Czy w Polsce dojdzie do wojny domowej? Dyskusja.

(…) Nie dajmy się sprowokować do wojny domowej w Polsce, gdyż odwiecznym wrogom Polaków i chrześcijaństwa, właśnie o to chodzi. By wprowadzić tu totalitarny zamordyzm, a wcześniej wyrżnąć całą „watahę” patriotów polskich i ludzi, którzy chcą by się w tym kraju żyło normalnie. Przyjrzyjmy się dokładnie, kto powoduje ferment strasząc nas nadchodzącą „wojną domową” (…) 

Sytuacja jest groźna. Szczególnie dla osób, które zorganizowały zamach smoleński.
„Niech mnie aresztują za to co mówię” – podpisuję się pod J. Kaczyńskim. Samoloty same, szczególnie rządowe nie spadają, tym bardziej nie rozrywają się na strzępy. Sprzedajne, bandyckie ścierwomedia, które robicie wszystko by „głupi Polak” wyrobił sobie „własną” opinię, że była to zwykła katastrofa –  nie z nami takie numery.
Samoloty same nie spadają, także politycy rzadko się sami wieszają, a szczególnie Andrzej Lepper nie był tego sortu. Sieje się za wami TRUP. Czas odejść. Sądzicie, że straszenie wojną was ocali?

Nikt nie chce wojny, chcemy tylko sprawiedliwości, ujawnienia prawdy. Z Katyniem też ściemnialiście przez dziesiątki lat, podobnie z zabójstwem gen. Sikorskiego, który nawet nigdy nie wyleciał z Gibraltaru. To są wasze metody – „oszustwami wygrywamy nasze wojny”.
Zamach na WTC, zamach londyński, operacja fałszywej flagi w Monachium w 1972 roku, afera Lavon, atak izraelski na amerykański okręt USS Liberty, tsunami w Indonezji w 2004 roku, niedawno Fukushima… Co jeszcze wymyślicie, żeby nas wyrżnąć i żeby to nastąpiło najlepiej naszym własnymi rękoma?

Nie dajmy się sprowokować do wojny domowej w Polsce, gdyż odwiecznym wrogom Polaków i chrześcijaństwa, właśnie o to chodzi. By wprowadzić tu totalitarny zamordyzm, a wcześniej wyrżnąć całą „watahę” patriotów polskich i ludzi, którzy chcą by się w tym kraju żyło normalnie. Przyjrzyjmy się dokładnie, kto powoduje ferment strasząc nas nadchodzącą „wojną domową”. Jest to szalenie groźne i to właśnie ci ludzie powinni liczyć się ze słowami, bowiem wiemy, że celem jest wprowadzenie wewnętrznego terroru.
Pamiętajmy, że Hitler i Stalin posługiwali się taką samą retoryką, a wiemy czym się to skończyło.

Nie wiem jakie są intencje p. Antoniego Macierewicza, który „z pełną świadomością konsekwencji” uważa, że „wypowiedziano nam wojnę” (>link). Czyżby spodziewał się „nocy długich noży” w Polsce?
Jeśli nie, to to te słowa są nieodpowiedzialne. Jeśli ma przecieki na ten temat, to powinien je w całości ujawnić. Także z dowodami na popełnioną zbrodnię na Prezydencie i wszystkich osobach na pokładzie jego samolotu.
Spoczywa na nim wielka odpowiedzialność – powinien ujawnić fakty za wszelką cenę – wszyscy powinniśmy znać prawdę, chociażby najbardziej bolesną. I to jak najszybciej, bowiem zbrodniarze widząc zagrożenie mogą faktycznie zacząć mordować niewygodnych ludzi. A należy koniecznie uniknąć dalszych ofiar.

Globalna mafia ma w tej chwili jeden cel: doprowadzić do niestabilności w jak największej ilości krajów. Widzimy to na Bliskim i Dalekim Wschodzie, widzieliśmy to niedawno w Rosji podczas wyborów, widzimy w USA, Grecji, Hiszpanii, Anglii, a to dopiero początek. Problemy ekonomiczne można by uciąć jednym posunięciem – anulowaniem nielegalnych długów i ukaraniem bankierów, którzy bez skrupułów rabują całe narody. Należy zidentyfikować i zneutralizować ich agentów we wszystkich krajach, to co w małej skali zrobiła Islandia. Kolejne posunięcia będą już łatwiejsze, bowiem bez nielegalnego przepływu finansów, nie będzie więcej prowokacji.

Na koniec zaznaczę, że uważam, że zamachu smoleńskiego dokonała mafia bankierów, której agenci pełnią i w Polsce ważne funkcje rządowe. Kluczowym dowodem na to jest zaniechanie niezależnej polityki finansowej ś.p. Sławomira Skrzypka i wprowadzenie Polski w dalsze długi – zaraz po tragedii 10 kwietnia.
Pamiętajmy, że Prezydent USA John Fitzgerald Kennedy został zamordowany zaraz po tym jak rząd USA zaczął emitować amerykańskie, a nie prywatne (FED-u) dolary.

„Pozwólcie mi wydawać i kontrolować narodową walutę, a nie dbam kto wydaje prawa” –  Mayer Amschel Rothschild

Kilka linków:

Reklamy

187 responses to “Czy w Polsce dojdzie do wojny domowej? Dyskusja.

 1. Lutek 20 kwietnia 2012 o 10:13 am

  Adam Słomka: Przestańmy się łudzić…

  Krótko i na temat:
  http://www.youtube.com/watch?v=1dwev046-UI

  • monitorpolski 20 kwietnia 2012 o 10:20 am

   Mam wrażenie, że Adam Słomka chciałby by Polska wypowiedziała wojnę Rosji. To nie jest droga.

   • Lutek 20 kwietnia 2012 o 10:29 am

    Jeżeli wypowiedzenie wojny komuchom i ich III RP jest równoznaczne z wypowiedzeniem wojny Rosji, to faktycznie facet chce wojny.

    • monitorpolski 20 kwietnia 2012 o 10:49 am

     No to chce wykrwawienia Słowian chrześcijan. Niech się obudzi i zacznie działać z interesem narodu, albo nie dajmy się sprowokować. Takie działania to sygnatura międzynarodowego syjonizmu. O ile się nie mylę, to Adam Słomka wzywał do wezwania Izraela do udzielenia nam pomocy?

     • mocniejszy 20 kwietnia 2012 o 12:03 pm

      Obejrzałem filmik z linku w pierwszym komentarzu. Adam Słomka słusznie zauważa, że problemem jest zły system podziału władzy w państwie. Słusznie popiera demokratyzację. Ale metody, które wskazuje są mało skuteczne. Od samego demonstrowania sitwa nie ustąpi. Moralny nacisk na sędziów nie odbierze władzy rządowi i parlamentowi.

      Trzeba wprowadzić nowy ustrój rewolucją demokratyczną. Sama się nie zrobi. Nawet jakieś zamieszki uliczne nie skłonią sitwy do oddania władzy obywatelom. Musi powstać masowa organizacja demokratyczna o charakterze rewolucyjnym posiadająca zdolność zaplanowania i wykonania błyskawicznego przejęcia władzy z internowaniem parlamentu i rządu, wprowadzeniem rządu tymczasowego, który podda pod referendum wprowadzenie prawdziwej demokracji.

      Przemoc to mamy już na codzień. Przemoc sitwy przy pomocy aparatu władzy. Nadstawianiem drugiego policzka się nie obronimy. Chaotycznym histerycznym oporem też niewiele zdziałami. Potrzebna jest przygotowana i przeprowadzona zgodnie ze starożytną sztuką wojny rewolucja. A ta sztuka uczy, jak walczyć ograniczając opór i straty, jak zaskakiwać działając jawnie i jak zwyciężać.

      • monitorpolski 20 kwietnia 2012 o 12:17 pm

       Tia… i wezwać Izrael do pomocy. Wiesz jak działa demagogia?

       • mocniejszy 20 kwietnia 2012 o 12:24 pm

        Demagogia jest szlachetną sztuką moralnego przewodzenia większości, jak to robił na przykład Klejstenes z Aten. Nie mylić ze zwodzeniem większości.

        Kto niby chce wzywać Izrael do pomocy? Bo na pewno nie polscy demokraci.

        • O Rezsz 20 kwietnia 2012 o 12:50 pm

         Wszyscy politycy deklarują współpracę z USraealem.
         Żaden, albo prawie żaden, publicznie nie zająknie się że ich krewniacy (bo takie, w większości przypadków, jest ich pochodzenie) szarogęszą się na naszym podwórku.
         Łączę się w bólu z ofiarami katastrofy smoleńskiej i ich rodzinami ale ewidentnie widać że jest tak jak Monitor piszesz.
         Większość już chyba przejrzała na oczy że klasa polityczna to jedno i to samo choć pozornie się nienawidzą.
         Kto tego nie widzi daje się wciągać w bagno polityki.
         Jeśli uznajemy że satanistyczne knowania trwają od setek lat i ludzie ci kierują się wytycznymi swojego rogatego mentora to trzeba również uznać że i mordowanie naszych (a nawet i żydowskiego pochodzenia) oficerów i zamach smoleński tworzą jeden ciąg odległych w czasie wydarzeń, ściśle ze sobą powiązanych!. Wiadomo kto kierował i wykonywał mord.
         Oficjalnie mówi się „Rosjanie”!. Owszem, byli tam.
         Na poziomie fizycznej eksterminacji!.
         Jednak kierownictwo było żydowsko – gruzińskie!.
         Zapominacie o tym!.
         Sympatia do Grigorija Saakaszwili i Szarika przesłania wam fakty?!.

         Cel jest jasny.
         Skłócać Polaków, Niemców, Rosjan a tak w ogóle wszystkich ze wszystkimi byśmy brali się za łby.
         Nie wiem czy jest jeszcze możliwe ostudzenie emocji i rzeczowe oraz logiczne zachowanie ale jeśli ludzie dadzą się porwać podjudzaniu każdej ze stron (niebezpodstawne, agresywne domaganie się prawdy i suwerenności ze strony PiS i służalcze, obliczone chyba specjalnie na tworzenie domysłów, bierne zachowanie PO wobec tych którzy rządzą Rosją – nie mylić z prawdziwymi Rosjanami/ Słowianami) to może być nieciekawie.
         Nawoływanie do arbitrażu i pomocy ze strony izraela uważam za akt sabotażu.
         Równie dobrze można kazać pompować strażakom w stronę pożaru benzynę zamiast wody!.

         Poziom frustracji ludzi przypieranych do muru codzienną egzystencją może ostatecznie znaleźć kiedyś drogę ujścia.

         Skorzystają na tym tylko „uny”.

         Tu, na blogu Monitora, również co i raz dochodzi do podsycania „Polskiego Piekiełka”. Jeden drugiemu łeb by urwał za to że nie klepią się po pleckach i mają swoje zdanie. Dochodzi do najcięższych oskarżeń.
         Wiadomo … „Jak na górze tak na dole”.
         Zagryziecie się sami. Pasożyty nie będą musiały za bardzo się trudzić żeby wam zaszkodzić.

         Spektakl pychy i nadętych jak balon ego bywa i śmieszny i straszny.
         Ten świat musi się zmienić. Sami to udowadniacie.

         Oby jednak to nie szatan wygrał.
         A wygra jeśli nie ockniecie się za amoku i nie skonsolidujecie działań.
         To jednak będzie możliwe dopiero jeśli rozpoznacie prawdziwe przyczyny.

         • mocniejszy 20 kwietnia 2012 o 1:15 pm

          Izrael pewnie nadaje się do rozstrzygania sporów między żydocentrystami z Polski i Rosji.

          Ale rewolucja demokratyczna odsunie od władzy w Polsce wszystkie mniejszości i wtedy problemy polskich żydocentrystów w dogadywaniu się z żydocentrystami z Rosji będą miały mniejsze znaczenie dla Polski.

         • Peryskop 20 kwietnia 2012 o 1:23 pm

          Monitor, ORzesz – podzielam Wasze oceny.
          Nie dajmy się podpuszczać starszym i „cwańszym” (jakoby).

          Kto i w jakim celu DODA(ł) pod Słomkę ten satanistyczny podkład „muzyczny” ?
          W ten sposób przytępia się znaczenie poszczególnych fraz, a podbija emocje – tu: agresję.

          Pasztet tak skomponowany i wprogramowany w mózgi jest gotowy do pożądanych skojarzeń.
          Podprogowo.

          A na Mocniej@szego nie ma rady – trzeba też uważać 😉

         • koniuszy 20 kwietnia 2012 o 3:57 pm

          Cala wladza obecna i rzekomi int elektualisci.To prawdziwi wrogowie tego Narodu.Pytanie co bylo w 1939 roku.Wszyscy spakowali sie i przez Wegry i Rumunie uciekli z kraju.A narod musial sam sprostac agresji.A teraz co mamy mniejwiecej to samo tylko w innym stylu.Spyta sie ktos no dobrze to co robic????A co robia Amerykanie kupuja bron na potege i co dziennie cwicza sie na farmach..Ale to tylko ostatecznosc jesli Oni pseudo wladza bedzie mordowac spoleczenstwo (obywateli).Masowe protesty w wszystkich miastach Polskie.Musimy oglosic np.Miesiac Czerwiec miesiacem bez (telewizji czy Prasy).NIech sobie sami to ogladaja i czytaja.
          My jestesmy Polakami i mamy obowiazki polskie..Nie dac sie zbalamucic pieknymi sluwkami czy patriotycznymi wywodami.Czyny sie licza anie slowa…Wiec Polacy obudzimy swoi potencjal intelektualny i duchowy..

         • mocniejszy 20 kwietnia 2012 o 4:57 pm

          Czym wystraszyłem szanownego Pana?
          🙂

         • Sully 20 kwietnia 2012 o 2:35 pm

          O Rzesz…zgadzam się co do Twojej wypowiedzi, że sa tutaj na blogu osoby które gotowe są „zaszczekać” byle ich było na wierzchu..i wszyscy wiemy o kogo chodzi, dwie k…wyrocznie

         • mocniejszy 21 kwietnia 2012 o 7:26 am

          Peryskop
          A na Mocniej@szego nie ma rady – trzeba też uważać 😉

          Mocniejszy
          Czym wystraszyłem szanownego Pana? 🙂

          Odpowiedzi nie ma…
          Rzuca się w internet na kogoś cień bez żadnego uzasadnienia…
          O czym to świadczy?

         • Peryskop 21 kwietnia 2012 o 10:49 am

          @Mocniejszy – trzeba na Ciebie uważać, bo wartościowe teksty przeplatasz mrzonkami o szwajcarskiej demokracji. Utopia! I wielu rozsądnych ludzi stara Ci się to uzmysłowić podając ARGUMENTY, a Ty jak nakręcony grasz swoje „patrotyzmem” ubarwione ale dyrdymałki.
          Jeśli robisz to tylko z osobistej naiwności, to przepraszam za zimny prysznic.

          Czy byłeś w Szwajcarii ?
          Czy pomieszkałeś tam dłużej aby odkryć, że Szwajcaria jest najlepiej zorganizowanym państwem policyjnym w Europie, a może i na świecie ? A jeśli tak jest – bo jest – to i referenda tamtemu systemowi nie zaszkodzą , bo „tamtejsi „ONI” doskonale wszystkich inwigilują i mają bardzo realny wpływ na bieg wydarzeń.

          Można powiedzieć, że to taka WYŻSZA FORMA DEMOKRACJI, jeszcze formanie nie skompromitowana jak jej powszechna forma, która okazała się manipulancką sztuczką dla gawiedzi.

