtedy doznasz (nazwijmy to )“SWITCH”( in your mind) BIG BIG BIG BOOOOOM w twej świadomość….. jest to niebezpieczne gdyż może doprowadzić utraty przytomności, w najlepszym przypadku powoduje ból głowy ( inny ból niż ten,który zazwyczaj mamy)…..życze tego każdemu a szczegónie Tobie Peryskopie

         Polubienie

        • tamara 25 lutego 2012 o 12:45 pm

         dodam jeszcze;; po SWITCH-u słuchanie tego bedzie miało kojącą siłe…… Jimmy Cliff – I Can See Clearly Now

         Polubienie

        • hjk 26 lutego 2012 o 10:48 am

         @peryskop
         „A tymczasem to niezdecydowanie może wynikać z braku obiektywnych przesłanek aby wybrać A albo B. No bo dlaczego nie C ? Albo D ? A może B-F ? R-M-S ? itd.”

         Ano dlatego, ze czasami sa obiektywne przesłanki. A i sprawa jest dość jasna. Ale czasami rzeczywiście sprawa jest złozona, więc mogą być rózne możliwości. Zależy od przedmiotu.

         „a nawet u naszego przewodnika @hjk, któremu wyszło, że modlitwa przed jedną “figurką” jest modlitwą, a przed inną “figurką” nie jest modlitwą. ”

         Awansowałem na przewodnika 🙂
         Musze się zatem wywiązywać 🙂

         A co do figurki – to mało tego – bo raz modlitwa przed tą samą figurka moze nią być, a innym może nią nie być, bo to nie „figurka czyni modlitwę modlitwą”, ale tzw. intencja czy nastawienie 🙂

         „A może jest modlitwą w 72% ? Albo chociaż w 12% ? Albo ……… ?
         KTO TO WŁAŚCIWIE WIE ? Proboszcz ? Siostra Michaela ? Biskup ?”

         Wie to kazdy, kto zapoznał się z określeniem czy definicją modlitwy. W świecie duchowym nie ma %-ów, bo tam nie ma ilości.

         „Buddysta raczej tego nie wie i to otwarcie powie.
         A Katolik często to wie, bo wie. Bo tak już ma włożone. I już !”

         A czy ten buddysta coś w ogóle wie? 🙂
         katolik jest nauczany pewnych podstaw na lekcji religii, a w razie wątpliwości sięga po „Katechizm Kościoła Kat.”, i tam sobie znajdzie odpowiedni rozdział. Zaś katechizm opiera się na 20 wiekach tradycji i teologii.

         „Dla jasności powtórzę, że nie zamierzam konwertować na buddyzm, bo w każdej religii można się realizować – a bodaj najpełniej w tej odziedziczonej po rodzicach. ”

         Błąd – jesli juz napiszemy o „najpełniejszej realizacji”, to musimy to jakoś uzasadnić, bo odziedziczenie po rodzicach nie moze być argumentem za doskonałością danej religii. Owszem, religia właśnie służy do jakiejś pełniejszej realizacji siebie, ale religie są różne i rozumny człowiek powinien poszukać właśnie najdoskonalszej – dlatego własnie zdarzają się opuszczenia tej „odziedziczonej”. Tacy ludzie czesto dlatego ryzykują życie, gdy okoliczni wyznawcy „tej odziedziczonej” są sfanatyzowani…

         „I w tej konwencji konkluzją niech będzie moja opinia o ruchu drogowym w Indiach i w Nepalu, która nawiązuje do miejscowej specyfiki kulturowej: w Indiach ruch jest lewostronny, natomiast w Nepalu PRZEWAŻA lewostronny. Prawda że nie łatwo to pojąć ? No ale jeździć jakoś trzeba…”

         Myślę że ten Nepal to mogłoby być doskonałe podsumowanie tamtej kultury i mentalności, ale nie wiem, (bo nie byłem), czy podobna sytuacja jak na drogach panuje też w umysłach 🙂

         Polubienie

 3. Starża 24 lutego 2012 o 11:56 am

  Właśnie wczoraj oglądałam dość nowy film na you tube,na temat żydów w wermachcie i dość bliskim otoczeniu Hitlera,gdzie on sam potrafił podpisywać papiery o aryjskości niektórych żydów.Ciekawy dokument http://www.youtube.com/watch?v=F-1GolLYfVo

  Polubienie

  • Irol 24 lutego 2012 o 10:19 pm

   Poszukaj sobie artykułu pod tytułem : Hitler Project. Nawet napisano książkę o osobach odpowiedzialnych za ten ważny z punktu widzenia prawdy projekt polityczno banksterski.

   Polubienie

   • Starża 24 lutego 2012 o 11:14 pm

    Dzięki nie omieszkam, ale już coś oglądałam na temat finansowania obydwu stron wojny przez banksterkę,jeśli oto chodzi.

    Polubienie

 4. kinsky 24 lutego 2012 o 11:57 am

  Wojny wybuchaja boli ludzie dobrzy nic nierobia by usunac Bankierow =filantropow.To wlasnie oni
  robia zawsze zadyme.Czlowiek zwykly zawsze wmawia sobie ale co my mozemy..Nieprawda to bzdura czlowieku(ludzie) to wlasnie pozniej nas drogo kosztuje.Wspolnie razem powtarzam razem
  mozemy zrobic wszystko…Najwyzszy juz czas musimy sobie uswiadomic w koncu ze to, ty, my, decydujemy o wszystkim.Najlepsza droga jest powrot do prawdziwego Chrzescijanstwa do tego
  pierwotnego chrzescijanstwa (stadnego).Jeden za wszystkich wszyscy za jednego..Niema innej drogi..Nie bedziemy sie tu rozpisywac to niema sensu.Brac sie do roboty i to samo bedzie sie nam usuwac z drogi.

  Polubienie

  • kosiardeyablos 26 lutego 2012 o 11:41 am

   tak – słowo w czyn !!! przypomniał mi sie „kawał” o wierzącym Józku:
   Przyszła powódź, mocno podtopiło okolice, Józek sie modlił i czeka na boską ręke co go uratuje, nagle ktoś puka do drzwi a to sąsiad:
   -Józek, dawaj no, woda sie podnosi, zara cie zaleje, uciekaj z nami pontonem
   A Józek na to :
   – Nie, modle sie i Bóg mnie uratuje, zostaje !……..poziom sie podnosił, po Józka przypłynęła łódka, potem amfibia, a gdy już Józek tak czekał na kominie siedząc to nawet przypłynął statek wielki. Gdy Józek już tak zalany po szyje stał na palcach na szczycie juz niewidocznego komina spojrzał w góre, zawiedziony okrutnie zawołał :
   – Boże !!! Czemu mnie nie ratujesz !!!
   Wtedy chmury sie rozchmurzyły i światło świetliste padło na Józka, i ukazal sie Bóg i rzekł :
   – Jak to ? Józek !!! A ponton, amfibia to co ? Statek nawet po ciebie wysłałem a Ty nic !!!
   JAKI Z TEGO MORAŁ ?????

   Polubienie

 5. Starża 24 lutego 2012 o 12:10 pm

  Tego nie można nie zobaczyć http://www.youtube.com/watch?v=3LzYRnl2BWo&feature=fvwrel

  Polubienie

 6. Rodriguez7 24 lutego 2012 o 12:18 pm

  Panie Marku…
  Pan wie, że szanuję tego bloga, zresztą nawet jedna z pań wykładających na mojej byłej uczelni apelowała by młodzi czytali tego bloga co jest piękne i daje zawsze tą nadzieję że w tej chorej kaście nauczycielskiej znajdzie się otwarty umysł. Ale jednak…
  Nienawiść do żydów to krecia robota. Antychryst tego chce – winą obarczyć Izrael i z tego pkt wyjdzie by podbić go potem. Objawienie Jana czy księgi Daniela i Izajasza mówią wprost że po tym jak uzyska władze złamie pakt pokojowy. Połowa informacji jakie dostajemy o żydach to nieprawda i kłamstwo. „przyjdą do was żydzi ale to nie będą żydzi tylko synagoga szatana” Przez takie artykuły tracisz wiarygodność wśród chrześcijan. Pozdrawiam

  Polubienie

  • zenobiusz 24 lutego 2012 o 12:28 pm

   Czy masz na myśli chrześcijan syjonistycznych,czy Chrześcijan.?
   Rozwiń może swoją wypowiedź,bo Marek zawsze podkreśla że chodzi o syjonistów,nie o Żydów,zdajesz się być czytelnikiem,od dłuższego czasu,skąd taka nagła troska o syjonizm,w obliczu ich jawnej agresji w całym świecie.

   Polubienie

   • Rodriguez7 25 lutego 2012 o 12:12 pm

    Troska o syjonizm? Troska o każdą żywą istotę! Zresztą… wyrok już zapadł. A co do Pana, Panie Zeno, szanuję i bardzo biorę pod lupę Pana zdanie, jednak grzech pychy „ja wiem wszystko” jest nieobcy Tobie i z jednej strony nie dziwię się, bo wiadomo wiek i exp ale z drugiej strony, Ty chyba powinieneś wiedzieć najlepiej, że człowiek uczy się całe życie i Bóg nam objawia teraz tyle, ile jest nam potrzebne do przejścia tej drogi. No i ogólnie tych kciuków w dół nie rozumiem, czyżby antysemityzm(stricte do narodu wybranego) był genetycznie za-implikowany? Patrząc na pewne zachowania mówię – możliwe. Niezrozumienie fałszywki protokołów sanhendrynu jest porażające. Ważne jest jedno – człowiek którego znamy z imienia i tytułu jako książę William jest przygotowywany na rolę króla jedynego. I tu radzę drążyć – nie jaśnie zilluminowani, nie wolni murarze piramid, nie tym bardziej jacyś żydzi a właśnie święta linia krwi graala. Pozdrawiam w Chrystusie

    Polubienie

    • hjk 26 lutego 2012 o 11:05 am

     „jednak grzech pychy “ja wiem wszystko” jest nieobcy Tobie i z jednej strony nie dziwię się, bo wiadomo wiek i exp ale z drugiej strony, Ty chyba powinieneś wiedzieć najlepiej, że człowiek uczy się całe życie”

     Trochę pobronie Zena – to nie żaden grzech pychy, bo Zeno nie twierdzi, ze „wie wszystko”, ale jednak coś tam wie, bo jak piszesz „człowiek uczy się całe życie”:
     Zatem jak Zeno przeżył trochę życia (a juz przeżył), to coś tam się chyba musiał już nauczyć, nieprawdaż?
     Zatem nie pycha, ale mądrość doświadczonego człowieka 🙂

     Polubienie

  • monitorpolski 24 lutego 2012 o 12:29 pm

   Rodriguez7, nie wykluczam, że to są działania masońskie wewnątrz Egiptu by wywołać konflikt. Izrael ma zostać zniszczony wg. planów satanistów. Żydzi są wystawieni i chyba się zaczynają orientować co jest grane. Zła nie należy szukać w „Żydach”, a w wyznawcach synagogi szatana.

   Polubienie

   • iHe 24 lutego 2012 o 2:10 pm

    Uzasadnienie tej tezy jest wręcz banalne jak prosty jest to plan.
    Izrael syjonistyczny to spadkobierca krzyżowców.Te same metody.
    Uzbrojona po zęby baza militarna ze stałą dotacją od żywiciela na dozbrojenie.

    I teraz najważniejsze:z Izraela może pójść bardzo duży atak kosztem względnie małej populacji ludności napływowej.
    Oni mogą sobie śmiało pozwolić na utratę tego skrawka ziemi,ponieważ ten skrawek w całości służy do kontrolowania tej części świata przez syjonistów.
    Jak wiemy tym skrawkiem można też kontrolować EU.
    Są odpowiednio wyhodowani do tej misji straceńczej.

    Jak wiemy główni żywiciele czyli kraje anglosaskie są mocno z dala od głównej linii frontu rysującej się w Azji.
    Rozwiążą kwestie Arabską raz na zawsze.I udadzą,że kwestia żydowska też została rozwiązana.
    Niby 1:1.
    O dodatkowym :1 w Europie rzadko się wspomina..

    Najzabawniejsze,że stratedzy w Chinach czy Rosji znają te pomysły,i ze 100% pewnością nie wszystko co dobre dla jednych jest dobre dla drugich.
    Pytanie czy gambitowa królówka Izrael jest otwarta na ten altruistyczny ruch dla NWO..
    Ofiara całopalona..

    Ja jak zwykle obstawiam gambit hetmański,smaczku dodaje fakt,że 2012r ma być rokiem
    http://www.pzszach.org.pl/index.php?idm2=173&idn=993
    2012 ROKIEM AKIBY RUBINSTEINA!
    Genialnego Polaka ,może porównanie go do Brzezińskiego jest uwłaczające temu 1szemu,ale ZbiG na pewno zna klimaty szachowe.
    „System rankingowy Chessmetrics klasyfikuje Polaka jako nr 1 na świecie w latach 1912 – 1914.”
    Generalnie jest sprawą wielce masakryczną ,że spora część think tanka NWO to wychowani w Polsce syjoniści czerpiący pełnymi wiadrami z dorobku intelektualnego naszego kraju,nawet jak go nie było na mapie.

