Krzysztof Cierpisz: Wiśniewski kłamie. Aspiryna – lek czy trucizna?

Koszmarny Sen
Uwaga: Są trudności ze stroną http://gazetawarszawska.com/
Aspiryna – lek czy trucizna? 

Koszmarny Sen

Moja znajoma podesłała mi taki tekst:

Marku,

musimy ostrzec Polaków aby nie szli na stadiony , mam jakieś halucynacje i zwidy we śnie, że będą bomby, nie mogę spać, a jak zasnę to śni  mi się, że wybuchają bomby, nie mam pojęcia jak mam to przekazać, a nie być okrzykniętą, że mam schizie. Pomóż!!!!!!!!!

Czy też macie podobne przeczucia? Dlaczego zamykają granice w Europie? dzieje się to, czego się obawialiśmy w 2009 roku. Nie ma żadnych powodów by zamykać granice – jeśli „terroryści” chcieli coś przemycić to już to dawno zrobili. Zamachy planuje się z dużym wyprzedzeniem!

Uwaga: Są trudności ze stroną http://gazetawarszawska.com/

Od wczoraj Gazeta Warszawska ma kłopoty techniczne z ładowaniem, (ładuje się b. wolno lub wcale). Dostawca serwisu technicznego BINERO, został zawiadomiony o problemie. Mamy nadzieje , że trudności są krótkotrwale. Prosiłbym o rozesłanie tej wiadomości drogą pantoflową i ew. umieszczenie tego komunikatu na innych portalach.

Krzysztof Cierpisz

Krzysztof Cierpisz: Wiśniewski kłamie

Dużo dyskutujemy nt. teorii samolotu – bliźniaka Krzysztofa Cierpisza, bez jego udziału, Poniżej zamieszczam moją krótką wymianę zdań z w.w. autorem i dr Piotrem Beinem.

M.P.: W Polsce krzyk w TV, już się wszystko ujawnia, nagle przyjaciele stają się wrogami, sytuacja bardzo napięta. Może nie dojść do mistrzostw jak tak dalej pójdzie. Poczytaj u mnie na blogu o Smoleńsku, b. dużo sypnął Wiśniewski.
1.  Samolot nie miał dużo paliwa, powinien mieć 10 ton!
2. Był Polak, który rządził ruskimi, chciał aresztować Wiśniewskiego, kazał zabrać mu sprzęt
3. To już mój wniosek – z taśm Mini DV Wiśniewskiego można by wyciągnąć wysokiej jakości zdjęcia, nawet 3D, były bowiem w formacie niskostratnym. Z nagrań youtube tego się nie da zrobić, z taśmy DV tak.

P.B.: Najważniejsze co sypnął Wiśniewski na samym początku: brak ciał i normalnej sceny katastrofy;  analiza Krzycha Cierpisza potwierdziła, że nie była to żadna normalna katastrofa.

K.C.: Najważniejszym śladem oszustwa jest kąt zmiany kursu !!!

Na potwierdzenie tego nieprawdopodobnego kursu czekałem aż do raportu MAK, który kurs ten potwierdził. To dlatego w pierwszym wpisie 16 kwietnia 2010, wymyśliłem samolot bliźniak, który leciał złym kursem – od początku, bo zakręcić też nie mógł ( bo taki manewr jest niemożliwy fizycznie ).
A tam jest / w rzeczywistości / samolot bliźniak , którego części zostały podrzucone na małą polane w małym lesie. Tzn. nie może to być samolot, który mógł odlecieć tego ranka z Warszawy (tak definiuję bliźniaka)
Taki kąt w tamtym miejscu jest niemożliwy ani w powietrzu ani na ziemi.

To z powodu tego, ze nastąpią obciążenia od manewrów, które doprowadza do rozpadu konstrukcji.
Nastąpi to natychmiast w chwili podjęcia takiego manewru , a nie potem. A wiec rozpad konstrukcji będzie odbywał się po trajektorii pierwotnej ( na moment rozpadu i ten wektor prędkości ), a nie według trajektorii późniejszej ( po rozpadzie), To z prostego powodu, ze zmiana kursu wymaga wprowadzenia sil , a te siły – właśnie – nie mogą być do niczego przyłożone bo konstrukcja rozpadła się.

Przykład : samolot może zakręcać lub dokonywać inny manewr, kiedy siły nośne – od sil aerodynamicznych – wpływają na samolot. Samolot traci skrzydła i usterzenie z powodu niedopuszczalnych manewrów i już w tym momencie leci tylko jak kamień. zakręcać nie może.

Na tym polega błąd ostatniego wynalazku Edisona Kłamstwa Smoleńskiego – Antoniego Macierewicza:
Tupolew leci, kurs zgodny z osią lotniska : wybuch na skrzydle lewym , wybuch w kabinie, to doprowadza do zniszczenia samolotu jako aerodyny.  W tym momencie mamy – 30 metrów na ziemia- kupę szmelcu która podlega jedynie silom grawitacji i silom oporu aerodynamicznego, a wiec odbywa się swobodne opadanie, a zakrętu być nie może – ten złom spada dalej zgodnie z kursem osi lotniska. Podczas kiedy w tym nowym oszustwie, przednia cześć kabiny zakręca 30 stopni w lewo!!!! połamane skrzydła zakręcają w lewo, kadłub środkowy zakręca w lewo etc. W Australii musi być grawitacja boczna.

M.P.: Są jednak pytania – co widział Wiśniewski, który twierdzi, że to był opadający samolot z przechylonym skrzydłem. Co słyszał? Czy to był wielki helikopter, który zrzucił bliźniaka?

K.C.: On kłamie więc nie wiadomo jaka jest logika wydarzeń – przecież wyłączył kamerę na okres „ładowania ” samolotu na które to ładowanie właśnie czekał, co za nonsensy…

M.P.: No właśnie. To wygląda na kłamstwo. Pozwolili mu mówić wszystko inne pod warunkiem, że powie, że widział samolot. Filmu nie mogli już zmienić, poszedł – tak więc wszystko co się wiąże z filmem Wiśniewski potwierdza. Reszta to już bajki. Faktycznie, mogli coś wyciąć – zmiana prędkości taśmy DV z uwagi na jakość nagrania jest kłamstwem. Już pisałem, że jakość się nie pogarsza w związku ze zmianą prędkości. Mogą jedynie powstać tzw. drop-outs czyli krótkie przerwy – ale to nie w przypadku gdy taśma jest nowa, a kamera w pełni sprawna. Po prostu znaleźli wytłumaczenie dla cięć.
Teraz rozumiem dlaczego był na mnie atak na blogu gdy wspomniałem, że zmiana prędkości nie obniża jakości nagrania. Wiśniewski KŁAMAŁ. Jest montażystą, doskonale wie, że w przypadku Mini DV zmiana prędkości nie obniża jakości.

K.C.: Takie zeznania niesolidnych świadków po długim okresie czasu nie maja sensu
– czekał z kamerą na samolot, dlatego kręcił we mgle
– kiedy samolot nadleciał to kamera akurat była wyłączona i zamiast ja włączyć to wyglądał przez okno
– przecie słyszał , że samolot nadlatuje  i powinien zdążyć  filmować.
Jakie to bzdury…
======================================================================
Uwaga: Krzysztof Cierpisz ostrzega też, że w związku z tym, że sytuacja się zaognia, mogą nastąpić ataki na wydawców stron internetowych i blogów zajmujących się sprawą smoleńską, łącznie z zabójstwami.

Aspiryna – lek czy trucizna?

Ponieważ zeszliście na temat aspiryny, to dodałem go do nazwy wpisu. Po więcej odsyłam do komentarzy.

Reklamy

347 responses to “Krzysztof Cierpisz: Wiśniewski kłamie. Aspiryna – lek czy trucizna?

 1. TajemniczyPan 26 kwietnia 2012 o 6:47 am

  9/11 – Wielka Amerykańska Operacja Psychologiczna – Klucz [PL] (PODAJCIE LINKA DALEJ!)

  Polubienie

  • Wacpan 26 kwietnia 2012 o 12:00 pm

   Najlepszy film o Nowym Porządku Świata jaki widziałem

   http://poznajprawde.net/aktualnosci/433-swiatlo.html

   Polubienie

   • wacpan 26 kwietnia 2012 o 5:40 pm

    co to ma byc
    ???

    Polubienie

    • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 5:54 pm

     Waćpan się rozmnożył,tylko nie zauważył ,że ty masz małe w.
     Tak się rozmnażają aliasy,

     Polubienie

     • Peryskop 27 kwietnia 2012 o 7:41 am

      Wacpan, dzięki za link.

      The Light
      Dokument przedstawiający Illuminati i konspirację Szatana z perspektywy Koranu i Biblii.

      Jeden z najlepszych filmów o NWO, a tematami poruszonymi w nim są: kulty, rytuały, okultyzm, magia, Nowy Porządek Świata, Iluminaci, Syjoniści, Izrael, Palestyna – o co chodzi w konflikcie, symbolika, przemysł muzyczny, III Wojna Światowa, 2012 , kim są kosmici i bożki czczone w Babilonie, CFR, Bilderberg, Rotschild, Rockefeller i wiele innych tematów ukazujących nam czasy ostateczne, w których żyjemy…

      Polubienie

     • hasko 27 kwietnia 2012 o 10:32 pm

      Koniec Masonerii
      Smierc NWO.
      unia to falsz w czystej postaci

      Polubienie

   • tamara 27 kwietnia 2012 o 8:19 am

    Film ten będzie idealny wtedy gdy w miejsce Illuminatie wstawi się 33 stopień czyli SYJON +MASONERIA (autorzy PROTOKOłóW )

    Polubienie

  • mocniejszy 26 kwietnia 2012 o 12:05 pm

   W Polsce mamy też wielkie operacje psychologiczne z użyciem mediów. Ostatnio rozkręca się kłamliwa akcja zachwalająca energetykę atomową. Oglądaliście te reklamówki za nasze – podatników – pieniądze? Widzieliście jak prezenter znany z anonsowania filmów dokumentalnych o technice mówiąc, jak to mało uranu w porównani z węglem trzeba – dla ilustracji, czyli dla oszustwa – trzymał w paluszkach i pokazywał mały walec (pewnie magnes) mówiąc że tyle to uranu coś tam, coś tam… Niechby ten ########## ##### [autocenzura] wziął w gołe paluszki uran tak, jak można brać węgiel…

   Dzisiaj 26 kwietnia znamienna – 26 rocznica czarnobylska. Tekst o tym, co było, co nam grozi i o potrzebie oporu:

   26 rocznica katastrofy elektrowni atomowej w Czarnobylu
   http://mocniejszy.wordpress.com/2012/04/26/26-rocznica-katastrofy-elektrowni-atomowej-w-czarnobylu/w-czarnobylu/

   Polubienie

   • mocniejszy 26 kwietnia 2012 o 12:08 pm

    Okienko do komentowania zrobiło mi psikusa z linkiem, może za drugim razem będzie dobrze:
    http://mocniejszy.wordpress.com/2012/04/26/26-rocznica-katastrofy-elektrowni-atomowej-w-czarnobylu/

    Polubienie

    • Aśka 26 kwietnia 2012 o 12:14 pm

     na niesforne okienko znalazłam sposób … aby się otworzyło szerzej trzeba wykasować choćby tylko jedną literkę, a ukazuje się całe i można wpisywać co się chce, robić korekty, itp

     Polubienie

     • kefir2010 26 kwietnia 2012 o 2:49 pm

      nie ma to jak postraszyć piekłem swoje owieczki, no nie? i to jeszcze w stylu retro, w stylu ciemnego średniowiecza 😉
      kto ci płaci, PiŚdzielcu, za takie ośmieszanie naszych idei?

      Polubienie

     • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 3:01 pm

      Kefir@
      o to Ci chodziło,czy pomyliłeś blogi.
      Bo jeżeli to ośmiesza „wasze idee,to współczuję.
      Wyjaśnij przy okazji,to dla tego zwalczasz PiS ,że nie chce energetyki atomowej ?”
      http://mocniejszy.wordpress.com/2012/04/26/26-rocznica-katastrofy-elektrowni-atomowej-w-czarnobylu/
      MORAŁ:
      Żądajmy krajowego referendum w sprawie energetyki nuklearnej. Nie pozwólmy, by głupota i pazerność rządzących Polską narażały nas wszystkich i przyszłe pokolenia. W Europie i wokół Polski znajdują się siłownie jądrowe, ale stała szkodliwość, straty w razie awarii lub katastrofy są tym większe – im bliżej jest reaktor. Jesteśmy narażeni na skutki istnienia siłowni w państwach sąsiednich, część z nich będzie likwidowana, ale jeśli powstaną w Polsce – ryzyko będzie wiele większe, szkodliwość stała będzie wiele większa, koszty pierwszej awarii zrujnują Polskę gospodarczo. A zanim się przytrafi awaria lub katastrofa,
      Polska zostanie jeszcze bardziej zadułżona ogromnymi sumami potrzebnymi do budowy elektrowni, zabezpieczania ich oraz składowania odpadów radioaktywnych. Na rozwój energetyki bezpiecznej i rozproszonej pieniędzy nie będzie. Zamiast rozwijać technologie nieszkodliwe staniemy się atomowym skansenem i promieniotwórczym złomowiskiem. Nie pozwólmy na to!

      Polubienie

      • kefir2010 26 kwietnia 2012 o 3:36 pm

       PiS konsekwentnie głosował „za” atomem, gdy jeszcze nie było to takie głośne. i gdy medialne reklamówki z tvn nie zrzynały argumentów z naszych blogów. głosowali też „za” acta.

       Polubienie

       • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 4:03 pm

        Tylko krowa nie zmienia poglądów,pod wpływem nowej wiedzy.
        Masz też szansę.To że potraktowała Cię źle gruba stara z PiS nie tłumaczy Cię.

        Polubienie

        • mocniejszy 26 kwietnia 2012 o 5:01 pm

         Póki co to krowy z PiSu poglądów atomowych chyba jeszcze nie zmieniły, bo jeszcze w tym roku protestowali przeciw referendum krajowemu w sprawie elektrowni jądrowych:

         PO, PJN, PiS przeciw referendum ws. elektrowni atomowej
         http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/523690,po_pjn_pis_przeciw_referendum_ws_elektrowni_atomowej.html

         Polubienie

         • mocniejszy 26 kwietnia 2012 o 5:10 pm

          Artykuł jest akurat z ubiegłego roku (jeden z przedruków nastąpił w tym roku i stąd moja pomyłka co do daty), ale w tym roku nie słychać o zmianie stanowiska, a teksty za energetyką atomową wciąż wiszą na stronie oficjalnej PiSu (prze chwilą sprawdzałem)…

          Polubienie

         • mocniejszy 26 kwietnia 2012 o 5:15 pm

          Już znalazłem wypowiedź o poparciu ze strony PiS dla energetyki atomowej z roku bieżącego:
          Naimski: Elektrownie jądrowe? Jestem za!
          http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/naimski:_elektrownie_jadrowe_jestem_za__19326

          Polubienie

         • hjk 26 kwietnia 2012 o 8:19 pm

          @”Żądajmy krajowego referendum w sprawie energetyki nuklearnej.”

          No z tym referendum to byłbym ostrożny, bo jak telawizornia przekona tłumy, to wynik będzie wiadomy.
          To ma być odpowiedzialna debata publiczna między naukowcami i trzeba przedstawić rzetelne dane nt stanu naszej energetyki i możliwości. Jest już dawno wiadomo, ze jesli mamy największe w €pie złoza węgla, to budowanie el. at. jest debilizmem, a wszyscy optujący za tym sa ewidentnie albo kupieni przez lobby atomowe, albo mają nadzieję na załapanie się na jakieś „projekty” z tym związane.

          No chyba, ze zamierzamy wszcząć produkcję bomb czy głowic atomowych, to jak najbardziej – elektrownia jest nawet konieczna.

          Polubienie

       • Joanna 27 kwietnia 2012 o 7:55 am

        Kiedy głosowali „za akta”? Głosowania w sejmie nie było. Dotychczas podejmowane działania to działania rządowe.

        Polubienie

      • mocniejszy 26 kwietnia 2012 o 4:52 pm

       PiS poparł po fukushimskim kataklizmie atomowym szybką, cichą zmianę prawa atomowego, której celem było ułatwienie budowy siłowni jądrowych w Polsce i – UWAGA – zmniejszenie odpowiedzialności finansowej właścicieli elektrowni w razie katastrofy nuklearnej!!!

       Atomowy piątek 13 dla Polski
       http://mocniejszy.wordpress.com/2011/05/16/atomowy-piatek-13-dla-polski/

       Polubienie

       • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 5:09 pm

        mocniejszy@
        Doradzałbym,czytanie innych źródeł,i zastanowienie się ,co to znaczy „polityka”,
        jak się ją robi,czy wrzeszczy się o taktyce,na każdym rogu.Po owocach poznacie.
        Rozumiem,że Kefir@ wyszedł przed szereg.

        =========================================================
        Pomorskie Prawo i Sprawiedliwość krytykuje działania marszałka województwa Jana Kozłowskiego, dotyczące powstania w naszym województwie elektrowni atomowej. Marszałek Kozłowski wysłał kilka dni temu w tej sprawie list do premiera Donalda Tuska. Prosił w nim premiera o wsparcie naszego regionu w staraniach o elektrownię atomową.

        – W obecnej formie taki list jest jedynie political fiction – twierdzi Patryk Demski, radny PiS Sejmiku Województwa Pomorskiego. Radny mówi, że oprócz listu nie ma żadnych innych inicjatyw ze strony marszałka województwa
        http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/56100,pis-elektrownia-atomowa-to-polityczna-fikcja,id,t.html

        – To nic innego, jak rzucanie haseł przez marszałka – dodaje Demski. – Przede wszystkim brak jakichkolwiek rozmów z mieszkańcami województwa.
        PiS ma też zastrzeżenia do innych inicjatyw, dotyczących inwestycji energetycznych.

        Polubienie

        • mocniejszy 26 kwietnia 2012 o 5:22 pm

         Lokalni PiSowcy nie chcą mieć reaktorów blisko swoich domów (bo kto by chciał?), ale PiS na szczeblu centralnym jeszcze stanowiska nie zmienił, a jak dotąd bardzo wspierał przemysł atomowej energetyki i współuczestnczył w zdemolowaniu prawa atomowego…

         Polubienie

         • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 5:32 pm

          Dla tego ,pisałem,o refleksji,jak się robi politykę.Rozumiem,że opozycja ,twoim zdaniem ,ma być przeciwna wszystkiemu,nawet,jak rząd ,podda pod głosowanie,sadzenie gruszek na wierzbie,czy budowę chatki baby jagi. 🙂

          Polubienie

         • mocniejszy 26 kwietnia 2012 o 5:46 pm

          Czyli jak opozycja poparła propozycję rządu, żeby w razie katastrofy atomowej ograniczyć do niewielkiej kwoty odszkodowania od właściciela elektrowni, a resztę ma pokryć polski podatnik – to jest polityka? Według mnie to zdrada, a nie polityka…

          A to się właśnie odbyło w atomowy piatek 13…
          http://mocniejszy.wordpress.com/2011/05/16/atomowy-piatek-13-dla-polski/

          Można wszystko sprawdzić na stronach sejmowych, kto jak głosował i co mówił o energetyce atomowej w dniu 13 maja 2011 roku. Tylko jeden poseł był wtedy przeciw (akurat z PiS).

          Polubienie

         • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 5:52 pm

          A widzisz gdzieś środki na budowę i zatwierdzoną lokalizację .Łatwo przychodzi Ci wołać o zdradzie.Polecam przyjrzeć się jednak ,jak funkcjonuje,ten koszmar zwany polityką.
          Masz w końcu ambicję ,być opiniotwórczym.

          Polubienie

         • mocniejszy 26 kwietnia 2012 o 7:24 pm

          Wiem jak bawią się politykierzy kosztem podatników. Jak się uprą, pieniądze się znajdą na cokolwiek – od tego są kredyty, rezerwa walutowa, ciche podnoszenie podatków i zmniejszanie świadczeń państwa dla podatników… A życzliwi z zagranicy kredyty dadzą (na dobry dla nich procent) – żeby wciągnąć Polskę w atomowe bagno i uniemożliwić skok w technologiach energetycznych ponad nuklearną epoką. Zarobią na kredycie, na sprzedaży atomowego szmelcu, na składowaniu tanim w Polsce odpadów z całego świata i na tym, że Polska nie rozwinie taniej bezpiecznej energetyki rozproszonej, która uczyniłaby nasz kraj bardzo konkurencyjnym w handlu każdym towarem – nie jak teraz tanią siłą roboczą, ale tanią energią.

          Polubienie

         • hjk 26 kwietnia 2012 o 8:24 pm

          jak już ktoś chyba pisał, prawda jest taka, ze lokalnie PiS jest patriotyczny, jednak na szczeblu centralnym króluje tzw. „polityka” czyli jak dosadnie określił S.Michalkiewicz, „handel żywym towarem”, czyli judaszowe sprzedawanie ludzi i ich dobra za garść takich czy owakich srebrników…
          Niektóre głosowania PiS-u niestety to potwierdzają, a i wyjaśnia artykuł u p. J.Bizonia pt. ‚Polski trójkat bermudzki – SLD – PO – PiS.”

          Polubienie

         • zenobiusz 27 kwietnia 2012 o 1:29 am

          Jakoś uporczywie Bizoń ,zapomina o UW i PD.

          Polubienie

         • hjk 27 kwietnia 2012 o 6:52 pm

          Taaa, UW i PD to mocarze w polskim Sejmie…
          A naprawdę rządza dwaj z mniejszości niemieckiej 🙂

          Polubienie

   • Kamil 26 kwietnia 2012 o 2:27 pm

    Spójrzmy na to mądrym okiem
    To jest komedia, niema co panikować.
    Przeciez ten kabaret nie będzie się toczył w nieskończoność , kiedyś musi nastąpić jakiś przełom żeby się masowo odrodzić
    pojmijcie
    pzdr

    Polubienie

    • Kamil 26 kwietnia 2012 o 2:30 pm

     Przyjmuje na siebie całą odpowiedzialność za to co piszę
     powodzenia w rozwoju świadomości
     pzdr

     Polubienie

   • CIOCIABABCIA 26 kwietnia 2012 o 3:52 pm

    Taki mały walec to 1,5 tony węgla. Na ogrzanie mieszkania nie wystarczy. W mojej parafii jest 3.000.000 dusz. Zakładam, że mieszkają po 3 osoby w mieszkaniu = milion mieszkań. Czyli odpadów rakdioaktywnych, tylko przez jedą zimę będzie milion takich walców (to taka przymiarka). Gdzie to na osiedlu schować?

    Reklamy o emeryturach i o EJ są niesamowicie kłamliwe!!!

    Polubienie

 2. rabarbarek 26 kwietnia 2012 o 7:38 am

  ” Bo tu juz jest delegacja” to tytul artykulu z Salonu 24 . Warto zobaczyc. Filmy , o ktorych ostatnio cicho . Zwlaszcza film tvn , relacje na zywo. Takze Bater , ktory przed zamachem , wiedzial o wypadku. Dlaczego mowiono o 132 ofiarach? Ile bylo lotow do Katynia tego dnia ?
  Na kopiach przylotow na smolenskie lotnisko widac , ze byly to Yaki , a nie tupolew.

  I pytanie dotyczace nowych wydarzen. Kto i po co wyczyscil wrak samolotu lezacyi rdzewiejacy od czasu ” katastrofy” na lotnisku. Wymieniono nawet okna. Komu te okna sa dzisiaj potrzebne , pomijajac fakt , ze to wskazuje na probe zatarcia dowodow na cos o czym jeszcze nie wiemy.

  I stare pytanie ” Co miala zaslonic smolenska mgla ?

  http://arturb.salon24.pl/250027,bo-tu-juz-jest-delegacja

  Polubienie

  • hjk 26 kwietnia 2012 o 10:41 am

   Ew.132 ofiary, bo teoretycznie „miały się rozpaść” 2 samoloty albo może mieli do 2ch wpakować, albo na liście likwidacyjnej tyle mogło być, ale sobie z jakichs powodów dali spokój. Ja pamiętam to 132 przez pierwsze kilka godzin, zanim potem podali o tych 96 osobach…
   @”Widać ciała:” Ale jakieś ciała to tam mogli też podrzucić, bo jak zaczeli likwidować ludzi już poprzedniego dnia, no to mogli do rana dowieźć…

   Polubienie

   • AQQ 26 kwietnia 2012 o 10:47 am

    Była jeszcze wiadomość na pasku, ze w pobliżu rozbił się bus – 20ofiar śmiertelnych.
    Bater miał wiadomośc od uczestnika katastrofy.

    Polubienie

    • Peryskop 26 kwietnia 2012 o 12:00 pm

     Paski czasem ujawniają zbyt wiele.

     Pamiętam jak w kilka godzin po inside zamachu 7/7 w Londynie na pasku TVN24 pokazał się dziwny wpis że „Bank of England ujawni nazwiska sprawców”. W końcu nazajutrz Scotland Yard zaczął coś ujwaniać, łącznie ze zwaleniem winy na młodego Brazylijczyka zastrzelonego w podejrzanych okolicznościach przez policję. Potem doczytałem się, że Bank of England nie mógł się doprosić aby Scotland Yard ujawnił „sprawców”, bo były trudności z ułożeniem scriptu. Podobno Brazylijczyk pod podstawiony i zlikwidowany, bo za dużo wiedział.

     Warto czytać paski i je utrwalać !

     Polubienie

   • Aśka 26 kwietnia 2012 o 10:54 am

    Też sądzę, że ten filmik powstał po to, by jednak pokazać światu, że ciała były. Zastanawiające jest to, że kamerzysta (kimkolwiek on był 😉 ) mógł swobodnie nagrywać. A jak wyglądała sytuacja z dopuszczaniem na miejsce katastrofy, wiemy.

    Polubienie

    • hjk 26 kwietnia 2012 o 11:18 am

     tak, tylko ze ten filmik z „e-ostrołęki” pomijając fakt, ze pojawił się dopiero z rok temu, to jest chyba z popołudnia, gdzie wszyscy mogą sobie już spokojnie chodzić, pożary są zgaszone, itd.
     A najświeższy chyba był filmik Wiśniewskiego, na którym widać, zę wszystko jest juz obstawione i on sam jest zatrzymany.

     Polubienie

     • Aśka 26 kwietnia 2012 o 11:32 am

      ukazał się na eostroleka dokładnie 01.02.2011r.

      Polubienie

     • Peryskop 26 kwietnia 2012 o 11:49 am

      Wygląd „ciał” na mocno spóźnionym filmie z Ostrołęki jest mało wiarygodny.
      Największe wrażenie robi maskowanie strefą niskiej rozdzielczości.
      Maskowanie widać.

      Polubienie

    • ALFA 26 kwietnia 2012 o 3:24 pm

     Ciekawe też czemu czekali do wieczora ,żeby w obecności Jarka i w ciemnościach Lecha kładli do trumny .I tak długo go szukali przecież miał chipa.A ciemno było to nie wiadomo kogo wkładali.

     Polubienie

    • V O R T E X inside the CORTEX 26 kwietnia 2012 o 5:03 pm

     Monitor pisze…:wczoraj w komentarzu maniek zamieścił link do mało znanego filmu ze Smoleńska. Widać ciała . Ja sie pytam „Gdzie sa niby te ciala ? To tak samo jak ze startem Tupolewa,ktory tylko koloje na plycie lotniska.Pozniej film sie urywa .To gdzie ten start?

     Polubienie

     • monitorpolski 26 kwietnia 2012 o 5:08 pm

      Ciała są, zauważyłem w 2 miejscach, odostrzone mozaiką. Nie wiem czy tam faktycznie były, ale na podstawie materiału można przypuszczać, że tak.

      Polubienie

     • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 5:20 pm

      V O R T E X inside the CORTEX@
      Samoloty startują w dużej odległości od miejsca gdzie zaczynają kołować.
      Pytanie gdzie filmy z kamer przemysłowych ,i stacji TV ,dziennikarzy,Nie wiedzieli ?
      Była przecież afera ,z SMSami ,krążącymi po Warszawie ze szczegółami terminu odlotu.Nagle paparazzi nie byli zainteresowani ?

      Polubienie

      • mi461 26 kwietnia 2012 o 6:46 pm

       tak jak z kamerami w okol pentagonu, bylo ich „kupa” a dowody z nich poszly w …pe, a dlaczego? tez wiadomo. Wszyscy wiedza ale …..
       no wlasnie, od poczatku podaje 1sza i jedyna wersje ktorej sie trzymaja jak tonacy brzytwy, zeby nie isc na DNO !
       Kazdy zna juz chyba wszystkie filmy, obliczenia i naukowe stwierdzenia ze to byla „fikcja” dla maluczkich, i wyrosnietych tez.

       A tak mowiac szczerze to co do tych panow Cierpiszow i Wisniewskich to tez nie „daje wiary”
       kazdy teraz chce odwracac „kota” jeden drugiemu cos zarzuca, w koncu kto mowi prawde
       moze ktos wie?
       Czekam i mam nadzieje ze ta „banka falszu” w koncu peknie i posypia sie glowy.

       Polubienie

       • kefir2010 26 kwietnia 2012 o 7:01 pm

        [usunięte – treści o charakterze terrorystycznym]

        Polubienie

     • navigator 26 kwietnia 2012 o 10:22 pm

      do przemyślenia:
      VORTEX@
      „Tupolew tylko kołuje..”-ale na tym filmie widac, że nie tylko Tu-154 szykuje sie do startu, jest tam również przygotowany Jak-40 (0,30s błysk stroboskopu na skrzydle Jaka…).
      ttp://www.youtube.com/watch?v=3MP-_Cl_zc0
      Biorąc pod uwagę fakt, że Jak leci do Smoleńska ok. 2h10min, a Tutka jest szybsza i doleciałaby w ok.1h15, nasuwają mi się takie wnioski:
      1) Pas w smoleńsku jest za krótki do lądowania Tu-154, więc on nie leciał do Smoleńska,a do Briańska lub Lipiecka. Stamtąd autobusami na cmentarz w Katyniu (Jednocześnie z resztą delegacji, która leciała tym jakiem z podanego linka. Delegacja rozdzielona zgodnie z procedurami, a zamachowcy do końca nie wiedzieli do którego samolotu wsiadł prezydent. Zamach miał miejsce na, lub w autobusie. Na którymś z przekazów TVNu lub Polsatu24 na pasku pojawiło się info o wypadku busa z delegacją, ginie ok 20 osób)
      2)Na Jaka-40 „zapolowali” przesuwając radiolatarnie i prawie im się udało bo awaryjnie lądował między drzewami (dowód na filmie niemieckiej telewizji:http://www.youtube.com/watch?v=2cwT-r7hJz4), pasarzerów zapakowali do autobusu a jedną, ranną kobietę do karetki. tak mówią świadkowie..(link do odszukania)
      3)Zastanawia mnie czy zamachu dokonali „nasi”,np. nic nie mówi się o delegacji Mennicy Polskiej (7 osób), która miała rzekomo promowac jakąś monetę okolicznośiową nt.Katynia.
      4) Ciało Lecha Kaczyńskiego pokazali bratu dopiero wieczorem, opóżniając jego dotarcie na miejsce „katastrofy”ponieważ trzeba je było dowieżc i przygotowac..
      5) A swoją drogą, to odbyła się niezła obława jeśli częsc ludzi przeżyło bezpośredni zamach i zdołało się rozbiec (myślę tu o autokarach jadących z miejsca lądowania Tu-154) Dowodem, że nie wszystkich zabili od razu jest opóżnienie z oddawaniem ciał. A ostatnia prośba Rosjan o dane genealogiczne do 3ch pokoleń wstecz dwóch osób świadczyc może o tym, że jeszcze wszystkich nie mają…http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/ipn_lustruje_pilotow_tupolewa._na_wniosek_rosjan_20481
      Dalej już nic nie piszę bo i tak będzie mnóstwo argumentów za tym, że zwariowałem..ale jeśli nie to niech każdy sobie to przemyśli..