          A gdy poznasz głębiej niuanse historyczne, etniczne, ekonomiczne i polityczne Szwajcarów, to szczęka Ci opadnie i będziesz Jeszcze@Mocniejszy – czego Ci szczerze życzę 😀

   • ~gabriel 20 kwietnia 2012 o 10:22 pm

    Tusk i jego musk chcą, bo to faszysta pedofil i jego zadaniem jest siać intrygi od wewnątrz.

  • kristina 20 kwietnia 2012 o 8:42 pm

   Nie da sie słuchać Słomki bo ta cholerna muzyka zagłusza..!!!

 2. fvjk 20 kwietnia 2012 o 10:44 am

  W Polsce wojna domowa z spoleczenstwem praktycznie trwa od zawsze zarowno z winy przede wszystkim zewnetrznej zabory I & II w. sw. i winnych wewnatrz rowniez po strone opozycji okragly stol magdalenka rozdanie „nowych” starych a wlasciwie znaczonych kart w 89 r. Polozenie geopolityczne mamy niestety takie ze sprzyja nam jedynie Baltyk. Najgorsi sa wrogowie wewnetrzni kacykowie zewnetrznych interesow przed ktorymi nie ma komu bronic spoleczenstwa. Sytuacja jest napieta ale do w. domowej u nas daleka droga za duzo interesikow byloby zagrozonych i wlasciwie tego sie boja bo spoleczenstwo ktore w wiekszosci nic nie ma nie ma tez nic do stracenia.

  • monitorpolski 20 kwietnia 2012 o 11:07 am

   Co innego wojna, o której mówisz, a co innego krwawa rzeź. Zapomnieliśmy już o 12 mln polskich ofiar podczas II wojny? Wojna była zawsze najgorszym rozwiązaniem. Szukajmy pokojowego, uciszmy tych, którzy chcą tu rzezi. Narzędzia terroru państwowego są teraz tak straszne, że jako bezbronni nie mamy szans. Co powiedział Brzeziński? „łatwiej zabić milion ludzi niż kontrolować milion ludzi”.

   • mocniejszy 20 kwietnia 2012 o 12:18 pm

    Pokojowym rozwiązaniem jest porządnie przeprowadzona kulminacja rewolucji demokratycznej. Początkiem uświadomienie społeczeństwa jaką moc da mu władza w referendach, środkiem utworzenie demokratycznej organizacji rewolucyjnej, kulminacją szybkie internowanie parlamentu i rządu oraz powołanie rządu tymczasowego przez rewolucjonistów, zwieńczeniem przeprowadzenie przez rząd tymczasowy referendum wprowadzającego pełną demokrację.

    To można zrobić bez przelewu krwi.

    I nie wolno pozwalać, by ktokolwiek z zewnątrz wtrącał się w polskie sprawy. Tylko zdobyta przez polaków własnym trudem władza może być obroniona.

    • mocniejszy 20 kwietnia 2012 o 12:35 pm

     Internowanie parlamentu i rządu jest planem B rewolucji demokratycznej.
     Planem A jest próba opanowania parlamentu i rządu w drodze wyborów,
     ale kto pragnie pokoju, musi być gotów na wojnę…

     Osobiście wolę plan A, ale jeśli sitwa na przykład spróbuje szykanować demokratów, oszukiwać przy wyborach z udziałem demokratów – demokraci będą musieli zastosować plan B.

    • Onufry 20 kwietnia 2012 o 9:34 pm

     Panie Mocniejszy. Społeczeństwo jest tak ogłupione że nici z takiej rewolucji. Tym na „stołkach” tym bardziej na tym nie zależy. No więc komu ? Ludzie są tak zmanipulowanie ze już zatracili swoje zmysły obronne i nie rozpoznają prawdy. Przykre ! Proszę wychylić nos poza monitorowane osiedle oświetlone centra i poznać prawdę to nie powinno boleć acz może ! Jest nadzieja ,” ci na stołkach” myślą że tak już zostanie. I niech zostaną w swoim pięknym śnie !

   • Peryskop 20 kwietnia 2012 o 1:35 pm

    fvjk, teza z tym przyjaznym Bałtykiem brzmi atrakcyjnie.

    Ale nie zapominajmy o Czechach i Słowakach.
    Bo z nimi mieliśmy bodaj więcej ze współpracy niż z napięć i napaści.

    Również stosunki z mieszkańcami Litwy i Białorusi mogłyby ulec znacznemu obustronnie korzystnemu ociepleniu, gdyby udało się wreszcie wyłączyć mętnowodne zakłócarki.

    Podobnie z mieszkańcami Rosji i Ukrainy.

    Pisząc „mieszkańcy” mam na myśli zwyczajnych ludzi podobnie oszukiwanych, zastraszanych i eksplowatowanych jak my.

  • hjk 21 kwietnia 2012 o 7:10 pm

   „Antoni Macierewicz uważa, że katastrofa smoleńska była wypowiedzeniem wojny. Poseł Prawa i Sprawiedliwości, który wysunął taką tezę na niedzielnym spotkaniu w Krośnie, nie powiedział jednak, kto te wojnę miał wypowiedzieć.”

   @”fvjk: W Polsce wojna domowa z spoleczenstwem praktycznie trwa od zawsze”…

   No powiedzmy prawie od zawsze… AM ma rację i jest to oczywiste, bo jesli giną ludzie, a jeszcze w takiej liczbie i w dodatku elita polityczna państwa, to jest to „ostry” akt wojny, a nie tylko jej faza „pełzająca”…
   problem tylko w tym, kto ją wypowiedział i jak można na nia odpowiedzieć. A jesli się boi powiedziec kto, to po prostu sytuacja jest jasna – przeciwnik ma miażdzącą przewagę. No chyba ze nie ma dowodów, bo ta wojna jest „ukryta” i padają strzały, potem ofiary i nikt nic nie wie kto, skad i dlaczego…

   A powołane do tego państwowe służby i władze „nic nie wiedzą” – więc albo się poddały, albo zostały kompletnie spacyfikowane i nie są w stanie spełniać swych funkcji, zatem całkowicie utraciły legitymizację dla sprawowania władzy czy wypełniania funkcji z nią związanych, bo przecie podstawową jest zapewnienie porządku i bezpieczeństwa obywatelom.

   Gdyby mieli jakikolwiek honor, powinni dawno podac sie do dymisji, a jesliby nie byli tchórzami, to jeszcze powiedzieć, dlaczego się poddają do dymisji.

   Jakie mamy wyjście? Jedyne wyjście to po prostu masowa organizacja społeczna, potem solidarność, a potem opuszczenie matrixa stwarzanego przez pseudopolityków i inne pseudowładze i życie wg wypracowanych przez siebie zdrowych zasad – nazwijmy to jakaś „demokracją oddolną’, a dawniej to było „pospolite ruszenie”.

   • Tola 22 kwietnia 2012 o 6:04 am

    @hjk – zgadzam sie z twoja analiza,jak i wnioskami na koncu.
    A ,ze to straszne ,to juz inna bajka…:(

 3. mocniejszy 20 kwietnia 2012 o 11:17 am

  Były agent Mossadu w TVP o możliwości zamachu w Polsce

  https://mocniejszy.wordpress.com/2012/04/20/byly-agent-mossadu-w-tvp-o-mozliwosci-zamachu-w-polsce/

  Oby narastające wieści o wojnie (polsko-rosyjskiej?) nie były częścią planu operacji fałszywej flagi, gdzie zamach w Polsce byłby dopełnieniem casus belli z 10 kwietnia i napędem wojny NATO z Rosją.

  Niezależnie od roli władz rosyjskich w wydarzeniach smoleńskich, naród rosyjski jest niewinny i nie powinie znów płacić za przywódców, którzy mu raczej szkodzą.

  Polacy! W interesie naszym jest przyjaźń polsko-rosyjska. I współpraca świata słowiańskiego.

  • monitorpolski 20 kwietnia 2012 o 5:07 pm

   Dla mnie jest pewne, że coś szykują by doprowadzić do eksplozji nienawiści do Rosji. Mam oczy i widzę.

   • mocniejszy 20 kwietnia 2012 o 5:35 pm

    Już po porannym ukazaniu się powyższego, w ciągu kilku godzin w dużych serwisach informacyjnych pojawiły się artykuły na ten sam temat:

    „Terroryści są już w Polsce. Euro 2012 to dobry cel”

    Były agent Mossadu: Terroryści są już w Polsce!

    Linki dodałem w artykule (nie wiem czy komentarz z więcej niż jednym linkiem nie trafiłby do spamu).

    Ciekawe, że wywiad w TVP INFO był o 9.00, mój tekst napisany od razu (opublikowany około godziny potem, a artykuł na TVP INFO aż 3 godziny po moim). Może to tylko ja taki szybki jestem. A może mnie czytają właściwi ludzie 😉

    • mocniejszy 20 kwietnia 2012 o 5:39 pm

     http://tvp.info/informacje/ludzie/terrorysci-sa-juz-w-polsce-euro-2012-to-dobry-cel/7119101

     • mocniejszy 20 kwietnia 2012 o 6:00 pm

      http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/387939,byly-agent-mossadu-ostrzega-przed-euro-terrorysci-sa-juz-w-polsce.html

     • Onufry 20 kwietnia 2012 o 9:48 pm

      Terroryści są tu już ładne parę lat ! Organizujemy coś na co zwyczajnie nas nie stać. Zostaniemy ze stadionami które trzeba utrzymać i długami. Czemu paliwo dochodzi do 6 pln. wszelkie opłaty idą jak rakieta ? Ekscytujcie się zmaganiami sportowców , podniecajcie się ! Proszę bardzo ! Ja w tym czasie wybiorę się na spacer do lasu. Przykre to, że na moim koncie i moich dzieci pojawi się nowy dług za tą imprezę. Ja chcę pracy , zapłaty i bezpieczeństwa a nie „walki gladiatorów” !!!!! Miłej nocy !

   • mocniejszy 20 kwietnia 2012 o 5:46 pm

    Dla mnie jest pewne, że coś szykują by doprowadzić do eksplozji nienawiści do Rosji. Mam oczy i widzę.

    Celem może być Persja, Rosja albo oba państwa. Jednak dla Polaków najważniejsze jest to, że środkiem do celu może być śmierć wielu Polaków.

    Sprawa jest bardzo poważna. Bardzo, bardzo.

    Oby polskie służby zapobiegły.
    Ale my internauci też możemy coś zrobić:
    Możemy ostrzegać przed imprezami Euro.
    Możemy ostrzegać przed zamachem fałszywej flagi i odbierać mu sens.

   • ~gabriel 20 kwietnia 2012 o 10:24 pm

    Do okopóóóów!!!

   • Wizja 21 kwietnia 2012 o 10:47 am

    Monitor- też przebywam codziennie między ludźmi , rozmawiam z nimi . Nie znajduję najmniejszych podstaw do twierdzenia ,że Polacy żywią W OGÓLE jakieś żywsze emocje w stosunku do Rosji /Rosjan/ a co dopiero „zajawki” eksplozyj nienawiści. Też mam oczy i uszy > nie widzę podstaw do takich przypuszczeń , jak twoje. Przeciętny Polak – pomimo wojen i doświadczeń z dzikusami ,traktuje TAMTYCH ulgowo , podkreśla się zawsze,że naród tosyjski to dobrzy ludzie. Gniew na rządzących Rosją- owszem ale zagrożenia „eksplozją nienawiści ” nie widzę.

    • Peryskop 22 kwietnia 2012 o 12:33 am

     monitorpolski 20 Kwiecień 2012 o 5:07 pm : „Dla mnie jest pewne, że coś szykują by doprowadzić do eksplozji nienawiści do Rosji. Mam oczy i widzę.”

     @Wizja vel @Wizzgga, wystarczy przeczytać ze zrozumieniem, co napisał Monitor, aby nie imputować mu czego nie napisał. Czy to umyślna intryga, czy tylko znów kłopoty z wizją ?

     Bo mniej uważny czytelnik taką pogmatwaną (i z błędem) NEGACJĘ oceny Marka może odebrać opacznie tj. że w takim razie coś z tą nienawiścią polsko-rosyjską jednak jest na rzeczy.

     Nie wiem kto z Was – Zenobiusz czy Ty – reprezentuje wyższą szkołę mataczenia ?

    • ~gabriel 22 kwietnia 2012 o 1:30 am

     „…Ludzie odzyskają głos. Stany Zjednoczone mają swoje przeznaczenie, podobnie jak wszystkie kraje na każdym kontynencie. W jakimkolwiek zakątku świata się znajdziecie, jakakolwiek krew płynie w waszych żyłach, odszukajcie swoją godność i bądźcie dumni z tego, że jesteście ludźmi. Musicie połączyć się w zbiorowość ludzkich istot; w waszym wspólnym życiu brakuje dumy, jaką moglibyście odczuwać będąc ludźmi z planety Ziemia. Nie mówimy tu o aroganckiej dumie, ale o takiej, która jednoczy was i otwiera wasze serca. Dzięki niej nadajecie znaczenie i cel
     swojemu rodowodowi i swojemu rozdziałowi w Księdze Ziemi. Z Nieba przybywają energie o różnych kształtach i rozmiarach, chociaż, jak się zdaje, waszym największym wyzwaniem są gady, ponieważ to one są zakulisowymi władcami. Dominują zwłaszcza w Zespole Zarządzania Światem i w innych czczonych przez was strukturach, szczególnie w tych o religijnej naturze. Organizacje religijne zachęcają swoich członków do uczestnictwa w pozbawionych znaczenia rytuałach. Każą pouczać innych, by robili to samo. Jeśli bierzecie udział w rytuale, uczyńcie
     go swoim własnym, lub upewnijcie się, że wiecie, co się dzieje. Łatwo jest wysączyć waszą siłę, zmusić was do klepania modlitw, gdy tak naprawdę nie wiecie, do kogo kierujecie swoje inwokacje. Religie świata upadną w taki sam sposób, w jaki wyrzucone zostaną podręczniki do historii… „

     • monitorpolski 22 kwietnia 2012 o 6:25 am

      Zaliczono cię do spamu – dostaję go kilkaset dziennie, ale sprawdzam.

      • ~gabriel 22 kwietnia 2012 o 11:21 am

       O kim mówisz odnośnie spamu? Chyba nie o mnie skoro stwierdzasz „kilkaset”?

   • Annah. 22 kwietnia 2012 o 11:37 am

    „Dla mnie jest pewne, że coś szykują by doprowadzić do eksplozji nienawiści do Rosji. Mam oczy i widzę.”

    Powtarzasz pranie mózgów reżimowych mediów, zaklęcia od pierwszych chwil po katastrofie by ukryć faktyczny stan rzeczy, zdradę elit i narodu, zastanów się

    • monitorpolski 22 kwietnia 2012 o 11:56 am

     A co z tym wspólnego ma pranie mózgów reżimowych mediów?
     Widać jak nie rozumiesz sytuacji geopolitycznej. Dla NWO głównym problemem jest obecnie Rosja. Nie wiedzą jak się im dobrać do skóry. Rosja ma broń atomową i nie chce iść na układ z NWO – depopulacji i oddania władzy rządowi światowemu. To wcale nie znaczy, że ja sądzę, że tam jest dobrze! Ale Rosja to ostatni bastion, który jak padnie to będzie po nas wszystkich, nie rozumiesz? Bestia z Izraela zapanuje nad całym światem – horror satanistycznej gwiazdy Dawida, którą już mamy na polskich pieczęciach sądowych w liczbie 3.
     Nie w naszym interesie jako ludzi jest podbita przez NWO Rosja! A NWO chce byśmy się wykrwawili z ruskimi, sama dla nich korzyść. To są mistrzowie intryg i prowokacji – dlatego też jestem pewien, że zamach był zorganizowany przez globalistów. Oczywiście z udziałem ich agentów w rosyjskich służbach.

