E-maile, komentarze i linki, 10 kwietnia 2012 r.

Kilka mocnych linków
Odezwa Rafała Gawrońskiego do Polaków
The Telegraph: „Polski były szef służb specjalnych oskarżony o rzekome więzienia CIA”
450 milionów sztuk amunicji Dum-Dum – Homeland Security przygotowuje się do wojny domowej w USA?
Jane Bürgermeister: „Czy Günter Grass jest antysemitą gdyż krytykuje rząd Izraela za swoją politykę pro-wojenną” 

Kilka mocnych linków:

Odezwa Rafała Gawrońskiego do Polaków*

Drodzy Rodacy Polacy!

Dzisiaj mija druga rocznica od przeprowadzonego zamachu stanu w Polsce.
W wyniku morderstwa politycznego śmierć ponieśli dwaj prezydenci Polski: Pan Ryszard Kaczorowski i Pan Lech Kaczyński oraz najwyżsi przedstawiciele Sejmu RP, Senatu RP, Kancelarii Prezydenta, Dowódcy Sił Zbrojnych, Prezes Narodowego Banku Polskiego oraz inni przedstawiciele konstytucyjnych organów państwa i organizacji społecznych.

Nigdy nie zapomnimy, że przyjęcie urzędu prezydenta RP przez Bronisława Komorowskiego odbyło się z polecenia prezydenta wrogiego mocarstwa pozostającego w stanie wojny z naszym sojusznikiem Gruzją.

Milcząca zgoda na zmianę fundamentalnych zasad prawa krajowego, unijnego i międzynarodowego spowodowała, iż śledztwo w przedmiotowej sprawie prowadzi okupant, który od 1939 r. morduje Polaków i okradł nas z prawa posiadania terenów otrzymanych na mocy Traktatu Wersalskiego i zawartego w 1921 r. pokoju Ryskiego.

Obecna władza kolaborantów z okrągłego stołu jest zainteresowana li tylko osobistymi korzyściami materialnymi, a słowo „Polska” kojarzy im się jako nienormalność.

Nie dajmy się zmanipulować przez media promujące judeo – satanizm i inne dewiacje cywilizacyjne.
Brońmy naszej godności Polaków – Narodu Wybranego.
Proszę wszystkich Polaków o modlitwę za naszą ukochaną Ojczyznę – Polskę!!!

Wzywam wszystkich Polaków do stawiania czynnego oporu wszelkiej władzy w Polsce, bez uciekania się do przemocy fizycznej!

Tak Nam Dopomóż Bóg!

Rafał Gawroński
Prezes Stowarzyszenia Ziemiańskiego w Polsce
www.poloniae.wordpress.com

*Odezwa wyraża prywatną opinię, która niekoniecznie w całości jest zgodna z opinią autora bloga.

Rafał Gawroński znajduje się w więzieniu dla recydywistów w Kwidzynie. Nie ma praktycznie żadnych pieniędzy do dyspozycji – nawet na karty telefoniczne. I ty możesz mu pomóc, przesyłając drobną sumę na konto więzienia.
Wpłacający: [imię i nazwisko]
Narodowy Bank Polski o/o Gdańsk Okopowa 1 Gdańsk
Nr konta 48 1010 1140 0050 5013 9120 0000
Dla: Rafał Gawroński syn Zenona

W skrócie:

The Telegraph powołuje się na Gazetę Wyborczą, tak więc nie ma co oczekiwać, że dowiemy się co się jakichś sensacji. Niewątpliwie Zbigniew Siemiątkowski został wybrany na „kozła ofiarnego”, ale The Telegraph tego nie rozważa. Drugim „odpowiedzialnym” ma być pułkownik Andrzej Derlatka. Siemiątkowski odmawia zeznań,Leszek Miller, który w 2002 był premierem stanowczo zaprzecza, żeby w Polsce były jakieś bazy CIA… Można być pewnym, że imbecyle polityczni dali się wmanewrowywać w zagrywki USraela, najpewniej wyobrażając sobie, że uczestniczą w „wojnie z terrorem”.  Powinno być to ostrzeżenie dla obecnych polityków, żeby zaczęli się bardziej interesować wcale nie teoretyczną konspiracją NWO – materiału, nawet po polsku, już w sieci nie brakuje.

Rządowe agencje amerykańskie US Department of Homeland Security i Immigrations and Customs Enforcement Office, zamówiły niedawno 450 milionów sztuk amunicji, które mają być nabyte w ciągu najbliższych pięciu lat. Kontrakt wygrała firma Alliant Techsystems, zamówione naboje kalibru 0,40, będą podobne do zakazanych dum-dum, które wywołują śmiertelne rany, nawet przy lekkim postrzale. Zamawiający korzystają prawdopodobnie z tego, że jest to rok wyborczy i politycy są bardzo zajęci, zatem nikt nie ma czasu na powoływanie specjalnych komisji w celu przesłuchania dyrektorów agencji – w jakim celu dokonywane jest zamówienie. Fakt, że zamawiane są zakazane naboje i to w takiej ilości, przy jednoczesnym zrezygnowaniu zamówień na naboje zwykłe, świadczy o tym, że planowana jest krwawa wojna Amerykanom. Miliony plastikowych trumien, masowe groby na miliony ofiar, teraz te naboje … czy można mieć jeszcze jakieś złudzenia z jakim złem mamy do czynienia?

Bild i Die Welt obsmarowały Güntera Grassa mianem „antysemity” za to, że w swoim wierszu „Co powinno się powiedzieć”, ośmielił się wskazać Izrael jako zagrożenie dla pokoju światowego. Bürgermeister porównuje sytuację Grassa to do tego co sama przeszła w 2009 roku, gdy Le Monde oskarżył ją o antysemityzm za to, że ostrzegała też Izraelczyków przed szczepionkami na świńską grypę (!). Jest to jedna z taktyk globalistów skłócania z sobą narodów, Izraelczycy wszak mieli otrzymać te same śmiertelne szczepionki co i inne narody – dzięki kampanii Bürgermeister, a także innych aktywistów jak Len Horowitz czy Sherri Kane, tylko 225 tysięcy spośród 7-milionowej populacji Izraela zostało zaszczepionych. Ostrzeżenie Grassa należy traktować poważnie, zresztą ma on poparcie w samym Izraelu, przykładem jest historyk Tom Segev. Jak można było się spodziewać Die Bild i Die Welt, te same gazety, które kłamały na temat szczepień, obsmarowują teraz Güntera Grassa, mimo, że treść poematu nie zawiera nic innego jak tylko prawdę… Jak uważa dziennikarka, może to być niestety dowód na to, że kraje Unii Europejskiej będą zaangażowane militarnie w tę wojnę – jako mięso armatnie dla Izraela. Świadczy o tym otwieranie na całym świecie ambasad Unii Europejskiej, a także treść ważnego od 2010 roku Traktatu Lizbońskiego, który zakłada możliwość przymusowego poboru w razie gdy Unia Europejska wypowie komuś wojnę. Młodzi Europejczycy mogą się więc szybko znaleźć obok Amerykanów na Bliskim Wschodzie w walce o interesy Izraela.
Bürgermeister nie pisze o możliwości wojny z Rosją i Chinami, ale fakt ewentualnego przymusowego poboru w Unii Europejskiej, świadczyłby o daleko idących planach. Globaliści mają poważny problem w postaci zubożonych (celowo) setek milionów ludzi. Dlatego też najlepiej w takiej sytuacji jest wywołać wojnę światową.

Reklamy

196 responses to “E-maile, komentarze i linki, 10 kwietnia 2012 r.

 1. AntyGMO 9 kwietnia 2012 o 11:57 pm

  jakie głupoty o GMO!!!! najpierw nauczcie się genetyki, a dopiero piszcie takie głupoty. wiecie z czego składa się GEN? z nukleotydów. genetycznie modyfikowana oznacza, że nukleotydy te są poprzestawiane, co oznacza, że warzywka rosną sobie ładniejsze smaczniejsze. jak takie warzywko zjemy to rozkladamy ten gen na te nukleotydy, które sami mamy, które ma każda roślinka, jaką zjadamy. to jest dla nas nieszkodliwe!!! to największy mit jaki słyszałam! ludzie, to jest przyszłość! ale Polak woli najpierw pogadac, pozrzędzić, pomądrzyć się chociaż nie wie o czym dokładnie :/ trzeba bylo napisac ze bociany nie jedza żab, bo to kolejny mit narodu polskiego! żal normalnie

  bo jebne jak mam jej tera odpowiedziec? o.O

  Polubienie

  • monitorpolski 10 kwietnia 2012 o 9:20 am

   Tu masz kogoś kogo nie można posądzić, że nie zna genetyki:

   GMO jest bronią biologiczną stworzoną na zaplanowany efekt. I tak np., kukurydza GMO MON810 wytwarza własny pestycyd, który oczywiście przedostaje się do naszych organizmów. Rośliny GMO są bardziej odporne na pestycydy, przez co rolnicy mogą je opryskiwać do woli – rośliny stają się trujące.
   Niektóre rośliny GMO powodują bezpłodność u ssaków – promowanie ich bez podania wyników badań jest współudziałem w ludobójstwie. To nie są żarty, naukowcy, którzy to robią zostaną postawieni przed trybunałami karnymi na wzór Norymbergi – już niedługo.
   Zmiany DNA wcale nie są obojętne, cóż my wiemy o życiu? Niewiele. Odkrywca wirusa HIV, laureat Nagrody Nobla Luc Montagnier, niedawno odkrył, że wirusy mogą namnażać się „bezprzewodowo” – przez promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości ok 7Hz z naniesioną charakterystyką wirusa. To by tłumaczyło eksperyment tworzenia się nowych wirusów danej choroby w obecności martwych, które mogą być nawet odizolowane szybą!
   Pieprzenie, że rozkładamy nukleotydy jest kompletną bzdurą, świadczy o ograniczoności osoby, która tak twierdzi, albo o tym, że jest agentem opłacanym przez globalnych ludobójców.

   Polubienie

   • kosiardeyablos 10 kwietnia 2012 o 10:02 am

    MrMonitor ! Koleszka „AntyGMO” po prostu głupoty pisze bo tak mu karzą albo jest totalnym ignorantem. Pierwszy post na wejściu a tu taka chała…..no troche nie chalo….:
    Czy nie zauważyłęś że Energetyka Jądrowa w Polsce jest ostatnio dosyć oczywisto nagłaśniana w mendiach ? Jaka to ona nie jest tralala. Tupet to oni mają ale czy trafi to do powszechnego widza TV? Niesądze, jesli każdy z tutejszych blogowiczów podzieli się wiedzą na temat EJ, w prosty i rzeczowy sposób. Akurat dziś „napocząłem dosyć ciekawy artykół autorstwa Prof. Stanisława Wiąckowskiego, co jak najbardziej i ochoczo – zacytuje. Artykuł pochodzi z dwumiesięcznika „NEXUS” nr 2 (82) :
    Reklamowana kłąmliwie jako tania i bezpieczna dla srodowiska energetyka jądrowa jest w rzeczywistosci niewiarygodnie droga i stanowi ogromne zagrożenie dla życia na Ziemi, czego dowodzą liczne mniejsze i większe katastrofy………………..
    Artykuł zaczyna się poruszeniem tematu CO. A tu zacytuje razy dwa :
    „Niejaki Profesor Jędrysek, do nie dawna główny geolog kraju uważa że :
    „Zalegający pod powierzchnią ziemi majątek, odpowiada w przybliżeniu wartości tego, który znajduje się na jej powierzchni”…koniec cytatu.
    No i coś co ewidentnie nadaje się na mega plakat wywieszany wszędzie i na nagłówek twego bloga. kolejny wycinek z jego artilka który poniżej cytuje :
    „Dwutlenek węgla jest konieczny dla fotosyntezy, bez któej życie na Ziemi byłoby niemożlwe.”
    Czy to hasło nie jest na tyle logiczne, by stwierdzić że jakakolwiek kampania na rzecz ograniczenia CO to totalna kpina – z „symetri natury” w szczególności ?
    Omawiano temat tu wielokrotnie, warto o nim przypominać i uświadamiać coś, co jest oczywiste. Pozdro !

    Polubienie

    • AntyGMO 10 kwietnia 2012 o 10:08 am

     kosiardeyablos to nie ja to pisalem tylko moja kolezanka ze studia i chce jej otworzyc oczy ale dalej te glupoty pisze i tego nie rozumiem…

     Polubienie

     • kosiardeyablos 10 kwietnia 2012 o 11:02 am

      No to zabierz jej klawiature z przed nosa bo robi ci syf na blogu !!! To jest blodnyna naturalna czy tleniona ?! Jak chce pisać, to pod swoim nickiem a nie, rozumiesz ?! No, ale wine ponosisz ty ponieważ dopuszczając ją do klawiory i neta używała twego nicka, ups. Należy to jakoś naprawić, nie sądzisz?!

      Polubienie

     • sebecx 10 kwietnia 2012 o 11:02 am

      niech się koleżanka czadu nawdycha … kretynka.. może podczas podziału komórek nukleotydy się miejscami u niej zamieniły?

      Polubienie

      • Brus_Zły_Lis 11 kwietnia 2012 o 6:15 pm

       a tutaj jak pewien olszewski zmienił się z nazwiska kieber
       http://czerwonykiel.blogspot.com/2012/04/pawe-kierbel-olszewski.html

       Polubienie

       • kosiardeyablos 11 kwietnia 2012 o 9:11 pm

        bo mu nie w smak polszczyzna !!!

        Polubienie

  • kosiardeyablos 10 kwietnia 2012 o 9:31 am

   Te Anty !!! Czy ty czasem nie prowokujesz ? Bo jeśli nie to przypomnij se i naucz sie jednej rzeczy – czym jest genetyka i skund sie to wzieło. Tak na POważnie….hahaha (ile ci plącą za te bzdety ?) Prawdopodobnie od GMO masz wyprostowane fałdy mózgowe a jak nauka wskazuje ” czym bardziej fałd wyfaldzony tym człek mądrzejszy”.
   Skoro te nuklełopierdyty tak som pozytywne jak mufisz oznacza żę fkrutce nastąpi u ciebie deformacja cząsteczkowa tkasnki skórnej że ci zara tam kaktus na grabie wyrośnie…..hehehe….
   Według ciebie, tu syćkie ludki som głupie, skoro tak piszesz….oj AntyGMO ! Toć ty mądrala !!!….od sześciuset sześdziesięciu sześciu boleści !

   Polubienie

  • kosiardeyablos 10 kwietnia 2012 o 9:36 am

   Smacznego !!!.. Anty :
   http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/stosowanie-pestycydow-wplywa-wage-dzieci-po-narodzinach

   Polubienie

   • alexirin 10 kwietnia 2012 o 9:25 pm

    Fluorescencyjne sushi kontra zignorowane petycje, o co chodzi z GMO?

    http://www.orwellsky.blogspot.com/2012/04/fluorescencyjne-sushi-kontra.html

    Polubienie

  • nowy84 10 kwietnia 2012 o 10:40 am

   Wytłumacz to pszczółkom :/ bo za niedługo możesz nie mieć już okazji :/

   Polubienie

   • sebecx 10 kwietnia 2012 o 10:11 pm

    będą geje zamiast pszczół … tfu… tfu.. kurwa mać !!!
    coś mi z wiekiem tolerancja malejeeeee !!!

    Polubienie

  • O Rzesz 10 kwietnia 2012 o 12:17 pm

   AntyGMO … napisałeś to trochę bez sensu.
   Zabrzmiało jak twoja opinia!.
   Profesor Narkiewicz – Jodko dobrze to tłumaczy niemniej jeśli koleżanka nadal ma się za taką genialną wszechwiedzmę to przedstaw jej to mniej więcej tak:

   Nie same nukleotydy są tu istotne (choć nie do końca) bo faktycznie organizm wykorzystuje je min. jako „paliwo” ale substancje dodatkowe jakie przed rozłożeniem dostają się do organizmu.
   Min. pestycyd BT produkowany przez kukurydzę GMO, Mon810, który nie rozkłada się tak jak to podaje Monsanto i wpływa min. na komórki rozrodcze.
   Ponadto truje wszystkie owady a w szczególności pszczoły.
   Bardzo istotne z punktu widzenia produkcji żywności ale i dla całej biosfery w ogóle!.
   Do spółki z nim działa inny, dostarczany z zewnątrz, herbicyd Roundap!.

   Największym jednak zagrożeniem jest zniesienie biorużnorodności w wyniku planowego zasiania 90% polskiego areału roślinami GMO.
   Po co, skoro to co mamy jest wydajne, plenne, zdrowe i smaczne?.
   Tylko dla kasy!.
   Dla uzależnienia rolników od Monsanto i paru pomniejszych producentów tego świństwa których głównymi udziałowcami są syjonistyczne rody „nadludzi” nienawidzących nas i mających za zwierzęta.
   Celem jest wytrucie większej części ludzkości.

   Posłuchaj prof. Narkiewicza- Jodko albo choć poczytaj, moja droga, coś na ten temat, np. to:
   https://zbrodniarze.com/udowodnione_klamstwa
   chyba że chcesz słuchać zaprzedanych za srebrniki pseudonaukowców którzy za wysokie granty naukowe i udział w „konferencjach” sprzedadzą wszystko i wszystkich byle zarobić i zyskać (nie)sławę?!.

   Lepiej żeby ta koleżanka była ignorantką z niewiedzy jak z wyboru.
   Może jeszcze jest dla niej nadzieja jeśli zrozumie całą perfidię producentów i polityków!.

   Znam takie osoby co nawet mając świadomość faktów odrzucają je bo jest im tak wygodniej.
   Tak jak jest zapowiedziane, wielu przyłączy się do szatana (tego jej narazie nie musisz mówić bo pewnie i tak nie uwierzy że on istnieje naprawdę).

   Polubienie

   • sebecx 10 kwietnia 2012 o 10:41 pm

    myślę, że są różne opcje… tępa po ojcach … bądź zaprogrmowana idealnie… raczej suer program … pamiętam jak Pani sprzątającej w Lubelskim Towarzystwie Naukowym (tam pracowałem) „państwo chirurgiewiczowie” (pytani w przerwie podczas konferencji) na zakłucie palca rozcięcie i czyszczenie mechaniczne zalecali ( miesiąc kobicinie „maścidła ichtiolowe” i żyworódki i aleosy itp. nie pomagały …palec czerwony i napuchnięty ) ..nie godziła się na to, bo robota w rękawicach, mokra i przy kiblach też … pomógł dopiero tarty ziemniak i palec przez łikend w nim się wymaczał… a może całokształt działań się skondensował? ..jednego nie zapomnę .. jak pani doktór usłyszawszy, że sprzątaczka na początku „zaparzała” palec w gorącej wodzie sposobem babci – śmiała się w niebogłosy kręcąc na boki łebkiem jak kura – hahahaha …to jak w średniowieczu …. hahahaha… niech pani nie mówi, że we wrzątek pani palec wkładała …hahahaha… — jak już mnie mi termin wypowiedzenia, to tajemnicy służbowej dochować raczej musiał nie będę, to i mam super opowieści …

    Polubienie

  • mi6 10 kwietnia 2012 o 10:29 pm

   antygmo – paszol won !!!

   Polubienie

  • felicyta 11 kwietnia 2012 o 7:55 am

   WAZNE!