      Polubienie

      • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 11:16 pm

       Były dwa Jaki 40.Jeden się zepsuł i dziennikarzy przesadzono ,i odlecieli.Ten drugi to ten ,z awarią,co kołuje przy odlocie prezydenckiego.Łatwo sprawdzisz w sieci.

       Polubienie

       • navigator 27 kwietnia 2012 o 7:11 am

        Nie istiejacy już spec-pułk miał na stanie 4 Jaki (numery na stateczniku:44,45,47 i 48) Moim zdaniem 1szy Jak-40 znalazl sie w Smoleńsku na dzień przed (czyli 9.04.) z ekipą przygotowującą „turystyczną” wizytę prezydenta. Tam zostal do dnia następnego. Następnie polecial Jak z dziennikarzami (dla sprawdzenia pogody, po pomyślnym lądowaniu i meldunku na ten temat do W-wy, reszta dostaje pozwolenie na start). Dopiero w tym momencie z Okęcia startują 2 samoloty: Tu-154 (lotnisko docelowe Briańsk lub Lipieck) i kolejny Jak z resztą delegacji (do Smoleńska). Takie są procedury i żaden wojskowy ich nie zmieni nawet o „pici” kłak. Na rzeczonym filmie Jak czeka przed drogą kołowania, bo VIP ma pierwszeństwo startu.
        Według mnie kluczowym jest ustalenie z dostępnych zdjęc,numerów Jaków widocznych w Smoleńsku i Okęciu. Będzie wiadomo ile osób doleciało i kto je tam wiózł (pozostałe załogi wojskowe). Po „katastrofie” w spec-pułku jeden Jak miał remont, rzekomo po awarii, a ja myślę, że po „awaryjnym lądowaniu w lesie”. I dopuki nam jakiegoś swojego Ruscy nie oddali (musieli go umalowac) to remont trwał!!!

        Polubienie

      • Peryskop 27 kwietnia 2012 o 6:31 am

       navigator, niestety nie zwariowałeś 😀
       Słusznie zwracasz uwagę na istotne kwestie do wyjaśnienia.

       Czy ktoś widział oficjalne info o wypadku busa k. Smoleńska/Katynia 10.04.2010 ?
       Czy znana jest lista ofiar ?

       Gen. Sławomir Petelicki w programie „Polski punkt widzenia” w rozmowie, w której głównym tematem jest tragedia w Smoleńsku i działania ministra Klicha oraz premiera Donalda Tuska:

       Polubienie

       • Aśka 27 kwietnia 2012 o 9:01 am

        http://www.pardon.pl/artykul/11401/smierc_prezydenta_to_nie_byl_przypadek/3

        Paweł Rybicki napisał:
        Oczywiście, cały czas toczy się oficjalne śledztwo i powinniśmy liczyć na talent naszych prokuratorów. Niestety jednak, o kształcie postępowania decydują Rosjanie. A ci, nawet jeśli nie są bezpośrednio winni, to mają wiele rzeczy do ukrycia. Nie udało im się wprawdzie zatuszować operacji wkręcania żarówek przed pasem startowym już po katastrofie. Za to sprawnie przykryto informację o tym, iż jadący na miejsce katastrofy rosyjski minister ds. nadzwyczajnych zabił w wypadku samochodowym 20 osób (o czym poinformowały tylko niszowe rosyjskie portale oraz czeczeński kavkazcenter.org).

        Jeśli więc Polacy chcą rzeczywiście w pełni ujawnić okoliczności smoleńskiej tragedii, to muszą to zrobić sami – i bez zakładania żadnych tez z góry.

        napisał też:
        Nad zagadkami smoleńskiej katastrofy zastanawiają się nie tylko Polacy. W mediach izraelskich sugerowano, że pod Smoleńskiem mogło dojść do użycia broni elektromagnetycznej. Taka broń (którą zresztą dysponują Rosjanie) wysyła krótki, ale silny impuls, zakłócający działanie urządzeń elektronicznych. Strącenie samolotu przy pomocy impulsu elektromagnetycznego nie jest żadnym problemem.
        _____
        Moim zdaniem skoro taka sugestia padła ze strony izraelskich mediów, to można tą wersję wykluczyć.

        Polubienie

  • mi461 26 kwietnia 2012 o 2:51 pm

   moze podmienili ten zlom zeby nie bylo mozna dociekac, czy byl wybuch czy nie.
   Wiadomo ze by to ujawnila struktura materialu, wiec sie go pozbyli.
   to sa magiki i maja w tym cel zeby wrak nie doszedl na czas do Polski !!
   z tad te perturbacje z oddaniem wraka .

   Polubienie

   • kefir2010 26 kwietnia 2012 o 3:54 pm

    słyszeliście o metodach takich jak spektroskopia MRI? teoretycznie można wykryć mikroślady materiałów wybuchowych nawet za tysiąc lat i więcej. tylko potrzeba ku temu ogromnych kosztów i precyzji. części samolotu poddaje się działaniu pola magnetycznego, a detektor wyłapuje widmo magnetyczne, np cząsteczki TNT-34. w uproszczeniu.
    pisałem o tym już w kwietniu 2010 – może pora pójść tym tropem?

    Polubienie

    • monitorpolski 26 kwietnia 2012 o 5:11 pm

     Dokładnie tak. Powinni to zrobić od razu. Zrobią wszystko by do tego nie doszło. Córka Wassermana wyraźnie powiedziała, że się nigdy nie dowiemy czy przeżyli katastrofę…
     http://polska.newsweek.pl/-nigdy-sie-nie-dowiecie–czy-przezyli-katastrofe—corka-wassermanna-przed-zespolem-macierewicza,86195,1,1.html

     Polubienie

     • hjk 26 kwietnia 2012 o 8:33 pm

      najpierw to się trzeba dowiedzieć, czy w ogóle jakas była i czy mieli wobec tego co przeżywać. A katastrofą to są rządy PO – tego nie przezyli…

      Polubienie

  • monitorpolski 26 kwietnia 2012 o 5:06 pm

   Zgadnijcie gdzie się znalazł ten JAK 40?

   Polubienie

   • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 5:48 pm

    ak-40 to samolot ze zlikwidowanego 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego. Inny samolot tego typu już znajduje się w Muzeum Lotnictwa w Dęblinie. Dwa pozostałe, łącznie z ostatnim Tupolewem zostały przeznaczone na sprzedaż.Maszyna została przewieziona do muzeum łącznie na trzech ciężarówkach. Na pierwszej z nich były skrzydła, na drugiej kadłub, a na ostatniej silnik.

    Polubienie

   • alexirin 26 kwietnia 2012 o 9:10 pm

    Smoleńsk Zamach nowe dowody skrzydło z innego tupolewa

    Polubienie

    • Peryskop 27 kwietnia 2012 o 1:51 pm

     Dzięki Monitor za foto.

     Jeśli uwzględnić duży płat sterowy na ogonie w proporcji do reszty kadłuba, to właśnie raczej Yak40, a nie Tu154 został utrwalony zza drzew i gałęzi na mało wyraźnym filmiku niemieckiej TV.

     Czyli awaryjne lądowanie któregoś Yaka mogłoby się potwierdzać oraz wyglądające na idiotyzm doniesienia jego „zakopywania”. A to mogło być potrzebne, żeby jak najszybciej zakryć ten obiekt przed satelitami, no i wścibskimi reporterami.

     Teraz jaśniej też dlaczego jak ognia bano się dopuścić w okolice lotniska archeologów, a ich szef zginął tragiczne w wypadku – niekoniecznie w zamachu, mógł spowodować go pod stresem.

     Tuszowanie obecności Yaka40 w lesie wiąże się z hipotezą, że część delegacji mogła polecieć osobno – np dowództwo rodzajów wojsk (a raczej jego część) pod pretekstem konieczności rozdzielenia jej w związku z ogłoszonym w dniu 9.04.2010 alarmem terrorystycznym w związku z planowanym atakiem na samolot NATO. Ciekawe kto wykrył te plany i co faktycznie to było ?

     Polubienie

     • monitorpolski 27 kwietnia 2012 o 1:53 pm

      Tak, to by tłumaczyło rzekomą obecność oficerów na pokładzie samolotu Prezydenta. Po prostu ich tam nie było. Wymordowano ich gdzie indziej.

      Polubienie

     • zenobiusz 27 kwietnia 2012 o 2:46 pm

      Peryskop@ monitor @’
      Rozumiem,że wszyscy kłamią i żaden dowód nie jest pewny???
      Wystarczy trochę pogooglowac.

      Gdzie znaleziono ciała generałów po katastrofie Tu-154?
      Wtorek, 24 stycznia (07:43)
      http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/gdzie-znaleziono-ciala-generalow-po-katastrofie-tu-154,1750296,6911
      Ciała generałów z rozbitego Tu-154M zostały znalezione aż w dziewięciu z 14 sektorów wyznaczonych na miejscu katastrofy smoleńskiej. Poinformowała o tym „Rzeczpospolitą” Naczelna Prokuratura Wojskowa (NPW).

      „Fakt, że szczątki generałów, którzy tak jak gen. Błasik nie byli przypięci pasami, zostały znalezione praktycznie na całym terenie, świadczy o tym, że wyciąganie wniosków na tej
      podstawie, gdzie kto przebywał w chwili katastrofy, jest niemożliwe” – mówi „Rzeczpospolitej” mecenas Bartosz Kownacki, pełnomocnik Ewy Błasik, wdowy po dowódcy Sil Powietrznych.

      Polubienie

      • Aśka 27 kwietnia 2012 o 4:08 pm

       Oj, czego media nie podawały na temat tego wydarzenia, długo by wymieniać.

       Polubienie

       • Peryskop 27 kwietnia 2012 o 9:17 pm

        Ciekawe, że ułożenie ciał według 14 sektorów pojawiło się po kilkunastu miesiącach.
        Na tle licznych kłamstw również te informacje mają wartość bliska zeru.

        A na „gorących” filmach Wiśniewskiego i Koli widać tylko ciała funkcjonariuszy pilnujących strefy, ciała strażaków polewających wodą niewielkie ogniska, i ciało przechodzącego dziadka z teczką.

        Polubienie

        • Peryskop 28 kwietnia 2012 o 12:15 am

         A czy ustalono już w którym sektorze wylądował kokpit i kto go podiwanił ?

         Polubienie

         • rabarbarek 28 kwietnia 2012 o 2:48 am

          Peryskop , podobno ustalono gdzie lezal kokpit. Podobno ustalono , ze raz wisial na drzewie, a drugi raz znaleziono go jako czesc samolotu wbita w ziemie na glebokosc kilku metrow. Podobno ulegl zniszczeniu i podobno nie ma to juz zadnego znaczenia , bo miejsce znalezienia zostalo ustalone jako sektor ” one” .

          Podobno w rzeczonym sektorze ” one” znaleziono szczatki 13 cial.Ale jak podala Rzepa , nie bylo tam cial ani pilotow , ani mechanika. Nie bylo tam tez ciala gen Blasika. A dlugo karmieni bylismy opowiesciami , ze cialo gen Blasika znalezione bylo kolo kokpitu , co mialo wskazywac na obecnosc generala w kokpicie. Ciala pilotow znaleziono w sektorach 2 i 3. Jakie sily tam zadzialaly , ze ciala rozrzucone byly na odleglosci trudne do wytlumaczenia. Warto sie temu przyjrzec. Wyglada to tak jakby ciala zostaly rozrzucone zupelnie przypadkowo i w pospiechu. Niemozliwe? Nie ma rzeczy niemozliwych dla …

          Zona generala Blasika , jak pamietamy, mowila , o tym jak to odradzono jej wyjazd do Smolenska , aby zidentyfikowac cialo meza. Nie wiedziala tez kto zidentyfikowal cialo jej meza.
          Warto wspomniec , ze od mundurow generalskich pobrywane byly nie tylko guziki , zle takze odznaczenia .

          http://www.polskieradio.pl/5/115/Artykul/308454,Co-sie-stalo-z-kokpitem-tupolewa-Rosjanie-podali-rozne-wersje

          Polubienie

         • mi461 28 kwietnia 2012 o 4:26 am

          @rabarbarek to tak wyglada ze albo ktos juz nie kotroluje tego co mowil, albo celowo chca zrobic zamieszanie zeby bardziej zamieszac i uniemozliwic dojscia prawdy.

          Zaczynam watpic czy uda sie komukolwiek rozwiazac ten „gordyjski wezel”

          Polubienie

         • rabarbarek 28 kwietnia 2012 o 4:58 am

          Milena , to co sie dzieje wokol katastrofy jasno pokazuje , ze niektorym puszczaja nerwy . Ostatnie wypowiedzi wplywowych postaci z otoczenia rzadzacych i histeryczny krzyk Bolko i Tusko podobnych , ze nie pozwola podpalic Polski , wskazuje, ze czapka im na glowie gore . Boja sie Polakow i prawdy , ktora coraz trudniej ukryc. Ostatni marsz w obronie stacji Trwam , jeszcze bardziej zjezyl im wlosy na glowie i stal sie ostrzezeniem , ze zarty z Polakami koncza sie. Koncza sie czasy propagandy , ktora zamykala Polakom oczy i uszy… Nasze przebudzenie moze byc dla klamcow bardzo bolesne… Wierze , ze poznamy prawde.

          Pamietaj , ze w maju przybywa do Kanady Tuskodelegacja . Wiecej o tym w Goncu. Polonia „wita” …

          Polubienie

         • Aśka 28 kwietnia 2012 o 5:27 am

          Aby ich tam powitali (z)godnie do ich „zasług”.

          Polubienie

         • Peryskop 28 kwietnia 2012 o 9:56 am

          Rabarbarek, z tym kokpitem wiszącym na drzewach coś jest na rzeczy.

          W dniu 10.04.2010 w relacji którejś z TV zwróciłem uwagę właśnie na takie dziwne podwieszenie sporej części kadłuba – nie pamiętam czy widoczny był też kokpit. Ale to tylko raz mignęło i ślad po tym ujęciu przepadł. A może ktoś nagrał ten fragment albo zna link do klipu ?

          Oczywiście niewykluczone, że spadający samolot mógł spaść na drzewa i na nich zawisnąć.

          Ale to by wskazywało, że rozpadł się w powietrzu na fragmenty – czyli wybuch ?

          Ponadto to jednak są ciężkie elementy i miały spore prędkości, a więc raczej na drzewach nie powisiałyby – co najwyżej byłyby tam przez pojedyncze sekundy.

          Wniosek jest taki, że prawdopodobnie dostarczając helikopterami tutko-podobne fragmenty na miejsce „katastrofy” ten kawał kadłuba osiadł im na drzewach, bo robiono to chyba pod osłoną słynnej smoleńskiej „mgły”. A potem ktoś utrwalił to na filmie, który raz wyemitowano, a następnie wycofano go z „obiegu medialnego”, ponieważ ukazywał szczegóły mistyfikacji.

          Mi@, nie siej zwątpienia, proszę, że jakobyśmy nigdy nie mieli poznać jak to się stało.

          Taką rezygnację podkładają nam wciąż agenci wpływu. Ale pomimo powolności procesu sukcesywnie odkrywane są szczegóły i teraz już chyba tylko naiwni – i sprawcy zamachu – wierzą w oficjalne ustalenia obu „komisji”. Teraz stopniowo zaczyna się wyłaniać przybliżenie do prawdy.

          Czy w Kanadzie nie znane jest staropolskie porzekadło: „NEVER SAY NEVER” ?

          Polubienie

 3. rabarbarek 26 kwietnia 2012 o 8:16 am

  Monitorze , dobrze sie stalo , ze przeprowadziles te rozmowe. Ostatnio , przedmiotem atakow byla tez teoria , powtarzam teoria K.Cierpisza , wiec dobrze sie stalo , ze mozemy poznac jego zdanie na temat zamachu jakby z pierwszej reki , dzieki Tobie.

  Pamietam na spotkaniu z Macierewiczem w 2010 roku w Ottawie padlo pytanie dotyczace roznych teorii zamachu. Minister nie wykluczyl teorii z porwaniem samolotu lub czlonkow delegacji , choc uznal ja za malo prawdopodobna. Powiedzial jednak wyraznie , ze ten scenariusz byl ” wykonalny” . Nie zapominajmy , ze bylo to powiedziane kilka miesiecy po ” katastrofie” , dzisiaj choc niezbitych dowodow nie przybywa , to wydarzenia ostatniego roku potwierdzaja , ze zacieranie sladow , manipulacje , i nachalne wprowadzanie w blad spoleczenstwa ma na celu zagruzowanie prawdy o tym co sie naprawde stalo 10 kwietnia 2010 roku.

  Czytajacych po angielsku prosze tez o przeczytanie artykulu , ktory nie jest powszechnie znany , a ktory ujawnia prawdziwe kulisy stosunkow polsko-izraelskich w czasie , kiedy sp. L. Kaczynski zostal prezydentem Polski. Sa tam tez odnosniki do artykulow na ten temat . Artykuly te calkowicie obalaja mit lansowany przez niektorych w Polsce , jakoby L. Kaczynski byl wielkim przyjacielem pnstwa Izrael. Nazywano Go nawet ” wielkim zagrozeniem” .

  Jest to tez jeden z niewielu artykulow , ktorego autorzy zamiast obarczyc wina za wypadek , pilotow [ jak zrobila to reszta msm] , od samego poczatku wskazywali na zamach.

  http://theamericanmercury.org/2010/04/suspicious-circumstances-surround-kaczynski-plane-crash/

  Polubienie

  • Joanna 26 kwietnia 2012 o 9:22 am

   Dzięki rabarbarek za link do tego artykułu. Myślę, że pan Bizoń go zna, bo argumenty w ilości żenującej na przyjażń śp.Kaczyńskiego z Żydami z uporem godnym lepszej sprawy wkleja w każdym miejscu i z wytłuszczeniem.Po co, za ile i dla kogo? Przecież juz drugą kadencję zarządza Polską peło w sposób wołający o pomstę do nieba.
   Po zamachu w jakiejś codziennej prasie ukazał się reportaż, jak to ochroniarze Prezydenta Kaczyńskiego unieszkodliwili jegomościa w cylindrze i czarnym chałacie, który zamierzał wręczyć symboliczna czerwoną różę.

   Polubienie

   • hjk 26 kwietnia 2012 o 10:52 am

    Zaraz zaraz, to byla presja na rząd i niego, by ‚uspokoili’ rzekomą >radykalną prawicę< (LPR i S-obrona), a poza tym zagrożeniem był rząd, a nie prezydent.
    Ostatecznie zgodnie ze starym łacińskim powiedzeniem, ze o zmarłych nie mówi się źle, możemy powiedzieć, ze śp. prezydent był dobry, tylko niestety za bardzo ulegał w 'pewnych sprawach", o których pisze p. Józef. Ponieważ w polityce oceniamy nie ludzi (bo nie znamy motywacji i uwarunkowań), ale ich działania.
    Bo moze być najlepszy człowiek, ale ma chwile załamania.
    A móze być 'pół – kanalia', ale np. w pewnych kwestiach jest nieugięty…

    Polubienie

    • Joanna 26 kwietnia 2012 o 1:01 pm

     Widocznie za mało ulegał, że go zlikwidowali.

     Polubienie

     • hjk 26 kwietnia 2012 o 1:30 pm

      Też były takie sugestie, ze się w czymś tam opierał, a całe wydarzenie to była „pokazówka” NWO dla wszystkich ew. „opornych”, co zrobią, jak nie będą szli grzecznie na smyczy i jeszcze merdali ogonami…

      Ale przeważa opinia, ze tak naprawdę nie on był głównym celem, tylko inne osoby bądź grupy, natomiast takie były okoliczności, ze znalazł się w „polu rażenia”, podobnie z innymi, jak piloci, stjuardesy, jacyś inni weterani i partioci, jak Honorowy Prezydent, kapelan czy SLD-owcy i POwcy…

      wskazuje się zatem na resztę wojskowych, która nie zginęła w katastrofie „Casy” pod Mirosławcem, S.Skrzypka jako „niewygodnego” szefa NBP (dla banksterów to ważny motyw), czy szefa IPN, który za dużo mógł wiedzieć albo prowadzić niewygodne śledztwa oraz kadry stosunowo młodych polityków, nieskorumpowanych i niepowiązanych układami, którzy mieli jakas wizję państwa i jego względnej niezależności, czyli zaplecze patriotyczno-niepodległościowe nie tylko śp. prezydenta L.K, ale każdego innego z tej „opcji”…
      Wiadomo kto poleciał z Tuskiem 7go, a kto miał lecieć z LK 10go…

      Polubienie

      • Józef Bizoń 26 kwietnia 2012 o 10:58 pm

       O co tu chodzi to doskonale wyjaśnia to Piotr Bein na
       http://grypa666.wordpress.com/
       DZIAŁ WYKLUCZENI

       pisząc tam:
       „Paweł Mazur: Skoro zarowno PO i PiS sa uzytecznymi idiotami dla zydomasonerskiej global wladzy to jak Pan wyjasnia smierc jednego z braci w tajemniczym wypadku tudziez zamachu. Dlaczego znikneli ze sceny. Czy popieranie Szakaszwiliego agenta CIA agresora na Rosje zagrazalo judeocentrycznej wladzy, gdzie wg Pana Kaczynski popelnil blad ze i jak wielki blad ze postarali sie by znikl, czy to o Niego chodzilo wg Pana w tym wypadku/zamachu? Czy moze lecial ktos wazniejszy czy jakies wazne dokumenty lub tajna przesylka? scenariuszy mozna mnozyc wg mej opinii i tak prawdy nie znam. Przeciez jesli byluzytecznym idiota to po co niszczyc samolot skoro wszscy tam lecacy pomagali JC wladzy??? Pozdrawiam Pawel.

       PB: W swym rozumowaniu, zakłada Pan normalną mentalność: zasłużony jest godny ochrony aż do śmierci Jednak żydomasoneria myśli i działa machiawelsko… Wierchuszka POPiSowa JEST żydomasonerią. Lech Kaczyński zasłużył się unym w szczuciu na Rosję i w sfałszowanej „agresji” Rosji na Gruzję, w szczuciu na Białoruś i w kolorowej rjewoljucji w Kijowie, w zapomnieniu grzechów wojennych skrajnych Niemców i Ukraińców wobec Polaków. Nie nazwał po imieniu zbrodni żydo-sowietów, żydo-hitlerowców ani żydokomuny. Był pro-syjonistyczny i judeocentryczny (deklaracje lojalności Izraelowi, podpisanie Traktatu Lizbońskiego, unikalne w Europie odrzucenie raporu o zbrodniach Izraela w Gazie, powitanie loży Bnai Brith w stolicy po raz pierwszy od zbanowania w II RP…), Jarosław też (np. przerwanie ekshumacji w Jedwabnem). Wg normalnego rozumowania, nie może więc być celem zamachu przez żydomasonerię. Na tym polegają ataki i kacje fałszywej flagi – uczciwa publika myśli, że sprawcą jest wskazany przez prawdziwego sprawcę (nieznanego publice).

       Użyteczni idioci to członkowie niższego szczebla oraz masy narodowe, wodzeni za nos. Ci ostatni niekoniecznie grzeszą inteligencją, ci w przywództwie to szczwane, cyniczne lisy. Jest większą hańbą być w wierchuszce niż naiwnym ofiarą. W realizacji nadrzędnych celów, żydomasoneria nieprzebiera w środkach, usuwa delikwenta, kiedy potrzeba np. ogłupiającego zwrotu w manipulacji narodem. Zresztą, jak Pan pisze, czy akurat Prezydent był głównym celem zamachu 10 IV? Zwykle w ataku fałszywej flagi żydomasoneria ma wieloraki cel – w 10 IV: podział społeczeństwa i eskalacja rusofobii (przed umocnieniem władzy przez znienawidzonego przez żydomasonerię Putina), odwrócenie uwagi Polaków od zniewalania i okradania w jewrounii – wszystko dla umocnienia władzy żydomasońskiej. Uny zastępują mordowany sukcesywnie, autentyczny patriotyzm (np. Samoobrona i Lepper), wyreżyserowanym i kontrolowanym pseudo-patriotyzmem. Temu służą pseudo-dochodzenia 10 IV kierowane przez Macierewicza/Singera oraz niedawny spęd użytecznych religiozno-szczeropolskich idiotów w obronie TV Trwam…

       Obaj Kaczyńscy nie zniknęli ze sceny. Ten który przeżył, wiedzie w przepychankach pseudo-patriotycznych i przedstwieniach demonkratycznych. Zaś śp. Kaczynski żyje w prowokacjach religiozno-szczeropolskich, nawet w Budapeszcie, inspirowanym przez żydomasonów jak Cohn-Bendit, tfurca ‘interwencji humanitarnej’ na użytek kompleksu jot, od Jugosławii po Syrię. Proszę zobaczyć akcje czy teksty tych środowisk po 10 IV – trudno znaleźć obiektywność, LK nazywają bohaterem i patriotą, na przekór faktom.

       10 IV zrobiło z LK „kogoś”, a w narodzie wyzwoliło dziką, nieracjonalną rusofobię. Czy to nie daje do myślenia o zasadniczym celu 10 IV – zamachu falszywej flagi? Na pewno nie poszło o transformację LK na lepsze w ostatnich miesiącach, bo taki zamach planuje się latami.

       Józef Bizoń: Przepraszam, że się wtrącę. O co chodziło? W uzupełnieniu tego co napisał Piotr. Powinno się rozjaśnić po przerobieniu tej lektury – ale bez żadnych uprzedzeń. W ten sposób mamy komplet: Budują na polskiej ziemi „Rzeczypospolitą Obojga Narodów”

       Polubienie

   • monitorpolski 26 kwietnia 2012 o 9:54 pm

    NIE W CYLINDRZE, ALE W JARMUŁCE!

    Polubienie

    • Joanna 27 kwietnia 2012 o 8:04 am

     Faktycznie-:)) Zapamiętałam na podstawie skojarzeń.

     Polubienie

 4. Peryskop 26 kwietnia 2012 o 9:41 am

  Dobrze że ktoś przetłumaczył PL film o kompozytowym kluczu do zrozumienia niektórych elementów mistyfikacji 9/11. Prawda powoli wynurza się ze zgliszcz zbrodniczych planów.
  Podobnie będzie z 10/4.

  Smętna ciekawostka: podliczyłem, że @sinus dał wczoraj 28 wpisów na MP w temacie dnia „Wydarzenia i komentarze, 25 kwietnia 2012r.” A wszystkie jego posty dotyczyły tylko jednego „wydarzenia” – jak wielkie korzyści i jasność umysłu wynikają z ćpania !

  Już sama ta monotematyczność poraża.

  Facet biegły w piśmie i mieszkający w ciekawym mieście jakim jest Dublin, jedyne co ma nam do przekazania to zachęta do ćpania !

  Niech ten bilans 28:0 (wpisy : zainteresowania inne) będzie dla sinusa – oraz jego towarzyszy wesołej niedoli – pomocą w modyfikacji swoich preferencji, bo zanim się spostrzegą ich naturalny życiowy sinus przejdzie im nagle w cotangens 😦

  Dzięki Tola, Rabarbarek, Jerkey, ORzesz i Zeno za wasze argumenty na rzecz trzeźwej świadomości.

  Polubienie

  • AQQ 26 kwietnia 2012 o 10:50 am

   Policzyłam Z.-58!wpisów, P.-16, JB-15.
   Czym ściągać filmy z Y-T mam linux mint katia11?

   Polubienie

   • hjk 26 kwietnia 2012 o 11:15 am

    Masz tylko linux czy „windę” też i wybierasz, z czego korzystać przy starcie?
    W windowsie jest realplayer i ma opcję sciągania, a jego wtyczka działa z IE i FF, albo do FF trzeba ściągnąć „downoload helpera”…

    Polubienie

    • AQQ 26 kwietnia 2012 o 11:23 am

     Mam tylko linuxa i przeglądarke FF, na windowsie umiałam ale padał mi kilka razy system.
     Jestem wiekowa” i total-lejek ze mnie.

     Polubienie

     • O Rzesz 26 kwietnia 2012 o 11:42 am

      Do FF jest doskonały „Download Helper”. Jeśli działa pod Linuxem to polecam.

      Polubienie

      • Irol 26 kwietnia 2012 o 12:45 pm

       Dokładnie tak DH działa na pewno pod windą, a czy pod linuxem to sprawdzę po weekendzie.

       Polubienie

       • mironik 26 kwietnia 2012 o 3:47 pm

        Działa pod Linuxem tak samo jak pod Windowsem, tylko może ten dodatek trzeba sobie zapisać a potem przenieść na okno przeglądarki, jak potrzebujecie przekodować do dvd-xvid to Any Video Conwenter polecam.

        Polubienie

     • xx 26 kwietnia 2012 o 5:51 pm

      Jak masz linuksa doinstaluj sobie programik minitube, do oglądania filmów na youtubie i ściągania ich na dysk. Znacznie wygodniejszy niż FF

      Polubienie

   • sebecx 26 kwietnia 2012 o 1:18 pm

    ja używam tego https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/easy-youtube-video-downl-10137/?src=cb-dl-mostpopular
    …po instalacji i restarcie FF pojawia się po filmikami na Jutubie przycisk [ Download ] … klikasz go i wybierasz format oraz jakość np.: .MP4 lub .FLV … i zapisujesz … 😉

    Polubienie

    • V O R T E X inside the CORTEX 26 kwietnia 2012 o 5:17 pm

     Bardzo dobrze.Ja tez.Pojawia sie lista plikow do nagrania,roznej wielkosci.Nalezy wbrac,ja zaznaczam ten najmniejszy.Dostepne formaty to flv , mp4,sd….

     Polubienie

     • AQQ 26 kwietnia 2012 o 9:05 pm

      Dziękuję wszystkim za porady, spróbuje zrealizować. 🙂

      Polubienie

  • O Rzesz 26 kwietnia 2012 o 11:40 am

   Nie ma za co.
   Dowody szkodliwego wpływu THC na umysł mam obecnie za ścianą.
   Młodzi, nieodpowiedzialni ludzie po zapaleniu trawki stają się jeszcze bardziej nieodpowiedzialni.
   Marycha jest ersatzem duchowości. Sztucznie otwiera kanały które człowiek może udrażniać poprzez rozwój duchowy.
   Szamani to robili i robią za pomocą grzybów by uzyskać natychmiastowy dostęp do wyższej rzeczywistości.
   Jednak oni są na to przygotowywani w długim procesie szkolenia!.
   Zwykłym ludziom podsuwa się towar by ich zepsuć. Wchodząc w wyższe stany świadomości, bez przygotowania, stają się łatwym kąskiem dla niebezpiecznych energii istniejących w tamtych sferach wszechświata. Szkoda że nie mają o tym zielonego pojęcia ale temu właśnie służy współczesna „cooltura” by ich tego pozbawić.