     • Annah. 22 kwietnia 2012 o 12:19 pm

      „dlatego też jestem pewien, że zamach był zorganizowany przez globalistów”
      Nie podzielam i tu Twej pewności. Zbyt wiele faktów na linii Polska – Moskwa jeszcze sprzed tragedii na to pracowało, a potem mataczenie, istny ciąg niekorzystnych dla Rosjan zbiegów okoliczności.
      Znów powtarzasz linię blogów zdemaskowanych nie raz jako dezinformacyjne, a w ogóle zastanawia ta PEWNOŚĆ…
      .

 4. rebo3 20 kwietnia 2012 o 12:18 pm

  Kochani…o jakich my wojnach rozmawiamy, piszemy? Nigdy więcej nie wypowiadajmy czegoś co przynosi śmierć, i potworny ból w sercu każdego istnienia na Ziemi. Nasz kraj, czy w ogóle świat doświadczył nie jednego konfliktu zbrojnego. Cierpią wtedy tylko i wyłącznie Ci, którzy mają najmniej w tym wszystkim do powiedzenia. Sam osobiście krzyczę stanowcze NIE, do wszystkich rządzących baranów… Kończą się Wasze władze, ponieważ ludzie przestają być nie uświadomionym bydłem i za chwil parę zaczną brać sprawy w swoje ręce. Oczywiście nie tak jak byście tego sobie życzyli i pragnęli. My po prostu staniemy milionami, a być może i miliardami…wyjdziemy na ulice trzymając się za ręce, czekając na Was i dać Wam w ten sposób sygnał, że już czas na Was… My nie chcemy żadnych wojen i do żadnych zbrojnych konfliktów nie doprowadzimy ! Miłość, tylko i wyłącznie miłość i jedność nas wszystkich. To jest broń, której się boją.
  Moi drodzy…
  Należę do jednych z założycieli Ogólnopolskiego Ruchu Obywatelskiego manifesto…
  Nasza działalność jest krótka, ale staramy się jak możemy, aby ludzie przyłączali się do tego ruchu. Braliśmy udział w demonstracji przeciwko ACTA, jak również przeciwko wydłużeniu wieku emerytalnego. Uważamy, że jest to gra warta zachodu, ponieważ musi się ktoś w końcu ruszyć, aby ludzie przestali tylko pisania komentarzy i biadolenia w koło o tym samym. Manifesto… chce i zaczyna działać. Oczywiście nie wrzucamy w margines wszystkich tych, którzy ostają przy komentowaniu wydarzeń na świecie i w samej Polsce… chcemy jedynie dać sygnał, iż czas na działania i praktykę. Bierność jaką się ludzie wykazują jest nie do zniesienia. Zamknięci w czterech ścianach przed monitorem swojego komputera kończą swoją działalność na czytaniu i komentarzach. Potrzeba nam Takiego Ruchu, aby pokazać jak silni jesteśmy jako funkcjonujące ludzkie życie. Możemy w pokojowy sposób usunąć dekadenckich polityków, ale potrzebujemy pomocy. Poprzez nasz wzrost dodamy otuchy i siły tym, którzy nie mają odwagi i boją się być wytykanymi i wyśmiewanymi. Brak tolerancji i szufladkowanie innych w odgórnie określonych granicach jest na porządku dziennym. Wyniszczanie więzi rodzinnych, a ostatecznie odizolowanie jednostek już następuje. Jeśli nie ruszymy się z miejsca i nie wyjdziemy z propozycją przyłączenia się i globalnego uświadamiania ludzi, to nie mamy co liczyć na jakiekolwiek zmiany! Wszyscy chcemy pokoju na świecie i normalnego egzystowania w życiu. Dlatego też wraz z moim przyjacielem Adamem , współzałożycielem „Ogólnopolskiego Ruchu Obywatelskiego manifesto…” postanowiliśmy powołać do życia naszą organizację, która powolutku ale skutecznie poprzez prężne działania będzie uświadamiać społeczeństwu, kto dziś tak naprawdę projektuje dzisiejszy świat…
  Nasze działania już teraz skupiają się tylko i wyłącznie: pokojowo i z rozwagą. Nie interesują nas burdy i rzucanie kamieniami w sklepowe witryny. Nie tędy droga drodzy przyjaciele… Miłość i ogólnoświatowy pokój, to jest kierunek i broń którą się posłużymy.
  Ruszmy Polskę, a odezwą się inni. Proponuję połączenie sił pod jednym sztandarem dla dobra narodu i świata oraz wolności przyszłych pokoleń. Nie jesteśmy ludźmi, którzy dbają tylko o siebie.
  Propaganda jaką nas karmią o egoizmie i zachłanności indywidualistów to bzdura. Jest grono ludzi, którym zależy na dobru ogółu. Jak by to naiwnie nie brzmiało tak jest. Jeśli będzie nas na tyle dużo, że będziemy mogli działać formalnie i rzeczowo chcielibyśmy wspomóc gospodarkę poprzez bezpośredni handel lokalny z rolnikami danego terenu. Omijając pośredników zwiększylibyśmy zarobek rolnika i obniżyli koszt zdrowej żywności, która byłaby alternatywą chemii z supermarketów. Wszystko zależy od świadomości ludzkiej i chęci zmian. Zmian, które możemy dokonać My zwykli obywatele. Gdybyście chcieli przyłączyć się do naszej inicjatywy… serdecznie zapraszamy! Zresztą odwiedźcie nasze strony: http://www.ruchobywatelskimanifesto.pl lub http://www.podrugiejstroniekurtyny.manifo.com
  Piszcie na adres e-mail: redakcjamanifesto@wp.pl
  Pozdrawiam
  Ruch Obywatelski manifesto…
  Robert Krzysztof Rus

  • mocniejszy 20 kwietnia 2012 o 12:31 pm

   Macie jasno określoną wizję podziału władzy i dóbr w społeczeństwie?
   Jaki macie stosunek do prawdziwej demokracji (nie mylić z parlamentaryzmem)?

   • Józef Bizoń 20 kwietnia 2012 o 3:51 pm

    A czy ‚Mocniejszy’ raczy nam ujawnić co i na jakich fundamentach chce budować?
    Bo chyba „Mocniejszy’ nie chce nam powiedzieć, że łopata [demokracja] jest samym w sobie celem.

    • mocniejszy 20 kwietnia 2012 o 4:24 pm

     Mocniejszy w przeciwieństwie do Józefa Bizonia od dawna jawnie głosi, jak chce zmienić Polskę. Na wielu forach i własnym blogu Mocniejszy konsekwentnie popiera wprowadzenie w Polsce rządów większości (referendalne zatwierdzanie prawa stanowionego i budżetu, sądy przysięgłych co najmniej od drugiej instancji, wybór na kierownicze stanowiska w policji, prokuraturze przez obywatel itd.). Natomiast Józef Bizoń plujący na prawdziwą demokrację wespół z czołowymi sługusami demokracji udawanej – pytany przez Mocniejszego, o to czy tylko potrafi krytykować, czy może jednak ma jakiś pomysł na wzmocnienie Polski – jak dotąd nie odpowiada…

     • Józef Bizoń 20 kwietnia 2012 o 5:06 pm

      Mocniejszy konsekwentnie po wielu forach wciska ludziom demagogię.
      Mocniejszy mocno wierzy w to, że ilość przechodzi w jakość – więc Mocniejszy jest marksistą.
      Dlatego też „Mocniejszy” boi się jak diabeł święconej wody odpowiedzieć na bardzo proste pytanie; na jakim fundamencie i co chce budować.

      • kosiardeyablos 21 kwietnia 2012 o 4:52 pm

       Z tego co widać „mocniejszy” ma plan co należy zrobić a to już wiele. Bo chaotyczne pierzenie się daje tyle samo co palec zamiast papieru do dupy. Pytanie powinno brzmieć kto mu w tym pomoże panie JB. Polska potrzebuje działania, ale zanim to działanie nastąpi należy wykonać pierwszy krok – odsunąć obecną pseudo władze od koryta. Piszesz sie pan na to czy nie ?= oto moje pytanie.
       Pierdolenie o wyższości ogórka nad marchewką zostaw pan dla kółka gospodyń wiejskich. Obstaje przy propozycji „mocniejszego” gdyż ma wizje którą podzielam a której nie masz pan….ups.

       • hjk 21 kwietnia 2012 o 7:48 pm

        Kosiar(ka) – myslisz się – pierwszym krokiem jest przygotowanie programu czy wizji państwa – czyli co chcemy osiągnąć i jak to ma wyglądać. Potem należy się namyślić, jakich uzyjemy środków. po trzecie kto to będzie realizował i po czwarte dopiero jakoś odsunąc od władzy tych, co nam tu organizują matrixa politycznego.

 5. rebo3 20 kwietnia 2012 o 12:33 pm

  Połączmy nasze siły…współpracujmy ze sobą. Myślę i jestem pewien tego iż w imię pokoju i miłości na świecie naprawdę warto. Liczymy się z tym, iż droga będzie długa. i będzie prowadzić przez wyboje. Ale tylko spokój, miłość nasza jedność doprowadzi do obalenia złowieszczych planów wobec nie tylko poszczególnych narodów świata, ale i wszystkich żyjących na tej planecie.
  Moi drodzy informowałem Was wcześniej, iż z początkiem wiosny planujemy akcję w Koszalinie. Przeprowadziliśmy ją…wszystko dopięliśmy na ostatni guzik. Sygnał o naszym ruchu poszedł na Koszalin. Już teraz planujemy kolejną akcję… tym razem chcemy pokazać czym jest nasza organizacja i po co tak naprawdę istniejemy i zapoczątkowaliśmy swoją działalność. Pierwsze wyjście na Koszalin dotyczyło rozdania ulotek mówiących o zawartości chemii w spożywce. Było naprawdę ciekawie. Rozdaliśmy w sumie około 1000 ulotek. A wszystko w imię normalności tu na miejscu i w świecie.

  Pozdrawiam serdecznie
  Robert
  „Ruch Obywatelski manifesto…”

  • mocniejszy 20 kwietnia 2012 o 12:52 pm

   Łączyć działania warto wokół jasno i dokładnie określonych celów.
   To mogą być dążenia pojedyncze lub cały zespół składający się na pełny opis ustroju społecznego, ale muszą być konkrety.
   W działaniach organizujących społeczeństwo muszą być jasno ustalone zasady decydowania w organizacji.

   tym razem chcemy pokazać czym jest nasza organizacja i po co tak naprawdę istniejemy
   To czym jesteście i po co tak naprawdę istniejecie?

   Na marginesie:
   Chcecie naprawiać od razu cały świat?
   Jesteście jakimś rodzajem globalistów?

   • Józef Bizoń 20 kwietnia 2012 o 4:12 pm

    „Szkoła powinna być świecka” – czyli ateistyczna.
    Z całą pewnością na tym gruncie powstanie zdrowa rodzina i silne państwo.
    „samo głosowanie powinny być obowiązkowe” – czyli wyborczy totalitaryzm [a potem właściwy] i w tym przejawi się tolerancja.

    • mocniejszy 20 kwietnia 2012 o 4:34 pm

     Prawa konstytucyjne mogą zostać zmienione tylko i wyłącznie za zgodą przynajmniej 2/3 ogólnej liczby obywateli posiadających możliwość głosowania, a samo głosowanie powinny być obowiązkowe i ogólnie dostępne dla wszystkich obywateli, ponieważ jest to podstawowy dokument swobody i wolności człowieka.

     Gdyby Pan, Panie Józefie, nie wyrwał fragmentu z kontekstu, to jasne byłoby, że obowiązkowość polega na tym, że nie można nic zmienić w Konstytucji bez zgody obywateli w referendum. Kontekst wskazuje, że chodzi o obowiązek urzędników (parlament, rząd), a nie obywateli.

     • Józef Bizoń 20 kwietnia 2012 o 4:56 pm

      Panie ‚Mocniejszy – czy rebo3, to też pan jesteś?
      No i czy Pan żyjesz w świecie realnym, czy wirtualnym?

      Bo jeżeli w świecie wirtualnym, to Pana koncepcje akurat są jak ulał dla wirtualnego też dzielenia dóbr. To takie pana ‚wicie, rozumicie’ – z tą prawdziwą Pana demokracją.
      Jak Pan podupadniesz na zdrowiu, czego oczywiście panu nie życzę, i będzie Panu potrzebne solidne leczenie, to ja proponuję, aby Pan skorzystał z proponowane nam tu przez Pana prawdziwej demokracji i w ramach obowiązkowego referendum zebrał ludzi na stadionie celem ustalenia [poprzez referendum] dla Pana właściwej diagnozy i sposobu kuracji leczniczej dla Pana.

      • mocniejszy 20 kwietnia 2012 o 5:20 pm

       Pan myli sprawy prywatne z publicznymi, któryś zresztą raz w naszych dysputach.
       Tak trudno pojąć, że ustrój państwa nie obejmuje decyzji prywatnych, ale państwowe?

       Na marginesie (przezabawnym):
       To już kolejny Pana domysł na temat mojej tożsamości. Niedługo w każdym, kto pochwali demokrację, będzie Pan widział Mocniejszego. Już tylko krok do obsesji…

       • zenobiusz 20 kwietnia 2012 o 6:10 pm

        mocniejszy@
        Nie przejmuj się ,to tylko skleroza.

       • kosiardeyablos 21 kwietnia 2012 o 5:44 pm

        Mnie też wsadzi w ramke „mocniejszego”

       • kosiardeyablos 22 kwietnia 2012 o 8:15 am

        Obsesja jak obsesja ale demencja obsesyjna to tego nawet Godzilla nie obejmie !…hahaha !

    • Ania 20 kwietnia 2012 o 5:47 pm

     Tak, zgadzam się , szkoła powinna być świecka, tj neutralna światopoglądowo. Tak samo jak urzędy państwowe.
     W kilku krajach jest obowiązek głosowania w wyborach pod karą administracyjną.
     Ja nie chodzę na wybory, nie będę kolejny raz pisać dlaczego.
     Ale byłabym za tym,aby wybory były obowiązkowe pod warunkiem istnienia opcji ” głosu pustego” czyli wybranie punktu : nie popieram zadnego z powyższych, jako ostatni punkt na liście.

     • Józef Bizoń 20 kwietnia 2012 o 6:36 pm

      Re. p. ANIA.
      Nie istnieje – w rzeczy samej – takie coś jak „szkoła neutralna światopoglądowo”
      „szkoła neutralna światopoglądowo” – to zakamuflowany ateizm, a ci co chcą takiej szkoły, to zakamuflowani ateiści.
      Ale i ateiści są wierzący. Wierzą bowiem w to [bez dowodu], że Bóg nie istnieje.

      Po kiego grzyba zdzierać zelówki, aby oddać pusty głos”
      Przecież nie idąc na wybory mamy dokładnie to samo.
      Inna rzecz, gdy chodzi o kamuflaż, aby tylko taki obowiązek wprowadzić.
      Za PRL-u był powszechny obowiązek udziału w głosowaniu – 99,99% frekwencja.

      • monitorpolski 20 kwietnia 2012 o 7:57 pm

       @Józef Bizoń
       „Po kiego grzyba zdzierać zelówki, aby oddać pusty głos. Przecież nie idąc na wybory mamy dokładnie to samo”
       Po ostatnich wyborach mam już to samo zdanie. Miał Pan rację – to wyszło – i w postaci statystyk i w postaci wycieku w TVN24. PiS nawet nie zareagował.
       Takie wybory do d… wsadzić. Nawet nie ma możliwości weryfikacji oddania głosu, blankiety można podrobić na kserokopiarce i samemu pododawać krzyżyki komu potrzeba, właściwe głosowania spalić i po zabawie. A jak się tego nie da zrobić, to przekręcić cyferki w telewizorni i będzie jak należy.
       O takim systemie głosowania to nawet i Stalin nie marzył.

