Wydarzenia i komentarze, 21 kwietnia 2012 r.

SIEJEMY PRZYSZŁOŚĆ – Pikieta anty GMO pod Ministerstwem Rolnictwa 17 kwietnia 2012 (>>wideo)
Apple zakazuje stosowania aplikacji pokazującej natężenie promieniowania
Armia amerykańska gromadzi duże ilości jodku potasu
Wielka tajemnicza dziura w Szwecji
Stadiony koncentracyjne? 

SIEJEMY PRZYSZŁOŚĆ – Pikieta anty GMO pod Ministerstwem Rolnictwa 17 kwietnia 2012

kliknij by obejrzeć film

Podczas wspólnego, symbolicznego siania ekologicznych i tradycyjnych nasion pod Ministerstwem Rolnictwa Koalicja POLSKA WOLNA OD GMO” wręczyła Panu Ministrowi Sawickiemu statuetkę ”DOSYĆ GADANIA CZAS NA DZIAŁANIA” oraz tradycyjne ziarna aby mu przypomnieć, że mamy dobre, dostosowane do naszych warunków glebowych i pogodowych ziarna.

Rząd RP chce wprowadzić GMO tylnymi drzwiami poprzez ustawę o nasiennictwie. DODATKOWO projekt ustawy o nasiennictwie (druk nr 176) spowoduje poważne ograniczenia dostępu do tradycyjnych/regionalnych nasion. Tradycyjni rolnicy przez setki lat selekcjonowali swoje nasiona, wymieniali z innymi rolnikami dla pozyskiwania różnorodności odmian i oczekiwanych cech. To nie może zostać zaprzepaszczone. Tymczasem projekt nowej ustawy o nasiennictwie zawiera m.in. takie zapisy: „…Ilość materiału siewnego odmiany regionalnej roślin rolniczych, jaka może zostać wprowadzona do obrotu, będzie określana, w drodze decyzji, przez ministra właściwego do spraw rolnictwa. Maksymalna ilość materiału siewnego danej odmiany w przypadku rzepaku, jęczmienia, pszenicy, grochu, słonecznika, kukurydzy i ziemniaka wynosi 0,3 % materiału siewnego danego gatunku stosowanego rocznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz odpowiednio 0,5 % dla pozostałych gatunków… Łączna ilość wprowadzonego do obrotu materiału siewnego odmian regionalnych roślin rolniczych nie może jednak przekroczyć 10%…”

PRZECIW GMO SĄ: IZBY ROLNICZE, KONWENT MARSZAŁKÓW, SEJMIKI WOJEWÓDZKIE, KOMITET OCHRONY PRZYRODY PAN, będący szeroką reprezentacją środowisk akademickich kraju, ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ POLAKÓW i EUROPEJCZYKÓW. CZYJ INTERES REPREZENTUJĄ ZWOLENNICY GMO?
==========================
ICPPC – International Coalition to Protect the Polish Countryside,
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl
http://www.icppc.pl     http://www.gmo.icppc.pl     http://www.eko-cel.pl

Apple zakazuje stosowania aplikacji pokazującej natężenie promieniowania

Izraelska firma Tawkon stworzyła aplikację na i-phone’, która wykazuje wielkość emisji promieniowania w dowolnym momencie. Analizuje różne czynniki, takie jak wielkość anteny czy nawet podłączone słuchawki lub głośniki. Opiera się jednak nie na pomiarze, ale danych firmowych producenta telefonu. Mimo to jest to krok we właściwym kierunku, bowiem ludzie nie zdają sobie sprawy ze szkodliwości promieniowania, szczególnie na komórki mózgu – a tu mają to czarne na białym.
Całkowite uniknięcie promieniowania jest niemożliwe,ale  aplikacja daje wskazówki jak go zminimalizować. Jednak Apple wycofał to oprogramowanie ze swojego sklepu, prawdopodobnie z obawy o zmniejszenie sprzedaży tych telefonów, choć uzasadnia się to tym, że aplikacja nie jest dokładna.

Wielka tajemnicza dziura w Szwecji

Wygląda jak dziura do piekła.  Znajdująca się na północy Szwecji w Malmberget, 60 – metrowej szerokości otchłań nadal się powiększa. Jak się przypuszcza, przyczyną jej powstania mogą być prace w kopalni, gdzie kopie się na głębokościach 600, 815 i 1,000 metrów. Nazwana została „dziurą Fabian”, ma zbliżony do kwadratu kształt i głębokość 150 metrów. Dochodzą z niej straszne dźwięki i cała okolica się trzęsie, czasem nawet przez 45 minut.

Armia amerykańska gromadzi duże ilości jodku potasu

Autorzy artykułu wpadli na tę ważną informację surfując po sieci Federal Business Opportunities, gdzie Logistyczna Agencja Obrony zamieściła ogłoszenie, że poszukuje tabletek jodku potasu jako zaopatrzenie dla wojska. Dodatkowo U.S. Army Medical Material Agency (agencja zaopatrująca w materiały medyczne) poinformowała, że konieczne jest  „zapewnienie bezpieczeństwa dla sił operacyjnych w przypadku opadu promieniotwórczego”.
FDA (agencja administrująca leki w USA) rekomenduje jodek potasu jako blokadę przed radioaktywnym jodem, który mógłby być wchłonięty przez tarczycę.
Przypuszcza się, że może mieć to związek z kolejnymi emisjami radioaktywności z Fukushimy.

Stadiony koncentracyjne?

O tym, że stadiony można wykorzystać do więzienia i mordowania ludzi to dokładnie wiemy. Mało kto jednak mógł sadzić, że remonty przed Mistrzostwami mogły być pretekstem do takich zabezpieczeń, że stadion mógłby się stać więzieniem. Podobnie z wszelkimi galeriami i centrami handlowymi – zauważcie jak są solidnie zbudowane. Większość dużych miast posiada je wygodnie – przy dworcu. Ale także wygodnie dla transportów wojsk! Mogą służyć świetnie jako koszary.
Przypadek, czy planowe działanie?

Reklamy

329 responses to “Wydarzenia i komentarze, 21 kwietnia 2012 r.

 1. Peryskop 20 kwietnia 2012 o 11:33 pm

  Czyżby udalo się przed ….-kropkiem?

  • Aśka 20 kwietnia 2012 o 11:39 pm

   Mają zmianę warty, więc udało się wskoczyć 😉

   • monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 6:35 am

    Wszedł w spam – 2 komentarze.

    • mi461 21 kwietnia 2012 o 4:24 pm

     z tego wynika ze … jest ‚nonstop’ na podgladzie bloga, czy to cos wam nie mowi?

     • Peryskop 21 kwietnia 2012 o 6:53 pm

      Mi, słusznie !
      Bardzo niewykluczone, że ustawillllli jakiegoś autoexec’a 😀 😀 😀

   • ... 21 kwietnia 2012 o 8:03 am

    jestem sam wiec cos ci sie pomylilo mówiac : mają

    • hjk 21 kwietnia 2012 o 7:43 pm

     wystarczy tylko zasubskrybować bloga, a zaraz po pojawieniu się nowego artykułu przychodzi majl. Jesli akurat siedzi się na necie, to mozna być pierwszym. Mam tak z innym blogiem, ale nieco mniej aktywnym i łatwo tam byc numero uno 🙂

     • mi461 22 kwietnia 2012 o 5:19 am

      no tak, tylko musisz siedziec i „lukac” a na to trzeba czasu, a czas to pieniadz 😀 😀
      ja wpadam, czytam, ale nie zawsze mam czas i „vene” na komentarze 😉 SPOKOJNEJ NIEDZIELI i niech nas wiecej laczy nie dzieli, (nawet zrobil sie rymek 😀 )

  • ... 21 kwietnia 2012 o 6:10 am

   http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/589819,Polska-realnym-celem-dla-terrorystow

   , http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/589819,Polska-realnym-celem-dla-terrorystow

   , http://wyborcza.pl/1,75248,11581266,Legenda_izraelskich_tajnych_sluzb___Terrorysci_sa.html

   podchodziłem sceptycznie do tematu zamachów ale po tym jak mass media puszczaja w obieg takie rzeczy coraz wiecej wskazuje ze cos moze byc na rzeczy – w razie zamachów winą przynajmniej miedzy szarymi ludzmi zostana oskarze4ni nie islamisci ale żydzi 😉 , wystarczy poczytac komentarze ludzi na forach kogo oskarza – no ale taki jest plan – jak juz przez tyle lat chodowany jest kozioł ofiarny -Izrael (nic nie ma wspolnego z Izraelem Bozym) to nadal beda w niego inwestowac i podkrecac nienawisc ludzi 😉 , dlatego własnie sadze ze moze do czegos dojsc w czasie euro

   • monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 6:38 am

    Masz rację, tyle że takie komentarze wsadzają też zwykli ludzie. Co robią żydzi by ich nie podejrzewano? Większość nic nie robi, wręcz przeciwnie. A rasistowską politykę rządu Izraela popiera 70%.
    Jeszcze jedno: Nie jest tajemnicą, że izraelski rząd jest głównym światowym terrorystą. Dlaczego żydzi go nie usuną?

    • ... 21 kwietnia 2012 o 8:02 am

     wiekszosc nic nie robi – to taka wiekszosc jak w Polsce , Rosji , USA czy gdziekolwiek indzien – nic nie widza , nic madrego ich narazie przynajmniej nie interesuja , nie zdaja sobie sprawy z zagrozen i manipulacji

     , wielu wrecz zalezy zeby ludzie mowili o nich ze sa zydami 😉 nie zauwazyliscie tego , powinno nazywac sie zło złem bez odnoszenia sie do religii czy narodowosci , szatanowi zalezy z jedej strony aby ludzi mysleli ze ten twór na bliskim wschodzie jest IZRAELEM BOŻYM a z drugiej strony zalezy mu zeby zrzucac na nich wszelkie zło – cel jest prosty : szkaluje BOGA imitujac IZRAEL BOŻY , zaciemnia prawdziwy IZRAEL , odsuwa podejrzenia o zło od prawdziwego jego zródła , wiec BÓG OBJAWIONY JEZUS mial racje kiedy powiedział ze beda ludzi ktorzy beda udawac żydów i podawac sie nie słusznie za nich :

     OBJAWIENIE JANA 2:9 , OBJAWIENIE JANA 3:9

     • monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 10:15 am

      IZRAEL NIE JEST BOŻY. To jest twór szatana, sami żydzi ortodoksyjni o tym mówią. Prawdziwi żydzi to są Palestyńczycy. Co ty próbujesz nam wmówić?

      • deliriumworld 21 kwietnia 2012 o 10:51 am

       Księga Malachiasza 3:13 ” Bardzo przykre stały się wasze mowy przeciwko Mnie – mówi Pan. Wy zaś pytacie: Cóż takiego mówiliśmy między sobą przeciw Tobie? 14 Mówiliście: Daremny to trud służyć Bogu! Bo jakiż pożytek mieliśmy z tego, żeśmy wykonywali polecenia Jego i chodzili smutni w pokucie przed Panem Zastępów? 15 A teraz raczej zuchwałych nazywajmy szczęśliwymi, bo wzbogacili się bardzo ludzie bezbożni, którzy wystawiali na próbę Boga, a zostali ocaleni. ”

       – Ci ludzie prowadzą i jak widać zawsze prowadzili czystą kalkulacje – po co mam służyć i słuchać Boga skoro i tak temu co tego nie robi, wiedzie się lepiej. Polecam cały rozdział 3 Malachiasza. Nie da się robić Tzw. „głupa” z Boga ! Prawda? No tak, ale oni twierdzą inaczej …..

       Malachiasza 3:18 „Wtedy zobaczycie różnicę między sprawiedliwym a krzywdzicielem, między tym, który służy Bogu, a tym, który Mu nie służy.”

      • mocniejszy 21 kwietnia 2012 o 11:46 am

       Gdyby odsunąć na bok różne wierzenia. To pochodzenie od Żydów starożytnych mają i Sefardyjczycy, i Palestyńczycy, i nawet Aszkenazyjczycy.

       Zaś idea wybraństwa Żydów, Izraela, Hebrajczyków to taka nacjonalistyczna bajka służąca podporządkowaniu przywódcom żydowskim Żydów i innych narodów. Potem różni przywódcy, nie koniecznie żydowscy, przerabiali tą bajkę na swoje potrzeby i wybraństwo narodu Żydów zamieniano na różne inne wybraństwa.

       Filozoficznie, dobry Bóg, stworzyciel wszystkich ludzi nie robiłby czegoś takiego jak nastawianie jednego narodu przeciw reszcie, jak wybieranie narodu panów, a reszcie zostawianie roli sług czy bydła.

       • Peryskop 21 kwietnia 2012 o 2:20 pm

        @Mocniejszy – trzeba na Ciebie uważać, bo wartościowe teksty przeplatasz mrzonkami o szwajcarskiej demokracji w Polsce. Utopia! I wielu rozsądnych ludzi tu i tam stara Ci się to uzmysłowić podając ARGUMENTY, a Ty jak nakręcony grasz swoje “patrotyzmem” ubarwione ale dyrdymałki. Przy tej okazji starasz się utrącać patriotyczne argumenty Pana Józefa Bizonia, w czym bodaj jedynym Twoim sprzymierzeńcem jest ZENOBIUSZ=KŁAMCA=OSZCZERCA .

        Pomyśl proszę. Jeśli robisz to tylko z osobistej naiwności, to przepraszam za zimny prysznic.

        Czy byłeś w Szwajcarii ?

        Czy pomieszkałeś tam dłużej aby odkryć, że Szwajcaria jest najlepiej zorganizowanym państwem policyjnym w Europie, a może i na świecie ? A jeśli tak jest – bo jest – to i referenda tamtemu systemowi nie zaszkodzą , bo “tamtejsi “ONI” doskonale wszystkich inwigilują i mają bardzo realny wpływ na bieg wydarzeń.

        Można powiedzieć, że to taka WYŻSZA FORMA DEMOKRACJI, jeszcze formanie nie skompromitowana jak jej powszechna forma, która okazała się manipulancką sztuczką dla gawiedzi.

        A gdy poznasz głębiej niuanse historyczne, etniczne, ekonomiczne i polityczne Szwajcarów, to szczęka Ci opadnie i będziesz Jeszcze@Mocniejszy – czego Ci szczerze życzę 😀

        Ale i teraz powinieneś zrozumieć sens ukryty w dowcipie adekwatnym w tym kontekście:
        – Czy można by w Szwajcarii wprowadzić komunizm ?
        – Można, ale po co ?

        • mocniejszy 21 kwietnia 2012 o 4:28 pm

         Szwajcaria jest najlepiej zorganizowanym państwem policyjnym w Europie, a może i na świecie

         .
         .
         .

         Gdyby Peryskop był bliźniakiem Pinokia, po tym kłamstwie nos wydłużyłby mu się tak, że mógłby zahaczyć nim o księżyc…

         Fantazja opluwaczy demokracji nie zna granic. Oczywiście nie każdy pojedzie sprawdzić jak jest w Szwajcarii nauczywszy się uprzednio niemieckiego, francuskiego i włoskiego, żeby wypytać miejscowych. Jednak każdy internauta może znaleźć tłumaczenie konstytucji Szwajcarii i porównać ją z nadwiślańską. Może też poserfować w necie i udać się do biblioteki, by poczytać o Szwajcarii.

         Przy tej okazji starasz się utrącać patriotyczne argumenty Pana Józefa Bizonia

         Przypominam, że to ten Pan zaczął na blogu Gajowego Maruchy polowanie z nagonką na demokrację. A skoro czepia się moich poglądów i jeszcze mnie osobiście, to niech się nie dziwi, że mu nie nadstawiam drugiego policzka. Ponadto nie mam zamiaru milczeć, gdy ktoś w rozmowie ze mną powtarza takie same brednie o demokracji, jak rządzące oligarchie. Czy patriotyzm polega na głoszeniu, że obywatele nie powinni mieć możliwości współdecydowania o majątku państwowym, o podziale pracy i dochodów z niej?

         • Peryskop 21 kwietnia 2012 o 4:49 pm

          Mocniejszy w gębie to jesteś, i w poznawaniu świata przez dziurkę od biblioteki.

          Byłem w Szwajcarii i podtrzymuję co napisałem. Radzę się rozejrzeć i popytać o opinie obiektywnie nastawionych osób, które tam są lub pobyły przez conajmniej kilka lat.

          Dopiero wtedy staniesz się Jeszcze@Mocniejszy@Nie@Tylko@w@Gębie 😀

          Pozdrawiam !

         • Aśka 21 kwietnia 2012 o 5:15 pm

          Słowo demokracja bardzo się zużyło. Słysząc/mówiąc demokracja, każdy rozumie to inaczej. Wałęsa np. tak: Miała być demokracja, a tu każdy wygaduje co chce. stąd też może na tym tle wynikać wiele nieporozumień, mimo że intencje mogą być takie same.

         • mocniejszy 21 kwietnia 2012 o 5:57 pm

          Pani Aśko, ale ja mówiąc o demokracji zaznaczam, że chodzi o prawdziwą=bezpośrednią=referendalną=władzę większości. I podaję dużo innych szczegółów wskazujących, że nie mam na myśli parlamentaryzmu („demokracji pośredniej”). Wiele piszę o różnicach między demokracją prawdziwą i udawaną. A wśród przeciwników demokracji jest taka moda, żeby udawać, że wszystko nazwane demokracją jest nią naprawdę.

         • mocniejszy 21 kwietnia 2012 o 6:00 pm

          Panie Peryskop, a może Panu chodzi o Szwajcarię Kaszubską? Bo w Polsce to faktycznie zamordyzm i upodlenie obywateli wzorcowe łącznie z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie inwigilacji… Z tym, że nie wiem, czym pod względem policyjności miałaby się wyróżniać Szwajcaria Kaszubska od reszty Polski…

         • hjk 21 kwietnia 2012 o 6:43 pm

          @”Przypominam, że to ten Pan zaczął na blogu Gajowego Maruchy polowanie z nagonką na demokrację”

          I oczywiście słusznie, bo demokrację należałoby „dorżnąć” 😉
          A przynajmniej mocno ją zrefoemować albo ograniczyć przez róznego rodzaje propozycje, typu JOW, referenda, itd.
          Demokracja to tylko najgorszy z dobrych i najlepszy ze złych mozliwych ustrojów, więc nie ma się czym podniecać, np. w duchu dezinformatora Churchilla, który miał powiedzieć, ze „demokracja nie jest idealna, ale niczego lepszego nie wymyślono” czy jakos tak. Jednak wymyślono i tym była monarchia albo arystokracja. No ale dzisiaj ponieważ nie ma prawdziwych arystokratów a tym bardziej monarchów (a jak są to ich nie dopuszczą), pozostają rządy plebsu zwane demokracją, który to plebs można tylko edukować czy podnosić, zeby najniższe warstwy nie psuły całego życia społecznego przez debilne wybory.

         • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 7:13 pm

          Mocniejszy@,bo Ty,powinieneś wiedzieć ,że wzorce są u Putina i Łukaszenki,więc Szwajcarię potraktowały „putinoluby”,krótko i z buta.A Pinokio znalazł sposób na nos ,nos kręcony jak baranie rogi.

         • monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 7:31 pm

          No właśnie, niepokoi mnie to, że się mówi tylko o Putinie, a zero o bankierach, którzy obrabowali Polskę. Nic w przemyśle polskim nie należy do Putina, a prawie wszystko do mafii Rotszyldów. Wiesz czym grozi taka jednostronna retoryka Zeno? WOJNĄ Z ROSJĄ. Już dawno o tym mówiłem, że pewnie o to chodzi. Niech się Słowianie nawzajem wyrżną.
          Już w 2007 roku na Klubie Gazety Polskiej ostro zareagowałem gdy tacy jedni kierowali dyskusję na zło płynące z Rosji, odwracając uwagę od tego co ludzie mówili, tzn. zła z tzw. zachodu – epidemii parad homoseksualistów, niszczenia rodziny czy grabieży majątku narodowego. Zapytałem ich wprost: czy rozwiązaniem jest wojna z Rosją? Zamilkli, ale już mnie nie pytano więcej o zdanie.

         • mocniejszy 21 kwietnia 2012 o 7:45 pm

          I oczywiście słusznie, bo demokrację należałoby “dorżnąć”

          Dożynanie demokracji w Polsce, gdzie jeszcze się nie narodziła, podobne jest do aborcji.

          A przynajmniej mocno ją zrefoemować albo ograniczyć przez róznego rodzaje propozycje, typu JOW, referenda, itd.

          Referenda ograniczają demokrację? Ma Pan szczęście, że nie pękłem ze śmiechu, bo bym Pana pozwał za niebezpieczne rozśmieszanie…

          ale dzisiaj ponieważ nie ma prawdziwych arystokratów a tym bardziej monarchów (a jak są to ich nie dopuszczą)

          Królowa brytyjska, która włada też między innymi Kanadą i Australią obchodzi dzisiaj urodziny. Złożył Pan już życzenia, czy może nie dopuścili jej do Pana? Jak Pan myśli, czy monarchowie Hiszpanii, Holandii, Belgii, Norwegii, Szwecji, Danii, Japonii, Tajlandii, Arabii Saudyjskiej, Jordanii, Emiratów Arabskich (i innych państw) są nieprawdziwi czy nie dopuszczeni do Pana?

          pozostają rządy plebsu zwane demokracją, który to plebs można tylko edukować czy podnosić, zeby najniższe warstwy nie psuły całego życia społecznego przez debilne wybory

          Nie radzę powtarzać tego ludziom, których nazywa Pan „plebsem”, prosto w twarz. Mogłaby się zmienić nie do poznania.

          Czyżby hjk znaczy hrabia J.K.?
          Pan lubi arystokrację, więc się Panu spodoba:

          – Janie, zasłałem łóżko.
          – To bardzo dobrze, hrabio.
          – Nie bałdzo…

          Hrabia beszta lokaja:
          – To skandal, od pół godziny dzwonię i dzwonię, a ty nie przychodzisz!
          – Nie słyszałem, jaśnie panie.
          – To mogłeś przyjść i powiedzieć, że nie słyszysz!

          Hrabia czyta gazetę.
          – Janie, czy tramwaje jeżdżą po dachach?
          – No nie panie hrabio, tramwaje jeżdżą po szynach na ziemi.
          – No to dlaczego tutaj napisali, że tramwaj zabił kominiarza?

          Hrabia do lokaja:
          – Janie,ugotuj mi jajko na twardo.
          – Oczywiscie,jasnie panie.Jak zwykle obrac ze skorupki?
          – Nie,zrobie to sam.Chce dzis troche popracowac…

          Hrabia umarł. Odczytanie testamentu. – Będąc w pełni władz cielesnych i umysłowych cały mój majątek wydałem przed śmiercią.

         • mocniejszy 21 kwietnia 2012 o 8:04 pm

          Z Rosją to jest tak: Naród to są bracia Słowianie i nie wolno nawoływać do wojny międzysłowiańskiej, a kto to robi, szkodzi Słowianom. Polska powinna mieć przyjacielskie związki ze wszystkimi państwami słowiańskimi. Natomiast nie ma sensu naśladować Rosji czy Białorusi w kwestii ustroju, bo tam są odmiany parlamentaryzmu, a nie demokracja. Niektórzy we Władymirze Putinie widzą zbawcę Słowian, ale co to za zbawca Słowian, który dopuszcza żeby tysiące rosyjskich dzieci błakało się po ulicach. Nie ma pieniędzy nawet na sierocińce? A ilu jest milionerów w Rosji? I co na to pogromca oligarchów? Kiedy słucham pochwał Władymira Putina, przypomina mi się jak oddał rosyjskiego chłopca (sierotę) w prezencie dla kanclerza Niemiec (do adopcji). Zbawca słowian daje słowiańskie dziecko jak jakiegoś niewolnika, żeby się zniemczył? No tak, będzie żył w luksusie, ale dlaczego sam go nie adoptował?

         • tamara 21 kwietnia 2012 o 8:09 pm

          mocniejszy; „…..demokracji zaznaczam, że chodzi o prawdziwą=bezpośrednią=referendalną=władzę większości.”……. taaaaaaaa

          demokracja =kretynokracja=kleptokracja=durnokracja itp !!! Czy nie widzisz,że demokracja jako system niezdała egzaminu??? I tak naprawde nigdy jej niebyło…..CZAS ZMIENIć SYSTEM NA LEPSZY……dający wszystkim równe szanse

         • hjk 21 kwietnia 2012 o 8:10 pm

          Mocniejszy, przeciez wiekszosć w Polsce albo nie poszła do wyborów albo zagłosowała na PO. Wyobrazasz sobie, jak by taka publika zagłosowała w twoich referendach? Np. gdyby zdecydowała w tych twoich referendach, ze po €2012 budzet przeba przeznaczyc na budowe €dysejlandu w Polsce???

         • mocniejszy 21 kwietnia 2012 o 8:30 pm

          demokracja jako system niezdała egzaminu??? I tak naprawde nigdy jej niebyło

          Nie wytrzymam ze śmiechu… To w końcu nie było demokracji czy była, ale nie zdała egzaminu?

          Za to arystokracja na pewno zadba, żeby wszyscy byli zadowoleni:

          Idzie sobie stary bogaty hrabia przez park. Spaceruje sobie… Patrzy… A tam na trawniku jacyś ludzie trawę jedzą. Podchodzi i pyta pierwszego lepszego:
          – Co wam, odbiło? Trawę żrecie?
          – Ano jemy trawę, bo w domu bieda a jeść trzeba…
          – Człowieku, chodź ze mną do pałacu…
          – Ale ja mam żonę…
          – Ona też może iść..
          – Ale ja mam jeszcze dwójkę dzieci
          – Oni też niech pójdą.
          – Ale ja mam jeszcze teściów…
          – Nie ma problemu, bierzemy wszystkich – u mnie trawa ma prawie metr!

         • rabarbarek 21 kwietnia 2012 o 8:49 pm

          Mocniejszy , powinienes wiedziec , dlaczego Szwajcaria jest wzorcowym ” demokratycznym” krajem . Jest od dawna przejeta przez Masonerie , a jeden z mistrzow powiedzial , ze idee masonskie moga wzrastac w ” demokratycznym i otwartym” spoleczenstwie. Stad ta demokracja , a spoleczenstwo jest tak otwarte , ze kiedy w latach 1930- 1940 [ przepraszam , nie pamietam dokladnie roku] , ktorys z odwaznych przywodcow szwajcarskich chcial pogonic masonstwo , to ” otwarte spoleczenstwo” nie zgodzilo sie na to.

          To panstwo Masonow , stad taki dobrobyt i spokoj , bo tam niczego nie trzeba juz zmieniac , ani poprawiac.

          Sprawdz dokladnie , kto ” wymalowal ” im konstytucje , dlaczego odbywaja sie tam spotkania w Davos , na ktore zapraszaja swoje ofiary , i kiedy i dlaczego powstal tam przed II Wojna Swiatowa, Bank of International Settlement i jakie sa jego cele.

          To tylko w ramach poszerzenia wiedzy… Sorry za wtracenie sie do dyskusji…

         • hjk 21 kwietnia 2012 o 8:58 pm

          @Dożynanie demokracji w Polsce, gdzie jeszcze się nie narodziła, podobne jest do aborcji.

          A skąd wiesz, czy się już poczeła ??? 🙂

          @Referenda ograniczają demokrację? Ma Pan szczęście, że nie pękłem ze śmiechu…”

          Widzisz stronger to pokazuje, ze żyjesz iluzjami, na co zwrócił uwagę @peryskop. Obecna (wg Ciebie jeszcze nienarodzona 😉 , co nie przeszkadza mediom twierdzić, ze mamy ją w pełnym rozkwicie) jest faszyzmem, a ten polega na tym, ze rząd robi, co mu się podoba, nie zważając na prawo, dobro ani rozsądek. referenda by ja własnie ograniczyły, bo przynajmniej lud miałby coś do powiedzenia, podczas gdy terez nie ma nic do gadania.

          @Królowa brytyjska, która włada też między innymi Kanadą i Australią … monarchowie Hiszpanii, Holandii, Belgii, Norwegii, Szwecji, Danii, Japonii, Tajlandii, Arabii Saudyjskiej, Jordanii, Emiratów Arabskich (i innych państw) są nieprawdziwi… ?

          Oczywiście, ze nie sa prawdziwi, bo to tylko zazwyczaj marionetki banksterów czy innych podejrzanych sił. Wiesz jaki dług ma Wielka Brytania? Taki sam jak USA – i tylko dlatego że „włada” – jak piszesz (a właściwie rabuje) Kanadą (jeden z najbogatszych krajów na świecie) i Australią, jeszcze nie zbankrutowała…
          To się nazywa wg ciebie monarcha, który doprowadza własny kraj do bankructwa? A jak nie oni rządzą, to nie są monarchami tylko żywymi figurami woskowymi dla turystów i magazynów plotkarskich… Czlowieku, ty nie rozumiesz absolutnie podstawowych podstaw, a chcesz tu uprawiać jakaś politykę… 😦

          @Nie radzę powtarzać tego ludziom, których nazywa Pan “plebsem”, prosto w twarz.

          A no toś się Pan okazał prawdziwym demokratą schlebiającym plebsowi. Juz wiemy, jaką Pan „demokrację” reprezentuje.
          „Temu Panu już dziękujemy”…

          @Czyżby hjk znaczy hrabia J.K.?
          hahhaha, nie tylko hrabia, ale i morgrabia 🙂

          @Pan lubi arystokrację,

          ale tylko tę prawdziwą, jak w przypadku monarchów… 😉

         • mocniejszy 21 kwietnia 2012 o 9:41 pm

          Obejrzałam właśnie w TV Trwam rozmowę redaktora z dwójką Pań na temat dzisiejszego marszu. Kilkakrotnie podkreślano, jakoby w Polsce jest demokracja! A problem niby w tym, że demokracja jest w Polsce zagrożona! Jak może być zagrożone coś, czego nie ma?

          No cóż, wypada tylko rzec:

          TELEWIZJA KŁAMIE…

          TV Trwam kłamie.