   Polubienie

   • Hix 26 kwietnia 2012 o 12:51 pm

    jak ktoś ma predyspozycje to i po wódce będzie pierdolnięty (albo i bez niej)
    nie demonizowałbym konopi, wiedz, ze ma potencjał w medycynie jak i przemyśle włókienniczym czy papierniczym.
    a ze rośliny nie da się opatentować… jest zbanowana, a koncerny dzięki temu tworzą prochy na bazie syntetyków,
    nie chodzi o legalizację lecz o DEPENALIZACJĘ, by nie produkować z ludzi PRZESTĘPCÓW MYŚLOZBRODNI
    mam nadzieję ze dożyję czasów, kiedy to będzie nie do pojęcia, że umysł obywatela był terenem państwowym

    Polubienie

    • O Rzesz 26 kwietnia 2012 o 3:29 pm

     Nie da się „depenalizować” ponieważ nadrzędnym celem szatana i jego popleczników jest czynienie ludzi nieszczęśliwymi. Zioło działa uszczęśliwiająco więc przyciąga ludzi jak muchy do g … .
     A dzięki temu cały plan może się realizować niejako „samoistnie”.

     Polubienie

     • Hix 26 kwietnia 2012 o 3:46 pm

      tak samo kawa, cukierki, czekolada…………
      nie mówiąc o papierosach czy alkoholu

      Polubienie

      • O Rzesz 26 kwietnia 2012 o 4:29 pm

       Dla komandosa wszystko jest bronią. Dla nich również.

       Polubienie

    • sebecx 26 kwietnia 2012 o 9:35 pm

     ja też bym zalegalizował ..lepiej żeby ludzie jarali zioło jak wódę chlali …

     Polubienie

   • sebecx 26 kwietnia 2012 o 7:46 pm

    zastosowanie konopi: http://hyperreal.info/node/1663#axzz1PliBfWru
    ..skończył by się monopol wiadomo czyj… ja dochodzę do wniosku, że stwierdzenie iż ludzkość ma taki los na jaki zasługuje/pozwala jest prawdziwe… po prostu ze strachu i wygody pozwalamy, aby sprzedajni kurwocwaniaczkowie nami rządzili …do społu z auto-rytetami od dyplomatołków …

    Polubienie

    • sebecx 26 kwietnia 2012 o 7:51 pm

     dam kawałek dla tych co za liny nie ciągną:

     ” Włókno:

     Łodygi konopi składają się w 20% z włókna. Jest to najmocniejsze na świecie włókno pochodzenia naturalnego [9,10], cenione ze wzgledu na swą wytrzymałość i długowieczność, jako składnik tkanin, sznurków i papieru.
     Tekstylia: Z włókna konopnego można stworzyć wszelkie tkaniny, od delikatnej bielizny począwszy, na szorstkim płótnie kończąc [3]. Od czasów gdy konopie uprawiano i u nas, techniki obróbki włókna tak posunęły się naprzód, że konopne ubranie nie musi już oznaczać ciężkich i szorstkich szmat. Współczesny materiał z konopi jest silniejszy, cieplejszy, delikatniejszy, a przede wszystkim bardziej długowieczny niż bawełna [2].
     Sznurki: Nie bez powodu floty żaglowców wyposażano w olinowanie konopne. Spośród wszystkich włókien naturalnych, to właśnie jest najsilniejsze i najbardziej odporne na gnicie i słoną wodę [9].
     Papier: Wręcz idealny do sporządzania archiwów. Nie żółknie z czasem, ani nie traci na wytrzymałości tak jak papier drzewny [11]. Z konopi można produkować papier dowolnego rodzaju [3].
     Łyko:

     Łyko stanowi 80% łodyg konopi. Są to miękkie części rośliny pozostałe po oddzieleniu długich włókien, złożone w 50% – 77% z celulozy [3,12], dzięki czemu są doskonałym surowcem do produkcji papieru i plastiku.
     Papier: Jeden hektar konopi daje tyle masy papierowej, co cztery hektary lasu [12]. Co więcej, konopie jako rośliny jednoroczne, dostarczają surowca co rok, a ich skoszenie nie przynosi szkody środowisku, w odróżnieniu od wycinki lasu. Papier konopny może być wybielany bez produkcji szkodliwych dioksyn i jest dużo bardziej trwały niż papier drzewny [13].
     „Dioksyny należą do grupy związków określanych jako „parszywa dwunastka” (z racjii tego, że jest ich 12, ang. POP – persistent organic pollutants). Ich wspólną cechą jest duża stabilność w przyrodzie. Związki te były tematem dwóch konferecji (w Hadze i Johanesburgu) mających na celu wyeliminowanie ich z użycia. Dioksyny dobrze rozpuszczają się w tłuszczach, dlatego akumulują sie w organizmach z końca łańcucha pokarmowego – rybach, ptakach, ssakach (również w ciele czlowieka). Skutki – uszkodzenie układów rozrodczego, nerwowego i odpornościowego; uszkodzenie płodów; uszkodzenie nerek i wątroby; alergie. Nowa konwencja, zakazująca produkcji i stosowania POP, ustalona ostatecznie w Johanesburgu zacznie obowiązywać gdy zostanie ratyfikowana przez 50 krajów.”[22]
     Płyty paździerzowe: Sprasowane łyko konopne po sklejeniu żywicą fenolową daje odporne na ogień i wodę płyty, o dobrych właściwościach izolacyjnych [14]. Ocieplenia budynków były do niedawna jednym z powodów, dla którego hodowano w Polsce niewielkie ilości konopi.
     Plastik: Pierwsze tworzywa sztuczne produkowano na bazie celulozy (np. celofan, celuloid). Konopne łyko jest jednym z najbogatszych źródeł celulozy [3]. W odróżnieniu od plastiku wytwarzanego z ropy naftowej, tworzywa celulozowe ulegają biodegradacji [11].
     Nasiona:

     Nasiona konopne dają dwie cenne substancje: olej i śrutę.
     Olej stanowi 30% składników ziarna konopnego [15].
     Jedzenie: Olej konopny w 70% składa się z nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dzięki tak wysokiemu wskaźnikowi plasuje się w ścisłej czołówce olejów roślinnych [16]. Wspomniane kwasy są, szczególnie dziś, bardzo istotnym składnikiem pokarmowym, gdyż zwalczają cholesterol.
     Paliwa: Mieszanka oleju z konopi i 15% metanolu to zamiennik dla oleju napędowego w silnikach diesla [17,18]. Jego spalanie produkuje o 70% mniej sadzy niż w przypadku oleju z ropy naftowej, a przy tym nie wprowadza do biosfery szkodliwych substancji z zewnątrz.
     Farby i lakiery: Olej konopny szybko wysycha, pozostawiając cienką, elastyczną warstwę [19].
     Śruta to stała pozostałość po ekstrakcji oleju z nasion. Mączka z nasion konopnych ze względu na wysoką (25%) zawartość białka, może stanowić świetny dodatek do mąki pszennej [18].
     Całe ziarno w 20% składa się z lekkostrawnego białka [15] i jest smaczną przekąską podobnie jak nasiona słonecznika. Jest też doskonałe jako pokarm dla ptaków lub przynęta na ryby i do tych właśnie celów jest w Polsce najczęściej wykorzystywane.

     Polubienie

     • hjk 26 kwietnia 2012 o 8:37 pm

      Ale tu mówisz o zwykłych polskich konopiach, jakie na wsiach mozna był spotkać 30-40 lat temu??

      Polubienie

     • O Rzesz 26 kwietnia 2012 o 10:07 pm

      Olej konopny czyli lniany.
      Olej lniany „budwigowy” (nieoczyszczany z całą zawartością korzystnych składników) zmniejszył polipa w jelicie grubym z 2 cm do 5 mm (Wg wyników badań perrectum przed i npo kuracji. Rok przyjmowania wg przepisu zawartego w ulotce dostarczanej razem z butelką) u osoby ponad osiemdziesięcioletniej i zlikwidował bóle stawów a w szczególności stawu biodrowego mojej znajomej (ponad siedemdziesiąt lat). Piła go ponad sześć miesięcy non stop (łyżkę stołową dziennie). W smaku jest obrzydliwy ale jeśli zastosować się do porad z ulotki „da się przeżyć”.
      Nie jest to oczywiście lek na wszystko ale znacznie poprawia komfort życia!.

      Polubienie

      • hjk 26 kwietnia 2012 o 11:19 pm

       co innego olej konopny a co innego lniany…Ja należę do tych szcześliwców,co jeszcze widzieli na polach len i konopie…

       Polubienie

       • V O R T E X inside the CORTEX 27 kwietnia 2012 o 9:22 am

        Olej konopny lepszy.Stosunek omega 3 do 6 bardziej wyrownany.Jakiegos czasu podsunalem linka o oleju Budwigowym na forum Dr.Mercola.Wiekszosc mnie wysmiala.Na zachodzie olej lniany kojarzy sie jako skladnik farb,rozpuszczalnikow i w takim celu jest glownie stosowany.
        Sam stosowalem (czekam na kolejna dostawe) olej lniany Budwigowy w zastepstwie tranu (za duzo metali ciezkich w rybach) czy wiesiolka (stosunek 6 do 3 za wysoki).
        http://www.olej-budwigowy.info

        Polubienie

       • O Rzesz 27 kwietnia 2012 o 11:26 am

        No tak. Wystarczyło wpisać w przeglądarkę. Moje niedouczenie zostało skorygowane. Dzięki. Co do oleju konopnego nie mam zdania bo go nie znam.
        Lniany znam więc polecam.
        A to że się śmieją z „dodatku do farb”?.
        Niech się śmieją. Będą umierać z uśmiechem na ustach.

        Polubienie

 5. zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 10:10 am

  Nie pocieszę Cię.W Polsce możemy mieć podobną strukturę,która unika rozpoznania.Pamiętam aresztowania pedofiliI w Poznaniu i Bydgoszczy,gdzie mowa była o m im prawnikach ,badaj adwokatach,Sprawa szybko zniknęła z mediów i ucichła.Nagłaśnianie pedofilii w KOŚCIELE MOŻE SŁUŻYĆ ODWRACANIU UWAGI.ZWŁASZCZA W DOBIE MIGRACJI ZA PRACĄ,ZAGINIĘCIA ŁATWO UKRYĆ.
  http://zenobiusz.wordpress.com/2012/04/26/dla-ludzi-o-mocnych-nerwach-to-sie-dzieje-w-belgii-pod-nosem-parlamentu-europejskiego/#comment-45179

  Polubienie

 6. Aśka 26 kwietnia 2012 o 10:15 am

  Ile samolotów było, gdzie wylądowały, co się z nimi stało – to niejedyne z pytań , na które chcielibyśmy znać odpowiedź.

  Link do bardzo wyraźnego filmiku

  Przesłane przez ArtiqbForever dnia 14 kwi 2011

  Niemiecka gazeta Bild dotarła do szokującego filmu pokazującego że TU-154 wylądował awaryjnie w Smoleńsku i samolot jest cały. O tym pisze również Leszek Szymowski w swojej książce „Zamach w Smoleńsku”.
  ___
  Nadmieniam, że w internecie dostępne są zdjęcia pokazujące, że ten samolot zakopywano.

  Polubienie

  • Aśka 26 kwietnia 2012 o 10:23 am

   Tym bardziej zasadne jest pytanie o ilość samolotów, że długo w mediach królowała informacja o tym, że delegacja poleciała Jakiem, a także taka, że leciały 132 osoby. To niemożliwe, żeby nikt w kraju nie wiedział, czym Prezydent leci do Smoleńska.

   Polubienie

   • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 10:48 am

    Wg. moich ustaleń to jest urwane skrzydło Tupolewa
    a zdjęcie od strony słynnego parkingu w kierunku drogi przy której jest zerwana linia energetyczna i ścięte ukośnie zarośla przy drodze

    http://ndb2010.wordpress.com/ostatni-odcinek-lotu-od-13-km-do-rozbicia/

    Na pierwszym zdjęciu (wycineksat4.jpg)
    zdjęcie zrobione z punktu 6 w kierunku punktu 2 i 7

    szutrowa droga imituje kadłub
    nachylenie skrzydła jest za duże aby mogło być ogonem samolotu
    zresztą proporcje statecznika pionowego są zupełnie inne niż na zdjęciu
    proszę porównać ze zdjęciem ogona tutki na lotnisku

    Polubienie

    • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 10:52 am

     To komentarz Greczyn@ na moim bloga,z odesłaniem do jego Greczyna analizy ,”całego samolotu” który zakopywano.Aśka@ zna tą stronę,prowadziła tam akcję rozbijania dyskusji.
     http://zenobiusz.wordpress.com/2012/04/19/ostatnie-zdjecie-l-kaczynskiegoujawnione-w-komorce-jednego-z-poleglych/
     Musi to znać i peryskop@ i hjk@.Więc nie będę więcej zakłócał im akcji.Widocznie muszą.

     Polubienie

     • Aśka 26 kwietnia 2012 o 10:58 am

      Stan cięższy niż się obawiałam.

      Polubienie

      • hjk 26 kwietnia 2012 o 11:12 am

       🙂
       Tak się kiedyś zastanawiałem wobec rosnącej ilosci ludzi – mówiąc potocznie – „nienormalnych” czy „chorych psychicznie”, ale nie jakoś w stopniu wysoce patologicznym, tylko takich „na zewnątrz” czy „na co dzień” sprawiających wrażenie normalnych – jak z nimi postępować?

       Bo jakieś „drążenie” pewnych spraw wywołujących patologiczne reakcje czy próby „tłumaczenia” czy „ujasnienia” nie dają efektów (moze by tu trzeba profesjonalisty?).
       Na własny użytek doszedłem do wniosku, ze trzeba ich w miarę możliwości traktować „poważnie” czy „normalnie”, aczkolwiek trochę ulgowo i zachowywać ostrożność.

       Miał ktoś doświadczenia z podobnymi przypdkmi i coś smemu wypracował?

       Polubienie

       • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 11:57 am

        Film Sławomira Wiśniewskiego jest głównym orężem w walce z filmem Koli, bo jeżeli zrobiony został „zaraz” po katastrofie to oznacza, że nikogo nie zamordowano, dlatego, ja też uważam, że Sławomir Wiśniewski „mija się z prawdą co do tego, że został on nakręcony „zaraz”, bo raczej kilkanaście minut po katastrofie! Ps. Film Koli przybliżeniem miejsca rozstrzelania rannych Polaków od 1:00 można zobaczyć na http://zenobiusz.wordpress.com/2012/04/26/kto-jeszcze-wierzy-w-klamstwa-slawomira-wisniewskiego-dluzsza-wersja-materialu-video/
        Miejsce to pokrywa się z miejscem sfilmowanym przez Wiśniewskiego co w oczywisty sposób ma „zatrzeć ślady zbrodni”.

        Polubienie

       • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 12:16 pm

        Witam.
        hjk@
        Tu następny.Bloger Fym
        “nienormalny” czy “chory psychicznie”,
        ——————————————————————————————————
        Już jakiś czas pragnę zwrócić uwagę na powiązania Sławomira Wiśniewskiego z ambasadorem Tomaszem Turowskim.
        Wiśniewski był widywany w ostatnich dwóch latach pobytu Turowskiego w Rzymie, razem z Turowskim. Był w bliskiej komitywie z Kuberskim.
        Także, gdy Turowski zamieszkał we Francji w Meudon, Wiśniewski bywał jego gościem. Wśród Polonusów tam bywających przedstawiał się jako siostrzeniec Turowskiego. To on nagrywał uroczystości ślubne Turowskiego z hiszpanką De Dios w 1986r. Był razem z Turowskim na przyjęciu w podparyskim Saint Cloud w 1988r. wydanym przez znanego polskiego architekta współprojektanta śmiałych wieżowców w La Defense(paryski Manhatan).
        Także obecność w Smoleńsku Sławomira Wiśniewskiego nie była przypadkowa.
        Warto poszukać, kto wysłał Wisniewskiego do Smoleńska, czy faktycznie był on w składzie ekipy TVP. Kwestia czasu jest zdemaskowanie tego “siostrzenca”.

        Pozdrawiam
        FYM & MARKOWSKI

        Polubienie

        • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 12:38 pm

         hjk@
         Następny „wariat.
         Wirtualna Polonia@
         Jest taka teoria, że metalowe guziki są najlepszymi świadkami ewentualnej eksplozji.. . Pod wpływem temperatury, ciśnienia i gazów spalania/detonacji ładunku wybuchowego zachodzą na metalowych guzikach nieodwracalne zmiany fizykochemiczne, które są “odciskiem palców” danego materiału wybuchowego. W niektórych (wyjątkowych) przypadkach możliwe jest nawet zidentyfikowanie partii produkcyjnej środka wybuchowego, jeżeli był wytwarzany przez kontrolowanego producenta.
         http://zenobiusz.wordpress.com/2012/04/26/kto-jeszcze-wierzy-w-klamstwa-slawomira-wisniewskiego-dluzsza-wersja-materialu-video/comment-page-1/#comment-45186
         Także nici zawierające srebro (brak pagonów) wycięte orzełki szyte nicią i blaszane, otoki, dystynkcje itp. (mar. woj. – złocenia na srebrze, albo…..tombak – może dlatego dwa guziki pozostały). Te trochę tańsze – z tworzywa albo ze sztuczną metalizacją pozostawiono. Podobnie srebrne (bezwartościowe) spinki jednego z pasażerów (ręce, mankiety koszuli, marynarki, płaszcza ocalały), srebrne łańcuszki, srebrny krucyfiks noszony pod sutanną to zniknęło…..Długa lista.

         Polubienie

         • hjk 26 kwietnia 2012 o 12:51 pm

          miało być tu poszło poniżej:
          „Zeno, niesłusznie to – jak widać – do siebie odniosłeś, ale przyznam, ze złośliwie brałem taką możliwość przy pisaniu tego posta i jednak “złapałeś się na haczyk” 😉

          A propos komentarza Aski skojarzyła mi się dość często spotykana sytuacja W REALNyM ŻYCIU i z REALNYMI OSOBAMI, a nie z wirtualnymi figurami na blogach.
          Problem w tym, ze na blogu czy w necie ktoś specjalnie moze grać czy zachowywać się nienormalnie, więc tego nie da się ocenić. Trzeba nieco dłuzszego kontaktu w realu, niż przypadkowe czytanie jakiś postów na blogach, zeby wyrobić sobię jakąś opinię o kimś czy jego zachowaniach. Więc niesłusznie się tu pienisz i wiążesz treści, o których dyskutujemy, z osobowością blogerów.”

          Polubienie

         • hjk 26 kwietnia 2012 o 12:59 pm

          A co do tego:
          @”Film Sławomira Wiśniewskiego jest głównym orężem w walce z filmem Koli”

          Tylko który jest orężem dla którego? przeciez Wiśniewskiego puszczono najpierw, a potem co najmniej kilka godzin po albo nazajutrz dopiro pojawił się „film Koli”… Który jest tak nędzny jakościowo, ze z trudem i po wielu analizach da się tam coś zobaczyć, m. in zwisające zawiesie i kawałek helikoptera transportowego. Jakby tam działo się coś poważnego, to sam kola by nie przeżył jako świadek zbrodni rejestrujący ew. strzały w momencie kręcenia, a nie był odgoniony…

          Ha! na tyle żeś się przejął, ześ wstawił na blogu u Siebie „jestem wariatem” 🙂 🙂 🙂
          No daj już spokój, bo naprawdę uznam, ze jesteś 😉

          Polubienie

         • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 1:24 pm

          hjk@
          Ty na prawdę ,uważasz czytelników,za ,
          niezbyt inteligentnych,delikatnie mówiąc.

          Polubienie

         • hjk 26 kwietnia 2012 o 1:33 pm

          sam nie grzeszę inteligencją, to i czytelników nie przeceniam 🙂
          co innego niektórych autorów, ale to moze w 2gą stronę przesadzam …

          Polubienie

     • hjk 26 kwietnia 2012 o 11:07 am

      @”Widocznie muszą.”
      Sądząc po ilości wpisów, to chyba ty odczuwasz bardziej nieprzeparty przymus.
      Ale dzieki Zeno, zajrzałem tam do dyskusji na Twym blogu, linki Greczyna kliknąłem i ciekawostki znalazłem:

      „A dokładnie ktoś skomentował na portalu Super Expresu śmierć pana Wróbla tak: siwek wczoraj, 16:24 “(…) on rozpoznal Prezydenckiego Tupolewa
      co go niedawno z powrotem przywlekli” – to ostanie słowa w wywiadzie Wróbla.””

      „http://smolensk-2010.pl/2010-10-19-eugeniusz-wrobel-byl-gotow-do-polemiki-z-mak.html
      Eugeniusz Wróbel był gotów do polemiki z MAK
      Publikacja w serwisie: 19 October 2010
      W prywatnych rozmowach podawał w wątpliwość, że wrak na Siewiernym to Tu-154 Lux o numerze bocznym 101.”

      „W jednym z wywiadów poseł Jerzy Polaczek potwierdził fakt “daleko posuniętej” współpracy ws analizy katastrofy smoleńskiej z p. Eugeniuszem Wróblem. Czy osoby, które przyznają się/ przyznały do faktu znajomości tajemnic są bezpieczne?
      W komentarzu z 19 września godz, 5,48 pm powołałam się na link i wypowiedz internauty, który zauważył różnice w logo tupolewa. Czyżby do takich samych wniosków doszedł Pan E.Wróbel?
      Poszperałam wtedy trochę w internecie i tamta wypowiedz wydawała mi sie sensowna, pozostała jednak niezauważona.”

      „http://suwerennosc.blogspot.com/2010/10/na-tropach-przyczyn-katastrofy.html
      Wygląda na to że Eugeniusz Wróbel miał rację.
      Wygląda na to że jak ktoś błądzi w “teoriach spiskowych” to super.
      Jak ktoś odkryje prawdę to musi zginąć.
      A inni mają siedzieć cicho jak coś wiedzą, bo mogą zostać poćwiartowani.
      To jest nauczanie początkowe.”

      Polubienie

      • Aśka 26 kwietnia 2012 o 11:29 am

       hjk, proszę podaj linka do artykuły, o którym pisze Zeno

       Polubienie

       • hjk 26 kwietnia 2012 o 12:42 pm

        „greczyn powiedział/a
        Kwiecień 20, 2012 @ 11:39

        Może to o to chodzi
        Może w tych zdjęciach coś widać
        http://ndb2010.wordpress.com/wypowiedzi-dyskusje-o-10-04-2010/comment-page-1/#comment-5301
        http://ndb2010.wordpress.com/wypowiedzi-dyskusje-o-10-04-2010/comment-page-1/#comment-5306
        http://ndb2010.wordpress.com/wypowiedzi-dyskusje-o-10-04-2010/comment-page-1/#comment-5313

        Polubienie

        • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 12:58 pm

         hjk@
         Nie zajrzałeś,to dowcipnie przysłane wypowiedzi Aśka@ zwróćcie uwagę na datę ,kiedy i jaką rolę spełniałe na tamtym blogu,jednym z bardziej zasłużonych ,dla wyjaśniania ,przebiegiuzamachu. 🙂

         Polubienie

         • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 1:03 pm

          Zwróćcie uwagę,na argumentację tam i tu,bo zaraz okaże się ,że to inna Aśka@.
          Innych nie szukałem,nie mam czasu,ale dociekliwi,po argumentach „gotowcach” znajdą znajomych z pewnością.

          Polubienie

         • hjk 26 kwietnia 2012 o 1:07 pm

          Zeno, otóż blog NDB śledziłem przez pół roku i nawet coś tam dopisywałem w komentach. Faktycznie hipoteza fałszywych latarni była interesująca, ale jak MAK opracował swój raport, a sam NDB pokazał, ze wszystko jest tam sfałszowane i „qpy się nie trzyma”, to doszedłem do wniosku, ze jest to wystarczający argument, aby uznać, ze hipoteza K.Cierpisza jest jedyną, która wszystko co da się wyjaśnić dostępnymi materiałami i środkami, tłumaczy w najlepszy sposób, a wtedy wszystkie paradoksy dostrzegane prez NDB czy innych blogerów doskonale się wyjaśniają.

          tej hipotezie mogłyby tylko i wyłacznie zaprzeczyć „twarde” dowody, jakie posiada prokuratura, a które są utajnione. Oczywiście to i owo moze być w niej jeszcze nie dopracowane, albo to czy tamto mogło przebiegac inaczej, ale głowna linia rozumowania jest poprawna jak na ten etap badań, w jakim się znajdujemy.

          Polubienie

         • Aśka 26 kwietnia 2012 o 1:11 pm

          proszę o podanie linków do tej dyskusji

          Polubienie

         • hjk 26 kwietnia 2012 o 1:21 pm

          Aśka poniżej masz wyjasnienie 😉
          https://monitorpolski.wordpress.com/2012/04/26/wydarzenia-i-komentarze-26-kwietnia-2012-r/#comment-94079

          Polubienie

         • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 1:31 pm

          Aśka@
          Twój „inteligentny” kolega podał,nie kliknęłaś ???
          Lenistwo,czy obawa?
          Aaaaa udawanie Greka na linki Greczyna.
          Może to o to chodzi
          Może w tych zdjęciach coś widać
          http://ndb2010.wordpress.com/wypowiedzi-dyskusje-o-10-04-2010/comment-page-1/#comment-5301
          http://ndb2010.wordpress.com/wypowiedzi-dyskusje-o-10-04-2010/comment-page-1/#comment-5306
          http://ndb2010.wordpress.com/wypowiedzi-dyskusje-o-10-04-2010/comment-page-1/#comment-5313“

          Polubienie

         • Aśka 26 kwietnia 2012 o 5:26 pm

          zenobiusz 26 Kwiecień 2012 o 1:31 pm
          1
          3
          i
          Oceń wpis
          Quantcast

          Aśka@
          Twój “inteligentny” kolega podał,nie kliknęłaś ???
          Lenistwo,czy obawa?
          Aaaaa udawanie Greka na linki Greczyna.
          Może to o to chodzi
          Może w tych zdjęciach coś widać
          http://ndb2010.wordpress.com/wypowiedzi-dyskusje-o-10-04-2010/comment-page-1/#comment-5301
          http://ndb2010.wordpress.com/wypowiedzi-dyskusje-o-10-04-2010/comment-page-1/#comment-5306
          http://ndb2010.wordpress.com/wypowiedzi-dyskusje-o-10-04-2010/comment-page-1/#comment-5313“
          ______
          To powyżej napisał zenobiusz. Odniosę się do każdego linku z osobna.

          LINK 1
          http://ndb2010.wordpress.com/wypowiedzi-dyskusje-o-10-04-2010/comment-page-1/#comment-5301
          Link ten prowadzi do komentu Greczyna nr 185. Nie ma w nim ani jednej mojej wypowiedzi.

          LINK 2
          http://ndb2010.wordpress.com/wypowiedzi-dyskusje-o-10-04-2010/comment-page-1/#comment-5306
          Aśka powiedział/a
          Październik 21, 2010 @ 12:15 am
          http://smolensk-2010.pl/2010-10-19-eugeniusz-wrobel-byl-gotow-do-polemiki-z-mak.html
          Eugeniusz Wróbel był gotów do polemiki z MAK
          Publikacja w serwisie: 19 October 2010
          W prywatnych rozmowach podawał w wątpliwość, że wrak na Siewiernym to Tu-154 Lux o numerze bocznym 101.
          Aśka powiedział/a
          Październik 23, 2010 @ 12:19 pm
          TU-154 nr 102 miał kilka terminów powrotu po remoncie. Jako powód kolejnego przesunięcia podawali, że musiał być przemalowywany, bo błędnie to zrobiono. Nie mam w tej chwili źródła tej informacji, ale taki fakt sobie przypominam.

          LINK 3
          http://ndb2010.wordpress.com/wypowiedzi-dyskusje-o-10-04-2010/comment-page-1/#comment-5313
          Aśka powiedział/a
          Październik 22, 2010 @ 3:14 pm
          http://suwerennosc.blogspot.com/2010/10/na-tropach-przyczyn-katastrofy.htmlpiątek, 1 października 2010
          Na tropach przyczyn katastrofy smoleńskiej (11)
          […]
          Znikają głębokie rysy, wgniecenia, całe napisy, a nawet… otwory o średnicy ok. 13 mmm. Wielki make-up trwa.
          ______

          Apel!
          Jeżeli ktokolwiek znalazł moje wypowiedzi, które rozbijały dyskusję, to proszę gorąco je tutaj zacytować (oczywiście z podaniem linków).

          ______
          zenobiusz 26 Kwiecień 2012 o 10:52 am

          5
          6
          i
          Oceń wpis
          Quantcast

          To komentarz Greczyn@ na moim bloga,z odesłaniem do jego Greczyna analizy ,”całego samolotu” który zakopywano.Aśka@ zna tą stronę,prowadziła tam akcję rozbijania dyskusji.
          http://zenobiusz.wordpress.com/2012/04/19/ostatnie-zdjecie-l-kaczynskiegoujawnione-w-komorce-jednego-z-poleglych/
          Musi to znać i peryskop@ i hjk@.Więc nie będę więcej zakłócał im akcji.Widocznie muszą.

          Polubienie

         • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 5:36 pm

          Aśka@
          „W prywatnych rozmowach podawał w wątpliwość, że wrak na Siewiernym to Tu-154 Lux o numerze bocznym 101.”
          Rozumiem,jesteś pracowita mrówka. 🙂
          Prosiłem o link sprzed jego śmierci z taką wypowiedzią.Proszę ponownie.

          Polubienie

        • Aśka 26 kwietnia 2012 o 5:30 pm

         Czy powyższymi wypowiedziami mogłam rozbijać dyskusję?

         Polubienie

         • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 5:37 pm

          Aśka@
          Patrz komentarz niżej.

          Polubienie

         • Aśka 26 kwietnia 2012 o 7:00 pm

          W poście Aśka 26 Kwiecień 2012 o 5:26 pm
          odnosiłam się tylko do Twojego szkalowania mnie we wpisie:
          zenobiusz 26 Kwiecień 2012 o 10:52 am
          6
          8
          i
          Oceń wpis
          Quantcast

          To komentarz Greczyn@ na moim bloga,z odesłaniem do jego Greczyna analizy ,”całego samolotu” który zakopywano.Aśka@ zna tą stronę,prowadziła tam akcję rozbijania dyskusji [pogrubienie dokonane przeze mnie].
          http://zenobiusz.wordpress.com/2012/04/19/ostatnie-zdjecie-l-kaczynskiegoujawnione-w-komorce-jednego-z-poleglych/
          Musi to znać i peryskop@ i hjk@.Więc nie będę więcej zakłócał im akcji.Widocznie muszą.
          ____

          Nie zamierzam Ci szukać materiałów na zlecenie. Poszukaj sobie sekretarki.
          Zdanie wypowiedziane przeze mnie: “W prywatnych rozmowach podawał w wątpliwość, że wrak na Siewiernym to Tu-154 Lux o numerze bocznym 101.” – w żaden sposób nie może świadczyć o tym, że rozbijałam dyskusję, co udowodniłam poprzednimi wpisami. Ale Ty jak zwykle zabrnąłeś w ślepy zaułek, to do toczącej się dyskusji wprowadzasz nowe dane zupełnie nie związane z tematem. Krętacz (delikatnie mówiąc) jesteś i nie wiem, jak się rozliczysz z tego w dniu ostatecznym. Ale to już nie mój problem. Ostrzegałam, więc nie miej do mnie pretensji, że zostałeś na złej drodze.