    Więc nie powinna nas dziwić martwa złowroga cisza w merdiach,qltósze,polityce i ich śmiertelna dr.usypianka przeplatana próbami molestowania seksualnego
    obserwatora ścierwopapki
    jaką zapodają .

    Pacjenta się usypia przed bardzo bolesnymi operacjami.Stosuje się do tego substancje często narkotyczne i różne formy hipnozy.

    Polubienie

    • Peryskop 24 lutego 2012 o 5:27 pm

     Dla uzupełnienia analizy iHe:

     „Nasz” Zbig Brzezinski napisał w 1997 roku książkę „The Grand Chessboard. American Primacy and Its Geostrategic Imperatives” (Wielka szachownica. Podstawy dominacji geostrategicznej USA), na której tak poustawiał pionki, gońce, konie, wieże, hetmana i królową aby Azja była pod kontrolą Ameryki.

     Chyba większość Polaków nie zdaje sobie sprawy, że światowe żydowstwo opiera się na trzech filarach, przy czym filar polski nie sprowadza się li tylko do roli historycznej.

     A jeśli uwzględnić ogromny potencjał katolicyzmu w naszym narodzie, to nie trudno zdać sobie sprawę na jakiej beczce dynamitu przyszło nam żyć. Pamiętacie ogromne ożywienie trollli po tekście red. R. Gawrońskiego o konkurencyjnym wybraństwie ?

     W kontekście rosnącego napięcia powinien zadziałać tu raczej syndrom ciemności pod latarnią niż przeczekiwania deszczu pod rynną. Chociaż całkiem suchą nogą chyba też nie uda się nam przez to przejść. Najważniejsze żebyśmy nie dali się ani uśpić, ani podpuścić np na tle narodowościowym, rasowym, wyznaniowym ani światopoglądowym.

     Bo o człowieku świadczą nie tyle słowa, ale WARTOŚCI JAKIE WYZNAJE W CZYNACH.

     Polubienie

   • wawrzyniec 25 lutego 2012 o 9:13 am

    Zgadza sie nie w zydach tylko tych co sie podaja za zydow.Animi nie sa.Acha i jeszcze jedno
    przyczyna tego zla w Polsce czy na Swiecie.Jestesmy my Goie .Gdyz zyjemy wegetatywnie
    jak zwierzaki wierzymy tylko w to co nam powiedza w telewizji w prasie.Charujemy za grosze
    siedzimy po uszy w dlugach nic nie mowimy ,nie dyskutujemy z soba .O wazkich problemach
    zycia codziennego.A prawdziwi sprawcy nieszczesc to;Super Bogaci ludzie (rothild,rockefeller,sorros,ONZ,NATO,UNIA)i roznego rodzaju fundacje tak jak:Fundacja Batorego,Fundacja Adenauera,Opus Dei,Masoneria,Rycerze Kolumba ect.Za tych wlasnie Fundacji i pomniejszych Fundacyjek .Ci Bogaci ludzie sprawuja wladze nad nami..I wszelkie przemiany ktore dotykaja nas juz w osobistym zyciu..Ale Pan nasz JEZUS CHRYSTUS powiedzial.Jam zwyciezyl swiat.A jesli swiat to i Szatana.Gdyz Szatan jest wladzca tego swiata
    A wiec SURSUM CORDA ludzie….

    Polubienie

  • O Rzesz 24 lutego 2012 o 5:53 pm

   Drogi Rodriguez … powyżej, moi „przedmówcy” wyłożyli już przyczyny takiego spojrzenia na całą sprawę.
   Ze swej strony dodam to:

   http://wolnemedia.net/polityka/stany-zjednoczone-ze-swiatowym-kongresem-zydow/

   Jako człowiek, Słowianin, Polak – Chrześcijanin mam tego świadomość.

   Niemniej w oczach „szarego obywatela”, w obliczu powyższych faktów, przeczucie tego typu rzeczywistości niknie a na plan pierwszy wysuwa się wrażenie NIESPRAWIEDLIWOŚCI i bycia żywicielem pasożytów!.
   W sposób naturalny to odczucie jest uogólniane co rzeczywiste pasożyty wykorzystują jako pretekst do głoszenia istnienie „antysemityzmu”!.

   Gdzie są ci którzy widzą że ich współplemieńcy niszczą ich samych, Polaków i cały świat?.
   W „podziemiu”!.
   Co bardziej światli jak Bronisław Wildstein czy prof. Norman Finkelstein są tak samo jak my prawie bezradni bo nie mają za sobą siły fizycznej ani dostępu do massmediów by na szerokim forum przedstawiać swoje opinie!.

   Dlatego wielu ludzi szamocze się w bezsilności i strachu przed wojną, zaciskając pięści i zęby lub giną w konfliktach lokalnych inicjowanych, ostatnio, z użyciem syjonistycznego pejsbuka dla opanowania rejonów strategicznych!.

   szatan doskonale rozgrywa tą partię odwiecznego pokera!.
   Pozostaje tylko (tym którzy chcą w to wierzyć) wiara w Boga z Jezusem i Duchem Świętym w jedności i przy wsparciu najświętszej z uświęconych ludzi czyli matki Jezusa, Marii!.

   Polubienie

   • O Rzesz 24 lutego 2012 o 6:31 pm

    W tej dyspucie my, Polacy, możemy być podejrzewani o stronniczość.
    Niech przemówi więc ktoś kto widzi to wszystko od środka!
    http://suwerennosc.blogspot.com/2009/01/prof-norman-finkelstein-izrael-pastwo-z.html

    Polubienie

 7. krist 24 lutego 2012 o 12:26 pm

  cyt:” Porównał hitlerowską ideologię panowania rasy najwyższej do tej, którą wyznają semiccy Żydzi.” to chyba jakaś nagonka na semitów (arabów jak i małej rzeszy prawdziwych zydow wywodzacych się od sema) przez samych chazarskich i syjonistycznych zydow! semiccy zydzi to zaledwie garstka mniej niz 10% bardzo nielubiana przez hazarów…ktoś faktycznie odwala krecią robote..

  Polubienie

  • monitorpolski 24 lutego 2012 o 12:31 pm

   No właśnie. Coraz wyraźniej widać, że panujące rodziny arabskie są też z synagogi szatana.
   Zauważ, że artykuł ukazał się w prasie izraelskiej i to bez zbędnych komentarzy. Ktoś w Mossadzie chce ostrzec Żydów przed spiskiem.

   Polubienie

  • zenobiusz 24 lutego 2012 o 12:45 pm

   Oni zawsze mają plan B.
   Gdyby im nie wyszło,wrócą do Polski skamleć ,to nie my to Chazarzy.
   Niestety wśród wijących gniazdko zapasowe o nazwie Polin,
   nie widzę żadnych Chazarów.
   Wystarczy w fotoshopie ogolić na zdjęciach ich dziadów i pradziadów,
   lub im dorobić stosowne uwłosienie
   ,i nie ma wątpliwości z kim mamy do czynienia.
   Widzę natomiast wysyp,
   propagandystów teorii Chazarskiej.
   To znaczy,
   że finał się zbliża.

   Polubienie

 8. kotlet schabowy 24 lutego 2012 o 12:47 pm

  mam zle przeczucia niedlugo zginiemy wy tez tak czujecie? nie moja wina nie wiem skad sie bierze o.O

  Polubienie

  • zenobiusz 24 lutego 2012 o 12:55 pm

   Kotlety schabowe mogą być spokojne .Post,a potem,się zobaczy.

   Polubienie

   • deotibigratia 25 lutego 2012 o 8:16 pm

    w prawosławiu mięsopust (jedzenie bez mięsa) zaczął się już zeszłą niedzielę( mięsopustna), w najbliższą niedzielę (26 II, według nowego stylu) zaczynamy seropust czyli wielki post i bez mięsa i bez nabiału 🙂

    Polubienie

  • O Rzesz 24 lutego 2012 o 7:01 pm

   Jesz za dużo mięsa schabowego. 😀
   Na stany lękowe polecam, po konsultacji z lekarzem (z uwagi na ew. niskie ciśnienie tętnicze i problemy z nerkami), magnez w postaci chlorku magnezu (najlepiej) i naturalną witaminę C oraz zmianę diety na bardziej roślinną.
   No i oczywiście obowiązkowo płukanie okrężnicy czarną kawą!.
   Są prywatne placówki specjalizujące się w takich kuracjach.
   Zapchane kichy mogą doprowadzić nawet do schizofrenii, przy odrobinie pecha!.
   Choć piszę to półżartem wszystko to jest bardzo na serio!. 🙂

   Polubienie

   • kosiardeyablos 26 lutego 2012 o 11:54 am

    biale mięsko jest COOL, czerwone tyż ale wieprzowinka nie ! Jest nie zdrowa a to dla ego gdyż mieśko świnki ma zblizone DNA do naszego i tak jak ktoś wpieprza świnie to ja nazywłbym to kanibalizmem – jakie są skutki kanibalizmu ? bruód smród i rechot ! Swinia to też człowiek !!! hahahahaaaaaa Ludzie !!! Nie bądźcie świniami !!!

    Polubienie

  • navajo88 24 lutego 2012 o 11:51 pm

   no zapewnie te myśli naszły ciebie na widok widelca !!!!!!! , hahahahahahahaha
   J.M.H

   Polubienie

 9. kiriki 24 lutego 2012 o 12:53 pm

  No i may destabilizacje Afryki Polnocnej. Teraz tylko Syria oscia w gardle tym skurwe….synom stoi. Po niej droga bedzie otwarta na Iran. Wiec jesli Rosja i Chiny dadza dupy, jak z Libia, to nie bedziemy mieli, gdzie uciekac. Pieklo wojny i kryzys obejmie caly glob. Europa bedzie przypominala Rosje za rewolucji Lenina, glod, smrod, tyfus i terror. Zamianka na wielu stanowiskach bankierskich panie Marku, to tak jakby szczury wyskakiwaly ze statku i mialy czmychnac do podziemi, aby obserwowac spokojnie pieklo, ktore przyniosa ludziom.
  Coz niektorzy do dzisiaj wyznaja za religie ignorancje. Siedze na sogie z gazeta Michnika, ogladam TV, gdzie MAM WYBOR bo zyje w DEMOKRACJI, zajadajac soczystego cheesburgera i popijajac cola, gdy gdzies tam daleko umieraja „brudne arabusy”.
  Zastanawia mnie, czy jesli opor Rosji i Chin bedzie stanowczy, nie sprawdzi sie rozdzial z Medrcow syjonu, i wiekszosc stolic nie wyleci w powietrze, aby chaos zapanowal na swiecie w ten, czy inny sposob.

  Polubienie

  • sebecx 24 lutego 2012 o 1:24 pm

   przecież o tej wojnie już wiadomo od dawna że będzie:
   http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/kalendarz_2011_wedlug_l,p1637701554
   a tutaj otwarcie i to w telewizji mowa o tym:
   http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/byly_analityk_goldman,p1658326430
   a tutaj mapy uderzeń jądrowych na Polskę:
   http://www.prisonplanet.pl/polityka/iii_wojna_swiatowa_w_polsce,p1279181016

   Polubienie

   • monitorpolski 24 lutego 2012 o 1:29 pm

    sebecx, oni chcą nas postawić w sytuacji „nieuniknionego”. Nie „musi” być żadnej wojny. Wojny chcą siły antyludzkie, satanistyczne, dla nich nie ma już innego wyjścia, jak wprowadzić świat w chaos, w którym mają jeszcze szansę się uratować. Dlatego trzeba robić wszystko by nie eskalować konfliktów. Wygrywamy!

    Polubienie

    • Peryskop 24 lutego 2012 o 6:25 pm

     Monitor, słusznie negujesz forsowane „nieuniknione”.

     Bo to są często teraz stosowane METODY PROGRAMOWANIA NASZYCH UMYSŁÓW.

     Tak jak każde inne kłamstwo powtarzane setki razy zaczyna wyglądać na prawdę, podobnie wszelkie zapewnienia polityków, medialnych „ekspertów” i tzw. naukowców
     mają nam się głęboko wbić w pamięć, aby wykluczyć jakąkolwiek myśl alternatywną.

     A przecież niezbadane są wyroki Opatrzności.

     „Titanic” miał być potężniejszy od samego Boga i dlatego miał być „niezatapialny”.
     Z tej pychy nawet go nie wyposażyli w peryskop, a przez chwilę mógłby się przydać.

