Wydarzenia i komentarze, 25 kwietnia 2012r.

Fukushima daje znów znać o sobie?
Dźwięki z piekła
Yahoo blokuje wysyłanie maili 

Fukushima daje znów znać o sobie?

Zostawiłem ten temat na boku, nie mam po prostu siły nawet słuchać tych złych wiadomości jakie stamtąd dochodzą. Ale niestety, niedługo będę musiał poświęcić czas by zrobić obszerne uaktualnienie. dzisiaj w skrócie.
Zagrożony jest reaktor 4, a właściwie basen ze zużytymi prętami – cały budynek jest już przechylony, wystarczy niewielki wstrząs by runął. Pytanie jest więc nie „czy runie”, ale kiedy runie. Wówczas może nastąpić najgorsza tragedia w historii ludzkości – w zużytych prętach jest bowiem tyle materiałów promieniotwórczych ile w ok. 100,000 sporych bomb atomowych. Czyli kilkakrotnie więcej niż we wszystkich bombach atomowych na świecie. Brak chłodzenia prętów spowoduje, że zaczną się po prostu palić i substancje radioaktywne znajdą się w powietrzu. Jeszcze gorzej jeśli ta masa wtopi się w grunt i spowoduje w zetknięciu z wodami gruntowymi wielki wybuch. Cała północna półkula w krótkim czasie może się stać jednym wielkim Czarnobylem. Dodam jeszcze, że z reaktorem nr. 3 sytuacja jest podobna…
To, że coś się dzieje świadczą ostatnie wskazania Instytutu Fizyki UMCS (wykres po lewej): http://www.radioaktywnosc.umcs.lublin.pl/?id=1

Amerykańska armia też wycofuje swoich ludzi z Japonii, rząd japoński na serio rozważa ewakuację całego Tokio, a Rosja zaoferowała Japończykom Wyspy Kurylskie na wypadek wielkiego skażenia!
Przed opinią publiczną ukrywane są fakty, jak to, że drastycznie zwiększyła się zachorowalność na raka nawet w Meksyku!

Proszę o pomoc osoby znające język angielski w przetłumaczeniu (może być w skrócie) poniższych artykułów:

Dźwięki z piekła

Moi znajomi narodowcy powiedzieliby zapewne, że rozpoznali głos Geremka…

Za YouTube:
Odwiert, którego udało się dokonać w ramach projektu SG-3, uznawany jest dziś za jeden z najgłębszych sztucznych otworów na Ziemi. Znajduje się on na Półwyspie Kolskim, w północno-zachodniej części Rosji. Realizując zadanie, naukowcy mieli nadzieję dotrzeć do głębi Ziemi i poznać jej tajemnicę. Pierwsze prace rozpoczęto w maju 1970 r., a potem – z mniejszymi lub większymi problemami – realizowano je przez dwie dekady.
Jednym z istotnych zagadnień związanych z radzieckim konceptem przedostania się do jak najdalszych warstw naszej planety była informacja, która przedostała się do mediów w 1989 r. W świat poszła wtedy fama, że badacze, w czasie penetrowania coraz głębszych warstw, dowiercili się do tajemniczej groty. W miejscu, które znajdowało się na głębokości 14,5 kilometra, miała panować wysoka temperatura sięgająca ok. 1100 stopni Celsjusza. Wkrótce badacze mieli skierować w to miejsce specjalną aparaturę służącą do rejestracji dźwięków. Kiedy odporny na bardzo wysoką temperaturę mikrofon znalazł się już w docelowym miejscu, naukowcy mieli usłyszeć coś, co zbiło ich z tropu. Były to dźwięki przypominające odgłosy wydawane przez cierpiących okrutne katusze ludzi. Rzekome jęki maltretowanych nieszczęśników kazały myśleć, że sowieccy eksperci… właśnie dowiercili się do piekła

Yahoo blokuje wysyłanie maili.

Główną skrzynkę dla tego bloga mam na yahoo. Niestety, od jakiegoś czasu są utrudnienia w wysyłaniu maili, jestem proszony o wpisywanie kodów przy wysyłaniu maili. Dzisiaj jednak zablokowano mi kilkakrotnie całkowicie wysyłanie maili!
Trudno dociec co jest kryterium blokady – osoba, do której dzisiaj zablokowano mi przesyłanie maili systematycznie podsyła mi informacje o rezygnacjach bankierów na świecie i możliwych aresztowaniach kabały spiskowców. Ostatni mail dotyczył nagłego zamknięcia giełdy w Rosji, o czym w ogóle nie wspominają ścierwomedia. Czyżby ktoś nie życzył sobie moich kontaktów z tą osobą? Owszem, mam możliwość napisania maila z innego adresu, ale też nie mam gwarancji czy to dojdzie – blokada bowiem może być też po jej stronie.
Treść ostrzeżenia Yahoo to „Została wykryta podejrzana działalność na twoim koncie„. Co to znaczy „podejrzana działalność”?! Czyżby już prywatne maile o stricte informacyjnych, dziennikarskich treściach klasyfikowano jako terroryzm?
Ciekawe jest to, że blokuje mi się maile z pewnymi treściami, inne wchodzą bez problemu, a jeszcze inne po wpisaniu kodu autoryzacyjnego. Yahoo wyraźnie sugeruje w ten sposób jakie treści są „nielegalne” – czy można mieć wątpliwości, że mamy do czynienia z totalitarną blokadą wolności słowa?
Acha, pewne osoby, z którymi koresponduję od dłuższego czasu w ogóle nie są blokowane – mogę do nich wysłać mail z każdą treścią, blokowane są tylko osoby nowe, tak jakby cenzura Yahoo miała za zadanie zatrzymanie rozchodzenia się niepoprawnych politycznie treści.
Jakie jest rozwiązanie tego problemu? Oczywiście, rezygnacja z konta na yahoo, które niestety bylo bardzo wygodne w obsłudze. Ale nie można tolerować jawnej ingerencji w wolność słowa, bowiem „najpierw palono książki, a potem ludzi”.
==========================================================
Wybrałem kilka dzisiejszych komentarzy nt. blokad skrzynek pocztowych:

Ketrab 25 Kwiecień 2012 o 12:59 pm polecam skrzynkę na mail.com

hjk 25 Kwiecień 2012 o 12:24 pm @”Treść ostrzeżenia Yahoo to “Została wykryta podejrzana działalność na twoim koncie“. Co to znaczy “podejrzana działalność”?! Czyżby już prywatne maile o stricte informacyjnych, dziennikarskich treściach klasyfikowano jako terroryzm?”
Mogło chodzić o to, ze ktos przejął Twoje konto – albo rozsyłane automatycznie trojany albo celowa robota i potem wyjdzie, ze rozsyłałeś jakies majle. Ja otrzymuje wiadomości od ludzi z mego serwera, o których wiem, ze na pewno ich nie wysyłali – z jakimś ofertami o prace, wiec serwer jest “zawirowany”…

O Rzesz 25 Kwiecień 2012 o 12:48 pm  “Została wykryta podejrzana działalność na twoim koncie” … Zwyczajnie, “Rozmowy kontrolowane” !. :) . To jeden z aspektów tej samej kampanii co nagonka na Grossa (chodzi o Grassa Güntera, przyp. monitorpolski). Znaczy to dokładnie to o czym tu od dawna mówiono. Monitor staje się wrogiem publicznym mówiąc prawdę i odbierając oraz rozpowszechniając niewygodne fakty!.
Narazie mamy do czynienia z łagodnym “pogrożeniem paluszkiem” (…)

deliriumworld 25 Kwiecień 2012 o 5:00 pm  Posiadam konta poczty na Interia oraz Gmail, jeśli chodzi o to pierwsze, zauważyłem że od pewnego “wzmożonego” aktywnością czasu (konto mam chyba z 10 lat, ale nie jest moim głównym), przychodzą do mnie wręcz natrętne prośby o uzupełnienie “danych”, łącznie z podaniem nr.tel itd. . Oczywiście takie coś pojawiało się wcześniej na googlach, ale widać być może prykaz poszedł również do innych. Oczywiście można tam wpisywać kompletne bzdury, które zapewne już przy zakładaniu były przeze mnie wpisane – po co teraz, ok uaktualnienie danych. Druga ciekawa rzecz (jak ktoś ma gmail), w szczególności wieczorami, pojawia się w trakcie logowania do poczty, pod spodem kod literowy (anty automatowy), który jest niezbędny do wejścia w pocztę. Pomijam fakt że google już wcześniej “ściga” o wpisywanie nr. telefonu, lub powiązanie wszystkich kont (gmail,youtube,picasa itd). – wszystko dla naszego dobra !

Wdr 25 Kwiecień 2012 o 6:50 pm Ja posiadam sporo kont mailowych większość obecnie skasowana przez nowe polityki prywatności (z gmail’em pożegnałem się z hukiem). Z wielu zostala mi interia aol oraz moja prywatna.

Józef Bizoń 25 Kwiecień 2012 o 6:37 pm Odnośnie blokad e-maili. Ta przypadłość dotyczy nie tylko yahoo. Miałem dokładnie to samo [i to nawet bez względu na treść], a serwery inne. Stąd by wychodziło, że istnieje węzeł pośredni [taka przepustnica dla wielu] zajmujący się tą robotą.

Pu236 25 Kwiecień 2012 o 7:10 pm Najlepiej to zrobic taki podpis w swoich emailach wszystkich i pisac w tym podpisie o terroryzmie, detonatorach zdalnych, bombach, budowie bomb atomowych i ich skladnikach i ataku na pentagon :D – wtedy niezależnie czy bedziesz mial email postawiony na serverze w domu czy gdziekolwiek indziej i tak ci wszystko beda sprawdzac nie ludzie a oprogramowanie specjalne ktore to wylapuje i jest poza twoim domem… Ha ha ha : D

Reklamy

273 responses to “Wydarzenia i komentarze, 25 kwietnia 2012r.

 1. hjk 25 kwietnia 2012 o 9:53 am

  Zamiast trzykropka, jak się przede mną nie wpisał, ale mniej apokaliptycznie 😉

  Myśli świętych Karmelu na każdy dzień roku

  Dojrzałych owoców nie zrywa się na wiosnę. Wszystko ma sobie właściwy czas. Żyjący obok ciebie człowiek najczęściej dobrze wie, jakim być powinien. Jest to jednak wiedza intelektualna. Nabywamy jej stosunkowo szybko, czytając, obserwując, pytając się innych. Ta wiedza nie czyni nas automatycznie mądrymi życiowo. Życiowa mądrość zależy od postawy serca. Ono uczy się znacznie wolniej. Potrzebuje więcej czasu, nieraz długich lat, aby to, co przyswoiliśmy sobie, poprzez różne, nieraz trudne doświadczenia przełożyło się na język praktyki. Nie możesz oczekiwać od bliźnich, że w jeden dzień, miesiąc czy rok staną się doskonali. Trzeba uczyć się czekać na dojrzałe owoce w bliźnich. Taka postawa nazywa się cierpliwością długomyślną. Obserwujemy ją w postępowaniu Jezusa względem ludzi. On zwycięża dzięki umiejętności czekania na dojrzałość ludzkiego serca. Wie, że zabiegi czynione teraz wydadzą owoce może za kilka lat, może za kilkanaście, a może dopiero gdzieś pod koniec życia. On potrafi mądrze czekać. Takiej umiejętności powinniśmy się wszyscy uczyć od Niego.

  Pokój i Dobro

 2. Annah. 25 kwietnia 2012 o 9:59 am

  Z mojej poczty,

  Witaj!
  Stowarzyszenie Twoja Sprawa, wraz z Radiem Tok FM oraz stroną internetową dominikanie.pl, objęło patronat medialny nad pierwszym polskim wydaniem książki „Pornoland. Jak skradziono naszą seksualność” autorstwa Gail Dines. Jest to książka, która głęboko nami wstrząsnęła. Przeczytaj, dlaczego zdecydowaliśmy się patronować wydaniu tej książki oraz o czym pisze i kim jest autorka. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj. Już wkrótce napiszemy do Ciebie o naszym planach związanych z tą książką.
  Przy okazji chcemy Cię poinformować, że zmieniliśmy zasadniczo format naszej strony internetowej. Odwiedź ją pod adresem: http://www.twojasprawa.org.pl.
  Pozdrawiamy,
  Stowarzyszenie Twoja Sprawa

  • Peryskop 25 kwietnia 2012 o 8:11 pm

   Ciekawe co takiego pozytywnego wniesie tu partner medialny TOK FM ?

   • Annah. 25 kwietnia 2012 o 9:19 pm

    może reklama, bo raczej nie odwrotnie – tłoki uważają ze skoro feministka jest autorką to będzie „cacy geniusze 🙂

 3. Wesołych Świąt 25 kwietnia 2012 o 10:11 am

  Blog Czerwony kieł, prowadzony przez kapusia SB i współwinnego morderstwa Pyjasa, niejakiego lesława maleszki aktywnie udzielającego sie w przestrzeni internetowej na wielu stronach i blogach w tym i u monitora. Maleszka został nawet bochaterem filmu o tym jak donosił na swoich przyjaciół Pyjasa, Wildsztajna i innych.
  Demaskacja kapusia i mordercy, więcej info- http://prawda2.info/viewtopic.php?t=20180&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

  Czemu moje posty oczekują na moderacje ? to że krk jest dla mnie nierządnicą to jeszcze nie powód do tak drastycznych ograniczeń swobodnej wypowiedzi.

  • monitorpolski 25 kwietnia 2012 o 10:49 am

   No bo mieliśmy z tobą problemy Wesołych Świąt, nie pamiętasz? Zmiana nicków itede. Systematycznie ściągam bany, ale niektóre jeszcze zostały.
   Co do Maleszki – nie sądzisz, że to ktoś może się pod to podpinać? Po drugie, jeśli to taki mocny agent, to dlaczego było o nim tak głośno? Może komuś zaczął uwierać? Ja nie wierzę w teczkowanie Ipeenowskie, w momencie gdy są tajne archiwa w takim Pułtusku – tam się gromadzi papiery na tych prawdziwych agentów. Cała reszta służy szantażowaniu. Przecież ze mną to samo robią – pisałem o tym na blogu. Żadnych konkretów, tylko że jestem niebezpiecznym agentem. Anonimowo oczywiście.

   • Wesołych Świąt 25 kwietnia 2012 o 11:01 am

    Widze monitor że tylko pobierznie zbadałeś temat, a szkoda bo ciekawy 🙂
    Luknij chociaż jeden odcinek z filmu (polecam cały film) na którym wyraznie widać jak to chcą z maleszki zrobić kapusia

    • monitorpolski 25 kwietnia 2012 o 7:55 pm

     Faktycznie, nieciekawy typ.
     Była tak piosenka siana nana siana nana hej heej goodbye… (prawie cytat z Maleszki)
     Szczerze, ani ziębi mnie to ani grzeje. Jeśli chce teraz coś zrobić dla Polski to mu chwała za to, jeśli jest zadaniowany to wyjdzie prędzej czy później.
     Słyszałem, że B. Wildstein jest za GMO? Też pracuje dla jakiejś agencji? Jak w ogóle można być za GMO?!!!

   • Ketrab 25 kwietnia 2012 o 12:59 pm

    polecam skrzynkę na mail.com

 4. maniek 25 kwietnia 2012 o 10:58 am

  Złupieni na gaz. Film który opowiada o przekrętach PO nakręcony przez zagranicznych ludzi szukających prawdy o gazie łupkowym. POLECAM!!!! Po tym jak obejrzałem To Cały rząd nadaje się na roz[…]anie i nadawane powinno być przez wszystkie stacje na żywo!!!!! Ściągać udostępniać innym  =========================================================
  monitorpolski: zmieniłem słowo nawołujące do przemocy.
  FILM FAKTYCZNIE JEST GODZIEN SZEROKIEJ DYSTRYBUCJI
  Te korporacje to imperium Rotszyldów. Prawdopodobnie dlatego m.in. zamordowano L. Kaczyńskiego, który był przeciwny.

  • maniek 25 kwietnia 2012 o 11:30 pm

   ogólnie polecam też jego kanał ‚lumboooo’ bo ma bardzo duży zasób filmów o tematyce depopulacji zamordyzmie itd. Dla przykładu parę jego pozycji:
   Sposób na życie: Antybiurokracja. POLECAM!!!

   TRUTKA DLA WSZYSTKICH
   http://www.youtube.com/watch?v=hJqwqVFzIQY&feature=plcp
   OSZALAŁAM (inaczej zwariowałam) Ściągać na dysk bo jest bardzo ważny np: Wywiad zamordowanego A. Leppera dotyczącego sprawy lądowania CIA w Klewkach.

   sposób na niewolników. MOCNE

   KROK w KROK za Prezydentem (CIEŃ) dokument o SB bolku czyli Lechu Wałęsie upadek komuny ‚rozwój’ solidarności okrągły stół

   Przepis na Smoleńsk moim zdaniem bardzo prawdopodobne!!!!

   Lubisz mięso? kurczaka? a może indyczka? takiego z Makietu bo tani. Zobacz jak go się ”produkuje” UWAGA MOCNE!!!

   Likwidator. Super dokument na temat jak otumanić szczury i wybić ich całe stado za jednym zamachem. potem tylko dobijanie ELITY. Paradoks jest taki to gdy obejrzałem ten krótki dokument tępienia szczurów zobaczyłem, że ludzie identycznie są manipulowani i wyprowadzani w pole. POLECAM

   dobra wystarczy. Jak chcecie ściągać filmy z YT polecam youtube downloader hd:
   http://www.sciagnij.pl/programy/p/Windows-Internet-Pobieranie_z_Youtube-Youtube_Downloader_HD/6614
   możliwość konwertowania na .avi i ustawienie jakości. Polecam i ściągajcie bo często te konto jest atakowane i po nawet paru godzinach usuwają niewygodne filmy!!!!

   • maniek 25 kwietnia 2012 o 11:48 pm

    żyd Urbach o Polakach i Swietach Wielkanocnych i o szabasie GRILOWYM W TREBLINCE !!!

    Jaruzelski z innej perspektywy

    WOLNOŚĆ, PO CO WAM WOLNOŚĆ- KULT + bardzo wymowne zdjęcia co się działo po 89r.

    Gen. Sikorski zamordowany FAKT!

    Smoleńsk nieznany film.

    i na koniec dobra komedia dla poprawy humoru: AJLAWJU 😀

 5. AQQ 25 kwietnia 2012 o 11:18 am

  Znalazłam w Sieci:

  Na konferencji prasowej “nowy” premier D. T. odpowiada na pytania dziennikarzy:
  – Panie Premierze, ceny rosną a wynagrodzenia raczej nie, jak naród daje sobie z tym radę?
  – Naród żyje, daje sobie radę.
  – A co Pan powie o kryzysie w służbie zdrowia? Leki drogie, mało miejsc w szpitalach…
  – Ludzie żyją i sobie radzą, wszystko w porządku!
  – Kwestia niskich emerytur, praca do emerytury dłuższa o kilka lat, kryzys finansów publicznych…co na to społeczeństwo?
  – Społeczeństwo żyje i ma się dobrze. Ostatnie pytanie proszę.
  Wstaje jegomość dziennikarz.
  – Panie premierze, a cyjankiem Pan próbował?

  • Ketrab 25 kwietnia 2012 o 12:50 pm

   świetne – będę powielał

  • AQQ 25 kwietnia 2012 o 3:42 pm

   Czy to pocałunek ojca chrzestnego?

 6. diono 25 kwietnia 2012 o 11:20 am

  A wiecie dlaczego marihuana jest nielegalna w przeciwieństwie do alkoholu? Alkohol zamracza nam umysły, a marihuana je otwiera, dzięki temu zaczynamy rozumieć i prawidłowo postrzegać rzeczy, które nas otaczają, a to jest niebezpieczne dla rządów i władzy. Wszystko w temacie (nie jestem fanem teorii spiskowych).

  Właśnie spaliłem jointa i doszedłem do wniosku, że telewizja, gazety i wiadomości to narzędzie do manipulacji ludźmi – telewizja otępia umysł, zaczynamy wierzyć w to co nam przekazują na ekranie, zacznijmy myśleć samodzielnie! Politycy wmawiają nam jak to nie jest dobrze w naszym kraju, ale rozejrzyjcie się – czy przez ostatnie 5 lat zauważyliście jakąś pozytywną zmianę w Waszym życiu, która jest bezpośrednio zasługą polityków? Np. niższe podatki, dostęp do służby zdrowia? Niech się walą!

  Uwolnij Umysl !

  • monitorpolski 25 kwietnia 2012 o 11:27 am

   Blokada sprzedaży marichuany dla obcokrajowców w Holandii jest czystą dyskryminacją. Ale tak naprawdę jest zupełnie inna przyczyna tych totalitarnych kroków. Wprowadza się w ten sposób specjalną „policję”, która ma prawo wdarcia się do każdego lokalu, do terroryzowania społeczeństwa. Rzekoma walka z narkotykami w Holandii jest pretekstem do zamordyzmu. W każdym kraju znajdzie się inny powód. U nas, zobaczycie, będą nim kibice albo „nawoływanie do wojny domowej”.

   • hjk 25 kwietnia 2012 o 12:22 pm

    Podobno oprócz działania o charakterze psychoaktywnym są jeszcze jakieś benefity zdrowotne i wtedy zakaz jest zrozumiały, gdyby zmniejszyły się jakoś znacząco wpływy big-farmy. Ale i tak mozna to dostać w necie bez tego komponentu psycho, wtedy chyba nie jest zakazane i korzystać z tych benefitów…

    • O Rzesz 25 kwietnia 2012 o 12:38 pm

     Nie pamiętam szczegółów ale przepis chyba nie rozgranicza rodzajów maryśki?!.
     Można ją, chyba, importować legalnie dla celów farmaceutycznych ale tak dla zrobienia sobie zdrowej sałatki?.
     Jeszcze o tym nie słyszałem.

     • Irol 25 kwietnia 2012 o 3:24 pm

      Zdrowotny jest olej z nasion konopi indyjskich, palenie zielska już za bardzo nie jest.

      • hjk 25 kwietnia 2012 o 7:42 pm

       na jednym filmiku na YT jest pokazane, jak uzyskac ten olej, ale juz nie pamiętam z czego – z nasion czy z zielska…
       sprawa jest niebagatelna bo chodziło o leczenie raka…

       • sinus 25 kwietnia 2012 o 7:47 pm

        bezposrednio wyciskany z nasion, badz z zmielonej (mocnym blenderem) calym zielem z lodygami, THC sie nie aktywuje ponizej pewnej temperatury (bodaj 42 albo 45 stopni C) wiec zmielona w calosci roslina spozyta na surowo w swietle prawa i znanej medycyny legalna. jedzona ciepla jest juz aktywna, stad hash cakes z THC pozyskanym wytapianiem w tluszczu (masla mleka, nie wrzacego, zbyt wysoka temperatura „wygotowania” rozbija THC) znajde i zlinkuje dobry film na ten temat.

        • sinus 25 kwietnia 2012 o 9:02 pm

         zeby nie bylo porozumien, film o oleju i jego powiazadniu w walce z rakiem

  • AQQ 25 kwietnia 2012 o 12:33 pm

   Uwolnić marychę – wszyscy wiemy, że zakazany owoc lepiej smakuje 😉 więc polit-mafia na tym robi biznesss.
   Zabrać się za trującą chemię w szczepionkach, lekach, srodkach „ochrony”roślin, chemitralsach, nawozach, paszach” dla ludzi i zwierząt.

   Nie popieram absolutnie żadnego narkomaństwa, weżmy np. wódka i fajki trują jednak nie wszyscy są uzależnieni.

 7. Tola 25 kwietnia 2012 o 11:32 am

  @monitor -??????

  • hjk 25 kwietnia 2012 o 12:24 pm

   @”Treść ostrzeżenia Yahoo to “Została wykryta podejrzana działalność na twoim koncie“. Co to znaczy “podejrzana działalność”?! Czyżby już prywatne maile o stricte informacyjnych, dziennikarskich treściach klasyfikowano jako terroryzm?”

   Mogło chodzić o to, ze ktos przejął Twoje konto – albo rozsyłane automatycznie trojany albo celowa robota i potem wyjdzie, ze rozsyłałeś jakies majle. Ja otrzymuje wiadomości od ludzi z mego serwera, o których wiem, ze na pewno ich nie wysyłali – z jakimś ofertami o prace, wiec serwer jest „zawirowany”…

   • O Rzesz 25 kwietnia 2012 o 12:48 pm

    „Została wykryta podejrzana działalność na twoim koncie” … Zwyczajnie, „Rozmowy kontrolowane” !. :).
    To jeden z aspektów tej samej kampanii co nagonka na Grossa.
    Znaczy to dokładnie to o czym tu od dawna mówiono. Monitor staje się wrogiem publicznym mówiąc prawdę i odbierając oraz rozpowszechniając niewygodne fakty!.
    Narazie mamy do czynienia z łagodnym „pogrożeniem paluszkiem”.
    Masońska żydo-komuna iluminacka (ciągle mam problem jak ich jednoznacznie określić. Najbardziej pasuje mi sataniści) wraca w przepoczwarzonej i rozrośniętej na cały świat formie.
    Ostatnio w TV nasiliła się akcja propagandowa o martyrologii Żydów.
    Pejsaci zauważyli już że oficjalna wersja nie jest tym co ludzie, w większości, uznają za prawdę.
    Potwierdziła to zresztą niemiecka sonda o polskim „antysemityzmie” odwracająca uwagę od nich i Grossa.

    P S
    Uważam wcześniejszą wymianę ciosów panów B. i Z.o wzajemnej agenturalności i pejsowatości za żenującą.

    • Peryskop 25 kwietnia 2012 o 1:07 pm

     ORzesz, chyba chodziło Ci o nagonkę na Grassa Güntera ?

     Bo na Grossa nagonki przecież nie było.
     Wręcz odwrotnie, to Gross prowokował nagonki w kilku odsłonach.

     A odnośnie uwagi o „żenującej wymianie ciosów B. i Z.” to zachęcam do poczytania mojej odpowiedzi do Prostego@czp.

     • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 1:38 pm

      A odnośnie uwagi o “żenującej wymianie ciosów B. i Z.” to zachęcam do poczytania mojej odpowiedzi do Prostego@czp.

      A kysz biała mysz.

     • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 1:47 pm

      Peryskop 25 Kwiecień 2012 o 2:34 am
      2 3 Oceń wpis
      Zaraz, zaraz prosty@czp.

      Teraz przechodzisz na luzowanie gadki, a wcześniej kazałeś mi luzować gatki.
      Brzmi podobnie, ale znaczy zupełnie co innego ! Tylko co ?

      Powiedziałeś A, to teraz powiedz i B. Pokaż że masz cojones, por favor !

      Czym Ci tak podpadłem, albo zawiodłem, że dałes mi taką szczególną radę ?
      Przecież chyba nie mówisz każdemu napotkanemu facetowi “zluzuj trochę gatki ” ?

      Bywa, że proszę o krytyczną ocenę swoich wpisów.
      Krytykę od Ciebie odebrałem, ale za co ?

      PS. Podkarpacie to sympatyczna kraina

      zenobiusz 25 Kwiecień 2012 o 8:21 am
      3 2 Oceń wpis
      “Bywa, że proszę o krytyczną ocenę swoich wpisów.”
      Oh,nie mogę,jaki ten peryskop,inteligentny,sprawny werbalnie.
      Miodek.
      Oh,nie , krytyczną.

      • Peryskop 25 kwietnia 2012 o 2:42 pm

       Proszę zwrócić uwagę:
       wystarczy korekta z Grossa na Grassa i od razu wyrasta nie-anioł-stróż i wywija ogonem, żeby tylko zamydlić gorzką prawdę o wrednej anty-polskiej robocie „historyka” Grossa.

       Zeno@biust Z=K=O nie jest taki głupi, żeby nie dostrzegł czego sprostowanie dotyczy i jaką ma ono wymowę. Przykrywkowo podeśle jakąś ściągę patriotyczną i/lub dołoży „ojbawienie” z laminowanymi pogróżkami do maluczkich, że mało klęczkują i słabo nadstawiają trzecie policzki .

       Dzięki Zeno za tak celne strzelanie sobie w obie stopy i w ogon !

       • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 2:48 pm

        Pery@Skop
        dokształć się ,polecam zwłaszcza wykłady Prof.Jerzego Nowaka.
        http://zenobiusz.wordpress.com/zydzi/
        “Bywa, że proszę o krytyczną ocenę swoich wpisów.”
        To nie jest krytyka,a życzliwa rada.

        • O Rzesz 25 kwietnia 2012 o 3:42 pm

         Pssst …. wróg czuwa.
         Zenobiusz … to było żenujące zarówno z uwagi na twój w tym udział jak i na atak pana B.
         Peryskop … ty też jesteś żenujący. Tym bardziej że jesteś człowiekiem o nieprzeciętnym intelekcie.

         • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 4:05 pm

          O Rzesz @
          Nic nie rozumieć,to fajna cecha
          zazdroszczę.
          A może to postawa?

         • Józef Bizoń 25 kwietnia 2012 o 6:04 pm

          Najlepiej to odwrócić kota ogonem – tak jak to robi „O Rzesz”.
          To taki znany południowy zwyczaj. Wina Palestyńczyków, a inny tylko wziął w tym udział.
          Jak to było to jest to tu:
          <https://monitorpolski.wordpress.com/2012/04/23/linki-e-maile-i-komentarze-23-kwietnia-2012-r/

          Teraz też pewnie 'Zenobiusz' skoczy na mnie [a 'Orzesz' pomożesz?], bo kto to widział, aby takie coś ludzie czytali.
          Polska – najlepszy przyjaciel Izraela w UE
          http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/14/polska-%E2%80%93-najlepszy-przyjaciel-izraela-w-ue/

         • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 6:18 pm

          Żydowskie pochodzenie,nie dyskwalifikuje nikogo,Edyta Stein była czystej krwi Żydówką,dla tego podkreślanie w skondensowanej formie zbrodni,ograniczonych do syjonistów,jest naganne.Po pierwsze prowadzi do wzrostu antysemityzmu,który jest grzechem ,po drugie ukrywa zbrodnie nie syjonistów będących Żydami,a po trzecie stanowi fundamenty do ideologi dobrego Żyda,który może rządzić obcym mu narodem ,który przyjął w gościnę jego przodków.Patrz na Sarkozych itp,w różnych “demokracjach”.Czyta się już ,że mityczni Chazarowie ,założyli Państwo Piastów,i są roszczenia,do wspólnej ojczyzny,skoro mamy wspólną historię.

         • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 6:25 pm

          O Rzesz@
          Właśnie dorobiłeś się pejsów.

         • Józef Bizoń 25 kwietnia 2012 o 6:49 pm

          To dobrze – czy źle, że ‚O Rzesz’ się dorobił?

         • monitorpolski 25 kwietnia 2012 o 8:09 pm

          O Rzesz, dostałeś kilka łapek w górę, m.in. ode mnie, Nie znoszę takich gadek, ale przez 2 dni nie miałem czasu, ani warunków by kontrolować bloga.

         • Józef Bizoń 25 kwietnia 2012 o 9:59 pm

          ‚O Rzesz’ raczy zauważyć, że:
          1. To ja zostałem zaatakowany ad personam przez ‚Zenobiusza’ po umieszczeniu linku do mojej witryny http://jozefbizon.wordpress.com
          2. To ‚Zenobiusz’ usiłuje cały czas przyklejać mi pejsy [i to na wprost, że jestem Żydem] nie mając argumentów merytorycznych na materiał zgromadzony na mojej witrynie – a nie ja jemu [czy komukolwiek innemu – oprócz teraz przywalenia ‚O Rzesz’ co do jego taktyki, a nie pochodzenia].
          3. To ja się broniłem przed bezczelnością i krętactwami ‚Zenobiusza’ a nie odwrotnie. Wychodzi na to, że zdaniem „O Rzesz’ plwociny wylewane na mnie przez ‚Zenobiusza’ miały – zdaniem ‚O Rzesz’ na mnie pozostać. Wówczas byłoby OK. Skoro to za bardzo nie wyszło, to teraz ‚O Rzesz’ odwraca faktyczne role i przy tej okazji usiłuje przykleić do mojej osoby metody oraz cechy ‚Zenobiusza’.

          4. Mamy tu klasyczny przykład
          – oplują cię, nie będziesz się bronił – to tak pozostanie,
          – będziesz się bronił, to cię załatwimy metodą na ‚O Rzesz’.

          5. Cel całej tej operacji jest oczywisty: Niech tylko ktoś spróbuje pójść tak jak Bizoń, to go załatwimy na cacy tak jak Bizonia.

          6. Nie cierpię takich ‚zenobiuszo-podobnych metod’, ale to nie oznacza, że jak się ktoś mocno prosi to nie skorzystam z prawa do solidnego przywalenia jegomościowi.
          Wynika to z prawa naturalnego – prawa do obrony.

         • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 10:45 pm

          „oplują cię, nie będziesz się bronił – to tak pozostanie,”
          a jeszcze skuteczniej,jak nie żyjesz.
          Tak Bizoń @ i jego środowisko
          robi z:
          Janem Pawłem II
          Marszałkiem Józefem Piłsudskim
          Prezydentem Lechem Kaczyńskim
          Kardynałem Stefanem Wyszyńskim.
          Ja pokazałem Bizoniowi ,jak to smakuje.
          A O rzesz @ Bizoń zaatakował za jaką wypowiedź
          Toż on się nie odezwał nawet na bizoniowe,
          przyklejenie mu pejsów.
          Popatrzyć na godziny wpisów,tek trudno??
          „ale to nie oznacza, że jak się ktoś mocno prosi to nie skorzystam z prawa do solidnego przywalenia jegomościowi.
          Wynika to z prawa naturalnego – prawa do obrony”
          To mógłby Bizoń@ uściślić.
          Mam się bać ????
          Moje argumenty,co do Bizoń@ pochodzenia,
          są mocniejsze ,niż to czym Bizoń uzasadnia,
          swoje ataki na osoby wymienione wyżej..

         • Józef Bizoń 25 kwietnia 2012 o 11:30 pm

          Słuchaj krętaczu – ‚Zenobiuszu’!
          Gdzie zaatakowałem JPII, kard. Stefana Wyszyńskiegi, Piłsudskiego.
          Czy podawanie faktów o Kaczyńskich [a i o innych biesiadnikach kanciastego stołu] to atak?

         • Józef Bizoń 25 kwietnia 2012 o 11:50 pm

          To ‚zenobiuszo-podobne’ środowiska posługiwały się schorowanym JPII, wykorzystywały Go za życia, a teraz wykorzystują go po śmierci w działaniach przeciwko Narodowi Polskiemu.
          Chcą zawłaszczyć dla swej polityki wobec Polski i Narodu Polskiego JPII – to pokazuję.

          Polski trójkąt bermudzki: PO-PiS-SLD CZĘŚĆ II – POJMANIE POLSKI
          http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/11/polski-trojkat-bermudzki-po-pis-sld-czesc-ii-%E2%80%93-pojmanie-polski/

          „Wszystkie wyżej przedstawione mechanizmy zostały pobudowane i już funkcjonowały, gdy Papież Jan Paweł II przemawiając w Sejmie RP w dniu 11 czerwca 1999 r.
          i mówił m.in.:
          ………………..
          Czy schorowany już wówczas Papież Jan Paweł II był świadomy rzeczywistego stanu rzeczy dotyczącego Polski w momencie, gdy wygłaszał w/w słowa w polskim Sejmie???”

         • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 11:55 pm

          Bizoń@
          Tak Bizoń @ i jego środowisko
          robi z:(lista patrz wyżej.
          Kafla Bizoń nie czytał,i reszty z paczki prawdziwków
          tj „prawdziwych polaków”.Dorobie się przez Bizonia
          zajadów ze śmiechu.Niech swoje linki posprawdza.
          Bizoń,jak urocza panienka,z Hari Kryszna,
          ciasteczkiem wabi niewiniątka.
          A niech se wabi.Nie widzę reakcji Marka,wrócił,czuję się
          zwolniony,z obowiązku,obrony, jego bloga ,
          przed „władcą mrówek”
          (łajno bizona,w mowie Szoszonów)

         • Józef Bizoń 26 kwietnia 2012 o 12:44 am

          Że co – Roman Kafel też ‚Zenobiuszowi” nie leży?
          Zenobiusz tak sam od siebie z głowy, czyli z niczego – czy też może trawki sobie popalił?
          Jak ‚Zenobiusz’ mówi, że coś jest be, to znaczy, że właśnie z tym trzeba się samemu zapoznać.

          Tu jest świetna pozycja [w pdf] Pana Romana Kafla

          Spotwarzona przeszłość
          http://jozefbizon.files.wordpress.com/2011/06/spotwarzona-przeszlosc-roman-kafel-do-druku-dwustronnego.pdf

         • monitorpolski 26 kwietnia 2012 o 6:05 am

          Jestem w stałym kontakcie z Romanem Kaflem z Dallas, okazuje się, że mamy wspólnych znajomych, pewnie nawet się tam poznaliśmy jak mieszkałem w Teksasie ponad 20 lat temu. Informacje od p. Kafla uważam za bardzo cenne, jest on studnią wiedzy, zna osobiście takich ludzi m.in. jak Jim i Texe Marrss.

         • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 10:38 am

          Bizoń@ mobitorpolski@

          Przytaczam sam wstęp,Młodzi Żydzi nienawidzący Polaków w USA,wykształceni,bnienawidzący bo Ojciec nie opowiedział.Już ten wstęp powoduje wzruszenie ramion.Marku ,opowiedz,o nienawiści wykształconych amerykańskich Żydów do Polaków,bo to dla mnie odkrycie.Nie polecam kiepskiej beletrystyki z kluczem,niemniej jak ktoś ma nadmiar czasu i lubi literaturę a’la Tomasz Gross ,ale w drugą stronę,polecam do analizy.
          http://jozefbizon.files.wordpress.com/2011/06/spotwarzona-przeszlosc-roman-kafel-do-druku-dwustronnego.pdf
          Los rzucił mnie do Ameryki, gdzie przeżyłem drugi szok.
          Jeden z moich klientów wyciągnął na powitanie rękę, na której wytatuowany
          miał obozowy numer. Kiedy dowiedział się, że jestem Polakiem, stał się bardzo
          serdeczny. Poznał z innymi; ich stosunek do mnie był taki sam.
          Pewnego dnia zupełnie przypadkowo spotkałem go z jego synami. Pierwszy raz
          zetknąłem się z taką wrogością – świetnie skrywaną za parawanem amerykańskiej
          grzeczności. Wrogość ta emanowała z dwóch młodych, wykształconych mężczyzn
          z taką siłą, że można było ją fizycznie czuć. Podzieliłem się moim spostrzeżeniem ze
          znajomym.
          – Widzisz, oni Polskę znają tylko ze szkół. A człowiek zaganiany i nie ma czasu na
          prostowanie pewnych rzeczy.
          – Jakich rzeczy? Prostowanie czego?
          Zacząłem od nowa…! 4
          Tym razem o tamtym czasie opowiedzieli Żydzi i ich własna martyrologiczna
          literatura. Polskie obozy koncentracyjne, bliska współpraca Polaków z Nazistami!
          Polacy gorsi niż Niemcy! Polacy znajdujący samozadowolenie w udręczeniu Żydów!
          Polska nienawiść! Polski zwierzęcy antysemityzm! Wspomnienia, pamiętniki, filmy
          (wiele filmów) Shoah, Wiatry wojny, Lista Shindlera, etc., etc… Ta wersja wydarzeń
          postawiła na głowie wszystko, co na ten temat dotychczas słyszałem od własnych
          bliskich i Rodaków, wszystko czego dowiedziałem się z polskiej bibliografii. Czyżby
          celowo karmiono mnie – nas – fałszem? Dlaczego? Po co?!

        • O Rzesz 25 kwietnia 2012 o 4:24 pm

         „Nic nie rozumieć” … no właśnie.
         Ty, Zenobiusz, nie rozumiesz. Pan Bizoń nie rozumie i w końcu Peryskop nie rozumie.
         A ja nie mam ochoty tłumaczyć o co chodzi żebyście wszyscy zrozumieli bo to nawet niemożliwe na obecnym etapie.
         Jesteście jak zacietrzewione koguty.
         Można was jedynie rozgonić, ale to już sprawa Monitora.
         Jedyne co mogę jeszcze dla ws zrobić o odesłać was wszystkich … nie, nie do diabła ale do pierwszego postu w dniu dzisiejszym z tekstem hjk o „Myślach świętych Karmelu”.
         Więcej się w tym temacie nie wypowiem bo nie jestem po niczyjej stronie choć jeśli idzie o sprawy religijne akurat mam niemal identyczne zdanie jak twoje.

         • Józef Bizoń 25 kwietnia 2012 o 6:19 pm

          Długo ‚O Rzesz’ myślał na tą taktyką’ – czy gdzieś to wyczytał co w takich razach się robi?

          Oni wyboru nie mają, ale Ty go masz
          http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/10/oni-wyboru-nie-maja-ale-ty-go-masz/

          Fragment.
          Obce ośrodki decyzyjne traktują nas Polaków jak stado pędzonych na pewną rzeź baranów i czynią to od wielu już lat przy pomocy różnych sztuczek socjotechnicznych, rozpowszechnianych mitów, co szczególnie jest widoczne w okresie każdych tzw. wolnych wyborów – niestety skutecznie.
          .
          Do tego celu wykorzystywana jest wiara katolicka prostych uczciwych ludzi, dla których pojęcia: Bóg, wiara, Polska, Naród Polski, honor – nie są pustymi frazesami.

          Z racji naturalnych różnorakich ograniczeń ludzie ci poszukują autorytetów, którym można zaufać dla ratowania Polski i Narodu Polskiego. Ośrodki medialne zdobywając zaufanie całych rzesz takich ludzi podsuwają im, w danych konkretnych polskich uwarunkowaniach, fałszywe autorytety głoszące fałszywe tezy.
          Wykorzystuje się tutaj zjawisko przenoszenia autorytetu np. tytułu profesora z jakiejś konkretnej dziedziny nauk ścisłych (np. fizyki) na sferę polityki w zakresie wskazywania i podpowiadania – oczywiście „bezinteresownie”, „w trosce”, w ramach „pomocy”, jak najbardziej „obiektywnie” – kogo należy wybierać podczas każdych odbywających się tzw. wyborów, by dokonany wybór dokonany [przez nieświadomego zmanipulowanego w ten sposób uczciwego człowieka] był trafny z korzyścią dla Polski i Narodu Polskiego. …”

         • Peryskop 25 kwietnia 2012 o 7:26 pm

          Zeno jednak czujny gość !

          ORzesz do Zena:
          „…jeśli idzie o sprawy religijne akurat mam niemal identyczne zdanie jak twoje.”

          a odpowiedź:
          zenobiusz 25 Kwiecień 2012 o 6:25 pm
          O Rzesz@
          Właśnie dorobiłeś się pejsów.

          ====
          koniec cytatów

          Sądzę, że to tylko kolejna chutzpach, bo czosnkowi w gronie gentiles tych niewygodnych obwieszają pejsami, żeby reszta katoli tak stworzonych rzekomo unych zagryzła, albo się od nich jak od zadżumionych odcięła.

          Dziel gojów i skłócaj, a jako trzeci – z zamętu korzystajajajaj !

          Zeno@biust, next case please!

         • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 7:40 pm

          No dalej Bizoń@ czemu nie napiszesz ,ze chodzi o Prof.dr.hab Dakowskiego,cośPan taki aluzyjny .
          http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=6147&Itemid=100
          Polecam myśli Profesora,przy okazji.
          Że mgr.Bizoniowi nie wypada?
          poniżej cytat z mgr Józefa Bizonia.
          —————————————————————————————————
          fałszywe autorytety głoszące fałszywe tezy.
          Wykorzystuje się tutaj zjawisko przenoszenia autorytetu np. tytułu profesora z jakiejś konkretnej dziedziny nauk ścisłych (np. fizyki) na sferę polityki w zakresie wskazywania i
          podpowiadania – oczywiście „bezinteresownie”, „w trosce”, w ramach „pomocy”, jak najbardziej „obiektywnie” – kogo należy wybierać podczas każdych odbywających się tzw. wyborów, by dokonany wybór dokonany [przez nieświadomego zmanipulowanego w ten sposób uczciwego człowieka] był trafny z korzyścią dla Polski i Narodu Polskiego. …”

         • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 7:55 pm

          pery@skop
          Dziękuję za obiektywne zwrócenie uwagi na to kto obdziela pejsami,nie mając argumentów:
          Józef Bizoń 25 Kwiecień 2012 o 6:04 pm
          1 1 Oceń wpis
          Najlepiej to odwrócić kota ogonem – tak jak to robi “O Rzesz”.
          To taki znany południowy zwyczaj. Wina Palestyńczyków, a inny tylko wziął w tym udział.
          —————————————————————————————————————
          Chyba umknęło pery@skop w innym miejscu.
          .Małe à propos.Możesz podać linka do swojego doktoratu,bo coś nijak nie mogę znaleźć w internecie.
          No i jak tam idzie obalanie dowodów Prof Biniendy,
          Podobno ten samolot nie wyleciał z Okęcia. ??

         • hjk 25 kwietnia 2012 o 8:23 pm

          Zeno ty masz jakaś obsesję do przypisywania swych myśli innym – dlaczego wycignąłeś akurat prof. Dakowskiego? Czy tylko ten jeden prof.fizyki w Polsce jest? A poza tym mamy inne dziedziny nauki, fizyka wzięta została jako „np.”

         • hjk 25 kwietnia 2012 o 8:26 pm

          dzieki Zeno za gegen-jaya, ale jego blog już zniknął i jest w jakimś archiwie – linkowałeś wczoraj czy p-wczoraj…

         • Józef Bizoń 25 kwietnia 2012 o 10:32 pm

          Jeszcze jedno.

          Jeśli ktoś tu czegoś nie rozumie, to chyba nie rozumie sam „O Rzesz’.

          Taktyka ‚zenobiuszo-podobnych’ jest oczywista.
          Uniemożliwienie na tym forum spotkania się ludzi rozumnych, prowadzania przez nich wymiany myśli i poglądów co do polskiej rzeczywistości, dokonywania analiz i ocen.
          Tym samym dążenie do marginalizowanie wpływu tego blogu na polską rzeczywistość.
          Bo kto będzie się chciał zadawać w polemikę z ‚zenobiuszo-podobnymi’?

        • hjk 25 kwietnia 2012 o 7:54 pm

         @http://zenobiusz.wordpress.com/zydzi/
         nie masz czegoś w formie pisanej, bo jednak czyta sie szybciej (mimo braku umiejętności „szybkiego” czytania) niż ogląda…

         • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 7:58 pm

          http://zenobiusz.wordpress.com/gegen-jays/
          Mówisz masz

         • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 8:00 pm

          http://zenobiusz.wordpress.com/wydrukuj-rozdaj/
          A to tylko pod warunkiem, że wydrukujesz i rozdasz
          ,no chyba że zbierasz materiał,
          na skargę o antysemityzm,
          to wystarczą screany.

         • hjk 25 kwietnia 2012 o 8:27 pm

          dzieki Zeno za gegen-jaya, ale jego blog już zniknął i jest w jakimś archiwie – linkowałeś wczoraj czy p-wczoraj…

         • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 12:19 am

          hjk@
          Czemu drugi raz powtarzasz.
          „dzieki Zeno za gegen-jaya, ale jego blog już zniknął ”
          Żeby nikt nie wszedł.????
          Po to skopiowałem,
          http://zenobiusz.wordpress.com/gegen-jays/
          bo było oczywiste ,że zniknie.

       • Wizja 25 kwietnia 2012 o 4:45 pm

        Peryskop: czy nie sądzisz ,że sformułowanie „z laminowanymi pogróżkami do maluczkich,że za mało klęczkują i słabo nadstawiają trzecie policzki ” jest raczej ironiczne ,a tym samym nieeleganckie w towarzystwie mieszanym >tzn.również katolików. Nie wyrokuję czy Zeno strzela „sobie” ale o tobie już się powiedziałam – arbiter bez krztyny elegantiarum.Zresztą arbiter samozwańczy.

        • Wizja 25 kwietnia 2012 o 4:48 pm

         Miało być ” się WYpowiedziałam”

         • Peryskop 25 kwietnia 2012 o 6:07 pm

          Archiwalna próbka jak zaciemniać imputując:

          https://monitorpolski.wordpress.com/2012/04/20/czy-w-polsce-dojdzie-do-wojny-domowej-dyskusja/#comment-92000

          Wizja 21 Kwiecień 2012 o 10:47 am
          Monitor- też przebywam codziennie między ludźmi , rozmawiam z nimi . Nie znajduję najmniejszych podstaw do twierdzenia ,że Polacy żywią W OGÓLE jakieś żywsze emocje w stosunku do Rosji /Rosjan/ a co dopiero „zajawki” eksplozyj nienawiści. Też mam oczy i uszy > nie widzę podstaw do takich przypuszczeń , jak twoje. Przeciętny Polak – pomimo wojen i doświadczeń z dzikusami ,traktuje TAMTYCH ulgowo , podkreśla się zawsze,że naród tosyjski to dobrzy ludzie. Gniew na rządzących Rosją- owszem ale zagrożenia „eksplozją nienawiści ” nie widzę.

          Peryskop 22 Kwiecień 2012 o 12:33 am

          monitorpolski 20 Kwiecień 2012 o 5:07 pm : „Dla mnie jest pewne, że coś szykują by doprowadzić do eksplozji nienawiści do Rosji. Mam oczy i widzę.”

          @Wizja vel @Wizzgga, wystarczy przeczytać ze zrozumieniem, co napisał Monitor, aby nie imputować mu czego nie napisał. Czy to umyślna intryga, czy tylko znów kłopoty z wizją ?
          Bo mniej uważny czytelnik taką pogmatwaną (i z błędem) NEGACJĘ oceny Marka może odebrać opacznie tj. że w takim razie coś z tą nienawiścią polsko-rosyjską jednak jest na rzeczy.
          Nie wiem kto z Was – Zenobiusz czy Ty – reprezentuje wyższą szkołę mataczenia ?

          =========
          koniec cytatów

          To nie jest tzw. „słodka idiotka” czyli kobiecy bałaganik w głowie.
          Bo w podobny sposób W@W obrabiała mnie z fotkami od p. Zuzanny Kurtyki:

          przygotowanie artyleryjskie czyli szum, szum, jakieś inwektywy do mnie jako osłona
          – i wniosek: są więc dowody na to, że samolot wystartował z Okęcia
          (przytaczam z pamięci – moża przekartkować Monitora i poczytać).

          Bingo ! Osoby mnie spostrzegawcze, albo znużone, lub spieszące się, wyłowią z takiego wpisu tylko to, co jest przejrzyste: są dowody na to, że samolot wystartował z Okęcia

          A chutzpah polega na tym, że żadnych wiarygodnych dowodów nie ma !

          Gdyby to był tylko brak precyzji w wyrażaniu się, to wypadałoby wszystko poplatane, Tymczasem u @Wizji zawsze „docelowe” wnioski są klarowne, a reszta tonie
          w szumie, w zarzutach i w emocjach.

          Czy to nie jest wyższa szkoła manipulacji ?

         • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 6:35 pm

          Podobno jesteś Dr.inż.może specjalnie to omijasz,bo jesteś doktor -konduktor/
          Do tego widzę że damski bokser.Tu masz jeden z mnóstwa dowodów na to, że doleciał.
          Twoim zdaniem nie wyleciał.

          http://kruk.nowyekran.pl/post/26480,prof-binienda-mikropekniecia-przemawiaja-do-inzynierow
          są więc dowody na to, że samolot wystartował z Okęcia
          (przytaczam z pamięci – moża przekartkować Monitora i poczytać).

          Bingo ! Osoby mnie spostrzegawcze, albo znużone, lub spieszące się, wyłowią z takiego wpisu tylko to, co jest przejrzyste: są dowody na to, że samolot wystartował z Okęcia

          A chutzpah polega na tym, że żadnych wiarygodnych dowodów nie ma !

         • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 6:53 pm

          Argumentacji Prof Biniendy,i tak nie zrozumiesz ,bo kończyłeś „klozety”,ale to może do ciebie dotrze.No i małe à propos.Możesz podać linka do swojego doktoratu,bo coś nijak nie mogę znaleźć w internecie.

          http://zenobiusz.wordpress.com/2012/04/25/nim-skrzywdzi-cie-buddyzm/

         • Peryskop 25 kwietnia 2012 o 8:36 pm

          Zeno@biust: „Możesz podać linka do swojego doktoratu”
          Mój podpisany i obroniony, więc na siebie go nie przerobisz.

          Ale na bazarku tam gdzie nabyłeś okularki za 5,50 za szkło na pewno ci coś fajnego dopasują.

          Przygotuj się na wydatek 170-200, habilitacja od 300 w górę. Narzuć temat, ale wtedy musisz po stówie dołożyć.

          Czyli jak będziesz miał około tysiąca i zamówisz hurtem + 3 dyplomy w złoconych ramkach to z profesurą nadzwyczajną się wyrobisz.

          Oczywiście ceny wziąłem z rękawa, a rękaw z sufitu.
          Ale masz duży łeb, to sobie poradzisz lokalnie.

         • hjk 25 kwietnia 2012 o 8:46 pm

          najpierw trzeba zapytać o to, co analizuje prof. Binienda i jakie mikropekniecia, zresztą on sam twierdzi, ze PRZEMAWIAJĄ a nie DOWODZĄ, bo jak na razie to bezsensowne bajania o pancernej ‚brzozie’ co obalił już K.Cierpisz.

          A poza tym analiza jakichs szczątków nie jest dowodem na wylot!!
          najpierw by trzeba udowodnić, ze to są szczątki „TEGO” Tu, że wiózł on ludzi i ze rozbił się tam z nimi, kiedy Wiśniewski i Bahr z uporem twierdzą, ze ciał zaraz po ‚katastrofie’ nie było…

          Czyli mamy dalszy ciąg „odlotów”, których nie sposób (na podstawie tego co wiemy i co upubliczniono) dowieść albo powiązać z „wrakiem smoleńskim”. Choć może są jakieś „tajne” dowody…

     • O Rzesz 25 kwietnia 2012 o 3:36 pm

      Tak. Oczywiście chodziło o Güntera Grassa a nie o naciągacza faktów, Jana Tomasza Grossa. Przepraszam za pomyłkę.

      • rebeliant 25 kwietnia 2012 o 6:56 pm

       Wynikało z kontekstu. Co innego te wojenki osobiste Zenobiusza. Już się tego blogu czytać nie da! Czy on czasem swojego nie prowadzi?

       • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 7:09 pm

        rebeliant@
        Prowadzę osobistą wojenkę
        ,wszędzie gdzie się da,
        żeby nie wsadzać tekstów Lucyferian,
        nie zwalczać Katolicyzmu,
        nie pakować antysemityzmu wulgarnego,
        nie oczerniać PiS,
        nie popularyzować kultów azjatyckich
        ,i marihuany.
        A tak w ogóle to jesteś nowy,czy wielo nickowiec ???

      • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 6:57 pm

       O Rzesz@
       Nie tak,BARDO SERDECZNIE przepraszam,więcej nie będę.!!!
       No a ciekawe jak przeprosisz Biziń @ żeby jednak, zgolił Ci pejsy.
       Jak będzie to robił tępą brzytwą,
       może doczytasz i zrozumiesz o co tu chodziło.

       • Józef Bizoń 25 kwietnia 2012 o 11:00 pm

        Właśnie ‚O Rzesz’ [a i inni] może doczytają i zrozumieją polską rzeczywistość.
        Karta nawigacyjny pomaga w szybkim się w tym zorientowaniu.

        KARTA NAWIGACYJNA KN1 – WPISY
        http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/17/karta-nawigacyjna-nr-1-wpisy/

       • O Rzesz 26 kwietnia 2012 o 10:24 am

        A co mnie obchodzi co wy o mnie myślicie?.
        Ojca, matki nie zabiłem.
        Dziadków i pozostałą rodzinę kocham i odwiedzam to co mnie może boleć cudze bredzenie?. Zabrnęliście w ślepą uliczkę i kąsacie się po pęcinkach gdy wilki was otaczają.
        Róbcie tak dalej.
        Ja wasze oszołomstwa ofiarowuję Panu Bogu poprzez Jezusa i Marię.
        To mój odgromnik.
        Plując na mnie plujecie w oczy Bogu.
        P S
        Uważasz się za chrześcijanina?. To czemu opluwasz P. Bizonia?.
        Nawet jak ma pejsy (w co wątpię) to co złego robi?.
        Jeśli ty jesteś agentem, co ci zarzucano, to jaki mam na to wpływ?. Nie widzę niczego złego w tym co robisz choć czasem za bardzo panikujesz.
        Peryskop nie wierzy w Boga a przynajmniej stara się za takiego uchodzić.
        Co mnie do tego że się myli?. Jego technokratyczna wola!.
        Wasza też.
        Odezwałem się bo akurat jestem człowiekiem który nie tylko wierzy ale również wie że po za materią jest inna rzeczywistość i wasze wojenki są śmieszne a wręcz idiotyczne.
        Skupcie się na tym co istotne i przestańcie się opluwać bo faktycznie blog na tym cierpi.
        Finito.
        Idę uczesać pejsy. 😀

        • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 11:04 am

         O Rzesz@
         „Jeśli ty jesteś agentem, co ci zarzucano”,
         Wyżej ceniłem Twoją przenikliwość,ale cóż każdy może się pomylić.
         „To czemu opluwasz P. Bizonia?.”
         Gdybyś zadał sobie trud, wiedział byś ,że atakuje poglądy Bizonia,nie jego osobę.
         Jeśli plucie na Papieża,szczucie na Żydów,które jest grzechem,zgodnie z nauczaniem Kościoła,opluwanie ,Lecha Kaczyńskiego,a wszystko skierowane do młodego czytelnika,uważasz za drobiazg bo kochasz najbliższą rodzinę,to przypomnę Ci co to grzech zaniedbania,i egoizm ,także rodzinny.
         „Plując na mnie plujecie w oczy Bogu.”
         Wysoko się cenisz.
         Nie przywołuj imienia Pana Boga twego ,do czczych rzeczy,powiada Pismo.
         Nie oczekuję ,Twojej odpowiedzi,chyba ,że na moim blogu.a tego że porozmawiasz o tym szczerze ze swoim spowiednikiem,czy starszym zboru.

         • O Rzesz 26 kwietnia 2012 o 3:43 pm

          Cenię się tak jak każdy powinien. Nie jestem ani lepszy ani gorszy od nikogo. Jestem dzieckiem bożym i jego opiece się oddaję!.
          Nawet jak ktoś opluwa i wyzywa to można dyskutować o tym co dotyczy tematu kalumnii. Ty jemu a on tobie nawzajem przypinacie sobie pejsy co zamieniło się z czasem w groteskę.
          Wielu tu opluwało i opluwać będzie.
          Jak on szczuje to przyjdzie czas że jego poszczują jeśli jest niesprawiedliwy.
          Widać jeszcze nie dojrzał do tego by widzieć że Żydzi potrafią wystawić na odstrzał swoich ziomków by uzyskiwać swoje cele.

          Podawajcie informacje.
          Oprócz tego podajecie również swoją interpretację tak jak byśmy, czytający, nie mieli swojego rozumu i nie potrafili ocenić.
          Naiwnych i ślepych jest więcej niż byś ty czy ja chciał.
          Wszystkim oczu nie otworzysz, wszystkich nie uratujesz. Jeśli tak myślisz to właśnie ty grzeszysz pychą.
          Ja pragnę od was jedynie jasności wypowiedzi i świętego spokoju bez opluwania się nawzajem bo to czyni ten blog śmietnikiem waszych emocji które i nam się udzielają.
          Jak macie coś sobie do zarzucenia to spotkajcie się w realu i albo idźcie na wódkę albo dajcie sobie po gębach ale zamknijcie już jadaczki i nie raczcie nas bzdurami w stylu „ty żydzie” „nie to ty jesteś żyd”.
          … no i przez ciebie pejsy mi się splątały!!!.

         • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 4:20 pm

          Prowadzę osobistą wojenkę,jak mi zarzucono kilka komentarzy wyżej,
          ,wszędzie gdzie się da,
          żeby nie wsadzać tekstów Lucyferian,
          nie zwalczać Katolicyzmu,
          nie pakować antysemityzmu wulgarnego,
          nie oczerniać PiS,
          nie oczerniać poległych na Siewiernym.
          nie popularyzować kultów azjatyckich
          ,i marihuany.
          Nie plułem na Ciebie w żadnym miejscu,
          zwróciłem Ci tylko uwagę na sens wypowiedzi Bizoń@
          Niemniej ,uznanie że plucie na Ciebie,
          to plucie w twarz Boga??????
          Przemyśl to proszę. 🙂

     • Peryskop 25 kwietnia 2012 o 8:09 pm

      juz po moderacji – link do rozmowy z @prosty chłop z podkarpacia

      https://monitorpolski.wordpress.com/2012/04/25/wydarzenia-i-komentarze-25-kwietnia-2012r/#comment-93602

   • mi461 25 kwietnia 2012 o 1:41 pm

    nie tylko @hjk, my mamy rowniez polaczenia przez Yahoo i juz czesto monitorowalam ze zza granicy nie dostaje poczty lub bardzo opozniona (to dziala w obie strony)
    Bylo 2 dni Ok pozniej znow blokada i podobne informacje do Marka, zwlaszcza z UK mam problemy.
    Mialam zdiecie od syna (glupia sprawa bo lubi fotografowac samoloty) i nie dochodzilo.
    Ciagle wracaly jako odrzucone-zablokowane przez Yahoo.

    • kefir2010 25 kwietnia 2012 o 2:32 pm

     na onecie przychodzi mi od Piotra opóźniona korespondencja lub w 3/4 wypadków wpada do spamu. co ciekawe, maile z Nigerii itp typowe dla spamu, często pokazują się normalnie.

    • Irol 25 kwietnia 2012 o 3:35 pm

     Żaden problem, już się kilka lat męczyłem z gmailem. Żeby wysłać zdjęcie wystarczy:
     1) Umówić się na jakieś dłuuugie hasło poprzez rozmowę osobistą :),
     2) Zdjęci(e)a zapakować do pliku za pomocą darmowego IZARC’a zabezpieczonego tym hasłem,
     3) Zmienić rozszerzenie pliku z nazwapliku.zip na nazwapliku.niema,
     4) Plik wysłać do odbiorcy,
     5) Odbiorca musi najpierw zmienić rozszerzenie z .niema na .zip,
     6) Rozpakować plik z użyciem wcześniej umówionego hasła.

     Sposób działa w 100% jeżeli tylko rozmiar pliku ZIP nie przekroczy maksymalnego rozmiaru attachement’u.

     • mi461 25 kwietnia 2012 o 8:55 pm

      musimy to sprawdzic, wpadlismy na pomysl zeby wysylal mi na e-mail z o2.pl i dochoni blyskawicznie.
      Skubancy boja sie w tym UK nawet paczke mi trzymaja juz na custom (odprawie celnej) 3 dni.
      Teraz wszystko jest tak po..chane 😉 ze glowa boli.

      Wlasnie skonczylam rozmowe ze swoja kompania internetowa i oswiadczyli mi
      ze teraz wszystkie kompanie internetowe czy to Yahoo czy inne trzepia e-mail/e
      powiedziano mi ze jest scisla CENZURA
      …wszedzie
      hmmm…….. i sie porobilo

  • Aśka 25 kwietnia 2012 o 1:45 pm

   doczekaliśmy … pętla się zaciska … a wielu nadal śpi spokojnie

 8. AQQ 25 kwietnia 2012 o 11:58 am

  Proza życia z Polin
  …Pan Zbigniew straty swojej firmy oszacował na milion osiemdziesiąt dwa tysiące złotych. Ubezpieczyciel wypłacił mu 338 tysięcy złotych. Od rządu dostał 50 tysięcy bezzwrotnej pożyczki i 223 tysiące złotych, jako refundację rocznego wynagrodzenia dla 11 pracowników, którzy nie mieli zajęcia, ale też nie zostali zwolnieni. Z tych pieniędzy opłacone zostały składki na ZUS i podatki. Teraz musi oddać 96 tysięcy złotych. Opowiada, że przyszła do niego pani, która zrobiła jedno zdjęcie wyremontowanego budynku, zaniżyła metraż i wartość sprzętu. Według niego, działania wojewody są niezgodne z ustawą o usuwaniu skutków powodzi z 2010 roku.

  Jest on jednym z 15 przedsiębiorców, którzy muszą oddać pieniądze. Jacek Sułek ze Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego twierdzi jednak, że przepisy Komisji Europejskiej mówią, że w wycenie strat nie bierze się pod uwagę zamortyzowanych maszyn i urządzeń i straszy komornikiem.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,118554,title,Skandal-z-pomoca-dla-powodzian-z-Sandomierza,wid,14439237,wiadomosc.html

  Tajemnica bez tajemnic. wp.pl
  Zniesienie kar za ujawnianie informacji skarbowej doprowadzi do gigantycznych patologii w gospodarce – ostrzegają eksperci na łamach „Puls Biznesu”
  Organy skarbowe posiadają poufne informacje o milionach obywateli i przedsiębiorców. Przed wyciekiem na zewnątrz chroni je tajemnica skarbowa, za której ujawnienie grozi urzędnikowi surowa kara do 5 lat więzienia. Jednak Ministerstwo Sprawiedliwości chce zrezygnować z karalności tego przestępstwa.

  Nawet 30tys. kary za PIT-a.
  Bezrobocie spada…?
  Idylla zielonej wyspy trwa.
  Dziś zbierają się nasi oprawcy na wiejskiej-)

  • hjk 25 kwietnia 2012 o 12:05 pm

   nawet wg Vincenta za ost.4 lata przybyło 880 tys. mc pracy..

  • O Rzesz 25 kwietnia 2012 o 12:33 pm

   Chyba przy okazji omawiania sprawy właściciela „Optimusa” (ale nie tylko bo wczoraj widziałem podobne info) było podane że istnieje plan nie tylko niszczenia naszego przemysłu jako takiego i gospodarki poprzez „prywatyzację” ale również plan niszczenia polskich przedsiębiorców.
   Właśnie takie pułapki w postaci „kruczków” wykluczających jakieś typowe sytuacje mogą być jednym z aspektów realizacji tego mafijnego przedsięwzięcia.
   Wszystko co może nam zaszkodzić jest dla unych narzędziem!.
   OPrawcy … bardzo trafne sformułowanie.

   • hjk 25 kwietnia 2012 o 8:54 pm

    dobrze by było, aby przedsiebiorcy jakoś się zaczeli bronic czy organizować w jakąś „samoobronę przedsiębiorców’

    • Aśka 25 kwietnia 2012 o 8:57 pm

     Z tego co wiem, to się jednoczą energicznie 🙂

  • AQQ 25 kwietnia 2012 o 9:03 pm

   Koniecznie wysłuchajcie co ma do powiedzenia o Polakach i Polskości guano-wyborcze- świetnie komentuje narrator! Czy jest ktoś kto to kupuje???

   http://tv.nowyekran.pl/post/60400,zle-psy-i-cyngle-z-gazety-wyborczej-krzysztof-wojciechowski

 9. Wymagany podpis 25 kwietnia 2012 o 12:01 pm

  Ja od strony praktycznej – może trzeba uruchomić w domu komputer z czymś takim jak ClearOS i mieć całkowicie prywatną/własną pocztę?

  • monitorpolski 25 kwietnia 2012 o 12:11 pm

   Jeśli mógłbyś podesłać więcej informacji, to zamieściłbym to w Poradniku Technicznym. Tak, jestem gotów uruchamiać kompa z zewnętrznego dysku do surfowania i poczty.

   • Wymagany podpis 25 kwietnia 2012 o 1:55 pm

    To może pomoże to: https://tails.boum.org
    Zaś ClearOS (www.clearfoundation.com) to łatwa w obsłudze instalacja serwera Linuxowego z wszystkim-co-się-zamarzy (łącznie z snort-inline). Uruchamiam własny serwer pocztowy, zakładam konta dla zaufanych osób i nikt nam nie przegląda korespondencji, cała się odbywa „wewnątrz” jednego kompa który stoi w mojej szafie. Wystarczy jakakolwiek domena.

 10. hjk 25 kwietnia 2012 o 12:03 pm

  Wczoraj wieczorem i dziś ostro haarp-ują:
  http://www.haarp.alaska.edu/cgi-bin/scmag/disp-scmag.cgi

  • Aśka 25 kwietnia 2012 o 1:22 pm

   Na południu dzisiaj było niebo, jak ? na księżycu? baaardzo dziwne, nawet trudno to opisać – srebrzysto kobaltowe z regularnymi ciężkimi chmurami, jakby namalowanymi.

   • Aśka 25 kwietnia 2012 o 1:24 pm

    dzisiaj rano (zapomniałam dopisać) widocznie w nocy pryskali

   • monitorpolski 25 kwietnia 2012 o 8:10 pm

    Dziwne, bo w Krakowie było idealne. Nie była to jakaś mgiełka górska?

    • Aśka 25 kwietnia 2012 o 8:35 pm

     Mgły nie było wcale, tylko chmury jakieś takie kosmiczne. Nie wiem do czego je porównać.

     • Aśka 25 kwietnia 2012 o 8:38 pm

      Zaznaczam, że to było dość wcześnie rano, tj. pomiędzy 6:30 a 8:30. Potem stopniowo, aczkolwiek dosyć szybko pojawił się błękit z puszystymi białymi obłoczkami.

 11. wacpan 25 kwietnia 2012 o 12:15 pm

  brakuje mi juz pomalu slow….

  http://konflikty.wp.pl/kat,1020229,title,USA-chca-by-Polska-placila-20-mln-dol-na-Afganistan,wid,14439896,wiadomosc.html

 12. Jony 25 kwietnia 2012 o 12:18 pm

  Wracając Monitor do poprzedniego mego wpisu na temat smoleńska i twojej odpowiedzi. To jeśli nawet był zamach w smoleńsku i stoi za tym putin czy ktoś inny to jaki jest sens by ludzie szli na wojnę z rosją za błędy polityczne kaczyńskich? Naprawdę tak łatwo ci podjąć decyzje za cały naród tak jak to robi kaczyński by wysłać tych ludzi na śmierć. Bo kaczyński nas wyśle na wojnę jak się okaże że był to zamach nawet jeśli nie był to może dojść do wojny gdy kaczyński wygra wybory, przecież jego brat dążył do konfliktu z rosją za wszelką cenę. On tak bardzo od brata się nie różni a nawet jest agresywniejszy. Zginęło w tym tupolewie ponad 100 ludzi czy przez ten samolot ma ginąć miliony polaków w wojnie z rosją bo jakiś kaczyński przy pomocy narodu będzie chciał domagać się sprawiedliwości na putinie. Z tego co wiem katolicy czystej wiary nie są zwolennikami zabijania więc jeśli jesteście za wojną to tak naprawdę jesteście hipokrytami a wasza wiara jest mocno zakłamana i być może na pokaz. Mam nadzieje że wygra zdrowy rozsądek i się opamiętacie. Smoleńsk trzeba wyjaśnić ale innymi rękoma niż tuska czy kaczyńskiego jako premiera.

  • monitorpolski 25 kwietnia 2012 o 8:15 pm

   MASZ RACJĘ JONY. Dlatego nie lubię tematu Smoleńska, choć bardzo mnie to boli co się dzieje. Pisałem już o tym, że mogła to być prowokacja by wzniecić konflikt z Rosją, to co robi część „prawicy” to tylko szczucie zmierzające do wywołania konfliktu zbrojnego. Dla Polski ta wojna była by samobójstwem. A komuś pewnie bardzo zależy na tym by nasz kraj wyczyścić z „Polaczków”.
   Proszę wszystkich na blogu by torpedować takie działania wrabiania Polski w konflikt z Rosją.
   Na początku lat 90-tych była niemalże wolna wymiana towarów Polski z Rosją i Ukrainą – pamiętacie co się wówczas działo na wschodzie Polski? Jaki był ruch w interesie, jak się wszystko budowało, ludzie mieli pracę, godziwe dochody? Ciach, jednym ruchem to zamknięto. Gdzie w tym był interes naszego narodu?

   • hjk 25 kwietnia 2012 o 9:32 pm

    no przeciez ‚nlezało ciachnąć’ bo to UE nas miala ‚zbawiać’ i ‚dotacje’ od niej, a nie wolna wymiana z rosja, białorusią czy ukrainą…

  • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 9:54 pm

   Całe szczęście ,że Kaczyński nie jest Jony.Nie widzisz innych sposobów niż wojna.
   Pomyśł trochę.Lech Kaczyński dążył do zbudowania bloku państw Międzymorza,
   a nie do wojny a Rosją .
   Oczywiście ,cała propaganda rządowa,
   w tej chwili pod takim hasłem ucisza temat zamachu.
   Po na choćby potop,byle nie Kaczyński

   • Józef Bizoń 25 kwietnia 2012 o 11:11 pm

    Kaczyńscy już zrobili [wraz z innymi] potop dla Polski i Narodu Polskiego – niech się teraz wypcha – najlepiej sianem

    Tragicznymi rocznicami 13 grudnia stoi dla Narodu Polskiego
    http://jozefbizon.wordpress.com/2011/12/08/tragicznymi-rocznicami-13-grudnia-stoi-dla-narodu-polskiego/.

    Fragment.
    „Wielkimi krokami idzie mocno niepewny czas i wszystko musi być pod dobrze wcześniej zaplanowaną kontrolą, bo inaczej może się zdarzyć, że Polacy urwą się z łańcucha niewoli – i spełni się czarny sen Jarosława Kaczyńskiego, a to, że wykluczeni Polacy wraz z częściowo wykluczonymi Polakami spotkają się wreszcie przy urnie wyborczej bez jego udziału, bez jego towarzyszy: z KOR, z Fundacji Batorego, i kanciastego stołu.

    Zamiast „Marszu Niepodległości” 13 grudnia 2011 r. lepiej w tym dniu niech Jarosław Kaczyński z detalami opowie nam Polakom o polityce wobec Izraela, która nie ma prawa się zmienić pomimo zmiany rządów w Polsce.

    Niech nam Polakom powie Jarosław Kaczyński – a jak się ta polityka zmieni w wyniku prawdziwie demokratycznych wyborów to co? Kto i pod czyim przywództwem napadnie na Polskę?

    Niech nam Jarosław Kaczyński udzieli odpowiedzi na bardzo proste pytania:
    – Czy D. Tusk wraz ze swym rządem realizuje tę nie mającą się prawa zmienić politykę względem Izraela? Czy też nie realizuje?
    – a jeśli D. Tusk realizuje tę politykę, to czy realizuje ją w stopniu: niezadawalającym, zadawalającym, dobrym, bardzo dobrym, z nawiązką?
    .
    A może też i Pan Zbigniew Ziobro w dniu 13 grudnia 2011 r. [może być i nieco później] opowie nam Polakom o tej polityce względem Izraela i udzieli odpowiedzi na postawione wyżej pytania.

    Wreszcie, jak zawiodą w tym względzie Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro, to może o tej polityce względem Izraela [która nie ma się prawa zmienić] coś nam Polakom chociaż trochę powie na falach Radia Maryja prof. Jerzy Robert Nowak – no i może chociaż spróbuje odpowiedzieć na postawione wyżej pytania.

    Jest to konieczne, gdyż mówienie i powoływanie się na sukcesy Orbana na Węgrzech może się okazać całkowicie chybione w świetle tej niemającej prawa się zmienić polityki Polski wobec Izraela. ….”

    A tutaj dorzucę – może nam „Zenobiusz” coś w tym względzie tu poda?

   • Józef Bizoń 25 kwietnia 2012 o 11:17 pm

    Raczej hazarii międzymorza

 13. sinus 25 kwietnia 2012 o 12:44 pm

  tu głównie chodzi o to, ze jak marihuana jest nielegalna, to w obrocie „czarno-rynkowym” pojawiają się perełki z domieszką różnych poprawiaczy. Znajdziesz marihuanę z pyłem ze świetówek (zwiększa wagę, mieni się niczym krystalicznie czysta żywica), nasaczona niekiedy syfem typu domestos i inne. Niedoświadczony palący ma nikłe szanse rozróżnić co pali co rządowi na rękę. Od lat wiadomo ze wszystko co poprawnie rozpoznane i moderowane przez użytkownika minimalizuje bądź kompletnie neutralizuje negatywne efekty. Marihuana ma wieloletnią historię badań i mogę jako osoba bardzo obeznana w temacie powiedzieć/napisać, ze zajmuje troszkę czasu zanim organizm poza stanem „haju” zacznie wyciągać benefity z palenia. Jednak bezapelacyjnie przy przezornym stosowaniu mamy zjawisko przynoszące wielokrotnie więcej plusów. NIGDY NIE PALCIE GOWNA ŻEBY BYĆ „TRENDY”. Jeśli już palicie zwróćcie uwagę na kolor dymu, powinien być jasny, na popiół, który powinien „przepalić” się do sypkiej szarej postaci, próbkę można również osuszyc na kaloryferze, jeśli po 1 dobie intensywnego suszenia ziele jest wciąż mocno wilgotne i zmienia zapach z naturalnego na „jakiś obcy” prawdopodobnie było czymś nasaczone. Ostatnia sprawa to samo spalanie, nie powinno strzelać i skwierczec czy puszczać iskier. Tylko nasiona i niedosuszone gałązki delikatnie strzelają, ale łatwo rozróżnić. Rząd nie ma interesu w dobrej czystej legalnej marihuanie, gdyż zbyt szybko wyszłyby jej pozytywne efekty. Tak długo jak czarny rynek zawiera dużo trującego gowna, tak długo rząd może obwiniac marihuanę o szkodliwe efekty i wciskać ciemnote ze marihuana zabierze Cię na grunt twardych narkotyków, co jest po części prawda , gdyż chemiczne wzmacnianie zawiera substancje dodatkowo uzależniające. Czysta marihuana nie uzależnia. Powodzenia przy eksploracji stanów wszystkim którzy weszli na ta drogę, i pamiętajcie, ze Bóg dał wam to wszystko by używać ALE Z GŁOWĄ!

  • O Rzesz 25 kwietnia 2012 o 1:00 pm

   Właśnie to „używanie z głową” jest największym problemem.
   Mało kto, szczególnie w większości ludzie młodzi, są zdolni do zachowywania umiaru i robienia wszystkiego „z głową”.
   Dlatego jestem jej gorącym przeciwnikiem.
   Jak już kiedyś mówiłem gatunki bez THC powinny być zalegalizowane. Nic więcej.

   Nawet jak wersja z substancją czynną zostanie zalegalizowana to jaką masz pewność że producenci i sprzedawcy dalej nie będą jej ulepszali?.
   Tak dzieje się z tytoniem tak wreszcie dzieje się z … benzyną!.
   Jej się wprawdzie nie spożywa ale jest również towarem.
   A co z naszymi rolnikami?.
   Importują GMO i sieją to gówna choć wiedzy o szko0dliwości przybywa.

   Są już oficjalne dane że oziminy w większości wymarzły.
   To będzie jeden z argumentów dla morderców spod znaku GMO za zalegalizowaniem i wskazaniem „źródła ratunku”.!.

   Dla zysku wielu zrobi wszystko!.

   • Peryskop 25 kwietnia 2012 o 1:15 pm

    Prosty@czp, pod przed-poprzednim artykułem wpisy się skończyły,
    więc tu poniżej przytaczam Twój post. A wpierw odpowiedź:

    Dziękuję za rzeczowe wyjaśnienia i przeproszenie.

    Cieszy, że dostrzegłeś już że może i mam rację.

    Jak zagłębisz się jeszcze bardziej, to może użyjesz cojones i reprymendę typu ”zluzuj gatki” prześlesz właściwemu adresatowi tj. do Zenobiusz © by „bydlaku” 2012.

    Bo zbyt łatwo być pryncypialnym serduszkiem i apelować do obu okładających się stron:
    – Hej, wy tam, pora skończyć te żenujące boje, niech wreszcie nastanie (s)pokój!

    A przecież właśnie tego typu rozejmy w realu są często postulowane przez polityków, pokojowych noblistów, ONZ, Watyk(l)an itp., zwykle z zaniedbaniem interesów strony słabszej, napadniętej, która zmuszona do takiego „pokoju” żywi uzasadnione prawo do odwetu. Czy zatem takie „misje pokojowe” jak na Bałkanach, na Bliskim Wschodzie, czy w Afryce, nie są w istocie podkładaniem trotylu pod przyszłe konflikty ?

    Uczulam na te sprawy, bo wciąż mamy w obiegu medialnym ”pomyłkowe” informacje o „polskich obozach koncentracyjnych”, a pamiętam tez z autopsji pewnego Hiszpana, który na wieść skąd jestem zarzucił mi wywołanie II wojny światowej !

    Zupełnie odmiennie zachował się pewien Anglik przypadkowo posadzony koło mnie i mojej żony na jakimś oficjalnym raucie, który przed deserem nie proszony o to niespodziewanie przeprosił nas za podłe potraktowanie Polski przez aliantów podczas tamtej wojny i po jej zakończeniu. Bo zawsze się znajdzie jakiś sprawiedliwy pośród tłumu otumanionych krzykaczy.

    Niedawno zwróciłem uwagę Kosiarce@, że teraz nawołując nas do rozejmu wyrządza krzywdę sugerując remis w sytuacji kiedy jeden facet napadł na drugiego fałszywymi oskarżeniami i inwektywami – prawdopodobnie umyślnie i dość skutecznie robiąc tą chutzpą rejwach na blogu Marka żeby odciągnąć naszą uwagę od ważniejszych spraw. Ale rozumiem „dobre” intencje Kosiarki@ – płynące z podszeptu Deyablosa@ – i wierzę, że powoli tak jak Ty dostrzeże swój błąd w ocenie, a właściwie w braku oceny.

    A w OTO (Oddział Trolllski Obserwacyjny) nie jest tak źle! Bo starsi stażem, jak @DrużynaAA, @44, @jakis_buk, @libro77, @Jas, @jakzawsze, @FAKIR, a ostatnio @Zenobiusz – już wiedzą, że tak naprawdę ostatnia litera O jest od słowa „Otwarty” 😀

    Dziękuję za pozdrowienia, i nawzajem!
    =================================================
    .
    https://monitorpolski.wordpress.com/2012/04/22/wydarzenia-i-komentarze-22-kwietnia-2012r/#comment-93464

    prosty chłop z podkarpacia 25 Kwiecień 2012 o 3:14 am
    Ehh… A teraz po kolei:
    -B..uff,dobrze że nie kazałeś mi się dalej zagłębiać w alfabet,bo taki trochę analfabeta zemnie jak już się pewnie dało zauważyć
    -Nie doszukuj się jakiejś ukrytej prawdy czy zakamuflowanych znaczeń w moich postach…
    -Nie zamierzam niczego pokazywać szczególnie płci męskiej heh
    -Przestań,krytyka?nie wiedziałem ze zdanie”zluzuj gatki” aż tak cie zaboli.A chciałem się odnieść do krytyki @zeno,myślałem ze twoje wypady w jego stronę są bezpodstawne..Po głębszym przestudiowaniu tematu/ów tego pana stwierdziłem że może i masz rację…Dla tego późniejszych moich postach jak pewnie zauważyłeś postanowiłem się ze swojego stwierdzenia wycofać i przeprosić(czy też zluzować gatki)..
    -Mam nadzieje że wybaczysz mi chłopowinie z “sympatycznej krainy”,MEA CULPA

    ps:Mam nadzieje ze moja wypocina odpowiada na wszystkie twoje pytania,bo naprawdę nie lubię się pocić

    • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 8:29 pm

     A przecież właśnie tego typu rozejmy w realu są często postulowane przez polityków, pokojowych noblistów, ONZ, Watyk(l)an itp., zwykle z zaniedbaniem interesów strony słabszej, napadniętej, która zmuszona do takiego „pokoju” żywi uzasadnione prawo do odwetu. Czy zatem takie „misje pokojowe” jak na Bałkanach, na Bliskim Wschodzie, czy w Afryce, nieA przecież właśnie tego typu rozejmy w realu są często postulowane przez polityków, pokojowych noblistów, ONZ, Watyk(l)an itp., zwykle z zaniedbaniem interesów strony słabszej, napadniętej, która zmuszona do takiego „pokoju” żywi uzasadnione prawo do odwetu. Czy zatem takie „misje pokojowe” jak na Bałkanach, na Bliskim Wschodzie, czy w Afryce, nie są w istocie podkładaniem trotylu pod przyszłe konflikty ?

     I swoim zwyczajem ,węża wśród kwiatów wysyła,nasz „filar.”
     Łyżka dziegciu,i stała praktyka,i poproszę jednak o uzasadnienie tezy,że Watykan,
     bierze udział w działaniach,które „są w istocie podkładaniem trotylu pod przyszłe konflikty ?”

    • monitorpolski 25 kwietnia 2012 o 8:35 pm

     peryskop, pozwolisz że się wtrącę – nie szkoda twojego cennego czasu?
     Mamy tu prawdziwy holocaust w zwolnionym tempie, nie warto by się tym zająć na full time?

     • Peryskop 25 kwietnia 2012 o 10:42 pm

      Marku, zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji. Ale nie wpadajmy w panikę.
      Jak daleko ujedziesz jeśli któryś z pasażerów Twojego bloga wsadza Ci kij w szprychy?

      Bo jednocześnie dostrzegam, że Zenobiusz niezwykle uaktywnił się, żeby tu mącić.
      Proszę zwróć uwagę, że nie tylko ja mam tę świadomość i nie tylko ja jestem atakowany.

      Podejrzewam, że mamy do czynienia albo z czymś w rodzaju ADHD, albo sentymenty…
      Ale niestety trzeba przyznać, że czasem występują objawy jakby był zadaniowany 😦

      Staram się realizować co powinieniem obok odpierania ataków oraz ujawniania manipulacji.
      Jeśli używam dowcipów to po to żeby odpłacić pięknym za nadobne. Gentiles też potrafią 😀

      Czy nie dostrzegasz, że coś dziwnego nastąpiło po wciskaniu nam filmiku i zdjęć z Okęcia ?

      • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 10:57 pm

       Peryskop@
       Po prostu zrzuciłeś maskę.
       „Staram się realizować co powinieniem”
       To widać tylko,skąd ta powinność.
       Walenie w katolicyzm,obrona wschodnich kultów,
       Szkalowanie Konrada IN,negowanie wylotu z Okęcia?
       Jak tam z dowodami dla inżynierów Pro Biniendy.???
       Ciekawe kto nakłada taką powinność,bo że ją on,
       kurczowo realizuje,to widać słychać i czuć.
       Who’s next

    • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 8:46 pm

     prosty chłop z podkarpacia@
     ‚jeden facet napadł na drugiego fałszywymi oskarżeniami i inwektywami – prawdopodobnie umyślnie i dość skutecznie robiąc tą chutzpą rejwach na blogu Marka żeby odciągnąć naszą uwagę od ważniejszych spraw”
     Nie zamierzam szukać linków ,bo w wielu sprawach sam się ich nie doczekałem,
     a podawane przeze mnie,były traktowane jak nie istniejące,i zabawa trwała.
     Nikogo nie atakowałem ,a zwalczałem merytorycznie poglądy Pery@skop.na parę kwestii:
     -propagowanie buddyzmu,wśród młodzieży czytającej ten blog,jako równorzędnej religii katolickiej.
     -traktowanie Listów Apostolskich,jako żydowskiej dywersji ,która zniszczyła chrześcijaństwo u zarania.
     -negowanie faktu zamachu nad Smoleńskiem,na który jest coraz więcej dowodów.
     -umożliwienie tamara@ propagandy new age i wręcz lucyferiańskiej,poprzez,”kulturalną konwersację,dającą okazję do wklejania,bałamutnych wręcz satanistycznych treści,bez jakiejkolwiek rzetelnej krytyki.

     Ja piszę dla czytelników,którzy mają czas,i ochotę docierać do prawdy.
     Kwintesencja zwalczanych przeze mnie ,wskazanych wyżej poglądów,to de facto
     atak na Kościół katolicki,współbrzmiący z nasiloną kampanią władz ,w tym samym kierunku.
     Jest to atakowanie jedynej zorganizowanej siły,która zawsze w historii,była ostoją dla Narodu,w najcięższych nawet chwilach,a więc jest to atak ,na nasz byt narodowy.
     Wiem ,że wielu wchodzi na blogi ,swoiście dla rozrywki.
     Przy okazji,są podprogowo infekowani tego typu podstępnymi treściami.
     Całość aktywności peryskop@ udokumentowałem sobie ,na swoim blogu,
     http://zenobiusz.wordpress.com/2012/03/29/peryskopa-labedzi-spiewczyli-jak-wykruszaja-sie-sztuczne-autorytety/
     Dostęp jest jednak na hasło.gdyż skończyłem już dyskusję ,z ludźmi ,którzy wchodzą z fałszywej poczty i IP osłanianego programikiem „ukryj”

     • Aśka 25 kwietnia 2012 o 8:51 pm

      Gdzie Ciebie Zenobiusz logiki uczyli? Peryskop negował fakt zamachu nad Smoleńskiem? Nie wierzę.

      • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 9:06 pm

       Aśka@
       Czyli ,nie czytałaś ,a jedynie z doskoku.,sobie pozwalczałaś Zenobiusza?
       Jeżeli twierdzi się ,że Tu 154M nr 101 nie odleciał z Okęcia o godzinie 7,27 ,to jasne, że nie mógł zostać rozerwany bombami po niedługim czasie pod Smoleńskiem.Zdjęcie grupy ludzi przy tym samolocie zrobione dzień wcześniej ok godz 15,00, na którym są niezidentyfikowane osoby,nie musi być badane ,bo to nie szansa,na ustalenie ekipy która bomby podłożyła,
       a moje wymysły.
       Zdaniem Pery@skop,96 osób wyłapano (za inż Cierpiszem) w kraju,tzn kilkadziesiąt ekip morderców polowało na nich,a w Smoleńsku podrzucono inną ,rozbitą maszynę przy pomocy helikopterów,zamordowanych zaś zmielono w większości maszyną do mielenia mięsa.
       Linki do tych materiałów wklejał wielokrotnie.
       Konrada In,zasłużonego blogera eksperta zeznającego przed Komisją Europejską,,określił jako „sterowanego” dezinformatora.
       Nie dotarło to do Ciebie ???