          Polubienie

         • Aśka 26 kwietnia 2012 o 7:18 pm

          Dopowiem tylko, że to zdanie ” W prywatnych rozmowach podawał w wątpliwość, że wrak na Siewiernym to Tu-154 Lux o numerze bocznym 101.” było fragmentem z linku przeze mnie podanego w tym samym wpisie.
          ____
          Aśka powiedział/a
          Październik 21, 2010 @ 12:15 am
          http://smolensk-2010.pl/2010-10-19-eugeniusz-wrobel-byl-gotow-do-polemiki-z-mak.html
          Eugeniusz Wróbel był gotów do polemiki z MAK
          Publikacja w serwisie: 19 October 2010
          W prywatnych rozmowach podawał w wątpliwość, że wrak na Siewiernym to Tu-154 Lux o numerze bocznym 101.
          ___
          A Zenobiusz każe mi szukać „link sprzed jego śmierci z taką wypowiedzią.” i to na dodatek wywiązało się z tego, że jestem rozbijaczem dyskusji wg niego. Paranoja …

          Polubienie

         • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 7:31 pm

          Aśka @
          Ja tylko apelowałem ,do czytelników,może ktoś zna wypowiedź sprzed śmierci.Nie „kazałem” nic Tobie.No napracowałaś się .a chodzi o to co poniżej.
          To ofiara “zakładzinowa “pod wersję którą lansujecie.Pokaż materiał sprzed jego śmierci,że tak mówił.
          Doklejam znów,by wiadomo było ,jaki watek sprawdzasz.

          Polubienie

         • Aśka 26 kwietnia 2012 o 8:38 pm

          Napisałeś:
          zenobiusz 26 Kwiecień 2012 o 5:36 pm
          1
          3
          i
          Oceń wpis
          Quantcast

          Aśka@
          “W prywatnych rozmowach podawał w wątpliwość, że wrak na Siewiernym to Tu-154 Lux o numerze bocznym 101.”
          Rozumiem,jesteś pracowita mrówka. 🙂
          Prosiłem o link sprzed jego śmierci z taką wypowiedzią.Proszę ponownie.
          ________
          A teraz mówisz, że:
          zenobiusz 26 Kwiecień 2012 o 7:31 pm
          Aśka @
          Ja tylko apelowałem ,do czytelników,może ktoś zna wypowiedź sprzed śmierci.Nie “kazałem” nic Tobie.
          ______
          Szuja jesteś i tyle Ci powiem. Więcej z Tobą nie dyskutuję, a i Ciebie proszę, abyś się do mnie nie odzywał.
          Nie chcę mieć niczego do czynienia z takimi osobami, jaką Ty jesteś.

          P.S. Przepraszam wszystkich pozostałych blogowiczów za takie wyrażenie. Nie wiem, czy nie pierwszy wraz w życiu coś takiego powiedziałam.

          Polubienie

         • hjk 26 kwietnia 2012 o 8:46 pm

          Zeno jeszcze nie „zajarałeś” o co chodzi? – takich materiałów być moze nie ma utrwalonych, a wystarczyło, ze zaczął coś mówić czy rozgłaszać w srodowisku i już go nie było…

          A podobnie chyba nawet juz z kilkunastu osób jakoś ze sprawą powiązanych (o których wiemy, a o ilu nie wiemy?) nie ma na tym świecie. Czy akurat to mówił czy inne rzeczy, teraz nie ma znaczenia, bo tylko sprawcy wiedzą, co mówił ważnego.
          Może jest gdzieś zapisane, co mówił albo i sam coś napisał, ale jakoś to nie przenikneło do swiadomosci publicznej, przynajmniej ja o tym nie wiem, moze ktoś inny wie…?

          Polubienie

         • Peryskop 26 kwietnia 2012 o 9:22 pm

          hjk, podejrzenia śp. Wróbla, że podmieniono Tutki relacjonował poseł Jerzy Polaczek, który wspominiał że utrzymywał kontakty ze śp. Wróblem właśnie w sprawie tragedii w Smoleńsku. Chyba poznali się osobiście gdy obaj byli ministrami w rządzie J. Kaczyńskiego.

          Ale sprawę podmiany samolotów wskazywali też blogerzy, bo na to wskazywały m.in. emblematy, wzmocnienia przy szybach w kokpicie, dziwne pomieszanie dokumentów (wśród rzeczy znalezionych przez Rosjan wśród szczątków 101 podobno znaleziono księgę dot. 102), a wreszcie tajemnicza salonka – rzekomo dobudowana na 101 ad hoc tuż przed lotem do Smoleńska, ale brak udokumentowania wykonania tych robót i certyfikatu na taką przeróbkę. Sprawa wiąże się z tym, że 102 był wyposażony w taką dodatkową salonkę – i chyba jest.

          Więc tych niejasności jest sporo i znamienne, że brak rzetelnego ich wyjaśnienia !

          Nie mam pod ręką linków do tych informacji, ale można je wygoolnąć.
          Również Zeno może jeśli zechce.

          Polubienie

         • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 9:43 pm

          Aśka@
          “W prywatnych rozmowach podawał w wątpliwość, że wrak na Siewiernym to Tu-154 Lux o numerze bocznym 101.”
          Rozumiem,jesteś pracowita mrówka.
          Prosiłem o link sprzed jego śmierci z taką wypowiedzią.Proszę ponownie.
          ________
          A teraz mówisz, że:
          zenobiusz 26 Kwiecień 2012 o 7:31 pm
          Aśka @
          Ja tylko apelowałem ,do czytelników,może ktoś zna wypowiedź sprzed śmierci.Nie “kazałem” nic Tobie.
          zenobiusz 26 Kwiecień 2012 o 11:46 am
          7 10 Oceń wpis
          To ofiara “zakładzinowa “pod wersję którą lansujecie.Pokaż materiał sprzed jego śmierci,że tak mówił.
          I już przestańcie zabetonowywać to jedno zdanie,bo cała Polska się z was śmieje.
          Wszyscy czytali i zrozumieli.

          Polubienie

         • Aśka 26 kwietnia 2012 o 10:17 pm

          Zeno nie próbuj sobie ze mną więcej pogrywać. Zauważyłeś pewnie, że nie masz szans, ale wykonujesz jeszcze jakieś ekwilibrystyczne sztuczki.

          tą część:
          zenobiusz 26 Kwiecień 2012 o 11:46 am
          7 10 Oceń wpis
          To ofiara “zakładzinowa “pod wersję którą lansujecie. Pokaż materiał sprzed jego śmierci,że tak mówił.
          I już przestańcie zabetonowywać to jedno zdanie,bo cała Polska się z was śmieje.
          Wszyscy czytali i zrozumieli.

          podpiąłeś, że niby to ja ją napisałam w odpowiedzi, a zacytowana treść była Twoim dolepkiem. Nawet przerwy nie zrobiłeś między tym co ja napisałam, a Twoją wypowiedzią, a właściwie cytatem Twojej odrębnej wypowiedzi.

          A tak poza tym to nie czaruj, że zwracałeś się z tym do wszystkich [ „tylko apelowałem ,do czytelników,może ktoś zna wypowiedź sprzed śmierci. Nie “kazałem” nic Tobie.” ]. Wyraźnie piszesz w 1 os. l.poj. „pokaż”. Pokaż – to żądanie. A ja ci nadal mówię, że sekretarkę sobie zatrudnij.

          Polubienie

      • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 11:46 am

       To ofiara „zakładzinowa „pod wersję którą lansujecie.Pokaż materiał sprzed jego śmierci,że tak mówił.

       Polubienie

       • hjk 26 kwietnia 2012 o 1:10 pm

        to a props czego miało być, bo się jakoś ten koment „oderwał”?

        Polubienie

        • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 1:36 pm

         hjk@
         Po kciukach widać
         ,że inteligentni czytelnicy,
         doskonale wiedzą o co chodzi.

         Polubienie

         • hjk 26 kwietnia 2012 o 1:38 pm

          ale sa też tacy mniej inteligentni i o nich też musisz pomyslec, jak piszesz na publicznym blogu 🙂

          Polubienie

         • Wizja 26 kwietnia 2012 o 4:43 pm

          Zeno – Hjk słusznie się upomniał. Znaczy, upomniał cię w słusznej sprawie.Trzeba tak pisać żeby KAŻDY rozumiał.

          Polubienie

         • hjk 26 kwietnia 2012 o 8:47 pm

          Właśnie, jak w materiale dowodowym – czarno na białym, możliwie w sposób nie budzący wątpliwości, a jk się budzą na bieżąco wyjaśniać, jak w procesie sądowym…

          Polubienie

     • Aśka 26 kwietnia 2012 o 1:09 pm

      Proszę o podanie bezpośredniego linka (a nie przez Twój blog) do strony, na której rozbijałam dyskusję. Prosiłam o to hjk, ale też nie bardzo wie, o jaką stronę Ci chodziło.
      Nie ma to jak czytelność wypowiedzi. Masz taką, że tylko wprowadza niepotrzebne spory. Ale może właśnie o to Tobie chodzi …
      ____
      zenobiusz 26 Kwiecień 2012 o 10:52 am

      To komentarz Greczyn@ na moim bloga,z odesłaniem do jego Greczyna analizy ,”całego samolotu” który zakopywano.Aśka@ zna tą stronę,prowadziła tam akcję rozbijania dyskusji.
      http://zenobiusz.wordpress.com/2012/04/19/ostatnie-zdjecie-l-kaczynskiegoujawnione-w-komorce-jednego-z-poleglych/
      Musi to znać i peryskop@ i hjk@.Więc nie będę więcej zakłócał im akcji.Widocznie muszą.

      Polubienie

      • hjk 26 kwietnia 2012 o 1:14 pm

       @Aska: „…linka (a nie przez Twój blog) do strony, na której rozbijałam dyskusję. Prosiłam o to hjk, ale też nie bardzo wie, o jaką stronę Ci chodziło.”

       Aaaa, to chodziłoo Ci o jakieś rzekome Twe rozbijactwo?! No to nie załapałem – wolno czytam i wolno myślę 😉
       Myslałem, ze pytałas o te linki z ciekawymi wypowiedziami…

       Ale n

       Polubienie

       • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 1:28 pm

        hjk@
        „Myslałem, ze pytałas o te linki z ciekawymi wypowiedziami…”
        Zastanawiam się ,nad twoją inteligencją .

        Polubienie

        • hjk 26 kwietnia 2012 o 1:36 pm

         tu masz odp. 🙂
         https://monitorpolski.wordpress.com/2012/04/26/wydarzenia-i-komentarze-26-kwietnia-2012-r/#comment-94090

         Polubienie

         • hjk 26 kwietnia 2012 o 1:37 pm

          aha, i z pośpiechu nie doczytałem 😉

          Polubienie

         • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 2:03 pm

          http://zenobiusz.wordpress.com/2012/04/26/z-dedykacja-dla-peryskop-co-postanowili-cie-obuc-babo/
          Z pozdrowieniami ,od mojej czołowej agentki rodem z hasbary Wizzgaa@Wizja.

          🙂 🙂 🙂

          Polubienie

      • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 1:57 pm

       Aśka@
       Ponawiam,jak się boisz czytać mojego bloga.
       Twój “inteligentny” kolega podał,nie kliknęłaś ???
       Lenistwo,czy obawa?
       Aaaaa udawanie Greka na linki Greczyna.
       Może to o to chodzi
       Może w tych zdjęciach coś widać
       http://ndb2010.wordpress.com/wypowiedzi-dyskusje-o-10-04-2010/comment-page-1/#comment-5301
       http://ndb2010.wordpress.com/wypowiedzi-dyskusje-o-10-04-2010/comment-page-1/#comment-5306
       http://ndb2010.wordpress.com/wypowiedzi-dyskusje-o-10-04-2010/comment-page-1/#comment-5313“

       Polubienie

       • Aśka 26 kwietnia 2012 o 2:27 pm

        hjk 26 Kwiecień 2012 o 1:14 pm

        @Aska: “…linka (a nie przez Twój blog) do strony, na której rozbijałam dyskusję. Prosiłam o to hjk, ale też nie bardzo wie, o jaką stronę Ci chodziło.”

        Aaaa, to chodziłoo Ci o jakieś rzekome Twe rozbijactwo?! No to nie załapałem – wolno czytam i wolno myślę 😉
        Myslałem, ze pytałas o te linki z ciekawymi wypowiedziami…
        ______
        Czy ja wreszcie otrzymam od Ciebie Zeno link, pod którym rozbijałam dyskusję? Jak wyżej widzisz hjk mi żadnych linków odnośnie tego nie podawał. Chyba że masz w tym swój cel, żebyśmy wymieniali się wpisami bez sensu, a ty tymczasem w kolejnych wypowiedziach będziesz mnie i innych szkalował.

        Jeszcze raz proszę o podanie linka pod którym rozbijałam dyskusję.

        Polubienie

        • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 2:45 pm

         Linki są właściwe.Uważni czytelnicy ,sami wyrobią sobie zdanie,o waszym stopniu znajomości tematu,i t d ……..

         Polubienie

         • Peryskop 26 kwietnia 2012 o 6:54 pm

          Aśka, hjk – wykazaliście dużą cierpliwość i chęć uczciwego wyjaśnienia kwestii.
          Ale wyjaśnić nieporozumienie, niedopatrzenie, omyłkę można z uczciwą osobą.

          Niestety: ZENOBIUSZ=KŁAMCA=OSZCZERCA=INTRYGANT=MANIPULANT 😦

          Dziś nie ma p. Józefa, ja też minimalnie się pokazałem. Zeno zastępczo pastwił się nad Wami.
          Bo te modele już tak mają – złośliwość i cynizm na pograniczu psychopatii, przeplatane jakimiś wartościowszymi wpisami dla zachowania pozorów wobec przypadkowych czytelników.

          Zawsze jak dotąd byłem przeciwny banowaniu trollli. Ale tu miarka zaczna się przebierać, bo chyba nie ma już wątpliwości, że Zenobiusz realizuje zadania destrukcji bloga i dezinformacji.

          W biznesach tego typu działania określa się mianem „wrogie przejęcie”. Ono następuje.
          Podobnie jak Tola, Józef Bizoń i inni zachowam odpowiedni dystans patrząc na rozwój sytuacji.

          Polubienie

         • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 10:01 pm

          A teraz mówisz, że:
          zenobiusz 26 Kwiecień 2012 o 7:31 pm
          Aśka @
          Ja tylko apelowałem ,do czytelników,może ktoś zna wypowiedź sprzed śmierci.Nie “kazałem” nic Tobie.
          zenobiusz 26 Kwiecień 2012 o 11:46 am
          7 10 Oceń wpis
          To ofiara “zakładzinowa “pod wersję którą lansujecie.Pokaż materiał sprzed jego śmierci,że tak mówił.
          I już przestańcie zabetonowywać to jedno zdanie,bo cała Polska się z was śmieje.
          Wszyscy czytali i zrozumieli.

          Polubienie

     • Peryskop 27 kwietnia 2012 o 6:25 am

      Nie muszę i nie znam.

      Zajrzałem do Zeno e-norki ledwie kilka razy dla sprawdzenia poziomu. Nie dla mnie.
      Zwłaszcza żenujące są poplątane cytowania oraz samo-dyskusje Zeno kontra Zeno.
      Tę żałosną całość dopełniają tłumaczenia translatorem dla głupków, i „ojbawienia”.

      Czy wobec tego mogą dziwić ucieczki Zakutego z enorki żeby pohasać na Monitorze ?

      Polubienie

      • zenobiusz 27 kwietnia 2012 o 8:07 am

       Panie (…) vel peryskop @.
       Jak wiadomo większości czytelników,nie jestem w sieci anonimowy.Apeluję o natychmiastowe zaprzestanie,bezpodstawnych ,zniesławiających napaści na moją osobę.
       Nosi ona cechy wielokrotnego publicznego zniesławiania mnie ,w związku z aktywnością blogerską .Na blogu Marka,piszę od chwili jego powstania,i będę pisał dalej.
       Nie wiem jeszcze ,czy poświęcę ,mój cenny czas,na wytoczenie pany procesu,ale informuję Pana ,że wyczerpał Pan znamiona ustawowe co najmniej dwóch przestępstw.Sugeruję konsultacje z prawnikiem.W tym kontekście,nieco delikatniej ,próbowałem już Pana mitygować,co obłudnie zinterpretował Pan jako grożby pod swoim adresem.Pisałem że Warszawa jest mała.Nie muszę znać Pańskiego adresu,by stosowne biuro ewidencji ludności podało,go ,Sądowi.

       ====================================================================
       monitorpolski: usunąłem nazwisko osoby, która występuje pod nickiem

       Polubienie

       • Aśka 27 kwietnia 2012 o 9:05 am

        Zastanawiam się, czy właśnie to co zrobiłeś teraz nie podchodzi pod paragraf.

        Polubienie

        • zenobiusz 27 kwietnia 2012 o 9:13 am

         Zastanawiaj się dalej,ja jestem prawnikiem,
         i świetnie wiem co napisałem.

         Polubienie

         • hjk 27 kwietnia 2012 o 10:31 am

          @”ja jestem prawnikiem,”

          Dzięki za deklarację, to wiele wyjaśnia…
          No i juz wczesniej przyznałeś, ze w wersji prokuratora…

          Polubienie

       • Orka 27 kwietnia 2012 o 9:09 am

        O Matko ! Na naszych oczach , pogłębia się schiza Zenobiusza ! Współczuję wam wszystkim a najbardziej zaczadzonemu przez Zenobiusza monitorowi oj , monitor przyjdzie i czas na ciebie !

        Polubienie

       • monitorpolski 27 kwietnia 2012 o 9:11 am

        Muszę się tu wtrącić. Zarówno ty jak i peryskop występujecie anonimowo, komentujący nie muszą wiedzieć, że ktoś cię wcześniej „zidentyfikował”. Jedyną osobą piszącą obecnie pod imieniem i nazwiskiem jest Józef Bizoń. Nawet ja się też nie podpisuję na blogu, poza chyba jednym artykułem. Filmy, owszem, zazwyczaj sygnuję na końcu.
        Kolejna rzecz – prosiłem was obu o zaprzestanie wyzywania się, tak się kończy eskalacja. Czy nie macie innych problemów niż wyzywanie i pozywanie się? Tu apeluję też do „peryskopa”. Nie będę nikogo banował, chyba że większość z was sobie tego zażyczy, mogę zrobić ankietę.

        Polubienie

        • zenobiusz 27 kwietnia 2012 o 9:18 am

         Na Twoim miejscu ,zastanowił bym się nad dalszym wpuszczeniem ,wyłącznie personalnych ataków peryskop@ na mnie,Dane MP mam od Beina, który i mnie upublicznił.nie trzeba wiele filozofii.Czytelnicy z doskoku,i tak mają w nosie ,a stali świetnie wiedzą kim jestem.On jeszcze dobrał sobie jako cel moich najbliższych .Dość tego.

         Polubienie

         • monitorpolski 27 kwietnia 2012 o 9:47 am

          Jeśli tak jest to niedobrze. Spisz to wszystko i mi podeślij, przeanalizuję i spróbuję peryskopa nakłonić do przeprosin – jeśli są uzasadnione powody. Z tego jednak co widzę, też go nie oszczędzałeś.

          Polubienie

         • zenobiusz 27 kwietnia 2012 o 10:07 am

          Wystarczy ,że na stronie administracyjnej wpiszesz peryskop, i poczytasz jego wpisy,z wyjątkiem nielicznych ,wszystkie zawierają ataki i pomówienia,w stosunku do mnie.
          mnie wpisy są zawsze jedynie reakcją na atak,w ramach prawa do repliki.Nigdy odwrotnie.To możesz sprawdzić wchodząc na strony z których pochodzi wpis ,wybacz ,żebym teraz jeszcze robił ci na „piechotę ” wyciąg ze stron.

          Polubienie

         • Aśka 27 kwietnia 2012 o 10:21 am

          Zenobiusz: „mnie wpisy są zawsze jedynie reakcją na atak,w ramach prawa do repliki.Nigdy odwrotnie.”

          Czy nie zaczęło się od „Bydlaku”?

          Polubienie

         • Aśka 27 kwietnia 2012 o 10:23 am

          Grzecznie pytam, jakby coś.

          Polubienie

        • Aśka 27 kwietnia 2012 o 9:24 am

         Proszę o ankietę.

         Polubienie

         • monitorpolski 27 kwietnia 2012 o 9:45 am

          Jeśli więcej osób się tu podpisze to zrobimy osobny wpis.

          Polubienie

       • Orka 27 kwietnia 2012 o 9:18 am

        Wiem , monitor , że naprawdę próbujesz robić coś dobrego , tym bardziej szkoda bo masz tu świetnych komentatorów , ja bym wiedziała co zrobić w takim przypadku !

        Polubienie

        • hjk 27 kwietnia 2012 o 10:33 am

         Czyżby ban?

         Polubienie

       • Tola 27 kwietnia 2012 o 9:54 am

        @monitor – chyba czas na jakas twoja reakcje.
        Teraz juz wiemy co kazdego,ktory ma inne zdanie od Zena ,moze spotkac.
        To jest wbrew regulom ,zasadom .
        Dlaczego nie reagujesz?
        Juz tyle osob dawalo ci uwagi.
        @Peryskop – przykro mi.
        Jestem zbulwersowana , ale nie zaskoczona.

        Polubienie

        • monitorpolski 27 kwietnia 2012 o 9:56 am

         Tola, tzn. co może spotkać? Pozew sądowy ze strony Zena?
         Jeśli peryskop faktycznie użył gróźb karalnych, to ma problem. Większość z nas tego nie robi, nie masz się więc o co obawiać. Jeśli peryskop nie użył takich gróźb, to Zeno ma problem, bo wykorzystuje bloga do zastraszania.

         Polubienie

         • Tola 27 kwietnia 2012 o 9:59 am

          @monitor – co moze spotkac?
          Ano ujawnienie danych osobowych.
          Jak wiesz,wchodza to rozni ludzie.

          Polubienie

         • zenobiusz 27 kwietnia 2012 o 10:22 am

          Zgodnie z art. 190 § 1 kodeksu karnego „Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. Zgodnie z art. 191 § 1 kodeksu karnego „Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. Groźbą bezprawną jest zarówno groźba, o której mowa w art. 190 kodeksu karnego, jak i groźba spowodowania postępowania karnego lub rozgłoszenia wiadomości uwłaczającej czci zagrożonego lub jego osoby najbliższej; nie stanowi groźby zapowiedź spowodowania postępowania karnego, jeżeli ma ona jedynie na celu ochronę prawa naruszonego przestępstwem.

          Polubienie

         • Aśka 27 kwietnia 2012 o 10:25 am

          Przejrzyj jeszcze ustawę o ochronie danych osobowych.

          Polubienie

         • zenobiusz 27 kwietnia 2012 o 10:28 am

          monitor@
          „Jeśli peryskop faktycznie użył gróźb karalnych,”
          Czy ty wiesz co ja napisałem,jakie groźby,om mnie ustawicznie pomawia i zniesławia.Podobno walczycie o praworządność.Gdzie ja próbuję go zastraszać .Ja zażądałem zaniechania pomówień i zniesławień,co jest moim prawem jako obywatela.

          Polubienie

         • monitorpolski 27 kwietnia 2012 o 10:57 am

          Okej, możesz mieć rację. Ale z tego co czytałem w jego komentarzach wynika, że ty wkładałeś w jego usta nie jego słowa, stąd te epitety. Czekał na wyjaśnienie gdzie użył tego typu określeń i się nie doczekał. Rozumiem, że to jest przyczyną epitetów przez niego używanych. Jeśli faktycznie takie chwyty wykorzystywałeś, to nie możesz mieć pretensji, że teraz to wykorzystuje. Jeśli nie robiłeś tego co ci zarzuca, to masz 100% rację. Należałoby wszystkie wasze wypowiedzi zgromadzić w całość. Na razie zastanawiam się czy tego wszystkiego nie zakwalifikować jako spam, żeby się nie pojawiało na blogu.

          Polubienie

         • zenobiusz 27 kwietnia 2012 o 11:00 am

          .Apeluję o natychmiastowe zaprzestanie,bezpodstawnych ,zniesławiających napaści na moją osobę.
          Symptomatyczne ,że mamy cały zespół ,który ,nie zająknął się słowem na ten temat,a wszyscy ,
          świetnie znają zagadnienie,,co najmniej poprzez ,”obserwacje uczestniczącą”

          Polubienie

         • zenobiusz 27 kwietnia 2012 o 11:08 am

          monitor@
          Marku,apeluję ,okaż więcej,staranności,w tej niemiłej sytuacji.Wystarczy ,wpisać w wyszukiwarkę zenobiusz i przejrzeć moje wpisy.
          Wielokrotnie podawałem linki do wyjaśnień na mojej stronie,a i zamieściłem je skrótowo na twojej,co nie wywołało żadnej reakcji.
          Jak długo mam udowadniać że nie jestem wielbłądem ???Na każdej stronie dalej wklejał pogrubione inwektywy,na co zwracałem Ci uwagę,
          a nie przegapiłeś tego ,bo odpowiedziałeś na stronie.

          Polubienie

         • monitorpolski 27 kwietnia 2012 o 11:13 am

          Nie rozumiem dlaczego mam coś szukać w wyszukiwarkach. Wyciągnę wasze komentarze i podsumuję dyskusję. Ale nie teraz, bo mamy tu młyn, zaraz stracę internet.

          Polubienie

         • zenobiusz 27 kwietnia 2012 o 11:20 am

          W sumie dziwi mnie to co tu czytam.Wystarczy,byś napisał:peryskop@ odtąd,
          będę usuwał wszelkie wpisy z osobistymi atakami na zenobiusz@
          Co innego moja krytyka buddyzmu,i wykazywanie jego szkodliwości w stosunku do młodzieży,
          a co innego nazywanie mnie jahwistą,popularyzatorem ,wbrew faktom,fałszywych orędzi,
          czy fałszerzem cytatów biblijnych,zastraszającym piekłem adwersarzy.

          Polubienie

         • zenobiusz 27 kwietnia 2012 o 11:28 am

          Co daleko szukać .Marku ,jak Ci się podoba taka wypowiedź.
          Czy to merytoryczne polemika.????????????
          Masz takich wypowiedzi,od pewnego czasu ,pełen blog.

          monitor@
          Peryskop 26 Kwiecień 2012 o 6:54 pm

          Niestety: ZENOBIUSZ=KŁAMCA=OSZCZERCA=INTRYGANT=MANIPULANT

          Dziś nie ma p. Józefa, ja też minimalnie się pokazałem. Zeno zastępczo pastwił się nad Wami.
          Bo te modele już tak mają – złośliwość i cynizm na pograniczu psychopatii, przeplatane jakimiś wartościowszymi wpisami dla zachowania pozorów wobec przypadkowych czytelników.

          Zawsze jak dotąd byłem przeciwny banowaniu trollli. Ale tu miarka zaczna się przebierać, bo chyba nie ma już wątpliwości, że Zenobiusz realizuje zadania destrukcji bloga i dezinformacji.

          W biznesach tego typu działania określa się mianem “wrogie przejęcie”. Ono następuje.

          Polubienie

         • Aśka 27 kwietnia 2012 o 11:47 am

          Jak merytorycznie dyskutować z Tobą, kiedy mówisz co ci ślina na język przyniesie. Oskarżasz nie podając dowodów, albo podając jakieś wyimaginowane, czy spreparowane. Jeżeli i tak (co jest cudem) uda się komuś odeprzeć Twoje kalumnie, to znienacka włączasz do trwającej dyskusji jakieś dane, które nijak mają się do tematu i wokół nich próbujesz dalej uzasadniać pierwotną tezę.

          Polubienie

    • Aśka 26 kwietnia 2012 o 10:57 am

     A jak się oderwał i wsparł na jakiejś przeszkodzie? To nie jest pokazany samolot stojący na płycie lotniska lub w salonie sprzedaży.

     Polubienie

 7. Pingback: Kto jeszcze wierzy w kłamstwa Sławomira Wiśniewskiego -dłuższa wersja materiału video « Zenobiusz's Blog

 8. Aśka 26 kwietnia 2012 o 12:25 pm

  lądowania innych samolotów na plecach
  http://janosik.salon24.pl/243955,jak-sie-laduje-na-plecach-na-betonie-lotniska-nie-w-blocie-2

  Polubienie

  • rabarbarek 26 kwietnia 2012 o 5:00 pm

   Aska wpisze sie pod Toba , bo tu jeszcze troche niezabloconej przestrzeni.
   Czy pamietacie doniesienia o ostatnim swiadku z lotniska , ktory jakoby widzial klotnie miedzy Gen. Blasikiem i kapitanem samolotu , A . Protasiukiem . Pewnie widzial tez Tu154 ???, tylko , ze Prokuratura nie spieszyla sie z przesluchaniem go ponownie..[ przesluchiwany 1szy raz w 2010] Prokurator Seremet , w marcu 2011 roku, doniosl wszem i wobec , ze ponownie przesluchani zostana borowcy , ktorzy zabezpieczali lotnisko w dniu 10 kwietnia 2010 roku.

   Na przesluchanie wezwanie dostali wszyscy , oprocz chorazego z grupy zabezpieczajacej , ktory byl, podobno, swiadkiem awantury. Kiedy wreszcie dostapil zaszczytu ponownych zeznan , przyznal , ze w pierwszym zeznaniu nie powiedzial ani slowa o awanturze , poniewaz nikt go o nia nie pytal…

   Tylko dwa wytlumaczenia na takie tlumaczenia ; kpina z nas Polakow , lub BOR zatrudnial cwiercinteligentow , ktorzy nie rozumieja co znaczy slowo ” zeznanie” . Poniewaz to drugie odrzucam , wychodzi na to , ze fakty tworzono, dorabiano na potrzeby ” sledztwa” .
   Pan Seremet mowil o 90 godzinach nagran z kamer przemyslowych na lotnisku Okecie . No i co , zadnego zdjecia z odlotu? Mysle , ze jesli nie wylaczono kamer to te nagrania istnieja , ale nie wolno ich ujawniac , bo moglyby ujawnic prawde , lub chociaz jej czesc.

