Rząd USA przygotowuje się do wojny. Tylko z kim?

Rząd USA przygotowuje się do wojny. Z kim?  Podręcznik (…) jak internować i przesiedlać…  Zbliżający się kataklizm   Wojna syjonistów z Watykanem oficjalnie potwierdzona!
(…) Dekret o „przygotowaniu narodowych środków obronnych”, tzw. Executive Order NATIONAL DEFENSE RESOURCES PREPAREDNESS, który został podpisany przez prezydenta Obamę w piątek 16 marca 2012 jest de facto ustanowieniem w USA niewolnictwa jako oficjalnego systemu (…)
 

Rząd USA przygotowuje się do wojny. Z kim?

Wielu niezależnych dziennikarzy i ekspertów ostrzegało przed tym od lat. Nikt nie chciał wierzyć, że do tego może dojść. A jednak – jednym dekretem Prezydenta, system w USA został przekształcony w totalitarną dyktaturę. Trudno ocenić czy i jak długo ten dekret będzie wprowadzany w życie, ale jak to określił edytor Wide Awake News, Charlie McGrath, wprowadzenie dekretu musi mieć swój cel.

Dekret o „przygotowaniu narodowych środków obronnych”, tzw. Executive Order NATIONAL DEFENSE RESOURCES PREPAREDNESS, który został podpisany przez prezydenta Obamę w piątek 16 marca 2012 jest de facto ustanowieniem w USA niewolnictwa jako oficjalnego systemu. Wcześniejsze ustawy podpisane przez Kongres, jak NDAA, czy inne zarządzenia prezydenckie, wpisują się doskonale w długo opracowywany plan przejęcia kontroli nad krajem, który dzięki Założycielom USA i ich Konstytucji, nie mógł być zdobyty od wewnątrz inaczej niż przez oszustwo i zdradę. Wszystkie „ustawy” i „zarządzenia”, które po kolei odbierały konstytucyjne prawa są nielegalne, nie są bowiem zgodne z Konstytucją USA i uprawnieniami Prezydenta i Kongresu.
To, że takie rzeczy się dzieją są dowodem na konspirację, która realizuje się na naszych oczach.

Nie da się już ukryć ani sił, ani motywów którymi się te siły kierują – są nimi międzynarodowi bankierzy, a celem – powołanie światowej tyranii o nazwie Rząd Światowy. Stany Zjednoczone muszą być najpierw zniszczone, jako kraj, w którym obywatele są na tyle silni by móc przeciwstawić się agresji z zewnątrz, bądź też obalić wewnętrzną dyktaturę.

Zanim pojawi się dokładna analiza zarządzenia z 16 marca, minie jeszcze trochę czasu, jednak już można postawić pewne wnioski:

 • Zarządzenie niekoniecznie dotyczy sytuacji zagrożenia zewnętrznego, bowiem jest to tylko „przygotowanie”. Obowiązuje więc z chwilą podpisania przez Prezydenta.
 • Jest ono de facto schematem do wprowadzenia stanu wojennego – daje Prezydentowi uprawnienia do przejęcia kontroli nad jakąkolwiek instytucją, obiektem czy  też grupą ludzi w razie potrzeby.
  Może być do tego użyta armia amerykańska. Jest to dosłowne zezwolenie na tworzenie obozów koncentracyjnych i niewolniczą siłę roboczą, pod nadzorem wojska.
 • Sekretarze rządu USA (odpowiednicy ministrów) Rolnictwa, Energii, Opieki Zdrowotnej, Transportu, Obrony i Handlu mają uprawnienia do zabrania komukolwiek żywności, żywego inwentarza, nawozów, sprzętu rolniczego, wszystkich rodzajów generatorów energii, zasobów wodnych, środków transportu cywilnego (samochody, łodzie samoloty itp) oraz wszelkich innych materiałów z budowlanymi włącznie.Należy tu wyjaśnić, że całe USA są przeskanowane za pomocą GPS, tak więc rząd doskonale wie co gdzie się znajduje.
 • Rząd może wydać zakaz przemieszczania się z chodzeniem pieszo włącznie.
 • Rząd ma uprawnienia do przeznaczania materiałów, usług oraz obiektów na dowolny wybrany przez siebie cel. To może również służyć przejęciu przez prywatne korporacje państwowych majątków i sprzętu. Oznacza to, że wszystko co jest w sklepach, w pewnym momencie może stać się niedostępne lub racjonowane za pomocą kartek czy czipów.
 • Wszystko co jest produkowane w kraju jest odtąd do dyspozycji rządu. Wszystkie zasoby są własnością rządu, np. w pewnym momencie może zakazać używania wody nawet z prywatnych studzien. Zasoby USA mogą być przeznaczone na dowolny cel, mogą być też wywożone z USA.
 • Kongres USA nie ma żadnego znaczenia. Może być jedynie informowany o tym co się dzieje w razie potrzeby. Zastępują go odpowiednie rządowe „rady” jak np. Rada Bezpieczeństwa Narodowego czy Ekonomii Narodowej.
 • Wszelkie pożyczki finansowe wraz z gwarancjami mogą być od tej pory oferowane przez Sekretarzy, Rad – mogą oni też finansować dowolne inwestycje bez dokonywania przetargów. Raj dla wybranych firm prywatnych.

To jest tylko mały fragment możliwości rozwijającej się tyranii. Nie zapomnijmy, że podpisana 31 grudnia 2011 r. ustawa NDAA pozwala na porwanie, uwięzienie czy nawet zamordowanie przez urzędników państwowych kogokolwiek bez konieczności tłumaczenia się. USA mają się stać jednym wielkim obozem koncentracyjnym z niewolniczą siłą roboczą. Nazistowskie Niemcy były potworną tragedią, jednak to co się dzieje w USA wskazuje na to, że czeka nas coś o wiele gorszego. Oczywiście, za nazizmem i za obecnym syjo-nazizmem stoją ci sami ludzie – globalni bankierzy i podległe im organizacje takie jak ONZ, kraje oraz skrajni rasiści i fanatycy religijni.

Materiały:

Podręcznik dla armii amerykańskiej – jak internować i przesiedlać duże grupy ludzi

Poniżej publikuję oficjalny podręcznik dla tzw. „policji militarnej” (MP) dotyczący procedur jakie mają obowiązywać w sytuacji zagrożenia – wliczone są w to aresztowania, internowania i przesiedlenia ludności. To, że ten podręcznik istnieje, nie świadczy, że musi być wykorzystany. Jednak w sytuacji gdy tworzone są totalitarne prawa, warto wiedzieć w jaki sposób mogą być egzekwowane. Podręcznik otrzymałem mailem z USA, nigdzie nie zauważyłem zaznaczenia, że jest tajny.
Oto link do całego dokumentu (uwaga, pozostawię go tylko przez 2 dni, potem usunę):
http://dl.dropbox.com/u/2346872/USArmy-Internment.pdf

Zbliżający się kataklizm, przyczyną uprawomocnienia specjalnych uprawnień dla rządu?

Tajemnicza, przepowiednia anonimowej grupy „badaczy” z Florydy, przewiduje na jutro, czwartek 22 marca, wielkie trzęsienie ziemi. Grupa odnalazła prawidłowość, dzięki której można przewidzieć wielkie trzęsienia. Prawidłowość ta sprawdza się wstecz aż do roku 1965 i obejmuje wszystkie wielkie trzęsienia, łącznie z 8,8 w Chile 27 lutego 2010r., 7,1 w Christchurch w Australii 4 września 2010r., 7,3 na Fiji 15 września 2011r., czy nawet najstraszliwsze – 9,0 11 marca 2011 r. w Japonii.
Zgodnie z tym algorytmem, następne wypada na jutro – 22 marca o godzinie 4:58 czasu UCT (w Polsce o godzinę później). Przyczyną trzęsienia ma być przejście Ziemi przez linię łączącą Słońce z nieznanym  „ciężkim obiektem” wykrytym w Konstelacji Lwa. W wyniku trzęsienia, oś ziemska ma się przesunąć o 5-6 cali. Jeśli trzęsienie nastąpi na terenie USA, to rząd amerykański będzie mógł wprowadzić de facto stan wyjątkowy – pozamykać opozycję, zablokować internet, zamknąć granice USA. Lepiej by się to nie stało…

Zamieszczam to ostrzeżenie, gdyż jutro się okaże na ile wiarygodne są tego typu obliczenia.

Dutchsinse również ostrzega przed możliwym wielkim trzęsieniem Ziemi. Opiera to na swoich obserwacjach i sprawdzaniu się teorii 188 dniowego cyklu. Niemal równocześnie z podwójnym trzęsieniem ziemi w Meksyku 7,6 i 7,8, zaobserwowano 6,2 w Papua oraz mocne ruchy tektoniczne w Kalifornii.
Wg. Dutchsinse zagrożone są punkty na tzw. „okręgu ognia”: strefa sejsmiczna New Madrid, Puerto Rico, Płd. Kalifornia, Centralna California, wybrzeże Oregon, aż do Vancouver Island w Kanadzie.
Zaleca obserwacje wskazań magnetometru HAARP na Alasce, zaprojektowanego i skonstruowanego przez Uniwersytet w Tokio.

Trudno się w tym wszystkim wyznać – pamiętajmy, że wszelkiego typu służby tak mieszają, byśmy już nie ufali żadnym źródłom. Dlatego najlepiej ufać własnej intuicji i szukać takich źródeł, które się sprawdzają.

Wojna syjonistów z Watykanem oficjalnie potwierdzona!

Znakomita informacja dla katolików – włoski oddział banku JP Morgan Chase zamknął konto banku Watykanu! Oczywiście satanistyczne media tłumaczą to niewystarczającą przejrzystością watykańskiego banku noszącego formalną nazwę Institute for Works of Religion (IOR). Zarzuty dotyczą też niewystarczającej ilości informacji dostarczonej przez IOR odnośnie pochodzenia pieniędzy. Jak widać JP Morgan rości sobie już prawa do wglądu w wewnętrzne rozliczenia suwerennych krajów!
Rozkręcana afera z kontem IOR nosi znamiona ataku satanistów na Stolicę Apostolską. Sytuacja może się więc ciekawie rozkręcać. Jedno jest pewne – wszelkie próby powiązań Papieża i w ogóle Watykanu z NWO są podstępnym atakiem na ostoję chrześcijaństwa, którą jest Kościół Katolicki.
Miejmy nadzieję, że niedługo Watykanowi uda się wydostać spod jarzma rotszyldowskich instytucji.
http://www.huffingtonpost.com/2012/03/19/vatican-bank-image-hurt-closed_n_1363432.html

Reklamy

279 responses to “Rząd USA przygotowuje się do wojny. Tylko z kim?

 1. Konarski 21 marca 2012 o 12:05 am

  Posłuchajcie uważnie co mówi Dariusz Kwiecień dziś w Niezależnej TV Janusza Zagórskiego.
  Mówi, że w wielu krajach jest przeprowadzana „cicha mobilizacja”. Sam dostał kartę mobilizacyjną i rozkaz wyjazdu do Afganistanu oficjalnie. Może do Iranu ???

  • monitorpolski 21 marca 2012 o 12:12 am

   Dzięki, mieliśmy tu komentarze o podobnej treści, tu też „mobilizują”. Sądzę, że to na wojnę z Rosją i Chinami, Iran jest mało ważny – tam chodziło o manipulacje cen ropą. Te ssyny chcą wykończyć ludzkość.

   • mocniejszy 21 marca 2012 o 9:22 am

    Jest kij (wojna światowa jak teraz pełzająca lub jej nagłe rozgorzenie) i jest marchewka (światowy rząd zapobiegający wojnie). Pytanie jest takie: Czy tylko pomachają tym kijem, żeby narody zeżarły spokojnie marchewkę, czy uderzą i bić będą, póki marchewka nie zostanie zjedzona?

    Jedyna obrona jest taka:
    Głośno mówić (pisać), że wiemy do czego jest ten kij i co to za marchewka, skłaniać ludzi do protestu równoczesnego wobec wojen i globalnego centralizmu, bojkotować ludzi i instytucje popierające ten kij i tą marchewkę. Trzeba, by narody odsunęły od władzy militarystów i globalistów.

    • ... 21 marca 2012 o 9:32 am

     antychryst tego dokona myslisz ze dlaczego ludzkosc nie zobaczy w nim nic złego , cały swiat kochajacy pieniadze i grzeszenie pojdzie w podziwie za antychrystem pytajac retorycznie w zachwycie : KTO JEST DO NIEGO PODOBNY , KTO MOZE Z NIM WALCZYC ?
     , antychryst zwiedzie wielu m.in dobrobytem i pokojem

     , jesli nie uznajecie grzechu , nie wiecie co to grzech lub co jest grzechem to nie rozpoznacie antychrysta – jesli bedziecie kochac świat , pieniadze i grzeszenie wpadniecie w smiertelna pułapke – a teoria NWO MIMO ZE ZAWIERA DUZO PRAWDY to tylko mały fragment ukazuje kłamstw a dodajac manipulacje tworzy sidła w które wielu z was juz wpadło – wielu z was tego który obali NWO uzna za geniusza , dobrodzieja , boga – no i włąsnie taki jest plan 😉

     , “Myślę, że tylko idiota może być ateistą. Musimy przyznać, iż istnieje pewna niepojęta moc czy siła posiadająca nieograniczoną zdolność przewidywania i wiedzę, która, po pierwsze, sprawiła, iż cały wszechświat zaistniał.” , noblista – biochemik Christian Boehmer Anfinsen

     , czesto uczniów BOGA OBJAWIONEGO JEZUSA szkaluje sie ze jestesmy głupi bo np wierzmy ze ziemia jest płaska ale to kłamstwo wg Biblii ziemia jest kulista : http://zbawieni.com/showthread.php?tid=155

     • mocniejszy 21 marca 2012 o 10:01 am

      Ale jeśli globalizm zostanie powstrzymany i zniszczony oddolnie (demokratycznie), czyli dziłaniami większości poszczególnych ludów, to efektem będzie usamodzielnienie krajów geopolityczne i wzmocnienie gospodarczej samowystarczalności, a w takiej sytuacji nie będzie miejsca dla jakiegoś apokaliptycznego światowego „bohatera”.

      Czym innym jest walka między różnymi modelami centralizmu globalnego, gdzie jeden ustawia się jako ten zły, a drugi jako ten niby lepszy – a zupełnie czym innym jest walka o wolność ludów we własnych niepodległych i gospodarczo samowystarczalnych państwach.

      • ... 21 marca 2012 o 10:54 am

       globalizm nie bedzie zniszczony przez antychrysta ale odpowiednio przekształcony – przeciez pisze ze antychryst bedzie mial władza nad wszytkimi masami ludzkimi przez ok 3.5 roku – OBJAWIENIE JANA 13:5 ,

       • mocniejszy 21 marca 2012 o 11:30 am

        Jedni sobie odpuszczają działania, bo w przepowiedniach już wszystko ich zdaniem zadecydowane. A inni nie oglądają się na przepowiednie, ale na to co słuszne oraz godziwe i popierają to w mowie i czynie. Należę do tych drugich i innym takąż postawę proponuję.

        Gospodarz niniejszego bloga słusznie nieraz już pisał, że różne przepowiednie i ich interpretacje są przez NWO wykorzystywane do zniechęcanie ludzi do oporu na zasadzie, nic nie róbcie, bo to nic nie da, skoro przepowiednie były…

        • hjk 21 marca 2012 o 12:17 pm

         To co w temacie bloga to konsekwencja tego:
         http://poznajprawde.net/aktualnosci/255-obama-podpisal-faszystowska-ustawe.html

        • ... 21 marca 2012 o 1:28 pm

         to ze NWO to oszustwo i pułapka to nie znaczy ze nie mamy nic robic lub nie mówic ze pewne rzeczy sa złe , przestrzeganie przykazan Bożych i nauk PANA JEZUSA to lek na kazde zło ale wiekszosc tego nie chce nawet słuchac – wg proroctw BÓG OBJAWIONY JEZUS zniszczy antychrysta wiec co w tym jest zniechcecajacego – takie obietnice mi dodaja siły tylko , jesli komus brak wiary to wszystkiego sie czepi – predzej czy pózniej zobaczycie ze teoria NWO to grożna półprawda , ale moze czesci z was to sie podoba aby tylko była pełna micha i spokój – jesli tak to dostaniecie dobrobyt i pokój ale tylko na max 1335 dni – OGŁASZJCIE WTEDY ZWYCIEZYLISMY NWO , 😉 !!! , ZWYCIEZYLISMY ZŁY SYSTEM !!! , ZWYCIEZYLISMY ZŁYCH CHRZESCIJAN KTÓRZY NAM GADALI O JAKIMS ANTYCHRYSCIE 😉 !! – bo to słudzy antychrysta beda przesladowac i mordowac uczniów PANA JEZUSA

      • Cramer 21 marca 2012 o 11:11 am

       Demokratycznie??? To przecież demokracja jest źródem zła.
       Demokracja rodzi socjal w dziedzinie ekonomicznej i demoralizację w sferze prawno-obyczajowej. Demokracja to „forsa za darmo” i „róbta co chceta”. Socjal rodzi powszechną nędzę, demoralizacja prowadzi do powszechnego okrucieństwa i rzezi.
       Chcesz demokracji, bedziesz miał rządy Palikota i jego tresowanych małp.

       • mocniejszy 21 marca 2012 o 11:45 am

        Demokracja to rządy większości. Na szczeblu centralnym państwa demokracja prawie nigdzie nie istnieje (wyjątkiem jest Szwajcaria). Niby jak nieistniejąca demokracja może być źródłem zła?

        Powszechnie równiejsi, którzy z natury nienawidzą demokracji i zwalczają ją wszelkimi sposobami, wmawiają kłamliwie narodom, jakoby parlamentaryzm był demokracją. Tymczasem parlamentaryzm jest zaprzeczeniem demokracji.

        W demokracji decyduje większość w referendach. Większość zwykle kieruje się zdrowym instynktownym rozsądkiem. Demoralizacja zazwyczaj pochodzi od zdemoralizowanych mniejszości. Przykład: W poszczególnych stanach USA, niszczenie definicji małżeństwa w prawie przegrywa w referendach, a wygrywa w parlamentach. Inny przykład: To nie w referendach rozkrada się fundusze socjalne – społeczne (budżet państw i samorządów), ale czynią to parlamenty, rady, partie, rządy, poszczególni urzędnicy i kliki. To małe grupki i pojedynczy naciągacze okradają państwa, nigdy większość w referendach.

        Złodziejski parlamentaryzm mamy teraz i to on odpowiada za zły stan kraju. Wodzowie też zawiedli (i ten generał, co zamiast teleranka, i ten elektryk, co zamiast generała, i ten co teraz na Wawelu w katedrze, a w pałacu to Chanuki świętował, i jego brat tyż).

        Nie liczcie na wodzów, bo się znowu przeliczycie. Tylko demokracja może ograniczyć złodziejstwo na podatkach żerujące.

        • Cramer 21 marca 2012 o 12:23 pm

         Nie ma dobrej czy złej demokracji, bo demokracja jest zawsze zła.
         Jeśli większość zostanie skutecznie okłamana przez media i podejmie niekorzystne dla siebie decyzje, to to nadal jest demokracja.
         Jeśli lewak obieca opodatkowanie najbogatszych i forse za darmo dla reszty, to nawet bez pomocy kłamstw większośc podejmie decyzję, która jest niegodziwa a w dalszej perspektywie po prostu głupia. Jak zrobisz takie referendum to większość to poprze.

         Demokracja parlamentarna to oczywiście kpiny.
         Ale same wybory do parlamentu to już zdarzenie o charakterze demokratycznym, rodzaj plebiscytu czy specyficznego referendum.
         No i co? – Palikot w sejmie – efekt aktu demokratycznego.
         Teraz wprowadził do sejmu dewiantów, w następnych wyborach wprowadzi tresowane szympansy. I co, myslisz że szympansy nie wejdą? Ze na to to już „światły lud” nie pójdzie?

        • mocniejszy 21 marca 2012 o 2:03 pm

         Czy przedsiębiorczy ludzie uciekają ze Szwajcarii?
         Czy Szwajcarzy zlikwidowali własność prywatną?
         Czy zdusili zdrową przedsiębiorczość i gospodarność?
         Oceniajmy prawdziwą demokrację w działaniu, a nie bajki układane przez wrogów demokracji.

         W demokracji jeśli większość da się okłamać przez media i podejmie złą decyzję, to od razu gdy zobaczy jej skutki, może tą decyzję cofnąć. W parlamentaryzmie większość nie ma wpływu na decyzje władz państwa i nie może ani podejmować dobrych decyzji, ani cofać złych. Dlatego rządy większości są dobre, bo mogą uczyć się na błędach. Natomiast rządy mniejszości złe decyzje podejmują celowo i nie zamierzają się z nich wycofywać.

         Nie jest prawdą, że są demokratyczne wybory do parlamentu w obecnym w Polsce systemie zgłaszania kandydatów i dzielenia mandatów między partie. Ordynacja jest tak skoślawiona, że to wodzowie partii wybierają kandydatów do parlamentu, a wyborcy robią za maszynę losującą. Zostanie lub nie posłem nie zależy od ilości głosów na daną osobę, ale od ilości głosów na partię i miejsce na liście partyjnej. W prawdziwej demokracji parlament nie ma władzy, jest jedynie organem pomocniczym, a może go nie być wcale.

        • Cramer 21 marca 2012 o 3:21 pm

         Tak patrzę na Twoje cytaty:
         „Większość zwykle kieruje się zdrowym instynktownym rozsądkiem.” :))))
         Nie, wiekszość ma krótką pamięć, nie widzi dalej niż koniec własnego nosa. To pisał już Machaivelli. Nie ma „zdrowego instynktownego rozsądku” jest tylko brzuch który chce być napełniony.
         Dopóki trwają jeszcze ostatnie elementy tradycji, przywiązanie do tradycji ogranicza ślepy pęd tłumu – dlatego Szwajcaria jeszcze jakoś sie trzyma, chociaż „postęp” szybko wkracza (np. eutanazja).

         „W demokracji jeśli większość da się okłamać przez media i podejmie złą decyzję, to od razu gdy zobaczy jej skutki, może tą decyzję cofnąć.” :)))

         No, to już poglądy z Jowisza chyba. W tym cała rzecz, że jak zobaczy skutki, to juz będzie za późno – patrz przykład Tuskolandu.

         Ja rozumiem, że jeseś idealistą, ale praktyka pokazuje, że ten system nie działa.

         Ostatnio x. Natanek wypowiedział się na temat demokracji: „Demokracja to wymysł szatana”.
         Ma absolutną rację. W końcu ktoś to powiedział głośno.
         Czas zerwać z przesądem że demokracja to najlepszy znany ustrój, skoro już Platon pisał, że jest to ustrój jeden z najgorszych (gorsza jest tylko tyrania).

        • mocniejszy 21 marca 2012 o 3:51 pm

         Można wierzyć, że tylko złodziejskie mniejszości mają zdrowy rozsądek… i w interesie ogółu nie dopuszczają do władzy większości, która zdrowego rozsądku nie posiada. To dopiero byłby idealizm. Cha, cha, cha.

         Szwajcaria jeszcze jakoś się trzma? Ale nie tak dobrze, jak imperium Polskiej Zielonej Wyspy, więc jeśli wprowadzimy demokrację, to spadniemy do poziomu Szwajcarii, aj, aj, aj… to byłoby straszne.

         Co do eutanazji. W Polsce trwa różnymi metodami od dawna, ustawowo i pozaustawowo. I nik się nawet Polaków o zgodę w tej kwestii nie pyta, więc sprawdzenie zdrowego rozsądku Nadwiślan na razie nie grozi…

         W demokracji jeśli większość da się okłamać przez media i podejmie złą decyzję, to od razu gdy zobaczy jej skutki, może tą decyzję cofnąć. Ale Tuskowcy do władzy doszli przy pomocy parlamentaryzmu i dlatego przez 4 lata po wyborczym cyrku użycia narodu jako maszyny losującej ponowne losowanie nie jest możliwe.

         W demokracji każda decyzja może być zmieniona w najbliszym referendum, czyli nawet po kilku tygodniach. A w parlamentaryzmie wybranie parlamentarzystów jest zatwierdzeniem ich dyktatury na 4 lata.

         Jaka praktyka pokazuje, że jaki system nie działa? W rzeczywistości praktyka pokazuje, że w Szwajcarii działa system demokratyczny, a w Polsce dyktatura parlamentarna.

         Jeśli demokracja byłaby wymysłem Szatana, to Szatan poza Szwajcarią nie miałby żadnych wpływów… Ach ta okrutna satanistyczna Szwajcaria, która podbija kraj za krajem i kontynent za kontynentem. Co innego takie pokojowe ustroje jak parlamentaryzm Hitlera czy dyktatura Stalina, tam Szatan z powodu braku demokracji nie miał wpływu. Cha, cha, cha.

         Czas zerwać z przesądem, że krytyka demokracji czyniona przez zwolenników tyranii takich jak Platon jest uczciwa.

        • Cramer 21 marca 2012 o 5:07 pm

         Brawo idealisto, wierz sobie dalej w demokrację „której nie ma” poza Szwajcarią.
         A co do staruszka Platona, tyrania i demokracja były jego zdaniem najgorszymi wynalezionymi ustrojami. Platon był zwolennikiem monarchii absolutnej.
         Krytykę demokracji podejmuje także św. Tomasz z Akwinu.
         przeciwstawia ustroje złe jak: tyranię, oligarchię i demokrację ustrojom dobrym jak monarchia, arystokracja, republika (rządy prawa a nie ludu).
         Ale rozumiem, ze jestes mądrzejszy od Platona, św Tomasza i długiej listy ludzi którzy czarno na białym wyłozyli, że demokracja to gówno. Nie ma sprawy.

        • mocniejszy 21 marca 2012 o 8:36 pm

         Monarchia absolutna jest rodzajem tyranii (rządów jednostki). Arystokracja jest rodzajem oligarchii (rządów mniejszości). Republika nie gwarantuje rządów prawa, są różne typy republik (demokratyczne, oligarchiczne, nawet niektóre monarchie były nazywane republikami, na przykład Królestwo Polskie nazywano Rzecząpospolitą).

         Nie ważne jest dla mnie, kto jest głosicielem, ale to, co jest głoszone. Poza autorytetem prawdy innych autorytetów nie uznaję, więc machanie mi imionami antydemokratów sławnych wrażenia na mnie nie rozbi, a nawet śmieszy. Proszę się powoływać na wiedzę i nie używać argumentów ad personam, choćby takich, że coś jest jakoby słuszne, bo ktoś tako rzecze.

         Nie ma sprawiedliwszego podziału władzy w państwie niż równomierne rozłożenie jej na wszystkich obywateli. Oddanie władzy mniejszości prowadzi do zniewolenia większości. Tu działa matematyka najprostsza z prostych.

       • mocniejszy 21 marca 2012 o 11:52 am

        Jeśli ktoś nie odróżnia demokracji od „demokracji”, czyli prawdziwej od udawanej, niechaj przeczyta:

        „Prawdziwa demokracja”

        https://mocniejszy.wordpress.com/2011/05/23/prawdziwa-demokracja/

        • hjk 21 marca 2012 o 11:43 pm

         Ciekawą dyskusję prowadziliście o tej demokracji- rzecz jest stara jak nasza cywilizacja i podobne dyskusje toczono juz wtedy u początków, My dzisiaj jestesmy -powiedzmy- madrzejsi o cała historię i masę praktyki.

         Problem polega nie w formie ustroju, tj kto bedzie sprawowal wladze- jeden, kilku czy masa wiekszosciowa, tylko czym się bedzie kierował. Gdy mamy tradycyjne, konserwatywne społeczeństwa, z wysokim srednim poziomem moralnym i intelektualnym, jak „ulubiona” szwajcaria, wtedy demokracja pojdzie ku dobremu. gdy mamy zdemoralizowany motłoch, skutki będą tragiczne.

         Tak naprawdę chodzi o to, by w konkretnej sytuacji danego kraju zaproponować pewne kluczowe rozwiązania, ktore poprawią ogólną sytuację czy ew. w bardziej szczegółowych dziedzinach i przeprowadzić je.
         A gdy się to uda, to potem następne i tak metodą pewnych sensownych zmian dojsc do pewnego mozliwego optimum w danej sytuacji, miejscu i czasie.