   „Obecnie zaś pozyskiwanie własnych nasion z odpowiadających nam odmian staje się już coraz trudniejsze a to dlatego, że na rynku w sklepach nasiennych coraz więcej pojawia się paczuszek, gdzie przy nazwie odmiany zobaczyć można literkę F z cyferką 1. A to oznacza że z takiej odmiany nasion już nie uzyskamy. Czy więc wpadliśmy w pułapkę bez wyjścia? Póki na rynku są jeszcze gdzieś tradycyjne nasiona wielopokoleniowe jest szansa by z błędnej drogi zawrócić.”
   http://ekoarka.com.pl/2012/03/27/samodzielne-pozyskiwanie-nasion-praktyczny-poradnik/

   -rowniez na Wegrzech jak i w Austrii (kraje, ktore deklaruja sie jako wolne od GMO), w sklepach co druga paczuszka z nasionami to hybrydy GMO z Monsanto – F1!

   Polubienie

   • monitorpolski 11 kwietnia 2012 o 9:36 am

    Działają podstępem. „By Way Of Deception, Thou Shalt Do War” – motto Mossadu

    Polubienie

 2. Killuminati 10 kwietnia 2012 o 1:38 am  Prawda co o tym nawija posluchajcie i czytajcie to ;]

  Polubienie

 3. rabarbarek 10 kwietnia 2012 o 1:40 am

  G. Grass napisal o tym , ze wobec tego co glosi i wyprawia Izrael na swiecie , milczec dluzej nie wolno. Okrzyknieto go anty-semita i wrogiem i zabroniono wjazdu do Izraela .
  Co wolno jednym , drugim sie zabrania. Dlugo nie trzeba bylo czekac i nadeszla odpowiedz w wierszowej formie z panstwa Izrael. Napisal ja pewien znany dziennikarz , a jej tresc jest krotko mowiac pogrozka pod adresem nie tylko GG , ale nas wszystkich . Tytul :

  Poem- letter to G. Grass . Prawo do egzystencji

  Niebezpieczenstwo

  Chce byc niebezpieczenstwem

  Chce byc niebezpieczenstwem dla swiata

  Niech po mojej zagladzie nawet zdzblo trawy nie pozostanie na ziemii

  ni jedno zdzblo trawy do fajki G. Grassa …..

  …………………………………………………………..

  Narod Izraela ma prawo zamknac bramy swiata , kiedy zmuszony zostanie do zejscia z niego

  Kiedy Izrael zmuszony bedzie znowu do upadku , swiat wraz z nim zapadnie sie w nicosc.

  To tylko fragmenty , i jak bardzo przypominaja publikacje sprzed kilku lat , kiedy to jeden z przedstawicieli rzadowych Izraela twierdzil , ze jak zajdzie potrzeba to cala Europa wyleci w
  powietrze. Opcja Samsona to pogrozka i pogwalcenie prawa do zyciu w pokoju. To , to przeciw czemu protestuje GG . Grozenie swiatu ” Jak my pojdziemy , to zabierzemy was ze soba” jest dowodem na to , ze GG mial racje…

  Polubienie

  • rabarbarek 10 kwietnia 2012 o 1:41 am

   http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/154608#.T4NyWdVQDYp

   Polubienie

  • monitorpolski 10 kwietnia 2012 o 9:27 am

   W takiej sytuacji byłoby najlepiej dla świata gdyby w Izraelu doszo do obalenia syjonistów. To nie są żarty, wiele wskazuje na to, że Fukushima została z premedytacją wysadzona przez izraelskich agentów, a jej skutki będą odczuwalne dla ludzości przez setki lat. Takego zła jak Izrael nie było jeszcze w historii ludzkości. Stoi za nimi synagoga szatana Rotszyldów.
   http://www.carolmoore.net/nuclearwar/israelithreats.html

   Polubienie

   • Hieronim 10 kwietnia 2012 o 3:12 pm

    Syjoniści są tylko pionkami w rękach satanistów. W planie 3 wojne światowych z 1871 r autorstwa naczelnego satanisty Alberta Pike’a jest napisane że do spowodowania 3 wojny światowej potrzebny jest zbrojny konflikt między syjonistami a islamistami po to aby się wzajemnie wyniszczyli. Oto słowa Pike’a:
    „Trzecia Wojna Światowa musi się rozpocząć od przewagi różnic spowodowanych przez agentury Illuminati pomiędzy politycznymi Syjonistami oraz liderami Świata Islamu. Owa wojna musi być prowadzona w taki sposób, ze Islam (Islamski Świat Arabski) oraz polityczny Syjonizm (Państwo Izrael) wzajemnie się zniszczą.

    W tym samym czasie inne państwa, ponownie podzielone w tej kwestii będą powstrzymywane do punktu kompletnego wyczerpania fizycznego, moralnego, duchowego oraz ekonomicznego.

    Wypuścimy Nihilistów oraz ateistów oraz sprowokujemy niezwykły socjalny kataklizm, który w całym tym horrorze wykaże jasno i dobitnie narodom efekty absolutnego ateizmu, pochodzenie zdziczenia i najbardziej krwawe orgie.

    Wtedy na każdym miejscu, wszędzie, obywatele, zmuszeni do własnej obrony przed mniejszościami etnicznymi i rewolucjonistami, będą eksterminować owych niszczycieli cywilizacji a masy pozbawione iluzji wobec chrześcijaństwa, którego boskie duchy, formujące chrześcijaństwo bez kompasu oraz kierunku, pożądających ideałów ale bez wiedzy, gdzie umieścić swoje oddanie i adorację, otrzymają rzeczywiste światło poprzez uniwersalną manifestację czystej doktryny Lucyfera, wystawionej w końcu na publiczny widok.

    To wyjawienie spowoduje w rezultacie generalny reakcyjny ruch, po którym nastąpi zniszczenie chrześcijaństwa oraz ateizmu, obydwu zwyciężonych oraz zniszczonych w tym samym czasie.” (http://www.threeworldwars.com/albert-pike2.htm EN)

    http://www.zbawienie.com/plan3wojen.htm

    Polubienie

    • monitorpolski 10 kwietnia 2012 o 3:14 pm

     Co nie znaczy, że plany muszą się zrealizować! NWO miał być gotowy już na 2000 rok, g. im wyszło, pandemia nie wypaliła, a teraz im się wszystko wymyka spod kontroli. Jest nadzieja i to spora, że uda się ich usunąć.

     Polubienie

     • Hieronim 10 kwietnia 2012 o 3:52 pm

      Również mam realną nadzieję że lucyferianie zostaną usunięci z tej planety… Wg mnie ten rok będzie przełomowy. Jeśli podczas tegorocznych ME i olimpiady nie dojdzie do operacji fałszywej flagi to będzie to świadczyło o tym że plany satanistów odnośnie totalnej inwigilacji, ataku na Iran i 3wś nie wypaliły i prawdopodobnie już nie wypalą.

      Polubienie

     • Peryskop 10 kwietnia 2012 o 4:00 pm

      Trzeba podkreślić, że scenariusz Pike’a nie jest zobowiązującym harmonogramem!
      Jest tylko wizją przywódcy przestępczej organizacji.

      Na tle wydarzeń wokół I oraz II w.ś. można nabrać przekonania, że musi się także ziścić plan dotyczący III w.ś. Ale TA CZĘŚĆ PLANÓW NIE MUSI SIĘ UDAĆ, choćby dlatego, że stopień trudności jest teraz znacznie wyższy wobec przechodzenia do widocznego zamachu na światowy muzułmanizm, światowe chrześcijaństwo i światowy judaizm (czyt. uczciwi Żydzi), a jednocześnie zostały dość mocno zdekonspirowane poprzednio przeprowadzone prowokacje więc na zaskczenie i działanie w całkowitym ukryciu spiskowcy nie mogą teraz już liczyć.

      O tych trudnościach w realizacji zamachu NWO świadczą opóźnienia illuminackich planów, o czym przypomniał Monitor.

      Polubienie

      • kosiardeyablos 10 kwietnia 2012 o 4:35 pm

       MOże i tak być jednak……nie chce psuć klimatu nadzieji ale …determinacja w wykomnaniu zadanego planu zmotywuje ich nawet do samobujczego ruchu wcelu nawet bezsensownego wywołania III wś. jako totalnej anihilacji – NieLudki są jak psy ogrodnika, same nie zeżro to czemu mają komuś oddać. Dlatego należałoby ich zawczasu unieszkodliwić, i to właśnie teraz i uważam że to najlepsze wyjście…..jest jeszcze jedno – ostateczne. To wiara w możliwie niedaleki kataklizm – przebiegunowanie i następujący po nim potop – logiczny zbiór wypadków, który niestety zuboży populacje ludzką o ilość żyjących jednostek ale powstały chaos, niezależny i niezainicjowany przez żydosprytków może umożliwić istotne oczyszczenie Ziemi z tego brudu jakim jest ta syjowesz, ręcznie !!! Prawo państwowe którekolwiek i jakiekolwiek przestałoby funkcjownować w obliczu nowej Ziemi, prawo istnej pomsty i dosłownej dźungli, tak. Ostatania nadzieja !

       Polubienie

     • rabarbarek 11 kwietnia 2012 o 1:56 am

      Do Monitorowego ” mialo byc NWO i g…. im wyszlo” , bo jak slusznie zauwazyles , i to wiele razy , gora co jakis czas wstrzasaja konwulsje , ktore sa wynikiem walki ” tych co tam siedza”. Zra sie miedzy soba i opozniaja ” ostateczne rozwiazanie” . Plus niespodziewane przeszkody , ktore wyrastaja na drodze do szczesliwosci.
      Tacy na przyklad bracia Koch, Karol i David. Ich fortuna to ponad 50 miliardow dolarow. [ ustepuja bogactwem tylko B. Gatesowi , ktorego komputery przestaly interesowac i biega ze szczepionkami po Afryce] Czytam o nich juz od kilku miesiecy. To oni zawladneli pokladami ropy w Albercie [ Kanada] . Przejeli niemal caly biznes zwiazany z wydobyciem i przetworstwem ropy i gazu. [ dlatego pomimo wielkich pokladow ropy , Kanadyjczycy placa za benzyne jakby Kanada byla importerem a nie exporterem ropy] . Ich Imperium obejmuje wiele innych dziedzin tez. Dlugo siedzieli cicho i nikt o nich nie wiedzial . Moze tylko ci , ktorych kupowali , dla swoich politycznych potrzeb. Od samego poczatku podjeli walke z Obama, ale za Obama stoja inne Imperia , wiec mozna zauwazyc , ze to owe imperia walcza miedzy soba , a Obama jest tylko pilka , do kopania.
      Kiedy Kanada dazyla do wybudowania ” rurociagu przyjazni” laczacego go z USA , Obama uporczywie odmawial przeciagniecia rury miedzy bratnimi panstwami. Nikt nie wiedzial dlaczego , a to wlasnie BraciaKoch stali na przeszkodzie.
      W tej chwili braciszkowie dostarczaja przeciwnikom Lobamy olbrzymie ” datki” na kampanie wyborcza. I znowu , nie o Obame tu chodzi , a o tych co za nim .
      Kazda taka walka jest dobra wiadomoscia dla nas. Niech skacza sobie do oczu , wyzej , czesciej, mocniej.. Mozemy im nawet kibicowac …

      Obecnie wyprodukowano film o braciach Koch . Rezyserem jest pan Greenwald. Bracia Koch wyprodukowali z kolei , ogloszenie tv , o p. Greenwaldzie , ze jest oszustem i mowi nieprawde.

      Oby tak dalej…

      Fragmenty filmu , za ktorego produkcja stoi ktos wyzej..

      http://www.kochbrothersexposed.com/

      Polubienie

    • tamara 10 kwietnia 2012 o 4:42 pm

     dla jasności;
     -Czy Albert Pike członkiem Iluminatów?

     – Nie.. Pike był rasistą, oficerem Konfederacji -zwolennik niewolnictwa, który nienawidził biednych irlandzkich imigrantów przybywających do Ameryki. Był czołowym myślicielem masonerii, która stała się przekleństwem dla Iluminatów. Pike =Masoneria=sataniści.Utożsamianie Pike z Iluminatów jest absurd. Pike Reprezentował wszystko to co Illuminatii zwalczają..

     – Czy Giusseppe Mazzini był członkiem Iluminatii?

     – Nie…. Chciał przyłączyć się do Iluminatów. Przeszedł kilka etapów wtajemniczenia zanim uznanio go za nieodpowiedniego. Założył fałszywą wersję Iluminatów, która szybko znikneła. Jego fałszywa wersja Illuminatii jest podstawa wielu złowieszczych plotek, które krążą po internecie

     Z wczorajszej dyskusji; zachęcam do dokładnego przestudiowania mitycznej postaci Lucyfera w wiarygodnych materiałach…mylna interpretacja jest powodem wielu sporów i
     nieporozumień…….dotyczy to też Hieronim-a

     Polubienie

     • masakalambura 10 kwietnia 2012 o 5:00 pm

      Problem z Luckiem jest taki, że nie ma wiarygodnych źródeł na jego temat. `Z tej przyczyny, że to szczwany lis i kłamca. Co gorsza ślubował on że wprowadzi do Gehenny wszystkich, którzy za nim pójdą z własnej woli. Słuchanie go to pójście za nim.

      Nie radzę nikomu i sam nie zamierzam szukać o nim wiedzy oprócz tej, która sama do mnie przychodzi. Wolę szukać wiedzy o Bogu czyli pójść z Nim. Bo tylko Bóg Jedyny może przed zwodzicielem ochronić.

      Polubienie

     • Hieronim 10 kwietnia 2012 o 5:02 pm

      Lucyfer to fałszywe światło, iluzja światła.

      Polubienie

      • kosiardeyablos 10 kwietnia 2012 o 9:44 pm

       Hm…przyszło mi na myśl skoro „mowa o piekle” – a czy czasem tam nie nastąpił rozłam ? To nie Lucek chce rządzić na Ziemi ale ci któzy mu służą. Ma swoje królestwo więc po co mu kolejne skoro ma się tam dobrze. może robić co mu się rzewnie podba i tu i tam. Tu zbiera swoje żniwo, to znaczy frajerów i innych durni zaprzedających mu dusze przez chciwość więc sami obieraja sobie ścieźke, no wolny wybór zaś „Stary” natomiast wyłąwia spośród tego amberasu co lepsze duszyczki do zbawienia, natomiast ktoś zupełnie ni z gruchy ni z pietruchy chce rządzić światem szerząc porzoge i krew rozlewajć niewiinnych, czasem nie dokońca nie winnych ale dokonuje super grzechu. Powiem tak : jest cicha umowa miedzy górą a dołem. To nie Lucek mąci ale jakaś piekielna powsinoga, on tylko zbiera żniwo a raczej żniwiarze działają jak i dla jednej tak i dla drugiej „firmy” – konkluzja ? czekam na wątki i tym podobne duperele!….hehehe….użyjcie umysłu !

       Polubienie

     • Peryskop 10 kwietnia 2012 o 5:13 pm

      Tamara, Twoje słowa pasują teraz jak ulał: end of discussion.

      Who next ?

      Polubienie

     • Hieronim 10 kwietnia 2012 o 5:55 pm

      Loże masońskie to elementy piramidy illuminatów a jak wiadomo illuminaci są absolutnie przesiąknięci ideologią lucyferiańską czyli satanistyczną. Albert Pike najwyższy mason 33 stopnia w hierarchii swojej masońskiego ugrupowania niewątpliwie reprezentował interesy zakonu illuminatów czyli satanistów ze szczytu lucyferianskiej piramidy
      Przytocze tu fragment treści z bloga http://prawda-o-masonerii.blogspot.com/
      „67. Stowarzyszenia sataniczne

      Zakończę to co chciałem powiedzieć o kulcie satanicznym podając jeszcze jeden cytat: „przed paru laty – mówił Copin-Albancelli – pewne okoliczności pozwoliły mi zetknąć się osobiście z dowodami, że istnieją stowarzyszenia masońskie, które są stowarzyszeniami satanistycznymi, nie w tym sensie, że diabeł przychodzi, aby przewodniczyć zebraniom, jak to przedstawia mistyfikator Leo Taxil, ale że adepci wyznają kult Lucyfera. Adorują go jak gdyby był prawdziwym Bogiem chrześcijan, którego z kolei ogłaszają obłudnikiem. Mają formułę, która podsumowuje ich stan ducha. Nie jest to już „Na chwałę Wielkiego Architekta Wszechświata”, lecz piszą co oznacza po przetłumaczeniu: Chwała i Miłość dla Lucyfera! Nienawiść! Nienawiść! Nienawiść! Bogu Przeklętemu! Przeklętemu! Przeklętemu!”

      „Tłumaczy się w tych stowarzyszeniach, że wszystko to co nakazuje Bóg chrześcijański jest niemiłe Lucyferowi i na odwrót, wszystko to co zakazuje jest dlań przyjemne, więc trzeba robić wszystko to, co zakazuje Bóg chrześcijański i trzeba strzec się jak ognia tego co nakazuje. Powtarzam, że dowody tego miałem w swoich rękach. Czytałem i studiowałem setki dokumentów odnoszących się do jednego z takich stowarzyszeń, dokumentów, których nie wolno mi publikować i które pochodzą od członków tej grupy, mężczyzn i kobiet. Mogłem sprawdzić, że stowarzyszenie to jest szkołą wyuzdania, które przechodzi wszystko co można sobie wyobrazić [wydaje się, że to dogadza Lucyferowi], praktykowane też jest tam morderstwo, zawsze dlatego, że jest wstrętne dla Boga chrześcijańskiego i przyjemne dla Lucyfera…” (Copin P. O., 291-292).

      Margiotta opowiada, że Albert Pike zarządził, żeby Boga masonerii nie nazywać inaczej jak tylko niewypowiedzianym imieniem Lucyfera. Tymczasem Lemmi, zażarty satanista chciał, aby Boga lóż wzywać tylko najświętszym imieniem szatana i który, aby zirytować Pikego, który się upierał, aby na bankietach paladycznych kazać śpiewać Goddael-Mirar, poprosił swego przyjaciela brata .’. Carducciego, aby skomponował hymn do szatana, który zarządzeniem z 21 I 1894 r. według jego rozkazu miał zastąpić Goddael-Mirar (La Palladisme, s. 47-48).

      Nie zapominajmy jednak, że jeśli satanizm jest ucieczką lub maską dla antychrześcijańskiego okrucieństwa części masonerii, inna część bardziej szczera, logiczna i konsekwentna w swych negocjacjach i nienawiściach deklaruje wojnę Bogu i zastępuje go tylko człowiekiem. Nie trzeba się więc zdumiewać, że w niektórych lożach czyni się to z całą jawnością. Tak więc, na Międzynarodowym Kongresie w Brukseli w 1886 r. Lafargue wykrzykiwał: „Wojna Bogu! Nienawiść Bogu! W tym jest postęp. Należy rozerwać niebo jak kawał papieru!” A brat Lanesan na przyjęciu z okazji najdłuższego dnia w roku w loży „Łaskawej Przyjaźni” 13 III 1880 r. bluźni tymi słowami: „Winniśmy rozgromić nikczemność, ale tę nikczemnością nie jest klerykalizm lecz Bóg!” (Rev. Int. des Soc. Secr., No 17, 1924, s. 309-310).

