Wydarzenia i komentarze, 21 kwietnia 2012 r.

SIEJEMY PRZYSZŁOŚĆ – Pikieta anty GMO pod Ministerstwem Rolnictwa 17 kwietnia 2012 (>>wideo)
Apple zakazuje stosowania aplikacji pokazującej natężenie promieniowania
Armia amerykańska gromadzi duże ilości jodku potasu
Wielka tajemnicza dziura w Szwecji
Stadiony koncentracyjne? 

SIEJEMY PRZYSZŁOŚĆ – Pikieta anty GMO pod Ministerstwem Rolnictwa 17 kwietnia 2012

kliknij by obejrzeć film

Podczas wspólnego, symbolicznego siania ekologicznych i tradycyjnych nasion pod Ministerstwem Rolnictwa Koalicja POLSKA WOLNA OD GMO” wręczyła Panu Ministrowi Sawickiemu statuetkę ”DOSYĆ GADANIA CZAS NA DZIAŁANIA” oraz tradycyjne ziarna aby mu przypomnieć, że mamy dobre, dostosowane do naszych warunków glebowych i pogodowych ziarna.

Rząd RP chce wprowadzić GMO tylnymi drzwiami poprzez ustawę o nasiennictwie. DODATKOWO projekt ustawy o nasiennictwie (druk nr 176) spowoduje poważne ograniczenia dostępu do tradycyjnych/regionalnych nasion. Tradycyjni rolnicy przez setki lat selekcjonowali swoje nasiona, wymieniali z innymi rolnikami dla pozyskiwania różnorodności odmian i oczekiwanych cech. To nie może zostać zaprzepaszczone. Tymczasem projekt nowej ustawy o nasiennictwie zawiera m.in. takie zapisy: „…Ilość materiału siewnego odmiany regionalnej roślin rolniczych, jaka może zostać wprowadzona do obrotu, będzie określana, w drodze decyzji, przez ministra właściwego do spraw rolnictwa. Maksymalna ilość materiału siewnego danej odmiany w przypadku rzepaku, jęczmienia, pszenicy, grochu, słonecznika, kukurydzy i ziemniaka wynosi 0,3 % materiału siewnego danego gatunku stosowanego rocznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz odpowiednio 0,5 % dla pozostałych gatunków… Łączna ilość wprowadzonego do obrotu materiału siewnego odmian regionalnych roślin rolniczych nie może jednak przekroczyć 10%…”

PRZECIW GMO SĄ: IZBY ROLNICZE, KONWENT MARSZAŁKÓW, SEJMIKI WOJEWÓDZKIE, KOMITET OCHRONY PRZYRODY PAN, będący szeroką reprezentacją środowisk akademickich kraju, ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ POLAKÓW i EUROPEJCZYKÓW. CZYJ INTERES REPREZENTUJĄ ZWOLENNICY GMO?
==========================
ICPPC – International Coalition to Protect the Polish Countryside,
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl
http://www.icppc.pl     http://www.gmo.icppc.pl     http://www.eko-cel.pl

Apple zakazuje stosowania aplikacji pokazującej natężenie promieniowania

Izraelska firma Tawkon stworzyła aplikację na i-phone’, która wykazuje wielkość emisji promieniowania w dowolnym momencie. Analizuje różne czynniki, takie jak wielkość anteny czy nawet podłączone słuchawki lub głośniki. Opiera się jednak nie na pomiarze, ale danych firmowych producenta telefonu. Mimo to jest to krok we właściwym kierunku, bowiem ludzie nie zdają sobie sprawy ze szkodliwości promieniowania, szczególnie na komórki mózgu – a tu mają to czarne na białym.
Całkowite uniknięcie promieniowania jest niemożliwe,ale  aplikacja daje wskazówki jak go zminimalizować. Jednak Apple wycofał to oprogramowanie ze swojego sklepu, prawdopodobnie z obawy o zmniejszenie sprzedaży tych telefonów, choć uzasadnia się to tym, że aplikacja nie jest dokładna.

Wielka tajemnicza dziura w Szwecji

Wygląda jak dziura do piekła.  Znajdująca się na północy Szwecji w Malmberget, 60 – metrowej szerokości otchłań nadal się powiększa. Jak się przypuszcza, przyczyną jej powstania mogą być prace w kopalni, gdzie kopie się na głębokościach 600, 815 i 1,000 metrów. Nazwana została „dziurą Fabian”, ma zbliżony do kwadratu kształt i głębokość 150 metrów. Dochodzą z niej straszne dźwięki i cała okolica się trzęsie, czasem nawet przez 45 minut.

Armia amerykańska gromadzi duże ilości jodku potasu

Autorzy artykułu wpadli na tę ważną informację surfując po sieci Federal Business Opportunities, gdzie Logistyczna Agencja Obrony zamieściła ogłoszenie, że poszukuje tabletek jodku potasu jako zaopatrzenie dla wojska. Dodatkowo U.S. Army Medical Material Agency (agencja zaopatrująca w materiały medyczne) poinformowała, że konieczne jest  „zapewnienie bezpieczeństwa dla sił operacyjnych w przypadku opadu promieniotwórczego”.
FDA (agencja administrująca leki w USA) rekomenduje jodek potasu jako blokadę przed radioaktywnym jodem, który mógłby być wchłonięty przez tarczycę.
Przypuszcza się, że może mieć to związek z kolejnymi emisjami radioaktywności z Fukushimy.

Stadiony koncentracyjne?

O tym, że stadiony można wykorzystać do więzienia i mordowania ludzi to dokładnie wiemy. Mało kto jednak mógł sadzić, że remonty przed Mistrzostwami mogły być pretekstem do takich zabezpieczeń, że stadion mógłby się stać więzieniem. Podobnie z wszelkimi galeriami i centrami handlowymi – zauważcie jak są solidnie zbudowane. Większość dużych miast posiada je wygodnie – przy dworcu. Ale także wygodnie dla transportów wojsk! Mogą służyć świetnie jako koszary.
Przypadek, czy planowe działanie?

Reklamy