Tragiczne zderzenie pociagów k. Kozłowa

NOWOŚĆ: Tak wygląda akcja ratownicza w wypadku kolejowym: >>Warszawa-Krakow – zderzenie pociągu – akcja ratownicza

W Polsat News – przed momentem dowiedzieliśmy się, że na tym odcinku testowano właśnie system zalecany przez Unię Europejską, tzw Europejski System Zarządzania Ruchem Kolejowym (ERTMS). System ma zapewniać „bezpieczną” kontrolę jazdy pociągów.  Tu są szczegóły n.t. tego bezpiecznego systemu:
http://www.utk.gov.pl/palm/pl/11/213/Europejski_System_Zarzadzania_Ruchem_Kolejowym_ERTMS.html
Warto śledzić na bieżąco doniesienia mediów, gdyż raczej nie są one cenzurowane. Informacje te już mogą się więcej nie pojawić. Warto by się dowiedzieć komu Komisja Europejska powierzyła zaprojektowanie systemu.

Bertrand Russell: “Ludzie są tak głupi, że można ich zabijać i nadal będą myśleli, że umierają z przyczyn naturalnych” (parafrazuję)
Otwieram specjalny wpis do dyskusji, nie ograniczam jednak tematów tylko do katastrofy. Dla mnie dziwne jest zderzenie się dwóch pociągów na jednym torze, data też może być znacząca dla okultystów 3-3-2012,w sumie 11. Nie zakładam, że jest to sabotaż, może to być tylko kolejny nieszczęśliwy wypadek. Czy nie za dużo tych wypadków?
Minister Nowak w TVN 24 powiedział właśnie, że w miejscu katastrofy jest ruch dwutorowy – jak więc oba pociągi znalazły się na jednym torze?!!

Wojewoda Śląski – „oba pociągi jechały na jednej nitce”. To co, były w końcu dwa tory czy jeden?!

TVN 24 już rozpatruje możliwość błędu kierownika ruchu. Na swoim torze jechał pociąg z Krakowa (rzeszowski), natomiast ten z Warszawy jechał nie po swoim torze. W sterowaniu ruchu z Kozłowa odległego o 20 km wykorzystywane były najnowsze urządzenia. Oznacza to, że prawdopodobieństwo błędu było bardzo małe.

Świadek (TVN 24): „pociąg nie hamował!”, „Zwłoki, ciała porozrzucane, Sodoma i Gomora”. „Jęki dobywające się z różnych wagonów” – facet miał miejsce 13 w pierwszym wagonie i wyszedł bez szwanku!
Inny świadek: „Pociąg miał numer 13″…
Młody chłopak „My uszliśmy z życiem i to jest jakby drugie życie od Boga”.

[ Na marginesie: Bardzo proszę nie obrażać osoby wkładające dużo pracy w wartość merytoryczną tego bloga. Taktyka obrażania i rozwadniania dyskusji, szczególnie gdy poruszane są ważne tematy, jak GMO, jest domeną agentów dezinformacyjnych, dlatego będę takie działania w miarę możliwości ukrócał. Zaliczanie nas do „agentury” nie jest niczym uzasadnione, autor bloga i wielu komentujących przyczynili się aktywnie do zdemaskowania afery szczepionkowej w 2009 roku, co nie tylko zaoszczędziło Polsce kilkaset milionów dolarów, ale i zapobiegło zaszczepieniu niebezpiecznymi szczepionkami milionów ludzi.
Dla wielu czytelników ten blog jest ważnym źródłem informacji i analiz – niekoniecznie mówię tu o mojej pracy, ale raczej o pracy osób komentujących. Komentarze bowiem stanowią większą część bloga, w chwili obecnej jest ich już ponad 70 tysięcy!]

28 lutego 2012 roku w Sejmie miało się odbyć pierwsze czytanie propozycji nowej ustawy o nasiennictwie. Ustawa skandaliczna, bowiem nie wykreśla możliwości użycia nasion roślin genetycznie zmodyfikowanych. Ja wiadomo, wiele gatunków tych roślin jest szkodliwych czy wręcz trujących. Koalicja Polska Wolna od GMO walczy o całkowity zakaz GMO w Polsce, tak jak to jest w 9 krajach Europy Zachodniej. Debatę sejmową odłożono do piątku 2 marca.

===================================================================

Reklamy

234 responses to “Tragiczne zderzenie pociagów k. Kozłowa

 1. eloziom 3 marca 2012 o 11:29 pm

  trochę szacunku bo najprawdopodobniej zgineli tam ludzie, a Wy zaraz znowu będzie ujadać, że to jakis spisek, że to wina PIS czy PO…

  • monitorpolski 3 marca 2012 o 11:33 pm

   Co?!!! Zabili nam Prezydenta z 94 innymi osobami, potem ukatrupili ś.p. Leppera + wiele innych skrytobójstw, a ty nam tu o „ujadaniu”? Ja tym psom nie wierzę – zabili mi przyjaciela w Smoleńsku! 3-3-3 – to idealna data dla tych satanistów.
   Od samego początku mi tu coś śmierdzi, a jak słucham na bieżąco – to coraz bardziej. Najnowsze urządzenia, 2 tory, a tu nagle oba pociągi jadące ponad 100 na godzinę na jednym torze?! Kolejny cud? A może brzoza zmieniła zwrotnicę?

   • eloziom 3 marca 2012 o 11:44 pm

    brawo monitor za populistyczny komentarz-na pewno dostaniesz sporo „lajków”, tylko zastanawiam się , czy Ty naprawdę sam wierzysz w te bzdury , czy robisz to tylko dla poklasku…O ile sprawa Leppera i katastrofa smoleńska są rzeczywiście zagmatwane, to mimo że o tej katastrofie nie wiemy właściwie jeszcze zupełnie nic to Ty już widzisz w tym spisek..z całym szacunkiem do Ciebie, ale to właśnie przez takich jak ty, wszystkich nas tropicieli prawdy wrzucają do jednego wora z napisem „oszołomy”…

    • Peryskop 3 marca 2012 o 11:57 pm

     eloziom, zejdź z dyżuru i nie rób sobie tu żeru na tragedii.
     Jeśli coś ci tu nie odpowiada, to wracaj na onety.

     • eloziom 4 marca 2012 o 12:02 am

      peryskop widzę , zę szanujesz tylko tych co maja zdanie podobne do Twojego. Tak nie odpowiada mi to, że nie znając jeszcze żadnych właściwie faktów już robicie spiskową maskaradę. Nie dajmy się zwariować!

      • hjk 4 marca 2012 o 12:48 am

       No nie dajmy się, ale nie ośmieszajmy się jak po ;smoleńsku” ze wątek zamachu na drugi czy 3 dzień sledczy wyłaczyli z dochodzenia praktycznie nie wiedząc jeszcze nic…
       A zatem jeśli nie sabotaż to:
       jakiś dróżnik sie „uchlał” i zapomniał ustawić jeden pociąg na mijance…
       albo inny elektryk (też pewnie pijany) w trakcie remontów przestawił kable i zwrotnica nie zadziałała…
       albo jakis dzwigowy przytrzasnął kłodą kanał z linkami do zwrotnic… mozliwości było pewnie dużo, w czasie remontów takie rzeczy się zdarzaja…
       …albo np. łychą od kopary przeciął kable sterujące i nie zauważył…
       Moze dzis do wieczora remontowali albo cały czas remontują i w ciemności coś przecieli ze sterowania zwrotnicami czy semaforami, bo to teraz “na szybko” barany wszystko robią by zdążyć, bo się komus zachciało w skansenie impreze swiatowa robic, jak nie ma warunków…

       Rozpadające się autostrady to kolejny “kwiatek”, tylko patrzec jak jakis wiadukt woda z roztopów podmyje i sie zawali…

       • Peryskop 4 marca 2012 o 1:23 am

        hjk: „…tylko patrzec jak jakis wiadukt woda z roztopów podmyje i sie zawali…”

        Już Mi poruszyła ten wątek, po katastrofie koło Niagary: dlaczego tyle katastrof ?

        Moim zdaniem główne przyczyny są trzy:
        1) leniwi idiocieją i przerzucają odpowiedzialność na komputery i automatykę, a te są zawodne;
        2) ruch jest coraz większy w każdym aspekcie – także w komunikacji – więc rośnie ryzyko kolizji;
        3) jak wspomniał Monitor – MAMY STAN WOJNY – i akty sabotażu to immanentny jej element !!!

        • Mirek 4 marca 2012 o 10:24 am

         Na budowie marketu kazali mi mieszać ziemie (od drogowców) z cementem i zaprawa była że chej… taka tam ‚prywatyzacja’ więcej materiału nigdy na budowę nie dociera niż się za komuny ‚sprzedawało na lewo’.

        • hjk 4 marca 2012 o 12:16 pm

         Mirek dzięki, takich głosów od ludzi z terenu i z konkretnych branz nam tu potrzeba, zeby wiedzieć, co się dzieje…
         Takie skutki przetargów, gdzie jedynym wyznacznikiem jest cena…

        • mi461 4 marca 2012 o 2:10 pm

         W kanadyjskiej lokomotywie bylo 3 inzynierow (tj maszynistow bo tak ich nazywaja) i zgineli a zostalo rannych 45 osob.
         Przyczyna – nadmierna szybkosc ale mimo swietnych torow kolejowych ta dozwolona szybkosc na tym odcinku byla do 40KM/h a jechali 108/KM/h .
         Lecieli z Niagary Falls a wypadek byl kolo Toronto.
         W Polsce jest tylko [podobno] 1 maszynista , KOGO WINIC ?? wypadek czy znow jakis sabotaz jak pisze MONITOR.

         Wczoraj w Kanadyjskich wiadomosciach pokazano wypadek w Polsce, jak wynosili ludzi na noszach i zlom z wagonow.Okreslono ze jest to najwiekszy wypadek w Polskiej koleii.
         Przekazano ze przyczyny wypadku sa nieznane ze niewiadomo dlaczego sie znalazly 2 pociagi na jednym torze !!!

         Plakac sie chce na tym wszystkim.
         LACZMY SIE MADLITWA ZA TYCH CO ZGINELI i O TYCH CO SA NAJBARDZIEJ POSZKODOWANI .

         nizej czesc art z Kanadyjskiego wypadku ;
         … ” Train 92 was travelling at 67 mph — almost 108 kilometres — when it derailed west of Toronto on Sunday, killing the three engineers and injuring 45 passengers. ” ….

      • Totalsky No Problemsky 4 marca 2012 o 4:40 am

       @elozim
       namawiam cie, żebyś wytrwał;Peryskop juz pare razy mnie zaskoczył, nie zawsze pozytywnie, ale jednak przeważnie; jakby co…- tak więc: czytaj, i się nie wypowiadaj taki double trippleovered agent); ten blog jest wart tego, żeby zadeklarowac mu trochę cierpliwości;

   • Totalsky No Problemsky 3 marca 2012 o 11:53 pm

    @monitor
    Marek…wypij mocną kawę…. przejdź się z psem, jeśli masz… – i wróć do nas; wiem, że ten świat jest chory, wiem, że wiemy (na tym blogu) więcej, niż „średnia krajowa” – inna sprawa, że ta „średnia” cholernie niska jest; potrzebujemy Ciebie (a i Ty nas) – w dobrej formie psychicznej i emocjonalnej; nie dajmy się zwariować!!! (bo UNE tego chcą, sam przecież wiesz); l&p

    • monitorpolski 3 marca 2012 o 11:59 pm

     Co tu mają emocje do wniosków?! Jakby tak się pociągi „przekręcały” na nie swoje tory to byśmy codziennie mieli rzeź. Jeżdżę tamtędy co kilka dni – tTen odcinek był niedawno remontowany, zainstalowano najnowocześniejsze urządzenia do kierowania ruchem – mam nadzieję, że się znajdzie racjonalne wytłumaczenie, a nie znów „pijany kierownik ruchu”. Przestudiuj „dokonania” satanistów, oni nie mogliby przeżyć gdyby 3-3-3 nie zostało uczczone. Czy gdzieś jeszcze była podejrzana katastrofa? Raczej nie. Polska jest na celowniku, nie ma wątpliwości. Można by to zinterpretować jako rytuał przed czymś większym, może podczas mistrzostw.
     Jeszcze raz: mam nadzieję, że się znajdzie racjonalne wytłumaczenie!

     • Starża 4 marca 2012 o 12:19 am

      W tym wypadku znajdą racjonalne ponieważ po remontach zawsze bywają usterki ,a na takim
      rozjeździe to całkiem możliwe http://slask.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1305797,katastrofa-kolejowa-w-szczekocinach-kolo-zawiercia,id,t.html A po drugie był już tam wypadek w 1994
      więc przykrywka jest gotowa http://zawiercie.naszemiasto.pl/artykul/1305835,katastrofa-kolejowa-w-szczekocinach-kolo-zawiercia-drugi,id,t.html#1b9d90bfbc5a959a,1,3,8

     • Starża 4 marca 2012 o 12:35 am

      Po pierwsze racjonalne wytłumaczenie w tym przypadku zawsze się znajdzie zwłaszcza na takim rozjeździe i to w trakcie remontu https://monitorpolski.wordpress.com/2012/03/03/tragiczne-zderzenie-pociagow-k-kozlowa/#comments a po drugie to jest drugi wypadek w tym miejscu pierwszy był w 1994r http://zawiercie.naszemiasto.pl/artykul/1305835,katastrofa-kolejowa-w-szczekocinach-kolo-zawiercia-drugi,id,t.html#1b9d90bfbc5a959a,1,3,8 Przykrywka zawsze się znajdzie.

     • Barbara 4 marca 2012 o 4:19 am

      Marku, wiesz ze Oni i tak znajda jakieś wytłumaczenie. To napewno był rytuał szatański naszego rządu…. Mam tez wyczucie ze to przestroga na temat debaty nad GMO.

     • pola 4 marca 2012 o 9:48 am

      Jak usłyszałam o katastrofie to pomyślałam sobie o panu,dobrze że nie był pan wtedy w pociągu.Pewnie znajda usterkę w oprogramowaniu do sterowania lub przerzucą na anonimusów że to przez nich,winny musi się znalezć.Aż wstyd patrzeć jak cała banda zaczyna się lansować przy tej katastrofie jak na zawołanie wszyscy mają czas,dlaczego nie znajdą go przed sejmem gdy trzeba wyjść do protestujących.

      • monitorpolski 4 marca 2012 o 10:13 am

       pola, powiedziałaś to sobie ot tak, ale to może być prawdą. Oprogramowanie może tu być kluczem – jeśli zostało stworzone przez jedną z tych „globalistycznych” firm, to musiało mieć tzw. backdoor do obejścia sterowania przez kontrolerów ruchu. Tak jest w przypadku samolotów – większość ma zainstalowane zdalne sterowanie, które umożliwia przejęcie kontroli w przypadku gdy na pokładzie są „terroryści”. Urządzenia takie produkował i chyba produkuje rabin Chabad Lubavitch Dov Zekheim, który nota bene okradł zaraz przed zamachem na WTC Pentagon na 2,3 biliona dolarów – był wtedy głównym księgowym. Samoloty, które się wbiły w wieże miały właśnie takie oprogramowanie. Obecnie chyba wszystkie samoloty pasażerskie to mają. Nie wiem kiedy i czy polecę następny raz samolotem. Teraz to nawet strach wsiąść w pociąg….

       • Peryskop 4 marca 2012 o 1:32 pm

        Z tego względu zaraz po 9/11 Lufthansa wyjęła wszystkie amerykańskie transpondery i resztę awioniki z Boeingów i MD w swojej flotcie, zastępując ją własną awioniką. Ale teraz wiemy, że jeśli bazuje ona na niemieckich systemach Siemensa, to z nimi doskonale sobie daje radę „stuxnet”.

        Jakich procesorów używają systemy zastosowane w kolejnictwie w Polsce ?

        • Ktoś 5 marca 2012 o 4:07 am

         Obawiam się iż niejakiego Siemensa.

       • Konarski 4 marca 2012 o 3:25 pm

        To tak jak z wyborami przy pomocy urządzeń elektronicznych. 🙂
        Każde wybory są tak uczciwe jak maszyny do grania w kasynie.Wszystkie są podlączone do centralnego komputera, który jest pod kontrola właściciela kasyna.

    • Irol 4 marca 2012 o 10:40 am

     Czyżby następna wersja Stuxnetu?

     • Irol 4 marca 2012 o 11:22 am

      Wytłumaczę się. Robak Stuxnet został napisany w SZA/Izraelu celem ataku systemów automatycznego sterowania procesami formy Siemens. Jeżeli PKP używa systemów Siemens to użycie Stuxnet’u jest bardziej niż bardzo prawdopodobne. Którys z Kolegów wie może na jaki system PKP zamieniła ostatnio stary komputerowy system ODRA? Który działał bezproblemowo od lat siedemdziesiątych na Śląsku?

      • hjk 4 marca 2012 o 12:20 pm

       Ciekawe pytanie, ale stuxnet chyba działał tylko na systemy z zaworami, silnikami, wirówkami, ogólnie tego typu jak w róznych zakładach chemicznych czy elektrowniach do sterowania róznymi procesami technologicznymi z parametrami jak temperatura, ciśnienie, predkość obrotowa, itd.