      Po przeczytaniu tych przerażających rzeczy, niech czytelnik przypomni sobie, że masoneria utrzymuje w swoich statutach, że nie zajmuje się religią i że szanuje przekonania religijne swoich członków, którzy mogą należeć do wszelkich religii i niech czytelnik zastanowi się, czy znajduje słowa dla określenia tego oszustwa, którego pierwszymi ofiarami są zawsze sami adepci masonerii.”
      (źródło: kard. J.M.C Rodriguez – „Wolnomularstwo i jego tajemnice”) „

      Polubienie

      • tamara 10 kwietnia 2012 o 6:33 pm

       Illuminati to tajna organizacja ,ktorej korzenie siegają czasów starożytnych.
       Obecnie ma około 6000 członków ze wszystkich kajów świata.
       Zakon Iluminatów ma 10 „stopni”, z których 7 to zwykłe stopnie, a pozostałe 3 to „stopnie wtajemniczenia”.
       Rada Rządząca składa się z 12 najstarszych członków Illuminati ;obecnie to 5 Amerykanów ,5 z Europy , jeden Rosjanin i jeden Indyjczyk(ci, którzy osiągnęli dziesiąty stopień i opanowali wszystkie tajemnice).
       Wielki Mistrz jest wybierany przez Radę Rządzącą i pozostaje w stanowisku aż do śmierci. .

       -Czy Illuminati (ILL)byli część Masonerii(M)?
       – Nie M była tworem ILL, ale z biegiem czasu ideologia M przybrala niepożądany kierunek (paradoksalnie pomimo sukces w Ameryce, gdzie wszystkie główne postacie biorące udział w rewolucji amerykańskiej to M) i ostatecznie stała się wszystkim tym czym ILL nie byli i nie są. Masoneria i Illuminatii stali sie wrogami.

       Po wydarzeniu,które miało miejcse w 1785r ;chodzi tu o podstawioną historie kuriera,który miał przy sobie dokument od ILLumintii(ILL) a konkretnie od Weishaupt (AW)…kurier nazywał sie Jacob Lans i był przyjacielem AW….kurier po drodze został(ponoc) porażony(trafiony) piorunem…a (ponoć) znalezione przy nim dokumenty były autorstwa AW i dotyczyły niecnych planow ILL.

       Jakie jest prawdopodobieństwo, ze tajne stowarzyszenie wysyła rzekomo obciążające dokumenty „w jasnej,czytelnej” – niezaszyfrowanego formie? Zero. Jakie jest prawdopodobieństwo,ze kurier(napewno glopowal konno) zostaje trafiony przez piorun? Zero. Prawdą jest, że Lanz był przyjaciel AW i to właśnie z tego faktu powstał mit. Lanz byl kapłanem, nie był członkiem ILL i nigdy nie otrzymał dokumentów od ILL.

       Weishaupt był jednym z największych mistrzów ILL.Organizacja istniała millenia zanim A.Weishaupt się urodził. Istniała ona początkowo jako luźne stowarzyszenie wędrujących myślicieli, mistyków i świętych, po latach zostało przekształcone w szkołe tajemnic i tajną org..zawsze skupiała i skupia najwybitnieszych ludzi na Ziemi.Są wrogami uprzywilejowanych ,których jedyną wartością jest to ile mają w portfelu i chęc do posiadania władzy. Właśnie tacy zaczęli przenikać do Masonerii.Wtedy ILL powiedzili dość!….Ich obecni ich główni wrogowie to okupanici Wall Street.

       AW był wykształconym profesorem prawa kanonicznego, dobrze zorientowanym w zaawansowanej filozofii i mistrzem wartości Oświecenia. Nie był w żadnej mierze śmiesznym gangster, bandytą lub psychopatą, bo tak jest w ogólodostępnych mat. przedstawiany przez satanistów.
       Zjednoczeni przeciwnicy Illuminatów to bezbożny sojusz super-bogatych, fałszywi prorocy i cyniczne sekty medialne. Przeciwnicy ILL i ich ideii to WROGOWIE WOLNOŚCI. …

       Masakalambura; ja też wierze w Boga i jego siłe….a nie w Lucyfera,który jest źle interpretowny
       Peryskop; miedzy Tobą a mną?; tak

       Polubienie

       • monitorpolski 10 kwietnia 2012 o 7:26 pm

        Leo Zagami i Romanow twierdzą, że Illuminati się rozpadli na dwie frakcje – satanistyczną i „dobrą”. Jasne, że z tym kurierem to ściema, ale Protokoły faktycznie im się wymknęły.

        Polubienie

        • tamara 10 kwietnia 2012 o 7:50 pm

         Marek ; Illuminatii nie mają nic wspólnego z Protokołami……oni walczą z tym, którzy je stworzyli.walczą od wieków…ale ten rok ma być kulminacją tej walki…
         sataniści chcą zagłady, aby spełniły sie przypowieści o armagedonie .a Illuminatii chcą temu zapobiec…..jak ?to tylko oni wiedzą.
         myśle ,że najważniejsze to walka o przejęcie Haarpa….
         Pisałam ,że świadkowie Jehowy to twór satanistw.Oni nadal głoszą ,że armagedon nadejdzie…Kult Jehowy to najwiekszy spiske w dziejach ludzkości….
         =================================================
         monitorpolski: ciekawy temat, warto otworzyć osobny wątek tylko do dyskusji o Illuminati. Romanow, który od niedawna wystepuje u Fulforda to samo twierdz, że Illuminati są przeciwni NWO, ale chyba mówił o swoim odłamie. Warto by to jakoś uporządkować, bo jesteśmy wszyscy zdezorientowani – pewnie o to chodzi. Mnie najbardziej interesuje gdzie tu jest masoneria żydowska, i Chabad Lubavitch, bo ze źródeł, do których dotarłem wynika, że oni tym wszystkim kierują. Rotszyldzi byli zresztą z Chabadu. Z kolei tacy ludzie jak Alex Jones twierdzą, że u góry są lucyferianie… co wcale nie musi być sprzeczne z tymi rewelacjami o Chabadzie. Skrajny rasizm nie ma raczej nic wspólnego z judaizmem opartym na Torze?

         Polubienie

        • tamara 10 kwietnia 2012 o 8:38 pm

         Marek; masz na myśli Leo Lyon Zagami i Aleksandra Romanowa? Jak chcesz to przygotuje ci PRAWDZIWĄ historie (gratis!!!!)o tych dwóch i prześle mail-en; bo jest dość długa…z internacjonlnym ogonem ;Rosja ,Chiny ,Japonia,Australia,Belgia
         ===================================
         monitorpolski: ok, wsadzę jako wątek, bo czuję że to jest kluczowa sprawa w zrozumieniu tego co się dzieje.

         Polubienie

        • jerkey 10 kwietnia 2012 o 10:00 pm

         @tamara – „po owocach ich poznanie” – weź sobie wbij tę naczelną zasadę oceny co jest prawdą, a co złem do głowy. Gdzie są ci twoi umiłowani Iluminatie? Są, działają, mają wiedzę i władzę oraz moc (skoro rozbili się na dwie frakcje), ale za grosz tego nie widać! Nie ma „dobrego” i „złego” systemu ekonomicznego. „Dobrych” i „złych” banków. „Dobrych” i „złych” rządzących organizacji politycznych. Nie ma „dobrych” korporacji ekonomicznych przekazujących ludzkości nowinki techniczne – wszystkie tylko wpychają swoje drogie bzdety. Z roku na rok jest coraz gorzej i gorzej. A na tej stronie widać jak na dłoni totalne zamieszanie co do tego, który polityk jest cacy, a który nie. Jak opcja jest dobra, a jaka nie. Jednym słowem Iluminate coś robią, ale nie wiadomo co, a cały świat przejęli źli Iluminate?? Przecież to bajki dla totalnych naiwniaków – masz nas za durni?

         Chcesz oceniać jakąkolwiek organizację – patrz na owoce – na to co robią ludzie, o czym mówią, do czego przekonują, jak żyją na co dzień. To co wiesz o Iluminate to tylko projekcja togo co chciałabyś. ALBO bezczelna propaganda i hucpa przebrana w pozory szczerości – wszystko teraz możliwe.

         Polubienie

         • hjk 11 kwietnia 2012 o 12:46 am

          @jerkey
          masz 100% racji.
          ale Tamara pewnie tak łatwo się nie podda ze swymi „rewelacjami”…

          Polubienie

       • Peryskop 10 kwietnia 2012 o 7:43 pm

        Tamara: „…Jakie jest prawdopodobieństwo,ze kurier(napewno glopowal konno) zostaje trafiony przez piorun? Zero.”

        Z tak naciąganymi argumentami rób wykłady od poziomu przedszkola do gimnazjum.
        Ale nie tu.

        Przyjmuję Twoją wcześniejszą deklarację: „End of discussion”

        Polubienie

       • Hieronim 10 kwietnia 2012 o 7:44 pm

        Mylisz się. Tu jest wszystko dogłębnie wyjaśnione: http://www.michaeljournal.org/Pionki.htm

        Polubienie

        • tamara 10 kwietnia 2012 o 8:14 pm

         Hieronim;przerobiłam to…to bzdury

         Życiorys autor (wątpliwiego pochodzenia)jest przesadnie przykładny po to ,aby wzbudzić zaufanie czytelnika.Czy ten William Guy Carr wogóle istniał?

         Wstęp; akapit trzeci jest przeznaczony po to , aby historią z bibli uwierzytelnic(nie racjonalnie myślacemu) intencje autora owej historii.
         reszta jest po trosze wyjaśniona u góry(poprzedni mój wpis)

         Polubienie

       • hjk 10 kwietnia 2012 o 7:50 pm

        @tamara
        „Zjednoczeni przeciwnicy Illuminatów to bezbożny sojusz super-bogatych, fałszywi prorocy i cyniczne sekty medialne. Przeciwnicy ILL i ich ideii to WROGOWIE WOLNOŚCI. ”

        Tamara, skąd takie rzeczy możesz wiedzieć, albo ktokolwiek, kto je ujawnia? Wszystko to są organizacje tajne, a te jak wiadomo się maskuja i co się tam dzieje naprawdę, to tylko po jakims czasie na podstawie róznych wdarzeń czy przecieków można się dowiedzieć. nawet ktoś kto ujawniałby pradę z tych powodów musi być traktowany z ostrożnością, bo skąd wiadomo, ze objawia prawdę, a nie jest to agent puszczający „kontrolowane przecieki”. tak ze nie tak od razu hop-siup. Blog nie istnieje od wczoraj i już sporo ludzi tu wie, o co mniej więcej chodzi i Twoje „pseudorewelacje” nikogo tu specjalnie nie wzruszają, więc juz zbastuj albo zapoznaj się z

        Co do „wolnosci – to o jaką wolność ci chodzi? Diabelską, „wolność” od prawdy i dobra? Wolnosć nie jest absolutem, trzeba najpierw określić, jak sie ja rozumie. Wiec podaruj sobie takie hasełka i nie siej tu zamieszania. archiwum i tym, co napisano. Zresztą wczoraj zdemaskowałaś się jako agent „lucy”, a jak nie to mozesz byc „uzytecznym idiotą” więc się zastanów…

        Polubienie

        • tamara 10 kwietnia 2012 o 7:57 pm

         hjk; jedynymi ,którzy się tu demaskują to ofiary MIND CONROL……

         Polubienie

        • hjk 10 kwietnia 2012 o 8:17 pm

         Bardzo dobrze powiedziałas i zastosuj to do siebie odkrywajc, w którym momencie jesteś manipulowana i kto cię kontroluje.
         No chyba że zentrala daje rozkazy i odpowiednie materiały… 🙂

         Polubienie

        • Peryskop 10 kwietnia 2012 o 8:29 pm

         „Zentrala” 😀

         @hjk, może taka właśnie nazwa to klucz do części naszego troll-quizu „kto kogo” ?

         Polubienie

        • Hieronim 10 kwietnia 2012 o 9:25 pm

         @Tamara tkwisz w błędzie. Nawet w takiej marnej wikipedii jest informacja poświadczająca że William Guy Carr rzeczywiście istniał http://en.wikipedia.org/wiki/William_Guy_Carr
         Po drugie w jego książce jak i w innych jest jasno wyjaśnione że Weishaupt i Pike służyli lucyferowi czyli realnemu złu podszywającemu się pod dobro, obalając tym samym twoją bzdurną tezę że Pike i Weishaupt byli porządnymi ludźmi. Illuminaci to zbiorowisko lucyferiańskich ścierw które prędzej czy później zostaną usunięte z tej planety. Światłość zawsze i wszędzie była, jest i będzie silniejsza od ciemności. Wystarczy mały płomyczek aby rozświetlić duży obszar ciemnego pomieszczenia. Tak samo Dobro zawsze i wszędzie było jest i będzie silniejsze od zła.
         Życzę ci żebyś nauczyła się racjonalnie myśleć i abyś przejrzała na oczy.

         Polubienie

         • hjk 11 kwietnia 2012 o 12:51 am

          @Hiero
          jesteś juz chyba 5 osobą demaskujacą Tamarę (peryskop, jerkey, M-K, ja),
          I ciekawe czy juz się podda i czy ktos jeszcze się dołączy do demaskatorów?

          Polubienie

         • rabarbarek 11 kwietnia 2012 o 2:29 am

          hjk , podpowiem Ci nieskromnie , ze zapomniales o mnie….

          Polubienie

         • hjk 11 kwietnia 2012 o 11:00 pm

          @rbrbr
          wielkie sorry 🙂
          ale to pokazuje jaka masa osób dokonała demaskacji, każda na swój sposób… To chyba 1szy przypadek takiej zgodnosci na blogu.
          Gdyby ktoś jeszcze to zaocznie sorry… 🙂

          Polubienie

         • tamara 11 kwietnia 2012 o 6:45 am

          Dziekuję za reakcja iście godne ludzi z nadymaną dumą i spuchniętym ego….ludzi,którzy uważają się za świadomych tylko dlatego,że uprawiają codzienny,wirtualny maraton w poszukiwaniu wiadomości z padoła.wybaczam ton waszych komentarzy bo wiem;że jesteście dobrymi ludzmi.takich potrzebuje obecny system….system kłamstw i manipulacji…podrzucają wam śmieci a wy je zgarniacie…myślicie,że jesteście świadomi a rzeczywistości nie wiecie NIC…….
          tak informacje pochodzą z samej centrali, centrali prawdy…co do William Guy Carr w miare możliwości postaram się z własnej ciekawości poszukać prawdziwich informacji.
          życze miłego dnia i owocnych poszukiwań

          Polubienie

         • Tola 11 kwietnia 2012 o 7:29 am

          @tamara -pisalam ci juz kiedys,ze dobrze jakbys podawala jakies zrodla tego co piszesz-to bylaby jakas podstawa do syskusji.
          W momencie kiedy piszesz to jako swoje opinie to taka masz reakcje.

          Polubienie

         • Hieronim 11 kwietnia 2012 o 11:06 am

          Puste i bzdurne twoje słowa.

          Polubienie

         • kosiardeyablos 11 kwietnia 2012 o 8:30 pm

          no to ja tyż sie dołonczam….heehehhe…..do akcji demaskacyjnej !!!

          Polubienie

         • kosiardeyablos 11 kwietnia 2012 o 9:07 pm

          włoncymy DEMASKATORY !!!Dwa kable i styka, poczekać trza chwile, niewiem jak to działa ale wystarcy 12 volcikuf i jest heya, podobno Zeno ma patent…wyorgoniania wszędowścibstwa……cosik go zabrakło dzisiaj…..hm…..kto sieje, ten zbiera…ZENO!!! Gdzieś Ty !!!

          Polubienie

         • hjk 11 kwietnia 2012 o 11:10 pm

          no to własnie juz 7my 🙂

          Polubienie

       • masakalambura 10 kwietnia 2012 o 9:25 pm

        Tamara, sama wiara w Boga to odrobinkę mało. Lucek też wierzy w Boga i zna Jego siłę. Nasza rozmowa rozpoczęła się od Twojego wyznania że miłość to najlepszy sposób na stworzenie nowego Hitlera i kolejnej Rzeszy.

        Ta miłość, której prawdziwy wymiar poznać można po wyzbyciu się egocentryzmu lub inaczej po wpuszczeniu Boga do serca, dopiero ona, skierowana ku Bogu, ku sobie i do innych ludzi, otwiera bramę poznania Boga i bliskości z Nim. I tylko ona ma znaczenie.

        Przyznałaś się, że tej miłości nie szukasz, bo jej nie ufasz. Z drugiej strony fascynują Cię illuminati. Wyraźnie idziesz w przeciwnym kierunku, niż ten, w którym jest Jedyny.

        Nie będę polemizował z Tobą o tych organizacjach. Nic o nich nie wiem oprócz plotek i kłamstw, z których większość wyprodukowali oni i ich wrogowie. To tylko kolejny dowód na mroczność źródła pochodzenia wiedzy, jaką dysponują.

        Z doświadczenia wiem, że prawdziwa tajemnica – w przeciwieństwie do tajemnicy sztuczek i iluzji – nie wynika z unikalności wiedzy, a tylko z możliwości szukających i nie trzeba jej chronić. Prawdziwych tajemnic nie rozgłasza się, bo nie będzie słuchających. Uciekną, wsadzą sobie palce w uszy, zaczną krzyczeć, śpiewać, lub zrozumieją tak opacznie jak tylko się da i nie będzie ona dla nich nic znaczyła. Nie będą mieli energii wewnętrznej pozwalającej na wchłonięcie wiedzy tajemnej. Tylko dlatego tajemnica pozostaje tajemnicą. Sztuką jest znaleźć ucznia lub słuchacza.

        Jeśli Iluminaci są tacy wspaniali, jak mówisz, to w przyszłości wyjdą ku światłu i zostaną uznani przez Najwyższego. Jeśli jednak ich tajemnica jest mroczna, to nigdy nie wyjdą, lub wyjdą do Mrocznego Światła i jej przedstawiciela przez Chrześcijan nazywanego Antychryst a przez Muzułmanów Dadżdżal. Obecni tutaj forumowicze mają podejrzenia do tej drugiej możliwości. Czas pokaże jaka jest prawda.

        A nam małym żuczkom pozostaje modlitwa do Boga i nadzieja na spotkanie z Nim.

        Salam

        Polubienie

        • JA-JESTEM 10 kwietnia 2012 o 9:59 pm

         masakalambura@ zasadniczo sie z tobą zgadzam tylko nierozumiem tego ” i nadzieja na spotkanie z Nim” moim zdaniem trudno spotkać swój dom w którym sie przebywa – możliwe jest tylko, że sie o tym nie wie 🙂
         Bóg jest wszystkim, a my jeteśmy jego cześcią , tak jak komórki naszego ciała są cześcią nas, tylko że wiekszość ludzi, nawet religijnych nie ma o tym pojęcia, czas to zrozumieć, nasze komórki też nie wiedzą że są człowiekiem 🙂

         Polubienie

         • hjk 11 kwietnia 2012 o 12:59 am

          @j-j
          „Bóg jest wszystkim, a my jeteśmy jego cześcią ”

          Widzę, ześ bardziej uparty chyba od Tamary i tkwisz w starożytnym panteizmie – bez przesady z tą miłością do kultury strozytnej i kolejnego „renesansu” – nie było jeszcze „nowego średniowiecza” 🙂
          Nie powtarzaj błędnych poglądów obalonych juz w strozytności i ponownie w średniowieczu, bo takie próby „ubóstwienia” człowieka kończa się „materializacją Boga” czyli Jego zdegradowaniem.

          To upór, przywiązanie do błędu, obce wpływy czy też zentrala nakazuje?

