Tragiczne zderzenie pociagów k. Kozłowa

NOWOŚĆ: Tak wygląda akcja ratownicza w wypadku kolejowym: >>Warszawa-Krakow – zderzenie pociągu – akcja ratownicza

W Polsat News – przed momentem dowiedzieliśmy się, że na tym odcinku testowano właśnie system zalecany przez Unię Europejską, tzw Europejski System Zarządzania Ruchem Kolejowym (ERTMS). System ma zapewniać „bezpieczną” kontrolę jazdy pociągów.  Tu są szczegóły n.t. tego bezpiecznego systemu:
http://www.utk.gov.pl/palm/pl/11/213/Europejski_System_Zarzadzania_Ruchem_Kolejowym_ERTMS.html
Warto śledzić na bieżąco doniesienia mediów, gdyż raczej nie są one cenzurowane. Informacje te już mogą się więcej nie pojawić. Warto by się dowiedzieć komu Komisja Europejska powierzyła zaprojektowanie systemu.

Bertrand Russell: “Ludzie są tak głupi, że można ich zabijać i nadal będą myśleli, że umierają z przyczyn naturalnych” (parafrazuję)
Otwieram specjalny wpis do dyskusji, nie ograniczam jednak tematów tylko do katastrofy. Dla mnie dziwne jest zderzenie się dwóch pociągów na jednym torze, data też może być znacząca dla okultystów 3-3-2012,w sumie 11. Nie zakładam, że jest to sabotaż, może to być tylko kolejny nieszczęśliwy wypadek. Czy nie za dużo tych wypadków?
Minister Nowak w TVN 24 powiedział właśnie, że w miejscu katastrofy jest ruch dwutorowy – jak więc oba pociągi znalazły się na jednym torze?!!

Wojewoda Śląski – „oba pociągi jechały na jednej nitce”. To co, były w końcu dwa tory czy jeden?!

TVN 24 już rozpatruje możliwość błędu kierownika ruchu. Na swoim torze jechał pociąg z Krakowa (rzeszowski), natomiast ten z Warszawy jechał nie po swoim torze. W sterowaniu ruchu z Kozłowa odległego o 20 km wykorzystywane były najnowsze urządzenia. Oznacza to, że prawdopodobieństwo błędu było bardzo małe.

Świadek (TVN 24): „pociąg nie hamował!”, „Zwłoki, ciała porozrzucane, Sodoma i Gomora”. „Jęki dobywające się z różnych wagonów” – facet miał miejsce 13 w pierwszym wagonie i wyszedł bez szwanku!
Inny świadek: „Pociąg miał numer 13″…
Młody chłopak „My uszliśmy z życiem i to jest jakby drugie życie od Boga”.

[ Na marginesie: Bardzo proszę nie obrażać osoby wkładające dużo pracy w wartość merytoryczną tego bloga. Taktyka obrażania i rozwadniania dyskusji, szczególnie gdy poruszane są ważne tematy, jak GMO, jest domeną agentów dezinformacyjnych, dlatego będę takie działania w miarę możliwości ukrócał. Zaliczanie nas do „agentury” nie jest niczym uzasadnione, autor bloga i wielu komentujących przyczynili się aktywnie do zdemaskowania afery szczepionkowej w 2009 roku, co nie tylko zaoszczędziło Polsce kilkaset milionów dolarów, ale i zapobiegło zaszczepieniu niebezpiecznymi szczepionkami milionów ludzi.
Dla wielu czytelników ten blog jest ważnym źródłem informacji i analiz – niekoniecznie mówię tu o mojej pracy, ale raczej o pracy osób komentujących. Komentarze bowiem stanowią większą część bloga, w chwili obecnej jest ich już ponad 70 tysięcy!]

28 lutego 2012 roku w Sejmie miało się odbyć pierwsze czytanie propozycji nowej ustawy o nasiennictwie. Ustawa skandaliczna, bowiem nie wykreśla możliwości użycia nasion roślin genetycznie zmodyfikowanych. Ja wiadomo, wiele gatunków tych roślin jest szkodliwych czy wręcz trujących. Koalicja Polska Wolna od GMO walczy o całkowity zakaz GMO w Polsce, tak jak to jest w 9 krajach Europy Zachodniej. Debatę sejmową odłożono do piątku 2 marca.

===================================================================

Reklamy