       A na kolei takich rzeczy nie ma, no chyba, ze stux bardziej uniwersalny…

       • Irol 4 marca 2012 o 12:38 pm

        System automatycznego nadzoru Siemens’a jest także stosowany przy sterowaniu ruchem w tunelach, na mostach, wiaduktach i pociągach.

       • monitorpolski 4 marca 2012 o 1:12 pm

        Na jakiej podstawie sądzisz, że na kolei stuxnet by się nie sprawdził? Jeśli jest to system otwarty, a chyba jest, to żaden problem z zainfekowaniem.

        • hjk 4 marca 2012 o 3:13 pm

         wszystko zależy od architektury tych systemów sterowania – jak są jakies uniwersalne komponenty w każdym systemie sterowania, to jasna sprawa, ze wirus moze zadziałać, a jak sa specyficzne czy dedykowane np. ruchowi drogowemu, kolejowemu, lotniczemu czy jakimś procesom technologicznym, no to już niekoniecznie…

         rok temu po Fuku był na YT taki fim „decoding stuxnet”, ale akurat spec omawiał jego działanie na przykładzie tej elektrowni i podobnych systemów, więc do pewnego stopnia on jest uniwersalny dla sterowników tego typu procesów, ale czy dla wszystkiego?
         To ju moze określić specjalista informatyk od tych systemów.

        • Irol 4 marca 2012 o 8:10 pm

         Z filmów proponowanych do obejrzenia przez Kol. Monitora wynikało, że Stuxnetem można sterować w czasie rzeczywistym fałszując odczyty na komputerach nadzorujących. Wtedy jakiekolwiek działanie będzie nadzorowane bezpośrednio przez komputery agencji która napisała Stuxneta. Stąd moje pytanie n/t używania przez PKP systemu Siemens’a.
         monitorpolski: wygląda na to, że przejęto kontrolę nad maszynami, to pytanie jest faktycznie ważne. Zagadkę katastrofy można sądzę łatwiej rozwiązać niż Smoleńsk.

      • m 4 marca 2012 o 6:11 pm

       Za moich czasow jak pracowalem na kolei – jakies 10 lat temu. Do serverowni przy W-wa Zachodnia zakupili HP.

       • Irol 4 marca 2012 o 8:11 pm

        HP mógł dostarczyć Hardware, pytanie jaki Software został zainstalowany na nim?

   • mi461 4 marca 2012 o 12:04 am

    podobno jest 1 tor w „remoncie” – to wszystko sie kupy nie trzyma, poniewaz wszedzie gdzie sa prace drogowe (torowe) jest OGRANICZENIE predkosci.

    Taki sam wypadek przekroczenie (4x szybkosci) mial pociag jadacy z Niagara Falls.
    Wyrzucilo wagony w powietrze zgineli ludzie i masa rannych.

    Cos zlegp wplywa na tych ludzi? czy to poprostu brak odpowiedzialnosci za 2giego czlowieka.

    • monitorpolski 4 marca 2012 o 12:10 am

     Jednotorowy odcinek był w innym miejscu. W grę wchodzi błąd lub sabotaż.

     • eloziom 4 marca 2012 o 12:12 am

      to na sto procent sabotaż!

      • Peryskop 4 marca 2012 o 12:28 am

       UWAGA, PROSZĘ SPRAWDZIĆ DZIAŁNIE PROWOKATORA:
       @eloziom: „to na sto procent sabotaż.”

       Nikt tego tu nie stwierdził, zastanawiamy się,

       A agent z „nowym” nickiem uprzedza, żeby nie siać paniki i zaraz SAM TO ROBI !

       Czy w Centralllli zostały już wam tylko same odpady intelektualno-operacyjne ?

       • monitorpolski 4 marca 2012 o 12:32 am

        Na razie nie banuję, potrzebny głos „sceptyka”, tu „optymisty”. Dla mnie jest 50-50, że to był sabotaż.

        • eloziom 4 marca 2012 o 12:37 am

         monitor jeśli chcesz to mnie zbanuj, nie zważam na to a wkurza mnie to, że każdy głoś przeciwny Waszemu głosowi jest wrogim głosem. I wkurza mnie to, że macie mnie za jakiegoś „zakamuflowanego agenta” bo nie wpasowałem się w Wasz tok rozumowania. Spoko, łatwo jest zmieszać kogoś z błotem, gdy stoi za Tobą tłum wiernych czytelników Twojego bloga. A ja zaapelowałem tylko o uszanowanie tragedii i niewydawanie pochopnych sądów. Jeśli to jest powód nazywania mnie „gościem z Centralii” to współczuje waszym ograniczonym horyzontom….

         • monitorpolski 4 marca 2012 o 12:51 am

          Nie – kłamiesz na temat naszych wypowiedzi. Nikt na 100% niczego nie zakładał. Peryskop wie co mówi.

        • hjk 4 marca 2012 o 12:55 am

         kolego @eloziom, bo my mamy rację 🙂
         A tak serio, to jesli masz opinię przeciwną, owszem mozesz mieć jak najbardziej, ale tu jej nie wykrzykuj i nie okraszaj żenujacymi zarzutami i płaczem o ew. banowaniu, tylko podaj jakieś sensowne racje, to mozemy się zastanowić i poczekać na jakieś nowe dane, wtedy się okaże kto się mylił i w czym…

        • Totalsky No Problemsky 4 marca 2012 o 1:03 am

         @eloziom
         przekonałeś mnie; nie rzucę kamieniem…;

        • Stach 4 marca 2012 o 7:34 am

         Dodac mozna jeszcze „kare boska” za grzechy ale znawcy tego jeszcze spia.

        • zenobiusz 4 marca 2012 o 3:20 pm

         elozim@ elohim,jakis-buk@ JA JESTEM@,
         Czy ty masz nas na prawdę za ,podobnych tobie?

       • hjk 4 marca 2012 o 12:57 am

        @peryskop
        Albo w centrali brak koordynacji, albo sami się nie spodziewali, ze coś takiego się wydarzy i pozostawili tylko jakichś cieńszych na dyżurze…

        • eloziom 4 marca 2012 o 1:16 am

         nie wiem o jakiej wyimaginowanej „centrali” mówicie, ale z tego co widzę to jest to Wasz wróg nr 1 na tym forum 🙂 powiedziałbym, że jakie forum taki wróg ale wstrzymam się z takim osądem, bo sam często zaglądam tu, by skonfrontować swój tok myślenie z tym, prezentowanym tu na blogu. Pozdrawiam wszystkich mądrych, nie mających klapek na oczach, chłodno oceniających i oczywiście kolegów Cenz trali!

        • hjk 4 marca 2012 o 2:22 am

         Jak sa agenci i ich działania, to musi być i centrala – to jasne, no chyba ze pozyteczni idioci, ale ci tez są wykreowani przez centralę – więc centrala tak czy siak musi być 😉
         Musisz pooglądać Klossa albo Stirlitza, masz braki w edukacji 🙂

        • Orka 4 marca 2012 o 9:11 pm

         eloziom@ nie znasz się na żartach? Chodzi o Centralę Nasienną …
         Nadchodzi wiosna , koordynacja się poprawi… Centrali z Centralą

   • wacpan 4 marca 2012 o 12:11 am

    prezydenta dzialajacego dla Usraela

   • eloziom 4 marca 2012 o 12:21 am

    do tragedii doszło ok. 21 a przecież 2+1=3! monitor kolejna trójka! teraz to juz Ty i reszta Tobie podobnych jkesteście świecie przekonani, że to był zamach. A na dodatek pociąg jechał z prędkościa około 120km/h a przecież 1+2+0=3! no nie to na bank stoją za tym pejsaci!

    • monitorpolski 4 marca 2012 o 12:28 am

     Masz jakieś racjonalne wytłumaczenie? Podaj je nie pier..l. Ja nie mam. Tylko nie wyjeżdżaj z pijanym kierownikiem. ZAUWAŻCIE, ŻE TO SIĘ STAŁO W NOCY. Kolejny atut.

   • Tomasz 4 marca 2012 o 2:21 am

    Panie Monitorze przy calym szacunku nie dajmy sie zwariowac. Takich katastrof jest troche szczegolnie w ostatnim czasie. Tu masz link do katastrof z Anglii i tez pociagi w niektorych sie zderzaly ze soba. Swiec Panie nad duszami zmarlych i daj sile rodzinom tych co odeszli
    Tu link jak mowilem.Pozdrawiam
    http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk/465475.stm

   • wronski111 4 marca 2012 o 11:01 am

    Proszę się zapoznać z notką, być może przełomową w sprawie wyjaśnienia Smoleńska
    http://albatros.salon24.pl/396133,dotyk-swiatlem-wraku-tu154m-101-smolensk-10-kwietnia-2010-roku
    Ps
    Link do książki FYMa Czerwona strona Księżyca

    http://publikacje.ijuz.pl/Free_Your_Mind-Czerwona-strona-Ksiezyca.pdf

    Linki do audycji radiowej na temat „Czerwonej Strony Księżyca”
    http://www.radiownet.pl/publikacje/mielenie-zezorrem-10-kwietnia-prawda-i-fikcja-cz1
    http://www.radiownet.com/publikacje/mielenie-zezorrem10-kwietnia-prawda-i-fikcja-cui-bono-cz2

   • Lutek 4 marca 2012 o 12:39 pm

    W elektrowni atomowej tez wstawią najnowsze urządzenia.

   • kosiardeyablos 5 marca 2012 o 6:38 pm

    …błąd pilota……?!?!?!

    • kosiardeyablos 6 marca 2012 o 6:55 pm

     sabotaż ? nie sabotaż…..wypadek losowy ? nie wypadek losowy ? test środków kontroli chaosu ?! Nie był to wypadek. Najdziwniejsze jest to że motorniczy przeżyli, o dziwo ! Pytanie któreś z rzędu – kim był jankes na pokładzie ? Czy był to test nowych technicznych rozwiązań systemu kontroli frrruuu pociagów ? Czy też kolejna ofiara satanistycznych szabasgejów ? Nic nie dzieje się przypadkiem. Ten wypadek nie jest z pewnością sumą wypadków technologicznych jak trakcji, obsługi czy mechanizmów – dlaczego ? Czołowe zderzenie – jeden jedzie normalnie a drugi pod prąd – ot dziwota. Jak to byłoby możliwe, skoro motorniczy był trzeźwy (prawdopodobieństwo) a utracił kontrole nad maszyną, bez możliwości wysłania sygnału o awarii systemu ruchu lokomotywy i takich tam.
     Inna opcja to motorniczy morderca któremu udało się zbiec z miejsca nie wypadku ale przestępstwa – tu na zlecenie. Ten Wypadek – przeczy logice ! Jeśli motorniczy w tej i drugiej lokomotywie i to w dodatku w nocy nie widzi nadjeżdżającego to albo są ślepi albo…..przejęcie systemu kontroli nad pojazdem jest faktem. Hamowanie jest „spontanicznym” zabiegiem samozachowawczym. Jedynym wytłumaczeniem może być celowe działanie w tym przypadku kierującego maszyną pod prąd motorniczego. Tu pada pytanie – dlaczego ? Zawiodły hamulce? Skoro widać z daleka, w nocy, jak cholera, a mgły chyba nie było to jaki czas i odległość jest potrzebna do wyhamowania składu a przecież to nie był wyładowany towarowiec. NO chyba że mamy do czynienia z przyszłym seryjnym mordercom kolejowym. Wystarczy świadek który oznajmi co widział i zezna prawdę. Wtedy będziemy mieli pewność że to był SABOTAŻ.

 2. sebecx 3 marca 2012 o 11:32 pm

  trzeba sprywatyzować tory!!! …i ziemię pod nimi też sprywatyzować!!!

  • hjk 4 marca 2012 o 1:00 am

   Już w Anglii sprywatyzowali i z powodu oszczednosci i zadzy zysku katastrofy były niemal na porządku dziennym, co juz sami Anglicy dostrzegli…sprawa stała się głośna i urosła do miana skandalu w kilka lat zdaje się po prywatyzacji za Thatcher…

   • Peryskop 4 marca 2012 o 1:43 am

    Żeby tylko katastrofy!
    Akurat byłem tam zaraz po „prywatyzacji” i podróżowałem (ok 700 km) kolejami .

    Horror!
    A mam porównanie z doskonałym funkcjonowaniem British Rail z lat 70-tych i potem.

    Najgorsze, że nawet INFORMACJA (tradycyjnie najmocniejszy atut Anglików) zaszwankowała.
    Kuluminacja była na prowincjonalnej stacji pod Londynem gdzie nikt nie był w stanie powiedzieć mi jaki pociąg i kiedy odjedzie i kiedy oraz czy przyjedzie. Skąd my to znamy ?

    Na peronie ludzie wymieniali info że w autobusach jest niewiele lepiej i robili zrzutki na taxi.
    Mam nadzieję, że się uporali z tamtym kryzysem (2004) i jest lepiej.

    • hjk 4 marca 2012 o 2:27 am

     Anglia robi postępy w NWO, Londyn i większe miasta podobno juz skamerowane na maxa, a w ramach wojny z ludźmi pogłebiający się chaos w każdej dziedzinie to podstawowa broń unych!

    • Tomasz 4 marca 2012 o 2:31 am

     Peryskop jesli chodzi o kolej to troche sie zmienilo. Nie wiem jak jest z innymi czesciami Anglii. Bardziej znam First Great Western. Napewno powymieniali wiele kilometrow torow przez ostatnie lata. Z informacja tez juz lepiej,choc opoznienia sie zdarzaja najczestsze to signal failure,ale i tak to jakos przy tej wielkosci polaczen i szybkich pociagach w okolicach Londynu funkcjonuje nienajgorzej.Pozdrawiam

     • Tomasz 4 marca 2012 o 2:37 am

      Przyznam sie jednak ,ze rzadko korzystam, wole jazde samochodem po autostradach. Wygodniej

      • Peryskop 4 marca 2012 o 4:29 am

       Dzięki Tomasz. Musi być lepiej, bo w stanie zapaści w 2004 nastąpiłaby anihilacja.

       Oczywiście, że podróżować samochodem na motorway’ach jest najwygodniej.
       Ale kolej jest miernikiem poziomu integracji cywilizacyjnej. A mam sporą skalę porównawczą,
       m.in. od Shinkansen i Monorail w Japonii, przez Szanghaj-Beijing, 1000-km odcinek transsyberyjski, Talgo z Barcelony do Madrytu, sleeping do Geteborga, po Amtrack z Bostonu do Nowego Jorku oraz 44-godzinną podróż „expresem” przez Indie bez przesiadki.

       Tamtą podróż ze Szkocji do Londynu wspominam jako najbardziej porąbaną. To wtedy właśnie na tym przykładzie zacząłem się zastanawiać nad istotą i rationale prywatyzacji takich narodowych skarbów jak kolej.

       Jest takie powiedzenie: czy można by wprowadzić komunizm w Szwajcarii ? Można, ale po co ?

       I żadem rynkowo uzależniony fascynat-pragmatyk mnie nie przekona, że wszystko musi być sprywatyzowane. Bo to oznacza zawsze kierowanie się zyskiem.

       A przecież jest kilka dziedzin gdzie ważniejszy jest społeczny interes.

       • JA-JESTEM 4 marca 2012 o 4:39 am

        peryskop@ tak sie zastanawiam, kto za komuny mógł zwiedzić pół świata tak jak ty – daje to do myślenia

        • Tola 4 marca 2012 o 5:01 am

         @ja-jestem -ha,ha,ha,ha!!!! dobre!!!!!!!!!
         Powiem ci w tajemnicy , ze peryskop jest tak na prawde Maryla Rodowicz!!!!
         Jezdzil z koncertami po swiecie!!!!!
         Ha,ha,ha!!
         Nie osmieszaj sie chlopie!

        • Peryskop 4 marca 2012 o 5:42 am

         Dzięki Tola.
         A jak na to wpadłaś że jestem blondynka w kapeluszu?
         Kobieca intuicja?

        • navajo88 4 marca 2012 o 2:12 pm

         JA-JESTEM , zadam ci zagadkę kto za komuny mógł wyjechać za góry i za lasy do odległego kraju i walczyć z komunistami ?????????
         lata 1970 do 1975 , a następnie powrót na wariackich papierach ????????
         hahahahahahahahaahaha
         J.M.H

       • Tomasz 4 marca 2012 o 4:51 am

        Widac to az nadto na przykladzie prywatnych koleji pod Warszawa. przejechalem sie z 2lata temu,chyba ze juz sie pozmienialo. Nie wiem skad oni kupowali ten tabor. Jezdze od czasu do czasu pociagami w odwiedziny do rodziny do Edynburga.Nie jest zle

   • Tomasz 4 marca 2012 o 2:23 am

    Ale hjk chyba jednak pociagi w UK i podrozowanie nimi wyglada inaczej,chyba przyznasz mi racje?