         Kwestia tego,czy znajdasię pewne elity czy siły, ktore takie zmiany zaproponują i uzyskają społeczne poparcie, by je przeforsować,niezależnie od panującego ustroju czy mimo niego.

         Nie potrzeba nam żadnych rewolucji, choć gdyby się dało za jednym zamachem załatwić wiele spraw, też nie byłoby źle 🙂

        • Peryskop 22 marca 2012 o 12:40 am

         Do bardzo dla nas wszystkich ważnej dyskusji o DEMOKRACJI – jako pozornie najbardziej optymalnej formie rządzenia – oraz do komentarza @hjk dodam tylko małą uwagę.

         Nie dajmy się nabierać, że aby już było bardzo dobrze, to trzeba tylko poprawić Konstytucję, ustawę, statut czy regulamin. Bo jak zauważył @hjk wszystko zależy od LUDZI sprawujących władzę – ich intencji, inteligencji i postawy moralnej, a nie od mniej czy bardziej dopracowanych paragrafów, choć oczywiście przepisy nie powinny być niechlujne ani wieloznaczne.

         W końcu zwykle pojawia się ten KTOŚ, kto interpretuje przepisy, i to właśnie ta osoba ma realną władzę, a nie ustawodawca, czy rząd. Im przepisy bardziej drobiazgowe – co jest niesłusznie acz świadomie mylone z ich jakością – tym wiecej furtek do eskalacji niesprawiedliwości i bezprawia poprzez INTERPRETOWANIE.

        • iHe 22 marca 2012 o 1:28 am

         Mnie to bardzo cieszy,że są toczone takie dyskusje ustrojowe(Cramer,mocniejszy),szczególnie,że zbliżamy się jakby do zmiany ustroju,
         jakzwykle na lepszy.

         Nie będę orginalny jak powiem,że rozwiązanie podane prze hjk jest optymalne strategicznie,ale jak zauważył peryskop ,żaden idealny ustrój nie zastąpi odpowiednich ludzi .

         Może dlatego Monitor zaczął podejrzewać ,że NWOwcy napisali program i oddali go w ręce komputera, a ten teraz nas ustawia nas jak świnki w zagrodzie i zmienia w transhumany powolutku.

         Gdzieś ktoś wklejał jakieś proroctwa chyba baby wangi,że ludzkością rzekomo mają zarządzać sprawiedliwe superkomputery bo są bardziej etyczne i przewidywalne od ludzi..

         Ach i ta kreskówka z tym robocikiem śmieciarzem..z krótkiego spięcia zdawałoby sie.

         Greatest Wall-E (part 1)

         Zaczynam się martwić czy to nie jakiś poważny niestety trop tego szaleństwa.
         Na szczęście Chiny,Indie i Rosja na pewno nie mają tego samego uprzywilejowanego konta administratora co anglosasi ,więc pozostaje wykorzystać oko horusa zgodnie z instrukcją jako maszyne wojenną,
         potem najwyżej zrobią hotel orbitalny.
         W sumie dlaczego przepowiadaną bestią nie ma być superkomputer..W idiokracji też zarządzał komputer rzecz jasna idiotami..

         Może planiści doszli do wniosku,ze skoro Kasparow już przegrał z superkomputerem to pora w ten sam sposób wygrywać na prawdziwym polu walki..
         Stąd pewnie ten wieczny głód danych z pozoru tyko nieznaczących.Macki superkomputera..

         Oj Monitor mnie porządnie zmartwił.Na szczęście superkomputer musi pokonać inne superkomputery i tu jest nasza szansa,że w tej wymianie ciosów odłączymy je od sieci.

         Wyzbycie się wolnej woli na rzecz komputera ostro pachnie satanizmem na odległość..
         Jest też F.Herbert który opisuje dżihad przeciwko maszynom w Diunie..Matrix podobnie..

    • kowal_nik 21 marca 2012 o 9:38 am

     Polecam cykl artykułów
     NOWA ARCHITEKTURA FINANSOWA
     http://jar.nowyekran.pl/

     ,,Oto zarys nowego systemu ekonomicznego, który nosi miano Nowej Architektury Finansowej. System ten jest zgodny z zasadami ustroju Rzeczypospolitej Polskiej i powinien być realizowany już teraz. ”

     • hjk 21 marca 2012 o 12:38 pm

      ok 9:30 – o zimnej fuzji która produkuje oprócz ciepła metale szlachetne http://www.youtube.com/watch?v=pHEjS7FeVMI&feature=related koniec amoku cen na złocie – to co od jakiegoś czasu podejrzewaliśmy

      • sebecx 21 marca 2012 o 4:52 pm

       hehehe…. można nawet poszukać na Monitorze wpisów … m. in. moich…. hehehe …

     • luxintenebris2 21 marca 2012 o 1:54 pm

      Już na samym początku
      Art. 2. Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.
      A czym jest sprawiedliwość społeczna, czym się różni do nromalnej sprawiedliwości? Przez takie sformułowania otwiera się droge do całej masy socjalizmu, zabierania Wiśniewskiemu aby dac Kowalskiemu.

      • hjk 22 marca 2012 o 12:10 am

       hehhehe, to ulubiony sofizmat „leberałów”,a z drugiej hasło rzeczywiście iście sztandarowo socjalistyczne…

       Paradox polega na tym, ze i jedni i drudzy mają trochę racji – sprawiedliwość jako taka jest tzw. cnotą społeczną,czyli pewną pozytywną charakterystyką postepowania człowieka w relacji do innych – najbardziej popularną formułą znaną już od czasów strarożytnych było „oddać każdemu to, co mu należne”
       Mówienie więc o „spawiedliwości społecznej” to mowienie o masle maślanym, bo nie ma innej sprawiedliwości jak społeczna 🙂
       Oczywiście mogę też „oddać samemu sobie” to, co mi się słusznie należy, ale wtedy traktuję siębie „jako drugiego ”

       Jednak przy bliższej analizie ludzkich relacji okazało się, że są one różnego rodzaju – inna jest sprawiedliwość karna, kiedy sędzia chce naprawic wyrządzone komuś szkody i ukarać sprawcę, inna jest kiedy ludzie chcą się wymienić posiadanymi dobrami, a inna kiedy stanowią pewną grupe i mają się albo na coś złożyć i trzeba wyznaczyć sprawiedliwe obciązenie składką czy wkładem, albo ew, podzielić jakieś dobro na członków grupy. Zasadniczo sprawiedliwością społeczną nazwano te ostatnie sytuacje, kiedy mamy do czynienia ze zobowiązaniami jednostki (-ek) na rzecz grupy czy zobowiązaniami grupy wobec jednostki(-ek).

       Ponieważ „leberałowie” zasadniczo negują rolę relacji społecznych i grup zaś absolutyzują jednostki, zasadniczo akcentują sprawiedliwośćkarną i wymienną, charakterystyczną dla handlu i wymiany towarów, gdzie ulubioną ich zasadą jest hipotetyczny nigdzie nie istniejacy (chyba ze w ich fantazjach)
       tzw. wolny rynek. Socjaliści z kolei deprecjonują jednostki na rzecz grup, społeczeństw czy kolektywów i widza czy cenią tylko ów społeczny czy grupowy wymiar sprawiedliwości z przeniesieniem akcentu na rzekomy „interes grupy”.

       Oczywiście obie postawy są wynikiem błędnych ideologii i sprowadzają się do myślenia utopijnego, dalekiego od realnego człowieka i jego konkretnej sytuacji i są w stanie nieustannej wojny o to, która utopia jest „lepsza”. Przecwiczyliśmy w 20 wieku na własnej skorze jedną, socjalistyczną i teraz cwiczymy drugą, pseudokapitalistyczno-liberalną, która nam podobnie wyjdzie bokiem.
       Byliśmy łatwą ofiarą dla demoliberalizmu, gdyz majac dość socjalizmu wydawało się, ze cokolwiek będzie lepsze, a przecież tzw. kraje demokratyczne uchodziły za oazy dobrobytu, więc demo(n)kracja miała nas niby do niego przywieźć….

       • Peryskop 22 marca 2012 o 1:17 am

        @hjk: „…Paradox polega na tym, ze i jedni i drudzy mają trochę racji …”

        No i własnie tu jest nasz cywilizacyjny paradoks, że zjawiska naturalne i oczywiste określamy mianem paradoksu jeśli tylko występują w nich jakiekolwiek cechy przeciwstawne.

        Taka semantyczna maniera wywodzi się zapewne z przemożnej dążności do uniformizacji zjawisk, rzeczy i nas samych, opartej na naiwnym oczekiwaniu, że wtedy dopiero będzie optymalnie, gdy nie będzie żadnych sprzeczności. A to są przecież utopijne mrzonki w typie dowcipu Laskowika, że jak już będzie dobrze, to i prąd też będziemy mieli dobry, a to oznacza że nie będzie miał żadnych minusów a tylko same plusy 🙂 😦

        Żarty żartami, ale nadużywanie określenia paradoks ma związek z błędami w ocenach rozmaityczh sytuacji, w których napotkane sprzeczności dla jednych stanowią przeszkodę i problem, a dla innych wręcz odwrotnie, bo sprzeczności często pomagają rozwiązać problem.
        Brak świadomości tych niuansów przyczynia się do obniżenia efektywności naszego działania.

        Bardziej racjonalnie do zagadnienia paradoksu podchodzi tradycyjna filozfia buddyjska.

        definicja z wiki: Paradoks (gr. parádoksos – nieoczekiwany, nieprawdopodobny) – twierdzenie logiczne prowadzące do zaskakujących lub sprzecznych wniosków. Sprzeczność ta może być wynikiem błędów w sformułowaniu twierdzenia, przyjęcia błędnych założeń a może też być sprzecznością pozorną, sprzecznością z tzw. zdrowym rozsądkiem, np. paradoks hydrostatyczny, czy paradoks bliźniąt.

        • Tola 22 marca 2012 o 4:33 am

         Nie mozna chyba osiagnac sytuacji idealnej , bo do niej potrzebni sa „prawi” ludzie w rzadzie ,ale tez spoleczenstwo musi byc na wysokim moralnym poziomie.
         Nigdy nie bedziemy w stanie osiagnac sytuacji dobrej dla wszystkich ,bo zawsze komus cos nie bedzie pasowac.
         Jedyna dobra droga jest szukanie „zlotego srodka” ,ktory jest bardzo trudny do znalezienia i zaakceptowania i zawsze musi byc dopasowany do poziomu,mentalnosci spoleczenstwa.
         Dla mnie jednym z podstawowych warunkow musi byc jasne prawo nie podlegajace interpretacji (jak znana nam np. falandyzacja)

       • luxintenebris2 22 marca 2012 o 3:53 pm

        Muszę polemizowac z twierdzeniem, że nie ma innej sprawiedliwości jak społeczna. Moim zdaniem sprawiedliwość społeczna to termin ukuty przez różnego rodzaju środowiska lewicowe m.in. komunistów któż po pretekstem działania na rzecz „wspólnego dobra” działali opresyjnie. Polega to na np. zabieraniu komuś kto pracuje 2x razy cięzej i zarabia 2x więcej 4x większej składki do państwa tylko z tego tytółu, że jest bardziej obrotny i bardziej pracowity.
        Każąc w ten sposób osoby zaradne, chcące się wybić i jednoczesne popieranie tych którym pracować się zwyczajnie nie chce. Poprzez zasiłki i innej socjalizmy. Prowadzimy do demoralizacji i w końcowym rozrachunku upadku
        Bez wchodzenia w inne przykłady- jeżeli ktoś twierdzi, że sprawiedliwość społeczna jest czymś innym niż sprawiedliwość to znaczy, że sprawiedliwośc społeczna jest niesprawiedliwośćią.

    • Jan Tarwid 22 marca 2012 o 9:23 pm

     ” W przeszlosci obecnie i w przyszlosci
     byli sa i beda Ci wolni co posiadaja
     krotkofalowki i afabet Morsa znaja „.
     Janwid

   • Hippo 21 marca 2012 o 12:32 pm

    A oto kim są politycy USA

    http://poznajprawde.net/aktualnosci/369-marionetki-nwo-rzad-i-politycy-usa.html

 2. maran 21 marca 2012 o 12:25 am

  bardzo dobry, niesamowity wrecz artykul. warty przetlumaczenia.

  http://www.maskofzion.com/
  “…It must be unequivocally stated that the Jewish supremacists of “Israel” are not happy or satisfied with their current “land allotment.” They want more; they need more; they lust for more. Not until the oil-rich Arab lands encompassing an area that stretches from Nile of Egypt to the Euphrates of Iraq are conquered by Zionism, not until an “Israel Empire” spoken of by one-eyed war criminal and supremacist Moshe Dayan is erected in the name of “the Jewish people,” not until genocide befalls hundreds of millions of Arabs living on those aforementioned resource-lush lands at the Zionist entity’s hands and Judaic prophecy is fulfilled (13), will the Zionist leadership be content.

  Morphing Zionism will first transmogrify “Israel” into a significantly larger “nation-state” that swallows nearly everything in the Middle East and then, according to the powerful Jewish supremacist group Chabad Lubavitch, an organization that has 4,000 centers across 70 countries and hundreds of CEO-like rabbis aggressively “marketing” their Jewish supremacism worldwide with hundreds of millions of shadowy dollars from the wealthiest members of the Jewish community (14), the Zionist entity will “miraculously expand and will be the size of the entire globe (15).” The Jewish tribal nexus is the herald of Morphing Zionism. It must be exposed then shattered so the cycle of deception comes to a screeching halt and the “anti-Zionist” Jews who are a major part of this nexus must be expelled from the ranks of the International Palestine Solidarity Movement for they are doing much more harm than good as it is clear where their loyalties rest. Nobody who identifies as “pro-Israel” has any right to speak on behalf of Palestine and they never, ever will….

 3. maran 21 marca 2012 o 12:27 am

  „….No matter how miserable and glum this reality may be, it is reality nonetheless.
  World Jewry is astoundingly Zionist and this tribal symbiosis that spans the globe through lobbying networks and business interests is tearing humanity apart.
  The Jewish tribal nexus is just one cog in the “Chosenite” machine that seeks to grind all “goyim” into dust after waging multiple Zionist wars of aggression against the Islamic world, Russia and China then anointing “the tribe” as the masters of a Global Jewish Imperium known as “The Jewish Utopia …”

  • Jas 21 marca 2012 o 7:53 pm

   Niemcy dofinansują kolejny okręt podwodny dla Izraela
   21 Marzec 2012
   http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/03/21/niemcy-dofinansuja-kolejny-okret-podwodny-dla-izraela/
   Źródło: http://autonom.pl

   Rząd niemiecki ogłosił, że sprzeda Izraelowi kolejny, szósty już nowoczesny okręt podwodny klasy Delfin. Okręt o zasięgu operacyjnym czterech i pół tysiąca kilometrów zdolny jest do przenoszenia głowic nuklearnych. Wiadomość tę podał niemiecki minister obrony Thomas de Maiziere na wtorkowym spotkaniu z izraelskim ministrem Ehudem Barakiem w Berlinie.

   Podobnie jak w przypadku poprzednich transakcji, Niemcy zobowiązały się do poniesienia części kosztów produkcji i dostarczenia okrętu. W listopadzie rząd niemiecki zapowiedział, że pokryje jedną trzecią kosztów związanych z nowym okrętem dla Izraela. Będzie to kosztować Niemcy około 135 milionów euro.

   Trzy poprzednie okręty podwodne zostały dostarczone Izraelowi przez Niemcy w latach 1998-2000. W 2006 roku Izrael złożył zamówienie na dwa kolejne okręty, które ma zostać zrealizowane do 2013 roku. Piąty i szósty okręt zasilą flotę Izraela odpowiednio w 2014 i 2016 roku.

 4. Dorka 21 marca 2012 o 12:37 am

  czy jest cos co przecietny czlowiek zwykly czlowiek moze lub powinien zrobic?wyjezdzac stad?tzn. z USA??

  • monitorpolski 21 marca 2012 o 7:52 am

   A jak sądzisz? Znasz angielski? Wydrukuj zarządzenie, przeglądnij inne ustawy z NDAA włącznie. Przedyskutujcie to ze znajomymi. To może prowadzić tylko do dwóch scenariuszy – wojny światowej lub sowietyzacji / nazizacji (lekko mówiąc) USA. Owszem, jest trzeci – obalenie tych ludzi. Ale czy coś na to wskazuje, że może to rychło nastąpić?
   Póki można, trzeba śledzić alternatywne newsy, jak Infowars Alexa Jonesa. Słuchanie jego audycji to konieczność – jak go uciszą to będzie znak, że trzeba się ewakuować.
   Ja już czułem smród 6 lat temu i wtedy się ewakuowałem, widać, że oni to planowali na 2012.

   • kosiardeyablos 22 marca 2012 o 8:37 am

    Siema Mr.MOnitor ! Obalenie syjo-rządu USA nie nastąpi w drodze militarnej czy pokojowej. Z praktycznego punktu widzenia nie ma takiej opcji na teraz. Owszem, ludziska mogą się zbuntować, ale zaprogramowany żołnierz USArmy nie myśli tylko wykonuje rozkazy, wiec mógłby być dym i wojna bez końca. Jedyną szansą na pokonanie syjo-wszy na dzień dzisiejszy jest tylko i wyłącznie totalny zamęt – nawet w postaci ataku na El Hierro lub innej „katar-strofy naturalnej”. Tu ważne jest kto przetrwa, ten ma szanse – nawet nie o wałdze chodzi. „Wielkie Pranie” jest jedyną opcją na zorganizowaną czystke polityczną, problem tkwii w tym kto by ją przeprowadził. Wtedy można pomyśleć o kreowaniu odpowiedniej włądzy, gdyż totalny chaos pozawala na ustanowienie nowego porządku świata jako przeciwwago dla syjo-NWO. To jest lub nawet byłaby jedyna okazja – chaos i anarchia. W naszym krajowym przypadku jedną z opcji porządku publicznego jest albo przyspieszone wybory albo zamach stanu kreowany przez tych właściwych ludzi.
    To taki mój nie rychły wniosek !

    • monitorpolski 22 marca 2012 o 9:56 am

     Wniosek chyba poprawny. Ale nie chaos sterowany, bowiem ten ma jedno rozwiązanie – NWO. El Hierro to ulubiony scenariusz niejakiego Tima Rifata, problem w tym, że zginęłoby dziesiątki milionów ludzi, tsunami pochłonęłoby wielkie metropolie nie tylko w USA. Czy trzeba aż tak wielkiej ofiary? Jest też jedna opcja, której nie uwzględniasz – budowanie ruchu niezależnego społeczeństwa. Jeszcze nas nie zaczipowali. Wolna energia jest podstawą, stąd popieram Thrive movement Fostera Gamble, który rośnie z dnia na dzień!

     • kosiardeyablos 22 marca 2012 o 11:16 pm

      Racja ! Chaos sterowany nie jest juz chaosem. A El Hierro to ostateczna wizja. Masz racje, zbyt wiele ofiar i co najgorsze bogu ducha winnych ludzi. Moze zabrzmi to niezbyt, lecz droga do wolności wiedzę przez cierpienie. Kazdy z nas moglby stać sie ofiara. Wspomnąłeś o ruchu niezaleznego spoleczenstwa. Fakt ! Mamy jeszcze czas, choc malo go juz, Do dis chodz mi po glowie pomysl na organizacje podziemia techniczno + gospodarczego zwiazanego wlasnie z wolna energia. Tak mialo brzmiec stowarzyszenie jakie chcialem zalozyc, Bractwo Wolnej Energi i Mysli. ( dlaczego nie stowarzyszenie ? bo nie lubie jak ktos o mnie mowi czlonek )Brzmi troche wolnomularsko, ale nie jest. Skonczylo sie na projekcie statutu, bo po prostu zabraklo wiarygodnych i godnych zaufania ludzi. Ale nic nie jest stracone !!!

      • kosiardeyablos 22 marca 2012 o 11:36 pm

       …no i troche powalony nie do końca pomysl by wymigać sie od odpowiedzialności cywilno prawnej w związku z Bractwem .Jak sama nazwa wskazuje – bractwo to nie firma lub stowarzyszenie a Zakon, a czego ??? I tu pojawiły się schody. Z ratunkiem przyszedł mój brat Henry alias Modzel. Pewna grupa ludków młodych chciała zalegalizować fanklub „Gwiezdnych Wojen” w Ungli. Ponoć nie dało rady, no to wpadli na pomysł że założą zwiazek wyznaniowy….no i poszło o dziwo. Teraz nazywa sie to Jedi Church. Jak mi brachol puścił maila z tym info to zaliczyłęm glebe ze smiechu, no niestety powaliło mnie na glebe ( szczególnie jak se wyobraziłem tych Padaków z świetlnymi mieczami z plastiku…zresztą to dłuższa historia )
       Co najdziwniejsze, wyznawcy Jedaizmu rosną liczebnie – fani Darka Viaderko czy Obiego Kenobiego …blabla. Dlatego na myśl przyszedł mi zakon i pomysł „budowy” filli” Kościóła Jedi w Polsce pod przykrywką ktorego można realizować Wolną Myśl i Energię jako formę wyznania a dalej to……improwizacja ? To sposób na syjowszy, może nie idealny ale jaki budujący !!!

       • kosiardeyablos 23 marca 2012 o 1:54 am

        O!!! Łapka w dół…..hehehehe…komuś w oczy kole, aha?….herezja ?……hahahaha ? To gdzie ten stos ? Ide sie spalić – ze wstydu…..hahahaha……takiego wała !!!! Jedi to Energia mości ludkowie sama w sobie i nie podlega żadnemu obostrzeniu prawnemu, jest możliwa i istnieje – ja to nazywam energią własnego wolnego JA. Na to nie ma patentu – tego sie boją syjowsze, oj boją !!! Co gól skoczył komuś ? hahahaha……:-)

        • Peryskop 23 marca 2012 o 5:55 am

         Kosiar, Bracie, ciekawe pomysły plączą Ci się pod przedziałkiem na czuprynce 😀

         Porąbane jak w sam raz na nasze porąbane czasy.
         Idź tą drogą ! Sabą się nie przejmuj, ani jej kolcem…

         Wykształciuchy w kamaszach mimo licencjatów nigdy za nami nie nadążą.
         Czas na Jeduizm i Smart-Spontan – jeszcze Starszy i jeszcze Sprytniejszy 😉

  • Jas 21 marca 2012 o 12:41 pm

   @wyjezdzac stad?

   -wszedzie jest tak samo. Jak masz prace i pieniadze to masz wieksze szanse na przezycie niz w Polin.
   Tu moze Cie spotkac to
   http://www.tvn24.pl/12690,1738833,0,1,skopali-lokatorow–wybili-zeby-policja-dwa-razy-pomylila-pietra,wiadomosc.html

  • hjk 21 marca 2012 o 1:12 pm

   http://przetrwanie-prosperowanie.pl/oglupianie-spoleczenstwa-jak-odwrocic-jego-skutki/

   • Peryskop 21 marca 2012 o 8:51 pm

    Końcówka nt. emigracji wywiadu sprzed roku z prof. Witoldem Kieżunem:

    – Dlaczego Niemcy zdecydowali się otworzyć swój rynek pracy?

    – Jest zapotrzebowanie na konkretne zawody, m.in. informatyków, lekarzy oraz osoby do opieki nad ludźmi starszymi. Zarazem Niemcy prowadzą konsekwentną politykę. W latach 70. wyemigrowało paręset tysięcy Polaków, którzy mieli rodziny w Niemczech. Oni się zgermanizowali. Także część mieszkańców Dolnego Śląska ma już obywatelstwo niemieckie i praktycznie tylko wakacje spędza w Polsce, a pracuje w Niemczech. Zakładamy, że po 1 maja wyjedzie kolejne 400 tys. Polaków.

    – Za granicą pracuje już 1,5 mln Polaków. Jakie będą konsekwencje masowej emigracji zarobkowej?

    – Tragiczne. Zabraknie nam specjalistów i robotników wykwalifikowanych, a to ograniczy możliwości rozwoju.
    Najzdolniejsi wyjeżdżają i tylko niewielki procent z nich wróci. W tej chwili przysyłają jeszcze pieniądze do Polski, ale to się skończy, kiedy ściągną rodziny. A przecież wymieramy jako naród, bo statystyczna Polka rodzi 1,23 dziecka. W rekordowym tempie rośnie mocarstwowość i rola Niemiec, które już są 4. potęgą świata i ściągają najlepszych specjalistów, również z Polski.

    Program Solidarności sformułowany na I zjeździe w Oliwie to była koncepcja samorządności – tworzenia samorządów przedsiębiorstw i samorządów zawodowych. Po ’89 roku udało się utworzyć 1500 spółek pracowniczych, które dziś świetnie prosperują. Ale na poziomie państwa projekt „S” odrzucono.

    Tekst ukazał się w „Tygodniku Solidarność” nr 12 (1170) 18 marca 2011.

    http://www.nacjonalista.pl/2011/03/25/polska-neokolonia-rozmowa-z-profesoremwitoldem-kiezunem/

    • rafli30 21 marca 2012 o 10:48 pm

     „O nie. Tak być nie może, jak dawniej bywało
     Kiedy się niby chwilę polatało
     I trzeba było jasne pióra zrzucić
     I do pełzania pokornie powrócić
     O nie. Tak być nie może…I tak już nie będzie
     Żebyśmy się nie mogli inaczej utrzymać
     Jak tylko klęcząc. Jeśli ludzie wszędzie
     Podniosą się, to dźwigną Ojczyznę do lotu
     I chociaż nikt z nas nie ma tej siły olbrzyma
     To do pełzania już nie ma powrotu
     I my musimy lecieć. Choć tak bardzo bolą
     Skrzydła, chociaż przed nami ciemność i zmęczenie
     Bo inaczej nam pełzać nawet nie pozwolą
     A nasza mowa zmieni się w milczenie.”
     E.Bryll

    • Lena 22 marca 2012 o 12:26 am

     Muszę odpowiedzieć tutaj, bo w poprzednim wątku nie mogę już dodać odpowiedzi, ale bedziesz wiedział o co chodzi…
     Dziękuję za wyjaśnienie 😉 Bywam u Was, kiedy czas pozwoli, ale działacie z prędkością światła, więc nie zawsze jestem w stanie prześledzić wszystkie komentarze. Staram się, bo tak jak Wy czuję, że dzieje się źle, bardzo źle. Czy mamy na to jakikolwiek wpływ? To osobny temat… Cenię sobie Wasze dyskusje, również Twoje wypowiedzi, pewnie dlatego włączyłam się do dyskusji, bo troszkę mnie rozczarowałeś 😉 ale to już wyjaśnione… Można się spierać, można mieć inne zdanie, ale nie trawię chamstwa. Wprawdzie ostatnio trudno mnie wyprowadzić z równowagi (może to faktycznie działanie orgonitów ? 😉 ) ale mimo wszystko jakieś zasady obowiązują… pozdrawiam.

   • sebecx 21 marca 2012 o 11:01 pm

    UWAGA !!!!!
    „Portugalski Instytut Leków i Produktów Zdrowotnych Infarmed prewencyjne zawiesił w trybie pilnym użycie serii dwóch rodzajów szczepionek dla niemowląt, wykorzystywanych także w Polsce. Chodzi o preparat RotaTeq przeciwko rotawirusom i Prevenar 13 stosowany przeciwko pneumokokom. ”
    http://tvp.info/informacje/swiat/portugalia-wycofuje-dwie-szczepionki-dla-dzieci/6815593

    • monitorpolski 21 marca 2012 o 11:03 pm

     To już poszło w ścierwomediach, musi więc śmierdzieć na całą Europę. Dobrze, że nawet durnie się budzą. W USA z Alexa Jonesa jeszcze niedawno się śmiano, teraz wszyscy przestraszeni, mówią – skąd on wiedział?!
     Acha, sprawa tego preparatu zostanie pewnie naprawiona odpowiednim PR-em – przeznaczą go za darmo dla głodujących dzieci w Afryce.