          Polubienie

         • JA-JESTEM 11 kwietnia 2012 o 1:44 am

          hjk@ – blednie mnie rozumiesz – to że jesteśmy cześcią Boga jest chyba oczywiste – co wcale nie oznacza jakiegoś „ubóstwiania człowieka” – wszak ON jest wszystkim we wszyskim (a ty i każdy z nas jest kroplą wody w JEGO oceanie) – może jak to zrozumiesz otworzy sie przestrzeń do dyskusji z tobą – narazie utknołeś chyba w swoich ograniczniach rozumienia – wierzysz w dogmaty które z Bogiem nie mają nic wspólnego – bo to ludzkie wymysły

          absolutnie cie nie oceniam – stwierdzam fakty – a twoja interpretacja tego co napisałem – nie ma ze mną nic wspólnego – to twoje projekcje – moje pojmowanie boga jest dokładnie odwrotne niż ty sugerujesz – nie można GO w żaden sposób interpretować jako jakakolwiek materializacja – to właśnie robią religie – próbując zrobić z Boga „coś”

          tu nadepnę ci z pewnoscią na odcisk 🙂 to właśnie robi trójca – a co robi ? definiuje jakąś istotę – ponieważ jest duch – to jest również coś innego (Bóg) ponieważ jest syn, no to musi być ojciec – no i zaczyna sie przyklejanie etykiet – kto jest kim i czym, jakie sa zależności miedzy nimi – a to już tworzy oddzielne byty – i to moim zdaniem jest najwieksza głupota jaką zafundowały nam religie – bo jest to pomieszanie komletne pojęć, już ci to kiedyś wyjaśniałem i nie mam zamiaru tego powtarzac
          chcesz wierzyć w sztuczne twory typu trójca to sobie wierz – umrzesz i tego nie wyjaśnisz – gwarantuje Ci to .
          a ja bedę żył w BOGU i cieszył sie z życia które ON mi dał i które mi wspiera, wiem to 🙂 nie modle sie do niego bo nie uważam Boga za idiotę i odwrotnie – ja z NIM rozmawiam – i choć on nigdy nic do mnie nie powiedział (nie słyszę glosów itp) to wiem że mi pomaga – jak ? w mojej głowie powstają myśli, inspiracje, pomysły które nie pochodzą odemnie – a wiec od kogo ? od NIEGO – bo są zawsze pozytywne, bo pragną miłości, ludzkiego dobra, itp. nie mogą pochodzić od nikogo innego

          polecam psalm 23 🙂

          Psalm. Dawidowy.
          Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. 2 Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć: 3 orzeźwia moją duszę. Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach przez wzgląd na swoje imię. 4 Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza. 5 Stół dla mnie zastawiasz wobec mych przeciwników; namaszczasz mi głowę olejkiem; mój kielich jest przeobfity. 6 Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni mego życia i zamieszkam w domu Pańskim po najdłuższe czasy.

          jak to zacznie działać w twoim życiu – bedzie to oznaczać że znalazłeś 🙂

          życze Ci tego i wszystkim 🙂
          pozdrawiam 🙂

          Polubienie

         • hjk 11 kwietnia 2012 o 11:25 pm

          @j-j
          hjk@ – blednie mnie rozumiesz – to że jesteśmy cześcią Boga jest chyba oczywiste – co wcale nie oznacza jakiegoś itd.

          nie jest to oczywiste, przeciwnie, jest to niemalze oczywisty błąd …

          „wszak ON jest wszystkim we wszyskim (a ty i każdy z nas jest kroplą wody w JEGO oceanie) – może jak to zrozumiesz otworzy sie przestrzeń do dyskusji z tobą – narazie utknołeś chyba w swoich ograniczniach rozumienia – wierzysz w dogmaty które z Bogiem nie mają nic wspólnego – bo to ludzkie wymysły”

          A już wiem, po prostu nieprecyzyjnie się wyrażasz i potem masz pretensje do innych 🙂
          Bóg owszem jakoś „jest obecny” we wszystkim, ale w żaden sposób nie jest tym wszystkim, mimo, że wszystko faktycznie pochodzi od Niego, to jednak jest to ‚własność” każdego bytu, a nie Boga. Czy rozumiesz, co to jest dar? To już nie jest np. rzecz pierwotnego właściciela, tylko nalezy do Ciebie, mimo, ze faktycznie od niego pochodzi.
          Podobnie Bog jest „obecny” we wszystkim jako tegoż przyczyna, ale oni On osobiście nie jest tam obecny, ani te rzeczy nie są w Nim, To są odrębne byty, a Bog to tylko sprawił, podtrzymuje w istnieniu i co najwyżej czasami interweniuje, co nazywamy cudami. natomiast objawił nam, ze chce być w nas obecny ale na sposób nadprzyrodzony, ponadnaturalny, bo nas ukochał i wezwał, byśmy i my z Nim byli we wspólnocie, ale to nie ma nic wspólnego z naturalną czy fizykalną obecnosci Boga.
          To samo co do Trójcy – jest to potrzebne, by wejść we własciwe relacje z Bogiem, ale Jemu to nie przeszkadza,ze Go na razie nie rozumiesz, bo i tak nikt go nie obejmie, no ale z czasem może zrozumiesz. Gdy nie rozumiesz z kom masz do czynienia, to trudno się odnosić we właściwy sposób, no ale nie od razu Kraków zbudowano i moze jesteś na dobrej drodze, jesli szczerze piszesz to, co piszesz.
          A zatem na resztę spraw „szczęść Boze”.

          Polubienie

         • JA-JESTEM 12 kwietnia 2012 o 12:07 am

          hjk@ po pierwsze to ja nie mam do nikogo pretensji 🙂 nie wiem po czym tak wnioskujesz, podsumowując naszą dyskusie stwierdze tylko że ja sie czuję jak kropelka wody w Boskim oceanie – Ty widze, raczej jak kropelka wody spadająca na pustynię, która w tym locie szuka pod sobą oceanu, mnie życie w tym „oceanie” i z tym „oceanem” bardzo sie podoba, za co jestem MU wdzięczny 🙂 to tyle i aż tyle

          Polubienie

        • masakalambura 10 kwietnia 2012 o 10:06 pm

         Wszechobecny zasiada na Swym Tronie wyniosłym. Wiem trudno to pojąć.

         Polubienie

        • JA-JESTEM 10 kwietnia 2012 o 10:43 pm

         masakalambura@

         Moim zdaniem zbyt personalizujesz Boga wg ludzkich miar, skoro jest Wszechobecny to nie moze na niczym siedzieć, bo to coś musiało by być czymś odrębnych od Niego – a to niemożliwe, skoro jest WSZYSTKIM WE WSZYSTKIM – tak jak człowiek nie moze usiąść sam na sobie, Bog nie może siedzieć ani na wysokości ani na tronie, bo to by oznaczało jego wywyższanie sie, i że ma jakieś potrzeby, a po cóż one Bogu ? czy Bóg czegoś potrzebuje ? NIE – i nie twierdze tu że jest samolubny czy coś w tym stylu – DOSKONAŁOSC NICZEGO POTRZEBOWAĆNIE MOŻE , bo nie była by doskonałością 🙂 dla mnie to oczywiste
         utożsamianie Boga z jakimkolwiek bytem, istotą, miejscem itp. w ludzkim rozumieniu jak równiez próba jego opisu, wielkości rozmiaru wyglądu, o obrazach rzeźbach już nie wspominając , jest najwiekszym błedem jaki popełniały i popełniają religie, przez co moim zdaniem ludzie kompletnie nie mogą zrozumieć czym jest Bóg, nie wiem czy robią to celowo czy z niewiedzy.
         Znam tylko religie katolicką i widzę ze w niej to zostało tylko słowo „Bóg” a nie BÓG przez duże B, w kazaniach oczywiście coś tam o Bogu sie wspomina, ale ja słuchajac wnikiwie widzę że jest to tylko dodatek nie cel, znacznie cześciej mówi sie o Jezusie lub Maryi – oczywiści są to drogowskazy pokazujące kierunek, ale patrzeć trzeba na cel, nie na drogowskazy, a celem jest poznanie Boga, nie drogowskazów i ty też chyba wiekszość religii kompletnie sie pogubiła – nie sądzisz ?

         Polubienie

         • JA-JESTEM 11 kwietnia 2012 o 1:56 am

          hjk@ – wybacz ale twój kate-chizm to ludzki wymysł – nie mający z Bogiem nic wspólnego – chcesz w niego wierzyć, twoja sprawa, ja jednak posłucham co na to BÓG, jak powiedział Jezus: „ludzkie mądrości są dla Boga głupotą” – i ja te wersi bedę sie trzymał, a ty wierz sobie w „ludzkie mądrości”

          pozdrawiam 🙂 mam nadzieję ze znajdziesz to co ja 🙂

          Polubienie

         • hjk 11 kwietnia 2012 o 11:29 pm

          katechizm to ujęcie tego, co Bog o sobie objawił w Swoim Synu,który żył na ziemi, więc nie są to wymysły, co najwyżej Ty coś wymyslasz 🙂
          A moze już znalazłem, a Ty w końcu dojrzysz rózne rzeczy poza swym „znaleziskiem” – nie można sie zatrzymywac w drodze,,,

          Polubienie

         • JA-JESTEM 11 kwietnia 2012 o 2:08 am

          Peryskop@ mam nadzieję ze uda ci sie znależć to czego ja szukalem przez lata i w końcu znalazłem

          „chociaż bym kroczył ciemną doliną zla sie nie ulękne ….”

          powodzenia 🙂

          Polubienie

         • masakalambura 11 kwietnia 2012 o 6:20 am

          O Bogu trudno rozmawiać. Boga nikt nigdy nie widział. Ale wiemy co nieco od Jego posłańców. Bóg zasiada na Tronie wyniosłym, posiada Swoje Centrum otoczony Sługami oddającymi Mu nieustannie cześć. Padającymi przed Nim na twarz (tak jak to robią muzułmanie 5 razy dziennie), i wołającymi: Święty Święty Święty, Pan Bóg Zastępów. Jest Wszystkim we wszystkich ale posiada esencję, Światłość światłości. Znajduje się wszędzie ale jest też w centrum dowodzenia w pełni Swej Mocy, Swego Piękna, Swej Doskonałości. Nie ukryty a Jawny Pan, Król i Bóg. Jedyny Święty.

          Polubienie

         • masakalambura 11 kwietnia 2012 o 6:36 am

          Co do Jezusa (Pokój z Nim) i Maryi (oby Najwyższy był z niej zadowolony), owszem i Islam ich wspomina. I będąc zesłany w 7 wieku zwraca uwagę chrześcijan, którzy chcą słuchać, że należy przywrócić równowagę monoteizmu. Zatem to Wywyższony (AssSałażel) jest ustawiony w absolutnym centrum kultu (na swym Tronie) On, Miłosierny (ArRahmani). To dlatego zwraca się uwagę że jest On Sam, Jeden (Allah), aby wszystkie drobiny miłości do Niego spływały w jedno miejsce. Jak sam rozumiesz mowa o miejscu w sensie duchowym, i wątpię, aby miało to to samo znaczenie co w świecie materii, aczkolwiek czemu nie. Może być tak, że aby stanąć przed Jedynym, to my musimy się rozprzestrzenić by móc Mu się pokłonić. Człowiekowi trudno to sobie wyobrazić, dlatego jest człowiekiem.

          Polubienie

        • JA-JESTEM 10 kwietnia 2012 o 10:55 pm

         masakalambura@ dla wyjaśnienia, żebyś przypadkiem nie przykleił mi jakiejś „etykietki” – nie jestem wyznawcą żadnej religii, nie jestem tez ateistą 🙂

         Polubienie

         • hjk 11 kwietnia 2012 o 1:08 am

          @j-j:
          „Znam tylko religie katolicką i widzę ze w niej to zostało tylko słowo “Bóg” a nie BÓG przez duże B, w kazaniach oczywiście coś tam o Bogu sie wspomina, ale ja słuchajac wnikiwie widzę że jest to tylko dodatek nie cel, znacznie cześciej mówi sie o Jezusie lub Maryi – oczywiści są to drogowskazy pokazujące kierunek, ale patrzeć trzeba na cel, nie na drogowskazy, a celem jest poznanie Boga, nie drogowskazów… ”

          Widzisz, słuchanie kazań niewiele CI pomoze, jak nie znasz „backgroundu” katechizmowego czy doktrynalnego. Bo kazania przeważnie są jednak dla ludzi dorosłych, znających głowne prawdy wiary i to jest własciwy kontekst ich rozumienia. Pisząc to co napisałes pokazujesz, ze chyba czym innym zajmowałes się na lekcjach religii (o ile tam chodziłes), a lektura katechizmu (ze nie wspomnę o jakichś wstępach do religii) jest Ci obca, więc jednak nie znasz NAWET „religii katolickiej”…

          Polubienie

         • Peryskop 11 kwietnia 2012 o 1:25 am

          @Hjk, może nie wymagaj od jakiegos@buka występującego tu ostatnio jako JA-JESTEM znajomości katechizmu.

          I tak trzeba przyznać, że facet wysubtelniał pod nowym nickiem – choć megalomańskim podobnie jak poprzedni.

          Polubienie

    • alexirin 10 kwietnia 2012 o 8:43 pm

     islam wymyślili rabini dla arabów w celu zniszczenia chrzescijanstwa
     http://alexirin.wordpress.com/2011/06/19/pochodzenie-islamu/

     Polubienie

     • masakalambura 10 kwietnia 2012 o 9:35 pm

      Jeśli to takie proste wymyślić Koran, to wymyśl jedną taką Sure, jaka jest w Koranie.

      Polubienie

      • alexirin 10 kwietnia 2012 o 9:38 pm

       http://www.sfora.pl/Wielki-mufti-Trzeba-zburzyc-wszystkie-swiatynie-chrzescijanskie-a41655-90

       Polubienie

       • masakalambura 10 kwietnia 2012 o 9:52 pm

        Jak zatem wyjaśnisz istnienie tych świątyń. Przecież Kuwejt nigdy nie był chrześcijański. To, że jakiś mufti coś mówi, nie znaczy, że to dobre. Koran mówi wyraźnie, że należy chronić miejsca w których często wspomina się Imię Boga. Kościoły i żydowskie domy modlitwy należą do tej grupy. Wiem, praktyka bywa inna niż teoria. Więc cofnij się kilka wpisów i zobacz jaki był plan skłócenia religii w III Wojnie Światowej. Cóż, Islam też nie jest wolny od agentury Illuminatów.

        Polubienie

  • O Rzesz 11 kwietnia 2012 o 11:20 am

   Ich uczeń i prześladowca w jednym, A. Hitler też tak twierdził w ostatnich chwilach swego życia.
   Widać że odebrał doskonałą szkołę!.
   To wskazuje jednoznacznie z kim mamy do czynienia, z chorymi psychicznie hybrydami.
   Na szczęście nie wszystkie oszalały.
   Są wśród nich tacy którzy zasługują na miano człowieka.
   Bogu dzięki za pana Grassa.
   Chwała Mu!.
   Potrzeba więcej takich ludzi by ten naród stał się wreszcie normalny i przestał satnowić zagrożenie dla świata i nas samych!.

   Polubienie

 4. hjk 10 kwietnia 2012 o 2:16 am

  historyk Tom Segev to akurat skrytykował Grassa w tym temacie…Mówił w wywiadzie sam Grass.

  Co do cichego zwracania mienia wycenionego na 65 mld, to tak się jakoś składa, ze zadłuzenie za kadencji Tuska to juz 400 mld, a 65 mld $ to ok, 200 mld PLN. To takie tylko spekulacje…

  Polubienie

  • monitorpolski 10 kwietnia 2012 o 9:28 am

   Jane podaje link: http://diepresse.com/home/politik/aussenpolitik/746585/Grass_Heftige-Kritik-und-Verstaendnis-aus-Israel-?_vl_backlink=/home/politik/aussenpolitik/index.do
   Może Segev zmienił zdanie, albo czytałeś jakąś dezinformację?

   Polubienie

   • hjk 10 kwietnia 2012 o 8:28 pm

    mamy inne źródła:
    „Der israelische Historiker Tom Segev kritisierte hingegen den Dichter scharf. Er habe den Eindruck, dass Grass vor allem von seinem eigenen langen Schweigen über seine Vergangenheit bei der Waffen-SS getrieben sei, sagte Segev zu Spiegel Online. Zudem verdrehe Grass die Tatsachen. “Der Unterschied ist, dass Israel im Gegensatz zu Iran noch niemals erklärt hat, dass es irgendein Land von der Weltkarte streichen will, während Iran Tag und Nacht verspricht, dass man Israel aus der Welt schaffen will”, sagte Segev in Anspielung auf Aussagen Ahmadinedschads.

    Zugleich relativierte Segev aber auch die Relevanz der rhetorischen Intervention von Grass. Die meisten Reaktionen in Israel seien eher achselzuckend nach der Art des jiddischen Ausdrucks: “Hot er gesogt”, was so viel bedeute wie ein augenzwinkerndes “Na wenn schon”. Grass sei in Israel einfach keine “bedeutende moralische Institution”
    Auf die Kritik Segevs angesprochen, erklärte Grass, er akzeptiere Kritik und Wünsche, es müsse aber ihm überlassen bleiben, über was er arbeite.”

    tłumaczenie:
    Israelski historyk Tom Segev skrytykował jednak ostro poetę. Ma on wrażenie, ze Grassa przede wszystkim napędza długie milczenie o jego przeszłości w Waffen-SS, powiedział do Spiegla Online. Jego zdaniem Grass przekręca fakty. Różnica bowiem polega na tym, ze Israel w przeciwienstwie do Iranu nigdy nie deklarował, ze skreśli jakiś kraj z mapy świata, powiedział Segev w aluzji do wypowiedzi Ahmadinedschada.

    Jednocześnie Segev zrelatywizował odpowiedniość retorycznej interwencji Grassa. „Większość reakcji w Israelu jest raczej powściągliwa i wypowiedź jest przyjmowana z przymrużeniem oka, bo Grass nie jest w Izraelu po prostu żadną moralną wyrocznią”.

    Zapytany o krytykę Segeva Grass odpowiada, ze ją i jego życzenia akceptuje, ale musiała mu ona umknąć z powodu pracy nad czym innym..
    http://gazetawarszawska.com/2012/04/06/6345/

    Polubienie

 5. rabarbarek 10 kwietnia 2012 o 2:33 am

  Mijaja dwa lata od Zamachu Smolenskiego . Dwa dlugie lata ,ktore nawet o krok nie przyblizyly nas do poznania prawdy. Dwa lata gmatwaniny i zamykania ust , kazdemu , kto smie POdwazac ” prawdy nierzadowe”. Tych , ktorzy pytaja , szukaja , dowodza , spycha sie na margines i osmiesza. Malo tego, likwiduje sie i ucisza swiadkow .

  Wlasnie postanowiono dobrac sie do tygodnika ” Glos Polski” z Kanady , ktory niestrudzenie od dwoch lat informuje czytelnikow Ameryki Polnocnej i calego swiata [ wersja elektroniczna] o postepach w sledztwie , przedrukowujac wszystkie dostepne niezalezne artykuly w sprawie ” katastrofy smolenskiej” . Dlugie lapy przeciwnikow wyjasnienia ” zamachu” siegnely nawet tutaj i probuje sie zmienic redaktora naczelnego lub zamknac pismo.

  W ostatnim numerze pisma znajduje sie list-protest Polakow ws. filmu kanadyjskiego dotyczacego katastrofy smolenskiej , realizowanego wg. wersji MAK. Zwiazek Narodowy Polski protestuje przeciwko probom nakrecenia filmu na podstawie raportu MAK , ktory juz dawno przestal byc wiarygodnym zrodlem informacji.

  List skierowany zostal do Cineflix Media Inc. na rece Chief Executive Officer , Glen Salzmana .
  Nie wszystkim , jak widac podoba sie dzialalnosc niezaleznych mediow . To one wraz z niezaleznymi dziennikarzami nie pozwalaja spokojnie zamknac sprawy i odeslac jej w niebyt historii.
  Prof. R. Legutko powiedzial , ze sledztwo w sprawie katastrofy smolenskiej jest ” najwiekszym skandalem w lotnictwie od konca II wojny swiatowej”

  Polubienie

  • Peryskop 10 kwietnia 2012 o 7:20 pm

   Właśnie: „Mijaja dwa lata od Zamachu Smolenskiego.”

   Marku, ponieważ jest tylko kwestią czasu kiedy zostaną ujawnione okoliczności Zamachu, może warto byłoby wprowadzić podawanie obok daty aktualnej liczby dni ukrywania prawdy ?

   Niech to będzie forma nacisku na tych, którzy sprawczo przyczynili się do tej tragedii.

   Dziś upływa bodaj 750 dzień ukrywania prawdy o Smoleńsku.

   Polubienie

   • hjk 10 kwietnia 2012 o 8:32 pm

    To pokazuje skalę zmowy milczenia…
    Ale chyba 730 dni…
    Tyle dobrze, ze zaczyma głośno krążyć w swiadomosci społecznej słowo „zamach”…

    Polubienie

    • Peryskop 10 kwietnia 2012 o 10:34 pm

     @hjk, dzięki za korektę.
     Może był to test czy czytelnicy MP sprawdzają co jest pisane ?

     Polubienie

     • rabarbarek 10 kwietnia 2012 o 11:16 pm

      Nikt nie byl pewny od , ktorego dnia naliczales zmowe milczenia , Peryskopie. A poza tym , jestes dosc porzadny w swoich wypowiedziach. Mielismy wiec do Ciebie zaufanie ale jak widac to byl blad. Przy kolejnych wyliczeniach , zostaniesz podliczony… Sam chciales…

      Polubienie

      • Peryskop 10 kwietnia 2012 o 11:54 pm

       Dzięki Rabarbarek, że weźmiesz mnie nareszcie pod swoją lupę.
       Sam tego chciałem jakem Grzegorz Dyndało 😀

       Bo czyż nie na tym właśnie polega nasze działanie żeby w poszukiwaniach Prawdy wzajemnie się wspierać ? Nobody is perfect.

       Polubienie

       • rabarbarek 11 kwietnia 2012 o 1:01 am

        Sam tego chciales Grzegorzu D. Zmien usmiechnieta buzie , bo teraz bedzie tylko gorzej …
        Bedziesz pognebiony ????

        I spy with my little eye

        Polubienie

        • hjk 11 kwietnia 2012 o 1:12 am

         @Może był to test czy czytelnicy MP sprawdzają co jest pisane ?
         hehe, albo Ci się nie chciało juz poprawiać literówki i zrobiłes experyment?

         Polubienie

         • Peryskop 11 kwietnia 2012 o 1:53 am

          Kropnąłem się, bo nie należę do tych, co w pamięci mnożą duże liczby.
          A skoro już się stało, to chciałem negatyw przerobić na pozytyw.
          Bo faktycznie czytanie ze zrozumieniem stało się rarytasem.

          Polubienie

         • JA-JESTEM 11 kwietnia 2012 o 2:25 am

          dodanie 365+365 to wg ciebie duże liczby ? 🙂

          twoje ego – musialo jednak jakoś zareagować 🙂

          Polubienie

         • hjk 11 kwietnia 2012 o 11:35 pm

          tak, sa juz duże, w zasadzie to prawie abstrakcje 🙂
          Gdzie w życiu codziennym poza abstrakcyjnymi pieniędzmi występuja? Czy liczysz moze liście na drzewie czy igły na sosnie? Albo drzewa w lesie czy okna w drapaczu chmur?
          Takich rzeczy jest po prostu dużo…

          Polubienie

        • Peryskop 11 kwietnia 2012 o 1:45 am

         No to carramba !

         Nie wiedziałem, że @Rabarbarek ma 100 oczu jak samiec pewnej rodziny os, który żyje tylko jeden dzień i natura wyposażyła go w około 100 oczu, żeby miał szanse nim zapadnie zmrok dostrzec samicę i dopędzić w wiadomym celu… Co się w życiu napatrzy to jego 😉

         No i jak ja mam zmienić menisk ustawiczny na zafrasowany ? 😀 😀 😀

         Polubienie

         • JA-JESTEM 11 kwietnia 2012 o 2:01 am

          pewien 97 letni dziadek poszedł do lekarza i opowiada mu ze ma ogromną ochotę na mlode dziewczyny – na co lekarz, że to bardzo dobrze -a dziadek mu na to – no tak, tylko nie pamiętam dlaczego 🙂

          Polubienie

 6. rabarbarek 10 kwietnia 2012 o 3:36 am

  Ciekawe spojrzenie na sytuacje w UE. Nie Grecja , a Hiszpania opusci pierwsza UE zone. Grecja jest malym krajem . Trojka postawila na ” pomoc” Grecji , aby Grecja stala sie przykladem dla innych krajow , ze marzenia o opuszczeniu UE sa marzeniami scietej glowy.

  Hiszpania nie jest jednak krajem malym , a jednym z najwiekszych w UE. Dlug to obecnie ok. 800 miliardow Euro, bezrobocie ponad 50% w kategorii do 24 lat, uzyskanie jakichkolwiek pozyczek wiaze sie ze splata wysokich odsetek, jest za duza , aby zbankrutowac. Tylko dewaluacja wlasnej waluty moze pomoc…

  Jedynym wyjsciem , bedzie wyjscie , ciche , szybkie zwiniecie zagli na statku zwanym Hiszpania w UE , bo jak napisano ” nie mozna wycisnac krwi z kamienia”.

  http://gonzalolira.blogspot.fr/2012/04/spain-will-exit-eurozone-firstthis-year.html

  Polubienie

  • hjk 11 kwietnia 2012 o 1:16 am

   tak być moze, bo możliwe, że te wszystkie kraje „wciśnięte” do pierwotnej „wspólnoty węgla i stali” zostały „wyciśniete” i po tym zostana wyrzucone, tylko jak „swoim” zapewnią „miękkie lądowanie’…

   Polubienie

 7. TajemniczyPan 10 kwietnia 2012 o 4:16 am

  Czym jest rząd w kilku słowach [PL]

  Polubienie

  • kosiardeyablos 10 kwietnia 2012 o 9:00 am

   filmik nie wymaga komentarza, bo po co, skoro określił właściwie to, do czego został stworzony !

   Polubienie

 8. Madry Inaczej 10 kwietnia 2012 o 8:10 am

  Ciekawe spotkanie. Jeżeli ktoś chce poznać ZUS od potrzewki zapraszamy na spotkanie z byłym członkiem zarządu tej instytucji.
  http://upr-olsztyn.org/index.php?option=com_content&task=view&id=293&Itemid=6

  Polubienie

 9. Zdzichu 10 kwietnia 2012 o 9:12 am

  Uważam, że z całym szacunkiem ale odnośnik do strony Beina jest nie na miejscu. Wkurza mnie takie bredzenie. Wolałbym więcej konkretów i faktów niż takich paranoidalnych jazgotów.

  A co do strony zamach.eu to ciężko cokolwiek o niej powiedzieć. Z jednej strony ciekawe info tam są z drugiej jednak strasznie nieprawdopodobne

  Polubienie

  • monitorpolski 10 kwietnia 2012 o 9:53 am

   Radziłbym dokładniej przeanalizować co mówi dr Piotr Bein. Większość tego przed czym ostrzegał się sprawdza. Bein napisał kilka referatów nt. judeocentryzmu dla Uniwersytetu w Hiroshimie, przez ponad 10 lat dokładnie rozpracował temat. Jeśli masz podobne osiągnięcia, to proszę podaj źródła twojej wiedzy. Jeśli nie, to przeanalizuj to co Bein pisze.
   Zadam tylko dwa pytania:
   1. jaki interes miałaby mieć Rosja w rozbijaniu samolotu nad własnym z ustępującym Prezydentem Polski?
   2. Co się stało z nadwyżką 4 mld dolarów, który miał narodowy Bank Polski przed zamachem, a którą oferował jako pożyczkę dla MFW?
   Pamiętajmy, że służby w Rosji w dużej mierze są kontrolowane przez międzynarodowych bankierów, a nie Rosjan!

   Polubienie

   • miziaforum 10 kwietnia 2012 o 10:08 am

    ROSJA NIE MUSIAŁA ROBIĆ ZADNYCH ZAMACHÓW – ma mechanizm – który potrafi rzucić na kolana KAŻDY RZAD III R.P I TO CAŁKIEM LEGALNIE – a mianowicie kurek gazowo naftowy

    A OD NIEDAWNA TEN KUREK ODCINA TYLKO I WYŁACZNIE POLSKE…

    JAK WRUCĘ TO DAM TEKST OD KOGOŚ KTO WYJASNI WAM CO SIĘ STAŁO W SMOLEŃSKU I KTO ZA TYM STOI

    obszerny wywiad i wyczerpujący

    Polubienie

    • monitorpolski 10 kwietnia 2012 o 11:27 am

     Dawaj Mizia, bo my tu kompletnie nie możemy się połapać. Ciekawe, że ruscy gadają po angielsku w wieży kontrolnej…
     Tu jest tłumaczenie generała Pietrowa nt. sytuacji w służbach specjalnych w Rosji:

     WOJNA KLANÓW

     Polubienie

     • Peryskop 10 kwietnia 2012 o 5:21 pm

      Miałeś nosa Monitor z Chinami !
      Afera zaczyna wyglądać na „preemptive” zamach stanu.

      Dziś na stronie BBC o rzekomym udziale żony Bo Xilai w zamordowaniu w listopadzie 2011 Brytyjczyka.

      BREAKING NEWS:
      Wife of top Chinese politician Bo Xilai being investigated for murder over death of British businessman, state media say

      Jak na razie brak szczegółów poza info o pozbawieniu Bo Xilai władzy w partii oraz plotek, że zmarły Mr Heywood przyjaźnił się z rodziną Bo i pracował dla ich syna Bo Guagua jako lokaj/adminitrator.

      26 March 2012
      http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-china-17508581

      10 April 2012
      Bo Xilai, the scandal-hit former mayor of the Chinese city of Chongqing, has been stripped of key posts in the ruling Communist Party.

      State media said he had been dismissed both from the party’s Politburo and Central Committee.

      Mr Bo was one of China’s most popular politicians and had been tipped as a future national leader.

      He lost his mayoral post last month amid a scandal after his former police chief fled to a US consulate.

      http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-17668376

      Polubienie

      • monitorpolski 10 kwietnia 2012 o 7:29 pm

       Ciekawe ile tam było trupów? Jak coś takiego się wymyka na zewnątrz, to już musiało być bardzo gorąco. Bo Xilai, to był ich taki Gorbaczow. Może nie aż tak, Gorbaczow to sukinsyn, Xilai mógł działać z pobudek humanitarnych.

       Polubienie

       • hjk 10 kwietnia 2012 o 9:04 pm

        Dzis rozmawiałem ze znajomym (ale nie wiem, skąd miał te infa, musze dopytać), który twierdzi, że Chiny są mniejwięcej w stanie przypominającym czasy przed upadkiem (tj. rozkładem) ZSRR. kraj jest ogromny, jedno plemię Han przejęło całą władze, nam się wydaje, ze chiny to monolit, a tam jest iles prowincji, iles krajów, iles narodowości, ekonomia przypomina absurdy socjalistyczne (rozkaz – budowac drogi i drogi się buduje bez względu na wszystko, to samo z miastami, itd.), Wzbogaciło się ok 350 mln ludzi i to znacznie, a 1 mld zyjącu na dalekiej prowincji praktycznie tego nie odczuł…

        Chiny podobno czeka zatem rewolucja – moze agencji Sorosa juz tam swoje robią, aby podzielić imperium – to miałoby sens, bo po pierwsze zlikwidowałoby grożbe konfliktu USA – Chiny czy Rosja Chiny, a po drugie napedziłoby zbankrutowany Zachodni pseudokapitalizm tak jak wchłonięcie ZSRR i bloku przesunęło krach systemu o te tam 20 lat. Ten 1 mld ludzi wprzegniętych w machinę globalizmu dałby jej niezłego „kopa” na kolejne dziesięciolecia.

        A w kolejce czeka następny mld ludzi w Indiach, ale to pewnie kwestia następnych 10 latek, a potem moze kolej na kolejny mld w Afryce – zajęli strategiczne pozycje w Egipcie i Libii na razie…

        Polubienie

       • Tola 11 kwietnia 2012 o 2:55 pm

        @monitor -nie sadze,zeby Xilai dzialal z pobudek humanistycznych
        A wlasciwie sadze,ze jestem tego pewna!

        Polubienie

      • Tola 11 kwietnia 2012 o 2:54 pm

       @peryskop – w gazetach chinskich na glownych stronach ten sam tekst

       Polubienie

       • Peryskop 11 kwietnia 2012 o 4:17 pm

        Ale jest progresja – areszt „pierwszej damy Chongqing” :

        Gu Kailai, 53-letnia znana prawniczka i córka generała, druga żona Bo Xilai jednego – do niedawna – z najbardziej znaczących liderów Partii Komunistycznekj Chin, została aresztowana w związku z morderstwem przez otrucie brytyjskiego biznesmena Neila Heywooda.

        Więcej szczegółów i ich zdjęcia:
        http://www.telegraph.co.uk/expat/expatnews/9196486/Bo-Xilais-wife-Gu-Kailai-arrested-for-Neil-Heywoods-murder.html

        Polubienie

        • Peryskop 11 kwietnia 2012 o 4:25 pm

         Afera cd: pod zarzutami korupcji zaaresztowano też miliardera Xu Ming’a, lat 41.

         Podobno finansował naukę Bo Guagua, syna Bo Xilai, w znanej szkole w Harrow, a potem studia na uniwersytetach w Oxfordzie i ostatnio w Harvard…

         http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/asia/china/9180677/Chinese-billionaire-linked-to-Bo-Xilai-detained.html

         Polubienie

         • rabarbarek 11 kwietnia 2012 o 5:09 pm

          Mapa zawirowan w Chinach , na ktora nanosi sie dane uzyskane m.in. od Chinczykow.

          Z boku artykuly prasy oficjalnej.

          https://chinastrikes.crowdmap.com/

          Polubienie

 10. kosiardeyablos 10 kwietnia 2012 o 9:14 am

  I jak tam po świętach ?…ha!….mam nadzieje że nikt nie zapomniał o dzisiejszym dniu – uczcić pamięć tych co zbujecko zabici zostali, nawet poprzez minute ciszy i czy choćby flagi narodowej wywieszenia w dzień ten ważny – bo u mnie łopoce już – biało czerwony sztandar.
  „Jeszcze Polska NIe Zginęła !!!…Nie, jeszce nie zginęła, puki my żyjemy……..”
  Czy komuś się to nie sPOdoba ? Nie sugeruje komu, po prostu wiadomo, komu….

  Polubienie

 11. Mafios 10 kwietnia 2012 o 9:37 am

  ja mysle ze wloska mafia by roz****la tych illuminatow i obalila NWO 😀

  Polubienie

  • monitorpolski 10 kwietnia 2012 o 9:47 am

   Włoska mafia jest przez nich rządzona. Zobacz hasło Marc Rich.

   Polubienie

 12. Kamil 10 kwietnia 2012 o 10:38 am

  http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=197567&highlight=#197567

  Polubienie

 13. Killumionati 10 kwietnia 2012 o 10:47 am

  Kiedy przyszłość to walka. Czy wiesz gdzie prawda leży?
  Niedlugo was illuminaci rozjebia i piszcie dalej glupoty ze to teorie spiskowe mam to w chuju…

  napisalemtaki taki komentarz na yt i zaczeli do mnie pisac ze w przyszlosci bedzie dobrze i na lepsze hahaha

  Polubienie

 14. PokójWam 10 kwietnia 2012 o 10:53 am

  Teraz już widać po co szatan kazał mordować żydów w czasie II WŚ. Dzięki temu mogą oni obecnie sami tworzyć ogromne zbrodnie, a każdy kto odważy się ich skrytykować oskarżany jest o antysemityzm.

  Antysemityzm = Poprawność polityczna = System ochrony rządów diabła

  Nie można być politykiem w świecie zachodnim, jeżeli się nie popiera tego państwa oraz jego roszczeń. Państwo Izrael posiada jedną z najlepiej uzbrojonych armii na świecie: ponad 200 głowic nuklearnych – co raczej wyklucza szanse ingerencji Boga w przypadku ataku na to państwo, które jest zarzewiem konfliktów na Bliskim Wschodzie od momentu swego powstania.

  Także media światowe nigdy nie krytykują Izraela, nie potępia się jego oczywistych zbrodni, nikt nie atakuje Izraela za złamanie ponad 80 rezolucji ONZ. Izraela nie obowiązuje multikulturalizm, nie przyjmuje on żadnych islamskich emigrantów. Izrael stosuje jaskrawe uprzedzenia religijne nie tylko w stosunku do Palestyńczyków, ale także do własnego narodu.

  Izrael jako jedyne państwo na Ziemi ma prawo do dbania o czystą żydowską rasę. Izrael posiada także ponad 200 głowic jądrowych. Żadne sankcje ze strony ONZ mu nie grożą.

  Polubienie

  • monitorpolski 10 kwietnia 2012 o 11:26 am

   Mógłbyś dodać, że to nie Żydzi, a wyznawcy synagogi szatana rządzą Izraelem. Jane wyraźnie o tym pisze, że są takimi samymi ofiarami obecnie jak my wszyscy. Wystarczy spojrzeć na zniekształconych Coca-Colą i żywnością GMO nowojorskich Żydów by nie mieć wątpliwości, że są tak jak my przeciwko nim, manipulowani przeciwko nam. Dziel i rządź…

   Polubienie

  • kosiardeyablos 10 kwietnia 2012 o 11:31 am

   I wychodzi NATO że „drugi gatunek” ma muchy w nosie……..( kiedyś zapytał mnie taki jeden koleś, gdy byłem w knajpie nawsi :
   – Gdzie jest kibel ?
   Ja mu NA TO :
   – Tam gdzie muchy lecom…….. Hm, różnica miedzy Nami a Nimi jest taka jak między Owczarkiem a Yorkiem. Małe to wściekłe g…o robi dużo hałasu i jest na tyle sprytny że możę się schować pod szafe, gdzie oczywiście Owczarek nie wejdzie. Małe to takie wredne. Posądzałbym o wredność jamnika lub latrerka (cholerka..jak sie to pisze ?), ale zalicza sie on do rasy psów zaś York to takie cholera wie co bo sierść ma zgoła inną niż reszta psów czyli psem nie jest. Genetycznie modyfikowany przeszczep, przenoszony drogą płciową po wymieszaniu z inną rasą możę przenieść swe cechy genetyczne ( cechy?….hm…raczej wady ) na inne rasy psów -skrzywienie genetyczne. Nie obrażając dąłnów, powstanie nowa rasa dałnów (obecnie rządząca światem kasta dałnów…..czyli rozwiązanie zagadki wszechczasów – kota nie ma w domu, to myszy harcują) No i skoro jest odmienny, to wedle tego należy mu się nie tylko szacunek ale i respekcik….no sorry memory, chyba wymarzemy to jedyneczke z przodu !!!

   Polubienie

 15. Peryskop 10 kwietnia 2012 o 11:19 am

  Tola, ORzesz, kilka dni temu wymienialiśmy poglądy dot. siły militarnej Chin vs USA.

  Potwierdzają się moje oceny, że Amerykanie blefują i robią dobrą minę.
  Apr. 5, 2012
  U.S. Underestimates China Military Growth: Study
  http://www.defensenews.com/article/20120405/DEFREG03/304050003/U-S-Underestimates-China-

  A tu ciekawy wyciek o cieknących tankowaniach w powietrzu samolotów RAF.

  Proszę zwrócić uwagę na Junk Harrier (zwany bardziej oficjalnie Jump Harrier). Brytyjczycy pozbyli się ich znacznie poniżej kosztów własnych, bo to jest taki mały Concord w wersji militarnej – przerost ambicji nad zdrowym rozsądkiem i chłodnymi kalkulacjami.

  Mit że Harriery mogą startować i lądować praktycznie byle gdzie nie wytrzymał próby czasu, bo po wielu tragicznych katastrofach okazało się, że są bardzo wrażliwe na rodzaj podłoża (nachylenie, płaskość, pokrycie itp), na podmuchy wiatru i na braki w ekspercji pilotów. Potencjalne zalety w pobliżu ziemi są obciążone istotnymi wadami w powietrzu – relatywnie niską prękością, słabą manewrowością, małym zasięgiem oraz niskiem udźwigiem. Po odpaleniu rakiet czy zrzuceniu bomb maszyna może się zachowywać przy lądowaniu zupełnie inaczej niż przy starcie ! A to są manewry znacznie bardziej krytyczne niż z wykorzystaniem aerodynamiki w klasycznych lotach ślizgowych w tych fazach lotu.

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-2125439/Fleet-13billion-refuelling-planes-built-RAF-dont-work-British-aircraft–compatible-American-jets.html
  £10billion spent on refuelling planes which don’t work on RAF jets
  5 April 2012

  Ciekawe jest też nagłe spostrzeżenie „ekspertów”, że Airbus-cysterna nie ma własnego systemu obrony, a więc nie nadaje się na wojnę . A zatem – choć cieknie – nadaje się tylko na treninigi, manewry oraz air-shows żeby wywołać wrażenie u publiczności.

  Mam wrażenie, że wiele nowoczesnych typów broni paktu NATO ma podobne wady ukryte.
  A raczej konsekwentnie ukrywane – aż do czasu prawdziwej wojny z wymagającym przeciwnikiem, którego podrasowane „katiusze” i „skudy” są wciąż dość skuteczne. W tym kontekście mniej dziwi buńczuczny anons w pasku CNN, że siły USAir Force w dobę po ataku „opanowały przestrzeń powietrzną nad Afganistanem” w listopadzie 2001, a trzeba wiedzieć, że wówczas armia talibów dysponowała kilkoma po-rosyjskimi wysłużonymi MIGami szkoleniowymi i jednym (!) nowszym SU.

  Polubienie

  • monitorpolski 10 kwietnia 2012 o 11:24 am

   Przykładem bezradności amerykanów było podpłynięcie chińskiej łodzi podwodnej do brzegu w pobliżu Los Angeles i wystrzelenie rakiety z bronią elektromagnetyczną, która unieszkodliwiła Kitty Hawk. http://www.thegatewaypundit.com/2010/11/missile-fired-off-california-coast-on-same-day-that-chinese-sub-appeared-in-us-carrier-group/

   Polubienie

  • kosiardeyablos 10 kwietnia 2012 o 12:11 pm

   Czyli wartości militarne „lekko” przereklamowane jak tablety na prostate. Jaka jest wartość bojowa M-16 we wszstkich odmianach a jaka w AK-47 i jej wszystkich odmianach. I tu przydałby sie Nawajo ! A czemu ? NO przecie wie co jest pięć.
   W trakcie testów porównawczych w czasie wojny w Wiietnamie jakość amiunicji AK-47 jak i sam karabin, była doceniana na tyle, że zółnieże ARVN i USArmy wykorzystywali zdobyczne karabinki kałasznikowa jako broń włąsną-osobistą, odrzucając awaryjne w tamtym czasie M-16, któe po modyfikacji w 1967/68 roku trafily znów na front w udoskonalonej wersji (zacianały się naboje , często winą była słaba jakość łuski,magazynki brudne od blocka tyż, były trudno wymienne, zxacinajacy sięprzłocznik ognia itakie tam peirdoły) Alternatywą były powszechnie używane M -14. Rozwiazanie tego karabinka pozwoliły na usunięcie wad( Armalite Co.) M-16, słabszego brata AR-15 na nabój kal.7.62-51 – udoskonalony i znormalizowany nabój Srinngfilda o tym samym kalibrze ale dłuższej łusce (stosowany do dziś jako nabój do broni myśłiwskiej) Jedynym dobrym lekkim karabinem piechoty był M-60 konstrukcyjnie wzorowany na niemieckim Mg-43.
   Pocisk nabóju 7,62/33 był na tyle masywny by dotrzeć do celu mino przeszkód jakim dla dla pocisku naboju 5,53/45 była jungla. Często żołnieże USArmy padali ofiarą włąsnego ognia tylko przez to, że pociski z M-16 rykoszetowały na liściach !!! Hahaha…..no ale karabinek fajny…mam sentyment taki do niego. Terra se mozna taki kupić, ale AR-15 , kosztuje niecale 5 tysiaków i jest na ogień pojednynczy – kal 7,62/51, tak dla cełów sportowych……fajny….
   W Wietnamie F4 kontra Mig-21 lub Mig-19…………Wcześniej w Korei, Sabry też miały prolbem – z Mig-15, a niby takie wyczesane……

   Polubienie

   • monitorpolski 10 kwietnia 2012 o 3:37 pm

    Viagra nie działa na ciebie? Spróbuj suplementy dr Ratha, ponoć energia rozsadza. Znam dziadka 97 lat, który zaczął chodzić na dyskoteki by wyrywać nastolatki…
    Tu masz go na wideo: http://www.youtube.com/watch?v=af_YR7SWyzQ

    Polubienie

    • kosiardeyablos 10 kwietnia 2012 o 4:40 pm

     UPS, Mr Monitor….Ja nie potrzebuje VIAGRY……hahahaha…….. Użyłem tylko porównania stosownego do określonego wyżej „POTENCJA-ŁU” militarnego USA i NATO, czytaj między wierszami…..hehehe……hahahaha…..ehh!..ale pojechałeś…hihihihi…

     Polubienie

     • monitorpolski 10 kwietnia 2012 o 7:34 pm

      No nie wiem, nie znam cię, wyglądało jakbyś się żalił… A mam znajomych co biorą suplementy Ratha i nie wyrabiają z energią.. jak ten dziadek.

      Polubienie

      • kosiardeyablos 10 kwietnia 2012 o 7:55 pm

       spoko luzik…hehe !

       Polubienie

       • hjk 10 kwietnia 2012 o 9:31 pm

        Pewnie jest tak, ze Chiny na gwałt sie zbroją,podobnie tez w ZSRR 60% PKB szło na zbrojenia aż go USA zazbroiły – podobno…

        Moze tak samo jest z chinami i ruchy odwewnętrzne z powodu twardej ręki reżimu rozsadzą to imperium – podobno 200 tys chłopów rocznie popełnia samobójstwo z powodu bezwzględnych rugów pod „wielkie budowy socjalizmu”, a potem ci nie mają sie gdzie podziać, bo przecież nie ma „opieki socjalnej” ani żadnych praw – Chiny to takie „tfu-rcze” połączenie dzikiego kapitalizmu 19 wiecznego z komunistycznym zamordyzmem – czyli jakieś diabelskie połaczenie tego, co oba te systemy miały najgorszego w celu wyexploatowania ludzi – to jest chyba docelowy model dla globalizmu.

        Ale jesli mity otaczają „legendarną” armię USA, to i pewnie to samo jest z uzbrojeniem Chin i to samo było z Rosją – a prawda jest taka, ze im bardziej skomplikowany gadźet, tym wieksza szansa na jakąś usterkę w warunkach bojowych i dlatego zawsze podstawą będą stare sprawdzone proste sprzęty…

        Polubienie

      • kosiardeyablos 10 kwietnia 2012 o 9:52 pm

       no ja miałbym się żalić ? po kiego…e tam, Mr Monitor…jeśli juz miałbym kiedykolwiek to uczynić to nie na twoim blogu, no halo ! To nie blog wzajemnej adoracji ale blog porozumienia i wymiany rzetelnych inforamcji i tak dalej oraz walki o NASZE DOBRO OJCZYŹNIANE..(dobrze to ująlem ?). Jak mi kuśka nie bedzie tralala to powiem to żonie, albo raczej ona pierwsza sie dowie…bez słów…..hahahaha, tak że spoko luzik !!! 🙂

       Polubienie

    • kosiardeyablos 10 kwietnia 2012 o 5:01 pm

     No dziadek jest w pyte !!!…hahahaha…oby nam chłopom na taką starość starczy-ło tyle energii, obyśmy mieli tyle energii !!!! 97 wiosen…no rzesz !!! Należy poznać jego dietę. No zakupy to on robi w Biedronce…tu jest slad….co oni takiego kupujom w tej Biedronce ?…hehehe…mam nadzieje że tajemnica zostanie odkryta…fkrutce !!!!…hahaha…no powaga no ! Tylko niech nikt nie wpadnie na pomysł że to sprawka parasola – odbijającego i kumulującego pod czaszą enrgię Ziemi bo wywali mnie to zara z kapci….hahaha…hmm….(..po dłuższej chwili…..)
     No ja tam lubie porzerać energię z kosmosu ale coś w tym jest…chyba kupie parasol !!!….hahahaha.

     Polubienie

     • maupa102 10 kwietnia 2012 o 8:38 pm

      „….chyba kupie parasol !!!….hahahaha.” 😉 😉 😉 😉

      Polubienie

    • tamara 10 kwietnia 2012 o 7:11 pm

     -Panie doktorze prosze mi pomóc. Mam 90 lat i uganiam się za kobietami.
     Lekarz; -tak? To dobrze,niema w tym nic złego,więc w czym problem?
     -niby tak;ale ja już niewiem czemu uganiam się za nimi.

     Polubienie

     • hjk 10 kwietnia 2012 o 9:32 pm

      hehehe, ale często tak jest nie tylko z 90 latkami, ale i o wiele młodszymi 🙂

      Polubienie

    • maniek 11 kwietnia 2012 o 5:05 pm

     jak ten dziadzio ma 97 lat to mój ojciec ma ze 150. Zobacz że on siwy jak siwy ale zmarszczek to mało na twarzy widać.

     Polubienie

  • O Rzesz 10 kwietnia 2012 o 5:01 pm

   Wśród personelu mundurowego naszych Wojsk Lotniczych krąży dowcip mówiący że: „Amerykanie produkują sprzęt wojskowy a Rosjanie … do walki”.
   W ostatnich czasach odrobinkę się to zdezaktualizowało ponieważ triumf święci elektronika a szczególnie bronie precyzyjne, jednak nie jest ich zbyt wiele bo są niebotycznie drogie a ponadto w obliczu działań partzanckich i tak nie można ich używać cały czas jak to się okazało w Iraku czy Afganistanie.
   Zresztą tam nie chodzi o wygranie czegoś tylko o podtrzymanie stanu zapalnego w regionie i ochronę szlaków przemytu narkotyków.

   Dlatego też na Discovery i w innych programach tak masowo w ostatnich latach „ujawnia” się szczegóły potęgi USraelskiej bo kamuflaż i fortel to (co może wydawać się nieprawdą) takie same narzędzia walki jak nóż i nabój armatni czy pocisk rakietowy.

   Jako ciekawostkę podam że starusieńki (ideowo) F16 którego struktura wewnętrzna nie ma jednak wiele wspólnego z prototypami czy egzemplarzami pierwszych serii produkcyjnych może stać się silny hamulcem dla rozprzestrzenienia się najnowszej zabaweczki Pentagonu pt. F-35.
   Nie dość że bardzo drogi to napotykane są ciągle ogromne problemy z jego wdrożeniem ze względów technicznych.
   Dotyczy to szczególnie właśnie wersji o skróconym starcie i pionowym lądowaniu.

   „siły USAir Force w dobę po ataku [opanowały przestrzeń powietrzną nad Afganistanem]”.
   … to tak jak byś wszedł do przedszkola, porozstawiał dzieci po kontach i ogłosił że opanowałeś tą przestrzeń.
   Propaganda to przecież też jedna z broni.

   „Mam wrażenie, że wiele nowoczesnych typów broni paktu NATO ma podobne wady ukryte.”
   Jest tak dokładnie jak napisałeś.
   USraelskie czołgi „Merkawa” rok temu temu przeszły prawdziwy chcrezst bojowy z Libańczykami czy Palestyńczykami w Libanie. Okazało się że te zaawansowane maszyny o wielowarstwowych pancerzach stawały się śmiertelnymi pułapkami dla członków załóg. W necie można z trudem znalezć jeszcze informacje na ten temat.

   Tak wygląda propaganda (wystarczy poczytać nagłówki):
   http://www.google.pl/#hl=pl&output=search&sclient=psy-ab&q=izraelskie+czo%C5%82gi&oq=&aq=&aqi=&aql=&gs_l=&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=4e71f42244e5823f&biw=1024&bih=605

   A tak rzeczywistość:
   http://www.bloggang.com/viewblog.php?id=vuw&date=26-11-2009&group=4&gblog=2

   Co ciekawe w polskojęzycznych czy anglojęzycznych mediach nie można już (przynajmniej ja nie mogę) znalezć kopii tych informacji!!.
   Są jednak filmy na YT:

   Pamiętam że dla Żydów (podobnie zresztą jak i dla Amerykanów w przypadku ich Abramsów) było to ogromne zaskoczenie że nie najnowsze wersje RGP.panc radzą sobie tak świetnie z ich czołgami IV generacji.

   Kamizelki kuloodporne zwane „smoczą skórą” które miały trafić na wyposażenie U.S.Army okazały się nie tak sprawne jak to podawał producent. Itd. Itp.
   http://skin-nmd.com/dragon-skin/

   Nie zmienia to jednak faktu że kompleks „J” jest rzeczywiście silny i potrafi narobić szkody nam wszystkim na tej planecie.
   Dlatego bać się go nie trzeba by strach nie odbierał nam zdolności logicznego myślenia ale nie wolno przestać się go obawiać!.

   Zresztą tak samo jak Rosjan czy Chińczykow bo kto wie przez kogo zostaną w końcu opanowani?!. Zakusy i działania w tym kierunku ciągle trwają!.
   To że wygra tam opcja narodowa nie jast wcale takie pewne.
   szatan potrafi grać co najmniej kilkanaście ruchów naprzód dlatego to niezwykle trudny przeciwnik!.
   A jego sługi też nie są głupcami.

   Polubienie

   • monitorpolski 10 kwietnia 2012 o 7:33 pm

    No właśnie – przykładem jest właśnie to w jaki sposób Chinole unieszkodliwili amerykański Kitty Hawk. Naprawa trwała kilka miesięcy! Cała elektronika była spalona!
    A z jaką łatwością można zestrzelić nowoczesne helikoptery? Wystarczy unieszkodliwić śmigło i po zabawie. Helikoptery spadają. Dlatego trzymam moją Toyotę z 1991 roku, ma minimalną ilość elektroniki na „pokładzie”.

    Polubienie

    • JA-JESTEM 10 kwietnia 2012 o 9:00 pm

     jedyne co pojedzie po wybuchu elektromagnetycznym to stary ropniak którego zapalisz na popych – np traktor C-330 pojedzie bez jakiejkolwiek elektryki 🙂 nawet akumulator nie potrzebny, a z samochodów to jakieś 30-lataki i starsze na rope – nic innego nie pojedzie, benzyniaki odpadają, bo nawet w starych masz cewki i aparaty zapłonowe – a to sie spali

     Polubienie

     • hjk 10 kwietnia 2012 o 9:36 pm

      A jeszcze rowery.
      Co co cewek i aparatów zapłonowych to sie pewnie spalą, ale zawsze w magazynie znajdą się nowe, ew. można będzie je na nowo sporządzić.

      Polubienie

      • JA-JESTEM 10 kwietnia 2012 o 9:47 pm

       hjk@ najpewniejszy to bedzie koń – bo po pierwsze paliwa wokól dosyć, po drugie moze wyprodukować kolejne konie, a po trzecie po zakończonej eksplowatacji można go ostatecznie zjeść 🙂 koń ponadto jest w zasadzie bezobsługowy, bo jak mu dasz możliwosci to paliwo itp. sam sobie znajdzie, co nie zachdzi w przypadku transportu kołowego 😀

       Polubienie

       • hjk 11 kwietnia 2012 o 1:24 am

        i tu masz rację, ale rower lepszy od konia, bo nie żre 🙂
        Ale koń ma tę przewagę, ze nie wymaga drobnych apraw, tylko sam sie regeneruje…
        Słuszna sprawa z paliwem – jak nie masz (albo nie wiesz gdzie) zakopanej cysterny z paliwem, to nie poszalejesz długo na zapasie z baku, bo przeciez nikt go nie dowiezie, bo po co i nie będzie czym za bardzo…

        Polubienie

     • Onufry 11 kwietnia 2012 o 5:23 am

      Mam c 330 i beczkę ropy. Zasięg tego sprzętu nie jest porywający , niemniej będzie działał !

      Polubienie

      • kosiardeyablos 11 kwietnia 2012 o 8:34 pm

       E tam ! Rowery górom !!! sila mięśnia !!! Cewka jest jedynie …..moczowa !!! hhahahahaha !!!

       Polubienie

 16. Tola 10 kwietnia 2012 o 12:07 pm

  Tez czytalam o tym.
  Dzis nie moge pisac,ale wkrotce dodam jeszcze pare mysli na ten temat.

  Polubienie

 17. wacpan 10 kwietnia 2012 o 1:32 pm

  :]…ach ten Ruch Palikota

  Polubienie

  • Kamil 10 kwietnia 2012 o 3:33 pm

   Chemtrails:

   -No i tak wygląda plan:

   -Zatruć wszystkie pola żeby ludzie zaczęli się odżywiać TYLKO praną

   HAHA czyli ładna kombinacja karłowatych sługusów w kolejnym pokoleniu.

   pzdr

   Polubienie

 18. TajemniczyPan 10 kwietnia 2012 o 3:32 pm

  Monitor dobrze znasz angielski?