       • Aśka 25 kwietnia 2012 o 9:12 pm

        Na temat zdjęć się już wypowiadałam i więcej nie zamierzam. Natomiast przyznaję, że faktycznie umknęło mi to, że napisałeś „nad Smoleńskiem”. Wzięłam to za zwyczajowe już mówienie o katastrofie smoleńskiej. Niektórzy mówią pod, niektórzy nad, a gdzie ona była to jeszcze nie dowiedziono.

        • Aśka 25 kwietnia 2012 o 9:14 pm

         Dodam jeszcze, że odebrałam to w ten sposób, że Peryskop nie wierzy w zamach.

         • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 9:26 pm

          Aśka@
          ” Peryskop nie wierzy w zamach..”
          Rozumiem więc ,że jak lwica młodych broniłaś ,brzozy która oderwała skrzydło,i tezy o pijanym kpt.Protasiuku,
          zastraszonym przez gen.Błasika ,na skutek nacisków Prezydenta.
          Coraz lepiej.Gratuluję.
          Masz okazję spojrzeć im w oczy.
          Ja to robię codziennie.
          http://zenobiusz.wordpress.com/pamiec/

         • hjk 25 kwietnia 2012 o 9:49 pm

          @Aska – nie wierzy w zamach NAD SMOLEŃSKIEM, bo w ogóle jak mogło zginać 96 + kilka powiązanych osób? Przeciez nie wyszli z domu i ot tak nagle znikneli…?
          @Zeno: „kilkadziesiąt ekip morderców polowało na nich”

          Albo jesteś krętaczem, jak twierdzi @peryskop, albo projektujesz własne (dość dziwne) stany mentalne na innych. A nie pomyślałeś, ze wystarczyło kilka ekip, które działały przez kilka – kilkanaście godzin? I nie trzeba ;polowania’, wystarczy dobry podstęp…
          żydom też mowiono, ze jadą ‚kolonizować’ czy osiedlać się na nowych terenach, potem rozbierano i dawano mydlo i ręczniki i kierowano do ‚łaźni’…

         • hjk 25 kwietnia 2012 o 9:53 pm

          @”Masz okazję spojrzeć im w oczy. Ja to robię codziennie.”

          I jeszcze w dodatku epatujesz ‚martyrologią’…
          A nie przyszlo ci na mysli, że najlepsze, co mozna zrobić i czego by sobie ONI życzyli, to odkryć PRAWDĘ o całym wydarzeniu? Zeby ich śmierć nie poszła na marne i COŚ ODSŁONIŁA?

        • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 9:20 pm

         Aśka@

         I to się nazywa rżnąć głupa. 🙂

         • Peryskop 25 kwietnia 2012 o 11:37 pm

          Aśka, hjk, jak już wielokrotnie pisałem według mojej wiedzy Zeno doskonale wie co robi i robi to dość skutecznie.

          Stara się nas skłócić, wykpić i wmawiać farmazony np że są „dowody”, albo że on wie w co ja wierzę, albo w co nie wierzę. To są typowe ubeckie intrygi zwane okręcaniem kota ogonem.

          Oczywiście podejrzewam, że dokonano zamachu i jedna z jego odsłon została zaaranżowana PRAWDOPODOBNIE na Okęciu, inna na lotnisku w Smoleńsku, a jeszcze inne w innych miejscach. Nigdy nie twierdziłem że hipoteza K. Cierpisza jest prawdziwa, ale wydaje mi się, że wiele jej elementów może okazać się prawdą – zwłaszcza założenie „2M” – że zamach nie odbył się w tym jednym miejscu gdzie rozsypano różne szczątki jakiegoś samolotu typu Tu154M, bez kokpitu i bez ciał, ale także w innym miejscu, gdzie dostarczono ofiary – lub ich ciała.
          To się z czasem wyjaśni.

          A teraz wszystkie wysiłki idą dla wklepania nam oficjalnej „narracji’ – wylecieli o 7:23 ale rejestracja foto zagubiła się, „błąd pilota”, „wsie pagibli”, gen. Błasik pijany, prezydent: „Ląduj dziadu!”, BOR czuwa, na metr w głąb, itd.

          Gdy rozsądnie myślący ludzie kwestionują poszczególne „dowody” to trzeba coś z ty zrobić.
          W naszym przypadku po to, żeby przygodni czytelnicy bloga Monitor Polski nabrali fałszywego przekonania, że tu też jest tylko „polskie piekło” i wciąż kłócą się nie wiadomo o co.

          Komu to służy ? Na pewno nie nam, nie polskiemu społeczeństwu. Dlatego nie możemy wykluczyć, że za tymi opętanymi działaniami stoi polskojęzyczny dezinformator.

          Bo to jest PERFIDNY SABOTAŻ wobec Marka i jego kilkuletnich wysiłków dla promocji bloga MP służącego dla wymiany informacji o przemilczanych najważniejszych naszych problemach !

          Zeno przerobił już swoją e-norkę w jednoosobowy klub dyskusyjny i teraz chce to zrobić i tu.
          Nie możemy mu ulec i poddać jego destrukcyjnym działaniom.

          NO PASARAN, Zeno=Kłamca=Oszczerca !

         • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 12:11 am

          peryskop@ hjk@ Aśka@
          Spisane są słowa i uczynki.
          Peryskop-dowody Prof Biniendy-nie odpowiadasz
          reszta zgranego,choć niekompletnego zespołu,+
          osoba zdezorientowana ,jak wciąż mniemam.
          Marek wrócił,teraz to jego zmartwienie,
          pytania ,które mi zadawano,ktoś postawi jemu,
          Dowodów jest coraz więcej,i świeże tropy , inż Cierpisza,i jemu podobnych
          podtrzymywane i propagowane przez was,i na blogu Konrada In,
          nawet,niektórzy nie zmieniali nicka,zgrany zespół.
          Spisane są słowa i uczynki. Finita, la commedia.
          Kota się nie okręca ogonem ,sadyści.

         • Aśka 26 kwietnia 2012 o 12:26 am

          Jejku, naprawdę obawiam się o Twój stan .

        • Aśka 25 kwietnia 2012 o 9:50 pm

         Po raz kolejny Zenobiusz okręcasz kota ogonem.

         Nie powiedziałam, że „Peryskop wierzy w zamach” tylko, że nie wierzę, że Peryskop wierzy w zamach. A to, że nie są dla mnie, przynajmniej na chwilę obecną, żadnym dowodem na wylot z Warszawy przedstawione przez ciebie parę dni temu zdjęcia, to nie znaczy, że wierzę i na dodatek bronię jak to napisałeś „brzozy która oderwała skrzydło,i tezy o pijanym kpt.Protasiuku, zastraszonym przez gen.Błasika ,na skutek nacisków Prezydenta.

         Lepiej się zastanów, komu Ty masz odwagę spojrzeć w oczy!

         Od kilku dni wszczynasz burdy na blogu. Łapiesz ludzi za słówka, przekręcasz to co powiedzieli, a jak żadna z tych rzeczy się nie udaje, to wkomponowujesz treści, które nic nie mają wspólnego z toczącą się dyskusją i padającymi argumentami, szukając tym samym zaczepki i tak prowadzisz dyskusję, aby niewielu orientowało się o co w tym wszystkim chodzi.
         W ten sposób palisz głupa, co zresztą wiele osób zdążyło już zauważyć.
         ___
         Dobra rada na koniec:
         P.S. przed „i” nie stawia się przecinka, natomiast stawia się przed „który”. Przecinek przed „na skutek” i „zastraszonym” też jest nieuzasadniony.

         • hjk 25 kwietnia 2012 o 9:57 pm

          Aśka jesteś już kolejną osobą demaskującą pokręcenia Zena…

          Aha, wciąż czekam Zeno na linka lub frg. z blogu J.Bizonia o śp.kard. Wyszyńskim, bo ja jak zwykle nie doczytałem, ale Ty wszystko już na pewno zdążyłes przejrzeć 😉

         • rabarbarek 25 kwietnia 2012 o 11:25 pm

          Gdzie i dlaczego zniknelo 40 ton Tupolewa? Komu zalezalo na ” sprzatnieciu” dowodow?

         • Aśka 25 kwietnia 2012 o 11:34 pm

          Dlaczego na polance w Smoleńsku leżał skorodowany złom?
          Tam podobno miał lecieć samolot po remoncie i z nową powłoką lakierniczą.

         • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 12:42 am

          Peryskop-dowody Prof Biniendy-nie odpowiadasz
          Widzę że nikt nie zadał sobie trudu poczytania.
          =================================================================
          Porozmawiajmy o Pana tezie. Uważa Pan, że nie jest możliwe, by brzoza w Smoleńsku odcięła część lewego skrzydła. Na podstawie czego Pan tak twierdzi?
          – Według moich analiz, skrzydło w zderzeniu z brzozą zostaje uszkodzone na małym odcinku krawędzi bez uszczerbku dla powierzchni nośnej. Stan skrzydła po zderzeniu z brzozą daje możliwość dalszego stabilnego lotu. Pragnę zaznaczyć, że moje analizy opierały się na danych technicznych tuż przed uderzeniem skrzydła w brzozę, jakie zostały zawarte w raporcie Millera. Użyłem ich jako warunków początkowych w swojej analizie. Należy wziąć pod uwagę, że całe drzewo zostało ścięte w ciągu jednej setnej sekundy. Rozpoczęcie zniszczenia trwało około jednej tysięcznej sekundy. Szybkość uderzenia ma w tym wypadku istotne znaczenie. Zapraszam do mojego laboratorium, gdzie mogę pokazać, jak takie zderzenie wygląda. Nie dałoby się zobaczyć samego momentu niszczenia. Usłyszelibyśmy tylko huk, który dotarłby do uszu już po wszystkim, ze względu na bardzo duże prędkości. Chciałbym wiedzieć, czy przeprowadzono analizę numeryczną uderzenia skrzydła samolotu w drzewo. Nie widziałem żadnej analizy tego typu w raportach oficjalnych komisji. Jeśli ktoś ją zrobił, to chętnie się temu przyjrzę. Wyniki moich badań wskazują, że skrzydło nie mogło odpaść. Jeżeli ekspertom komisji Millera wyszło inaczej, to ktoś się musi mylić. Dlatego zaprosiłem wszystkich naukowców w Polsce, którzy chcieliby zrobić taką analizę, żeby do 17 września złożyli jej abstract [streszczenie], gdyż współorganizuję w kwietniu przyszłego roku międzynarodową konferencję “Earth and Space 2012″ [Ziemia i kosmos 2012] w Pasadenie w Kalifornii [w mieście tym znajduje się jedno z centrów kierowania lotami kosmicznymi]. Będą tam zaproszeni wszyscy eksperci z tej dziedziny z USA i całego świata. Możemy poświęcić jedną z sesji na omówienie różnych modeli tego zderzenia i porównanie naszych wyników przeprowadzić na niezależnym gruncie. Na oczach uznanych specjalistów, przy otwartej kurtynie.
          Ale skąd ta pewność, że kolizja z brzozą nie mogła skutkować utratą skrzydła?
          – Podczas prezentacji dla zespołu sejmowego pokazałem już wszystkie warunki, jakie użyłem w mojej analizie. Podałem materiały, ich parametry oraz jakiego programu używałem. Ten program jest też dostępny w Polsce. Następnie kształt i rozmiary drzewa, kształt skrzydła. Przecież wiadomo, jaki to samolot. Każdy może tak samo usiąść i zrobić taki model. Jeśli komuś wyjdzie coś innego, to chętnie usiądę z taką osobą przy komputerze i po kolei porównamy, przeanalizujemy dokładnie, co komu wyszło.

          Gdyby ten element samolotu nie został uszkodzony, cała koncepcja przebiegu katastrofy musiałaby być inna niż znana opinii publicznej.
          – Wyobraźmy sobie, że jest tak, jak twierdzą obie komisje. Samolot traci jedną trzecią lewego skrzydła. A więc na wysokości około sześciu metrów traci z jednej strony jedną trzecią siły nośnej. To proszę mi jeszcze wyjaśnić, jak w tym momencie ta maszyna ma jeszcze wznieść się na wysokość 20 metrów? To jest UFO, a nie fizyka. Nawet nie science-fiction, bo gdzie tu science [nauka]? To jest fantazja potrzebna do tego, żeby uzasadnić, że samolot zrobił półbeczkę. Inaczej nie starczyłoby miejsca. Dlatego nie mam zaufania do informacji w tych raportach. Mamy dowody na manipulacje, jak na przykład to, na co zwrócił uwagę prof. Nowaczyk: przeniesienie lewego statecznika o 20 metrów między 11 a 12 kwietnia, widoczne na zdjęciach satelitarnych, i użycie zmienionej lokalizacji tej części w oficjalnym raporcie.

          Jest jeszcze szansa na przeprowadzenie wiarygodnego badania odtwarzającego przebieg katastrofy?
          – Naprawdę nie wiem. Chciałbym wierzyć, że tak, bo to sprawa kluczowa dla rodzin osób poległych i dla godności Polaków. Powinniśmy zrobić wszystko, żeby każdy fragment samolotu, który leży na płycie w Smoleńsku, został przewieziony do Polski, starannie zabezpieczony i przygotowany do dalszych badań. Teren katastrofy powinien zostać przeczesany. W USA po katastrofie wahadłowca przeszukiwano obszar o wymiarach 500 kilometrów długości i 5 kilometrów szerokości! W ten sposób znajdowano na przykład taśmę z magnetowidu, który jeden z astronautów trzymał w ręku, w momencie gdy pojazd kosmiczny rozpadał się w górnych warstwach atmosfery. Skoro zrobiono coś takiego wtedy, to myślę, że stać Polaków na to, aby podobnie dokładnie przeszukać teren w Smoleńsku. Trzeba to tylko zrobić systematycznie, znaleźć każdą śrubkę, wrócić z tym do Polski i zacząć badać wszystkie fragmenty i rekonstruować samolot. Odbudowuje się go na stojakach. Trzeba też przeliczyć masę samolotu, odjąć paliwo i pasażerów, i sprawdzić, czy niczego nie brakuje. Trzeba badania zrobić tak, aby społeczeństwo miało poczucie rzetelności i prawdy.

          Dlaczego tego rodzaju niezależne głosy, jak Pana, przychodzą z zagranicy, a w Polsce lekceważy się wszystko, co podważa oficjalne ustalenia?
          – Wczoraj otrzymałem e-mail z Polski od osoby, która pytała o szczegóły mojej analizy. Na pytanie, dlaczego do tej pory takiej analizy sami nie zrobili, dostałem odpowiedź, że jest rzeczą “nieroztropną” zajmować się obecnie tym tematem w Polsce.

          Dziękuję za rozmowę.

          Profesor Wiesław Binienda jest pracownikiem naukowym, doktorem nauk technicznych. Doktoryzował się na amerykańskim uniwersytecie Drexel w Filadelfii. Obecnie pracuje na Uniwersytecie w Akron (stan Ohio). Specjalizuje się w inżynierii materiałowej, metodach obliczeniowych w fizyce ciała stałego i ich zastosowaniach w lotnictwie i kosmonautyce. Jest autorem dwóch książek i ponad stu artykułów naukowych oraz redaktorem naczelnym pisma “Journal of Aerospace Engineering”, które jest kwartalnikiem naukowym wydawanym przez Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierii Lądowej.”

          Żródło: http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20110912&typ=po&id=po41.txt

 14. sinus 25 kwietnia 2012 o 1:14 pm

  jak nie dasz ludziom używać, to zapewniam Cię, ze nie będzie mowy o używaniu z głową. To chyba oczywiste, to jak ktoś kto nigdy nie jeździł autem wsiada do bolidu F1 a jedyne co słyszy po uruchomieniu silnika to „używaj” z głową. Żadna prohibicja nigdy się nie udała, to co zakazane zawsze smakuje lepiej. Była już pierwsza prohibicja, był jeden policjant i zakazał owoców z jednego drzewa, do pilnowania miał tylko dwójkę ludzi, dalszą historię znasz 😉 Zakazywać to sobie można we własnym domu, to co rośnie w moim ogrodzie to moja sprawa. Wystarczy ze pozwolą na hodowlę na własny użytek i problem tego co by chciał z tym zrobić rząd znika. Proste i bezbolesne. Gorąco pozdrawiam zwolenników prohibicji 😀 może kiedyś się uda coś zakazać tak żeby nikt nie miał dostępu (za siedmioma górami, za siedmioma lasami). Sinus.

  • Tola 25 kwietnia 2012 o 1:19 pm

   Kokaina – tez jest bardzo dobra -jak sie uzywa z glowa!
   To znowu rozmywanie tematu.
   Czy ktos mi powie,ze malolaty wiedza,jak uzywac z glowa?
   Nie uzaleznia,ale ilu juz skonczylo z paranoja i na twardszych narkotykach?
   Ludzie ,zastanowcie sie czy to jest w ogole warte jakiejkolwiek walki?

   • sinus 25 kwietnia 2012 o 1:28 pm

    „Kokaina – tez jest bardzo dobra –
    jak sie uzywa z glowa!
    To znowu rozmywanie tematu.”
    Twój post mówi tylko i wyłącznie o braku znajomości tematu, odbiega od niego i sprowadza wątek kokainy. Dla Twojej wiedzy NARKOTYK – eng DRUG, to substancja wykonana wg ścisłej receptury (chociażby paracetamol). Macisz ludziom w głowach poprzez wrzucanie marihuany i kokainy do jednego worka. Substancje występujące w naturze zawierają różne środki odurzające i toksyny, różne środki psychoaktywne ale nie są narkotykami. Narkotykami są dziwnej treści podróbki natury uzyskiwane droga laboratoryjna w specjalnie kontrolowanych warunkach. Pozdrawiam. Sinus.

    • jerkey 25 kwietnia 2012 o 2:00 pm

     Sinus – co za różnica jak dana substancja jest używana i wytwarzana? Chodzi o to jak działa. Proponuję nie propagować na forum używania jakichkolwiek substancji psychoaktywnych. To, że coś jest „naturalne” nie znaczy, że „zdrowe”. Chcesz Sinus palić marychę to pal – twoja sprawa, ale jej nie reklamuj. Nie przeczę, że może w roślinie tej są substancje, które mogą w czymś tam pomóc. Ale jak to mawiają każdy kij ma dwa końce.

     „Substancje występujące w naturze zawierają różne środki odurzające i toksyny, różne środki psychoaktywne ale nie są narkotykami.”
     Rozumiem, że to taki PR’owy zabieg. Narkotyki są beee, bo słowo jest okropne i takie „nieprzyjemne”. Więc najlepiej coś nie nazywać narkotykiem i voil’a – cudowna „transubstancjacja” dokonana. Pełna natura, cool, jazzy i samo zdrowie 🙂

     • sinus 25 kwietnia 2012 o 2:05 pm

      nic nie reklamuje, jeśli nie odróżniasz reklamy od rzeczowej wypowiedzi to mi przykro, albo nawet nie, bo to w końcu nie ja nie odróżniam tylko Ty. Jak panowie się rozpisują o „browarze” i jak to fajnie nie jest sobie wypić wieczorem jakoś nie widzę Twojej antyreklamowej wypowiedzi. Jak ktoś pali będzie palił, jak nie to nie, ludzi do niczego nie zmusisz, jeśli pani nie chcą. Ja dałem radę tym którzy już palą, albo mają zamiar. Ani Ty ani ja nie mamy na to wpływu. Czekam na konkretne argumenty a nie „nie reklamuj” bo tego nie robię.

      • jerkey 25 kwietnia 2012 o 2:13 pm

       Sinus, jeśli mówi się o tym dobrze to się coś promuje lub reklamuje, nawet jeśli tylko niechcący.

       • sinus 25 kwietnia 2012 o 2:24 pm

        jestem człowiekiem który mówi prawdę, cenzury nie uznaje, jak nie jestem pewien tego co pisze to nie pisze żeby nie robić z siebie idioty. Nic nie reklamuje, wyrażam pozytywną opinię na podstawie lat doświadczeń (subiektywnych). inteligentna osoba doskonale o tym wie. Rozumując Twoim tokiem wielu na tym blogu reklamuje różne treści, a nie wymienia doświadczenia i informacje. Nie próbuj ze mną z ta subtelna cenzura bo to nie przejdzie 😉

        • jerkey 25 kwietnia 2012 o 2:40 pm

         Sinus – uważam, że istnieją pewne granice, których nie należy przekraczać. Propagowanie palenia maryśki jest jedną z nich. Zdrowy człowiek nie potrzebuje ekstra dopalaczy. Podobnie jak nie potrzebuje alkoholu. I jest ogromna różnica pomiędzy stwierdzeniem: „Umówmy się na browca, bo mam ochotę”, a stwierdzeniem „Umówmy się na browca, bo jest korzystny dla zdrowia, a pogłoski o szkodliwości alkoholu są przesadzone i nieprawdziwe.” Zdaje się, że ty tej różnicy nie dostrzegasz.
         Sam piję alkohol, ale nie przyjdzie mi do głowy, aby zachęcać do tego innych, a tym bardziej zachwalać jako samo zdrowie, bo piję od 20 lat i czuję się świetnie. To samo dotyczy maryśki.

         • Tola 25 kwietnia 2012 o 3:07 pm

          @sinus – nie wiesz o czym mowisz.
          Problem z „drugami” (jak to coolowo nazywasz) nie zasadza sie na skladzie chemicznym.
          Chodzi o czysta psychologie – dlaczego ludzie po to siegaja?
          Co im to daje ,zalatwia,od czego w ten sposob uciekaja itp -nie chce tu prowadzic wykladu.
          A jesli takiemu malolatowi cos to „zalatwi” ,jakies jego problemy , szczegolnie w tym wieku , to z czasem trawka nie straczy i jedzie sie dalej.
          To samo dotyczy alkoholu.
          Z „trawka” jeszcze dodaje sie piekne slowko – „naturalna” , zeby ludzie mogli sie sami przed soba usprawiedliwiac,ze wszystko jest w porzadku.
          Kokaina,heroina tez jest naturalna ,koke i opium tez sie uzywa w medycynie.
          Przejrzyj na oczy ,pal jak chcesz ,ale jak powiedzial jerkey -nie reklamuj.
          Od siebie dodam -to tez jest kit i totalna sciema,zebyscie tylko chodzili na haju i nie widzieli co sie wkolo was dzieje.

         • rabarbarek 25 kwietnia 2012 o 5:25 pm

          . Maryska oglupia i uzaleznia, a glupoli nam przeciez trzeba. Alkohol tez nie jest trucizna w rozsadnych granicach , ale pokazcie mi AA , ktory pil w rozsadnych granicach. Zapytajcie zony i dzieci AA co sie dzialo z ich mezem i ojciem , kiedy wpadal w ciag. Z marihuana jest podobnie . Widzialam kilka osob , ktore w wieku zaprogowym sprobowaly tego szczescia czyli zapalily sobie trawke. Jedna przez dwa dni nie mogla dojsc do siebie , a druga po zapaleniu wjechala na autostrade i myslala , ze samolotem leci. Mogla spowodowac wypadek , mogla rozwalic siebie i innych.

          Sama nie zamierzam juz probowac , bo wystarczy , ze popatrze na osoby , ktore oddaja sie tej przyjemnosci , zeby stwierdzic , ” dziekuje”.

          Byc moze marihuana posiada jakies zdrowotne wlasciwosci , bo znana i uzywana jest od tysiecy lat. Tylko , ze dzisiaj z cala pewnoscia nie jest uzywana przez mlodziez w celach zdrowotnych . Mlodzi pala , zeby ” odlatywac” tam gdzie doleciec bez poprawiacza humoru nie moga, zeby pokazac kolegom , ze oni tez nowoczesni i fajni. A jak marihuanka nie wystarcza to siegaja po mocniejsze dragi . A jak pieniedzy brakuje to i klej jest dobry. I tak tworzy sie krag uzaleznionych i oglupionych. Latwo zaczac , trudno skonczyc.

          Bylam w Nine Miles .[ Jamajka , Bob Marley ] Jedno z niewielu miejsc na swiecie , gdzie mozna sobie legalnie kupic i do woli palic ” panne Maryske” . Wesolo bylo , i powiem Wam , ze ja bawilam sie najlepiej , patrzac na to ” podpalone” towarzystwo. O mamo , oni nie wiedzieli co robia i mowia. Czy takich mlodych nam dzisiaj potrzeba?
          Kapitana Crazy poznalam osobiscie . Zobaczcie sami ,jak tam milo… I klopoty odplywaja , i radosc zycia wraca ,

         • sinus 25 kwietnia 2012 o 6:56 pm

          @rabarbarek
          rabarbarek 25 Kwiecień 2012 o 5:25 pm
          „Maryska oglupia i uzaleznia, a glupoli nam przeciez trzeba. Alkohol tez nie jest trucizna w rozsadnych granicach , ale pokazcie mi AA , ktory pil w rozsadnych granicach. Zapytajcie zony i dzieci AA co sie dzialo z ich mezem i ojciem , kiedy wpadal w ciag. Z marihuana jest podobnie . Widzialam kilka osob , ktore w wieku zaprogowym sprobowaly tego szczescia czyli zapalily sobie trawke. Jedna przez dwa dni nie mogla dojsc do siebie , a druga po zapaleniu wjechala na autostrade i myslala , ze samolotem leci.”

          to brzmi jak dobry material z onetu, bez urazy „widzialam jak ktos kiedys”, ja przez 17 lat palac z wieloma osobami nie slyszalem takich mrozacych krew w zylach EPICKICH historii

          uwlaczasz mi, mojemu intelektowi, mojej metodzie pojmowania rzeczywistosci, metodzie pojmowania rzeczywistosci innym, ktorzy rowniez pala/palili, a nie widzieli latajacych talerzy, nie latali, nie umierali, nie zbierali sie do kupy przez 2 dni.

          rabarbarek 25 Kwiecień 2012 o 5:25 pm
          „Byc moze marihuana posiada jakies zdrowotne wlasciwosci”

          za wikipedia:
          Zastosowania w medycynie[edytuj]

          Konopie indyjskie i zawarte w nich kannabinoidy są coraz szerzej stosowane w medycynie (USA, Kanada), jednak w wielu krajach (w tym Polsce) nie są w ogóle stosowane jako leki lub środki medyczne.
          Delta-9-THC, jest skutecznym środkiem w leczeniu glejaka ludzkiego mózgu. Jej nietoksyczna dawka zabija komórki glejaka, nie niszcząc zdrowych komórek[4][5].
          Z dwóch specjalnie hodowanych i selekcjonowanych odmian konopi Cannabis sativa pozyskuje się składniki preparatu o nazwie Sativex. Wykazano, że kannabinoidy zawarte w ekstrakcie z konopi (głównie THC i kannabidiol) mogą skutecznie znosić silne bóle neuropatyczne. Wskazania obejmują bóle neuropatyczne w przebiegu stwardnienia rozsianego (SM), leczenie wspomagające średniego i silnego bólu u chorych z zaawansowanym nowotworem, cierpiących mimo stosowania największych tolerowanych dawek opioidów. Lek aplikowany jest w postaci aerozolu na błonę śluzową jamy ustnej. Sativex został zarejestrowany do leczenia tylko w Kanadzie, ale może być też używany ze specjalnych wskazań w Wielkiej Brytanii[6]. Lek czeka na rejestrację w Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych[7].
          Obecnie trwają też badania nad innymi wskazaniami do Sativexu. Obejmują one stwardnienie rozsiane (niedowład spastyczny i zaburzenia funkcji pęcherza moczowego), allodynię, neuropatię cukrzycową, bóle splotu ramiennego, bóle w przebiegu urazów rdzenia kręgowego. Producent leku, GW Pharmaceuticals, prowadzi też badania nad innymi preparatami opartami na kannabinoidach – mogłyby one znaleźć zastosowanie w terapii reumatoidalnego zapaleniu stawów czy nieswoistego zapalenia jelit (IBD)[7].
          Marinol jest pierwszym syntetycznym (a więc nie pozyskiwanym z konopi czy marihuany) tetrahydrokannabinolem (dronabinol) zaaprobowanym przez amerykańską FDA. Początkowo uzyskał rejestrację jako lek przeciwwymiotny u pacjentów poddawanych chemioterapii z powodu nowotworu, u których konwencjonalne leczenie nudności okazało się nieskuteczne. Następnie wskazania rozszerzono i obecnie Marinol stosowany jest w leczeniu anoreksji w przebiegu AIDS[8]. Lek wytwarzany jest w postaci kapsułek, dostępny w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Obecnie bada się go jako lek na zespół jelita drażliwego i przewlekłe bóle[9].
          Istnieje także możliwość wykorzystania marihuany w walce z AIDS[10], zwłaszcza w końcowym stadium choroby[11].
          Kolejnym syntetycznym kannabinoidem jest nabilon – budową chemiczną zbliżony do THC, dostępny jako Cesamet. Jest lekiem przeciwwymiotnym – z tymi samymi ograniczeniami co Marinol[12].
          Próby stosowania samej marihuany w leczeniu wymiotów nie poddających się klasycznej terapii wykazały, że jest lepiej wchłanialna w przypadku palenia niż podawania doustnego[13].
          W fazie klinicznych testów znajduje się Acomplia (Rimonabant), lek służący do walki z otyłością i uzależnieniami. Rimonabant to antagonista receptora kanabinoidowego CB1 – substancja o działaniu odwrotnym do THC.
          Medyczne korzyści z przyjmowania kannabinoidów są niezwiązane i niezależne od efektów psychoaktywnych. Badania wykazały, że większość pacjentów może osiągnąć korzyści z leczenia, zanim pojawią się jakiekolwiek objawy odurzenia[7].

          rabarbarek 25 Kwiecień 2012 o 5:25 pm
          „A jak marihuanka nie wystarcza to siegaja po mocniejsze dragi . A jak pieniedzy brakuje to i klej jest dobry. I tak tworzy sie krag uzaleznionych i oglupionych. Latwo zaczac , trudno skonczyc.”

          moja matka jak zlapala mnie na paleniu kupila ksiazke „jak rozpoznac ze Twoje dziecko bierze narkotyki”, bardzo bardzo sie doszukiwala symptomow, mialem dosyc napieta sytuacje. zycie sie tak ulozylo ze wyjechala za praca do NL na ponad 4 lata. teraz nie „widzialem jak ktos kiedys palil i czul ze leci a nie prowadzi auto” tylko fakt, moja matka leczy sie na nadcisnienie , bierze leki rowniez na astme. podczas urlopu w PL siedzialem sobie w kuchni i palilem z bratem, wchodzi na to matka i z oburzeniem „Gdybym wiedziala ze bedziecie palic nie bralabym tych tabletek..” po czym grymas na twarzy :(.. szczegol taki drobny, ludzie jednak z wiekiem madrzeja. NIE ZNAM ANI JEDNEGO PRZYPADKU palacza marihuany ktory siegnal po klej bo mu „nie starczylo”, nie wiem rabarbarek skad masz takie rewelacje ale pokaz zrodla (tylko oszczedz mi czasu jesli to onety etc)

          rabarbarek 25 Kwiecień 2012 o 5:25 pm
          Bylam w Nine Miles .[ Jamajka , Bob Marley ] Jedno z niewielu miejsc na swiecie , gdzie mozna sobie legalnie kupic i do woli palic ” panne Maryske” . Wesolo bylo , i powiem Wam , ze ja bawilam sie najlepiej , patrzac na to ” podpalone” towarzystwo. O mamo , oni nie wiedzieli co robia i mowia. Czy takich mlodych nam dzisiaj potrzeba?
          Kapitana Crazy poznalam osobiscie . Zobaczcie sami ,jak tam milo… I klopoty odplywaja , i radosc zycia wraca ,

          nie bede sie lansowac gdzie ja bylem i co zwiedzilem (a zwiedzilem naprawde duzo jak na 30sto latka) ale kolejny raz uwlaczasz ludziom, ktorzy maja inne nawyki niz Ty, inaczej mysla i inaczej zyja. nie Ty decydujesz jakich ludzi i komu potrzeba. nie palilas i nic nie wiesz, OCENIASZ ludzi swoja miara, a chyba osad to nie do Ciebie nalezy. potencjalny „oglupiony” jak ich nazywasz w wielu aspektach moze przewyzszac Twoje pojmowanie otaczajacej Cie rzeczywistosci.

          pozdrawiam.