 5. diono 21 marca 2012 o 1:39 am

  Bedzie 3 wojna !! to bylo tak jak w 2ws ale przykre to co sie tera dzieje a 2012 rok to dopiero poczatek NWO beda chcieli nas wybic… , ale konca swiata nie bedzie…jeszcze poczekajcie pare miechow to banki upadna to z glodu zdechniemy

  • ... 21 marca 2012 o 9:35 am

   kto unika grzeszenia a kieruje sie sprawiedliwoscia i szuka jej jak KRÓLESTWA BOŻEGO ten będzie miał co jeść chocby był to suchy chleb – jednak w perpektywie wiecznosci otrzyma wiele wiecej ;): – – – – „Nie troszczcie się więc i nie mówcie: Co będziemy jeść? albo: Co będziemy pić? albo: Czym się będziemy przyodziewać? (32) Bo tego wszystkiego poganie szukają; albowiem Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. (33) Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane. (34) Nie troszczcie się więc o dzień jutrzejszy, gdyż dzień jutrzejszy będzie miał własne troski. Dosyć ma dzień swego utrapienia. ” EWANGELIA MATEUSZA 6:31-34

   • monitorpolski 21 marca 2012 o 10:30 am

    To prowadzi do zbiorowego samobójstwa. Jesteś szaleńcem albo prowokatorem. Takie samobójstwa na tle rzekomo religijnym pochłonęły już tysiące ofiar wszelkich sekt.
    Żydzi szli do komór gazowych i się „nie troszczyli” wierząc w łaskę Bożą. Indianie nie walczyli, modląc się, a Hiszpanie ich zarzynali jednego po drugim.

    • masakalambura 21 marca 2012 o 10:51 am

     To że nie walczysz zbrojnie, nie znaczy, że nie walczysz. Skoro Pismo mówi że zły przyjdzie i przejmie władzę, znaczy że przyjdzie i przejmie. Ale tylko nad światem, nie nad wszystkimi ludźmi. Ci, którzy skryją się w miłości bożej, aktywnie unikając Antychrysta i jego sługusów, całkowicie zawierzając swe życie Bogu i łącząc się w konspiracyjne ruchy antyAnty mają szansę przeżyć i dotrwać do chwili, kiedy uaktywni się Aktywna Strona Nieskończoności i pokaże ciemności gdzie jej miejsce.

    • navajo88 21 marca 2012 o 11:21 am

     Monitor Indian to rozpili do granic nieprzyzwoitości , ale modlili się ????? pierwsze o tym słyszę !!
     J.M.H

     • monitorpolski 21 marca 2012 o 11:21 pm

      Tak, po to ich nawracali. Nie słyszałeś o tym? Pierwsza perfidna psy-op. Oczywiście, księża katoliccy byli wykorzystywani, nie wiedzieli, że efektem będzie ludobójstwo. Były i inne czynniki – choroby, alkohol, ale przekonanie Indian, że modlitwa ich uratuje było najgroźniejsze. Przestali się w ogóle bronić. Słuchałem o tym w którejś z audycji radia alternatywnego z USA.

      • Peryskop 22 marca 2012 o 4:51 am

       Monitor, ta opowieść dotyczyła zapewne Indian zamieszkujących Amerykę Południową, skolonizowanych i nawróconych na katolicyzm głównie przez Hiszpanów i Portugalczyków.

       A czy podobnie było z Indianami w Ameryce Północnej – w tym i dzisiejszej Kanadzie ?
       Tu dla odmiany – o ile się nie mylę – podbiciem kontynentu, kolonizacją i nawracaniem czerwonoskórych autochtonów zajęli się głównie protestanci z Anglii i Francji. Czy tak ?

       Głównie – ale obrót niewolnikami z Afryki, uruchomienie na wielką skalę gospodarki i handlu, intensywna developerka – to z kolei było chyba domeną klanu starszych i mądrzejszych.

       O rozpiciu czerwonoskórych, wybiciu z bawołami i zmknięciu „rezerwowych” niedobitków w skansenach wie każe dziecko po przeczytaniu Winnetou.

       • Peryskop 22 marca 2012 o 5:21 am

        I pytanie na czasie bo analogia dość wyraźna, a dylemat często tu nawraca:

        – czy Apacze i inni też zostali wymordowani po przezbrojeniu ich z łuków, Winchesterów i Coltów na defensywę modlitewną ?

        – czy na post-kolumbijskim etapie wystąpiły jakieś istotniejsze różnice w strategii „opanowania sytuacji pokojowej” na terenach obu Nowych Ziemi (od)Zyskanych w zależności od:

        * lokalizacji Metropollli (tj jako pochodna historii, kultury oraz języka) ?
        * propagowanej rellligii w ramach krucjat (e)misyjnych ?

        O ile pamiętam Latynosi w większym stopniu ulegli Chrystianizacji niż czerwonoskórzy, i być może ten fakt przyczynił do nieco mniejszej skali eksterminacji w Ameryce Południowej.

        To są dość kłopotliwe sprawy, ale bez ich rzeczowej analizy będziemy się tylko kręcić w kółko,
        a snajperzy wykonają resztę rytuału na przysłowiowy medal z przysłowiowymi obiema stronami.

       • monitorpolski 22 marca 2012 o 9:58 am

        Zapewne tak, nie pamiętam szczegółów, utkwiło mi tylko to, że religię też można stosować jako broń. Samobójczą. Należy rozgraniczyć – jedni się modlą, inni muszą walczyć. W Powstaniu Warszawskim ludzie też walczyli, nie tylko modlili się, nieprawdaż?

    • latarnik 21 marca 2012 o 11:31 am

     Tu nie chodzi o to aby nic nie robic. Chodzi o to poprostu aby robic to co trzeba, to co słuszne,, ale się tymi problemami jakos zanadto nie przejmowac i byc blisko Boga, a wtedy On nam pomoże. Poprzez zbytnie pzrejmowanie się np. ewentualnym brakiem jedzenia pokazujemy w pewnym sensie naszą małą wiarę w Boga. On wie co nam pottzrebne i jeśli pokażemuy, że mu ufamy to dostaniemy to co nam potzrebne jest do życia tu na ziemi. Tak przynajmiej ja interpretuje ten fragment Biblii.

     • pola 21 marca 2012 o 11:44 am

      Dodam do twojego postu jeszcze że poprzez nadmierne gromadzenie wszelkich dóbr jesteśmy podatni na zniewolenie bardziej jak ci którzy nic nie posiadają ,co może zrobić człowiek który chce utrzymać dotychczasowy status społeczny na co może wyrazić zgodę aby móc dalej żyć w swoim nowo wybudowanym domu na kredyt.Czy zaprzeda swoją duszę a bliskich wpędzi w niewolę .

      • sebecx 22 marca 2012 o 10:03 am

       nie rozumiem dlaczego @pola dostała łapki w dół … prawda boli?…

       • Peryskop 22 marca 2012 o 10:50 am

        Te S łapki (od South tzn kierunku ku dołowi mapy) dla @Poli mogą wynikać
        z frustracji osób, które pokładały zbyt wielkie nadzieje w mirażach 2sko-wyspiarstwa.

        Bo inaczej trudno je zrozumieć.
        Chyba że trolllle klikały ?

     • Hippo 21 marca 2012 o 11:52 am

      Ładnie opisana zaplanowana III Wojna Światowa http://poznajprawde.net/aktualnosci/254-mass-media-jako-bron-masowego-razenia-usraela.html . Ludzie nie chcą wierzyć więc ją zobaczą na własne oczy.

     • zenobiusz 21 marca 2012 o 12:29 pm

      http://zenobiusz.wordpress.com/2012/03/21/rodacy-bracia-i-siostrylarum-grajado-boju-polski-niebianski-front-pomocy/
      To można i należy zrobić.Marek nie bierze pod uwagę jednego,ta cicha militaryzacja,wprowadzanie ,desperackie przepisów wykonawczych,to przygotowanie do niewyobrażalnego kataklizmu,który nieuchronnie się zbliża.Elity o tym wiedzą do dziesięcioleci,dzięki programom,postrzegania pozazmysłowego,prowadzonym ,skutecznie,choć nie do końca ,dającym wgląd w szczegóły na zasadzie prekognicji.Polska będzie bezpiecznym miejscem,więc czytelnikom z USA,proponuję natychmiastowy urlop w Ojczyźnie,jako rozwiązanie dylematów.Nie wiem ile mamy wszyscy jeszcze czasu,ale strategia,elit,polega na odwracaniu uwagi właśnie od tego o czym ja piszę.Kataklizmy będą postępować falami,nie nastąpią wszędzie jednocześnie,choć tu nie mam pewności.Uczestnik radzieckiego programu psi,mówił mi, że nie byli w stanie skoordynować czasowo wizji,które uzyskiwali.Tak więc można brać pod uwagę i jednoczesność zdarzeń.Przemawia za tym,podawanie scenariusza sekwencyjnego przez niejakich zetas,operujących chanelingami,od rzekomych kosmitów.Jest to zbyt szeroko nagłaśniane ,by miało się okazać prawdą.

      • monitorpolski 21 marca 2012 o 12:34 pm

       Zenobiusz, biorę kataklizm pod uwagę, zaraz o tym napiszę. Ale co w przypadku kataklizmu da np. przekazanie decyzji o finansach prywatnym wybranym instytucjom?! Zakazywanie używania wody z własnych studzien?! Przejmowanie prywatnej żywności – jak na Ukrainie w czasie „klęski” głodu?!
       No i dlaczego odbywa się to wbrew Konstytucji, tj. bez udziału Kongresu USA? Przecież można posiedzenia utajnić, kongresmani na pewno by się zgodzili na legalizację takich specjalnych środków gdyby była taka konieczność.
       Jest to więc raczej jest przygotowanie do wojny. Panetta wyraźnie powiedział w Kongresie, że Armia Amerykańska odpowiada przed NATO i ONZ, a nie przed Kongresem.

       • hjk 21 marca 2012 o 1:17 pm

        Idea Zena jest taka, ze wykorzystają naturalny kataklizm (albo i mu dopomogą) dla przeprowadenia swych celów…
        A tu prawdopodobnie „pomogli” zołnierzowi dokonać „dzieła”
        http://gazetawarszawska.com/2012/03/20/zabojca-czy-sterowany-po-odurzeniu-tabletka-gwaltu/

        • zenobiusz 21 marca 2012 o 1:59 pm

         hjk@
         Wybacz ,ale znowu nie doczytałeś.Zwalczam konsekwentnie,teorie HAARP złowrogiego jako przyczyny kataklizmów,czy ich wspomagania,wskazuję nie tylko, na nieuchronność kataklizmów,ale widzę je jako kres cierpliwości Boga,nie zaś cykliczny kataklizm.Poprzedni kataklizm,który zniszczył ,wysoko technicznie rozwiniętą cywilizację (dla tego śmiali się z arki Noego,drewniana balia,w świecie kosmicznych miast i vimana) też miał taką przyczynę,przyniósł zagładę niegodziwym.
         Z geologicznymi,czy astronomicznymi dowodami cyklicznych kataklizmów,może być podobnie ,jak z dinozaurami,przewałkowanymi ostatnio tu na blogu.

       • zenobiusz 21 marca 2012 o 1:29 pm

        Wiesz co to jest panika,gniew ludu,gdy się zorientuje że dla wybranych są bezpieczne miejsca??
        Postaw się w ich sytuacji,tak to właśnie robią ,by do końca odwracać uwagę,i powodować mnożenie się pytań.

       • iHe 21 marca 2012 o 4:13 pm

        Obama całkiem niedawno zaaprobował jakieś rośliny GMO odporne na agent Orange więc nie powinniśmy mieć wątpliwości w jaki sposób chcą się rozprawić z opozycją.
        Pianka i inni doradcy Obamy uratują amerykę od Amerykanów..

        Zresztą już kiedyś praszczury nwowców ją kiedyś uratowały od Indian.
        Metody podobne trucicielstwo,degeneracja,głód,pacyfikacja.
        Nic nowego nie wymyślili.To tylko alufelga zamiast koła.
        Potem wojną domową pacyfikowali sobie wyłamujących się kontroli watażków..
        (Posprzątali sobie niepożądane odpryski po wojnie o niepodległość zwiększając centralizacje)
        Ten schemat pewnie obowiązuje do dziś.
        Od wolności do demokracji choćby ludowej.

        Ciekawe jak się zachowają brainwashed soldiers.
        Na gwałt będzie potrzebny wróg wewnętrzny ciekawe jaki PR pójdzie w tym kierunku.
        Z takimi ustawami to wrogiem wewnętrznym będzie każdy kto nie popiera żontu.

        Obozy będą dla partyzantów,rebeliantów,opozycjonistów,terrorystów i sabotażystów władzy ludowej w USA.Listy ponoć już są.
        Myśle,że początkowo będą się starali wywołać taką paranoje w stylu Makkartyzmu.
        http://pl.wikipedia.org/wiki/Makkartyzm

        Chyba był taki dobry film jak USA zamienia się w nazistowski oGródek w iluśtam krokach.

        W ten sposób doskonale sobie podzielą społeczeństwo..

        Przy pierwszym ataku na Iran zaczną od razu od noża w plecach na którym się położą..
        (false flag) i zaczną sie aresztowania..Będą dozowali klimat histerii i zaszczucia w tempie narastającym..Sk..wiele po to mają dziwki z meRdiów i alCIAde+reszte komuszych agencji.

        Nagle się okaże ,że Ruscy z Chińczykami sabotują ich niemalże na każdym kroku.
        Przypuszczam ,że tą kampanie strachu i nienawiści powierzą w równym stopniu najbardziej zdeprawowanym generałom i jakiemuś psycholowi z hójliłót.

        Jestem ciekaw czy różnymi Santorumami będą dodatkowo podsycać klimat histerii i łapania czarownic.
        Nie ma się co oszukiwać komuchy idą na wojnę.
        Żadna iluzja nie trwa wiecznie,szczególnie iluzja bandyckiej władzy.


        Ameryka: Od Wolności do faszyzmu cz. 1

        • Peryskop 22 marca 2012 o 2:22 am

         iHe, rzeczywiście chmury czarne więc… musiałeś.

         Ale jednak jestem nieco lepszej myśli licząc na spektakularne MIXY i KIKSY.
         Murphy tylko czeka ze swoim przebogatym repertuarem zaawansowanych opcji.

         I warto włączyć własne remote-viewery gdy plazmowym mega-kitem wypełnią każdą szparę.

         Trzymajmy się na „peryskopowej” !

      • Kamil 21 marca 2012 o 3:45 pm

       mądre 🙂

   • Totalsky No Problemsky 21 marca 2012 o 11:14 am

    @…
    juz to kiedys cytowałem, ale do Ciebie pasuje jak ulał:
    „W sumie, jak każdy, wolałbym pójść do Nieba – chociażby ze względu na klimat…; ale, słuchając ciebie, obawiam się, że bedę zmuszony wybrać Piekło – ze względu na towarzystwo”
    pax vobiscum, chłopie (?)

    • pola 21 marca 2012 o 12:25 pm

     Totalski już kiedyś pisałam że Niebo czy Piekło to nie jest miejsce czy planeta to jest stan naszej duszy po za czasem innym słowem wiecznośc,nie ma palenia pod kotłem czy lenistwa na chmurce.

     • Totalsky No Problemsky 21 marca 2012 o 12:59 pm

      @pola
      wiem, a to pietro wyzej to był żart, mam nadzieje, ze tez to wiesz; zawsze jestes taka dosłowna? 🙂

    • Sully 21 marca 2012 o 1:50 pm

     Totalski….;-) jak zawsze czarujący.

   • Totalsky No Problemsky 21 marca 2012 o 11:19 am

    @…
    czyli – ora et labora… – a po naszemu: zapie…laj i nie narzekaj! (i dawaj na tacę!)

   • Ania 21 marca 2012 o 12:05 pm

    Nie sądzisz, że takie zachowanie to przyjęcie postawy ofiary ?

  • Peryskop 21 marca 2012 o 10:01 am

   @diono, po co mieszasz ?
   Jak banki upadną to nareszcie skończy się etap skubania.

   Ale jest i pozytyw, bo nie zapowiedziałeś końca świata ! „-D

   A II wś nie wybuchnie, bo przecież już od 2001 roku trwa i stopniowo zwiększa zasięg.

 6. kretynowosc 21 marca 2012 o 4:28 am

  obadacie to !!!!

  • monitorpolski 21 marca 2012 o 7:48 am

   toż o tym wczoraj było na blogu

   • Peryskop 21 marca 2012 o 9:53 am

    @kretynowosc – gratuluję nicka 😀

    Dzięki za Nassim H. almost live.

    Mogę tylko uzupełnić, że wykonanie zamówionego relifu o uzgodnionej geometrii – na stopce statuetki Konfucjusza wyrzeźbionej w lokalnym minerale – zajęło Chińczykowi w prowincji Shandong ok. 6 minut i było FREE OF CHARGE, po zakupieniu statuetki !

    Czyli zanim wypijesz kawę możesz mieć za friko np. wypolerowaną na błysk mikro płaskorzeźbę w kamieniu z całym Układem Słonecznym, pięciokątem na Słońcu i Nibiru tankującym Free Energy o potrójnej gęstości i z odpowiednio dopasowaną vibracją.
    Oczywiście całość kwantowo spleciona.

    I jak już to masz, odstawasz filiżankę, rzucasz to na ekran, gasisz światło, przypominasz że nagrywanie zabronione i nawijasz co uważasz. Najlepiej po konsultacji z prof. Elisabeth Rauscher, tą od Pentagonu…

    A poważnie – LUDZIE ! Obama zarządził: Amerykanie są oficjalnie niewolnikami !

    I to jest ważne, a nie ezoteryczne pierduły dla kolorowo-pisemkowych czytelniczek.

    • monitorpolski 21 marca 2012 o 10:31 am

     peryskop, od kiedy można w porcelanie rzeźbić? To są odlewy! Posłuchaj Klausa Dony

     • Peryskop 21 marca 2012 o 11:10 am

      W prawdziwej porcelanie trudniej, bo nawet diamentowym dłutkiem nie da rady.
      Trzeba by laserem. Ale jeśli na skanerze, to 6 minut też powinno wystarczyć.

      Ile myślisz trwa wypalenie średnio złożonego kręgu zbożowego o średnicy 20 metrów ?
      Podejrzewam, że krócej niż DVD 😀

      Monitor, już tracę cierpliwość do rozmaitych aranżacji tego rodzaju, nawet gdy się zarzekają , że mówią prawdę, jak Charlie Veitch od Miłości z Policją, czy Phil Schneider od podziemnych korytarzy w których mkną pojazdy z prędkością dźwięku, albo Al Bielek od Filadelfii …

      Każdy jakąś część prawdy przekazuje, ale splecioną ze sporym balastem fikcji.
      Nassim H też.

      • Jas 21 marca 2012 o 1:00 pm

       @monitorpolski
       Peryskop ma dostep do adresow mejlowych piszacych tutaj. Pytanie: skad? i jakie zadanie spelnia na blogu osmieszajac temat UFO i Nassima Harameina.

       • monitorpolski 21 marca 2012 o 1:11 pm

        ??? Skąd masz tego typu podejrzenia?

        • Peryskop 21 marca 2012 o 1:46 pm

         Jasiu, nie ośmieszaj się zarzucając mi ośmieszanie UFO 😀 😀 😀

         I nie doprowadź, proszę, do tego, żebym Ciebie musiał ośmieszać.

         Bo jak dotąd oprócz „hamstwa”, stalkingu, lansowania Federacji Przestrzenno Oświetleniowej
         oraz zarzutów o erudycję i ośmieszanie UFO i Harameina – to pozostałe Twoje posty są OK.

      • ALFA 21 marca 2012 o 4:44 pm

       Trzecia Rzesza i kosmici
       Niezwykłe, jarzące się kolorowo światło pojawiło się nad Czernicą – niewielką miejscowością niedaleko Jeleniej Góry. Światło zatoczyło kilka nieregularnych kręgów i z impetem runęło w orne pole. Wkrótce na drodze z Jeleniej Góry, pojawiły się ciężarówki wypełnione wojskiem. SS-mani sprawnie otoczyli cały teren, który okazał się być częścią majątku ziemskiego należącego do rodziców Ewy Braun – najbliższej przyjaciółki führera. Wszystko to wydarzyło się latem 1937 roku.
       Obiekt, który spadł na ziemię, okazał się dyskiem o średnicy 7,6 m i wysokości 3,8 m. Masywna kopuła – która wg świadków zdarzenia przypominała niemiecki hełm – otoczona była niewielką metalową krawędzią, nadającą pojazdowi wygląd z jakim kojarzą nam się dziś latające spodki. Dookoła kopuły znajdowało się 6 okrągłych reflektorów, przypominających bulaje na statku pasażerskim, które z pewnością spełniały dużo ważniejszą rolę niż tylko oświetlenie. Pojazd miał kolor metaliczno szary, bez połysku. Na jego burcie namalowano znak przypominający literę „T” zamkniętą cudzysłowem.
       Po otwarciu luku wejściowego na szczycie kopuły, znaleziono się w okrągłej kabinie, w której siedziało trzech przybyszów z obcej planety. Jeden z nich był już martwy, drugi – ranny w katastrofie – zmarł kilka godzin później a trzeci z nich żył jeszcze przez półtora miesiąca. Obcy byli raczej niscy, ledwie sięgając metra wzrostu. Ich ciała były szare, oczy ciemne – jakby okryte przeciwsłonecznymi okularami a dłonie miały tylko po 4 palce
       Rozbity spodek zawieziono do Jeleniej Góry i umieszczono go w tajnym ośrodku badawczym w Górach Sowich. Zarzucono pierwotne plany przewiezienia go w inne miejsce w obawie, że pozaziemski statek kosmiczny wybuchnie. W Górach Sowich Niemcy zbudowali potężny, ściśle tajny kompleks, który składał się z wielu podziemnych hangarów połączonych ze sobą tunelami.
       http://wolnemedia.net/ezoteryka/trzecia-rzesza-i-kosmici-2/

       • hjk 22 marca 2012 o 4:06 am

        troche o tych „kosmitach” mowil D.Kwiecien w zlinkowanych tu kiedys filmikach…

    • Onufry 21 marca 2012 o 6:25 pm

     To amerykanie upodobnili się do polaków. Pewnie jak polacy zapłacą nawet 50 % vat byle PO u władzy a u nich Obama !

 7. Tola 21 marca 2012 o 6:15 am

  Chce troche pociagnac dwa tematy z wczoraj.
  Pierwszy o dinozaurach.
  @Peryskop – nie przekonales mnie do konca poniewaz w tym temacie mam za malo wiedzy ,zeby do konca wyrobic sobie swoje zdanie.Dlatego prosilam Tamare o jakies linki,zeby sie blizej z tematem zaznajomic.
  Swoja wstepna opinie napisalam tak na “czuja”.
  Wydaje mi sie,ze to przesiewziecie z robieniem “fejkow” jest ogromne ,trwa wiele lat,zaangazowanych jest w to mnostwo pieniedzy.Jesli mialo by byc “dowodem” na to,ze Bog nie istnieje (a dowody maja byc dla mas) to wydaje mi sie,ze to troche skomplikowana droga i pierwszy raz w zyciu spotkalam sie z takim podejsciem do sprawy tu ,na blogu.
  Odwiedzalam w zyciu wiele duzych muzeow ,zarowno w USA ,jak I Azji I nigdy w tym wszystkim nie wyczulam tego podtekstu do Boga.
  W przeciwienstwie do teorii Darwina ,gdzie non stop ta teoria konfrontowana jest z religia.
  W Biblii sa opisani giganci ,a nie wiadomo czy na prawde byli.
  Biblia nie pisze o dinozaurach ,bo jakby nie ma po co.Nie ma tez spisu calego inwentarza zwierzecego.jest ,jakby historia o czlowieku I jego relacjach z Bogiem (pisze to tak skrotowo I prosze od razu nie zawalac mnie cytatami z Biblii).
  Podpierasz sie troche ,Peryskop,skalami z ksiezyca ,ale nie ma ich tak wiele I faktycznie czesc z nich pospadala z nieba ,a ktos je pozbieral I zalaczyl w magazyn z lotow na ksiezyc.
  Wracajac do dinozaurow ,a np z ogromnymi drzewami ,z tamtych czasow? Tez ich nie bylo ,tez to jest fake? Ostatnio gdzies (chyba w Azji )odkopali caly las ,swietnie zachowany .To ktos go tam wczesniej zakopal?
  A bursztyn to tez fake? I to co w nim czasami sie utopilo?
  A te wszystkie fossils? Bylam w takim miejscu,ze sama moglam sobie odlupac ze skaly.
  Chcialabym troche wiecej poczytac I jeszcze raz prosze tamare (lub innych) o jakies linki.Tamara ,jesli cos wiesz to podziel sie ta wiedza a nie zawieszaj glosu w powietrzu…
  Tak,jak pisalismy np. o Nazka czy lotach na ksiezyc-to wszystko ma dla mnie jakis sens I widzialny sens.
  Natomiast z dinozaurami tego sensu nie widze mimo twojego dobrego wywodu,ze skoro sa dowody na dinozaury ,to Boda nie ma ,bo dowodow tez nie ma. Twoje myslenie w tym przypadku wydaje mi sie sluszne ,jaczkolwiek naciagniete mocno ,zeby udowodnic teze.Bardzo skrotowe I pod slowo “dinozaury” mozna powstawiac wiele innych rzeczy.

  • ... 21 marca 2012 o 6:23 am

   http://zbawieni.com/forumdisplay.php?fid=8

  • Peryskop 21 marca 2012 o 9:20 am

   Tola, przepraszam jeśli Cię zdekoncentrowałem dinozaurami.

   Nie mieszaj z dinos bursztynu, fossils i skamieniałych drzew, bo ich istnienia nikt nie kwestionuje ! Również skamieniałe szkielety wymarłych proto-jaszczurów za zapewne prawdziwe wielkości zbliżonej do współczesnych krokodyli, aligatorów i waranów.

   piszesz: „W Biblii sa opisani giganci ,a nie wiadomo czy na prawde byli. Biblia nie pisze o dinozaurach ,bo jakby nie ma po co…”

   No właśnie – ja też wątpię w istnienie gigantów zarówno człekokształtnych jak i w wersji dino.

   Tu dla Sully podałem nieco argumentów – także dlaczego kwestie fejków są bardzo doniosłe:
   https://monitorpolski.wordpress.com/2012/03/19/werner-von-braun-ostrzegal/#comment-84211

   • Tola 21 marca 2012 o 10:38 am

    @Peryskop – nie ma za co przepraszac.
    Juz kiedy Tamara o tym nadmienila , zrobilam duze oczy.
    Dlatego pisze co o tym mysle i szukam w tym jakiejs logiki (dalej nie znajduje).
    Kontynuuje dyskusje , a nie upieram sie przy swoim,bo w jaki inny sposob moge sie czegos wiecej dowiedziec? :)))

   • junixy 21 marca 2012 o 12:17 pm

    @Peryskop

    Króciutko odniosę się do wczorajszego wątku. Napisałeś:
    „@hjk, a może junixy i Tamara miały na myśli tylko taką “kobiecą boskość” ?
    Kto je tam wie co one sobie myślą w wolnych chwilach?”

    No tak, my babki tu sobie pitu pitu, zamiast zupę gotować …Dałabym ci minusa, bo nie masz tam jeszcze naklikane 😉

    „Kobieca boskość” … a wojny na tle religijnym to taka męska rzecz! Śmiem twierdzić, że boskość jest uniwersalna, nie ma płci i jest nawet jednakowa dla wszystkich wyznań, bo jako gatunek ludzki stworzony jesteśmy na tej samej matrycy genetycznej. A wszelkie interpretacje religijne „dorabiają” swoje warianty i „urabiają” owieczki po swojemu. Moim skromnym zdaniem.

    • Totalsky No Problemsky 21 marca 2012 o 1:13 pm

     @junixy
     ale ten Bóg namieszał – a mógł przeciez uczynic nas np. inteligentnymi roslinami z nibynózkami, rozmnażającymi sie poprzez splecenie liści i zjednoczenie jaźni; „Bóg lubieżnik patrzy stary, przez niebieskie okulary”… – to nie moje, to Maleńczuka :-)….; kobieta jest boska, a przynajmniej bywa, i koniec kropka! :-)…. a faceci, skoro czasami nie moga wyładowac nadmiaru testosteronu w sposób, w jaki najbardziej lubią, no to sie muszą ponapierniczać… a te boskie kobiety widocznie to, w jakiś swój przewrotny, niedookreślony, babski sposób, w zasadzie to nie lubia, ale jednak lgną jak szpilka do magnesu do tych tam, wojowników… Cleopatra np., Ewa Braun (gdzie jej poczucie dobrego smaku!), Marysieńka Sobieska… – dziwny jest ten świat…;

     • junixy 21 marca 2012 o 1:49 pm

      @Totalsky „z resztą” 😉
      Ach …. już sam Twój nick mówi wszystko o Tobie 🙂

      Ale potwierdź szczerze mądrość tego cytatu: „Dowcipkowanie to klapa, przez którą wydobywa się para naszego niepokoju.” 😉

      • Totalsky No Problemsky 22 marca 2012 o 12:35 am

       @junixy
       jestem zaniepokojony tym, co sie dzieje na świecie, chyba jak każdy, komu jeszcze chce sie troche myslec, a nie tylko bezmyslnie konsumować; chyba każdy ma jakis „wentyl bezpieczenstwa”…. moze i masz racje?… ze staram sie robic yaya, chociaz czasami wcale mi nie do smiechu….;…. oj….nie lubie smęcić, wolę „sie wygłupiać”… jesli juz nic innego nie pozostało: wiosna idzie…allleluja!