    • hjk 4 marca 2012 o 2:29 am

     Nie byłem akurat w Anglii i jakby za mnie odpowiedział @peryskop…
     oczywiście ten kraj nie miał 50 lat komunizmu i 120 zaborów, natomiast w tym czasie uprawiał światowy kolonializm, wiec poziom cywilizacji w sposób oczywisty jest odmienny…

  • sebecx 4 marca 2012 o 9:57 am

   to akurat do fałszywego głuptoka było z tym prywatyzowaniem… przecież właśnie NWO to prywatny rząd sprywatyzowanego świata włącznie z ludźmi jako własnością … może fp to jakiś pociotek Frimana…

 3. ALFA 3 marca 2012 o 11:34 pm

  Pasażer czwartego wagonu, który wydostał się na zewnątrz pociągu, donosił na antenie TVN24 o ofiarach śmiertelnych.
  – Widziałem nieżywych ludzi wyciągniętych z pociągu. Służby mówią o ponad 60 rannych.
  Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Z pierwszych informacji wynika, że 2 pociągi znalazły się na jednym torze, drugi tor jest w remoncie. Pociągi mogły jechać z prędkością nawet 100 – 120 km/h.
  http://expressilustrowany.pl/katastrofa-kolejowa-w-szczekocinach-sa-ofiary-smiertelne,artykul.html?material_id=4f528c47fbaeddf51f000000

  • mi461 4 marca 2012 o 2:48 am

   wypowiadal sie lekarz ze szpitala gorniczego w Sosnowcu ze maja na oddzialach 9 osob z wypadku, wszystkie sa w ciezkim stanie.

   Jak dotad znalezli 14 cial.

 4. Totalsky No Problemsky 3 marca 2012 o 11:40 pm

  @Monitor
  Marek…spoko; nie popadajmy w paranoję! oczywiście nie mam 100 proc. pewności, że to „przez datę”, a nie „przez głupotę/zaniedbanie”; ale raczej obstawiam to drugie; mój Ojciec, kiedyś tam, w latach 70-tych, też jechał, też się wykoleiły… jest lekarzem… to było tyle lat temu, ale wciąż pamietam Jego opowieść: było zimno, były zimowe ferie, ratował (ale nie uratował) jakąś dziewczynę… umarła w Jego rękach…. ostatnie Jej słowa, to były, że jest Jej zimno w ręce, i on Jej dał swoje rekawiczki, bo już nic więcej zrobic nie mógł; po prostu wypadek!… bardziej patrzmy na finanse, kasę, bo od niej najwięcej (gdy chodzi o bezpieczeństwo) zależy, a nie na czary-mary, hokus-pokus;…. to było na trasie Olsztyn-Gdańsk, druga połowa lat 70-tych…; niech się Bóg zlituje nad rodzinami Ofiar…; każde życie jest święte!

  • monitorpolski 4 marca 2012 o 12:13 am

   To nie jest paranoja. Czy nie widzisz, że jest wojna? Wojna z ludźmi, wojna większością ludności świata, w ich satanistycznej terminologii, wojna z gojami. A jak jest wojna, to są sabotaże, bitwy. Ta wojna jest nieco inna, na razie głównie informacyjna – mamy przykłady ataków, także na tym blogu.
   Jak sądzisz, czy szansa na sabotaż jest większa w czasie wojny czy w czasie pokoju?

   • Hix 4 marca 2012 o 12:40 am

    wiecie co? zauważyłem że wielu zapomina poprzednie artykuły i komentarze, zapomina się o patologiach rządzących tym i innymi krajami, wtedy przychodzi do głowy oskarżanie o paranoję…
    TNP wiem że czujesz czasem potrzebę zdrowego ‚odcięcia się’ od naszych spekulacji, pewnie zresztą jak każdy i plus dla CIebie za to.
    Jednak w tym kraju, po tym czego doświadczyło wielu od ‚niezawisłego’ sądownictwa… do tego że od czasu do czasu grasuje seryjny samobójca…. śledztwo smoleńskie do obrzydzenia szyte grubymi nićmi i tak SETKI spraw, takich rzeczach na świecie jak WTC gdzie morduje się tysiące własnych obywateli a ‚my’ jesteśmy ich sługusami to WCALE bym sie nie zdziwił gdyby to była robota wewnętrzna

    • Totalsky No Problemsky 4 marca 2012 o 1:17 am

     @Hix
     dzięki za trzeżwy glos; ja nie jestem alfą i omegą…. ale tak sobie myślę (a te NWO-wskie palanty aż tak bardzo nie odbiegają od mojego IQ… sorry…. brak skromności :-): gdybym ja był tym ZŁYM, i gdybym naprawdę chciał zrobić wielkie qq… to bym…nie wiem…podłożył bombę w foliowej torebce, albo odkręcił zawory gazowe (oni pewnie wiedzą, jak się to robi) w jakiejś galerii handlowej (np. „Złote Tarasy”); i wtedy masz liczbę ofiar idącą w setki, a nie raptem…kilka…. Panie – świeć nad ich duszami; a może jednak mi brakuje: nie tyle IQ, ale tego skurwysyństwa, które oni mają, a ja nigdy mieć nie będę?

     • Peryskop 4 marca 2012 o 2:07 am

      TNP – zauważ, że „oni” muszą prowadzić swoje akcje na tyle sprytnie, żeby się większość nie obudziła i nie kapnęła, że to wszystko to żadne „teorie spiskowe” ale wyrachowany INSIDE JOB.

      Bo jeśli większość kapnie się, to zrobi się totalny bunt, który obejmie także oddziały „kapo”. I całe misterne plany faryzeuszy, Franka, Weishaupta, Pike’a i „naszego” Brzezińskiego biorą w łeb!

      To właśnie dlatego „oni” robią teraz globalne płukanie mózgów, żeby (f)lemingi przyzwoliły na rozwalenie Iranu. Bo przecież nie potrzebują formalnej zgody ludzkości – wystarczy jakiś świstek z ONZ. Ale nie użyją swoich zbójeckich arsenałów bez raportu wywiadowni, że większość kimających przed telavizorią już dała sobie wmówić, że Iran zagraża, gwałci, uciska kobiety, kamionuje, blokuje Hormuz i podnosi ceny na dystrybutorach.

      A więc to dlatego taka wielka aktywność agentury – także na tym blogu, bo faktycznie chodzi o ośmieszenie realistycznych ocen, zdyskredytowanie tych co wiedzą więcej i skierowanie uwagi na pierduły typu Mucha. Lub „toksyczna” sól. Albo COKOLWIEK.

      Jestem pewien że łapiesz tego bluesa końcówkami swoich synaps po-holenderskich 😀

      • hjk 4 marca 2012 o 3:17 am

       Albo moze być odwracacz uwagi od spraw politycznych, które ostatnio niezbyt pozytywnie wyglądały, ludzie się zaczynają buntować i budzić, więc ich znowu jakaś tragędią trzeba „przymulić” – niekoniecznie to musiało być celowe, mógł faktycznie być wypadek, ale ważne będzie to, co z tego MEDIA ZROBIĄ jutro.
       Chyba coś takiego miało być z tym zaginieciem dziecka, ale Rutkowski im wszystko „popsuł” że sprawę szybko „rozwalił”, to znowu naskoczyli na niego…

      • Totalsky No Problemsky 4 marca 2012 o 9:42 am

       @Peryskop
       łapie, łapię, chociaz synapsy piszczą jak opony na zakręcie, bo trzeba nieźle nakombinować przy zmianie żagli, żeby ciągle byc na bieżąco, i wiedzieć, skąd wieje wiatr (co wcale nie czyni nieaktualnym stwierdzenia, że „wiem, że nic nie wiem”:-)

    • Tola 4 marca 2012 o 3:27 am

     Moze to byc rowniez temat glowne zamiast GMO , moze to byc podkreslenie ,jakie to koleje sa zle by je potem tanio sprywatyzowac , moze przy tym cos uczcili a moze to i wypadek.
     Wiadomo na razie tylko jedno,ze sie im nie wierzy i w obliczu wielu zdarzen na swiecie i naszym kraju ,nie przypadkiem ludzie najpierw zakladaja te najgorsze opcje .Tak nam juz wszystkim w glowach pomieszali ,ze strach sam napedza do glowy najbardziej nieprawdopodobne historie.
     Oni moga zrobic wszystko ,sa gotowi i bez skrupulow ,to juz wiemy i dlatego tak trudno uwierzyc w przypadek.

     • Tola 4 marca 2012 o 3:37 am

      No i w sumie moglby to byc „atak terrorystyczny” ,juz jakies pogloski wczesniej byly ,ze moze to sie stac u nas.Teraz mogliby znowu troszke ukrocic nam smycz.
      Zobaczymy co sie bedzie dalej dzialo.
      A moze wszystko na raz i taki wypadek najbardziej im do ukladanki spasowal.
      Nie moze to byc po prostu bombka w zlotych tarasach ,poza tym maja tam swoja kase.
      Moze jest tez za duzo protestow i nie chca by ludzie podrozowali na jakies manifestacje….itd,itp

      • Peryskop 4 marca 2012 o 5:14 am

       Masz rację, Tola, że doszło do tego przed czym (co ostatnio przypomniałem) nawet Talmud przestrzega: „karą dla kłamcy jest to, że nikt mu już nie wierzy”.

       I w ramach wymuszonego w ten sposób odruchu – gdy premier właśnie poinformował, że trwa przeszukiwanie okolic katastrofy, to sobie pomyślałem makabreskowo: – aha, czyli komuś (seryjnej ofierze wypadków komunikacyjnych) udało się ujść z życiem i uciec z tego „zamachu”.

       Niestety, to nie jest paranoja, ale reakcja naturalna jak u psa Pawłowa.

     • Totalsky No Problemsky 4 marca 2012 o 8:36 am

      @Tola
      „Wiadomo na razie tylko jedno,ze sie im nie wierzy i w obliczu wielu zdarzen na swiecie i naszym kraju ,nie przypadkiem ludzie najpierw zakladaja te najgorsze opcje” – to zdanie, i następne: pełna zgoda!!, tzn. ja mam podobne przemyslenia; jak tu juz ktoś kilka dni temu napisał: największą kara dla kłamcy jest to, że nikt juz mu więcej nie wierzy;

   • iHe 4 marca 2012 o 12:58 am

    Ja podzielam wątpliwości Monitora.Obawiam się,czy obecna sytuacja nie jest pokłosiem piątkowego głosowania przeciwko 2skowi w/s sprzedarzy Lotosu..

    Możemy chwalić Putina za bronienie Syrii,ale niestety Rosja może wykorzystać Polske do asymetrycznych działań przeciwko zachodowi lub sobie rekompensować naszym kosztem jakieś straty.
    Niestety to my poniesiemy cene ewentualnych przepychanek.
    Obawiam się ,że nasz marionetek 2sk jest pod sporym ciśnieniem .
    Sytuacja na świecie nie sprzyja przypadkom.
    Data pasowałaby pod illuminati, ale służby mogą wykorzystywać symbolike przeciwników ,czy braci w niewierze do własnych celów..

    NIe pozostaje nam nic innego jak obserwować.Każdy chciałby,żeby ta historia nie miała 2 dna,ale żyjemy w ciekawych czasach co nie jest oczywiste dla wszystkich..

    • hjk 4 marca 2012 o 1:05 am

     Może też być taki motyw, zeby trochę odwrócić uwagę od tego, co się ostatnio działo – a działo się wiele nie po myśli rzadu i to raczej same wpadki i kompromitacje, albo inna mozliwość ktoś na tym ostatecznie chce wysadzić rząd 2ska…
     Uny są bezwzględe, zeby coś zmienić potrzebują ruchawki – tak było w 56, 68, 70, 80,

     • iHe 4 marca 2012 o 1:49 am

      Hmm przelać czare goryczy burdelem na kolei..
      To byłby dobry pretekst do dalszej nagonki na 2ska,ale..

      Znając 2ska i jego zaplecze,to łatwo się to nie uda.Niby media nieco zluzowały z parasolem,ale raczej sądze ,że bardziej zacina deszczem krytki z netu ,który ciężko wygłuszyć wg starych wysłużonch metod.

      Może też 2sk przyjąć strategie czysto marksistowską i kroczyć od porażki do porażki zamiast od zwycięstwa do zwycięstwa
      – jako mąż opatrznościowy ramie w ramie z ludem jak Mojżesz..
      Z hasłem:Pomożecie?POmożemy!!!
      Porwadzący nas przez gehenne..Do ziemi którą obiecywał..
      Może nawet jakieś cuda nastąpią..Złote cielce i te sprawy.

      Jest to jakaś metoda na nową masową iluzje.
      Co do detali to musiałbym się doszkolić 😉
      Aczkolwiek plan wydaje się karkołomny/rozpaczliwy.
      Trzeba by POczytać klasyków..
      Od negatywnych bodźców i jak przekuć porażke w zwycięstwo.

      ps.Ciekaw jestem czy dałoby się jakiś ekonomiczny motyw znaleźć w sprawie prywatyzacji PKP czy jakiejś „inwestycjii”..Może też by się coś znalazło..?

      • Peryskop 4 marca 2012 o 2:44 am

       O szczególnej roli Grasia w obecnej dramatycznej konfiguracji Tuskiego
       (tak go odmieniał śp. prof. Religa i chyba wiedział co mówi i dlaczego)

       2.03.2012
       Stanisław Michalkiewicz
       Przez dziurkę w żelaznej kurtynie
       http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=dd&dat=20120302&id=main

       A tu nowy tekst narodowego „trefnisia” (znana jest państwowo-twórcza rola Stańczyka),
       który kiedyś niepozornie wyśpiewał proroctwo o „Zachodnich bankierach”. Pamiętacie ?

       BIAŁO-CZERWONI

       Specjalna dedykacja dla Pani ministro Mucho z okazji Euro 2´12
       (pod wysokim protektoratem premieru Donaldu Tusku)

       Bądźcie jak oni
       – gdy podziwiał ich futbolowy świat
       Biało-Czerwoni
       z tamtych siedemdziesiątych lat

       Ref.: Bądźcie jak oni
       – Biało-Czerwoni
       zostańcie na balu do końca finału
       Bądźcie jak oni – Biało-Czerwoni
       Dajcie nam taki dzień
       Gdy się spełni złoty sen

       Zagrajcie dla niego,
       gdy podziwiał go futbolowy świat
       Kazimierza Górskiego z tamtych siedemdziesiątych lat

       Ref.: Bądźcie jak oni
       Biało-Czerwoni
       zostańcie na balu do końca finału
       Bądźcie jak oni Biało-Czerwoni
       Dajcie nam taki dzień
       Gdy się spełni złoty sen

       Postscriptum

       Rodacy!
       Nie przejmujcie się wysokością
       odpraw „fachowców od Narodowego”!
       Spójrzcie na wysokość stadionu.
       Te odprawy to tylko przykrywka.
       Prawdziwa kasa poszła w lewo!
       Zachwyćcie się zielenią trawy,
       blaskiem gwiazd przez rozsuwany dach.
       Cieszcie się wiosną, bociany już podobno pod Moskwą!

       Andrzej Rosiewicz

       • hjk 4 marca 2012 o 3:33 am

        @ps.Ciekaw jestem czy dałoby się jakiś ekonomiczny motyw znaleźć w sprawie prywatyzacji PKP czy jakiejś “inwestycjii”..Może też by się coś znalazło..?

        ten motyw to chyba teraz nie przejdzie, bo kraj od kilku lat remontuje się na €2012, w tym jest też PKP…

        A tu jakosć naszego dziennikarstwa łonetowego:
        „Pociągi, które się zderzyły miały razem 10 wagonów – poinformował rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

        Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym poruszał się pociąg Przemyśl-Warszawa, jadący po właściwym torze – poinformowano w komunikacie. Pociąg Intercity Przemyśl-Warszawa składał się z 7 wagonów i lokomotywy; w pociągu Interregio lokomotywy ciągnęła 4 wagony .”
        http://wiadomosci.onet.pl/raporty/slaskie-katastrofa-kolejowa/slaskie-katastrofa-kolejowa-zderzyly-sie-dwa-pocia,1,5046522,wiadomosc.html

        • JA-JESTEM 4 marca 2012 o 4:11 am

         monitorowi kilka godzin temu wychodziło z 3-3-2012 = 3-3-3 teraz widze 11 🙂 szczegół

         „3-3-2012,w sumie 11”

         hhehehehhe

         pewnie centrala mu napisała że 2+0+1+2 = 5 nie 3

        • hjk 4 marca 2012 o 4:07 pm

         udajesz głupa czy jestes?
         jak weźmiemy pełny zapis daty i zsumujemy mamy 11, jak skrócony 333 – sumujemy cyfry roku tylko…

 5. mi461 3 marca 2012 o 11:45 pm

  To bardzo ciekawe
  wklejam jeden komentarz osoby ktora pracowala jako maszynista:

  „Bogdan Tarasiuk ~Bogdan Tarasiuk

  Na liniach kolejowych przystosowanych do ruchu dwukierunkowego po jednym torze , od kilkunastu lat zniesiono obowiązek sygnalizacji lewym światłem czerwonym informującym inne pojazdy i ludzi pracujących na torach, że ten pociąg jedzie po lewym torze w kierunku poruszania się. Wielu maszynistów nie stosowało tego sygnału ponieważ przepisy nie nakazywały używania go. To jedno czerwone światło zapalone zawsze podczas jazdy po lewym torze przyśpiesza reakcję jadącego z przeciwka. Szczególnie w trudnych warunkach widzialności (deszcz, śnieg, mgła , ciemność nocy) może zmniejszyć skutki katastrofy .Wcześniejsza reakcja nawet o jedną sekundę może być zbawienna. Jestem na emeryturze dwa lata. Zawsze to stosowałem, czasem śmiano się z tego. Polecam stosowanie tego sygnału młodym maszynistom wbrew przepisom. „

  • AQQ 4 marca 2012 o 12:11 am

   Właśnie dzwonił do tv dawny kolejarz i mówił-komuna była zła, ale w obsadzie pociągu jechały 3 osoby – maszynista ,pomocnik i uczeń, a teraz jedzie sam maszynista….