  Polubienie

 19. Kamil 10 kwietnia 2012 o 3:41 pm

  Jadę niedługo pod sejm głodować do śmierci w imię usunięcia chemtraili z nieba
  nie żartuje, wycieczkę sobie zrobie nawet.
  Jezus głodował 40 dni a pragnął tylko rozwoju świadomości ludzkiej.
  Bóg jest ze mną wiem o tym!

  pzdr

  Polubienie

  • Kamil 10 kwietnia 2012 o 4:03 pm

   Tylko żeby rząd mnie nie ukatrupił do tego czasu jak Leppera

   to byłby kolejny klopsik

   Polubienie

   • Kamil 10 kwietnia 2012 o 4:07 pm

    Wystarczy że jakiś najemnik rozpyli mi w mieszkaniu w nocy jakiś gaz podczas snu i klops ulotnie się razem z nim
    haha to Ci dopiero gra warta świeczki
    pzdr

    Polubienie

  • monitorpolski 10 kwietnia 2012 o 7:41 pm

   Ja masz głodować to pod centralą w Pentagonie. Nasi nie mają nic do gadania, wraz z innymi chyba 146 krajami podpisaliśmy umowę o globalnym ociepleniu i mogą sobie latać. Do tego jest to wszystko utajnione…

   Polubienie

   • hjk 11 kwietnia 2012 o 1:27 am

    Ale tylko Jezus pościł 40 dni, normalny człowiek by tego nie przeżył – a mozna powiedzieć, ze wręcz nie pościł, tylko dopiero po 40 dniach poczuł głód (!), bo co to za post, jak nie czujesz głodu? I wtedy dopiero diabeł zaczął kusic…

    Polubienie

 20. pilot6pilot6 10 kwietnia 2012 o 6:43 pm

  Czemu rosyjska telewizja
  wyciszyła strzały w filmiku amatorskim nagranym po katastrofie ? Co takiego złego było w tych odgłosach
  wystrzału, że postanowili to wyciszyć?

  Działa to tak; po wypłynięciu tego filmu do internetu zrobiło się gorąco więc żeby pokazać się z dobrej strony
  i tym samym zablokować chęć ciekawskich do obejrzenia oryginały na YT puścili film z wyciszonymi strzałami.
  Przekaz do ludzi jest oczywisty – nie ma nic istotnego na tym filmiku ; facet latał jak oszołom po lesie i nagrywał.

  W TVN z tego co pamiętam zrobiono podobnie, pokazali film ale skrócony do momentu pierwszego strzału.
  Później jak już większość ludzi widziało oryginał w końcu puścili film wraz ze strzałami.

  Naczelny Prokurator Wojskowy płk Krzysztof Parulski powiedział „Ofiar rodzin przestępstwa” zaraz po tym natychmiast przerwano transmisje która była na żywo co widać na końcu filmu. Gdy ją wznowiono mówił już inny prokurator. Panu Parulskiemu wymskło się niechcący czy celowo ? Sprawa jest uciszana prawie nic o tym nie ma informacji w internecie.


  Filmu nie ma,zacytuje co jest napisane
  ,,Ten film wideo jest już niedostępny z powodu otrzymania roszczenia dotyczącego praw autorskich przez TVN S.A..”

  To był zamach

  Coraz bardziej cenie sobię pana Rafała Gawrońskiego.Odważny patriota.
  Będę modlił się za ojczyznę.

  Polubienie

  • hjk 11 kwietnia 2012 o 1:29 am

   A moze to małe explozje – czym różnia się strzały od małych wybuchów?
   Czy to łatwo wychwycić?

   Polubienie

 21. PokójWam 10 kwietnia 2012 o 6:49 pm

  W Zatoce Perskiej pojawiła się grupa bojowa pod przewodnictwem lotniskowca Enterprise

  Jak podaje agencja Interfax powołując się na dowództwo Piątej Floty US Navy, grupa bojowa, w
  której skład wchodzi lotniskowiec USS Enterprise dotarła do Zatoki Perskiej.

  W grupie bojowej prowadzonej przez USS Enterprise znajdują się między innymi krążownik rakietowy, trzy niszczyciele, łodzie podwodne o napędzie atomowym statek z zaopatrzeniem. Wszystko dzieje się w przededniu sześciostronnych rozmów rozpoczynających się 14 kwietnia. Będzie to próba międzynarodowych mediacji z Iranem na temat jego programu nuklearnego.

  Ta grupa bojowa US Navy ma do dyspozycji ponad 60 różnych samolotów i helikopterów, w tym 48 myśliwców bombardujących F/A-18 Super Hornet, oraz ponad 100 rakiet typu Tomahawk o zasięgu do 1600 kilometrów.

  W chwili obecnej na wschód od Zatoki Perskiej znajduje się też kolejna grupa bojowa prowadzona przez lotniskowiec Abraham Lincoln.

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-zatoce-perskiej-pojawila-sie-grupa-bojowa-pod-przewodnictwem-lotniskowca-enterprise

  Czyli 13 kwietnia w okultystyczny dzień operacja fałszywej flagi zatopienia lotniskowca, a rozmowy 14 kwietnia już się raczej nie odbędą tylko wojna??

  Polubienie

  • monitorpolski 10 kwietnia 2012 o 7:02 pm

   A tymczasem Ruscy gromadzą się przy granicy z Gruzją, by w razie ataku na Iran przejąć nad nią kontrolę.
   Tim Rifat przewiduje ewentualny atak na Iran na czerwiec – takie są uwarunkowania Rotszyldów – okultystów satanistycznych, ale mogą one zostać zablokowane ewentualnym wybuchem jądrowym na Półwyspie Koreańskim. Jeśli to się jednak stanie to realnym będą rewelacje majora Damesa, który twierdzi, że ekipy jasnowidzów Pentagonu widzą niedługo po wybuchu koreańskiej bomby jądrowej wielki rozbłysk słoneczny, który zniszczy naszą całą cywilizację.

   Polubienie

   • tamara 10 kwietnia 2012 o 7:21 pm

    Rząd USA i Izraela zgodził się na częściowe przyjęcie kontrowersyjnego irańskiego programu nuklearnego.
    Rosja zainstalowała w Armenii potężną stacje radarową podobną do tej jaką Amerykanie mają w Turcji i Izraelu.
    http://www.debka.com/article/21905/

    Polubienie

  • pilot6pilot6 10 kwietnia 2012 o 7:03 pm

   PokójWam,czytałem ten artykuł już dzisiaj i wielce prawdopodobne jest,iż tak może się stać.
   Należy dodać,iż USS Enterprise ma zostać zezłomowany w 2013 roku!!!
   Więc na cholerę go tam wysyłać,ponosić ogromne koszty,chyba,że jest jakiś plan typu Flase Flag.

   Polubienie

   • hjk 11 kwietnia 2012 o 1:34 am

    Słowo „zezłomowany” ma tu kluczowe znaczenie – bo jesli to lotnisko z napedem atomowym i basenami setek czy tysięcy zuzytych prętów paliwowych jak w Fukuszimie, to nie taka prosta sprawa…

    Moze chca go zezłomować w tej zatoce i „podtruć” ja przy okazji?

    Polubienie

 22. PokójWam 10 kwietnia 2012 o 7:04 pm

  syjo-media wywierają nacisk na opinię świata by zaatakować Syrię:

  Naiwnością było przypuszczać, że plan ONZ w sprawie Syrii powstrzyma reżim prezydenta Baszara
  el-Asada przed brutalnym tłumieniem rebelii – uważa prasa w USA. Krytykuje jednocześnie prezydenta Baracka Obamę za brak większego poparcia dla powstańców.

  http://www.tvn24.pl/0,1741048,0,1,annan-dostarczyl-asadowi-alibi-do-mordowania-narodu,wiadomosc.html

  Polubienie

 23. pilot6pilot6 10 kwietnia 2012 o 7:07 pm

  Wybuch koreańskiej bomby atomowej?
  Pierwsze słyszę,ale i też nie zaprzeczam.Tak naprawdę to wszystko jest możliwe.

  Polubienie

 24. PokójWam 10 kwietnia 2012 o 7:15 pm

  To się wszystko też łączy z tym:
  http://konflikty.wp.pl/kat,107154,title,Rakieta-Korei-Pln-w-pelni-gotowa-jeszcze-dzis,wid,14398758,wiadomosc.html

  Polubienie

 25. PokójWam 10 kwietnia 2012 o 7:27 pm

  Monitor a co Ty na to??

  http://www.infowars.com/mars-attacks-military-prof-says-pentagon-has-plan-to-fight-aliens/

  Polubienie

  • rabarbarek 10 kwietnia 2012 o 9:17 pm

   PokojWam , juz od dawna mowimy o mozliwosci ” ataku z kosmosu’ . To nic nowego , a informacji na ten temat bedzie coraz wiecej, zeby przygotowac spoleczenstwa do ” disclosure” tajemnicy o obcych , ktora jakoby ukrywaja rzady. Przygotowania trwaja od dawna.

   Stad odtajnienie przez rozne agencje pseudo” informacji” o UFOkach itd.

   W artykule jest cytat z przemowienia Regana , ktory jak powszechnie wiadomo chcial byc prezydentem z prawdziwego zdarzenia i dlatego juz na poczatku poslano mu kulke , zeby spiewal co mu kaza. Ostrzezenie poskutkowalo o tyle , ze spiewal , ale miedzy wierszami zawsze mozna bylo znalezc prawde. Akurat to przemowienie niezle pamietam i jesli sie w nie dobrze wczytac to mozna tam znalezc ladne kwiatki.
   W przemowieniu tym bronil Syjonistow , na koniec wyglosil pare slow na temat ataku kosmitow , a w srodku po raz pierwszy chyba , od czasu Kennedyego , ktory ostrzegal przed atakiem sil , ktore szykuja sie do przejecia wladzy w swiecie. Uzyl wtedy po raz pierwszy sformulowania
   New World Information Order” . To bylo jego ostrzezenie .

   Kiedys udalo mi sie znalezc wpis o panice w Bialym Domu , kiedy dotarlo do wszystkich , ze Regan przezyl zamach.

   Pentagon to wiodaca sila szalencow , ktorym nie brak pomyslow na krucjate w kierunku zainstalowania NWO.

   Polubienie

 26. Peryskop 10 kwietnia 2012 o 8:50 pm

  Jak Goldman Sachs wywołał globalny głód w latach 2006-2008

  Pod koniec 2006 r., ceny żywności na całym świecie zaczęły tajemniczo rosnąć. W ciągu roku, cena pszenicy wzrosła o 80%, kukurydzy o 90%, a cena ryżu o 320%. Nagle około 200 milionów ludzi na całym świecie – w większości dzieci – zaczęło głodować. A później, w 2008 r., równie nagle ceny wróciły do swoich poprzednich poziomów. Jean Ziegler, specjalista ONZ ds. Prawa do żywności, nazwał to „cichym ludobójstwem”.

  Większość proponowany w tamtym czasie wytłumaczeń okazała się fałszywa. Ceny nie wzrosły dlatego, że obniżyła się podaż. Międzynarodowa Rada Nasiennictwa stwierdziła, że globalna produkcja przenicy faktycznie wzrosła w omawianym okresie. Nie stało się tak również z powodu większego popytu, który spadł o 3%. Mówiono o innych czynnikach, takich jak wzrost zapotrzebowania na biopaliwa, czy wzrost cen ropy. Na pewno miały one pewien wpływ, jednak nie mogły wytłumaczyć tak gwałtownej zmiany.

  Prawdziwe przyczyny były zupełnie inne. Od ponad stulecia, rolnicy w bogatych krajach mieli do dyspozycji pewne instrumenty, które chroniły ich przed ryzykiem. Np. rolnik może w styczniu podpisać umowę na sprzedaż plonów w sierpniu po określonej cenie. Jeśli plony obrodzą, straci trochę pieniędzy, ale jeśli plony się nie udadzą, lub globalne ceny bardzo spadną, dzięki umowie nie straci zbyt wiele pieniędzy. Gdy podobne umowy były ściśle uregulowane i stronami mogły być tylko firmy bezpośrednio handlujące żywnością, system działał dobrze.

  W latach 90’tych, Goldman Sachs i inne banki lobbowały za zniesieniem regulacji. Podobne kontrakty zostały zamienione na „instrumenty pochodne”, które mogły być przedmiotem obrotu maklerów, którzy nie zajmowali się w ogóle rolnictwem. W ten sposób narodziła się spekulacja żywnościowa. Od tego momentu, kontrakt na sprzedaż plonu w przyszłości mógł być odsprzedawany przez banki kolejnym bankom, po coraz wyższej cenie. Cena żywności nie była już ustalana na podstawie popytu i podaży (co samo w sobie i tak było bardziej niż niedoskonałe, gdyż pozostawiało miliard ludzi bez dostępu do wystarczającej ilości żywności). Od czasu deregulacji, cenę ustalały spekulacje na rynku instrumentów pochodnych, które windowały ceny.

  W 2006 r. spekulanci, tacy jak Goldman Sachs, przesunęli środki z załamującego się rynku nieruchomości na rynek żywności. Liczyli na to, że ceny żywności pozostaną na stałym poziomie, pomimo zapaści reszty gospodarki. Za nimi, ruszyli pozostali inwestorzy. Tak więc, choć popyt i podaż na żywność pozostały na tym samym poziomie, popyt i podaż na instrumenty pochodne oparte na kontraktach na dostawy żywności wzrósł ogromnie – zwiększając ceny. W ten sposób doszło do wybuchu głodu. W 2008 r. ta bańka również pękła, gdy sytuacja w USA pogorszyła się do tego stopnia, że spekulanci musieli zmniejszyć inwestycje, by pokryć swoje straty na rodzimym rynku.

  Merrill Lynch ani Deutsche Bank, pytane o spowodowanie masowego głodu, odmówiły komentarza. Goldman Sachs twierdził, że nic podobnego nie miało miejsca. Skąd wiemy, że to nieprawda? Gdyż niektóre plony nie są objęte instrumentami pochodnymi, np. ziemniaki, proso, maniok. Ich ceny nie wzrosły zbytnio w omawianym okresie.

  http://marucha.wordpress.com/2012/04/10/jak-goldman-sachs-wywolal-globalny-glod-w-latach-2006-2008/
  Za: http://www.independent.co.uk/
  http://cia.media.pl/

  Polubienie

 27. ekonomiczny hitman 10 kwietnia 2012 o 9:10 pm

  Oficjalna medialno-internetowa promocja elektrowni atomowych

  http://poznajatom.pl/poznaj_atom/

  Awaria z tak rozległymi konsekwencjami jak w Fukushimie jest technicznie niemożliwa w reaktorach III generacji, które będą pracowały w polskich elektrowniach jądrowych.

  http://poznajatom.pl/poznaj_atom/co_wydarzylo_sie_rok_temu_w_fu,89/

  itd.

  Polubienie

  • Peryskop 10 kwietnia 2012 o 9:42 pm

   „Nie wyobrażam sobie okoliczności w jakich Titanic mógłby zatonąć.”
   Cytat jednego z mecenasów projektu sprzed 100 lat – jakże dziś aktualny !!!

   Polubienie

  • Hix 10 kwietnia 2012 o 10:03 pm

   jak to ? przecież sprawa F to taki drobniutki wyciek…

   Polubienie

  • kosiardeyablos 12 kwietnia 2012 o 2:46 pm

   „eh”…dobra wstawka i dlatego ta promocja jest to bzdura komplenta – niech se bedzie nawet yfnasta generacja, kogo to obchodzi, jest bee i koniec tematu ale te POLITDEBILE dalej tego nie jażą, albo imi dobrze smarują, no ale cóż, polityk propolski w obecnym stanie inteligencją przewyższa jedynie marchewke !

   Polubienie

 28. mati21 10 kwietnia 2012 o 9:19 pm

  Ja powiem tak.Przyznaję racje dla pana Gawrońskiego.To co się dzieje w Polsce,nie wiem czy można ją tak nazwać jest chore i niemożliwe,ja kocham Polskę z całego serca a prezydent Lech Kaczyński był moim prezydentem i oby pamięć o nich nigdy nie zginęła,byli prawdziwymi patriotami kochali Polskę.Pozdrawiam was rodacy.

  Polubienie

 29. alexirin 10 kwietnia 2012 o 9:32 pm

  Tusk po cichu zwraca tzw. “mienie żydowskie”
  http://nczas.com/wiadomosci/polska/michalkiewicz-sa-przeslanki-aby-sadzic-tusk-po-cichu-zwraca-tzw-mienie-zydowskie/
  http://nczas.com/wiadomosci/pols

  Polubienie

  • kosiardeyablos 12 kwietnia 2012 o 2:56 pm

   I to sie nazywa rozdawnictwo złodziejskie. że nikt mu nie strzeli PO łapkach – ehh te ryże lisy, dosłownie i w przenośni. Złodziejstwo w biały dzień !!! No jak nic, złodziejstwo !!! Ma złę wieści dla her 2ska – jaka karma taka pasza – jedyne prawo którego obejść się nie da, i nie uwzględnia adwokatów bo nie istnieją w tym wymiarze prawnym – PRAWO KARMY…..ojjj, grubo bedzie załować za grzeszki, przed tym nie uciekniesz – symteria natury jest nie do obejścia – niestety !!! NIDYRYDY…hehehe!!!

   Polubienie

 30. Peryskop 10 kwietnia 2012 o 9:48 pm

  Czy „porządkowanie” nauki, czy raczej jej likwidacja ?

  Obawiam się, że to drugie pod pretekstem tego pierwszego.

  http://marucha.wordpress.com/2012/04/09/uczonym-juz-dziekujemy

  A swoją drogą sfera naukowa – nie tylko w Polsce – wyalienowała się i zasługuje na srogie baty.
  Szkoda, że przy ich wymierzaniu ucierpią nieliczni autentyczni, rzetelni i uzdolnieni badacze.

  Polubienie

  • rabarbarek 10 kwietnia 2012 o 11:07 pm

   Sluszna uwaga ” Panie Peryskopie” , tylko nalezy tu jeszcze dodac , ze nie tylko rzetelni i uzdolnieni badacze cierpia przy wymierzaniu batow sferze naukowej. Czesc sfery naukowej skundlila sie i gra tak jak jej zagraja . [ i moze niezle zaplaca] Jest to niestety fenomen na skale swiatowa. Ta czesc ” sfery naukowej ” ma sie dobrze i coraz lepiej.

   Money talks!!! wiec naukowcy i badacze badaja i podaja wyniki zgodnie z zapotrzebowaniem elit , ktore ich raczkami zalatwiaja swoje polityczne cele. Dzisiaj na przyklad dowiedzialam sie , ze istnieje olbrzymie prawdopodobienstwo , ze wszyscy tu na stronie , ktorzy wystepuja przeciwko stosunkom homoseksualnym , sa w rzeczywistosci homoseksualistami , tylko takimi ukrytymi. Jak sie bowiem okazalo w dziecinstwie nie moglismy wyartykulowac swoich preferencji , ze wzgledu na naszych ” ciemnogrodowych” rodzicow, czym zostalismy potwornie skrzywdzeni i teraz nasza frustracje z tego powodu , wylewamy na homo… Nalezy wiec wyeliminowac wychowanie dzieci w homofobicznych i kontrolujacych dzieci rodzinach , a homo … rodzina powiekszy sie zdecydowanie. Ja za takie badania i naukowcow nimi kierujacych , serdecznie dziekuje.

   Tak wiec widac wyraznie , ze krzywdzeni sa nie tylko porzadni naukowcy , ale takze my. Jesli tych porzadnych wyrzuca sie , a pozostawia ” Zaplutych Karlow Nauki” to nic dobrego z tego nie wyniknie. [ przepraszam wszystkich prawdziwych naukowcow] Badania , o ktorych wyzej , przeprowadzone zostaly w Niemczech i USA przez profesora psychologii , niejakiego R. Ryana. Natomiast szkoly matematycznej , o ktorej mowa we wpisie u P. Maruchy , szkoda. Nastala ” pora dla bogaczy” takze na polu nauki….

   http://www.livescience.com/19563-homophobia-hidden-homosexuals.html

   Polubienie

   • Peryskop 11 kwietnia 2012 o 12:11 am

    Klasyczny cel adeptów nauki to odkrywanie tajemnic Przyrody i ustalanie Prawdy.