          (Mimo to uważam, że ta TV powinna mieć cyfrowe pasmo naziemne, bo w niej często dopuszcza się informacje w innych TV zupełnie cenzurowane).

         • mocniejszy 21 kwietnia 2012 o 9:44 pm

          ZNOWU KOMENTARZE ZWARIOWAŁY> TYM RAZEM WSZYSTKO ZAMIENIANE JEST NA PISMO POCHYLONE…

        • monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 8:39 pm

         Peryskop, mam prośbę. Nie używajmy już więcej epitetów, już się dość „wystrzelaliście” z Zeno i wcale nie mieliście dużo kibiców.
         A co do Szwajcarii, byłem tam 3 krotnie i nie mam nic przeciwko takiemu policyjnemu reżimowi. Może byłem za krótko, ale z rozmowy ze Szwajcarami dowiedziałem się, że oni też nie narzekają. Najpierw z obawą, a potem już odważnie piłem piwko z butelki na ulicy. Nikt mnie nie zamknął ani nie pouczał. Tak kiedyś było i w USA.
         Chętny jestem zrobić materiał filmowy o demokracji bezpośredniej.

         • deliriumworld 21 kwietnia 2012 o 8:51 pm

          Ja ze swojej strony powiem że niestety ale w tej drugiej Szwajcarii, czyli Kaszebśczi, nie można pić piwa na ulicy bez echa ze strony Straży Miejskiej, wiem bo tu mieszkam 🙂

         • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 9:15 pm

          Problem jest jeden.Mamy demokracje,uszytą po masońskiej rewolucji francuskiej,i najstarsze na świecie ,w czasach nowożytnych demokratyczne tradycje naszej Rzeczpospolitej.To dla tego musiała przestać istnieć,bo wzorcem miały być Stany Zjednoczone.O tym się nie mówi, że jej upadek,był efektem obrzydliwych spisków,nie zaś winą naszych przodków.Zaczęto od psucia obyczajów.Do Rzeczpospolitej ,należy nawiązać,bo nawet Wolter przyznawał w korespondencjach,że był to najdoskonalszy system polityczny ,najdłużej funkcjonujący w Europie.Sprawdźcie ile trwała republika w Rzymie ,potem Cesarstwo.To temat tabu,ale to źródło wiedzy co to była Wolność.

         • Aśka 21 kwietnia 2012 o 9:42 pm

          Próbuję zamknąć kursywę

         • hjk 21 kwietnia 2012 o 10:57 pm

          Aska nie da się, to musi zrobić Marek zamykając ją w moim wpisie albo go wymazując tylko i zostawić, by się nie rozpadła struktura bloga. już mu wysłałęm linka, ale chyba nie odbiera poczty

      • Aśka 21 kwietnia 2012 o 1:39 pm

       monitorpolski 21 Kwiecień 2012 o 10:15 am
       IZRAEL NIE JEST BOŻY. To jest twór szatana, sami żydzi ortodoksyjni o tym mówią. Prawdziwi żydzi to są Palestyńczycy. Co ty próbujesz nam wmówić?
       ____
       Ale … kropek właśnie o tym napisał.
       szatanowi zalezy z jedej strony aby ludzi mysleli ze ten twór na bliskim wschodzie jest IZRAELEM BOŻYM a z drugiej strony zalezy mu zeby zrzucac na nich wszelkie zło – cel jest prosty : szkaluje BOGA imitujac IZRAEL BOŻY , zaciemnia prawdziwy IZRAEL”
       ____
       albo ja coś źle zrozumiałam …

       • Peryskop 21 kwietnia 2012 o 3:24 pm

        Oj Aśka, Aśka!
        Kierując się zapewne kobiecą intuicją wdepnęłaś na dobrą minę do złej gry 😀

        Bo o to właśnie chodzi w starych kabalastych tekstach oraz w ich późniejszych ulepszeniach i dzisiejszych klonach, żeby już nie bardzo było wiadomo, co jest co, np. czy Israel jest Boży czy wręcz przeciwnie. Zauważyłem że „nasz” prowadzący 3…kropek o tym wie i tym manipuluje, więc zakwalifikowałem go do klasy 4….kropków (bo jednak przeważa pisownia z „ch”).

        Ta sytuacja to jeden ze skutków owej znanej z Genesis walki Jakuba z Bogiem, aby Bóg uznał jego nowe imię – Israel, i jak czytamy: w walce Bóg nad ranem osłabł i spełnił żądanie Jakuba, pardon, Israela. A kilka akapitów dalej okazuje się, że owa walka to był tylko sen Jakuba.

        I teraz najważniejsze więc zapnij pasy i nie oddychaj:

        Jeśli ktoś chce nadać tej sytuacji rangę historyczną to przywoła pierwszy cytat z Pisma.
        Natomiast kto ma cel przeciwny to przywoła ten drugi: winnego nie ma, to był tylko sen!

        Na tego typu „filarach” oparty jest Stary Testament. Niestety nie tylko on.

        Można oddychać, ale pasów lepiej jeszcze nie odpinać 😀

        Pozdrawiam.
        Bo trzeba zdrowia, żeby znaleźć odpowiedź na pytanie kto nazwał św. Pawła „apostołem” ?
        Primo voto Szaweł z Tarsu, Żyd znany z nienawiści do Chrześcijan, ich aktywny prześladowca.

        Otóż – on sam.

        W apokryficznych listach do… tak się tytułował, więc się to utarło i tak już pozostało, nawet z przypowiastką, że to jakoby sam zmartchwywstały Jezus mu tę nominację przekazał osobiście.

        Ale na tym nie koniec tego wątku, bo okazuje się, że jest jeszcze więcej „apostołów” ponad powołaną przez Jezusa oryginalną 12-tkę Apostołów, którzy mu towarzyszyli, jeden zdradził, a pozostali rozeszli się głosić Dobrą Nowinę. Ci dodatkowi „apostołowie” też nie mieli kontaktu z Jezusem, a jednak są nazywani „apostołami”.

        Kto ich mianował tak znamiennie przy tym nobilitując ?

        Otóż nie powinno to być niepodzianką, że uczynił to właśnie św. Paweł-Szaweł, pół-formalnie, bo po prostu nazywając ich tak w swoich listach. I to się też utarło i przyjęło. A w ten sposób uwiarygodnił też swoje apostolskie „samo-namaszczenie”.

        Czy nie przypomina nam to współcześnie stosowanych pijarowskich metod ?

        Nie piszę o tym, żeby podważać dogmaty naszej wiary w Chrystusa, ale żeby ukazać tło rozmaitych niedomówień w Pismach uznawanych za święte i natchnione, oraz kontekst także dziwacznych przekazów z nich czasem płynących.

        Bo kto z wiernych wie, jakie były losy św. Pawła i jak powstał jego „apostolski” autorytet ?

        Czy to nie przypomina współczesnej sytuacji, w której prawie nikt do niedawna nie wiedział, że FED to żaden „bank federalny” a tylko sprytnie stworzona atrapa tych samych cwaniaków ?

        Jednak trzeba wciąż patrzeć po owocach i opakowaniach aby móc szukać PRAWDY 😀

        Powyższe przemyślenia powinny nam też nieco ułatwić zrozumienie dziwnych przemian posoborowych, a także zapalczywość świętoszków typu Zeno@libro we wciskaniu nam biblijnych „laminatów”, abyśmy się nawet nie odwarzyli na własny pogląd w tych ważnych ale i trudnych kwestiach.

        • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 3:53 pm

         No i mamy jasność.To jest właśnie atak,na fundamenty Chrześcijaństwa,w jednym froncie z „opolczykami”,
         bo nie środki,a cel jest istotny.Mam nadzieję że hjk@ przejrzy na oczy.I nie tylko on.
         Św.Paweł,zaraz po Jezusie ,jest najbardziej znienawidzony,był wszak Żydem wykształconym,
         członkiem elity,i miał czelność się nawrócić,i zbudować Kościół.
         Do dzisiaj,mu to pamiętają,i jak tylko mogą dają temu wyraz.Po 2000 lat.
         Pod pozorem,dyskusji ,światłych ludzi,

         • Józef Bizoń 21 kwietnia 2012 o 4:17 pm

          Taaaaaaa – Św.Paweł zbudował Kościół.

         • hjk 21 kwietnia 2012 o 4:30 pm

          Św. Pawła „namaścili” inni apastołowie z którymi spotkał się w Jerozolimie, jest o tym w dziejach Apostolskich. Poczatkowo nie wierzyli w mozliwość przemiany, ale inni mieli objawienia od Jezusa, zeby się go nie bać, no i poddali go badaniu i stwierdzili, ze jest wiarygodny. Apostołów oczywiście wybrał i mianował Chrystus, a później swoich następców wyznaczali juz oni sami i tak trwa do dziś, gdzie biskupów uważamy za następców apostołów.

          Nie wiem, jakie to dziwne rzeczy wynikają z nauk św. Pawła, trzeba by tu przejść do konkretów, niemniej oczywiście istnieje mozliwość manipulacji pismami i tekstami swiętymi w ciągu wieków, tego nie da sie wykluczyć, no ale tu jest cała egzegeza służąca ustalania wiarygodności i oryginalności Pism.

          Aby sie przed tym zabezpieczyć w Kościele jest jeszcze coś takiego jak Tradycja, czyli przekaz ustny i pewien sposób odczytywania i interpretowania pism, oficjalnie zinstytucjonalizowany w tzw. Magisterium Kościoła, które rozstrzyga o słusznosci pewnych interpretacji.

          Zeno nie doszukuj się wszedzie ataków, ktoś może tu głosić różne rzeczy i mylić sie po prostu albo czegoś nie wiedzieć, a przy tym miec jakieś uzasadnione wątpliwości. Ale to wszystko można wyjaśnić.

         • Peryskop 21 kwietnia 2012 o 4:42 pm

          @biust, „bydlaku” © by Zenobiusz 2012, w swoich podobno doskonałych okularach za 11 zł nie dostrzegłeś, że nie kwestionowałem świętości Pawła, ani jego słusznych nauk (poza wcześniej wytkniętym napominaniem nas -owieczek- do posłusznego nadstawiania drugiego policzka).

          Natomiast ukazałem tło jego auto-promocji do roli „apostoła” w kontekście analogicznych metod pijarowskiego mącenia dziś, oraz wobec innych znamiennych niejednoznaczności w Biblii, na których „uczeni w Piśmie” robili i wciąż robią użytek manipulując masami. To są trudne dylematy, z którymi musi się zmierzyć każdy uczciwy i myślący Chrześcijanin aby oczyszczając szum zawarty w ornamentyce werbalnej i semantycznej swoją wiarę w Boga umocnić.

          Zauważ, proszę, „bydlaku” © by Zenobiusz 2012, że podobnie dramatyczne dylematy podejmuje bez hipokryzji ale z dużą odwagą i wiedzą ks. Piotr Natanek. I tylko masoneria kościelna stara się go tchórzliwie i kłamliwie dezawuować i nastraszać. Moje skromne wysiłki
          zmierzają w kierunku zbliżonym do przekazów z Grzechyni, a Ty starasz się tchórzliwie i kłamliwie mnie dezawuować i nastraszać, ZENOBIUSZU=KŁAMCO=OSZCZERCO.

          Ale jeśli nie możesz osiąść w zaciszu swojej e-norki, bo brakuje chętnych do zaglądania tam aby zostać walniętym „kanalią” © by Zenobiusz 2012, to podrzucaj tu pełne jadu kolejne zgniłe ulęgałki, a ja postaram się przerobić ten ferment na ożywczy eliksir do degustacji przez bardziej doświadczonych czytelników Monitora Polskiego.

          Ajwaj Trwaj !

         • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 5:00 pm

          Po owocach ich poznacie.Ksiądz Natanek,jest traktowany,jako szansa na rozbicie jedności Kościoła w Polsce.Nie przypadkiem promują go schizia@ i inne podobne blogi.
          Nie ważne środki ważny cel.Do czego to ma doprowadzić.
          Niemniej ,nie wyjdzie im to.Bo ksiądz Natanek,to tylko kontrowersyjny kapłan,ale nie da się w to wmanewrować.Za sprawą zaś Polski i Polaków,stoi ktoś inny.
          Tu dla zainteresowanych tematem ,występy w dyskusji schizi @
          .http://zenobiusz.wordpress.com/2012/04/04/przerwa-techniczna/

         • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 5:05 pm

          http://zenobiusz.wordpress.com/ks-natanek/
          Tu nauczanie księdza Natanka,przed którym przestrzega episkopat.Zachęcam,do posłuchania tego Kapłana,bo peryskopowego @ orędownictwa on nie potrzebuje.
          A te jakieś dzwięko nasladowcze ajwaj,to peryskopowi@ się wypsnęło,jak słowo chutzpah,co jakiś czas,to znak firmowy, silniejsze od niego.

         • hjk 21 kwietnia 2012 o 9:40 pm

          Zeno, chutpza to znak firmowy kogo innego i nie ma lepszego okreslenia na niektóre przekręty, ja właśnie chutzpa…

         • BB 22 kwietnia 2012 o 2:51 am

          Apostoł Paweł był wysłany szczególnie do pogan (Dzieje Ap. 9:15), a swoje wykształcenie uznał za szkodę i śmiecie ze względu na Jezusa (List do Filipian 3:4-10).

        • BB 22 kwietnia 2012 o 1:41 am

         @Peryskopie
         Poczytałam jeszcze raz o Jakubie. Miejsce, gdzie Jakub miał sen z głową na kamieniu, gdy uciekał przed Ezawem (bratem swoim) nazwał Betel. Jest o tym w Księdze Rodzaju 28:10-22 oraz 35:1-7.
         A drugim niezależnym wydarzeniem była walka z Bogiem o błogosławieństwo, gdy wracał z Paddan-Aram. O tym jest w Księdze Rodzaju 32:22-32 oraz 35:9-10. To miejsce nazwał Peniel.

         • Peryskop 22 kwietnia 2012 o 10:00 am

          BB, dzięki.
          Jedno z tych miejsc ma jeszcze ciekawszą dla nas nazwę – Luz.
          Ten nazewniczy bałagan wskazuje, że to mogło być to samo miejsce.

          Proszę zwróć uwagę, że powtórzona jest historia walki Jakuba z Bogiem o imię Israel, choć w pierwszej walce Boga rzekomo pokonał i swoje osiągnął. Jednak konieczna była powtórka ?

          A błogosławieństwo jako cel walki z Bogiem było w każdym przypadku.

          Czy nie jest to szczególna stosowana metoda postępowania np w walkach o rezolucje ONZ ?
          Jak ONZ błogosławi atak na Libię to Kali się cieszyć i łupić, a jak ONZ błogosławi prawa Palestyny to środkowy palec, zgrzytanie zębów i szantaż wobec wszsytkich którzy taką rezolucję wspomną.
          Bo Kali nie lubić tego czego nie lubić !

          I jeszcze jedno – umiejscowienie snu może się odnosić do miejsca spania (z głową na kamieniu)
          lub do miejsca gdzie pojawiła się owa Jakubowa drabina do nieba z aniołami.

         • BB 22 kwietnia 2012 o 11:22 am

          Ta walka jest drugi raz wymieniona w rozdziale 35, ale nie odbyła się po raz drugi. Chodzi o walkę o błogosławieństwo. W Biblii często zdarza się, że to samo jest powtórzone w innym miejscu. To tak jak spojrzenie na to samo z innej perspektywy.

        • BB 22 kwietnia 2012 o 2:30 am

         @Peryskopie
         Co do apostoła Pawła.
         Jest 12 pierwszych apostołów. W miejsce Judasza wszedł Maciej (Dzieje Ap. 1:26).
         Jest jeszcze urząd apostolski powoływany przez Jezusa tak samo jak prorocy, ewangeliści, pasterze, nauczyciele. (List do Efezjan 4:11). Dlatego apostołów było więcej.
         Aktualnie wydaje się to dziwne, bo raczej nie spotyka się, aby powołał Bóg kogoś na apostoła.
         Chociaż ja raz taki przypadek spotkałam. Nie wiem czy akurat to powołanie było prawdziwe.

         • BB 22 kwietnia 2012 o 3:46 am

          Zamiast słowa „urząd” powinnam raczej napisać „funkcja w kościele”.
          Gdy zastanowiłam się nad zadaniami jakie wykonywali dawniej apostołowie, to wydaje mi się, że pełnią je współcześni misjonarze. Jest to pójście z ewangelią w nowe rejony świata i pomoc w zakładaniu tam kościołów lub zborów.

         • Peryskop 22 kwietnia 2012 o 12:19 pm

          BB: „…Nie wiem czy akurat to powołanie było prawdziwe.”
          Z powołaniami na podstawie objawień są kłopoty – zwłaszcza gdy nie ma świadków.

          Dziękuję za przypomnienie tu Dziejów Apostolskich, na co już i @hjk zwrócił uwagę.

          To oczywiście racja, szkopuł w tym, że autorstwo DA przypisywane jest św. Łukaszowi Ewangeliście i jego asystentowi, ale także… św. Pawłowi-Szawłowi. A to finalne współautorstwo nakazuje większą ostrożność co do pełnego obiektywizmu tego przekazu.

          Wobec uwag @hjk, Zena i p. Józefa Bizonia zastanawia mnie czy św. Paweł nie jest nad-reprezentowany w liturgii KK ? Jego listy są bodaj najczęściej cytowane pomimo że podobno autentyczność tylko połowy z nich nie podlega kwestionowaniu.

          Ponadto widząc dzisiejszą penetrację KK przez powiązane z masonerią osoby na najwyższych szczeblach hierarchii i organizacje – które dążą do jego osłabienia przez „ekumeniczne reformowanie” – nie można odrzucić tezy, że podobne „wrzuty” miały miejsce od samych początków, czego ewidentnym przykładem jest Judasz. Jego operacyjna skuteczność rzuca cień na bystrość pozostałej 11-tki Apostołów, a przecież to oni weryfikowali Szawła !

          Czyż Szaweł po osobistym zaangażowaniu w prześladowaniach Chrześcijan, dostrzegając nieskuteczność tych działań nie skorzystał ze starej zasady – jeśli nie możesz wroga pokonać, to przyłącz się do niego – i czekaj na okazję 😉

          Droga do Damaszku, gorejący krzak…

          Apostołowie Jezusowi wydali mu certyfikat uczciwości po nawróceniu, ale czy wtedy procedury lustracyjne były doskonalsze niż obecnie ? Bo obecnie judaszowego TWBolka ze świętym znaczkiem w klapie można zrobić bohaterem, patryjotem, noblistem, prezydentem, autorytetem, plusem-ujemnem oraz mędrcem. Czy analogia losów przefarbowanych lisów nie jest dość porażająca ? I znamienna jest też osłona TWBolka przez najwyższe hierarchie !

          Wątpię w szczerość osób, które z własnego wyboru straciły „moralne dziewictwo”.

          Stąd i moja ostrożność (a nie obsesja) w odbiorze tekstów i działań przypisywanych św. Pawłowi.

          Nie jest moją intencją osłabianie KK, bo odczuwam wręcz przeciwną potrzebę.
          Ale wiadomo, że dotykanie tych trudnych zagadnień zawsze może być poczytane za herezję, sekciarstwo, bezbożnictwo itp.

          To trochę tak jak z unikaniem rozmowy o ułomnościach osoby nam bliskiej – czy zamilczenie problemu pomoże w pokonaniu tej wady ?

          W obecnej sytuacji spodziewam się ataku ze strony kogoś, kto sam ma kłopoty ze swoją wiarą w Boga i pod wpływem przytoczonych przeze mnie dylematów może oddczuć, że jego/jej wiara jest jeszcze bardziej zagrożona. Rozumiem to uczucie, bo sam przeszedłem przez taki etap. A pomogli mi rozsądni kapłani, z którymi mogłem porozmawiać w rzeczowej i spokojnej atmosferze o tych trudnych kwestiach. Widocznie sami mieli podobne dylematy.

          Wątpię, więc jestem ! (peryskopedia)

        • Ktoś 22 kwietnia 2012 o 4:29 pm

         Brawo, 6 za dedukcje. 😉

         Tak działa szatan, podszywając sie i przesłaniając soba to co w pamieci ludzi dotyczy sie czegos innego. Dlatego na przykład holokaust dotyczy tylko cierpienia zydów mimo iz to żydzi przez wiekszość wieków czas spedzali na dokonywaniu holikaustów innym. Ale jak najlepiej wymazac ofiarom pamięć iż byli przez zydostwo przez tysiąclecia gnębieni? Zrobić szopkę z czystkami w ramach partii z wmówic wszystkim wokoło iz cierpienia zamordowanych to wina obserwatorów jak w wypisz wymaluj Smoleńsku.

     • tamara 21 kwietnia 2012 o 10:19 am

      … ; „nie zdaja sobie sprawy z zagrozen i manipulacji”

      Czy ty zdajesz sobie sprawe,że też jesteś zmanipulowany? Czy tylko udajesz?………. ,bo chcesz manipulować innymi?

     • wicii 21 kwietnia 2012 o 5:55 pm

      tylko kriss supper jest idealnym poskramiaczem dla bandyckej wladzy w polsce.Zobacz na you tub.OBUDZ SIE POLAKU.

   • mocniejszy 21 kwietnia 2012 o 7:21 am

    Wysoce prawdopodobne jest planowanie zamachu pod fałszywą flagą w Polsce na mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Już teraz jeszcze z wyprzedzeniem sugeruje się, że zamach przeprowadzą islamiści. Dano im motyw (udział lenny Polski w wojnach islamskich, pomoc CIA co najmniej w przetrzymywaniu jeńców na terytorium Polski). Może też ktoś przeprowadzić za nich zamachy. Albo wmanewrować w to kontrolowanych islamistów. A potem zrzucić winę na Persję albo inny cel inwazji NATO.

    Trzeba ostrzegać przed zamachem pod fałszywą flagą!
    I apelować do Polaków w służbach, żeby nie pozwolili na zamach.

    Rząd powinien w ogóle odwołać EURO 2012 ze względu na wysokie niebezpieczeństwo.
    Jeśli tego nie zrobi, będzie winien sprowadzenia powszechnego zagrożenia.
    A za to stawia się przed trybunałem stanu.

    Opozycja, jak zwykle milczy.
    Słynny żydocentryzm PiSu daje o sobie znać.
    Zresztą to za rządów PiS, mimo uczestnictwa w ojnach islamskich, zdecydowano się na ryzyko organizowania mistrzostw w Polsce.

    • mocniejszy 21 kwietnia 2012 o 7:29 am

     Proszę przeczytać tekst oraz wcześniejsze podane z zielonych linków w jego końcówce:
     http://mocniejszy.wordpress.com/2012/04/20/byly-agent-mossadu-w-tvp-o-mozliwosci-zamachu-w-polsce/

     • rabarbarek 21 kwietnia 2012 o 7:56 am

      mocniejszy , jak pewni ludzie mowia , ze” bedzie ” to nalezy czytac to dokladnie odwrotnie tzn , ze ” nie bedzie” . Nie wydaje Ci sie podejrzane , ze coraz czesciej tego rodzaju informacje ” przeciekaja” do mediow ? Jest to taki szept , ktory wszyscy maja uslyszec. Moze po to , zeby nikt nie protestowal i nie dziwil sie , kiedy ” zjednoczone” sily antyterrorystyczne pojawia sie w miastch Polski i Ukrainy , aby wspolnie czuwac nad bezpieczenstwem kibicow.
      Narazie wiadomo o 19 takich anty… organizacjach . Takie ” pilnowanie ” porzadku bedzie okazja do cwiczen na wypadek koniecznosci przyszlej pacyfikacji narodow Europy.

      Masz pojecie jaka to okazja , tlumow zganiac nie trzeba , bo same przychodza i bez tlumaczenia mozna sciagnac sily europejskie i usrahellskie?

      Bardziej obawiam sie o Olimpiade 2012, bo te rozne znaki i znaczki sa wymowne .

      A wsrod cwiczacych USE Command . Slyszeliscie , ze takie jednostki isnieja?

      http://www.eucom.mil/

      • mocniejszy 21 kwietnia 2012 o 10:07 am

       A może miał być, ale za dużo ludzi zorientowało się, że zamach będzie pod flagą fałszywą i głośno o tym jest w internecie…
       Co się wydarzy lub nie, dopiero się przekonamy.
       Teraz jeszcze nie wiemy, więc obowiązkiem porządnych ludzi jest nagłaśnianie możliwości zamachu pod fałszywą flagą.

       Czytanie wszystkiego dokładnie odwrotnie, jest uproszczeniem, które przynajmniej czasami musi prowadzić do błędów. Czy blogerzy mają odpuścić i ma być w internecie tylko głos dużych serwisów korporacyjnych, które twierdzą, że zamach zorganizują islamiści? Przecież takie odpuszczenie sobie tematu będzie młynem na wodę spiskowcom fałszywej flagi.

       Jeszcze nie wiemy, czy odpuścili sobie.
       Może dopiero się zastanawiają.
       A może nie odpuszczą.

       Jak będzie słyszalny tylko głos, że islamiści coś planują, powstanie dobre podłoże do zamachu wrabiającego islamistów. Póki co, wielkie media nawet nie pisną o zamachu fałszywej flagi w Polsce.

       Trzeba cały czas apelować o odwołanie mistrzostw.
       I o ludzką postawę ludzi ze służb w Polsce i na świecie.
       Dość już knowań.

       Proszę tej sprawy nie wyciszać wziętą z sufitu pewnością, że w Polsce nic się nie wydarzy.

       • monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 10:20 am

        Ja sądzę, że będzie. Te „wycieki” to przygotowanie do zamachu. Przed 911 też w telawizjach USA głośno było o Bin Ladenie i terrorystach arabskich. Pamiętam jak Ted Koppel (żyd) ostrzegał w swoich programach przed terroryzmem islamskim. Przez lata przygotowywano społeczeństwo filmami z Hollywood, że Arabowie są źli, że dokonują zamachów itede. Z drugiej strony szkolono tychże zamachowców – ofiary kontroli umysłu. Tak to działa, dokładnie tak jak opisuje David Icke.
        Uważam, że w Polsce może dojść do zamachu, nie z tysiącami ofiar, ale to wystarczy by wprowadzić zamordyzm jak w USA. To jest wzór na wszystkie kraje świata. Większość infrastruktury jest już gotowa – wystarczy spojrzeć na czarne mundury policji. Syjonaziści – sataniści, uwielbiają kolor czarny.

        • mocniejszy 21 kwietnia 2012 o 10:56 am

         Wciąż mam nadzieję, że to szaleństwo nakręcania wojen religijnych zostanie powstrzymane.
         Że w Polsce nie przejdzie numer z fałszywą flagą.

         • monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 11:57 am

          A kto tu wie o „fałszywych flagach”? Zobacz co jest na „patriotycznych” stronach, ciągle to samo. Oni żyją wciąż w latach 80-tych, to zresztą jest celowe. Tacy jak my, ujawniający konspirację światową są niszczeni.

         • mocniejszy 21 kwietnia 2012 o 12:48 pm

          Rzeczywiście za mało wśród działaczy społecznych takiego podejścia, gdzie jest:
          1. całościowe rozeznanie układu obecnego łącznie z geopolitycznym,
          2. całościowe przedstawienie dobrego ustroju dla Polski,
          3. dokładne pokazanie drogi przejścia z 1. do 2. w realiach obecnych.
          Przydałoby się połaczyć wiedzę wyrywkową w całość. Stworzyć program odrodzenia narodowego. Bo żale nad rozlanym mlekiem nic nie dadzą.
          Myślę, że wielu ludzi pracuje nad tym i może już została przekroczona masa krytyczna społecznego zaangażowania, dzięki czemu w końcu powstanie organizacja wyzwolenia Polski. Na razie mamy pospolite ruszenie. Dobre i to, że w ogóle komuś się chce dzielić wiedzą z bliźnimi.

         • hjk 21 kwietnia 2012 o 11:38 pm

          @”Wciąż mam nadzieję, że to szaleństwo nakręcania wojen religijnych zostanie powstrzymane.”

          Ale jakich wojen religijnych? Wojny religijne to był zdaje się 17 wiek…

         • hjk 21 kwietnia 2012 o 11:40 pm

          @”organizacja wyzwolenia Polski.”

          czyli OWP…

         • Aśka 22 kwietnia 2012 o 8:52 am

          hjk 21 Kwiecień 2012 o 11:38 pm

          @”Wciąż mam nadzieję, że to szaleństwo nakręcania wojen religijnych zostanie powstrzymane.”

          Ale jakich wojen religijnych? Wojny religijne to był zdaje się 17 wiek…
          _____
          A jak nazwiesz hjk to niszczenie kościoła i chrześcijan dzisiaj, łącznie z mordami?

         • Peryskop 22 kwietnia 2012 o 9:18 pm

          @hjk, czyż w zasadzie niemal każda wojna nie ma aspektów religijnych ?

          Bezpośrednich lub pośrednich.
          Np wojna w islamskim Afganistanie, na który napadły wojska państw nie-islamskich ? Albo pretekst do napadu na Libię – rzekome wyzwolenie spod „reżimu” rzekomo gwałcącego prawa demokratyczne – zwłaszcza kobiet ? Podobnie Iran.

          I tak od wypraw krzyżowych, albo i wcześniej…

          Strefy wpływów – ekonomia – rząd dusz – religia.

     • monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 7:58 am

      mielismy to na blogu, link w spisie artykulow po prawej stronie.

      • rabarbarek 21 kwietnia 2012 o 8:17 am

       A tu straszenie polsko – ukrainskimi neo- nazistami , ktorzy zapowiedzieli , ze zamienia mistrzostwa w kwawa laznie. Polska policja uspokaja , ze polaczone oddzialy terorystyczne dadza rade poskromic huliganow. Czyli znowu o wspolnych akcjach. Miasta beda oblezone nie przez ” huligano-terrorystow” , a przez any – terrorystow.

       Artykul jest straszny jakby go psychopata napisal.

       http://austriantimes.at/news/Around_the_World/2011-12-01/37930/Polish_Fans_%3A_We%27ll_Destroy_England_In_Euro_2012_

       • monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 10:21 am

        No i mamy terrorystów i konflikt międzynarodowy. Przecież o to chodzi.