   • Totalsky No Problemsky 4 marca 2012 o 12:20 am

    @AQQ
    dokładnie tak mówiło mi moje „żródło”: trzy osoby w lokomotywie: dwie były doświadczone, trzecia sie przy nich uczyła; bo chociaż miała pokonczone odpowiednie szkoły, to „wyżej d…nie podskoczysz”, i tego, jak sie naprawde prowadzi lokomotywe (czesto z 500 osobami z tyłu), to sie nauczysz dopiero „na trasie”; mozna oszczędzać na biurokracji, można zarabiac na opłatach na autostradzie…ale skoro pociągi wciąż jeżdzą, to nie można oszczędzać na praktyce zawodowej; i w tym momencie (moze to paranoja?) zgadzam sie z Monitorem: te oszczędności na wyszkoleniu maszynistów/motorniczych/pilotów/kierowców – TO JEST LUDOBÓSTWO!…. a że, przy okazji, to także zwykła, polska, głupota, to juz inna sprawa;

    • hjk 4 marca 2012 o 1:10 am

     dopiero trzeba katastrofy, zeby zobaczyć, jakie wszędzie jest bagno – Smoleńsk odsłonił bagno w organach zabezpieczania, wymiarze sprawiedliwości (pseudodochodzenia – śledztwa), brak suwerenności (podleganie MAK i Rosji), złudzenia przyjaźni (ginie wierchuszka dowodzenia panstwa sojuszniczego, a NATO ma to w d.)…

     • Totalsky No Problemsky 4 marca 2012 o 1:31 am

      @hjk
      dałem Ci plusa; a teraz pomyśl: jaki mentalny debil kazał się tym wszystkim generałom (cała elita wojskowa, „top of the top”, wielu – z najwyższą klauzulą tajności w standardach NATO) pakowac się do JEDNEGO samolotu?); załóżmy, że to Ruscy nas załatwili… ale dlaczego aż tak wielu? (wiem, że platformersi robili wszystko, żeby prez. Kaczyński czuł się upokorzony – ale dlaczego nie zadziałał instynkt samozachowawczy?); to są/byli… trepy!!! na poligonach widzieli nie raz, jak przypadkowo giną ludzie (byłeś kiedyś na poligonie? – ja byłem); dlaczego oni wszyscy wleźli do tego „tutka”???… ambicje, personalne rozgrywki? to mnie męczy do dziś…wojskowi…wiedzą najlepiej, jak cienka jest granica między życiem a śmiercią; i poszli jak barany na rzeź: tego nie mogę do dziś zrozumieć!

      • Peryskop 4 marca 2012 o 3:00 am

       TNP – widzę, że dałeś sobie wklepać, że 96 osób-ofiar poleciało jedną Tutką 101.

       Są poważne poszlaki, że tamtego ranka wyleciały z Okęcia dodatkowo dwa inne Jaki,
       w tym jeden z Dowództwem. A być może także L. Kaczyński wyleciał nie-Tutkiem.

       Potem prawdopodobnie musiano ich jakoś „skomasować” zgodnie z zapotrzebowaniem.

       Do dziś nie wiadomo, czy „102” nie był też wykorzystany do realzacji tej maskirowki.
       To co wiadomo od ojca stewardesy, to odbył się ukrywany lot „techniczny” 9.04.2010.

       Wiadomo, że na Sewiernym nie było samochodów dla VIP-ów poza autami z ambasady.
       Wiadomo też, że dostał order główny spec od eksplozji, który powinien był sprawdzić samochód Prezydenta, ale w krytycznym czasie „lądowania” przebywał już w … Katyniu.

       Pogoogluj. Oczywiście to tylko hipotezy, ale nie gorzej poparte niż raporty obu „komisji”.

       • monitorpolski 4 marca 2012 o 3:03 am

        No i niektórzy mieli po dwa paszporty… nowy i stary spalony i nasiąknięty. Czyli wszystko było normalne. Błąd pilota, a najpewniej głupota Polaków. Takie argumenty mają ci MORDERCY.

        • hjk 4 marca 2012 o 3:41 am

         @TnP
         jak jeszcze nie widziałeś tej strony to poczytaj: zamach.eu
         tam jest wszystko chyba najlepiej rozpracowane…

        • Tola 4 marca 2012 o 3:48 am

         Mnie najbardziej zdziwili ,ze nie bylo zadnych relacji z wylotu prezydenta.To bylo takie duze wydarzenie i znaczace dla nas , Polakow.Zazwyczaj kreci sie jakies ujecia z wylotow jesli sa wazne.
         Tak na prawde to nie wiadomo ,kto polecial ,kiedy , czym i czy wogole wylecial.
         Tez nie chce mi sie wierzyc ,ze tak wszyscy razem wsiedli ,pomijajac zdrowy rozsadek a takze i procedury.

        • JA-JESTEM 4 marca 2012 o 4:19 am

         monitor i peryskop uzgodnijcie w centrali w koncu ilu – bo macie sprzeczne dane

         „monitorpolski 3 Marzec 2012 o 11:33 pm
         Co?!!! Zabili nam Prezydenta z 94 innymi osobami”

         94, 95,96 czy 101 ? co na to góra ?

        • Peryskop 4 marca 2012 o 5:25 am

         Ja@Jestem@jakis@buk, wygląda na to, że nie kapnąłeś się, że robiony jest test.
         Wpisuj dalej co tylko ci spadnie na klawiaturę. Please.

        • rabarbarek 4 marca 2012 o 8:23 am

         No i ten pogrzeb pary prezydenckiej , na ktory przybyl jeden przywodca [ 2?] z krajow UE i reszty swiata. Wulkan wybuchl ? Czytalam , ze z wulkanem sprawa tez nie byla do konca wyjasniona , poniewaz zdjecia satelitarne wyraznie pokazywaly , ze bez problemu mozna bylo latac niektorymi korytarzami. Niebo bylo czyste , lub powloka ” chmury wulkanicznej” byla cienka. Opisywala to dosc dokladnie chyba strona Nostradamusa . [ calkiem powaznie]
         Tyle” nieprawd „, polprawd , kretactwa , klamstw, ile zwiazanych jest z katastrofa smolenska mozna znalezc tylko w przypadku masowego morderstwa 9/11 w Nowym Jorku. Te dwie katastrofy to false flag operacje .

        • Megi 4 marca 2012 o 2:58 pm

         @rabarbarek, masz rację, że można było latać w dzień pogrzebu pary prezydenckiej, tu jest dowód

       • Totalsky No Problemsky 4 marca 2012 o 8:50 am

        @Peryskop
        o tym „locie technicznym” 9-go kwietnia to dla mnie zupełna nowość: pierwsze słyszę; pogoogluję….

       • mi461 4 marca 2012 o 2:39 pm

        PERYSKOP tu wlasnie masz racje.

        Ten wywiad z ojcem stewardesy TO KLUCZ nikt nie podjal tego watku, a to daje do myslenie ze bylo inaczej niz podano.
        Tak samo z 1 filmem tych co przylecieli Jakiem, pamietacie? mowili ….”to dziwne widac wypadek a nie widac CIAL ‚ !!!!!!!!!!
        Pozniej ten fim i „strzaly” dalej nie podjeto tematu durne tlumaczenia o wybuchajacej amunicji BORU „kon by sie usmial” z takiej informacji.
        Podano ze amunicja byla nie naruszona zreszta to bylo tlumaczenie dla tych co wierza w kazda historyjke podana prze „2sko-manow”

        szkoda slow, mami sie ten narod tak ze „glowa boli”

    • Jas 4 marca 2012 o 1:22 am

     @TO JEST LUDOBÓSTWO!…. a że, przy okazji, to także zwykła, polska, głupota

     -a nie pomysleliscie, ze te sprawy ( zniesiono obowiązek sygnalizacji lewym światłem czerwonym…, trzy osoby w lokomotywie: dwie były doświadczone, trzecia sie przy nich uczyła…) sa rowniez regulowane przez medrcow syjonu jak i wiekszosc innych. Mam na mysli wprowadzanie odpowiednich przepisow lub ich zalecanie, ktore w sumie sa wlasnie ludobojstwem wszelakimi sposobami.

     • hjk 4 marca 2012 o 3:42 am

      tak, pewnie to byłby już któryś kolejny punkt ze sławnych „45 zasad zniewalania”

      • Peryskop 4 marca 2012 o 5:28 am

       A żeby ładnie brzmiało i wzbudzało zaufanie nazywamy to „de-regulacja”.

       • hjk 4 marca 2012 o 4:12 pm

        a mamy tzw. „planowany chaos”…

  • Ktoś 5 marca 2012 o 4:15 am

   O tym samym kolejarz na onecie pisał. Jakby ten sygnał był włączony na lokomotywie jadącej pod prąd względem normalnego kierunku jazdy dla danego torowiska to maszynista tej drugiej miałby szanse zaalarmować kolegę o kursie kolizyjnym i włączyć awaryjne hamowanie. Ale skoro „fahofcy” znieśli to zabezpieczenie widać był tym plan jak we wczorajszym przykładzie. Trupów dla sodomickiego bożka nigdy za wiele.

 6. mi461 3 marca 2012 o 11:51 pm

  ciekawe komentarze pisza ludzie, jednak wiekszosc rozumie juz nasza POLITYKE i jej gre

  „nazir ~nazir
  zgłoś naruszenie odpowiedz Dodane: 23:15

  Jestem z wykształcenia ekonomistą, transportowcem, kilka pokoleń kolejarzy w rodzinie … i kilkanaście lat po studiach związany z PKP i jej spółkami (choć kilka lat już poza branżą) …. ale takiego chaosu informacyjnego jaki słyszę w tvn24 a będącego wynikiem w większości wypowiedziami różnych tzw. rzeczników i oficieli nigdy nie pamietam… coś niebywałego … I nie przeraża mnie to że liczby się wszystkim mieszają co chwilę…. rozumiem …. taki czas lepiej gadać co bądź ….by zaistnieć…… Jestem załamany , ze na miejsce wypadku…. ma udać się jeden i drugi oficiel…, kilku prezesów i setki rzeczników …PO CO ONI TAM ????? Przeszkadzać , czy robić sobie zdjęcia pamiątkowe…. przecież o ratowaniu zdrowia i życia ….nie mają zw większości zielonego pojęcia….. „

  • Totalsky No Problemsky 4 marca 2012 o 12:53 am

   @mi461
   sam jestem.. byłym 🙂 dziennikarzem; i trochę się znam na tzw. „pijarze”; zobaczcie, co się dzieje: każda spółka/firma/instytucja (a tych spólek, firm etc. jest o wiele za dużo) ma swojego „rzecznika prasowego”, z odpowiednią gażą („młody, wykształcony, z mniejszego bądź większego miasta”); w gazetach/tiwi/radio… pracują świeżo upieczeni absolwenci Wyższych Szkół Dziennikarstwa Oraz Tego I Owego w Pcimiach Dolnych; 98-99 proc z nich (młodzi są… mają tzw. plany życiowe – mieszkanie, dobry samochód, dobre knajpy do pochwalenia się przed qmplami swoimi zarombiastymi laskami, które też za darmo tymi laskami nie chcą być) – ma kredyty, no bo z pensji to nie wyrobią, a laski mają wymagania, etc; masz kredyt, masz ratę do spłacenia, masz AMBICJE (odpowiednia propadanda w tle – grozi piętno „nieudacznika”); – no i jesteś na smyczy: zapominasz o ideałach, o „społecznym posłannictwie”, (każdy kiedys miał ideały, gdy był „młody i głupi”), myślisz tylko o tym, żeby utrzymać się na powierzchni i SPŁACAĆ RATĘ, i pisac/nadawać/relacjonowac tak, jak tego sobie sponsor/pracodawca (to zwykle tożsamość) życzy; moralność zeszła na psy, ideały – podobnie; liczy się tylko kasa; ergo…. NWO robi wam wodę z mózgu, i to za wasze pieniądze (no bo przecież kupujecie gazety – dajecie zarabiać), płacicie abonament za kablówkę (znowu – dajecie zarabiać) – i narzekacie na sieci (ale znowu dajecie zarabiać internetowym providerom); …wiecie co to jest UU? to tak zwany „unikalny uzytkownik”…ten, który raz w miesiącu wejdzie na strone i „kliknie”…a to (liczba tych „UU”) jest podstawą do zawierania kontraktów reklamowych między mendiami a „reklamodawcami”; juz bardziej prosto nie jestem w stanie tego wytłumaczyć; i niech mi nikt nie daje minusów – ja wam zdradzam „tajemnice zawodu”:-)…pro Patria!!!…. i połóżcie kwiaty na moim grobie, gdyby mi tam kiedyś „hamulce w aucie zawiodły”…;

   • mi461 4 marca 2012 o 12:59 am

    TOTALSKY rozumie, ale to nie moj komentarz ale kogos … „…”.
    z tvn24.pl
    powoli ok? 😀 bo wszystkim nam puszczaja nerwy

    • Totalsky No Problemsky 4 marca 2012 o 1:58 am

     mi461
     pardon…ale muszę: KURRRRRWA!!!!!!

     • Totalsky No Problemsky 4 marca 2012 o 2:01 am

      już mi przeszło; ten wyraz na „ka”, z „silnie akcentowanym „r”, działa oczyszczająco; moze to nasze polskie, takie anty-NWO-wskie” panaceum; na mnie działa:

 7. anavadis 4 marca 2012 o 12:03 am

  dzisiaj jest 03.03.2012 czyli 3+3+2+1+2 = 11 !

  a poza tym jakaś kobieta wrzuciła to jako komentarz do artykułu na niezależnej:

  „LUDZIE KOCHANI !!!
  Wlasnie w Radiu Maryja podali ze w tym pociagu jechal Jaroslaw Kaczynski z Marcinem Doreckim obaj przewiezieni w stanie krytycznym do szpitala to juz sie w glowie nie miesci mysle ze teraz juz wszyscy przejza na oczy modlmy sie o zdrowie dla Pana Jaroslawa to jest teraz najwazniejsze !
  WIOSNA LUDOW (nv), sob., 03/03/2012 – 23:46”

  http://niezalezna.pl/24584-katastrofa-kolejowa-sa-zabici-i-ranni#comment-639625
  radia maryja nie słucham więc nie mam jak to potwierdzić

  • x 4 marca 2012 o 12:07 am

   zdjęli ten komentarz…

   • monitorpolski 4 marca 2012 o 12:19 am

    bo to głupi dowcip jakiegoś idioty

    • mi461 4 marca 2012 o 12:46 am

     mam nadzieje ze to byl dowcip, ale w zlym stylu i nie na miejscu.
     Taki wypadek jest juz sam w sobie tragedia ludzka nie potrzeba
     wiecej EMOCJI .
     mamy ich juz az za duzo

     • monitorpolski 4 marca 2012 o 12:48 am

      Tak, a wojna ze społeczeństwem, też przypadek? Ludobójstwo w Sejmie? Coś za dużo tych tragicznych przypadków. Churchill powiedział, że w „polityce nie ma przypadków”. Miejmy nadzieję, że to był tylko wypadek. Ale ja pod skórą czuję, że nie.

      • hjk 4 marca 2012 o 1:15 am

       Ale to też moze być jakiś klucz, bo jesli „ktoś” jechał, to „uny” lubia takie wypadki do likwidacji – i jak ktoś był swiadomy i nie jeździł samochodami, tylko pociągami, no to się zasadzili,,,
       Poczekamy na listę ofiar, a w ciemnościach mozna posłać „ratowników z pogotowia’ i oni „pomogą”…
       Znany motyw z filmów…

  • anavadis 4 marca 2012 o 12:13 am

   niezależna usunęła przed chwilą ten wpis nie wiem czemu, pierwszy raz się z tym spotkałam na niezależnej

  • mi461 4 marca 2012 o 12:13 am

   jezeli to sie okaze PRAWDA to ja juz q… w nic nie uwierze to by byl calkowity dowod KTO W KONCU RZADZI tym Krajem !!!!.
   Ide zapalic …..bo mnie wscieklosc ogarnela taka ze nie bede odpowiadac za swoje slowa.

   NIe uwierze dokad nie potwierdza tego :[

   PISZCIE JAK to prawda.

 8. AQQ 4 marca 2012 o 12:58 am

  TO KOMENTARZ Z NIEZALEŻNEJ !!!

  Tajne manewry: Wykoleił się pociąg z kibicami (manewry)

  „Nadchodzące wybory do parlamentu wzmogły sprawność stołecznej ekipy PO. http://warszawa.gazeta.pl/wars… Dzięki nim wiemy, że Warszawa jest przygotowana na powszechną mobilizację, wojnę, a nawet przyjazd kibiców z Ukrainy.”