       Odnośnie drugiego komentarza „A kto wystawił swym działaniem Polskę i Naród Polski na łup bankierów … i nie tylko ich?”
       Jeśli nawet wystawili, to może było to nieświadome. Niedawna wypowiedź szefa F. Batorego, Smolara, potwierdza że J. Kaczyński popadł u nich w niełaskę. Sądzę, że jest to już od jakiegoś czasu, gdyż wraz z bratem zaczęli działać zgodnie z interesem Polski.

      • Ania 20 kwietnia 2012 o 8:53 pm

       Nie bedę się wdawać z tobą w dyskusję. Masz umysł skłonny do myślenia zero-jedynkowego, jak komputer.

       • Józef Bizoń 20 kwietnia 2012 o 10:21 pm

        Kaczyński i cały PiS – teraz niech ubiorą sobie włosiennicę i na pokutę, a nie do polityki i władzy. A o reszcie, to nawet szkoda słów.
        Pani Aniu.
        Myślenie logiczne, które jak się zdaje jest pani obce, czy to się pani podoba czy też nie, jest zero-jedynkowe. Bez logicznego myślenia mamy intelektualny bełkot. Nie widzi pani ile tego bełkotu jest wokół.
        Czy nie widzi pani z jaką żelazną konsekwencją i logiką znika Polakom Polska przy akompaniamencie bełkotu tych co im logika [zero-jedynkowa] jest obca?

        • kosiardeyablos 22 kwietnia 2012 o 8:24 am

         Bo tu potrzebny jest ogólnonarodowy wpierdol polityczny a nie referendum choć to drugie jest bardziej pokojowe !!!

         • kosiardeyablos 22 kwietnia 2012 o 8:29 am

          To powyżej było do J.B.

    • sara10 20 kwietnia 2012 o 8:32 pm

     @Józef Bizoń
     Ateizm mieliśmy w Polsce 60 lat. Jeszcze z niego nie wyszliśmy. Twoi kumple rządzą nadal. Dołączyli się do nich tzw. solidarnościowcy z agenturalną przeszłośćią. Spadaj trollu na blog, gdzie tacy, jak ty klikają. Mam was wszystkich powyżej dziurek od nosa. Mam dość wszelkiej maści komuszo-różowej! Mam dość biedy przez was! Won!!!

     • Józef Bizoń 21 kwietnia 2012 o 1:12 am

      Re sara10
      Ja rozumiem, że prawda [szczególnie ta bardzo niewygodna] w oczy straszliwie kole – to i z braku argumentów pozostaje tylko argument ‚spadaj’.
      Ale od tego czy ktoś będzie ‚spadał’ jest właściciel strony, a nie namaszczona sara10.

      • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 1:17 am

       Własnie to widać, słychać i czuć-brak wartości czci własnej ziemi i brak poszanowania własności. fragment:
       Katolicyzm jest podstępnie i z premedytacją wykorzystywany przez manipulatorów do skłócania i rozbijania społeczeństwa. Katolicy skłóceni są z każdą inną konfesją jahwizmu, z pogardą patrzą na innowierców, z jeszcze większą pogardą na “bezbożników”, “ateistów” i pogan. Szczególnie zaciekle zwalczają wszędzie lokalne rodzimowierstwo. Podświadomie czują, że są zdrajcami, że porzucili wiarę ojców i przyjęli obcą – i dlatego zwalczają rodzimowierstwo, uzurpując dla siebie miano świętej wiary naszych ojców.
       W Polsce katolicy rozbici są na zwalczające się frakcje natankowców, rydzykowców, dziwiszowców i Jahwe wie jakich jeszcze. Skłócają tym samym jeszcze bardziej i tak już skłócone społeczeństwo. I co trochę dają się naiwnie wciągać na barykady “obrony wiary” (podrzuconej im przez Żydów). Wystarczy, że agent rockefellerowskiej Komisji Trójstronnej Palikot powie coś o usuwaniu krzyży, czy o opodatkowaniu kleru – katolicy natychmniast ogłaszają mobilizację “w obronie wiary”. A Polska tymczasem ginie…
       Przy czym obrona wiary jest dla katolików ważniejsza niż troska o rzeczywistą polską rację stanu. Nie ma się w sumie czemu dziwić. Już w czasach przedrozbiorowych papieże strofowali polskich biskupów przypominając im, że w pierwszym rzędzie są oni katolikami a dopiero potem Polakami. I dlatego mają dbać przede wszystkim o interesy katolicyzmu. Nawet kosztem polskiej racji stanu. W tej materii do dzisiaj niewiele się zmieniło. Gorliwy katolik jest przede wszystkim katolikiem, a dopiero potem Polakiem. Obrona wyssanej z palca i podrzuconej mu wiary jest dla niego ważniejsza niż interes narodowy – jest celem jego życia.
       https://monitorpolski.wordpress.com/2012/04/20/wydarzenia-i-komentarze-21-kwietnia-2012-r/#comment-91867

       • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 1:20 am

        To się chyba Bizoniowi bardziej podoba prawda,jakoś Bizoń nie protestuje,tylko atakuje Sara10,bo mu się z imieniem szanownej babcie Sarah skojarzyła.

        • Józef Bizoń 21 kwietnia 2012 o 2:46 am

         Ustawa o ostatecznym wywłaszczeniu Narodu Polskiego !!!
         http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/20/ustawa-o-ostatecznym-wywlaszczeniu-narodu-polskiego/

         Fragment:
         „Pośród burzy smoleńskiej, przepychanek w Warszawie o krzyż na Krakowskim Przedmieściu, wrzasków i krzyków dnia 6 sierpnia 2010 r. – w dniu objęcia prezydentury RP przez Bronisława Komorowskiego – posłanka PiS Masłowska Gabriela złożyła w imieniu 85 posłów – 82 posłów z PiS, 3 posłów z PjN [Polska jest Najważniejsza] ‑ do Grzegorza Schetyny Marszałka Sejmu RP projekt „ustawy o zmianie ustawy o przekształceniu prawa wieczystego użytkowania w prawo własności nieruchomości oraz niektórych innych ustaw” – DRUK 3859.
         Po dwudniowej [23 -24.02.2011] wizycie premiera Tuska ze swą świtą w Izraelu i wspólnym posiedzeniu rządów Izraela i Polski [podpisaniu tam nieznanych nam wspólnych porozumień] sprawa projektu ustawy ruszyła z kopyta.
         4 marca 2011 r. w pkt 22 porządku obrad wszedł ów projekt ustawy do pierwszego czytania i został on przez Sejm przekazany do komisji sejmowych celem dalszych nad nim prac. ….”

         • Peryskop 21 kwietnia 2012 o 11:27 am

          Mocniejszy, zauważ proszę, że w staraniach aby zbić pro-polskie, pro-narodowe i pro-katolickie argumenty Pana Jóżefa jesteś jedynym tu tak namolnym harcownikiem oprócz faceta, który zasłużył sobie na etykietę ZENOBIUSZ=KŁAMCA=OSZCZERCA .

          Ten fakt powinien Ci zapalić lampkę gdzie trzeba i skłonić do zastanowienia się nad zaistniałą sytuacją, w czym zapewne pomocne będzie zapoznanie się z moim wyjaśnieniem dlaczego musimy też i na Ciebie uważać.

          Może jesteś po prostu młody i naturalnie nieco zbyt porywisty?

          Pozdrawiam 😀

         • zenobiusz 22 kwietnia 2012 o 1:22 am

          https://www.google.pl/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=ZENOBIUSZ%3DK%C5%81AMCA%3DOSZCZERCA+.
          W linku sposób,jak można zniszczyć ,człowieka ,nie mając po temu żadnych argumentów.
          Prosty zabieg techniczny.I już się nie wytłumaczy,w masowej opinii,bo dociekliwi są,
          nieliczni.Klasyczna metoda wyszkolonego agenta w wojnie informacyjnej.

         • Tola 22 kwietnia 2012 o 6:15 am

          @Zeno – no to teraz zostalo ci tylko wysledzenie IP i wstawienie zdjecia!
          Ty chyba jestes chory!
          Co to za metody?
          Prokuratorskie?
          Scigac -nie wazne jak i jakimi srodkami!
          Po trupach do celu!
          Bravo katoliku!

         • kosiardeyablos 22 kwietnia 2012 o 8:21 am

          Tolcia !!! Oni Drapią się jak stare koty po obcięciu ogona ! hahaha !!! Taki miesiąc jest, no nie marzec ale wiosna przecie co nie? …hahahaha !!!

         • kosiardeyablos 22 kwietnia 2012 o 8:18 am

          Peryskopie ! Jest takie stare przysłowie czy powiedzenie….nieważne zresztą, a brzmi mniej więcej tak :
          „Młodzi budują Imperia, zaś starzy potrafią je tylko zniszczyć !”
          😉

      • Annah. 21 kwietnia 2012 o 9:26 am

       @Józef Bizoń, są ludzie którzy nie reagują na siłę argumentu, ale tylko na „argumenty siły”, Pan Jezus również to wiedział kiedy wziął bicz i popędził towarzystwo banksterskie ze świątyni. Nie szczędził też mocnych epitetów by dotknąć sumienia faryzeuszy i uczonych w piśmie:”obłudnicy”, „plemię przewrotne i wiarołomne”, „plemię żmijowe”, „węże”, „głupi i ślepi”, „ślepi przewodnicy ślepych”, „groby pobielane pełne kości trupich i wszelkiego plugastwa”, „pomijający sprawiedliwość, miłosierdzie, wiarę i miłość Bożą”.
       Sara na ogół osoba taktowna i spokojna dobrze rozumie te sprawy: ze złem się nie dyskutuje nie wchodzi w utarczki i
       kompromisy tylko zwalcza.

   • Wesołych Świąt 20 kwietnia 2012 o 4:26 pm

    Wspólne cele nas połączą ponad podziałami i proponuje takie cele ustalić 🙂 Ja ze swojej strony wysuwam postulat emisji pieniędzy przez państwo nie oprocętowanych w prywatnych bankach 🙂 Tym samym jako że cały parlament nie widzi problemu z produkcji pieniędzy z długiem, jednym postulatem pozbędziemy sie wszystkich prostytutek z Wiejskiej 🙂

   • mocniejszy 20 kwietnia 2012 o 4:29 pm

    Wprowadzanie zasad prawdziwej demokracji, równe traktowanie obywateli popieram. Watpliwość budzi poniższy pomysł:

    Dostęp do zarządzania państwem powinni mieć tylko obywatele, którzy posiadają wspólność majątkową. Osoba korzystająca z korzyści majątkowych narażałaby status całej rodziny, a w razie ujawnienia cały majątek zabierało by państwo dając jedynie lokal zastępczy spełniający wymogi.

    Wspólność majątkową z kim?
    Małżeńską?
    A samotni nie mieliby prawa pełnić urzędów?
    Umrze komuś żona i będzie musiał pożegnać się też ze stanowiskiem?

    • Józef Bizoń 20 kwietnia 2012 o 5:14 pm

     Co się Pan oburzasz Panie Mocniejszy, toż to taka sama propozycja jak i Pana demokracja.

     • monitorpolski 20 kwietnia 2012 o 5:31 pm

      Coś nawaliło zagłębianie się komentarzy. Nic na to nie poradzę…

      • pilot6pilot6 20 kwietnia 2012 o 5:53 pm

       Ja także uważam,że głównym powodem zamachu w Smoleńsku była niezależna polityka finansowa ś.p Sławomira Skrzypka.Światowi bankierzy musięli się pozbyć naszych wielkich patriotów,aby Polska była łatwiejszym łupem i abyśmy nie przeszkadzali w realizacji ich planów.
       Tak samo było z Kennedy-m i tak samo było z Kadafim

       Im zależy także aby nas skłócić z ruskimi do maksymalnego stopnia,co w ewentualnej wojnie miałoby dla nas katastrofalne skutki,ale prawda musi wyjść i wyjdzie na jaw.

       Inny ważny temat,a mianowicie CISPA
       Obecnie Stany Zjednoczone przygotowują się do uchwalenia prawa, które pozwoliłoby im szpiegować nas na każdym internetowym kroku

       The Cyber Intelligence Sharing and Protection Act (CISPA) pozwalałaby firmom amerykańskim zbierać różnego rodzaju informacje na temat internautów i przekazywać je amerykańskim agencjom rządowym, nie informując o tym samych użytkowników. Bez nakazu, bez prawnego uzasadnienia i bez procesu. Co gorsza, projekt ustawy przewiduje także immunitetowy parasol, którym korporacje i agencje rządowe mogłyby się bronić przed ewentualnymi pozwami za naruszenia prywatności czy nielegalne działania.

       Zwolennicy nowego prawa zapewniają, że informacje na temat konsumentów będą pod szczególną ochroną, ale rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej – ogromne luki w tym prawie sprawiłyby, że wszystko co robimy w Internecie podlegałoby kontroli — a dziś już i tak, większość informacji, od zarządzania kontem bankowym, przez zakupy internetowe, po nasze prywatne korespondecje jest przechowywana w Internecie.

       Śmiać się czy płakać?
       Jest coraz gorzej,a to dopiero początek.

       • Józef Bizoń 20 kwietnia 2012 o 6:14 pm

        Re. pilot6pilot6
        „bankierzy musieli się pozbyć naszych wielkich patriotów”
        Naszych – tzn. konkretnie czyich?
        A kto wystawił swym działaniem Polskę i Naród Polski na łup bankierów … i nie tylko ich?
        Pewnie krasnoludki.
        KOR_BATORY_INNI
        http://jozefbizon.wordpress.com/kor-batory-inni/

        • zenobiusz 20 kwietnia 2012 o 6:24 pm

         Bizon@
         „Naszych – tzn. konkretnie czyich?”
         Tu są wszyscy.Można im spojrzeć prosto w oczy,i popluć sobie,do woli.
         http://zenobiusz.wordpress.com/pamiec/

         • Józef Bizoń 20 kwietnia 2012 o 6:41 pm

          Re. Zenobiusz.
          Od kiedy to dociekanie prawdy jest pluciem?
          Nie mówiąc już o podawaniu prawdy.

         • zenobiusz 20 kwietnia 2012 o 7:02 pm

          re,Bizoń@
          Panie Józefie,ależ bez obszerniejszych cytatów ,Pańskiej myśli,nikt Pana nie zrozumie,wie Pan wszak ,że ludzie nie klikają w linki,nie mówiąc już o czytaniu dłuższych ,jakże cennych opracowań.

       • Aśka 20 kwietnia 2012 o 6:47 pm

        U nas CISPA nie ma, a …

        http://www.bibula.com/?p=55629
        Powstał system monitoringu opinii internautów
        Aktualizacja: 2012-04-18 10:06 am
        ____
        … i działa

      • zenobiusz 20 kwietnia 2012 o 6:14 pm

       „Sieje się za wami TRUP.”( z wpisu głównego,wytłuszczone.)
       ,Może to efekt tej siejby,Ciekawe co jeszcze urośnie.Ja napisałbym ściele się za wami trup.Może wtedy komentarze współpracowały by z dyskutantami.
       ————————————————————
       monitorpolski: może i miałem na myśli ściele, ale sieje jest jeszcze lepsze. Zasiali trupy, ciekawe co z tego wyrośnie.

    • kosiardeyablos 21 kwietnia 2012 o 5:42 pm

     NO też sie zastanawiam nad sensem tej „spójności”. To już brzmi dyktaturalnie ! – „jak nie będziesz miał niebieskich oczy i blond czupryny to wsadzimy cie do pieca !!! MI sie to z czymś kojarzy a wam?