   A prawda ta moze byc naprawde szokujaca. Pocieszajace jest to , ze wyraznie widac , ze ci , ktorzy znaja kulisy zamachu , zaczynaja platac sie w klamstwach i mataczeniach. Prawa reka nie nie wie co zrobila lewa , prawa nie nadaza za lewa . A jak ktos powiedzial { Twain?} , „pamietac niczego nie musza Ci , ktorzy nie klamia. ” Ci , ktorzy klamia musza miec sie ciagle na bacznosci , zeby nie zdradzic swoich matactw. W przypadku Smolenska , klamstw nie brakuje , wiec i o pomylke latwo. Dorzucanie nowych klamst do starych , tworzy coraz wyzsza
   ” Bubble Tower” [ wieza baniek mydlanych] i ” bubbles” zaczna w koncu pekac. Jedna po drugiej , jedna po…

   http://wyborcza.pl/1,76842,9240662,Ostatni_swiadek_z_lotniska.html

   Polubienie

   • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 5:14 pm

    rabarbarek@
    ” wpisze sie pod Toba , bo tu jeszcze troche niezabloconej przestrzeni.”
    Możesz uściślić o co Ci chodzi?
    Byłbym wdzięczny.
    Czyje to wypowiedzi,”błocą przestrzeń” ??
    Sądziłem ,że wymieniamy argumenty,i każdy ma do tego prawo.

    Polubienie

    • Peryskop 26 kwietnia 2012 o 8:37 pm

     Dzięki Rabarbarek za cenne info.

     A przy tej okazji czy nie kojarzy się Wam sposób ustalania przez prokuraturę co zeznał / nie zeznał świadek obecny na Okęciu w dniu 10.04.2010 – ze sposobami obracania kotów ogonami zaprezentowanymi tu na blogu Monitor Polski przez b. prokuratora wojskowego ?

     Ta sama szkoła, te same metody i te same cele: MOTAĆ JAK SIĘ DA.

     Zaraz nastąpi rytualne splunięcie A kysz biała mysz.

     Polubienie

    • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 9:21 pm

     Dnia 27 kwietnia br. (piątek) minie kolejna bolesna rocznica narzucenia Polsce – w warunkach komunistycznego terroru w 1956 r. – ustawy aborcyjnej. Skutki tej zbrodniczej ustawy, „obowiązującej” aż do dnia 7 stycznia 1993 roku, okazały się niezwykle tragiczne dla naszego narodu: okrutna śmierć milionów nienarodzonych dzieci, obciążenie wielkim grzechem sumień ustawodawców, milionów ojców, matek, pracowników służby zdrowia, dziennikarzy.

     http://zenobiusz.wordpress.com/2012/04/26/dzien-ekspiacji-za-aborcje-dnia-27-kwietnia-br-piatek-minie-kolejna-bolesna-rocznica-narzucenia-polsce-w-warunkach-komunistycznego-terroru-w-1956-r-ustawy-aborcyjnej/

     Polubienie

   • felicyta 26 kwietnia 2012 o 8:01 pm

    @rabarbarek 26 Kwiecień 2012 o 5:00 pm

    -ponawiam propozycje pisania przez Ciebie bloga z biezacymi wydarzeniami, bez mozliwosci udzielania zabloconych komentow lub zwracania baczniejszej uwagi na nie niz MP.
    Pozdro.

    Polubienie

    • Peryskop 26 kwietnia 2012 o 9:48 pm

     felicyta, Ty też masz talent do wynajdywania ciekawych wiadomości.
     Może …

     Polubienie

 9. hjk 26 kwietnia 2012 o 12:50 pm

  Zeno, niesłusznie to – jak widać – do siebie odniosłeś, ale przyznam, ze złośliwie brałem taką możliwość przy pisaniu tego posta i jednak „złapałeś się na haczyk” 😉

  A propos komentarza Aski skojarzyła mi się dość często spotykana sytuacja W REALNyM ŻYCIU i z REALNYMI OSOBAMI, a nie z wirtualnymi figurami na blogach.
  Problem w tym, ze na blogu czy w necie ktoś specjalnie moze grać czy zachowywać się nienormalnie, więc tego nie da się ocenić. Trzeba nieco dłuzszego kontaktu w realu, niż przypadkowe czytanie jakiś postów na blogach, zeby wyrobić sobię jakąś opinię o kimś czy jego zachowaniach. Więc niesłusznie się tu pienisz i wiążesz treści, o których dyskutujemy, z osobowością blogerów.

  Polubienie

 10. sinus 26 kwietnia 2012 o 1:06 pm

  jesteś strasznym manipulatorem, nic nie wiesz o moich zainteresowaniach, używasz frazy

  ” jedyne
  co ma nam do przekazania to zachęta do
  ćpania !”

  nic o mnie nie wiesz, wyciągasz brudy dnia poprzedniego, podkreślasz tylko to co chcesz by postronny czytelnik zobaczył. nie spodziewałem się takiego zagrania po Tobie. naczelny Trollu

  ” Niech ten bilans 28:0 (wpisy :
  zainteresowania inne) będzie dla sinusa
  – oraz jego towarzyszy wesołej niedoli ”

  niedola to się dzieje tylko w Twojej głowie.
  swoimi zainteresowaniami z takimi jak Ty się dzielić nie będę, zresztą Ty już wiesz lepiej, manipulowanie masz we krwi. Nawet do zeno się uśmiechasz kiedy Ci to na rękę, a zeno w przeciwieństwie do Ciebie potrafi oddać honor, Ty jesteś po prostu szują. nie pozdrawiam manipulatorow.

  Polubienie

  • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 1:39 pm

   :):) 🙂 🙂 🙂

   Polubienie

   • Peryskop 26 kwietnia 2012 o 7:29 pm

    Dzięki sinus.

    29:0

    Postaraj się zastanowić nad wymową tego rezultatu póki jeszcze potrafisz.
    To jest ważniejsze dla Ciebie, niż dla mnie.
    Pozdrawiam.

    Polubienie

   • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 8:34 pm

    Pery@skop
    Zgubiłeś coś.
    sinus 26 Kwiecień 2012 o 7:53 pm
    3 0 Oceń wpis
    nie będę z Tobą dyskutował, albo skończ ta manipulacje

    ” To jest ważniejsze dla
    Ciebie, niż dla mnie.
    Pozdrawiam.”

    skąd Ty możesz wiedzieć co dla mnie jest ważniejsze, robisz z siebie samozwańczego sędziego, mówiąc ludziom co dla nich ważne.

    starasz się (chociaż z miernym efektem) być poważaną osoba, tylko ze narazie to wyprzedzają Cię własne sznurówki. albo rozmawiamy poważnie albo wcale. zasiadłeś do stołu z osobą która nie daje się manipulować.

    wczoraj była prośba od kilku osób które uważam za rozsądne, by nie roztrząsać tematu, gdyż tworzy to niewygodną (również niespecjalną) propagandę. a Ty co robisz z pierwszym swoim poście dnia dzisiejszego?

    ano grzebiesz we wczorajszym bałaganie, przyciągając do niego uwagę, teraz dodajesz 29:0, zgadnij gdzie uwaga czytelników powędruje. ja się potrafiłem dostosować, co z Tobą nie tak naczelny Trollu?

    Odpowiedz

    Polubienie

    • hjk 26 kwietnia 2012 o 8:55 pm

     Zeno – bądź łaskaw nie zaśmiecać tego bloga powtórzeniami innych wpisów (a do tego sąsiednich), co niszczy Twego własnego bloga – juz ci doradziłem, zebyś umieszczał wpisy ludzi w ramkach, to jest przejrzystsze, jak juz musisz tu robić,,,

     Polubienie

 11. yenter 26 kwietnia 2012 o 1:55 pm

  czy ktos z was widzial ten material i czy potrafi przetlumaczyc co mowi rosyjski czlowiek do drugiego ?

  Polubienie

  • monitorpolski 26 kwietnia 2012 o 9:40 pm

   Dzięki yenter, tu trzeba by Rosjanina. jakoś nikt się nie kwapi.

   Polubienie

   • AQQ 26 kwietnia 2012 o 10:11 pm

    Zeno zna rosyjski na pewno!

    Polubienie

 12. ~gabriel 26 kwietnia 2012 o 2:00 pm

  Od początku nie ma żadnych materiałów filmowych z odlotu L.Kaczyńskiego w taki sposób, aby było widać jego twarz jak wśiada. A ciała na filmiku to nie są ciała. Charakterystycznym dla tego rodzaju filmików jest to, że widać a nie widać. Zarysy, kontury, sylwetka, kształt ale zawsze towarzyszy temy jak nie słaba rozdzielczość, warunki pogodowe niby się do złej jakości przyczyniły, albo ktoś kogoś zasłoni albo widać jedynie fragment(właśnie na filmiku – to może być obcy trup w roli aktora z kostnicy) albo inne ceregiele. Widziałem dwa samoloty TU154. Jeden odleciał a obok zobaczyłem ślady w błocie po kołach drigiego TU154. Ale też go nie było. Otrzymałem jedynie wiadomość – „..a ten nie odleciał…”. To było jakies 2,3 miesiące temu. Tu już nie chodzi o to czy się rozbił czy nie. Już nawet nie o to, czy to był zamach czy nie. Tu chodzi o to, co kryje prawdziwy scenariusz. Czy nikt nie bierze pod uwagę także roli samego prezydenta i całej jego świty, jako najważniejszych „aktorów” ??? Rozumiem np: porwanie. Ale jest różnica między porwanie a porwaniem za zgodą… Zamach jest zajebistą hipotezą, od której w swej wrogości do Rosjan możemy pozostawać ślepi jeszcze na długo. Może bawią się w Mexico City tańcząc na golasa? Może zasiadają u władzy NWO? Śledztwo też jest dobrze prowadzone w kwestii grania na czas. Że Macierewicz jeszcze żyje? Ciekawe. Lepper był mniej szkodliwy a zginął. Czas, czas i jeszcze raz czas. Aby zapomnieć, nagmatwać, zwodzić. Prawda byłaby bardziej szokująca od teorii zamachu w którą obecnie sam wierzę. Ale byłbym idiotą, żeby nie brać pod uwagę najbardziej szalonych możliwości. A to właśnie jeden z ulubionych sposobów oszustów. Zrobić tak, że nawet przez myśl „im by nie przeszło”. I to by było na tyle z moich szalonych hipotez a jakże najbardziej prawdopodobnych.

  Polubienie

  • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 2:08 pm

   Czy nikt nie bierze pod uwagę także roli samego prezydenta i całej jego świty, jako najważniejszych “aktorów” ???
   JaK DALEKO,MOŻE PPOSUNĄĆ SIĘ PODŁOŚĆ,W WALCE O ZATUSZOWANIE PRAWDY ???

   Polubienie

   • hjk 26 kwietnia 2012 o 4:02 pm

    Taaaa, Zeno, widzę, ze jak już nie masz co pisać albo brakuje Ci argumentów, to sięgasz po zelazny repertuar – „kanalia, podłota, szujstwo…,…”, itd. ogranicz się do takich wyzwisk na swoim blogu, jesli jakiś naiwny tam zechce jeszcze coś zostawić 😉

    @Gabriel:”A ciała na filmiku to nie są ciała. Charakterystycznym dla tego rodzaju filmików jest to, że widać a nie widać. Zarysy, kontury, sylwetka, kształt ale zawsze towarzyszy temy jak nie słaba rozdzielczość, warunki pogodowe niby się do złej jakości przyczyniły, albo ktoś kogoś zasłoni albo widać jedynie fragment(właśnie na filmiku – to może być obcy trup w roli aktora z kostnicy) albo inne ceregiele. ”

    Dokładnie tak własnie jest dzieki na zwrócenie uwagi. I druga sprawa jaką podkreśliłeś:

    „Ale byłbym idiotą, żeby nie brać pod uwagę najbardziej szalonych możliwości. A to właśnie jeden z ulubionych sposobów oszustów. Zrobić tak, że nawet przez myśl “im by nie przeszło”. I to by było na tyle z moich szalonych hipotez a jakże najbardziej prawdopodobnych.”

    Podobnie było w kwestii analiz pokazujących, ze byłby to absurd ze strony Rosji, zeby na własnym terenie likwidować swych „wrogów”, kiedy bedzie dla kazdego ewidentne, ze za tym stoi „dymiacy nagan Putina”. Gdyby naprawdę chcieli, to mogliby to zrobić w każdym innym miejscu, w czasie każdej innej podróży, za pomoca malutkiej bombki umieszczonej w jakims newralgicznym punkcie, z dala od siebie i nikt by nic nie pisnął na Rosję. Ale właśnie dlatego, ze to jest absurdalne, to mogli zrobić, bo wszystkim będzie się to wydawać absurdalne.

    Jednak myślę, ze tego nie zrobili, ale ponieważ musieli o wszystkim wiedzieć, mają w rękach „twarde” dowody na to, kto to zrobił, i w razie najmniejszych podejrzeń będą w stanie je przedstawić. A wtedy moze być małe ‚trzęsienie ziemi” tu i ówdzie… No i tym trzymaja w szachu ew. sprawców, chociaz nie jest powiedziane, ze akurat mocodawców.

    Polubienie

    • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 4:09 pm

     “kanalia, podłota, szujstwo…’
     Jak ty określasz koncepcję ,że polegli ze Smoleńska ,brali udział ,we własnej masakrze.
     Podziel się tą wiedzą ,nie tylko jam,ciekaw.Chodzi Ci o ten wpis?
     Tam nie użyłem takich epitetów,no chyba że mrucząc pod własnym adresem,machinalnie wpisałeś.
     http://zenobiusz.wordpress.com/2012/04/26/kto-jeszcze-wierzy-w-klamstwa-slawomira-wisniewskiego-dluzsza-wersja-materialu-video/#comment-45190

     Polubienie

     • hjk 26 kwietnia 2012 o 4:34 pm

      @”polegli ze Smoleńska ,brali udział ,we własnej masakrze.”
      A kto przedstawia taką koncepcję?

      Chodzi ci o osławiony „błąd pilota”? No ale wtedy nie biorą, tylko niby zdarzył sie „nieszczęśliwy wypadek”…

      Polubienie

      • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 4:43 pm

       Gabriel z ogonkiem @ powiedział.
       „Tu chodzi o to, co kryje prawdziwy scenariusz. Czy nikt nie bierze pod uwagę także roli samego prezydenta i całej jego świty, jako najważniejszych “aktorów” ??? Rozumiem np: porwanie. Ale jest różnica między porwanie a porwaniem za zgodą… Zamach jest zajebistą hipotezą, od której w swej wrogości do Rosjan możemy pozostawać ślepi jeszcze na długo. Może bawią się w Mexico City tańcząc na golasa? Może zasiadają u władzy NWO? ”
       Znowu nie doczytałeś. ?????
       Graj tak dalej.

       Polubienie

       • hjk 26 kwietnia 2012 o 9:03 pm

        Doczytałem, tylko Gabriel przedstawił to jako możliwość, w która sam nie wierzy, ale którą przedstawia, bo ponieważ nic tu nie jest jasne i nic do niczego nie pasuje, mogły się dziać najdziwnejsze rzeczy, Więc tego nie wziąłem pod uwagę.
        Natomiast tym razem Ty nie doczytałeś albo użyłes swej zdolności „szybkiego czytania” – ale bez zrozumienia… 🙂
        Bo jak Ci napisałem, niektórych rzeczy nie da się „szybko czytać”.

        Ale ty czytając nie wczuwasz sie w tekst i intencje autora, tylko doszukujesz się swoich własnych sensów, czyli projektujesz własne stany mentalne na swoich dyskutantów/oponentów. I próbujesz im coś wmawiac. A to już jest o krok od paranoi, Przemyśl to.

        Polubienie

     • ~gabriel 26 kwietnia 2012 o 9:25 pm

      Co jarasz, że nawet ci się czytać ze zrozumieniem nie chce??? Jeśli zasugerowałem udział Prezydenta we własnej tragedii, to jak może nie żyć??? Może żyje. A może nie…? Zyje? Nie żyje? Otóż to, wszystko jest możliwe. „Nigdy się nie dowiecie, czy przeżyli…”-słowa córki Wassermana. Nie dowiemy się…cóż za pewność i pesymizm. Aż podejrzany.

      Polubienie

      • monitorpolski 26 kwietnia 2012 o 9:57 pm

       Dziwna retoryka rzeczywiście. A to było 10 marca 2010:

       ZAMACH Z RÓŻĄ

       Polubienie

      • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 10:24 pm

       “Nigdy się nie dowiecie, czy przeżyli…”-słowa córki ”
       Ona w sposób oczywisty mówi o tym w kontekście,czy przeżyli i ich dobito.A nie jest to w świetle filmu koli wykluczone.Nie wiemy kogo rozstrzeliwano,a kogo żywego wywieziono poza teren zamachu,i dobito później.ale precyzyjnie ,mataczyli ….
       http://wiadomosci.wp.pl/title,Zaskakujace-informacje-ws-gen-Blasika-Tu-bylo-jego-cialo,wid,14192197,wiadomosc.html?ticaid=1e57f
       .nformacje ujawnione w ostatnich dniach obaliły rosyjską tezę o obecności gen. Błasika w kokpicie. Naczelna Prokuratura Wojskowa ujawniła, że w sektorze 1 prócz ciała gen. Błasika znaleziono szczątki 12 innych osób, ale wśród nich tylko jednego członka załogi (ciała dwóch pilotów i mechanika znaleziono w innych sektorach).

       Polubienie

    • mi461 26 kwietnia 2012 o 4:14 pm

     i tu masz RACJE hjk
     zgadzam sie z toba.

     Polubienie

     • mi461 26 kwietnia 2012 o 4:23 pm

      nie wszedl caly kometarz …:( cos sie dzieje z wpisami
      hjk…
      JEDYNIE NIE ZGADZAM sie z toba w kwestii …..”Jednak myślę, ze tego nie zrobili,”
      poniewaz daje swoja glowe, ze byli SWIADOMI i wpolpracowali z tymi na „gorze” piramidy.

      Ale gleboko wierze ze my ta piramide zaklamania „obalimy”

      Polubienie

      • hjk 26 kwietnia 2012 o 4:37 pm

       A to, że jakoś współpracowali, to jasna sprawa, bo inscenizacja pt. „rozrzucanie złomu na łakach” sama się nie zrobiła, no chyba, ze wpuścili „kogoś innego” w ramach dobrosąsiedztwa i wzajemnej przyjaźni, nie pytając bliżej o szczegóły…

       Polubienie

    • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 4:35 pm

     Czemu na własnym terenie,bo na cudzym kto inny prowadziłby śledztwo.
     czy mieli interes,poniżej.Wypada dodać ,że w następnych wyborach,jako szef PiS
     mógł wystartować Janusz Kurtyka.,było w kuluarach wiadomo,że jest do tego przygotowywany.Autor poniższego ,o tym nie pisze.Kto by wygrał Kurtyka ,czy Komorowski ,lub Tusk ???
     http://uzes.blog.onet.pl/Jaki-Rosjanie-mieliby-interes-,2,ID419219572,n
     Jaki Rosjanie mieliby interes w zamachu na Prezydenta Kaczyńskiego? To pytanie powtarza się jak mantra i ma stanowić „dowód” na to, że zamach nie miał miejsca. „Przecież Kaczyński i tak przegrałby wybory” – powtarzają zwolennicy tej tezy.

     Rozumowanie to jest jednak dramatycznie powierzchowne. Pomijam już to, że w życiu społecznym nie ma mądrego, który pół roku przed wyborami znałby ich rezultat. W 2005 roku jeszcze przed wakacjami Tusk był na 4-5 miejscu z zaledwie jednocyfrowym poparciem. A już w kilka miesięcy później był liderem sondaży. Na dwa tygodnie przed wyborami Lech Kaczyński przegrywał z Tuskiem kilkunastoma procentami, by w dniu wyborów wygrać siedmioma.

     Ale rozumowanie to jest powierzchowne przede wszystkim z innego powodu: tego rodzaju zamach łączy ze sobą wiele różnych wielopłaszczyznowych aspektów i czasami pozorna porażka na jednej płaszczyźnie okazuje się sukcesem na drugiej. Większości z nich nie tylko nigdy nie poznamy, ale nawet nie będziemy się ich domyślać. Sprawa w sporej części dotyczy bowiem działalności służb specjalnych.

     Skoncentrujmy się więc jedynie na kilku aspektach politycznych, dostępnych w pewnym zakresie każdemu. Przy czym te, które przedstawiam, stanowią zapewne tylko niewielki procent motywów, jakimi kierowali się hipotetyczni zamachowcy:
     W wyniku śmierci Prezydenta Kaczyńskiego przestała istnieć koalicja państw Europy Środkowo-Wschodniej, jaka wykształciła się na tle obrony Gruzji w 2008 roku. Ta ostatnia została wydana na pastwę Rosji i tylko kwestią czasu jest obalenie prezydenta Saakaszwilego i podporządkowanie Gruzji Rosji. A to oznacza zniweczenie planów przesyłania azerskich i kazachskich ropy i gazu do Europy i utrzymanie uzależnienia (a nawet jego powiększenie) dużej części Europy od Gazpromu.
     Przywódcy państw Europy Środkowo-Wschodniej dostali ostrzeżenie, że rosyjskie macki są wystarczająco długie aby dosięgnąć także i ich. Tym samym rozmontowana została struktura, tworząca się pod przywództwem Polski, która odgrywałaby dużą rolę w Unii Europejskiej, i która – na forum UE – broniłaby interesów tej części Europy, zwłaszcza w kontekście zagrożeń z strony Rosji. Pamiętajmy, że UE lekceważy interesy Polski i jej sąsiadów i najchętniej złożyłaby je w ofierze interesów francuskich czy niemieckich. Z tego punktu widzenia zapewne i Merkel i Sarkozy nie zmartwili się po zamachu.
     Rosja pozbyła się nie tylko Osoby Prezydenta Kaczyńskiego, ale całego środowiska wybitnych i wykształconych ludzi (to taki mini-Katyń) i całego dowództwa wojskowego, ludzi którzy po pierwsze rozumieli zagrożenia, a po drugie nie byli skłonni ulegać dyktatowi Rosji.
     Jeśli ktoś uważa, że zamordowanie Prezydenta nie miało znaczenia (bo i tak przegrałby wybory), to niech porówna sytuację Polski sprzed zamachu i obecną. Niech oceni ten stopień uzależnienia i wasalizacji wobec przywódców Kremla, jaki się wytworzył na skutek katastrofy, ale także na skutek współuczestnictwa naszych władz w matactwach i unicestwianiu rzetelnego śledztwa. Tusk jest dzisiaj CAŁKOWICIE uzależniony od Putina. On miał zawsze takie rusofilskie ciągoty, ale dziś jest po prostu „poddanym”. Putin ma Tuska w garści i może z nim zrobić wszystko. To jest większe poddaństwo niż z czasów Kwaśniewskiego, a porównywalne z okresem PRL’u. Rosjanie bez przeszkód wybudują Gazociąg Północny, ale także przejmą naszą energetykę. Przy bierności Obamy i naszych władz osłabią naszą pozycję w NATO i sprawią, że Polska będzie państwem o specjalnym statusie: niby należąca do NATO, ale tak naprawdę pod wpływami Rosji. I tak będzie też traktowana przez sojuszników. A wraz z Polską zmieni się także status naszych sąsiadów. To wszystko jest efektem katastrofy i wciągnięcia Tuska do tej, tragicznej dla Polski gry. I jest elementem misternego i wielopłaszczyznowego planu.
     uzes

     Polubienie

     • hjk 26 kwietnia 2012 o 9:19 pm

      @”Ta ostatnia została wydana na pastwę Rosji i tylko kwestią czasu jest obalenie prezydenta Saakaszwilego i podporządkowanie Gruzji Rosji. ”

      taaa „40 lat mineło jak jeden dzień”, a Saakaszwili dalej prezyduje…:
      „Micheil Saakaszwili (…), adwokat, polityk gruziński, prezydent Gruzji od 25 stycznia 2004 do 25 listopada 2007 oraz ponownie od 20 stycznia 2008.”

      @”A to oznacza zniweczenie planów przesyłania azerskich i kazachskich ropy i gazu do Europy i utrzymanie uzależnienia (a nawet jego powiększenie) dużej części Europy od Gazpromu.”

      tyle, ze gazprom zbudował sobie właśnie linie przesyłową pod Bałtykiem, więc €pa CHCE GAZPROMU..

      @”ym samym rozmontowana została struktura, tworząca się pod przywództwem Polski, która odgrywałaby dużą rolę w Unii Europejskiej, i która – na forum UE – broniłaby interesów tej części Europy, zwłaszcza w kontekście zagrożeń z strony Rosji.’

      taaa, a moze ta grupa przeciwstawiałaby się dyktatowi UE i to nie Rosji zależało na jej rozbiciu, hę?

      @”Z tego punktu widzenia zapewne i Merkel i Sarkozy nie zmartwili się po zamachu.”

      Ano własnie, bo kto wie, moze się jakoś dołożyli, tak jak potem do Libii…

      @”Tusk jest dzisiaj CAŁKOWICIE uzależniony od Putina.”

      taaak, na pewno – co miesiąc jeździ na konsultacje do Wielkiego Władimira, a Berlin czy Bruxelę omija szerokim łukiem 🙂 🙂

      @”To jest większe poddaństwo niż z czasów Kwaśniewskiego, a porównywalne z okresem PRL’u.”

      Z pwnością, a UE nie ma u nas nic do powiedzenia, zaś referendum o UE tak naprawdę to było o przynalezność do zakamuflowanego ZSRR.

      Zeno „skończ waść juz, wstydu oszczędź” z cytowaniem jakich półgłówków politycznych… Ty chyba masz czytelników za niezbyt inteligentych, skoro nawet ja widzę nonsensy w cytowanej wypowiedzi…

      Polubienie

  • mlotnanwo 26 kwietnia 2012 o 2:15 pm

   Długo czekałem na głos rozsądku,wreszcie go usłyszałem i nie jest to ironia.Czy ktoś jeszcze pamięta wypowiedzi Kaczyńskich w fundacji Batorego w 2005 roku.

   Polubienie

   • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 2:25 pm

    Fajny spam,po kliknięciu w nick-reklama firmy
    Młot gdzie zgubiłeś sierpa. ?

    Polubienie

    • deliriumworld 26 kwietnia 2012 o 4:22 pm

     Zeno to nie do końca SPAM, jeżeli jest adres to jest „fajna reklama” 🙂 firmy …

     Polubienie

   • deliriumworld 26 kwietnia 2012 o 2:35 pm

    http://www.npw.pl/2.html

    Józef Bizoń
    PiS w Fundacji Batorego George’a Sorosa

    Jarosław Kaczyński, O naprawie Rzeczypospolitej

    Wykład wygłoszony w Fundacji im. Stefana Batorego w dniu 14.02.2005

    Polubienie

    • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 2:50 pm

     Nie sądzisz ,że przydał by się w tym materiale ,link do źródła .Ja widzę tylko materiał napisany przez P.T. Józefa Bizonia,bez linku.

     Polubienie

     • deliriumworld 26 kwietnia 2012 o 2:56 pm

      przy okazji trafiłem na wypowiedzi Pana Józefa B………….. pod spodem tekst przemówienia

      Polubienie

      • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 3:26 pm

       deliriumwordl@
       Wielkie dzięki .Mamy żródło.Wytłuściłem fragment ,jakże charakterystyczny dla stylu Braci Kaczyńskich.No to już wiemy kto jest autorem fałszywki z uporem kolportowanej przez P.T.Józefa Bizonia.Piotr Kosiewski, Fundacja im. Stefana Batorego.
       Czy Bizoń tego nie zauważył ????

       Nie chodzi tylko o wyrwanie z kontekstu,chodzi o popularyzacje części sfałszowanej.
       Tak JB i spółka też mogą sie założyć partię 🙂

       będziemy mieli rządy Samoobrony, być może LPR-u (to też formacja radykalna) i rozwścieczonych swoim losem postkomunistów. Ci ostatni znajdują dzisiaj w znanej sytuacji, ale nawet jeżeli uda nam się ich zdelegalizować- liczę na Trybunał Konstytucyjny – to ze sceny politycznej nie zejdą . Przecież delegalizacja to nic innego jak wyrejestrowanie.Potem będą mogli się założyć kolejną partię . Delegalizacja byłby jedynie mocnym aktem potępienia moralnego. Podkreślam raz jeszcze: istnieje niebezpieczeństwo zdobycia władzy wPolsce przez radykałów. Wszystkim, którzy zalecają heroiczną drogę walki o przemianygospodarcze w Polsce, radziłbym wziąć to pod uwagę
       .
       opracowanie tekstu: Piotr Kosiewski, Fundacja im. Stefana Batorego

       Polubienie

       • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 3:41 pm

        Deliriumworld@
        A tak to wygląda w wersji bizoniowej,
        Purysta P.T. Józef Bizoń poprawił(!)
        oryginał,by nie zwracano uwagi na ten oczywisty lapsus językowy.
        Czy wiedział co robi .Sądzę że wiedział doskonale.http://www.npw.pl/2.html
        to będziemy mieli rządy Samoobrony, być może LPR-u (to też formacja radykalna) rozwścieczonych swoim losem postkomunistów.”

        „Ci ostatni znajdują się dzisiaj w znanej sytuacji, ale nawet jeżeli uda nam się ich zdelegalizować – liczę na Trybunał Konstytucyjny – to ze sceny politycznej nie zejdą.

        Przecież delegalizacja to nic innego jak wyrejestrowanie.

        Potem będą mogli założyć kolejną partię.

        Delegalizacja byłby jedynie mocnym aktem potępienia moralnego.

        Podkreślam raz jeszcze: istnieje niebezpieczeństwo zdobycia władzy w Polsce przez radykałów. Wszystkim, którzy zalecają heroiczną drogę walki o przemiany gospodarcze w Polsce, radziłbym wziąć to pod uwagę.” – (całość: http://www.batory.org.pl/debaty/jkaczynski.htm – wersja autoryzowana w pdf.).

        Polubienie

       • Józef Bizoń 26 kwietnia 2012 o 8:00 pm

        Źródła autoryzowane podane są tekście niżej podanym. Zawiera on wiele więcej więcej linków niż tekst zamieszony w 2006 r. przez redakcję „Nowy Przegląd Wszechpolski”.

        Warto wejść tu i sprawdzić.

        PiS w Fundacji Batorego George’a Sorosa – uaktualnienie
        http://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/17/pis-w-fundacji-batorego-georgea-sorosa-uaktualnienie/

        Polubienie

        • monitorpolski 26 kwietnia 2012 o 8:03 pm

         Tyle, że obecnie Fundacja Batorego nie przepada za J. Kaczyńskim. Retoryka niemal jak „wyrżniemy watahę”…
         http://wsieci.rp.pl/opinie/rekiny-i-plotki/Aleksander-Smolar-Jaroslaw-Kaczynski-i-PiS-tworza-wlasne-kontrpanstwo

         Polubienie

         • Józef Bizoń 26 kwietnia 2012 o 11:08 pm

          Może dla pozoru, bo zostali nakryci?

          Polubienie

         • Józef Bizoń 26 kwietnia 2012 o 11:38 pm

          Co wynika dla ofiary, która ma zostać pożarta przez wilki,
          jeśli dwie watahy wilków gryzą się pomiędzy sobą?