  „Służby ratunkowe wiedziały jedynie, że coś się zdarzy. Miejsce akcji było zamaskowane – to niczym nie wyróżniający się zakręt torów kolejowych … (…) W składającym się z trzech wagonów pociągu InterCity „Oxygen” relacji Warszawa-Kijów podróżuje 59 kibiców ukraińskich. Na zakręcie ktoś położył na torach betonową płytę. Pociąg wykoleja się, jest mnóstwo rannych.”

  • AQQ 4 marca 2012 o 1:07 am

   http://niezalezna.pl/24584-katastrofa-kolejowa-sa-zabici-i-ranni

   • hjk 4 marca 2012 o 3:46 am

    taka mi myśl przyszła, ze pod pozorem tych ‚miszczostf” i setek tysięcy kibiców to można tu przysłac faktycznie regularną armię w dosłownym i przenosnym słowa znaczeniu – tylko armię kogo/czego…?

    • Peryskop 4 marca 2012 o 5:33 am

     Jakto kogo/czego jaką armię?
     Zbawienia przez Horrrrorrrrem Terrrrorrryzmu !

 9. navajo88 4 marca 2012 o 1:09 am

  Czołem panowie widzę że wszystkich ogarneła wściekłość ! hahahahahahahahaha
  Ale ja zawsze mawian że spokojnie jak na wojnie ,a to że prawdopodobnie zgineli w tym wypadku ludzie ???? , przecież nie ma wypadków w kturych by nie gineli ludzie a zresztą aprawdzie sobie ile w tym czasie zgineło ludzi na świecie w podobnych wypadkach !!!! i bez przesady panowie ,bez przesady !!!!! .
  Nie takie jeszcze rzeczy będą się działy , bo to dopiero się zacznie ,cały świat dostał porządnego pierdolca i wszyscy ludzie zaczynają postępować iracjonalnie i wyjątkowo w głópi sposób i taka jest prawda , a ten wypadek jest tego przykładem , i jeszcze jedno poczekajmy na dzień i na poniedziałek i wtorek i wtedy być może będziemy więcej wiedzieli ,,,albo wiedzieli jeszcze miej !!!
  J.M.H

  • JA-JESTEM 4 marca 2012 o 1:16 am

   Navajo88@ w końcu jakaś rozsądna wypowiedź, masz racje z tym pierdo….em 🙂

  • Totalsky No Problemsky 4 marca 2012 o 2:08 am

   @navajo
   dla Ciebie – „peryskop w dólł”; dla mnie – „bagnet na broń”! i wracamy na multiplejer :-)- i niech sie to wszystko zawali, albo i nie….;

  • Tola 4 marca 2012 o 3:58 am

   @navajo – no moze by tak trzeba wyluzowac z emocjami ,jak ty.
   Pewnie bylibysmy zdrowsi.
   Ale czasami to tak trudno…,na prawde trudno.:(((

   • navajo88 4 marca 2012 o 9:38 am

    Tola czasami warto dać sobie na luz i innaczej spojżeć na otaczający nas świat !!!!!
    J.M.H

 10. Lena 4 marca 2012 o 2:00 am

  coś długoooooo leci Tusknięty…. oj długooooo….

  • navajo88 4 marca 2012 o 3:46 am

   Lena już jest na miejscu ! hahahahahahaha , właśnie pokazywali naszego plemieła !
   J.M.H

   • hjk 4 marca 2012 o 4:01 am

    Swoją drogą ten przyjazd premiera to głupota – co to da???
    Lepiej wysłać tam oddziały różnych fachowców, przede wszystkim lekarzy ze sprzetem, by szyko badali ludzi, albo oddział śmigłowców, by szybko transportoali do szpitali, a jak ktoś w miarę zdrowy to szybko do domów, zas jak ludzie się boją, to albo luksusowych samochodów rzadowych albo terenówek.

    No ale pewnie to jacyś prokuratorzy będą wszystkich trzymać na miejscu i przesłuchiwać… te proceduy sa tak bezsensowne, ze to kompletna żenada…

    Banalne w sumie zdarzenie aczkolwiek mogło być grożnie, ale NIE STAŁO SIE – wracaliśmy pociągiem z wczasów, dróżniczka za późno opuściła bramki na przejeździe, jakaś siksa za późno zaczęła przed tym przejazdem hamować i jej samochód miał tylko pogięty zderzak a przód samochodu lekko odrzuciło, w zasadzie odsunęło… Pociąg jakoś wolno jechał, bo dojeżdzał chyba do jakiejś stacji…
    Ale jakie aj – waj się zrobiło…
    Pociąg 4 godziny z 500 pasażerami ni w 5 ni w 9 musiał czekać na policję i prokuratora, bo zdarzył się „wielki wypadek” i trzeba było kogoś tam przesłuchać!!

    Współczuję tym ludziom też z tego powodu, ze tylko moge sobie wyobrażać, jak te idiotyczne procedury funkcjonują w czasie prawdziwego wypadku…

    • hjk 4 marca 2012 o 5:05 am

     To nie pierwsza katastrofa na polskiej kolei

     12 sierpnia minionego roku w wyniku wypadku pociągu pasażerskiego TLK relacji Warszawa Wschodnia-Katowice wykoleiła się lokomotywa i cztery wagony. Lokomotywa uderzyła w nasyp. Jeden z wagonów wypadł z torów i przewrócił się. W katastrofie zginęły dwie osoby, 80 zostało rannych.http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Premier-z-ministrami-na-miejscu-katastrofy,wid,14302976,wiadomosc.html

    • mi461 4 marca 2012 o 2:52 pm

     @hjk co to da? a PUNKTY ! dla 2skoluda i slupki w gore !!!

     JAKI TO TROSKLIWY !!
     A tak szczerze czy to nie POCZATEK ataku na tych co maja przyjechac na EURO 2012 ??
     ZEBY ICH nastraszyc PRZED PODROZOWANIE POCIAGAMI???

     Drogi nie gotowe, pociagi pod znakiem ????

     a pograzyc „polackow” zeby im dac nauczke… czy komus moze na tym zalezec?? KOMU??
     OTO JEST PYTANIE

 11. navajo88 4 marca 2012 o 2:30 am

  No Tokalsjy No Problem trafiłeś w samo sedno ,a moja wirtualna wojna jeszcze się nie skończyła i plyne pod wodą na głębokości 155 m u pólnocnych wybrzeży Japoni na 15 patrolu ktury już trwa prawie 1.5 roku ! hahahahahahahahahahahaha , lae mam nadzieję że będziesz zdobywał jakieś Japońskie wyspy ! hahahahahahahahaha
  Ale na serio ten świat jest tak porąbany że aż przykro patrzeć ,a moje najpiękniejsze lata to już dawno mineły i już nie powrócą ,,, a szkoda !!!!!!
  J.M.H

  • Totalsky No Problemsky 4 marca 2012 o 4:25 am

   @Navajo
   never say never…. „że juz minęło”…. niezbadane sa wyroki boskie…; stopy wody pod kilem; i daj mi jakis support (masz tam jakies działo circa 75 mm na pokładzie) a ja właśnie szturmuje Kwejalein… czy jakos tak; nieważne…koopa żółtków, a mnie sie ammo konczy!…spoko….wiem, gdzie i kiedy żyję, i wiem jaka jest tzw. reality; a ludzie, którzy potrafia „odlecieć”… mniejsza, czy o laski chodzi, czy o dobrą grę, czy o jointa…, to maja u mnie plusa, jakem dr. Wassermann; kapitanie, support please, bo mi się Japońce do doopy dobierają: a poza tym: l&p!… i w końcu kiedys i tak wszyscy umrzemy, ale niektórzy bardzoiej usatysfakcjonowani, a niektórzy wcale; pozostawiam pod rozwagę…; navajo: perimetr: 37,15 W…. 15″13 S…i dawaj!!!!

 12. Pingback: Słowianie « Grypa666's Blog

 13. kefir2010 4 marca 2012 o 4:18 am

  dodam od siebie:

  Za katastrofalny stan kolei w Polsce, i nie tylko kolei, odpowiedzialne są wszystkie rządy po 1989 roku – rządy łajdaków i bydlaków. Jaka jest wina wszystkich rządów po 1989 roku? Wymienię:
  -kasę z zarobków kolei przeznaczano na.. budowę autostrad, których do dziś nie ma, a te, co są, są w katastrofalnym stanie (te nowo wybudowane także).
  -kolej podzielono na kilkanaście spółek: inter city, przewozy regionalne, KS, KD, SKM, KW, KM, PLK, PKP Cargo, PKP Energetyka, i inne. Skutkuje to katastrofalnym marnotrawieniem środków na kolej, rządami krewnych i znajomych królika, czyli gangów kolejowych rodzinek.
  -nie modernizowano kolei przez lata. To skandal i ewidentne narażanie nas na śmierć, że po torach jeżdżą pociągi pamiętające czasy 60-te XX wieku. Zaś są w Polsce tory, na których pociąg może się poruszać z prędkością.. 10 kilometrów na godzinę lub mniej, gdyż tory są tak bardzo zdezelowane, nie remontowane od lat 20-tych XX wieku.
  -nawet jeśli kolej modernizowano, robiono to w opłakany sposób i za późno. W tzw parkach dostawczych pod Warszawą, Poznaniem, stoi kilkadziesiąt nowiutkich składów, stoi tam już ładnych kilka lat i niszczeje. Wszystko ze względu na skomplikowane procedury.
  -zdezelowany jest sprzęt do komunikacji między dróżnikami a maszynistami. Posługują się oni przedpotopową technologią, na falach radiowych. W krajach Zachodu pociągi są zabezpieczane przez skomplikowane systemy komputerowe. U nas wdrożenie takich systemów to budowa infrastruktury od zera – i wydatek dziesiątek miliardów złotych.

  -tragiczne wyszkolenie dróżników, picie alkoholu w czasie pracy – sam byłem świadkiem, jak odurzona alkoholem lub narkotykami kontrolerka biletów groziła pasażerowi. W 2010 roku pociąg o mało nie uległ podobnej katastrofie, gdyż pijany w sztok maszynista pędził z prędkością 130 km / h po torach. Maszyniści są źle opłacani, są przemęczeni, narażeni na duży stres w czasie pracy.
  -tragiczny stan torów i trakcji elektrycznej. Remonty to nic innego, jak zdzieranie wszystkiego co stoi i budowa infrastruktury od zera. Z tego powodu, remonty torów są przeprowadzane przy pędzących pociągach, na trasach gdzie można jeździć z prędkością do 180 km / h. Jest to duże zagrożenie, gdy tuż obok jadącego na trasie pociągu, buduje się tory.
  -w przypadku katastrofy pod Zawierciem / Szczekocinem, remontowany był jeden odcinek torów, z tego powodu ruch na drugim odcinku odbywał się wahadłowo. Typowa sytuacja – na jednym odcinku torów znalazły się dwa pociągi naraz. Być może zawiodła komunikacja między dróżnikami a maszynistami.
  -co istotne: jeden z pociągów pasażerskich był ciągnięty przez lokomotywę ET-22, czyli lokomotywę towarową. Lokomotywy towarowe są przystosowane do mniejszych prędkości ( max ok 125 km / h, lokomotywy pasażerskie do ok 160), i do bardzo dużego ciężaru. Jednak w Polsce z powodu zdezelowania sprzętu i braków nowych lokomotyw, „byki” towarowe (ET-22) podczepia się pod składy pasażerskie. Efektem tego jest to, że taka lokomotywa towarowa ciągnąca lekki skład pasażerski częściej się wykoleja, nawet sama z siebie, przy prawidłowej eksploatacji.
  Często robi tak przewoźnik przewozy regionalne. Jest to tajemnica skrywana przed pasażerami. Teraz także media milczą na ten temat, choć mogło to mieć wpływ na przebieg katastrofy. Lista złomu kolejowego – aby uzmysłowić Wam fakt jak bardzo zdezelowany jest kolejowy sprzęt, powiem, że PKP posiada tylko siedem (!) lokomotyw wyprodukowanych w XXI wieku, i nieco więcej (!) wyprodukowanych w latach 90-tych XX wieku. Sprzęt jaki posiada PKP i infrastruktura, są zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi.

  • monitorpolski 4 marca 2012 o 10:40 am

   Akurat ten odcinek trasy był zmodernizowany. Często tędy jeżdżę. Przez ponad rok prędkość na tym odcinku była zredukowana, z uwagi na remonty. Kilka miesięcy temu pociągi znów przyspieszyły i wydawało się, że jest fajnie. Pociągi Kraków – Warszawa są całkiem w porządku, może te „tramwaje” TLK nieco mniej wygodne, ale są szybkie. To jest chyba najlepsza trasa w Polsce. W grę wchodzi błąd konstrukcyjny lub sabotaż. Nie żaden „pijany dróżnik” bowiem sterowanie jest skomputeryzowane – przynajmniej tak mówiono wczoraj w tvn24.

  • kefir2010 4 marca 2012 o 6:57 pm

   cyt. „Bzdura ruch na liniach kolejowych jest zawsze prawostronny. Ruch lewostronny występuje okresowo w przypadku robót torowych lub awarii składu pociągowego albo zerwania sieci. Mowa jest wtedy o jeździe po torze niewłaściwym. Ruch taki jest szczególnie obserwowany na rozkaz pisemny z najbliższej nastawni. Trzeba tu jednak wspomnieć, iż uwagi na oszczędności finansowe szereg nastawni na szlakach zostało przez PKP zlikwidowanych. Nie powoduje to oczywiście poprawy bezpieczeństwa ruchu pociągów.”

  • rob 4 marca 2012 o 7:15 pm

   http://www.youtube.com/watch?v=QJTjQxkFiDg ktoś już kiedyś to zamieszczał.
   Koleje nie przynoszą żadnych zysków tylko straty wg. naszych EUkonomistów. Olbrzymia kasa jest z transportu drogowego poczynając od rożnych zezwoleń przez akcyzy kończąc na mandatach itd. po za tym zawsze bawił mnie tekst „tiry na tory”

  • Stach 5 marca 2012 o 12:21 am

   Zrozumcie w koncu ,ze chodzi o zniszczenie PKP i nie wazne czyim kosztem ,bo na transpocie samochodowym lepiej sie oplacaja zarobki (wszystkich nafciarzy).
   Czy nie widzicie ze w USA juz dawno nie ma transportu kolejowego na szeroka skale .
   To jak moze w Poscce funkcjonowac kolej ktora bruzdzi w interesie,po to powstaly spolki
   ( oczym kwilily jaskolki) aby rozwalic PKP !!!
   Wszystko zaczelo sie 20 lat etmu od nioszczenia dworcow kolejowych,gowniarzom placono za pierwsze grafiti !
   Potem rozwalano wszystko nawet sracze w wagonach .
   Nie wyszlo z rozkladami jazdy pociagow,demolka wagonow,brak pieniedzy na remonty taboru i zniechecanie do jazdy koleja na rozne sposoby, to teraz wzieto sie za ubijanie pasazerow jadacych pociagami i wywalanie pociagow na rozne sposoby z torow az do obecnych czolowych zderzen.
   Dzis TIR-y sie licza ,szybki zaladunek i rozladunek,autostrady i ZYSK !
   Odslonily sie dzis Fakty po Fakatch tvn gdy Kajdanowicz zadal spreparowane pytanie „ocalalemu psazerowi ostatniego wagonu” czy po tym wypadku bedzie dalej jezdzil pociagami.
   Oni juz naprawde gojow uwazaja za idiotow !

 14. hjk 4 marca 2012 o 4:19 am

  tak na marginesie-
  http://niewiarygodne.pl/gid,13014161,img,13014233,kat,1017185,page,5,title,Nazistowski-Chronos-najbardziej-tajemniczy-projekt-w-dziejach-ludzkosci,galeriazdjecie.html

  cos drgnelo – juz nawet na tym sensacytnym portalu to sie pojawia, do czego kiedys trzeba sie bylo mocno dokopywac……

  • JA-JESTEM 4 marca 2012 o 4:24 am

   hjk@ tak sie nieraz zastanawiam kto wypisuje wieksze głupoty niewiarygodne czy monitor, jak myślisz ?

   • hjk 4 marca 2012 o 4:59 pm

    stawiam na ciebie 🙂

   • Onufry 4 marca 2012 o 7:48 pm

    „Ciebie nie ma” rajcuje to ciebie pisanie tych bzdetów w które raczej sam nie wierzysz ? O co ci chodzi ? Trolu ! Kochaj swoją ukochaną władzę która daje ci chleb z pieniędzy skradzionych od tzw. podatników (czyli od takich co tu piszą). Jaki problem, za mało płacą , a może za wiele? Zaczynają podnosić głos i to twoich mocodawców zaczyna boleć. Komu usługujesz Judaszu ?

 15. rabarbarek 4 marca 2012 o 5:51 am

  Nie czytalam wszystkich wpisow, wiec nie wiem czy o tym pisaliscie. Zwrocilam uwage na wypowiedzi ocalalych pasazerow , ktorzy mowili , ze po wkrotce po zderzeniu dostali zakaz opuszczania wagonow. Jeden z nich opowiadal , ze postanowili , nie sluchajac pouczen, wybic szyby [ jesli jeszcze tam byly] i tamtedy zaczeli wychodzic , nie czekajac na dalsze ” rozkazy” .
  Podobna sytuacja miala miejsce 9/11 , w Nowym Jorku. Wieze palily sie , a jakies sluzby , zabronily ludziom ucieczki z miejsca ” wypadku” . Ci , ktorzy nie posluchali instrukcji , po prostu przezyli.