         • Smoke 25 kwietnia 2012 o 7:08 pm

          @rabarbarek
          Jak zwykle trafiłaś w 10, pozwolę sobie to zapisać na dysku, jeżeli można;)

         • rabarbarek 25 kwietnia 2012 o 7:48 pm

          Widze , ze bardzo poruszyl Cie Sinus , moj wpis . Napisalam co widzialam , a nie co slyszalam.I nie wmawiiaj mi , ze opowiedzilam bajki. Nie mam takiego zwyczaju. To czego bylam swiadkiem, wystarczy , aby nie promowac marihuany. Jesli masz ochote , mozesz sobie palic ile chcesz , gdzie chcesz i jak chcesz. Ja Ci tego nie zabronie i nie mam nawet ochoty wdawac sie z Toba w dyskusje na ten temat. Wyrazilam tylko swoja opinie i mam do tego prawo.

          Nikomu tez nie zamierzam ublizac . Wlozylam video , zeby kazdy mogl zobaczyc , jak w praniu wyglada palenie i co robi z ludzmi. Dodam jeszcze , ze moj syn zerwal kiedys z dziewczyna , ktora palila , palila i palila. Mial tego zwyczajnie dosc.Tez mi opowiedzial kilka ” bajek” .

          A tak swoja droga , moze powiesz , sinusie , po co palisz? Co Ci to daje? Lepiej sie czujesz? Czujesz chec do zycia , bo bez ” dopalki” ani rusz? Lepiej sypiasz czy masz wiecej odwagi na wypisanie sie na stronie? A moze bez Maryski juz funkcjonowac nie potrafisz ? Wzloty i odloty czwartego stopnia , aby osiagnac szczyt doznan pozaziemskich.

          Gratuluje wyboru. To faktycznie nie moja ” dzialka” …..

         • Peryskop 25 kwietnia 2012 o 8:00 pm

          sinus do Rabarbarka: „… kolejny raz uwlaczasz ludziom, ktorzy maja inne nawyki niz Ty, inaczej mysla i inaczej zyja. nie Ty decydujesz jakich ludzi i komu potrzeba. nie palilas i nic nie wiesz, OCENIASZ ludzi swoja miara, a chyba osad to nie do Ciebie nalezy. potencjalny “oglupiony” jak ich nazywasz w wielu aspektach moze przewyzszac Twoje pojmowanie otaczajacej Cie rzeczywistosci.”

          Viimeinen Suuri Häpeä co po fińsku znaczy: Wielka Końcowa Kompromitacja !

          Przejrzałem Twoje wcześniejsze posty i nawet dałem ci kilka górnych łapek. Bo się sprytnie czaiłeś. Teraz po ripoście na wyważone i życiowo poparte argumenty Rabarbarka straciłeś nerwy i głowę, a więc zademonstrowałeś nam dobitnie jak fatalne są skutki brania środków psychoaktywnych !

          „kolejny raz uwlaczasz ludziom, ktorzy maja inne nawyki niz Ty, inaczej mysla i inaczej zyja”
          Komu uwłoczyła ? Przykłady imienne z linkami prosimy.

          „nie Ty decydujesz jakich ludzi i komu potrzeba”
          A ty decydujesz ? Dealerem jesteś ?

          „nie palilas i nic nie wiesz”
          a ty paliłeś więc WSZYSTKO WIESZ, czy tylko masz wrażenie, że WSZYSTKO WIESZ ?

          „OCENIASZ ludzi swoja miara, a chyba osad to nie do Ciebie nalezy”
          A ty oceniasz czyją miarą – nie swoją ? A do kogo należy osąd co Rabarbarek sądzi ?

          „potencjalny “oglupiony” jak ich nazywasz w wielu aspektach moze przewyzszac Twoje pojmowanie otaczajacej Cie rzeczywistosci”
          No właśnie, dałeś nam kliniczny przykład jak przewyższasz pojmowanie.

          Zapraszam na OTO (Oddział Trolllsko Obserwacyjny).
          Zobaczymy co się da dla ciebie zrobić.

          A póki co zaprzestań, prosze, skrywanej promocji narkotyków na Monitorze Polskim.

         • sinus 25 kwietnia 2012 o 8:11 pm

          @rabarbarek
          masz racje rabarbarek, to nigdzie nie prowadzi, za bardzo Cie szanuje za poprzednie wpisy na inne tematy zeby ten jeden w jakikolwiek sposob zepsul to w jaki sposob Cie odbieram. roznimy sie pogladami w tej materii znacznie, trudno. wymiane zdan z Toba uwazam za zamknieta, a to co pale, ile i kiedy, czy mam wzloty czy upadki, to nie jest temat na dyskusje na blogu, mimo zlosliwosci w Twoim zapytaniu nie zywie urazy, jak bedzie okazja moze kiedys w prawdziwym zyciu Ci opowiem (jesli bedzisz chciala), szklany ekran w wirtualnej sieci to nie miejsce na takie sprawy. milego dnia i pozadrawiam. sinus

         • jerkey 25 kwietnia 2012 o 8:24 pm

          Problem w tym @Peryskop, że Sinus uważa, że nie promuje palenia maryśki. On tylko „rzeczowo” informuje. Negatywne komentarze na temat marihuany zbywa „praktyczną nieznajomością tematu”. I kompletnie ignoruje to jaki wpływ mogą mieć jego nierozważne komentarze na osoby, które się wahają lub miałyby chęć, ale … A może nie ignoruje tylko nie jest w stanie pojąć, że bezmyślna swoboda wypowiedzi i propagowanie niektórych zachowań jest podstawą demoralizacji niszczącą ludzkie społeczeństwa.

         • hjk 25 kwietnia 2012 o 10:12 pm

          @”Alkohol tez nie jest trucizna w rozsadnych granicach”

          Niestety myslisz się, jest trucizną w kazdej ilosci, a to ze nie jesteśmy zatruci od razu po spożyciu, to zasługa całej gamy mechanizmów obronnych.

          Ale jak każdy specyfik wywołuje pewne reakcje w organizmie, które w pewnych określonych okolicznościach mozna uznać za korzystne i benefity przewyższają straty. Oprócz tego jest doskonałym rozpuszczalnikiem i konserwantem rozpuszczonych substancji, stąd jego funkcja ‚nalewkowa’ czy ‚elixirowa’.

          No i okazyjnym biobójcą niższych organizmów, które nie posiadają takich mech. obronnych jak człowiek – ‚ kto pije i pali…” 😉

        • sylukot 25 kwietnia 2012 o 9:21 pm

         Sinus bardzo dobrze piszesz. Brawo, szkoda ze pare osob (ktore bardzo powazalem za dobre wpisy i za wiedze) atakuje cos co jest naturalne,( http://pl.wikipedia.org/wiki/Konopie_siewne ) i szkoda ze nie przeczytali twojego wpisu o marysi dokladnie, a szkoda. Moze powinni przeczytac wolno, bo jak byk tam stoi zeby nie palic smieci sprzedawanych w kofi-shopach i u handlarzy. Tak samo jest z tytoniem (prawdziwym) nie z papierosowym.
         http://www.oswiecenie.com/pm_14.htm
         http://forum.pclab.pl/topic/744900-palenie/ ciekawy wpis Quicksand
         Bog dal nam wolna wole, wiec jesli ktos chce palic nie pali,chce pic niech pije, jego biznes , ale jesli ktos cos ciekawego pisze to po co te ataki. Mlodziez pali i fisiuje bo jak napisal sinus, Pala gowno a nie prawdziwa marysie. Z gory dziekuje za minusiki.

         • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 9:38 pm

          Widzisz,ja nie wypowiadałem się w sprawie legalizacji marihuany.Zanegowałem teorie ,o jej braku wpływu na kierowców.Uważam że powinna być legalna,ale trzeba pisać o wszelkich zagrożeniach,i bezwzględnie karać ,za przestępstwa popełnione pod jej wpływem,dopuścić pod warunkiem skutecznej kontroli jakości,i drastycznych karach za podróbki uzależniające.
          Znałem wybitnego lekarza,absolwenta WAM.Uciekł skutecznie do Niemiec,mimo że był lekarzem wojskowym.Opatentował bodaj metodę bezinwazyjnego rozbijania kamieni nerkowych,robił karierę naukową.Miał dwie śliczne córeczki.
          Jego przyjaciel,też Polak po marihuanie ,trochę źle zaparkował,auto,chcąc go odwiedzić.
          Nie zauważył dziewczynek,bawiących się na podjeździe.Obie zginęły na miejscu.
          Uznano wpływ marihuany,na jego błąd,zresztą sam tak uważał.Cierpi do dziś.Wszyscy cierpią do dziś.
          Zgadzam się jednak,że to mógłby być alkohol.Nie typ odurzenia decyduje ,a fakt wsiadania za kółko.
          Wiele razy pisałem.Stwierdzenie jazdy po pijanemu,powinno skutkować ,przepadek samochodu.Już by rodziny przypilnowały,amatorów podwójnego gazu.

         • hjk 25 kwietnia 2012 o 10:55 pm

          Dwie sprawy, czyli moje 3 grosze 😉
          @Tola;”Problem z “drugami” (jak to coolowo nazywasz) nie zasadza sie na skladzie chemicznym. Chodzi o czysta psychologie – dlaczego ludzie po to siegaja? Co im to daje ,zalatwia,od czego w ten sposob uciekaja itp -nie chce tu prowadzic wykladu.
          A jesli takiemu malolatowi cos to “zalatwi” ,jakies jego problemy , szczegolnie w tym wieku , to z czasem trawka nie starczy i jedzie sie dalej.To samo dotyczy alkoholu.’

          Myślę, ze ujęłaś tu sedno całej tej drago-dyskusji. Dziś na skutek upadku kultury i edukacji nie mówi się ludziom, jak rozwiązywać własne problemy, jak żyć (ślady tego tj. nauki moralności – można dostrzec w Kościele i ten jeszcze ratuje cywilizację, ale co z tego jak młodziezy nie uświadczysz, a i starszych coraz mniej).

          Właściwa droga wiedzie przez rozwijanie sprawności nie tylko moralnych, zwanych cnotami, ale wszelkich innych. Wtedy po solidnej pracy nad sobą człowiek zyskuje charakter i kręgosłup moralny. umie radzić sobie praktycznie w każdej sytuacji i przetrwa wszelkie zawieruchy. Żadne środki chemiczne nie rozwiążą problemów z psychiką czy moralnością, bo to tak, jakbyśmy chcieli zamalować swieżą fabą butwiejącą ścianę.

          Użycie w tych okolicznościach narkotyków, alkoholu papierosów to wynik niewiedzy (ew. głupoty) czy słabości moralnej i psychicznej, a często wszystkiego tego zarazem. To łatwy sposób na odsuniecie problemu czy ‚ucieczkę’ w świat ułudy czy mniej lub bardziej przyjemnych doznań przy jednoczesnym uzależnianiu się i niszczeniu, aż do smierci. Zresztą specjalista od uzaleznień i ich terapii, ks. dr M.Dziewięcki twierdzi, ze uzaleznić się można od wszystkiego (internet, komórka, tv, gry komp., jedzenie, słodycze, sex, itd.), bo człowiek to istota rozumna. I każde ostatecznie prowadzi ostatecznie do śmierci, jesli nie będzie przerwane i porzucone.

          Natomiast owe środki w wersji naturalnej (bez domieszek) można by stosować w jakichś uzasadnionych medycznie przypadkach, zgodnie z ich prawdziwą, czy przynajmniej znaną nam i przebadaną naturą. To co widzimy to dokładna odwrotność rozsądku – dozwolony jest alkohol, (jako ewidentnie szkodliwy – co jest dokładnie zbadane), papierosy (ale jako zdegenerowany i „podrasowany” tytoń), a zabronione pod hasłem narkotyków również i te substancje, w których można by się dopatrywać ew. benefitów. Choć moze zważywszy na propagandę odurzania się czy wręcz pseudokulturę upajania się, opalania i narkotyzowania, moze to i dobrze.
          Problem jest złożony i kluczem do rozwiązania będzie moralność i dojrzałość, no i absolutny zakaz dla młodziezy. Platon np. dopuszczał wino od 30go roku życia, ale tylko w specjalnych okolicznościach, no ale nie znał przecież całej biochemii spożywania alkoholu.

          @Zeno;’Wiele razy pisałem.Stwierdzenie jazdy po pijanemu,powinno skutkować przepadkiem samochodu.Już by rodziny przypilnowały,amatorów podwójnego gazu.”

          Zeno, to byłby nieuzasadniony rabunek, no chyba, ze na pokrycie kosztów leczenia i strat powypadkowych u ofiar. A taki baran jeden z drugim mógłby sobie kupić drugi samochód i dalej – jak piszesz – ‚podwojnie gazować’

          Jedynym bezwzględnym skutkiem powinien być zakaz prowadzenia pojazdów, czyli przepadek prawa jazdy. Nie byłes w stanie się powstrzymać przed wypiciem? Sorki, będziesz musiał sie powstrzymywać przed jeżdzeniem. Nie każdy musi jeździć ‚własnoręcznie’, są środki komunikacji publicznej albo mozna sobie wynająć taxi albo osobistego kierowcę.

         • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 11:08 pm

          Czy samochód jest bronią .Moim zdaniem jest.Groźną mobilną bronią.
          Przestępstwo z zamiarem ewentualnym,to sytuacja ,gdy sprawca nie chce skutku ,lecz jego zaistnienie dopuszcza.,z zaniedbania,gdy skutku nie przewiduje ,choć mógł i powinien.
          Czy pijany myśliwy wymachujący publicznie dubeltówką ,traci pozwolenie na broń ?Traci.
          Samą broń gdy postrzeli człowieka?Tak ,przepadek przedmioty służącego do popełnienia przestępstwa.Dobra flinta potrafi kosztować kilkanaście tysięcy euro.
          Traci.Kto zabija więcej ludzi pijani myśliwi ,czy pijani kierowcy ?

         • Józef Bizoń 26 kwietnia 2012 o 12:26 am

          Warunki ‚Zenobiusza’ nie do spełnienia w realu – na papierze to może i tak.
          A nie lepiej pozamykać tych co niby ścigają?

         • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 12:59 am

          Wystarczy ,nawet nie przepis ,a interpretacja istniejących,ale co tam ,niech goje się zabijają.
          Prawda Bizoniu ????????????????????????????????

         • Józef Bizoń 26 kwietnia 2012 o 2:02 am

          Człowieku – nie wmawiaj komuś tego czego ktoś nie powiedział.
          Powinien być zakaz dla wszystkich narkotyków.
          Ale na początek to trzeba by było wsadzić do paki tych co udają, że ścigają przestępców.
          Bo tak to tylko wysokość łapówki wzrośnie. Wyższa potencjalnie kara – wyższa łapówka. A przy wyspecjalizowanych krętaczach wszystko da się zrobić.

         • monitorpolski 26 kwietnia 2012 o 5:59 am

          Powinny być wysokie nagrody dla tych, którzy stosują udane prowokacje. Byłoby po zabawie, żadnych przekrętów, korupcja by znikła całkowicie.

         • hjk 26 kwietnia 2012 o 8:39 am

          Wysokie nagrody za udane prowokacje ale i wysokie kary dl przestepców, bo inaczej by sobie „montowali’ prowokacje…

       • sinus 25 kwietnia 2012 o 8:33 pm

        @peryskop
        heh 😉 peryskop ja nie zenobiusz, w Twoje gierki sie wciagnac nie dam

        1. Viimeinen Suuri Häpeä co po fińsku znaczy: Wielka Końcowa Kompromitacja !

        -oczywiscie w Twoim mniemaniu 😉

        2. Przejrzałem Twoje wcześniejsze posty i nawet dałem ci kilka górnych łapek. Bo się sprytnie czaiłeś. Teraz po ripoście na wyważone i życiowo poparte argumenty Rabarbarka straciłeś nerwy i głowę, a więc zademonstrowałeś nam dobitnie jak fatalne są skutki brania środków psychoaktywnych !

        -jestem oaza spokoju, nie mam czasu na nerwy z takich powodow jak roznica zdan, mowiac o uwlaczaniu ludziom mialem na mysli osobistosci takie jak alex grey, 2pac, terrence mckenna, alan watts (nie mylic z watt) ludzie wybitni etc, nie bede rozwijac, sam dojdziesz do tego o co mi chodzilo, nazywanie ich „oglupionym” jest po prostu uwlaczajace i tyle..

        3. “nie Ty decydujesz jakich ludzi i komu potrzeba”
        A ty decydujesz ? Dealerem jesteś ?

        -a Ty decydujesz ? pytaniem na pytanie ripostujesz ? niski poziom

        4.“nie palilas i nic nie wiesz”
        a ty paliłeś więc WSZYSTKO WIESZ, czy tylko masz wrażenie, że WSZYSTKO WIESZ ?

        -wez sie nie spinaj bo pekniesz, wiem wiecej niz ktos kto nie palil, nigdzie nie napisalem ze wiem wszystko wiec nie manipuluj ludzmi ktorzy to czytaja.

        5.“OCENIASZ ludzi swoja miara, a chyba osad to nie do Ciebie nalezy”
        A ty oceniasz czyją miarą – nie swoją ? A do kogo należy osąd co Rabarbarek sądzi ?

        -no na pewno Twoja miara, czy ona gdzies pisala ze potrzebuje adwokata? jaka jest Twoja rola na tym blogu ? bo zdaje sie ze to Ty sie obnazyles nie ja, ja jestem soba, Łukasz mam na imie, mieszkam w Dublinie, a Ty kim jestes ?

        6.“potencjalny “oglupiony” jak ich nazywasz w wielu aspektach moze przewyzszac Twoje pojmowanie otaczajacej Cie rzeczywistosci”
        No właśnie, dałeś nam kliniczny przykład jak przewyższasz pojmowanie.

        -o czym Ty znowu tutaj piszesz, zeby Twoj wywod mial sens, przydalaby sie klinika, wiesz co to jest kliniczny przyklad? jak chcesz komus dogryzac rob to „madrze”, oceniasz mnie, a na siebie nie patrzysz, czego przyklad Ty pokazujesz ? bo jak jakiejs wyimaginowanej demaskacji to przestan sie wyglupiac. ale wiem jedno 😉 nauczylem sie studiujac kapke na wlasna reke psychologie i wiesz co..
        ludzi nie denerwuja inni ludzie, tylko sami sie denerwuja (w srodku na siebie, zganiajac na innych) ze nie potrafia zaakceptowac tego jacy inni sa
        miara, ktora obieraja oceniajac innych jest przylozona do nich samych, wnioskuje tym samym, iz niezle musiales sie wpienic/wkurwic mowiac brzydko, oceniajac moj poziom „zdenerwowania” czy tam „wybuchu”.. kiepsko 😉 odebrales moje wypowiedzi niejako przesaczane nerwami ??? ;p dobre dobre, ja sobie lubie pomedytowac, zapalic i posluchac spokojnej muzyki, ostatnio wpadlo mi w lapki The XX-XX taki indi rock, bardzo relaksujacy. mam bardzo spokojnego brata, ktory jeszcze nigdy mnie nie zdenerwowal (odejmujac czasy kiedy byl kajtkiem, jest miedzy nami blisko 10 lat roznicy). nie mam powodow do nerwow, nie wiem jak Ty..

        7.Zapraszam na OTO (Oddział Trolllsko Obserwacyjny).
        Zobaczymy co się da dla ciebie zrobić.

        -jesli wiesz co to jest trolling, to jestes bodaj numerem 1 na tym blogu, nie wnikajac w Twoja personalna walke z zenobiuszem.

        8.A póki co zaprzestań, prosze, skrywanej promocji narkotyków na Monitorze Polskim.

        -niczego nie promuje, juz o tym pisalem, jesli prawda Cie boli to chyba nie ma na to lekarstwa

        pozdrawiam

        • monitorpolski 25 kwietnia 2012 o 9:06 pm

         Willie Nelson całe życie pali i wciąż jest w świetnej formie. Wszystko jest dobre kochani jak się stosuje w umiarze i ma cel życia. Nieudacznik zapije się na śmierć denaturatem jeśli będzie w dołku psychicznym. Osobie mocnej i mającej cel, nawet flaszka whiskey dziennie nie zaszkodzi (znam takie przypadki) – do czasu oczywiście. Moja babcia całe życie paliła najgorsze papierosy, nawet 2 paczki dziennie. Gdy miała 90 lat, lekarz powiedział jej „czas przestać papierosy pani Łucjo”. Przestała i za rok już jej wśród nas nie było.

         • hjk 25 kwietnia 2012 o 11:09 pm

          @”Moja babcia całe życie paliła najgorsze papierosy, nawet 2 paczki dziennie. Gdy miała 90 lat, lekarz powiedział jej “czas przestać papierosy pani Łucjo”. Przestała i za rok już jej wśród nas nie było.”

          Marku, gratulacje, ze miałes taką babcię i długo się nią cieszyłeś. Ale to byli inni ludzie, inaczej wychowani i w innych warunkach, na innym jedzeniu, wodzie i powietrzu, itd. Choć i życie ich nie rozpieszcząło – 2 wojny, komuna, bieda…
          Chyba i lekarz miał rację, bo może dostrzegł groźne objawy związane z paleniem, ale i nie miał z 2giej strony, bo widać ‚odstawienie’ w tym wieku mogło spowodowac zbyt gwałtowne reakcje w organizmie. Trudno powiedzieć, bo i wiek już piekny był…
          A moze te „najgorsze’ w porównaniu z dzisiejszymi, nie były jeszcze takie najgorze, bo bardziej ‚naturalne’?

        • rabarbarek 25 kwietnia 2012 o 9:30 pm

         sinus, ostatni moj komentarz w temacie . Czy zadales sobie pytanie , komu tak naprawde zalezy na promocji uzywek , w tym marihuany wsrod naszej mlodziezy? Czy zadales sobie pytanie , dlaczego ” starsi i sprytniejsi” mowia naszej mlodziezy palcie , bo to nie szkodzi , jednoczesnie zabraniajac palenia ” swoim mlodym” Czytales kiedys na Internecie porady ” spryciarzy” dla swojakow , ktorzy pala , nawet nienalogowo , tylko od przypadku do przypadku? Wiesz co im proponuja? Natychmiastowe zapisanie sie do szkol Tory , odzwyczajenie sie od Marysi i uwolnienie umyslu i ciala od nalogu [ nawet wyrywkowego]
         Jak myslisz , dlaczego? Dlaczego nasza mlodziez jest oszukiwana , podstepnie zniewalana i powtarza to co ich uszy chca uslyszec?
         Jest linkow na ten temat duzo. Mozesz znalezc. Szczegolnie aktywne sa grupy Chabadu , ktore podrzucaja nam zgnile jaja , chroniac jednoczesnie swoja mlodziez.

         Pozdrawiam rowniez . Widze , ze i Peryskopowi dostalo sie , bo stanal na drodze” Twojej” teorii , ktora zostala Ci sprytnie podrzucona i jak ryba polknales haczyk. Moze kiedys to zauwazysz.

         • sinus 25 kwietnia 2012 o 9:47 pm

          wyciagasz wnioski wciaz nie znajac faktow, ale mniejsza o to, widzisz, nie zdawalem sobie sprawy z tego co piszesz o wciaganiu do szkol Tory, nigdy by mi to nie przyszlo do glowy. ja mowie z perspektywy przyszlego rodzica moja droga. uwazam ze wole dobrze wiedziec z czym mam doczynienia, zeby wiedziec jak postepowac ze swoim dzieckiem, w obliczu zagrozen o ktorych mowisz, nie mam gwarancji ze mi sie uda, ale kiedy wykryje ze wpakowal/a sie w cos moja pociecha, to ja bede dla niej zrodlem wiedzy, a nie koleszkowie czy sekty na internecie, temat zamkniety, pozdrawiam.

          „Widze , ze i Peryskopowi dostalo sie , bo stanal na drodze” Twojej” teorii , ktora zostala Ci sprytnie podrzucona i jak ryba polknales haczyk. Moze kiedys to zauwazysz.”

          nic nie widzisz 😉 wiele ryb ktore polknely haczyk zerwalo sie i poplynelo w sina dal. jeszcze raz pozdrawiam.

        • Tola 26 kwietnia 2012 o 5:31 am

         @sinus – wcale mnie nie przekonales.
         Do tematu podszedles bardzo wybiorczo.
         Jedynym twoim argumentem jest to,ze ty palisz i nic ci sie nie stalo.
         Kontrargumentem jest ,ze ktos nie palil oraz lecznicze wlasciwosci ,ktore marihuana ma nie przez palenie.
         Pominales konkretne statystyki,mowiac,ze osoba ktora je podaje jest niewiarygodna -a to nie sa jej statystyki.Czy twoje doswiadczenia mamy traktowac bardziej wiarygodnie?
         Zmieniles droge dyskusji-bylismy przeciwni propagowaniu ,a nie uzywaniu.
         Zignorowales wspolny mianownik (jak powiedziales -worek) ,ktorym jest motywacja siegania po srodki odurzajace i jej mechanizm psychologiczny (odsylam do komentu hjk) -co jest dla mnie tu sprawa kluczowa.
         99% osob uzaleznionych od twardszych narkotykow zaczynalo od palenia trawki .
         Nie mozna tego problemu roztrzasac od strony takich osob ,jak ty ,ktorym to nie zaszkodzilo tylko od potencjalnego (udowodnionego) niebezpiczenstwa ,do ktorego moze prowadzic palenie maryski.
         Marihuanna w rekach ludzi o zlych intencjach jest potezna btonia przeciwko mlodym,ktorzy nie maja jeszcze twardego kregoslupa.
         Widzialam w zyciu wielu takich guru i to co robili z malolatami.
         Przyklad drastyczny – jeden czlowiek tak byl w stanie zapanowac nad grupa mlodych,ze ci prawie uwierzyli,ze jest Bogiem.Do codziennych rytualow zjadali kawalki kalu swojego guru,bo w ten sposob mialo im to poszerzyc ich swiadomosc .
         Inny codzienny rytual : wkladanie swoich penisow w swoj wlasny odbyt ,by osiagnac zamknieta cyrkulacje swiadomosci.
         W Krakowie odbywaly sie kiedys w dworku Bialopradnickim koncerty rockowe w oparach dymu maryski ,a w pomieszczeniu obok siedzieli krisznowcy ze swoimi mantrami czekajacy na swoje zamulone ofiary-dosc znaczny procent mlodych do domu juz nie wracal tylko podazal za pomaranczowymi.
         Moj znajomy po paleniu pewnego razu usiadl na parapecie zewnetrznym na 10 pietrze i po chwili odlecial totalnie i na zawsze.
         I moglabym tak jeszcze dlugo pisac o roznych przypadkach .
         Przy kazdym problemie nalezy rozwazac opcje najgorsza ,by ewentualnie wiedziec jak sie chronic , a nie najlepsza,bo tu nie ma co rozwazac.Jesli nic sie nie stanie to nie sie nie stanie i wszystko jest OK.

         • rabarbarek 26 kwietnia 2012 o 6:24 am

          Tolu , sinus wyjasnil , ze robi to dla swoich przyszlych dzieci . Bedzie im tlumaczyl , kiedy dorosna , jak sie pali i w jakich ilosciach , zeby calkowicie nie odfrunac. Sorry , sinus , ale tak zrozumialam Twoj ostatni wpis.

          Sinus , przeczytaj jeszcze raz swoj wpis . Czy to wlasnie chciales powiedziec?

          ” Ja mowie z perspektywy przyszlego rodzica…” No ja przepraszam , czy to oznacza , ze jako rodzic zasiadziesz z dziecmi przy stole , sztachniesz sie skretem i powiesz im , ze , tatus pali dla ich dobra? A moze przed dziecmi bedziesz sie chowal do lazienki lub po katach , zeby Cie nie zobaczyly ? Musze Ci powiedziec , ze taka przyczyna palenia , nie przyszlaby mi do glowy.
          Wyglada to tak jakbys sam przed soba usprawiedliwial swoja niemoc i slabosc . Moze to dobry znak.