       • junixy 22 marca 2012 o 9:53 am

        Jasne, trzeba też umieć”wygłupiać się” na pewnym poziomie …i powiem, że weseli ludzie bardziej wzbudzają moje zaufanie (ci przynajmniej śmiejąc się potrafią powiedzieć prawdę) niż tacy zawsze „poprawni politycznie”. Czasem po prostu warto puścić cugle … hej!
        Pozdrawiam 🙂

  • Totalsky No Problemsky 21 marca 2012 o 1:05 pm

   @Tola
   kazda przesada szkodzi (to w odniesieniu do sceptyzmu tych i owych co do dinków i tym podobnych); mozna popaść w lekki rodzaj schizofrenii, i pójśc na całośc, i zacząć zjadac własny ogon, dochodząc do wniosku, ze skoro wszystko to fejk, to i nasze tu bytowanie tez jest rodzajem snu wariata….; i że tylko iluminaci byli od poczatku swiata, a nawet dłużej….;

   • Sully 21 marca 2012 o 1:54 pm

    A może żyjemy pod kloszem tak jak Jim Carry w Truman Show 😉 coraz cięższe tematy sa tu poruszane i to tak wcześnie z rana…. ale dobrze przynajmniej czlowiek ma o czym myslec w siągu dnia 😉

    • Totalsky No Problemsky 22 marca 2012 o 12:52 am

     @Sully
     świetna rola J. Carrey’a… moze nawet najlepsza, moze nawet lepsza niz w „Masce” (chociaz w tym filmie to ja sie aqrat gapiłem na Cameronkę Diaz… – to jej wejście do banku…w tej kiecce…. – ok: skoro cięzkie tematy były, ta ja teraz staram sie wrzucic na luz (nie wiem, czy wyjdzie); no i juz noc, a nie wcześnie rano…; a poza tym – odbiegam od linii ideowej tego bloga; Monitor… nie banuj mnie, pliiiiz! 🙂 Truman Show, swietny film, w pewnym sensie nawet lepszy niz Matrix;

  • tamara 22 marca 2012 o 6:01 pm

   Tola;temat dino , nibiru,planety X, przebiegunowania, itd to tematy dla mnie zamknieta….hoax-y…nie przetrzymuje linków…. wiele uniwersytetów udostępnia swoje zbory w e-bibliotekach tam napewno coś znajdziesz(jez.ang)…..jesli moge doradzić….nie trać cennego czasu na dinozaury…..jest masa ciekawszych tematów….pozdrawiam

  • szukamprawdy 23 marca 2012 o 6:26 pm

   Poszukaj w Googlach informacji na temat kolekcji dr Cabrery z Ika w Peru i glinianych figurek Waldemara Julsruda odnalezionych w meksykańskim Acambaro. To unikaty na światową skalę niezauważane przez „poważną” naukę, a szkoda, bo dają do myślenia….

 8. Tola 21 marca 2012 o 6:16 am

  Drugi o Bogu.
  Jest tez napisane,ze Bog dal (daje) nam wybor.
  Mysle,ze miedzy dobrem a zlem.
  Wiec moze stworzyl I dobro I zlo ,potem kaze nam wybierac?
  Dla mnie ciekawsze pytanie jest dlaczego to zrobil?
  I w tym momencie to zlo moze,byc czescia jego ,poniewaz to stworzyl…?
  Ale to jest taka pulapka slowna,bo przeciez wszystko co stworzyl jest czescia jego samego.
  Generalnie stronie od takich dyskusji ,poniewaz “jego drogi sa niezbadabe” I jak juz pisalam wiele razy , dla mnie to wszystko jest bardzo proste I objawia sie glownie w naszych dzialaniac

  • masakalambura 21 marca 2012 o 8:50 am

   Bóg wszystko co stworzył uczynił dobrym. Zło powstało, kiedy część stworzenia (Iblis z duchów a pod jego wpływem Adam-człowiek) postanowiła się oddzielić – sprzeciwić woli Najwyższego. Zło to tylko pośrednio stworzenie boże. Tak naprawdę to stworzenie stworzenia. Bóg (chwała Mu na Wysokościach) je tylko tymczasowo toleruje. Ma w tym Swój cel. Coś jak hartowanie stali czy oczyszczanie złota.

   Co do dinozaurów. Wiadomo wszystkim że Bóg stworzył wszechświat w 6 dni. Cały wszechświat. Włącznie z czasem. Czas to element stworzenia. Szatan pierwsze co zrobił oddzielając człowieka od Boga to wmówił mu że czas jest czymś oddzielnym od stworzenia, czymś wyższym i podszył się pod czas. „z pewnością dziś nie umrzesz”. A dziś, dzień dla Boga to coś zupełnie innego niż dla człowieka. Czasem to dzień, czasem rok, czasem 1000 lat, czasem 50000 lat, a czasem kto wie może 10 miliardów albo 10 bilionów lat. Sztuczka z dinozaurami to ta sama sztuczka jak z jabłkiem. „Skoro żyły kilkaset milionów lat temu to Bóg kłamie, bo mówił wam że tylko 6 dni, a jak kłamie to Go nie ma, bo Bóg nie kłamie” Uwierzysz w to i jesteś ich. Zrozumiesz Wielkość Boga, przelękniesz się Go i uśmiejesz się z nich.

   Salam

   • sebecx 21 marca 2012 o 9:06 am

    Brawo…

   • ricopolo 21 marca 2012 o 10:02 am

    a wiec klikam na wczorajszy twoj wpis ogladam teledysk i na koncu widac gwiazdozbior Oriona….ci co kumaja beda widziec o co chodzi….a zapodałes to http://www.youtube.com/watch?v=ub747pprmJ8 sorry ze powtarzam…i znow watek dawnej starozytniej historii

   • junixy 21 marca 2012 o 10:43 am

    Ale dlaczego znowu ” Zrozumiesz wielkość Boga, przelękniesz się Go”
    A mówi się, że Bóg uwalnia od lęku …

    „Szatan zna nasze zranienia i ma dzięki temu na nas „haka”. Jest to na takiej zasadzie, ze gdy człowiek chce zwrócić twarz ku Bogu, to szatan sprawia, że przypomina nam nasze zranienie, przez co my wpadamy na nowo w ból, patrząc na siebie i na własną słabość i zranienie, zamiast na Boga. I wtedy rodzi się LĘK=KŁAMSTWO, że ten ból będzie trwał już zawsze i że nigdy nie będziemy szczęśliwi.

    Bóg również zna nasze zranienia, ale on chce je uleczyć. Uleczyć, to nie znaczy wyzuć z uczuć i pamięci o zranieniu. Blizna pozostaje do końca życia, ale rana nie gnije i nie grozi nam śmierć, ale jest przed nami perspektywa życia! Bóg mówi jak to zrobić, chce żebyśmy zamiast wierzyć w kłamstwo szatana, to uwierzyli Jemu i UWIELBIALI BOGA MIMO WSZYSTKO. Byśmy w błaganiach z dziękczynieniem powierzali mu swoje życie. Bóg może nie tylko ukoić nasz ból, ale też wykorzystać nasze zranienia, aby wypełnić swój plan, tak jak posłużył się Józefem, synem Jakuba=Izraela (księga rodzaju od 37 rozdziału), który stał się zarządcą Egiptu i mógł w ten sposób ocalić lud Boży od śmierci głodowej.
    (…)
    W książce pt. „Dzikie serce” autor mówi, że Bóg leczy, raniąc w to samo miejsce. Dlaczego? Ano po to, by pokazać nam, że to On jest Panem tego wszystkiego. Dlatego przeżywamy nasze zranienia jakby na nowo. Ukryty i stłumiony ból wewnętrzny wychodzi z nas byśmy, mogli z tym pokazać sie Bogu. On jest Panem naszych zranień. Trzeba więc odważyć się, by przeżyć swoje zranienie na nowo, ale już nie skupiając się na bólu i nie wierząc w kłamstwo LĘKU, jakie WMAWIA NAM SZATAN, ale przeżyć je pod spojrzeniem Boga. Trzeba zawierzyć Bogu, że On jest Panem naszego zranionego serca i że On nas powołuje – słabych i poranionych, abyśmy za Nim szli i głosili Jego Ewangelię światu. Trzeba uwierzyć na nowo, ze Bóg nas kocha.

    Szatan atakuje ufność, zabija nadzieje. Aby nadzieja mogła w nas się rodzic, trzeba sie modlić; dziękować, przepraszać i prosić, ale w ostatecznym wymiarze po prostu UWIELBIAĆ. Bo jak mówi Pismo, kiedy Jezus będzie uwielbiony to dany będzie nam Duch Św. A owocami Ducha są właśnie radość, pokój…”

    • masakalambura 21 marca 2012 o 11:08 am

     Jak powiedział Salomon mądrości szukaj w bojaźni Bożej.

     To taki lęk jaki zwykle odczuwa człowiek w porównaniu do olbrzymiej góry, z tym że powiększony o liczbę bliską nieskończoności, czyli obrazując dalej to lęk bakterii próbującej pojąć rój galaktyk włączając w to to co dzieje się w każdej z nich oraz w każdym z układów słonecznych który się w nich zawiera, w każdym ciele niebieskim z osobna, w każdej przestrzeni planetarnej i gwiazdowej, z każdą cząstką i każdym stworzeniem na każdej z nich, z każdą bakterią żerującą na nich, włącznie z tym co czują, myślą, zrobią, jaki jest cel ich istnienia i jakim poddani są prawom.

     Nie ma takiego miejsca we wszechświecie które pomieścić by mogło wielkość Boga oprócz serca wiernego miłującego Boga.

    • Kamil 21 marca 2012 o 8:06 pm

     Jest tylu bogów ile jest interpretacji świadomości.
     Do każdej interpretatcji tego rodzaju odosze się ze zrozumieniem i wyrozumiałością.
     Chciałbym wierzyć ciągle w Boga i hołdować jego esencję ale w życiu mam też inne rzeczy do robienia.

     • Kamil 21 marca 2012 o 8:09 pm

      Z reasztą bóg jest wszędzie.
      Kto szuka ten go znajdzie , wystarczy być świadomym .
      😀

   • BB 21 marca 2012 o 11:47 am

    Bardzo dobrze te tematy przedstawia Kent Hovint. O dinozaurach też.
    W Biblii opisany jest dinozaur w Księdze Hioba (Joba) rozdział 40 od 15 wersetu, do końca 41 rozdziału. Nazwany został tu hipopotamem (w tłumaczeniu), ale nie jest to opis hipopotama (rzędy tarcz na grzbiecie, ogon itd.).

    • Peryskop 21 marca 2012 o 2:16 pm

     Dzięki BB. To interesujący namiar ->i w Biblii odnośnik -> hebr. behemot

     Behemot (hebr. בהמות Bəhēmôth, Behemot, B’hemot „bestie; zwierzęta”; arab, بهيموث albo بهموت Bahīmūth) nieprzetłumaczone imię zwierzęcia wspomnianego w Księdze Hioba, 40:15. Przedstawiony jako postać podobna do hipopotama, słonia albo dinozaura.

     Najprawdopodobniej, בהמות bəhēmôth to liczba mnoga słowa בהמה bəhēmāh, znaczącego „zwierzę”, „bestię” w jęz. hebrajskim[1], co sugeruje, że stworzenie to jest wielkości kilku zwierząt.

     Behemot jest pierwszym niepokonywalnym potworem Ziemi (podobnie jak Lewiatan będący pierwszym potworem wód morskich). Nie jest on po prostu wielkim hipopotamem, a „(…) początkiem dróg Bożych, który go uczynił, przyłoży miecz swój.” (Hioba 40:14-Wujek, 40:19-Vulgata).

     Według midraszu, niemożliwym jest pokonanie Behemota przez kogokolwiek, z wyjątkiem jego Twórcy – w tym przypadku Jahwe. Późniejsza tradycja żydowska głosi, że na uczcie na Końcu Świata, Behemot zostanie podany w ofierze razem z Lewiatanem i Zizem. Hebrajski Behemot jest utożsamiany z perskim Hadhajosz.


     Ale jeszcze behemot kojarzony jest jako Ganesha (w Hinduizmie bóg-słonica) i jednak Lucyfer.

     PS. A czy to Ty grywałaś we francuskich filmach?

    • Kamil 21 marca 2012 o 8:20 pm

     na innych filmikach ztym ziomkiem mowi jeszcze o dinozaurach

   • Sully 21 marca 2012 o 3:17 pm

    Myślę, że poważne osoby czytające Pismo Św. nie traktuję wszystkiego co tam napisano dosłownie, przecież cała ta księga to „przenośnia”.
    Co do zła….skoro Bóg stworzył dobro, to pośrednio dopuścił też do stworzenia się zła. Mógł przecież nei umieszczać drzewa zakazanego w ogrodzie i nie byłoby problemu…Ewa by nei zerwała..bo nie miałaby żadnej pokusy. A skoro drzewo było, bo Bóg je tam postawił…no coż…było też i zło..tylko „nie aktywne”. Bóg postawił też na jej drodze węża…czy nei wiedzial czego on będzie próbował, Skoro go stworzył? Tak przynajmniej mnie sie wydaje.

    • BB 21 marca 2012 o 3:47 pm

     Sully
     Jestem jak najbardziej poważną osobą w Twoim rozumieniu tego słowa (mam poczucie humoru). Nie mam żadnych problemów z dosłownym traktowaniem Biblii. Gdy czegoś nie rozumiem pokornie pytam Boga i ON mnie poucza.
     „Bóg pokornym łaskę daje, a pysznym się przeciwstawia”.
     Żeby nie było wątpliwości, jestem dobrze wykształconym człowiekiem. Hovint Kent też.

     • Sully 21 marca 2012 o 5:34 pm

      BB a czego Ty do mnie pijesz, przecież ja nie Tobie odpowiadałam 😉 Tekst był do masakalambura, ale źle się wczytał, ot tyle 😉

      • Peryskop 21 marca 2012 o 9:43 pm

       BB, Sully – niepotrzene uszczypliwości jeśli intencje z obu stron nie były złe.

       Ponadczasowy jest dylemat czy Biblię, zwłaszcza ST, należy traktować jako przenośnię.

       Obejrzałem I cz. wykładu dr Hovinta, który śmiało lokuje dinozaury jako stwory żyjące współcześnie z ludźmi występującymi w Starym Testamencie. A to jest kwestionowaniem tzw. „oficjalnej nauki”.

       BB, ale interpretacje są rozmaite, bo w Biblii Tysiąclecia werset Księga Hioba 40 19
       „On [behemot/hipopotam] jest początkiem dróg Boga, Stwórca obdarzył go mieczem.”

       opatrzony jest takim przypisem:
       Niektórzy upatrują tu ironię, inni zaś popr.: „Został stworzony ciemięzcą towarzyszy”.

       Więc trudno podobnych fragmentów Biblii (tu: NT) nie traktować jako przenośni – niestety z interpretacjami czasami różniącymi się istotnie.

       A o tym że hipopotam/behemot mógłby być rzeczywiście dinozaurem świadczy ta fraza:
       „Ogonem wywija jak cedrem”

       • Totalsky No Problemsky 22 marca 2012 o 1:11 am

        @Peryskop
        gdybym ja był Bogiem (pardon – to nie megalomania, to tylko taka figura retoryczno-hipotetyczno-filozoficzna), i gdybym chciał dac swoim ułomnym dzieciom jakis przekaz nt. tego „jak żyć”, to: po pierwsze – byłoby to krótkie, góra 50 stron, a nie 1600, po drugie: proste, czytelne, jednoznaczne (bo dzieci ułomne sa, z definicji), nie dające pola do popisu różnym takim „uczonym w pismie” do interpretacji, czy nadinterpretacji, na zasadzie: „co poeta chciał nam przez to powiedzieć”; Biblia jest fascynująca sama w sobie, ale jednocześnie tak zagmatwana, że wszelkie dyskusje o tym, co mamy brac dosłownie, a co w przenosni – generalnie nie maja sensu; jednym zdaniem – NIE CZYŃ DRUGIEMU, CO TOBIE NIEMIŁE… i to w zasadzie powinien byc cały sens Biblii; no i moze jeszcze: ALL YOU NEED IS LOVE; widocznie Bogu zabrakło dobrego redaktora…:-)…. wiem: nie Bogu, ale tym, którzy tworzyli ostateczny kształt tzw. Pisma Świetego;

        • Peryskop 22 marca 2012 o 2:38 am

         … czyli „układaczy”, przez nieco lepiej zorientowanych, zwanych „podkładaczami”.

         TNP, trochę szkoda, że nie jesteś. Ale czy kandydowałeś ?

       • BB 22 marca 2012 o 12:11 pm

        Peryskop
        Niedawno na YT był filmik nakręcony przez przypadkowe turystki w państwie Papua-Nowa Gwinea. Uchwyciły lot pterodaktyla. Bardzo wyraźnie.
        Są w Biblii obrazy-przenośnie, np w Księdze Daniela. Ale tam, gdzie pisze wprost to wprost.
        Ja wiele lat miałam pytanie co do tego „hipopotama”. Wreszcie mi się to poukładało.
        Może z tą legendą o Smoku Wawelskim to też nie tylko legenda? Tak jak i potworami typu Loch Ness. Wrzuć sobie „Loch Ness” w wyszukiwarkę a zobaczysz wyraźne zdjęcia tego „gościa”, który też jest pewnie współczesnym dinozaurem.
        Pozdrawiam serdecznie

        • Peryskop 22 marca 2012 o 1:48 pm

         BB, dzięki za te uwagi.

         Byłem w Szkocji kilka razy i spędziłem tam sporo czasu – także w Inverness nad Loch Ness, więc tubylcy zaczęli traktować mnie jak swojego. A że część z nich to ludzie rozgarnięci pracujący też na uniwersytetach więc zasługują na poważanie. Nikt nie próbował mi wmawiać, że Nessie jest czymkolwiek więcej niż sprytnie wymyślonym mitem, popartym relacjami „naoczych świadków” oraz „wiarygodnymi fotografiami” – oczywiście przypadkowymi, bo jakże by inaczej. A kasa leci !

         Charakterystyczne było to, że nawet po kilku szklankach whiskey z lodem – ale bez wody, nie dochodziło do wyznań szczerszych – jako post-alkoholowych – że jednak Nessie tam jest…

         Podobnie choć poważniej kasa się kręci w Rosslyn Chapel koło Edynburga – Mekce masonerii rytu szkockiego i rytów pokrewnych, której odwiedzenia też nie mogłem sobie darować. Zdziwiło mnie że Mistrzem tamtejszej Loży jest (był?) przeciętnie wyglądający facet, którego spotkałem w niedrogim hoteliku w Glasgow, gdzie pracował jako … portier. Po tym spotkaniu bardzo bliskiego stopnia – bo sobie trochę pogadaliśmyo rytach, gruszkach i pietruszkch – nabrałem przekonania, że masoneria jest zorganizowana fasadowo, cokolwiek nie miałoby to oznaczać 😀

         A że jest to fasada solidna i przyklepana wielowiekową tradycją, to ma znaczną moc sprawczą !

         Po tego typu przejściach nieco łatwiej zrozumieć, że zdjęcie Duperdylodaktyla w locie nie jest w stanie mną wstrząsnąć, bo będąc przejazdem w Cape Carnaveral też widziałem „na własne oczy” skafandry „astronautów Apollo” a nawet zrobiłem sobie fotki jako dowód, że jednak wylądowali.
         Wawelski rzeczywiście jest intrygujący i szkoda że nie mamy jakichś „artefaktów”, ale to zapewne dlatego, że Szewczyk D. zbyt potężny ładunek zdetonował aby coś oprócz pyłu tam pozostało.

         Na obecnym etapie mojego nie-dziennikarskiego (czyli rzetelnego) śledztwa w sprawie, a nie przeciwko dino, sprawdzam hipotezy dot. błędnych/sfałszowanych datowań kiedy dinozaury występowały na naszym ( czy aby na pewno naszym ? ) globie, oraz mit o ich gigantycznych rozmiarach. Bowiem i ten gigantyzm pachnie mi tym samym czosnkiem co gigantyzm Gigantów wymyślony przez pra-gigantów manipulacji i starannie podtrzymywany przez współczesnych nam gigantów medialnych. Również sfejkowanych, tyle że jeszcze bardziej tandetnie.

         Jak zauważył Monitor sceptycyzm wcale nie oznacza negatywnego usposobienia 😉

         BB-niczego-sobie, jak widzisz biorę Twoje wskazówki na serio i staram się je przeprać razem z uwagami Toli, Poli, Junixy, Monitora, Cramera, Rabarbarka, Tamary, Irola, Sully, Hjka, ALFY, Problemsky’ego, Zenobiusza, iHe, Maran, ORzesza, Kateriny, Leny, Konarskiego, Mocniejszego, Jerkeya, Maskakalambura, Sebecxa, AQQ, Wacpana, Romy, Aśki, Jasia i innych, abyśmy mieli możliwie realistyczny obraz sytuacyjny – choćby i wyblakły, jak na świeżo odplamionym obrusie.

         Szkoda, że Antymaterialny Fakir zaniemógł i poleciał w przeciwnym kierunku, bo on sporo wie…
         Nie wykluczone, że ten WCale bystry gość jeszcze tu powróci jak poczuje pismo nosem.

        • BB 23 marca 2012 o 2:18 am

         Peryskop
         Z datowaniami trzeba być bardzo ostrożnym. One zakładają warunki wyjściowe (których nie znamy). Zakładają też (szczególnie w przypadku izotopu węgla) stałe warunki zewnętrzne. Chodzi o promieniowanie kosmiczne, które wcale w przeszłości nie musiało być takie jak dziś.
         Wyczytałam, że w procesie starzenia organizmów ma ono też doniosłe znaczenie.
         Założywszy, że przed potopem wokół Ziemi istniała warstwa zawieszonej pary wodnej (jak folia w szklarni), to i promieniowanie kosmiczne było słabsze. Mogłoby to wyjaśniać dlaczego wtedy ludzie żyli tak długo (setki lat) i roślinność tak bujna (ogromne skrzypy, widłaki).
         Skąd pomysł z tą powłoką pary wodnej?
         W czasie potopu spadł obfity deszcz z góry (także z wnętrza ziemi, która była deformowana). A po potopie pojawiła się TĘCZA na obłokach. Tego zjawiska wcześniej na ziemi nie było!
         Pozdrawiam

        • Peryskop 23 marca 2012 o 6:19 am

         BB@NiczegoSobie – dzięki za kolejne uwagi.
         Problem datowania już wcześniej poruszałem, bo to bardzo dyskusyjne narzędzie.

         Podobnie badania DNA, gdzie można operować prawdopobieństwem, a nie sztywnymi danymi.
         Zwłaszcza, że DNA ulega zmianom w czasie i to w bardzo tajemniczy sposób jeśli zobserwowano zdalne sprżężenia… Pogoogluj „Luc Montagnier” – wcześniej dostał połówkę Nobla za identyfikację wirusa HIV.

         Pozdrowienia!

   • tamara 22 marca 2012 o 5:45 pm

    Pismo Święte powinno być 100%-wą prawdą, ponieważ jest to rzeczywiste Słowo Boże, a więc nieomylny, ale wszystkie jego twierdzena okazały się być w 100% fałszywe dla nauki.Świat nie powstał w sześć dni cztery czy pięć tysięcy lat temu, Ziemia nie jest centrum wszechświata, nie było globalnego potopu, żadnych zwierząt niebyło w Arce Noego; dziewica nie poczęła dziecka Bożego , Bóg nie stworzył tych wszystkich zwierzęta……..”……..to tyle w małym skrócie na tem temat

  • Kamil 21 marca 2012 o 8:59 am

   http://zmianynaziemi.pl/forum/system-holograficzny?page=2#comment-56141

 9. Cramer 21 marca 2012 o 8:32 am

  Jak wiemy, wczoraj w Meksyku w okolicy miasta Oaxaca miało miejsce trzesienie ziemi o sile 7.4.
  O ile 5.x może Ci rozlac kakao, o tyle przy 7.x żartów nie ma.
  Okazuje się (dutchsinse to odkopał) akurat w tym czasie w Oaxaca na wakacjach przebywała Malia Obamówna – córka tago czerwonego zbrodniarza z Bialego Domu.

  • Irol 21 marca 2012 o 9:40 am

   Wygląda to na pierwsze ostrzeżenie.

  • monitorpolski 21 marca 2012 o 1:26 pm

   Były 2 trzęsienia o łącznej sile 8,6

   • Lena 21 marca 2012 o 11:57 pm

    a dziś: Papua New Guinea: 6.7

    http://earththreats.com/2012/03/6-7-magnitude-earthquake-strikes-papua-new-guinea/

 10. jerkey 21 marca 2012 o 8:58 am

  Wszystko jakby zaczęło się materializować w celu ostatecznej realizacji słynnych słów z Objawienia: „Aby nikt nie mógł sprzedawać, ani kupować bez znaku bestii.” Czy do tego dojdzie? Sam nie wiem, ale wiem, że ta sama księga mówi, że królowie ziemi są zgromadzani na wojnę z Bogiem. Czy można powiedzieć, że pionki są już rozstawione i rozpoczęło się odliczanie?

  PS. Odnośnie wczorajszych dywagacji @Peryskopa i @Hjk odnośnie natury Szatana oraz „mitologii Starego testamentu”, to śmiem się całkowicie nie zgodzić. Cała Biblia wyraźnie traktuje Szatana jako osobny byt, który postanowił się zbuntować, ponieważ z racji posiadania wolnej woli miał taką możliwość. Mówienie o wolnej woli w stosunku do części Boga jest bezsensem. A odnośnie mitologii ST, to jak @hjk chcesz wytłumaczyć to, że Jezus uznawał zarówna historię o Adamie i Ewie jak i o Noe za prawdziwe? Przeczytaj też sobie list do Hebrajczyków, gdzie Paweł non stop odnosi się to ST i przekłada to na „teologię” NT.

  • junixy 21 marca 2012 o 11:10 am

   A mnie za @Tolą interesuje nadal pytanie DLACZEGO? Przecież Bóg jest Panem dobra i zła (skoro dał szatanowi wolną wolę i ten mógł się zbuntować)! Dlaczego Bóg chce abyśmy przeżywali ten dualizm odwiecznej walki dobra ze złem!!!??? Trzeba zawierzyć Bogu, że nas kocha … przeżyć swoje zranienia, ale nie skupiać się na bólu. No właśnie, uderzcie się wszyscy w piersi (ja także!), którzy mówimy o NWO, katastrofach naturalnych, spiskach globalnych. Przecież za tym kryje się lęk, a to już jest narzędzie w rękach szatana!
   Powiecie, że chcecie obalać system ucisku i niesprawiedliwości.OK. Ale jak to jest z tym systemem … jest on dany przez Boga, czy szatana?
   Białe-czarne.To zbyt proste, zbyt oczywiste ;-( Próbuję doszukać się głębszego sensu.

   • Cramer 21 marca 2012 o 11:22 am

    „Dlaczego Bóg chce abyśmy przeżywali ten dualizm odwiecznej walki dobra ze złem!!!???”
    Pytanie stare jak swiat, ale powraca szczególnie teraz, bo tak mało mówi się o Bożej Sprawiedliwości.
    Syn mnie pyta: „Czy jak bym został żebrakiem to pójde do nieba?”
    A ja mu na to: „Za co? Za przesiadywanie na ulicy całe dnie? Na niebo trzeba zarobić!”

    Ciesz się, że przeżywasz ten „dualizm”. Jeśli dobrze wybierzesz, zarobisz na niebo.