          Polubienie

    • deliriumworld 26 kwietnia 2012 o 2:59 pm

     kliknij w słonko – „łapko w dół”

     Polubienie

     • deliriumworld 26 kwietnia 2012 o 4:15 pm

      pozdrowionka „łapkom” – słonko „parzy” no nie? do „wesela” się zagoi 🙂

      Polubienie

      • rabarbarek 27 kwietnia 2012 o 12:04 am

       @deliriumworld [ wolalam stary nick]

       Dobrze sie stalo , ze wrzuciles przemowienie sp. L. Kaczynskiego , poniewaz mozemy zobaczyc , ze nie taki straszny byl wilk dla Polakow jak go malowali. Cala propaganda anty- rozpoczela sie na dlugo przed zamachem i trwa praktycznie do dnia dzisiejszego , jakby w obawie , ze narod dojdzie do wniosku , ze byl oszukiwany. Caly czas chodzilo o utrwalenie w umyslach Polakow stereotypu , ze Lech Kaczynski to nedzna kreatura , Zyd , wiec nie warto go popierac ani za nim plakac.

       Kilka faktow , ktorych nie da sie zamknac w szafie … Tak partia milosci traktowala Prezydenta Polski ,

       Walka Tuska o powstrzymanie Prezydenta przed wylotem do Brukseli na szczyt europejski.[ 2008] Przez kilka tygodni trwala zawierucha , kto ma reprezentowac Polske na szczycie Premier czy Prezydent? Nalezy dodac wazny fakt , ze Prez. Sarkozy zaprosil L. Kaczynskiego , ale premier nie przyjmowal tego do wiadomosci. Czy wiecie o co miedzy innymi chodzilo w tej walce?
       Polska miala dostac ultimatum odnosnie przystapienia do unii monetarnej z UE . Tusk i jego swita bali sie , ze LK sprzeciwi sie takiej unii.
       Na pytanie czy LK poprze na szczycie w Brukseli , proponowane przez Donalda Tuska , przyjecie przez Polske , EURO do roku 2012 , Sikorski powiedzial,

       ” Pan Prezydent moze miec prywatne poglady na rozne kwestie , ale jesli chodzi o udzial w szczytach UE , to spodziewamy sie , ze bedzie reprezentowal stanowisko rzadu”
       Tak , Sikorski uprzedzil lojalnie Prezydenta , zeby ten reprezentowal stanowisko rzadu , a nie narodu polskiego.

       Pamietacie . juz po zamachu , ten sam Sikorski , po sformowaniu sie zespolu Macierewicza ds zbadania przyczyn katastrofy , powiedzial,

       ” … dzialalnosc [ zespolu] to sluzyc raczej bedzie nakrecaniu spirali podejrzliwosci i uwiarygodnianiu absurdalnych teorii spiskowych” .

       Juz wtedy , kilka miesiecy po ‚ katastrofie” pan Sikorski , wiedzial , ze teorie beda absurdalne , a narod bedzie podejrzliwy . Tego sie wlasnie bali wtedy , tego boja sie dzisiaj…

       Wojne wypowiedziana LK , ciagneli tez inni w Polsce nie szczedzac mu epitetow .
       ” Dla dobra Polski Prezydent nie powinien jechac”
       ” Nasz Prezydent nie jest w Brukseli traktowany powaznie” [ b. premier Miller]

       Kiedy probowal zapewnic Polsce i innym krajom europejskim bezpieczenstwo energetyczne , niezalezne od Rosji , powiedzial , ” Jesli Polska nie przeciwstawi sie czemus takiemu [ dominacji Rosji} , to nie przeciwstawi sie nikt” [ spotkanie Litwy, Ukrainy, Azerbejdzanu , Kazachstanu, Gruzji i Polski]

       @hjk wyzej napisal , ze to nie Prezydent byl celem . Mysle , ze celem byla wiekszosc osob tam sie znajdujacych. Ktos przeciez liste ustalil pod tym wlasnie katem. Jednak nie wolno zapominac , ze JK narazil sie swoja ” w miare niezalezna” polityka wszystkim.
       W tym ogolnym zamieszaniu i chaosie stworzonym w Polsce , latwiej bylo” zadbac” o popelnienie bledow przez strone przeciwnika. Kiedy wilki szaleja , kto bedzie zwracal uwage na szczegoly przygotowawcze do wizyty w..

       Z listu wyslanego do Polakow przez redaktorow portalu internetowego In Linie Dreapta, z Rumunii,

       Lech Kaczynski byl czlowiekiem sprawiedliwym , patriota , walczyl o wolnosc. Fakt , ze te cenne cech zostaly ucielesnione wlasnie w polskim mezu stanu , to nie przypadek. Jego tragiczna smierc tez nie byla przypadkiem. ….Prawda jest silniejsza od klamstwa. Prawda o Smolensku wydzie na jaw. Patrzylismy z podziwem na to , co sie dzialo w Polsce , zwlaszcza na Krakowskim Przedmiesciu, w czasie tej drugiej rocznicy katastrofy smolenskiej .
       Widzielismy , ze Polacy sie nie poddaja . Patrzymy jak zwykle z podziwem , na Polakow”

       I na koniec , jest jednak film z odlotu polskiej delegacji do Brukseli. Widac w jaki sposob Tusk traktowal Prezydenta. Ze oslabial w ten sposob panstwo polskie , nie bylo takie wazne . Do dnia dzisiejszego nawet nie zachowuje pozorow dla kogo pracuje…
       No i co ciekawe , mozna znalezc filmy i zdjecia z odlotow polskich delegacji rzadowych . A 10 kwietnia 2010???

       http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/10,114928,5649104,Wylot_samolotu_z_polska_delegacja.html

       Polubienie

       • Peryskop 27 kwietnia 2012 o 5:22 am

        Rabarbarek, dziękuję za zwrócenie uwagi na pewne (bo jest ich znacznie więcej) zasługi śp. Lecha Kaczyńskiego dla Polski i Narodu Polskiego. Są też i zarzuty – mniej czy bardziej zasadne, a karykaturalnie wręcz lansowane przez jawnych i ukrytych dysponentów merdiów.

        Nobody is perfect. Każdy z nas jest kombinacją zalet i wad, i nawet u najbardziej zasłużonych postaci oba żywioły są obecne w różnych proporcjach. Wartość człowieka zależy właśnie od tych proporcji oraz od bilansu faktycznych dokonań na tle popełnionych błędów.

        Więc w ocenie tej historycznej już postaci powinniśmy zachować należne uznanie. A także należną pogardę w ocenie tych, którzy uprawiali wobec niego sabotaż i złośliwą propagandę, czym przyczynili się jego przedwczesnej śmierci. Dziś, starając się ukryć prawdę o zamachu i podsycając niesnaski – dzielą społeczeństwo aby je osłabiać i dalej ekspoloatować.

        Często mamy trudny do pokonania dysonans przy ocenie osób i zjawisk wykazujących jednocześnie pozytywne i negatywne cechy. Tak jest np. z aspiryną, która może przynieść doraźną poprawę zdrowia, ale gdy permanentnie stosowana może dać więcej szkód niż pożytku.

        Zatem starajmy się w każdej sytuacji oceniać ludzi i zjawiska właściwą miarą, a nie na zasadzie białe-czarne, bo taka zasada choć wygodna, to często prowadzi do bolesnych błędów.

        Polubienie

        • hjk 27 kwietnia 2012 o 11:37 am

         @”Polska miala dostac ultimatum odnosnie przystapienia do unii monetarnej z UE . Tusk i jego swita bali sie , ze LK sprzeciwi sie takiej unii. Na pytanie czy LK poprze na szczycie w Brukseli , proponowane przez Donalda Tuska , przyjecie przez Polske , EURO do roku 2012″

         Dwie uwagi do tego co napisałaś:
         1.Jest tu pewna nieścisłość, mianowicie przystąpienie do unii monetarnej czyli mówiąc potocznie „przyjęcie € przez Polskę” jest już przesądzone traktatem stowarzyszeniowym, głosowanym przez lud w „referendum o UE” zdaje się sie w 2003 roku. Wynik referendum mimo wątpliwości „został uznany” za TAK dla UE. Ponieważ to „przyjęcie €” miało być jakoby „nagrodą” dla danego kraju, obwarowano to pewnymi warunkami fiskalno-finansowymi, który kraj dany musiał spełnić, bo dostac w rzekomą „nagrodę” to €. Ale do ich spełnienia Polska zobowiązała się właśnie ratyfikacją traktatu, a zatem wejście do unii walutowej to była kwestia czasu. Mozna było tylko przez prowadzenie odpowiedniej polityki opóźniac lub przyspieszac.
         2.W związku z powyższym prawdopodobnie był taki plan ok. 2008, by na €2012 wprowadzić tu € jako walutę obowiazujacą. Jednak kryzys wszystko im pomieszał i jasne stało się, że się nie uda, ponieważ prawdopodobnie planują zrobić wielki przekręt polegający na tym, ze 2sk Polskę zadłuza, zachód sprzedaje teraz € po 4 zł, spekulanci wykupują dług, a potem tamci wprowadza € po 2 zł i caly dług „cudownie” da im zarobic 100% nie licząc odsetek – a bez żadnego ryzyka walutowego w dodatku – chutzpa jakich mało! A my za długi będziemy płacić…
         . Nie wiem, czy da się to zrobić az w takiej skali, jednak poza zyskiem dla banksterów i spekuły niski kurs € do zł spowoduje ‚zalanie’ naszego rynku tanim importem, upadek polskich firm i gospodarstw i przejęcie ostateczne naszego majątku za grosze po masowych bankructwach.

         Polubienie

       • zenobiusz 27 kwietnia 2012 o 7:45 am

        To nie był autoryzowany tekst,a tekst pana Piotr Kosiewski, Fundacja im. Stefana Batorego
        ,i tego nie mógł Bizoń przegapić.świadomie Bizoń kolportował fałszywkę z tej jaskini plugastwa,zniesławiając Lecha Kaczyńskiego. Zaklinanie deszczu nic tu nie da ,to są fakty.zenobiusz 27 Kwiecień 2012 o 7:39 am
        0 0 Oceń wpis
        Jeden z moich przyjaciół opracowuje materiał,analizujący tą sprawę.Zostanie on wysłany we wszystkie miejsca,w których wiszą według googla,bizoniowe zniesławienia .Może Bizoń sam zachowując twarz,wycofać się ,pisząc przepraszam,moja pomyłka ,poniosła mnie niechęć do Kaczyńskich.Ma więc Bizoń szanse uratowania twarzy.Ja nie straszę,ale nie mam zwyczaju,prowadzić zakulisowych mailowych rozmów,na tematy w których zabieram głos publicznie,no i musi się Bizoń liczyć z procesem o zniesławienie Lecha Kaczyńskiego.My zaczynamy w tym burdelu pokomunistycznym ,przywracać szacunek do prawa i godności człowieka,do której Bizoń nie ma cienia szacunku

        Polubienie

        • Józef Bizoń 29 kwietnia 2012 o 1:31 am

         Słychać stare.
         Uprzejmie donoszę, że ten Bizoń to …………..

         Polubienie

       • deliriumworld 27 kwietnia 2012 o 10:39 am

        rabarbarek – bo czasy się zmieniają dlatego nowy nick@

        Polubienie

  • mi461 26 kwietnia 2012 o 4:10 pm

   ~gabriel ….najbardzie niemozliwe moze stac sie (niestety) prawdziwe.
   jednak z ta zabawa po nagu w Mexico to juz troche jak „smiech nad trumna” nalezy im sie szacunek po smierci .
   Bo juz po badaniach genetycznych niektorych ofiar robionych w Polsce wiemy ze zgineli.
   Nie wiemy do konca – jak.

   Polubienie

   • hjk 26 kwietnia 2012 o 4:32 pm

    Pod warukiem, ze „badacze genetyczni” nie byli „kupieni” …

    Polubienie

    • mi461 26 kwietnia 2012 o 7:38 pm

     hjk …podejrzliwy do konca 😉 i dobrze, tak wlasnie trzeba.

     Polubienie

     • hjk 26 kwietnia 2012 o 9:24 pm

      @Mi nie wiem, w jakim jesteś wieku, ale Zeno na pewno żył w czasach, kiedy puszczali w TV i być może oglądał kultowy serial z porucznikiem Columbo, Zresztą gdzies jakoś niedawno widziałem, ze powtarzają na jakims kanale TV. Kto ogladał ten serial, temu coś we krwi pozostało, a ogladała prawie cała Polska (bez Zena?) swego czasu…

      Polubienie

      • Peryskop 26 kwietnia 2012 o 10:07 pm

       Tak, to ciekawy serial.
       Frapujące historyjki, inteligentne dedukowanie i niezapomniana kreacja Petera Falka.

       Współczesne mydlane produkcje nie mają tych wartości 😦

       Polubienie

   • ~gabriel 26 kwietnia 2012 o 9:36 pm

    No właśnie, badania genetyczne. Nie wiem kto je robił, kto z wiarygodnych to widział i weryfikował. Kim jest Macierewicz i czemu ze zdolną prawniczką, córką Wassermana są pełni pesymizmu i braku wiary w odkrycie, kto przeżył katastrofę i inne szczegóły, skoro to jest jednym z ich celów „śledztwa”. Ja nie wiem czy nie żyją. Słyszę o tym w mediach i od ludzi, którym wierzyłem a obecnie rewiduję swoje zaufanie do nich.

    Polubienie

  • monitorpolski 26 kwietnia 2012 o 9:08 pm

   @~gabriel – tu zacząłem wątpić w twoje nadzwyczajne zdolności. A poważnie traktowałem twoje komentarze, naprawdę. Czy widziałeś twarze rodzin tych osób po katastrofie, czy nawet niedawno. czy nie zauważyłeś tragedii tych ludzi? J. Kaczyńskiego, Marty Kaczyńskiej? Pawła Kurtyki?
   Nie trzeba być wizjonerem by stwierdzić, że ta teoria to dystrakcja najgorszego rzędu. Obudź się, bo pewnie śpisz.

   Polubienie

   • hjk 26 kwietnia 2012 o 9:27 pm

    Marek, to nie jest dystrakcja, sam Jackowski mówił na filmiku w YT, ze miał wizję, w której LK „śpi” i sam się nawet temu dziwił… Śledczy zanim jakiejś opcji nie wykluczy z absolutną pewnością, musi brac pod uwagę nawet najgłupsze i najdziwniejsze. Bo cześć ludzi faktycznie mogła zgonąć, ale czy NA PEWNO wszyscy?

    Polubienie

 13. kretynowosc 26 kwietnia 2012 o 2:14 pm

  zenobiusz juz nie spam z tym komentem bo przez ciebie mi net wolno chodzi..

  Polubienie

 14. felicyta 26 kwietnia 2012 o 2:48 pm

  (…)Propaganda przypominająca najczarniejsze lata PRL-u powraca do szkół, historia napisana na nowo i “na potrzeby” ma prawdopodobnie pomóc uczniom odciąć się od samodzielnego myślenia, a w przyszłości zostać wiernymi czytelnikami (wyznawcami?) ideologii Gazety Wyborczej.

  http://polonuska.wordpress.com/2012/04/25/historia-gazety-wyborczej-w-liceum-i-technikum/

  Polubienie

 15. felicyta 26 kwietnia 2012 o 3:06 pm

  Naukowcy odkryli mechanizm przeciwnowotworowego działania aspiryny
  admin, czw., 2012-04-26 15:26
  Naukowcy ogłosili, że udało im się odkryć mechanizm przeciwnowotworowego oddziaływania aspiryny. Dodatkowo stwierdzili, że lek pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej.
  Jak opublikowano w The Scientist w badaniu pod przewodnictwem Grahama Hardie i jego współpracowników z University od Dundee ustalono, że dawka kwasu acetylosalicylowego zwiększa aktywność kinazy białka AMPK, które reguluje przemianę materii i wzrost komórek, a także kontroluje ich równowagę energetyczną.
  Po aktywności tego działka dochodzi do syntezy tłuszczowej i utleniania. Zaburzenia AMPK są związane z rakiem, cukrzycą oraz chorobami związanymi z kłopotami z wiązanymi z kontrolą apetytu.
  Do swoich wniosków związanych z aspiryną naukowcy doszli badając dwie populacje referencyjne myszy laboratoryjnych, z których jedna była zmutowana z formą białka bez możliwości absorbcji salicylanu. Następnie porównano procesy spalania tłuszczu u dzikich osobników i zauważono, że proces utraty tkanki tłuszczowej był znacznie szybszy u dzikich myszy.
  Salicylany obniżają również poziom glukozy we krwi. Naukowcy przyznali, że to zaskakujące odkrycie, że lek stosowany od dziesięcioleci ma bezpośredni wpływ na aktywację kinazy AMP.
  Źródło: http://articles.timesofindia.indiatimes.com/2012-04-20/health/31373769_1_aspirin
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/naukowcy-odkryli-mechanizm-przeciwnowotworowego-dzialania-aspiryny

  Polubienie

  • Joanna 26 kwietnia 2012 o 3:18 pm

   Ja tam im nie wierzę, pewnie Bayer im zapłacił. Ciekawe dlaczego innych naukowych, mniej szkodliwych metod leczenia nie publikują? A o tym wszechstronnym działaniu aspiryny, to już bardzo dawno temu się wypowiadali. Teraz pewnie gwoli przypomnienia. Znajomy zza miedzy w pracy wyleczył raka sokiem z czerwonych buraków.

   Polubienie

   • felicyta 26 kwietnia 2012 o 3:31 pm

    @Joanna 26 Kwiecień 2012 o 3:18 pm,Ja tam im nie wierzę, pewnie Bayer im zapłacił

    -za tania jest aspiryna, zeby Bayer ja promowal (lata cale bigfarma wieszala psy na aspirynie jaka ona to szkodliwa, bo za tania pewnie), pozatym mozna kupic w zielarskim susz z wierzby zamiast syntetycznej, tez pomaga, przynajmniej na przeziebienia.
    Co do soku z burakow, jest duuzo naturalnych lekartsw na raka.

    Polubienie

    • hjk 26 kwietnia 2012 o 4:25 pm

     @”…dawka kwasu acetylosalicylowego zwiększa aktywność kinazy białka AMPK,.. ”

     Znam człowieka, który po zawale ok 2 lata przyjmował standardowy lek podawany w takich przypadkach – polocard:
     http://www.doz.pl/leki/p2381-Polocard

     po czym okazało się, że ujawnił się rak na jelicie, tak więc możemy te doświadczenia na myszkach między bajeczki włożyć 🙂
     Oczywiscie jedna jaskółka nie czyni wiosny, ale w takim razie wszyscy post-zawałowcy powinni być wolni od nowotworów…

     Polubienie

     • felicyta 26 kwietnia 2012 o 5:21 pm

      @Znam człowieka, który po zawale ok 2 lata przyjmował polocard: po czym okazało się, że ujawnił się rak na jelicie

      -pewnie sama aspiryna nie dziala p.nowotworowo, jak i wiele innych naturalnych lekow p.nowotworowych, po ktorych ludzie umierali. Przypuszczam, ze trzeba przestrzegac wiele innych regul, chociazby zdrowego odzywiania sie bez „chemii” a i tak nie mozemy byc pewni, ze raka nie dostaniemy. Cos musi byc w tej aspirynie dobrego, uwazam i nie nalezy jej w czambul potepiac bez znajomosci rzeczy tzn.badan, statystyk i t.d.

      Polubienie

      • hjk 26 kwietnia 2012 o 9:32 pm

       Owszem, tak jak w każdej substancji jest coś dobrego i wszystko zalezy od jej użycia. A żyjemy w takim swiecie, że wszystko, co istnieje, jest dobre, jednak naszym zadaniem jest rozpoznać nature rzeczy i stosować te, które będą DLA NAS dobre. Bowiem oprócz nas istnieją również inne rzeczy, dla których co innego jest dobre i nie można mieszać różnych spraw…

       Polubienie

  • ALFA 26 kwietnia 2012 o 4:17 pm

   Nie wierzę aspirynie.
   Aspiryna w niewielkim stopniu zmniejsza ryzyko poważnych chorób naczyniowych (udar mózgu, zawał serca) ale jednocześnie powoduje wzrost prawdopodobieństwa krwawienia wewnętrznego

   Polubienie

   • hjk 26 kwietnia 2012 o 4:30 pm

    tak to własnie jest – zaostrza stany wrzodowo – zapalne, a stąd już krok do nowotworu, który ma rzekomo zwalczać.
    Strategia jest prosta – albo wpychamy stosunkowo nielicznym drogie leki, albo masom dość „tanie” – ktoś pomyśli, ze taki listek rutinoskorbinu za 5 zł to taniocha, ale jest w nim 30 tabletek po 0,1g czyli mamy 5 zł na 3 g, czyli ok. 1500 zł za kg.
    Znacie Panstwo jakiś inny towar w tej cenie? dodam, ze obecnie srebro kosztuje ok 3000 zł/kg.
    A rutino jest pospolity i stosunkowo „tani”….
    big – farma odkryła naprawdę żyłę złota…

    Polubienie

    • monitorpolski 26 kwietnia 2012 o 8:08 pm

     To jest osobny temat. Najbardziej profitowy przemysł jaki istnieje, opanowany przez wąską grupę rasistów, podobnie jak banksterstwo (ta sama brać, k..wa mać). Koszty produkcji to grosze, a zdzierają na śmierć z biednych. I wszystkie państwowe zakłady farmaceutyczne zostały sprywatyzowane by windować tak ceny! Do Polski niedługo będzie nielegalne sprowadzanie tanich lekarstw zza granicy – czy mamy wątpliwości jakie są ich intencje?
     ALE SIĘ NIE DAMY SUKINKOTOM.

     Polubienie

     • hjk 26 kwietnia 2012 o 9:34 pm

      @”I wszystkie państwowe zakłady farmaceutyczne zostały sprywatyzowane by windować tak ceny! ”

      …A do niektórych leków dodawać aspartam zamiast cukru czy glukozy, dlatego trzeba uważać nawet na te dobrze znane leki, ale „z dawnych” czasów…

      Polubienie

   • felicyta 26 kwietnia 2012 o 5:12 pm

    @ aspiryna powoduje wzrost prawdopodobieństwa krwawienia wewnętrznego

    -podejrzewam, ze to „nauki” bigfarmy, zeby nie leczyc sie aspiryna. Jakos nie slychac nigdzie, zeby ktos kiedys mial takie krwawienie i od niego umarl. Gdyby istnialo takie niebezpieczenstwo, pewnie trup scielilby sie gesto, bo sporo ludzi zazywa aspiryne bez przepisu lekarza. Tak samo ze szkodliwoscia sztucznych witamin. Jakos nikt nie umarl nigdy od sztucznych witamin a niejednemu uratowaly zycie.

    Polubienie

    • ALFA 26 kwietnia 2012 o 5:47 pm

     Jakos nikt nie umarl nigdy od sztucznych witamin a niejednemu uratowaly zycie.
     Nikt nie umarł ale swoje robią w organiżmie. Preparaty takie przelatuja przez jelita jak po torze wyścigowym,a wchłanialność takich witamin syntetycznych to zaledwie kilkanaście procent.

     Polubienie

     • felicyta 26 kwietnia 2012 o 5:56 pm

      @a wchłanialność takich witamin syntetycznych to zaledwie kilkanaście procent.

      -dobre i tyle, jesli to prawda

      Polubienie

      • hjk 26 kwietnia 2012 o 9:37 pm

       Już pisałem, mnie to wyjaśnił kolega lekarz – jęsli masz niedobory, organizm łapie i sztuczne witaminy. Ale jesli ich nie masz, zaczyna się do nich przyzwyczajac i rozleniwia się w zdobywaniu naturalnych. Niestety te mają odmienne własciwości i jesli zawalimy sztucznymi, funkcje zwiazne z naturalnymi nie mogą być wypełniane, nadto często niektóre w nadmiarze szkodzą, a nigdy nie wiemy, poza ewidentnymi przypadkami, czy mamy nadmiary czy niedobory.

       Polubienie

    • ALFA 26 kwietnia 2012 o 8:51 pm

     A co do aspiryny to jeszcze zażywając następuje blokada występowania gorączki co jest tak potrzebna do zwalczania chorób .Tak było z hiszpanką ,zbijali nią gorączkę i ludzie umierali.Więc z tą aspiryną to ściema.Jak może zwalczać raka.Po ASPIRYNIE układ immunologiczny jest zablokowany. I o to chodzi .

     Polubienie

     • AQQ 26 kwietnia 2012 o 8:58 pm

      Mojej mamie wmówili konowały, że polopirynke niech łyka to zawału nie będzie!
      Miała 2 zawały i 8lat temu odeszła….zdrowa kobieta w pełni sił witalnych.

      Polubienie

      • felicyta 26 kwietnia 2012 o 9:38 pm

       @że polopirynke niech łyka to zawału nie będzie!

       -sama polopirynka nie uratuje, trzeba jeszcze zdrowy tryb zycia prowadzic

       Polubienie

     • sebecx 26 kwietnia 2012 o 9:18 pm

      dokładnie tak jak ALFA pisze .. dodatkowo salicylany nie opuszczają naszego organizmu tylko się kumuluje… i gorączka poszła się je…ć .. i trza do likorza po specyfiki…. depopulacja… depopulacja… i jeszcze raz depopulacja … i wielka kasa dla farmacji…

      Polubienie

     • felicyta 26 kwietnia 2012 o 9:36 pm

      @Po ASPIRYNIE układ immunologiczny jest zablokowany.

      -gdyby to byla wypowiedz specjalisty lekarza, to moze uwierzylabym…

      Polubienie

      • felicyta 26 kwietnia 2012 o 9:47 pm

       „Hiszpanka zabiła od 20 do 50 mln ludzi na całym świecie. Co sprawiło, że akurat ten wirus grypy był tak agresywny?

       Aby to sprawdzić, uczeni z University of Wisconsin-Madison zakazili grupę makaków wirusem grypy hiszpanki (kilka lat temu udało się go odtworzyć, pobierając tkanki z wydobytego z wiecznej zmarzliny ciała Eskimoski – jednej z ofiar epidemii). Szybkość, z jaką choroba zaatakowała zwierzęta, zdumiała naukowców. – Po ośmiu dniach ich płuca były tak zniszczone, że musieliśmy zwierzęta uśpić, bo wręcz topiły się we własnej krwi – opowiadają dziś uczeni… ”
       http://wyborcza.pl/1,76842,3859355.html

       -watpie, zeby tym zwierzetom podawano polopiryne i dlatego nie przezyly

       Polubienie

       • AQQ 26 kwietnia 2012 o 10:01 pm

        Z tymi cyferkami odn. hiszpanki to może podobnie jak z pandemią ptasiej….i 6-ioma milionami holoszitu!

        Polubienie

       • tamara 26 kwietnia 2012 o 11:11 pm

        „Co sprawiło, że akurat ten wirus grypy był tak agresywny? ”
        Może to,że wirus był PODANY(zaserwowany) w odpowiednim momencie.?

        Polubienie

        • hjk 26 kwietnia 2012 o 11:20 pm

         tamara przejrzyj archiwym grypy666, tam już o tym było…

         Polubienie

      • Annah. 26 kwietnia 2012 o 9:54 pm

       Lekarza specjalisty naukę na uczelni medycznej sponsorują kartele farmaceutyczne, dlatego nie usłyszy on wszystkiego.
       Prawda wygląda tak że po aspirynie organizm trwale przestaje reagować gorączką na zagrożenie w postaci bakterii, wirusów i innego dziadostwa, nie uaktywniają się komórki żerne wypuszczane w fizjologicznych warunkach i musimy łykać prochy żeby nas bakcyle nie zjadły. Zgadam się z @ Alfa, Sebe – zalecana na niemal wszystko aspirinka niszczy nasze naturalne siły obronne.

       Polubienie

       • felicyta 26 kwietnia 2012 o 10:15 pm

        @naukę na uczelni medycznej sponsorują kartele farmaceutyczne

        -watpie, zeby w 1550 roku p.n.e. uczelnie medyczne sponsorowaly kartele farmaceutyczne

        W 2007 roku opublikowano badanie, oparte na retrospektywnej obserwacji 79 439 kobiet w badaniu Nurse Health Study, w którym oceniono umieralność wśród kobiet przyjmujących i nieprzyjmujących ASA. W trakcie 24-letniej obserwacji wykazano zmniejszenie ogólnej umieralności o 25%. Umieralność z przyczyn sercowo-naczyniowych była zmniejszona o 38% już po 1 roku zażywania ASA, natomiast umieralność z powodu nowotworów była zmniejszona o 12% i zaobserwowana została po 10-letnim okresie stosowania leku. Korzyści te były obserwowane w grupie przyjmujących poniżej 14 standardowych dawek kwasu acetylosalicylowego na miesiąc[6]. Jednocześnie w innym badaniu[7] wykazano, że nie ma obecnie żadnych przesłanek, aby w długotrwałym stosowaniu aspiryny stosować dawki większe niż 75–81 miligramów.

        Kwas salicylowy zawarty w korze wierzby znany był ludzkości od zarania dziejów − właściwości kory wierzbowej opisują po raz pierwszy egipskie zwoje z okresu około 1550 roku p.n.e., była ona też zalecanym środkiem leczniczym przez np. Hipokratesa, Aulusa Corneliusa Celsusa, Pliniusza Starszego, czy Pedaniosa Dioskurydesa[12]. W latach 1828-1829 niemiecki profesor farmacji, Johann Buchner[13] i Francuz Pierre-Joseph Leroux[14][15] wyizolowali z kory wierzby salicynę (glikozyd fenolowy będący połączeniem alkoholu salicylowego (saligeniny) z glukozą). W roku 1838 Włoch Rafaelle Piria opracował metodę hydrolizy salicyny i utlenienia saligeniny do kwasu salicylowego[
        http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_acetylosalicylowy

        Polubienie

        • Aśka 26 kwietnia 2012 o 10:24 pm

         Myślę, że nie ma co porównywać walorów prozdrowotnych i ew. szkodliwości kory wierzby z tym co oferuje nam Farma.

         Polubienie

        • sebecx 26 kwietnia 2012 o 11:07 pm

         dlaczego na ulotkach od aspiryny jest napisane, że nie wolno podawać dzieciom do 12 roku życia?

         Polubienie

         • sebecx 26 kwietnia 2012 o 11:23 pm

          zapomniałem o linach:
          http://www.roik.pl/aspiryna-polopiryna-i-pyralgina-nie-dla-dzieci-ponizej-12-r-zycia/

          …to skoro aspiryna leczy raka to przypomnijmy:
          – palenie tytoniu zapobiega rakowi płuc
          – czekam aż ogłoszą że wóda chroni przed marskością
          …i najważniejsze – wszystko to musicie kupić od … no właśnie od kogo ?

          …ach ten Bóg – spartolił człowieka … a mógł wyposażyć go w sakiewkę z aspiryną, specjalny kominek do jarania na czole oraz bimbrownik zintegrowany z jądrami…

          Polubienie

       • Annah. 26 kwietnia 2012 o 10:38 pm

        Poczytaj, zanim zaczniesz wgryzać się w korę wierzby, a swoją drogą całe szczęście, że tak mało apetycznie wygląda 🙂 Stwórca wiedział co robi by zaoszczędzić nam kłopotów.
        http://www.aspirin.pl/Aspirin_Migrena.pdf

        Polubienie

      • hjk 26 kwietnia 2012 o 10:38 pm

       wiesz prawda nie zalezy od tego kto ją wypowiada, tylko od faktycznego stanu rzeczy i zgodności wypowiadanych z nim słów…
       mozesz zażądać argumentów, a nie osób 🙂

       Polubienie

 16. Xall 26 kwietnia 2012 o 5:26 pm

  Monitorze, przesłałem Twoje uwagi do swojego zięcia, który pracuje w Yajoo. Oto jego odpowiedź:
  to brzmi jak techniczny problem z przegladarka albo providerem internetu. Yahoo nie czyta poczyty uzytkownikow zeby zamykac konta. Jest rzeczywiscie system ktory czyta ale tylko po to zebys potem dostal odpowiednia reklame. Gmail robi to samo. Wczysc cookies i cache. Zrob virus scan i zobacz czy to pomoze.
  Również obecny wpis o trudnościach z łączeniem się z różnymi stronami może sugerować zawirusowanie kompa…
  Przeleć to jakimś dobrym antywirusem.
  Pozdrawiam.