     Każdy fałsz kończy na dnie.
     Jak donosi „peryskopedia” czwarty komin Titanica był tylko atrapą !
     Według rozmaitych źródeł wiele współczesnych rewelacji to też tylko atrapy, np:
     http://theintelhub.com/2012/02/23/the-pentagon-has-6-bomb-zapping-ray-guns/

     Polubienie

     • rabarbarek 24 lutego 2012 o 7:49 pm

      Dzisiaj w Syrii i wokol Syrii goraco. W stolicy Tunezji spotykaja sie ” Friends of Syria” . Od takich przyjaciol lepiej trzymac sie z daleka , ale nazwa dobrze sprzedaje sie medialnie, wiec odmieniana jest dzisiaj we wszystkich przypadkach i wpada w ucho milionom ” milosnikom tv]
      Ci ” przyjaciele Syrii” to nie kto inny jak ministrowie spraw zagranicznych krajow , ktore koniecznie chcialyby wymienic prezydenta Syrii na jakis nowszy , posluszniejszy model przywieziony do palacu prezydenckiego z ” niewiadomoskad” , czlonkowie organizacji ” pokojowych” i rebelianckich w stosunku do Assada.

      W gronie przyjaciol zabraklo przedstawicieli Rosji , Libanu , Iranu , a Chinczycy stwierdzili , ze ich nie zaproszono. Reszta swiata stawila sie poslusznie jak na apelu w zakladzie karnym.
      Obrady zdominowala dyskusja na temat uzbrojenia rebeliantow. Nawet ksiaze Arabii Saudyjskiej obrazony opuscil obrady , rzucajac pod nosem wyrazy niezadowolenia w stosunku do tych , ktorzy , nie chca uzbroic rebeliantow w ciezka bron.

      Hilaria z kolei pracuje nad nowymi sankcjami przeciwko Assadowi. Mowi sie o ograniczeniu zakupow ropy , zakazie latania syryjskich samolotow transportowych , i zakazie pewnych operacji bankowych. Zakaz podrozowania tez jest brany pod uwage , ale chyba tylko dla przedstawicieli rzadu.

      Demonstracje i kontrdemonstracje odbyly sie w stolicy Syrii . W stolicy Tunezji , rowniez odbyly sie demonstracje przeciwko zebranym tam ” przyjaciolom Syrii”.

      Francja uznala SNC [ atrape stworzona na emigracji , w celu obalenia legalnego rzadu w Syrii]
      Syrian National Council representuje jakoby caly narod syryjski. Wiec dlaczego przyjaciele Syrii nie chca , dopuscic do referendum i glosowania nad projektem konstytucji?
      Proby przerzucenia rebelii w inne miejsca Syrii jak narazie koncza sie niepowedzeniem. Nawet w Libanie uzbrojone bandy probowaly wzniecic rozroby , ale zostaly szybko spacyfikowane przez Libanska Armie. Poki co , trudno jest udowodnic calemu swiatu , ze SNC jest reprezentantem calego narodu syryjskiego , jesli rebelia ogranicza sie do jednego tylko miasta w Syrii. Biorac pod uwage , ze co najmniej 3/4 ludnosci ucieklo , wiekszosc stanowia rebelianci .

      Czy Rosja i Chiny wytrwaja w obronie Syrii? Rosja nie ma wyboru , poniewaz ” nowy , przyczajony , rzad syryjski” juz zapowiedzial , ze za swoja nieprzejednana postawe wobec sankcji , wszystkie interesy rosyjskie w Syrii , w razie obalenia Assada zostana zamkniete.
      Natomiast slyszalam , ze Rosja bylaby w stanie poprzec grupe tzw. reformistow w Syrii , ktora to grupa nie bierze udzialu w obecnej rewolcie . Interesuja ja sprawy ekonomii , nie wojny. byc moze to plan B dla Rosji na wypadek obalenia Assada.

      Polubienie

      • rabarbarek 24 lutego 2012 o 7:52 pm

       Przyjaciele Syrii” wzywaja ….

       http://www.france24.com/en/20120223-assad-syria-homs-friends-pressure-humanitarian-hillary-clinton

       Polubienie

       • mi461 24 lutego 2012 o 11:02 pm

        rabarbarek slyszalas o tym?
        w krotce amerykanskie niebo bedzie pelne od latajacych i szpiegujacych ludnosc cywilna Drone’s. (ok 30 000) !!!
        75 senatorow wyrazilo na to zgode
        (…)” While U.S. citizens may have concerns about the privacy problems domestic drones could pose, a recent Stanford Law Review essay argued that contemporary privacy law won’t be able to do much to stop them.
        So when those thousands of drones do arrive — in 2015 or before here’s how they might be used:”(…)
        http://www.washingtonpost.com/blogs/blogpost/post/drone-journalism-businesses-and-policing–the-pilotless-aircraft-could-soon-fill-us-skies/2012/02/21/gIQAxB2gRR_blog.html

        http://digitaljournal.com/article/319564
        do czego une chca doprowadzic? SZOK !!

        Polubienie

     • sebecx 25 lutego 2012 o 1:47 pm

      @peryskop i @monitor … pewnie, że nie musi być wojny … tylko to „programowanie” i te informacje podane w linkach czytamy My i jeszcze kilka % ludzi chcących coś zmienić … a reszta nawet nie dopuszcza myśli o takiej sytuacji… gdybym nie czytał jeszcze dawno temu, że akurat w obecnym czasie będą znikać stopniowo politycy i inni wielcy tego świata w dziwnych okolicznościach, wypadki losowe, aresztowania itp… to bym może jeszcze optymistycznie patrzył … niby śmierć księcia na nartach, Stiw Dżobs, Matka Clinton, do więzienia Berluskoni , Straus Kahn – a potem się okaże, że ludzi znowu oszukali, bo to taki plan na wycofanie się do schronów mają … pic na wodę, aby oszukać wszystkich… może zróbmy zestawienie kto z „ważnych” był/będzie aresztowany, a komu się zmarło?.. Monitor już dawał wpis, że aktorzy grają dla iluminatów w wiadomościach tak więc w czym problem ładować ludzi w bambuko pogrzebami i więzieniami?
      ..myślę, że uderzenie zbrojne i tak będzie i to być może powiązane ze zmianami geofizycznymi na ziemi jeśli do takowych zmian w ogóle ma dojść… czy kiedykolwiek nie osiągnęli celu globaliści? zawsze! .. a jak nam się zdaje, że im się nie wiedzie to tylko folklor… mają czas…

      ..oczywiście możemy zaklinać fakty i to robimy, ale niestety mówią one same za siebie…

      Polubienie

 10. ciociababcia 24 lutego 2012 o 1:20 pm

  Izrael i USA chcą wyznaczyć moment uderzenia na Iran

  Izrael i Stany Zjednoczone chcą ustalić dokładnie „czerwoną linię”, czyli krytyczny moment, w którym nie będzie można dłużej zwlekać z uderzeniem na Iran. Według izraelskiej gazety „Jedijot Achronot”, kwestia ta ma zostać rozstrzygnięta podczas wizyty premiera Beniamina Netanjahu w Białym Domu 5 marca.
  Źródła rządowe w Jerozolimie twierdzą, że USA i Unia Europejska wywierają niezwykle silne naciski na Izrael w celu odroczenia ataku na Iran. Izrael zarzuca Amerykanom, że informując o głębokich rozbieżnościach w tej sprawie, wzmacniają jedynie pozycję Teheraniu. Zapewne dlatego wiceszef MSZ w Jerozolimie Dani Ajalon powiedział dziś, że „istnieje ścisła koordynacja między Izraelem i USA”. Zaznaczył jednak, podobnie jak wcześniej minister obrony Ehud Barak, że w kwestiach bezpieczeństwa Izrael decyduje samodzielnie. „Gdyby zniszczone zostały tylko ośrodki atomowe bez masowych strat wśród ludności, nie zwiększyłoby to poparcia dla reżimu ajatollahów” – ocenił jeden z czołowych ekspertów ds. Iranu prof. Dawid Menaszri.
  IAR

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Izrael-i-USA-chca-wyznaczyc-moment-uderzenia-na-Iran-2490558.html

  Polubienie

 11. ciociababcia 24 lutego 2012 o 1:24 pm


  W imię Najwyższego

  Oświadczenie prasowe Ambasady Islamskiej Republiki Iranu w Warszawie

  w kwestii kroków podjętych przez Iran w odpowiedzi na sankcje Unii Europejskiej …
  http://wirtualnapolonia.com/2012/02/23/oswiadczenie-prasowe-ambasady-islamskiej-republiki-iranu-w-warszawie/
  (Na stronę Ambasady Iranu nie ma wejścia – awaria serwera??????)

  Polubienie

 12. ciociababcia 24 lutego 2012 o 1:29 pm

  Reżim miłości i dobrobytu Donalda Tuska przeprowadzi lotnicze manewry z Izraelem

  Polska i Izrael przeprowadzą w marcu manewry lotnicze na pustyni Negew, niedaleko Ejlatu nad Morzem Czerwonym. W tym celu do Izraela przybędą polskie myśliwce bombardujące F-16, a program wspólnych ćwiczeń obejmie nawigację, walki powietrzne i zadania o charakterze ofensywnym.

  Informację o polsko-izraelskich manewrach lotniczych podaje na zasadach wyłączności prorządowy dziennik “Israel Hajom”. Według niego ćwiczenia zaplanowane zostały dużo wcześniej,
  ale Warszawa woli, przynajmniej na razie, nie nagłaśniać tego wydarzenia.

  W manewrach weźmie udział izraelska tzw. czerwona eskadra, której zadaniem jest symulowanie maszyn przeciwnika. Trzy miesiące temu w bazie “Ugda” na Negewie odbyły się podobne ćwiczenia z siłami lotniczymi Grecji i Włoch.
  Izraelskie lotnictwo wykorzystuje w lotach ćwiczebnych przestrzeń powietrzną obu tych krajów oraz Rumunii i Bułgarii. Dowódcą sił lotniczych Izraela został ostatnio generał Amir Eszel, który w 2003 roku uczestniczył w przelocie nad Auschwitz (i zasłynął z antypolskiej buty).
  Czyli z serii Tusk wysyła naszych na nową wojenkę. A może by tak zrobić wcześniej referenjdum i spytać się obywateli. Chociaż z drugiej strony to i tak bezcelowe, bo by sfałszowali podobnie jak wyniki wyborów.
  CZYTAJCIE DRUGI KOMENTARZ! – Konrad_CK (nv), czw., 23/02/2012 – 17:33

  http://niezalezna.pl/24022-ue-zaostrzy-sankcje-wobec-syrii#comment-620986

  Polubienie

  • Kruk 24 lutego 2012 o 3:53 pm

   A gdyby tak polski pilot został źle nakierowany przez obsługę naziemną podczas tych manewrów i wleciał w przestrzeń powietrzną Syrii, to w obecnej, bardzo napiętej sytuacji, ani chybi go zestrzelą bez pytania. I znowu będzie, że wojna światowa wybuchła przez Polaków.

   Polubienie

   • Stanisław 24 lutego 2012 o 6:05 pm

    Tak się zastanawiam czy w naszym jeszcze Polskim Wojsku nie ma nikogo kto byłby w stanie przeciwstawić się decyzji wysłania pilotów na te manewry ? Może potrzeba zrobić zbiórkę podpisów pod petycją do „naszego rządu” by zaniechali takich działań ? Może zadziała wyższa siła i nasze samoloty zostaną uziemione na czas „manewrów” ? Przydałby się taki CUD !

    Polubienie

    • Orka 24 lutego 2012 o 9:51 pm

     Amen

     Polubienie

     • rabarbarek 24 lutego 2012 o 11:27 pm

      A moze przeprowadzic na blogu sonde -glosowanie kto jest za odwolaniem Tuskolandu? Niech wszyscy czytajacy i piszacy paluszkiem w dol lub w gore wyraza swoja opinie o naszym rzadzie. Np. paluszek w gore , caly rzad won , bo stracil zaufanie. Tylko uczciwie bez nabijania glosow. Prawdziwa demokracja …

      Monitor ???

      Polubienie

      • navajo88 24 lutego 2012 o 11:47 pm

       rabarbarek ,przawdziwa demokracja to jeszcze się nie narodziła i prawdopodobnie juz się nie narodzi , bo po prostu nie zdąży !!!!! hahahahahahahahahahaha
       J.M.H

       Polubienie

   • kosiardeyablos 26 lutego 2012 o 12:06 pm

    …pilot sie zdązy katapultować, wyląduje na spadochronie, przetrze oczy i zobaczy rozpierduche i wiele lat póżniej , jak dożyje, bedzie opowiadał wnukom :
    – Jak rozpętałem III wojnę światową………..

    Polubienie

  • Irol 24 lutego 2012 o 10:40 pm

   Ostatnio Bolanda zakupiła nawet jakieś bomby od USraelczyków do efów szesnastek. A ja głupi przez ostatnie 2 miesiące zastanawiałem się gdzie podziały się pieniądze na inwestycje infrastrukturalne :(. Co te Polszewiki robią???? Kogo chcą bombardować, Irańczyków? Pamiętajcie że Irańczycy są dość bliskimi kuzynami Ariów którzy są przodkami Słowian.

   Polubienie

   • hjk 25 lutego 2012 o 1:27 am

    Julian Tuwim, Do prostego człowieka

    Gdy znów do murów klajstrem świeżym
    Przylepiać zaczną obwieszczenia,
    Gdy „do ludności”, „do żołnierzy”
    Na alarm czarny druk uderzy
    I byle drab, i byle szczeniak
    W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
    Że trzeba iść i z armat walić,
    Mordować, grabić, truć i palić;

    Gdy zaczną na tysiączną modłę
    Ojczyznę szarpać deklinacją
    I łudzić kolorowym godłem,
    I judzić „historyczną racją”,
    O piędzi, chwale i rubieży,
    O ojcach, dziadach i sztandarach,
    O bohaterach i ofiarach;
    Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
    Pobłogosławić twój karabin,
    Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
    Że za ojczyznę – bić się trzeba;
    Kiedy rozścierwi się, rozchami
    Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
    A stado dzikich bab – kwiatami
    Obrzucać zacznie „żołnierzyków”. –
    – O, przyjacielu nieuczony,
    Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
    Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
    Króle z panami brzuchatemi;
    Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
    Gdy ci wołają: „Broń na ramię!”,
    Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
    I obrodziła dolarami;
    Że coś im w bankach nie sztymuje,
    Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
    Lub upatrzyły tłuste szuje
    Cło jakieś grubsze na bawełnę.
    Rżnij karabinem w bruk ulicy!
    Twoja jest krew, a ich jest nafta!
    I od stolicy do stolicy
    Zawołaj broniąc swej krwawicy:
    „Bujać – to my, panowie szlachta!”

    Polubienie

 13. Starża 24 lutego 2012 o 2:00 pm

  To ci dopiero wiadomość : „Do czego doprowadziła demokratyzacja Iraku? Do chaosu i do kompletnej destabilizacji danego regionu. Wczoraj w Bagdadzie i jedenastu innych irackich miastach w wyniku zamachów bombowych zginęło, co najmniej 60 osób. To by było nie do pomyślenia za czasów Saddama Husseina.” http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/puk-puk-kto-tam-demokracja

  Polubienie

 14. Smoke 24 lutego 2012 o 2:33 pm


  Ciekawe i zabawne 🙂

  Polubienie

 15. Sully 24 lutego 2012 o 3:13 pm

  Co do wojny z Irane,…hmm wydaje sie być przesądzona, pytanie kiedy…ale może jakimś cudem pokrzyzuja się ich plany wywołania konfilktu na szerszą skalę, a przynajmniej mam taka nadzieję.

  Polubienie

  • zenobiusz 24 lutego 2012 o 6:40 pm

   Wszystko wskazuje na to,że „pogłoski wojenne”,pozostaną pogłoskami.Będzie jedno precyzyjne uderzenie,w ośrodki nuklearne Iranu,drogą lotniczą.Nikt nie zaryzykuje wojny lądowej.Nikt nie użyje broni nuklearnej,poza uderzeniem z eksplozją głęboko pod ziemią ,w irański ośrodek.Wszyscy aktorzy teatru wojennego,mają wystarczające kłopoty na własnych podwórkach,by decydować się w tej chwili,na jakieś rozstrzygnięcie.USA i Rosja -Wybory.NATO kryzys ,który rozlewa się na całe południe Europy.Izrael dalej ma suszę,a więc ma słabe podbrzusze,brak wody.Chiny są w stosunkowo najlepszej sytuacji,ale kleszcze Korea Pn. Indie,też nie są zabawą.Wojny światowej nie będzie.Niemniej ,fala dymisji notabli,być może zapowiada,powolne znikanie w schronach.Rotacja bieguna południowego przyspiesza,wzrasta aktywność tektoniczna.

   Polubienie

   • Orka 24 lutego 2012 o 9:53 pm

    Niech się stanie

    Polubienie

   • Onufry 24 lutego 2012 o 9:58 pm

    Zenobiuszu, o ile teoria spisku jest prawdą czy też depopulacja to teraz albo nigdy. Pionki wylatują z gry ! Stanie się co zapisano

    Polubienie

   • Sully 25 lutego 2012 o 9:21 am

    Nie wiem Zeno może masz i rację, przecież dla każdego lepiej gdyby wszystko „rozeszlo się po kościach” jak to mówia. Też mam nadzieję, że nikt nie jest na tyle głupi żeby ryzykowac wybuch III wojny , bo można się domyslać jak sie zakończy.

    Polubienie

    • zenobiusz 25 lutego 2012 o 9:50 am

     To wszystko ma na celu odwracanie naszej uwagi od wojny ,która się toczy,
     wojny o nasze dusze,i to dosłownie.Na tym powinniśmy się koncentrować.

     Polubienie

  • Peryskop 25 lutego 2012 o 1:07 am

   „Co do wojny z Irane,…hmm wydaje sie być przesądzona, pytanie kiedy…ale może jakimś cudem pokrzyzuja się ich plany wywołania konfilktu na szerszą skalę, a przynajmniej mam taka nadzieję.”

   Przykład amatorskiego tłumaczenia przekazu sublimlanego do naszej podświadomości:

   + wzmocnienie przekazu przez „po zastanowieniu” atak na Iran przesądzony
   – zmiękczenie „wydawaniem się”
   +++ ale zaraz ostro wzmocnione pytaniem „tylko kiedy?
   – ponowne zmiękczenie wiarą w cuda (kto „rozsądny” wierzy w cuda?)
   + za dystrakcję uwagi na „plany wywołania konfilktu na szerszą skalę”
   – i ponowne zmiękczenie „maniem nadziei” (czyli tzw. matki głupich)
   ++ dodatkowe plusy za finezję i „obiektywność” bo jest i kilka „za” i kilka „przeciw”
   + dodatkowa premia za urok nadawcy (wypracowany w przeszłości)
   + premia za „martyrologię na blogu” nadawcy (ban i re-ban)

   Total: dziewięć plusów vs trzy minusy
   Saldo: sześć plusów
   Efekt: zadanie wykonane pozytywnie
   Skutek: subtelne wbicie w pamięć czytelnikom Monitora
   ++++++ IRAN BĘDZIE ZAATAKOWANY !

   Chociaż na zdrowy rozum wcale nie musi !!!

   Any comments?

   Uwaga: istnieją programy do automatycznych analiz profilingowych tego typu.

   Polubienie

   • mi461 25 lutego 2012 o 1:40 am

    czytalam gdzies ( rosyjskich art.)na temat „terminu” ataku, ze rosjanie sa pewni ze dojdzie do wojny i nastapi to w ciagu 3 miesiecy, sa przekonani ze to bedzie jednak marzec( 8-21?) poniewaz duzo dat waznych zawsze wiazalo sie z tym miesiacem.
    Poszukam linku.

    Polubienie

   • hjk 25 lutego 2012 o 1:54 am

    Gadają o tej wojnie od chyba 2005 r., nawet mam takie różne wydruowane artykuły.
    Albo jest to sianie strachu, albo sondowanie, albo badanie reakcji i sprawdzanie, jak by to ludzie przyjęli. Najwyrażniej mają jakies narzędzia oceny tych reakcji i wydaje się, ze skoro jej nie było to sprzeciw jest stale obecny, a sytuacja wciaż nie „dojrzała”…

    Ostatnio jednak obserwujemy nachalne zwkszenie tego typu komunikatów – moze to ostatnia faza programowania „nieodzownością’ czy „nieuniknionością”?
    Tym bardziej trzeba się przeciwstawiać i krzyczeć – moze trzeba się skrzykiwać jak do ACTA i protestować przeciw wszelkim działaniom wojennym.

    Myślę, ze wysłanie naszego wojska i przywożenie zwłok żołnierzy jest też takim ‚programowanem”, sondażem, przyzwyczajaniem, badaniem reakcji. Trzeba by gwałtowniej protestować i np. wywierać presję na duchownych, żeby t w końcu odsądzili to od czci i wiary i nie opowiadali bzdur na kazaniach w czasie mszy pogrzebowych.

    Polubienie

    • hjk 25 lutego 2012 o 1:55 am

     Co do domniemanych dat, to s one też na różny numerologiczny czy kabalistyczny sposób wyznaczane od owego 2005

     Polubienie

   • Sully 25 lutego 2012 o 9:19 am

    😉 Nudzi Ci się, ale fajnie muszę sobie poszukać tego programiku o którym piszesz.
    A co do cudów. Nie wierzysz w nie, wszak jesteś katolikiem ( przynajmniej tak wnioskuje po Twoich wypowiedziach)_ czy to nie P.Jezus czynił cuda ? Ja w nie wierzę Ty nie musisz.

    Polubienie

 16. PokójWam 24 lutego 2012 o 3:38 pm

  Wojna lub jakiś atak fałszywej flagi może się odbyć 8 marca w żydowskie święto Purim
  http://newworldorder.com.pl/blogpost,11,37

  ONZ chce jednej światowej religii którą będzie Lucyferianizm o to do czego prowadzi Ekumenizm
  http://translate.google.pl/translate?sl=en&tl=pl&js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.infowars.com%2Fun-guidelines-recruiting-religious-leaders-as-agents-of-change-for-one-world-religion%2F&act=url

  Bankructwo Grecji 23 marca?
  http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/dokumenty_ujawniaja_plan,p1515321419

  Polubienie

  • rabarbarek 24 lutego 2012 o 10:06 pm

   Argentyna radzi Grecji …

   Hieny dopadly Grecje i rozrywaja ja na strzepy. Podobna sytuacja miala miejsce w Argentynie w latach 2001-02. Argentyna radzi Grecji .. Wyrzuccie bankierow , ale juz . Ogloscie bankructwo , ale juz. Wprowadzcie drachme , ale juz,

   W obecnej sytuacji kazde rozwiazanie , nawet bolesne jest lepsze dla Grecji niz poddanie sie dyktatowi zlodziei .

   Odwagi!!!

   http://rt.com/news/argentina-advice-greece-default-033/print/

   Polubienie

   • hjk 25 lutego 2012 o 1:58 am

    Ale to wszędzie się stosuje, gdzie gospodarka opiera się na rosnącym „państwowym” długu, bo koniec będzie wszedzie taki sam…
    Pieniadze powinny pochodzić od rządu pod społeczną kontrolą, a nie od banksterów i to wszystko…

    Polubienie

    • Peryskop 25 lutego 2012 o 2:30 am

     Jeśli do dialogu Grecji z Argentyną dołączy Islandia i coś jeszcze dorzucą Węgry…

     Tak czy inaczej, wcześniej czy później, powstanie taka międzynarodówka anty-banksterska.
     Czy to się komuś podoba, czy nie.

     Polubienie

 17. Sully 24 lutego 2012 o 3:41 pm

  Zauważyliście, że coraz to pisza o awariach samolotów, tu ten lądował awaryjnie znowu gdzieś inny…zaczynam się bać latać.

  Polubienie

  • navajo88 24 lutego 2012 o 7:13 pm

   Sully ,jeżeli zaczynasz się bać latać to jest na to rozwiązanie ! kupuj sobie rower ,ubierz się ciepło i jazda hahahahahaha ,ale uważaj jak będziesz jechał bo na drogach jesr sporo przeróżnyc wariatów !!!! hahahahahahahahahahahahaha
   J.M.H

   Polubienie

   • Sully 24 lutego 2012 o 7:17 pm

    NAvajo ha ha ha

    Polubienie

    • zenobiusz 24 lutego 2012 o 8:54 pm

     Problem w tym,że ona jest stewareessą w liniach lotniczych,

     Polubienie

     • Sully 24 lutego 2012 o 9:46 pm

      Chciałabym, ale niestety nie 😉

      Polubienie

      • Peryskop 25 lutego 2012 o 1:11 am

       Pilotką?

       Polubienie

       • hjk 25 lutego 2012 o 2:01 am

        albo kasjerką w okienku?

        Ale to zgodne z trendem NWO, bo każdy ma siedziec w swoim obozie jak za komuny, a nie przemieszczać się bez sensu.
        Bo latanie jest zarezerwowane dla „elity”…

        Polubienie

        • Peryskop 25 lutego 2012 o 2:58 am

         Ale elita też się wykrusza.

         Książe Johan Friso, syn królowej Holandii Beatrix po przysypaniu lawiną w Lech (Austria)
         jest w śpiączce i lekarze nie mają pomyślnych rokowań wobec masywnych uszkodzeń mózgu po 50-minutowym niedotlenieniu.

         http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-17153623

         To wielka tragedia, ale może wpłynie na światopogląd królowej Beatrix – bywalczyni spotkań klubu Bilderberg zatwierdzającego bieg wydarzeń na planecie Ziemia. Królowa ma spory pakiet akcji koncernu Royal Duch Shell. A koncern ma znaczny wpływ na decyzje polityczne.

         A tymczasem podobno „nasz” Lech wpadł na pomysł rozwodowy. Ustawka dla dystrakcji uwagi od nieuzgodnionym odnalezieniu zagubionych akt TW Bolka, czy kolejna podstawka ?