    • Czlek 21 marca 2012 o 12:51 pm

     A ja na to wszystko mam taka o tu odpowiedz..Pan BOG nie wkracza w nasze zycie tak bezczelnie jak my to robimy wzgledem siebie.On stworzyl wrzechswiat i ziemie opartej na madrosci tzn.(logice).Wszystko ma swoj sens i jest idealnie skanstruowane.Wezimy chocby nasze ciala nasz organizm.Jak to wszystko z soba jest pieknie polaczone i zcharmonizowane.
     Pytanie samo to powstalo w drodze jakiejs bzdurnej teroi tzw.(ewolucji).A te piekne samochody
     Mercedesiki czy BMW czy inny zlom.Samo to sie zrobilo w drodze ewolucji.Ludzie zatrznijcie myslec logicznie.No kto to zrobil ano ty czlowieku.Najpierw zes sobie na szkicowal na komputerze dana marke samochodu.Omowil kazde poszczegulne czesci jak maja funkcjonowac i poziniej razem z swoimi pracownikami rozpoczynacie produkcje .Danej marki samochodu..My ludzie zyjemy i dzialamy w swiecie fizycznym .Pan BOG dziala duchowo.To znaczy on jest sprawca wszelkich cudow.Rzeczy ktore my ludzie niemozemy zrozumiec swoim ptasim mozdzkem..Mosimy dzialac w dobrej intencji dla siebie czy innych i modlic sie do BOGA
     by nam pomogl..I wtedy dzieja sie cuda w naszym zyciu.A co do politykow to poprostu stracenicy ktorzy nawet nie sa swiadomi ze sa stracenicami..Oni mysla ze zabiora chajc i prysna za granice.Nooooo na dzis niema gdzie uciekac .I jesli ktos okradl spoleczenstwo to sam tez bedzie okradziony i to potrujnie.Za wszelkie zle czyny czlowiek musi odpowiedziec..I dla BOGA nie jest wazne czy ty siedzisz na ulicy inic nie robisz Czy charujesz jak opentany.
     Wazne bys zyl w zgodzie z natura i z drugim czlowiekiem i nie krzywdzil go..BOG powiedzial
     nam Jam jest ALFA i OMEGA.Poczatek i koniec.Niech kazdy idzie swoia droga..

   • jerkey 21 marca 2012 o 12:13 pm

    @junixy – a kto i gdzie mówi o ODWIECZNEJ walce (w sensie wiecznej)? Owszem, że jest to kwestia wiary, ale Biblia wyraźnie mówi, że od początku tak nie było dopóki niektórzy mądrzy i potężni aniołowie nie zapragnęli sięgnąć dla siebie po to, co im się nie należało (po człowieka i władzę nad nim). Zaś zwiedziony człowiek także sięgnął za namową zbuntowanych na to, co się jemu nie należało (prawo do pełnego stanowienia o sobie bez oglądania się na Boga). Powstał problem, który musi być rozwiązany raz na zawsze, ale w sposób mądry i ostateczny, a nie bezmyślny i „do poprawki w przyszłości”. A że problem powstał w „niebie”, to i „niebo” musi je rozwiązać.

    Obecnie mamy do czynienia ze stanem chorobowym wolnych istot, jako całości. Choroba – jak każda inna ma okres inkubacji, pojawienia się pierwszych symptomów i zdrowienia. Jeśli na dzieje ludzkości, które trwają kilka tysięcy lat spojrzy się z punktu widzenia przeznaczonej człowiekowi wieczności (o której mówi Biblia), to jesteśmy na etapie samego początku zaistnienia warunków, kiedy mogły się ujawnić błędy w związku z istnieniem wolnej woli. No i się ujawniły!

    Owszem – nasza sytuacja nie jest ciekawa – ale sytuacja organizmu walczącego z poważną chorobą także nie jest ciekawa. Człowiek lubi doszukiwać się jakiegoś ukrytego sensu otaczającej rzeczywistości (coś w stylu Twojego „próbuję doszukać się głębszego sensu”). Ale po co miałby być on ukryty przez Boga? W jakim celu? Bóg pragnie naszego dobra, a jednocześnie ukrywa zrozumienie sprawy – to się po prostu kupy nie trzyma. Ale owszem istnieje ten zbuntowany ponad nami, którego pierwszorzędnym, najważniejszym celem jest właśnie ukrycie tego sensu, prawdy – różnymi sposobami w zależności od człowieka. Albo ją dewaluuje, albo ośmiesza, albo ukrywa pośród mistycznych (pół)prawd i kłamstw (vide Harim N.), albo jawnie zaprzecza (ewolucja?). Stąd nawał ludzi z nim współpracujących dla własnych, teraźniejszych korzyści – bo to czysty biznes – coś za coś. @Peryskop dzisiaj wspominał takowych w stylu Schneider’a (być może on sam jest zmanipulowany, poddany praniu mózgu, sam niewiedzący co jest prawdą, a co fikcją i dlatego w pewien sposób niewinny, ale stojący nad nim już są w pełni świadomi).

    Na NWO i obecną sytuację można spojrzeć albo z punktu widzenia człowieka, albo z punktu widzenia Boga. I w tym sensie świat jest czarno-biały. Każdy z nas decyduje się na jeden z nich. Z punktu widzenia człowieka mamy: 1) Sposób „na jawnego przeciwnika” – czyli aktywna walka ze złymi ludźmi (ale dla mnie to tak jakby kula bilardowa walczyła z popychającym ją kijem – myśląc, że tak rozwiąże problem). 2) Sposób „wiecznie poszukujących” – czyli ustawiczne szukanie mądrości w wiedzy człowieka, które de facto oznacza zastój. Ci ludzie nie biorą pod uwagę także tego, że lwia część ich koncepcji wcale nie pochodzi od ludzi, ale od mądrzejszych od nich istot duchowych – włącznie z topowymi „odkryciami” naukowymi w stylu ewolucji.

    Ja osobiście zawierzyłem Biblii i jej opisowi wydarzeń. Oczywiście na wiele spraw nie odpowiada, ale w tym co się wypowiada i jest dla nas zrozumiałe okazuje się być jasne i logiczne – i świetnie tłumaczące sens powstania NWO i nie tylko. Opieranie swojej nadziei na Biblii nie jest wcale wyrazem głupoty, czy naiwności – jak to niektórzy chcą udowodnić – ale umiejętności spojrzenia na sprawy ludzi nie z perspektywy ludzi. Wystarczy zaufać temu, że Bóg wie co robi i działa zgodnie ze swoim planem (a, ze działa dla czytelników Biblii jest to oczywiste), a my działamy razem z nim. I to jest sens Biblii.

    • junixy 21 marca 2012 o 1:02 pm

     @jerkey
     ale chyba nie zaprzeczysz, że Boga trzeba szukać w sobie …? (patrz pkt. 2 „wiecznie poszukujących”)

     Przeczytałam na stronie ks. Józefa Pierzchalskiego: „Boga należy szukać we własnym doświadczeniu, zarówno radosnym, jak i trudnym. Boga odkrywamy w sobie tam, gdzie jesteśmy naprawdę żywotni, czujemy że żyjemy, mamy jakąś pasję, nadzieję, sens. Nie musi to wszystko mieć znamienia religijnego, nadprzyrodzonego. Kto nie czuje samego siebie, nie może również czuć Boga. Kto nie doświadczył samego siebie, nie może również doświadczyć Boga. Niektórzy mówią, w zakresie życia duchowego czy moralnego, najczęściej o negatywnych doświadczeniach. Jakie jest moje doświadczenie dobra, takie będzie doświadczenie Boga. Ale jest też w życiu duchowym, w nauczaniu ewangelicznym mowa o przetwarzaniu zła w dobro. Doświadczenie zła, może być okazją do doświadczenia Boga w tajemnicy nieprawości przez którą przeszedłem, lub aktualnie przechodzę”.

     A mam wrażenie, że niektórzy z Was zaprzeczają słuszności takich poszukiwań osobistych. Istnieje Biblia, istnieje Tora, Koran … a człowiek to taki „mały Bóg świata”.

     I może jest tak jak powiedział Mefistofeles do Fausta: „„Więc kimże w końcu jesteś?
     – Jam częścią tej siły,
     która wiecznie zła pragnąc,
     wiecznie dobro czyni.” –

     Skoro ciemność rodzi światło … to NWO jest nam potrzebne. Nie narzekajcie ludzie 😉

     • jerkey 21 marca 2012 o 1:23 pm

      Wszelkie poszukiwania człowieka są jego własnymi w tym sensie, że wynikają tylko i wyłącznie z jego własnych chęci i z jego własnych zdolności rozumienia. Cudów tutaj raczej nie ma. Kwestia sprowadza się jednak do tego co uznajemy za źródło wiedzy pierwotnej, którą poddajemy ocenie. Doświadczenie o którym mówi ks. Józef Pierzchalski na pewno jest istotne, ale nie można tego w żaden sposób porównywać z bezpośrednim objawieniem.

     • Tola 21 marca 2012 o 4:10 pm

      @junixy – cos o tych zranieniach.
      Czesto ,zeby spojrzec w twarz swoim zranieniom trzeba miec duzo odwagi ,zeby je przezyc na nowo. To boli i jest czasem „droga przez pieklo”.
      Ale co cie nie zabije ,to cie wzmocni!
      A tak na prawde sa z tego korzysci.
      Daje to zupelnie inna perspektywe spojrzenia na siebie,swoje realacje ze „swiatem” , ludzmi.
      Czesto pokazuje marnosc i bezsens swiata materialnego.
      Jest to droga do samopoznawania siebie.
      Jest to droga do nadziei ,do bycia lepszym.
      Czlowiek nie moze sie duchowo rozwijac jesli nie stanie twarza w twarz najpierw ze swoimi lekami, „zranieniami” ,slabosciami , wadami.

  • Peryskop 21 marca 2012 o 1:07 pm

   jerkey, doceniam Twe starania aby uszanować każde zdanie z Biblii, także z ST. Ja też staram się o utrzymanie takiej nabożnej harmonii, ale przyznaję, że napotykam na trudnościi.

   Bo np. jak można wytłumaczyć boczenie się Boga na dary roślinne składane przez Kaina i jednoczesne przyjmowanie z zadowoleniem darów zwierzęcych od Abla ? Czyżby Bóg gardził ideą wegeterianizmu i działając w ten sposób chciał nakłonić Kaina, żeby ten zaczął hodować zwierzęta ? A może wręcz przeciwnie, bo odtrącając ofiarowane pokarmy roślinne zwiększał ich podaż na ziemi tj. dbał w ten sposób o zdrowie Abla skoro wiadomo, że to zdrowsza dieta ?

   Kwestia nie jest trywialna, bo Bóg postępując w sposób opisany w Genesis sprokował Kaina do wytworzenia w sobie zawiści, a następnie do popełnienia czynu zabronionego tj. bratobójstwa.

   Druga sytuacja, która mnie wciąż zdumiewa, to nocna walka Jakuba z Bogiem w celu wymuszenia na Bogu, aby ten zamienił mu imię z Jakub na Izrael – czyli: „walczący z Bogiem”.

   Czyż nie jest to bezczelna próba Jakuba podporządkowania sobie Boga (NB udana w drugim podejściu), w dodatku w formie bezpośredniej walki, w wyniku której Bóg osłabł nad ranem ?

   Czy Bóg Wszechmogący może rzeczywiście opaść sił w walce ze zwykłym megalomanem ?

   A może taki rezultat walki jest wynikiem jakichś zakulisowych uzgodnień, które ST ukrywa ?

   Jeżeli miały miejsce jakieś naciski, to kto miał wtedy taką włądzę, żeby Bogiem manipulować ?

   Czy ta afera nie jest związana z imieniem jakie sobie Jakub upatrzył za najbardziej korzystne ?

   Tego typu pytań jest wiele, a przecież podobnie kontrowersyjnych epizodów jest w ST dużo.

   Napisałeś:
   „…Mówienie o wolnej woli [Szatana] w stosunku do części Boga jest bezsensem… ”

   Czy byłbyś gotów stanąć przed papieżem Leonem XIII, św. Augustynem i/lub św. Tomaszem i powiedzieć to samo po wysłuchaniu ich argumentów, że Boga i Szatana nie sposób oddzielać ?

   • jerkey 21 marca 2012 o 1:41 pm

    @Persyskopie – małe sprostowanie:
    …Mówienie o wolnej woli w stosunku do części Boga jest bezsensem…”
    w sensie
    „…Mówienie o wolnej woli wydzielonej (w taki, czy inny sposób) części Boga (skoro Szatan stanowi jego część) jest bezsensem”

    Twoja wizja sensu Biblii wg mnie oddaje bardzo dobrze Twoje wewnętrzne podejście do niej, pokazując, że w istocie mało interesuje się to co ma Bóg do powiedzenia, a bardziej to co @Peryskop ma do powiedzenia.

    Kain i dary roślinne:
    Przecież istota problemu w ogóle nie polegała na tym, czy to były rośliny, czy zwierzęta. Problemem było nastawienie Kaina, które było niewłaściwe. Nawet sam Bóg to mu wytłumaczył, gdy rzekł: „Dlaczego jesteś smutny i dlaczego twarz twoja jest ponura? Przecież gdybyś postępował dobrze, miałbyś twarz pogodną; jeżeli zaś nie będziesz dobrze postępował, grzech leży u wrót i czyha na ciebie, a przecież ty masz nad nim panować” A Bóg przyjmuje dary od ludzi, których darzy uznaniem – o czym mówi dziesiątki razy w Biblii.

    Walka Jakuba:
    To, że jest napisane, że walczył „z Bogiem”, to wcale nie znaczy, że to był Bóg osobiście! Biblia notorycznie używa tego określenia, gdzie tymczasem w rzeczywistości byli to aniołowie i na dodatek często zmaterializowani (czyli jako ludzie). Jako przemawiający w imieniu Boga, mówi się, że był to Bóg. Podobnie jak herold przekazujący wiadomość od króla X. Nikt nie powie, że herold mówił od siebie, ale że to powiedział król X.
    Biorąc pod uwagę, że anioł był w postaci człowieka, to gdy człowiek walczy z człowiekiem to się zmęczą w końcu. 🙂

    Nie będę wdawał się w filozofię teologiczną, ponieważ przez nią zazwyczaj przemawia ludzka pycha. Aczkolwiek nie ulega wątpliwości, że Szatan nie mógł powstać bez Boga, więc w tym sensie na pewno nie idzie ich rozdzielić. Tylko co z tego ???

    • BB 21 marca 2012 o 4:31 pm

     Odnośnie Jakuba (jego imię znaczyło Oszust).
     Walka ta miała głównie charakter walki moralnej, stąd zmiana imienia na Izrael. (1Księga Mojż.32:28-30). Po tym wydarzeniu przestał już być oszustem i cwaniakiem.

    • BB 21 marca 2012 o 4:41 pm

     Szatan nie „powstał”. Został stworzony przez Boga jako piękny anioł (światłości i specjalista od muzyki).
     Zbuntował się przeciwko Bogu, pociągnął za sobą 1/3 aniołów, a teraz pociągnie za sobą dużą część ludzkości.

    • Peryskop 21 marca 2012 o 11:58 pm

     jerkey, dziękuję za komentarze, a osobisty przytyk pomijam jako niepotrzebny.

     Napisałeś: …nastawienie Kaina … było niewłaściwe … sam Bóg to mu wytłumaczył, gdy rzekł: “Dlaczego jesteś smutny i dlaczego twarz twoja jest ponura? Przecież gdybyś postępował dobrze, miałbyś twarz pogodną; jeżeli zaś nie będziesz dobrze postępował, grzech leży u wrót i czyha na ciebie, a przecież ty masz nad nim panować”.

     Jeśli uwzględnimy, że ta rozmowa miała miejsce już po odrzuceniu przez Boga ofiary Kaina z pokarmów roślinnych, to musimy zapytać czy w takim razie tamten Bóg nie był obłudnym prowokatorem, który doprowadził do niesnasek pomiędzy braćmi i do tragedii ? Czy tak działa Bóg czy Szatan ? Można, a chyba nawet należy tu przyjąć, że Bóg chciał tylko wystawić Kaina na próbę i sprawdzić jak się zachowa. Ale tego typu działanie jest powszechnie oceniane jako świadomy udział w sprawstwie które doprowadziło do popełnienia przestępstwa.

     A może więc to tego typu rozważania doprowadziły pobożnych doktorów Kościoła do słusznej moim zdaniem konkluzji, że Szatan jest jednak elementem Boga ? Zdaję sobie sprawę, że takie pojmowanie nie przychodzi łatwo, bo ono niszczy nasz obraz Boga jako Ideału Nieskazitelnego.

     Ale co pozostaje – tkwić dalej w dziecinnej, romantycznej iluzji, czy spojrzeć prawdzie w oczy ? Każdy musi zdecydować za siebie. U jednych takie nowe zrozumienie osłabi wiarę w sens i istnienie Boga, a u innych wręcz wzmocni. Tak bodaj właśnie się stało u wspomnianych autorytetów KK, którzy nie uciekli się do apostazji. Mnie również to przewartościowanie wzmocniło po przejściu przez grząski teren.

     Co do walki Jakuba z Bogiem to owszem w Genesis jest napisane, że walczył Bóg, potem że anioł, następnie ktoś, ale nad ranem przeciwnik Jakuba osłabł jednak jako znowu sam Bóg. A więc nie namiestnik, czy herold jak powiadasz, ale BÓG.

     Napisałeś: „Nie będę wdawał się w filozofię teologiczną, ponieważ przez nią zazwyczaj przemawia ludzka pycha. Aczkolwiek nie ulega wątpliwości, że Szatan nie mógł powstać bez Boga, więc w tym sensie na pewno nie idzie ich rozdzielić. Tylko co z tego ???”

     A no prawie nic, a jednocześnie aż tak wiele ! Jeśli zmiana stanowiska jaka u Ciebie nastąpiła, uczyni Twoją wiarę bardziej świadomą, a przez to głębszą i mocniejszą, to warto było poświęcić trochę czasu i uwagi na naszą Monitorową „rekolekcję” 😀

     Jak widać na tych przykładach nie można Pisma Świętego bezrefleksyjnie traktować skrajnie – ani jako „przenośni” ani jako „prawdy objawionej”. Ale nie można też poprzestać na konfuzji, bo to najprostsze ale i najgłupsze rozwiązanie. Pozostaje czytać, rozwijać umiejętność czytania także „pomiędzy wierszami”, konfrontować wnioski z doświadczeniami, kierując się opiniami z zaufanych źródeł, intuicją i podpowiedziami modlitewnymi. Przynajmniej tak mi się wydaje.

     Wydaje mi się również, że ten istotny aspekt pojmowania Boga ma wielkie znaczenie dla spraw poruszanych w artykule.

     • hjk 22 marca 2012 o 4:28 am

      Jak czytać Pismo św. w wielu miejscach determinuje tzw. Urzad nauczycielski Kościoła poprzez wykładnie w katechizmie i komentarzach różnych Ojców i doktorów Kościoła czy zatwierdzonych teologów – to jeśli chodzi o tzw. czytanie „naukowe” czy ‚teologiczne”. Nieco co innego (ale tylko nieco, bo Pismo św. Jest jednak skierowane do pewnej wspólnoty, zwanej Kościołem, bo w takim kontekscie powstawało – NT, a ST do narodu – ludu „wybranego”), kiedy traktujemy to jako Słowo Boże skierowane do mnie w mojej aktualnej egzystencjalnej sytuacji, bo taki jest własciwy ostateczny sens Pisma św., kiedy Duch św. uczy nas swym światłem, jak je odczytać w naszym życiu.

      • junixy 22 marca 2012 o 10:52 am

       Katechizmy, schizmy, „-izmy”, jest tego trochę … i jednak tu odgrywa rolę zawsze czynnik ludzki (takie wartości dodane) a nie płynące prosto od Boga … Z tym sprawa nie jest taka prosta, bo np. Talmud to też jakby katechizm do biblijnej Tory…

   • Tola 21 marca 2012 o 4:12 pm

    No nie mozna oddzielic,bo od poczatku dano nam wybor miedzy zlem a dobrem,nawet za czasow Edenu.

    • Tola 21 marca 2012 o 4:29 pm

     Ten komentarz mial byc pod Peryskopem.
     A zeby troche rozluznic , to mysle ze Bog dal nam wybor miedzy zlem a dobrem,zebysmy mieli pewnosc ze w czasach ,kiedy bedziemy zyc wiecznie -bedziemy tam w doborowym,pasujacym nam towarzystwie :)))
     @monitor -twoj blog stal sie addicted :))
     @peryskop – dziekuje za linki podane we wczesniejszych komentarzach.
     @do wszystkich -to na prawde swietne,ze mozemy podyskutowac , nie trzeba sie od razu najezac.Kazdy ma swoje watpliwosci tylko nie kazdego stac na to,zeby je drazyc!

   • BB 21 marca 2012 o 4:16 pm

    Peryskop
    To nie jest blog religijny, więc odnośnie Kaina i Abla podaję krótkie namiary z Biblii.
    1 list Jana 3:12 oraz Hebr.11:4
    PS.
    To nie ja w tych filmach, ale chyba też niczego sobie 🙂

    • Peryskop 22 marca 2012 o 12:06 am

     BB
     N-łapka za namiary
     😀 za niczego sobie !
     A po co Ci „chyba” ?

  • hjk 22 marca 2012 o 4:18 am

   jak @hjk chcesz wytłumaczyć to, że Jezus uznawał zarówna historię o Adamie i Ewie jak i o Noe za prawdziwe?

   OKi, a co z reszta- czy mamy gdzieś uznane za prawdziwe? 2 niemitologiczne historie to troche za mało…
   Poza tym Jezus zgadza się z ich sensem teologicznym, a nie co do faktyczności czy konkretności. A sens jest taki, że skądś się musiał wziać człowiek i podział na płeć i za to wszystko odpowiada Bóg – do tego odwołał się Jezus. Sens kataklizmów wyjaśnił Zeno powyżej.

 11. kkk 21 marca 2012 o 10:53 am

  http://www.tvn24.pl/12690,1738833,0,1,skopali-lokatorow–wybili-zeby-policja-dwa-razy-pomylila-pietra,wiadomosc.html

 12. MamOczy 21 marca 2012 o 11:35 am

  Sorki Monitor , że nie na temat ale szukam dalszych części https://monitorpolski.wordpress.com/2011/12/18/twarze-illuminati-ujawnione-koniec-konspiracji-cz-2/ miałeś ich dać 10, a są tylko 2 🙂

  Masz więcej części ?

  Jeszcze raz wklejam wpis:)

  • monitorpolski 21 marca 2012 o 1:25 pm

   Nie, to była raczej ściema – gość zaczął pleść bzdury, więc zrezygnowałem. Początek był dobry, ale widać po to by zachęcić. Prezentowane zdjęcia rzekomych Rockefellerów to była jakaś normalna amerykańska rodzinka żydowska. Przypuszczam, że ten Chiarini miał za zadanie zniszczenie zaufania do Alexa Jonesa i innych niezależnych źródeł informacji. Przy okazji dowiedzieliśmy się o sposobach manipulacji medialnych, dlatego nie neguję wartości tych „odkryć”. Illuminaci są na tyle bezczelni, że często ujawniają swoje metody.

   • MamOczy 21 marca 2012 o 2:12 pm

    Aha dzięki . Ano chcą zniszczyć każdego i każdą prawdziwą informacje przekręcać tak jak to im pasuje . Byśmy nie wiedzieli co jest prawdą , a co fałszem .

 13. pilot6pilot6 21 marca 2012 o 11:40 am

  I w mediach nic,a nic nie mówią,ale to wiadome,gdzy o takie sprawy chodzi.
  Coś niedługo wydarzy się w USA,na tyle poważne wydarzenie,aby został zastosowany te pakty z 31 grudnia i 16 marca.
  Oczywiście,za te wydarzenie będą odpowiedzialni iluminaci i ich marionetkowi politycy.
  W imię rządu światowego pozabijają ludzi,jak to było z 11 września 2001roku
  Jeszcze wrócę do tego co wczoraj powiedział Konarski z tymi trzęsieniami,które występują co 188dni.
  Czy ten pakt z 16 marca nie odnosi się także do katastrof naturalnych.?
  Sam,później obliczyłem i wychodzi dokładnie 21marca 2012 roku.
  Wczoraj jmiało miejsce trzęsienie w Meksyku w skali 7.6.
  Czyżby coś było nie tak,albo dzisiaj będzie też jakieś trzęsienie,może większe,a może wogóle nie będzie
  Nie chcę krakać i nie chcę,aby niewinni ludzie musięli cierpieć
  Oby się jednak nic dzisiaj nie zdarzyło.

  • monitorpolski 21 marca 2012 o 12:03 pm

   Tak, odnosi się – dlatego do artykułu zaraz dodam ostrzeżenie o możliwym wielkim trzęsieniu ziemi.

   • zenobiusz 21 marca 2012 o 12:42 pm

    http://zenobiusz.wordpress.com/2012/03/21/alarmdla-kalifornii-najblizsze-48-godzin/
    To nie teorie spiskowe a komunikat władz.

    • MamOczy 21 marca 2012 o 2:14 pm

     Być może to kolejna dezinformacja .

     Osobiście mam nadzieję, że nic takiego się nie stanie gdyż wiele nie winnych ludzi by zmarło .

 14. ricopolo 21 marca 2012 o 12:24 pm

  Monitor umiesciłes na blogu ciekawy film Bradena „Uleczyc wszytkie choroby w 3 minuty” idac dalej tym tropem polecam ksiazke tego autora Boska Matryca jednak to nie wszystko kolejna czescia ukladanki jest wypowiedz w ostatnich minutach filmu z yt oto link http://www.youtube.com/watch?v=73e4EfvVZGw dokladnie od 52min i 25 sekundy….no i nawiazujac do filmu Badena lekarze powtarzaja slowo „WASA WASA WASA” oznacza stalo sie dokonalo sie co pomagło kobiecie w samo uzdrowieniu…idac dalej gdy Pan Jezus uzdrawial ludzi mowil Twoja wiara Cie uzdrowiła…a wiec wnosek jestesmy mega poteznymi istotami tylko ZAPOMNIELISMY

  • monitorpolski 21 marca 2012 o 12:29 pm

   Otóż to! I ktoś nam stale „pomaga” byśmy zapominali.

   • Jas 21 marca 2012 o 1:08 pm

    @I ktoś nam stale “pomaga” byśmy zapominali.

    -wg mnie Peryskop i jemu podobni „pomagaja”:)

    • Peryskop 21 marca 2012 o 3:03 pm

     @Jasiu, na jakiej podstawie rzuciłeś to oszczerstwo ?

     Czy nie znasz moich komentarzy na Monitorze dot. holistycznego podejścia do zdrowia ?

     Czy możesz ujawnić kto Cię tu podesłał i z jakim zadaniem ?
     Wtrętami o UFO odwracasz uwagę od tego co się dzieje w Polsce, wokół Iranu, a także w USA.

     • Jas 21 marca 2012 o 11:16 pm

      @Peryskop 21 Marzec 2012 o 3:03 pm

      -bez sensu jest moja dyskusja z Toba, poniewaz emanujesz negatywna energia.

      • monitorpolski 21 marca 2012 o 11:19 pm

       Sceptyk to niekoniecznie negatywna energia.

       • hjk 22 marca 2012 o 4:31 am

        jasiu zapomniałeś jeszcze o vibracjach peryskopa 🙂

   • latarnik 21 marca 2012 o 1:57 pm

    Niektórzy chcą abyśmy byli tylko kupą mięsa bez znaczenia, bez żadnych możiwości, którzy rodzą sie, żrą i zdychają. A tak naprawdę jesteśmy najprawdoodobniej niezwykłymi istotami zdolnymi do wielkich rzeczy. Możliwosci te mamy dzięki Bogu tylko problem w tym że ludzkośc od Boga się odwraca, stąd zapomnieliśmy kim jesteśmy i co mozemy.

    • Sully 21 marca 2012 o 3:27 pm

     Naprawdę myślisz że w gatunku ludzkim jest coś wyjątkowego? Jak wyjątkowymi moga być ludzie którzy zabijają jedni drugich z pobudek materialnych, jak wyjątkowi moga być ludzi e zabijający własne dzieci obojetnie czy się już narodziły czy też jeszcze nei zdążyły. Widzisz wyjątkowośc w ludziach którzy „niszczą dzieciństwo”, dają dzieciom broń do ręki, a chory świat patrzy, bo nie opłaca się pomoc. Jak wyjątkowym może być istota, któa zrzuca bomby na bezbronnych ludzi w imię pokoju, a cały świat znowu patrzy i nic nie robi. Czy to są wg. Ciebie istoty godne miana wyjątkowosci. SZczerze w to wątpię! A na dodatek w całej naszej ( mówie tu o gatunku ludzkim) pysze uważamy się jeszcze za tych wyjątkowych i mega uzdolnionych, a tak naprawde jesteśmy egoistami i pasożytem dla ziemi.Bo potrafimy niszczyć i zabijać w imię wyższych idei bez mrugnięcia okiem. Spojrzyj na ludzi…wyjątkowe sa chyba tylko małe dzieci .