       • hjk 21 kwietnia 2012 o 10:21 am

        a jak wejdą ci antyterroryści, to uż nie wyjdą i o to tu chodzi – przed € nic nie mogą zrobic, bo by była kopmpromiatcja, ale p tojuż mozna, bo jak napisał użytkownik na onecie, wszystko się wali:

        ~bezpartyjny obserwator: jestem co dzień na forum, czytam te nowinki i jak już myślę że gorzej być nie może, okazuje się to pikuś przy następnym niusie. nie wiem jak wam, ale mi ręce opadają, nie pamiętam takich przekrętów korupcji i dziadostwa jakie jest w tej chwili. w tv wywiady naszych p-osłów i kłamstwo za kłamstwem a gdzie nie spojrzeć w kraju katastrofa na całej linii – dotyczy to praktycznie każdej dziedziny życia?. do tego jeszcze te całe euro…miliony wywalone w błoto (bo nożna w Polsce nie istnieje) i wstyd przed światem bo wszędzie coś nie zrobione coś się zesr..ało czegoś nie ma. masakra. „

        • hjk 21 kwietnia 2012 o 10:23 am

         link:
         http://biznes.onet.pl/furmanka-na-autostradzie,18496,5110769,1,prasa-detal

         • Peryskop 21 kwietnia 2012 o 7:03 pm

          Można by to szczere wyznanie zatytułować: „Bolesne przebudzenie leminga”.
          Gdzie ten facet był i co robił 5 – 10 lat temu ?

         • hjk 21 kwietnia 2012 o 11:42 pm

          pewnie studiował i jak wszedł w realne życie to mu się oczy otworzyły…

 2. AQQ 20 kwietnia 2012 o 11:49 pm

  MP ma wyczucie.

  • Annah. 21 kwietnia 2012 o 11:52 am

   czyżby? ta pikieta przeciw gmo już się odbyła a dziś jest Marsz w obronie mediów, gdzie jakieś info?

 3. navajo88 20 kwietnia 2012 o 11:49 pm

  Monitor nie ważne czy była by organizowana w sobote ,niedzielę czy w środku tygodnia, co i tak nie zmieni niczego po prostu na to jest już zapóżno i tyle , jedynie co by mogło jeszcze cokolwiek zmienić to nieposłószeństwo obywatelskie !!!!!! , ale tego się raczej nie spodziewajmy jak już ,to prędzej trzęsienia ziemi albo wybuchu wulkanu w polsce !. Stara gwardia ma to wszystko w dupie ,a młodzi to nie mają pojęcia jak się do tego zabrać i to wszystko co mam w wyżej wymienionym temacie do napisania !
  J.M.H

  • Onufry 21 kwietnia 2012 o 7:43 am

   Panie Navajo! Mądrego posłuchać warto ! Piszemy o ewentualnych zamachach. One się już odbyły po cichutko i w salonach. Ci co mieli posiąść władzę i kasę już ją mają. Reszta…. sory jedynie otumanione i zmanipulowane mięso armatnie. Być może zostanie w jakiś sposób wykorzystane jeśli elita tak POstanowi. Czego jesteśmy świadkami , wojny ekonomicznej a precyzyjniej wpędzania motłochu w długi. Kiedy to walnie ? Nie wiem. Ale jednego jestem pewien, nastąpi to gdy nikt tego nie będzie się spodziewał , nagle. Wtedy efekt będzie najlepszy! To jest w telegraficznym skrócie cały plan tzw. tfu elity!

   • navajo88 21 kwietnia 2012 o 10:15 am

    Panie Onufry w jednym się z panem zgodze że to stanie się kiedy nikt niczego się nie będzie spodziewał i to jest prawda , ale nie jakieś zamachy czy wojna ale coś znacznie gorszego i co najgorsze to nadejdzie z przeszczeni kosmicznej i co najgorsze nie będzimy mogli się przed tym obronić !!!
    J.M.H

    • kosiardeyablos 21 kwietnia 2012 o 5:55 pm

     Zaatakują nas „świnie z kosmosu” !!! …byuhahaha….nie…to będzie zemsta krewetek za „dystrykt 9” !!!

     • hjk 21 kwietnia 2012 o 11:47 pm

      „Apokalipsa kosmiczna” – jakby coś takiego mialo się zdarzyć, a ziemia trwa podobno 4 mld lat, to dawno by się zdarzyło…
      Ostatnio był potop, ale to nie kosmiczna, tylko ziemska była, no chyba ze cos spadło z kosmosu i „oberwało chmury” – cała atmosferyczna wilgoc znalazła się na ziemi – ‚trochę” tego było,..

      A tak nawiasem mówiac, to sa nasze zapasy na „czarną godzinę”…

      • kosiardeyablos 22 kwietnia 2012 o 10:07 am

       Te świnie z kosmosu ?! Ciekawe jak smakuje GALAKTYCZNA WIEPRZOWINA ?!….hahaha….
       ok….apropo tych wydarzeń to cyklicznie sie zdarzają, nic nie jest wieczne !
       Gdzieś czytałem artykuł na temat „wpływu cykli słonecznych na ludzi”. Ludzie nie będąc tego świadomi zachowują się czesto irracjonalnie – słoneczko pierdnie i wszystkim prostuję sie fałdy na mózgach, zauważyłeś ? Wystarczy obserwować sytuacje na blogu. A co do zapasów – słynne zupki kuksu -tania chemia gospodarcza czyli tak zwane studencie żarcie. Da rade na tym pociągnąć pare miechów, może i dłużej….hahaha…..ale ta kosmiczna wieprzowinka…hm…jestem ciekaw ? W razie „W” jestem pierwszy !!!! Zaklepane !!!
       http://www.mauricecotterell.com

  • monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 10:22 am

   Tak, masz rację z nieposłuszeństwem. Ale do tego potrzebne są ogólnopolskie media. Tu widać, że Gazeta Polska, która jest już dziennikiem, nie została stworzona przez patriotów. Co gorzej, promują szczepionki!”
   Media o. Rydzyka, owszem, mobilizują społeczeństwo, ale przy idącym nań ataku, nie mogą sobie pozwolić na zbyt dużo. Poza tym też już są kontrolowane.

   • hjk 21 kwietnia 2012 o 10:33 am

    Realia gazet są takie, ze to wszystko kosztuje, wiec łapia się każdego sponsora i potem drukują mu reklamy. Ale nie wiadomo, czy ze szczepionami to celowa robota, czy głupota (niewiedza) redaktora/wydawcy…
    Wprawdzie skutek ten sam, ale ocena sprawy bedzie różna… No ale i tak wielka kicha…

    • Aśka 21 kwietnia 2012 o 10:50 am

     W Gazecie Polskiej to nie reklamy mówią o konieczności i dobrodziejstwie szczepień, czy podboju Białorusi, ale artykuły zatrudnionych tam dziennikarzy!

     • hjk 21 kwietnia 2012 o 1:01 pm

      No to tragedia, jak tak… redaktorzy z wypranym mózgiem, a gazeta kieszenią…

     • AQQ 21 kwietnia 2012 o 1:48 pm

      Bo to szmata, ta gazeta na pasku pejsatych.

      • Peryskop 21 kwietnia 2012 o 7:19 pm

       Dzięli Monitor, Aśka i AQQ.

       Już wcześniej sygnalizowałem, że w GP dają artykuły niewątpliwie przez kogoś „sponsorowane”, m.in. usprawiedliwiające zbójecką napaść NATO na Afganistan, a także promujące eksploatację łupków dla głupków, bez dotykania bardziej wątpliwych aspektów tych tematów.

       Czy to jest reprezentowanie POLSKIEJ RACJI STANU ?

       Oczywiście ta propaganda jest zakamuflowana wątkami pseudo-patriotycznymi, żeby całość smakowała. Ta sama taktyka widoczna jest również w trollllskiej działalności tu na Monitorze.

       Dlatego wciąż apeluję, abyśmy poznawali nie tylko po owocach, ale i po opakowaniach.

       • monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 7:29 pm

        Peryskop, tylko tak można zdemaskować agenturę. Nie podoba mi się np. demagogia tych polityków, którzy owszem, mówią o złych aspektach polskiej rzeczywistości, jednocześnie omijając sprawy najważniejsze, tzn. kto za tym złem stoi. Nie mówi się np. w ogóle o Agendzie 21 ONZ-tu, depopulacji czy bankierach, jednocześnie klnąc na złego Tuska, którym rzekomo steruje Moskwa. A co Moskwa ma do Agendy 21, GMO, łupienia narodów przez bankierów czy śmiertelnych szczepionek? To tych ludzi dla mnie dyskwalifikuje. Jeśli bowiem wiedzą i nie mówią, to są fałszywi – nie muszą mówić wprost, wystarczy że wspomną. Jeśli nie wiedzą, to się nie nadają do polityki, bowiem skończą w następnym samolocie.

        • Peryskop 21 kwietnia 2012 o 8:16 pm

         Monitor: „…skończą w następnym samolocie”
         – który im też nawet nie odleci z Okęcia ! 😀

         Przykładem tego jest tragiczny los ś.p. Lecha Kaczyńskiego „służącego dwóm panom”.

         Mnie wciąż dziwi skrajna naiwność „polityków”, „redaktorów”, „profesorów” i pośledniejszych przedstawicieli POlektoratu, mających nie wiadomo dlaczego nadzieję, że wszystko co dobrze zagrabione, będzie wiecznie trwać. NIE BĘDZIE.

         Najwyższa pora aby zaczęły im się masowo śnić super-nocniki z rękami zanurzonymi po pachy.

         • hjk 21 kwietnia 2012 o 11:51 pm

          @”,,,że wszystko, co dobrze zagrabione, będzie wiecznie trwać. NIE BĘDZIE.”

          A choćby i dlatego, że stara leninowska zasada jest „wiecznie żywa” wsród tego typu publiki – „grabi zagrabliennoje”…
          „Kruk krukowi oka nie wykole”, ale do czasu…

    • monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 10:52 am

     Masz wątpliwości? SZCZEPIONKI ZABIJAJĄ NASZE SPOŁECZEŃSTWO, a ty masz wątpliwości czy to jest celowa robota.
     Czytałeś Protokół nr. X? Wszystko idzie zgodnie ze scenariuszem.

     • hjk 21 kwietnia 2012 o 1:02 pm

      No ja jestem chyba jednym ostnich, którzy by mieli jakies watpliwości 🙂
      No ale jacys redaktorzy w gazetach pewnie karmią się licznymi złudzeniami i PRem koncernów…

      • Peryskop 21 kwietnia 2012 o 7:29 pm

       hjk: „jacys redaktorzy w gazetach pewnie karmią się licznymi złudzeniami i PRem koncernów”

       Raczej lubią być karmieni, bo to oprócz pełnego żołądka daje iluzję stabilizacji, możliwość spłacania kredytu, spędzania wakacji na Sardynii czy na Canarach itp.

       Aż do etapu gdy w skutek „niespodziewanych wydarzeń” mit pryska i zaczyna się real 😦

   • Annah. 21 kwietnia 2012 o 10:40 am

    „Poza tym też już są kontrolowane.”
    Może byś wrzucił konkretne nazwiska redaktorów, jeśli oczywiście masz konkretne przykłady dezinfo, w tej chwili zwracasz podejrzenia w stronę w ojca Rydzyka

    • monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 10:48 am

     Nie muszę podawać nazwisk, wystarczy, że widzę i słyszę co publikowano 10 lat temu, a co dzisiaj. O rządzie światowym, syjonizmie, ludobójstwie szczepionkowym i GMO powinno huczeć na pierwszych stronach, nie sądzisz? A że jest kontrolowana, a właściwie szantażowana (co też jest formą kontroli, najbardziej skuteczną), to wiem od jednego z bliskich znajomych o. Rydzyka. Chyba nie chcesz bym podawał nazwisko?
     Przecież nie napisałem, że winię o. Rydzyka – napisałem tylko, że nie są to wolne media. Atak ma zresztą je do końca zniszczyć, bo jest coś takiego jak Rozmowy Niedokończone, gdzie ludzie mogą dzwonić prawie na żywo. Tego syjonaziści się najbardziej boją – niekontrolowanej dyskusji. Jak tu, na blogu.

     • Annah. 21 kwietnia 2012 o 11:18 am

      Niestety unikać muszą jak ognia krytyki lucyferiańskiej sekty stojącej za całością planowanych i toczących się ludobójczych działań bo zaraz skończyliby nadawanie. Na pewno ktoś tylko na to czeka, nie sądzisz?
      Były już w pierwszych latach zakusy by usunąć ich pod pretekstem antysemityzmu dlatego teraz muszą niestety uważać i dla mnie jest to oczywiste.
      Oczywiście w Rozmowach Niedokończonych ze strony prelegentów a zwłaszcza słuchaczy można usłyszeć dużo więcej, kilka razy byłam bardzo zbudowana wiedzą telefonujących, a w takiej sytuacji radio nie bierze odpowiedzialności.
      Twoje zarzuty że media Rydzyka są pod kontrolą uważam za niesprawiedliwe.

      • monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 12:04 pm

       No bo są, nie zaprzeczysz. Przykład miałem w 2009 podczas „pandemii” – dotarliśmy z Piotrem Beinem do prof. Brody, wyraźnie go przekonaliśmy argumentami, że powinno się poinformować Polaków o zagrożeniu ze strony szczepionek, a nie fikcyjnej „pandemii”. Nic się nie ukazało – dopiero po kilku miesiącach jak już kipiało od zarzutów wobec WHO.
       Strach przed publikacjami niepoprawnymi politycznie też jest kontrolą. Na moim blogu to też występuje, choć w znacznie mniejszym stopniu. Przynajmniej nie jestem uzależniony od sponsorów czy decydentów partyjnych, w żadnych większych mediach się nie da tego uniknąć – ludziom przecież trzeba płacić. Jeszcze raz nadmieniam, że nie winię za to o. Rydzyka.
       Całkowitą wolność prasy musimy wywalczyć.

       • Annah. 21 kwietnia 2012 o 12:30 pm

        Krytyka lucerniańskiej sekty daje tylko pozory działań, bo są to ludzie na anonimowi o których nikt nie ma bladego pojęcia: ostatnie wtajemniczenia w masonerii a nie jacyś Rotszyldzi czy Rokefelerowie czy nawet Billdenbergowie. Polsce potrzebne są działania na wzór Węgier, zmiany w prawie, zmiany w ordynacji wyborczej a nade wszystko praca u podstaw by Polacy dokonywali mądrych wyborów i to jest w granicach naszych możliwości. Pewne pomysły które wydają się zbożne, pro-słowiańskie, pro-patriotyczne… oceniające człowieka ze względu na pochodzenie czy jakieś zupełnie wyolbrzymione sprawy lansowane przez Szuberta, Beina, Bizonia, Prawicę net, Niezależną, Bibulę, Gajowego lansujące wypaczoną kolejność działań, bojkot wyborów i niszczenie zaufania do kandydatów tuż przed wyborami są dezinformacją, prowadzą do nienawiści rasowej a w kolejności może do rozlewu krwi. To nie jest duch polski, a efekty już właśnie wszyscy odczuwamy.

       • hjk 21 kwietnia 2012 o 2:35 pm

        Tu akurat z tym prof. to źle trafiliscie, zreszta Piotr sam się o tym przekonał i nawet zdaje się napisał u siebie a propos katastrofy w Fukuszimie. Szkoda, ze nie uderzyliście do jakichś innych osób.

        • monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 2:46 pm

         O ile wiem, to rozmawiał z o. Rydzykiem w tej sprawie, ale była wtedy blokada. Dlatego mówię, że są kontrolowane.

         • hjk 21 kwietnia 2012 o 11:59 pm

          To ciekawe, bo w końcu PełO z Kopaczową odmówiło zakupu szczepion – tak jakby to była jakas próba czy test, na ile ludzie się bez wsparcia mediów zorganizują i czy jaki bedzie oddolny sprzeciw – Czy to było już po akcji Jane czy jeszcze przed?

          Co „unych” tak naprawdę powstrzymało- przypadek laboranta odkrywającego zabójcze materiały do rozprzestzrenienia czy fakt, ze ludzie za bardzo zaczeli sięinteresować szczepieniami i same koncerny zdławiły akcję, bojąc się upadku całej tej dochodowej chutzpy?

   • Aśka 21 kwietnia 2012 o 10:46 am

    promują szczepionki i podbój Białorusi też

    • Peryskop 21 kwietnia 2012 o 1:30 pm

     RM i TT podają pewne informacje, których brak w innych mediach i to jest wartością !

     Ale przemilczają inne ważne sprawy i to jest ich wielką wadą, bo to jest WYPACZANIE OBRAZU ŚWIATA. Zwłaszcza że dla wielu niedoinformowanych słuchaczy, rozumujących w oparciu o zasadę kontrastu, media toruńskie na tle pozostałych jawią się jako obiektywne i w pełni wiarygodne. A tak niestety nie jest.

     RM promuje katechezy z kładzeniem nacisku na „wybraństwo Izraela”.
     Komu to służy?

     Czy nie ma na celu wklepywania słuchaczom właśnie tego „wybraństwa” ?

     RM unika jak zarazy problemu lefebrystów, a dość doniosła informacja o zdjęciu z nich ekskomuniki przez papieża Benedykta XVI została przemilczana. O czym to świadczy ?

     Dlaczego nie poświęcono audycji z dyskusją kompetentnych osób dla analizy sytuacji po-soborowej?

     Przecież to też są bardzo istotne kwestie i dylematy dla milionów katolików w Polsce i na emigracji.

     Wobec milczenia dot. fałszywej „pandemii”, czy zbrodniczej wojny w Iraku, Afganistanie i Libii, powyższe przykłady potwierdzają Marka stwierdzenie, że RM, TT i ND nie są to wolne media.

     Można nawet dość łatwo ocenić jaką politykę de facto realizują. Znamienne, że wielce wątpliwe wyznania świadka „odlotu” z Okęcia delegacji do Smoleńska ukazały się najpierw w TT i ND.

     Może kiedyś i Annah dostrzeże te subtelności ?

     U Maruchy jest ciekawa analiza Marka S. „Jak zniszczono Radio Maryja”
     http://marucha.v3v.org/viewtopic.php?t=3820&sid=199017cd39446842342cf2f03c1a1bad

     Oj niełatwo jest dziś być Polakiem, patryjotą, katolikiem, inteligentem.
     A nawet być tylko uczciwym człowiekiem jest dziś coraz trudniej 😦

     Ale przecież to nie oznacza, że możemy ustawać w wysiłkach 😀 😀 iekiem.

     • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 1:47 pm

      Oj niełatwo jest dziś być Polakiem, patryjotą, katolikiem, inteligentem.
      A nawet być tylko uczciwym człowiekiem jest dziś coraz trudniej
      Zwłaszcza jak jest się satanistycznym buddystą .

      • miziaforum 21 kwietnia 2012 o 2:17 pm

       […]
       monitorpolski: takie treści proszę na swoim blogu.

       • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 2:47 pm

        Polaków,piszemy z dużej litery,zapomniałeś podać linka do swojego bloga ,gdzie masz nie tylko screany,ale filmy i nagranie,dokumentujące te zarzuty,ale może […]
        monitorpolski: proszę bezpodstawnie nie oczerniać innych

        • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 8:49 pm

         ,ale może […]
         monitorpolski: proszę bezpodstawnie nie oczerniać innych
         Usunięty fragment stwierdzał,że peryskop@ będzie w tym pomocny,i jak widzimy dołączył ochoczo,więc nie był to wpis bezpodstawny,zważywszy że nęka mnie takimiż pomówieniami od paru dni.Marku,czytaj swojego bloga.

         • monitorpolski 22 kwietnia 2012 o 6:39 am

          Czas to zakończyć bluzgi z obu stron, bo nie ma to żadnego sensu. Jesteśmy wszyscy na mocno podciętym drzewie, szkoda naszej energii na użeranie się między sobą z bzdurnych powodów. Każdy Polak ma swoje zdanie i bije się o głupia miedzę – to właśnie nas najbardziej osłabia.

      • Peryskop 21 kwietnia 2012 o 8:30 pm

       Dzięki ZENO=KŁAMCA=OSZCZERCA.
       Jesteś doprawdy niezawodny w samopogrążaniu się.

       Kołuj tak dalej i myśl, że już już odlatujesz…

      • kosiardeyablos 22 kwietnia 2012 o 10:55 am

       …jaki satanistyczny buddysta ? Nie ma czegoś takiego !!! Szatan to wytwór bliskowschodnich egipsko-syryjsko i ch..j wie jakich jeszcze rozważań ! Buddyzm lezy troche dalej !!! Zresztą skoro ktoś wierzy w piekło, to z samego zalożenia jest wyznawcą satanizmu gdyż wierzy w piekło ! masło maślane !!! Skoro ktoś grzeszy to juz sama forma takiego celibatu jest niezgodna z boskim aktem stworzenia,czyli jest grzechem a orgazm to dar boski by czerpać przyjemność z prokreacji (obrażam teraz wszystkich impotentów !!!…hahaha) w celu stworzenia nowego potomka tak by było to aktem miłości a nie lini montarzowej w fabryce HSInc. (Homo Sapiens Inc) – co to oznacza ? Że paranoja goni paranoje !!!

     • Annah. 21 kwietnia 2012 o 1:54 pm

      No i co z tego wszystkiego wynika dla rozwoju życia duchownego i modlitewnego przeciętnego słuchacza które są sprawą fundamentalną dla poprawy sytuacji w naszym kraju? Ten fakt przebija całą uzasadnioną a najczęściej złośliwą krytykę mediów ojca Rydzyka.
      Oczywista że dostrzegam rożne subtelności stosowane z uwagi na bezpieczne czy w ogóle nadawanie i wyznaję zasadę by nie kalać gniazda.. bo wiara i poczucie przynależności narodowej dla mnie jest czymś nieodłącznym.
      A wy dalej szukajcie subtelności i drążcie, ja już nawet wiem do czego to zmierza – mensa może i tak, zwyczajnej mądrości życiowej brak.

      • Peryskop 21 kwietnia 2012 o 9:08 pm

       Annah, może kluczem jest tu wspomniany „brak zwyczajnej mądrości życiowej”.

       Bowiem owa „zwyczajna mądrość życiowa” wymaga uproszczeń: tak tak – nie nie, czarne – białe, dobro – zło, prawda – fałsz. Natomiast życie REALNE jest niestety bardziej złożone i opis świata tylko takimi prostymi kategoriami staje się mało użyteczny, a bywa nawet niebezpieczny.

       Ani Marek, ani @hjk, ani ja nie atakujemy w czambuł RM, TT ani jego twórcy dr T. Rydzyka.
       Staramy się tylko o możliwie obiektywną ocenę tych dzieł i ich głównego autora.

       Kalanie własnego gniazda żeby kalać jest szkodliwe i naganne. Ale słowa przychylnej ale racjonalnej krytyki mogą przysłużyć się do umocnienia tych mediów i co najmniej pozbycia się złudzeń, że są idealne. Bo nie są, na co przykłady podaliśmy. Chowanie głowy w piasek tylko do czasu jest bezpieczne, bo cały kuper wystaje.

       Osobiście sądzę, że TT po szamotaninie uzyska dostęp do multiplexu, bo skrycie spełnia także pewne poza-katolickie zobowiązania. Chyba że lucyferianie przechodzą już do ostatecznej rozgrywki i wtedy cackanie się z subtelnymi programowaniami owieczek nie jest już takie ważne.

       Zobaczymy. Czyli po opakowaniu tego „owocu” poznamy na jakim etapie obecnie jesteśmy.

       • Annah. 21 kwietnia 2012 o 10:10 pm

        Peryskop, pamiętaj ze „życie realne” to życie a właściwie stan na tę chwilę Twojej duszy a Tu panuje tylko Tak/Tak, Nie/Nie resztę sobie poskładaj sam, bo nie brak Ci inwencji…
        http://gloria.tv/?media=262643

     • hjk 21 kwietnia 2012 o 2:47 pm

      @”Dlaczego nie poświęcono audycji z dyskusją kompetentnych osób dla analizy sytuacji po-soborowej?”
      Zeby nie „rozjątrzać” sprawy, która jest dość drażliwa ale uważam, ze
      @”Przecież to też są bardzo istotne kwestie i dylematy dla milionów katolików w Polsce i na emigracji.” Z tymi milionami to jest przesada. Owszem są pewne środowiska, które się z tym nie godza i nie pogodziły, ale nie sądze, ze byłby to własciwy temat na „R.N.” To temat do dyskusji w pewnych bardziej specjalistycznych zespołach parafialnych, diecezjalnych czy krajowych i w samym „Centrum”.

      Ale z tym racja, ze o pewnych sprawach można by publikę szerzej informować, zresztą ostatnio zauważyłem, ze się trochę zradykalizowali i dopuszczają nieco bardziej wybuchowe tematy – dość powiedzieć, ze było o poruszanych tu tematach – banksterstwie, totalitaryzmie w UE, itd. Dlatego dobrze by było, zeby takich mediów jak RM czy TT było więcej, chociazby z kilka stacji i niekoniecznie kościelnych. Bo RM i TT nie może tak „pełną gębą” poruszać „tematów świeckich”, własciwie politycznych, z wiadomych powodów. Ale jak widać tylko pod patronatem kościoła udało się na razie „jakoś” przełamać monopol ławy mediów świeckich, na pasku jednej centrali. Nie jest to może to do końca, czego byśmy chcieli, ale dlaczego nie ma medió „świeckich” niezależnych poza niszowymi blogami i radiami internetowymi? To wszystko świadczy o ‚ich” sile i naszej słabości… Więc nie można „obwiniac” TT czy RM ze świeccy nie robią tego, co powinni. Trzeba się cieszyć z tego, co jest, a dostrzegane błędy albo zgłaszać i prosić o korektę, albo piętnować.

      • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 2:49 pm

       Hjk@
       jak cie czytam,to się zastanawiam,kto pod Twoim nickiem,gościł na moim blogu.Zupełnie inna osobowość wynurza się z tamtych wypowiedzi.

       • Peryskop 21 kwietnia 2012 o 8:44 pm

        @hjk, to racja że konfuzję za kiepski stan mediów świeckich w Polsce przelewamy zbyt automatycznie na RM, oczekując zapchania ogólnopolskiej wyrwy informacyjnej. A ona jest ogromna i nawet toruńskie „imperium” temu nie sprosta.

        ZENO, „bydlaku” © by Zenobiyusz 2012, trzebało się wpierw zastanowić zamiast wyzywać @hjk od „kanalii” © by Zenobiusz 2012 za zwykłe i merytorycznie uzasadnione zwątpienie iżby różowo-czarna skrzynka Tu154M na miejscu domniemanej „katastrofy” w Smoleńsku była ludzką twarzą.

        • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 9:33 pm

         „ZENO, “bydlaku” © by Zenobiyusz 2012, trzebało się wpierw zastanowić zamiast wyzywać @hjk od “kanalii” © by Zenobiusz 2012 za zwykłe i merytorycznie uzasadnione zwątpienie iżby różowo-czarna skrzynka Tu154M na miejscu domniemanej “katastrofy” w Smoleńsku była ludzką twarzą.”

         Taak,rzuciłem wam brzytwę,i ciekaw jestem jak długo będziecie się jej trzymali,zanim stwierdzicie ,że kroi wam paluchy.Zgodnie z oczekiwaniem zresztą.Myślisz Skop@,że to używanie co chwila tekstu, jak wyżej,spowoduje ,że inne ,kwestie merytoryczne ,zapadną w niebyt.Otóż nie.Spisane będą słowa i uczynki…….
         Ja już wiem do końca ,co chciałem wiedzieć.
         A czytelnicy,w zależności ,od doświadczenia ,życiowego,i samozaparcia,w czytaniu,tasiemcowych wieloosobowych „rozmówek”,po uważaniu,jak to się,kiedyś mówiło.

       • hjk 21 kwietnia 2012 o 9:43 pm

        @”Hjk – jak cie czytam,to się zastanawiam,kto pod Twoim nickiem,gościł na moim blogu.Zupełnie inna osobowość wynurza się z tamtych wypowiedzi.”

        jam to – nie chwaląc się – był 🙂
        widać twój blog wywołuje odmienne stany świadomości 😉

   • navajo88 21 kwietnia 2012 o 12:42 pm

    Monitor i co najważniejsze rewolucji nie robi się przy pomocy starszych i schorowanych ludzi ,tylko przy pomocy młodych i co najważniejsze zdrowych ludzi ,a z dtm sam widzisz jak jest !!!! a jest raczej do dupy !!! . Ale ja jestem spokojny jak zawsze kiedyś nabrzmiały wrzód pęka ,więc tak i nasz polski wrzód kiedyś pęknie , ale nie to jest najważniejsze monitor , bo wielu ludzi nie zdaje sobie sprawę że nasz układ słoneczny powoli acz nie ubłagalnie zaczyna wchodzić w gęste obszary pyłu kosmicznego które znajdują się w naszej galaktyce , i nie ważne czy ludzie w to wierzą czy też nie ale nasza galaktyka to nie jest takie sobie statyczne i spokojne miejsce w przeszczeni kosmicznej ,ale znajduje się w ciągłym ruchu a nasz układ słoneczny także podlega tym ciągłym zmianom i kto wie czy teraz jak piszę te słowa ,to nasza kochana staruszka ziemia nie znajduje się na kolizji z jakimś ciałem niebieskim , lub co gorsza z jakimiś ciałami niebieskimi . Ja tego nie wiem i ty tego nie wiesz i żeby było jeszcze śmieszniej to powiem ci że na całej ziemi nikt tego nie wie ,,,, a jak się dowiemy to może być już za póżno ja jakiekolwiek działania .
    Tak że tak to wygląda na dzień dzisiejszy panie Monitor
    Ps: wkleję link z gazety wyborczej ,wiem WYBORCZA !!!!!!! hahahahahahahahahahaha
    i powiem ci jedno że ja za parę dni wyłączam całkowicie internet i rezygnuję z tego
    wszystkiego i żaden gnojek i inny choćby nazywał się zuckerman nie będzie o mnie zbierał żadnych informacji koniec tego dobrego !!!!!!!
    A tutaj daję ten link !
    http://wyborcza.pl/1,75477,11584689,Prywatnosci_juz_nie_bedzie.html
    J.M.H

    • monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 1:04 pm

     Prywatności już od dawna nie ma. To jest wstępniak do czipowania. Przyzwyczajają nas, że jesteśmy niewolnikami – to jest gra psychologiczna. Musimy się zastanowić jak z tym walczyć.
     Na razie można szyfrować maile i ci g.. zrobią. Proszę informatyków, którzy to czytają do podesłania mi odpowiednich materiałów nt. szyfrowania maili, zamieszczę je w poradniku technicznym. Przynajmniej tu im dajmy popalić. Prywatne listy się otwiera tylko u więźniów.
     A co do google – korzystajcie na razie ze Startpage.