  • monitorpolski 20 kwietnia 2012 o 5:10 pm

   Macie moje poparcie w takich konkretnych działaniach.
   1000 takich grup jak wasz i Polska jest nasza!

   • hjk 22 kwietnia 2012 o 2:48 pm

    Już jest takich czy innych grup na pewno więcej, tylko muszą się uświadomić albo nieco przeprofilować i zjednoczyć pod wspólnym programem i celami działania.

    • rebo3 22 kwietnia 2012 o 5:11 pm

     Zapewniam Cię „hjk” iż wkrótce zaproponujemy wspólne pojednanie…ogólnopolskie pojednanie ! Sam osobiście mam dość, prób przetrwania w tym życiu. Bo przecież tak dziś wygląda rzeczywistość… Każdy z nas próbuje przetrwać, a nie godnie żyć i egzystować w tym życiu jak człowiek. Pytam się …kto jest za to odpowiedzialny? Rządzące łby…bo nikt inny. Powstańmy, walczmy pokojem i miłością o przyszłość soją i naszych dzieci !

   • rebo3 22 kwietnia 2012 o 5:04 pm

    Serdeczne dziękuję w imieniu swoim i współzałożyciela naszego ruchu. Już teraz widzimy iż droga wiedzie przez wyboje i zakręty. Trzeba naprawdę ogromnego zaparcia i przekonania ludzi, iż czas na działania. Stąd idea stworzenia tej działalności. Będziemy działać stanowczo i konkretnie, aby móc przekonać do siebie wszystkich, którzy chcieliby również przyłączyć się do konkretu…i zacząć funkcjonować równie podobnie.
    Jeszcze raz dziękuję za poparcie…

    Robert
    „Ruch Obywatelski manifesto…”

    • fistraist 22 kwietnia 2012 o 6:10 pm

     Jak powiedział kolega będziemy działać, ale WY i w szczególności WY musicie działać. My stworzyliśmy ku temu okazję, aby bierność innych zmienić w czynny udział w życiu każdego Polaka. Kraj nam nie pomoże. To całe POLSKIE społeczeństwo musi pomóc swojej ziemi wrócić we właściwe posiadanie. Konkretne działanie całej społeczności to klucz do wolnego i spokojnego życie. Nie robiąc nic prócz pisania, czytania i oglądania nie zmieni w żadnym stopniu Naszego życia, a w przyszłości Nasze dzieci będą miały jeszcze gorzej.To dopiero początek ucisku społeczeństwa!!! Zwracajmy więcej uwagi na POLSKĘ i życie które tu istnieje od wieków.

 6. wacpan 20 kwietnia 2012 o 12:50 pm

  cos nt macierewicza

  http://arsregia.pl/

 7. nd 20 kwietnia 2012 o 1:04 pm

  Widmo Wielkiej Eurazji

  „… Na naszych oczach powstaje eurazjatycka oś Paryż – Berlin – Moskwa. Przeszkodą w tworzeniu eurazjatyckiego imperium są kraje Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polska
  Z pewnym opóźnieniem polska opinia publiczna zapoznała się z artykułem znanego rosyjskiego eksperta ds. polityki zagranicznej Siergieja Karaganowa, który urzędowa „Rossijskaja Gazieta” opublikowała 9 lipca pod znamiennym tytułem „Związek Europy i Rosji – ostatnia szansa?”.
  Autor stwierdza, że w ciągu ostatnich lat dwukrotnie pojawiła się szansa na zbliżenie Europy i Rosji. Pierwsza, na początku lat 90. XX wieku, po wahaniach została odrzucona przez Zachód. Druga wiąże się z prezydenturą Władimira Putina, który na początku XXI wieku poważnie i realistycznie, zdaniem autora, starał się zbliżyć Europę i Rosję. Zabrakło jednak strategicznego spojrzenia na to, do czego obie strony powinny dążyć.
  Sytuacja uległa pewnej zmianie w 2009 roku, kiedy to w listopadzie na szczycie Rosja – UE rzucono hasło „Partnerstwo dla modernizacji”. Karaganow obawia się jednak, że i tym razem może się skończyć na pustosłowiu omijającym ważne dla obu stron zadania o charakterze strategicznym, a przecież – jak stwierdza – „główny interes jednoczący pozarosyjską Europę i Rosję leży w sferze geopolityki i geoekonomii”. Świadomość tego zaczynają przejawiać elity w Moskwie oraz w stolicach „starej Europy”. Rosji – pisze Karaganow – jeśli nie zjednoczy się z Europą, grozi rola najpierw surowcowej, a potem i politycznej kolonii Chin….”

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101019&typ=my&id=my11.txt

 8. Józef Bizoń 20 kwietnia 2012 o 1:09 pm

  „Budują na polskiej ziemi „Rzeczypospolitą Obojga Narodów””
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/10/22/buduja-na-polskiej-ziemi-%e2%80%9erzeczypospolita-obojga-narodow%e2%80%9d/

  Teraz przydałaby się wojna domowa – ciekawe jaki miesiąc przewidują, bo

  Tragicznymi rocznicami 13 grudnia stoi dla Narodu Polskiego
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/12/08/tragicznymi-rocznicami-13-grudnia-stoi-dla-narodu-polskiego/

 9. deliriumworld 20 kwietnia 2012 o 1:40 pm

  na razie to są takie REALIA:

  „Daliśmy czas GDDKiA do wtorku. Jeżeli nie zagwarantuje nam pieniędzy, których nie wypłaciły nam firmy COVEC i DSS, rozpoczniemy paraliż całego kraju. Zaczniemy od Rzeszowa, Kutna i znów Żyrardowa – powiedział w rozmowie z tvn24.pl Piotr Ochnio. To on stoi na czele protestu firm-podwykonawców, którzy w czwartek zorganizowali kilkugodzinną blokadę krajowej „50” w okolicy budowanej autostrady A2. Ochnio mówi, że zalega z wypłaceniem swoim pracownikom ponad 8 mln zł i wie, że trafi do więzienia „albo za strajk albo za długi”, dlatego się nie boi. – Obiecuję, że ludzie na Euro nie dojadą. To będzie międzynarodowy skandal – dodaje”

  http://www.tvn24.pl/0,1742103,0,1,rozpoczniemy-paraliz-calego-kraju,wiadomosc.html

  • hjk 22 kwietnia 2012 o 3:01 pm

   W końcu ktoś coś zaczyna robić…

   Tylko ze własnie pod to mogą ten „antyterroryzm” wprowadzić…

 10. obnie.pl 20 kwietnia 2012 o 2:13 pm

  Marsze i demonstracje powinny być wykorzystywane do rozpowszechniania źródeł niezależnej wiedzy, uczestnicy powinni przygotować oprócz transparentów także ulotki i płyty CD z zestawami materiałów tekstowych, audio i video.
  Ulotki na marsz:
  ważne filmy – http://obnie.info/gallery2/main.php?g2_itemId=184&g2_imageViewsIndex=1
  ważne adresy – http://obnie.info/gallery2/main.php?g2_itemId=175&g2_imageViewsIndex=1
  Do Młodzieży – http://obnie.info/gallery2/main.php?g2_itemId=178&g2_imageViewsIndex=1
  więcej różnych ulotek:

 11. Aśka 20 kwietnia 2012 o 2:31 pm

  http://www.bibula.com/?p=55682
  Polska podaruje Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu ponad 6 miliardów euro
  Aktualizacja: 2012-04-19 11:48 am

  Dyrektor zarządzająca Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde wyraziła zadowolenie z powodu podjętego w czwartek zobowiązania władz polskich, aby wesprzeć Fundusz 6,27 mld euro. NBP poinformował, że decyzja w tej sprawie zapadnie po uzgodnieniu z MFW warunków umowy.

  – Bardzo cieszy mnie dzisiejsze zobowiązanie władz polskich, aby wesprzeć MFW 6,27 mld euro. Jest to część wspólnych działań najważniejszych kredytodawców, mających na celu zapewnienie Funduszowi odpowiednich środków do działania w sytuacjach kryzysowych – oświadczyła Lagarde.

  Według niej zobowiązanie to demonstruje gotowość Polski do wspierania wspólnych wysiłków na rzecz wzmacniania światowej stabilności gospodarczej i finansowej w duchu multilateralizmu.

  Dyrektor biura prasowego NBP Przemysław Kuk poinformował w czwartek PAP, że “ostateczna decyzja o udzieleniu pożyczki na rzecz MFW zostanie podjęta przez zarząd NBP po uzgodnieniu z MFW warunków umowy”. Dodał, że bank centralny podtrzymuje, zadeklarowaną wcześniej, gotowość do udzielenia pożyczki.

  Biuro prasowe Ministerstwa Finansów przypomniało w czwartek, że “w grudniu ubiegłego roku minister finansów po konsultacjach z prezesem NBP podjął decyzję o udzieleniu pożyczki dla MFW w kwocie 6,27 mld euro”. – Za ustalenie szczegółowych warunków umowy z MFW odpowiedzialny jest NBP – poinformował PAP resort.

  W styczniu br. zarząd NBP podał, że po zapoznaniu się z wnioskiem ministra finansów z 16 stycznia 2012 r. ws. udzielenia przez NBP pożyczki bilateralnej MFW postanowił przychylić się do prośby ministra i upoważnił prezesa NBP do zadeklarowania wobec rządu RP i MFW gotowości partycypacji NBP w czasowym zwiększeniu zasobów finansowych MFW w formie pożyczki bilateralnej.

  PAP
  Za: Stefczyk.info (19.04.2012) (” Podarujemy 6, 27 mld euro”)

  • monitorpolski 20 kwietnia 2012 o 5:16 pm

   Na finansowanie kolejnych podbojów Izraela. Ale gangsterka.
   Módlmy się by te służby amerykańskie szybciej się budziły i pozamykały drani.

   • zenobiusz 20 kwietnia 2012 o 6:00 pm

    http://zenobiusz.wordpress.com/2012/04/20/1-maja-2012r-filipinczycy-modla-sie-za-polske-dolaczmy-do-nich/Za POLSKĘ będą się modlić 1 maja 2012r – dołączmy się do tej

    modlitwy.

    1 maja 2012r o godz. 12:00 (lub innej porze w miarę

    możliwości) wszyscy Polacy którzy pragną dobra Polski

    zbierajmy się w kościołach, kaplicach czy kapliczkach

    przydrożnych lub innych miejscach publicznych i odmówmy

    razem Anioł Pański oraz różaniec (Tajemnice Bolesne) za

    naszą Ojczyznę i o pokój na świecie

    Prosimy o przekazanie dalej tej informacji !!!

 12. Sully 20 kwietnia 2012 o 2:31 pm

  Właśnie przeczytałam, że rząd zaakceptował plan podniesienia wieku emerytalnego , ALE mundurowych bedzie ta ustawa obowiazywała z momentem wejścia jej w zycie czyli jak mundurowy dzisiaj zacznie pracę to pracuję ” normalnie” 15 lat i emeryturka. TO SIĘ PYTAM DLACZEGO TAK SAMO NEI JEST Z POZOSTAŁĄ CZĘŚCIĄ USTAWY CZYLI 67 DLA TYCH KTÓRZY ZACZNĄ PRACĘ W MOMENCIE WEJŚCIA W ZYCIE USTAWY!!!! JEDNO WIELKIE GÓWNO I TYLE! – sorry za wyraźenie.

  • Peryskop 20 kwietnia 2012 o 4:57 pm

   Sully, racja.
   A oprócz mundurowych podobnie korzysta sądownictwo, prokuratura, i bodajże część urzędników „centralnych”. My płacimy ich składki (teraz jeszcze dłużej) aby mogli pobierać wyższe pensje, a oni nam jeszcze podbierają podwyższone i wcześniejsze świadczenia emerytalne.

   Czy to nie jest system kastowy ?

   Do tego podwójny ?
   (podczas zatrudnienia i na emeryturze)

   • monitorpolski 20 kwietnia 2012 o 5:18 pm

    Czyż nie jest to wszystko mobilizujące do odnowy państwa polskiego i ukarania winnych zbrodni na narodzie?

    • kosiardeyablos 21 kwietnia 2012 o 4:55 pm

     Jest i to bardzo !!!

   • Sully 20 kwietnia 2012 o 5:47 pm

    Oczywiście z tymi prokuratorami i sądownictwem to racja, ponadto mają bardzo wysokie zarobki w porównaniu do średniej krajowej, ponadt ich emerytury sa również o wiele wyższe od emerytur normalnych ludzi.

 13. rebo3 20 kwietnia 2012 o 2:41 pm

  Dlatego zróbmy w końcu jakiś ruch do przodu, a nie stójmy w miejscu, komentując w kółko tego samego. Powstańmy, zrzeszmy się zacznijmy działać pod jednym sztandarem. .

 14. wacpan 20 kwietnia 2012 o 2:47 pm

  Pułtuski

  http://londynek.net/newslajt/Ile+zarabia+syn+Tuska+wiadomosci,/newslajt/article?jdnews_id=6841

 15. milka 20 kwietnia 2012 o 3:37 pm

  Uwaga,uwaga:w Krakowie od samego rana latają helikoptery ze zwisającymi linami,a na tych linach wisi po sześciu-ośmiu chłopa-natężenie tego zjawiska jest spore.Pytanie -co się cholera dzieje?Czy to mogą być przygotowania do euro,chociaż w Krakowie nie rozgrywa się meczów?Czy w innych większych miastach też coś takiego widzicie?Przyznam,że się trochę przestraszyłam, bo czegoś takiego w tej ilości jeszcze nie widziałam????

  • wacpan 20 kwietnia 2012 o 4:22 pm

   moze w zwiazku z tym….

   • monitorpolski 20 kwietnia 2012 o 5:20 pm

    Tek się nimi manipuluje by się sami rżnęli. A na czele takich gangów zazwyczaj lądują agenci służb… wiadomo jakich. Cel: wymordować jak najwięcej gojów („Protokoły”)

   • milka 20 kwietnia 2012 o 5:49 pm

    Gdyby to było w związku z tymi dreskami,musieliby tak latać nad miastem często-gęsto,a to co się dzieje jest nietypowe.

 16. Wojox 20 kwietnia 2012 o 4:25 pm

  Cyt „Pamiętajmy, że Prezydent USA John Fitzgerald Kennedy został zamordowany zaraz po tym jak rząd USA zaczął emitować amerykańskie, a nie prywatne (FED-u) dolary.”

  Właścicielem FEDu jest Watykan. Więc Upadek Babillonu Wiellkiego jest coraz bliższy. Coś na co czekam od ponad 30 lat… spełni się niebawem…

  • Ania 20 kwietnia 2012 o 4:27 pm

   Wojox: podałeś sensacyjną informację ! Podaj źródło lub napisz coś więcej.

   • Wojox 20 kwietnia 2012 o 4:56 pm

    Źródło google i trochę szukania. Nie pamietam stron, ale dowodów jest mnóstwo…

  • monitorpolski 20 kwietnia 2012 o 5:22 pm

   Wojox, znów się uaktywniasz? Watykan niedawno zlikwidował konto w JP Morgan Chase. To co, Watykan się wycofał z banku podległemu Watykanowi?!
   Oczywiście media puszczają fałszywkę, że to JP Morgan zamknął konto Watykanowi…
   Cha, cha, JP Morgan akurat by zrezygnował z obracania setkami miliardów pieniędzy Watykanu!
   http://www.huffingtonpost.com/2012/03/19/vatican-bank-image-hurt-closed_n_1363432.html

   Dokształć się, bo kipisz nienawiścią do katolików.

   • Wojox 20 kwietnia 2012 o 10:01 pm

    Nie kpię nienawiścią do katolików, ani do żadnych innych ludzi na Ziemi. Kipię nienawiścią do zła i kłamstwa. Ludzi szanuję, zwłaszcza wierzących. A Wy ciągle wkładacie na czyjeś barki pobudki którymi się nie kieruję. Nie uaktywniam się, tylko ja chodzę codziennie do pracy, często jestem zmęczony (pracuję przy kurczaczkach) w Anglii i częstro robię ponad overtime…Jak znajduję czas i coś mnie zaciekawi to czasami coś napiszę. Ja nie mam o sobie żadnych tajemnic. Co do Watykanu i jego powiązań, nie muszę nic udowadniać, szczerzy ludzi widzą pismo między wierszami i obłudę także…. Jezus odpowiednio się wypowiadał o uwczesnych mu Faryzeuszach i Sadyceuszach-dzisiaj to Watykan jest spadkobiercą tamtych „uczonych”…..I to zarówno z zachowania i z wyglądu…

    • AQQ 20 kwietnia 2012 o 10:11 pm

     I masz rację! Wojox.
     Opium dla masss działa… i dzieli…. co widać słychać i czuć!
     Spokoju i godności w życiu, OBŁUDZIE mówię NIE!

     • AQQ 20 kwietnia 2012 o 10:21 pm

      http://opolczykpl.wordpress.com/2012/04/20/podstepny-owoc-jahwizmu/
      Dośc już tej egzotyki na naszych rodzimych terenach, dzielenia w POPISdu i wszerz przez religię nadane na naszą zgubę i nienawiśc ludzi wobec siebie…
      1-policjant” wprowadzi 67 wiek emerytalny a 2-gi będzie dobry a i tak za chwilkę świeczki chanukowe zapali…jak zwykle.

 17. ksant 20 kwietnia 2012 o 4:28 pm

  „Ziemia za złotówkę” – http://www.rp.pl/artykul/16,863053-Ziemia-obiecana-przez-PSL.html
  Konstytucja Nowej Ziemi – Prawo do Ziemi… http://www.nowa-ziemia.pl/pl/nowe_spoleczenstwo/

 18. ksant 20 kwietnia 2012 o 4:34 pm

  Konstytucja Nowej Ziemi – http://www.nowa-ziemia.pl/pl/nowe_spoleczenstwo/konstytucja.html

 19. Peryskop 20 kwietnia 2012 o 5:05 pm

  „Wiemy, kto pozwolił na to, by ten samolot nie mógł w ogóle odlecieć!”

  To są słowa Antoniego Macierewicza wypowiedziane wczoraj [18.04.12] na Wawelu.

  Czy Antoni Macierewicz powiedział do nas, że samolot nie wyleciał w ogóle z Okęcia?

  Czy w ogóle nie poleciał do Rosji?

  Czy sprawdzają się nasze przypuszczenia, że żadna delegacja, żadnym samolotem, nigdzie nie poleciała, a Delegaci zostali zabici w Polsce?

  Wcześniej słowa o zamachu w Polsce wypowiedział Jarosław Kaczyński.
  A jeszcze wcześniej Jarosław Kaczyński powiedział o „zdradzonych o świcie”…
  Coraz wyraźniej i śmielej wypowiadają się do nas, już nie da się zakrzyczeć tych słów.

  Ostatnio też Edmund Klich powiedział o tym, że to nie była katastrofa, tylko „koncepcja katastrofy”, a Tusk tak się skupił na chowaniu trumien, że całkiem zapomniał o Smoleńsku, jako miejscu rzekomej katastrofy.

  Czy to znaczy, że jesteśmy coraz bliżej prawdy o poranku 10 kwietnia 2010r.?

  Wszystko na to wskazuje, że rankiem 10 kwietnia 2010r. żaden lot do Rosji się nie odbył i nie mógł się odbyć. Wskazywał na to raport NIKu, wskazywał błędny plan lotu, brak zgody na wlot do Rosji i na lądowanie w tym kraju, sfałszowane stenogramy, brak zdjęć satelitarnych, już nie mówiąc o samej polanie siewierniańskiej, na której jest ułożony ruski złom, gdzie nie było nawet ciał ofiar tzw. katastrofy. Wszystkie wieści o wypadku szły z Polski, smsy, telefony, przekaz telewizyjny. Wszystko było przygotowane, czekano tylko na sygnał. Jednak coś poszło nie tak, bo cały przekaz telewizyjny się opóźnił i z początku nie bardzo wiedzieli, co mówić, więc zaczęli najpierw od problemów z lądowaniem Jaka40 z Prezydentem na pokładzie, później akcja się rozwijała, aż do katastrofy, w której „wszyscy zginęli”.

  Cały czas się zastanawiam, dlaczego wszyscy kłamią, jaki jest tego powód?
  Choćbym bardzo chciała, to nie potrafię już nikomu zaufać.

  Kłamie Tusk i jego kompania, kłamie też Jarosław Kaczyński i jego kompania.
  Czy kłamią dlatego, że każdy ma coś do ukrycia ws. 10 kwietnia 2010r?

  Co wie Antoni Macierewicz o hangarze na Okęckim lotnisku, jaką rolę ten hangar pełnił 10 kwietnia 2010r., skoro trzeba go było w kilka dni po 10 kwietnia rozebrać i przekopać?

  Co to były za worki, które przerzucano do samolotu w dniu, kiedy przyleciał samolot z trumną Prezydenta?

  O czym miał nie mówić Szczegielniak przed Zespołem Parlamentarnym?

  Dlaczego Zespół Parlamentarny nie przesłuchuje dalej wszystkich świadków, tylko wybrane osoby, podpowiadając im odpowiedzi na zadawane pytania?

  Co ma na myśli Jarosław Kaczyński mówiąc, że Delegaci zostali „zdradzeni o świcie”?
  Jaka tajemnica się za tym kryje?

  Zdrada – w ogólnym znaczeniu, świadome i intencjonalne zawiedzenie zaufania danego przez osobę, organizację, państwo lub grupę społeczną, które z tego powodu ponoszą straty tudzież uważają, że ponoszą straty. Zdrada jest zwykle moralnie potępiana społecznie i w zależności od jej charakteru może też prowadzić do samosądu, być karana przez państwo lub w inny sposób sankcjonowana.”

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zdrada

  więcej:
  http://liberta.salon24.pl/

  • zenobiusz 20 kwietnia 2012 o 6:04 pm

   Wystarczy dodać słówko Nie .w zdaniu
   “Wiemy, kto pozwolił na to, by ten samolot mógł w ogóle odlecieć!”
   i hieny mają żer miesiącami.

   • Aśka 20 kwietnia 2012 o 6:52 pm

    http://wiadomosci.onet.pl/katastrofa-smolenska,5107961,temat.html
    No to zobacz, czy jest „nie”, czy go nie ma.

    • zenobiusz 20 kwietnia 2012 o 7:40 pm

     Głos zabrał również Antoni Macierewicz. – Chcemy dziś powiedzieć Polakom, że przywrócimy prawdę, prawo i sprawiedliwość. Fakty znamy. Wiemy, kto dążył za wszelką cenę, by prezydent nie mógł pojawić się w Katyniu! Wiemy, kto doprowadził do tego, by prezydent pozostał bezbronny! Wiemy, kto pozwolił na to, by ten samolot nie mógł w ogóle odlecieć! – podkreślił. – Chcemy dobrem zło zwyciężać. Pamięć o prezydencie jest święta i ona doprowadzi do odbudowy Polski – dodał.
     Dokładnie jak napisałem:
     Wystarczy dodać słówko Nie .w zdaniu
     “Wiemy, kto pozwolił na to, by ten samolot mógł w ogóle odlecieć!”
     i hieny mają żer miesiącami.
     Przecież po dodaniu tego nie ,zdanie w kontekście ,nie ma sensu.

     • monitorpolski 20 kwietnia 2012 o 7:48 pm

      @zenobiusz „kto pozwolił na to, by ten samolot nie mógł w ogóle odlecieć!” – to w końcu było to słówko czy też nie? Zdanie ma całkowicie sens odwrotny z tym „nie”. Ktoś mógł pozwolić na nieodlecenie samolotu. Gramatycznie poprawnie powinno się to jednak wyrazić „kto nie pozwolił na to by ten samolot odleciał”.

      • zenobiusz 20 kwietnia 2012 o 8:23 pm

       Czy problemem jest wylot ,samolotu,czy jego brak.Nic nie wiem o aferze związanej z niewypuszczeniem samolotu.Masz może jakieś inne informacje?On miał na myśli,dopuszczenie ,wbrew procedurom,do odlotu samolotu z elitą Polski,której nie zapewniono elementarnego bezpieczeństwa.Chyba jest to oczywiste.

       • Aśka 20 kwietnia 2012 o 9:00 pm

        A skąd niby wiesz, co Macierewicz miał na myśli? Może miał, może nie. 50/50, a Ty upierasz się, że nie chciał powiedzieć „nie”, ale mu się nieświadomie wymsknęło.

      • Aśka 20 kwietnia 2012 o 10:23 pm

       Komisja Anodiny i Millera zatrudniała psychologów do wyjaśnienia katastrofy, a Zeno musi poprosić o pomoc … językoznawcę? … albo wróżkę może

     • Aśka 20 kwietnia 2012 o 7:53 pm

      Nie ma sensu? Zapomniałeś dodać, że wg Ciebie. Wg mnie – ma.

     • Peryskop 20 kwietnia 2012 o 9:24 pm

      ZENOBIUSZ=KŁAMCA=OSZCZERCA

      Nawiązując do końcówki mojego wpisu:
      https://monitorpolski.wordpress.com/2012/04/17/kaczynskiego-zabili-sami-amerykanie-ruska-pravda-com/#comment-91046

      – ponawiam prośbę do Zeno@biusza o linki do miejsc gdzie rzekomo został przez kogoś tu na Monitorze Polskim nazwany “agentem izraelskim” oraz “lucyferianinem”.

      Dopóki tego nie zrobi ani nie wycofa oskarżeń i nie przeprosi za nie, to dostanie tu przydomek: ZENO=KŁAMCA=OSZCZERCA.

      Mamy dość trollllów i cynicznych prowokatorów podających się za świętoszków i „patriotów” !

      Przypominam też jego słowa, że jest tu chyba ostatni raz bo wszystko ma granice (cytuję z pamięci).

      Zeno, zachowaj chociaż resztki honoru, zmykaj i zajmij się plugastwami w swojej e-norce.

      • zenobiusz 20 kwietnia 2012 o 9:55 pm

       Skop@
       Nawet,nie będę po raz nie wiem już który, podawał linka do udzielonych odpowiedzi ,wskazującego kolejny raz,że jesteś ,nie łgarzem, bo to delikatne określenie .ale skończonym……każdy sobie dołoży własne określenie…
       Przykre ,że wystawiasz autorowi bloga,opinię nie znajomości tego, co się na jego podwórku dzieje,chyba,że podziela twoją opinię.Jeśli tak,to zawsze może mnie zbanować.Ty jednak ,czuj mój oddech na karku.Piszę to w przenośni,bo znowu napiszesz ,że chcę cie bić.

      • zenobiusz 20 kwietnia 2012 o 10:04 pm

       http://zenobiusz.wordpress.com/2012/04/20/1-maja-2012r-filipinczycy-modla-sie-za-polske-dolaczmy-do-nich/Za POLSKĘ będą się modlić 1 maja 2012r – dołączmy się do tej

       modlitwy.

       1 maja 2012r o godz. 12:00 (lub innej porze w miarę

       możliwości) wszyscy Polacy którzy pragną dobra Polski

       zbierajmy się w kościołach, kaplicach czy kapliczkach

       przydrożnych lub innych miejscach publicznych i odmówmy

       razem Anioł Pański oraz różaniec (Tajemnice Bolesne) za

       naszą Ojczyznę i o pokój na świecie

       Prosimy o przekazanie dalej tej informacji !!!

       • zenobiusz 20 kwietnia 2012 o 10:09 pm

        Skop@
        Powyżej mój najnowszy wpis na stronie głównej bloga.

        „Zeno, zachowaj chociaż resztki honoru, zmykaj i zajmij się plugastwami w swojej e-norce”
        Rozumiem że cie to drażni,chyba że masz na myśli coś innego,to podaj linka.
        W przeciwnym wypadku,pokażesz ,że jesteś dokładnie tym za kogo cię uważam..

        • Peryskop 20 kwietnia 2012 o 11:16 pm

         Zeno@biust, Ty nieskończony …. , jak Ci można wierzyć, jeśli po zadeklarowaniu, że nie będziesz ze mną utrzymywał kontaktu, to teraz („bydlaku” © by Zenobiusz 2012) konwersację usiłujesz kontynuować ?

         Proszę nie licz na to, że będę odpowiadał na Twoje zaczepki i kolejne insynuacje.
         Ode mnie będziesz tu otrzymywał z wiadomych powodów tylko takie przypomnienie:

         ZENOBIUSZ=KŁAMCA=OSZCZERCA

         Bana tu nie dostaniesz abyś po pogłębionej refleksji i po chrześcijańskich negocjacjach z własnym sumieniem mógł powrócić tu kiedyś – oby jak najprędzej – aby za docinki i oszczerstwa przeprosić tych uczestników, których godność naruszyłeś.

         Howgh!

         • zenobiusz 20 kwietnia 2012 o 11:40 pm

          Czyżbyś przejął ten blog,??Coś tak zaczyna wyglądać.

          Ależ nie udaję, że wiem – chodzi Ci o fiasko własnej kilkuletniej działalności blogerskiej !

          Dlaczego ? Bo hasbaria przestała się udawać.

          Spraliście towarzysze wszystkie kawały, które tak fajnie tu funkcjonowały przez kilkaset lat !
          https://monitorpolski.wordpress.com/2012/04/17/kaczynskiego-zabili-sami-amerykanie-ruska-pravda-com/#comment-91025

          Czy to twoja wypowiedź.???

         • zenobiusz 20 kwietnia 2012 o 11:41 pm

          No więc wszystko jest jasne.
          To nie jakieś zwariowane pojedyńcze Żydy nas atakują lecz jest to dobrze zorganizowana operacja “hasbara ” organizowana i finansowana przez Izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Wpiszcie do Google hasło “hasbara” i poczytajcie.

          Osoba, która na początku stycznia przystąpiła do Hasbary, dostała na początek argumentariusz na rzecz wyrobienia pozytywnej opinii o akcji w Gazie, a potem listę mediów. Hasbara jest nastawiona głównie na media europejskie. Zadaniem uczestników jest odpowiednie reagowanie na artykuły czy wypowiedzi dotyczące konfliktu. Każdy z nich dostaje oprogramowanie o nazwie Megaphone, które wyświetla argumenty dostosowane do aktualnej chwili i wyznacza media, na które należy właśnie zwrócić większą uwagę. W tamtym momencie były to Times, Guardian, Sky News, BBC, Yahoo!News, Huffington Post i Dutch Telegraaf.

          Uczestnicy, rekrutowani w Izraelu i krajach diaspory, mają pełną swobodę formy i treści oddziaływania, ale dla tych, którzy mają mniej czasu, przewidziano gotowce, które da się wkleić wszędzie jednym kliknięciem. Czasem to rozbudowane wypowiedzi, czasem pojedyncze, te same zdania w różnych wersjach, do wyboru w kilku językach.

          http://prawda2.info/viewtopic.php?t=5782

          Odpowiedz

          Zenobiusz powiedział/a

          Kwiecień 18, 2012 @ 15:16 e 0 0 Rate This
          Zachęcam niezorientowanych do zapoznania się z materiałem z linka .

         • zenobiusz 20 kwietnia 2012 o 11:45 pm

          Zauważmy że jest jeszcze jedna opcja – opcja skutków przewrotnie zamierzonych.

          Wystarczy kontrowersyjnym tekstem ukrytego autorstwa, przy okazji tematyki szczepionkowej, rozbuchać dysputę o Trójcy Przenajśwętszej – tj. o zagadnieniu które zawsze wzbudzało spory.(Spory między Żydami. ?? Na pewno.)

          Wierzę w jednego Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego Jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami. Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego. Zrodzony a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało. On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem. Ukrzyżowany również za nas, pod Poncjuszem Piłatem został umęczony i pogrzebany. I zmartwychwstał dnia trzeciego, jak oznajmia Pismo. I wstąpił do nieba; siedzi po prawicy Ojca. I powtórnie przyjdzie w chwale sądzić żywych i umarłych, a Królestwu Jego nie będzie końca. Wierzę w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela, który od Ojca i Syna pochodzi. Który z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę który mówił przez Proroków. Wierzę w jeden, Święty, powszechny i apostolski Kościół. Wyznaję jeden chrzest na odpuszczenie grzechów. I oczekuję wskrzeszenia umarłych. I życia wiecznego w przyszłym świecie. Amen.

          (Tekst ,jest kontrowersyjny tylko dla wyznawców Jahwe,Boga Jedynego,link był podany na stronie do której odsyłałem.)

          I patrzeć z frajdą jak goje się ścierają w staraniach udowodnienia rzeczy nie do udowodnienia!

          (Katolicy ,nie muszą nic udowadniać ,to dogmat zawarty w Katolickim Wyznaniu Wiary.)

          A gdy spory przygasają, to dorzucać goim laminaty ewangeliczne, i/lub postraszyć potępieniem, albo postawić tego czy tamtą w “kręgu podejrzeń” (copyright by Jarosław Kaczyński 2007).

          (ataku na Kaczyńskiego ,sobie nie odmówił.)

          Ewentualnie przykryć “starą iluminacką śpiewką”, pod którą przecież wszystko się zmieści.

          (“Iluminackie śpiewki “są oczywiste dla tych,którzy nie usiłują siać dezinformacji)

          Zatem po laminatach ewangelistycznych też ich poznacie – jeżeli jeszcze macie czym

          (Na koniec,nie wytrzymał,nasz autorytet dyżurny,i zasugerował,że jesteśmy bandą bezmózgich gojów)
          http://zenobiusz.wordpress.com/2012/03/29/peryskopa-labedzi-spiewczyli-jak-wykruszaja-sie-sztuczne-autorytety/

          Odpowiedz

         • zenobiusz 20 kwietnia 2012 o 11:54 pm

          ” iluminacką ”
          Czy iluminaci nie są lucyferianami, ???
          Szczegóły w linku,wielokrotnie podawanym.Innych wypowiedzi jest wiele,ale nie sa potrzebne zresztą są wyszukiwarki,kto ceni prawdę sam znajdzie.

         • tamara 21 kwietnia 2012 o 9:10 am

          Zenobiusz; naruszanie godności osobistej blogerów nieprzynisło ci popularności.wszyscy to widzą.
          jesteś wulgarnym typem….szczególnie wtedy,kiedy wiesz coś czego inny niewiedzą….zamiast przejść do sedna sprawy to robisz burde na blogu….mieszając w to
          wszystko Boga…to jest obrzydliwe….
          faktem jest,że Peryskop jest popularny na blogu.jest aktywny, komunikatywny i można się czasami pośmiać….ale faktem też jest ,że ludzie MOCNY W SłOWIE mają przebicie.potrafią dotrzeć do rozumów tych zdezorientowanych….sądząc po paluszkach Peryskopowi udało sie to doskonale poprzez sukcesywną aktywność i meryt jego komentarzy…..
          i pytam; CO W TYM ZłEGO,?…..zdezorientowani potrzebują przewodnika……i Peryskop napewno nim tutaj został……

          co właściwie masz mu do zarzucenia?

          Każdy ma jakieś ukierunkowanie poglądu…I TO JEST NASZE PRAWO,aby je mieć….Ty też masz swoje……

          Ale co do Peryskopa; po dyskusji z nim na różne tematy , w pewnym momencie coś mnie tknęło i posądziłam go o” podwójny spisek” …..po tym stał się w stosunku do mnie bardzo „nieprzyjazny”(delikatnie mówiąc)……..DLACZEGO PERYSKOPIE?

         • Peryskop 21 kwietnia 2012 o 11:11 am

          Tamara: „Ale co do Peryskopa; po dyskusji z nim na różne tematy , w pewnym momencie coś mnie tknęło i posądziłam go o” podwójny spisek” …..po tym stał się w stosunku do mnie bardzo „nieprzyjazny”(delikatnie mówiąc)……..DLACZEGO PERYSKOPIE?”

          Ha! Po dyskusjach z Tobą na różne tematy w pewnym momencie też coś mnie tknęło i posądziłem Cię o ”podwójny spisek”. Ale jeśli nawet w niektórych replikach byłem zniecierpliwiony czy nawet złośliwy, to pewnie też wyczuwasz moją sympatię do Ciebie.

          Teraz skłaniam się do oceny, że działasz tu spontanicznie i PO PROSTU TAK MASZ.

          Kilka dni temu gdzieś natknąłem się na Twój koment i odpowiedziałem, ale okazało się że wpisy już zablokowane. Więc go teraz powtarzam, bo tutaj „passa som pyten i Greta” (to szwedzkie porzekadło popularne i raczej pilkantne niż wulgarne). A nasza kodowanka idzie tak:

          Kto się lu ten się czu 😀 😀

          Proszę nie mylić z CZu-and-LUjem !

          Miłego dnia ! nie mówiąc o nocy…

         • Peryskop 21 kwietnia 2012 o 12:28 pm

          Tamara, i dziękuję Ci za kilka ciepłych słów, którymi załatwiłaś sobie nominację do wirualnej tzw. „grupy”, a w konsekwencji możesz liczyć, że Zeno i Ciebie nazwie „bydlakiem”, albo wręcz „kanalią” – jak to uczynił w swojej e-norce w stosunku @hjk, którego – jak rasowy zbój – najpierw skusił do zajrzenia tam, a potem walnął „kanalią” i zbanował.

          Co ciekawe w tym polowaniu na zapadnię Zeno@biusta wsparł wtedy sprzymierzony trolllll @libro77 nazywając @hjk „Złotym Ryjem”. Czy to nie przykład perwersji gdy tak się nazywa ofiarę napaści werbalnej ? Oczywiście każdy kto zna psychologię to wie, że napastnik żeby poprawić sobie samopoczucie musi swą ofiarę zbestializować, albo zdemonizować

          Twój wpis świadczy też o Twojej odwadze i integralności osobowej, co dawało się odczuć już w poprzednich odsłonach Tamarologii 😉

          Masz rację podkreślając fakt, że Zeno podpiera się Bogiem w swoich niecnych działaniach, bo myślał że ma tu do czynienia z bojaźliwym ciemnogrodem, który nie pozna się na laminowaniu fragmentów Biblii własnymi „upiększeniami”.

          Przypomnę, że trollll @libro77 też nas próbował brać na te triki pod religię, żadał ode mnie publicznego „wyznania wiary” (charakterystyczne , że Zeno też !), a jeszcze jako @rmld77 wszedł do akcji na Monitora Polskiego cieknąc wazeliną – w tym imputując mi sto kilkadziesiąt IQ, co od razu wzbudziło moje podejrzenia, jak się potem okazało całkowicie zasadne.

          I tu dochodzimy do kapitalnej konkluzji :
          trollle mogą spełniać ważną i pozytywną rolę ale do tego trzeba ich zdekonspirować !

          Przecież bez bezczelnej i wulgarnej szamotaniny Zeno@biusta nie dałoby się tak doskonale nagłośnić „okęckiego bezodlotu” ani sposobów podkładania fejków jako „dowody”.

          Przy tej okazji mogliśmy wpis po wpisie prześledzić jak sprytnymi metodami działa hasbaria.

          A nawiasem mówiąc ja też miałem okres – wbrew oficjalnej propagandzie każdy je miewa! – gdy w masonerii i illumintie nie dostrzegałem zagrożeń dla świata, a widziałem wiele wartości – od mądrości, poprzez wysoki stopień organizacyjny, skuteczność działania, aż po natchnione zbliżenie transcendentalne.

          Ale tamten okres fascynacji jak to każdy okres – kiedyś się skończył 🙂

          Wystarczyła większa wiedza, selekcja szumu i konfrontacja z faktami 😦

          Nie wiem czy powinienem Ci życzyć zakończenia okresu Twojej fascynacji illuminatie, bo przecież życie w atmosferze sympatycznych wyobrażeń jest milsze i łatwiejsze 😀 😀

          A ponadto jakaś szansa jednak jest, że w tej delikatnej materii to Ty masz więcej racji niż ja 😉
          I ta niepewność powinna nas raczej zbliżać niż antagonizować.

   • rabarbarek 20 kwietnia 2012 o 7:06 pm

    Filmik z przylotu Tuskowej delegacji na Siewiernyj 7 kwietnia 2010 roku. Jednak ktos nagral i to dosc wyraznie . Widac nie tylko przylot samolotu , ale takze okolice , z samochodami majacymi odwiezc delegatow na uroczystosci , jakies sluzby przyjmujace samolot, osoby oczekujace na samolot.

    Takiej scenki rodzajowej brakuje z dnia 10 kwietnia . Zadnych zdjec , i wydaje sie , ze na delegacje oczekiwala tylko jednostka bezpieczenstwa , gotowa do liczenia ofiar. A chodzilo o jak najszybsze ogrodzenie miejsca kordonem , odgrodzenie dziennikarzy od informacji od tego co sie naprawde stalo i puszczenie w obieg medialny stek klamstw.

    Ciekawa jestem na co liczyli ” planisci”? Czy sadzili , ze sprawa ucichnie , ze Polacy i swiat przelknie i szybko przetrawi podana klamliwa papke czy wrecz przeciwnie /

    Nie zapominajmy , ze zanim doszlo do zamachu , mialy miejsce rozne wydarzenia , ktore w jakis sposob mogly laczyc sie 10 kwietnia. W styczniu sp. L. Kaczynski, sp. Skrzypek i Sikorski udali sie do Davos. Podroz oczywiscie z przeszkodami , zakonczyla sie spoznieniem L. Kaczynskiego na Jego przemowienie i wystapil wtedy bardzo zdenerwowany. Na spotkaniu wielu mowcow podkreslalo fakt , ze Polska jest jedynym krajem w Europie z dodatnim GDP.

    Potem bylo spotkanie w Pradze. 8 kwietnia Tusk polecial do Pragi i o ile pamietam nie dopuscil L. Kaczynskiego do uczestniczenia w tym spotkaniu. Pamietam zdjecia ze spotkania Miedwiediewa z Obama . podejrzewam , ze tresci rozmow nie ujawniono. No i dlaczego zablokowano obecnosc L. Kaczynskiego w spotkaniu.?

    Pamietam tez zdjecie , swego czasu popularne , L. Kaczynskiego z Obama. Komentarze Amerykanow na temat tego zdjecia byly jednoznaczne , ” Obama nie kocha polskiego prezydenta , nie potrafi tego ukryc”.

    Rozne teorie na temat zamachu pojawialy sie w necie w ciagu kolejnych tygodni po katastrofie. Ciekawa jestem jak czuja sie ci , ktorzy krzyczeli najglosniej, ” To zwykla katastrofa , i bledy pilota” W swietle faktow , ktore dzisiaj wychodza na swiatlo dzienne i najbadziej niewiarygodne teorie moga okazac sie prawda , wszyscy matacze , klamcy powinni spalic sie ze wstydu , ze nie powiem dosadniej.

    Nie wiem czy ktos z Was czytal kilka miesiecy po zamachu wypowiedzi niejakiej ” antenki” . To ona jako jedna z pierwszych rozpoczela dyskusje na temat Okecia i watpliwosci zwiazanych z samolotem. Byla ostra i nieugieta w dyskusji. I rzeczywiscie , dzisiaj moze okazac sie , ze miala racje.

    • monitorpolski 20 kwietnia 2012 o 7:52 pm

     @rabarbarek „Filmik z przylotu Tuskowej delegacji na Siewiernyj 7 kwietnia 2010 roku” itd – podajesz być może kluczowe informacje, o których jakoś mało się mówi. Wynika z nich wyraźnie, że ś.p.. L. Kaczyński poważnie naraził się czymś Izraelitom rządzącym USA. Tak to pozbierać to się uzbiera na motywy. Więcej niż na „ruskich”.

 20. obserwatorr 20 kwietnia 2012 o 5:12 pm

  UWAGA!
  Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego,jest zauważalna nadmierna aktywność wojsk powietrznych.Codziennie od zachodniej Polski na płn wschód o tej samej porze przelatują myśliwce.Z obserwacji wynika że są to samoloty Mig-29,Su-22,F-16.Wcześniej nie było takiego typu zdarzeń.

  • milka 20 kwietnia 2012 o 5:46 pm

   A na terenie Krakowa nadmierna aktywność helikopterów z komando na linach-od samiutkiego rana.

   • obserwatorr 20 kwietnia 2012 o 6:20 pm

    Bez powodu takiego typu loty nie odbywały by się,dodam że we wtorek leciał bardzo duży niezidentyfikowany samolot eskortowany był przez dwa myśliwce.A 500m dalej inne myśliwce gwałtownie manewrowały, zostawały smugi nie wiem ale to jest dziwne.Szkoda że nie mam kamery.Pozdrawiam

    • Adam_S 20 kwietnia 2012 o 8:40 pm

     Kilka dni temu pisali że Rosja miała przeprowadzać loty rozpoznawcze na terytorium Polski w ramach porozumienia z NATO. Podano tylko że będą startować z Litwy.

  • wacpan 20 kwietnia 2012 o 7:24 pm

   ruskie robia zdjecia
   http://stooq.pl/n/?f=594532&c=0&p=0

 21. wacpan 20 kwietnia 2012 o 5:15 pm

  Bliski Wschod

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/iran-aresztowal-kilkunastu-izraelskich-szpiegow

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kazdego-dnia-jestesmy-o-krok-wojny-mowi-sekretarz-obrony-usa-leon-panetta

 22. Józef Bizoń 20 kwietnia 2012 o 5:38 pm

  No to coś u Pana – Panie Mocniejszy – poziom inteligencji szwankuje.
  Siebie nie chce pan leczyć metodą demokracji referendalnej, ale chore społeczeństwo i chore państwo, to tak. No to jak tego Pan nie pojął, to jak można z panem poważne dyskutować?

 23. Józef Bizoń 20 kwietnia 2012 o 5:41 pm

  No to coś u Pana – Panie Mocniejszy – poziom inteligencji szwankuje.
  Siebie nie chce pan leczyć metodą demokracji referendalnej, ale chore społeczeństwo i chore państwo, to tak. No to jak tego Pan nie pojął, to jak można z panem poważne dyskutować?

 24. Józef Bizoń 20 kwietnia 2012 o 5:45 pm

  Ale numery.
  Zdaje się, że ta nowa demokracja [referendalna] będzie funkcjonować tak, jak teraz tu funkcjonuje sterowanie wpisami komentarzy. Panie ‚Mocniejszy’ – co Pan na to?

  • kosiardeyablos 21 kwietnia 2012 o 5:12 pm

   J.B. – pytanie ? Nudzi ci się ? To obierz ziemniaki, pomyj naczynia, wyciągnij odkurzacz i go wreszcie użyj, bo lezy już długo tak i sie kurzy zamiast odkurzać, weź sie chłopie do roboty a nie siejesz defetyzm !!!

 25. śmierć 20 kwietnia 2012 o 5:49 pm

  Jak nie lubie autora tego bloga za jego przeszłosc i sentymenty do komunizmu to jednak musze mu przyznac zdrowo rozsadkowe wnioskowanie.
  Aby rozwiazac sprawe Iranu raz na zawsze trzeba wytworzyc takie problemy w Europie by zajeli sie karajanie wlasnym gulanem i nie wpierdalali sie w bliski wschod.Co jest widoczne jak na dloni .Sztuczny kryzys problemy emerytalno-demograficzne .
  Polakow juz zdazono podzielic w tragedii smolenskiego aktu na tych co jescze maja korzysci i tych ktorych to takowych pozbawiono .To ogolnie tak niby o niczym .Bo sa czerowni co lapy umoczyli w krwi brato-bujczej i biali co te lapy chca poucinac .Tak jak mamy w symbolach narodowych .
  Odslona drugiego aktu smolenskiego toczy sie wlasnie na naszych oczach.
  Zadajmy sobie pytanie czy warto jest dochodzic slusznej sprawiedliwosci a zarazam prowokowac wieksze cierpienie ? Mało konkretnie .NO to czy chcecie wojny z rusami za cene prawdy o tragedii smolenskiej ?
  Ja znam takie dwa ziemniaki co sie juz w dziecinstwie z mlotyka na sloce porwali .Jednego juz ugotowano .
  A moze juz czas skonczyc z ty tak trudnym jezykiem i jego gramatyka ?
  Macie to co bedziecie chcieli miec .
  Napewno nie bedzie to rosyjska ruletka .
  „Jósz”czas zostac patriota a nie idiota .
  Ja śmierć ci to mowie .

 26. Józef Bizoń 20 kwietnia 2012 o 6:00 pm

  Panie ‚Mocniejszy – podstawowy dokument gwarantujący prawa i wolność człowieka [u pana obywateli], prawidłowo rozumianych, zawarty jest w DEKALOGU i PRZYKAZANIU MIŁOŚCI [prawidłowo rozumianej – tj. bez wybraństwa]. Jak to będzie przestrzegane, to i obejdzie się bez Pana konstytucji i przymusu udziału w Pana referendum [dodajmy – wiecznie trwającym].

  • kosiardeyablos 21 kwietnia 2012 o 5:23 pm

   Odpowiem za „mocniejszego” – dekalog wsadź pan w buty, bo to sprawa sumienia traktujących poważnie go jednostek ludzkich….hahaha…..powiedz to POLITDEBILOM z Wiejskiej !!! Równie dobrze można zamiast tego wybrać króla, dać mu klauna, dupy na dworze i dać mu gifty, a niech rządzi bo to boski władca i ma przekaz duperelingu, chłopie gdzie ty żyjesz ? W krainie Baśni ?!!! NIe w tym wymiarze takie bajery !!! Tu jest rzeczywistość „nie wirtualna” i fizycznie bolesna !!! Kubuś Puchatek Na PRezydenta !!!! Bez kitu….

  • Aśka 21 kwietnia 2012 o 5:38 pm

   „Jak to będzie przestrzegane (…)”
   Jak będzie.

 27. grey 20 kwietnia 2012 o 6:08 pm

  Witam wszystkich
  Poniżej alternatywa dla Unii Europejskiej, raczej mało prawdopodobna ale zajrzeć zawsze warto.
  Pozdrawiam
  http://www.manarchija.org/nrp-pl

  • Annah. 22 kwietnia 2012 o 7:29 am

   „Bratanki” wypadałoby jeszcze wziąć pod uwagę.

 28. Jan Tarwid 20 kwietnia 2012 o 6:37 pm

  Odnosnie n/w watku cytuje:
  „Nie wiem jakie są intencje p. Antoniego Macierewicza, który “z pełną świadomością konsekwencji” uważa, że “wypowiedziano nam wojnę” (>link). Czyżby spodziewał się “nocy długich noży” w Polsce?”.
  Wypowiedz Pana A.Macierewicza jrst adekwatna do okolicznosci zdarzenia.
  Kazdy zolnierz Polski ma obowiazek wynikajacy z przysiegi zolnierskiej.
  Zginelo dwoch Prezydentow wiec w mojej ocenie czegos takiego nie powiedzenie jest nie poprawnie.
  Dodam ierwsze i chyba nie ostatnie?
  WYPOWIEDZENIE PRZYSIEGI WOJSKOWEJ
  W wyniku haniebnego postepowania
  bratnich braci w sprawie Smolenskiego zdarzenia
  uwazam sie za zwolnionego z przyjacielskiej
  przysiegi wojskowej do czasu ustanowienia
  sadu kolezenskiego Lotnictwa Polskiego
  i Rosyjskiego pod patronatem Pana J.Kaczynskiego
  w celu wykrycia i ukarania sprawcow katastrofy Smolenskiej.
  W MOIM ZOLNIERSKIM PRZEKONANIU
  NIE UWAZAM ZA PRZYJACIELA TEGO
  CO JEST ZAMIESZANY W ZABICIU
  PREZYDENTA MEGO.
  Jan Tarwid.Kapr.Rez.Lot.Pol.47Szps.
  Odnosnie wojny to wierszem odpowiadam.
  — Wybacz Nam Panie —
  Wybacz Nam Panie
  honoru braku zachowanie
  Ten honor w wiekszosci stracilismy
  gdy nie swoje za swoje bralismy.
  Daj Panie Nam wzajemne zrozumienie
  i zakonczenie Wislane zdradzenie.
  Prosimy, by Bog Honor i Ojczyzna
  laczyly Nas wszystkich jak Ojcowizna.
  Ojcowizna, ktora nas zawsze karmila
  i nigdy sierotami nas nie zostawila.
  Daj Panie sile mniejszosci szlachetnej,
  by przekonala wiekszosc pospolita,
  ktora Wislanym strachem wystraszona
  odwrocila sie od obowiazku prawdy szukania
  zgadzajac sie byc jak Kmicic oszukana.
  Autor.Janwid.Rochester, April 05/2012
  Moja szczera rada w wierszu.
  „Warta”
  Gdy w Modlinie na
  „Bramie Ostrołęckiej”
  jako dowodca warty stalem
  to warte pod bron poderwalem
  gdy podobne odglosy
  do Smolenskich slyszalem.

  Moze nadeszla pora,
  by Kaprale zmienili
  tych co nie wiedza
  jak dziurki w ksztalcie
  kulki wygladaja
  i jakie sa odglosy
  gdy dookola strzelaja.
  Mr.Jan Tarwid.Kapr.Rez.Lot.Pol.47Szps.
  P.S.
  Gdy dowodca warty takie odglosy jak na filmie Smolenskim zignoruje
  to niech do aresztu wojskowego w Modlinie sie zaraz szykuje.

 29. martinco 20 kwietnia 2012 o 7:42 pm

 30. monitorpolski 20 kwietnia 2012 o 7:42 pm

  Jak skończę montaż ważnego materiału to jeszcze dzisiaj zamieszczę nowy wątek, bo tu trudno jest dyskutować przez brak możliwości bezpośredniego odpowiadania. Usunąłem kilka dubli komentarzy, to pewnie dlatego nawaliło.
  @”śmierć” – ubeku jak ty mi możesz imputować „sentymenty do komunizmu”. Gdzie masz tego oznaki? 18 lat żyłem w USA i uważam, że republikański system jest najlepszy pod Słońcem, to co teraz się tam wyrabia to nawet już faszyzmem nie można nazwać. I co wyjeżdżasz z moją „przeszłością” – masz coś na mnie ubeku, poza waszymi „teczkami”, którymi szantażujecie porządnych ludzi?

  • kosiardeyablos 21 kwietnia 2012 o 5:27 pm

   Jam jest kosiarz i mówie tak !!! – olej śmierć, sie nią przejmujesz, to prowokacja ……..a życie jest piękne i wieczne !!!

 31. Aśka 20 kwietnia 2012 o 7:48 pm

  Czy Budzanowski jest Polakiem? http://www.naszapolska.pl/images/stories/food/budzanowski400.jpg

  http://www.naszapolska.pl/index.php/component/content/article/42-gowne/2973-lista-budzanowskiego
  Lista Budzanowskiego
  300 spółek zawiera lista, którą przygotował resort skarbu jako podstawę “Planu prywatyzacji na lata 2012-2013”. Plan ten został przyjęty przez rząd Donalda Tuska 27 marca.

  • AQQ 20 kwietnia 2012 o 10:57 pm

   Piękny polak* typowe cechy twarzo-czaszkowe a i działania przednie…..

 32. AQQ 20 kwietnia 2012 o 8:32 pm

  Nie udało mi sie wstawić filmu pod wypowiedzią. Specjalnie dla SULLY!

  Rak – Zakazane metody leczenia – Zwiastun [PL]
  Biznes raka 550trylinów dolarów.-farmacja najbardziej dochodowym biznesem.

  Pytam Sully czy jedna z tych k…w to JA?
  Mimo wszystko dobrze Ci życzę, jednak przede wszystkim zdrowia Twoim dzieciom!

  • AQQ 20 kwietnia 2012 o 10:43 pm

   Jeszcze to w/s Mord.Med. http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/04/18/jaka-jest-alternatywa-dla-szczepionek/

 33. Smoke 20 kwietnia 2012 o 9:03 pm

  @panie Monitor, jak bylo.. Skasowac..

  Nieznany wirus zaatakował Wietnam. Zarejestrowano już pierwsze przypadki śmierci. W szpitalach przebywa około 100 zakażonych osób, a lekarze są bezsilni.

  http://odkrywcy.pl/kat,111396,title,Tajemnicza-choroba-w-Azji,wid,14427469,wiadomosc.html

  — – —

  • AQQ 20 kwietnia 2012 o 11:20 pm

   Miał być wirus-ik p/ko rasie żółtej…a POtem odwet.

  • kosiardeyablos 21 kwietnia 2012 o 5:36 pm

   To jest eksperyment !!! Syjowiejska karuzela się rozkręca !!! Nic nie pojawia się znikąd bez przyczyny. Epidemie naturalną w tym przypadku to można wcisnąć w temat s-f. Prawdopodobnie jest to celowe działanie. Bo kogo będzie obchodzić Wietnam….może mnie, bo mam sentyment ! Co nie ? Navajo ? Gdzieś ty ?
   Gdzieś miałem link to jednego takiego eksperymentu z psychotropami made in CIA we Francji w latach ’50-tych…..macie cos takiego na skłądzie bo nie moge znaleźć ?

   • Aśka 21 kwietnia 2012 o 6:11 pm

    macie, macie
    http://www.eioba.pl/a/2asu/eksperyment-rosenhana-jak-latwo-zostac-schizofrenikiem

    • kosiardeyablos 21 kwietnia 2012 o 10:13 pm

     dzieki !!!!!

 34. navajo88 20 kwietnia 2012 o 10:16 pm

  Oj robi się ostro u monitora !!!! hahahahahahahahahahahaha
  J.M.H

  • kosiardeyablos 21 kwietnia 2012 o 5:37 pm

   NO robi….jazda bez trzymanki..hehe…bez kitu !!!

 35. Józef Bizoń 20 kwietnia 2012 o 10:36 pm

  Re. Zenobiusz.
  Na patentowanych leni, co nie chce im się nawet z ciekawości kliknąć na podawny link, nie mówiąc już o czytaniu tekstów, nie ma co liczyć – i ja też nie liczę. Leń, to leń – i leniem pozostanie.
  Leń będzie czekał, aż same gołąbki wpadną mu do gąbki. Lenia za nic w świecie nie zmusi nic i nikt do logicznego myślenia.
  Leń niczego nie zrozumie, bo jest leń. Leń nie da sobie pomóc, pomocną mu dłoń odgryzie …, bo jest leń i dobrze jest mu z tym.

  • kosiardeyablos 21 kwietnia 2012 o 5:39 pm

   Łał !!! Czy to poemat „lustrzany”?!!!

 36. AQQ 20 kwietnia 2012 o 10:51 pm

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/04/19/dlaczego-polska-i-polacy-byli-i-sa-caly-czas-niszczeni/

 37. Warszawiak 20 kwietnia 2012 o 11:09 pm

  genialny tekst edukacyjny !
  http://kotwicki.blogspot.com/2012/04/ojkofobia.html

 38. Józef Bizoń 21 kwietnia 2012 o 1:00 am

  Panie Zenobiuszu.
  Prawdy nie da się zabić.
  Czy Pan musi bawić się w szkodnika polskiej sprawy?
  Czy Pan nie widzi tego, że Panu bardzo blisko do 100%-towej hasbary?

 39. Józef Bizoń 21 kwietnia 2012 o 1:35 am

  Czy Zenobiusz oprócz inwektyw, uprawiania szkodnictwa [rozumiem, że to nawyk po uprawianym dużo wcześnie zawodzie] jeszcze coś potrafi?

 40. miziaforum 21 kwietnia 2012 o 8:14 am

  odpowiedź do pytania zawartego w tytule -TAK DOJDZIE -piłka leży po stronie tuska , jesli zaczna to …….. niz nikomu nie będzie zapomniane ani wybaczone NIKOMU !!!

  http://miziaforum.wordpress.com/2012/04/21/walesa-wzywa-tuska-do-krwawej-rozprawy-z-niepokornymi-polakami/

 41. Zygfryd Gdeczyk 21 kwietnia 2012 o 9:14 am

  Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 42. jowram 21 kwietnia 2012 o 12:16 pm

  Obywatele sa slusznie przekonani, ze to urzednicy stanowia prawo, stad pretensja do niedobrego ministerstwa, ze nie chce zmienic ustawy. Tymczasem prawo stanowi parlament. Niestety sklada sie on z tzw. „szabel”, czyli osob glosujacych pod dyktando bossow partyjnych. „Szable” sa, owszem, wybierane bynajmniej nie przez wyborcow, tylko przez bossow ukladajacych list wyborcze. Trzeba przywrocic Narodowi wladze zwierzchnia w Rzeczypospolitej (art. 4 Konstytucji RP). Trzeba zmienic ordynacje wyborcza, tak, zeby obywatele odzyskali bierne prawo wyborcze, oraz, zeby wyborcy mogli ich ewentualnie odwolac. Trzeba domagac sie wprowadzenia jednomandatowych okregow wyborczych (JOW). Najwieksza przeszkoda we wprowadzeniu JOW sa interesy partii politycznych (tzw. „uklad”), ktore mimo sprzecznych deklaracji, boja sie JOW jak diabel swieconej wody.

 43. kosiardeyablos 21 kwietnia 2012 o 5:50 pm

  Ale dzisiaj jazda…no włąśnie – weekend. Zamiast na spacer do lasu czy na polanke na grilla to przed kompami siedzom ! 🙂 Dojechałem do końca, niekiedy mi ciśnienie skoczyło i sie J.B. mowa zmieniła(czyżby pospał troche), Pery jedzie na mocniejszego, Zeno jedzie na Perego, checa na maxa, ale tak ogółem normalka….hahaha !!! Zamiast sie chłopaki obrzucać blotem, weźta sie do roboty bo Ojczyzna czeka !!!

  • Peryskop 22 kwietnia 2012 o 1:00 am

   kosiar@ mówisz jak ta Frania z magla: a tam jakzawsze biją się faceci że hej!

   Żadnej refleksji, żadnej analizy o jakie wartości, a jakie idee w tych bójkach chodzi ?

   Tak ryczałtem po remisie i jadziem dalej ?

   Dałeś swoim wpisem doskonały przykład jak reaguje otumanione społeczeństwo:
   – no tak się w Sejme niemiłosiernie kłócą, że przełaczamy na Tańce z .iazdami. I jest miło!

   😦

   • Tola 22 kwietnia 2012 o 6:10 am

    @Peryskop – albo zrobmy gruba kreche!