  Polubienie

  • monitorpolski 26 kwietnia 2012 o 8:01 pm

   Dzięki Xall za pomoc. Być może tak jest, ale dlaczego nie ma blokady w przypadku wszystkich wysyłanych maili, lecz tylko w 1 czy dwóch (wcześniej miałem coś podobnego z inną osoba). Jak zmieniłem treść maila, to przeszedł. Wygląda mi na to, że jakiś program AI analizuje semantykę, a może i nawet znaczenie przesyłanych mali. Dzisiaj jest już ok, nie ma żadnych blokad.

   Polubienie

 17. felicyta 26 kwietnia 2012 o 5:51 pm

  Policja wyprowadza się z małych miejscowości
  Aktualizacja: 2012-04-25 8:15 am
  http://www.bibula.com/?p=55925
  Policja chce zlikwidować część małych posterunków w całym kraju. Do końca roku zlikwidowanych zostanie kilkaset komend. Odpowiednie listy placówek do likwidacji mają przygotować komendanci wojewódzcy.

  Likwidacja posterunków oznacza, że mieszkańcy wsi i bardzo małych miejscowości, aby skontaktować się z policją, będą musieli pokonać nawet kilkadziesiąt kilometrów…

  Polubienie

  • hjk 26 kwietnia 2012 o 11:24 pm

   to moze się w ogóle wyprowadzi i będzie ochotnicza policja jak straż?

   Polubienie

   • AQQ 27 kwietnia 2012 o 7:57 am

    Zrobią prywatną policję, tak wynika z wszelkich POsunięć żondowych! Zatrudnią łebków po 5zł/h i rób do 67!

    Polubienie

 18. felicyta 26 kwietnia 2012 o 5:54 pm

  Izrael: Żydowscy uczniowie oglądając sztukę o Holokauście bili brawo podczas sceny zabijania Żydów
  Aktualizacja: 2012-04-26 9:18 am
  http://www.bibula.com/?p=55960
  Kilkudziesięciu uczniów żydowskich ze szkoły średniej w Tel Awiwie, oglądając przedstawienie teatralne ukazujące trudne warunki panujące w getcie żydowskim w Wilnie podczas II Wojny Światowej, wznosiło radosne okrzyki i biły brawo Nazistom, rozprawiającym się z Żydami…

  Polubienie

 19. deliriumworld 26 kwietnia 2012 o 5:55 pm

  biorąc pod uwagę dzisiejszy temat u Monitora, oraz aktualną nagłą zmianę tematu przez komentujących, nawet „blondyn” zauważy że siedzą tu ludzie z zamiarem odwracania uwagi od tematu zadanego, no chyba że ten temat jest już „przestarzały” że nie warto go dalej ciągnąć :
  Krzysztof Cierpisz: Wiśniewski kłamie

  Tak myślę że gdyby Monitor wstawił np. coś o hodowli dżdżownic kalifornijskich, to i tak temat zszedłby w kierunku aspiryny lub zielska…..

  Polubienie

  • monitorpolski 26 kwietnia 2012 o 7:54 pm

   Sam już nie wiem…
   Kurczę, sądziłem że temat ważny i można by faktycznie dać jakieś uwagi i wskazówki p. Cierpiszowi

   Polubienie

   • deliriumworld 26 kwietnia 2012 o 8:07 pm

    Monitor sprawdź uważnie swoją „poczekalnię” 🙂

    Polubienie

 20. Józef Bizoń 26 kwietnia 2012 o 6:17 pm

  Ludzi SLD, PiS, PO, PSL łączy wspólna odpowiedzialność za doprowadzenie Polski i Narodu Polskiego do katastrofalnej sytuacji.

  Łączy ich strach przed poniesieniem odpowiedzialności za ten stan rzeczy. W tej sytuacji oczywista staje się obrona PiS oraz kreowanie PiS wbrew faktom na obrońcę interesów Narodu Polskiego. Chodzi bowiem o to, aby nie dopuścić do powstania autentycznej polskiej siły politycznej, która mogłaby rozliczyć całe to towarzystwo za doprowadzenie do obecnego stanu rzeczy. Dlatego też katastrofa pod Smoleńskiem jest i będzie maksymalnie wykorzystywana dla utrzymania obecnego układu sił politycznych.

  Ci, którzy stają w obronie PiS i do tego kreują PiS na zbawcę Narodu Polskiego są [czy to im się podoba, czy też nie] za utrzymaniem obecnego układu politycznego i są przeciwko solidnemu rozliczeniu za draństwo dokonane na Narodzie Polskim. Dlatego też środowiska te chcą katastrofę smoleńską zasłonić nieporównywalnie dużo, dużo większą katastrofę Narodu Polskiego i Polski.

  Środowiska te wszelkimi sposobami dążą do zablokowania rozpowszechnienia się niewygodnych dla układu informacji.

  Wybory przez pryzmat „Nocnej zmiany – czy nocnej zdrady?”
  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/10/wybory-przez-pryzmat-%E2%80%9Enocnej-zmiany-%E2%80%93-czy-nocnej-zdrady%E2%80%9D/

  Fragment.

  „Rok wyborów 2010. Czerwcowe wybory na urząd Prezydenta RP, wybory do samorządów terytorialnych, a i nie wykluczone, że przyspieszone wybory do Sejmu i Senatu RP. Wszystko to odbywa się w cieniu katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem.

  Wszystkie duże media – i to bez jakiegokolwiek wyjątku – zajęte są nagłaśnianiem tylko dwóch kandydatów, no i przy okazji tylko dwóch Partii pod dalsze tegoroczne wybory: Bronisława Komorowskiego z Platformy Obywatelskiej (PO) i Jarosława Kaczyńskiego z Prawa i Sprawiedliwości (PiS).

  Obaj kandydaci, a i ich partie są funta kłaków warte z punktu wiedzenia interesu Narodu Polskiego i Polski.
  Owszem – są oni bardzo ważni, ale z punktu widzenia obcych interesów realizowanych od wielu lat – szczególnie od 1988 r. na ziemiach polskich.
  Do tej bijatyki wyborczej wciąga się Polaków niewiele rozumiejących z tego co się w istocie od wielu już lat w Polsce dzieje. ….”

  Polubienie

  • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 6:24 pm

   Bizoń@

   Wielkie dzięki .Mamy żródło.Wytłuściłem fragment ,jakże charakterystyczny dla stylu Braci Kaczyńskich.No to już wiemy kto jest autorem fałszywki z uporem kolportowanej przez P.T.Józefa Bizonia.Piotr Kosiewski, Fundacja im. Stefana Batorego.
   Czy Bizoń tego nie zauważył ????

   Nie chodzi tylko o wyrwanie z kontekstu,chodzi o popularyzacje części sfałszowanej.
   Tak JB i spółka też mogą sie założyć partię
   Wielkie dzięki .Mamy żródło.Wytłuściłem fragment ,jakże charakterystyczny dla stylu Braci Kaczyńskich.No to już wiemy kto jest autorem fałszywki z uporem kolportowanej przez P.T.Józefa Bizonia.Piotr Kosiewski, Fundacja im. Stefana Batorego.
   Czy Bizoń tego nie zauważył ????

   Nie chodzi tylko o wyrwanie z kontekstu,chodzi o popularyzacje części sfałszowanej.
   Tak JB i spółka też mogą sie założyć partię

   Polubienie

   • Józef Bizoń 26 kwietnia 2012 o 7:18 pm

    No cóż.
    Powiadają – uderz w stół a nożyce się odezwą.
    No i się odezwały w osobie P. ‚Zenobiusza’.

    Głupiec poprzestanie na twierdzeniach P. ‚Zenobiusza’ i zajmie się dżdżownicami.
    Mądry zaś sprawdzi czy to co kłapie P. ‚Zenobiusz’ jest zgodne z prawdą.

    A sprawdzić może to np. tu

    KOR-BATORY-INNI
    http://jozefbizon.wordpress.com/kor-batory-inni/

    a także w pozostałym materiale zamieszczonym na pozostałych podstronach
    strony głównej
    http://jozefbizon.wordpress.com

    Polubienie

    • deliriumworld 26 kwietnia 2012 o 7:29 pm

     nawet Pan nie uwierzy jak szybko i trafnie można sprawdzić, a przy okazji – na dżdżownicach kiedyś nieźle można było zarobić…

     Polubienie

  • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 6:30 pm

   Bizoń@
   „Do tej bijatyki wyborczej wciąga się Polaków niewiele rozumiejących z tego co się w istocie od wielu już lat w Polsce dzieje. ….”
   No ,teraz będą więcej wiedzieć. 🙂
   Jaką partię sie założycie,do zbawiania Narodu ??
   Tylko własnymi słowami ,a nie gotowcem sprzed lat,chociaż nie pamiętam ,nigdy żadnej deklaracji,w tej materii,co wybory ,inny „kanapowiec”.żeby osłabiac prawicę.

   Polubienie

   • Józef Bizoń 26 kwietnia 2012 o 7:25 pm

    A nie wciąga się?

    Partię założy oddolnie uświadomiony Naród Polski.
    O temu chce przeszkodzić swym działaniem P. ‚Zenobiusz’, ale z tych Pana wysiłków będą nici.

    Polubienie

    • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 8:26 pm

     Czy pod ,dyskretnym kierownictwem Fundacji Batorego,którego fałszywkę Pan rozpowszechni,próbując zniszczyć Jarosława Kaczyńskiego..Udowodniłem to Panu dzisiaj,nie zauważył Pan ?

     Polubienie

     • Józef Bizoń 26 kwietnia 2012 o 11:28 pm

      Pan udowodnił [chyba samemu sobie], że kto całe życie durny, durnym umrze.

      Autoryzowany PDF z mową J. Kaczyńskiego – ze strony źródłowej Fundacji Batorego – link do tej wypowiedzi jest w artykule

      PiS w Fundacji Batorego George’a Sorosa – uaktualnienie
      http://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/17/pis-w-fundacji-batorego-georgea-sorosa-uaktualnienie/

      A PDF z mową J. Kaczyńskiego – w prost ze strony Fundacji Batorego
      jest tu [przeczytać sobie końcówkę str. 22 i dalej na 23.
      http://www.batory.org.pl/doc/jkaczynski.pdf

      W podanym wyżej artykule są podane linki i do innych ciekawych autoryzowanych wykładów innych biesiadników Sorosa – znaczy się jego Fundacji.

      Polubienie

      • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 11:38 pm

       I pokazany błąd jest na pdf pan go poprawił w swojej wersji,mimo iż widział że tekst opracował pracownik Fundacji Batorego.podpisany pod „mową” Kaczyńskiego,którą od lat pan wszędzie wciska.

       Polubienie

       • Józef Bizoń 27 kwietnia 2012 o 12:11 am

        Gdzie i jaki błąd – proszę konkretnie wskazać.

        Polubienie

        • zenobiusz 27 kwietnia 2012 o 12:34 am

         .Bizoń@

         Jak Herman -kozie…
         Potem będą mogli się założyć kolejną partię .
         Piotr Kosiewski, Fundacja im. Stefana Batorego
         ———————————————————————————–
         Potem będą mogli założyć kolejną partię.
         mgr.Józef Bizoń

         Lub czasopisma,panie Józefie,jeśli pan pojmie.

         Polubienie

      • zenobiusz 26 kwietnia 2012 o 11:42 pm

       zenobiusz 26 Kwiecień 2012 o 3:26 pm
       4 10 Oceń wpis
       deliriumwordl@
       Wielkie dzięki .Mamy żródło.Wytłuściłem fragment ,jakże charakterystyczny dla stylu Braci Kaczyńskich.No to już wiemy kto jest autorem fałszywki z uporem kolportowanej przez P.T.Józefa Bizonia.Piotr Kosiewski, Fundacja im. Stefana Batorego.
       Czy Bizoń tego nie zauważył ????

       Nie chodzi tylko o wyrwanie z kontekstu,chodzi o popularyzacje części sfałszowanej.
       Tak JB i spółka też mogą sie założyć partię

       będziemy mieli rządy Samoobrony, być może LPR-u (to też formacja radykalna) i rozwścieczonych swoim losem postkomunistów. Ci ostatni znajdują dzisiaj w znanej sytuacji, ale nawet jeżeli uda nam się ich zdelegalizować- liczę na Trybunał Konstytucyjny – to ze sceny politycznej nie zejdą . Przecież delegalizacja to nic innego jak wyrejestrowanie.Potem będą mogli się założyć kolejną partię . Delegalizacja byłby jedynie mocnym aktem potępienia moralnego. Podkreślam raz jeszcze: istnieje niebezpieczeństwo zdobycia władzy wPolsce przez radykałów. Wszystkim, którzy zalecają heroiczną drogę walki o przemianygospodarcze w Polsce, radziłbym wziąć to pod uwagę
       .
       opracowanie tekstu: Piotr Kosiewski, Fundacja im. Stefana Batorego

       Odpowiedz
       zenobiusz 26 Kwiecień 2012 o 3:41 pm
       4 10 Oceń wpis
       Deliriumworld@
       A tak to wygląda w wersji bizoniowej,
       Purysta P.T. Józef Bizoń poprawił(!)
       oryginał,by nie zwracano uwagi na ten oczywisty lapsus językowy.
       Czy wiedział co robi .Sądzę że wiedział doskonale.http://www.npw.pl/2.html
       to będziemy mieli rządy Samoobrony, być może LPR-u (to też formacja radykalna) rozwścieczonych swoim losem postkomunistów.”

       „Ci ostatni znajdują się dzisiaj w znanej sytuacji, ale nawet jeżeli uda nam się ich zdelegalizować – liczę na Trybunał Konstytucyjny – to ze sceny politycznej nie zejdą.

       Przecież delegalizacja to nic innego jak wyrejestrowanie.

       Potem będą mogli założyć kolejną partię.

       Delegalizacja byłby jedynie mocnym aktem potępienia moralnego.

       Podkreślam raz jeszcze: istnieje niebezpieczeństwo zdobycia władzy w Polsce przez radykałów. Wszystkim, którzy zalecają heroiczną drogę walki o przemiany gospodarcze w Polsce, radziłbym wziąć to pod uwagę.” – (całość: http://www.batory.org.pl/debaty/jkaczynski.htm – wersja autoryzowana w pdf.).

       Polubienie

       • Józef Bizoń 27 kwietnia 2012 o 12:31 am

        Czy u P. ‚Zenobiusza’ jest równo pod sufitem?
        A może mu się sufit sypie i spadł mu na głowę?

        Polubienie

        • zenobiusz 27 kwietnia 2012 o 12:40 am

         Bizoń@

         Jak Herman -kozie…
         Potem będą mogli się założyć kolejną partię .
         Piotr Kosiewski, Fundacja im. Stefana Batorego
         ———————————————————————————–
         Potem będą mogli założyć kolejną partię.
         mgr.Józef Bizoń
         Mam równo pod sufitem,używając slangu Bizonia,
         a,i tu ma Bizoń pecha,nie tylko ja.

         Polubienie

        • zenobiusz 27 kwietnia 2012 o 1:01 am

         Bizoń@
         Teraz wystarczy w googla wpisać link
         http://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/17/pis-w-fundacji-batorego-georgea-sorosa-uaktualnienie/
         i zobaczyć kto te Bizonia fałszywkę popularyzował mocniejszy@ marucha@ itd,
         i znajdzie się środowiska,jak Bizoń@ politycznie „rzetelne”.
         Na pewno podziękują za wpuszczenie na minę.

         Polubienie

        • Józef Bizoń 27 kwietnia 2012 o 12:43 pm

         W moich materiałach są ujęci wszyscy zasłużeni – założyć okulary, poprawi się widzenie, np. tu:

         „Polski trójkąt bermudzki: PO-PiS-SLD CZĘŚĆ I – NARODZINY”
         http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/11/polski-trojkat-bermudzki-po-pis-sld-czesc-ii-%e2%80%93-pojmanie-polski/

         „Polski trójkąt bermudzki: PO-PiS-SLD CZĘŚĆ II – POJMANIE POLSKI”
         http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/11/polski-trojkat-bermudzki-po-pis-sld-czesc-ii-%e2%80%93-pojmanie-polski/

         Polubienie

       • Józef Bizoń 27 kwietnia 2012 o 1:09 am

        UWAGA!
        Warto sobie to ściągnąć, bo idzie sprzątanie

        http://pl.wikipedia.org/wiki/Fundacja_im._Stefana_Batorego
        Tutaj są podane na wprost składy osobowe organów tej fundacji.

        Polubienie

        • zenobiusz 27 kwietnia 2012 o 1:22 am

         Bizoń @
         Już Pan Józef sprząta ,po sobie????
         No jaka szkoda,a tak się miło gawędziło.
         O poranku . 🙂 🙂 🙂

         Polubienie

         • Józef Bizoń 27 kwietnia 2012 o 12:34 pm

          No właśnie.
          Miło się gawędziło.
          Czytaj posty niżej z tego zakresu.

          Polubienie

        • Józef Bizoń 27 kwietnia 2012 o 1:30 am

         Proszę wejść tu i próbować otwierać podane linki do Fundacji Batorego

         http://www.oaza-pila.salezjanie.pl/forum/viewtopic.php?t=700

         Polubienie

        • Józef Bizoń 27 kwietnia 2012 o 1:53 am

         Typowe pieniactwo P. ‚Zenobiusza’.
         Czy to zmienia w jakikolwiek sens wypowiedzianego zdania?
         Typowe szukanie dziury w całym.

         Przecież istota wypowiedzi sprowadza się do wykorzenia LPR i Samoobrony.

         „W 2002 roku radykałowie otrzymali w wyborach przeszło 30 procent.
         W tej chwili ich notowania są nieco mniejsze.
         Ale jeżeli w Polsce dojdzie do sytuacji, w której połączą swoje siły, nie w jakiejś rewolucji, nie w wystąpieniach ulicznych, w wielkich strajkach, tylko przy urnie wyborczej, całkowicie wykluczeni z częściowo wykluczonymi, dwie wielkie grupy społeczeństwa, to będziemy mieli rządy Samoobrony, być może LPR-u (to też formacja radykalna)

         Dalsza część o postkomunistach to bajki dla małych dzieci. Rozwcieczeni, bo się obłowili zamieniając książeczki partyjne na czekowe.

         Niech P. ‚Zenobiusz’ szuka dalej, to poprawię wszystkie literówki.
         Sufit nadal aktualny.

         Polubienie

         • Józef Bizoń 27 kwietnia 2012 o 2:13 am

          Poprawiłem autoryzowany tekst? Znaczy się w autoryzowanym tekście – tym na stronie fundacji w PDF wpisałem ‚się’?
          Co P. ‚Zenobiusz’ jeszcze wymyśli, żeby ludzi wystraszyć?
          Puknij się Pan w głowę – może przejdzie.

          Polubienie

         • zenobiusz 27 kwietnia 2012 o 7:28 am

          To nie był autoryzowany tekst,a tekst pana Piotr Kosiewski, Fundacja im. Stefana Batorego
          ,i tego nie mógł Bizoń przegapić.świadomie Bizoń kolportował fałszywkę z tej jaskini plugastwa,zniesławiając Lecha Kaczyńskiego. Zaklinanie deszczu nic tu nie da ,to są fakty.

          Polubienie

         • zenobiusz 27 kwietnia 2012 o 7:39 am

          Jeden z moich przyjaciół opracowuje materiał,analizujący tą sprawę.Zostanie on wysłany we wszystkie miejsca,w których wiszą według googla,bizoniowe zniesławienia .Może Bizoń sam zachowując twarz,wycofać się ,pisząc przepraszam,moja pomyłka ,poniosła mnie niechęć do Kaczyńskich.Ma więc Bizoń szanse uratowania twarzy.Ja nie straszę,ale nie mam zwyczaju,prowadzić zakulisowych mailowych rozmów,na tematy w których zabieram głos publicznie,no i musi się Bizoń liczyć z procesem o zniesławienie Lecha Kaczyńskiego.My zaczynamy w tym burdelu pokomunistycznym ,przywracać szacunek do prawa i godności człowieka,do której Bizoń nie ma cienia szacunku

          Polubienie

         • zenobiusz 27 kwietnia 2012 o 9:07 am

          Bizoń@
          Poprawiłem autoryzowany tekst? Znaczy się w autoryzowanym tekście – tym na stronie fundacji w PDF wpisałem ‘się
          ’———————-
          Usunąłeś się z pdf Fundacji,bo cię raziło,i w swoim tekście wygładziłeś to zdanie,zamiast wobec oczywistego braku autoryzacji,nabrać nieufności do całego końcowego akapitu.Kolportowałeś go wyrwawszy tą fałszywkę z kontekstu, jakże budującego wystąpienia.To nie jest internetowa piaskownica.Bawisz się w” wielką politykę”,a na takie błędy ,nie można sobie pozwalać.

          Polubienie

         • Józef Bizoń 27 kwietnia 2012 o 11:36 am

          .
          Brak autoryzacji wystąpienia J. Kaczyńskiego w Fundacji Batorego powiada P „Zenobiusz’.
          Doklejono coś na końcu.

          A to proszę spojrzeć tu.

          http://www.batory.org.pl/programy_operacyjne/debaty/cykl_naprawa/artykuly_15/wyklad_jaroslawa_kaczynskiego_14_lutego_2005

          Wykład Jarosława Kaczyńskiego, 14 lutego 2005
          Autoryzowany tekst wystąpienia [PDF 250 KB]

          No to strzelił sobie Pan w obie stopy na raz.

          Czy ja mam przez to rozumieć, że na oficjalnej stronie Fundacji Batorego publicznie podano nieprawdę, że tekst w pdf jest autoryzowany?
          Ma Pan na to dowody? Czy tylko się Panu tak wydaje?
          No chyba, że ma tam Pan jakieś chody, to Pana za fraki nie wezmą.

          P. ‚Zenobiuszu’ – a może tam w tej Fundacji Batorego – według oczywiście Pana – nigdy żadnych wykładów nie było, a tym bardziej Lecha Kaczyńskiego i Jarosława Kaczyńskiego?

          Polubienie

         • monitorpolski 27 kwietnia 2012 o 11:43 am

          Dobra, dajcie spokój, tekst jest na 100% autorstwa J. Kaczyńskiego. Ale teraz po kilku latach gość zrozumiał, że został wyrolowany. Idzie ostry atak ze strony samego szefa tej fundacji na J. Kaczyńskiego. O tym też warto wiedzieć.

          Polubienie

         • Józef Bizoń 27 kwietnia 2012 o 12:24 pm

          Tak po prawdzie to nie był atak na mnie ze strony P. ‚Zenobiusza”, ale był to atak na Pana Marka i jego witrynę.

          Gdyby nie został skontrowany ten publicznie postawiony zarzut Fundacji Batorego, że na jej oficjalnej stronie internetowej podano nieprawdę co do tego, że wykład J. Kaczyńskiego jest autoryzowany, a do tego, że do tego doklejono końcowy akapit, – to Pan Marek miałby się z pyszna jako administrator witryny [sprawa karna za udzielenie narzędzia /jakim jest witryna/ do rozpowszechnienia pomówienia/, gdybyśmy na to nie zareagowali.
          Za taki numer to P. ‚Zenobiusz” winien mieć na tej witrynie dozgonnego bana.

          Polubienie

         • monitorpolski 27 kwietnia 2012 o 12:55 pm

          Za opinie nie ma bana panie Józefie. Toż to jest zwykłe forum dyskusyjne na blogu, nie przesadzajmy z jego wagą. 🙂

          Polubienie

         • zenobiusz 27 kwietnia 2012 o 12:29 pm

          To do czego Pan podał link,to streszczenie wystąpienia,pod bałamutnym tutułem.No ale już wiemy,że dla Bizoń @ wiarygodnym nieskazitelnym autorytetem,jest Fundacja za którą stoją Soros i Rockefeller.Nic dodać nic ująć.
          Autoryzowany tekst wystąpienia [PDF 250 KB]

          Lider Prawa i Sprawiedliwości jako sposób naprawy Rzeczpospolitej przedstawił program swojej partii – skupiającej, jak powiedział, różnych ludzi, których łączy jednak przekonanie, że trwanie Polski jako kraju niepodległego i podkreślającego tożsamość obywateli jest wartością. Wartość ta jest zagrożona – między innymi przez spadek przyrostu naturalnego, przez to, że większość polskich dzieci rodzi się w biedzie i jest pozbawiona szans na przyszłość, przez kryzys patriotyzmu. Proponowany kształt Unii Europejskiej nie promującej „Europy narodów” także zagraża naszej tożsamości.

          Kryzys państwa z jakim mamy obecnie do czynienia, to w znacznym stopniu wynik „dziwnej rewolucji”, jak Kaczyński określił przemiany w Polsce sprzed 15 lat. Była to rewolucja bez rewolucyjnych działań i zmian. Nie zmieniono nie tylko ludzi i podstaw systemu, ale zrezygnowano także z rewolucji moralnej. To spowodowało uwikłanie wszystkich rządów III Rzeczpospolitej, utrwaliło patologię i aparat poprzedniego systemu, uniemożliwiło budowę społeczeństwa obywatelskiego.

          Dziś, powiedział Kaczyński, jest szansa na zmianę, wydaje się także, że potrzeba takiej zmiany staje się powszechnie odczuwalna. Nie wiemy, czy to co się obecnie dzieje, przerodzi się w rewolucję moralną, ale nowa władza musi dać wyraźny sygnał, że rozpoczyna się nowy okres. Do radykalnych działań w tej dziedzinie niezbędne jest także współdziałanie prezydenta, dlatego, podkreślił Kaczyński, trzeba wygrać nie tylko wybory do Sejmu ale także prezydenckie. W centrum działań nowej władzy musi znaleźć się aparat państwowy: trzeba jasno określić relacje obywatela z państwem, rozbić patologiczne układy i wzmocnić państwo jako takie.

          Prawo i Sprawiedliwość jest zwolennikiem uchwalenia nowej Konstytucji. Ustawa Zasadnicza powinna być, jak to określono, państwowo- i narodotwórcza. Ważny jest przy tym sam sposób uchwalenia nowej Konstytucji. Należy zwrócić się do zorganizowanego społeczeństwa i zachęcić do jej współtworzenia. Konstytucja musi odwoływać się do sfery wartości najważniejszych – chrześcijaństwa, Kościoła i Narodu, chronić rodzinę, określić stosunek do wartości historycznych, tradycji niepodległościowej, szczególnie antykomunistycznej. Zmienić należy kształt władzy wykonawczej – do konstytucji należy wpisać mechanizm reagowania na skandale dziejące się w sferach władzy, zlikwidować wiele niepotrzebnych instytucji.

          Jeżeli niemożliwe będzie w przyszłym Sejmie stworzenie koalicji konstytucyjnej, Prawo i Sprawiedliwość opowie się za deklaracja konstytucyjną, która zapowie proces zmian i stworzy nową perspektywę moralną.

          Pierwszym problemem z jakim muszą się jednak zmierzyć nowe władze, jeszcze przed „oczyszczeniem”, jest problem głodnych dzieci. To hańba III Rzeczpospolitej i to musi być załatwione na początek, powiedział Kaczyński.

          „Oczyszczenie” państwa, to według PiS lustracja (także majątkowa polityków i ich rodzin), dekomunizacja, jawność, czyli odtajnienie wszystkiego co związane jest z dziejami PRLu. Kaczyński opowiedział się za stworzeniem urzędu antykorupcyjnego, pierwszej służby specjalnej nie wywodzącej się z dawnego systemu, Komisji Prawdy i Sprawiedliwości. Komisja byłaby organem sejmowym, powołanym do zbadania zasobów służb specjalnych, policji, urzędów skarbowych. Uzyskana w ten sposób wiedzę da się zmienić w „fakty procesowe” i trzeba tego dokonać, żeby rozbić stary układ. Do działań w tej dziedzinie mówca zaliczył jeszcze uchwalenie ustawy antylobbingowej, zaostrzenie prawa karnego, ustawową kontrolę administracji państwowej, która rozstrzygnie także kwestie dyscypliny i odpowiedzialności. Wszystkie te zabiegi nie odnoszą się tylko do przeszłości, podkreślił lider PIS, stworzy to także nowy aparat i nowe warunki działania.

          Władza wykonawcza to obecnie pięć niezależnych od siebie ośrodków – rząd i niezależnie od niego ministerstwo finansów, prezydent, Rada Polityki Pieniężnej i Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Zdaniem PIS zlikwidować trzeba Radę Polityki Pieniężnej i KRRiTV, zapewnić mechanizmy, które zmusiłyby rząd i prezydenta do współdziałania. Budżet powinien przygotowywać premier, a nie ministerstwo finansów.

          Wymiar sprawiedliwości podporządkować należy Ministerstwu Sprawiedliwości, zreorganizować sądy, wprowadzając na przykład specjalizację, urealnić odpowiedzialność dyscyplinarną pracowników sądownictwa. Kolejne postulaty usprawniające wymiar sprawiedliwości to likwidacja prokuratur apelacyjnych i krajowej oraz utworzenie elitarnej prokuratury specjalnej do walki z najgroźniejszymi przestępstwami.

          Pozostałe kwestie, które należy jak najszybciej podjąć dla naprawy państwa Jaorsław Kaczyński, z braku czasu, mógł już tylko zasygnalizować:

          Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji – na czele zreformowanego resortu stanie nowy minister i silny gabinet; zmniejszyć należy służby specjalne, zlikwidować panujące w nich układy personalne przeniesione z poprzedniego systemu, zwiększyć za to ilość policji. W całym resorcie niezbędna jest wymiana „otoczenia”, czyli nie tylko ministra, ale np. komendanta głównego policji, wojewodów. W policji trzeba przywrócić dyscyplinę. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych musi tez współpracować z Ministerstwem Sprawiedliwości.
          w Służbie Zdrowia PIS opowiada się za powrotem do finansowania z budżetu – to zmniejszy skalę wyciekania pieniędzy i da ministrowi realną odpowiedzialność za system. Koszyk niezbędnych usług medycznych musi zostać zapewniony, dopuszczona będzie jednak prywatyzacja usług medycznych.
          kultura, to obszar bardzo ważny, powiedział Kaczyński. Zwiększymy aktywność państwa i wydatki w tej dziedzinie. Najważniejsze projekty to budowa Muzeum Wolności, program aktywizacji młodych odbiorców kultury pod nazwą Młoda Polska, Nikifor XXI wieku, projekt dla twórców z małych ośrodków. Kaczyński zapowiedział też reformę kinematografii, by także młodzi twórcy otrzymali szansę.
          w oświacie nacisk należy położyć na wychowanie patriotyczne, matematyka ma stać się przedmiotem obowiązkowym na maturze. Konieczne jest podniesienie poziomu kształcenia na wsi i w małych miastach – stąd zapowiedź odtworzenia inspektoratów oświaty.
          w sferze gospodarki, której funkcjonowanie polepszy się już w efekcie dekomunizacji i rozbicia starych układów, uruchomić trzeba programy sektorowe. Takim może być na przykład rozwój budownictwa, niezbędny już teraz, bo bezdomność może stać się problemem jeszcze większym w najbliższych latach. Będzie to program oparty o kredyt hipoteczny, gwarantowany przez państwo, czyli kosztowny, ale stymulujący całą gospodarkę.
          Lider Prawa i Sprawiedliwości podkreślił na koniec, że w obecnej sytuacji społecznej i ekonomicznej nie da się dokonać rewolucji, ale nie można dopuścić do tego, by grupa wykluczonych czy tych, którzy obawiają się zmian powiększyła się. Jeżeli taka wielka grupa spotkałaby się przy urnach, to mielibyśmy rządy partii radykalnych i populistycznych – Samoobrony, Ligi Polskich Rodzin czy postkomunistów. Dlatego droga przed nami jest trudna.

          Polubienie

         • zenobiusz 27 kwietnia 2012 o 12:35 pm

          To jest fragment wystąpienia,czy streszczenia dodane przez kogoś,i znowu ,zwraca uwagę ten właśnie fragment.Czy Bizoń uważa ,że tak mówił Lech Kaczyński.

          Lider Prawa i Sprawiedliwości podkreślił na koniec, że w obecnej sytuacji społecznej i ekonomicznej nie da się dokonać rewolucji, ale nie można dopuścić do tego, by grupa wykluczonych czy tych, którzy obawiają się zmian powiększyła się. Jeżeli taka wielka grupa spotkałaby się przy urnach, to mielibyśmy rządy partii radykalnych i populistycznych – Samoobrony, Ligi Polskich Rodzin czy postkomunistów. Dlatego droga przed nami jest trudna.

          Polubienie

         • Józef Bizoń 27 kwietnia 2012 o 1:12 pm

          Nie ma co teraz odwracać kota ogonem.
          Trzeba doczytać
          http://www.batory.org.pl/programy_operacyjne/debaty/cykl_naprawa/artykuly_15/wyklad_jaroslawa_kaczynskiego_14_lutego_2005

          „Wykład Jarosława Kaczyńskiego, 14 lutego 2005
          Autoryzowany tekst wystąpienia [PDF 250 KB]

          Pod [PDF 250 KB] jest ukryty link – trzeba tylko najechać myszą na ‚PDF 250 KB’

          http://www.batory.org.pl/upload/jkaczynski.pdf

          – trzeba tylko najechać myszą na napis ‚PDF 250 KB’

          Polubienie

         • Peryskop 27 kwietnia 2012 o 3:35 pm

          Ten komentarz powinien się pojawić pod wskazaniem przez pana Józefa linka, gdzie znajduje się autryzowane wystąpienie J. Kaczyńskiego w Fundacji Batorego, oraz po komentarzach dotyczących ujawnienia w ten sposób kolejnej manipulacji Zenobiusza.

          =============

          Marku, czy doprawdy jeszcze nie dostrzegłeś kompromitacji intryganta, który robi fałszywe zarzuty, obraża, opluwa, straszy, grozi procesem, a przyłapany na bezczelnym szalbierstwie – udaje że nic się nie stało ?

          Proszę zwróć też uwagę na ogromną cierpilwść ze strony Pana Józefa, który wciąż zwraca się uprzejmie do atakującego go po chamsku osobnika podającego się za prawnika i prokuratora.
          Nie mów proszę , że to mało ważne. I nie umykaj uwagą, że J.K. rozczarował się do F.B.

          To co Zenobiusz wyprawia względem kilkorga uczciwych osób jest bardzo złym przykładem.

          Pozwalając na to promujesz fałsz, oszczerstwa, i knajacki język. Niestety.
          Czy to nie jest błąd ? Czy mamy na to przyzwolić „bo są ważniejsze zagrożenia” ?

          Przecież wiadomo, że będą jeszcze większe – zwłaszcza jeśli nie zdemaskuje się i nie wyeliminuje w porę osoby, która jest na Twoim blogu źródłem fałszerstw, oszczerstw i knajactwa.

          Zenobiusz zarzucił mi oszczerczo przeróżne „grzechy” m.in. jakobym kiedyś stwierdził że “Trójca Święta ,to bzdura” ? Czy można to podciągnąć pod polemikę ?

          Na moje wezwanie do zacytowania moich słów, bo inaczej zyska miano kłamcy i oszczercy – niestety tylko bełkot. Poniżej przytaczam drobną część komentarzy archiwalnych. Takie są dowody. Mam zabezpieczone tego dużo więcej.

          Peryskop 17 Kwiecień 2012 o 8:10 pm
          Jerkey, na swoim blogu Zeno robi co może i jak potrafi.
          Zwróć proszę uwagę na treść linka, bo rzekomo my – goście Monitora Polskiego i jego gospodarz – rzekomo się boimy Zuzanny Kurtyki:
          http://zenobiusz.wordpress.com/2012/04/15/kto-sie-boi-zuzanny-kurtyki/comment-page-1/#comment-44320
          A tam podsumował mnie tak:
          zenobiusz powiedział/a Kwiecień 16, 2012 @ 07:11
          Zrekapitulujmy.
          Peryskop twierdzi.
          Trójca Święta ,to bzdura.
          wniosek:
          Wiwat buddyzm,nadzieja świata.
          Św.Paweł,to żydowski dywersant,niszczący Chrześcijaństwo.
          Precz,z Kościołem fałszującym nauki Chrystusa.
          Chabad Lubavich,to nie kabaretowa sekta podsuwana ,dla odwrócenia uwagi,
          od źródeł lucyferianizmu,a jego jądro.
          Wniosek:
          Nie szukajcie dalej,macie kozła ofiarnego.
          Kataklizmy,to nie,przejawy gniewu Boga,a działanie HAARP
          wniosek:
          nie trzeba więc się nawracać ,wystarczy zabić kogo trzeba.
          I wreszcie :
          “Także negowanie istnienia głównych sił lucyferiańskich pokazało kim jesteś i co tu robisz.
          Nie z nami te numery! Z braniem pod wiarę, straszeniem ogniem piekielnym z ojbawień,
          ogłupianiem cytatami z Biblii z własnymi dokrętkami, ..”
          Klasyczna metoda ,lucyferian,odwracanie znaczeń,
          (odwrócony krzyż,szydzenie z Boga,poprzez karykaturalne naśladownictwo itd….)
          Każdy musi sam wyciągnąć wnioski.
          Koniec cytatu.

          Czy gdzieś kiedyś stwierdziłem, że “Trójca Święta ,to bzdura” ? Czy odwracałem znaczenia, odwracałem krzyż, szydziłem z Boga, karykaturalnie naśladowałem – kogo? Boga? Zenka?
          Brak precyzji ? Oczywiście, bo to jedno z ważniejszych narzędzi profesjonalnego manipulanta.
          Kolejnym klasycznym trikiem jest bluzg typu “bydlaku”. Nawet jeśli się tym nie przejmę, bo
          bydlakiem nie jestem, to celem jest wywarcie nacisku na innych aby się nie solidaryzowali ze mną, bo też mogą być poczęstowani takim epitetem. A kto lubi być nazywany “bydlakiem “?
          To elementarz czarno-pijarowski opracowany przez “ojca przekrętów” Edwarda Bernaysa
          i tego typu manipulacje Zeno wykonuje fachowo i według znanego 26-punktowej instrukcji.
          Megi, która weszła na stronkę, pomimo, że i tu na MP zagląda – poczuła się zdezorientowana.
          A to świadczy, że ZENO SPRYTNIE UDAJĄC NIEZBORNOŚĆ MANIPULUJE SKUTECZNIE !
          Natomiast tu podałem kolejny przykład manipulacji Zenobiusza:

          https://monitorpolski.wordpress.com/2012/04/16/wydarzenia-i-komentarze-16-kwietnia-2012r/#comment-90706

          Peryskop 17 Kwiecień 2012 o 3:04 pm
          Zeno: “…to chyba ostatnia moja wizyta na tym blogu…”
          Cały cytat poniżej. Niestety, Zeno przenosząc do swojej e-norki część naszej dyskusji na Monitorze dokonał MANIPULACJI polegającej na przeniesieniu mojej riposty (cytuję ją też poniżej) na sam początek, ażeby czytelnik nie znający sprawy odniósł mylne wrażenie, że to ja zacząłem sprzeczkę bezzasadnie obciążając niewinnego Zenobiusza. Provocateur Classique !
          JEST TO KOLEJNY PRZYKŁAD NIEUCZCIWOŚCI ŚWIĘTOSZKA

          https://monitorpolski.wordpress.com/2012/04/14/linki-e-maile-i-komentarze-14-kwietnia-2012r/#comment-90213

          zenobiusz 15 Kwiecień 2012 o 9:34 pm
          <strongPeryskop@
          Słuchaj bydlaku,zniesławiasz publicznie wdowę po poległym wybitnym Polaku,na blogu jego,podobno przyjeciela.Skoro on to przegapił to ja Ci napiszę.Skoro Zuzanna
          Kurtyka ,stwierdza,że eksperci polscy i amerykańscy,potwierdzili autentyczność,filmu i zdjęć.
          to znaczy że tak było,to chyba ostatnia moja wizyta na tym blogu,są pewne granice..

          Peryskop 15 Kwiecień 2012 o 10:19 pm
          Spoko, Zeno, już Ci wyjaśniłem, że wdowa ma prawo się mylić.
          Tobie zarzuciłem nieudane próby matactwa i ściemniania, podając na czym polegały
          – w uzupełnieniu do Aśki i Toli. A teraz robisz kolejne insynuacje w swoim sprawdzonym stylu.
          Nie z nami te numery! Z braniem pod wiarę, straszeniem ogniem piekielnym z ojbawień, ogłupianiem cytatami z Biblii z własnymi dokrętkami, a teraz z uszczypliwościami do Toli i Aśki i wyzwiskami do mnie.
          Także negowanie istnienia głównych sił lucyferiańskich pokazało kim jesteś i co tu robisz.
          Kołuj dalej i wmawiaj, że to start
          Koniec cytatu.
          Wystarczy ?
          Zwróć też, proszę, uwagę na wrabianie nas w rzekomy konflikt z p. Zuzanną Kurtyką.
          To są typowe sposoby spec-służbowe i charakterystyczne dla pewnej nacji
          Czy poczułeś teraz Jerkey swój błąd gdy mnie zaatakowałeś niedługo po tym, jak Zeno nazwał mnie "bydlakiem"- właśnie imputując mi jakobym w czymś wdowie uchybił ?
          Czy zauważyłeś zwody, gdy pytany o szczegóły – o wskazanie KONKRETNEGO zdjęcia z L.K. na Okęciu – to Zeno ucieka w objawienia, ewangelizację albo we wzniosły patriotyzm ?
          To jest cyniczna gra na uczuciach, żeby zmienić niewygodny kierunek dialogu, a w razie powrotu do meritum świetna wymówka, żeby "upierdliwego natręta" napiętnować jako sekciarskiego niedowiarka, albo kmiotka wyzutego z uczuć patriotycznych, zwyrodnialca bez współczucia dla ofiar "katastrofy" itp. To także sprawdzona metoda z instrukcji mataczenia, stosowana zresztą dość powszechnie w merdiach.
          Zrobię też analizę wpisu trolllla J-J bo to niezły warsztat na którym można się sporo nauczyć.
          A odrębnym zagadnieniem jest kwestia ukryta w zarzucie jakobym twierdził, że "Kataklizmy,to nie,przejawy gniewu Boga,a działanie HAARP" ? (interpunkcja pała ! – czy chodził do szkoły?) W odróżnieniu od Zena wiem, że HAARPem i pochodnymi technikami modyfikuje się pogodę i wywołuje kataklizmy, ale oczywiście występują i naturalne katastrofy, natomiast czy są one przejawami gniewu Boga, to nie jestem tego pewien, bo jak wytłumaczyć cierpienia wielu osób postronnych i bogobojnych ? No ale czymś straszyć ludzi trzeba…

          Polubienie

         • Józef Bizoń 27 kwietnia 2012 o 6:31 pm

          Pan ‚Zenobiusz’ – jako prawnik – [z tą Fundacją Batorego /odwracania kota ogonem odnośnie autoryzacji wykładu J.K./] ucieka teraz w art. 5 par. 2 Kodeksu postępowania karnego.
          Nie ma on innego wyjścia – więc proszę to uszanować. Takie jest jego prawo do obrony.

          „Art. 5.
          § 1. Oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona
          i stwierdzona prawomocnym wyrokiem.
          § 2. Nie dające się usunąć wątpliwości rozstrzyga się na korzyść oskarżonego.

          Polubienie

         • zenobiusz 27 kwietnia 2012 o 7:00 pm

          Art. 5.
          § 1. Oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona
          i stwierdzona prawomocnym wyrokiem.
          § 2. Nie dające się usunąć wątpliwości rozstrzyga się na korzyść oskarżonego.“
          A jak to się ma do Braci Kaczyńskich i innych skazanych w bizoniowych ,procesach „sędziego Lyncha”

          Polubienie

         • Józef Bizoń 27 kwietnia 2012 o 9:06 pm

          .
          UWAGA!
          W
          „PiS w Fundacji Batorego George’a Sorosa – uaktualnienie
          http://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/17/pis-w-fundacji-batorego-georgea-sorosa-uaktualnienie/

          uaktualniono linki

          [gdyby nie Pan ‚Zenobiusz’ to bym nie zauważył, że podawane linki są już nieaktualne /co dawało możliwość manipulowania/ – z powodu przebudowy witryny Fundacji Batorego].

          Polubienie

 21. grey 26 kwietnia 2012 o 6:56 pm

  cytat

  „Yahoo nie czyta poczyty uzytkownikow zeby zamykac konta. Jest rzeczywiscie system ktory czyta ale tylko po to zebys potem dostal odpowiednia reklame.”
  hahahaha dobre, ponoć czytanie cudzej korespondencji jest przestępstwem ;>

  Polubienie

  • Tola 27 kwietnia 2012 o 3:49 pm

   @Peryskop – wypatrywalam niecierpliwie twojego wpisu ,poniewaz zaczelam juz ze zdumieniem przecierac oczy.
   @monitor – na prawde zdumiewa mnie twoja reakcja lub raczej ucieczka i proba zrzucenia odpowiedzialnosci na innych forumowiczow (propozycja ankiety).

   Polubienie

   • Tola 27 kwietnia 2012 o 3:51 pm

    @monitor –
    „Toż to jest zwykłe forum dyskusyjne na blogu, nie przesadzajmy z jego wagą. ”

    ??????????????????????????????????????????????????????????

    Polubienie

 22. V O R T E X inside the CORTEX 26 kwietnia 2012 o 7:14 pm

  Pytanie do wszystkich.
  Ciekawi mnie kto z Was widzial produkcje Matthew Barney’a (2002) – Cremaster 3 ?
  Jezeli nie to podaje linki do calego filmu na YTube.
  part 1 . http://www.youtube.com/watch?v=d7Hl7hQBtzA
  part 2 . http://www.youtube.com/watch?v=Txj8w2bxius

  Cremaster to seria 5 filmow.Niektorzy mowia ze to dzielo sztuki (art object).Dlatego nie bylo dostepne az do 2010 roku na publicznych nosnikach.Ceny tasm bootlegow dochodzily do 571,000 tys dolarow za 1 kopie.
  Dla mnie to chore wizje i wyrachowany sposob komunikacji tej calej bandy szatanistow,gnostykow.
  Skojarzenia sa tak oczywiste ze az raza w oczy.Konflikt w Libii (flaga z trumna wymalowana na podlodze) a to dopiero 2000 rok,oddzialy mercenaries,WTC 9/11, masoneria,egzekucje niewygodnych swiadkow, chrysler building etc.Sa tam ukryte losy tego swiata.Wszystko co musisz zrobic to czytac miedzy wierszami.
  Masowy Rytulal Satanistyczny.Krotki synopis.
  W kulminacyjnym momencie inicjacji masońskiej, masoni planuja zabójstwo,pogrzeb i zmartwychwstanie Hiram Abiff’a, biblijnego architekta Świątyni Salomona.Abiff to konstruktor dwóch masywnych mosiężnych filarow przy wejściu do świątyni i był uważany za posiadacza kosmicznych tajemnic.Według legendy masońskiej, Abiff został zabity przez trzech praktykantów kamieniarzy, którzy starali się przekonać go do ujawnienia tajnego imienia Boga.Gdy odmówił zostal zabity ciosem w czoło przy pomocy Maul – narzędzie murarskie. Kiedy ciało Abiff został odnalezione, król Salomon ofiarowal mu uścisku Mistrza Masońskiego przynosząc do życia.
  Reaktywowany Abiff wyszeptał słowa „Maha byn” w ucho króla Salomona, wyrażenie obecnie wykorzystywane przez masonów symbolizujaca boską wiedzę ktora utraciili wraz ze śmiercią Abiffiego.
  Inny film tego pacjenta zakladu w Tworkach to Drawing Restraint 9 (2005) .To dla tych co nadal twierdza ze Fukushima to przypadek.
  http://www.imdb.com/title/tt0446685/
  http://www.cremaster.net/
  Everything is orchestrated.No question about it.

  Polubienie

 23. Aśka 26 kwietnia 2012 o 7:20 pm

  Nie wiem, jak Wy, ale dzisiaj w godzinach ok. 11 – 17 też miałam wielkie problemy z internetem.

  Polubienie

 24. V O R T E X inside the CORTEX 26 kwietnia 2012 o 7:31 pm

  …zapomnialem dodac ze w Cremaster 3 w pewnym momencie pojawia sie temat pszczol…..

  Polubienie

 25. obserwatorr 26 kwietnia 2012 o 7:36 pm

  Godzina 20;35
  Mam poważne problemy z internetem.
  Z większości ważnych stron wywala.

  Polubienie

  • hjk 26 kwietnia 2012 o 8:08 pm

   Moze to HAARP, bo dziś to przegieli – czegoś takiego nigdy nie widziałem na tym wykresie:
   http://www.haarp.alaska.edu/cgi-bin/scmag/disp-scmag.cgi

   Polubienie

   • maniek 26 kwietnia 2012 o 11:30 pm

    hjk ja dziś obserwowałem na niebie istne szaleństwo!!! byłem po prostu przerażony jaką moc ma HAARP. no kuźwa niebo było różowo-niebiesko-czarne i w takie falbanki jakby picasso pędzlem malował nad Ełkiem. Uwierzcie mi to było przerażające. Apropos ostatnio mam dziwne przeczucia… coś wisi w powietrzu… masakra

    Polubienie

 26. sinus 26 kwietnia 2012 o 7:53 pm

  nie będę z Tobą dyskutował, albo skończ ta manipulacje

  ” To jest ważniejsze dla
  Ciebie, niż dla mnie.
  Pozdrawiam.”

  skąd Ty możesz wiedzieć co dla mnie jest ważniejsze, robisz z siebie samozwańczego sędziego, mówiąc ludziom co dla nich ważne.

  starasz się (chociaż z miernym efektem) być poważaną osoba, tylko ze narazie to wyprzedzają Cię własne sznurówki. albo rozmawiamy poważnie albo wcale. zasiadłeś do stołu z osobą która nie daje się manipulować.

  wczoraj była prośba od kilku osób które uważam za rozsądne, by nie roztrząsać tematu, gdyż tworzy to niewygodną (również niespecjalną) propagandę. a Ty co robisz z pierwszym swoim poście dnia dzisiejszego?

  ano grzebiesz we wczorajszym bałaganie, przyciągając do niego uwagę, teraz dodajesz 29:0, zgadnij gdzie uwaga czytelników powędruje. ja się potrafiłem dostosować, co z Tobą nie tak naczelny Trollu?

  Polubienie

 27. Ditka 26 kwietnia 2012 o 7:55 pm

  Nie mam żadnego problemu z internetem. Co do ostatniego wpisu Marka, jakoś tak intuicyjnie czuję, że jednak nic się tragicznego nie wydarzy na stadionach, przynajmniej nie u nas. Mnie tam obojętne (to znaczy te „mistrzostwa” – nie ludzie) bo nie zamierzam oglądać tej komedii. Ale to moje subiektywne zdanie

  Polubienie

  • hjk 26 kwietnia 2012 o 8:12 pm

   Sny a podobnie różnego rodzaju wizje mają to do siebie, ze są „bezczasowe” i „bezmiejscowe” – stadiony są prawie ze wszędzie w cywilizowanym swiecie..
   No chyba, ze w śnie były jakies „znaki szczególne” pozwalające określić czas czy miejsce…

   Polubienie

 28. TajemniczyPan 26 kwietnia 2012 o 9:37 pm

  Al Gore – Konfrontacja w sprawie Climategate w Chicago [PL]

  Polubienie

 29. AQQ 26 kwietnia 2012 o 9:55 pm

  CIA otrzymała od administracji prezydenta USA Baracka Obamy większą swobodę w prowadzeniu bombardowań terrorystów w Jemenie za pomocą samolotów bezzałogowych. Działająca w tym kraju Al-Kaida staje się coraz silniejsza – alarmuje wywiad amerykański.

  Szef sztabu izraelskich sił zbrojnych generał Benny Gantz powiedział, że „inne kraje” przygotowały się do ewentualnego ataku na obiekty nuklearne Iranu, by powstrzymać Teheran przed wejściem w posiadanie broni atomowej.

  Komisja Europejska zwróciła się w czwartek do Trybunału UE o nałożenie kary finansowej na Polskę w wysokości 67 tys. euro dziennie za brak wdrożenia unijnych przepisów dotyczących zarządzania odpadami. Termin wdrożenia dyrektywy minął w grudniu 2010 r.
  Oprócz Polski, Komisja Europejska postanowiła ukarać także trzy inne kraje: Węgry, Słowację i Bułgarię w związku z niedotrzymaniem wyznaczonego na grudzień 2010 roku terminu transpozycji do prawa krajowego unijnej dyrektywy ramowej w sprawie odpadów. Na wniosek komisarza ds. środowiska Janeza Potocznika KE zwróciła się do Trybunału o nałożenie kar finansowych na te cztery kraje w wysokości: 67 tys. 314 euro dziennie w przypadku Polski; 27 tys. 316 euro dziennie w przypadku Węgier; 15 tys. 220 euro dziennie dla Bułgarii oraz 17 tys. 136 euro dziennie dla Słowacji.

  Koniec prywatnych sklepów z alkoholem, powrót państwowego monopolu i astronomiczne ceny za wódkę – taką powtórkę z PRL-u chce nam zafundować Unia Europejska. Tyle że teraz to się nazywa „model skandynawski”.
  Światowa Organizacja Zdrowia w dokumencie przygotowanym dla Komisji Europejskiej zaleca wyprowadzenie handlu alkoholem poza tereny miejskie, monopol państwa na dystrybucję mocnych trunków, zaostrzenie polityki reklam alkoholi.
  Głównym beneficjentem obecnego systemu jest Ministerstwo Finansów. To ono zgarnia 50 procent z tego, co płacimy w sklepie za alkohol. Z rynku wartego 32 mld zł rocznie 10,2 mld zł trafia do budżetu z podatku akcyzowego, a ponad 7 mld zł z wpływów VAT. Na spotkaniu branży spirytusowej wiceminister finansów Jacek Kapica przypomniał, że akcyza nie była u nas podwyższana od 2009 roku, zatem biorąc pod uwagę wzrost zamożności Polaków i inflację, jej wysokość de facto spadła.

  Tesco zwolni 10% ludzi.
  (wszystko z wp)

  Polubienie

  • Mariusz 26 kwietnia 2012 o 11:51 pm

   ta informacja o Jemenie jest wypełnieniem wcześniejszych ostrzeżeń. Następna będzie Syria.

   Polubienie

  • Konarski 26 kwietnia 2012 o 11:55 pm

   Zyska szara strefa, powstaną rozmaite „mety” i „meliny” jak za komuny, gdzie będzie można kupić o każdej porze. 🙂 „2 razy w rynnę raz w parapet”…
   Nielegalna produkcja w szarej strefie też wzrośnie.
   To czyste kretyństwo, wygląda na to, że pasożyty z eurokołchoz nie mają już się czym zająć.
   I ingerują w debilny sposób w każdą dziedzinę życia a CORAZ WIĘKSZE koszty aparatu urzędniczego ponoszą podatnicy.
   By żyło się lepiej – URZĘDASOM.

   Polubienie

 30. nowy84 26 kwietnia 2012 o 9:56 pm

  Rosja ma przeprowadzić ćwiczenia na terenie … USA!!
  Nie wiem czy tylko mnie się to wydaje dziwne czy co?? no ale robi się znowu ciekawie wiecej na forum glp
  http://www.godlikeproductions.com/forum1/message1849877/pg1

  Polubienie

  • nowy84 27 kwietnia 2012 o 9:41 am

   ogolnie jak widac 20 maj to kolejny tzw. doom day szczegolnie dotykajacy Chicago

   Polubienie

 31. gozdek 26 kwietnia 2012 o 11:05 pm

  luknijcie: http://prawda2.info/viewtopic.php?t=20180

  Polubienie

 32. Konarski 26 kwietnia 2012 o 11:30 pm

  Monitorpolski:
  „Marku, musimy ostrzec Polaków aby nie szli na stadiony , mam jakieś halucynacje i zwidy we śnie, że będą bomby, nie mogę spać, a jak zasnę to śni mi się, że wybuchają bomby, nie mam pojęcia jak mam to przekazać, a nie być okrzykniętą, że mam schizie. Pomóż!!!!!!!!!

  Czy też macie podobne przeczucia? Dlaczego zamykają granice w Europie? dzieje się to, czego się obawialiśmy w 2009 roku. Nie ma żadnych powodów by zamykać granice – jeśli “terroryści” chcieli coś przemycić to już to dawno zrobili. Zamachy planuje się z dużym wyprzedzeniem!”

  JACY „TERRORYŚCI” CZŁOWIEKU?
  Jeśli cokolwiek wybuchnie to będzie to robota powiązanych ze sobą jak pajęcza sieć służb specjalnych (CIA, MOSAD, MI5, FSB, BND, być może nawet za pachołków będzie robiła polskojęzyczna ABWera”.

  Jacy „terroryści”? Tacy sami jak w Londynie, Madrycie i WTC?
  A więc załóżmy – SŁUŻBY SPECJALNE dokonają „zamachów”, winę zrzucą na „arabów”, „Iran” lub polskich „katoli, mocherów” czy innych kozłów ofiarnych… i jeśli tak się stanie (zamach) to po to by osiągnąć określone cele: – PRZYKRĘCENIE ŚRUBY SPOŁECZEŃSTWU, zamordyzm, inwigilacja itp… czy stany wojenne, wyjątkowe.

  Polubienie

 33. waryjat 27 kwietnia 2012 o 1:26 am

  Przepraszam nie czytałem komentarzy, jeżelli ktoś poruszył taki temat co ja proszę o komentarz. Otóż kilka dni temu w nocy całą rodziną jak nigdy mieliśmy bardzo realistyczny sen, każdy miał inny i nie związany z Euro2012, wszyscy mniej więcej w tym samym czasie się obudziliśmy się, bo tak był on realistyczny. Mnie dusił czad wydobywający sie z pieca. Natomiast w dzień poprzedzający te sny na niebie można było zaobserwować delikatne fałdki chmur. Być może była zastosowana technologia HAARP. Czy ktoś spotkał się z czymś takim, jakiś opis, co to może być? Ja zapamiętuje może 3-5 snów na rok.

  Polubienie

  • zenobiusz 27 kwietnia 2012 o 1:34 am

   Jak jajecznica się nie zważyła ,to nie HAARP.Szczegóły poda hjk@ albo pery@skop
   Radzę sprawdzić wentylacje domu,i przewody kominowe.To już na poważnie,
   to może być takie dziwne ostrzeżenie,takie przypadki się zdarzają.
   Nie tylko u siebie,ale i spytać rodzinę.
   Pozdrawiam.

   Polubienie

   • waryjat 27 kwietnia 2012 o 9:58 am

    „Jak jajecznica się nie zważyła ,to nie HAARP” hahaha. Właśnie u mnie w domu rozmawialiśmy o tym zdarzeniu. Jedna osoba przyśniła sobie, że była na czyimś pogrzebie! Jak dożyje 🙂 to przy najbliższej okazji porozmawiam z dalszą rodziną, bo było kiedyś takie zdarzenie przed śmiercią mojej babci. Dwóm osobom z pośród pięciu rodzeństwa przyśniła się właśnie matka, która później zmarła za kilka dni.

    Polubienie

 34. felicyta 27 kwietnia 2012 o 8:01 am

  Finansowa zapaść polskich powiatów przez nowe przepisy
  2012-04-26
  66 proc. powiatów w przyszłym roku nie uchwali budżetów. Zabraknie im pieniędzy na inwestycje, będą miały olbrzymie problemy z obsługą zadłużenia. Związek Powiatów Polskich prosi rząd o pomoc.
  Sytuacja finansowa powiatów pogarsza się od lat, ale w przyszłym roku czeka je finansowy paraliż. Wszystko przez art. 243 ustawy o finansach publicznych. Przepis przewiduje wprowadzenie nowego wskaźnika zadłużenia w samorządach, który będzie ustalany indywidualnie dla każdej jednostki. Wskaźnik ma obowiązywać do budżetów ustalanych na rok 2014. Jeśli powiat nie spełni wymogów określonych w art. 243, to rada powiatu nie będzie mogła uchwalić budżetu. A to powiaty finansują drogi, wydają prawa jazdy i dowody rejestracyjne, utrzymują szpitale i zajmują się przeciwdziałaniem bezrobociu.

  Taki stan prawny powoduje, że samorządy, które dotychczas nie powiększały swojego zadłużenia, a które chcą w przyszłości inwestować, nie mogą zaciągnąć kredytów, bo mimo dobrej sytuacji finansowej nie spełnią wymagań związanych z nowym wskaźnikiem – stwierdza Jan Grabkowski, starosta poznański i wiceprezes Związku Powiatów Polskich (ZPP).

  Z przeprowadzonych przez związek symulacji wynika, że obecnie – bez zaciągania nowych zobowiązań – dwie trzecie powiatów nie byłoby w stanie podjąć uchwał budżetowych.

  Problem potęgują również przepisy dotyczące janosikowego. Jak mówi Jan Grabkowski, te jednostki, które je płacą na rzecz biednych powiatów, są karane dwa razy. Zabiera się im dochody, a wpłata jest traktowana jako wydatek bieżący, który pogarsza nowy wskaźnik zadłużenia.

  Dlatego powiaty domagają się pilnej nowelizacji ustawy o finansach publicznych i zmiany wskaźnika.
  (…)
  http://gospodarka.dziennik.pl/finanse/artykuly/388565,nowe-przepisy-o-finansach-publicznych-spowoduja-budzetowy-paraliz-powiatow.html

  Polubienie

 35. asta 27 kwietnia 2012 o 5:17 pm

  a tymczasem na Ukrainie bomby….

  Polubienie