  I jeszcze jedno . W zeszlym roku mial miejsce podobny wypadek w Chinach. Tam na skutek uderzenia pioruna , pociag stracil ” moc” i zostal uderzony od tylu przez inny pociag. Bylo 40 ofiar i ponad 200 osob rannych. W sumie wypadek ten byl suma kilku nieszczesliwych zdarzen , a mimo to odpowiedni organ przeprowadzil dochodzenie i na zbita morde wyrzucili ponad 60 osob odpowiedzialnych za wypadek. Polecieli odpowiedzialni za zakup sprzetu , za trening personelu , personel bezposrednio odpowiedzialny za wypadek i odpowiedzialni za akcje ratunkowa i informowanie opinni publicznej o katastrofie. polecialy tez osoby wysoko postawione w rzadzie , za niedopilnowanie swoich obowiazkow , bo to oni powinni dobierac odpowiedni personel, ktory zatrudniac bedzie odpowiednich ludzi i firmy , wytwarzajace sprzet , ktory powinien byc niezawodny.
  A co bedzie u nas? Bedzie sie szukalo winnego na ” dolach” . Maszynista , moze inni pracownicy kolei , moze kogos , kto zle spojrzal w komputer… Zaloze sie , ze nie poleci zadna glowa ministerialna. Nie poleci zadna glowa na kierowniczym stanowisku. Zwala wine na wodke , na ludzki blad, na wszystko , tylko nie na siebie , bo przeciez oni siedza za biurkami i pociagu nie prowadzili . Wszystkich ich zza tych biurek wyciagnac i WON!!! Wszyscy won !!!

  Wyrazy wspolczucia dla rodzin zmarlych i rannych. Jutro niedziela ,nie zapomnijmy o nich w naszych modlitwach.

  http://www.nytimes.com/2011/12/29/world/asia/design-flaws-cited-in-china-train-crash.html?_r=1&ref=highspeedrailprojects

  • monitorpolski 4 marca 2012 o 10:30 am

   rabarbarek, nie wiem czy na razi można winić kogoś z rządu. Bądźmy tu rozsądni. Jeżeli już, to gdy nie zostanie przeprowadzone transparentne, dokładne śledztwo. Jeśli przejęto zdalnie kontrolę nad zwrotnicami, to społeczeństwo powinno wiedzieć kto i gdzie zamawiał ten sprzęt wraz z oprogramowaniem. Tu może być klucz. Jeśli przestawiono zwrotnicę ręcznie, to należy dokładnie zbadać dlaczego nie było zabezpieczeń i czujników dających sygnał gdy coś takiego ma miejsce. Czy były kamery przy zwrotnicach, czy maszynista mógł coś zrobić czego nie zrobił, itd. Śledztwo musi być transparentne – jeśli coś będzie utajnione, to powinien polecieć cały rząd za konspirację. Krótko. Tu nie powinno być tajemnic przed społeczeństwem, tu chodzi też nie tylko o ofiary tej katastrofy, ale także o kolejne, które się mogą wydarzyć.
   Ważna rzecz – czy planowana jest prywatyzacja PKP, jeśli tak, to należy zbadać komu mogła być na rękę ta katastrofa, o ile mogła obniżyć wartość firmy. Obecnie nie powinno się pozwolić na jakiekolwiek prywatyzacje.

   • navajo88 4 marca 2012 o 12:23 pm

    Monitor tu chyba chodzi o zprywatyzowanie całkowite pkp i nam coraz większe wątpliwości czy dojdzie do mistrzostw w Warszawie !!!!!!!! , a po tym wypadku to założę się że cena rynkowa kolei polskich spadnie !!!!! i ktoś to sobie wykupi !!!!! , ale to takie moje gdybanie pożyjemy zobaczymy !!!!
    J.M.H

    • AQQ 4 marca 2012 o 12:45 pm

     Bana* zarobiła na transportach do Auschwitz to i teraz na euro musi zarobić, słupki POpaprancom spadają więc pójdą w góre a uwagę trzeba tez jakos* przyciagnąć i do siebie i ludziom czasu zająć…
     2albo i 3pieczenie przy 1ogniu się piecze!
     Co do interpretacji tej masakry to pasuje na ćwiczenia…niestety!
     Wiele razy w tv dziennikarze zadawali prowokacyjne pytania eCHspertom i powtarzali znaFcy-wyrocznioFcy z tv, ze STRAŻ ćwiczy takie akcje i jest dobrze przygotowana na taką ewentualność….

     • AQQ 4 marca 2012 o 1:01 pm

      Do 3ej w nocy biegałam po kanałach i taki zbieg okolicznosci – miejscowy mówił na tvp-info, że na krótko przed wypadkiem powycinali drzewa, bo w ogóle by nie szło się w ten teren dostać!

      • hjk 4 marca 2012 o 5:07 pm

       Czyli „miejscowi” popsuli szyki ew. planistom?
       @rabarbarek z tymi zakazami opuszczania – podobno ludzie są sKONZENTRowani w jakimś obozie, tj. szkole – dlaczego ich nie porozwozili do domów, ew. czemu rodziny ie przyjeżdzają po nich?
       Czy to wina tych idiotycznych procedur, o których pisałem wyzej?
       czy chcą od razu ludzi przesłuchiwać pod pozorem wysłania psychologów i sprawdzić co wiedzą/podejrzewaja/kojarzą?
       Orzeciez jak ktoś sobie coś przypomni to sam się zgłosi ew. mozna awsze kogoś odwiedić po spisaniu adresu…

   • Megi 4 marca 2012 o 1:28 pm

    Być może element układanki prywatyzacyjnej – zaginione wagony PKP
    http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110104/KRAJ/790400885

    • hjk 4 marca 2012 o 5:38 pm

     Nie przewożą ludzi bo odstraszą, wpływy spadną i taniej sprzedadzą, ktoś za to w łapę weźmie.

     A wystarczy wysłać na miesięczne urlopy do Niemiec kilkunastu ludzi, zeby postudiowali, jak to tam funkcjonuje i zaczęli wdrażać podobny system u nas.

     Dość powiedzieć, zę jak kiedyś pytałem o bilety promocyjne do Amsterdamu, to wszystko wyrezerwowane oczywiście na 3 mce naprzód. Po wejsciu na strone DB oczywiscie wolne promocje zaczynały się już za 2 tyg. Bilet oczywiście można w necie kupić i albo przyślą, albo samemu wydrukować. I gdzie pieniądz pójdzie?

    • rob 4 marca 2012 o 9:57 pm

     zdegradować i poniżyć do minimum, media podświetlą, politycy zagrają,,, ojjj ile to trzeba się natrudzić aby malować na własne barwy,,, ciekaw jestem jaka malowankę-kolorowankę wymyślą na Polskie lasy,,, (może są trujące,hehe) ….ajj ile to trzeba się natrudzić aby zbudować ten ‚piękny świat

 16. libro77 4 marca 2012 o 8:46 am

  UFO – pojazdy władców tego świata, spadkobierców i epigonów Hitlera

 17. rabarbarek 4 marca 2012 o 8:50 am

  Cytowany wczoraj Huff Post . Opis katastrofy. Komentarze przewaznie Amerykanow i Kanadyjczykow, wywazone . Kiedy jeden z dyskutantow napisal cos na temat dowcipow o Polakach[ mial na mysli te o pociagach jadacych w przeciwnych kierunkach po tym samym torze] , zostal natychmiast przywolany do porzadku przez pozostalych blogerow. Odezwal , sie tez amerykanski nauczyciel , ktory przebywa obecnie w Polsce , i wyjasnil nieoswieconym wspolpemiencom , ze Polacy nie tylko mowia kilkoma jezykami , nie tylko znaja historie wlasna i swiatowa , ale tez generalnie bija na glowe Amerykanow w znajomosci zagadnien biezacych .
  Strona ma tez moderatora , ktory wszystkie posty zawierajace nieodpowiednie tresci kasuje. [tak powinno byc wszedzie , aby unikac balaganu. I nie mylic porzadku z cenzura . ]

  Kondolencje z calego swiata dla rodzin ofiar. Warto zobaczyc jak pisze zagranica o wypadku.Jeden z blogerow rzucil propozycje , zeby zorganizowac komisje rosyjska w sprawie wypadku, co bylo aluzja do katastrofy smolenskiej.

  Smutny dzien .

  http://www.huffingtonpost.com/2012/03/03/polish-train-crash-passengers-injured-some-dead_n_1318737.html

  • Totalsky No Problemsky 4 marca 2012 o 9:22 am

   trochę zmieniam temat (który i tak będzie nr 1 przez kilka najbliższych dni); zobaczcie tekst na onecie o Islandii; warto przeczytać, bo chociaż wiemy znacznie więcej z naszego wewnętrznego „dokształtu” o tej sprawie, to tekst warto przeczytac chociażby po to, by zobaczyć, o czym NIE napisano (np. ani słowa o aresztowaniu (nakazie) banksterów i ich ucieczce z kraju, ani o trwających pracach nad nowa konstytucją); i właśnie tak się robi „politykę informacyjną”;-)

   http://biznes.onet.pl/grecka-tragedia-kontra-islandzka-saga,18577,5039762,1,news-detal

  • mi461 4 marca 2012 o 3:02 pm

   rabarbarek to prawda co piszesz
   teraz beda informacje na amerykanskich kanalach poniewaz zginal w wypadku obywatel amerykanski.
   Musimy sledzic prase co „une” zas napisza na ten temat.

 18. libro77 4 marca 2012 o 8:59 am

  Monitor – jak długo trwają bany u Ciebie, czy są różne? Czy zbanowany dostaje maila z info na ten temat? Falszywyprorok miał dobre wpisy, może sie po prostu trochę zagalopował?

  • monitorpolski 4 marca 2012 o 10:07 am

   Zagalopował? Nazywając nas wszystkich agentami? Nie potrzeba nam takiego „proroka”, Potem dosłał jeszcze jeden komentarz, naprawdę chamski, który już nie wszedł.

   • sebecx 4 marca 2012 o 10:21 am

    raczej zaatakował jak oszołomiony tuman .. i zwieracz od kloaki mu puścił … zagalopował – dobre sobie… mądry inaczej?.. czy co?..

    • Peryskop 4 marca 2012 o 2:31 pm

     libro77: „UFO – pojazdy władców tego świata, spadkobierców i epigonów Hitlera”

     jak to nie chwyciło, no to ponów zamówienie na komentarze o piecach w Auschwitz

     obroń jeszcze groźbę karalną zagalopowanego f@p: „zgniotę jak karalucha”

     ciepło, ciepło, coraz cieplej…

     • rob 4 marca 2012 o 10:25 pm

      nie sądźcie abyście nie byli sadzeni hehe

 19. libro77 4 marca 2012 o 9:04 am

  Piękne, czyste niebo bez chemii nad Warszawą. Dawno tego nie było…

  • Irol 4 marca 2012 o 10:57 am

   Bez Chemii bo coś wczoraj nie udawało się na dłużej zrobić Chem-trailsów. Wczoraj specjalnie obserwowałem te dziwne samoloty i ślad Chemii urywał się jakieś 20 długości za samolotem i znikał. Wyglądało to tak, że przy niektórych temperaturach system stawiania/rozpylania chemii nie radzi sobie z zadaniem. Po około 10 próbach wszystkie samoloty zniknęły i niebo pozostało błękitne.

   • Maria 4 marca 2012 o 12:02 pm

    Nad Trójmiastem ostatnio też czyste błękitne niebo.Chociaż….pojawiają się samoloty zostawiające za sobą krótkie „ogonki”.Czyżby nowy rodzaj „niewidocznej chemii”?

    • nowecant 4 marca 2012 o 2:03 pm

     Nie, raczej to są po prostu zwykłe samoloty, które zostawiają za sobą krótką, szybko znikającą smugę kondensacyjną.

     • Peryskop 4 marca 2012 o 2:38 pm

      albo efekt rozpowszechnienia orgonitów i urządzeń orgonowych.

      Co myślisz o tym Zeno ?

     • Irol 4 marca 2012 o 8:23 pm

      Zwykłe latają wschód-zachód, a tutaj wyraźnie latały 2 samoloty starając się stworzyć tzw. szachownicę.

    • rozeznany 4 marca 2012 o 6:17 pm

     w trojmiescie noca rozpylaja

     • rob 4 marca 2012 o 11:01 pm

      rozpylają bo są świadomi tego ,,, (tu pieką 3,4 bądź więcej pieczeni na raz) wszystko działa i współdziała, Ci którzy byli cwani dorobili się majątków a teraz dbają o pokolenia,, wykorzystali swego czasu naiwność reszty a teraz nie maja zamiaru pozwolić na dalszy rozrost „robactwa” (patrz na przeludnienie islamu itd. zadaj sobie pytanie,, czy za wszelka cenę osiągniesz swój cel,, obyś się nie obudził z pustynnym skorpionem przy nodze bo to będzie jedyny gatunek nie ubity i niezamieszkany przez człowieka, macie wielkie ambicje wiec coś zbudujcie neutralnego, pozytywnego. Rozpylają bo ich stać,,drukują nie tylko kasę ale i historie,,, łatwo jest narzekać ale trudniej jest coś zbudować bo miejsca i zdrowej jaźni coraz mniej

      • rob 4 marca 2012 o 11:18 pm

       nie obraz się Marku ale konspiracja i ukrywanie „prawdy” to strata czasu,,

       • rob 4 marca 2012 o 11:21 pm

        ..na dziś Dzień ,,,, a Watykan tego nie wstydliw raczej bedzie

 20. rabarbarek 4 marca 2012 o 9:23 am

  Jeszcze jedna smutna wiadomosc. Bloger Breitbart nie zyje. Mial kilka swoich stron . Odwazny , czesto narazal sie wladzom. Popularny i czesto ” odwiedzany” na swoich stronach. Mial tylko 43 lata. Jako przyczyne zgonu podaje sie atak serca. Jednak blogosfera twierdzi inaczej. Atak serca prawdopodobnie zostal wywolany sztucznie . [ pisalismy , ze wielcy maja takie mozliwosci]
  Pamietam , kiedy zginal Ted Stevens on jako pierwszy krzyczal , ze kongresmena pozbyli sie ci , ktorym byl niewygodny. Czy to kolejna ofiara walki z NWO ?
  Who next?

  http://www.breitbart.com/

  • rabarbarek 4 marca 2012 o 9:37 am

   Jeden z komentarzy
   ” W obronie prawdy i sprawiedliwosci , gotowy byl sie rzucic w ogien”

   Ludzie pisza i placza… W tym parszywym swiecie jedna z najwyzszych cnot jest uczciwosc. Szkoda , ze wlasnie uczciwi odchodza [ wykanczaja ich] , bo oni sa teraz tak potrzebni…

   • mi461 4 marca 2012 o 3:12 pm

    rabarbarek … to by nie atak serca !
    ale ATAK NA JEGO SERCE>
    Dlatego chca wszytkich chipowac zeby nami sterowac..niewygodny?….zawal….albo …wylew i po krzyku.
    Jest juz wiele dziwnych zgonow ludzi [niewygodnych ] tlumaczonych wlasnie w ten sposob.

  • monitorpolski 4 marca 2012 o 10:18 am

   Warto by ten temat rozszerzyć. Od kilku dni śledzę informacje o tym tragicznym zgonie. Bardzo dziwna sprawa – 1 marca miał ujawnić filmy z czasów studenckich Obamy, gdy ten spotykał się z komunistami. Miało to go „urządzić na dobre” odgrażał się Breitbart. Urządziło na dobre jednak Breitbarta – właśnie 1 marca. Nie byłem fanem jego strony newsowej breitbart.com, gość miał postawę prowojenną, bliską neoconom, zresztą sam był syjonistycznym Żydem, choć miał w sobie dużą dozę patriotyzmu amerykańskiego. Ot taka hybryda. Ale nie cierpiał komuchów, dlatego oberwał.

 21. wacpan 4 marca 2012 o 10:08 am

  cytat z fb, ktos napisal….

  ‎”Pasażerowie, którzy nie odnieśli obrażeń pomagali rannym. Dziennikarzy nie dopuszczona na miejsce katastrofy. W pociągu relacji Warszawa – Kraków jechały osoby, które chciały wziąć udział w marszu w obronie wolności słowa, który zorganizował m.in gliwicku Klub Gazety Polskiej.” ….