     • iHe 21 marca 2012 o 8:51 pm

      Współczesny świat jest dowodem na to ,że tych wyjątkowych ludzi nie ma za wielu i mają słabszą siłę przebicia niż zło,ale z drugiej strony tak do końca nie wiemy czy ten ogłupiały matrix nie służy tylko i wyłącznie dla tej garstki ludzi,którzy nie dali się przemielić na odpady człekokształtne różnym mirażom i władcy marionetek.

   • junixy 21 marca 2012 o 2:10 pm

    Otóż to! Tu też o tym jest. Książka „Fizyka cudów” Richarda Bartletta.

  • zenobiusz 21 marca 2012 o 1:32 pm

   ‚idac dalej gdy Pan Jezus uzdrawial ludzi mowil Twoja wiara Cie uzdrowiła…a wiec wnosek jestesmy mega poteznymi istotami tylko ZAPOMNIELISMY”
   Litości, panowie mega potężne istoty,jak sobie przypomnicie.

   🙂 🙂 🙂 🙂

 15. Jony 21 marca 2012 o 12:25 pm

  Spis wydarzeń w ramach „Dnia Gniewu” w miastach wojewódzkich:
  Białystok http://www.facebook.com/events/240068456081946/
  Bielsko-Biała http://www.facebook.com/events/290175964382352
  Bydgoszcz http://www.facebook.com/events/143925065727686/
  Gdańsk http://www.facebook.com/events/296348923754430/
  Gorzów Wielkopolski http://www.facebook.com/events/190437071061755/
  Katowice http://www.facebook.com/events/344248335615153/
  Kielce http://www.facebook.com/events/231934450234039/
  Kraków http://www.facebook.com/events/334209403287366/
  Lublin http://www.facebook.com/events/332433660128503/
  Łódź http://www.facebook.com/events/215272295237177/
  Olsztyn http://www.facebook.com/events/353284361369679/
  Opole http://www.facebook.com/events/235293249895371/
  Poznań http://www.facebook.com/events/388004151214358/
  Rybnik http://www.facebook.com/events/256046561139049/
  Rzeszów http://www.facebook.com/events/363215947035333/
  Szczecin http://www.facebook.com/events/254853254589947/
  Toruń http://www.facebook.com/events/233252236765997/
  Warszawa http://www.facebook.com/events/231064336986468/
  Wrocław http://www.facebook.com/events/328117323892424/
  Zielona Góra http://www.facebook.com/events/187769114662777/

  • zenobiusz 21 marca 2012 o 1:26 pm

   Dzień Gniewu
   Kochani w Bydgoszczy Dzień Gniewu nie odbędzie się. Przepraszamy. Zabrakło lidera. Dziękujemy za zaangażowanie.
   Musimy lepiej organizować się:
   http://www.kostkidomina.pl/

   • navajo88 21 marca 2012 o 1:29 pm

    No nie panie Zeno !!!! ZABRAKŁO LIDERA ???????? toż to skandal jak cholera ,i co teraz ???? hahahahahahahahahahaha
    J.M.H

    • zenobiusz 21 marca 2012 o 1:35 pm

     Dzień Gniewu
     Kochani w Szczecinie Dzień Gniewu nie odbędzie się. Przepraszamy. Zabrakło lidera. Dziękujemy za zaangażowanie.
     Musimy lepiej organizować się:
     http://www.kostkidomina.pl/
     Szybko się uczymy 🙂

   • xxxx 21 marca 2012 o 8:19 pm

    Nie rozumie jednego po kiego hu…ja te pozwolenia? Ide na protest przeciwko władzy na który mi ona musi pozwolić? pie..dolenie. Jak zaprotestować to w weekend i bez jakichkolwiek pozwoleń.

    • hjk 22 marca 2012 o 4:35 am

     no własnie dotknąłeś istoty rzeczy, ale zasadniczo chodzi o to, ze czasami trzeba zamknać ulice czy przekierować ruch i skierować policję, zeby nie było rozrób…
     To ‚pozwolenie” to raczej „powiadomienie”, bo przecież nawet jak zabronią, to ludzie sobie przyjdą, jak zechca,,,

 16. navajo88 21 marca 2012 o 2:42 pm

  Zeno mi zwisa czy w Szczecinie odbędzie się dzień gniewu czy też nie hahahaha ,zapużno już na takie zabawy !!!!! teraz to tylko z bronią w ręku można jeszcze coś zdziałać ,tylko pytanie z KIM !!!!!!! hahahahahaha najemnicy są już na rencie ,albo na emeryturze albo leżą sobie wygodnie w ziemi hahahahahahaha i jeszcze do tego te zakichane manifestacje są zwoływane po tak zwanym Facebokiem !!!!!! hahahahahahaha , więcej powagi Zeno
  J.M.H
  Ps : a czasy kiedy były możliwe takie zabawy to już mineły i to bezpowrotnie !!!!!!!!!!

  • zenobiusz 21 marca 2012 o 4:13 pm

   Informuję Cię ,że byłem w sposób publicznie oczywisty, przeciwny tej akcji,jak i strzelaniu które proponujesz w zamian,choć najemników ci u nas w dalszym ciągu dostatek.Tylko emerytom i rencistom wydaje się że cała reszta też dożywa swych dni,lub wącha kwiatki od spodu.
   Na wszystko przyjdzie dopiero stosowny czas. 🙂
   http://zenobiusz.wordpress.com/2012/03/19/dzien-gniewuczylikto-wskoczy-na-czolo/

   • navajo88 21 marca 2012 o 4:20 pm

    zeno pożyjemy zobaczymy ! ,najważniejsze bendą ostanie miesiące tego roku i albo to wszystko się zmieni radykalnie albo po prostu pozostanie jak jest i tyle a co po potem ???? ,a no nic zgrzytanie zębami ,płacz i tak dalej i dalej życie jak w slumsach Bombalu goło i wesoło !
    J.M.H

  • monitorpolski 21 marca 2012 o 8:42 pm

   Z bronią to oni chcą nas złapać i zabić na miejscu navajo88. Wyobraź sobie jednak, że ludzie masowo bojkotują galerie, zaczynają jeździć komunikacją miejską, albo na autostop, zmieniają na najtańsze programy użytkowania komórek, albo w ogóle z nich rezygnują, kończą z telewizją kablową, grupowo kupują prosto od rolnika – to jest efektywna forma protestu.

   • navajo88 21 marca 2012 o 9:57 pm

    I tutaj się z tobą zgadzam monitor i tak powinniśmy robić !!!! , zrezygnować z TV i Satelity a także z tych wypasionych telefonów komurkowych a pozostać przy tych najproszczych z kturych można zadzwonić i ewentualnie wyslać smsesa i mieć telefon tylko na kartę !!! i jeszcze pozostaje internet , ale i tutaj także można wyłączyć w tyczkę kiedy nie uzywamy internetu bo te wszystkie programy kture żekomo potrafią zmienic nasz IP to powiem ci że są guwno warte i tyle ,ale stopniowoi powoli możemy to wszystko zmienić tylko trzeba mieć silną wolę do takich zmian , tylko obawiam się że na to jest nie stety ale zapóżno po prostu młodziaki już na wskroś przesiąkneli tymi wszystkimi nowinkami i nie wyobrażają sobie bez nich życia !!!!!! taka jest prawda !
    J.M.H

    • hjk 22 marca 2012 o 4:37 am

     o dniach gniewu mówił dziś fajnie Michalkiewicz – jutro tj dzis na jego stronie…

 17. xxxxx 21 marca 2012 o 3:06 pm

  Nie bójta się zło i jego sługusy zostało zablokowane na ziemi i nie ucieknie stąd nigdzie.
  Nie dostaną się też doportali żeby stąd uciec.
  Zostaną wypaleni do żywej ziemi przez światło w czasie przejscia.

  Odwagi

 18. Alienlol 21 marca 2012 o 3:11 pm

  Po tej liście które podał Jony wzywających ludzi do wyjścia na ulice od razu widać że ktoś za tym stoi.Dobrze nagłośniona i zorganizowana akcja mająca na celu wywołać zamieszki w Polsce,mam nadzieje że po raz kolejny nie udana.Ludzie nie dajcie się prowokować i nie bierzcie udziału w takich akcjach,są inne metody aby walczyć z systemem.

 19. PokójWam 21 marca 2012 o 3:12 pm

  Szefowa skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen ogłosiła wojnę z islamistami – napisał w internetowym wydaniu dziennik „Le Figaro”. Tymczasem rektor meczetu paryskiego Dalil Bubaker przestrzegł w rozmowie z telewizją informacyjną i>TELE przed łączeniem islamu z atakami w Tuluzie.

  „Zagrożenie ze strony fundamentalistów w naszym kraju” nie zostało potraktowane wystarczająco poważnie – powiedziała Le Pen telewizji i>TELE. – Ugrupowania polityczno-religijne rozwijają swoją działalność w obliczu pewnego rozprężenia (panującego w kraju). Należy teraz prowadzić wojnę przeciwko fundamentalistycznym ugrupowaniom polityczno-religijnym, które zabijają nasze chrześcijańskie dzieci, naszą chrześcijańską młodzież, naszych młodych muzułmanów i nasze żydowskie dzieci, do czego doszło przed dwoma dniami”
  Marie Le Pen

  http://www.tvn24.pl/12691,1738884,0,1,nalezy-prowadzic-wojne-przeciwko-fundamentalistom,wiadomosc.html

  • iHe 21 marca 2012 o 8:31 pm

   We Francji jest ten sam model co w USA,UK więc nie ma co liczyć na Le pen.
   Wszędzie są jakieś peny,sy za drobne w polityce.
   Właśnie Marine robi dokładnie to czego potrzebują judeochrześcijanie: krucjaty przeciwko niewiernym połączoną z wyprawą po czarne runo do byłej francuskiej kolonii Syrii..

   Coraz więcej wskazuje na falseflag w tym morderstwie żydowskich dzieci.
   Psy op idealny do rozpoczęcia PRowskiej kampanii nienawiści i strachu tak z lewej jak i z prawej strony tego masońskiego „politycznego” cyrku.
   I od razu żydowskie dzieci stały się naszymi dziećmi wręcz z automatu,bo kto antysemita ten zaprzeczy.

   Dla mnie le pen to ze 100%pewnością płatna marionetka służb Francraela i masonerii,czego wielokrotnie dawali dowód finansowym wsparciem od arystokracji.

   „W 1977 roku Le Pen odziedziczyła fortunę z jego wielkie wsparcie Hubert Lambert, monarchistyczne i przemysłowca. Jego wola w lewo Lambert Le Pena trzydzieści milionów franków (około pięć milionów euro), a także zamku w Saint Cloud (zamek należał kiedyś do Madame de Pompadour ).”
   Tatuś był oficerem wywiadu wysłanym do Algierii.

   Muzułmanów zapewne użyją do marksistowskiego dokręcania śruby problem reakcja rozwiązanie ku chwale NWo.
   Policja zacznie wnerwiać Arabów w stylu nieudaczników z POlskiej Policji bijących po domach niewinnych ludzi,po czym wq….eni Arabowie zaczną podpalać całe dzielnice np.Paryża..

   I zaczną wtedy na głos rozmyślać,że trzeba by było wprowadzić analogiczne ustawodawstwo jak w dużym Usraelu.
   Na pewno „antycypują „problemy związane z udziałem pacyfikowania Arabów, Irańczyków czy własnego społeczeństwa któremu coraz bardziej zagląda widmo kryzysu w oczy ,stąd chyba trzeba będzie się baczniej przyglądać masońskiej Francji.

   A jak wiemy podpalony Paryż czy Lyon ma o wiele mniejszy rating czy PKB wiec wina za kryzys jest automatycznie na Arabach,czarnuch.Białe koszule zupełnie niewinne szybko otoczą się sforą udając Greka, a reszcie wprowadzą psiarnie na co dzień ;
   dla bezpieczeństwa zmuszą społeczeństwo do „dobrowolnej” rezygnacji ze swobód a może i wolności.

   Trzeba będzie patrzeć na France tam dawno nie było podpalanki.A w uk już była :tępa tłuszcza podpalała Londyn wg wytycznych z blacberry.Wielki brat ich skoordynował czy co..

 20. Onufry 21 marca 2012 o 3:35 pm

  Wojna ekonomiczna władzy z narodem PL.
  Urząd statystyczny Onufrego informuje ! zmiany cen styczeń. 2011 a 2012 :
  – jajka (fermowe ) 0,30 na 0,50 zł.
  -benzyna 4,60 na 5.75 zł
  -gas ogrzewanie 890 na 1290 zł
  -śmieci 17,50 na 21 zł
  -podatek gruntowy (kwartał) 417 na 690 zl.
  ” dane własne ”
  Można pisać dalej…. Ale jest nadzieja potaniały lokomotywy i statki morskie !
  Gus twierdzi iz obciażenie polskich rodzin w skutek wyższych cen wynosi kilkadziesiat zł. na mc.
  No koment !!!!!!

  • marco 21 marca 2012 o 5:26 pm

   50 groszy za jajka to chyba w supermarkecie na promocji teraz za 1 zl bedziemy sie cieszyc ze mamy bo jak mozna by bylo jak cukier zmagazynowac to 2 zl juz by widnialo 🙂 ale bedzie precedens jak ludzie zaczna kury chowac kolo blokowisk.

   • monitorpolski 21 marca 2012 o 7:05 pm

    Albo wyciągać jaja gołębiom!

    • Totalsky No Problemsky 22 marca 2012 o 12:57 am

     @monitor
     jeśli juz, to chyba „jajeczka”….. – w sam raz na dwa gryzy jajecznicy z boczkiem!

     • hjk 22 marca 2012 o 4:40 am

      ciekawe czy kaczki nad zalewem gdzies znoszą jaja i czy by im nie podebrac jakoś? Pod ochroną są?
      fajne by były eko-jaja…

   • sebecx 22 marca 2012 o 12:51 pm

    świnie i krowy niech sobie na kotleciki na parkingach trzymają…

 21. ALFA 21 marca 2012 o 4:29 pm

  CIA zainteresowane Internet of Things
  Dyrektor CIA David Petraeus stwierdził, że powstający na naszych oczach Internet of Things będzie nieocenionym źródłem informacji dla agencji wywiadowczych. Komunikujące się z internetem samochody, lodówki czy telewizory ułatwią zdobycie wielu danych na temat osób, którymi interesuje się np. CIA.
  Co prawda agencja ma bardzo ograniczoną możliwość działania na terenie USA, jednak np. kwestie zbierania danych o lokalizacji osób nie są ostatecznie rozstrzygnięte i istnieje tutaj spore pole do interpretacji.
  http://wolnemedia.net/prawo/cia-zainteresowane-internet-of-things/

 22. Grzegorz Brzęczyszczykiewicz 21 marca 2012 o 4:59 pm

  Jak nas atakują, to trzeba się bronić. Z związku z tym następujący plan walki z NWO( choć może brzmi to śmiesznie). Jednak chcę przedstawić kilka opcji obrony przed krwiożerczym systemem, dla tych którzy nie wiedzą do końca jak działać i są dopiero świeżo po poznaniu kulisów władzy.
  1. Najważniejsza jest świadomość społeczna, a więc nagłaśniajmy tematy szeroko pojętego NWO wśród znajomych, rodziny itd. Dobrą inicjatywą w tym kierunku są Płyty Prawdy https://plytyprawdy.wordpress.com/ , ale także wszelkiego rodzaju plakaty, ulotki, grafiti na ścianach(w każdym większym mieście znajdzie się grupę graficiarzy którzy mogli by zrobić dużą, barwną i zachęcającą reklamę do poznawania prawdy) Promowanie wolnych mediów i niezależnej prasy, http://poznajprawde.net/dzialajmy.html
  2. Uświadamianie młodzieży i walka o to by nie zostali kompletnie zdemoralizowani, może to być czegoś w rodzaju związków patriotycznych w szkołach lub „tajnych kompletach”. Dokładniejszy opis tego typu działania znajdziecie tu https://monitorpolski.wordpress.com/2012/02/21/obudzic-mlodych/#comments
  3. Zdrowa żywność i obrona przed GMO, ominięcie pośredników i kupowanie prosto od rolników, zdrowej i świeżej żywności. http://www.youtube.com/watch?v=gXxuSx7K9h0 , http://www.icppc.pl/
  4. Tworzenie miejscowych organizacji samoinformujących i samopomocowych, tworzenie wymian barterowych(np. towar za towar, usługa za towar) http://www.bartersystem.pl/serwis/index.php , http://ukrytawladza.wordpress.com/2011/12/05/jak-bronic-sie-przed-niewolnictwem-fundowanym-nam-przez-swiatowa-elite/ , walka z bezprawiem http://www.aferyprawa.eu/ ,
  http://coronaborealis.nowyekran.pl/post/46684,budujmy-oddzialy-obrony-spoleczenstwa
  Ogólnie rzecz biorąc organizowanie się we wspólnoty mogące działać samodzielnie i po za niekorzystnymi normami ustanawianymi przez rząd.
  5. Pokonaj ich biernym oporem http://radtrap.wordpress.com/2012/01/11/pokonaj-ich-biernym-oporem/
  6. Polska Cybernetyczna Armia Podziemna http://dobrodziej.nowyekran.pl/post/55558,czy-powstanie-polska-cybernetyczna-armia-podziemna-apel-do-anonymous , http://www.youtube.com/watch?v=xX9BZQh4Dqs – Cybernetyczna Partyzantka, Budowanie podziemia nie tylko Cybernetycznego ale także na wielu innych płaszczyznach.
  7. Zbrojna rewolucja miałaby sens i duże szanse powodzenia gdyby po Naszej stronie była cała armia i policja. Jednak w obecnej sytuacji tak nie jest i raczej nie prędko się to zmieni, natomiast wszelkiego rodzaju manifestacje i marsze jak najbardziej mile widziane.
  8. Budujmy chembustery http://zenobiusz.wordpress.com/jak-zrobic-chembuster-cenny-dodatek/
  9. Zatrudnienie [monitorpolski: wyciąłem, mawoływanie do przemocy], by zrobili trochę porządku w szeregach „masoństwa” i „elyt”.
  10. Krecia robota w masonerii, rotary club lub w wywiadzie. Wejście w wąskie grono elit i rozbijanie ich wewnętrznie, a także dzielenie się tajnymi informacjami poprzez Internet i niezależne media. Można również stworzyć organizację opozycyjną do Illuminati, coś w stylu Towarzystwa Białego Smoka http://orwellsky.blogspot.com/2011/11/towarzystwo-biaego-smoka-azjatycka.html lub Cichociemnych podczas II wojny światowej.

  Ostatnie dwa punkty bierzcie z dużym dystansem (chyba że macie ambicje na ocalenie świata, przed złowrogimi organizacjami to piszcie, może coś wykombinujemy ;d)
  Ale przede wszystkim pamiętajmy by nie dać się zwieść http://www.zbawienie.com
  /NWO-oszustwo.htm

  • monitorpolski 21 marca 2012 o 7:06 pm

   Dzięki Grzegorz Brzęczyszczykiewicz za konkret!

   • zenobiusz 21 marca 2012 o 9:03 pm

    9. „[monitorpolski: wyciąłem] by zrobili trochę porządku w szeregach „masoństwa” i „elyt”
    To zakrawa na świadomą prowokację ,to jest nawoływanie do teroryzmu

   • iHe 21 marca 2012 o 10:55 pm

    Tak się zastanawiam czy nie powinniśmy zrobić jakiegoś projektu urban survival.
    Jeżeli będziemy w stanie w pewnym przybliżeniu określić warunki panujące podczas
    głównego eventu NWO może przydałby sie jakiś artykuł i dyskusja na temat
    jak przetrwać okupacje NWO.

    Można by nakreślić pare scenariusze z reperkusjami dla Polaków.
    Problem reakcja rozwiązanie.Od razu powiem ,że nie liczyłbym na szont,
    a wręcz przeciwnie.

    Co prawda pewną nadzieje daje rozpad UE ,ale puki co jedynie widać drobne pęknięcia na glinianych nogach.

    Wydarzenia w Usraelu ze 100%pewnością odbiją się czkawką i u nas w Polsce.
    Niby jesteśmy ZOGiem,jednak to tu także będą największe napięcia globalnej transformacji.

    Polska jest ważnym terenem gier i targów,z dużym prawdopodobieństwem
    jakzawsze nie będziemy neutralni.

    Obstawiałbym jednak rozpad UE,upadek banków,atak na Syrie i Iran,stop z globalnym handlem.Może w międzyczasie Tajwan zmieni właściciela błyskawicznie.Korea pd.też niby taka silna ,ale jednak stoi po drugiej stronie Chińskiego muru..
    Rozważyłbym obecność rosyjskich wojsk choć raczej taniej będzie nam wysadzać to i owo nie prowokując NATO do znukeowania katoli watykańskich antysemitów z garstką oddanych NWO przewodników stada.

    Na miejscu Chin starałbym się ich jakoś podkupić „jakąś” propagandą o jedności rasy żółtej i spiskiem anglosasów.
    Co NATO Japonia,z której Usrael robi Zombie.Ciekawe jak tam z wiernością u sojuszników.

    I tym sposobem nagle stajemy się samowystarczalni z dnia na dzień pustoszeją markety i ceny hopa.(Nagle miejsce złocisza zajmują bony..lub karty chipowe z gpsem.
    Tu pójdzie na prawde udana propaganda uwiarygadniająca ten proceder.)

    Kto nie kupił konserw ten przegrał życie jak brzmi ulubione motto z onet forum.
    I kto nie zrobił zapasów wody,witamin ,lekarstw,wódki lub destylatora.
    Z prądem i gazem też może być kiepsko ..
    Kto nie ma znajomych z baseballami czy gewerami też może mieć problem.

    Jasne,że to obłęd,ale jakoś mało się robi,żeby się nie zrealizował.

    Może powinniśmy znowu wrzucić na warsztat te słynne ustawy jakiś czas temu uchwalane na wypadek stanu wyjątkowego w Polsce przez BBN?

    W końcu już co nieco wiemy co nam może grozić ze strony globalnych zagrożeń.
    Pozostają jeszcze zagrożenia natury niezależnej zupełnie od nas ,
    dlatego lepiej się skupić na tym na co mamy wpływ.

    Zróbmy stress test globalnaPolska2012 symulacja: wewnętrzne szczere spojrzenie..
    Luźna prośba rzecz jasna.

 23. Jas 21 marca 2012 o 5:27 pm

  Ciała ofiar Smoleńska w foliowych workach
  (foto. prezydent.pl)
  Przed włożeniem do trumien przynajmniej część ciał ofiar katastrofy smoleńskiej zostało przez Rosjan umieszczonych w workach foliowych – dowiedział się portal Niezalezna.pl. Postępując w ten skandaliczny sposób z ciałami, Rosjanie nie tylko je zbezcześcili, lecz także mogli doprowadzić do zaniku ważnych śladów, mogących wyjaśnić prawdziwe przyczyny śmierci ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.

  Zwłoki części ofiar katastrofy smoleńskiej zbezczeszczono także w inny sposób – ale z uwagi na dobro rodzin zdecydowaliśmy się nie podawać szczegółów.

  Prof. Michael Baden – znany amerykański lekarz sądowy – stwierdził w rozmowie z dziennikarzami „Gazety Polskiej Codziennie”, że takie potraktowanie ciał przez Rosjan jest skandaliczne. Czymś nie do pomyślenia nazwał również spalenie niezidentyfikowanych szczątków ofiar, które przybyły do Polski w maju 2010 r. Zdaniem Badena, każdy z tych fragmentów można by przypisać konkretnej osobie. Co więcej – badanie każdego, nawet najdrobniejszego szczątka ciała powinno być obowiązkiem polskich śledczych. Prof. Baden jako przykład podał sekcję ciał członków carskiej rodziny Romanowów.

  W rozmowie z „Codzienną” prof. Michael Baden jeszcze raz podkreślił, że jeszcze nigdy w karierze nie spotkał się z odmową zgody na badanie zwłok ze strony władz jakiegoś państwa.

  Prof. Baden jest jednym z najbardziej znanych na świecie lekarzy sądowych. Badał zwłoki m.in. cara Mikołaja II i jego rodziny, uczestniczył też w śledztwie dotyczącym zabójstwa prezydenta Johna F. Kennedy’ego.

  Więcej na ten temat w jutrzejszym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”. Znajdą tam Państwo również wstrząsający wywiad z prof. Michaelem Badenem
  http://niezalezna.pl/25561-ciala-ofiar-smolenska-w-foliowych-workach

  • Jas 21 marca 2012 o 6:49 pm

   (…)Bez prof. Badena
   W Zakładzie Medycyny Sądowej wrocławskiej Akademii Medycznej rozpoczęły się badania sekcyjne ciała wicepremiera Przemysława Gosiewskiego. Prokuratura nie zgodziła się na udział w nich amerykańskiego lekarza prof. Michaela Badena, o co wnioskowała rodzina.
   – Wyczerpaliśmy w tej kwestii wszystkie prawne możliwości. Kiedy prokuratura wojskowa odmówiła udziału profesora w charakterze członka zespołu badającego, zwróciliśmy się z prośbą, aby mógł w nim brać udział przynajmniej w roli obserwatora. Ale i to nie spotkało się z pozytywną decyzją. Postulowaliśmy także badanie posekcyjne, które przeprowadziłby prof. Baden. To również spotkało się z odmową – mówił wczoraj we Wrocławiu podczas konferencji prasowej Antoni Macierewicz, szef zespołu parlamentarnego ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Uczestniczący w konferencji prof. Michael Baden podkreślił, że po raz pierwszy w swojej wieloletniej praktyce w tej dziedzinie spotkał się z odmową, i to w tak ważnej nie tylko dla Polski, ale i całego świata sprawie. Jego zdaniem, badania rosyjskie zostały sfałszowane, stąd konieczność ekshumacji ciał wszystkich ofiar katastrofy. – Rodziny powinny mieć możliwość identyfikacji ciał w Moskwie, Rosjanie dokonywali ich niedbale i w pośpiechu – ocenia prof. Baden.
   Zenon Baranowski
   http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120321&typ=po&id=po03.txt

   • Jas 21 marca 2012 o 10:02 pm

    W Brukseli inaczej niż Tusk
    Z Ewą Kochanowską, wdową po rzeczniku praw obywatelskich dr. Januszu Kochanowskim, rozmawia Piotr Czartoryski-Sziler
    „Katastrofa smoleńska. Odrzucona prawda” – pod takim hasłem 28 marca odbędzie się w Brukseli wysłuchanie publiczne. Chcą Państwo zainteresować Parlament Europejski trudnościami związanymi z wyjaśnianiem w Polsce przyczyn katastrofy?

    Szef Komisji Europejskiej José Manuel Barroso powiedział kiedyś, że Bruksela była otwarta na pomoc, ale polski rząd o nią nie zabiegał.

    Problem w tym, że rząd wychodzi z założenia, iż z niczego nie musi się tłumaczyć.

    Mechanizm jest taki: niech rodziny mówią sobie w Brukseli, co chcą, my i tak robimy swoje?
    http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120321&typ=po&id=po07.txt

   • krist 21 marca 2012 o 10:33 pm

    to ten profesor Baden nie wie iz nie moze zbadac zwłok poniewaz potwierdziłby „teorie spiskową” jaką był zaplanowany upadek tupolewa……???

    Prokuratura robi wszystko aby zataic prawde bowiem boją się konsekfencji jej ujawnienia i utracenia przywilejów oraz pracy, co przekłada się na dobre zarobki i emeryturkę w wys. ok 5-9 tys zł…..

    zresztą mają taki prikaz od gory….

 24. Dorka 21 marca 2012 o 5:46 pm

  no to super!! siedze sobie kawke pije i czekam….mieszkam w okolicach Seattle, same dobre wiesci….najpierw Obama i jego ustawa a teraz trzesienie ziemi??chyba trzeba otworzyc cos %%……aha na przystanku autobusowym jak zaprowadzilam dzieci do szkoly powiedzialam sasiadom o National Defense Res. Prepardness Plan…..nie mieli zielonego pojecia o czym mowie, mieli poczytac na ten temat zobaczymy co powiedza jutro?

