Wydarzenia i komentarze, 25 kwietnia 2012r.

Fukushima daje znów znać o sobie?
Dźwięki z piekła
Yahoo blokuje wysyłanie maili 

Fukushima daje znów znać o sobie?

Zostawiłem ten temat na boku, nie mam po prostu siły nawet słuchać tych złych wiadomości jakie stamtąd dochodzą. Ale niestety, niedługo będę musiał poświęcić czas by zrobić obszerne uaktualnienie. dzisiaj w skrócie.
Zagrożony jest reaktor 4, a właściwie basen ze zużytymi prętami – cały budynek jest już przechylony, wystarczy niewielki wstrząs by runął. Pytanie jest więc nie „czy runie”, ale kiedy runie. Wówczas może nastąpić najgorsza tragedia w historii ludzkości – w zużytych prętach jest bowiem tyle materiałów promieniotwórczych ile w ok. 100,000 sporych bomb atomowych. Czyli kilkakrotnie więcej niż we wszystkich bombach atomowych na świecie. Brak chłodzenia prętów spowoduje, że zaczną się po prostu palić i substancje radioaktywne znajdą się w powietrzu. Jeszcze gorzej jeśli ta masa wtopi się w grunt i spowoduje w zetknięciu z wodami gruntowymi wielki wybuch. Cała północna półkula w krótkim czasie może się stać jednym wielkim Czarnobylem. Dodam jeszcze, że z reaktorem nr. 3 sytuacja jest podobna…
To, że coś się dzieje świadczą ostatnie wskazania Instytutu Fizyki UMCS (wykres po lewej): http://www.radioaktywnosc.umcs.lublin.pl/?id=1

Amerykańska armia też wycofuje swoich ludzi z Japonii, rząd japoński na serio rozważa ewakuację całego Tokio, a Rosja zaoferowała Japończykom Wyspy Kurylskie na wypadek wielkiego skażenia!
Przed opinią publiczną ukrywane są fakty, jak to, że drastycznie zwiększyła się zachorowalność na raka nawet w Meksyku!

Proszę o pomoc osoby znające język angielski w przetłumaczeniu (może być w skrócie) poniższych artykułów:

Dźwięki z piekła

Moi znajomi narodowcy powiedzieliby zapewne, że rozpoznali głos Geremka…

Za YouTube:
Odwiert, którego udało się dokonać w ramach projektu SG-3, uznawany jest dziś za jeden z najgłębszych sztucznych otworów na Ziemi. Znajduje się on na Półwyspie Kolskim, w północno-zachodniej części Rosji. Realizując zadanie, naukowcy mieli nadzieję dotrzeć do głębi Ziemi i poznać jej tajemnicę. Pierwsze prace rozpoczęto w maju 1970 r., a potem – z mniejszymi lub większymi problemami – realizowano je przez dwie dekady.
Jednym z istotnych zagadnień związanych z radzieckim konceptem przedostania się do jak najdalszych warstw naszej planety była informacja, która przedostała się do mediów w 1989 r. W świat poszła wtedy fama, że badacze, w czasie penetrowania coraz głębszych warstw, dowiercili się do tajemniczej groty. W miejscu, które znajdowało się na głębokości 14,5 kilometra, miała panować wysoka temperatura sięgająca ok. 1100 stopni Celsjusza. Wkrótce badacze mieli skierować w to miejsce specjalną aparaturę służącą do rejestracji dźwięków. Kiedy odporny na bardzo wysoką temperaturę mikrofon znalazł się już w docelowym miejscu, naukowcy mieli usłyszeć coś, co zbiło ich z tropu. Były to dźwięki przypominające odgłosy wydawane przez cierpiących okrutne katusze ludzi. Rzekome jęki maltretowanych nieszczęśników kazały myśleć, że sowieccy eksperci… właśnie dowiercili się do piekła

Yahoo blokuje wysyłanie maili.

Główną skrzynkę dla tego bloga mam na yahoo. Niestety, od jakiegoś czasu są utrudnienia w wysyłaniu maili, jestem proszony o wpisywanie kodów przy wysyłaniu maili. Dzisiaj jednak zablokowano mi kilkakrotnie całkowicie wysyłanie maili!
Trudno dociec co jest kryterium blokady – osoba, do której dzisiaj zablokowano mi przesyłanie maili systematycznie podsyła mi informacje o rezygnacjach bankierów na świecie i możliwych aresztowaniach kabały spiskowców. Ostatni mail dotyczył nagłego zamknięcia giełdy w Rosji, o czym w ogóle nie wspominają ścierwomedia. Czyżby ktoś nie życzył sobie moich kontaktów z tą osobą? Owszem, mam możliwość napisania maila z innego adresu, ale też nie mam gwarancji czy to dojdzie – blokada bowiem może być też po jej stronie.
Treść ostrzeżenia Yahoo to „Została wykryta podejrzana działalność na twoim koncie„. Co to znaczy „podejrzana działalność”?! Czyżby już prywatne maile o stricte informacyjnych, dziennikarskich treściach klasyfikowano jako terroryzm?
Ciekawe jest to, że blokuje mi się maile z pewnymi treściami, inne wchodzą bez problemu, a jeszcze inne po wpisaniu kodu autoryzacyjnego. Yahoo wyraźnie sugeruje w ten sposób jakie treści są „nielegalne” – czy można mieć wątpliwości, że mamy do czynienia z totalitarną blokadą wolności słowa?
Acha, pewne osoby, z którymi koresponduję od dłuższego czasu w ogóle nie są blokowane – mogę do nich wysłać mail z każdą treścią, blokowane są tylko osoby nowe, tak jakby cenzura Yahoo miała za zadanie zatrzymanie rozchodzenia się niepoprawnych politycznie treści.
Jakie jest rozwiązanie tego problemu? Oczywiście, rezygnacja z konta na yahoo, które niestety bylo bardzo wygodne w obsłudze. Ale nie można tolerować jawnej ingerencji w wolność słowa, bowiem „najpierw palono książki, a potem ludzi”.
==========================================================
Wybrałem kilka dzisiejszych komentarzy nt. blokad skrzynek pocztowych:

Ketrab 25 Kwiecień 2012 o 12:59 pm polecam skrzynkę na mail.com

hjk 25 Kwiecień 2012 o 12:24 pm @”Treść ostrzeżenia Yahoo to “Została wykryta podejrzana działalność na twoim koncie“. Co to znaczy “podejrzana działalność”?! Czyżby już prywatne maile o stricte informacyjnych, dziennikarskich treściach klasyfikowano jako terroryzm?”
Mogło chodzić o to, ze ktos przejął Twoje konto – albo rozsyłane automatycznie trojany albo celowa robota i potem wyjdzie, ze rozsyłałeś jakies majle. Ja otrzymuje wiadomości od ludzi z mego serwera, o których wiem, ze na pewno ich nie wysyłali – z jakimś ofertami o prace, wiec serwer jest “zawirowany”…

O Rzesz 25 Kwiecień 2012 o 12:48 pm  “Została wykryta podejrzana działalność na twoim koncie” … Zwyczajnie, “Rozmowy kontrolowane” !. :) . To jeden z aspektów tej samej kampanii co nagonka na Grossa (chodzi o Grassa Güntera, przyp. monitorpolski). Znaczy to dokładnie to o czym tu od dawna mówiono. Monitor staje się wrogiem publicznym mówiąc prawdę i odbierając oraz rozpowszechniając niewygodne fakty!.
Narazie mamy do czynienia z łagodnym “pogrożeniem paluszkiem” (…)

deliriumworld 25 Kwiecień 2012 o 5:00 pm  Posiadam konta poczty na Interia oraz Gmail, jeśli chodzi o to pierwsze, zauważyłem że od pewnego “wzmożonego” aktywnością czasu (konto mam chyba z 10 lat, ale nie jest moim głównym), przychodzą do mnie wręcz natrętne prośby o uzupełnienie “danych”, łącznie z podaniem nr.tel itd. . Oczywiście takie coś pojawiało się wcześniej na googlach, ale widać być może prykaz poszedł również do innych. Oczywiście można tam wpisywać kompletne bzdury, które zapewne już przy zakładaniu były przeze mnie wpisane – po co teraz, ok uaktualnienie danych. Druga ciekawa rzecz (jak ktoś ma gmail), w szczególności wieczorami, pojawia się w trakcie logowania do poczty, pod spodem kod literowy (anty automatowy), który jest niezbędny do wejścia w pocztę. Pomijam fakt że google już wcześniej “ściga” o wpisywanie nr. telefonu, lub powiązanie wszystkich kont (gmail,youtube,picasa itd). – wszystko dla naszego dobra !

Wdr 25 Kwiecień 2012 o 6:50 pm Ja posiadam sporo kont mailowych większość obecnie skasowana przez nowe polityki prywatności (z gmail’em pożegnałem się z hukiem). Z wielu zostala mi interia aol oraz moja prywatna.

Józef Bizoń 25 Kwiecień 2012 o 6:37 pm Odnośnie blokad e-maili. Ta przypadłość dotyczy nie tylko yahoo. Miałem dokładnie to samo [i to nawet bez względu na treść], a serwery inne. Stąd by wychodziło, że istnieje węzeł pośredni [taka przepustnica dla wielu] zajmujący się tą robotą.

Pu236 25 Kwiecień 2012 o 7:10 pm Najlepiej to zrobic taki podpis w swoich emailach wszystkich i pisac w tym podpisie o terroryzmie, detonatorach zdalnych, bombach, budowie bomb atomowych i ich skladnikach i ataku na pentagon :D – wtedy niezależnie czy bedziesz mial email postawiony na serverze w domu czy gdziekolwiek indziej i tak ci wszystko beda sprawdzac nie ludzie a oprogramowanie specjalne ktore to wylapuje i jest poza twoim domem… Ha ha ha : D

Reklamy