     • AQQ 21 kwietnia 2012 o 1:56 pm

      19-go dostałam esemesa(!) od TAURON, że 20-go mam zapłacić fakturę nr.xxx na kwote 54,08zł za prąd….nie dostałam żadnej listownej faktury ani nie dawałam nr.telefonu, ani nikt nie czytał mi licznika, oczywiście nie zapłaciłam. Zamierzam z tym iśc smsem na Policję.

      • hjk 21 kwietnia 2012 o 2:51 pm

       Moze to jacyś oszuści się podszywają, swego czasu była afera z fałszywymi blankietami na wpłaty rzekomo dla RM…

 4. wacpan 20 kwietnia 2012 o 11:52 pm

  policja chroni biura wybiorczej…film 13.12.11

  • Lutek 21 kwietnia 2012 o 1:03 am

   Ja mam nowe powiedzenie: gdy ktoś mi opowiada bzdury, wtedy mówię: Gazeta prawda!

 5. AQQ 21 kwietnia 2012 o 12:04 am

  stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/04/19/dlaczego-polska-i-polacy-byli-i-sa-caly-czas-niszczeni/

  fragment:
  A tutaj trafiłem na spisek przeciw Polsce –

  – „My bardzo chętnie poprzemy waszą niepodległość, ale powiedz co zrobić z Waszym przemysłem?”. Szczęka mi opadła, więc mi tłumaczył: „Na Japonię mieliśmy 20 lat czasu, aby się przygotować na ich atak. Okazało się to niewystarczające. Wy z waszym wykształceniem i z waszym przemysłem w ciągu dwóch lat zdestabilizujecie rynki światowe, a my nie będziemy mogli się temu przeciwstawić. Więc, jeśli powiesz, co zrobić z waszym przemysłem, to poprzemy waszą niepodległość.” Warunkiem poparcia niepodległości przez USA było zniszczenie polskiej gospodarki. Warunkiem przyjęcia do UE, jak nam wmawiała wewnętrzna propaganda, była likwidacja hutnictwa, górnictwa, stoczni, cementowni, cukrowni itd. Państwa europejskie przed wejściem do UE, swój przemysł intensywnie dofinansowywały, a nam kazano nasz przemysł zniszczyć. Nasze rządy i społeczeństwo na to pozwoliły. Plan zniszczenia gospodarki pod nazwą „Planu Balcerowicza” Polacy z Lechem Wałęsą na czele przeprowadzili ochoczo. Bezwzględnie wykorzystano ciężką psychozę, na którą zapadliśmy w 1989 roku. Z tej psychozy musimy się otrząsnąć, musimy znaleźć odwagę, by przyznać się, że daliśmy się oszukać jak dzieci. I przypomnieć sobie, że przecież przez wieki nie byliśmy niedołęgami. Po I wojnie światowej od zera potrafiliśmy zbudować II RP, wielkim wysiłkiem całego narodu stworzyliśmy nowoczesny przemysł. Zbudowaliśmy Centralny Okręg Przemysłowy, zbudowaliśmy Gdynię. Polska doganiała czołówkę europejską. Do dzisiaj się tym chlubimy. Po II wojnie, mimo jarzma komunizmu, potrafiliśmy zbudować tak potężny przemysł, że jego konkurencji na rynkach obawiały się nawet USA. Pamięć o Katyniu, Smoleńsku, Jałcie, pamięć o 1939, 1945 i o 1989r nie prowadzi do wrogości z Niemcami, Rosją, Anglią i USA. Pamięć ta musi być żywa, aby nie odbierać politykom argumentów. Szczególnie politycy nie powinni wypominać tego bez potrzeby. Kanclerz Schroeder powiedział: „Niemcy o naszych interesach na wschodzie myśleć muszą zawsze, mówić – nigdy”. Politycy krajów konkurencyjnych znają wiedzę społeczeństwa i jego nastroje /mają wywiad/. To wystarczy by miarkowali swe naciski. Wywołanie społecznej psychozy może całkowicie ubezwłasnowolnić polityków. Taką sytuację mieliśmy 1989r, gdy Polacy gotowi byli rozszarpać każdego krytyka „planu Balcerowicza”, co kosztowało nas utratę przemysłu. W 2004 gdyby „ulica” nie oszalała: „chcemy do Unii”, politycy mogli wytargować bardzo korzystne warunki w traktacie akcesyjnym. Irlandczycy kolejnym „nie” wywalczyli warunki tak korzystne, by powiedzieć „tak”. Niemcy, Francja czy Anglia, mogą bezkarnie łamać zasady UE. Nie tylko z powodu swego bogactwa, lecz również dlatego, że wszyscy wiedzą iż te narody będą bronić swych interesów, z wyjściem na ulicę i zmianą rządu włącznie. Gdy jednak PiS spróbował wesprzeć finansowo stocznie, UE za karę nakazała ich likwidację. Stoczniowcy poszli „na bruk”, lecz ani jeden nie „wyszedł na ulicę”. – całość http://www.google.pl.

  http://www.opolczykpl.wordpress.com/2012/04/20/podstepny-owoc-jahwizmu/

  Własnie to widać, słychać i czuć-brak wartości czci własnej ziemi i brak poszanowania własności. fragment:
  Katolicyzm jest podstępnie i z premedytacją wykorzystywany przez manipulatorów do skłócania i rozbijania społeczeństwa. Katolicy skłóceni są z każdą inną konfesją jahwizmu, z pogardą patrzą na innowierców, z jeszcze większą pogardą na “bezbożników”, “ateistów” i pogan. Szczególnie zaciekle zwalczają wszędzie lokalne rodzimowierstwo. Podświadomie czują, że są zdrajcami, że porzucili wiarę ojców i przyjęli obcą – i dlatego zwalczają rodzimowierstwo, uzurpując dla siebie miano świętej wiary naszych ojców.
  W Polsce katolicy rozbici są na zwalczające się frakcje natankowców, rydzykowców, dziwiszowców i Jahwe wie jakich jeszcze. Skłócają tym samym jeszcze bardziej i tak już skłócone społeczeństwo. I co trochę dają się naiwnie wciągać na barykady “obrony wiary” (podrzuconej im przez Żydów). Wystarczy, że agent rockefellerowskiej Komisji Trójstronnej Palikot powie coś o usuwaniu krzyży, czy o opodatkowaniu kleru – katolicy natychmniast ogłaszają mobilizację “w obronie wiary”. A Polska tymczasem ginie…
  Przy czym obrona wiary jest dla katolików ważniejsza niż troska o rzeczywistą polską rację stanu. Nie ma się w sumie czemu dziwić. Już w czasach przedrozbiorowych papieże strofowali polskich biskupów przypominając im, że w pierwszym rzędzie są oni katolikami a dopiero potem Polakami. I dlatego mają dbać przede wszystkim o interesy katolicyzmu. Nawet kosztem polskiej racji stanu. W tej materii do dzisiaj niewiele się zmieniło. Gorliwy katolik jest przede wszystkim katolikiem, a dopiero potem Polakiem. Obrona wyssanej z palca i podrzuconej mu wiary jest dla niego ważniejsza niż interes narodowy – jest celem jego życia.

  • AQQ 21 kwietnia 2012 o 12:08 am

   uuuu działa jakiś OBCY system – linki się nie wklejają….
   mam nadzieję, że zainteresowani kawałkiem wkleją i POczytają resztę.

   • monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 6:42 am

    dawaj www przed adresem

    • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 8:20 am

     Własnie to widać, słychać i czuć-brak wartości czci własnej ziemi i brak
     poszanowania własności. fragment:
     Katolicyzm jest podstępnie i z premedytacją wykorzystywany przez manipulatorów do skłócania i rozbijania społeczeństwa. Katolicy skłóceni są z każdą inną konfesją jahwizmu, z pogardą patrzą na innowierców, z jeszcze większą pogardą na “bezbożników”, “ateistów” i pogan. Szczególnie zaciekle zwalczają wszędzie lokalne rodzimowierstwo. Podświadomie czują, że są zdrajcami, że porzucili wiarę ojców i przyjęli obcą – i dlatego zwalczają rodzimowierstwo, uzurpując dla siebie miano świętej wiary naszych ojców.
     W Polsce katolicy rozbici są na zwalczające się frakcje natankowców, rydzykowców, dziwiszowców i Jahwe wie jakich jeszcze. Skłócają tym samym jeszcze bardziej i tak już skłócone społeczeństwo. I co trochę dają się naiwnie wciągać na barykady “obrony wiary” (podrzuconej im przez Żydów). Wystarczy, że agent rockefellerowskiej Komisji Trójstronnej Palikot powie coś o usuwaniu krzyży, czy o opodatkowaniu kleru – katolicy natychmniast ogłaszają mobilizację “w obronie wiary”. A Polska tymczasem ginie…
     Przy czym obrona wiary jest dla katolików ważniejsza niż troska o rzeczywistą polską rację stanu. Nie ma się w sumie czemu dziwić. Już w czasach przedrozbiorowych papieże strofowali polskich biskupów przypominając im, że w pierwszym rzędzie są oni katolikami a dopiero potem Polakami. I dlatego mają dbać przede wszystkim o interesy katolicyzmu. Nawet kosztem polskiej racji stanu. W tej materii do dzisiaj niewiele się zmieniło. Gorliwy katolik jest przede wszystkim katolikiem, a dopiero potem Polakiem. Obrona wyssanej z palca i podrzuconej mu wiary jest dla niego ważniejsza niż interes narodowy – jest celem jego życia.
     https://monitorpolski.wordpress.com/2012/04/20/wydarzenia-i-komentarze-21-kwietnia-2012-r/#comment-91867
     Odpowiedz
     AQQ 21 Kwiecień 2012 o 12:08 am
     0 0 Oceń wpis
     uuuu działa jakiś OBCY system – linki się nie wklejają….
     mam nadzieję, że zainteresowani kawałkiem wkleją i POczytają resztę.

     • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 8:24 am

      No jaka troska,Marku.Mógłby ktoś Opolczyka nie przeczytać.

      A tak każdy widzi,mają krew na rękach,opolczyk,i ci co popularyzują tą ideologię.U nas jeszcze wam nie wychodzi,ale corocznie ginie za wiarę ponad 150.000 ludzi,
      i nie udawaj ,że nie wiesz o co chodzi,pani anty Kościół Katolicki.AntyKK@= AQQ@

      • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 8:28 am

       Nie przegapcie bo i dr,Bein ,jest tego zdania.
       “Jeszcze nigdy Polska nie była tak skatoliczona (żeby nie powiedzieć zażydzona) jak obecnie. Ponad 90 procent tradycyjnie słowiańskiej Polski modli się do Żyda. Żydówki i żydowskiego boga (zwanego czasami Jehowa albo Jahwe). A teraz również zaczynają się modlić ci polakatolicy do największego, najbardziej skatoliczonego i nieubłagalnego wroga słowiańskiej Polski: Karola Wojtyły, sługi obcego państwa, nie Polski słowiańskiej. I między innymi dlatego ten władca Watykanu wolał być pochowany na obcej ziemi, a nie u siebie w kraju.

       Ale to chyba początek końca tego zniewolenia polskiej kultury, które trwa już tysiąc lat. Teraz, kiedy Pan Wojtyła poszedł do nieba, czyli do nikąd, nastąpi może powolny powrót do naszej słowiańskiej kultury, tylko “chwilowo” (…z perspektywy wielu tysięcy lat słowiańskiej historii), przyduszonej skorupą obcej, religijnie rasistowskiej i anty słowiańskiej ideologii.”

       (…)

       “Nie wolno nam bać się tej wolności i nie możemy już więcej być ani religijnymi niewolnikami Watykanu, ani politycznymi wasalami Białego Domu, Moskwy, czy Brukseli. Ci, którzy chcą popierać imperialistyczne ambicje USA, niech robią to prywatnie, na własny koszt. Ci, którzy nie mogą przestać modlić się do Karola z Wadowic, Jezusa z Nazaretu, Szawła z Tarsu, “Dziewicy” ze wsi żydowskiej i setki innych bożków, i świętych katolickich, niech sobie wyjadą do Watykanu i do tzw. “Świętej Ziemi”. My mamy własną Świętą Polską Ziemię.

       Po co im słowiańska Polska?

       • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 8:32 am

        Zrabowano i podmieniono milionom z nas Ducha. Zrobiono z milionów Polaków mentalnych i duchowych Żydów – wyznawców plemiennego Jahwe. Chrześcijanie zamiast odrzucić podstępny jahwizm walczą w jego obronie. Każdy Polak który walczy w obronie katolicyzmu, nawet jeśli sam nie jest katolikiem, jest duchowym Żydem przykuwającym Polskę do “rzymskiej szubienicy”.
        Widząc postępującą laicyzację podrzucono nam poprawność polityczną, która w podobny sposób narzuca nam odmóżdżające nas “wzorce” i “wartości”. Nadal jesteśmy niewolnikami obcych ideologii – podrzucanym nam przez tych samych podstępnych Mędrców Syjonu. Nawet ograbiający nas kapitalizm wymyślili i nam narzucili. I wielu z nas głosuje na agenturę wyprzedającą obcym nasz majątek narodowy.

        Natomiast to, co naprawdę mądrego pochodzi od Żyda Marksa odrzucamy. A przecież jego postulat wywłaszczenia banksterów i nacjonalizacja wielkiego kapitału to nasz jedyny ratunek. Jego niezwykle przenikliwą ocenę religii abrahamicznych, a więc że są one opium dla ludu – też wielu z nas odrzuca. A przecież to jest oczywista prawda. Abrahamiczne zinstytucjonalizowane religie są rzeczywiście narkotykiem odurzającym i zniewalającym ich wyznawców – w polskim przypadku są one opium dla ludu, dla ogłupianych i zaczadzanych jahwizmem polskich Goim – głównie katolików.
        http://zenobiusz.wordpress.com/2012/04/20/jaroslaw/
        Gdyby zniknął oryginał.

       • monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 10:25 am

        To jest chore, przyznaję. Podaj link do tych wypocin dr Piotra Beina (jeśli to faktycznie są jego autorstwa, w co nie chce mi się wierzyć), bo nie mogę znaleźć. Owszem, znajduję inne strony:
        https://www.google.pl/search?q=%22%22Jeszcze+nigdy+Polska+nie+by%C5%82a+tak+skatoliczona%22&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

        Pod tym linkiem: http://zenobiusz.wordpress.com/2012/04/20/jaroslaw/ tego nie widzę.

        Jest to natomiast na blogu „opolczyka” http://opolczykpl.wordpress.com/2012/04/20/podstepny-owoc-jahwizmu/ , który przecież nie jest blogiem Piotra Beina. tam nawet nie ma komentarza Beina.

        • hjk 21 kwietnia 2012 o 10:49 am

         „Opolczyk” to znany „opluwacz” katolicyzmu, który utożsamia z urojonym „jahwizmem”.
         Charakterystyczne dla tego typu pseudosekciarzy jest „opluwanie” wszystkiego w czambuł, en bloc, tak jak sekciarze typu protestanckiego za wszystko winią „Watykan”, itd. Oczywiście moga być w „Watykanie” czy w Kościele jednostki czy nawet grupy „ryjące” pod Kościołem i realizujące różne interesy niezgodne z jego duchem czy przesłaniem, ale to nie jest całość Kościoła. No ale napodstawie tego czy owego „trzeba” wszystko potęić, bo jest okazja. Sprawa jest ewidentna, chodzi o niszczenie i szkalowanie Koscioła,na którym opiera się kultura Polski i Europy. Niszczać katolicyzm czy chrześcijaństwo w zamian propagują „mit słowiański”, nawrót do ciemnego pogaństwa i bóstw plemiennych. Żenada..

         Oczywiście pewne tradycje słowiańszczyzny, o ile gdzies sie przechowały warto kultywować, a nawet ożywić, tak jak pewne ludowe zwyczaje, ale to wymaga pewnych opracowań natury entologicznej, potem odpowiedniej pracy kulturowo-wychowawczej (szkoła, media), a nie pokrzykiwania na niszowych blogach. Podobnie krytyka Koscioła i pewnych aberracyjnych działań wymaga solidności i rzetelności. Zasadniczo przesłanie Kościoła jest uniwersalne i absolutnia nie sprzeciwia sie lokalnej kulturze, ew. tylko w elementach sprzecznych z wiara, jakczczenie demonów,ofiary im składane, zabobonne myslenie i praktyki, etc.

         • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 11:14 am

          Peryskop 5 Kwiecień 2012 o 10:07 am
          3 2 Oceń wpis
          ORzesz, dzięki za otwieranie oczu na istotę problemu !

          Namolne wpajanie owieczkom biblijnego nadstawiania “drugich policzków”, apele o przebaczanie, katechezy o wybraństwie Israela i modlitwy w intencji sprawców ludzkich nieszczęść – to są elementy ZDRADY kapłanów, których trzeba zacząć nazywać po nazwisku: Cohen.

          Znamienne, że sprzeciwia się temu garstka, a tylko jeden sprawiedliwy w Grzechyni ma odwagę mówić prosto i bez EUfemizmów o tych dramatycznych procesach destrukcji chrześcijaństwa.

          Kilka lat temu zapoznałem się z artykułami dr Marka Głogoczowskiego krytycznymi w powyższym kontekście wobec Biblii, a zwłaszcza nauk św. Pawła-Szawła. Wtedy ta krytyka wzbudzała w mnie sprzeciw, ale bieg wydarzeń i uzupełniana wiedza spowodowały zrozumienie sedna sprawy.

          https://monitorpolski.wordpress.com/2012/04/04/zwloki-tajemniczej-kobiety-na-ksiezycu/#comment-88046
          Ale mamy obrońców,przeszkadza im tylko Św.Paweł,
          a z maluczkich jahwista zenobiusz@

         • hjk 21 kwietnia 2012 o 11:27 am

          Wspomniany przez @peryskopa dr faktycznie ma obsesję na pukcie św. Pawła, ale abstrahując od tej i kilku pomniejszych, widzi pewne niepojace „trendy” czy „zjawiska”, choć moze niewłasciwie identyfikuje sprawców – po prostu nie jest „insajderem” (czyli wierzącym) i pewne sprawy widzi „od zewnątrz”, więc moze trudno mu rozeznać pewne niuanse i subtelności. ks. Natanek jest takim „insajderem” i to na wysokiej pozycji, które te sprawy trochę obnaża, aczkolwiek przez cześć hierarchii jest traktowany jako herezjarcha…

         • Peryskop 21 kwietnia 2012 o 12:40 pm

          encore
          Peryskop 20 Kwiecień 2012 o 9:24 pm

          Nawiązując do końcówki mojego wpisu:
          https://monitorpolski.wordpress.com/2012/04/17/kaczynskiego-zabili-sami-amerykanie-ruska-pravda-com/#comment-91046

          – ponawiam prośbę do Zeno@biusza o linki do miejsc gdzie rzekomo został przez kogoś tu na Monitorze Polskim nazwany “agentem izraelskim” oraz “lucyferianinem”.

          Dopóki tego nie zrobi ani nie wycofa oskarżeń i nie przeprosi za nie, to dostanie tu przydomek: ZENO=KŁAMCA=OSZCZERCA.

          Mamy dość trollllów i cynicznych prowokatorów podających się za świętoszków i “patriotów” !

          Przypominam też jego słowa, że jest tu chyba ostatni raz bo wszystko ma granice (cytuję z pamięci).

          Zeno, zachowaj chociaż resztki honoru, zmykaj i zajmij się plugastwami w swojej e-norce.

         • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 1:50 pm

          Dla nieznających tematu,podałem linki wielokrotnie,w tym na sąsiedniej stronie.

         • Peryskop 21 kwietnia 2012 o 10:43 pm

          Zeno przestań kłamać!
          Podaj proszę linki do tych rzekomo podanych linków to wtedy sprawdzimy.

          Jak na razie podałeś tylko link na jakiś artykuł w Twojej e-norce obcego autora z „dyskusją” 10 samo-Zenków – też bez wskazania rzekomo oszczerczych ataków na Ciebie tu na Monitorze.

          Czy tak postępowałby uczciwy człowiek ?

      • AQQ 21 kwietnia 2012 o 3:01 pm

       Oj Zenek wstyd, obciach, grzech śmiertelny masz!

       Skąd tyle złych emocji? jadu?szkalowania? Musisz mieć spory burdel w muszczq.
       Przenigdy nie chcę mieć nic wspólnego z ludzmi Twojej mentalności…

       • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 3:13 pm

        Powtórzę więc:
        Chodzi o to że agentura działa ,w grupie 7 -1 osób,na bieżąco 3-5,chyba że jest mobilizacja.,wtedy nadchodzą posiłki,rzekomo skonfliktowane.Ty na razie przypisałeś mi żonę Wizzgaa@=Wizja@,dla ciekawych jej agenturalny blog,dobrze się maskuje.
        http://pannawizja.wordpress.com/
        i libro77@ który jest na blogu od niedawna,rozumiem ,że to moje posiłki.Reszta czyta i wyciąga wnioski.

  • greczyn 21 kwietnia 2012 o 8:27 am

   – „My bardzo chętnie poprzemy waszą niepodległość, ale powiedz co zrobić z Waszym przemysłem?”. Szczęka mi opadła, więc mi tłumaczył: „Na Japonię mieliśmy 20 lat czasu, aby się przygotować na ich atak. Okazało się to niewystarczające. Wy z waszym wykształceniem i z waszym przemysłem w ciągu dwóch lat zdestabilizujecie rynki światowe, a my nie będziemy mogli się temu przeciwstawić. Więc, jeśli powiesz, co zrobić z waszym przemysłem, to poprzemy waszą niepodległość.”

   To słowa Andrzeja Gwiazdy
   Wspomnienie z wizyty w stanach – rozmowa z jakimś senatorem
   Wtedy nie do końca to rozumiał – wspomina

   • hjk 21 kwietnia 2012 o 12:53 pm

    A tu była prosta sprawa – konkurencja: i cenowa i intelektualna, gdybyśmy z takimi zasobami (40 mln naród!!) wkroczyli na europejski czy międzynarodowy rynek, potem wydobycie surówców – załamałby się cały ich rynek…

    • kosiardeyablos 22 kwietnia 2012 o 9:12 am

     Dlatego boją się POLSKI I POLAKÓW jak ognia !!!

     • Peryskop 22 kwietnia 2012 o 12:46 pm

      Kosiar@: „Dlatego boją się POLSKI I POLAKÓW jak ognia !!!”

      Najwyższa pora, żeby Polacy sobie uświadomili swoją potencjalną potęgę.
      I uruchomili ją z pożytkiem dla nas i naszych potomków.

      • kosiardeyablos 22 kwietnia 2012 o 4:04 pm

       Tylko że POLSKOŚĆ zostawała umiejętnie niszczona od czasów zaborów. Coś w tym jest. Jest w tym jakaś zasadność…celowość. Niszczą nas ci którzy nas się boją, wspólwinni maczają w tym palce – podobnie jak niszczy się Indian Ameryki pn. na ich włąsnej ziemi, wpieprzając idee i zasady przywleczone tam jak zaraza. U nas jest tak samo ! U nas ? Zara……coś tu nie tak.
       Słowiaństwo posiadało wysoką kulturę nie tylko w wyrobnictwie i w piśmie…..ale ktoś to zniweczył…tylko po co?

       • Ktoś 22 kwietnia 2012 o 4:43 pm

        Semicki diabeł YHW boi sie prawdziwych Dzieci BOGA dlatego wszelkimi dostepnymi sposobami niszczy pamięć o prawdziwej historii Słowian o której można poczytać (wykopaliska) tu: http://bialczynski.wordpress.com

  • kosiardeyablos 22 kwietnia 2012 o 9:09 am

   Dobrze gadasz !!! Bo nie o „Orła Białego w Koronie ” jest walka tylko o krzyże !!! Jeszcze raz i po raz enty przypominam – jak to wprowadzano chrześcijaństwo w państwie polskim za Chrobrego – ogniem i mieczem w imie interesów Kościoła rzymsko (!!!) katolickiego !!! I uznany będę za innowierce i takiego tam, ale mam to w d…e ! Bo nie wiara czy wyznanie jest czynnikiem łączącym ale idea Narodowego Państwa Polskiego !!! Ilu Muzułmanów zgineło w obronie Rzeczpospolitej Polskiej za czasów np: Sobieskiego !!! Tego qrwa nikt nie pamięta ?!!!
   Ilu ateistów oddało życie za wolność „naszą i waszą” ? Tego też nikt qrwa nie pamieta ?!!!
   Jeszce raz mam napisać kawał o Józku co sie modlił do Boga żeby mu pomógł i uratował ?!!! Choć to kawał ale SZCZERY !!! Bo w ironi ukryta jest prawda !!!
   Od modlenia się i łapania amenków – można dostać jedynie siniakó na kolanach !!!
   Polak to taka bestia żę nie potrzebuje modłow do działąnia bo cuda to sie zdarzają ale w bajkach !!! Polak potrzebuje motywacji, by góry przenieść nawet czy morze na pół rozdzielić !!!
   Religijne sfary to na bok !!! Bo z tego jedynie papka zostaje !!!
   Cytuje powyższe : „Skłócają tym samym jeszcze bardziej i tak już skłócone społeczeństwo. I co trochę dają się naiwnie wciągać na barykady “obrony wiary” (podrzuconej im przez Żydów).
   A nie jest tak ?
   Od jakiego incydentu zaczęły sie plany rozbiorowe Rzeczpospolitej Polskiej ? Przypominam żę działo sie to w Krakowie (o ile mnie pamięć nie myli !!! A była to pieprzona prowokacja !!!) i ta prowokacja posłużyła do takich samych poczynań jak w LIBII 2011 – dokłądnie to samo tylko w innym czasie !!! I co najlepsze zrobiły to te same państwa oprucz oczywiście USA i Usraela bo jeszcze nie isnitało !!!
   Mało wam przykładów ?!!!

 6. deliriumworld 21 kwietnia 2012 o 12:27 am

  „O tym, że stadiony można wykorzystać do więzienia i mordowania ludzi to dokładnie wiemy.”
  – w każdej gminie w Polsce (nawet po kilka) masz niestety to wybudowane:
  http://www.ro.com.pl/aktualnosci/tresc/11195/Orliki_do_kontroli/

  (zamieściłem pierwszy z brzegu link)
  W jednej chwili może się to stać klatka przejściową, a dodam że szalenie dbają przy tym o infrastrukturę.

  • monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 6:45 am

   Zamiast obozów FEMA mamy stadiony. Są jakieś wątpliwości?

   • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 8:36 am

    Zważywszy na coraz więcej takich treści,nie, tylko napiszcie,dla jakiej części narodu,i kto to szykuje,skoro nikt nie zareagował przez noc nawet słowem,krytyki czy oburzenia.
    “Jeszcze nigdy Polska nie była tak skatoliczona (żeby nie powiedzieć zażydzona) jak obecnie. Ponad 90 procent tradycyjnie słowiańskiej Polski modli się do Żyda. Żydówki i żydowskiego boga (zwanego czasami Jehowa albo Jahwe). A teraz również zaczynają się modlić ci polakatolicy do największego, najbardziej skatoliczonego i nieubłagalnego wroga słowiańskiej Polski: Karola Wojtyły, sługi obcego państwa, nie Polski słowiańskiej. I między innymi dlatego ten władca Watykanu wolał być pochowany na obcej ziemi, a nie u siebie w kraju.

    • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 8:38 am

     Żyda. Żydówki i żydowskiego boga (zwanego czasami Jehowa albo Jahwe)…
     Ciekaw jestem,co na Sądzie powiecie,nie wiedziałem
     ,Jezu przebacz,
     oj może być za późno…..

     • hjk 21 kwietnia 2012 o 10:55 am

      Ja napisałem powyżej, a rojeń tego quasi-sekciarza już nikt nie czyta, nienawiść ziejąca do Jezusa Chrystusa i Kościoła jest tam zbyt ewidentna…
      Są inne blogi mniej nachalnie zwalczające Kościół i propagujące słowiańszczyznę, wiec tam można sobie znaleźć materiały, a nie napawać się wyziewami „opoltschika”

      • Tola 21 kwietnia 2012 o 1:17 pm

       @Zeno -po tych wszystkich wojnach przez ostatnie pare dni , dochodze do wniosku,ze chodzi o slowo: zawisc!
       Moze nie potrafisz pogodzic sie z tym,ze i Peryskop i hjk maja tu po prostu autorytet ,sa spojni w swoich wypowiedziach i analizach ,sa otwarci na dyskusje i maja mase cierpliwosci na tlumaczenie wielu spraw.
       Dodatkowo Peryskop postanowil w koncu zawalczyc z tym co wyrabiasz i jest w tym konsekwentny!
       Pamietam jakis czas temu , tu na blogu,tez ludzie zarzucali monitorowi,ze Zeno przejal blog,bo tak cie bylo duzo i tak wojowales mieczykiem.
       Potem byla chwila spokoju,ze mozna bylo normalnie z toba dyskutowac.
       No,ale teraz znowu przyszla faza.
       Daj juz spokoj ,bo to sie robi nudne.

       • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 1:34 pm

        NA TAKICH PO PRLOWSKICH APARATCZYKÓW JAK “Z” STRYCZEK CZEKA OD LAT 22
        Tak,to idol ukryty,z łapek sądząc za tamara@ opinią,coś w tym jest.
        Kaczki z jednej paczki.
        Nie Tolu,chodzi o to że ekipa spod znaku grypa666 zwiera szeregi.
        Czas przyspieszył……….

        • Aśka 21 kwietnia 2012 o 2:07 pm

         to jakiś obłęd …

         • hjk 21 kwietnia 2012 o 2:54 pm

          Aśka 🙂 🙂 🙂
          dzięki za dzienną dawkę śmiechu 🙂

        • monitorpolski 22 kwietnia 2012 o 8:03 am

         zenobiusz, bardzo mi się nie podoba to co piszesz. Z całym szacunkiem, ale nie masz powodu do podejrzewania ekipy grypa666, która być może uratowała naród, a może i więcej, od masowych szczepień. Ty byłeś też w tej „ekipie”. CO SIĘ Z TOBĄ DZIEJE?!

         • tamara 22 kwietnia 2012 o 1:42 pm

          „znowu w życiu (w nocy) mi (mu) nie wyszło”? ………a frustracje trza gdzieś wyładować

       • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 1:40 pm

        Potem byla chwila spokoju,ze mozna bylo normalnie z toba dyskutowac.
        No,ale teraz znowu przyszla faza.
        Była faza spokoju,bo Marek zbanował,ewidentnych satanistów i sekciarzy,atakujących Kościół,i dążących do jego zniszczenia, a w konsekwencji,do utopienia we krwi ,mojego narodu,i mojej Ojczyzny.a peryskop@ pięknie się czaił.
        Wrócili pod nowymi,lub starymi nickami ,i dobrze się mają.
        Ciekawe,jakich nowych przywódców Narodu,zaczniecie lansować.

        • Aśka 21 kwietnia 2012 o 2:10 pm

         Zbanowani sataniści i sekciarze atakowali Kościół, a Ty starasz się nam go obrzydzić, wpisując pod wszystkimi tematami i wpisami blogowiczów wypowiedzi na temat wiary i Kościoła.

        • hjk 21 kwietnia 2012 o 2:58 pm

         na razie lansujemy (tzn. ja, ale ) pogląd kiedyś tu już wypracowany albo jeszcze na „grypie..”, że żadni przywódcy nas nie zbawią, tylko potrzeba szerokiego zaangażowania społecznego. Bo gdy tego nie będzie, to lansowanie kolejnych wodzów i ich mniej czy bardziej kanapowych partyj nic albo niewiele da, natomiast w kluczowych momentach nas zawioda, jak było z rzekomo „bardzo patriotycznym” PiSem czy LPR-em, które zdobyły pełnię władzy, po czym… ją oddały PO 🙂
         Ty chyba tego jeszcze nie rozumiesz i wciaż myślisz „po staremu”, pytając nas o „nowych wodzów” 😦

         • Aśka 21 kwietnia 2012 o 3:19 pm

          hjk: potrzeba szerokiego zaangażowania społecznego

          namawiam do wstępowania do stowarzyszeń … wiele ich jest, można wybierać … w grupie możemy zrobić więcej … grupy mogą się łączyć, jak zajdzie potrzeba … w grupie nie jesteśmy anonimowi i jak wyłączą neta mamy kontakt z wieloma osobami działającymi w całej Polsce …

         • hjk 21 kwietnia 2012 o 4:16 pm

          Aśka, mozna i do stowarzyszeń i grup, ale można też uświadamiać ludzi w takich grupach co do konieczności łaczenia się i tworzenia rozleglejszych struktur i opracowywania planów działań w danej dziedzinie, w której dana grupa zuje się mocna, a potem do koordynacji tych projektów i działań z innymi grupami własnego rodzaju tudzież z innymi o innych profilach. wtedy powstanie całościowy program działania z wieloma ogniskami i lokalne grupy będą pilnować wszystkiego na swoim terenie. Jak się da to wejść w oficjalne struktury włądzy i tym lepiej realizować to co postanowione.

          nasza słabość polega na tym, że oddajemy pole a „oni” organizują nam życie w nieustanny matrix i przekręt, a zatem trzeba im podziękowac i opuścić ich wariackie gierki, a zacząć organizować się i grać we własne „gry” o zdrowych zasadach.

         • Aśka 21 kwietnia 2012 o 4:48 pm

          no właśnie o tym pisałam … dzięki za rozszerzenie tematu … jednak trzeba zacząć od uczestnictwa w takich grupach … pisanie na forach i blogach, to bardzo pożyteczne uświadamiające zajęcie, ale myślę, że trzeba postawić następny krok w realu

         • Aśka 21 kwietnia 2012 o 6:59 pm

          i jeszcze jedno hjk
          piszesz: „uświadamiać ludzi w takich grupach”

          Ale żeby to móc robić, to trzeba być w tych grupach, bo jak sobie inaczej to wyobrażasz?

         • hjk 21 kwietnia 2012 o 9:51 pm

          wyobrażam sobie to tak, ze własnie ludzie, którzy czytają tego bloga albo dotrze do nich ta myśl, być może należąc do jakichś grup (formalnych i nie-) zaczną te grupy troche informować o naglącej sytuacji i potem nawiązywac kontakty między sobą/nimi. A potem zacznie się jakaś współpraca, potem na wyższym poziomie, potem szerzej, itd. prof. Zybertowicz wskazywał, że mamy mnóstwo róznych grup czy stowarzyszeń i klubów i jest to ogromny patriotyczny potencjal, tyle, ze trzeba go uruchomić. Myślę, ze właśnie w taki sposób, bo jednak potrzeba nam wspólnego działania, a nie tylko obrabiania własnego poletka…
          Ojczyzna (a przez to przecież i my sami) w potrzebie!!

         • Aśka 21 kwietnia 2012 o 10:16 pm

          hjk, widzę, że bronisz się od działania rękoma i nogami … rozumiem, że ma to zrobić – ktoś 😉

         • AQQ 21 kwietnia 2012 o 10:58 pm

          Są ludzie i są Taborety…
          Stowarzyszenia są tyle, że przejęte przez wyszkolone q..y.

         • hjk 22 kwietnia 2012 o 12:07 am

          @Aska
          Navajo napisał:
          „Monitor i co najważniejsze rewolucji nie robi się przy pomocy starszych i schorowanych ludzi ,tylko przy pomocy młodych i co najważniejsze zdrowych ludzi ”

          A starsi musza impo prostu podpowiedzieć, co i jak robić i napisałc program – musi być współpraca pokoleń…

          Robię co moge, ludzi uświadamiam, a tu przypomnam naszą juz 2 letnią chyba ideę…

         • Tola 22 kwietnia 2012 o 5:33 am

          @Aska,hjk – ” potrzeba szerokiego zaangażowania społecznego”
          Upieram sie przy swoim zdaniu,ze nic sie nie da zmienic jesli nie zaczniemy od podstaw.
          Powinnismy zaczac od sasiadow , przyjaciol , rodziny.
          Pomalu uswiadamiac i demaskowac.
          Wspolnie organizowac wspolne zakupy zdrowej zywnosci , by odtworzyc strukture malych spolecznosci.
          Nie przypadkiem najpierw pisze o zywnosci ,rowniez o naturalnych sposobach leczenia ,bo to jest sprawa numer jeden dla kazdego czlowieka i przez ta furtke najlatwiej do niego dotrzec.
          Na zaufaniu w grupie lepiej mozna zbudowac jakies wspolne dzialanie.
          Potem moga byc stowarzyszenia ,ale glownie chodzi o to by najpierw podjac takie kroki na jakie stac zwyklych ludzi: unikanie bankow ,szczepien itd-wiemy o co chodzi,edukacja o GMO …
          Tu nawet nie chodzi o szok zwiazany z wyjsciem z matrixu tylko o to,ze nie kazdy ma ODWAGE stanac twarza w twarz z taka rzeczywistoscia.
          Juz od teraz edukowac nasze dzieci,zaczac od zywnosci , wyrabiac w nich odruchy siegania po naturalne metody leczenia ,co nie jest latwe ,podsuwac filmy o satanizmie w muzyce.
          Tylko niewielka grupa ludzi tak na prawde wie co sie dzieje i trudno ich na wejsciu wpuscic na gleboka wode np. odsylajac na takie blogi,jak monitora. Za duzy szok!
          Monitorem nalezy sie wspomagac i traktowac ,jak zrodlo wiedzy ,bo to jest swietny think tank.
          I to jest to pierwsze dzialanie ,na jednym poziomie ,dobre dla kazdego ,niezaleznie od wieku.
          Poziomow moze byc kilka ,ale musza byc dostosowane do mozliwosci odbiorcy.
          Jesli bedziemy dyskutowac w malych grupach zaufania,wymieniac poglady ,radzic sie nawzajem to i wybory rzadowe moga sie inaczej potoczyc.
          W takich grupach naturalnie pojawia sie liderzy i ludzie z autorytem,ktorzy potem moga pojsc dalej.
          Przynajmnie ja tak widze swoja role i swoje zadanie .

         • Aśka 22 kwietnia 2012 o 8:45 am

          AQQ 21 Kwiecień 2012 o 10:58 pm
          Są ludzie i są Taborety…
          Stowarzyszenia są tyle, że przejęte przez wyszkolone q..y.
          ____
          AQQ rozejrzyj się jeszcze raz … spróbuj wejść do jakiegoś … skąd wiesz, że wszystkie są przejęte przez służby?

         • hjk 22 kwietnia 2012 o 10:10 am

          Racja Tola, dodam tylko do tego, ze usimy sobie podzielić nasze działania na takie krotko-, średnio-, i długoterminowe.
          Zasadniczo jak piszesz wszystko wymaga pracy odpodstaw, ale to da efekty w długim terminie, za to trwałe, a chciałoby się „czegoś szybszego”- tyle że tu moze się sytuacja szybko zmienić, a efekt być nietrwałym.
          Ciekawe są te podejmowane doraźnie, ale powtarzane dają efekt długotermionowy – typu zakup eko-żywności. Nawiazuje się kotakt, potem można komuś polecić, potem ten człowiek ma stałych odbiorców, moze wtedy jakoś uprawy zaplanować, potem inni widzą,ze on tak działa, sami nawiązują kontakty, itd. tylko tu trzeba ludzi swiadomych, a nie konsumentów z super-marketów.
          Ale stopniowo może da się to wszystko odbudować.

          Myślę, ze trzeba by obmyslić listę prostych działań, które każdy mógłby zastosować, a wtedy przy masowym stosowaniu wywierałoby to wpływ, typu miec konta w polskich bankach, kupować w lokalnych, osiedlowych sklepach, wyrzucić telewizje (i odesłać KRRiTV 🙂 ), rzucić palenie, picie i nadmierne jeżdzenie samochodem, jak pisał kiedyś Leśny, by nie zasilać reżimu, jeździć na lokalne i centralne akcje, marsze i dema, by „oni” się bali, uświadamiać rodzinę i sąsiadów, znajomych z pracy, itp.,itd.

         • Aśka 22 kwietnia 2012 o 10:37 am

          Tola, hjk – ze wszystkim się zgadzam, ale to potrwa wieki całe. Jak długo już o tym mówimy? I co się dzieje? Nic. Wieści z frontu jakie przynosimy, to takie, że ludzie nie chcą tego wszystkiego słuchać. Trzeba to robić jak najbardziej, ale także szukać już istniejących grup, aby to się wszystko rozrastało jak najszybciej, bo czasu mamy coraz mniej.

         • hjk 22 kwietnia 2012 o 2:46 pm

          Oczywiście, ze już istniejące grupy maja się tym wszystkim zająć, tylko trzeba do nich dotrzeć, pokazać potrzebę działań programowych i tego, by się zjednoczyły w tym wspólnym zadaniu z innymi o często innym profilu działania. Gdy się wszyscy skomunikują i „policzą” zobaczą czy poczują, jaka siłą dysponują…
          Trzeba odwrócić „dziel i rządź” w „jednocz i służ (albo rządź się sam)”. Potem trzeba będie iluś tam zjazdów przedstawicieli, aby skoordynować opracowane programy i potem to już taktyka – od czego zacząć i jak realizować ustalony program, no ale tu powinna pomóc lokalność i różnorodność – spory powinny zniknać, kazdy będzie realizował to, co będzie chciał, jesli nie bedzie zgody na „jedną linie”…

          Mizia już poczuł blusa i załozył „blog zjednoczeniowy” 😉
          Sam blog chyba nie wystarczy, ale dobre i to, moze być kilka wiodących blogów i też mogą być „zjednoczeniowe” 🙂

         • Aśka 22 kwietnia 2012 o 3:26 pm

          hjk 22 Kwiecień 2012 o 2:46 pm
          Oczywiście, ze już istniejące grupy maja się tym wszystkim zająć, tylko trzeba do nich dotrzeć, pokazać potrzebę działań programowych i tego, by się zjednoczyły w tym wspólnym zadaniu z innymi o często innym profilu działania. Gdy się wszyscy skomunikują i “policzą” zobaczą czy poczują, jaka siłą dysponują…
          […]
          _____
          hjk, chyba Ciebie nie rozumiem, jak to technicznie miałoby wyglądać. Docierasz do jakiejś grupy i pokazujesz grupie, która już ma swój program, potrzebę działań programowych i mówisz im, żeby się zjednoczyły w tym wspólnym działaniu z grupą Y?

        • miziaforum 21 kwietnia 2012 o 10:50 pm

         NAJPIERW WYRWIEMY WSZYSTKIE CHWASTY TW I INNE SZUJE – SKUTECZNIE I BEZPARDONOWO

         POTEM WODZÓW WYBIERZEMY Z POSRÓD SIEBIE –

         • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 11:18 pm

          WODZÓW WYBIERZEMY Z POSRÓD SIEBIE –
          Hough!!!!
          Wodzu.!!!!
          Nie zapomnij pióropusza.
          Jedno Państwo,jeden Naród wielu Wodzów.

         • miziaforum 21 kwietnia 2012 o 11:28 pm

          MILCZ CHWAŚCIE BO CI PRZED TERMINEM RANDAPU ZADAM

         • zenobiusz 22 kwietnia 2012 o 12:12 am

          Oj,nie wiedziałem,że o tym nie można .
          Wybacz WODZU,nie wiedziałem, myślałem
          , że pióropusze to tajemnica poliszynela,

         • miziaforum 22 kwietnia 2012 o 12:21 am

          POŁUŻ SIĘ JUŻ SKOŁATANA ATRAPO CZŁOWIEKA – NIECH CI SIĘ PRZYŚNI TWOJA PIERWSZA MIŁOŚĆ
          LENIN I JEGO ROZKOSZNA DUPA …..

          tyle lat zenek tyle lat a teraz musisz udawać katoloka gorliwego

          przykrocha ale nawet teraz się nie załapiesz bo TKM

        • monitorpolski 22 kwietnia 2012 o 8:05 am

         Akurat osoby, które uważasz tu za sekciarzy znam osobiście, jak i Ciebie. Nie są to żadni sekciarze i nie mają na celu zniszczenie Kościoła. Są tu nawet wykładowcy KUL. Co trzeba więcej?

         • zenobiusz 22 kwietnia 2012 o 11:16 am

          Rozumiem ,że znasz osobiście AntyKK@,Rambo8@,jakis__buk,@,BarbW velSiuba58@
          jakzawsze@ vel dyskusb@,i wielu innych.@,na których lokalizację zmarnowałem mnóstwo czasu i nerwów.Nie było tak od razu zdeklarować,znam ich i oni robią co musimy ?

     • kosiardeyablos 22 kwietnia 2012 o 11:13 am

      a ciekawe co na to powie Światowid, gdyż to tu, jego jest ziemia !!!

      • hjk 22 kwietnia 2012 o 2:59 pm

       Ha, ciekawa nazwa czy imie – „Świato-wid” – „widzący świat”… Nie wiem, czy taka jest etymologia, moze jeszcze „widzący jasno”, alb „widzacy światło” ew. „widzacy w swietle” aczkolwioek wiki twierdzi, ze to potoczne imię Świętowita (połabskie: Svątevit; prawdop. ze „święty” – dawniej tyle co „potężny” i „wit” – „pan”)
       Jednak ludzie mieli jakies intuicje czy przeczucia, zanim dowiedzieli się o Bogu Prawdziwym…

       • kosiardeyablos 22 kwietnia 2012 o 4:25 pm

        Niekoniecznie „mogli czy musieli o nim się dowiedzieć”, oni mogli Go widzieć, On mógł tam być i był czczony na słowiański sposób! Każde miejsce na ziemi ma swój odnośnik religinjy dotyczący tzw :”Stwórcy” i tak powinno zostać ale niestety nie zostało to uszanowane, czasy były inne, no rządza władzy i pieniądza, krew sie lała a łby spadały z karków gęsto ! Now ? This some shit ! Zmieniła sie tylko technologia komunikacji i technika przekazu informacji ! Postęp technologiczny wywarł wpływ nad metodyką przemieszczania się i co najgorsze – wiedzą ! Wiedza stała się niebezpieczna. Jeśli czlek jest głupi to łątwiej nim sterować, dlatego po chrzcie Polski była rzeź. Jeśłi nie potrafi czytać, nie będzie wiedział bo niby skąd ? Wyłamał się jeden człowiek który dał ludziuom szansę a pewnym czynnikom włądczym pokazal środkowy palec a był nim Gutenberg – istota ludzka – twórca pierwszego MATRIXA. Tym był druk ! To był przełom ! A zarazem zagrozenie. Dlaczego w Polsce propagowana była łacina a nie język polski ? By lud ciemny nie wiedział o czym gadają władcy i jak łatwo dają się dymać ? Do kogo pije to juz wiadomo, skoro robimy porządki historyczne ! Jam jest z PLEBSU !!! Monarchia jest do dupy !!!

        • kosiardeyablos 22 kwietnia 2012 o 4:34 pm

         Historia kołem się toczy – teraz mamy kompy i internet, nadchodzi epoka oświecenia (znów?) ale przed tym przeźyjemy znowu „wojny krzyżowe”, palenie na stosie nie poprawnych religijnie, przyjdzie odwilż a potem odnowa. I tak do zaje….
         Teraz toczy się wojna religijna – szatanisci kontra chrześcijanie ! hahahaha…Tylko że nikt nie wziął pod uwagę żę producenci idei są dalej ci sami. Szatan ma zwałe, Stary też. Obserwują nas i tak rzeczą:
         – Jeszcze sie niczego nie nauczyli ! Ehh……

    • Polak Potrafi 21 kwietnia 2012 o 9:21 am

     BEIM tak nie myśli dlatego brak komentarza…..spokojnie damy radę

     • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 9:37 am

      Ejże,przyszedł mi ping back od niego Poczytaj uważnie.A potem Bisin@
      Na blogu grypy z zapamiętaniem kłamałeś i nadal rozmijasz się z prawdą również na temat zamordowanego prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego, nazywając go Kalksteinem, zdrajcą, ktory podpisał traktat Lizboński i tym podobne arcymundrości.

      Może zanim znów zaczniesz uprawiać tą podłą i nie licującą z kulturą, a przede wszystkim prawdą kolejną zabawę, to się najpierw doucz o pochodzeniu braci Kaczyńskich, a nie powielaj bzdur na ten temat, ktore nie leżały nawet koło prawdy!

      Kaczyńscy z Łomży
      W rodzinie Lecha i Jarosława Kaczyńskich historię przodków pamięta
      się mniej więcej od drugiej połowy XIX wieku. Wszystko wcześniej to
      albo domysły, albo rodzinne legendy. Na przykład dzieje utraconego w
      nieznanych okolicznościach po powstaniu styczniowym majątku w okolicach
      Łomży należącego do prapradziadka prezydenta stolicy. Rodzina
      pozostała jednak wierna okolicom Łomży. Nawet pradziadek Piotr, carski
      oficer zasłużony w wojnie rosyjsko-tureckiej, wrócił w rodzinne strony,
      kupił tam majątek i ożenił się z miejscową panną – Zofią Gutowską.
      Jego syn Aleksander Kaczyński (herbu Pomian) to najstarszy przodek w linii
      prostej, którego pamiętają Jarosław i Lech. Jako wysoki urzędnik
      kolejowy przed wojną pracował w różnych miejscach. Jego żona
      Franciszka pochodziła z okolic Odessy. W Grajewie urodził im się syn
      Rajmund (ojciec prezydenta Warszawy), ale kilka lat później wybuchła
      wojna celna i leżąca przy granicy pruskiej stacja straciła znaczenie.
      Rodzina po raz kolejny zmieniła adres. Tym razem na Baranowicze. Wiodło
      im się tam nieźle: mieli dwa domy, ogromny ogród i 12 ha lasu. Po
      dwunastu latach Kaczyńscy znów zmienili miejsce zamieszkania, tym razem
      na Brześć. Po kilku latach kupili tam nawet kamienicę, niestety, było
      to dokładnie 1 września 1939 r. – Nie trzeba dodawać, że nowym domem
      dziadkowie długo się nie nacieszyli – mówi Lech Kaczyński.
      Rodzina Jasiewiczów herbu Rawicz, czyli przodkowie Jadwigi Kaczyńskiej,
      matki Lecha i Jarosława, to rodzina inteligencko-wojskowa. – Kiedyś
      mieliśmy drzewo genealogiczne od 1506 r., ale niestety zaginęło w czasie
      wojny – żałuje Jadwiga Kaczyńska, matka prezydenta Warszawy.
      – Wiadomo jedynie, że naszymi antenatami byli spolonizowani bojarzy
      litewscy – tłumaczy. Pradziadek pani Jadwigi Wincenty Jasiewicz za udział
      w powstaniu styczniowym został zesłany na Syberię, skąd już nie
      wrócił. Jego żona Konstancja wychowała ich dwoje dzieci: Zofię i
      Stanisława. Ten ostatni (pradziadek braci Kaczyńskich) był pułkownikiem
      carskiej armii. Losy przodków po mieczu i po kądzieli splotły się w
      Baranowiczach. Wincenty Jasiewicz, syn Stanisława, był tam zastępcą
      dowódcy brygady polskich wojsk. Jego syn przyjaźnił się z ojcem braci
      Kaczyńskich. Obie rodziny odnalazły się ponownie po ślubie rodziców
      prezydenta Warszawy.
      Zarówno Jasiewiczowie, jak i Kaczyńscy sytuowali się w tradycji
      niepodległościowo-PPS-owskiej. Babcia Nela Jasiewicz, stryjenka matki
      braci Kaczyńskich i córka nadwornego lekarza króla Rumunii,
      przyjaźniła się z rodziną przedwojennego szefa MSZ Józefa Becka,
      który zresztą zmarł na jej rękach. Jadwiga Kaczyńska pamięta nawet
      legendarnego ministra z przedwojennych przyjęć u stryjostwa. Szczególnie
      ciepło bracia Kaczyńscy wspominają babcię Stefanię Jasiewicz, która
      miała duży wpływ na ich wychowanie. Do rodzinnej legendy przeszedł też
      jej syn z pierwszego małżeństwa, Jan Fyuth, który w 1939 r. walczył w
      obronie Warszawy, a potem zginął z rąk sowieckich, próbując się
      przedostać do polskiej armii we Fancji.
      Rodzice Lecha i Jarosława Kaczyńskich poznali się w 1947 r. w
      warszawskim klubie Medyk. Jadwiga Kaczyńska, filolog polski, niemal całe
      życie przepracowała w Instytucie Badań Literackich PAN. Przed wojną
      mieszkała z rodzicami w kamienicy przy ul. Mickiewicza 27 (pod tym adresem
      mieszkał potem Jacek Kuroń). Podczas okupacji była sanitariuszką w
      Szarych Szeregach. Ratowała w szpitalu rannych po akcji “Burza”.
      Ojciec Rajmund brał udział w powstaniu warszawskim. Pierwszego dnia
      został ciężko ranny – stracił część dłoni. Walczył na Mokotowie:
      był dowódcą drużyny, a w ostatnich dniach dowódcą resztek kompanii,
      za co dostał krzyż Virtuti Militari. Niezwykłe były też losy wuja –
      Stanisława Miedza-Tomaszewskiego, szwagra Jadwigi Kaczyńskiej. Jako
      plastyk AK wpadł w 1941 r. w ręce gestapo. Symulując śmierć, wydostał
      się ze szpitala przez prosektorium. W 1984 r. na motywach jego historii
      powstał film “Umarłem, aby żyć”.
      Drzewo genealogiczne rodziny Jarosława i Lecha Kaczyńskich
      Podzambrowscy przodkowie Jarosława i Lecha Kaczyńskich
      To samo tyczy się oskarżania prezydenta o zdradę bo podpisał traktat Lizboński. Skrzętnie nie zwraca się uwagi, tylko pluje na odlew, gdy fakty temu przeczą, w myśl zasady, że tym gorzej dla takich faktów, że prezydent zrobił to jako przedostatni przywódca państw Unii Europejskiej, dopiero po ostatecznym wyroku Trybunału Stanu, po czym nie mógł odmówić podpisu, bo jako głowa państwa negowałby tym samym konstytucyjną instytucję tego Trybunału, co gdyby zrobił, gadzinówy, które i tak wylewały cały czas ocean pomyj na prezydenta, wtedy dopiero by podniosły rejwach, że podważa porządek konstytucyjny i trzeba nałożyć za to sankcje gospodarcze i ekonomiczne na Polskę!

      Jakoś nie słyszę, żeby tacy oskarżyciele prezydenta Lecha Kaczyńskiego oskarzali o zdradę kraju i narodu np. Vaclawa Klausa prezydenta Czech, który zrobił to samo, czyli podpisał Traktat po ostatecznym orzeczeniu Czeskiego Trybunału Konstytucyjnego???

      Dziwi mnie, choć właściwie już nie powinno, że takim jak Ty z taką łatwością przychodzi stosowanie dwóch różnych miar, do oceny jednej sprawy. No ale dla takich ałtorytetów z Bożej łaski jak Ty, to jak widzę pikuś!

      Oczywiście, również nie słyszysz, i nigdy nie słyszałeś opinii brata prezydenta, Jarosława, który cały czas powtarza, że uważał, uważa i to samo mówił bratu, że traktat ten jest całkowicie wrogi Polsce i narodowi polskiemu!
      http://zenobiusz.wordpress.com/2prawdy/
      Link do mnie,coby nie znikło.

      • Polak Potrafi 21 kwietnia 2012 o 9:45 am

       BÓG-HONOR-OJCZYZNA.

       • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 9:46 am

        Nie przemogą….

        🙂 🙂 🙂

      • hjk 21 kwietnia 2012 o 11:05 am

       Klaus to sprawa Czechów, a podpis LK pod „lesboną” to nasza sprawa i jego hańba. Jak się pióro złamało, trzeba było wstać i wyjść.

       Jedynym usprawiedliwieniem dla podpisania byłby jakiś ukryty szantaż, że spowodują np. krach finansowy czy jakieś inne zamieszki, naślą jakieś dzikie ludy czy tym podobne. O niczym takim jednak nas nie poinformował, więc po prostu nas przehandlował – Zenobiusz Ty taki Patryota tego nie rozumiesz?!
       W 1939 roku cały naród stanął do walki, a dziś pociągnięciem pióra nas sprzedano czy oddano w pacht… Podczas gdy nikt nie stał nad granicami, nie żadał korytarza i były możliwości negocjacji i wywalczenia jakichś szczególnych warunków, jak inne kraje…
       A gadać, ze szkodliwy to każdy sobie moze, tak robią nasi niektórzy p-osłowie, a jak przyjdzie co do czego to głosują wbrew narodowi.
       Jak chcesz być wiarygodny i uczciwy, to dawaj tu w punktach listę osiągnięć czy działań pronarodowych prezydenta LK, listę inicjatyw ustawodawczych,wtedy PiS w koalicji mógł przepchnąć wszystko w sejmie, ktoś tam chyba pisał, ze było jakichś 18 sprzeciwów czy coś w tym rodzaju.

       • monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 12:11 pm

        Dalej twierdzę, że zgodził się na mniejsze zło. Które się okazało większym, bo i tak go zabili.

        • hjk 21 kwietnia 2012 o 12:55 pm

         No ale dlaczego to było „mniejsze” nie wiemy cały czas, co było rzekomo tym ‚większym” – niechby ktoś uchylił rabka tajemnicy.
         Większym się okazało ale tylko dla niego i ew. wszystkich, ktorzy zgineli, a na szli stoi cały naród i to na ileś lat…

         • Peryskop 21 kwietnia 2012 o 2:06 pm

          Lizbona przejdzie do historii jako miejsce gdzie zawarto pakt z wysłannikami Szatana.

          Bo „owoce poznawcze” już są widoczne gołym okiem – chyba że ktoś zasłania swój wzrok doskonałymi okularami z bazarku „za 11 zł”.

          A tragizm Lecha Kaczyńskiego polega na tym, że starając się służyć „dwóm panom” nie wiele mógł pomóc panu pierwszemu, a pan drugi go zdradził – jakzawsze miał to w zwyczaju.

          @hjk, słusznie przypomniałeś PIÓRO które dało ZNAK. Tego by Wajda(k) nie wymyślił !

          Przy okazji chciałem znów podziękować Zenobiuszowi=KŁAMCY=OSZCZERCY, którego szamotanina tu na Monitorze otwiera oczy coraz większej liczbie osób.

          Dokładniej teraz widać KTO-JEST-KTO ? oraz O-CO-TU-WŁAŚCIWIE-CHODZI ?

          Dziękujemy za to co już zrobiłeś i prosimy o jeszcze 😀

          Bez Ciebie Zeno ten blog byłby uboższy 😀 😀

         • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 2:45 pm

          Chodzi o to że agentura działa ,w grupie 7 -1 osób,na bieżąco 3-5,chyba że jest mobilizacja.,wtedy nadchodzą posiłki,rzekomo skonfliktowane.Ty na razie przypisałeś mi żonę Wizzgaa@=Wizja@,dla ciekawych jej agenturalny blog,dobrze się maskuje.
          http://pannawizja.wordpress.com/
          i libro77@ który jest na blogu od niedawna,rozumiem ,że to moje posiłki.Reszta czyta i wyciąga wnioski.