  • monitorpolski 21 marca 2012 o 6:52 pm

   Miejmy nadzieję, że z trzęsieniem ziemi jest niepotrzebny alarm. Seattle jest dość dobrze chronione, nie powinno być problemu z tsunami, nawet w przypadku dużego wstrząsu. Sorry, że takie rzeczy publikuję, ale jak widzisz, nie jest to wyssane z palca. Czyż nie powinni o tym informować w TV?

   • Dorka 21 marca 2012 o 7:12 pm

    duzego trzesienia ziemi spodziewaja sie tu wszyscy odkad tu jestem(6 lat), to tylko kwestai czasu….

    • monitorpolski 21 marca 2012 o 8:36 pm

     To kombinuj, żeby stamtąd wyjechać.

 25. Jas 21 marca 2012 o 6:39 pm

  Zniszczono grób rodziców Adama Michnika
  dzisiaj, 06:47
  GK / Gazeta Wyborcza
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zniszczono-grob-rodzicow-adama-michnika,1,5064747,wiadomosc.html
  Grób rodziców Adama Michnika, Heleny Michnik i Ozjasza Szechtera, znajdujący się na Starych Powązkach w Warszawie został sprofanowany. Nieznani sprawcy zrzucili tablicę z nazwiskami na płytę nagrobną i wydrapali gwiazdę Dawida na szubienicy – informuje „Gazeta Wyborcza”.(…)

  • monitorpolski 21 marca 2012 o 6:49 pm

   Peryskop musi mieć niezły nos!!!

   • Jas 21 marca 2012 o 6:55 pm

    @monitorpolski 21 Marzec 2012 o 6:49 pm
    -raczej „cynk”…

    • monitorpolski 21 marca 2012 o 7:01 pm

     albo wyjaśnienie nieporozumienia?

     • Peryskop 22 marca 2012 o 3:40 am

      Jasiu, przychodzą momenty gdy żarty idą na bok.

      Jeśli na serio dostałeś maila od persykopa, to na pewno nie ode mnie, bo nie znam Twojego adresu ani nie miałem pomysłów ponad to, co już napisałem Ci tu na blogu adekwatnie.

      Ale przecież ktoś mógł zrobić nam kawał ?
      Jeśli treść tej podkładki nadaje się do podania, to pokaż i może uda się nam ustalić pochodzenie.

      Bo i ja miewam „nosa” i razem z Zenem już kilku trolllli z ich Centrolllli wyałtowaliśmy stąd.
      Może to właśnie jakiś nieodżałowany kambek psikusa zrobił ?

      Pozdrawiam 😀

      PS. Objawy UFO mi przeszły kilka lat po ospie wietrznej. Bez nawrotów. A Ciebie wciąż męczy ?

 26. kaci 21 marca 2012 o 6:53 pm

  Najświętsza Maria Panna: Módlcie się za Papieża Benedykta XVI, któremu zagraża niebezpieczeństwo wygnania z Rzymu.

  Orędzie nr 379 z serii Ostrzeżenie

  Wtorek, 20.03.2012, godz.20.30

  Moje dziecko, jest spokój, jak cisza przed burzą, ponieważ Kościół Katolicki wkrótce pogrąży się w kryzysie.

  Wzywam wszystkie Moje dzieci na całym świecie do modlitwy za Papieża Benedykta XVI, któremu zagraża niebezpieczeństwo wygnania z Rzymu.

  On, Najświętszy Wikariusz Kościoła Katolickiego, jest znienawidzony w wielu kręgach w Watykanie.

  Zły spisek, zaplanowany przed ponad rokiem, wkrótce zostanie ujrzany przez cały świat.

  Módlcie się, módlcie się, módlcie się za wszystkie wyświęcone sługi Boże w Kościele Katolickim, którzy będą prześladowani z powodu wielkiego podziału w Kościele, który wkrótce nastąpi.

  Świadkiem Wielkiej Schizmy będzie cały świat, ale nie będzie ona postrzegana natychmiast jako fakt.

  Fałszywy papież oczekuje, aby ujawnić się światu.

  Dzieci nie dajcie się zwieść, bo on nie będzie od Boga.

  Klucze Rzymu zostały zwrócone Mojemu Ojcu, Bogu Najwyższemu, który będzie zarządzał z Niebios.

  Wielka odpowiedzialność spocznie na tych wszystkich pobożnych kapłanach, biskupach i kardynałach, którzy kochają Mojego drogiego Syna.

  Będą potrzebowali dużo odwagi i boskiego męstwa w prowadzeniu dusz do Nowego Raju.

  Każdy wysiłek tych pobożnych uczniów, aby przygotować dusze na Powtórne Przyjście Mojego najmilszego Syna, spowoduje sprzeciw po drugiej, ciemnej stronie.

  Wzywam wszystkie Moje dzieci, aby modliły się o niezbędne siły, ponieważ antychryst i jego partner fałszywy prorok, wzrosną w siłę.

  Musicie prosić Mnie, Matkę Ocalenia, o modlitwę, aby zapewnić, że Kościół Katolicki będzie uratowany, i że Prawdziwe Słowo Mojego Syna zostanie ocalone.

  Prawda obietnicy Mojego Syna, Powrotu w wielkiej Chwale, będzie zmieniana.

  Wam, Moje drogie dzieci, podawanych będzie szereg nieprawd i będzie oczekiwane, że uznacie je i zaakceptujecie w Święte Imię Mojego Syna.

  Moja Krucjata Modlitwy (38) musi być odmawiana przez następny miesiąc, każdego dnia, aby zapewnić, że pobożni kapłani Boga nie padną ofiarą podstępnego oszustwa, które jest planowane przez fałszywego proroka i jego zwolenników.

  ”O Najświętsza Matko Ocalenia

  Proszę, módl się w tych trudnych czasach

  Za Kościół Katolicki i za naszego ukochanego Papieża Benedykta XVI,

  aby złagodzić jego cierpienie.

  Prosimy Cię Matko Ocalenia

  Okryj wyświęcone Boże sługi

  Twoim Świętym płaszczem,

  Tak aby dane im były łaski bycia silnymi, wiernymi i odważnymi

  Podczas prób, które napotkają.

  Módl się także, aby opiekowali się swoim stadem

  Zgodnie z prawdziwymi naukami Kościoła Katolickiego.

  O Najświętsza Boża Matko, daj nam, Twojej Reszcie Kościoła na ziemi,

  Dar przywództwa, tak abyśmy mogli pomóc prowadzić dusze

  w kierunku Królestwa Twojego Syna.

  Prosimy Cię, Matko Ocalenia, utrzymuj oszusta daleko

  Od wyznawców Twojego Syna w ich poszukiwaniu zabezpieczenia

  swoich dusz, tak aby byli gotowi do wejścia do bram Nowego Raju na Ziemi.

  Amen.”

  Idźcie dzieci i módlcie się o odnowę Kościoła i o bezpieczeństwo tych wyświęconych sług, którzy będą cierpieć za wiarę pod rządami fałszywego proroka.

  Maryja, Matka Ocalenia

  • monitorpolski 21 marca 2012 o 7:04 pm

   Warto by dodać, że to nie Maryja, Matka Jezusa Chrystusa. Można było przewidzieć takie fałszywe proroctwa, atak się zapewne rozpoczął. Idzie na wszystkich frontach, będzie to doskonały test na siłę naszej wiary.

   • pilot6pilot6 21 marca 2012 o 9:32 pm

    Monitor,kaci stąd brała to orędzie
    http://ostrzezenie.wordpress.com/

    To fragment z tego blogu.
    ,,Na blogu publikowane są proroctwa odnoszące się do zbliżającego się globalnego wydarzenia nazwanego Ostrzeżeniem. Proroctwa te zostały odebrane przez Marię, wizjonerkę z Europy, która twierdzi, że otrzymuje je w serii Bożego Przekazu od 9 listopada 2010, do chwili obecnej. Globalne zmiany klimatu, przewroty polityczne, Nowy Porządek Świata i ujawnienie się antychrysta, to tylko niektóre z tematów stanowiących treść tych orędzi.”

    Często w tych orędziach jest mówione o światowej grupie,która chce przejąć władzę nad światem.Poczytaj sobie,jak chcesz i moim zdaniem nie jest to żadna prowokacja,chociaż kto inny może myśleć inaczej.

    Oto inne fragmenty z różnych orędzie z tego bloga
    ,,Istnieje plan, zorganizowany przez antychrysta, aby kontrolować i podbić narody, które mają bogactwa naturalne.”

    ,,Niewielu z was powiedziano prawdę, a to z powodu kontroli, jaką antychryst i jego organizacje sprawują w świecie komunikacji.”

    I to inny ciekawy fragment jednego z tych orędzi
    ,,Uważajcie teraz, jak kraje europejskie ulegają dyktaturze nie lepszej niż za czasów Hitlera.

    Przez światową grupę ustalone są plany, aby przejąć każdy kraj w Europie.

    Babilon upadnie, jak przepowiedziane.

    Niedźwiedź i czerwony smok podejmą działania wojenne, tak jak prorokowane.

    Rzym stanie się siedzibą nikczemnych rządów i dominacji.

    Włochy popadną w ruinę.

    Grecja będzie katalizatorem, który dostarczy pretekstu do obalenia Babilonu.

    Wszystko zostanie teraz wyjawione światu.

    Modlitwa może złagodzić udrękę Moich biednych dzieci, które zmuszone będą żebrać o jedzenie wkładane do ich ust.

    Będą one traktowane jak dzieci, ale będą przydeptane, ponieważ zostaną zniewolone przez globalną grupę, która działa wspólnie z europejskimi przywódcami.”

    Jak mówiłem,wątpie iż to jest prowokacja i ja uznaje te orędzia za prawdziwe.
    Bez względu na Twoje zdanie Monitor,bardzo Ciebie szanuje,za twój trud,który wkładasz w ten blog i z chęcią lubię czytać to co tu jest napisane i w większości uznaje to za prawdę.
    Pozdrawiam

    • zenobiusz 22 marca 2012 o 12:20 pm

     kaci@
     Pora przejrzeć ,bo na Twojej drodze,popularyzacji tego medium,mogą pojawić się i kaci.
     http://zenobiusz.wordpress.com/2012/03/21/oredzia-ostrzezeniamarii-od-bozego-milosierdzia-medium-z-irlandii-bezlitosnie-obnazone/

  • pola 21 marca 2012 o 8:53 pm

   ,,Prawda obietnicy Mojego Syna, Powrotu w wielkiej Chwale, będzie zmieniana”???????????????? z kont ty masz takie orędzia czy wiesz że Pan Jezus i Najświętsza Panienka nigdy nie kłamią i nie zwodzą .

   • zenobiusz 21 marca 2012 o 9:47 pm

    Niebawem,Maria od BM,zapowie,że Jezus wyląduje w UFO,a Kościół Katolicki sfałszował jego naukę,wspomnicie moje słowa.

    • Peryskop 22 marca 2012 o 4:09 am

     2xPilot6 – nikt z nas nie ma pełnej wiedzy i pewności czy to autentyk czy nie.

     Moim zdaniem bardzo możliwe, że jest to produkt mieszany.
     Ktoś w zbożnym celu to szczerze spisuje na podstawie natchnionych myśli, które się pojawiają w w następstwie modlitw i są one szczerze interpretowane jako Przekaz Cudowny.

     Ale charakterystyczną cechą tego typu „objawień” jest brak informacji, których każda osoba dość dobrze zorientowana w rozwoju wydarzeń światowych nie byłaby w stanie sama wyliczyć.

     Czy nie jest tak i w tym przypadku ?

     • masakalambura 22 marca 2012 o 8:51 am

      Ojciec Pio też miał wizje Jezusa syna Maryi (pokój z Nim) i Jego Matki (oby Bóg był z Niej zadowolony), ale czasami przychodziły to zjawy podszywające się pod tamtych. Jedyna różnica jaką ojciec Pio rozpoznał to były uczucia jakie im towarzyszyły. Przy kopiach czuł (o ile dobrze pamiętam) radość i euforię a przy oryginałach najpierw niepewność a po wszystkim błogość.

      Czy owieczki które dzielą się swoimi przekazami potrafią je rozróżnić? Czy wiedzą że kopie zwodziły nawet ojca Pio bo były nie do rozróżnienia?

      Uważajcie z tymi przekazami. A módlcie się tylko do Boga Jedynego, Stwórcę wszechrzeczy, Boga Abrahama, Mojżesza, Dawida i Jezusa (ja wiem że również Muhammada). Tylko On nam pomóc może. Tak sprawdzana jest nasza wierność i tylko tak nie przekroczycie 1 i 2 przykazania Dekalogu.

      Salam

      • MamOczy 22 marca 2012 o 12:35 pm

       O OBJAWIENIACH PRYWATNYCH
       Papież Urban VIII UrbanusOctavus
       zmarły w 1644 roku napisał takie słowa:
       „W przypadkach związanych z objawieniami prywatnymi lepiej jest wierzyć, niż nie wierzyć, ponieważ jeśli wierzycie, a rzecz okaże się fałszywa, otrzymacie wszelkie błogosławieństwa, tak jakby były one prawdziwe. Uwierzyliście bowiem, że są one prawdziwymi.”

       • zenobiusz 22 marca 2012 o 4:02 pm

        To prawda,ale to było w 1644 roku,
        dziś trochę inną mamy sytuację,tak że radzę być czujnym,na blogu niejakiej Krystal,masz mnóstwo takich objawień chanelingów,czy do nich też mamy to stosować,gdy są w imieniu Jezusa,czy Św,Michała Archanioła ?

 27. Jas 21 marca 2012 o 7:00 pm

  Patronat nad dzieciobójstwem
  Ruchy i fundacje zrzeszające obrońców życia człowieka nie zostały dopuszczone do wczorajszego wysłuchania obywatelskiego na temat „świadomego rodzicielstwa”. Imprezie patronowała wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka, znana z proaborcyjnych poglądów i działań.

  Wtedy ta druga przejęła słuchawkę i powiedziała mi, że nie ma dla nas miejsca w dyskusji – relacjonuje Aleksandra Michalczyk z Fundacji PRO. – Kiedy powiedziałam, że wysłuchanie obywatelskie to przecież miejsce na dyskusję, usłyszałam, że jeżeli chcemy prowadzić dyskusję, to możemy ją zorganizować i zaprosić na nią swoich ekspertów. I że w tym wysłuchaniu obywatelskim miejsca dla nas nie ma – dodaje Michalczyk. – Owo wysłuchanie to tak naprawdę wysłuchanie aborcyjne. Osoby, które mają inne poglądy na sprawę zabijania dzieci niż pani Wanda Nowicka, nie zostały do debaty dopuszczone. Protestujemy przeciwko temu oraz przeciwko nadużyciu, jakim jest wykorzystanie funkcji wicemarszałka Sejmu do tego, by promować tę morderczą ideologię. W dodatku przedstawia się to jako rozwój społeczeństwa obywatelskiego. To kpina, fałsz i obrzydliwość – komentuje Mariusz Dzierżawski, prezes Fundacji PRO – Prawo do Życia.

  „Nasz Dziennik” próbował wielokrotnie uzyskać stanowisko Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny w sprawie wykluczenia pro-liferów z debaty – bezskutecznie, nikt nie odbierał telefonu. – Trudno się dziwić, że obrońcy życia nie zostali dopuszczeni do debaty, skoro organizowała ją Nowicka.
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120321&typ=po&id=po29.txt

 28. Wojox 21 marca 2012 o 7:00 pm

  W związku z notką dotyczącą banku watykańskiego. Jak przysłowie mówi : Wszystkie drogi prowadzą do rzymu. To z tamtąd wywodzą się „sataniści” panie monitor. Noszą czarne sutanny. Rzaczywiście dobra wiadomość dla katolików. Biblia zapowiadała : Uciekajcie z niego ludu mój, abyście nie doswiadczyli plag na niego spadających. Tak chodzi o symboliczny Babilonn Wiielki.
  To już ostatni znak dla roztargnionych. Ma zostać naga (Wszetecznica co uprawiała duchową rozpustę z królami ziemi), tzn. wszystkie jest poczynania zostaną wyjawione….a później ogołocona, tylko „kupcy” bedą biadolić że super się handlowało z nią (bronią itp..)

  • monitorpolski 21 marca 2012 o 7:02 pm

   Szybka reakcja, gratuluję panie Strażnik. Sami się wkopaliście tym zamknięciem konta u Rotszyldów. Musi być naprawdę na końcu noża, nie?

   • ALFA 21 marca 2012 o 7:49 pm

    Kondolencje z całego świata po strzelaninie w Tuluzie
    Wyrazy współczucia i kondolencje oraz zapewnienia o potępieniu okrutnej zbrodni napływają w poniedziałek ze świata do Francji po strzelaninie w szkole żydowskiej w Tuluzie, w której zginęły cztery osoby, w tym troje dzieci.
    http://fakty.interia.pl/swiat/news/kondolencje-z-calego-swiata-po-strzelaninie-w-tuluzie,1773984
    a czemu nie składają rodzinom Palestyńskim ,przecież tam ginie dzieci !!!!!!!!

    • monitorpolski 21 marca 2012 o 8:18 pm

     Spokojnie, musimy to przetrzymać. Szkoda tych żydowskich dzieci, ale nikt nie mówi, że nie zginęły by gdyby nie polityka syjo-nazistowskiego Izrael.

    • AQQ 21 marca 2012 o 8:25 pm

     Przeciez to jawna Prowokacja!

     • hjk 22 marca 2012 o 4:56 am

      jasna sprawa… i robienie z tego „zagrozenia dla całego narodu”

  • zenobiusz 21 marca 2012 o 9:49 pm

   Wojłok@
   Nie rżnij głupa sekciarzu,licząc że wielu nie wraca do głównego wpisu.
   Z ostatniej chwili: Znakomita informacja dla katolików – włoski oddział banku JP Morgan Chase zamknął konto banku Watykanu! Oczywiście satanistyczne media tłumaczą to niewystarczającą przejrzystością watykańskiego banku noszącego formalną nazwę Institute for Works of Religion (IOR). Zarzuty dotyczą też niewystarczającej ilości informacji dostarczonej przez IOR odnośnie pochodzenia pieniędzy. Jak widać JP Morgan rości sobie już prawa do wglądu w wewnętrzne rozliczenia suwerennych krajów!
   Rozkręcana afera z kontem IOR nosi znamiona ataku satanistów na Stolicę Apostolską. Sytuacja może się więc ciekawie rozkręcać. Jedno jest pewne – wszelkie próby powiązań Papieża i w ogóle Watykanu z NWO są podstępnym atakiem na ostoję chrześcijaństwa, którą jest Kościół Katolicki.
   Miejmy nadzieję, że niedługo Watykanowi uda się wydostać spod jarzma rotszyldowskich instytucji.http://www.huffingtonpost.com/2012/03/19/vatican-bank-image-hurt-closed_n_1363432.html

 29. Kamil 21 marca 2012 o 8:29 pm

  pięknie dzis trują niebo buraki

  • Aśka 21 marca 2012 o 9:25 pm

   http://nauka.money.pl/badania-sugeruja-ze-zanieczyszczenie-olowiem-moglo-sprzyjac-chlodniejszemu-klimatowi-0-929221.html
   Badania sugerują, że zanieczyszczenie ołowiem mogło sprzyjać chłodniejszemu klimatowi

   Nowe badania finansowane ze środków unijnych ujawniają, że cząstki ołowiu w atmosferze stymulują tworzenie się chmur. Naukowcy zasugerowali na łamach czasopisma Nature Geoscience, że zanieczyszczenie atmosfery ołowiem mogło tłumić skutki zmian klimatu w ostatnich dekadach.

   Źródłem unijnego wsparcia badań była sieć doskonałości „Zmiany składu atmosfery”, która jest finansowana z tematu „Zrównoważony rozwój, zmiany globalne i ekosystemy” Szóstego Programu Ramowego (6PR).

   Większość ołowiu w atmosferze jest pochodzenia antropogenicznego, a głównymi źródłami są spalanie węgla, benzyna ołowiowa, niewielkie samoloty latające na pułapie tworzenia się chmur oraz roboty budowlane, w czasie których uwalniany jest ołów z ziemi.

   Podczas gdy emisja gazów cieplarnianych powoduje globalne ocieplenie, emisja małych cząstek substancji takich jak ołów może wywierać odwrotny efekt, wchodząc w interakcje z parą wodną w atmosferze, aby doprowadzić do tworzenia się chmur. W zależności od swojego pułapu i grubości, chmury mogą odbijać promienie słoneczne z powrotem w przestrzeń kosmiczną lub zatrzymywać ciepło pochodzące z Ziemi.

   Celem ostatnich badań było określenie wpływu ołowiu na tworzenie się chmur. W tym celu naukowcy z Niemiec, Szwajcarii i USA „pojmali” prawdziwe chmury na szczytach górskich (…)
   […]
   __
   hihihi … całość pod wskazanym linkiem

   • iHe 21 marca 2012 o 9:48 pm

    W Polsce jeszcze nie są aż tak bezczelni ,żeby nam wmawiać ,że syf w powietrzu lata dla naszego dobra i przyszłych pokoleń.
    Oczywiście nikt tego nie wiąże z geoengineeringiem..

    http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/warszawa/powietrze-w-warszawie-zabija-setki-osob-rocznie,1,5064924,region-wiadomosc.html

    Tu jest od razu odpowiedź dla tych co twierdzili ,że chemitrialse są niemożliwe bo sami siebie by nie truli.
    Jak widać obecnie kultywowana jest wiara,że życie to choroba przenoszona droga 2płciową więc nie ma się co tym zadręczać.

    „Dopuszczalny poziom stężenia pyłu w powietrzu atmosferycznym odnosi się dla frakcji dziecięciu mikrometrów. Zgodnie z rozporządzeniem ministra środowiska z 3 marca 2008 roku liczba przekroczeń wartości dopuszczalnej powinna być nie większa niż 35 dni w roku. Dokonywane co roku oceny jakości powietrza wykazują że ten poziom jest przekraczany. Istnieje ustawowy wymóg wprowadzenia tzw. programów ochrony powietrza, które mają za zadanie, poprzez identyfikację obszarów, gdzie takie przekroczenia występują, wskazać takie rozwiązania proekologiczne, które w jakiś sposób będą obniżały poziom groźnego pyłu ze względu ma zawartość metali ciężkich i toksycznych węglowodorów – podkreśla dr Grzegorz Majewski z SGGW.

    – Pyły te wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Problemem jest to, że głównym źródłem pyłu jest sektor komunalny, który szczególnie daje nam się we znaki w okresie zimowym. Przy niskich temperaturach, małych prędkościach wiatru i dogrzewaniu się w domach następuje wzrost emisji bardzo drobnych frakcji zanieczyszczenia do atmosfery. Dodatkowym problemem jest transport drogowy.”

    • Megi 21 marca 2012 o 10:52 pm

     Latem ubiegłego roku zagadałam na temat chemtrails z rolnikiem, od którego kupowałam ekologiczne pomidory. Akurat pylili nad naszymi głowami. A on z zachwytem na twarzy, wyraźnie rozpromieniony powiedział: „To jest samo zdrowie, oni dotleniają powietrze”. I to nie był sarkazm. On naprawdę tak myśli.

     Nie wiem skąd ma takie informacje ale widać, że problem rozpylania czegoś w powietrzu był mu znany. W tym wypadku byłoby lepiej gdyby nie był. Bardzo żałuję, że nie dopytałam ale naprawdę mnie zatkało. Chcę wierzyć, że nie jest to jakaś tendencja w pojmowaniu tego zjawiska ale absolutny wyjątek.

     To taka dygresja po przeczytaniu zdania:
     „W Polsce jeszcze nie są aż tak bezczelni ,żeby nam wmawiać ,że syf w powietrzu lata dla naszego dobra i przyszłych pokoleń.

     • iHe 21 marca 2012 o 11:37 pm

      Tak oczywiście samoloty rozpylają tlen z silników i dysz, a sztuczne drzewa są lepsze i tańsze od prawdziwych bo się nie psują od siarki ,bromu i aluminium i czego tam jeszcze..

      http://www.tvn24.pl/12691,1616709,0,1,sztuczne-drzewa-uratuja-swiat,wiadomosc.html

      Sztuczne łona uratują orgazm .Ciekawe co ze sztucznymi ludźmi..Ach sztuczna inteligencja..

      http://demotywatory.pl/3201355/A.I-Sztuczna-inteligencja
      he he dewiacyjne marzenia transhumanów ;>alchemików demiurgów..

      A tak dla większej beki ekonaziści ukulali nowy termin nadczłowieka: postludzie.
      To chyba ludzie po wielkim poście..

      „Naukowcy przestrzegają jednak, że nie dość wprowadzenie ich pomysłów jeszcze potrwa do 20 lat, to będzie kosztowne. Na same badania efektywności „sztucznych drzew” i „algowych fotobioreaktorów” potrzebne jest ok. 10 milionów funtów.”

      http://www.sadowniczy.pl/product-pol-1806-Swierk-pospolity-wys-ok-50cm-1-30zl-szt-komplet-20szt-Mikoryza-Balot.html

      Postśrodowisko wymaga postdrzew,postuprawGMO i podludzi.
      Tych ostatnich nigdy nie brakowało.
      Jakzawsze hurtowe ilości na każdą kieszeń.
      http://pl.wikipedia.org/wiki/Transhumanizm

      • Aśka 21 marca 2012 o 11:53 pm

       http://www.bibula.com/?p=53546
       Profesor bioetyki: podajmy ludności środki farmakologiczne by przyjęła “Zielony Porządek Świata”

       ____
       Dobrze usiądźcie sobie, jeżeli chcecie to czytać.

      • monitorpolski 21 marca 2012 o 11:59 pm

       A może te pomysły też są sztuczne? W niedzielnej audycji Alexa Jonesa jeden z dzwoniących mówił coś o komputerze wielkości stanu New Jersey, który umiejscowiony jest na Alasce. Przypominam, to ok. 22 tys km kwadratowych… Może ten superkomputer staruje ludzkością w kierunku samozagłady?

       • iHe 22 marca 2012 o 12:49 am

        Eagle eye:)
        Ale to by się chyba połapali..,to raczej nie jest do końca tak jak w tym filmie
        Odyseja Kosmiczna 😀 ,terminator czy choćby wspomniane oko horusa;)

        Mają te swoje prawa robotyki czy coś..Rotshildowa mafia te prawa zapewne stosuje do swojej superstruktury mafijnej.Stalin mawiał,że najważniejsza jest kontrola.
        Skądś to musiał wiedzieć samouk?

        Dr.Pianki i inni naziści byli dużo wcześniej niż komputery dla małpoluda od IGfarben.
        Ale rozważyłbym,czy najwięksi zbrodniarze w razie niepowodzenia nie przyjmą takiej linii obrony.
        IBM ma też na swoim koncie współprace z naziolami,a wtedy to jeszcze zakazaneGo Appla nie było..
        Kto ma killswitcha ten szonci.Ewentualnie remote deatha..

        Eagle Eye Trailer New

    • O Rzesz 21 marca 2012 o 11:13 pm

     Możliwe. Pomiary nie kłamią. Nadal pozostaje pytanie techniczne: jak oni to robią.
     Żaden z pokazanych tu, do tej pory, dowodów nie wykazał ostatecznie sposobu na masowe a jednak możliwe do ukrycia tankowanie samolotów stwierdzonymi w powietrzu związkami i pierwiastkami. Nadal logicznym źródłem pozostaje dla mnie paliwo lotnicze.
     Pozostawiając w zawieszeniu ostateczną konkluzję podaję inny przykład zagrożeń. Równie nam znany: http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/uwaga-grozne-szczepionki-moga-byc-w-polsce,1775351

 30. mika 21 marca 2012 o 9:32 pm

  O strzelaninie w Tuluzie pisałam już wcześniej. Mam jednak jeszcze coś do dodania w tym temacie. Do przepowiedni jasnowidzów zwykle podchodzę ostrożnie, jednak ostatnie wizje Krzysztofa Jackowskiego mnie zainteresowały i nieco zaniepokoiły.