    Dziś w wielu sytuacjach „naukowcy” ukrywają i/lub plączą wiedzę o zjawiskach przyrodniczych, matacząc przy tym aby to co prezentują z jednej strony robiło wrażenie zgodności z prawdą, a z drugiej spełniało jakieś zamówienie bądź wewnętrzne środowiska pseudonaukowego, bądź zewnętrzne od polityków lub politykierów.

    Ten niegdyś prestiżowy zawód zszedł na psy, bo nastąpiła erozja zasad etycznych.

    Polubienie

    • jerkey 11 kwietnia 2012 o 9:41 am

     Jakiś czas temu słowo „naukowiec” brzmiało wręcz dumnie. Miałem wręcz same pozytywne skojarzenia. Teraz jest ono dla mnie synonimem połączenia pychy, dziwkarstwa, głupoty i wielkiego show. Oczywiście nie można odnosić tego do każdego, czy może nawet większości naukowców, ale świat nauki postrzegam właśnie tak.
     Jakże bardzo zmienił się świat!? Czasami się zastanawiam, czy to wszystko nie zostało zrobione celowo. @Peryskop napisał, że mamy tutaj do czynienia z erozją zasad etycznych. Jakoś mocno kojarzy mi się to z pierwszym etapem celowego niszczenia – czyli demoralizacją.

     Polubienie

     • kosiardeyablos 12 kwietnia 2012 o 1:45 pm

      DLATEGO TRZA ODDZIELIĆ ZIARNO OD PLEWU ! Naukowcy i Pseduonaukowcy mają sie tak samo jak w Krk czyli Duchowny i Pseudodchowny czyli taki co wierzy w to co robi i taki co mu zato płącą czyli i tu i tam nastąpiło zdziwczenie, jak to wać pan jerkey ująleś „zdemoralizowało się”gdyż to jest celem lucyferycznego (no trudno juzznaleźć adkwatne okreśłenie) ogłupienia ludzi z kręgów naukowych do potęgi entej poprzez promowanie naukowych ignorantów i idiotów – debili nie, bo debil nie pisze i nie jest wstanie się wysłowić w jakikolwiek sposób – racjonalnie. Tak jak z całą ludzkością, to zmierza do jednego celu – idotami jest łatwiej sterować z ewidentnym przykłądowym brakiem mózgu jako takiego. Im wystarczy orzeszek pływający w breji, będący w stanie odbierać sygnał i realizować wskazane dane czynności ruchowe – weż do ręki pilot, podaj cole, pozamiataj po chipsach, zrub kupke, idz sie wysikaj……Społeczeństwo głupie jest bezpieczne !!! Czy nie o to im chodzi ? Społeczeńśtwo zaczyna myśleć – włacza sie alarm zagrożenia bezpieczeńśtwa systemu.
      Ideą życia na Ziemi jest – sens życia – tzn poznanie czym jest dobro i czym jest zło. Syjowsze wiedzą o tym i stosują socjotechnike w ramach której dzieki depopulacji zmniejszy sie ilość trybiących czyli stanowiących zagrozęnie a wzrośnie ilość debili i idiotów. Tylko żę zapomnieli oczymś – to nie oni są swtórcami, to nie oni zarządzają wszechśwatowym systemem wartości jakim jest wiedza !
      Dlatego Naukowiec Debil czy Naukowiec Idiota, dla syjowszaków jest rzeczą nieporuwnalnie porządaną, „RZECZĄ” gdyż człowiek to istota myśląca niestety i rzeczą nie jest. Naukowiec Debil to produkt !

      Polubienie

      • kosiardeyablos 12 kwietnia 2012 o 2:16 pm

       przykłady podane sa wyżej np: reklamowanie energi jądrowej w Polskiej TVce.
       Jak to ujął właściwie cytowany na samym początku Prof. zw. dr hab. inż. Stanisłąw Wiąckowski :
       „….Zrozumieli to nawet Zulusi, ale nie ostudziło to jednak entuzjazmu do takich inwestycji Sejmu i Rządu PO-PSL w Polsce….” koniec cytatu – odnosi się to do zgrożenia energetyką jądrową i określa poziom rozumowania polityków będącego niestety na poziomie wód gruntowych, obecnie określajacych sie mianem wybrańców narodu – halo !!! Jakiego i którego ? Bo czegoś tu nie kumam ? Czy Polską i Nami ciągle rządzą DEBILE ?!
       „……Nawet po zapoznaniu się z faktami umieszczonymi zaledwie na tych kilku stronach ( art. z dwumiesiecznika NEXUS nr 2 (82) „ENERGETYKA JĄDROWA A ŚRODOWISKO”) szokujące jest to, że 13 marca ledwie 2011 roku 459 p’osłów nie mających zielonego pojęcia o energetyce jądrowej podjęło decyzję o przystąpieniu do budowy elektrowni jądrowych w Polsce, któe będą kosztowały jak przyznano zależnie od chaotycznych informacji co najmniej kilkadziesiąt miliardów złotych. Jednak jeszcze się nie zdarzyło, żeby przy budowie takich obiektów koszt faktyczny nie był znacznie wyższy od planowanego. Taka decyzja oznacza zubożenie polskiego społeczeństwa na pokolenia. Nie wolnno jej było podejmować bez referendum.
       Plany inwestowania w energetykę jądrową w Polsce ze względu na olbrzymie koszty, kompletny brak paliwa jadrowego (uranu) i olbrzymie zagrożenie są chore i nieodpowiedzialne. Propagowanie budowy elektrowni jądrowych w Polsce to stuprocentowe uzależnienie nas od Rosji lub innego kraju, zaróno w zakresie dostaw paliwa jądrowego, jak i odioru zużytego. Te plany mogą zniweczyć nasze nadzieje na przyszłość”. Koniec cytatu.

       Polubienie

       • kosiardeyablos 12 kwietnia 2012 o 2:31 pm

        co by nie było że ciekawych i wartościowych linków nima :
        http://www.eioba.pl/a/33mj/katastrofy-nuklearne
        http://niezalezna.pl/20152-dr-jerzy-jaskowski-o-tym-nadal-mowic-nie-wolno
        zapraszam do lekturki !

        Polubienie

       • Peryskop 12 kwietnia 2012 o 2:40 pm

        Kosiar@, tylko jedna uwaga nie mająca większego wplywu na całość wywodu:
        Polska jest zasobna w minerały i posiada też rudy uranu – obecnie nie eksploatowane.

        Polubienie

        • kosiardeyablos 12 kwietnia 2012 o 3:12 pm

         Peryskop@ !!! Tsss……cccichoooo !!! Bo sie jeszcze une dowiedzom……hahahaha……no tak umnkęło to mej uwadze gdyż chodzi mi o zwrucenie uwagi na powyższy problem, ale wiesz jak jest z tą naszą krainą…wiesz czemu te „minaerały” nie są jeszcze eksploatowane (całe szczeście), tak jak wiekszość naszych dóbr naturalnych, tego nie trzeba już komentować…..ehh, no ileż można…….ale dzięki za celną uwagę !

         Polubienie

 31. Aśka 10 kwietnia 2012 o 10:40 pm

  Dzisiaj jadąc krajową jedenastką widziałam na kilku wiaduktach patriotyczne napisy. Było ciemno, prowadziłam samochód, dojrzałam tylko część „Chcemy Wielkiej Polski (…)”

  Polubienie

  • monitorpolski 10 kwietnia 2012 o 11:38 pm

   Ja tylko chcę Polski… Co za idioci.

   Polubienie

   • hjk 11 kwietnia 2012 o 1:40 am

    Nie idioci tylko maxymalisci 🙂

    Polubienie

    • Aśka 11 kwietnia 2012 o 10:19 am

     Zwał jak zwał. Ważne, że są widoczne objawy niezadowolenia i może więcej ludzi przejrzy na oczy. Niech zobaczą, że nie są sami w odczuciach, że z Polską coś nie tak. Niech ludzie dowiedzą się, że teraz Polska jest mała. Podrążą temat, to zobaczą, że Polski praktycznie nie ma.

     Polubienie

    • kosiardeyablos 11 kwietnia 2012 o 9:23 pm

     Wielkiej ?…też chce tej Wielkiej Polski…tej od judeizowanej, soczystej w słowiańskim miodzie i mlekiem płynącej !!! Słowem gwarnym dobrotliwej i wszelakim dobrościejstwem nasączonej !!!

     Polubienie

 32. Onufry 11 kwietnia 2012 o 5:36 am

  To oburzające ! ” TAKIE NAPISY SĄ ANTYPAŃSTWOWE ! „

  Polubienie

 33. Aśka 11 kwietnia 2012 o 9:33 am

  Umyli (?!), czy podmienili wrak w Smoleńsku
  http://wiadomosci.onet.pl/katastrofa-smolenska,5094555,temat.html

  Polubienie

 34. Faith 11 kwietnia 2012 o 9:45 am

  Ciekawostka Zamach w Smoleńsku był wcześniej przewidziany jedna z osób już wcześniej pisała że 10 kwietnia 2010 roku to będzie 9/11 dla Polski. Zauważył to w filmie Trumanshow który mial premiere 1 czerwiec 1998 roku. Licząc do 4/10/10 wychodzi 9 dni/11 lat/10 miesięcy od tyłu 01/11/9. A predictive programing znajduje się w scence kiedy truman chce opuścić wyspę i wchodzi do biura podróży a tam sami zobaczcie tę scenę pierwszy plan flaga polski samolot trafiony piorunem i jest cos więcej sami sie przyjżyjcie. Według niego jest też ukryta informacja o kolejnym zdarzeniu które nastapi 6/20-22/12 20-22 czerwiec 2012 wskazówka jest na samym plakacie 10 9 09 licząc 10 lat 9 miesięcy i 9 dni od 9/11/01 mamy te datę opercja blackjack.

  Polubienie

 35. felicyta 11 kwietnia 2012 o 10:32 am

  http://www.tvn24.pl/12691,1741110,0,1,potezny-wstrzas-moze-wywolac-niszczycielskie-tsunami,wiadomosc.html

  Polubienie

 36. kokon20 11 kwietnia 2012 o 10:52 am

  http://wolnemedia.net/gospodarka/gaz-lupkowy-w-polsce-sprzedany-2/
  Krew mnie zalewa jak czytam takie rzeczy.
  Zastanawia mnie kiedy ludzią skończy się cierpliwość i zrobimy z tym porządek.

  Polubienie

 37. antyilluminat 11 kwietnia 2012 o 10:56 am

  11.04.2012 http://fakty.interia.pl/swiat/news/potezne-trzesienie-ziemi-w-indonezji,1783095
  Poraz kolejny data 11

  Polubienie

 38. kokon20 11 kwietnia 2012 o 11:00 am

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,59154,title,Potezne-trzesienie-ziemi-na-Sumatrze-Wydano-ostrzezenie-przed-tsunami,wid,14401427,wiadomosc.html

  Jak podaje Pacyficzne Centrum Ostrzeżeń przed Tsunami, tak silne trzęsienie ma potencjał do wywołania „fal mogących spowodować znaczne zniszczenia na dużym obszarze”. Tsunami może uderzyć w brzeg Indonezji około godziny 11.30 czasu polskiego.

  Jest prawie godz.12 wię teorytycznie tsunami(jeżeli zostało wywołane)powinno dochodzić do brzegu,wiecie coś na ten temat?

  Polubienie

 39. Peryskop 11 kwietnia 2012 o 11:03 am

  Interesująca recenzja książki:

  11 kwietnia 2012

  Egzorcyzmy wokół żydokomuny

  Dr Wojciech Muszyński
  historyk, redaktor naczelny kwartalnika „Glaukopis”

  O najnowszej książce Pawła Śpiewaka „Żydokomuna” jest coraz głośniej, co można było przewidzieć, gdyż poruszył on „gorący” temat. Co ciekawe, głos zabierają głównie publicyści, natomiast historycy wolą na temat tej publikacji zachować wymowne milczenie. Przyczyna tego stanu jest prozaiczna: autorska interpretacja historii á la Śpiewak ma istotny defekt: nie spełnia norm warsztatu historycznego. Publicyści zwracają uwagę, że istotną wartością tej książki jest swoiste odczarowanie terminu „żydokomuna”, stygmatyzującego do tej pory osoby, które odważyły się go użyć. W dobie panującej politycznej poprawności to rzeczywiście pozytyw i akt odwagi (choć dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego raczej nie musiał obawiać się etykietki antysemity), niestety jednak to za mało, aby książka zyskała uznanie jako rzetelne opracowanie historyczne.

  Fałszywe stereotypy

  Główna teza pracy Śpiewaka brzmi: tytułowa „żydokomuna” była zjawiskiem mitycznym, fałszywą plotką, która przez dziesięciolecia rzutowała negatywnie na postrzeganie Żydów w Europie, a szczególnie w Polsce. Sam Śpiewak jednak nie jest w stanie twierdzenia tego obronić, a opisując wydarzenia i fakty związane z aktywnością komunistów żydowskiego pochodzenia, wielokrotnie tej tezie przeczy. Więcej nawet, autor – zarzucając różnym osobom uleganie antyżydowskim stereotypom – sam nie potrafi wyzwolić się z równie fałszywego stereotypu, jakoby doświadczenie flirtu z komunizmem było uniwersalnym doświadczeniem polskich Żydów. Być może wynika to z jego własnych traumatycznych doświadczeń i hermetycznej jednorodności własnego środowiska – gdyż tylko takie osoby spotykał. Obraża to jednak pamięć większości polskich Żydów i Polaków żydowskiego pochodzenia, którzy z komunizmem nie mieli i nie chcieli mieć nic wspólnego.

  Innym fałszywym stereotypem lansowanym przez Śpiewaka jest „kato-endecki” antysemityzm, zapożyczony od Jana Tomasza Grossa, którym próbuje tłumaczyć wszystkie konflikty polsko-żydowskie. Niestety, nie zdobył się on na samodzielne zbadanie tytułowej problematyki, nie pofatygował się do archiwów, ani nawet nie odwołuje się do dokumentów. Można odnieść wrażenie, że pisze na podstawie własnego przekonania i nie potrafi odnieść się do tematu z pozycji obiektywnego recenzenta. Jest to zatem dość sprawnie napisana publicystyka historyczna, a nie praca naukowa. Operuje w większości obiegowymi faktami i cytatami, które służą mu do udowodnienia z góry założonej tezy, że głównym powodem angażowania się Żydów w komunizm był antysemityzm. Niezbyt to oryginalne – w historiografii anglosaskiej są setki podobnych publikacji, poczynając od lat 70. XX wieku.

  Śpiewak pozuje jednak na odkrywcę i z powagą głosi, że widoczna nadreprezentacja Żydów w ruchu komunistycznym podyktowana była tym, iż ten nurt polityczny stał po stronie „słabszych, wyzyskiwanych, biednych”. Komunizm był więc dobry, a żydokomuna to postawa wyboru wyższych wartości etycznych – zły był natomiast otaczający ich świat, „wrogi i antysemicki” (s. 142). W taki sam sposób tłumaczy angażowanie się Żydów w UB i stalinowskie państwo terroru, jakim była Polska „ludowa” (s. 205).

  Podwójna mentalność

  Śpiewak rozpoczyna swoje dzieło rozważaniami o światowej karierze „Protokołów mędrców Syjonu”. Nie pasuje to do sytuacji w Polsce, gdzie – inaczej niż we Francji czy Niemczech – obecność ponad 3-milionowej rzeszy żydowskiej była stałym elementem pejzażu. Żydów znano nie z antysemickich ilustracji, ale z sąsiedztwa, ulicy, sklepu. Autor w ferworze udowadniania, że to „Protokoły…” były wszędzie powodem antysemityzmu, zdaje się nie rozumieć, że akurat w Polsce postawy antyżydowskie wcale nie musiały być sztucznie wywoływane jakąkolwiek odgórną propagandą – ustną czy pisaną – obie społeczności żyły obok siebie w dużych skupiskach i w toku wzajemnego obcowania konflikty były nieuchronne: rozwijały się i wygasały. Zupełnie błędna jest jego teoria, że polski antysemityzm ulegał radykalizacji jak samonakręcająca się spirala: były bowiem okresy, gdy antagonizm polsko-żydowski narastał (to lata 1912, 1919-1920, 1936-1938), były, kiedy wygasał (1914-1918, generalnie lata dwudzieste, 1939). Gdyby było tak, jak chce to zjawisko widzieć autor „Żydokomuny”, antysemityzm, od wojny bolszewickiej narastając z każdym kolejnym rokiem, doprowadziłby do gorszego ludobójstwa niż niemieckie jeszcze przed wybuchem II wojny światowej. Tymczasem nawet podczas wojny nic takiego jednak nie nastąpiło, przeciwnie, wielu narodowców przed wojną nastawionych antyżydowsko, w czasie holokaustu przyszło z pomocą Żydom, o czym świadczą pierwsze z brzegu przykłady: Jana Mosdorfa, ks. Stanisława Trzeciaka, Witolda Rościszewskiego oraz medale Yad Vashem dla Jana Dobraczyńskiego (Stronnictwo Narodowe), Edwarda Kemnitza (ONR) czy Sławomira Modzelewskiego (NSZ).

  Twierdzeniem na wyrost można uznać to, że żydowscy komuniści byli traktowani jak odszczepieńcy, którzy zdradzili żydowski los (s. 11). Nie było jednak słychać protestów, gdy o swej żydowskości przypomnieli sobie dawni stalinowscy prokuratorzy, ubecy i propagandyści, którzy po 1968 r. trafili do Izraela i gdzie indziej. Podobnie było w przypadku kata obozu w Świętochłowicach Salomona Morela, który także znalazł tam bezpieczną przystań i już jako Żyd i obywatel nowej ojczyzny nie musiał obawiać się ekstradycji do Polski. Zresztą wielu podobnych mu komunistycznych zbrodniarzy próbowało, w większości skutecznie, unikać odpowiedzialności, twierdząc, że oskarżenia są fałszywe, a oni sami są ofiarami antysemickiej nagonki. Czy odszczepieńcem był też Eugeniusz (Gerszon) Szyr, komunistyczny aparatczyk, wicepremier PRL, którego zaproszono w 1998 r. na oficjalną uroczystą akademię z okazji marca ´68 w Teatrze Żydowskim w Warszawie? Szkoda, że autor nie potrafił przeprowadzić poważnej analizy tej właśnie niepokojącej podwójnej mentalności, starającej się pomieścić komunizm i żydostwo w jednej osobie.

  więcej:
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120411&typ=my&id=my03.txt

  Polubienie

  • kosiardeyablos 11 kwietnia 2012 o 9:17 pm

   Dobra wstwka imć panie Perskop !!! 🙂

   Polubienie

   • hjk 11 kwietnia 2012 o 11:44 pm

    Postać i pochodzenie autora tłumaczy „dzieło”…

    Polubienie

 40. antyilluminat 11 kwietnia 2012 o 11:06 am

  w tvn 24 mówią coś o cofającym się morzu z wybrzeży indonezji… To może oznaczać tylko, że lada moment się zacznie.

  Polubienie

  • kosiardeyablos 12 kwietnia 2012 o 2:21 pm

   bedzie chlust….

   Polubienie