       • kosiardeyablos 22 kwietnia 2012 o 11:20 am

        zrobił to nie nie miał wyjścia, no życie !

   • Onufry 21 kwietnia 2012 o 9:00 am

    Oprócz stadionów mamy kolejne długi za ich budowę. Na onecie pisali ze coś ok. 12 tyś na głowę. Nie wiem czy do końca to prawda ale jest w tym spora racja. Za ” igrzyska ” zapłaci lud , a twórcy projektu pobiorą ” stosowne profity ” !?

    • hjk 21 kwietnia 2012 o 11:08 am

     ależ o to chodziło, zeby był pretekst do wyrwania kasy, zmarnotrawienia i przelania do własnej kieszeni, a im wiecej, tym lepiej, do tego trzeba było jakiegoś mega-projektu, jak autostrady, €2012 czy inne bzdury do niczego nikomu niepotrzebne. jak juz wydawać kasę to na cos, co da konkretne korzyści albo jakiś zysk, wtedy to się nazywa inwestycja…

  • diono 21 kwietnia 2012 o 8:47 am

   wez te zbdury zostaw i nie tam ludzi uwiezic ty to troche przesadzasz ;o

 7. rabarbarek 21 kwietnia 2012 o 2:39 am

  Krotka wyprawa do Ugandy.

  Ugandyjczycy przejrzeli na oczy i zaczynaja rozumiec czemu mialo sluzyc nakrecenie Kony 2012.

  Arcybiskup glosno powiedzial , ze chore motywy przyswiecaly nakreceniu filmu.
  Kiedy ponad 10 tysiecy Ugandyjczykow zapedzono na stadion , aby obejrzeli film , ” ciemny narod”
  nie dal sie nabrac na propagande Zachodu , ktora krzyczy , ze militarna interwencja powinna pomoc zaprowadzic porzadek w Ugandzie.

  W odpowiedzi wkurzeni widzowie zlapali przedmioty , ktore mieli pod reka i rzucali nimi w organizatorow pokazu. Nie darowano takze policji , ktora probowala interweniowac.

  W odpowiedzi na film i strone Invisible Children powstala strona Visible Children.
  Ugandyjczycy w dalekiej Afryce nie pozwalaja soba manipulowac , a my ?

  Artykul z ugandyjskiej gazety.

  http://www.monitor.co.ug/News/National/-/688334/1387926/-/aw2cd3z/-/index.html

 8. rabarbarek 21 kwietnia 2012 o 5:51 am

  Male miasteczko w Utah , Bluffdale polozone jest w samym sercu kraju Mormonow . Przybyli oni tam ponad 160 lat temu. Dzisiaj miasteczko to jest najwiekszym siedliskiem sekty poligamistow zwanej the Apostolic United Bretheren . Liczy ona ok. 9 000 czlonkow Poniewaz liczba ich systematycznie powieksza sie , zaczynaja rozgladac sie za nowymi dzialkami do kupna .

  Niezauwazenie zaczeli tam jednak nadciagac nowi , nieznani nikomu przybysze . Rozpoczela sie budowa wielkiego kompleksu , ktorego potega zmusila miasto do przesuniecia granic . Kiedy budowa dobiegnie konca , bedzie 5 razy wieksza niz US Capitol.

  Nazwa tej budowli , Utah Data Center , a budowana jest na zlecenie NSA[ National Security Agency] Bedzie tam pracowala armia ekspertow wywiadu, beda serwery, superkomputery i wszelkie urzadzenia potrzebne do szpiegowania obywateli. Cala ta instytucja bedzie chroniona przez uzbrojona ochrone. Beda tam analizowane dane nadchodzace z calego swiata , przechwytywane sygnaly satelitarne [ telefony , GPSy itd] , a wyniki i dane przechowywane przez lata.

  Centrum ma byc oddane do uzytku w 2013 roku. Tam bedziemy mogli znalezc nasze rozmowy , emaile, podroze po Internecie, rachunki bo rzecz jasna , nie chodzi tylko o nas a o caly kompleks wiedzy , ktory zmiesci sie w formule cod- breaking czyli zadne panstwo na swiecie ani zadna instytucja nie bedzie sie czula bezpiecznie , gdyz zabezpieczenia ich sekretnych danych , beda zlamane.

  ” Kazdy bedzie celem” . Teraz wiemy i widzimy jeszcze wyrazniej po co potrzebny byl 9/11. Na cele ” obronne przed terroryzmem” pieniadze do NSA plynely szerokim strumieniem i plyna dalej. Ludzie pracujacy dla NSA zobowiazani sa do milczenia w mysl hasla ” Never Say Anything [ milcz ]

  W artykule mozna znalezc plany instytucji, jak bedzie wygladala siatka szpiegowska , i jej powiazania z innymi osrodkami.

  Totalitaryzm , zamordyzm Wielkiego Brata przerosl orwellowska fantazje.

  Kilka slow na temat ” dlaczego tam” , dlaczego w gorach Utah , w miasteczku poligamistow buduje sie taki osrodek szpiegowski ?
  Tego juz w tekscie nie ma , natomiast moja teoria ma chyba pewien sens. Kilka lat temu glosna byla sprawa miasteczka i jego mieszkancow . Programy w tv , dzienniki pelne informacji , ze nalezy wytoczyc walke Mormonom – poligamistom , ktorzy unieszczesliwiaja kobiety i dzieci . Czasami udalo sie jakas byla Mormonke przyciagnac przed kamere i zmusic do opowiadania pikantnych szczegolow alkowy. Grozono mezczyznom wiezieniem [ kogo nawet tam umieszczono, dla postrachu] i nagle … cisza. Temat zakonczono , aby niedlugo potem rozpoczac tam budowe centrum.
  Raz , daleko stamtad do cywilizacji , dwa ,Mormoni za prawo do poligamii beda milczec i protestowac nie beda , trzy , kandydat na prezydenta , ktory ” wygrywa” prawie wszystkie obecne podejscia , to Mormon , M. Romney.

  …………………………………………………………………………………………………………………………………

  A teraz ciekawa wpis pod artykulem .

  Mark Newell

  Jeszcze nie tak dawno temu… Wierzylem ,ze bylbym gotowy zrezygnowac z czesci wolnosci na rzecz bezpieczenstwa. Wierzylem , ze ochroniarz lub policjant przy wejsciu do mojego kompleksu mieszkaniowego , sprawdzajacy dokumenty , jest lepszy niz samochod wypelniony czlonkami gangu , powodujacymi zamieszanie. Smialem sie z tych , ktorzy nie wierzyli rzadowi i czynili przygotowania do przetrwania . Popieralem dzialania tzw. ” liderow” w zakresie monitorowania spoleczenstwa , w poszukiwaniu wszedzie obecnego zla. Spalem..

  [ potem opisuje swoje przebudzenie , i fakt , ze dzieli sie swoimi przemysleniami , aby innym pomoc obudzic sie , konczy sztormem , ktory nadciaga tylko wielu tego nie widzi i nie czuje[
  Inne wypowiedzi tez ciekawe.

  http://www.wired.com/threatlevel/2012/03/ff_nsadatacenter/

  • monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 6:49 am

   Mówi o tym Jim Stone w wywiadzie http://www.youtube.com/watch?v=MzQM6x-t8sw
   Znającym angielski polecam. Mormoni są niezwykle przydatni globalistom, podobnie do homoseksualistów, tyle że jest to grupa znakomicie wykształcona technicznie. Podobnie jak homosie, są hermetyczni.
   Stone ostrzega, że kompleks w Utah jest stworzony jako centrum szpiegowskie państwa totalitarnego, którym stają się USA.
   Tu jest chyba całość na wideo: http://www.youtube.com/watch?v=cTPslY8ATZk

   Co do Romneya, to nie dość że Mormon, to jeszcze pracuje dla Mossadu. Jego koneksje z Bain Corp. ujawnił niedawno u Jeffa Rense Jim Marrss. Bain Corp. to agentura Mossadu.

   • V O R T E X inside the CORTEX 21 kwietnia 2012 o 10:49 am

    Data wyburzenia Chrysler Building w NYC coraz blizej.Jakies dzielania beda mialy miejce pod koniec czerwca 21.06.12 w uzycie moze wejsc HAMMERDOWN protocol.Albo jak przy WTC zdenponowane wczesniej ladunki nuklearne.

    Ciekawe spostrzezenie Jim Stone’a na temat wulkanu w Chile.Man made thing.Zdjecia sa faktycznie niesamowite.Ta ilosc pioronow pozyskanych wczesniej bijaca w wulkan.Wyglada to jak pieklo.Wywiad bardzo ciekawy.
    http://www.jimstonefreelance.com/haarp.html

    • monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 12:13 pm

     Stone jest niesamowity, można by na bazie jego odkryć prowadzić osobną stronę.

 9. rabarbarek 21 kwietnia 2012 o 7:21 am

  Teraz czas na CISPA . Kolejna walka o wolnosc Internetu plus. [ plus znaczy dodatkowe zagrozenie
  cyber -atakiem. ] Udalo sie z SOPA , ale banda nie odpuszcza. Wymyslili jeszcze gorsza ustawe ukazujaca w pelni totalitarny zamordyzm. [ czyli totalitarne wziecie ” za morde” ] wzgledem nie tylko Amerykanow , ale kazdego z nas.

  Pelny tekst , firmy popierajace [ oczywiscie Microsoft i Facebook] i firmy przeciwne. Podobno w tej chwili ” za” jest juz na liscie ponad 100 firm. Przynajmniej wiemy kto przeciwko nam .

  Nadchodzi czas na kolejne protesty. Udalo sie raz , moze uda sie i drugi.

  http://www.opencongress.org/bill/112-h3523/show

  • Aśka 21 kwietnia 2012 o 2:23 pm

   Aśka 20 Kwiecień 2012 o 6:47 pm

   U nas CISPA nie ma, a …

   http://www.bibula.com/?p=55629
   Powstał system monitoringu opinii internautów
   Aktualizacja: 2012-04-18 10:06 am
   ____
   … i działa

   co najgorsze

 10. Terapeuta 21 kwietnia 2012 o 7:34 am

  Aktualne info na temat wpływu chemikaliów na nasze życie, więc nie tylko szczepionki są groźne:

  http://dobraterapia.info/wydarzenia/110/Zanieczyszczenie,_fa%C5%82szywe_hormony,_autyzm_i_ADHD

 11. Annah. 21 kwietnia 2012 o 8:21 am

  Okolicznościowy plakat ze strony http://www.naszdziennik.pl/
  http://www.naszdziennik.pl/zasoby/manifest/plakat_manifest.pdf

 12. morek 21 kwietnia 2012 o 8:56 am

  Lech Wałęsa :

  „… Apeluję do Prezydenta, Premiera i innych osób i struktur demokratycznego państwa, o przygotowanie stosownych sił porządkowych i gotowość do konkretnej i zgodnej z prawem odpowiedzi na te działania, które dziś mogą prowadzić nawet do fizycznej konfrontacji. Demokracja daje prawa, ale ci, którzy podburzają nie mogą czuć się bezkarni…”

  • Aśka 21 kwietnia 2012 o 2:26 pm

   to on przecież już ponad 20 lat temu, powiedział (cytuję z pamięci): Miała być demokracja, a tu każdy gada jak chce.

   • Peryskop 21 kwietnia 2012 o 11:42 pm

    Lech W. jako prezydent RP obiecał narodowi po 100 tys. zł na głowę, że uzdrowi 3-ą nogę i puści aferzystów w skarpetkach.

    A wyszło całkiem na opak: to naród jest puszczony w skarpetkach, po 100 tys. od każdej głowy wzięli aferzyści, a wszystko pod czujnym okiem sto-nogi – tej od okrąglaka stołowego.

    Przy okazji realizacji wyroków tej „opaczności” wyczyścił akta bolkowe i udaje uczciwego.

    Nic dziwnego, że pani Danuta straciła zauroczenie.

 13. Józef Bizoń 21 kwietnia 2012 o 9:06 am

  Chanuka i patriotyzm inaczej?
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/16/chanuka-i-patriotyzm-inaczej/

  Nieważne jak się rzeczy faktycznie mają – ważne jest to, jak się o tym opowiada.
  A opowiada się tak, aby było to z korzyścią dla opowiadającego.
  Podobno wszystko można rozeznać po czynach. Szkopuł jednak w tym, że znowu tutaj się opowiada, które czyny są ważne, a które nie mają żadnego znaczenia. Ostatecznie, gdy niecnych czynów nie da się ukryć lub nie sposób je obronić – to się je przemilcza.

  Stosowanie strategii „najciemniej jest pod latarnią” ma się u nas bardzo dobrze. A jeśli to wszystko umiejętnie i sugestywnie wymiksować z wiarą i polskimi narodowymi świętościami, to sukces SOROSA jest murowany. Nikłe są bowiem szanse na dotarcie z racjonalnymi argumentami do tak zaczadzonych, bo brak już jest u nich miejsca na własny rozum – bo został on skutecznie wyparty rozumem cudzym.

  10 kwietnia 2010 r. odsłania nam w całej ostrości skalę dokonanej i dokonywanej manipulacji na Narodzie Polskim. Nagle okazało się, że ważne jest jedynie to, że zginęli śmiercią tragiczną. Reszta wcześniejszych dokonań stała się nagle nieważna
  – i to o dziwo dla wszystkich bez żadnego wyjątku. W rozwikłaniu tej zagadkowej sytuacji mogą pomóc wykłady odbyte w 2005 r. w Fundacji Batorego George’a Sorosa.

  • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 9:21 am

   Dalej Bizoń@,ze opolczyk@=AS@ Andrzej Szubert,twój wspólnik.By wszyscy wiedzieli w co z Beinem gracie.
   “Jeszcze nigdy Polska nie była tak skatoliczona (żeby nie powiedzieć zażydzona) jak obecnie. Ponad 90 procent tradycyjnie słowiańskiej Polski modli się do Żyda. Żydówki i żydowskiego boga (zwanego czasami Jehowa albo Jahwe). A teraz również zaczynają się modlić ci polakatolicy do największego, najbardziej skatoliczonego i nieubłagalnego wroga słowiańskiej Polski: Karola Wojtyły, sługi obcego państwa, nie Polski słowiańskiej. I między innymi dlatego ten władca Watykanu wolał być pochowany na obcej ziemi, a nie u siebie w kraju.
   “Nie wolno nam bać się tej wolności i nie możemy już więcej być ani religijnymi niewolnikami Watykanu, ani politycznymi wasalami Białego Domu, Moskwy, czy Brukseli. Ci, którzy chcą popierać imperialistyczne ambicje USA, niech robią to prywatnie, na własny koszt. Ci, którzy nie mogą przestać modlić się do Karola z Wadowic, Jezusa z Nazaretu, Szawła z Tarsu, “Dziewicy” ze wsi żydowskiej i setki innych bożków, i świętych katolickich, niech sobie wyjadą do Watykanu i do tzw. “Świętej Ziemi”. My mamy własną Świętą Polską Ziemię.

   • Józef Bizoń 21 kwietnia 2012 o 10:30 am

    Szubert to mój wspólnik powiadasz – Kłamco i krętaczu przebrzydły.
    Za takie teksty AS dostawał ode mnie tęgie baty. Za co nazwał mnie wyznawcą jahwizmu, no i jeszcze parę innych epitetów poleciało pod moim adresem w stylu wyżej przytoczonym przez Zenobiusza.
    Rozumiem, że to Zenobiusza pozostałość po sposobie prowadzenia śledztw jako prokuratora wojskowego z czasów PRL.
    Szukacie jak by mi tu gębę przyprawić zamiast odnieść się merytorycznie do materiału prezentowanego na mojej witrynie http://jozefbizon.wordpress.com.
    Proszę wskazać co na tej witrynie jest niezgodne z prawdą.

    • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 10:50 am

     A może by częściej publicznie się odcinał,pełno go na tamtych blogach,ale woli,oszczerstwa,jak mu się zwraca uwagę w jakiej robocie dalej uczestniczy.
     cyt:
     To samo tyczy się oskarżania prezydenta o zdradę bo podpisał traktat Lizboński. Skrzętnie nie zwraca się uwagi, tylko pluje na odlew, gdy fakty temu przeczą, w myśl zasady, że tym gorzej dla takich faktów, że prezydent zrobił to jako przedostatni przywódca państw Unii Europejskiej, dopiero po ostatecznym wyroku Trybunału Stanu, po czym nie mógł odmówić podpisu, bo jako głowa państwa negowałby tym samym konstytucyjną instytucję tego Trybunału, co gdyby zrobił, gadzinówy, które i tak wylewały cały czas ocean pomyj na prezydenta, wtedy dopiero by podniosły rejwach, że podważa porządek konstytucyjny i trzeba nałożyć za to sankcje gospodarcze i ekonomiczne na Polskę!

     Jakoś nie słyszę, żeby tacy oskarżyciele prezydenta Lecha Kaczyńskiego oskarzali o zdradę kraju i narodu np. Vaclawa Klausa prezydenta Czech, który zrobił to samo, czyli podpisał Traktat po ostatecznym orzeczeniu Czeskiego Trybunału Konstytucyjnego???

     Dziwi mnie, choć właściwie już nie powinno, że takim jak Ty z taką łatwością przychodzi stosowanie dwóch różnych miar, do oceny jednej sprawy. No ale dla takich ałtorytetów z Bożej łaski jak Ty, to jak widzę pikuś!

     Oczywiście, również nie słyszysz, i nigdy nie słyszałeś opinii brata prezydenta, Jarosława, który cały czas powtarza, że uważał, uważa i to samo mówił bratu, że traktat ten jest całkowicie wrogi Polsce i narodowi polskiemu!

     No ale mówić takie coś na twojej grypie, to co by wtedy jakieś Jaśki z Toronto lub inne Szuberty i pseudonarodowce powiedziały! Prawda?
     http://zenobiusz.wordpress.com/2prawdy/
     Link do mnie ale strona Beina,gdzie bierze udział.a to i do niego skierowane.
     Czyż nie.???

     • Józef Bizoń 21 kwietnia 2012 o 11:33 am

      Taaaaaaaaa – mówił,
      a co faktycznie robił?
      Zrównanie Kaczyńskiego z Klausem to wolne żarty.
      W rękawiczkach grabiono i ograbiono Naród Polski – bez sankcji.

      Proszę poczytać tu … [jest tam i wystąpienie L. Kaczyńskiego – zachęcał Sejm, aby udzielił mu błogosławieństwa na ratyfikację]

      Judasz w cieniu Smoleńska
      http://jozefbizon.wordpress.com/2011/07/31/judasz-w-cieniu-smolenska/

      a i tu
      Sprzedali Polskę i Polaków Unii Europejskiej – AW$LD – lekcja 5
      http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/07/sprzedali-polske-i-polakow-unii-europejskiej-awld-%E2%80%93-lekcja-5/

      • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 11:46 am

       Ach,dziękuję serdecznie drogi Panie Józefie.Ja tylko dążę do uwypuklenia ,nowej linii ideologicznej tego bloga.Więc PiS,to be,Radio Maryja kontrolowane,Bracia Kaczyńscy zdrajcy,Macierewicz to żyd i mason a Putin i Łukaszenka nasi zbawcy.Do tego Św Paweł,zażydził i zniszczył Kościół katolicki,a Chrześcijanie ,jako jahwiści ,(KK) są plagą żerującą od tysiąclecia,na biednym narodzie.Pominąłem coś,proszę dodać.Tak w skrócie ,po co nam słowotoki.Nie ważne co we wpisie,ważne jakich komentatorów się wpuszcza,oni decydują o linii bloga.No jeszcze,są dobrzy iluminati,którzy nas uratują,to już Panu wyjaśni tamara@ i peryskop@,bo Pan tu nowy.

       • Józef Bizoń 21 kwietnia 2012 o 11:58 am

        Czy pan ‚Zenobiusz’ widzi na starość już tylko same myszki?

        Czas na Chanukę z PSL-em
        http://jozefbizon.wordpress.com/2011/09/25/czas-na-chanuke-z-psl-em/

        • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 12:05 pm

         „Czy pan ‘Zenobiusz’ widzi na starość już tylko same myszki?”
         Nie wiedziałem że w waszym żargonie,to o czym napisałem to „muszki”
         Tys piknie.
         Dziękuję za pogłębioną argumentami dyskusję.

       • tamara 21 kwietnia 2012 o 12:02 pm

        zenobiusz; „Ja tylko dążę do uwypuklenia ,nowej linii ideologicznej tego bloga”………a na czyje polecenie?…………..to Twoje uwypuklenie może jeszcze wszystkim wyjść na dobre!
        keep going……. keep going 🙂 🙂

        • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 12:07 pm

         Na polecenie sumienia,tamara@,
         emisariuszko”dobrych” iluminatów.

         • hjk 21 kwietnia 2012 o 1:05 pm

          Zeno, Klaus to sprawa Czechów – my zajmijmy się naszymi –
          https://monitorpolski.wordpress.com/2012/04/20/wydarzenia-i-komentarze-21-kwietnia-2012-r/#comment-92017

        • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 1:13 pm

         Peryskop 21 Kwiecień 2012 o 12:28 pm
         0 0 Oceń wpis
         Tamara, i dziękuję Ci za kilka ciepłych słów, którymi załatwiłaś sobie nominację do wirualnej tzw. “grupy”, a w konsekwencji możesz liczyć, że Zeno i Ciebie nazwie “bydlakiem”, albo wręcz “kanalią” – jak to uczynił w swojej e-norce w stosunku @hjk, którego – jak rasowy zbój – najpierw skusił do zajrzenia tam, a potem walnął “kanalią” i zbanował.

         Co ciekawe w tym polowaniu na zapadnię Zeno@biusta wsparł wtedy sprzymierzony trolllll @libro77 nazywając @hjk “Złotym Ryjem”. Czy to nie przykład perwersji gdy tak się nazywa ofiarę napaści werbalnej ? Oczywiście każdy kto zna psychologię to wie, że napastnik żeby poprawić sobie samopoczucie musi swą ofiarę zbestializować, albo zdemonizować

         Twój wpis świadczy też o Twojej odwadze i integralności osobowej, co dawało się odczuć już w poprzednich odsłonach Tamarologii

         Masz rację podkreślając fakt, że Zeno podpiera się Bogiem w swoich niecnych działaniach, bo myślał że ma tu do czynienia z bojaźliwym ciemnogrodem, który nie pozna się na laminowaniu fragmentów Biblii własnymi “upiększeniami”.

         Przypomnę, że trollll @libro77 też nas próbował brać na te triki pod religię, żadał ode mnie publicznego “wyznania wiary” (charakterystyczne , że Zeno też !), a jeszcze jako @rmld77 wszedł do akcji na Monitora Polskiego cieknąc wazeliną – w tym imputując mi sto kilkadziesiąt IQ, co od razu wzbudziło moje podejrzenia, jak się potem okazało całkowicie zasadne.

         I tu dochodzimy do kapitalnej konkluzji :
         trollle mogą spełniać ważną i pozytywną rolę ale do tego trzeba ich zdekonspirować !

         Przecież bez bezczelnej i wulgarnej szamotaniny Zeno@biusta nie dałoby się tak doskonale nagłośnić “okęckiego bezodlotu” ani sposobów podkładania fejków jako “dowody”.

         Przy tej okazji mogliśmy wpis po wpisie prześledzić jak sprytnymi metodami działa hasbaria.

         A nawiasem mówiąc ja też miałem okres – wbrew oficjalnej propagandzie każdy je miewa! – gdy w masonerii i illumintie nie dostrzegałem zagrożeń dla świata, a widziałem wiele wartości – od mądrości, poprzez wysoki stopień organizacyjny, skuteczność działania, aż po natchnione zbliżenie transcendentalne.

         Ale tamten okres fascynacji jak to każdy okres – kiedyś się skończył

         Wystarczyła większa wiedza, selekcja szumu i konfrontacja z faktami

         Nie wiem czy powinienem Ci życzyć zakończenia okresu Twojej fascynacji illuminatie, bo przecież życie w atmosferze sympatycznych wyobrażeń jest milsze i łatwiejsze

         A ponadto jakaś szansa jednak jest, że w tej delikatnej materii to Ty masz więcej racji niż ja
         I ta niepewność powinna nas raczej zbliżać niż antagonizować.

         https://monitorpolski.wordpress.com/2012/04/20/czy-w-polsce-dojdzie-do-wojny-domowej-dyskusja/#comment-92050

         • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 1:16 pm

          Uzupełnił peryskop@ a zapomniałem,że obowiązuje tu teza ,że Tu 154 Prezydenta,nie odleciał z Okęcia .Pani Zuzanna Kurtyka dała się komuś oszukać,a prawda jest taka że polowano na wszystkich w Polsce,a następnie przepuszczano przez maszynką do mięsa ,(inż Cierpisz)

         • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 1:17 pm

          Panie Józefie Bizoń@ proszę nie przegapić,bo to ważny punkt,dla tutejszego wodzireja.

         • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 1:22 pm

          Sprostowanie:
          Libro77 powiedział/a

          Kwiecień 21, 2012 @ 10:13 e 0 0 Rate This
          PERYSKOP – 2 sprostowania:
          1 – przypisałem Ci nie sto kilkadziesiąt, lecz około 200 IQ, podtrzymuję to
          2 – Złotym Ryjem nazwałem Ciebie, a nie hjk, jak Ty to zrozumiałeś

          Odpowiedz

          Zenobiusz powiedział/a

          Kwiecień 21, 2012 @ 10:19 e 0 0 Rate This
          On skromnie odstępuje laury ,koledze

          http://zenobiusz.wordpress.com/2012/04/20/1-maja-2012r-filipinczycy-modla-sie-za-polske-dolaczmy-do-nich/#comment-44780

         • Aśka 21 kwietnia 2012 o 2:34 pm

          Dzięki Ci Zeno za ten merytoryczny komentarz Peryskopa, bo by mi umknął.

         • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 3:10 pm

          „laminowaniu fragmentów Biblii własnymi “upiększeniami”.”
          Cieszę się Aśka@,może ty wskażesz gdzie ja takie rzeczy robiłem,bo Skop@ nie raczy.

         • hjk 21 kwietnia 2012 o 3:55 pm

          @Zeno:”obowiązuje tu teza ,że Tu 154 Prezydenta,nie odleciał z Okęcia ”

          Nie, tu taka teza nie obowiązuje – jesli już to obowiązuje taka, ze na razie nikt nie przedstawił dowodów na odlot, ew. taka, ze moze odleciał, ale TAM nie doleciał, tylko gdzieś indziej, albo doleciał NIE TEN, ale najprawdopodobniej nic tam nie doleciało poza helikopterem transportowym, wiozącym kawałki rozwalonego wcześniej jakiegoś egzemplarza TU, których w Rosji dostatek…

         • Peryskop 22 kwietnia 2012 o 12:12 am

          hjk, bardzo mi przykro 😦
          Własnie wyjaśniło się, że trollllllaur „Złotego Ryja” został nadany nie Tobie a mi.

          Przepraszam za bałagan, bo przecież ta nominacja odbyła się w Twojej obecności w zenobiusznej e-norce i nie padła wtedy żadna inna nominacyjna sugestia sponsorów oprócz „kanaliowania” wokół Ciebie.

          Ale jeśli byś czuł żal z utraty zasłużonego trolllllauru chętnie się z Tobą nim podzielę – albo po połowie ex-equo, albo wybierz co wolisz – „Złoty” lub „Ryj”. Oba są twarzowe i będą nam przypominać niezapomniane chwile tu na Monitorze, a cieszą tymbardziej że zdobyte zostały „na wyjeździe” w Zenkowej e-norce, i jeśli o mnie chodzi to tym zaszczytniej że in absentia.

          Gdyby mój gest przypadł Ci do gustu, to możemy też pomieniać się: ja Ci dam „bydlaku” ale pod warunkiem, że Ty przekażesz mi swoje „kanalio”. Bo nie chciałbym zostać pół-goło.

          Ty chyba też ?

         • hjk 22 kwietnia 2012 o 12:27 am

          ha, juz widziałem to sprostowanie 😉
          no ale wyzwiska czy „laury” trolli to taka „ciekawostka”, zazwyczaj świadcząca o znacznym wzburzeniu emocjonalnym…

          Zastanawiam się czasami, na ile jest ono autentyczne, że gdzies się tam na coś nadepnęło, a na ile efekt tego, że udało się dokonać czegoś w stylu ;trafiony – zatopiony” i pozostały już tylko bulgotania tonącego…

          Muszę powiedzieć, ze nieczęsto się to zdarza, tak ok. z raz na pół roku – faktycznie osobliwość…

         • zenobiusz 22 kwietnia 2012 o 1:26 am

          https://www.google.pl/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=ZENOBIUSZ%3DK%C5%81AMCA%3DOSZCZERCA+.
          W linku sposób,jak można zniszczyć ,człowieka ,nie mając po temu żadnych argumentów.
          Prosty zabieg techniczny.I już się nie wytłumaczy,w masowej opinii,bo dociekliwi są,
          nieliczni.Klasyczna metoda wyszkolonego agenta w wojnie informacyjnej.
          Warto zobaczyć jak to się robi.Po metodach ,poznacie ich.

        • mi461 22 kwietnia 2012 o 5:04 am

         @hjk …..” nic tam nie doleciało poza helikopterem transportowym, wiozącym kawałki rozwalonego wcześniej jakiegoś egzemplarza , których w Rosji dostatek…

         Czy pamietasz filmiki z Yutube po katastrofie ktore pokazywaly wlasnie helikoptery transportowe krazace nad laskiem Smolenska i dziwne tasmy …wtedy zastanawiano sie dlaczego i do czego mogly sluzyc, to wlasnie moglo byc ze zrzucano czesci >>wlasnie helikopterami.
         Szkoda ze nie mozna wejsc na te filmy mialam je ale juz linki nie daialaja.
         To by sie pokrywalo ze teza przetransportowania czesci jest REALNA.

         • hjk 22 kwietnia 2012 o 9:41 am

          Na „filmie Koli” to własnie można zobaczyć, ktoś tam obrobił ten filmik – widać było zarys helikoptera i zwisające zawiesie, a ludzie (niby ci „oprawcy”) mieli pomarańczowe kamizelki…

         • mi461 22 kwietnia 2012 o 4:23 pm

          tak tak to wlasnie bylo pokazana .Pamietam bo siedzialam po 10 kwienia 2010 i wszystko sledzilam bo od 1go momentu bylam pewna ze to nie zwykla katastrofa.
          Zbyt duzo latalam i to rowniez w Rosji w roznych warunkach, nawet raz w nie mogl otorzyc podwozia byla goraco , kilka razy podchodzilismy do ladowania.Byly rozne wypadki z duzych wysokosci nigdy nie rozwalil sie w mak, zawsze ktos przezyl.To mi smierdziala, syn nie powiadomil i od razu mu powiedzialam „zabili ich” to nie byl wypadek.

         • mi461 22 kwietnia 2012 o 4:38 pm

          wywalilo mi komentarz nie zdazylam poprawic i dokonczyc ………To mi smierdzialo kiedy syn mnie powiadomil , od razu mu powiedzialam “zabili ich” to nie byl wypadek. Ci ludzie sa jak roboty, zastraszeni i sluza „panu” to jest choroba komunistyczna nabyta od pokolen.Kto nie mieszkal tam i sie z nimi nie zetknal nie zrozumie tego. Polskie firmy budowaly rurociag i pracowalo sie na exporcie latami. Nasza grupa drazyla sprawe Katynia i okolic . Ale to byl wtedy temat „tabu”.

     • Józef Bizoń 21 kwietnia 2012 o 12:11 pm

      A tu coś z repertuaru o PO
      ze strony głównej
      http://jozefbizon.wordpress.com

      „No i oczywiście rząd RP z D. Tuskiem na czele wyszedł obronną ręką z pułapki wiecznych próśb [teraz Tel Aviv dopilnuje już wszystkiego], a Donald Tusk wraz ze swymi ministrami wie teraz co jak ma być na terytorium RP robione, wprowadzone [ogromnie dużo D. Tusk i jego ministrowie się nauczyli] – szczególnie po ostatniej wizycie w dniach 23-24.02.2011 w Izraelu Donalda Tuska wraz ze swą świtą i po podpisaniu tam z rządem Izraela stosownych dokumentów.
      To, że Donald Tusk ogromnie wiele się nauczył, to też żadna nowość, bo podczas tej wizyty w Izraelu D. Tusk publicznie złożył premierowi Izraela B. Natanyahu zapewnienie, że on i premier Natanyahu mają wspólny wręcz identyczny pogląd na zadania jakie stoją przed rządem RP i Izraela w zakresie reputacji politycznej i historycznej Polski i Izraela.
      No i że w zakresie spraw związanych z młodzieżą trzeba rozmawiać również o przyszłości – a nie tylko o przeszłości.
      Dziwne znamienne milczenie i kompletna cisza nastała w PiS [a i we wszystkich innych partiach funkcjonujących w Polsce] na temat tej wizyty [z lutego 2011 r.] Tuska w Izraelu i zawartych tam umów, uzgodnień, deklaracji.

      A tu pamiątkowe zdjęcie z tej wizyty Tuska w Izraelu.
      http://jozefbizon.files.wordpress.com/2011/07/nr6_6_2011_tusk_natanyahu_opis_850px_1.jpg

      • hjk 21 kwietnia 2012 o 4:00 pm

       Panie Józefie zapraszamy do zamieszczania stosownych informacji pod odpowiednimi wpisami, wtedy to się łatwiej przyswaja i łatwiej strawne niż w całosci.
       Dobrze znac „zapomniane” czy przemilczane fakty z historii…

       • zenobiusz 22 kwietnia 2012 o 12:24 am

        Zapraszamy kardynała Kaczora… tyle byliśmy w stanie obejrzeć. Jednak obowiązek chrześcijański kazał oglądać dalej.
        Boże wybacz im, bo nie wiedzą co czynią.

        http://zenobiusz.wordpress.com/2012/04/21/ministranci-dokonali-ohydnej-profanacji-wynagradzajmy-bogu-za-te-parodie-mszy-swietej/

    • miziaforum 21 kwietnia 2012 o 1:18 pm

     wałęsa z tuskiem chcą ponownie zastraszyć naród tak jak załatwili w nocnej zmianie teraz chcą jednak zastraszyć 38 000 000 stanem wojennym
     NA TAKICH PO PRLOWSKICH APARATCZYKÓW JAK „Z” STRYCZEK CZEKA OD LAT 22
     ==============
     Donald Tusk zaczyna przypominać tolkienowskiego Sarumana, oblężonego w swojej wieży po bitwie w Helmowym Rogu.

     Z całej potęgi, jaką rozporządzał, został mu głównie głos − głos, którym uwodzi i straszy. Powiedzmy, że ostatnio bardziej straszy niż uwodzi. Wie, że wdzięk z jakim obiecywał nowe autostrady i dworce, powrót imigrantów z Irlandii, piękne prywatne szpitale i tak dalej minął wraz z kolejnymi kompromitacjami jego ekipy i nie ma się co do tego odwoływać. Więc straszy. Jak zdychająca komuna: jeśli nie my, to będzie tragedia. Krew spłynie ulicami! Nastanie chaos! Ekstremiści doprowadzą do wojny z ruskimi! Zawiążcie se żołądki na supeł i siedźcie cicho, nie podskakujcie, bo straszne rzeczy nastąpią!

     Straszy, ale i pociesza: nie, no nie bójcie się! Nie dopuścimy do tego! Rękę podniesioną na stabilność państwo odetnie! Państwo odpowie na anarchię! Żarty się skończyły! Niech tylko dojdzie do zamieszek, to…

     To co, Sarumanie − chciałoby się zapytać? Wynajmiesz na nas firmę ochroniarską? Bo na policjantów, którym nie płacisz, którym pozabierałeś grzałki i papier toaletowy, za bardzo nie licz, a straż miejska twojej pomocnicy dobra jest do rozrzucania zniczy i kwiatów. A wojsko już w Polsce nie istnieje, sam je, pajacu, zlikwidowałeś, żeby zapunktować u „młodych wykształconych” zniesieniem poboru. A na ulice wychodzą już nie setki i nie tysiące, ale dziesiątki tysięcy, a jak jeszcze trochę podniesiesz ceny i podatki, i jeszcze bardziej obniżysz wydatki − a przecież tak każą „rynki finansowe” i nie masz ruchu, bo się u nich zadłużyłeś, Sarumanie, do gaci − i jak zaczną padać rozsypujące się ze starości elektrownie, bo wolałaś wydać pożyczone pieniądze na stadiony, zamiast na modernizację infrastruktury, jak znowu się wykolei z tej samej przyczyny pociąg, bo twoi trampkarze nie umieli nawet wziąć i wydać na ich modernizację kasy podtykanej przez Unię, jak kolejki do lekarzy jeszcze trochę się wydłużą, a Unia zatrzyma kolejne pieniądze, żądając ukrócenia bałaganu i afer − to wyjdą i setki tysięcy. Takie straszenie, to, jak to na moim podwórku się mówiło: nie strasz, nie strasz, bo się ze snu zbudzisz.

     Ale jak już Saruman się posroży przed kamerą, zaraz potem przylatuje pijarowiec z wynikami fokusów, z których wychodzi, że ludzie straszenia nie przyjęli dobrze. Więc podczas następnego wystąpienia Saruman znowu usiłuje być przymilny. Nie, powiada, nie widzę w Polsce żadnego zagrożenia demokracji, nie żyjemy w stanie żadnej wojny. Igrzyska będą, cieszcie się! W gałę pogramy − fajnie będzie! W fajnym kraju przecież żyjecie, i władzę macie fajną, fajne rzeczy robi − igrzyska wam urządziła, zamiast jakichś nudnych mszy! My nie jak te obciachowe ponuraki, z ich krzyżami i sztandarami.

     Ale jak już się tak Saruman zupełnie wyluzuje i pouwodzi, to zaczyna go w duszę znowu gryźć obawa, że może jednak jest za miękki, zbyt papuśny, i że mu jak tak dalej społeczeństwo na głowę wlezie − więc na następny występ znowu robi minę Gargamela i straszy.

     I tu jest, jak to bezbłędnie wskazał w przywoływanej scenie z „Władcy Pierścieni” Gandalf, generalny problem Sarumana. Jego język może i ma wciąż tę czarodziejską moc, ale kiedy wykorzystuje go jednocześnie na kilka sprzecznych ze sobą sposobów, to maluczcy, wcześniej bez oporu poddający się urokowi Czarodzieja, zaczynają coś kojarzyć. Coś pęka, coś się kończy.

     No bo tak − weźmy na przykład byka za rogi, oficjalna narracja w sprawie Smoleńska. (Pomińmy już oczywiste kłamstwo − przecież dokumenty potwierdzające, że kancelaria prezydenta informowała rząd z ogromnym wyprzedzeniem o zamiarach głowy państwa są od dawna jawne; sam fakt, że się tak grubo i w łatwy do przygwożdżenia sposób publicznie łże dowodzi, że Saruman wychodzi z formy). Nie było w sprawie, powiada, nic podejrzanego. Wszystkie hipotezy o wybuchach, o zamachu, to kłamstwa! (tu Saruman oraz jego świta zaczynają wrzeszczeć, tupać i pluć). Ale nie wolno tego badać, nie wolno pytać, bo będzie wojna z ruskimi!

     Najgłupszy leming w końcu skapuje, że coś tu nie styka. Jeśli nie było zamachu, tylko zwykły wypadek − no to go właśnie wyświetlić do końca, wszystko pokazać, uciąć raz na zawsze wszelkie „kłamstwa”. Karty na stół, a wtedy „kłamcy” będą musieli ze wstydem pozjadać swe kłamliwe broszury.

     A jeśli nie wolno o dowody pytać, bo będzie z tego wojna z Ruskim − to znaczy, że zamach był. Przecież by nie ukrywali dowodów i świadków, nie niszczyliby brzozy i wraku, i nie wypowiadali o nie wojny, gdyby były one dowodami ich niewinności. No ni ma, Sarumanie, bata, albo kłamałeś wczoraj, albo kłamiesz dziś − tak powie, choć może jeszcze nie na głos, każdy człowiek, który myśli, i twoje wrzaski i tupanie nic tu nie zmienią.

     Albo z tymi „zamieszkami”. Kim Saruman nagle straszy? Śmiesznymi, zwariowanymi staruszkami? Przecież do wczoraj cała potężna propaganda nastawiona była na przekonywanie, że za tym Rydzykiem i w ogóle prawicą stoi jakaś wymierająca, zniedołężniała umysłowo i fizycznie skleroza. A teraz moherowe staruszki nagle mają sprawić, że krew popłynie ulicami?

     Mądry Gandalf uprzedzał hobbity: uważajcie, tej bestii pozostały jeszcze zęby! To fakt, nie lekceważmy Sarumana. Pamiętam jeszcze Marsz Niepodległości i towarzyszące mu dziwne zdarzenia. Pamiętam, jak poprzez policyjne kordony przeniknęła estakadą na Plac na Rozdrożu bez najmniejszego trudu grupa kilkudziesięciu młodzieńców, którzy zdemolowali wóz TVN, wysięgnik z kamerą i nie niepokojeni przez stróżów prawa rozproszyli się w jednej chwili. Mam na płycie − sceny kręcone z góry, z okien kamienicy − przebieg wypadków na Placu Konstytucji, gdzie podobna grupa zakapturzonych osobników pojawia się równie nagle i wszczyna zadymę, a potem rozprasza się, gdy policja w odwecie atakuje najzupełniej spokojnie zachowujących się manifestantów. Pamiętam opowieść żony znajomego, akurat oboje raczej platformersi, która widziała jak na oblężony plac przez policyjne kordony wchodziła wataha żuli, każdy z piwkiem w ręku, z wyraźnym zamiarem dołączenia do hodowanej tam od paru godzin przez sarumanowych stróżów prawa bijatyki. I choć samo to piwko w garści teoretycznie było podstawą prawną do zatrzymania, opancerzeni policjanci z prewencji wpuścili ich tam bez żadnego oporu. Szkoda, że jeszcze nie pokazali drogi − o, tam, panowie, tu pobierzcie kosze i cegły do rzucania, i do tamtej kamery, prosimy.

     Więc jeśli Saruman nagle mówi coś o „zamieszkach”, w które ma się przerodzić dzisiejsza manifestacja w obronie wolności mediów, to jest poważna obawa, że wie, co mówi. Że w chwili, gdy piszę te słowa, te zamieszki już są starannie przygotowywane, rozstawiane wozy do spalenia i kamery, które mają to sfilmować i nadawać na cały świat. Ale nawet jeśli uda się Sarumanowi i jego lizusom powtórzyć propagandowy przekręt ze Święta Niepodległości, nawet na większą skalę, niewiele mu to już pomoże. „Sarumanie, twoja różdżka jest złamana!” − a reszta to tylko kwestia czasu.
     Rzeczpospolita

     • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 1:26 pm

      NA TAKICH PO PRLOWSKICH APARATCZYKÓW JAK “Z” STRYCZEK CZEKA OD LAT 22

      Tak,to idol ukryty,z łapek sądząc za tamara@ opinią,coś w tym jest.
      Kaczki z jednej paczki.

      • miziaforum 21 kwietnia 2012 o 1:30 pm

       A TY CO TAK NERWOWO REAGUJESZ NA WIEŚĆ O WIESZANIU ŁOTRÓW – przecie ty czysty jak łza – to nie do ciebie – ale skoro czapka gore to cóś jest na rzeczy ….

       • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 1:42 pm

        Dziękuję ci,za uświadomienie ,że Marek wpuszcza cie jak swego.
        Nie sądzisz chyba ,że tylko ja czytam ten blog.

        • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 5:26 pm

         Uwaga na ,kciuki,Idol ,idol.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     • kosiardeyablos 22 kwietnia 2012 o 9:37 am

      fajnie sie czytało…..hehe…..saruman….hahaha…..w tym jest myk !

  • monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 12:14 pm

   Panie Józefie, Fundacja Batorego w osobie A. Smolara niedawno wyklęła J. Kaczyńskiego – proszę uaktualnić swoją wiedzę. Musiały być jakieś powody.

   • Józef Bizoń 21 kwietnia 2012 o 12:28 pm

    Ale do tego czasu zrobili swoje.
    Jakieś powody tego z pewnością są. Pytanie tylko jakie to są powody?
    Może taktyczne? Stawka jest przecież bardzo gruba, a metod jest bardzo wiele.
    A tak ogólnie, to oni wszyscy w tym Sejmie [wszystkie formacje polityczne] tak się już napracowali to i niech sobie idą wszyscy w czorty na polityczną emeryturę.

   • Józef Bizoń 21 kwietnia 2012 o 12:38 pm

    A może J. Kaczyński po kryjomu z Putinem trzyma? Wówczas takie wyklęcie byłoby zrozumiałe. Tyle tylko, że tego trzymania J. Kaczyńskiego z Putinem [z Rosjanami] jakoś ni w ząb nie można się dopatrzeć – wręcz przeciwnie.

    • hjk 21 kwietnia 2012 o 1:08 pm

     A może „po cichu” trzyma, a oficjalnie (używając języka Zena) „pluje” i to taka gra dla naiwnych 🙂

     A co do „wyklinania” tego czy owego to oprócz „taktyki”, znane jest stare powiedzenie „slugus zrobił swoje, sługus moze odejść” – bo starych i nieużytecznych agentów się odstawia gdzies daleo na boczny tor, a jak za dużo wiedzą i zaczną gadać, to się po prostu likwiduje…

    • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 1:55 pm

     Panowie Bizoń@ i hjk@ toż to epokowe odkrycie.
     Musice to koniecznie nagłośnić,Kaczyński to człowiek Putina.
     Czekam,z niecierpliwością ,
     kiedy wskażecie męża opatrznościowego,
     dla naszej Ojczyzny.

     • hjk 21 kwietnia 2012 o 4:04 pm

      Panie Zenobiuszu, to tylko spekulacje i hipotezy ..
      Natomiast Pan jako widzący głosi nam tylko prawdy objawione nie podlegające dyskusji 🙂

      • zenobiusz 21 kwietnia 2012 o 4:30 pm

       Ja głoszę tylko to.
       http://www.intronizacja.pl/images/baner.swf

       • hjk 21 kwietnia 2012 o 10:33 pm

        ale parę innych rzeczy tez Pan głosi 🙂

        • zenobiusz 22 kwietnia 2012 o 12:35 am


         Tak ,dokładnie ,tak.

       • kosiardeyablos 22 kwietnia 2012 o 9:52 am

        Czyli co ? NA KOLANA BARANY I OWCE !!!! MODLIĆ SIE I CZEKAĆ NA CUD !!! NO takim to sposobem to wolności napewno nie odzyskamy. To fizycznie niemożliwe – PO PROSTU NIE DO WIARY !!! Skoro tak wierzący rzucają takim miesem to czego warta jest idea wiary oparta na opluwanieu się – powiem że na niczym, materialna pustka !!! Taki wniosek !!!
        Jest tu jaki wyznawca Światowida ?!!! Bo trza wrucić do KORZENI SŁOWIAŃSKICH – Czyli rodzimego stwórcy, bo widze że importowane z bliskiego wschodu elementy wykładni religijno-życiowej biją na głowe wszystkich po koleji prosto w cymbał!!! Nie żebym tu jakom krucjate przeprowadzał bom bezwyznaniowiec jestem ale rzecze tak :Droga do wolności krwawa jest, choćby na pięściach naszych krew była, nasza !!! A od pierdzenia w stołek – brudzą się tylko gacie !!!

        • kosiardeyablos 22 kwietnia 2012 o 9:55 am

         Bo nie sztuką jest modlić się o piwo – sztuką jest je wypić !!!

   • Onufry 22 kwietnia 2012 o 5:13 am

    Panowie ! Czytając te wypowiedzi czuję się jak generał Adolfa Hitlera w roku 1944. Cofamy się na całej linii frontu. Epilog wszyscy znamy ! Szkoda !

 14. Pingback: Ty jesteś Piotr….. « Zenobiusz's Blog

 15. alexirin 21 kwietnia 2012 o 9:59 am

  GMO: Firma badająca populację pszczół wykupiona przez Mosanto

  http://www.activistpost.com/2012/04/blamed-for-bee-collapse-monsanto-buys.html

  • alexirin 21 kwietnia 2012 o 9:59 am

   http://www.orwellsky.blogspot.com/2012/04/gmo-firma-badajaca-populacje-pszczo.html

  • mocniejszy 21 kwietnia 2012 o 10:21 am

   Czyli nie odpuszczają. Swoją drogą, ciekawe, kto i dlaczego sprzedał.
   Wyobraźmy sobie, że prywatyzowana jest policja i kto ją kupi…
   Mafia, masoneria, sekty, przemysł?

   • alexirin 21 kwietnia 2012 o 10:48 am

    nie potrzeba prywatyzować rządu czy policji wystarczy walizka pieniędzy każdego można kupić polak jest przekupny co z tego że dziś wywalimy na zbity pysk opłacanego przez zagraniczne koncerny tuska skoro przyjdzie na jego miejsce ktoś inny i zrobi to samo co on
    to jest błędne koło może kara śmierci za to by pomogła?

   • Józef Bizoń 21 kwietnia 2012 o 11:51 am

    Nie ma co sobie wyobrażać, to w pierwszej kolejności sprywatyzowano.
    Przecież to widać i czuć.

 16. Warszawiak 21 kwietnia 2012 o 10:08 am

  podaj dalej
  http://kotwicki.blogspot.com/2012/04/ojkofobia.html

  • mlotnanwo 21 kwietnia 2012 o 11:00 am

   Warszawiak…@ super artykuły,dziękuję za link.

 17. Konarski 21 kwietnia 2012 o 11:39 am

  Co do stadionów…
  REMONTUJĄ STADION ŚLĄSKI, który nie będzie brał udziału w Euro 2012. Idzie za tym spora kasa. (w błoto?)…
  http://www.tvn24.pl/-1,1742187,0,1,mialy-byc-duma-sa-kula-u-nogi,wiadomosc.html

  • monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 12:17 pm

   Mam na to nową nazwę:

   STADIONY KONCENTRACYJNE

   • Tola 21 kwietnia 2012 o 12:51 pm

    @ monitor – to moze nie az tak!
    Pare lat temu byla olimpiada azjatycka w Kantonie.
    Wybudowano mase przepieknych obiektow,setki km nowych autostrad,nowych polaczen metra ,hoteli ,nowe super wiezowce,stare miasteczko itd,itd.Otwarcie przebilo kilka razy olimpiade w Pekinie.
    Skad ten rozmach? Ano dla pieniedzy! Mnostwo ludzi sie strasznie na tym wzbogacilo.
    Rok pozniej uniwersjada w Szendzen.Kolejna kasa.
    Uniwersjada jeszcze sie nie skonczyla a juz w Hong Kongu debatowali nad nastepna olimpiada.Wielka propaganda w mediach czyli ostatni skok na kase.
    Jestem raczej bliska opini ,ze robi sie to tylko dla pieniedzy.
    Kazdy z rzadu ma tylko ta krotka chwile w zyciu,zeby sie ustawic na cale zycie.
    A to,ze bedziemy za to placic?
    No,coz ,po to , dla nich , jestesmy.Dojne krowy!
    Poniewaz na olimpiade azjatycka nie bylo tylu chetnych,jak przewidywali (czytaj :za malo pieniedzy) wiec kazda firma dostala pisemko,ze trzeba zaplacic 5000rmb (2500zl) ,a jesli nie to moga spodziewac sie kontroli finansowej.

    • monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 12:58 pm

     Pamiętasz Pinocheta?
     A gdzie sądzisz można u nas przetrzymywać duże ilości ludzi? Przypatrz się jak zbudowane są stadiony, jak można na nie wejść i z nich wyjść. Czyż nie jest to idealny punkt do koncentracji? Można na nim robić też przymusowe szczepienia, kwarantanny…
     Dlaczego wykłada się dużą kasę na stadion Śląski, który nawet nie będzie wykorzystywany podczas Mistrzostw, skąd taki nadmiar pieniędzy? Na wszystko brakuje, na to mają.

     • Tola 21 kwietnia 2012 o 1:09 pm

      @monitor – bez urazy ,czy nie ma w tym za duzo paniki ,nie umniejszajac tego wszystkeigo co sie dzieje?

      • Józef Bizoń 21 kwietnia 2012 o 4:09 pm

       To nie chodzi o panikę, ale o przekazanie wiedzy.

      • monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 4:46 pm

       Tola, jeśli są[lany depopulacji, wymordowania 90-99,9% ludności świata, to wytłumacz mi, czy paniką jest szukanie sposobów na realizację tego. Niedawno mieliśmy „pandemię” H1N1 z zatrutą szczepionką śmiertelnym wirusem ptasiej grypy Gdyby nie laborant w Czechach świat byłby dzisiaj już wyludniony o kilkaset milionów, a może i więcej!
       Przecież oni chcieli rozprowadzić ten wirus by spowodować rzeczywistą pandemię ptasiej grypy, nie rozumiesz? Zachorowania i zgony zmusiłyby rządy do zmuszenia ludności do szczepień, a to z kolei spowodowałoby dalsze zgony. Ludzie myśleli by, że to się rozchodzi drogą powietrzną i nie oponowali by szczepieniom, a każdego kto by się sprzeciwiał rozstrzeliwano by na miejscu. Czy teraz czujesz co się dzieje Tola?
       Ja naprawdę nie panikuję, stwierdzam tylko, ze to się nie skończyło!
       Zauważ, że nikt tych ludzi nawet nie ukarał

       • Tola 21 kwietnia 2012 o 5:30 pm

        @monitor -nie mam nic do tresci ,a sposobu przekazu.
        Zeby strach nie przemienil sie w panike i przerazenie,bo to paralizuje i wprowadza uczucie bezsilnosci.

       • AQQ 21 kwietnia 2012 o 5:34 pm

        Zauważ, że nikt tych ludzi nawet nie ukarał
        Gówno-dowodzący WHO dostał nawet awans!
        To normalka na robaczywym świecie-kopaczka też awansowała za „sekcje”….

        • monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 6:17 pm

         Ale o czym to świadczy? Że planują powtórkę, tyle że się zabezpieczą przed „laborantami” i takimi jak by, wścibskimi blogerami. Tola, ja nie panikuję, to się dzieje na naszych oczach. Żeby zrealizować taką operację, potrzebne są przygotowania. Teraz zaczną zmieniać przepisy, zobaczysz. Chyba, że PiS im namiesza, na co wygląda. Jest też szansa, że to właśnie PiS zrealizuje szczepienia, bo przecież nie odszczekano poparcia dla szczepień, a niedawno GP opublikowała artykuł potępiający decyzję Kopacz by nie zakupić szczepionek. Śmierdząca sprawa z tą GP.

         • hjk 21 kwietnia 2012 o 7:40 pm

          Pierwsza wersja GaPol-u całkowicie się skompromitowała, ale jak widać znowu ida w ślady protoplastów. Początki były obiecujące, ale to widac była podpucha dla patriotów… Moze teraz „powtórka z rozrywki”…

     • hjk 21 kwietnia 2012 o 2:25 pm

      Tak, niewykluczone, ze tak właśnie można je wykorzystac, bo do tego się swietnie nadają. A póki co im wieksza inwestycja, tym więcej można „na boku” zakombinować. Takie mega-budowle socjalizmu były do tego idealne i najlepiej jak jest „państwowy inwestor” wtedy taka pompa ssąca publiczną kase i tłocząca do prywatnych kieszeni działa najlepiej. Prywatnych nie tak łatwo okraść…

 18. Konrad 21 kwietnia 2012 o 2:23 pm

  Poznaj sswego wroga – Kto z Polakow nalezy do Komitet 300
  http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=47317

 19. Konrad 21 kwietnia 2012 o 2:37 pm

  ‚IMPERIUM ZLA’ 4 CZESCI – PRZEKAZ INNYM

  http://pl.gloria.tv/?media=279689

 20. V O R T E X inside the CORTEX 21 kwietnia 2012 o 3:52 pm

  ….a tak buszujac po Tube znalazlem material o falszywych jajkach.To tez tak nas truja.Zobaczcie

 21. monitorpolski 21 kwietnia 2012 o 4:39 pm

  No to jest już po Marszu. Bardzo mi się podobała wypowiedź J. Kaczyńskiego i W. Reszczyńskiego – przytomne i celne. Mniej Ziobry. Po co te wstawki o „demokracji” na zachodzie, gdzie nie ma żadnej telewizji katolickiej. TRWAM jest unikatem w Unii Europejskiej!

  • hjk 21 kwietnia 2012 o 6:48 pm

   jest też podobna TV we Francji i tak samo od 8 lat walczy o koncesję czy coś takiego – kiedy jakies zdjęcia i relacje?

 22. AQQ 21 kwietnia 2012 o 5:05 pm

  Ziemia nie kręci się wokół słonca – Co o tym sądzicie?
  (A tak właściwie zastanawiam się nad sensem życia co jest prawdą a co fikcją?…)
  Tłumaczenie przez translatora z rosyjskiego:

  Czytaj więcej tutaj: http://youryoga.org/video/earth_not_move.htm
  Jeśli uważasz, że teoria obrotu Ziemi wokół Słońca – to absolutnie udowodniony fakt, to jesteś niestety w błędzie. W tej teorii jest tyle nieścisłości, że od dawna znajdujących się na tej samej półce z teorią Darwina o pochodzeniu człowieka od małpy. Niektóre świadczenia, że ​​ludzie nie znają prawdy, a to oszustwo zaszczepione od dzieciństwa, ze szkoły, potem do ludzi dorastających w fałszywego poglądu na świat całkowicie. Najbardziej zdumiewające, że tak wielu ludzi wierzy, że Ziemia krąży wokół Słońca, co nie jest w stanie dostrzec rzeczywistość. Ich śmiech jest informacja, że ​​czyni je podobne do pacjentów w szpitalach psychiatrycznych.
  Jak straszna brzmiałoby do Ciebie teraz jest informacja, że ​​słońce kręci się wokół Ziemi? Czy jesteś pewien, że będzie silny emocjonalny dramat w tobie. Twój mózg odmówił przyjęcia go. Ale wiedzieć na pewno – trzeba być w słońcu, aby zobaczyć, że Ziemia obraca się wokół. Jest to niemożliwe do zrobienia, więc wszystko, co istnieje – jest teoria i inna teoria. Nawet statek kosmiczny nie pomoże Ci zrozumieć, że kręci się wokół czegoś. Bo co nie i nie może być w powodów kosmicznych, niektóre punkty, na których możemy ocenić na wniosek czegoś. Na przykład jesteś siedząc w pociągu, a pociąg jest. I tu widać ruch. Kto będzie? Trenuj swój przód lub pociągiem? Widzisz ziemi poniżej, a wiesz, kto jest w ruchu. Ale w przestrzeni nie jest możliwe, wszystko jest w ruchu w przestrzeni. I nie jest możliwe nie tylko zrozumieć, co się porusza, ale to, co porusza.
  Coraz więcej naukowców w naszych czasach doszli do wniosku, że istnieje wspólny ruch Ziemi i Słońca w stosunku do siebie. Oznacza to, że nie (a nawet nie może być) sztywny koncepcja co Ziemia krąży wokół Słońca. W tym momencie w tej chwili dwa Najważniejszym faktem jest obecność analemma i równania czasu. Ale wszystko to wykracza poza prostymi słowami i rozmowa płynie na poziomie bardziej wyrafinowany. Więc jeśli chcesz wiedzieć więcej – dowiedzieć się o niej. Poznanie prawdy jest bardzo ważne. Szczególnie dużo może wstrząsnąć skalę nadużycia finansowego, który panuje wokół.
  Polecam również naukę wedyjską kosmologią czerpać świadomość z odrętwienia z „naukowym” światopoglądzie.

  • hjk 21 kwietnia 2012 o 7:17 pm

   @”Ziemia nie kręci się wokół słonca – Co o tym sądzicie?”

   A nic. Co nas to obchodzi? Dopóki nie wysyłamy rakiet na inne planety, to wiedza o tym nie jest nam do niczego potrzebna. Wystarczy ze obliczymy sobie godziny wschodu i zachodu księzyca i słońca. Sprawa ta może interesować astronomów, ale przecietnego człowieka ani ziębi, ani grzeje…

   • Peryskop 22 kwietnia 2012 o 3:29 pm

    A ja nawet nie protestowałem gdy kilka lat temu na Kongresie Międzynarodowego Towarzystwa Astronomicznego w Pradze przegłosowano (gdy część delegatów rozjechała się juz do domów – skąd my to znamy ?), że Pluton nie jest jednak planetą „naszego Układu”.

    Lobby anty-plutonowskie zwyciężyło !

    Czy „nasz Układ” jest na prawdę nasz ?
    A jeśli jeszt, to czy są na to jakieś notarialne dokumenty ?

 23. Kurohige 21 kwietnia 2012 o 5:41 pm

  Każdy telefon ma podany w swojej specyfikacji, tzw. współczynnik SAR. Jest to dobre odzwierciedlenie jego oddziaływania na nasz organizm. Wystarczy przed wyborem aparatu sprawdzić jego wartość. Im mniejsza, tym lepsza.

 24. stopNWO 21 kwietnia 2012 o 6:13 pm

  21 czerwca 2012 roku, akurat w Warszawie, wypada cwiercwinalowy mecz Euro 2012.

  Czy to wtedy Warszawa ma zniknac tak jak to probuje nam przekazac autor slow piosenki zespolu Lady Pank: http://mocniejszy.wordpress.com/2012/03/10/zniknie-warszawa/

  Czy to wtedy cos wydarzy sie na Stadionie Narodowym, tak jak to, w 25 sekundzie, sugeruje nam ta reklama Coca-Coli: http://www.youtube.com/watch?v=A4OcOfNhztQ

  Czy to wlasnie date 21 czerwca przekazuje nam, jedna z ulubienic illuminati, Katy Perry w najnowszym teledysku Part Of Me: http://www.youtube.com/watch?v=uuwfgXD8qV8 — > http://newworldorder.com.pl/uploads/sebol7/34/1332619689-2.jpg –> zegarek Katy wskazuje godzine 10:11:06 –> 10 11 –> 21.06

  Kolejny teledysk i kolejny bardzo podobny zegarek: http://img52.imageshack.us/img52/431/911black.png Znwou godzina 10:11 a i tym razem wskazowka sekundowa kieruje uwage na duza cyfre 6.

  Jak wiadomo, illuminati na rozne sposoby ostrzegaja nas przed wykonaniem swoich krwawych planow, traktujac to jako pewnego rodzaju gre. Swietne zestawienie obrazujace czesc z ich wczesniejszych przekazow np. sprzed ataku na WTC: http://www.youtube.com/watch?v=PBKDZhu-EZw

  Wedlug kalendarza obrzedow illuminati 21 czerwca przypada czas na orgie oraz skladanie ofiar z ludzi http://radtrap.wordpress.com/2011/07/26/kalendarz-rytualow-illuminati/

  21 czerwca 2012 roku ksiaze William obchodzi swoje 30 urodziny. Jest on prawdopodobnie przygotowywany do roli przyszlego antychrysta przez zdegenerowane satanistyczne elity rzadzace swiatem: http://alexirin.wordpress.com/2011/03/12/lliamksiaze-wi-antychryst-zyje-posrod-nas/ W wieku 30 lat antychryst powinien rozpoczac juz swoja dzialalnosc. Poza tym, co moze byc lepszym prezentem urodzinowym dla przyszlego wcielenia zla, jak nie smierc tysiecy ludzi zlozonych w ofierze?

  Jeszcze mala ciekawostka numerologiczna a jak wiadomo illuminati uwielbiaja takie zabawy:

  Zamach na WTC: 11.09.2001 –> 1 1 9 2 1=14 –> 1 4=5

  Mecz cwiercfinalowy w Warszawie: 21.06.2012 –> 2 1 6 2 1 2=14 -> 1 4=5

  5 –> pentagram

  Ciekawe linki zwiazane z tematem:


  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/02/05/to-nie-jest-zart/

  http://www.sfora.biz/Masakra-na-Euro-2012-Terrorysci-sa-juz-w-Polsce-a42681

  http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/387939,byly-agent-mossadu-ostrzega-przed-euro-terrorysci-sa-juz-w-polsce.html
  http://adnovum.nowyekran.pl/post/57485,czyzby-polska-juz-zostala-wybrana-na-ofiare-atakow-islamskich-terrorystow
  http://niezalezna.pl/24687-agenci-abw-uciekaja-przed-euro-2012

  • ... 21 kwietnia 2012 o 8:56 pm

   illuminati nikogo nie ostrzegaja ale sa pionkami na których zrzucana jest wina

 25. Aśka 21 kwietnia 2012 o 6:45 pm

  http://www.ojczyzna.pl/ARTYKULY/BRZESKI-R_Wojna-Informacyjna.htm
  /podaję fragment

  Rafał Brzeski

  W wojnach informacyjnych obezwładnia się przeciwnika informacją – otumania się działaniami wywiadu, podszeptem agentury wpływu, propagandą i manipulacją, a potem bierze się go w poddaństwo.

  W wojnie informacyjnej zniewala się społeczeństwo stopniowo. Trwa to latami. Polem walki jest ludzka świadomość.

  W pierwszej fazie,
  wyznaczona do podboju społeczność jest demoralizowana, żeby złamać jej moralny kręgosłup.

  W kolejnych fazach,
  burzy się obowiązujący w niej od wieków porządek wartości,

  potem
  pozbawia się ją poczucia własnej godności, zakłamuje osiągnięcia przodków, wpaja poczucie ogólnej niemożności,

  by wreszcie
  zniechęcić do stawiania oporu, przekonując, że wszelki sprzeciw jest bezsensowny, bo trzeba płynąć z prądem, a nie żyć zaściankową przeszłością.

  _____
  Trzeba, aby wszyscy o tym wiedzieli i zapamiętali jak pacierz.

  • Aśka 21 kwietnia 2012 o 6:53 pm

   i jeszcze jedno zdanie:
   – Przekładając mądre definicje na język potoczny,

   wojna informacyjna sprowadza się to takiego otumanienia ludzi, żeby sami, z dobrej woli, wpakowali karki w jarzmo, przekonani, że jest to w ich najlepszym interesie.

   i jeszcze jedno:
   – Wielcy adwersarze toczonej przez blisko pół wieku „zimnej wojny” zgodnie uważają, że

   zwycięstwo w wojnie informacyjnej należy do tego, kto opanuje zasoby informacji i wiedzy przeciwnika.

   ____
   resztę poczytajcie w podanym artykule

   Marku, dziękuję za te zasoby informacji, tak jak i wszystkim tym blogowiczom, którzy przynoszą twarde fakty od/o tych, co tę wojną z nami prowadzą … reszta powinna być milczeniem … zewrzeć szyki i nie skupiać się na sprawach drugorzędnych (w tej walce)

   • hjk 21 kwietnia 2012 o 7:27 pm

    Istotne info w artykule, niestety dochodzimy już do stadiów ostatnich i tylko mały % ludzi próbuje się z tego wyrwać…

    • Aśka 21 kwietnia 2012 o 9:03 pm

     i tylko mały % ludzi próbuje się z tego wyrwać…

     bo nie zdaje sobie sprawy z mechanizmów opisanych powyżej

     • hjk 22 kwietnia 2012 o 12:14 am

      Marek musi więc wkleic to na materiał ulotkowy…

  • monitorpolski 22 kwietnia 2012 o 8:08 am

   Dzięki Aśka, szukałem tego. Brzeski napisał jeszcze kilka innych cennych artykułów. Miałem to na mojej stronie w USA, ale nie zachowałem kopii.

 26. Konarski 21 kwietnia 2012 o 6:50 pm

  Powiedz NIE – RFID

 27. kosiardeyablos 21 kwietnia 2012 o 8:41 pm

  No to pytanie ? Już sie podrapali jak młode koty o suchą karme ? wiadomo kto ! Czas na bastunek, podajemy se rączki i zakopujemy topory wojenne, mamy sie tu dogadać w imie Wolnej Rzeczposlpolitej a nie szpanować i sie chwalić który ma wiekszego – bo niestety tak to wygląda ! Obecne tu pełcie pięukne mają z was chłopy polewe, mówie tu o tych waszmoszciach którzy drą łacha jeden na drugim. Bo następuje istna penioryzacja bloga a syjowsze co powtóze mają z nas niezłą zwałe ! Mnie wkurzył dziś jeden kolo bo mi wisi szmalec i robi ze mnie idiote, ale wiem żę tak dlugo nie pogra, dlatego też biorę głeboki oddech razy trzy i mówie sobie że będzie lepiej ! Tak że chopy, do kufli a nie do cepa i hajda jeden na drugiego !

 28. Aśka 21 kwietnia 2012 o 9:44 pm

  Jeszcze jedna próba zamknięcia kursywy

 29. AQQ 21 kwietnia 2012 o 10:20 pm

  Mowa p.Ewy Stankiewicz na dzisiejszej manifestacji.

  TT niech trwa -(to do Zena) jestem wręcz ZA. Uwielbiam np. pogadanki z TT p.Stefani Korżawskiej-Drogowskazy Zdrowia-porady zdrowotne lista programów-super! polecam każdemu.

 30. Józef Bizoń 22 kwietnia 2012 o 2:19 am

  W ślicznego politycznego pieroga zawinęli O. T. Rydzyka?

  • Peryskop 22 kwietnia 2012 o 4:39 pm

   A może właśnie tak chciał się zawinąć ?

 31. Konarski 22 kwietnia 2012 o 2:24 am

  Dziś ACTA jutro płatne autostrady w Eurokołchozie
  http://www.platnedrogi.pl/s/52/kalkulator

  Jeszcze tylko do końca 2012 będziemy się kulac po Eurokołchozie w niektórych krajach za darmo .
  No ale świat się zmienia i Eurokołchoz zmusił wszystkich do poboru jednolitych opłat od 2014 . Belgia już 2013 wprowadzi opłaty . Niemcy . Holandia się zastanawiają, a we Francji wszystko co ma 2 paski w jednym kierunku ma by płatne już w 2013 bez względu na standard ( do tej pory nie wszystkie autostrady spełniały standard więc były bezpłatne) opłaty mają dotyczyc wszystkich pojazdów nie tylko ciężarowych.

  przykład .
  Świecko(PL) -Dunkierka (F)-Świecko (PL) AUTO OSOBOWE.Na dzień dzisiejszy opłata za 1904 km wynosi 0zł. Jedziemy przez D.NL.B.F .
  już w styczniu 2014 za tę samą trasę zapłacimy nie mniej jak 0.05euro za km *1904=95.02 euro
  powyżej kalkulator .

  włos się jeży na głowie .
  Zakładam . że samochód osobowy będzie w grupie 3.5tony z emisją spełniającą euro 5 .
  opłata będzie wynosic nie m
  niej jak 5eurocentów za kilometr jak będzie mniej to się bardzo zdziwię

  Zforum:
  http://prawda2.info/viewtopic.php?t=19322

  • diono 22 kwietnia 2012 o 7:57 am

   im zyski w glowie a jak ludzie podatki placa to im jeszcze malo i wole nie zyc w tym syfie bo zaniedlugo CHIP’y RFID nam wszczepia a ja se kupie spluwe i sobie glowe rozwale

   • kosiardeyablos 22 kwietnia 2012 o 9:22 am

    E tam se głowe rozwalisz ! Mam lepszy pomysł – rozwal paru debili tak byś mógł choć stać się męczennikiem, to przynajmniej jakaś korzyść bo sam wtedy nie odejdziesz ! Jak już masz taki plan to odejdź z KLASĄ !!! Szkoda kuli na twą głowę, dokup kilka kulek więcej bo lepiej je poświęcić w imie wolności !!! Tak przynajmniej zostaniesz bohaterem a nie kolejnym samobójcom bez imienia !!! To taka dobra rada !!!

  • AQQ 22 kwietnia 2012 o 8:44 am

   Film z polskich dróg – http://www.youtube.com/watch?v=M5haGPFFmt0&feature=player_embedded#!

 32. AQQ 22 kwietnia 2012 o 9:34 am

  @ Aska!
  Tylko na nas spójrzcie.
  Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami:
  lekarze niszczą zdrowie,
  prawnicy niszczą sprawiedliwość,
  uniwersytety niszczą wiedzę,
  rządy niszczą wolność,
  główne media niszczą informacje,
  a religie niszczą duchowość. M.Ellner
  Zgadzam się z tym w 100%, ponieważ idzie mi na 6 krzyzyk to nie dam się nabrać na plewy.
  Liczyłam kiedyś na ruch”solidarnośći”-prawdziwych patriotów wysłali na emigrację a sami cwaniacy się ułożyli pod błogosławienstwem kościoła…. ruch anonimowi- Soros poparł-wtopa i wielu jeszcze innych przechrztów mieliśmy okazję sami rozpracowywać….
  Moje skromne zdanie; Prawdziwa działalność kościoła NIE powinna być blisko polityki, odkąd kk wszedł w układy z władzuchną zaczęło się pie…yć…wyznanie powinno byc indywidualną sprawą każdego człowieka, rząd nie powinien w to ingerować. Ludzie tworzą kosciół a nie rząd.
  Lichwa zabraniana przez religię szerzy się i Nikt z tym nie walczy, Nikomu nie przeszkadza…
  Wartości religijne nie powinny być drabiną polityków do władzy nie poprę tez partii która z nią walczy.
  Jedni kradną w imię władzy a drudzy dobijają strachem. Ręka rękę myje a ludzie cierpią osamotnieni.

  • Aśka 22 kwietnia 2012 o 9:50 am

   Oj widzę AQQ, że wielka beznadzieja Ciebie ogarnęła. Jest źle, ale są także promyki nadziei w postaci ludzi, którym chce się działać i uwierz mi nie są oni przejęci przez ten ogólnie panujący syf.

  • hjk 22 kwietnia 2012 o 9:53 am

   Wszystko racja, ale dodam tu
   @”Lichwa zabraniana przez religię szerzy się i Nikt z tym nie walczy, Nikomu nie przeszkadza…”
   że to chyba najistotniejszy punkt życia ekonomicznego związanego z finansami – chodzi o to w czyim (rządu czy kliki banksterów) będzie bank centralny, decydujacy o poziomie lichwy i jakie będą jego zadania.
   Tu nie ma z czym walczyć, tylko trzeba zmienić prawo. Podobnie zakazać rządowi zadłużania się i „lichwa rzadowa” się skończy…
   Muszą dojść do władzy posłowie rozumiejący te sprawy i …. nieprzekupni…

   Jak sugerował P.Józef trzeba albo ludzi wykształcić, albo znaleźć takowych i wyłonić z siebie, na wszelki wypadek patrzyć na ręce, czy realizuja pakiet wczesniej wypracowanych ustaw, a jak nie to ich odwoływac.

   • kosiardeyablos 22 kwietnia 2012 o 10:24 am

    Biorąc pod uwagę jako znakomity przykłąd Odzyskanie Niepodległości w 1918 roku, to zajęłoby to tyle samo czasu albo jego połowe, licząc od Powstania Styczniowego !!! Czyli już po naszym trupie !!! Tudzież stanie się to dokładnie wtedy kiedy bedziemy mieli wysoce posunietego alchaimera i balkonik do poruszania sie po powierzchniach płaskich !!! No HALO !!!
    To musi stać się juz teraz !!!! Islandi zajęło to chwile – zgodnie z J.B. potrwa to pół wieku !!!

   • kosiardeyablos 22 kwietnia 2012 o 10:38 am

    Ustanawianie nowych praw to strata czasu – poprawienie starego na nowe zajmie troche mniej tego straconego w założeniu czasu. Jest wiele do wykreślenia, wiele do przecinkowania. Prawo jakle jest teraz, musiałby ulec transformacji w określonej kolejności. Podobnie z systemem zarządzania państwem. Skoro jest konstytucja to one powinna być wykładnikiem, kierunkiem działań w celu określenia nowego prawa na bazie starego – będącego przykładem błędów. Ludzie już są, zdolni do kierowania państwem – problem tkwi w obecnej sitwie !
    „mocniejszy” ma świetny pomysł do realizacji – rach ciach a nie sposób wleczenia się jak żółw metodą doboru, nauczania i takie tam pierdu pierdu. Ale jest jedno ale – infiltracja przez syjowsze ! tutaj pojawia się problem ochrony takich działań, choćby przejęcie władzy skończyło się sukcesem. Działania sabotażowe mogłyby mieć istotny wpływ na bezpieczeństwo nowej władzy społecznej. Jakie powinny być zabezpieczenia przed sabotażem, a wiadomo żę syjowsze będą jątrzyć -super-policja ? Czy może zakon Jedi, bo sama nowowłądza się nie obroni i tu pojawiają się schody !!!

    • AQQ 22 kwietnia 2012 o 11:26 am

     @kosiar-Właśnie ten zakon JEDI pozbawił naród wolności i zdolności logicznego myślenia(…)

     Dobrze MP napisałeś, tylko dlaczego Jedi i wszystkie partie podpierające się zamiatają to pod dywan? ze szczerością działań nie ma to NIC wspólnego -niestety. A tu widzę ogromną rolę kościoła, który obecnie i jak sięgnąc w histori stał na straży władzy a nie ludu..czemu księdza nie ma na pikiecie p/szczepieniom, czemu nie informują ludzi??? DLACZEGO?-współudział jak nic, i nikt mi nie wytłumaczy, ze mają szczerere intencje…
     Co robią w Afryce? namawiają ludnośc do szczepień i posłuszeństwa…a ludnosc tam bez ich religii przetrwała jakoś jednak…

     …”Ukryta eutanazja – szpitale są wszak domami śmierci, lekarze nieświadomie bądź świadomie, przepisują trucizny, które nazywają się “lekami”, niemowlętom dozuje się zabójcze dla młodych organizmów, szczególnie mózgów, szczepionki. Rośliny GMO, które są tak zaprojektowane by same wytwarzały trucizny, by powodowały sterylność i ssaków, samoloty rozpryskujące na miasta setki tysięcy ton toksyn z dużych wysokości – traktuje się nas jak karaluchy, ekspansja perwersji i dewiacji w mediach, która ma nas przyzwyczaić do społeczeństwa aseksualnego – cel jest jasny – zmniejszenie rozrodczości społeczeństwa do zera.
     Wszystko to podlega pod definicję LUDOBÓJSTWA. Czy nie potrafimy się zmobilizować i zacząć aktywnie temu przeciwdziałać?”

     • kosiardeyablos 22 kwietnia 2012 o 3:14 pm

      trza spojrzec prowdzie w oczy czym jest idealna mafia w sutannach !

   • AQQ 22 kwietnia 2012 o 4:34 pm

    @ hjk. Co do wykształcenia to gdzie ich posłać? chyba nie do tych wylęgarni lemingów młodych wyksz.z.wlk.miast!

   • Peryskop 22 kwietnia 2012 o 7:10 pm

    hjk: „…a jak nie to ich odwoływac.”

    Niestety, to jedna z najmocniej bronionych gwarancji, że system jest korupcyjny i ma się dobrze.
    Trudno odwołać wojewodę. A posła czy senatora wręcz nie ma jak, brak procedury.

    Biorąc pod uwagę słuszne uwagi AQQ – okazuje się, że jesteśmy w d…ie !
    I to z tej perspektywy należy planować możliwe (?) wyjście z sytuacji.

    • Aśka 22 kwietnia 2012 o 7:37 pm

     nie można odwołać ani posła, ani senatora,
     a także nie wolno ścigać żadnego aferzysty, bo jak twierdzi Kalisz to wykluczenie dużej grupy społecznej

     … oni wszyscy na głowę poupadali pewnie
     … nadmieniam, że Kalisz jest w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka

     http://blogmedia24.pl/node/49338
     Ściganie aferzystów i korupcji to wg Kalisza : „wykluczenie dużej grupy społecznej”. Afery III RP.

     • monitorpolski 22 kwietnia 2012 o 8:30 pm

      Aśka, tu trzeba nowej mocnej partii, nikt mi nie powie, że się da stowarzyszeniami. I wykluczyć na start wszystkich, którzy są lub byli w innych partiach, niestety – tylko tak na start odsuniesz agentów. Bo agenci to już wszyscy przeszli przez jakieś partie.

      • Aśka 22 kwietnia 2012 o 8:41 pm

       Co racja, to racja, ale jak ją założyć od podstaw (nie uprawiam prywaty 😉 ). A czas nagli i to bardzo. Mamy jakieś pomysły?

       • AQQ 22 kwietnia 2012 o 9:33 pm

        PSL już ma wyborczą-kaszankę* ziemia za złotówkę (:
        Aśka, najpierw hasło! delikatne, coby się ludziska nie wystraszyli straszliwie objawionej prawdy…

        • Aśka 22 kwietnia 2012 o 10:07 pm

         🙂 Myślisz, że od hasła trzeba zacząć. Kosiar coś wymyśli.

 33. tamara 22 kwietnia 2012 o 11:51 am

  aby nie odciąga uwagi od dzisiejszego tematu ,wklejam to tu;
  Skoro ktoś powiedział ” A” to należy dopowiedzieć resztę alfabetu……czy ktoś słyszał tę opowieść?
  Radze dobrze zapoznać się z Mitraizmem.Będzie łatwiej zrozumieć(albo i nie) całą reszte….ewentualne uwagi są mile widziane!

  W historii ludzkości jest kilka kluczowych rozdroży. .Jednym z takich rozdroży było Chrześcijaństwo kontra Mitraizm.( http://pl.wikipedia.org/wiki/Mitraizm )
  http://www.truthbeknown.com/mithra.htm
  Gdyby wtedy została wybrana właściwa ścieżka oszczędzonoby nam niekończących się okrucieństw i cierpień. Gdyby wtedy ludzkość dokonała właściwego wyboru,żylibyśmy dziś w raju.
  Opowieść o tym jak Chrześcijaństwo zwyciężyło nad Mitraizmem jest (co tu kryć)skandaliczna. To zwycięstwo zostało osiągnięte poprzez ogromnie rażący AKT kradzieży, oszustwa ukrywanego i trwającego ,aby ukryć prawdziwą naturę Chrześcijaństwa.

  Głównym wykonawcą tego AKTU był człowiek… prawdziwy założyciel Chrześcijaństwa: Szaweł z Tarsu- św.Paweł

  Paweł był kapłanem Mitry, osiągnął najwyższy stopień wtajemniczenia Mitraizmu. Jednak urodził się jako Żyd, podróżował w sprawach żydowskich i kiedy usłyszał dziwne i cudowne opowieści o charyzmatycznym, wędrującym kaznodzieii żydowskim, który ponoć miał być ukrzyżowany i potym zmartwychwstał. Był zaintrygowany i zdeterminowany i postanowił dowiedzieć się więcej.To co usłyszał zdziwiło go jeszcze bardziej bo okazało się,że większość historii pokrywa się z tą w Mitryzmie.Dlatego początkowo Paweł był tymi opowieściami oburzony i uważał je za bluźnierstwo. Pozyskał miano „prześladowcy” chrześcijan.

  Pewnego słynnego dnia na drodze do Damaszku doznał „objawienio-eureki”,które zmieniło jego życie i życie przyszłych pokoleń…. pomyślał; gdyby tak realnego ,dobrego-człowiek zwanego Jezusem Chrystusem zrobić avatarem Mitry? Gdyby tak Mitra zstąpił na ziemię w ludzkiej postaci, poświęcając siebie by uratować ludzkość?.Rzeczywiste zdarzenie byłoby logiczną kulminacją Mitraizmu.

  Paweł był przekonany, że nadarzyła się boska misja do zrealizowania ;coś bliskie jego sercu: połączenie Mesjanistycznego Judaizmu z Mitraizmem,; zjednoczyć religię w której się narodzin z religią, której byłby teraz kaznodzieją. Widział w tym sens.

  Paweł porzucił konwencjonalny Mitraizm i swoje życie poświęcił nowej misji: głosząc, że Mitraizm był realizowany w osobie żydowskiego Mesjasza Jezusa Chrystusa. Wiedział, że nigdy nie będzie w stanie publicznie identyfikować Jezusa z Mitrą, ponieważ byłoby to nie do zaakceptowania przez wyznawców Chrystusa i równie nie do zaakceptowania przez Mitraizm, ale byłoby to TO „prawdziwe” przesłanie JEGO religii. Ukradł rytuały, symbolikę i słownictwo mitraizmem.

  To Paweł dokonał połączenia Mesjańskiego Judaizmu z tradycyjną religii pogańskiej, które stało się zdumiewającą, katastrofalną innowacją. Paweł nigdy nie spotkał Jezusa i nic o nim nie wiedział ( oprócz plotek przypadkowych opowiadaczy napotkanych podczas jego podróż).Wtedy nie istaniały jeszcze żadne zapisy Paweł nie spotkał żadnych naocznych świadków .Przed rozpoczęciem swojej misji nawrócenia świata nie zadał sobie trudu, aby spotkać się z Jezusa Apostołami. Jego radykalne, dziwne i mistyczne wersje chrześcijaństwa nie miały praktycznie nic wspólnego z tym co głosił Jezus.Ale Paweł niepotrzebował niczego a napewno nie była mu potrzebna prawda.

  Listy Pawła są najstarszą częścią Nowego Testamentu, napisane około 50 ad(anno domini)natomiast ewangelie zostały napisane około 70-100 ad . Większość słynnych listów Pawła nie otrzymała akceptacji wczesnego kościóła.Apostołowie nigdy nie wspomnieli Pawła w swoich pismach. Nie ma wątpliwości, że traktowali go jako dziwnego poganina ,próbującego zakłócić orędzia Jezusa Chrystusa. Zwanie Pawła fanatycznym Judaistą jest kompletną mistyfikacja. To był człowiek, który nie mógł się doczekać, aby ogłosić koniec Prawa Mojżeszowego i wszystkich zwyczajów Judaizmu.
  Pawłowa wersja Chrześcijaństwa odniosła sukces głównie dlatego, że inne frakcje, z siedzibą w Jerozolimie, zostało skutecznie zniszczone ,kiedy Tytus zniszczył Jerozolime w roku 70 ne i żydowskie powstanie przeciwko rzymskiej okupacji. Pawła działalność skupiała się w wielu miejscach poza granicami Palestyny, dlatego przetrwała zniszczenia spowodowane przez Rzymian.
  Szybko po tym jak chrześcijaństwo stało się religią państwową Imperium Rzymskiego, Chrześcijanie zaczęli niszczyć świątynie Mitry, budując kościoły. Słynną kaplicę Rosslyn w Szkocji wybudowano na gruzach świątyni Mitry, tak jak i Katedrę Świętego Pawła w Londynie.Watykan też stanął na miejscu dawnej świątyni mitraizmu.

  To teraz zapinamy pasy !

  Chrystus NIGDY nie powiedział, NIEWSPOMNIAł o tworzeniu nowej religii. Był cały czas pobożnym Żydem, wiernym Yahweh,……… a jeśli „Bóg” był Żydem . czyli ?….. TO CZY NIE,?……………….. każdy, kto w Niego wierzy, powinien być też Żydem.?

  i prosze….. bez agentury….oky?

  • Ktoś 22 kwietnia 2012 o 4:59 pm

   Jezus, prawdziwy, nigdy nie był zydem. Nawet nie miał z zydostwem żadnych kontaktów. To na podstawie żywotów prawdziwego Jezusa i przepowiedzianego jego powrotu sanhedryn podstawił atrape której dzis domaga sie czczenia. Podstawił uzurpatora by przesłonić i postać i nauczanie tego Prawdziwego. Bo kto zna jego nauki jak synagoga szatana wciąż wygłasz a imieniu boga żmijowe słowa pełne zmijowatości. Nikt i taki był plan – zastapienie BOGA atrapą i poprzez działalność tej atrapy wykolejenia nauk Zbawiciela a jego samego wyszydzenie tak jak poprzez „rytuał ostatniego posiłku” skazanych na smierc wyszydzana jest Ostatnia Wieczerza.

   • AQQ 22 kwietnia 2012 o 5:19 pm

    To ileu jest Jezusów – prawdziwy, nieprawdziwy i jaki, a i dla Kogo który?
    Końca nie widać z tą egzotyką, dziel i żondz.
    A nasza historia pogrzebana, zakopana głęboko – może dlatego jest tak żle.
    Ech, zasrani patrioci ziemi ojczystej…

 34. kosiardeyablos 22 kwietnia 2012 o 3:51 pm

  Z tego co tu przeczytalem odnośnie kontr wizji „mocniejszego” widze żę niektórym marzy się arystokracja ! Wniosek jest z tego taki (nie mój) : Demokracja jakakolwiek by nie była jest bee.
  Widocznie każdemu maży się tytuł szlacht-cica i darmowa zupka, dożywotnie stanowisko niebieskokrwistego pasożyta, oraz pokoje dla schadzek na dworze przyszłego króla. Skoro monarchia jest celem który ma uświecić środki i być koniecznym środkiem do zniesienia demokracji co by jak to ktoś napisał „plebs dalej żył w ciemnocie i nie furczał” to sie zastanawiam o co tu walczycie bo jeśli takie idą posuniete wnioski no to sorry memory. Coś tu nie gra.
  Jestem z PLEBSU i się tym chełpie wy szlachetnie porąbani święconym kijem jełopy. No troche się zraziłęm, szczególnie że jestem ateistą z wyboru – wolnego wyboru miedzy prawdą a fałszem. Oświeciłem się własnoręcznie, bo taki mam genotyp…hahaha !!!
  A skoro jestem Słowianinem więc w tym wypadku możecie mnie posądzić o pogaństwo !!! Tylko mam pytanie : czym dla Słowianina była nowa forma wyznania przywleczona z poludnia Europy ? Prawdopodobnie tym samym co dla południowców było wyznanie ludów pólnocy !!!