  „To we Francji skumulują się negatywne nastroje związane z sytuacją w UE. Dojdzie do przewrotu. Pojawi się nawet groźba zbrojnej interwencji. To wydarzenie będzie początkiem podziału Unii. Powstanie Unia bis, w której znajdą się kraje spoza strefy euro” – przewiduje Jackowski.

  Zetknęłam się również (nie pamiętam gdzie) z wizją, że to nie Euro 2012 będzie głównym wydarzeniem. Oczy świata i Europy zwrócone będą na Francję, w której dojdzie do potężnych zamieszek. Czyżby ktoś krok po kroku chciał do tego doprowadzić?

  • krist 21 marca 2012 o 10:36 pm

   Eu 2012 to bedzie kompromitacja wiec na reke beda 2skowi i organizatorom wazniejsze wydarzenia w francji..

  • Konarski 21 marca 2012 o 11:52 pm

   Ja też uważnie słuchałem Jackowskiego.
   On nie mówił, że Francja na 100% ale, że we „Francji lub kraju blisko Francji (Włochy, Hiszpania, Belgia) – w każdym razie będzie to miało jakiś związek z Francją”.
   Może być np. Grecja gdy np. Francja po wyborach (nowy prezydent) odmówi finansowania długu greckiego.
   Tego Jackowskiego trudno wyczuć. 🙂

 31. Pingback: Nacjonalizacja USA « ZYGFRYD GDECZYK

 32. greenish. 21 marca 2012 o 10:25 pm

  JUTRO> codzienne trzesnienia niespecialnego a nawet zanikanie, rachuje ze ogolnie tendencja quakeów nie przekroczy 3.0 na calym globie, chyba ze wszystko rozbije sie po tarczy ktor jest rozpylana nad usa, to wtedy islandis sie omsknie.

  • hjk 22 marca 2012 o 5:03 am

   filmik mowil o fluktuacjach czyli odchylkach od „zelaznego” terminu 188 dni, +/- nawet 15 dni

   • ALFA 22 marca 2012 o 10:24 am

    Trzęsienie ziemi w Papui Nowej Gwinei
    Pacyficzny pierścień ognia ciągle daje o sobie znać. Wybrzeże Japonii doświadczyło kilkunastu kolejnych wstrząsów około magnitudy 5 i prawie w tym samym czasie w okolicy Papui Nowej Gwinei doszło do dosyć głębokiego trzęsienia ziemi o magnitudzie 6.6 stopni w skali Richtera.
    http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/trzesienie-ziemi-w-papui-nowej-gwinei

 33. SurviveVsSacrifice 22 marca 2012 o 1:29 am

  Illuminaci zrobią nam więzienie, to jest pewne. uda im się to poprzez fałszywe dychotomie, czyli polega to na tym, iż przedstawią nam kilka różnych opcji do wyboru np. Obama Ron. ale każda z nich jest zła. Naturalnie mam nadzieje, że nie są aż tak profesjonalni. Najważniejsze jest to co się dzieje z Lardż HADRON Kolajderem w 2012, podobno ma być zamknięty do 2013, żeby wszystko było przygotowane na wielkie odkrycia, a jeśli w 2012 oni zrobią coś potajemnie? Może to jest powód wojny?

 34. Pingback: Obama zarządził: Amerykanie są oficjalnie niewolnikami « Dziennik gajowego Maruchy

 35. alexirin 22 marca 2012 o 9:07 am

  16 funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Dąbrowie Górniczej zatrzymali we wtorek śląscy policjanci. Prokuratura zarzuca im korupcję.

  polacy to niestety kraj złodziei i łapówkarzy a najwięksi siedzą na wiejskiej w warszawie
  tutaj chyba nigdy nie będzie dobrze

  http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/slask/dabrowa-gornicza-zatrzymano-16-straznikow-miejskic,1,5064389,wiadomosc.html

  • Smoke 22 marca 2012 o 10:03 am

   a gdzie tak nie jest?

 36. jerkey 22 marca 2012 o 9:26 am

  Gdzieś czytałem, że we właściwym momencie ewolucjonistów i nihilistów zacznie się „tępić” w celu wprowadzenia nowej religii. I oto co mamy:
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ponad-500-naukowcow-podpisalo-dokument-wyrazajacy-sceptycyzm-co-poprawnosci-teorii-ewolucj

  Jeszcze kilka lat temu coś takiego byłoby nie do pomyślenia, a tryumfy odnosił Richard Dawkins i jego fantasmagorie. A’propos Dawkinsa on też zaczął coś przebąkiwać o teoretycznej możliwości istnienia Boga – wyczuł pismo nosem, czy przyszedł prikaz z góry?

  • monitorpolski 22 marca 2012 o 9:51 am

   Albo za dużo dowodów? Przecież naukowcy nie mogą wciąż udawać, że Ziemia jest płaska.

  • sebecx 22 marca 2012 o 10:26 am

   ja muszę powiedzieć iż kiedyś podążałem także tropem ateizmu, co prawda krótko… atrakcyjniejsza jest gnoza… a ateizm to religia, która ma „słabe” dowody i fanatycznych piewców, a na dokładkę nie dopuszcza do świadomości, że ewolucja musiałaby wyjść od Boga…

   • sebecx 22 marca 2012 o 10:28 am

    aha .. od jakiegoś czasu, aby dodać komentarz muszę się logować na wordpress… czemu tak?

    • Peryskop 22 marca 2012 o 11:14 am

     „Nowe spójne zasady…”
     Ciesz się że jeszcze nie musisz deklarować ile razy źle pomyślałeś o wiadomościach TVinfo żeby logowanie zostało łaskawie przyjęte przez e-służby-nie-drużby.

   • jerkey 22 marca 2012 o 11:03 am

    Nie tylko Ty. Ja z uwagi na wychowanie odebrane w domu nie byłem co prawda ewolucjonistą (gnoza w ogóle jest mi obca), ale co swoje przeszedłem to przeszedłem. W wieku kilkunastu, czy dwudziestu paru lat trudno człowiekowi pozbierać swoje poglądy do kupy.

   • JA-JESTEM 22 marca 2012 o 11:13 am

    Sebecx@ wszystko zalezy od tego jak zdefiniujemy Boga

  • Sully 22 marca 2012 o 11:00 am

   Dawkins , powiedział tylko, że nie ma 100% pewności, że nie ma Boga. 😉 byłby niepoważnym czlowiekiem gdyby powiedział z całą stanowczością, że Boga nie ma. Zresztą ta jego „biblia ateizmu”, każdą z tych tez można obalić bez najmniejszego wysiłki intelektualnego..;-)

 37. JA-JESTEM 22 marca 2012 o 11:28 am

  Sully@ nie chcę tu występować jako obrońca Dawkinsa – ale chyba zagalopowałaś sie troszkę w swoich twierdzeniach (każdą z tych tez można obalić bez najmniejszego wysiłki intelektualnego), ja nie spotkałem jakiejś spójnej teorii, która by jasno obalała jego twierdzenia, jeżeli znasz takie to podaj źródła

 38. Sully 22 marca 2012 o 12:09 pm

  oj swego czasu interesowałam się tym troszkę, musiałabym poszperać żeby wrócic do tego tematu…a po co się nad tym rozwodzić, skoro teraz i on uważa że „być może” Bóg istnieje…trudno powiedzieć kim Dawkins jest chyba bardziej agnostykiem niż ateistą…jak u każdego jego poglady ewoluują.

  • JA-JESTEM 22 marca 2012 o 1:11 pm

   Sully@ ja sie interesowałem bardziej niż troszkę, po przeczytaniu „Bóg urojony” 🙂 – jak do tej pory, nikt jego teorii nie obalił w sposób dla mnie przekonujący,
   ale jest tak jak napisałaś, wszyscy ewoluujemy 🙂 i chyba jest tak, że człowiek myślący nie może wykluczyć istnienia Boga – problem polega tylko na tym, jak tego Boga zdefiniujemy – jeśli jest to oczywiście w ogóle możliwe z racji ograniczeń jakie ma nasza „makówka”

   • Peryskop 22 marca 2012 o 2:44 pm

    Sully uważaj, bo znów nam zabrzmiałaś jak nie byle jaki Sul 😀

    • Sully 22 marca 2012 o 3:24 pm

     Drogi Peryskopie za kogo Ty mnei uważasz…powiem prosto : wisi mi to 😉 ważne, że z madrymi ludźmi mogę tu sobie powymieniac poglady. A takei insynuacje…nic nie pisze, bo jako kobiecie nie wypada mi używac co niektórych słów 😉

   • Sully 22 marca 2012 o 3:27 pm

    JA-JESTEm, kto wie może nasz Dawkins, jak będzie stary to „”odkryje”, że jednak Bóg istnieje 😉 bo i tak bywało z niektórymi ateistami. Tak, masz rację definicja Boga jest bardzo ważna, właściwie to człowiek wierzący powinien mieć taką jej definicję, która jest wg. mnei podana Piśmie Świętym.

    • Peryskop 22 marca 2012 o 5:36 pm

     Sulllly, kłopot w tym że przy lekturze Pisma Świętego wyobrażenia co do Boga wyłaniają się bardzo zróżnicowane. Jest On i miłościwy, i mściwy, i sprawiedliwy, i stronniczy, i pryncypialny, i małostkowy, i klarowny, i mglisty, i dosłowny, i symboliczny, i talmudyczny, i chrześcijański, i …

     Mówią, że od przybytku głowa nie boli, ale różne bzdury ludzie plotą nazywając je mądrościami.

     Do tego dochodzą odwieczne spory doktrynalne, czy Bóg czczony w Judaizmie jest ten sam co w Chrześcijaństwie i ten sam co w Islamie ? Jedni, uczeni w Pismach, twierdzą, że tak, inni, biegli w teologiach, dowodzą że nie. I na odwrót. A jeszcze inni sądzą, że to ten sam Bóg, ale…

     W konsekwencji wszyscy przywódcy religijni i wyznawcy mają tendencję do twierdzenia, że tylko ich Bóg jest prawdziwy, i aby to udowodnić poniżają innych Bogów i wszczynają wojny religijne.

     Wszystkie religie monoteistyczne zakazują wykonywania i używania jakichkolwiek wizerunków Boga, a Judaizm unika wręcz wypowiadania Jego Imienia, ale te reguły są często ignorowane.

     W tym pozornym bałaganie i chaosie jest jednak porządek i sens, pojawiający się po konstatacji, że WSZECHMOGĄCY BÓG jest ponad wszelkimi ludzkimi urojeniami, uzurpacjami oraz fobiami.

     Bo jeśli nie, to jak ?

     • tamara 22 marca 2012 o 6:07 pm

      Zróbmy więc porządek Peryskopie;Podzielmy te 1000-ce religii….. wtedy będzie łatwiej je zrozumieć …… zrozumić, że mimo tych wszystkich widocznych komplikacji, są w rzeczywistości tylko DWA rodzaje religii:

      1) Bóg stworzył nas i jesteśmy w nieskończoność jemu poddani .oni jest ponad nami na wieki.
      2) My i Bóg to to samo, a jeśli podnosimy naszą świadomość do poziomu oświecenia (gnoza), będziemy dostrzegać, że tak rzczywiście jest.

      Pierwsza opcja to Abrahamizm a druga to Oświecenie .
      Pierwszy z nich mówi, że nasza dusza została stworzona przez Boga w określonym czasie (w chwili naszego poczęcia) ale nie istniała wcześniej.
      Druga mówi, że nasza dusza istniała zawsze – jest tak stary jak sama egzystencja, tak stara jak Boga (bo jest jego czścią).

      Pierwsza opcja nie jest ewolucyjna: jesteśmy stworzeni jako istoty śmiertelne ,mamy jedno życie, a następnie, w zależności od naszego oddania Bogu, życie wieczne w niebie jako nagroda lub wieczna kara w piekle.

      Druga to ewolucyjna. Kazdy z nas jest Bogiem,ALE O TYM NIE WIEMY. Musimy EWOLUOWAĆ tę samorealizacje poprzez wiele wcieleń ( reinkarnacje,która niema nic wspólnego z religiami Wschodu), przezwyciężając wszystkie złe siły, które uniemożliwiają nam dostrzec prawdziwą naturę tych rzeczy. Dopiero w momencie oświecenia, dojdziemy do wniosku ,że jesteśmy istotami ,które zawsze istniały….. tak jak BÓG i jesteśmy Bogu identyczni

      • Peryskop 22 marca 2012 o 8:49 pm

       Tamara, widzę że zostałaś nakarmiona potrzebą upojnego ubóstwienia się 😀

       Na szczęście tych podszeptów nie kupiłem i w dalszym ciągu pozostaję tylko człowiekiem, chociaż jakieś stany euforyczne – bez alkoholu i bez innych używek – poosiągałem w porywach.

       Podzielam także pogląd, że jeżeli Bóg jest WSZĘDZIE, to jest w jakimś sensie również i w nas.

       Ale tego moim zdaniem nie należy interpretować, że w takim razie jesteśmy elementami Boga. Taka wiara stała się teraz modna i gdzie się nie obejrzysz to „bogowie”, „boginie” i „boginięta”. Istny PARNAS – jak w Grecji przed upadkiem. Może teraz przyszła kara za tamten Parnas ?

       Z duszą to może być tak, że jak wierzysz, że ją masz, to masz, a jeśli nie wierzysz, to nie masz.

       Nie wiem czy ta zasada dotyczy też dusz reinkarnacyjnych do wielokrotnego wykorzystania.
       Nie wiem nawet czy takie istnieją. Ale wiem, że nad Gangesem widziałem staruszkę umierającą pogodnie, bo miała pewność, że powróci i wyraziła nadzieję, że wróci w lepszym wcieleniu.

       Jeszcze przed Harameinem próbowałem dopasować do obecnej w różnych wątkach religijnych TRÓJCY istotę: 1) kwantową, 2) fraktalną oraz 3) hologramową. Bowiem można snuć rozmaite konstelacje – im bardziej tajemnicze i nieogarnione, tym lepiej. Wcześniej natchnieni postępowi idealiści skojarzyli Boga ze światłością i przypisali Bogu DUALIZM korpuskularno-falowy. Obecnie dominują vibracje, gęstości i splecenia. W zapasie jest jeszcze luminancja, rezonans, koherencja, latencja, dywergencja i transmitancja. A przecież to dopiero zewnętrzne otoczki transcendecji !

       Jeżeli masz ochotę to skorzystaj z moich obserwacji. A jeśli wolisz iść inaczej, to idź swoją drogą.

       Przypomnę jeszcze, że genialny filozof Fryderyk Nietzsche tak kombinował przy Bogu, że na pewnym etapie ogłosił: – Bóg umarł ! Wnet potem postradał zmysły i przedwcześnie zmarł.

       Wątpię żeby to Bóg go ukarał. To przepyszny Fryderyk sam się załatwił. PSYCHOLOGICZNIE.

       BÓG JEŚLI JEST WSZECHMOGĄCY (a z definicji jest) NAWET NIE MUSI ISTNIEĆ ABY SPRAWIAŁ !

       I właśnie na tym polega, moim skromnym zdaniem, istota niezgłębionego fenomenu Boga.
       Pomyśl o tym. Jeśli logika Ci podpowiada: – Zaraz, coś tu nie tak ! – to jesteś na dobrej drodze.

       Bowiem Bóg jest NIE TAK jak myślimy. A w takim razie JAK ?
       Pokończyłaś szkoły, studia, masz przecież łeb nie od parady, więc domyśl się.

       Wskazówka: Bóg sprawia jeśli nawet nie istnieje – w naszej ludzkiej semiotyce słowa „istnienie”.
       To jest konieczne aby nie być oskarżanym o nihilizm, satanizm, niuejdżizm czy inny heretyzm.

       • kosiardeyablos 23 marca 2012 o 1:29 am

        Dosyć ciekawa teoria – wyjątkowa, bravo !!! No kolejnyś pan osobnik co oczy otworzył. Oby tak dalej.
        Niejako stworzeni na boskie podobieństwo – jesteśmy cząstką „boga” a skoro jesteśmy jego cząstką to równie dobrze możemy mówić że jesteśmy „boscy” i od tego nie ma odwołania. Ideą wiary jest wiara – w siebie samego gdyż energia wiary w siebie udziela się innym, biorąc pod uwagę pozytyw wiary, jako energii własnego ja (nie mylić z „ego”) Indywidualizm własnego JA nie podlega na przypinaniu do stada baranów będących jednym wielkim zbiorem owiec nad którymi trzeba trzymać bata. Na tym polega indywidualność żę sami stanowimy racje swego bytu w tej czasoprzestrzeni. Wspomniałeś fraktal i takie tam.
        Życie tu na tej naszej planecie jest pasjonujące gdyż nie jest idealne. Gdyby było idealne (oby nie) to pozdychalibyśmy z nudów. Życie straciło by sens, chęć poznania poszla by na stos bo po co skoro już jest i ch…j. Jako kolejne pokolenie ziemian, w tej cywilizacji, cały czas szukamy odpowiedzi i zadajemy pytania. Ciekawość to nie pierwszy stopień do piekła (jak gada KrK) ale jest motorem do rozwijania wyobraźni i wlasnego JA w celu doskonalenia się.
        Religie ? Są dla stad baranów, bojących sie wychylić. To bat na ciele !!!Gorzka prawda ? Bo prawda jest gorzka, dlatego pije mocną kawe z trzema łyżkami cukru, bo to jedna z niewielu fizycznych rzeczy (anomalii) która może mi je osłodzić. Taki jest stan rzeczy, takie jest wcielenie, kolejna klasa w szkole zwanej życiem wiecznym gdzie ostateczny egzamin zwany jest oświeceniem (nie mylić z szabasgejowskim światełkiem w ciemnym pokoju bez klamek lub tudzież syjowszowym świeceniu lampką w jaskini głupoty ) Tajemnice bywają okrutne – jak sie je odkryje ale i te mają drugie dno, okrutnie fascynujące ale czy nie warto ich zgłebiać ? – własnie po to by znaleźć w tym wcieleniu odpowiedź – jaki jest sens życia ? ( to nie „monthy python” )I SALUTE YOU !!!

        • kosiardeyablos 23 marca 2012 o 1:45 am

         A! I bym zapomniał. Rzeczywistość ? Prawda jest taka że sami ją kreujemy. Mimo woli zostaliśmy pozbawieni tzw „boskich mocy sprawczych” by z pełną świadomością kreować „tą” rzeczywistość. A co do modlitw dzwieki którym kule nie dolatują tam gdzie zostały wysłane – kakafonia modlitw ,nie tembr ale skala dźwięku modlitwy, posiada moc sprawczą pod jednym warunkiem.
         Jeśli zostanie osiaagnieta odpowiednia tonacja. Spytaj sie praktykującego buddysty o co kaman. Możesz spróbować smemu, ale sądze że wiesz dlatego pije teraz do reszty blogowiczów. Co należy zrobić by sprawdzić ? Wystarczy długie OOOOOMMMMMMMMM, w tonacji G lub A i ani w te ani we wte. TO tak zwane „boskie tonacje” Niezauważita że tw telefon za komuny pikanie miał w tonacji „Cis”, nie „C”. Wystarczy jak któreś z was po głebokim wdechu wypowie „A” jak najdłużęj. na wydechu…….odjazd……hehehehehe. Jak ktośgada z przepony to betka dla niego. Można robić to w pozycji lotosa lub orlena (hahaha) ale wystarczy na stojąco. Wtedy zrozumiecie ludziska potęge wibracji i dźwięku. A modlitytwy ? E tam, to takie ciche miauczenie, choć w kwesti mantry jest tak zwana wpisana cheć spełnienia – a to jest możliwe. Chcieć to móc !

        • Peryskop 23 marca 2012 o 8:46 am

         @Kosiar, na tym blogu poza @Irolem, nami i może @Tolą i @M’kalamburem, chyba nie ma rozeznania o istocie buddyzmu. Natomiast jest lękanie się „jak diabeł święconej wody” tej filozoficznej wiedzy o człowieku, o sprawach duchowych oraz ogólnie o świecie.

         Także o OOOOOOMMMMMMM.

         Bo to trzeba na sobie doświadczyć, bez uprzedzeń, obrzydzenia i bez lęku przed opanowaniem przez demony, które to lęki i obrzydzenia starają się podsycać prawdopodobnie niezależnie od siebie – choć uciąć sobie bym nie dał – siostra Michaela P. oraz brat antymaterialny Wojciech C.

         Wylewasz wszystkie religie z kąpielą, ale jedną powinieneś sobie zachować bo dusza łaknie kąpieli.

         Tą jest czynny udział w ceremoniałach wspólnotowych dla podtrzymania tradycji i zadbania o zachowanie przodków w naszej dobrej pamięci, aby w ten sposób zapewniać im duchowy RAJ.

         Z kreowaniem rzeczywistości przez nas jest coś na rzeczy, ale nie można przeginać, bo nosić w sobie „coś” z Boga to jeszcze nie jest to samo co „być” Bogiem. A takie megalomanie kuszą.

         Bardzo łatwo porzucić wiarę na podstawie ludzkiej logiki, że gdy „coś” w Piśmie jest jako X, a w innym miejscu to samo „coś” jako Y, no to całość jest do bani, bo powinno być X=Y, a nie jest.

         Budda poznał tego typu problemy, pomyślał, zweryfikował i zalecił akceptowanie takich stanów
         wychodząc ze słusznego przekonania, że często tkwimy w błędach z uwagi na zmysłowe iluzje.

         Ale to wcale nie oznacza propagowania relatywizmów i rezygnacji z dążeń do poznawania świata !

         @Kosiar, dzięki za przypomnienie “boskich tonacji” G oraz A niezbędnych m.in. do wydobycia właściwego OOOOOOOOOMMMMMMMM … Czy zauważyłeś, że BB@NiczegoSobie zwróciła nam uwagę powyżej, że Szatan to tzw. „zbuntowany Anioł”, któremu podlegał … resort muzyki ?!?!

         A ja przypomniałem za uznanymi Doktorami Kościoła, że Szatana nie można oddzielać od Boga.

         Czy teraz WRESZCIE „PRAWIE WSZYSTKO” JASNE dla pana panie Kosiar@Deyablos ?

         Czyż Buddyzm nie jest zwalczany bo zna TONOWE antidotum na sataniczne techno/metale ?

         Czy ktoś słyszał o agresywności albo o wojnie wywołanej przez prawdziwych Buddystów ?

         Czyż lucyferianie nie ośmieszają i nie zwalczają Buddyzmu za tajemną wiedzę o kontroli umysłu ?

         Czyż Vasubandhu już 15 wieków temu nie odkrył, że pod MATERIĄ ukryte są FORMY ENERGII ?

         Czyż Adolf H. nie usiłował skraść Buddystom SWASTYKI – symbolu wszelkiego DOBROSTANU ?

         Czyż OOOOOMMMMM nie jest odpowiednikiem orgonitu harmonizującym DNA wszelkich istot ?

         Czy to co powyżej przemawia do przekonania asertywnej @Tamarze oraz BB@NiczegoSobie ?

         Oraz Monitorowi Polskiemu wraz z Zenobiuszem i Załogą poszukującą SENSU ISTNIENIA ?

         Czyżby kolejne BINGO, a może wręcz EUreka ?

         What next ?

         cdn…

 39. Jan Tarwid 22 marca 2012 o 8:58 pm

  Odnosnie cytuje, „przygotowaniu narodowych środków obronnych”, tzw. Executive Order NATIONAL DEFENSE RESOURCES PREPAREDNESS, które zostało podpisane przez prezydenta Obamę w piątek 16 marca 2012 jest de facto ustanowieniem w USA niewolnictwa jako oficjalnego systemu”.
  W mjej ocenie niwolnictwo zaczelo sie od tego gdy doktor wysyla nas do psychologa gdy za dlugo boli nas noga.
  Janwid

 40. Jan Tarwid 22 marca 2012 o 9:15 pm

  Odnosnie cytuje, “przygotowaniu narodowych środków obronnych”, tzw. Executive Order NATIONAL DEFENSE RESOURCES PREPAREDNESS, które zostało podpisane przez prezydenta Obamę w piątek 16 marca 2012 jest de facto ustanowieniem w USA niewolnictwa jako oficjalnego systemu”.
  W mojej ocenie niwolnictwo zaczelo sie od tego gdy doktor wysyla nas do psychologa gdy za dlugo boli nas noga.
  Janwid

  • Aśka 22 marca 2012 o 9:28 pm

   Jan Tarwid, skąd przybywasz? Dlaczego masz dwa identyfikatory? Można mieć tylko jednego chipa. Jesteś podejrzanym osobnikiem, więc poddany musisz być kwarantannie. Wolisz obóz FEMA, czy roboty przymusowe (pod nadzorem oczywiście)?

 41. kosiardeyablos 22 marca 2012 o 10:44 pm

  Pytanie : Co za kretyn wpadł na pomysł montowania „czarnych skrzynek” w samochodach ???
  Dziś chyba to było albo wczoraj. Bardziej durnego pomysłu jeszcze nie było. Bezpieczeństwo użytkowników pojazdów samochodowych to kretyńska wymówka by NAM, kierowcom i właścicielom pojazdów wsadzić CHIPA dosłownie w dupe !!! Co za debil to wymyślił !
  To jawna ingerencja w prywatność, inwigilacja prawem czego ? Poprawy bezpieczeństwa by kierowcy nie przesadzali z deptaniem PEDAŁA gazu ?!!! Tak mnie to wqrwiło że przetargałbym głupoka na linie holowniczej mego auta, gołą dupą po asfalcie, najlepiej jednej z tych super nowych autostrad !!! Wyzywam go na solo, na udeptanej drodze ! Wybije mu to z głowy !!!

  • kosiardeyablos 22 marca 2012 o 10:46 pm

   …a rzecz sie ma do aut osobowych !!!…..ot problem !!!

   • kosiardeyablos 22 marca 2012 o 10:54 pm

    …przypomniała mi się najbardziej durna ustawa ferowana prze najbardziej zdurniałego ministra do spraw transportu rzeczpospolitej komuszej – podatek od luksusu obejmuje :
    – alarmy samochodowe
    – automatyczne zamki
    – elektryczne szyby
    – poduszki powietrzne !!!!!!!!!
    Zapomniałem jak ten debil miał na imie i nazwisko…..coś na K czy jakoś tak, se nie moge przypomnieć. Kolejne wyklute jajo wrony chorującej na kretynizm upierzony !!!
    To wola o pomste do nieba….raczej do piekla chyba!!

 42. kosiardeyablos 23 marca 2012 o 2:13 am

  SMACZEK !!! Ale JACA !!! To było wczoraj, znaczy dzijaj……hhhmmm :
  uż jutro w Polsce dojdzie do protestu zwanego „Dniem Gniewu”
  admin, wt., 2012-03-20 14:52
  Skala zjawiska:
  lokalne
  Dzień Gniewu, kadr z filmu promocyjnego

  Zgodnie z przewidywaniami, gdy tylko zrobi się cieplej będziemy świadkami znacznie częstszych i liczniejszych manifestacji. Jedna z inicjatyw stanowiąca w pewnym stopniu kontynuację styczniowych protestów w sprawie ACTA, będzie miała miejsce jutro i nazywa się „Dniem Gniewu”.

  Na manifestację wybrano pierwszy dzień wiosny, który i bez takich deklaracji często gromadzi spore tłumy młodych ludzi masowo uciekających z lekcji jak przystało na dzień wagarowicza. Prawdopodobnie organizatorzy tej inicjatywy biorą to pod uwagę i liczą na wzmocnienie przekazu dzięki zwielokrotnieniu ilości uczestników.

  Nie jest do końca jasne, kto organizuje ta akcje i głównie, dlatego cześć środowisk opozycyjnych względem rządu pozostawia decyzje uczestnictwa każdemu z osobna. W czasach PRL na takich imprezach można było dostać pałą i znaleźć się na Milicji. Czy spadkobierca PRL, jakim jest nomenklaturowy system, w jakim żyjemy postąpi z manifestantami w bardziej cywilizowany sposób? Obecna władza pokazał 11 listopada 2011, że nie różni się od demonizowanej władzy PRL. Trudno, żeby się różniła skoro to są ci sami dogadani w Magdalence ludzie.

  Czy takie inicjatywy jak Dzień Gniewu mają jakiś sens? Zapewne tak, ale ich efekt może być odwrotny od zamierzonego, bo pokazanie władzy, że ma się, czego bać może się skończyć zwiększeniem opresyjności aparatu ucisku. Tak czy inaczej to bardzo dobrze, że ludzie budzą się z letargu, kropla drąży skałę i kiedyś może ją wydrążyć.

  Źródło: