Zamach stanu w Chinach, cd. Wydarzenia i komentarze

Potwór nie żyje!!!
Kryzys polityczny w Chinach
Gdzie zginęło 8 miliardów?! – lek. med. Eugeniusz Sendecki o rabunku ZUS
>>wideo
Konferencja Prasowa PiS: Doniesienie do Prokuratury ws GMO
  >>wideo

Potwór nie żyje!!!

Świat powinien to świętować nie mniej niż śmierć Stalina czy Hitlera.
Oficer SS, zboczeniec, ludobójca, czołowy agent Rotszyldów, człowiek na dźwięk którego głosu skomlały psy, Henry Kissinger już nie będzie więcej mordował i bruździł ludzkości. Im wszystkim się wydaje, że są nieśmiertelni. A nie są, nawet przeszczepy nie pomagają. Zresztą wcale nie jest wykluczone, że ktoś mu nie pomógł się stąd wynieść. Kilka dni temu miałem dziwną myśl, przekonanie, że Kissinger niedługo umrze – jednak świat jest, jak to mówią fizycy, „entangled”…
Na razie jednak informacja nie jest potwierdzona, ukazała się na forum dyskusyjnym godlikeproductions – zamieścił ją rzekomo pracownik szpitala, w którym zmarł 88-letni Kissinger: http://www.godlikeproductions.com/forum1/message1818020/pg1
Na youtube ukazują się już radosne filmy o śmierci tego gangstera, od razu usuwane, gdyż rzekomo „szerzą nienawiść” (jak np. http://www.youtube.com/watch?v=aK9dj6iDoNs). A to, że ten bandyta całe swoje życie poświęcił mordowaniu ludzi, nie ma znaczenia.
Oto niektóre komentarze z forum dyskusyjnego n.t. Kissingera:

 • „Spoczywaj w szczochach” (parafraza słowa pokój – „peace”, tu „piss”, tak samo się wymawia)
 • Kissinger zlecił zabójstwo J.F. Kennedy’ego
 • Mawiał: „żołnierze są głupimi zwierzętami używanymi jako pionki w polityce zagranicznej”
 • Kissinger był oskarżony za zbrodnie wojenne! List gończy: http://www.zpub.com/un/wanted-hkiss.html – tu są wymienione szczegółowo jego zbrodnie
 • 1 marca Kissinger został odznaczony Medalem Prezydenta Izraela, najwyższym odznaczeniem tego państwa.
 • Był członkiem takich m.in. ultra-masońskich instytucji jak: Aspen Indtitute, Bilderberg Group, Bohemian Club, CFR (Council on Foreign Relations)
 • „Wy nie macie wobec niego innych zarzutów niż to, że był Żydem?”
 • „Sam jestem Żydem i nie mogę nic dobrego powiedzieć na jego temat…”

Druga dobra wiadomość, tym razem potwierdzona – kolejna szuja i złodziej, rosyjski „bankier”, German Gorbuntsov został ciężko postrzelony i leży w komie w szpitalu (>link).
Czyżby rezygnacje bankierów wynikały z obawy przed sprzątnięciem? Czekamy na następne akcje – wreszcie się ktoś za tych drani wziął! Acha, jeśli ktoś ma mi za złe, że się cieszę ze śmierci człowieka – Kissinger nie miał żadnej cechy człowieka, nawet nie zasługiwał na miano zwierzęcia. To, że od swoich dostał pokojową nagrodę Nobla tylko to potwierdza.

Kryzys polityczny w Chinach

W nocy z dnia 19 na 20 marca w pekińskiej dzielnicy Zhongnanhai zamieszkałej przez dygnitarzy partyjnych pojawiły się kordony policji i wojska, donoszą chińscy internauci. Epoch Times, chińska gazeta uzkazująca się w Stanach Zjednoczonych, a także tajwańskie media podają informacje o próbie zamachu stanu jaka miała miejsce w Państwie Środka. Zhou Yongkang, szef Komitetu ds. Politycznych i Legislacyjnych (PLAC) mający pod sobą policję, sądy i prokuraturę próbował odsunąć od władzy Hu Jintao, prezydenta a zarazem przywódcę Komunistycznej Partii Chin Ludowych i premiera Wen Jiabao.

Siły policyjne kierowane przez Zhou miały zająć czołową stację telewizyjną CCTV i agencję prasową Xinhua, ale armia podporządkowana tandemowi Hu i Wen odzyskała kontrolę na głównymi mediami w Państwie Środka. Według informacji podanych przez internautów Zhou Yongkang został umieszczony w areszcie domowym.

W czwartek jedna głównych gazet komunistycznego reżimu w CHRL „Global Times” opublikowała artykuł, w którym domaga się od władz partyjnych wyjaśnienia „krążących po Pekinie plotek o próbie zamachu stanu”. Na razie brak jakichkolwiek reakcji i komentarzy ze strony władz ChRL.

Zhou Yongkang należy do frakcji w partii komunistycznej kierowanej przez byłego szefa partii Jiang Zemina. 86 –letni dziś Jiang często wyrażał niezadowolenie z rządów obecnych przywódców Chin. Inny członek frakcji Jiang’a Bo Xilai – partyjny przywódca w mieście Chongqing został kilka dni temu umieszczony w areszcie domowym. Bo Xilai był typowany przez Zhou Yongkanga na swojego następcę na stanowisku szefa Komitetu ds. Politycznych i Legislacyjnych.

Hanna Shen, Tajwan
Hanna Shen pisze dla prasy i portali w Polsce i na Tajwanie min. dla Gazety Polskiej, Naszego Dziennika, Portalu Spraw Zagranicznych, Frondy,Glosu, Taipei Times, Epoch Times, Liberty Times, Prawicy.Net i Ruchu Rodakow. Jest członkiem Taiwan Foreign Correspondents’ Club. Blog hanny Shen: haniashen.blogspot.com.

Gdzie zginęło 8 miliardów?! – lek. med. Eugeniusz Sendecki o rabunku ZUS

Kolejna rozmowa z lek. med. Eugeniuszem Sendeckim na temat przekrętów w Służbie Zdrowia. Przypomnę, że Eugeniusz Sendecki jest prywatnie działaczem narodowym i założycielem tzw. „Telewizji Narodowej” na YouTube. W rozmowie uczestniczył przedsiębiorca i działacz narodowy Jan Strzeżek. Niestety, ale wnioski z tego co się dzieje są przerażające – z premedytacją morduje się nasz naród. Wszelkimi sposobami dokonywana jest masowa zbrodnia ludobójstwa – nie można już dłużej udawać, że nic się nie dzieje. POLSKĄ RZĄDZĄ GANGSTERZY.

Konferencja Prasowa PiS: Doniesienie do Prokuratury ws GMO

Posłowie PiS Dariusz Bąk i prod. dr hab. Jan Szyszko jako pierwsi wykonali właściwą czynność w.s. GMO – zawiadomili Prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. To jest jednak mało – wprowadzenie ukradkiem GMO do Polski zakrawa na jawną próbę ludobójstwa na narodzie polskim. Niezależne badania dowodzą, że GMO powoduje wiele defektów genetycznych u ssaków, w tym całkowitą bezpłodność w 3 pokoleniu! Jeśli wprowadzanie tego typu trucizn do Polski nie jest ludobójstwem, to należy zapytać co nim w takim razie jest?! Poniżej bardzo ważny materiał filmowy z konferencji prasowej Dariusza Bąka i prod. dr hab. Jana Szyszko.

Reklamy

90 responses to “Zamach stanu w Chinach, cd. Wydarzenia i komentarze

 1. Jony 24 marca 2012 o 1:56 pm

  Ameryka szykuje się do wojny. Propaganda amerykańska zachęca nawet już kobiety do wstąpienia do wojska by walczyć za izrael w nadchodzącej wojnie z iranem która to może przerodzić się w III wojnę światową.

  A tak to wygląda: Katy Perry – Part Of Me

  • luxjacek 24 marca 2012 o 10:17 pm

   Niezłe,faktycznie skojarzenie odpowiednie.

   • Szlachcic 24 marca 2012 o 10:43 pm

    Dzis napije sie dobrego likeru na wiesc o smierci gada Kisingera.Wiecej takich Go Ahead..Narescie cos konkretnego..

    • monitorpolski 24 marca 2012 o 10:51 pm

     Czuję, że to jest dopiero początek.

     • kuba 25 marca 2012 o 1:58 am

      rest in piss Mr Kissinger, You satanic red sea pedestrian ;]

     • diometofon 25 marca 2012 o 2:43 am

      maja to opoznic plan illuminatow i beda chcieli ich powyeliminowac bo za nim bedzie za pozno.. rockefeler tez musi zginac zyd j**ny

      • JA-JESTEM 25 marca 2012 o 3:38 am

       a puki co to widać ze wam w dekalach wali jak w wirówce 🙂 i jaracie sie jakby ktoś podpalił stóg trawy 🙂

       • hjk 25 marca 2012 o 4:50 pm

        cos dawno cię nie było dżej dżej i już czekamy na Twe studzące kubły lodowatej wody 😉

 2. ... 24 marca 2012 o 4:33 pm

  „straszak niczym bomba atomowa ” 😉 http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,11410460,Rosja_uruchamia_nowy_ropociag__Straszak_niczym_bomba.html

  , http://zbawieni.com/forumdisplay.php?fid=5

 3. Tola 24 marca 2012 o 5:14 pm

  @monitor – zerknelam tylko na chwilke na ten blog.
  chiny tylko w opcji negatywnej
  zastanow sie

  • monitorpolski 24 marca 2012 o 5:58 pm

   Wiem. Ale komentarz jest obiektywny – chodzi o fakty. Był czy nie był pucz.

   • Peryskop 24 marca 2012 o 9:19 pm

    „Ale komentarz jest obiektywny…”

    Monitor, tu jednak należy brać poprawkę na tę „obiektywność”, jeśli Hanna Shen reprezentuje stanowisko nieprzychylne „Mainlandowi” – jak się na Tajwanie określa Chiny kontynentalne. Bowiem przecież w takiej sytuacji naturalna jest skłonność do podbarwiania tych elementów sytuacji, które są zgodne z oczekiwaniami i sympatiami politycznymi autorki, a także pomijanie lub pomniejszanie elementów odbieranych jako negatywne, czy niekorzystne.

    Jak wspomniałem już w poprzednich postach większość Tajwańczyków boi się Chin nie tylko z powodu ran z przeszłości. Także wobec poluzowania po obu stronach utrudnień we współpracy, które doprowadziło do zwiększenia zysków przedsiębiorców po przeniesieniu wielu biznesów do Chin. I tu znowu – jak w USA czy EU – na globalistycznym otwarciu zyskała wąska grupa najbogatszych, ale pracę utraciły tysiące biedniejszych, co przy względnej masowości zjawiska przyczyniło się do zwiększenia liczby samobójstw na Tajwanie.

    Dodatkowym czynnikiem jest konkurowanie obu chińskich potentatów w pogoni za zyskami z eksportu. Napięcia gospodarcze, polityczne, społeczne i emocjonalne na Tajwanie na tle stosunków z „macierzą” są zatem silne i wymagają zachowania ostrożności przy ocenie wiarygodności ralacji stamtąd.

    Podobnie i z Hong Kongu trudno byłoby oczekiwać bezzstronnych komentarzy.
    No ale przecież wróżka nie lepsza 😀

 4. Hix 24 marca 2012 o 5:56 pm

  jak widać wszystko zmierza w kierunku W

 5. Totalsky No Problemsky 24 marca 2012 o 6:37 pm

  a teraz z zupełnie innej beczki: wiem, kto to jest Monika Olejnik, i jakie sa opinie o niej, jako dziennikarce; ale juz nawet ją stać na takie stwierdzenia; ekstrapolując:-) i próbując troche czytac miedzy wierszami: jak sądzicie, na kiedy będą ogłoszone nowe wybory?

  „To prawda, nasi politycy są bardzo pyszni. Większość jest dumna z siebie, napuszona, chodzą tacy zachwyceni sobą, najczęściej nie mając do tego wielu powodów. Do mojej audycji, do której rzetelnie się przygotowuję, przychodzi facet, który nie wie dosłownie nic. Po kilku minutach jest jasne, że nie tylko niewiele wie, ale również nie czyta gazet. I jeśli się nie spóźni, to siedzi przede mną zadowolony z siebie i coś bredzi, a mnie i moim widzom lub słuchaczom opadają ręce. Zwróć też uwagę, jak premier Donald Tusk komunikuje się ostatnio z opinią publiczną. Od początku nowej kadencji jego gabinet po prostu nie działa, zaliczają wpadkę za wpadką, a on nic nie robi. Albo nie widzi, co się dzieje, albo udaje, że tego nie widzi. Po zwycięstwie w drugich wyborach parlamentarnych z rzędu zamknął się w swoim gabinecie i zniknął. To może okrutnie na nim się zemścić, bo w polityce sukces jest zawsze „na chwilę” i nie można odpuścić. Jeśli nie jest się pracowitym i innowacyjnym, szybko się znika.

  • Pilot 24 marca 2012 o 6:52 pm

   Jaki sukces tego tzw. rzadu jest zawsze na „chwilke” i czego on tj. ten tzw. rzad ” nie moze odpuscic” i to po ponad 4 latach odpowiedzialnosci za kraj, z tego od 2 lat majac monopol na wladze ?

  • hjk 25 marca 2012 o 4:53 pm

   a jakie nowe wybory i po co, zeby PO oddało władzę? komu? Palikotowi?
   Doprowadzili kraj do ruiny i skompromitowali, niech naprawiają, a jak nie to trybunał stanu i więzienie dla odpowiedzialnych za afery…

   • Sully 25 marca 2012 o 7:00 pm

    jhk…no jak to komu niewidzisz kto ostrzy zęby na przejęcie władzy…hahahah nawet chce banicję anulować 😉

 6. hdfhfg 24 marca 2012 o 7:10 pm

  http://www.sfora.pl/Koniec-z-wagarami-Szkoly-maja-superczipy-a41807

  • hjk 25 marca 2012 o 4:56 pm

   takie są konsekwencje „obowiązku szkolnego” – ale zeby akurat czipować, to nie powiedziałbym, ze to konieczne, no i ten wytrych z kurtką, przeciez to mozna zamienić czy wypruć, więc ewidentnie zmierza w stronę czipowanie i ci psychopaci widac chca zacząć od dzieci i pewnie ludzi starszych i chorych…

 7. wacpan 24 marca 2012 o 7:49 pm

  dzisiaj niestety,nasz ukochany prezio oglosil,sojusz z partia p.Marka Jurka(Loza Windsor)…
  w przyszlej kadencji trzeba bedzie poprzec SP.pozdrawiam

  • AQQ 24 marca 2012 o 10:44 pm

   Ogłosili tez wczasy pod palmami… http://emerytury.wp.pl/kat,7531,title,Wielki-powrot-emerytur-do-ZUS,wid,14359151,wiadomosc.html

   • AQQ 24 marca 2012 o 10:53 pm

    Miliony preziów w bankach. Słodkich snów! http://finanse.wp.pl/gid,14353130,galeria.html

    • AQQ 24 marca 2012 o 11:05 pm

     No i nałkofce mówią, że.. http://www.sfora.biz/Naukowcy-Ludzie-powinni-pic-alkohol-w-pracy-a41809
     więc Zdrówko za…zimnego kisingera!!!

     • sebecx 25 marca 2012 o 5:59 am

      super !!! .kierowcy również powinni pić alkohol w pracy, a policjanci i lekarze brać LSD… z dzieciństwa pamiętam jak ta kreatywność pracowników zwłaszcza budowlanych była powstrzymywana do godz 9 – piwo … a po 13 już można było byś super kreatywnym…
      hehehe… swoją drogą będąc dzieciakiem wracającym ze szkoły można było przejść przez teren budowy zebrać fajans po browarach i na skupie dostać nie małą kasę – to akurat też kreatywne… i ekologiczne :)….

    • AQQ 24 marca 2012 o 11:48 pm

     http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,45-letni-bankier-ostrzelany-jest-w-ciezkim-stanie,wid,14360128,wiadomosc.html
     Cóz… taka robota to i ryzyko…

     • hjk 25 marca 2012 o 4:59 pm

      komuś widać nie dał kredytu…

      • Peryskop 26 marca 2012 o 11:01 am

       Albo właśnie przeciwnie – dał ! 😦

 8. Kamil 24 marca 2012 o 7:51 pm

  Szkoła jest do d***, ważne jest doświadczenie i świadomość.

  I będę od dzisiaj wszystkim mówił że sprejują na nasze pola i głowy gówna z tojtojów i inną chemię aż nic nie będą mogli ze strachu jeść.
  I WALI MNIE TO, nie będe spokojny i potulny.
  Nawet ulotki wydrukuje i będę przyklejał gdzie się da.
  pzdr

  • luxjacek 24 marca 2012 o 10:55 pm

   Tak jest-do niektórych dotrzesz tylko w ten sposób.

 9. adrian 24 marca 2012 o 8:19 pm

  może nie na temat, ale ciekawe, jak nasz świętej pamięci ojciec Klimuszko….

  Znalezione w sieci:

  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=11152#more-11152

  Proroctwa o Rosji i losach świata

  Oto, co święty starzec Serafin Wyricki mówił o przyszłości Rosji:

  „W Rosji nastąpi duchowy rozkwit. Zostaną otwarte liczne cerkwie i monastery, nawet innowiercy będą do nas przyjeżdżać, aby się ochrzcić. Ale nie będzie to trwało długo – około piętnastu lat”.
  „Kiedy Wschód umocni się, wszędzie zapanuje niepewność. Mają przewagę ilościową, ale nie tylko – w ich kraju pracują trzeźwi i pracowici ludzie, a u nas takie pijaństwo …”.
  „Nadejdą takie czasy, kiedy Rosję zaczną rozdzierać na części. Najpierw ją podzielą, a potem zaczną grabić jej bogactwa. Zachód wszelkimi możliwymi środkami będzie działał w kierunku zniszczenia Rosji i na jakiś czas odda wschodnią część Rosji Chinom. Daleki Wschód będą przejmować Japończycy, a Syberię – Chińczycy, którzy zaczną przesiedlać się do Rosji, żenić się z Rosjankami, a na koniec, podstępem i przewrotnością zajmą terytorium Syberii do Uralu. Natomiast kiedy Chiny będą chciały pójść dalej, Zachód sprzeciwi się temu i nie pozwoli na to”.
  „Wiele państw uderzy na Rosję, ale ona wytrwa, tracąc jednak większą część swoich ziem. Ta wojna, o której mówi Pismo Święte i prorocy, będzie przyczyną zjednoczenia całej ludzkości. Ludzie zrozumieją, że nie da rady tak dalej żyć, bowiem w ten sposób cała przyroda zginie i dlatego wybiorą jeden rząd – będzie to na krótko przed ukoronowaniem antychrysta. Potem dojdzie do prześladowania chrześcijan, a kiedy będą odjeżdżać eszelony z różnych miast do Rosji, trzeba się spieszyć, aby być jednymi z pierwszych, ponieważ wielu z tych, którzy zostaną, zginie”.
  „Jerozolima zostanie stolicą Izraela, a z czasem stanie się stolicą całego świata”.

  św. Pelagia Riazańska:
  Święta Pelagia Riazańska mówiła, że całe zło, które skupi się w Rosji, zetrą Chińczycy. Gorzko płakała nad Rosją: nad tym, co z nią będzie, jakie dotkną ją nieszczęścia!

  Matuszka, Wielka Schymnica Niła:

  Pewnego razu zapytano matuszkę, czy dzisiaj nie jest za późno na budowanie nowych cerkwi, na co ona odpowiedziała:
  – „Już wczoraj było za późno. Ale Bóg przedłużył czas dla Rosji.”
  I generalnie rzecz biorąc, matuszka nie raz mówiła, że Bóg może odłożyć na jakiś czas wypełnienie proroctw. Wiele zależy od nas, wierzących, od naszego modlitewnego nastawienia, pokajania, od naszego podwigu oczyszczenia swojego serca.
  Pół roku przed śmiercią matuszka powiedziała, że na czterdziesty pierwszy dzień po jej śmierci przyjdzie milicja i z jej domu nie wolno będzie niczego wziąć. Dlatego dała swoje błogosławieństwo na to, aby wszystko rozdać, dokładnie wszystko, do ostatniej rzeczy, aby do momentu przyjścia stróżów prawa dom był pusty. I rzeczywiście tak się później stało.
  Matuszka Niła mówiła o konieczności stałej modlitwy – wszędzie zarówno w pracy i w czasie odpoczynku, i w podróży:
  – „Pracuj rękami, a módl się ustami. Córeczki, przede wszystkim modlitwa!”
  A oto jej słowa o znaczeniu modlitwy:
  – „Świat istnieje dzięki modlitwie. Gdyby modlitwa nie była odmawiana choćby przez godzinę, to świat przestanie istnieć. Przy czym szczególnie ważna jest modlitwa nocna, jest ona milsza Bogu. Największym i najtrudniejszym podwigiem jest modlitwa za ludzi. Trzeba znosić cierpienia, modlić się, trudzić się, nie zważając na nic, niezależnie od tego, jak bardzo by nas przeklinali, znieważali. Jest znieważanie z lewej strony – od diabła, ale bywa również i z prawej – od bliskich. I jedno i drugie jest trudne do zniesienia, ale korzystne dla duszy człowieka, a nawet konieczne. Wszystko, co człowiek wykonuje z woli Bożej, należy czynić wiedząc o tym, że Bóg to widzi, pamiętając o Matce Bożej, kierując ku Nim swoje uczucia. Niepotrzebne są zewnętrzne trudy, ale najbardziej – oczyszczone serce. Nie pozwalajcie sobie na żaden fałsz – bądźcie bezpośredni wobec ludzi i nie uważajcie się za kogoś ważnego”.
  Pewnego razu matuszka obudziła w nocy swoje pomocnice (ros. келейницы) ze słowami: – „Córki, wstawajcie, zaczęła się wojna! Wstawajcie, trzeba się modlić!” Rano w telewizji, radio i w gazetach podano, że w Czeczenii zaczęły się działania wojenne (1994 rok).

  Jedna z duchowych córek matuszki zapytała, czy może pojechać na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i otrzymała taką oto odpowiedź:
  – „Nie ma tam niczego dla ciebie! Nasi obecni pielgrzymi z Rosji zbezcześcili Ziemię Świętą i tak bardzo tam nagrzeszyli, że teraz trzeba jeździć po naszych świętych miejscach, kajać się i błagać o wybaczenie za tamte grzechy. Nie, nie udzielam ci błogosławieństwa na ten wyjazd. Ileż w Rosji jest świętych miejsc, w których nie byłaś! Przepodobny Sergiusz nie pielgrzymował do Ziemi Świętej, a mimo to przez jego modlitwy oświęciła się nasza Ruska ziemia. Królestwo Boże jest w nas – i dlatego Chrystus powinien żyć w nas. Dlatego również Jerozolima powinna być w sercu, wewnątrz nas. Jezus Chrystus nie nakazywał nam jeździć do Ziemi Świętej. Oto gdzie jest nasza Jerozolima i nasza Ziemia Święta”, – mówiła matuszka, pokazując na serce.
  Jednak te słowa starycy w żadnym wypadku nie świadczą o tym, że nigdy nie udzielała błogosławieństwa na pielgrzymki do Ziemi Świętej. Bliscy matuszki podają taki oto przypadek.
  Przyszła do niej młoda kobieta w ciąży, która miała bardzo trudną sytuację w rodzinie. Matuszka uspokoiła ją, mówiąc, że wszystko będzie dobrze, że urodzi się jej syn, po czym niespodziewanie udzieliła jej błogosławieństwa na wyjazd do Jerozolimy. Zgodnie ze słowami starycy, kobieta zwiedziła Święte Miasto w czasie Paschy, była obecna przy zejściu Błogosławionego Ognia (ros. Благодатного огня) przy Grobie Bożym. Po powrocie z pielgrzymki zarówno wszystko w jej rodzinie się unormowało i, jak przepowiedziała matuszka, szczęśliwie urodziła.

  Z bólem mówiła matuszka o kobietach i dziewczynach, które chodzą w spodniach:
  – „Nie wolno kobietom nosić męskich ubrań, a mężczyznom – kobiecych. Trzeba będzie za to odpowiedzieć przed Bogiem. Sami nie noście i innym na to nie pozwalajcie. A oprócz tego wiedzcie, że kobiety, które noszą spodnie, w czasie nadchodzącej wojny zostaną powołane do armii i tylko nieliczne wrócą z niej żywe”.
  Kiedy matuszka wypowiadała te słowa, jedna z obecnych pomyślała: „ A co w tym złego, jeśli w ogrodzie pracuję w spodniach, tak jest przecież wygodniej”. Matuszka od razu zareagowała na tę myśl:
  – „A ty w ogrodzie chodzisz w spodniach – nie rób tego – bo dopiero za to odpowiesz!”
  Rodzice ochrzcili nowonarodzone dziecko, po czym matuszka zwróciła się matki chrzestnej:
  – „Opiekuj się nim, od dwunastego roku życia będzie żył bez matki”.
  Matuszka ostrzegała:
  „Nie wolno porzucać dzieci, a ludzie nie rozumieją, jakie to jest nieszczęście, nie chcą się kajać i naprawiać swojego życia. Trzeba będzie krwią zmywać te grzechy. Nie wolno porzucać dzieci, matki powinny karmić niemowlęta [a nie porzucać]”.

  O Rosji
  Matuszka mówiła, że najbardziej kocha Rosjan, ponieważ są pracowici, miłosierni, lubią trud.
  W ostatnich latach życia, a szczególnie po rozpadzie kraju, matuszka z bólem serca i ze smutkiem przeżywała, to, co się dzieje w Rosji. Ale z jaką siłą przekonania i nadzieją modliła się ona za swoją ukochaną Ojczyznę! Nie raz mówiła do przychodzących do niej dzieci duchowych:
  – „Dzieci, Matka Boża nie opuści Rosji, Ona kocha Rosję, obroni, uratuje ją. Rosja to kraj Matki Bożej i Ona nie pozwoli jej zginąć, wstawi się za nas. Przecież Ona tak kocha Rosję! Rosja podniesie się z upadku i będzie wielkim, duchowym państwem”.
  Jednocześnie matuszka ściskała swoje piąsteczki, i groźnie patrząc gdzieś w dal, powtarzała:
  – „Ona nie pozwoli wrogom rozdeptać Rosji, nie wyda jej na spalenie w płomieniu pożarów!”
  Matuszka mówiła:
  – „Tam, gdzie jest świętość, tam również lezie wróg duszy ludzkiej”.
  Matuszka przepowiadała, że nadejdą takie czasy, kiedy, tak samo jak po rewolucji lutowej, zaczną zapędzać chrześcijan do więzień, obozów i topić ich w morzu.
  – „Kiedy zaczną się prześladowania wiernych, spieszcie się, aby wyjechać wraz z pierwszym transportem wiernych, odjeżdżających na zsyłkę, łapcie się kół wagonów, ale nie zostawajcie. Ci, którzy wyjadą pierwsi, uratują się”.
  – „Wy wszystko zobaczycie na własne oczy, wasze pokolenie będzie świadkiem przyjścia antychrysta. Dzieci moje, jak mi was żal”, – płakała ona przy tych słowach i obowiązkowo dodawała: – „ale chwała Bogu za wszystko!”
  Pewien kapłan zapytał starycę:
  – Matuszka, jestem słaby, boję się dnia przyjścia antychrysta.
  – Nie bój się, doczekasz tego, ale nie odczujesz ciężaru tego wydarzenia.
  Matuszka nie raz mówiła o nadchodzących doświadczeniach, że w czasie rządów antychrysta będą stosować takie tortury, jakich nigdy do tej pory nie wymyślono. Ale staryca odsłaniała to, co widziała duchowym wzrokiem, w żadnym wypadku nie dlatego, aby przestraszyć, ale przede wszystkim aby umocnić w wierze i nadziei na Bożą pomoc. Stale powtarzała, że Bóg nie pozostawi Jemu wiernych – wykarmi ich w czasie głodu, pocieszy w smutku, ukryje i ochroni w czasie ataków sił zła i pomoże godnie znieść każde cierpienia, prześladowania i męczarnie. Jednocześnie wspominała słowa psalmisty Dawida: „w czasie klęski nie zaznają wstydu, a we dni głodu będą syci”. (Ps. 36, 19).
  – „Wszystko mogę w Bogu, Który mnie umacnia. Dzieci, nie bójcie się niczego, nie trzeba bać się tego, co będzie, albo może być, albo nawet powinno się wydarzyć zgodnie z proroctwami ludzi Bożych. Bóg jest potężniejszy od wszystkich i od wszystkiego, On pomoże w cierpieniach, da siłę, aby wycierpieć, a kiedy trzeba upokorzy, bylebyśmy tylko byli posłuszni Jego świętej woli. Proście naszą gorliwą Wstawienniczkę, a Ona nie opuści was”.
  Pewnego razu twarz matuszki stała się groźna, jakby zobaczyła duchowymi oczami coś strasznego. Kilka razy z gniewem uderzyła laską o podłogę i powiedziała:
  Patrz, co oni wymyślili! Niemowlętom stawiać pieczęć antychrysta. Anioł zgładzi tych, którzy ośmielą się to robić!
  Pewnego dnia matuszka Niła objęła głowę dwoma rękami i krzyknęła:
  Co będzie! Co będzie z Rosją i z nami wszystkimi!
  Powtórzyła to kilka razy, a potem, jak gdyby się uspokoiła, powiedziała:
  – Nie, nie opowiem niczego, Bóg nie błogosławi.
  (…) Swoimi duchowymi oczami matuszka widziała, że obecne i następne po nim pokolenia czekają, być może, jeszcze cięższe cierpienia i doświadczenia. Najczęściej opowiadała o swoich doświadczeniach z łagru, jak przeżyła głód, w sytuacji, kiedy praktycznie nie ma żadnych zapasów jedzenia:
  – „Głód jest czymś strasznym, nie daj Bóg, byście mieli coś takiego przeżyć. W łagrze praktycznie nie widzieliśmy chleba. Kiedy wyszłam na wolność, to myślałam, że nigdy nie najem się chleba. A przecież nadchodzi głód. W moich latach dziecięcych na Ukrainie bywało tak, że jak się spojrzało wokół – to do horyzontu stoją zboża, napęczniałe kłosy, jeden w jeden. A jak wiatr powieje – to jak fale po morzu płyną po sam horyzont. Nie było w nich żadnych chwastów. A teraz jak popatrzysz – po sam horyzont sam chwast. Porzucili ziemię, a ona przecież karmi człowieka. Wszyscy muszą pracować na roli. Ludzie będą musieli zdać sprawę z tego, że ziemia nie jest uprawiana, bo to będzie przyczyną głodu. Jeśli macie kawałek ziemi, działkę, to trzeba każdy skrawek ziemi uprawić, obsiać, a ziemia pomoże przeżyć w czasie głodu. Sadźcie ziemniaki, jarzyny na wszystkich działkach, a gdzie tylko można, hodujcie kury. A jak będzie ciężko – to będziecie jeść ziemniaki z ogórkami”.
  – „Zapasy nie uratują was, ponieważ głód zacznie się nie od razu. Z każdym rokiem będzie coraz trudniej, urodzaj będzie coraz mniejszy, będzie coraz mniej ziemi pod uprawy. Wszyscy muszę postarać się żyć bliżej ziemi. Życie w dużych miastach będzie bardzo ciężkie. Nastanie taki głód, że ludzie będą włamywać się do domów, żeby znaleźć coś do jedzenia. Będą rozbijać szyby, rozwalać drzwi, zabijać ludzi za jedzenie. Dużo ludzi będzie miało broń, a życie ludzkie nie będzie miało żadnej wartości”.
  – „W momencie przyjścia antychrysta nastanie taki głód, że nie będzie żadnych zbóż, ani traw. Trzeba będzie gromadzić liście z lipy, pokrzywę i inne zioła, suszyć je, a potem gotować – tego wywaru wystarczy, żeby się wyżywić”.
  Matuszka mówiła, że pod koniec czasów na miejscu Sankt Petersburga będzie morze. Natomiast Moskwa częściowo pójdzie pod ziemię, ponieważ tam, pod ziemią, jest mnóstwo pustych przestrzeni. Kiedy zapytano ją o dom i wioskę, w której mieszkała, matuszka powiedziała:
  – „Z wioski nic nie zostanie. Zostanie tylko moja chatka i jeszcze jedna. Dojdzie do wojny, będą zniszczenia, ale moja chatka zachowa się. Ja już tego nie zobaczę, ale wy tak. Zostanie tamta droga do Jegorijewska i moja chatka, a obok niej nie ma niczego. Kiedy będzie wojna, to wieś zostanie zniszczona”.
  – „Nastaną takie czasy, kiedy napadną na nas Chińczycy, a wtedy wszystkim będzie bardzo ciężko”.
  Te słowa matuszka powtórzyła dwa razy.
  – „Dzieci, miałam sen. Będzie wojna”.
  Boże, już czternastolatków powołają pod broń, nieletnich wyślą na front. W domu zostaną dzieci i starcy. Żołnierze będą chodzić po domach, wszystkich brać pod broń i gnać na wojnę. Ci, którzy będą mieli broń, będą zajmować się grabieżami i rozbojem, a ziemia będzie usiana trupami. Dzieci moje, jakże mi was żal!” – wielokrotnie powtarzała matuszka.
  Najbardziej ze wszystkich świętych matuszka kochała swojego Apostoła i Ewangelistę Jana Teologa. Mówiła, że święty Jan kocha Rosję i przyjdzie do nas w czasach antychrysta. Jednemu ze swoich duchowych dzieci matuszka dała taką oto modlitwę:
  „Boże, niech się wypełnia wola Twoja na mnie grzesznym na wszystkich drogach mojego życia, pomóż mi pozostać wiernym Tobie do końca. Przenajświętsza Bogurodzico, wybaw mnie grzesznego. Święty Apostole Janie Teologu, bądź moim przewodnikiem, wstawiaj się z mną i módl się za mnie do Boga i do Przeczystej Jego Matki. Amen”.

  Źródło:http://megimg.info/13/index.php?PHPSESSID=da0bf42b000ec32191eaf205b872501b&topic=16.0

  • hjk 25 marca 2012 o 5:06 pm

   „Pewnego razu twarz matuszki stała się groźna, jakby zobaczyła duchowymi oczami coś strasznego. Kilka razy z gniewem uderzyła laską o podłogę i powiedziała:
   Patrz, co oni wymyślili! Niemowlętom stawiać pieczęć antychrysta. Anioł zgładzi tych, którzy ośmielą się to robić!”

   – w Brazyli już zaczeli wszywac w kurtki, potem przejda do czipowania dzieci…

 10. jowram 24 marca 2012 o 8:20 pm

  POTENCJALNIE JESTEŚMY BOGACZAMI
  Jan Pasek/Blogmedia24

  Polska posiada w swoich zasobach naturalnych całą tablicę Mendelejewa. Niektóre ze złóż surowców są gigantyczne i jedyne w swoim rodzaju i wcale nie o łupkach mowa…

  Niestety rządzący planują raczej sprzedaż polskich przedsiębiorstw strategicznych zagranicznym podmiotom, sprzedaż koncesji na wydobycia, sprzedaż złóż a nie ich eksploatację…

  A potencjalnie jesteśmy bogaczami!

  Suwalskie złoża warte więcej niż złoto całego świata…

  Debatę na temat kopalni rud polimetalicznych w Szurpiłach k. Suwałk w ramach dyskusji nad strategią dla tzw. Ściany Wschodniej proponuje Jerzy Ząbkiewicz, przewodniczący Stowarzyszenia Samorządna Suwalszczyzna. – Pospierajmy się na argumenty, a nie wyobrażenia – przekonuje przewodniczący.

  Jak bumerang powraca (przynajmniej w kręgach naukowców oraz mieszkańców Suwalszczyzny) w ostatnich miesiącach sprawa złóż polimetalicznych na Suwalszczyźnie. Spierają się ze sobą zwolennicy i przeciwnicy ich wydobywania. Jedni widzą wielką szansę gospodarczą nie tylko Polski północno-wschodniej, ale całej Rzeczypospolitej. Inni snują księżycowy krajobraz, gdyby nie daj Bóg – ktoś odważył się wbić kilof w piękną ziemię suwalską.

  Droższe od złota

  W ciągu trwających 40 lat badań geologicznych odkryto na Suwalszczyźnie niemal całą tablicę Mendelejewa. W Krzemiance i Udrynie, na głębokości 850 do 2,3 tys. metrów pod ziemią, zalega 1,5 mld ton rud polimetalicznych! Jest tu ok. 50 mln ton tytanu niezbędnego do produkcji samolotów, okrętów podwodnych i statków kosmicznych. Jest też wanad – jeden z najtrwalszych metali, a także anotrozyt – magmowa skała głębinowa, cenny materiał budowlany, kamienie półszlachetne. Wszystko to jest warte (licząc po cenach rynkowych) z 355 mld USD! A niezależny ekspert Stanisław Palka uważa, że „… zasoby ok. 30 pierwiastków tam występujących liczone od spągu złoża warte są biliony dolarów. Najprostsza konkluzja brzmi: suwalskie złoża są warte więcej niż złoto całego świata…”. całosć >>>> http://gigawat.info/archiwum/article/articleview/1404/1/94.html
  Wildhorse Energy będzie szukać uranu w Sudetach

  Ministerstwo Ochrony Środowiska pozwoliło australijskiej firmie wydobywczej Wildhorse Energy na poszukiwania uranu w Sudetach. Prace mogą się rozpocząć już za kilka dni.

  Wydobycie uranu rozpoczęli Niemcy dziesięć lat przed II wojną światową w Kowarach w Sudetach. Do swoich laboratoriów mieli wtedy wywieźć około 10 ton rudy uranowej. Do 1942 roku Niemcy wydobyli ponad 70 ton rudy. W 1947 roku w okolice Kowar przyjechali Rosjanie. Zaledwie cztery lata później w zarządzanych przez nich kopalniach pracowało już kilka tysięcy robotników (w tym więźniowie). Cały przemysł wydobywczy, choć znajdował się w Polsce, był zarządzany i podporządkowany Rosjanom. Badania prowadzili specjaliści – geolodzy z ZSRR, nadzór nad kopalniami należał do radzieckiego wojska, a wszystko, co w nich wydobyto, bez wyjątku wysyłano na wschód. Polaków dopuszczono do badań dopiero pod sam koniec lat 50. XX wieku – 13 lat po rozpoczęciu eksploatacji złóż. Pierwsi byli specjaliści z warszawskiego Państwowego Instytutu Geologicznego (PIG). Kilka lat później pojawili się tam fizycy z Instytutu Badań Jądrowych z Warszawy. Ci ostatni opracowywali wtedy różne strategie rozwoju w Polsce energetyki jądrowej. Wydobycie, oczyszczanie i wstępne wzbogacanie uranu w Sudetach zakończyło się w 1973 roku. Działało tam osiem kopalń, z czego trzy zlokalizowane były w Kowarach. W sumie wydobyto i wywieziono do ZSRR około 700 ton metalicznego uranu (inne źródła podają 850 ton). To bardzo mało, zaledwie 0,7 proc tego, co wydobyto w Czechosłowacji. Jedno ze źródeł podaje, że polski uran stanowił tylko 0,25 proc. całego uranu wydobytego we wszystkich (za wyjątkiem Bułgarii) krajach bloku wschodniego.

  Czy polskie złoża opłaca się eksploatować? Rosjanie zaprzestali wydobycia z powodów ekonomicznych, ale to wcale nie musi oznaczać, że polskie złoża były wtedy nierentowne. Może Rosjanie odkryli wtedy w ZSRR bogatsze w surowiec złoża? W takim wypadku te mniej opłacalne – polskie – po prostu zostawiono. Nawet jednak zakładając, że w latach 60. i 70. wydobycie uranu w Sudetach przynosiło straty, nie musi tak być dzisiaj. Technologie związane z przemysłem wydobywczym tanieją, a uran drożeje. Jeszcze 40 lat temu funt surowca (0,45 kg) kosztował około 7 dol., dzisiaj około 130 dol. Ceny tego surowca zaczęły gwałtownie rosnąć dwa-trzy lata temu, eksperci spodziewają się, że będą rosły nadal.

  http://www.nbi.com.pl/aktualnosc-2007-wildhorse-energy-bedzie-szukac-uranu-w-sudetach/

  Ministerstwo Środowiska i Państwowy Instytut Geologiczny interesują się złożami uranu w Polsce północnej. To co jeszcze niedawno wydawałoby się fantastyką, obecnie nabiera coraz bardziej konkretnych kształtów. A wszystko przez atomowe plany rządu, który chce, by do 2020 roku powstała w Polsce przynajmniej jedna elektrownia jądrowa. Niewykluczone, że stanie ona w okolicach Żarnowca, a uran wydobywany będzie m.in. na Mierzei Wiślanej.

  Mierzeja Wiślana oraz tereny położone do około 100 km na południe od niej to obiecujące złoża uranu. Naukowcy szacują, że ich zawartość na obszarze tzw. Syneklizy (dawne obniżenie starej powierzchni ziemi) Perybałtyckiej dla Krynicy Morskiej i Ptaszkowa – Pasłęka wynosi do 2500 ton uranu. Na zasoby te natrafiono w latach 70. ubiegłego stulecia.

  http://gdansk.naszemiasto.pl/archiwum/2041254,mierzeja-wislana-zaglebiem-uranowym-polskie-zloza-uranu-pod,id,t.html

  Na Dolnym Śląsku zalegają największe w Europie, a być może i na świecie pokłady węgla brunatnego. Rząd nie może się zdecydować, co z nimi zrobić.

  Złoża Legnica odkryto w latach 50. przy okazji poszukiwań i dokumentowania złóż miedzi. Znajduje się tu pięć pól eksploatacyjnych: Legnica-Zachód, Legnica-Wschód, Legnica-Północ, Ścinawa i Ruja.

  Prof. Jerzy Bednarczyk z Instytutu Górnictwa Odkrywkowego “Poltegor”: – To największe złoża w Europie, a być może i na świecie. Ich wielkość oceniamy na 35 mld ton, w tym 15 mld może być eksploatowanych. Zasoby Bełchatowa, przy największej polskiej elektrowni, to ok. 2 mld ton. Dolnośląskie zalegają na głębokości ok. 200 m, czyli podobnej jak w Bełchatowie. Poza tym legnickie złoża są znacznie lepsze jakościowo niż bełchatowskie. To żyła złota, którą wreszcie trzeba zabezpieczyć i następnie rozpocząć wydobywać. Przy optymalnym wydobyciu rocznie można uzyskać aż 29 TWh energii.

  http://www.komitetlegnica.agh.edu.pl/aktualnosci/artykuly/1.htm

  Najbogatsze złoże złota w Europie znajduje się w Polsce.

  Niestety, u jubilera jeszcze długo nie będzie można kupić biżuterii z kruszcu spoczywającego pod ziemią na Dolnym Śląsku. Co gorsza, w tym roku prezenty ze złota są znacznie droższe niż w zeszłym. Wszystkiemu winne niepewne czasy.

  Zespół geologów pod kierownictwem prof. Stanisława Speczika (dziś prezesa KGHM) odkrył złoże złota w rejonie kopalni Polkowice-Sieroszowice, należącej do miedziowego koncernu. Jego zasobność specjaliści oceniają na ponad 80 ton. To europejski rekord. – Zasoby występują wraz z platynowcami poniżej horyzontu miedzionośnego, głęboko pod powierzchnią. Jest to najbogatsze złoże na naszym kontynencie, ale nie jest jeszcze eksploatowane – mówi Dariusz Wyborski, rzecznik prasowy KGHM. Sięgnięcie do skarbów ziemi nie jest jednak łatwe. Wydobywanie złota z dużej głębokości jest po prostu drogie. (…)

  W Polsce żółty kruszec występuje głównie w Sudetach i Karkonoszach. Do najbardziej znanych od wieków ośrodków górnictwa należą: Złotoryja, Lwówek Śląski, Legnickie Pole, Złoty Stok i Głuchołazy. Na złoto natrafiono również w rejonie Tatr, Pienin oraz Gór Świętokrzyskich. W 1996 r. na Dolnym Śląsku wytyczono 33 działki złotonośne (każda ma ok. 96 km kw.). Pierwsze koncesje na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż złota otrzymały koncerny górnicze z Irlandii, Australii i Ameryki Północnej.

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/W-Polsce-znajduja-sie-najbogatsze-zloza-zlota-w-Europie-582652.html

  Polskie głowy nie od parady

  KGHM Polska Miedź S.A. odnotował kolejny sukces. Oto jego spółka KGHM Metale uruchomiła pilotażową produkcję renu. Ten niezwykle rzadko występujący w przyrodzie pierwiastek odzyskiwany jest z odpadów powstających podczas przeróbki rud miedzi. Jest go tak dużo, że Polska od razu stanie się czołowym producentem w skali światowej.

  Technologię do otrzymywania renu posiadali Kanadyjczycy. Była ona zbyt droga, by można było ją zastosować w Polskiej Miedzi. Sytuacja stała się wyzwaniem dla naukowców i techników. Prof. Bogusława Trzebiatowska z Uniwersytetu Wrocławskiego opracowała technologię odzyskiwania renu z roztworu płuczkowego kwasu siarkowego. Lubińskich specjalistów wsparli naukowcy z gliwickiego Instytutu Metali Nieżelaznych.

  Polska metoda jest bardzo tania i nie wymaga budowy ogromnych, kosztownych instalacji. Ta, uruchomiona w Legnicy, kosztowała jedynie… 450 tys. zł. Do rozpoczęcia pełnej produkcji trzeba jeszcze rozbudować linię produkcyjną. Ryszard Chamer, członek kierownictwa KGHM “Metale”, twierdzi, że będzie można dzięki temu produkować ok. 4 tony renu rocznie. To wcale niemało, jako że w całym świecie wytwarza się rocznie około 40 ton renu.

  Technologia opracowana wspólnie z gliwickim instytutem spożytkowuje najnowsze zdobycze nauki molekularnej. Opiera się o tzw. jonity, które jedne pierwiastki zatrzymują, a inne przepuszczają. Przez różne zabiegi chemiczne doprowadza się roztwór do nadrenianu amonu, a później poprzez redukcję wodorem i spiekanie próżniowe, pozyskuje się ren metaliczny. Jest to jeden z najrzadszych pierwiastków na ziemi. Ale ma też i nadzwyczajne właściwości. Topi się w temperaturze 3180 stopni C, a wrze przy 5600 stopniach. Stosuje się go w przemyśle lotniczym i razem z molibdenem oraz wolframem – do produkcji termopar. Prawie 80 proc. światowej produkcji renu znajduje zastosowanie przy wytwarzaniu katalizatorów platynowo-renowych do produkcji benzyn bezołowiowych. Stąd zapotrzebowanie na ren będzie rosło.

  Jest zatem szansa, że ren już wkrótce stanie się sztandarowym produktem Polskiej Miedzi. Gdy tylko poszło w świat, że KGHM uruchamia produkcję, to posypały się jak z rękawa pierwsze zamówienia. Wiadomo, że w grę wchodzą spore pieniądze, bo kilogram renu kosztuje tyle co tona miedzi – około 1500 dol. Jeśli zatem spółka będzie produkować 4 tony rocznie, to wartość renu sięgnie ponad 6 mln dol. A to wielkość, o którą warto się bić. Zwłaszcza że w Europie będziemy praktycznie jedynym producentem tego metalu.

  http://www.kghm.com.pl/index.dhtml?id=626&module=articles

  Dzięki złożom molibdenu Polska może się stać partnerem producentów rakiet

  Ryszard Chachulski, starosta powiatu myszkowskiego, żyje na granicy dwóch światów. Gdy wygląda z okna ratusza, widzi setki snujących się bezrobotnych, sierot po upadłych ostatnio czterech dużych zakładach pracy. Jednocześnie kilkaset metrów pod fundamentami ratusza zalega skarb, który może odmienić los jego powiatu. Ten skarb to złoża molibdenu i wolframu (jednych z najbardziej poszukiwanych na świecie metali), największe w Europie, jedne z największych na świecie – zapewniają geolodzy z Państwowego Instytutu Geologii. Ze stopów molibdenu i wolframu wytwarza się elementy reaktorów jądrowych, rakiet (w tym kosmicznych), najnowocześniejszych pocisków, samolotów. Przetwórstwo tych metali to elita światowego przemysłu metalurgicznego. Złożom molibdenu towarzyszy ponadto złoto, srebro i selen. Niewiele jest miejsc na świecie, gdzie nagromadziło się tyle rud cennych metali, ile pod Myszkowem – oceniają eksperci z PIG.Dzięki myszkowskiemu skarbowi Polska może się stać znaczącym partnerem i dostawcą surowców dla największych europejskich producentów zaawansowanych technologii. Molibdenem spod ratusza starosty Chachulskiego zainteresował się już niemiecki koncern Thyssen Krupp, światowy potentat w branży metalurgicznej.

  Wszędzie molibden

  Na głębokości 400 metrów między Myszkowem, Koziegłowami i Masłowem zalegają pokłady miedzi, a 800 metrów pod ziemią występuje molibden i wolfram – tłumaczy starosta Chachulski. Według wstępnych szacunków Biura Projektów Metali Nieżelaznych Birtomet, zasoby myszkowskiego złoża sięgają 80 mln ton. Oznacza to, że gdyby zbudować kopalnię wydobywającą rocznie 4 mln ton wszystkich występujących tu rud, wystarczyłoby ich na 20 lat. Najlepiej rozpoznane są okolice Myszkowa. Wykonano tam prawie 30 odwiertów. – Rudy molibdenowo-wolframowe mogą występować od Lublińca na Wyżynie Wieluńskiej aż po Kraków, i niewykluczone, że są tam o wiele bogatsze złoża niż pod Myszkowem – twierdzi dr Albin Zdanowski, dyrektor górnośląskiego oddziału Państwowego Instytutu Geologicznego. Surowca może wystarczyć nawet na sto lat.

  http://www.wprost.pl/ar/14023/Kosmiczny-skarb/?O=14023&pg=0

  • monitorpolski 24 marca 2012 o 9:06 pm

   To jest więc kolejny powód, dla którego chcą nas wykatrupić.

   • sebecx 25 marca 2012 o 6:25 am

    @ Monitor …czy ta eksploatacja ziemi, aby na pewno jest potrzebna … cywilizacja nigdy się nie na syci jeżeli w szkole nie będzie odpowiedniej edukacji.. wystarczy zapytać czego ludzie potrzebują do szczęścia w życiu, a dowiemy się, że podstawowe zaspokojenie potrzeb zeszło na plan ostatni, a wzrosła potrzeba posiadania zabawek oraz pseudo rozrywkowych gadżetów, gier itd… ( zapraszam np. pod Lidera w Lublinie przy Radziwiłowskiej można posłuchać o priorytetach wchodzących w życie młodych ludzi – szok)… no i kultowy CIĄGŁY WZROST ! … ..kto ma rosnąć i po co i jak długo i czyim kosztem i jakim prawem? …wiem, wiem mówię jak agent NWO… tylko, że ja już widzę trochę dalej i jak rozmawiam z ludźmi, że obecne „czasy pokoju” są doskonałym momentem na przygotowanie eksterminacji, bo ludzie są ogłupieni to zgadnijcie jak mnie traktują… jedynie z niektórymi „dziadkami” daje się pogadać.. a reszta PRAGNIE zabawek i rozrywek i pokazać się… i co gorsze, są tacy którzy mówią, że ich to nie interesuje – i teraz pytanie? … jak ja mam ich traktować? …robactwo? ..dlaczego przyszłe pokolenia włącznie z moimi dziećmi mają cierpieć z powodu „wypełniacza” społecznego? … oby nie sprawdziły się scenariusze wojny i głodu, bo jest to zawsze straszna tragedia, ale z drugiej strony dziś skórki od chleba się nie szanuje nie wspominając o ludzkim życiu… tak to właśnie jest w „dobrych czasach” …

    • monitorpolski 25 marca 2012 o 9:33 am

     Nie mówisz jak „agent NWO” – oszczędność jest rozsądną rzeczą. NWO eskaluje zanieczyszczenie globu, udając że się troszczy o przyszłość, podając jednocześnie rozwiązanie w postaci rządu światowego – „problem – reakcja – rozwiązanie”. To my powinniśmy we własne ręce przechwycić ruch zmierzający do zminimalizowania niszczenia środowiska. NWO nie wprowadza rozwiązań darmowej energii, bowiem wybiłoby to im z rąk główny atut. Dlatego tym należy się zająć w pierwszej kolejności.

     • zenobiusz 25 marca 2012 o 10:08 pm

      W internecie jest pełno informacji, kontaktowcy, media to nazwę o Galaktycznej Federacji. Nawet Fulford i Wilcock są wspomnieć, że ten „Galaktyczna Federacja” jest w kontakcie z tajnych i święte socities azjatyckich tego świata, aby zastąpić „Mroczny Cabal” i zakończyć erę władzy.
      Istnieje ogromna informacji (lub dezinformacji) w internecie na ten temat.
      http://zenobiuszsamotnywilk.wordpress.com/2012/03/25/galactic-federation-coudetat-against-the-illuminati-and-a-new-financial-system-start-the-discussion-of-the-end-of-times/

     • Peryskop 26 marca 2012 o 8:03 am

      Sebecx, dzięki za przytomny koment.

      Kiedyś zwróciłem uwagę, że pod każdorazowy „przyrost” – budżet kraju jest zadłużany.

      A to przekłada się na niepokojące tendencje, których objawy są coraz wyraźniej widoczne:

      – przyrost GNP stał się wskaźnikiem iluzorycznym, fałszywie ukrywającym pazerność „elit”;
      – „ktoś” robi nas w konia nakręcając pętlę lichwy pod pretekstem nakręcania koniunktury;
      – „no free lunch” więc za tandetne gadżety naszych rozrywkowych sąsiadów płacimy wszyscy;
      – tak ustawiona „ekonomia” jest narzędziem rabowania obecnego oraz przyszłych pokoleń !

  • Aśka 24 marca 2012 o 9:38 pm

   o tym donosił już kaci 10 Września 2011
   https://monitorpolski.wordpress.com/2011/09/09/czy-obama-oglosi-pakt-z-obcymi/#comment-34670

   napisałam wówczas:
   Aśka 10 Wrzesień 2011 o 10:27 am

   Już wcześniej dochodziły do nas sygnały, że wnętrze ziemi w Polsce jest cenne. Nikt nie podawał jednak wartości. Wcale się nie dziwię teraz, że chcą Polaków wypędzić z ich własnej Ojczyzny. Jednych rozgonią po świecie w poszukiwaniu chleba, drugich wytępią ekonomicznie i będą mieć to, co ukryte pod ziemią. Terytorium wykorzystają jako magazyn surowcowy. Kto się tym podzieli? Czy piękna przyroda ocaleje? Tego już nie zobaczymy.

   *
   Aśka 10 Wrzesień 2011 o 10:31 am

   Jeszcze tylko dodam, że ciągle się nas straszy, że nawet jak do władzy dojdą patrioci, to i tak nic nie zrobią, bo w Polsce wszystko “rozprzedane”. A bez pieniędzy i tak nic nie będą mogli zrobić. W ten sposób ktoś świadomie chce spowodować, abyśmy w końcu się poddali.

  • Aśka 24 marca 2012 o 9:43 pm

   http://gielda.onet.pl/dss-odkryly-zloza-rud-tytanu-i-innych-metali-rzadk,18726,4170294,1,news-detal
   DSS odkryły złoża rud tytanu i innych metali rzadkich w Pilawie Górnej

   a tutaj o tym, że Rosjanie wywozili od nas uran /za darmo/
   http://przewodnik.onet.pl/reportaze/miejsca-wymazane-z-mapy,1,3293578,artykul.html

   • Peryskop 24 marca 2012 o 10:09 pm

    Te okoliczności dotyczące bogactw naturalnych Polski łączą się logicznie z aktami sabotażu gospodarczego i ekonomicznego ekip rządzących po odzyskaniu quasi-wolności w 1989 roku trzeba będzie uwzględnić w przyszłych procesach przeciwko uczestnikom obecnej zdrady narodowej.

    Według definicji kłamstwa [Wojciech Chudy – Filozofia kłamstwa] świadome przemilczenie też jest formą kłamstwa.

   • Aśka 24 marca 2012 o 10:31 pm

    dodam jeszcze do kompletu wszystko o złożach geotermalnych … kilka artykułów wraz mapami rozmieszczenia złóż
    http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=ge&dat=20081001&id=main

   • Aśka 24 marca 2012 o 10:41 pm

    i jeszcze złoża ropy … zacytuję cały artykuł, ponieważ jest już niedostępny w sieci

    http://wiadomosci.onet.pl/1375606,10,item.html
    PAP, tm /24.08.2006 15:40
    Odkryto największe złoże ropy na Bałtyku
    Dwa złoża ropy naftowej i gazu ziemnego, w tym największe jakie do tej pory odkryto i eksploatowano na Bałtyku zostały odnalezione przez Petrobaltic – spółkę należącą do Grupy Lotos.
    Spółka zamierza rozpocząć eksploatację tych złóż; ich zasoby szacowane są na 16 mln m sześc. ropy co stanowi ponad 110 mln baryłek.

    Obydwa złoża położone są w polskiej strefie ekonomicznej Morza Bałtyckiego. Eksploatacja pierwszego z nich – B8, którego zasoby szacowane są na około 1 mln m sześc. ropy, ma rozpocząć się w 2008 r. Drugie złoże, o zasobach szacowanych na 15 mln m sześc., będzie eksploatowane od 2011 r.

    Złoże B8 leży 68 km na północ od Helu. Ropa znajduje się 2,1 km pod dnem morza przy głębokości wody 85 m. Projekt zagospodarowania złoża przewiduje prowadzenie wydobycia ropy naftowej trzema odwiertami eksploatacyjnymi z platformy wiertniczej usytuowanej w centrum złoża. W ciągu kilku najbliższych tygodni Petrobaltic powinien uzyskać koncesję na eksploatację tego złoża. Początek eksploatacji na skalę przemysłową planowany jest na 2008 r. Obecnie przewiduje się, że eksploatacja ta będzie trwała 10 lat.

    Z badań wynika, że tzw. zasoby wydobywalne wynoszą blisko 1 mln m sześc. ropy naftowej i ponad 100 mln m sześc. gazu ziemnego. Efekty próbnej eksploatacji wskazują jednak na to, że zasoby ropy w złożu mogą być większe od przewidywanych.

    Pozyskiwana ze złoża ropa naftowa i towarzyszący jej gaz mają być przesyłane rurociągiem podwodnym o długości ok. 35 km do Centrum Eksploatacyjnego na platformie „Baltic Beta” na złożu B3. Stamtąd, po separacji, ropa będzie wysyłana na ląd tankowcem, a gaz po obróbce będzie przesyłany podwodnym rurociągiem do Elektrociepłowni „Władysławowo”, gdzie zostanie przetworzony na energię elektryczną, ciepło i LPG.

    Innym, o wiele większym złożem ropy i gazu jest złoże B23 znajdujące około 135 km na północ od Półwyspu Helskiego. Na podstawie badań geologicznych ustalono, że złoże znajduje się na głębokości ok. 1,6 km pod dnem morza, przy głębokości wody 105-125 m.

    Z analiz wykonanych w lipcu 2006 r. przez niezależnych specjalistów wynika, że zasoby wydobywalne ropy w tym złożu wynoszą ok. 15 mln m sześc.

    „To jest co najmniej trzykrotnie więcej od tego co Petrobaltic ma w tej chwili, co wydobywa. Jest to o wiele większe złoże niż to, które jest w rejonie Kaliningradu eksploatowane przez Rosjan” – powiedział w czwartek na konferencji prasowej prezes Grupy Lotos Paweł Olechnowicz.

    Obecnie Petrobaltic wydobywa 300 tys. ton ropy rocznie. Spółka planuje zwiększenie wydobycia do 1 mln ton w 2012 roku. Natomiast Grupa Lotos przerobi w tym roku ponad 6 mln ton ropy, planuje jednak zwiększenie swoich mocy przerobowych do 10 mln ton w 2010 roku (spółka do 2010 r. planuje wejść w posiadanie platformy wiertniczej, dzięki której możliwa będzie eksploatacja tego złoża).

    „Jest złoże, które jest nasze; przeanalizowaliśmy ekonomię tego (przedsięwzięcia – PAP), w związku z tym robimy wszystko, aby jak najszybciej to złoże produkowało ropę” – zaznaczył Olechnowicz.

    „Prowadzimy prace badawcze na innych koncesjach i wszystko wskazuje na to, że nie jest to ostatnie odkryte złoże. Na Bałtyku jeszcze zabiegamy o koncesje na szelfie łotewskim i litewskim (…) Prowadzimy rozmowy na rynku Kazachstanu” – dodał prezes Lotosu.

    Na lata 2011-2018 zaplanowano etap testów produkcyjnych i zagospodarowania złoża B23. Według obecnych planów jego eksploatacja będzie prowadzona do 2033 r.

    z forum:
    o rany to straszne
    teraz amerykanie przyjada do nas demokracje wprowadzac. chlip chlip
    ~gucio, 25.08.2006 00:41

    Dlaczego skarb państwa sprzedał Petrobaltic za 200 mln PLN????
    Jak to jest, że firmę(Petrobaltic) która ma prawa do złóż ropy i gazu warte kilka miliardów USD nasz skarb państwa sprzedał za 200 mln PLN?? Kto na tym zarobił a kto stracił?? To by musiała wyjaśnić nowa komisja sejmowa.
    ~życzliwy, 25.08.2006 03:12

    >>>> to jeszcze jest w sieci:
    http://www.wnp.pl/wiadomosci/11557.html
    Petrobaltic: były prezes oskarżony o działanie na szkodę spółki
    30.06.2006 13:16 – PAP

    http://www.wnp.pl/wiadomosci/13524.html
    24.08.2006 11:18 – pb.pl
    Petrobaltic wchodzi na nowe złoża

    http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=200805120&id=po22.txt
    Wtorek, 20 maja 2008, Nr 117 (3134)
    Zainwestują w gaz

    http://marucha.wordpress.com/2010/01/29/w-czyje-rece-wpadnie-polskie-plynne-zloto/
    W czyje ręce wpadnie polskie płynne złoto?

  • Totalsky No Problemsky 25 marca 2012 o 4:05 pm

   @jowram
   ja mieszkam na Suwalszczyźnie! zgadzam sie, ze Polska to potencjalnie bardzo bogaty kraj, ale nie zycze sobie wież wiertniczych wśród tych naszych pagórkow-padołków; wystarczy, ze juz wiatraki machaja w nocy czerwonymi światełkami na łopatach śmigieł!

   • hjk 25 marca 2012 o 5:53 pm

    to trza wywalić te bezsensowne wiatraki i wkopać wieże!
    i w końcu coś z tego miec, a nie ogryzki przypadkowej energii i negatywne efekty zdrowotno ekologiczne od infradźwieków…

 11. Kamil 24 marca 2012 o 9:22 pm

  Jeśli nie najważniejszy!

 12. Jony 24 marca 2012 o 9:38 pm

  Ponoć Henry Kissinger umarł w szpitalu
  http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.godlikeproductions.com/forum1/message1818020/pg1&ei=mzBuT7GaFuP54QT2_di_Ag&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCQQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.godlikeproductions.com/forum1/message1818020/pg1%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DeBE%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26prmd%3Dimvns

  • sebecx 25 marca 2012 o 8:30 am

   zróbmy listę kto ostatnio pogib i to wszyscy przed 21.12.2012:
   dżekson, hjuston, dżobs, kisindżer… możę następny brzezio do bunkra zejdzie?

   • hjk 25 marca 2012 o 5:54 pm

    niektórzy byle juz nie wychodzili 😉

   • Sully 25 marca 2012 o 7:02 pm

    a dżekson i hjuston, to żeby im czas śpiewem umilali, czy jak?

 13. kristina 25 marca 2012 o 12:29 am

  Dobra wiadomość na dobranoc.:)

 14. Tola 25 marca 2012 o 5:06 am

  na prawde ciesze sie ,ze ten reptile-kiss odszedl.
  juz sie balam ,ze moze jest wiekuisty.

 15. Logos 25 marca 2012 o 9:00 am

  Nie ma żadnych potwierdzonych informacji o śmierci Kissingera, wpis na forum godlikeproduction to żaden fakt. Zresztą na tym samym forum został obśmiany.

  • monitorpolski 25 marca 2012 o 9:21 am

   Poczekajmy, a nóż… Może próbują go ożywić?

 16. PokójWam 25 marca 2012 o 9:58 am

  Ciekawe informacje, kim naprawdę jest Alex Jones?

  http://www.spirituallysmart.com/Jones-CIA.htm

  Nawet jeśli to prawda z śmiercią Kissingera nie powinno się cieszyć ze śmierci żadnego człowieka, nawet jeśli był największym zbrodniarzem

  • monitorpolski 25 marca 2012 o 10:04 am

   Czyli w momencie gdy zmarł Hitler, cały świat powinien zamrzeć w żałobie? Człowieku, Kissinger to nie był człowiek! Jedyną wspólną rzeczą z człowiekiem była może jego budowa ciała. Duch na pewno było opanowany przez diabła.
   Twój atak na Alexa jest albo nieprzemyślany, albo celowy. Jest to najważniejsza w tej chwili siła oporu wobec NWO w USA. Tego typu artykuły ukazują się zazwyczaj na anonimowych stronach CIA. Poszukaj sobie w whois odnośnie załączonej strony – zobaczysz o czym mówię.
   Nawet dotychczasowi przeciwnicy Alexa zaczynają przyznawać, że miał rację od samego początku, ostrzegając przed eskalacją państwa policyjnego. Wszystko co mówił już 10 lat temu się sprawdza! Jak więc można go podciągać pod agenta dezinformacyjnego, skoro wszystko co mówi jest prawdą?!!! Podaj choć jeden przykład kłamstwa Alexa.

  • kefir2010 25 marca 2012 o 10:29 am

   dokładnie.. a monitorowe oszołomy już wręcz tańczą na trupie kissingera.. przecież to jakiś mentalny kanibalizm, normalnie nekrofilia.. wstyd. wstyd, genetyczni patrioci!

 17. tamara 25 marca 2012 o 10:14 am

  Oby z tymi zgonami nie było tak jak z Bin Laden-em
  Bin Laden ma nową tożsamość(dali mu to jego koledzy z agencji) i nikt go już nie szuka ,nie ściga.
  dla służb wywiadowczych Pakistanu należą się ogromne „gratulacje” za zapewnienie ochrony tak długo. Bin Laden nie był w górach, nie ukrywał się w jaskini, nie mieszkał z fanatycznym plemieniem.Mieszkał w niestandardowej willi,która znajdowała się w odległości „spacerowej” od pakistańskiego odpowiednik West Point, pare kilometrów od stolicy Pakistanu.

  Bin Laden ….człowiek przeszłości, wieku szalonego brodatego proroka. Broda to rodzaj symbolu.Broda noszona jest przez osobe o silnych przekonaniach religijnych,……..powinna być uznana za przejaw choroby psychicznej i patologii. Broda jest tak samo zła jak burka. Każda religijna osoba z brodą powinny być odrzucane przez społeczeństwo…….

  I tak to się kręci…..bin Laden został przyjęty do „raju” przez Allaha / Jahwe / Chrystusa / szatana i ugania się za 72-oma obiecanymi dziewicami
  A świat czeka na nieuniknioną zemste mężczyzn z brodą..

  • Irol 25 marca 2012 o 10:28 am

   Zawsze się śmiałem z takiego opisu raju dla Muzułmanów :).

  • monitorpolski 25 marca 2012 o 10:39 am

   Przyznam, że tej wersji nie słyszałem. Owszem, że zginął w 2002 roku, mówiła nawet Benazir Bhutto na krótko przed śmiercią. Steve Pieczenik u Alexa Jonesa potwierdził natomiast, że rodzina Bin Ladenów to są jemeńscy Żydzi. Może być więc prawdą, że zmienili mu tożsamość, nie można tego wykluczyć. Wszak Hitler – Żyd z rodziny Rotszyldów też ponoć został przetransportowany do Argentyny, gdzie dożył sędziwego wieku…

 18. Onufry 25 marca 2012 o 10:17 am

  Wojna z zus rozpoczęta !!!!!
  http://finanse.wp.pl/kat,104762,title,Walka-Grzegorza-Sowy-z-ZUS-em-Apel-o-podpisy-pod-projektem-ustawy-i-organizowanie-pikiet,wid,14359159,wiadomosc.html?ticaid=1e273

 19. Vim 25 marca 2012 o 10:30 am

  Cześć Marku, 🙂
  Zaglądam ciągle do Ciebie na bloga, ale masz tu takie mrowisko, szczególnie „odwracaczy uwagi” i innych szemranych.., że nie mam ochoty się tu produkować, sorki..
  To się porobiło i coś wskazuje na kolekcję takich zdarzeń, efekt domina? czy może efekt motyla?
  ok mamy tę cudowną informację, (dla naszej Ziemi całej):
  – RIP Henry Kissinger. 1923-2012
  To napisz, czy dołącz tego cudownego newsa:
  – RIP Zbigniew Brzezinski. 1928 – 2012 (jeden najwyższych „świecznikarzy”).
  Banksterzy spieprzają niczym szczury z tonącego okrętu itp.. Widać duży „ruch w interesie”..
  Cokolwiek to znaczy, może wojenkę, może „murzyn zrobił swoje..”, to trzeba przyznać że żyjemy w ciekawych czasach. Nawet jeśli przyszło by człekowi skonać za życia, a nie ze starości to i tak warto było żyć w tych czasach. Boli mnie tylko, że ludzie są tak odcięci od wszelkiego info, dlatego olej te niezdrowe komenty i dawaj cokolwiek uda Ci się dowiedzieć.
  Czuwaj

  • monitorpolski 25 marca 2012 o 10:35 am

   „Odwracacze” nie poświęcaliby swojego czasu gdyby nie było od czego odwracać uwagi. Ale widać, że ich robota idzie na marne – blog wcale nie traci na poczytności! A to dzięki klasie komentujących.

   • Totalsky No Problemsky 25 marca 2012 o 4:00 pm

    @monitor
    „róbta tak dalej”, „dzielta” ludzie na agentów i nie-agentów, i bądźcie jak hunwejbini z najlepszych lat tow. Mao… – efekt będzie taki, że odejda stąd ci normalni, i zostana tylko macherzy, i odwracacze uwagi; a skoro tak się stanie, to i „odwracacze” odejdą, bo nie będzie kogo konwertować; przejdź sie, jeden z drugim, po powietrzu, zobacz jak „ptaszyna” świergoli, i jak przyroda budzi sie do życia, naoddychaj sie, ciągle jeszcze świeżym, powietrzem, przewietrz umysł, i wieczorem wracaj na tego bloga – wlaśnie to dzis praktykowałem; to mówiłem ja, Totalsky…. agent podwójno-potrójny, II klasy!

    • hjk 25 marca 2012 o 5:58 pm

     a nie 1szej? 😉 albo nawet 0wej jak 007?

     • Peryskop 26 marca 2012 o 8:07 am

      Who next ?

 20. Vim 25 marca 2012 o 11:02 am

  Okay, Marku, dużo w tym racji, ale to zniesmacza, tj. nie mam ochoty konwersować z co poniektórymi, może się przełamie. Trochę brak mi czasu, w porywach 20 godzin przy kompie..
  Gł. pozyskuję info, również od Ciebie, oczywiście na swój użytek hehe. Ok może zmienię nastawienie. Ale Ty Marku masz się nie poddawać, żeby nie wiem co, obiecaj to mi i ludziom, którzy Cię lubią i szanują Twój wkład w walkę z ciemnogrodem.
  Pozdrawiam

  • monitorpolski 25 marca 2012 o 11:15 am

   Nie jestem sam – zauważ ile osób tu świetnie komentuje. Czy sądzisz, że nawet jeśli ja przestanę „nadawać” to oni zrezygnują? Ja nie mogę nic obiecywać, przecież mogą mnie załatwić w każdej chwili.

 21. ALFA 25 marca 2012 o 11:44 am

  Gubernator w stanie INDIANA podpisał ustawę umożliwiając użycia siły wobec policji

  Republikański gubernator Mitch Daniels podpisał Senatu zapisałeś Act 1 do prawa w stanie Indiana. Nowe prawo pozwala obywatelom używać śmiertelnej siły wobec policjantów za ich nielegalne wtargnięcie do domów.
  http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.com&sl=en&tl=pl&twu=1&u=http://www.addictinginfo.org/2012/03/23/indiana-governor-signs-bill-allowing-citizens-to-use-deadly-force-against-police-officers-into-law/&usg=ALkJrhjpnIh4UO2HB-Ln1LApDqsgTRzMGw

  • monitorpolski 25 marca 2012 o 1:20 pm

   Będzie coraz więcej takich ustaw, w wielu stanach wprowadzono prawo zezwalające na chodzenie z bronią. Blokuje się ustawy federalne, jak NDAA. USA to główny punkt oporu wobec NWO, dlatego też tam pójdzie główny atak globalistów. Obawiam się, że zostaną też użyte polskie wojska – były wszak ćwiczone na tę okazję.

   • hjk 25 marca 2012 o 6:00 pm

    To w końcu jednak bedzie jak w tym kawale za komuny – wypowiemy wojne usą, po czym się poddamy i będziemy którymś tam stanem 🙂

 22. Vim 25 marca 2012 o 11:47 am

  Marku, ja wiem, że to jest dołujące, tj. to co robisz, i wiem także, że człowieka nosi. Oczywiście, że nie możesz przestać, bądź tylko na luziku i przyciągaj do siebie tylko to co dobre, nie myśl, że zaraz ktoś dobierze się do Twojego tyłka, – to nie takie proste… ale jeśli to będziesz przyciągał? Wiesz mówieniem o tym… Żyje się raz, „..a jeśli przyjdą spalić Twój dom?”, po prostu to olej, choćby właśnie dlatego, że nie jesteś sam. Wszystkich nas nie wykończą, a pamięć i prawda przetrwa na wieki. Twoje wpisy archiwizują nie tylko syjoniści i ruskie murzyny.. btw. wiesz, oczywiście, że to dziadek balcerka wydał rozkaz w Katyniu? ..pewnie wiesz jak zresztą duża część Ludzi. Normalni Ludzie o też archiwizują Twój blog i pamięć o tym co piszesz i o czym ostrzegasz, również nie zgaśnie. Dlatego, jeśli miałbyś jednak pękać, to mówię Ci jesteśmy z Tobą i odwagi, przynajmniej będzie im trudniej, nie?
  Wracając to bottom.. – czy wypowiesz się lub możesz potwierdzić, czy też prześledzić, – info o R.I.P Brzezinski? Dzięki

  • monitorpolski 25 marca 2012 o 1:13 pm

   Nie o to chodzi, jakbym się bał, to bym tego nie robił. Zdaję sobie sprawę, że wszyscy walczymy o życie – jeśli uda się satanistom wprowadzić ten rząd światowy, to pierwszą rzeczą, którą zaczną robić będą wyroki z egzekucjami w Jerozolimie. Te ścierwa tylko o tym marzą – Katyń dla wszystkich chrześcijan.
   Tu chodzi tylko o moje możliwości, bezrobotny i bezdomny nic nie zdziała – dlatego w walkę muszą się włączyć ci, którzy mają dobre warunki finansowe. Taki dentysta, który zarabia 1000 zł dziennie, liczy kasę i czeka na weekend by pojechać na narty do Szwajcarii – co z siebie daje?! Albo prezes banku, który dostaje 8 tys dziennie. Sam mógłby zasponsorować po cichu niezależną telewizję. Należy takim ludziom uświadomić, że będą chodzącymi trupami, jeśli się nie włączą w walkę.
   Próbowałem z donacjami na blog – wiesz ile wpłynęło? Może 300 zł przez miesiąc. Z tym nie da się walczyć, dobrze że mam pracę, ale i mniej czasu.
   Czasem się zastanawiam, czy to nie ma być kara boska na ludzi, którzy za nic mają innych?

   • tamara 25 marca 2012 o 3:14 pm

    Marek; nie instnieje coć takiego jak kara boska……

    • hjk 25 marca 2012 o 6:06 pm

     Istnieje,a z drugiej strony nie istnieje – to taka metafora majaca pokazać sprawiedliwość porządku rzeczy, za który odpowiada Bóg – bo choć Sam Osobiście nie kara, to jednak tak działa stworzony porządek rzeczy, „jakby” On Sam karał, co na wschodzie nazywali karmą, u nas czasami przeznaczeniem, piekłem, a czasami właśnie „kara boską”, choć to człowiek sam w swej głupocie się kara…
     Rozpaczliwy stan ducha ludzkiego po smierci tradycyjnie nazwano piekłem.

     • Peryskop 25 marca 2012 o 6:50 pm

      Wszakże Wszechmogący nie musi nawet istnieć aby sprawiał…

     • tamara 25 marca 2012 o 7:34 pm

      Jim-a Morrison-a słynne powiedzenie: „Są rzeczy znane i rzeczy nieznane, a pomiędzy nimi są DRZWI”……..czy ktoś wie(domyśla się )o jakie DRZWI chodzi?

      • baba wanda 25 marca 2012 o 7:53 pm

       „Trawka” otwierajaca drzwi do wyzszej swiadomosci? 🙂

       • tamara 25 marca 2012 o 9:20 pm

        Jest jeszcze jedno jego synne powiedzenie….ale niebęde cytować
        Jim Morrison był wykonawcą Dionizyjnym (http://pl.wikipedia.org/wiki/Dionizje) ……….. „In Vino Veritas”…… A jego Przemówienie w Miami jest z pewnością jednym z z najwspanialszych jakie kiedykolwiek było .Dlaczego ? bo jego „WHAT ARE YOU GOING TO DO ABOUT IT?!!!!!!! „……..to sedna spraw,które nas dziś otaczają – czyli zniewolenie – ….co robimy ,aby z tej niewoli się wyzwolić? Czy zamierzasz pozostać niewolnikiem na zawsze…………do końca Twoich dni?
        natomiast zamiast jego muzyki i a zamiast OMMMMMMMMMMMMMMM wole taką 😉

        • Peryskop 26 marca 2012 o 8:29 am

         Tamara, dzięki za piano moby hymn. To iście skowronkowa energia 😀

         A podczas Dionizji zapewne powracała myśl Sofoklesa (c. 496-406 BC) który zaobserwował był, że człowiek to deinotaton: istota niesamowita, diabelsko-anielska w jednym ciele.

         OOMMMMM jest rzeczywiście nie takie łatwe dla naszej powszechnej mentalności.

         A zatem Happy Elafebolion!

      • sebecx 25 marca 2012 o 8:25 pm

       no to ciekawe, jakie drzwi mógł mieć na myśli Morrison.. hehehehe…

       • tamara 26 marca 2012 o 7:54 am

        Za tymi drzwiami kryje sie nie wszechmogący ale…WSZECHMOCNOŚĆ(,”która sprawia”)……. APOTEOZA……….NUMINOUS…….

        znalazłeś odpowiedni klucz…… trzymasz za klamke ……dlaczego niechcesz otworzyć tych DRZWI?
        cudownego dnia życze…………….

   • Totalsky No Problemsky 25 marca 2012 o 4:02 pm

    dobrymi intencjami piekło brukowane….

 23. hjk 25 marca 2012 o 6:10 pm

  jak ktos chce zadziałać w sprawie GMO

  W dniu MARSZU W OBRONIE PSZCZÓŁ Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Marek Sawicki podpisał projekt rozporządzenia w sprawie wprowadzenia ZAKAZU stosowania materiału siewnego odmian genetycznie zmodyfikowanych. PROJEKT ten jest długo oczekiwanym aktem prawnym, który NIEZWŁOCZNIE powinien wejść w życie, nim rolnicy rozpoczną sezon wiosennych siewów. Tymczasem Minister Sawicki rozwiewa nasze nadzieje pisząc:

  ”Zakaz…będzie wprowadzony po uprzednim uzyskaniu zgody Komisji Europejskiej…”Negocjacje z Komisją Europejską, które mogą trwać długie miesiące, należy prowadzić po uprzednim wprowadzeniu w życie zakazu w Polsce. Taką kolejność wydawania decyzji podjęły wszystkie kraje, które już dawno mają wprowadzone zakazy na kukurydzę MON810 i ziemniaka Amflora.

  PROSIMY O POMOC I PILNE WYSYŁANIE LISTÓW DO MINISTRA ROLNICTWA z treścią podobną jak poniżej; adresy również poniżej. Prosimy o kopie Waszych listów.

  UWAGA!!! LIST -PONIŻEJ- DO MINISTRA SAWICKIEGO należy skopiować, podpisać i wysłać na podane adresy.

  Marek Sawicki
  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
  e-mail: marek.sawicki@minrol.gov.pl
  tel.: 226231510; fax: 226231788

  DOMAGAMY SIĘ NATYCHMIASTOWEGO wprowadzenia zakazu stosowania materiału siewnego wszystkich odmian genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy MON 810 oraz uprawiania ziemniaka Amflora. NATYCHMIASTOWE WPROWADZENIE TAKIEGO ZAKAZU, nim rolnicy rozpoczną sezon wiosennych siewów, JEST W INTERESIE POLSKI. Negocjacje z Komisją Europejską, które mogą trwać długie miesiące, należy prowadzić po uprzednim wprowadzeniu w życie zakazu w Polsce. Taką kolejność wydawania decyzji podjęły wszystkie kraje, które już dawno mają wprowadzone zakazy na kukurydzę MON810 i ziemniaka Amflora.

  Z poważaniem, ……..
  imię, nazwisko, zawód i/lub organizacja

  Informacja od:
  ICPPC – International Coalition to Protect the Polish Countryside,
  Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi
  34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114
  biuro@icppc.pl http://www.icppc.pl http://www.gmo.icppc.pl http://www.eko-cel.pl

  • ALFA 25 marca 2012 o 9:02 pm

   Tu znalazłem na blogu amerykańskim ciekawe co jest modyfikowane za pewno są u nas w Polsce musimy wiedzieć co kupujemy i ich uniknąć
   http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.com&sl=en&tl=pl&twu=1&u=http://cleanfoodearth.blogspot.com/2012/03/keep-this-seed-names-list-monsanto.html&usg=ALkJrhh2ggcUCZTr1UcpAVFYvgR9djCgeQ

  • zenobiusz 25 marca 2012 o 9:54 pm

   http://zenobiusz.wordpress.com/2012/03/25/jak-dalecehistoria-sie-powtorzy-rolnicy-okupuja-urzad-wojewodzki-w-bydgoszczy/

   Zima wasza,wiosna nasza 🙂

   • ALFA 25 marca 2012 o 10:11 pm

    Ani wiosna ,lato i jesień nie nasza wszyscy śpią.Niech żrą to badziewie z marketów niech chorują niech się szczepią i żrą te leki .Bo już mnie wkurzyli i ci co się nie słuchają niech idą do diabła.Niech żrą to co reklamują,to im pomoże i składki rentowe ,chorobowe i emerytalne znowu przepadną rządzący z tego wyżyją.
    A obudzonym życzę dużo zdrowia :O

    • zenobiusz 25 marca 2012 o 11:19 pm

     Gierek też tak myślał. 🙂

    • zenobiusz 25 marca 2012 o 11:39 pm

     To już niedługo,NWO i jego architekci,a i ci co mieli ich poskromić,fundując UFO religię, z którą wszyscy ludzie się zgodzą, ,przeminą.

     http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/03/25/wizje-siostry-yvety-niemieckiej-zakonnicy-o-ostrzezeniu-moj-krzyz-swietlisty-krzyz-ktory-zajasnieje-na-calym-niebie-bedzie-znakiem-dla-wszystkich-mieszkancow-tej-ziemi/#comment-1780
     „Powstanie wielka panika wśród wszystkich mieszkańców ziemi, ponieważ wszystkie morza wzburzą się i jednocześnie zapali się powietrze. Przerażenie ogarnie wszystkich Moich wrogów, niewierzących, bezbożnych, którzy uważają się za silnych i wysoko postawionych, którzy albo nie chcą nic wiedzieć o Bogu, albo twierdzili, że Boga nie ma i nie może istnieć. Aż ujrzą przebieg ostatnich wydarzeń i ich koniec. Jaka przerażająca panika powstanie, gdy ci, którzy zaprzeczyli prawdzie o zmartwychwstaniu, ujrzą umarłych wychodzących z grobów. Jakiż chaos powstanie na ziemi! Strach nie do opisania dotknie wszystkich wrogów Mojego Ojca. Gdzie się podzieje ich wyniosłość w tej godzinie? Przeraźliwe jęki nad jękami będą dochodziły ze
     wszystkich stron, a pośród ogólnego zamieszania będą ginąć w całej grozie rozszalałej wody i ognia, które pochłoną wszystko, co ma być unicestwione! Ta przerażająca wizja została już przepowiedziana, to wizja z Apokalipsy. Tak, tak to jest godzina nadejścia Gniewu i Sprawiedliwości Boga, Mego Ojca. To jest Boża Sprawiedliwość, która łączy się z pojawieniem się Mojego bezmiernego Miłosierdzia. To jest wielka Sprawiedliwość i Prawda, które doprowadzają do tych przemian dla szczęścia Moich dzieci, tak jak po straszliwym sztormie ponownie pojawi się słońce”.

 24. Mariusz 26 marca 2012 o 9:01 am

  Co miesiąc jesteśmy biedniejsi o ok 1,5 mld EURO.
  http://finanse.wp.pl/kat,104124,title,Pieta-achillesowa-polskiej-gospodarki,wid,14361265,wiadomosc.html?ticaid=1e289&_ticrsn=5

  • Peryskop 26 marca 2012 o 11:05 am

   A karawana człapie dalej…