         Polubienie

        • hjk 25 lutego 2012 o 3:03 am

         Eee, rozwód? to już holiłudyzacja polityki… 😦

         Polubienie

  • mi461 24 lutego 2012 o 10:31 pm

   to prawda @sully nawet helicopter sie sam rozada :/
   to dzisiejszy news z RT
   http://rt.com/news/helicopter-brazil-falls-apart-121/

   Polubienie

 18. Sully 24 lutego 2012 o 3:52 pm

  Apropos GMO, ja wogóle nie rozumiem dlaczego nei ma informacji na etykiecie, że np to jest kukurydza genetycznei modyfikowana. Koniec kropka.
  Ale najpierw – praca u podstaw- trzeba nauczyć ludzi czytać etykiety , te wszystkie cyferki skróty i przedewszystkim sklad. Ja też kiedyś nie zwracałam uwagi na to co jem mówiac najogólniej, ale teraz robię zakupy bardziej świadomie, patrze na etykietę, na kraj pochodzenia danej rzeczy. Ostatnio widziałma w markecie olej lniany, stal sobie na półce światełko na niego padało, a date przydatnosci mial rok….bez komentarza….ale klient przyjdzie nei zna się i kupi w przeświadczeniu że kupił zdrową żywność.

  Polubienie

  • Irol 24 lutego 2012 o 11:03 pm

   @Sully, Kiedyś była taka informacja na jogurtach marki Tesco finest. Od jakiś 3 lat zniknęła. Specjalnie to sprawdzałem i wszystkim radze uważać na co jemy. Na wszelki wypadek unikajmy towarów wyprodukowanych dla wielkich sieci handlowych.

   Polubienie

  • Irol 25 lutego 2012 o 12:02 am

   Napiszę jeszcze raz bez wstawiania nazw zastrzeżonych (widać Monitor usunął żeby nie mieć kłopotów z prawnikami). Uważajcie na produkty wyprodukowane specjalnie dla sieci handlowych. W ich składzie jakieś 4 lata temu były informacje o zawartości GMO, które jakieś 2 lata temu zniknęły z etykiet.

   Polubienie

   • monitorpolski 25 lutego 2012 o 12:23 am

    Nie wiem dlaczego lądujesz w moderacji. Faktem jest, że ją przywróciłem, był perfidny atak satanistów.

    Polubienie

   • Sully 25 lutego 2012 o 9:05 am

    Irol – Dzięki za informację! Zakupów w tej sieci nei robie, ale może być podobna sytuacja z innymi. Nie zawsze się chce człowiekowi samemu jogurt robić 😉 Pozdrawiam

    Polubienie

 19. libro77 24 lutego 2012 o 4:51 pm

  Totalski – 100% trafiony wczorajszy wpis po powrocie z zachodu. Pozdrawiam.

  Polubienie

 20. libro77 24 lutego 2012 o 4:57 pm

  Na Zachodzie to przede wszystkim ludzie są inni. Nam jest konieczna praca u podstaw, a nie życzeniowy romantyzm. I zaraz dostanę odpowiednie oceny…

  Polubienie

  • Orka 24 lutego 2012 o 10:09 pm

   Tak , nam wciąż się to powtarza , praca u podstaw i proszę , życzenie się spełniło do 67roku życia mamy romantyzm z głowy . Lubię Polaków i wszystko co polskie .
   I wierzę w Polskę …

   Polubienie

   • hjk 25 lutego 2012 o 2:09 am

    Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło…
    Jak każdy sobie uświadomi, ze do tych 67 lat moze nie dożyć i bo to watpliwe, gdyz „praca” i warunki go wykończą, to moze pomyśli, po co ma teraz płacić tę składkę emerytalną? Moze ludzie zaczna sie buntować?

    Taka mi myśl przyszła do głowy:
    Zwróccie uwagę, ze w całej UE musza to wyrównac, gdyż jesli wszedzie byłoby 67 lat a np. w Polsce 60, to sporo obywateli UE być zaczęło by się tu przenosić w nadziei szybszego przejścia na emeryturę – czy są jakies takie możliwości

    I jak znajdzie się partia, która odwróci ten przepis i przywróci obecne progi emerytalne, to chyba wszyscy na nią zagłosują… Moze w ten sposób Palikot jest szykowany – czy nie opowiada się przeciw?

    Polubienie

 21. diono 24 lutego 2012 o 5:51 pm

  lepiej to ogladnijcie za 20 lat tak swiat bedzie wygladac? tych islamistom czy czarnuchom na to nie pozwolimy… -.-

  Polubienie

  • monitorpolski 24 lutego 2012 o 7:13 pm

   Sama ksywa kanału mówi za siebie – devilek. Typowe syjonistyczne szczucie. Nie tak będzie wyglądać Europa. Nas po prostu nie będzie, wszystko zostanie zburzone, tylko gdzieniegdzie synagoga ku czci szatana. Ale na to nie pozwolimy.

   Polubienie

   • rabarbarek 25 lutego 2012 o 7:07 am

    Monitor ! Wczorajszy wpis o bankierach… Chyba dobry trop. Ogladalam dzisiaj na zywo Maxa Kaisera. W trakcie dyskusji o sytuacji ekonomicznej swiata , glownie Europy i USA , zrobil ” wrzute” , o szczurach uciekajacych z tonacego okretu. Powiedzial wprost , ze kto wie co sie dzieje i potrafi przewidziec co sie bedzie dzialo , ucieka z cieplej dotad posadki , bo posadka zrobila sie za goraca i parzy pewna czesc ciala. Nazwal rzecz po imieniu, ” beda ataki na bankierow” .
    Warto kiedys wrocic do tematu …

    Polubienie

 22. jowram 24 lutego 2012 o 6:19 pm

  Musimy się odwołać do polskiej tradycji, funkcjonującej w Polsce od panowania Aleksandra Jagiellończyka, który 25 października 1501 podpisał w Mielniku akt De Non Praestanda Oboedientia, a więc prawo wypowiedzenia posłuszeństwa królowi, gdyby łamał prawa obywatelskie.

  Pora, żeby Naród Polski wstał z kolan. Przestańmy zachowywać się jak dziady proszalne. Polska jest nasza, a nie bandy cwaniaków, którzy ponadawali sobie wszelkie możliwe przywileje i uważają, że tak już na wieczność zostanie. Przestańmy chodzić do nich z petycjami, prośbami i wnioskami.

  Skoro pozostawili nam tylko drogę buntu, to trzeba się zbuntować.

  http://prawica.net/29093

  Polubienie

  • hjk 25 lutego 2012 o 2:13 am

   tylko trzeba wymyślić jakaś sensowną postać tego buntu i jazda 🙂

   Polubienie

 23. theaspartam 24 lutego 2012 o 6:51 pm

  Najnowsze przepowiednie Jackowskiego http://www.youtube.com/watch?v=riF3bQdqUJo

  Polubienie

  • hjk 25 lutego 2012 o 2:13 am

   Na co nas chce zaprogramować?

   Polubienie

 24. O Rzesz 24 lutego 2012 o 7:18 pm

  „miałem cie wyśmiać lecz doświadczenie które przeżyłem zasiało we mnie pewne wątpliwości co do krzyża” … ja nigdy ich nie miałem.
  Owszem, był nawet taki moment że z powodu indoktrynacji New Age chciałem dokonać apostazji ale to był akt sprzeciwu przeciw KK a nie Jezusowi.
  Tak to wtedy rozumiałem. Nie wiedziałem wtedy o roli kretów niszczących naszą wiarę od środka!.
  Bogu dzięki, przeżyłem coś co odmieniło moje postrzeganie roli religii i Jezusa w moim życiu!.
  Pisałem to już i powtórzę … krzyż, jako symbol męki Jezusa za nas, jest najsilniejszym symbolem energetycznym jaki istnieje.
  Dlatego jest tak atakowany bo obezwładnia działanie niskich energii na planie duchowym!.
  Przeszkadza im w opanowywaniu ludzi!.

  Polubienie

 25. szuwaxpl 24 lutego 2012 o 7:21 pm

  Trochę nie na temat, ale znalazlem na stronie znajomych związanych bliżej tego wydania.
  O prawie, które zniszczyło szwedzkie rodziny, a które teraz próbuje skopiować Polska, z Ruby Harrold-Claesson rozmawia Przemysław Kucharczak.
  http://gosc.pl/doc/789339.Szwedzki-model-katastrofy

  Polubienie

 26. kokon20 24 lutego 2012 o 7:31 pm

  Myślę że społeczność internetowa powinna nagłośnić sprawę z odsprzedawaniem za bezcen złóż z gazem łupkowym jak i szkodliwością takiego wydobycia dla natury.
  Proszę zobaczyć filmik. Gaz łupkowy – jak to się robi w Polsce (fracking in Poland) http://www.youtube.com/watch?v=nxO8lfWerU0

  Polubienie

 27. theaspartam 24 lutego 2012 o 7:39 pm

  Konopie – nadzieja na lepszą przyszłość http://wolnemedia.net/gospodarka/konopie-nadzieja-na-lepsza-przyszlosc/

  Polubienie

  • SyluKot 24 lutego 2012 o 10:14 pm

   Ludzie czytajcie uwaznie co tam pisze, a nie jak czytacie konopie to odrazu minusy.

   Polubienie

   • monitorpolski 24 lutego 2012 o 10:27 pm

    Ja nie mam problemu z konopiami ani nawet z marychą – jeśli nie niszczy DNA. Jednak nie potrzebuje jej do szczęścia.

    Polubienie

 28. libro77 24 lutego 2012 o 7:48 pm

  dobrze, ze dzisiaj bez wibracji, bo juz caly wibrowalem…

  Polubienie

 29. alexirin 24 lutego 2012 o 9:16 pm

  Wiek emerytalny zostaje. Koalicja w zamian obniży długość życia polakow
  http://aszdziennik.wordpress.com/2012/02/24/pilna-wiek-emerytalny-zostaje-koalicja-w-zamian-obnizy-dlugosc-zycia/

  Polubienie

  • alexirin 24 lutego 2012 o 10:28 pm

   Ruch Palikota powstał w gabinecie Donalda Tuska”. Działacze RP odchodzą do SLD
   http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/597374,partia_ruch_palikota_powstala_w_gabinecie_donalda_tuska_dzialacze_rp_odchodza_do_sld.html

   Polubienie

  • hjk 25 lutego 2012 o 2:16 am

   i bez wieku obniza…

   Polubienie

 30. libro77 24 lutego 2012 o 9:39 pm

  Jestem katolikiem, ale nie uważam, że my katolicy jesteśmy w jakikolwiek sposób lepsi od innych.
  Widzę jednak zagrożenia wynikające z buddyzmu, całej filozofii wschodu, ateizmu. Walczę z dyskryminowaniem i oczernianiem katolików.

  Polubienie

  • hjk 25 lutego 2012 o 2:20 am

   Jeśli już to katolicyzm jak pewna doktryna czy przesłanie jest lepszy od innych.
   Ludzie są ludźmi wszedzie mniej wiecej tacy sami, a wszyscy dziećmi Boga, jak mówi religia chrześcijańska.
   A prawdziwie wierzący chrześcijanin jest owszem lepszy od innych, ale oczywiście nie własną mocą czy z samego siebie – jest to pewien niezasłużony dar Boga, przywilej i zadanie, by innym nieść to dobro, jakim jest prawdziwa wiara…

   Polubienie

   • libro77 25 lutego 2012 o 7:12 am

    hjk – problemem jest niestety to, że większość nas katolików nie jest katolikami

    Polubienie

    • hjk 26 lutego 2012 o 11:17 am

     A to i racja, pogaństwo dalej mocne…

     Polubienie

 31. libro77 24 lutego 2012 o 9:50 pm

  Miałem przyjaciół, wyznawców wielu religii. Żyłem przez kilka lat na codzień z przedstawicielami kilkudziesięciu narodów. Niech mi nikt nie mówi, że buddyści są lepsi od nas, że muzułmanie to terroryści, że wszyscy żydzi to krwiopijcy.
  Oczywiste jest, że pewne narody, pewne religie mają swoje charakterystyczne cechy.
  Jednym z najbardziej zakłamanych społeczeństw są właśnie buddyści. Najczęsciej ze wszystkich mówią o rzeczach wzniosłych, ze wszystkich religii najczęściej przeczą swoim ideom.

  Polubienie

 32. zenobiusz 24 lutego 2012 o 9:56 pm

  Marku,dodaj proszę i ,do Waszmość Pan,zmień końcówkę na łaś
  czeski błąd
  🙂 🙂 🙂

  Polubienie

 33. Smoke 24 lutego 2012 o 10:33 pm

  Polowa tematów to kłótnie nt. Religii..
  Zamiast zając sie czym ważnym to tematy dotyczą
  Módl się, to, tamto, wierze, nie wierze itd..

  Polubienie

  • hjk 25 lutego 2012 o 2:22 am

   Wbrew pozorom religia jest sprawą najważniejszą w życiu człowieka, dlatego warto od czasu do czasu to i owo przewietrzyć czy zaktualizować, przemysleć, wymienić pewne uwagi…
   Takie małe rekolekcje 🙂

   Polubienie

   • pola 25 lutego 2012 o 11:11 pm

    Religia to podstawa,fundament życia człowieka,najmniejsza rzecz ,przepis prawa wszystko ma swoje odzwierciedlenie w religii ,dlatego jeszcze nie raz ten temat będzie poruszany,Jeśli się komuś wydaje że jest osobą nie wierzącą to oszukuje sam siebie ponieważ ludzie mają taką mentalność że muszą w coś wierzyć.Jeśli nie w Boga w Boga Prawdziwego to w pieniądze.władzę,siłę lub siebie ,możliwości jest dużo,tylko że wiara taka prowadzi na manowce i tacy ludzie sami skazują siebie na zagładę .

    Polubienie

 34. filmyprawdy 25 lutego 2012 o 12:13 am

  FILMY PRAWDY – WOJNA INFORMACYJNA

  https://filmyprawdy.wordpress.com/

  “Wszystko to czego nie mówią Ci ,którym opłacasz abonament”

  Polubienie

 35. AQQ 25 lutego 2012 o 12:17 am

  Droga na Smolensk.(Bulat Okudzawa).

  Polubienie

 36. wacpan 25 lutego 2012 o 12:46 am

  http://www.michaltyrpa.blogspot.com/

  Polubienie

 37. Konarski 25 lutego 2012 o 12:52 am

  Już pojawiają się REKLAMY połączenia możliwości MICROCHIPA z aplikacjami komputerowymi np. Facebook. Automatyczne logowanie przy terminalu itp…

  Polubienie

  • Konarski 25 lutego 2012 o 12:55 am

   Wystarczy przyłożyć rączkę z microchipem do czytnika i życie staje się prostsze. :9
   Niedługo będą reklamować chipy bardziej agresywnie.

   Polubienie

   • hjk 25 lutego 2012 o 3:01 am

    http://dzieckonmp.wordpress.com/2012/02/25/pilne/#comment-69907

    Polubienie

    • rabarbarek 25 lutego 2012 o 7:40 am

     Az wstyd sie przyznac , ale bankierzy okazali sie sprytniejsi od rabarbarkowej. Opisze ” czipowy ” przypadek , zeby byl przestroga dla innych. Jakis miesiac temu przestala dzialac moja zwykla karta bankowa [ kredytowych nie posiadam, pociete w koszu na smieci] . Zazwyczaj place gotowka , wiec niedzialajaca karta przelezala kilka tygodni. Wczoraj postanowilam sprawdzic co jej sie stalo , ze tak nagle zdechla. Byla juz stara , wyplowiala i bez nowoczesnych srodkow zabezpieczajacych . Pani w banku polaczyla mnie z jakas centrala , a w tym czasie kiedy ja czekalam na polaczenie zmajstrowala mi nowa karte. Nie moglam nic mowic , bo po polaczeniu mowilam do sluchawki , w ktorej mily glos oznajmil mi , ze karte zablokowano poniewaz dokonano na nia zakupu za…. 60 dol. I wydawalo sie to komus podejrzane. Wiec ja pani na to odpowiedzialam , ze po pierwsze 60 dol to zadna suma swiadczaca o kradziezy karty , a po drugie gdyby karta byla kradziona to ktos wybralby z niej maksymalny limit . Pani na to , ze poniewaz karta nie jest uzywana czesto , czuli sie w obowiazku przyblokowania mojej wlasnosci.
     Na tym przykladzie widac wyraznie , ze szpieguja nas dzien i noc, kazda transakcja jest widoczna na jakis ekranach i wiedza dokladnie co i gdzie kupujemy. Niech ich wszystkich szlag trafi. Na koniec pani w banku z usmiechem stwierdzila , ze w sumie to nie musiala mi wymieniac karty , ale ta nowa jest ladniejsza i do tego z czipem.
     I tak stalam sie posiadaczka karty bankowej z wetknietym do srodka czipem, nowiutkiej , slicznej. A nie bede jej uzywala …

     Polubienie

     • zenobiusz 25 lutego 2012 o 7:46 am

      Rabarbarku,używaj,ale przemyślnie,jak wąż.
      Nie używając ,wpisujesz się na listę.
      Nie dano nam wszak ducha bojaźni.
      Zasada mimikry,dopokąd się da.
      Króluj nam Chryste.

      Polubienie

      • rabarbarek 25 lutego 2012 o 8:08 am

       Zenobiuszu , kiedy ja numer szybko zapominam . Karty kredydowe juz mi nawet bez mojego podpisu przysylaja . Ja je do wora i przedawniaja sie… hahahaha.
       Niezaleznie od tego czy uzywam czy nie , sprawdzaja. Po rozmowach ze znajomymi , okazalo sie , ze blokady kart bez zadnego powodu , to jakas plaga w Kanadzie. Z kartami kredytowymi dzieja sie jeszcze ciekawsze rzeczy , ale te na szczescie mnie omijaja. Pewnie i Milena miala jakies ciekawe przygody w tej materii.
       Pozdrawiam , Zeno.

       Polubienie

       • zenobiusz 25 lutego 2012 o 8:21 am

        Rabarbarku,,płać kartą od czasu do czasu ,tworząc swoisty obraz własnej aktywności.Na razie mają Cię może za konserwatystkę,ale krok dalej i ,jako płacąca gotówka będziesz na liście potencjalnych terrorystów,w USA,już tak zaczynają mieć.Masz piękną okazję do zdezinformowania ich danych,bo nie wątpię ,że wcześniej ,czy później ktoś Cię przeanalizuje.
        Możesz kartę dać do wykorzystywania,w jakimś zakresie ,z dostępem do sub konta,jakiejś młodej ruchliwej osobie,poruszającej się w zgoła innych iż Ty ,obszarach i środowiskach.Dla systemu możesz być na Florydzie,a na prawdę np. w Polsce.
        Jeśli dają nam jakąś broń,trzeba z niej korzystać.

        Polubienie

       • Peryskop 25 lutego 2012 o 10:52 pm

        Rabarbarko, taka analiza klienta poprzez jego/jej kartę jest już chyba standardem.

        Robionym automatycznie przez komputer (profiling), włącznie z bokadą karty pod jakimś pretekstem w celu wymiany na CHIP ! „- Chociaż właściwie nie było to konieczne, no ale ta nowa jest bardziej estetyczna, nieprawdaż?, i z chipem for your convenience and security, of course!”

        Bo rzeczywiście chip może więcej – np zlokalizować Cię nawet jeśli nie użyłaś karty, ale masz ją przy sobie i wchodzisz do metra, albo przez „drzwi” np. do jakiegoś starbucka na kawę, za którą płacisz gotówką.

        Zresztą nie musisz przechodzić przez jawne i ukryte e-bramki. Wystarczy, że chip karty kontaktuje się z Twoją komórką – np żeby sprawdzić, gdzie jesteś gdy Twoja karta jest w Peru.

        A kuku !

        GOOD LUCK!

        Polubienie

        • rabarbarek 25 lutego 2012 o 11:39 pm

         Moglo byc jeszcze gorzej, Peryskopie ” Mental handicap radio” byloby duzo wiekszym problemem . [ polecam b. krotkie opowiadanie Harrison Bergeron , K, Vonnegut , dostepne na Int. ]
         Do Peru karty nie wezme , telefonu nie wlacze , kawe zaczne pic w domu.

         Ale wiem , ze tego ” a kuku ” coraz trudniej uniknac.

         Polubienie

       • mi461 26 lutego 2012 o 1:41 am

        z karta? nie jeszcze nie. 😀
        nie naduzywam tego, jedynie kiedy sie placi wieksze naprawy ciezarowki.
        Reszte cash only 😉

        Polubienie

      • greenish 25 lutego 2012 o 2:31 pm

       widac po tobie ze juz opanowales bardzo zasady mimikry, ale nie martw sie nie nie obchodzi mnie kim jestes. tak dla swojego smiechu to pisze.

       Polubienie

 38. navajo88 25 lutego 2012 o 5:43 am

  Pobudka śpiochy ! czas na wojnę ! i szczelać celnie !!!! , hahahahahahahahahaa
  Miłej Niedzieli życzę wszystkim blogowiczom i niech dzisiaj chociaż w Niedziele zapanuje tutaj okuj na blogu , czego życzy wam mister navajo88 !
  J.M.H

  Polubienie

  • rabarbarek 25 lutego 2012 o 6:54 am

   Navajo , sobote zgubiles. hahahahahaha…

   Wracaj do lozka . Dzisiaj alarm odwolany, mozesz spac do niedzieli. Milej niedzieli zatem !!!!

   Polubienie

  • zenobiusz 25 lutego 2012 o 7:00 am

   Myślał indyk o niedzieli,a w sobotę ,łeb mu ścieli.
   hahahahahahahahahahahahahahaha
   25 luty sobota.

   Polubienie

  • Sully 25 lutego 2012 o 9:08 am

   navajo czy Ty spać nie możesz 😉

   Polubienie

   • navajo88 25 lutego 2012 o 7:49 pm

    No to faktycznie nawaliłem na całej lini i macie rację hahahaha , ale ostatnio zauważyłem że wam swiadomość że cofam się w czasie i to o parę dni w środę miałem identyczny przypadek w kolekturze toto jak puszczałe lotka na losowanie w czwartek i zapytałem się z głópia frant to jest na jutro na wtorem ? i baba mało nie spadła z krzesła hahahaha i okazało się ze jest środa ,a nie poniedziałek , ale co robić to jest choroba !!!!!! ,eh kiedyś bywało gorzej !!!!!! hahahahahahahahahahahahahaha

    Polubienie

 39. libro77 25 lutego 2012 o 7:41 am

  Przyznam, że we wczesnej młodości, trenując wschodnie sztuki walki też byłem w jakimś stopniu oczarowany Wschodem. Bogu dzięki już z tego wyrosłem.

  Polubienie

 40. libro77 25 lutego 2012 o 7:43 am

  afirmatorzy buddyzmu, przeczytajcie to KONIECZNIE:
  http://zenobiusz.wordpress.com/2012/02/24/ofiara-ludzkie-w-hinduizmie-i-buddyzmie-ofiara-ludzka-a-ofiara-boska-maj-15th-2009po-polsku/comment-page-1/#comment-40998

  Polubienie

  • zenobiusz 25 lutego 2012 o 7:48 am

   To już czwarty link na tej stronie,i jakoś nikt się nie wypowiedział. 🙂

   Polubienie

   • libro77 25 lutego 2012 o 7:51 am

    zaprośmy Peryskopa, ja niestety muszę już znikać

    Polubienie

 41. libro77 25 lutego 2012 o 7:48 am

  BUDDYZM – może o tym nie wiesz…?
  http://zenobiusz.wordpress.com/2012/02/24/ofiara-ludzkie-w-hinduizmie-i-buddyzmie-ofiara-ludzka-a-ofiara-boska-maj-15th-2009po-polsku/

  Polubienie

  • zenobiusz 25 lutego 2012 o 7:57 am

   OFIARA LUDZKIE w hinduizmie i buddyzmie.OFIARA LUDZKA A OFIARA BOSKA 39
   To dane za wczoraj,tyle osób weszło na tą stronę (słownie trzydzieści dziewięć)
   Zastanawiam się czasem co my tu robimy,i z kim mamy do czynienia.
   Na monitor wchodzą pono tysiące dziennie.???????????????

   Polubienie

   • Irol 25 lutego 2012 o 11:04 am

    Nie wypowiedział, bo zwyczajnie nie zwracam uwagi na takie strony. Nie afirmuję za żadnym Buddyzmem, czy nie-buddyzmem, tylko mówię o niebezpieczeństwie pomieszania które bardziej zaszkodzi w życiu niż pomoże. Nie jestem członkiem żadnej sekty, nie muszę nikogo przekonywać do swoich racji i nikt mnie nie rozlicza z przyjętych do grupy członków ( ludzie przychodzą, widzą, że nie ma tutaj cukierków tylko ciężka a czasami mecząca i długotrwała cisza/medytacja, odchodzą, bo praca nad sobą nie daje szybkich efektów a same efekty są raczej mało spektakularne). Zdaję sobie sprawę z różnych odłamów buddyzmu, które są raczej wynikiem ogólnego zdziczenia obyczajów i zboczenia z właściwej drogi rożnych samozwańczych nauczycieli. Napisałem już, że NALEŻY POD KAŻDYM WZGLĘDEM unikać różnych dziwnych guru którzy patrzą tylko na swój zysk czy własne przyjemności ewentualnie na swoją osobistą korzyść (buddyzm nie polega na wierze ale wyłącznie na własnym doświadczaniu zjawisk). Wszystko opisał bardzo fajny gość (Polak) Tomek Lehnert w swojej książce pt. „Oszuści w szatach”. Myślę, że to jest pozycja obowiązkowa dla każdego ciekawego świata poszukiwacza. I pozycja ta powinna odkłamać famę, że wszyscy mnisi są święci.

    Polubienie

   • Irol 25 lutego 2012 o 11:17 am

    @Zenobiusz. Macie do czynienia z ludźmi ciekawymi świata. Ale nie ciekawymi różnych zboczeń na tym świecie. Wystarczająco dużo zboczeń, agresji, wariactwa jest nadawane w ogólno-krajowych mendiach. Nie po to nie oglądam TV, żeby wchodzić na dziwne strony :). Ale dziękuje za troskę.

    Polubienie

    • zenobiusz 25 lutego 2012 o 1:27 pm

     Irol@
     ,to przypomina trochę sytuację,że ja ci wskazuje co się dzieje
     w obozach koncentracyjnych,i apeluję byś przejrzał,
     ty zaś mówisz że ostatni patraitag,
     był wzniosły,w afirmacji Furera.,nic nie zakłóca.

     Polubienie

    • Totalsky No Problemsky 25 lutego 2012 o 2:07 pm

     @Irol
     nie mam pod ręką guinessa, więc wypiję twoje zdrowie mocną kawą!! niech żyją normalni!! (cokolwiek to znaczy 😉

     Polubienie

  • Demon 25 lutego 2012 o 5:03 pm

   Muszę się wtrąćić, bo nie wytrzymam. Ludzie zanim o czymś napiszecie może chociaż wpierw uzbrojcie sie w rzetelną wiedze na temat. To co napisane jest w powyższym artykule to kompletne bzdury! Paradoksalnie wiekszość informacji i publikacji szczególnie w internecie o buddyzmie bądź hindiuzmie pochodzi od różnej maści księży , zakonnic i misjonarzy.Ci z kolei powołująć sie na fakt iż byli w Indiach ileś lat rozbudzają w czytelnika/słuchacza wiarę iż dobrze temat znają, następnie zaczyna się wykład jaki to buddyzm jest zły i prymitywny w porównaniu z chrześcijaństwem.Przy czym częśto i gęsto posówają się do KŁAMSTWA!!! Niemało też jest generalizacji i niewłaściwego rozumienia terminologii.Powiem więcej chrześcijaństwa nie można porównywać do buddyzmu/hinduizmu bo to jest kompletnie coś innego.Proszę sobie też darować nazywanie innowierców poganami wierzącymi w demony itp. to jest naprawde prymitywne.
   Apeluję więc do ludzi myslących aby zanim przystąpią do jakichkolwiek sądów na temat tak wysoce skomplikowany jak zagadnienia religijne i filozofia aby może najpierw poczytać małe co nieco. Powiem wprost – WARTO POSZERZYĆ SWOJE HORYZONTY MYŚLOWE.Dziękuje za poświęcenie mi uwagi.

   Polubienie

   • choice 25 lutego 2012 o 11:15 pm

    a więc do dzieła szukaj!!

    Polubienie

 42. theaspartam 25 lutego 2012 o 8:18 am

  Autorytety Platformy Obywatelskiej ( PO )!!! Szokujaca rozmowa z rzeczniczką Ministerstwa Zdrowia Agnieszką Gołąbek https://www.youtube.com/watch?v=vgtxxcYEgso

  Polubienie

 43. Irol 25 lutego 2012 o 10:48 am

  Apropo Putina. Zauważyliście może zmianę w wieku i kształcie twarzy premiera Putina? Moi rodzice twierdzą, że to jest nieprawdopodobne, żeby Putin tak się zmienił przez ostatnie 4 miesiące. Do tego w prawosławne Boże narodzenie nie pojawił się w cerkwi. Jest niestety podejrzenie, że albo wystawił swojego sobowtóra, albo prawdziwy Putin gryzie ziemię :(. Co może być dla nas i dla Rosjan dość przykrym doświadczeniem. Monitor, są gdzieś jakieś porównania zdjęć z Putinem z okresu ostatnich 2 lat?

  Polubienie

 44. libro77 25 lutego 2012 o 11:23 am

  Peryskop – jesteś niewątpliwe autorytetem, dla mnie też.
  Imponujesz wiedzą i błyskotliwą inteligencją.
  Nie jest jednak uczciwe, że się nie chcesz okreslić, jakiej religii (ateizmu) jesteś wyznawcą.
  Twój autorytet na pewno nie ucierpi, a sytuacja będzie o wiele bardziej jasna.
  I szczerze Cię pozdrawiam, mimo częstej róznicy zdań.

  Polubienie

 45. iHe 25 lutego 2012 o 11:44 am

  Tak się zastanawiam ,kiedy zacznie się lansowanie w meeerdiach teorii jakoby wojny syjonistyczne na świecie były dla naszego dobra ,bo są wymierzone we wrogów zachodniej cywilizacji ze szczególnym uwzględnieniem Chin..
  W końcu są tacy co wierzą ,że banksterzy wyposażyli Adolfa w całą zbrodniczą machinę wojenną tylko po to,żeby był przeciwwagą dla wrogiej cywilizacji zachodu->Armii Czerwonej..
  (buehehehehehe)Troche się zbiesił ale ogólnie się udało..

  Zabawne,że w to wierzą ludzie ,którzy cyfrografy banksterskie niby rozumieją..

  Dobry bankster leczy kiłe cholerą i jeszcze w dodatku zupełnie non profit.A z cholery narodziła się piękna krzyżowska idea..Jakby przy okazji.
  Jeszcze tylko nic nieznaczący szczegół,kto piękne idee armii czerwonej podarował..

  Polubienie

 46. greg 25 lutego 2012 o 12:11 pm

  Ludzie pomóżcie bardzo proszę byłem zdrowy a jestem kaleką oczy mi same latają mam problemy schodzeniem w uszach piski mysli samobójcze czy jest ktoś w stanie mi pomóc mam uszkodzony mózg byłem u lekarza pani doktor powiedziała że mózg się nie zregeneruje czyli nie mam szans juz na normalne życie . Kupię arszenik.

  Polubienie

  • monitorpolski 25 lutego 2012 o 12:28 pm

   Napisz do mnie mail. Na razie sądzę, że to jest prowokacja.

   Polubienie

 47. szuwaxpl 25 lutego 2012 o 12:28 pm

  Kiedy szanowni forumowicze przestaną sobie skakać do oczu w obronie swojego punktu widzenia ?
  Szczególnie nasila się to w temacie religii – kiedy zrozumiecie, że wszystkie religie pro ludzkie mają te same korzenie ? I nikt w obliczu śmierci nie będzie pytał czy wierzysz w Słońce, Liść, Jezusa, Buddę, Allacha, wszystko przeważnie zależy od miejsca przyjścia na ten nasz ziemski świat !
  Kiedy zaprzestaniecie zachwalać słowami swój wybór religii, a zaczniecie pokazywać światu otaczającemu a tym samym wzbudzicie ciekawość – kim jest ten dobry człowiek i kogo wyznaje, bo taki inny, bije od Niego miłość ? A tak czepiacie się cytatów, dajecie jakieś mętne przykłady swojej porywczości w imię czego lub kogo ?
  Proszę – pamiętajcie, że gdy pada deszcz to podlewa wszystkie rośliny, te piękne dla nas ludzi jak i te, które nam się nie podobają.

  Polubienie

 48. Sully 25 lutego 2012 o 1:12 pm

  Monitor , weź otwórz nowy temat, bo wolno sie ładuje forum.

  Polubienie

  • Totalsky No Problemsky 25 lutego 2012 o 1:50 pm

   @Sully
   o d…. Maryni bym najchętniej pogadał, bo juz mam dośc tego syfu za oknem (ćtapa marymoncka na ulicach), syfu w polityce, i tego – pardon – syfu pod tym postem, gdzie nominalnie katolicy/chrześcijanie/miłujący pokój i bliźniego – obrzucaja sie błotem i odsądzają od czci i wiary tylko dlatego, że ktos mysli tak a nie inaczej, czyli nie tak, ja ja….; w zasadzie tylko wpisy Peryskopa czytam dzis z zainteresowaniem….; płyta! p. Marek: cenzorze-moderatorze… 😉 – jak ktos był w wojsku i troche pomaszerował w kolumnie, to wie o co z ta „płytą” chodzi….

   Polubienie

   • Sully 25 lutego 2012 o 2:08 pm

    Czekam Totalski w takim razie na jakis ruch 😉 cobyśmy mogli pogadać o d…marynie :-)Peryskopa piszesz hmmm on ma mnie za faceta 😉

    Polubienie

    • Totalsky No Problemsky 25 lutego 2012 o 10:18 pm

     @Sully
     wiem co, ale nie wiem jak…. trzeba wymienić namiary, Monitor zna mój, i zapewne zna twój; jak myślisz? – pomoze nam? 🙂

     Polubienie

 49. Stanisław 25 lutego 2012 o 2:01 pm

  Monitor – mam pytanie czy masz jakieś nowe wiadomości na temat Rafała Gawrońskiego ?

  Polubienie

  • monitorpolski 25 lutego 2012 o 2:33 pm

   Zrobię uaktualnienie, jak tylko nadrobię zaległości. Rafała nie wypuszczą, jest wyrok. Można co najwyżej przypominać o tym za co się tam znalazł i próbować się z nim skontaktować. Nie dzwonił do mnie od momentu gdy go przewieziono do Elbląga – w prost w ręce tych ludzi, którzy doprowadzili do jego tragedii.
   Tymczasem mamy poważny problem w Polsce, bowiem Sejm będzie głosował czy ma się wytruć wszystkich Polaków czy też nie. Chodzi o legalizację broni masowego rażenia o nazwie GMO. Sejm nie jest w żaden sposób upoważniony do debat nad tym, czy ma się Polaków wymordować czy nie – kryminalne ustawy w ogóle nie powinny się znaleźć w Sejmie. Ale się znajdują. Dlatego odbędzie się Norymberga 2 i wszyscy ludobójcy staną przed trybunałem. Już niedługo.

   Polubienie

   • ALFA 25 lutego 2012 o 3:11 pm

    Musimy się obudzić i działać tak jak Indie mają tysiące wiosek wolnych od GMO .Bierzmy też przykład od nich Boliwia,Włochy,Austria,Hawaje .Czy my nie umiemy walczyć o swoje.Musimy powstrzymać sprzedawczyków od zniszczeń naszej pięknej ziemi Polskiej.

    Polubienie

   • Stanisław 25 lutego 2012 o 4:07 pm

    Jaka jest prawna droga do powstrzymania tej swołoczy w Sejmie ? Może by trzeba zacząć pisać do naszych „wybrańców narodu” w tonie jednoznacznym a nie tylko informującym ? ( Pan poseł lub Pani posłanka powinna być świadoma co może spotkać za kolaborację z wrogiem. ) Piszesz Monitor o drugiej Norymbergi – tylko czy zatruty i odmóżdżony naród tego doczeka ? Mas świadomych sytuacji jest dość dużo , jednak to wciąż mało – trzeba by młodzi zaczęli postrzegać GMO tak samo jak ACTA.

    Polubienie

 50. NoTak 25 lutego 2012 o 2:04 pm

  Jak media mordują ludzi. Syria i NWO

  Polecam.

  http://www.nacjonalista.pl/2012/02/24/w-syrii-trwa-wojna-o-prawde-rozmowa-z-siostra-fadia-laham/

  „Podczas mojej drugiej wizyty w Homs postanowiłam się przedostać, razem z pewnym francuskim reporterem, na obszary kontrolowane przez rebeliantów. Przebrałam się tak, by nikt nie wiedział, kim jestem. Chciałam porozmawiać z przedstawicielami Wolnej Armii Syryjskiej (WAS). Po pierwsze – po drugiej stronie nie widzieliśmy żadnych pokojowych demonstracji. To, co się pokazuje w telewizji, wygląda tak, jakby było kręcone w studio. Uczestnicy grają swoje role, jak w teatrze. Zamykana jest część ulicy, zaś demonstranci stoją jakby specjalnie przed kamerami. Po tym materiał jest wysyłany natychmiast do Al Jazeery. Widziałam też, w jaki sposób są tworzone swego rodzaju listy proskrypcyjne lojalistów. Po wpisaniu na taką listę, ludzie ci są zabijani.”

  Kto wie -dlaczego Watykan pozostaje bierny?.

  Polubienie

  • monitorpolski 25 lutego 2012 o 3:05 pm

   Jeszcze jedna wstawka o Watykanie lub KK i masz bana. Wiadomo, że Watykan nic nie może zdziałać, pytanie dlaczego Watykan to a tamto jest prowokacją. Zapytaj dlaczego Amnesty International, Unicef lub inne organizacje nie robią nic w.s. inwazji na Syrię.

   Polubienie

 51. PokójWam 25 lutego 2012 o 2:07 pm

  http://proroctwa.com/walka-przeciwko-chrzescijanstwu.htm

  Zezwolenie na pomoc humanitarną w Syrii będzie oznaczać akcję zbrojną
  http://translate.google.pl/translate?sl=en&tl=pl&js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fdebka.com%2Farticle%2F21770%2F

  Za: http://debka.com/article/21770/

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/usa_francja_wielka,p1166652116

  http://konflikty.wp.pl/kat,107154,title,Korea-Pln-grozi-To-ciche-wypowiedzenie-wojny,wid,14282269,wiadomosc.html

  http://konflikty.wp.pl/kat,1020347,title,Smierc-USA-Tysiace-ludzi-ulicach-padly-strzaly,wid,14282294,wiadomosc.html

  http://konflikty.wp.pl/kat,1020347,title,Wsciekly-tlum-zaatakowal-kompleks-ONZ-sa-zabici,wid,14282542,wiadomosc.html

  Polubienie

 52. ALFA 25 lutego 2012 o 2:22 pm

  Czy ten blog jest do kogo mamy się modlić i w co wierzyć ,dla mnie niech każdy wierzy w co chce .A religie to zostawcie w spokoju.Są inne pilne sprawy.
  Polecam to obejrzeć
  Wzrost http://www.youtube.com/watch?v=943hw6wwR2U&feature=player_embedded

  Polubienie

  • monitorpolski 25 lutego 2012 o 2:29 pm

   Bardzo chciałbym, żeby nie było w ogóle dyskusji o religii na tym blogu. I nie tylko chodzi o obrazę katolików, ale w ogóle temat religii jest tak złożony, że od tego są inne fora dyskusyjne.