          Zycze Ci w takim razie gromadki fajnych dzieci . [ i to nie jest zlosliwa uwaga ] Tylko pamietaj , przyklad idzie z gory , a ta gora bedziesz dla nich Ty . To Ty bedziesz dawal im przyklad jak zyc.
          Moja rada … ” a tam , cicho byc …” [ Smolen] i tak nie posluchasz , wiec zycze Ci wszystkiego najlepszego. I daj znac za kilka lat co z Toba.

        • ALFA 26 kwietnia 2012 o 8:59 am

         @hjk zwróć uwagę jak się ubierają prowokatorzy można ich rozpoznać.A ustawa z kominiarkami też nie przeszła dla dobra prowokatorów.Jak się młodzież wybiera na demonstracje powinni się umówić na kolory kominiarek i ubioru.I za każdym razem inne kolory.

   • rebeliant 25 kwietnia 2012 o 7:08 pm

    Małolatów nie karzą. Karzą dorosłych. Tak ten system wygląda i proszę zwróćcie na to uwagę.

   • Ania 25 kwietnia 2012 o 7:51 pm

    Tak, Tolu. Nie tylko warte walki, ale ta walka jest niezbędna.
    Postawa ” nie i amen” wobec środków zmieniających świadomośc nie przynosi żadnych efektów. Przeciwnie. Mimo ogromnych środków na walkę z narkomanią ilość osób uzależnionych gwałtownie rośnie. Czyli nie tędy droga. Puryści jak zawsze twierdzą, że ” trzeba robić to samo, co dotychczas, tylko bardziej „. Taka postawa spowodowała powstanie mafii markotykowych obracajacych miliardami już wszystko jedno czego.
    Jestem przeciw uwolnieniu tzw twardych narkotyków, ale konopie trzeba uwolnić, choćby poprzez możliwość uprawy na własny użytek. Ideałem byłoby wprowadzenie skutecznej terapii w fazie ostrzegawczej użytkowników nie będących jeszcze uzależnionymi. Ale na to kasy oczywiście nie ma……

    • Tola 26 kwietnia 2012 o 8:05 am

     @Ania -Tak Aniu walcz o to ,by twoje dzieci mialy to pod reka.
     A czy przetwaja? To w koncu ich problem.
     Nie ma co sie martwic na zapas.
     Najczestszy tekst rodzicow,ktorzy maja uzaleznione dzieci brzmi : „Gdzie popelnilismy blad?”

 15. mi461 25 kwietnia 2012 o 1:15 pm

  Masz RACJE MONITOR Yahoo blokuje maile ,
  Rogers jest powiazany z YAHOO i ja mam rowniez klopoty z poczta.
  Sa blokowane maile nie raz dochodza z opoznieniem 5 godzinnym.
  Teraz czekam na wyslana poczte z Polski i NIC.
  Dochodza Kanadyjskie ale z Europy NIE cos sie za tym kryje, bede monitorowac u swojego prowajdera.
  PELNA CENZURA I BLOKADA !!
  Dziekuje za podpowiedzenie bo myslalam ze tylko ja mam klopoty. 🙂

  • Orka 26 kwietnia 2012 o 10:00 am

   Od kilku dni nikt nic ode mnie nie dostaje z konta na yahoo , dwa dni temu nie udało mi się dostarczyć zamówienia do sklepu internetowego , syf , kiła i mogiła …
   Potwierdzam .

 16. sinus 25 kwietnia 2012 o 2:00 pm

  Jeszcze małe uzupełnienie, w zasadzie pytanie z mini tezą. Chciałbym, poprosić o ustosunkowanie się do tej tezy/pytania szczególnie przeciwników marihuany posiadających własne auto i prawo jazdy. Więc mamy właściciela samochodu który sobie hasa radośnie po drogach do pracy czy na wycieczkę. Samochód to broń, nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Jest to maszyna defensywno/ofensywna, szybko poruszająca się, nie dająca pieszym wielkich szans w starciu, zapewnia w tym samym czasie dosyć konkretną zbalansowana ochronę kierowcy (użytkownika tej maszyny/broni). Pytanie brzmi, czy ilość ofiar kierowców (wliczając winę zabitego) jest wyższa czy niższa niż ofiar śmiertelnych palenia marihuany, co sankcjonuje legalność tejże broni i oddawanie jej w ręce „małolatów”, którzy wg zapewnień wielu z przeciwników marihuany mają problemy z używaniem „z głową”. Jaka jest szansa ze małolat nie będący dopuszczony do prowadzenia auta będzie wiedział jak to robić z głową w późniejszym wieku? Być może użytkownik marihuany ma inny punkt widzenia i „otwarty umysł” i jakimś trafem nie wyskakuje z pomysłem zakazu prowadzenia aut.. bo małolat ma problemy używać z głową.. to naprawdę słaby argument. Jak ktoś chce palić to jego wola i ma do tego święte prawo, to zakazy sprowadzają więcej problemów niż rzeczowa edukacja w zadanym temacie. Gdyby poświęcić trochę czasu tym młodym ludziom i dac im świadomy wybór zapewniam was ze byłoby i mniej problemu z marihuana jak i nieodpowiedzialnymi kierowcami. Pozdrawiam.

  • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 2:12 pm

   sinus@
   Jak obalisz te stwierdzenia,możesz nawijać dalej.

   http://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/378942,marihuana-uposledza-mozg-pod-wplywem-trawki-wiecej-wypadkow-drogowych-niz-pod-wplywem-alkoholu.html
   Osoby, które w ciągu trzech godzin od zapalenia trawki siadają za kółkiem, to zabójcy i samobójcy – twierdzą uczeni po przeanalizowaniu dziesiątków tysięcy przypadków. Kierowcy zażywający marihuanę powodują dwa razy więcej wypadków niż trzeźwi lub pod wpływem alkoholu!

   Marihuana upośledza pracę mózgu, co może skutkować zaburzeniami funkcji motorycznych, niezbędnych do bezpiecznej jazdy oraz osłabiać zdolność reagowania na potencjalne zagrożenie – dowiedli uczeni z Dalhousie University w Halifax w Kanadzie, o czym poinformowali na łamach”British Medical Journal” – podaje serwis naukowy BBC. Nic dziwnego, że kierowcy, którzy palili marihuanę trzy lub mniej godzin przed rozpoczęciem jazdy, powodują dwa razy więcej wypadków drogowych niż kierowcy, którzy nie byli pod wpływem narkotyku czy alkoholu.

   Jak naukowcy doszli do tych wniosków? Otóż przeanalizowali aż 50 tysięcy przypadków z całego świata, w których były ofiary ciężko ranne lub śmiertelne. Brali pod uwagę kierowców różnego rodzaju pojazdów – od motocykli po ciężarówki. Interesował ich poziom znajdującej się w marihuanie substancji THC w próbkach krwi kierowców i odnotowywali nawet przypadki, gdy tej substancji było niewiele (czyli większą niż zero).

   Czytaj także: Marihuana nie szkodzi na mózg? >>>

   W Wielkiej Brytanii aż 18 procent zabitych w wypadkach drogowych miało we krwi ślady narkotyków – najczęściej marihuany.

   • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 2:33 pm

    sinus 25 Kwiecień 2012 o 2:24 pm
    0 0 Oceń wpis
    jestem człowiekiem który mówi prawdę, cenzury nie uznaje, jak nie jestem pewien tego co pisze to nie pisze żeby nie robić z siebie idioty. Nic nie reklamuje, wyrażam pozytywną opinię na podstawie lat doświadczeń (subiektywnych). inteligentna osoba doskonale o tym wie. Rozumując Twoim tokiem wielu na tym blogu reklamuje różne treści, a nie wymienia doświadczenia i informacje. Nie próbuj ze mną z ta subtelna cenzura bo to nie przejdzie
    ———————————————————————————————————
    Tu masz doświadczenia ,niesubiektywne,
    niechaj los dalej Ci sprzyja.
    Nosił wilk razy kilka…………

    • sinus 25 kwietnia 2012 o 2:42 pm

     zeno, Twoja wiarygodność została tutaj już kilka razy mocno podważona, osobiście nic do Ciebie nie mam, ale w polemikę z Tobą się nie będę wdawal, sam sobie odpowiedz czemu. Wszedłes w mniejszy lub większy konflikt z większością użytkowników tutaj i mimo ze wydajesz się działać w dobrej inicjatywie, Twoje metody przysparzają Ci masę nieprzychylnych komentarzy. Ja się Ciebie pytam prosto z mostu, paliłes?, pijesz? opierasz się na ekspertach kiedy Ci wygodnie bo koncepcja jest taka ze zawsze stawiasz na swoim, nieważne jak dobre są argumenty drugiej strony. Pozdrawiam, ja temat skończyłem, a obalaj sobie sam co tam wkleiles, Twoim sposobem, co ja mam za Ciebie całą robotę zrobić?

     • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 2:51 pm

      „ale w polemikę z Tobą się nie będę wdawal, sam sobie odpowiedz czemu. ”
      Bo na wyniki brytyjskich badań,tu przytoczonych,nie mam argumentów.
      I nie mam prawa jazdy??????

      • Peryskop 25 kwietnia 2012 o 10:16 pm

       Zeno, jeśli jeszcze nie masz to prawko też możesz kupić na bazarku,
       razem z doktoratem i resztą kariery. Przynieś tylko zdjęcie, klej mają.

       • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 10:26 pm

        Peryskop@
        Ja odpowiadałem sobie, w imieniu sinus@,jak zasugerował.
        „sam sobie odpowiedz czemu.”
        Ja prawo jazdy mam .Dziękuję.
        „możesz kupić na bazarku,
        razem z doktoratem i resztą kariery.”
        Czy to w zamian linka,do twojej pracy doktorskiej ,o który prosiłem ?

    • sinus 25 kwietnia 2012 o 6:19 pm

     zajrzałem z ciekawości na kontrolowana encyklopedię:
     http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Marihuana
     mam przytaczac cytaty czy sam sobie poradzisz ;)? zakładam ze czytasz bardzo szybko

     • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 6:38 pm

      Wybacz,ale nie mam już dla Ciebie czasu.

      • sinus 25 kwietnia 2012 o 6:41 pm

       wybaczam

     • monitorpolski 25 kwietnia 2012 o 9:11 pm

      sinus, przyznam że nie palę. Ale znałem palaczy w USA, znam i tutaj, wszyscy raczej umiarkowani. Nie miałem z nimi żadnych problemów, ale jeśli chodzi o samochód, to już nie chciał bym ich mieć za kierowców… Jest to używka i jako taką należy ją traktować. Nie zrozumiałe jest jednak dyskryminowanie jej względem alkoholu, który jest o wiele groźniejszy (ile jest wypadków po pijanemu?!).
      Problem leży w tym, że marycha jest nowym towarem zakazanym, na którym się zarabia krocie. Prohibicja alkoholu już nie przejdzie, więc postawiono na maryśkę.
      Do tego wprowadzany jest nowy szatański plan. W USA w prywatnych więzieniach setki tysięcy młodych ludzi odsiaduje wieloletnie kary za dystrybucję, a nawet posiadanie marihuany. Robi się to celowo, ponieważ ci młodzi ludzie są siłą niewolniczą zatrudnianą niemal za darmo! To samo realizowane jest obecnie w Polsce, niedługo więźniowie będą odbywali tzw. „prace społeczne”, przez co więzienia będą dosłownie gułagami. Oto w jakim kierunku to zmierza. A marycha będzie jednym z głównych pretekstów do zamykania ludzi – przecież każdemu można podrzucić! Jak udowodnisz, że to nie jest twoje?

      • AQQ 25 kwietnia 2012 o 9:21 pm

       Wystarczy POmowienie 2 osób i jesteś dilerem, a jeszcze jak to są małolaty to zbrodnia od 4-ech lat!

       • monitorpolski 25 kwietnia 2012 o 9:40 pm

        Otóż to. O fałszywych świadków wśród narkomanów nie jest trudno, tak więc mogą każdego za to zapuszkować. I to uważam jest najbardziej groźne.

        • AQQ 25 kwietnia 2012 o 9:58 pm

         Tak się robi w policji sukces w walce z ….

        • Aśka 25 kwietnia 2012 o 10:07 pm

         Ostatnio do takich celów wykorzystuje się także świadków koronnych, którzy mówią to, co jest potrzebne.

         http://wiadomosci.onet.pl/marek-papala,5115144,temat.html
         /fragment
         Łódzka prokuratura apelacyjna poinformowała w środę, że generał Marek Papała zginął w wyniku napadu, gdy chciano ukraść mu samochód. W sprawie jego zabójstwa zatrzymano pięć osób, dwóm postawiono zarzut zabójstwa – osoby te wywodzą się ze znanej w latach 90. grupy złodziei luksusowych i dobrze zabezpieczonych samochodów. Jak podano, wiadomości o przebiegu zdarzenia z czerwca 1998 r. udało się uzyskać dzięki zeznaniom świadka koronnego, którym jest osoba „mająca bezpośrednie informacje” z miejsca zbrodni.

         Z komentarzy pod artykułem
         ~mk:
         ~mk Użytkownik anonimowy
         A ja po prostu nie wierzę w wersję przedstawioną na konferencji prasowej.

         „Według ustaleń prowadzących śledztwo Marek Papała w czwartek 25 czerwca 1998 około godziny 22:00 podjechał samochodem marki Daewoo Espero pod budynek przy ul. Rzymowskiego 17 w Warszawie, gdzie znajdowało się jego … rozwiń całośćmieszkanie. Został zastrzelony, gdy wysiadał z samochodu. Sprawca oddał strzał w głowę z pistoletu z tłumikiem” (źródło link

         Grupa zajmująca się kradzieżą luksusowych, zachodnich, dobrze zabezpieczonych aut, zaczaja się na zajeżdżające właśnie (nie zaparkowane wcześniej!!!) „luksusowe” (nawet w ówczesnych czasach) Daewoo Espero. Nie czekają, aż kierowca opuści auto, tylko podchodzą i strzelają mu w głowę z pistoletu (do tego z tłumikiem), a potem zostawiają samochód i jak gdyby nigdy nigdy nic znikają. I przez kilkanaście lat, chociaż grupa liczyła kilka osób (5) wszyscy godzili się na bycie milczącymi wspólnikami najgłośniejszej zbrodni lat 80-tych.
         Wybaczcie,ale to się kupy nie trzyma. zwiń
         dzisiaj, 17:43 | ocena: 100%

         • AQQ 25 kwietnia 2012 o 10:16 pm

          Szczyt bezczelności, głupoty i ignorancji z ludzi.
          Następna zapchajdziura meNdialna.

      • sinus 25 kwietnia 2012 o 9:28 pm

       zgadza sie w 100%, jak wspominalem nie jestem zwolennikiem prowadzenia auta (broni ofensywno/defensywnej o stalowej ramie i wzmacnianym korpusie) po ZADNYCH uzywkach, nie wiem co ludzie sobie mysla.. auto to calkiem zmyslna niebezpieczna bron, a roznorodnosc i ilosc wypadkow na drogach po prostu przerasta pojmowanie. ludzie sa strasznie niedoinformowani i zyja w swoistym taboo co do niektorych spraw. mam nadzieje ze to pozostawia sprawe jasna. a ze to doskonaly material do nagonki i jak sie sprawa z wiezieniem ludzi za marihuane ma, to ja doskonale wiem, jest to swoisty paradox biegajacych po ulicach gwalcicieli dla ktorych nie ma miejsca w wiezieniach, bo sa zajete przez „hakerow” „niepoprawnych politycznie” i wlasnie palaczy marihuany.

       • AQQ 25 kwietnia 2012 o 9:53 pm

        Dajmy spokój tej dyskusji, bo nie my ustalamy lewe-prawo, szkoda czasu na głupoty!

        Facetów POzamykać bo POsiadają narzędzie gwałtu !
        Kobiety w mini, nagie dzieci itp !

        Budzmy lepiej „zasoby ludzkie”!
        Chłopaki ogarnijcie się, zbliża się okres szczepienia psów na wsciekliznę.

        • Annah. 26 kwietnia 2012 o 6:11 am

         W opracowaniu zysków i strat na forum Mercoli bilans wypadł na duży plus dla ziela, ale ja niestety jestem pesymistką tutaj i wiem że legalizacja marihuany przyniesie więcej strat dla społeczeństw niż korzyści. A jeśli ktoś szuka sposobu na raka to radzę się zainteresowań NaDCA, ponoć jest skuteczny także w glejaku mózgu.
         http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2011/05/07/medical-marijuana-becoming-blockbuster-drug.aspx

 17. V O R T E X inside the CORTEX 25 kwietnia 2012 o 2:01 pm

  Fukushima Is Falling Apart: Are You Ready … For A Mass Extinction Event?

  Fukushima sie rozpada.Japonia moze byc zmuszona do ewakuacji okolo 40 milionow .
  Rosja przerazona ze bedzie musiala oddac (pozyczyc) Japonoii wysp Kurylskich.
  Moze to byc jedno z najwiekszych przesiedlen od czasow stalinowskich.

  http://www.readersupportednews.org/news-section2/344-208/11006-russia-stunned-after-japanese-plan-to-evacuate-40-million-revealed
  http://www.infiniteunknown.net/2012/04/22/fukushima-is-falling-apart-are-you-ready-for-a-mass-extinction-event/
  http://endthelie.com/2012/04/21/fukushima-is-falling-apart-are-you-ready/#axzz1shsxYFmW
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wyspy_Kurylskie

  • Peryskop 25 kwietnia 2012 o 2:31 pm

   Z tym „przerażeniem” Rosji może mieć pewien związek niedawny sygnał od p. Szojgu – pełnomocnika od sytuacji nadzwyczajnych Rosji , że podobno powstał plan przeniesienia stolicy z Moskwy na Syberię.

   Bezpieczniej i perspektywicznie, bo jest to:
   – dalej od Eurolandu, którego zniszczenie głowicami jądrowymi grożą „jastrzębie” z Izraela;
   – bliżej do wielkich bogactw Syberii, na które wszyscy mają ochotę, bodaj łącznie z Chinami;
   – przejście do strefy azjatyckiej „skazanej” na przejęcie światowego prymatu od EuroUSraela.

   Dla nas Polaków może to być korzystna zmiana, bo na Syberii wciąż żyją potomkowie polskich zesłańców-sybiraków, a także Rosjanie żywiący do Polaków sympatię i uznanie za techniczny, naukowy, kulturowy i intelektualny wkład w rozwój tamtych terenów i poprawę bytu rdzennej ludności. Tę przychylność miałem okazję sprawdzić na miejscu osobiście.

   Dzięki Marku za stworzenie tego Monitora Polskiego – narzędzia do poznawania prawdy i obrony naszych żywotnych, wspólnych interesów – wbrew przeróżnych przeszkodom.

   Przy okazji – najlepsze życzenia imieninowe !
   Sto lat w dobrym zdrowiu, i dalszych sukcesów w służbie niedomagającej ludzkości !

   • Peryskop 25 kwietnia 2012 o 3:07 pm

    …wbrew przeróżnym przeszkodom – jak teraz niespodziewanie ze strony Za@kutego.

    • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 3:31 pm

     A kysz ,biała mysz.
     Prawo repliki 🙂

     • Peryskop 25 kwietnia 2012 o 10:13 pm

      Za@kuty nawet na takie rebusy reaguje szybko i prawidłowo – w jidisz.

      Przy braku psów Pawłow miałby na kim swoje testy kontynować.
      Przewidywalność reakcji na podobnym poziomie, tylko złej śliny nieco więcej 😀 😀

      • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 10:34 pm

       Peryskop@
       Obawiam się że nabawiłeś się obsesji.

       • maniek 26 kwietnia 2012 o 12:06 am

        ty też zenobiusz NADGORLIWOŚĆ GORSZA OD FASZYZMU! Liścia byście dostali ode mnie obaj za rozwalanie bloga!!! Proszę was jak ludzi zamilczcie i ugryźcie się w palce i nie piszcie tyle bo już dosyć was tu wszyscy mają. Ujadacie jak psy do wszystkich i do wszystkiego się czepiacie. powoli ale obsesyjnie wkraczacie w paranoję nie mówiąc już o zbzikowaniu. Niedługo psychiatryk będzie was czekał jak tak dalej będziecie jazgoczeć jak psy. Dajcie na luz i bądźcie grzeczni i przeproście Monitora za wasze występki bo karę zrobi!!!

  • Kamil 25 kwietnia 2012 o 7:34 pm

   Kochani , niema co już straszyć nikt się już nie boi,, żeby przetrwać powinniśmy powielać to co najpiękniejsze ze zgłębieniem świadomości każdego istnienia tu i teraz.
   Niema co się już bawić w straszenie, ludzie się budzą, skupmy się na tym co możemy stracić a jeśli mamy zyskać to tylko to co najpiękniejsze.
   I nie piszę tutaj o płytkim pięknie ale o tym głębokim, sprawdźmy ile da się wyciągnąć tu i teraz w każdym aspekcie który obierzemy w intencji.którą się kierujemy.
   Nasz czas należy do Nas ale nie dokonamy nic jeśli będziemy budować egoistyczne postawy które powodują rywalizację.
   Rywalizacja znika jeśli egoizm jest świadomy, może aczkowliek NIEMUSI transformować w inną cechę charakteru.
   Cała sztuka polega na świadomej kontroli tego co budujemy kodem serca
   pzdr

 18. sinus 25 kwietnia 2012 o 2:32 pm

  opierał się zeno na uczonych którzy sami nie palili 😉 ja nie propaguje palenia przed wsiadaniem za kółko, niczego nie propaguje. znajdź mi te dowody uszkodzenia mózgu, nazwiska uczonych, czekam niecierpliwie. jak również rodzaj uszkodzeń, typ tkanek, długoterminowe ryzyko..

  przestan zeno z takimi „brytyjscy naukowcy” bo to brzmi jak „hawajscy naukowcy” udowodnili zbawienny wpływ marihuany, bez nazwisk, bez dat, bez publikacji imiennych wyników badań, bez zdjęć uszkodzeń tkanki mózgu.. za siedmioma górami, za siedmioma lasami… pijesz piwo? znam doskonale dzisiejsza naukę i wiem ze wynik badań zależy od. ego ile kto zapłacił.

 19. sinus 25 kwietnia 2012 o 2:55 pm

  dalej nie doszedłes do punktu tej wymiany opinii, pijesz to pij, ja unikam alkoholu, fair enough. Jeśli wolno antyreklamowac, mówiąc ze coś jest złe, można również odbijać piłeczke. Tylko na tym to polega, ani Tobie ani mi nie dane mówić co komu dozwolone. Ja pale 17 lat, czuje się świetnie jak i Ty. To wszystko sprowadza się do tego ze ludzie powinni znać obie strony medalu przed podjęciem decyzji, jak będą mieli zapalić to ich nie powstrzyma żadna propaganda. Wolną wolę podobno mamy. A mówienie co dobre a co złe to już pycha w sumie, nawet w moim wykonaniu, to co dla Ciebie dobre może być dla mnie śmiertelne i vice wersa. Czy palenie uszkodziło mi mózg.. nie wiem, pozwalam Tobie i innym jako zewnętrznym obserwatorom wyciągnąć wnioski z treści moich wypowiedzi. Pozdrawiam.

  • Tola 25 kwietnia 2012 o 3:14 pm

   @sinus – bez obrazy -ale skutki tego palenia to tu widac,bo jakby brakuje ci prostej logiki w wypowiedziach.
   Pozdrawiam rowniez.

   • sinus 25 kwietnia 2012 o 3:19 pm

    mógłbym to samo powiedzieć o Twoich, z tym ze u Ciebie to po prostu słaba wiedza w temacie.

    • navigator 25 kwietnia 2012 o 7:08 pm

     Popieram Cię Sinus@ w takich pogladach, chociaż tylko raz w życiu spróbowłem, ale rozumiem słowo -WOLNOŚĆ, bez nadmiernych ograniczeń, ale i bez anarchii. Dla tych co jeszcze nie widzieli, polecam do obejrzenia, wiedza z tego filmu rozjaśnia w głowach:

     • sinus 25 kwietnia 2012 o 7:12 pm

      ogladalem ten material 😉 szczerze z ciekawosci, bo juz mialem wyrobiona opinie, i znalazlem tam fakty ze swiata wielkiej ekonomii z ktorych wtedy nie zdawalem sobie sprawy, a takze niuanse na granicy prawa/bezprawia, swietny material obok kilku innych, serdeczne dzieki za przypomnienie 😉

     • AQQ 25 kwietnia 2012 o 7:16 pm

      @ nawigator-dobry film!
      The Union prawda o marihuanie.
      W Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie nielegalny przemysł handlu marihuaną urósł w ostatnich latach do gigantycznych rozmiarów, osiągając wartość 7 mld dolarów kanadyjskich. Marka pochodząca z tej prowincji znana jest szeroko jako „BC Bud”, 85% produktu wysyłane jest do Stanów Zjednoczonych. Handel na tak ogromną skalę stał się sprawą międzynarodową. W tym dokumencie filmowiec Adam Scorgie przeprowadza wywiady ze społecznością związaną z handlem i produkcją marihuany w Kolumbii Brytyjskiej i odziera z mitów całe zagadnienie. Wytłumaczone zostaje w jaki sposób proceder może działać wciąż pozostając nielegalnym. Okazuje się, że taki biznes, gdyby go zalegalizować, może przynieść wielkie profity dla skarbu państwa Kanada

     • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 7:17 pm

      navigator@
      „chociaż tylko raz w życiu spróbowłem”
      Za pierwszym razem,to się rzyga,
      fajne masz to poczucie wolności.

      • sinus 25 kwietnia 2012 o 7:21 pm

       rzyga sie za pierwszym razem ? to cos o czym jeszcze nie slyszalem, czlowieku jakie Ty bzdury pleciesz to sie w pale nie miesci, taki SUPERMAN plecenia bzdur 😉 i uwierz , respekcik „stary”, mimo ze sie z Toba nie zgadzam, to te Twoje rewelacje po prostu mnie kompletnie rozbrajaja, nie trzeba pic ani nawet palic, wystarczy poczytac co tam wrzucisz od czasu do czasu i mozna z krzesla spasc ze smiechu ;p zeno +1

       • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 7:31 pm

        sinus@
        ,” respekcik “stary”, mimo ze sie z Toba nie zgadzam, to te Twoje rewelacje po prostu mnie kompletnie rozbrajaja, nie trzeba pic ani nawet palic, wystarczy poczytac co tam wrzucisz od czasu do czasu i mozna z krzesla spasc ze smiechu”
        http://zenobiusz.wordpress.com/2011/01/21/ktos-jeszcze-mysli-c-d-autor-wykonal-nieslychana-prace-warto-wydrukowac/
        To na pewno przegapiłeś.śmiechu nigdy za mało,w tym smutnym dla większości świecie.
        Nie wiem ,czy zauważyłeś ,ale z tego śmiechu,
        pogubiłeś polskie czcionki.

        • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 7:34 pm

         http://zenobiusz.wordpress.com/2011/01/21/ktos-jeszcze-mysli-cz-i-z-opoznieniem/
         Mam nadzieję ,że czytasz w miarę sprawnie po polsku,bo na prawdę warto te teksty,przeczytać,no chyba że po maryśce ,umysł ,masz bystry,acz męczliwy.
         Wtedy nie ma rady musisz czytać na raty.

         • sinus 25 kwietnia 2012 o 7:39 pm

          zaraz przeczytam zenus, tylko sobie joincika skrece, chcialbym potrafic byc taki zlosliwy jak Ty, serio, sarkazm i ironia nasaczone dropina szlachetnego egoizmu to caly Ty (bynajmniej w moim subiektywnym pojmowaniu)

        • sinus 25 kwietnia 2012 o 7:36 pm

         w telefonie mam polskie czcionki bo mam polski slownik, ktorego uzywam bo mi wygodnie, niektore slowa musze recznie dodawac i wtedy nie ma w nich polskich znakow, w komputerze nie mam polskich czcionek, pisze bez patrzenia na klawiaturze, pisalem juz o tym kiedys na tym forum, niewygodnie mi wciskac z altem, mam do tego jakis cienki layout klawiszy, zreszta co ja Ci sie bede spowiadal, nie uzywam tych znakow nie z braku szacunku do czytelnika, bo w kazdym pismie oficjalnym ladnie je wstawiam, tylko z czystej wygody. liczy sie tresc ponad forme.

         • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 8:19 pm

          sinus@

          Zwracam honor,lecz musisz wiedzieć ,że mamy mnóstwo czytelników ad hoc,
          z bardzo egzotycznych krajów.Widzę jednak,że operujesz ,perfekcyjną polszczyzną,
          i co najważniejsze,odpowiadasz merytorycznie,
          mimo ,że mógłbyś być złośliwy w związku z „drobną”
          różnicą poglądów.
          Na „maryśkę” tu i teraz. 🙂

         • sinus 25 kwietnia 2012 o 8:47 pm

          zenobiusz@
          dzieki, to zacne jak ktos potrafi zwrocic honor, ja wiem ze mamy mnostwo czytelnikow ad hoc, staram sie miec to na uwadze i nie zaszkodzic sobie tresciami. co do roznicy pogladow to zagladam na Twoj blog (z pominieciem personalnych wymian z niektorymi :D) i wiedz ze uwazam iz jest tam duzo rzeczowych tematow. to ze nie przepadam za Twoja metodyka pisania to zupelnie inna sprawa i kolejny raz uwazam, ze jak ktos naprawde szuka, to wie czego i potrafi wygrzebac, mimo „niedociagniec” w tresci czy tez ostrego jezyka. liczy sie prawda i tylko prawda.
          pozdrawiam 😉

  • jerkey 25 kwietnia 2012 o 8:46 pm

   >dalej nie doszedłes do punktu tej wymiany opinii, pijesz to pij, ja unikam alkoholu,
   >fair enough. Jeśli wolno antyreklamowac, mówiąc ze coś jest złe, można również
   >odbijać piłeczke. Tylko na tym to polega, ani Tobie ani mi nie dane mówić co komu
   >dozwolone. Ja pale 17 lat, czuje się świetnie jak i Ty. To wszystko sprowadza się
   >do tego ze ludzie powinni znać obie strony medalu przed podjęciem decyzji, jak
   >będą mieli zapalić to ich nie powstrzyma żadna propaganda. Wolną wolę podobno
   >mamy. A mówienie co dobre a co złe to już pycha w sumie, nawet w moim wykonaniu,
   >to co dla Ciebie dobre może być dla mnie śmiertelne i vice wersa. Czy palenie
   >uszkodziło mi mózg.. nie wiem, pozwalam Tobie i innym jako zewnętrznym
   >obserwatorom wyciągnąć wnioski z treści moich wypowiedzi. Pozdrawiam.

   Teraz zauważyłem Sinus tę wypowiedź, która odnosi się chyba do mojej wcześniejszej.
   Przecież ja ci niczego nie bronię. Ani nie propaguje picia, ani też nie zabraniam. Nie propaguje też maryśki i jej innym nie zabraniam (chyba, że to moje dzieci). Nie rozumiesz moich intencji. Mi chodzi tylko i wyłącznie o jej PROPAGOWANIE – tego się przyczepiłem na samym początku, z czym się ze mną nie zgodziłeś. Poprosiłem, aby publicznie nie promować palenia marihuany, podobnie jak odnosi się do picia alkoholu, a ty nie potrafisz tego pojąć, lecz traktujesz to jako atak na Twoją wolność osobistą.
   Powiadasz, że każdy ma wolną wolę. Owszem, ale nie każdy potrafi z niej korzystać – w szczególności osoby młode, które mogą czytać Twoje „rewelacje”. pomyśl o tym.

   • sinus 25 kwietnia 2012 o 8:49 pm

    jerkey, zdaje sie ze wiem o co Ci chodzi bo to oczywiste, sprawa jednak wyglada tak, ze im wiecej ludzi odpisuje i rozwija temat, tym bardziej propaganda rozwija sie sama, mimo merytoryki postow. po prostu ilosc materialu w tym temacie ogromnie rosnie.. uwierz, nie chce niczego propagowac, to @dino zrobil reklame, przypatrz sie uwaznie, ja po prostu nie lubie jak ktos niesprawdzony stereotyp uwaza za prawde.. pozdrawiam

    • jerkey 25 kwietnia 2012 o 9:11 pm

     Faktycznie to @dino zasłużył przede wszystkim na „prośby” o nie propagowanie.

 20. zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 3:16 pm

  „Ciebie pytam prosto z mostu, paliłes?, pijesz? opierasz się na ekspertach kiedy Ci wygodnie bo koncepcja jest taka ze zawsze stawiasz na swoim, nieważne jak dobre są argumenty drugiej strony”
  Piłem,czasami „zdrowo”,ale są różne szkoły picia.
  Jedni ,mają w genach model ,po którym przodkowie kończyli w rowie,a inni wsiadali na koń.
  Nie używałem żadnych ,narkotyków”maryśki” też,bo jestem Polakiem typowym.Kartele mają z Polską problem,bo większość Polaków,woli się napić ,niż się narkotyzować,stąd różne próby ,uświadamiania „ciemnogrodu” z jakich dobrodziejstw rezygnuje.
  Cannabis w medycynie tak,dilerzy nie.
  Roger Vincent, Królewskiego Towarzystwa Zapobiegania Wypadkom, tu masz jednego,możesz sprawdzać,bo robisz to we własnym interesie,znam mnóstwo ludzi jeżdżących po pijanemu,na razie mieli szczęście.z tobą jest podobnie.
  http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/4486308.stm
  Tu masz doniesienia z Francji.

  • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 3:18 pm

   Tu ,angielskie,osobno,by nie wpadło do spamu.
   http://www.bbc.co.uk/newhttp://news.bbc.co.uk/2/hi/health/4486308.stms/health-16961112
   Widzisz ,jak blogowicze monitora,dbają o Twój los.
   Doceń to.

  • inka 25 kwietnia 2012 o 3:26 pm

   bbc pisze o polskich obozach koncentracyjnych pomimo wielu sprostowan i monitów- taka jest scisła – raczej nie wierze w nic co publikuja

   • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 3:29 pm

    Inka@
    To se zapal i jedź,i nie mów ,nie wiedziałem/łam.
    Logika ,wali z nóg.

    • inka 25 kwietnia 2012 o 4:05 pm

     wiarygodność to podstawa ale watpię że pewien rodzaj ludzi jest w stanie to zrozumieć – jak ktos jest kłamca z natury to tylko przypadkiem wymsknie mu się prawda bo chwilowo mu się opłaca… nie dziwne wcale że mnie atakujesz – kruk krukowi

     • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 4:46 pm

      Inka@
      ” kłamca z natury
      kruk krukowi”
      „nie dziwne wcale że mnie atakujesz – kruk krukowi”
      Zarzucając mi brak prawdomówności,
      stwierdzasz zaraz ,że to Twoja cecha,
      niewątpliwa,i trwała.?
      Tu dowód że nie wiesz co piszesz.
      Pal dalej,będziesz bystrzejsze/sza.

  • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 3:26 pm

   Tu nieco szerzej.Zastanów się więc ,co popierasz.

   Używanie marihuany jest dużo bardziej niebezpieczne niż się uważa i setki młodych ludzi umiera każdego roku w „wypadkach” spowodowane przez ich długotrwałego stosowania leku, zgodnie z najwyższego szczebla koronera w Wielkiej Brytanii.
   Hamish Turner, prezes Towarzystwa koronerzy spacerem, powiedział The Telegraph , że marihuana, często przedstawiany jako nieszkodliwe, coraz częściej przyczyną zgonów, które zostały zgłoszone jako wypadki lub samobójstw. „Konopie są równie niebezpieczne, jak każdy lek i ludzi muszą zrozumieć, że zabija „, powiedział pan Turner. „Z mojego wieloletniego doświadczenia mogę powiedzieć, że jest to bardzo niebezpieczna substancja. Coraz częściej wspomina się nie tylko jako pierwszego leku podejmowanych przez ludzi, którzy przedawkować, ale także samobójstw i zgonów przypadkowych. „To straszne marnotrawstwo młodych istnień. Ludzie próbują narkotyków w bardzo młodym wieku. Wiele przejść do twardszych narkotyków i mam do czynienia z coraz bardziej przedawkowania heroiny. Ludzie mogą również cierpieć poważne konsekwencje z konopi sam jednak. „rodziców pogrążonych w żałobie mówią do mnie:” Nie zdawałem sobie sprawy, jak niebezpieczne było to aż było za późno, jeśli tylko zrobił coś ‚. Jest to bolesne. ” Turner powiedział, że mocniejsze odmiany marihuany są obecnie powszechne, co prowadzi do fizycznego i psychicznego problemów młodych ludzi, w porównaniu do puli, która była dostępna w 1960 roku. Źródło: The Telegraph. ” „setki zgonów rocznie” przyczyny zażywania konopi indyjskich, koroner ostrzega „luty 2003.
   http://alcoholism.about.com/b/2003/11/02/marijuana-causes-many-deaths-reported-as-accidents.htm

 21. sinus 25 kwietnia 2012 o 3:52 pm

  @Tola
  @sinus – nie wiesz o czym mowisz.
  Problem z “drugami” (jak to coolowo nazywasz)
  nie zasadza sie na skladzie chemicznym

  widzę ze lubisz manipulować faktami, ja zioła drugami nie nazwałem, brak Ci rzeczowych argumentów, mówisz ze nie wiem o czym mówię, a sama braki wiedzy uzupełniasz faktami z rękawa.

  to Ty wrzuciłas marihuanę do worka z kokaina.. żeby daleko nie szukać, i na podstawie tej fałszywej tezy dalej ciągniesz to kłamstwo. Masz zero pojęcia 😉

  • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 4:01 pm

   Jesteś doedukowany więc po angielsku.
   Psychoactive drugs are administered in several different ways. In medicine, most psychiatric drugs, such as fluoxetine, quetiapine, and lorazepam are ingested orally in tablet or capsule form. However, certain medical psychoactives are administered via inhalation, injection, or rectal suppository/enema. Recreational drugs can be administered in several additional ways that are not common in medicine. Certain drugs, such as alcohol and caffeine, are ingested in beverage form; nicotine and cannabis are often smoked; peyote and psilocybin mushrooms are ingested in botanical form or dried; and certain crystalline drugs such as cocaine and methamphetamines are often insufflated (inhaled or „snorted”). The efficiency of each method of administration varies from drug to drug.[30]

   http://en.wikipedia.org/wiki/Psychoactive_drug

   No ale w slangu dilerskim jest inaczej,tego nie znamy

   • inka 25 kwietnia 2012 o 4:07 pm

    no cóż – w Rosji własnie zakazano pietruszki bo nasiona zawierają psychotropy… no cóż…pewnie w dokładnie takim stezeniu jak zakazujacy zawierają mózgi

  • Tola 25 kwietnia 2012 o 4:06 pm

   sinus@ – mechanizm siegania po koke,maryske itp,itd jest taki sam.
   Dla mlodszych osob ,ktore w tym wieku maja duze problemy emocjonalne ,palenie moze sie skonczyc bardzo zle.
   Pomylka z „drugami” -najmniej wazna.Sorry.
   Juz jasniej nie moge.

   • sinus 25 kwietnia 2012 o 4:21 pm

    zapewne mechanizm jest taki sam, przecież jesteś ekspertem… każdy słyszy to co chce usłyszeć, widzi to co chce widzieć, to jest prawda i temu nie zaprzeczysz. Jeśli nie paliłas to nie wiesz nic o żadnej mechanice sięgania po marihuanę, poza tym co przedarło się do prasy. Nie znasz żadnych efektów działania, poza tym co przeczytałas, a precyzyjnie, poza tym co chciałaś z tego co czytałas wyciągnąć dla siebie. Patrzeć a zobaczyć, słuchać a usłyszeć.. pozwól ze ja zostanę przy swojej wiedzy teoretycznej popartej praktyką, a Ty przy swojej teorii i będzie wszystko ok. Ludzie i tak zrobią co będą chcieli bez ekspertów od ” mechaniki sięgania po używki”.

    • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 4:31 pm

     sinus@
     Hmm
     „Róbta co chceta”
     Na pewno w nowym wspaniałym świecie,
     znajdziesz pełne zrozumienie.

     • ALFA 25 kwietnia 2012 o 8:00 pm

   • sinus 25 kwietnia 2012 o 5:42 pm

    chciałbym Ci tylko uzmysłowić, ze problemy emocjonalne o przewspaniała medycyna leczy prozakami, diazepamami, wszelaka pochodną morfiny.. dziwne to nie? wybrali te które łatwo kontrolować i które robią najwięcej szkód, a leczą nimi choćby add.. wrócimy do tego jak uzupełnisz wiedzę 😉 btw napisałas „może mieć bardzo złe konsekwencje”.. to tylko domniemanie, żaden dowód, równie dobrze może mieć dobre efekty. Żeby nie było, jestem przeciwny paleniu marihuany ludziom niepełnoletnim, o ile rodzice na własną odpowiedzialność im nie pozwolą. Pozdrawiam.

    • ALFA 25 kwietnia 2012 o 8:50 pm

     Morfina podawana chorym jest bardzo szkodliwa dla zdrowia!powoduje zatrucia
     Po podaniu dożylnym może wystąpić spadek ciśnienia krwi i zapaść.
     Spowolnienie rytmu oddechowego
     Senność, osłabienie, zawroty głowy, zaparcia
     W końcowym stadium działania można odczuwać rozdrażnienie, bóle i zawroty głowy, zaburzenia łaknienia.
     To chyba dają ludziom chorym na raka .To się pytam na co umierają na raka czy są truci MORFINĄ.Ktoś się orientuje w tym.

     • AQQ 25 kwietnia 2012 o 9:06 pm

      To niesamowite! Tak właśnie konowały wykonczyły moją babcię w 79r a powiedzieli, ze to przerzut na płuca ją udusił….

 22. wacpan 25 kwietnia 2012 o 4:09 pm

  aprpos PAPALY

 23. Katon Najmłodszy 25 kwietnia 2012 o 4:13 pm

  W obronie krzyża http://katonnajmlodszy.wordpress.com/2012/04/24/w-obronie-krzyza/

  • zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 4:20 pm

   Piękna ,szerzej nie znana historia.Pozdrawiam Tychy,mam tam rodzinę. 🙂
   http://zenobiusz.wordpress.com/2012/04/25/w-obronie-krzyzatychy-niegdys-miasto-wizytowka-socjalizmu/

   • Katon Najmłodszy 25 kwietnia 2012 o 4:24 pm

    Witam, to prawda, Tychy są piękne. Pozdrawiam:)

 24. zenobiusz 25 kwietnia 2012 o 4:24 pm

  Czemu nie mogę korzystać z Poczta Yahoo! — czy to blokada rodzicielska?
  Ostatnio zaktualizowano: 27 lipca 2011

  http://help.yahoo.com/l/pl/yahoo/mail/ymail/settings/settings-20.html

  Tak, od tego momentu Poczta Yahoo! korzysta z blokady rodzicielskiej. Wciąż pracujemy nad zasadą działania tej opcji, ponieważ na ten moment domyślnie zablokowany jest cały program. Wiemy, że jest to uciążliwe, ale finalna wersja interfejsu zostanie oddana do użytku dla milionów ludzi, dlatego tyle trwa ów proces.
  Jeśli chcesz rozpocząć pracę z Poczta Yahoo!, porozmawiaj z rodzicami, aby zdjęli ograniczenie w postaci blokady rodzicielskiej.
  Dziękujemy za wyrozumiałość. Jesteśmy pewni, że nowa aplikacja poczty przypadnie ci do gustu.

 25. qwerty 25 kwietnia 2012 o 5:00 pm

  komentarz dodany na onecie w wątku porwania małej madeleine:

  na świecie dziąłają zorganiowane organizacje pedofilskie i handlu młodymi dziewczynami, często przy cichym przyzwoleniu władz, ze względu bądź na pieniądze bądź na współ udział w wykorzystywaniu…

  To się dzieje w Belgii, pod nosem Parlamentu Europejskiego, którego niektórzy członkowie byc może również uczestniczą w tym haniebnym procederze:
  Marc Dutroux. Bestia. Potwór spod Charleroi. Najbardziej znienawidzony człowiek w Belgii. Najgłośniejszy … rozwiń całośćpedofil-morderca XX wieku. Porywał dzieci, więził miesiącami w piwnicy, wielokrotnie gwałcił i wykorzystywał do kręcenia filmów pornograficznych. Co najmniej cztery z dziewczynek nie przeżyły, nie wiadomo jednak co stało się z dziesiątkami innych zaginionych dzieci. Wraz z nim aresztowano również jego żonę (została skazana na 30 lat więzienia za porwanie i gwałt), niejakiego Michela Lelievre (25 lat za porwanie i handel narkotykami), Jeana Michela Nihoula (5 lat) i jego kochankę (niewielki wyrok). 17 stycznia 2004 roku Marc Dutroux został skazany na dożywocie.

  Ta sprawa nadal budzi duże emocje na całym świecie. Długo szukano odpowiedzi na pytanie czy w te odrażające zbrodnie zaangażowane było tylko kilka osób, czy też Dutroux i jego wspólnicy byli częścią doskonale zorganizowanej, międzynarodowej siatki pedofilskiej. Dziecięca prostytucja, pornografia, porwania, gwałty, sadystyczne tortury i morderstwa. Sprawa Dutroux doprowadziła do największych marszy pokoju w Belgii od czasu II wojny światowej, kilku członków rządu straciło posady.

  Kim jest Marc Dutroux? Urodził się w 1956 roku w Brukseli. Dzieciństwo spędził w Afryce, rodzice powrócili do Belgii w 1960 roku. Dutroux opuścił dom w wieku 16 lat, zarabiał pieniądze świadcząc usługi homoseksualne. Pierwszą żonę poślubił trzy lata później, spłodził dwójkę dzieci. Rozwód wziął w 1983 roku. Poznał Michelle Martin, swoją drugą żonę, tę samą, z którą aresztowano go dwukrotnie. Z nią miał trójkę dzieci.

  Dutroux wraz ze swoją żoną, Michelle Martin, został skazany w 1986 roku na 13 lat więzienia za seksualne wykorzystanie pięciu dziewczynek. Ona na pięć lat. Najmłodsza z dziewczynek miała 11 lat. Małżeństwo jednak opuściło więzienie po trzech latach. I to pomimo tego, że raport psychologów określał Dutroux jako ewidentne zagrożenie dla społeczeństwa. Jako perwersyjnego psychopatę. Jako ładunek wybuchowy, który kiedyś eksploduje.

  Człowiek, który wypuścił Dutroux na wolność, belgijski minister sprawiedliwości Melchior Wathelet, wkrótce potem uzyskał prestiżową nominację do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze. Tymczasem wkrótce potem małe dziewczynki zaczęły znikać w okolicy domów Dutroux. Domów, bo Dutroux, teoretycznie bezrobotny i utrzymujący się z zasiłku, posiadał co najmniej sześć domów i żył bardzo wystawnie.

  Okazuje się, że wysokie dochody Dutroux pochodziły z handlu dziecięcą pornografią, a co gorsza, z handlu dziećmi i z dziecięcej prostytucji. Domy Dutroux przez większą część czasu stały puste, ale kilka z nich służyło jako miejsca tortur. W piwnicach więziono porwane dziewczynki. Co dziwne, domy te wykorzystywano w ten sposób przez kilka lat, a policja, mając coraz więcej dowodów, przymykała na to oko. Albo zatem policja była przerażająco niekompetentna, albo – co wielu uważa za bardziej prawdopodobne – komuś zależało na tym, by Dutroux działał bez przeszkód.
  Policja uparcie ignorowała coraz wyraźniejsze wskazówki na temat Dutroux, włącznie z doniesieniami samej matki tego człowieka, która zgłosiła swoje podejrzenia co do syna. Pracownica policji zapomniała powiedzieć swojej następczyni, że w ogóle zniknęły jakiekolwiek dzieci. Fakty nie docierały tam, gdzie powinny, w dziwny sposób zapominano o nich lub zaniedbywano rutynowe działania, komunikacja szwankowała. Co najmniej trzy razy przeszukiwano jeden z domów Dutroux, przynajmniej podczas dwóch przeszukań w piwnicach domu uwięzione były dziewczynki. Nie znaleziono ich. Co więcej, Guardian, jedna z brytyjskich gazet, dotarła do raportu w którym policjanci twierdzą, że słyszeli dziecięce głosy. Słowem, działo się wiele, by nie dopuścić do zdemaskowania działalności Dutroux.

  Dopiero 13 sierpnia 1996, cztery lata po zniknięciu pierwszej z dziewczynek, aresztowano Dutroux wraz z jego żoną, nauczycielką w szkole podstawowej i innymi wspólnikami. Dwa dni później przeszukano dom Dutroux i odkryto dźwiękoszczelną komorę, miejsce więzienia i torturowania dziewczynek. CNN twierdzi, że trzy lata wcześniej policja otrzymała od informatora wiadomość, że Dutroux buduje takie miejsce, by przetrzymywać tam dzieci przed sprzedaniem ich zagranicę. W 1995 roku, według CNN, ten sam informator doniósł, że Dutroux płacił 3 do 5 tysięcy dolarów za porwanie dzieci.

  Co już zupełnie niezrozumiałe, Guardian donosi, że policja miała kasetę video, na której zarejestrowana była budowa tego miejsca. Kaseta została zarekwirowana podczas jednego z przeszukań. Nikt jednak jej nie oglądnął.

  Komora była ukryta za masywnymi drzwiami znajdującymi się za półką z książkami. Miała 2.5 m długości, mniej niż metr szerokości, była wysoka na 1.64m.

  Podczas tego ostatniego przeszukania, w sierpniu 1996, w komorze uwięzione były dwie czternastolatki, związane łańcuchami i zagłodzone niemal na śmierć. Wykorzystywane były jako prostytutki, z ich udziałem produkowano filmy pornograficzne. Policja znalazła ponad 300 takich filmów.

  17 sierpnia sprawa Marca Dutroux nabrała jeszcze koszmarniejszego wydźwięku. Policja odkopała ciała dwóch ośmioletnich dziewczynek w innym z domów Dutroux. Dziewczynki zostały zagłodzone na śmierć po dziewięciomiesięcznym piwnicznym więzieniu, były torturowane i seksualnie wykorzystywane, wszystko rejestrowano na video. Obok znaleziono zwłoki Bernarda Weinsteina, wcześniejszego wspólnika Dutroux. Weinstein został pogrzebany żywcem.

  Kilka tygodni później znaleziono kolejne dwie dziewczynki, w jeszcze innym domu. Do tego czasu policja uwięziła dziesięć osób mających związek z tą sprawą. W tym samym czasie w jednej z libańskich restauracji w Brukseli, w zamrażarce, odkryto ciała dwóch kobiet i szczątki trzeciego ciała. W Belgii zawrzało, jeśli to możliwe, jeszcze mocniej.

  Żądano odpowiedzi na pytania kto i dlaczego wypuścił tego potwora Dutroux z więzienia, dlaczego po tak absurdalnie krótkim czasie. Pytano dlaczego policja nie robiła nic, pomimo, że miała w ręku coraz poważniejsze dowody przeciwko niemu. Dlaczego dziewczynki znikały. Dlaczego nie zrobiono nic. I wreszcie ile dzieci zginęło z winy bezczynności policji i władz.

  Los Angeles Times powtarza za znaną działaczką na rzecz praw dzieci, Marie-France Botte, że belgijskie ministerstwo sprawiedliwości jest w posiadaniu listy nabywców pedofilskich kaset. Nabywców, których ujawnienie wstrząsnęłoby światem. A tego, rzecz jasna, zrobić nikt nie chce. I są ludzie, którzy do tego nie dopuszczą.

  Wściekłość opinii publicznej rosła w miarę wydobywania na światło dzienne nowych faktów. Jeden ze wspólników Dutroux, biznesmen Jean-Michel Nihoul przyznał się do zorganizowania elitarnej orgii w jednym z belgijskich zamków, w której udział brali członkowie rządu, były komisarz UE, kilku przedstawicieli prawa i policji. Takie przyjęcia są częścią systemu, który służy do szantażowania i wykorzystywania tych ludzi na wysokich stanowiskach, którzy się na takich przyjęciach – chociaż raz – pojawili.

  We wrześniu policja miała już dwadzieścia trzy osoby w więzieniach, z czego przynajmniej dziewięciu policjantów. Przeszukiwano domy, zrobiono nalot na centralę policji w Charleroi. Odkryto powiązania tej sprawy z morderstwem belgijskiego biznesmena w 1991 roku. Sprawców tamtego mordu nigdy nie odnaleziono, a Cools, zamordowany biznesmen, obiecywał przed śmiercią, że ujawni jakieś szokujące szczegóły. Świat nigdy niczego więcej się nie dowiedział, ponieważ Cools został zamordowany. Teraz jednak policja zaczęła odnajdywać powiązania z tamtą zbrodnią, aresztowano pięciu podejrzanych.

  14 października stało się coś nieoczekiwanego: Najwyższy Sąd Belgii zdymisjonował Jeana-Marca Connerotte, sędziego, który zamiast ukrywać, całym sercem starał się ujawnić całą prawdę o ohydnych zbrodniach Dutroux. Connerotte był jedyną osobą, która cieszyła się zaufaniem Belgów, to on doprowadził do uratowania dwóch czternastolatek i to on zarządził dochodzenie, w wyniku którego odnaleziono ciała czterech dziewczynek. Także dzięki niemu aresztowano trzech podejrzanych w sprawie zabójstwa Coolsa. W tym samym czasie ujawniono, że prawdopodobnie siatka bogatych i wpływowych pedofili działała – i była chroniona – przez dwadzieścia pięć lat. Setki tysięcy ludzi pikietowały pod budynkiem sądu. Rodziny ofiar Dutroux wzywały do generalnego strajku. Tysiące kobiet i mężczyzn nie poszło do pracy w formie protestu, kolejarze i kierowcy autobusów zawiesili transport. Miasta stały. Strażacy oblewali wodą budynek sądu by symbolicznie zaznaczyć potrzebę masowego oczyszczenia.

  20 października 1996 roku 350 000 ludzi ubrało się na biało i przemaszerowało ulicami Brukseli. Żądano reformy skorumpowanego systemu, chroniącego gwałcicieli, oprawców i morderców dzieci. Ponieważ ten marsz mógł przerodzić się w coś więcej, w pełnowymiarową rebelię, bunt nie do opanowania, poświęcono kilka osób. Szczególnie, że znów w wyniku nieudolności policji, Dutroux udało się uciec z więzienia. Wkrótce go złapano, ale opinia publiczna była przekonana, że władzom zależy na uratowaniu go. W 1998 roku do dymisji podali się komendant główny belgijskiej policji, minister spraw wewnętrznych i minister sprawiedliwości. Opinia publiczna jednak nadal jest przekonana, że belgijskie elity – członkowie rządu, kościoła katolickiego, dworu królewskiego – należą do pedofilskiej siatki bądź ją chronią.

  Usiłowano złagodzić złe nastroje społeczne przez np. raport komisji parlamentarnej, która stwierdziła winę trzydziestu wysoko postawionych osób w sprawie Dutroux. Rok jednak po ogłoszeniu raportu żadna z tych osób nie poniosła żadnej odpowiedzialności. Do tego nie udało się odnaleźć przynajmniej dziesięciorga dzieci – prawdopodobnie ofiar Dutroux – co dodatkowo rozjuszyło tłum.

  Pojawiły się plotki, że w Belgii istnieje druga sieć pedofilska, równie odrażająca co ta, z którą związany był Dutroux. Tę drugą siatkę podejrzewano o zamordowanie siedmiorga dzieci, a powiązania z Dutroux wykryto w osobie Michela Nihoula. Tego samego Nihoula, który odsiaduje wyrok pięciu lat pozbawienia wolności. Pięciu! I rzeczywiście: dwa miesiące później aresztowano Patricka Derochette’a i jego rodzinę. W jego domu znaleziono zwłoki dziewięcioletniej dziewczynki. Podobnie jak Dutroux, Derochette był już skazany za kilka gwałtów na dzieciach. Skierowano go na leczenie psychiatryczne. Zakład opuścił po sześciu tygodniach.

  Władze szybko zaprzeczyły jakoby istniał jakikolwiek związek pomiędzy Dutroux a Derochette. Ale gazety doszukiwały się tej relacji, właśnie w osobie Nihoula.

  1 marca 2004 roku zaczął się proces Marca Dutroux. Zeznawał zdymisjonowany sędzia Connerotte, kilka dni potem znaleziono w pobliżu celi potwora kluczyk do kajdanek Dutroux ukryty w torebce z solą – komuś zależało na uwolnieniu go. W sądzie pojawiła się jedna z uratowanych czternastolatek, obecnie dwudziestoletnia, i dała wstrząsające świadectwo osiemdziesięciu dni w niewoli. Podobnie druga z uratowanych dziewczynek. Obydwie pojechały ze swoimi rodzinami i przedstawicielami sądu na wizję lokalną do domu Dutroux. Widok celi wstrząsnął nie tylko nimi.

  17 lipca 2004 Marc Dutroux został skazany na dożywocie. Nie było łatwo go skazać. Nie było łatwo przebić się przez krąg milczenia. I nadal nie jest.

  Marc Dutroux. Czy działał sam, czy może – jak uparcie twierdził od samego początku – był tylko pionkiem w organizacji? Czy mózgiem naprawdę był – jak mówił Dutroux – Michel Nihoul? Czy była to prawda, czy może próba desperackiego pociągnięcia za sobą kogokolwiek? A może zemsta, mająca niewiele wspólnego z prawdą?

  Sędzia Van Espen, prowadzący sprawę Dutroux, uznał zeznania oskarżonego za bzdury i nakazał policji trzymać się z dala od Nihoula. Wkrótce potem, dzięki dociekliwym dziennikarzom, wyszły na jaw biznesowe powiązania Van Espena z Nihoulem i jego żoną. Sędzia musiał oddać sprawę, ze względu na konflikt interesów, to jednak nie przeszkodziło mu w znaczącym opóźnieniu i utrudnieniu postępowania.

  Następcą Van Espena został Jean-Marc Connerotte. Ten człowiek posiadał bardzo dużą wiedzę na temat sprawy Dutroux, osobiście zbierał dowody na istnienie siatki pedofilskiej, to także dzięki niemu uratowano dwie dziewczynki z piwnicy jednego z domów Dutroux. Wydawał się idealnym kandydatem na tę pozycję. A jednak go zdymisjonowano. Pod jakimś błahym pozorem – uczestniczył w kolacji wydawanej przez organizację zbierającą pieniądze na dzieci, ofiary pedofilii. Uznano to za sprzeczne z etyką zawodową. Connerotte musiał odejść. Wielu uznało to za desperacką próbę usunięcia człowieka, który mógł ujawnić szokującą prawdę i skompromitować jeszcze bardziej już i tak bardzo skompromitowany belgijski rząd.

  Kiedy Connerotte zeznawał w sprawie Dutroux, było to w marcu 2004, opinia publiczna dowiedziała się, że podejmowano próby zamachu na jego życie, niezbędne były zabezpieczenia w postaci samochodów pancernych i całodobowej ochrony sędziego. Policja wiedziała o wydanych zleceniach zabójstw ludzi zaangażowanych w śledztwo. Nigdy wcześniej w historii belgijskiego sądownictwa nie były potrzebne takie zabezpieczenia, nigdy wcześniej nie działano pod takim naciskiem.

  Już na początku procesu obrońca Dutroux, Xaver Magnee, zdecydowanie stwierdził, że Dutroux nie działał sam. Mówił o pedofilskiej sieci, o tym, że pedofile nigdy nie działają sami, a nawet sugerował powiązania sieci z satanistami. Jako dowód przytaczał ślady DNA rożnych niezidentyfikowanych osób, znalezione w piwnicach domów Dutroux, a także informacje pochodzące z domu Bernarda Weinsteina, byłego wspólnika Dutroux, które stwierdzały związek między Dutroux a satanistyczną organizacją Abrasax, kierowaną przez jej wysokość Dominique Kindermans. Pojawiły się pytania dlaczego obrońca kieruje sprawę w stronę rytualnych mordów dokonywanych przez satanistów. Może dlatego, domyślano się, że zwykle sprawy tego typu izolowano i rozpatrywano indywidualnie? Może dlatego, że do tej pory nie natrafiono na ślad żadnej takiej organizacji? Może to też była część pewnego planu? Nie znaleziono jednak żadnych dowodów potwierdzających takie związki.

  Osiągnięto jednak pewien rezultat: belgijska opinia publiczna zareagowała przerażeniem. Wielu wierzy, że w Europie operuje potężna satanistyczna organizacja. Być może tak jest, niemniej nawet jeśli tak, nikt nie potrafi dotrzeć do jej władz. Kto jest na samej górze? Kto tym zarządza? Kto czerpie z tego i jakie korzyści? Tego nie wiadomo, natomiast panika, jaka nastąpiła po tych rewelacjach była być może dokładnie tym, co chcieli osiągnąć ci ludzie. Potwierdziły to potem zeznania Reginy Louf, o których będzie wkrótce mowa.

  Przez siedem lat poprzedzających proces Dutroux policja belgijska otrzymała jedenaście zgłoszeń od ludzi, którzy zostali wykorzystani przez sieć pedofili. Ci ludzie zgłosili się, by potwierdzić słowa Dutroux. Dutroux nie działał sam. Był częścią potężnej sieci, dysponującej pieniędzmi i władzą.

  W 1996 roku pięć kobiet i transwestyta zeznawali anonimowo pod kryptonimem X. Opisali podziemny świat tortur sadomasochistycznych, pornografii, tzw. snuff movies (filmów, w których zabija się naprawdę). Ich relacje były przerażające, trudno było uwierzyć, że mówią prawdę. Najbardziej niezwykłe zeznania uzyskano od Reginy Louf, znanej jako X1, która zgłosiła się na policję po apelu sędziego Connerotte. Zdecydowała się opowiedzieć o tym, co widziała na własne oczy, co sama przeżyła. Opowiadała więc o przyjęciach-orgiach z udziałem dzieci, w których udział brali sędziowie, politycy, bankierzy, znane postacie, w tym członkowie rodu królewskiego. Opowiadała, a jednak odrzucono jej zeznania, stwierdzając, że fantazjuje. Ale drobiazgowość jej relacji, dbałość o szczegóły, zastanowiła sędziego Connerotte. Sprawdzono słowa Reginy Louf i potwierdzono wiele z jej historii. Regina Louf twierdziła na przykład, że była świadkiem pewnego zabójstwa w 1984 roku. Policja porównała nierozwiązane sprawy z tego okresu z relacją X1 i okazało się, że identycznie zginęła Christine Van Hees, właśnie w 1984 roku. Pomimo jednak wielu zgadzających się faktów, jej zeznań nie dołączono do sprawy, nie wzięto ich pod uwagę.

  Oto, co w wywiadzie, którego Louf udzieliła w 1998 roku, powiedziała o satanizmie. Reakcja kobiety była jednoznaczna: satanizm to idealny, teatralny nieco sposób na kontrolowanie świadków. Oto fragment tego wywiadu:

  „Wreszcie coś zabawnego!… Ok., satanizm… […] Kiedy dostawali nowe ofiary bardzo zależało im, żeby nie rozpowiadały o tym, co się z nimi działo. No więc organizowali „ceremonie”. Brali ofiarę do mocno strzeżonego domu i przekonywali ją, że to była jej/jego impreza. Odstawiali szopkę z maskami, świecami, odwróconymi krzyżami, mieczami i zwierzętami. Patroszyli króliki, krew ściekała na nagie dziewczyny, mężczyźni i kobiety czcili diabła. My, doświadczone dziewczyny, zwijałyśmy się ze śmiechu jak to oglądałyśmy. […] Ci co torturowali nie mieli z tego wiele przyjemności, myślę. Woleli chodzić nago niż w tych lateksowych wdziankach. Chodziło tylko o to, żeby zdezorientować ofiary. Ładowali w te dzieci te wszystkie bzdury – jesteś teraz żoną Szatana – dawali im kokę, LSD, heroinę. Po takiej jeździe zaczyna się w ogóle wątpić czy to wszystko się działo, czy nie. W rezultacie ofiary milczały”

  Co ciekawe, według rodziców Melisy Russo, jednej z ofiar Dutroux, pomimo tego, że ci ludzie się zgłaszali, nie dodawano żadnych dowodów do sprawy przeciwko Dutroux. Do dzisiaj nie zidentyfikowano 26 osób, których włosy znaleziono w piwnicach Dutroux. Sędziego Connerotte zwolniono, jak również ekipę śledczą pod wodzą Patrieka De Baets, ponieważ podejrzewano, że manipulują zeznaniami Louf i całej ekipy X. Pomimo ich zaprzeczeniom i absolutnemu brakowi dowodów, nie udało się cofnąć dymisji tych ludzi. Jednych z bardzo nielicznych ludzi, cieszących się zaufaniem belgijskiej opinii publicznej.

  Państwowa stacja telewizyjna RTBF zaczęła dyskredytować Reginę Louf zaraz po tym, jak jej nazwisko wyciekło do mediów. Jak wyciekło – nie wiadomo. Nie tylko zresztą Regina Louf stała się tematem. Zaczęto również lansować wizerunek Dutroux jako pojedynczego pedofila, działającego absolutnie z dala od jakichkolwiek sieci a także to, że Jean Michel Nihoul jest człowiekiem całkowicie niewinnym.

  Regina Louf stała się kłamczynią, manipulantką, osobą niezrównoważoną psychicznie, o zszarganej reputacji, etc. Pomimo że jej zeznania są logiczne i wiarygodne, dobrze umotywowane, tworzą spójną całość, pomimo, że psychologowie zaświadczali o jej zdrowiu psychicznym, pomimo tego nigdy nie powołano jej na świadka. Właśnie dlatego, że jako osoba niezrównoważona psychicznie nie mogła przedstawić wartościowych dla sądu zeznań.

  Korupcja, szantaże… „Zrób to dla mnie, a możesz mieć co chcesz… A, gdyby ruszyło się w tobie sumienie – sfilmowaliśmy cię”. Wydaje się, że to system działania w sieci, o której mowa. Niektórzy się na to nie godzą. Ci, którzy nie dadzą się kupić, zastraszyć, zaszantażować, zawsze mogą zginąć w wypadku, popełnić samobójstwo. Jeden z polityków ze sprawy Dutroux zeznał, że dostawał telefony. Grożono mu, że zrobią to, co robią z dziećmi, z jego dziećmi. Potem zaczęto go straszyć samobójstwem.

  I rzeczywiście. Ponad dwadzieścia osób zginęło w niewyjaśnionych okolicznościach od momentu rozpoczęcia procesu. Ci ludzie mogli być świadkami, jednak wszyscy ginęli w podejrzanych okolicznościach. Jedna z belgijskich gazet, The Sprout, w kwietniu 2004 pisze, co następuje:

  „Sąd w Arlon zajmuje się rozpatrzeniem śmierci pięciu osób, w tym dziewczynek: Julie Lejeune, Melissy Russo, An Marchal i Eefje Lambrecks, oraz byłego wspólnika Dutroux – Bernarda Weinsteina. Jednak wokół sprawy wydarzyło się jeszcze coś. Zginęło kilka innych osób. Poniższa lista nie jest wyczerpująca”

  I tutaj The Sprout, wylicza:

  Jean Van Peteghem – zmarł w 1986 roku

  Aresztowany i uwięziony wraz z Dutroux i jego żoną. Opowiedział dokładnie o swoim udziale w praktykach Dutroux. Zwolniony, zginął w pożarze

  Jen-Pol Taminiau – zmarł w 1995 roku

  Dobrze znana postać w podziemnym światku Charleroi, właściciel nightclubu, członek szajki kradnącej samochody. Powiązany z ludźmi oskarżonymi w sprawie Dutroux. Jego matka otrzymywała telefony z pogróżkami, jego stopę wyłowiono z jednego z kanałów, ciała nie odnaleziono.

  José Steppe – Zmarł w 1995 roku

  Astmatyk. Sam skontaktował się z dziennikarzami twierdząc, że ma ważne informacje pogrążające Dutroux. Wkrótce znaleziono jego ciało. W jego respiratorze odkryto ślady środka, którym Dutroux odurzał dziewczynki. Sekcji zwłok nigdy nie przeprowadzono.

  Bruno Tagliafero – zmarł w 1995 roku

  Zmarł na zawał serca w wieku 30 lat. To on zniszczył samochód, którym porwano Julie i Melisse, ofiary Dutroux. Chciał zeznawać. Żona Tagliafero walczyła przez ponad półtora roku o ekshumację zwłok. Pobrane próbki wysłała do niezależnych laboratoriów w Stanach Zjednoczonych. Okazało się, że mężczyźnie zaaplikowano cyjanek w ilości mogącej zabić ponad sto osób.

  Władze belgijskie stwierdziły, że zwłoki produkują cyjanek i odmówiły wszczęcia śledztwa.

  Simon Poncelet – zmarł w 1996 roku

  Oficer policji, rozpracowujący postać Gerarda Pinon, jednego z podejrzanych o udział w sprawie Dutroux. Poncelet został zastrzelony na komisariacie w Mons. Nie znaleziono winnych.

  Jean-Marc Houdamont – zmarł w 1996 roku

  Był zaangażowany w zniknięcie jednej z dziewczynek, Elizabeth Brichet, w 1989 roku (Dutroux uznano winnym). Zginął w wypadku samochodowym w drodze na spotkanie ze śledczymi

  Michel Piro – zmarł w 1996 roku

  Właściciel domu publicznego i nightclubu, Nihoul i Dutroux byli jego stałymi klientami. Skontaktował się z Jeanem Denisem Lejeune, ojcem Julie, chcąc mu przekazać ważne informacje. Dwa dni przed umówionym spotkaniem został śmiertelnie pobity. O morderstwo oskarżono jego żonę, ale ona nie przyznaje się do winy.

  Gérard Vanesse – zmarł w 1997 roku

  Oficer policji w Dinant. Sadomasochista, który zmarł z utraty krwi, podobno chronił Nihoula.

  Anna Konjevoda – zmarła w 1998 roku

  60-letnia kobieta która zeznawała na temat powiązań między szajką kradnącą samochody, a handlem dziećmi. Znaleziono jej zwłoki – pobito ją a potem uduszono – w jednej z rzek

  Gina Pardeans – zmarła w 1998 roku

  Pracownica społeczna, zajmująca się ofiarami pedofilii. Odkryła powiązania między belgijską a szwajcarską siecią pedofilii, odkryła również, że Jean-Marc Houdamont (patrz wyżej) kontaktował się z obydwiema grupami. Zginęła w wypadku samochodowym wkrótce po tym, jak zwierzyła się przyjaciołom, że widziała film, na którym zarejestrowano morderstwa dziewczynek

  Fabienne Juapart – zmarła w 1998 roku

  Żona Bruno Tagliafero (patrz wyżej), zeznała, że widziała Dutroux i Nihoula w mercedesie w 1996 roku. To ona walczyła o ekshumację zwłok swojego męża. Wkrótce potem znaleziono ją i jej 14-letniego syna spalonych w domu. Pomimo, że drzwi nosiły ślady włamania, władze uznały sprawę za zamkniętą orzekając samobójstwo.
  Hubert Massa – zmarł w 1999 roku

  Główny oskarżyciel w sprawach Dutroux i Andre Coolsa (zamordowanego biznesmena). Popełnił samobójstwo zaraz po spotkaniu z ówczesnym ministrem sprawiedliwości, Markiem Verwilghenem. Nie zostawił żadnego listu.

  Gregory Antipine – zmarł w 1999 roku

  Oficer policji w Brukseli. Powiesił się tuż przed zapowiedzianym awansem. Był odpowiedzialny za śledztwo w sprawie orgii organizowanych przez Nihoula, a także śledztwo w sprawie Elio di Rupo. Elio di Rupo był homoseksualistą, liderem belgijskiej partii socjalistycznej.

  Brigitte Jenart

  Dentystka Nihoula, uznawana za ważnego świadka oskarżenia, popełniła samobójstwo w domu.

  Guy Guebels

  Jeden z oficerów śledczych, nalegał, by poszerzyć i zintensyfikować śledztwo. Dwa dni później popełnił samobójstwo.

  Francois Reyskens

  Wpadł pod pociąg zaraz po tym, jak powiedział znajomemu, że widział Melissę – ofiarę Dutroux – w Holandii i wybiera się z tym na policję.

  Christian Coenreadts

  Znał Dutroux i Weinsteina. Zamordowany w Brukseli.

  Trudno przypuszczać, że wszystkie te zgony to zbieg okoliczności. Trudno uwierzyć w tak liczne samobójstwa.

  W listopadzie 1999 roku opublikowano książkę zatytułowaną: Archiwum X czyli czego Belgia nie mogła się dowiedzieć o sprawie Dutroux. Ujawniono cały ogrom oszustw i próby wyciszania sprawy podejmowane przez władze kraju. Udowodniono wiarygodność świadków zeznających pod kryptonimem X. Cytowano dane z materiałów policyjnych, z zeznań świadków, z raportu komisji parlamentarnej i innych źródeł. Autorzy dowodzą w sposób przekonujący że policja i sądy zdecydowanie niszczyły dowody, utrudniały postępowanie, dezorientowały opinię publiczną od samego początku. Autorzy także wypowiadają się na temat samego Nihoula. Sądzą, że Nihoul – który miał wtedy jeszcze do odsiedzenia trzy z pięciu lat – nigdy więcej nie stanie przed sądem, gdyż informacje, jakie ma, o najważniejszych ludziach w Belgii zniszczyłyby nie tylko rząd, ale i cały kraj.

  Belgia. Mały kraj. Jednak między 1991 a 1996 rokiem zaginęło tam 1300 dzieci. Nigdy się nie odnalazły. Co roku ginie 200 dzieci. Sądzi się, że porywane są wyłącznie w celach seksualnych. Czy jednak Belgia to wyjątek, czy może wierzchołek góry lodowej?

  • AQQ 25 kwietnia 2012 o 8:38 pm

   Brak słów!

  • Aśka 25 kwietnia 2012 o 8:41 pm

   http://marucha.wordpress.com/2012/04/25/starozakonni-pedofile-traktowani-wyjatkowo/
   Starozakonni pedofile traktowani wyjątkowo?

  • AQQ 25 kwietnia 2012 o 10:12 pm

   http://marucha.wordpress.com/2012/04/25/starozakonni-pedofile-traktowani-wyjatkowo/

 26. deliriumworld 25 kwietnia 2012 o 5:00 pm

  Posiadam konta poczty na Interia oraz Gmail, jeśli chodzi o to pierwsze, zauważyłem że od pewnego „wzmożonego” aktywnością czasu (konto mam chyba z 10 lat, ale nie jest moim głównym), przychodzą do mnie wręcz natrętne prośby o uzupełnienie „danych”, łącznie z podaniem nr.tel itd. . Oczywiście takie coś pojawiało się wcześniej na googlach, ale widać być może prykaz poszedł również do innych. Oczywiście można tam wpisywać kompletne bzdury, które zapewne już przy zakładaniu były przeze mnie wpisane – po co teraz, ok uaktualnienie danych. Druga ciekawa rzecz (jak ktoś ma gmail), w szczególności wieczorami, pojawia się w trakcie logowania do poczty, pod spodem kod literowy (anty automatowy), który jest niezbędny do wejścia w pocztę. Pomijam fakt że google już wcześniej „ściga” o wpisywanie nr. telefonu, lub powiązanie wszystkich kont (gmail,youtube,picasa itd). – wszystko dla naszego dobra !

  • Wdr 25 kwietnia 2012 o 6:50 pm

   Ja posiadam sporo kont mailowych większość obecnie skasowana przez nowe polityki prywatności (z gmail’em pożegnałem się z hukiem). Z wielu zostala mi interia aol oraz moja prywatna.

   • deliriumworld 25 kwietnia 2012 o 7:51 pm

    przy okazji jak możesz to wyjaśnij, skasowane przez Ciebie czy też gmail kasował konta? Powiem że jak na początku nie było spamu kompletnie na gmail, tak teraz pojawia się częściej (nie wpisuję raczej nigdzie bez sensu tego maila), męczyły mnie monity „polityki prywatności” i to pominąłem z „góry”, być może trzeba podobnie zrobić jak Ty zrobiłeś, to łączenie kont z pozoru jest fajne, ale niestety na dłuższą metę, widać jak na dłoni „ruchy” w necie delikwenta (oczywiście nie mam tu na myśli nie czystych ruchów, ale NORMALNYCH), po czym znów po jakimś czasie leci info że „wyciekły” dane tysięcy użytkowników

    • Wdr 25 kwietnia 2012 o 9:24 pm

     Ja sam kasowałem konta, Nie lubię jak ktoś sprawdza skąd czytam pocztę czy jąwysyłam z jakiego systemu, z jakiego ip czy isp dostawcy, tak samo nie potrzebna jest im konfiguracja sprzętowa. Polecam czytać uważnie regulaminy, wszystkie.

     • deliriumworld 25 kwietnia 2012 o 9:27 pm

      OK, dzięki – pozdrawiam

     • monitorpolski 25 kwietnia 2012 o 9:39 pm

      Zdaję sobie sprawę czym jest yahoo. Ale jeszcze tak chamsko faszyzmu / komunizmu mi nie komunikowano. Chyba też to zrobię, przez jakiś czas ta poczta jeszcze będzie funkcjonować z uwagi na powiązanie z innymi serwisami.

 27. Józef Bizoń 25 kwietnia 2012 o 6:37 pm

  Odnośnie blokad e-maili.
  Ta przypadłość dotyczy nie tylko yahoo. Miałem dokładnie to samo [i to nawet bez względu na treść], a serwery inne.
  Stąd by wychodziło, że istnieje węzeł pośredni [taka przepustnica dla wielu] zajmujący się tą robotą.

 28. maran 25 kwietnia 2012 o 6:40 pm

  tu link do znakomitego filmu Grzegorza Brauna : „Eugenika” po angielsku .
  Rozsylajce gdzie mozliwe na angielsko -jezyczne strony.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Niech te zlewicowane w wiekszosci tlumoki sie dowiaduja troche prawdy.
  Ignoracja tych ludzi w tym temacie jest porazajaca.
  Ci, co tego filmu jeszcze nie widzieli na co czekaja????
  Na specjalne zaproszenie??

 29. Jony 25 kwietnia 2012 o 6:51 pm

  Ukryta symbolika w obrazie „Smoleńsk”?
  http://davidicke.pl/forum/ukryta-symbolika-w-obrazie-smole-sk-t10079.html

  • monitorpolski 25 kwietnia 2012 o 10:38 pm

   Ściemnianie i tyle. Żeby zająć czymś bydło ludzkie. Szczególnie ta „analiza” przy odbiciach lustrzanych mnie rozśmieszyła.

 30. Pu236 25 kwietnia 2012 o 7:10 pm

  Najlepiej to zrobic taki podpis w swoich emailach wszystkich i pisac w tym podpisie o terroryzmie, detonatorach zdalnych, bombach, budowie bomb atomowych i ich skladnikach i ataku na pentagon 😀 – wtedy niezależnie czy bedziesz mial email postawiony na serverze w domu czy gdziekolwiek indziej i tak ci wszystko beda sprawdzac nie ludzie a oprogramowanie specjalne ktore to wylapuje i jest poza twoim domem…
  Ha ha ha : D

 31. AQQ 25 kwietnia 2012 o 7:26 pm

  Następny straszak po soli wypadowej, suszu jajecznym, starych mrożonych rybach.
  http://www.sfora.pl/Choroba-wscieklych-krow-znow-atakuje-Wstrzymali-sprzedaz-miesa-a42824

  • ALFA 25 kwietnia 2012 o 7:55 pm

   Choroba wściekłych krów jest od paszy z roślin modyfikowanych i pestycydów .To znaczy ,że niedługo ludzie też będą wściekli oj i to bardzo wściekli.

 32. prosty chłop z podkarpacia 25 kwietnia 2012 o 7:37 pm

  A propos zieleni
  Polecam film”The Union” znajdziecie na YouTube.
  Nie ma to jak dobry półfinał z marią…

 33. MrX 25 kwietnia 2012 o 7:59 pm

  Było…?

  • maniek 26 kwietnia 2012 o 12:11 am

   Będzie!

 34. Aśka 25 kwietnia 2012 o 8:17 pm

  http://www.bibula.com/?p=55937
  Błękitna Polska: ujawnić tajne stowarzyszenia
  Aktualizacja: 2012-04-25 8:52 am


  Komitet „Błękitna Polska” wystąpił do najwyższych polskich władz z apelem o niezwłoczne wprowadzenie „obowiązkowych oświadczeń dla osób piastujących funkcje publiczne na okoliczność ich przynależności do organizacji, których struktura lub wewnętrzne prawo mają znamiona organizacji niejawnych, wolnomularskich”.

  Komitet w piśmie skierowanym do Prezydenta RP, Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Sejmu RP oraz Prezesa Sądu Najwyższego, zwraca uwagę na rosnące niebezpieczeństwo obsadzania ważnych instytucji państwowych przez członków ponadnarodowych organizacji niejawnych. Wnioskodawcy powołują się na wprowadzenie podobnych procedur w Portugalii. Premier tego kraju Pedro Passos Coelho nakazał ministerstwu administracji wewnętrznej zobowiązać osób zajmujące wysokie stanowiska w administracji do ujawnienia czy należą do lóż masońskich.

  Inicjatorzy zwracają uwagę na publiczną wypowiedź związanej z lewicą, Danuty Waniek, która w jednej ze stacji telewizyjnych ujawniła, że była nakłaniana do wstąpienia do loży wolnomularskiej.

  Do przynależności do niejawnej organizacji przyznała się natomiast wpływowa dziennikarka – Kazimiera Szczuka.

  Funkcjonowanie tego typu organizacji jest zakazane na mocy art. 13 Konstytucji RP.

  luk
  Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2012-04-25)

  • Peryskop 26 kwietnia 2012 o 12:56 am

   Kazia niekonstytucjonalna ?
   No popatrz !

 35. Bromba 25 kwietnia 2012 o 10:12 pm

  Monitor,pisałeś kiedyś o infradźwiękach i nie wiem czy wiedziałes ,że istnieje nawet taka terapia(ja nie wiedziałam) Jak widać to, co może zabić ,może też podobno leczyć.
  http://infraterapia.com/index.php?sth=infraterapia
  A co do marihuany pamiętajcie ,że zazwyczaj bywa mocno dopalona określonymi specyfikami.Kiedyś rozmawiałam z lekarzem ,który twierdził,że do najtańszej wódki dodawane są przeterminowane psychotropy i dlatego ludzie często dostają po niej szajby.Producenci obu substancji odnosili korzyści ,tylko konsumenci świrowali.

  • monitorpolski 25 kwietnia 2012 o 10:31 pm

   Nawet niedawno wpadłem na ten sam artykuł. Jak widać wszystko co w umiarze może być stosowane z korzyścią dla zdrowia.
   A co do drugiego, to do piwa też dodają. Jeśli lubisz piwo, to tylko z małych browarów albo lane w browarze. Można też samemu robić. Sorry, ale taka jest rzeczywistość.

 36. ksant 25 kwietnia 2012 o 10:29 pm

  Kolejna afera. Stare ryby w sklepach – http://media.wp.pl/kat,1022947,wid,14439160,wiadomosc.html
  Ale bajzel w tej Polsce!

 37. diono 25 kwietnia 2012 o 10:51 pm

  14 km pod ziemia i takie dzwieki to ja w to niewierze… ale glos mnie przeraza ;o

  albo to obczajcie to nie wiem czy to fake

  • monitorpolski 26 kwietnia 2012 o 7:22 am

   Ściema.

 38. ksant 25 kwietnia 2012 o 10:53 pm

  Rok 2012 jest rokiem manifestacji i protestów.
  „Wojna!!! Obudż w sobie wojownika! Niemożliwe, że w kraju takim jak Polska żyje tak mało „żołnierzy dobra”. Czego się boisz? Swoich poglądów. Swojej miłości? Empatii?
  Ruszamy na Warszawę!
  26 kwietnia 2012 – rondo de Geullea, godz.12.00 …”
  więcej – http://fundacjatara.info/news,pl,641.html

 39. AQQ 25 kwietnia 2012 o 11:04 pm

  Znany inwestor i miliarder George Soros ostrzega, że Unii Europejskiej grozi rozpad jak ZSRR oraz załamanie gospodarki, co w konsekwencji doprowadzi do przewrotu społecznego.

  Miliarder twierdzi, że kryzys ekonomiczny, socjalny i moralny w Europie spowodować może procesy dezintegracyjne. Tym bardziej, że – jak wskazuje – ten kryzys na Starym Kontynencie pogłębia się, idzie w złym kierunku i staje się coraz gorszy. Nie widać jego końca, a wręcz przeciwnie – ocenia Soros.

  – Euro osłabia spójność polityczną Unii Europejskiej i jeśli taki stan rzeczy będzie kontynuowany, zniszczy UE – dodaje.

  Mocno stawia sprawę szczególnie wobec Niemców

  – Niemcy powinni zdecydować, czy chcą euro, czy nie. Jeśli tak, to muszą przeprowadzić transfery finansowe. Jeśli nie, powinni oni opuścić strefę euro – zaznacza Soros.
  http://www.biztok.pl/Euroland-rozpadnie-sie-jak-Zwiazek-Sowiecki-a4003

  • AQQ 25 kwietnia 2012 o 11:19 pm

   http://janpinski.nowyekran.pl/post/60380,donald-tusk-szuka-pracy-za-granica
   http://janpinski.nowyekran.pl/post/60362,polska-pozyczyla-8-mld-usd-za-dwa-stanowiska-inne-kraje-sie-targuja

   • felicyta 25 kwietnia 2012 o 11:42 pm

    (…)”Jan Krzysztof Bielecki jest jednym z faworytów wyścigu o fotel szefa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR). Decyzja w tej sprawie zapadanie 18-19 maja w Londynie. Bielecki od dwóch lat jest oficjalnie jednym z najbliższych doradców Donalda Tuska (pełni funkcję szefa rady gospodarczej). Obaj przyjaźnią się od lat, a Tusk wręcz traktował go jako mentora. W kuluarach sejmowych coraz głośniej mówi się, że Bielecki w EBOiR będzie miał przygotować „spadochrony” dla Tuska i jego ekipy, gdyby doszło do wcześniejszych wyborów.”(…)

    Jan K. Bielecki – Izaak Blumenfeld
    http://wponline.freeservers.com/antysemityzm1.htm

    • Aśka 25 kwietnia 2012 o 11:51 pm

     Przydałoby się ich wcześniej za nogi pociągnąć, co by nie odlecieli, bo mają tutaj trochę spraw do wyjaśnienia. Ale jak to zrobić?

 40. AQQ 25 kwietnia 2012 o 11:24 pm

  Hilaria i smarkozy zrobią pokój.
  http://www.sfora.pl/Bedzie-wojskowa-interwencja-w-Syrii-Francja-ostrzega-Assada-a42854

 41. AQQ 25 kwietnia 2012 o 11:35 pm

  Czy ściągać jak mam linuxa???

 42. TajemniczyPan 26 kwietnia 2012 o 12:10 am

  Najnowszy film o WTC 9/11!!!

  9/11 – Wielka Amerykańska Operacja Psychologiczna – Klucz [PL]

 43. zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 1:11 am

  Kwiecień 23, 2012 – MOSKWA – Rosyjscy naukowcy ogłosił w zeszłym tygodniu niepokojące spostrzeżenia na temat silnych trzęsień ziemi wstrząsnął ziemią. W pierwszej dekadzie 21 wieku było niemal tyle samo trzęsienie ziemi o wymiarach powyżej 6,0 w skali Richtera, jak było w ciągu całego 20 wieku. 14 takie przypadki odnotowano w latach 2001-2011 w porównaniu do 17 silnych wstrząsów w 20 wieku. –
  http://zenobiusz.wordpress.com/2012/04/26/wojnato-pogloskisianie-panikitektonikato-jest-zagrozenie/

  • monitorpolski 26 kwietnia 2012 o 6:02 am

   Rosyjscy naukowcy ostrzegli też, że powszechnie stosowana broń geofizyczna HAARP może odwrócić Ziemię.
   http://www.wired.com/dangerroom/2008/01/russian-journal/
   Publikacja pochodzi z rosyjskiego magazynu wojskowego, a więc nie żadna teoria konspiracji.

 44. rabarbarek 26 kwietnia 2012 o 6:49 am

  A Holandia oglosila , ze nadchodzi czas opuszczenia strefy EURO , dopoki jej gospodarka jeszcze nie spadla na dno. Premier Rutte podal sie do dymisji, poniewaz jego dotychczasowy partner polityczny wycofal swoje poparcie dla koalicji rzadzacej.

  Polityka M. Rutte szla w kierunku wlosko-hiszpanskim. Premier proponowal zaciskanie pasa , a rezerwy chcial przeznaczyc na fundusz stabilizacyjny Europy. Zaproponowal ciecia rzedu 14-16 miliardow Euro , ale wobec braku poklasku dla ” bankierskiej i zlodziejskiej ” polityki , zrezygnowal z urzedu . W ten sposob Holandia stala sie kolejnym krajem , ktory wylozyl sie jak dlugi na drodze reform systemu polityki spolecznej i finansowej.

  Rzad opuscil Geert Wilders z Partii Wolnosci , ktory juz dawno krytykowal Premiera za jego polityke w sprawach finansow i emigracji.

  Ze cos jest na rzeczy w Europie swiadczy fakt , ze ten biedny , ciagle narzekajacy na brak funduszow IMF wylozyl ostatnio 430 miliardow Euro na ew. pomoc Europie. Nadprodukowane bez pokrycia papiery zwane potocznie waluta europejska zostana pewnie zamienione na wartosci trwale , w postaci fabryk, lasow, kopalni, ziemi …

  http://rt.com/news/netherlands-government-euro-clark-908/

 45. ALFA 26 kwietnia 2012 o 8:51 am

  Spotkanie Grupy Bilderberg w 2012 r.
  Spekulacje na temat tego, że lokalizacja corocznego spotkania Grupy Bilderberg będzie pokrywała się z tegorocznymi wyborami prezydenckimi w USA wydają się być poprawne. Bilderbergowie odbędą spotkanie w Chantilly w stanie Wirginia począwszy od 31 maja do 3 czerwca.
  http://wolnemedia.net/polityka/spotkanie-grupy-bilderberg-w-2012-r/