 22. ktostam 4 marca 2012 o 10:38 am

  miejsce katastrofy to odcinek testowy pkp na ktorym ciagle (od kilku lat) prowadzone sa remonty i rozne testy systemow min. przejazdow, sygnalizacji itp. na linii obecnie trwala wymiana trakcji elektrycznej przez co czesto zamykany byl jeden z torow, nie ma co sie dopatrywac spisku bo najpewniej dyzurni ruchu nie skontaktowali sie i poprostu puszczono pociagi po jednym torze, pisze to jako pracownik plk pracujacy na tamtych terenach

 23. Kamil 4 marca 2012 o 11:00 am

  WŁAŚNIE ZAPODAWALI I ZAPODAJĄ HAARP żeby skłócić NASZE AURY……

  Tylko ludzie o odblokowanej świadomości mogą czuć różnice między autentycznymi wibracjami KTÓRE wspólnie TWORZYMY a TYMI które zapodaje system SWOJĄ TECHNOLOGIĄ

  Idę do kościółka

  powodzonka

  • rob 4 marca 2012 o 11:36 pm

   11 paluchów w dol,więcej jak 50% nieświadomych komuchów, hehe ,,, moze to i sens gównianej walki w gównie z gównem

 24. alexirin 4 marca 2012 o 11:19 am

  Budowanie obcej potegi w Polsce – na prywatnych przekretach
  http://www.niepoprawni.pl/blog/2802/budowanie-obcej-potegi-w-polsce-na-prywatnych-przekretach-8-lat-temu-wzbogacil-sie-mittal#comment-269897

 25. Artur 4 marca 2012 o 11:41 am

  Witam, w transporcie katastrofy są nieuniknione. Nie dajmy się zwariować, w weekendy na drogach ginie więcej ludzi i nie robi się z tego eventów a tu widzę, że szykuje się temat zastępczy na cały miesiąc. Wszystko po to żeby odwieść uwagę tłumu od rzeczy najistotniejszych, decydujących o przyszłości Polski. Jak wiemy w sejmie odbywają się bardzo ważne głosowania jak np: referendum Acta, GMO, ratyfikacja traktatu fiskalnego, ustawa o podniesieniu wieku emerytalnego czy sprzedaż strategicznego dla bezpieczeństwa państwa Lotosu. Od tego jak zagłosują politycy będzie zależeć przyszłość Polski łącznie z przedterminowymi wyborami, dlatego proponuje aby zrobić dodatkowy dział, tabelę z nazwiskami polityków którzy według nas głosowali wbrew interesom narodowym.

  • monitorpolski 4 marca 2012 o 1:17 pm

   Artur, nie nie jest nieuniknione. Temat zastępczy? – może. Ale wiązałoby się to z konspiracją, nie sądzisz? Sam sobie zaprzeczasz. Temat zastępczy się tworzy, tu musiałby być stworzony, czyli sabotaż. Wcale by mnie to nie zdziwiło.
   Jaka korzyść dla NWO? Oczywista – zastraszenie. Chodzi o to, by ludzie mniej podróżowali – Agenda 21. Docelowo, ludzie (ci co ocaleją) będą umieszczeni w wielkich miastach – więzieniach. Masz to w oficjalnych dokumentach ONZ – tzw. sustainable development.
   W USA ludzi podróżujących samolotami zastraszono skanerami rentgenowskimi i macaniem. Tu nie można wykluczyć wstępu do nagonki na podróżujących pociągami i samochodami. Zresztą dlatego jest tak fatalna sytuacja na polskich drogach – choć nie byłoby żadnego problemu z modernizacją.

   • rob 5 marca 2012 o 12:07 am

    z modernizacja nie było by problemu – racja, tylko komu to modernizować Marku,, jak nie zasługują na to, bo i tak będą psioczyć i pluć na wszystko co popadnie, kameleony sprzedadzą własną matkę za kilka Euro, tak nas programują od lat i ten problem jest praktycznie nie do naprawy jakiej kol wiek,, budzić ludzi to jedyna szansa (…) prze (za)szczepu, która chyba i tak popłynie swoja droga, niekiedy właściwszą ale… I tu zawsze się można oprzeć na siłach nauczycieli:)

 26. lucas003 4 marca 2012 o 11:50 am

  Monitor powiem ci co mówią kolejarze , jeżdżę codziennie PKP , wsiadam na końcu jednostki bo tak mi jest na rękę , nieraz słyszałem rozmowy jak kolejarze w tak zwanej służbówce mówili że PKP jest juz po mału prywatyzowana , narobili juz ponad 30 spółek , i to nie idzie w dobrą stronę -powtarzam słowa kolejarzy – niemcy juz sobie ponoć ostrzą zeby na Polskie Koleje- a wiadomo takie tragedie jak ta z wczoraj zaniżają wartość na rynku i można je kupić taniej jak przed takimi złymi wydarzeniami.

  • Lutek 4 marca 2012 o 7:55 pm

   Jedno PKP – jeden prezes – jedna wypłata.
   30 spółek – 30 prezesów – jeden podatnik.

   PKP trzeba oczywiście sprywatyzować. Kto to kupi?
   Przecież do tego interesu trzeba dopłacać.

   Człowiekowi się wydaje, że płaci 200 zł na dojazd do pracy,
   a tak na prawdę płaci jeszcze drugie tyle w podatkach.

   O ile w ogóle koleje są rentowne, niech rynek decyduje.
   Jeśli to padnie – trudno, będziemy jeździć autobusami, równie bezpiecznymi,
   bo poważne wypadki z ich udziałem zdarzają się równie rzadko.

   Poza tym zakup koleji przez Deutsche Bahn to bedzie taka sama prywatyzacja,
   jak zakup TP SA przez France Telecom, czyli zmiana właściciela monopolu.

   Poczytajcie trochę:
   http://www.wykop.pl/link/149994/pierwsze-prywatne-koleje-w-polsce-tak-malo-o-tym-mowimy/

   Sprzedać to w cholerę póki jest coś warte a kasa Z LICYTACJI
   na emerytury.

   • Stach 5 marca 2012 o 12:37 am

    Ot durny !
    Sprzedac wszystko i puscic gojow z torbami !!!
    Zreszta po co gojowi jazda ,lepiej sie czolgac u stop pana.
    Cale szczescie ,ze Putin wygral wybory ,znowu bedzie droga na Berlin !

 27. rozeznany 4 marca 2012 o 12:17 pm

  suma daty zdarzenia daje liczbę 11 a pociąg miał 13 chciałem tylko dodać, że Ważne liczby dla Iluminatów: 11,13,666

 28. hjk 4 marca 2012 o 12:24 pm

  Najnowsza sugestia to sabotaż w celu pozbawienia nas €2012, z oczywistego już teraz powodu, ze wysiadają elementarne warunki bezpieczeństwa.

  Jak „wygraliśmy” organizację tego całego €, to za ra pojawił się głos, ze to się i tak tu nie odbędzie z powodu ogólnego zacofania i dziadostwa, a UEFA to dało ze względów propagandowych, a w razie czego zrobi się to w Londynie, bo tam już dawno infrastruktura gotowa, zaś i tak za 2 m-ce po tym ma być olimipada, wiec zrobienie takiego € nie będzie żadnym problemem, przecież stadiony już tam są…

  • rozeznany 4 marca 2012 o 12:31 pm

   mylisz się. to jest przygotowanie ”bydła” właśnie na euro2012 stąd te wszystkie dezinformacje na temat zabezpieczeń. tak samo z tymi pociągami. moim zdanie sabotaż przy użyciu oczywiście ich czołowych liczb a teraz czekają na reakcję.. powoli przyzwyczajają nas na masakrę euro.

 29. Nicram 4 marca 2012 o 12:34 pm

  Bałagan na kolei jest totalny, co mogłem obserwować, gdy jechałem ostatnio z Łodzi do Warszawy i z powrotem. Gdy wsiadałem w Łodzi do pociągu, to się okazało, że w wagonie, na który miałem wykupioną miejscówkę, jest wyłączone ogrzewanie i musiałem się przesiąść do innego. Jakaś pani twierdziła, że kolejarze celowo wyłączyli jeden wagon z użycia, bo jest mało pasażerów. To po co w takim razie sprzedawali na niego miejscówki?

  W drodze powrotnej natomiast zapowiadano przez głośniki, że pociąg wyjątkowo pojedzie z ominięciem stacji Łódź Widzew. Podróżnym udającym się do tej stacji zalecono, żeby przesiedli się w Koluszkach na pociąg osobowy (straciliby na tym przynajmniej pół godziny). Mnie było akurat wszystko jedno, bo jechałem do stacji Łódź Kaliska. Po czym, gdy pociąg zbliżał się do Łodzi, to się okazało, że jedzie dokładnie przez stację Łódź Widzew! Wtedy z głośników przepraszano za „zamieszanie na stacji w Koluszkach”.

  To takie dwa przykłady, może mało ważne, ale pokazują, jak kolejarze podchodzą do swoich obowiązków i jak traktują pasażerów. Jeśli takie rzeczy dzieją się w drobnych sprawach, to również mogą się dziać w sprawach poważniejszych. Czego wspaniały przykład mamy dzisiaj.

  • monitorpolski 4 marca 2012 o 1:10 pm

   Nicram, w tym przypadku nie było bałaganu. To odcinek eksperymentalny.

 30. lucas003 4 marca 2012 o 12:44 pm

  monitor link nie działa , ten jest poprawny
  http://www.utk.gov.pl/palm/pl/11/213/Europejski_System_Zarzadzania_Ruchem_Kolejowym_ERTMS.html

  • monitorpolski 4 marca 2012 o 1:05 pm

   Poprawiłem, dzięki

 31. wacpan 4 marca 2012 o 12:46 pm

  oooooooooooo wielki bUlu…….,to nie MuJ prezytęnd

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prezydent-u-ofiar-w-szpitalu-Potem-zobaczy-wraki,wid,14303275,wiadomosc.html

  • Onufry 4 marca 2012 o 7:54 pm

   strona zblokowana

 32. jak 4 marca 2012 o 1:14 pm

  Były dwa tory To temu maszyniście co jechał nie po swoim torze nie wydało się to dziwne jeżeli jest jakaś awaria to chyba im przekazują to ostrzegają.

 33. katerina404 4 marca 2012 o 1:48 pm

  eloziom A co ma uszanowanie tragedii do podciągnięcia wypadu pod sabotaż? To nie pierwsza taka i nie ostatnia akcja tych hien. To chyba dobrze, że jesteśmy czujni i patrzymy tym ścierwom na ręce. Dla mnie jest też ten wypadek podejrzany. Pociąg na tak dużej trasie, który jeździ rutynowo według rozkładu, zderza się czołowo z drugim pociągiem? A te katastrofy, które miały miejsce z pielgrzymami swojego czasu, to co? A może to skutek jakiś satanistycznych rytuałów? Teraz wszystko jest możliwe i sabotaż jest dużo bardziej prawdopodobny niż błąd.

  Ty nawet nie wiesz człowieku, że oni potrafią robić nie takie rzeczy. Oni nawet potrafią sprefabrykować wydarzenie nieistniejące i pokazać go w mediach jako realne. Mają swój bank aktorów, ściemniaczy. Przeczytałam o tym w książce Alefa Sterna „Ostatni Lot”. To są psychopaci nienormalni ludzie, to chore pomioty. Potrafią uśmiercić kogoś medialnie, aby poźniej wykorzystywać jego jako agenta, który może już wtedy oficjalnie działać ponad prawem, bo defacto nie istnieje.

 34. alexirin 4 marca 2012 o 2:08 pm

  http://niezalezna.pl/24584-katastrofa-kolejowa-sa-zabici-i-ranni#comment-640627

  kolejny SABOTAŻ na terenie Polski

  kolejny SABOTAŻ w Polsce

  To kolejny SABOTAŻ dokonywany na Polsce i Polakach. Nie wierzę, że był to nieszczęśliwy wypadek. za dużo tych ” dziwnych wypadków ” w ostatnich latach. Znów napiszą : ” błąd ludzki…”, ” pijany stróż, albo motorniczy … albo jeszcze ktoś…”. Jak Polacy nie przebudzą się, to Polskę może zalać fala takich sabotaży … :

  – zmanipulowanych katastrof !!! ,

  – wyprzedaż majątku Narodowego …

  – wyprzedaż ziem polskich za bezcen !!!

  Świadome działania administracyjne, niszczenie 2009r dokumentów
  prawnych dot. uprawnień Polaków do zamieszkiwania w nieruchomościach
  mazurskich … na korzyść wysiedleńców Niemieckich, dokonywanych
  przez przez wojewodę warmińsko-mazurskiego -POpaprańca.

  …Niemców, którzy dobrowolnie opuścili te tereny Polski, bo
  otrzymywali wówczas gigantyczne rekompensaty finansowe od Rządu
  niemieckiego.

  Teraz w wyniku manipulacji i prawdopodobnie świadomego niszczenia
  niektórych dokumentów, Niemcy na nowo dopominają się o zwrot tych
  ziem i nieruchomości bądź wypłacenia im gigantycznych rekompensat,
  za które już dostali gigantyczne odszkodowania…

  i to z pomocą naszego „kochanego rządu – ich pracowników
  administracyjnych”…

  Wygląda na to, że obecny rząd od dawna działa świadomie na
  niekorzyść Polaków i Polski i przygotowuje się administracyjnie na
  przekazanie polskich ziem Niemcom i nie tylko…

  http://fakty.interia.pl/polska

  inne działania, jak :

  – świadoma likwidacja wojska polskiego ( celem osłabienia Państwa
  Polskiego – to jasne !!! nawet dla przedszkolaka… ),

  – likwidacje szkół oraz niekorzystne zmiany w programach szkolnictwa
  polskiego ( celowe, by obniżyć potencjał i poczucie narodowościowe
  wśród młodych Polaków )

  – wielki handel licencjami na wydobycie gazu łupkowego w Polsce na
  DRASTYCZNIE niekorzystnych warunkach dla Polski i Polaków,

  – ” MEGA manipulacja – MEGA – dezinformacja – MEGA – socjotechniki …”
  stosowane w polskich mediach od co najmniej 2007r ,

  – tajemnicze okoliczności śmierci wielu ważnych świadków w sprawach
  giga-gospodarczo-korupcyjnych afer z udziałem obecnego rządu,

  http://alexirin.wordpress.com/

  http://wolnemedia.net/polityka

  http://wirtualnapolonia.com/20

  – tajemnicze okoliczności śmierci światowej sławy polskich ekspertów do
  spraw katastrof lotniczych, którzy mięli poważne i uzasadnione
  wątpliwości co do przebiegu katastrofy smoleńskiej,

  http://cato234.salon24.pl/2414

  – niechlujstwo w budowaniu infrastruktury w Polsce za gigantyczne,
  nieuzasadnione żadną logiką ekonomiczną ( stadiony, autostrady
  …ciągłe afery z tym związane )

  http://www.tvn24.pl/0,1736920,…

  http://auto.dziennik.pl/aktual

  http://www.kurierlubelski.pl/a

  – imprezy-spotkania kawiarniane prezydenta „Komara” w towarzystwie
  największych mafioso rosyjskich :

  http://niezalezna.pl/17876-ros

  http://niezalezna.pl/15742-kom

  http://www.tvn24.pl/1,251,8,95

  http://wiadomosci.wp.pl/title,…

  http://lubczasopismo.salon24.p

  – itd…itd…

  ILE POLAKOM JESZCZE TRZEBA FAKTÓW, TRAGEDII, „ZBIEGÓW OKOLICZNOŚCI ” … , BY ZAUWAŻYLI, ZROZUMIELI, ŻE TO NIE MOGĄ BYĆ PRZYPADKI … ŻE ZBIEG WIELU FAKTÓW WSKAZUJE NA ŚWIADOME DZIAŁANIA, DĄŻĄCE DO OSŁABIENIA I DESTRUKCJI PAŃSTWA POLSKIEGO …

 35. Kamil 4 marca 2012 o 4:09 pm

  Ludzie SĄ TAK GŁUPI bo HAARP zagłusza ICH NATURALNE WIBRACJE , w niedziele OGLĄDAJĄC TV robią ludziom WODĘ Z MÓZGU.
  Wszystko jest ze sobą sprzężone i NIC NIE JEST TAKIM JAKIM SIĘ WYDAJĘ w TV.
  Taniec……….chlaniec i zabawa.

  A to wszystko po to by INNE ZMYSŁY ZACZĘŁY EWOLUOWAĆ aby ominąć komunikację stworzoną dzięki technologii.
  Nadzieja TKWI w NATURZE……….nic innego NAS NIE RATUJE jak pierwotne zrodlo ewolucji.
  Pora zdac sobie z tego sprawe.
  Fluor z wody gromadzi się w szyszynce i utrudnia jej funkcjonowanie!!!
  SZYSZYNKA TO NASZA ŚWIADOMOŚĆ, NASZ CZUJNIK KTÓRY CHCĄ ZAGŁUSZYĆ ABYŚMY NIEWIEDZIELI W KTÓRYM KIERUNKU powinniśmy EWOLUOWAĆ.
  pomyślcie o TYM poważnie.
  Serca to najlepsze komunikatory ……….tylko unikanie GMO i dodatkow do zarcia jestesmy w stanie sobie zdac sprawe ze NADZIEJA we WSPOLNYM DZIALANIU i WSPOLNEJ PULI SWIADOMOSCI dzieki ktorej WSPOLNIE podnosimy lub obnizamy czestotliwosci dla rozwoju POSZCZEGOLNYCH PARTII swoich systemow HOLOGRAFICZNYCH.
  Nic INNEGO NAS NIE RATUJE….tylko wspolne dzialanie.

  NIC NIE JEST ZBIEGIEM OKOLICZNOŚCI
  diabeł tkwi w szczegółach
  pzdr

 36. Kamil 4 marca 2012 o 4:18 pm

  tylko wspolna świadoma demokracja serc ma wpływ na postęp EWOLUCYJNY naszych możliwości

 37. mi461 4 marca 2012 o 4:26 pm

  nie potwierdzone
  jeszcze inne wiadomosci ze Swiata .
  W krotce sie dowiemy w ilu % sa prawdziwe.

  Zarzuca się, że Hillary Clinton, George Bush Jr i George Bush Sr są w areszcie za przestępstwa przeciwko konstytucji republiki i kradzieży pieniędzy ( ???? )

  „It is alleged that Hillary Clinton, George Bush Jr and George Bush Sr. are under custody arrest for crimes against our constitution republic and illegal theft of funds.”

  Bill Gates (podobno) rowniez jest aresztowany za kradziez pieniedzy.

  It is also alleged — Confirmed that Bill Gates is under custody arrest and his theft of funds has been stopped. The Revaluation program is being tested worldwide to check for anymore ‚back doors’ placed by Bill’s software boys

  Bankierzy Federal Reserve obawiaja sie ze i oni zostana zatrzymani, nie sa pewni kto bedzie nastepny.

  „It is also alleged that the Bankers of the Federal Reserve Bank are worried about being picked up next.”
  http://nesaranews.blogspot.com.au/2012/03/fasten-your-seat-belts-intel-report.html

  • zenobiusz 4 marca 2012 o 4:41 pm

   White Knights, Galactic Friends, Our Good Military and especially Our LOVING LORD

   Obawiam się zważywszy komu dziękują na stronie,
   że musimy jeszcze trochę poczekać.

   🙂 🙂 🙂

   • Tola 4 marca 2012 o 5:00 pm

    @mi -zbyt piekne,zeby bylo prawdziwe.
    tak mi sie wydaje.

    • mi461 4 marca 2012 o 5:27 pm

     @tola , czasem i marzenia sie spelniaja.
     Wkleilam to poniewaz MOZE sprawiedliwosci stanie sie wreszcie za dosc
     OBY, [ to musi kiedys nastapic]
     to bedziemy mieli poczucie bezpieczenstwa a o to nam chodzi.
     Czasem i w plotce jest cos „na rzeczy”

 38. Apsik 4 marca 2012 o 4:31 pm

  Tor właściwy i tor niewłaściwy. W przypadku dwóch torów znajdujących się na jednym torowisku, pociąg może jechać prawym lub lewym torem z jednym kierunku np. lewym, na to zezwalają systemy sterujące ruchem w PKP. Jeśli pociąg jedzie lewym torem to porusza się po torze niewłaściwym, co nie jest zabronione w sterowaniu ruchem. Taka organizacja ruchu oczywiście podnosi prawdopodobieństwo wypadku w przypadku jakichkolwiek zakłóceń, błędów w sterowaniu ruchem. Czy jest to spisek ? Wątpię, zwykły nieszczęśliwy wypadek. Sama idea wprowadzenia ruchu po torach niewłaściwych wydaje się być chora.

  • monitorpolski 4 marca 2012 o 6:10 pm

   Absolutnie nie – jest to ewidentny sabotaż. W następnym artykule dowiecie się dlaczego. NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI ŻEBY POCIĄGI JECHAŁY PO JEDNYM TORZE BEZ PRZEJĘCIA KONTROLI NAD MASZYNAMI.

   • grypka swinska 4 marca 2012 o 6:29 pm

    Marku, przed chwila wpadla mi w rece notka faceta, ktory pracowal na kolei. Moze cos wyjasni.
    ***************
    ~anonimowy pracownik PKP: Jestem pracownikiem koleii.
    Na 99,9% znam przyczyne katastrofy!!
    Przeczytajcie!!!
    Na kilka kilometrów przed miejscem katastrofy pociąg TLK „Brzechwa” z Przemyśla do Warszawy zatrzymał się w szczerym polu (tak relacjonują świadkowie-pasażerowie), DLACZEGO? zadziałał system SOS który włączył hamulec awaryjny-bezpieczeństwa. Prawdopodobnie maszynista zbagatelizował ten fakt i wyłączył hamulec awaryjny by móc kontynuowac podróż ( takie same wyłączniki mają autobusy komunikacji miejskiej – hamulec przystankowy) Ten system pamieta lata 60te i bardzo często załącza się samoczynnie!! znam takich co zawsze jeżdzą na wyłączonym hamulcu bezpieczeństwa!!, zwłaszcza na trasach gdzie często ktoś zaciąga hamulec awaryjny i zatrzymuje skład!! np: podczas przejazdu PSEUDOKIBICÓW!!!
    Od strony Warszawy w kierunku Krakowa Interregio „Jan Matejko” relacji Warszawa Wsch. – Kraków Główny miał zjazd z magistrali _ ZWROTNICE , która najprawdopodobniej skierowała pociąg na niewłaściwy tor!!
    Myśle że przyczyną był błąd techniczny do czego PKP raczej sie nie przyzna.
    Nasuwa sie tylko pytanie, DLACZEGO maszynista nie skontaktował sie drogą radiową z dyspozytorem ruchu?!
    Wierzcie mi że gdyby to był błąd ludzki ze strony dyspozytora to byłoby juz wiadome po kilku minutach!! Jest to banalnie proste do sprawdzenia a wszystkie czynności są rejestrowane wraz z rozmowami!!
    Ubolewam nad tym co się stało i współczuje rodzinom poszkodowanych i ofiar katastrof

    • monitorpolski 4 marca 2012 o 6:37 pm

     Logiczne, poczekajmy na więcej danych. Poczekajcie jednak do następnego wpisu,dostałem ciekawy mail.

 39. Konrad 4 marca 2012 o 4:59 pm

  Koniecznie przeczytaj i przekaz innym

  http://bankowaokupacja.blogspot.com/2012/03/gigantyczne-oszustwo-rezerwy-federalnej.html

 40. aniol 4 marca 2012 o 5:19 pm

  zamiast się kłócić lepiej się pomódlcie w intencji ofiar: http://www.pokuta.com.pl/

 41. katerina404 4 marca 2012 o 5:54 pm

  O jasny gwint!!!

  Krótki wprawdzie materiał Darka Kwietnia z Łodzi, ale dostarczający jakże wiele cennych informacji i to zarówno w sprawach prawdy o UFO i szarakach, ale także o nanotechnologii i jej znacznym postępie jeszcze przed wojną, a także o kradzeniu patentów i wykorzystaniu ich jako źródła dużych biznesowych dochodów. Trzy w jednym. Szczególnie materiał o szarakach przejmujący. Po obejrzeniu tego materiału, ten mundrek elozim, chyba będzie musiał wziąć coś na uspokojenie, bo jak widać dla niego świat składa się z dziwnych przypadków i wypadków naturalnych. Żeby go uświadomić, bo reszta zapewne wie, ten człowiek na poniższym video, bada te sprawy od dziecka i wychowywał się w miejscu, gdzie działy się naprawdę dziwne rzeczy i ma dostęp do niesamowitych relacji bezpośrednich świadków tych zdarzeń, a niektórych sam był świadkiem.

 42. libro77 4 marca 2012 o 6:02 pm

  Peryskop dzisiaj chyba znowu nie w humorze. Ktoś dzisiaj wspomniał o UFO, więc napisałem co o tym sądzę. Peryskop, Ty też często piszesz nie na temat. Na mnie ostatnio szczerzysz kły. Za mój stosunek do homeopatii? Zapewniam Cię, że nie jestem żadnym agentem. Zazwyczaj piszę z komórki, (jak i teraz) więc nie mogę Ci bezpośrednio odpowiadać. Ty bardzo lubisz kopać leżącego

 43. katerina404 4 marca 2012 o 6:04 pm

  Teraz tak, ten materiał, który wrzuciłam jest informacją niebywałej wagi, gdyż pokazuje, że znane legendarne szaraki, to nic innego jak ludzkie dzieci zmutowane przez nazistów do zadań specjalnych. Krew dla bogów? To oznacza tylko jedno, że obcym potrzebna jest i była nasza krew. To tłumaczy 4 miliony zaginięć bez wieści ludzi na całym świecie rocznie i 1 milion dzieci bez wieści w samych USA. Jeśli skojarzyć to co zrelacjonowałeś z współczesnymi poszlakami, wychodzi na to, że to się dzieje cały czas.

  Co się tyczy Gebelsa, ktoś pisze, że spotkał się z ciekawą teorią. Podobno projekt „Dzwon-Glocke”, miał dotyczyć podróżowania w czasie. Staje się faktem, że USA dziś zajęła miejsce nazistowskich Niemiec, że NASA to nazistowscy naukowcy, szukający możliwości dalszego rozwoju.

  • monitorpolski 4 marca 2012 o 6:11 pm

   Rotszyldziaki produkują tych nieszczęsnych ludzików w swoich laboratoriach. Jesse Ventura „Plum Island”

 44. maniek 4 marca 2012 o 6:38 pm

  WAŻNE!!!! Co do Polskich Kolei Państwowych INTERCITY:
  Polski tabor sobie stoi prawie nowy na bocznicy:

  ogólnie polecam kanał tego użytkownika trochę rozjaśni jak to się robi przekręty na naszych pieniądzach 🙂

 45. Kamil 4 marca 2012 o 6:46 pm

  Najpierw musimy wyewoluować komunikowanie się między sercami.

  Dzięki temu każdy z nas będzie mógł zbierać doświadczenia które doprowadzą każdego świadomego do mądrości która będzie ewoluować dzięki przestrzeganiu podstawowych praw natury.

  Demokracja serc będzie odpowiadać za zgodę którą uzyskamy dla kontynuacji każdego/każdej istoty jej/jego w podróży w zgodzie z naturą.

  Osobiście szkoda mi tak bogatego ekosystemu który zdążył zbudować archetypy zachowań na których wzorowaliśmy się do momentu kiedy nie mieliśmy wpływu na swoją świadomą ewolucję.

  Kod serca mówi że, obowiązuje tylko świadomy rozwój.
  Jeśli życzymy komuś źle to miejmy świadomość że w końcu się to na NAS jakoś odbije w choćby najmniejszym szczególe którego jesteśmy świadomi jego przyczyny.
  Im większa świadomość tym większa kontrola nad odbiciem naszych myśli w naszych cielesnych operacjach 3D
  W tym przypadku kontrola minimalnie odbiegających myśli od prawdy odbija się (Na szczęście) w najmniejszym czynie który dzięki świadomości kontroli własnych działań niepowinien wyrządzić większych szkód.
  Dlatego w ogóle uważam to na to co myślę .

  Jednym słowem mamy wspólny wpływ na kompresję możliwości w formie jaką stworzyła nas matka natura

  Jeszcze zdążymy oczyścić się razem z planetą.
  Nasza świadoma cielesność szczęścia będzie utrzymywana na najwyższych wibracjach jeśli będziemy wspólnie starać się współgrać z bogactwem ekosystemu w każdym aspekcie jego wpływu na nasze intencje.
  Wystarczy się przyodziać w to co proponuje matka natura a my wspólnymi siłami możemy wdrożyć to w siebie.
  Za zgodą demokracji serc.

  W tym punkcie pasja staje się miłością którą możemy wspólnie harmonizować dla osiągnięcia ostatecznego wglądu w to co udało się zrealizować aż do czasu wkroczenia na nową drogę realizacji każdego systemu holograficznego.
  Ewolucja to jeden system holograficzny który dzieli się na niezliczoną ilość systemów holograficznych.
  A wszystko to w umyśle człowieka który zdał sobie świadomość że ma całkowity na nią wpływ jeśli harmonizuje z naturą.

  No tak………i pozostaje pytanie ; co zrobimy jeśli w ten sposób zdobędziemy wszystkie doświadczenia?
  No właśnie czy życie cielesne wtedy nie straci sensu skoro mając WIEDZĘ duchową będziemy chcieli zaznać życia poza ciałem?

  Właśnie pozostaje tylko cielesna miłość w grę której wchodzi prawdziwie naturalna gra hormonów.

  Nagle dowiadujemy się że życie jest piękne………ale dlaczego niektórzy decydują się z niego odejść ginąc z własnej ręki?
  Przypomina mi się perfekcja BRUCE`A LEE której nie mógł nikt sprostać.
  Osobiście uważam że z braku jakiejkolwiek możności sprostania w rywalizacji z jego dokładnością i kreatywnością jego konkurentów, chciał w końcu doświadczyć czegoś pozaziemskiego, dlatego śmierć stała się jego jedynym wyjściem ze starego, wejściem w nowy wymiar.

  • Orka 4 marca 2012 o 8:46 pm

   Kamilku , skąd ty to wklejasz? Bo jak sam jesteś autorem tych refleksji to załóż jakiegoś bloga np. Demokracja Serc lub… no bo ja wiem? Będziesz dawał linki

 46. rozeznany 4 marca 2012 o 7:12 pm

  Trwają jeszcze poszukiwania jednej osoby, najprawdopodobniej jest to maszynista z pociągu Intercity – poinformował wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk.

  Wczesniej mowili, ze obaj maszynisci nie zyja a teraz… wychodzi na to, ze nas oklamuja.
  Mam też informacje, że jeden z pociągów był bez maszynisty (sterowany zdalnie) co teraz zlewa sie w całość. w/w zdanie z wp.pl

 47. madam 4 marca 2012 o 7:25 pm

  Może wreszcie sprywatyzują ten zabytek.

  • Peryskop 4 marca 2012 o 10:07 pm

   – Ach, jakby udało mi się siebie jeszcze sprywatyzować – marzenia zabytkowej madam.

 48. Lutek 4 marca 2012 o 8:21 pm

  No, to mamy żałobę. Można się było spodziewać.
  Tusku i Komorusku jakoś nie przeszkadza, że ginie dziennie jedenaście osób na drogach.
  Z tym nic nie robią, nie ma żałoby. Musieliby pijane mordy jak z filmu monitora i inny element złapać za mordy. Ale nie złapią. Bo pijane mordy i reszta mają prawo głosu. Musieliby pozamykać 90% niby kierowców. A żeby wygrać w wyborach nie można zadzierać z elektoratem, trzeba obiecywać, obiecywać, obiecywać…

  A tymczasem,

  MAJĄ GDZIE POKAZAĆ RYJE

  http://www.youtube.com/watch?v=o6dIZUFQBhg

 49. filmyprawdy 4 marca 2012 o 9:07 pm

  NOWA PUBLIKACJA NA STRONIE FILMY PRAWDY.

  ———————————–

  ZACHĘCAMY DO ROZSYŁANIA DO INNYCH TEGO ARTYKUŁU PÓKI MAMY WOLNY INTERNET, NIECH WIE O TYM JAK NAJWIĘCEJ OSÓB.

  ———————-

  DZIAŁAJMY PÓKI JEST NA TO CZAS.

  —————————————————

  PUBLIKACJA:

  NAZISTOWSKI PROGRAM REDUKCJI POPULACJI NA ŚWIECIE

  https://filmyprawdy.wordpress.com/2012/03/02/nazistowski-program-redukcji-populacji-na-swiecie/

  —————————————————————–

  POZDRAWIAMY
  REDAKCJA FILMY PRAWDY

  • monitorpolski 4 marca 2012 o 11:17 pm

   Polecam – świetne publikacje! Jak znajdę czas to skompiluję je w jedną i wsadzę w zakładkę.

 50. helenpol 4 marca 2012 o 9:29 pm

  [

  Oświadczenie

  Narastająca w ostatnich latach liczba tragedii na polskich torach jest odzwierciedleniem fatalnej kondycji państwa i zmusza do przeprowadzenia radykalnych zmian w transporcie kolejowym. Wczorajsza katastrofa nie może stać się argumentem przemawiającym za masowym dopuszczeniem przewoźników zagranicznych i prywatyzacją, ale musi spowodować niezbędne dofinansowanie polskich kolei z budżetu państwa. Nadszedł już też czas na wskazanie i rozliczenie winnych zaniedbań w kolejnictwie.

  Potrzebą chwili jest ponowne scalenie rozdrobnionych podmiotów gospodarczych funkcjonujących w kolejnictwie i przywrócenie Polskim Kolejom Państwowym statusu przedsiębiorstwa państwowego. Transport kolejowy należy do strategicznych gałęzi gospodarki i musi stać się jednym z kół zamachowych jej rozwoju. Będzie to możliwe tylko wówczas, gdy wszystkie procesy decyzyjne podejmowane będą w oparciu o interes państwa polskiego, a nie grup lobbystycznych i międzynarodowych koterii.

  Program zmierzający do zagwarantowania bezpieczeństwa na kolei, ich rentowności i przywrócenia rangi zawodowi kolejarskiemu zostanie podniesiony na Zjeździe Katolickiej Polski.

  Krzysztof Zagozda, Przewodniczący Komitetu „Błękitna Polska”

 51. jowram 5 marca 2012 o 6:21 pm

  Irańska Giełda Naftowa – prawdziwy powód ataku na Iran

  Gdyby dolar, z jakiegokolwiek powodu, stracił pokrycie w ropie naftowej, amerykańskie imperium przestałoby istnieć.

  dr Krassimir Petrov 2011-11-5 http://www.tmpw.com.pl/iran.php

 52. Konrado 6 marca 2012 o 12:05 am

  moja pierwsze skojarzenie po informacji o ERTMS to simens a jak simens to Stuxnet ?

 53. Karys 6 marca 2012 o 5:00 pm

  na wypadek to nie wygląda…. j@…. są sprytni… trzecie oko pokaże nam jak było?