   Polubienie

 53. Annah. 25 lutego 2012 o 2:38 pm

  „Nasz Dziennik” ujawnia: Czy po katastrofie smoleńskiej istniała możliwość przejęcia i prowadzenia badania w całości przez stronę polską? Twierdząco na tak postawione pytanie odpowiada autor ekspertyzy sporządzonej niecały miesiąc po tragedii na Siewiernym. Dokument zamówiło Ministerstwo Infrastruktury. I schowało w szufladziehttp://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120225&typ=po&id=po03.txt

  Polubienie

 54. libro77 25 lutego 2012 o 3:43 pm

  wskazówkę

  Polubienie

 55. wacpan 25 lutego 2012 o 4:14 pm

  Ciekawa rzecz zwiazana z GOOGLE…
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/juz-za-tydzien-korporacja-google-wlacza-wielkiego-brata

  Polubienie

 56. The Sign Painter 25 lutego 2012 o 5:07 pm

  Polubienie

 57. tamara 25 lutego 2012 o 5:35 pm

  atak na Syrie rozpoczety (niestety)…
  http://www.debka.com/article/21770/
  http://www.jpost.com/MiddleEast/Article.aspx?id=259321
  Niemiecki kanał telewizyjny ZDF pokazywał obrazy z wojny w Iraku stwierdząc, że są to okrucieństwa wojsk syryjskich ……
  http://info.kopp-verlag.de/nachrichten/zdf-alte-irakkrieg-filme-als-aktuelle-syrienaufnahmen-gezeigt.html
  wszyscy sojusznicy Moskwy są pokolei usuwani…..czyzby po Libii ….Syrii….Iranie….nastepnia bedzie Rosja?

  Polubienie

 58. zenobiusz 25 lutego 2012 o 5:46 pm

  http://zenobiusz.wordpress.com/2012/02/25/jesli-izrael-zaatakuje-the-iran-war-how-it-will-begin/
  Jak może wyglądać scenariusz rychłej wojny,jeśli do niej rzeczywiście dojdzie.

  Polubienie

 59. tamara 25 lutego 2012 o 5:57 pm

  Wielka Brytania przygotowuje plan ewakuacyjny swoich obywateli z Grecji……Armia grecka prawdopodobnie przygotowuje zamach stanu http://www.examiner.com/international-trade-in-national/greek-military-ready-to-intervene-and-take-over-greek-parliament

  Polubienie

 60. wacpan 25 lutego 2012 o 5:59 pm

  OLIMPIADA

  Polubienie

 61. maran 25 lutego 2012 o 6:53 pm

  Ciekawe dyskusje na blogu dzisiaj.
  A propos satanizmu to, bylam pare dni temu, w tzw . comics store, gdzie sa sprzedawane roznego rodzaju popularne komiksy dla dzieci i mlodziezy. Majac wiedza jaka mam o okutyzmie, satanizmie, illumintati i ich symbolice, zalozeniach,itp. przyznam sie, ze mi szczeka nieco opadla, jak zobaczylam co na owych polkach jest powystawiane w celu demoralizacji mlodego pokolenia.
  99.99% z tych „komiksow” mialy na okladkach jakies demony, smoki, wampiry, weze lub wizerunki sadystycznych facetow z twarzami z piekla rodem, lub na wpol nagich kobiet/whores w wyuzdanych pozach i „strojach”. Przejrzalam na chybcika pare z tych „komiksow” i tak jak przypuszczalam ,roi sie w nch od przemocy, agresji, gwatu, wyuzdanych/zboczonych scen i oczywiscie satanizmu i okultyzmu. Z niesmakiem odlozym toto na polke, ale przyjrzalam sie tez rdyskretnie eakcji malolatow, petajacych sie po tym sklepie. Widac, ze byli zachwyceni zawartoscia owych szmatlawcow i obeznani w tematyce. Widac ze oni sie tam czuli jak ryba w wodzie. Ja czulam sie tak jakbym widziala ankaonde , zwisajaca z drzewa , czekajaca z niecierpliwoscia na swoj posilek.
  W tym, co jest nakierowane na mlode pokolenie widac jak na patelni cel moznych tego swiata, swiadomie, dobrowolnie i celowo powiazanych z demonicznymi silami : zniszczyc ludzkosc ,ale tez usiedlic ich duchowo, sprawic, zeby sami podazyli za Zlym, wpadali w jego sidla. Gry komputerowe, video, filmy, ksiazki, piosenki itd. Cala ta popularna kultura/entartainment skierowana na mlode pokolenia jest przesiaknieta az do bolu (bulu?) okultyzmem, satanizmem, ezoteryke, zlem, przemoca, wyuzdanym seksem.
  TO NIE JEST przypadek. To sa celowe dzialania.
  To bylo juz czynione od lat wielu, poczynajac od eksplozji muzyki rockowej, hippisowskiej wolnej milosci i robta co chceta motto, new agowskiego synkretyzmu i „czlowiek sam sobie tez moze byc bogiem” credo. Obecnie, po tych wszystkich wygibasach i przygotowaniach, wyciagaja juz mocne dziala, wprost z czelusci piekielnych. Juz nawet nie probuja przykrywac swych zamiarow otoczka wolnej milosci, pokoju, wolnosci i szczescia, oni teraz sie wprost odwoluja do szatana, zachowuja sie jak poganska dzicz ( ostatnie Grammy Awards, awards mtv 2011 tez to ukazalo), a ludzie znieczuleni przez lata , zobojetniali , zaczadzeni, szukaja coraz mocniejszych wrazen.
  A takich ich tylko moga dostarczyc wrazenia z piekla rodem. Doslownie.
  Tylko oni wydaja sie nie zdawac sobie sprawy, ze to pieklo z czasem zabierze ich na stale i to co przezywaja teraz wirtualnie, na niby, moze sie stac stala czescia ich niesmiertelnego zycia.
  A wtedy zabawa sie skonczy, a zacznie sie bol, cierpienie, rozpacz i odwieczne zgrzytanie zebow.
  Na wieki wiekow.

  Polubienie

  • rabarbarek 25 lutego 2012 o 8:39 pm

   Maran , a sprawdzilas dobrze czy to byl na pewno sklep z komiksami ? Zartuje!

   Kultura smierci vs kultura zycia . To kolejny front wojny XXI wieku.

   Polubienie

   • Peryskop 25 lutego 2012 o 11:56 pm

    Maran, Rabarbarek – patrzcie jak Was „komiksmany” dokładnie obłapkowali !

    Polubienie

    • rabarbarek 26 lutego 2012 o 12:17 am

     To nasz cichy wielbiciel [ – e]

     Dzisiaj i tak nie jest tak zle jak dwa dni temu. Widac , ze nie jestesmy ” mu” [ zespolowi lub singlowi] obojetne. Jesli to Paluszkiewicz , to pozdrawiam.

     Polubienie

 62. Peryskop 25 lutego 2012 o 9:10 pm

  Przepraszam za achronologiczny wpis wobec braku miejsca w należnej pozycji.

  zenobiusz 25 Luty 2012 o 6:39 am napisał: ” “Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” (Mt 28,19). Uwaga ,to już nieaktualne.!!!!!!!! Peryskop to odwołuje .Uwaga!!!!!!! ”

  Dzięki Zeno za wiarę w moja moc sprawczą! Ale przeceniłeś, bo mocno przesadziłeś. Także co do moich intencji, bo nic nie odwoływałem.

  A skoro już wszedłeś w ten wątek, to poszukaj, proszę, doprecyzowania zawartego w Biblii, że w tym nauczaniu należy pominąć wymienione z nazwy plemiona – jak wynika z mapy rozlokowane na Wschód od biblijnych wydarzeń. Dlaczego ten wyjątek i ten kierunek ? Może autorzy Biblii zdawali sobie sprawę, że w Azji ugruntowane już były dużo starsze religie mające bardzo wielu wyznawców ?

  Czy zarzucisz mi, że podróżując po Azji nie ochrzciłem nikogo? Owszem, starałem się nauczać – także osobistym przykładem, ale jednocześnie uczyłem się od gospodarzy, bo jest czego. To stare kultury z cennym dorobkiem cywilizacyjnym, z którego i my korzystamy.

  Nawracanie dobrym sercem i przykładem jest zasadne. Miło było gościć u Sister Mary w Rajgir w jej katolickiej ochronce ze szkołą dla dzieci niepełnosprawnych różnych wyznań, które z biegiem lat spontanicznie przechodziły na wiarę w Chrystusa. Ten wspaniały przykład dała m.in. bł. Matka Teresa z Kalkuty. Ale nie wierzę w sens przekonywania innowierców do naszych „wartości” przy pomocy szydzenia z zasad obcych religii, palenia Koranu, nalotów bombowych, szczepionek Billa Gatesa, itp. metod wymyślonych przez neo-chrześcijan.

  Dzięki Marku za niezablokowanie naszej dyskusji, choć przysparza kłopotów i nie dotyczy bezpośrednio dzisiejszego wątku, a za to dotyczy religii, w tym ważnych aspektów naszej wiary. Rzeczowa wymiana poglądów i wiedzy powinna dać więcej dobra niż zła, chociaż upominałem, że dyskutowanie na temat religii, seksu i polityki zazwyczaj prowadzi do spięć, a rzadko do konsensu.

  Ale nie można tych ważnych spraw okrywać milczeniem, bo to sam rdzeń naszej egzystencji.
  Wojna jest przedłużeniem polityki, ta – przedłużeniem życia, ono – efektem seksu, ten – formą tworzenia, ono – pochodzi od Boga, a Bóg jest dla wielu obiektem wiary i kultu, ale dla wielu nie jest. Ten splot relacji można rozważać redukcjonistycznie, czyli osobno, ale wtedy wnioski mogą być chybione w konsekwencji odrzucenia istotnych współ-zależności i przenikań.

  I jeszcze jeden cytat wart omówienia: zenobiusz 25 Luty 2012 o 9:35 am napisał: „Peryskop@ powiadasz: Ludzie, niezależnie od religii, przebudźcie się do jasnej cholery ! Świat i nasze życie nie kończy się na błyskotkach i fidrygałkach !
  Toż to “proletariusze wszystkich krajów ,łączcie się”,tylko w innych dekoracjach.”

  Tu trzeba się zgodzić z Zenobiuszem. Po prostu historia ludzkości toczy się kołami. I esencja mojego apelu pasuje do każdej epoki, gdy dochodziło do nadmiernej koncentracji władzy i bogactwa w rękach wąskich elit kosztem wyzyskiwanego ludu. Wielkie rewolucje wybuchały wobec pogwałcenia społecznej zasady, którą znalazłem w książce „Mądrości Talmudu”: rozpiętość zarobków nie powinna przekraczać 5-krotności. Biada tym, którzy gardzą tą słuszną zasadą.

  I znów dla wyjaśnienia: cytowanie z tego źródła nie oznacza, że się utożsamiam z nim, ani że jestem wyznawcą powiązanej z nim religii. To po prostu jest mądra reguła, zapewniająca spokój społeczny z jednoczesnym uhonorowaniem ambicji i potrzeb jednostek zdolniejszych, piastujących bardziej odpowiedzialne funkcje w grupie. Mniej więcej te proporcje w zarobkach były zachowywane przez kilka dekad w społeczeństwach „socjalistycznego” dostatku, np w Skandynawii, i były to tam okresy PROSPERITY i względnie ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU.

  Komu to przeszkadzało ?

  Polubienie

  • hjk 26 lutego 2012 o 4:17 pm

   Podobnie Platon w swych projektach „idealnego państwa” („Prawa”) mówił o 4-krotnej rozpiętości ale MAJĄTKU, już nawet nie dochodów…

   Polubienie

 63. filmyprawdy 25 lutego 2012 o 10:57 pm

  FILMY PRAWDY – WOJNA INFORMACYJNA

  https://filmyprawdy.wordpress.com/

  Jest to idealny prezent dla swojego znajomego, bądź też nauczyciela, lekarze, prawnika, polityka, profesora, księdza, sędziego i wielu innych osób, gdyż wyszkolone informacyjnie społeczeństwo stanowi siłę, zwłaszcza w czasach gdy na różne sposoby jesteśmy uczeni bierności i zrażani do działania.

  Polubienie